PDA

View Full Version : Liječenje Džinnima i istjerjivanjem đavola u 21. stoljeću

Rima
28.01.2003., 22:30
Ljudi svasta izmisljaju u ime vjere i religije , culi smo za sve moguce uradjeno u ime Boga ( od ratova , pa mrzna , pa ubijanja civila ) danas cemo cuti najprimitivniji oblik zloupotrba vjere:

svi ste culi za izraz ZAPISI i HODZA koji te mogu izlijeciti od svih mogucih neizlijecijvih oboljenja , poznati su bili Hodza u Bosnu koji su zaradjivali miljune na racun jadnika kojima nije nista ostalo kao nada osim ovih lopova

u dvadest prvom vijeku mi jos uvijek cujemo za lecenje putem komunikacija sa Dzinnima i istjerivanjem Djavola
evo jedn link koji govori o tome , ima cak i broj telefone ako imas neke tegobe mozes slobodno da od njih trazis pomoc i spavaj mirno jer za sve imaju lijeka , ima cak i opcije lijecenje online (znate ono , kako tehnologija napreduje tako i oni)

prvo : evo link da mozete citati sve opcinito

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/

kazu da su neke Bolest izazvane SIHROM (tj.crnom magijom) , i da taj koji uradi sihr je sihrbadz (neznam odakle su te izraze)

DRUGO: simptomi sirhbadzija su najzanimljiviji:

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/simptomi.html

1. Stalna bol u zelucu
2. Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka
3. Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noc
4. Uzasni snovi
5. U snu vidi kao da pada s visokog mjesta
6. U snu vidi zivotinje koje ga tjeraju
7. Utrnutost jednog dijela tijela
8. Stalna bol
9. Bol u krstima
10. Stalna bol u jednom od udova
11. Peiodi napada (zivcani grcevi)
12. Paraliza nekog od dijelova tijela
13. Mjenjanja muzeve slike u ocima zene i zene u ocima muza, tako da muz vidi svoju zenu u ruznom liku, makar ona bila izrazito lijepa. Razlog je tome sto sejtan (sotona, vrag, djavo) koji je zaduzen za sihr (crna magija) njeno lice cini ruznim, prikazujuci svoj lik na njenom licu i obrnuto.
14. Vidjenje zarucnika u ruznom liku
15. Odvratnost prema susretima
16. Iznenadno pretvaranje ljubavi u mrznju
17. Uvelicavanje povoda za svadju i raskol iako su oni beznacajni
18. Odvratnost opsihrenog prema svakom djelu koje poduzima njegov supruznik
19. Odvratnost prema mjestu gdje sjedi njegov supruznik. Tako cete vidjeti covjeka koji je van kuce sasvim normalan, ali sa ulaskom u kucu osjeti zestoku tjeskobu.
20. Pretjerana ljubav i zaljubljenost
21. Zestoka zelja za spolnim opcenjem
22. Slijepa poslusnost
23. Pojava nesuglasica medju bracnim drugovima
24. Covjek vidi nepomicne stvari kako se krecu, a pokretne vidi stabilnim i nepomicnim
25. Malog vidi velikim a velikog vidi malim
26. Odsutnost duha, smetenost i velika pospanost
27. Nejasan smusen govor
28. Netremicno gledanje u jedno mjesto
29. Zelja za samocom
30. Potpuna povucenost u sebe
31. Stalna sutnja
32. Smirenost, nepokretnost i konstatna ljenost
33. U snu cuje kako ga neko doziva
34. Cuje glasove koji ga dozivaju, a nevidi osobe
35. Prestanak rada jednog cula

naravno ako imas jedno ili vise od tih SIHRBADZNIH TEGOBA ti se obracaj njima i nista se nemoras briniti jer za sve su nasli neki SIHRBASKI lijek

znate li da uzrok sterilnosti je ustvari SAJTAN (Djavo)

procitate ove mudrosti ovdje :

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/medicina.html

kazu:

Prilikom prelaska iz testisa u spermni kanalic, spermatozoidima je potrebna sluzava tecnost koju luci tzv.˝ Kuperova zlijezda˝ i izliva je u spermin kanalic odakle se hrani spermatozoidi koji su stacionirani u njemu. Na ovom mjestu sejtan (sotona, vrag, djavo) poduzima drugi dio svog posla, a to je da sprijeci ˝Kuperovu zlijezdu˝da luci tecnost. Tada spermatozoidi pohranjeni u sperminom kanalicu ne nalaze hranu i umiru te kao takvi nisu u stanju da oplode.

sve smo culi ali ova cuda jos nisam

dok za sterilnost kod zena su krivi DZINNI :

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/medicina.html

Ako je oboljeli zena, nekada dzin pusti da oplodnja uspije, ali prekine trudnocu prije nego plod sazrije. To cini tako sto prekine venu u maternici i izazove krvarenje te tako nastane pobacaj. Cesto se pobacaj, uzrokavan od strane dzina, ponavlja.

vrlo zanimljivo ucenja , link je vrlo zabavan ..moete ga staviti pod (MUST READ)

na kraju nemojte zaboraviti da uzmite broj telefona ko zna mozda ce trebati

pozdrav

Blaise
28.01.2003., 22:35
Ima li nesto protiv ljudske gluposti? Stvarno je bezgranicna.:D

Rima
28.01.2003., 22:43
procitaj ovdje :

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/vatikan.html

cak ppostoji vojska od Dzinna ..kao i vojska od sajtana

ako kliknes na LINKOVI sve ce ti biti jasno :D

Rima
28.01.2003., 22:48
a ovdje mozes citati , metoda kako DZINNI ulazii u ljudsko tijelo (a to sve u dvadest prvom vijeku)

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/Dali%20%20je%20uopste%20dozvoljeno%20djinima%20vje rnicima%20da%20ulaze%20u%20nase%20tijelo.html

Rima
28.01.2003., 23:00
sad nakon ovog uvoda , zamolila bih Shadya da (umesto da se bavi Ademom i Biblijom) da nam malo objasni ovo sa Dzinnima i sihrbadzima , i kako su njegovi suvjernici mogli otkriti ove mudrosti..
a da postavim njemu nekoliko interesantnih pitanja:

1.da li u Kuranu pise o postojanja ovih Dzinni a kakvi su
2.da li je moguce da se ljudi komuniciraju sa Dzinnima
3.da li je istina da Dzinni mogu izazvati bolseti (recimo steriljnost)
4.da li islam prizna ove metode najsavremenije tehonologije
5.na kraju pitrala bih Shadya , u slucaju ako tvoje djete (ne daj Boze) razboli , da li ces ga voditi u Sihrbasku ambulantu ili u najblizu bolnicu

hvala unapred

Roga Baba
28.01.2003., 23:11
Tako je !

Nek se konačno i Muslići(to ja tak od milja;) ) pokrenu!

Shady
29.01.2003., 03:32
Rima kaže: "Sad nakon ovog uvoda , zamolila bih Shadya da (umesto da se bavi Ademom i Biblijom) da nam malo objasni ovo sa Dzinnima i sihrbadzima , i kako su njegovi suvjernici mogli otkriti ove mudrosti..."
Rima,
kao prvo, trebaš da shvatiš da ti nemaš kilažu da meni odredjuješ čime ću ja da se bavim i šta ću da pišem. Za to trebaš još da rasteš.

Drugo, ne znam zašto samo mene ovdje prozivaš, zašto se ne obratiš svim muslimanima?!? Ako si se ti svadjala sa vehabijama na islam Bosni po pitanju Džinna, sa mnom se nisi! Ako su te oni napali u vezi toga, ja te nisam, pa ne moraš mene da prozivaš, prozovi njih da ti oni daju detaljnije odgovore.

Treće, ti dobro znaš da ja nisam vehabija i da nisam sklon razmišljanju na ovu temu. Ja sam se veoma jasno distancirao po tom pitanju da me ne stvari ne interesiraju, pa čak sam rekao robu Molostivog da je do mene došla jedna takva video kaseta koja prikazuje takve stvari, i da sam ja tu video kasetu bacio u rijeku. Dakle, ne znam zašto specijalno mene prozivaš, osim ako misliš da možeš sa mnom da se prepireš?

Shady
29.01.2003., 03:44
Na tvoja pitanja sada ću odgovoriti iz kurtoazije, ali znaj da ti se ne isplati prepirka i nemoj me pokušavati isprovocirati. Dakle, evo odgovora.

1.da li u Kur'anu pise o postojanja Dzinna, i kakvi su?
Odgovor: Da, u Qur'anu časnom piše da oni postoje! Jedno se poglavlje i zove "Džinni" a ja vjerujem da je Qur'an časni Objava. A kakvi su džinni - to ne znam! Nikad ni jednog nisam vidio i ne znam šta se pod tim podrazumjeva. A vjeruješ li ti da džinni postoje?

2.da li je moguce da se ljudi komuniciraju sa Dzinnima.
Odgovor: Meni nikada nije trebala takva komunikacija, niti sam ikada pokušao, niti me to zanima! Ko s tim hoće da se bakće, neka ga.

3.da li je istina da Dzinni mogu izazvati bolesti (recimo sterilnost)?
Odgovor: Mislim da su to o sterilnosti vehabijske gluposti, i sa islamom nemaju nikakve veze. (ne znam zašto ove stvari samo mene pitaš).

4. da li islam prizna ove metode najsavremenije tehonologije.
Odgovor: Koje metode?!? O kakvoj savremenoj tehnologiji se radi?!? Nisi ništa napisala u svom pitanju! :confused:

5. U slucaju ako tvoje djete (ne daj Boze) razboli , da li ces ga voditi u Sihrbasku ambulantu ili u najblizu bolnicu?
Odgovor: U bolnicu naravno! Ti si mene očito pomiješala sa vehabijama sa IslamBosne, a dobro znaš kako ja stojim sa njima.

Gizmo
29.01.2003., 05:38
Vahsi, jel' jos uvek osecas simptom broj 2?

Shady
29.01.2003., 05:53
Gizmo, ne razumijem te.

Shady
29.01.2003., 06:05
Rima kaže: Čak postoji vojska od Dzinna... kao i vojska od sajtana! Ako kliknes na LINKOVE sve ce ti biti jasno. :D
Rima, Da li ovo negiraš vojske šejtanske, vidim da ti je smiješno? Možda se pod "vojske" podrazumjeva "skupine". Evo za tebe nekih stavaka:

"O sinovi Adamovi, neka vas nikako ne zavede satan, kao što je roditelje vaše iz raja izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu, da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite." (Qur'an časni, 7:27) -- "vojske Iblisove..." (Qur'an časni, 26:95) itd.

Rima
29.01.2003., 08:25
Shady kaže:
Rima,
kao prvo, trebaš da shvatiš da ti nemaš kilažu da meni odredjuješ čime ću ja da se bavim i šta ću da pišem. Za to trebaš još da rasteš.

Drugo, ne znam zašto samo mene ovdje prozivaš,
prozivam te jer si ti autor najmanije 5-6 topika ..pitanja za krscane .. pa sam mislila da je red i za pitanja za Shadya :)

drugo nemoj gledati na moj nik ..mogu ga menjati kad hocu ,, znaci koja sam ja je namanije vazno sad idemo :
pitanja :
da li bi dozvolio da te neki SIHRBADZIJA lijeci svoje djete

i dali je istina da mnogi muslimana iz Bosne (evropska zmlja) lijece zapisima

hvala na suradnju

Rima
29.01.2003., 08:30
Shady kaže:

2.da li je moguce da se ljudi komuniciraju sa Dzinnima.
Odgovor: Meni nikada nije trebala takva komunikacija, niti sam ikada pokušao, niti me to zanima! Ko s tim hoće da se bakće, neka ga.
Shady nije pitanja da li ti mislis vec da li u Islamu ima takve mudre vjerovanje da sa Dzinnima mozemo komunicirati
jer an ovom ISLAMSKOM SAJTU PISE da lijecenje se sastoji o tome sto Sihrbadzija komunicira sa Dzinnima onda taj mu Dzini kaze da li je jedan Sajtan usao u bolisnikovu tjelo ili da li Dzinni drzi mu testis pa nemoze praviti djecu

znaci nezanima nas tvoj stav vec stav Islama (sjecas se ti si pitao Krscanina sta pise u Bibliji)

onda zanima me da li je istina da iza minstrualnih tegoba stoji IFRITI ..objsni nam molim te taj izraz IFRIT sta su IFRITI

jos da dodam:
za mene i vjerovatno za mnogi ovdje , nema nikakva razlika izmedju Vehavbija , Shija ,ili kako god , svi ste muslimani za nas

hvala Shady za trud

Rima
29.01.2003., 08:34
Shady kaže:
Rima, Da li ovo negiraš vojske šejtanske, vidim da ti je smiješno? .
well dragi Shady , ako si otvarao taj link sto sam dala ovi tvrde da je za vrijeme rata u Bosnu ..Vatikan poslao vojsku Shajtana
pa im je Allah pomagao vojskom od Dzinija..

otvaraj linkpa citaj na Bosansko laHkom jeziku
otvaraj link , idi na pitanja i odgovora i biraj pitanja o vezi vojske dzinija

inace nema sta nema ....

hvala Shady , pozovi i gorcin da te pomogne , neka ostavi sad sveto trojstvo i neka nam ovo objsnjava please please

Roga Baba
29.01.2003., 09:40
Jedan Turčin kojega sam jedanpot upoznao a zanima se za koješta rekao je kako Kuran NE dozvoljava kontakt sa
djinijima, i kako djiniji sami bježe od pobožnog čovjeka, ali
praksa očito postoji...

(njie mi rekao ništa bitno više)

Ma meni se sve to čini isto ko i naše Vile i Patuljci...s geografskom razlikom samo što
popovi hoće da se sluša njih, a ne "Duhove prirode"....

(Definicija :confused:....Što je to uopće Duh prirode ...Vila, Djinni,
Whatever....;)

Jednostavno nemrem vjerovat da takva pojava o kojoj nas
svjedoci i vidioci stoljećima izvješćuju,
i to pod ozbiljnim rizikom da budu proglašeni ludima
i socijalno marginalizirani
bude shvaćana tako neozbiljno-kako među skepticima, tako i među lakouvjerljivima.

Pa čak i danas takve pojave zovu letečim tanjurima, a djine malim zelenima LOL...(my diagnosys :p )...valjda zato jer je u modi tehnologija.

Možda bi ovo trebalo prebaciti na Znanost....(nadam se da su znanstvenici otvorenog duha nezaraženog dogmom i praznovjerjima :rolleyes: :p spremni malo progruntat taj
neobično zanimljiv fenomen....ako se usude)

Postoje li takvi bestjelesni entiteti ?
Koje su njihove moći ?
Gdje i kako ih možemo kontaktirati, ili barem percipirati?
Koja su njihova pravila ponašanja,
Može li komunikacija između "našeg" svijeta i "njihovih"
svijet(ova) biti skladna?
Što od njih možemo doznati i kako to znanje smijemo koristiti u
svakodnevnom životu ?

Jesu li to stvarna bića ili su to percepcije
arhetipova koji se zbog nečega u nekome trenutku na neki
način otkriju pojedincu iz neizmjerljive dubine i tajanstvenosti nesvjesnog uma...

Ima netko ozbiljan s mudima za raspravit ovakve stvari ???

Ako netko kaže da Djina i slične ekipe ne može biti "stvarno" jer su to samo "projekcije nesvjesnog uma"...neka razmisli malo o tome koliko cijeni vlastiti um, naročito onaj duboki :B....
i tajne koje može u tom umu otkriti.

Vader
29.01.2003., 10:35
Prije nego što pogledam silne linkove koje je Rima postavila želim nešto da kažem.

Rima ovo što si pisala i tvoj stav koji je iz toga vidljiv je kao i moj od prije nekoliko godina kad su u pitanju ove stvari

ALI...

od tada sam čuo, saznao, pročitao, vidio, doživio stvari nakon kojih mogu reći da moj stav od prije par godina i ovaj tvoj sadašnji nisu tačni.

Jako mnogo bi se moglo reći o ovome, jako mnogo.

One simptome koji su navedeni kao mogući znakovi crnomagijskog napada su u velikoj mjeri tačni ako ne i potpuno tačni. Znam za slučajeve koji su imali baš neke od tih simptoma i za koje je kasnije dokazano da su bili pod magijskim napadom.

I velika je istina da su neke hodže izuzetno jake u skidanju crne magije. To hodže rade uz pomoć Kur'ana jer su za razliku od pravoslavnih i katoličkih sveštenika proučavali svoj sveti spis na taj način, proučavali su mogućnosti Kur'ana da pomogne u tim stvarima i došli su do izuzetnih rezultata koji potvrđuju Kur'an kao sveti spis. To je plus za hodže a veliki minus za pravoslavne i katoličke sveštenike koji to nisu proučavali u Svetom Pismu mada sam gledao muslimana koji ljudima pomaže i Kur'anom i Svetim Pismom.
Nije tajna da su mnogi pravoslavci išli pa i dan danas idu hodžama da im pomognu kad su bili magijski napadnuti i hodže su im pomagale. Lično znam za slučajeve u kojima su hodže mnogo pomogle, pa i život spasile.

Danas, ovih godina, na našim prostorima (moguće čitava SFRJ ali baš znam za Srbiju i Bosnu) ima izuzetno mnogo crne magije. Ima je toliko da kad bi ljudi o tome imali pravo znanje kao što nemaju - mozak bi im se okrenuo. Ali ljudi vole ostati u nekom svom svijetu gdje misle da oni sve kontrolišu, da im niko iz vana ne može nauditi, posebno ne na neke suptilnije načine kao što je magija, ne vole znati i čuti da postoje stvari koje ne mogu da shvate, od kojih ne mogu da se brane (iako bi mogli ali ne znaju kako). Ima dosta psihologije ovde. Mnogi ljudi u sve ovo ne vjeruju zato što ne žele da u ovo vjeruju a ne zato što nema smisla i argumenata da se u ovo vjeruje jer ima, o itekako ima, samo kad bi htjeli malo da prouče ovo bez predrasuda svašta bi vidjeli.

Mnogi su u ove stvari povjerovali tek onda kad su bili napadnuti. Prije toga su ovo smatrali za gluposti i kad su bili napadnuti su se pokušali liječiti na neke normalnije načine tipa zvanična medicina i slično a kad su vidjeli da to ne daje rezultate i da se počinju dešavati stvari koje baš i nisu normalne (nisu obična gripa i slično) onda obično nakon dosta patnje i vremena od nekoga koga poznaju dobiju savjet da se obrate osobama koje skidaju crnu magiju a pošto će čovjek sa problemima sve uraditi ne bi li ih se riješio onda i odu kod takve odobe, ovim im detektuju magijski napad i skinu ga za kratko vrijeme kao da ga rukom odnesu. Mnogi su nakon ovakvih iskustava povjerovali u postojanje crne magije i magije uopšte.

Ti napadi se ne mogu uvijek lako skinuti, neke osobe se za pomoć obrate prekasno da bi im se pomoglo.

Neko sa ovih prostora je rekao da je svaka treća ili četvrta osoba na ovim prostorima pod uticajem crne magije. Taj podatak je možda šokantan ali mislim da nije daleko od istine. Ja sam se šokirao kad sam vidio neke stvari, mislio sam da crnu magiju rade samo krezube babe sa sela ali kad sam saznao da to jako mnogo rade djevjke koje žive po gradovima, djevojke koje imaju dvadesetak godina...ostao sam bez teksta. Znam za ovakve slučajeve.

Vader
29.01.2003., 10:36
Evo jedne potvrde onoga što sam znao a to je da na našim prostorima ima crne magije više nego u okolnim zemljama, sticajem okolnosti sam nedavno došao do knjige "Balkansko proročanstvo", objavljene 1996. godine koja predstavlja zbirku proročanstava o ovom vremenu. Tekst koji slijedi je od Keti Ivanove zvane mama Keti koja je Bugarska proročica i smatra se za nasljednicu Vange. Evo šta je ona rekla kad je bila u Jugoslaviji:

Što se Jugoslavije tiče još uvijek nije završen period nevolja. Sve ono što se na dotičnom tlu događa samo je materijalizacija misli ljudi koji tu žive. Dakle, problem je u glavama mnogih ljudi i to se preko noći ne može prevazići. Magija je vaše zlo.
"Decenijama radim u Bugarskoj", priča mama Keti, "Ovde sam bila tek dva dana i ogroman broj ljudi sjatio se da im vidim ponešto iz prošlosti ili budućnosti. Iznenađujuće je koliko kod vas ima nesreće. Poređenja radi u Bugarskoj se ne živi tako dobro, ili imam utisak da su ljudi, bar za nijansu srećniji. Drugo veliko čudo koje sam doživjela je veliki broj vaših ljudi koji se nalaze pod uticajem zlih sila i magije! Kod nas je magija "bezazlenija", radi se obično o ljubavnoj, a kod vas su mnogi ljudi pod uplivom magova koji se bave najtežom i najpogubnijom - magijom koja ubija. Ne čudim se ratu koji je izbio u Jugoslaviji.
Mama Keti naglašava da možda neće svima biti po volji da se o tome priča ali da je uticaj magije dokazana stvar. U svijetu čuveni dr Georgi Lozanov sa još čuvenijeg Instituta za sugestologiju i parapsihologiju, dokazao je da čovjek može prenijeti svoje misli na drugog čovjeka i tako mu nanijeti zlo. U parapsihologiji govori se o "negativnom uticaju ljudskih misli", a u narodu o crnoj magiji. Radi se međutim o istoj stvari.
Priča Keti Ivanova: "Magija je upliv u tuđe misli, bilo svojim mislima ili ritualima koji su stari koliko i čovječanstvo. Ipak, civilizovan čovjek ne treba da "eksperimentiše" sa opasnim silama koje može da prizove. Moć psihe je ogromna, ali njeno korištenje za nanošenje zla je nedopustivo duhovnom biću. Magija, ili negativni duševni uplivi su opasne rabote i to kako za onoga na koga je uperen nišan zla, podjednako i za onoga ko barata dotičnim silama. Time se ne treba baviti! Ipak, ponavljam, kod vas je mnogo onih koji trpe psihičke uticaje magijskog djelovanja. Ja to mogu najbolje da vidim i nimalo nisam sretna zbog toga." Keti Ivanova kaže da u Bugarskoj ima ljudi koji se po selima bave magijom ali da njihovo djelovanje ni izdaleka nije tako mnogobrojno i ubitačno kao ovo naše. Kod seoskih magova i žena koje se izdaju za vračare Bugari najviše naručuju "ljubavne čini" dok su Jugosloveni ekstremni i u ovom pogledu - oni od vračara zahtijevaju da ubiju njihovog "neprijatelja"!
Keti Ivanova kaže: "I jedni i drugi, i vračare i njihove mušterije su moralne nakaze, dostojni najdubljeg prezira. Za zlo koje izazivaju ne mogu se iskupiti ni na ovom ni na onom svijetu. Jedina magija koju smatram za "bijelu" i dozvoljenu je čista ljubav. To je ujedno i najveća Magija."

Ovo je samo potvrdilo ono što sam znao.

Crna magija je danas veliki biznis na ovim prostorima. Ima ljudi koji nabacuju crnu magiju po narudžbi, dođeš im i kažeš da želiš nekome baciti crnu magiju, oni ti kažu šta trebaš da uradiš (doneseš od osobe kojoj želiš nauditi...), kaže ti cijenu, platiš i ovaj odradi posao. Isto tako mnogi za određenu cijenu više ili manje uspješno skidaju crnu magiju. Vjerovatno ima istih osoba koje rade i jedno i drugo.
To što neka osoba traži novac za skidanje crne magije uopšte ne mora da bude znak da je ta osoba prevarant i da ne može pomoći, bila bi velika greška ovako razmišljati.
Istina je da ima svakakvih osoba, da ima običnih prevaranata ali bila bi greška generalizovati (čemu su ljudi često skloni).

Roga Baba
29.01.2003., 10:46
Mislim da bi se ja komotno mogel s ovim preseliti na znanost:p :

Nemrem vjerovat da su ovdje sami papci koji su se usrali od "crne magije", osim Rime koja je lijepo tražila da se malo rasvijetli fenomen.

Vaderu, kak ti je dugo trebalo da skužiš da takve djevojke
stvarno madjijaju ????

Pa općepoznato je da su one the most powerfull :D :D :D
u bacanju čini.

krshcanin
29.01.2003., 13:11
Rima kaže:
u dvadest prvom vijeku mi jos uvijek cujemo za lecenje putem komunikacija sa Dzinnima i istjerivanjem Djavola

Rima, poznata je činjenica da je Isus a i Njegovi apostoli također su izgonili zle duhove i liječili ljude. Kad je čovjek pao u njegov um su se uselili zli duhovi ili demoni. Svaki onaj koji prezire istinu i Bozji Zakon on postaje rob Sotonin i rob zlih anđela.

Kad je Isus došao mnogi su u ono vrijeme bili bolesni i opejsdnuti zlim duhovima. Sotona je radio svim silama da što više unakazi ljudski rod kako bi onemogućio da ljudi prihvate vijest Evandjelja.

Ista slika je i danas, mnošto ljudi je bolesno i opsjednuto, i jedini lijek je Isus koji ih može iscijeliti. Samo iskreno pokajanje i duhovno ozdravljenje može doprinijeti i tjelesnom ozdravljenju.

Svi oni koji omalovažavaju Bozji Zakon su lažni iscjelitelji i prevaranti.

Rima
29.01.2003., 19:04
Vadere hvala lijepa na ovako bogat post , vrlo zanimljive informacije , iskreno nisma nikada ranije ciula za ove stvari
ja neznam ima li zaista crna magija i oboljenje crne magije , ja mislim da u ovo vrijeme takve stvari su neprihvatljive
jer smo ipak u 21 vijeku vijek informatike , nauke , dans kloniraju ljude , stigli su na mjsesc , za nekoliko decenje cemo mozda ici na mras , Jupiter ..za mene ovo je sama neka glupost

prije 1000-1500 godina ljudi nisu znali sta je recimo halucinacija pa kazu da su komunicirali sa Dzinnima znas
ali sad ja mislm da je to previse za jedan noramlan zdrav razum

no sto je zalosno , kad pricas sa ljudima koji u to vjeruju (recimo ovi iz Bosne koji su i napravili tog sajta) oni su tako uvjereni da je to tako a da svako drugacije vjerovanje je nevjerstvo
to je vrlo zalosno da mladi ljudi vjerovatno i skolovani da vjeruju u takve gluposti..
ja se izvinjavam vadere bez obzira na tvoje tvrdnje ja ipak mislim da je smjesnio i glupo:

meni je bilo najsmijesnije ono objsnjenje uzrok sterilnost kod muskarca pa kazu:
da jedan Dzinni ceka tog muskarca dok ima sex , onda stisne njegvi sjemeni kanali i tako sprecava spermatozoidima da izlaze (<<<<CISTA FIZIKA ZNAS>>>).kakave besmislice i glupost

zato sam pitala Shadya (jer su ipak njegovi suvjernici) da nam objasni to umesto da ganja Krscanin i druge Krscane po forumima sa pitanjima o trojstvu

poznavajuci islam (to je usput neki sasvim drugi islam) ja sam citala da islam zabranjuje takve gluposti , jer se smatra prevarom

sad neznam ,konacno sam shvatila da ima mnogo verzija islama neke verzije su stvarno uzas

pozdrav i hvala za trud ..

Vader
29.01.2003., 23:24
Rima shvatam te, shvatam da ti je teško u sve ovo ovo povjerovati, pa i ja sam bio kao ti ali...nedostaje ti iskustva i direktnog dodira sa ovim stvarima...onda bi znala. Ja ti lično ni ne želim iskustva sa ovim stvarima ako bi to bile (samo) neke loše stvari.

Rima kaže:
ja mislim da u ovo vrijeme takve stvari su neprihvatljive
jer smo ipak u 21 vijeku vijek informatike , nauke , danas kloniraju ljude , stigli su na mjsesc
Pa ako je crne magije bilo ranije u davnoj prošlosti kad nije bilo kompjutera, mobilnih telefona i sličnog zašto je ne bi bilo i danas??

ali sad ja mislim da je to previse za jedan noramlan zdrav razum

To često i jeste problem što se povodi samo za krutim razumom koji prihvata samo ono što je u okviru onoga što se uči po školama a ono što je van toga proglašava za bajke.

meni je bilo najsmijesnije ono objsnjenje uzrok sterilnost kod muskarca pa kazu:
da jedan Dzinni ceka tog muskarca dok ima sex , onda stisne njegvi sjemeni kanali i tako sprecava spermatozoidima da izlaze (<<<<CISTA FIZIKA ZNAS>>> ).kakave besmislice i glupost

Ja ovo za sterilnost nisam komentarisao i neću komentarisati jer mi nije poznato.
Mada...neću olako stvari proglašavati za besmislice i glupost jer mi se dešavalo da sam neke stvari (uglavnom iz predrasuda) proglasio za glupost a kasnije dobio neoborive dokaze da je to zapravo tačno i u svemu tome sam ja ispao glup.
Ako nešto ne razumijemo i ako to nešto dosta izlazi iz okvira stvari u koje trenutno vjerujemo i koje možemo da shvatimo to ne mora da znači da te stvari nisu realne, istinite, stvarne. Hvala Ocu Nebeskom koji je postavio situacije u mom životu tako da ovo naučim.

Rima ne bih želio da ovo shvatiš kao moje nagovaranje da počneš vjerovati u ovo, ovo sam pisao samo informativno. I ovo je dobrim dijelom iz mog iskustva i iskustva osoba koje dobro poznajem.

Rima
29.01.2003., 23:33
Vader kaže:
Rima ne bih želio da ovo shvatiš kao moje nagovaranje da počneš vjerovati u ovo, ovo sam pisao samo informativno. I ovo je dobrim dijelom iz mog iskustva i iskustva osoba koje dobro poznajem.
Vadere ja sam mnogo zahvalna na tvoje komentare , naravno znam cijeniti ko sta misli ..
puno hvala za komentare i sto si djelio samnom svoja iskustva to je vrlo prijateljski ..uostalom forum je bas zato da cujemo drugo misljenje i da naucimo nesto novo , a naravno i da se lijepo druzimo pa makar nedijelili istu vjeru i misljenju ..

mir stobom

Roga Baba
30.01.2003., 01:10
...ak je Babaroga malo graknula, that's my spirit :D... sve je to lijepo napisao i sve stoji ...ali pomislio sam da možda ima netko tko o takvim stvarma zna iz prve ruke, a i da ima zainteresiranih za samu temu djinija i srodnih likova...jer zna se da su oduvijek Vile nama ljudima pomagale i odmagale svakakvim čarolijama;)

-Watashi!i!i!i-
30.01.2003., 01:28
Bar one koje mi satiri nismo, hm, posudili :o

Shady
30.01.2003., 03:52
Rima,
fakat si se utripovala u ulogu onog Raptorovog komšije! :top: Moje odgovore čak nisi ni komentirala a svadjala bi se i dalje.
Hajde, priznaj da sam te razočarao što sam rekao da bih svoje dijete vodio ljekaru? :D

gorcin
30.01.2003., 07:37
: A sejtani su nevjernici, poucavaju ljude sihru. (El-Bekare, 102.)

Kaze Allahov Poslanik : Klonite se sedam stvari koje vode u propast: cinjenje Allahu sirka, sihr, ubistva onih koje je Allah zabranio da se ubijaju, osim onda kad to pravda zahtijeva..." (biljezi Buharija, Muslim i drugi, Sahihul Dzami` 144)

Mlivo:
102. I slijede šta su kazivali šejtani protiv carstva Sulejmanovog. A nije nevjerovao Sulejman; međutim šejtani nisu vjerovali učeći ljude sihru i onom šta je spušteno dvojici meleka u Babilu, Harutu i Marutu. A nisu učili nikoga dok ne bi rekli: “Mi smo samo iskušenje, zato nemoj nevjerovati.” Pa su učili od njih dvojice ono čime će prouzročiti razdvajanje između muža i žene njegove. A nisu oni štetili time nikome, izuzev s dozvolom Allahovom. I učili su šta će im štetiti, a neće im koristiti. I doista su znali da onaj ko to kupuje - sigurno on neće imati u Ahiretu nikakva udjela. A sigurno je loše ono zašto su prodali duše svoje, kad bi znali.
103. A da su oni vjerovali i bojali se, sigurno bi nagrada od Allaha bila bolja, kad bi znali!

Solomon je imao mogućnost da razgovara sa đinnima i životinjama. Isus i svi ostali poslanici su se bavili egzorcizmom. ali oni su poslanici.
U hadisu koji prenosi Taberani se kaže: Onaj ko se bavi sihrom, počinio je širk(pripisivanje druga Bogu)

Dalje mislim da je imati takve vizije o uzrocima neplodnosti

Ahmed bilježi izjavu Muhammeda s.a.v.s.:
Liječite se jer onaj ko je stvorio bolest stvorio joj je i lijek

Ko objesi amulet počinio je širk! (Ahmet i Taberani)

Mislim da je jasno da liječenje sihirima nema veze sa Islamom.
Što se tiče liječenjem Kuranom.
Razumno biće koje ne vjeruje reći će da je to autosugestija, placebo efekat. dokazano je da se autosugestijo može puno liječiti. Dalje ljudi koji se mole su zdraviji i duševno i psihički.
U Bibliji piše, ne ovim riječima, da se neki oblici padavice mogu lječiti postom. Znači može se reći da je to liječenje Biblijom.

Rima zamolio bih te kad već istražuješ o Islamu nadji neku normalnu stranicu a ne stranice ljudi koji se bave bajkama.
Ti se čudiš što ljudi liče Kuranom i a pritom zaboravljaš da se i svećenici bave egzorcizmom, da u Rumuniji kult vještica ponovo jača, a ti vidiš samo neke muslimane koji se bave magijom.

što se tiče komunkacije među đinima i ljudima neki ljudi pričaju da je to moguće.
O vojsci nevidljivih za koje kažeš da su u Bosni :D Bosna je dovoljno velika za sve. Za sva zla i dobra koja nam dolaze. A ima li išta gore od UN vojnika koji se bavi trgovinom bijelog roblja???

danaye
30.01.2003., 15:59
Postoji jedna američka zaklada( nemrem se sad nikako sjetiti kako se zove) koja već par godina nudi 1 (brojkom) JEDAN (slovima) milijun dolara (i brojkom i slovima) BILO KOME se u laboratorijskim uvjetima dokažu bilo kakve paranormalne sposobnosti (naravno oni rade testove).
Naravno onaj koji se prijavi na to unaprijed mora nagovijestiti što će se desiti--znači nema "slučajnih pogađanja".
Uvjet je i da se testovi mogu objaviti(javno).

Dosad još nitko nije uzeo novce.

Stoje i čekaju sretnog dobitnika.

A svijet pun magičara,iscjeljitelja,proroka, prekognitičara i ostalih koji za male pare rade "čuda".

Jednom je na tv za razgovora o međugorskim "čudima,izlječenjima" jedan teolog rekao:

"Svi govore o par slučajeva "neobjašnjivih" izlječenja ali nitko se i ne obazire na tisuće slučajeva slomljenih nadanja i izgubljene vjere. Snaga autosugestije je velika,ali ne i svemoguća."

A strah i bolest najviše zamućuju um i otklanjaju razum,ali to je i razumljivo.

Vader
upravo sam vidio da ti imaš urok koji se proteže iz 13. stolječa.
Tvoj predak je maznuo jelena iz kraljevskih šuma i kraljeva ga je vračara Brkebrbla urekla i cijelo njegovo potomstvo do 55 koljena.
Urok je samo na muškim potomcima.
Sve što ti se loše dešava dešava ti se zbog toga,a ako ti se dešava nešto dobro to je zato što urok još nije počeo djelovati u punom obujmu.
Ali postoji rješenje:
Urok se može skinuti,ali je potrebno da dolaziš kod mene na par seansi jer je snaga uroka jaka.
Svaka seansa je 200kn.
Ali što je tih par sto kuna u srazmjeru s tvojim daljnim životom u kojem će ti se dešavati samo dobro?

kaskader
30.01.2003., 16:05
i sigurno ces mu ponuditi mogucnost placanja na rate sa kamatom od 1 % iznad inflacije u sljedecih 10 godina. Mislim, nije tebi radi kuna, nego da se covjek oslobodi uroka...

tako rade i ovi, ima ih po Areni kolko hoces,

danaye
30.01.2003., 16:19
gorcin:
-----------------------------------------------------------------------
U Bibliji piše, ne ovim riječima, da se neki oblici padavice mogu lječiti postom. Znači može se reći da je to liječenje Biblijom.
------------------------------------------------------------------------

U medicinskoj enciklopediji piše da se puno stvari može liječiti na još više načina.
U Internoj medicini imaš i više.

Da nisu i to onda liječenja knjigom,
jer u njima piše da se tbc može liječiti antibioticima?

--------------------------------------------------------------------
a pritom zaboravljaš da se i svećenici bave egzorcizmom..
---------------------------------------------------------------

Ja znam za samo jedan primjer odobren od katoličke crkve.

S obzirom da impliciraš da se egzorcizam događa stalno i da se svečenici njime bave--bilo bi lijepo kad bi naveo poneki primjer koji je potvrđen od strane KC .
(Inače koliko se mutno sjećam,za izvođenje egzorcizma je potrebna posebna dozvola iz Rima.--a dana je eto po mom poznavanju samo jednom)

----------------------------------------------------------------------
što se tiče komunkacije među đinima i ljudima neki ljudi pričaju da je to moguće.
------------------------------------------------------------------------

Neki ljudi pričaju da igraju košarku sa Isusom i Budom na nebu,neki pričaju da je Isus kapetan svemirskog broda koji sa flotom stoji iznad zemlje etc.

Vjerovatno bi zanimljivo bilo pitati za dokaze.
Kad ih i ovako i onako nema.

krschanin:
----------------------------------------------------------------------
Svi oni koji omalovažavaju Bozji Zakon su lažni iscjelitelji i prevaranti.
--------------------------------------------------------------------

Znaći li to da ti smatraš da oni "iscjeljitelji" koji ne omaložavaju božji zakon (po tvom mišljenju) nisu prevaranti?

Zamolio bih te da u tom slučaju daš primjer iscjeljitelja(koji nije prevarant).

--------------------------------------------------------
Ista slika je i danas, mnošto ljudi je bolesno i opsjednuto, i jedini lijek je Isus koji ih može iscijeliti. Samo iskreno pokajanje i duhovno ozdravljenje može doprinijeti i tjelesnom ozdravljenju.
------------------------------------------------------------------

Koja je razlika između ovog i spike o liječenju kuranom?
Iliti između fićeka sa sava i michelin gumama?
Kak bi rekli naši stari-- isto sranje drugo pakiranje.

Kvalitetna zdravstvena usluga i kvalitetna mogučnost pružanja usluge pomoći će u svakom pogledu bolje od bilo kojeg mambo-jumbo.

I vjernicima i nevjernicima.

Dunj@
30.01.2003., 17:37
...kaj ti ne znaš urediti post? :rolleyes:

Dunj@
30.01.2003., 17:41
...a možeš li zamisliti da danas Isus tako istjeruje zle duhove?

Svakom vremenu, drugačije metode. Prema svecu i tropar, rekli braća Srbi. :D

Shady
30.01.2003., 19:00
Gorčin: "Rima zamolio bih te kad već istražuješ o Islamu nadji neku normalnu stranicu a ne stranice ljudi koji se bave bajkama."

Gorčin, veoma je bio temeljit tvoj gornji post, svaka čast. Ja medjutim, zvog nedostatka vremena želim da izdvojim samo ovaj tvoj citat gore, i da se na njega osvrnem. Ne znam koliko si pratio dešavanja na "IslamBosna" forumu, evo u najkraćem radi se o tome da je došlo do neslaganja Rime i nekih uticajnijih članova na tom forumu, koji su provehabijski orijentirani... Sve je rezultiralo teškim svadjama u obostranim uvredama. :( Oni su Rimu krivili za kufr, potvorili je čak i za njen "sumnjivi identitet", sve u svemu nanijeli joj mnogo patnje i boli. Ja, Sead Zele, Fuad, Islamom Ponosna i još neki pozivali smo ih da prekinu napade na nju, ali niko nas nije slušao. Čak sam pozivao i Rimu da bude pametnija i prva popusti ali bila je povrijedjena.

Sve je, na koncu, rezultiralo time da je Rima rekla na forumu da napušta takvu vjeru i da je to lažna vjera. Naravno, ja Rimu potpuno podržavam, ukoliko misli na vjeru koju oni ispoljavaju... doista je takva vjera lažna.

Do mene je nedavno došla jedna kaseta iz Austrije koja prikazuje nekog hodžu u džamiji i neke pacijente i on iz njih, navodno istjetuje te zle duhe... Ljudi skaču u vis, pobadaju se na glave, vrište.... Neopisiva galama i gužva... jeza! Žena mi je to gledala tri dana nije mogla normalno spavati. Kasetu sam bacio u rijeku. Meni je žao samo što je Rima, zbog tih jadnih ljudi izgubila nerve i sve nas poistovjetila sa njima, iako zna samo koliko su mene tamo napadali i zabranjivali da pišem, brisali me, i sad, da li bij ja trebao sve napustiti zbog tih jadnika? Nikad. Jer islam se ne mjeri ljudskim postupcima.

Gospon Pes
30.01.2003., 19:20
Shady kaže:
Sve je, na koncu, rezultiralo time da je Rima rekla na forumu da napušta takvu vjeru i da je to lažna vjera. Naravno, ja Rimu potpuno podržavam, ukoliko misli na vjeru koju oni ispoljavaju... doista je takva vjera lažna.

Oha! Nije ni cudo da si tako neprijateljski raspolozen prema njoj.
Do sad nikog nisi ni u sto uvjerio, a jos moras gledati kako i Rima odlazi... :D
No, ako je zbilja sve (vas) poslala vrit, svaka joj cast. :D
To bi bilo prvo pametno sto sam od nje dozivjela. :D

U Boga se moze i trebalo bi vjerovati bez slusanja kojekakvih fanatika koji Bozjim imenom samo pokrivaju vlastite pokvarene ciljeve. Ne mislim time samo muslimanske fanatike. Nisu ni krscanski nista bolji. :D

Dunj@
30.01.2003., 21:33
Shady,
tebi se samo pričinilo da je IB uzrok Riminih nevolja. Njihova reakcja je samo posljedica "nečeg drugog" ali ti to nikako da vidiš, jer ...

Ja sam i tamo "to"natuknula, ali me baš nitko (ništa čudno) nije htio čuti, jer sam spomen da "to" postoji u praksama islama izaziva ili šutnju ili bjesomučne napade ili poziv na jedinstvo muslimana.

Mir, mir...niko nije kriv! :rolleyes:

Sheherzada
30.01.2003., 21:42
dzini imaju moć da leče a isto tako zli dzini mogu i da upropaste ljude.:)

danaye
30.01.2003., 23:18
Simona kaže:
...kaj ti ne znaš urediti post?

DanayE .:rolleyes:

nadam se da ćeš me podučiti ,o učiteljice željena :s

Rima
31.01.2003., 01:52
Shady kaže:
Gorčin, veoma je bio temeljit tvoj gornji post, svaka čast. Ja medjutim,
da podsjetim Shady ..drzite se teme :)
pozdrav svim mojim dragim prijateljima :
mnogo toga ste napisali , malo imam vrijeme pa nekoliko keomentara ..

PRVO: za Shadya: ja cu ponoviti sta je Vader mudro rekao , da nezelim nikome ubedjivati ,neka svaki vjeruje u sta hoce

drugo: za Gorcin:
dragi moji taj sam topik pocela da ti dokazem da niko nemoze nista dokazati , stvar je vjerovanje a da mozemo sta dokazati bili bi svi pripadnici jedne vjere a ne bi bila vjera vec cinjenica ..sama rijec govori{ VJEROVANJA }.

Isus je rekao blago onome koji vjeruje a nije me vidio

primetila sam da si (kao i Shady) uporan da dokazaes Krscanima ovdje kako je njihova vjerovanja neispravna , a da nemogu dokazati sveto trojstvo

pa sam pocela ovaj topik da ti dokazem da i ti vjerujes u sta pise u Kuranu (slijepo kao i svi vjernici) , i ako ne priznas onda ces nama dokazati postojanje DZINI

jos nesto:
ti nemozes shvataiti izraz sveto trojstvo jer ti to citas sa islamske tacke shvatanja .. ja ti savjertujem da ako iskreno zelis da shvatas taj izraz (TROJSTVO) da zaboravis da si musliman i da gledas sa Krscansko tacke gledeste ...

uostalom umesto da uporno dokazujemo jedni drugima koja je vjera bolja , zasto ne pisemo o zajednickim divnim stvarima ...

ja se nadam da nece me pogresno shvatiti ...

Danaye : najlijepsi pozdrav dragi moji prijatelju ...
Simona pozdrav i tebi , poslal sam ti Email , sa znacaj tvoga imena SIMONA nadam se da si dobila

pozdrav

Rima
31.01.2003., 02:05
Gospon Pes kaže:
Oha! Nije ni cudo da si tako neprijateljski raspolozen prema njoj.
Draga moja , znaj da nikome zlo nezelim , moj je Bog samnom i samo on ima pravo da mi sudi ..sud je Boziji

muslimani imaju neki komplex (ja neznam kako bi drugcije izrazila pa izvini Shady molim te)
naime muslimani sami sebe tjese tvrdnjom da ljudi masovno prelazre u islam, samo utjeha

ta cinjenica je bila nekad , ja sam napisala davno topik muslimani u kanadi .. (recimo 1930-tih nije bila nijedna dzamija u kanadi danas ima preko 5000)
znaci ova tvrdnje je bila nekad , sve je pocelo osamdestih i incident smrtna kazna Salmanu rushdiju ..onda je mnogi incidenti (otimanja aviona , terorizam , a konacno 9/11) ja garantujem Gorcinu , da broj msulimana je u stalnom padu , zivim u ameriku i svedok sam svega
naravno Shady koji uporno se trudi dokazati kako Krscani nisu na pravi put (jer nisu muslimani i to Shija muslimani) njemu ovo pada vrlo tesko pa uzima moji licni zivot kao primjer stalno o tome kao da sam ja njegov POKUSNI KUNIC .. umesto da se koncentrise na topik i da nam dokazuje postojanje Dzinna osim u Kuranu (i to istom brzinom kojom se trudi dokazati da su Krscani zalutali) on se bavi mojom zivotom i kakvom sam ja covjek..
a ja necu da se zalim moderatoru , kako se Shady nedrze za teme ..

Shady vrijeme je da naucis dragi prijatelju :SUD JE SAMO BOZIJI a niko nema pravo nikome suditi

na kraju da ti kazem i ovo , ja smatram da su svi ljudi braca i sestre pa makar nedijelili istu vjeru

selam dragi moji je Bozji ime a selam upucim svim prijateljima

Rima
31.01.2003., 02:18
sad vrijeme za mog prijatelja Vader:
ovdje cu ti objsaniti svoj stav o tim nejasnim stvarima (magija i dzini )
vidi, ljudki um je vrlo ogranicen , u Kuranu pise :da od znanje mi (ljudi smo dobili vrlo malo , a apsolutna znanja niko nemoze postici to samo Bog koji je apsolutan u svemu

onda u kuranu pise kako ce biti nagradjeni oni vjernici koji vjetruju u al-ghajbv (nepoznato , ne[oznate fenomene , svijetove )
alghajb je arapski izraz znaci nepoznato , ali to je (po islamu) je vrlo sirok pojam : u to spada recimo sudnji dan i raj i pakao) sve te stvari su ALGHAJB , vjernici su vjernici jer vjeruju u sta im je receno da vjeruju

jedan od tih al-ghab je DZINNI
u kuranu pise da postoji taj svijet , koji su stvoreni od vatre ili svetla , pise da ima njih i Dzini vjernici i nevjernici

vjerovanje treba (po mom misljenju ) da stane do te granice ,, granica dozvoljeno ..sta nam je Bog dozvolio od znanje

ali to nije slucaj pa su ljudi poceli da nam objasni te Bozije mehanizme ..pa ispadne takve glupost (poput komuniciranje sa Dzinnima i Dzinni koji drze sjemeni kanali:))

dragi Vadere:
zamisli jedan nepismen covjek , bez osnovne skole , koji je uzeo da nam objasni NUKLEARNU FIZIKU ..na sta bi to licilo
mozes zamisliti kako bi se smijali

isto tako i Boziji mehanizme , nas ogranicen um nemoze da shvata te Bozije mehanizme ..ljudi nesmiju prelaziti Bozjiu granicu

ovi da ih zovem TZV.muslimani su stvarno presli Boziju granicu , uzeli su sebi pravo da se umjesaju u bozijim stvarima i da nam objasne kako DZINNI izazivaju migrenu (jesi li citao taj dio krvav je)

pogledaj:
Bog je stvorio nebo i zemlju
kako , kojom mehanizmom , kakvom tehnikom , to nas ograniceni um nemoze da shvata ..pa netrebamo ici duboku u tumacenje te Boije stvari ..vjerujemo da je on stvoritelj i tacka

to je moj stav u svemu , naravno ja vjerujem da ima neka neobjsnjena fenomena u svijetu i oko nas

mir stobom

Shady
31.01.2003., 04:05
Rima kaže: Al-ghajb je arapski izraz i znaci nepoznato , ali to je (po islamu) je vrlo sirok pojam: u to spada recimo sudnji dan i raj i pakao. Sve te stvari su AL-GHAJB , vjernici su vjernici jer vjeruju u sta im je receno da vjeruju. Jedna od tih al-ghab je DZINNI. U Kur'anu pise da postoji taj svijet , bića koja su stvorena od vatre ili svetla, pise da ima njih i Dzini vjernika i nevjernika. Vjerovanje treba (po mom misljenju) da stane do te granice,, granica dozvoljenog... Ali to nije slucaj pa su ljudi poceli da nam objasni te Bozije mehanizme ..pa ispadne takve glupost (poput komuniciranje sa Dzinnima i Dzinni koji drze sjemeni kanali. :)
Rima, oni su bili i ostali su ublehe i da si bila jača, ne bi dozvolila da te isprovociraju. Njih nije trebalo uzimati za ozbiljno. Te njihove bajke, plod su kasnijih naraštaja, halucinacije pijanih šejhova iz vakta kad su nasladjivali krvlju poslanikove (s.a) porodice i potomaka... Oni raspravljaju o Gajbu da bi time stavili glavu u pijesak pred istinskim problemima ovog ummeta. To su ljudi na duhovnoj margini i zato slijede te bajke o džinima koji stiskaju sjemevode! :D

Oni koji je trebalo da shvate neke stvari, kao na primjer Islamom ponosna, Sead... itd. - shvatili su. Za ostale, tj. za one koji te nisu razumjeli, nemoj mnogo da patiš. Zapravo, ko je trebao da shvati, shvatio je. Pa i ja pomalo shvatam, nemoj zaboraviti. :)

iscjeljitelj
03.02.2003., 08:04
kao prvo nadam se da nece biti uvreda ida je ova tem otvorena kako bi nesto naucili a ne da bi se ismijavali na racun drugih.
ja sam sam ovjde a vas je mnogo i vi cete vjerovatno svi postavljati pitanja a ja necu moci tako brzo odgovoriti svima pa se nadam da ceste imati strpljenja.

sto se tice ove tem jako je interesantna ali ima izvrtanja rijeci sa stranice o kojoj je zapocet ovaj topic!
rijec sihrbaza na arapskom znaci carobnjak i za vrijeme poslanika su bili javni a danas se sve manje zna o njima a njih je sve vise.
1. pod simptomima nisu simptomi sihrbaza nego simptomi oboljelih od ove vrste bolesti a zanakovi po kojima se raspoznaje sihrbaz su sljedeci:
Kod koga se nadu neki od slijedecih znakova, znaj da je on sihirbaz bez ikakve sumnje. To su ovi znakovi:

1. Raspituje se o bracnim podacima roditelja bolesnog.

2. Uzima privatne bolesnikove stvari kao sto su (odjeca, maramice, kapa itd.)

3. Ponekad zahtijeva da mu se dovede zivotinja odredenih osobina i da se zakolje, bez spominjanja Allahovog imena. Ponekad njenom krvlju namaze bolesna mjesta ili baci zrtvu na pusto mjesto.

4. Pise talismane (vradzbine, zapise).

5. Uci carolije i izgovara nerazumljive talismane.

6. Daje bolesniku zapise koji se sastoje od cetverouglova na kojima su slova i brojevi.

7. Nareduje bolesniku da se izdvoji od ljudi jedan odreden period, boraveci u sobi u koju ne ulazi sunceva svjetlost.

8. Ponekad trazi od bolesnika da se ne pere vodom jedan odreden period, uglavnom 40 dana, a ovaj znak upucuje na to da se radi o dzinu krscaninu koji sluzi sahira.

9. Daje bolesniku stvari koje ce zakopati u zemlju.

10. Daje bolesniku papire koje ce spaliti i nakaditi se njima.

11. Prica nerazumljivim govorom.

11. Ponekad sihirbaz obavjestava bolesnika o njegovom imenu, imenu grada iz kojeg je i o problemu zbog kojeg je dosao prije nego mu ovaj i saopsti to.

12. Pise bolesniku isprekidana slova na papir (zapis) ili na posudu od grncarije bijele boje a onda nareduje bolesniku da to rastapa i pije.

Ovo su samo neki od znakova koji nam mogu pomoci u raspoznavanju sihirbaza od pravog i ispravnog lijecnika Allahovom knjigom.

Dakle, dragi brate ako saznas da je covjek sahir, duznost je da mu ne ides, a ako mu pak odes, onda za tebe vaze ove Poslanikove, sallallahu alejhi ve sellem, rijeci: “Ko otide vracaru i povjeruje u njegove rijeci, porekao je ono sto je objavljeno Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem.”

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/cetrvto.html

1.da li u Kuranu pise o postojanja ovih Dzinni a kakvi su

kao sto je shady rekao u kur'anu se spominje nekoliko puta rijec džin a ima i jedna sura koja nosi naziv džin- 572 strana
da li je istina da Dzinni mogu izazvati bolseti (recimo steriljnost)
dzini mogu bit uzrocnici sterilnosti i raznih fizickih oboljenja ali na stranici nije receno da je svaka sterilnost posljedica džina. ima sterilnosti za koje nauka ima dokaze ali osnova za trazenje lijeka putem kur'ana i suneta jeste kada nauka moderna nema dokaza za bolest.
svi nalazi su uredni i ne pokazuju nikavakve naznake bolesti ali ljudi imaju problema.
vama to mozda izgleda cudno jer niste imali priliku da se susrecete sa ovim stvarima a i bolje vam je i da vas Allah sacuva.
Ima li nesto protiv ljudske gluposti? Stvarno je bezgranicna.
zasto su to ljudske gluposti?
ja tebe pitam:
da li si ti ili bilo ko od vas ima priliku da vidi vazduh, elektricnu enesrgiju, radio frekvencije, misao, razum i svako licno svoj mozak?
zvuci mozda glupa, ali je istinito. vi svi vjerujete da imate mozak a da li ste ga vidjeli kod sebe?
reci cete pa to se zna da ima to je nauka dokazala i postoje CT snimci mozga i slicno.
za frekvencije cete reci da ima TV, mob i slicni uredaji koji koji prepoznaju te frekvencije.
isto tako i ja cu reci da se dzini nalaze na fekvenciji koja koju moderna nauka jos nije otkrila ali putem kur'ana (ne zapisivanja) moze se doci do dokaza.
nacin na koji oni zive je princip vojske a u stvori to jekod njih analogno poslu kod ljudi.ovo se odnosi na sve dzine bili vjernici ili nevjernici sa razlikom da nevjernici sluze sihrbazima a vjernici zive po svojoj vjeri. ima ih kao i kod ljudi raznih vjera: muslimani, krscani, jevreji, budisti ateisti i sl.
a ovdje mozes citati , metoda kako DZINNI ulazii u ljudsko tijelo (a to sve u dvadest prvom vijeku)
kakve to ima veze u kojem smo vijeku?
mislite da ako ste vi moderni i vjerujete samo u nauku da nepostoji nista drugo sto nauka nije dokazala?
kako su se odnosili prema naucnicima koji su tvrdili da je zemlja okrugla, da se zemlja krece oko sunca?
a danas nakon nekolio stoljeca svi vjeruju u to.
lijecenje kur'anom je relativno mlad nain lijecenja ja bih rekaojos je u povoju, ali ne znaci da da za nekoliko desetljeca kada moderna nauka bude u potpunosti nemocna da ce se razviti!

iscjeljitelj
03.02.2003., 08:34
da li je moguce da se ljudi komuniciraju sa Dzinnima
Jedan Turčin kojega sam jedanpot upoznao a zanima se za koješta rekao je kako Kuran NE dozvoljava kontakt sa
na zalost ljudi mogu na odredena nacine da komuniciraju sa dzinima, ali treba razlikovati razgovor izmadju dzina i sihrbaza- to je direktno komuniciranje, i komuniciranje putem''medija''(oboljelih)
ovo putem medija je on sto je govorio shady da je njegova supruga donijela neku video kasetu i gledala to je taj nacin.
opni koji su bolesni od strane sihra i dzin se nlazi u njihovom tijelu kada slusaju ucenje kur'ana javljaju se odredjene rekacije.
nije kod svakoga isto.
ima ljudi koji se ne pomjere kao da spavaju, a kod nekih koji se vec previse boljeli imaju izrazejnije reakcije.
kada covjek padne u nesvijest i dzin preuzme sven jegove funkcije onda moze iz njega da progovori i to je drugi nacin komuniciranja. taj nacin je dozvoljen ali i njega treba izbjegavati koliko je to moguce vise.
ja se slazem da ne treba gledati svako te kasete jer su uglavnom kasete snimane na extremnim slucajevima.
jedna lastra ne cini proljece.
da li islam prizna ove metode najsavremenije tehonologije
ako mislis na lijecenje kur'anom, da priznaje i postoje dokazi da je poslanik lijecio na ovaj nacin.(dokaz cete dobiti drugi put)
U slucaju ako tvoje djete (ne daj Boze) razboli , da li ces ga voditi u Sihrbasku ambulantu ili u najblizu bolnicu?
ja se bavim lijecenjem kur'anom i nastojim da pomognem onoliko koliko je to u mojoj mogucnosti.
Allah lijeci i daje bolesti lijek a ja i meni slicni smo samo posrednici.
na stranici poslije simptoma stoji sljedece:
Od svih navedenih simptoma, najcesci su prvi navedeni i koji su posebno naznaceni. Ovi simptomi se mogu poklapati sa medicinskim simptomima.

Ako se neko nadje u ovim simptomima nije pravilo da taj neko mora biti oboljen od strane sihra (crne magije). Ovi simptomi pomazu onome ko lijeci Kur'an – om da pretpostavi da li se zaista radi o ovoj vrsti bolesti.

Osoba koja osjeca neki od ovih simptoma, neka se prvo obrati ljekaru i potrazi lijek. Ako i nakon toga osjeca bol (ili neki drugi od simptoma) i nije nasla lijeka kod savremene medicine, onda neka se obrati kod onih koji lijece Kur'an – om, a Allah dz.s. ce dati lijeka ukoliko je taj oboljeli zasluzio.

da se kojim slucajem razboli moje dijete i ja bih ga vodio u bolnicu a i ja kad se razbolim idem tamo.
jedan mojo iskustvo:
imam prijatelja koji nije moga da ima djece. zena ostane trudna ali nakon dva mjeseca trudnoce dobije krvarenje i izgubi bebu.
posljednji put kada se to desilo bila je u bolnici nekoliko dana ali je krvarenja i dalje trajalo ali bebe jos nije izgubljena.
otpustili su je i kuci uz ''naredenje'' da strogo miruje da ne smije da se krece uposte.
moj prijatelj me je nazvao i ja sam naucio na vodu odredene kur'anske ajete i dao da pije tu vodu i da se kupa odredeno vrijeme tom vodom.
napokon je i krvarenje stalo i otisla je ponovo na pregled gjde doktori nisu mogli da vjeruju da je sve uredu i rekli su joj da sada moz i da putuje gdje hoce.
danas oni imaju bebu kojoj je tri mjeseca.
isto se desilo i mojoj supruzi, samo sto moja supruga nije jos rodila.

iscjeljitelj
03.02.2003., 08:52
Postoje li takvi bestjelesni entiteti ?
oni postoje i zive zivot paralelno nama samo kao sto rekoh imaju drugu frekvenciju pa ih ne mozemo vidjeti.
Koje su njihove moći ?
ovisno o njohovj starosti i iskustvu mogu da se pojavljuju u raznim likovima i ljudi ih tada mogu vidjeti kada se preobraze.
obisno se pretvaraju u lik: zmije, macke, psa, svinje, konja, medvjeda.
sto je veca zivotinja to su i njegove sposobnosti vece da naudi ljudima ukoliko je od onih koji su zli a dzin vjernici se rijetko ili skoro nikako ne pretvaraju jer nemaju potrebe za plasenje ljudi.
Koja su njihova pravila ponašanja,
ovisno o odgoju kao i kod ljudi. ima ih jako obrazovanih a vecina ih , da mi Allah oprosti, glupa i uopste nece dase obrazuju. apsolutno kao i kod ljudi.
Može li komunikacija između "našeg" svijeta i "njihovih"
da je Allah hto da zivimo zajdnickim zivotom ne ni ih stvorio nevidljivim za ljude.
ja sam imao jedan slucaj gdje je covjek imao padavicu, moj komsija i koji je kada mu doze neke misli stavlajo ruke na usijanu pec i nije nista osjecao a zavrsavao bi u bolnici jer su mu se ruke ugljenisale.
ja sam se omisljao da li da mu ucim, jer znam za nejga da je godinama trazio lijeka ali eto na poslijetku sam se odlucio da pokusam.
ucio sam mu samo jednomi ja koliko znam da je i dan danas dobro, jer se vise ne prica o njemu kao sto je to prije bio obicaj.
pitao sam i njegovog rodjaka kako je on mi je rekao da nije cuop da je imao vise padavicu.
ovo sto sam napisao ne mora znaciti da se sve padavice mogu lijeciti i da ce uvijek onaj koji je bolestan naci lijek.

iscjeljitelj
03.02.2003., 09:17
Urok se može skinuti,ali je potrebno da dolaziš kod mene na par seansi jer je snaga uroka jakaSvaka seansa je 200kn.
Ali što je tih par sto kuna u srazmjeru s tvojim daljnim životom u kojem će ti se dešavati samo dobro?.
ovo smatram jako neozbiljnim ali ipak je cinjenica da ima ljudi koji se bave lijecenjm samo iz materijalnih razloga.
ljudi koji su u nevolji daju pareda se rijese tih stvari ali treba razcistiti neke stvari!
ja koji se bavim lijecenjm kur'anom kada dam program(terapiju) da se taj bolesnik pridrzaje one se omislja i hece hamajliju jer mu je lakse nositi hamajliju nego slusati i citati kur'ana i sl.
hoce da ozdrave ali da ne mrdnu prstom.
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti?
da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?
da li svaka operacija bude uspjesna koja zna kostati i po nekoliko desetak i vise hiljada KM?
nisu ni svi doktori posteni pa tako nisu ni svi kji se deklarisu d lijece kur'anom posteni!
i sigurno ces mu ponuditi mogucnost placanja na rate sa kamatom od 1 % iznad inflacije u sljedecih 10 godina. Mislim, nije tebi radi kuna, nego da se covjek oslobodi uroka...
u islamu je kamata zabranjena!!
dzini imaju moć da leče a isto tako zli dzini mogu i da upropaste ljude.
dzini ne mogu da lijece ljude, jer je Allah taj koji daje lijek, ali oni mogu biti uzrocnici boesti a kur'an je lijek tj sredstvo da se istjeraju iz tijela.
ne mora uvijek dzin da boravi u tijelu, moze da djeluje i izvana na covjeka.

genNorec
03.02.2003., 09:23
:top:to je bio POST, hoću reći serija;)

Adura
03.02.2003., 10:15
Iako postoje mnoge interpretacije , kao i mnoge cudne "islamske discipline" (kao ovo lijecenje Kur'anom) to nije dio islama , i nije dio islamskog propisa.

Doduse vjerovanje u postojanje jinna jeste dio islama , ali treba se jasno naglasiti o cemu se tu radi, sa vremenske distance tog vremena kada je Kur'an objavljivan.

Arapi tog vremena su davali veliku vaznost poetima i "pjesnicima".Vjerovali su da Satan-jinn je veliki pjesnik koji nadahnjuje pjesnike i naratore koji su se skupljali na trgu u Mekki u pred islamskom periodu.
Sataj(Sejtan) je veliki poeta A`shaa ,ili alegorijski maskhal, a onaj za koga se vjerovalo da je isnpirisan satanom je Mukhabbal .

Musajjah -rima(ne ova nasa draga Rima, vec rima u stihovima) je vrsta poetskog izraza koji se koristio prilikom molitve idolima.

Kao i kod rimljana , koji su smatrali da inspiracija u poeziji dolazi od "bogova" tako i u predislamskoj arabiji je postojalo slicno vjerovanje.
Ovo je razlog zasto se arapi imali formu vjerovanja u jinne koje su POVEZIVALI sa poezijom.
To je bio i razlog zasto su Quraishi proglasavali Muhammeda s.a.v.s. opcaranim jinnima, zbog poeticnosti samog Kur'ana.Vjerovali su da je Poslanik poeta , i da je inspirisan jinima i da mu je Satan dao tu inspiraciju, posto je po tom vjerovanju Satan onaj koji inspirise pjesnike.

Ali najbolja odbrana od tih kleveta i lazi stoji u suri Al-shura:24.
"Sejtan nije objavio nista Poslaniku, niti je on u mogucnosti da to ucini.Jer satan ne moze da cuje nebeski govor(objavu).

Ovo ukazuje na to da satan nije moga uticati na objavu.Na isti nacin su farizeji smatrali Isusa opsjednutim od zloduha(jinna).
Zatim u suri kaze jasno kome i kako i sta su jinni i kako djeluje satan.
"Dodjite da vam kazem kome sejtan dolazi.Onima koji su lasci i onima koji su grijesni.Vecina tih(pjesnika,naricatelja tog vremena) su lasci".

Stoga jinni i sam satan nemaju vlasti nad covjekom ukoliko ih sam covjek necim(lazima i grijesima) ne privuce NAMJERNO.
Ti ljudi, u ona vremena koji su se zvali "pjesnici" su oznaceni kao 'affak' (veliki lasci i obmamljivaci).Drugi njihov atribut je bio 'Aseem(grijesnici).Oni su grijesnici i lasci jer tvrde da su imali "tzv" kontakt(inspiraciju) sa jinnima i satanom, da bi zaradili novac za svoj zanat.Zatim su tvrdili da posjeduju "moci" za "neobicna" - nadprirodna iskustva.....itd itd i da sve to dolazi preko jinna i pod uticajem jinna.

Oni su imali obicaj sjesti ,meditirati na "nevidjeni predmet",koji bi im onda "govorio informacije" o "nevidjenom"(gajb).

Kur'an kaze da su sve to "vecinom lazi i da su ti ljudi lasci", ali opet kaze da neki od tih "kontaktnih osoba" su zaista nesto primali od jinna, iako Kur'an kaze da je vecina njih zagrezla u grijeh i laz, i da isti obmamljuju ljude svojim "vjestinama".

Selam alejkum

iscjeljitelj
03.02.2003., 10:46
Iako postoje mnoge interpretacije , kao i mnoge cudne "islamske discipline" (kao ovo lijecenje Kur'anom) to nije dio islama , i nije dio islamskog propisa.
mislim da ti nemas dovoljno informacija o ovoj oblasti i mislim da je bolje da ne pises o necemu sto ne znas jer ces nanijeti manje stete ukoliko ne govoris o necemu sto ne poznajes.
za vise informacija mozete se obratiti:
mubarek@bih.net.ba
traziti mr.hfz.Senahida Zajimovica

Adura
03.02.2003., 10:52
Razlog zbog kojeg pisem na ovu temu je zabluda nastala po pitanju samog Poslanstva Muhammeda s.a.v.s.

Sure Al-Falaq i Al-Naas kao prvo bile su objavljene u mekki,a prema hadisima sihri na poslanika su bili "baceni" od strane jedne jevrejske zene(po nekim hadisima muskarca) u medini.

Sura Al-Falaq i Al-Naas je objavljena kao zastita od bilo kojeg zla,pa i magije.NEma APSOLUTNO niti jedne osnove u Kur'anu da su ove sure objavljene iskljucivo zbog magijskog uticaja sihra od strane jevreja.
Duduse Kur'an kaze da su jevreji(u medini) pokusali da to ucine Muhammedu s.a.v.s. ali da to nije uticalo vremenski dugo na Muhammeda , a posebno ne na objavu.

Postoji magija, da se razumijemo, ali ta magija kao ni lijecenje njenog uticaja nema ama bash nikakve veze sa Islamom, moze se reci da je to "dodatna disciplina" ali ne i dio islama kao religije.

Magijske cini su povezane sa "duhovnom naukom".Strucnjaci na ovom podrucju mogu "opcarati nekoga",ali ti sihri su psiholoske (sugestija i autosugestija), a ne organske prirode, i mogu pogoditi samoone ljude sa slabom psihom, ili one koji su vec "nagrizeni" psiholoski nekom traumom u zivotu.
LJudi sa istinskom vjerom traze utociste kroz vjerovanje, i na njih te "cini" ne mogu uticati u bilo kojem smislu.
Osoba koja u dubini svoga srca trazi od Boga pomoc i utociste dobija to utociste od Mudrog i Sveznajuceg bez posredovanja bilo cega(jer Bogu ne treba posrednik ni u cemu).
U pitanju je samo vjera u Boga kao iscjeljitelja i kao zastitnika.
LJudi sa slabom vjerom, i slabom psihom, ili oni koji su vec osteceni nekom traumom cesto traze tu vjeru u necemu kao sto je lijecenje Kur'anom,Biblijom, amajlijama i sl.

Adura
03.02.2003., 10:56
mislim da ti nemas dovoljno informacija o ovoj oblasti i mislim da je bolje da ne pises o necemu sto ne znas jer ces nanijeti manje stete ukoliko ne govoris o necemu sto ne poznajes.
za vise informacija mozete se obratiti:

kao prvo ja imam iskustva sa tim stvarima, kao sto sam bio prisutan na "skupnim seansama" lijecenja Kur'anom, zanimljiva je bila ona u Kaknju.
Uglavnom , kao sto rekoh imam dosta samog iskustva sa tim(ne kazem da sam "lijecnik") ali sam primjetio da mnogi jednostavno pljackaju ljude preko toga.Gajb smatram necim sto je nepozeljno slabim osobama(cak i citanje toga, ili gledanje kaseta) i ljudima sklonim autosugestiji.

Hajde sto neki ljudi pljackaju druge(biznis stobi rekli), nego su u stanju da dovedu citavo Muhammedovo poslanstvo takvom interpretacijom.

Ja ne kazem da si ti jedan od "laznjaka" , vec samo skrecem paznju da se svako , ukoliko se iskreno u srcu obrati za pomoc od Boga moze rijesiti tih stvari(gajb,sihr ).

Imao sam prijateljicu,koja je bila sasvim normalna osoba, nije se plasila mnogo cega kao mlada.No kad je pocela da cita o tim stvarima , sugestivno je postala tako nestabilna osoba da je pametnije uopste se ne "upucivati" u takvu literaturu, i takve "islamske discipline" koje nemaju veze sa samim islamom kao religijom.

Selam alejkum

iscjeljitelj
03.02.2003., 11:38
slazem se sa tobom da ne treba previse se opterecavati ali je cinjenica da je to prisutno (sihr) i da se moze ukloniti sa ucenjem kur'ana.
issto se slazem da ima mnogih koji su biznismeni i da uzimaju dosta para.
ja licno nisam nikada zacijenio niti sam dobio vecu sumu novca niti bih zelio da me allah dovede u takva iskusenja, jer novac sve kvari.
iskreno receno ja bih bio najsretniji da nemem uopste posla tj da nema boelsnih, ali kad ih vec im ja nastojim da pomognem.
ko je posjeti stranicu [URL=http://www.lijecenje-kuranom.s5.com]
i detaljno citao mogao je vidjeti da ja prozivam one koji se bave zapisivanjem i da postoje znakovi po kojima se raspoznaju a to su uglavnom hodže a oni koji poznaju islam znaju da zapisivanje nije dozvoljeno niti nosenje hamajlije.
zasto nije?
onaj koj nosi hamajliju misli da je ona lijek i da je ona uzrok njegovog ozdravljenja i ako ostavi tu hamajliju da ce on propasti, sto znaci uzima je neuzubillah za boga.
mnogi ce reci da nije tako ali to im je u podsvijesti.
a slazem se u potpunosti da je najbolji lijek lijecenje samog sebe tj upucivanje dova Allahu dz.s. ali da su ljudi bili kako treba i da su imali pozdanja u allah ai da su se pridrzavli vjerovatno ne bi doslo do bolesti.
ja sam radio tu stranicu i bice otvoren i forum pa mozete tamo isto pitati jer ja necu stici na sve forume da odgovaram.

Adura
03.02.2003., 11:50
Selam alejkum,

U slucaju bolesti sve treba uciniti da se nadje rijesenje unutar opste medicine, terapije(i psiholoske kao sto je hinoza), pa tek onda kada zaista niti jedno nije dalo rezultate obratiti se ljudima koji su strucnjaci na podrucju lijecenja kur'anom.

Lijecenje Kur'anom najbolje je u razumjevanju Kur'ana.Sam Kur'an kao knjiga(a ne kao govor Allahov) je knjiga kao i sve druge i nema nikakve "specijalne moci" sam po sebi , kao ni napisani ajeti i sl.

U sustini malo je onih iskrenih lijecnika koji se bave ovim poslom, bilo da se oni zovu hodje(hodje nije islamska rijec , tu se radi o iranu i uticaju siizma na islam) ili sirhrbezi(ovo dolazi od selefijsko - vehabijske interpretacije).

Uglavnom, ne treba se zanositi tim stvarima jer su stvar gajba, bolje bi bilo da se citaju medicinske knjige, zavrsavaju fakulteti i skole, koje ce citavom covjecanstvu biti od pomoci.Naime, cesto ljudi iz praznovjerja zapostavljaju optu medicinu , tako da danas ima dosta skretanja u islamu.Npr. mnogi samo drze Kur'an u kuci misleci da on ima neku "moc" sam po sebi , a niti ga razumiju niti ga izucavaju.A Allah takve naziva magarcima koji su natovareni knjigama(znanjem koje ne razumiju, i ne shvataju poruku iza toga).

U sustini, ne slazem se sa tobom da treba da reklamiras lijecenje Kur'anom ljudima,na internetu ili na forumima.Ok sve ti mozes ciniti (sloboda medija)ali ne slazem se sa tim da to treba postati "nesto za svacije oci i usi".Oni koji imaju problema sa tim lahko ce naci lijecnika Kur'anom negdje u blizini i u stvarnosti.

Ok , ovo je moj stav i misljenje ,a Allah zna najbolje sta je ispravno od svega toga.

Selam alejkum

Adura
03.02.2003., 12:53
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Ne postoji ni jedno novorodzence a da ga sejtan (sotona, vrag, djavo) prilikom radzanja ne dodirne. Svako od njih zaplace od dodira sejtana (sotona, vrag, djavo). Jedino sina Mejremina (Isaa a.s.) i njegovu majku nije dotakao.˝ (El-Buhari: 8/218 i Muslim: 15/121)

Otisao sam malo na stranicu

Ovo smatram velikom opasnoscu po muslimane, i razlogom zaostalosti kod muslimana danas.
Dijete kada se rodi MORA da place jer na taj nacin "prorade" disajni mehanizmi.
Neminovno je da djece place pri rodjenju, ako ne zaplace onda to nije prirodno.
Ako "sejtan dotice djete pri rodjenju" onda je sejtan "prorodna nuznost"?
Izvini ali to nije islamsko ucenje, niti igdje pise u Kur'anu da se u nesto takvo vjeruje.
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Zaista sejtan (sotona, vrag, djavo) kola covjekovim krvnim sudovima kao sto kola krv.˝(El-Buhari: 4/282 i Muslim: 14/155)

Ovdje se radi o strastima, a ni o kakvim nad naravnim pojavama.
Po suri Shems(sunce) Allah je covjekovu dusu ispirisao bogobojaznoscu i razvratom, pa onaj ko je ocisti spasio se a onaj ko je ne ocisti upropastio je.
U sustini u samoj covjekovoj prirodi (krvi) ima "ne cistih" strasti , pa onaj koji se povodi lazima razvija te osobine u sebi.Sejtan nema nikakve vlasti nad covjekom(niti u covjeku) , jedino ima vlast nad onima koji mu se odazovu.
Izvini ali morao sam dati neke komentare na sve to.

Veoma je moguce da su i mudzahidi u Bosni bili jedna od meta Vatikana na koju su usmjeravali vojsku dzina, isto kao sto su to bili i ostali muslimani
Bosnjaci. Vojske dzina prema svjedocenjima iz Afganistana su upucivane i na afganistanske borce u borbi protiv Rusa. Hadis koji ste citirali i Kur'anski ajet kojeg vam citiram: «Onima koji vas napadnu uzvratite istom mjerom i Allaha se bojte» (Bekara, 194) govore o uzvracanju kafiru istom mjerom ali dozvoljenim sredstvima borbe. Sihr nije dozvoljeno sredstvo i vjernicima ga je zabranjeno upotrebljavati i
njime se baviti.

Ne kontam , stvarno ne kontam.

Bekara, 194 govori o jihadu(organizovanom suprostavljanju zlu), to nema veze sa "odbranom" na licnom nivou.
Postoje dvije vrste borbe na bozijem putu, to je onaj koji mi sami vodimo protiv sebe(protiv svojih strasti) , i onaj koji oraganizovana pravna drzava vodi borbu protiv organizovanog zla.

Bekara :194 stvarne nema veze sa "nasim licnim jihadom" niti sa magijom.
Ima ljudi koji pomoc od dzinova traze, pa im oni samo obijest njihovu povecavaju”. (El-Dzinn, 6)

I da mi ne znamo da li se zlo želi onom ko je na Zemlji ili im želi Gospodar njihov ispravnost;I da od nas (ima) pravednih, i od nas mimo toga - različitih tarikata -I da mi mislimo da nećemo umaći Allahu u Zemlji, niti Mu umaći bježanjem;,[/B] I da mi, pošto smo čuli Uputu, vjerujemo u nju. Pa ko vjeruje u Gospodara svog, tad se ne boji gubitka, niti nasilja;
I da od nas (ima) muslimana i od nas nepravičnih. Pa ko se predao(Bogu),pa takvi su se upravili ispravnosti. .................
A ko se odvraća od sjećanja Gospodara svog, uvući će ga kazni strogoj;I da su mesdžidi za Allaha, zato ne prizivajte uz Allaha nikoga;I da su - pošto je ustao rob Allahov prizivajuć Ga - bili gotovo stiskani nad njim.Reci: “Samo prizivam Gospodara svog i ne pridružujem Mu nikoga.”
, Reci(Muhammede): “Uistinu, ja ne vladam za vas štetom, niti ispravnošću.”
Reci: “Uistinu, mene od Allaha neće zaštititi niko, niti ću naći mimo Njega utočište,

Ono sto mi "para oci" u stranici , (inace mi muslimani patimo od izvlecenja ajeta iz konteksta) jeste sasvim ne prikladna interpretacija ajeta , kao i hadisa po ovom pitanju.To je ono sto me zaista boli kod nas.

Izvini ali morao sam prokomentarisati nesto i ovoj temi, nadam se da te to ne vrijedja .Kao sto rekoh lijecenje Kur'anom nije dio islama , i nije dio religije ...itd itd

Selam alejkum

kaskader
03.02.2003., 13:03
Ajme meni...pa ovo bez vraga nije, ta vasa ljecenja.

:E

Ma vec duze vremena si mislim da religije ak imaju bilo kakve veze sa vanzemaljskim onda imaju prije sa vragom nego sa bogom.

Samo kaj svako normalno misli da sluzi bogu...he, alaj je religija super droga.

iscjeljitelj
03.02.2003., 13:26
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Zaista sejtan (sotona, vrag, djavo) kola covjekovim krvnim sudovima kao sto kola krv.˝(El-Buhari: 4/282 i Muslim: 14/155)
jesi li ti mozda zavrsio hadis i jesi li ti mozda izdao tefsir pa iznsis takve fetve.
ja mislim da hfz. koji je preveo ovu knjigu ima daleko vise znanja o ovome svemu i ako ti sumnjas u hadise ja bih se zapitao kakvav sam musliman.
Ono sto mi "para oci" u stranici , (inace mi muslimani patimo od izvlecenja ajeta iz konteksta) jeste sasvim ne prikladna interpretacija ajeta , kao i hadisa po ovom pitanju.To je ono sto me zaista boli kod nas.
navedi nesto od ovoga sto mislis da na stranici nije uredu.
uistinu ukoliko si iskren i zelis da saznas istinu onda kontaktiraj hfz. na mail:
mubarek@bih.net.ba
ukoliko zelis da izades kao pobjednik da mislis da imas svo znaje o islamu ja odmah odustajem.

Rima
03.02.2003., 13:41
nemoras odustati , moj savjet (prijateljski) je sledeci:
umesto da sramotis sve muslimane , i umesto da dokazes kako su muslimani tako zaostali , brani tu divnu vjeru

selam alajkum:

dragi moj prijatelju:
dok ljudi napreduju , muslimani (tvoj tip) se lijece Dzinnima
jesi li cuo da su vec klonirali covjek , nisi jer nisi imao vrijeme tjerajuci djavola
isli su na mjesec , an planete , mozda ce sledeca generacija ici na mars i Jupiter , a ti (vi) pricati o Dzinnima

ja neznam jesi li gledao taj sajt koga ti reklamiras:
nekoilko bisera:
1. uzrok sterilnost je Dzin koji drzi jednom rukom sjemeni kanal muskarca dok (having sex) a drugom rukom mozda mu drzi svijece

2.Vatikan je poslao vjeksu od sajtana , u Bosnu za vrijeme rata a Allah je poslao vojsku od Dzinni a naravno su zaboravili cinjenica da nije bila amerika ne bi ni najveca vojska Dzinnija pomogla

pa dragi moj pitam se u kom vijeku zivis , i zasto si tako uporan da sramotis svoju (dvinu ) vjeru

poznavajuci Kuran (skoro na pamet) ja ti garantujem da u Kuranu nema nista o Lecenje Dzinnima
u Kuranu nema rijec o Sihrbadzima , naravno spominje se Sihri (za vrijeme Sulajmana , i mosija, kao i harut i marut koji uce ljudi sihra kako da rastave muza i zena i slicno) ali kuran ne opravdava vase glupost
Adura ti je vrlo dobro objasnio , ja se snjim slazem , a red da se i ti slazes

bez obzira na tvoj hafez koji ima odgovore za sve , evo ja cu mu poslati ovaj Email:

dragi Hafeze:
zovem vas sviju , sihrbadzi , Dzinni i sajtani , ako mi mozete bilo sta uraditi

zalosno je dragi moj prijatelju da cujemo takve glupost u 21 vijeku , od jednog mladica , koji je sigurno i skolovan , da nam opravdava ove primitivne glupost a jos je zalonije sto ovi primitivci govore u ime svih muslimana

izvini zbog moje izraze ali nisam mogla naci bolje rijeci da objasnjavaju vaseg primitivizma

Rima
03.02.2003., 13:45
jos da dodam:
ja vjerujem u DUHOVON LECENJE Kuranom Biblijom i svim Bozijim spisima
kad je najteze ja citam Bozije rijeci da mi spokoj i mir vrate u dusu
vjerujem da Bozije rijeci su tako divne i tako lijspe da mogu leciti moju depresiju
Duhovno leenje sigurno postoji ali lecenje sterilnost isterivanjem Dzinija koji drzi kanali rukom je glupost
izvini ali si primitivan

Adura
03.02.2003., 17:47
iscjeljitelj kaže:
jesi li ti mozda zavrsio hadis i jesi li ti mozda izdao tefsir pa iznsis takve fetve.
ja mislim da hfz. koji je preveo ovu knjigu ima daleko vise znanja o ovome svemu i ako ti sumnjas u hadise ja bih se zapitao kakvav sam musliman.

navedi nesto od ovoga sto mislis da na stranici nije uredu.
uistinu ukoliko si iskren i zelis da saznas istinu onda kontaktiraj hfz. na mail:
mubarek@bih.net.ba
ukoliko zelis da izades kao pobjednik da mislis da imas svo znaje o islamu ja odmah odustajem.

Selam alejkum,
Iscjeljitelj,
Nije stvar u pobjedi , razum je taj koji pobjedjuje , taj koji osvjetljuje tmine ne znanja.

Ja nisam kako rekoh , negirao lijecenje Kur'anom, vec laicko tumacenje ajeta koji su napisani u vezi sasvim druge tematike.

Hafiz ili ne hafiz to ne mjenja mnogo situaciju, jer svoje "znanje" sam ucio iz vise izvora i iz vise razlicitih gledista tako da , vjeruj mi znam o cemu pricam.Koliko je to sve tacno ili ne nije na meni da odredjujem.Ali ako 95% ucenjaka ajet iz sure Bekare veze za jihad(organizovano suprostavljanje zlu kroz instituciju drzave) onda ja ne znam dali oni grijese ili hafiz.

Ako hafiz ima slobodnog vremena neka svrati na ovu temu, rado bih da upoznam njega licno i njegov stav i o cemu se tu redi.

Selam

iscjeljitelj
04.02.2003., 08:36
sto se tice hafiza on je i mr. ali ne znam iz koje je oblasti magistrirao.
on nema vremen da diskutuje ali cu mu ipak reci da ukoliko moze da vam se obrati sa par rijeci
dragi Hafeze:

da ti Allah sacuva od same tebe i tvojih misli, ali ako uistinu ne zelis da prihvatis ne moras.
vi ovdje niste niko od onih koji hoce nesto da nauce nego sam da druge isprovciraju, ali sta cu vam ja.
Ako su te stvari postojale prije ljudi. tj Allah dz.s. je stvorio prije dzine pa tek onda ljude, zasto mislis da su oni izumrli, ili cak uopste ne vjerujes da su dzini postojali.
sto se tice mene jesam skolovan i ne smatram da da sam primitivac jer ja znam da ima Allah i da postoje i dzini.
nemojte da budete od onih za koje Allah dz.s. ispred i za njih je koprena stavljena i oni nista nevide(sura jasin, ne znam tacno koji ajet ali je prva stranica sure ja-sin)
ili sve jedno opominja ti njih ili ne oni nece vjerovati(ovo prafraziram, ne citiram jer ne znam tacan prevod)
uzmi i pricitaj prevod prvih par stranica sure bekare pa razmisli da li se prepoznajes tu?
ili smatras da se to ne odnosi na tebe i druge muslimane.
ja koliko mogu da shvatim da je po tebi kur'an bio sam aktuelan za vrijeme poslanika a.s.

zalosno je dragi moj prijatelju da cujemo takve glupost u 21 vijeku , od jednog mladica , koji je sigurno i skolovan , da nam opravdava ove primitivne glupost a jos je zalonije sto ovi primitivci govore u ime svih muslimana

ja vjerujem i u nauku pa ako hoces da znas da se u kur'anu govori o mnogo stvari koje je nauka tek danas dokazala.
procitaj suru rahman pa ces vidjeti da Allah govori i o putovanjima u svemir:
'' o druzine dzina i ljudi, ako mozete da preko granica nebesa prodrete, prodrite, moci cete prodrijeti uz veliku moc, pa koju blagodat gospodara svoga poricete(mislim da je 33 i 34ajet- provjeri)
posto sada nemam bas vremena da ti iznosim jos stvari i ne mogu ti tacno reci koji su ajeti pa cu se javiti ako Allah da kad dodem kuci.
esselamu alejkum i da vas Allah sacuva od dzina i od vas samih, posebno tebe rima, jer uslov za postojanje dzina nije tvoje vjerovanje. oni postoje a tvoj je problema ako ne vjerujes u njih!

dolma
04.02.2003., 21:07
http://www.islam-bih.com/

Udji na ovaj link,zatim idi na sekciju knjige i vidjeces nekoliko knjiga koje mozes citati online.Tu imas i knjigu "Razgovor s dzinom Muslimanom".Mislim da ce te zanimati.Ja je nisam procitao,samo sam je primijetio medju ostalim knjigama.Pa , bujrum ako imas vremena.

danaye
04.02.2003., 22:01
Iscjeljitelj govoriš o bolestima koje prouzročuju dzini.

Pa bilo bi lijepo kad bi točno naveo te bolesti o kojima se tu govori(ako ne po imenu onda po dijagnostici).

livadi©
04.02.2003., 22:54
ako (najmanje) fakultetski obrazovani adura, iscjelitelj & slicni :s

misle ovako ... :(

sta li onda tek misle :rolleyes:

nepismeni arapi , afrikanci, bosnjaci , azijati ... :(

:D

a ako nekome nije jasno :o

na kojem principu radi *muhamed ata * :s

neka pazljivo procita cijeli topik :D

i

sve ce mu se samo kas'ti !!! :)

;-)

iscjeljitelj
05.02.2003., 20:33
dolma kaže:
http://www.islam-bih.com/

Udji na ovaj link,zatim idi na sekciju knjige i vidjeces nekoliko knjiga koje mozes citati online.Tu imas i knjigu "Razgovor s dzinom Muslimanom".Mislim da ce te zanimati.Ja je nisam procitao,samo sam je primijetio medju ostalim knjigama.Pa , bujrum ako imas vremena.
ja imam tu knjigu i nebi bilo lose da svi pogledaju ostali da procitaju koji ne vjeruju u te stvari.
nadam se da ce ih to bar malo potaci na razmisljanje

iscjeljitelj
05.02.2003., 20:39
Iscjeljitelj govoriš o bolestima koje prouzročuju dzini.Pa bilo bi lijepo kad bi točno naveo te bolesti o kojima se tu govori(ako ne po imenu onda po dijagnostici).
evo vam link nove stranice pa pogledajte tamo koga interesuje. malo je bolji pristup informacijama:
http://www.lijecenje-kuranom.com
ima i forum pa bujrum ukljicite se.

danaye
05.02.2003., 23:55
Ok, pogledao sam link,posebno je zanimljiva stranica sa simptomima.Nakon nabrajanja simptoma(općih-može se praktički sve i sva strpati) dolazi najzanimljiviji dio:

-------------------------------------------------------------------------
"Ako se neko nadje u ovim simptomima nije pravilo da taj neko mora biti oboljen od strane sihra (crne magije). Ovi simptomi pomazu onome ko lijeci Kur'an – om da pretpostavi da li se zaista radi o ovoj vrsti bolesti.

Osoba koja osjeca neki od ovih simptoma, neka se prvo obrati ljekaru i potrazi lijek. Ako i nakon toga osjeca bol (ili neki drugi od simptoma) i nije nasla lijeka kod savremene medicine, onda neka se obrati kod onih koji lijece Kur'an – om, a Allah dz.s. ce dati lijeka ukoliko je taj oboljeli zasluzio. "
-------------------------------------------------------------------------

Znači,kaže ovako:

1. nabrojani simptomi NE moraju značiti da je magija u pitanju(znači u principu -neka određena dijagnostika ne postoji već se sve može strpati pod magijski utjecaj).

2. prvo se treba obratiti doktoru i ako on ne može izlječiti onda treba ići kod dotičnih iscjeljitelja.

3.Nema garantiranog izlječenja(lijepo se ograđuju),već se izlječuju samo oni(bez obzira na iscjeljitelja) kojima je "Allah dao".
To praktički znači da je statistika nepotrebna jer ako se 1 od 1000 izlječi --onda se može reći njemu je Allah dao a ostalima ne.

Da li se lijek(ili postupak-liječenje)(s med. stanovišta) koji ima takav postotak izlječenja(utjecaja) smatra lijekom,liječenjem?
ne.
Vrijednost takve vrste liječenja je jednaka međugorju,placebo efektu--znači tipična autosugestija.

Ali bolest,strah i očaj dovode ljude do nerazumnog ponašanja.
I onda se tu otvara prostor za ..

zagor
06.02.2003., 04:58
Zasto pljujete i poricete ono o cemu pojma nemate, niti ste dozivjeli niti bilo sta znate a kurcite se redom, sve pametniji od pametnijeg, mozak vam na usi kipi.
Tebe rima su mnogi podrzali kao na primjer shady i adura, a sada ti ih vredjas i prozivas, svrstavas ih medju vjerske fanatike sa kojima si se krvila i svadjala.
Koliko je to posteno?
Sad pljujes po islamu a donedavno po hriscanstvu.
Kazes da si sad hriscanka, pa eto citaj oIsusovom istjerivanju djavola kad vec u to ne vjerujes.
Necu da te kritikujem, samo da se usput javim da ti kazem da citajuci ovaj post mi je dosla mucnina od vase gluposti i nadmenosti, ili ko sto bi sotir iz filma 'bure baruta' rekao: kurcenja. Gadite mi se...:rolleyes: :rigo::rolleyes:

genNorec
06.02.2003., 09:32
..ne daj se...;)

iscjeljitelj
06.02.2003., 15:08
kao prvo ja imam iskustva sa tim stvarima, kao sto sam bio prisutan na "skupnim seansama" lijecenja Kur'anom, zanimljiva je bila ona u Kaknju.
to tvoje iskustvo je isto kao da ja kazem da sam prisustovao nekoliko operacija pa da i sam mogu donositi zakljucke o bolestima i da li je operacija izvedena kako treba.
Ili da sam prisustovao odbranama diplomskih, magistarskih radova i doktorskih disertacija pa i sam sebe mogu smatrati iskusnom i mogu se smatrati inzinjerom,magistrom i doktorom nauka.
nepismeni arapi , afrikanci, bosnjaci , azijati ...
tvojom analogijom: svi su krscani za mene nerazumni jer kada ti tako mislis sta je sa ostalima????
Kao sto vidis ima nazalost i muslimana koji ne vjruju u ono sto je osnova islama, tako ima i krscana koji vjeruju u postojanje duhovnog svijeta.
Niko mi nije odgovorio na sljedeca pitanja pa bih molio sve a akcenat stavljam na Rimu jer je ona pocela topic:
da li si ti ili bilo ko od vas ima priliku da vidi vazduh, elektricnu enesrgiju, radio frekvencije, misao, razum i svako licno svoj mozak?
zvuci mozda glupa, ali je istinito. vi svi vjerujete da imate mozak a da li ste ga vidjeli kod sebe?
reci cete pa to se zna da ima to je nauka dokazala i postoje CT snimci mozga i slicno.
za frekvencije cete reci da ima TV, mob i slicni uredaji koji koji prepoznaju te frekvencije.
isto tako i ja cu reci da se dzini nalaze na fekvenciji koja koju moderna nauka jos nije otkrila ali putem kur'ana (ne zapisivanja) moze se doci do dokaza.
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti?
da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?
da li svaka operacija bude uspjesna koja zna kostati i po nekoliko desetak i vise hiljada KM?

Neko je spominjao hipnozu a jeste li se mozda zapitali sta je hipnoza i ja koliko znam da svi ljude nije moguce hipnotisati.
Zasto?
Jer da bi covjeka mogao hipnotisati mora da dzin udje u njega i da govori ili ako vec postoji u njemu onda je hipnoza uspjela.
Analogno vasoj hipnozi za koju ja smatram da postoji, je i stanje u kojem se nadje oboljeli nakon ucenja kur'ana sa razlikom da dzin nije voljan da lako saradjuje jer se nije dobro proveo slusajuci kur'an.

Rima
06.02.2003., 16:26
zanima medicina

dragi moj pa mi zivimo u 21 vijeku , shvati da postoji razlika u vrijeme nauke i otkrice

da Muhamed a.s. zivi snama sada u nasoj vrijeme on bi se lecio u najboljim bolnicama

dragi moj nije kritika , nego iskren poziv da se probudite
dok svijet ide napred , muslimani idu nazad
ljudi su isli na mjesec , klonirali su covjeka a muslimani se leci DZINNIMA

llecenje Kuranom postoji naravno da postoji , svaka Bozija rijec Kuran ili Biblija je lijek za svaku dusu
ali ne ovako zloupotrebe

shvati da ovo sto vi radite je protiv islama i vrlo ruzna slika o islamu

pozdrav

livadi©
06.02.2003., 20:27
zagor::

Gadite mi se...

livadic::

ljudino ... :(

ovo ti ipak nije islambosna !!! :eek:

;)

ili se mozda varam ... :(

Adura
06.02.2003., 20:47
Kao sto vidis ima nazalost i muslimana koji ne vjruju u ono sto je osnova islama, tako ima i krscana koji vjeruju u postojanje duhovnog svijeta.

Iscjeljitelj, ne znam koliko se mogu naci u gore navedenoj grupi, ne vjernika.
Vjerujem ja u duhovnih svijet, nevidljivi.Ali gajb (ne vidljivo) , ono strano je opasna stvar.Drugo Jine ne mozes povezati sa magijom, jer magija(carolija) nema mnogo veze sa tim.

Ono sto mene toliko ne shokira u svemu tome, nije postojanje ili ne postojanje jina, kao ni postojanje ioli ne postojanje magijskog uticaja.Ono sto mene iskreno shokira jesu argumenti(vatikan, "oshirhani Poslanik) za sve to.Ti argumenti su slabi i nisi ni svjestan koliko pod pitanja to otvara (stavljajuci citav sherijat pod upitnik).

Znaci nije stvar magije ili ne, nego nacin na koji se pravda ta praksa.Molim te ne moj se uvrijediti , ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije.,....molio bi da napravish razliku izmedju postojanja ne poznatog, duhovnog svijeta i "tzv. islamske discipline lijecenja Kur'anom".

Rima
06.02.2003., 21:38
Adura : nesto mi nije jasno objsni molim te
kazes da :
ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije

zasto drugi muslimani (tipa Ib sa taliban bosna) tvrde da su ipak dio islama ,i da to je jedini islam a sve ostalo je nevjerstvo

a koliko ima raznih islama
zasto kad sam ja napisala da islam koji je meni poznat , nije isti njihov islam , zasto nijedan musliman na TB nije to potvrdio i slozio , bilo je vrlo malo neke stdiljivi odgovori ali brate vecinom su isto reagovali bio si mozda ti , damir , fuada i sead niko drugi

livadi©
06.02.2003., 21:51
evo ... :o

ja proveo jednu mini*anketu :cool:

medju muslimanima :: :s

*postoji li lijecenje kuranom ili ne ??? :confused: *

i odgovor je nedvosmislen !!! :D

;)

pogledati na::

http://www.sarajevo-x.com/forum/Forum11/HTML/000104.html (http://)

kaskader
06.02.2003., 22:07
Rima kaže:
kazes da :

zasto drugi muslimani (tipa Ib sa taliban bosna) tvrde da su ipak dio islama ,i da to je jedini islam a sve ostalo je nevjerstvo

Joj burazi moji...znate koliko ima krscanstava...koliko ima i islama...ista stvar samo drugo pakovanje...

Ono sto je izvorno krscanstvo i izvorni islam to jednostavno danas ne postoji.

Postoje tisuce razlicitih perverzija tih religija.

I stvarno mi zao bude i Adure i slicnih ljudi sto zive u utopiji nekog "ispravnog islama" ili "ispravnog krscanstva"...

Ali sta vrijedi bilo kome govorit....nek godine prolaze,..kod pametnih ljudi sve ce sjest na svoje mjesto...a ovako mucite se i ucite.

Rima
06.02.2003., 22:10
kaskader kaže:
Ono sto je izvorno krscanstvo i izvorni islam to jednostavno danas ne postoji.

Postoje tisuce razlicitih perverzija tih religija.
hajde sto ima mnogo preverzije ali otkud toliko ekstremizma , svaki tvrdi da je samo on upravu i spreman da vodi rat zato i u to ime

danaye
06.02.2003., 22:16
Ajmo malo logike--ako postoji "nepoznati duhovni svijet" kako se onda može liječiti na taj način--jer to bi impliciralo da taj poznaje taj svijet.Znači onda taj svijet nije nepoznat.

Iscjeljitelj:

Sve što si gore nabrojao može se IZMJERITI.
(Čak i misao)
Reci mi koji aparat mjeri dzine?

Iscjeljitelj:
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti? da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?

1.Nema doktora koji rade besplatno(ako griješim ispravite me)

Postoji nešto što se zove STATISTIKA.Svaki potencijalni lijek se prvo detaljno ispituje na životinjama, pa onda i na ljudima(dobrovoljcima-da ne bi bilo krivo shvačeno) i nakon mnogih rigoroznih provjera(među ostalim i uz ispitivanje uz placebo)(da ne ulazimo sad u moguće propuste) djelotvornosti i nus pojava uz
konstantne STATISTIČKE pokazatelje djelotvornosti tog lijeka na pojedine skupine(djeca,trudnice,oboljeli od drugih bolesti etc) izdaje se na tržište.

Znači točno se zna na što pojedini lijek djeluje,u kojem obliku djeluje,koliko dugo djeluje,i u kojem postotku djeluje.
Kako postoje lijekovi širokog spektra djelovanja(što se točno zna-jer je ispitano) tako postoje i striktno uskog djelovanja.

Točno se zna što se može izliječiti(trenutno-jer istraživanja su stalna) a što ne--što se može zaliječiti,za što se može produžiti život,poboljšati kvaliteta života..etc
Stalna istraživanja su temelj daljnjeg napredovanja.

Što se tiče raka--poznata je činjenica da univerzalnog lijeka za karcinom nema.Postoje terapije (bilo kirurške bilo kemijske,biološke...)-ali sve su usmjerene na eventualno zaliječenje ili produžavanje života(naravno puno ovisi i o stadiju u kojem je karcinom pronađen,da li je metastazirao,općem stanju pacijenta...).To je gruba životna činjenica.
I činjenica je da ti nijedan doktor neće reći da se karcinom može izliječiti.Ujedno se vode statistike za korisnost terapija(i koktela terapija) pa se uz nepredvidljive faktore može pretpostaviti daljnji tijek kako "liječenja" tako i prognostike bolesti.

Znam da ovo sve zvuči hladno--ali hebiga jednostavno je tako.
Da li je bolja istina nego lažna nada?

Može jedno pitanje?
Koja je tvoja statistika izlječenja?
Da li bi podvrgnuo ispitivanju(svoj način liječenja) u bolničkim uvjetima(tj. laboratorijskim uvjetima) i pristao na statistiku i paralelnu dijagnostiku doktora?

kaskader
06.02.2003., 22:21
Joj draga moja Rima...pa ja o tome ovdje pisem evo vec cetvrta godina......

Isti konac drugo pakovanje, sve ti je to isto....

Najpametnije ti je otpjevat onu Balasevicevu: "Stvari teku..ja se drzim izvan njih"..

Ali za sve treba vrijeme...jos ce te par godina drzati da te stvari sto te smetaju get out of your sistem...a onda ce doci vrijeme kad ces sve batalit...jer ono sto je bilo bit ce.....fanatizam se nemoze zatrti...nivo ljudske svijesti jos nije toliko evoluirao, i jos ima materijala za jedno 500 godina....fanatizma samo u drugom obliku....

ljudi su ti samo malo pametnije zivotinje....a za mene nista nije bolji dokaz nego kad jedna obicna dogma bude dovoljan razlog da se mrzi i ubija drugi covjek koji ne vjeruje u tu dogmu...

Zivotinje barem ne ubijaju se medjusobno radi takvih stvari, one ili su gladne ili se boje za zivot...

A ljudi, ubijaju se zbog dogme.....

Ma kaj da smo pametnije zivotinje...mi smo na dnu tog lanca...gadni smo i zraku kojeg udisemo.....

Zamisli Rima...sve to ljudi uvjere sebe da u ime boga rade....

Nista promijeniti se nece...

iscjeljitelj
07.02.2003., 09:50
Rima shvati jednom:
1. da se niko ne lijeci dzinima, nego da se lijeci od dzina.
2. ukoliko si procitala pazljivo moje postove mogla si da shvatis da ja prihvatam nauku i medicinu, ali po pitanju sihra( crne magije) medicina je nemocna i ne moze pomoci ljudima. Sve sto medicina moze da izlijeci to ne treba ni pokusavati raditi lijecenjem kur'anom.Raspitaj se u svojoj okolino da li ima iko od tvojih poznanika da je isao ljekaru i da su sve pretrage u redu a on nikako se ne osjeca dobro.
3. znam da postoji razlika izmedju nauke u ono vrijeme i sad, a evo ti par dokaza:

- prve rijeci objave su bile: uci, citaj u ime gospodara koji stvara(alek,1)
- …koji sve stvara, koji je prvog covjeka od ilovace stvorio a potomstvo njegovo stvara od kapi hude tekucine, zatim mu savrseno udove uoblici i zivot mu udahne i on vam sluh i vid i pamet daje a kako vi malo zahvaljujete!(sedzda, 7-9); nek covjek pogleda od cega je stvoren! Stvoren je od tekucine koja se izbaci, koja izmedu kicme i grudi izlazi(tarik,5-7)kada je nauka ovo otkrila i da li je to poslanik mogao znati?
- pustio je dva mora da se dodiruju, izmedu njih je pregrada i oni se ne mjesaju(rahman, 19,20)- kada je ovo otkriveno i ko je otkrio i da li je ostao ravnodusan nakon otkrica?
- o druzine dzina i ljudi, ako mozete da preko granica i nebesa prodrete, prodrite, moci cete prodrijeti jedino uz veliku moc!- znaci Allah je to rekao jos prije 1400 i vise godina o putovanju u svemir
- …on srce njegovo stegne i umornim ucini kao kad napor cini da na nebo uzleti…(an'am, 125) ko je letio avionom zna o cemu se govori u ovom ajetu.
- Allah kaze: mi s neba spustamo vodu kao blagoslov i cinimo da uz pomoc njenu, nicu vrtovi i zito koje se znaje(kaf,9) ima jos ajeta koji govore o sputanju kise na zemlju.
Da li kisa pada slobodnim padom ili ne?
Kako jemoguce da kap kise cija je masa zanemarljiva u odnosu na oblak se odvoji i krece prema zemlji a cio oblak ostaje da lebdi?

Ukoliko vjerujete u jedan dio knjige a drugi odbacujete onda ste poput onih koji su ubijali svoje poslanike. Uzimali ono sto im odgovara o odbacivali ono sto im se ne svidja.
Vi svi vidite trun u tudem oku a nevidite balvan u svom. Svi zalite muslimane a ne zalite sebe.
Vi ne znate ni abecedu a hocete da pisete balade, tj nemate pojma o islamu a hocete da pricate o ovim stvarima.

''…zar su isti oni koji znaju i oni koji ne znaju? Samo oni koji pameti imaju pouku primaju!''(zumer,9)

Koja je tvoja statistika izlječenja?Koja je tvoja statistika izlječenja?
Da li bi podvrgnuo ispitivanju(svoj način liječenja) u bolničkim uvjetima(tj. laboratorijskim uvjetima) i pristao na statistiku i paralelnu dijagnostiku doktora?

Sto se tice moje statistike, nju je malo teze voditi je ne znam uvijek da li je osoba ozdravila ili ne.
Ali zaone sto znam to je ovako.
Uzet cemo prosjek 100 ljudi i odnos je 90:10
Od njih stotinu tretmani ce biti razliciti i trajat ce, normalno kao i kod medicine, njih ce 80 biti bolje nakon jednog tretmana, a ostalih 10 doci ce jos dva do tri puta i bice bolje.
Ostalih 10 su od onih koji su hajde da kazem ne izljecivi oni su od onih kao i kod karcinoma, malo im se olaksa ali nikada nece u potpunosti ozdraviti.
Neko od onih 80 ce doci mozda ponovo za godinu a neki nikada vise.
Ovo iznosim za one sa kojima sam u kontaktu bio o poslije trermana i ljudi koji me ponekada nazovu tek onako. Nije mala stvar pomoci covjeku u nevolji.

Sto se ticepodvrgavanja ''mog nacina lijecenja'' u bolnickim uvjetima ja bih rado pristao i na statistiku. Jedini problem je u tome sto niko o tome nece ni da radi ozbiljnije a mozda je razlog sto je potrebno uloziti novce a to niko nije spreman finansirati.
Evo jedan primjer koji se ne poklapa sa medicinskog stanovista:
Kada se covjek podvrgen tretmanu i po zavrsetku jedne seanse ja otvorim prolaz na jednom od prstiju(bocnem iglom kao kad insan vadi krv) i povlacim prstima tj. Istiskujem na taj otvor krv, krv kod onih kod kojih dzin izbacuje bolesti (koje je on prouzrokovao) krv sprica u daljinu i do 1m. Da se to desi samo jedanput, i kod jedne osobe ok ja bih se slozio da je slucajnost, ali ako se to desava kod vise osoba recimo svake druge ili trece i da to traje kod jedno tretmana(ovisno od osobe do osobe) i do nekih 15 minuta.
Da li je to moguce sa medicinskog stanovista, jer ja koliko znam da nije a volio bih da mi neko ko poznaje tu oblast da odgovor.
Zamolio bih da to bude ozbiljan odgovor da ne bude gluposti.

Adura
07.02.2003., 11:28
Rima kaže:
kazes da :

zasto kad sam ja napisala da islam koji je meni poznat , nije isti njihov islam , zasto nijedan musliman na TB nije to potvrdio i slozio , bilo je vrlo malo neke stdiljivi odgovori ali brate vecinom su isto reagovali bio si mozda ti , damir , fuada i sead niko drugi

Sta god da ja kazem , rima , tebi ce biti svejedno ti ces i dalje upirati samo na IB.Kakvo god objasnjenje da dam opet ce biti isto.Ne vidim razloga zasto bi rekao svoje misljenje ovdje(iako vec jesam) , jer ti ocigledno ne slusas sta govorim , niti zelish da cujes, cujes ono sto "zelish" ,ono sto ti je u dusi,-a samo da bi opravdala svaki napad na muslimane, i tamo gdje toga ima i tamo gdje toga nema.

PLS, vec mnogo puta sam se potrudio da objasnim o cemu se radi, imam osjacaj da sam gluhima pricao.Sta tebi zaista vrijedi moje misljenje?Hoces li ga uvaziti?Hoces li prestati sa ovakvim temama?

kaskader
07.02.2003., 11:36
Adura..

Daj odrastao si covjek...moras vidjeti da Rimi treba neko vrijeme da izbaci frustracije iz IBa iz svog sistema...tako ljudi funkcioniraju....samo nam treba vise tolerancije i razumijevanja...

Ucimo se svaki dan.

Adura
07.02.2003., 11:37

Draga rima,
Mislim da sam bio jedan od prvih na forumu koji je pisao o tim "hadisima" sjecas se potjere na mene , chak su i ban predlagali da mi daju).Niko , osim tebe doduse- nije makeo prstom i sl, tako da znam kako se osjecas.

Uglavnom, rima, stao sam sa tim iz dva razloga, tamo dolaze ljudi (koji gledaju i zele da nauce nesto o osnovama islama) koji imaju prilicno slabo uvjerenje, josh kad vide ono sto mi radimo(svadje i ostalo) onda je josh gore(ili postanu fanatici ili odbace i ono sto valja)...kad vidim da neka stvar donosi vise stete od koristi onda takve rasprave i napustam.
Poslije sam posebno vrijeme posveti u izucavanju hadisa, i nasao sam odgovor(poredeci vise izvora, i autora), tako da sam "mirne savjesti".Uglavnom i ti se "petljas" u nesto o cemu malo znas i prebrzo donosis pogresne zakljucke.Mozda da malo stanesh , da uzmesh knjige koje se bave tematikom nastanka hadisa, itd itd bilo bi bolje...ali sad je vec cini mi se kasno za to.

kaskader
07.02.2003., 11:45
A i pusti ljude nek otvaraju teme kakve hoce....ako hoces mjerit nije ni priblizno toliko tema ovdje bilo anti-islamski orijentiranih koliko je bilo anti-krscanskih od strane muslimana. Shady vec vise od tri godine postira takve anti-krscanske teme...i nikoga ne smeta, a on nije jedini, proslo je vec ohoho ljudi.

Vecina ljudi koji su pripadnici bilo koje religije su pod utjecajem takvog duhovnog puberteta pa im je onda egobusting pisati ciji je bicklo bolji i ciji je tata veci....jer da su duhovno odrasli niti bi pisali takve teme, niti bi bili pripadnici bilo kakvih religija...(moje skromno misljenje, za koje se nadam da je pogresno).

P.S

A zasto bi netko iso uopce uciti hadise..a ne recimo vede ili druge "svete spise"...well, I guess, ovo je pitanje suvisno, jer svatko za svoje smatra da su drito iz neba pale pa se onda razumije da se i to treba proucavat.

Adura
07.02.2003., 11:45
kaskader kaže:
Adura..

Daj odrastao si covjek...moras vidjeti da Rimi treba neko vrijeme da izbaci frustracije iz IBa iz svog sistema...tako ljudi funkcioniraju....samo nam treba vise tolerancije i razumijevanja...

Ucimo se svaki dan.

U pravu si.)

Tacno je to sto kazes.Meni je zao radi onoga sto se desava, i sto se desavalo i sve sam ucinio da se to na neki nacin zaustavi, ali vec mjesec dana takvog "napora" nije urodio nikakvim plodom.

Kako god da budesh toleranstan uvjek isto,ljudi vide ono sto im je u dusama.

Adura
07.02.2003., 11:47
kaskader kaže:

P.S

A zasto bi netko iso uopce uciti hadise..a ne recimo vede ili druge "svete spise"...well, I guess, ovo je pitanje suvisno, jer svatko za svoje smatra da su drito iz neba pale pa se onda razumije da se i to treba proucavat.

Kaskader, uvjek preporucujem svima da prije citanja Kur'ana i upoznavanja sa islamom, procitaju Stari i Novi Zavjet, tek onda im neke stvari budu jasne.Sve te svete(i hindu i budizam) knjige imaju vecu pravosnaznost nego hadisi.

kaskader
07.02.2003., 11:49
Adura kaže:
U pravu si.)

Tacno je to sto kazes.Meni je zao radi onoga sto se desava, i sto se desavalo i sve sam ucinio da se to na neki nacin zaustavi, ali vec mjesec dana takvog "napora" nije urodio nikakvim plodom.

Kako god da budesh toleranstan uvjek isto,ljudi vide ono sto im je u dusama.

Pratio sam malo tamo vasih rasprava...i dobar je bio tvoj stav....ali zaista nista se u svijetu religije nece promijeniti koliko god da se pojavi dobrih i dragih ljudi koji zele napraviti progres prema naprijed.

Usprkos svemu...nasa (tvoja, moja) tolerancija nesmije biti smanjena...mi budimo spremni dati ljudima vremena...posebno onima u kojima vidimo dobro....jer svi se ucimo....a ako u ljudima vidimo lose...najbolje je maknuti se i cuvati svoje dostojanstvo i mentalnu higijenu.

kaskader
07.02.2003., 11:53
Adura kaže:
Kaskader, uvjek preporucujem svima da prije citanja Kur'ana i upoznavanja sa islamom, procitaju Stari i Novi Zavjet, tek onda im neke stvari budu jasne.Sve te svete(i hindu i budizam) knjige imaju vecu pravosnaznost nego hadisi.

Ali to moze prihvatiti samo netko tko ima neki nagon da mu ideja o "svetim spisima" ima neke logike. Meni nema (iako sam ih sve godinama proucavao) i ja to nikako nemogu prihvatiti.

Budi bez brige...godinama sam cuo sve argumente za potrebu "svetih spisa"....sto se mene tice ja sam izgubljen slucaj...ali ima ljudima kojima su pomocni kotaci na biciklu potrebni, jer bi se razbili da ih nemaju...pa onda ako im netko malo polira te pomocne kotace i nastimava, jos bolje....kakvi god da jesu, sveti spisi su zloupotrebljeni danas, pa je dobra stvar kad ih netko predstavlja u boljem svjetlu (kao ti) kad ljudima vec ne pada na pamet boga upoznavati bez tih pomocnih kotaca.

Adura
07.02.2003., 12:18
Kaskader,

Shvatam te u potpunosti , najgore je sto se religija zloupotrebljava u politicke svrhe, i sto su "najjaci glasom" (u smislu dreke ili medijske pompe) magarci i majmuni koji su od religije napravili sredstvo za svoje "mracne motive" u dusi.
Uglavnom ipak mislim da iako se najjace cuje glas magaraca i majmuna, da ce glas razuma vremenom prevladati, ako tako ne bude onda stvarno ima razloga da se zapitamo o buducnosti mnogih , a ponajvise onih nevinih koji su na ovaj i onaj nacin uplteni u te ideoloske struje(ekstrema).
Uglavnom, nadam se da ce prevagnuti "glas" razuma, iako je danas dreka majmuna i magaraca zaglusujuca.

Mir s tobom

kaskader
07.02.2003., 12:48
Da..moj dragi Adura...lijepo si to opisao..

Kao sto spomenuh, pratio sam neke rasprave tvoje sa Damirom na IB...i moram se sloziti sa Damirom u sljedecem. Lijep je tvoj pristup Islamu i zivotu uopce...takodje ja sam osobno puno raspravljao sa katolicima, pravoslavcima, protestantima, hinduistima, sikhitima...ljudima poput tebe...koji imaju jako fin pristup tim religijama i predstavljaju ih u drugacijem svjetlu, bas kao i sto ti predstavljas Islam.

No, bas kao sto ti je i Damir tamo napisao...vas glas je necujan...cuju se oni drugi...vi ste se osobno uzdigli iznad "religije" ali to je sve sto vam je moguce postici...vasa osobna uvjerenja da ce s vremenom vecina takvim pravcom krenuti ce naici na razocarenje...vasa je ideologija prilicno utopijska jer stoljeca prolaze, reformatori se gaze, glave padaju...ovce i dalje vole pastire koji ce im svirati muziku ugodnu za usi....

A religijskoj masi, muzika za usi je uvijek extremna, ona koja ce im masirati ego ektremizma, vjerskog elitizma i razlicitosti od drugih religija. To njima odgovara i vecina ih je...tvoji i moji pozivi nisu dobrodosli...ja sam to shvatio prije par godina, ti ces isto...u svoje vrijeme.

Ja kazem, dok je god ovaca bit ce i pastira koji ce imati sto strigati.

onda stvarno ima razloga da se zapitamo o buducnosti mnogih , a ponajvise onih nevinih koji su na ovaj i onaj nacin uplteni u te ideoloske struje(ekstrema)

Zbog takvih nevinih koji su upleteni...treba nastaviti tiha djelovanja ali bez velikih ocekivanja i sa extremno velikom dozom tolerancije i iscekivanja, ne donosenja preuranjenih zakljucaka.

Ali mnogi su ipak odrasli ljudi i malo tko je bas puskom tjeran da prihvati lavez tih pasa i mukanje tih magaraca.

Osobno vjerujem da je coveku savjest vrhunski autoritet i jedini medijum kroz koji bog zeli doci do pojedinca...a savjest imamo svi...i ako zacepimo usi od tih magaraca, mozda cujemo savjest...ali ako se namjerno oglusujemo o savjest jer nam magareca buka vise odgovara...pa koga cemo kriviti.

Ja sam desetak godina bio dio "religijskog sistema"...ali boze sacuvaj da bih ikoga krivio za bilo sto...vecina ljudi su iskreno vjerujuci u te gluposti zeljeli dobro drugima...a i nitko me puskom nije tjero na nista...

Potrebno je raditi ljudima na svijesti da su malo vise svjesni samoodgovornosti....tada bi si ustedjeli gomilu gorcine i jada. Jer kada za nesto okrivimo sebe...radije nego druge...pokaze se da imamo vise razumijevanja prema sebi i gorcina i jad se smanjuje.

Zato kada vidis da je netko razocaran sa nekim "sistemom" ili ljudima i iz njega bujaju rijeke jada, gorcine i frustracije....pusti...nemoj zamjeriti...sve su to procesi odrastanja....dodje i doba kada covjek shvati da je ipak odgovoran za sebe....i ako mi netko da cokoladu da uzivam u njoj, i ja ju uzmem, a kasnije se pokaze da sam se od nje razbolio...pa sto cu sad...covjek mi dadne cokoladu u najboljoj namjeri....

Znas o cemu pricam...

Adura
07.02.2003., 13:01
Potrebno je raditi ljudima na svijesti da su malo vise svjesni samoodgovornosti....tada bi si ustedjeli gomilu gorcine i jada. Jer kada za nesto okrivimo sebe...radije nego druge...pokaze se da imamo vise razumijevanja prema sebi i gorcina i jad se smanjuje.

Upravo se o tome radi, o odgovornosti.
Primjetio sam da je to prilicno "racionalizovano" kroz masu , odnosno gomilu.

Recimo ovako, muslimani svoju odgovornost prabacuju na "alime" , bez mnogo razisljanja i kritikckog (zdravo razumskog) stava oni su spremni u ime idola(koje su sami napravili , jer niti jedan taj alim nije zelio to sto su oni od njega napravili) i u ime "bratstva"(mase) da svoju odgovornost sublimiraju na kolektiv , i da je tako umanje.

Sa druge strane nista bolji nisu ni krscani, oni svoju odgovornost prebacuju na Isusa koji je "umro za njihove grijehe".

Niti zadrti materijalisti nisu bolji, oni ne vjeruju u "kaznu" , niti u drugi svijet tako da im je svaka "odgovornost" nesto "imaginarno",jedina odgovornost im je ona prema profitu, i prema koristi(u sustini to se sve svede na to).

uglavnom , dobro si primjetio da je "ciscenje covjeka" ili "mali pakao " upravo ta savjest , odnosno mehanizam savjesti je jedan od "utkanih bozijih sudova - u dusi,srcu", a svaka "griznja savjesti" mali "pakao" na ovom svjetu.

U sustini, Kur'anski , samo mogu reci da Kur'an ne "benda" to "prebacivanje krivnje na druge", bilo po osnovu kolektiva , bilo po osnovu bilo kakvog izgovora,svako ce za svoje odgovarati i niko ti vala nije kriv ako "cucnes".

Uglavnom radi se o "zloupotrebi" religije i u slucaju odgvorornosti , jer se sve "prebacuje" na druge.

Zalosno i smjesno u istu ruku.

kaskader
07.02.2003., 14:18
Adura, pa koliko bi se onda slozio samnom u konstataciji da su najveci idolopoklonici upravo sljedbenici religija...jer njihova religija im je svrha sama sebi i end to it.

danaye
07.02.2003., 15:50
kaskader:
jer njihova religija im je svrha sama sebi i end to it.

Sve religije su institucionalizirane i svrha im je prosperitet na ovom svijetu pomoću instrumenta vjere.Ne znam koliko uopće ima smisla razgovarati o religijskim institucijama u pogledu vjere kad se ionako djelovanje relig. institucija prilagođava političkom trenutku(vremenu),pa se ujedno i prilagođava interpretacija vjere.

Svrha vjere je valjda u djelovanju.U pravu si, savjest bi se po meni mogla nazvati--božjim duhom(djelićem boga) u čovjeku.

"Ne učini drugom što ne želiš da se tebi učini,ne učini sebi što ne želiš drugom učiniti"

Alija20
08.02.2003., 15:12
Selam alejkum
Nedavno sam procitao ovu temu i stvarno bice mi zao ako ne iznosim svoje mislenje oko sihrom i napada od strana dzine.
Fakt je to deka postoje sihirbazi i to u ogroman broj ..
citao sam postove ostalima na ovo temu postove koje na zalost
negiraju postojanje sihrom ...
necu dugo da pisem evo vam link:
www.lijecenje-kuranom.com
idite na ulema o sihrom i ocjenite sami ..
kad je nas bozji poslanik Muhammed savs bio opsihren sta ce za nas obicni ljudi koji smo slepi oko sposobnostima sihirbazima,i dzine.

Rima
09.02.2003., 02:00
Alija20 kaže:
Selam alejkum
..
kad je nas bozji poslanik Muhammed savs bio opsihren sta ce za nas obicni ljudi koji smo slepi oko sposobnostima sihirbazima,i dzine.
pozdrav /selam/Shalom
jednom sam na Islam bosna forum napisala ovaj odgovor ali su ga brisali (jer ne ide sa njihovim tvrdnjama , a znas kako je , ako nisi snama onda si neprijatelj)

ovako, pokusacu da govorim jezikom logike , nauke dvadest prvog vijeka , pa nadam se da ce biti jasno

prije 1400 godina , ljudi nisu znali sta je recimo Epilepsija , pa kad su vidjeli covjek pada , sav se trza , od misicnih grceva , ponekad grize jezik a pjena mu ide iz usta , oni nisu znali za tu kemijesku reakciju u njegovim organizmom ,nisu znali sta je Misicna kontrakcija , pa su rekli: Sajtan ili Dzinija mu je usao u tijelu
tadasnji antidzinolozi su izmisli jedan vid terapije istjerijvanje Dzina i djavola iz tijela bolesnika tako da istuku bolesnika stapom, do zlo , da istjeraju djavola od njega

sada u ovoj vrijeme , vrijeme nauke i geneticke revolucije , vrijeme kloniranja covjeka mi vise ne tjeramo djavola ili Dzinija vec lecemo Bolesnika tako da mu uspostavimo taj kemijski balans (mislim na Epilepsije ili Parkinsonizam)

prije 1400 godina , djeca su umirali od obicne prehlade , sad zivimo u sasvim drugacije uslovi

Muhamed nije bio osahren (kako ti kazes) vec tada su davali takve dijagnoze umesto recimo dijabetes tada su rekli SIHR

znas , inace taj izraz Sihr je bio koriscen za mnoge dijagnoze pa sve je ispalo pod dijagnozom Sihr i osihren

dragi prijatelju , ja mislim da se slazes samnom da je ovo zalost ,da tako mlad covjek kao sto si ti i vjerovatno i skolovan da jos prica o Sihr i sihrbadzi ...

jos nesto kad koristite te poluarapske izraze zasto ih ne koristete kako treba , Arapi ne kazu Sihrbadz , VEC SAHARA (mnozina) i Sahir (jedan)
ne kazu osihren , vec mashur

selam i svako dobro

Alija20
09.02.2003., 15:47
selam alejkum
Evo recicu vam jednu storiju:
imam jedan drug koj di juce bio je u redu isao je u dzamiju
druzio se sa nama ljepo se ponasao , odjednom jedan dan
poceo je sa histericnom ponasanje plakao je nece da dolazi sa nama i lezeo je u posteli i svaki tren mislio je samo na smrt.
skupioje nas svako vece i terao je nas da mu ucimo tekbir
i uvjek kad smo poceli da mu ucimo bilo sta bilo koja sura toj se napocetku tresio kao da ima tresku pa je padao u komu..
i kako ti kazes islismo da trazimo ljek u ta tehnologija sa 21 vjek
kako sto ti je narekujes ..
isli smo na nevropsihijatre prosetali smo sve bolnice koje postoje na ovim prostorima ..
pio je raznih ljekova i sve je bilo lose i lose .. potrosio smo mnogo novca za ovo tehnologiju i da na kraj OVA TEHNOLOGIJA SA 21 VJEK NI KAZE OVAJ COVJEK JE ZA U LUDNICU ???????
kazi mi sestro kako ces se ti ponasati kad se radi za tvoju najbolju drugarico ....SPREMA TEHNOLOGIJU TREBA DA GA ODNESEMO U LUDNICU????????? NA ZALOST SESTRO .
Ljek je samo Allah dzs .hvala allahu sto je dao ovakvim ljudima
koji ljece sa kuranom naravno ljeci samo allah dzs a ne ta tvoja tehnologija..
dobro procitaj hadis koj ga prenesuje imam muslim i buhari
za sihr naseg poslanika muhammed savs ....
I SMESNO JE STA TI OVO KAZES DA JE ON BOLOVAO ODNEKI GRIP
mnogu jasno kaze se da ga je opsihrio evrein ..
necu da se zamaram kako arap kazi za magija
ALI PREDLAGAM TEBI DA MALO VISE SE ZAMARAS SA OVIM ZASTO
SUTRA MOZE I TEBI DA SE DESI NESTO SLICNO PA ZA TO TA TVOJA TEHNOLOGIJA LJEKA NEMA ???????
SELAM ALEJKUM

Alija20
09.02.2003., 15:52
MOLIM VAS DA NE MI ZAMERITE OKO GOVORA JA SAM
MAKEDONAC

iscjeljitelj
11.02.2003., 15:33
malosam citao o vam ana islambosni jer ih stalno prozivate i mogu reci da sam se razocarao u vas.
vi jedne te iste stvari postirate i nikako ne prihvatate dokaze.
a i ti brate adura i tamo imas neke svoje tefsire kao sto sam i ja rekao ovdje.
zalosno je to ali eto sto sada niko ne pita brata aliju o njegovom prijatelju i tvojoj tehnologiji 21 vijeka rima?
da vam se allah smiluje i uputi vas na pravi put

Adura
11.02.2003., 16:38
Brate iscjeljitelju,
Pazljivijim citanjem postova koje sam pisao na ovu temu mozesh uociti da ne negiram vjerovanje u jinne, niti negiram postojanje magije , niti djelotvornost vjere same po sebi , kao lijeka za dusevna oboljenja(chak i neka organska ukoliko im je uzrok hiponondrija).

Brat Alija je kao jedan od dokaza lijecenjem Kur'anom, kao i uticaj stetan uticaj naveo i to da je Poslanik bio opsirhan.

Po toj interpretaciji Muhammed je oko 6 godine po hidzretu bio opsirhan od strane jednog jevreja.Naime po toj interpretaciji Muhammed je bio pod uticajem sihra oko sest mjeseci(do godinu i po)godinu zivota.Po toj interpretaciji Muhammed je bio "sterilizovan" od strane "jina".

Iako uzmesh da je sihr uticao na privatni zivot Poslanika, a ne Objavu podizu se neka zanimljiva pitanja.

Prema toj interpretaciji Muhammed nije mogao(zbog sirha):
1.Voditi normalan privatni zivot , jer je "obolio" od sirha.
2.Imati djece.
3.Bio je "manje mobilan".

Istina pak kaze drugacije , kao i istorija.

Istorija spominje da je Poslanik u 6-7 godini po hidzretu obolio od groznice u bitci kod Khaybar , pa je napustio bojno polje.Zamjenio ga je Ali(ra) koji je(za cudo) isto nakon nekog perioda obolio od iste groznice.

Kada se Poslanik vratio tokom ekspedicije jevreji su pokušali da otruju Poslanika s.a.v.s.
Zaynab bint al-Harith zena Salam b. Mishkama je ispekla komad mesa, i na onaj koji je znala da je bio omiljen stavila otrova.
Nakon što je stavila otrov, Muhammed je okusio meso, samo na kratko dok nije shvatio da je meso otrovano.Zaynab bint al-Harith je priznala da je htjela da ubije Poslanika s.a.v.s. , drugi ashabi su zeljeli da je ubiju , ali ju je poslanik postio na slobodu.

Druga stvar, u tom periodu je Muhammed dobio sina Ibrahima, sto nikako (po vashoj interpretaciji ) nije mogao da ima ako je bio pod sihrom.

Treca stvar,
Ukoliko je Muhammed zaista bio "osirhan" po vashoj interpretaciji ,sest mjeseci onda je sherijat izvucen iz hadisa upitan, jer kako da bilo ko bude siguran dali je nesto Muhammed rekao pod sihrom ili ne?

Uglavnom teza da je Muhammed opsirhan(po vasoj interpretaciji) u vremenu od sest mjeseci(ili godinu i po) nema temelja u stvarnosti i u istoriji, kao sto ista podize mnogo ozbiljnija pitanja nego sto je "lijecenje Kur'anom" i sihr .

livadi©
11.02.2003., 17:04
i islambosna je u punom sastavu !!! :B

:D

nego ... :o

sta cemo :confused:

ako nam navuku

dzine i sihribaza :E

glavom i bradom...

...na forum ???!!! :bljak:

;)

Adura
11.02.2003., 17:09
Ama dovoljan si nam ti livadichu, sta ima gore od toga?

:bljak:

livadi©
11.02.2003., 17:14
cuo sam da se sihribaz :D

istjeruje tako sto mu citaju kuran ... :s

dok ne ugine ... :(

...sihribaz ili pacijent !!! :cool:

pa se prepadoh ... :(

... mislis li to i na mene primjeniti ???!!! :D

;)

Adura
11.02.2003., 17:19
Jok , zalud gubiti vrijeme, izgubljen slucaj.

:W

danaye
11.02.2003., 23:04
livadic:

ako nam navuku

eno "Svjedok" svako malo "čita" iz Kurana--dobra je čovjek duša pa nas štiti :D

Alija20
12.02.2003., 15:26
Selam alejkum
Ovo moje prisustvo i ovi postove koje pisujem nisu nisto drugo to je samo del od ono sta sam procitao na ovaj forum..
nije mi cel da se sa nekim zamerim ili da navredim ..nego zelbu za pomoc mog prijatelja prolistao sam svaku internet stranicu na kojem je bio bilo sta oko ljek za mog prijatelja..
Pomoc je samo allah dzs i kuran azimusan a ne savremena tehnologija kao sta kaze rima .NA ZALOST U ODREDENOM VREMENU I DOKTORI KAZU TRAZI LJEK U DRUGOM OBLASTU.
ZASTO MEDICINA NIJE SPOSOBNA DA LJEKUJE..
ILI KRAJNO DA ODVEDES TVOG BRATA TVOG NAJBOLJEM PRIJATELJA KOJ TI JE BIO NERAZDELJEN DEL TVOG ZIVOTA U
LUDNICU???????????????????
Allah dzs dao ni je kuran kao ljek a i hvala allahu sta je dao
ljudi koi rade kao posrednici koi kao ljek koriste nista drugo nego
odredene kuranske ajete koi celokupno zove se Rukija.

mery
28.02.2003., 05:50
Selam,
ja sam procitala knjigu "Razgovor sa dzinom muslimanom" i mogu reci da sam ostala zaprepastena mnogim stvarima.Teme kojih se doticu u knjizi,kao sto je Bermudski trougao,zaista imaju logicno objasnjenje.Nakon citanja te knjige sam pretrazila jos neke stranice o Bermudskom trouglu i nasla stvari koje se zaista logicno uklapaju sa tekstom u knjizi.
Neki govore da je nauka danas daleko dogurala,i da samo necivilizovani i needukovani ljudi mogu vjerovati u sihire i dzine.
OK,priznajem,nauka puno toga postigla,jesu otisli u svemir,ali koliko znam lijek za AIDS jos nije pronadjen!Kloniranje je jos uvije pod upitnikom!I mnoge,mnoge stvari su jos uvijek neobjasnjene.
Ako neko ima vremena ja bih mu preporucila da procita ovu knjigu.Ako ostane u nedoumici neka se malo vise pozabavi temama koje se spominju.Mislim da onaj ko zna razmisljati moze spoznati mnoge stvari odavde.

iscjeljitelj
02.03.2003., 23:56
ovjde nikome nije stalo da nesto nauci, nego samo da ismijavaju druge!

Roga Baba
03.03.2003., 00:07
Ja još ne učim...ali pratim ;)

(post za ozbiljno)

Rima
03.03.2003., 00:59
mery kaže:
Selam,
nauka puno toga postigla,jesu otisli u svemir,ali koliko znam lijek za AIDS jos nije pronadjen!Kloniranje je jos uvije pod upitnikom!I mnoge,mnoge stvari su jos uvijek neobjasnjene.

da onaj ko zna razmisljati moze spoznati mnoge stvari odavde.
ako nisu pronasli lijeka za sidu to neznaci da uzrok side je DZINIJA
a najmanije znaci da lecenje Side se sastoji u komuniciranje s tim Dzinijem
meni uopce nezanima ta alternativna medicina , ali me smeta jer nekako ljudi to povezaju sa Islamom i Kuranom , a Kuran i Islam nemaju blage veze sa ovim glupostima
dovoljno je pogledati taj link (lecenje Kuranom link) i sve ce biti jasno da ovo je glupost

recimo ona tvrdnja o Dzinnima koji drze sjemeni kanali
ili vojska od Dzinija u Bosnu kao i vojeska od sajtana

inace ja sam poslala Email ovim prevarentima ovako:
Izazov svim Dzinillozima , Sihrbadzima i drugi lazovi plaskaci da mi mogu bilo sta uraditi , evo vec cekam tri sedmice a jos nisam osjetila nikakav Dzinija ni sajtana

pozdrav

iscjeljitelj
03.03.2003., 09:51
niko nije rekao da su dzini uzrok side niti je iko rekao da se to moze rijesiti lijecenjem kur'anom
isto tako ja nisam od onih koji su sihrbazi i ja se borim protiv rih ljudi a to sto ti ne vjerujes i sto nemas pojma o islamu to je tvoj problem

Rima
03.03.2003., 12:13
iscjeljitelj kaže:
niko nije rekao da su dzini uzrok side niti je iko rekao da se to moze rijesiti lijecenjem kur'anom
isto tako ja nisam od onih koji su sihrbazi i ja se borim protiv rih ljudi a to sto ti ne vjerujes i sto nemas pojma o islamu to je tvoj problem
ko koliko ima pojma nije tema topika
moj odgovor je bio upucen Meryu a ne tebi
jesi li ti pogledao onaj link (lecenje navodno Kuranom) , ako nisi pa pogledaj , nasmiji se , ustvari histericno umri od smijeha , jer stvarno gluposti 21 vijeka , a na zalost sve pod naslovom Kuran Muhamed i Allah ..tj.islam
preporucujem da citas :UZROK STERILNOSTI (naravno kod zene i muskarca)

pozdrav

iscjeljitelj
04.03.2003., 13:52
ako pitas mene jesam pa za informaciju vise ja sam to postavio
:B

zagor
04.03.2003., 17:08
Samo joj reci da je isto tako Isus istjerivao sejtane/djavole pa ce rimica ostati bez teksta.
Provjereno radi.:)

iscjeljitelj
04.03.2003., 18:49
ma zna to ona samo nece da prihvati da je to sve istina

mery
05.03.2003., 01:47
Rima,
ne znam koliko si ti upucena u postojanje nevidljivog svijeta,svijeta dzina,ali cini mi se da nisi dovoljno.Ti si procitala tu web stranicu,nasla par bolesti koje oni izazivaju i drzis se toga kao davljenik slamke.Ako te toliko zanima,ja bih te zamolila da nadjes i procitas par knjiga o dzinima,dokazima njihovog postojanja,njihovom zivotu a tek onda ce se na to nadovezati znanje o njihovom djelovanju na ljudske zivote.Sto je nekako i logicno,jer ne mozes ti uciti o sihirima i sihirbazima,a nisi upucena u neke osnovne pojmove.
Islam je veoma,hajde da kazem,logicna vjera.Ali treba krenuti iz pocetka,otvarati jedna po jedna vrata.Ne mozes graditi krov a da nisi ni temelja postavila.U Islamu je sve tako lijepo objasnjeno.Covjek samo treba uciti i izucavati.Znanje je logicna posljedica tog procesa.A covjek kad ima znanje,i razum da odluci sta je dobro a sta lose,neizbjezno ce spoznati pravu istinu.

Svim forumasima zelim sretnu i bericetnu Novu Hidzretsku godinu!
Selam

Rima
05.03.2003., 02:30
mery kaže:
Rima,
ne znam koliko si ti upucena u postojanje nevidljivog svijeta,svijeta dzina,ali cini mi se da nisi dovoljno.,
pozdrav Mery
topik nije da li Dzini postoji ili nepostoji , vec je topik u tome kako su neki primitivci zloupotrebili postojanje Dzina u Kuranu
moj stav sam iznjela u pocetku topika , ako nisi citala evo ja cu ga ponoviti , pa ce ti biti (nadam se) vrlo jasno :

ovdje cu ti objsaniti svoj stav o tim nejasnim stvarima (magija i dzini )
vidi, ljudski um je vrlo ogranicen , u Kuranu pise :da od znanje mi (ljudi) smo dobili vrlo malo , a apsolutna znanja niko nemoze postici to samo Bog koji je apsolutan u svemu

onda u kuranu pise kako ce biti nagradjeni oni vjernici koji vjetruju u al-ghajbv (nepoznato , nepoznate fenomene , svijetove )
alghajb je arapski izraz znaci nepoznato , ali to je (po islamu) je vrlo sirok pojam : u to spada recimo sudnji dan i raj i pakao) sve te stvari su ALGHAJB , vjernici su vjernici jer vjeruju u sta im je receno da vjeruju

jedan od tih al-ghab je DZINNI
u kuranu pise da postoji taj svijet , koji su stvoreni od vatre ili svetla , pise da ima njih i Dzini vjernici i nevjernici

vjerovanje treba (po mom misljenju ) da stane do te granice ,, granica dozvoljeno ..sta nam je Bog dozvolio od znanje

ali to nije slucaj pa su ljudi poceli da nam objasni te Bozije mehanizme ..pa ispadne takve glupost (poput komuniciranje sa Dzinnima i Dzinni koji drze sjemeni kanali:))

zamisli jedan nepismen covjek , bez osnovne skole , koji je uzeo da nam objasni NUKLEARNU FIZIKU ..na sta bi to licilo

isto tako i Boziji mehanizme , nas ogranicen um nemoze da shvata te Bozije mehanizme ..ljudi nesmiju prelaziti Bozjiu granicu

ovi da ih zovem TZV.muslimani su stvarno presli Boziju granicu , uzeli su sebi pravo da se umjesaju u bozijim stvarima i da nam objasne kako DZINNI izazivaju migrenu (jesi li citala taj dio krvav je)

pogledaj:
Bog je stvorio nebo i zemlju
kako , kojom mehanizmom , kakvom tehnikom , to nas ograniceni um nemoze da shvata ..pa netrebamo ici duboku u tumacenje te Boije stvari ..vjerujemo da je on stvoritelj i tacka

to je moj stav u svemu , naravno ja vjerujem da ima neka neobjsnjena fenomena u svijetu i oko nas

mir stobom

pozdrav

Copernick
05.03.2003., 07:24
"Rumunj tužio vješticu..." (http://www.teme.org/showthread.php?s=&threadid=3713)

:D :D :D ....ima toga još tu po forumu kol'ko 'oćeš.

iscjeljitelj
05.03.2003., 10:37
ako su tebi rima stvari nepoznate ne znaci da je cijelom svijetu nepoznato.
to jeste nevidljivi svijet ali procitaj 102 ajet sure bekare pa vidi da je sihr allah poslao kao iskusenje ljudima
a isto tako allah nije dao ni jednu bolest osim smrti i starosti a da joj nije dao lijeka

El-Kalem
15.03.2003., 15:56
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir i dobro

Dragi moji na forumu, ne treba te se oko toga puno baviti. Stvar je jasna kao dan. Rima, u postojanje dzinna i ne vidjljivog svjeta nema nikakve sumnje. Poslanik Muhammed (neka je nad njim Boziji mir i blagoslov) je bio opsihren. Sihr djeluje na nevjernike. Dok na ljude jake vjere nije ucinkovit - sto ne znaci da moze biti. Sve zavisi do jacine pripremljenog recepta. Postoji poglavlje u Kur'anu koje nas stiti od zla crne magije (sihr) koje ljudi cine jedni drugima pomocu komunikacije sa dzinnima (ne vidljivim svijetim)

O ljudi ne morate vjerovati al' ja ovdje gdje zivim imao sam priliku se susretati s tim. Naime morate znati da se moze imati za prijatelja dzinn. Jednostavno negje "nagazis" na njega. Ove prilike to je bio dzinn vjernik. Znamo vec da oni zive jednim istim zivotom kao i mi te ih ima muslimana, krscana, budista, hindusa, pagana - ma svakakvi.

Vjerujte da je ovdje kod mene bio covjek koji je zivio sa jednim svojim prijateljem dzinnom. Slavljen neka je Uzviseni Bog, taj dzinn mu je sluzio kao vrsta komunikacije. Mogao mu je u roku od 1 sek. opisati neku zgradu te sta narod u datom trenutku radi u nekoj zemlji koju je on htio odabrati. Tako mu je jednom za tren u prisustvu svojih prijatelja opisao mesdzid "Al-Aqsa" koji se nalazi u Jeruzalemu . No, koliko mu je god bilo lijepo sa njim toliko mu je i smetao. Jer je taj covjek mogao cuti svjet dzinna sto mu je cinilo veliki pritisak u njegovom zivotu. Uticalo mu je na koncetraciju. Tesko je to sve podnosio. Jer susretao se je sa njihovim glasovima na svakom koraku. Na kraju je odlucio da se nji dvojica rastanu. Tesko im je bilo jer su zivjeli ko dva prijatelja. Pogotovo dzinnu muslimanu koji se je sprijateljio sa ovim ovjekom. Obadvijica su vjerovali u jednog Boga i bili pokorni Njemu. Osjecali su isto, pricali jedan sa drugim. Ali opet ovaj je odlucio da ga se kotarise jer nije mogo da to sve podnosi.
Prilikom istjeravanja(bolje receno rastanka jer nije se vrsilo na grub nacin ako sto se cin isa zlim dzinnima) dzinna ovaj je toliko plakao iz zalosti sto se rastaje od ovoga covjeka koji je obavljao molitvu svome Gospodaru i bio pokoran Njemu.

Drugi primjer isto ovdje kod mene je bila jedna djevojcica koja je mogla da ih vidi. Roditelji njezini su primjetili neku cudnu stvar u samom njezinom djetinjstvu. Pricala bi sama sa sobom tj. bila bi u kontaktu sa njima. Igrala bi se. No kad je malo stasala u 13. godini nije mogla to podnositi pocela je biti bijesna - jer se je nalazila u njihovom okruzenju.

Postojalo je primjera gdje je jedna djevojka i asikovala sa dzinnom koji joj je dolazio u posjetu. <----Ovaj slucaj nije ovdje kod nas u DK.

**Ovo je sve istina**

PS. Namjerno komuniciranje sa svijetom dzinna je zabranjeno i izlas je iz Islama. Tj. pravljenje sihra (crne magije)

Mir i svako dobro i ne strahujte ukoliko se oslanjate na Gospodara svih svjetova.

Lijep pozdrav /ma' selam/ shalom

Copernick
15.03.2003., 16:23
Krschanine, kaj si to ti prešel u Musliće ????

:D :D :D :D :D :D

iscjeljitelj
12.04.2003., 18:04
niko vise nema komentara?
steta

-ja sam-
14.04.2003., 09:23
Znaci RIMA nije musliman, nego je naslov izopacenje onog sto tvrdi taj sajt? Dzini su u stvari zli dusi, demoni, djavli? Jel tako?
=======================

Nacin ulaska dzina - uzroci

Postoje razni uzroci i nacini ulaska dzina u ljudsko tijelo a neki su poznati a neki nepoznati, zbog toga postoje velike razlike medu dzinima, bas kao sto postoje o kod ljudi. Uzviseni Allah ih je stvario kao i ljude i kaze Allah:''Dzine i ljude sam stvorio da samo Meni robuju.''(Ez-Zarijat, 56)

Velika zalost:

Vriska i udaranje po obrazima i prsima, bacanje tijela o zemlju, sto neki rade kada ih tadesi velika zalost, sve su to znakovi i radnje onih

============================

Pa i u katolickoj i pravoslavnoj egzorcistickoj praksi imate izgone demona.

U cemu je tu problem?

Hristos je izgonio LEGION demona iz jednoga, pise u Pismu.

Ali Evandjelje kaze i jos, sta ce biti posle, ukoliko se ne oteraju u bezdan.

Ne moze se samo isterivati, jer ima da udju u nekog drugog.

E to vi muslimani nemate pojma, pa se uhvatiste sitnih vradzbina i magijasenja.
POSTOJE RAZNE SKOLE MAGIJASENJA, i sve je to presipanje djubreta iz suplej u prazno.

TAKO, ima i vudu, ciganska, aboridzanska, juznoamericka, itd, pa eto i muhamedanska, kuranska, pa vi vidite u kom ste rangu.

To vam je kao one nase u istocnoj SRBIJI vlaske BABETINE KOJE "VEZUJU", TO VASE podrezano...

Koja je tarifa kod hodza? KOLKO KOSTA "SKIDANJE"?

Skine ti jednu, a nabaci ti 10 drugih, pa da vidis svog boga kad te stignu, posle nekoliko godina, JER HODZE RADE DUGOTRAJNO, to nemojte nikad zaboraviti.

aj, vozdra rajo.

HRISCANIN PLJUJE PO SVIM TIM MAGIJASIMA, JER HRISTOS JE ISKUPIO OD SVAKE KLETVE, POSTAVSI PROKLETSTVO, JER JE PISANO PROKLET SVAKI KOJI VISI NA DRVETU.

iscjeljitelj
21.04.2003., 09:12
Predloženo mi je i i sugerisano da napišem jednu analitičko-kritičku studiju o građi i knjigama objavljenim kod nas na temu liječenje Kur'anom zbog pravno-doktrinarnih kontroverzi po pitanju liječenja od paranormalnih uticaja i djelovanja nevidljivog šejtansko-džinskog svijeta, koje se može prakticirati na šerijatski dozvoljen ili nedozvoljen način.
Uvidom u ono što je napisano, prevedeno i objavljeno na našem jeziku pokušao sam u uvodu svoje knjige o liječenju Kur'anom dati samo neke generalne, općenite opservacije na temelju kojih se može razlikovati ono što je u skladu sa šerijatskim izvorima i ono što nije, izbjegavajući personalne osvrte i kritike.

Međutim, to je bilo nedovoljno za našeg čitaoca i poznavaoca ove tematike tako da sam opet počeo dobijati sugestije i prijedloge da obavezno proučim tu tematiku i dam pojedinačne kritičke osvrte na objavljene knjige.

Ono što se može reći za nekoliko prevedenih knjiga od arapskih autora, ako ih kompariramo sa šerijatskim izvorima i stajalištima, ispravne su i sadrže, ako Bog da, dozvoljene metode liječenja. Tu mislim, u prvom redu na knjigu „Oštri mač protiv sihirbaza'' od Vehida Abdus-Selama Balija i slične njoj. A Allah Uzvišeni zna najbolje.
Što se tiče knjiga naših bošnjačkih autora, nije nam došla do ruku nijedna knjiga koja bi mogla dobiti pozitivnu šerijatsku recenziju.
Osvrnuću se jednim programskim kritičkim osvrtom - koji može vrijediti i za ostale knjige slične sadržajem i istog metodološkog pristupa gledajući sa šerijatsko-fikhskog aspekta - na trilogiju M. Čajlakovića (Babilonsko oko, Rahmanovo osvajanje i Tajna Sulejmanova, a.s, prstena), autora u čijoj se biogafiji navodi da on „s lahkoćom liječi bolesti nastale bajanjem, urokom, sihirom, kao i sve druge uzrokovane djejstvom nečistih sila: džina, šejtana i ifrita.'' .
Ne može se oteti utisku da se radi o knjigama utemeljenim isključivo na nekakvom rudimentarnom misticizmu i ruralnoj mitologiji koja nema veze sa šerijatskim izvorima.
Šerijat se, pak, izvodi i derivira isključivo iz svojih glavnih i sekundarnih izvora, tradicionalne ili logičke prirode, a ne iz riječi nekih mudraca, pobožnjaka, snova dobrih ljudi ili žena, mitologije ili sumnjivih i apokrifnih pripovijesti židovskog ili nekog drugog historijskog konteksta.
Dakle, ovdje se radi o stvarima gajba koje se mogu spoznati samo doktrinarno a ne iskustveno. Autor se samouvjereno razbacuje „svojim znanjem'' o tom svijetu gajba u kojemu „će biti obznanjeno sve ono što je predstavljalo veliku nepoznanicu i izazivalo mnoge zablude.''
Naravno, za autora „jeste sve što ja pišem, a ti čitaš puka istina'' , pa i činjenica da je od „sedam planeta našeg sunčevog sistema Sunce i mjesec''.
O islamu, šerijatu i njegovim pojedinim granama često govore oni koji imaju skromno vjersko obrazovanje i znanje, što nije slučaj sa mnogim egzaktnim naukama u čije se ekspliciranje reprezentativno uključuju vrhunski eksperti najviših akademskih zvanja.
Međutim, kada se radi o islamu i islamskim znanostima, onda je to dozvoljeno svakom. I svako je stručnjak i ekspert, makar imao samo mejtef, srednju stručnu spremu i sl. Posebno, ako je u pitanju komercijala i mogućnost brze i lahke zarade.
Doktrinarna greška je i deplasirano davati izjave i ocjene o sposobnostima iscjeliteljstva u ovoj oblasti na način kao što se tvrdi u biografiji spomenutog autora. Ovo područje liječenja jednostavno nije u domenu ljudskog upliva i njegovih mogućnosti, nego je, u krajnjoj konsekvenci, u rukama i kompetencijama Uzvišenog Allaha te bereketu Njegovog nadnaravnog govora. Tvrdnja, a priori, za određenu ličnost i određenog čovjeka - iscjelitelja da liječi s lahkoćom sve vrste spomenutih bolesti i slučajeva nije samo reklamna promidžba i neistina, nego i blasfemija bolesnika i pacijenata
Knjiga „Babilonsko oko'' ima mnogo grešaka u arapskom tekstu i kur'anskim citatima, pa čak i nedopustivih, katastrofalnih kao što je primjerice navođenje ajeta :
(Vellezine keferu jukatilune fi sebili /Allah/ et-tagut...) sa dodavanjem Allahovog imena iza riječi „sebil'' tako da iz toga proizilazi iskrivljeno i potpuno besmisleno značenje da „se ateisti bore na Allahovom putu...''
Kod objašnjenja ajeta sihra iz sure „El-Bekare'' autor ga komentira navodnim tefsirom Ibni Kesira. Međutim, njegov komentar se svodi samo na spomen mita i židovskih izmišljotina ,,o postanku zvijezde Danice od meleka koji je sišao da pouči ljude sihiru''.
Naravno, to je dvostruka neistina: niti je melek poučavao sihru, niti je Danica postala od meleka. Ova konkretna zabluda proistekla je iz tzv. „israilijata'', tj. patvorenih predaja koje, kako se navodi u tekstu i fusnoti Ibn Kesirovog tefsira, nije dozvoljeno čak ni prenositi ili navoditi, osim da bi se ukazalo na njihovu neistinitost i apokrifnost .
Prema tome, to što je naveo autor, nije tefsir Ibni Kesira, nego njegovo upozorenje kako se spomenutom predajom ne smije komentirati ovaj ajet.
Jasno je, onda, šta iz ovog autorovog tefsira proizilazi zbog čega je potrebno dati ispravan prijevod značenja ajeta sihra u suri «El-Bekare» kao što se navodi i komentariše u tefsiru Ibni Kesira:
„Rekao je Es-Suddi:
,Šejtani su se pentrali po nebesima zauzimajući busije za prisluškivanje. Slušali su razgovore meleka o onome što će se dogoditi na Zemlji među smrtnicima, ili o nekim budućim tajnama i događajima. Te vijesti bi pokupili i obavještavali proroke i čarobnjake. Ovi su te vijesti prenosili ljudima koji su ih doživljavali kao istinite. Nakon što su im proroci povjerovali, šejtani su im počeli lagati i dodavati druge neistinite. Svakoj istinitoj riječi dodavali su sedamdeset lažnih. Ljudi su to zapisali u knjige i ustalilo se vjerovanje da džini poznaju tajne stvari. U tom periodu Allah, dž.š, šalje poslanika Sulejmana, a.s, koji sakupi sve što su ljudi zapisali o tome, stavi u jednu seharu i pokopa pod svoje prijestolje. Šejtani se nisu mogli približiti prijestolju jer bi bili spaljeni.
Sulejman, a.s, je naredio: ,Neću da čujem bilo koga da kaže kako šejtani znaju tajne ili ću mu skinuti glavu.’

iscjeljitelj
21.04.2003., 09:20
Primjere i dokaze za ovu ocjenu nalazimo u mnogobrojnim autorovim navodima:
„Lijek: kadi ga listovima čička. Zakolji mu crnog pijetla koji nema na sebi biljega, pa namaži ruku i čelo bolesnika njegovom krvlju i malo mu nakapaj u nos, ali, prilikom učenja Dehrušije, nakadi ga još i magarećom balegom.''

„Liječi ga nešrom, a to je da zakolješ crvenog pijetla. Zatim sakupi krv, crijeva, perje, mozak i izmet koji su, možda, izašli prikom klanja i reci Bismillahi, Allahu ekber...''

„Kada bi sudžuka bila omotana oko cijele zemaljske kugle, pa kad bi pseto zagrizlo na jednom kraju, nije džaiz da čovjek zagrize na drugom kraju. Ali, ipak, nokti lijeve prednje šape ako se samelju, istucaju, pa se daju u manjoj količini, jedanput, insanu kojega je ujeo mamen pas ili lisica, prijeki je lijek za ozdravljenje... Ako trudnica jede testis psa, rodit će žensko dijete.''
„Džibril, a.s, reče: ,Ako samo tri puta u životu neko prouči ovaj salavat, njemu će biti sevap kao da je proučio Tevrat, Zebur, Indžil i Furkan, listove Ibrahimove i imat će sevab Musaa, a.s. i Isaa, a.s.'
...Toliko je jak ovaj salavat...narkozira džine tako da oni bježe kao omamljeni i nikada se ne vraćaju u tu osobu.''

„...Ko god uči ovu dovu bit će bezbjedan, a ako je u nevolji – bit će smiren, ako je gladan – bit će sit, ako je žedan bit će napijen, ako je dužan, Allah, dž.š, će omogućiti da vrati dug, ako je neodjeven – bit će odjeven i ako je u nevolji, Allah, dž.š, će je razgaliti... Pomoću ove dove umrli vjernici bit će oživljeni iz kabura...''

Doista, svim ovim i sličnim navodima ne treba šerijatski komentar da bi se razumio njihov nedozvoljen šerijatsko-pravni status. Preporuka muslimanima je da prije nego se obrate za pomoć da li je ta osoba sihirbaz na osnovu znakova koji su navedeni u knjizi Oštri mač u borbi protiv zlih sihirbaza. Haram je odlaziti sihirbazu, a pogotovo je haram sihirbaza slušati i njemu se pokoravati.

Muharem Stulanovic,
Novi Horizonti

iscjeljitelj
21.04.2003., 09:29
ova prethodna dva teksta postirana su prenesena od stulanovica a ja dalje pisem:

ja sam imao nesrecu da upoznam ljude koji su poput čajlakovica a i njega lično i njegove prijatelje.
kada bih vam rekao da je jedan od njih za kojeg se smijem zakleti Allahom da je homoseksualac ne bi mi vjerovatno vjerovali, ali ja poznajem par ljudi koje je da izvinete pokusao skidati i raditi im svasta a nekima je nazalost i uspio.
oni idu u dzamiju ali allah najbolje zna, to im je samo paravan za ono sto rade.
a u svom drustvu imaju i hafiza koji im je jos bolji paravan, ali ko poznaje i tog hafiza onda se sjeti poslanikovih rijeci da ce dzehennem biti potpaljen sa sehidom, hafizom trece osobe se ne sjecam(ovo parafraziram, ko zna hadis u potpunosti neka me ispravi)
prije tri veceri sam gledao na TV kako jedan efendija iz tesnja lijeci sve kao i cajlakovic a moze i na daljinu, ali kaze nije sihrbaz.
isto tako sam imao jedn slucaj prije dva dana i iz zene je progovorio dzin i molio me da ga pustim, da ga tusim, ali nisam obracao paznju na njega ja sam nastavio sa ucenjem, da bi nakon nekog vremena ga upitao gdje je sihr, a on rece da nezna i ja nastavim sa ucenjam da bi nakon desetak minuta on sam reako pustime reci cu ti nesto i rekao je da je sihr kod njega.
pitam ga kod koga a on odgovara kod tog i tog covjeka.
da li je to istina Allah najbolej zna jer oni vole da lazu, ali je problem sto se mozaik o tom covjeku sve vise i vise sklapa i sve ukazuje da je to istina.

iz ovoga mozete da skontate ko su u stvari te hodže koji se deklarisu da se bave liječenjem kur'anom.
kolika je njihova cijena, to trebate njih pitati a ne mene jer ja se borim protiv tih istih ljudi!
Da nas allah sacuva tih ljudi!
Amin!

Minam
21.04.2003., 09:40
Ljudi pa to je opasno, ne igrajte se sa tim. Ucite da se branite ali ni slucajno istim sredstvima kao i ti koji napadaju. Jer covek tu brzo pomesa koje dobar a ko je los.

iscjeljitelj
15.07.2003., 19:34
Jedne prilike sam vam pričao sta se sve nalazi na hamajlijama pa sam evo dobio od jednog čovjeka koji je isao do tih ''hodža'' i sakupio jednu veliku kolekciju zapisa koji su prevedeni i koje mu je dao pa sam ja izabrao na brzinu samo nesto jer se bojim da to neko ne bi upotrijebio i evo sta se nalazi na nekim od tih zapisa:
''Poslušajte me:ostariman, visantiparos i noktaur. Vi duhovi mučenja. Zapovjedam vam u najsvijetlije ime adonaja da mučite i uznemiravate svih pet čula ……………………(ime osobe)
Neka ja vama vladam zauvijek uz riječi:aktatos, katipta, bejuran, itapan, marnutus. Zapovijedam to!''
Izađite iz vaše odaje za rituale bez osvrtanja i nemoj te se u nju vraćati tri sata.
Evo sta pise na zapisima koje treba potopiti u vodu i kupati se tom vodom:
''Velika vodo, velika gospođo, kako znaš oprati svaku nečistu košulju i svaki kaljavi kamičak tako speri sa mene svaku bolest i nečistoću i svako naograjsanje spomenuto a ne povraćeno kuja ejuhel kafirun''
''ila , ila, ileti iz mene sva bolest izleti,
alla, allah asile iz mene bolest jogile,
voda ide nizbrdo, (ime osobe koja treba da se kkupa vodom) ide uzbrdo
voda ide ravno (ime supruga te žene koja je bolesna) ide stranom.''
''Ovu lutku krsim_______(ime) to je on po duši i, tjelu, umu i duhu…''
''Duša mog neprijatelja i sve što činim ovoj lutki činim i _____(ime)…..''
…probodite je sad sa devet igala(špenadli) jednu po jednu… - dalje piše i koje djelove tijela da se zabadaju!
''Dok vizujete i probadate lutku uz intezivnu jasnoću poželite svom dušom ono što želite da snađe vašeg neprijatelja. Treba voditi racuna da se igre ne dodiruju jer će bit kontraefekat….''

'' ja sam on!nerođeni duh!sa vidom i stopalima, jak kao besmrtna vatra!…ja sam onaj on, oni koji grmi, sjeva!ja sam on od kojeg počinje život… ja sam o divota svih svjetova!srca ukrašeno zmijom je moje ime!priđi i slijedi me! Neka mi se svi duhovi pokoravaju(budu potčinjeni) tako da me bespokorno slušaju. Svi duhovi iz erta, sa zemlje i ispod zemlje, na suhom kopnu ili u vodi!…''
na kraju treba reci:hvala ti na tvojoj pomoci, tebi koji si duh_____(ime osobe) sada idite u miru i vratite se tamo oakle si došao sve dok te ne budem ponovo pozvao. Amin – izađi iz te sobe bez osvrtanja.''
''…pozdravljam vas i prizivam o prelijepi mjeseče, o prelijepa zvijezdo… prizivam vas i svim imenima duhova koji su prinčevi i počivaju u vama, božanstvenim imenom, on koji je stvorio i sve stvari; o blistavi meleku džebraile, zajedno sa prinčevima merkurom, mikielom, melkidaelom!prizivam vas ponovo svim imenima allahovim, da siđete dole da bi ste zaposjeli, mučili i uznemirili tujelo dušu um i svih pet čula prirode ….''nakon sto se privede ritual do kraja na kraju još kaze: '' idite melkidael,barešaš, zazel, firiel, malča i svi koji su sa vama. Prizivam vas velikim živim allahom da ispunite moju želju a ja obećavam da vas u potpunosti zadovoljim''

da nas Allah sacuva ovakvih ljudi koji nagovaraju druge da rade ove stvari u nevolji koji su došli da potraze pomoć a za sve ovo uzimaju velike novce.

To je samo jedan dio sto sam uspio da naspiem koji sam cenzurisao nema sve sto pise na tim zapisima ali vjerujete da je to straahota koje gluposti pišu

iscjeljitelj
16.10.2003., 10:22
Pitanje je jako zanimljivo i ne znam kako bih ti dao odgovor. Da li to neko posjecuje od ljudi to je pitanje mada su dzini u mogucnosti da prenesu ljude sa jednog mjesta na drugo, mislim da to nije slucaj kod nas tj slucaj koji spominjes u pricama. Uglavnom su to dzinni koje je sihrbaza zaduzio nekom vrstom sihra i oni hoce da udu u tu osobu ili eventualno da je prepadaju i to je obicno medu san, kada insan nije ni zaspao a nije ni budan.
I ja se sjecam tih prica iz djetinstva i volio sam ih slusati mada me je uviejk bilo strah ali me privlacilo a danas sam sve vise ubjeden da je to dzinska posla.
Zasto i ne bi bilo!
Mi svi volimo nekada se sakriti iza ćoška i sačekati i prepasti nekoga i svi smo kao mali maštali da bi da smo nevidljivi i da možemo prepasti nekoga i šta sve nismo zamišljali. Oni imaju tu priliku ne vimo ih a oni nas vide pa zašto to ne bi iskoristili i malo se poigrali sa ljudima.
S druge strane ako je u pitanju sihr, oni ne mogu tek tako da udu u inasan jer ako se covjek prirdrzaje vjere i prakticira je iskreno onda oni ne mogu da ucu u tu osobu i čekaju povoljan trenutak za ulazak a to je u stvari najčešće strah u pitanju.
Ovdje bi napomenuo da je potrebno razlikovati pojam sihra(crne magije) i dzina i zaštita od navedenog.
Šta je sihr?
Sihr je u stvari sredstvo pomoću kojeg dzin lakše ulazi u osobu i do sihra ne postoji apsolutna zaštita a to je najbolji dokaz da je poslanik bio opsihren ali se ne spominje da je džin bio u njegovm tijelu pa se vraćamo na onu rečenicu koja se izgovara 100 puta kao zaštita od džinna i šejtana (la ilahe illellahu vahdehu la šerike leh. Lehul mulku ve lehul hamdu ve huva ala kulli šej'in kadir) što znači da je to zastita od njih a ne od sihra jer sihr iako je sparavljen džin ne moze da pravi probleme osobi kojoj je sihr namjenjen što je u velikom procentu slucaj da je dzin uzrok problema a ne sihr. Dokaz da je poslanik imao problema sa sihrom je i dokaz da i sihr moze da djeluje bez dzina a to je otprilike kada se ljudi žale da u odredenom periodu dana imaju probleme u trajanju od 1 sata ili slicno i svaki da u isto vrijeme sto ukazuje da je to posljedica sihra a ne mora znaciti da je i sm dzin prisutan.
Da pokusam malo slikovito da docaram sta je sihr:
Sihr je u stvari jedan uredaj, aparat npr mobitel. I u taj mobitel se ubacuje kartica koja nosi odredeni kod(kod sihra je to DNK tj koja je sadrzana u noktima, kosi, i znoj koji je ostao na odjeci) da bi on zvonio(djelovao na odredenu osobu) samo kada se pozove njegov vlasnk(osoba cija se DNK nalazi u sihru) bez obzira sto u isto vrijeme ima vise ljudi koji imaju isti mobitel(sihr) i razlika je samo u jednom broju.
Od Aiše, radijallahu anha, se prenosi da je rekla: “Jedan jevrej iz plemena Zurejk je opsihrio Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, a zvao se Lubejd ibnul-E’asam. Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, se činilo da obavlja neke poslove, a on ih u stvari nije obavljao. Jednog dana ili jedne noći je bio kod mene, kada je mnogo Allahu dove upućivao, a zatim je rekao: “Aiša, jesi li primijetila da mi je Allah dao odgovor na ono što sam Ga pitao? Došla su mi dva čovjeka, jedan je sjeo kod moje glave, a drugi kod nogu, pa je jedan drugog upitao: “Od čega boluje ovaj čovjek?” Odgovori drugi: “On je opsihren.” “A ko je to uradio?” Reče: “Lubejd ibnul-E’asam.” “Na čemu mu je napravio sihr?” Kaže: “Na češlju i dlakama koje je stavio u koru od palme”. “A gdje je to? - upita ovaj. “U bunaru Zervan”.
Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je poslao jednog ashaba da ga izvadi. Zatim je rekao: “Aiša, voda tog bunara izgleda poput boje potopljene kne, a plodovi palmi oko bunara su kao šejtanske glave.”Ja ga upitah: “Allahov Poslaniče, zašto mu ne uzvratiš?” On odgovori: “Allah me je izliječio, a ja mrzim da činim ljudima zlo.” Zatim je naredio da se sihr uništi.”

Značenje hadisa:
Jevreji su se dogovorili sa Lubejd ibnul-E’asamom, (on je bio najpoznatiji jevrejski sihirbaz, neka je Allahovo prokletstvo na njih), da napravi sihr Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, a za uslugu su mi dali tri dinara. I zaista, taj je pokvarenjak to i uradio na nekoliko Poslanikovih, sallallahu alejhi ve sellem, dlaka. Donijela mu ih je robinja koja je dolazila u Poslanikovu, sallallahu alejhi ve sellem, kuću. Napravivši na njih sihr stavio ih je u bunar Zervan.
Iz svih predaja ovog hadisa da se zaključiti da je ovaj sihr bio od vrste “spolne nemoći (impotencija)”, jer se Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, činilo da se može sastajati sa svojom ženom, a kad bi joj se približio bio bi spriječen. Ovaj sihr nije naštetio ni njegovom razumu, ni ponašanju, ni razmišljanju, nego je bio uskraćen samo u ovome što smo spomenuli.
Učenjaci su se razišli oko toga koliko dugo je bio opsihren. Jedni tvrde da se radilo o četrdeset dana, dok drugi kažu da je manje ili više. Allah najbolje zna.
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je dugo molio Allaha, dželle šanuhu. Allah je udovoljio njegovoj dovi i poslao mu dva meleka. Jedan od njih je sjeo kod glave a drugi kod nogu te je jedan od njih rekao: “Šta je s ovim čovjekom?” Drugi je odgovorio: “On je opsihran.” “A ko ga je opsihrao?” “Lubejd ibnul-E’asam, jevrej.” Zatim je objasnio da je njegov sihr napravljen na dlakama Poslanikove, sallallahu alejhi ve sellem, kose. Jevrej ih je stavio u koru palme, da bi imao što veći uticaj, a potom ga stavio pod kamen u bunar Zervan. Pošto su meleci tačno utvrdili stanje Božijeg Poslanika i ukazali na mjesto sihra, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je naredio da se sihr izvadi i zakopa, a u nekim predajama stoji da ga je i spalio.
Kada proučimo sve predaje, shvatit ćemo da su jevreji napravili veoma jak sihr s ciljem da ubiju Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem. Poznato je da se nekim sihrima može ubiti. Ali ga je Uzvišeni Allah spasio te se preobrazio u slabiji vid sihra, a on se zove “rabt” (nemogućnost prilaska ženi-impotencija).

Sumnja i odgovor na nju

El-Ma’ziri je rekao: “Ovaj hadis negiraju novatori u vjeri, smatrajući da on šteti ugledu poslanstva i izaziva sumnju u njegovu vjerodostojnost. Stoga smatraju da potvrda autentičnosti ovog hadisa šteti autentičnost šeriata, i kažu: “Možda mu se učinilo da mu je došao Džibril, alejhisselam, a on mu nije došao, i možda mu se učinilo da mu se objavljuje a ne objavljuje mu se.”
El-Ma’ziri kaže: “Ovo što oni kažu je neispravno, zato što dokaz poslanstva koji je mu’džiza upućuje na istinitost onoga što mu se objavljuje od Allaha, dželle šanuhu, i na njegovu bezgriješnost. Dozvolit nešto što je u suprotnosti sa šerijatskim dokazom je besmisleno.”
Ebul-Džukeni El-Jusufi, Allah mu se smilovao, je rekao: “Bolest koja je zadesila Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kao posljedica sihra nimalo nije naštetila ugledu poslanstva. Sve bolesti poznate na dunjaluku spopadale su i poslanike, što je povećavalo njihovu nagradu na Ahiretu, neka je selam i spas na sve njih. Zbog toga, kada mu se pričinjavalo, zbog sihra, da radi neke stvari, a on ih nije činio (a zatim mu je sve to nestalo time što mu je Allah, dželle šanuhu, ukazao na mjesto gdje se nalazi sihr i on ga je izvadio i zakopao), to nimalo nije naštetilo njegovom poslanstvu. To je bolest kao i ostale bolesti. Bolest nije imala nikakvu dominaciju nad njegovim razumom. Sihr se odrazio samo na pojedine organe kao što su oči, tako da mu se činilo da prilazi svojim ženama, a on to nije činio. U fazi bolesti navedene stvari nemogu naštetiti poslanstvu.
On dalje kaže: “Čudim se onima što smatraju da ono što se desilo Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, posljedicom sihra, šteti njegovu poslanstvu i pored toga što se u Kur’anu jasno spominje slučaj Musa’a, alejhisselam, sa sihirbazima i faraonom, kad se i Musa’u učinilo da njihovi štapovi pužu. Allah ga je učvrstio, kao što se u Kur’anu to spominje:
“Ne boj se, rekosmo Mi, - ti ćeš doista pobjediti! Samo baci to što ti je u desnoj ruci, progutaće ono što su oni sačinili, jer je ono što su oni sačinili samo varka čarobnjaka, a čarobnjak neće, ma gdje došao, uspjeti. I čarobnjaci se baciše licem na tle govoreći: “Mi vjerujemo u Musaova i Harunova Gospodara.” (Ta ha, ajeti, 68-70).
Ni jedan učenjak niti pametan čovjek nije rekao da ono što se pričinilo Musa’u, alejhisselam (kretanje konopaca), šteti njegovom poslanstvu. Naprotiv, rekli su da takve stvari koje se dešavaju poslanicima, alejhimusselam, povećavaju snagu imana. Uzvišeni Allah ih pomaže protiv njihovih neprijatelja i daje im nadnaravne pojave u vidu vidljivih mu’džiza, a ponižava sihirbaze i kafire, i čini da sretan kraj bude za bogobojazne. Ovako je to pojašnjeno u brojnim ajetima.”

UmpaUmpa
29.04.2004., 15:03
Rima kaže:
Ovako: :lol:

Shady
30.04.2004., 06:01
Gle židova što se dosjetio. :D
Da digne topic iz naftalina...
Valjda kao kompenzacija za one stavke u Mošeovom "Ponovljneom Zakonu" (6:10-14),
gdje stoji da se ženi zarobljanici treba ošišat glava na nularicu...
:jumping: :jumping:

Btv, malo sam iščitao topic...
(koji inače ismijava vehabijsku "akidu",
jer su njihovi alimi poznati kao aktivni "sihirbaski ljekari").
Ali, vehabije se nisu pretrgle da objasne ono:

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/simptomi.html

1. Stalna bol u zelucu
2. Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka
3. Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noc
4. Uzasni snovi
5. U snu vidi kao da pada s visokog mjesta
6. U snu vidi zivotinje koje ga tjeraju
7. Utrnutost jednog dijela tijela
8. Stalna bol
9. Bol u krstima
10. Stalna bol u jednom od udova
11. Peiodi napada (zivcani grcevi)
12. Paraliza nekog od dijelova tijela
13. Mjenjanja muzeve slike u ocima zene i zene u ocima muza, tako da muz vidi svoju zenu u ruznom liku, makar ona bila izrazito lijepa. Razlog je tome sto sejtan (sotona, vrag, djavo) koji je zaduzen za sihr (crna magija) njeno lice cini ruznim, prikazujuci svoj lik na njenom licu i obrnuto.
14. Vidjenje zarucnika u ruznom liku
16. Iznenadno pretvaranje ljubavi u mrznju
18. Odvratnost opsihrenog prema svakom djelu koje poduzima njegov supruznik
19. Odvratnost prema mjestu gdje sjedi njegov supruznik. Tako cete vidjeti covjeka koji je van kuce sasvim normalan, ali sa ulaskom u kucu osjeti zestoku tjeskobu.
22. Slijepa poslusnost
23. Pojava nesuglasica medju bracnim drugovima
24. Covjek vidi nepomicne stvari kako se krecu, a pokretne vidi stabilnim i nepomicnim
25. Malog vidi velikim a velikog vidi malim
26. Odsutnost duha, smetenost i velika pospanost
27. Nejasan smusen govor
28. Netremicno gledanje u jedno mjesto
29. Zelja za samocom
30. Potpuna povucenost u sebe
31. Stalna sutnja
32. Smirenost, nepokretnost i konstatna ljenost
33. U snu cuje kako ga neko doziva
34. Cuje glasove koji ga dozivaju, a nevidi osobe
35. Prestanak rada jednog cula

Posebno ove točake:

[QUOTE] 13. Mjenjanja muzeve slike u ocima zene i zene u ocima muza, tako da muz vidi svoju zenu u ruznom liku, makar ona bila izrazito lijepa. Razlog je tome sto sejtan (sotona, vrag, djavo) koji je zaduzen za sihr (crna magija) njeno lice cini ruznim, prikazujuci svoj lik na njenom licu i obrnuto.
24. Covjek vidi nepomicne stvari kako se krecu, a pokretne vidi stabilnim i nepomicnim?! :confused:

Moje mišljenje bi bilo sledeće:

13. :D
15. Definicija je kaos! :lol:
17. ibid. pod 15.
20. Prvi put čujem da se u psihologiji i ovo ubraja u bolesti. :confused:
21. Morat ću pisat nekom šejhu za lijek. :o
24. Ovaj dio je naj, naj... :D Ajd što se nepomične stvari kreću... to se čovjeku može prividjati (posebno pod kanabisom).. Ali da pokretne stvari biti zaledjenima, to još nisam čuo da je iko ikada imao. :confused:

P.S. Vidiš umpa kako se ja ne ljutim, nego čak i diskutiram.

iscjeljitelj
04.07.2004., 22:21
Rima kaže::

to ste upravo vi koji pokusajete da pisete o vjeri a ni slova ne znate!!!:D :D :D

orlovik
05.04.2006., 23:43
Rima,bolje ti je kani se tema o kojima nemas pojma.
Nisi dovoljno informisana da bi mogla o temi dzin i sejtan diskutovati.Ako imas pitanja onda primi prave odgovore a ne da se pravis da nesto bolje znas a u sustini nemas pojma

bozanstvena333
06.04.2006., 15:07
dzini imaju moć da leče a isto tako zli dzini mogu i da upropaste ljude.:)
:zubo: U lexikonu demona dzinni su nastali od demona i ljudskih zena,narasli su veliki,te jeli ljude.Nakon potopa su nestali,poput ostalih demona i nemogu se vise pariti sa ljudskim rodom,al mogu zaposjedati tijelo(koa i ostali demoni).Tako su svi dzinni zli,jer su jednostavno demoni.I nikakav demon nemoze lijecit,jer njima treba dusa:zubo:

Sulejman velicanstve
09.04.2006., 19:33
www.lijecenje-kuranom.com

Svi odgovori su vam ovdje.
Pozdrav !

UmpaUmpa
26.04.2006., 17:11
Dizem topic o dzinima.

Molim raspravljati ovdje.

crtica
27.04.2006., 09:11
prozivam te jer si ti autor najmanije 5-6 topika ..pitanja za krscane .. pa sam mislila da je red i za pitanja za Shadya :)

drugo nemoj gledati na moj nik ..mogu ga menjati kad hocu ,, znaci koja sam ja je namanije vazno sad idemo :
pitanja :
da li bi dozvolio da te neki SIHRBADZIJA lijeci svoje djete

i dali je istina da mnogi muslimana iz Bosne (evropska zmlja) lijece zapisima

hvala na suradnju

Rima nakon raskola :D

Zanimljivo... :vraća se čitati:

crtica
27.04.2006., 09:12
Ima li nesto protiv ljudske gluposti? Stvarno je bezgranicna.:D

Ima. Obrazovanje. :)

crtica
27.04.2006., 09:16
da podsjetim Shady ..drzite se teme :)
pozdrav svim mojim dragim prijateljima :
mnogo toga ste napisali , malo imam vrijeme pa nekoliko keomentara ..

PRVO: za Shadya: ja cu ponoviti sta je Vader mudro rekao , da nezelim nikome ubedjivati ,neka svaki vjeruje u sta hoce

drugo: za Gorcin:
dragi moji taj sam topik pocela da ti dokazem da niko nemoze nista dokazati , stvar je vjerovanje a da mozemo sta dokazati bili bi svi pripadnici jedne vjere a ne bi bila vjera vec cinjenica ..sama rijec govori{ VJEROVANJA }.

Isus je rekao blago onome koji vjeruje a nije me vidio

primetila sam da si (kao i Shady) uporan da dokazaes Krscanima ovdje kako je njihova vjerovanja neispravna , a da nemogu dokazati sveto trojstvo

pa sam pocela ovaj topik da ti dokazem da i ti vjerujes u sta pise u Kuranu (slijepo kao i svi vjernici) , i ako ne priznas onda ces nama dokazati postojanje DZINI

jos nesto:
ti nemozes shvataiti izraz sveto trojstvo jer ti to citas sa islamske tacke shvatanja .. ja ti savjertujem da ako iskreno zelis da shvatas taj izraz (TROJSTVO) da zaboravis da si musliman i da gledas sa Krscansko tacke gledeste ...

uostalom umesto da uporno dokazujemo jedni drugima koja je vjera bolja , zasto ne pisemo o zajednickim divnim stvarima ...

ja se nadam da nece me pogresno shvatiti ...

Danaye : najlijepsi pozdrav dragi moji prijatelju ...
Simona pozdrav i tebi , poslal sam ti Email , sa znacaj tvoga imena SIMONA nadam se da si dobila

pozdrav

:s :s
No, za razliku od Rime, spomenuti nickovi su i dalje gluhi i slijepi i piče po svom :)

crtica
27.04.2006., 09:19
nemoras odustati , moj savjet (prijateljski) je sledeci:
umesto da sramotis sve muslimane , i umesto da dokazes kako su muslimani tako zaostali , brani tu divnu vjeru

selam alajkum:

dragi moj prijatelju:
dok ljudi napreduju , muslimani (tvoj tip) se lijece Dzinnima
jesi li cuo da su vec klonirali covjek , nisi jer nisi imao vrijeme tjerajuci djavola
isli su na mjesec , an planete , mozda ce sledeca generacija ici na mars i Jupiter , a ti (vi) pricati o Dzinnima

ja neznam jesi li gledao taj sajt koga ti reklamiras:
nekoilko bisera:
1. uzrok sterilnost je Dzin koji drzi jednom rukom sjemeni kanal muskarca dok (having sex) a drugom rukom mozda mu drzi svijece

2.Vatikan je poslao vjeksu od sajtana , u Bosnu za vrijeme rata a Allah je poslao vojsku od Dzinni a naravno su zaboravili cinjenica da nije bila amerika ne bi ni najveca vojska Dzinnija pomogla

pa dragi moj pitam se u kom vijeku zivis , i zasto si tako uporan da sramotis svoju (dvinu ) vjeru

poznavajuci Kuran (skoro na pamet) ja ti garantujem da u Kuranu nema nista o Lecenje Dzinnima
u Kuranu nema rijec o Sihrbadzima , naravno spominje se Sihri (za vrijeme Sulajmana , i mosija, kao i harut i marut koji uce ljudi sihra kako da rastave muza i zena i slicno) ali kuran ne opravdava vase glupost
Adura ti je vrlo dobro objasnio , ja se snjim slazem , a red da se i ti slazes

bez obzira na tvoj hafez koji ima odgovore za sve , evo ja cu mu poslati ovaj Email:

dragi Hafeze:

izvini zbog moje izraze ali nisam mogla naci bolje rijeci da objasnjavaju vaseg primitivizma

:s :s :s

UmpaUmpa
28.04.2006., 12:30
:s :s
No, za razliku od Rime, spomenuti nickovi su i dalje gluhi i slijepi i piče po svom :)
Stvarno, bilo bi ljepo vidjeti dokaz postojanja dzina.

Dunj@
28.04.2006., 15:19
Dizem topic o dzinima.

Molim raspravljati ovdje.

jupiiii, našao si ga...:s :s :s

sad sam ga tek primijetila.:)

Dunj@
28.04.2006., 15:22

pa kuran je dokaz, vjerniku ne treba drugi.

kaže shady da piše u kuranu, dalje se nije htio raspravljati, a ni rime više nema.

Musliman.hr
28.04.2006., 17:54
I kaj sad?

ni ziv ni mrtav
28.04.2006., 18:13
A kaj kaj ? :D

Musliman.hr
28.04.2006., 18:53
UmpaUmpa kaže:

Digli ste ovaj topic sa kojim razlogom?
Al kad je već tu da se i ja malo okušam.Kako ste primjetili,mi muslimani imamo različite stavove glede džinna.Od Riminog stava koji ističe nevažnost bavljenja ovim,do one stranice provehabijski nastrojene.Možda i nije proveh. ali to što oni tamo rade se tako ne radi.Džinni postoje i to je za nas muslimane neosporno.A postoje također i za one nesretnike koji se razbole.A to oni znaju jako dobro.Problem je u dokazivanju.Al taj se problem rješava na način da se ne ide u dokazivanje jer nema potrebe.Onaj koji nevjeruje da oni postoje ničim ga nećeš ubjedit.A onaj koji h je vidio,čuo ili osjetio njemu nemaš šta dokazivat.Inače džinna ima kao i ljudi,vjernika,nevjernika i imaju cijeli svijet kao i mi uporedo sa nama.Jedan naš je neko vrijeme bio sa njima u njihovom svijetu i zaljubio se u jednu džinnicu.,ima cijela priča o tome koju nam on priča šta je sve sa njima radio i i gdje je bio i šta je vidio.Al to je nevažno za vas.Kad nešto negirate,ni najmanje ne osjećam želju da to dokazujem.Ali nije u redu recimo sa Rimine strane da tvrdi kako nema smisla baviti se time.Time se bave rijetki ljudi koji su tu da pomognu rijetkim ljudima koji imaju problema uzrokovanim od tog svijeta.Ona web stranica je pretjerivanje.
Između ostalog ta nauka je dobrim dijelom tajna nauka.Tako da prave poznavaoce ove nauke nećete pronaći na webu a teško i da ćete ih ikako pronaći.(btw ja ih znam)Ovi što po webu zuje početnici su koji eto više štete neg koristi i sebi dopuštaju da ih se blamira što je jednostavno.Zato živite svoje živote mirno a dopustite onima koji traže spas da ga nađu.
I još nešto.Ako neko hoće dokaz istinski može ga dobiti kao pojedinac.I to na način da vidi džinna osobno,pa kad ga vidi,može vam to pričat i onda će doći u istu situaciju kao i mi sada.Problem dokaza.Ja nemam sa tim problema jer nemam potrebu da dokazujem.Ništa to neće ni popravit ni pokvarit vjeru Islam kako u mojim,tako i tuđim očima.Al nije u redu da se ismijavate na račun nečijih ubjeđenja.Ja sam se osobno uvjerio u njihovo postojanje.I kaj sad?
Ajd vi meni dokažite da oni ne postoje?
I kaj sad?

rob Milostivog
28.04.2006., 19:51
Ako dokaze da postoje andeli onda ce mo mi dokazati da postoje dzinni. (nemojte ovo shvatiti da ja nevjerujem u andele)
Inace nemoze se sve dokazati, zato Uzviseni i kaze:

1. Elif Lam Mim.

2. Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;

3. onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im mi budemo davali;

Doduse postojanje dzinna moze se dokazati medutim ne preku neta. Suvisno je o tome pricati.

Musliman.hr
29.04.2006., 00:39
Osjećam se dužnim objašnjenje onoga KAJ SAD?

Ko ima djecu sigurno je sa njima gledao onaj crtani NEMO sinkroniziran na Hrvatski.Na kraju filma ribice se spase zatočeništva i dospiju na otvoreno more,pogledaju se i jedna rekne I KAJ SAD?
Puno je lijepih pouka u tome a jedna se tiče ove teme.Ribicama je bilo interesantno dok su se borile da ostvare svoj cilj i kada su ga ostvarile prestalo je biti interesantno.Tako je sa ovom i ponekim temama.Važno je da se raspravlja.

...mala plava iz prvog reda...:crta:

P.S.ko nije gledao,obavezno pogledati.

UmpaUmpa
29.04.2006., 19:02
Doduse postojanje dzinna moze se dokazati medutim ne preku neta. Suvisno je o tome pricati. A kako se dokazuje postojanje dzina?

iscjeljitelj
29.04.2006., 22:06
Ona web stranica je pretjerivanje.
Objasni zasto je ta stranica pretjerivanje?

Musliman.hr
29.04.2006., 23:18
Objasni zasto je ta stranica pretjerivanje?

Zato što to nisu stvari za javnost.Nikakva svrha ako se o tome javno govori.Jer mnogi će autosugestivno upasti u probleme.Mnogi neće.U svakom slučaju oni kojima je potreban lijek oni će ga pronaći.Mnogi i ne zaslužuju da ih se liječi.A vi ste po mom mišljenju isturili jednu nauku u prvi plan a treba ostati na marginama.Onome kome Allah da pomoć uputit će ga na za to određeno mjesto i ljudima koji liječe Njegovom voljom.Onome kome Allah ne dopušta da se izliječi,vi mu sigurno nećete pomoći.Zato mislim da pretjerujete u jednom vidu nekomercijalnog marketinga,a pogotovo sa onim opisima i simptomima koji pogotovo trebaju ostati tajna.Nije to medicina.Ono što je Allah pokrio nije lijepo otkrivati.I još da dodam da sam ja dobar dio svog života proveo sa Sufijskim šejhovima koji također liječe uspješno ali je to njima sporedna aktivnost i pogotovo ne pričaju o tome niti ističu to kao nešto važno u životu vjernika.Vi ćete sad vjerovatno pokušati meni objašnjavati kako oni ne znaju a vi znate.Nemojte jer ne želim se raspravljat sa muslimanima jer gubim snagu.Ako ti se ne sviđa moje objašnjenje,zašto si tražio da objašnjavam.Ovo je net i jedna otvorena arena pa kad ste se već isturili onda prihvatite i kritike i različita mišljenja i ustrajte u svom naumu kad ste već krenuli tim putem.I za kraj bolje je da vas ja kritikujem nego onaj umpa,on i njemu slični nemaju razumjevanja niti malo za naše nauke i samo čekaju sitnicu da nam smjeste.Tako da od te nauke prave totalnu blamažu.A kad ja kažem da je ta vaša stranica pretjerivanje,onda se oni smire i kažu eto vidiš kad im njihov kaže onda je to tako.Na taj način zaštićen je Islam a vaša stranica postala je upitna za one ljude kojima ionako ne treba pomoć.Da si mislio kako treba onda bi znao da kad brat musliman nešto kaže da to treba prihvatit i iza njega stat pa i po cijenu vlastitog nefsa.Eventualno preko PM pitati zašto tako pišem.Ovako ustrajavaš na dokazivanju čega?Svog znanja?
Nek ti je Allah na pomoći u liječenju ljudi,a ko nevjeruje šta se imaš sa njim ubjeđivat.
Selam alejkum.

UmpaUmpa
29.04.2006., 23:32
Zato što to nisu stvari za javnost.Nikakva svrha ako se o tome javno govori.Jer mnogi će autosugestivno upasti u probleme.Mnogi neće.U svakom slučaju oni kojima je potreban lijek oni će ga pronaći.Mnogi i ne zaslužuju da ih se liječi.A vi ste po mom mišljenju isturili jednu nauku u prvi plan a treba ostati na marginama.Onome kome Allah da pomoć uputit će ga na za to određeno mjesto i ljudima koji liječe Njegovom voljom.Onome kome Allah ne dopušta da se izliječi,vi mu sigurno nećete pomoći.Zato mislim da pretjerujete u jednom vidu nekomercijalnog marketinga,a pogotovo sa onim opisima i simptomima koji pogotovo trebaju ostati tajna.Nije to medicina.Ono što je Allah pokrio nije lijepo otkrivati.I još da dodam da sam ja dobar dio svog života proveo sa Sufijskim šejhovima koji također liječe uspješno ali je to njima sporedna aktivnost i pogotovo ne pričaju o tome niti ističu to kao nešto važno u životu vjernika.Vi ćete sad vjerovatno pokušati meni objašnjavati kako oni ne znaju a vi znate.Nemojte jer ne želim se raspravljat sa muslimanima jer gubim snagu.Ako ti se ne sviđa moje objašnjenje,zašto si tražio da objašnjavam.Ovo je net i jedna otvorena arena pa kad ste se već isturili onda prihvatite i kritike i različita mišljenja i ustrajte u svom naumu kad ste već krenuli tim putem.I za kraj bolje je da vas ja kritikujem nego onaj umpa,on i njemu slični nemaju razumjevanja niti malo za naše nauke i samo čekaju sitnicu da nam smjeste.Tako da od te nauke prave totalnu blamažu.A kad ja kažem da je ta vaša stranica pretjerivanje,onda se oni smire i kažu eto vidiš kad im njihov kaže onda je to tako.Na taj način zaštićen je Islam a vaša stranica postala je upitna za one ljude kojima ionako ne treba pomoć.Da si mislio kako treba onda bi znao da kad brat musliman nešto kaže da to treba prihvatit i iza njega stat pa i po cijenu vlastitog nefsa.Eventualno preko PM pitati zašto tako pišem.Ovako ustrajavaš na dokazivanju čega?Svog znanja?
Nek ti je Allah na pomoći u liječenju ljudi,a ko nevjeruje šta se imaš sa njim ubjeđivat.
Selam alejkum.
Dakle, ti to smatras necim autenticnim sto se treba kriti od javnosti... Ali kako to da se neki dijelovi islama trebaju kriti od javnosti? Pa zar ne pokusavate konvertirati cijeli svijet? Stvarno je neposteno kriti djelove vjere ako misionarite. I sto onda? Covjek konvertira, i onda sazna, ali vise nema van ili cete mu odrubiti glavu... Stvarno licemjerno.

Sto jos krijete?

Musliman.hr
29.04.2006., 23:41
Sto jos krijete?

Znači da ipak priznaješ cijelu nauku o džinnima.Trebaš biti dosljedan.Prije si se izrugivao a sad odjednom promjena mišljenja.
Po meni,vrijeme je da prestaneš sa progonom muslimana i da pokušaš malo blažim tonom pisati.Tada bi nešto i saznao ako ništa drugo pokazao bi i ljudskost i možda čak primjer židovske vjere i kulture.Ne misliš li da je ovo postalo malo dosadno?

UmpaUmpa
29.04.2006., 23:45
Znači da ipak priznaješ cijelu nauku o džinnima.
Kako si dosao do tog "zakljucka"?
Trebaš biti dosljedan.Prije si se izrugivao a sad odjednom promjena mišljenja. Ja sam se izrugivao? Pitao sam. Ali vi odbijate odgovoriti. Izgleda da su dzinovi i ljecenje kuranom tabu teme.

Zasto se o njima ne smije pitati?
Po meni,vrijeme je da prestaneš sa progonom muslimana i da pokušaš malo blažim tonom pisati.
Kako jedan covjek moze progoniti dvije milijarde ljudi? Jadni ste ugrozeni... Srce mi se cijepa.
Tada bi nešto i saznao ako ništa drugo pokazao bi i ljudskost i možda čak primjer židovske vjere i kulture.Ne misliš li da je ovo postalo malo dosadno?
Ne, mislim da, zbog nekog razloga, koji izgleda necu dokuciti jer odbijate odgovoriti, su vama ova pitanja neugodna.

Svako malo otkrijemo neku tabu temu. Prvo je to bio nasih i mansuh, pa takija, pa satanski stihovi, pa sada ovo... Ima puno tema kojih se stidite. Zasto? Zar niste ponosni na vasu vjeru?

Musliman.hr
29.04.2006., 23:54
Kako si dosao do tog "zakljucka"?

Logikom.

Ja sam se izrugivao? Pitao sam. Ali vi odbijate odgovoriti. Izgleda da su dzinovi i ljecenje kuranom tabu teme.

Zasto se o njima ne smije pitati?

Smije.Ali kada se dobije odgovor od onoga koga se pita,taj odgovor treba prihvatiti,ma koliko ti nejasan isprva bio.Podpitanja imaš za pojašnjenje.Ako ni onda ne prihvatiš odgovor,trebaš barem iskazati poštovanje što ti se odgovorilo.

Vojnik Gorčin
29.04.2006., 23:59
mene zaista impresionira tvoja upornost!

Ako muslimani ne žele da o nečeme govore to ne mora značiti da je tabu jednostavno ko se bavi džinima džini se bave sa njim!

Dobar dio ,ne nego 99,9%, musllimana zna za postojanje džinna ali je taj svijet za njih gajb tj skriven. Zato ne možeš odmah lupat u sva zvona "to je tabu to je tabu"

Dalje, ono što je meni zanimljivo kod tebe je da ti ne iznosiš otvoreno neistine o Islamu nego na zaista "divan" način iskrivljavaš činjenice. Pođimo samo od tvog potpisa! ne treba dalje ići!

Ipak najiskrenije što mogu ja ti želim Mir i ti srce jednog dana bude ispunjeno potpunom srećom i Ljubavi Njegovom.

Ja te ne mogu uputiti na Pravi Put niti te mogu natjerati na stramputicu!

UmpaUmpa
30.04.2006., 00:00
Logikom. Ajde elaboriraj...
Smije.Ali kada se dobije odgovor od onoga koga se pita,taj odgovor treba prihvatiti,ma koliko ti nejasan isprva bio.Podpitanja imaš za pojašnjenje.Ako ni onda ne prihvatiš odgovor,trebaš barem iskazati poštovanje što ti se odgovorilo. Odgovor koji sam dobio je da nije dokazivo, a kuran cesto spominje dzinne. Dakle, savrsenost kurana je nedokaziva.

Zasto se onda toliko trudite da dokazete savrsenost kurana, ako postojanje dzinna nije dokazivo, pa samim time, ne da nije dokaziva savrsenost kurana, nego nije dokazivo da kuran nije gomila gluposti.

Cemu onda svi ti dawiteljski topici?

Musliman.hr
30.04.2006., 00:04
Odgovor koji sam dobio je da nije dokazivo, a kuran cesto spominje dzinne. Dakle, savrsenost kurana je nedokaziva.

Isto vrijedi i za anđele.Dokaži anđele i potvrdi Toru.Nema smisla a?

Elaborat kasnije ne da mi se sad ne zamjeri.

UmpaUmpa
30.04.2006., 00:10
Isto vrijedi i za anđele.Dokaži anđele i potvrdi Toru.Nema smisla a?

Elaborat kasnije ne da mi se sad ne zamjeri.
Da, ali ja ne pokusavam ljudima dokazati nesto takvo. to je stvar vjere a ne dokaza. Ne namjeravam nikog konvertirati. Ako nezidov drzi 7 zapovjedi, super. Ali nit ga necu naganjati po svjetu da ga prisilim da ih drzi. To je stvar njegove odluke.

Vojnik Gorčin
30.04.2006., 00:14
Šta Tora govori o Solomonu? konkretno koje su bile njegove vojske?

Musliman.hr
30.04.2006., 00:15
Da, ali ja ne pokusavam ljudima dokazati nesto takvo. to je stvar vjere a ne dokaza. Ne namjeravam nikog konvertirati. Ako nezidov drzi 7 zapovjedi, super. Ali nit ga necu naganjati po svjetu da ga prisilim da ih drzi. To je stvar njegove odluke.

Zato sam i kritikovao svoju braću.

Musliman.hr
30.04.2006., 00:48
Elaborat za Umpu.

Dakle, ti to smatras necim autenticnim sto se treba kriti od javnosti...

Ovim potvrđuješ moje ubjeđenje u postojanje i iskazuješ poštivanje mog ubjeđenja.

Ali kako to da se neki dijelovi islama trebaju kriti od javnosti?

Ovdje već priznaješ da je to dio Islama.

Pa zar ne pokusavate konvertirati cijeli svijet?

Ovdje potvrđuješ.

Stvarno je neposteno kriti djelove vjere...

Ovdje se već da primjetiti doza uzrujanosti,zbog "sakrivanja" nečega u što si se uvjerio.

Covjek konvertira, i onda sazna,

I ovo je konačna potvrda tvog znanja.

Stvarno licemjerno.

Ovo je dokaz da pitanja nisu bila retoričkog karaktera.Pošto izvodiš zaključak koji nije pitanje.

UmpaUmpa
30.04.2006., 01:28
Elaborat za Umpu.

Ovim potvrđuješ moje ubjeđenje u postojanje i iskazuješ poštivanje mog ubjeđenja.

Ovdje potvrđuješ.

Ovdje se već da primjetiti doza uzrujanosti,zbog "sakrivanja" nečega u što si se uvjerio.

Ovo je dokaz da pitanja nisu bila retoričkog karaktera.Pošto izvodiš zaključak koji nije pitanje.
Eto, opet pokazujes kako ti logika bas nije jaca strana.

Nego, sto je sa dzinima? Babaroge ne postoje. Kuran prica o babarogama, dakle, kuran je gomila nonsensa. Ospori tvrdnju.

UmpaUmpa
30.04.2006., 01:31
Šta Tora govori o Solomonu? konkretno koje su bile njegove vojske?
zrakoplovstvo, mornarica, pjesastvo, tenkisti, marinci...

Molim te, refraziraj pitanje. Probaj na engleskom ako ti hrvatski nije jaca strana.

Musliman.hr
30.04.2006., 01:54
Eto, opet pokazujes kako ti logika bas nije jaca strana.

Elaboriraj.

Musliman.hr
30.04.2006., 02:04
Nego, sto je sa dzinima? Babaroge ne postoje. Kuran prica o babarogama, dakle, kuran je gomila nonsensa. Ospori tvrdnju.

Musliman.hr
Isto vrijedi i za anđele.Dokaži anđele i potvrdi Toru.

Umpa Umpa
Da, ali ja ne pokusavam ljudima dokazati nesto takvo. to je stvar vjere a ne dokaza.

Ponavljaš se.Ne da mi se nekoliko puta odgovarati na već odgovoreno i s tvoje strane priznato kao odgovor.

Dunj@
30.04.2006., 07:39
Elaborat za Umpu.

Ovdje potvrđuješ.

dakle, ako priznamo da misionariš, automatski smo priznali tvoju vjeru kao jedinu blablabla ....jača logika:cerek:

Musliman.hr
30.04.2006., 09:28
dakle, ako priznamo da misionariš, automatski smo priznali tvoju vjeru kao jedinu blablabla ....jača logika

Javio se advokat.Btw skrenula si s teme.

Dunj@
30.04.2006., 09:30
koje teme?:zubo:

ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.:cerek:

Musliman.hr
30.04.2006., 10:32
koje teme?

ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.

Ti si prolupala načisto.Tema su džinni i njihvo postojanje.Ja i Umpa o tome još od sinoć raspravljamo a ti bez padobrana slijećeš u svom stilu.Pogledaj malo upise moje i Umpine pa će ti se "razbistrit".
Btw Ova je tema izvađena iz arhive sa kojim razlogom?
Kad vam se daju odgovori onda dawimo.
Ajd mala beri smokve.

ni ziv ni mrtav
30.04.2006., 10:40
Ti si prolupala načisto.Tema su džinni i njihvo postojanje.Ja i Umpa o tome još od sinoć raspravljamo a ti bez padobrana slijećeš u svom stilu.Pogledaj malo upise moje i Umpine pa će ti se "razbistrit".
Btw Ova je tema izvađena iz arhive sa kojim razlogom?
Kad vam se daju odgovori onda dawimo.
Ajd mala beri smokve.

I osuši usput. I prinesi, pa da zamezimo, tko uz rakijicu , tko uz bezalkoholno, po ukusu.;)
:top:

Musliman.hr
30.04.2006., 10:51
I osuši usput. I prinesi, pa da zamezimo, tko uz rakijicu , tko uz bezalkoholno, po ukusu.

Ovo ti je prvi vedriji upis danas.Kako čovjek odmah drugačije razmišlja kad se posla uhvati.I ne spamaj više a neću ni ja nego se drži teme da bi koliko toliko bili civilizirani.

ni ziv ni mrtav
30.04.2006., 11:00
Ovo ti je prvi vedriji upis danas.Kako čovjek odmah drugačije razmišlja kad se posla uhvati.I ne spamaj više a neću ni ja nego se drži teme da bi koliko toliko bili civilizirani.

?:cool:
Uvijek sam isti !
A tema je džin-tonik !
Neko pije zajedno, a neko samo džin, netko samo tonik.:p

ni ziv ni mrtav
30.04.2006., 11:02
Vidim i da ću morat i suhe smokve donest !

Bosniac
30.04.2006., 11:03
Dunj@ [/B] ]
koje teme?:zubo:

ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.:cerek:

Dunj@
Možeš li prvo sebi istinito i objektivno razjasniti pojam dawa,i onda ga
upotrebljavati na pravom mjestu i pravom značenju? ;)
dawa je arapska rijeć i znaći poziv u Islam,i toga ne može biti ovdje na F/R.
Ovdje se,koliko vidim,uglavnom raspravlja o važnim,nevažnim pitanjima religija,pozitivno,negativno,iskreno ili neiskreno,objektivno,lažno,etiketiranjem, ili radosno sa zadnjom namjerom i...
dawa se može desiti u realnom životu,to je nešto sasvim drugo.
A ne bilo gdje,paušalno,jer to zbunjuje ljude.:confused:

Ako se tako koristi paušalno onda se može primijeniti svugdje i na svakog:
kršćane,muslimane ,jevreje,budiste i sve druge,i tako se spama tema.

Takva riječ ne postoji u hr. jeziku,a maliciozno je uvedena na ovaj F/R,kao uruđe negativne propagande i lošeg etiketiranja sugovornika i samog posta,i to od je jedne forumašice sa dvidovom zvijezdom u svom avataru.
To joj ne služi na ćast.:zubo:
Ćudno da se loše rijeći i predrasude nekritički brzo prihvataju i brzo šire na F/R.

Musliman.hr
30.04.2006., 11:35
Uvijek sam isti !
A tema je džin-tonik !
Neko pije zajedno, a neko samo džin, netko samo tonik.

Joj izvini žurio sam pa mi se učinilo da si Dunja.:cerek:
Nedjelja je meni radni dan pa na brzinu svratim,napravim upis i nazad na posao.
Izvini još jednom nije tebi bilo namjenjeno.
Zato se ja i čudim cijelo vrijeme odakle Dunji vedrina.
A mogla bi kad bi pokušala.

Dunj@
30.04.2006., 13:35
Dunj@
Možeš li prvo sebi istinito i objektivno razjasniti pojam dawa,i onda ga
upotrebljavati na pravom mjestu i pravom značenju? ;)
dawa je arapska rijeć i znaći poziv u Islam,i toga ne može biti ovdje na F/R.
Ovdje se,koliko vidim,uglavnom raspravlja o važnim,nevažnim pitanjima religija,pozitivno,negativno,iskreno ili neiskreno,objektivno,lažno,etiketiranjem, ili radosno sa zadnjom namjerom i...
dawa se može desiti u realnom životu,to je nešto sasvim drugo.
A ne bilo gdje,paušalno,jer to zbunjuje ljude.:confused:

Ako se tako koristi paušalno onda se može primijeniti svugdje i na svakog:
kršćane,muslimane ,jevreje,budiste i sve druge,i tako se spama tema.

Takva riječ ne postoji u hr. jeziku,a maliciozno je uvedena na ovaj F/R,kao uruđe negativne propagande i lošeg etiketiranja sugovornika i samog posta,i to od je jedne forumašice sa dvidovom zvijezdom u svom avataru.
To joj ne služi na ćast.:zubo:
Ćudno da se loše rijeći i predrasude nekritički brzo prihvataju i brzo šire na F/R.

ovak, ja sam davne 2000. bila objekt dawitelja baš na ovom forumu, a da nisam o tome znala baš ništa. bila sam vrlo blagonaklona prema "našim" muslimanima zato što sam odrastala među njima na granici s bh. tako sam preko nekih ovdašnjih forumaša-muslimana došla do nekih navodno jako tolerantnih muslimamnskih sajtova tj na islambosnu.ba i znatiželjna kakva sam čitav život zavirila sam u sve dostupne kutke pa i na pitanja i odgovore samih muslimana. tu sam najviše naučila, a naravno i na forumu. bilo nas je nekoliko s ovog foruma, ali su nas brzo otjerali.... ja sam još neko vrijeme dolazila čitajući razne teme... nročito me zadržao jedan damir koji je kasnije i ovdje pisao. e, taj damir je rođen u bh i studirao je orijentalistiku, a bio je iz mješovitog braka i dobro poznavao domaću vjersku praksu i muslimana i kršćana. e, taj damir je bukvalno razvalio vehabije s tog foruma u pravom znanju, a ja sam pomoću teme individualna da'wa shvatila da su potpuno iste metode "uvjeravanja" primjenjene i na mene preko pm od nekoliko osoba.
i svi su bili i sami obraćenici na islam i od jednog od njih sam prvi put čula riječ dawitelji. :zubo: čovjek je očito govorio izvlastitog iskustva. ostali smo prijatelji, ali baš on je rekao da je svojim ponašanjem više pribavio prijatelja islamu od svih davitelja zajedno. dala sam mu za pravo. uspjeli smo se i osobno upoznati i proširiti krug prijatelja. na žalost, ovdje više ne piše, možda koji puta dođe vidjeti ima li što novog. i još nekaj. čovjek je hrvat i porijeklom iz katoličke familije i zbog toga mu nije baš lako, ali on se sam obratio na islam i zato su mu valjda na živce išli dawitelji. ali kad je nešto konkretno pitao, onda su bježali od odgovora. pitanja su bila tipa higijene i sl.

e, na takva pitanja ih je damir znao razvaliti... ono da nije dozvoljena upotreba toalet papira u wc, jer ....

nemoj me povlačiti za jezik, jer mi je fakat teško tražiti takve prave teme u zbiljskom životu muslimana, bar onih vehabijskog tipa.

rob Milostivog
30.04.2006., 15:13
e, na takva pitanja ih je damir znao razvaliti... ono da nije dozvoljena upotreba toalet papira u wc, jer ....

:zubo:

Ko vam je kriv sto ste naisli na pogresne. Inace problem je sto vi gledate Islam kroz "muslimane". Islam se gleda kroz ljudi. A ne samo Islam.U sustini se gleda, a ne po tome sta neko radi, a takve stvari su banalne u Islamu poput ovoga sa wc papirom. Ima svakakvih na svijetu i ako ti samo ovakve stvari kupljas, naravno da ce ti se slositi i da ces onda povracati. Nemoj sve jesti sto pise na njemu "Islam". Postedi sebe i svoje zdravlje....nego gledaj dali je to zaista tako u Islamu ili ne.

Evo ja kao musliman ti kazem da je to glupost sa wc papirom..... ;)

p.s. opet ti kazem nemoj gledati na muslimane(nemoj ni mene vjerovati) nego sama provjeri i potrazi ako zaista hoce da "jedes" od Islama. ;)

p.s. kao sto neko rece: Hvala Allahu,naucio sam Islam prije nego sto sam upoznao "muslimane".

UmpaUmpa
30.04.2006., 16:16
:zubo:

Ko vam je kriv sto ste naisli na pogresne. Inace problem je sto vi gledate Islam kroz "muslimane". Islam se gleda kroz ljudi. A ne samo Islam.U sustini se gleda, a ne po tome sta neko radi, a takve stvari su banalne u Islamu poput ovoga sa wc papirom. Ima svakakvih na svijetu i ako ti samo ovakve stvari kupljas, naravno da ce ti se slositi i da ces onda povracati. Nemoj sve jesti sto pise na njemu "Islam". Postedi sebe i svoje zdravlje....nego gledaj dali je to zaista tako u Islamu ili ne.

Evo ja kao musliman ti kazem da je to glupost sa wc papirom..... ;)

p.s. opet ti kazem nemoj gledati na muslimane(nemoj ni mene vjerovati) nego sama provjeri i potrazi ako zaista hoce da "jedes" od Islama. ;)

p.s. kao sto neko rece: Hvala Allahu,naucio sam Islam prije nego sto sam upoznao "muslimane". Hmmm, o islamu se ne smije suditi po kuranu i hadisima, niti po ponasanju muslimana, niti po akademskim knjigama...

Po cemu onda? Sto je taj islam o kojem toliko pricate? Izgleda da ne postoji.

NADA_STRAH
30.04.2006., 16:34
procitaj ovdje :

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/vatikan.html

ako kliknes na LINKOVI sve ce ti biti jasno :D
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG -POCINJEM

NIJE LIJEPO PRICATI O NEKOJ TEMI A DA O NJOJ COVJEK NEMA NIKAKVIH SPOZNAJA.

Dunj@
01.05.2006., 12:41

ajde nado prestani se derati, tko te želi čuti čut će te, ali rima sigurno neće jer je odavno nema. inače tebi na znanje rima je prošla najviše medrese u egiptu!

i sigurno je znala o čemu govori i imala je itekakve spoznaje. zato se i ljutila na praznovjerice kod nekih muslimana, jer je smatrala da je to nespojivo s modernim znanjima i spoznajama. dok su muslimani bili spremni za više proučavanja znanosti...imali su i uspjeha i veliku civilizaciju, a zašto danas kaskaju za vremenom to se sama pitaj, ako misliš da je islam vjera razuma, kako nas ovdje godinama uvjeravaju i tvrde da samoubojice nemaju veze s islamom.:p ;)

Dunj@
01.05.2006., 12:44

oprosti, abeceda neta je da se pisanje VELIKIM slovima smatra vikanjem. moraš caps lock kliknuti da dobiješ mala slova, ali i obratno kad hoćeš velika.