PDA

View Full Version : Neizdržive bake/djedovi...

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Zairra
06.01.2010., 23:36
Prašak rulz. :s:s

Aruena
07.01.2010., 00:15
pa kemijska čistiona služi za veš kaj se nemre prat u mašini. :rofl:

jer uz novi Vanish moš skinuti mrlju s košulje npr.

ali kaput uvaliti u mašinu...aaa...teško...
makar i za to danas postoji rješenje u obliku parnog čistača. :rofl:

Ma ja se zezam.:)

Cijela ta prica sa praskom,Getroom,muzem,sveki i mamom mi neodoljivo lici na neku reklamu,pa sam ja samo dodala kraj...:mig:

Aruena
07.01.2010., 00:17
Cek, ti se sprdas s reklamama ili je i tebi svejdeno kakav prasak koristis?

Sprdam se dakako.:)

Ali jos uvijek trazim prasak svog zivota...:mig:

Irra
07.01.2010., 07:35
A gdje je Irra:misli:, da se mogu ići malo odmoriti:rofl:.

Irra je tu, jer ima net samo na poslu, pa je eto punila baterije jučer.... :rofl:

čovjek se požali na nešto, kad ono cijela rasprava ispadne, ali barem sam se malo nasmijala....

već sam napisala post sa svim drugim bitnim stvarima koje me kod njih živciraju i mislim da su to bitne stvari, barem neke....
ova pidjama je bitna zbog SLUŠANJA, nije meni bilo važno kakva je pidjama - bila je lijepa da se razumijemo; nisu oni namjerno zlobni i pakosni to isto moram priznati, ali dajte me više poslušajte ako već pitate nešto....
i zašto mi je to problem: ja sam morala ići to mijenjati - irra nažalost radi i dolazi doma oko 5, tako da svog malog ne vidim koliko bih htjela i tih par sati pokušavam nadoknaditi izgubljeno vrijeme, i onda moram ići na drugi kraj grada samo radi mijenjanja pidjamice, i izgubim cijeli dan ....
zašto nisam spremila - zato što su mi je dali prije božića da vidim jel odgovara, ako ne budu oni zamijenili, ali ne, opet je to spalo na mene "jer ja ipak znam najbolje"; nije mi baš u redu da lažem i spremim u kutiju jer će mm reći ajmo mijenjati....

neko je rekao da su ipak dobri za čuvanje, da imam dvostruke kriterije - e nemam, jer im nisam iz sasvim drugih razloga nikada ostavila dijete na čuvanju, niti budem barem dok ne bude veći ....

i da, ne volim ih previše, ali sam ih voljela prije dok smo hodali, bili su ok, dok ih nisam malo bolje upoznala...

i nećete vjerovati, ja se ipak smatram tolerantnom osobom jer na 1 ovakvu stvar pređem preko 10 drugih; ali svakoga nešto smeta: potpisujem ono da neko sauga jednom tjedno neko 5x; nekog smeta neoprano suđe nekog ne, itd.... i naravno da bi me smetalo da mm kupi meni npr. cipele broj 42, ako ja nosim 39, i da očekuje da ja to mijenjam;

i da ne bude opet zabune, dvoličnosti itd, p.... ja i na svoju mamu koja mi je nabila takvu grižnju savjesti jer sam uspjela dojiti samo mjesec dana (a ona mene isto othranila na formuli), koja me već 100000 puta pitala zašto malom ne dajem griz - zato što imamo preporuku dermatologice da ne još zbog ad; i na takve stvari sam eksplodirala već masu puta - vi ste jeli špek i pršut i sarme odmah na samom porodu..... :rolleyes:

dakle da završimo raspravu o pidjamici, nije to 1 stvar, ima ih dosta i ova je došla kao šećer na kraju; svima nama koje se tu žalimo i ispuhujemo, stvari nisu tako crno-bijele kao što proizađe iz postova; uvijek je nešto kompleksnije u pozadini, a nije baš u redu da sad svaka priča čitave romane od upoznavanja pa nadalje ... i slažem se da u usporedbi s nekim pričama ovdje moja nije nešto za nervirati se, ali to su moji problemi i moj život, i naravno da su moji meni najveći...

dakle, pidjama topic završen.... čekamo slijedeći... :lol:

SummerNight
07.01.2010., 08:06
Ja ne znam u čemu je problem :ne zna:. Kaj je bitno koji prašak kad ni jedan ne radi kak spada? I kaj da je sirota sveki naručila Persil megaperls a vi donijeli persil gold? Onda bi tu provele dane razglabajući kak stara kokoš s ničim nije zadovoljna a vi ste teglili pet kila praška. Mora da ti sveki čita ovaj forum :mig:.

podjebajem, ne me shvatiti ozbiljno :cerek:

:rofl:
Ma ne, to je bio primjer Irri da skuzi da ima ljudi kojima takve stvari nisu vazne.
Vjerojatno njena sveki ne vidi neku razliku, sa stopalima, bez stopala.... jbg sve je to pidjama. :rofl:
Ja sam u stanju obici tri ducana sa specerajem da nadjem tocno ono sto hocu, nema sanse da kupim npr kinderladu umjesti nutele. :cerek:

gica
07.01.2010., 10:34
pa meni je recimo bitno koji je prašak...jer ne koristim isti prašak za crni veš, za osjetljivi veš, za bijeli veš, za dječji veš, za pelene... i tak to....
uglavnom imam oko 5-6 različitih praškića doma pa tak kombiniram.

...al postoji prašak za dječju odjeću i pelene?...mislim neki posebni...

Death-of-Art
07.01.2010., 10:45

pa onaj dreft je kao za dječju odjeću.

a ja za platnene pelene koristim onaj woolite koji sprečava oštećivanje materijala jer platnene pelene ipak perem često.

eberlin
07.01.2010., 11:11
moja mala je 12 tjedana, jucer smo bili kod svekrve...do sada nismo bas puno lunjale okolo jer je prehladno,a ona je premala,pa je ne volim natezati svugdje,samo u setnju, ali ne kod nekoga... i da jucer odemo kod svekrve, ja mislim super, dva dana mi je kao bubica, predobro djete, al kad smo dosli tamo ona je nakon pola sata pocela vristati i sat vremena bez prestanka je vristala, ja sam dobila slom zivaca, mislila sam da ce joj se nesto desit od tolike dreke,cak se i moj muz zabrinuo,a svekrva je uvjereno tvrdila da ima grcice ( a nema jer ja znam po njoj kad ih ima) i jos je letala za njom i mahala joj igrackicom ispred nosa, kao da je zabavi..a ona kad je vidi jos vise u dreku... uzas,.. mislim da skoro necemo nekud s njom, bar dok malo ne "frkne"....i sad mene zanima da li netko ima slicnog iskustva..da li ju je nazivcirala svekrva, jer nije s njom tako cesto, pa je ne pozna, a sad vec kuzi tko joj je mama i tata, ili je do toga sto je promjenila sve,pa su joj falili njeni rituali koje inace provodimo kod kuce,pa se uzbunila..ja ni sama ne znam..kad smo dosli kuci, sve super, evo je i sad predobra... da ju je nesto bolilo ne bi je prestalo kod kuce...ili?

Irra
07.01.2010., 11:22
.....

moja je situacija slična, idemo kod njegovih 2 max 3 puta mjesečno i mali vrlo često uopće ne reagira na njih (dok npr. mom susjedu se smije ko blesav) čak je i plakao par puta svekru i svekrvi, pa sam ga ja morala uzeti - isto sam mislila nešto boli, ali doma je sve bilo ok; rekoh, krivo su ga primili možda, štipnuli slučajno i tako, pa mu se zamjerilo...

mislim da moj osjeti neke stvari i ne pašu mu svekiji jednostavno... :ne zna: oni su tipovi kojima igra s djecom ide do granice dvije riječi buci-buci, nema kreveljenja, zvukova i takvih igrarija, ne mogu ga nositi težak im je i živahan, boje ga se primiti, pa mu to valjda ne paše... ono, flegma je, gleda ih i valjda si misli svoje... ni ne pruža im ruke da ga nose....
a kod ljudi koje smo posjetili doslovce 2 puta, čim smo sjeli odmah on po kutnoj na noge i aaaa-aaaaa-aaaa pjevao i skakao i pružao ruke ljudima, i to svima...
i nije u pitanju da li idemo rijetko ili često, i susjeda mi je vidio 2 x u 10 mjeseci, ovaj mu se malo nakreveljio i moj se zagrcavao od smijeha, nije nešto sramežljiv i plačljiv s nepoznatima....

BlackLotus
07.01.2010., 12:33
moj maleni je poprilično društveno dijete i ak ima samo par nepoznatih osoba u vidokrugu-nikad nije negativno reagiro. ak dođe među hrpu, onda je dreka :rofl:

al si me s ovim grčevima podsjetila na moju sveki, mi kad smo došli u dbk kad je mali imo mjesec i pol, kad god bi on plakao masirala bi mu trbušćić i vikala da ima grčeve, iako sam joj ja tupila da je samo naviknut na ruke pa se želi nositi, da je grčeve imao samo jednom u životu i da to definitivno ne izgleda tako :lol:

al ja sam mlada i glupa, a ona je 2 djece odgojila, pa zna bolje moje dijete koje po 2.put u životu vidi neg ja, i grčevi su sigurno :rofl:

vjestica35
07.01.2010., 13:46
Meni je zanimljivo kako svi kad moj mali stavi prst u usta viču i nose ga k meni gladan je, pa brate mili nije svakih pet sekundi gladan djeca vole cuclati palac a ista stvar je ako prdi odmah misle da puni pelene i odmah mi ga nose i tvrde puni pelenu, a znam da nije tako.

mali_cox
07.01.2010., 14:06
Meni je zanimljivo kako svi kad moj mali stavi prst u usta viču i nose ga k meni gladan je, pa brate mili nije svakih pet sekundi gladan djeca vole cuclati palac a ista stvar je ako prdi odmah misle da puni pelene i odmah mi ga nose i tvrde puni pelenu, a znam da nije tako.

Ovo s pelenom imamo i mi. Kod mene sveki, nije zlonamjerno naravno, na svaki sumnjivi miris govori ajde presvlači ga...sad sam uštosila pa kažem da on inače kaka 15-20 min po malo i ako ga sad presvučem onda će za 10 min biti jop u peleni. Što nekad i jest zbilja tako, ja uvijek volim počekato do 20min nakon prvog smrada pa ga onda presvlačim, guza je ok, nije crvena i meni duša mirna. :D

lana1313!
07.01.2010., 16:07

ja koristim persil sensitive. imala sam i dreft ali taj mi nista ne valja..

Nova0303
07.01.2010., 19:29
eberlin...isto je tako bilo kod nas...kad bi otišli kod svekića to je bila ludnica...
svakli ali baš svaki put bi se derao...vriskao...nije htio spavati...histerizirao je...
mene je več bilo pravo sram...jer mojima se smijao ko lud...svekrva se ne zna
igrati s njime...ludirati se...i sve ono što bebe vole...hebiga takva je... ali on je bio
mali pa si mislim ne može to biti razlog...onda sam skontala da ga iritira svekrvin glas...
čim bi došli kod njih već s vrata je krenula prema njemu i on bi odmah u dreku...
već mi je bila tlaka ići tamo jer ne bi jezika uvlačio...onda sam rekla mm neka joj
kaže da kad dođemo ga pusti par minuta da se adaptira i prilagodi...i upalilo je...
sad je on veći tako da je ok...ali ne znam kako bi bilo da ga baš čuva...:ne zna:

Leptiric
07.01.2010., 20:21
prije bih se za vrijeme menge bacila među morske pse nego njoj ostavila dijete na čuvanje.

ja svojoj isto ne bi ostavila dijete da ga cuva... nema sanse...

to moja sveki radi kad joj T. dosadi...
kaze da joj se spava, da je meni i ode... :kava:

Death-of-Art
07.01.2010., 21:39
a šta vi mislite o tome kad bake i dede briju na spiku da biste vi njima trebali odlaziti tako da oni vide svog unuka?

meni je to osim što je bezobrazno ... zapravo apsurdno.

razumijem ja da su oni stariji... i oni bi svaki dan vidjeli maloga.
ali sad recimo preko zime...
ja izlazim s njim u šetnju oko podne.
i budemo sat-dva , ovisi kako je hladno i o raspoloženju.
i više ga ne vodim van tijekom dana.

svekrva dolazi s posla oko 5.
i kaj bih ja sad znači trebala maloga opet oblačit u skafander, slušat njegovo naderavanje jer mrzi oblačenje, al mrzi mrzi iz dna duše, to je tragedija, ne mogu vam opisati to.
onda ga dovesti kod svekrve. opet ga skidati, i on se opet naderava i vrišti ko da ga koljem.
onda budemo tamo sat vremena i opet ga oblači... i pazi..evo ti ga opet... vrišti, dere se , kriči.jer jebiga...oblačim ga.
i onda evo nas doma...skidaj ga... aha... krik, drek, skvik.. buuuuu....
ajmo na kupanje.kako da ne.

zato jer oni , oh , stari... nisu u stanju prošetati do naše zgrade onak iz principa jer su oni stariji i mi smo dužni njima dolaziti?

da napomenem, živimo na udaljenosti od 200 metara tako da nema onih shema:
"mi imamo auto,oni nemaju pa mi idemo njima..." i tako te spike.

kak je to retardirano. i fakat glupo.
ono, mi ispadamo kao nekulturni jer nećemo doć do njih...oni se nafunje i komentiraju svima kakvi smo bezobrazni što nećemo doć s djetetom do njih ko da je meni svejedno zajebavati bebu s neprestanim presvlačenjem i oblačenjem u glupi skafander i vucarati je okolo kad njima paše.

ma mislim.

danas je svekrva kao ipak došla... nakon što joj je moj muž lijepo objasnio da ako hoće vidjeti maloga neka slobodno digne guzicu s kauča i navrati do nas jer mi tamo kod njih sigurno ne idemo u 6 popodne s djetetom.
ali dakako...svekar je digao nos do neba... i nedaaaj bože da bi on došao k nama jer red je da mi idemo k njima ako se oni žele družiti s djetetom.
a kad mi treba doć da mi raskopa stvari i napravi sranje u stanu, onda se pojavi dok si rekao keks.

Leptiric
07.01.2010., 21:44
a šta vi mislite o tome kad bake i dede briju na spiku da biste vi njima trebali odlaziti tako da oni vide svog unuka?

nema sanse...
ako je zele vidjeti, neka dodju...
ako im je tesko, sorry, al nije me briga...

Aeon+
07.01.2010., 22:12
doa,imam i ja takvu situaciju :rolleyes: trebam na -20 i snijegom do koljena s malim djetetom pješačiti na drugi kraj grada... :rolleyes: :rolleyes:

gica
08.01.2010., 06:55
...nema šanse...ok da prošetate do njih ponekad i to po lijepom vremenu...ali svaki dan?!...pa zašto bi zaboga babci svaki dan morali vidjet dijete ako ne žive zajedno:confused:
...mislim, naravno da mogu, al neka onda oni fino šetaju do vas...

Irra
08.01.2010., 07:04
ja sam već to isto rekla negdje, pardon požalila se ...
mi smo živjeli 5 min autom od svekija, a da su išli javnim prijevozom imaju stanicu pod nosom i ulaznu i silaznu....

i nikad nisu došli, uvijek smo mi išli k njima... mene je to živciralo do bola...
i nisu nikakvi invalidi, agilni, oboje u penziji, ne hodaju sa štapovima...
i bilo je komentara ljudi sa strane, da im nije jasno zašto nikad oni nisu došli do nas (čitaj mene jer sam bila na porodiljnom) kad smo bili blizu i uzeli dijete u parkić na sat-dva barem...

a kao vole dijete i fali im, itd... i to nikad neću shvatiti... ne mogu si zamisliti kad budem baka jednog dana, ako da bog, da ja ne odem vidjeti unuka ili unuku nego da očekujem da dođe k meni...

sad smo na drugom kraju grada, i naravno da se ništa nije promijenilo.... i dalje mi idemo k njima....
s tom razlikom da mm neće njima reći ajde dođite vi vidjeti dijete, nego kad razgovaramo i ja uvijek velim: reci starcima da bi i oni mogli koji put doći vidjeti ga, a ne da mi uvijek idemo tamo, na to nema odgovora...
i sve čekam svekije da meni kažu direktno u lice: zašto ga ne dovedete češće; jer će onda proraditi moj dugačak jezik :mad:

marcipanka
08.01.2010., 07:11
jučer su nam bili svekići, uđu u stan, svekar odmah pruža ruke prema malom. ne kužim zašto moram voditi istu bitku i nakon 8 mjeseci:ne zna:

ja: "oprati ruke prvo!"
svekar:"oprao sam ih ujutro" :bonk:
ja: " ja ih perem 100 puta na dan i još uvijek se nisu rastoplie. oprati ruke!:rospija:"
svekrva:" ja sam ruke oprala doma"
ja :"na putu do ovdje dirali ste kvake, auto, sada cipele... oprat ruke."

i tako, oprali ruke, svekar uzme malog i kaže "di je daljinski? daj stavi na rukomet:o" (a mi isključili tv prije nego su došli i stavili daljinski na stol).

ja :"ne. došli ste se družiti sa unukom. rukomet se može i doma gledati.:rospija:"

napravio je neku facu, ali ništa nije rekao. družili su se s kikićem sat vremena (bez tv-a:cheer:) i otišli doma! (posjetu smo tempirali kasno popodne, prije kupanja tako da nam ne mogu zasjesti:rofl:)

Irra
08.01.2010., 07:27
moram se pohvaliti!

ja: " ja ih perem 100 puta na dan i još uvijek se nisu rastoplie. oprati ruke!:rospija:"

i tako, oprali ruke, svekar uzme malog i kaže "di je daljinski? daj stavi na rukomet:o" (a mi isključili tv prije nego su došli i stavili daljinski na stol).

ja :"ne. došli ste se družiti sa unukom. rukomet se može i doma gledati.:rospija:"

ja sam od ovog odustala odavno, jer nisam više imala snage govoriti zašto želim oprane ruke, itd. nisam inače neka čistunka, ali što se djeteta tiče, kad idemo nekome ili neko dolazi tražila sam oprane ruke... totalno su me ubijali u pojam s tim.... i par puta je bilo pomaze psa, pa po malom... :rolleyes: i nema koristi od tupljenja njima...
a kad smo rekli zbog derm. nemojte ga ljubakati po licu jer je bio ko paprika crven, neću ni komentirati da su se uvrijedili do neba....
moji starci su to automatski radili, nikad nisam trebala reći, stara stalno pere ruke, više nego ja :lol:

i za druge higijenske stvari npr. pas koji mi se mota oko malog i kad jedemo za stolom i pušta tonu dlaka, majke ti, to je nos do neba i to stvarno ne kužim kako neki ljudi mogu biti toliko tvrdoglavi i zatucani....

marcipanka
08.01.2010., 07:33
ma boli me ona stvar, tupit ću im da moraju prati ruke do zadnjeg časa:mad: kad su toliko blesavi da sami ne mogu shvatiti koliko je higijena važna!!

i nek se vrijeđaju koliko hoće. moje dijete, moja pravila.:kava:

i da... kad smo bili zadnji put tamo, svekrva je izvadila igračke koje M tamo ima, a ja sam znala da im je bio u gostima drugi kikić kojem su 10000000% isto dali da se igra i bali i ja sam sve te igračke oprala:s

ništa mi nisu rekli.

i opet su imali takvu posjetu i ja ću opet te igračke oprati:s

Manch
08.01.2010., 07:51

A jebo te, jel stvarno misle da trebaju viđati dijete svaki dan :eek:
I zamisli sad dva para baka i djedova žele da viđaju dijete svaki dan... Ja bih popizdila. Bilo da su kod mene kući ili da mi idemo njima.
Meni je ok da mi njih obilazimo, a ne oni nas (osim u iznimnim situacijama), ali najviše jedanput sedmično. Tačka.
Marcipanka, vjeruj mi i da bi ti smetala pretjerana higijena kakva je kod mojih svekija, ustvari, kad želiš da ti nešto smeta, vrlo jednostavno nađeš objekat smetanja :D Meni recimo kad peru ruke često, nervira što ih toliko peru jer mali mora pokupit i neku bakteriju. Kad ih zaborave oprat, smeta mi što ih nisu oprali, jer ko zna šta su sve dirali prethodno. Ma zlatna sam :rofl:

Zone01
08.01.2010., 08:12
Joj ja bih mogla svašta napisati na tu temu ali bi potrajalo. Ja najviše volim kad dobijemo novac za poklone pa sami biramo klincima pogotovo u ovo vrijeme besparice kada kupim to šta im treba u tom momentu, moji daju novce ili me zovu da biram ovo ili ono plus slatkiši, a njegovi su veći problem jer to budu pokloni za koje me se pita šta da uzmu a na kraju uvijek izaberu nešto deseto jer je to njima bilo ljepše ali nema veze što je to malo ili što npr nestigne iznositi jer tog ima već previše. Ja budem većinom ljuta jer kukaju da nemaju novaca a kupe neku totalnu glupost koja ispadne skupa a nama uopće nepotrebna. Ili sad što mi je zadnji put diglo tlak je ideja za poklon. Moji su dali novce da malom kupim motorić i da po potrebi dodamo nešto ako je skuplji, sveki me pita šta da kupi a ja joj predložim da dodaju novce pa kupimo neki malo bolji motorić. A ne neće ona to ima ona neku drugu ideju. I šta je napravila, kupila malom motorić a meni skočila kosa na glavi!:)

8472
08.01.2010., 09:00
jučer su nam bili svekići, uđu u stan, svekar odmah pruža ruke prema malom. ne kužim zašto moram voditi istu bitku i nakon 8 mjeseci:ne zna:

napravio je neku facu, ali ništa nije rekao. družili su se s kikićem sat vremena (bez tv-a:cheer:) i otišli doma! (posjetu smo tempirali kasno popodne, prije kupanja tako da nam ne mogu zasjesti:rofl:)

:top:

Plavooka Sanja
08.01.2010., 09:17
Luna ima 15 mjeseci i ja i dalje znam reći sveki kad dođe da je molim neka opere ruke jer je sad bila u autobusu i tako to, a ona meni: Ma, ja ti se to ne sjetim! Nemamo ti mi tu naviku!!!!
:eek::eek::eek:

zar je potrebno imati naviku za prati ruke???? i to pogotovo nakon javnog prijevoza gdje skupiš mali miljon bakterija????

btw, mi imamo psa, maltezera, ne ispada mu dlaka, ali pazimo na higijenu (i njegovu i našu :rofl:) i definitivno nam je povećana potrošnja sapuna otkad ga imamo.
s tim, da ga Luna obožava :cerek: a i on nju :cerek:

shtefy
08.01.2010., 09:20
... svekar uzme malog i kaže "di je daljinski? daj stavi na rukomet:o" (a mi isključili tv prije nego su došli i stavili daljinski na stol).

Ovo me podsjetilo na moje svekiće... :p

Kad god sveki dođe, sva se iskrivi od preseravanja kako voli svoju unuku, ali: za čitati - nema naočale, za sjesti u krilo - teška si, za otići pogledati njene igračke - baka se ne može ustati (pa kako se onda samo dovukla do nas :rolleyes:), za pogledati neki njen crtež - joj, baš je krasno (sa pogledom na treću stranu i odmahivanjem ruke)...

Sva sreća što dolazi max jednom u nekoliko mjeseci. :raspa:

A svekar, on je priča za sebe... :D Dođe, zasjedne, izvali maloj: odi malo moja, klinka ga ignorira, on se zabulji u TV k'o da ga nikad nije vidio, sve ma Max TV-u mu paše - sport, dokumentarci, životinje..., pa tako bulji u TV, onda iz čista mira izvali: odi malo moja u jebemu jesi vidio ovo (ovo zadnje se već obraća dragom) i klinka je već zaboravljena. I tako on sjedi, bulji, povremeno ubaci: odi malo moja, klinka je već davno skužila da deda uopće nije prisutan dok to govori pa ne obraća pažnju, moj dragi koluta očima i popizdi na mene ako starog nečim ponudim (jebote, jesi normalna, neće nikada otići!)...

Da budem iskrena, mene čak i zabavlja stara munjara sa svojom krečanom, al' mi dragi totalno ispali na živce. A često se dogodi da je stari zapravo krenuo sveki nešto obaviti, pozvonio nama i potpuno zaboravio na nju. A ona gore čeka i čeka... :lol:

Nova0303
08.01.2010., 09:25
meni nije bed ponavljati z pranje ruku...ako treba milion puta...i za hodanje po
puzzlama...to je njegovo carstvo i bez problema kažem "ako ćete tamo izujte se"...
kod svekića ga nikad ne stavim puzat...nema šanse...nije da pretjerujem...kod drugih
ga pustim da uglanca podove...ali tamo ne...i imaju mačku koja hoda po svuda
tako da ga samo presvučem na prostirki i to je to...nije ni čudo da je dijete tamo
nervozno jer nema svoj kutak idosadno mu je...

Plavooka Sanja
08.01.2010., 09:32
moj dragi koluta očima i popizdi na mene ako starog nečim ponudim (jebote, jesi normalna, neće nikada otići!)...

:lol::lol::lol:
ovako i mm pizdi na mene kad njegovi dođu da ništa ne kuham niti spremam jer da niti oni nas nikad ne zovu.
plus, zadnji put su bili tu, svekar se izvalio i bulji u tv i da će on gledati sučeljavanje Bandić-Josipović, a mm, ni pet ni šest, da on to neće gledati jer će gledati nešto stoto što zna da mu stari ne podnosi. u roku 5 min, svekići se popakirali i otišli.
kaže mm: čovječe, pa ostali bi nam do ponoći tu da sam mu dao gledati!!! :lol:

Lindsay
08.01.2010., 09:37
meni to pranje ruku isto ide na živce ali ne sa svekijima nego s drugima, mnogo mlađim ljudima.
pisala sam već o tome stopedeset puta ali je to jedna od stvari koje me najviše raspale. i ne kužim zašto je to takav bauk- pranje ruku.
a meni kao bude neugodno reći da idu oprati ruke- mislim kao odrasli ljudi ovo ono pa da se kao netko ne naljuti..i ja sam luda.

8472
08.01.2010., 09:39
ovako i mm pizdi na mene kad njegovi dođu da ništa ne kuham niti spremam jer da niti oni nas nikad ne zovu.
plus, zadnji put su bili tu, svekar se izvalio i bulji u tv i da će on gledati sučeljavanje Bandić-Josipović, a mm, ni pet ni šest, da on to neće gledati jer će gledati nešto stoto što zna da mu stari ne podnosi. u roku 5 min, svekići se popakirali i otišli.
kaže mm: čovječe, pa ostali bi nam do ponoći tu da sam mu dao gledati!!! :lol:

Joj da... :rofl:
Ja sam isto jednom popizdila...
Upaljen mi NGC, pogledavam bez veze tu i tamo...
Dođe sveki "vidjet malu" i prvo šta napravi prebaci na neku politiku. :horor:
E kad sam popizdila, što mi mjenja program, (a ni ne gledam), rekoh joj da em me nije pitala za promjenu, dali pratim ili ne, a i jel' došla gledat malu ili TV, ako hoće provodit vrijeme s njom, onda ne mora buljit u TV...

Death-of-Art
08.01.2010., 10:08
a to s pranjem ruku neću komentirati.
ponavljam se ko papiga i kakve mi koristi od toga osim da ih počnem lupati po rukama svaki put kad ga hoće dirati s tim zmazanim rukama.
al jebiga, ako ih lupim po ruci onda ću i svoje ruke zaprljati pa ću ih morati opet prati i tako svaki put kad ih lupim, skupila bi se fina brojka. jedino da kupim neku šibu, ko onu malu šibu od krampusa pa ih njome peckam.

a ono...ako nisu u stanju skužiti na verbalnoj razini... na fizičkoj razini bi trebali kužiti.

jebemti kak se toga prije nisam sjetila.
jaoooooo... idem po šibu odmah danas i samo ću mahati njome a bez da išta kažem.
isuse...kako dobro... jedva čekam!

Jelica Izjelica
08.01.2010., 11:06
:rofl: daj molim te to snimi za nas :lol::rofl:

vjestica35
08.01.2010., 12:07

Prije sam se trudila sad više ne, tko si hoće vidjeti unuka neka dođe. To isto vrijedi i za moje. Čovječe, ja se ubijem dok nas spakiram za odlazak k mojima, onda nas izmrcvare, definitivno vratimo se doma strgani. Ma zaboravi, ja ih volim ali ako nas hoće vidjeti neka dođu. Jedina je prednost što se imamo gdje voziti u kolicima jer ovdje na mom selu baš i nema prostora za šetanje.
A njegovi su pak toliko komotni da su lijeni jednom dnevno svoje unuče doći vidjeti na kat, prvo sam stalno tjerala muža da im ga odnese da ga vide a sada više ne, ako ga hoćeš vidjeti dođi si gore. Iskreno, od kada sam vidjela da postoji još jedna duda za mog malog ostavljena na mikrovalci više im baš i ne vjerujem, evo jučer su osvanule dole dvije igračke i pitam ja mm da li su to nove igračke ili su od nekog djeteta. Nema on pojama. Velim mu da pita jer ako su igračke od nekog drugog djeteta treba ih oprati sigurno je to dijete te igračke stavljalo u usta. Dobio je danas zadatak da ispita a ako neće onda ću konačno (kažem konačno jer se do sada nisam uplitala direktno) ja preuzeti riječ.

blablica
08.01.2010., 12:53
ja sam isto imala takav problem - odlaženja svekićima. evo, u 16 i nešto istno mjeseci, sad sam izbrojala, tu su bili ravno 3 puta. a sad zakaj? svaki put od ta 3 puta je sveki pol sata pričala kak je ona stara, pa nemre ona tolko hodat (100 metara do stanice kod njih i još tolko kod nas), da je naš kvart na uzbrdici, da je to predaleko (pol sata po najvećoj gužvi, znači normalno - manje), da je to prenaporno... tralalalala. onda je svekar završio u bolnici, koja je igrom slučaja punih 5 minuta od našeg stana. i tik do bolnice je parkić, tik do parkića je stanica za podzemnu. i sveki bi svaki dan išla u bolnicu i svaki dan bi plakala meni na telefon (evo sad ću ko doa dočarat kak to izgleda)
"joj, moooje zlaaaatoooo, kak mi jaaako faaaali, srce moooooje, moje milooooo drago, preslatkoooo"
"kaj idete u bolnicu danas?"
"da, idem, znaš kak mni je to naaaaporno svaki dan, užas jedan, pa još i ta bolnica. ma joooooj, sva sam umornaaaaaa više od svega"
"a kad idete?"
"ma ne znaaaam, tak sam umoooorna, tako mi je to sve skupa naaaaaporno, i psihički sam uništeeeeeenaaaaaa. valjda ću ići popodne. a šta mi radi mojaaaaa ljubav, moja draaaaga predraaaaaga, srceee bakino?"
"igra se tu"
"joj igra seee, srceee moje maaalo, tako mi faaalii (plač) "
"čujte, oćete da se vidimo danas, ja lako dođem do parkića prek puta?"
" a ne, ne, danas ne, imam puno posla i taaako sam umornaaaa, jako mi je to teeeeško........." i sad da ne pišem dalje.

i tak je to završavalo svaki put. ne moram reć da nikad nije imala vremena. a kasnije je mm-u srala kak ju ja ni jednom nisam nazvala da se vidimo, da joj "pokažem" malu (jebote, nije to lutka u izlogu) :rolleyes: i kak je ona sva jadna, kak ju već dugo nije vidjela lalalalala. pa mi je puko film.
onda je poslije toga kad je mm poludio na nju i njeno prekenjavanje (reko joj je da je bezobrazna i svašta još uz to, da kak ju nije sram da živi na pol sata od nas a ne može doć vidjet unuku koiju navodno tolko voli) odgovorila- "kaj si ti normalan, ja da dolazim do vas? ja? nema šanse da idem tam, jel ti znaš kak je to daaaaaleko, i kak je meni to naaaaporno? nema šanse" :rolleyes:

uglavnom, odemo k njima jednom mjesečno, nekad čak ni ne. obično jer mm-ov stari nekaj treba.
mala počne vrištat čim sveki vidi na vratima (ona nas uvjerava da je to zbog pesa oa brže bolje zatvara pesa u sobu, a naša curka baš naprotiv, obožava životinje, peseke pogotovo). a to mi uopće nije drago. čim joj se ova približi, mala počne vrištat. i na to mm poludi jer sveki fakat navaljuje, i non stop se dere, onak teatralno. probajte si to zamislit.
a ni ne zna se igrat s njom. ono, u stilu buci buci i to je to.
i onda joj je čudno da zakaj se mala neće igrat s njom.
i tak. njeno cuganje sam već spomenula, o tom više ne bi.

marcipanka
08.01.2010., 12:53
Joj da... :rofl:
Ja sam isto jednom popizdila...
Upaljen mi NGC, pogledavam bez veze tu i tamo...
Dođe sveki "vidjet malu" i prvo šta napravi prebaci na neku politiku. :horor:
E kad sam popizdila, što mi mjenja program, (a ni ne gledam), rekoh joj da em me nije pitala za promjenu, dali pratim ili ne, a i jel' došla gledat malu ili TV, ako hoće provodit vrijeme s njom, onda ne mora buljit u TV...

jučer je bilo prvi puta da sam "zabranila" TV:eek:. inače, svekar svaki put kada dođu uzme daljinski i prebaci program na neki sport:rolleyes:

i jučer kada smo ih pozvali mm i ja smo se dogovorili da mu nećemo dati da gleda TV, a onda kasnije nama trubi na telefon kako prerijetko vidi unuka. fuck off!!:mad: ako si došao vidjeti dijete, gledaj dijete, a ne TV.

odsada ću uvijek tako.:kava:

nema TV-a!!!!!!!!!:amen:

SummerNight
08.01.2010., 13:00
Moje bake dolaze jedna s dva busa, druga s tramvajem i busom. :s

blablica
08.01.2010., 13:10
Moje bake dolaze jedna s dva busa, druga s tramvajem i busom. :s

kaj da ti velim. moja ima podzemnu pod nosom. i kod sebe i kod mene.
a lakše je kukat telefonski.

Plavooka Sanja
08.01.2010., 13:16
a, šta ćete reći na moju sveki? :D
kad kaže da će doći (živi busom 10 minuta od nas, 15 uvrh glave) i apsolutno svaki put kad kiša pada, ona ne dođe.
zašto?
pa zato što kiša pada!!! :lol::lol::lol:

žena ne radi, ima 48 godina i kao da u životu nije čula za kišobran :ne zna:
ali, to je već postalo presmiješno. rijetko kaže da će doći, a ako pada kiša niti se ne javi da neće, nego mi već sami znamo.
ja joj svaki put kažem: Niste od šećera, nećete se rastopiti!, ali nema efekta.
tako i zadnji put, svekar zvao da će doći sa sveki, na kraju se nisi niti javili da neće (kiša je padala). :rofl:
kad me zvao i ja pitala zašto taj dan nisu došli, a on meni o kiši, reko pa niste pješke, imate auto, parkirate u garaži kod nas, majko mila!

znači, ima kiše, nema sveki :lol::lol::lol:

SummerNight
08.01.2010., 13:18
kaj da ti velim. moja ima podzemnu pod nosom. i kod sebe i kod mene.
a lakše je kukat telefonski.

Mislim ja fakat nemam zamjerke na njih. Ne neke ozbiljne. I obje dodju prijepodne kad je mala super volje, moja zbrise sa posla cak. :cerek:
A jos sam ih i izdrilala da se dogovorimo unaprijed kad ce doci da se fino organiziramo. Bas su uvidjavne.
Naravno da me nekad iznerviraju ali to je ful normalno. :cerek:

Irra
08.01.2010., 13:19
.. reko joj je da je bezobrazna i svašta još uz to, da kak ju nije sram da živi na pol sata od nas a ne može doć vidjet unuku koiju navodno tolko voli ....

ja bi tvog muža da malo poduči mog kako da se postavi i kako da počne razmišljati...:s

a ovo s cuganjem.... hm,da.... i ja imam sličnih primjedbi na to da se ne može bazditi uvijek na alkohol i da neću da se dijete navikava na taj "miris" (čitaj smrad)... ali tu bitku mi je nemoguće dobiti...:(

Lali Puna
08.01.2010., 13:21
meni je svejedno tko kome dolazi. češće idemo mi kod svekija jer mi imamo mali stan pa je komotnije kod njih (kad malo bolje razmislim, moji svekiji žive kat iznad nas, a kod nas su samo kad je nečiji rođendan). isto tako idemo i mi kod mojih. nama je lakše.
(al, dobro, mi volimo šalabajzat pa meni nije problem spremit nas za nekamo)
u nedjelju idemo cca 150 km kod mojih bake i dede da nas vide.
ne brojim tko kome dolazi niti brojim tko kome što ponudi. ako nekoga želim ugostiti - ugostim ga bez obzira jel on meni dao čašu vode samo ili skuhao ručak.

blablica
08.01.2010., 13:31
meni je svejedno tko kome dolazi. češće idemo mi kod svekija jer mi imamo mali stan pa je komotnije kod njih (kad malo bolje razmislim, moji svekiji žive kat iznad nas, a kod nas su samo kad je nečiji rođendan). isto tako idemo i mi kod mojih. nama je lakše.
(al, dobro, mi volimo šalabajzat pa meni nije problem spremit nas za nekamo)
u nedjelju idemo cca 150 km kod mojih bake i dede da nas vide.
ne brojim tko kome dolazi niti brojim tko kome što ponudi. ako nekoga želim ugostiti - ugostim ga bez obzira jel on meni dao čašu vode samo ili skuhao ručak.

pa ko je reko da je problem spremit se za nekud? ne idemo iz principa. i da uštedimo živce. to nema veze sa šalabajzanjem. ja isto volim šalabajzat, još nisam ni vidjela sve kaj sam htjela u ovom gradu.

ja brojim kolko puta mi je došla. jer je licemjerna. al to je druga priča.
i ugostit ću je, onda kad se udostoji doć.

zašto ja imam dojam da ti dolaziš na ovu temu moralizirat? :misli:

@irra, ta priča ima jako ružnu pozadinu pa se on ne libi išta joj reć u facu.

Lali Puna
08.01.2010., 13:48
Čovječe, ja se ubijem dok nas spakiram za odlazak k mojima

evo 'ko je rek''o da je problem spremit se za nekud

Lali Puna
08.01.2010., 13:50
zašto ja imam dojam da ti dolaziš na ovu temu moralizirat? :misli:

kaj bi moralizirala DOA je pitala

Death-of-Art kaže: Pogledaj post

ja odgovaram.

blablica
08.01.2010., 13:53
kaj bi moralizirala DOA je pitala

ma na ovo sam mislilane brojim tko kome dolazi niti brojim tko kome što ponudi. ako nekoga želim ugostiti - ugostim ga bez obzira jel on meni dao čašu vode samo ili skuhao ručak.

Lali Puna
08.01.2010., 13:57
ma neka je rekla, ne sjećam se više koja, da joj muž kaže nek ništa ne priprema i ne kuha kad dolaze njegovi il njezini jer, kao, oni njih nikad ne zovu. jer mora bit quid pro quo. mi ne brojimo tako. ionako puno više ručkova i čašćenja dobijemo mi od naših roditelja nego oni od nas. a, primjerice, dorin kum je single dečko, kod kojeg nikad nismo dobili niš osim cuge. što ne sprječava nas da ga zovemo na ručkove.

Death-of-Art
08.01.2010., 13:57
meni je prek ljeta bilo svejedno i bez problema sam odlazila k njima jer nisam morala maloga non stop navlačiti u skafandere, jakne, šalove, kape, ovo ono nego ga jednostavno u laganoj robici iznijeti van iz stana i prošetati do njih , malo sjesti i tak to...

ali sad prek zime mi je muka i tlaka samo takva jer ga moram 20 puta presvlačiti samo zbog odlaska k njima.

a osim toga...draže mi je kad oni dođu ovdje k nama jer nekak baš imam filing da mi nisu tak naporni ko kad sam ja kod njih jer kad sam kod njih valjda sam sva nekak skučena u njihovom stanu a u svom stanu mogu svašta raditi, počevši od stavljanja suđa u suđericu, pa brisanja prašine , čišćenja kupaonice...i tak mi ju je lakše ignorirati nego kad sam kod nje.

tako da sam odlučila da više nikad ne idem k njima.

osim eventualno kad imaju neko veće okupljanje pa kad zovu i moje i svoje i kaj ti ja znam.

al ovako... nedjeljni ručkovi...apsolutno ne dolazi u obzir.

jednostavno me previše iscrpi to što sjedim ko budala kod njih na kauču i prisiljena sam slušati non stop iste priče koje me fakat ne zanimaju.

Smart_bitch
08.01.2010., 14:03
Ja ne znam jel bi ikome ovo pomoglo, o tom triku sam već pisala negdje na forumu, ali kad vas pile inače ljudi nekim spikama koje vam idu na džigericu, zabezeknite ih malecnim prekidom u konverzaciji, a kojeg je moja baka, koja je svima išla užasno na živce, radila. Dakle usred piljenja nagnite se prema njima, prema glavi, ili odjeći, usred rečenice uskliknite "joj joj, čekajte...uh, eto, gotovo, pardon, nastavite, slušam ja vas", istovremeno ne prekidajući svoju radnju, a šema je da im kao skidate nešto (nepostojeće) s kose, odjeće, naočala...to zna ljude izluditi, pogotovo ako to možete isfurati sa distanciranim glasom i usredotočenim pogledom na tu nepostojeću trunku nečeg što kao skidate. :D To, naravno, radite jako često.

blablica
08.01.2010., 14:05
ja mislim da sam te jednom pitala na Svekrvama :D -ak ti već tolko ide na živce, zakaj ste svako malo kod njih (ili ste bili) ? al mi nisi odgovorila.

da budem iskrena, meni ovo savršeno paše. nit me zove, nit se čujemo, dođemo jednom mjesečno i bok. ok, izbaci me iz takta to cuganje. i licemjerstvo.
al dal paše mom djetetu? odnosno, što je starija, bit će sve svjesnija uloge bake i dede i dal će njoj pasat viđanje samo jednom mjesečno? eto, tog se bojim. da ne bude s jednima ok, a drugima ne. jer bih definitivno htjela da bude u ok odnosima i s jednima i drugima, zanemarujući naš odnos s mm-ovim starcima.

Death-of-Art
08.01.2010., 14:22
ja mislim da sam te jednom pitala na Svekrvama :D -ak ti već tolko ide na živce, zakaj ste svako malo kod njih (ili ste bili) ? al mi nisi odgovorila.

.
očito sam preskočila post.

zato jer sam mislila da sam dužna to činiti.
to me moja draga mama uvjerila u to. :kava:
....sa svojim spikama:
"ali ona je bolesna žena... pa bila je na onoj teškoj operaciji jajnika i maternice..."
da. prije više od pola godine. i kaj bude joj to sad argument do kraja života da moram ženi podilaziti?
a kak ona nije imala razumijevanja za mene kad sam bila trudna?...
ok. nije niti bitno. ja sam svojoj mami rekla da je meni jasno da vađenje maternice niti jednoj ženi nije lako....ali za boga miloga kaj to znači da bih ja zbog toga što je svekrva izvadila maternicu trebala čitav život ispaštati, ili što?
pa nisam joj ja kriva za boga miloga. mislim, ok, žao mi ju je...ali jebemu ispada ko da je to moja krivnja što ona 5 godina nije išla kontolirati miome koji se nisu povukli nego su još narasli. ona je mislila da bude se samo od sebe povuklo...da... bravo, svaka čast. ne otići ginekologu 5 godina nakon kaj ti veli da imaš miome to fakat moraš biti ekspert. :rolleyes:

nisam ja ništa dužna.
ako hoće vidjeti unuka može doći. najavljeno, dakako. :kava:
tek sam jučer shvatila kako mi ju je lakše trpit dok je kod nas u stanu. neopisiv osjećaj. maltene...ko da niti nije prisutna.
čim krene sa svojom glupom jednoteistom spikom... ja samo primim krpu u ruke...i ajmo dalje... oh, vidi kaj mi je na pod palo... :kava:

oslobađa me fizički rad inače. jako jako.
meni je preteško sjediti na jednom mjestu i pričati s jednom osobom. a osobito ako mi stalno istu stvar govori. mene to ubija.

Lali Puna
08.01.2010., 15:12
heh, a da svekrve stalno dolaze kod vas u posjet da bi vidjele unuka, što msilite bi li se neke žalile ovdje kako dosadne babe stalno vise kod njih i smetaju im? kaj, vidjet će unuka kad ja imam vremena da ga ona gleda i kad ja odem kod nje! :D

blablica
08.01.2010., 15:33
heh, a da svekrve stalno dolaze kod vas u posjet da bi vidjele unuka, što msilite bi li se neke žalile ovdje kako dosadne babe stalno vise kod njih i smetaju im? kaj, vidjet će unuka kad ja imam vremena da ga ona gleda i kad ja odem kod nje! :D

lali, da oprostiš, sereš. :kava:

Lali Puna
08.01.2010., 15:59
ma zajebavam se, pobogu ;)

iako, uopće se ne bih čudila

Plavooka Sanja
08.01.2010., 16:32
ma neka je rekla, ne sjećam se više koja, da joj muž kaže nek ništa ne priprema i ne kuha kad dolaze njegovi il njezini jer, kao, oni njih nikad ne zovu. jer mora bit quid pro quo. mi ne brojimo tako. ionako puno više ručkova i čašćenja dobijemo mi od naših roditelja nego oni od nas. a, primjerice, dorin kum je single dečko, kod kojeg nikad nismo dobili niš osim cuge. što ne sprječava nas da ga zovemo na ručkove.

ovo si vjerojatno mislila na mene.
prvo, ne da mi se pravdati, drugo ipak želim objasniti - ja apsolutno svaki put nešto napravim za ručak/večeru kad dođu ili spečem kolač, nebitno.
radi se o tome da su to mm-ovi starci, da oni nas NIKADA ne zovu kod sebe, da ja njih zovem non stop jer su moji u Zg, a ovi nas niti ne doživljavaju, da bih htjela da moje dijete ima baku i didu kojima može otići.
ona je počela plakati kad ju je baka htjela uzeti zadnji put jer je praktički ne zna - baku koja živi 15 min autobusom od nas.
ja sam cijelo proljeće i ljeto trpala malu na bus (i to ne novi, nego stari sa zajebanim ulazom) s kolicima i pičila k njima da se igraju i druže. nije mi bio problem.
problem je u tome što kiša pada, pa baka ne dođe, što baka zaspe kad je jednom u sto godina zamolim da je pričuva jer moram na mirovinsko/zdravstveno/nebitno, što se baka niti ne javi niti ne dođe nego se napravi glupom kad je zamolimo još jednom za čuvanje od sat vremena.
isto tako, zaklela sam se da je više nikad neću zamoliti da pričuva unuku.
isto tako i dalje vjerujem u ljude, ali ne i u svekiće.

da, i mi imamo vjenčanog kuma, samca, i stalno ga zovemo na ručak/večeru, a on nama ne kuha. i moja kuma i x ljudi je kod nas uvijek na nekoj klopi/kolaču. i nikada ne brojim kad me je tko zvao.

vjestica35
08.01.2010., 18:44
Evo današnjeg rezultata;
mm: "ide mali dole"
ja: "ne"
mm: "zašto?"
ja: "zato što nisi saznao od kud su osvanule one igračke, da li su nove ili su od nekoga"
mm ode, vrati se za 10 minuta s dvije plišaste igračke
ja "i"
mm: "nisu nove"
ja: "da li su oprane?"
mm: "ne, radi s njima što hoćeš"
ja: "oprat ću ih"
mm: "da li mali može sada dole"
ja: "ne"
mm: "zašto?"
ja: "zato jer im ne vjerujem više da neće opet od nekuda nešto ispuknuti prašnjavo i zmazano i dati mu da dira, a on sve živo stavlja u ruke, tko ga želi vidjeti nek dođe gore"
mm: "dobro"
I eto nema nigdje nikoga, mm otišao s frendom na kavu za malog nitko ne pita jer se ne usude doći gore"
Znam da će sada netko reči da sam prestroga ali ne želim razmišljati da li je cuclao neku igračku koja se dole povlačila ko zna kuda.

Aruena
08.01.2010., 23:57

Sto se tice svekica moje je rijesenje da muz klince povede k njima otprilike svakih 10-15 dana.Ostanu jedno dva sata,popricaju,eventualno nesto pregrizu i to je to.
Svekiji k meni rijetko dolaze,a ja k njima jos rijedje.
Filozofiram kako je takav tempo zivota...:rolleyes:

Aruena
09.01.2010., 00:08
Prije sam se trudila sad više ne, tko si hoće vidjeti unuka neka dođe. To isto vrijedi i za moje. Čovječe, ja se ubijem dok nas spakiram za odlazak k mojima, onda nas izmrcvare, definitivno vratimo se doma strgani. Ma zaboravi, ja ih volim ali ako nas hoće vidjeti neka dođu. Jedina je prednost što se imamo gdje voziti u kolicima jer ovdje na mom selu baš i nema prostora za šetanje.
A njegovi su pak toliko komotni da su lijeni jednom dnevno svoje unuče doći vidjeti na kat, prvo sam stalno tjerala muža da im ga odnese da ga vide a sada više ne, ako ga hoćeš vidjeti dođi si gore. Iskreno, od kada sam vidjela da postoji još jedna duda za mog malog ostavljena na mikrovalci više im baš i ne vjerujem, evo jučer su osvanule dole dvije igračke i pitam ja mm da li su to nove igračke ili su od nekog djeteta. Nema on pojama. Velim mu da pita jer ako su igračke od nekog drugog djeteta treba ih oprati sigurno je to dijete te igračke stavljalo u usta. Dobio je danas zadatak da ispita a ako neće onda ću konačno (kažem konačno jer se do sada nisam uplitala direktno) ja preuzeti riječ.
Ne znam koliko ti je staro dijete,ali smanji malo dozivljaj oko igracaka.:kava:
Ili ga nemas namjeru upisivati u vrtic,makar samo radi druzenja i igranja sa vrsnjacima i socijalizacije.
Jel ti mislis da tete stalno peru igracke za djecom?
I mislis li ga pustit da se druzi sa drugom djecom? Da uzima i njihove igracke u ruke?
Pa sve i da je beba u pitanju,pretjerujes.

tiki81
09.01.2010., 00:12
mi idemo često mojima(15min.vožnje) jer ga obožavaju pa ostanemo par dana tamo...

natrpamo cijeli auto stcvarima i pičimo kao da idemo na more oni se igraju snjim maze smiju ma milina mali uživa...

a čim se vratimo pa di si ti jesi narasao pa već si veliki ma moš misliti u par dana narasao 10cenata...

i tako mi doma cijeli dan svekar,svekrva,šogorica i šogor ne prismrde dođu na pol sata i onda sa mnom pričaju

malog poljube i to je to a on je željan pažnje...
mm dođe oko 17h cijeli dan smo mi sami a oni imaju uvijek izgovore zakaj ne dođu (živimo u istom dvorištu)

zato ja jedva čekam da idemo kod mojih jer je on tamo potpuno drugčiji samo se smije duša mamina...

jedino imam problem s mojima neće s njim van a njemu je vani najljepše uživa oni stalno pa zima je pa prehladit će se

ja ih potjeram onda naprave đir po ulici i evo ih unutra kažu da mu se ne sviđa ma da a obožava kad ga drndam u kolicima

onda spava par sati vani al naučit ću ih ima da budu cijeli dan s njim vani kad zatopli...

Azriela
09.01.2010., 00:43
mi idemo često mojima(15min.vožnje) jer ga obožavaju pa ostanemo par dana tamo...

natrpamo cijeli auto stcvarima i pičimo kao da idemo na more oni se igraju snjim maze smiju ma milina mali uživa...

a čim se vratimo pa di si ti jesi narasao pa već si veliki ma moš misliti u par dana narasao 10cenata...

i tako mi doma cijeli dan svekar,svekrva,šogorica i šogor ne prismrde dođu na pol sata i onda sa mnom pričaju

malog poljube i to je to a on je željan pažnje...
mm dođe oko 17h cijeli dan smo mi sami a oni imaju uvijek izgovore zakaj ne dođu (živimo u istom dvorištu)

zato ja jedva čekam da idemo kod mojih jer je on tamo potpuno drugčiji samo se smije duša mamina...

jedino imam problem s mojima neće s njim van a njemu je vani najljepše uživa oni stalno pa zima je pa prehladit će se

ja ih potjeram onda naprave đir po ulici i evo ih unutra kažu da mu se ne sviđa ma da a obožava kad ga drndam u kolicima

onda spava par sati vani al naučit ću ih ima da budu cijeli dan s njim vani kad zatopli...

Hmm, može neka točka, zarez, nešto :moli:
Teško te je čitati...

maza1
09.01.2010., 00:58
kod većine primjećujem da mamini roditelji obožavaju bebu, a od muža baš i ne. neznam da li ih mi drugačije doživljavamo ili se oni distanciraju jer mama te bebe nije njihova kći, već dijete od sina. imam osjećaj ko da misle da snahi rade uslugu, a ne svom unuku/unuci i sinu. moji starci obožavaju malog i malu od sestre, moju nećakinju. stalno smo tamo, igraju se s njim, ludiraju i moja mama će ga sad čuvati.počinjem raditi za 7 dana. mama je ostavila posao koji ima da ga čuva, čistila je za dobre novce bogatoj obitelji. dok s druge strane svekrva je malog vidjela točno 5 puta otkad se rodio. uglavnom nazove, pita kak je, joj ja bi ga tak rado vidjela, čuvala itd. a kad je došla pita zakaj on neće ići k meni? wtf vidio te par puta u životu.
da ne pričam da nas oko božića niti ne zove da dođemo k njoj, valjda da mu ne bi morala nešto kupiti. mi nju stalno zovemo da dođe, ali jadna nema novaca. drugi sinovi joj imaju auto, dovezli bi ju, ali ona je ili bolesna ili joj je glupo da im ne da za benzin ili nešto treće.... bili smo kod nje ali više ne idemo jer slabo griju, a i ne zove- rekao joj je mm dolazimo kad napraviš ručak. nemre mali biti negdje duže od 3-4 sata bez ručka. a ona šuti na to.
mm-ovi starci su rastavljeni, pa kad dođemo kod njegovog tate, ista priča, totalno hladan odnos prema malom, samo buci-buci, kak si sladak i to je to.

nije mi jasno zakaj svekrve ne vole djecu od svog sina, s kim god pričam uglavnom u većini slučajeva je takva situacija.

Jelica Izjelica
09.01.2010., 01:18
ono što meni nije jasno su fore: "vidio ga je samo par puta", "samo dva puta su bili kod nas", "ne dolaze vidjeti nećakinju". pa jeste li ih pozvali? takve optužbe na svoj račun sam slušala od ljudi koji me nisu ni zvali u goste, a očekivali su valjda da im obilazim djecu kao muzejske primjerke!

ne mislim da sad netko treba posebno dolaziti gledati moje dijete, niti da ja moram ići u ture "pregledavati" tuđu djecu. ako mi se ide, idem, ako se želim s nekim naći, naći ću se. ta predbacivanja koliko je tko puta vidio iliu posjetio dijete su mi totalno iritantna.

vjestica35
09.01.2010., 10:14
Ili ga nemas namjeru upisivati u vrtic,makar samo radi druzenja i igranja sa vrsnjacima i socijalizacije.
I mislis li ga pustit da se druzi sa drugom djecom? Da uzima i njihove igracke u ruke?

Ma u vrtiću su igračke u boljem stanju nego što su ove što je dovukla moja sveki. Neka žena kod nje s posla dala joj je robicu i igračke, to je strahota kako je ta roba izgledala (kao da je s njom prašinu brisala). Nakon par puta pranja i iskuhavanja sad je kao nova. Igračke su u istom stanju, sad sam upravo napunila vešmašinu da ih operem.
Ja sam išla u vrtić i živa sam ali naše igračke u vrtiću su bile deset puta u boljem stanju nego ove.
Iskreno mislim da ne pretjerujem jer ja ipak ne nosim stalno sredstvo za dezinfekciju sa sobom ali ne želim da mi se sin igra s igračkama koje su bile u sobi punoj miševa.

blablica
09.01.2010., 10:16
ono što meni nije jasno su fore: "vidio ga je samo par puta", "samo dva puta su bili kod nas", "ne dolaze vidjeti nećakinju". pa jeste li ih pozvali? takve optužbe na svoj račun sam slušala od ljudi koji me nisu ni zvali u goste, a očekivali su valjda da im obilazim djecu kao muzejske primjerke!

ne mislim da sad netko treba posebno dolaziti gledati moje dijete, niti da ja moram ići u ture "pregledavati" tuđu djecu. ako mi se ide, idem, ako se želim s nekim naći, naći ću se. ta predbacivanja koliko je tko puta vidio iliu posjetio dijete su mi totalno iritantna.

kad ti netko trubi na telefon kako mu unuka faaaaliiii jaaaaako, i kad ćemo se vidjeti, uz plač, a ti ponudiš da se vidite danas, sutra, kad paše a osoba svaki put odgovori sa - ma ne, nemam vremena, kaj da mislim? :kava:
recimo moja dan danas zna tlačit mm-a da joj mala jako fali i da kad će ju vidjet, a kad ju pita kad ima vremena doć ona veli da "ne bu ona dolazila k nama, taj fil ne bute gledali" :confused:

tolko od mene.
al velim, meni tak i paše. dal će pasat i mom djetetu, vidjet ćemo.

SummerNight
09.01.2010., 10:24
Inace, apropos dolazenja i odlazenja, djetetu je svakako ugodnije u domacem okruzenju pa mi je normalno i da beke i dedeki cesce dodju nego obratno. :ne zna: Govorim o bebeama.
Malo koji imaju na podu puzzle, osiguranu kucu tako da mozes pustiti da puze....
Kad odemo i kod jednih i drugih mala je ogranicena puno vise nego doma.
I koliko god da igracaka teglimo nije dovoljno. :rofl: Za neke ruckove i proslave ok, ali za vidjeti mali u igrati se je puno bolje da oni dodju. :ne zna:

gica
09.01.2010., 10:26
da budem iskrena, meni ovo savršeno paše. nit me zove, nit se čujemo, dođemo jednom mjesečno i bok. ok, izbaci me iz takta to cuganje. i licemjerstvo.
al dal paše mom djetetu? odnosno, što je starija, bit će sve svjesnija uloge bake i dede i dal će njoj pasat viđanje samo jednom mjesečno? eto, tog se bojim. da ne bude s jednima ok, a drugima ne. jer bih definitivno htjela da bude u ok odnosima i s jednima i drugima, zanemarujući naš odnos s mm-ovim starcima.

...ne znači nužno da će tvoje dijete imat isto mišljenje i osjećaje prema babcima kao i ti...možda joj se baba cugerica baš bude sviđala i bude zabavna:D
...evo, ja sam odgojena s bakom i djedom od mame, odnosno oni su me prvih godina života praktički odgajali budući da je mama, što bila na poslu u drugom gradu, a kad nije, odlazila je u posjete ocu koji je ležao u komi u trećem gradu:(
...baba s tatine strane je dolazila mene vidjet par puta godišnje i isto toliko bi mi išli kod nje na ručak...i puno puta sam doma čula da se o njoj priča loše...nikad od mame, ali od druge babe i dide da...jebiga, stara nije znala s djecom...ona bi meni, djetetu od recimo 5 godina opisivala proces rađenja pašticade i kaštelanske torte:rolleyes:...kuhanje i đipanje okolo(ali ne do mene da me vidi)je bilo sve šta nju zanima, bar sam ja tako mislila kao balavica...
...a onda, za jedno par godina, kad smo mama i ja već živjele u svom stanu, baba je slomila kuk, posvađala se sa drugim sinom, morala prodat kuću i mama je primila k nama...uskoro smo postale super prije, skužila sam da je ona vrlo duhovita, pričljiva, a osim o kuhanju zna sve o politici, teorijama zavjere, i da je odlična matematičarka...da, baba od 8 banki mi je pomagala pripremat testove iz matematike:s
...mislim da je ta njena svestranost i smetala drugima od kojih sam ponekad znala čuti neke izjave kontra nje...
...tako da, tvoja mala će možda i volit babu cugericu jer se neće kad odraste niti sjećati tko joj je kao maloj mjenjao pelene i vječito se igrao s njom, došao je vidjet svaki dan ili jednom u mjesec dana...djeca to ne broje...

Jelica Izjelica
09.01.2010., 10:30
ma nisam na to mislila.
nego sam čula i od kumova i od svojih prijatelja takve komentare na račun ljudi, a par puta i na svoj. ispalo je da oni to uzimaju za zlo, što je po meni apsurdno, pogotovo što su valjda očekivali da mi svako malo trčimo k njima i divimo se malome. ok, vidjeli smo ga, posjetili, no nisam shvatila da se očekuje da dolazimo u nekim redovitim periodima da bi se to smatralo prihvatljivim. pogotovo me to iritiralo što nikada nisam znala što bih s djecom niti su me previše interesirala, dok se od mene očekivalo da padam u nesvjest od oduševljenja i da stojim u redu za posjete (i da se svaki put sama najavljujem!).

ovo o čemu ti pričaš je nešto sasvim drugo. baka se stavlja u ulogu žrtve, a ne bi ništa poduzela po tom pitanju. ne bih joj ni ja olakšalavala tu dramu.

Jelica Izjelica
09.01.2010., 10:33
Inace, apropos dolazenja i odlazenja, djetetu je svakako ugodnije u domacem okruzenju pa mi je normalno i da beke i dedeki cesce dodju nego obratno. :ne zna: Govorim o bebeama.
Malo koji imaju na podu puzzle, osiguranu kucu tako da mozes pustiti da puze....
Kad odemo i kod jednih i drugih mala je ogranicena puno vise nego doma.
I koliko god da igracaka teglimo nije dovoljno. :rofl: Za neke ruckove i proslave ok, ali za vidjeti mali u igrati se je puno bolje da oni dodju. :ne zna:

to ovisi od slučaja do slučaja. moja mama svaki vikend kad dočekuje moju nećakinju propisno oriba podove, napravi joj prostirku na podu, a mala dovuče svoje igračke. kad joj dosade igračke, puže po kući i viče na namještaj.
i bebica uživa kod njih, a i nama je to lakše jer svi dođemo kod mojih doma, budući da ima puno više mjesta i komotniji smo nego kod brata.

Jelica Izjelica
09.01.2010., 10:37
...ne znači nužno da će tvoje dijete imat isto mišljenje i osjećaje prema babcima kao i ti...možda joj se baba cugerica baš bude sviđala i bude zabavna:D

ja sam obožavala svoju baku koja je bila jako religiozna, ali je patila od nesretne ljubavi (djed je bio veliki ševac), pa je znala piti. meni je uvijek pjevala neke pjesme i kupovala barbike i čokolade. radile smo kolače zajedno i super mi je bilo s njom.

vjestica35
09.01.2010., 11:02
to ovisi od slučaja do slučaja. moja mama svaki vikend kad dočekuje moju nećakinju propisno oriba podove, napravi joj prostirku na podu, a mala dovuče svoje igračke. kad joj dosade igračke, puže po kući i viče na namještaj.
i bebica uživa kod njih, a i nama je to lakše jer svi dođemo kod mojih doma, budući da ima puno više mjesta i komotniji smo nego kod brata.

Moja nećakinja je kod mojih roditelja imala svoju kutiju s igračkama, deku koju je moja mama stavila na pod da se mala može igrati na tepihu. Moja mama prije nego mi dođemo moju bivšu sobu pospremi, ali ta soba uskoro neće biti za upotrebu jer ju je dobila moja nećakinja tako da ću ubuduće presvlačiti sina i uspavljivati u sobi mojih roditelja.
Iskreno sada dok je sin mali bolje mi je kada oni dođu k meni jer ipak nam treba hrpa stvari (sada po zimi).

carrie23
09.01.2010., 11:22
ovo se ne nadovezuje ni na šta o čemu se piše, ali ja moram napisat!

užasno me jako živcira kad sveki staaalno al staaalno govori da zašto maloj ne dam soka (onog za razrjeđivanje) da pije... "pa mogla bi ona sad to već".
al svaki fucking put!!!!!

danka 29
09.01.2010., 11:47
ovo se ne nadovezuje ni na šta o čemu se piše, ali ja moram napisat!

užasno me jako živcira kad sveki staaalno al staaalno govori da zašto maloj ne dam soka (onog za razrjeđivanje) da pije... "pa mogla bi ona sad to već".
al svaki fucking put!!!!!

Draga, moj glupi svekar joj je dao razrijeđeni voćko :eek::eek:,
kad sam popizdila i rekla ne, pitao zašto i opet sam ga ulovila da joj daje taj sok :mad:...sad se čudi što malu ne ostavljam dolje kad je sam! :ne zna:

Nova0303
09.01.2010., 12:57

eh da su sve ko tvoja mama...i moja mama...
kad dođe mala od brata,2 godine, a žive kat iznad,dakle to je svaki dan normalno
je da sve bornine igračke stavlja u usta...mama svaki put opere tu igračku prije
nego je da borni...
a sveki...ah ona bi mu dala nešto sa stalaže što nije oprano mjesecima i što je puno prašine...:ne zna:

Death-of-Art
09.01.2010., 15:02

zašto pretjeruje?
ja ne mislim da pretjeruje.
pa čak i kad tvoj vlastiti klinac slini po svojim igračkama svejedno ih opereš s vremena na vrijeme.
a kamoli tek da je drugo dijete slinilo po njima.

micamacazg
09.01.2010., 16:12
najgore mi je kad moja mama počne pred malim govorit dok ja jedem, mamica ti priprema mljekeco, mora puno jesti da ima puno mljekeca :rolleyes: a sveki mu govori mama ne da papati :rolleyes: sere mi se od toga. i kad počnu skakat oko malog čim zaplače da ga dižu i nosaju, pa jebote nije sve u nosanju, možda ga nešto boli, možda je gladan, i onda mi još kažu pa neće se naučit na ruke. moš mislit :kava: baš me zanima kad počne hodat kad će imat duplo više kila i kad usred parkića kaže baka nosi jel će ga nosit...

Jelica Izjelica
09.01.2010., 16:36
najgore mi je kad moja mama počne pred malim govorit dok ja jedem, mamica ti priprema mljekeco, mora puno jesti da ima puno mljekeca :rolleyes:

ajme grooooooozno! :rofl::lol: meni bi se isto smračilo :rofl:

micamacazg
09.01.2010., 17:35

pa kad već tolko teglite ko da je problem uzet i paket puzzla sa sobom :lol: tak bi moja mama rekla :bang:

vjestica35
09.01.2010., 17:49
ajme grooooooozno! :rofl::lol: meni bi se isto smračilo :rofl:

moja to ne govori, to govori moja svekrva.

Aruena
09.01.2010., 23:27
zašto pretjeruje?
ja ne mislim da pretjeruje.
pa čak i kad tvoj vlastiti klinac slini po svojim igračkama svejedno ih opereš s vremena na vrijeme.
a kamoli tek da je drugo dijete slinilo po njima.

Naravno da operem,ne volim sakupljati sline.:D

Ali se ne usudim u vrticima ispitivati da li svaku igracku koja zavrsi u djecijim ustima nakon toga operu.Po mogucnosti sa Asepsolom:mig:

Death-of-Art
09.01.2010., 23:28
Naravno da operem,ne volim sakupljati sline.:D

Ali se ne usudim u vrticima ispitivati da li svaku igracku koja zavrsi u djecijim ustima nakon toga operu.Po mogucnosti sa Asepsolom:mig:

a jebiga. u vrtiću ko živ ko mrtav. tako je to.

ali u stvarima u kojima možeš imati kontrolu, kao naprimjer igračke koje ti netko drugi donese..zakaj ne?

Lali Puna
11.01.2010., 00:33
ovo je stvarno smiješno. sjećam se prije cca godinu i pol na ovoj temi se raspravljalo kako je koma kad imap malu bebu da ti se još svekiji svako malo natandrčavaju u goste (sjećam se jer sam savjete davala) pa uz ionako premalo vremena za sve što trebaš obaviti još moraš njima nudit kavu il bar nešto sitno, a nemreš ni ribat kupaonu/depilirat noge/radit šta hoćeš jer imaš goste.
a sad je - šta oni očekuju da ja idem k njima, ako hoće vidjet dijete nek dođu k meni.

iako, nije mi jasno ovo s kritiziranjem da netko ne zna s malom djecom i da se boravak s unukom svodi na buci-buci, kako si sladak. i, što onda?!?! pa ne znaju svi s malom djecom niti imaju svi talenta za to. neki ne znaju ni s vlastitom djecom dok su bebe. ja prva ne bih znala kako se družiti s bebom prije no što sam imala vlastitu.
i sad ti koji ne znaju s bebama se zabavljati nisu dovoljno dobri bake/djedovi/tete/strine da redovito viđaju te bebe?!?!

blablica
11.01.2010., 00:46
ovo je stvarno smiješno. sjećam se prije cca godinu i pol na ovoj temi se raspravljalo kako je koma kad imap malu bebu da ti se još svekiji svako malo natandrčavaju u goste (sjećam se jer sam savjete davala) pa uz ionako premalo vremena za sve što trebaš obaviti još moraš njima nudit kavu il bar nešto sitno, a nemreš ni ribat kupaonu/depilirat noge/radit šta hoćeš jer imaš goste.
a sad je - šta oni očekuju da ja idem k njima, ako hoće vidjet dijete nek dođu k meni.

iako, nije mi jasno ovo s kritiziranjem da netko ne zna s malom djecom i da se boravak s unukom svodi na buci-buci, kako si sladak. i, što onda?!?! pa ne znaju svi s malom djecom niti imaju svi talenta za to. neki ne znaju ni s vlastitom djecom dok su bebe. ja prva ne bih znala kako se družiti s bebom prije no što sam imala vlastitu.
i sad ti koji ne znaju s bebama se zabavljati nisu dovoljno dobri bake/djedovi/tete/strine da redovito viđaju te bebe?!?!

:rolleyes: a di to piše, majke ti?

pa daj onda citiraj na kog misliš, ja ću se pretvoorit u papigu.
kamo sreće da je mojoj sveki najveća mana da ne zna s djecom :s .

kaj se prvog tiče, kad su došli ja sam bez beda radila kaj trebam, s tim nemam problema. uostalom, došli su vidjet bebu (čisto sumnjam da bi mene samu došli vidjet :rofl: )a ne mene.

ja fakat imam osjećaj da ti tu dolaziš moralizirat, sorry.

eva7
11.01.2010., 07:12
ja sam neki dan plakala zbog svoje sveki, koja inače zadnje vrijeme čuva malu. a usput da spomenem da mi tupi da je moram odviknit od dojenja. dođem ja kući s posla, i prvo što moja mala napravi jest da navali na mamine sike:). al taj dan sjedne ona na mene, spusti majicu, gleda sike i kaže "kaka sika" (kaka je izraz koji mi koristimo kad hoćemo objasnit da je nešto fuj, da ne valja). naravno, meni tlak skoči, baš sam po....ila jer ona s 21 mjesec itekako upija i ponavlja šta joj se govori. a ja onako bjesna "odakle ti sad to, ko ti je to rekao ???" a sveki počne mjenjat boje ko semafor, kao počne slagat igračke, izgubljena u prostoru i vremenu. ajme ljudi, kako je bilo očito da malu filuje protiv dojenja, mm je bio prisutan i nije mogao vjerovati! šta bi se danas-sutra moglo dogoditi nama iza leđa, neću ni zamišljati! možda mama postane vještica...

Nova0303
11.01.2010., 08:04

ma tko je to rekao?!?! to nema veze s tim da nisu dovoljno dobri da viđaju
dijete ali ima veze s tim da su djeca možda nervozna...razdražljiva...da im je
dosadno...itd...

ali razlika se vidi...jer moj mali kad se igra s mojom mamom vrišti od veselja...
sav se trese...zato ejr ona budaleše s njim...puže s njim i ganja ga po podu...
sakriva se i radi svakakve gluposti...a svekrva kad se igra s njim to obično
bude ovako: borna a šta da ti ja pričam... :ne zna:

to ne znači da ga ja ne vodim njima i da ga oni ne viđaju redovito...al ja njoj kažem
pša igrajte se malo s njim...prčajte mu...smijte se...dok svekrar recimo s njim
isto budaleše i njemu se isto smije od srca...

Lali Puna
11.01.2010., 08:19
ja fakat imam osjećaj da ti tu dolaziš moralizirat, sorry.

ne dolazim moralizirati nego, budući da na ovoj temi mogu objektivno gledat na obje strane (jer sama takvih problema nemam), vidim da se u nekim situacijama jednostavne ne može zadovoljiti suprotnu stranu kako god na napraviš. namjerno kažem suprotnu jer u takvim slučajevima ta strana i želi bit suprotna.

i nije to novost, tako je i u mnogim drugim segmentima i međuljudskim odnosima - ima i šefova koje ne moš zadovoljit štogod da napraviš, majki koje ne moš zadovoljit...

Azriela
11.01.2010., 08:58
ne dolazim moralizirati nego, budući da na ovoj temi mogu objektivno gledat na obje strane (jer sama takvih problema nemam), vidim da se u nekim situacijama jednostavne ne može zadovoljiti suprotnu stranu kako god na napraviš. namjerno kažem suprotnu jer u takvim slučajevima ta strana i želi bit suprotna.

i nije to novost, tako je i u mnogim drugim segmentima i međuljudskim odnosima - ima i šefova koje ne moš zadovoljit štogod da napraviš, majki koje ne moš zadovoljit...

:nono: Lali, ti dolaziš vamo i iznosiš mišljenja koja se sudaraju sa stavovima većine i sagledavaš stvari iz neprijateljskog kuta. Moraliziraš, dakle :mig:

Zašto bi ovaj topic bio rezerviran za jednoumlje? Da, otvoren je za jadanje, ali zašto bi to isključivalo pogled s druge strane?

Što se mene tiče, upravo to je ono što može smanjiti tenzije i pomoći da se na svekiće (koji su sudeći po napisima ovdje, redovito gori bake i djedovi nego naši starci...) manje nabrijava i kostriješi.
Ne znam zašto bi to bilo loše, mislim ono, život s manje gorčine? Meni duplu porciju, molim :D Lali, raspali :cerek:

Death-of-Art
11.01.2010., 09:00

a dobro. ti imaš super svekrvu i super svekra.
i ok. zavidimo ti.
i ok ... shvaćamo zašto nemaš empatije niti razumijevanja. :ne zna:

vjestica35
11.01.2010., 09:06
ne dolazim moralizirati nego, budući da na ovoj temi mogu objektivno gledat na obje strane (jer sama takvih problema nemam),

a zašto misliš da si objektivna, zato što nemaš tih problema, to ne potvrđuje objektivnost.

blablica
11.01.2010., 09:10
:nono: Lali, ti dolaziš vamo i iznosiš mišljenja koja se sudaraju sa stavovima većine i sagledavaš stvari iz neprijateljskog kuta. Moraliziraš, dakle :mig:

Zašto bi ovaj topic bio rezerviran za jednoumlje? Da, otvoren je za jadanje, ali zašto bi to isključivalo pogled s druge strane?

Što se mene tiče, upravo to je ono što može smanjiti tenzije i pomoći da se na svekiće (koji su sudeći po napisima ovdje, redovito gori bake i djedovi nego naši starci...) manje nabrijava i kostriješi.
Ne znam zašto bi to bilo loše, mislim ono, život s manje gorčine? Meni duplu porciju, molim :D Lali, raspali :cerek:

meni ne treba manje gorčine u životu, jer je ni nema. :mig: a ako želim savjet u vezi nečega, onda ću ga i tražit.
ja se na svoju sveki mogu kostriješit kad cuga. i tu nema boga koji će mi pomoć. a cuganje ne stavljam u isti rang ko krivo kupljenu pidžamicu, baklavu :rofl: i sl.

ma, ne znam kaj se ja sad uopće tu opravdavam :misli:

Azriela
11.01.2010., 09:14
a dobro. ti imaš super svekrvu i super svekra.
i ok. zavidimo ti.
i ok ... shvaćamo zašto nemaš empatije niti razumijevanja. :ne zna:

Pa...dosta dugo pratim temu i ne bih rekla da nema empatije. Empatija i razumijevanje ne znače da nekome pomažeš u nabrijavanju.

Odnosno, pomažući nekome da se skulira (a u tome je obično najučinkovitije ukazati na to da svaka priča ima dvije strane i da nije sve crno-bijelo) ne pokazuješ znake nerazumijevanja, već naprotiv, dubljeg razumijevanja problematike, nego što je to golo pižđenje i unisona pljuvada po uvijek istom Pedru :mig:

Ja totalno kužim zašto recimo ti pizdiš i zašto pizde mnoge curke sa svekrva i s ovog topica.
Ali isto tako, postoji dosta neopravdanog sitničarenja i kenjaže čak i oko pozitivno zamišljenih postupaka.
I sama sam tome sklona :)
No, treba u životu znati da nije dužnost svake osobe s kojom kontaktiramo da uvijek i svuda na prvom mjestu ima naše potrebe, preferencije, mušice, navike i sl. Ni sami nismo takvi prema drugima, zar ne?
I može nas to dozlaboga živcirati, ali u redu je da netko ponekad kaže da se bezveze živciramo.

Nemoj ovo shvatiti kao napad, recimo nepranje ruku prije diranja djeteta, upadanje u stan nepozvan i sl. postupci ne spadaju u kategoriju obzira, uviđavnosti prema snahi, već u sferu debilizma.

Azriela
11.01.2010., 09:15
meni ne treba manje gorčine u životu, jer je ni nema. :mig: a ako želim savjet u vezi nečega, onda ću ga i tražit.
ja se na svoju sveki mogu kostriješit kad cuga. i tu nema boga koji će mi pomoć. a cuganje ne stavljam u isti rang ko krivo kupljenu pidžamicu, baklavu :rofl: i sl.

ma, ne znam kaj se ja sad uopće tu opravdavam :misli:

Ni ja :mig:

Nitko nije napadnut, samo se mnogi na ovoj temi tako osjećaju. Što je inače čest slučaj na temama gdje kronično nedostaje testosterona :D

Lali Puna
11.01.2010., 09:28
Pa...dosta dugo pratim temu i ne bih rekla da nema empatije. Empatija i razumijevanje ne znače da nekome pomažeš u nabrijavanju.

Odnosno, pomažući nekome da se skulira (a u tome je obično najučinkovitije ukazati na to da svaka priča ima dvije strane i da nije sve crno-bijelo) ne pokazuješ znake nerazumijevanja, već naprotiv, dubljeg razumijevanja problematike, nego što je to golo pižđenje i unisona pljuvada po uvijek istom Pedru :mig:

Ja totalno kužim zašto recimo ti pizdiš i zašto pizde mnoge curke sa svekrva i s ovog topica.
Ali isto tako, postoji dosta neopravdanog sitničarenja i kenjaže čak i oko pozitivno zamišljenih postupaka.
No, treba u životu znati da nije dužnost svake osobe s kojom kontaktiramo da uvijek i svuda na prvom mjestu ima naše potrebe, preferencije, mušice, navike i sl. Ni sami nismo takvi prema drugima, zar ne?
I može nas to dozlaboga živcirati, ali u redu je da netko ponekad kaže da se bezveze živciramo.

amen, azriela, da bi reć rekla

i, ne znam, blablice zašto se ti stalno osjećaš prozvanom

iako, ako skupa s nekim pizdim na njezinu svekrvu ne mislim baš da pomažem. ne dogodi se tu nikakva katarza nego se samo nabrijava sve više i više na svaki svekin potez (nije da ja nemam prijateljice i da te prijateljice nemaju svekrve, znam ja kako to izgleda uživo-jedna pol dana nije mogla preboljeti što ju je svekrva pitala jel i pekmez stavila želina ili nije).
iako, ono što ja pokušavam jest 'gle, oladi, sigurno nije namjerno, da tebi napakosti kupila krivu pidžamu nego jednostavno nije znala što bi kupila' je isto bez veze. uzaludno. ak se nekom hoće naći trun u oku . nađe se uvijek ;)

foresst
11.01.2010., 09:39
lali, si čitala "najsretnije dijete u kvartu"?
jesi, ustvari bar si pričala da jesi.
a jesi naišla na dio o komunikaciji sa skroz malim kikićima? pravilo "fast fooda"?

ni odrasli nisu puno drugačiji, samo im ne moraš govoriti u "rečenicama" s riječ-dvije.

e, pa da bi tvoji sugovornici imali doživljaj da ih ti bar malo razumiješ i ne banaliziraš njihove probleme, prvo im trebaš pokazati da si ih stvarno shvatila, pokazati malo suosjećanja, a tek onda im probaš olakšati situaciju i ukazati na način kako da to riješe i ubuduće izbjegnu.

nije komplicirano, a nitko nema filing da mu se moralizira

blablica
11.01.2010., 09:40
kopiram tvoj post sa Svektva, Azriela :mig:
I da, doista se pizdekanje oko pogrešno odabrane pidžame ili pogrešnog jela koje ne odgovara nepcima snahe može nazvati sitničarenjem i ženskim poslima, ali ako takvi postupci dolaze od osoba koje inače čine stvari poput ovoga s ključem (ili još stupidnijih i bahatijih gadarija na koje sam ovdje naišla), apsolutno razumijem zašto se i te "sitnice" dočekuju na nož.

dakle, nikad ne znaš što se krije iza te sitnice, oko koje netko pizdeka.

ne osjećam se ja prozvano, nego mi ide na neku stvar to prozivanje - pa kako te to može živcirat, oko čega se vi živcirate tralalalalala :rolleyes:
nemamo ni svi isti prag tolerancije.
tebe možda neće živcirat neka sitnica tvoje sveki, u dobrim ste odnosima. nekog drugog (ne sjećam se sad tko je to pisao) će ta sitnica zasmetat jako, pogotovo ako dolazi iz usta žene koja unuku unaprijed kupuje grobno mjesto.
sad još reci da je i to dobra namjera :rofl:

vjestica35
11.01.2010., 09:57

Do sitničarenja dolazi nakon što se par puta dogodi veliko sranje, e onda se gleda na svaku sitnicu, tako je svugdje ne samo po pitanju djece.

marcipanka
11.01.2010., 10:00

i tako... iz pouzdanih izvora doznala sam da se moje inzistiranje na pranju ruka doživjelo ko teška uvreda jer sam ja "balavica koja je duplo mlađa i fali joj kućnog odgoja, a svekra i svekrvu šalje da peru ruke ko crne cigane s ceste."

i što s takvim debilima?????:confused::ne zna:

BlackLotus
11.01.2010., 10:13
i tako... iz pouzdanih izvora doznala sam da se moje inzistiranje na pranju ruka doživjelo ko teška uvreda jer sam ja "balavica koja je duplo mlađa i fali joj kućnog odgoja, a svekra i svekrvu šalje da peru ruke ko crne cigane s ceste."

:eek::eek::eek:

drugi put ih nakon pranja ruku pošalji da ih i dezinficiraju plivaseptom il nečim sličnim, reci da si čula da se druže s crnim ciganima s ceste :eek::s

edit: takvi kreteni mi nikad neće bit jasni.

Smart_bitch
11.01.2010., 11:07

Ajde, bar su zabranu gledanja rukometa prešutili. :rofl:

A jebote. :D :D :D

Manch
11.01.2010., 11:16
Do sitničarenja dolazi nakon što se par puta dogodi veliko sranje, e onda se gleda na svaku sitnicu, tako je svugdje ne samo po pitanju djece.

Potpisujem.
Ti Lali nisi objektivna, jer nemaš svekrvu koja ti djete šopa čokoladom iza leđa, koja ti govori da ti je kuća nepospremljena i prljava, da si neuredna, da ne znaš kako treba s djetetom, koja govori mužu protiv tebe iza tvojih leđa i šta ja znam šta već zločeste svekrve rade.
Nakon neke od ovih stvari (direktno ili indirektno rečene) počinje te nervirati svekrvin pogled, boja kose, akcenat i sve što ima veze sa njom.
Kod mene je opet frka s mojom voljenom majkom :cerek: U subotu su letili tanjuri po kući :D
Razlika je što se na mamu teško ljutiti, a na svekrvu puno lakše...

Lali Puna
11.01.2010., 11:21
Nakon neke od ovih stvari (direktno ili indirektno rečene) počinje te nervirati svekrvin pogled, boja kose, akcenat i sve što ima veze sa njom.

pa to ja cijelo vrijeme i govorim. da nije problem u boji kose nego u tome što je svekrvina. a uvijek će biti svekrvina. dakle, nema šanse da ikad pogodi pravu boju kose ;)

Manch
11.01.2010., 11:36
Hm, ovdje nije bio problem što je svekrvi bila crvena kosa, nego jer se ofarbala u tu boju da nervira snahu :D
Tako moja mama.
Ako zna da me nešto nervira namjerno će uraditi to.
Recimo zna da ne tolerišem keks za malca pa mu donese jedan, ja uzmem. Ona se hladno okreće i ide po drugi i donosi. Otima se sa mnom da mu da. Kad ga joj otmem šapuće kao malcu iza mojih leđa: "daću ja tebi kad ne bude mama gledala, izudaraćemo mamu, ne da nam da jedemo, daće tebi baka, sine"...
A njena snaha će poludit.

shtefy
11.01.2010., 12:15
Ali činjenica da ima i onih koje ne tjeraju truc namjerno. Nego su jednostavno takve. Da im kažeš da se ponašaju balavo i blesavo, samo bi te bijelo gledale... :p

Eno moja opet jučer... Zna da ne idem na izbore. Zna i zašto (nije čak ni da je se tiče, ali hajde, objasnim radi konverzacije). Zna to godinama. Ali svejedno je jučer morala opet izvaliti: a i ti bi baš mogla ići! Ja kažem samo: Ne bih. Ionako sam očekivala da će nešto biti na tu temu. :) A ona razvukla: je, briga mene, o tebi je rječ, o tvojoj budućnosti, o budućnosti tvog djeteta, o tvojoj mirovini, ja sam svoju dobila, bla bla truć truć... U nedogled. Ja se pogledavam preko stola sa šogorom (on je inače u istom dreku sa mnom - ni on nikada ne napravi kako valja :D), pokušavam sakriti da crkavam od smijeha - na kraju sam se otvoreno počela smijati, nisam više mogla izdržati. Jer znam da nju ne jebe što ja nisam išla na glasanje, nego što nisam išla glasati za onog koga ona smatra pravim izborom. Da sam išla na glasanje i glasala za krivu opciju, opet bih najebala. :mig: Uglavnom, samo me je poprijeko pogledala i odmahnula, ja sam ionako čudna sorta, sve moram po svom! :D

I da je mučiš do smrti ona uopće ne bi shvatila da gura nos u nešto što nije njena briga. Ona je uvjerena da sve što radi (i trabunja, zabada nos, komentira, misli umjesto drugih), radi za dobrobit Obitelji. Šogor je ionako nabacio nešto zgodno o matrijarhatu, ali nije skužila.

Ima dana kada ne bih tako hladno reagirala, nego bih joj otvoreno rekla da gleda svoja posla. Jučer mi je baš bilo zabavno. Znam da je to do mene, a ne do nje. Ali ne mogu si pomoći, nekada mi je upravo jedna takva sitnica kap koja prelije čašu koja se poduže punila. :ne zna:

Azriela
11.01.2010., 17:50
kopiram tvoj post sa Svektva, Azriela :mig:

dakle, nikad ne znaš što se krije iza te sitnice, oko koje netko pizdeka.

ne osjećam se ja prozvano, nego mi ide na neku stvar to prozivanje - pa kako te to može živcirat, oko čega se vi živcirate tralalalalala :rolleyes:
nemamo ni svi isti prag tolerancije.
tebe možda neće živcirat neka sitnica tvoje sveki, u dobrim ste odnosima. nekog drugog (ne sjećam se sad tko je to pisao) će ta sitnica zasmetat jako, pogotovo ako dolazi iz usta žene koja unuku unaprijed kupuje grobno mjesto.
sad još reci da je i to dobra namjera :rofl:

:rofl: ti si fakat angažirana :mig:

da, kao što sam rekla na toj temi, isto govorim i na ovoj. Razumijem, posve mi je jasno, i sama sam tomu sklona. U čemu je dakle, tvoj problem?

Niti si prozvana, niti itko moralizira, to što Lali tu i tamo iskoči s nekim stavom koji uključuje pogled iz drugog kuta, ne znači da se ičiji problemi i frustracije umanjuju.

I da, treba nastojati što manje pizditi oko nekih stvari, ma koliko to pižđenje bilo opravdano. Voljela bih da mi to češće pođe za rukom :)

A postovi koje stavlja Lali u tome mogu samo pomoći.
Samo, meni ego ne zatitra svaki put kada netko dovede u pitanje moje postupke. Zato se i ne osjećam prozvanom niti se opravdavam. Niti mislim da mi itko moralizira.

Relax, nisam ništa loše mislila, stvarno je glupo da su na svim ženskim temama, osobito koje se tiču više generacija žena, prisutne neke tenzije. To tako na ružan način potvrđuje klišej stavove o ženama kao babama i kokoškama. Ajmo ne :five:

SNJESKICA
11.01.2010., 21:16
Evo i mene ovdje jer si moram olakšati dušu....
Rodila prije 3 mjeseca.
Živimo u istoj kući, svekići kat ispod nas.
Moja bi mene,da je mogla, onaj dan kad sam došla iz rodilišta, otpremila nazad u rodnu kuću :D i preuzela skrb o mojoj curici. "Je li gladna?" / "Ja mislim da je gladna!" "Je li žedna?" "Koliko je spavala?" "Jesi joj dala kapi?" "Jesi li ovo, jesi li ono?"
Ja ručam, beba u kolicima pored mene spava, a sveki će: "Ti ručaj, ja ću je čuvat!"
Ja joj mijenjam pelenu, ona pored mene, namješta joj pelenu :eek: ili joj dajem jest, ona joj namješta gazicu pod bradu ili je dira po nogama ili je vuče za ruke aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa PUSTI DIJETE DA JEDE!!!!!!
Ja se spustim u prizemlje uzeti nešto, baby phone je sa mnom, a ona čim vidi da sam izašla iz stana, trk gore kod male. "Ona je čuva dok mene nema!!!!"
Kako sam po struci odgojiteljica u vrtiću, naravno, kad se vratim na posao, planiram i malenu voditi sa sobom. Kad sam to obznanila ukućanima, sveki se pobunila šta je ona neće čuvati, okrene se maloj i kaže:"Šta ovo ova GLUPA MAMA govori?!"

Nakon ovoga svega (a imaaaaa toga još puuuuno), jesam li luda ako joj, u ova tri mjeseca, nisam ni na minutu ostavila bebu da je pričuva ili pretjerujem???

BlackLotus
11.01.2010., 22:01
ne pretjeruješ...naprotiv, zašto šutiš? pa to je tvoje dijete..ajde da je tvoja sveki ko moja 500km daleko pa tu i tamo začepiš gubicu jer znaš da joj je to unuče i da joj je stalo, a da ga i ne vidi baš često..al ovo trpit svaki dan,svaka ti čast :s

održi joj bukvicu :ne zna: oće li ti kćeri govorit da je glupa i kad mala bude veća, pa da te vlastita kći od godinu i po zove svojom glupom mamom :confused:
kad slijedeći put nešto takvo napravi(oke, ovo za čuvanje preskoči, za to bi mogla dignut nos i ko neke od ovih s tema pričat kak joj ne daš daunuče dira ko da se s crnim ciganima vuče po cesti, al kad počne tako pipkat i smetat, opomeni)-lijepo joj objasni što ti smeta i koliko. i ne zaboravi tu "glupu mamu" spomenut. bit će i tebi lakše na duši, a možda se i ona skulira :eek:

ako joj sad ne pokažeš da joj ne daš da te omaložava i da se upliće u odgoj tvojeg djeteta tako, mogla bi postajat sve gora, a onda se nećeš tako lako izvuć...

Death-of-Art
11.01.2010., 22:29
Rodila prije 3 mjeseca.
Moja bi mene,da je mogla, onaj dan kad sam došla iz rodilišta, otpremila nazad u rodnu kuću :D i preuzela skrb o mojoj curici. "Je li gladna?" / "Ja mislim da je gladna!" "Je li žedna?" "Koliko je spavala?" "Jesi joj dala kapi?" "Jesi li ovo, jesi li ono?"
Ja ručam, beba u kolicima pored mene spava, a sveki će: "Ti ručaj, ja ću je čuvat!"
Ja joj mijenjam pelenu, ona pored mene, namješta joj pelenu :eek: ili joj dajem jest, ona joj namješta gazicu pod bradu ili je dira po nogama ili je vuče za ruke aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa PUSTI DIJETE DA JEDE!!!!!!
Ja se spustim u prizemlje uzeti nešto, baby phone je sa mnom, a ona čim vidi da sam izašla iz stana, trk gore kod male. "Ona je čuva dok mene nema!!!!"
Kako sam po struci odgojiteljica u vrtiću, naravno, kad se vratim na posao, planiram i malenu voditi sa sobom. Kad sam to obznanila ukućanima, sveki se pobunila šta je ona neće čuvati, okrene se maloj i kaže:"Šta ovo ova GLUPA MAMA govori?!"

Nakon ovoga svega (a imaaaaa toga još puuuuno), jesam li luda ako joj, u ova tri mjeseca, nisam ni na minutu ostavila bebu da je pričuva ili pretjerujem???

ma ajde. popizdit ćeš ti kad tad pa ćeš joj skinuti sve svece s neba.

želiš li to?

mislim da ne.
ja sam šutila pa kud me to dovelo.
izjebala sam joj u jednom trenutku ama baš sve po spisku.
doslovno. od a do ž.

umjesto da sam svaki ali ama baš svaki put lijepo reagirala na njezina preseravanja... ja sam gutala, gutala, gutala... dok nisam pukla.

vjeruj mi... šutnjom ništa ne budeš postigla.

samo ćeš trpati u sebe što će na kraju rezultirati ili čirom na želucu kojeg ćeš dobit od nemogućnosti da se izraziš pošteno i veliš joj da odjebe fino od tvog djeteta. ili ćeš fakat popizditi...kako sam ja popizdila...i više te ni sveti petar ne bude vratio na pravi put.

lucas07
11.01.2010., 23:05
Moja u biti nije loša. Ne vidim je često pa je super. Možda jednom-dvaput u dva mjeseca. Ima stvari koje me nerviraju, čak i tada, ali pređem preko njih jer se ne vidimo često. Čak je i poželim da mi čuva klince ponekad. Daleko od toga da nema svojih provala koje mi dignu tlak, ali znam da joj nije lako jer je daleko od svojeg sinčića i unučića... Pa joj je oprošteno :cerek:

shtefy
12.01.2010., 05:37
....Evo i mene ovdje jer si moram olakšati dušu....
Rodila prije 3 mjeseca.

Katastrofa... :eek:

Dovedi to u red prije nego što prolupaš. Ozbiljno. Ja bih je u lice pitala: jel' vi mene stvarno smatrate ludom i nesposobnom? Što ti muž kaže na sve to? Meni se čini da će kod tebe jedini način biti ili gadna frka ili selidba... :(

eva7
12.01.2010., 06:50
Moj svekar je nazvao mog muža da razgovara s njim. o kome, o čemu? o tome da ja moram prestat dojit. neću se ponavljat, par postova unazad sam spomenila sličan problem sa sveki. al ovo je previše.i maloj pune glavu da je sika fuj. oni nisu normalni.
pripremaju teren za ljeto, nadaju se da ću malu poslat njima na čuvanje (400km daleko, nema još ni dvi godine), pa žele bit komodni i oslobođeni "ovisnosti" o dojenju.
:(:(:(

SummerNight
12.01.2010., 09:37
SNJESKICA, pod hitno rijesi stvar. To je prestrasno. Cvrsto i odlucno, smireno i hladno reci da je to tvoje dijete i da ako ima toliku potrebu brinuti se za tudje djete neka postane udomitelj, da ovo dijete ima majku. I oca, naravno. Takvo ponasanje moze samo eskalirati, srezi to sto prije moguce.

Moj svekar je nazvao mog muža da razgovara s njim. o kome, o čemu? o tome da ja moram prestat dojit. neću se ponavljat, par postova unazad sam spomenila sličan problem sa sveki. al ovo je previše.i maloj pune glavu da je sika fuj. oni nisu normalni.
pripremaju teren za ljeto, nadaju se da ću malu poslat njima na čuvanje (400km daleko, nema još ni dvi godine), pa žele bit komodni i oslobođeni "ovisnosti" o dojenju.
O boze, fakat si svasta dozvoljavaju! :eek: Nadam se da ga je tm oprao posteno.

BlackLotus
12.01.2010., 10:39

a zakaj ti njima uopće daš dijete da ti čuvaju kad su ovakve kretenčine :(

stvarno su odvratni. fuj

Death-of-Art
12.01.2010., 10:43

:facepalm:

bože, bože. ispada ko da djetetu uvaljuješ heroin, a ne sisu.

i šta on ima tvog muža zvat zbog toga. pa neka ti to u facu kaže.

Irra
12.01.2010., 10:50
ja se više neću žaliti ovdje samo me napadaju :o :lol: ma naravno da hoću ...
a vidim da se pidjamica proširila i na druge forume :rofl:

trenutno nemam ništa do novog susreta, tad će biti neki biser, ali
DOA sve čekam opis onog pec-pec šiba po ruci ili nešto takvo, ali ništa

ajde razveseli me malo :mig:

foresst
12.01.2010., 10:53
pretpostavljam da s malom pričaju preko telefona kad su tako daleko?
pričali bi oni s njom, ali samo preko spikerfona, da se mene pita. i prvi spomen da je sika fuj - tu, tu.. pukla linija.
nazovi i ti svekra pa mu reci da ti je muž rekao da mu se javiš, jer hoće s tobom o nečem pričati. "i? o čemu ste htjeli razgovarati? o mojim sisama?"

SNJESKICA
12.01.2010., 10:56
Znala sam da ne pretjerujem i da je ispravno šta joj ne dam bebačicu :D, a sad ste mi i vi to potvrdile i sad mi je lakše.
I znam i sama da ću morat dignut gadnu frku da nas više ostavi na miru.... Sve manje i manje imam strpljenja i fitilj mi je postao prekratak. Sad je samo pitanje stotinke :mad:
A što se tiče muža, njega ne želim opterećivati ovim stvarima. On ionako radi od 7 do 19 h, nema ga nikad kući, nije bio tu kad su se ove stvari događale pa ih ne bi ni shvatio ili bi ih drugačije protumačio kad bi mu ih ispričala. Uostalom, to je problem između nas dvije i nas dvije tj. ja sama s njom ga moram riješiti.
Hvala vam puno na podršci!

sara_st
12.01.2010., 11:20
Rodila prije 3 mjeseca.

A daj molim te šta to svekrva radi loše tvome ditetu?
Iz ovoga samo vidim da je voli, i da neradi ništa nenormalno šta neka druga baka nebi. Jednim ljudskim razgovorom s njom sve možeš rješiti a svađom nećeš ništa dobiti.
A sveki će ti biti od koristi viruj mi, iz iskustva ti govorim, kad tad će ti malenu tribati pričuvati na pola sata, a niko ju od bake neće bolje pričuvati.

eva7
12.01.2010., 11:22
pretpostavljam da s malom pričaju preko telefona kad su tako daleko?
pričali bi oni s njom, ali samo preko spikerfona, da se mene pita. i prvi spomen da je sika fuj - tu, tu.. pukla linija.
nazovi i ti svekra pa mu reci da ti je muž rekao da mu se javiš, jer hoće s tobom o nečem pričati. "i? o čemu ste htjeli razgovarati? o mojim sisama?"
svekrva je trenutno kod nas, pričuva malenu kad se vrati iz vrtića dok mi ne dođemo s posla. mala je sinoć ponavljala šta joj je baba govorila ("sika fuj", pitam ko ti je to rekao, ona kaže"baba"), a baba je mislila da može malu natjerat samo da ne doji, a nije se nadala da ona ko mala spužvica upija i ponavlja sve šta kažemo. al eto, nije se baš nadala da će to izgovorit dok smo svi zajedno na okupu.
je, mm ih je isprao, naravno krivac uvijek reagira protunapadom, pa je tako završio razgovor.
mislim, ne može bit jadnije nego je...

Lali Puna
12.01.2010., 11:33
Iz ovoga samo vidim da je voli, i da neradi ništa nenormalno šta neka druga baka nebi. Jednim ljudskim razgovorom s njom sve možeš rješiti a svađom nećeš ništa dobiti.
A sveki će ti biti od koristi viruj mi, iz iskustva ti govorim, kad tad će ti malenu tribati pričuvati na pola sata, a niko ju od bake neće bolje pričuvati.

svekrva ne radi ništa loše djetetu, ali ja, u ovo slučaju, kužim da je evi naporna. po njenom opisu, čini mi se da je žena tip bake koja je malo previše prisutna i koja je prebrižna. također, ne mislim da bi snjeskica trebala dizati 'gadnu frku' ili baki ne dat bebu da ju pričuva već jednostavnim razgovorom, za početak, reći što joj smeta tj. pristojno reći tipa 'molim vas, nemojte ju dirati dok jede, treba joj mir' ili 'molim vas, pričekajte da u miru premotam dijete pa ćete se onda moći igrati s njom/nositi ju/šta već'. i obavezno reagirat ODMAH kad čuješ da djetetu govori da je mama glupa da to ne želiš više nikada čuti.
šuti na sve što ti smeta pa onda odjednom eksplodirat je djetinjasto.

i mislim da je za dijete od godinu dana (pretpostavljam da počinješ raditi nakon porodilnog) u svakom slučaju bolje da ga čuva baka nego da ju vučeš sa sobom na posao, makar ti bila i odgojiteljica.

foresst
12.01.2010., 11:37
koliko god bila svekrva od koristi ili ne, majku svog unuka mora poštivati, ili se barem pred djetetom mora truditi ne pokazivati suprotno..
da tebe svekrva naziva glupom mamom pred djetetom, ti bi se sigurno slatko nasmijala?
ili misliš da bi sverkva zasjala od sreće da ju ta snaha nazove glupavom babom?

sve su to sitnice, ali dječica ne kuže uvrnuti smisao za humor ili spiku "pa to ja samo tako kažem, a ne mislim"

sara_st
12.01.2010., 11:40
koliko god bila svekrva od koristi ili ne, majku svog unuka mora poštivati, ili se barem pred djetetom mora truditi ne pokazivati suprotno..
da tebe svekrva naziva glupom mamom pred djetetom, ti bi se sigurno slatko nasmijala?
ili misliš da bi sverkva zasjala od sreće da ju ta snaha nazove glupavom babom?

sve su to sitnice, ali dječica ne kuže uvrnuti smisao za humor ili spiku "pa to ja samo tako kažem, a ne mislim"

Ja živim sa svojom sveki i dovela sam ju u red, nije ni ona bila med i mliko, al brate mili nisan sve držala u sebi, nego bih odmah rekla šta me smeta. Sad više drži do mene nego do svog sina, nek mi mm krivo nešto kaže pribotunat će mu kad ostanu nasamo.

A to šta joj sveki dođe pa kaže da je glupa mama je sama kriva, koji klinac joj nije rekla, nego kupiti pa eksplodirati i dobiti kontra efekt.

foresst
12.01.2010., 11:41
je, mm ih je isprao, naravno krivac uvijek reagira protunapadom, pa je tako završio razgovor.
mislim, ne može bit jadnije nego je...
ako si sigurna da im je glavni razlog za te "fuj" priče ljetovanje, ja bi im otvoreno rekla da dojila mala ili ne, još uvijek je premala za samostalno ljetovanje.. možda slijedeće godine, ove još nikako ne. i točka. nema više rasprave na tu temu, ako si sigurna da ju ne želiš još samu pustiti.

lehaha
12.01.2010., 11:44
Moja stara je bila ista ko snješkicina sveki. Prvih par tjedana kako je dolazila pomoći je svako prematanje suflirala i pametovala, čupala mi sisu djetetu iz usta jer je jela "već" pol sata, vikala na nas koja nam je budala rekla da se tak kupa dijete (patronažna). Onda sam popizdila i rekla joj da se nosi doma ak mi još jednom takne sisu, otme dijete iz ruku dok dojm i uopće uđe u sobu. Nadurila se i nije dva dana došla, poslije se skulirala. Znam kako je to iritantno, znam da hoće pomoći, al ne radi se to tako. A sveki sam i godinu dana prije nego sam uopće ostala trudna zahvalila na pomoći dok ne prođu babinje. Rekla sam joj iskreno ra ako mi u tim trenutcima treba netko uz mene onda je to moja mama pa kakva god da je. I da je sveki bila tam od prvog dana vjerujem da bi prošvikala, došla je kad je mala imala skoro mjesec dana i izludila nas totalno. Šutila sam dva tjedna, a onda sam joj sve sasula. Sad je dovoljno da je pogledam.

foresst
12.01.2010., 11:48
Ja živim sa svojom sveki i dovela sam ju u red, nije ni ona bila med i mliko, al brate mili nisan sve držala u sebi, nego bih odmah rekla šta me smeta. Sad više drži do mene nego do svog sina, nek mi mm krivo nešto kaže pribotunat će mu kad ostanu nasamo.

A to šta joj sveki dođe pa kaže da je glupa mama je sama kriva, koji klinac joj nije rekla, nego kupiti pa eksplodirati i dobiti kontra efekt.
pa ok, ti si svoju dovela u red.. i snješkica će svoju.
i nigdje nije rekla da šuti, samo se žali što se ova radi.

a uzmi u obzir i da nisu svi sposobni ni voljni slušati i prihvaćati tuđe želje i da je njena sveki možda stvarno naporna, a bome i previše si dopušta kad ju naziva glupom, i to još pred njom

Lali Puna
12.01.2010., 11:48
ako si sigurna da im je glavni razlog za te "fuj" priče ljetovanje, ja bi im otvoreno rekla da dojila mala ili ne, još uvijek je premala za samostalno ljetovanje.. možda slijedeće godine, ove još nikako ne. i točka. nema više rasprave na tu temu, ako si sigurna da ju ne želiš još samu pustiti.

ma to! i ovo

:top:

trzavice i neslaganja treba riješavati kako dolaze, odmah. a ne šutit, prelazit preko svega i onda pizdit zbog pidžamice/bicikla krive boje i dovest se u situaciju tolike isfrusturanosti svime što svekrva napravi da štogod napravi ne valja. i onda kačenje nastaje oko toga što je baka djetetu rekla da je cika fuj, a pravi razlog je zapravo nešto sasvim drugo.

BlackLotus
12.01.2010., 11:50

jedno je voljet dijete, drugo je biti napastan.možeš voljet dijete i bez da ga gnjaviš i daviš, kako njega tako i njegovu mater.

a ovo "glupa mama" je neoprostivo. ne smije tako nešto izletjet pred djetetom, pa sve da mama i je glupa. :flop:

leeloo27
12.01.2010., 11:58
Ja nemam još djece, ali vas redovito čitam. Da meni netko pred djetetom dođe i kaže tvoja glupa mama ili da mi djetetu puni glavu kako je mama ovakva ili onakva taj više moje dijete ne bi vidio. Najviše mrzim kad se netko ne usudi tebi u facu reći što misli pa onda krene preko djeteta pričati tebi iza leđa.

Snjeskice, ti svojoj svekrvi otvoreno reci da ti smeta to što je rekla tvom djetetu da si glupa i da ubuduće ako ima šta reći neka kaže tebi otvoreno u facu a ne djetetu!

Aruena
12.01.2010., 12:00
Rodila prije 3 mjeseca.

U gadnoj si gabuli.
Nadam se da je muz na tvojoj strani.
Otvoreno kazete gospodji babi da je dijete vase,te da smanji dozivljaj.
Sretno.:)

Aruena
12.01.2010., 12:05

Sreca po tebe sto si svoju dovela u red,nadam se da ce Snjeskica i svoju...
Ali,ima ih brate,tvrdoglavih i gadnih,nikako sa njima na zelenu granu...

Irra
12.01.2010., 12:06
trzavice i neslaganja treba riješavati kako dolaze, odmah. a ne šutit, prelazit preko svega i onda pizdit zbog pidžamice/bicikla krive boje i dovest se u situaciju tolike isfrusturanosti svime što svekrva napravi da štogod napravi ne valja. ....

moram se malo uključiti, ne mogu odoljeti....
sad mi reci kako bi se ti postavila na mom mjestu - ja se načelno slažem s tobom, ALI...

1. prije poroda sam LIJEPO rekla i ZAMOLILA da se poštuje moja odluka da nam nitko ne dolazi doma prvih tjedan dana jer hoću mir i da se ja beba i muž "upoznamo" itd. da bi moji svekiji DIGLI NOS, NALJUTILI SE i rekli a mi ćemo ti doći na vrata pa nas ti probaj vratiti (koliko možeš biti neciviliziran da to kažeš ženi pred porod); ja sam samo rekla vi kucajte, a da li ću vam se otovoriti to je drugi par cipela...

2. moj mali ima dermatitis i pedica dala neke natuknice šta izbjegavati između ostalog i pse, mačke i sl.... ja opet na LIJEPI način mm: ajde ti si sin lijepo ih zamoli da zatvore-ograde psa kad dolazimo jer svugdje ima i dlaka i svega (nisam protivnik životinja, ali nije mi higijenski nalaziti dlake u kuhinji, podu, na fotelji gdje mi se mali igra i slini, itd.) mm stvarno lijepo rekao i zamolio i opet dobio DIGNUTI NOS, POVIŠENI TON, PREPIRKU, itd. i "pranje" mojih roditelja da i oni imaju pse - istina samo su na 20 metara od kuće, ne smiju ni na terasu prismrditi...

3. ista stvar samo za ljubljenje jer je imao po ličeku - ni mi ga nismo ljubili, i kad smo došli, ovaj puta ja rekla doslovce ovako: bebi, reci baki i dedi pusice samo u glavicu, bili smo kod dr. i kaze teta da se ne smijemo jubiti u liceko;
komentar je bio ma koja glupost, sad ja ne smijem ljubiti dijete, pa šta će mu biti, itd.....

e imam ja jos puno ovakvih primjera, ali dosta njih sam izgurala gutajuci jer bi u samom startu izazvala obiteljski rat i ruzne rijeci bi padale - ovako sam nekad presutila, nekad LIJEPO zamolila, nekad hladno odbrusila, ali da ima nekog efekta i nema...
i naravno da dodjemo do toga da svekiji samo otvore usta i ja vec pizdim i famozna pidjama dođe ko šećer na kraju (nije bilo namjerno to mogu reci, jednostavno su takvi)

pa sta da ja radim s njima ?

shtefy
12.01.2010., 12:07

Svekrva djetetu ne radi ništa loše (osim što je naporna čak i za tako malo djete), ali radi mami. A nervozna i frustrirana mama baš i nije naj za bebu. Osim toga, to nije svekino djete, nego svojih roditelja, i sveki nema nikakvog prava ispravljati mater za svaku pizdariju, gurati joj se pod ruke, skakati okolo... Osim toga, tanka je crta između ljubavi i posesivnosti, a još kad se upetlja i malo omalovažavanja - ja kužim Snješkicu... :ne zna:

Osim toga, vrlo je upitna korist i vrijednost čuvanja od strane bake koja ne poštuje majčino mišljenje i sve tjera po svom. Ovo znam iz iskustva. :kava:

vjestica35
12.01.2010., 12:13
Rodila prije 3 mjeseca.

Tak bi i moja da može, ali nema sreće naišla je na tvrdi orah :D

vjestica35
12.01.2010., 12:16

ŠTo radi loše? Dovoljno da joj je rekla glupa mama, kao što je i meni moja sveki pred djetetom rekla da sam zločesta mama. Prvo i osnovno mi djecu rađamo radi sebe a ne radi baka i djedova, ako svekrve žele još djece nek si ih rode. Što se tiče čuvanja mi smo jednom mojoj svekrvi na pola sata ostavili malog i kad smo došli doma čuvao ga je mm brat. Pita mm zašto on čuva, kaže šogor baka se prestrašila kad je mali složio facu da će zaplakati i samo je njemu u ruke šutnula malog. Kad bi nekom ostavila malog na čuvanje to bi bio moj šogor (govorim o mm strani)

SummerNight
12.01.2010., 12:27
Osim toga, vrlo je upitna korist i vrijednost čuvanja od strane bake koja ne poštuje majčino mišljenje i sve tjera po svom. Ovo znam iz iskustva. :kava:

E, ovo sam htjela napisati. Ne bi ja takvoj babi dala dijete u ruke... Pa jasno ti je da nece postivati apsolutno nista sto si joj rekao.
A bebu najbolje cuva onaj u kojeg mama i tata imaju povjerenja a ne baka ili deda po defaultu.

Aruena
12.01.2010., 12:51
sad mi reci kako bi se ti postavila na mom mjestu - ja se načelno slažem s tobom, ALI...

1. prije poroda sam LIJEPO rekla i ZAMOLILA da se poštuje moja odluka da nam nitko ne dolazi doma prvih tjedan dana jer hoću mir i da se ja beba i muž "upoznamo" itd. da bi moji svekiji DIGLI NOS, NALJUTILI SE i rekli a mi ćemo ti doći na vrata pa nas ti probaj vratiti (koliko možeš biti neciviliziran da to kažeš ženi pred porod); ja sam samo rekla vi kucajte, a da li ću vam se otovoriti to je drugi par cipela...

2. moj mali ima dermatitis i pedica dala neke natuknice šta izbjegavati između ostalog i pse, mačke i sl.... ja opet na LIJEPI način mm: ajde ti si sin lijepo ih zamoli da zatvore-ograde psa kad dolazimo jer svugdje ima i dlaka i svega (nisam protivnik životinja, ali nije mi higijenski nalaziti dlake u kuhinji, podu, na fotelji gdje mi se mali igra i slini, itd.) mm stvarno lijepo rekao i zamolio i opet dobio DIGNUTI NOS, POVIŠENI TON, PREPIRKU, itd. i "pranje" mojih roditelja da i oni imaju pse - istina samo su na 20 metara od kuće, ne smiju ni na terasu prismrditi...

3. ista stvar samo za ljubljenje jer je imao po ličeku - ni mi ga nismo ljubili, i kad smo došli, ovaj puta ja rekla doslovce ovako: bebi, reci baki i dedi pusice samo u glavicu, bili smo kod dr. i kaze teta da se ne smijemo jubiti u liceko;
komentar je bio ma koja glupost, sad ja ne smijem ljubiti dijete, pa šta će mu biti, itd.....

e imam ja jos puno ovakvih primjera, ali dosta njih sam izgurala gutajuci jer bi u samom startu izazvala obiteljski rat i ruzne rijeci bi padale - ovako sam nekad presutila, nekad LIJEPO zamolila, nekad hladno odbrusila, ali da ima nekog efekta i nema...
i naravno da dodjemo do toga da svekiji samo otvore usta i ja vec pizdim i famozna pidjama dođe ko šećer na kraju (nije bilo namjerno to mogu reci, jednostavno su takvi)

pa sta da ja radim s njima ?

Posalji ih na dugotrajni boravak u Kualalumpur...

A sad ozbiljno,ako ih ne mozes izolirati od vas,onda im vracaj istom mjerom.
Sve sto ti kazu-ti napravi kontra toga.
Ako,eventualno radi tlaka ne smiju slano-ti im bas to uvali.
Pravi se luda kao i oni.
Valjda shvate na kraju.

Lali Puna
12.01.2010., 13:09

uf. nemojte ić k njima. kad sljedeći put počnu ljubit dijete iako ne smiju reci im da više nećete dolazit k njima i amen.

Irra
12.01.2010., 13:28
:lol: e da.... dobri savjeti ali neizvedivo jer je tu mm i ipak su to njegovi roditelji... on u principu suti, nekad me podrzi, nadje se izmedju 2 vatre ko tampon zona, ali tu je cinjenica koju svi zaboravljamo - ipak su to njegovi roditelji...

ali ajde, ispusem se, sizim i tako, ali ima drugih prica ovdje puno gorih, zlobnih, tako da priznajem ja i sama da nisu oni TAKO losi... a sto je najgore znam da me vole, nije ono da me mrze i ne podnose, znaju nekad pitati mm pa sta si ti njoj skrivio... a on im je sin :rolleyes:

ali da su drukcije odgojeni i da imaju totalno suprotne poglede na zivot, imaju.... i znaju biti jako, jako, jako zadrti, i smatraju da kako su oni odgajali djecu, tako moram i ja... i iskompliciraju mi zivot s nekim stvarima :rolleyes:

a ovo sa kontriranjem npr. soli i hranom ne mogu izvesti :lol: mi idemo 2 puta mjesecno tamo na par sati, oni ne dolaze k nama i ja sam samo 1 kuhala za njih prije par godina...

no salu na stranu, ima krasnih i svekrva i mama, i djedova s obje strane, i nekad sam stvarno ljubomorna; ali ima i onih bas zlocestih...

imi18
12.01.2010., 15:38
ha pa u redu, reci im da ako ne zatvore psa, necete ti i mali doc kod njih, tm slobodno neka ide, pa roditelji su mu :confused:
al neces ti sad dovodit djetetovo zdravlje u opasnost ako vec ima taj AD. ne moras se svadjat, pa objasni zasto, ako odbiju trebalo bi im bit sasvim jasno zasto vise ne vide malog kod sebe doma.

penelop@
12.01.2010., 19:34
:lol: e da.... dobri savjeti ali neizvedivo jer je tu mm i ipak su to njegovi roditelji... on u principu suti, nekad me podrzi, nadje se izmedju 2 vatre ko tampon zona, ali tu je cinjenica koju svi zaboravljamo - ipak su to njegovi roditelji...

Da, a to je tvoje i njegovo dijete za koje ste vi odgovorni :)

Ja preko dosta stvari mogu prijeći jer su to moji/njegovi roditelji i vole svoju unuku ali kad se radi o njenoj dobrobiti onda sam grozna i nepopustljiva.
Uopće nemam problema s tim da budem dežurna kuja. Ako me ne slušate i ne doživljavate, permanentni ban. OK, izišli bi pred uvjetnu komisiju za godinu dana :D

Za to postići trebate biti sasvim odvojeni od njih i ne ovisiti o njima u ničemu. Od stanovanja, financija, čuvanja.... Ako ste bili dovoljno zreli za brak i obitelj to ne bi trebao biti problem :)

Irra
13.01.2010., 06:39
dežurna kuja....moram priznati da idem opasno u tom smjeru, a bila sam kao fina, dobrica, ma super curetak...
u zadnje vrijeme su skužili da nema više zajebancije, pa tako npr mm natuknuli za koga da glasa :rolleyes:, a ja sve čekam ajde reci meni, ajde reci meni, ajde reci meni da ti sve po spisku izlaprdam .... ali ništa, mene pustili na miru....:lol:

ne, nema kod mene cici-mici oko nekih stvari, i da neovisni smo potpuno o njima i to je super, neću ni razmišljati kako bi bilo da nismo :eek:...
ali stvarno me nekad ubije u pojam i ovih 1-2 mjesečno...

mali_cox
13.01.2010., 08:56
Mi smo evo bili za Božić 16 dana kod svekra i svekrve i moram priznati da sam se odmorila bolje i kvalitetnije nego kod svoje kuće u zadnjih 5,6 godina. Zašto? Ne peru me hormoni više, Marko nije više mimoza koju treba čuvati od sve hrane, sve one sitnice koje su me prije znale iznervirati stvoriti tenzije između mene i najčešće svekrve sam sad zanemarila jer mi je stalno bila na pameti činjenica da mi odlazimo i odvodimo Marka a oni ostaju sa suznim očima jer ga neće vidjeti par mjeseci i nisam htjela kvariti niti jedan trenutak koji imamo.
M je presretan i kad je dole kod njih i kad je u Slavoniji kod moje mame, obožava ih sve odreda i već sad imamo problema s njim kad odlazimo od njih, plač i dozivanje baba baba. Ja sam od muževih roditelja doživjela scena i scena koje bi većinu cura ovdje raspametile, ali sve su uzrokovane različitim karakterima i različitim mentalitetom, oni su strogo katolici konzervativnih životnih načela, ja sam iz rastavljene obitelji gdje mama i tata bolje funkcioniraju nakon rastave i više komuniciraju nego dok su bili u braku, liberalnijih pogleda i k tome sam Ovan i totalno tvrdoglava. Ali nakon nekih par mjeseci što se Marko rodio sam par puta čula kako su svekar i svekrva komentirali da su iznenađeni kako se mi mladi tako snalazimo s njim, kako smo mi sve sami organizirali i M i faks i sami u Zagrebu bez ičije pomoći, to mi je nekako dalo snage i osjećala sam da smo na neki način zadovoljili ono što su se bojali da možda nećemo moći. Bilo je situacija kad sam pizdila i rekla svakome što ga ide, ako sam nešto prešućivala to su bili dani, ja nisam u stanju nešto kupiti u sebi i na kraju nakon dvije godine imam situaciju kad sam Bogu zahvalna jer imam pored svoje mame i roditelje mm-a koje volim skoro kao svoje.
Ne mogu se poistovjetiti s curama koje žive sa svekrvom jer ja ne živim, znam da im nije lako, nadam se da će nakon nekog vremena sagledati stvari iz drugog kuta i da će olakšati sebi suživot.
Mene su izbacivale iz takta tolike stvari, prvenstveno od moje majke koja me filala ne samo praznovjernim glupostima nego i mješanjem u naš život kad se M rodio, ponašala se u nekim trenucima kao da je njeno dijete a ne moje. Nakon nekoliko epizoda dali smo do znanja da možemo sami i neka nas puste, sad je situacija i više nego dobra. Preko svekrvinih izjava da M-u ne stoji baš najbolje ova ili ona robica, da nisam dobro iskombinirala majicu s hlačama, stavlog uvaljivanja hrane u usta kao da je neuhranjen pa do nekih velikih stvari koje ne bih iznosila na forumu ali koje vjerojatno cijeli život neću zaboraviti...ja sam sad došla do toga da mi njeni savjeti o kombinacijama i robi dobro dođu, pomognu zbilja..sigurna sam u svaki komad koji M-u kupi da će mi se turbo svidjeti jer žena ima stila i ukusa, sad to s hranom mi je prednost jer kad odem negdje van znam da neće biti ni gladan ni žedan i da će jesti najkvalitetnije što je trenutno moguće.
Mislim da nas poštuju kao roditelje i ja poštujem njih jer su nam pružili više nego što sam mogla očekivati, više nego što bi itko očekivao...neke stvari i sad prešutim, progutam, ponekad mi se i sad srce stegne ali ne dopustim sebi da stavim sve to ispred Marka jer je on najbitniji u svoj toj priči.
Sori na dugom postu, ja valjda ne znam kratko pisati. Nadam se da će neko nešto pozitivno za sebe možda izvući. :)

marcipanka
13.01.2010., 09:17
a ovo "glupa mama" je neoprostivo. ne smije tako nešto izletjet pred djetetom, pa sve da mama i je glupa. :flop:

moja svekica je rekla samo jednom , obraćajući se malenom "tata ti je glup! glup je i nema pojma! a baka zna sve!"

e.... drage moje.... čula je i mm-a i mene:azdaja:. a onda nas nije vidjela 3 tjedna i rekli smo joj da se malo ohladi i razmisli dal će ikada više takvo što reći.:mig:

pa tako npr mm natuknuli za koga da glasa :rolleyes:, a ja sve čekam ajde reci meni, ajde reci meni, ajde reci meni da ti sve po spisku izlaprdam .... ali ništa, mene pustili na miru....:lol:

uh.... politika....

ja se stvarno trudim da se toga slučajno ne dotaknemo jer nam se stavovi jaaaaaaaakoooooooooo razlikuju.

i prošli tjedan kad su bili, počnu kukati kako "oni nemaju za koga glasati! sve su to crvena smeća" i sl.

mm im kaže da prestanu, ne... oni i dalje seru.... "znam ja, njegov dida je bio....blabla...bla...bla... a rođak mu je....blabla...."

meni para na uši....:mad: pa sam im začepila gubicu time što sam im opet(po XY-ti puta:rofl:) ispričala svoja pozitivna iskustva s jednim kandidatom koji mi je bio profesor:D i koji mi je ostao u stvarno lijepom sjećanju (a rijetki su takvi na mom faksu).

Irra
13.01.2010., 09:50
mali cox

dug post, ali lijep za čitati... ja bih tako da mogu za par godina reći da će stanje biti bolje, ali što se tiče toga, mislim da ćemo se cijeli život sukobljavati oko nečega....
i opet, da, to su većinom sitnice (mada ima i velikih stvari i problema), tipa zašto si mu obukla crveno on je dečko, zašto ima dvije majice, pa nije mimoza, ma mama će te razmaziti, pa šta mu daješ, pa jel cica još, pa ovo pa ono, ali kad ih se puno skupi, i stalno se ponavljaju, i ja stalno trkeljam iste odgovore, e onda jbg.... puknem

i moja mama s druge strane, imala sam s njom par mjeseci puno sukoba, do krvničkih svađa, jer je stvarno bilo kao da je njeno dijete, ali nakon nekoliko stvarno velikih svađa, sad je ok, pita, ne radi po svom, i tako...

možda je problem u tome što svekije vidim rjeđe, pa ispadne nema smisla baš stvarati rat, a sa mojom mamom je svakodnevni život, pa sam morala hoću-neću stvari riješiti svađalačkim putem...

marcipanka

da i moji svekiji su totalno (to uključuje i mm ali u blažem obliku) suprotni u politici; već sam postavila pitanje mislim na odgoju, kako i šta učiniti a da takvi stavovi ne uđu djetetu u glavu, jer se ja ježim od toga, ali ne diram dok se ne spomene; kako će biti ne znam, čini mi se ratno kad mali malo naraste i počne kužiti neke stvari ako ovi budu čak i u prolazu "bacali" neke svoje bisere....

marcipanka, kako je s nogometom :D moji uvalili malom zadnji put nekoliko lopti, ja kažem dajte vi njemu nešto drugo ne mora uvijek biti lopta, ma može i plastični tupperware, žlice, sa svime se on igra (nemaju igrački kod sebe) ali ne! ja kažem ima drugih stvari i hoću da dijete razvija više interesa i da će onaj ko mu bude gurao samo loptu uporno iza mojih leđa dobiti pec-pec, a odgovor je bio: ah mama, pa nećeš ti ni znati za puno toga :rolleyes: samo sam rekla hladno ja sam mama i ja ću sve znati,:mad: a nek se čuva taj iza mojih leđa...

SNJESKICA
13.01.2010., 15:56
Kao što je jedna od vas napisala: odgojena kao fin, pristojan curetak do sada sam držala jezik za zubima, ali tome je od danas gotovo. Vrijeme je da pokažem zube.
Tako se npr. sinoć "zatekla" kad smo je mm i ja išli kupati. Već smo se utoliko ispraksirali da nam cijela procedura traje niti 5 min :). Ali NE. "Šefica" mora umočit svoje prste i kad je krenula prema kadi i bebici samo sam je ošinula pogledom i rekla joj da je pusti na miru!!! :mad: Ostala je sa strane, a nemir je proganjao jer ne može sudjelovati. Daj, ženo, ohladi!
To nije voljeti dijete, to je htjeti biti domina, to je omalovažavanje.
Jedno je ljubav bake i djeda prema unučetu, a drugo je opsesija tim djetetom ili jednostavno potreba da mu bude "surogat majka", nadzornik, kontrolor i sl. Moje dijete takvu osobu ne treba.Ono ima i oca i majku. I zato neće staviti ruku na nju, nit će joj ikada dati jesti umjesto mene, niti će joj promijeniti pelenu umjesto mene. Rodila sam to dijete sebi i svom mužu, a ne bakama i djedovima!
I slažem se da je za malo dijete bolje da je kući, nego da ide u vrtić, ali za moje dijete je ipak bolje da ide sa svojom mamom u vrtić, nego da ostaje kući sa ovakvom bakom.
Da se drugačije postavila, sigurna sam da bi moj stav bio drugačiji, ali sama si je ubila i najmanju šansu da bude baka mom djetetu, u pravom smislu te riječi.

Plavooka Sanja
13.01.2010., 17:30
neke stvari i sad prešutim, progutam, ponekad mi se i sad srce stegne ali ne dopustim sebi da stavim sve to ispred Marka jer je on najbitniji u svoj toj priči.

:top::top::top:
:s:s:s

baš zbog toga, ja danas molim mm neka nazove svoje roditelje da dođu do nas i vide si unuku, a on komentira kako mu je stari rekao da je u nedjelju išao na glasanje (glasačko mjesto mu je 100 m od našeg stana), i kad ga je mm pitao pa šta onda nije svratio do nas, ovaj kaže da je bilo kasno. da, važno je reći da je glasao u 18.40!!!!!!
i onda kaže da su drugi sin i snaha (koji žive s njima) taj dan bili slobodni i išli negdje s malom, te je oni nisu čuvali, oni jednostavno nemaju potrebu doći k nama i vidjeti drugu unuku :(
i zato ih mm ne želi zvati.

povrijedilo ga je to.

netko će reći da i oni žele vremena za sebe. i imaju oni vrijeme za sebe, i hrpu vremena za čuvati drugu unuku, koja ima i drugu baku (maminu mamu) i ne radi, a moje dijete ima baku s tatine strane i moju mamu koja živi u Zg, a umire za njom. miljon puta dnevno zove, i ona i tata, samo da joj čuju glas, i dolaze kad god mogu.
a, baka, udaljena 15 min autobusom, nema potrebe u 10 dana doći i nazvati :rolleyes:

marcipanka
14.01.2010., 08:52
[B]
marcipanka, kako je s nogometom :D moji uvalili malom zadnji put nekoliko lopti, ja kažem dajte vi njemu nešto drugo ne mora uvijek biti lopta, ma može i plastični tupperware, žlice, sa svime se on igra (nemaju igrački kod sebe) ali ne! ja kažem ima drugih stvari i hoću da dijete razvija više interesa i da će onaj ko mu bude gurao samo loptu uporno iza mojih leđa dobiti pec-pec, a odgovor je bio: ah mama, pa nećeš ti ni znati za puno toga :rolleyes: samo sam rekla hladno ja sam mama i ja ću sve znati,:mad: a nek se čuva taj iza mojih leđa...

ah... nogomet je vječni broj 1!!:rolleyes: o njemu uvijek možeš razgovarati/razmišljati/raditi planove... sada je bilo malo napeto jer je šogor bio u planu za prelazak u najveći hr-klub, onaj u zg-u:kava:(znate na koji mislim:rofl:) pa je uzbuđenje kod svekra bilo veeeeliko. ipak nije prešao pa se fokus mogao vratiti na "mladu nadu" - mog M. :rigo:

ja sam donijela par sitnica i ostavila kod svekića jer isto nisu imali ništa, a ne da mi se svaki put još i oko toga voditi računa. ali, eto, ide mi na nerve kaj oni te igračke daju i drugoj djeci - malim susjedima.

tako da i ta djeca bale i plaze po igračkama, oni to naravno ne peru "jer nema potrebe, sve su to djeca, nisu prljava". zadnji puta kad smo bili sam sve te igračke uzela, odnijela u kupaonu i ribala ih pod kipućom vodom (ruke su mi bile tamno crvene:eek:), da bi oni opet imali posjet i sigurno su igračke opet bile ponuđene...:rolleyes:

i opet ću ih morati prati....

razmišljam da ih uzmem i vratim doma, ali M će onda pizditi kad budemo tamo a neće imati ništa za zabavu:ne zna:.

Death-of-Art
14.01.2010., 09:53
tako i moj svekar... prašnjavog, prljavog plišanog medu ravno malome u facu.
pa jebemti mater zabijem li ti ja medu u guzicu pa ćeš vidjeti.
i onda se čudi kaj pizdim... kao... "pa nije to prljavo".
ma jok . di bi bilo prljavo. osim kaj se vuklo po 260 tavana i vreća i tu stoji na prozoru zadnjih par mjeseci i skuplja prašinu. kaj bi bilo prljavo.

i onda se uvrijedi.

pa kaj sam krivo rekla.
medo je prašnjav i prljav. zakaj si to tak k srcu uzimaš??? :confused:
ak te tolko dira onda ga operi.

vjestica35
14.01.2010., 10:18
Moja sveki je dovukla neke igračke od svoje prijateljice koja je do bola neuredna (to sam vam već pričala) i mm ih je zapljenio neki dan sam ih strpala u vešmašinu, sad su ko nove i vratili smo ih baki i dedi da se mali ima dole s čim zabavljati kad im dođe u goste. MM im je odmah zaprijetio neka izvole igračke pospremiti u ormar ili prekriti krpom da se ne praši. Danas sam bila s malim dole i vidjela sam da su igračke pospremljene, hvala Bogu. Jasno mi je da uvijeti ne mogu i ne smiju biti sterilni ali ipak nije baš preporučljivo da trpa u usta zmazanu igračku.
Frendičina mama je teta u vrtiću (u taj vrtić će ići moj mali) igračke se redovito peru u vešeraju.

mali_cox
14.01.2010., 11:49
Naš M se dole kod svekra i svekrve igra s igračkama koje su bile djeverove, znači ima im ve 20 godina. Očuvane su bolje nego što danas viđam po kućama a igračke stare godinu dvije. Ima taj jedan ogromni kamion koji stoji na regalu kad nas nema dole ali dok dođemo Marko bi da mu se skine. I evo zadnjih dva tri puta prošle godine kako smo dolazili stariji djever ga skine i nosi odmah u kupaonu u kadu prati. Zadnji put sam skužila kad sam ušla u kupaonu, vidim u kadi se cijedi kamion. To mi je baš puno značilo, bez da sam išta spomenula ili natuknula.
A ostale igračke stoje u ladici ili u kutiji u našoj sobi pa i nisu prljave baš niti prašnjave.
Što se druge djece tiče tu nisam osjetljiva, kad god neko malo dijete dođe svekrva otvori tu ladicu u boravku pa nek si dijete vadi šta hoće i to poštujem, nemam ništa protiv toga. Nama M srećom nije baš stavljao u usta igračke puno pa mi na to i ne obraćamo pažnju previše.

marcipanka
14.01.2010., 13:51
Što se druge djece tiče tu nisam osjetljiva, kad god neko malo dijete dođe svekrva otvori tu ladicu u boravku pa nek si dijete vadi šta hoće i to poštujem, nemam ništa protiv toga. Nama M srećom nije baš stavljao u usta igračke puno pa mi na to i ne obraćamo pažnju previše.

moj M je još mali i sve trpa u usta:D, a konkretno mala susjeda (mjesec dana je starija od M) kojoj daju njegove igračke je stalno bolesna i isto bali i plazi po igračkama.

i to me jakooooo smeta i rekla sam im da to ne rade.

ali s obzirom da im više ništa ne vjerujem, da kažu "nismo nikome dali igračke", ja bi ih otišla oprati jer oni ne shvaćaju da to nije higijenski i smatraju da se "tako gradi imunitet":rolleyes:

Death-of-Art
14.01.2010., 22:56
ali s obzirom da im više ništa ne vjerujem, da kažu "nismo nikome dali igračke", ja bi ih otišla oprati jer oni ne shvaćaju da to nije higijenski i smatraju da se "tako gradi imunitet":rolleyes:

to s gradnjom imuniteta je najveći bulšit kaj postoji.

a ide mi na živce licemjerje tih ljudi kaj se njima recimo gadi piti iz tuđe čaše a nije im bed uvaliti klincu igračku po kojoj je drugi klinac balio.

ma jel... mislim.... lako ti je tuđom glavom po stolu lupati.

Aruena
15.01.2010., 00:48
tako i moj svekar... prašnjavog, prljavog plišanog medu ravno malome u facu.
pa jebemti mater zabijem li ti ja medu u guzicu pa ćeš vidjeti.
i onda se čudi kaj pizdim... kao... "pa nije to prljavo".
ma jok . di bi bilo prljavo. osim kaj se vuklo po 260 tavana i vreća i tu stoji na prozoru zadnjih par mjeseci i skuplja prašinu. kaj bi bilo prljavo.

i onda se uvrijedi.

pa kaj sam krivo rekla.
medo je prašnjav i prljav. zakaj si to tak k srcu uzimaš??? :confused:
ak te tolko dira onda ga operi.

Covjek ne podnosi kritiku,pa jos od tamo nekakve snahe...

Sto si umisljaju te mlade snahe,ma nemaju one pojma...:kava:

SummerNight
25.01.2010., 14:23
Mene inace zbilja jako tesko iznervirati, najvise zato sto me se ne tice sto drugi govore.
Ali uporno ponavljanje i inzistiranje na tome da treba staviti sol ili vegetu :horor: djetetu u hranu i da nama nije nista od toga bilo me pocinje polako ali sigurno iritirati.

I pitanja kako je jela. S lagano zabrinutom notom u glasu. Nije jela. Nije jela. Isto kao ni jucer ni prekjucer ni prekprekjucer ni prekprekprekprekprekprekjucer.

Calliope
25.01.2010., 19:44
Mene inace zbilja jako tesko iznervirati, najvise zato sto me se ne tice sto drugi govore.
Ali uporno ponavljanje i inzistiranje na tome da treba staviti sol ili vegetu :horor: djetetu u hranu i da nama nije nista od toga bilo me pocinje polako ali sigurno iritirati.

I pitanja kako je jela. S lagano zabrinutom notom u glasu. Nije jela. Nije jela. Isto kao ni jucer ni prekjucer ni prekprekjucer ni prekprekprekprekprekprekjucer.

Koliko čitam danas je jela :mig:

Inače, ja samo kažem da ne treba ništa dodati. I to je to. Pa mogu tako i sto puta. :D

SummerNight
25.01.2010., 19:59
Koliko čitam danas je jela :mig:

Inače, ja samo kažem da ne treba ništa dodati. I to je to. Pa mogu tako i sto puta. :D

Je, mogu i ja. Ali negdje oko 200 puta mi je limit. :rofl:
Ne kuzim sto tocno misli dobiti s tim tupljenjem, kao da cu sad odjednom stavit soli. :rofl:
Inace ne kuzim ljude koji tupe stalno isto, kako ti se da istu recenicu ponoviti 800 puta :ne zna:

mali_cox
25.01.2010., 20:02
Ja sam jednom svjetski popizdila na mamu kad me nazvala, mi usred šopinga po Avenue Mallu, pita ona gdje ste šta radite, ja govorim evo u tržnom centru, hodamo po trgovinama. Bio je 4. mjesec, travanj, a ona meni 150km dalje i to preko telefona viče: Ma vodi to dijete doma, smrznut će se!!!
Ne moram ni pisati kako sam popizdila, niti vidi gdje smo, niti zna kako je u Zagrebu, kolika je temperatura,kako smo ga obukli...ma ništa ništa...ali eto morala je mene dovesti gotovo do nervnog sloma tim komentarom.

vjestica35
26.01.2010., 09:26
Mislim da smo prije mjesec dana pisali o tome tome da li roditelji trebaju nositi baki i dedi djecu da ih vide. Kod mene je situacija tada bila ta da smo muž i ja uredno svaki dan na pol sata sat vremena baki i dedi onijeli dijete (mm roditeljima) i onda se počelo događati da bake svaki dan u to vrijeme nije bilo doma jer je ona išla u šetnju i mm se razljutio i više ne nosim dijete njima (ja preko dana znam skoknuti dole s malim kod svekra jer je on ok čovjek i s njim se lijepo razgovara. Svekrva sada cendra kako ne vidi malog a tko joj je kriv kad je nikada nema doma i na kraju je meni pukao film i rekla sam mm da kaj ćemo malog na srebrnom pladnju odnijeti dole s jabukom u ustima ak ga hoće vidjeti nek dođe. Ista stvar vrijedi i za moje, ak nas žele vidjeti neka dođu, baš mi se da po ovom vremenu pakirati tone stvari i ići k mojima na par sati.

Azriela
26.01.2010., 11:06
Koliko sam shvatila, to nosanje djeteta na pokazivanje više je stvar toga tko kome treba iskazati veće "poštovanje" i čija je "dužnost" veća, nego što se tu radi o djetetu i nečijoj želji da ga vidi.
Koji užas.
Kraljica baka i cijenjeni djed trebaju viđati unučića pa se roditelji moraju guziti i kad im je zgodno i kad nije, dolaziti na njihov teritorij, jer je takav RED?!
Nema to veze sa željom za viđanjem, a još manje s ljubavlju, jer u tom slučaju baki i djedu bilo bi posve svejedno tko će kome doći i ne bi im bilo teško pokrenut se da vide voljeno unuče. Osim ako su u pitanju nepokretni, nemoćni ili ekstremno stari ljudi. Među opisanima na ovoj temi ni jedni se ne doimaju takvima.

Ne namjeravam dijete nosat po izložbama takvog tipa. I dalje ćemo si ići u goste, mi njima i oni nama, ali da se od mene očekuje periodično donošenje na oltar precima, no way...

vjestica35
26.01.2010., 12:29
Koliko sam shvatila, to nosanje djeteta na pokazivanje više je stvar toga tko kome treba iskazati veće "poštovanje" i čija je "dužnost" veća, nego što se tu radi o djetetu i nečijoj želji da ga vidi.
Koji užas.
Kraljica baka i cijenjeni djed trebaju viđati unučića pa se roditelji moraju guziti i kad im je zgodno i kad nije, dolaziti na njihov teritorij, jer je takav RED?!
Nema to veze sa željom za viđanjem, a još manje s ljubavlju, jer u tom slučaju baki i djedu bilo bi posve svejedno tko će kome doći i ne bi im bilo teško pokrenut se da vide voljeno unuče. Osim ako su u pitanju nepokretni, nemoćni ili ekstremno stari ljudi. Među opisanima na ovoj temi ni jedni se ne doimaju takvima.

Ne namjeravam dijete nosat po izložbama takvog tipa. I dalje ćemo si ići u goste, mi njima i oni nama, ali da se od mene očekuje periodično donošenje na oltar precima, no way...

Pa velim na srebrnom pladnju i s jabukom u ustima.

Irra
27.01.2010., 07:57
moji svekiji isto očekuju da mi dodjemo s djetetom, ali po njima imaju i razlog...
a taj je da ih ja i mm (čitaj ja) nismo još službeno pozvali :rolleyes:(živimo kod mojih)...

pa sad će me valjda opet oplesti neki, ali ja nikako ne smatram da baku i djeda MORAM pozivati, sa bilo čije strane... bez obzira gdje živimo. to mi je normalno i prirodno da oni dođu bez pozivanja, ajde neka bude neka najava čisto da se vidi jel smo doma...
jel ti hoćeš vidjeti unuka ili nećeš, pa se potrudi malo...
ne mogu zamisliti kad budem baka da čekam sina da me službeno pozove; ako ću htjeti vidjeti unuka/unuku pitat ću jesu doma i kad bih mogla doći....
ali čekati maltene pozivnicu napismeno :o

i ovo mi odlaženje već stvarno ide na živce sad po zimi, te spremi malog, te grij auto, te ga obuci, pa nosi klopu, pelene, igračke jer oni ništa nemaju, i ko za vraga uvijek je to u neko vrijeme kad se malom spava, a tamo ga nemam baš gdje staviti i ne idemo na sat vremena kod njih

mali_cox
27.01.2010., 09:15
Meni je to neshvatljivo, to dolaženje i gledanje djece...Moji svekiji su u stanju potegnut 500+km da bi došli petak naveče i išli nazad nedjelju ujutro, samo da maloga vide. Naravno da nikad ih ne treba pozivati, kao ni moje.
Još mi je luđe kad ljudi žive u par kilometara ili još bolje u istoj kući pa snesi odnesi dijete...Grozno.
Mi samo kod svekija smo znali M odnijeti u prizemlje gdje žive baka i djed od mm-a djed je dosta loše zdravstveno i popne se na kat samo za Božić...pa smo ga nosili da se malo igra s M.

marcipanka
27.01.2010., 09:27

to si je zabrijala moja sveki... da smo svaki vikend kod njih i dovodimo malog na pokazivanje... njoj nije jasno da mi imamo i društveni život, da imamo kumove, prijatelje s kojima se volimo družiti i da su to mladi ljudi koji preko tjedna rade i u principu, jedino se preko vikenda možemo svi skupiti.

i naravno, ovu nedjelju zove ona "a kad ćete doći?"
mm:" nećemo doći, nismo niti planirali."
s:"ali nedjelja je!"
mm: "pa kaj?"
s: "pa dolazite nedjeljom kod nas."
mm: "da?? tko ti je to rekao?"
s: "pa dajte dođite!!"
mm: "reko sam da nećemo doći. imamo već planove. idemo poslije ručka ko X i Y."
s: "pa ko da njih morate vidjeti!"
mm: "koji ti je?? kaj zoveš ako se samo hoćeš svađati"
s: "neću se ja svađati. ti si bezobrazan. dajte svratite. mi vas čekamo od jučer" :bonk:
mm: "reko sam da nećemo doći. prestani tupiti."
s: "pa možete se pokazati na sat vremena"

i onda je mm izgubio živce i reko joj "ajd, bok! moram ići." kasnije je još 2 puta zvala na mob, ali joj se mm nije htio javiti...

e sad... svekići nemaju prijetelje s kojima se druže i posjećuju pa je njima neshvatljivo da mi to radimo:confused::bonk:

i ovo mi odlaženje već stvarno ide na živce sad po zimi, te spremi malog, te grij auto, te ga obuci, pa nosi klopu, pelene, igračke jer oni ništa nemaju, i ko za vraga uvijek je to u neko vrijeme kad se malom spava, a tamo ga nemam baš gdje staviti i ne idemo na sat vremena kod njih

tako i kod nas...:rolleyes: i onda je mali živčan i plače i histerizira, a oni samo ponavljaju "uh! kako si živčan. cmizdra jedna! samo cmizdirš!"

onix
27.01.2010., 17:20
...i ovo mi odlaženje već stvarno ide na živce sad po zimi, te spremi malog, te grij auto, te ga obuci, pa nosi klopu, pelene, igračke jer oni ništa nemaju, i ko za vraga uvijek je to u neko vrijeme kad se malom spava, a tamo ga nemam baš gdje staviti i ne idemo na sat vremena kod njih

I nije ti ih lakše "službeno pozvati" :misli:

lehaha
27.01.2010., 17:55
Irra, ajde ti lijepo nemoj bit lijena pa potraži neku fensi pozivnicu, kovertiraj ju i pošalji poštom, pa javi kaj su svekići rekli. Ja bih tak napravila, pa nek se onda usude bilo kaj reći. Mislim da bi ima nakon nekoliko puta bilo već neugodnjak pa bi mogla i prestati. Ono, datum, vrijeme, mjesto, dragi svekići pozvani ste dana tog i tog u sati toliko i toliko da si dođete vidjeti unuče. Molimo da nas o svom ne/dolasku obavijestite najkasnije do tada i tada. Pa nek si misle.

P.S. ovo lijena je zato kaj se tak veli.

Irra
28.01.2010., 07:51
ma frišku figu ću ih pozivati službeno ili neslužbeno...
već sam mm rekla da zašto njegovi ne dođu nekad k nama, on uvijek trubi zato što ih mi nismo pozvali, tj. čak se smatra da moji roditelji trebaju službeno pozvati njegove, jer živimo kod mojih... mislim, sorry, ali meni je to apsolutno nebulozno... ja ne živim u logoru da nemam pravo glasa, i uopće mi je to nepojmljivo da ih moram zvati "ajde dođite do nas na kavu... i da vide unuka.

ja razumijem da je drukčije da smo mm i ja i mali sami, i da nije isto kad živimo u zajedničkom kućanstvu s mojima (dakle nismo na katu odijeljeni ili sl.), ali opet... da su bar pitali mm ako ne mene, jel u redu da dođu, ako im je već toliki bed što smo kod mojih, ne znam... ali niti to...

čak sam jedno vrijeme mislila kako sam ja očito neodgojena u bontonu i da ih možda stvarno trebam pozvati, možda se to tako radi kod drugih, iako meni nije logično...

i ja sam rekla mm da će onda oni čekati uzalud, jer ih ja nikad službeno neću pozvati... i on ništa...
a neće oni reći preda mnom, ja sve čekam da se potegne tema pa da im "lijepo" objasnim neke stvari.... ali oni sve to pričaju drugima (mm, susjedima...) ali meni ne...

a npr. što se tiče rođendana - ja ne volim slaviti svoj, i želim da taj dan bude kao i svaki drugi, ne želim nakuhavati za druge i rintati, dakle moja želja je da me se ne zove ne kupuju pokloni itd. - e ali u ovom slučaju se pojave na vratima, a da ih ja nikad nisam službeno pozvala; to se podrazumijeva ići nekome na rođendan, čak i ako ta osoba kaže da neće slaviti i ne želi...

i da, posjet malom kad smo došli iz rodilišta sam već spomenula prije - ja tražim tjedan dana bez posjeta ičijih, to je moje pravo, ali ne, oni kažu da će se nacrtati kod nas i da je običaj da dođu; e tu vas nitko nije pozvao :o

opet sam odužila, a i tlak mi lagano raste :lol: nije to dobro...

Irra
28.01.2010., 08:02
I nije ti ih lakše "službeno pozvati" :misli:

je lakše je, ali sad to neću iz principa napraviti...
da se razumijemo, meni je valjda kao i većini mama, tlaka spremati malca sad po zimi, jer se vrda, kenjka i sl. i to je borba spremiti ga, obući ga i uvijek nosim stvari kao da idem na ekspediciju na himalaju; spremam ga i kad idemo negdje drugdje, dakle nisu samo oni u pitanju; međutim već skoro godinu dana, MI idemo k njima, da oni bar 1 u 3 mjeseca dođu, ja bih rekla super...
ni kad smo bili 5 minuta od njih nisu došli niti jednom da uzmu malog i provozaju ga po parku, nije im palo na pamet...
valjda sam i to trebala pitati - jel hoćete doći pa malo se s malim prošetati :rolleyes:

ali ovako, sad neću i gotovo... jer oni samo banu u gore navedenim prilikama, a ja ih moram pozivati za njihovog unuka.... :rolleyes:

Death-of-Art
28.01.2010., 08:34
gle irra... moj svekar ne priča sa svojim jedinim sinom ima mjesec dana jer smo im novu godinu čestitali telefonski a nismo se sami sjetili doći s djetetom k njima. tih mjesec dana svekar nije došao ni vidjeti unuka.
jedinog unuka.

a ja velim... ak mu je njegov jadni ego toliko bitniji od jedinog sina i od jedinog unuka... zaboli me kita...još manje se osjećam dužnom da mu vodim dijete na uvid. :kava:
rekla sam da više ne idem tamo i toga se držim.
a moj muž kolko osjećaja prema njima ima toliko i odlazi k njima... znači-nikako.

čak sam i ja prestara za igranje takvih glupih infantilnih igrica i držanja takozvanog reda gdje smo mi dužni dolaziti k njima a ne oni nama.

i eh da... moja mama koja ima 63 godine, isto kolko i moj svekar, sama kaže da bi se prije ubila nego dizala nos na takva sranja i ne komunicirala s vlastitim djetetom tjednima. i ona misli da je to što moji svekrva i svekar čine obično maltretiranje i crpljenje životnog elana. najbolje od svega je što moja mama ima četvero djece i sedmero unuka i svima stigne posvetiti dovoljno pažnje jer ona je takav tip osobe koji ne živi za alkohol, zabavu, frizure i glupave igrice nego za svoju djecu. a svekrva i svekar imaju jedno dijete i jednog unuka. a sebični su bili, sebični će i ostat.
takvi ljudi umiru sami. to im je dovoljna kazna.
a moja majka neće umrijeti sama pa makar ja trebala pješati preko Biokova da dođem do nje.
moj muž ne razmišlja tako o svojim roditeljima... tko zna hoće li im i na sprovod otić. a nakon svega... zašto i bi? kako prostreš, tako ćeš i leći. kako siješ, tako ćeš i žeti...
tako je to u životu.

Irra
28.01.2010., 09:39
to je žalosno, tako se uvrijediti i ne pričati s djetetom zbog gluposti, i onda prenositi to na unuka.... :flop:

jbg ima svakakvih ljudi...
i moja mama bi na kraj svijeta došla, ne zato što je moja mama, da vidi svog unuka....

i još jednu stvar ne kužim, kad mi netko veli, a tvojima je to prvo unuče, a njegovima već x-to, pa im više nije taj feeling :confused:...
ne mogu to shvatiti, to je dijete, jel prvo i deseto, ko da neko kaže imam troje djece, pa mi drugo dvoje nije baš... :ne zna:

samo što tm gleda stvari slično kao i ti, ali mm u nekim takvim stvarima koje se tiču njegovih ipak je na njihovoj strani - potiho, u normalnom razgovoru, bez svađa, ali ipak ne vidi moje stajalište nekad tj. slaže se s njima ..

mislim ne može ni biti drukčije kad su ga njegovi naravno odgojili, ali ipak bih htjela nekad ne da meni drži stranu, nego da on sam bez ičijih utjecaja vidi nešto kako stvarno je...

nekad bih htjela imati tu sposobnost da mi na jedno uđe na drugo izađe, da se samo nasmijem i zaboravim na neke stvari, ali najčešće ne ide...
kad imam stvaaarnooo dobar dan, onda mi uspije....

jedino se tješim da ipak vole malog, bez obzira na svakakva njihova po meni kriva stajališta, jer ima ljudi koji ne fermaju unuke ni pol posto...

Lali Puna
28.01.2010., 09:43
ma,dajte..da baku i dedu treba službeno pozivati da dođi vidjet unuka i sina i snahu...:rofl: dobro da vlastite roditelje ne trebaš službeno pozivati...ili sestru il brata..kakvo zatucano malograđansko držanje do forme...njima je važnije to jesi li ti službeno uputila poziv od toga što nisu vidjeli unuka..tak im i treba...
ok mi je da ih nazoveš ili oni tebe pa da se dogovorite kad će doći, čisto da ste doma, da računate s tim...ali službeni pozivi :rofl:

nego, ja svaki dan kužim kako imam najbolju svekrvu na svijetu. naime, svojedobno smo MM i ja bili u posjeti kod nejgove tete, isto bake, žene od kojjih 60-ak godina. dora je tad imala malo više od godinu dana i bila je u fazi da je sve čapala, svuda išla i trebao si stalno skakati za njom. ta je žena poslije mojim svekijima rekla da kako je dora užasno razmažena - naime, kasnili smo na ručak jer je ona spavala i drugo, da mi nismomogli jest od nje, da ona nije naučena sjest i pričekat da mama i tata pojedu..
uglavnom, priča meni sveki jučer kako je ta teta zvala i pitala jel dora još uvijek onako razmažena. sveki okrene očima na to i kaže - ma, pusti babu. ona ne zna što bi pa stalno prigovara, tak svojoj snahi stalno prigovara za nešto pa se onda čudi što joj nikad ne dolazi :D

iako, meni uvijek draže da ja idem kod nekoga, nego netko dolazi kod mene. bar ne moram čistit i spremat za goste :D

pink5
28.01.2010., 10:26
ma,dajte..da baku i dedu treba službeno pozivati da dođi vidjet unuka i sina i snahu...:rofl: dobro da vlastite roditelje ne trebaš službeno pozivati...ili sestru il brata..kakvo zatucano malograđansko držanje do forme...njima je važnije to jesi li ti službeno uputila poziv od toga što nisu vidjeli unuka..tak im i treba...
ok mi je da ih nazoveš ili oni tebe pa da se dogovorite kad će doći, čisto da ste doma, da računate s tim...ali službeni pozivi :rofl:

nego, ja svaki dan kužim kako imam najbolju svekrvu na svijetu. naime, svojedobno smo MM i ja bili u posjeti kod nejgove tete, isto bake, žene od kojjih 60-ak godina. dora je tad imala malo više od godinu dana i bila je u fazi da je sve čapala, svuda išla i trebao si stalno skakati za njom. ta je žena poslije mojim svekijima rekla da kako je dora užasno razmažena - naime, kasnili smo na ručak jer je ona spavala i drugo, da mi nismomogli jest od nje, da ona nije naučena sjest i pričekat da mama i tata pojedu..
uglavnom, priča meni sveki jučer kako je ta teta zvala i pitala jel dora još uvijek onako razmažena. sveki okrene očima na to i kaže - ma, pusti babu. ona ne zna što bi pa stalno prigovara, tak svojoj snahi stalno prigovara za nešto pa se onda čudi što joj nikad ne dolazi :D

iako, meni uvijek draže da ja idem kod nekoga, nego netko dolazi kod mene. bar ne moram čistit i spremat za goste :D

imam osjećaj da ti ljudi nikad nsu imali malu djecu:ne zna:
Strašno kako su oni slobodni pričati što god im padne napamet.
Moj svekar isto bez pardona kaže kako je mali strašno razmažen i to će reći pred svakim. Meni pukao film i kažem da on ima 2 godine i da je to opravdanje,a koje je njemu opravdanje da je razmažen sa 65 godina?
Eh onda ja vrijeđam jer treba potrpjeti što on priča jer je uvijek bio takav i nitko mu nije proturječio.

Fascinantno mi je da ti ljudi ne znaju kakva su mala djeca i da se jednostavno u njihovom društvu osjećaš ko uljez.Samo zato što oni na to dijete gledaju ko na neko čudovište.
Valjda očekuju da 2 sjedi za stolom i pije čaj

somewhere in time
28.01.2010., 10:41
Irra
i sama kažeš, a zapravo je to možda i najveći "problem", što ti i tm imate različita mišljenja oko toga.

Nije da branim starce od tm, ali možda je njima stvarno neugodno zato što živite s tvojima :ne zna:

Ako te to tako muči bilo bi dobro da ti, ili još bolje tm kaže njegovima da mogu doći vidjeti unuka kad god žele, nego da kupiš u sebi... A ako budu i nakon toga tražili službeni poziv onda jbg stvarno nema smisla.

blablica
28.01.2010., 10:57
a meni i mm-u je sveki neki dan tupila da je mala već prestara, da smo ju trebali stavit na kahlicu već odavno, da ona jednostavno MORA i MORA SAD ić na kahlicu, već je krajnje vrijeme, ona je odgojila dvoje djece, valjda ona zna bolje od nas, kakvi doktori, kakva istraživanja, jesmo mi normalni, ona je odgojila dvoje djece, ona zna kak to ide i mi smo glupi jer će nam kasnije bit samo teže :rolleyes:
onda ju je mm fino spustio na zemljicu. ja sam bila flegma i smijala se njenim konstatacijama.

i ne kuži zakaj maloj ne damo da dira pećnicu i plin kod nje :rolleyes: ja vičem "ne dirat" a ona skoči "pa pusti ju da dira, nek se dijete igra" (da, s pećnicom i plinom :rolleyes:) i nikak da skuži da ako joj damo da se igra kod njih, da će se i doma htjet igrat, ona misli da mi to njoj u inat radimo.

a svekar mi je presmiješan "jel vi dobro pazite na nju? , pazite da se ne bi opekla na plin, morate dobro pazit na to (to je popraćeno svekinim klimanjem glavom i "da, obavezno morate pazit" ) , obećajte mi da ćete pazit na nju, ja se jako bojim da joj se nekaj ne dogodi, morate jako dobro pazit na nju" :lol::lol: sva sreća pa se mi počnemo odmah sprdat pa shvate da pričaju nebuloze.

Irra
28.01.2010., 12:04
Irra
i sama kažeš, a zapravo je to možda i najveći "problem", što ti i tm imate različita mišljenja oko toga.

Nije da branim starce od tm, ali možda je njima stvarno neugodno zato što živite s tvojima :ne zna:

Ako te to tako muči bilo bi dobro da ti, ili još bolje tm kaže njegovima da mogu doći vidjeti unuka kad god žele, nego da kupiš u sebi... A ako budu i nakon toga tražili službeni poziv onda jbg stvarno nema smisla.

ja sam to mm rekla, da ih ja neću službeno pozvati i da to mogu čekati do besvijesti, ali neka ih on pozove; ali on razmišlja kao nije to na njemu, valjda bi ja trebala sama to službeno izreći, tj. moji da zovu telefonom valjda njegove, ne znam...

znam da situacija nije bajna, i rekla sam da kužim da je drukčije jer nismo sami, ali pričaju susjedima koji pitaju kako je mali, i onda oni kažu ok, ali da ga slabo viđaju jer ih mi još nismo pozvali, e to mi je :flop:

a više se neću oko toga živcirati, mm neka ih pozove ako hoće, ako neće, baš me briga....

Mama i Neo
28.01.2010., 12:44
Ne kužim kako vam je teško ići kod baka i djedova i posjetu s djetetom. Ja ću rađe spremit malog, doć kod njih kad ja želim, otići kad ja želim i svi sretni nego da mi je sfan ko željeznički kolodvor, da mi stalno dolaze, odlaze, pa se ne mogu mrdnut iz stana, ne mogu niš radit jer su oni stalno tu... Ovako lijepo odnesem malog budem kolko hocu i vratim se doma. Pa izludila bih kad bi stalno visili kod mene!!!

Death-of-Art
28.01.2010., 12:51
Ne kužim kako vam je teško ići kod baka i djedova i posjetu s djetetom. Ja ću rađe spremit malog, doć kod njih kad ja želim, otići kad ja želim i svi sretni nego da mi je sfan ko željeznički kolodvor, da mi stalno dolaze, odlaze, pa se ne mogu mrdnut iz stana, ne mogu niš radit jer su oni stalno tu... Ovako lijepo odnesem malog budem kolko hocu i vratim se doma. Pa izludila bih kad bi stalno visili kod mene!!!

zato jer kad idem kod njih to znači da maloga moram ovako:
1. obući u skafander
2. skinuti skafander
3. opet obući skafander
4. skinuti skafander

to je 4x vrištanje koje naprosto izbjegavam koliko mogu. :lol:

Irra
28.01.2010., 12:51
poanta je da STALNO mi idemo k njima, a oni NIKAD kod nas tj. svog unuka.

sorry, ali to vrijedi i za druge ljude u mom životu, ako ja moram stalno ići kod nekoga, a taj neko se ne udostoji nikad doći do mene, e to je lijenost, bezobrazna komocija, nazovimo to bilo kako, kod mene su to neke osnove kulture, a u ovom slučaju ljubavi prema unuku....

da su invalidni i bolesni, ne bih a rekla, ali ovako...

Nova0303
28.01.2010., 16:03
irra i mi živimo s mojima ali mi svekići dolaze bez pozivanja...samo se najave i
kaže da će doć...ma mislim o kakvoj neugodnosti pričamo? pa na kraju krajeva
dolaze i kod svog sina bez obzira di živi...i ako im je u krajnjem slučaju neugodno
zašto ne nazovu irru i kažu da će doći prošetati s malim ako već neće u kuću...

i to što su ti drugi rekli da im nije prvo unuće :rolleyes: svekićima je prvo a mojima
treće pa svejedno više skaču i brinu se oko njega...doduše prvo je od kćeri...
druga dva su od sina...:lol:

the redCat
28.01.2010., 16:56

Iskreno meni lakše spremiti malog nego da mi bake i djedovi vise kod nas doma.
meni nije problem što mali negoduje već tih drangulija za tegliti ali izpraksirala sam se pa ide sve brže a i mali se navikao pa ne kenjka toliko.
Ali bed je jer kod mojih ne može puzati, parket je super sklizav a i moja mama stalno da ona ne voli da se mali vuče po podu:rolleyes: Pa mu nije zanimljivo
Kod sveki su mu kupili vrtić, ima i puzzle podne, igračke, pelene, pribor za papanje... tako da nam je tamo zgodnije

Tajwy
28.01.2010., 17:33
to s gradnjom imuniteta je najveći bulšit kaj postoji.

a ide mi na živce licemjerje tih ljudi kaj se njima recimo gadi piti iz tuđe čaše a nije im bed uvaliti klincu igračku po kojoj je drugi klinac balio.

ma jel... mislim.... lako ti je tuđom glavom po stolu lupati.

fuj. JOOOOOOOOOOOJ! gadi mi se takvo licemjerje.
kad njima padne nesto od pribora na pod odmah se uzima novi komad pribora. a dijete nek stvara imunitet, nek se celici. :rigo:
i obavezno mi malu hrane kolacima/vocem/... sa svojom zlicom!?!?!? :mad:
e za to bi im glavu razbila!
i za pse/macke sto im je smijesno da ih oblizuju i slicno.
eo sam se opet usekirala. :rolleyes:

Mrs.B
28.01.2010., 22:58
i
a svekar mi je presmiješan "jel vi dobro pazite na nju? , pazite da se ne bi opekla na plin, morate dobro pazit na to (to je popraćeno svekinim klimanjem glavom i "da, obavezno morate pazit" ) , obećajte mi da ćete pazit na nju, ja se jako bojim da joj se nekaj ne dogodi, morate jako dobro pazit na nju" :lol::lol: sva sreća pa se mi počnemo odmah sprdat pa shvate da pričaju nebuloze.

ovo me na mog svekra podsjeća! valjda 10 puta me pitao dal mala smije u mai tai, da joj neće nešto biti... on to onako po fino, ne želi me uvrijedit al vidim da ne odobrava. sad nakon više od mjesec dana kaj me gleda s MT me pitao dal on može probat

a šta se tiče posjeta, i ja smatram normalnim da bake i dede ne treba pozivat. ja volim da mi se najavi, čisto da malo pospremim ili da se ne dogodi da imamo druge planove, al uvijek kažem da mi je dovoljno da sat vremena ranije zvrcnu. ja isto više volim ići kod drugih nego da se kod mene dolazi jer kod sebe moram posluživat goste, očistit prije, prat suđe nakon i još oko male hopsat. al to opet ne uključuje bake jer meni moja mama redovito opere suđe ili tak neš da mi malo pomogne :cerek:

SubiBubi
29.01.2010., 00:24
Mene strašno neviraju bakice po cesti koje susrećem u šetnji. Skoro svaka druga se nađe pozvana zavirnut u kolica i komentirat kak je djetetu hladno :rolleyes: Wtf? Ak je njima sa 80 i kusur hladno, nek ostanu doma se grijat a ne meni komentirat da jesam stavila termofor unutra, pa zakaj nema rukavice (a rukice su joj u rukavima jer su rukavi predugački - na kaj da nataknem rukavicu?), pa uheko je otkriveno, pa se nekad cigla s peći stavljala u kolica... pa mislim stvarno... gdi sad da nađem ciglu?!:lol: I to babe koje nikad u životu vidla...

sretnodijete
29.01.2010., 00:43
[QUOTE=marcipanka;24734901]to si je zabrijala moja sveki... da smo svaki vikend kod njih i dovodimo malog na pokazivanje...QUOTE]

I mi idemo svekici na selo svaki vikend vodit unuka i tamo i prespavamo.I uporno idemo-jer lakše je otići tamo neg ne otići jer bi digla nos i morali bi još dugo slušati njene žalopojke kako joj uskraćujemo unuka.
Ok,voli ga,poštujem to i to je krasno,ali.....kad je jednom mm rekao da vjerojatno nećemo doći jedan vikend ona malom od nepune dvije godine govori na telefon "da kakav je to tata kad ga neće baki dovesti za vikend,bla....";ili nikad ne ostanemo dovoljno dugo-očekuje se da dođemo u petak navečer a odemo u nedjelju navečer,frktanje nosom ako malog prije 9 navečer otfuramo k sebi u sobu od njih(sveki i njenog muža)"jer ionak ne ide spavat prije 10 navečer",pa ideje svekinog muža da im ostavimo malog prek tjedna a mi se vratimo doma(još od kad je mali imao 2-3 mj.).
Pa paranoja moje sveki kad je jednom vidjela da sam malom(bio star oko pol godine)obrisala dobro ruke vlaž.maramicama kad smo se vraćali iz gostiju(a bilo je tamo šmrkave djece)-nakon par dana je mm poluplačljivo pričala kako se ona ne usudi od mene primiti malog ni za rukicu(nisam je nikad niti krivo pogledala u vezi tog a kamoli nešto rekla!):rolleyes:
I naravno da ja,sudeći po komentarima moje sveki ,očito,malog niti ok oblačim niti hranim-"joj,te su ti hlače baš grozne,kaj ti je mama to obukla",kupila sam mu kompletić da nam ne hoda po dvorištu ko coltek", (ili cotlek,tak nekak,što znači nešto ko dudek,seljaček),"joj,te hlače su ti već kratke,užas","joj,a kaj bu jeo samo voće,pa kaj mu je to","joj,a kaj mu ne buš dala niš osim juhe","a ti se ne bi njemu usudila dati hrenovku?"(a dobro zna-jer sam joj već jasno i glasno rekla-da mu ne želim davati jesti hrenovke ....bla.bla
A iz njenog ormara baš nekak same čokolade ispadaju kad ga unuk otvori,"joj kao spremila je ,al eto,mali prekopao pa našao":rofl:
A od prošlog vikenda se ljuti na mene jer sam joj odvratila istom mjerom-naime nakon što sam malog nahranila,otišla sam u kuhinju napiti se vode a on je ostao s njom u dnevnoj sobi sjedit na kauču i igrati se.Uto ulazi šogi(njen mlađi sin) u kuhinju i počnemo nekaj pričat-mali čuje moj glas i digne se i dođe u kuhinju.Ona za njim dođe i na mene onak s visoka(poziva me na red)"da kaj ja radim tu u kuhinji,kaj nisam odmah otišla gore u sobu jer je mali sad čuo moj glas i došao u kuhinju!" Prokuhala sam,zakolutala očima i istim tonom odvratila"Oprostite kaj sam došla popit vode u kuhinju!Vrlo bitno!" I opet zakolutala oči.I pokupila se gore k mužu,dok je ona još nešto komentirala-za mene je tu ta epizoda bila gotova-bilo pa prošlo,ti meni ,ja tebi-al ona se uvrijedila,ne zove me čitav tjedan(nije da mi fali,naprotiv!),a mm-u je ispričala neku šturu verziju gdje je ona,eto,opet žrtva nesporazuma!
Uživancija čista!

Lindsay
29.01.2010., 08:35
Mene strašno neviraju bakice po cesti koje susrećem u šetnji. Skoro svaka druga se nađe pozvana zavirnut u kolica i komentirat kak je djetetu hladno :rolleyes: Wtf? Ak je njima sa 80 i kusur hladno, nek ostanu doma se grijat a ne meni komentirat da jesam stavila termofor unutra, pa zakaj nema rukavice (a rukice su joj u rukavima jer su rukavi predugački - na kaj da nataknem rukavicu?), pa uheko je otkriveno, pa se nekad cigla s peći stavljala u kolica... pa mislim stvarno... gdi sad da nađem ciglu?!:lol: I to babe koje nikad u životu vidla...

to se i meni neki dan dogodilo.:rolleyes:
kaže meni neka baba koju nikad prije nisam vidjela- a jadno dijete,pa di ga sad vodite, pa razbolit će vam se.:rolleyes:
e jebiga.
kažem ja njoj- brinem ja o njemu, hvala a ona će meni- znam da brineš ali kad ga vidim, moram reći.
oke:kava:

pink5
29.01.2010., 10:16

nije to ništa,onu zimu kad se rodio,m u šetnji,naletim na bivšeg. On pomaknuo navlaku sa kolica i gleda,počeo kometirati kako ga nisam dobro obukla..
Babe još mila majka:lol:

Lali Puna
29.01.2010., 10:29
ma to sam ja uvijek govorila - kad si s malim djetetom odjednompostaješ javna svojina, svi si uzimaju za pravo komentirat, stat i popričat, gnjavit, ispitivat, dosađivat...
kad si sama nikom ne bi palo na pamet zaustavit te i reći ti kako si se prelagano obukla, pitat kako spavaš ili što jedeš..al kad imaš malu bebu, onda te svatko smije gnjaviti...

nikkay
29.01.2010., 14:35
to se i meni neki dan dogodilo.:rolleyes:
kaže meni neka baba koju nikad prije nisam vidjela- a jadno dijete,pa di ga sad vodite, pa razbolit će vam se.:rolleyes:
e jebiga.
kažem ja njoj- brinem ja o njemu, hvala a ona će meni- znam da brineš ali kad ga vidim, moram reći.
oke:kava:

joj da i meni se to isto vrlo često događa, jednom mi je jedna baba na placu rekla, da kaj nema nitko da čuva dijete da ja sama odem na plac a ne s malom bebom, ja onakom usput njoj kažem ne, a ona meni "ajme jadne li žene", mislim stvarno presmiješno

Mama i Neo
30.01.2010., 08:46
Iskreno meni lakše spremiti malog nego da mi bake i djedovi vise kod nas doma.
meni nije problem što mali negoduje već tih drangulija za tegliti ali izpraksirala sam se pa ide sve brže a i mali se navikao pa ne kenjka toliko.
Ali bed je jer kod mojih ne može puzati, parket je super sklizav a i moja mama stalno da ona ne voli da se mali vuče po podu:rolleyes: Pa mu nije zanimljivo
Kod sveki su mu kupili vrtić, ima i puzzle podne, igračke, pelene, pribor za papanje... tako da nam je tamo zgodnije

Eto drago mi je da neko misli kao i ja. I moji starci imaju krevetić i hrpu igračaka iako je on još preee mali za njih ali zvečkice i to kuži, gleda... I puno mi je bolje pokupit stvari i otić tamo i kad mi dosadi pokupim se i kažem doviđenja-. A da oni dođu kod mene i dosade mi? Šta da radim, da ih potjeram i kažem im naporni ste?? Niti nemam puno stvari za spremat. Imam jednu torbu s pelenama i ostalim priborom koja je uvijek spremna u sobi, nosilica za kolica je uvijek spremna i to je to. Nahranim ga, presvučem, odnesem u auto (sa 7.kata) i to je to. Meni to nije naporno, neznam zašto drugima je. Inače, svaki svaki dan odlazimo kod mojih. Vjerojatno će se to promijenit kad bebač malo naraste, ali zasad smo svaki dan tamo.

korny30
30.01.2010., 09:03
Eto drago mi je da neko misli kao i ja. I moji starci imaju krevetić i hrpu igračaka iako je on još preee mali za njih ali zvečkice i to kuži, gleda... I puno mi je bolje pokupit stvari i otić tamo i kad mi dosadi pokupim se i kažem doviđenja-. A da oni dođu kod mene i dosade mi? Šta da radim, da ih potjeram i kažem im naporni ste?? Niti nemam puno stvari za spremat. Imam jednu torbu s pelenama i ostalim priborom koja je uvijek spremna u sobi, nosilica za kolica je uvijek spremna i to je to. Nahranim ga, presvučem, odnesem u auto (sa 7.kata) i to je to. Meni to nije naporno, neznam zašto drugima je. Inače, svaki svaki dan odlazimo kod mojih. Vjerojatno će se to promijenit kad bebač malo naraste, ali zasad smo svaki dan tamo.

ja isto skoro svaki dan znam do svojih otići. isto tako, torba s pelenama i robicom (makar moja mama ima tamo sve duplo). lijepo nju u nosilicu, psa na uzicu i u auto. Meni je puno draže otići tamo, lijepo popiti kavu (ponekad i ručati:rofl:) nego da mi tu dolaze. onda mi stalno nešto hoće pospremiti pa dobijem slom živaca:confused:

Death-of-Art
30.01.2010., 22:31
meni je lagano naporno kaj ove babe (osobito svekrva) imaju non stop potrebu nešto popravljati na mojoj bebi.
ko, natežu mu majicu, pa hlače, pa ovo pa ono...
ispada da ne znam obuć dijete kak spada.
a rade to čisto bezveze jer ja svako malo provjeravam da mu se majica ne digne preveć i slično.

a svekrva bila upala kod nas.
i mali sjedi. bez čarapica naravno.
skoro pa nikad nema čarapice jer ih jednostavno skine čim mu ih stavim.
a kaj sad... ionako je toplo u stanu, računam dok su mu nogice tople da nema beda kaj ne fura čarapice.

i dođe svekrva i veli:
"jaoooo pa zakaj nemaš čarapice???"
ja sam bila u kuhinji i to sve čujem.
kaže moj muž:"pa DoA mu ih stavi a on ih skine."
a čuješ nju moooolim te:"Ma moš mislit kak si ih skine."
:bonk: :bonk: :bonk:

i obuje ona njemu čarapice.

i naravno... mali ih za cca 20 sekundi skine. :kava:

btw. ja čarape furam samo kad obujem cipele.
po doma nikad.

Inica
31.01.2010., 18:39
Ja sam danas rekla mm-u da više ne idem kod njegovih staraca, osim na neka super službena obiteljska okupljanja. On neka ode s malom dok sam ja na poslu i svi sretni.

Razlog takve odluke?!? Idu mi na živce podbadanja od strane sveki, ali ona to napravi tako spretno i mudro da se ja nakon toga pitam zabrijavam li si ja to ili ne... Krenulo je prošli put kad smo svi skupa bili kod njih. Ja imam dosta cvijeća doma i ne dam maloj da ih trga. Njoj je bitno da popipa lišće, da vidi što je to, no ako joj odvratim pažnju, ne trga ih. I tako mala puzi po njihovom dnevnom boravku i zapikira cvijet, sveki pored nje i kaže joj:"Slobodno uberi lišće." Ja kažem:"Nemojte joj dati, ne dozvoljavamo to, onda će htjeti i doma, a to ne dam.". Za 5 minuta mala krene prema istom cvijetu a sveki progovara:"Ne, moramo slušati mamu, mama ne da da bereš cvijeće, JA BIH TI DALA, ali mama ne da." :eek: Onda je mm pošizio i rekao da zašto bi joj dala, da ako smo mi rekli ne, onda je ne.
Danas mi kod njih na ručku i mala opet kreće prema biljkama. Sveki govori sljedeće: "Ne smiješ trgati, mama ne da, moramo slušati mamu, mama ne da, jer ako potrgaš doma, ONDA ĆE BAKA BITI KRIVA..." :mad: i gleda me ispod oka. Ja sam ju izignorirala i pravila se da ne čujem, mm ju nije čuo, samo me kasnije pitao da što je bilo, jer je skužio (citiram ga) "da su mi kazaljke za tlak opasno otišle u crveno"...
Ovo je bila kap koja je prelila čašu, ono ostalo što se skuplja od prije neću niti pisati...:(

kati 24
01.02.2010., 19:09
Evo nekoliko bisera moje svekrve, bebač je rođen u 7mj i ljuta je jer smo bebi kupili kolica-bebe koje se rode na ljeto ne trebaju kolica, u stilu brzo će zima pa beba neće ići van do proljeća.
Ona ima 5 pasa,od toga 3 spavaju sa njom u krevetu a 2 pored kreveta i ja bih trebala staviti bebača da spava sa psima u krevetu jer to je naljbolji lijek protiv alergija.

Death-of-Art
01.02.2010., 19:45
Evo nekoliko bisera moje svekrve, bebač je rođen u 7mj i ljuta je jer smo bebi kupili kolica-bebe koje se rode na ljeto ne trebaju kolica, u stilu brzo će zima pa beba neće ići van do proljeća.
Ona ima 5 pasa,od toga 3 spavaju sa njom u krevetu a 2 pored kreveta i ja bih trebala staviti bebača da spava sa psima u krevetu jer to je naljbolji lijek protiv alergija.

eeeeeeeeeeeeee

:s :s :s

definitivno vrh!!!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

eberlin
01.02.2010., 20:36

evo upade:lol::lol::lol::lol:

setzerka
01.02.2010., 20:50
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
joooooooj upisat cu se, ne znam jel mi drazi prvi ili drugi biser

Irra
02.02.2010., 08:07

ni ja ne znam jel bolji prvi ili drugi biser :rofl::rofl::rofl:

Velandra
02.02.2010., 19:58
ja sam taaako ljuta da moram tu to podjelit :D

moja svaki mene i mm-a terorizira non stop sa dohranom,vodom i čajevima,a moja beba ima 4 mjeseca i ja ju samo dojim. i to ne bi bio toliki problem da ona nije izmaltretirala mm-a,koji je danas kad sam ja otišla na faks, dao malo vode pit :mad::mad:

ja sam toliko ljuta da bi nju i njega mogla zadavit!!!:mad:

mislim nije stvar vode,neće joj to naštetit,al je stvar principa, ako sam ja odlučila da joj neću davat još ništa osim mlijeka,a ona njemu tupi i on ju na kraju posluša i to meni iza leđa napravi :eek: na kraju mi je priznao i ja jednostavno nisam mogla vjerovat da mi tako nešto može napravit dok mene nema:(

poslala sam u kvragu i njega i nju! ja sam sa svojim djetetom 24 sata dnevno i brinem se o svemu i onda me nema sat vremena i on sa svojom mamicom na telefon ide meni iza leđa radit nešto što sam ja odlučila da neću!!! :mad:

možda pretjerujem,ipak je to samo voda, al ovo svekrvino petljanje u život mog djeteta je sad doseglo jednu veću razinu :flop: a mm je takav papak da nemogu vjerovat :flop:

preeeeljutaaa sam! sad me strah ju opet ostavit s njim, možda on i njegova mama odluče da će joj počet s dohranom meni iza leđa:rolleyes:

lehaha
02.02.2010., 21:13
I tako jučer ponovo svratila moja stara.... ulazi u stan, mala plazi prema njoj, ona ju uzima na ruke i vrpolji se po kuhinji... Pitam ja kaj hoće, a ona će na to : "imaš nešto da joj dam, nisam ponijela ništa?". Meni upitnik iznad glave veličine marsa. Kaj bi joj trebala dati? Kaj samo hrana je izraz ljubavi? I velim ja to njoj (po tisućiti put), ona me onak pogleda, tutne malu u hranilicu i počne se igrati s njom. Ja kuham kavu i stavljam par keksa na stol, ona odmah lomi komadić i daje joj. Ja pizdim i vičem da joj ne daje jer je:
a)jela prije par minuta
b) keks je čokoladni;
stara odgovara :"pa gleda me". Pa jebote pas kaj onda, buš joj i čik i kavu ponudila jer te gleda ???!!!! I tako svaki put....svaki jebeni put.... jedini način da nekom pokažeš ljubav je da mu nekaj tutneš u gubec!!!! I za mačka isto "izašao je, daj mu nešto!" a zdjelica puna....

I to sve opet nakon ne znam ni ja koliko razgovora o učenju djeteta na zdraviji način hranjenja, kak ne želim da ima loše navike ko ja, kak želim da joj čokolada i slatko ne budu svakodnevni pojam, kak želim za međuobroke voće a ne neke kinder pingvije i slične pizdarije, kak ne želim da mi dijete cijeli život vodi borbu sa kilama, kad se može na vrijeme utrti neki dobar put.... I onda mi veli da kak mogu bit licemjerna kad ja jedem slatko. Pa ne vidim nigdje da sam rekla da UOPĆE ne smije jesti, već ne na dnevnoj bazi. Dovraga, meni je lakše složiti sendvič nego oprati jabuku i zato sam danas tu di jesam, ne želim to svome djetetu. A da stvar bude bolja, stara bu bebisiter do vrtića...sama sam si to skuhala....i koštalo bu me više od jaslica + živčeki.

micamacazg
05.02.2010., 10:12
uletava mi sveki taman kad je mali počeo zaspivat. a rekla sam joj prije toga da ću ju zvat kad može doć. niti da bi se najavila, i probudila ga je i onda se nadurila kad sam joj rekla.jedva je sad zaspao. kak ljudi mogu bit tako retardirani..... nek si ona pojede ručak,više mi uopće nemora dolazit gore, još bolje da mi ne dolazi. kaj se mene tiče nikad više nemora doć a mali će u jaslice. pun kufer mi je toga da joj moram udovoljavat. ona bi mu davala juhice s vegetom i hrpom soli. rađe ću platit ženu koja će mi čuvat dijete onak kak ja kažem. i kad god sveki kažem nešto kaj meni kaže pedijatrica ili fizijatrica ona počne srat po njima kak nemaju pojma i kak se to tak ne radi. kako me iritira ko da je popila svu pamet svijeta i završila 100 fakulteta, a bila je obični radnik u tvornici. :rolleyes: eto morala sam se ispucat.

Leptiric
05.02.2010., 10:17
kaze mi sveki neki dan: sad ces je morat pocet dobro pazit jer ce ona sada krenuti sama silaziti s kauca...
koja budala... kao da itko svoje dijete ostavlja na kaucu bez nadzora...

Leptiric
05.02.2010., 10:17

tanyab
09.02.2010., 14:24
Sveki govori sljedeće: "Ne smiješ trgati, mama ne da, moramo slušati mamu, mama ne da, jer ako potrgaš doma, ONDA ĆE BAKA BITI KRIVA..." (

Ja to doživljam na redovnoj bazi od svoje. Samo što ona voli još i nadodati da kod bake smije sve, ali mama neda (pa čak i kad je mm taj koji kaže da nešto nesmije opet slušamo mama neda).
Ali ja na to svaki put mrtva hladna odgovorim da je mama aždaja i ništa neda. I naravno obraćam se dijetetu,a ne njoj isto kao i ona.

A kad jednog dana više nebude mogla suzdržati se i konačno predamnom kaže da nedam da ona čuva malog ja ću imati spremnih minimalno 100 razloga zašto je tomu tako

plagra
09.02.2010., 15:41
eh,da, imala bi puno toga napisati na ovoj temi-ali ukratko, moja još nije došla vidjeti unuka.žena čeka pozivnicu da joj se pošalje.:rolleyes:ipak je ona posebna:rolleyes:
stvarno su zanimljive bake,za ne povjerovati:D:kava::lol:

BlackLotus
09.02.2010., 18:49
ja stvarno ne znam više kako da toj ženi sjedne u glavu da je ne želim gledat 5 puta dnevno!
ne radi se o svekrvi nit mami nego o mojoj nepodnošljivoj babi!

živce mi je sve već popila!

evo sad je po 4. put danas upala kod nas.

ona ne kuži da nije dobrodošla.
moja mama joj je rekla nek nas ostavi na miru i nek ne dolazi dok nje nema jer nam ide na živce, al ovoj te stvari jednostavno en sjedaju u glavu!
jedno sam se vrijeme zaključavala, ona bi došla, pokušala otvorit vrata, pa stajala malo ispred pa otišla, ignoriram je kad dođe i otpilim na svaku glupost koju mi kaže al ona se i dalje vrača i vrača, dok ja jednog dana ne puknem i ne pošaljem je u kurac!

zaveži kosu, gle sad sam mu izvadila tvoju kosu iz ustiju
pazi na nejga,oće on uzet ovo, što je ovo toplomjer??? (jebotepasglupu, ko da ga ne držim u rukama i ne pazim što radi)
kad ćeš ga krstit više, nekršten je ko *****(bratić)!!

:o

ja joj odbrusim, ona i dalje njanjanjanajnananjnanjaj dabogdajojjezik otpo:mad:

CosmaShiva
09.02.2010., 22:12
BlackLotus a koliko ta tvoja baba im godina kad
te i ona stigne maltetirati? :D

BlackLotus
09.02.2010., 22:27
BlackLotus a koliko ta tvoja baba im godina kad
te i ona stigne maltetirati? :D

80ak
živi odmah do nas :o

plagra
09.02.2010., 22:32
80ak

blacklotus,na jedno uho unutra a na drugo van-ili joj nemoj uopće više otvoriti vrata...al ne uzmi to za zlo-znaš da stari ljudi ne znaju da su dosadni sebi a i drugima-ne možeš im dokazati.:rolleyes::kava::rofl::D

RazmaŽena
09.02.2010., 22:37
80ak

ženi je dosadno, nađi joj neki hobi :D

dobrica31
10.02.2010., 08:31
JA se moram pohvaliti da sam sveki i moju staru dovela u red:s:s

Uz veeeeeliku podršku mm-a:s

Nema više šopanja,ne nutkaju je glupostima,a kad idemo kod sveki ja nosim skuhano za malu tak da ne dođe u napast da joj da nekaj kaj je ona taj dan skuhala..... do nedavno je bila u uvjerenju da ja maloj ne dajem jesti tj.hranim ju s glupostima(zdrava hrana:confused:) dok se nije uvjerila da moje dijete ne voli jesti bez obzira kaj joj dam.....

Ona će Taru čuvat kad počnem radit i rekla sam joj u jednom ozbiljno razgovoru da ću ja Tari ostavit skuhano kaj bu jela za ručak i da ak bu joj davala gluposti da malu odmah dajem u jaslice....to sam stvarno i mislila...sreća da počinjem 12.5. i radim mjeseca dana jer počinju ljetni praznici:s

Uglavnom,sad je sve ok,al uz veliku borbu i ogromnu podršku muža,ja uspjela!!!

Death-of-Art
17.02.2010., 15:55
meni je normalno da svatko voli svoje dijete najviše na svijetu.
nemam ništa protiv toga.

ali mi ide na živce kad netko stalno osjeća neku patološku potrebu da uzvisuje svoje dijete ko da je ne znam kakvo božanstvo.
sina ili unuka. svejedno.

i ova moja Svekrva...
čovječe...
mislim, ne znam jesam li ja luda, ali meni je to grozno.

prvo su ona i svekar napravili neke velike kalendare sa slikom mog djeteta.
i , ok. mislim si ja, ajde napravili su sebi i meni dali jedan na poklon...
i još jedan koji je Svekrva objesila sebi u uredu. :facepalm:
i još jedan koji je poklonila tamo nekoj frendici. :facepalm:
i još jedan za bokte pitaj koga.

i neki dan mi veli kako je napravila one male kalendarčiće sa slikom mog djeteta, otišla je u svoj rodni grad i tamo ljudima koji ni meni ni njoj nisu apsolutno ništa u rodu dijelila te kalendarčiće.

sad bi ja trebala biti ponosna?

zašto?
šta će nekome slika mog djeteta na zidu ili na stolu?

kako je žena glupa.
kalendar sa slikom mog djeteta je sigurno završio u smeću, u to ne sumnjam.
ali mi je ono naprosto grozno što ona to čini. šta ona ima praviti male kalendarčiće sa slikom mog djeteta i dijeliti to ljudima ko da je suho zlato čovječe.

ma užas.

bolesno.
totalno spooky i bolesno. fuj.

BlackLotus
17.02.2010., 16:19
koja luđakinja... :eek:

moja svekrva ne radi kalendare s slikom unuka.. moja svekrva viče da oće slike,pa ih pobriše s kompa kad joj ih ostavimo :kava:

Death-of-Art
17.02.2010., 16:26
koja luđakinja... :eek:

moja svekrva ne radi kalendare s slikom unuka.. moja svekrva viče da oće slike,pa ih pobriše s kompa kad joj ih ostavimo :kava:

DAJ NE SeRi????????
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rofl::rofl::rofl::rofl:

pink5
17.02.2010., 16:35
koja blesača. Zašto bi ljudi držali sliku prijateljčinog unuka na zidu:rolleyes:

silvaes85
17.02.2010., 16:38
moja sveki vise ne davi s dohranom....bila je neki dan kod ginekologa i vidjela plakat di pise da svjetska zdrv.org. preporucuje da se iskljucivo doji do 6.mjeseci. I ako to tamo pise kod njenog doktora onda mora da je istina!:lol::lol:
A s mojom mamom jos imam borbe....ona je troje djece othranila i ne da se. Ona i dalje misli da sam joj davnih dana trebala dati jest dohranu i umislja si da joj ne dam jesti jer se bojim da ce prestati sisati. Zapravo sam ja sebicna u toj cijeloj prici. :rolleyes::rolleyes::lol:

BlackLotus
17.02.2010., 16:38
DAJ NE SeRi????????
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rofl::rofl::rofl::rofl:

ne. ostavili smo joj folder na desktopu kad smo se vraćali u ZG krajem 9.mj
kad smo došli iza Božića, foldera nije bilo... išla na "Search", reko valjda ga je negdje spremila, klikla da izbaci sve slike,ništa :ne zna: a ja joj mislila nove slike stavit :rofl: reko zajebi

RazmaŽena
17.02.2010., 17:11
DOA, i mi smo dobili kalendar s našim malcem u sredini
izgleda kao katolički kalendar, a naš malac kao kakav svetac :lol::lol:

foresst
17.02.2010., 19:24
ja sam poštom dobila mali kalendarčić sa slikom nečijeg djeteta..

zna li itko čije dijete bi to moglo biti??!

:lol: :)

genijalna svekrva.. poludila bi da tako dila slike moje cure

Death-of-Art
17.02.2010., 20:55
ajde shvatila bih ja da ona nosi album s njegovim slikama okolo pa pokazuje ljudima...ili slike na mobitelu pa da ih pokazuje.

al glupo mi je kaj mora svima davati slike i te kalendare s njegovom slikom i još pitaj boga kaj si ona zabrijava pritom u glavi...valjda da su joj ljudi neizmjerno zahvalni. :rolleyes:
a meni totalno muka pri pomisli da slika mog djeteta sad trune negdje u smeću jer ona mora dijeliti te slike ljudima koji nemaju apsolutno nikakve veze s mojim djetetom.
jebote, kolko je para potrošila na te kalendare mogla nas je prehranit čitav mjesec. za to bih joj naprimjer bila zahvalna. :ne zna:
glupe li žene.
majke mi mile. glupa je.
ne znam što bih drugo više rekla o njoj nego da je nevjerojatno glupa i blesava.

a kak mi tek ide na živce sa spikom:
"ah. predsjednik moj.
bit će predsjednik.
jel tako da će biti predsjednik?"
onda joj ja velim:
"ne. bit će lijep i radit će kao prostitutka za bogate ružne usamljene žene."
i onda se ona naljuti.

a kaj da joj velim? :ne zna:

Death-of-Art
17.02.2010., 20:58
i još mi je najžešće kad me pita kako se mali ponaša...a ja velim iskreno kako je užasno zahtijevan i kako počne drečiti ko budala čim odem popišat se na wc...
onda mi veli:
"daj, ne pričaj mi tako o djetetu."

ko tu koga jebe, mislim si ja.

ma jebe ona mene.
ko po starom običaju. :)

jesam li rekla kako je na Valentinovo uletila baš da vidi malog i donese mu poklončić, igračkicu? :rofl:
ustvari je trebala doći u petak ili u subotu...ali kao da je za inat promijenila plan i baš na Valentinovo nam bane u stan.
ma kul. :rofl:
al ajde bila sam dobre volje jer sam dobila od muža neku kul kremu i piling pa mi je bilo svejedno kaj je došla...a i očekivala sam to od nje. :rofl:

vjestica35
17.02.2010., 21:01
a kak mi tek ide na živce sa spikom:
"ah. predsjednik moj.
bit će predsjednik.
jel tako da će biti predsjednik?"
onda joj ja velim:
"ne. bit će lijep i radit će kao prostitutka za bogate ružne usamljene žene."
i onda se ona naljuti.

a kaj da joj velim? :ne zna:

Izgleda da svi imaju istu spiku i mm roditelji isto stalno govore da će biti predsjednik, a bilo bi bolje da govore da će biti min. financija. :rofl:

dobrica31
17.02.2010., 21:13
Izgleda da svi imaju istu spiku i mm roditelji isto stalno govore da će biti predsjednik, a bilo bi bolje da govore da će biti min. financija. :rofl:

predsjednik ima veće povlastice i beneficije,a i narod ga voli:lol::lol:

dok bi ministra financija linčovali da mogu:clint::Snajper::asshole:

nisu te vaše svekrve ni lude:mig:

Doa,pusti babu nek priča...ignoriraj ju i prestat će s vremenom kad vidi da nije interesantna:rospija:....a i tebi će biti lakše.....:bicedobro:

RazmaŽena
17.02.2010., 21:20
ja sam sad u šoku jer Death slavi Valentinovo!

DOA, stvarno ti nije lako s takvom sveki! Ja bi prolupala...

Death-of-Art
17.02.2010., 22:42
ja sam sad u šoku jer Death slavi Valentinovo!

DOA, stvarno ti nije lako s takvom sveki! Ja bi prolupala...

ma ne bi prolupala.
navikneš se s vremenom.
ja na momente malo pobijesnim, ali se brzo ohladim i većinu vremena mi je to sve smiješno.

vjestica35
18.02.2010., 10:10
predsjednik ima veće povlastice i beneficije,a i narod ga voli:lol::lol:

dok bi ministra financija linčovali da mogu:clint::Snajper::asshole:

nisu te vaše svekrve ni lude:mig:

Doa,pusti babu nek priča...ignoriraj ju i prestat će s vremenom kad vidi da nije interesantna:rospija:....a i tebi će biti lakše.....:bicedobro:

Predsjednik ti je samo figura ništa više, ima svega par ovlasti koje si može objesiti mačku za rep. Ispred min. financija stoji premijer tako da ništa od linča.
Iskreno bilo bi najbolje kad bi mi sin bio predsjednik uprave Plive :D.

zaručena
18.02.2010., 12:07
to za slike na kalendarima, dijelit ih drugima... baš neukusno. zbilja ali zbilja im svašta pada na pamet.... :nono:

Death-of-Art
18.02.2010., 12:28
to za slike na kalendarima, dijelit ih drugima... baš neukusno. zbilja ali zbilja im svašta pada na pamet.... :nono:

e, al kad mi sad naknadno odzvoni u glavi njezina rečenica:
"svratila sam kod onih i onih pa sam im ostavila male kalendarčiće s A. slikom."
onak... riga mi se.

s druge strane se uvjeravam da nije sad to nešto strašno...
al opet... riga mi se. :ne zna:

dobrica31
18.02.2010., 16:53
Predsjednik ti je samo figura ništa više, ima svega par ovlasti koje si može objesiti mačku za rep. Ispred min. financija stoji premijer tako da ništa od linča.
Iskreno bilo bi najbolje kad bi mi sin bio predsjednik uprave Plive :D.

Nisam mislila na ovlasti nego benificije i povlastice..npr...veća plaća,avioni,helikopteri,savjetnici,domjenci,lova itd....i narod ga voli....:cerek:

dobrica31
18.02.2010., 16:56
e, al kad mi sad naknadno odzvoni u glavi njezina rečenica:
"svratila sam kod onih i onih pa sam im ostavila male kalendarčiće s A. slikom."
onak... riga mi se.

s druge strane se uvjeravam da nije sad to nešto strašno...
al opet... riga mi se. :ne zna:

ma nije to nikaj strašno......baba se hvali sa svojim unukom na pomalo neobičan način:lol: i ideš dalje.....očito bu bilo još bisera.....:rofl:

sve bu prošlo,al ne dozvoli da ti se petlja u odgoj djeteta...tu odmah kreši...ne štedi ju i nemaj milosti zato kaj je starija ili mama od mm-a.....pa bu shvatila nakon nekog vremena (kao i moja):s

Plavooka Sanja
18.02.2010., 17:40
i narod ga voli....:cerek:

a, ova ti ne stoji :rofl:

dtomas
18.02.2010., 22:37
Kad budem u dobu :mudri: starca-prolupanca , unuku il unuka ću štampati na naličje igračih karata za belu :D i dijeliti po staračkom domu. Starudija će bit zbunjena kada mi unuče dođe u posjetu i gruntat će (zajedno sa mnom): ... ma... odnekud mi je poznato lice ovog djeteta... aha! Znam ga sa karti, a taj dan, za nagradu, neću uzeti antisklerin :rofl:

seka zoja
19.02.2010., 05:54
Moj maleni ima 8. mjeseci i dva zuba. Jučer sam mu prvi put zgnječila a ne miksala i sve je pljuckao van.Do kad ste miksali?Da li da i dalje miksam ili ne odustajem od zgnječenog?

mali_cox
19.02.2010., 10:29
Moj maleni ima 8. mjeseci i dva zuba. Jučer sam mu prvi put zgnječila a ne miksala i sve je pljuckao van.Do kad ste miksali?Da li da i dalje miksam ili ne odustajem od zgnječenog?

Mi nismo nikad miksali hranu izuzev nekad jabuku ili krušku da bi pomiješali sa keksom pa da bude vodenastija.
Normalno jede bez problema sad. Mislim da je miksanje veća šteta nego korist, mala naših prijatelja ima 13 mjeseci i još neće ništa jesti što nije izmiksano. Djeca su podložna navikama jako.

edit: pitanje ti je u krivom topicu. :D

Cattleya
19.02.2010., 11:07

Bez obzira kaj je krivi topic, i ja ću ti napisati. Ovo ti je ko sa dohranom- nema revolucije. daj par žličica zdrobljenog pa zmiksano i tako malo- po malo dok ne počne prihvaćat i zdrobljeno i dok ne shvati da je to ista hrana :mig:. Imat ćete uspona i padova.
Kod moje kad god bi izbijali zubi- mrvice je vadila iz usta van. Sad ima prek 2 godine, ne miksam, ali sve mora biti prekuhano da ona pojede.

BlackLotus
19.02.2010., 16:23
:s

uleti meni danas opet baba.

ona Eliju: "a zašt pačeš?" (to joj je standardni ulet. il to il "A što me gedaš?" a dijete uopće nju ne gleda)
-ja mu dajem upravo očišćenu mrkvicu u ruku da se zabavlja-
ona: "a što mu to daješ?? mrkvu? pa ne može on to!"
-ja šutim i miješam kuhačom njegov ručak.
ona ga gleda: zašto mu nisi deblju dala?? odgrist će komad i ugušit se!
ja popizdila: a kaj vas briga kaj ja dajem svom djetetu??
(da,obračam se babi s vi jer je uopće ne smatram prisnom da bi je zvala s ti košto sam drugu baku)
gleda ona gleda... a jel ti mama dala ono što što sam ti donijela?
-ja "što?" -ona "nije? a možda je sestri... daj da vidim" i krene prema sobi moje mame, koja je u to vrijeme bila na poslu. ja dreknem "pa nemoj u maminu sobu ulazit dok nje nema!"
ona me pogleda "ma neću ništa dirat, sam da vidim.."-"pa nemrete u njenu sobu dok nje nema doma!"
ona se okrene "Dobro, neću više ni dolazit ni ništa!" i ode.

ahahahha. da bar. nisam ja te sreće

vjestica35
21.02.2010., 16:30
Ovih dana sam napravila veliku grešku i to si više neću dopustiti. Podlegla sam nagovorima mm da organiziramo doma krstitke i dobro pristanem ja i krene on mene nagovarati da to bude dole kod njegovih da mi imamo mira ako treba nahraniti bebu i slično i ajde ja nakon puno nagovaranja pristanem. I tu je nastala greška, svekrva se u jednom momentu ponašala kao da ona organizira krstitke a opet nakon par minuta kao da sluša samo moje naredbe i to je ispalo idi mi - dođi mi. Niti sam na kraju imala totalnu kontrolu nad svime a opet se je očekivalo da dirigiram. Totalni promašaj ponašala se kao da se njezino djete krsti i izigravala šeficu zato što sam se ja glupača dovela u tu situaciju. Slijedeće krstitke radim sama ili vani u restaču. Napravili smo doma jer su me svi uvjeravali da je tako jeftinije, na ako je jeftinije doma naradiš se ko konj. Onda s jedne strane samo govori ti se nemoj brinuti sve ćemo mi odraditi brini se ti o djetetu, a opet s druge strane kako ovo, kako ono i slično. Koja sam ja glupača a znala sam da će na kraju ispasti kao da je ona organizirala krstitke. :mad: Ljuta sam na samu sebe. :mad:

Inica
21.02.2010., 17:00
Jel netko osim mene primjetio da ova tema uvijek živne vikendom?!? :D

vjestica35
21.02.2010., 17:24
Da logično je to, obično se tada više družimo sa bakama i dedama.

madlena
21.02.2010., 17:56
Meni nije jasno zašto nas toliko svekrve živciraju.Mene moja samo pojavom izbaci iz takta i stvarno bi htijela da nije tako,svaki put kažem da ću se truditi biti dobra i nikad ne uspijem.Nije da je svaki put ona u krivu jer ako nešto napravi moja mama to mi je normalno i ok,a ako napravi ona poludim jer sam ljubomorna ako ona drži,igra se,hrani...moju djecu.Stvarno neznam zašto nam je urođena ta netrpeljivost prema njima(svaka čast onima koje imaju lijep odnos sa njima,ali znam da nas je više ovakvih :rospija: kao što sam ja).

Amrićak
21.02.2010., 21:27
Mene moja svekica ne živcira ni najmanje.Jednom tjedno,obično nedjeljom odemo na ručak i kavu i sve pet.Nikad mi se nije petljala u ništa,pa tako se isto nije uopće nametala,pametovala ili iritirala u vezi unuka.Sa svojim starcima sam svakodnevno(živimo kuća uz kuću) te i ako znam da nas moj mama voli najviše i imamo divan odnos često me izbaci iz takta ili ona ili stari nečim.Stari sa svojim slatkišima i nutkanjem svakodnevno tih istih( da ga vidi u 7 ujutro,u sedam bi mu otvorio i dao čoksu da jede) a mama s tim što mu dopušta da pravi od nje malog majmuna,kako njen kralj kaže tako je....uhhhh odmah sam živčana :rofl: bježim s ove teme :crta:

pequenita
22.02.2010., 07:59
Moram reći kontradiktornu stvar. Moja svekrva je super kao svekrva i svekar isto tako, nikad se ne miješaju u odnos mene i mm, čak su kod nekih stvari više na mojoj nego na strani mm. Ali moja svekrva kao baka je jednom rječju- naporna. Zašto je to tako:ne zna::(

Death-of-Art
22.02.2010., 09:48
Meni nije jasno zašto nas toliko svekrve živciraju..

zato jer smo previše komunicirale s njima. :rofl:

ja i moja smo se napokon više distancirale ali još me peru malo neki fleševi od prije koji me nerviraju i neću biti mirne duše dok joj to jednom ne strusim sve u facu, zakašnjela reakcija, aaaaarrrrrrgh!!!!!

marcipanka
22.02.2010., 09:59
Ovih dana sam napravila veliku grešku i to si više neću dopustiti. Podlegla sam nagovorima mm da organiziramo doma krstitke i dobro pristanem ja i krene on mene nagovarati da to bude dole kod njegovih da mi imamo mira ako treba nahraniti bebu i slično i ajde ja nakon puno nagovaranja pristanem. I tu je nastala greška, svekrva se u jednom momentu ponašala kao da ona organizira krstitke a opet nakon par minuta kao da sluša samo moje naredbe i to je ispalo idi mi - dođi mi. Niti sam na kraju imala totalnu kontrolu nad svime a opet se je očekivalo da dirigiram. Totalni promašaj ponašala se kao da se njezino djete krsti i izigravala šeficu zato što sam se ja glupača dovela u tu situaciju. Slijedeće krstitke radim sama ili vani u restaču. Napravili smo doma jer su me svi uvjeravali da je tako jeftinije, na ako je jeftinije doma naradiš se ko konj. Onda s jedne strane samo govori ti se nemoj brinuti sve ćemo mi odraditi brini se ti o djetetu, a opet s druge strane kako ovo, kako ono i slično. Koja sam ja glupača a znala sam da će na kraju ispasti kao da je ona organizirala krstitke. :mad: Ljuta sam na samu sebe. :mad:

neka... i to ti je životna škola. sada definitivno znaš kako ćeš postupiti idući puta...

inače, mi smo imali prošli vikend krstitke, u restoranu.... i tako.... uzme svekar M i ode s njim na drugi kraj stola, odjednom ja čujem lupanje tanjura i imam kaj za vidjeti.... M u ruci ima NOŽ i lupa njime po tanjuru :horor: ja odmah izvadim igračke iz torbe (koje sam ponijela), dam ih i kažem "dajte mu igračke, ne smije se igrati s NOŽEM":mad:.

"ma joj! pa samo malo on to.... kad inače nema nož pa mu je sad zanimljivo!"

:bonk:

bolesnik..:rigo:.. samo sam ga pogledala... maknuo je beštek i tanjure i dao mu igračke...:kava:

Death-of-Art
22.02.2010., 10:05
moj svekar nije već dva mjeseca došao da vidi svog unuka jer se zainatio. :rofl:
s obzirom da sam ja rekla da više ne idem tamo k njima i s obzirom da dijete nikad ne bih dala mužu da ih vodi k njima bez mog nadzora (čak i kad bi on to htio, sva sreća da ne želi pa se ne moram nervirati oko toga dodatno :rofl: )

i jučer svekrva donijela onu HD kameru kaj su dobili valjda uz max tv ili kaj ti ja znam.
i veli ona da će nam ostaviti tu kameru da bebu malo posnimimo i da im damo snimke.
a ja onak gledam... lol... pa imate živi primjerak ovdje... živite 200 metara dalje od nas a ja vam moram slati snimke ko da živite u Australiji čovječe?

mislim, nemam ja ništa protiv snimki. snimam ja svog malog ali to imam namjeru gledati za 5-10-15-20 godina... a ne sad slati snimke nekome zato jer se on neće udostojiti doći.

al kad sam vidjela tu kameru prvo što mi je palo na pamet jest da snimim pornić s mužem :rofl:
samo još ne znam jel bih to poslala svekru na uvid ili ne. :misli:

dtomas
22.02.2010., 10:40
...

al kad sam vidjela tu kameru prvo što mi je palo na pamet jest da snimim pornić s mužem :rofl:
samo još ne znam jel bih to poslala svekru na uvid ili ne. :misli:

Snimi i pošalji ;), moglo bi im rasplamsati stari žar pa fokus sa unuka prebaciti na sex :Sex: (ma kako staračka varijanta bila ;)), a ako izvedeš striptease :cice:, riskiraš svekrovu zatelebanost u tebe :zubo:... Eto, pripazi što snimate, kada se i obrišu snimke, na karticama i dalje postoji zapis koji svekar-hacker može jednostavno vidjeti :o

vjestica35
22.02.2010., 11:12
neka... i to ti je životna škola. sada definitivno znaš kako ćeš postupiti idući puta...

inače, mi smo imali prošli vikend krstitke, u restoranu.... i tako.... uzme svekar M i ode s njim na drugi kraj stola, odjednom ja čujem lupanje tanjura i imam kaj za vidjeti.... M u ruci ima NOŽ i lupa njime po tanjuru :horor: ja odmah izvadim igračke iz torbe (koje sam ponijela), dam ih i kažem "dajte mu igračke, ne smije se igrati s NOŽEM":mad:.

"ma joj! pa samo malo on to.... kad inače nema nož pa mu je sad zanimljivo!"

:bonk:

bolesnik..:rigo:.. samo sam ga pogledala... maknuo je beštek i tanjure i dao mu igračke...:kava:

Znam kak je to kada daju sve i svašta u ruke, u mom slučaju je to svekrva ona sve živo malom da u ruke a on je još u fazi da sve stavlja u usta i onda kada ja prigovorim uvijek sam ja zločesta mama. Meni uopće nije jasno kako joj padne na pamet dati djetetu staro licitarsko srce koje bi on odmah u usta stavio. Poznato mi je da su te boje jestive ali brate mili to je izvukla od tko zna kud i on je mali još nije niti kašice počeo kako spada jesti sada da mu da neko licitarsko srce ili mobač u ruke. Znam da je babica u rodilištu kad je vidjela neke mame da doje i drže mobač pored djeteta odmah vikala na njih da što su ga već sada počele izlagati nepotrebnim zračenjima.

SNJESKICA
27.02.2010., 20:32
Meni nije jasno zašto nas toliko svekrve živciraju.Mene moja samo pojavom izbaci iz takta i stvarno bi htijela da nije tako,svaki put kažem da ću se truditi biti dobra i nikad ne uspijem.Nije da je svaki put ona u krivu jer ako nešto napravi moja mama to mi je normalno i ok,a ako napravi ona poludim jer sam ljubomorna ako ona drži,igra se,hrani...moju djecu.Stvarno neznam zašto nam je urođena ta netrpeljivost prema njima(svaka čast onima koje imaju lijep odnos sa njima,ali znam da nas je više ovakvih :rospija: kao što sam ja).

POTPISUJEM i ne mogu si pomoć.....

dtomas
27.02.2010., 20:51
POTPISUJEM i ne mogu si pomoć.....

One su (možda) ljubomorne ili nezadovoljne odabirom svog sina, a vi supruge njihovih sinova to osjetite i to vas možda... izbacuje iz takta. Sve što svekrva čini tada je na meti pa kako god ispravno bilo.

p.s. mislim kako se najbolje slažu ona svekrva i snaha koje dijele mišljenje spram sina tj. muža.

:D

Dakle, kada snaha kaže svekrvi....: "eh, danas je moj muž ;) napokon ubacio gaće u koš za prljavi veš", a svekrva snahi odgovori:"Blago tebi, ja se ne sjećam takvog događaja, već bih to desetlječima slavila kao praznik ;)".

vjestica35
28.02.2010., 17:50
Dana sveki drži mog sina i ne vidim ja ništa neobično, čak štoviše sve pet. Dođemo mi u naš stan pogledamja maloga a ono cijela desna strana ramena, tj. robice umazana od pudera. To je već treći put da je svojim puderom zasrala čistu robicu mog malog. Danas sam joj diskretno dala do znanja da sam ga morala presvlaćiti jer je robica bila sva od puder, a veli ona da nije moguće, ona ima puder na licu, a ja njoj pa da ali ste ga digli malo više par puta i prislonili svoje lice na njegovo rame.

shtefy
01.03.2010., 06:45
Neki dan klinka i ja smo se igrale zajedno na kompu, a u pozadini je radio TV iako nitko nije obraćao pozornost na njega. Odjednom moja mala okrene glavu i kaže: vidi, počinje "Dolina sunca" ili tako nekako... Ja pogledam, a ono počinje neko meksičko sranje od sapunice. Pa je pitam: ma otkud ti znaš za to? Kaže ona: pa ja to gledam kod bake. Ja: ti gledaš? Ona: pa da, s bakom, ona to uvijek gleda. Ja: pa zar ti ne da nešto da čitaš, crtaš, bilo što? Ona: nema baka knjige da mi da. Ja: OK, ubuduće nosiš svoje knjige...

:rolleyes:

Neka misli tko što hoće, ja sam maloj lijepo objasnila da su to serije koje gledaju samo neke bake, to mame i djeca, a i neke druge bake, ne gledaju. To su emisije sa puno zločestih ljudi koji rade stvari koje su ružne. Srećom, ona ionako za sada ne kuži. Dogovorile smo se da će ona ponijeti svoju knjigu ili bojanku kada ide kod bake, pa neće morati s bakom gledati zločeste serije.

Staro licemjerno đubre. S jedne strane kenja kako ona voli da joj dođe unučica, kako je se baš poželi i sl., a onda kada je ostavimo jednom tjedno na sat vremena, tako joj je do unučice da se ne može odlijepiti od tog ekraniziranog kupleraja čak ni na minutu. Iako ima reprize bar tri puta. I još daje djetetu da to gleda.

Ah, da, zaboravila sam. Za nju su to "povijesne serije"...

:rigo:

Absolutely*
01.03.2010., 08:42
Jao,jao, kako li si samo u pravu!
Meni su dali da gledam sapunice kad sam bila mala- što objašnjava puno mojih psihoza :D
Ne,zbilja, jos se sramim. La Usurpadora.... Marisol... :lol:

shtefy
01.03.2010., 09:08
Nisu u pitanju traume.

Prvo, to nije primjereno djetetu od 5 godina. S jedne strane pizdimo protiv crtića, a s druge strane bi trebalo biti OK da djecu filamo glupostima tipa "svako svakog" i "svako sa svakim". Onda ću joj prestati braniti da gleda CSI i slične stvari, tamo su i negativci uglavnom moralniji od pozitivaca iz mex. sapunica.

A drugo i ono što me je raspizdilo: ako je njoj njena serija toliko važna, onda neka lijepo kaže: čuj, ja sad gledam ono što mi je važno, ne dovodi mi djete u to doba. I nitko se ne bi ljutio. Ali ne, ona će: jooooooooj, ma neeeeema probleeeeema, ma kad god hooooooćeš, ma baš sam je se zažeeeeeeeeeelila, ma kako ne bih imala vreeeeeeemena...

Meeeeeeeeeeeee...

Osim toga, ako ja kao mater ne dopuštam te serije, onda je red da me se i posluša. Jednako kao što sam popizdila kad je djed pred njom, posve nesvjestan šta radi, gledao boks. :kava: