PDA

View Full Version : Sve za vjenčanje u Dubrovniku

stranice : 1 2 [3] 4 5

ciganche
25.02.2009., 20:07
Kad i sto cete za djevojacko vece?:zivili::trio::jumping::Pivo::rock:

u nas će biti zajedno momačko-djevojačka zabava, znači svi njegovi prijatelji i moje prijateljice s pratnjama, svi mladi i tulum do zore :cerek:
takvu sam svadbu zamišljala, al nažalost on je tradicionalist i romantična duša tako da će biti klasika, ali zato ću ja svoje želje ispuhat na momačko-djevojačkoj
:rock:

bluexena76
25.02.2009., 20:23
u nas će biti zajedno momačko-djevojačka zabava, znači svi njegovi prijatelji i moje prijateljice s pratnjama, svi mladi i tulum do zore :cerek:
takvu sam svadbu zamišljala, al nažalost on je tradicionalist i romantična duša tako da će biti klasika, ali zato ću ja svoje želje ispuhat na momačko-djevojačkoj
:rock:

Hahaha, imas i pravo. Nadam se da ces se super provesti!!!!! ;):cheer:

mare18
25.02.2009., 23:18
Cure, hocete li kupiti poklon dragome kao vjencani dar?:love:

Kad i sto cete za djevojacko vece?:zivili::trio::jumping::Pivo::rock:

poklon??? ma to ću mu za prvu godišnjicu braka...sad sam mu ja dovoljna:D

a što se tiće djevojačke..isto ko i ciganche zajednički tulum!!

bluexena76
26.02.2009., 10:39
Mmmm, znaci tako.

Ja jos ne znam, ali imam dovoljno vremena za razmislit i planirati. ;)

marta 394
26.02.2009., 15:16
Bog cure,

Udavam se u 9. mjesecu na Šipanu _ vjenčanje na plaži.Vrlo neformalno uz dobru atmosferu, nadam se.
Imate li mi za preporučit nekoga od fotografa ko to može odradit malo kreativnije. Svi ovi po gradu koje
ja znam nekako su mi pre formalni i po stilu još uvijek u 80im.Kuma mi kaže: "Ubili me od poziranja".

marta 394
26.02.2009., 15:18
:confused:oooo dobro nam došla:w

baš dobro da si nam se i ti pridružila:cerek:

i ja sam u Palaceu samo malo prije:cerek: a za fotografa eto već je bluexena rekla uzela sam foto star:) za tog caspera nisam čula, ali budem pogledala:D

Bog cure,

Udavam se u 9. mjesecu na Šipanu _ vjenčanje na plaži.Vrlo neformalno uz dobru atmosferu, nadam se.
Imate li mi za preporučit nekoga od fotografa ko to može odradit malo kreativnije. Svi ovi po gradu koje
ja znam nekako su mi pre formalni i po stilu još uvijek u 80im.Kuma mi kaže: "Ubili me od poziranja".

marta 394
26.02.2009., 15:27
:confused:

Evo gledam tvoje komentare od prije.Reci mi ovaj site
www.weddingphotographerindubrovnik.com mi je odličan,
ali cura je Čileanka,živi li ona u Dubrovniku?
Što još nisam pitala? Najam brodova tipa Karaka etc. za 60ak ljudi za do Šipana i nazad.
Imate li kakvih prijedloga.

Hvala

mare18
28.02.2009., 16:28
Evo gledam tvoje komentare od prije.Reci mi ovaj site
www.weddingphotographerindubrovnik.com mi je odličan,
ali cura je Čileanka,živi li ona u Dubrovniku?
Što još nisam pitala? Najam brodova tipa Karaka etc. za 60ak ljudi za do Šipana i nazad.
Imate li kakvih prijedloga.

Hvala

hej, sorry, nisam bila na forumu!! prvo dobro nam došla:cerek::cerek:
što se tiće cure mislim da živi sad u dubrovniku.
a što se tiće Karake, super!!!! ali ne znam cijenu...kontaktiraj ih mail-om pa ćeš sve znati..osim Krarake ima i brod Tirena isto jako lijep!!

mare18
28.02.2009., 16:40
ja platila danas svoju vjenčanicu!!!:cerek::cerek::cerek:

:trio::trio::trio:

Skura
28.02.2009., 19:24
a što se tiće Karake, super!!!! ali ne znam cijenu...kontaktiraj ih mail-om pa ćeš sve znati..osim Krarake ima i brod Tirena isto jako lijep!!

Koliko sam čula, Karaka je napustila Jadran i sad plovi negdje oko Dubaia ili slično :eek:
Navodno im se tu nije isplatilo :ne zna:

Skura
28.02.2009., 19:25
ja platila danas svoju vjenčanicu!!!:cerek::cerek::cerek:

:trio::trio::trio:

:lux::lux::lux:

Kako ste se na kraju dogovorile za čuvanje?

Btw, i mene primila moja krojačica za šivanje :cerek:

mare18
28.02.2009., 20:16
Koliko sam čula, Karaka je napustila Jadran i sad plovi negdje oko Dubaia ili slično :eek:
Navodno im se tu nije isplatilo :ne zna:

napustila Jadran??:confused::confused:

a zašto je ja onda upravo s prozora gledam u Gruškoj luci?:mig:

mare18
28.02.2009., 20:23
:lux::lux::lux:

Kako ste se na kraju dogovorile za čuvanje?

Btw, i mene primila moja krojačica za šivanje :cerek:

super!! :jumping:i i

kakvu ćeš šiti?

rekla mi je u salonu da će mi javiti kada stigne i da ću je kad god hoću moći doći viditi, probati, pokazati nekome, slikati se u njoj i da će je čuvati zapakiranu sa strane i neće niti držati izloženu.

Skura
28.02.2009., 21:16
napustila Jadran??:confused::confused:

a zašto je ja onda upravo s prozora gledam u Gruškoj luci?:mig:

Možda još nije otplovila :zubo:
Ovu sam informaciju ja dobila od pouzdane osobe :zubo:
I stara je par mjeseci... Možda su se u međuvremenu predomislili :zubo:

super!! :jumping:i i

kakvu ćeš šiti?

rekla mi je u salonu da će mi javiti kada stigne i da ću je kad god hoću moći doći viditi, probati, pokazati nekome, slikati se u njoj i da će je čuvati zapakiranu sa strane i neće niti držati izloženu.

Joj super si se to dogovorila :cerek:

Evo moje:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18513809&postcount=346

mare18
28.02.2009., 22:25
aaaa prelijepa je!!!:top::top::top:

bluexena76
01.03.2009., 17:28
Bok Cure, evo i mene nije bilo par dana. Dragi i ja smo bili na prijateljinom vjencanju i bilo je prekrasno. ;)
marta 394 - Dobro Nam Dosla!!! I jest, Cileanka zivi u Dbk. Posalji joj mail i javit ce ti se u roku od 24 sata. ;)
A mare18 i Skura, cestitam vam na vjencanicama. Skura, nadam se da ce sivanje proci bez ikakvih problema.
Ja 09/04 idem na probu u Spozu, vidjet cemo kako ce biti. ;)

Skura
01.03.2009., 18:41
Kad je ono sajam vjenčanja u Revelinu? Nekako se mislim da se zaletim od grada tad :misli:

mare18
01.03.2009., 21:18
Kad je ono sajam vjenčanja u Revelinu? Nekako se mislim da se zaletim od grada tad :misli:

11 i 12. 04....ne trebaš se misliti već moraš doći:D valjda će biti bolji od ovog u hiltonu..

Deseo
01.03.2009., 21:26
11 i 12. 04....ne trebaš se misliti već moraš doći:D valjda će biti bolji od ovog u hiltonu..

oooooooo kako bih ja voljela da dodjem :) dat cu sve od sebe za jedan vikend u gradu koji toliko volim :cerek: i jos sajam vjencanja :cerek::cerek::cerek:

mare18
01.03.2009., 21:41
oooooooo kako bih ja voljela da dodjem :) dat cu sve od sebe za jedan vikend u gradu koji toliko volim :cerek: i jos sajam vjencanja :cerek::cerek::cerek:

onda i ti obavezno dođi:cerek::cerek:

ajme sinoć sam sanjala dan vjenčanja i kao došla na frizuru i šminku i cura mi kaže kako nisam naručena i da me ne može primiti!! uh...cijeli dan mi se to vrti po glavi:confused::confused:
a najgore nisam još rezervirala sve to jer mi je ana rekla kao zapisat ćemo, ima vremena.:eek:

Deseo
01.03.2009., 22:05
onda i ti obavezno dođi:cerek::cerek:

ajme sinoć sam sanjala dan vjenčanja i kao došla na frizuru i šminku i cura mi kaže kako nisam naručena i da me ne može primiti!! uh...cijeli dan mi se to vrti po glavi:confused::confused:
a najgore nisam još rezervirala sve to jer mi je ana rekla kao zapisat ćemo, ima vremena.:eek:

potrudit cu se da dodjem, ali malkice sam daleko :(
i ja cesto imam slicne snove. valjda nam se priblizava dan D pa previse razmisljamo o svemu :)

mare18
01.03.2009., 22:13
potrudit cu se da dodjem, ali malkice sam daleko :(
i ja cesto imam slicne snove. valjda nam se priblizava dan D pa previse razmisljamo o svemu :)

a valjda..:rolleyes: al isto ću ja slijedeći tjedan inzistirati da me zapiše :D

bluexena76
02.03.2009., 07:36
a valjda..:rolleyes: al isto ću ja slijedeći tjedan inzistirati da me zapiše :D

Ma tako je, zapisi se, pa ces biti mirna i bolje ces spavati. ;)

Ja jedva cekam sajam. Stizem 08.04. u vece, tako da se nadam u tih par dana dok sam dole cu uspjeti srediti par stvarcica. Tako cemo se vjerovatno i vidjeti, a jednoj od vas donosim rani i maleni vjencani poklon. ;) :rofl:

mare18
02.03.2009., 12:23
Ma tako je, zapisi se, pa ces biti mirna i bolje ces spavati. ;)

Ja jedva cekam sajam. Stizem 08.04. u vece, tako da se nadam u tih par dana dok sam dole cu uspjeti srediti par stvarcica. Tako cemo se vjerovatno i vidjeti, a jednoj od vas donosim rani i maleni vjencani poklon. ;) :rofl:

:cerek::cerek::cerek:

Skura
03.03.2009., 08:26

O da, bit će puuuuno bolji, sigurno :)
Mislim da neću moći doći... Imat ću provu negdje u to vrijeme... Ufff...

Btw, dolazim 13.3. u Grad srediti neke sitnice :)

Rezerviraj se odmah danas! Ja se već jesam... I usput još i kumu na šminkanje naručila - tako da budemo zajedno i na frizuri i na šminkanju...

Btw, nećete vjerovati. Zvala sam jedan naš fini frizerski salon i htjela se tamo naručiti na frizuru. I žena mi rekla da je za kumu normalna cijena frizure, a za mene će doći 600-800 kn :eek::eek::eek:
Poludila sam!!!

Pa da mi zlato maže po kosi - ne dam te pare!!! :eek::eek::eek:

mare18
03.03.2009., 09:56
Btw, dolazim 13.3. u Grad srediti neke sitnice :)

super!!!:top::top:

Btw, nećete vjerovati. Zvala sam jedan naš fini frizerski salon i htjela se tamo naručiti na frizuru. I žena mi rekla da je za kumu normalna cijena frizure, a za mene će doći 600-800 kn :eek::eek::eek:
Poludila sam!!!

Pa da mi zlato maže po kosi - ne dam te pare!!! :eek::eek::eek:

kad je tebi vjenčanje? skroz zaboravih?:bonk: i jesi bila na probi kod ane ili si tek tako odlučila kod nje?

a koji je to salon, majke ti????? 800 kn? šta te pozlate ili?

bluexena76
03.03.2009., 10:23
super!!!:top::top:

kad je tebi vjenčanje? skroz zaboravih?:bonk: i jesi bila na probi kod ane ili si tek tako odlučila kod nje?

Je li to i sminka i frizura 800 Kn?

mare18
03.03.2009., 10:40

čini mi se da je samo frizura toliko:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

bluexena76
03.03.2009., 10:42
čini mi se da je samo frizura toliko:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Uuuuuu, cure, ja cu vam je srediti za cetvrtinu te cijene!!!!! ;)

Ma ne, to je stvarno previse. Ja mislim kako znaju da je za vjencanje, jednostavno nabiju cijene. :flop:

mare18
03.03.2009., 10:58
Uuuuuu, cure, ja cu vam je srediti za cetvrtinu te cijene!!!!! ;)

Ma ne, to je stvarno previse. Ja mislim kako znaju da je za vjencanje, jednostavno nabiju cijene. :flop:

a baš me zanima koji je to salon!

bluexena76
03.03.2009., 11:02
a baš me zanima koji je to salon!

mare18, koliko su tebi rekli da je?

Skura
03.03.2009., 11:19

Samo frizura je toliko! :eek:
Kod Sršenke, naravno :D

Jest da je onavrhunska frizerka, al što je previše, previše je...
Kao da će staviti neke preljeve, fiksatore i sli... da mi se kosa ne raspe usred noći.

Iskreno, ja nikad nisam vidjela nikoga da mu se rasula frizura :D

Btw, već sam ja imala termin kod Ane za frizuru, ali eto htjela sam nazvati...
Znači sad definitivno kod Ane u salonu radim i kosu i šminku... Šminka je 200 kn + 100 kn probno koje ću napraviti kad jednom drugom prilikom dođem dolje... Frizura ne znam koliko je ali pretpostavljam da ne može biti više od 300 kn...

bluexena76
03.03.2009., 12:23

Kao da će staviti neke preljeve, fiksatore i sli... da mi se kosa ne raspe usred noći.

Znači sad definitivno kod Ane u salonu radim i kosu i šminku... Šminka je 200 kn + 100 kn probno koje ću napraviti kad jednom drugom prilikom dođem dolje... Frizura ne znam koliko je ali pretpostavljam da ne može biti više od 300 kn...

To je vec bolja cifra.

Ma mozda je Sršenka vrhunska, ali ipak nije Nicky Clarke.

Nadam se da ce ti Ane napraviti super frizuru i da ces biti prezadovoljna!!!!! ;)

mare18
03.03.2009., 13:08

a pretpostavila sam da je kod sršenke...odoh i ja kod ane...ma nek se raspada nakon ponoći koliko god hoće, meni je bitno da do ponoća budem kao iz filmova, hahahaha..a nakon toga je ionako balalajka pa tko će mi tada gledati u kosu...a skura tko ti kod ane pravi frizuru i kakva je...mislim, meni neće trebati ništa posebno samo punđa, al nisam nikad kod nje radila frizuru pa ne znam...ma valjda će biti ok..

ja sam u početku mislila kod sršenke na frizuru, al 800 kn..nema šanse, ne bi iz principa...

Skura
03.03.2009., 13:30
To je vec bolja cifra.

Ma mozda je Sršenka vrhunska, ali ipak nije Nicky Clarke.

Nadam se da ce ti Ane napraviti super frizuru i da ces biti prezadovoljna!!!!! ;)

Šminka mi je važnija :o

Što se tiče frizure, svaka zna sfrkati punđu :rofl:

(inače sam užasno komplicirana što se tiče frizera i nikad nisam zadovoljna pa već unaprijed znam da s kosom neću biti sretna... Ali bolje da ne budem sretna bez 200-300 kn u džepu nego bez 800, jeli tako :rofl:)

Skura
03.03.2009., 13:34
a skura tko ti kod ane pravi frizuru i kakva je...mislim, meni neće trebati ništa posebno samo punđa, al nisam nikad kod nje radila frizuru pa ne znam...ma valjda će biti ok..

Prije je radila jedna cura koja je bila fantastična... I pošla je i otvroila svoj salon... ili nešto slično...

Sad nemam pojma... Vidi moj post iza pa ćeš vidjeti da mi je u biti svejedno :rofl:

Btw, uvijek mogu sama ispegleati kosu i vezati rep :o :D

(danas sam malodušna kao što vidite... sve me strah da ću šiznuti ako ne bude sve kako treba :rofl:)

bluexena76
03.03.2009., 13:53
a pretpostavila sam da je kod sršenke...odoh i ja kod ane...ma nek se raspada nakon ponoći koliko god hoće, meni je bitno da do ponoća budem kao iz filmova, hahahaha..a nakon toga je ionako balalajka pa tko će mi tada gledati u kosu...a skura tko ti kod ane pravi frizuru i kakva je...mislim, meni neće trebati ništa posebno samo punđa, al nisam nikad kod nje radila frizuru pa ne znam...ma valjda će biti ok..

ja sam u početku mislila kod sršenke na frizuru, al 800 kn..nema šanse, ne bi iz principa...

Ma imate pravo cure. Ja da vam iskreno kazem, meni je bitno da mi frizura bude OK do prvog plesa, poslije toga cu ionako ludovati!!!!! ;)

bluexena76
03.03.2009., 13:59
Prije je radila jedna cura koja je bila fantastična... I pošla je i otvroila svoj salon... ili nešto slično...

Sad nemam pojma... Vidi moj post iza pa ćeš vidjeti da mi je u biti svejedno :rofl:

(danas sam malodušna kao što vidite... sve me strah da ću šiznuti ako ne bude sve kako treba :rofl:)

Ma bit ces OK, kako god da bude, jednostavno tako i prihvati i uzivaj svoj dan. ;)

Ja namjeravam pustenu kosu, tako da mi frizer nece trebati, vec ce mi je prijateljica srediti, vec sam nasla 2 jako slicne, koje mi se jako svidaju. ;)

xxxxx

dubrovčanka
03.03.2009., 14:33
čitam vaše postove već nekoliko dana i suosjećam s vama, razlika je jedino što sam se ja udala prije mjesec dana. ja sam svoju svadbu organizirala u mjesec dana, sa minimalnom količinom stresa, nekako mi je sve išlo od prve.

mare18
03.03.2009., 15:09
čitam vaše postove već nekoliko dana i suosjećam s vama, razlika je jedino što sam se ja udala prije mjesec dana. ja sam svoju svadbu organizirala u mjesec dana, sa minimalnom količinom stresa, nekako mi je sve išlo od prve.

mjesec dana? a koliko je ljudi bilo na svadbi? meni će trebati mjesec da podijelim pozivnice:rolleyes:
mislim i ja sam sve rezervirala u roku 15 dana, ali da sam čekala mjesec prije svadbe niti bi imala hotel niti tamburaše, ni novu vjenčanicu niti bi bilo mjesta u Sv. Vlaha kad ja to želim..mislim nema stresa, ali ako imaš želje i ne želiš alternativu i svadba je od 300 ljudi onda ti definitivno treba više od mjesec dana da organiziraš sve.:rofl:

mare18
03.03.2009., 15:14

ma i meni je za frizuru svejedno, zato sam i odlučila punđu jer mi to ok stoji, a i valjda zna to svaka napraviti..a što se tiće šminke, bome ako ne bude valjalo šminkat će me 10x dok mi se ne svidi.

dubrovčanka
03.03.2009., 15:16
da istina, kad znaš što hoćeš onda učiniš sve da to i ostvariš. ja nisam htjela "cirkus", nego malu intimnu svadbu, htjela sam da to bude jednostavno i slatko. i tako je i bilo.

dubrovčanka
03.03.2009., 15:18
i ja sam se šminkala u Ane, i bila sam prezadovoljna. šminka je trajala do ujutro, nije bila prenapadna, a na slikama sam ispadala super. (probno šminkanje sam dobila gratis:mig:)!

Skura
03.03.2009., 15:21
da istina, kad znaš što hoćeš onda učiniš sve da to i ostvariš. ja nisam htjela "cirkus", nego malu intimnu svadbu, htjela sam da to bude jednostavno i slatko. i tako je i bilo.

To hoću i ja :D

Ali je i to malo komplicirano...
Ja sam sve relativno brzo obavilo obzirom da još nikoga nisam vidjela face2face :rofl:

Jedino mi fali fotograf :(

Zato ću za 2 tjedna jednu subotu biti u gradu, obići 2-3 fotografa, uzet materijale, uploadati ih dragom i čekati njegov odgovr koga da angažiramo. Imat ću točno 4 sata za sve to obaviti.

I ne, neću biti pod stresom niti malo :rofl:

u najgoru ruku dovuću fotografa uz Zagreba :D

Skura
03.03.2009., 15:21
i ja sam se šminkala u Ane, i bila sam prezadovoljna. šminka je trajala do ujutro, nije bila prenapadna, a na slikama sam ispadala super. (probno šminkanje sam dobila gratis:mig:)!

Kako i zašto si probno dobila gratis?

mare18
03.03.2009., 15:25

i moja će biti intimna i jednostavna i slatka samo s 300 ljudi:D
e j...ga nisam ja kriva što su babe i djedovi bili aktivni pa nas ima ko rusa..

kokolica
03.03.2009., 17:56
cure!!!! Da se samo kratko priključim temi! Ja sam se udala u hotelu Petka, dakle, hrana savršena, osoblje odlično, sve 5.... trebala sam se udat u palasu al radi osobnih razloga smo morali to malo požurit i jedina sala je bila petka. Za palace sam imala Talitre i kad sam ih zvala da odgodim i da pitam možemo li odgodit, tako su me popljuvali da sam im rekla da ću ih od tad zauvijek "promovirati" kao totalne beščutne ljude jer rekla sam mu jel mi mgao bit smrtni slučaj ili nešto a vi se na mene derete što se moj datum vjenčanja miće... Uglavnom, i ovi za slikavanje s Babinog kuka su mi otpali, hvala bogu, jer za dobit dvd se čeka i po 5 mjeseci... dakle, ostala sam bez svega... ovi iz Petke su mi preporučili band Duo bolero, ja se smrzla, kako dvoje, al ajde, ja ih rezervirala kao rezervu ako ne nađem ništa.... i nisam našla ništa i svadba je bila savršena, konobari su ih molili da prestanu svirat, to je bio show.... do 5 nismo prestali plesat, bilo je zakon! I od tad ja svima preporučam Petku i Duo bolero.... a cijena je tad bila 250kn, najjeftiniji menu u gradu, a ja vjerujem da nigdje nisam mogla dobiti bolju uslugu! Poooozdrav!!!!!

marina.k.
03.03.2009., 17:57
imam pitanje za vas cure koje ste u Du.
ja kako sam iz zagreba ne znam koja frizerka je dobra,kod koga na šminkanje
na frizuru trebam ici kod Marijane(iva vojnovića)a za šminku nemam pojma,htjela sam kod ane onda su rekli da nije dobra pa sad čitam da je jednoj curi bila dobra...:ne zna:

kokolica
03.03.2009., 18:00
ja sam ti kod ane išla i savršena je!

ciganche
03.03.2009., 18:17
a cijena je tad bila 250kn, najjeftiniji menu u gradu, a ja vjerujem da nigdje nisam mogla dobiti bolju uslugu! Poooozdrav!!!!!

a kada je to bilo? sad je čak i u Ivke 290 kuna, ali bez torte, navlaka na stolicama i sl?

mare18
03.03.2009., 18:23
imam pitanje za vas cure koje ste u Du.
ja kako sam iz zagreba ne znam koja frizerka je dobra,kod koga na šminkanje
na frizuru trebam ici kod Marijane(iva vojnovića)a za šminku nemam pojma,htjela sam kod ane onda su rekli da nije dobra pa sad čitam da je jednoj curi bila dobra...:ne zna:

ja se šišam kod marijane...ma ok ti one rade frizure koliko sam primjetila i išla bi kod nje i ja, ali mi je tramak to raditi, na jednom mjestu frizer,a na drugome mjestu šminka. što se tiće šminke, ana slovi kao najbolja u gradu i stvarno ne znam koga bi ti drugoga preporučila.

marina.k.
03.03.2009., 18:27
ovo su super cijene stolica,ja sam htjela hotel neptun i s obzirom na cijene u zgb.još sam i dobro prošla(oko 340kn)ali kad vas slušam mogla sam i bolje:(
kako ste vi sa kolačima,kod vas je kila 100kn,to mi je jako puno,i jel istina da kod vas nije običaj imati kolače na svadbi tj.u sali??

marina.k.
03.03.2009., 18:32
ja se šišam kod marijane...ma ok ti one rade frizure koliko sam primjetila i išla bi kod nje i ja, ali mi je tramak to raditi, na jednom mjestu frizer,a na drugome mjestu šminka. što se tiće šminke, ana slovi kao najbolja u gradu i stvarno ne znam koga bi ti drugoga preporučila.

baš ti hvala:)
a gdje je ana trebala bi adresu br.tel mislim da imam,ja ću biti u Župi tako da ću se ionako navozati Taj dan...

mare18
03.03.2009., 18:39
baš ti hvala:)
a gdje je ana trebala bi adresu br.tel mislim da imam,ja ću biti u Župi tako da ću se ionako navozati Taj dan...

ana ti je u pilama vidi tu br.

http://www.advance.hr/ana-studio/

kad ti je vjenčanje? hotel Neptun ti je super izbor. Za petku ne znam, ali definitivno je da mi se ne sviđa lokacija hotela..a i teško da bi mogla naći ispod te cijene od 340 kn tako da se ne brineš bit će ti sve super!!

mare18
03.03.2009., 18:43
kako ste vi sa kolačima,kod vas je kila 100kn,to mi je jako puno,i jel istina da kod vas nije običaj imati kolače na svadbi tj.u sali??
e nije ti baš to običaj, a i trebaš pitati hotel da li smiješ donijeti, pogotovo ako nemaju deklaraciju.. ja neću imati kolače, ali ću imati na stolovima broštulane bajame, arancine i smokvenjak :D umjesto kolača

marina.k.
03.03.2009., 18:48
e nije ti baš to običaj, a i trebaš pitati hotel da li smiješ donijeti, pogotovo ako nemaju deklaraciju.. ja neću imati kolače, ali ću imati na stolovima broštulane bajame, arancine i smokvenjak :D umjesto kolača

ova tvoja verzija mi je mrak:top:
a rekli su da mogu donijeti kolače(naravno sa deklaracijom)ali sam se dobro namučila s tim,u Zgb.je kila 60kn pa sam ih htjela uzeti u Zgb. onda je bio problem oko transporta,ali sam i to nekako sredila,uglavnom ima slastičarna koja dostavlja svoje kolače u Du.pa sam tu imala sreće
koliko te košta ova tvoja verzija?
vjenčanje je 13.06

mare18
03.03.2009., 19:08
a rekli su da mogu donijeti kolače(naravno sa deklaracijom)ali sam se dobro namučila s tim,u Zgb.je kila 60kn pa sam ih htjela uzeti u Zgb. onda je bio problem oko transporta,ali sam i to nekako sredila,uglavnom ima slastičarna koja dostavlja svoje kolače u Du.pa sam tu imala sreće
vjenčanje je 13.06

a ne znam koliko će me koštati jer mi je mama to predložila meni se ful svidilo pa je rekla da će ona to srediti. njena prijateljica radi te stvari pa će ona s njom dogovoriti..znaš kako ti to ide kod poznanika u dubrovniku: lako ćemo za cijenu:ne zna:
inaće znam da u dubrovačkoj kući to dosta košta...al to je ful lako za napraviti pa sam mislila možda i sama to napraviti 20-ak dana prije ako mama ne uspije dogovoriti..

bluexena76
03.03.2009., 19:16
i mislila sam da taj monsun i nije neki..aj baš pošalji linkove, iako sam ja svoju naručila volim još malo baciti oko:cerek:

Evo, k'o sto sam i obecala. Na prvome treca mi je najdraza, samo sto trazim nesto slicno, ali oko vrata, jer ja sam vrag i namjeravam plesati, skakati... cijelu noc, pa mi tako treba da je oko vrata, inace cu je morati podizati cijelo vrijeme i to ce me nervirati. ;)
http://www.alfredangelounitedkingdom.com/Collections/CollectionHome.aspx?categoryId=E0A7A8C8-DD5B-494C-8F79-0DF134589090

I ova mi ima neke lijepe:
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=28&style=SD3008

Isto tako, blizu centra gdje idem u kupovinu, ima jedan mali butik vjencanica, i one koje su u prozoru, stvarno izgledaju super, pa namjeravam poci s prijatejicom i provati par, jos nisam sigurna kad tocno, ali znam da ce biti jednu subotu. ;)

bluexena76
03.03.2009., 19:19
cure!!!! Da se samo kratko priključim temi! Ja sam se udala u hotelu Petka, dakle, hrana savršena, osoblje odlično, sve 5.... trebala sam se udat u palasu al radi osobnih razloga smo morali to malo požurit i jedina sala je bila petka. Za palace sam imala Talitre i kad sam ih zvala da odgodim i da pitam možemo li odgodit, tako su me popljuvali da sam im rekla da ću ih od tad zauvijek "promovirati" kao totalne beščutne ljude jer rekla sam mu jel mi mgao bit smrtni slučaj ili nešto a vi se na mene derete što se moj datum vjenčanja miće... Uglavnom, i ovi za slikavanje s Babinog kuka su mi otpali, hvala bogu, jer za dobit dvd se čeka i po 5 mjeseci... dakle, ostala sam bez svega... ovi iz Petke su mi preporučili band Duo bolero, ja se smrzla, kako dvoje, al ajde, ja ih rezervirala kao rezervu ako ne nađem ništa.... i nisam našla ništa i svadba je bila savršena, konobari su ih molili da prestanu svirat, to je bio show.... do 5 nismo prestali plesat, bilo je zakon! I od tad ja svima preporučam Petku i Duo bolero.... a cijena je tad bila 250kn, najjeftiniji menu u gradu, a ja vjerujem da nigdje nisam mogla dobiti bolju uslugu! Poooozdrav!!!!!

Aaaah, bas ti hvala na savjetima. ;) Bas mi je drago da ti je sve na kraju super ispalo. ;)

Imam jedno pitanje. Da li Duo Bolero svira samo nasu ili i stranu muziku? Meni treba strana, jer mi je dragi stranac, pa da ima nesto za nas oboje. ;)

bluexena76
03.03.2009., 19:22
vjenčanje je 13.06

Dobro nam dosla. Vidim da su ti cure vec pomogle. ;) Ja se u zadnje vrijeme stalno kasno prikljucim. :ne zna::(

mare18
03.03.2009., 19:38
bluexena super su!!! i meni je draže kad su ili oko vrata ili uz vrat iz istog razloga, a i ljepše mi stoje :cerek:

bluexena76
03.03.2009., 19:59
bluexena super su!!! i meni je draže kad su ili oko vrata ili uz vrat iz istog razloga, a i ljepše mi stoje :cerek:

Hvala ;) Sad samo moram naci onu pravu. :)

mare18
03.03.2009., 20:04
Hvala ;) Sad samo moram naci onu pravu. :)

naći ćeš, imaš još vremena, a doći će i nova kolekcija...ali što ti se svidi na prvu to je to...ja sam se uvijek vraćala na prvu!!

bluexena76
03.03.2009., 20:12
naći ćeš, imaš još vremena, a doći će i nova kolekcija...ali što ti se svidi na prvu to je to...ja sam se uvijek vraćala na prvu!!

Ma znam, kad je provam, znat cu da je to ta. ;) Momentalno mi nije vazno da li cu je iznajmiti ili kupiti, ali mozda se u tome i predomislim. Jos ces doznati detalje. ;)

Kakva je tvoja?

mare18
03.03.2009., 21:40
Ma znam, kad je provam, znat cu da je to ta. ;) Momentalno mi nije vazno da li cu je iznajmiti ili kupiti, ali mozda se u tome i predomislim. Jos ces doznati detalje. ;)

Kakva je tvoja?

moja ti je od čipke i uz vrat, ja sam bolesna na haljine uz vrat i nisam mogla drugačiju zamisliti na sebi :D

http://www.brides.com/fashion/dresses/gallery/wedding_dresses/vendor/designer/san_patrick/detail/179250?f=106%3A109&offset=1#_chip=0

http://www.madonna.pl/en/sanpatrick.php?s=75.pinal

evo tu je na ta dva linka možeš viditi..

bluexena76
04.03.2009., 07:19
moja ti je od čipke i uz vrat, ja sam bolesna na haljine uz vrat i nisam mogla drugačiju zamisliti na sebi :D

http://www.brides.com/fashion/dresses/gallery/wedding_dresses/vendor/designer/san_patrick/detail/179250?f=106%3A109&offset=1#_chip=0

Wow!!!!! Pre Lije Pa Je!!!!! :top: Stvarno jest!!!!!!! :mig:

mare18
04.03.2009., 08:41
Wow!!!!! Pre Lije Pa Je!!!!! :top: Stvarno jest!!!!!!! :mig:

hvala!!!:D

Skura
04.03.2009., 10:10
uglavnom ima slastičarna koja dostavlja svoje kolače u Du.pa sam tu imala sreće

Marina, koja je to slastičarna... I ja bi možda nešto slično :)
I jel dostavljaju torte u DU, i ako znaš kakva bi cijena bila otprilike?

Mare, prekrasna je :cerek:
Bluexena i tvoja isto :cerek:

marina.k.
04.03.2009., 13:25
hvala na dobrodošlici:)
imaš frumentum,i firmu koja se zove S.K.A.H.doo,oni rade kolače,za torte ne znam,ali probaj pitati.Uglavnom oni dostavljaju kolače za neke trgovačke centre
bar jednom tj.u Dubrovnik,tako da ne naplaćuju put:top:
za torte ti ne znam cijene a kolači su 60-65kn

bluexena76
04.03.2009., 13:43
Cure, moji ce me izluditi. Upravo sam im rekla sto mi je po planu uciniti kad dodem do doma na 3 dana u cetvrtom (rezervirati crkvu, tavernu, razgovarati sa svecenikom, fotografom i poci na sajam, a da, i poci na probu vjencanica!!!), a oni meni kako ja sve to prerano planiram, da mi je dosta 6 mjeseci prije!!!!! Ma sto god da kazu, ja cu sve to uciniti u cetvrtom, jer mi je takav plan, ali sve mi se cini da oni imaju neke svoje planove za Moje vjencanje, a ja sam im vec rekla da si mi sami planiramo sve platiti, ali oni inzistiraju za platiti pola, tako da ne znam kako ih odbiti, a da se ne povrijede, jer na kraju dana, moje je vjencanje i bit ce kako mi zelimo (mada mi dragi zeli da planiram kako hocu), a ne kako moji zele. Da li jos koja ima slicnih problema?

marina.k.
04.03.2009., 13:56
ja sam sa pripremama počela još u 10mj.iz vrlo jednostavnog razloga,da nemam strku paniku,nervozu.Ovako sam sve već sad obavila(a vjenčanje je 13.6)i još uvijek imam vremena da se predomislim ako mi nešto nije po volji(mislim naravno na detalje oko svadbe:) )tako da im slobodno reci da to radiš radi svog mira,a meni je to bilo super jer mi sami plačamo svoje vjenčanje tako da smo svaki mjesec odvojili za nešto,puno jednostavnije nego dati sve kune odjednom!

dbk7
04.03.2009., 14:12
bog svima..nemam datum jos, ja i onaj moj nikako da odlucimo ocemo li 2009 ili 2010....imam 300 pitanja za vas pa se nadam da cete mi pomoć..pozdrav

dubrovčanka
04.03.2009., 15:05
ja sam imala svadbu od 60 ljudi, i toplo preporučam restoran "Komin" na babinom kuku. stolica je 330 kn po osobi i uključeno je piće, tako da se ne moraš mislit hoće li ičega falit. hrana je suuuper! tvoje je samo cvijeće i torta.

bluexena76
04.03.2009., 15:16
ja sam sa pripremama počela još u 10mj.iz vrlo jednostavnog razloga,da nemam strku paniku,nervozu.Ovako sam sve već sad obavila(a vjenčanje je 13.6)i još uvijek imam vremena da se predomislim ako mi nešto nije po volji(mislim naravno na detalje oko svadbe:) )tako da im slobodno reci da to radiš radi svog mira,a meni je to bilo super jer mi sami plačamo svoje vjenčanje tako da smo svaki mjesec odvojili za nešto,puno jednostavnije nego dati sve kune odjednom!

Ma tako, i mi vec odvajamo po polako, nama je vjencanje tek 12.06.2010. Ovo ljeto se namjeravamo nakupovati alkohola. Moji su mi dali 100 L domaceg crnog vina (koje je mmmmmmmmm!!!!!), a ostalo cemo mi uzeti, i da vam pravo kazem, nisam ni racunala cak ni na vino. Ja mislim da cemo mi k'o i ti i dragi ti, Marina. Hvala. ;)

Myrka-2002
04.03.2009., 17:12
Cure bok :mig: ,

i ja sam nova... procitala sam svi vasi stranici i isto zeljim sudjelovati... samo me sad hvata panika jer imam vjencanje 27.6.2009 a nemam nista jos spremljeno. A jos sam strankinja i pa gotovo nista ne znam... A jos moji tu svi ne razumiju da nam ostalo manije od 4 mjeseca.... A jos imamo 300 gostiju na popisu!!!! :eek:
Aj, dobro (to sam sama sebe smirujem) imamo najvaznije.. zalu, bend i fotografa. Mislim da sad trebamo rijesiti crkvu. I tu imam malo pitanje za vas. Vecina vas ide u Vlaha a sto mislite sa parkingom?? osobito te koji imaju puno gostiju? Meni su svi crkvi u Starom gradu prelijepe, a sto raditi sa parkingom ne znaju, bit ce sigurno katastrofa krajem sestoga... svi ce nama gosti iznervira se a pola i nece doci zbog toga u crkvu.... Upravo zbog ovoga samo jednoga razloga sam trazim koju drugu lijepu crkvu u Dubrovniku sa parkingom... imate li za to koje rijesenje...

Sada jos, uz vasu pomoc, rijesila i sminku i frizuru ja mislim. Kontaktiratj cu Anu i otici na probu, pa cu vam isto rijeci svoje misljenje.
Imate stvarno puno korisnih informacija :s

PS. ... i lijepe su vam vjencanice :top:

bluexena76
04.03.2009., 18:51
Cure bok :mig: ,

i ja sam nova... procitala sam svi vasi stranici i isto zeljim sudjelovati... samo me sad hvata panika jer imam vjencanje 27.6.2009 a nemam nista jos spremljeno. A jos sam strankinja i pa gotovo nista ne znam... A jos moji tu svi ne razumiju da nam ostalo manije od 4 mjeseca.... A jos imamo 300 gostiju na popisu!!!! :eek:
Aj, dobro (to sam sama sebe smirujem) imamo najvaznije.. zalu, bend i fotografa. Mislim da sad trebamo rijesiti crkvu. I tu imam malo pitanje za vas. Vecina vas ide u Vlaha a sto mislite sa parkingom?? osobito te koji imaju puno gostiju? Meni su svi crkvi u Starom gradu prelijepe, a sto raditi sa parkingom ne znaju, bit ce sigurno katastrofa krajem sestoga... svi ce nama gosti iznervira se a pola i nece doci zbog toga u crkvu.... Upravo zbog ovoga samo jednoga razloga sam trazim koju drugu lijepu crkvu u Dubrovniku sa parkingom... imate li za to koje rijesenje...

Sada jos, uz vasu pomoc, rijesila i sminku i frizuru ja mislim. Kontaktiratj cu Anu i otici na probu, pa cu vam isto rijeci svoje misljenje.
Imate stvarno puno korisnih informacija :s

PS. ... i lijepe su vam vjencanice :top:

Aaaaah, dobro nam dosla.
Sto se tice crkve, stvarno ti sve u starom gradu otpadaju, jer je tamo uvijek ludnica sa parkingom, pogotovo u sred ljeta. Momentalno mi jedino crkva u Gruzu (kraj luke) pada na pamet. Tu bi ti bilo dosta slobodnog parkinga, ja mislim da ti ih ima jos, ali stvarno mi niti jedna momentalno ne pada na pamet, ali cure ce se uskoro pridruziti i savjetovati te.
Da li si momentalno u Dubrovniku? Ako ne, kad stizes? Morat ces vidjeti kad ces zarucnicki tecaj zavrsiti i vidjeti koji ti papiri sve trebaju.
Vidim da si dosta smirena, i pokusaj tako i ostati, jer panikom nista neces uspjeti srediti, samo nam se javi ako ti zatreba. ;)

Myrka-2002
04.03.2009., 20:14
Hvala na odgovoru i dobrodoslici,

ja sam sada staljno u Dubrovniku, ali za par tjedana idem malo i do svojih, oni su isto uzrujeni, ne znaju ni sto obuci, ni kako ce razumijeva se sa svima, moram ih nekako smiriti... mogu misliti kako ima to sve interesantno i nepoznato...

e, zarucnicki tecaj, to smo mi isto obavili jos u studenome, ali negdje kod vas sam procitala da mora biti ne starije 6 mj., to me sad malo zbunije, sigurna sam da ovaj tecaj svakij put je potpuno isti... Ali sad moram i to provijeriti....

Gruska crkva je bas nasa crkva. I dragi me je ot tamo. Ali zbog toga i ne zjeli tamo ici, valjda sto je poznato, to nije interesantno i svako dnevno (ali to nama dobra opcija)... A ja bas sad promislila za Gospu Miloserda, kraj Libertasa, tamo isto ima parking.... hm, treba poci pogledati... e, kako dobro pricati, uvijek nesto da doze....

A papiri, to isto pocela nesto raspitivati, ali nisam jos sve saznala zbog toga da treba pricati sa svecenikom kojega jos, kako i ckrvi, nema. Ali to moram saznati prije nego sto podem do doma.... uuuuu, u tom slucaju imam samo 10 dana na to! Ajme, ove papirologije...

Jos jednom hvala na savjetu i bit cu smirenije koliko to god moze... a to nije lako....

bluexena76
04.03.2009., 20:33
Hvala na odgovoru i dobrodoslici,

ja sam sada staljno u Dubrovniku, ali za par tjedana idem malo i do svojih, oni su isto uzrujeni, ne znaju ni sto obuci, ni kako ce razumijeva se sa svima, moram ih nekako smiriti... mogu misliti kako ima to sve interesantno i nepoznato...

e, zarucnicki tecaj, to smo mi isto obavili jos u studenome, ali negdje kod vas sam procitala da mora biti ne starije 6 mj., to me sad malo zbunije, sigurna sam da ovaj tecaj svakij put je potpuno isti... Ali sad moram i to provijeriti....

Gruska crkva je bas nasa crkva. I dragi me je ot tamo. Ali zbog toga i ne zjeli tamo ici, valjda sto je poznato, to nije interesantno i svako dnevno (ali to nama dobra opcija)... A ja bas sad promislila za Gospu Miloserda, kraj Libertasa, tamo isto ima parking.... hm, treba poci pogledati... e, kako dobro pricati, uvijek nesto da doze....

A papiri, to isto pocela nesto raspitivati, ali nisam jos sve saznala zbog toga da treba pricati sa svecenikom kojega jos, kako i ckrvi, nema. Ali to moram saznati prije nego sto podem do doma.... uuuuu, u tom slucaju imam samo 10 dana na to! Ajme, ove papirologije...

Jos jednom hvala na savjetu i bit cu smirenije koliko to god moze... a to nije lako....

Aaah, ma sve ce se na kraju dobro rijesiti. Sutra odma podi i vidi Gospu Milosrda, pa ako mislis da je to to i da ima dosta parkinga (sto mislim da ce biti dosta), odma podi i vidi ako mozes naci svecenika i popricati s njim.

Sto se tice tvojih roditelja, pretpostavljam da nece biti jedini stranci, pa ce se brzo na vjencanju i opustiti, pogotovo kad vide kako ces ti biti prekrasna i presretna. ;) A sto se tice odjece, vidi na internetu par ideja sto roditelji nose na svadbi, isprintaj, pa im odnesi, mozda kad ih vidis bi mogla s njima poci po butizima, pa da provaju par stvarcica. ;)

Myrka-2002
04.03.2009., 21:14
Aaah, ma sve ce se na kraju dobro rijesiti. Sutra odma podi i vidi Gospu Milosrda, pa ako mislis da je to to i da ima dosta parkinga (sto mislim da ce biti dosta), odma podi i vidi ako mozes naci svecenika i popricati s njim.

Sto se tice tvojih roditelja, pretpostavljam da nece biti jedini stranci, pa ce se brzo na vjencanju i opustiti, pogotovo kad vide kako ces ti biti prekrasna i presretna. ;) A sto se tice odjece, vidi na internetu par ideja sto roditelji nose na svadbi, isprintaj, pa im odnesi, mozda kad ih vidis bi mogla s njima poci po butizima, pa da provaju par stvarcica. ;)

Bas te hvala, sve cu tako ucuniti... idem sto prije moguce do crkvi.... a sa roditeljama po butizima, moram jos i sebe gladati haljinu... :rolleyes: i poslati cu njima jos slike sa drugih vjencanija gdje se vidi kako drugi obuceni

mare18
04.03.2009., 23:23
bok cure!!

prvo dobro nam došle sve nove udavače:cerek:

ne bude me par sati, a vi se raspišete ko da me nije bilo par dana!!

što se tiće Crkve u gradu i parkinga, pa izgrađena je garaža:rofl: i ja budem tamo slala svoje goste, nije im daleko do grada, a i razmišljam o lazaretima jer sam čula da se mogu zakupiti..budem još vidila, ali ne zamaram se time jer mi je i brat imao tamo vjenčanje i svi su došli i parkirali smo u lazarete samo se on ne sjeća jesu li zakupili (a muško, šta ćeš!!)
bluexena nikad nije rano što se tiće priprema pogotovo ako već sad znaš što hoćeš. lijepo kad dođeš kući razgovaraj sa svojima i iznesi im svoj plan i svoje želje i napravi kako želiš...nema ljutnje:)

dbk7
05.03.2009., 06:45
i meni je neptun super,pogled, a i bila sam tamo na jednom vjencanju.ipak nisam bas pri lovi, a ni moji pa me isto zanimaju i ostali hoteli,ima li sto jeftinije ili je to normalna cijena.....

bluexena76
05.03.2009., 07:06
bok cure!!

što se tiće Crkve u gradu i parkinga, pa izgrađena je garaža:rofl: i ja budem tamo slala svoje goste, nije im daleko do grada, a i razmišljam o lazaretima jer sam čula da se mogu zakupiti..budem još vidila, ali ne zamaram se time jer mi je i brat imao tamo vjenčanje i svi su došli i parkirali smo u lazarete samo se on ne sjeća jesu li zakupili (a muško, šta ćeš!!)
bluexena nikad nije rano što se tiće priprema pogotovo ako već sad znaš što hoćeš. lijepo kad dođeš kući razgovaraj sa svojima i iznesi im svoj plan i svoje želje i napravi kako želiš...nema ljutnje:)

Aaah, nisam ni znala da je garaza zavrsena, pa to je onda super.

Hvala na lijepim rijecima, nadam se da cu uspjeti s oboje razgovarati kad dodem doma. Vidjet cemo za mjesec dana. ;)

bluexena76
05.03.2009., 07:13
i meni je neptun super,pogled, a i bila sam tamo na jednom vjencanju.ipak nisam bas pri lovi, a ni moji pa me isto zanimaju i ostali hoteli,ima li sto jeftinije ili je to normalna cijena.....

Vise-manje po hotelima su ti slicne cijene. Sve ti ovisi kolika ce ti svadba biti, ako ce biti manja, mozes vidjeti po restoranima, ali stvarno ne znam koliko bi kostalo. Najbolje ti je da nades sto vise e-mail adresa od svih mogucih mjesta i posaljes im e-mail, svi ce ti se javiti, pa vidi. Ja mogu pokusati vidjeti po mojim starim mailovima sto su mi razni hoteli rekli. Ne znam da li sam sve mailove zadrzala, mislim da sam pola izbrisala. :ne zna:

mare18
05.03.2009., 08:29

tu ti se negdje kreću cijene, nažalost..zvrcni sve hotele pa ćeš viditi..spomenuli su Petku da je jeftinija, probaj Hotel Lero, Astareu u župi...a ako neće biti puno ljudi onda je bolje u nekim restoranima. mislim da će cijene biti manje, ali hrana puno, puno ukusnija...toga se najviše bojim u ovim razvikanim hotelima...al šta ću...:ne zna:

dbk7
05.03.2009., 10:26
otprilike ce bit nekih 150,160 ljudi,i vjerovatno ce bit 2010 god.polako ja to pripremam da nebude panike poslije....ma bitno da hrana bude dobra znas kako poslije ljudi pricaju joj meso mi zilavo,torta uzasna.....ja bi u neptun, ali ako je petka puno jeftinija a hrana dobra onda me brige...od ostatka cu poc nocit u neptun,slikat se u vjencanici..i eto

mare18
05.03.2009., 10:45
otprilike ce bit nekih 150,160 ljudi,i vjerovatno ce bit 2010 god.polako ja to pripremam da nebude panike poslije....ma bitno da hrana bude dobra znas kako poslije ljudi pricaju joj meso mi zilavo,torta uzasna.....ja bi u neptun, ali ako je petka puno jeftinija a hrana dobra onda me brige...od ostatka cu poc nocit u neptun,slikat se u vjencanici..i eto

nemoj da te zamara ta stavka hrana i torta..kakva će biti to nek ide na obraz hotela, a to da će ljudi pričati o žilavom mesu, bezukusnoj torti te ne treba puno umarati, tko dolazi s tom namjerom ne treba ni dolaziti na svadbu

dbk7
05.03.2009., 10:58
ma imas pravo to je moje vjencanje i bitno da meni bude dobro,mene na tuđim vjencanjima ionako nezanima hrana nego zabava...

dbk7
05.03.2009., 10:59
e i koliko prije otprilike trebam rezervirat hotel,bend

bluexena76
05.03.2009., 12:00
Ma i ja se totalno slazem s marom, nemoj se opterecivati previse.

Sto se tice rezerviranja hotela, etc, ja namjeravam glavno rezervirati u cetvrtom, a to ce mi biti oko 14 mjeseci prije vjencanja. Moji misle da je prerano, ali ako tocno znas sto hoces, bolje je prije to rijesiti, pa si mirna i ne moras misliti da ce ti netko drugi rezervirati isto sto i ti na isti dan. ;)

Myrka-2002
05.03.2009., 12:25
[QUOTE=mare18;19195851]bok cure!!

što se tiće Crkve u gradu i parkinga, pa izgrađena je garaža:rofl: i ja budem tamo slala svoje goste, nije im daleko do grada, a i razmišljam o lazaretima jer sam čula da se mogu zakupiti..budem još vidila, ali ne zamaram se time jer mi je i brat imao tamo vjenčanje i svi su došli i parkirali smo u lazarete samo se on ne sjeća jesu li zakupili (a muško, šta ćeš!!) QUOTE]

Hvala na savjetu :)

garaza je gotova, ali ipak cenimi se malo daleko od Starog grada, treba jos pjesaciti... a zene sve ce biti na stiklama... Lazareti mene se svida ako je to moguce zakupiti... a kogo to treba pitati??? E, kad ce mi ozdraviti dragi napast cu na nega sa Lazaretima.... ne zatvaramo jos ovu tijemu, cemo jos na nju vrati se, moze?... mi cemo pobjediti problemu parkinga u Dubrovniku!!:driver:

dbk7
05.03.2009., 12:26
e pa tako sam i ja misla,vjencanje ce bit ljeto 2010,rezervirat to glavno sto prije,a onda ove ostale stvari lagano....ma imate obje pravo necu se opterecivat drugim ljudima,

Myrka-2002
05.03.2009., 12:36

I meni je Neptun super, zala njima je lijepa .. sa ovim... debelim tapesonom. Mi smo za njega prvo odlucili, a kasnije preselili se u Palace zbog sve rastuce kolicine ljudi.

U Adriatiku standartni menju je 340 i 350 Kn, ali to su cijene 2008 g. mozda sad je povecalo se na kojih 10 Kn.

A u Astareju u Mlinima imas 4 menu: jedan za 290, drugi isto za 290, treci za 300 i ctvrti za 310 kn + kod njih racunas jos 10 kn za navlaku za stolicu. Cijene su isto kraja 2008. Zala su njima dosta dobra.

U Petki sam bila na vjencaniju u 2007, sve bilo je odlicno. Cijene, nazalost, ne znam.

mare18
05.03.2009., 12:50
dbk7 hotel i bend, ako znaš koji ćeš što prije rezerviraj!!! pogotovo bend koji bude po godinu dana prije rezerviran i taj tko govori da je rano, jako se vara. moji su htjeli Talire (ja nisam) ali da im udovoljim zvala sam ih više od godinu dana prije i rekli su mi da su rezervirani ne samo na moj datum 2 datuma u 10 mj.
Myrka-2002 za Lazarete moraš pitati u Sanitata. A isto tako mogu 2 auta ući u grad i za to ti treba dozvola, to pitaš u Gradu Dubrovniku..treba platiti, ne znam koliko, budem pitala. Ja, dragi i kumovi ćemo u grad autom, a ostali garaža il nek se snalaze, cure na štiklama bose:D...ma tu nikome nije bilo problema pa valjda neće ni nama:rolleyes:

Myrka-2002
05.03.2009., 13:08
dbk7 hotel i bend, ako znaš koji ćeš što prije rezerviraj!!! pogotovo bend koji bude po godinu dana prije rezerviran i taj tko govori da je rano, jako se vara. moji su htjeli Talire (ja nisam) ali da im udovoljim zvala sam ih više od godinu dana prije i rekli su mi da su rezervirani ne samo na moj datum 2 datuma u 10 mj.
Myrka-2002 za Lazarete moraš pitati u Sanitata. A isto tako mogu 2 auta ući u grad i za to ti treba dozvola, to pitaš u Gradu Dubrovniku..treba platiti, ne znam koliko, budem pitala. Ja, dragi i kumovi ćemo u grad autom, a ostali garaža il nek se snalaze, cure na štiklama bose:D...ma tu nikome nije bilo problema pa valjda neće ni nama:rolleyes:

Tako je! :top:.. Bas te hvala! Ja cu isto raspitati pa cemo cuti se za parking ...

Myrka-2002
05.03.2009., 13:16
e i koliko prije otprilike trebam rezervirat hotel,bend

I ja se slazem sa mare18 najvaznije su tebi bend i hotel, za sve drugo i 6-9 mj dosta. Mi smo prvimi rezervirali bend, kasnije i hotel, pravda, kasnije ga promjenili, ali bez ikakvjih problema

marina.k.
05.03.2009., 16:18
pozdrav myrka:)
a kako ste vi riješili smještaj svojih gostiju,tj.tvojih s obzirom da nisu odavde?
već sam prije pisala da se meni poklopio produženi vikend,tako da svi moji stižu u četvrtak još,e sad zanima me vaše mišljenje-znači mojih recimo 30-40gostiju dolazi ranije(smještaj smo hvala Bogu riješili kod susjeda i rodbine)mene brine jel bi se trebala pobrinuti i za hranu tj. da im kuham te dane kako su tu ili da se ne optereć:ne zna:ujem s tim?

Myrka-2002
05.03.2009., 17:02
a kako ste vi riješili smještaj svojih gostiju,tj.tvojih s obzirom da nisu odavde?
već sam prije pisala da se meni poklopio produženi vikend,tako da svi moji stižu u četvrtak još,e sad zanima me vaše mišljenje-znači mojih recimo 30-40gostiju dolazi ranije(smještaj smo hvala Bogu riješili kod susjeda i rodbine)mene brine jel bi se trebala pobrinuti i za hranu tj. da im kuham te dane kako su tu ili da se ne optereć:ne zna:ujem s tim?

Bok marina.k.,

mi imamo neki apartmani koji smo iznajmljujemo ljeti pa cemo tamo smijestiti gostiju koji su dolazi izvanka i koji ce ostati na duze vrijeme. A bit ce jos puno i hrvata koji su iz Korculi, Peljesca, Metkovica i :jumping:..... i ima isto treba smjestaj na svjecanu noc, ih cemo nekako rasporediti po rodbine i prijateljima. Ako smo mi sa dragim idemo na prvu bracnu u hotel ... bit ce i nasa kuca slobodna... Bit ce lakse kad cemo znati ko potvrdio dolazak i tada rijesavati kazdi konkretan slucaj :zvrko:.

Za hranu i ne znam sama jos. Trebat ce puno prsuta i sira da svak moze zamjenziti iz gostiju i taj ko dode u posjet :klopa:. Ja cu vjerojatno biti u toj kuci s apartmanima pa cu kuhati (ako naravno stignem) pa ko zjeli nek ede sa nama... Svekrova ce isto kuhati... razmislit cemo jos da mozda uzmjemo kuharicu koja nam pomoze barem dva dana prije i dan poslije vjencanija... sve opet ovisi ko ce zivjeti sa nama ovih dana u kuci...

mare18
05.03.2009., 20:19

a znaš što, mislim da ti te dane ne bi trebala kuhati za goste..pa ti trebaš biti odmorna, vesela, naspavana...a i sumnjam da će ti gosti to i očekivati...meni su moji kad mi se brat ženio dali da se skuha u restoranu pašticada i naprave njoki i to je mama lijepo podgrijala ako bi slučajno ko došao na ručak (jer i mi imamo dosta gostiju van dubrovnika, i još su ih moji pozivali jer nitko nije htio doći i gnjaviti nas u te dane), a za večeru je bilo standardno pršut, sir, francuska, i dali su negdje ispeći meso i to bi hladno rezali (mislim u nekoj pekari da su to pekli) jer kod nas je obićaj tjedan dana prije da dolaze u kuću i nose poklon...

mare18
05.03.2009., 20:25
Bok marina.k.,

mi imamo neki apartmani koji smo iznajmljujemo ljeti pa cemo tamo smijestiti gostiju koji su dolazi izvanka i koji ce ostati na duze vrijeme. A bit ce jos puno i hrvata koji su iz Korculi, Peljesca, Metkovica i :jumping:..... i ima isto treba smjestaj na svjecanu noc, ih cemo nekako rasporediti po rodbine i prijateljima. Ako smo mi sa dragim idemo na prvu bracnu u hotel ... bit ce i nasa kuca slobodna... Bit ce lakse kad cemo znati ko potvrdio dolazak i tada rijesavati kazdi konkretan slucaj :zvrko:.

Za hranu i ne znam sama jos. Trebat ce puno prsuta i sira da svak moze zamjenziti iz gostiju i taj ko dode u posjet :klopa:. Ja cu vjerojatno biti u toj kuci s apartmanima pa cu kuhati (ako naravno stignem) pa ko zjeli nek ede sa nama... Svekrova ce isto kuhati... razmislit cemo jos da mozda uzmjemo kuharicu koja nam pomoze barem dva dana prije i dan poslije vjencanija... sve opet ovisi ko ce zivjeti sa nama ovih dana u kuci...

Myrka mogu samo pitati odakle si? baš me zanima, jer kad čitam tvoje poruke prvo ih dešifriram i skroz mi je simpatično kako pišeš.:)

bluexena76
05.03.2009., 20:49
Myrka mogu samo pitati odakle si? baš me zanima, jer kad čitam tvoje poruke prvo ih dešifriram i skroz mi je simpatično kako pišeš.:)

I ja sam bas to mislila. :) I meni jako simpaticno zvucis. :)

Isto tako, i ja mislim da ne bi trebala nista kuhati, ipak se trebas odmoriti i biti spremna za svoj dan. Kad se meni rodica udavala pred nekliko godina, ja sam bila ta koja im je od utorka - petka vece bila na ruci non stop, za njeno vjencanje u 8 u vece (naravno subota) sam bila totalno iscrpljena, (ipak sam ostala budna do 3 u jutro) nemoj se previse iscrpiti. Vidi ako mozete nesto slicno urediti kao sto ti je mare spomenula. ;)

Deseo
05.03.2009., 22:53
evo jedno mozda malo glupo pitanje :D
koji je "dan za vjencanja" u Dubrovniku? subota ili nedjelja?:ne zna:

mare18
05.03.2009., 22:59
evo jedno mozda malo glupo pitanje :D
koji je "dan za vjencanja" u Dubrovniku? subota ili nedjelja?:ne zna:

uglavnom subota, rijetko petak..al nisam za nedjelju čula

i glupo pitanje ne postoji :)

marina.k.
06.03.2009., 08:06
I ja sam bas to mislila. :) I meni jako simpaticno zvucis. :)

Isto tako, i ja mislim da ne bi trebala nista kuhati, ipak se trebas odmoriti i biti spremna za svoj dan. Kad se meni rodica udavala pred nekliko godina, ja sam bila ta koja im je od utorka - petka vece bila na ruci non stop, za njeno vjencanje u 8 u vece (naravno subota) sam bila totalno iscrpljena, (ipak sam ostala budna do 3 u jutro) nemoj se previse iscrpiti. Vidi ako mozete nesto slicno urediti kao sto ti je mare spomenula. ;)

a znam,tako je bilo i meni kad se zenio brat od buduceg!
vi dolje niste normalni:)ljudi vam cijeli tjedan defiliraju,a u četvrtak prije svadbe,kad je bila momačka,došlo je 120ljudi:eek:
prava mala svadba!

marina.k.
06.03.2009., 08:09
dobro jutro mare:mig:
sad kad gledam,možda ta hrana i neće biti problem jer u čet.je momačka dakle hrane ima za sve,u pet.će valjda ostati nešto od čet.a sub.je svadba pa opet dosta hrane i u ned. za papati ono što ostane od svadbe,hahaha:top:

marina.k.
06.03.2009., 08:16
e da još sam vas htjela pitati za pozivnice,koliko ih vi plaćate jer ja sam tu prošla super jeftino(bar mislim)
Kod nas u Zg ima jedna tiskara gdje je ja mislim najskuplja pozivnica 3,6kn,uglavnom ja sam 100poz.i 100zahv.platila 810kn!

mare18
06.03.2009., 09:28
e da još sam vas htjela pitati za pozivnice,koliko ih vi plaćate jer ja sam tu prošla super jeftino(bar mislim)
Kod nas u Zg ima jedna tiskara gdje je ja mislim najskuplja pozivnica 3,6kn,uglavnom ja sam 100poz.i 100zahv.platila 810kn!

dobro jutro:D

zezaš?? 3,66 kn:s:s:s

nisam još gledala, ali čula sam da su oko 10 kn pa čak i više pogotovo zahvalnice sad mi je to :eek:

bit će hrane :klopa:, marina, ne brini!!! neće nitko gladan ostat..ti te dane na manikuru, pedikuru, masažu, :raspa: kakvo kuhanje...:mig:

bluexena76
06.03.2009., 10:12
dobro jutro:D

zezaš?? 3,66 kn:s:s:s

nisam još gledala, ali čula sam da su oko 10 kn pa čak i više pogotovo zahvalnice sad mi je to :eek:

bit će hrane :klopa:, marina, ne brini!!! neće nitko gladan ostat..ti te dane na manikuru, pedikuru, masažu, :raspa: kakvo kuhanje...:mig:

Ma tako je, opusti se te dane!!!

Cure, koliko prije cete poslati pozivnice?

mare18
06.03.2009., 10:17
Ma tako je, opusti se te dane!!!

Cure, koliko prije cete poslati pozivnice?

a većinu posla će obaviti moji roditelji:p
oni žele da se to osobno preda svima pa sam im ja rekla da im onda to drage volje prepuštam i nek slobodno posjećuju svu rodbinu i uruće im osobno poziv tako da to njima davam na volju kad će, a ja ću svojim prijateljima nekih mjesec i po prije svadbe..počet ću dijetliti negdje 20.07.

bluexena76
06.03.2009., 10:30
a većinu posla će obaviti moji roditelji:p
oni žele da se to osobno preda svima pa sam im ja rekla da im onda to drage volje prepuštam i nek slobodno posjećuju svu rodbinu i uruće im osobno poziv tako da to njima davam na volju kad će, a ja ću svojim prijateljima nekih mjesec i po prije svadbe..počet ću dijetliti negdje 20.07.

Aaah, OK, hvala. ;)

marina.k.
06.03.2009., 10:34
ja ću svoje početi djeliti u 4mj.tako da svi znaju planirati ili uzeti godišnji:)
što se tiće pozivnica ja nisam htjela davati puno kuna za to jer smo odlučili imati 2muzike(tamburaše i grupu video)ali sam na kraju jako zadovoljna sa pozivnicama bez obzira na to koliko su koštale:top:
mada ćemo mi dosta njih poslati poštom jer ne stignemo sve obići....

ciganche
06.03.2009., 10:39
ma te pozivnice i zahvalnice trebaju biti što jeftinije, ionako završe u smeću.

bluexena76
06.03.2009., 10:41
ma te pozivnice i zahvalnice trebaju biti što jeftinije, ionako završe u smeću.

Ma istina, ali ipak zelimo da izgledaju kako hocemo. ;)

Ja sam sebi zamislila u glavi!!!!! Sad to treba napraviti. ;) Imam vremena. :rofl:

marina.k.
06.03.2009., 13:07
Ja sam sebi zamislila u glavi!!!!! Sad to treba napraviti. ;) Imam vremena. :rofl:[/QUOTE]

a sta si to ti zamislila:) draga?

mare18
06.03.2009., 13:22
da se mene pita bio bi komad karte i rukom napisano:D, ili bi nazvala na telefon i rekla dođite, al eto kud svi tu i mali mujo pa ću i ja neke uzeti...al gledat ću što jeftinije...

bluexena76
06.03.2009., 13:59
Ja sam sebi zamislila u glavi!!!!! Sad to treba napraviti. ;) Imam vremena. :rofl:

a sta si to ti zamislila:) draga?[/QUOTE]

Ma zelim da je nasa slika (ili slike, jos nisam 100% odlucila) u pozadini pisanog texta. Znam da mi je to gubljenje vremena i para, ali svaku koju sam do sad vidjela mi je lijepa, ali za niti jednu nisam pomislila "To je ta!" Kad sam dragome rekla tu ideju i njemu se svidjela, ali cini mi se da me nece bas puno ni kostati, tako da cu vjerovatno na kraju i ja jeftino proci. :ne zna:

Myrka-2002
06.03.2009., 16:08

Nadam se da vi me razumijevate... Inaće sam iz Rusije.... :rolleyes:

Ako je sa pozivnicama tako to mi i s tjime isto kasnjimo.... A nismo ni pogledali niti jednu... Je li možda ko zna kakve su pozivnice u Foto Staru? Oni su ih isto imaju... Mogla bi do njih navratiti ovih dana i malo vidjeti...
Obćenito, pozivnice su skupe još kad ih treba puno i većina ljudi ih će baciti na kraju... ali bez obzira na sve moraju biti najlijepse i nama se sviđati!!! je li tako?

A je li momačka mora biti baš u čtvrtak? Ja bi htjela da moj svoju momačku napravi u subotu znaći tjedan dana prije... da se vrati ...i jos da barem to ne ide u zadnju minutu...

Myrka-2002
06.03.2009., 16:11
A, jos sam zaboravila rijeći da sam u ponedeljak narucila poći pogledati i probati vjenčanice u Minčeti!! Možda ima koja i za mene.....

kenza
06.03.2009., 17:16
Drage djevojke i buduće gospođe,
preletio sam malo ovaj post i izgleda da sam prvi muški u ovoj temi. Ipak, "hrabro" ću Vam pokušati dati nekoliko savjeta. Glazbenik sam i iza mene je višegodišnje iskustvo a prvi savjet je /iako malo nesvakidašnje zvuči/ da morate prvo riješiti MUZIKU (za momačko, "za po danu" i za naveče) pa onda sve ostalo. Ukoliko možete, najbolje vrijeme za ugovaranje "muzike" bi bilo godinu dana prije a sve drugo je osuđeno da se krpite sa lošijim muzičarima itd. U ovom gradu zna se 'ko je najbolji za momačke, za po danu, za naveče..... Ispod trojice za momačko i za po danu nemojte ugovarati jer će se uvijek nać' neko 'ko neće biti zadovoljan. Ljudi često puta pokušavaju štediti (što je razumljivo) pa uzimaju "dvojce" a ponekad i samo harmonikaša a onda im "naručuju" Cocu ili neke klapske pjesme pa budu nezadovoljni, ne razmišljajući koliko jedna klapa ima ljudi pjavača i svirača....... Muzika mora podnijet' jedan veliki teret i moram vam kazati da mi je svaka svadba dobar "stres" dok ne završim svoj dio posla. Mi moramo znati svirati sve: dalmatinske, slavonske, zabavne, narodne, Thompsona, ustaške ........ a sve to da bi mogli ispuniti svačiju želju i da bi svi bili zadovoljni. Ako ste "uboli" dobre muzičare i ako su Vam svatovi pijani, veseli i zadovoljno pjevaju onda Vam niko neće prigovarati što su se raspale rizi, što se dugo čeka, što se konobaru "čuje" ispod pazuha, što su patate prepečene, što je meso žilavo..... Eto ja sam ovdje pisao samo o muzici i žao mi je što ljudi shvate da je sve ovo istina tek nakon doživljenog lošeg iskustva.
Predlažem da se raspitate kod prijateljica i prijatelja po gradu koji su to muzičari kojima su oni bili zadovoljni i da to napišete ovdje na forumu. Ja sam uvjeren da ćemo se moji prijatelji i ja prepoznati u toj maloj "anketi" koja ipak može biti indikativna i doprinijeti uspjehu Vaših najsretnijih događaja u životu. Svih Vas puno pozzzzzzzzzz i želim sve najbolje u budućem životu.

marina.k.
06.03.2009., 17:24

Ma zelim da je nasa slika (ili slike, jos nisam 100% odlucila) u pozadini pisanog texta. Znam da mi je to gubljenje vremena i para, ali svaku koju sam do sad vidjela mi je lijepa, ali za niti jednu nisam pomislila "To je ta!" Kad sam dragome rekla tu ideju i njemu se svidjela, ali cini mi se da me nece bas puno ni kostati, tako da cu vjerovatno na kraju i ja jeftino proci. :ne zna:[/QUOTE]

tu u ovoj tiskari isto imaju takve poz.i opet ne znam jesu li vise od 5kn,javi ako budes trebala sto..

kenza
06.03.2009., 17:24

Ako je sa pozivnicama tako to mi i s tjime isto kasnjimo.... A nismo ni pogledali niti jednu... Je li možda ko zna kakve su pozivnice u Foto Staru? Oni su ih isto imaju... Mogla bi do njih navratiti ovih dana i malo vidjeti...
Obćenito, pozivnice su skupe još kad ih treba puno i većina ljudi ih će baciti na kraju... ali bez obzira na sve moraju biti najlijepse i nama se sviđati!!! je li tako?

A je li momačka mora biti baš u čtvrtak? Ja bi htjela da moj svoju momačku napravi u subotu znaći tjedan dana prije... da se vrati ...i jos da barem to ne ide u zadnju minutu...

Pogledajte za pozivnice u Tiskaru Alfa2 ili Tiskara Pavleković ili Tiskara Prizma a momačka može biti u subotu tjedan dana prije ili kad poželite.

mare18
06.03.2009., 17:40
Drage djevojke i buduće gospođe,
preletio sam malo ovaj post i izgleda da sam prvi muški u ovoj temi. Ipak, "hrabro" ću Vam pokušati dati nekoliko savjeta. Glazbenik sam i iza mene je višegodišnje iskustvo a prvi savjet je /iako malo nesvakidašnje zvuči/ da morate prvo riješiti MUZIKU (za momačko, "za po danu" i za naveče) pa onda sve ostalo. Ukoliko možete, najbolje vrijeme za ugovaranje "muzike" bi bilo godinu dana prije a sve drugo je osuđeno da se krpite sa lošijim muzičarima itd. U ovom gradu zna se 'ko je najbolji za momačke, za po danu, za naveče..... Ispod trojice za momačko i za po danu nemojte ugovarati jer će se uvijek nać' neko 'ko neće biti zadovoljan. Ljudi često puta pokušavaju štediti (što je razumljivo) pa uzimaju "dvojce" a ponekad i samo harmonikaša a onda im "naručuju" Cocu ili neke klapske pjesme pa budu nezadovoljni, ne razmišljajući koliko jedna klapa ima ljudi pjavača i svirača....... Muzika mora podnijet' jedan veliki teret i moram vam kazati da mi je svaka svadba dobar "stres" dok ne završim svoj dio posla. Mi moramo znati svirati sve: dalmatinske, slavonske, zabavne, narodne, Thompsona, ustaške ........ a sve to da bi mogli ispuniti svačiju želju i da bi svi bili zadovoljni. Ako ste "uboli" dobre muzičare i ako su Vam svatovi pijani, veseli i zadovoljno pjevaju onda Vam niko neće prigovarati što su se raspale rizi, što se dugo čeka, što se konobaru "čuje" ispod pazuha, što su patate prepečene, što je meso žilavo..... Eto ja sam ovdje pisao samo o muzici i žao mi je što ljudi shvate da je sve ovo istina tek nakon doživljenog lošeg iskustva.
Predlažem da se raspitate kod prijateljica i prijatelja po gradu koji su to muzičari kojima su oni bili zadovoljni i da to napišete ovdje na forumu. Ja sam uvjeren da ćemo se moji prijatelji i ja prepoznati u toj maloj "anketi" koja ipak može biti indikativna i doprinijeti uspjehu Vaših najsretnijih događaja u životu. Svih Vas puno pozzzzzzzzzz i želim sve najbolje u budućem životu.

zahvaljujemo ti što se brineš...

što se tiće muzike po gradu, već smo se raspitali i moram priznat da nisam za nikog čula da su "vau", ne znam iz kojeg si benda pa neću imenovati nikoji da nebi koga uvrijedila, al zato moram reći da sam za svaku grupu, duo, trio i sl. čula i mana i vrlina te se nismo odlučila za nikoga iz grada upravo iz tog razloga...et, jedino bi se za momačko-djevojačku dalo razmisliti, ali za to smo planirali DJ-a..pa ako imaš koga za preporučiti reci...a i gdje se vaš bend može poslušati pa da čujemo te najbolje :mig:

mare18
06.03.2009., 17:48

Rusija!!! Super!! ma razumijemo mi tebe sve:)

može momačka i djevojačka biti kad ti želiš!!! ja je čak namjeravam napraviti i 15-20 dana prije zbog drugih razloga...naime, tjedan dana prije ne mogu jer mi neki bitni ljudi neće moći doći, upitno je i kad će mi kuma moći doći jer nije iz istog grada ko i ja pa radi posla...tako da možda bude čak i u ljeto, negdje u 8 mjesecu kad su mi tu svi dragi ljudi, jer neki žive u zagrebu i nezgodno im je dolaziti dva tjedna prije svadbe, pa opet na svadbu...taj tjedan pred svadbu, naročito četvrtak neće sigurno biti prvo zato što će mi biti kroz kuću gužva i naravno svi očekuju viditi mladu, a i zato jer se ja želim odmoriti ta dva dana pred svadbu, a ne lumpovati do zore.:D ti je napravi kad tebi odgovara..:rofl:

kenza
06.03.2009., 18:22
@mare18
Drago mi je što si se javila i moram ti reći da ne želim da ovo neko shvati kao reklamu jer stvarno u ovom segmentu imamo dosta posla. Ja sam godinama već prisutan na internetu i ovo mi dođe kao normalan način komunikacije. Ne "dolazim" iz benda, moja ekipa svira momačke i "pratnju" po danu, inače nastupamo kao kvartet ili trio recimo, subotom smo u Župi u Pizzeriji Flamingo. Što se tiče i "DJ" moze biti dobar izbor za momačko/djevojačko. Ovisi sve o "strukturi" pozvanih, dobi života od-do ...... Kada sam spomenuo "strukturu" mislio sam jeli ekipa "izgrada", jesu li "župjani", "konavjani", primorci, hercegovci, o''kle je mladi, o''kle je mlada, koja je ekipa, jeli "bila boja" ili "košulja plava, ili je sve skupa "veliki mix" itd. Hvala ti na ovome: "pa da čujemo te najbolje", nije puno ali čovjeka veseli! Ako bi meni bilo dozvoljeno govoriti o "najboljima" onda bi za naveče bio Band Taliri iako je o ukusima teško raspravljati.
Pozdrav.

marina.k.
06.03.2009., 18:52
@mare18
Drago mi je što si se javila i moram ti reći da ne želim da ovo neko shvati kao reklamu jer stvarno u ovom segmentu imamo dosta posla. Ja sam godinama već prisutan na internetu i ovo mi dođe kao normalan način komunikacije. Ne "dolazim" iz benda, moja ekipa svira momačke i "pratnju" po danu, inače nastupamo kao kvartet ili trio recimo, subotom smo u Župi u Pizzeriji Flamingo. Što se tiče i "DJ" moze biti dobar izbor za momačko/djevojačko. Ovisi sve o "strukturi" pozvanih, dobi života od-do ...... Kada sam spomenuo "strukturu" mislio sam jeli ekipa "izgrada", jesu li "župjani", "konavjani", primorci, hercegovci, o''kle je mladi, o''kle je mlada, koja je ekipa, jeli "bila boja" ili "košulja plava, ili je sve skupa "veliki mix" itd. Hvala ti na ovome: "pa da čujemo te najbolje", nije puno ali čovjeka veseli! Ako bi meni bilo dozvoljeno govoriti o "najboljima" onda bi za naveče bio Band Taliri iako je o ukusima teško raspravljati.
Pozdrav.
a u župi se pjeva,onda tocno znam kako to zvuci!:top:
Moj buduci je od tamo pa smo par puta bili tamo...
meni se osobno ne svidja harmonika jer je preskupa,a tesko da ce harmonikas potegnuti sam sve,ali eto to je obicaj kod vas dolje.Nama ce na momackoj svirati tamburasi:Dtako da sam bas sretna

bluexena76
06.03.2009., 19:06
Ma zelim da je nasa slika (ili slike, jos nisam 100% odlucila) u pozadini pisanog texta. Znam da mi je to gubljenje vremena i para, ali svaku koju sam do sad vidjela mi je lijepa, ali za niti jednu nisam pomislila "To je ta!" Kad sam dragome rekla tu ideju i njemu se svidjela, ali cini mi se da me nece bas puno ni kostati, tako da cu vjerovatno na kraju i ja jeftino proci. :ne zna:

tu u ovoj tiskari isto imaju takve poz.i opet ne znam jesu li vise od 5kn,javi ako budes trebala sto..[/QUOTE]

Aaaa super, bas si draga. ;)
To cemo bas poceti gledati vjerovatno poslije Uskrsa. Nasla sam dvije stranice na internetu, ali stvarno ne znam koliko su, to sam za sad samo "letom" pogledala. ;)

bluexena76
06.03.2009., 19:16

Ma tako je, sve te razumijemo. ;)

K'o sto su neki vec spomenuli, mozes momacko/djevojacko kad ti god odgovara. Ja sve mislim imati dva puta, jednom u Engleskoj i onda opet cetvrtak prije svadbe, tako cu sve vidjeti, i one koji mi nece moci doci. Ma ne znam!!! Ma ja bi od sad svake sedmice ludovala!!!!! :jumping:

Myrka-2002
06.03.2009., 19:23
Pogledajte za pozivnice u Tiskaru Alfa2 ili Tiskara Pavleković ili Tiskara Prizma a momačka može biti u subotu tjedan dana prije ili kad poželite.

Hvala Vama na info za pozivnice, bas nama je to sad hitno... sve cemo tiskare obici i izobrati tu našu jedinu pozivnicu!!

Za muziku potpuno sa Vama slazem se, ona je u taj dan najvaznija... puno ce biti razlicite glazbe taj dan... i garmonikaši kome i tamburaši i crkovna i vecernja... ali svaka mora biti jako dobro! :gitara:
Mi smo svoj bend narucili prvimi odma nakon toga sto smo utvrdili datum, a vot za garmonikase jos razmisljamo... pa cemo obavezno poci poslusati i Vas... i nadam se da cemo i kontaktirati..

me in honey
06.03.2009., 19:36
Molim bez daljnjeg reklamiranja benda, za to koristite PMove. Hvala.

marina.k.
07.03.2009., 08:51
draga myrka i sve ostale pogledajte tiskaru hlad tamo sam ja uzela i sve se s njima moze dogovoriti,zasto da placate puuuno ako mozezte proci jeftinije,ja vam ih posaljem:)poštom ili donesem!ako treba...

bluexena76
10.03.2009., 07:13
Bok Cure, nadam se da ste imale lijep vikend. ;)
Zanima me sto cete sa stolovima. Sve trazim visoki drzac brojeva (hocete li to imati?), ali nikako da vidim jedan gdje pomislim "to je taj!" Vazno je da je visok, mozda nekih pola metara.

mare18
10.03.2009., 07:56
Zanima me sto cete sa stolovima. Sve trazim visoki drzac brojeva (hocete li to imati?), ali nikako da vidim jedan gdje pomislim "to je taj!" Vazno je da je visok, mozda nekih pola metara.

hehehe, o emu ti sve razmišljaš?? :) ja nisam o tome ni razmišljala, valjda će u hotelu imati neki..ma nemoj se zamarati tim sitnicama...

bluexena76
10.03.2009., 08:55
hehehe, o emu ti sve razmišljaš?? :) ja nisam o tome ni razmišljala, valjda će u hotelu imati neki..ma nemoj se zamarati tim sitnicama...

Da samo vidis koliko toga imam isprintano doma. ;) Stol jos nisam skroz rijesila u glavi, imam par ideja, ali sve skupa ne ide, pa se moram odluciti za jednu i onda sve uskladiti, ali taj drzac mi je momentalno glavni. Bas cu pitati tavernu da vidim sto oni imaju. ;)

mare18
10.03.2009., 11:28
Da samo vidis koliko toga imam isprintano doma. ;) Stol jos nisam skroz rijesila u glavi, imam par ideja, ali sve skupa ne ide, pa se moram odluciti za jednu i onda sve uskladiti, ali taj drzac mi je momentalno glavni. Bas cu pitati tavernu da vidim sto oni imaju. ;)

a ja što se toga tiće još ništa nisam u glavi riješila...ne znam ni cvijeće koje ću ništa...mislim da ću to prepustiti cvjećarki i onima u hotelu..jednostavno sam tukac za takve stvari...

Myrka-2002
10.03.2009., 13:05

Ma zelim da je nasa slika (ili slike, jos nisam 100% odlucila) u pozadini pisanog texta. Znam da mi je to gubljenje vremena i para, ali svaku koju sam do sad vidjela mi je lijepa, ali za niti jednu nisam pomislila "To je ta!" Kad sam dragome rekla tu ideju i njemu se svidjela, ali cini mi se da me nece bas puno ni kostati, tako da cu vjerovatno na kraju i ja jeftino proci. :ne zna:[/QUOTE]

Mi smo baš u subotu dobili jednu pozivnicu za vjenčanje iz Americi. Jako lijepa, crveno-crna, na prvoj je stranici slika mladenca.... interesantno i lijepo...:)

Myrka-2002
10.03.2009., 13:21
Rusija!!! Super!! ma razumijemo mi tebe sve:)

može momačka i djevojačka biti kad ti želiš!!! ja je čak namjeravam napraviti i 15-20 dana prije zbog drugih razloga...naime, tjedan dana prije ne mogu jer mi neki bitni ljudi neće moći doći, upitno je i kad će mi kuma moći doći jer nije iz istog grada ko i ja pa radi posla...tako da možda bude čak i u ljeto, negdje u 8 mjesecu kad su mi tu svi dragi ljudi, jer neki žive u zagrebu i nezgodno im je dolaziti dva tjedna prije svadbe, pa opet na svadbu...taj tjedan pred svadbu, naročito četvrtak neće sigurno biti prvo zato što će mi biti kroz kuću gužva i naravno svi očekuju viditi mladu, a i zato jer se ja želim odmoriti ta dva dana pred svadbu, a ne lumpovati do zore.:D ti je napravi kad tebi odgovara..:rofl:

Hvala! Nadam se ...da ću za koje desetljeće postati prava dubrovkinja!:D

Glupa sam... naravno da možeš napraviti momačku i djevojačku kako tebi odgovara... A moj Dragi čeka svoju momačku mislim čak i više nego dan samog vjenčanja jer tad će biti njegova najomiljena elektronska muzika i tada će on uživati. Nama će biti verovatna standartno - prvo mužki i ženski posebno, a na kraju svi skupo... a možda i nije tako.... ko će to sad znati... ali u glavnom bit će ludo!!:D

Myrka-2002
10.03.2009., 13:29
draga myrka i sve ostale pogledajte tiskaru hlad tamo sam ja uzela i sve se s njima moze dogovoriti,zasto da placate puuuno ako mozezte proci jeftinije,ja vam ih posaljem:)poštom ili donesem!ako treba...

Hvala te marina.k. na info i pomoći... pogledat ćemo poz. na njihovom sajtu.... a nećemo te gnjaviti za dostavu... ako odlucim za te poz. naći ćemo nekog našeg gostiju koji iz Zg. ... nek i on malo mući...:D Još jednom hvala!

Myrka-2002
10.03.2009., 13:38

Stvarno si o svemu razmišljaš....:) Mi ćemo obavezno imati ove držače... ali to nama ima hotel (Palace)... ne znam pravda još kako su izgleda... ali to ću vidjeti sa njma kasnije... i koji su sve imaju vaze za cvijeće i držaći i svijećnjaci....

mare18
10.03.2009., 15:07
Stvarno si o svemu razmišljaš....:) Mi ćemo obavezno imati ove držače... ali to nama ima hotel (Palace)... ne znam pravda još kako su izgleda... ali to ću vidjeti sa njma kasnije... i koji su sve imaju vaze za cvijeće i držaći i svijećnjaci....

super!!! onda i ja riješila držače :D i meni je Palace pa će oni to srediti:rofl:

Otprilike ista
11.03.2009., 12:20
Bok cure!

Evo da vam se opet malo javim :) i postavim pitanjce - jeste li razmislajle o prijevozu do crkve? Hocete li unajmit nesto ili??

Eh, cini mi se da sam procitala da netko ima problema s parkiranjem i da trazi crkvu s parkingom - mislim da crkva u Gruzu nije bas dobra jer je u Gruzu ludnica s parkingom kad je sezona... brodovi, cruseri... Mislim da kod Mihajla ima mjesta za parking.. ali nisam sigurna.. :nezna:

Ja jos uvijek nisam nista sredila za vjencanje (nisam nasla ni vjencanicu koja mi se svida), ali bar sam smirena i usredotocena na ucenje otkad smo odlucili ne radit svadbu..

Ali citam vas i veselim se vasim pripremama ;)

ciganche
11.03.2009., 20:02
super!!! onda i ja riješila držače :D i meni je Palace pa će oni to srediti:rofl:

taj palace stvarno sve sređuje?!

mare18
11.03.2009., 21:22
taj palace stvarno sve sređuje?!

eto ima bit da da! meni su rekli da će staviti presvlake na stolice, da imaju neke vaze i svijeće pa da izaberem, da će napraviti brojeve za stolove i jelovnike tiskati i raspored sjedenja na ulazu i da će njihova dekoraterka ukrašavati salu..pa onda je to stvarno sve...:)

Myrka-2002
12.03.2009., 08:09
eto ima bit da da! meni su rekli da će staviti presvlake na stolice, da imaju neke vaze i svijeće pa da izaberem, da će napraviti brojeve za stolove i jelovnike tiskati i raspored sjedenja na ulazu i da će njihova dekoraterka ukrašavati salu..pa onda je to stvarno sve...:)

Ja sam razumjela da oni te samo dekoriraju stol mladenaca besplatno, a sve druge stolove isto oni moraju dekorirati ali svak stol se naplacuje....

Myrka-2002
12.03.2009., 10:02
Bok cure!

Evo da vam se opet malo javim :) i postavim pitanjce - jeste li razmislajle o prijevozu do crkve? Hocete li unajmit nesto ili??

Eh, cini mi se da sam procitala da netko ima problema s parkiranjem i da trazi crkvu s parkingom - mislim da crkva u Gruzu nije bas dobra jer je u Gruzu ludnica s parkingom kad je sezona... brodovi, cruseri... Mislim da kod Mihajla ima mjesta za parking.. ali nisam sigurna.. :nezna:

Ja jos uvijek nisam nista sredila za vjencanje (nisam nasla ni vjencanicu koja mi se svida), ali bar sam smirena i usredotocena na ucenje otkad smo odlucili ne radit svadbu..

Ali citam vas i veselim se vasim pripremama ;)

Što to znaći "otkad smo odlucili ne radit svadbu"?! ... Vi ćete ipak izobrati dan, otići u crkvu ili matični ured ne znam, kupiti prstene, cvijeće, sredi se, poći na večeru, dobiti čestitke od rodbine i prijatelja... a što ovo ako nije svadba? To je svadba!!! Samo za užij krug ljudi, proslava sama za Vas i najbljiže... To je jako lijepa i romantična svadba!:)

Za prijevoz mi ćemo iznajmiti koje lijepo auto. Ali još nismo odlućili koje i kod koga...

mare18
12.03.2009., 17:55
Ja sam razumjela da oni te samo dekoriraju stol mladenaca besplatno, a sve druge stolove isto oni moraju dekorirati ali svak stol se naplacuje....

je, stol mladenaca je poklon hotela, a ovo normalno plačaš sve zavisi što želiš..

bluexena76
13.03.2009., 11:43
je, stol mladenaca je poklon hotela, a ovo normalno plačaš sve zavisi što želiš..

Bas me zanima da li ce i moje mjesto imati sve na raspolaganju. Ako ne, uvijek mogu poci u Palace. ;)

Ma zezam se, drago mi je da sam vas pitala, sad znam sto trebam njih pitati, lista je svaki dan sve duza i duza, na kraju ce mi reci da su bukirani do 2011!!!!! hahahahaha ;)

Deseo
13.03.2009., 17:19
jel stoji sajam vjencanja 11-og i 12-og aprila u revelinu?
ja bih taaaaaaaaaaako rado da dodjem :cerek:

manjgura2
13.03.2009., 22:22
za sve one koji žele Dubrovnik kao romantično mjesto za vjenčanja javljam da i mi organiziramo sajam/festival vjenčanja...u Dubrovniku,u tvrđavi Revelin 11.i 12. travnja!

manjgura2
13.03.2009., 22:24
za sve one koji se žele vjenčat u Dubrovniku u budućnosti javljam da ćemo i mi imati sajam/festival vjenčanja 11. i 12.4 u tvrdjavi Revelin

manjgura2
13.03.2009., 22:27
to je dobar termin jer je za uskrsni dugi vikend...samo dodji..ulaz je besplatan i svi su dobrodošli...tko želi vidjeti,što Dubrovnik nudi za vjenčanja....cattering,hoteli,cvjećari,fotografi,z latari,vjenčanice,odijela,cipele,agencije...trebal o bi biti dobro...tvrdjava Revelin je super mjesto ...nije zamišljenoi kao klasičan sajam...ima događanja,revija i promocija....

manjgura2
13.03.2009., 22:33
Bas me zanima da li ce i moje mjesto imati sve na raspolaganju. Ako ne, uvijek mogu poci u Palace. ;)

Ma zezam se, drago mi je da sam vas pitala, sad znam sto trebam njih pitati, lista je svaki dan sve duza i duza, na kraju ce mi reci da su bukirani do 2011!!!!! hahahahaha ;)

..ja ti predlažem vjenčanje na otvorenom,ako ga želiš raditi u Dubrovniku..to je cool...a uopće nije tako skupo...cijene su pale..iskoristi recesiju....

bluexena76
14.03.2009., 09:03
..ja ti predlažem vjenčanje na otvorenom,ako ga želiš raditi u Dubrovniku..to je cool...a uopće nije tako skupo...cijene su pale..iskoristi recesiju....

Hvala na savjetu. Tako nesto sam i razmisljala. ;)

manjgura2
14.03.2009., 13:45
Hvala na savjetu. Tako nesto sam i razmisljala. ;)

..ne znam koliko će vas biti....imaš najmanje 5 odličnih cattering agencija po Dubrovniku...rade sve..dogovaraš hranu i sama smišljaš meni..pa tako i cijenu....kad si na nekom super mjestu,na nekoj plaži,parku...zidinama..ne trebaš skupu dekoraciju stolova....mjesto je samo po sebi lijepo....štediš na dekoraciji....tu trebaš jedino uložiti u dobru glazbu,za dobru atmosferu i to ti je pun pogodak...vrhunska zabava za pamćenje.....

mare18
14.03.2009., 14:26
dobro je manjgura2 ovo ti nije mjesto za reklame...a i nemoj dovoditi u zabludu druge cure...

manjgura2
14.03.2009., 15:28
..kakve zablude...pojasni..samo sam vam velikodušno ponudila dobre ideje....

mare18
14.03.2009., 16:12
..kakve zablude...pojasni..samo sam vam velikodušno ponudila dobre ideje....

te velikodušne ideje smo već davno utvrdili, to bi znala da si pogledala prijašnje postove, a iz tvojih postova evidentno je da ili imaš kakvu agenciju za organiziranje vjenčanja ili sudjeluješ u organizciji sajma..a kad već želiš objašnjenje vezano za zablude izvoli par njih jer neda mi se naširoko pisati o tome ovdje:
1. po pitanju cijena, ovo "iskoristi recesiju-cijene padaju" ti ne stoji jer recesija još uvijek nije utjecala na cijene bilo čega vezano za vjenčanje u dubrovniku
2. organizirati na otvorenom nije skupo, 5 odličnih cateringa (molim te nabroji ih živo me zanima koji su vrhunski majstori za catering), ne trebaš skupe dekoracije i sl.:
organizacija na otvorenom dođe (a provjereno je) skuplje...primjerice zidine koje spominješ trebaš naravno platiti, potom za to i organizirati catering (minimalna cijena po osobi za catering je 550 kn) i kad zbrojiš to dvoje dođe ti sigurno i oko 100 eura po osobi
3. tko želi vidjeti,što Dubrovnik nudi za vjenčanja....cattering,hoteli,cvjećari,fotografi,z latari,vjenčanice,odijela,cipele,agencije...trebal o bi biti dobro...tvrdjava Revelin je super mjesto ...nije zamišljenoi kao klasičan sajam...ima događanja,revija i promocija....
e na ovo sam umrla od smijeha...volim dubrovnik, ali po pitanju organizacije bilo čega je nesposoban grad...
zlatari....nabroji neke molim te...nadam se da ne misliš da one silne zlatarčiće po gradu??? jesi ikad pogledala što nude..naročito vjenčane prstene...
vjenčanice...misliš na NN bride?? to nazivaš vjenčanicama? eto jedino ako sposa bude izlagala...a koji su ostali butici s vjenčanicama?
revije.....divota..nadam se bar da će ih ovaj put prilagoditi našim tzv. manekenkama...(suziti ili proširiti) ako ne bar ćemo se opet imati kome nasmijati.
odijela...a gdje to ima kupit odijela za vjenčanje u dubrovniku?? varteks i mura:rofl:
eto ima još toga, al ne da mi se...uglavnom ovdje iznosimo realne stvari vezano za vjenčanja u dubrovniku...i bez reklama molim...

manjgura2
14.03.2009., 16:35
...vidim...dobro ti ide s informacijama....preporučit ću te u produkcijski tima festivala....velikim dijelom imaš pravo....nisam direktno u industriji vjenčanja,ali mi je muka gledati da su mlade cure tako neinventivne,i da se svako vjenčanje završi u trećerazrednim salama...a ponekad je zaista potrebno samo malo više kreativnosti.....ne nužno novaca.....ali uvijek je bilo pitanje izbora....što netko želi....ja to poštivam...bez ljutnji.... btw.sasvim slučajno sam tu....

manjgura2
14.03.2009., 16:49
...vezano za hranu....i cattering,uz predpostavku,da smo davno iza sebe ostavili meni s hladnim, juhom i pečenjem...i da na vjenčanje ne idemo izgladnjeli i željni mesine ...predpostavlja se da nam taj događaj vjenčanja treba biti jedan kompletniji doživljaj svih osjetila..ne samo nepca...lijepo okruženje,fina atmosfera, dobra glazba,dobro društvo.....predpostavljam da se slažeš....ako to treba biti jedan poseban romantičan dan,koji će u svima izazavati pozitivne emocije......onda sasvim drugačije pristupaš organizaciji vjenčanja....o tome sam vam htjela pisati.....a ne reklamirati bilo koga.....

mare18
14.03.2009., 16:52
...ali mi je muka gledati da su mlade cure tako neinventivne,i da se svako vjenčanje završi u trećerazrednim salama...a ponekad je zaista potrebno samo malo više kreativnosti.....ne nužno novaca.....ali uvijek je bilo pitanje izbora....što netko želi....ja to poštivam...bez ljutnji.... btw.sasvim slučajno sam tu....

...svi mi imamo snove, ali snovi su jedno, a realnost drugo...vidit ćeš kad budeš u pripremama...

bluexena76
14.03.2009., 17:13
Mare, ma super si. ;) Uvijek me nasmijes.
Sto se tice sajma, ne vjerujem da ce biti nista posebno, ali bit ce lijepo vidjeti sto se u nas ima za ponuditi.
Mene momentalno samo jos dvije stvari zanimaju i to je fotograf (mada mislim da sam i to nasla, hvala Mare ;) ) i moram vidjeti za tortu, a sve drugo je vise manje sredjeno, a kad sam rekla da sam razmisljala o otvorenome, jesam,jer gdje ce mi svadba biti, mogla bi odluciti da mi bude vani ili unutra, ali to sigurno nisu zidine, mada su lijepe, nisu mi pri srcu k'o sto je mjesto koje sam nasla. ;)

manjgura2
14.03.2009., 17:24
Sto se tice sajma, ne vjerujem da ce biti nista posebno, ali bit ce lijepo vidjeti sto se u nas ima za ponuditi.
Mene momentalno samo jos dvije stvari zanimaju i to je fotograf (mada mislim da sam i to nasla, hvala Mare ;) ) i moram vidjeti za tortu, a sve drugo je vise manje sredjeno, a kad sam rekla da sam razmisljala o otvorenome, jesam,jer gdje ce mi svadba biti, mogla bi odluciti da mi bude vani ili unutra, ali to sigurno nisu zidine, mada su lijepe, nisu mi pri srcu k'o sto je mjesto koje sam nasla. ;)

tooooooooo..mjesto koje ti je pri srcu....to je najljepši odabir.....bravoooooo

manjgura2
14.03.2009., 17:31
...svi mi imamo snove, ali snovi su jedno, a realnost drugo...vidit ćeš kad budeš u pripremama...
..mara...
..nikad ne odustaj od snova ....

mare18
14.03.2009., 17:57
..mara...
..nikad ne odustaj od snova ....

da...

evo ja bi nas dvoje....evo na lokrumu...šetamo...on me odvede na tvrđavu...ja ne znam što se događa, obični dan, ljeto...na tvrđavi nas čekaju kumovi, ja ????...dolazi svečenik...vjenčanje..ta na na na, ta na na na...iza toga postavlja se stol...večerica lagana....iznenađenje....madonna svira samo za nas....
mislim, eto sna...jel ostvariv?? nije..naravno....

vidiš, treba realno sagledati mogućnosti, a ne odmah optuživati mlade cure da nisu kreativne ili inventivne...i završe u trećerazrednim hotelima jer im mogućnosti tako diktiraju...

ne kažem da sam ja među njima...moj je prvorazredni hotel:D bar meni...mogla sam i napraviti negdje na otvorenom, plaža, romantika...a de mi nađi plažu na kojoj će stati 300 ljudi i odoh odma tamo:D a ja želim sve te ljude na mojoj svadbi

mare18
14.03.2009., 18:03

bluexena super!!! znači skoro sve je sređeno!!!! baš mi je drago:cerek::cerek:

Myrka-2002
15.03.2009., 09:46
...vidim...dobro ti ide s informacijama....preporučit ću te u produkcijski tima festivala....velikim dijelom imaš pravo....nisam direktno u industriji vjenčanja,ali mi je muka gledati da su mlade cure tako neinventivne,i da se svako vjenčanje završi u trećerazrednim salama...a ponekad je zaista potrebno samo malo više kreativnosti.....ne nužno novaca.....ali uvijek je bilo pitanje izbora....što netko želi....ja to poštivam...bez ljutnji.... btw.sasvim slučajno sam tu....

Hvala ti da posećaš nas na sajm u Revelinu :), mi smo znamo o tome i svaka od nas će ići i pogledati što tamo se nudi.... Ali neće za nas biti veliko otvaranje rasveta ili nešto drugo, jer mi i tako već znamo o svemu :)...

Samo ne moj misliti da mi i druge cure nismo kreativne, prvo da vidiš da su jako informirovani ... a drugo da imaju puno ideja, i misli o svemu i o svakom djetalju.... mogu te reći da i mene glava puca od razlićitih ideja... misliš da svaka od nas nije razmišljala i o vjenčanju na otvorenom... ja sam bila na par takvih i oni isto imaju svoje loše strane... prvo sve će te gosti rastrčati se po cijeloj plaži, ko spava, ko ljubi se, ko puši i td i td... druga ja nisam baš volim hranu catering... treća ispucali su mene komarci, čtvrta nas već u 3 noći počali istjerati jer glaza smjeta stanovnicima i gostima hotela ..... a ako to još moje vjenčanje zašto bi ja mislila bit će kiša ili neće?

Tako mogu misliti da ti nisi još udana i još tebi vjenčanje samo kao san.... i ja sam tako mislila sve dok mene ne ostalo do vjenčanja manje od 4 mjeseca ... veruj mi sad je već nema mjesta za snove... sad je mjesto prakse i novaca... ali i sad uživam :D... treba biti realan u svemu i životu tako i u pripremama za vjenčanje... ako bi ja imala 100 ljudi na vjenčanju ja bi napravila vatromet, ali ja imam 300 ljudi i vatrometa neće biti.... ali mene je važnije da dođu što više mojih prijatelja i rodbine da budu sa mnom taj dan nego 5 min vatromet i priči o njemu... isto tako i hrana... ti govoriš da gosti ne idu na vjenčanje izgladnjeli a što kažeš ako moje vjenčanje poćine u 14.00 popodne sa skupom svatova a večera u hotelu bit će u 21.00 ... još misliš da nisu izgladnjeli i da hrana nije važna i bolje da ja monudim svoim gostima pipun sa pršutom ili pećeno meso?...

Samo da sam htjela rijeći nemoj da te "bude muka gledati da su mlade cure tako neinventivne,i da se svako vjenčanje završi u trećerazrednim salama..." i nemoj misliti da si najpametnije od nas i ot tih cura... mislim i te cure htjeli neko bolje mjesto.... ali nemali možda puno para... ali to uopće NIJE VAŽNO... glavno da je bila ljubav i lijepa atmosfera i bilo im to poseban dan i romantičan....

I isto tako jako si grešiš ako misliš da ne treba novaca... za svaku ideju treba puno novaca i vrijemena, a vrijeme je isto novac...

Ako komu neće se sviđati moj odabir zale ili vjenčanice... on će to sve bolje razumijeti kad će pripremati svoje vjnečanje...:)

manjgura2
15.03.2009., 11:37
Hvala ti da posećaš nas na sajm u Revelinu :), mi smo znamo o tome i svaka od nas će ići i pogledati što tamo se nudi.... Ali neće za nas biti veliko otvaranje rasveta ili nešto drugo, jer mi i tako već znamo o svemu :)...

Samo ne moj misliti da mi i druge cure nismo kreativne, prvo da vidiš da su jako informirovani ... a drugo da imaju puno ideja, i misli o svemu i o svakom djetalju.... mogu te reći da i mene glava puca od razlićitih ideja... misliš da svaka od nas nije razmišljala i o vjenčanju na otvorenom... ja sam bila na par takvih i oni isto imaju svoje loše strane... prvo sve će te gosti rastrčati se po cijeloj plaži, ko spava, ko ljubi se, ko puši i td i td... druga ja nisam baš volim hranu catering... treća ispucali su mene komarci, čtvrta nas već u 3 noći počali istjerati jer glaza smjeta stanovnicima i gostima hotela ..... a ako to još moje vjenčanje zašto bi ja mislila bit će kiša ili neće?

Tako mogu misliti da ti nisi još udana i još tebi vjenčanje samo kao san.... i ja sam tako mislila sve dok mene ne ostalo do vjenčanja manje od 4 mjeseca ... veruj mi sad je već nema mjesta za snove... sad je mjesto prakse i novaca... ali i sad uživam :D... treba biti realan u svemu i životu tako i u pripremama za vjenčanje... ako bi ja imala 100 ljudi na vjenčanju ja bi napravila vatromet, ali ja imam 300 ljudi i vatrometa neće biti.... ali mene je važnije da dođu što više mojih prijatelja i rodbine da budu sa mnom taj dan nego 5 min vatromet i priči o njemu... isto tako i hrana... ti govoriš da gosti ne idu na vjenčanje izgladnjeli a što kažeš ako moje vjenčanje poćine u 14.00 popodne sa skupom svatova a večera u hotelu bit će u 21.00 ... još misliš da nisu izgladnjeli i da hrana nije važna i bolje da ja monudim svoim gostima pipun sa pršutom ili pećeno meso?...

Samo da sam htjela rijeći nemoj da te "bude muka gledati da su mlade cure tako neinventivne,i da se svako vjenčanje završi u trećerazrednim salama..." i nemoj misliti da si najpametnije od nas i ot tih cura... mislim i te cure htjeli neko bolje mjesto.... ali nemali možda puno para... ali to uopće NIJE VAŽNO... glavno da je bila ljubav i lijepa atmosfera i bilo im to poseban dan i romantičan....

I isto tako jako si grešiš ako misliš da ne treba novaca... za svaku ideju treba puno novaca i vrijemena, a vrijeme je isto novac...

Ako komu neće se sviđati moj odabir zale ili vjenčanice... on će to sve bolje razumijeti kad će pripremati svoje vjnečanje...:)

..ma sve ok..nisam željela nikoga uvrijediti....moja zamisao je bila za puno manje uzvanika...i ne za cjelodnevna vjenčnanja...sve ok..sve razumijem....sretno cure...

bluexena76
16.03.2009., 07:04
bluexena super!!! znači skoro sve je sređeno!!!! baš mi je drago:cerek::cerek:

:cerek::cerek:Nije jos 100%, trebam sve rezervirati kad dodem, ali tocno znam gdje moram kad. Napravila sam si raspored. :rofl:

marina.k.
17.03.2009., 12:02
ajme sto ste se raspisale,a nije me bilo samo par dana...super mi je gledati kako napreduju sve pripreme.ja sam sad u subotu kupila sav materijal za raditi cvjetove za goste,e pa fino se istrosila!
A i mogla sam naci neku jednostavniju boju za kombinirati,a ne njezno zelenu,no dobro prezivjela ja i to...:kava:
pozivnice su gotove ovaj tjedan i polako sve privodimo kraju.....a dobro i 13.6 je
tu blizuu:cerek:

Mischa
17.03.2009., 12:14

A ne mislis li da je razlog tome sto te iste curke nemaju novaca za platiti neki prvoklasni hotel i stolicu u njemu 100€:rolleyes::rolleyes::flop:

bluexena76
17.03.2009., 12:24
ajme sto ste se raspisale,a nije me bilo samo par dana...super mi je gledati kako napreduju sve pripreme.ja sam sad u subotu kupila sav materijal za raditi cvjetove za goste,e pa fino se istrosila!
A i mogla sam naci neku jednostavniju boju za kombinirati,a ne njezno zelenu,no dobro prezivjela ja i to...:kava:
pozivnice su gotove ovaj tjedan i polako sve privodimo kraju.....a dobro i 13.6 je

Aaaah super. Skoro pa je sve gotovo!!! ;)

Kakve ces cvjetice raditi i koliko ti ih treba? :)

manjgura2
17.03.2009., 19:58
A ne mislis li da je razlog tome sto te iste curke nemaju novaca za platiti neki prvoklasni hotel i stolicu u njemu 100€:rolleyes::rolleyes::flop:
..ma ne mora to biti prvoklasni hotel ili de luxe restoran...krivo...može biti i plaža....ili nečiji dobar vrt....susjedov mali restoran kojeg ćeš iznajmit na dva dana.....svakako sve košta...cijene su visoke,i kad se svi računi zbroje nije mala cifra...samo je pitanje,jesi li za taj potrošeni novac dobio vrijednost/kvalitetu....jesi li dobio prvoklasan događaj,poplavu pozitivnih emocija,dan za pamćenje...jesi li dobio ono što si zamislio.......o tome se radi...

manjgura2
17.03.2009., 20:34

imala sam prilike biti na nekoliko vjenčanja prošle godine...u petki sam najbolje jela...ugodno iznenadjena hranom...iskreno bolje nego u palaceu...

manjgura2
17.03.2009., 21:42

kakav si buket zamislila..tko ti radi cvijeće?

bluexena76
20.03.2009., 07:31
Jutro, nije me bilo par dana. Ne osjecam se najbolje.
Cure, koliko nakon vjencanja idete na medeni? I gdje cete?
Eto, zanima me. ;)

marina.k.
20.03.2009., 09:49
eto i mene napokon,jooj otisla mi maticna pa sam bila bez kompa.
isla sam prosli vikend u nabavu materijala za kitice-cvjetovi,listici i too..
sama ih radim jer je tako puuno jeftinije,uzela bijelo zelenu(ona njezni zelena)kombinaciju i moram priznati da sam se dobro namucila pogađajući nijanse svega,ali uspjelaa:top:
meni treba 170kitica,a sve im je pakirano po 144kom tako da sam morala uzeti duplo a ostat ce mi po 120kom od svega,ali eto i oni tu zarade fino!
Kako sam bila ljuta,ali ok,šta se mora mora se,tako da cu drage volje pokloniti ostatak nekoj od vas
sve sam platila oko 600kn i opet je jeftinije nego da sam uzimala gotove,imat cu 1 bijelu ruzu,1 zelenu, 2 listica,1bijelu travku,1 zelenu,i bijelo-zelenu masnu.
vec smo ih poceli raditi(slikam pa vam posaljem)
pozivnice su super ispale pa ce skoro u opticaj,hahaha

Stvarno cure mislim da se isplati raditi sam to,ako i neka nije za to ja cu vam drage volje napraviti!
Jer mi je strasno koliko uzimaju za gotove,one najobićnije su po 7kn komad
a da ne pričam malo finije i do 15kn
Ja sam na svoje stavila iza zihericu (ne znam kako se kod vas kaze)tako je puno jednostavnije,a oni to na gotovima posebno naplacuju,ne znam možda je to tako samo u Zg:ne zna:

ciganche
20.03.2009., 09:51
Eto, zanima me. ;)

odmah dan, dva nakon kada dođemo k sebi, ne znam gdje, sjest ćemo u auto pa gdje nas put odnese :cerek: vjerojatno do Toscane, čula sam sve samo pohvale

marina.k.
20.03.2009., 09:55
kakav si buket zamislila..tko ti radi cvijeće?

meni je sve bijelo zeleno tako da ce biti i buket u toj kombinaciji,svega pomalo,sa par visuljaka,cvijece mi radi jedna Vesna,ona je iz Du i super radi,ali radi doma pa je nešto povoljnija,ako ce trebati kome broj recite pa vam javim.kiss veliki

marina.k.
20.03.2009., 10:00
odmah dan, dva nakon kada dođemo k sebi, ne znam gdje, sjest ćemo u auto pa gdje nas put odnese :cerek: vjerojatno do Toscane, čula sam sve samo pohvale

a blago tebi mi ne mozemo na medeni zbog njegovog posla,ali ajde u Dubrovniku smo par dana poslije jos pa se nadam da ćemo se odmoriti:)

marina.k.
20.03.2009., 14:09

ja draga imam u neptunu svadbu,bila sam na par svadbi tamo,tako sam se i zaljubila u njega i cijelu pricu sa pogledom na more i aperitivom na terasi,cijena nije mala ide od 340kn pa na gore,ali s tim se nemoj opterecivati hrana ce biti jednako dobra i u neptunu i u petke,bitno je da ste vi veseli i sve ostalo dodje samo po sebi,hrana se pojede i zaboravi ostaje onaj osjecaj zadovoljstva i veselja koje si dozivio na nekoj svadbi...

Otprilike ista
20.03.2009., 14:31

Jooj, meni to tako romantično zvuči :cerek:

A ona sličica od Blue s ribicama mi je preprepredivna...

Mi se nismo još dogovorili ništa oko toga, ali tu se totalno razilazimo u mišljenjima - on bi negdje daleko i egzotično - Azija, a ja bi negdje bliže, na pusti otok... :rolleyes:

mare18
20.03.2009., 15:09
Jooj, meni to tako romantično zvuči :cerek:

A ona sličica od Blue s ribicama mi je preprepredivna...

Mi se nismo još dogovorili ništa oko toga, ali tu se totalno razilazimo u mišljenjima - on bi negdje daleko i egzotično - Azija, a ja bi negdje bliže, na pusti otok... :rolleyes:

mi ćemo u last minute ponedjeljak iza svadbe i vidit šta se nudi...

marina.k.
20.03.2009., 20:10
mi ćemo u last minute ponedjeljak iza svadbe i vidit šta se nudi...

a i jaaabiii,smrc:(
bas super nadam se da cete naci nešto supeeer.kiss

Skura
20.03.2009., 20:37
Eto, zanima me.

Mi ne idemo nigdje :o
MM još nije siguran koliko će moći biti odsutan sa posla zbog svadbe, a ja više godišnjeg od ovoga što sam isplanirala ne mogu uzeti...
Tako da smo odlučili se s tim ne opterećivati :zubo:

Btw, bila sa za vikend u Dbku...
Imam tortu - i to savršenu, od čokolade - i to je jedna od najboljih torti koje sam jela :cerek::cerek::cerek::cerek:
Samo da rečem da sam jako razmažena što se tiče hrane :rofl: ne može svašta u moju finu gubicu :rofl:

Imam i fotografa - po meni je najbolji u Gradu, bar od ovih foto-studija u kojima sam ja bila.
Ja sam se dogovorila s VSP videom. Svaka slika koju sam vidjela je fenomenalna. Vidi se da čovjek baš voli fotografiju i da vas ne snima da zaradi lovu. Slike mu jednostavno imaju ono nešto što druge nemaju :cerek:

I napokon sam vidjela i restoran i dogovrila detalje oko menija...

I za kraj, dogovrila se sa cvječarkom za buket - još razmišljam hoće li biti 3 kale kako sam rekla ili jedan amarilis... U svakom slučaju bit će crvenih latica ispred crkve kad mi izađemo.

Velik sam posao dolje napravila :D

mare18
20.03.2009., 21:18
Btw, bila sa za vikend u Dbku...
Imam tortu - i to savršenu, od čokolade - i to je jedna od najboljih torti koje sam jela :cerek::cerek::cerek::cerek:
Samo da rečem da sam jako razmažena što se tiče hrane :rofl: ne može svašta u moju finu gubicu :rofl:

Imam i fotografa - po meni je najbolji u Gradu, bar od ovih foto-studija u kojima sam ja bila.
Ja sam se dogovorila s VSP videom. Svaka slika koju sam vidjela je fenomenalna. Vidi se da čovjek baš voli fotografiju i da vas ne snima da zaradi lovu. Slike mu jednostavno imaju ono nešto što druge nemaju :cerek:

I napokon sam vidjela i restoran i dogovrila detalje oko menija...

I za kraj, dogovrila se sa cvječarkom za buket - još razmišljam hoće li biti 3 kale kako sam rekla ili jedan amarilis... U svakom slučaju bit će crvenih latica ispred crkve kad mi izađemo.

Velik sam posao dolje napravila :D

jeeeeeeee

bravo!!! baš mi je drago!! :jumping:

kenza
20.03.2009., 21:33
to je dobar termin jer je za uskrsni dugi vikend...samo dodji..ulaz je besplatan i svi su dobrodošli...tko želi vidjeti,što Dubrovnik nudi za vjenčanja....cattering,hoteli,cvjećari,fotografi,z latari,vjenčanice,odijela,cipele,agencije...trebal o bi biti dobro...tvrdjava Revelin je super mjesto ...nije zamišljenoi kao klasičan sajam...ima događanja,revija i promocija....
............ a biti će i odabranih glazbenika koji se bave vjenčanjima (po danu i po noći) i koji će zabavljati posjetioce.
Pozdrav curama!

Skura
20.03.2009., 21:54
jeeeeeeee

bravo!!! baš mi je drago!! :jumping:

Velik mi je kamen pao sa srca :)

I sad mi ja puuuno lakše... Sutra idemo po pizivnice i još razmišljamo da li da idemo za Uskrs dolje ili ne... :rolleyes:

kenza
20.03.2009., 21:58
@manjgura

CITIRAM: imala sam prilike biti na nekoliko vjenčanja prošle godine...u petki sam najbolje jela...ugodno iznenadjena hranom...iskreno bolje nego u palaceu... KRAJ CITATA

Možda nije baš ukusno za osobu za koju se može pretpostaviti da se bavi organizacijom vjenčanja davati komentare o hrani i navoditi ljude na primjer: u Petku a ne u Palace. Mislim da nema objekta u Dubrovniku u kojem ja nisam probao hranu pa je tako nekad /na istom mjestu ali u drugo vrijeme/ bilo super a nekad i nisam bio zadovoljan. Bio sam prije nekoliko godina na svadbi gdje se pola svatova zarazilo salmonelom, hotel nije nista naplatio a ja sam nastupao tu jos nekoliko puta i nije bilo nikakvih primjedbi niti problema s hranom. Opet smatram neukusnim da javno prozivam te ljude. Danas je ipak sve podređeno poslovici: "koliko para toliko muzike" i kada se postupa protivno poslovici obično nailaze problemi.
Pozdrav.

mare18
20.03.2009., 22:13

I sad mi ja puuuno lakše... Sutra idemo po pizivnice i još razmišljamo da li da idemo za Uskrs dolje ili ne... :rolleyes:

zašto ne? ako ništa malo uživati i posjetiti sajam!! :p

Skura
20.03.2009., 22:41
zašto ne? ako ništa malo uživati i posjetiti sajam!! :p

Zamisli uživanja kad se voziš 8 ura u petak poslije posla ili u subotu rano ujutro i u ponedjeljak se vraćaš nazad jer u utorak radiš :rofl:

Eto zašto još razmišljam :rofl:

marina.k.
20.03.2009., 22:44

super draga,nisam uhvatila koji hotel ali drago mi je da si sve sredilaa,jeeej:top:

vsp je stvarno super,i ja vidjela slike,ali ja sam uzela foto placu,doduse nisam cula da ih je neko ovdje imao ili komentirao pa se nadam da ce biti ok!

marina.k.
20.03.2009., 22:47
Maree...
jel ti imas kakvu informaciju o foto placa?Kad sam bila na razgovoru sve mi se svidjelo,ali ne znam nikoga ko ih je imao pa pitam onako...

manjgura2
20.03.2009., 23:58
@manjgura

CITIRAM: imala sam prilike biti na nekoliko vjenčanja prošle godine...u petki sam najbolje jela...ugodno iznenadjena hranom...iskreno bolje nego u palaceu... KRAJ CITATA

Možda nije baš ukusno za osobu za koju se može pretpostaviti da se bavi organizacijom vjenčanja davati komentare o hrani i navoditi ljude na primjer: u Petku a ne u Palace. Mislim da nema objekta u Dubrovniku u kojem ja nisam probao hranu pa je tako nekad /na istom mjestu ali u drugo vrijeme/ bilo super a nekad i nisam bio zadovoljan. Bio sam prije nekoliko godina na svadbi gdje se pola svatova zarazilo salmonelom, hotel nije nista naplatio a ja sam nastupao tu jos nekoliko puta i nije bilo nikakvih primjedbi niti problema s hranom. Opet smatram neukusnim da javno prozivam te ljude. Danas je ipak sve podređeno poslovici: "koliko para toliko muzike" i kada se postupa protivno poslovici obično nailaze problemi.
Pozdrav.

...uh...osjećam se prozvanom..ne organiziram vjenčanja....napisala sam samo svoje iskustvo..nisam nikoga blatila....da me pitala za ugođaj napisala bi da mi je u palaceu taj zalazak sunca iza Grebena bio nezaboravan..i glazba je bila super..možda si i ti sviro.....be cool....

kenza
21.03.2009., 10:51
Ma sve O.K!
Pozzzzzzzzzz

mare18
21.03.2009., 11:15
Zamisli uživanja kad se voziš 8 ura u petak poslije posla ili u subotu rano ujutro i u ponedjeljak se vraćaš nazad jer u utorak radiš :rofl:

Eto zašto još razmišljam :rofl:

aaaaaaaaaaaaa, sorry, nisam razmišljala o tome..ja nekako uvijek avionom idem pa zato! a to autom jest malo komplicirano, al valjda će jednom i do nas doći autocesta :rofl:

mare18
21.03.2009., 11:19
Maree...
jel ti imas kakvu informaciju o foto placa?Kad sam bila na razgovoru sve mi se svidjelo,ali ne znam nikoga ko ih je imao pa pitam onako...

jooj, ne znam ti ništa o njima...:(:( al ako si vidila slike i svidilo ti se onda je to to:)

bluexena76
21.03.2009., 13:37
Velik sam posao dolje napravila :D[/QUOTE]

Ajme SUPER!!!!! Bas mi je drago. Dosta si ti toga obavila. ;) Kad se otprilike zna sto se hoce, onda i nije problem.

Odakle ti je torta? Iz hotela?

Skura
21.03.2009., 20:40
super draga,nisam uhvatila koji hotel ali drago mi je da si sve sredilaa,jeeej:top:

Nije hotel nego restoran na Banjama :cerek: East-West :cerek:

aaaaaaaaaaaaa, sorry, nisam razmišljala o tome..ja nekako uvijek avionom idem pa zato! a to autom jest malo komplicirano, al valjda će jednom i do nas doći autocesta :rofl:

Inače i ja idem uvijek avionom osim kad idem s MMom... Tad se vozimo :rofl:

Odakle ti je torta? Iz hotela?

Slastičarna u gradu Dolce Vita :cerek:
Žena je presuper a kolači/torte vrhunski :klopa:
Trust me ;)

bluexena76
22.03.2009., 08:21
Trust me ;)[/QUOTE]

Mmmmm, bas cu poc i provjeriti. Barem ovaj put imam dobar razlog da podem i provam kolace!!!!! :klopa:
Hvala na informaciji. :top:

mare18
22.03.2009., 09:34
Trust me ;)

Mmmmm, bas cu poc i provjeriti. Barem ovaj put imam dobar razlog da podem i provam kolace!!!!! :klopa:
Hvala na informaciji. :top:[/QUOTE]

je istina..tamo sam vječno na palačinkama, mljac....ali i kolači su im odlični...nisam znala da prave za svadbu torte, ako je tako onda je to:s:s:s:top::top:

bluexena76
22.03.2009., 10:01
je istina..tamo sam vječno na palačinkama, mljac....ali i kolači su im odlični...nisam znala da prave za svadbu torte, ako je tako onda je to:s:s:s:top:[/QUOTE]

Sad jos vise jedva cekam. njam, njam.

Ja sam inace Veliki Sladokusac, koji se je momentalno odrekao slatkisa, tako da izgleda da cu sve uskoro nadoknaditi. :lol::rofl::cerek::klopa::klap::lux:

manjgura2
22.03.2009., 15:00
je istina..tamo sam vječno na palačinkama, mljac....ali i kolači su im odlični...nisam znala da prave za svadbu torte, ako je tako onda je to:s:s:s:top:

Sad jos vise jedva cekam. njam, njam.

Ja sam inace Veliki Sladokusac, koji se je momentalno odrekao slatkisa, tako da izgleda da cu sve uskoro nadoknaditi. :lol::rofl::cerek::klopa::klap::lux:[/QUOTE]
Jesu li torte koje nude klasičnih okruglih oblika na kat..dekoracija ili bez....bijele?koji tip torte si naručila...treba li je dodatno ukrašavati svježim cvijećem?..u zadnje vrijeme sve ćešče viđam torte s dekoracijom od svježeg cvijeća...

bluexena76
23.03.2009., 10:20
Jesu li torte koje nude klasičnih okruglih oblika na kat..dekoracija ili bez....bijele?koji tip torte si naručila...treba li je dodatno ukrašavati svježim cvijećem?..u zadnje vrijeme sve ćešče viđam torte s dekoracijom od svježeg cvijeća...[/QUOTE]

Ja ti stvarno ne znam, jos nisam tamo bila. Ja necu imati svjeze cvijece na mojoj, za sada mi je u glavi torta ukrasena krokantima, ali nisam sigurna da li se to jos radi. Navodno da bas i ne. :ne zna:

Skura
23.03.2009., 14:27
Moja je čokoladirana cijela - bez ukrasa...

Na vrhu je rastopljeni čokoladni preljev - prefin, a sa strane će mi lijepiti čokoladne listiće :cerek:

Bez ukrasa...

S tim da još nisam sigurna da će tako siromašna i ostat :rofl:
Definitivno mi je prvi izbor to ali nikad ne reci nikad :rofl:

Edit: Samo da vidite kako bi izgledala crna torta sa crvenim ružama... Još nisam načisto jeli mi se sviđa ili ne :rofl:

http://www.trueconfectionscakes.com/images/wedding-cake.jpg

bluexena76
23.03.2009., 15:04

Na vrhu je rastopljeni čokoladni preljev - prefin, a sa strane će mi lijepiti čokoladne listiće :cerek:

Bez ukrasa...

Edit: Samo da vidite kako bi izgledala crna torta sa crvenim ružama... Još nisam načisto jeli mi se sviđa ili ne :rofl:

Ma lijepo izgleda sa ruzama, ali kako ja obozavam voce, mozda bi s jagodama bilo bolje. ;)

Hoce li ti i torta takva biti? Super izgleda. ;):top:

manjgura2
23.03.2009., 20:13

Bez ukrasa...

..meni zubi čine vodu na tu priču o čokoladnim tortama i finim čokoladnim preljevima....takvim delicijama ne treba dekoracija...možda i ova torta s crvenim ružama treba tek neki detalj...tri pupoljka na vrhu..ovdje mi je malo prevelika guzva...s dekoracijama...ja nemam ništa protiv krokanata...možda je malo retro,ali su barem jestivi!:-)

Skura
23.03.2009., 20:15
Da torta će biti takva :cerek:
I te boje :cerek:

Još su mi opcije da iznajmim stalak u Zagrebu jer slastičarna ima samo onaj za 5 torti što je nama puno.
Ako ga ne nađem bit će ovako na katove što mi i nije loše :) dapače :top:

I kako sam tek jutros pročitala ovo o freškom cvijeću kao ukrasu, našla sam slikice na netu i moguće da ći na svaki kat staviti po samo po dvije crvene ruže sa strane...

Skura
23.03.2009., 20:18
..meni zubi čine vodu na tu priču o čokoladnim tortama i finim čokoladnim preljevima....takvim delicijama ne treba dekoracija...možda i ova torta s crvenim ružama treba tek neki detalj...tri pupoljka na vrhu..ovdje mi je malo prevelika guzva...s dekoracijama...ja nemam ništa protiv krokanata...možda je malo retro,ali su barem jestivi!:-)

Ja isto patim na fine stvari :klopa:
Tako da sam ovom tortom namučila sve žive... :rofl:

Btw, napisala sam u postu iznad da mi je ovo malo too much, ali su opcije po dvije crvene ruže sa strane na svakom katu... Ionako će ruže biti ukras u vazama...

I svi se snebivaju na ideju crne torte, a ja se snebivam na bijelu :lol:

kenza
23.03.2009., 20:23
Ma ja sam neđe jeo tortu đe su ruže bile jestive. (od nekog cukara)

Skura
23.03.2009., 20:31
Evo malo jednostavnije:

http://thumb.visualizeus.com/thumbs/09/03/02/chocolate,lavender,mums,pink,ribbon,roses-15c86433b717b082918e7cd5239eb7e8_m.jpg

ILI

http://www.traceyscakes.co.uk/images/chocolate/39aa.jpg

ILI

http://www.traceyscakes.co.uk/images/chocolate/61_lillies.jpg

I ovo mi se isto sviđa:
http://www.dotcombride.com/images/cakes/choc-pearls-wedding-cake.jpg

U biti neću ni tražit pladnjeve jer sam upravo zaključila da mi se više sviđa ovako tri torte naslagene jedna na drugu :cerek:

Skura
23.03.2009., 20:32
Ma ja sam neđe jeo tortu đe su ruže bile jestive. (od nekog cukara)

Ja to ne volim. Niti volim torte uopće... Ni kreme... Volim samo brownies i truffles od čiste čokolade :klopa:
Zato i inzistiran na takvoj torti - čista čokolada i to masa čokolade i to one prave :cerek:
Bez ikakvih drugih okusa i ne-daj-Bože margarina :D

Skura
23.03.2009., 20:39
Ja ti stvarno ne znam, jos nisam tamo bila. Ja necu imati svjeze cvijece na mojoj, za sada mi je u glavi torta ukrasena krokantima, ali nisam sigurna da li se to jos radi. Navodno da bas i ne. :ne zna:

Bobis ti rade krokante.

A imam još jednu bolju ideju. Kod Bobisa naručiš samo krokante, a tortu tamo gdje ti se najviše sviđa. Dostaviš im krokante i VOILA - imaš savršenu tortu i s krokantima :cerek:

Ja sam bila prekratko u gradu da bi ispitala takve mogućnosti ali ne reci dvaput da će crna trorta u finalu dobiti i ukras od krokanata :rofl:

Al oblik je definiran - crna torta naslagana na 3 kata :cerek::cerek::cerek:

Ukrasi su manje-više nebitni... Tek sam danas o njima počela razmišljati :D

manjgura2
23.03.2009., 20:46
Bobis ti rade krokante.

A imam još jednu bolju ideju. Kod Bobisa naručiš samo krokante, a tortu tamo gdje ti se najviše sviđa. Dostaviš im krokante i VOILA - imaš savršenu tortu i s krokantima :cerek:

Ja sam bila prekratko u gradu da bi ispitala takve mogućnosti ali ne reci dvaput da će crna trorta u finalu dobiti i ukras od krokanata :rofl:

meni ti krokanti super izgledaju na ovu čokoladnu glazuru.....ovo s bobisom je super ideja..bravo...

Skura
23.03.2009., 20:49
meni ti krokanti super izgledaju na ovu čokoladnu glazuru.....ovo s bobisom je super ideja..bravo...

Slažem se :top:
A krokanti su čak i ukusni, a i tradicionalni :top: :cerek:

Ali ti si mi sad usadila ideju freškog cvijeća pa sad važem... Jednostavnost vs. krokanti vs. freško cvijeće :rofl:

manjgura2
23.03.2009., 20:51
...a mladenci na vrhu...stavlja li to tko?...ima li kakvih manje kičavih figurica...je li to bezveze?nemojte me popljuvati....:-)ako je to out

manjgura2
23.03.2009., 20:53
Slažem se :top:
A krokanti su čak i ukusni, a i tradicionalni :top: :cerek:

Ali ti si mi sad usadila ideju freškog cvijeća pa sad važem... Jednostavnost vs. krokanti vs. freško cvijeće :rofl:

koje ti je cvijeće u buketu?..pa da povežes s tim?

Skura
23.03.2009., 21:12
koje ti je cvijeće u buketu?..pa da povežes s tim?

U restoranu su crvene ruže u vazama i crvene svijeće u srebrenim sviječnjacima... A u ruci su mi 3 bijele kale ili 1 amarilis... Još nisam odlučila...

bluexena76
23.03.2009., 21:14
I svi se snebivaju na ideju crne torte, a ja se snebivam na bijelu :lol:

Nije mi boja uopce niti pala na pamet. Mislim, cokoladne torte i jesu crne. Ma super je!!!! A ako se kome ne svidja, neka ne jede. ;) Vise za tebe :rofl:

Nema veze ako nemas stalaka. Meni je nekako lijepo tako na kat. Eto, ti vidi, ako hoces, ja ti ovdje mogu pogledati ako ima nesto na 3 stalka. Javi. :mig:

bluexena76
23.03.2009., 21:21
Bobis ti rade krokante.

Aha, znaci ipak ces na kat (naslagano). Drugi put cu sve procitati. ;)

Hvala ti na informaciji za Bobisa. Jos nisam sigurna za krokante, ali sister mi je na njenom vjencanju imala prekrasnu tortu s krokantima (DAVNO - govorim prije 15,16 godina) i nesto mi je ostala i sjecanju. Znam da mi dragi bas i nece voljeti krokante, ali to mi je bas nekako nase, pa neka vidi kako torte u nas izgledaju.

Ima li tvoja torta ime? Bas bi je voljela provati, pa cu vidjeti ako imaju primjer u slasticarni. ;)

mare18
23.03.2009., 21:28
ja nemam pojma kakvu ću tortu :(

mare18
23.03.2009., 21:33
Aha, znaci ipak ces na kat (naslagano). Drugi put cu sve procitati. ;)

Hvala ti na informaciji za Bobisa. Jos nisam sigurna za krokante, ali sister mi je na njenom vjencanju imala prekrasnu tortu s krokantima (DAVNO - govorim prije 15,16 godina) i nesto mi je ostala i sjecanju. Znam da mi dragi bas i nece voljeti krokante, ali to mi je bas nekako nase, pa neka vidi kako torte u nas izgledaju.

Ima li tvoja torta ime? Bas bi je voljela provati, pa cu vidjeti ako imaju primjer u slasticarni. ;)

ja obožavam krokante i kad sam bila mala uvijek sam se ljutila kad ih nebi dobili na svadbi pa je mama morala ići pitati:D, a što ću razmaženo derište:rolleyes:
možda ih budem onda i ja imala pa će ovaj put biti svi moji:rofl:

bluexena76
23.03.2009., 21:35
...a mladenci na vrhu...stavlja li to tko?...ima li kakvih manje kičavih figurica...je li to bezveze?nemojte me popljuvati....:-)ako je to out

Ajme, ja sam vidjela smijesne figurice. Na jednoj mlada mladozenji stisne guzicu (ta mi je totalno ja, hahaha), ali dragi ne zeli tu radi starijih ljudi, ali meni je fenomanalno, tako da je moguce da cu to i uzeti. ;)

Onda, Mladozenja pred oltarom, a umjesto mlade stoji poruka "Jos uvijek u kupovini", Mlada udicom poteze mladozenju da se vrati.....

Ja cu vjerovatno imati Mladence na vrhu, ali to jos nije 100%, ali sto god da bude na vrhu, trebat ce biti "drugacije" (Ma nadam se da me shvacate) ;)

Evo, pocela sam blebetati gluposti, tako da cu vas pozdraviti i poci u krevet.

Laku noc ;)

Skura
23.03.2009., 21:36
Nema veze ako nemas stalaka. Meni je nekako lijepo tako na kat. Eto, ti vidi, ako hoces, ja ti ovdje mogu pogledati ako ima nesto na 3 stalka. Javi. :mig:

Hvala na ponudi, krasna si :kiss:

Traži čokoladni kolač... Naprave je u obliku kolača - i jedan jedini je čokoladni...
I tiramisu im je odličan :cerek:

@Mare - s čokoladnom ne možeš faliti, nju apsolutno svi vole :klopa:

bluexena76
23.03.2009., 21:38
ja obožavam krokante i kad sam bila mala uvijek sam se ljutila kad ih nebi dobili na svadbi pa je mama morala ići pitati:D, a što ću razmaženo derište:rolleyes:
možda ih budem onda i ja imala pa će ovaj put biti svi moji:rofl:

Hahaha, opet si me nasmijala. ;)

Ja sam mislila da si oko torte sve sredila. Ako ti treba ideja, javi. Ja ih imam dosta isprintanih. ;)

bluexena76
23.03.2009., 21:42
Hvala na ponudi, krasna si :kiss:

Traži čokoladni kolač... Naprave je u obliku kolača - i jedan jedini je čokoladni...
I tiramisu im je odličan :cerek:

@Mare - s čokoladnom ne možeš faliti, nju apsolutno svi vole :klopa:

Ma stvarno, ako sto treba, tu sam. Nema problema.
Hvala na informaciji za kolac, zapisala sam si. ;) Mmmmm, jedva cekam.

mare18
23.03.2009., 21:51
Hahaha, opet si me nasmijala. ;)

Ja sam mislila da si oko torte sve sredila. Ako ti treba ideja, javi. Ja ih imam dosta isprintanih. ;)

a hotel će praviti, ali kakvu ne znam..ja mislila neku parfe, a za ukrase nemam pojma..a kad ne znam još ni cvijeće koje će biti ni boju ili kako kažu temu vjenčanja...idem ovj tjedan do cvječarke pa ću malo popričati s njom..vrijeme je da se opet pokrenem:) pa javim kad budem bar okvirno znala

bluexena76
24.03.2009., 10:04
a hotel će praviti, ali kakvu ne znam..ja mislila neku parfe, a za ukrase nemam pojma..a kad ne znam još ni cvijeće koje će biti ni boju ili kako kažu temu vjenčanja...idem ovj tjedan do cvječarke pa ću malo popričati s njom..vrijeme je da se opet pokrenem:) pa javim kad budem bar okvirno znala

Oki, sretno. Ma kad pocnes pricati s cvjecarkom, ideje ce ti odjednom same nadolaziti. ;)

Skura
24.03.2009., 15:10

Moja tema je 'nema teme' :rofl:

Ima svega, a nema ničega konkretnog :rofl:

I ne zamaram se uopće :D

marina.k.
24.03.2009., 16:25
Ni ja nemam pojma kakva ce mi biti torta,u Neptunu su mi rekli da ce mi na vrijeme javiti da izaberem između njih par ali kao običaj je da je neka voćna,parfe i šta ja znam kakva...
nisam baš presretna s tim ali eto,šta je tu je oko nekih stvari se ne isplati živcirati:kava:

Skura
24.03.2009., 19:17
Ni ja nemam pojma kakva ce mi biti torta,u Neptunu su mi rekli da ce mi na vrijeme javiti da izaberem između njih par ali kao običaj je da je neka voćna,parfe i šta ja znam kakva...
nisam baš presretna s tim ali eto,šta je tu je oko nekih stvari se ne isplati živcirati:kava:

I meni su rekli to isto... I rekli su mi da je običaj da dođu po mladu, i još puno toga :rofl:

Od svih tih običaja ja sam izabrala bijelu vjenčanicu i buket... Sve drugo nije dolazilo u obzir :zubo:

Pa ako ne voliš voćnu ili parfe tortu traži da ti naprave od oraha ili od čokolade...
Ja sam čak odbila apsolutno sve ukrase tipa marcipana, bijele glazure i sl... jer to ne volim.

I odlučila sam da taj dan neće biti ništa što ja ne volim i što sam mogla na vrijeme spriječiti tipa svadbene veselice, bijele torte i onog cvijeća koje se stavi u zapučak (ne mogu se sjetiti kako se ono to zove :rofl:)
Nitko neće bosti moju kumu i njenu novu vestu :rofl:

manjgura2
25.03.2009., 07:04
I meni su rekli to isto... I rekli su mi da je običaj da dođu po mladu, i još puno toga :rofl:

Od svih tih običaja ja sam izabrala bijelu vjenčanicu i buket... Sve drugo nije dolazilo u obzir :zubo:

Pa ako ne voliš voćnu ili parfe tortu traži da ti naprave od oraha ili od čokolade...
Ja sam čak odbila apsolutno sve ukrase tipa marcipana, bijele glazure i sl... jer to ne volim.

I odlučila sam da taj dan neće biti ništa što ja ne volim i što sam mogla na vrijeme spriječiti tipa svadbene veselice, bijele torte i onog cvijeća koje se stavi u zapučak (ne mogu se sjetiti kako se ono to zove :rofl:)
Nitko neće bosti moju kumu i njenu novu vestu :rofl:

..sve mi se više i više sviđas...bravo...iako znam da nije lako,odbiti sve te "gluposti" kad svi krenu s idejama i običajima...

marina.k.
25.03.2009., 09:45
ma u pravu si skrooz,ma meni odgovara torta ali me nervira što mi nisu znali konkretno reći kako će izgledati nego kao znat ću na vrijeme i to.
-a što se tiće običaja,ma jooj di bi stigla kad bi ispunjavala sve želje,tako
da ja recimo necu da mi skida podvezicu zubima i to,nego ce podvezica biti zaljepljena ispod neke stolice i nek ju momci traže,eto meni je to onako fora:)
-a mene nekad pukne da bi sve jednostavno,onda drugi da bi ama baš svega i napravila cirkus od svadbe:lol:
-ali eto naći ćemo neku mjeru...

mare18
25.03.2009., 15:38
ma u pravu si skrooz,ma meni odgovara torta ali me nervira što mi nisu znali konkretno reći kako će izgledati nego kao znat ću na vrijeme i to.
-a što se tiće običaja,ma jooj di bi stigla kad bi ispunjavala sve želje,tako
da ja recimo necu da mi skida podvezicu zubima i to,nego ce podvezica biti zaljepljena ispod neke stolice i nek ju momci traže,eto meni je to onako fora:)
-a mene nekad pukne da bi sve jednostavno,onda drugi da bi ama baš svega i napravila cirkus od svadbe:lol:
-ali eto naći ćemo neku mjeru...

ja mogu sve običaje i neke želim, neki su mi aj nek se odradi, al tu podvezicu nema šanse..to je jedino što nema teorije da bude na mojoj svadbi....
a što se tiće torte, zašto ne pitaš da probaš pa da odlučiš? i što to znači njima na vrijeme?

manjgura2
25.03.2009., 17:46
imate li možda neku korisnu informaciju o najmu auta..koje su cijene...koliko košta mali crveni old timer...mislim da je marka fiat....ili neki drugi old timer..hvala

bluexena76
25.03.2009., 19:22
Mene zanima, koje su nase putne agencije dobre i koje imaju web stranice? Pretpostavljam sve, ali nikad se ne zna. ;(

bluexena76
25.03.2009., 19:23
imate li možda neku korisnu informaciju o najmu auta..koje su cijene...koliko košta mali crveni old timer...mislim da je marka fiat....ili neki drugi old timer..hvala

Ja ti stvarno ne znam, sorry. :ne zna::(

manjgura2
25.03.2009., 20:21
Mene zanima, koje su nase putne agencije dobre i koje imaju web stranice? Pretpostavljam sve, ali nikad se ne zna. ;(

..ja ti imam odlično iskustvo s Generalturistom u Dubroniku,traži gosp.Draga...on ti je maher za pronaći jeftinu kartu..reci mu gdje želiš ići i on će ti pomoći naći jeftin prevoz i smještaj...godinama mi pomaže i izuzetno je ljubazan i fin..i hoće pomoći...toplo preporučam...pazi ove neke no name agencije i uplaćivanja preko neta..ima svega..budi oprezna....a,ako nemaju dovoljan broj prijavljenih putnika otkazuju zadnji čas...

bluexena76
25.03.2009., 21:10
..ja ti imam odlično iskustvo s Generalturistom u Dubroniku,traži gosp.Draga...on ti je maher za pronaći jeftinu kartu..reci mu gdje želiš ići i on će ti pomoći naći jeftin prevoz i smještaj...godinama mi pomaže i izuzetno je ljubazan i fin..i hoće pomoći...toplo preporučam...pazi ove neke no name agencije i uplaćivanja preko neta..ima svega..budi oprezna....a,ako nemaju dovoljan broj prijavljenih putnika otkazuju zadnji čas...

Bas ti hvala, ako uspijem, potrazit cu Gosp. Draga kad dodem u cetvrtom. ;)

Sto se tice neta, ja ti sve sredujem preko interneta. Naravno, kad vidim sto mi odgovara, provjerim agenciju, butigu ili sto vec koristim. ;) Bez interneta, ne bi nista stigla. ;) Naravno, nikad se ne zna. ;)

Ima li jos koja agencija da netko zna? U biti, treba mi na duza putovanja.

marina.k.
25.03.2009., 22:32
ja mogu sve običaje i neke želim, neki su mi aj nek se odradi, al tu podvezicu nema šanse..to je jedino što nema teorije da bude na mojoj svadbi....
a što se tiće torte, zašto ne pitaš da probaš pa da odlučiš? i što to znači njima na vrijeme?

ma jooj draga,oni kad sam bila dolje taman nisu imali slastičarku koja im inaće pravi torte,otišla na porodiljni
tako da nisu ni imali nikoga,a ja za Du dolazim tek tj dana prije svadbe
tako da ju izgleda neću ni probati,ali eto šta je tu je...

manjgura2
25.03.2009., 22:45
Bas ti hvala, ako uspijem, potrazit cu Gosp. Draga kad dodem u cetvrtom. ;)

Sto se tice neta, ja ti sve sredujem preko interneta. Naravno, kad vidim sto mi odgovara, provjerim agenciju, butigu ili sto vec koristim. ;) Bez interneta, ne bi nista stigla. ;) Naravno, nikad se ne zna. ;)

Ima li jos koja agencija da netko zna? U biti, treba mi na duza putovanja.

adriatica.net...pogledaj web...dobri su...

mare18
25.03.2009., 23:27
ma jooj draga,oni kad sam bila dolje taman nisu imali slastičarku koja im inaće pravi torte,otišla na porodiljni
tako da nisu ni imali nikoga,a ja za Du dolazim tek tj dana prije svadbe
tako da ju izgleda neću ni probati,ali eto šta je tu je...

aaaaa tako...pa dobro ja se dobrovoljno javljam za probavanje (kad već ti ne možeš):D i javim ti koja je najbolja. vjeruj mi expert sam za kolače...:klopa:

maya99
25.03.2009., 23:53
:flop: Nazalost necu naci mail, jer sam ga izbrisala.
Ne znam koliko mozes priustiti, ali "Konavoski Dvori" su ti stvarno super i hrana je za 5, ali za toliki broj ljudi racun ce biti malo previsok.

Ma konavoski dvori su vam najjeftinji 220kn bez pića i vani moze stat krcato ljudi na terasu predivno je ;):)

bluexena76
26.03.2009., 07:08
adriatica.net...pogledaj web...dobri su...

Super, hvala, bas cu pogledati. ;)

bluexena76
26.03.2009., 07:10
aaaaa tako...pa dobro ja se dobrovoljno javljam za probavanje (kad već ti ne možeš):D i javim ti koja je najbolja. vjeruj mi expert sam za kolače...:klopa:

Mogu li se i ja pridruziti probi?
Marina, samo nam javi kako bi da torta izvanka izgleda, i mi cemo ti sve srediti. ;)

bluexena76
26.03.2009., 13:59
Cure, gdje ste nestale. Meni je dosadno i treba mi neka tema, razonoda. Na mogu na facebook, jer mi je sefica momentalno tamo. ;(
Koju jos temu nismo iscrpile? Hmmm...........
A da, meni ce glavne boje biti naravno bijela, crvena i koja jos? Htjela bi da mi tema bude nekako morska, ali ne mogu zamisliti sto mi ide uz crenu. Srebrena? Ne znam, imali li koja ideju. Isto tako, voljela bi izbjeci ruze i mozda imati Gerbere, ali ni to bas nisam skroz rascistila u mojoj glavi, jer ne znam kako cu tocno urediti stolove (imam u glavi ;) plutajuce svijece, 1 crveni gerber, mozda kamencici s plaze? Ma mutim se radi boje, ali crvena boja se nece mijenjati. ;)
Eto, nesto za mozganje. ;)
Cujemo se
Bok ;)

manjgura2
26.03.2009., 15:10
Cure, gdje ste nestale. Meni je dosadno i treba mi neka tema, razonoda. Na mogu na facebook, jer mi je sefica momentalno tamo. ;(
Koju jos temu nismo iscrpile? Hmmm...........
A da, meni ce glavne boje biti naravno bijela, crvena i koja jos? Htjela bi da mi tema bude nekako morska, ali ne mogu zamisliti sto mi ide uz crenu. Srebrena? Ne znam, imali li koja ideju. Isto tako, voljela bi izbjeci ruze i mozda imati Gerbere, ali ni to bas nisam skroz rascistila u mojoj glavi, jer ne znam kako cu tocno urediti stolove (imam u glavi ;) plutajuce svijece, 1 crveni gerber, mozda kamencici s plaze? Ma mutim se radi boje, ali crvena boja se nece mijenjati. ;)
Eto, nesto za mozganje. ;)
Cujemo se
Bok ;)

..da najmanje smo pričale o cvijeću....evo ja se malo više razumijem u dekoracije....mislim da si na dobrom putu,za dekoraciju stola...to s plutajućim cvijećem i svijećama uvijek izgleda dobro...vrlo šik,a ne košta previše....
Crveni gerber je velik i vrlo intenzivan cvijet,tako da se dobro uoči na bijelom stolu...ne treba ti više od jednoga.....a plutajuće svijeće uzmi bijele ili srebrne....sad ima ovih krhotina plastike u crvenoj boji,koji izgledaju kao neka stakalca ...pakovanja su u vrećicama...prospi malo toga po stolu.....čisto da ima još malo crvene boje....efekt je onako..glamour...ako ti se to sviđa...ili jednostavno potopi crvene jagode/trešnje u vodu sa svijećama i 1 gerberom...ovo sve ne košta puno,a fora je,ako imaš plitke staklene posude...dovoljan broj...za okrugle stolove okrugle,a za izdužene pravokutne stolove,bolje su kockaste manje,pa ih složiti u nizu.....nadam se da sam bila korisna,kao vi meni:-)

bluexena76
26.03.2009., 15:24
..da najmanje smo pričale o cvijeću....evo ja se malo više razumijem u dekoracije....mislim da si na dobrom putu,za dekoraciju stola...to s plutajućim cvijećem i svijećama uvijek izgleda dobro...vrlo šik,a ne košta previše....
Crveni gerber je velik i vrlo intenzivan cvijet,tako da se dobro uoči na bijelom stolu...ne treba ti više od jednoga.....a plutajuće svijeće uzmi bijele ili srebrne....sad ima ovih krhotina plastike u crvenoj boji,koji izgledaju kao neka stakalca ...pakovanja su u vrećicama...prospi malo toga po stolu.....čisto da ima još malo crvene boje....efekt je onako..glamour...ako ti se to sviđa...ili jednostavno potopi crvene jagode/trešnje u vodu sa svijećama i 1 gerberom...ovo sve ne košta puno,a fora je,ako imaš plitke staklene posude...dovoljan broj...za okrugle stolove okrugle,a za izdužene pravokutne stolove,bolje su kockaste manje,pa ih složiti u nizu.....nadam se da sam bila korisna,kao vi meni:-)

Mmmm, to s jagodama/tresnjama ti je super ideja, jer u biti na nasem stolu umjest cvijetnog aranzmana, zelim imati voce. Mmmm, bas ti hvala na ideju. Sto se tice "stakalaca", bas sam mislila prosuti male osusene crvene latice. Gdje ta stakalca mogu nabaviti, samo da vidim kako bi s njima tocno izgledalo?

Hvala jos jednom. ;)

manjgura2
26.03.2009., 19:24
Mmmm, to s jagodama/tresnjama ti je super ideja, jer u biti na nasem stolu umjest cvijetnog aranzmana, zelim imati voce. Mmmm, bas ti hvala na ideju. Sto se tice "stakalaca", bas sam mislila prosuti male osusene crvene latice. Gdje ta stakalca mogu nabaviti, samo da vidim kako bi s njima tocno izgledalo?

Hvala jos jednom. ;)

..ako te put nanese u Spiona land...pogledaj na odijelu gdje prodaju ukrasne svijeće..tamo ima jedna polica s tim kristalićima u boji...bar sam tamo vidjela....možda i negdje bliže,ali stvarno ne znam....

marina.k.
26.03.2009., 20:18
Drage moje hvala vam,:s
A da vi samo odete u Neptun i kažete da ste delegacija za probavanje torti!!!
Pa nek vam pokažu sve koje imaju,ma ja čak mislim kad bi ih pitala da bi probala oni bi rekli da se to ne može.
Ali eto nek mi bar pošalju mailom kako bi torte mogle izgledati da mogu izabrati bar izgled...ah kako sam skromna,a šta ću kad nemam izbora:ne zna:

bluexena76
26.03.2009., 20:37
Drage moje hvala vam,:s
A da vi samo odete u Neptun i kažete da ste delegacija za probavanje torti!!!
Pa nek vam pokažu sve koje imaju,ma ja čak mislim kad bi ih pitala da bi probala oni bi rekli da se to ne može.
Ali eto nek mi bar pošalju mailom kako bi torte mogle izgledati da mogu izabrati bar izgled...ah kako sam skromna,a šta ću kad nemam izbora:ne zna:

Ne stvarno, zasto ne organiziras nekoga da ti pode i vidi + proba razne vrste. Nesto mi ne stima kako te nekako drze u nedvoumici, vjerovatno jer znaju da ne mozes doci kad hoces. Stvarno, organiziraj koga da ti pode i to sredi. Netko blizi iz rodbine ili bliza prijateljica, vjerujem da ce ti sa srcem pomoci.
Sretno, pa nam javi. :)

bluexena76
26.03.2009., 20:41
..ako te put nanese u Spiona land...pogledaj na odijelu gdje prodaju ukrasne svijeće..tamo ima jedna polica s tim kristalićima u boji...bar sam tamo vidjela....možda i negdje bliže,ali stvarno ne znam....

Bas ti hvala, bas cu pogledati. ;)

ciganche
27.03.2009., 11:04
ja sam sanjala da sam obukla krvavu vjenčanicu :horor: