PDA

View Full Version : Duhovi

stranice : 1 [2] 3 4 5

grizli
05.07.2006., 23:36
ko ti je to reko? :rolleyes:

onaj ko je vidio duhove u obliku ljudi:D

Fiona_2
06.07.2006., 11:51
:cerek: :cerek: :cerek:

:D
:B

Pa baš je dražesan :cerek: :cerek: :rofl:

dersu
07.07.2006., 11:10
kad ce nova slikica?

arna
07.07.2006., 11:43
I ja imam na nekim slikama čudne "dimne" obrise. Mislim da je to stvar aparata, loma svjetlosti, blica ili tako nečega. I mislim da duhove, koliko god su zgusnuta energija, ne možeš snimiti. Barem ne našom tehnologijom.
O duhovima ne znam puno, ali vele ljudi da ih je bolje ne dirati, jer oni koji se nama tako pojavljuju, nemaju dobre namjere (bar za nas).

Fiona_2
07.07.2006., 15:35
kad ce nova slikica?

Kad bude... :D

I ja imam na nekim slikama čudne "dimne" obrise. Mislim da je to stvar aparata, loma svjetlosti, blica ili tako nečega. I mislim da duhove, koliko god su zgusnuta energija, ne možeš snimiti. Barem ne našom tehnologijom.
O duhovima ne znam puno, ali vele ljudi da ih je bolje ne dirati, jer oni koji se nama tako pojavljuju, nemaju dobre namjere (bar za nas).

Može ih se snimiti i to je dokazano. Posudi ili kupi knjigu A.C. Clarke: Svijet zagonetnih sila, pa ćeš vidjeti da se mogu snimiti.

grizli
07.07.2006., 18:22

daj sim postaj te slike;) :cerek:

Sunch4ny
09.07.2006., 04:11
grizly daj plz zamolio bi te ak se kuzis u fotografiju da staavis neku sliku kao duha koja nije fake ili duga ekspozicija ili sl ali za koju si siguran ak je uopce ima na forum da malo pogledam...ty... btw ima dosta slika kao duhova gdje je koristena duga ekspozicija i izvor svjetlosti ljep efekt i dobar fake

grizli
09.07.2006., 14:28
grizly daj plz zamolio bi te ak se kuzis u fotografiju da staavis neku sliku kao duha koja nije fake ili duga ekspozicija ili sl ali za koju si siguran ak je uopce ima na forum da malo pogledam...ty... btw ima dosta slika kao duhova gdje je koristena duga ekspozicija i izvor svjetlosti ljep efekt i dobar fake

pa imas stavio sam vec na prvoj i drugoj stranici ovog topica

nemam ja vlastitih slika:

google: ghost photos

TESKO je odrediti da li je fake ili nije;) pa makar slika bila stara crno bijela i onda se moglo montirati;)

Sunch4ny
09.07.2006., 14:50
daj poglecte ovo pa mi recite svoje misljenje o ovome ..ono sto zelim je referat na ovaj filmic :zubo: :zubo: :zubo: (joke)
http://www.jkcinema.com/runflash.asp?id=legends3ghosts&name=Urban%20Legends%20Series:%20Ghosts&width=350&height=300&quality=high

grizli
09.07.2006., 15:17
daj poglecte ovo pa mi recite svoje misljenje o ovome ..ono sto zelim je referat na ovaj filmic :zubo: :zubo: :zubo: (joke)
http://www.jkcinema.com/runflash.asp?id=legends3ghosts&name=Urban%20Legends%20Series:%20Ghosts&width=350&height=300&quality=high

ma tima 8mb: se isplati i jel jako scarry?:rofl: :cerek:

Sunch4ny
09.07.2006., 15:19
ma isplati se vjeruj mi ono sa snimanjem zvuka na niskim frekvencijama je najzanimljivije imas i par filmica i slika ..isplati se.. neznam dali je fake ili nije ali je u svakom slucaju ok:top:

grizli
09.07.2006., 15:33

he he ona zadnja je fotosop:cerek:

jebal ih vragec... uvjek stave neku freeky muziku:rolleyes: :rofl:

grizli
09.07.2006., 15:35
ma isplati se vjeruj mi ono sa snimanjem zvuka na niskim frekvencijama je najzanimljivije imas i par filmica i slika ..isplati se.. neznam dali je fake ili nije ali je u svakom slucaju ok:top:

a na cem se to bazira: znaci da snimis zvuk pa ga moras UBRZAT da bi ga mogao cuti?:rolleyes:

A ono kad kamerom snimas televizor? To je recimo bezveze: jer ak nastaju razni oblici lako se nadju neki koji lice ljudskom licu:rolleyes:

grizli
09.07.2006., 15:47
http://www.jkcinema.com/gamesmov.asp?type=5

creative
09.07.2006., 16:33
...

Može ih se snimiti i to je dokazano. Posudi ili kupi knjigu A.C. Clarke: Svijet zagonetnih sila, pa ćeš vidjeti da se mogu snimiti.

ja sam čitala tu knjigu još u osnovnjaku, zajedno s one druge 2. ne bih nikada rekla da je ta knjiga dovoljan argument za tu tvrdnju.

Sunch4ny
09.07.2006., 18:58
a na cem se to bazira: znaci da snimis zvuk pa ga moras UBRZAT da bi ga mogao cuti?:rolleyes:

A ono kad kamerom snimas televizor? To je recimo bezveze: jer ak nastaju razni oblici lako se nadju neki koji lice ljudskom licu:rolleyes:

nisam bas skuzil ali mislim da ima uputstva kak to napravit sa radiom nekak ga treba namjestit na nizu frekvenciju ili tak nekak u svakom slucaju to je zanimljivo i znam da se oko toga istrazivalo i da jos nije 100 posto objasnjeno kaj bi to moglo bit..nesto je i plecko govorio o tome jedna od teorija je da prostor zidovi i sve oko nas upijaju informacije ko magnetske vrpca pa je to mozda i reprodukcija ?? tko ce ga znat.. a ovo sa kamerom je tipicna glupost i ja se slazem sa time to je isto i ko kad gledas u oblake pa nadjes svakakve oblike :zubo: :zubo:

Fiona_2
09.07.2006., 21:42
ja sam čitala tu knjigu još u osnovnjaku, zajedno s one druge 2. ne bih nikada rekla da je ta knjiga dovoljan argument za tu tvrdnju.

Možda nije dovoljan argument (a nisam ni rekla da je), ali je vrlo dobar primjer.

demian_von_hesse
10.07.2006., 18:51
A slikano je kroz staklo?
Nije mi jasno otkud odbljesak od AF iluminatora (crveni) i svetlo za redukcije RedEya?? i to doslvno na sredini fotografije?

Sony DSC-p200 ima u ravnini AF illuminator i Blic(kojeg koriiti za RE redukciju), a na fotografiji se jasno vidi odbljesak i jednog i drugog. Sudeći na udaljenost žarišne točke (9mm), otvora blende (3,2) i duljine ekspozicije od 1/8 dijela sekunde, a poznavajući vrijeme fotografije (04:31), jasno je da je korišten blic za ovu snimku... S obzirom na kut sjene na listovima biljaka, jasno je da ne postoji neki jači izvor svjetlosti vani.

Prava istina je: Slikano je iz daljine oko 2 metra od prozora sa zoomom, ali sa fokusom na palmu. Usljed blica, šare na staklu (otisci od neke masne krpe ili ruke) su izvan fokusa, te daju neke konture, od kojih vi mislite da je duh....

demian_von_hesse
10.07.2006., 18:55
nisam bas skuzil ali mislim da ima uputstva kak to napravit sa radiom nekak ga treba namjestit na nizu frekvenciju ili tak nekak u svakom slucaju to je zanimljivo i znam da se oko toga istrazivalo i da jos nije 100 posto objasnjeno kaj bi to moglo bit..nesto je i plecko govorio o tome jedna od teorija je da prostor zidovi i sve oko nas upijaju informacije ko magnetske vrpca pa je to mozda i reprodukcija ?? tko ce ga znat.. a ovo sa kamerom je tipicna glupost i ja se slazem sa time to je isto i ko kad gledas u oblake pa nadjes svakakve oblike :zubo: :zubo:

To o čemu pričaš je WhiteNoise teorija. (teorija bijelog šuma)
Bijeli šum postoji i na TV-u i na radiu, a radi se o definiranju terminanti i traženja reda u teoriji kaosa. (bijeli šum je kaotičan).

Postoji film White Noise i tamo se priča o cijelom nizu istraživanja i traženja reda u kaosu izazvanog paranormalnim pojavama....
Dojmljiv film....

Fiona_2
10.07.2006., 18:56
Nije mi jasno otkud odbljesak od AF iluminatora (crveni) i svetlo za redukcije RedEya?? i to doslvno na sredini fotografije?

Sony DSC-p200 ima u ravnini AF illuminator i Blic(kojeg koriiti za RE redukciju), a na fotografiji se jasno vidi odbljesak i jednog i drugog. Sudeći na udaljenost žarišne točke (9mm), otvora blende (3,2) i duljine ekspozicije od 1/8 dijela sekunde, a poznavajući vrijeme fotografije (04:31), jasno je da je korišten blic za ovu snimku... S obzirom na kut sjene na listovima biljaka, jasno je da ne postoji neki jači izvor svjetlosti vani.

Prava istina je: Slikano je iz daljine oko 2 metra od prozora sa zoomom, ali sa fokusom na palmu. Usljed blica, šare na staklu (otisci od neke masne krpe ili ruke) su izvan fokusa, te daju neke konture, od kojih vi mislite da je duh....

Da, to bi bilo dobro objašnjenje. Samo, kad bi bilo fotografirano kroz staklo... Ali nije... Jer ja sam bila u VRTU, a ne u KUĆI. Dakle, vanjski prostor, bez stakla i prozora... :D

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:04
Da, to bi bilo dobro objašnjenje. Samo, kad bi bilo fotografirano kroz staklo... Ali nije... Jer ja sam bila u VRTU, a ne u KUĆI. Dakle, vanjski prostor, bez stakla i prozora... :D

OK... kada tako kažeš--- ali odkud odbljesak od blica i AF illuminatora??
Nije valjda i tu paranormalno svjetlo, koje se vidi samo kroz objektiv?

Godinama se bavim fotografijom i mogu sa sigurnošću tvrditi da postoji NEŠTO između palme i objektiva, nešto materijalno, od što se odbija svjetlo ;)

Sunch4ny
10.07.2006., 19:05
Bijeli šum postoji i na TV-u i na radiu, a radi se o definiranju terminanti i traženja reda u teoriji kaosa. (bijeli šum je kaotičan).

Postoji film White Noise i tamo se priča o cijelom nizu istraživanja i traženja reda u kaosu izazvanog paranormalnim pojavama....
Dojmljiv film....
KAK postic daj mi malo pojasni jel se to moze napravit u kucnoj radinosti ??? wn

Fiona_2
10.07.2006., 19:15
OK... kada tako kažeš--- ali odkud odbljesak od blica i AF illuminatora??
Nije valjda i tu paranormalno svjetlo, koje se vidi samo kroz objektiv?

Godinama se bavim fotografijom i mogu sa sigurnošću tvrditi da postoji NEŠTO između palme i objektiva, nešto materijalno, od što se odbija svjetlo ;)

Ti možeš tvrditi "sa sigurnošću" što želiš, ja znam kako je bilo. A na tom mjestu gdje sam to slikala nema nikakvog stakla ni ničega. Pa sad ti i dalje sa sigurnošću tupi svoje... :cerek:

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:15
KAK postic daj mi malo pojasni jel se to moze napravit u kucnoj radinosti ??? wn
Osim ako nisi hebeni profi sa hebenom profi opremom, teško da ćeš išta moći vidjeti... naime, radi se o cijelom jednom nizu uređaja za praćenje bijelog šuma (to ti je SNIJEG kad nema programa na tv-u i onaj šum kada radio ne hvata ni jednu stanicu).

Moraš imati uređaje koji filtriraju elektromagnetno zračenje (ne smije biti ni mrvica elektromagnetske rezonancije) 'rezonatori', koji eliminiraju bilo kakav oblik normalnog tv ili radio signala.

Znači, moraš imati "čisti snijeg", koji se dodatno filtrira. Nakon filtriranja, se prati svaka bijela i crna točka u cijelom polju spektra. I zato trebašimati uređaje, koji adresiraju svaki dio tog polja i koji pokušavaju naći one točke koje se pojavljuju više puta na istom mjestu (što je po zakonu vjerojatnosti kaosa-nemoguće). Onda, moraš imati eliminatore gama i kozmičkog zračenja, koje također utiče na ponašanje X i Y pločica na katodnoj cijevi. Dovoljno je da jedan atom kozmičke zrake pogodi u X ili Y pločicu, da ti poruši cijeli niz kojeg je uređaj zapisao... itd...

Uglavnom, dešavalo se da su se na zaslonima prikazivale čudne konture, a dokazano nisu bile produkt nikakvog elektromagnetskog zračenja... Doslovno prevedeno-znači da se kao ocrtavala kontura nečijeg lica u snijegu televizora(WhiteNoise)...

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:19
Ti možeš tvrditi "sa sigurnošću" što želiš, ja znam kako je bilo. A na tom mjestu gdje sam to slikala nema nikakvog stakla ni ničega. Pa sad ti i dalje sa sigurnošću tupi svoje... :cerek:

Pa onda je veća enigma otkud te točke u sredini, nego što je enigma duh...
A zanimljivo je -kako to da je najintenzivnije svjetlo fotografije baš kod te točke, za koju tvrdiš da ne postoji, a može jedino biti ili blic ili RedEye reduktor???....

Najvjeoratnije se odbilo od nekog nevidljivog štita, kojeg duhovi nose, da bi letjeli brže... ma daj.. previše gledaš filmova, curo...

Fiona_2
10.07.2006., 19:23
Pa onda je veća enigma otkud te točke u sredini, nego što je enigma duh...
A zanimljivo je -kako to da je najintenzivnije svjetlo fotografije baš kod te točke, za koju tvrdiš da ne postoji, a može jedino biti ili blic ili RedEye reduktor???....

Najvjeoratnije se odbilo od nekog nevidljivog štita, kojeg duhovi nose, da bi letjeli brže... ma daj.. previše gledaš filmova, curo...

Ne znam ja od kud se odbilo svjetlo. Znam samo da nema stakla. I gotovo. Ti ako mi ne vjeruješ, ne moraš vjerovat. Baš mi to nešto znači.... :zubo::rofl:

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:31
Ne znam ja od kud se odbilo svjetlo. Znam samo da nema stakla. I gotovo. Ti ako mi ne vjeruješ, ne moraš vjerovat. Baš mi to nešto znači.... :zubo::rofl:

Znam da ti ne znači ama baš ništa. Niti me to baš pretjerano briga.. Ali znaš-nije lijepo izmišljati i lagati... Tko laže, taj i krade.. a tko krade...

Uglavnom, da nema odbljeska, možda bih ti povjerovao...
Ali misliti da je duh jedna mrljica na nekom prozoru ili staklu.... ne znam... još jednom ti kažem- ako ne znaš otkud se odbilo svjetlo, onda je taj odbljesak veća enigma od duha... jer odbljesak ovakvog izvora svjetlosti od zraka je nevjerojatna.. veća mogućnost ti je da slikaš duha Van Gogha kako svira akustičnu gitaru u dvorištu, dok mu orah s palme pada na glavu, nego da se svjetlost odbije od ničega....

I još je zanimljivo kako da te 2 točke odgovaraju položajima svjetlosnih izvora samog fotića??

http://www.dpreview.com/reviews/Sonydscp200/images/3q-001.jpg

Fiona_2
10.07.2006., 19:36
Znam da ti ne znači ama baš ništa. Niti me to baš pretjerano briga.. Ali znaš-nije lijepo izmišljati i lagati... Tko laže, taj i krade.. a tko krade...

Ali misliti da je duh jedna mrljica na nekom prozoru ili staklu.... ne znam... još jednom ti kažem- ako ne znaš otkud se odbilo svjetlo, onda je taj odbljesak veća enigma od duha... jer odbljesak ovakvog izvora svjetlosti od zraka je nevjerojatna.. veća mogućnost ti je da slikaš duha Van Gogha kako svira akustičnu gitaru u dvorištu, dok mu orah s palme pada na glavu, nego da se svjetlost odbije od ničega....

I još je zanimljivo kako da te 2 točke odgovaraju položajima svjetlosnih izvora samog fotića??

Znam da je nevjerojatno, ali stvarno nema stakla. Ja ne lažem. Dapače, volim istinu kakva god bila. Uostalom, što bih dobila zavaravanjem drugih? Apsolutno ništa! Pozornost možda, ali što će mi to kad je dobivam i ovako previše.

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:43
Znam da je nevjerojatno, ali stvarno nema stakla. Ja ne lažem. Dapače, volim istinu kakva god bila. Uostalom, što bih dobila zavaravanjem drugih? Apsolutno ništa! Pozornost možda, ali što će mi to kad je dobivam i ovako previše.
Očito je onda istina pojam koji totalno različito interpretiramo u odnosu jedno na drugo... no..

Voziš parkingom i ostružeš crveni Passat.
Zaustavi te negdje policija, kojoj je javljeno da je netko ostrugao crveni passat.
Na tvojim vratima se jasno vidi da je udubina, po kojoj su ogrebotine crvene (tvoj auto je bijeli). I onda im kažeš:"Znam da je nevjerojatno, ali stvarno nisam odrapala ničiji auto. Ja ne lažem. Dapače, volim istinu kakva god bila. Uostalom, što bih dobila zavaravanjem drugih? Apsolutno ništa!"

Fiona_2
10.07.2006., 19:47
Očito je onda istina pojam koji totalno različito interpretiramo u odnosu jedno na drugo... no..

Voziš parkingom i ostružeš crveni Passat.
Zaustavi te negdje policija, kojoj je javljeno da je netko ostrugao crveni passat.
Na tvojim vratima se jasno vidi da je udubina, po kojoj su ogrebotine crvene (tvoj auto je bijeli). I onda im kažeš:"Znam da je nevjerojatno, ali stvarno nisam odrapala ničiji auto. Ja ne lažem. Dapače, volim istinu kakva god bila. Uostalom, što bih dobila zavaravanjem drugih? Apsolutno ništa!"

Ako se želiš svađat, svađaj se sam sa sobom. Ja sam svoje rekla.

demian_von_hesse
10.07.2006., 19:58
Ako se želiš svađat, svađaj se sam sa sobom. Ja sam svoje rekla.
da, i da se želim svađati, baš bi bilo nemoguće, jer ama baš ni jedan argument nemaš, da bi mogla braniti svoj stav.. osim kukavičkog povlačenja... I ja sam svoje rekao.. odnosno-napisao...

Kada idući put budeš slikala duha, potrudi se sakriti elemente optičkih pogrešaka, koje vjerno prikazuju svojstva jedne bujne mašte...

Fiona_2
10.07.2006., 20:07
da, i da se želim svađati, baš bi bilo nemoguće, jer ama baš ni jedan argument nemaš, da bi mogla braniti svoj stav.. osim kukavičkog povlačenja... I ja sam svoje rekao.. odnosno-napisao...

Kada idući put budeš slikala duha, potrudi se sakriti elemente optičkih pogrešaka, koje vjerno prikazuju svojstva jedne bujne mašte...

Iz cijelog tvog svađalačkog tona mogu samo zaključiti da si jedna vrlo nekulturna i prepotentna osoba.
Samo pametni mogu prihvatiti neka nova saznanja, a ograničene osobe nisu u stanju shvatiti nešto što se razlikuje od uobičajenih stereotipa.

Gospon Pes
10.07.2006., 20:10
Hesse, da se duhovi mogu argumentirati i dokazati, vec bi to davno netko ucinio. :rofl:
Tvoje moze biti tocno, ali ako postoji "nesto", mozda je imuno na tvoju teoriju o fotografiji i sto je moguce slikati i kako. :D
Mozda i Fiona laze, a mozda i ne. ;)

demian_von_hesse
10.07.2006., 20:27
Iz cijelog tvog svađalačkog tona mogu samo zaključiti da si jedna vrlo nekulturna i prepotentna osoba.
Samo pametni mogu prihvatiti neka nova saznanja, a ograničene osobe nisu u stanju shvatiti nešto što se razlikuje od uobičajenih stereotipa.

Naravno da je svatko tko se suprotstavi jednom iznimno nepromiskuitetnom umu, svojim decidiranim i konzistentnim argumentima "vrlo nekulturna i prepotentna osoba", samo zato jer brani svoj stav, koji je donešen na osnovu mnogih "saznanja" na području kako fotografije, tako i znanosti, općenito....

Samo naivni mogu prihvatiti neka saznanja, bez prethodne "pro et contra" metode eliminacije mogućih propusta ili nelogičnosti koja se pojavljuju unutar jezgre tog "saznanja", a ograničene osobe, čak i uz najčvršće argumente neće ili ne žele prihvatiti demantije.

demian_von_hesse
10.07.2006., 20:30
Hesse, da se duhovi mogu argumentirati i dokazati, vec bi to davno netko ucinio. :rofl:
Tvoje moze biti tocno, ali ako postoji "nesto", mozda je imuno na tvoju teoriju o fotografiji i sto je moguce slikati i kako. :D
Mozda i Fiona laze, a mozda i ne. ;)

gle, nije me zaintrigirala slika, nimalo....
I sam sam napravio na desetke takvih fotografija, da vam se kosa digne na glavi...
Ono što je mene zaintirgiralo je čisto tehničke prirode: otkud se odbila svjetlost ako nema ništa ispred objektiva?!
Od duha nije sigurno, pa da je i duh na slici! a ako se odbila od stakla, onda to nije duh, nego masne mrlje na staklu!

Fiona_2
10.07.2006., 20:36
Naravno da je svatko tko se suprotstavi jednom iznimno nepromiskuitetnom umu, svojim decidiranim i konzistentnim argumentima "vrlo nekulturna i prepotentna osoba", samo zato jer brani svoj stav, koji je donešen na osnovu mnogih "saznanja" na području kako fotografije, tako i znanosti, općenito....

Samo naivni mogu prihvatiti neka saznanja, bez prethodne "pro et contra" metode eliminacije mogućih propusta ili nelogičnosti koja se pojavljuju unutar jezgre tog "saznanja", a ograničene osobe, čak i uz najčvršće argumente neće ili ne žele prihvatiti demantije.

Svatko ima pravo na "znanstvene" dokaze. No, kad netko iskusi nešto što nije "znanstveno" dokazano, nitko mu ne vjeruje ili ne želi vjerovat.

petodnevna dehaer
10.07.2006., 20:39

http://www.dpreview.com/reviews/Sonydscp200/images/3q-001.jpg Pretpostavljam da diodica iza duguljastog stakla svijetli crveno a ona iza kvadratnog zeleno? (http://i6.tinypic.com/1z32gs9.jpg) :cerek:

Gospon Pes
10.07.2006., 20:39
Ono što je mene zaintirgiralo je čisto tehničke prirode: otkud se odbila svjetlost ako nema ništa ispred objektiva?!
Od duha nije sigurno, pa da je i duh na slici!

A sto ako se stvarno sve dogodilo kako je opisano? ;)

demian_von_hesse
10.07.2006., 20:52

A sto ako se stvarno sve dogodilo kako je opisano? ;)

Onda ti duhovi definitivno puše bijeli Marlboro:s

demian_von_hesse
10.07.2006., 21:02
Onda ti duhovi definitivno puše bijeli Marlboro:s
A zanimljivo kako se i nakon inverzije i excludanja taaako jasno vide.....
http://img513.imageshack.us/img513/8752/duh2rj.jpg (http://imageshack.us)

goranbo
10.07.2006., 21:06
I sam sam napravio na desetke takvih fotografija, da vam se kosa digne na glavi...
Od duha nije sigurno, pa da je i duh na slici! a ako se odbila od stakla, onda to nije duh, nego masne mrlje na staklu!

Zanimljivo što si takav stručnjak. A što bi rekao za ovu fotografiju?

http://www.share-international.net/hrv/publikacije/publikacije_files/0506_dra.jpg

Izvor: http://www.share-international.net/hrv/publikacije/si_svib06_foto.htm

Fiona_2
10.07.2006., 21:28
A zanimljivo kako se i nakon inverzije i excludanja taaako jasno vide.....
http://img513.imageshack.us/img513/8752/duh2rj.jpg (http://imageshack.us)

A zar se ne vide možda?

Gospon Pes
10.07.2006., 21:35
A zar se ne vide možda?
Pa vide, ali ako ga dobro shvacam, ne bi se smjeli. :D

S obzirom kak su zilavi, mora da je to onaj tvoj deda koji se ne da ni umlatiti, pa naravno da ga malo photoshopa ne moze ni sa slike maknuti... :rofl:

petodnevna dehaer
10.07.2006., 21:37
Vide se.

Možda ti na nešto insinuiraju tom zauzetom pozom. :a-hm!:

S obzirom kak su zilavi, mora da je to onaj tvoj deda koji se ne da ni umlatiti, pa naravno da ga malo photoshopa ne moze ni sa slike maknuti... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

demian_von_hesse
10.07.2006., 21:38
Zanimljivo što si takav stručnjak. A što bi rekao za ovu fotografiju?

http://www.share-international.net/hrv/publikacije/publikacije_files/0506_dra.jpg

Izvor: http://www.share-international.net/hrv/publikacije/si_svib06_foto.htm

Da je ova bijela horizontala izmedju krila konjica, fotografija bi bila fascinantna.
Ako se pažljivo promatra ta svjetlosna horizontala i ovaj zeleni objekt, jasno se vidi da je žarišna točka makro objektiva pala na istu dubinu polja...

Zašto se moja stručnost dovodi u pitanje, kada su se mnogi profesionalci klali radi ove fotografije?!

Postoje neke neobjašnjive pojave, ali fotografija nikada nije bila čvrst dokaz za postojanje paranormalnih stvari, upravo radi mnogih nedostataka i paralaksi objektiva i medija na kojem se dokumentira slika. Od samog fotografiranja do realizacije fotografije je jedan cijeli proces koji može promijeniti informaciju ili biti izmanipuliran...

demian_von_hesse
10.07.2006., 21:45
Pa vide, ali ako ga dobro shvacam, ne bi se smjeli. :D

S obzirom kak su zilavi, mora da je to onaj tvoj deda koji se ne da ni umlatiti, pa naravno da ga malo photoshopa ne moze ni sa slike maknuti... :rofl:

ma nisam mislio na duhove nego na one točkeeee!! :D
Al nema veze... slika je fora, kakva god ona bila i na kakav god ona način postala :s

grizli
10.07.2006., 22:06

TO SU SVJETLA U DALJINI NA SREDINI pogledaj malo bolje meni je poslana slika u punom formatu: zatrazi i ti;)

Leviant
10.07.2006., 22:08
Fiona ovo je ili psihofotografija ili neki zajebani astralni lik !

grizli
10.07.2006., 22:08

Dojmljiv film....

Da li je i snimanje zvuka isto sum?;) i slucajno snimanje rijeci isto slucajnost?

grizli
10.07.2006., 22:09

pa okreni kameru ka tezelizoru i snimaj:D

Gospon Pes
10.07.2006., 22:11
ma nisam mislio na duhove nego na one točkeeee!! :D

Koje tocke mislis? :misli:
Koliko vidim, to je kojekakvo lisce i grancice...

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:12
TO SU SVJETLA U DALJINI NA SREDINI pogledaj malo bolje meni je poslana slika u punom formatu: zatrazi i ti;)
Ne znam što bi tražila neka tamo svjetla, u pol četiri ujutro, nasred nekih stepenica u mrako jednog vrta....

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:13
Koje tockice mislis? :misli:
Koliko vidim, to je kojekakvo lisce i grancice...

Ej stara, pa pogledaj one dva svjetla u samom centru fotografije.... male dvije točkice....

grizli
10.07.2006., 22:13
Osim ako nisi hebeni profi sa hebenom profi opremom, teško da ćeš išta moći vidjeti... naime, radi se o cijelom jednom nizu uređaja za praćenje bijelog šuma (to ti je SNIJEG kad nema programa na tv-u i onaj šum kada radio ne hvata ni jednu stanicu).

Moraš imati uređaje koji filtriraju elektromagnetno zračenje (ne smije biti ni mrvica elektromagnetske rezonancije) 'rezonatori', koji eliminiraju bilo kakav oblik normalnog tv ili radio signala.

Znači, moraš imati "čisti snijeg", koji se dodatno filtrira. Nakon filtriranja, se prati svaka bijela i crna točka u cijelom polju spektra. I zato trebašimati uređaje, koji adresiraju svaki dio tog polja i koji pokušavaju naći one točke koje se pojavljuju više puta na istom mjestu (što je po zakonu vjerojatnosti kaosa-nemoguće). Onda, moraš imati eliminatore gama i kozmičkog zračenja, koje također utiče na ponašanje X i Y pločica na katodnoj cijevi. Dovoljno je da jedan atom kozmičke zrake pogodi u X ili Y pločicu, da ti poruši cijeli niz kojeg je uređaj zapisao... itd...

Uglavnom, dešavalo se da su se na zaslonima prikazivale čudne konture, a dokazano nisu bile produkt nikakvog elektromagnetskog zračenja... Doslovno prevedeno-znači da se kao ocrtavala kontura nečijeg lica u snijegu televizora(WhiteNoise)...

da naravno to stoji..
ALI pa po teoriji "duhova" :zubo: oni bi trebali biti nekakvo sta ja znam EM sracenje koje bi recimo teoretski utjecalo na TELEVIZOR da nastane oblik lica

KOLIKA JE VJEROJATNOST u sumu da nastane ljudski lik tj lice.. ZA SVE postoji vjerojatnost da se tocke bas tako posloze.. dako je relativno velika onda je moguce uvjek naci OBLIK lica u sumu;)

DRUGO: da li sum i ta teorija moze primjeniti kod snimanja ZVUKA: tj snimanja mikrofonom : pa se kadkad cuje kad snimaju sta ja znam po grobovima da uhvate ljudske rijeci kadkad JAKO jasno;)

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:15
Da li je i snimanje zvuka isto sum?;) i slucajno snimanje rijeci isto slucajnost?

snimanje šuma, misliš?
Da li je slučajan pad s bicikla isto slučajnost?

Pa baš i ne razumijem što si htio reći s ovim, mada vidim natruhe neke satire i ironije :cerek:

grizli
10.07.2006., 22:16

http://www.dpreview.com/reviews/Sonydscp200/images/3q-001.jpg

SVJETLS U DALJINI;)

Ali upravo ponovo gledam sliku NISU svjetla u daljini ali su DVIJE tocke razlicite boje: Iluminator je jedan izvor svjetla
a posto je fokus u daljini odbljesak od sakla KOJE JE BLIZU te bi tocke bile VELIKE i mutne ali to nisu!!

Nego sta je kad se uhvate JAKO JASNE SLIKE LJUDI.. kako to ona objasnjavas, jasne slike ljudii kojih nema;)

Tj pogledaj onaj link s prosle stranice i probaj objasniti sve sto u njemu vidis pretpostavljajuci da nije photoshop;)

Gospon Pes
10.07.2006., 22:17
Ej stara, pa pogledaj one dva svjetla u samom centru fotografije.... male dvije točkice....
Mislis one sitne, duhu iznad lakta?
Sto mislis da je to?
Na originalu izgleda kao auto u daljini... Mozda je cesta nedaleko, a vrt nije ogradjen zidom?

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:19
da naravno to stoji..
ALI pa po teoriji "duhova" :zubo: oni bi trebali biti nekakvo sta ja znam EM sracenje koje bi recimo teoretski utjecalo na TELEVIZOR da nastane oblik lica

KOLIKA JE VJEROJATNOST u sumu da nastane ljudski lik tj lice.. ZA SVE postoji vjerojatnost da se tocke bas tako posloze.. dako je relativno velika onda je moguce uvjek naci OBLIK lica u sumu;)

DRUGO: da li sum i ta teorija moze primjeniti kod snimanja ZVUKA: tj snimanja mikrofonom : pa se kadkad cuje kad snimaju sta ja znam po grobovima da uhvate ljudske rijeci kadkad JAKO jasno;)

NIKADA nisu snimljeni JAKO jasne poruke. Koliko sam čitao o tome, radilo se o dešifriranju nekih neuobičajenih anomalija u audio signalima bijelog šuma...
Pogledaj film WhiteNoise, rađen je po istinitom događaju!

Oblik ljudskog lica je kompleksna matrica točaka u polju. S obzirom da su se takve stvari dogodile, odnosno da su snimljene, na par različitih mjesta u različito vrijeme, prevelika je vjerojatnost da bi to bila slučajnost pogođenih kontura lica (kada se ucrta linija po točkama u kompleksnoj matrici polja)

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:23
Mislis one sitne, duhu iznad lakta?
Sto mislis da je to?
Na originalu izgleda kao auto u daljini... Mozda je cesta nedaleko, a vrt nije ogradjen zidom?

Pa mislim da je to odbljesak od staklo... ako je to u pitanju, vaši "duhovi" su masne mrlje po nekakvom staklu...
Nije auto, vidi se da su to stepenice, a da je auto u daljini, ne bi se tako vidio, s obzirom na jednu osminku dužine ekspozicije, nikada auto koji se kreće ne bi ostavio tako jasnu točku. U slučaju da je auto i da stoji, nikada te točke svjetla ne bi bile tako sitne... To je odbljesak od nekog svjetla, s kratkim intervalom trajanja, s obzirom na duljinu ekspozicije (1/8 sec)

A možda su u šumi? :rofl:

grizli
10.07.2006., 22:24
snimanje šuma, misliš?
Da li je slučajan pad s bicikla isto slučajnost?

Pa baš i ne razumijem što si htio reći s ovim, mada vidim natruhe neke satire i ironije :cerek:

Htio sam reci kada snimas zvuk i kad ti se cuju zvuovi ljudi koji ne postoje da li je moguce da se okolni zvukovi tako stope tj . da li postoji vjerojatnost za to da ISPADNE rijec

recimo isto kako kad razgovara 10 ljudi u galami i ti cujes ono sto nitko nije reko jel u se zvukovi stopili i cine novu rijec
:rolleyes:

grizli
10.07.2006., 22:27

IMA ARGUMENT: slikala je fotku i ispala je takva kako je ispala;) ;)
ona je rekla svoje a a ti izmisljas da nije istina to sto je napravila.. pa sad:rolleyes: mozda i nije ali NE ZNACI DA STVARNO NIJE ako se to kosi s tvojim vidjenjem stvari i zaključcima;)

grizli
10.07.2006., 22:29

pa i ona brani stav da je FOTKA stvarno snimljena kako je snimljena a ti kazeš da laže:rolleyes:

ali nisi 100% siguran ne govori ljudima da lažu;)

ugly duck
10.07.2006., 22:33
ma rekla sam vam ja odma da duhovi nemaju sise :rofl:

fiona - busted :B

demian_von_hesse
Htio sam reci kada snimas zvuk i kad ti se cuju zvuovi ljudi koji ne postoje da li je moguce da se okolni zvukovi tako stope tj . da li postoji vjerojatnost za to da ISPADNE rijec

recimo isto kako kad razgovara 10 ljudi u galami i ti cujes ono sto nitko nije reko jel u se zvukovi stopili i cine novu rijec
:rolleyes:

Pa može se dogoditi, zašto ne?
Od toliko riječi, uvijek se može dogoditi da se stvori rezonancija koja odgovara morfemima.. Problem je u ljudskom uhu, koje se koncentrira na što manji izvor nekog zvuka, tako da od silne buke ljudi, uvijek čuješ samo onog na kojeg daš koncentraciju. Ali ako promatraš buku u globalu, moguće je da se dogodi. Kada se to dogodi i kada se točno razumiju neke riječi i dešifiraju se kao autentičnost i nikako slučajnost-otvaraju se dosijei X....

grizli
Ne znam što bi tražila neka tamo svjetla, u pol četiri ujutro, nasred nekih stepenica u mrako jednog vrta....

ipak nisu mislio sam da jesu ali nisu;)

procitaj moj post ispd pa mi daj komentar;)

Lame Deer
10.07.2006., 22:36
Vec nakon uvodnog posta sam imao dojam koji se razvojem diskusije josh samo potvrdjuje. Za mene :D

Tu sliku uopce nije uslikala Fiona ;) :cool:

U cetiri ujutro slikavati takav motiv je u najmanju ruku: :zubo:
A Fiona mi se ne chini toliko estetski "krezuba" :cerek:

:rofl:

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:36
pa i ona brani stav da je FOTKA stvarno snimljena kako je snimljena a ti kazeš da laže:rolleyes:

ali nisi 100% siguran ne govori ljudima da lažu;)

Evo, sada sam 100% siguran...
Nakon duboke analize i skeniranja cijelog niza dijagrama, sa sigurnošću mogu reći da je cura slikala PAUČINU!!!

1. nije je vidjela u četiri ujutro
2. bila je preblizu objektiva, pa je ispala ovako debela (nefokusirana)
3. transparentno-bijela boja dokazuje da se radi o nitima koje su prozirne

grizli
10.07.2006., 22:38
NIKADA nisu snimljeni JAKO jasne poruke. Koliko sam čitao o tome, radilo se o dešifriranju nekih neuobičajenih anomalija u audio signalima bijelog šuma...
Pogledaj film WhiteNoise, rađen je po istinitom događaju!

Oblik ljudskog lica je kompleksna matrica točaka u polju. S obzirom da su se takve stvari dogodile, odnosno da su snimljene, na par različitih mjesta u različito vrijeme, prevelika je vjerojatnost da bi to bila slučajnost pogođenih kontura lica (kada se ucrta linija po točkama u kompleksnoj matrici polja)

http://www.ghoststudy.com/evp.html

polusaj

nego tvrdis da nije slucajnost? sta su onda duhovi:zubo: :rolleyes:

Gospon Pes
10.07.2006., 22:39
a da je auto u daljini, ne bi se tako vidio, s obzirom na jednu osminku dužine ekspozicije, nikada auto koji se kreće ne bi ostavio tako jasnu točku.
Mozda je nesto drugo tamo stajalo i od toga se blic odbio... Uglavnom je to iza "duhova" i s njima bas i nema veze, ne mislis li?

ugly duck
10.07.2006., 22:40
Nakon duboke analize i skeniranja cijelog niza dijagrama, sa sigurnošću mogu reći da je cura slikala PAUČINU!!!

:klap: :klap: :klap:
oni ce meni da duhovi imaju sise :rolleyes:
:zubo:

grizli
10.07.2006., 22:41
Pa može se dogoditi, zašto ne?
Od toliko riječi, uvijek se može dogoditi da se stvori rezonancija koja odgovara morfemima.. Problem je u ljudskom uhu, koje se koncentrira na što manji izvor nekog zvuka, tako da od silne buke ljudi, uvijek čuješ samo onog na kojeg daš koncentraciju. Ali ako promatraš buku u globalu, moguće je da se dogodi. Kada se to dogodi i kada se točno razumiju neke riječi i dešifiraju se kao autentičnost i nikako slučajnost-otvaraju se dosijei X....

ŠTA KADA snimas tisinu gdje nema ljudi;) ;)

kod tog "snimanja duhova" snima se s mikrfonom koji je mnogo osjetljiviji od uha?:rolleyes:

Gospon Pes
10.07.2006., 22:41

Pa kaj je taj pauk velicine slona? :D
Ne izgleda da je bilo preblizu, sto god to bilo... :misli:

grizli
10.07.2006., 22:42

A prvo je bilo staklo:rofl: :rofl: :rofl:

A ODKUD ODBLJESAK OD PAUČINE:rofl:

ODBLJESAK JE MOGUC SAM OD STAKLA;)

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:52
ŠTA KADA snimas tisinu gdje nema ljudi;) ;)

kod tog "snimanja duhova" snima se s mikrfonom koji je mnogo osjetljiviji od uha?:rolleyes:

Osjetljiviji na frekvenciju. Ne toliko na amplitudu!

Obično se javljaju "glasovi" koji su ispod 22Hz i iznad 22kHz, raspona zvuka koje ljudksko uho ne čuje, ali ga registriraju uređaji.
Nakon obrade audio signala (transponiranje frekvencije), dovodi se u raspon slušnosti ljudskog uha, te ga onda jasno možeš čuti....

Ljudska čula vida i sluha su prilično ograničeni!
Ne vide se infra crvene i ultraljubičaste svjetlosti, kao i infra i ultra zvuk što se ne čuju....
Recimo, šišmiši komuniciraju na visokoj frekvenciji, koju mi ne čujemo, kao i delfini također što se dovikuju... ali kada se transponira frekvencija, dobiva se zanimljiv zvuk....
Ne znam da li si kada čuo transponiran zvuk delfina? jezovito... moćno, ali jezovito...

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:53
A prvo je bilo staklo:rofl: :rofl: :rofl:

A ODKUD ODBLJESAK OD PAUČINE:rofl:

ODBLJESAK JE MOGUC SAM OD STAKLA;)

Nisam rekao da je odbljesak od paučine....
odbljesak je od nečega što stoji na stepenicama, moguće da je pedala nekog bicikla ili tako nešto, uglavnom reflektirajućeg materijala....

Pokušaj slikati paučinu u mraku, a da ti fokus nije na njoj, a da je jako blizu obkjektiva s blicom... nemoj da sad idem radit pokus u ponoć :rofl:

demian_von_hesse
10.07.2006., 22:56
Pa kaj je taj pauk velicine slona? :D
Ne izgleda da je bilo preblizu, sto god to bilo... :misli:

Prst koji slučajno završi pred objektivom kada slikaš nekaj, izgleda poput vrha himalaja.. ili strašne, ogromne hrenovke, koju bi jela 15 dana....

grizli
10.07.2006., 23:00
Osjetljiviji na frekvenciju. Ne toliko na amplitudu!

Obično se javljaju "glasovi" koji su ispod 22Hz i iznad 22kHz, raspona zvuka koje ljudksko uho ne čuje, ali ga registriraju uređaji.
Nakon obrade audio signala (transponiranje frekvencije), dovodi se u raspon slušnosti ljudskog uha, te ga onda jasno možeš čuti....

Ljudska čula vida i sluha su prilično ograničeni!
Ne vide se infra crvene i ultraljubičaste svjetlosti, kao i infra i ultra zvuk što se ne čuju....
Recimo, šišmiši komuniciraju na visokoj frekvenciji, koju mi ne čujemo, kao i delfini također što se dovikuju... ali kada se transponira frekvencija, dobiva se zanimljiv zvuk....
Ne znam da li si kada čuo transponiran zvuk delfina? jezovito... moćno, ali jezovito...

ok kuzim;)
ali to nisu transponirani zvukovi ili jesu? i kojim programom to uciniti jel moze cool edit?:rolleyes:

i ti mislis da postoje duhovi ili ne? tj jel mislis tj da li si uvjeren da su ti zvukovi, i dobre fotografije(gdje se vide ljudi a ne samo obrisi) zapravo duhovi?:rolleyes:

grizli
10.07.2006., 23:02
Nisam rekao da je odbljesak od paučine....
odbljesak je od nečega što stoji na stepenicama, moguće da je pedala nekog bicikla ili tako nešto, uglavnom reflektirajućeg materijala....

Pokušaj slikati paučinu u mraku, a da ti fokus nije na njoj, a da je jako blizu obkjektiva s blicom... nemoj da sad idem radit pokus u ponoć :rofl:

ne vidim konture paucine;)

paucina je najvjerojatnije pravilna i NIJE tko gusto satkana;) :D

Drugo: DA je odbljesak od flasha bilo bi bijelo a ne crvena tocka!!

grizli
10.07.2006., 23:09
jedan fotograf mi je dao objasnjenje da je to ZAPARA iliti maglica tj vlaga iz prstiju tj ruke

demian_von_hesse
10.07.2006., 23:11
ok kuzim;)
ali to nisu transponirani zvukovi ili jesu? i kojim programom to uciniti jel moze cool edit?:rolleyes:

i ti mislis da postoje duhovi ili ne? tj jel mislis tj da li si uvjeren da su ti zvukovi, i dobre fotografije(gdje se vide ljudi a ne samo obrisi) zapravo duhovi?:rolleyes:

Prvo, moraš imati kristalni mikrofon, sa bešumnim predpojačalom, koji se koristi za NASA-ina podvodna istraživanja. A koji košta kao jedan komforan, dvosoban stan (s klimom i kabelskom tv)
Drugo, kabeli koji se koriste za povezivanje tih mikrofona su hebeno skupi

Koliko znam, ne radi se sa računalom, jer ono samo po sebi daje dodatni, neželjeni šum, nego baš postoje uređaji za takva snimanja i OnFly transponiranje...

Možeš probati, ali ne vjerujem da ćeš dobiti bilo kakav anomaličan ton, osim šuma elektronike na računalu...CoolEdit? ne znam da li on ima frequency transposer... nisam nikada probao to...
Mislim da postoji "nešto".
Nešto što se ne može snimiti samo tako jednim idiot fotoaparatom ili karaoke mikrofonom... Postoji, da.. ali ne vjerujem u drevne prikaze duhova poput Caspera i ekipe... to su priče za malu djecu...

Duhovi, su slobodni naboji neke energije koje kruže oko nas. Kada se ta "energija" svjesno počne kretati i prelaziti iz oblika u oblik-možemo je okarakterizirati kao "duha"....

demian_von_hesse
10.07.2006., 23:15
ne vidim konture paucine;)

paucina je najvjerojatnije pravilna i NIJE tko gusto satkana;) :D

Drugo: DA je odbljesak od flasha bilo bi bijelo a ne crvena tocka!!

Ako je prislnonila objektiv na paučinu, ili je "prošla" kroz nju s objektivom, prestala bi svaka sličnost sa prepoznatljivom konturom paučine...

Crvena točka može biti odbljesak od AF Illuminatora.
To je sustav kojeg fotoaparati s automatskim fokusom koriste da bi izmjerili udaljenost do objekta i prepoznali kontrast objekta u odnosu na pozadinu u mraku, kako bi odredili poziciju žarišne točke. Po danju im to ne treba, jer drukčije koriste metode automatskog fokusa, ali po noći moraju osvijetliti objekt da bi izračunali kontrast i tako fokusirali objekt fotografije-..

Btw, sasvim moguće je i da je maglica od ruke!

Sunch4ny
10.07.2006., 23:29
STA SVE LJUDIMA PADA NA PAMET LOL.........goran bo no hard felleng ali daj pogle te fotose --- duga ekspozicija losi objektivi i sl. je na ovoj stranici koju propagiras isus bozja volja moc i bla bla bla..mislim koja svrha promicanje neceg laznog osim zarade???ja cu vam jedan da poslat sve moje slike cudnovate ima ih par sa dugom ekspozicijom ima ih par slikanih kros staklo i par sa zmrdanim objektivima po ovoj stranice posto se to meni cesto desava ljudi moji drAGi ja sam onda paranormalac :zubo: imam moc ja sam prosvjetljen ali naravno i ko uvjek neki ljudi jednostavno ne zele prvo sagledat znanstvene cinjenice nego odmah donose odluku bog,vrtni patuljci,duhovi,svemirci,vjestice itd pa lako je bome bit takav strucnjak ..hehehe
http://www.share-international.net/hrv/publikacije/si_svib06_foto.htm

tek kad znanost nemoze objasniti nesto onda to postaje zanimljivo makar nakraju uvjek bude savrseno loicno jednstavno rijesenje i onda se svi razocaramo jer to vise nije senzacija a mi smo gkadni senzacija baram ja....

sry kaj sam malo skrenul sa teme....i inace kaj sam skrenul :D :D :D

Sunch4ny
10.07.2006., 23:35
da naravno to stoji..

jednom u nasu skolu kad sam bio malena beba :zubo: dosel je neki fotogar i pokazivao nam fotke sa vrelebita tamo je slko jednu prekrasnu sliku.Sliknuo je sige koje izgledaju pa bar 80 posto priblizno mariji i isusu .. mislim na kip majke bozje i isusa u narjucju nevjerovatno nesto ..e sadpo meni je to slucajnost ali neki bi rekli da nije i tako dalje i tako dalje...neki dan sam vidio oblak u obliku patuljka slucajnost?? mozda i ne mozda nam vrtni patuljci zele dat do znajna da ih maknemo sa vrtova i oslobodimo ih ...:zubo: :zubo: :zubo:

grizli
10.07.2006., 23:39
Prvo, moraš imati kristalni mikrofon, sa bešumnim predpojačalom, koji se koristi za NASA-ina podvodna istraživanja. A koji košta kao jedan komforan, dvosoban stan (s klimom i kabelskom tv)
Drugo, kabeli koji se koriste za povezivanje tih mikrofona su hebeno skupi

Koliko znam, ne radi se sa računalom, jer ono samo po sebi daje dodatni, neželjeni šum, nego baš postoje uređaji za takva snimanja i OnFly transponiranje...

Možeš probati, ali ne vjerujem da ćeš dobiti bilo kakav anomaličan ton, osim šuma elektronike na računalu...CoolEdit? ne znam da li on ima frequency transposer... nisam nikada probao to...
Mislim da postoji "nešto".
Nešto što se ne može snimiti samo tako jednim idiot fotoaparatom ili karaoke mikrofonom... Postoji, da.. ali ne vjerujem u drevne prikaze duhova poput Caspera i ekipe... to su priče za malu djecu...

Duhovi, su slobodni naboji neke energije koje kruže oko nas. Kada se ta "energija" svjesno počne kretati i prelaziti iz oblika u oblik-možemo je okarakterizirati kao "duha"....

ne pretjeruj.. sum ionako i ovako nece proizvesti slozenu recenicu JER je za to vjerojatnost pre mala

šum mislim na kaos.. a slozenu recenicu slucajnost da iz kakosa ispadne nesto smisleno

NAVODNO se obicnim mikrofonom i diktafonom u tisini na (haunted mjestima) mogu REGISTRIRADI i snimiti svukovi tj recenice da ih netko govori ali na nizoj frekv koja je uhom necujna

posto je SVE energija rec da je duh energija je isto ko da kazem da je WC papir energija:B

grizli
10.07.2006., 23:42
Ako je prislnonila objektiv na paučinu, ili je "prošla" kroz nju s objektivom, prestala bi svaka sličnost sa prepoznatljivom konturom paučine...

Crvena točka može biti odbljesak od AF Illuminatora.
To je sustav kojeg fotoaparati s automatskim fokusom koriste da bi izmjerili udaljenost do objekta i prepoznali kontrast objekta u odnosu na pozadinu u mraku, kako bi odredili poziciju žarišne točke. Po danju im to ne treba, jer drukčije koriste metode automatskog fokusa, ali po noći moraju osvijetliti objekt da bi izračunali kontrast i tako fokusirali objekt fotografije-..

Btw, sasvim moguće je i da je maglica od ruke!

znam znam ne moras objasnjavat znam sve sta imaju dugutalci:D

ALI AF iluminator je SIGURNO PRE SLAB da iz tako velike udaljenost se odbije od nekog x predmeta i naprai TAKO sjajnu tocku!!!
ili mozda nije: nemam ftoc s iluminatorom ali neko korsite laser diode pa to i nije tako nemoguce

DRUGO progooglaj slike duhova: mnoge su slicne toj MAGLICI;)

google ghost photos

drugo ne vjerujem da je maglica: PRE VELIKA je neproszirnost bijelog dijela
!!!!!!

grizli
10.07.2006., 23:44
STA SVE LJUDIMA PADA NA PAMET LOL.........goran bo no hard felleng ali daj pogle te fotose --- duga ekspozicija losi objektivi i sl. je na ovoj stranici koju propagiras isus bozja volja moc i bla bla bla..mislim koja svrha promicanje neceg laznog osim zarade???ja cu vam jedan da poslat sve moje slike cudnovate ima ih par sa dugom ekspozicijom ima ih par slikanih kros staklo i par sa zmrdanim objektivima po ovoj stranice posto se to meni cesto desava ljudi moji drAGi ja sam onda paranormalac :zubo: imam moc ja sam prosvjetljen ali naravno i ko uvjek neki ljudi jednostavno ne zele prvo sagledat znanstvene cinjenice nego odmah donose odluku bog,vrtni patuljci,duhovi,svemirci,vjestice itd pa lako je bome bit takav strucnjak ..hehehe
http://www.share-international.net/hrv/publikacije/si_svib06_foto.htm

tek kad znanost nemoze objasniti nesto onda to postaje zanimljivo makar nakraju uvjek bude savrseno loicno jednstavno rijesenje i onda se svi razocaramo jer to vise nije senzacija a mi smo gkadni senzacija baram ja....

sry kaj sam malo skrenul sa teme....i inace kaj sam skrenul :D :D :D

ok imas pravo ovo su odsjaji i sl..

ali neposnano lezi zajedno s spoznajnim:D

The Uništavač Topika
10.07.2006., 23:45
Jutros oko 04:30 izašla sam u vrt prošetati. Imala sam kod sebe digitalni fotoaparat. Moja namjera bila je fotografirati palmu u vrtu. No, na fotografiji je ispalo nešto sasvim drugo.
Pojava u plinovitom agregatnom stanju, koja kad se malo bolje pogleda ima ljudska obilježja. Nije bilo nikakvog dima oko mene ni slično, a leća na objektivu je savršeno čista. Prije nego što sam fotografirala osjetila sam nešto čudno, kao da su me trnci prošli cijelim tijelom.
Moguće da je duh. :)
Stavila sam i fotografiju tako da možete pogledati:

http://img51.imageshack.us/my.php?image=2fedfb7bf068c869b965f5b48beaa6.jpg

Meni izgleda da ti je blizu fotkača proletjelo ono paperjasto govno šta leti zrakom...slično kao od maslačka...

grizli
10.07.2006., 23:45
jednom u nasu skolu kad sam bio malena beba :zubo: dosel je neki fotogar i pokazivao nam fotke sa vrelebita tamo je slko jednu prekrasnu sliku.Sliknuo je sige koje izgledaju pa bar 80 posto priblizno mariji i isusu .. mislim na kip majke bozje i isusa u narjucju nevjerovatno nesto ..e sadpo meni je to slucajnost ali neki bi rekli da nije i tako dalje i tako dalje...neki dan sam vidio oblak u obliku patuljka slucajnost?? mozda i ne mozda nam vrtni patuljci zele dat do znajna da ih maknemo sa vrtova i oslobodimo ih ...:zubo: :zubo: :zubo:

slazem se za oblike

ne slazem se za glasove:rolleyes: jer je vjerojatnost cini mi se manja:D

koliko znam i u kaosi postoi red .. nesto je Elezovic prico o tome:D

Leviant
11.07.2006., 00:09
Hajde sad neka se javi ona osoba iz Crikvenice koja je prije par godina snimila
duha na plaži po danu ?

Mislim da je slika prikazana prije par mjeseci na rtl-u u sanja showu kad je bila tema o duhovima

Da , Plečko je rekao da je u pitanju ektoplazma , lako moguće

grizli
11.07.2006., 00:43
Hajde sad neka se javi ona osoba iz Crikvenice koja je prije par godina snimila
duha na plaži po danu ?

Mislim da je slika prikazana prije par mjeseci na rtl-u u sanja showu kad je bila tema o duhovima

Da , Plečko je rekao da je u pitanju ektoplazma , lako moguće

a di je ta slika taj probaj je izgooglat?;)

goranbo
11.07.2006., 01:44
Sunchy, postaj jednog dana te svoje slike čudne i s produljenom ekspozicijom, pa da svi vidimo da se skroz razlikuju od ovih na sajtu ;)
No hard filinz. Ma, mene je samo zanimalo sto ce ovaj hesse rec za tu fotku, meni se cinila zanimljiva.
A sad, to sto se tebi to cini laznim... Pa tisucama se ljudi, medju kojima je dobar dio i onih kjoji su zaicijelo inteligentniji od tebe, a neki su manje inteligentni, dakle tisucama ljudi se te informacije ne cine laznima. Neki od njih vjeruju do jedne velike mjere da ce Maitreja uskoro doci, ali im je, recimo, tesko, ko zna zbog cega, vjerovati u npr. te fotografije, da se zaista radi o blagoslovima i slicno, ili da ce se doista dogoditi Dan objave. No, neka svako vjeruje sto hoce.
A price o nekakvoj zaradi su totalne gluposti.

Sto se tice Hessea, on mene podsjeca na nekoga tko bi prije par stotina godina savrseno dobro mogao dokazati da je zemlja ravna, a ne okrugla, ako bi vjerovao u to.

Posebno i zbog onoga sto sam sve vidio na ovom forumu, i nakon sto sam silom prilika citao neke knjige, dobivam dojam da se danas svasta moze i dokazati i opovrgnuti. Naranvo pod navodnicima, moze se ostaviti takav snazan dojam. Tu je jedino rješenje intuicija, svjetlost duše (a duša, dakkao, isto tako za znanost ne postoji, iako stotine tisuca ljudi meditiraju i osjecaju kako stupaju u sve veci atonement s dusom), dakle jedino je rješenje, zasada, intuicija, da se vidi što je krivo a što pravo. I intelekt (to je funkcija nizeg uma, a intuicija viseg) je dovoljan za neke stvari, ali on vodi u razlicite iluzije, tj. podlozan je iluziji.
Intuicija ne, ona je nepogrjesiva, samo sto ej stvar u tome sto mozemo zamijeniti, ako nismo preiskusni, ko što nismo, osjećaje i želje s intuicijom.

A čuj, svijet je ciničan totalka, u velikoj mjeri. Bas am neki dan gledo neki intervju s Benjaminom Cremom, ne sjecam se bas tocno sto je rekao, cii mis e da cu totalno krivo prepricati (al evo ipak cu probati), reko je nesto u stilu, a tako i je, da ne moze, da ga se ne pita da dokaze da je Maitreja tu. Ma on to nikome ne moze "dokazati", koliko su ljudi cinicni. Da ga dovede Maitreju pred covjeka koji je vec unaprijed stvorio predrasudu da je sve to laz on bi reko da tom nije Maitreja, da to nije krist, ili da bar nije onakav kakvog je on očekivao :)

Ljudski um, intelekt i rpedrasude, to su sve vrlo zanimljive stvari. Najbolje je kad je netko totalno uvjeren da nešto zna. :) A to je spozna samo intelektom. A svi su izuzetno skloni biti jaaako uvjereni da su baš oni u pravu :)
Činimi se da je iskustvo, doživljaj, jedna od važnijih stvari u čitavoj toj priči, a tu je i ta intuicija. Samo kazem, moze je se i zamijeniti za nesto drugo. intuicija je ono znanje kada jednostavno znas, jer znas. Nepogrjesiva je.

Baš ludom brzinom raste ovaj topic. meni je isto ta fotografija pomalo intrigantna, ali ne bih se opredjeljivao u vezi s njom. nemam pojma sto je na njoj (ma šta Hesse govorio. Mislim, ne ma šta on govorio, nego razumijem mentalni sklop pomoću kojeg on dolazi do svojih zakljucaka. Moze on znati o fotografiji koliko hoce, biti vrhunski strucnjak, sto mozda i jest, a to mu moze samoo dati jos vise materijala da zađe u iluziju i dovede se do pogrešnog zakljucka). A nisam ni baš mnogo je promatrao i razmišljao, nije mi baš toliko zanimljiva. Čitao sam u knjizi Holografski svemir, nešto je bilo s duhovima, al isto nisam donio neki konačni stav o tome je li Michael Talbot pogodio u tom konkretnom dijelu svoje teorije ili pak omanuo. Mislim da je to ispravno, ne zauzimati onačan stav dok nisi siguran. Mislim, "duhovi", takonešto vjerojatno i postoji, ali sve to ima svoje zašto naravno i sve je opet objašnjivo. ja u tome ne vidim nesto toliko misteriozno i zapanjujuce. I mislim, prema poznavanju ustroja covjeka onoga sto se dogadja nakon smrti,prem,a svom *ogranicenomm* poznavanju tih stvari, da se ne radi o cjelovitim bicima, ljudima, ne radi se o dusama, nego eventualno o astralnim tijelima.

Ezoterika daje odgovore na ta pitanja, i o ustroju covjeka itd. Sve je to jos uvijek opcenito slabo poznato. St su to tocno astralne razine itd, cega tamo sve ima itd. Npr, koliko ja znam, mediji, znate oni koji navodno komuniciraju s "mrtvima", ne komuniciraju s ljudima koji su umli, nego s nekakvim astralnim entitetima. U buducnosti ce sve to biti vrlo dobro poznato i klasificirano bas kao sto nam je danas poznata fizicka anatomija covjeka i fizicka struktura svijeta.

goranbo
11.07.2006., 01:54
http://shareintl.org/magazine/images/2006/0606_madonna.jpg

Kad je netko spomenuo sige, evo vam i ova fotkica, i to se cak dogodilo u "našem" Kaknju. Još nije postavljeno na hrvatskoj stranici, ali ovo je link za englesku stranicu s koje je ta fotka. http://shareintl.org/magazine/old_issues/2006/june_06_pictures.htm

Trea čovjek i razumjeti kako Majstori djeluju u ovom trenutku. Oni bi vjerojanto mogli, teopretski, preokrenut nebo i zemlju, ili tako nešto toalno očiito, međutim to bi bilo kršenje ljudske slobodne volje.
"Čuda" koje oni manifestiraju uvijek su takva da ostavljaju prostora i da se u nih ne vjeruje i da se u njih vjeruje. Tako svatko ima slobodnu volju vjerovati ili ne, a njima je naša slobodna volja svetinja.
Taj zakon je takav da cemo Maitreju morati sami prepoznati.

Sunch4ny
11.07.2006., 12:45
hehehehee bravo to je za fotka ...koja slucajnost nemrem vjerovat ...
stvarno nemrem vjerovat hvala kaj si ju stavio....
2.ja cjeli zivot trazim i proucavam paranormalno jos ko klinac sam poceo i uvjek me je to zanimalo jer mozda bi nasao odgovore smosla zivota u paranormalnim pojavama.Problem je u tome sto sam prije dosta vjerovo u takve stvari i kada bi se one tj kad bi japogledao sa znanstvenog aspekta pomocu cinjenica itd...shvatio bi da su takve stvari dio ljudi ili igre prirode i onda bi se razocarao stoga mislim da bi sve stvari trebalo pogledat iz svih mogucih kuteva i tek onda donjet zakljucak a ne trcan za nekom tezom i sljepo vjerovat u nesto,, mislim da tu treba bit fleksibilan maksimalno.....
3 .. neko ko vjeruje u budu moze reci da je to buda na slici a neko opet vrtni patuljci ja kazem da je duga ekspozicija a neko ce mozda rec da dolaze svemirci mislim da u tim slikama se netreba trazit boga ili neki odgovor jer je bog u nama i svda oko nas tak da mi to nema nikakvog smisla...
par primjera... nlo i - primjetite kak su se nlo i tj fotosi s desetljeca u desetljece mjenjali tj ..modeli nlo isprva su bili ko tanjuri ruzni totalno ne aerodinamicni ko da su ih dizajnirali ovi sa tibeta a poslje toga vec u 90 fini i spektakularni,2 pr uri geller koji je moga svojom moci ako uzmete svoj stari sat i kazete vjerujem on je napravio da vam sat radi.. (uvjet je bio da vam je sat na navijanje i da ga dobro prodrmate :zubo: ) i bzbrj drugih primjera zato goranbo mislim da treba bit oprezan i pogletat sve moguce kutove i ak se nemoze nista dokazat onda mozemo spekulirat da je to bog, alah ,buda ,svemirci ili kak je nekom bolje ..pozdrav:D

btw..mislim da se nemoramo opterecivat kad ce doc sudnji dan ili duhovi na zemlju jer je cinjenica znanstveno dokazana da ce nam svima jednom doc sudnji dan individualno kad tad nazalost..
a smak svjeta ce bit kad sunce ode ca!¨! 8)

imago2007
11.07.2006., 13:13
Meni se čini da je sama ova tema najbolji primjer da svi mi vidimo ono što želimo vidjeti.

Ja vidim prljavu leću objektiva, netko vidi ženu i frajera, netko ženu kako nešto nosi, netko ....

Kao što reče moj prethodnik - ne treba se time opterećivati - sigurni smo da će nam svima doći kraj i tad ćemo vidjeti da li što postoji ili ne postoji s one strane. Iako me prije to jako sve interesiralo, nakon nekih promjena u životu to me sad UOPĆE ne interesira jer sam konačno shvatila da to U OVOM ŽIVOTU nije bitno i nije nešto što trebamo istraživati. Već trebamo ovdje i sad živjeti!

Leviant
11.07.2006., 14:52
Ovaj svjet nije čudan , on je čudniji nego što ga mi možemo i zamisliti

goranbo
11.07.2006., 15:57
hehehehee bravo to je za fotka ...koja slucajnost nemrem vjerovat ...
stvarno nemrem vjerovat hvala kaj si ju stavio....
2.ja cjeli zivot trazim i proucavam paranormalno jos ko klinac sam poceo i uvjek me je to zanimalo jer mozda bi nasao odgovore smosla zivota u paranormalnim pojavama.Problem je u tome sto sam prije dosta vjerovo u takve stvari i kada bi se one tj kad bi japogledao sa znanstvenog aspekta pomocu cinjenica itd...shvatio bi da su takve stvari dio ljudi ili igre prirode i onda bi se razocarao stoga mislim da bi sve stvari trebalo pogledat iz svih mogucih kuteva i tek onda donjet zakljucak a ne trcan za nekom tezom i sljepo vjerovat u nesto,, mislim da tu treba bit fleksibilan maksimalno.....
3 .. neko ko vjeruje u budu moze reci da je to buda na slici a neko opet vrtni patuljci ja kazem da je duga ekspozicija a neko ce mozda rec da dolaze svemirci mislim da u tim slikama se netreba trazit boga ili neki odgovor jer je bog u nama i svda oko nas tak da mi to nema nikakvog smisla...
par primjera... nlo i - primjetite kak su se nlo i tj fotosi s desetljeca u desetljece mjenjali tj ..modeli nlo isprva su bili ko tanjuri ruzni totalno ne aerodinamicni ko da su ih dizajnirali ovi sa tibeta a poslje toga vec u 90 fini i spektakularni,2 pr uri geller koji je moga svojom moci ako uzmete svoj stari sat i kazete vjerujem on je napravio da vam sat radi.. (uvjet je bio da vam je sat na navijanje i da ga dobro prodrmate :zubo: ) i bzbrj drugih primjera zato goranbo mislim da treba bit oprezan i pogletat sve moguce kutove i ak se nemoze nista dokazat onda mozemo spekulirat da je to bog, alah ,buda ,svemirci ili kak je nekom bolje ..pozdrav:D

btw..mislim da se nemoramo opterecivat kad ce doc sudnji dan ili duhovi na zemlju jer je cinjenica znanstveno dokazana da ce nam svima jednom doc sudnji dan individualno kad tad nazalost..
a smak svjeta ce bit kad sunce ode ca!¨! 8)

Btw, moglo bi se reci onako povrsno da je znanstvena cinjenica da svi umiremo, medjutim znanstveno nije dokazano zapravo ništa, ako promatramo na nacin da znanost uopce ne zna tko ili sto umire. Nem aodogovr na pitanje sto je covjek, koje je njegovo mjesto u svemiru (osim da je slucajnost, jedan onako skup slucajnosti koji je slucajno nastao eto bas na Zemlji), nema dogovora na to sto je svijest, i ne znam sto je onda znanstveno dokazano. Da umire covjekovo fizicko tijelo - to se slazem, nema se tu sto znanstveno dokazivati.

Ja sam odrastao u obitelji gdje su me vrlo malo uvjetovali u pogledu odredjenih ideologija (npr. religijskih dogmi ili slicno). Obrazovanje mi je prirodoslovnog smjera iuvijek sam stvari promatrao i dalje promatram, bar si tako mislim, na jedan skepticni i logicni, racionalni nacin.
Ipak, stekao sam tokom skolovanja, izmedju ostalog, razlicite predrasude, kao i svi. Onda sam bio u vezi s jednom djevpojkom koja je naprosto, kao i toliki mnogi, gutala svakojaku new age, alternativnu i kakvu god hoces duhovnu literaturu.
Moje predrasude prema tim stvarima bile su dodatno pojacane time sto je u toj literaturi bilo jako mnogo tzv. "smeca", to je malo gruba rijec, ali onako, dosta te literature nije bas jako mnogo vrijedn, velik dio je prezasicen iluzijama itd.
Takod a ja nisma citao mnogo tih stvari. Citao sam malo da vidim o cemu se radi, i kad se prema mom misljenju radilo o glupostima, nisam nastalvjao. To se zove razlucivanje (pri kojem se naravno moze i pogrijesiti, zbog predrasuda). S druge strane, mnogi ljudi bez razlucivanja gutaju svakojaku literaturu i onda izgube uopce sposobnost razlucivanja sto je vise istinito od te literature a sto manje. Ili im se barem ta sposobnost ne razvija.

Hocu reci, nikad nisam bio tip koji vjeruje u nesto zato sto mu netko drugi tako kaze, barem ne u velikoj mjeri. Svi smo mi donekle takvi, vjerujemo svojim roditeljima u velikoj mjeri, svjesno ili podsvjesno, skoli itd. Ocito se radi o nijansama nekim i dosta je dinamican to sustav.

No, ipak sam uspio, po mom misljenju, odvojiti zito od kukolja, kako se to kaze, nisam podlegao ni predrasudama pa odbacio svu ezotericku i svaku
"alternativnu literaturu" niti sam bez razlucivanja gutao i vjerovao svemu sto mi je doslo pod ruku.
Ako si ti iz silne zelje svakojake slucajne pojave proglasavao/smatrao "paranormalnima", a kasnije se ispostavljalo da se radi o uobicajenim stavarima, ne znaci da ne postoji "paranormalno".

neko ko vjeruje u budu moze reci da je to buda na slici a neko opet vrtni patuljci ja kazem da je duga ekspozicija a neko ce mozda rec da dolaze svemirci mislim da u tim slikama se netreba trazit boga ili neki odgovor jer je bog u nama i svda oko nas tak da mi to nema nikakvog smisla...
par primjera... nlo i - primjetite kak su se nlo i tj fotosi s desetljeca u desetljece mjenjali tj ..modeli nlo isprva su bili ko tanjuri ruzni totalno ne aerodinamicni ko da su ih dizajnirali ovi sa tibeta a poslje toga vec u 90 fini i spektakularni,

Mislim da je to previse pojednostavljeno i povrsno promatranje stvari. Ne vjerujem ja da ce ikoji budist u toj slici vidjet budu. Gospa, npr., ipak ima drugaciji karakteristican oblik od npr. Buddhe, itd. Dakako, svi smo skloni vidjeti ono sto zelimo, ali ne ide to uglavnom bas u takve ekstreme, da bi neko vidio buddhu u tom duhu. Kog bi onda ja trebao vidjeti, ako ja "vjerujem" (znam, uvjeren sam da postoje) i Maitreja, i Buddha, u Krishna, Ii Isus, i Muhamed drugi veliki ucitelji. To naravno ne vjerujem samo zato sto sam to negdje procitao, sto je neko u nekoj knjizi rekao a postoje, ali i zbog toga. A vjerujem i u znanost i u ratio i u sve ostalo, tj. milo mi je logicko rezoniranje itd. Sto bih ja onda trebao vidjeti?

Ima mnogo ljudi koji su vjernici. I mnogo od tih vjernika traze znakove, znamenje, a Majstori im to znamenje i daju. Mislim, ne baš po narudžbi, ali rade čuda, koja su nogim ljudima potrebni i koja im daju nadu, nadu u blje sutra, vjeru itd. Mene osobno ne fasciniraju, ali da budem iskren volio bih recimo da se i meni tako nesto dogodi, cisto bih volio to, nije da azmisjam mnogo o tome ii da si nesto posebno jako to zelim.

I sasvim se jasno mogu razlikovati oblici Gospe, Buddhe itd, ne treba pretjerivati. A svato je slobodan vjerovati kakos u ti oblici nestali ili kao je nestalo na stotine tisuca litara mlijeka 1995. godine kada su hinduski kipovi pili mlijeko (ukucaj u google kipovi piju mlijeko ili tako nešto) i to istovremeno širom svijeta, snimile su i kamere i sve. Naravno da kipobvi nisu pili mlijeko, nego je napravljeno da mlijeko nestane. To su napravili oni koje ti kipovi predstavljaju, ili barem oni koji s njima suradjuju, a u ezoterici ih nzivamo majstorima Mudrosti.to napravili. Oni imaju tu sposobnost, golemu pozornost, i iskoristili su svojstva svemira na nacin kakav se npr, naslucuje u knjizi Polje, na nacin koji se da naslutiti iz kvantna teorija itd.

A sad, da je bog svepriosutan i svugdje, to je istina, ali istina je da su se kroz povijest, posebno na prijelazima iz doba u doba, pojavljivali veliki ucitelji koji su bili bozanska utjelovljenja, koji su za zemaljske okvire do savrsenstva u potpunosti *utjelovljivali* bozanstvo koje je u svima nama kao potencijal i Boga koji ej svuda oko nas. Mislim, ljudi opcenito ne znaju nogo o tome. Ali svi smol culi za Buddhu, Isusa, Muhameda, Hermesa, itd itd. Slabo znamo, po mom misljenju, kakvi su tocno bili ti ucitelji i sto su radili. A pogotovo ne znamo kakvi bi bili i sto bi radili, malo tko tako trezveno razmislja, kada bi danas dosli u svijet.
Tako da se ja ne slazem s pojednostavljivanjima tipa
svemirci mislim da u tim slikama se netreba trazit boga ili neki odgovor jer je bog u nama i svda oko nas tak da mi to nema nikakvog smisla...

Ne kaze ni ja da treba (to sto si ti valjda radio u proslosti, ja nisam ;)) trazit boga na slikama ili sto ja znam gdje, nego se ne slazem da se zbog toga ne moze dogoditi i da naidjes na nesto bozansko u uzem smislu rijeci u fizickom svijetu, pa i na fotografiji npr. Niti se to sto je bog sveprisutan kosi s mogucnosvu postojanja bozanskih utjelovljenja, pa i u danasnjem vremenu.
Ako je prisutan, zasto on ne bi to ponekad dao do znanja i na fotografiji? Onome ko uopce vjeruje da postoji nesto bozansko (ili, stojaznam, paranormaln, vise od onoga sto vidimo), tko je bar jednom to iskusio. Onoga tko apsolutno ne vjeruje ta fotografija sasvim sigurno nece u nista uvjeriti, bar ja tak mislim.

O NLO-ima sada ne bi, jer bi post stvarno bio dug, ali da se zadrzimo na cudima -- Maitreja npr. na tu temu kaze:
"Oni koji traze znamenje ce ga i pronaci,
premda je moj nacin izrazavanja mnogo jednostavniji."

Kaze i:
"Majstor je u vama.
Ako slijedite životna pravila učitelj vas poučava,
majstor se otkrije u vama.
Ne vežite se za ljudsko obličje.
Živa istina je stvar iskustva."

desetljece mjenjali tj ..modeli nlo isprva su bili ko tanjuri ruzni totalno ne aerodinamicni ko da su ih dizajnirali ovi sa tibeta a poslje toga vec u 90 fini i spektakularni,

To ne odgovara bas istini, moze se tokom godina vidjeti odredjena konzistencija. Evo nedavna fotografija NLO-a iznad Zagreba ne pirkazuje uopce neki NLO koji bi se cinio "turbomoderan" Isto tako, ako mi koristimo razlicite tipove automobila, zasto ne bi i oni razlicitevrste letjelica.

dersu
12.07.2006., 13:30
:misli: ovaj pise doktorat kad posta

Sunch4ny
12.07.2006., 15:20
lol dersu!! xexe ma slazemu se mi u dosta tih stari goran bo itd....prekosutra cu ovdje postat jednu sliku koju sam slikao nisam obracao bas neku paznju na to ali poslje ovog foruma ko zna mozda je i to bio duh :zubo: :zubo: ili bog..
:::
1.zasto bi bog tezio da se pojavljiva bas na fotografijama ili multimediji cisto sumljam da bi on htio bit superstar...sta mu nebi bilo lakse i ljepse da prodje u srce svakog covjeka i naznaci mu svoje prisutsvo i kaze ja sam sa tobom ili sl ..nek da se samo slika po fotosima,,ja bas nevjerujem u takvog boga.
2. dizajn nekih letjelica je tolko los i primitivan mislim na nlo- da je to prije djelo nakih partizana iz kazahstana nego nekih svemiraca jer da su tolko primitivni cisto sumljam da bi nasli zemlju..:D :D :D

goranbo
12.07.2006., 19:10
1.zasto bi bog tezio da se pojavljiva bas na fotografijama ili multimediji cisto sumljam da bi on htio bit superstar...sta mu nebi bilo lakse i ljepse da prodje u srce svakog covjeka i naznaci mu svoje prisutsvo i kaze ja sam sa tobom ili sl ..nek da se samo slika po fotosima,,ja bas nevjerujem u takvog boga.

Da onda probam odgovoriti na ta (malo krivo postavljena) pitanja, ili netreba, kadti imas svoje vidjenje boga vec i toga kakavbi on trebao biti i sto bi trebao raditi.

Zašto se bog pojavljuje bas na fotografijama ili multimediji?

Dakle ne radi se o Bogu nego o Majstorima mudrosti. Oni su ljudi kao i mi, tj. jednom su bili ljudi na tupnju razvoja kao i mi, ali su nas tokom tisuca zivota malo prestigli i postali to sto jesu, do savrsenstva, potpuno izrazavaju bozanski potencijal. Tajpotencijal imam i svi mi, ali ga izrazavamo samou manjoj mjeri. S nase perspektiveoni nam se mogu cinitikao bogovi. Oni su utjelovljenja ljubavi i mudrosti.

Zašto se pojavjluju baš na fotografijam? Pamislim, zašto se ne bi pojavljivali. I ne pjavljujus e samo na fotografijama. Pojavljuju se i osobno ljudima, i u snovima, te preko najrazlicitijih "cuda" daju ljudimanaznaciti da su ovdje.

Tim cudima i znamenjem stvaraju ozracje nade i ocekivanja sirom svijeta u kojem ce Maitreja (on je Majstor svih Majstora, Krist,na čelu hijerarhije majstora, Učitelj svijeta čiji povratak sve religije očekuju, samo po drazličitimimenima) dakle ukojem ce se Maitreja moci javnoobjaviti bez krsenja slobodne volje ljudi.

Maitrejina javna objavamora,prema tom Zakonu, biti u skladu s nekom generalnom voljom covjecanstva. To je sve vrlo slojevito, s tom voljom, i minemozemo imati neki tocanuvidu to. Ne radi se samo o tome da ljudi svjesno zele dolazak Maitreje kao Maitreje (takvih je samo par milijuna na svijetu), nego seradiio onim fundamentalistickim vjernicima religija koje ocekuju pretkazani povratak svojih ucitelja, a ne radi se samo ni o tome, nego i o svim ljudima koji zele onoi za sto se Maitreja zalaze: pravedost, dijeljenje dobara i mir. Svi koji to zele, kako ja to razumijem, i koji su za to, pogotovoi ako rade prema tome, doprinose tome da se ispuni taj uvjet slobodne volje čovječanstva u smislu Maitrejine objave.

Zato Majstori rade ta cuda. Naravno ne zato da bi bili zvijezde,nego s tocno odredjenom svrhom. I naravno da to nije jedino sto rade. Ta cuda su samo jedan mali djelic svega sto oni rade,i tek jedan aspekt njihova sadasnjeg djelovanja. Cak i kada sepojavepred nekom osobom, to cine sa samo jednim dijelom svije svijesti. Bas u novom Shareu je bilo jedno pitanje u vezi toga.

P.: Redovito čitam vašu internetsku stranicu. Molim vas za objašnjenje zašto Majstori troše svoje dragocjeno vrijeme da se nekome ukažu -- da ponekad ostanu sat ili dva s ljudima koji surađuju s vama -- kada su toliko zaposleni i na svijetu je toliko problema, toliko ljudi koje treba ozdraviti, spasiti i utješiti. To mi se ne čini logičnim.
O.: Odgovor se nalazi u činjenici da čovjek kojem se prikaže Maitreja ili jedan od majstora ne vidi Majstora ili Maitreji i ne razgovara s njim već s ''duhom'' (familiar) odnosno misaonim oblikom kojeg On može stvoriti s djelićem svojim svijesti. Majstorovo majstorstvo uključuje njegovu sposobnost da podijeli svoju svijest na tisuće odijeljenih i simultanih aktivnosti. Maitreja je, na primjer, doslovno sveprisutan.

sta mu nebi bilo lakse i ljepse da prodje u srce svakog covjeka i naznaci mu svoje prisutsvo i kaze ja sam sa tobom ili sl

Lakse i ljepse? Ha, ljepse bi svakako bilo, a sad je li lakse to valjda oni znaju i oni valjda znaju sto trebaju napraviti u ko trenutku.
Ono sto bih ja rekao: sve u svoje vrijeme, to jest treba se samo strpiti.
Upravo to ce se dogoditi za Dan objave, kada ce Maitreja istovremeno telepatski govoriti citavom covjecanstvu i svojom energijom ljubavi prozeti srca ljudi,istovremeno s tim desti ce sew stotine tisuca iscjeljenja.

Kada bi on to napravio u covjecanstvu koje uopce ne zelinjegov poovratak, generalno govoreci, koje uopce ne zeli ono za sto se on zalaze, i kada bi i onu telepattskoj poruci govorio o tome sto njih apsolutno ne zanima, to bi bilo krsenje ljudske volje.

Sto se tice sadasnjegstanja, koliko ja razumijem, uvjeti sto se tice slobodne ljudske volje su unazad dviuje ili tri godine ispunjeni, i sada Miatreja samo ceka najpovoljniji trenutak za objavu.

Zasto ceka, moze se netko pitati. Pa, sasvim sigurno ne ceka bezveze. Jedan od razloga je i taj sto o trenutku jegova izlaska u javnost ovisi do neke mjere nacin na koji ce ga covjecanstvo primiti, a o nacinu na koji ce ga covjecanstvoprimiti ovisi brzina promjena koja ce uslijediti, a to je izuzetno vazno.
Dan objave je povezan i sa slomom svjeskih burzi koji je pretkazan.

Lame Deer
12.07.2006., 20:00
Goranbo, prichash BAJKE ;)

demian_von_hesse
12.07.2006., 21:45
Zato Majstori rade ta cuda. Naravno ne zato da bi bili zvijezde,nego s tocno odredjenom svrhom

A zbilja je zanimljivo kako ti Majstori rade čuda na medijima koji su savršemi za manipulaciju...

Sjećam se kada sam bio mlađi, kad sam bio u foto klubu...Radili smo perspektivu unuzrašnjosti prostorije, sa objektivom zavnim 'riblje oko'..
Sami smo razvijali film u mračnoj komori...

Prestravio sam se kada mi je na drugoj trećini fotografije osvanula mrtvačka glava.... Mislim, nije mi bilo svejedno... I što sam tada trebao napravit? izvadit Krunicu i ispeglat 3 Očenaša?!
Nikako!
Jednostavno sam racionalno otišao provjeriti film- na površini filma, ispod reflektora za eksponiranje mi je pao komad pepela... Kada sam ga puhnuo i drugi put eksponirao fotografiju i nakon razvijača i fiksiranja, te sušenja- savršeno normalna je bila...

I sada, tu isto fotku sam mogao poslati u neki aman-zaman Klub Onih Koji Vjeruju U Svašta i hvaliti se kako je to djelo Majstora Predkazanja??

goranbo
12.07.2006., 22:11
A zbilja je zanimljivo kako ti Majstori rade čuda na medijima koji su savršemi za manipulaciju...

Kao što sam rekao, čuda su samo jedan manji dio njihovih aktivnosti, a ta "fotografska" su samo jedan manji dio raznoraznih cuda koje oni rade.
Nadams e da ti je i dalje zanimljivo.

Za pepel na filmu, i takonastalo čudnovatu fotografiju ne bi dobio nikakvu potvrdu, da si je poslao u Share International. Nikad nitko nije na neki nacin izmanipulirao fotografiju, i poslao je Share iNTERNATIONALU IZ ŠTOSA, DA MU PODMETNE, A DA MU JE TA FOTOGRAFIJA POTVRDJENA KAO DA SE NA NJOJ NALAZI NEKI BLAGOSLOV ILI SLICNO.
(Pardon, zeza me caps lock.)

Naravno, moze netko reci (kako biopravdao svoujeuvjerenje) da urednistvo share internationala samo manipulira tim fotkama (izradjuje ih), ili da im fotke salju samo neki "provjereni" ljudi ilisto ti ja znam, pa samo takve fotke potvrđuju, što naravno ne drži vodu, ali svatko može vjerovati što hoće.

Priča je takve prirode da će se neizbježno, prije ili kasnije, odnosno u neposrednoj budućnosti, saznati je li istinita ili ne, ako netko dvoji.

Ezoterik
16.07.2006., 11:34
Jutros oko 04:30 izašla sam u vrt prošetati. Imala sam kod sebe digitalni fotoaparat. Moja namjera bila je fotografirati palmu u vrtu. No, na fotografiji je ispalo nešto sasvim drugo.
Pojava u plinovitom agregatnom stanju, koja kad se malo bolje pogleda ima ljudska obilježja. Nije bilo nikakvog dima oko mene ni slično, a leća na objektivu je savršeno čista. Prije nego što sam fotografirala osjetila sam nešto čudno, kao da su me trnci prošli cijelim tijelom.
Moguće da je duh. :)
Stavila sam i fotografiju tako da možete pogledati:

http://img51.imageshack.us/my.php?image=2fedfb7bf068c869b965f5b48beaa6.jpg

Ako smijem iskazati svoje skromno mišljenje, ima sličnosti sa duhom, i pogotovo sa duhom pratiteljom, samo što radi tamo? Tvoj nije mogao biti.
Možda je netko tamo umro nekom nasilnom smrću i evo odgovora.
Ali ja smatram da je to Ezerija, vrsta noćnih Sila koje okružuju pozitivna mjesta. Jako sliči na Ezerije, samo slika nije potpuna da bi se moglo lijepo vidjeti. To je moje skromno mišljenje.:)

Sunch4ny
16.07.2006., 23:12
upravo prije dva tjedna je odluceno dokazano i razluceno da je to paucina :zubo: i nazalost nije duh ni duh pratitelj jer je on bio na castingu za sliku na bahamima nazalost tak da nije :zubo: :zubo: :zubo: :zubo:

grizli
12.08.2006., 18:42
Ako smijem iskazati svoje skromno mišljenje, ima sličnosti sa duhom, i pogotovo sa duhom pratiteljom, samo što radi tamo? Tvoj nije mogao biti.
Možda je netko tamo umro nekom nasilnom smrću i evo odgovora.
Ali ja smatram da je to Ezerija, vrsta noćnih Sila koje okružuju pozitivna mjesta. Jako sliči na Ezerije, samo slika nije potpuna da bi se moglo lijepo vidjeti. To je moje skromno mišljenje.:)

Šta je to Ezerija?

Ezoterik
13.08.2006., 18:19
Šta je to Ezerija?

Ezerija je noćni duh samotnjak. Posjećuje pozitivna mjesta, a može se lako raspoznati po tome što se čini da netko u tvojoj blizini diše.
Nema određene funkcije, iako to je najčešće duh pratitelj nekog mjesta.
Npr. ovo mjesto ako se sjećam je bilo neki samostan. Dakle ta Ezerija je pratitelj, odnosno čuvar ovog mjesta.
Iako to može biti groblje, vidio sam i Ezerija koje čuvaju pojedine grobove, i to grobove velikih ljudi.
Sad, od čega ih čuvaju: Takva mjesta zrače jakom energijom, a negativna sila voli krasti tu energiju jer je dosta jaka, više da se okrijepi. A Ezerija to spriječava.:)

Leviant
13.08.2006., 18:33
Hvala na ovom pojmu Ezoterik !

Može možda neka literatura gdje su opisani slučajevi ezerije , baš me zanima
ako znaš neke knjige ?

Unaprijed hvala

grizli
13.08.2006., 18:44
Ezerija je noćni duh samotnjak. Posjećuje pozitivna mjesta, a može se lako raspoznati po tome što se čini da netko u tvojoj blizini diše.
Nema određene funkcije, iako to je najčešće duh pratitelj nekog mjesta.
Npr. ovo mjesto ako se sjećam je bilo neki samostan. Dakle ta Ezerija je pratitelj, odnosno čuvar ovog mjesta.
Iako to može biti groblje, vidio sam i Ezerija koje čuvaju pojedine grobove, i to grobove velikih ljudi.
Sad, od čega ih čuvaju: Takva mjesta zrače jakom energijom, a negativna sila voli krasti tu energiju jer je dosta jaka, više da se okrijepi. A Ezerija to spriječava.:)

ALI jel Ezerija duh mrtvog covjeka ili neko drugo bice?:rolleyes:

Zar nije to EKTOPLAZMA na slici:rolleyes:

Ezoterik
14.08.2006., 11:00
ALI jel Ezerija duh mrtvog covjeka ili neko drugo bice?:rolleyes:

Zar nije to EKTOPLAZMA na slici:rolleyes:

Ezerija nije duh mrtvoga, nego duh. Sila kao npr. Demon i sl.

Ja apsolutno isključujem ektoplazmu, jer ektoplazma na aparatu se ne primijećuje u tim bojama, i jako se slabo vidi. Te je i više žuta, pogotovo na rubovima. Ovo je pre jasna slika da bi bila ektoplazma.

Ezoterik
14.08.2006., 11:06
Hvala na ovom pojmu Ezoterik !

Može možda neka literatura gdje su opisani slučajevi ezerije , baš me zanima
ako znaš neke knjige ?

Unaprijed hvala

Ima jedna knjiga koju sam imao prilike vidjeti, odnosno čitati u Francuskoj. Ako se ne varam datira na 12. stoljeće, a zove se "Raggarra turuaa mattar". Od tamo sam uzeo detalje o nekim pojavama, o pojedinim duhovima jer opisuje situacije za našu energetsku sferu, odnosno naše podneblje.
Ne znam da li ćeš je moći naći, knjiga se prenosi od osobe do osobe, i ako se ne varam zadnji put sam čuo da je u Pragu. Iako nisam siguran. :)

grizli
17.08.2006., 11:57
Ezerija nije duh mrtvoga, nego duh. Sila kao npr. Demon i sl.

Ja apsolutno isključujem ektoplazmu, jer ektoplazma na aparatu se ne primijećuje u tim bojama, i jako se slabo vidi. Te je i više žuta, pogotovo na rubovima. Ovo je pre jasna slika da bi bila ektoplazma.

a sta cini ezerija .. zasto se meni cini da su na slici DVA LIKA a ne jedan?:rolleyes:

Tj da li moze bii vidljiva golim okom?

Ezoterik
17.08.2006., 12:10
Evo, opet o tome što čini:
Mjesta koja čuva ezerija zrače jakom energijom, a negativna sila voli krasti tu energiju jer je dosta jaka, više da se okrijepi. Ezerija to spriječava.

grizli
17.08.2006., 12:19
Evo, opet o tome što čini:
Mjesta koja čuva ezerija zrače jakom energijom, a negativna sila voli krasti tu energiju jer je dosta jaka, više da se okrijepi. Ezerija to spriječava.

Onda im je zivot jako dosadan:rolleyes: :D stajat na jednom mjestu i cinit jednu funkciju

sta ce im samosvijest onda:rolleyes:

Ezoterik
17.08.2006., 12:24
Njima paše, još se nisu bunile.

grizli
17.08.2006., 12:26
Njima paše, još se nisu bunile.

a kakav je dozivljaj vremena onostranih bića:rolleyes:

Ezoterik
17.08.2006., 12:30
Nema tog doživljaja. Idu i idu. I to je sve.

grizli
17.08.2006., 12:37
Nema tog doživljaja. Idu i idu. I to je sve.

ali samosvijet je povezana s dozivljajem vremena

..
no dobro:D

Ezoterik
17.08.2006., 17:12
Zamisli kako bi bilo ne osjećati vrijeme (npr. naša ga tijela osjećaju-starimo) i živjeti.

dersu
17.08.2006., 17:19
Ima jedna knjiga koju sam imao prilike vidjeti, odnosno čitati u Francuskoj. Ako se ne varam datira na 12. stoljeće, a zove se "Raggarra turuaa mattar". Od tamo sam uzeo detalje o nekim pojavama, o pojedinim duhovima jer opisuje situacije za našu energetsku sferu, odnosno naše podneblje.

"Raggarra turuaa mattar" koji je ovaj jezik?

svako podneblje ima svoje duhove? znaci duhovi na Aljasci su razlicniji nego balkanski?

grizli
17.08.2006., 17:23
Zamisli kako bi bilo ne osjećati vrijeme (npr. naša ga tijela osjećaju-starimo) i živjeti.

super:D :rolleyes:
Tj nemoguce je "zivjeti" i ne osjecati vrijeme.. jer je to dvoje usko povezano.. čini mi se

Ezoterik
17.08.2006., 17:24
"Raggarra turuaa mattar" koji je ovaj jezik?

svako podneblje ima svoje duhove? znaci duhovi na Aljasci su razlicniji nego balkanski?

To ti je kaajski jezik. Kaže se da je to jezik prvih ljudi, jezik magije. Koliko ja znam koristi se jaako dugo, dobio je maha za vrijeme alkemičara te starih mistika. Knjige na kaajskom su jedne od rijetkih koje nisu nikad mogle biti prevedene, čitao ih je onaj tko bi znao. Ili onaj tko je bio vrijedan da nauči.

Ne govori se o duhovima, nego o energiji.
Npr. isti magijski rituali, ili još neke stvari tome slične nemaju jednako djelovanje npr. tu kod nas ili na Aljasci.:)

grizli
17.08.2006., 17:24
imas pm.ove :D

dersu
17.08.2006., 17:26
Ne govori se o duhovima, nego o energiji.
Npr. isti magijski rituali, ili još neke stvari tome slične nemaju jednako djelovanje npr. tu kod nas ili na Aljasci.:)

zasto?

Ezoterik
17.08.2006., 17:26
super:D :rolleyes:
Tj nemoguce je "zivjeti" i ne osjecati vrijeme.. jer je to dvoje usko povezano.. čini mi se
Da, ali ja sam rekao: Zamisli
Naravno da je nemoguće živjeti i ne osjećati: kao mi ljudi, tijela nam osjećaju.

Ezoterik
17.08.2006., 17:27
zasto?
Zbog toga što je Zemlja podjeljena ne energetske sfere i svaka je po nečemu specifična.:)

dersu
17.08.2006., 17:29
Zbog toga što je Zemlja podjeljena ne energetske sfere i svaka je po nečemu specifična.:)

gdje su energetske sfere najjace, a gdje najslabije, odnosno gdje je najvise pozitivne energije, a gdje najvise negativne na nasoj planeti?

Ezoterik
17.08.2006., 17:35
gdje su energetske sfere najjace, a gdje najslabije, odnosno gdje je najvise pozitivne energije, a gdje najvise negativne na nasoj planeti?
To nije determinirano, svaka je sfera u svom krugu najjača. Npr. za područje Indije, južne Kine i još par otočića je moćna za njihovu sferu, a ova našeg podneblja za našu sferu.:)

dersu
17.08.2006., 17:50
To nije determinirano, svaka je sfera u svom krugu najjača. Npr. za područje Indije, južne Kine i još par otočića je moćna za njihovu sferu, a ova našeg podneblja za našu sferu.:)

kako utice radijacija i zagadjenje na te sfere?

Ezoterik
17.08.2006., 17:58
kako utice radijacija i zagadjenje na te sfere?
Apsolutno nikako.
Utječe na prirodu, ali ne i na energetska polja.

grizli
17.08.2006., 18:09
Da, ali ja sam rekao: Zamisli
Naravno da je nemoguće živjeti i ne osjećati: kao mi ljudi, tijela nam osjećaju.

Zivjeti izvan vremena iliti. postojanje samo po sebi.. apsolutnost bitak sam po sebi.. tj bolje receno TRENUTAK: SUPER:D
Zivjeti je ovdje krivo izrazeno jel u trenutku NEMA NICEGA

U trenutku jest odsustvo i ja svijest same

Crow
17.08.2006., 22:46
Fotografija je super ispala.
Tacno se vidi zarobljeno tjelo...

oth fan
13.11.2006., 14:13
ja ih se ne bojim no vjerujem u njih.

Endimion17
13.11.2006., 15:57
ja ih se ne bojim no vjerujem u njih.

ja gotovo i ne vjerujem u njih ali ih se bojim. koliko je to sjebano? :zubo:

Duhec
13.11.2006., 16:57

E, ovo mi je vrhunski!:rofl: :rofl: :rofl:

AFRODITA69
13.11.2006., 17:00
vjerujete li u duhove?
ja osobno da...pogotovo kad cujen zvukove kad san sam doma...nadan se da nema duhova u mojoj zgradi :D
inace vidio sam par snimaka di su duhovi i citao o tome...pa me zanima imete li vi okju informaciju o tome i sto mislite o njima (ako mislite nesto uopce)...

vjerujem.nisam doduse imala kontakt s njima-duhovima ali zato jesam sa spirits(a to je posve drugacije).

AFRODITA69
13.11.2006., 17:03

dakle,na jednom nesvjesnom nivou ipak vjerujes ako ih se bojis...meni je to isto malo nelagodno.a srljam u to..jer me zanima.al onda kad dodem do 'zastrasujuce tocke'onda brisem..a poanta je u tome da ostanem..al kad mi je malo jezivo.

VeronikaN
13.11.2006., 17:09
Ja sam pitala muža hoće li ,ak ja prva odapnem da mu dođem reći ima li života zagrobnoga?!Rekao je da može samo ako budem izgledala kao sad,a n onak bijela i prozirna....a onda se predomislio i rekao da neće ni ak bi ok zgledala.Kužim ga.

Samo nemora biti da će tebi trebati njegova dozvola.Ako je točno da neke duše(osobito kad je uzrok nagla ili nasilna smrt)lutaju na ovoj razini,osobito ako je nešto ostalo nedovršeno ili nedorečeno,tada se vraćaju i pokušavaju stupiti u kontakt s bliskim živim osobama.Od takvih duhova ne treba imati straha.Razgovarala sam s više vrlo zrelih,trezvenih osoba koje su tvrdile da su vidjele pokoj
ne članove obitelji.Nikada se nisam upuštala u tkz.dozivanje duhova,ali osobno sam doživjela neke manifestacije koje se ničim nedaju objasniti.Nisu bile nikakve zle pojave,dakle ništa od lanaca,zavijanja ,trganja ili lomljave,ali nitko od prisutnih nije ih nikako mogao objasniti.Na primjer lebdenje predmeta pred očima 4 osobe u pola bijelog dana,i to predmeta koji po svom fizičkom svojstvu ama baš nikako nemogu lebdjeti.A od prisutnih u tom trenutku nitko nije ni spomenuo duhove.Reklo bi se iz čistog mira.....

AFRODITA69
13.11.2006., 17:31
tu si na putu sa objasnjenjem o duhovima ali nije sve posve istinito.i duhove i spirite mozes vidjeti.ovi koji su uski u tzv -home- su spiriti i oni su tu da nas cuvaju-oni su posve poz. duhovi mgu biti negativni i nemaju potrebu da nas cuvaju.oni se pojavljuju jer nisu svjesni da su mrtvi i mi smo zapravo-intruders-u njihovom zivotu i lokaciji(umjesto obrnuto)pa su manje vise skoro uvjek neugodni.ima jos razlika..

pivka
13.11.2006., 18:07
ima tome i 6 god.probudila sam se i htjela ići na wc.a ispred mene je stajalo nešto bijelo čovječijeg oblika.
isprva se nisam mogla pomaknuti ,a poslje je nastalo vrištanje.to nešto je nestalo.sad dali sam bila sanjiva i nešto mi se pričinilo ili je stvarno nešto "bilo"sa mnom u sobi.
ali nemogu reći da se bojim duhova

nikpalj
14.11.2006., 07:48
"dakle,na jednom nesvjesnom nivou ipak vjerujes ako ih se bojis..."

...ma, vjeruje on na jednom nesvjesnom nivou u puno stvari koje ne bi ni sam sebi priznao... samo da ga uhvatiš u 4 u jutro! ;)

Ljudi ne vjeruju u duhovne istine jer nemaju dokaze, a jedini način da dobiješ dokaze je da se počneš baviti bilo kakvom duhovnošću, a neće jer nemaju dokaze, a nemaju dokaze jer...

No, idemo mi na duhove...

Kao prvo - Odakle dolaze duhovi? Iz tvornice kruha?

Jedna od prvih stvari koju ovdje treba shvatiti jest da smo SVI mi duhovi, da nas nije donijela roda ni napravili tata i mama, ni izmislio dragi dobri bog u trenutku kad se sprmolino spojio s jajčekom, nego da smo došli odande odakle duhovi dolaze (vlastitom odlukom i na vlastit pogon, ali to ovdje nije bitno).

Kada zatvorite oči i zamislite nešto, bilo što - slika koja se pojavi u glavi stvorena je od eteričke ili astralne energije, "materije" (baš kao i vizualni dio naših "snova").

"Tamna materija", tj. nedostajuća masa u svemiru je masa jednog dijela eterika.

Vaši umovi, tj. Vi čitav svoj fizički život postojite isključivo na astralnom i mentalnom planu

Materija i eterik, astral su jedna apsolutno jedna te ista energija, samo je frekvencija vibriranja "materije" neograničena - ona se uzdiže dalje od same materije u ono što se naziva astralnim, mentalnim i kauzalnim dimenzijama ili denzitetima; denzitet po tome što naše energetsko okruženje postaje sve "rijeđe", duljih valnih duljina vibracije kako se ide sve više "dimenzije".

Dimenzije nisu odijeljene sjekirom već je riječ o jednom jedinom gigatskom oblaku, oceanu energije koji je svemir, sve dimenzije su fluidno "spojene" kao frekvencije na radiju.

Postajemo sposobni odvojiti se od fizičkog energetskog polja pročišćavajući naše energetsko tijelo čistim, visokim mislima - nesebičnošću i ljubavlju; meditacijom, najobičnijom molitvom (ako je duboka i iskrena), različitim pozitivnim vizualizacijama i direktnim radom na otvaranju viših energetskih centara - što se opet vraća na ranije tehnike jer sve one otvaraju srčanu i krunsku čakru, koje dovodi do povezivanja sa višim dijelom nas samih koji postoji na mentalnom planu, a koji se obično naziva "anđelom čuvarom"...

Pobožna molitva recimo Oče naša je dizajnirana direktno za otvaranje krunske čakre, a molitva Mariji ili Isusu za otvaranje srčane. Onaj Japanski naklon iz poštovanja (ako je iskren) također otvara krunsku čakru, ima bezbroj ovakvih primjera.

Osjetite da ste poslali energiju u krunsku čakru kada se onako značajno "naježite" po tjemenu, kao kada vidite ili pročitate nešto za što odmah, iznutra spoznate da je nešto sa jako "dubokim" značenjem ili potresno. U molitvi ili najjednostavnije stremljenju ka visokim, nesebičnim mislima trebali bi stalno, svakodnevon stremiti ka svjesnom pokretanju ovakvog ježenja, ali da je iskreno ne namješteno.

Osjetite da vam se otvara srčana čakra kada osjetite da vam se "srce" onako prekrasno nadima kada osjetite ikrnu, toplu ljubav prema nekome ili snažnu sućut. U molitvi, jednostavnom osjećanju ili suosjećanju prema drugima trebali bi svjesno stremiti da postignete ovaj efekt - pojačati osjećaj emocije dok ne osjetite kako vam srce pjeva u grudima...

I ova dva zadnja paragrafa su u biti jedino što je bitno i što biste trebali zapamtiti od sveg ovog mlataranja o energijama i denzitetima! :)

dersu
15.11.2006., 10:05
mozda je duhec imala slicno iskustvo...
moja prijateljica je bila na sluzbenom putovanju u Njemacku. dali su joj mali apartment koji je bio sastavnu dio zgrade Muzeja gdje je za vreme nacista bio zatvor. u tom zatvoru su mucili ljude. kako se to nacisticko vreme ne bi zaboravilo, od tog zatvora je napravljen muzej. da bi sve bilo verodostojnije zidovi nisu farbani jos od tog vremena, znaci na njih jos stoji krv mucenih zrtava.
i tako moja prijateljica legne spavat i usred sna osjeti prisustvo gadnog stvorenja kako stoji na vrata i gleda je. probudi se, ali osjecaj da je to stvorenja tu jos traje...i naravno od spavanja nista... upali svijetlo, televizor i cijelu noc provede bez spavanja. sutradan od straha dodje joj menga ranije nego sto je trebalo.

prica jos traje:;)

pricam ja to mojoj mami, a onda mi mama isprica sta se njoj dogodilo. nekada kad mama je bila bebisiter u Francuskoj, radila je kod bogate francuske obitelji koja je stanovala u zamak. mama je tamo trebala provjest tri mjeseca. prvog dana daju joj lijepu sobu sa balkonom. dodje vece i legne mama spavat. usred noci se probudi i spopadne je cudni osjecaj da je neko ispod balkona...mama je cula neke zvuke, upalila svijetlo i pogledala jer je neko napolje, ali nista nije bilo. opet legne i opet isti osjecaj. prodje kosmarna noc i ona sutradan od strah dobije mengu ranije nego sto je trebalo. isprica mama tu pricu ljudima u zamku, i oni su potvrdili da se to desava u tu sobu, ali da se oni toga ne plase, cak sto vise i ne primjecuju to.

pitanje za duheca, jel je imala slicna iskustva?

pasovski
15.11.2006., 10:36
duhovi postoje ali ne u onom obliku da bi nas plasili i sl. i nisu to duse onih koji su umrli vec postoji svijet paralelan nasem zive funkcionisu radjaju se i umiru a za nas su nevidljivi dok oni nas vide. ponekad ima situacija kad nasto slucajno nazao ucinimo tim bicima pa nas oni iz osvete plase ili nam cine nesto drugo neprijatno. licno sam imao priliku gledati lijecenje citanjem kur"ana opsjednutoj osobi od strane đžina i vjeruj te nije nimalo prijatno a nema sanse da je montaza ili prevara . dosta toga se moze naci u islamskim vjerskim knjigama .Potrazite na temu :svijet đžina ,itd

Duhec
15.11.2006., 10:47
pitanje za duheca, jel je imala slicna iskustva?

Ne igram se više...:D šta bih tek pročitala, da napišem sve što se događa, kada je zaključak na običan deja vu, da je posljedica epilepsije.:), ipak je ovo na rubu, a kad je previše na rubu, onda nije dobro...
Inače, Dersu, vjerujem tvojoj priči.;)

dersu
15.11.2006., 11:32
Ne igram se više...:D šta bih tek pročitala, da napišem sve što se događa, kada je zaključak na običan deja vu, da je posljedica epilepsije.:), ipak je ovo na rubu, a kad je previše na rubu, onda nije dobro...
Inače, Dersu, vjerujem tvojoj priči.;)

duhec, pusti ovi koji ne vjeruju i su skeptici. daj ti meni ispricaj bar nesto, ako neces javno onda na PM. mene zanima konkretno o ono sta sam ispricala, zasto su obe zene dobile mengu naokon neprijatnog iskustva?

a ovi koji su skeptici, samo im se cudim zasto uopce ovdje postaju kad ionako ne vjeruju. zasto uopce citaju?

dersu
15.11.2006., 11:34
duhovi postoje ali ne u onom obliku da bi nas plasili i sl. i nisu to duse onih koji su umrli vec postoji svijet paralelan nasem zive funkcionisu radjaju se i umiru a za nas su nevidljivi dok oni nas vide. ponekad ima situacija kad nasto slucajno nazao ucinimo tim bicima pa nas oni iz osvete plase ili nam cine nesto drugo neprijatno. licno sam imao priliku gledati lijecenje citanjem kur"ana opsjednutoj osobi od strane đžina i vjeruj te nije nimalo prijatno a nema sanse da je montaza ili prevara . dosta toga se moze naci u islamskim vjerskim knjigama .Potrazite na temu :svijet đžina ,itd

juce sam bas citala tekst o nevidljivim ljudima...jel imas neko iskustvo od prve ruke?

normall
15.11.2006., 12:01
Vjerujem u duhove, no nisam ih vidio niti osjetio na bilo kojoj razini.

Ne bojim ih se, i stotinu puta sam ih zvao da mi dođu, no nikada se nisu udostojili
nagraditi moje vjerovanje u njihovo postojanje niti jednim dolaskom.

Kao da sam šugav :confused:

Niti sam više ne znam što učiniti da mi se bar na nekakav jednostavan način duh pojavi, makar zvukom, šuškanjem iliti slično. :tuzni:

Endimion17
15.11.2006., 12:44
Vjerujem u duhove, no nisam ih vidio niti osjetio na bilo kojoj razini.

Ne bojim ih se, i stotinu puta sam ih zvao da mi dođu, no nikada se nisu udostojili
nagraditi moje vjerovanje u njihovo postojanje niti jednim dolaskom.

Kao da sam šugav :confused:

Niti sam više ne znam što učiniti da mi se bar na nekakav jednostavan način duh pojavi, makar zvukom, šuškanjem iliti slično. :tuzni:

ako i postoje, ne želim da mi to rade. zamisli samo da ti se dogode stvari poput onoga iz Isijavanja.
http://www.retrocrush.com/scary/03.html
http://www.retrocrush.com/scary/61.html
:eek: (ne gledati ako ste napušeni ili u mraku)
neka to.
dalje od mene. :zubo:

murphyjev zakon bi rekao da bi ti mirni duh došao blizu i sve bi bilo super, a onda bi učinio neku gadost recimo pretvorio se u kostura i stao vrištati.
a onda bi ja završio u umobolnici. :flop:

pasovski
15.11.2006., 12:56
juce sam bas citala tekst o nevidljivim ljudima...jel imas neko iskustvo od prve ruke?
pa da a imam iskustva po tom pitanju ali nisam licno osjetio djelovanje na sebi od strane džina ali sam imjao priliku da gledam iscjelitelja koji lijeci Kur"anom ako te zanima mogu se potrudit da to pogledas

dersu
15.11.2006., 15:50
pa da a imam iskustva po tom pitanju ali nisam licno osjetio djelovanje na sebi od strane džina ali sam imjao priliku da gledam iscjelitelja koji lijeci Kur"anom ako te zanima mogu se potrudit da to pogledas

hvala, ali necu to da gledam. mogu samo da slusam prepricano.

dersu
15.11.2006., 15:59
murphyjev zakon bi rekao da bi ti mirni duh došao blizu i sve bi bilo super, a onda bi učinio neku gadost recimo pretvorio se u kostura i stao vrištati.
a onda bi ja završio u umobolnici. :flop:

he-he...
Dersu dok je bila student je vjezbala instrument tekom vikenda u staroj kuci gdje niko vise nije ziveo. tako sam ja mirno mogla svirat koliko ocu i kad ocu. ali to je bilo samo na pocetak tako. onda su pocele male dogodovstine...krckanja, vidjenje plavog svijetla pored mene...sjecam se jedan put sam pogledala u biblioteku punu kjniga i jedna knjiga mi je privukla pozornost. priblizila sam se da procitam naslov knjige, kad ono naslov je bio "Mrtvi pricaju s nama":eek: .

jos se sjecam kako sam se useprtljala od straha i slucajno laktom izgasila svijetlo bez da primjetim. :eek: :rofl: kad je postao mrak oko mene, kako nisam poznavala kucu lupila sam glavom o zid jer se nista nije vidjelo.:D
nikad vise nisam tamo otisla.

Endimion17
15.11.2006., 20:37
he-he...
Dersu dok je bila student je vjezbala instrument tekom vikenda u staroj kuci gdje niko vise nije ziveo. tako sam ja mirno mogla svirat koliko ocu i kad ocu. ali to je bilo samo na pocetak tako. onda su pocele male dogodovstine...krckanja, vidjenje plavog svijetla pored mene...sjecam se jedan put sam pogledala u biblioteku punu kjniga i jedna knjiga mi je privukla pozornost. priblizila sam se da procitam naslov knjige, kad ono naslov je bio "Mrtvi pricaju s nama":eek: .

jos se sjecam kako sam se useprtljala od straha i slucajno laktom izgasila svijetlo bez da primjetim. :eek: :rofl: kad je postao mrak oko mene, kako nisam poznavala kucu lupila sam glavom o zid jer se nista nije vidjelo.:D
nikad vise nisam tamo otisla.

je li vidiš? znači znaš taj osjećaj kad se sprtljaš od straha i porazbijaš stvari i padneš preko njih?
to u filmovima nećeš baš vidjeti! :mudri:

dersu
15.11.2006., 20:46
je li vidiš? znači znaš taj osjećaj kad se sprtljaš od straha i porazbijaš stvari i padneš preko njih?
to u filmovima nećeš baš vidjeti! :mudri:

useptrljas se, ugasis svijetlo slucajno, udaris glavom u zid i poglednes preko tebe, kad ono vidis stari autoportert starca koji se smije dok tebi srce kuca:D :rofl:

pasovski
16.11.2006., 11:21
hvala, ali necu to da gledam. mogu samo da slusam prepricano.
da te nije strah i ako jeste reci čega ja ne vidim ništa strašno u tome. to ti je jedna spoznaja istine e ako treba da se bojimo istine onda moramo bjezat u laž i iluziju a opšte poznato je ko bjezi šta je u stvari . Nemoj da se uvrijediš :kiss:

Endimion17
16.11.2006., 11:39
useptrljas se, ugasis svijetlo slucajno, udaris glavom u zid i poglednes preko tebe, kad ono vidis stari autoportert starca koji se smije dok tebi srce kuca:D :rofl:

sveta klaro! :eek::zubo:
(imam i ja sličnih priča, previše na žalost, pa sam ovakav sjeban kakav jesam :rofl:)

Duhec
16.11.2006., 12:10
(imam i ja sličnih priča, previše na žalost, pa sam ovakav sjeban kakav jesam :rofl:)

Ajd' podijeli s nama svoje priče. Obećajem, da ja tebi neću reći kako je to posljedica epilepsije.:D

diki
16.11.2006., 13:27

I mene zanima, i mene zanima! :klap:
Ja sam se sinoć skoro ukakala od straha kad sam pročitala post od one ženske što je pisala o tarotu i duhu neke babe. Kad sam pročitala što je napisala, samo sam se elegantno maknula od kompa i krenula upaliti svjetlo, ali kad sam ga htjela upaliti, žarulja je pregorila. Vrisnula sam i trčala kroz hodnik da tamo upalim svjetlo. Nisu takve stvari za mene više, već sam stara i slabih živaca :mudri:

Duhec
16.11.2006., 13:37
I mene zanima, i mene zanima! :klap:
Ja sam se sinoć skoro ukakala od straha kad sam pročitala post od one ženske što je pisala o tarotu i duhu neke babe. Kad sam pročitala što je napisala, samo sam se elegantno maknula od kompa i krenula upaliti svjetlo, ali kad sam ga htjela upaliti, žarulja je pregorila. Vrisnula sam i trčala kroz hodnik da tamo upalim svjetlo. Nisu takve stvari za mene više, već sam stara i slabih živaca :mudri:

:rofl: Ma, neće ti oni ništa. Mene više zabrinjavaju živi ljudi koji su puni negativne energije.:)

Kani
16.11.2006., 13:58
Da!

diki
16.11.2006., 17:18
:rofl: Ma, neće ti oni ništa. Mene više zabrinjavaju živi ljudi koji su puni negativne energije.:)

da, definitivno!

dersu
16.11.2006., 17:44
da te nije strah i ako jeste reci čega ja ne vidim ništa strašno u tome. to ti je jedna spoznaja istine e ako treba da se bojimo istine onda moramo bjezat u laž i iluziju a opšte poznato je ko bjezi šta je u stvari . Nemoj da se uvrijediš :kiss:

ja si zivim u svoji svijet, koji je za mene pozitivan. ko sto ne zelim druziti se sa narkomanima, tako ne zelim gledati djinove, narocito ako opsedaju. sta ce mi demoni?:D

daj da vidim andjele:top:

Endimion17
16.11.2006., 22:38
a ja ne zelim pricati o svojim gluparijama jer su gluparije i glupe su i zato o tome ne zelim pricati. jer je glupo :zubo:

diki
16.11.2006., 23:38
a ja ne zelim pricati o svojim gluparijama jer su gluparije i glupe su i zato o tome ne zelim pricati. jer je glupo :zubo:

Endimion, što si tako nervozan? :grli: Pa dobro, nek su gluparije, evo ja ti obećajem da ću ih shvatiti samo kao gluparije i nikako drukčije, al baš bih voljela čuti od tebe, ali baš od tebe, te gluparije :cerek:

normall
17.11.2006., 11:16
Koja to negativna energija u ljudima postoji !!?? :rofl: :rofl:

Duhec
17.11.2006., 11:23
Koja to negativna energija u ljudima postoji !!?? :rofl: :rofl:

Pa, ako si se zakačio za onaj moj napis, moram ti reći, da se ne smiješ doslovno loviti za svaku riječ ( nismo na filozofiji, tamo više ne otvaram ni jednu temu, jer svaku riječ izvrnu na sto različitih načina, a ja mislila na jednu preprostu stvar, kao i sada. Ne govorim o nikakvim tajanstvenim energijama u čovjeku, već o njegovim lošim, karakternim vibrama...:)

Endimion17
17.11.2006., 13:21
Pa, ako si se zakačio za onaj moj napis, moram ti reći, da se ne smiješ doslovno loviti za svaku riječ ( nismo na filozofiji, tamo više ne otvaram ni jednu temu, jer svaku riječ izvrnu na sto različitih načina, a ja mislila na jednu preprostu stvar, kao i sada. Ne govorim o nikakvim tajanstvenim energijama u čovjeku, već o njegovim lošim, karakternim vibrama...:)

zašto to za boga miloga, "spiritulni ljudovi" zovu vibracijama? što to vibrira i kojom frekvencijom?
i zašto "spiritulni ljudovi" vole koristiti jezik fizike i izvrtati ga kako im odgovara? to nije njihov jezik i neka si nađu svoj. :s

Duhec
17.11.2006., 14:09
zašto to za boga miloga, "spiritulni ljudovi" zovu vibracijama? što to vibrira i kojom frekvencijom?
i zašto "spiritulni ljudovi" vole koristiti jezik fizike i izvrtati ga kako im odgovara? to nije njihov jezik i neka si nađu svoj. :s

Možda zato što "spritualni ljudovi" mogu sasvim fino i istančano osjetiti tuđe vibracije, koje to i jesu, jer se ne radi o ničem statičnom i nepomičnom, jer tada ne bi ni doprle do njih. Kojom frekvencijom? E, tu ti ne mogu odgovoriti, jer se ne radi o egzaktnim mjernim i kvalitativnim jedinicama.
Nadalje, baš i ako ne spadaš u te "duhovne ljudeke", možeš primjetiti, da ljudi koji su definitvno kronično u slaboj vibri, tako i postupaju prema van, pa se to konkretno manifestira i na ljudima sa kojima komuniciraju.
Možda zato, što još nisu izmislili svoj privatni jezik.
:misli: :zvrko:

pasovski
17.11.2006., 14:19
ja si zivim u svoji svijet, koji je za mene pozitivan. ko sto ne zelim druziti se sa narkomanima, tako ne zelim gledati djinove, narocito ako opsedaju. sta ce mi demoni?:D

daj da vidim andjele:top:
NIKO NIJE REKAO DA CES NJIH VIDJET OCITO NEMAS DOVOLJNO INTELIGENCIJE DA SHVATIS STA SAM JA HTIO U STVARI RECI. JA SAM HTIO DA AKO TO NARAVNO ZELIS DA SE UVJERIS U POSTOJANJE TOG PARALELNOG SVIJETA KOJI MI NE VIDIMO A ON ZAISTA POSTOJI
pasovski , ne zamjeri mi

pasovski
17.11.2006., 14:23
malo bi se nadovezao: a jeli obavezno vibracija mora imati oblik koji je moguce shvatiti po Hz,mozda se tu misli na vibracije koje nemaju frekvenciju kakvu ti poznajes ;kontas pametnjakovic

Pićo
17.11.2006., 14:58
zašto to za boga miloga, "spiritulni ljudovi" zovu vibracijama? što to vibrira
Pa ni znanstveni ljudovi ne znaju što vibrira pa ipak upotrebljavaju tu riječ.
Oni znaju da je energija vibracija, ali ako ih pitaš što vibrira neće ti znati odgovoriti.

___
A što se tiče same teme o duhovima, svi mi smo duhovi.

dersu
17.11.2006., 15:59
NIKO NIJE REKAO DA CES NJIH VIDJET OCITO NEMAS DOVOLJNO INTELIGENCIJE DA SHVATIS STA SAM JA HTIO U STVARI RECI. JA SAM HTIO DA AKO TO NARAVNO ZELIS DA SE UVJERIS U POSTOJANJE TOG PARALELNOG SVIJETA KOJI MI NE VIDIMO A ON ZAISTA POSTOJI
pasovski , ne zamjeri mi

pa ja znam da taj svijet postoji.

normall
17.11.2006., 21:07
Pa ni znanstveni ljudovi ne znaju što vibrira pa ipak upotrebljavaju tu riječ.
Oni znaju da je energija vibracija, ali ako ih pitaš što vibrira neće ti znati odgovoriti.

VIBRACIJE-vibratio titranje, treperenje , periodična gibanja pri kojima se karakteristične kinematične veličine (brzina i ubrzanje) stalno ponavljaju u određenim vremenskim intervalima.

Primjer: Mehaničke vibracije koje se pojavljuju pri radu svakog stroja. Sva su čvrsta tijela u većoj ili manjoj mjeri elastična. Takova tijela , deformirana vanjskim silama i prepuštena sebi, počinju vibrirati, tj. pojedine njihove čestice čine oscilatorna gibanja oko svoga ravnotežnog položaja. Ako je takvo tijelo
podvrgnuto djelovanju periodičnih promijenjivih sila, pojavljuju se prisilne vibracije koje mogu povećati unutarnja naprezanja.

Pri svakom periodičnom gibanju nastaje ubrzanje jer se tijelo koje vibrira izmjenično zaustavlja i dalje giba, zbog čega se prema II aksiomu mehanike pojavljuju sile inercije.

Isto tako , cijelokupna tehnologija telekomunikacija u svojim osnovama temelji se na primjeni oscilatornih procesa elektr. i elektromagnetskih veličina (kapacitet, otpor, induktivitet).

Hoćete o vibracionim spektrima koji su dio spektra u infracrvenom području koje potječe od vibracija atoma i elektrona unutar molekule. ??

Hoćemo o vibracijama u glazbi ??

To su osnove, za ostale podatke se obratite @Endiu, @Morbidangelu, @Galileu, @Kumeku, @RedShrikeu @Musatomu i ostalim prirodnjacima, ja vam osobno mogu pomoći na mome području , a taj je PSIHOLOGIJA :eek: :eek:

Endimion17
17.11.2006., 22:02
malo bi se nadovezao: a jeli obavezno vibracija mora imati oblik koji je moguce shvatiti po Hz,mozda se tu misli na vibracije koje nemaju frekvenciju kakvu ti poznajes ;kontas pametnjakovic

nisi mogao gluplje napisati reply. :)

Pićo
18.11.2006., 09:26
Normall, sve je to lijepo što si napisao ali ja nisam spominjao mehaničke valove nego energiju.
Energija nije mehanički nego elektromagnetni val, a kod tog vala se uopće ne radi o česticama koje se gibaju. Tu se radi o nečemu fundamentalno drukčijem.

pasovski
18.11.2006., 10:20
nisi mogao gluplje napisati reply. :)
ma ne cudi me uopce sto ti ne razumijes ti si tu samo da bi bio tu i da bi se zadovoljavao tipkajucu. Iskreno ti zelim da dozivis taj orgazam koji toliko zeljno ocekujes tipkajuci. :zubo:

VeronikaN
18.11.2006., 11:53
VIBRACIJE-vibratio titranje, treperenje , periodična gibanja pri kojima se karakteristične kinematične veličine (brzina i ubrzanje) stalno ponavljaju u određenim vremenskim intervalima.

Primjer: Mehaničke vibracije koje se pojavljuju pri radu svakog stroja. Sva su čvrsta tijela u većoj ili manjoj mjeri elastična. Takova tijela , deformirana vanjskim silama i prepuštena sebi, počinju vibrirati, tj. pojedine njihove čestice čine oscilatorna gibanja oko svoga ravnotežnog položaja. Ako je takvo tijelo
podvrgnuto djelovanju periodičnih promijenjivih sila, pojavljuju se prisilne vibracije koje mogu povećati unutarnja naprezanja.

Pri svakom periodičnom gibanju nastaje ubrzanje jer se tijelo koje vibrira izmjenično zaustavlja i dalje giba, zbog čega se prema II aksiomu mehanike pojavljuju sile inercije.

Isto tako , cijelokupna tehnologija telekomunikacija u svojim osnovama temelji se na primjeni oscilatornih procesa elektr. i elektromagnetskih veličina (kapacitet, otpor, induktivitet).

Hoćete o vibracionim spektrima koji su dio spektra u infracrvenom području koje potječe od vibracija atoma i elektrona unutar molekule. ??

To su osnove, za ostale podatke se obratite @Endiu, @Morbidangelu, @Galileu, @Kumeku, @RedShrikeu @Musatomu i ostalim prirodnjacima, ja vam osobno mogu pomoći na mome području , a taj je PSIHOLOGIJA :eek: :eek:

Uopće se nebih upuštala ni u kakvu naučnu raspru o vibracijama,nije to moje područje,ali daj mi objasni čime onda tumačiti,ono što si zacijelo ti i ini ljudi osjetili.Sjediš negdje srčeš kavicu,zuriš kroz prozor,mislima negdje u nekoj drugoj galaksiji,odjednom moraš se okrenuti,imaš osječaj žarenja na vratu,a tamo netko bulji u tebe.
Što je to, koja vrsta ne/energije,ne/vibracija?
Kako to objašnjava psihologija?Jer čini mi se(ili griješim)da je princip isti,radi čega neki osjete/vide duhove,ili što već je,a drugi ne.

pasovski
18.11.2006., 12:28

ok vibriranje sve u redu sto si napisao relativno tacno ali dali je vibriranje prouceno u potpunosti ili se jos proucava? postoji li mogucnost da se "sutra" otkrije nesto novo ne pojmljivo sa ovim oblikom vibracije koji smo mi spoznali iako je tacna priblizno 100%. osnova je jedno a potpuni zakljucak nesto drugo.

Endimion17
18.11.2006., 13:28
http://en.wikipedia.org/wiki/Periodic_function
http://en.wikipedia.org/wiki/Frequency

nije mi jasno zašto preispitujemo osnovne stvari. to je tako kako je. nema "druge" vibracije. vibracija je vibracija. i gotovo.
kao da pitamo postoji li nekakav drukčiji krug.
bože, osjećam se kao da pričam s malom djecom.

normall
18.11.2006., 15:26
ok vibriranje sve u redu sto si napisao relativno tacno ali dali je vibriranje prouceno u potpunosti ili se jos proucava? postoji li mogucnost da se "sutra" otkrije nesto novo ne pojmljivo sa ovim oblikom vibracije koji smo mi spoznali iako je tacna priblizno 100%. osnova je jedno a potpuni zakljucak nesto drugo.

Moguće je da se "otkrije", nešto novo nepojmljivo ovome tipu vibracije, no znanost (trenutno) , ne poznaje te "nepojmljive" vibracije pa se tako prema njima odnosi.
Nisam osobno konzerva, niti smatram da je sve otkriveno, no mora se negdje podvući CRTA između normalnosti i ludila, između spoznaje i mašte koja može biti spoznajna u patološkom obliku, a da je čovjek nije svjestan.

Sjediš negdje srčeš kavicu,zuriš kroz prozor,mislima negdje u nekoj drugoj galaksiji,odjednom moraš se okrenuti,imaš osječaj žarenja na vratu,a tamo netko bulji u tebe.
Što je to, koja vrsta ne/energije,ne/vibracija?
Kako to objašnjava psihologija?Jer čini mi se(ili griješim)da je princip isti,radi čega neki osjete/vide duhove,ili što već je,a drugi ne.
Od 10t ljudi koji sjede, "srču" kavicu samo jednom će se dogoditi simptomi kakve si navela.

Volio bih te jednom prošetati kroz jedan odjel na psihijatriji (bez uvrede) da vidiš što pojedini ljudi vide, što osjećaju, kako razgovaraju sa duhovima, umrlima, bićima iz drugih galaksija, kakove osjetilne senzacije imaju :eek:

Eto recimo da ti ljudi koji su hospitalizirani zaista i komuniciraju sa iracionalnim, u 15 god. staža nisam doživio nikakvo čudo, u smislu da je komunikacija s onostranim donijela ikakva rješenja egzistencijalnih problema današnjeg čovječanstva, niti jedan izum nije donešen iz onostranog, nikakva, niti najmanja ideja koja bi promijenila bilo što značajno u znanosti, makar u medicini kao takovoj.

Prvi ću srušiti sva svoja naučena uvjerenja i znanja ako netko iz svijeta duhova
donese, banalno rečeno, nešto korisno za medicinu, nekakvu matematičku formulu kojom bi se pomoglo čovječanstvu u rješavanju bilo kojega problema u bilo kojoj sferi.

pasovski
18.11.2006., 15:48
http://en.wikipedia.org/wiki/Periodic_function
http://en.wikipedia.org/wiki/Frequency

nije mi jasno zašto preispitujemo osnovne stvari. to je tako kako je. nema "druge" vibracije. vibracija je vibracija. i gotovo.
kao da pitamo postoji li nekakav drukčiji krug.
bože, osjećam se kao da pričam s malom djecom.
da krug je krug medjutim postoje situacije kad ni krug nije vise krug nego nesto drugo. elipsa,duz u trodimenzionalnom kugla itd. a sve u zavisnosti od uslova gledišta. Sta je tu djecije razmisljanje daj reci molim te? Jel to sto ja tvrdim da nije ni jedan zakon u potpunosti tocan te da svaki fiz. zakon vazi u odrdjenim uslovima. eh konkretno mene zanima ,a trebalo bi i tebe,ko to postavlja te uslove u zakonima jer zakon sam ne vredi nista kontas . Ja se ispricavam ako me ne kuziš ali neznam kako bi ti pojasnio tu priblematiku da je shvatis.
pasovski"""

Endimion17
18.11.2006., 16:07
da krug je krug medjutim postoje situacije kad ni krug nije vise krug nego nesto drugo. elipsa,duz u trodimenzionalnom kugla itd. a sve u zavisnosti od uslova gledišta. Sta je tu djecije razmisljanje daj reci molim te? Jel to sto ja tvrdim da nije ni jedan zakon u potpunosti tocan te da svaki fiz. zakon vazi u odrdjenim uslovima. eh konkretno mene zanima ,a trebalo bi i tebe,ko to postavlja te uslove u zakonima jer zakon sam ne vredi nista kontas . Ja se ispricavam ako me ne kuziš ali neznam kako bi ti pojasnio tu priblematiku da je shvatis.
pasovski"""
ma stvar je samo u tome da za takve izjave kakve daju "spiritulni ljudovi" (volim ih tako zvati) nema nikakvih dokaza. oni samo pričaju i pričaju, toliko dugo dok ne "postane istina". mozak prosječnog čovjeka se više ne može boriti protiv ispiranja i na kraju pođe crtom manjeg otpora. lakše mu je.

pogledaj samo sve tiskovine u nekom kiosku. osim dnevnika i tjednika koji se bave politikom (koja mi osobno strašno ide na živce, ku*ac i jetru), imaš ogromni dio koji se bavi totalnim glupostima, od raznih astroloških časopisa do "ženskih" časopisa koji u sebi imaju strašno puno glupih i neprovjerenih podataka.
Izuzetno je mali dio znanstvenih časopisa. evo na pamet mi padaju GEO i National geographic (obični i junior) te Drvo Znanja.
A užasno su skupi i kupuje ih malo ljudi. Da GEO nije počeo golišavom kampanjom koja je uključivala ogromne plakate na kojima su računalno obrađeni presjeci muškarca i žene u spolnom činu, tko bi ga i kupio?

zato imaš razne časopise u kojima je moda, poznati ljudi, marke odjeće i razne gluposti sa zdravstvenog stajališta.

a sve samo zbog - novca. I to ide najboljim načinom - medijima, koji nam lakše od svega ispiru mozak.
evo na homeopatiju se ne bih srdio da je besplatna i da ljudi prvo traže sve moguće lijekove i metode za neku bolest.
neka se ljudi kljukaju magičnom vodom ako žele, ali dok je skupa i dok ljudi u zabludi ne idu prvo potražiti pravu pomoć, ljutit ću se i glasno govoriti da je to prevara.

pasovski
18.11.2006., 17:16
ma stvar je samo u tome da za takve izjave kakve daju "spiritulni ljudovi" (volim ih tako zvati) nema nikakvih dokaza. oni samo pričaju i pričaju, toliko dugo dok ne "postane istina". mozak prosječnog čovjeka se više ne može boriti protiv ispiranja i na kraju pođe crtom manjeg otpora. lakše mu je.

pogledaj samo sve tiskovine u nekom kiosku. osim dnevnika i tjednika koji se bave politikom (koja mi osobno strašno ide na živce, ku*ac i jetru), imaš ogromni dio koji se bavi totalnim glupostima, od raznih astroloških časopisa do "ženskih" časopisa koji u sebi imaju strašno puno glupih i neprovjerenih podataka.
Izuzetno je mali dio znanstvenih časopisa. evo na pamet mi padaju GEO i National geographic (obični i junior) te Drvo Znanja.
A užasno su skupi i kupuje ih malo ljudi. Da GEO nije počeo golišavom kampanjom koja je uključivala ogromne plakate na kojima su računalno obrađeni presjeci muškarca i žene u spolnom činu, tko bi ga i kupio?

zato imaš razne časopise u kojima je moda, poznati ljudi, marke odjeće i razne gluposti sa zdravstvenog stajališta.

a sve samo zbog - novca. I to ide najboljim načinom - medijima, koji nam lakše od svega ispiru mozak.
evo na homeopatiju se ne bih srdio da je besplatna i da ljudi prvo traže sve moguće lijekove i metode za neku bolest.
neka se ljudi kljukaju magičnom vodom ako žele, ali dok je skupa i dok ljudi u zabludi ne idu prvo potražiti pravu pomoć, ljutit ću se i glasno govoriti da je to prevara.

eh moj endi17 kad bi bar imao malo veci IQ pa da shvatis o cemu ja govorim jer vidim da zaista to ne mozas nemoj sa ljutit ali ja uporno govorim o jednom a ti uporan pa prevodis na svoj nacin. al vjerovatno ces naučit pa mlad si pred tobom je vrijeme

VeronikaN
18.11.2006., 18:08
Quote Normall
Pa da je i u 1 u deset tisuća,iako osobno smatram da je taj omjer puno manji,ipak se događa,postoji nekakav prenos nečega,a da to nije patološki uvjetovano,a to me navodi na misao da se često i znanstvenom svijetu događalo da su neka otkrića bila najprije ismijana, proglašena tvorevinom bolesnog uma,jer ova crta koju si spomenuo je,crta koju je podvuklo društvo sa svog tadašnjeg/trenutačnog poimanja normaliteta kao zaštitu od onog što se u tom/ovom stadiju nije ili ne priznaje kao normalitet,a da nije bilo u pitanju stvarno patološko stanje?

normall
18.11.2006., 19:09
Quote Normall
jer ova crta koju si spomenuo je,crta koju je podvuklo društvo sa svog tadašnjeg/trenutačnog poimanja normaliteta kao zaštitu od onog što se u tom/ovom stadiju nije ili ne priznaje kao normalitet,a da nije bilo u pitanju stvarno patološko stanje?

Veronika, u znanosti se mora podvući crta da bi se znalo gdje smo trenutno stali.
Nitko ne govori o tome da je "sve izumljeno"-nije, no baš zato postoji CRTA da razdvoji znanstveno dokazano od nedokazanog, zdravo od bolesnog. :)

Zar zaista misliš da bi politika , znanost odbila, prikrila nekakav čaj npr. kao univerzalni lijek za kancer.
Ne može se takova spoznaja SAKRITI u današnje vrijeme, niti spriječiti njezino širenje, no takav lijek ne postoji i ne može niti jedna farmaceutska tvrtka na svijetu zaustaviti tijek takove informacije.

Znanost traži DOKAZ, a ne isprazno laprdanje i blebetanje.

Lako je maštati, sanjati, a teško je naporno raditi i u nekakvom labaratoriju sistematskim radom doći do nekakvih kvalitetnih spoznaja, tj. otkrića koja će nam svima poboljšati život.

dersu
18.11.2006., 21:28
eh moj endi17 kad bi bar imao malo veci IQ pa da shvatis o cemu ja govorim jer vidim da zaista to ne mozas nemoj sa ljutit ali ja uporno govorim o jednom a ti uporan pa prevodis na svoj nacin. al vjerovatno ces naučit pa mlad si pred tobom je vrijeme

ne brini pasovski, niko se ovdje vise ne ljuti kad mu kazes da je glup.

Endimion17
18.11.2006., 21:39

Jel to sto ja tvrdim da nije ni jedan zakon u potpunosti tocan te da svaki fiz. zakon vazi u odrdjenim uslovima. eh konkretno mene zanima ,a trebalo bi i tebe,ko to postavlja te uslove u zakonima jer zakon sam ne vredi nista kontas . Ja se ispricavam ako me ne kuziš ali neznam kako bi ti pojasnio tu priblematiku da je shvatis.

da si dulje na forumu znao bi da znam da činjenica može biti utvrđena samo pri nekim uvjetima i u nekoj domeni.
ali ti si ovdje par dana i misliš da možeš vrijeđati bez veze. jos ponudis primirje (a od cega?) ja kazem ok, ti opet popljujes.

zapravo čitajući tvoje postove ne vidim inteligenciju iza njih. ne stavljas interpunkciju, pišeš u stilu struje svijesti i ne znaš se izražavati.
da si amerikanac vjerojatno bi svako malo govorio "like" i "sort of".

fyi, IQ nema veze s tim što si rekao.

neka mi oprosti i geza, ali imam osjećaj da si klon. njegov (ovo zvuči sablasno) jer imaš vrlo sličan stil pisanja sakriven iza nekih fraza tipa "kontaš" i ponašaš se kao da si ovdje već dulje vrijeme. da, shvaćam, teško je ponašati se kao da si tek došao.
jedan screen name ti nije dovoljan, morao si uprskati i ovaj. toliko ti je velik ego.

Danny_boy
19.11.2006., 00:27
Jel to sto ja tvrdim da nije ni jedan zakon u potpunosti tocan te da svaki fiz. zakon vazi u odrdjenim uslovima. eh konkretno mene zanima ,a trebalo bi i tebe,ko to postavlja te uslove u zakonima jer zakon sam ne vredi nista kontas . Ja se ispricavam ako me ne kuziš ali neznam kako bi ti pojasnio tu priblematiku da je shvatis.

da si dulje na forumu znao bi da znam da činjenica može biti utvrđena samo pri nekim uvjetima i u nekoj domeni.
ali ti si ovdje par dana i misliš da možeš vrijeđati bez veze. jos ponudis primirje (a od cega?) ja kazem ok, ti opet popljujes.

zapravo čitajući tvoje postove ne vidim inteligenciju iza njih. ne stavljas interpunkciju, pišeš u stilu struje svijesti i ne znaš se izražavati.

neka mi oprosti i geza, ali imam osjećaj da si klon. njegov (ovo zvuči sablasno) jer imaš vrlo sličan stil pisanja sakriven iza nekih fraza tipa "kontaš" i ponašaš se kao da si ovdje već dulje vrijeme. da, shvaćam, teško je ponašati se kao da si tek došao.
jedan screen name ti nije dovoljan, morao si uprskati i ovaj. toliko ti je velik ego.

Pa dobro jel ima netko koga još nisi optužio za kloniranje? Čim se netko ne slaže s tvojim mišljenjem optužuješ da je klon. jadno
Kad bi baš išli tražit klonove ja bi prije rekao da je Normall tvoj klon

VeronikaN
19.11.2006., 07:14
Quete Normall
Slažem se da crta mora biti povučena,ali to nije ono što sam u predhodnom postu mislila.Naime,da je puno znanstvenih otkrića bilo u početku proglašeno ludim ili djelima luđaka i da su tadašnji znastveni autoriteti stajali iza tih ocjena.
Također nisam baš suglasna da se i takav bitan pronalazak kao što je lijek protiv raka,nebi krio,poradi interesa moćnika,jer dosada je povijest već dokazala da su se za čovječanstvo bitne spoznaje i tekako krile,upitno je samo koliko dugo i koliko uspješno.
No ti i ja smo malo odjahali s teme ovog topića,pa bih ja dozvolila svojoj mašti
da se nada da će jednog dana biti nedvojbeno dokazano postojanje duhova,da budu uvjereni profesionalni skeptici kao ti.
Uz put rečeno,nije li bolje da se ljudi zabavljaju i time,nego da sanjaju i realiziraju,kako silovati i ubiti neko dijete,prerezati omraženom susjedu vrat itd.

pasovski
19.11.2006., 09:29

kad nekoga ne shvatis sta zeli da ti kaze tad je najlakse napasti nego priznati da u stvari ne razumijes. vjeruj sve sto sam izlagao u svojim postovima namjerno sam pokusao da to kazem sto "jednostavnijim" jezikom" radi boljeg shvatanja onoga o cemu ja govorim a to koliko sam na forumu nema nikakve veze sto zelim da ucestvujem u ovakvim raspravama. ljudi nisu i vj. nikad nece ni biti u stanju stvoriti zivot. A sta je za tebe klon i ko je taj koji je uspio ga napraviti odgovori molim te? oprosti al ne zelim nikakve zamjerke sa tobom al ne mozes ti biti onaj koji za sebe tvrdi da je sveznajuci. ako nesto ne razumijes pomiri se s tim

Endimion17
19.11.2006., 11:43
najbolje da se svi počnemo međusobno optuživati da smo klonovi.
inače nemam klona, ali izjava da sam normallov klon mi je jos i ok. bar on ima zrno soli u glavi.

normall
19.11.2006., 14:32
najbolje da se svi počnemo međusobno optuživati da smo klonovi.
inače nemam klona, ali izjava da sam normallov klon mi je jos i ok. bar on ima zrno soli u glavi.

Eeee.... klonu moj :rofl: :rofl:

Problem je u tome što bi ONI htjeli klonirati to "zrno soli", no pamet, emocionalna stabilnost, ZDRAV RAZUM, se ne mogu klonirati :zubo: :zubo:

normall
19.11.2006., 14:54
No ti i ja smo malo odjahali s teme ovog topića,pa bih ja dozvolila svojoj mašti
da se nada da će jednog dana biti nedvojbeno dokazano postojanje duhova,da budu uvjereni profesionalni skeptici kao ti.

I ja bih volio materijalni DOKAZ postojanja duhova, a pošto duh nije (navodno) materija, teško ćemo ga dobiti, osim da ga zatvorimo u bocu, al` pošto je boca materijalna , kako ga zatvoriti :ceka:

I nisam ja uopće "profesionalni skeptik", mislim i ja, da će se za shizofreniju pronaći kvalitetan lijek, no morati ćemo još dugo čekati, misliš da ja ne VJERUJEM da će se za Multiplu Sklerozu pronaći lijek koji će spriječiti propadanje mijelina koji prenosi el. impulse.
Vjerujem ja u znanost i u KORISNOST NEKOG IZUMA, a ne blebetanje o duhovima.
Što su nam korisno (ako i postoje) duhovi donijeli iz onostranog, da bi slijepi progledali, gladni se nasitili, bla..bla da ne nabrajam dalje. :p

PITAJ SE: ŠTO MENI ZNAČI VIDJETI DUHA !!??

....osim, jednostavnog straha od smrti, kojemu bi viđenje duha bilo dokaz da realno nema smrti.

Paranoid
19.11.2006., 15:02
ja mislim da je to sve u nama, um se zajebava s nama i viđamo i čujemo čudne stvari, makar ja nikad nisam ništa paranormalnoga doživio.

Duhec
19.11.2006., 15:34
I nisam ja uopće "profesionalni skeptik", mislim i ja, da će se za shizofreniju pronaći kvalitetan lijek, no morati ćemo još dugo čekati, misliš da ja ne VJERUJEM da će se za Multiplu Sklerozu pronaći lijek koji će spriječiti propadanje mijelina koji prenosi el. impulse.

:rolleyes: Srećice moja, dakle ti misliš, da svi kojima se događa nešto čudno imaju shizofreniju, bipolarni poremećaj, paranoju ili kakav drugi oblik psihoze, ili u najblažem slučaju epilepsiju? :p Pa, ako te to tješi, neka ti bude. Ja ti jedino mogu reći slijedeće: osobno spadam u tip čovjeka, koji svaku stvar koja mi se dogodi i na koju naiđem, prvo pokušam racionalno objasniti i pronaći logički odgovor na dilemu. Ako mi se, npr. pomakne žlica na stolu, prvo pokušavam otkriti razlog zašto se je žlica pomaknula, a ne pripisujem to poltergajstu ili kakvoj invaziji duhova.:rofl: Nadalje, ako mi se počne gasiti i paliti žarulja, onda suprug prvo ide provjeriti je li sve u redu s instalacijama i naponom, a ne mislim odmah, kako su me okružile "neke čudne sile". Za 90 % pojava oko nas postoje logična objašnjenja. Za nekih 10 % ih je nemoguće naći. I tada sam jako sretna, kada je tim pojavama nazočno što više ljudi, jer tako izbjegnem mogućnost da me netko strpa u ludaru bez razloga. Naime, ako je neka osoba možda i bolesna i ima privide, nemoguće je da 5-6 ljudi u istoj prostoriji ima iste privide i da svi imaju kolektivnu shizofreniju.:p Jer, možda shizofrenija i jest nasljedna bolest i mogu oboljeti članovi iste obitelji, teško je moguće da je zarazna, i da se inficiraju prijatelji i susjedi koji su s tom osobom u istom prostoru. Dakle, ako nekoliko ljudi svjedoči istoj pojavi, nemoj mi reći da su svi munjeni u glavu. Ili pak, reci, ako te baš to toliko veseli.
I znaš li što? Većina ljudi šuti o tome što je vidjela ili čula, baš zbog mogućnosti da im neko priljepi etiketu duševnog bolesnika, iako nisu.:o

normall
19.11.2006., 16:03
Srećice moja, dakle ti misliš, da svi kojima se događa nešto čudno imaju shizofreniju, bipolarni poremećaj, paranoju ili kakav drugi oblik psihoze, ili u najblažem slučaju epilepsiju? :

Ti ne možeš znati što ja mislim :rofl: jer je to nemoguće, tako da si i ovaj puta kiksala, jer ja to uopće nisam niti pomislio.

Postoje ljudi poput tebe koji će svako pucketanje u drvenoj lamperiji protumačiti kao nešto neobično, dok ja na to neću niti obratiti pažnju.

Nisu svi TAKOVI, kao ni ti , vjerojatno mentalni bolesnici , no , pojedinci su jako znatiželjni i željni neobičnih događaja , da u viđenju nečega sasvim razumljivog, odmah tih 10% pripišu čudima.

Što se tiče tvojih PRIVIDA i tih 5-6 ljudi, vjeruj meni da sam ja s vama ja bih bio osoba broj 7 koja nije ništa neobično vidjela, niti bi mi se što neobično dogodilo.

To je DOKAZANO, jer sam bio prisutan u dosta situacija: "dođi pa ćeš vidjeti" !!!!
Ja dođoh i ništa ne doživih, a ni oni koji to doživljavaju :E

Što je to !!?? Jel se mene boje ta bića, pa u mome prisustvu štrajkaju :confused:

Ako si blizu Osijeka, možeš me nazvati, pošalji broj mobitela na p/m , ja ću doći da se uvjerim u to neobjašnjivo pa ću svima priznati na forumu, ako se što čudno dogodilo (neka muž bude kući za svaki slučaj ;) )

Duhec
19.11.2006., 16:19
Postoje ljudi poput tebe koji će svako pucketanje u drvenoj lamperiji protumačiti kao nešto neobično, dok ja na to neću niti obratiti pažnju.

Heh, ni ti ne možeš znati kako ja reagiram na pucketanje u drvenoj lamperiji, tako da si i ti kiksao.:D Naime, kada je meni pucketalo u lamperiji išla sam tražiti što je to i vidjela, da su to one male živinice ( kaj je to već ), koje se zavuku u drvo i buše rupice. Tako da nisam ni pomislila, da su to duhići.:rofl:

Nisu svi TAKOVI, kao ni ti , vjerojatno mentalni bolesnici , no , pojedinci su jako znatiželjni i željni neobičnih događaja , da u viđenju nečega sasvim razumljivog, odmah tih 10% pripišu čudima.

Baš ti hvala što vjeruješ u moje psihičko zdravlje. :D No ne kažem da nema i takvih koji u svemu vide "čuda".

Što se tiče tvojih PRIVIDA i tih 5-6 ljudi, vjeruj meni da sam ja s vama ja bih bio osoba broj 7 koja nije ništa neobično vidjela, niti bi mi se što neobično dogodilo.

E tu se varaš, jer se je radilo o veoma konkretnim stvarima, daleko od svakih privida. Jedino što si ti možda takav tip, da bi reko kako ne vjeruješ ni vlastitim očima, možda bi čak i okrivio pivo kojeg si netom popio.;)

To je DOKAZANO, jer sam bio prisutan u dosta situacija: "dođi pa ćeš vidjeti" !!!!
Ja dođoh i ništa ne doživih, a ni oni koji to doživljavaju :E

A jesi li ikada pomislio, da se takve stvari događaju spontano, vremenski nepredvidljivo, i tko ti kaže da će baš tada kada si ti prisutan biti nekih čudnih događaja?

Što je to !!?? Jel se mene boje ta bića, pa u mome prisustvu štrajkaju :confused:

Ljudi koji su bili prisutni u mojim prostorima, nisu bili naručeni, već su se tamo našli posve slučajno.

Ako si blizu Osijeka, možeš me nazvati, pošalji broj mobitela na p/m , ja ću doći da se uvjerim u to neobjašnjivo pa ću svima priznati na forumu, ako se što čudno dogodilo (neka muž bude kući za svaki slučaj ;)

Nisam blizu Osijeka i ne mogu naručivati nikakve stvari, naime, ne bavim se prizivanjem duhova.:D A vjeruj mi, i moj je muž, inače jako prisebna, realna i iznimno prizemljena osoba, nekad razmišljao poput tebe, dok se nije u neke stvari uvjerio vlastitim očima, i drugim osjetilima...:p

normall
19.11.2006., 17:12
E tu se varaš, jer se je radilo o veoma konkretnim stvarima, daleko od svakih privida. Jedino što si ti možda takav tip, da bi reko kako ne vjeruješ ni vlastitim očima, možda bi čak i okrivio pivo kojeg si netom popio.

Alkohol ne pijem inače, baš zbog straha da ne bih vidio kojeg duha :rofl:

Konkretne stvari :rofl: Što je konkretno u iluziji ??
A jesi li ikada pomislio, da se takve stvari događaju spontano, vremenski nepredvidljivo, i tko ti kaže da će baš tada kada si ti prisutan biti nekih čudnih događaja?
Zašto se meni ne dogodi nešto poput "pomicanja žlice na stolu", pa da odmah skočim provjeravati ŠTO JE SAD TO :eek: :eek:

Ljudi koji su bili prisutni u mojim prostorima, nisu bili naručeni, već su se tamo našli posve slučajno.
To su jako pristojni ljudi koji tebe "razumiju", pa su se tako i postavili.

@Duhec gostima: "..ste vidjeli toga duha !!??", a gosti će: "..je..je kak ne i uz gurkanje, otvore još jedno pivo :zubo:
A vjeruj mi, i moj je muž, inače jako prisebna, realna i iznimno prizemljena osoba, nekad razmišljao poput tebe, dok se nije u neke stvari uvjerio vlastitim očima, i drugim osjetilima...

Tvoj suprug je jako fin i kulturan gospodin koji je s vremenom prihvatio tvojih 10% kao COOL zafrkanciju, tako da bi njegov "preobražaj", gledao na taj način.

Ma bi ti ja za svaku žarulju provjeravao instalacije. Idi bolan sama, pa kad te drmne struja vidjet ćeš svojih 100 duhova :zubo: :zubo:

shakti9
19.11.2006., 18:55
nije baš pametno zazivati duhove jer ih tako uznemiravamo,ostavimo ih na miru !

Duhec
19.11.2006., 19:24
nije baš pametno zazivati duhove jer ih tako uznemiravamo,ostavimo ih na miru !

A otkud tebi to? Pa nitko ih ne dira! Svak nek bude u svojoj kući i svima dobro! :D

Duhec
19.11.2006., 19:33
Alkohol ne pijem inače, baš zbog straha da ne bih vidio kojeg duha :rofl:

Konkretne stvari :rofl: Što je konkretno u iluziji ??

Ma, vidim ja, da od tebe ništa!:D

Zašto se meni ne dogodi nešto poput "pomicanja žlice na stolu", pa da odmah skočim provjeravati ŠTO JE SAD TO

A što ti ja mogu, valjda su zaključili, da im s tobom nije zabavno.:p

To su jako pristojni ljudi koji tebe "razumiju", pa su se tako i postavili.

@Duhec gostima: "..ste vidjeli toga duha !!??", a gosti će: "..je..je kak ne i uz gurkanje, otvore još jedno pivo :zubo:

Čak si me uspio i nasmijati.

Tvoj suprug je jako fin i kulturan gospodin koji je s vremenom prihvatio tvojih 10% kao COOL zafrkanciju, tako da bi njegov "preobražaj", gledao na taj način.

No comment. A da je fin, i je, da znaš.:cerek:

Ma bi ti ja za svaku žarulju provjeravao instalacije. Idi bolan sama, pa kad te drmne struja vidjet ćeš svojih 100 duhova :zubo: :zubo:
A nego što bi radio, kad ne možeš čitati, jer te zezaju žarulje? Upalio baterijsku lampu?:eek:
Ma, znaš što, neću više s tobom razgovarati dok se ne uozbiljiš!:raspa:

dersu
19.11.2006., 21:06
duhec, daj pusti normalla i ispricaj nam nenormalnima neke tvoje dogodovstine.
pitanjce:

zasto jos zivis u mjesto gdje imas duhova?

fanny hill
19.11.2006., 21:36
Meni se nekoliko puta učinilo da osjećam "prisutnost"
a nemam psihijatrijsku dijagnozu

Endimion17
19.11.2006., 21:49
Meni se nekoliko puta učinilo da osjećam "prisutnost"
a nemam psihijatrijsku dijagnozu

svima se ponekad učini.

pasovski
19.11.2006., 23:31
Eeee.... klonu moj :rofl: :rofl:

Problem je u tome što bi ONI htjeli klonirati to "zrno soli", no pamet, emocionalna stabilnost, ZDRAV RAZUM, se ne mogu klonirati :zubo: :zubo:
EH TO DRAGOCJENO NASE ZRNO DA NAM JE BAR Kg PA DA SE OBOGATIMO PRODAJUCI GA ZNANSTVENICIMA A SVE U SVRHU NAPREDKA COVJECANSTVA. evolucija bi okrnula smjer...:s :s :s

Rick23
20.11.2006., 13:30

Hmm, teoretski je nemoguce doci do takvog zakljucka.

No, da i ja dodam svoje. Inace sam na forumima programiranje, prirodne zn., politika i povijest. Slucajno sam naisao na ovo. Ja sam skeptik sto se 99% paranormalnih dogadjaja tice, a za ostalih 1% nemam dovoljno podataka, da nebi mogao iskljuciti neki fake, masovnu histeriju ili slicno - dakle, nemogu ih komentirati. Dovoljno je pogledati site randi.org, gdje su znanstvenici skupljali milion dolara (1.000.000) i poklonit ce ga onome, koji dokaze, da ima bilo kakvih 'super powers' - pod laboratorisjkim uvjetima. Pa gdje su svi ti lijecnici, mediumi, vracari, psihokineticari itd. da ni jedan nemoze da uzme tih milijun dolara ! Probalo je vec preko 1000 ljudi (vecina u svojim krugovima sigurno priznata kao "ezotericki autoritet"), jos niko nikad preliminary test nije prosao, kamoli da bi neko prismrdeo dolarima !!!

No, kad zamislimo nasu fiziku, ko moze reci, dali smo istrazili sva polja ili ne - nemozemo reci. Ako ulazim u veliku kucu, stojim i istrazivam jednu prostoriju, teoretski je nemoguce reci dali ima jos prostorija (ako kucu nisam vidio iz vana, a fiziku iz vana vidjeti moze samo bog).

No, da ne pisem Romane: imam dosta problema sa ocom i majkom. Najvecu emocionalnu vezu sam uvijek imao prema baki. Bio sam kod nje za Bozic, za Uskrs i u ljetu, sve do osamnaeste godine (!). Kad vise nisam isao u skolu, nisam mogao tako cesto dolaziti (sto nam nije biko lako, jer je i Baka rekla, da joj je najlijepse, kad sam kod nje i da sam joj od 14 unuka najdrazi :D).

Baka u bolnici (Zagreb), sjedimo ja i bivsa cura pred stolom (Njemacka), na stolom gori svijeca. Mi razgovaramo, smijemo se malo, bla bla, kad svijeca pocne onako, neznam rijeci na hr, 'prskati' (ne onako ekstremno kao 'prskalica' ili kako se vec ono zove), ali ono pamalo, kao da sam pricajuci malo pljunuo na svijecu, bez da sam primjetio. Onda se ogen, svijeca jos na polovici visine, odjedanput konstantno smanjio i svijeca se ugasila, dosta se i dima diglo. Cura i ja se gledamo, ja onako malo sa upitnikom, a ona samo sa smijehom :"he he, pa sto se to sa sa svijecom dogodilo". Odmah zaboravili i pricali dalje. Nakon jednog sata zvali su moji iz Hrvatske, Baka je umrla. Tocno u to vrijeme kad se svijeca ugasila.

Hmm, bio sam emocionalno dirnut stim "znakom", neobjasnivim 'data linkom' izmedju mene i bake. No, pogledajmo racionalno. Mozda sam pljunuo na svijecu onako sa strane, kao svaki covjek radi non stop kad prica. Dokazeno je i dalje, da normalne fizicke anomalije mogu uzrukovati efekte u mozgu, dakle da stvarno 5-6 osobe u jednoj prostoriji vide cudno svijetlo ili nesto slicno. No, takvi efekti su vise vezani uz tesko definirana vidjenja, koja su jako subjektivno komentirana (bilo je svijetlo, jedan u njemu vidi covjeka, drugi andjeo, treci vanzemaljca). Ipak je nesto kao jasno fizicko definirano tesko proizvoditi 'multiplom halucinacijom' (srusila se casa, ugasila se svijeca itd.).

Ali pa sto ako se svijeca ugasila - pa sto ako je istom trenutkom umrla baka ? Recimo, da nekome umre djed, istovremeno prodje plavi mercedes pored kuce a macka skoci sa vesmasine u kos, kolika je vjerojatnost, da se to dogodi ? 1:10 milijardi ? Pa da skupljate 2-3 dogadjaje uz smrt nekog blizeg - vjerojatno je prije smrti isto bilo vrlo mala vjerojatnost da se to dogodi - ili kasnije ponavlja. Isto je sa svijecom, gore cesto pored mene (malo sam romantican + obitelj vjerna), pa i ako se nikad prije bez razloga nije ni jedna ugasila, a sad je - to je obicni slucaj kao da macka skoci sa vesmasine a vani prodje plavi mercedes.

Sto nam u toj prici ipak nedaje mira ? Tocno to - jaki simbolicni znacaj svijece. Ugasi se zivot, ugasi se svijetlo. Palimo je na groblju, kad smo zalosni, ili kad smo veseli (na torti). Toplina, romanticno je, podjseca nas na nekog, ili na neki dogadjaj. Svijece su jako jako vezane uz emocionalnost i simboliku, a simbolika u fizici nema mjesta. Dakle, dali je opravdano pitanje, kolika je vjerojatnost, da se nesto toliko simbolicno dogadi, tocno kad mi najblizi umre ? Mogao bi doci neko i reci, odakle tebi pravo, da uzmes kategoriju 'simbolika' ? Zasto ne meteorologija, ili informatika ? Dogodit ce se uvijek nesto uz smrt tebi blizeg, udrit ce grom negdje u blizini (meteorologija), strajkat ce microsoft (informatika) ili ugasit ce se svijeca (samoizmisljena kategorija 'simbolika'). Sve u svemu, vjerojatnost, da se nesto nesvakodnevno desi istovremeno kad neko umre, i nije tako mala. Pogotovo, kad zamislimo, da je smrt nesto sasvim svakodnevno, pa da tako i multiplicirana vjerojatnost smrt osobe * istovremeni "nesvakodnevni dogadjaj iz bilo kakve kategorije" opce nije mala - cak velika.

Sto u nama nam ipak neda mira, iracionalnost, emocionalnost ? Razmisljajte trenutak...

Gledajte, ja ni trenutak ne sumnjam, da je u tom trenutku postao neki specialni link izmedju mene i bake, koji se manifestirao u gasenju svijece. Bio ja jos toliko racionalan i najbolji u ispitu stohastika i statistika na nasem faxu (a bio sam), nece mi niko dokazati da je slucaj, ali cu svakome dokazati da je puno iracionalnije u mojoj prici vjerovati u slucaj nego u jos nepoznati djel fizike.

Prije ili posle mi se nikad nije dogodilo nesto paranormalno.

Na jednoj od najrenomiranijih njemackih univerziteta u fakultetu psihologija ima odred parapsihologija - oni imaju interesantne arhive ;)

Rick23
20.11.2006., 13:41
Jos koji link:

million dollar challenge (http://randi.org/research/faq.html)

Na Freiburgu odred vise ne postoji, samo jos nude jedno specialno predavanje, ipak je nastao institut (http://www.igpp.de/english/welcome.htm), mozete ih zvati, kad vam se cudne stvari dogadjaju, ali ce vas najcesce brzo vratiti na pod i objasniti vam poznatom fizikom.

U Edinburghu (gdje drugdje :D) ima renomirani odred za parapsihologiju (http://moebius.psy.ed.ac.uk/). Inace, interesantno, da bas na najsjevernijom univerzitetu Europe, najoblacnijim, najmracnijim ;)

diki
20.11.2006., 14:53
Nisam nikada vidjela duha, ali dva tri puta dogodilo mi se nešto za što ne tvrdim da je neobično, ne znam, možda se to svima događa, a možda i ne. Uglavnom, dva tri puta osjetila sam u prostoriji u kojoj sjedim miris kolonjske vode koju je moj otac koristio i miris njegovog odijela (uvijek je nosio jedno odijelo koje je obožavao, a imalo je neki specifičan, starinski miris). Mislila sam da je to možda zato što mi je toliko nedostajao, ne znam ni sama. Mislila sam da je to nešto u stilu onoga što je Proust opisao kad je jeo madlene kolačić pa kad ga je okus sjetio starih vremena, njegovog djetinjstva.... pa je tako i kod mene možda u prostoriju u kojoj sam boravila zalutalo nešto (zvuk, miris, osjećaj) što je potaklo moju podsvijest da to nešto prepozna kao njega, ne znam zaista. I mama mi je rekla da joj se to nekoliko puta dogodilo. Ona je sigurna da je to bio on, da nam je dao znak da nismo same. Jel imao tko slično iskustvo?:)

Endimion17
20.11.2006., 21:04
Nisam nikada vidjela duha, ali dva tri puta dogodilo mi se nešto za što ne tvrdim da je neobično, ne znam, možda se to svima događa, a možda i ne. Uglavnom, dva tri puta osjetila sam u prostoriji u kojoj sjedim miris kolonjske vode koju je moj otac koristio i miris njegovog odijela (uvijek je nosio jedno odijelo koje je obožavao, a imalo je neki specifičan, starinski miris). Mislila sam da je to možda zato što mi je toliko nedostajao, ne znam ni sama. Mislila sam da je to nešto u stilu onoga što je Proust opisao kad je jeo madlene kolačić pa kad ga je okus sjetio starih vremena, njegovog djetinjstva.... pa je tako i kod mene možda u prostoriju u kojoj sam boravila zalutalo nešto (zvuk, miris, osjećaj) što je potaklo moju podsvijest da to nešto prepozna kao njega, ne znam zaista. I mama mi je rekla da joj se to nekoliko puta dogodilo. Ona je sigurna da je to bio on, da nam je dao znak da nismo same. Jel imao tko slično iskustvo?:)

možda imaš naznake sinestezije? :)
meni se svega par puta u životu dogodilo da sam intenzivno razmišljajući o nečemu osjetio miris, ali vrlo kratko.
eto takve stvari, intimne i suptilne, bi bile naznake "nečeg onkraj". a ne klasične predodžbe duhova, viskovi, šarlatanstvo, ovo, ono.

diki
20.11.2006., 21:23
možda imaš naznake sinestezije? :)
meni se svega par puta u životu dogodilo da sam intenzivno razmišljajući o nečemu osjetio miris, ali vrlo kratko.
eto takve stvari, intimne i suptilne, bi bile naznake "nečeg onkraj". a ne klasične predodžbe duhova, viskovi, šarlatanstvo, ovo, ono.

Hm, imam pitanjce za tebe, Endi :)
Uglavnom, recimo da sam prilično senzibilna, ma vothel hipersenzibilna. Imam onako neke talente (slikanje i pisanje najviše). Mislim čak da bih uspjela i u glazbenim vodama jer u glavi točno čujem glazbu kakva treba biti, ono cijeli orkestar, a nekada i u snu "sanjam" samo glazbu i kad se probudim, jasno čujem cijelu simfoniju, ali problem je što je ne znam zapisati. Dalje, da privedem ovu priču nekom smislu.... Obično slušam klasičnu glazbu ili rock i pri tome mi zvuk stvara na neki način boje. Ili, primjerice, promatram neku sliku i ona u mojoj glavi ima svoju pjesmu, svoj ton. Ili, eto, s tim mirisima, sve se nekako ujedini u predivan osjećaj sličan orgazmu, onako, totalno blaženstvo, slušam glazbu, vidim je u bojama, osjetim miris, vidim ga u glazbi i bojama ili čak dobije formu nekog konkretnog događaja. Nisam razmišljala o tome kao sinesteziji iako mi je nekada davno, u osnovnoj školi, učiteljica nešto tako napomenula, ali nisam se više informirala tako da je sve ostalo na tome. Dakle, jel to što sam ti opisala sinestezija? :confused:

Endimion17
20.11.2006., 21:42
Hm, imam pitanjce za tebe, Endi :)
Uglavnom, recimo da sam prilično senzibilna, ma vothel hipersenzibilna. Imam onako neke talente (slikanje i pisanje najviše). Mislim čak da bih uspjela i u glazbenim vodama jer u glavi točno čujem glazbu kakva treba biti, ono cijeli orkestar, a nekada i u snu "sanjam" samo glazbu i kad se probudim, jasno čujem cijelu simfoniju, ali problem je što je ne znam zapisati. Dalje, da privedem ovu priču nekom smislu.... Obično slušam klasičnu glazbu ili rock i pri tome mi zvuk stvara na neki način boje. Ili, primjerice, promatram neku sliku i ona u mojoj glavi ima svoju pjesmu, svoj ton. Ili, eto, s tim mirisima, sve se nekako ujedini u predivan osjećaj sličan orgazmu, onako, totalno blaženstvo, slušam glazbu, vidim je u bojama, osjetim miris, vidim ga u glazbi i bojama ili čak dobije formu nekog konkretnog događaja. Nisam razmišljala o tome kao sinesteziji iako mi je nekada davno, u osnovnoj školi, učiteljica nešto tako napomenula, ali nisam se više informirala tako da je sve ostalo na tome. Dakle, jel to što sam ti opisala sinestezija? :confused:

čini se da je. Još kažeš za hipersenzibilnost. prilično mi se čini da imaš sinesteziju.
i ja vežem boje za brojeve i slova, ali samo za pojedinačne i ako ih razmatram sporo. gledajući hrpu slova u knjizi ne "osjećam" boje, kao niti slušajući glazbu (dobro, ponekad, rijetko).
da sam na tvom mjestu, još bih to ispitivao. otišao bih kod liječnika obiteljske medicine i zatražio pomoć.

ali ne pomoć u smislu "izlječenja":zubo: , jer to nije bolest, nego pomoć da što više saznaš o tome.
stvarno je zanimljivo. mogu samo misliti kako izgleda imati sinesteziju.
svakako to ispitaj i produbi. bar bih ja na tvom mjestu.

diki
20.11.2006., 21:48
čini se da je. Još kažeš za hipersenzibilnost. prilično mi se čini da imaš sinesteziju.
i ja vežem boje za brojeve i slova, ali samo za pojedinačne i ako ih razmatram sporo. gledajući hrpu slova u knjizi ne "osjećam" boje, kao niti slušajući glazbu (dobro, ponekad, rijetko).
da sam na tvom mjestu, još bih to ispitivao. otišao bih kod liječnika obiteljske medicine i zatražio pomoć.

ali ne pomoć u smislu "izlječenja":zubo: , jer to nije bolest, nego pomoć da što više saznaš o tome.
stvarno je zanimljivo. mogu samo misliti kako izgleda imati sinesteziju.
svakako to ispitaj i produbi. bar bih ja na tvom mjestu.

Otići ću, al ajd mi prvo daj neke naznake (ako znaš i ako želiš, naravno) što će mi raditi jer ne volim nikamo ići, a da nemam bar neku viziju onoga što me čeka! Hvala ti, Endimion, na odgovoru :cerek:
Uz brojeve mi se ništa ne pojavljuje iako ih na neki ludi način intuitivno osjećam, ali to je drugi par čarapa :)

Edit: aha, sad sam vidjela da si napisao da odem informativno liječniku, znači, nema nikakvih pokusa :)

Cijanid
20.11.2006., 22:50
Diki, eto i ja sam znao snjati glazbu i simfonije i slične materine!
Nego što se duhova tiče- više manje su sve to sranja. Znam ljude i čuo sam i neke priče, no sve je to na kraju tako nekak "ljuljavo". Definitivno se u životu ljudima znaju desiti čudne stvari da vide nešt čudno (ili barem misle da vide), no mislim da je strašniji strah od toga nego da eventualno nekaj "vidimo". I ja kad sam sam doma si svašta zabrijem, pogotovo pred spavanje, no šanse da mi dođe duh su manje od šanse da mi komet padne na glavu u krvet dok spavam. I pogotovo ne isplati se kada si sam pred spavanje gledati neke psihopatske filmove ala šesto čulo i slična sranja jer ćete se znojiti po noći ko svinje i osluškivati svaki jebeni zvuk!
Uza sve te strahove koje mi je i blesavi stari o duhovima kada sam bio mali usadio, još uvijek ne mogu reći da sam doživio zbilja nešto čudno, osim ovog iritantnog miša koji mi grize mahnito drvo ispod parketa, ali pretpostavljam da je taj miš živ, tj. da nije duh miša...ne! hehe

VeronikaN
21.11.2006., 00:20
Diki jesi li ti zadovoljna svojom sinestezijom?
Ako jesi,a to nije bolesno stanje(a da i je)liječnik opće prakse osim davanja uputnice ti sigurno neće pomoći,a kad jednom počneš bezpotrebno čeprkati
nemoj se iznenaditi da te proglase bolesnom! Nisi li baš ovdje mogla vidjeti,da onaj koji nešto NEMOŽE percipirati,drugog proglašava bolesnim.

diki
21.11.2006., 07:08
Diki jesi li ti zadovoljna svojom sinestezijom?
Ako jesi,a to nije bolesno stanje(a da i je)liječnik opće prakse osim davanja uputnice ti sigurno neće pomoći,a kad jednom počneš bezpotrebno čeprkati
nemoj se iznenaditi da te proglase bolesnom! Nisi li baš ovdje mogla vidjeti,da onaj koji nešto NEMOŽE percipirati,drugog proglašava bolesnim.

Ni zadovoljna ni nezadovoljna. Sad sam pročitala Endijev savjet da to razvijam i dalje. Iskreno, nije mi to nikada smetalo, naprotiv, na suptilniji način doživljavaš nešto tako predivno kao što je glazba (na primjer). Naravno da posvuda ima ljudi koji pretjeruju kad druge proglašavaju bolesnima, ali s takvima se ne treba previše zamarati :)

dersu
21.11.2006., 09:00
Najvecu emocionalnu vezu sam uvijek imao prema baki.

ovo tvoje iskustvo ti samo kaze da smrt ne postoji. desile su mi se nekoliko slicne stvari s ljudima s kojim sam bila emocionalno povezana.
najinteresantnije je sto ta emocionalno povezanost i nakon njihove smrti opstaje. kad mi se nesto lose treba desit dolaze u opomenu me u snu.

nisu se za djabe stari narodi molili njihovim predcima.

dersu
21.11.2006., 09:05
eto takve stvari, intimne i suptilne, bi bile naznake "nečeg onkraj".

...a intima se ne da naucno izmjerit...osim ako je ne generalizujemo preko naturalisticke generalizacije.

Endimion17
21.11.2006., 11:43
...a intima se ne da naucno izmjerit...osim ako je ne generalizujemo preko naturalisticke generalizacije.

naravno da se ne može izmjeriti. i zato i jest suptilna i samo naša, osobna stvar.
to je maksimum do kojeg bi se trebalo ići kad se razgovara o "fenomenima", da bi rasprava ostala znanstvena, dakle točna i racionalna.

normall
21.11.2006., 17:01
Ni zadovoljna ni nezadovoljna. Sad sam pročitala Endijev savjet da to razvijam i dalje. Iskreno, nije mi to nikada smetalo, naprotiv, na suptilniji način doživljavaš nešto tako predivno kao što je glazba (na primjer). Naravno da posvuda ima ljudi koji pretjeruju kad druge proglašavaju bolesnima, ali s takvima se ne treba previše zamarati :)

Sinestezija NIJE bolest :p

Dešava se kod mlađih osoba poput tebe, i ti imaš vjerojatno audition coloree --slušne podražaje direktno prevodiš u vizualne.

Sinestezija je davno objašnjena i fenomen jest, ali nije "neobjašnjivi fenomen", već pojačani osjet-kao kada nekoga "jako mrziš", "malo mrziš" itd, dakle povezano sa emocijama, neuronima, CŽS, mozgom, kako hoćeš.

Poznavao sam djevojku koja je svako ime "vidjela" u drugačijoj boji. Živa istina.

Pokušao sam je i prevariti izmišljajući imena, pitati je za isto nakon par mjeseci, no uvijek je 100% točno odgovarala.
Fenomen nije bio vezan ni za kakve trikove sa brojevima početnih slova imena i slično, već je TO mogla.

Prije godinu dana sam je sreo, sada ima 28 god. dvoje djece i više ništa "ne vidi u bojama" :zubo: :zubo:

second coming
21.11.2006., 17:12
vjerujete li u duhove?
ja osobno da...pogotovo kad cujen zvukove kad san sam doma...nadan se da nema duhova u mojoj zgradi :D
inace vidio sam par snimaka di su duhovi i citao o tome...pa me zanima imete li vi okju informaciju o tome i sto mislite o njima (ako mislite nesto uopce)...
A na kakve ti to nazovimo duhove mislis ? zamisli da si u umro te da si isao u raj i sada te neki neznalice nazivaju duhom? kako bi se ti osjecao da te netko nazovo duhom? nazalost umrli ljudi nisu vidljivi golim okom jer je Raj nevidljiv ali postoje ljudi koji mogu komunicirati s drugom stranom evo ti jos jedna informacija radije se raspitaj o Onima koji su mnogo interesantniji id ljudi s druge strane

AFRODITA69
21.11.2006., 18:04
endimion-ovo sa mirisima je vezano uz spirite.za ozbiljno.jako cesto je njihovo prisustvo definirano nekim odredenim mirisom.kao i znakom.i to jedan te isti miris koji se javlja bez rzaloga da bi tamo u tom trenu trebao biti.s time isto imam iskustvo,kao i znakovima vezanim uz wtc i 9/11.
bas sam nocas sanjala-ny skyline sa wtc-om...i bila zacudena da sam ga vidla s prozora..onda mi je zena u cijem stan sam bila rekla da se oni vide ali samo do 6 pm i da onda nestanu.poslje toga,kad sam se probudila,oko mene je bio taj odredeni miris,kao miris po starim crkvenim knjigama(uzasno jak)koji sam bezbroj puta osjetila i to usred noci uz osjet necijeg prisustva...za cije sam opet dobila znak tako da znam kuda spada.
puno sad citam o tome i nailazim na iste stvari koje su mi se desile.

diki
21.11.2006., 18:44
Sinestezija NIJE bolest :p
Dešava se kod mlađih osoba poput tebe, i ti imaš vjerojatno audition coloree --slušne podražaje direktno prevodiš u vizualne.
Prije godinu dana sam je sreo, sada ima 28 god. dvoje djece i više ništa "ne vidi u bojama" :zubo: :zubo:

Pa znam da nije bolest, Normall. Nisam ni rekla da se radi o bolesti. Nekako si nastrojen danas negativno prema meni. I stalno ističeš moje godine. U čemu je stvar?! :confused:

Duhec
21.11.2006., 19:02
Pa znam da nije bolest, Normall. Nisam ni rekla da se radi o bolesti. Nekako si nastrojen danas negativno prema meni. I stalno ističeš moje godine. U čemu je stvar?! :confused:

Ma, nemoj ti to uzimati osobno, on ti to tako piše svima nama koji "imamo" epilepsiju ili kakvi oblik psihoze.:D ... a onda kaže kako nije mislio da smo upravo mi ti.:p E, da, samo mi nije jasno što ga vuče na ovaj podforum, ako ni u šta ne vjeruje?

normall
21.11.2006., 19:18
.. E, da, samo mi nije jasno što ga vuče na ovaj podforum, ako ni u šta ne vjeruje?

Narcisoidnost, egocentričnost, pokazati nekome da sam bolji od njega, a realno nisam, čista samodopadnost, bolesni Ego i poremećeni EEG :rofl: :rofl:

btw. da vjerujete u TO što vjerujete, onda bi se lijepo zapitale ZAŠTO je tu s nama jedan predivni, pametni @normall , vjerojatno su ga duhovni vodiči poslali da nam pomogne, a ne ovako :tuzni: :tuzni:

VI NEKI izvlačite iz posude samo ono što vama odgovara, a život se sastoji od cijelog sadržaja te iste materije iz posude koju je realno teško ekstrahirati na samo nama korisne elemente :o

labellina
21.11.2006., 19:29
Narcisoidnost, egocentričnost, pokazati nekome da sam bolji od njega, a realno nisam, čista samodopadnost, bolesni Ego i EKG :rofl: :rofl:

btw. da vjerujete u TO što vjerujete, onda bi se lijepo zapitale ZAŠTO je tu s nama jedan predivni, pametni @normall , vjerojatno su ga duhovni vodiči poslali da nam pomogne, a ne ovako :tuzni: :tuzni:

VI NEKI izvlačite iz posude samo ono što vama odgovara, a život se sastoji od cijelog sadržaja te iste materije iz posude koju je realno teško ekstrahirati na samo nama korisne elemente :o
Bojiš se i ti :p
liječiš ovdje svoj strah jer priče nisu onako strašne
ko one iz usta tvoje babe ;)
Pa si svakim danom sve hrabriji..Macane

Endimion17
21.11.2006., 19:33
endimion-ovo sa mirisima je vezano uz spirite.za ozbiljno.jako cesto je njihovo prisustvo definirano nekim odredenim mirisom.kao i znakom.i to jedan te isti miris koji se javlja bez rzaloga da bi tamo u tom trenu trebao biti.s time isto imam iskustvo,kao i znakovima vezanim uz wtc i 9/11.
bas sam nocas sanjala-ny skyline sa wtc-om...i bila zacudena da sam ga vidla s prozora..onda mi je zena u cijem stan sam bila rekla da se oni vide ali samo do 6 pm i da onda nestanu.poslje toga,kad sam se probudila,oko mene je bio taj odredeni miris,kao miris po starim crkvenim knjigama(uzasno jak)koji sam bezbroj puta osjetila i to usred noci uz osjet necijeg prisustva...za cije sam opet dobila znak tako da znam kuda spada.
puno sad citam o tome i nailazim na iste stvari koje su mi se desile.

možda je, možda nije. ali je definitivno da je vezano za središnji živčani sustav. dakle, materijalna pojava.

diki
21.11.2006., 20:12
Ma, nemoj ti to uzimati osobno, on ti to tako piše svima nama koji "imamo" epilepsiju ili kakvi oblik psihoze.:D ... a onda kaže kako nije mislio da smo upravo mi ti.:p E, da, samo mi nije jasno što ga vuče na ovaj podforum, ako ni u šta ne vjeruje?

Pa ni neću više shvaćati ozbiljno ono što on napiše. Neću više ni čitati njegove postove. On ni ne zaslužuje da čitam njegove postove jer ionako sve svede na uvrede. Stvarno je bezobrazan. :o

diki
21.11.2006., 20:29
@Endimion, pretinac s privatnim porukama ti je pun, pa ću ti samo ovako reći:"Hvala, Endi :kiss: "

Endimion17
21.11.2006., 21:17
@Endimion, pretinac s privatnim porukama ti je pun, pa ću ti samo ovako reći:"Hvala, Endi :kiss: "

ajme da. :zubo:
nakupilo se puno toga. evo sad ću to pobrisati. :cerek:

dersu
22.11.2006., 09:06
vidi ti Endija kako flertuje preko neta...:D
pa jos mu inbox pun.:rofl:

dersu
22.11.2006., 09:06
Narcisoidnost, egocentričnost, pokazati nekome da sam bolji od njega, a realno nisam, čista samodopadnost, bolesni Ego i poremećeni EEG :rofl: :rofl:

jel avatar tvoja slika?

normall
22.11.2006., 11:47
jel avatar tvoja slika?

Eh... nije još, ali će vjerojatno biti. Naši jadni životi brzo prolaze.

Ali, pogledaj samo kako taj tip ima NEŠTO u pogledu. Kao da je SVU mudrost svijeta usisao, naježio sam se kada sam vidio tu sličicu.

normall
22.11.2006., 12:09
Bojiš se i ti :p
liječiš ovdje svoj strah jer priče nisu onako strašne
ko one iz usta tvoje babe ;)
Pa si svakim danom sve hrabriji..Macane

Bojim se, mačkice moja :grli:

Bojim se ljudskog ludila, bojim se psihopata koji ulete u banku i pobiju nedužne.

Bojim se političara, bojim se narko-dilera koji mladež ubijaju, bojim se nekada svojih reakcija u susretu sa sličnima, svačega se ja bojim, ali uobičajenog.

Ne bojim se zlih , niti dobrih duhova, čini, uroka, općenito zlih sila :rofl: koje "upravljaju" nama iz onostranog, ne bojim se prikaza.

Ali, jako volim biti na podforumu na kojem sam trenutno jer je zabavno i moralno, duhovno, puno čistije nego na većini "ozbiljnijih" podforuma.

:amen:

Cijanid
22.11.2006., 20:48
Bojim se, mačkice moja :grli:

Bojim se ljudskog ludila, bojim se psihopata koji ulete u banku i pobiju nedužne.

Bojim se političara, bojim se narko-dilera koji mladež ubijaju, bojim se nekada svojih reakcija u susretu sa sličnima, svačega se ja bojim, ali uobičajenog.

Ne bojim se zlih , niti dobrih duhova, čini, uroka, općenito zlih sila :rofl: koje "upravljaju" nama iz onostranog, ne bojim se prikaza.

Ali, jako volim biti na podforumu na kojem sam trenutno jer je zabavno i moralno, duhovno, puno čistije nego na većini "ozbiljnijih" podforuma.

:amen:

Forumaši se boje tebe :horor:

Endimion17
22.11.2006., 20:51
Forumaši se boje tebe :horor:

evo ja ga se ne bojim. doduše prošli avatar (onaj s nekim starcem koji je imao lulu u nosu ili sto vec) je bio čudan, jer je buljio. :eek:

dersu
22.11.2006., 21:05
Eh... nije još, ali će vjerojatno biti. Naši jadni životi brzo prolaze.

Ali, pogledaj samo kako taj tip ima NEŠTO u pogledu. Kao da je SVU mudrost svijeta usisao, naježio sam se kada sam vidio tu sličicu.

sad si promjenio avatara...jel si mozda skorpija?:D

Duhec
22.11.2006., 21:08
evo ja ga se ne bojim. doduše prošli avatar (onaj s nekim starcem koji je imao lulu u nosu ili sto vec) je bio čudan, jer je buljio. :eek:

:D Meni je bio čudan zbog tog nečeg što je imao u nosu... nisam ni opazila kako bulji.:p

normall
23.11.2006., 14:54
sad si promjenio avatara...jel si mozda skorpija?:D

Jesam, zato sam tako "zajeban" (za neke) :mig: :mig:

Sada sam se razotkrio, pa neka se ( neki ) paze ubuduće :E :E

labellina
23.11.2006., 18:01
http://img277.imageshack.us/img277/9484/blinkiebabe4d6bfbf1pw3.gif (http://www.blinkiebabe.com)
Normalni,
ovo je najavatar u kompu za te

labellina
23.11.2006., 18:06
s njim moš reć šta očeš :zubo:

normall
24.11.2006., 15:45
a moš i s ovim reć šta oš :zubo: :zubo: :zubo:

http://i116.photobucket.com/albums/o32/normall_bucket/av-1012.gif

Duhec
24.11.2006., 18:18
a moš i s ovim reć šta oš :zubo: :zubo: :zubo:

http://i116.photobucket.com/albums/o32/normall_bucket/av-1012.gif

Polako, umorit ćeš se!:rofl:

Endimion17
24.11.2006., 20:34
:rofl: :rofl: firefox je zakon kad je riječ o brzim GIF-ovima

gle ti maloga kako ide aahahahah :rofl:

Ignoramus
24.11.2006., 20:57
Edi ,kako se nađu ti GIF-ovi?????

Endimion17
24.11.2006., 22:43
Edi ,kako se nađu ti GIF-ovi?????

a ti ultrabrzi GIF-ovi se ne nalaze često, većinom su svuda spori.
zato ako recimo želiš neku scenu iz filma, onda uhvatiš frameove, smanjiš ih nekim editorom slike i onda ubacis u recimo active GIF editor (dobar shareware) i tamo namjestis da svaki frame bude recimo sedmina sekunde i onda ide ovako brzo.

Ignoramus
24.11.2006., 23:28
prekomplicirano(odnosno ne da mi se)

S4sh4nn
25.11.2006., 00:40
ali pre jebenoooo izgleda :zubo: :zubo: kermit car heheheh bas me zanima kolko mu treba da bude gotov??

Endimion17
25.11.2006., 00:53
fuck yeah, imaš sličicu ispod

baš je zakon, epileptična je (NEMOJ GLEDATI AKO IMAŠ EPILEPSIJU) :rofl:

dersu
25.11.2006., 09:45
Jesam, zato sam tako "zajeban" (za neke) :mig: :mig:

Sada sam se razotkrio, pa neka se ( neki ) paze ubuduće :E :E

nemoj mislit da si jedina skoprija ovde...znaj da na forum duhovnost, a mozda i na rubu znanosti su skoro svi skorpioni:D

hereticST
25.11.2006., 09:51
Koga zanimaju duhovi neka pročita knjigu "Život poslije života", pa ćete vidit šta znastvenici i psihijatri kažu o tome, a možete pročitat i zanimljiva svjedočanstva ljudi koji su se susretali sa nadnaravnim pojavama, a današnja znanost to nemože nikako objasnit. Kad to pročitate onda ćete se malo zapitat jer neke stvari koje se događaju i opisane su u toj knjizi nikako nemogu bit logički objašnjene :mama: :mama: :mama: :mama:

pasovski
25.11.2006., 10:01
meni nije jasno zbog cega neki ljudi za neke stvari jednostavno moraju imati logicne zaljucke pa ipak moramo biti svjesni postojanja stvari u koje jednostavno moramo samo vjerovat. naravno da neke nadnaravne pojave postoje ali nema naucnih objasnjenja sto ne znaci da ih nece biti vrijeme je pred nama.

Ignoramus
25.11.2006., 10:34
fuck yeah, imaš sličicu ispod

baš je zakon, epileptična je (NEMOJ GLEDATI AKO IMAŠ EPILEPSIJU

super ultra mega cooooooooool!!!!!!!!!