PDA

View Full Version : Što trenutno čitamo i što preporučujemo za čitanje (obavezno s par rečenica o knjizi)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

lexluthor84
28.04.2012., 12:14
Zanimljivo. Imam tu knjigu doma, ali je naslovnica izvedena kao da se radi o trash romanu, tako da sam je stavio sa strane... Ali mislim da ću je pročitati.

I naslov baca na trash,ali radi se o više nego dobrom trileru.Tip zna kako pisati.

kaduljica
28.04.2012., 16:55
Gdje si nabavila knjigu? Tražim je već dugo, ali nula bodova...

imaš je u algoritmovoj nakladi :)

Cahit
28.04.2012., 17:08

Knjigu je izdao Algoritam još 90-tih. Samo u mojoj knjižnici ima preko deset primjeraka, tako da nije baš nenabavljiva :ne zna:

Inače, više-manje djelim Majadlino mišljenje o knjizi.

Dobro je to djelce, podosta alegorično, ali i podosta prenapuhano. Čitao sam je prije nekih 10-tak godina, tako da sa doduše dosta toga ni ne sjećam

GlupiNick
28.04.2012., 17:34
Ima (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=42&id=697), ali nedobavljivo :(

Knjižnica nema... :(:(

Erm, ipak ima... Samo tražilica ne nalazi po imenu, već po piscu. Sad sam sretan :cerek::cerek:

Cahit
28.04.2012., 17:42
Sad sam sretan :cerek::cerek:

:top: Uživaj

_\|/_
28.04.2012., 18:13
otkup sirove koze - abdulah sidran
za one koji su gledali filmove emira kusturice ili ademira kenovica - sve je receno, ponavljanje, referenciranje na samog sebe, metafizika starca/djeteta, autobiografija covjeka koji kao da nikad nije imao sudbinu u svojim rukama... u biti imao je, ali o tom iz nekog razloga u knjizi nije pisao

_\|/_
28.04.2012., 18:23
Douglas Adams; Autostoperski vodič kroz galaksiju

Čitao sam ovo prije nekih 7-8 godina i nisam dovršio. Greška je ispravljena početkom ovog mjeseca, a nakon što sam završio knjigu javio se poriv da ponovno čitam jerbo sam, od kraja prošle godine pa sve do kraja trećeg mjeseca ove godine, potpuno zanemario knjige koje me okružuju. Ukratko, iznimno duhovito i pametno djelo koje, s vremena na vrijeme, postaje nevjerojatno dosadno. Ali ga izvlači to što je, kad se Adams opusti, razotkrivajuće presmiješno.

:-) ama nije dosadno, ili nisi bio zainteresiran ili je nesto drugo, to je jedna od zanimljivijih i zabavnijih knjiga uopce

Majadl
29.04.2012., 09:49

Kao šta su rekli, izdao je Algoritam davnih godina, al ja sam je našla u gradskoj biblioteci... nadam se da ćeš biti zadovoljan knjigom nakon dugog traženja ;)

Ja sam je kupila čim je izašla i baš zbog ovog problema dimenzija je još nepročitana. Jednostavno mi je preteška da je teglim u torbi okolo sa sobom, a doma nikako uhvatiti vremena, pročitala sam možda prvih 100 strana. Na čekanju je za godišnji :zubo:
Bome, i ja ću tako :D

Mireille22
29.04.2012., 11:56
Chris Carter-Ubojica krucifiks: losanđeleski detektiv Robert Hunter i njegov kolega Garcia hvataju sadističkog serijskog ubojicu nazvanog krucifiks jer svojim žrtvama ostavlja istetovirani simbolj dvostrukog raspela.
...
Na hrvatski je preveden i nastavak,"Krvnik" koji mi je sljedeći na popisu za čitanje.A nadam se da će izdavač objaviti i ostale nastavke.
Uglavnom,triler za 5,koji će se sigurno svidjeti onima koji su voljeli odlične trilere Cody Mcfayden "Lice smrti" i "Čovjek iz sjene" s obzirom da spadaju u isti fazon.
velika preporuka.

I meni je bila odlična knjiga. Pročitala sam ju u jednom dahu.
Nisam ni znala za nastavak, morat ću ga potražiti.

lalita_lalita
30.04.2012., 23:43
Nora Roberts - Odnijelo ih more (prva knjiga sage o braci Quinn)
Vrlo mi se svidjela ova knjiga i natjerala me da gutam nastavke jedan za drugim sto mi inace nije navika.
Ray i Stella Quinn usvojili su cetiri sina, svakog od njih iz teske situacije te ih spasili od zlostavljanja dajuci im sansu za bolji i drugaciji zivot. Svaka o cetiri knjige je o zivotu jednom od njih.
Prva knjiga je posvecena Cameronu prezgodnom vozacu utrka brodova koji se zbog promijenjenih obiteljskih okolnosti iz Italije mora vratiti svojoj braci u gradic St. Chris u drzavi Marryland i tada ce se sve promijeniti...
Ova knjiga mi se svidjela jer nije ono sto inace ocekujemo kad pocnemo citati ljubavni roman, mislim ima i toga, ali nije u prvom planu. Svi likovi su jako dobro opisani nisu samo marionete ljubavne price nego imaju svoj zivot prije, poslje i nevezano za nju te tako dobivamo dojam da se radi o pravim ljudima i mozemo ih kao takve i zamisliti. Preporuka.

Nora Roberts - Prijeteca plima (druga knjiga sage o braci Quinn)
Knjiga se kronoloski nastavlja na prvu tako da i dalje pratimo sto se dogadja sa svim likovima, ali ovaj put poblize upoznajem drugog po redu brata, po imenu Ethan zgodnog plavokosog ribara i graditelja brodova, jakih ruku i celicne samokontrole.
Ova saga je zbir uistinu netipicnih ljubavnih romana buduci da su glavni likovi muskarci, ali i zato sto se autorica bavi temom zlostavljanja djecaka i posljedicama koje to kasnije ostavlja na covjeku pritom izbjegavajuci kliseje i u isto vrijeme razvijajuci ljubavnu pricu u kojoj ne nedostaje romantike, a bez patetike i otrcanih fora koje smo vec stoput procitali, culi ili vidjeli. Preporuka!

kaduljica
01.05.2012., 12:02
pročitala prije pet minuta
niccolo ammaniti- neka zabava počne
link na sadržaj (http://www.profil.hr/knjiga/nek-zabava-pocne/33912/)
a šta da kažem, moje oduševljenje ovim piscem ne jenjava, knjiga je super, jedino mi je malo pretanka :rofl:
kod ammanitija mi se sviđa što su mu likovi skroz realni, nitko nije crn/bijel i na kraju ispadne da ti se najviše sviđa lik koji ti se nikako ne bi smio sviđati :)
svaka preporuka, čita se u dahu, ali još uvijek mi je puno bolja Pokupit ću te i odvesti :cerek:

Michelagnola
02.05.2012., 09:19
Fifty shades of grey - upravo zapocela, izuzetno napeto i pitko stivo, s odlicnim stilom unutarnjeg i vanjskog govora...
stigla tek do stote, pa ne mogu zadrijeti u analizu...
malo me pocetak asocira na "Rebeccu" .. isti okvir nesigurne djevojke srednjeg staleza koja gubi razum pred tajanstvenim, introvertinarim, ultra-atraktivnim ultra -bogatasem ...

Wild Horses
02.05.2012., 10:45
"Dean Koontz's Frankenstein - Book Two: City of Night" - radnja se direktno nastavlja na prvu knjigu, Koontz opet ubacuje u petu brzinu, pratimo stare, te upoznajemo neke nove likove i opet se knjiga prekida kad postane najzanimljivije. Grrr!!! A treće knjige nema za posuditi u knjižnici.

uma123
02.05.2012., 14:48
Trenutno citam "Za kim zvono zvoni" Ernest Hemingway - nije mi nesto. Ratna tematika, spora radnja, mucim se...ali problem je sto nikad nijednu knjigu ne mogu da ostavim, uvijek procitam do kraja pa donesem krajnji sud.
Prije toga "Zovem se crveno" - Orhan Pamuk - odlicna:D
Slijedeca na redu - Igra prijestola George R.R. Martin (snimljena istoimena serija koja je odlicna), zasluzujem da se malo opustim nakon Hemingway-a:)

BlackMolly
02.05.2012., 17:18
Robert Ludlum – Faktor smrti

Svijetu prijeti velika epidemija od smrtonosnog virusa iza kojeg stoji velika zavjera. Jonathan Smith stručnjak za razne bolesti i epidemije nakon što otkrije da mu je ubijena zaručnica, doktorica Russell koja je radila na tom virusu, kreće u potragu za ljudima koji su odgovorni za njezino umorstvo i želi istražiti što se krije iza tog smrtonosnog virusa.
Iako se već na samom početku romana može naslutiti što i tko se krije iza ove epidemije, svejedno je bilo zanimljivo čitati kako se radnja zahuktava i dokle seže cijela zavjera.
Ovo je prvi roman koji sam pročitala od Ludluma i svakako namjeravam pročitati još neke. :top:

VeronikaN
02.05.2012., 20:58
Slučajno pronašla jedan stari krimić,pisan AD 1966,domaći autor Milan Nikolić :Četiri šerifa.
Tko je u stanju pri čitanju prilagoditi se tadašnjem vremenu,ignorirati današnju tehnologiju u kriminalistiki,bit će ugodno iznenađen tim krimićem.....preciznim opisom grada Zagreba,radnjom o četiri ubojstva,bazirana osvetom za zločin u toku WW II

lexluthor84
03.05.2012., 09:40
Robert Crais -Anđeo uništenja-Carol Starkey ima uspješnu karijeru u Pirotehničkom odjelu policije Los Angelesa,sve dok u jednoj eksploziji ne pogiba njen životni i poslovni partenr david,a ona ostaje unakažena.
Od tog trenutka Carol se odaje alkoholu u i tabletama,biva premještena u drugi odjel i karijera joj počne padati.Novu priliku dobiva kad je zaduže u istrazi o serijskom bombašu zvanom Gospodin crveni,koji se pojavio u L.A.-u a glavne žrtve izgleda da su upravo pirotehničari.
Anđeo uništenja je prvi roman ovog uspješnog i popularnog američkog pisca krimića,koji je najpoznatiji po svojim krimićima o privatnim detektivima Elvisu Coleu i Joe Pikeu.Ovaj roman je izvan te serije,pa me malo začudilo kako to da je baš taj odabran kao prvi njegov roman na hrvatskom.U Americi je smješten rame uz rame sa drugim velikom autorima krimića poput Michaela Connellya ili Jonathana Kellermana.
Radi se o odličnom i napetom krimiću,koji možda neće promjeniti život ili otvoriti neki novi pogled na svijet,ali je ekstremno zabavan i napet i odlično napisan,bez ikakvog usporavanja u radnji ili nepotrebnim praznim hodom.Sasvim sigurno spada u zaltnu sredinu krimića.
Ocjena 5/5

Ruralna
03.05.2012., 19:24
Edo Popović "Lomljenje vjetra"
Edo :love: :cerek:
U ne tako dalekoj budućnosti zemlja je podijeljena na Holding i Zonu. U Holdingu su oni koji imaju moć i novac, u Zoni su oni neprilagođeni, među njima i Tamne Kapuljače i Nejestivi. Što se događa? Je li moguće išta promijeniti? Gdje je nestao čovjek? Pesimistična futuristička vizija Hrvatske, ujedno i gorak osvrt na nedavnu prošlost i vrijeme u kojem živimo.

Ok, nisam nešto bila oduševljena sažetkom, najbolja je fora to što je knjiga zapravo skroz super i priča se lijepo slaže i kritika društva je fantastična. Bolje nego što sam očekivala.

Nuria Monfort
04.05.2012., 16:21
Dave Eggers ~ Potresno djelo nesigurna genija

Eggers opisuje strašnu smrt svojih roditelja, koji su umrli od raka u razmaku od nekoliko tjedana kada je Dave imao 22 godine i bio na koledžu. Eggers se vraća u to razdoblje opisujući svoju odluku kako krenuti dalje - seli se s osmogodišnjim bratom iz predgrađa Chicaga u Berkley, gdje živi njihova sestra. U Kaliforniji se Dave uspijeva brinuti o bratu, radi različite poslove, počinje raditi za časopis Might, pa čak postaje i zvijezda na MTV-u.

Eggers se u naraciji često vraća na pitanje o smislu pisanja ovih memoara i neobično duhovito verbalizira svoje unutarnje dvojbe - želi li očajnički biti voljen zato što je ostao siroče, želi li da mu se dive zato što je zamijenio roditelje maloljetnom bratu, može li se pisanje memoara shvatiti kao njegova želja da iz svoje životne tragedije izvuče neku korist ili samo želi podijeliti svoju bol da bi je ublažio.

Pročitala sam otprilike polovicu knjige i baš mi se sviđa. Ima svega; humora, ironije, tuge, čežnje. :) Ni na trenutak nije bila jeftino patetična, već je nekako nepredvidljiva, a riječi samo nadiru kao bujica.
Struja svijesti u svom pravom značenju. :s Definitivno preporučujem! :cerek:

shadowgirl
04.05.2012., 18:52
Istina o Melody Browne -Lisa Jewell

opis:
Kada je Melody Browne bila djevojčica, vatra je poharala njezin obiteljski dom i njezino sjećanje - Melody se ne sjeća ničega prije svog devetog rođendana. Sada, u ranim tridesetima, živi u malom stanu u središtu Londona sa svojim sedamnaestogodišnjim sinom. Zadovoljna je sa svojim životom sve dok se jedne večeri ne nađe na nastupu poznatog hipnotičara. Nakon što se povratila iz nesvjestice, sjećanja su počela navirati i natjerala ju da preispita sve što je mislila da zna o sebi...

posudila ovu knjigu u knjižnici jer mi se učinila zanimljiva i nisam pogriješila :p

luya
04.05.2012., 20:01
Hipnotizer, Lars Kepler - od kad sam počela čitat, sjajno...
Krvavo ubojstvo, iskusni policajac, hipnotizer s prošlošću... odlični likovi, odlično napisano, napeto

fia rosa
05.05.2012., 03:55
Igra. - Svjetski bestseller prema Amazonu.

Nekolilo likova je u online zajednici wannabe zavodnika u real lifeu pa tamo prodaju svoju filozofiju uceci od najboljih medu njima.

Odustah nakon nesto vise od pola knjige, jer je bez:ne zna:veze

Wild Horses
07.05.2012., 10:40
Noam Chomsky: "Intervencije" - zbirka Chomskyjevih kolumni koje je pisao između 2002. i 2007., a koje se uglavnom bave američkom vanjskom politikom i njihovim petljanjem u Irak, Afganistan, izraelsko-palestinski sukob, Južnu Ameriku... Dobar je meni Chomsky, ne pila previše, piše jasno, jednostavno. Naravno da u ovakvom formatu dolazi i do nekih ponavljanja i preklapanja, ali ona su ipak minimalna.

lexluthor84
07.05.2012., 16:03
James Lee Burke-U električnoj izmaglici-krimić iz serijala o lousijanskom policijskom poručniku Daveu Robicheauxu koji u ovom romanu istražuje niz ubojstva u gradiću New Iberia u Lousiani,a istraga ga vodi u doticaj s lokalnim mafijašem koji je ujedno njegov prijatelj iz djetinjstva.Upoznat će glumca koji u blizini grada snima film kojeg producira mafija,a ujedno će i riješiti staro ubojstvo kojem je i sam svjedočio u svojoj mladosti.
Ovo je prvi roman ovog autora koji čitam i moram priznati da sam zadovoljan.Radi se o zbilja dobro napisanom noir krimiću smještenom u Louisiani.Autor odlično uspijeva dočarati prostor i atmosferu tih krajeva,a i sam stil odgovara laganom louisianskom ritmu života.Roman je napet,zanimljiv i odmah zaokupi pažnju čitatelja.Mislim da zaslužuje čistu peticu.

White Russian
08.05.2012., 10:44
"Dušna gora" opširno je djelo (jedinog?) kineskog nobelovca Xinjianga. Cijeli roman koncipiran je kao svojevrstan putopis čovjeka koji je kroz kineske pejzaže krenuo prema Dušnoj gori, srećući usput komplicirane djevojke, podozrive činovnike, razna kineska plemena sa njihovim pričama i običajima, stare prijatelje, a sve uz odjeke Kulturne revolucije.

Knjiga ima potencijal postati onom debelom knjigom koju toliko želiš dovršiti ali jednostavno ne možeš. Fabula romana je izlomljena, gotovo da je i nema i pomalo ju je teško pratiti. Uzimala sam poglavlje po poglavlje kao zasebnu kratku priču držeći u glavi samo glavni motiv. Funkcioniralo je - prešavši polovicu pa sve do kraja uživala sam u stilu kojim je roman pisan, u pejzažima, opisima kineske kulture i usputnim ljubavnim dramama (jer se više nisam toliko obazirala na to gdje se radnja odvija - prošlost, budućnost, san, zbilja, ovaj grad, onaj grad). Na kraju se dojmovi poslože u lirski mozaik subjektivnih dojmova autora na putu prema samospoznaji, na putu koji sasvim neočekivano završava - nigdje.

Vrlo osvježavajuće i preporučam svima koji žele jednu novu perspektivu Istoka nakon brda literature o siromašnim curicama koje postaju slavne gejše/konkubine/carice.

luya
08.05.2012., 19:54
Evo sam počela čitat "Tolkien-biografija" od Michaela Whitea, nemam tu što puno reć... znamo svi ko je JRRT. Osim toga čitam i eBook /"The Raikothan Reprieve" - Amazon/ (fiction/fantasy/adventure) o neobičnom mladiću koji traga za svojim pravim identitetom, upoznaje grupu ljudi (ratnika) koja ga prihvaća, te zajedno putuju u ime i obranu kraljevstva i vlastite civilizacije, pomažući njemu da otkrije svoju. Zanimljivo, romantično, zabavno...

IuliusCaesar
08.05.2012., 21:55
Grof Monte Christo - Dumas Otac
Prvi puta u životu. Brdo likova, radnji, kao meksička sapunica. Već sam nekoliko jutara prespavao jer sam ostao do kasno u noć sa knjigom. Ipak, knjiga je imala tu nesreću da sam prije nje još jedanput pročitao Hugove "Les Miserables". Klasa iznad našeg "Grofa". Dođe mi da naučim francuski zbog nje.

daidai
08.05.2012., 23:33
Amy Tan: Spasiti ribu od utapanja

Smatram je ženskom inačicom Murakamija zbog lakoće pripovijedanja, predivnog stila i živopisnih likova. Dok me je prethodni roman pomalo razočarao ( Stotinu skrivenih osjetila ), ovaj mi je stalno pri ruci i u ruci.

Ruralna
09.05.2012., 10:32
Nemoj se koristiti tako olako "ženskom verzijom Murakamija" :zubo: Zbilja je taj neki đir? :cerek:
Zadnji put kad sam na forumu vidjela neku poveznicu Murakami look a like, otkrila sam apsolutno genijalnog Davida Mitchella.
Bacit ću oko i na Amy.

lady stark
09.05.2012., 20:09
Hipnotizer, Lars Kepler - od kad sam počela čitat, sjajno...
Krvavo ubojstvo, iskusni policajac, hipnotizer s prošlošću... odlični likovi, odlično napisano, napeto

Ja sam ga nedavno završila i izvrstan mi je.Taman dovoljno napet,dramatičan i neizvjestan koliko treba biti.Pomalo očekivan kraj,ali izvrsna analiza likova i
prilično precizno psihološko profiliranje likova.Preporučam!

lady stark
09.05.2012., 20:15
Na preporuku Stephena Kinga na koricama knjige-zaintersirala me priča o novinaru koji na Tajlandu istražuje priču o mrtvoj antropologinji koja je služila u tamošnjem zatvoru kaznu zbog ubojstva...ukratko,za sada je obećavajuće.Pitko i interesantno.

lexluthor84
09.05.2012., 21:40
Chris Carter-Krvnik-drugi roman iz serije o detektivu Robertu Hunteru.Priča započinje pronalaskom obezglavljenog tijela svečenika jedne losangeleske crkve kojemu namjestu glave stavljena glava psa.Na prvi pogled izgleda da se radi o ritualnom ubojstvu,ali kad se leševi počinju gomilati,detektivi shvate da imaju posla sa serijskim ubojicom koji žrtve ubija tako što ih suoćava sa njihovim najvećim strahovima.Kao da ima sposobnost čitanja misli.
Prvi roman ovog autora,"Ubojica krucifiks",me iznenadio i oduševio.Jedan od najnapetijih,najzaraznijih i najboljih trilera koje sam čitao u zadnje vrijeme.Odličan i besprijekorno savršen roman u kojemu napetost raste iz stranice u stranicu,iz poglavlja u poglavlje sve do nepredvidivog i iznenađujućeg riješenja na kraju.I to sve uz nijansu morbidnosti i strave.
Ovaj drugi je isto tolko dobar,ako ne i bolji,kao i prvi.i ovdje interes čitatelja bude uhvaćen odmah na prvoj stranici i jednostavno ga se ne može ispustiti iz ruku.Primjer savršenog trilera/krimića kakvih danas ima malo.
Mislim da se na mojoj osobnoj listi favorita Carter s probio do jako visokih pozicija i uspio izbaciti s podija Nesboa.I jedva čekam da objave njegove ostale romane.
Mali savjet,nemojte čitati prije spavanja ili ako morate ići nekamo,jer se nećete uspijeti odljepiti od romana,ili zaspati.

seka.iz.osijeka
10.05.2012., 09:50
U zadnje vrijeme pročitala:

Greg Mortenson, David Oliver Relin, Tri šalice čaja
Radi se o tome da je Mortenson planinar, penjao se u Pakistanu na K2, nešto je pošlo po zlu i lokalni ljudi su ga spasili te je imao priliku vijdeti u kakvim očajnim uvjetima žive. Nakon što se oporavio odlučio je sagraditi školu u tom mjestu, vratio se u Ameriku i skupljao novce. Nije išlo glatko, ali vratio se, sagradio školu, a od ideje i jedne sagrađene škole je nastala fondacija koja je dosad sagradila više od 170 škola u Pakistanu i Afganistanu. Ne znam kako vama, ali meni je uvijek lijepo pročitati takve priče :)

Judith Sommers, Moj život s Georgeom
Vidim u knjižnici lijepog psa na naslovnici, sažetak se isto čini ok, uzmem knjigu. Kad ono - cijela knjiga se svodi na to da autorica prvo kupi psa da joj pomogne da se lakše nosi sa preranom smrti muža, nakon toga traži novog partnera pri čemu joj taj isti pas smeta i na kraju pas ostari, ima hrpu zdravstvenih problema i ona je više kod veterinara nego kući pa nam za svaki posjet veterinaru iznosi točnu dijagnozu, opis liječenja i prilaže račun točno u lipu. Ne preporučam.

Emir Imamović Pirke, Tajna doline piramida
Kako početi nego riječima autora- Bosna je zemlja koja počinje gdje završava logika :D Po meni dosta dobar roman - uspio me nasmijati, inspiriran je istinitim događajima u Bosni nakon 'otkrića piramide' ali bavi se i nekim dubljim pitanjima vezanima za Bosnu i cijelu regiju, prije svega politikom i međuljudskim odnosima.

Orwell, Životinjska farma
To su svi čitali, klasik. Žao mi je što ju i ja nisam prije uzela u ruke.

Ayaan Hirsi Ali, Nomatkinja
Malo lošija od Nevjernice, jer neke stvari ponavlja, ali jako hrabro. U Nevjernici je više opisivala svoj život, a ovdje jasno i glasno kritizira islam i diže svoj glas za ravnopravnost žena.

kockasta
10.05.2012., 12:03
Nemoj se koristiti tako olako "ženskom verzijom Murakamija" :zubo: Zbilja je taj neki đir? :cerek:
Zadnji put kad sam na forumu vidjela neku poveznicu Murakami look a like, otkrila sam apsolutno genijalnog Davida Mitchella.
Bacit ću oko i na Amy.

sta on pise stvarno slicno kao murakami ?koje su mu teme?
ja sam cesto cula da kod zenskih najslicnija njemu
je b.yoshimoto. ali meni nije bas :ne zna:

Ruralna
10.05.2012., 12:11
sta on pise stvarno slicno kao murakami ?koje su mu teme?
ja sam cesto cula da kod zenskih najslicnija njemu
je b.yoshimoto. ali meni nije bas :ne zna:
Meni ga čak ne bi palo na pamet uspoređivati sa Murakamijem, samo sam na topicu o Murakamiju našla preporuku za Davida Mitchella i tip je odličan. Za tri esa :s:s:s
Pročitaj Atlas oblaka:mig:

Vera Wang
10.05.2012., 12:12
Priča o Katarini Medici, koja je postala neželjena supruga Henrika Orleanskog, drugug sina francuskog kralja. Bijesna i razdirana ljubomorom, krišom je gledala Henrikove ljubavne avanture i počela kovati osvetu. Iz svih tih godina zlokobnih priprema i neuzvraćene ljubavi rođena je Žena Zmija, žena koja djeluje iz sjene, brzo i ubojito.

Osobno preporučujem, štivo je lagano i zanimljivo za čitanje. :top:

shadowgirl
10.05.2012., 13:13
Agatha Christie -Putnik Za Frankfurt

radnja:
Sir Stanfford Nye se uputi za frankfurt i u zračnoj luci mu prilazi žena koja ga zamoli za uslugu i on pristaje.poslije otkriva da je ona zapravo agentica u borbi protiv vrlo moćne urotničke skupine i on postaje upleten u sve to...

dojmovi:
nisam još završila čitanje ali knjiga je zasad super,mislim nisam našla nijednu njenu koja je loša :D

Plavi kaputić
10.05.2012., 14:56
fadia faqir - ime mi je selma. - dirljiva priča o zabranjenoj ljubavi,pogaženoj časti i progonstvu.(piše na naslovnici).
u zadnje vrijeme izlazi mnogo knjiga na temu žena u muslimanskom svijetu.i ova je jedna od tih knjiga.zlostavljana žena,bijeg,novi život i tako.
nije neka debela preporuka, ali nije ni loša.

lexluthor84
10.05.2012., 15:10
Agatha Christie -Putnik Za Frankfurt

radnja:
Sir Stanfford Nye se uputi za frankfurt i u zračnoj luci mu prilazi žena koja ga zamoli za uslugu i on pristaje.poslije otkriva da je ona zapravo agentica u borbi protiv vrlo moćne urotničke skupine i on postaje upleten u sve to...

dojmovi:
nisam još završila čitanje ali knjiga je zasad super,mislim nisam našla nijednu njenu koja je loša :D

To je istina.Svaka njena knjiga je savršeni krimić.Zato je kraljica krimića.Iako ta savršenost je odlika svih starijih pisaca krimića.Valjda je to zbog toga što nisu bili opterećeni da napune krimiće dodatnim sadržajem,već su se koncentrirali na pisanje dobrih i zabavnih djela.

azzie_elbub
11.05.2012., 21:31
Opet sam pokušala paralelno čitati dvije knjige, ali uvijek se na kraju bacim na jednu, a drugu nastavljam kasnije... Pa sam tako počela Vikend u Parizu (Robyn Sisman) i bacila je u drugi plan jer me poveo Rob strasti (J.R.Ward). Prva mi je bila dosta zanimljiva u početku, ali mi je malčice pala nakon pedesetak stranica. Nadam se da će se popraviti. Rob strasti mi je dosta zanimljiv nastavak BDB serije. Zapravo, sve što je izašlo u KDS, osim onog "drugog" nastavka mi je jako zabavno. Druga po redu knjiga, tj. Kraljica tame, mi je bila pomalo ljigava.
Čeka me i Hyperion (Dan Simmons). To moram vratiti pa ću se potruditi da ga čitam usporedno s Vikendom u Parizu.

Aal_Mahmud
13.05.2012., 07:28
Prije otprilike godinu dana kupio sam u Tisku(stalno nas vabe kojekakvim mekoukorićenim izdanjima) tri zasebne novele s CD-ovima s prvenstvenom namjerom malo obnoviti znanje Engleskog i zbog nedostatka vremena dugo ih ostavio po strani misleći kako se zapravo radi o nečem nedovoljno literarno zanimljivom. A onda sinoć žena zapela gledati film "Tražen" na RTL-u, pridružio joj se do nepodnošljive scene u kojoj je Angelina Jollie pucala s dva pištolja s karoserije jurećeg automobila pa se ljutito povukao u sobu i dograbio dvije od tri spomenute knjižice. Kiplingova "Tajanstvena rikša" i Fitzgeraldova "Bernice se šiša na bob". O, kako sjajne, sjajne novele!

luya
13.05.2012., 10:46
Negdje sam na trećini "Priče o Edgaru Sawtelleu" od Davida Wroblewskog; knjiga govori o dječaku koji je rođen nijem ali je bistar, sposoban, pametan; živi s roditeljima na imanju na kojem uzgajaju pse, a on, uz pomoć znakovnog jezika kojim se služi pomaže u odgoju i dresuri mladih pasa. Iznenada mu umire otac i njegov se život počinje mijenjati... E, sad sam ja taman tu njegdje stigla, do sada pročitano mi se svidjelo, i način na koji je pisano, i sama priča - ostane li tako do kraja ovo bi mogla bit jedna od onih lijepih, toplih, dobrih knjiga.

Majadl
13.05.2012., 13:39
Nakon šta sam tu na forumu pročitala vrlo pozitivne kritike za roman Ubojica Krucifiks Chrisa Cartera, ruka je sama poletila prema polici na kojoj je bila ta knjiga...
Par poglavlja kasnije, moram reći da sam zadovoljna za sad, čita se brzo.. baš nekako teče...

Zadnje pročitano: Greg Iles - Žene koje spavaju...
http://issuu.com/gorances/docs/vjecni_san_web
Moja preporuka... jako dobar roman, svakako ću uzeti još koju njegovu knjigu :)

White Russian
13.05.2012., 14:15
Dječaka Tarwatera oteo je i odgojio fanatični stari praujak. No, nije ga odgojio da bude poljoprivrednik ili najamni radnik - Tarwateru je predodređeno da postane prorok.

Ova žena je toliko talentirana za pisanje da je jednostavno ne možeš ispustiti iz ruku i pitaš se - kako, otkud vadi te rečenice i likove? Njezina vizija Juga polovice XX. stoljeća kao da je nastala pogledom kroz neku grotesknu leću koja preuveličava sve njegove karakteristike. Američki Jug je tvrd i prašnjav, grub i okrutan, fanatično religiozan, crn i bijel;tamo stanuje starozavjetni Jahve a ne blagi Isus. I taj mali, izgubljeni Tarwater, kolebljući se između svojeg poziva da krsti i propovijeda i nejasne slutnje da možda ipak nije nikakav Božji izabranik, u potpunosti se uklapa u takav svijet.

Preporučam pročitati sve što je ikad napisala, nema toga jako puno ali sve odreda je snažno, nabijeno emocijama ali bez imalo patetike. Patetici tamo jednostavno nije mjesto.

lexluthor84
13.05.2012., 14:45
Nakon šta sam tu na forumu pročitala vrlo pozitivne kritike za roman Ubojica Krucifiks Chrisa Cartera, ruka je sama poletila prema polici na kojoj je bila ta knjiga...
Par poglavlja kasnije, moram reći da sam zadovoljna za sad, čita se brzo.. baš nekako teče...

Zadnje pročitano: Greg Iles - Žene koje spavaju...
http://issuu.com/gorances/docs/vjecni_san_web
Moja preporuka... jako dobar roman, svakako ću uzeti još koju njegovu knjigu :)

Hehe,baš mi je drago.Ima i nastavak,zove se "Krvnik" koj je preveden na hr.,a nadam se da će prevesti i ostale iz serije.Carter mi je postao jedan od najdražih pisaca krimića.
I Ilesa sam isto čitao,isto se slažem da je odličan.

bktr
13.05.2012., 18:41
Hehe,baš mi je drago.Ima i nastavak,zove se "Krvnik" koj je preveden na hr.,a nadam se da će prevesti i ostale iz serije.Carter mi je postao jedan od najdražih pisaca krimića.

Sad ste i mene zainteresirali. Baš mi se u zadnje vrijeme čitaju krimići.
Zadnjeg sam pročitala Hipnotizer.

Majadl
13.05.2012., 18:48

Da.. vidila sam na polici, već sam je rezervirala :D

teso
13.05.2012., 21:04
Procitao sam Piratske Sirine of Michaela Crichtona,radnja se odvija na Karibima,tadašnjoj engleskoj koloniji,tocnije u Port Rojalu,gdje guverner Jamajke želi zadržati postojeći status quo tako sto se napasti spanjolsku galiju prepunu blaga usidrenu na otoku Matanceros.Za takav pothvat unajmljuje kapetana Charlesa Huntera.Kad okupi posadu svojeg broda Cassandre,Hunter ce zaploviti u pothvat koji djeluje zahtjevno.Pljacka u koju su posli pogibeljnija je od najkrvavijih legendi koje kruze karibima.....

Gošća
14.05.2012., 15:53
C. J. Sansom, Kraljevska krv

Odličan romančić, radnja je zanimljiva, tempo dobar, nema dosadnih dijelova, zaplet se vrti oko jedne istinite povijesne činjenice u vezi kraljevske obitelji i super mi je bilo što nisam otkrila krivca. Preporuke. :)

BBC drama
14.05.2012., 20:04
Ples zmajeva 2.dio epic fantasy
peta knjiga serijala Pjesma leda i vatre od Georgea R.R. Martina

na samom sam početku djeluje mi dinamičnije nego prvi dio Plesa zmajeva, nadam se da će biti više akcije i intriga ( više dobrih starih dana kada su se svi mlatili).
Martin brate oteže li ga samo tako. Kako je prošlo dosta od kada sam pročitala Gozbu vrana dosta sam toga i zaboravila tako da mi je u prvom dijelu Plesa zmajeva bilo teško pohvatat sve te likove i stalno sam gledala u dodatku knjige tko je tko. Kažu da će slijedeća knjiga izaći za 2 godine, a kako Martin ima godine bojim se da ne "odapne papke" prije nego dovrši serijal. Slijedeći put ću dobro razmisliti hoću li početi čitati ovako neki nedovršeni serijal.

Majadl
14.05.2012., 22:04

Odličan romančić, radnja je zanimljiva, tempo dobar, nema dosadnih dijelova, zaplet se vrti oko jedne istinite povijesne činjenice u vezi kraljevske obitelji i super mi je bilo što nisam otkrila krivca. Preporuke. :)

Ne znam jesi li čitala njegov Raskol, ako nisi, svakako ga pročitaj ;)

LaraFabian
15.05.2012., 07:22
Sinoć dovršila Princa magle, prvu Zafonovu knjigu (i prvi dio trilogije). Knjiga mi je super, iako se vidi da ju je pisao neki "mlađi Zafon", dosta mi baca na Kinga... ali kako taj čovjek ispriča priču da je jednostavno vidim sve kao na filmu, svaki detalj vidim iako ih on ni ne opisuje... Ne znam, priča ima sve, brzo se čita, zanimljiva je i lako pisana. Nije nadahnjujuća kao Sjena vjetra, ali svakako je ljubitelji Zafona trebaju pročitati, ali i općenito sva mlađa populacija koja i ne poznaje Zafonov rad... Mislim da je već mogu djeca čitati krajem osnovne škole, ali komotno i mi koji smo blizu tridesete.
Sad žeđam za druge dvije knjige da dovršim trilogiju.

Radi se o obitelji koja pred rat seli u malo primorsko selo, u kuću iz koje je obitelj odselila zbog utapljanja dugo željenog sina. Od samog početka dešavaju se neobične stvari, a i priča oko obitelji je u najmanju ruku neobična. Brod potopljen kraj sela prije 25 godina, dječak opsjednut potopljenim brodom, filmovi pronađeni u kući nesretne obitelji, kao i dvorište kipova iza kuće... a onda i pad malene Irine niz stube, koji pokreće cijeli niz zlih slutnji koje se i ostvaruju.
Pročitati.

Plavi kaputić
15.05.2012., 16:15

i crnu vatru!

tockica na i
16.05.2012., 12:26
Drugi poljubac Gite Danon - Miljenko Jergović

Mada ga se dosta hračka (baš na ovom forumu malo niže :cerek:), meni je ovo dobro štivo. Ne razmišljam o ideološkom profilu autora, već priče čitam iz neutralne perspektive apolitičnog čitatelja.

Dakle, prilično melodramatično i sentimentalno, svaka priča ostavlja pomalo gorak okus, a a nakon toga izraz lica poprima oblik kao ovaj smajlić: :(

Ruralna
16.05.2012., 22:34
Bernard Beckett "Postanak" - Godina je 2075. Dvadeset prvo stoljeće nije dobro završilo. Posljednji rat kataklizmičkih razmjera i epidemija kuge opustošili su Zemlju, samo je Platon, milijarder i poslovni čovjek, na otoku Aotearoa spasio svoju zemlju izgradivši Republiku koja je brižno čuvana od ostatka svijeta i svih očajnih izbjeglica. Građani Republike su sigurni, ali nisu slobodni jer žive u potpunoj izolaciji od vanjskoga svijeta. Svaki zrakoplov koji se približi odmah biva oboren, svaka izbjeglica ubijena. Sve dok Adam Forde ne spasi djevojku iz mora.

Ne znam što me privuklo knjizi, sažetak zasigurno nije :zubo:
I super je. Kvalitetno, inteligentno, sa nekoliko zrnaca filozofije :D Nije samo još jedna priča o apokaliptičnoj budućnosti Zemlje.:D

uma123
17.05.2012., 11:27
Hiljadu sjajnih sunaca - Khaled Hosseini. Nije me posebno dojmila, očekivala sam više, valjda jer sam dobila puno preporuka da je sjajna.

cajna_mjesavina
17.05.2012., 13:17
Edo Popović "Lomljenje vjetra"
Edo :love: :cerek:
U ne tako dalekoj budućnosti zemlja je podijeljena na Holding i Zonu. U Holdingu su oni koji imaju moć i novac, u Zoni su oni neprilagođeni, među njima i Tamne Kapuljače i Nejestivi. Što se događa? Je li moguće išta promijeniti? Gdje je nestao čovjek? Pesimistična futuristička vizija Hrvatske, ujedno i gorak osvrt na nedavnu prošlost i vrijeme u kojem živimo.

Ok, nisam nešto bila oduševljena sažetkom, najbolja je fora to što je knjiga zapravo skroz super i priča se lijepo slaže i kritika društva je fantastična. Bolje nego što sam očekivala.

Potpisujem!
Oduševljena sam knjigom.
Najbolji prikaz hrvatskog društva koji sam ikad pročitala.

kleopatra_23
17.05.2012., 13:25
Procitala " I konje ubijaju, zar ne" od H. Mccoya.

Knjiga se procita za jedno popodne...i manje. Meni jako zanimljiva. Govori o plesnim maratonima u Americi 30-ih godina proslog stoljeca koji su znali trajati tjednima. oslikava kaptalizam ,ljude pogodjene velikom krizom...sve u svemu,jako dobra knjiga i toplo preporucujem svima.

serpente
17.05.2012., 20:01
Procitala " I konje ubijaju, zar ne" od H. Mccoya.

Knjiga se procita za jedno popodne...i manje. Meni jako zanimljiva. Govori o plesnim maratonima u Americi 30-ih godina proslog stoljeca koji su znali trajati tjednima. oslikava kaptalizam ,ljude pogodjene velikom krizom...sve u svemu,jako dobra knjiga i toplo preporucujem svima.

Dobra je, ali je film još bolji, jedan od rijetkih takvih slučajeva.

Isto velika preporuka.

GlupiNick
17.05.2012., 20:15
J.R.R. Tolkien - Gospodar prstenova (prva knjiga)
Što reći, sve znate. Osobno nikako da mi legne onako kako sam očekivao. Da sam mlađi, vjerujem da bi mi bila puno bolja, iako je i ovako dosta dobra. Fali mi malo više napetosti i neočekivanih prevrata.

shadowgirl
17.05.2012., 21:25
Sara Shepard - Wicked (5.dio serijala slatke male lažljivice)

radnja:
prošlo je par tjedana otkad su cure saznale da je mona A (crazy stalker) i naravno,opet im netko počne slat poruke i potpisivat se kao A...i Ian je optužen za Alisonino ubojstvo...

Kiseli
18.05.2012., 00:00
Zadnje što sam pročitao(zadnjih mjesec dana, trenutno ništa) su 2 knjige po kojima su napravljeni filmovi ili se rade te upravo i zbog tih razloga sam ih i pročitao :D :

Hobbit- knjiga koja nam govori o tome kako je Bilbo Baggins došao do prstena moći, putovanju sa patuljcima, susretu sa vilenjacima, prijateljstvu sa Gandalfom itd. Ljubitelji Gospodara Prstenova ne vjerujem da će biti baš oduševljeni knjigom pošto je knjiga realno pisana rekao bih za djecu, a vjerujem da su fanovi navikli da puno više akcije i ajmo reći specijalnih efekata iz filma, no treba se spremiti za film kvalitetno i pravi LOTR fanovi će je pročitati :D Ali mislim da će mi ovo biti rijetka knjiga koja će ostaviti lošiji dojam od filma :)

I'm a legend- Naravno, pročitao knjigu nakon što sam odgledao istoimeni film sa Will Smithom, i odmah ćete primjetiti puno različitosti između knjige i filma i to malo previše. Atmosfera, pogotovo noću u knjizi mi je dobra kao i duhovno stanje glavnog protagonista. Knjiga ništa ekstra, ali eto, koga zanima nešto više od filma neće baš uludo potrošiti vrijeme :)

Luis Wu
18.05.2012., 19:37
Justin Cronin - Prijelaz.

Debela knjižurina od jedno 850 stranica za 179 kuna (nije mi žao ni lipe), tvrdog uveza, mirisnog papira (papire svake knjige obavezno pošnjofam)i, ako vas uzbuđuje postapokalipsa, I Am Legend i Walking Dead serija onda je ovo štivo za vas

http://www.skolskaknjiga.hr/prijelaz/

lexluthor84
18.05.2012., 19:58

Debela knjižurina od jedno 850 stranica za 179 kuna (nije mi žao ni lipe), tvrdog uveza, mirisnog papira (papire svake knjige obavezno pošnjofam)i, ako vas uzbuđuje postapokalipsa, I Am Legend i Walking Dead serija onda je ovo štivo za vas

Čekam već pola godine d stigne u knjižnicu,i nikako da stigne.Valjda će do ljeta.

Hannah87
18.05.2012., 20:21
Zadnje što sam pročitao(zadnjih mjesec dana, trenutno ništa) su 2 knjige po kojima su napravljeni filmovi ili se rade te upravo i zbog tih razloga sam ih i pročitao :D :

Hobbit- knjiga koja nam govori o tome kako je Bilbo Baggins došao do prstena moći, putovanju sa patuljcima, susretu sa vilenjacima, prijateljstvu sa Gandalfom itd. Ljubitelji Gospodara Prstenova ne vjerujem da će biti baš oduševljeni knjigom pošto je knjiga realno pisana rekao bih za djecu, a vjerujem da su fanovi navikli da puno više akcije i ajmo reći specijalnih efekata iz filma, no treba se spremiti za film kvalitetno i pravi LOTR fanovi će je pročitati :D Ali mislim da će mi ovo biti rijetka knjiga koja će ostaviti lošiji dojam od filma :)

I'm a legend- Naravno, pročitao knjigu nakon što sam odgledao istoimeni film sa Will Smithom, i odmah ćete primjetiti puno različitosti između knjige i filma i to malo previše. Atmosfera, pogotovo noću u knjizi mi je dobra kao i duhovno stanje glavnog protagonista. Knjiga ništa ekstra, ali eto, koga zanima nešto više od filma neće baš uludo potrošiti vrijeme :)

Hobita sam pročitala nedavno i shvaćam o čemu pričaš. To je definitivno priča napisana prvenstveno za djecu, ali sam se iznenadila koliko je drugačije pisana od suvremene dječje književnosti. Ima nasilja i opisa koji danas možda ne bi samo tako prošli, ali Tolkien ima taj svoj inteligentan stil pisanja koji ili ti se ili sviđa ili ti ne leži nimalo. S obzirom da sam i ja postala LOTR fan zbog filmova, knjiga je ostavila nešto lošiji dojam nego što vjerojatno bi da sam je čitala prije.

Što se tiče Ja sam legenda... Već je prošlo neko vrijeme od kada sam je pročitala, ali ostavila je dosta jak dojam na mene. Film sam gledala prije i nije me se baš dojmio, ali nisam znala izreći točno zbog čega sve dok nisam pročitala knjigu. Preporučam, ako već ne zbog cijele priče, onda samo zbog zadnjeg odlomka i zadnje rečenice koja nosi smisao cijele knjige i pogađa bit. Iz radnje filma nije baš bilo jasno što znači naslov jer je kraj skroz upropašten (mrzim glupe holivudske završetke), ali zato knjiga daje vrlo direktan i zapanjujuć odgovor na to pitanje.

Cahit
19.05.2012., 08:19
Preporučam, ako već ne zbog cijele priče, onda samo zbog zadnjeg odlomka i zadnje rečenice koja nosi smisao cijele knjige i pogađa bit. Iz radnje filma nije baš bilo jasno što znači naslov jer je kraj skroz upropašten (mrzim glupe holivudske završetke), ali zato knjiga daje vrlo direktan i zapanjujuć odgovor na to pitanje.

Tako je :) Lagao bih kada bi rekao da mi je film bio u potpunosti loš, ali mogli su ga komotno preimenovati, jer nekome tko nije čitao knjigu teško da će biti jasno zašto baš taj naslov

gordan72
19.05.2012., 10:57

Mene se nije osobito dojmila, nisam siguran da cu citati ostatak trilogije.
Od tih 800 strana, moglo se sazeti na 400 ili manje. Na ovom topicu sam vec napisao sto mislim o prijelazu.
Mislim da Cronin ima puno rasipanja rijeci. Ne znam cemu sluze neki dijelovi. Osobito dijelovi koji opisuju svijet i ljude prije katastrofe. A s onima kasnije se nikako nisam suživio. Cak mi i Amy ide na zivce. Masa teksta nije u sluzbi premise knjige koja nije neoriginalna, ali nedostaje mu dosta uredjivanja teksta.

Majadl
19.05.2012., 11:50
Bernard Beckett "Postanak" - Godina je 2075. Dvadeset prvo stoljeće nije dobro završilo. Posljednji rat kataklizmičkih razmjera i epidemija kuge opustošili su Zemlju, samo je Platon, milijarder i poslovni čovjek, na otoku Aotearoa spasio svoju zemlju izgradivši Republiku koja je brižno čuvana od ostatka svijeta i svih očajnih izbjeglica. Građani Republike su sigurni, ali nisu slobodni jer žive u potpunoj izolaciji od vanjskoga svijeta. Svaki zrakoplov koji se približi odmah biva oboren, svaka izbjeglica ubijena. Sve dok Adam Forde ne spasi djevojku iz mora.

Ne znam što me privuklo knjizi, sažetak zasigurno nije :zubo:
I super je. Kvalitetno, inteligentno, sa nekoliko zrnaca filozofije :D Nije samo još jedna priča o apokaliptičnoj budućnosti Zemlje.:D

Kako se mišljenja razlikuju.. meni je ova knjiga, primjerice, bila jako naporna i dosadna... sve sam čekala, ne znam, nešto... kad ono - ćorak.
Jedva sam čekala da privrtim svih 200 stranica :)

Ruralna
19.05.2012., 19:14
Kako se mišljenja razlikuju.. meni je ova knjiga, primjerice, bila jako naporna i dosadna... sve sam čekala, ne znam, nešto... kad ono - ćorak.
Jedva sam čekala da privrtim svih 200 stranica :)
Šta se čekalo? Povuklo te ono "triler" na naslovnici:D

Nisam apsolutno ništa očekivala od knjige i zapravo mi se jako sviđa kako je postavljena. Lijep presjek društva, kontrole, slobode pojedinca, mišljenja.
Ne znam, meni je zbilja ok.

Kiseli
19.05.2012., 20:22
Što se tiče Ja sam legenda... Već je prošlo neko vrijeme od kada sam je pročitala, ali ostavila je dosta jak dojam na mene. Film sam gledala prije i nije me se baš dojmio, ali nisam znala izreći točno zbog čega sve dok nisam pročitala knjigu. Preporučam, ako već ne zbog cijele priče, onda samo zbog zadnjeg odlomka i zadnje rečenice koja nosi smisao cijele knjige i pogađa bit. Iz radnje filma nije baš bilo jasno što znači naslov jer je kraj skroz upropašten (mrzim glupe holivudske završetke), ali zato knjiga daje vrlo direktan i zapanjujuć odgovor na to pitanje.

Po meni je ne samo kraj nego i cijeli film upropašten pošto knjiga i film dijele samo 2 slične stvari, a to su ime i prezime glavnog lika i naslov filma/knjige.

Ja sam pročitao knjigu nakon što sam pogledao film i iznandio sam se sa tolikim različitostima u radnji, likovima ma opčenito mogu slobodno reći razlici i u poslanoj poruci i film je da izholivudiziran :D da se izrazim tako, ali im i ne zamjeram u biti jer lova je lova... Ali lagao bih kada bi rekao da mi film nekako nije "pokvario" knjigu pošto nisam imao pojma da će biti ovolika odstupanja, ja sam ušao u čitanje sa nekom idejom o knjizi kad ono knjiga totalno drugačija i trebalo mi je malo vremena da se priviknem, no svakako je knjiga 3 levela iznad filma(normalno) i kao što rekoh tko se odluči pročitati knjigu neće uzalud potrošiti vrijeme...

Ako netko nije pogledao film ja bih preporučio da ga niti ne pogledaju, atmosfera(pogotovo me dojmila, kako ju je pisac lijepo prenio i ja sam se totalno uživio i stavio u ulogu glavnog lika), lik je jako dobro razrađen(psiha) i knjigu bih preporučio pogotovo poklonicima znanstvene fantastike iliti sci-fi horrora...

A što se tiče kraja, dobar je da, na kraju je on postao taj koji je "nenormalan", anomalija u društvu i kao takav nije više bio poželjan :D

sara100
19.05.2012., 20:51
Mirna Malinar-Duh tame
Priča o malom plemenu u Lici u prapovijesti.
Dosta zanimljiva za sad,tek sam je malo pročitala.

Luis Wu
20.05.2012., 11:53
Mene se nije osobito dojmila, nisam siguran da cu citati ostatak trilogije.
Od tih 800 strana, moglo se sazeti na 400 ili manje. Na ovom topicu sam vec napisao sto mislim o prijelazu.
Mislim da Cronin ima puno rasipanja rijeci. Ne znam cemu sluze neki dijelovi. Osobito dijelovi koji opisuju svijet i ljude prije katastrofe. A s onima kasnije se nikako nisam suživio. Cak mi i Amy ide na zivce. Masa teksta nije u sluzbi premise knjige koja nije neoriginalna, ali nedostaje mu dosta uredjivanja teksta.

Meni je dugi uvod jednostavno super, tj događaji i likovi prije katastrofe, to mi je super za ufuravanje za kasnije. Mislim da je nešto najlošije što se knjizi moglo dogoditi je da je pisac u uvodu napisao 'Godina je ta-i-ta, ratovi i katastrofe uništili su svijet' itd...

gordan72
20.05.2012., 12:54
Meni je dugi uvod jednostavno super, tj događaji i likovi prije katastrofe, to mi je super za ufuravanje za kasnije. Mislim da je nešto najlošije što se knjizi moglo dogoditi je da je pisac u uvodu napisao 'Godina je ta-i-ta, ratovi i katastrofe uništili su svijet' itd...

Nije morao tako eksplicitno, mogao je kroz priču objasniti što se dogodilo, kao što je npr. opisao transport. Meni nije sjeo taj diskontinuitet. A od svih likova iz prvog dijela jedino je Amy, opatica i Nulti viral (ili koji vec) vrijedan paznje. Cemu toliki opis Amyne majke, agenata, cuvara itd. Ne vidim vezu toga s idejom priče.

amelina
21.05.2012., 09:26
Pod ruku mi je dosla knjiga od Sidney Sheldon Ako postoji sutra i odusevila me.
Toplo preporucujem ako niste vec davno procitali, sad redom citam sve knjige od Sidney Sheldon trenutno u fazi citanja
:kava: Vjetrenjače bogova.

Majadl
21.05.2012., 13:25
Šta se čekalo? Povuklo te ono "triler" na naslovnici:D

Nisam apsolutno ništa očekivala od knjige i zapravo mi se jako sviđa kako je postavljena. Lijep presjek društva, kontrole, slobode pojedinca, mišljenja.
Ne znam, meni je zbilja ok.

Privukla me ta ideja apokalipse i propasti svijeta, težnja za savršenim društvom.. I sve to šta ti govoriš, kontrola, sloboda, mišljenje.. to mi je sve oke i sve to stoji, al, eto.. za moj pojam previše priče, premalo akcije :D

lexluthor84
21.05.2012., 14:40
Nakon što sam pročitao triler Chirsa Carter "Krvnik" (koji me ni ovaj put nije razočarao,zapravo ispao je još bolji od prethodnika,a neki djelovi su tolko šokantni i stravični da prelaze u čisti horror kod kojeg i S.King bi pozelenio od zavisti) ,odlučio sam uzeti krimić Michaela Connellya "Plavuša u betonu",čisto da nastavim čitati krimiće smještene u predivni Los Angeles.Za sada mi nije loš,dobro je napisan,dobar stil tipičan za krimiće.Ovo mi je drugi roman ovog pisca koji čitam,davno sam bio pšročitao njegovog "Pjesnika" koji mi se jako svidio,ali nekako Connelly se nikad nije našao na popisu za čitanje,no sudeći po ovom krimiću mislim da ću ubuduće češće posezati za ovim autorom na policama knjižnice.

Wild Horses
22.05.2012., 10:41
Tad Williams: "Otherland - Volume 1: City of Golden Shadow" - radnja romana smještena je u neku nedefiniranu relativno blisku budućnost u kojoj je virtual reality internet postao gotovo najvažnija stvar na svijetu. Međutim, nešto na internetu polako uzima djecu ostavljajući ih u komi iz koje se nikako ne bude. Pratimo nekoliko grupica ljudi koji, svi na svoju ruku, pokušavaju otkriti što se točno događa i tko stoji iza svega... Dosta sam zadovoljan s ovim SF/fantasy romanom. Williams može biti kvalitetan pisac kad ne upada u klišeje, a to ovdje itekako pokazuje. Napeto, originalno, ne previše komplicirano (što se lako moglo dogoditi). Preporuka.

Gošća
22.05.2012., 15:23

Jesam i njega i Crnu vatru čim su izašle, hvala na preporuci. Sve 3 su odlične i Sansom mi je uz Nesboa najdraži akcijski pisac = pod akcijski mislim na ove knjige s akcije (osim što su trileri) :D

tockica na i
23.05.2012., 09:47
Slavenka Drakulić : Frida ili o boli

Roman o životu slavne meksičke slikarice Fride Kahlo, žene i velike umjetnice, ali napisan prvenstveno s aspekta boli koju je cijeli život trpila zbog svojih bolesti i nesreća, zbog čega je imala čak 32 ozbiljne operacije.

Nimalo patetično, već s osjećajem za mjeru, realno, a opet suptilno nizanje detalja iz života slavne slikarice, gdje autorica svako malo prelazi iz pripovijedanja u prvom na pripovijedanje u trećem licu, a da to nimalo ne remeti ritam romana.

Moje tople preporuke. :)

Ruralna
23.05.2012., 10:33
Privukla me ta ideja apokalipse i propasti svijeta, težnja za savršenim društvom.. I sve to šta ti govoriš, kontrola, sloboda, mišljenje.. to mi je sve oke i sve to stoji, al, eto.. za moj pojam previše priče, premalo akcije :D
Evo kad sam napokon došla do kraja, moram nabaciti još jedan komentar :zubo:
Ostao bi mi pozitivan dojam, samo da nije zadnje 3 stranice:o Ovako, teško da ću je nekome preporučiti.

Majadl
24.05.2012., 09:50
Ostao bi mi pozitivan dojam, samo da nije zadnje 3 stranice:o Ovako, teško da ću je nekome preporučiti.

To je to.. nakon svega, posluže nam taj kraj :503:
Jesi se i ti vraćala nazad na jedan te isti tekst da vidiš jesi li sve dobro skužila?? :D

Pročitala sam Ubojicu Krucifiks
http://www.rasprodaja-knjiga.hr/svi-naslovi/ubojica-krucifiks/
Koja dobra, predobra, fantastična knjiga!!!! Malo koja me oduševi na ovaj način.. kao da.. ne znam, kao da čitaš film!! Baš tako sam se osjećala.. hm.. ko zna.. možda ga i ekraniziraju jednog dana :D
Hvala forumašima na preporuci, već sam digla Krvnik i jedva čekam da ga počnem čitati...
Uh.. pre, predobra knjiga :cerek:

lexluthor84
24.05.2012., 12:10
Jesi se i ti vraćala nazad na jedan te isti tekst da vidiš jesi li sve dobro skužila?? :D

Pročitala sam Ubojicu Krucifiks
http://www.rasprodaja-knjiga.hr/svi-naslovi/ubojica-krucifiks/
Koja dobra, predobra, fantastična knjiga!!!! Malo koja me oduševi na ovaj način.. kao da.. ne znam, kao da čitaš film!! Baš tako sam se osjećala.. hm.. ko zna.. možda ga i ekraniziraju jednog dana :D
Hvala forumašima na preporuci, već sam digla Krvnik i jedva čekam da ga počnem čitati...
Uh.. pre, predobra knjiga :cerek:

Baš mi je drago da ti se svidjela knjiga.Mislim da sam već nahvalio autora,ali svejedno,s obzirom da je tolko dobar jop malo hvale ne šteti.
Meni je Krvnik bio još bolji,kao što sam negdje prije već napisao,neke scene prelaze u majstorski horror.I što je najbolje,ne radi se o copy-paste priči kao što se zna dešavati kod nekih drugih autora krimića koji pišu romane u seriji.

Ruralna
24.05.2012., 12:21
Jebeni orangutani. Ono neću tako brzo zaboraviti.:cry:

Majadl
24.05.2012., 13:17
Baš mi je drago da ti se svidjela knjiga.Mislim da sam već nahvalio autora,ali svejedno,s obzirom da je tolko dobar jop malo hvale ne šteti.
Meni je Krvnik bio još bolji,kao što sam negdje prije već napisao,neke scene prelaze u majstorski horror.I što je najbolje,ne radi se o copy-paste priči kao što se zna dešavati kod nekih drugih autora krimića koji pišu romane u seriji.

Je.. napisao si to, vidila sam nekoliko postova prije, iako ni ovo nije dakelo od horora, kad pomisliš šta su trebali proći...Danas počinjem s Krvnikom i jedva čekam

Jebeni orangutani. Ono neću tako brzo zaboraviti.:cry:

I sve dobro padne u vodu :kava:

luya
26.05.2012., 19:53
Zadnje dvije koje sam pročitala su: "Čuvari" - Ken Bruen, lako čitljivi krimić o ex-policajcu koji ima za zadatak otkriti istinu o djevojci koja se utopila. Nije loš, stil pisanja mi se svidio, ali mi je ipak malo falilo sadržaja.
Druga je "Zapažanja" - Jane Harris i ta mi se puno više dopala, priča o mladoj služavki koja za gazdaricu ima ženu čudnih sklonosti. Sjajan jezik, odlično.

Felidae
27.05.2012., 22:05
Brian Sanderson: Mistborn Trilogy (http://bit.ly/KVa8nZ)
(Mistborn + The Well of Ascension + The Hero of Ages)

Trilogiju sam čitala nakon Abercombija i njegove realistične, brutalne krvavosti, tako da se nisam uspjela otrgnuti dojmu naivnosti i nevinosti ove trilogije. No, svijet je pametno i čvrsto postavljen, teme, likovi i radnja se produbljuju kroz knjige… i jako je, jako zabavno. :raspa:

Radnja je smještena na svijet prekriven maglom (duh) i smeđom vegetacijom koju prži crveno Sunce i zalijevaju pljuskovi pepela. Ljudi se dijele na plemstvo i tzv. skaa, ropsku rasu koju se tretira gore od životinja. Njihov vladar i božanstvo je besmrtni Lord Ruler. Iz redova skaa pojavljuje se revolucionar koji oko sebe skuplja grupicu pobunjenika koji žele zbaciti tiranina i izboriti se za malo dostojanstva. No, tko je tu zapravo negativac i kako spriječiti smrt izmrcvarenog svijeta doznaje se kroz sve 3 knjige.

Posebno mi se svidjela "magija" Sandersonovog svijeta jer se temelji na zakonima akcije i reakcije.Osnovica su joj metali (http://dev.epubbud.com/uploads/6/6/3/6635339/images/The_Alloy_of_Law___Sanderson__Brandon_epub/00035.jpg) i, iako je ponekad bilo naporno čitati borbe u terminima opisa svake nijanse korištenja pojedinog metala, nema deus ex machina ulogu. "Bića" su također ingeniozna a kandra su mi osobno najbolja fantastična rasa još od Tolkiena.

Toplo preporučam i bacam se u potragu za svim Sandersonovim djelima: piše pitko, jednostavnim rječnikom, pametno i humoristično. Pročitala sam negdje kako planira napraviti još 2 trilogije knjiga o svijetu Mistborna u različitim stupnjevima razvitka: jednu u današnjem vremenu i jednu futurističku. Veselim se tim riječima i usrdno se nadam da će to i napraviti.

Dlapek
28.05.2012., 08:34

jako dobar povijesni roman.
Ima sve:čvrstu povijesnu okosnicu,jake likove,dobru priču i neodoljivu atmosferu.
Sansom je savršen pisac povijesnih romana.
Baš me zanima je li gospođa PG pročitala ijednu njegovu knjigu.Ako nije - trebala bi.
Prijevod je vrlo dobar,što za naše prilike nije baš čest slučaj.
Pohvala prevoditelju.

aska an
28.05.2012., 08:41
Drago Glamuzina, Tri
Zanimljivo, provokativno, odlično za godišnji odmor. Sjajno se čita udvoje.

lexluthor84
28.05.2012., 13:06
Micahel Connelly-Plavuša u betonu_solidan krimić jednog od najpoznatijih i najutjecajnijih pisaca američkog kriminalističkog romana.U ovom romanu Connellyev glavni junak Harry Bosch,detektiv losangeleske policije,sjedi na optuženičkoj klupi jer je ubio glavnog osumnjičenika u istrazi o ubojstvima serijskog ubojice zvanog Lutkar.Ne samo da je ubijeni bio nedužan,već se pravi Lutkar vratio i nastavlja ubijati.
Nema se šta puno reći o Connellyu:radi se o jednom od najpopularnijih američkih pisaca žanra,koji je često predstavljan kao nasljednik velikih pisaca hard-boiled krimića poput Raymonda Chandlera,Dashilea Hametta ili Rossa Macdonalda,a zasigurno je utjecao na novije pisce ovog žanra.Stil romana je jednostavan,direktan i bez previše osugovlačenja,što mi se sviđa,jer nema praznog hoda.
Definitivno će mi se ovaj autor naći i ubuduće na popisu za čitanje.Zapravo,naišao sam u knjižnici na neki njegov noviji roman isto iz serije o H.Boschu pod nazivom "Echo park" i posudio ga.
Usporedno počinjem čitati od T.Petterssena "Alfabetist"-još jedna krimi senzacija s dalekog nam sjevera Evrope,pa baš da vidim.

bktr
29.05.2012., 10:07
Usporedno počinjem čitati od T.Petterssena "Alfabetist"-još jedna krimi senzacija s dalekog nam sjevera Evrope,pa baš da vidim.

E super, onda kad pročitaš javi kakav je. Na mom je popisu još otprije. Također i Leptirova koža.

Btw, kupila sam Krvnik, Ubojica Krucifix (po preporuci s Foruma), Svjetionik (P.D. James), a još si razmišljam o one 4 od Greg Ilesa i od Becketta Zapisano u kostima i Kemija smrti (sad su snižene u Tisku), i Privatna pacijentica (P.D. James).
Kaj veliš, jesu sve dobre, znam da si večinu (ili sve) pročitao?
Uhvatili me krimići u zadnje vrijeme :).

zveki 97
29.05.2012., 10:17
Svakako preporučujem Kasnu obiteljspisateljice Zeruye Shalev. Zadnji dio trilogije posvećene međuljudskim odnosima u kojoj su još Ljubavni život i Muž i žena. Sva tri romana su odlična, ali zadnji mi je najsvježiji u sjećanju jer sam ga nedavno pročitala. Radi se o mladoj ženi koja ostavlja muža i kreće u novi život te svim poteškoćama koje je čekaju nakon razdvajanja. Roman je napisan u formi unutarnjeg monologa, uostalom kao i svi Zeruyini romani, nabijen je teškim i dubokim emocijama, u tančine opisuje unutarnji svijet mlade žene čiji se život raspada u komadiće nakon što odluči ostaviti muža, ali i njezinu unutarnju snagu koja joj pomaže da preživi i pronađe novi smisao.
Dugo nisam pročitala ovako duboku knjigu i svaki puta kada izađe prijevod romana Zeruye Shalev, čitam bez daha. Ovakve knjige se ne nalaze često, ali kada se pojave, treba ih čuvati kao najveće dragocjenosti.

zveki 97
29.05.2012., 10:20
Drago Glamuzina, Tri

Pročitala prije dvije godine. Odlična knjiga, upravo kako kažeš, za godišnji odmor. Vrlo intrigantna i zanimljiva.

lexluthor84
29.05.2012., 10:23
E super, onda kad pročitaš javi kakav je. Na mom je popisu još otprije. Također i Leptirova koža.

Btw, kupila sam Krvnik, Ubojica Krucifix (po preporuci s Foruma), Svjetionik (P.D. James), a još si razmišljam o one 4 od Greg Ilesa i od Becketta Zapisano u kostima i Kemija smrti (sad su snižene u Tisku), i Privatna pacijentica (P.D. James).
Kaj veliš, jesu sve dobre, znam da si večinu (ili sve) pročitao?
Uhvatili me krimići u zadnje vrijeme :).
Iles mi je bio odličan tako da ti ga preporučujem svakako.
Beckettovu Kemiju smrti sam čitao davno na talijanskom,prije nego što je prevedena kod nas i isto mi je bila ok,spoj klasičnog britanskog krimića i forenzičkog trilera,ovaj drugi nisam čitao ali sam ga kupio,mislim da bi mogo biti isto dobar.
P.D.James glasi kao jedna od najboljih britanskih autorica krimića stare škole.Osobno,mislim da su njoj romani ok,ali malo spori i sumorni.Ali ako te to ne smeta,onda bi ti se mogli svidjeti.
Ubojicu Krucifiks i Krvnika sam nahvalio,tako da tu nema šta puno reći-čista petica.

tockica na i
29.05.2012., 10:58
Drago Glamuzina, Tri

O da, fenomenalan opis ljubavnog trokuta. Nevjerojatno koliko ljudi posesivni, ljubomorni i bolesni mogu biti kad su opsesivno zaljubljeni.

luya
29.05.2012., 13:58
> Bktr - Pročitala sam "Leptirovu kožu" prije nekog vremena, i najiskrenije, nadala sam se da će mi se više dopast. Imala sam dojam da se priča rasipa na puteljke sa strane, pa mi je malo popuštao interes, valjda sam zbog najava s korica (eto, ne treba ni tome uvijek vjerovati) očekivala da će me držat napetijom...

Trenutačno čitam "Povijest ljubavi" od Nicole Krauss, neko sam vrijeme odlagala početak čitanja jer mi se činilo (zbog naslova) da bi mogao biti neki ljubić ili nešto takvo, međutim nije... radi se zapravo o životu jednog čovjeka i životu njegove knjige. Taj čovjek, sada starac, boji se da ne umre na dan kad ga nitko neće vidjeti, boji se biti neprimjećen, a zapravo nije ni svjestan da je knjiga koju je davno napisao svojoj ljubavi iz djetinjstva, svo vrijeme imala svoj život i utjecala na živote drugih...
Čitajući je, prepoznajem i dijelove vlastitog života, gubitke, strahove, želje, snove, prepoznajem situacije iz života koje su stvarne, i obične, i dosadne, i sjajne... jednostavna knjiga, ali knjiga koja te tjera i da osjećaš i da misliš.

lady stark
29.05.2012., 16:54
Završila Tess Gerritsen-Mjesto za ubijanje-i oduševila me.
Ukratko-Forenzučarka Maura Isles dolazi na konferenciju U Wyoming,naravno slijed događaja odvede ju do snijegom zametenog napuštenog sela,gdje ljudi kao da su nestali ostavljaući za sobom nedirnute kuće i dvorišta,aute u garažama....
Naravno i doktorici tu nestaje svaki trag.

Nisam je ispuštala iz ruke,jer zameteni snijegom,bez struje,sa nečim iz tame što ih vreba..uspjela je u meni kao u nekoliko svojih knjiga do sada stvoriti konstantan osjećaj nelagode i jeze...

Toplo preporučam ljubiteljima dobrih trilera sa elementima horora:)

Danijel89
30.05.2012., 01:26
Trenutno citam drugi deo romana ,,Sagorele seni'',knjizevnika Dobrivoja Boskovica,roman se zasniva na istinitoj prici,radnja se desava u maloj varosici, na jugu Srbije,tridesetih godina,opisuje se tragicna ljubav dvoje mladih,majka glavnog lika je unapred znala da ce se ljubav izmedju njenog sina i njegove devojke tragicno zavrsiti,pokusavala je da ga odvrati od odluke da se ozeni tom devojkom,ali bilo je uzalud,on se ozenio njome,uprkos njenom protivljenju,jedino je njegova majka imala osecaj u toj porodici da ce se nesto lose dogoditi.
Obicno volim romane sa srecnim zavrsetkom,ali posto je ovaj radjen po istinitoj prici,veoma mi se dopao.
Roman Sagoreli seni,na neki nacin,podseca na pricu iz latino serija,ali sve sto se dogodilo sa likovima romana,zaista je istina.

Cobs
30.05.2012., 02:17
Trenutno ništa ne čitam no prije par dana sam pročitao Braću Karamazove od Dostojevskog ( s obzirom da mi je Zločin i Kazna bio favorit od romana iz lektire ) i s obzirom da je ovo prvi roman još od srednjoškolske lektire ( par godina je prošlo ) nije mi išao tako tečno, brzo kao onda, no knjiga je dosta zanimljiva. Priča o trojici braće i njihovim životnim putevima koji su izuzetno različiti s obzirom na obiteljsku situaciju koja ih je snašla. Ljubav, ubojstva, religija, novac, društvo, izvrsni dijalozi. Roman je inspiriran jednim istinitim događajem koji je svojevremeno potresao cijelu Rusiju.
Preporučam, makar mi se na trenutke činilo da nije baš lako štivo, no kažem možda je to zato jer nisam ništa ozbiljnije čitao par godina.

bktr
30.05.2012., 09:48
Tko je čitao sve njene romane? Kakvi su?
Da li idu kronološki (kao i Cornwellica)? Da krenem od prvog (Kirurg)?

lexluthor84
30.05.2012., 10:11
Tko je čitao sve njene romane? Kakvi su?
Da li idu kronološki (kao i Cornwellica)? Da krenem od prvog (Kirurg)?

Prva dva,Kirurg i Šegrt,su povezani jer se u Šegrtu pojavljuje ubojica koji kopira onog iz prvog djela,pa se možda bolje shvati roman ako ga se čita redom.Ostali romani su uglavnom samostojeći,iako postoje uvijek te osobne priče glavnih likova koji se razvijaju kronološki iz romana u roman,što ne utječu previše na shvačanje glavne priče.Tako da u principu ih ne moraš čitati po redu.

Elöise
30.05.2012., 11:50
Ja sam pročitala prve 3 ili 4 knjige i bivaju mi sve bolje, tako da nastavljam. Najbolje ići po redu, ipak se 'radnja' odnosno priča o likovima razvija.
Čitala sam i njezin 'Vrt kostiju' koji nema veze sa serijalom o Rizzolici/Isles, i svidjela mi se.

lexluthor84
30.05.2012., 12:05
Ja sam nju počeo čitati tako da sam otpočeo s Klubom Mefisto jer mi je izgledala najznimljivija zbog pomalo okultne tematike,prije toga nisam čitao ovu autoricu,pa sam kasnije krenuo čitati druge.I nije bilo nikakvih problema,sve se skuži dobro.

mringo
30.05.2012., 12:16
pozdrav!
imam doma knjige od Jo Nesboa "Nemeza" i "Đavolja zvijezda". zanim me dali su te knjige u vidu nekog serijala ili se mogu čitati zasebno? i dali mi možda koja iz serijala fali?
vidla sam dosta preporuka za tog autora pa sam mislila krenut sa čitanjem

lexluthor84
30.05.2012., 12:29
pozdrav!
imam doma knjige od Jo Nesboa "Nemeza" i "Đavolja zvijezda". zanim me dali su te knjige u vidu nekog serijala ili se mogu čitati zasebno? i dali mi možda koja iz serijala fali?

Dio serijala su,ali se mogu čitati zasebno,jer svaka ima priču za sebe.Zapravo postoji neka sporedna priča koja se provlači iz romana u roman,ali nije tolko bitna za shvaćanje glavne priče,već čisto da daje neku pozadinu i punoću samim likovima.
Inače,od istog autora imaš još romane Šišmiš,Crvendać i Spasitelj,iz iste serije.

andras
30.05.2012., 12:31
pozdrav!

U svakoj knjizi je slučaj za sebe, medjutim privatni život likova je povezan, tako da je najbolje čitati redom. Crvendać,Nemeza i Đavolja zvijezda.
:)

shadowgirl
30.05.2012., 22:39
Sinoć u hotelu Chateau Marmont -Lauren Weisberger

radnja: Brooke i Julian žive sretnim i zadovoljnim životom u New Yorku. Ona radi dva posla kako bi uspjeli držati sve konce u rukama i kako bi iskazala punu potporu voljenom suprugu, glazbeniku koji čeka svoju zlatnu priliku. Ona uživa u sitnicama, a on je najsretniji u bijeloj majici i trapericama.
A onda će producenti izdavačke kuće Sony otkriti Julianov briljantni talent i život mladog para će se zauvijek promijeniti. Uskoro će Julianovu svakodnevicu činiti blještavilo skupocjenih hotela i restorana, VIP zabave i spavanje do kasnih poslijepodnevnih sati, a u rukama najeminentnijih stilista bijele majice i traperice zablistat će sjajem koji će privući milijune obožavateljica. No što će sve to značiti za Brooke? I hoće li se moći nositi s fotografijom u visokotiražnom časopisu na kojoj je njezin suprug u zagrljaju druge žene?

dojmovi: zanimljiva,lagana knjiga,dobra za ubit vrijeme :top:

cajna_mjesavina
31.05.2012., 08:20
George Orwell: Nitko i ništa u Parizu i Londonu

Znate ono kad uzmete čitati neku knjigu, a ona vas od 1. stranice toliko zaintirigra, da je ne ispuštate iz ruku dok je ne pročitate? Kad se nasmijete na glas u vlaku, ili se ljutite na likove u romanu, te kad ste tužni nakon što pročitate zadnju stranicu?
To mi se s knjigama događa sve rjeđe, sve rjeđe me dotiču duboko, a s ovom mi se dogodilo.

Autobiografija o nekoliko godina Orwellovog života, za vrijeme kojih ili nije radio, ili je radio kao potplaćeni perač posuđa. Živi na rubu gladi, spava po jeftinim prenoćištima, daje sve što ima u zalagonicu - bori se za goli život.
Knjiga govori o siromaštvu i načinu života beskućnika i skitnica iz njihovog kuta - detaljan opis života ljudi s dna društvene ljestvice u 20-im godinama dvadesetog stoljeća. Radi se o svojevrsnom eseju o bijedi i svakodnevnom životu beskućnika.
Nije loše za pročitati ovako nešto u današnje vrijeme općeg pesimizma i nedostatka novca, podsjeti čovjeka da može biti još mnogo gore. :D
Ovo je Orwellov 1. roman (napisao ga je s 27 godina), koji me oduševio i preporučila bih ga svakako.
Nakon davno pročitanih Životinjske farme i 1984., sad mislim da je Orwell genije i idem pročitati cijeli opus. :cerek:

"Jer, kad čovjek zapadne u neimaštinu, dođe do jedne spoznaje koja preteže nad ostalima. Otkrije dosadu, gnjavažu zbog trica i nagovještaje gladi, ali otkrije i važnu osobinu bijede koja sve iskupljuje: činjenicu da ona poništava budućnost. Unutar stanovitih granica, uistinu je točno da što manje novaca imaš, to te manje more brige. Kad imaš sto franaka, ne možeš se oteti kuknjavim strahovanjima. Kad imaš samo tri franka, potpuno si ravnodušan; jer tri franka će te hraniti do sutra, a dalje od toga ne možeš ni misliti. Dosadno ti je, ali se ne bojiš. Neodređeno misliš - Za dan ili dva ću gladovati - strašno, nije li tako? - A onda um odluta na druge teme. Dijeta što se sastoji opd kruha i margarina, u stanovitoj mjeri poslužit će ujedno i kao sredstvo za umirenje.
A javlja se još jedan osjećaj, osobito utješan u bijedi. Vjerujem da je to iskusio svatko tko je živio u oskudici. To je osjećaj olakšanja, gotovo užitka, u tome što znaš kako si sad zaista na dnu. Toliko si pričao o tome kako ćeš propasti - i gle, tu je propast, došao si do nje, i možeš je podnijeti. To znatno umanjuje tjeskobu. "

gordan72
31.05.2012., 10:41
George Orwell: Nitko i ništa u Parizu i Londonu

Meni osobno najbolji Orwellov roman ...

Agatha
01.06.2012., 07:53
David Mitchell: Livada Crnog labuda
Treći roman Davida Mitchella koji sam pročitala. Jako me zaokupio i uvukao u svoj svijet -- zbog Mitchellove rječitosti i neobičnih asocijacija, svaka rečenica mi je bila neobična iako su događaji u romanu relativno obični. (Ipak, ne znam hoće li me ikad više neka Mitchellova knjiga oduševiti kao Atlas oblaka.)
Radnja romana me zapravo jako podsjetila na Tajni dnevnik Adriana Molea Sue Townsend -- tinejdžer koji odrasta u malom mjestu u Engleskoj početkom osamdesetih, skuplja izreske iz novina o Falklandskom ratu, nosi se s problemima u roditeljskom braku, školskim nasilnicima i prvom ljubavi, potajno piše -- osim što je Adrian Mole htio biti pisac a nije imao talenta, a Jason Taylor ima talent ali ga skriva. I osim što, naravno, ove dvije knjige inače nisu nimalo slične. :D

Alexander McCall Smith: The Lost Art Of Gratitude
Krimić iz ciklusa Sunday Philosophy Club, u kojem je glavni lik Isabel Dalhousie, dobrostojeća urednica filozofskog časopisa iz Edinburgha. Krimi-zaplet je u ovom romanu u drugom planu pred svakodnevnim životom glavne junakinje koji je smiren, otmjen i ozbiljan i pun promišljanja o etici... što ne zvuči kao zanimljiva tema za knjigu, ali jest. Barem meni. Netko je negdje napisao da su knjige iz ciklusa Sunday Philosophy Club kao opuštanje uz finu šalicu čaja -- tako sam ih i ja doživjela.

Thalassa Ali - Dragulj Indije
Ljubavno-pustolovni roman koji se događa u kolonijalnoj Indiji u rano viktorijansko doba. Lagana knjižica za opuštanje, ali smetalo me što je ponekad gotovo otvoreni pamflet za preobraćenje na sufijski islam (autorica je Amerikanka koja je studirala studij sufijske poezije i za vrijeme studija prešla na islam.)

Ephraim Kishon: Jabuka je svemu kriva
Jedna od onih Kishonovih knjiga objavljenih devedesetih u kojima su reciklirane njegove već davno objavljene priče, ali okupljene po nekom ključu -- ovdje su sve priče na temu jedne od Deset zapovijedi -- s time da je Kishon napisao nove uvode svakoj od priča i poveznice među njima. Kishona volim čitati i kad je recikliran, ali veliki minus za izdavače (HENA COM) što nisu baš nikako grafički odijelili priče od tih uvoda i poveznica -- niti prelaskom na novu stranicu, niti drugim fontom, pa čak ni malo većim razmakom nego što je uobičajeni razmak između dva odlomka. Jako zbrkano za čitanje!

LaraFabian
01.06.2012., 08:24
Slatki okus suza - Nafisa Haji

Još jedna izvrsno napisana knjiga ove autorice. Obiteljska povijest se istražuje, otkrivaju se zanimljive priče, a gdje naizgled nema povezanosti - povezanost se nađe.
Slatki okus suza je ono što nam suze daju kad plačemo za drugima...

Apsolutna preporuka.

zgdust
01.06.2012., 09:02
Ipak, ne znam hoće li me ikad više neka Mitchellova knjiga oduševiti kao Atlas oblaka.

Jesi čitala "Ghostwritten"? Meni je čak i bolji od "Cloud Atlasa".

Agatha
01.06.2012., 09:28
Jesi čitala "Ghostwritten"? Meni je čak i bolji od "Cloud Atlasa".

Nisam još, ali svakako namjeravam!

anna_maria
01.06.2012., 16:55
natasa dragnic - svaki dan, svaki sat

procitala u 2 dana, zaintrigirali me natpisi po novinama kako je knjiga prevedena i hit u puno zemalja, a spisateljica nasa ali napisala roman na njemackom, pa je i kod prijevod ali zaista jako dobar!
ljubavni roman, o ljubavi kakva se valjda samo u romanima i nalazi, dora i luka su zaljubljeni jos od vrtica u makarskoj, ali ih zivot razdvaja i spaja na relaciji makarska -pariz. radnja i nije nesto posebno ali je lijepo pisano, i ubacene pjesme od nerude predivno prate likove :cerek:

lena991
04.06.2012., 10:40
Pročitala od Kena Bruena dvije knjige: The Guards i The Killing of the Tinkers. To su zapravo samo dio nastavaka serijala o bivšem irskom policajcu koji riješava slučaje ubojstava, a alkohol i droga njegova su svakodnevica.
Sviđa mi se Bruenov otkačen humor i okupacija omiljenom glazbom i piscima.
Jednostavno kao sto je rečeno priču pijete "svileno" poput najboljeg irskog viskija.

Majadl
04.06.2012., 13:03
Pročitala Krvnika Chrisa Cartera
http://www.profil.hr/index.php?cmd=show_proizvod&proizvod_id=37249

I još jednom :s
Pisac je fantastičan, jedva čekam njegove sljedeće radove... A ubojice BRUTALNE :eek: nadam se da se knjige ne temelje na stvarnim događajima, obzirom da je Chris radio kao kriminalistički psiholog...
Koliko sam vidila na njegovoj službenoj stranici, treća knjiga se zove The Night Stalker i bit će moja dok je izbace u Hr :D

Sad sam se prebacila na laganiju tematiku, treba mi malo odmor od kriminalaca, pa trenutno čitam
Pop Babilon
http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=5918

Dobra knjigica... Kako nastaje Pop band,,,navodno je spisateljica sve podatke i priče dobila iz pouzdanih i poznatih izvora.. Sviđa mi se lagana je i zabavna, čisto za mozak na pašu :kava:

luya
04.06.2012., 18:44
Evo čitam "Jezik cvijeća" Vanesse Diffenbaugh, korice kažu - "Krajnje dirljivi prvijenac Vanesse Diffenbaugh prati život Victorije Jones koja je s navršenih osamnaest godina prisiljena iseliti se iz sirotišta. Ogorčena i nepovjerljiva, Victoria otkriva jedini način izražavanja vlastitih osjećaja zaboravljenim jezikom cvijeća na kojemu, primjerice, kozja krv označuje predanost, a crvene ruže iskrenu ljubav. Zaposlivši se kao pomoćnica u jednoj cvjećarnici, Victoria upoznaje veletrgovca cvijećem koji bi mogao odigrati odlučujuću ulogu u njezinu prevladavanju tajna iz prošlosti. Hoće li prepoznati drugu priliku za sreću?"
Naslov možda sugerira nekakvu romantiku, al nije tako. Prilično mi se sviđa, lako se čita, zanimljivo...

Ruralna
05.06.2012., 09:47
Alain de Botton "Kako vam Proust može promijeniti život"

Pametna i duhovita knjiga puna životnih savjeta koji se temelje na Proustovom romanu U traganju za izgubljenim vremenom.
Oduševljena sam :D

Wild Horses
05.06.2012., 11:25
Tad Williams: "Shadowrise" - 3. dio Williamsove tetralogije mi se donekle više svidio od 2. dijela. Mislim, i dalje nije to u rangu velikana modernog fantasyja, ali pokazuje jednu uzlaznu putanju, tako da bi na kraju ovo mogao ispasti jedan sasvim fin fantasy serijal.

Mojitoo
07.06.2012., 00:36
Jedna preporuka : Ogled o sljepoći – Jose Saramago

"Ako je čovječanstvo slijepo kod zdravih očiju, može li biti zdravo kod slijepih očiju? "

Inače sam veliki fan pripovjedačkog stila Saramaga,a ova je samo jedna u nizu od njegovih uspješnica ... Tako da preporučam i ostala njegova djela: Sjećanje na samostan, Slonovo putovanje itd.

Pisac je bio dijete iz siromašne, seljačke obitelji. ‘Odgojili su me ljudi koji su bili nepismeni, ali su znali s nekoliko riječi pokrenuti svemir’, izjavio je na dodjeli Nobela

Cahit
07.06.2012., 11:59
H. Rider Haggard - King Solomon's Mines

Ovaj avanturisticki klasik sam propustio u djetinjstvu, pa kazem, ajd da nadoknadim.
Moram priznat da bas i nisam nesto odusevljen. Opustajuca je knjiga, ali nema duha, sve je nekako usiljeno. I taman kad pomislim da je pisano kao po formuli, vidim na netu da je knjigu pisao zbog oklade. Daleko je ovo od avanturistickih djela Londona, Stevensona, Vernea...

p.s. Nesto sto me iritira - autorovo obracanje citatelju. Toga ima i u Poeovim, Wellsovim djelima, valjda bilo popularno u to doba :ne zna:

Dandy_080
07.06.2012., 20:12
Franceskina zabava-Patrisa Skanlan
Odlična knjiga, baš me se dojmila, htjela sam nešto lagano to sam i našla! To je baš knjiga za plažu, odmor! Žena u četrdesetima otkrije muževu prevaru i bori se s tim i sa svojim željama na jednoj strani te tugom na drugoj! Zanimljiva i svakako preporučujem! :mig:

Sad čitam Krv cvijeća-Anita Amirrezvani
Na koricama stoji da je svjetski hit preveden na više od 25 jezika, Iran, 17.st. 14-godišnja djevojčica mašta o jednom načinu života, mašta o udaji, smrt oca mijenja sve na stvari, ona ostaje sama sa svojom majkom u teškom siromaštvu te su prisiljene otići na grad i tamo iskusiti sve nedaće koje ih čekaju! Jako zanimljiva knjiga, preporuka također!

GBE
08.06.2012., 14:37
Hermann Hesse - Demian - Priča o sazrijevanju i ulasku u život, o dobru i zlu, o relativnosti svih stvari na svijetu, o podvojenosti ličnosti, o prolaženju kroz mučna saznanja da bi se došlo do sopstvenog identiteta.

gordan72
09.06.2012., 08:03
Politika i ratovi od ljudi izvlače ono najgore, ali i ono najbolje.

U središtu romana je mali, mirni zabiti gradić u Turskoj u kojem u neobičnom suživotu žive Turci i Grci. Politika a s njome i sukobi i ratovi sve mijenjaju.

Pun živopisnih likova i situacija, na momente komičan, na momente tužan i tragičan.

Čitajući ga, nisam mogao ne vući paralele na situaciju na našim prostorima 90-ih.
Roman je ujedno i mali udžbenik, čitanka povijesti Turske u prvoj četvrtini 20. stoljeća. Paralelno s praćenjem likova u romanu prati se i biografija Ataturka, "oca" moderne Turske.

Da završim citatom iz knjige "(povijest) nije ništa drugo doli otužno zdanje podignuto od izmrcvarenih tijela u ime velikih ideja"

U svakom slučaju odličan roman ... nisam čitao Bernieresovu "Mandolinu kapetana Corellija" (gledao film, koji je tako-tako), ali od sada je na mojem popisu planiranih knjiga za pročitati.

lexluthor84
09.06.2012., 09:37
Na pola sam krimića "Alfabetist" Trostena Petterssona,nove "zvijezde" skandinavskog krimića,i malo se mučim s tim romanom,na trenutke je zanimljiv,ali neki dijelovi su tako nepotrebni i nebitni do te mjere da se komotno mogu preskočiti.Očekivao sam neki prosječno dobar skandinavski krimić na razini Nesboa ili Lackbergice,ali ovaj je definitivno ispod prosjeka,barem zasad.Moram ga ipak pročitat do kraja,možda me iznenadi.

anna_maria
10.06.2012., 20:16
Vedrana Rudan - Kosturi okruga Madison

zasad odlicna :cerek: rudanicu inace nekad volim vise nekad manje al u ovom romanu stvarno najvise, bas je pitak za citanje, na trenutke duhovit, a opet tuzna zivotna prica, sa slozenim likovima...

na naslovnici je citirana mirjana krizmanic i taj opis je bas pogoden: '' slojevit i pametan ljubavni roman koji ce vas nasmijati i rasplakati.''

bktr
11.06.2012., 10:56
P. D. James - Svjetionik

Ovi mi je prvi susret s ovom spisateljicom i baš sam uživala. Ne sjećam se koliko je godina prošlo otkad sam zadnji put čitala "stari britanski krimić".

lexluthor84
11.06.2012., 16:40
P. D. James - Svjetionik

Ovi mi je prvi susret s ovom spisateljicom i baš sam uživala. Ne sjećam se koliko je godina prošlo otkad sam zadnji put čitala "stari britanski krimić".

Sad sam vidio u Tisak medija centru da su objavili novi roman od te spisateljice "Soba ubojstva".Ja sam je nažalost već pročitao na engleskom,ali eto preporuke za daljnje čitanje.I ako nisi čitala od te autorice svakako si nabavi "Ubojstvo na bogosloviji" i "Crnu kulu",sigurno ih imaju u knjižnici.Meni su ta dva među boljim.

Mantis Religiosa
11.06.2012., 19:03
nedao bog vecega zla

ima i film

zamantana
11.06.2012., 19:45
Radnja počinje kad Beatrice primi poziv kako joj je mlađa sestra nestala, te se ukrcaje na prvi avion i vraća doma u London. Jedina je koja ne vjeruje da joj se sestra ubila, te se daje u potragu za njezinim ubojicom. Na tom svom putu upoznaje svoju sestru, ona se mijenja, postaje puno ljudskija, toplija. Fasciniralo me kako je Luptonica opisala tu sestrinsku vezu, njihov prisan odnos koji se ogledavao u razgovorima, mailovima o naizgled beznačajnim stvarima.

Kraj mi je odličan (iako ga je dosta čitatelja na netu popljuvala).

Clancy
11.06.2012., 19:51
Jonathan Franzen"Sloboda",skoro pa me strah iskazati svoje razoćarenje,pravi čušpajz svega i svaćega,zaštite okoliša,preljuba,Irak,Iran,ratno profiterstvo,ect...ect...
Nije baš za "izbjeći pod svaku cijenu" ali za rubriku "čitati ako baš morate"svakako jest!

Majadl
11.06.2012., 21:45
Jonathan Franzen"Sloboda",skoro pa me strah iskazati svoje razoćarenje,pravi čušpajz svega i svaćega,zaštite okoliša,preljuba,Irak,Iran,ratno profiterstvo,ect...ect...
Nije baš za "izbjeći pod svaku cijenu" ali za rubriku "čitati ako baš morate"svakako jest!

potpis ko kuća :s

Konačno da netko dijeli moje mišljenje vezano za ovu knjigu.. a tako sam puno očekivala.. svi je nahvalili do neba i nazad, a ja je nisam ni pročitala do kraja :rolleyes:

blooms
12.06.2012., 07:56
The Help-Kathryn Stockett; odlična, jednim dijelom pisana južnjačkim govorom (radnja se odvija u Jackson, Mississippi 1962.g.);imala sam prilike gledati i film,ali nisam htjela, kao knjigoljubac moram prvo završiti knjigu

bktr
12.06.2012., 08:54
Sad sam vidio u Tisak medija centru da su objavili novi roman od te spisateljice "Soba ubojstva".Ja sam je nažalost već pročitao na engleskom,ali eto preporuke za daljnje čitanje.I ako nisi čitala od te autorice svakako si nabavi "Ubojstvo na bogosloviji" i "Crnu kulu",sigurno ih imaju u knjižnici.Meni su ta dva među boljim.

Znam, naletjela sam na nju u Vuković&Runjić.
Kupit ću je kad uzmognem, a što nema za kupiti budem u knjižnici uzela.

bktr
12.06.2012., 08:57

Baš sam komentirala jučer da mi je puno puno lošija od Korekcija. Radnje i likova se uopće ne sjećam iako sam je nedavno pročitala.
Korekcije su mi se svidjele, a Sloboda mi je bila dosadna kako likovima, tako i radnjom.

Majadl
12.06.2012., 09:12
The Help-Kathryn Stockett; odlična, jednim dijelom pisana južnjačkim govorom (radnja se odvija u Jackson, Mississippi 1962.g.);imala sam prilike gledati i film,ali nisam htjela, kao knjigoljubac moram prvo završiti knjigu

Film je fantastičan, al je knjiga isto bolja .. Vrlo lako se uvukla pod kožu :cerek:

pleskica
12.06.2012., 20:10
Marina - Carlos Ruiz Zafon...odlična knjiga, na razini Sjene vjetra i Anđelove igre....možda čak i malo napetija...uglavnom preporuka :top:

zamantana
12.06.2012., 20:48

Spada mi u tri najbolje knjige koje sam pročitala u životu. Film je presladak.

BBC drama
13.06.2012., 22:13
Enigma ulice bijelih kaputa-Jean Francois Parot
Krimić, radnja se odvija u Parizu, 2. polovica 18-og stoljeća. Glavni lik je mladi Nicolas Le Floch,policijski komesar. Za sada pročitala 1/2 knjige. Pisac detaljno opisuje pariški život, običaje,jelo.Povijesne činjenice i događaji toga doba su isprepleteni sa zagonetnim ubojstvima i zločinima. Glavni lik Nicholas me strašno podsijeća na Akuninovog Erasta Fandorina.
Pisac je do sada objavio 10 knjiga sa događajima glavnog lika,ovo je prva knjiga i prati prve policijske korake mladog komesara. Knjiga do sada nije bila prevedena na hrvatski, barem tako piše na omotu. Moja preporuka.

lexluthor84
14.06.2012., 06:15
Enigma ulice bijelih kaputa-Jean Francois Parot
Krimić, radnja se odvija u Parizu, 2. polovica 18-og stoljeća. Glavni lik je mladi Nicolas Le Floch,policijski komesar. Za sada pročitala 1/2 knjige. Pisac detaljno opisuje pariški život, običaje,jelo.Povijesne činjenice i događaji toga doba su isprepleteni sa zagonetnim ubojstvima i zločinima. Glavni lik Nicholas me strašno podsijeća na Akuninovog Erasta Fandorina.
Pisac je do sada objavio 10 knjiga sa događajima glavnog lika,ovo je prva knjiga i prati prve policijske korake mladog komesara. Knjiga do sada nije bila prevedena na hrvatski, barem tako piše na omotu. Moja preporuka.

Zanimljivo izgleda,sigurno ću je potražiti.Volim povijesne krimiće.

LaraFabian
14.06.2012., 07:20
Marija Jurić Zagorka - Grička vještica

Evo, konačno se i ja navukla na Zagorku. Ne znam kako je moguće da pored toliko knjiga koje sam pročitala, nikad nisam prišla ni blizu Zagorki niti mi ju je tko preporučio. Stvarno mi je nejasno.
Uglavnom, kad sam vidjela pod kojom cijenom njene knjige izlaze, znala sam da takvu priliku ne smijem propustiti. Počela sam s drugom knjigom zbog zabune nakladnika - Kontesom Nerom, koju sam svojevremeno gledala u kazalištu. Izvrsna knjiga, za tili čas me uvukla u povijesno doba, u mračne kutke Zagreba koje tako volim, predstavila mi domaće plemiće u zanimljivom svjetlu. Knjiga mi djeluje kao kakav dobar krimić :-) a progon na vještice mi je jako zanimljiva tema. Odmah sam uzela čitati i Malleus maleficarum, kojeg još čitam i stvarno mi je prezanimljiv. Opet jednako dobri zapleti, stotine sitnih raspleta, smiješna praznovjerja i napeto bježanje pred zakonom, kao i predstavljanje "pakla".

Jedva čekam iduću knjigu da slistim! Topla preporuka!

Dlapek
15.06.2012., 08:03
Noćni vlak za Lisabon - Pascal Mercier

U poplavi ispraznih komercijalnih saga,ljigavih ljubića i krimića koji više liče na seminar anatomije,ovo je pravo osvježenje.
Pametna,zabavna,duhovita,mistična,ali ne pretenciozna ili površna.
Svakako preporuka.

NANZ
15.06.2012., 12:18
Baldassarova odiseja-Amin Maalouf
Krenuvši na put, godine 1665. pripovjedač ove priče, Baldassar podrijetlom iz Genove, tijekom svoje odiseje po Sredozemlju i dalje, prolazi kroz zemlje osuđene na propast, gradove u plamenu, društva u iščekivanju. Baldassar se susreće sa strahom, prijevarom i razočarenjem, ali također i s ljubavlju, i to u trenutku kad joj se najmanje nada... Ovo je stvarno jedan dobar i zanimljiv povijesni roman koji se lako čita.

lexluthor84
15.06.2012., 13:03
Torsten Petterssen-Alfabetist-konačno sam ga pročitao,i konačna ocjena bi bila dvojka.Nije loš,da se pročitati,ali sigurno ne spada među bolja ostvarenja žanra.Puno bolji bi bio da autor nije tolko fragmentirao glavnu radnju ubacivanjem potpuno nebitnih dijelova koji ne pridonose nikakvom razvoju priče ili same kriminalističke istrage koja je poprilično isprazna i površna.Ni malo nalik na trilere Chrisa Cartera ,ili pak na krimiće Jo Nesboa ili Camille Lackberg koji su daleko bolji.Čujem da je roman prvi dio triologije,pa možda se kasnije situacija popravi.Ovako,ako želite i nemate ništa pametnijeg,može se pročitati,ali za bolje i kvalitetnije krimiće bolje tražiti drugdje.

Sakura
15.06.2012., 13:32
Torsten Petterssen-Alfabetist-konačno sam ga pročitao,i konačna ocjena bi bila dvojka.Nije loš,da se pročitati,ali sigurno ne spada među bolja ostvarenja žanra.Puno bolji bi bio da autor nije tolko fragmentirao glavnu radnju ubacivanjem potpuno nebitnih dijelova koji ne pridonose nikakvom razvoju priče ili same kriminalističke istrage koja je poprilično isprazna i površna.Ni malo nalik na trilere Chrisa Cartera ,ili pak na krimiće Jo Nesboa ili Camille Lackberg koji su daleko bolji.Čujem da je roman prvi dio triologije,pa možda se kasnije situacija popravi.Ovako,ako želite i nemate ništa pametnijeg,može se pročitati,ali za bolje i kvalitetnije krimiće bolje tražiti drugdje.

Slazem se da je ovo daleko najslabiji u seriji skandinavskih romana koje sam zadnjih nekoliko godina citala....(i daleko najskuplji, kupila ga po punoj cijeni:rolleyes:)....Ne moze se mjeriti sa Jo Nesboom ili sa Camillom Lackberg ili sa Henning Mankellom.....Prilicno banalna radnja, nisam sigurna da cu istraziti ostale dijelove trilogije....

A on topic, trenutno OPET citam "Virgin Suicides" od J.Eugenidesa....divna mi je :-)

Agatha
16.06.2012., 12:19
Harper Lee: To Kill A Mockingbird
Priča o odvjetniku koji u malom gradiću na američkom Jugu tridesetih godina brani crnca lažno optuženog za silovanje bjelkinje, viđena očima njegove kćeri koja ima desetak godina i samo djelomično razumije situaciju. Oduševljena sam -- inače ne volim niti knjige koje imaju očitu moralnu pouku, niti knjige u kojima je pripovjedač dijete, ali ovdje me ni jedno ni drugo nije smetalo. Pripovjedačica Scout Finch nije "slatko" dijete i ne dijeli lekcije odraslima, a poruka knjige nije samo antirasistička nego je puno sveobuhvatnija poruka o toleranciji. Naše razumijevanje ne zaslužuje samo lažno optuženi mladić, nego i drugi, na prvi pogled antipatični likovi, čak i djevojka koja ga je lažno optužila.

GlupiNick
16.06.2012., 21:25
Priča o odvjetniku koji u malom gradiću na američkom Jugu tridesetih godina brani crnca lažno optuženog za silovanje bjelkinje, viđena očima njegove kćeri koja ima desetak godina i samo djelomično razumije situaciju. Oduševljena sam -- inače ne volim niti knjige koje imaju očitu moralnu pouku, niti knjige u kojima je pripovjedač dijete, ali ovdje me ni jedno ni drugo nije smetalo. Pripovjedačica Scout Finch nije "slatko" dijete i ne dijeli lekcije odraslima, a poruka knjige nije samo antirasistička nego je puno sveobuhvatnija poruka o toleranciji. Naše razumijevanje ne zaslužuje samo lažno optuženi mladić, nego i drugi, na prvi pogled antipatični likovi, čak i djevojka koja ga je lažno optužila.

Potpisujem, vrhunska knjiga. To mi je u top 5 knjiga ever :)

godisnji
16.06.2012., 22:57
Pošto je topic "tražim knjigu, tražim preporuku za knjigu..." malo previše orijentiran na kupoprodaju, nemojte mi zamjerit što se ovdje obraćam:)

Svake godine pred ljeto dođem ovdje da pogledam preporuke i zapišem po koji naslov, a zatim punim svoje kofere knjigama i putujem na odmor.

Pročitala sam mnogo vaših preporuka, a ove godine ne želim ići toliko naslijepo.
Jer mi se sve teže nešto svidi.

Volim samo dvije vrste romana. Volim čitati nešto zahtjevno, ali zanimljivo i zbog forme i zbog sadržaja, nakon čega se osjećaš kao da si prevalio nešto golemo (Franzen, Hrabal) i volim čitati poduži roman čije čitanje teče glatko (poduži da ne ponestane gradiva kad se začitam), tako dobro napisan da se tako lijepo čita da zaboraviš na sve drugo (Srednji spol - Eugenides, Južno od široke ulice - Conroy, i od svih iz tiska Grad lopova - Benioff - samo što mi ga je prebrzo nestalo, da bih bila potpuno zadovoljna).

Ako je itko čitao ove pisce koje spominjem i ima neku preporuku za nešto slično u rukavu, molim odgovor:)
Usput, ovo nek bude i moja preporuka:)

Martian7
17.06.2012., 00:08
Volim samo dvije vrste romana. Volim čitati nešto zahtjevno, ali zanimljivo i zbog forme i zbog sadržaja, nakon čega se osjećaš kao da si prevalio nešto golemo (Franzen, Hrabal) i volim čitati poduži roman čije čitanje teče glatko (poduži da ne ponestane gradiva kad se začitam), tako dobro napisan da se tako lijepo čita da zaboraviš na sve drugo (Srednji spol - Eugenides, Južno od široke ulice - Conroy, i od svih iz tiska Grad lopova - Benioff - samo što mi ga je prebrzo nestalo, da bih bila potpuno zadovoljna).

Ja bih ti preporučila roman "Prijelaz", autor je Justin Cronin. Iako inače nisam ljubiteljica post-apokaliptične tematike, ovaj je tako izvrsno napisan da sam doista uživala čitajući. I moram reći da jedva čekam kraj godine kad izlazi nastavak.

bhavatarini
17.06.2012., 10:00
@ godisnji

Probaj s Nekom vrstom milosti Toni Morrison. Ili s Ljubavnikom Marguerite Duras.

godisnji
17.06.2012., 10:03
Ja bih ti preporučila roman "Prijelaz", autor je Justin Cronin. Iako inače nisam ljubiteljica post-apokaliptične tematike, ovaj je tako izvrsno napisan da sam doista uživala čitajući. I moram reći da jedva čekam kraj godine kad izlazi nastavak.

I ja bih mogla prjeći preko takve tematike samo ako je doista izvrsno napisan:)
Razmislit ću, valja kupovati...;)

lexluthor84
17.06.2012., 12:32
Volim citati krimice, pa ako netko ima neku preporuku neka se slobodno izjasni :mig:
prije par godina sam citala A.Christie, ali sam se prebacila na Doylea i mogu reci da mi se Sherlock Holmes jako svidio kao lik zajedno sa njegovom dozom humora.. zadnja djela koja sam procitala su Skica u grimizu, Znak cetvorice, i jos jedno djelo za koje se ne mogu sjetitit ime, ali uglavnom u njemu se Holmes bori protiv svog najveceg protivnika prof.Moriartia (snimljen je i film "A game of shadows" -izvrsni efekti)..
sva ta djela su mi se svidjela, ali nisam jos uspjela naci neko djelo ono da mogu reci da je za cistu peticu :eek:
ako netko zna neki krimic sa super zanimljivom radnjom, nekakvim uklopivim preokretima i ne pre teskim izrazom.. a naravno i malo humora bi dobro doslo.. neka se javi. Hvala :cerek:

Imaš masu toga,neznam ni otkud početi nabrajati.Probaj sa ovim autorima:Ross Mcdonald-serijal o privatnom detektivu Lew Archeru,ima odlične zaplete i nije kompliciran nepotrebnim "raslojavanjem" i sličnim glupostima koje su prisutne u današnjim krimićima,Rex Stoutovi romani o Neru Wolfeu su dobri,isto ka o i krimići Johna Dicskona Carra-to su svi uglavnom stariji pisci,prevedeni su na hr. i trebali bi se naći u knjižnicama.I naravno ako nisi svakako probaj Malteškog sokola autora dashiella Hametta-odličan krimić.
Od novijih krimića,tu su odlični J.Sydney Jones s romanom Zrcalo bez odraza,krimi roman u stilu Sherlock Holmesa,kao i Kritika kriminlanog uma Michaela Gregorija.A možda i romani Borisa Akunina o Fandroinu,iako bih ti tu preporučio jedino levijatana,koji je najbolji,ostali su tako-tako.

rusofilka
17.06.2012., 12:52

I film sa Gregoryjem Peckom je odličan. :top:

www.imdb.com/title/tt0056592/ (http://www.imdb.com/title/tt0056592/)

godisnji
17.06.2012., 13:20
@ godisnji

Probaj s Nekom vrstom milosti Toni Morrison. Ili s Ljubavnikom Marguerite Duras.

Ljubavnika imamo u knjižnici. Iako mi Morrison sad kad sam googlala zvuči bolje, više kao saga:) hvala!

Majadl
17.06.2012., 13:45
Pročitala sam Pop Babilon - Imogen Edwards-Jones
i jako sam zadovoljna.. u par navrata sam se uhvatila da se na glas smijem, totalno zaboravivši da sam u srid kafića :D
I pikanterije iz svijeta poznatih (za koje spisateljica tvrdi da su istina) daju dodatni šarm knjizi

Trenutno sam na početku Neka zabava počne - Niccolo Ammaniti i od te knjige ne očekujem ništa, hm... normalno :D

Clancy
17.06.2012., 17:54
potpis ko kuća :s

Konačno da netko dijeli moje mišljenje vezano za ovu knjigu.. a tako sam puno očekivala.. svi je nahvalili do neba i nazad, a ja je nisam ni pročitala do kraja :rolleyes:

Aleluja,mislio sam da ću dobiti podrške kao HSP glasova u Istri!:p
Sad kad me krenula karta moram reći da mi je ona serija o ispektoru Poirotu totalno negledljiva!:503:

gordan72
18.06.2012., 11:53
Odličan povijesni triler/ krimić. Počeo sam jučer čitati i skoro sam gotov sa tih cca. 380 stranica. Nadam se samo da neće uprskati kraj.

Glavni lik je odvjetnik-grbavac u službi Thomasa Cromwella, ministra kralja Henrika VIII. (on je btw. neki daljnji rođak kasnijeg Lorda protektora Olivera).

Povijesni kontekst romana je koliko poznajem povijest prilično točan, tako da osim napete radnje roman približava način života i razmišljanja ljudi u to doba u Engleskoj, te sukoba pristaša Pape i katoličkih crkvenih obreda i učenja nasuprot reformistima i Kralju koji nastoji istisnuti katoličku crkvu (radnja se odvija 1537. godine).

Ubrzo prelazim na ostale Sansomove naslove :)
Nadam se da su barem jednako dobri kao Raskol

Dlapek
18.06.2012., 13:32
Odličan povijesni triler/ krimić. Počeo sam jučer čitati i skoro sam gotov sa tih cca. 380 stranica. Nadam se samo da neće uprskati kraj.

Glavni lik je odvjetnik-grbavac u službi Thomasa Cromwella, ministra kralja Henrika VIII. (on je btw. neki daljnji rođak kasnijeg Lorda protektora Olivera).

Povijesni kontekst romana je koliko poznajem povijest prilično točan, tako da osim napete radnje roman približava način života i razmišljanja ljudi u to doba u Engleskoj, te sukoba pristaša Pape i katoličkih crkvenih obreda i učenja nasuprot reformistima i Kralju koji nastoji istisnuti katoličku crkvu (radnja se odvija 1537. godine).

Ubrzo prelazim na ostale Sansomove naslove :)
Nadam se da su barem jednako dobri kao Raskol

jesu
Jako kvalitetni,zanimljivi,napeti, s pomno odrađenim povijesnim kontekstom i minuciozno postavljenim mizanscenom.
Vrh povijesnog romana.

Dlapek
18.06.2012., 13:35

već sam spomenula Mercierov - Noćni vlak za Lisabon.

Špijuni - Michael Frayn

Sakura
18.06.2012., 13:59
"Just Kids" Patti Smith....autobiografska knjiga u kojoj se autorica prvenstveno koncentrira na svoj odnos/vezu sa Robertom Mapplethorpeom. Vrlo citljivo, zanimljivo, lijepo napisano, ima nesto i fotografija/ilustracija....Vec mi godinu dana stoji na polici, drago mi je da je napokon dosla na red:cerek:

lady stark
18.06.2012., 18:54
Franck Mackey živi u Vjernom susjedstvu u Dublinu na rubu egzistencije i u obitelji sa ozbiljno narušenim odnosima(otac alkoholičar i majka žrtva),jedini izlaz vidi u bijegu sa svojom djevojkom Rosie.No Rosie se ne pojavljuje, te Franck odlazi sam.Dvadeset godina poslije Franc je detektiv,rastavljen otac djevojčice .
odvojen od disfunksionalne obitelji,koji pokušava ponovo pohvatati konce svog života,no njegovu rutinu poremeti poziv sestre koje ja obavještava da su u napuštenoj kući u Vjernom susjedstvu,pronašli kofer njegove Rosie...Istaraga ga vraća natrag kući .

Vrlo dobar krimić,sa dobrom psihloškim analizom obiteljskih odnosa,uvlači te sa lakoćom u samu srž priče,knjigu sam doslovce progutala.Topla preporuka.

Proserpina
18.06.2012., 19:47
Upravo sam dovršila knjigu "Čovjek iz sjene". Triler je i pročita se u jednom dahu.
Radnja prati specijalnu agenticu FBI-a kojoj je nedavno serijski ubojica ubio muža i kćer, a njoj ostavio ožiljke po cijelome tijelu. Dok se ona bori sa sudbinom, javlja se novi serijski ubojica koji se naziva "Jack ml.“ i vjeruje da je izravni potomak Jacka Trbosjeka.

Iva_st
20.06.2012., 08:03
Dom na kraju svijeta - Michael Cunningham:top:

.... Bobby i Jonathan od malih su nogu najbolji prijatelji. Odrastajući u Clevelandu na prijelazu šezdesetih i sedamdesetih godina prošloga stoljeća postupno će spone koje ih povezuju postati čvršće i kompleksnije od prijateljstva. Kada se nakon završetka srednje škole Jonathan preseli u New York i Bobby će se ubrzo odlučiti za isti korak. Već nakon kratkog boravka u nepoznatom gradu upoznat će Clare, ženu nešto stariju od sebe, veteranku njujorških erotskih izleta, koja će ih obojicu privući...

Wild Horses
20.06.2012., 10:37
Steven Erikson: "House of Chains" - četvrta knjiga iz fantasy serijala "Malazan Book of the Fallen" ipak je lošija od prethodne dvije. Prva četvrtina knjige prerazvučena, a ni ostatak se baš ne može pohvaliti nekom prebrzom radnjom, a i bitka na kraju je razočarala. Ipak, i ovakva, knjiga je bolja od 80% modernog fantasyja. Sljedeće tri knjige iz serijala su kupljene i stoje na lageru.

GlupiNick
20.06.2012., 12:15
J. R. R. Tolkien - Gospodar prstenova (trilogija)
Pri kraju sam ove trilogije. Moram priznati da sam blago razočaran, puno više sam očekivao, posebno što je navode kao "jednu od najboljih knjiga 20. stoljeća".
Uglavnom, skidam kapu za ideju, priču, radnju, maštovitost... No dojam kvare likovi. Crno-bijeli su. Ili "potpuno" dobri ili "potpuno" zli. Nema sredine. Ako neki i neočekivano postane zao, vrlo brzo loše prođe. Čak i u sukobima, kad bi očekivao da će netko ubit/zatuć/osakatit protivnika, ništa... Protivnik se najćešće sam zezne (popikne se i padne, posklizne...). Zbog toga sam već negdje od trećine druge knjige zaključio da će biti debeli happy end i jednostavno znao da će se protagonisti izvući iz svake neprilike, što mi je ubilo atmosferu. Šteta...

SoliderOfLove
20.06.2012., 17:53
Trenutno čitam Lice djeteta - Sophie Hannah.. svidjela mi se čim sam pročitala opis na Mozaikovim stranicama.. volim trilere, nedavno sam pogledala sličan film pa ono.. zasad mi se sviđa :)
Preporučila bih svima Sarin ključ Tatiane de Rosnay.. mislim da nikoga neće ostaviti ravnodušnim.. mene nije, a posudila sam je nekoliko ljudi i svi su rekli isto :) zato pročitajte.. :)

Imam pitanje.. kupila sam si i Noćni vlak za Lisabon.. počela čitati ali nekako mi se ne sviđa :( vidjela sam gore da ju je netko preporučio pa bi htjela da mi kaže neki dobar razlog da nastavim :D hvala :)

mr X
20.06.2012., 19:42
trenutno mi je u rukama
brad thor - blowback

nekoliko događaja koji se istovremeno događaju na par različitih mjesta stvara odličan, furiozan uvod u vrlo složenu priču. triler, zanimljiv od samog početka, jednostavno nedozvoljava pauzu u čitanju :)
iako sam negdje pronašao da je ovo četvrta knjiga u kojoj se pojavljuje scot harvath meni je tek prva i, da, potražit ću i ostale...

"Scot Harvath's counterterrorism career has just crashed and burned -- thanks in part to a ruthless senator with her sights set on the White House. But when the war on terror takes a chilling turn, the president has no choice but to secretly bring Harvath back inside. Deep beneath an Alpine glacier, an ancient weapon designed to decimate the Roman Empire has been unearthed -- and a shadowy organization intends to use it for America's downfall. Racing across Europe, Harvath must secure the ultimate instrument of destruction before it brings the United States and the rest of the world to its knees."

tockica na i
20.06.2012., 20:28
Trenutno čitam sabrane romane Slavenke Drakulić: Hologrami straha, Mramorna koža, Božanska glad, Kao da me nema.

Pročitah prva dva i negdje na sredini trećeg sam.

Hologrami straha govore o strahu od bolesti, strahu od operacije, strahu od mogućeg neprihvaćanja bubrega, strahu od vraćanja u "normalno". Pomalo teško štivo, no ipak vrlo dojmljivo. Roman završava interesantnom rečenicom: "Odjednom riječ "hrabrost" osjećam kao tešku, namočenu odjeću koju treba skinuti, koja više nije moja."

Mramorna koža mi je bila puno lakša za čitanje, jer prikazuje odnos majke i kćeri, njihovog postupnog udaljavanja, muškarca kojemu se priklanja majka i tako gubi kćer, koja ju počinje mrziti, te na kraju svjesno ili nesvjesno, teško je reći, završi u očuhovom krevetu a sve zato da konačno skrene majčinu pažnju na sebe. Prilično uznemirujuć roman, pun "tjelesnosti".

SoliderOfLove
20.06.2012., 20:33
Trenutno čitam sabrane romane Slavenke Drakulić: Hologrami straha, Mramorna koža, Božanska glad, Kao da me nema.

Kao da me nema je odlična! :) Dirljiva, ostala mi je u sjećanju iako sam je davno pročitala i to za ispit na faksu! :)

Dlapek
21.06.2012., 09:28
Imam pitanje.. kupila sam si i Noćni vlak za Lisabon.. počela čitati ali nekako mi se ne sviđa :( vidjela sam gore da ju je netko preporučio pa bi htjela da mi kaže neki dobar razlog da nastavim :D hvala :)

jedini razlog da nešto pročitaš je da te to zanima.
Ako te ova knjiga ne zanima - nama pomoći.
Inače,to je jedan od najboljih romana koje sam čitala u zadnjih desetak godina.

Dandy_080
21.06.2012., 12:42
Trenutno čitam Lice djeteta - Sophie Hannah.. svidjela mi se čim sam pročitala opis na Mozaikovim stranicama.. volim trilere, nedavno sam pogledala sličan film pa ono.. zasad mi se sviđa :)

Pročitala sam ovu knjigu prije par godina, jako zanimljiva i jako dobra! Svakako ima i moju preporuku! :mig:

Ja sam sinoć progutala zadnje stranice Zimskog vrta od Kristin Hannah! Jako me se dojmila knjiga, zanimljiva, napeta, drži čitatelja u neizvjesnosti do samoga kraja i svojom radnjom te tjera da čitaš još, još i još! Obožavam takve knjige! :cerek: Ima ogromnu preporuku! :top:

SoliderOfLove
21.06.2012., 13:35
Dlapek - hvala. U pravu si, ali mislila sam na neki zanimljiv detalj ili tako nešto, ali ok. Inače jako puno čitam i rijetko pogriješim u izboru, samo ova me nekako umarala na početku, onda su krenule obveze i ostavila sam je sa strane. Uskoro krećem opet.

Dandy - slažem se! Jako je zanimljiva i mislim da ćeu je također preporučavati dalje ljudima! :)

Austra
22.06.2012., 14:44
Jorge Bucay- Voljeti se otvorenih očiju - Jako dobra (meni) knjiga o tome kako se ponašamo u vezama, koje greške radimo u komunikaciji s partnerima
Kao što piše na korici - pravo osvježenje u moru self-help literature
Autor je psihoterapeut, pisano je jako razumljivo i više manje i laički-pristupačno :)

Eto

Austra
22.06.2012., 14:48
Film je fantastičan, al je knjiga isto bolja .. Vrlo lako se uvukla pod kožu :cerek:

Help je predobar film :)

Priča o odvjetniku ....

Odlična ! Jedna od meni najdražih
Film moram pogledati...

lexluthor84
22.06.2012., 14:51
Podigao sam jučer dva "starija" trilera:
Martin Cruz Smith-Zaljev Havana-inspektro Arkadij renko istražuje smrt njegovog kolege u Havani.Izgleda ok,dobri opisi koji dočaravaju atmosferu Havane i Kube.
Ken Follett-Treći blizanac-triler u kojem se isprepliću političke urote,genestska istraživanja,misteriji i akcija,izgleda solidno i zanimljivo.

anitasitar
22.06.2012., 19:01
Upravo pročitala Igru sudbine od Dayane Evans - prvi put sam uzela nešto od ove spisatlejice i oborila me s nogu :D
10/10
ljubavna priča protkana trilerom, a kraj me ostavio bez daha - apsolutno nisam očekivala :D naravno happy end je u pitanju, ali neočekivan preokret
obavezno pročitajte i šaljem svima puno pozdrava

BBC drama
22.06.2012., 21:44
Evo u zadnje vrijeme me idu povijesni krimići . Trenutno čitam Crnu vatru od C.J. Sansoma. Knjiga ništa ne zaostaje za njegovim bestseler romanom "Raskol". Radnja se odvija u doba vladavine Henrika VIII, tj.Engleska u XVI stoljeću. Glavni lik romana je kao i u "Raskolu" odvjetnik grbavac Shardlake.
U nas je izašla i treća njegova knjiga koju ću sigurno potražiti jer su mu romani interesantni i inteligentni.

Anna Freud
24.06.2012., 00:37
Arnaldur Indriđason; Močvara. odlična knjiga.. mračna, zapetljana, a opet sve ima smisla. nije velika, tako negdje, 200/250 stranica, i baš je za uvalit se u fotelju i proć kroz noć. Nesbo je dosta sličan, al ovu bi ipak stavila ispred (možda jer nisam Nesboa dugo čitala). nivo je iznad klasičnog trilera zbog dojma, radnje, načina na koji "sjedne"..

NikaMo
24.06.2012., 11:37
Jennifer Egan - Vrijeme je opak igrač

Slučajno sam u knjižnici naišla na tu knjigu,bila je na panou među novim knjigama...već nakon nekoliko stranica znala sam da će mi se knjiga dopasti,stil pisanja odmah me podsjetio na N.Ammanitia..... Sjajno su isprepleteni likovi i vrijeme,skače se iz sadašnjosti u prošlost,daljnu,bližu...s jednog lika na drugi...a sve je povezano u kompaktnu cjelinu.Ne čudim se što je dobila Pulitzerovu nagradu za najbolji roman 2011.god.

"Savršena knjiga za one koji vole glazbu (jer pjeva i tresti i zvoni) i za one koji nisu ludi za njom (jer ovo je priča o životu, ljubavi i vremenu, u koje smo svi, bez iznimke, uronjeni.)

Bennie je ostarjeli bivši panker i vlasnik diskografske kuće. Sasha je njegova asistentica, strastvena mlada žena s problemima. Iako dijele gotovo sve, jedno o drugome ne znaju gotovo ništa — ništa o ljudima i glazbi koji su ih mijenjali, o vremenu koje ih je drobilo po životnim pozornicama od New Yorka i San Francisca do Napulja i Afrike.

A između Bennieja i Sashe cijeli je svijet, i Jennifer Egan će nam ga pokazati. Pet desetljeća glazbene industrije (od pankerskih klubova San Francisca 70-ih do koncerata pod nadzornim kamerama u New Yorku bliske budućnosti). Zelja za životom i želja za samouništenjem.

Likovi (ljudi!) koji nam se uvlače pod kožu dok rade stvari koje ne bi trebali
raditi, ponašajući se tako veličanstveno, izluđujuće ljudski.
I ljubav, i mudrost, i tuga - vrijeme koje nas nemilosrdno sustiže."

gordan72
24.06.2012., 18:57
Povijesni roman o bitci kod Termopila.
Iako je okosnica romana bitka, roman govori dosta o Sparti, Spartancima, njihovoj obuci, nacinu ratovanja, mentalnom stanju ratnika ...
Autor je nastojao dati sto tocniju sliku povijesti, ali da i nije posve tocan, uspio je napisati zanimljiv i pitak roman.
Preporucujem.

zami98
26.06.2012., 14:52
Pročitah tri knjige u zadnjih mjesec dana, pa da malo podijelim mišljenja

1) Papisa Ivana (Donna Woolfolk Cross)
Dakle knjiga o legendarnoj papisi iz 9.(?) stoljeća i njezinom trnovitom (i nedopuštenom) usponu na papinsko prijestolje.
Sve u svemu solidna knjiga, iako ponekad dosta naivna i nategnuta.
7/10

2)Bijesna vojska (Fred Vargas)
Detektivski roman o komesaru Adamsbergu, zapravo dio serije.
Starica iz normandskog sela dolazi u Pariz kako bi razgovarala s komesarom Adamsbergom. Naime, u selu se pojavila 'Bijesna vojska', legendarna vojska duohova koja navješćuje smrt zlih ljudi (ubojica, lopova i slično).
Knjiga je vrlo dobra, jedan od boljih detektivskih romana koji sam pročitao u zadnje vrijeme.
8/10

3) Slast na dnu pite (Alan Bradley)
Jedanaestogodišnja Flavia de Luce svjedoči smrti neznanca u vrtu njezina obiteljskog doma u Engleskoj te odlučuje riješiti slučaj kako bi skinula krivnju sa svog oca. Inače se veliki dio knjige vrti oko kemije, kojom je Flavia zaluđena, pa bi nekome to moglo biti dosadno. Radnja se inače odvija u 1950-ima.
OK krimić, samo pisac (Flavia) ponekad previše govori o kemiji, a neke scene su podugačke.
7/10

zgdust
26.06.2012., 21:16
Bernard Beckett: "Postanak" ("Genesis")

Za knjigu saznao na ovoj temi, progutao je u nekoliko sati - i oduševio se. Ne bih previše o radnji da ne spoilam, a i ne preporučam čitanje opisa na koricama jer ne pogađa bit. Recimo samo da se radnja zbiva u drugoj polovici 21. stoljeća, u post-apokaliptičkom društvu u kojem glavna junakinja polaže prijemni ispit za Akademiju, elitnu instituciju dotičnoga društva. Čitav roman je strukturiran u obliku pitanja ispitivača i junakinjinih odgovora (ovo može zvučati dosadno, ali nije). Knjiga filozofira, ali ne davi. Potiče na razmišljanje, ali ne siluje. Ima nekih nedorečenosti i kontradiktornosti, ali ona ne kvare ukupni dojam. A kraj je fenomenalan (to je sve što ću o tome reći).

Kome su se svidjele srednje dvije epizode iz Mitchellovog "Atlasa oblaka" i Jonesov film "Moon", vjerojatno će se svidjeti i ovo. Preporuka.

Hannah87
26.06.2012., 21:44
Neil Gaiman: Američki bogovi

Što se događa bogovima kad nestane vjerovanja, obožavanja i obreda - to je glavna misao koja se provlači kroz knjigu. Meni se jako svidjela s obzirom da sam počela čitati bez ikakvih očekivanja. Lagano je štivo, nije neki poseban stil pisanja, čak je i malo predvidljivo kad će preokret u radnji, ali sviđa mi se priča i kako je ispričana i to mi je nekako spašava od prosjeka.

Cahit
27.06.2012., 12:39
Bernard Beckett: "Postanak" ("Genesis")

Jesi čitao Canticle for Leibowitz? Meni jedna od dražih post-apokaliptičnih knjiga. Kao i The Day of the Triffids. Iako bi se po sinopsisu moglo očekivati da se radi o nekom trashy-SF, knjiga me ugodno iznenadila. Prevedena je i u nas

zgdust
27.06.2012., 14:04
Jesi čitao Canticle for Leibowitz? Meni jedna od dražih post-apokaliptičnih knjiga. Kao i The Day of the Triffids. Iako bi se po sinopsisu moglo očekivati da se radi o nekom trashy-SF, knjiga me ugodno iznenadila. Prevedena je i u nas

"Canticle..." mi je na meniju za ovo ljeto. A i "Dan trifida" imam neko staro srpsko izdanje, bacit ću oko. Hvala na preporukama.

lalita_lalita
27.06.2012., 18:47
Nora Roberts - Unutarnja luka

Ovo je treca knjiga sage o braci Quinn i posvecena je Phillipu sada uspjesnom menadzeru, a nekada dzeparu iclanu bande. Knjiga mi se kao i prethodne iz serije vrlo svidjela jer nije ono sto bismo inace ocekivali od ljubavnog romana likovi nisu savrseni nego su vrlo zivi i imam osjecaj da kada bih otisla u St Christopher u drzavi Maryland u SAD-u mozda bih mogla takve i sresti.

Nora Roberts - Sjeta u Zaljevu

Ovo je cetvrta i posljednja knjiga sage o braci Quinn i posvecena je najmladjem Sethu, posebnost ove knjige jest sto se radnja dogadja nakon 20 godina tako da dobivamo uvid sto se zbilo u zivotima svih likova i kako su odrasli te tako dobivamo jednu ugodnu i lijepo zaokruzenu pricu. Inace ovo mi je najdraza knjiga i Seth mi je najdrazi lik. Sve cetiri knjige sage toplo preporucujem jer su izuzetno opustajuce.

elbereth barlow
27.06.2012., 20:56
preporučam Lisu See- djevojke iz šangaja.divna priča, tužna, pročitala sam ju u par dana.nedavno je izašao i nastavak.jedva čekam da ga nabavim.
autorica je vjerodostojno napisala priču, totalno se dala u to,napravila mnoga istraživanja na samu temu i obavila konzultacije s mnogim stručnjacima iz raznih područja.preporučam!

Ruralna
27.06.2012., 23:03
Jose Saramago "Slonovo putovanje"

Roman temeljen na istinitom događaju duhovito i ironično priča o tome kako je portugalski kralj Dom Joao III 1551. godine poslao slona iz Lisabona u Beč kao svadbeni dar austrijskome nadvojvodi Maksimilijanu, svome rođaku. Slona, koji je dopremljen iz Indije, na tome putu prati i gonič iz Indije. Roman zapravo predstavlja priču o marginalcima u tadašnjoj Europi, slonu i Indijcu, koji se bore s vlastitim potrebama da stvore veze kao pojedinci i kao zajednica, a opet zadrže vlastitu individualnost i smisao izvan politike i ekonomskih nužnosti.

Već dugo mi je Saramago na listi pisaca čije knjige želim pročitati i sviđa mi se. Priča je simpatična, duhovita, lijepo i pametno pisana :D

Wild Horses
28.06.2012., 11:22
Tad Williams: "Shadowheart" - završna knjiga kvadrologije donosi koliko-toliko zadovoljavajući rasplet cijele priče. Već sam prije pisao da ovo nije ne znam kako dobar fantasy, ali da može proći. Problem završnog romana je razvućenost. Rasplet se dogodi oko 200 stranica prije samog kraja, a sve nakon toga je Williamsovo mlaćenje prazne slame koje se moglo odraditi i u 50 stranica. Ali isto prepuručam svim ljubiteljima žanra. Samo nemojte imati prevelika očekivanja.

shadowgirl
30.06.2012., 13:36
Emily Brontë - Orkanski visovi

sadržaj: Jedne snježnje noći, Mr. Lockwood posjećuje imanje gospodina Heathcliffa Wuthering Heights. Nakon dugog razogovora, Lockwood se po mećavi vraća kući. Sljedećeg dana ispituje gospođu Dean, Heathcliffovu bivšu dadilju, o njegovoj prošlosti.
Heathcliffa je jednoga dana na ulici našao gospodin Earnshaw te ga odveo kući. Bio je teško prihvaćen u kući i ljudi su ga tretirali kao stvar. Osim Catherine, kćeri gospodina Earnshawa. Njih dvoje postaju prijatelji, ona umišljena i sebična, a on divljak i prost. Ne priznajući si osjećaje međusobno, Heathcliff odlazi sa imanja, a Cathy se udaje za gospodina Lintona. Tri godine poslije Heathcliff se vraća i tamo nalazi udatu Cathy.

dojam: nisam još završila čitat,ali mogu reć da ne znam zašto su svi zaluđeni ovom knjigom :ne zna: kao zbog velike ljubavi između cathy i heathcliffa,a meni oni uopće nisu nešto zanimljivi...malo mi je pantička ta ljubav..ona je zajebala samu sebe i izabrala lintona i onda je pala u neku polu-ludost polu-depresiju zbog krive odluke..malo mi je previše to nerealno i previše su svi likovi ludi...osim isabelle,ona mi je najnormalnija i najdraža :)

Garfieldica 007
30.06.2012., 15:19
Lawrence Durell - Aleksandrijski kvarter

upravo sam završila prvu knjigu - Justine- i oduševljena sam. Stil je dosta težak ali prekrasan, opisi grada divni a odnosi među likovima složeni i duboki. O skoro svakoj rečenici se može razmišljati satima....

_Lolita_
02.07.2012., 07:38
Simon Montefiore: Sašenjka.
Kraj me dotukao. :cry:
Preporučujem.

http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=706

BlackMolly
02.07.2012., 13:56
Jorge Bucay- Voljeti se otvorenih očiju - Jako dobra (meni) knjiga o tome kako se ponašamo u vezama, koje greške radimo u komunikaciji s partnerima
Kao što piše na korici - pravo osvježenje u moru self-help literature
Autor je psihoterapeut, pisano je jako razumljivo i više manje i laički-pristupačno :)

Eto

Nedavno mi je ova knjiga dospjela u ruke, pročitala sam je ali ti moram reći da me se nije previše dojmila.
Istina je da ima nekih zanimljivih dijelova za pročitati, ali ako bih ovo djelo uspoređivala sa njegovim drugim knjigama, onda bih ovu knjigu opisala kao osrednju. Ne znam da li si imala prilike pročitati i nešto drugo od njega, ali ako nisi, svakako ti preporučam. :mig:

gordan72
02.07.2012., 15:01
Još jedan nordijski krimić.
Švedska policija uhiti kandaskog državljana koji se potukao na brodu. Uspostavi se da se to nije njegov pravi identitet, već da se radi o Amerikancu, osuđeniku na smrt koji je umro od zatajenja srca mjesec-dva prije izvršenja presude ...
Roman s nekoliko zanimljivih obrata. Čitak, no i ne nešto spektakularno. Ok štivo za plažu ...
Inače, roman je vidljivo angažiran protiv smrtne kazne.

gordan72
02.07.2012., 15:02
Preporučujem.

Počeo čitati Sašenjku (trenutno na cca. 90. str.) znajući da je autor povjesničar .. i za sada sam zadovoljan. Zanimljiv je prikaz dekadencije i oronulosti Ruskog carstva.
Imam dojam da lik Sašenjke simbolizira ideologiju i ideale koji na kraju doživljavaju svoj propast.

nikolinaviolina
02.07.2012., 16:24
Dakle,pri ruci mi se našla knjiga o navodnoj Naci povijesti, (što bi me donekle i interesiralo,da se samo o tome dela) nego početak knjige mi naslučuje da bi tu moglo biti mnoštvo ljubavnih peripetija i melodramtskih učinka,a podosta je debela da ju nastavim dok ne zaključim da je vrijedna čitanja,pa molim vijerne čitatelje za pomoć i kratku radnju,ak je tko pročital knjigu naslova-.MLADI LAVOVI-
IrWin ShaW.

Hvala:cerek:

Može i na p.p. Pozdravček....

toncii
02.07.2012., 16:57
Pustinjski cvijet. Waris Dirie pobjegla je od tegobnog života u afričkoj pustinji među nomadskim plemenima. Još kao djevojčica, nepismena, gola i bosa uputila se na daleko putovanje kako bi se, nakon bolnog obrezivanja, spasila od ugovorenog braka. Godinama je naporno radila kao sluškinja kod ujaka u Londonu, no ipak se uspjela probiti kao model. Knjiga je izvrsna!!!!!!!!

w1k1ng
02.07.2012., 23:33
Robert Ludlum - Nasljedstvo Scarlattija

Na početku sam 4. poglavlja i do sad mi se sviđa. Nekako su mi dopale sve njegove knjige kad se Emmezeta riješavala svojih zaliha. Kolega koji radi mi to malte ne poklonio. Radi se o prelasku Nacističkog glavonje saveznicima, koji zna tajnu o nasljedstvu Scarlattija zbog koje cijeli zapadni svijet moze propasti.

sis
03.07.2012., 07:10
Dakle,pri ruci mi se našla knjiga o navodnoj Naci povijesti, (što bi me donekle i interesiralo,da se samo o tome dela) nego početak knjige mi naslučuje da bi tu moglo biti mnoštvo ljubavnih peripetija i melodramtskih učinka,a podosta je debela da ju nastavim dok ne zaključim da je vrijedna čitanja,pa molim vijerne čitatelje za pomoć i kratku radnju,ak je tko pročital knjigu naslova-.MLADI LAVOVI-
IrWin ShaW.

Hvala:cerek:

Može i na p.p. Pozdravček....

Nisam čitala knjigu, ali sam gledala film koji je jako dobar. U filmu je drugi svjetski rat i iz američke i njemačke perspektive, vjerujem da je tako i u knjizi.

sis
03.07.2012., 07:18

Meni se Noćni vlak za Lisabon jako svidio. Kupila sam ga prvenstveno privučena Lisabonom u naslovu. Bila sam tamo prošle godine po prvi puta i grad me totalno osvojio. Naravno, nisam dobila turistički vodič nego knjigu punu poniranja, kroz nepoznatu sredinu i povijest jednog naroda do poniranja u sebe i pomalo svođenje nekih rekapitulacija i još sve pisano predivnim stilom.
Onima kojima se Noćni vlak svidio, preporučila bi i Priču koja slijedi, Ceesa Nootebooma, koju sam čitala prije par godina i na koju me je ova knjiga dijelom podsjetila.

Dlapek
03.07.2012., 09:25
Počeo čitati Sašenjku (trenutno na cca. 90. str.) znajući da je autor povjesničar .. i za sada sam zadovoljan. Zanimljiv je prikaz dekadencije i oronulosti Ruskog carstva.
Imam dojam da lik Sašenjke simbolizira ideologiju i ideale koji na kraju doživljavaju svoj propast.

ne bih baš išla tako daleko u traženje simbolike.
Autor je jako oscilirao u romanu.Do te mjere da se čini da su pisala dva pisca.
S jedne strane sapuničarenje,a s druge dojmljive slike carske Rusije i najbolji dio - minijature iz staljinističkog miljea.
Mislim da je tu negdje bio neki ghostwriter.
Meni je roman bio plažna literatura prošlo ljeto i nije me baš ničim oduševio.

gordan72
03.07.2012., 11:41
ne bih baš išla tako daleko u traženje simbolike.
Autor je jako oscilirao u romanu.Do te mjere da se čini da su pisala dva pisca.
S jedne strane sapuničarenje,a s druge dojmljive slike carske Rusije i najbolji dio - minijature iz staljinističkog miljea.
Mislim da je tu negdje bio neki ghostwriter.
Meni je roman bio plažna literatura prošlo ljeto i nije me baš ničim oduševio.
I sam autor se zahvalio supruzi, takodjer knjizevnici na pomoći .. bit će da je ona taj Ghostwriter :)

Što se tiče simbolike .. ne znam .. to je tako i tako stvar osobne interpretacije čitatelja, ali ne mogu ne povezati ideale i krutost koja nužno ide s njima sa mladim godinama u kojima je čovjek često takav, crno-bijelo razmišlja, gorljiv je u tome itd. sa kasnijom, "zrelom" dobu u kojoj postane puno pragmatičniji ..
(malo razmišljam "naglas")

Ruralna
03.07.2012., 11:50
"Noćni cirkus" Erin Morgenstern
Frakturin adut za dugo toplo ljeto kojeg sam planirala sačuvati za godišnji, ali nisam mogla odliti naslovnici :zubo:

Cirkus stiže bez najave.
Ne prethode mu nikakve objave. Naprosto je tamo, a još jučer nije ga bilo. Crno-bijeli prugasti platneni šatori kriju jedinstveno, neponovljivo iskustvo prepuno iznenađenja što oduzimaju dah. Zovu ga Le Cirque des Rêves i radi isključivo noću.

No iza kulisa odvija se žestoko nadmetanje – dvoboj mladih mađioničara Celije i Marca, za koji su ih od djetinjstva pripremali njihovi prevrtljivi učitelji. Njih dvoje ne zna detalje te igre u kojoj preživljava samo pobjednik, a cirkus je tek pozornica za tu izvanrednu bitku mašte i volje.

Na prvi dojma knjiga me totalno povukla, jedva čekam da joj se vratim. Baš me zanima kako će se razvijati priča :D

Michelagnola
03.07.2012., 12:54
[I]
malo me pocetak asocira na "Rebeccu" .. isti okvir nesigurne djevojke srednjeg staleza koja gubi razum pred tajanstvenim, introvertinarim, ultra-atraktivnim ultra -bogatasem ...

nakon Fifty Shades of Grey i Fifty Shades Darker, upravo citam posljednji dio trilogije Fifty Shades Freed...
i bas kao sto me prva podsjetila na "Rebeccu", bilo mi je upravo ocekivano u drugom dijelu vidjeti da ce glavna junakinja, setajuci po biblioteci svog multimilijardera, uzeti s police, gle (!) upravo "Rebeccu" i procitati uvodnu recenicu...
.. te ce sada u trecoj knjizi, mladi, netom vjencani par otici na bracno putovanje gdje? pa, dakako u Monte Carlo... :)

ipak je prejaki utjecaj autoricine starije zemljakinje, ciji je stil, kao i jezik ipak bio za klasu iznad.

od prvog posta mijenjam karakterizaciju junakinje kao nesigurne, jer Anastasia Steele to nije, sto se u tkivu polako otkriva..

knjiga je napeta, lakog rjecnika, treci dio je jednako citak, tajanstven i zabavan...
preporuke!

Vera Wang
04.07.2012., 11:44
Alan Bradley - Korov, vješala i krvnikova kukuljica (http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-8447-korov-vjesala-i-krvnikova-kukuljica)

Nisam do kraja pročitala još, ali zasad mi je super. Flavia je za 11-esto godišnjakinju vrlo zabavna i pametna. Preporučujem. :top:

Zorée
04.07.2012., 15:56
Pustinjski cvijet. Waris Dirie pobjegla je od tegobnog života u afričkoj pustinji među nomadskim plemenima. Još kao djevojčica, nepismena, gola i bosa uputila se na daleko putovanje kako bi se, nakon bolnog obrezivanja, spasila od ugovorenog braka. Godinama je naporno radila kao sluškinja kod ujaka u Londonu, no ipak se uspjela probiti kao model. Knjiga je izvrsna!!!!!!!!

baš sam je pročitala.....osjećala sam fizičku bol kad je opisivala obrezivanje...strašno... baš me potresla knjiga.

ever dreamer
04.07.2012., 20:24
Preporučujem.

http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=706

i meni je predivna ta knjiga :)

Felidae
04.07.2012., 21:22
Pridružujem se i ja čitateljima Flavije. Baš sam zgotovila četvrtu knjigu, I am half-sick of shadows (http://bit.ly/KU71rX), u kojoj Flavija hvata Djeda Mraza a Buckshaw se nalazi pod opsadom filmske družine.
Na trenutke suhoparno i enciklopedijski, no u cjelini zabavno, britko i pitko štivo. Kod mene se pokazalo ključnim uzimati pauze između knjiga - prve tri sam pročitala jednu za drugom te je došlo do zasićenja jedinstvenim stilom i ličnošću Miss de Luce.
Kao i otrov koji ona obožava - čitati u malim dozama! :zubo:

Pročitala sam i Sandersonovu standalone novelu u Mistborn (http://bit.ly/KU8BKu)svijetu, The Alloy of Law (http://bit.ly/KU7FFZ). Svijet je napredovao od doba Vin i borbe za oslobođenje od tiranina i tajanstvene sile koja je željela uništiti svijet te ušao u svoje doba "divljeg zapada". Volim westerne i bondovske scenarije tako da je knjiga za mene čista desetka: brza radnja, pucačina, humor, misteriozni zločinac i ne-tako-pravedni zaštitnici zakona. Kraj je prekrasno nedovršen tako da se nadam još nekoliko zabavnih knjiga s istim junacima.

U duhu čitanja novela smještenih u svjetovima omiljenih mi trilogija, pročitala sam i Abercombijevu Best Served Cold (http://bit.ly/KU88In) u kojoj pratimo izdanu generalicu (generalku? :zubo: ) Monzu Murcatto koja se zaklinje na osvetu tj. umorstva 7 osoba koje su svjedočile i/ili sudjelovale u smrti njezinog brata i njezinom sakaćenju. Ono što ovu tipičnu punisher premisu čini posebnom jest ingeniozan stil pisanja i mnogi twistovi – surovost mi se čini puno većom nego u trilogiji The First Law (http://bit.ly/KU8izh), na koju se novela nadovezuje i iz koje preuzima neke likove. Likovi su općenito odbojniji.
Knjigu bih preporučila svima kojima se svidjela trilogija. Ovdje je manje politike i više iznutrica, bez osjećaja satisfakcije vezanog uz put Monzine osvete, koja je puno krvavija i besmislenija od onoga što se njoj dogodilo.
Iako mi se knjiga svidjela manje od trilogije, urezalo mi se par izvrsnih scena koji ju izdižu daleko iznad mnogih knjiga koje su mi „bolje“ legle na želudac.

lexluthor84
05.07.2012., 06:21
Alan Bradley - Korov, vješala i krvnikova kukuljica (http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-8447-korov-vjesala-i-krvnikova-kukuljica)

Nisam do kraja pročitala još, ali zasad mi je super. Flavia je za 11-esto godišnjakinju vrlo zabavna i pametna. Preporučujem. :top:

Nedavno sam ga pročitao,i meni je bi ok,zgodan roman.Nije baš vrh britasnke krimi kniževnosti,ali je simpatičan i duhovit.

Dandy_080
05.07.2012., 17:12
Pročitala dva ljubića Brenda Joyce Rajska vatra i Nevina vatra, sve same neke vatre :D i nisu mi nešto... ono ok kao ljubić, čitljiv, lagan, ali predvidljiv i na momente dosadan i zamoran! Još sam imala tu žalost da sam prvo čitala Rajsku pa tek onda Nevinu, a isti likovi se pojavljuju u obje knjige u jednoj su nositelji, u drugoj sporedni, naravno da sam ja pročitala prvo ovu gdje su sporedni pa mi poslije nije nešto bilo napeto... ne preporučujem... :o

sara100
05.07.2012., 23:06
Pročitala dva ljubića Brenda Joyce Rajska vatra i Nevina vatra, sve same neke vatre :D i nisu mi nešto... ono ok kao ljubić, čitljiv, lagan, ali predvidljiv i na momente dosadan i zamoran! Još sam imala tu žalost da sam prvo čitala Rajsku pa tek onda Nevinu, a isti likovi se pojavljuju u obje knjige u jednoj su nositelji, u drugoj sporedni, naravno da sam ja pročitala prvo ovu gdje su sporedni pa mi poslije nije nešto bilo napeto... ne preporučujem... :o
Pročitala san jednu od tih vatri i baš mi je bila dosadna,nekako sve je pretjerano i isforsirano,a glavni junaci su me živcirali.Baš bezveze :rolleyes:
Trenutno čitan od Julie Garwood - Trofej i odlična mi je.Lipa lagana romantika za odmoriti živce.Glavni likovi su odlični,zavoliš ih od početka knjige.

Dandy_080
05.07.2012., 23:15
Pročitala san jednu od tih vatri i baš mi je bila dosadna,nekako sve je pretjerano i isforsirano,a glavni junaci su me živcirali.Baš bezveze :rolleyes:

Slažem se, pretjerano ko sapunica brate mili, ako jedan od glavnih likova ne završi u zatvoru nije to to! :D Ispada da se namuči do te svoje "ljubavi" u klinac... poludila sam, pročitala sam brzinom svijetlosti zadnje stranice jer te opise grljenja, nježnosti i romantike po čitavim ulomcima nisam mogla više pratiti :rolleyes:

LaraFabian
06.07.2012., 07:41
Na četvrtoj sam knjizi Gričke vještice i nakon početnog oduševljenja, zadnje dvije knjige me pomalo umaraju (iako je i dalje zanimljivo i dinamično, nije na razini Kontese Nere i Malleus Malleficaruma). Nadam se da će zadnje dvije knjige dignuti duh.

Zapravo sam došla pitati da li je tko čitao knjigu Poeova sjenka?!

lexluthor84
06.07.2012., 17:18
Na četvrtoj sam knjizi Gričke vještice i nakon početnog oduševljenja, zadnje dvije knjige me pomalo umaraju (iako je i dalje zanimljivo i dinamično, nije na razini Kontese Nere i Malleus Malleficaruma). Nadam se da će zadnje dvije knjige dignuti duh.

Zapravo sam došla pitati da li je tko čitao knjigu Poeova sjenka?!

Ja sam je čitao prije nekoliko godina,tako da su sjećanja pomalo isparila,ali opći dojam je veoma pozitivan.Tako da ti ju preporučujem.

Majadl
06.07.2012., 17:21
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=149426
Pročitala sam Vječni rat - Joea Haldemana
Čuj, pročitala... nakon početnog oduševljenja i napomene na zadnjoj stranici da je Ridley Scott otkupio prava za snimanje filma, mom razočarenju nije bilo kraja, pa je vraćena bez da je pročitana...
Nakon šta pohvatate konce na kojem planetu u kojoj temperaturi i kakvi ljudi idu u rat :confused: sve postaje zamorno, jednostavno nisam mogla dalje čitati.
Dam joj 2/5. :rolleyes:

Trenutno čitam Osinju tvornicu Iaina Banksa, na preporuku, i za početak nije loša, a osvrti koje sam pronašla na internetu idu joj u prilog.
Tu piše malo više http://www.lupiga.com/knjige/opsirnije.php?id=1397
:)

BBC drama
06.07.2012., 21:45
[QUOTE=Majadl;40312658]http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=149426
Pročitala sam Vječni rat - Joea Haldemana
Čuj, pročitala... nakon početnog oduševljenja i napomene na zadnjoj stranici da je Ridley Scott otkupio prava za snimanje filma, mom razočarenju nije bilo kraja, pa je vraćena bez da je pročitana...
Nakon šta pohvatate konce na kojem planetu u kojoj temperaturi i kakvi ljudi idu u rat :confused: sve postaje zamorno, jednostavno nisam mogla dalje čitati.
Dam joj 2/5. :rolleyes:

Kako se ukusi razlikuju, meni je knjiga Vječni rat odlična. Military SF. Nagrada Hugo, Nebula i Locus.
Moja preporuka.

tihana282
08.07.2012., 14:58
Pročitala sam nedavno od Jodi Picoult-Čuvarica sestre svoje i knjiga me oduševila.:rofl: Stvarno je odlična i toplo je preporučam svima koji već dugo nisu pročitali neku dobru knjigu..ova će vam se svidjeti. :mig: Kraj je potpuno neočekivan, ali sve u svemu, knjiga je puno bolja od filma. Nakon pročitane knjige, film baš razočara. :503:

Je li pročita itko Horor priče za laku noć? Ako da, vam se svidjela? Evo ja sam negdje na polovici knjige i stvarno mi se ne sviđaju likovi izabrani za negativce. Očekivala sam ono, pravu brutalnost, ali toga za sad nema. :ne zna: Iako ovo zasad nije baš obećavajuće, nadam se da su prema kraju priče bolje. :D

Reuma
08.07.2012., 19:24
Pročitala sam nedavno od Jodi Picoult-Čuvarica sestre svoje i knjiga me oduševila.:rofl: Stvarno je odlična i toplo je preporučam svima koji već dugo nisu pročitali neku dobru knjigu..ova će vam se svidjeti. :mig: Kraj je potpuno neočekivan, ali sve u svemu, knjiga je puno bolja od filma. Nakon pročitane knjige, film baš razočara. :503:

Je li pročita itko Horor priče za laku noć? Ako da, vam se svidjela? Evo ja sam negdje na polovici knjige i stvarno mi se ne sviđaju likovi izabrani za negativce. Očekivala sam ono, pravu brutalnost, ali toga za sad nema. :ne zna: Iako ovo zasad nije baš obećavajuće, nadam se da su prema kraju priče bolje. :D

Evo,da se nadovežem sa svojim iskustvima za obje knjige: Za čuvaricu sestre svoje od J.P....isto mislim,da je knjiga daleko bolja,osjećajnija od prikazanog filma,ili su mi očekivanja bila prevelika kod filma,pa me razočarao nakon što sam ga pogledala i usporedila sa pisanom riječi??! :confused:

Na žalost,kupila sam Horor priča za laku noć i 1 i 2....i ne preporučam ih uopće,totalno razočaranje,tako da sam ih rado proslijedila onako novih korica,jedva dirnute u antikvarijat,a žalim onog kupca koji ih kasnije otkupi.... :rolleyes:

Reuma
08.07.2012., 19:38
U zadnjih par dana pročitala sam čak dvije različite tematski napisane knjige:

Talijanske cipele- Henning Mankell, za nju mogu reći da je napisana u toplom ozračju priču o dvoje razdvojenih sad starijih,nekad zaljubljenih ljudi,ali kad se ponovno susreću....njegova ljubav je teško bolesna i umire...
Povrh svega,priča je puna napetosti,i navodi na duboka razmišljanja o životu kroz godine koje nas neumitno sustižu,i kako se svijet u našim očima,samim time mjenja kroz to vrijeme,kako starimo...

A,druga tek pročitana,koju svakako preporučujem svim ljubiteljima,,dobre pustolovne priče,vrhunskog trilera,ali i povijesti i arheologije jedne zagubljene kulture povezane sa modernom tehnologijom,ekspediciji,,,prepunom obrata,brze radnje u kojoj se stalno isprepliću pustolovna ekspedicija sa opasnostima koje vrebaju na svakom koraku,a riječ je o; Urota Maja- Graham Brown.

Nju sam doslovno u samo dva dana pročitala,a čim bi ispustila iz ruku,jedva dočekala slobodnih pet minuta da nastavim gdje sam stala,tako da je baš fenomenalna za ovo vruće ljeto... :mig:

White Russian
08.07.2012., 22:06
Nakon goleme količine progutanih stranica i golemog oduševljenja knjigom skoro do samoga kraja, osjećaji su mi trenutno podijeljeni.

Pozitivno - velik broj zanimljivih preokreta čini Maga page-turnerom. Taman kad misliš da si inteligentno naslutio što će se dogoditi i u čemu je poanta, Fowles te razuvjerava i zajedno s protagonistom baca natrag u nesigurnost. Knjiga ostavlja dojam, nije mlaka i bezukusna - razmišljaš o njoj još neko vrijeme nakon čitanja.

Negativno - razmišljaš o njoj neko vrijeme jer velik broj zanimljivih preokreta nečemu mora i voditi tj. imati neku ideju u pozadini. Ja doista nisam sigurna koja je ideja Maga. Urfe nije doživio značajniju transformaciju i ostaje pretenciozni engleski drkadžija,čije se trenutna usiljena promjena u ponašanju može lako objasniti trenutnom opijenošću još živim grčkim uspomenama. Svrha cijele igre mi je promakla.

LaraFabian
09.07.2012., 07:14
Evo, baš i ja čitam Čuvaricu sestre svoje i dobra mi je za sad, ali vidjet ćemo do kraja!

Dandy_080
09.07.2012., 13:54
Evo, baš i ja čitam Čuvaricu sestre svoje i dobra mi je za sad, ali vidjet ćemo do kraja!

Super mi je ta knjiga! :lux: Preporuka ko kuća! :cerek:

lexluthor84
09.07.2012., 14:33
Posudio sam dva nova nordijska krimića:
-Henning Mankell-The troubled man-posljednji slučaj inspektora Kurta Wallandera,ujedno je i drugi roman ovog pisca koji sam počeo čitati.jedini njegov roman koji sam prije čitao je bio jedan od ona dva prevedena na hr,i to prije dosta godina,ali nije mi baš sjeo u to vrijeme,pa me baš zanima dali će se dojam promijeniti danas kad sam već naviknut na skandinavske krimiće (a neki su mi čak među omiljenim).
-Mons Kallentoft-Summertime death je drugi krimić iz serije o inspektorici Malin Fors.Prvi je bio Midwinter blood kojeg sam čitao negdje prošle godine,i oduševio me kolko stilom tolko pričom.A i ovaj izgleda dobro.Čudno da još nisu kod nas preveli ovog autora,s obzirom na pomamu skandinavskih krimića,a Kallentoft je dosta hvaljen.

tihana282
09.07.2012., 15:17
Evo,da se nadovežem sa svojim iskustvima za obje knjige: Za čuvaricu sestre svoje od J.P....isto mislim,da je knjiga daleko bolja,osjećajnija od prikazanog filma,ili su mi očekivanja bila prevelika kod filma,pa me razočarao nakon što sam ga pogledala i usporedila sa pisanom riječi??! :confused:

Na žalost,kupila sam Horor priča za laku noć i 1 i 2....i ne preporučam ih uopće,totalno razočaranje,tako da sam ih rado proslijedila onako novih korica,jedva dirnute u antikvarijat,a žalim onog kupca koji ih kasnije otkupi.... :rolleyes:

:) Da, mislim da je to i kod mene slučaj. Očekivala sam da će film biti još i bolji, što je poprilično naivno, jer poznato je da je knjiga općenito u mnogim slučajevima bolja od filma. :) Završetak mi je u filmu stvarno teško pao, jer je to baš ono što je knjigu, ako se mene pita, učinilo nekako posebnom. :)

To je upravo ono što mi je trebalo :mig: Sada ju napokon mogu, bez grižnje savjesti jer je neću do kraja pročitati, vratiti..stvarno je dosadna :D
Imaš možda koji dobar horor za preporučit? Ali da je baš ono, tjera strah u kosti. Takve volim. :rofl:

bktr
09.07.2012., 19:41
Čuvarica... Super mi je ta knjiga! :lux: Preporuka ko kuća! :cerek:

A meni su likovi u toj knjizi svi odreda nekako hladni. Priča je odlična, ali ispričana bez istinskih emocija.
Film mi je čisto solidan, čak sam više emocija pronašla u filmu nego u knjizi.

Inače, kraj filma je potpuno drugačiji od kraja u knjizi.

miss busy bee
09.07.2012., 20:29
Čitan paralelno Understudy od Davida Nichollsa i Biciklistički dnevnik David Byrnea
i obe su mi super, pri kraju san :D

Understudy, ukratko, je o Stephenu; neuspješnom glumcu i neprisutnom ocu koji dobije ulogu kao zamjena poznatog glumca/12.najseksi muškarca na svitu :) i zaljubi se u njegovu ženu
Knjiga je na engleskom, mislin da nema našeg prijevoda pa to može nekima bit problem
Bicikl.dnevnik su u biti doživljaji i iskustva Davida Byrnea (frontmana Talking Headsa) vozeći bicikl po gradovima svita, njegova promišljanja..

Official Book Club Selection od Kathy Griffin, njena autobiografija, meni je bila zabavna al ja obožavan Kathy Griffin:cerek:
Ima i ful tužnih dijelova al puno više za nasmijat se i hrpa njenih iskustava sa 'facama' u Hollywoodu
Neke je stvarno dobro 'oprala':mig:

I nisan dovršila knjigu još jedne komičarke Chelsea Handler, My Horizontal Life ne znan oću se prisilit, prilično je zamorna iako je cila više manje o seksu, kolekcija njenih one night standova
Cilo vrime dok san čitala san mislila kako je neko nije ubia il napa -sa hrpon nepoznatih tipova je išla doma
U biti ne kužin baš postojanje hrpe njenih bestsellera, tako da san od čitanja Are You There Vodka?It's Me, Chelsea odustala
I ove dvi knjige su na engleskom, mislin da nema prijevoda na hr.

Dandy_080
09.07.2012., 23:29
Trenutno čitam Povjesničarku! Preporuka od jedne drage forumašice i puno joj hvala, knjiga me stvarno oduševljava svakom stranicom i svakim danom sve više i više! :cerek: Odlična, napeta, zanimljiva, veličanstveni opisi krajolika, grada, povijesnih činjenica, zbilja neobična knjiga i posebna! :top:

Soul sister
10.07.2012., 08:30
Već skoro mjesec dana čitam Livadu crnog labuda Davida Mitchella. Knjiga je zanimljiva, a pisac me veoma prijatno iznenadio smislom za humor i oštroumnošću, samo što su se meni poklopile neke negativne okolnosti i nikako da dovršim čitanje.

Međutim, sve te okolnosti nisu mi umanjile užitak čitanja, čak se pokazalo odličnim što čitam upravo ovu knjigu, a ne neku koja bi me ubila u pojam.

Priča govori o jednom (ne)običnom dječaku, a čini mi se da sam pročitala kako je u riječ o autobiografskoj knjizi. U knjizi se i osjeti određena intimnost i bliskost pisca s pričom, tako da vjerujem da knjiga sadrži neke autobiografske elemente.

Istovremeno čitam i pjesme iz zbirke pjesama Dvije ruske pjesnikinje Ane Ahmatove i Marine Cvetajeve. Ova poezija na mene djeluje kao moždana masaža.

Disticha
10.07.2012., 09:01

Nisam pročitala, iako sam ju par dana imala kod sebe s najboljom namjerom da ju pročitam. Napravljena je filmska adaptacija, iako su mnogi iskritizirali film, mislim da je dobro napravljen, ima nekoliko zaista predivnih i dirljivih scena.

Trenutno čitam: "Carica Orhideja" od Anchee Min. Iako nikada ne bih možda ovu knjigu uzela u ruke, sada mi je drago da jesam. Posljednja desetljeća devetnaestog stoljeća bila su za kinesku povijest burno razdoblje, obilježeno ponižavajućim najezdama stranaca i domaćim ustancima. Jedina konstanta u tom uskovitlanom vremenu bila je vlast žilave, vječno snalažljive Tsu Hai, ledi Jehonale ili carice Orhideje. Carica Orhideja priča je o Orhidejinoj dramatičnoj preobrazbi iz tvrdoglave, instinktivne mlade žene u mudru i politički okretnu vladaricu koja je vladala Kinom više od četrdeset godina.

marges
10.07.2012., 12:32
Čitan paralelno Understudy od Davida Nichollsa i Biciklistički dnevnik David Byrnea
i obe su mi super, pri kraju san :D

Understudy, ukratko, je o Stephenu; neuspješnom glumcu i neprisutnom ocu koji dobije ulogu kao zamjena poznatog glumca/12.najseksi muškarca na svitu :) i zaljubi se u njegovu ženu
Knjiga je na engleskom, mislin da nema našeg prijevoda pa to može nekima bit problem

Izašla 2007., u prijevodu "Glumac na čekanju", svojedobno je bila na kioscima za neke male nofce... Smiješna i simpatična knjižica.

Ruralna
10.07.2012., 20:55
A,druga tek pročitana,koju svakako preporučujem svim ljubiteljima,,dobre pustolovne priče,vrhunskog trilera,ali i povijesti i arheologije jedne zagubljene kulture povezane sa modernom tehnologijom,ekspediciji,,,prepunom obrata,brze radnje u kojoj se stalno isprepliću pustolovna ekspedicija sa opasnostima koje vrebaju na svakom koraku,a riječ je o; Urota Maja- Graham Brown.

Jel to ona džepna, s kioska? :misli:
Već skoro mjesec dana čitam Livadu crnog labuda Davida Mitchella. Knjiga je zanimljiva, a pisac me veoma prijatno iznenadio smislom za humor i oštroumnošću, samo što su se meni poklopile neke negativne okolnosti i nikako da dovršim čitanje.

David mi je zadnjih godinu dana definitivno najugodnije i najveće kniževno iznenađenje:cerek:

Počela sam čitati Princa magle od Zafona. Moram priznati da mi je ovo prvo njegovo što čitam i onako, baš se vidi da je roman pisan za mlade. Red ljetne dosade, red avanture, red tajni, prava knjiga za ljeto :D
Dat ću Zafonu šansu i drugim knjigama.

LaraFabian
11.07.2012., 06:50
@Ruralna, potpuno kriva prva Zafonova knjiga!! Ja sam počela sa Sjenom vjetra i ostala PAF... jedan od najboljih autora. Zadnju sam pročitala Princa magle i bila mi je slatka, ono baš za mlađe čitatelje, ali definitivno se prebaci na Sjenu vjetra, Anđelovu igru i dr.

Soul sister
11.07.2012., 07:31
David mi je zadnjih godinu dana definitivno najugodnije i najveće kniževno iznenađenje:cerek:Znači, i ostale knjige vrijedi nabaviti? Šta je uopće prevedeno od njegovih djela?
Počela sam čitati Princa magle od Zafona. Moram priznati da mi je ovo prvo njegovo što čitam i onako, baš se vidi da je roman pisan za mlade. Red ljetne dosade, red avanture, red tajni, prava knjiga za ljeto :D
Dat ću Zafonu šansu i drugim knjigama.Ja sam pročitala sve što je prevedeno od Zafona - bez obzira na to je li prevedeno na hrvatski ili srpski jezik. :D

Sjena vjetra vrhunac je njegovog književnog stvaralaštva. :)

zgdust
11.07.2012., 09:42
Znači, i ostale knjige vrijedi nabaviti? Šta je uopće prevedeno od njegovih djela?

Od Mitchella je preveden samo još "Atlas oblaka". Ako dobro vladaš engleskim, preporučam i "Ghostwritten" i "number9dream". Sve tri knjige su totalno drukčije od "Livade crnog labuda", ali svejedno odlične.

Vera Wang
11.07.2012., 11:54
@Ruralna, potpuno kriva prva Zafonova knjiga!! Ja sam počela sa Sjenom vjetra i ostala PAF... jedan od najboljih autora. Zadnju sam pročitala Princa magle i bila mi je slatka, ono baš za mlađe čitatelje, ali definitivno se prebaci na Sjenu vjetra, Anđelovu igru i dr.

Meni je Sjena vjetra njegova najbolja knjiga. Iako mi je i Marina skoro jednako draga, možda je za nešto mlađe čitatelje, ali to ne umanjuje njezinu vrijednost.
Preporučujem Marinu.

Povučeni mladić Oscar koji odrasta u barcelonskom katoličkom internatu u slobodno vrijeme istražuje napuštene vile, a jednoga dana u jednoj od njih susreće nevjerojatnu djevojku Marinu koja će mu zauvijek promijeniti život.Njih će dvoje otkriti strašnu, uzbudljivu i tamnu priču nekada najbogatijeg čovjeka Barcelone i njegove najveće ljubavi.Ali i Marina krije svoju tajnu koja će označiti i kraj njihove mladosti.

Soul sister
11.07.2012., 12:17
Od Mitchella je preveden samo još "Atlas oblaka". Ako dobro vladaš engleskim, preporučam i "Ghostwritten" i "number9dream". Sve tri knjige su totalno drukčije od "Livade crnog labuda", ali svejedno odlične.
Hvala za preporuku. :) Ako ti nije problem, možeš li mi još reći koju sljedeću da kupim, tj. koja je od ove tri po tebi najbolja?
Meni je Sjena vjetra njegova najbolja knjiga. Iako mi je i Marina skoro jednako draga, možda je za nešto mlađe čitatelje, ali to ne umanjuje njezinu vrijednost.
Preporučujem Marinu.
I meni je Marina, nakon Sjene vjetra, najljepša njegova knjiga.

zgdust
11.07.2012., 13:52
Ako ti nije problem, možeš li mi još reći koju sljedeću da kupim, tj. koja je od ove tri po tebi najbolja?

Sve 3 su mi odlične. "Ghostwritten" mi je najdraža (ipak je prva), "number9dream" je najhomogenija (samo jedna linija radnje), a "Cloud Atlas" je najpoznatija pa je to logičan sljedeći korak. Treba je pročitati prije nego dođe film.

Ruralna
11.07.2012., 14:34
Atlas oblaka je odlicna knjiga:-) Nadam se da ce se uhvatiti prijevoda i ostalih knjiga.

Soul sister
11.07.2012., 14:35
Sve 3 su mi odlične. "Ghostwritten" mi je najdraža (ipak je prva), "number9dream" je najhomogenija (samo jedna linija radnje), a "Cloud Atlas" je najpoznatija pa je to logičan sljedeći korak. Treba je pročitati prije nego dođe film.Hvala ti još jednom. :) Mislim da ću se odlučiti za Ghostwritten, kao sljedeću Mitchellovu knjigu koju namjeravam pročitati.

Atlas oblaka je odlicna knjiga:-) Nadam se da ce se uhvatiti prijevoda i ostalih knjiga.
Hvala i tebi za preporuku. :) Nadam se da ću do kraja godine pronaći vremena da pročitam sve navedene knjige.

lexluthor84
11.07.2012., 16:52
U ovoj ljetnoj suši dobrih krimića u knjižnici,odlučio sam malo posegnuti za nečim izvan tog žanra,pa sam posudio da nanvo pročitam bezvremenski roman meni najboljeg francuskog pisca A.Dumasa "Grof Monte kristo",koju sam čitao u srednjoj (i nije bila dio lektire,sram ih bilo,kao ni jedan Dumasov roman,baš me čudi).
Nakon njega namjera mi je nastaviti sa triologijom o mušketirima.Sjećam se da sam Grofa čitao prvi put isto po ljeti,i da mije to bilo jednopresavršeno iskustvo.Pitam se dali ću i sada tako doživjeti knjigu.

Soul sister
11.07.2012., 19:02
Sjećam se da sam Grofa čitao prvi put isto po ljeti,i da mije to bilo jednopresavršeno iskustvo.Izgleda da čitanje Grofa u ljetnom periodu ostavlja neizbrisive tragove. :p

Ja sam ga čitala na ljetnom raspustu (između kraja šestog i početka sedmog razreda osnovne škole) na plažama Supetra, u kojem sam ljetovala te godine. Bilo je to davno, ali mi je u sjećanju ostalo to da se nekoliko dana nisam skoro ni kupala zbog Grofa. :rofl:

Javi nam kako to djelo sada, iz ove perspektive, doživljavaš. :)

bktr
11.07.2012., 20:27
Trenutno čitam Povjesničarku! Preporuka od jedne drage forumašice i puno joj hvala, knjiga me stvarno oduševljava svakom stranicom i svakim danom sve više i više! :cerek: Odlična, napeta, zanimljiva, veličanstveni opisi krajolika, grada, povijesnih činjenica, zbilja neobična knjiga i posebna! :top:

Lani sam je čitala na moru i s nostalgijom se prisjećam tog razdoblja. Totalno me uvukla i baš sam uživala u njoj - 3 dana (ha ha). Iako mi se kraj ne sviđa, nije mi umanjilo mišljenje o njoj.
I moja preporuka (iako sam među rijetkima kojima se svidjela :ne zna:)

zamantana
11.07.2012., 20:32
Bacila sam se na Povijest traktora na ukrajinskom. Stajala mi je preko dvi godine na polici, nikako je se uhvatiti.

seka.iz.osijeka
11.07.2012., 20:42
Bacila sam se na Povijest traktora na ukrajinskom. Stajala mi je preko dvi godine na polici, nikako je se uhvatiti.

Pročitala sam ju prije nekih mjesec i pol, nije mi sjela uopće.

Zadnjih par dana sam pročitala:
Kjell Ola Dahl - Čovjek u izlogu
Još jedan skandinavski krimić, zanimljiv, ubojstvo ima neku pozadinsku priču, kako to već ide... Sve u svemu zgodno za pročitati, ali nije mi za usporedbu sa npr. Nesbom.

Anne Rice - Vrijeme anđela
Nisam čitala ništa njezino dosad (i ova mi je zapravo 'usput' pala u ruke) i nisam baš oduševljena. Prva polovica me zainteresirala, a onda je radnja otišla u skroz drugom smjeru i taj dio mi je baš bio dosadnjikav, razočaranje nakon prvog.

bktr
11.07.2012., 20:46
Sad sam se na moru 2 tjedna družila sa serijskim psihopatskim ubojicama (već sam i ja počela dobivati ideje :rofl:)...

CHRIS CARTER: Ubojica Krucifiks
CHRIS CARTER: Krvnik
Odlične, napete od prve do zadnje strane, krvave... Nisam nikad prije čula za tog pisca i njegove knjige do nedavno tu na Forumu. I baš mi je drago zbog toga, veselim se njegovoj 3. knjizi, nadam se da bude uskoro prevedna.

GREG ILES: 24 sata
GREG ILES: Vječni san
Iako sam i za njih pročitala dobre preporuke, ne dijelim oduševljenje. Po meni čudan stil pisanja.
U 24 sata sve se odigrava polako da bi se zadnjih 30 strana pretvorilo u Mission impossibile - naivno i pretjerano.
Vječni san isto tako čudno pisana, sve je preusporeno, likovi su kao glumci koji jako loše i neuvjerljivo glume u žnj produkciji.
Preostale su mi još dvije njegove knjige i sve se bojim koliko ću se još razočarati.
Moram priznati da sam od prve bila skeptična samo iz jednog razloga; u izdanju su Mozaik knjige, a kod njih mi je sve što izdaju manje-više bezveze.

Faletti: JA SAM BOG
Puno lošija od Ja ubijam. Tek se nakon 200 strana počne nešto pametno događati. Ustvari mi je cijela knjiga užasno dosadna.

Konačno sam dovršila Gozbu vrana - 4. knjigu iz serijala Pjesma leda i vatre. Kao i ostale, bio mi je gušt čitati je.

Nakon svih tih ubojica, počela sam jučer čitati Kristin Hannah: Zimski vrt - obiteljska drama iz KDS kolekcije, da malo odmorim mozak, pročitala sam 300 strana, još imam manje od 100.
Brzo se čita, ništa dubokoumno, relativno zanimljivo i simpatično, za sad.

lexluthor84
11.07.2012., 21:16
Izgleda da čitanje Grofa u ljetnom periodu ostavlja neizbrisive tragove. :p

Ja sam ga čitala na ljetnom raspustu (između kraja šestog i početka sedmog razreda osnovne škole) na plažama Supetra, u kojem sam ljetovala te godine. Bilo je to davno, ali mi je u sjećanju ostalo to da se nekoliko dana nisam skoro ni kupala zbog Grofa. :rofl:

Javi nam kako to djelo sada, iz ove perspektive, doživljavaš. :)

Hoću.Si i ti čitala možda ono staro izdanje u tri sveska koje je imalo slike iz nekog starog filma?Meni su te slike baš upotpunile doživljaj.

Bet Sefer
11.07.2012., 21:34
David Grossman - See Under Love.

novoosnovana država Izrael, suočavanje dječaka rođenog u postholokaustu s "nacističkom zvijeri". Enciklopedija života jedne osobe; genijalna knjiga, ali užasno teška za čitanje.

miss busy bee
11.07.2012., 22:45
Izašla 2007., u prijevodu "Glumac na čekanju", svojedobno je bila na kioscima za neke male nofce... Smiješna i simpatična knjižica.

Aha, onda super :) i koji prijevod naslova :)
Ja san tražila na hrvatskom al san mogla samo na eng.naći pa san mislila da nije prevedena mislin da mu je to prva knjiga..
Pročitala dokraja i svidila mi se

Počela čitat Povjesničarku, nju iman od prošle godine bila je povoljno, u Konzumu mislin, pa kako ste je ode nahvalili napokon je se uvatila:D
Na 72.str.san i zasad je zanimljiva

Reuma
11.07.2012., 22:53
:) Da, mislim da je to i kod mene slučaj. Očekivala sam da će film biti još i bolji, što je poprilično naivno, jer poznato je da je knjiga općenito u mnogim slučajevima bolja od filma. :) Završetak mi je u filmu stvarno teško pao, jer je to baš ono što je knjigu, ako se mene pita, učinilo nekako posebnom. :)

To je upravo ono što mi je trebalo :mig: Sada ju napokon mogu, bez grižnje savjesti jer je neću do kraja pročitati, vratiti..stvarno je dosadna :D
Imaš možda koji dobar horor za preporučit? Ali da je baš ono, tjera strah u kosti. Takve volim. :rofl:

Nemoj žaliti za knjigom,stvarno je užas.... :rolleyes:
A od jako dobrih horora ili psiholoških trilera sa horor podlogom su ti dobri naslovi od: Mo Hayder (Ptičar),najpoznatija,i Obrada,od Greg ILLesa komplet od 4 horora /psiho trilera,ima ga u knjižarama,ali sam našla i u knjižnici za posudbu...te Tess Gerritsen,naročito sa Kirurgom i sljedećim naslovom iza,te Patricia Cornwell sa Obdukcijom,i POst Mortem,...Karin Slaughter sa Zaslijepljenom,Victoria Faust alias Sanja Petriška sa Galerijom užasa..,Vampirski snovi..,pa James Rollins sa Amazonom,koja je ujedno i pustolovni horor.
Kad se prisjetim,napisat ću ti još horora,masu sam ih pročitala,ali stvarno da su baš strava..čak mi neki pisci napišu 2,3 vrsna horora,kasnije se razvodne..sad trenutno više se ne mogu sjetiti,ali čim malo promislim,sjetit ću se još naslova i pisaca koji su mi stvarno ostavili traga,i sigurno ću ih još koji put pročitati,kad se zaželim prave strave... :D

Soul sister
12.07.2012., 07:44
Anne Rice - Vrijeme anđela
Nisam čitala ništa njezino dosad (i ova mi je zapravo 'usput' pala u ruke) i nisam baš oduševljena. Prva polovica me zainteresirala, a onda je radnja otišla u skroz drugom smjeru i taj dio mi je baš bio dosadnjikav, razočaranje nakon prvog.Svojevremeno, dok sam pohađala srednju školu, pročitala sam kompletan tadašnji opus The Vampire Chronicles Anne Rice u originalu. Meni se svidjela, posebno mi je bila dobra The Queen of the Damned. Film koji je kasnije snimljen po ovoj knjizi bio mi je totalno razočarenje. Za ovu knjigu koju ti čitaš prvi put čujem. Sam naslov ne zvuči obećavajuće. :zubo:
Hoću.Si i ti čitala možda ono staro izdanje u tri sveska koje je imalo slike iz nekog starog filma?Meni su te slike baš upotpunile doživljaj.Sjećam se da su ilustracije bile odlične, a čini mi se da tada i nije bio neki poseban izbor izdanja. :D

rider_26
12.07.2012., 11:43
Milana Vlaović - Bomboni od meda

Ja se stvarno dam navući na čitanje na osnovu preporuka s korica. :503:
Kad sam čula prvi put za knjigu, mislila sam da je neki chick lit a la Lana Biondić. Međutim, priča se vrti oko otočke žene Marte, koju je spisateljica u maniri Ane Karenjine valjda htjela učiniti romantičarskom tragičarkom. Vrijeme u koje je smještena priča vrti se između 30-ih i 70-ih godina prošlog stoljeća i tri povjesna i politička režima. Jasno mi je što je bila osnovna ideja spisateljici, ispričati priču o ženi koja se u krivo vrijeme zaljubila u krive ljude, međutim, likovi su nedovoljno psihološki karakterizirani, predugi su opisi njihovog djetinjstva i odrastanja koji ne igraju nikakvu ulogu u kasnijem odvijanju radnje i nedovoljno je objašnjenja njihovih postupaka. Ne znam, u usporedbi s jednim Unterstadtom, ovo mi se čini kao blijedi pokušaj kopiranja.
Knjiga je okej za plažu, ali nikako za izvlačenje neke ozbiljnije pouke. Šteta, jer ideja je bila dobra, ali ipak tu fali književnog dara za pripovjedanje i 'ulazak u glavu' protagonistima.

John Colapinto - Kako ga je priroda stvorila - odlična knjiga o slučaju Joan/John iz znanstvene literature iz 60-ih god prošlog stoljeća. U biti, radi se o dječaku koji je sa svojim blizancem završio na obrezivanju, pri čemu su mu nesretnim slučajem odrezali penis. Obitelj je na nagovor znanstvenika Johna Moneya, koji je vidio odličnu priliku da na slučaju normalno rođenog dječaka potvrdi svoju tezu da se spol može oblikovati odgojem i okolinom, pristala da se dječak Bruce kirurškim zahvatom pretvori u djevojčicu Brendu. Colapinto se kao novinar potrudio na osnovi medicinske dokumentacije, intervjua s obitelji, blizancima, liječnicima, psihijatrima koji su sudjelovali u Brendinom odgoju, napisati objektivnu istinu o manipuliranju J.Moneya s cijelom obitelji Reimer i prikazati sav pakao kroz koji su zbog toga prošli.