PDA

View Full Version : Ovrha mobilnog operatera

intercepts
29.12.2008., 10:49
ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima :)

goliath
29.12.2008., 14:11
Moj savjet je da nekako skupis novce i platis, jer kad pocne ovrha i zavrzlame oko nje, troskovi vrlo brzo narastu i preko iznosa za koji te terete.

To sto trenutno nista nemas nek te ne tjesi, jer ce se sve to na kraju naplatiti s kamatama kad se zaposlis ili na drugi nacin dodjes do neke imovine.

salel
03.01.2009., 22:08
kolika je zastara za takve slučajeve

tilla
03.01.2009., 22:15
ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima :)

gomilaju se kamate. :mig: i to vrlo vrlo brzim tempom.
ako je relativno malo - plati.

lahor
04.01.2009., 22:28
kolika je zastara za takve slučajeve

Godinu dana za usluge telefona i komunalije. Bar mislim, provjeri.

maxx385
05.03.2009., 00:11
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)

zmayo
05.03.2009., 00:19
Mislim da zastara nastupa (za sve predmete) u slučaju kad sud u roku nekog vremena predviđenog zakonom ne pokrene postupak tj ne presudi. Ako je sud presudio u tužiteljevu korist unutar tog vremena a tuženik ne može ( ili neće) platiti, nema zastare već se gomilaju kamate.

dalmatian_boy
05.03.2009., 01:13
Apsolutna zastara ti nastupa nakon 10 godina u to vrijeme ce ti skinuti s racuna dakle tvoja primanja, sta se tice pokretnina nisam siguran . Mislim da ti ne smiju dirati niti placu ako ti kredit skida 50% od nje. Za ovu zadnju informaciju ti nisam siguran jeli 50% ili se taj postotak mijenja ovisno o visini place

maxx385
05.03.2009., 01:59
Pa ako je 10 god to bi možda bilo dostižno ali tamo nešto čitam da vojky kaže da nema apsolutne zastare na to.
Od 2001 do danas nisam ništa dobio pa valjda onda još nisu pokrenuli tužbu.

dancika
06.03.2009., 11:35
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)

Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...

pivka
06.03.2009., 13:57
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?

dalmatian_boy
07.03.2009., 19:08
Radim s covjekom koji radi na ovrhama i on mi je kazao za taj podatak od 10 godina zastare sto se ti ce roditelja mislim da ti ne mogu uzet poslije 18 godina (kad napunis)

sasa80
07.03.2009., 19:20
naravno da ti ne mogu uzimati imovinu od roditelja...a zastara je 10 godina...uz uvjet da je od dospjeća računa do podnošenja ovršnog prijedloga proteklo manje od godinu dana, ako je proteklo više od godinu dana onda ti je otišlo u zastaru već tada...ali sumnjam da je tako...

sasa80
07.03.2009., 19:25
Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...

A zašto bi oni tebi odgovarali?!
Pa nije to dopisivanje između frendova...sud samo radi svoj posao...ako si platila nakon što je podnesen ovršni prijedlog dužna si platiti i kamate i sudski trošak...end of story...sama si kriva što nisi platila račun na vrijeme...da ne govorim o tome da si vjerojatno prethodno dobila i opomenu...

Pisanje prigovora je ustvari najgore što možeš napravit jer se tada ide u parnicu pa će ti nastati i dodatni parnični troškovi...naravno osim ako nemaš neki valjan razlog za prigovor...a prema ovom što si napisala čini mi se da nažalost nemaš...

maxx385
08.03.2009., 00:25
a jel ko zna šta ako sad platim po onoj uplatnici koju sam dobio uz ovršni prijedlog sa obračunatim sudskim troškovima i kamatom ali samo do 11/2002 (znači za prvih 10 mjeseci ),šta sa kamatom do danas? Mogu li me još naknadno kako teretiti?
Jest da je uplatinca ona još stara od zap-a , dobro da im i iznos nije u dinarima
:lol:

iwchy
08.03.2009., 11:37
a jel ko zna šta ako sad platim po onoj uplatnici koju sam dobio uz ovršni prijedlog sa obračunatim sudskim troškovima i kamatom ali samo do 11/2002 (znači za prvih 10 mjeseci ),šta sa kamatom do danas? Mogu li me još naknadno kako teretiti?
Jest da je uplatinca ona još stara od zap-a , dobro da im i iznos nije u dinarima
:lol:

tesko da ces na taj broj racuna uopce moci ista uplatiti :mig: broj racuna za uplate je sad u Hrvatskoj postanskoj banci, tj. 2390001-(dalje ovisi je li u pitanju mobitel ili fiksni telefon)
kamate ti teku i dalje tako da ce te najvjerojatnije teretiti dok sve ne podmiris..
najbolje ti je nazvati direkt u HT da dobijes ukupni obracun..

sasa80
09.03.2009., 21:09
ma mrak...prvo ne platiš račun 6-7 godina i sad još uplati lovu na neki prastari račun sa nekim krivim pozivom na broj...samo naprijed...

dancika
10.03.2009., 11:59
A zašto bi oni tebi odgovarali?!
Pa nije to dopisivanje između frendova...sud samo radi svoj posao...ako si platila nakon što je podnesen ovršni prijedlog dužna si platiti i kamate i sudski trošak...end of story...sama si kriva što nisi platila račun na vrijeme...da ne govorim o tome da si vjerojatno prethodno dobila i opomenu...

Pisanje prigovora je ustvari najgore što možeš napravit jer se tada ide u parnicu pa će ti nastati i dodatni parnični troškovi...naravno osim ako nemaš neki valjan razlog za prigovor...a prema ovom što si napisala čini mi se da nažalost nemaš...

gle..nije problem u tome sto sam to morala platiti sa uvecanim troskovima... jesam sama sam si kriva sto nisam na vrijeme platila racun, ali tko tu garantira da se ne mulja sa datumina, Pa sto sudu treba 11 mj ili jos gore 8,5 godina da posalje donesenu ovrhu, a sto se tice kamata meni su zaracunali kamatu na kamatu ( sto je protuzakonito ) i provnstveno sam o tome pislala u prigovoru, ovo vezano za datum je bilo usputno na kraju navedeno..

sasa80
10.03.2009., 22:04
sumnjam da im treba 8,5 godina...prije je da su imali krivu adresu ili nešto tako...jesi li se selila u tom periodu??

blackcoffee
10.03.2009., 23:37
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata

pivka
11.03.2009., 07:29
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata

već sam provjerila kod jednog odvjetnika i ovrha se vrši isključivo i samo za tvoju imovinu,pokretnine,nekretnine.
sad ovo što si ti rekla je smiješno,jer ako si ti podstanar ili živiš u socijalnom državnom ili gradskom stanu kako će ti netko napraviti ovrhu na tuđu kuću?
čak i namještaj koji imaš u stanbenom prostoru ne može biti ovršen ako recimo stanodavac kaže da je njegov.

iwcchy
20.03.2009., 07:40
ovka,bila u vipu da promjenim tarifu,i vele oni meni da nemrem jer imam neki dug iz 2000,i zovem ledića da ga pitam kaj s tim i zakaj nisam nikad dobila ništa na adresu(preselili se jesmo,ali smo svugdje promjenili adresu)i neam pojma jel to ošlo na sud-tužba i te spike,a cifra je da negovorim,kamate je požderale...jel tu ide kakva zastara??????

dancika
20.03.2009., 10:45
ako su tuzili u roku godine dana, mislim da zastare nema, a ako nisu onda je zastara od davnih dana na snazi, ali cisto sumnjam da vip nije pokrenuo tuzbu

iwcchy
20.03.2009., 13:12
a zakaj onda nikad ništa nismo dobili na adresu?? imaju je!

sasa80
21.03.2009., 15:55
u slučaju da je doneseno rješenje o ovrsi, zastara je 10 godina...

znači da si blizu cilja ;)

Članak 233. ZOO-a

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

Siddartha
31.03.2009., 08:45
Ovako.. molio bih savijet... jucer sam dobio postom ovrhu od javnog biljeznika zbog neplacenog racuna za mob. Ovrha je oko 5000kn sa biljeznickim troskovima.Pisalo je da je rok placanja 8 dana, nakon kojega oni sjedaju na placu... zanima me da li se moze dogovoriti sa biljeznikom placanje na rati ili tako nesto, i sto bi ste mi vi predlozili da napravim. Hvala

Katrin
31.03.2009., 13:54
to se dogovori s ovrhovoditeljem, ne biljeznikom.

chuperak
03.04.2009., 11:26
pozdrav!

moja sestra je ostala duzna nekakvu pretplatu za 24mj. i ovo ljeto je došla žena ovrhovoditelj i rekla da ce pokrenuti postupak ovrhe ne plati li to...e sada je problem u tome, da moja sestra ne živi već 4 godine kod nas niti ne živi u Hrvatskoj..tu je prijavljena ali nema ni jedna stavr u kući koja je njezina...

ona je nama lijepo zaprijatila ako to ne platimo da ce napravit ovrhu... mi to nismo htjeli platiti , mama je pisala nešto sucu itd...to je na tome ostalo do prije neki dan..kad je došla na vrata i tražila moju sestru,mama joj je opet rekla da ona tu ne živi i da ona nemre ni doći do nje telefonski kad god hoće (stalno se seljaka)...

G.Ovrha je zamolila moju majku da ju pusti u kuću jer je kak ti žedna,moja majka automatski joj veli: da da uđite uđite..i ova je počela škicati po kući,zabilježavati na paprić televizore,laptope itd...mislim da je to bilo zaista podmuklo..uglavnom,ona je rekla mami da ce ukoliko se to ne uplati doći sa policijom i da ce ona uzeti stogod zeli bez obzira živi li sestra tu ili ne... ta žena je jako bahata,jako neljubazna i ja ne znam jel joj to ide uz posao ali je odvratna kratkom rječju...

e sad,zanima me : pošto do svoje sestre nemrem doći a i ona je takva osoba da ju to ne sikira baš previše, da li oni imaju pravo napraviti ovrhu nad imovinom koja nije uopće njezina,dok nje nema a samo zbog toga jer ona je tu prijavljena a nema je već zaista jako dugo?

buntspecht
03.04.2009., 11:33
a zakaj ju niste odjavili?mogli ste jednostavno otic na policiju i rec da ona zivi vani.tak bi imali dokaz da ona tu ne zivi.

nisam siguran al sam citao u novinama,da ako se radi o zajednickom kucanstvu da mogu pljenit sve,jer aj ti dokazi da je recimo laptop bas tvoj.

tvoja sestra je prijavljena kod tebe i sigurno ima nesto sta je njezino:mig:

kokos bijeli
03.04.2009., 11:35
Pravi, odnosno konkretan savjet cu ipak prepustit nekom strucnijem ali ovo s tim da je ona prijavljena kod vas je vasa greska. To sto ona tamo ne zivi vec 4godine znate vi a ne ljudi koji provode ovrhu. Kako da oni znaju da ona tamo vise ne zivi? No kako to nije napravljeno na vrijeme sad je problem.

Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna. Zelim srecu u rjesavanju situacije.

chuperak
03.04.2009., 14:47
a zakaj ju niste odjavili?mogli ste jednostavno otic na policiju i rec da ona zivi vani.tak bi imali dokaz da ona tu ne zivi.

nisam siguran al sam citao u novinama,da ako se radi o zajednickom kucanstvu da mogu pljenit sve,jer aj ti dokazi da je recimo laptop bas tvoj.

tvoja sestra je prijavljena kod tebe i sigurno ima nesto sta je njezino:mig:

moja sestra ne živi kod nas vec dugo..ni jedna jedina stvar u kući nij njezina jer prije što je otišla je podijelila sve što joj nije trebalo a uzela što joj je bilo potrebno...laptopi su naši jer naši potpisi na računima kartica i na jamstvima...sve je naše i za svaku stvar koja je vrijednija imamo račune...nismo je odjavili jer je ona imala privremeni dozvoljeni boravak tamoo gdje je..sada ne znam dal ga više ima ..

chuperak
03.04.2009., 14:50
Pravi, odnosno konkretan savjet cu ipak prepustit nekom strucnijem ali ovo s tim da je ona prijavljena kod vas je vasa greska. To sto ona tamo ne zivi vec 4godine znate vi a ne ljudi koji provode ovrhu. Kako da oni znaju da ona tamo vise ne zivi? No kako to nije napravljeno na vrijeme sad je problem.

Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna. Zelim srecu u rjesavanju situacije.

znam da je mamina greška sto ju nisu odjavili ali nismo ni imali pojma da se zaduzila.. zvali smo policiju i pitali u vezi toga te odvjetnike..oni su rekli da policija dolazi sa ovrhovoditeljom i da ce oni u našem slučaju preospitati susjede da li ona živi tamo il ne živi.. hvala na željama..:mig:

German
06.04.2009., 16:57
Pazite ovo, upravo sam od sudskog dostavljača dobio rješenje o ovrsi koje je doneseno 25.7.2001. pred Općinskim sudom u Zg. :D

Radi se o nekom neplaćenom računu prema HT-u za koji nisam imao pojma. E sad, kako se računa zastara u takvom najmanje rečeno neuobičajnom slučaju!? :ne zna:

Hvala! :)

PS: Ispričavam se moderatorima, na temi, ali mi definicija zastarnih rokova nije dosta.. :)

PetBorut
06.04.2009., 21:36

Da, zakon o prebivalistu:

http://www.mup.hr/92.aspx

Članak 6.

Građani su dužni prijaviti i odjaviti prebivalište, prijaviti uobičajeno boravište te prijaviti promjenu adrese stanovanja.

... dalje ...

Ljubaznost/neljubaznost ovrhovoditelja je irelevantna. Znam da nije ugodno ali nigdje ne pise da treba biti ljubazna.

Hm, pa sto je najbolje, i pise :)

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/264847.html

OVRŠNI ZAKON

Rad sudskoga ovršitelja

Èlanak 43.

(1) Sudski ovršitelj je dužan prigodom pretrage ovršenikova stana ili odjeæe koju on nosi na sebi i poduzimanja drugih ovršnih radnji postupati s dužnim obzirima prema osobi ovršenika i èlanova njegova domaæinstva.

... iako je ova formulacija malo rastezljiva.

PetBorut
06.04.2009., 21:45
moja sestra ne živi kod nas vec dugo..ni jedna jedina stvar u kući nij njezina jer prije što je otišla je podijelila sve što joj nije trebalo a uzela što joj je bilo potrebno...laptopi su naši jer naši potpisi na računima kartica i na jamstvima...sve je naše i za svaku stvar koja je vrijednija imamo račune...nismo je odjavili jer je ona imala privremeni dozvoljeni boravak tamoo gdje je..sada ne znam dal ga više ima ..

Koliko ja znam, ne mogu tek tako sjedat na imovinu u domacinstvu.
Zakon kaze da mogu sjest na zajednicku imovinu bracne zajednice, ali to kod vas nije slucaj.

Za tebe je relevantno ovo:

http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokrug-Suda/Ovrha/Vodic-kroz-ovrsni-postupak/Predmeti-i-svrha-ovrhe

Što je to prokazni popis imovine?

Ako je ovrha radi naplate novčane tražbine bila neuspješna jer se nisu našli predmeti ovrhe na kojima bi se ona mogla provesti, ili zato što su nađeni samo takvi predmeti koji očito nisu dovoljni za namirenje ovrhovoditeljeve tražbine s obzirom na njihovu neznatnu vrijednost, ovršenik mora, na ovrhovoditeljev prijedlog, podnijeti sudu popis svoje imovine - prokazni popis. Taj je popis ovršenik dužan sastaviti i podnijeti sudu u roku koji mu sud odredi, u protivnom mu se može izreći novčana kazna.

Ne znam koliki je dug, ali nadam se da cete rjesit "mirnim" putem.

BlueMarine
12.06.2009., 00:51
Evo ovako. Jednoj osobi se desilo to da je u inozemstvu napravila strahovito veliki telefonski račun s mobitelom. Inače koristi tvrtku T-Mobile i ima kod njih samo mobitel. Do sad je bila na Pretplati i dobila je dva mobitela, jer se odlučila na pretplatu od 2 godine. Pretplata ističe za 2 mjeseca.
Što će joj se desiti ako ne plati taj račun? Račun je ogroman i nema love da ga plati.
Da li će joj samo isključiti i ukinuti mobitel ili bi mogla pasti i neka tužba ili što ja znam? Čula sam da ako ne platiš takvo što da ti može netko doći doma po televizor? Da li je to točno?
Ona ne može sad to platiti jer je ogroman uistinu račun ( strašno nešto), tako da me zanimaju sankcije radi neplaćanja računa. Da li T-Mobile tuži one koji nisu platili račun ili nešto?
Hvala na odgovoru.

BlueMarine
12.06.2009., 00:57
Sad sam pročitala da telefonski operateri zbilja tuže ljude koji ne plate račun, tak da se ona sigurno ne bu mogla izvuči zar ne?
Da li se takav račun mora platiti odmah ili su oni spremni na sud za pola godine, godinu? Da li idu usput neke kamate i slično?
Žena je sad dekintirana, a račun je nečija bolja hrvatska plaća...
Strašno nešto

miaa02
12.06.2009., 01:06
Sad sam pročitala da telefonski operateri zbilja tuže ljude koji ne plate račun, tak da se ona sigurno ne bu mogla izvuči zar ne?
Da li se takav račun mora platiti odmah ili su oni spremni na sud za pola godine, godinu? Da li idu usput neke kamate i slično?
Žena je sad dekintirana, a račun je nečija bolja hrvatska plaća...
Strašno nešto

Da tuži ih,ja znam nekoliko poznanika koje je t mobile tužio,ali problem je to da to ide prrreeeesporo i opet te nitko ne može natjerati da to platiš,nego ti skinu sa nekog računa u banci ako imaš,plaće ili nešto slično.Ali ti ne smiju skinuti sve odjednom,nego svaki mjesec neku određenu svotu,mislim 30% od plaće,a ako ne radiš i nemaš računa u banci,onda ne znam.Ali to jako sporo ide na sudu,ima puno takvih slučajeva.Ako netko zna više,neka me ispravi,nisam sigurna...

Oscaraon
12.06.2009., 07:52
Ovako, prvo ćeš očekivati ovršni prijedlog od javnog bilježnika.. Na to se obavezno žali, možeš izmislit bilo što u žalbenim razlozima, no nikada ne priznaj dug, nemoj napisati, da ja sam dužna to platiti jer priznanjem duga zastara ne može nastupiti..

...nakon toga sve to ide na sud i imaš nekih godinu, dvije da skupiš lovu i to platiš, a ako ne želiš platitit, uvijek se možeš pokušati izvući na zastaru, premda po meni, dosta su ažurni u naplaćivanju telefonski računa..

Katrin
12.06.2009., 07:59
priznanjem duga zastara ne može nastupiti..

nije istina, nemoj davati krive informacije.

File
12.06.2009., 08:18
...nakon toga sve to ide na sud i imaš nekih godinu, dvije da skupiš lovu i to platiš, a ako ne želiš platitit, uvijek se možeš pokušati izvući na zastaru, premda po meni, dosta su ažurni u naplaćivanju telefonski računa..

Ovo nije točno, jer ako je ovršni prijedlog podnesen javnom bilježniku u roku, parnica po prigovoru na platni nalog (rješenje javnog bilježnika) može trajati na sudu sto godina, do zastare neće doći...

Dakle, u tim parnicama ne postoji apsolutna zastara, dok postupak traje zastara ne teće, i zastarom se nećeš osloboditi duga, već ti samo teku kamate...

BlueMarine
12.06.2009., 15:33
Ovo nije točno, jer ako je ovršni prijedlog podnesen javnom bilježniku u roku, parnica po prigovoru na platni nalog (rješenje javnog bilježnika) može trajati na sudu sto godina, do zastare neće doći...

Dakle, u tim parnicama ne postoji apsolutna zastara, dok postupak traje zastara ne teće, i zastarom se nećeš osloboditi duga, već ti samo teku kamate...
Ok, a da li mi može netko reći kad počinju sa svim tim cirkusom? Žena ne može sad platiti, ali će probati zaraditi nešto preko ljeta u ova tri mjeseca, pa bi tad probala platiti. I kad počinju teči sve te kamate, ovrhe i što ja znam. Jer ovaj račun je nešto monstrouzno. Gore nešto nisam vidjela. Možda će probati platiti u 3 rate ili nešto, jer ovo je zbilja ogromna hrpetina love.

File
12.06.2009., 17:18
Ok, a da li mi može netko reći kad počinju sa svim tim cirkusom? .........

Pa to ti ovisi od T-mobila, nitko ti to ovdje točno ne može reći...:ne zna:

Kada ti je dospjeće tog računa??
Po mom iskustvu oni čekaju do mjesec-dva pred zastaru (zastara je godinu dana od dospjeća) pa onda pokreću ovrhu kod javnog bilježnika.....:kava:

BlueMarine
12.06.2009., 19:10
Pa to ti ovisi od T-mobila, nitko ti to ovdje točno ne može reći...:ne zna:

Kada ti je dospjeće tog računa??
Po mom iskustvu oni čekaju do mjesec-dva pred zastaru (zastara je godinu dana od dospjeća) pa onda pokreću ovrhu kod javnog bilježnika.....:kava:
Strašno... Bu pričekala jednostavno neko vrijeme dok ne zaradi nešto..

Katrin
12.06.2009., 19:16
a zasto je to strasno? mislim, sorry, zena je sama nabila racun i sad ga ne moze platiti. oni imaju pravo na svoje novce i ona ih je duzna dati.

Oscaraon
12.06.2009., 19:40
nije istina, nemoj davati krive informacije.

Priznanjem duga dolazi do prekida zastare koji se u sudskoj praksi smatra odricanjem od zastare ako je već nastupila zastara navedenih potraživanja.
Pogledati čl.240.ZOO-a i neke presude VSRH.

Može trajati sto godina, ali ne traje 100 godina, za vrijeme trajanja postupka zatara ne teče, nakon pravomoćnosti presude kreće rok od 10 god u kojem se tražbina mora naplatiti, ako se ne naplati, nastupa zastara pravomoćno utvrđenih potraživanja.

Ne želim ovdje ljude učit kako da izbjegavaju svoje novčane obaveze, pa su i moji savjeti u svezi tim, da im savjetujem kako da se parniče i na kraju nikad ništa i ne plate, ova država bi bila u većoj banani nego sada je..

Katrin
12.06.2009., 19:50
Priznanjem duga dolazi do prekida zastare koji se u sudskoj praksi smatra odricanjem od zastare ako je već nastupila zastara navedenih potraživanja.

pricas o dvije razlicite stvari. rekao si da priznanjem duga zastara ne moze nastupiti, sto nije istina jer se radi o prekidu zastare. priznanje zastarjele obveze se smatra odricanjem od zastare (ne samo u praksi, nego je tako propisano i zoo-om) i kao sto rekoh, to su razlicite stvari :)

pitanje je bilo do kad se moze pokrenuti postupak, a ne do kada se trazbina moze naplatiti nakon pravomocnosti odluke.

Oscaraon
12.06.2009., 20:05
pricas o dvije razlicite stvari. rekao si da priznanjem duga zastara ne moze nastupiti, sto nije istina jer se radi o prekidu zastare. priznanje zastarjele obveze se smatra odricanjem od zastare (ne samo u praksi, nego je tako propisano i zoo-om) i kao sto rekoh, to su razlicite stvari :)

pitanje je bilo do kad se moze pokrenuti postupak, a ne do kada se trazbina moze naplatiti nakon pravomocnosti odluke.

Hahaha... ajd dobro, neću komplicirati... ni polemizirati o pravnim pitanjima..

Samo, gle, zeznuto je to.. kakve savjete dat ljudima.. inače na pravnim forumima se oslobodim malo pravnog cjepidlačenja kakvo je potrebno u praksi, pa da tako kažem, zdravoseljački objasnim ljudima kaj da rade, pa mi je sad malo smiješno kad me ispravljaš.. premda znam da misliš the best i da si u pravu...

...evo natjerala si me da prestajem savjetovat ilegalne stvari, a sada i da točno citiram zakon.. ah, te pravnice :D

File
14.06.2009., 10:12
.... nakon pravomoćnosti presude kreće rok od 10 god u kojem se tražbina mora naplatiti, ako se ne naplati, nastupa zastara pravomoćno utvrđenih potraživanja.

Nije točno da se u roku 10 godina mora naplatiti,....opet krivo govoriš ljudima..

Ovdje ne postoji apsolutna zastara, pa protekom toga roka od 10 godina, neće samo po sebi nastupiti apsolutna zastara, jer vjerovnik (a posebno T-mobile) će sigurno u tih 10 godina od pravomoćnosti pokrenuti neki ovršni postupak, onda se ta zastara od 10 godina se prekida...

Netko tko je potrošio veliku lovu na mobitel (i to u inozemstvu !) zasigurno ima nešto od imovine, koja se može ovršiti... i sve se kad tad naplati i to sa velikim kamatama....

Je, problem naše države je da ovrhe duuuuuuuugo traju, ali se ipak nakraju većinom naplate ovrhe, ako je ovrhovoditelj dovoljno uporan,.....zato je savjetovanje ljudima da odugovlaće ovrhe pogrešno, jer ide njima na štetu, jer im teku kamate i sudski troškovi, pa svaki račun od 1.000,-- kn na kraju postaje dug od 6.-7.000,-- kn...ovo govorim ko netko tko je navelko razvio biznis sa ovrhama (izmđu drugih i za HT)...i znam da se 95% toga naplati kad tad, a malo tko se ikada izvuće na bilo kakvu zastaru...:kava:

rainx
17.09.2009., 12:04
A ako sam dobila rješenje suda koje kaže

Ovrha se obustavlja po službenoj dužnosti i ukidaju se sve provedene ovršne radnje

Znači li to da je sve gotovo ili oni mogu opet podići neku tužbu?

Katrin
17.09.2009., 12:10
znaci da je gotovo.

rainx
17.09.2009., 12:22
ONO 100%
Ne mogu nikakve nove tužbe podići ili to još produžiti?

Vjerovatno je pitanje glupo, ali kad je o takvim stvarima riječ totalni sam laik :)

File
23.09.2009., 22:05
Ne znaći da je gotovo, ono 100%, tj.taj konkretni ovršni postupak je zaista gotov, ali postji mogučnost da ovrhovoditelj može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu....sve ovisi iz kojeg razloga je taj postupak obustavljen...

Naime, npr.kada ovrhovoditelj tijekom postupka odustane od ovrhe tj.povuče prijedlog za ovrhu, sud će donjeti rješenje kojim se obustavlja ovrha i ukidaju sve ovršne radnje (kao ovaj gore slučaj) ; ali to ne prijeći ovrhovoditelju da podnese ponovno novi prijedlog za ovrhu.

Isti slučaj je kada ovrhovoditelj npr. u ostavljenom roku ne uplati predujam za izlazak službene osobe na teren (npr.kod pljenidbe pokretnina) ili sl., pa zbog tog propuštanja sud rješenjem obustavi ovrhu i ukine ovršne radnje...ali opet ovrhovoditelj i tu može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu...

lolita21
19.11.2009., 14:15
dakle, situacija: račun za 8. mjesec i 9. mjesec ove godine nije plaćen,a za 10. će sutra biti uplaćen...sad mene zanima,pošto mi treba koja 2 tjedna da skupim novce za ova dva druga računa,jel moguće da mi u T-mobileu pokrenu kakav ovršni prijedlog ili nešto slično u tom vremenskom razdoblju?

Hvala

inesskica
20.11.2009., 09:11
nemaš staha...možeš platiti i za 3 tjedna....znam ja jako dobro....nažalost:mig:

nisam platila za 3,4,5,6 mjesec a u 9 mi je tek došla opomena od ht-a!

lolita21
20.11.2009., 10:06
uff u istim smo go***ma :)
thx na odgovoru,sad mi je lakše :)

werky
20.11.2009., 18:47
pozdrav...

eto stiglo mi je od odvjetnickog ureda da ce mi napravit ovrhu ako u roku 8 dana ne podmirim racun za T-Mobile koji nije placen od pocetka ove godine.

e sad, citao sam po forumu i nisam uspio pohvatat sto me ocekuje ako ne platim u tih 8 dana, da li ce mi doci na vrata i zaplijenit recimo perilicu za sudje ili sto?

placa mi je 90% opterecena stambenim kreditom, samohrani sam otac dvoje djece i prijevljen sam da zivim na adresi na koju mi je stigla ta ovrha iako tamo ne zivim

znam da se t-mobile i odvjetnicki ured uopce ne tice moja situacija, samo me zanima kako to funkcionira u praksi,

hvala

File
22.11.2009., 15:11
pozdrav...

eto stiglo mi je od odvjetnickog ureda da ce mi napravit ovrhu ako u roku 8 dana ne podmirim racun za T-Mobile koji nije placen od pocetka ove godine.

e sad, citao sam po forumu i nisam uspio pohvatat sto me ocekuje ako ne platim u tih 8 dana, da li ce mi doci na vrata i zaplijenit recimo perilicu za sudje ili sto?

placa mi je 90% opterecena stambenim kreditom, samohrani sam otac dvoje djece i prijevljen sam da zivim na adresi na koju mi je stigla ta ovrha iako tamo ne zivim

znam da se t-mobile i odvjetnicki ured uopce ne tice moja situacija, samo me zanima kako to funkcionira u praksi,

hvala

Pa t-mobile će kokiko sam shvatio situaciju, tek ustati prijedlogom za ovrhu, pa će javni bilježnik donjeti rješenje o ovrsi, i dostaviti ga tebi, pa onda imaš rok za prigovor, pa kad rješenje postane pravomoćno, ide ovrha...

e sad koje će oni sredstvo ovrhe izabrati za tebe, ovisi što oni ocjene isplativije...neke pokretnine - npr.automobil, ili možda neka sredstva na banci (ako ih imaš), a možda krenu i na tu tvoju plaću, pa čekaju godine kada će doći na red naplate...sve ovisi što oni izaberu i šta ti imaš...

St-GT
24.11.2009., 21:59
Imam slicno pitanje kao i werky,dakle imam dug prema T-mobileu sa datumom ovršnog prijedloga 18.11.2008 od kojeg do danas nista nije dolazilo(danas sam ga slucajno nasa medu pairima).
Sad me zanima sta bi mi bilo bolje napravim dali da platim u ratama na njihov racun ili nesto drugo,te da slucajno dode do ovrhe sto mogu ocekivat s obzirom da imam samo auto na sebi i placu koja sjeda na tekuci racun?
Dali ce mi poslat ovrhu na firmu ili ce mi sist na racun ili nesto trece?

File
25.11.2009., 19:21
Imam slicno pitanje kao i werky,dakle imam dug prema T-mobileu sa datumom ovršnog prijedloga 18.11.2008 od kojeg do danas nista nije dolazilo(danas sam ga slucajno nasa medu pairima).
Sad me zanima sta bi mi bilo bolje napravim dali da platim u ratama na njihov racun ili nesto drugo,te da slucajno dode do ovrhe sto mogu ocekivat s obzirom da imam samo auto na sebi i placu koja sjeda na tekuci racun?
Dali ce mi poslat ovrhu na firmu ili ce mi sist na racun ili nesto trece?

Pa jednostavno pročitaš iz tog ovršnog prijedloga, kojeg očito imaš kod sebe ; koje sredstvo ovrhe je u njemu navedeno.:top:

Ako je navedeno da će se pljeniti pokretnina (npr.to tvoje auto) ili plaća ili sredstva na nekom računu - sve ti je jasno, to ti je odgovor.

St-GT
28.11.2009., 15:44
piše:Ovršni prijedlog radi pljenidbe imovine

soc
28.11.2009., 16:38
piše:Ovršni prijedlog radi pljenidbe imovine

E, to sam dobio. Za neplaćeni račun mobilnog operatera iz 2006 godine, Rješenje o ovrsi je izdano 2007, Rješenje mi dostavljeno prije mjesec dana.
Bio sam kod mobilnog operatera, poslali me kod bilježnika, tamo vele, mogu platiti u ratama, ali mi je zbog kamata u interesu što prije podmirit sve. Platio sam glavnicu, troškove bilježnika još ne, a rečeno mi je da ću po plaćanju glavnice dobiti rješenje o tome kolike su kamate za navedeno razdoblje ( nervozno očekujem, kolike li su?) . I tvrde mi da ovrha neće biti pokrenuta:ne zna:

rainx
10.02.2010., 17:45
Ne znaći da je gotovo, ono 100%, tj.taj konkretni ovršni postupak je zaista gotov, ali postji mogučnost da ovrhovoditelj može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu....sve ovisi iz kojeg razloga je taj postupak obustavljen...

Naime, npr.kada ovrhovoditelj tijekom postupka odustane od ovrhe tj.povuče prijedlog za ovrhu, sud će donjeti rješenje kojim se obustavlja ovrha i ukidaju sve ovršne radnje (kao ovaj gore slučaj) ; ali to ne prijeći ovrhovoditelju da podnese ponovno novi prijedlog za ovrhu.

Isti slučaj je kada ovrhovoditelj npr. u ostavljenom roku ne uplati predujam za izlazak službene osobe na teren (npr.kod pljenidbe pokretnina) ili sl., pa zbog tog propuštanja sud rješenjem obustavi ovrhu i ukine ovršne radnje...ali opet ovrhovoditelj i tu može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu...

Piše mi ovako:

I. Odbija se prijedlog ovrhovoditelja za odgodu ovrhe, kao neosnovan.
II. Ovrha se obustavlja po službenoj dužnosti i ukidaju se sve provedene ovršne radnje.

još piše da višekratno podnošenje prijedloga za odgodu ovrhe od strane ovrhovoditelja predstavlja zloupotrebu prava ovrhovoditelja i jer odgode ne vode okončanju postupka nego oduglovačenju istog....

fangtasia
15.04.2010., 16:20
Danas sam primila pismo iz odvjetničkog ureda u vezi neplaćenog telefonskog računa iz 2005. godine. Prijete se nastavkom ovršnog postupka, a problem je u tome što sam posljednjih nekoliko godina provela u inozemstvu i ne znam što su mi slali dok me nije bilo, odnosno ne znam na jesu li pravovremeno utvrdili to potrazivanje ili je prošlo više od godinu dana od nastanka računa (pismu nije prilozen nikakav dokument, pa ne znam na kakvu ispravu se pozivaju).
Postoji li način da to provjerim?

Bojim se da mi, ako im odgovorim i pozovem se na zastaru, propada mogućnost dogovora o obročnoj otplati duga. Imam li pravo?

Hvala unaprijed!

inesskica
19.04.2010., 08:06
E sad šta napraviti....svi kažu plati račun,negomilat će ti se kamate,troškovi i sl....ali, ja sam npr 2007god dobila prijedlog za ovrhu od VIP-a,nisam platila ništa...pa nakon toga od suda prijedlog za ovrhu pa mi doma došla sudska izvršiteljica kao da popiše stvari za ovrhu pa ju ja nisam htjela pustit pa ona meni ali vama će doći policija doma usred noći i tra la la la...ja kežem nek dođu i ja tako pisala žalbu na taj prijedlog...pisala nisam ja to potrošila i svašta...ide,ide...nejde,nejde....i tako meni nakon 5,6mjeseci dođe fino od suda obustava ovrhe jer ovhovoditelj nije u roku dalje tražio ovrhu....jadni valjda imaju toliko toga da se pogube i tako ja ni kune nisam platila...:mig:

Katrin
19.04.2010., 08:27
Bojim se da mi, ako im odgovorim i pozovem se na zastaru, propada mogućnost dogovora o obročnoj otplati duga. Imam li pravo?

Ne :mig: tko ti je to, pobogu, rekao? Javi im se i trazi dokumentaciju, ako je zastara pozivi se na zastaru. Ako nije, probajte se dogovoriti kako ces otplatiti.

File
19.04.2010., 14:16
E sad šta napraviti....svi kažu plati račun,negomilat će ti se kamate,troškovi i sl....ali, ja sam npr 2007god dobila prijedlog za ovrhu od VIP-a,nisam platila ništa...pa nakon toga od suda prijedlog za ovrhu pa mi doma došla sudska izvršiteljica kao da popiše stvari za ovrhu pa ju ja nisam htjela pustit pa ona meni ali vama će doći policija doma usred noći i tra la la la...ja kežem nek dođu i ja tako pisala žalbu na taj prijedlog...pisala nisam ja to potrošila i svašta...ide,ide...nejde,nejde....i tako meni nakon 5,6mjeseci dođe fino od suda obustava ovrhe jer ovhovoditelj nije u roku dalje tražio ovrhu....jadni valjda imaju toliko toga da se pogube i tako ja ni kune nisam platila...:mig:

Ne znaći da nećete ništa platiti.

Ako je već bila pokušana pljenidba pokretnina, znaći da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno i ovrhovoditelj ima 10.godina da nastavi sa postupkom ovrhe temeljem toga rješenja. I pritom ne mora ići ponovno na vaše pokretnine, već može promjeniti sredstvo ovrhe, na npr.plaću, sredstav na vašim računima, automobil i sl.

Dakle, to što je taj postupak obustavljen, ne prijeći da se pokrene novi:kava:. I ne do zastare neće doći. A vama cijelo vrijeme teku zatezne kamate.

tiiho
19.04.2010., 21:08
rijec je o tome da nam je na kucnu adresu stigla koverta( koju mama nikako nije smjela potpisati) u kojoj je pisalo ovrha nad nad mojom sestrom zbog ne placanja racuna u t-mobile. Odjavljena je vec 3 godine s ove adrese te zivi na drugom mjestu na koju su joj stizala upozorenja,međutim ona ih je samo bacala(ocito da nije htjela platiti),ali posto je prethodno bila prijavljena ovjde,stiglo je i tu..Na to se moze uloziti zalba u roku 8 dana inace ce doci do pljenidbe imovine.Moji roditelji su starije osobe te su se toga uplasile i neznaju sta da naprave.. nisam bas najzornije objasnio al mislim da cete znati o cem se radi..Hvala!

inesskica
20.04.2010., 08:55
Ne znaći da nećete ništa platiti.

Ako je već bila pokušana pljenidba pokretnina, znaći da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno i ovrhovoditelj ima 10.godina da nastavi sa postupkom ovrhe temeljem toga rješenja. I pritom ne mora ići ponovno na vaše pokretnine, već može promjeniti sredstvo ovrhe, na npr.plaću, sredstav na vašim računima, automobil i sl.

Dakle, to što je taj postupak obustavljen, ne prijeći da se pokrene novi:kava:. I ne do zastare neće doći. A vama cijelo vrijeme teku zatezne kamate.

Krivo sam se izrazila....nije bila pljenidba pokretnina nego je sudska djelatnica,šta god,došla na vrata i dostavila mi papir na kojem je pisalo da ukoliko u roku od 15 dana ne podmirim dug da onda ide pljenidba i dali ona može ući u stan da popiše stvari na šta sam ja rekla da nemože...pa mi je rekla ako ne podmirim u roku 15 dana dug da mi dolazi doma policija,bravari,čudesa...ja ništa nisam platila,nego pisala žalbu na taj papir i za 3,4 mjeseca došla od suda obustava ovrhe...nije pisalo da se ovrha obustavlja jer se nemogu naplatit,nemaju kaj uzet i to...nego zato jer ovrhovoditelj nije u roku podnio zahtjev za nastavak ovrhe!

sasa80
20.04.2010., 09:01
rijec je o tome da nam je na kucnu adresu stigla koverta( koju mama nikako nije smjela potpisati) u kojoj je pisalo ovrha nad nad mojom sestrom zbog ne placanja racuna u t-mobile........
pa to je ovrha protiv tvoje sestre, a ne tvojih roditelja...kratko i jasno...nemaju razloga za brigu...

prema ovome što si napisao ovrha je određena općenito na imovini tvoje sestre (ne tvojih roditelja!), a to ti u prijevodu znači da ih zanima ili plaća tvoje sestre ili eventualno račun (ako je npr. obrtnica...)...

prigovor na rješenje može uložiti tvoja sestra...

File
20.04.2010., 16:27
Krivo sam se izrazila....nije bila pljenidba pokretnina nego je sudska djelatnica,šta god,došla na vrata i dostavila mi papir.. ...

nije pisalo da se ovrha obustavlja jer se nemogu naplatit,nemaju kaj uzet i to...nego zato jer ovrhovoditelj nije u roku podnio zahtjev za nastavak ovrhe!

Svejedno, sve što sam napisao stoji.

Ako je ovrhovoditelj trebao tražiti nastavak postupka, a nije ga tražio, to znaći da je rješenje o ovrsi prije toga postalo pravomoćno, a to opet znaći da se može temeljem toga pravomoćnog rješenja ponovno nastaviti s ovrhom, u roku 10.godina od njegove pravomočnosti, kad god to hoće ovrhovoditelj, a vama teku kamate, cijelo to vrijeme, jer vaš dug nije nestao, nego je samo potvrđen pravomoćnim rješenjem o ovrsi, i laički rečeno vašem dugu je "produljen rok trajanja".

inesskica
21.04.2010., 09:18
Svejedno, sve što sam napisao stoji.

Ako je ovrhovoditelj trebao tražiti nastavak postupka, a nije ga tražio, to znaći da je rješenje o ovrsi prije toga postalo pravomoćno, a to opet znaći da se može temeljem toga pravomoćnog rješenja ponovno nastaviti s ovrhom, u roku 10.godina od njegove pravomočnosti, kad god to hoće ovrhovoditelj, a vama teku kamate, cijelo to vrijeme, jer vaš dug nije nestao, nego je samo potvrđen pravomoćnim rješenjem o ovrsi, i laički rečeno vašem dugu je "produljen rok trajanja".

Ok...zašto onda ja nisam dobila to rješenje o pravomoćnosti ovrhe?,jedini papir sa suda je taj o obustavi i zašto je meni ta sudska dostavljačica rekla da idem kod odvjetnika se dogovoriti za obročno plaćanje,ako je rješenje pravomoćno onda nema više dogovora sa odvjetnikom!

File
21.04.2010., 09:33
Mogli ste dobiti samo rješenje o ovrsi (od javnog bilježnika), a ne postoji rješenje o pravomoćnosti ovrhe, jer istekom roka za prigovor, rješenje o ovrsi automatski postaje pravomoćno, i o tome se ne donosi novo rješenje.

Mjesta za dogovor sa ovrhovoditeljem uvijek ima, bez obzira na stadij postupka, zato vas je sudska ovršiteljica dobro uputila na dogovor oko obročne otplate.

yamabushi
25.04.2010., 15:31
Dobio sam od javnog bilježnika odluku za ovhu u korist t-coma, što će biti ako ne platim, s obzirom da nemam plaću i da mi nemaju što uzeti?

Rebbit
25.04.2010., 15:34
ako nemas nikakvih primanja niti posjedujes ista (auto, stan, kuca, vikendica, bicikl, motor, palice za golf i sl)...
pa zatvor :D

File
25.04.2010., 15:44
ako nemas nikakvih primanja niti posjedujes ista (auto, stan, kuca, vikendica, bicikl, motor, palice za golf i sl)...
pa zatvor :D

Ne pišite gluposti.:mig:
Nemože se dug u ovrsi vratiti zatvorskom kaznom.

Rebbit
25.04.2010., 15:49
Ne pišite gluposti.:mig:
Nemože se dug u ovrsi vratiti zatvorskom kaznom.

m znam, samo zahebavam..

sjest ce mu na račun od banke i prve pare sto dobije ce mu odma oni skinit ak se ne varam..

Vergißmeinnicht
25.04.2010., 16:22
gle..nije problem u tome sto sam to morala platiti sa uvecanim troskovima... jesam sama sam si kriva sto nisam na vrijeme platila racun, ali tko tu garantira da se ne mulja sa datumina, Pa sto sudu treba 11 mj ili jos gore 8,5 godina da posalje donesenu ovrhu, a sto se tice kamata meni su zaracunali kamatu na kamatu ( sto je protuzakonito ) i provnstveno sam o tome pislala u prigovoru, ovo vezano za datum je bilo usputno na kraju navedeno..

Kamata je godišnja i iznosi 14-17%. Nije kamata na kamatu.
S datumima muljaju obrtići, ne telekomunikacijske tvrtke.

Da si do roka dospijeća plaćanja računa znala da ga ne možeš podmiriti, mogla si dogovoriti OBROČNO plaćanje, time i odgodu.

Znam iz 1. ruke..

dakle, situacija: račun za 8. mjesec i 9. mjesec ove godine nije plaćen,a za 10. će sutra biti uplaćen...sad mene zanima,pošto mi treba koja 2 tjedna da skupim novce za ova dva druga računa,jel moguće da mi u T-mobileu pokrenu kakav ovršni prijedlog ili nešto slično u tom vremenskom razdoblju?

Hvala

Plati prvo najstarije račune....

yamabushi
25.04.2010., 17:25
m znam, samo zahebavam..

sjest ce mu na račun od banke i prve pare sto dobije ce mu odma oni skinit ak se ne varam..

A ako nema računa na kojega mogu sjesti?
Što bi bilo da nisam potpisao rješenje o ovrsi od bilježnika? Onda bi išlo na ploču od suda?

Katrin
25.04.2010., 17:27
Imas sve odgovore u postovima iznad :)

inesskica
26.04.2010., 11:07
Mogli ste dobiti samo rješenje o ovrsi (od javnog bilježnika), a ne postoji rješenje o pravomoćnosti ovrhe, jer istekom roka za prigovor, rješenje o ovrsi automatski postaje pravomoćno, i o tome se ne donosi novo rješenje.

Mjesta za dogovor sa ovrhovoditeljem uvijek ima, bez obzira na stadij postupka, zato vas je sudska ovršiteljica dobro uputila na dogovor oko obročne otplate.

Znači oni mogu a i nemoraju reagirati unutar 10god...i šta da ja sad radim???,da platim prije nego što vidim dali će reagirati ili ukoliko obnove ovrhu?....ali ja sam se u roku žalila na to rješenje od bilježnika...kako je onda postalo pravomoćno unatoc mojoj žalbi?

File
26.04.2010., 14:39
ali ja sam se u roku žalila na to rješenje od bilježnika...kako je onda postalo pravomoćno unatoc mojoj žalbi?

Da ste se na rješenje o ovrsi od javnog bilježnika žalili u ostavljenom roku, onda bi ono bilo ukinuto i postupak bi se pred sudom nastavio kao parnični postupak.:kava: U tome slučaju se ne prisupa provedbi ovrhe po sudskoj ovršiteljici, dok se stvar ne dovrši u parničnom postupku.

Ako vam je kući dolazila sudska ovršiteljica, onda je postupak ovrhe u fazi provedbe, što znaći da je rješenje o ovrsi pravomoćno.

Za konkretno vaš slučaj se nema smisla objašnjavat preko foruma, jer je potrebno izvršiti uvid u spis da bi se dao konkretan odgovor.:top:

yamabushi
27.04.2010., 14:50
Imas sve odgovore u postovima iznad :)

Znam i ja da imam, no ako mi netko može dati savjet, postoji li ikakav način da se to ne plati? :mig:

Katrin
27.04.2010., 16:33
Znam i ja da imam, no ako mi netko može dati savjet, postoji li ikakav način da se to ne plati? :mig:
Tebi je lijeno citati, ali nama ne bi trebalo biti lijeno sve vec nekoliko puta receno ponoviti, jel da? :)
Imas i ovu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=138271), vjeruj mi, sve ti pise :mig:

yamabushi
28.04.2010., 15:44
Tebi je lijeno citati, ali nama ne bi trebalo biti lijeno sve vec nekoliko puta receno ponoviti, jel da? :)
Imas i ovu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=138271), vjeruj mi, sve ti pise :mig:

Pa dobro, sigurno postoji neki način da se izbjegne plaćanje toga? :mig:

president0
18.05.2010., 11:43
Supruga je dobila opomenu pred pokretanje sudskog postupka--1000kn 'dug' od strane T-Com-a.

Naime-jos u 11.2009. platitli smo sva dugovanja koja su bila od ljeta 2009 (nitko nije zivio, baka umrla, mi uselili u 10-om mj.). Sve se vodilo na ime supruge. neko je vrijeme ona tamo zivjela, imala je max.tv.
Nakon placanja, sljedeci dan otisli smo u t-centar,da se obnovi ugovor,+internet.

No tu nastaje problem! Covjek na salteru kaze da se jos ne moze dobiti novi ugovor, jer nije dug sjeo u potpunosti na racun! A placeno kod njih, ne u banci. Predlaze da ja uzmem sve na svoje ime-znaci telefon, max.tv, internet, a sve sto je imala supruga on ce stornirati i to je to!! No, ON NIJE STORNIRAO, nije jos ugasio pin-ove ni sve moguce lozinke,sto smo trazili, a cak je i na njeno ime pustio zahtjev za jos 1 max.tv.

Tako da ona od 11mj. dobiva racune po 65kn! Vise puta bili smo u t-centrima, zvali bezbroj puta, slali mailove sa prigovorom, i nista. Nitko nam nije rekao da pin-ovi nisu ugaseni ( a ako ih ne ugasite-oni vam 'legalno' mogu naplatiti.) Supruga je zbog vec tada vidokog stadija trudnoce odustala od zivciranja i svade sa njima, jer vjerujte mi jako zivciraju, tako da smo jos 1 otisli do t-centra, i uz strogo, pa cak i bahato i bezobrazno ponasanje sa nase strane uspijeli smo ugasiti te pin-ove, no sad zele naplatiti penale zbog raskida ugovora (a supruga nije potpisala novi ugovor) ,i naravno oni se prave lijepi i nevini!!

Sto sad da radimo??! postoji li ikakva sansa sa nekim zalbama, prigovorima, ili smo duzni platiti zbog nekog lika koji se pravio pametan i strucan?! 1000 kn sa dvoje male djece, a supruga nezaposlena, nije malo...

Hvala!

File1
25.05.2011., 20:17
Pozdrav!
Nedavno su mi došli doma nekakvi sudski zapisničari ili nešto tako popisati imovinu zbog ovrhe, ja više ne živim na toj adresi i starci su rekli da mene više nema i oni odu. Ja imam neke dugove prema VIP-u pa sam mislio da je zbog toga, ostavili su broj odvjetničkog društva i ja nazovem i reču mi da oni ne zastupaju VIP nego T-com. I sad mi neki dan došlo prijedlog ovrhe na sve bankovne račune zbog nekih neplaćenih računa za mobitel iz 2005. godine, a ja ostao :confused: Nikad nisam koristio T-mobile. Sad zovem ja odvjetničko društvo da oni meni reču zbog čega je to, oni meni ni 5 ni 6 nego da ako me nešto zanima da se žalim i da se vidimo na sudu :ne zna: Zovem ja sudsku pisarnicu i žena mi fino rekla da dođem ujutro i da će mi pokazat sve papire koje ima. Odem ja pokaže mi ona sve šta ima (prijedlog za ovrhu, troškovnik ovih šta su mi došli doma...) najjača stvar ženska mi pokaže pismo-povratnicu iz 2006. (rješenje o ovrsi) koje je primila neka osoba koja se predstavila ko moja mama (krivo ime i potpis neki deseti). Međutim nigdje nema UGOVORA SA MOJIM POTPISOM. Zovem T-com, oni me prespajaju sa jednog na drugi broj. Pa ne mogu mi slat ovrhu za nešto šta nisam koristio. Da bar mogu negdje dobit kopiju tog ugovora, pa da vidim taj potpis i podatke koji su dati. Kako dokazati da ja to nisam koristio??? Trenutno sam nezaposlen i nemam baš love za tužbe i ostalo. Ima ko kakav savjet šta da radim???
HVALA :top:

sasa80
25.05.2011., 21:03
prvo pisati zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti, a ako s time uspiješ (trebao bi jer je potpisala nepoznata osoba, samo moraš to dokazati), prigovor na rješenje u ovrsi...nadam se da si siguran da nikada nisi koristio ni bio pretplatnik Tm-a ;)

Baphomet
01.06.2011., 10:41
Evo i mene među ovrhama :D

Blokirali mi sve račune na osnovi ovrhe zbog računa od t-coma od prije 9 godina. U međuvremenu nisam dobio nikakvo upozorenje ili opomenu da mi tako nešto slijedi. Osoba koja je napravila taj dug me je lijepo "prešla" i rekla da je to sve sredila sa odvjetnicima i da mi neće doći ništa na naplatu. Radi se o tome da je ta osoba koristila mobitel koji je bio registriran na moj obrt.

2 pitanja :

1. Da li ja mogu sudski tužiti tu osobu? Ima li to uoće smisla.

2. Odvjetnik mi je preporučio da napišem žalbu gdje sam se pozvao na " članak 226 st. 1. tražbine povremenih davanja zastarjevaju za 3 godine od dospjelosti." i da će mi to smanjiti iznos kamata. Jel zna netko o čemu se tu radi?

Opaki
01.06.2011., 11:42
Pa budući da su ti račune blokirali znači da je rješenje postalo pravomoćno i izvršno, te više nema redovnog pravnog ljeka pogotovo ne na zastaru, i da se možeš pozivat na zastaru kakve veze imaju onda kamate kad proistječu iz glavnice. Ili ja ne znam ili taj odvjetnik ne zna :)

A uvijek možeš tužit al sve to nekako jadno izgleda.

Baphomet
01.06.2011., 11:48
Pa budući da su ti račune blokirali znači da je rješenje postalo pravomoćno i izvršno, te više nema redovnog pravnog ljeka pogotovo ne na zastaru, i da se možeš pozivat na zastaru kakve veze imaju onda kamate kad proistječu iz glavnice. Ili ja ne znam ili taj odvjetnik ne zna :)

A uvijek možeš tužit al sve to nekako jadno izgleda.
Piše na ovrsi (dio o pravnom lijeku) da se mogu žaliti ali da to ne odgađa izvršenje ovrhe.

Nda, to se i meni čini za tužbu.

Neznam kakve veze imaju kamate, zato sam i pitao :D

Opaki
01.06.2011., 12:47
Pa žali se onda ako ti nije istekao rok za žalbu, al nije mi ni jasno kako prigovor ne odgađa izvršenje, kakva je ovršna isprava na temelju koje se provodi ovrha kad to može bit samo vjerodostojna isprava koja odgađa ovrhu? Ništa mi nije jasno? Ajde pričekajmo mudrije da te ne uputim krivo :)

A za kamate se iščuđavam zato jer ako zastarjeva glavni dug zastarjeva i sporedni dug (kamate).

File
01.06.2011., 14:46
Evo i mene među ovrhama :D

Blokirali mi sve račune na osnovi ovrhe zbog računa od t-coma od prije 9 godina. U međuvremenu nisam dobio nikakvo upozorenje ili opomenu da mi tako nešto slijedi. Osoba koja je napravila taj dug me je lijepo "prešla" i rekla da je to sve sredila sa odvjetnicima i da mi neće doći ništa na naplatu. Radi se o tome da je ta osoba koristila mobitel koji je bio registriran na moj obrt.

2 pitanja :

1. Da li ja mogu sudski tužiti tu osobu? Ima li to uoće smisla.

2. Odvjetnik mi je preporučio da napišem žalbu gdje sam se pozvao na " članak 226 st. 1. tražbine povremenih davanja zastarjevaju za 3 godine od dospjelosti." i da će mi to smanjiti iznos kamata. Jel zna netko o čemu se tu radi?

Po ovome (jer su računi već blokirani) bi ja rekao da je osnovno rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od prije 9 godina odavna postalo pravomoćno i izvršno i da se nije uspjelo naplatiti i da je čekao sve ove godine, pa je sada T-com zatražio od suda promjenu sredstva – predmeta ovrhe po čl.4.st.1.Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, kojim se samo nastavlja sa provedbom ovrhe (zato žalba-prigovor ne zadržava izvršenje) i da si dobio to rješenje na koje se istina možeš žalit, ali neće bit baš nekog uspjeha, jer se možeš žalit samo na tu promjenu.

Ono sa zastarom i kamatama što ti je rekao odvjetnik, nema smisla.

Baphomet
01.06.2011., 17:32
Hvala na odgovorima. Jedino što me čudi u tom dokumentu ovrhe je što mi nisu napisali ukupni iznos ovrhe skupa sa zateznim kamatama već samo glavnicu i troškove.

Opaki
01.06.2011., 18:03
Kamata se obračunava na dan isplate.

Baphomet
01.06.2011., 18:40
Aha, kužim, znači tek kada mi se naplati glavnica dolaze kamate i onda ću tek saznati koliko mi je sveukupno za platiti. Pretpostavljam da će mi računi biti blokirani i za vrijeme isplate kamata.

File
01.06.2011., 18:54
Najprije se naplaćuju troškovi, pa kamate, pa tek onda glavnica.

Fina/banka će izvršiti obračun kamata na dan skidanja love sa tvog računa

Računi su blokirani sve dok se sve ne naplati, tj.-troškovi, kamate, glavnica.

sasa80
04.06.2011., 18:07
S time da Fina prvo naplaćuje samu provedbu, dakle u biti naplaćuje svoj rad...pa tek onda ide dalje po čl. 172., dakle trošak, kamate, glavnica...

Baphomet
05.06.2011., 10:10
Ok, uzeli su jedan dio i nakon toga sam otišao u Finu da mi kažu koliki je iznos ovrhe. To ću namiriti slijedeći mjesec.

Da li deblokada računa ide automatski kad se fina namiri ili se mora pisati neki zahtjev?

sasa80
05.06.2011., 11:33
fina čeka da im ovrhovoditelj pošalje dopis da je podmireno i da mogu odblokirati račun...bar što se tiče tog potraživanja ;)

simke22
25.08.2011., 13:39
Pozdrav, trebam par informacija vezano za ovrhu telefonskog računa.

Dakle radi se o telefonskom računu od VIP-a iz 2000. godine. Račun nije bio plaćen iz razloga što VIP tad nije htio odjaviti pretplatu u mjestu stanovanja, nego smo trebali ići u Zagreb ili Split još u to vrijeme, mi to nismo naravno napravili prestali smo koristiti taj broj, ali dolazili su i dalje računi, prilikom čega se skupilo tih 300 kn.
E sad, oko 4-5 godina su oni nama to pokušavali naplatiti, ali bezuspješnu, u međuvremenenu se nakupilo oko 700 kn kamata. 2007 godine došli su nam zapljeniti televiziju koj je išla na dražbu (procjenjena je cca. 1500 kn), međutim nije prodana i tu je sve stalo.

Ove godine 15.17 došla nam je obavijest o ovrsi koja će doći na naplatu preko računa, ukoliko ne platimo iznos od 1440,00 kn (kao nešto su nam odbili, blabla) ili da se žalimo u roku od 7 dana. Zbog privatnih problema, nitko nije stigao napraviti žalbu,a nismo ni mislili da će se to više moć naplatiti budući da nam je jedan sudac rekao DA JE TO ZASTARILO (POSTUPAK TRAJE VIŠE OD 10. GODINA) i da je to nepravomoćno.

Tako smo mi to sve zanemarili, kad ono eto ti čuda nakon 2 tjedna fali s računa 6500,00 kn. Mi u banku pitamo što se dogodilo, kad oni vip uzeo sve novce, i još ste dužni 120 kn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Molim za pomoć što sad napraviti, sudac je rekao da je zastarilo i da nije pravomoćno, na rješenju je pisalo da trebamo platiti 1440 kn, a skinuli su 6500, od toga sudu nije ništa išlo, i to smo provjerili. Dal da se žalimo, da angažiramo odjvetnika ili što?????

Ne bih se htjeli bacati u dodatne troškove, na odvjetnika i sl. ako nema smisla i nade da će nam vratiti to. Ispričavam se na dugom postu, al jako smo ogorčeni i neznamo što da radimo. Hvala

Katrin
25.08.2011., 14:34
Ako je postojala zastara na nju ste se trebali pozvati u zalbi, sad vise ne mozete. S obziorm da niste poduzimali nista kad je bilo vrijeme, sad je kasno.

yamabushi
26.08.2011., 09:29
Pozdrav, trebam par informacija vezano za ovrhu telefonskog računa.

Iz čega proizilazi da ste imali na računu 20 000 kn bi vam sve uzeli :rolleyes:
Po logici stvari sada vi možete ovršiti njih, otiđete kod javnog bilježnika i onda on sastavi ovrhu i sjedne njima na račun zbog krađe :lol:

Ili te ovrhe vrijede samo ako je ovrhovoditelj korporacija? :p

Katrin
26.08.2011., 09:38
Ne bi uzeli sve, nego iznos duga, ne pricaj gluposti.

Ovrha je ovrha, tko god ju pokrenuo. Nije nikakva kradja u pitanju.

yamabushi
26.08.2011., 12:13
Ne bi uzeli sve, nego iznos duga, ne pricaj gluposti.

Ovrha je ovrha, tko god ju pokrenuo. Nije nikakva kradja u pitanju.

oprosti, kako nije kradja? 2007 su dugovali 1440 kn a sada su im uzeli 6550?
Kakva je to kamata?!

Katrin
26.08.2011., 12:36
Racun je iz 2000. godine, a uz kamatu tu su i troskovi ovrhe. Da im je bilo bitno pazili bi na rokove, ne bi zamirili i cekali da se sve samo rijesi. Sad mogu kriviti samo sebe.

Tonii
31.08.2011., 01:46
Stiglo sa suda u vezi vipa:

"Obustavlja se ovrha određena rjesenjem o ovrsi opcinskog suda u xxxx, poslovni broj xxxxxx i ukidaju provedene ovrsne radnje."

Ispod ima jos teksta, izmedju ostalog:

"Podneskom zaprimljenim dana xxxx ovrhovoditelj je izvjestio ovaj sud da povlaci prijedlog za ovrhu".

Jesam li sad miran ili vipovci opet mogu nesto?

Buni me ovo na kraju "prijedlog za ovrhu" a povise pise obustavlja se ovrha (a ne prijedlog).

Hvala!

File
31.08.2011., 09:19
Možeš bit miran.

Ključna riječ je - povlači.

VDCOTO
31.08.2011., 13:55
Moja žena (tada ne) 2007 je imala ovrhe na 3 mreže, sve skupa oko 5000kn. Ni to nije sve potrošila ali kako to ide kod njih...ne platiš 2-3 mjeseca i zaračunaju ti punu pretplatu i pošalju račun. Iz VIP-a su prije godinu poslali papir da opraštaju dug. Prije 10-ak dana idemo na finu provjeriti, ali dug od vipa je tamo. "oprost" izgubljen, pa se žali...vodovodu.
Jučer odnio 12400kn s kamatama, više kamate nego račun. Ne može se previše napraviti. Od sada pametno...
Sve svoje račune sam zatvorio. Nemam veze s administracijom. Nemam niti zdravstveno 4-5godina a niti ga želim. Sad ženi zatvoriti račune jer su do sada bili blokirani, ostaviti za obrt i nek se jebe cijela državna administracija za svagda.
Koji legalni lopovluk iako smo uvijek sami krivi...jer im vjerujemo.:kava:

Katrin
31.08.2011., 14:07
Jeste sigurni da je bio oprost duga?

Bilo bi najbolje da dug stoji godinama, da ne teku kamate i ne gomilaju se troskovi, jel da? :) u ovom slucaju i jeste sami krivi jer niste placali pretplatu.

VDCOTO
31.08.2011., 14:24
Sigurno. Međutim ovrhe su ostale u odvjetničkim društvima i završile na fini a za 2-3000kn vipu mi se nije dalo vamo tamo...manje živaca je bilo platiti.
Bilo bi najbolje da dug stoji godinama, da ne teku kamate i ne gomilaju se troskovi, jel da?
Ne kažem to. Ali da su kamate veče od duga...to je druga tema ipak.

BLR
31.08.2011., 14:24
Moja žena (tada ne) 2007 je imala ovrhe na 3 mreže, sve skupa oko 5000kn. Ni to nije sve potrošila ali kako to ide kod njih...ne platiš 2-3 mjeseca i zaračunaju ti punu pretplatu i pošalju račun. Iz VIP-a su prije godinu poslali papir da opraštaju dug. Prije 10-ak dana idemo na finu provjeriti, ali dug od vipa je tamo. "oprost" izgubljen, pa se žali...vodovodu.
Jučer odnio 12400kn s kamatama, više kamate nego račun. Ne može se previše napraviti. Od sada pametno...
Sve svoje račune sam zatvorio. Nemam veze s administracijom. Nemam niti zdravstveno 4-5godina a niti ga želim. Sad ženi zatvoriti račune jer su do sada bili blokirani, ostaviti za obrt i nek se jebe cijela državna administracija za svagda.
Koji legalni lopovluk iako smo uvijek sami krivi...jer im vjerujemo.:kava:

Ovrha na 3 mreze. Nije placala pretplatu. Cekala je godinama.
Sorry stari ali ja mislim da ste tu vi kiksali a ne drzava. Da nas deru, deru nas, ali ako ne radis pizdarije poput tvoje zene nemaju te na cemu derat.
:ne zna:

drugi put pametnije.

Bilo bi najbolje da dug stoji godinama, da ne teku kamate i ne gomilaju se troskovi, jel da? :) u ovom slucaju i jeste sami krivi jer niste placali pretplatu.

Slazem se.

sowuljaga
31.08.2011., 18:19
moja difna mati je dobili ovrhu tj prijedlog ovrhe javnog biljeznika za dug iz 2007(je sve je to trebalo platit sam ne znam s kojom lovom)
i pise da je javnobiljeznicka naknada preko 1000kuna? wtf? dosad ovih par ovrha sto sam vidjela medu kolegama na poslu su iznosile 416kuna.
u ovom papirceku je navedeno da je potvrda od hzmoa preko 300kn? moguce?
i jos nekakva pribava punomocnosti u istom iznosu od preko 300kn?

jel to normalno ili? mislim moze li ona traziti racun ili tu potvrdu ako je vec mora platit? sto ce se dogoditi ako uplati dug operateru, ali ne i javnobiljeznicki trosak?

grincajg
02.09.2011., 00:38
.....sto ce se dogoditi ako uplati dug operateru, ali ne i javnobiljeznicki trosak?

ako je ovrha stigla u Finu (možeš provjerit u Fini) onda NITI SLUČAJNO ne pomišljat da bi dug ili dio duga platio direktno ovrhovoditelju, odnosno operateru u ovom slučaju.

Blokirani račun će se odblokirati tek kada NA NJEGA položiš ukupan iznos tražbine (i to mo'š provjerit u Fini), a ne ako lovu daš "direktno" onom kome si dužan (kužiš, nemre ovrha nekim čudom prek noći isparit, nestat, samo zato kaj si ti tamo nekom dao lovu, makar to bio sam ovrhovoditelj)

sowuljaga
02.09.2011., 07:00
ako je ovrha stigla u Finu (možeš provjerit u Fini) onda NITI SLUČAJNO ne pomišljat da bi dug ili dio duga platio direktno ovrhovoditelju, odnosno operateru u ovom slučaju.

Blokirani račun će se odblokirati tek kada NA NJEGA položiš ukupan iznos tražbine (i to mo'š provjerit u Fini), a ne ako lovu daš "direktno" onom kome si dužan (kužiš, nemre ovrha nekim čudom prek noći isparit, nestat, samo zato kaj si ti tamo nekom dao lovu, makar to bio sam ovrhovoditelj)

ajd sad lijepo procitaj post ponovno.
nigdje nije spomenuto da je ovrha u Fini niti je moje pitanje vezano za blokadu racuna.

goliath
02.09.2011., 07:53
moja difna mati je dobili ovrhu tj prijedlog ovrhe javnog biljeznika za dug iz 2007(je sve je to trebalo platit sam ne znam s kojom lovom)
i pise da je javnobiljeznicka naknada preko 1000kuna? wtf? dosad ovih par ovrha sto sam vidjela medu kolegama na poslu su iznosile 416kuna.
u ovom papirceku je navedeno da je potvrda od hzmoa preko 300kn? moguce?
i jos nekakva pribava punomocnosti u istom iznosu od preko 300kn?

jel to normalno ili? mislim moze li ona traziti racun ili tu potvrdu ako je vec mora platit? sto ce se dogoditi ako uplati dug operateru, ali ne i javnobiljeznicki trosak?

To nije javnobilježnička nagrada, nego cjelokupni troškovi tog rješenja o ovrsi, a ova pribava potvrde od HZMO-a i pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti su odvjetnički troškovi odvjetnika, koji je pisao prijedlog za ovrhu.

Ako vaša majka uplati samo dug operateru, onda će za toliko smanjiti dug, ali za troškove će ići dalje ovrha...

Opaki
02.09.2011., 09:30
točnije neće se uopće smanjiti dug već se se prvo iz tvog uplaćenog djela zatvoriti troškove ovrhe, kamate, a tek na kraju ako ima dovoljno sredstava i glavni dug.

grincajg
02.09.2011., 18:39
ajd sad lijepo procitaj post ponovno.
nigdje nije spomenuto da je ovrha u Fini niti je moje pitanje vezano za blokadu racuna.

aj sad lijepo ponovo pročitaj na kaj sam "quotala" - samo na pitanje kaj će se dogodit ako se dio duga po ovrsi plati operateru.
Odgovor je bio više edukativnog karaktera za sve koji si postavljaju slična pitanja, jer znam da mnogi ne znaju kak stvar funkcionira pa dio ili cijeli iznos plate direktno na račun onome kome su dužni umjesto da naprave uplatu dužnog iznosa na vlastiti blokirani račun.
Ostali će ti već "pokrit" drugi dio dileme, kak već u ostalom i jesu.
No hard feelings :)

sowuljaga
02.09.2011., 23:09
aj sad lijepo ponovo pročitaj na kaj sam "quotala" - samo na pitanje kaj će se dogodit ako se dio duga po ovrsi plati operateru.
Odgovor je bio više edukativnog karaktera za sve koji si postavljaju slična pitanja, jer znam da mnogi ne znaju kak stvar funkcionira pa dio ili cijeli iznos plate direktno na račun onome kome su dužni umjesto da naprave uplatu dužnog iznosa na vlastiti blokirani račun.
Ostali će ti već "pokrit" drugi dio dileme, kak već u ostalom i jesu.
No hard feelings :)

kako to nisam ni pitala jer sam u samom postu napisala da je prijedlog ovrhe, a ne ovrha od strane fine tvoj odgovor mi nema nimalo smisla. al hvala :mig:

grincajg
04.09.2011., 10:15
... prijedlog ovrhe, a ne ovrha od strane fine

Na svakoj ovrsi koja stigne na provođenje u Finu od strane nadlenog tijela (npr. sud, javni billježnik...., a koju je pokrenuo neki ovrhovoditelj, u ovom slučaju telefonski operater) stoji: "Prijedlog za ovrhu".

Ovrha "od strane fine" ne postoji.
Fina ne pokreće ovrhe, već ih samo fizički unosi u aplikaciju, nakon što joj iste stignu već propisanim načinom na obradu od strane nadležnih tijela.

Katrin
04.09.2011., 12:11
grincajg, ta ovrha nije ni dosla jos do fine, tek je duzniku stigao prijedlog za ovrhu, to ti pokusava sowuljaga reci.

grincajg
04.09.2011., 22:18
grincajg, ta ovrha nije ni dosla jos do fine, tek je duzniku stigao prijedlog za ovrhu, to ti pokusava sowuljaga reci.

ma naravno.
ja pokušavam samo reć informaciju više, tak da bu na korist "za svaki slučaj" ne samo njoj nego i široj forumaškoj javnosti.
btw, valjda je i smisao ovoga u tome da se ljudi inforimiraju i tu i tamo saznaju kak neke stvari i sustavi funkcioniraju, a ne isključivo kako riješit samo određen slučaj.
ak je bilo preveć il off topic - sorry :no:

Katrin
05.09.2011., 07:10
Naravno, ali ako netko dodje po konkretan odgovor sve ostalo mu ne znaci puno ako ne sadrzi ono sto mu treba.

Tek toliko, vratimo se temi.

grincajg
06.09.2011., 20:04
Upravo se u raznolikosti i ogleda korisnost i dopadljivost Foruma, zar ne :)
Ovdje, ne samo članovi već i posjetitelji Foruma u potrazi za saznanjem i informacijom dolaze do raznih spoznaja.
Tako bi suhoparan, tipa (da karikiram) „da – ne“ odgovor, najčešće bio na korist samo onome tko je postavio pitanje.
Objašnjenje kako nešto funkcionira može biti na korist široj „publici“.

Jednom je netko mudar rekao – daj gladnome ribu i sutra će opet biti gladan, nauči ga kako da je sam ulovi, usrećio si ga trajno..

No, kao što si i sama, draga Katrin rekla – vratimo se temi :cerek:

matijapula
09.09.2011., 11:53
molim pomoc ako ima pomoci,znaci ovako u drugom mjesecu mi je blokiran bankovni racun ovrhom fine od mob.operatera t-com zbog pretplate prije jedno 4 godine sto nisam platio zadnje 4 rate (80kn 1rata) da bi mi dug do sada narastao do 1800kn posto sam nezaposlen nisam u stanju vratit niti zelim placat tako neke nenormalne iznose ,sad se mislim zaposlit ali taj racun mi je blokiran molio bi pomoc ako neko zna kako da se rijesim tog duga nemam namjeru platit tih 1800kn jer nisu normalni sa pretplate od 700kn na godinu dana ostalo mi je jos par rata za platit i oni nabijaju neke nebulozne cifre... pliz help???

BLR
09.09.2011., 12:11
molim pomoc ako ima pomoci,znaci ovako u drugom mjesecu mi je blokiran bankovni racun ovrhom fine od mob.operatera t-com zbog pretplate prije jedno 4 godine sto nisam platio zadnje 4 rate (80kn 1rata) da bi mi dug do sada narastao do 1800kn posto sam nezaposlen nisam u stanju vratit niti zelim placat tako neke nenormalne iznose ,sad se mislim zaposlit ali taj racun mi je blokiran molio bi pomoc ako neko zna kako da se rijesim tog duga nemam namjeru platit tih 1800kn jer nisu normalni sa pretplate od 700kn na godinu dana ostalo mi je jos par rata za platit i oni nabijaju neke nebulozne cifre... pliz help???

Kako meni ovakvi postovi dizu zivac. ali dobro ok.
Ako se mislis zaposliti, oni ce ti odrediti da otvoris novi racun na kojoj ce ti sjedati placa s tim da ce ti uzeti tih 1800kn sa racuna (iznos ovisi o tvojoj placi. koliko ja znam ne mogu ti uzeti vise od 1/3 tvoje place).

ne znam kako ti mislis izbjeci placanje duga. :nezna:

slijedeci put plati na vrijeme. koliko god njihove cifre bile nebulozne ti ih moras platiti. jbg stari. velkam to kroejša.

File
09.09.2011., 14:25
.........molio bi pomoc ako neko zna kako da se rijesim tog duga nemam namjeru platit tih 1800kn .......

Onda ćeš "imati namjeru" za nekoliko godina platiti 2-3 puta veću cifru, jer ti taj dug neće nestati, on će te pratiti cijeli život, dok i zadnju lipu ne platiš.

A onda, ubuduće pazi što potpisuješ, koje pretplate uzimaš i da sve što imaš platiti, plaćaš na vrijeme, jer ćeš cijelo vrijeme novce davati za kamate, troškove....

dolchevita
09.09.2011., 14:49

- mogućnost žalbe na sveukopni iznos, pokušajte moliti na rate ili umanjenje iznosa s obzirom na financijsku situaciju, obično se smiluju normalnim zamolbama

AShole
17.09.2011., 22:41
Imao sam neke neplačene račune od t-coma iz 2002/03-e koje su glasile na mene a ja ih nisam napravio nego druga osoba (oko toga se i vodila rasprava). Kako sam izgubio parnicu, normalno moram platiti t-comu. Presuda je bila 2005 godine. Dobio sam samo dopis od odvjetničkog ureda da platim u roku od 8 dana xy iznos, tkđ taj dopis je iz 2005.

Međutim ja još ništa nisam dobio do danas, nit sam platio pa me strah ovrhe, te me zanima da li ta presuda zastarjeva ili...?

P.S. u sudskoj tužbi koju je podnijelo državno odvjetništvo na temelju moje prijave protiv te osobe koja je napravila račune u moje ime ja sam dobio tu sudsku parnicu, te me zanima da li mi može kako ta parnica pomoći u cijelom ovom mučnom slučaju. Imam i ovjerenu izjavu kod javnog bilježnika iz 2005-e. da će mi okrivljenik podmiriti troškove, koje mi do danas nije podmirio. Kako da uopće naplatim to od njega?

File
19.09.2011., 10:53
Imao sam neke neplačene račune od t-coma iz 2002/03-e koje su glasile na mene a ja ih nisam napravio nego druga osoba (oko toga se i vodila rasprava). Kako sam izgubio parnicu, normalno moram platiti t-comu. Presuda je bila 2005 godine. Dobio sam samo dopis od odvjetničkog ureda da platim u roku od 8 dana xy iznos, tkđ taj dopis je iz 2005.

Međutim ja još ništa nisam dobio do danas, nit sam platio pa me strah ovrhe, te me zanima da li ta presuda zastarjeva ili...?

Zastara izvršenja te presude je 10.godina od njene pravomoćnosti.

To nije apsolutna zastara, što znaći da u tome roku vjerovnik temeljem te presude samo treba pokrenuti postupak naplate (ovrhu), a nije bitno da se sa naplatom i završi u tome roku.

jo_pe
27.09.2011., 11:13
pozz ljudi....
dog mi se situacija, pa ako tko šta zna, ima kakav savjet, ili sl. pliz pomozite!
jucer mi je fina sjela na racun i naplatila cca 1200kn!
ja prvo nisan znala šta, kako.... onda san otišla tamo, i to je t-mobile ovrha!
da ne duljim, to je račun za tel broj, tj. karticu koju nikad nisan koristila, ni aktivirala, još uvijek je u kuverti zapakirana! to su mi uvaljali prije 3 god na onim standovima ( ispred konzuma ). Moja greska je u tome sta sam uzela, mlada, naivna i glupa, misleci možda mi nekad zatreba, i dala ime, prezime i adresu( to im je bilo dovoljno da mi uđu u trag:) )
Al kako nisan nikad aktivirala, zaboravila sam na to.
I sad je došlo na naplatu, to je navodno bio ugovor na 2 god, 10kn mjesecno, znači 240kn + zatezne kamate+ troškovi odvjetničkog društva= 1200kn.
P.S. ja san kako tada, tako i sad student bez stalnih primanja!
ne znam jel to nešto može značiti

Ne treba za svaku ovrhu otvorit novu temu, posebno kad su dvije postojeće na prvoj stranici, ispod i iznad tvoje.
Prije postanja pročitati pravila ovog podforuma.

jablanib
27.09.2011., 11:46
Mi isto imamo ovrhu od HT-a koja je dignuta u zakonskom roku 22.11. 1999.g. Rok za plaćanje računa je bio 20.04.1999. Dakle, od dizanja ovrhe pa do pravomoćne presude je prošlo 10tak godina. Pravomoćna presuda ima datum 31.3.2010. Presuda je u njihovu korist.
Mene zanima za koji vremenski period se izračunava zatezna kamata. Ako itko zna, bila bih jako zahvalna.
Ispričavam se moderatorima, ako nisam pogodila temu. Ovo mi se činilo najbliže.

Opaki
27.09.2011., 11:59
20. 4 . 1999. pa do danas, presuda nema veze, već datum dospjeća računa pa do dana isplate, pa si računaj to ti je do danas cca 160% na iznos duga dodatno, + troškovi odvjetnički i troškovi ovrhe. Sretno sa time :)

jablanib
27.09.2011., 12:15
Hvala na odgovoru.
Znači nema veze što je sudski postupak trajao unedogled. Razumijem onaj dio da smo npr. odugovlačili sa prigovorima i žalbama, a za to vrijeme ovrhovoditelj čeka svoj novac. Smatram samo da je sud mogao to brže rješavati.
Izgleda nam se piše kredit. :504::503:

goliath
27.09.2011., 13:55
pozz ljudi....
dog mi se situacija, pa ako tko šta zna, ima kakav savjet, ili sl. pliz pomozite!
jucer mi je fina sjela na racun i naplatila cca 1200kn!
ja prvo nisan znala šta, kako.... onda san otišla tamo, i to je t-mobile ovrha!
da ne duljim, to je račun za tel broj, tj. karticu koju nikad nisan koristila, ni aktivirala, još uvijek je u kuverti zapakirana! to su mi uvaljali prije 3 god na onim standovima ( ispred konzuma ). Moja greska je u tome sta sam uzela, mlada, naivna i glupa, misleci možda mi nekad zatreba, i dala ime, prezime i adresu( to im je bilo dovoljno da mi uđu u trag:) )
Al kako nisan nikad aktivirala, zaboravila sam na to.
I sad je došlo na naplatu, to je navodno bio ugovor na 2 god, 10kn mjesecno, znači 240kn + zatezne kamate+ troškovi odvjetničkog društva= 1200kn.
P.S. ja san kako tada, tako i sad student bez stalnih primanja!
ne znam jel to nešto može značiti

Ne treba za svaku ovrhu otvorit novu temu, posebno kad su dvije postojeće na prvoj stranici, ispod i iznad tvoje.
Prije postanja pročitati pravila ovog podforuma.

A eto, ovo ti je škola da drugi puta izbjegavaš te štandove, jer je nevjerojatan broj ljudi koji nasjeda na njihove fore (prijevaru). Inače to što nisi aktivirala karticu ne znači ništa, jer ti ju oni automatski aktiviraju, sve to piše u Općim uvjetima koje si tamo trebala dobiti :)

Budući da je Fina već uzela ovršnu tražbinu s tvog računa, to je gotova stvar. Ionako ne bi mogla ništa napraviti u vezi s tim...

Katrin
27.09.2011., 14:11
Smatram samo da je sud mogao to brže rješavati.

A i vi ste mogli platiti racun na vrijeme :mig:

jablanib
27.09.2011., 14:20
Da bar jesmo. Nismo ustvari osporavali račun da nije napravljen, nego kvalitetu usluge-pozivi od 1,2,3 sekunde pa prekinuti.
Uspjela sam si izračunati kamatu. Auuuuuuu:503:
Budemo platili i idemo dalje. zna se.
Da li netko zna neki broj telefona na koji ih se može dobiti da nam ispostave račun?
Nakon presude nismo dobili nikakav novi račun. Telefon koji nam je dao njihov odvjetnik je konstatno zauzet, valjda, jer odmah pokazuje kao zauzeta linija.

jablanib
28.09.2011., 11:34
Evo mene opet. Uspjeli smo dobiti nekoga na telefon. Uglavnom izračunali nam kamatu na glavnicu i sudske troškove i na poštarinu. Princip je da platiš sudske troškove i glavnicu te im faksiraš te uplatnice pa ti onda oni izračunaju kamatu.
Postoji neko povjerenstvo kojemu se može pisati zamolba za umanjenje ili oprost kamate. Vrijedi pokušati pa se bar malo smanji račun.

bedalov
28.09.2011., 18:03
Ovako zvali su me iz Coface-a prije mjesec dana za placanje racuna i zamolila sam ih da mi cirfu od nekih 3000kn podijele u rate da mi je lakse otplatiti.Prvu ratu sam platila,ali druge dvije nisam iako sam trebala.Nitko me ne zove iz te tvtke ponovo.Da li to znaci da su me dali na sud?Ako platim ovih dana preostale dvije rate da li se moze stopirati sudski proces ako je vec u tijeku?

Katrin
28.09.2011., 19:11
Nazovi ti njih pa provjeri. Ako su pokrenuli ovrhu ona se moze obustaviti isplatom dugovanja, ali onda snosis i troskove pokretanja postupka.

Gunner1980
29.09.2011., 11:06
Bok svima,

Kurvini sinovi iz VIPa mi poslali ovrhu. Yay. Detalji slijede

u 7. mjesecu 2009 je bio neplaceni racun od nekih 900 kuna. Dva mjeseca poslije mi je isticao ugovor i ja sam otisao na njihovo prodajno mjesto i pitao "trebam li sto potpisivati za prekid ugovora ili je dovoljno to sto istice ugovor i to je to, nemamo vise posla medjusobno" na sto mi je ova tamo rekla da je dovoljno to sto je istekao ugovor i da nista ne treba potpisivati. Ok hvala bok, aj bok. 3 mjeseca kasnije skontam da mi nesto ne stima na kreditnoj kartici (u medjuvremenu sam bio preselio pa nisam redovno dobivao izvatke o CC) i provjerim sto je - kurvini sinovi iz VIPA mi jos uvijek naplacuju mjesecnu pretplatu i skinuli su mi pretplatu za 3 mjeseca, a u ta tri mjeseca ja stick za internet nisam koristio ni megabajta. Da ironija bude veca, pocetkom 10tog mjeseca mi je nesto HITNO trebao internet i reko jebem ga, haj probat cu se sa ovim govnetom spojiti na net pa cu im platiti sto vec bude trebalo. Probao se spojiti i nisam mogao, reko ok, to je to, iskljucili mi broj, iskljucili racun, ne mogu se spojiti, alles gut.
Naravno, ljut ko pas zovem VIP i oni mi kazu da sam ja ipak trebao poci do svojeg prodajnog mjesta i raskinuti ugovor tj potpisati neki prekid ili tako nesto (iako je ugovor redovno isticao u 9tom mjesecu) i da su mi oni imali pravo naplatiti jos tih 3*300 kuna. I jos uz to, da imam taj dug od 900 kuna i da ga moram platiti. Reko znate sta, jebem ja vama lagano mater, vasa djelatnica mi je na vasem prodajnom mjestu rekla da ja to NE trebam potpisivati i vi to izvolite rijesiti tako da ovaj dug od 900 kuna rijesite prebijanjem sa ovih 900 kuna koji niste imali pravo naplatiti. Odgovor: "hm, to bas ne moze tako ali proslijediti cemo vas upit pravnoj sluzbi pa ce vam se javiti". OK, ostavljam broj telefona da mi se jave. Mjesec dana iza toga ni slova ni rijeci od njih. Zovem ih opet, objasnjavam sve sto se desilo i ponovo isti odgovor - javit cemo vam se. Od tada ni slova od njih, a ja vise nisam ispitivao rekoh valjda su to rijesili interno, prebili i to je to.
Sada, vise od 2 godine kasnije, sjeda mi ovrha na racun u iznosu od cca 1600 kuna, 900 za taj racun koji je de facto vec placen, i 700 za gamad zvana odvjetnici, javni biljeznici, koji vec kurac. U te dvije godine od njih nisam dobio ni pisma ni razglednice, a imali su i moj broj mobitela, i mail adresu, i kucnu adresu na kojoj sam prijavljen.
Imate li kakav savjet, sto da napravim da im se brutalno najebem majke?

Opaki
29.09.2011., 12:44
prvo ublaži rječnik :), nažalost u ugovoru ti ljepo piše da se protekom ugovora ugovor nastavlja za po jedan mjesec, dok se ne raskine ugovor, nažalost glupani za šalterom su te krivo uputili, medjutim opet te ne oslabađa odgovornosti ne čitanja i ne poštivanja ugovora tj općih odredbi njihovih, a to što si ti telefonski dogovorio možeš obrisat guzicu sa time, ukratko morat češ platit cjelokupni dug, jedni način da im se revanširaš je da promjeniš operatera, pa če sa tih 900 kn izgubit do kraja tvog života i puno više. Eto to ti je jedina satisfakcija :)

ps.
medjutim takvih postova ko tvojih imaš i sa drugih operatera tako da ti ostaje samo životna lekcija.

Mtop
03.10.2011., 01:39
Fino drugi put pročitaj kaj potpisuješ i pamet u glavu. Znam da ti se žurilo..... I sad ti je cijeli svijet kriv. Moš mislit. Da operateri vole takve ko ti nema sumnje ali sam si si kriv.

Gunner1980
03.10.2011., 09:34
Jest, malo sam poletio sa rjecnikom ali jbg, zivci su mi bili na milion prosli tjedan :)
Budem pisao danas njihovoj pravnoj sluzbi pa ke bude bude. Znam sta ce biti - nista. I usput, ni od njihovog odvjetnika (tj od odvjetnika koji je provodio ovrhu) mi nista nije stiglo, a u FINI u datoteci stoji da mi je dostavljeno. Yay.

Tillea
16.10.2011., 21:24
Ja sam dobila ovrhu Tele2 mreže.

Naime radi se o tome da sam na štandu potpisala ugovor za koji su mi rekli da nije pretplata te ako ne iskoristim broj, nema problema, neće računi dolaziti, mislim nisam luda da uzmem pretplatu. Još sam lijepo ženskici rekla da imam već svoju mrežu i da nemam mobitel za tele2 karticu, na što je ona rekla da nema veze jer niti ne trebam iskoristiti karticu ako ne želim. I nisam koristila broj, kartica je još u onoj plastici. Stizali su računi od 100-njak kn kroz prva 4 mjeseca. Neznam šta su naplatili ako nisam ni jedan poziv obavila (a tarifa je navodno 25 kn).
Pisala sam im mail za raskid ugovora, nisu odgovorili. Sad sam dobila ovrhu od 1000 kn. Planiram pisati žalbu, dali mislite da će ju prihvatiti? Ima li kakve šanse, s obzirom da ta kartica nije iskorištena?

dr. diego
12.01.2012., 11:03

Naime radi se o tome da sam na štandu potpisala ugovor za koji su mi rekli da nije pretplata te ako ne iskoristim broj, nema problema, neće računi dolaziti, mislim nisam luda da uzmem pretplatu. Još sam lijepo ženskici rekla da imam već svoju mrežu i da nemam mobitel za tele2 karticu, na što je ona rekla da nema veze jer niti ne trebam iskoristiti karticu ako ne želim. I nisam koristila broj, kartica je još u onoj plastici. Stizali su računi od 100-njak kn kroz prva 4 mjeseca. Neznam šta su naplatili ako nisam ni jedan poziv obavila (a tarifa je navodno 25 kn).
Pisala sam im mail za raskid ugovora, nisu odgovorili. Sad sam dobila ovrhu od 1000 kn. Planiram pisati žalbu, dali mislite da će ju prihvatiti? Ima li kakve šanse, s obzirom da ta kartica nije iskorištena?
ja imam identičan slučaj (potpisao i nisam koristio), ali za t-com. htio bih se žaliti, što moram napraviti?

goliath
13.01.2012., 10:02

Nažalost nemaš baš nikakve šanse, potpisala si ugovor na pretplatu s tim operaterom, bez obzira što su te ovi na štandu prevarili! Bez obzira što nisi koristila karticu, oni su ti ju sami aktivirali i kao što vidiš - dolazili su ti računi.

Uglavnom, plati ako imaš novca, jer će ti troškovi samo rasti ako napišeš prigovor i sve dođe na sud. Ako se odlučiš platiti u roku od 8 dana od kad si dobila rješenje o ovrsi, javi mi se na privat i reći ću ti kako da bitno smanjiš troškove od 1000 kn koje traže - u tom slučaju bi za sad platila samo glavnicu i kamate na nju.

Mnoge ljude su na taj način prevarili i drugi put ništa ne potpisuj na tim štandovima!

Uglavnom, sad sam vidio da je dr. diego dignuo ovaj stari post, ali isto se odnosi i na njega!

Katrin
13.01.2012., 12:15
S obzirom da postoji tema o postupku ovrhe sa slicnim pitanjima i korisnim savjetima, ovu zakljucavam jer nema potrebe za 2 iste teme.