PDA

View Full Version : Golf ostao bez ulja

Stone_Cold
05.01.2009., 07:21
Pozdrav ekipa,

molila bi malu pomoć..naime jučer mi se u vožnji upalila lampica koja signalizira manjak ulja u automobilu te je auto (prije nego što sam došla do benzinske ) prestao raditi. Na benzinskoj sam vidjela da auto uopće nema ulja (što je čudno jer sam ga provjeravala prije mj.dana i bilo je na max. a lampica se uopće nije palila do jučer ) te sam kupila ulje i usipala ga u auto.

Naravno, nije htio zapaliti-nakon određenog vremena auto je počeo vreglati no ipak ne pali.
Sad je kod automehaničara - prognoze naravno nisu bajne no pošto sam žena molila bi ipak određene informacije o ovom problemu.

Pitanje prvo - ako sam zeznula motor dali je moguće da auto vergla ali ne pali i šta bi bili mogući kvarovi i dijagnoze?!

Da auto mogu baciti to sam već čula pa se molim suzdržite od takvih komentara!!

Radi se o Golfu IV, 2001g.; benzinac; 1.6.

Unaprijed zahvaljujem!

klinsider
05.01.2009., 08:10
Voznja bez ulja... najveci moguci grijeh koji si mogla napraviti. Kad ti se upali lampica za pritisak ulja, ODMAH treba stat i ugasit auto.Provjerit nivo ulja, pogledat ispod auta dal negdje curi... pa onda doliti ulje ili pozvati vucnu sluzbu.

A kvarovi:
moguce je da si zeznula letece lezajeve, cilindre i karike, klipove, vodilice ventila.... u biti auto je zreo za generalku, jer ni sam majstor nece moc dac jednostavno dijagnozu, ako ne otvori masinu i izmjeri tolerancije dijelova i vidi fizicka ostecenja.

Netrebas bacit auto, mozda ces trebat novi motor.

alfa146
05.01.2009., 08:13
Pa u principu je moguće da vergla dok je topao,ali svakako nije dobro.
Ležajevi radilice,klipni prstenovi,zaribao motor,sve je moguće,mehaničar će znati.Nakon dijagnoze(mislim da za tebe neće biti povoljna),možda će i zamjena motora polovnim biti isplativija opcija.

tonac
05.01.2009., 10:20
gubitak ulja.... gdje si ga mogla izgubiti u tom roku... neka putovanja? ganjanje?...

vjerojatno nije neka veća greška jer nebi mogla niti verglati da bi bila katastrofa....

Anton
05.01.2009., 10:36
Moj savjet ti je da pregrizeš, ako ti je zaribao motor, a vrlo vjerojatno je, te da napraviš reparaciju istoga.Nemoj kupovati polovni, jer to ti je mačak u vreći.Kad repariraš motor, opet ćeš imati novi motor, a kod polovnog to nije slučaj.

Stone_Cold
05.01.2009., 10:46
gubitak ulja.... gdje si ga mogla izgubiti u tom roku... neka putovanja? ganjanje?...

vjerojatno nije neka veća greška jer nebi mogla niti verglati da bi bila katastrofa....

:) ovo je utješno.
Ma nisam se ganjala , ha čuj vozim se non stop !
Moja registracija je moja druga adresa!

Stone_Cold
05.01.2009., 10:48
Moj savjet ti je da pregrizeš, ako ti je zaribao motor, a vrlo vjerojatno je, te da napraviš reparaciju istoga.Nemoj kupovati polovni, jer to ti je mačak u vreći.Kad repariraš motor, opet ćeš imati novi motor, a kod polovnog to nije slučaj.

Još čekam dijagnozu od majstora....a kad dođe (ne očekujem ništa obećavajuće) morati ću pregristi!

Inače- imaš li info (od prilike) koliko ta pregrizanja za takav auto dođu?

Anton
05.01.2009., 10:58
Još čekam dijagnozu od majstora....a kad dođe (ne očekujem ništa obećavajuće) morati ću pregristi!

Inače- imaš li info (od prilike) koliko ta pregrizanja za takav auto dođu?

Za nove aute nažalost ne znam cijene, jer ih ne pratim, ali sve ti ovisi o stupnju oštećenja, ako je došlo do njega.Odnosno, što je sve otišlo.
Kada ti majstor kaže šta je otišlo, dođi ovdje na forum pa napiši, ima ljudi koji će sigurno znati kako se kreću cijene.

I wonder
05.01.2009., 11:00
svašta.
a zašto se motor nebi mogao okretati bez ulja?

nakon nekog vremena bi se prestao okretati jer bi se od trenja toliko raširili dijelovi (klip) da bi sve stalo. a do tada bi stradalo sve u njemu, ali to je druga priča.
:) ovo je utješno.
Ma nisam se ganjala , ha čuj vozim se non stop !

kako piše gore, nemoj računati na takve stvari. ovaj dečko gore baš i nije neki znalac.
i meni bi bilo drago da prođeš bez posljedica, ali teško je to očekivati.

bez obzira ganjala se ili ne, motor je radio bez ulja, a to je loše.
mehaničar ti nemože zamijeniti samo neke dijelove i tražiti najjeftiniju soluciju jer onda nemože ni garantirati da će auto uopće upaliti ili da će voziti bar mjesec dana.

inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.

Stone_Cold
05.01.2009., 11:07
svašta.

nakon nekog vremena bi se prestao okretati jer bi se od trenja toliko raširili dijelovi (klip) da bi sve stalo. a do tada bi stradalo sve u njemu, ali to je druga priča.

kako piše gore, nemoj računati na takve stvari. ovaj dečko gore baš i nije neki znalac.
i meni bi bilo drago da prođeš bez posljedica, ali teško je to očekivati.

bez obzira ganjala se ili ne, motor je radio bez ulja, a to je loše.
mehaničar ti nemože zamijeniti samo neke dijelove i tražiti najjeftiniju soluciju jer onda nemože ni garantirati da će auto uopće upaliti ili da će voziti bar mjesec dana.

inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.

:eek:- no moram priznati da sam imala i u vidu takvu nekakvu cifricu!
Uf Wonder odkud baš od tebe da takve riječi dođu (pratila sam tvoje postove na autoplinu pa znam da kužiš materiju).

Nadam se da si ovaj put fulao...:D

no sad šta je tu je - hvala svima na odgovorima ...postati ću kasnije o čemu je riječ!

tonac
05.01.2009., 12:14
svašta.

tu si sam sebe pobio...
pročitaj što sam napisao pa češ skužiti na kaj sam mislio...

svi bleje neku katastrofu, kao, voziš se bez ulja... gotovo, baci ga proč...:rofl:

to što neće upaliti može biti više razloga....

logicar
05.01.2009., 12:21
Pozdrav ekipa,

molila bi malu pomoć..naime jučer mi se u vožnji upalila lampica koja signalizira manjak ulja u automobilu te je auto (prije nego što sam došla do benzinske ) prestao raditi. Na benzinskoj sam vidjela da auto uopće nema ulja (što je čudno jer sam ga provjeravala prije mj.dana i bilo je na max. a lampica se uopće nije palila do jučer ) te sam kupila ulje i usipala ga u auto.

Naravno, nije htio zapaliti-nakon određenog vremena auto je počeo vreglati no ipak ne pali.
Sad je kod automehaničara - prognoze naravno nisu bajne no pošto sam žena molila bi ipak određene informacije o ovom problemu.

Pitanje prvo - ako sam zeznula motor dali je moguće da auto vergla ali ne pali i šta bi bili mogući kvarovi i dijagnoze?!

Da auto mogu baciti to sam već čula pa se molim suzdržite od takvih komentara!!

Radi se o Golfu IV, 2001g.; benzinac; 1.6.

Unaprijed zahvaljujem!

Tako je bilo i mome prijatelju prije koju godinusa unacem, upalilas se lampica stao, nadolio ulje ali vise nije htjeo upaliti motor. i na generalku! pa su onda rekli da crvena lampica za ulje ti kaze da ti je motor upravo za generalku! umjesto da ti kaze da trebas nadoliti ulja.

getriba_
05.01.2009., 12:37
ma nemora uopće biti da je za generalku... znam masu ljudi kojima se ista stvar dogodila, nalili ulje i vozili dalje! Svakako da nije dobro za motor, jer dolazi do povečanog trošenja svih njegovih dijelova!
Može biti baš svašta... samo i pitanje je koliko daleko je bila benzinska!
Ako se upalila crvena za ulje, trebalo ti je i dovoljno glasno tuliti u kabini za učozorenje da staneš...
I zašto ljudi ne nose sa sobom litru ulja za rezervu?

Btw... jel 4-tvorka imala i žutu lampicu za ulje? tebi se uplaili crvena ili?

Stone_Cold
05.01.2009., 12:44
ma nemora uopće biti da je za generalku... znam masu ljudi kojima se ista stvar dogodila, nalili ulje i vozili dalje! Svakako da nije dobro za motor, jer dolazi do povečanog trošenja svih njegovih dijelova!
Može biti baš svašta... samo i pitanje je koliko daleko je bila benzinska!
Ako se upalila crvena za ulje, trebalo ti je i dovoljno glasno tuliti u kabini za učozorenje da staneš...
I zašto ljudi ne nose sa sobom litru ulja za rezervu?

Btw... jel 4-tvorka imala i žutu lampicu za ulje? tebi se uplaili crvena ili?

Tulilo nije ništa!
Litru ulja ne nosim jer ga redovito provjeravam-ako je redovito svakih mj.dana.... a nisam primjetila da troši ulje!

Žutu lampicu ima ali nije za ulje nego za ispušne plinove (bar tako piše u uputama).
Meni se upalilia mala crvena lampica sa malim kanisterićem i kapljicom!

pavle čutura
05.01.2009., 13:05
Tulilo nije ništa!
Litru ulja ne nosim jer ga redovito provjeravam-ako je redovito svakih mj.dana.... a nisam primjetila da troši ulje!

Da bi izbjegla upravo ovakve pizdarije bolje ga je provjeravati jednom tjedno.

Sad će netko reći, novi auto, ne troši ulje, ne curi... bla, bla.

Ipak je puno lakše svaki tjedan gledati razinu ulja nego davati 2-3 tisuće eura za generalku.:top:

Stone_Cold
05.01.2009., 13:13
Da bi izbjegla upravo ovakve pizdarije bolje ga je provjeravati jednom tjedno.

Sad će netko reći, novi auto, ne troši ulje, ne curi... bla, bla.

Ipak je puno lakše svaki tjedan gledati razinu ulja nego davati 2-3 tisuće eura za generalku.:top:

čudno-to je i meni danas par puta palo na pamet!

Anton
05.01.2009., 13:50

Sumnjam da je radilica otišla, to je ipak najbolji čelik u autu koji ima, a i rijetkost je da odu, pa makar i kod loše održavanih auta.

MaoaM
05.01.2009., 14:04
To moremo tu sto let mudrovati kaj je. Dobro nije sigurno.

viper001
05.01.2009., 14:55
Imam jedno opcenito pitanje.Kad se pali crvena lampica za ulje,jel kad ulje padne ispod donjeg zareza na sipci ili kad posve nestane?

yoshimura-nipon
05.01.2009., 15:30
meni na swiftu se znala recimo kod ganjanja u zavoju nakratko upalit prije bi rekao blicnut i tada je ulje bilo par mm ispod minimuma. Al to je vise preventive radi jer od min do max na sipkici je u vecini slucajeva od 0.7l do 1l znaci ako je ulje na minimumu na sipkici u motoru ga ima jos najmanje 2-2,5 litre. (u swifta je islo oko 3 litre sve skupa). E sad da bi se lampica skroz upalila i tako svijetlila mislim da mora ostat jako malo ulja u motoru,mozda 1L! Nema mi smisla da se lampica upali kad vec nestane ulja, jer onda je masina vrlo vjerojatno gotova,kao sto je i u ovom slucaju. Lampica je tu da te upozori da je ulja jaaako malo i da odma nadolijes.

I wonder
05.01.2009., 15:33
:eek:- no moram priznati da sam imala i u vidu takvu nekakvu cifricu!
Uf Wonder odkud baš od tebe da takve riječi dođu (pratila sam tvoje postove na autoplinu pa znam da kužiš materiju).
Nadam se da si ovaj put fulao...:D
no sad šta je tu je - hvala svima na odgovorima ...postati ću kasnije o čemu je riječ!
nadam se i ja da sam fulao, ali problem je što motor ne pali. da upali, onda bi nakon par mjeseci vožnje znala i sama u kakvom je stanju i kolika je šteta (potrošnja ulja, lupanje, snaga...).
da ti sad mehaničar napravi polovičan posel, i da ti za mjesec dana potrošnja ulja ostane na 2 litre/1 000 km (ili motor lupa na vruće, ili neće vuć kad se zgrije), poslije bi se tukla u glavu kak si bedasta bila.
zato ti govorim da će ti rijetko tko dati malu procjenu. oni jednostavno MORAJU napraviti sve što se traži inače nitko nemože reći kako će se auto ponašati nakon popravka.
tu si sam sebe pobio...
pročitaj što sam napisao pa češ skužiti na kaj sam mislio...

svi bleje neku katastrofu, kao, voziš se bez ulja... gotovo, baci ga proč...:rofl:

to što neće upaliti može biti više razloga....
nisam ja ništa sebe pobio.

ako želiš znati, motor može raditi i bez ulja i bez vode, ali pitanje je kolko dugo.
kad se previše ugrije, ili se dijelovi tope, ili zapnu u svom hodu jer se rašire od vrućine.
motor koji je ostal bez ulja može (neki od njih) još podosta km-a napraviti, ovisi o puno faktora.

obrati pažnju na dio gdje piše "BI SE prestao okretati". što ne znači da čim motor ostane bez ulja, da momentalno zablokira.
Sumnjam da je radilica otišla, to je ipak najbolji čelik u autu koji ima, a i rijetkost je da odu, pa makar i kod loše održavanih auta.
ako ostane bez ulja, prvo stradavaju bregasta-šalica i karike u cilindru.
ležajevi radilice i sama radilica nisu tako izloženi (jer su nisko pa im netreba veliki pristisak) ali ako se je vrtio na suho, onda su se ležajevi pregrijavali. a ako se jako pregriju, tope se i lijepe za radilicu (kao hladniju i izdržljiviju).
Imam jedno opcenito pitanje.Kad se pali crvena lampica za ulje,jel kad ulje padne ispod donjeg zareza na sipci ili kad posve nestane?
svaki senzor pritiska je podešen na drugačiju vrijednost.
neki se pali kad pritisak padne ispod 1 bar, ali ima motora koji bez problema rade sa pola bara na leru.
paljenje crvene lampice znači - STOJ, pritisak ulja je preniski.
ne da ga nema (pritisak) nego je preniski. motor treba ulja.

Stone_Cold
05.01.2009., 16:02
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor-majstor je nekaj pričao o bregastoj i da je nešto puklo a ulje se prolilo po motoru...neznam kaj, ja sam kad mi je rekao da je na motoru Hirošima bila već u dubokoj nesvjesti!!!

Nije mi mogao reći nikakvu cifru jer treba raskopati motor pa ćemo onda vidjeti!

A niš - odoh u bankicu da vidim za kredu!!

0 plus
05.01.2009., 16:29
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor-majstor je nekaj pričao o bregastoj i da je nešto puklo a ulje se prolilo po motoru...neznam kaj, ja sam kad mi je rekao da je na motoru Hirošima bila već u dubokoj nesvjesti!!!

Nije mi mogao reći nikakvu cifru jer treba raskopati motor pa ćemo onda vidjeti!

A niš - odoh u bankicu da vidim za kredu!!

prvo moj naklon šefice :)

ah,jadan golfek :( čuo sam da motor troši više ulja kada dela na plin,ali ipak ovo kaj veliš je previše...valjda ti je negdje scurilo a da nisi primijetila....

p.s.da se i jeftinije nabavit novi motor.sad je dobra prilika preć na dizela :D

Anton
05.01.2009., 16:30
ako ostane bez ulja, prvo stradavaju bregasta-šalica i karike u cilindru.
ležajevi radilice i sama radilica nisu tako izloženi (jer su nisko pa im netreba veliki pristisak) ali ako se je vrtio na suho, onda su se ležajevi pregrijavali. a ako se jako pregriju, tope se i lijepe za radilicu (kao hladniju i izdržljiviju).

Naravno, no i dalje sumnjam da je radilica otišla.Uostalo, čekati ćemo autoricu teme.

I wonder
05.01.2009., 16:32
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor

valjda nije u ovlaštenom na popravku?

ali kod vw servisa ima za kupiti tvornički reparirani motor, a to je jeftinije od potpuno novog motora.
probaj i tu soluciju, a nek ga ugradi tvoj mehaničar.

schtakor
05.01.2009., 16:50
šteta što u golfu nema crtica na instrument tabli koje ti točno govore koliko je ulja u motoru kao što ima tri puta jeftiniji clio nego se kontrolna lampica pali kada je debelo prekasno....
odmah oglasnik u ruke i formiraj neku cijenu koju prodavači traže za motor i nebi se trebala ograničavati samo na taj koji je bio unutra iako ugradnja različitog motora zahtjeva promjenu dodatne količine djelova pogotovo ako bi išao diesel....
bilo bi idealno kad bi naletjela na svježe razbijeni primjerak čije se porijeklo bar donekle može rekonstruirati....
i naravno pregovaraj o cjeni koja se dosta da spustiti ili prepusti nekome ko se kuži da te ne zavaljaju...

flexo
05.01.2009., 16:56
Tako je bilo i mome prijatelju prije koju godinusa unacem, upalilas se lampica stao, nadolio ulje ali vise nije htjeo upaliti motor. i na generalku! pa su onda rekli da crvena lampica za ulje ti kaze da ti je motor upravo za generalku! umjesto da ti kaze da trebas nadoliti ulja.

Naravno, lampica sama po sebi ne govori da nema ulja već da nema tlaka ulja, a razloga za to može biti više ...

Stone_Cold
05.01.2009., 16:59
prvo moj naklon šefice :)

ah,jadan golfek :( čuo sam da motor troši više ulja kada dela na plin,ali ipak ovo kaj veliš je previše...valjda ti je negdje scurilo a da nisi primijetila....

p.s.da se i jeftinije nabavit novi motor.sad je dobra prilika preć na dizela :D

Plus:cerek:
drago mi je kaj si se oglasio....

-ne idem na diesel jer kao što i sam znaš - vozim tj.vozila sam na plin...ide benzinac i gotovo!

valjda se bude dao naći neki benzinski motor (svaka smjernica gdje da tražim je dobrodošla)....

gledala sam po oglasima no takvog motora baš i nema tak da se ne mogu ni za cijenu orjentirati....

Stone_Cold
05.01.2009., 17:05
Naravno, no i dalje sumnjam da je radilica otišla.Uostalo, čekati ćemo autoricu teme.

o radilici nitko niš ne govori!
jedna bregasta je otišla; ventili u banani no jedna bregasta još vrti-mislim ja citiram majstora a pojma nemam o čemu priča

znam da može tak ofrlje složiti auto no ne preporuča a i ja sam mu odmah rekla neka ide novi motor (koji i on sam preporuča)...

...sad zaboravih ga pitati jel taj "novi" motor teško naći..mislim nije baš da ih ima sam tak za kupiti ili?

o odabiru - tu se neću petljati jer se u motor kužim samo da je benzinac, 1.6 i mislim da ima 12 ventila....

0 plus
05.01.2009., 17:06
Plus:cerek:
drago mi je kaj si se oglasio....

-ne idem na diesel jer kao što i sam znaš - vozim tj.vozila sam na plin...ide benzinac i gotovo!

valjda se bude dao naći neki benzinski motor (svaka smjernica gdje da tražim je dobrodošla)....

gledala sam po oglasima no takvog motora baš i nema tak da se ne mogu ni za cijenu orjentirati....

čak sam i sms poslo :cerek:

nikad neš spoznat čari TDI-a :o a tak su lepi sa 110 KS :p

za golfa ima dijelova kolko oš kad je to narodni auto :mig:
trebaš dobro odvagnut opcije da te ne ožene :cerek: u punom smislu riječi :D

Stone_Cold
05.01.2009., 17:08
valjda nije u ovlaštenom na popravku?

ali kod vw servisa ima za kupiti tvornički reparirani motor, a to je jeftinije od potpuno novog motora.
probaj i tu soluciju, a nek ga ugradi tvoj mehaničar.

nije u ovlaštenom....a ovaj majstor je "prek veze", kažu da je dobar pa mislim da ću mu prepustiti pregovore oko motora no ipak dobro se informirati zar ne?

Stone_Cold
05.01.2009., 17:13
čak sam i sms poslo :cerek:

u bemti-nisam vidla,:)sorry

nikad neš spoznat čari TDI-a :o a tak su lepi sa 110 KS :p

jednom plin-always plin

za golfa ima dijelova kolko oš kad je to narodni auto :mig:

sam ti rekla da je dobro kaj sam ga kupila:cerek:

trebaš dobro odvagnut opcije da te ne ožene :cerek: u punom smislu riječi :D

a kad me do sad nisu oženili..... :lol:

i zakaj nemaš lampicu on-ni neznam da si tu:rofl:

Stone_Cold
05.01.2009., 17:14
a kad me do sad nisu oženili..... :lol:

i zakaj nemaš lampicu on-ni neznam da si tu:rofl:

p.s.-krivo sam kvotala!

papa štrumf
05.01.2009., 18:09
Auti se ne raspadaju samo tako. Najbolje da mašinu vidi netko kome vjeruješ, jer mehaničari varaju kako god stignu.

VTi underhood
05.01.2009., 18:22
Auti se ne raspadaju samo tako. Najbolje da mašinu vidi netko kome vjeruješ, jer mehaničari varaju kako god stignu.

kad ostanu bez ulja raspadnu se ko da su od pekmeza!

Jer čim se njoj auto ugasio, vjerovatno je nešto puklo... jer da nije puklo, i dalje bi radio...

A pitanje je KOLIKO DUGO JE LAMPICA SVIJETLILA PRIJE TRENUTKA ŠTO JE Stonecold to primjetila

Mogla je svijetlit 5 kilometara jer ljudi imaju naviku gledat samo u cestu

papa štrumf
05.01.2009., 18:29

Jer čim se njoj auto ugasio, vjerovatno je nešto puklo... jer da nije puklo, i dalje bi radio...

A pitanje je KOLIKO DUGO JE LAMPICA SVIJETLILA PRIJE TRENUTKA ŠTO JE Stonecold to primjetila

Prvo se moralo nešta raspasti da ostane bez ulja. Golf 2 je imao i zujalicu i lampicu od ulja, nije valjda da ovom ništa ne zuji kad ostane bez ulja.

VTi underhood
05.01.2009., 18:42
Prvo se moralo nešta raspasti da ostane bez ulja. Golf 2 je imao i zujalicu i lampicu od ulja, nije valjda da ovom ništa ne zuji kad ostane bez ulja.

Sad je to već traženje dlake u jajetu...

Poanta je da je ostao bez ulja i da nije dobro... a sad zašto je ostao bez ulja, možemo drvit do preksutra i nećemo znat...

getriba_
05.01.2009., 19:12
Pa ak je riknula jedna bregasta i ventili... onda i nije tako strašno, dovoljna je polugeneralka!
U svakom slučaju treba skinut glavu i vidjet stanje cijelog motora... ako je samo glava u banani, da se to riješit i za par somova kuna...
No ako je puno toga u banani, jeftinije je da ideš mjenjat motor, jer prava kompletna generalka može biti i 2 soma eura... a opet nemaš garanciju da ti neka brtva ili semering neće propišat za pola godine na radilici (ko meni npr.)...
ako misliš u VW uzet reparirani motor, neka ti ga oni ugrade jer onda imaš garanciju od 1 godine na njega!
Ali ali btw... neka ti još netko pogleda motor, i da svoje mišljenje... jer zbog jedne bregase ići mjenjat cijeli motor!!! wtf!?

red_dwarf
05.01.2009., 19:13

nije bas tocno da se radilica ne brusi, istina je da ta radilica ima lezajeve samo u standardu, ali kad se radilica pobrusi uzimaju se sirovi lezajevi i rade na mjeru :)

Opaki
05.01.2009., 19:24
ukratko zasrala si stvar, al buduci da kazes da prije mjesec dana si imala ulja u motoru, ako ti je toliko brzo popio 3 litre moguce da je sudjeno da ta masina naje... jel kako se kaze kad je sudjeno da najeb.... gaće same padaju

rocket86
05.01.2009., 20:53
o radilici nitko niš ne govori!
jedna bregasta je otišla; ventili u banani no jedna bregasta još vrti-mislim ja citiram majstora a pojma nemam o čemu priča

znam da može tak ofrlje složiti auto no ne preporuča a i ja sam mu odmah rekla neka ide novi motor (koji i on sam preporuča)...

...sad zaboravih ga pitati jel taj "novi" motor teško naći..mislim nije baš da ih ima sam tak za kupiti ili?

o odabiru - tu se neću petljati jer se u motor kužim samo da je benzinac, 1.6 i mislim da ima 12 ventila....

ima 8 ventila. bila je pred kraj proizvodnje 16v verzija, sa 77kw, ali mislim da je tvoj 8v(74kw), inače, isti motor je bio i u audiju a3, a4, škodi octaviji, seatu toledu i leonu, vw passatu, bori, a negdje 96' se pojavio i u golfu III

RENT-A-IDIJOT
05.01.2009., 22:49
Nek to mestar malo poslika ha :)

16v je lako moguće. Bregasta je mozda pukla jer je prva zaribala posto neke glave i nemaju lezajeve za bregastu.
ako je 8v onda je pronalazak motora laksi tj jeftiniji..

16v mislim da ima alu blok pa se na alu bloku radilica neskida jer se sve ivitoperi.... tako da se u VW-a navodi da treba narucit nov blok u kojem je vec radilica. (službena papirologija)

Nebi nista mnogo govorio jer vidim sve se reklo a i pametovalo se
:)

Sretno

djoomla
06.01.2009., 13:46

nemoj pricat gluposti ako neznas.
auto radi i kada fali pola ulja u njemu.

jel ti se kada desilo da ti zariba auto ? jel si mogao verglat ?

drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica

flexo
06.01.2009., 13:55
da, to je jako pametno vozit sa upaljenom lampicom 200km :rofl:

to možeš radit jedino ako znaš da lampica laže i da je tlak ulja OK, znači imaš manometar ili sl.

lampica ne znači da nema ulja nego je tlak ulja prenizak

djoomla
06.01.2009., 14:01
da, to je jako pametno vozit sa upaljenom lampicom 200km :rofl:

to možeš radit jedino ako znaš da lampica laže i da je tlak ulja OK, znači imaš manometar ili sl.

lampica ne znači da nema ulja nego je tlak ulja prenizak

hebiga, garancija :D

sve ovisi od auta do auta, na nekima se lampica pali na minimumu a na nekima kad fali pola.

moril
06.01.2009., 14:04

drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica

Bravo majstore. Vozio 200 km po autoputu sa upaljenom lampicom od ulja:s:s:rofl:

I kako znaš da nema posljedica, posljedice će biti dugoročne, pogotovo ako je tvoj odnos prema autu takav kako si ga tu u par riječi opisao.

Žalim onoga tko će od tebe za koju godinu kupiti Passata:flop:

getriba_
06.01.2009., 14:05
upalila ti se žuta lampica i s njom si mogao voziti jer je ona samo obavjest, s crvenom ti komp nebi dao da toliko voziš...
a i garancija ti neće pokriti štetu uzrokovanu potrošenim uljem!

Nick Fallin
06.01.2009., 14:06

Ja bih šutio kao zaliven da sam to napravio, a ti postaš na forum.

yoshimura-nipon
06.01.2009., 16:20

JA neznam kaj si ti cito ovdje????? Golf je osto bez ulja!!!!!A to da auto radi kad ima i pola ulja u njemu fakat nisam znao!!!!!!Svaka ti cast kaj si nas prosvijetlio!!!!!! Na staroj ajkuli (bmw iz 86) mi je znalo u masini ostat i po litra ulja koliko ga je pio (auto je bio tak i tak za otpis) a iso je ko zmaj he he. Ja mislio da auto nece upalit ako ulje nije na max:rofl: Radje se "brini" o svom passatu i dalje,,,:lol:

Stone_Cold
06.01.2009., 18:11
ima 8 ventila. bila je pred kraj proizvodnje 16v verzija, sa 77kw, ali mislim da je tvoj 8v(74kw), inače, isti motor je bio i u audiju a3, a4, škodi octaviji, seatu toledu i leonu, vw passatu, bori, a negdje 96' se pojavio i u golfu III

- ima 16 ventila....

e da, na svu moju sreću nije pukla ni bregasta niti ništa strašno..
...naime zamrzao se neki ventil i ulje je izbilo na motor - majstor je to uočio nakon ponovne detaljnije provjere...
...sad je to popravljeno, promijenili mi remene, nalili ulje i mogu se voziti..jedino moram intenzivnije provjeravati ulje da opet ne isteče nekud nekako...
..e da i nema zujalicu koja bi zujala kad nema ulja....
..hvala svima na savjetima i puunoooo hvala!:)

Stone_Cold
06.01.2009., 18:13
Ja bih šutio kao zaliven da sam to napravio, a ti postaš na forum.

po čemu si se onda osjetio pozvan da postaš uopće na ovu temu?
thnx anyway!

sparc0
06.01.2009., 18:18
o thanx God...1 čađavac manje na cesti...ps...da ti nisi sipala mozda ELF suncokretovo ulje? ;) :)

Stone_Cold
06.01.2009., 18:20
o thanx God...1 čađavac manje na cesti...ps...da ti nisi sipala mozda ELF suncokretovo ulje? ;) :)

- ne obično sipam sojino..cure iz kvarta kažu da je najbolje to..no nije ga bilo u Getrou pa sam ovaj put usipala biljno...:)

sparc0
06.01.2009., 18:45
...nebi me čudilo ni da si sipala sojino...:lol: kao došla u kaufland i traži sojino ulje 5w40 :D,a ujedno može poslužit i za podmazivanje TJELESNIH ŠUPLJINA pri nasrtaju partnera :lol::D:lol::lol::top::cerek:

kowalski
06.01.2009., 18:53

pretpostavljam da je i službeni auto u pitanju..nego,ajd daj mi broj šasije ako nije problem-za slučaj da netko od meni bližih bude kupovao takav auto za par godina. ;)

getriba_
06.01.2009., 18:57
- ima 16 ventila....

e da, na svu moju sreću nije pukla ni bregasta niti ništa strašno..
...naime zamrzao se neki ventil i ulje je izbilo na motor - majstor je to uočio nakon ponovne detaljnije provjere...
...sad je to popravljeno, promijenili mi remene, nalili ulje i mogu se voziti..jedino moram intenzivnije provjeravati ulje da opet ne isteče nekud nekako...
..e da i nema zujalicu koja bi zujala kad nema ulja....
..hvala svima na savjetima i puunoooo hvala!:)

evo ipak nije bilo tako strašno, niti je bilo potrebe za kreditima po banci :mig:
...obično kad svi govore da slijedi najgore, onda baš nebude! sve su to murphyevi zakoni :)

gatto
A zašto se toliko čudite ovome s Passatom što je napisao ovo za uključenje lampice na 5000 km? To uopće nije rijedak slučaj kod novih TDI motora u fazi razrade motora, dok imaju prvo ulje i dok ulja i goriva troše nešto više. To je normalna stvar, ulja se nadoda i vremenom motor dođe na svoje. I da, bez ikakvih posljedica.

Stone_Cold
...nebi me čudilo ni da si sipala sojino...:lol: kao došla u kaufland i traži sojino ulje 5w40 :D,a ujedno može poslužit i za podmazivanje TJELESNIH ŠUPLJINA pri nasrtaju partnera :lol::D:lol::lol::top::cerek:

-skidam kapu...kužiš se u ulje:D!
ajmo brzo na romobil i crta!:D

Stone_Cold
06.01.2009., 19:00
pretpostavljam da je i službeni auto u pitanju..nego,ajd daj mi broj šasije ako nije problem-za slučaj da netko od meni bližih bude kupovao takav auto za par godina. ;)

- ne nije službeni auto i ne kužim zašto se svi vi "znalci" sad javljate sa spikom "glupo žensko" a kad mi je trebala pomoć šutili ko hmmm...

- lako je bitigeneral poslije bitke!

Stone_Cold
06.01.2009., 19:01
evo ipak nije bilo tako strašno, niti je bilo potrebe za kreditima po banci :mig:
...obično kad svi govore da slijedi najgore, onda baš nebude! sve su to murphyevi zakoni :)

hvala Bogu!:)

getriba_
06.01.2009., 19:03
kolko para te sve ispalo?

ship-shop
06.01.2009., 20:12
A zašto se toliko čudite ovome s Passatom što je napisao ovo za uključenje lampice na 5000 km? To uopće nije rijedak slučaj kod novih TDI motora u fazi razrade motora, dok imaju prvo ulje i dok ulja i goriva troše nešto više. To je normalna stvar, ulja se nadoda i vremenom motor dođe na svoje. I da, bez ikakvih posljedica.

Da, ali kad ti se lampica upali staneš, ne gaziš dalje 200 km po autoputu

- ne nije službeni auto i ne kužim zašto se svi vi "znalci" sad javljate sa spikom "glupo žensko" a kad mi je trebala pomoć šutili ko hmmm...

- lako je bitigeneral poslije bitke!

Ma gospodična, kolega kowalski se obratio drugom kolegi, ne vama:mig:
I drago mi je da je šteta minimalna:top:

Btw, koji se to ventil zamrzao? Di to ulje može probiti? Jebiga ekipa, ja sam s mora, led vidim kad u Liku odem

VTi underhood
06.01.2009., 20:43

Majke ti isusove bogove daj čitaj kaj sam napisao

I padobrančino, zaboravio si spomenut KOJA LAMPICA TI JE ZASVIJETLILA...

Jer novi Passat ima LAMPICU KOJA UPOZORAVA NA MANJAK ULJA, ALI IMA I ONU DRUGU LAMPICU KOJA TI KAŽE DA POSJETIŠ MAJSTORA KOJI ĆE TI GENERALKU RADIT!!!!

A njoj je zasvijetlila TA DRUGA LAMPICA!!!!

Arash's friend
06.01.2009., 23:17
...nebi me čudilo ni da si sipala sojino...:lol: kao došla u kaufland i traži sojino ulje 5w40 :D,a ujedno može poslužit i za podmazivanje TJELESNIH ŠUPLJINA pri nasrtaju partnera :lol::D:lol::lol::top::cerek:Cudio bi se sto sve ima pod kapom nebeskom. Recimo PlantMot ulja sa biljnom osnovom, koja se uglavnom koriste kod autica koji se voze na cisto biljno ulje, jer smanjuju rizik od polimerizacije ulja za podmazivanje.

http://www.dieselveg.com/engine_oil.htm
http://www.fuchs-europe.de/planto-lubricants.html

Stone_Cold
07.01.2009., 07:04
kolko para te sve ispalo?

800 kn

Stone_Cold
07.01.2009., 07:06
Da, ali kad ti se lampica upali staneš, ne gaziš dalje 200 km po autoputu

Ma gospodična, kolega kowalski se obratio drugom kolegi, ne vama:mig:
I drago mi je da je šteta minimalna:top:

Btw, koji se to ventil zamrzao? Di to ulje može probiti? Jebiga ekipa, ja sam s mora, led vidim kad u Liku odem

ispričavam se kolegi Kowalskom....:s

CDRW
07.01.2009., 07:49
800 kn

Iskreno ... AKO se sve dogodilo kako ti kažeš - ovo nije konačna cifra. Riješi se tog auta.

Nick Fallin
07.01.2009., 08:16
po čemu si se onda osjetio pozvan da postaš uopće na ovu temu?
thnx anyway!

Stara, ako uočiš koji sam post citirao, vidjeti će da je to bio ovaj:

djoomla kaže;

A apropo tvog stava, stavila si temu na javni prostor, a htjela bi samo postove koji ti odgovaraju?

Ili bi ja trebao prešutiti kad tip veli da se u redu voziti 200km po autoputu sa lampicom ulja upaljenom?

I onda dolaze ljudi poput tebe i žale se? Hoćeš Joomli poslati račun za novi motor ako poslušaš njegov savjet da se možeš tako voziti? Jeli želiš da se to i drugima desi, a ne samo tebi?

0 plus
07.01.2009., 08:29
ispričavam se kolegi Kowalskom....:s

bumo ti oprostili jebro si plava :D

Stone_Cold
07.01.2009., 10:12
Stara, ako uočiš koji sam post citirao, vidjeti će da je to bio ovaj:

A apropo tvog stava, stavila si temu na javni prostor, a htjela bi samo postove koji ti odgovaraju?

Ili bi ja trebao prešutiti kad tip veli da se u redu voziti 200km po autoputu sa lampicom ulja upaljenom?

I onda dolaze ljudi poput tebe i žale se? Hoćeš Joomli poslati račun za novi motor ako poslušaš njegov savjet da se možeš tako voziti? Jeli želiš da se to i drugima desi, a ne samo tebi?

od svega ovdje navedenog odgovoriti ću ti samo na ovo- ne nikako nebi htjela da se to još nekome drugome desi jer feeling i nije baš neki....

..i ispričavam se i tebi...u čitavom uzbuđenju nisam skužila koga citiraš!

i kako kolega plus kaže - plava sam pa mi se pokrade koja greškica!:mig:

kowalski
07.01.2009., 11:59
bumo ti oprostili jebro si plava :D
kud se ti guraš-meni treba oprostiti. a od nedavno su mi drage ove što opraštaju,a voze golfove. :cerek: :D

Stone_Cold - sve 5. dobro se i držiš na pdf-kad je tema otvorena,ja sam mislio da će te pojesti zbog toga što ti se dogodilo.

nego daj stvarno pitaj majstora ako možeš što je to zablokiralo-ventil pa nije dizao ulje u glavu motora ili je tlak ulja rastao pa je izbilo negdje van iz motora?

danijel983
07.01.2009., 19:46
Imam ja pitanje. Nije se desilo meni ali nema veze. Corsa nova 1.3, upalila joj se lampica od ulja, ne znam dal žuta ili crvena, ne znam ni dal ima žutu, isto u fazi razrade (na nekih 10tkm), čovjek stao, lampica se ugasila, došo doma (nekih 30km)i ulio oko litru ulja. Kaj se moglo desit? I kak to da se lampica ugasila kod stajanja? Od onda auto radi bez greške. Potrošnja ulja se normalizirala.

Slatky
07.01.2009., 20:17
vjerojatno je naglo zakočio ili naglo skrenio pa je nestalo tlaka zbog manjka ulja. poslije je pažljivije vozio zbog problema pa se nije ponovijo do dolijevanja

danijel983
07.01.2009., 20:19
vjerojatno je naglo zakočio ili naglo skrenio pa je nestalo tlaka zbog manjka ulja. poslije je pažljivije vozio zbog problema pa se nije ponovijo do dolijevanja

Ne nego je sišao sa autoceste i upalila se lampica. Stao je pričekao malo i ugasila se. A ulja je falilo.