PDA

View Full Version : Nacisti, galaktički savez, leteći tanjuri i oružje

Gurdjieff
31.12.2008., 16:55
Netko opljackao sobu Paris Hilton i ja to ne znam? Stvarno sam izvan svih bitnih stvari... :(

No, malo off topic, ali jedna svemirska teorija zavjere kaze da kad su ovi s Apollo 11 isli u svemir, to je bio zadnji (povijesna cinjenica, to nije dio zavjere) live prijenos leta u svemir. Svi ostali su isli s kontroliranim pomakom.

Desile su se tada dvije interesantne stvari. Prvo, netko je uletio u prijenos jos dok su bili na putu prema Mjesecu i rekao izvjesne rijeci, koje se jos uvijek ne znaju sto su tocno znacile. Jedna varijanta kaze da je poruka glasila da jos nismo spremni za put prema zvijezdama. I ta poruka se cula svugdje. Sluzbeno objasnjenje je da je zemaljskog porijekla, naravno.

A druga stvar je bila ta da kad su sletjeli u krater i nakon odmora (da, u planu misije su prvo malo "prilegli", pa tek onda isli na EVA, tj. mali korak za njih, a velik za TV prijenos) izisli iz LEMa, vidjeli su (navodno, tako se prica i to se culo na zapisu uzivo, koji je bio zadnji uzivo) vanzemaljce kako ih promatraju iz dvije letjelice na rubu kratera. Malo su bili potreseni, prijenos je bio prekinut, MC im je objasnila da se smire i prave da je sve ok, pa su oni nastavili po planu i programu. Zapise o detaljima se bez problema nadu na netu...

I sad, prica o tome zasto nema vise ljudi u svemiru (van zemljine orbite) je ta da su im vanzemaljci rekli da je Mjesec njihov i da ne dolazimo jos neko vrijeme. Te su zadnje 2 misije Apolla zaboravljene (trebalo je biti 20), a jedna nije isla na sami Mjesec (18 je bila zadnja, nije bilo slijetanja).

I jos je interesantan detalj da su misije na Mars vise licile na parodiju nego na strucan i ozbiljan pokusaj slijetanja na Mars. Radi se o tome da je odvise letjelica stradalo pri slijetanju, ili neke i pri samom priblizavanju Marsu, da bi to bilo normalno za ikakvu tehnologiju. A objasnjenja su tragicno glupa. Recimo, jedno objasnjenje je reklo kako je vise timova radilo SW. I jedan tim je koristio metricki sistem, a drugi tim imperijalni. I sto sad? Pa jedan je programirao senzore, a drugi pogon. Sto je naravno dovelo da je letjelica malo prebrzo zaorala Mars. Zar to nije glupo? Zar se NASA ne moze dogovoriti u kom sistemu rade projekt? Ili bar da treci tim napravi SW za prebacivanje podataka.

I opcenito govoreci, ljudske letjelice na Marsu su stvarno pravo cudu. A da ne pricam o nekim NASAinim PR izjavama povodom nekih materijala snimljenih na Marsu.

a što je sa nacistima sa čijim letećim tanjurima bez problema dođeš do mjeseca i nazad
i to još prije raketne tehnologije? čemu uvoditi 3., vanzemaljski faktor gdje nije potrebno? Zbog dosijea X i američke propagande? u letećim tanjurima nisu nacional-socijalisti nego mali zeleni i mali sivi?
ljudi su spremniji u to vjerovati? što je slijedeće na programu? reklame? Trumanov show?
židov Mulder (po tati) traži Naciste koji su mu oteli sestru da na njoj rade experimente?
ne. on traži male zelene. :rofl::rofl:
kolko se zna, neil armstrong je rekao: "oni su ovdje.." meni ovo ne zvuči na vanzemaljce. :cerek::top:
dakle, da dodam, hladni rat se nije vodio nego zbog nacističke tehnologije koja ne vozi na kerozin i preteča je raketne tehnologije koja ga troši puno. :top:

9ak
01.01.2009., 00:01
a što je sa nacistima sa čijim letećim tanjurima bez problema dođeš do mjeseca i nazad
i to još prije raketne tehnologije? čemu uvoditi 3., vanzemaljski faktor gdje nije potrebno? Zbog dosijea X i američke propagande? u letećim tanjurima nisu nacional-socijalisti nego mali zeleni i mali sivi?
ljudi su spremniji u to vjerovati? što je slijedeće na programu? reklame? Trumanov show?
židov Mulder (po tati) traži Naciste koji su mu oteli sestru da na njoj rade experimente?
kolko se zna, neil armstrong je rekao: "oni su ovdje.." meni ovo ne zvuči na vanzemaljce. :cerek::top:
dakle, da dodam, hladni rat se nije vodio nego zbog nacističke tehnologije koja ne vozi na kerozin i preteča je raketne tehnologije koja ga troši puno. :top:
Raketna tehnologija je starija od vatrenog oružja. Rakete ne idu na kerozin.
viši od tebe, više nego ti u glavi i mozak. :mig::top:
Ma bravo. Samo gluposti pišeš.

DagDugpa
01.01.2009., 18:19
Netko opljackao sobu Paris Hilton i ja to ne znam? Stvarno sam izvan svih bitnih stvari... :(

Jesi. I to nije uopće mana. Paris Hilton treba dobro natuć po goloj.

Desile su se tada dvije interesantne stvari. Prvo, netko je uletio u prijenos jos dok su bili na putu prema Mjesecu i rekao izvjesne rijeci, koje se jos uvijek ne znaju sto su tocno znacile. Jedna varijanta kaze da je poruka glasila da jos nismo spremni za put prema zvijezdama. I ta poruka se cula svugdje. Sluzbeno objasnjenje je da je zemaljskog porijekla, naravno.

Da, poznato je.

LAMA RABI ALARDI DINI ENDAVUR ESA KUNIS ALIM.

Profesor likovnog, Franjo Friedl napisao je knjigu o tome (Lama rabi). Navodno je uspio proniknuti u jezik Gina, kako ih on naziva, iako ja nisam u to uvjeren.
Prema njemu to znači "Kuda ideš čovječe, zvijezde su za čiste".
Na ovom forumu netko je komentirao da je to čista "slavenska" propaganda uslijed ljutnje što su ameri prvi stigli na Mjesec, pa su inscenirali tu radio emisiju negdje sa Zemlje ili nekog satelita, i poslali zapravo rugalicu koja se dobije premetanjem: Mala riba radila... Navodno tu poruku nigdje nitko nije registrirao nego je Jugoslavenska služba bezbednosti to lansirala u medije pa i u Kviskoteku gdje je Friedl to prvi lansirao, te u srpske new age časopise poput BIGZ-ovih Tajni te bosanske Arke.
Ni u to ne vjerujem.
Tim više što postoji i takozvana srebrna ploča koju je navodno dobio od neznanca švicarski astronom dr. Mark Bauer. I nju je dohvatio Friedl, a jednako tako su i Tajne i Arka pokušavale odgonetnuti što znači crtež nacrtan na toj čudesnoj ploči.

Problem: ni LAMA RABI ni srebrna ploča NIGDJE se više ne spominju, nigdje na internetu. Jedino se spominju ako su na hrvatskom i srpskom jeziku i ako su citati sa foruma i bloga. Zašto? Probajte googlati.

Inače, analogno LAMA RABI postoji još jedna:
LASON KE NIPUNE ANI THIS DI AMIŠE TI VIŠE TARVINE (pišem iz sjećanja a k tome i iz teksta u Tajnama koji je pisan po Vuku).
Navodno je LASON svemirsko biće koje se uvijek ukazuje kao žena, bilo da je djevica Marija, bilo da je Gospa iz Međugorja i tako dalje. Ni ovo se ne može naći na internetu. Prijevod je bio nešto kao: LASON SE TEBI UKAZUJE RADI UPOZORENJA NA OPASNOST. Naime to se događalo neposredno prije nego što je počeo rat u Jugoslaviji.

A druga stvar je bila ta da kad su sletjeli u krater i nakon odmora (da, u planu misije su prvo malo "prilegli", pa tek onda isli na EVA, tj. mali korak za njih, a velik za TV prijenos) izisli iz LEMa, vidjeli su (navodno, tako se prica i to se culo na zapisu uzivo, koji je bio zadnji uzivo) vanzemaljce kako ih promatraju iz dvije letjelice na rubu kratera. Malo su bili potreseni, prijenos je bio prekinut, MC im je objasnila da se smire i prave da je sve ok, pa su oni nastavili po planu i programu. Zapise o detaljima se bez problema nadu na netu...
I to je istina iako se nastoji prešutjeti.

DagDugpa
01.01.2009., 18:31
Raketna tehnologija je starija od vatrenog oružja. Rakete ne idu na kerozin.

Jest, ali mlazni pogon i moderna raketna tehnologija ipak je nova, iz 2. svj. rata i praktički je njemačka.
Nije kerozin, ali je hidrazin.

Ma bravo. Samo gluposti pišeš.
Iako zna pisati gluposti, zadnjih mjeseci se popravio. O ovome zaista treba razmisliti. Mene samo zanima zašto onda "nacisti" djeluju i dalje u tajnosti a ne preuzmu svjetovnu vlast? Jer, ako su uspostavili kontakt sa AGARTHOM, gdje je uprava Zemlje, ako su doveli tibetance u njemačku (Gurdjieff će, nadam se napisati o tome više), i ako su pronašli stara znanja, te posjeduju superiorne letjelice bazirane na pastrvinim turbinama, zaista ih ništa ne sprečava da preuzmu vlast. Koliko vidimo, sada žare i pale Bushovi naftni i židovski lobiji. Zar ne? A nafta je upravo ono što se schaubergerovskom tehnologijom može skinuti sa dnevnog reda, i čitava struktura vlasti promijeniti u hipu. Treba samo objaviti finalnu vortex tehnologiju i predati nekoliko strojeva najvažnijim znanstvenim institucijama.

Gurdjieff
01.01.2009., 19:15
evo vam vaši "vanzemaljci" na zemlji i na mjesecu:
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/HTMLdosya1/vrilHaunebu.htm
http://www.vho.org/D/Geheim1/29g.htm
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/PDFdosya/flugscheiben.pdf
tko ne zna, nek izvoli. kad već volite piramide čiji su barem piramidion na veliku piramidu instalirali pravi vanzemaljci. :mig::top:
a kad smo već kod toga, tko želi novi BMW? :top:
http://i4.photobucket.com/albums/y128/apop/usefull/NFOTypen.jpg
koje licemjerje je nakon 1943 prodavati stare BMW-e. :kava:
rusi su se prilikom upada u Berlin dočepali Haunebu II. i rat za tehnologiju počinje. :lux::lux:

DagDugpa
01.01.2009., 20:09
[COLOR="Purple"]evo vam vaši "vanzemaljci" na zemlji i na mjesecu:
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/HTMLdosya1/vrilHaunebu.htm
http://www.vho.org/D/Geheim1/29g.htm
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/PDFdosya/flugscheiben.pdf
tko ne zna, nek izvoli. kad već volite piramide čiji su barem piramidion na veliku piramidu instalirali pravi vanzemaljci. :mig::top:

Haenebu III mi se najviše sviđa, a klugenstav je nekako najpotentniji. Baš pokušavam iz oblika proniknuti koji ima najveću snagu i uzgon. Definitivno onaj koji ima najveću donju površinu jer mora odbijati naelektriziranu plazmu koja nastaje nakon što fluid izađe iz mlaznice. Schievstook nema mlaznicu, i to mi je čudno, BMW ima primitivni oblik, kao i Vril IV, Kluegenstav ima divovsku mlaznicu ali zato mali bakreni deflektor plazme, Stauvanhaut ima veliku kabinu, veliku mlaznicu dobru površinu i dobar oblik. Budući da želimo pravu mašinu a ne mlazni motor, glasam za nešto manju mlaznicu ali zato veliki deflektor. Haenebu III. Schievstook ako ima skrivenu ili distribuirane mlaznice, je definitivno najnoviji. Gotovo čitav je deflektor. Ako je tako, onda bih se u njemu najradije vozio.

Alan_SP
01.01.2009., 23:17

Sto se tice nacista, oni su izmislili rakete (Von Braun je bio njihovog tima, koji je bio na Penmude-u (fali u s prijeglasom)), a sto se tice letecih tanjura, sasvim slucajno sam naletio na emsiju o Nacistima i NLOima, pa sam vidio neke stvarno fascinantne snimke. Tipa, negdje u bivsoj Istocnoj Europi (mislim Ceska, ili Poljska, ne sjetim se sad) vidi se tip kako sece, a iza njega NLO. I onda on prica kako je on to bio istrazivao, radili pokuse i slicno (on to prica u novije vrijeme, poslije rata). Hitlera je jako mucilo to sto nam nafte (zato je i napao Rusiju, zbog nafte), pa je pokrenuo mnoge projekte koji bi trebali omoguciti pogon bez nafte.

Sad, da li vanzemaljci postoje, ne bih rekao da je to pitanje, svemir je odvise velik. A da li je Roswell vanzemaljski, ili pak ruski NLO, ne bih znao. U svakom slucaju, izgleda da su nacisti bili prilicno napredni (imali su malo vremena, Hitler malo pretjerao s otvaranjem fronti), a i mi znamo da njemacki auto je medu boljim... Pa sto ne bi i njemacki NLO. :)

Alan_SP
01.01.2009., 23:25

Profesor likovnog, Franjo Friedl napisao je knjigu o tome (Lama rabi). Navodno je uspio proniknuti u jezik Gina, kako ih on naziva, iako ja nisam u to uvjeren.
Prema njemu to znači "Kuda ideš čovječe, zvijezde su za čiste".
Na ovom forumu netko je komentirao da je to čista "slavenska" propaganda uslijed ljutnje što su ameri prvi stigli na Mjesec, pa su inscenirali tu radio emisiju negdje sa Zemlje ili nekog satelita, i poslali zapravo rugalicu koja se dobije premetanjem: Mala riba radila... Navodno tu poruku nigdje nitko nije registrirao nego je Jugoslavenska služba bezbednosti to lansirala u medije pa i u Kviskoteku gdje je Friedl to prvi lansirao, te u srpske new age časopise poput BIGZ-ovih Tajni te bosanske Arke.
Ni u to ne vjerujem.
Tim više što postoji i takozvana srebrna ploča koju je navodno dobio od neznanca švicarski astronom dr. Mark Bauer. I nju je dohvatio Friedl, a jednako tako su i Tajne i Arka pokušavale odgonetnuti što znači crtež nacrtan na toj čudesnoj ploči.

Problem: ni LAMA RABI ni srebrna ploča NIGDJE se više ne spominju, nigdje na internetu. Jedino se spominju ako su na hrvatskom i srpskom jeziku i ako su citati sa foruma i bloga. Zašto? Probajte googlati.

Inače, analogno LAMA RABI postoji još jedna:
LASON KE NIPUNE ANI THIS DI AMIŠE TI VIŠE TARVINE (pišem iz sjećanja a k tome i iz teksta u Tajnama koji je pisan po Vuku).
Navodno je LASON svemirsko biće koje se uvijek ukazuje kao žena, bilo da je djevica Marija, bilo da je Gospa iz Međugorja i tako dalje. Ni ovo se ne može naći na internetu. Prijevod je bio nešto kao: LASON SE TEBI UKAZUJE RADI UPOZORENJA NA OPASNOST. Naime to se događalo neposredno prije nego što je počeo rat u Jugoslaviji.

Hm, nisam znao za spekulaciju da je ta poruka Yu propaganda. Koliko znam, ona se cula u cijelom svijetu.

Sto se tice Fridla, za njega znam i cuo sam za tu njegovu pricu o Ginima (koji se spominju u Kuranu prvi put), nisam znao da je on to preveo. Ja sam cuo da su to prevodili lingvisti.

Za ovu drugu poruku ne znam.

Nucleus
02.01.2009., 00:10
J
Da, poznato je.

Evo ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=11012775&postcount=1) imaš više o tome. :mig:

Gurdjieff
02.01.2009., 00:15
Sto se tice nacista, oni su izmislili rakete (Von Braun je bio njihovog tima, koji je bio na Penmude-u (fali u s prijeglasom)), a sto se tice letecih tanjura, sasvim slucajno sam naletio na emsiju o Nacistima i NLOima, pa sam vidio neke stvarno fascinantne snimke. Tipa, negdje u bivsoj Istocnoj Europi (mislim Ceska, ili Poljska, ne sjetim se sad) vidi se tip kako sece, a iza njega NLO. I onda on prica kako je on to bio istrazivao, radili pokuse i slicno (on to prica u novije vrijeme, poslije rata). Hitlera je jako mucilo to sto nam nafte (zato je i napao Rusiju, zbog nafte), pa je pokrenuo mnoge projekte koji bi trebali omoguciti pogon bez nafte.

Sad, da li vanzemaljci postoje, ne bih rekao da je to pitanje, svemir je odvise velik. A da li je Roswell vanzemaljski, ili pak ruski NLO, ne bih znao. U svakom slucaju, izgleda da su nacisti bili prilicno napredni (imali su malo vremena, Hitler malo pretjerao s otvaranjem fronti), a i mi znamo da njemacki auto je medu boljim... Pa sto ne bi i njemacki NLO. :)

samo se 1/3 Wermachta predala. :)

ARTETUREN1
02.01.2009., 12:24
koje licemjerje je nakon 1943 prodavati stare BMW-e. :kava:
rusi su se prilikom upada u Berlin dočepali Haunebu II. i rat za tehnologiju počinje. :lux::lux:

Je .. baš su licemjeri, imaš li možda i tiefer plattieren pa da se kompletira?

AbAdd0n
02.01.2009., 13:49
necu kvotat alana_sp ali cu na nj post andodat da je jedna od zadnjih
objasnjenja da im je na sondi netsalo struje naime nisu predvidjeli da nece bit svjetla pa solarne ploce nemogu hvatat energiju :rofl::rofl:

BRZII
02.01.2009., 14:18
Nisam siguran da su oni prvobitno to htjeli skrivati. No kada su u ruke svećenstvu dali znanje (jer nekako moraju), i shvatili da ljudi tako funkcioniraju, dakle da sve čuvaju kroz konspiraciju, i malo toga dijele, a kada dijele to izaziva velike stresove u društvu, odlučili su da tako i ostane: konspirativno. Ljudski mozak je ustrojen tako da funkcionira kroz mistiku. I dan danas, kada je znanost otvorena svima, prava otkrića se događaju u opskurnim i tajnim laboratorijama vojnih kompleksa.
I sam to razumijem: otvoreno za široke narodne mase je uvijek ono što masa može i razumjeti: skandali oko Vlatke Pokos, tko je opljačkao sobu Paris Hilton, big brother kuće i nogomet.
Stavi prosječnom čovjeku da odluči treba li uložiti milijardu dolara u svemirski program ili u razvoj novih grafičkih kartica, mobitela ili automobila, i on će redovito zabataliti svemir. Zato i nismo nikuda otišli još od ranih 70-ih.

Znajući da je ljudska svijest takva da masa uglavnom vuče unazad, u ugodnu inertnu toplinu svakodnevice, shvatilo se da napredak čovječanstva ide kroz pojedince. Zato su osnovana bratstva, a jedno od njih je svakako i Veliko Bijelo Bratstvo.
Dakako, u današnje vrijeme se i masa povodi za time, pa u svom prostom umu kopira bratstva. Tako imamo sve te nakaradne stvari od alfi nua na koledžima pa do masonskih loža koje okupljaju debele političare i biznismene (isto tako zapravo predstavnike običnog puka, nimalo produhovljenog).
Tocno,to je ono sto netrebamo dokazivati,glupi dominiraju svijetom i njima vlada pametna manjina,otidji na portal 24sata npr i klikni u prozorcic naj citaniji clanci pa kad vidis naslove tih clanaka bit ce ti jasno da je to istina.

BRZII
02.01.2009., 14:35
samo se 1/3 Wermachta predala. :)

I malo je oftopic ali nikad nije obznanjen Hitlerov grob.Nitko nezna gdje je i gdje su posmrtni ostaci Hitlera i nema dokaza da se je ubio pred bunkerom.

Gurdjieff
02.01.2009., 14:41
I malo je oftopic ali nikad nije obznanjen Hitlerov grob.Nitko nezna gdje je i gdje su posmrtni ostaci Hitlera i nema dokaza da se je ubio pred bunkerom.

umro je u Argentini krajem 50-tih. još puno nakon njega su SS-ovci pokušali otuđiti onu poznatu kristalnu lubanju iz jednog južno-američkog muzeja. kako se to zna? pa svi su završili u pritvoru i zatvoru sa tom tvrdnjom jer su išli po dvojica krasti nacističko blago. i tako jedno 25-tak puta po dvojica u muzej. :top::top::lol::lol:
a sada onaj mišak i ekipa govore o modernom "ufodromu u Brazilu". vanzemaljaca koji otimaju Muldera? :lol::lol:

Alan_SP
02.01.2009., 22:42

Ovako, sluzbena verzija (ja ne znam da li je istinita, nisam bio prisutan) glasi da se Hitler nije ubio pred bunkerom, vec nakon vjencanja s Evom izvrsili su samoubojstvo, te su se spaljeni ispred bunkera (logicno da ne mogu biti spaljeni u bunkeru). A onda su dosli Rusi i nasli spaljena tijela.

Sad, da li su to bila njihova tijela (Adolfa i Eve), ili necija druga, da li je tu neka zavjera...

BRZII
03.01.2009., 00:05
Ovako, sluzbena verzija (ja ne znam da li je istinita, nisam bio prisutan) glasi da se Hitler nije ubio pred bunkerom, vec nakon vjencanja s Evom izvrsili su samoubojstvo, te su se spaljeni ispred bunkera (logicno da ne mogu biti spaljeni u bunkeru). A onda su dosli Rusi i nasli spaljena tijela.

Sad, da li su to bila njihova tijela (Adolfa i Eve), ili necija druga, da li je tu neka zavjera...
Da ali ni danas niko nemoze reci tu je Hitlerov grob,ovo je njegova bedrena kost,gdje su neke fotke,gdje su zavrsili njegovi posmrtni ostaci?

ARTETUREN1
03.01.2009., 00:13
Pa ne tako davno su Rusi potvrdili da su u pitanju Hitlerove mošti, no to se valjda ne računa ...

Gurdjieff
03.01.2009., 01:06

Adam i Eva tisućljetnog Reicha su počinili samoubistvo za koga? za demokraciju? buhahaha :lol::lol::lol:
e pa disu onda nestale podmornice i leteći tanjuri? :cerek:

BRZII
03.01.2009., 01:15
Pa ne tako davno su Rusi potvrdili da su u pitanju Hitlerove mošti, no to se valjda ne računa ...
Ne kontam sto su mošti.

Gurdjieff
03.01.2009., 01:34
Ne kontam sto su mošti.

uvjerava te da je nađeno ono za što nema dokaza. drugim riječima prodaje dogmu. :D

Gurdjieff
03.01.2009., 01:42

sada mi samo reci kako bi to Nacisti i vanzemaljci imali istu tehnologiju? :)
Viktor Schauberger - čovjek je patentirao leteće tanjure na temelju kretanja obične pastrve. vanzemaljci su kopirali kretanje koga kada su došli na istu ideju? naših pastrvi? i onda rekli, uzmi kabrio mami i tati i idemo malo zajebavati ljude? koliko ja znam, u Startreku nitko ne vozi tanjure. :cerek::lol::lol:
zato što nam ameri prodaju vanzemaljce kao svoju apstraktnu umjetnost,
to ne znači da se vanzemaljci voze u letećim tanjurima. to je otprilike kao da se voziš u "pegli" kroz svemir. nikakva napredna tehnologija.
tvrdiš da su naciji bili toliko univerzalno napredni kao stanovnici svemira? pazi što govoriš.:mig:

Simultan
03.01.2009., 04:07
Mene fascinira kako smo "sve tajne univerzuma" uspjeli objediniti nasom kolektivnom projekcijom :rolleyes: Sve reference vucemo iz sf literature i serijala i tehnologiju nuzno smatramo kao nesto sto je cisto materijalno. Pa chemtrailsi - fascinantno dostignuce civilizacija koje su dozivljavale renesansu (ako cemo vjerovat Steineru) dok je Zemlja jos bila primordijalna juha (ako cemo vjerovati chiki Mulleru :):mig:), ali koje eto, imaju tehnologiju koja nalikuje nasim mlaznim avionima nekoliko godina u buducnost...Jeah :top:

Ne znam u cijem to svemirskom brodu Bob Lazar tvrdi da je bio, ali ako je to stvarno vanzemaljski brod, koji , kako tvrde u Kasiopeji, djeluje "na principu kruznog magnetskog toka unutar gravitacijskog kontinuuma", upitao bih osobno te vanzemaljce: "ako su vam trebali ti silni milijuni godina da pobijedite gravitaciju i tim modernim kantama od malo finijih legura (kojih nema ovdje - imagine: mistika na kvadrat :) ) dodjete ovdje, koji ku..c ste radili ostatak evolucije"?! :D

Jim Hurtak e u "Kljucevima Enocha" prilicno zorno opisao "andjeosku svjetlosnu tehnologiju" u oblicima koji su nama (kako kome :mig:) poznati kao arhetipovi i djelovi Tajne Geometrije. Da ne dodje odmah do "uzburkavanja magijskih duhova" i instantnog odlaska pod tus da se spere "new age talog", moram napomenut da je Jim do vecine toga dosao putem kabale i enochiana :mig:

Gurdjieff
03.01.2009., 04:12
upitao bih osobno te vanzemaljce: "ako su vam trebali ti silni milijuni godina da pobijedite gravitaciju i tim modernim kantama od malo finijih legura (kojih nema ovdje - imagine: mistika na kvadrat :) ) dodjete ovdje, koji ku..c ste radili ostatak evolucije"?! :D

tražili naci tehnologiju na zemlji i došli na pastrve.. :kava:

Simultan
03.01.2009., 04:25
Nisu li prije skoknuli do starog Egipta da se na svoje oci uvjere u metodu "voda, vapnenac, đunke, balvani, piramide"? :D

Sto da su tek naisli na strujnu jegulju...:D

Gurdjieff
03.01.2009., 12:57
pa šta je vjerovatnije, da se 2/3 Wermachta nije predalo ili da nas od 1947 (kada je 2 sv rat bio gotov sa bitkom na Antarktiku poraznom za Amerikance) posjećuju i otimaju vanzemaljci u letećim "peglama"? :cerek:

DagDugpa
03.01.2009., 17:51
Viktor Schauberger - čovjek je patentirao leteće tanjure na temelju kretanja obične pastrve. vanzemaljci su kopirali kretanje koga kada su došli na istu ideju? naših pastrvi? i onda rekli, uzmi kabrio mami i tati i idemo malo zajebavati ljude? koliko ja znam, u Startreku nitko ne vozi tanjure. :cerek::lol::lol:
to ne znači da se vanzemaljci voze u letećim tanjurima. to je otprilike kao da se voziš u "pegli" kroz svemir. nikakva napredna tehnologija.
tvrdiš da su naciji bili toliko univerzalno napredni kao stanovnici svemira? pazi što govoriš.:mig:

Do vraga! Eto, moralo se i to desiti da napises post koji ja mogu bez ikakve rezerve potpisati. Potpuno se slazem.
Ono sto mi vidimo kao letece tanjure su dva fenomena i nijedan nije vanzemaljski:

a) kuglaste munje koje izlaze iz starih rudnika i drugih šupljina u starim planinama bogatim teškim metalima kao što su zlato, bakar i srebro

b) schaubergerova tehnologija za koju ja vjerujem da ju posjeduju ne samo nacisti, nego i rusi i amerikanci. Pa ipak, iz nekog razloga nitko s njom ne izlazi u javnost, niti ju itko demantira.

A vanzemaljci se zaista prodaju kao da su hamburgeri. A istovremeno, neke stvari polako iščezavaju. Iščezava Pavlita, polako iščezava i Schauberger. Pojavljuju se nekakve gluposti, nekakve katastrofe, neki vanzemaljci...i psihologija, duh i svijest.

DagDugpa
03.01.2009., 17:52
pa šta je vjerovatnije, da se 2/3 Wermachta nije predalo ili da nas od 1947 (kada je 2 sv rat bio gotov sa bitkom na Antarktiku poraznom za Amerikance) posjećuju i otimaju vanzemaljci u letećim "peglama"? :cerek:

Inače, u pravu si: leteći tanjuri su se pojavili nakon 2. svj. rata. Od vatrenih kugli i foo-fightera pa do Schriever-Habermohla (http://www.thewebfairy.com/missilegate/rfz/chapter3a.htm) i Belenzo-Schriever-Miethea (http://greyfalcon.us/Belschrmiet.htm).
http://greyfalcon.us/pictures/gerufo2.jpg

Simultan
03.01.2009., 18:58

Swerdlow tvrdi da je 4-ti Reich razgranat upravo na Antarktiku i da posjeduju tehnologiju koja je daleko ispred nase. A i prica Admirala Byrda je fascinantna :mig:

Alan_SP
03.01.2009., 20:13
Da ali ni danas niko nemoze reci tu je Hitlerov grob,ovo je njegova bedrena kost,gdje su neke fotke,gdje su zavrsili njegovi posmrtni ostaci?

U svakom slucaju, ako su zaista pronadeni hitlerovi ostaci (i evini, naravno), do njih su dosli Rusi. Dakle, nalaze se onda gdje su Rusi s njima. A gdje su Rusi s njima, to ne znam, ali znam da su Rusi imali oduvijek zescu cenzuru i propagandu od Amera, bar sluzbeno. Sto ne znaci da se zaista radi o hitlerovim ostacima.

DagDugpa
03.01.2009., 20:18
U svakom slucaju, ako su zaista pronadeni hitlerovi ostaci (i evini, naravno), do njih su dosli Rusi. Dakle, nalaze se onda gdje su Rusi s njima. A gdje su Rusi s njima, to ne znam, ali znam da su Rusi imali oduvijek zescu cenzuru i propagandu od Amera, bar sluzbeno. Sto ne znaci da se zaista radi o hitlerovim ostacima.

Mislis na ovo? http://cidc.library.cornell.edu/DOF/germany/images/Hit/teeth.jpg
Arhiv u Kremlju.

Alan_SP
03.01.2009., 20:22

Ako procitas post, ja nisam rekao da vanzemaljci i nacisti imaju istu tehnologiju. Pazljivo procitaj, pa ces vidjeti da sam rekao da ne znam da li je u Roswellu pala letjelica vanzemaljskog, ili pak nacistickog porijekla. Sto je velika razlika od toga da tvrdim da je vanzemaljska tehnologija jednaka nacistickoj, ili obrnuto.

A sve ovo ostalo konstruiras na inskonstuiranoj svojoj tvrdnji, koju imputiras meni, iako ja to nisam nigdje napisao.

A sto se tice letecih tanjura, to ide isto tako iskonstruiranoj izjavi od strane novinara. Tip (http://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Arnold) je rekao da je vidio 9 objekata deltoidnog oblika, koji su se kretali kao kamencici kad ih se baci na vodu (described their erratic motion as resembling a saucer skipped across water; from this, the press quickly coining the new terms "flying saucer" and "flying disc" to describe such objects). Uostalom, na linku mozete vidjeti crtez sto je tip vidio.

Dakle, citaj i pljuj ono sto napisah, ako vec zelis, a ne ono sto nisam napisao...

A kad si se vec dotaknuo riba, naucnici pricaju o efektu u plivanju nekih riba koji se mogu opisati jedino putem antigravitacije...

Alan_SP
03.01.2009., 20:24
Mislis na ovo? http://cidc.library.cornell.edu/DOF/germany/images/Hit/teeth.jpg
Arhiv u Kremlju.

Ne znam, stvarno ne znam sto su Rusi uradili s onim sto su nasli, a sto bi trebali biti hitlerovi ostaci.

DagDugpa
03.01.2009., 20:25
Swerdlow tvrdi da je 4-ti Reich razgranat upravo na Antarktiku i da posjeduju tehnologiju koja je daleko ispred nase. A i prica Admirala Byrda je fascinantna :mig:

Treći Reich je uvijek bio ispred, i iznjedrio je svu tehnologiju koja se danas koristi. Od Diesel motora, kalašnjikova, preko raketne tehnologije i mlaznih motora pa sve do nuklearne energije.
Ako postoji 4. Recih, vrlo je vjerojatno da posjeduju svu onu tehnologiju koju susrećemo u teorijama zavjere. Skalarno oružje, Schaubergerovu tehnologiju a možda i nešto puno fascinantnije: upravljanje prostorno-vremenskim kontinuumom. Teleporti i vremeplovi za lakše razumijevanje.

No jedno mi nije jasno: gdje su? Sa tolikim potencijalom, mogu zgaziti sve velesile.

Alan_SP
03.01.2009., 20:27
Inače, u pravu si: leteći tanjuri su se pojavili nakon 2. svj. rata. Od vatrenih kugli i foo-fightera pa do Schriever-Habermohla (http://www.thewebfairy.com/missilegate/rfz/chapter3a.htm) i Belenzo-Schriever-Miethea (http://greyfalcon.us/Belschrmiet.htm).

Diskolika tijela se pojavljuju vec dugo kroz povijest i postoji jako puno slika koje prikazuju diskolike oblike na nebu, a znamo da se slike prije nisu samo tako slikale, sto ce reci, oni koji su ih naslikali su bili duboko impresionirani time.

A i opisi postoje o raznim diskolikim tijelima kroz povijest.

DagDugpa
03.01.2009., 20:31
A kad si se vec dotaknuo riba, naucnici pricaju o efektu u plivanju nekih riba koji se mogu opisati jedino putem antigravitacije...

Lososi i pastrve.

Inače, za one koji ne znaju, leteći tanjuri ne lete zato što fluid suklja kroz mlaznicu pa je to neki princip akcije i reakcije. Ma što god pokretalo fluid, ma kakve god to bile schaubergerovske kudu antilopa bakrene cijevi, fluid koji suklja iz mlaznice ne podiže tanjur. Podiže ga plazma koju stvara polarizacija tog sukljajućeš fluida. Doslovno, leteći tanjur stvara plazma jastuk, i odbija se od njega. Zato uz mlaznicu mora postojati i deflektor.
Kada sve to izbacimo i imamo samo sukljajući fluid, to je mlazni pogon. Taj dio tehnologije se poslije 2. svj. rata primjenio. Zato sada imamo mlazne avione.
No ovo dalje, sa plazmom, nije primjenjeno. To imaju samo VRIL-ovci.

BRZII
03.01.2009., 20:33
Treći Reich je uvijek bio ispred, i iznjedrio je svu tehnologiju koja se danas koristi. Od Diesel motora, kalašnjikova, preko raketne tehnologije i mlaznih motora pa sve do nuklearne energije.
Ako postoji 4. Recih, vrlo je vjerojatno da posjeduju svu onu tehnologiju koju susrećemo u teorijama zavjere. Skalarno oružje, Schaubergerovu tehnologiju a možda i nešto puno fascinantnije: upravljanje prostorno-vremenskim kontinuumom. Teleporti i vremeplovi za lakše razumijevanje.

No jedno mi nije jasno: gdje su? Sa tolikim potencijalom, mogu zgaziti sve velesile.
Kalasnjikov je konstruirao rus Mihail Kalasnjikov:mig:

DagDugpa
03.01.2009., 20:34
Diskolika tijela se pojavljuju vec dugo kroz povijest i postoji jako puno slika koje prikazuju diskolike oblike na nebu, a znamo da se slike prije nisu samo tako slikale, sto ce reci, oni koji su ih naslikali su bili duboko impresionirani time.

Postoje ali nisu ni blizu tako učestali kao poslije 2. svj. rata. Diskolika ti je i kuglasta munja, narandžasta lopta koja izađe iz dubine rudnih planina, za vrijeme tektonskih poremećaja, kao što su potresi. Juri enormnim brzinama, mijenja smjer dotovo trenutno i bez ikakve inercije, ali se, za razliku od letjelice, iznenada razleti i nestane.

DagDugpa
03.01.2009., 20:41
Kalasnjikov je konstruirao rus Mihail Kalasnjikov:mig:

Nije. On je samo prekopirao njemačku sturmgewehr (jurišnu pušku) StG44 (http://en.wikipedia.org/wiki/Sturmgewehr_44).
A nju je konstruirao tim pod vodstvom Huga Schmeissera (Šmajser).
P.S. Dobro, konstruirao ju je jednako kao što su i amerikanci konstruirali raketu Saturn V koja je čovjeka odnijela na Mjesec. A znamo tko je zaslužan za tu raketu: Wernher von Braunn.

Evo pogledaj.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Sturmgewehr_44.jpg/300px-Sturmgewehr_44.jpg

Alan_SP
03.01.2009., 20:50
Lososi i pastrve.

Ukratko, te ribe rade cudne skokove, plivajuci kroz brze planinske rijecice. Cudni su zato sto se ne zna odakle im tolika energija. :)

BRZII
03.01.2009., 20:51
Nije. On je samo prekopirao njemačku sturmgewehr (jurišnu pušku) StG44 (http://en.wikipedia.org/wiki/Sturmgewehr_44).

Evo pogledaj.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Sturmgewehr_44.jpg/300px-Sturmgewehr_44.jpg
Ups,zanimljivo nisam to znao,to je bila prva automatska puska.I MG42 Njemacki puskomitraljez bi i danas pravio masakre na bojistu kao nijedan drugi s obzirom na brzinu paljbe.

Alan_SP
03.01.2009., 20:55
Postoje ali nisu ni blizu tako učestali kao poslije 2. svj. rata. Diskolika ti je i kuglasta munja, narandžasta lopta koja izađe iz dubine rudnih planina, za vrijeme tektonskih poremećaja, kao što su potresi. Juri enormnim brzinama, mijenja smjer dotovo trenutno i bez ikakve inercije, ali se, za razliku od letjelice, iznenada razleti i nestane.

Sad, ucestalost nije toliko bitna, jer mi ne znamo koliko su prije bile zaista ucestale. Mi ono sto imamo od proslosti su samo neke slike i opisi u ljetopisima, sto ne znaci da se nisu desavali cesce.

A sto se tice povecanja ucestalosti nakon drugog S.R., po mom misljenju se radi i o porastu informacija dostupnih ljudima sirom svijeta, sto ne iskljucuje da dolazi i do izvjesnog povecanja samog fenomena. Ali svakako treba znati da je prije bilo puno teze zabiljeziti neki dogadaj.

Uostalom, Vede opisuju Vimane, koji su letjelice, u vise tipova (zemaljske, meduplanetarne i pangalakticke), sto je takoder interesantno, jer se prema Vedama one proizvode i projektiraju i na Zemlji, sto je svakako interesantno.

Sto se tice kuglastih munja, znam za taj fenomen, i on je izuzetno fascinantan, posto munje pokazuju "inteligenciju" u svom kretanju, a jos nema sluzbenog objasnjenja sto i kako nastaju i zasto mijenjaju smjer.

9ak
03.01.2009., 21:14
P.S. Dobro, konstruirao ju je jednako kao što su i amerikanci konstruirali raketu Saturn V koja je čovjeka odnijela na Mjesec. A znamo tko je zaslužan za tu raketu: Wernher von Braunn.

Evo pogledaj.

Kalašnjikova puška i stg 44 samo slično izgledaju. radni princip je drukčiji. Po principu bi kopija stg 44 bio FN-FAL.

9ak
03.01.2009., 21:17

Diesel motor je stariji od trećeg reicha, raketnu tehnologiju su razvijali i Amerikanci i Rusi i Francuzi i Britanci i tko sve neije. Razlika je bila u viziji. Von Braun je htio raketu dići u svemir, ovi ostali nisu. Prvi mlazni motor koji je bio upotrebljiv napravili su Britanci, iako je bilo i ranijih pokušaja.

BRZII
03.01.2009., 21:31
Kalašnjikova puška i stg 44 samo slično izgledaju. radni princip je drukčiji. Po principu bi kopija stg 44 bio FN-FAL.
Ok razlika je samo u tome sto bravljenje kod kalasnjikova radi na nacelu rotirajuceg zatvaraca ali Kalasnjikov je prva replika jer je npr FN-FAL dosao poslije ili npr M-16 ALI STG 44 je bio revolucionaran kao prva automatska puska a ne kratka strojnica koje ispaljivaju slabiju pistoljsku municiju pa su Rusi odmah replicirali istom klasom oruzja.

DagDugpa
03.01.2009., 21:35

Koriste "pozajmicu gasova" (ne znam kako se to kaze na hrvatskom jeziku, jer ja sam ipak sluzio vojsku u JNA), zar ne? I FN-FAL i AK-47 su nastali na osnovu StG44. Ne trebamo cjepidlačiti. Sva tehnologija nastala je u 2. svj. ratu.

9ak
03.01.2009., 21:45
Ok razlika je samo u tome sto bravljenje kod kalasnjikova radi na nacelu rotirajuceg zatvaraca ali Kalasnjikov je prva replika jer je npr FN-FAL dosao poslije ili npr M-16 ALI STG 44 je bio revolucionaran kao prva automatska puska a ne kratka strojnica koje ispaljivaju slabiju pistoljsku municiju pa su Rusi odmah replicirali istom klasom oruzja.

Ali nije replika. Jedina je sličnost koncept. A to je da se u jednu pušku stavi preciznost i snaga puške i kontrola i vatrena moć strojnice koja puca streljivo za pištolje. Ideja je starija i od stg 44. Još u prvom svjetskom ratu se pojavilo oružje koje konceptualno nalikuje jurišnom oružju, samo što nitko nije smanjio snagu streljiva. Prvi su to napravili Njemci sa svojom kurtzpatronom.

BRZII
03.01.2009., 21:46
Koriste "pozajmicu gasova" (ne znam kako se to kaze na hrvatskom jeziku, jer ja sam ipak sluzio vojsku u JNA), zar ne? I FN-FAL i AK-47 su nastali na osnovu StG44. Ne trebamo cjepidlačiti. Sva tehnologija nastala je u 2. svj. ratu.
Obe verzije koriste pozajmicu gasova samo sto Kalasnjikov bravi cijev rotacijom zatvaraca a stg 44 ne i tu je Rus uveo jednu ne toliko bitnu konstruktorsku promjenu ali je stg44 bio revolucionarna nova vrsta oruzja znatno snaznija od strojnica koje su drugi dotad imali u rukama obicno na 9mm pistoljsko streljivo i dvostruko veceg dometa a opet 3 puta laksu od puskomitraljeza koji su vec postojali a to je automatska puska.Ja sam mislio da ju je izumio Rus ali i to je Svabo:)zanimljivo.Ostali su samo kopirali tu osnovnu ideju na vise nacina,ali ni do danas nepostoji bolje oruzje u rukama vojnika.

9ak
03.01.2009., 22:00
Pozajmica plinova je starija od stg44. pogledaj garand. Bravljenje rotacijom i bravljenje njihanjem zatvarača su dva jako različita koncepta. Nije to baš mala konstrukcijska izmjena.
U prvom svjetskom ratu imaš avtomat fedorov, koji je preteča jurišnih pušaka, u biti prvi korišteni. Čukundjed koncepta je puška cei-rigoti, prvi puta korištena pozajmica plinova. Jedina je razlika što nisu smanjili puščani metak sa pune veličine kao što je švabo to napravi sa svojim 7,9x30 kurtz i rus kasnije sa svojim m43 7,62x39.

DagDugpa
03.01.2009., 22:11
Diesel motor je stariji od trećeg reicha, raketnu tehnologiju su razvijali i Amerikanci i Rusi i Francuzi i Britanci i tko sve neije. Razlika je bila u viziji. Von Braun je htio raketu dići u svemir, ovi ostali nisu. Prvi mlazni motor koji je bio upotrebljiv napravili su Britanci, iako je bilo i ranijih pokušaja.

U viziji i jest stvar. Sve se stvari razvijaju lagano, ali onda netko ima viziju i to primjeni.
I danas znamo za skalarnu tehnologiju ali ju većina negira. Znamo za Schaubergera ali ga se negira. Onda će je netko jednog dana primjeniti, a ti ćeš reći: e pa nije ju on izmislio nego Tesla ili Schauberger. Jasno.
Nacisti, ma kakvi bili, ipak su fanatično tragali za novim tehnologijama i tjerali cijeli svijet da ih razvija.
Sada, kada nema takmičenja, čitavo čovječanstvo spava, znanost je krajnje neefikasna. nema tog uzleta, nema revolucionarnih otkrića, ne mogu se riješiti osnovni problemi kao što je na primjer energija.

Daklem, ako nacisti imaju leteće tanjure, jasno je da ih oni nisu izmislili. Na njima su radili i Francuzi i Talijani, a i Schauberger je dao osnovnu ideju, i nije bio nacist (dapače, nacisti su ga htjeli ubiti smatrajući da je lud i da kao takav ne zaslužuje da živi). No oni imaju neku svoju poremećenu viziju nadljudi, i kopaju. Od njih po tom pitanju treba učiti.

BRZII
03.01.2009., 22:26
Pozajmica plinova je starija od stg44. pogledaj garand. Bravljenje rotacijom i bravljenje njihanjem zatvarača su dva jako različita koncepta. Nije to baš mala konstrukcijska izmjena.
U prvom svjetskom ratu imaš avtomat fedorov, koji je preteča jurišnih pušaka, u biti prvi korišteni. Čukundjed koncepta je puška cei-rigoti, prvi puta korištena pozajmica plinova. Jedina je razlika što nisu smanjili puščani metak sa pune veličine kao što je švabo to napravi sa svojim 7,9x30 kurtz i rus kasnije sa svojim m43 7,62x39.
Nisam to znao,cudi me da se onda automatske puske nisu vise koristile u WW2.Jeli fedorov imao rafalnu paljbu,jeli bio automatska puska?Znam da je oftopic ali zanima me.

Gurdjieff
03.01.2009., 23:59

svejedno, Naciji imaju svoje i u prošlom i ovom stoljeću-samo njihova tehnologija je aktualna. :top:

uostalom, opet te pitam, da li misliš da je nacistička ideologija toliko razvijena da parira vanzemaljskoj?
možda su čak primljeni u galaktički savez jer su dosegli warp-tehnologiju, a nama je ostala demokreacija. :cerek::rofl::rofl::top:

Gurdjieff
04.01.2009., 00:02
Nisam to znao,cudi me da se onda automatske puske nisu vise koristile u WW2.Jeli fedorov imao rafalnu paljbu,jeli bio automatska puska?Znam da je oftopic ali zanima me.

nisu se koristile u 2.sv ratu jer Rusi nisu imali metaka niti su papovke imale feder. ;)

ARTETUREN
04.01.2009., 00:06
Ne kontam sto su mošti.

posmrtni ostatci, no kako kaže niže potpisani ništa nije sigurno, a bitno je nevidljivo oku.
Zaista ... bilo što je teško potvrditi samo riječima, uvijek se nađe netko da ih preokrene.

Simultan
04.01.2009., 08:10

Slazem se.

Moje misljenje je da stvari tu idu malo vise od "nasega nivoa" te da postoje odredjene "sile" koje odobravaju takve "akcije", pri kojima se slika svijeta potpuno mijenja. Mozda im je dozvoljeno djelovati "unutar pojedine strukture" na nacin na koji djeluju, ali im je zabranjeno "mijenjati samu strukturu"?! Tako nekako gledam na to.

Swerdow je pisao (ipak je teorija o 4-om Reichu njegova pa cu se drzati njega) da je 4-ti Reich protuteza tzv. "iluminatskom" porodicama koje takodjer posjeduju zavidnu tehnologiju (vjerojatno dobijenu od nizih astralnih rasa) - HAARP i sl.

IMO Swerdlow je u mnogo toga dobar kao "polazisna tocka" i kao genijalan ukazivac, no rijetko kada su me njegovi finalni zakljucci ostavljali u stanju visem od ravnodusnosti :)

9ak
04.01.2009., 11:11

Avtomat fedorov je mogao pucati pojedinačno i rafalno. Imao je mogućnost biranja, kao i sve današnje. Koristio se i tijekom revolucije u Rusiji, i u građanskom ratu i u zimskom ratu. Ne razumijem samo zašto ga nisu usavršili za drugi svjetski rat.

9ak
04.01.2009., 11:13
nisu se koristile u 2.sv ratu jer Rusi nisu imali metaka niti su papovke imale feder. ;)

Papovka je jugoslavenska puška. Imala je feder. I imali su metaka, pogledaj sve one ppsh automate. Ameri su ima mnogo pomogli u logistici.

Precious X
04.01.2009., 17:19
Slazem se.

Moje misljenje je da stvari tu idu malo vise od "nasega nivoa" te da postoje odredjene "sile" koje odobravaju takve "akcije", pri kojima se slika svijeta potpuno mijenja. Mozda im je dozvoljeno djelovati "unutar pojedine strukture" na nacin na koji djeluju, ali im je zabranjeno "mijenjati samu strukturu"?! Tako nekako gledam na to.

a možda se ne smije dirat u tuđu slobodnu volju, pa jedini načini djelovanja ostaju oni manipulacijske prirode

Alan_SP
04.01.2009., 17:48
uostalom, opet te pitam, da li misliš da je nacistička ideologija toliko razvijena da parira vanzemaljskoj?
možda su čak primljeni u galaktički savez jer su dosegli warp-tehnologiju, a nama je ostala demokreacija. :cerek::rofl::rofl::top:

Ne, naravno da ne mislim da je njihova ideologija napredna. Ona je nazadna, ali ideologija i tehnologija nisu iste stvari. Tko kaze da netko tko je moralni primitivac ne moze imati naprednu tehnologiju? I inace postoje mnogi vektori koji su potpuno nezavisni.

Ne shvacam zasto bi nacisticko tehnolosko prvenstvno znacilo i ideolosko? A definitivno su imali mnogo tehnologija koje su i Rusi i Ameri htjeli i "posvojili" nakon rata. A nisu oni samo od Nacista uzimali. Uzimali su oni i od Japanaca...

Precious X
04.01.2009., 18:04
ko se ono raspisao o vrilovima pred koji dan tu? evo, naletila slučajno, ima i kontroverzna I.Živković tekst (http://www.ivonazivkovic.net/LETECI-TANJIRI.html)

a evo i stare Mišakove priče tu (http://misakvecernji.blog.hr/2007/07/1622937183/mala-pricica-o-vrilu.html)

ufff, koja offtopičina.. sva sreća nisam jedina :D

ARTETUREN1
04.01.2009., 18:06
svejedno, Naciji imaju svoje i u prošlom i ovom stoljeću-samo njihova tehnologija je aktualna. :top:

nacistička "ljubav" prema uberu (naručito u tehnici:top:) je bila više nego poznata, a čini se da imaš spoznaja o istoj. Željezni križ bi mogao priskrbiti sebi otvaranjem theme, ha

monty-zg
04.01.2009., 18:14
NAMJERNO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA JER SE NADAM DA ĆE NEKI ADMINISTRATOR VIDJETI OVO I ZAUSTAVITI OVO SR...

POD 1. - PROČITAJTE NASLOV- VEĆ 50 POSTOVA STE U OFF TOPICU I NIKOM NIŠTA

Pod 2. imate desetak ovakvih tema pa tamo pričajte.

Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE, STOGA MOLIM LIJEPO...malo lakše s nekim stavovima

POD 4. btw, evo vam linkova da ne pričate o "prvoj" automatskoj pušci...STG44 je ok puška ali ništa posebno.
http://www.rt66.com/~korteng/SmallArms/ppsh41.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Cei-Rigotti
http://en.wikipedia.org/wiki/Fedorov_Avtomat
http://en.wikipedia.org/wiki/Thompson_submachine_gun

i pod 5. MG42 je kasnije moderniziran i nastao je puškomitraljez M-53 (šarac). Koliko je žestok i vatren...je. Ali isto tako je pretežak, neprecizan (što je svaki PM) i ima probleme s zastojima uslijed grijanja cijevi. No svakako je opasno oružje.

luiz
04.01.2009., 19:59
monty, samo se ti opusti, tesko je uvijek drzat se teme.
mozemo od tih postova napraviti novi topic ukoliko se slazete.

Nucleus
04.01.2009., 20:20
Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE,
Evo opet si potvrdio da sam u pravu kada tvoje razmišljanje nazivam ograničenim. Daj nam primjer gdje se to veliča ideologija nacija? :D

Simultan
05.01.2009., 08:49
a možda se ne smije dirat u tuđu slobodnu volju, pa jedini načini djelovanja ostaju oni manipulacijske prirode

Vrlo vjerojatno.

Gurdjieff
05.01.2009., 22:07

u nečiju Volju se ne može dirati, ako je naravno netko ima.
"slobodna Volja" je pleonazam. dana (ni)je rođenjem. :kava:

DagDugpa
05.01.2009., 22:57
u nečiju Volju se ne može dirati, ako je naravno netko ima.
"slobodna Volja" je pleonazam. dana (ni)je rođenjem. :kava:

Religija kaže da je Bog dao ljudima slobodu izbora. Ako na trenutak isključimo vjerski kontekst i pogledamo što je to zapravo bilo, otkrit ćemo ovo:

ONI(ma tko god bili) su u jednom trenutku odlučili da nas puste na miru da se razvijamo kako znamo i umijemo i da ne utjeću na tijek tog razvoja. Nismo prepušteni sami sebi, ali nam je dana sloboda i odgovornost da sami biramo što ćemo sa sobom. Zašto? Nema nekog objašnjenja. Naprosto, tako su se oni gore dogovorili.

Možda su nacisti zaista dosegli nivoe da uspostave komunikaciju s njima. Pa su im ONI rekli: "O.K. dečki, ovako: ili ćete kako mi kažemo, a to je da pustite ljude na miru, ili ćemo postati jako, jako zločesti". Pa su nacisti odlučili da se sa njima ne treba igrati. Za uzvrat dobili su slobodu djelovanja, slobodu upotrebe svoje tehnologije, sve dok otvoreno ne uznemiruju ljude. Tako nekako.

pseudo
05.01.2009., 23:04
u jbt, nisam znao da ljudi alana bakera doživljavaju tako ozbiljno :D

BRZII
06.01.2009., 03:05
Ne, naravno da ne mislim da je njihova ideologija napredna. Ona je nazadna, ali ideologija i tehnologija nisu iste stvari. Tko kaze da netko tko je moralni primitivac ne moze imati naprednu tehnologiju? I inace postoje mnogi vektori koji su potpuno nezavisni.

Ne shvacam zasto bi nacisticko tehnolosko prvenstvno znacilo i ideolosko? A definitivno su imali mnogo tehnologija koje su i Rusi i Ameri htjeli i "posvojili" nakon rata. A nisu oni samo od Nacista uzimali. Uzimali su oni i od Japanaca...Zakon prirode je da prevladava onaj ko nemilosrdno tlaci nekog drugog.Naci ideologija je sigurno nemoralna ali to neznaci da je nazadna.Slicnu stvar rade i moraju raditi Ameri da bi prevladali.Ne mijesajte intelekt i dobrotu nuzno.Intelekt cesto moze iznjedriti zlo.

NAMJERNO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA JER SE NADAM DA ĆE NEKI ADMINISTRATOR VIDJETI OVO I ZAUSTAVITI OVO SR...

POD 1. - PROČITAJTE NASLOV- VEĆ 50 POSTOVA STE U OFF TOPICU I NIKOM NIŠTA

Pod 2. imate desetak ovakvih tema pa tamo pričajte.

Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE, STOGA MOLIM LIJEPO...malo lakše s nekim stavovima Smiri se,ko velica reich,zvucis kao da si zidov koji im je pobijegao,bilo kakva zabrana rasprave o necemu jako je nazadna:mig:

POD 4. btw, evo vam linkova da ne pričate o "prvoj" automatskoj pušci...STG44 je ok puška ali ništa posebno.
http://www.rt66.com/~korteng/SmallArms/ppsh41.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Cei-Rigotti
http://en.wikipedia.org/wiki/Fedorov_Avtomat
http://en.wikipedia.org/wiki/Thompson_submachine_gun

Posebna je zato sto je(ja sam mislio prva)ap,a to znaci 3 puta laksa ili 2 puta veceg dometa od svega ostaloga sto je koristio vojnik ww2 a danas takvih ima kolko os.Thompson npr ili ppsh koriste puno slabije pistoljsko streljivo i ima duplo manji domet kao i sve kratke strojnice koje su bile standard ww2 dakle nije bilo ap miksa izmedju teskih PMova i kratkih strojnica a ta vrsta oruzja bitno je promjenila nacin ratovanja,uostalom ne raspravljaj o onome u sto se nerazumijes:kava:

i pod 5. MG42 je kasnije moderniziran i nastao je puškomitraljez M-53 (šarac). Koliko je žestok i vatren...je. Ali isto tako je pretežak, neprecizan (što je svaki PM) i ima probleme s zastojima uslijed grijanja cijevi. No svakako je opasno oružje.
Oruzje koje ispaljuje 1200 metaka u minuti i sluzi da kosi sve ispred sebe mora biti tesko i neprecizno:)
Puskomitraljez dvostruko vece brzine paljbe nego svi ostali i koji je zbog toga desetkovao Ruske snage efikasno odbijajuci njihov nacin napada a to je do tad bio masovni juris iznanadjenja.(Rusi su ga zvali kosilica)i da ga Njemci nisu imali puno prije bi Rusi dosli do Berlina.Nije tezi od ostalih modela tog vremena.M53 je Jugoslovenska kopija nastala poslije rata 1953,ustvari kopirani MG42 ali necemo vise o tome:).

Alan_SP
06.01.2009., 20:28
Zakon prirode je da prevladava onaj ko nemilosrdno tlaci nekog drugog.Naci ideologija je sigurno nemoralna ali to neznaci da je nazadna.Slicnu stvar rade i moraju raditi Ameri da bi prevladali.Ne mijesajte intelekt i dobrotu nuzno.Intelekt cesto moze iznjedriti zlo.

Slazem se da intelekt i dobrota ne koreliraju. To su dva potpuno odvojena vektora.

S druge strane, ne mora nuzno prevladati onaj tko je agresivniji, dovoljno je da pasivniji ima neke druge stvari na raspolaganju i da ih upotrijebi, kad mu dojadi agresivac. Naravno, to je tesko filozofija, ali na kraju krajeva, tko kaze da je najbolji pobijedio na kraju.

Malo off topic, ali bas sam pricao s jednim tipom koji je rekao kako posteni i moralni ljudi ne mogu uspjeti u politici, jer bas njihovo postenje i moral ih diskvalificira pred onima koji su spremni na sve, nista im nije sveto i gaze sve pred sobom. Ukratko, prica je bila o tome zasto je HDZ tako uspjesan u Hrvatskoj, dok drugi, koji imaju i neke moralne skrupule ne uspijevaju. I da zakljucim, to je samo zato sto biracko tijelo podrzava takve tipove. Kad bi biracko tijelo (u ovom slucaju mi kao cjelina) kaznjavalo takvo ponasanje, onda bi moralni tipovi vladali. Jasno je da takva situacija trenutacno nije ovdje.

monty-zg
06.01.2009., 23:58
Smiri se,ko velica reich,zvucis kao da si zidov koji im je pobijegao,bilo kakva zabrana rasprave o necemu jako je nazadna:mig:

Posebna je zato sto je(ja sam mislio prva)ap,a to znaci 3 puta laksa ili 2 puta veceg dometa od svega ostaloga sto je koristio vojnik ww2 a danas takvih ima kolko os.Thompson npr ili ppsh koriste puno slabije pistoljsko streljivo i ima duplo manji domet kao i sve kratke strojnice koje su bile standard ww2 dakle nije bilo ap miksa izmedju teskih PMova i kratkih strojnica a ta vrsta oruzja bitno je promjenila nacin ratovanja,uostalom ne raspravljaj o onome u sto se nerazumijes:kava:

Oruzje koje ispaljuje 1200 metaka u minuti i sluzi da kosi sve ispred sebe mora biti tesko i neprecizno:)
Puskomitraljez dvostruko vece brzine paljbe nego svi ostali i koji je zbog toga desetkovao Ruske snage efikasno odbijajuci njihov nacin napada a to je do tad bio masovni juris iznanadjenja.(Rusi su ga zvali kosilica)i da ga Njemci nisu imali puno prije bi Rusi dosli do Berlina.Nije tezi od ostalih modela tog vremena.M53 je Jugoslovenska kopija nastala poslije rata 1953,ustvari kopirani MG42 ali necemo vise o tome:).

Rasprava je jedno, veličanje je drugo. Zbog rasprave se dijele nagrade, zbog veličanja kazne....pa sad, očito ti tu neke stvari ne razlikuješ. Da sam židov, samo zbog onakve rečenice, dobio bi "crnu točku" kod onih u Wiesenthal centru... :ne zna:

Kaj se STG44 tiče, sve je lijepo ali...niti ih je bilo za vojsku, niti ju je vojska koristila. Kad je konačno došlo do upotrebe, rat je bio na ulasku u Berlin. Njemački vojnici su na njihovu žalost koristili M-1898 puške i ako su bili sretnici šmajsere. A to se osvetilo. I da, jako dobro znam o čemu pišem, ipak nosim i uniformu ove zemlje.

Rusi su došli do Berlina točno onda kad su htjeli. Da su se uklinili stradali bi. Ali su lijepo sve po redu počistili i došli Adolfu na vrata. S time da su požurili zadnja 4 mjeseca jer su skužili kako Himler šuruje s Eisenhowerom oko predaje zapadnog ratišta i predaji njemačkih snaga zapadnim saveznicima.
Postoje hrpe knjiga o tome a posebno su dobre one koje prikazuju nezadovoljstvo Žukova jer je imao 10-15% veće gubitke nego što je planirao baš zbog forsiranja napredovanja. I da se ameri i englezi nisu klali tko će pobrati slavu Patton ili Montgomery, možda bi Patton i uspio stići bliže Berlinu.

Mg42 je bio i lakši od drugih PM tog vremena, pogotovo u usporedbi s Bredom ili Maximom. Ali lako je naći što i drugi pišu o "njegovoj" superiornosti.

http://www.bayonetstrength.150m.com/Weapons/heavymachineguns/heavy_machine_guns.htm
:ne zna:
I da, tih 1200 metaka objesi mačku o rep. Nakon 2 redenika po 250 metaka imaš pravo na Očenaš da nema više nikoga jer je cijev i metalni dijelovi toliko vruć da ti metak u cijevi može samoopalit. A kad pucaš na 100m raspršivanje pogodaka ti ide preko 10m.

M53 je dorađena kopija MG42 i osim psihološkog učinka i velike vatrene moći za čišćenje juriša grupiranih snaga ne znam gdje bi se više mogao koristiti.
Potrošiš kamion municije za pola sata i onda...crta i bjež. Naravno, bez njega jer tko će tu gamad vući....:lol:

DagDugpa
07.01.2009., 10:23
Malo off topic, ali bas sam pricao s jednim tipom koji je rekao kako posteni i moralni ljudi ne mogu uspjeti u politici, jer bas njihovo postenje i moral ih diskvalificira pred onima koji su spremni na sve, nista im nije sveto i gaze sve pred sobom. Ukratko, prica je bila o tome zasto je HDZ tako uspjesan u Hrvatskoj, dok drugi, koji imaju i neke moralne skrupule ne uspijevaju. I da zakljucim, to je samo zato sto biracko tijelo podrzava takve tipove. Kad bi biracko tijelo (u ovom slucaju mi kao cjelina) kaznjavalo takvo ponasanje, onda bi moralni tipovi vladali. Jasno je da takva situacija trenutacno nije ovdje.

Politika je lobiranje. Ako ti u državi gdje je moral na niskom nivou želiš doći na vlasto, tko će te lobirati? Pa valjda onaj tko ima putra na glavi. A kada dođeš na vlast, ma kako moralan bio, tvoj lobi ti uspostavi račun. I ti ga platiš i time stekneš i sam dotični putar ili odletiš pod bilo kojom izlikom. U današnja vremena popularna je pedofilija, kao krajnje rješenje kada ti ništa drugo ne mogu zamjeriti. Sjetimo se samo onog suca.

No ima rješenje: da bi progurao moral u politiku, moraš im djelovati pokvareno. I moraš ponekad činiti neka djela koja nisu osobito časna.
Problem nastaje što moral treba dolaziti iznutra i da ti znaš što radiš.
Najčešće se dogodi upravo suprotno: moral dolazi izvana. Neki se zastupnik kune u poštenje, a priželjkuje auto i kuću, povlastice i luksuz.
Upravo obrnuto: onaj tko priželjkuje opće dobro, tko ima ideale, ali tko se na van i ne pokazuje tako, nego je prljava svinja koja gazi sve oko sebe, na kraju može biti kandidat da nešto napravi. Treba biti kučka u politici. Ja osobno mislim da je baš Bandić takav. Svi ga mrze, ali mi ipak imamo moderne tramvaje domaće proizvodnje, imamo uređen Bundek, imamo novogodišnji vatromet, imamo sve više uređenih gradskih površina, imamo skijalište na Sljemenu za koje sam ja u vrijeme kada se išlo u Kranjsku goru osobno mislio da je SF.
Neka je "seljačina", neka je kauboj, ali drugačije ne može.

On je buldožer. Gazi sve pred sobom ali iza sebe ostavlja nešto. Ne pustoš.

RILLE
07.01.2009., 11:07
http://secretsociety.bloger.hr/post/svjetla-loza-drustvo-vril-i-tajna-nacisticka-oruzja/177251.aspx

pogledaj ovaj link

Gurdjieff
07.01.2009., 13:49
Adam i Eva tisućljetnog Reicha su počinili samoubistvo za koga? za demokraciju? buhahaha :lol::lol::lol:
e pa disu onda nestale podmornice i leteći tanjuri? :cerek:

ups! ispričavam se! u vedama piše Adam i Heva! :top:

Alan_SP
07.01.2009., 23:28
No ima rješenje: da bi progurao moral u politiku, moraš im djelovati pokvareno. I moraš ponekad činiti neka djela koja nisu osobito časna.
Problem nastaje što moral treba dolaziti iznutra i da ti znaš što radiš.
Najčešće se dogodi upravo suprotno: moral dolazi izvana. Neki se zastupnik kune u poštenje, a priželjkuje auto i kuću, povlastice i luksuz.
Upravo obrnuto: onaj tko priželjkuje opće dobro, tko ima ideale, ali tko se na van i ne pokazuje tako, nego je prljava svinja koja gazi sve oko sebe, na kraju može biti kandidat da nešto napravi. Treba biti kučka u politici. Ja osobno mislim da je baš Bandić takav. Svi ga mrze, ali mi ipak imamo moderne tramvaje domaće proizvodnje, imamo uređen Bundek, imamo novogodišnji vatromet, imamo sve više uređenih gradskih površina, imamo skijalište na Sljemenu za koje sam ja u vrijeme kada se išlo u Kranjsku goru osobno mislio da je SF.
Neka je "seljačina", neka je kauboj, ali drugačije ne može.

Mislim da si u pravu. S dubradi moras postupati kao dubre.

To i je moj problem. I ja sam razmisljao uci u politiku, da bih pomogao ljudima (ne sebi, iako znam da ako je svima bolje, onda ce i meni biti bolje, jer je jednostavno svima (dakle i meni) bolje). No, shvatio sam da tu nemam sanse, jer jednostavno ne mogu raditi s takvim, pa, ljudima.

Da, Bandic izgleda kao sirovina, a cinjenica da ima i neke koristi od njega. Mozda zato sto on misli da je Zagreb njegov, pa se ponasa prema njemu kao prema svojoj kuci. Sto, kao sto vidimo, moze biti korisno za kucu, tj. Zagreb.

mukotrpak
08.01.2009., 09:21
Bandić je štetočina koja posječe trešnju da bi ju obrao. Možda asvaltira ceste ali samo zato jer to rade njegovi ljudi za tri puta veće novce nego što je realno pa kasnije dijele šušku. Razbacuje naše novce da bi maznuo (relativni) sitniš u odnosu na upropašteno. Evo vam skijalište na Sljemenu: radi samo mjesec dana godišnje a u njega se ulupalo silne milione, da ne spominjem ekološku štetu koju čini brdu jer ne može funkcionirati bez umjetnog snijega koji je nafutran aditivima.

=Nadimak
08.01.2009., 09:37
Kaj se STG44 tiče, sve je lijepo ali...niti ih je bilo za vojsku, niti ju je vojska koristila. Kad je konačno došlo do upotrebe, rat je bio na ulasku u Berlin. Njemački vojnici su na njihovu žalost koristili M-1898 puške i ako su bili sretnici šmajsere. A to se osvetilo. I da, jako dobro znam o čemu pišem, ipak nosim i uniformu ove zemlje.

Rusi su došli do Berlina točno onda kad su htjeli. Da su se uklinili stradali bi. Ali su lijepo sve po redu počistili i došli Adolfu na vrata. S time da su požurili zadnja 4 mjeseca jer su skužili kako Himler šuruje s Eisenhowerom oko predaje zapadnog ratišta i predaji njemačkih snaga zapadnim saveznicima.
Postoje hrpe knjiga o tome a posebno su dobre one koje prikazuju nezadovoljstvo Žukova jer je imao 10-15% veće gubitke nego što je planirao baš zbog forsiranja napredovanja. I da se ameri i englezi nisu klali tko će pobrati slavu Patton ili Montgomery, možda bi Patton i uspio stići bliže Berlinu.

Mg42 je bio i lakši od drugih PM tog vremena, pogotovo u usporedbi s Bredom ili Maximom. Ali lako je naći što i drugi pišu o "njegovoj" superiornosti.

http://www.bayonetstrength.150m.com/Weapons/heavymachineguns/heavy_machine_guns.htm
I da, tih 1200 metaka objesi mačku o rep. Nakon 2 redenika po 250 metaka imaš pravo na Očenaš da nema više nikoga jer je cijev i metalni dijelovi toliko vruć da ti metak u cijevi može samoopalit. A kad pucaš na 100m raspršivanje pogodaka ti ide preko 10m.

M53 je dorađena kopija MG42 i osim psihološkog učinka i velike vatrene moći za čišćenje juriša grupiranih snaga ne znam gdje bi se više mogao koristiti.
Potrošiš kamion municije za pola sata i onda...crta i bjež. Naravno, bez njega jer tko će tu gamad vući....:lol:

STG44 - po wiki napravljeno je prek 500 000 komada, po oznaci reko bi da je napravljena 44. g.

a kaj se tice MG 42 i M53, kaj se i danas koristi, u filmovima si ih najcesce gledao u rambo izdanju - pucanje iz ruke, i u lezecem izdanju - sa 2 nozice kod cijevi (cak si i tu mogao primjetiti jos jednog cicu kako "hrani" mecima strojnicu)..

U tim slucajevima je to pusko strojnica, a strojnica je kad je stavis na tronozac (ima i slika na tvom linku), u tom izdanju gada i zracne mete, preciznost joj je puno veca, koriste se kratki rafali bas zbog preciznosti, opsluzuju je trojca, i dolazi u paketu s 5 dodatnih cijevi, bas zato jer se prevec griju, domet joj je 5 km, operativni do 2 km,

samo jbg takva primjena (obucenih strojnicara) nije dovoljno frajerska za filmove (vidio sam to u sam jednom filmu), pa je mozes rijetko gdje vidjeti, ali tako to izgleda u vojsci. I tako je zamisljeno, kao jako defenzivno oruzje i kao oruzje za pruzanje pomoci pjesastvu u napadu. Kako se koristi i dan danas, reko bi da bas i nema puno mana..

DagDugpa
08.01.2009., 10:39
Bandić je štetočina koja posječe trešnju da bi ju obrao. Možda asvaltira ceste ali samo zato jer to rade njegovi ljudi za tri puta veće novce nego što je realno pa kasnije dijele šušku. Razbacuje naše novce da bi maznuo (relativni) sitniš u odnosu na upropašteno. Evo vam skijalište na Sljemenu: radi samo mjesec dana godišnje a u njega se ulupalo silne milione, da ne spominjem ekološku štetu koju čini brdu jer ne može funkcionirati bez umjetnog snijega koji je nafutran aditivima.

U rječniku bi pored pojma Hrvat trebalo stajati: "čovjek koji krade da bi si kupio džip ili hummer".
Daklem, od sudbine ne možemo pobjeći. Sreća je da bandić kada posječe trešnju bar ju iskoristi za grijanje. Do sada smo uglavnom sjekli trešnje i drvo prodavali talijanima e da bi si kupili metalnu kutiju na 4 kotača koja će za 10 godina zahrđati, dok će u međuvremenu voziti nekog guzonju po Dalmatini.

Njegovi dijele šušku, i jasno je da se krade. Ali se bar nešto uredi. I ostane.
Skijalište na Sljemenu, iako radi samo mjesec dana, čini Zagreb interesantnim čak i strancima. Neka je mjesec, ali samo da ne bude selendra u koju nitko nema zbog čega doći. Više vrijedi jedna snježna kraljica kao događanje, nego 100 Tuđmanovih "imamo rvacku".
A sad se sjeti samo čeških tramvaja sa vratima koja ne dihtaju a glasna su kao plinska turbina, hladnih tramvaja...
A onda to usporedi sa Končar/Gredelj TMK 2200 klimatiziranim tramvajem, koji ima redundantne upravljačke kanale bazirane na optičkim vlaknima, kompjutere (43 mikroprocesora), video nadzor, i što je najbolje, sva je elektronika dizajnirana i izrađena u Hrvatskoj. I postupno podižu postotak domaćih dijelova.

mukotrpak
08.01.2009., 12:47
Bandić posječe trešnju a stablo ostavi da istrune. Njegova najgroznija izjava je: što će nama trava. Trava je dobra samo ovcama. Nakon toga je ruku pod ruku sa Horvatinčićem i Mamićem počeo betonirati sve i sva. Tako se gradi da je bolje da nikad ništa ne sagradi.
Lani se vrhovnik sa sljemena hvalio da skijalište dobro posluje jer im je grad Zagreb preko Odmorka platio puste tisuće dnevnih karata za školsku djecu a stvarno ih se iskoristili nekoliko stotina. I moja baba bi znala tako poslovati da je živa. Volio bih znati koji to stranci, mimo profesionalnih cirkusanata vezanih uz cirkus na Sljemenu, dolaze u Zagreb da bi cvokotali na brdu. Razliku između grada i sela čine ljudi a ne cirkus izmišljen zbog pljačke i pranja novca, a dok nam je većina ovakva kakva je nema pomoći ni od kakve snježne kraljice. To je samo vidjela žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.
O tramvajima sve najbolje. Samo mislim da je tu igrao netko drugi, recimo, Pevalek. Ili možda u liku druga Bandića, učeniku legendarne kumrovečke političke škole imamo novog Iposljetitatita po sistemu Tito sa pčelarima, Tito sa ratarima, Tito sa radnicima. Uvjek on, vječni autoritet za sve koji zna najbolje...

monty-zg
08.01.2009., 20:49
STG44 - po wiki napravljeno je prek 500 000 komada, po oznaci reko bi da je napravljena 44. g.

a kaj se tice MG 42 i M53, kaj se i danas koristi, u filmovima si ih najcesce gledao u rambo izdanju - pucanje iz ruke, i u lezecem izdanju - sa 2 nozice kod cijevi (cak si i tu mogao primjetiti jos jednog cicu kako "hrani" mecima strojnicu)..

U tim slucajevima je to pusko strojnica, a strojnica je kad je stavis na tronozac (ima i slika na tvom linku), u tom izdanju gada i zracne mete, preciznost joj je puno veca, koriste se kratki rafali bas zbog preciznosti, opsluzuju je trojca, i dolazi u paketu s 5 dodatnih cijevi, bas zato jer se prevec griju, domet joj je 5 km, operativni do 2 km,

samo jbg takva primjena (obucenih strojnicara) nije dovoljno frajerska za filmove (vidio sam to u sam jednom filmu), pa je mozes rijetko gdje vidjeti, ali tako to izgleda u vojsci. I tako je zamisljeno, kao jako defenzivno oruzje i kao oruzje za pruzanje pomoci pjesastvu u napadu. Kako se koristi i dan danas, reko bi da bas i nema puno mana..

Da, istina, napravljeno je dosta komada no prekasno.
Pogledaj ovo-
Total strength
For the investment and assault on the Berlin Defence Area about 1,500,000 soldiers.[3] Total strength
766,750 soldiers,
1,519 AFVs,[4]
2,224 aircraft[5]
9,303 artillery pieces[6][nb 3]

In the Berlin Defence Area about 45,000 soldiers, supplemented by the police force, Hitler Youth, and 40,000 Volkssturm.[3][nb 4]

Plus na to dodaj 125000 vojnika koje je Reich izgubio na prilazima Berlinu plus oko 300000 zarobljenih

Što će reći da su sve njih opskrbili sa ST44 ne bi pomoglo... gdje je tu južni front, zapadna crta (Montgomerry, Patton, Bradley) zakasnili su 3-4 godine s količinom.

Što se M53 tiče gledao sam ih i u Rambo izdanju i na nogama i na zidu-uživo tijekom rata. Istina je da je najbolji na oko 1km i za blisko čišćenje kad je "frka". Ovih 2km...nema šanse. Jedino oružje za tu daljinu je naša 12.7mm snajperica ili 12.7 mitraljez s tenka. Sve ovo manje...nema šanse. A što se kratkih rafala tiče...kalašnjikov (u bilo kojoj varijanti) je na udaljenosti do 600m jako dobar. A da ne velim koliko lakši, koliko jednostavniji i koliko praktičniji.
:)
U filmu se svašta vidi, i kako čovjek bježi pred rafalom Uzija ili shotguna (pumperice). U stvarnosti...drugačije je, puno.
No idemo u off topic pa neću više.

mrgixyz**
08.01.2009., 22:49
mislim da je ipak najbolji Hitler Schnüffler :top:

Gurdjieff
08.01.2009., 23:09
Da, istina, napravljeno je dosta komada no prekasno.
Pogledaj ovo-
Total strength
For the investment and assault on the Berlin Defence Area about 1,500,000 soldiers.[3] Total strength
766,750 soldiers,
1,519 AFVs,[4]
2,224 aircraft[5]
9,303 artillery pieces[6][nb 3]

In the Berlin Defence Area about 45,000 soldiers, supplemented by the police force, Hitler Youth, and 40,000 Volkssturm.[3][nb 4]

Plus na to dodaj 125000 vojnika koje je Reich izgubio na prilazima Berlinu plus oko 300000 zarobljenih

Što će reći da su sve njih opskrbili sa ST44 ne bi pomoglo... gdje je tu južni front, zapadna crta (Montgomerry, Patton, Bradley) zakasnili su 3-4 godine s količinom.

Što se M53 tiče gledao sam ih i u Rambo izdanju i na nogama i na zidu-uživo tijekom rata. Istina je da je najbolji na oko 1km i za blisko čišćenje kad je "frka". Ovih 2km...nema šanse. Jedino oružje za tu daljinu je naša 12.7mm snajperica ili 12.7 mitraljez s tenka. Sve ovo manje...nema šanse. A što se kratkih rafala tiče...kalašnjikov (u bilo kojoj varijanti) je na udaljenosti do 600m jako dobar. A da ne velim koliko lakši, koliko jednostavniji i koliko praktičniji.
:)
U filmu se svašta vidi, i kako čovjek bježi pred rafalom Uzija ili shotguna (pumperice). U stvarnosti...drugačije je, puno.
No idemo u off topic pa neću više.

pogledaj samo topove mitraljeze na letećim tanjurima (veće od 20mm). pa ćeš vidjet što je oružje. :kava: doduše, bombe nisu mogli stavljati na tanjure ali probali su. :D

Alan_SP
08.01.2009., 23:23
Bandić posječe trešnju a stablo ostavi da istrune. Njegova najgroznija izjava je: što će nama trava. Trava je dobra samo ovcama. Nakon toga je ruku pod ruku sa Horvatinčićem i Mamićem počeo betonirati sve i sva. Tako se gradi da je bolje da nikad ništa ne sagradi.

Eh, to ti je vise pitanje mentaliteta i njihovo videnje napretka (i opcenito, sto napredak zaista jeste). Pod njihovo, tu ubrajam i recimo mog starog, koji sve zeli betonirati i sto moze, bome i betonira. A onda cak i ne da da voda pada po betonu, pa onda izgradi i nadstresnicu. Da se pita mog starog (a i Bandica), sve bi to bio beton. Kao sto ono rece jednom Pervan, treba cijelu jadransku obalu betonirati, maknuti tu glupu i bespotrebnu razvedenost.

I kad smo kod toga, i moj stari sve zeli da je njegovo, kad vidi neko lijepo mjesto u prirodi (gdje god i sto god), on odmah pozeli to kupiti, ograditi (da ne bi netko drugi dosao), te izgraditi nesto (ma koliko to bilo bespotrebno i glupo).

Samim time, takvi tipovi su mi poznati i ne podrzavam ih, ali shvacam njihove nagone. Posljedica zivota na selu, bez shvacanja sto zivot jeste.

Gurdjieff
08.01.2009., 23:35
moderator! otvori temu o bandiću! ovo sve je vrijedan materijal ali ne ovdje!

DagDugpa
08.01.2009., 23:42
Eh, to ti je vise pitanje mentaliteta i njihovo videnje napretka (i opcenito, sto napredak zaista jeste). Pod njihovo, tu ubrajam i recimo mog starog, koji sve zeli betonirati i sto moze, bome i betonira. A onda cak i ne da da voda pada po betonu, pa onda izgradi i nadstresnicu. Da se pita mog starog (a i Bandica), sve bi to bio beton. Kao sto ono rece jednom Pervan, treba cijelu jadransku obalu betonirati, maknuti tu glupu i bespotrebnu razvedenost. .

Bez brige. Ako odeš na 3dhr vidjet ćeš da sve mlade snage 3D vizualizacije rade samo jedan posao: arhitektonske vizualizacije. Te ova obiteljska kuća, te ona obiteljska kuća, te bazen u vrtu, te najmodernije uređen interijer...
A sve se to betonira na obali. Ja sam iz principa rekao da ni jednu arhitektonsku vizualizaciju više neću raditi. Ni jednu. Ali ako toliki klinci imaju posla, očito je da se betonira na veliko, i da to nisu neboderi i velike investicije nego sve po sitno. To je hrvatski mentalitet, a Bandić je samo jedan šerif među njima.

No koliko sam vidio, toliko osporavani Bundek nije beton. Lijepo je uređen, a bio je totalno zapušten. Ono grmlje čiji nedostatak arhitektima toliko smeta, a koje je posječeno, narasti će. Ako se ne bude održavao Bundek. A ne bude se. Meni osobno je ljepši ovakav kakav je sad, pa neka pričaju arhitekti što god hoće. Oni ionako betoniraju obalu u fušu za male naručitelje i male pare.

Što se snježne kraljice tiče, bolje je da je gore nego da nije. Neka ljudi skijaju i neka imaju gdje a ne da idu u Kranjsku goru ili Austriju. Ja osobno nisam skijaš, ali podržavam to.

A sad me zanima što je to Bandić zbetonir'o...

Omega Phoenix
08.01.2009., 23:46
Ajde, šta vas je sada Bandić uhvatio. :rofl:
Pišite o nacistima, galaktičkim savezima, letećim tanjurima...

Mr.Dogon
09.01.2009., 00:29
:kava:..Nacisti...Bandic...Susak...idi mi dodji mi.....Sretna vam prvo svima 2009 godina.
A po tom..ufolozima se u istinu mota po glavi svasta.Dakle..spominjete famoznu
Lama Rabi...recenicu..ha..ha..ha...I uvjereni ste da ju je cuo cijeli svijet?Anglosaksonski..hmmm mislim..dakako?Pa nije..to je divlja patka bez krila...ili
ti smrdljivi golub..kojega je za naivce uprilicio ili vam pustio..KGB..i UDBA.
Dakle kad se prevede recena recenica onako kako je pisu mnogi..dobije se
da je ..MALA RIBA RADILA NITI NAVADU STARA NIJE IMALA...Dakle STARA
riba bi bila...SSSR onoga doba.
Dakle obicna premetaljka kojoj na zapadu nikada nisu poklanjali paznju...jer je rijec o blesavoj psini nastaloj iz ..zavisti.

Mr.Dogon,:rofl:

Gurdjieff
09.01.2009., 01:04
:kava:..Nacisti...Bandic...Susak...idi mi dodji mi.....Sretna vam prvo svima 2009 godina.
Lama Rabi...recenicu..ha..ha..ha...I uvjereni ste da ju je cuo cijeli svijet?Anglosaksonski..hmmm mislim..dakako?Pa nije..to je divlja patka bez krila...ili
Dakle obicna premetaljka kojoj na zapadu nikada nisu poklanjali paznju...jer je rijec o blesavoj psini nastaloj iz ..zavisti.

zgodno. misterija rješena. no mi pričamo o nacističkim letećim tanjurima a ne o UDBI. :D:top:

Nucleus
09.01.2009., 01:31
Ajde, šta vas je sada Bandić uhvatio. :rofl:
Pišite o nacistima, galaktičkim savezima, letećim tanjurima...
A Bandić, Mamić i ostali to nisu??? :eek:

mukotrpak
09.01.2009., 07:31
Dosta o socijalistu nacionalističkog predznaka kameradu B.
Hajdmo malo o naci letećim. Svojedobno mi je zapelo za oko dosta tekstova o tim letećim tanjurima i pokušajima da se njhov motor pokuša objasniti rotacijom supramagneta. Čak se spominjala i neka lokacija koju su zvali tvornica u Prusiji ili Poljskoj gdje se to razvijalo a krunski dokaz je bila neka čudna građevina od kružno postavljenih stupova spojenih vijencem. I ljudi su svašta lupetali o tome, a najjači su bili oni koji su tvrdili da je to kostur koji je pridržavao neznamtišta dok je u njemu rotirao komad olova ili žive na temperaturi tekućeg helija. I onda je došao neli lik obići lokaciju. Zatekao je lokalnu ekipu na pikniku, pitao ih što je to a frajer mu mrtav hladan kaže da ima još jedan takav u susjednom gradu. I ode lik i usnimi rashladni toranj lokalne centrale koji je posađen na identičnu betonsku strukturu. Pitam se, poteže li se još uvjek ta betonara kao dokaz postojanja njemačkih letećih tanjura ili se netko poklopio ušima?

DagDugpa
09.01.2009., 09:32

Da si čitao što sam napisao, vidio bi da sam i to spomenuo.

Omega Phoenix
09.01.2009., 10:15
A Bandić, Mamić i ostali to nisu??? :eek:

Kako za koga, no zna se o čemu se radi i na koga se misli. :s

Gurdjieff
09.01.2009., 13:04
Dosta o socijalistu nacionalističkog predznaka kameradu B.
Hajdmo malo o naci letećim. Svojedobno mi je zapelo za oko dosta tekstova o tim letećim tanjurima i pokušajima da se njhov motor pokuša objasniti rotacijom supramagneta. Čak se spominjala i neka lokacija koju su zvali tvornica u Prusiji ili Poljskoj gdje se to razvijalo a krunski dokaz je bila neka čudna građevina od kružno postavljenih stupova spojenih vijencem. I ljudi su svašta lupetali o tome, a najjači su bili oni koji su tvrdili da je to kostur koji je pridržavao neznamtišta dok je u njemu rotirao komad olova ili žive na temperaturi tekućeg helija. I onda je došao neli lik obići lokaciju. Zatekao je lokalnu ekipu na pikniku, pitao ih što je to a frajer mu mrtav hladan kaže da ima još jedan takav u susjednom gradu. I ode lik i usnimi rashladni toranj lokalne centrale koji je posađen na identičnu betonsku strukturu. Pitam se, poteže li se još uvjek ta betonara kao dokaz postojanja njemačkih letećih tanjura ili se netko poklopio ušima?

dakle knjiga o i od Viktora Schaubergera imaš za naručiti u algoritmu. sa detaljnim opisom tehnologije letećih tanjura. a tebe zanimaju nekakvi magneti?

Aryan
09.01.2009., 17:33
Ako procitas post, ja nisam rekao da vanzemaljci i nacisti imaju istu tehnologiju. Pazljivo procitaj, pa ces vidjeti da sam rekao da ne znam da li je u Roswellu pala letjelica vanzemaljskog, ili pak nacistickog porijekla. Sto je velika razlika od toga da tvrdim da je vanzemaljska tehnologija jednaka nacistickoj, ili obrnuto.

Vanzemaljsko ili nacističko porijeklo može biti isto, kolko znam rekli su ALIEN što znači vanzemaljac (znači izvan zemlje kao države, stranac, sada tako često zovu meksikance koji trče preko granice), inače svemirskog porijekla bi bilo SPACE ORIGIN. Mislim, ako me razumijevanje engleskog dobro služi.

A sad ono čudno pismo koje su pronašli, moguće da su rastaljene rune urezane u metal, budući da su se nacisti, bar okultni, koristili runskim pismom. A sad jednom selji amerikancu koji se nikad nije maknuo iz grada, a razina inteligencije i obrazovanje mu je upitno, mogao je to shvatiti kao nešto svjetu nepoznato.

Mr.Dogon
09.01.2009., 22:24
Leteceg tanjurca za grahhh..a sada idem gledati dobar SF..filmic..
Ionski vortex plus flugelrad ili vam staticki rotor.Njemacka tehnologija 100%.

Mr.Dogon,:mig:

Alan_SP
09.01.2009., 23:46
Vanzemaljsko ili nacističko porijeklo može biti isto, kolko znam rekli su ALIEN što znači vanzemaljac (znači izvan zemlje kao države, stranac, sada tako često zovu meksikance koji trče preko granice), inače svemirskog porijekla bi bilo SPACE ORIGIN. Mislim, ako me razumijevanje engleskog dobro služi.

A sad ono čudno pismo koje su pronašli, moguće da su rastaljene rune urezane u metal, budući da su se nacisti, bar okultni, koristili runskim pismom. A sad jednom selji amerikancu koji se nikad nije maknuo iz grada, a razina inteligencije i obrazovanje mu je upitno, mogao je to shvatiti kao nešto svjetu nepoznato.

Ok, rijec alien znaci doslovno stranac, netko tko nije odavde. Samim time, njemacki gradani se mogu smatrati alienima, iako u uzem smislu alien znaci stranac koji nije dobrodosao (inace je guest). Sto se tice space origin, da to znaci to, ali je u terminologiji uvrijezen izraz ET (extraterrestrial), sto znaci van zemlje (nesto sto nije s ovog planeta). Meksikance zovu na razne nacine (wetbacks, jer su plivali preko Rio Grande-a, da bi dosli u USA, koji je velikim dijelom bio pod njihovom vlascu prije), a PC izraz je illegal alien. No, pustimo sad engleski.

Sto se tice ove opaske o runskom pismu, tu si mozda u pravu. Mozda se zaista radi o germanskim runama, ali svakako se upotrebljava izraz rune, jer jesu licile na rune. Dakle, netko je to prepoznato, sto znaci da je ipak bilo nekog osnovnog znanja. Ja znam kako rune izgledaju (pogotovo futhark varijanta), ali opet, imam nekog predznanja. U svakom slucaju, interesantna mogucnost.

BRZII
10.01.2009., 00:30
Rasprava je jedno, veličanje je drugo. Zbog rasprave se dijele nagrade, zbog veličanja kazne....pa sad, očito ti tu neke stvari ne razlikuješ. Da sam židov, samo zbog onakve rečenice, dobio bi "crnu točku" kod onih u Wiesenthal centru... :ne zna:

Ja nevidim gdje se to velica reich a sad cu ti jos nesto reci prijatelju u vezi tih tvojih dragih Zidova da oni nisu nista posebno na ovom svijetu u kojem ubojice Hirosimske dijece imaju spomenike,i da crnu tocku upravo oni mogu uskoro opet dobiti zbog svojih stavova a o reichu cu pricati na nacin na koji ja hocu :mig:
Sto se tice ssg nisu je koristili ali su je razvili.
I mg42 je najbolje oruzje za ciscenje jurisa grupiranih snaga,a to su radili Rusi,to je bilo na Normandiji,bio je potreban zbog te brzine paljbe a posada je imala zamjenske cijevi pa kad ti svaki mg42 nakon minute borbe masakrira 100 ljudi hebes ti sto se on njima sada pregrijao.

Mr.Dogon
10.01.2009., 00:55
Fakat je da cijela ta prica o letecim tanjurima smrdi na nacisticke..:kava:
pokusaje da realiziraju diskoliku letjelica.okultne organizacije Tula i Vrill
su imale taj program kao okultni dakako.Ali smisao tog programa koji
je potekao iz odusevljenja njemacke znanstvene i ine mladezi svemirskim
putovanjima,raketama te svemirskom stanicom koji je potakao Herman Oberth i drugi znanstvenici poput mladog Fon Brauna je bio prije svega jedan od hipotetickih putova kojima bi arijevska rasa ostvarila dominaciju nad ostatkom
svijeta.
Dakle je i sam Von Braun izrastao u zaprepascujuce sposobnog raketnog inzenjera upravo na elanu ili vam odusevljenju svemirom i svemirskim putovanjima u mladosti njegove generacije.poznato je da je Von Braunova ekipa realizirala covjekov put na Mjesec.A to nije mala stvar.Trebalo je rijesiti
milijun tehnickih problema te je trebalo napraviti milijun sitnih inovacija kojima
su se ti problemi rijesavali.Rezultat toga napora Von Brauna i njegove ekipe nam je poznat.
Ono sto nam nije medju tim poznato jest je li netko u opce nastavio rad na programu naci diskolike letjelice?Mozda je rad u tajnosti i za racun novoga sefa upravo i nastavila ekipa Von Brauna.Dakle nastavila rad na usavrsavanju diskolike letjelice u formi vojnog projekta visoka stupnja tajnosti.
fakat je da sam koncept diskolike letjelice u svojoj osnovi i nije tako los.No fakat je i to da su nacisti imali ogromnih tehnickih poteskoca realizirati takovu letjelicu u ona vremena.Repulsin je odbacen kao princip.odbacene su i ostale ideje kreiranja zracnog vrtloga unutar diskolike letjelice a koji bi kreirao uzgonsku potrebnu silu na staticnim krilima ili deflektorima bilo koje vrste kao
elementima diskolike letjelice.Nacisti su realizirali cak i izuzetno snazne i lake
visoko naponske i visoko turazne elektromotore u tu svrhu.No rezultati su bili
skromni.
Tvrtka BMW je bila kao sto se zna isto tako u tome poslu.Njihov projekat zvao se kao sto znadete Flugelrad ili vam krilati tocak.No inzenjeri BMW-a i ako su stvorili ispravan koncept nikada nisu uspjeli podici letjelicu od tla jer su
se nadali stvoriti zracni vrtlog priprostim mlaznim motorima smjestenim po obodu flugelrada.
No taj koncept Flugelrada u biti je bio naj bolji i jedini nacin da se kreira
diskolika letjelica.
Evolucija te tehnicke ideje ili vam koncepta vjerojatno je dala rezultate za racun nekoga.Jesu li to SAD ili bivsi SSSR to ne znademo sada i tko zna kada ce to biti objelodanjeno.No fakat je da je vjerojatno jedna od ekipa Njemaca
koje su zaplijenili ili SAD ili SSSR uspjela u realizaciji tog programa u formi vojnog projekta.
Dakle primjenom ionske tehnologije,tehnologije plazme i njenog ubrzavanja u
el.mag. poljima ili prostije receno kreiranjem ionskoga vortexa ili vam vrtloga te u kombinaciji sa evoluiranim aerodinamicki verzijama flugel rada te deflektorima ubrzane plazme rezultat su vjerojatno postigli.Ako netko i malo poznaje fiziku te ako baci na papir malo racuna moze vidjeti da se teoretski a vrlo vjerojatno i prakticki ionizacijom zraka te uz primjenu flugelrada mogu
dobiti aerodinamicke sile enormne.Postavlja se pitanje izvora energije takove hipoteticne diskolike letjelice koje se pogon bazira na ionskom vrtlogu i flugelradu.Kako je potrebna velika ionizacijska energija izvor vjerojatno nije motor na unutrasnje sagorijevanje vec vjerojatno mlazna turbina ili cak minijaturna mocna nuklearna baterija.Samo ta dva izvora energije mogu biti aplicirana na takovu konstrukciju.Dakle energija mlaznog motora u kombinaciji sa lakim visoko naponskim generatorom pa preko toroidnih trafoa do elektroda odgovarajucega oblika ili vam geometrije.
Ako je u pitanju nuklearna baterija kao osnovni izvor energije tad dakako iz igre iskljucujemo laki visoko naponski generator.
Dakle cijela ta prica o UFO zemaljskoga podrijetla mogla bibiti izvediva ili vam realna samo ako je netko nekad nastavio rad na konceptu flugelrada.Sve ostalo..na primjer poput Repulsina Viktora Scaubergera..Austrijskog sumara je
zbog inih fizikalno tehnoloskih razloga prakticki nemoguce bilo a i ostaje nemoguce realizirati.Dakle ne treba implicirati antigravitacijske motore zemaljskim UFO-ima.Takove tehnologije su da otkines od smijeha s obzirom na postojece stanje znanosti i tehnike.Takove ideje samo dovode ljude u konfuziju i sprdacina su sa temom NLO-a.
Dakle zemaljski UFO-i vam funkcioniraju poput malih i enormno snaznih helikoptera samo na obrnuti nacin.U Helikoptera rotor rotira a zrak miruje a kod hipoteticnog UFO-a zemaljskog podrijetla je obrnuto..zrak se vrti ili vam rotira a rotor ili vam staticni rotor miruje.Rez<ultat je isti..uzgonska sila.Samo
primjena ubrzane plazme..u krug ubrzane dopusta stvaranje enormnih sila na flugelradu ili vam staticnom rotoru.Na desetine puta vece sile uzgona nego kod helikoptera.Odgovarajuci deflektori ioniziranog zraka sluze samo kako bi se kontrolirao vektor potiska takovog nazovimo ga invertiranog helikoptera diskolikog oblika.Takova letjelica moglza bi ..ili moze..postizati i enormne brzine
i mijenjati rezim leta...na izgled trenutno se zaustaviti..decelerirajuci recimo
sa negativnih 10G ili postici ubrzanje od 10G.
Ako je u istinu koncept Flugelrada evoluiran i letjelica kreirana to bi po svim mjerilima bio jedan UFO.Koji bi teoretski bio sposoban kretati se i u neposrednom svemiru.Dakle takova letjelica mogla bi izici u orbitu Zemlje ili otici do Mjeseca i nazad.Samo s tom razlikom sto bi u svemiru ionski vortex bio kreiran ispustanjem plina iz rezervoara u letjelici.
Dakle decki i djevojke vi koje tema privlaci samo Flugelrad je kao koncept bio
ispravan put koji su naci vjerojatno prepoznali.
I to vam je cijela prica...invertirani helikopter in extremis..flugelrad.

pozdrav svima,

Gurdjieff
10.01.2009., 00:59
Ja nevidim gdje se to velica reich a sad cu ti jos nesto reci prijatelju u vezi tih tvojih dragih Zidova da oni nisu nista posebno na ovom svijetu u kojem ubojice Hirosimske dijece imaju spomenike,i da crnu tocku upravo oni mogu uskoro opet dobiti zbog svojih stavova a o reichu cu pricati na nacin na koji ja hocu :mig:

:top::top:

Gurdjieff
10.01.2009., 01:24
Fakat je da cijela ta prica o letecim tanjurima smrdi na nacisticke..:kava:
pokusaje da realiziraju diskoliku letjelica.okultne organizacije Tula i Vrill
su imale taj program kao okultni dakako.Ali smisao tog programa koji
je potekao iz odusevljenja njemacke znanstvene i ine mladezi svemirskim
putovanjima,raketama te svemirskom stanicom koji je potakao Herman Oberth i drugi znanstvenici poput mladog Fon Brauna je bio prije svega jedan od hipotetickih putova kojima bi arijevska rasa ostvarila dominaciju nad ostatkom
svijeta.
Dakle je i sam Von Braun izrastao u zaprepascujuce sposobnog raketnog inzenjera upravo na elanu ili vam odusevljenju svemirom i svemirskim putovanjima u mladosti njegove generacije.poznato je da je Von Braunova ekipa realizirala covjekov put na Mjesec.A to nije mala stvar.Trebalo je rijesiti
milijun tehnickih problema te je trebalo napraviti milijun sitnih inovacija kojima
su se ti problemi rijesavali.Rezultat toga napora Von Brauna i njegove ekipe nam je poznat.
Ono sto nam nije medju tim poznato jest je li netko u opce nastavio rad na programu naci diskolike letjelice?Mozda je rad u tajnosti i za racun novoga sefa upravo i nastavila ekipa Von Brauna.Dakle nastavila rad na usavrsavanju diskolike letjelice u formi vojnog projekta visoka stupnja tajnosti.
fakat je da sam koncept diskolike letjelice u svojoj osnovi i nije tako los.No fakat je i to da su nacisti imali ogromnih tehnickih poteskoca realizirati takovu letjelicu u ona vremena.Repulsin je odbacen kao princip.odbacene su i ostale ideje kreiranja zracnog vrtloga unutar diskolike letjelice a koji bi kreirao uzgonsku potrebnu silu na staticnim krilima ili deflektorima bilo koje vrste kao
elementima diskolike letjelice.Nacisti su realizirali cak i izuzetno snazne i lake
visoko naponske i visoko turazne elektromotore u tu svrhu.No rezultati su bili
skromni.
Tvrtka BMW je bila kao sto se zna isto tako u tome poslu.Njihov projekat zvao se kao sto znadete Flugelrad ili vam krilati tocak.No inzenjeri BMW-a i ako su stvorili ispravan koncept nikada nisu uspjeli podici letjelicu od tla jer su
se nadali stvoriti zracni vrtlog priprostim mlaznim motorima smjestenim po obodu flugelrada.
No taj koncept Flugelrada u biti je bio naj bolji i jedini nacin da se kreira
diskolika letjelica.
Evolucija te tehnicke ideje ili vam koncepta vjerojatno je dala rezultate za racun nekoga.Jesu li to SAD ili bivsi SSSR to ne znademo sada i tko zna kada ce to biti objelodanjeno.No fakat je da je vjerojatno jedna od ekipa Njemaca
koje su zaplijenili ili SAD ili SSSR uspjela u realizaciji tog programa u formi vojnog projekta.
el.mag. poljima ili prostije receno kreiranjem ionskoga vortexa ili vam vrtloga te u kombinaciji sa evoluiranim aerodinamicki verzijama flugel rada te deflektorima ubrzane plazme rezultat su vjerojatno postigli.Ako netko i malo poznaje fiziku te ako baci na papir malo racuna moze vidjeti da se teoretski a vrlo vjerojatno i prakticki ionizacijom zraka te uz primjenu flugelrada mogu
dobiti aerodinamicke sile enormne.Postavlja se pitanje izvora energije takove hipoteticne diskolike letjelice koje se pogon bazira na ionskom vrtlogu i flugelradu.Kako je potrebna velika ionizacijska energija izvor vjerojatno nije motor na unutrasnje sagorijevanje vec vjerojatno mlazna turbina ili cak minijaturna mocna nuklearna baterija.Samo ta dva izvora energije mogu biti aplicirana na takovu konstrukciju.Dakle energija mlaznog motora u kombinaciji sa lakim visoko naponskim generatorom pa preko toroidnih trafoa do elektroda odgovarajucega oblika ili vam geometrije.
Ako je u pitanju nuklearna baterija kao osnovni izvor energije tad dakako iz igre iskljucujemo laki visoko naponski generator.
Dakle cijela ta prica o UFO zemaljskoga podrijetla mogla bibiti izvediva ili vam realna samo ako je netko nekad nastavio rad na konceptu flugelrada.Sve ostalo..na primjer poput Repulsina Viktora Scaubergera..Austrijskog sumara je
zbog inih fizikalno tehnoloskih razloga prakticki nemoguce bilo a i ostaje nemoguce realizirati.Dakle ne treba implicirati antigravitacijske motore zemaljskim UFO-ima.Takove tehnologije su da otkines od smijeha s obzirom na postojece stanje znanosti i tehnike.Takove ideje samo dovode ljude u konfuziju i sprdacina su sa temom NLO-a.
Dakle zemaljski UFO-i vam funkcioniraju poput malih i enormno snaznih helikoptera samo na obrnuti nacin.U Helikoptera rotor rotira a zrak miruje a kod hipoteticnog UFO-a zemaljskog podrijetla je obrnuto..zrak se vrti ili vam rotira a rotor ili vam staticni rotor miruje.Rez<ultat je isti..uzgonska sila.Samo
primjena ubrzane plazme..u krug ubrzane dopusta stvaranje enormnih sila na flugelradu ili vam staticnom rotoru.Na desetine puta vece sile uzgona nego kod helikoptera.Odgovarajuci deflektori ioniziranog zraka sluze samo kako bi se kontrolirao vektor potiska takovog nazovimo ga invertiranog helikoptera diskolikog oblika.Takova letjelica moglza bi ..ili moze..postizati i enormne brzine
i mijenjati rezim leta...na izgled trenutno se zaustaviti..decelerirajuci recimo
sa negativnih 10G ili postici ubrzanje od 10G.
Ako je u istinu koncept Flugelrada evoluiran i letjelica kreirana to bi po svim mjerilima bio jedan UFO.Koji bi teoretski bio sposoban kretati se i u neposrednom svemiru.Dakle takova letjelica mogla bi izici u orbitu Zemlje ili otici do Mjeseca i nazad.Samo s tom razlikom sto bi u svemiru ionski vortex bio kreiran ispustanjem plina iz rezervoara u letjelici.
Dakle decki i djevojke vi koje tema privlaci samo Flugelrad je kao koncept bio
ispravan put koji su naci vjerojatno prepoznali.
I to vam je cijela prica...invertirani helikopter in extremis..flugelrad.

pozdrav svima,

znaš valjda ruski (http://video.google.com/videoplay?docid=-6541755440775382831&hl=en). i zato dosta s tim američkim medijima. :kava:

DagDugpa
11.01.2009., 17:58

Komentirao bih ovo:
Prvo, taj vortex motor na principu schaubergera ne treba nikakve toroidne trafoe niti elektrode, jer to nije primjenjena elektrotehnika i nije ništa što današnja inžinjerska praksa koristi.
Uređaj, dakle turbina, kao što je schaubergerova pastrvina turbina, ne samo da generira potisak fluida, pri čemu je energija koja taj potisak daje inherentna, tj. dolazi iz samog fluida, nego potisnuti fluid biva polariziran i postaje plazma.
Disk ne podiže potisak zbog izlaska fluida, nego ga pokreće odbijanje od samog plazmenog oblaka koji stvara fluid. Deflektori se jednako tako prirodno polariziraju, i ne treba im nikakva električka skalamerija.
Jednako kao što je pogrešno tvrditi da je leteći tanjur mlazni motor, tako je pogrešno reći i da deflektore napaja nekakav trafo ili visokonaponski sklop.
Ne. Polarizacija nastaje zbog same dinamike vrtložećeg fluida, i energiju za to osigurava sam fluid. Odakle?
Mislim da bi ti za proučavanje toga bilo korisno proučiti bosanovu. To je znanstveno otkriće i otvara vrata spoznaji odakle energija u schaubergerovim fluidima.

Što je bosanova? Iako je riječ došla od imena indijskog fizičara Satyendra Nath Bose-a po kojem se naziva Bose-Einsteinova statistika ali i čestice koje slijede tu statistiku- bozoni, i eksplozije supernove, dakle bose-nova, a ponekad i bose-super nova, preimenovana je aludirajući na bossanovu, na kraju je dobila to ime, bossanova.
Linkovi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bose%E2%80%93Einstein_condensate
http://en.wikipedia.org/wiki/Bosenova
http://www.nist.gov/public_affairs/bosenova.htm

Evo kako je El Ninho na forumu opisao kako se generira BEC.

Na kraju su recenice koje neodoljivo podsjecaju na Schaubergera:

Nacin hladenja bas nije jednostavan jer inace ne bi dobili Eric A. Cornell,
Wolfgang Ketterle i Carl E. Wiem nobelovu nagradu 2001., za stvaranje prvog
B-E kondenzata. Teorijski je to Bose predvidio vec 1924 (jedino ga je
Einstein podrzavao, ali ni sam bas nije bio uvjeren da je to moguce), a tek
je 1995. napravljen prvi kondenzat. Problem je sto se moraju dobiti
temperature od svega 10-ak nanokelvina.

Princip je da se u visoki vakuum dovedu atomi i nekako uspore. Kada se
gibaju oni imaju kineticku energiju koja odgovara nekoj valnoj duzini. E=h*f
Ako laser ima bas tu valnu duzinu, njegovi fotoni ce reagirati s atomima
rubidija (natrija,...) i predavati im impuls uslijed cega ovi usporavaju
(ako su u suprotnim smjerovima).
Problem je sto se atomi gibaju razlicitim brzinama pa moras imati lasere
razlicite frekvencije za usporavanje. Olaksavajuca okolnost je sto postoji
doplerov efekt pa se pazljivim ugadanjem frekvencija mogu usporavati samo
brzi atomi, jer laser ne reagira sa sporim.
No i tada postoji problem kako zadrzati te spore (hladne) atome na odredenom
mjestu. Tada se napravi magnetsko-laserska zamka. Oko atoma se napravi
promjenljivo magnetsko polje (promjenljivo u prostoru, ne u vremenu), pa kad
atom krene prema rubu ulazi u jace magnetsko polje koje mu povecava ukupnu
energiju i tada moze reagirati s laserom koji ga vraca u centar.
Sve to jos nije dovoljno hladno pa se ide na hladenje hlapljenjem.
Taj hladni plin se stavi u magnetsko polje koje djeluje kao lonac
promjenljive visine zidova. Puste se atomi u loncu da "krckaju" i svako malo
oni s najvecom energijom izlete iz lonca. Postepeno se zidovi lonca spustaju
i ono sto ostaje ima tako malu energiju (temperaturu) da postane kondenzat.
Tako je dobiven prvi B-E kondenzat.

Nekoliko mjeseci poslije, Wolfgang Ketterle je dobio dvije grupe natrijevog
kondenzata i priblizavanjem je uocio interferenciju sto je pokazatelj da
kondenzat interferira tj. da je koherentan. Poslije su dobili koherentan
puls atoma (materije) sto je prvi laser atoma.
Onda laser (light amplification...) bas i nije dobra skracenica.

Pomocu magnetskih polja se moze mijenjati privlacna sila medu atomima
rubidija u odbojnu i obratno. Napravili su temperaturu dovoljnu za
kondenzaciju ali su magnetskim poljem povecali odbijanje medu atomima pa je
kondenzacija odgodena. Tada su naglo promijenili polje i doslo je do
implozije, a nakon toga do eksplozije, kazu, potpuno iste kao i kod
supernove. (zato ju i zovu bosanova (bosoni-nova), aludirajuci valjda na
bossanovu ).
Eksplozija je bila toliko jaka da nisu uspjeli pronaci veci dio od cca.
milijun atoma. Neki cak sumnjaju na fuziju.

mukotrpak
11.01.2009., 20:35
U cijeloj toj priči sa naci tanjurima provlače se dva lajtmotiva: antigravitacija uzrokovana rotirajućim supravodičima i letjelica koja rabi koanda efekt. Na rotirajućim supravodičima je radio Potkletnov i dobio je neke rezultate ali promjena gravitacijske sile, ako se uopče o tome radilo, bila je reda veličine promila. Tek je sa izbojem na supravodič dobio zanimljive rezultate ali nema neovisne potvrde.
Koanda letilice lete i može ih se naći na youtubeu. Jedini problem je što one lete samo u atmosferi jer im uzgon nastaje dobrim starim bernoulijevim principom pa tako nema svastike na Mjesecu. Pokušavali su ih pokretati tako da na vrhu letilice ioniziraju zrak kojeg uz trup ubrzava niz koncentričnih elektroda, nešto slično linearnom akceleratoru rastegnutom u 2D, i obstrujavanjem trupa mlazom plina iz plinske turnine ilitiga turbomlaznog motora. Nekako mi se čini da je ta priča o letećim tanjurima proširena kako bi se maskirala jedna druga rotirajuća naprava koja je mogla napraviti grdo sranje: njemački centrifugalni separator urana.

Mr.Dogon
11.01.2009., 20:44
Mozda je teoretski i moguce..ako se u teoriji potkrade kakova greska koja se uvijek potkrade..da Repulsin i moze funkcionirati.No to je vrlo komplicirana i teoretski osnova za razvoj UFO-a..neki zaljubljenici u Repulsin letjeli su u zrak u svojim kucnim radionicama.
Ja sam pisao o tome da je ionski vortex moguce upravo i realizirati elektrotehnickom skalamerijom kako Dugpa kaze.. a kaze da je ne potrebna ikakova.U kombinaciji takovog vortexa i flugelrada moguce je realizirati UFO.
Dakle repulsin na stranu.Ionski vortex moguce je relativno jednostavno po zakonima fizike i koristenjem elektro tehnike ..realizirati.A kako?To se vidi iz jedne zanimljive fotografije koju je jednom davno snimio jedan njemacki amater ufolog.Dakle po efektu siljka realizirani ionski vortex..zahtjeva i energiju a i toroidni trafo.

DagDugpa
11.01.2009., 21:19
Ionski vortex moguce je relativno jednostavno po zakonima fizike i koristenjem elektro tehnike ..realizirati.

Nije. Jer da je moguće, odavno bismo letjeli u letećim tanjurima i to osobnim, a ne bismo vozili automobile i letjeli u avionima.
Može se tako napraviti igračka, ali ne i prava letjelica.
Recimo, netko je spomenuo koanda letjelicu. Da. To se može napraviti, ali koanda efekt je preslab za pravi leteći tanjur.
A vi svi cijelo vrijeme zaboravljate najbitniju komponentu bez koje nema ničega: ENERGIJU!
Sam fluid ne samo da je izvor energije, nego je izvor i polarizacije i time plazme. A električnu skalameriju em treba nečim napajati, em sama po sebi ne daje dovoljan potisak da digne letjelicu.

A kako?To se vidi iz jedne zanimljive fotografije koju je jednom davno snimio jedan njemacki amater ufolog.Dakle po efektu siljka realizirani ionski vortex..zahtjeva i energiju a i toroidni trafo.

To je sve način da se postojećom tehnologijom napravi igračka. Ništa više. Schauberger nije postojeća tehnologija i daleko je od svega što znamo i poznajemo. No to ne mora vrijediti za vas na forumu, jer imate mene i Gurdjieffa...lijepo vam govorimo, ali vi ništa. Imate lijepi site na narod.ru .

http://evg-ars.narod.ru/shauberg1.htm

Mr.Dogon
11.01.2009., 22:29
Pa i na ovoj planeti-Energija tece uvijek..kao i u Univerzumu od mjesta gdje je ima..energije.. ka svojoj okolini.. gdje je nema..energije.
Tko to ne zna.. taj fakat..jedinica..zapravo ..nula iz fizike..u srednju skolu opet..ma sto u srednju skolu..u osnovnu skolu..opet.
Dakle..tko zaboravlja na energiju???O cemu ti to?Sve te p........ o UFO-ima..svi naci projekti..sve sto se zasniva na prirodnoj logici koja postuje entropiju ..a koje je moguce tehnicki pratiti..mogli bi biti funkcionalni kada bi
takova letjelica raspolagala superiornim izvorom energije.
Pa cak i tvoj repulsin koji bi koristio energiju fluida..ne moze biti perpetuum mobile.I u okviru Repulsina moralo bi se manipulirati s toplim i hladnim..jer nema kretanja fluida bez temperaturne razlike.
Hocu ti kazati da oblikovanjem materijalnih elemenata..geometrijom dijelova Repulsina..ne mozes prikupiti energiju iz okruzenja i usmjeriti jew na fluid.
U Univerzumu ..nema perpetuum mobile-a.
Na poslijetku..nama dostupno stanje tehnike je zastarjelo.Novi patenti i znanstvene informacije dostupni su samo expertima.Tko ti kaze da ne postoje
minijaturni nuklearni reaktori..da zines i otkines od cuda???
Dakle..obicno princip igracke..moze se prenijeti i na vece proprcije..funkcionalni stroj...ako se posjeduju rjesenja i dovoljno energije.
Koliko para..toliko muzike...kako cigo kaze.:mig:

Mr.Dogn

DagDugpa
11.01.2009., 23:43
Dakle..tko zaboravlja na energiju???O cemu ti to?

O čemu ja to? Pa o tvojim toroidnim transformatorima i điđa miđama.
Što misliš zašto nemamo elektroautomobile nego se gnjavimo sa benzinom? Em su elektromotori bolji, em je transmisija zasnovana na elektronici bolja, tj. bolje je imati distribuirani pogon sa motorima u svakom kotaču, a da je diferencijal električni...
Dakle, zašto nemamo? Pa zato što ne možemo uskladištiti električnu energiju tj. neki zgodan oblik energije da ju pretvaramo u struju. A kada zapalimo benzin i sagorimo ga u motoru, onda je lakše firati ga transmisijom na kotače, osim ako se ne radi o diesel-električnim lokomotivama.

Daklem, mi ovdje govorimo o zakonitostima fluidima i o energiji koja dolazi iz vrtloženja fluida, a ti govoriš o pukim transformatorima, a nemaš rješenje odakle ti energija.

Pa cak i tvoj repulsin koji bi koristio energiju fluida..ne moze biti perpetuum mobile.I u okviru Repulsina moralo bi se manipulirati s toplim i hladnim..jer nema kretanja fluida bez temperaturne razlike.

A zašto si ljenčina? Zašto nisi pročitao o bassanovi?
Energija dolazi od fuzije. A uvijete fuzije ne moraš imati samo sukladno današnjem viđenju. Može ih stvoriti i vrtložeči fluid.

Dakle..obicno princip igracke..moze se prenijeti i na vece proprcije..funkcionalni stroj...ako se posjeduju rjesenja i dovoljno energije.

Ne možemo. Jer igračka je mala i radi na baterija. A ekvivalentne baterije za pokretanje nečega takvoga kao što je leteći tanjur, ne postoje. Osim toga, što će ti baterije kada se sve dobiva iz fluida? Dakle, ti bi sva fascinantna otkrića Schaubergera odbacio, i onda bi napravio njegov brod sa našom primitivnom tehnologijom. Onda najbolje ni nemoj. Vozi se u automobilu, i ne miješaj se u ovo jer očito ne razumiješ o čemu pričamo.

Mr.Dogon
12.01.2009., 19:48
On ocito misli da je samo on naucio nesto malo iz fizike pa gnjavi ljude..:kava:..mislec da su svi na stupnju sljakera koji ne zna izvaditi olovkom na papiru kvadratni korijen iz troznamenkastog broja.on je expert za letece tanjure i rad Viktora schaubergera..prica o hladnoj fuziji i idi mi dodji mi idejama koje ni mnogo sposobniji od njega nisu uspjeli uhvatiti ni za glavu ni za rep.pa meni ide reci kako igracke funkcioniraju na ...mos misliti..baterije.pa covjece prestani pisati
na stupnju desetogodisnjeg djeteta.I automobili..hibridni..idu na litijsku bateriju
i danas su u stanju prijeci sezdesetak kilometara s jednim punjenjem.
pokazalo se da ne znas i da pojma nemas niti o Topazu..ruskoj napravici kojom su napajali satelite kozmos.Zasutio si kao zaliven kad sam kazao da se o Topazu sve moze naci na wikici.pokazalo se da ppojma nemas o tome da taj uredjaj postoji.
Kazi mi samo jedno..Sto ti mislis cime to Rusi napajaju svoj prototip letjelice
na ionsko lebdenje..atmosferska letjelica..koju grade u Saratovu?Vec vise godina znam za gradnju toga prototipa..vjerojatno od vremena kad si ti jos isao u srednju skolu.Dakle vjerojatno je u pitanju napajanje toga prototipa usavrsenom verzijom..evoluiranom..Topaza.
Dakle nemoj brkati hladnu fuziju..Einstena i Scahaubergerov vortex jer sve to skupa daje jednu smrdljivu kajganu koja ne vrijedi ni pol lule duhana.
Nemoj samo reci kako ja pojma nemam o stvarima koje razmatra ovaj topic...jer gadno se i prepotentno ..varas.
Pricas o energiji fluida kojemu energiju daje fuzija?Koja fuzija?Vruca ili hladna?
Izjasni se radi ostalih koji citaju ovaj topic.U izrazavanju moras biti ..precizan..a u promisljanju dosljedan..ne smije ti biti cilj da po svaku cijenu dokazes kako je onaj koji misli drugacije od tebe nuzno gluplji ili ignorant.
To su vrijedjanja..i djecija posla...mladi moj i opasni pripadnice UFO podmlatka.
Na poslijetku..Tesla je dao konstrukcijski prikaz svojega leteceg tanjura kojega
pogoni teslina turbina koja ima kao dodatak komoru sagorijevanja kombiniranu sa teslinim ventilom...te elektricni generator te toroidni trafo.Koncepti o kojima pricamo su stari i prastari prika moj ...pa i ti nacisticki ..pizdarije o letecim diskovima...zar si uvjeren da i drugi ljudi svo ovo vrijeme nisu razmisljali
i analizirali te koncepte?Vojni masturbatori zeljni moci..ako su htjeli..onda su i razvili funkcionalne prototipe...jer su imali lovu.

A gurdjeffu zahvala na dobrom Ruskom dokumentarcu.No na kraju i Ruje seru
motku...jer nude opciju po kojoj je mozda Zemlja samo trodimenzionalni aerodrom za UFO-e koji preko zemaljskih polova ulaze u nasu dimenziju.Seru o tome kako ..i tako dalje i tako dalje.A ne kazu da su i oni..privuceni...naci ostavstinom i svim inim sranjima o diskolikom nebeskom prometalu.
Nemam namjeru gubiti ni vrijeme ni energiju na prepucavanja s tobom..na osobnoj osnovi..ako ti se svidjaju rubne teorije teorijskih fizicara koje ovi obicno izmisljaju dok su na WC-u..pa ih poslije pustaju medju neuku javnost
poput mentalnih buha ..ili ti slastica za one zeljne mentalne masturbacije...samo izvoli.Meni se svidjaju..prave stvari...ja kazem da...ti ne znas sto sve postoji pod Clasifyed ... a u vlasnistvu dviju naj jacih vojski svijeta.Ja kazem da jedan posto od svih tih UFO-a vidjenih u posljednjim decenijama...jest realan fakat te da su te spravice evoluirana ostavstina
naci sranja.

Mr.Dogon:rofl:

DagDugpa
12.01.2009., 23:27
On ocito misli da je samo on naucio nesto malo iz fizike pa gnjavi ljude..

To ti je ad hominem, i tvoja je taktika. Neću ti se pridružiti u tome, nego ću potražiti u tvom tekstu eventualno ako ima što na temu i odgovoriti ti.

I automobili..hibridni..idu na litijsku bateriju
i danas su u stanju prijeci sezdesetak kilometara s jednim punjenjem.
pokazalo se da ne znas i da pojma nemas niti o Topazu..ruskoj napravici kojom su napajali satelite kozmos.Zasutio si kao zaliven kad sam kazao da se o Topazu sve moze naci na wikici.pokazalo se da ppojma nemas o tome da taj uredjaj postoji.

Jedno je napajati satelit a drugo je pokretati letjelicu.

Dakle nemoj brkati hladnu fuziju..Einstena i Scahaubergerov vortex jer sve to skupa daje jednu smrdljivu kajganu koja ne vrijedi ni pol lule duhana.
Nemoj samo reci kako ja pojma nemam o stvarima koje razmatra ovaj topic...jer gadno se i prepotentno ..varas.

Pa zaista i nemaš.

Pricas o energiji fluida kojemu energiju daje fuzija?Koja fuzija?Vruca ili hladna?
Izjasni se radi ostalih koji citaju ovaj topic.U izrazavanju moras biti ..precizan..a u promisljanju dosljedan..ne smije ti biti cilj da po svaku cijenu dokazes kako je onaj koji misli drugacije od tebe nuzno gluplji ili ignorant.

TI hoćeš Schaubergera svesti na baterije, a ja kažem da se onda ni ne baviš Schaubergerom, nego da pišeš o baterijama.

Meni se svidjaju..prave stvari...ja kazem da...ti ne znas sto sve postoji pod Clasifyed ... a u vlasnistvu dviju naj jacih vojski svijeta.Ja kazem da jedan posto od svih tih UFO-a vidjenih u posljednjim decenijama...jest realan fakat te da su te spravice evoluirana ostavstina
naci sranja.

Ako ti ne znaš, ne znači da ne znaju i drugi.

Mr.Dogon
13.01.2009., 00:27
Nadamo se da ce onaj koji se krije iza toga pseudonima...:kava:
nastaviti rad Viktora Schaubergera..Austrijskog Sumara.Mozda je i Dag Dugpa..sumar?Tko to zna?Pa ce nam ako je sumar uspjeti objasniti kako
je moguce manipulirati nuklearne sile...te kulonovu silu odbijanja medju
jezgrama lakih elemenata a sve kako bi se postigla hladna fuzija.Dag Dugpa
je preskocio moj navod o hibridnim autima i litijskoj bateriji???Kad vec rezonira o igrackama i pravim letjelicama ili prometalima.A pojma nema na primjer da su nedavno studenti sa jednog sveucilista napravili avion raspona nekoliko metara
pogonjen gorivom celijom.Opet ne govori nista o Topazu...jer nezna ni kako funkcionira a kamoli koje su mu karakteristike.Pojma nema da obje sile jesu dobro razvile metalurgijske metode dobivanja znacajnih kolicina berilijuma.Taj metal posjeduje izuzetne karakteristike a lagan je poput aluminija..cvrsci je od celika nekoliko puta..moderator je..koci neutrone.Ako itko radi na razvoju UFO-a tad sigurno koristi pri konstrukciji istih i taj metal.Rusi su napravili nekoliko minijaturnih podmornica sa trupom od berilijuma.To su one dvije podmornice koje su se spustile do Titanica.A Ameri isto tako na tone metala berilija proizvode godisnje.Vrata nuklearke u Idaho-u su teska pet tona i nacinjena su od cistog berilija.Dakle
tko to kaze da Rusi i Ameri vec nisu dospjeli do modela Topaza koji daje na stotine kilovata energije?Rusi su prodali prvobitnu verziju Topaza Amerima..pa obje nacije prepoznavsi vaznost tog sustava vjerojatno nastoje usavrsiti ga.
Dakle nisam ja onaj koji nije u tijeku..vec netko drugi.
Meni nije u interesu da se nadmecem sa tobom..izazvao si me svojom prepotencijom.
I upamti...sve sto se moze kreirati u formi..kako ti kazes igracke...a ja kazem..modela..moze se realizirati u upotrebljivoj velicini.Sve ovisi koliko
para imas..i znanja.A ti si lijen surfati netom..cudno je da nisi pogledao sto sve ima o Tesli..nasao bi i njegove crteze ionskog vertoljeta.

Dakle doktore za UFO-e...samo naprijed sa Viktorovim radom...mozda nas tvoj rad odnese do Marsa..i dalje.

Mr.Dogon:mig:

DagDugpa
13.01.2009., 00:37
Dakle doktore za UFO-e...samo naprijed sa Viktorovim radom...mozda nas tvoj rad odnese do Marsa..i dalje.

Baterije sigurno neće.

Mr.Dogon
13.01.2009., 01:05
Hoce....Jer Topaz nije ..baterija..Topaz je minijaturni nuklearni...reaktor.
Samo vi koji neznate kao funkcionira ga smatrate baterijom.Greska...obrzujte se...Topaz je Termionicki generator elektricne energije..ali i minijaturni nuklearni reaktor u isto vrijeme.

Mr.Dogon,

DagDugpa
13.01.2009., 01:16
Hoce....Jer Topaz nije ..baterija..Topaz je minijaturni nuklearni...reaktor.

Neće, neće. Predivnu novu implozijsku tehnologiju sveo si na nuklearni reaktor i električnu skalameriju. To je sve poznato. Da radi, već bismo letjeli.

Mr.Dogon
13.01.2009., 23:18
Se bacaju u svijetu na razvoj termonuklearne fuzije?Prosurfaj malo
netom..procitaj malo sto pisu ljudi o TNF i njenoj realizaciji.Pa kada bi ta implozijska tehnologija bila toliko izvodljiva i obecavajuca svi bi se okrenuli
k toj tehnologiji.Pazi ti govoris o hladnoj fuziji.Ta euforija je prosla svijetom prije nekoliko godina.
Na desetine milijardi dolara baca se u svijetu na razne Stealatore..Tokamake
i tako dalje..sve u nadi da ce kontrolirana fuzija biti upaljena.
Kako ces kontrolirati imploziju..sve da ona i moze inicirati termonuklearnu fuziju lakih jezgara?
Jer nekontroliranu fuziju imamo u vodikovoj bombi i od nje nis koristi..osim sto moze sluziti za apsurdno razaranje.
Dakle lijepo je sto si odusevljen implozijskom teorijom...no ona nece svladati kulonove sile medju jezgrama lakih fuzibilnih jezgara.
Amen ko kamen.

Mr.Dogon
13.01.2009., 23:29
Neće, neće. Predivnu novu implozijsku tehnologiju sveo si na nuklearni reaktor i električnu skalameriju. To je sve poznato. Da radi, već bismo letjeli.

Ostao je jos lavovski posao za odradit znanstvenicima i inzenjerima.To je kao kad bi pecinski covijek pored zapaljene vatre u trenutku nadahnuca rekao
sudruzima oko vatre: sutra letimo do zvijezda.
U biti nebi puno istinitosno pogrijesio..osim sto ga vrijeme zajebava u zelji i izjavi.teoretski rasa koja upali vatru na livadi ili u sumarku prije ili kasnije i stigne do zvijezda.No to prije ili kasnije traje koji milijun godina.
Kad je rijec o Topazu..tom malom biseru niklearne tehnologije..treba jos pocekati da naleti pravi maher i usavrsi ga.A onda treba pocekati da naleti slijedeci macan pa da oko Topaza isprede od metala i ostalih materija
suvislu konstrukciju koja ce po zakonitostima znanosti funkcionirati.Sa Topazom se moze razviti dobar ionski pogon dovoljan za osvajanje Solarnog sustava i okolnih zvijezda u ..perspektivi.Fali..lova i volja..kao i uvijek u svemu sto ljudski nam rod ..radi ili ne radi a trebao bi.
Topaz moze dovesti i do realizacije termonuklearnog sustava koji je autosuficijentan..koji daje pozitivan prinos energije..od fisije do fuzije.Zar nebi to bio prirodan tijek stvari?Fisija daje dovoljno snage da se osmisli kompaktan
sustav u kome ce se realizirati fuzija.Znanje i lova su vazni.kako cigo kaze..koliko love toliko i ...muzike.

DagDugpa
14.01.2009., 09:47
Se bacaju u svijetu na razvoj termonuklearne fuzije?Prosurfaj malo
netom..Mr.Dogon,:mig:

Zašto bih surfao netom? Bio sam tamo. U Abingdonu.
http://www.jet.efda.org/images/level1/jet/jet-m.jpg
http://www.fusion.org.uk/index.html

Kad je rijec o Topazu..tom malom biseru niklearne tehnologije..treba jos pocekati da naleti pravi maher i usavrsi ga.A onda treba pocekati da naleti slijedeci macan pa da oko Topaza isprede od metala i ostalih materija

Nema ništa od macana. Leteći tanjur ne leti na principu električne skalamerije.
Leteći tanjur leti zbog implozijske tehnologije i energije vrtložećih fluida.

Mr.Dogon
14.01.2009., 20:51
Covijece egzaltiras implozijsku ideju..no dobro..nista za to.Svak ima pravo
da mu se svidja ..hmm..sto mu se svidja.Svak ima svoje razloge.Pa i ti svoje a i ja...svoje.
Ja sam zaljubljenik u skalameriju..jer skalamerija svaka..hmm.je slozena od
ljudskih...misli.
U prirodi nam je ostavljeno malo toga sto mozemo direktno..i bez skalamerije..oponasati.A posebno ne mozemo oponasati i kombinirati neke prirodne procese u cilju ostvarenja zeljenih stanja materije i energije.pa je jedini put..hmm..upravo..skalamerija..kako je ti pogrdno nazivas.
trebas znati da je sve sto koristimo..od tehnickih naprava..radjeno po principu slaganja..skalamerije.To se zove inzenjeringom ili ti elektro inzenjeringom.
Konstruiramo skalameriju da bi ona izradila ili da bi pomocu nje izradili proizvode od kojih sklapamo nove skalamerije.To se zove tehnikom i tehnologijom.
Ne postoji hokus pokus ili ti magijski proces kojim mozemo dospjeti od zelje do
zeljenog zamisljenog stanja materije...za to nam sluzi skalamerijski..tehnicko tehnoloski..put.
Tako je i sa UFO..ili ti disk letjelicom.I ako osobno ne vidim razloga cemu se
u aeronautickom ili astronautickom smislu treba posvecivati velika paznja
toj ideji leteceg diska.
No kako je upravo leteci disk..poznatih ili nepoznatih konstruktora..terestrickih ili alienskih..tema ovoga topica treba reci nekoliko
osnovnih stvari o toj ideji.
Ideja sama po sebi..letecega diska..nije bog zna sto..i klasicnim aplikacijama
aerodinamike i inzenjerije ju je tesko realizirati.Jer zrak ili produkti sagorijevanja
turbine su stisljivi.pri centrifugalnim silama mase zraka ..pa i ioniziranoga..mijenja se distribucija mase po volumenu tijela u kome se kreira vortex.Vec to kreira ogromne tehnicke poteskoce.
Po tom tu je i trenje izmedju rotirajuce mase ioniziranog zraka..ili ne ioniziranog..koji se zbog trenja sa oplatom letjelice ionizira..koje trenje za iole ozbiljnije efekte po principu vortexa u letjelici slicnoga tipa postaje prevelik problem preko kojega se gubi energija.
U opce gledano leteci disk je ideja koja je vrlo problematicna.No to ne znaci da se na marginama tehnickih mogucnosti ne moze naci i rijesenje koje bi funkcioniralo.
Klasicni avion ili aparati poput rakete gdje se sila realizira pravolinijskim kretanjem tijela..avion.. kroz zrak ili po trecem newtonovu zakonu..rakete. su kud i kamo suvisliji principi...letenja.Ili na primjer mongolfiere ili dirizabli.
Helikopter isto tako jer rotor rotira a zrak miruje..kod kojega se snaga motora prenosi na rotor koji prenosi svoju kineticku energiju na molekule zraka a ovi kreiraju silu uzgona na rotoru zbog principoa treceg Newtonova zakona.
Dakle sve su to skalamerije..koje funkcioniraju.I sam leteci disk je skalamerija
u svakom slucaju..pa koristio on i Schaubergerov vortex i implozijski proces.
Jos nitko nije pokazao da se idi mi dodji mi idejama i malim utroskom energije samo kreira<juci vortex u fluidu moze inicirati implozijski proces.
Jednostavnije bi bilo uz jak izvor energije poloziti radijalno u horizontalnoj ravni cetiri ili pet ili osam linearnih minijaturnih akceleratora iona te to koristiti za razvijanje sile uzgona na konkavnom disku..drugim rijecima dobiti na takav nacin leteci tanjurac za grah.

NemaPlina
14.01.2009., 22:09
E svaka čast na temi, novi sam na ovom forumu, sad mi je žao da tu nisam došao i prije. Otišli ste u jednom trenutku malo off topic, a kasnije ste malo postali prestručni, ali sam naučio nešto iz toga, pa hvala.

Nego baš "u sridu" samog topica, ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Richarda C. Hoaglanda ( http://www.amazon.com/Dark-Mission-Secret-History-NASA/dp/1932595260/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1231969675&sr=8-1 ) ili
Josepha Farella ( http://www.amazon.com/SS-Brotherhood-Bell-Nasas-Majic-12/dp/1931882614/ref=pd_sim_b_2 )

Ima ih i na jutubu ( http://www.youtube.com/watch?v=k-z9kZ7iBq0 ).

Pročitao sam obje gornje knjige , puno ste toga već rekli, dodao bih samo da se slažem da su nacisti imali tu tehnologiju, a još je interesantniji filmić koji su zajedno radili WALT DISNEY i WERNHER VON BRAUN 50-ih o mogućim opcijama puta u svemir, kao popularizacija programa.

U jednom trenutku posada prolazi stražnjom stranom Mjeseca i kao neka frka, ispale raketu, a dolje se pojavljuju ostaci nekakvih ruševina i NIKO NIŠTA, filmić ide dalje. Ali pametni može skužiti neku poruku.
Na 4:50 min postaje interesantno:

http://www.youtube.com/watch?v=LRDIf_3DqtI&feature=related

Tu se nadovezuje utrka Rusa i AMera (to su opet isti ljudi iz Penemundea i Nordhausena) ka Mjesecu i pitanje zašto? Tu uskače gore spomenuti Hoagland sa svojim teorijama, čak navodi da su JFK i Rusi otvoreno pregovarali o zajedničkom odlasku na mjesec radi ekonomiziranja cijelog projekta jer je cilj navodno u širem interesu.
Farrel viš ulazi u samu tehnologiju nazi UFO programa i tehniku živinih "bubnjeva" koji su bili osnova za "bell". Taj isti Bell je navodno bio razlog zbog kojeg je Patton kasnio u Berlin za Rusima jer je prije žurio u Škodinu tvornicu u Novim Moravicama kod Praga gdje je bio glavni think thank nazi režima za UFO tehniku. Međutim, Himmler je već sve dobro stavio na veliki Junkers i pravac Argenitna (ili Antartika ili?)
I tu negdje postoji osnova da se razvio 4. Reich i slažem se sa dijelom ljudi koji tvrde da je dio Wermachta zahvaljujući svojoj tehnologiji primljen u kozmički savez uz uvjet da se ne petljaju u "običan puk". Ali im to više i nije interesantno onda. Valjda.

Ima toga još mnogo, htio bih da se još nastavi pisat ovdje.

Ali, molim vas, nemojte više o onim puškama i Bandiću.

DagDugpa
15.01.2009., 09:36
To se zove inzenjeringom ili ti elektro inzenjeringom.
Konstruiramo skalameriju da bi ona izradila ili da bi pomocu nje izradili proizvode od kojih sklapamo nove skalamerije.To se zove tehnikom i tehnologijom.

Nebitno je sada tvoje lamentiranje o pojmovima, bitno je ovo: leteći tanjur je implozijski uređaj. To nije električna mašina, iako ima, svakako neke dijelove koji rade na visokom naponu.

Tako je i sa UFO..ili ti disk letjelicom.I ako osobno ne vidim razloga cemu se
u aeronautickom ili astronautickom smislu treba posvecivati velika paznja
toj ideji leteceg diska.

A znaš zašto ne vidiš? Zato što čitavo vrijeme imaš krivu predodžbu o njima. Ako bi leteći tanjuri bila električna skalamerija, ne bi uopće bilo logično da budu diskolikog oblika.
Naprotiv, ako je to Schaubergerova implozijska mašina, onda je prirodno da se oko vrtloga gradi struktura, koja onda tvori taj disk.
Stvar trebaš gledati kroz prizmu onoga što ona jest, a ne sklapati postojeće tehnološke elemente. Da zaista možemo današnjom tehnologijom letjeti na način na koji lete leteći tanjuri, letjeli bismo.

SHOGO
15.01.2009., 09:51
:confused::confused:E svaka čast na temi, novi sam na ovom forumu, sad mi je žao da tu nisam došao i prije. Otišli ste u jednom trenutku malo off topic, a kasnije ste malo postali prestručni, ali sam naučio nešto iz toga, pa hvala.

Nego baš "u sridu" samog topica, ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Richarda C. Hoaglanda ( http://www.amazon.com/Dark-Mission-Secret-History-NASA/dp/1932595260/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1231969675&sr=8-1 ) ili
Josepha Farella ( http://www.amazon.com/SS-Brotherhood-Bell-Nasas-Majic-12/dp/1931882614/ref=pd_sim_b_2 )

Ima ih i na jutubu ( http://www.youtube.com/watch?v=k-z9kZ7iBq0 ).

Pročitao sam obje gornje knjige , puno ste toga već rekli, dodao bih samo da se slažem da su nacisti imali tu tehnologiju, a još je interesantniji filmić koji su zajedno radili WALT DISNEY i WERNHER VON BRAUN 50-ih o mogućim opcijama puta u svemir, kao popularizacija programa.

U jednom trenutku posada prolazi stražnjom stranom Mjeseca i kao neka frka, ispale raketu, a dolje se pojavljuju ostaci nekakvih ruševina i NIKO NIŠTA, filmić ide dalje. Ali pametni može skužiti neku poruku.
Na 4:50 min postaje interesantno:

http://www.youtube.com/watch?v=LRDIf_3DqtI&feature=related

Tu se nadovezuje utrka Rusa i AMera (to su opet isti ljudi iz Penemundea i Nordhausena) ka Mjesecu i pitanje zašto? Tu uskače gore spomenuti Hoagland sa svojim teorijama, čak navodi da su JFK i Rusi otvoreno pregovarali o zajedničkom odlasku na mjesec radi ekonomiziranja cijelog projekta jer je cilj navodno u širem interesu.
Farrel viš ulazi u samu tehnologiju nazi UFO programa i tehniku živinih "bubnjeva" koji su bili osnova za "bell". Taj isti Bell je navodno bio razlog zbog kojeg je Patton kasnio u Berlin za Rusima jer je prije žurio u Škodinu tvornicu u Novim Moravicama kod Praga gdje je bio glavni think thank nazi režima za UFO tehniku. Međutim, Himmler je već sve dobro stavio na veliki Junkers i pravac Argenitna (ili Antartika ili?)
I tu negdje postoji osnova da se razvio 4. Reich i slažem se sa dijelom ljudi koji tvrde da je dio Wermachta zahvaljujući svojoj tehnologiji primljen u kozmički savez uz uvjet da se ne petljaju u "običan puk". Ali im to više i nije interesantno onda. Valjda.

Ima toga još mnogo, htio bih da se još nastavi pisat ovdje.

Ali, molim vas, nemojte više o onim puškama i Bandiću.

jako mi je zanimljivo ovo

TheScandal
16.01.2009., 16:35
Da ali ipak je to samo filmić. Al eto interesantno je kako nitko(u filmu) nije rekao ništa u vezi onoga. A opet možda je samo "easter egg" iliti zezancija režisera.

Mr.Dogon
17.01.2009., 00:20
Nebitno je sada tvoje lamentiranje o pojmovima, bitno je ovo: leteći tanjur je implozijski uređaj. To nije električna mašina, iako ima, svakako neke dijelove koji rade na visokom naponu.

A znaš zašto ne vidiš? Zato što čitavo vrijeme imaš krivu predodžbu o njima. Ako bi leteći tanjuri bila električna skalamerija, ne bi uopće bilo logično da budu diskolikog oblika.
Naprotiv, ako je to Schaubergerova implozijska mašina, onda je prirodno da se oko vrtloga gradi struktura, koja onda tvori taj disk.
Stvar trebaš gledati kroz prizmu onoga što ona jest, a ne sklapati postojeće tehnološke elemente. Da zaista možemo današnjom tehnologijom letjeti na način na koji lete leteći tanjuri, letjeli bismo.

Ma nemam ja krivu prijedodzbu..vec cini mi se ti.....
Nisi li cuo mozda a mozda i vidio pokusaje Amera da prije tridesetak godina jos
realiziraju letece tanjure i razne letece platforme?
Pa lijepo se moze vidjeti sto su sve pokusavali ugurati u formu leteceg tanjurca za grah.
Pokusaji sa..elisama...mlazmim motorima?To ti je promaklo?fakat je da s aerodinamicke tocke gledista diskolika forma za letjelicu i nije toliko losa s
obzirom na ukupni presjek letjelice okomit na vektor brzine letjelice.A kod leteceg tanjurca se je racunalo da bi to mogla biti i letjelica s iznimnim stabilitetom uzevsi da bi se sila uzgona razvijala na velikoj povrsini..kruznoj tanjurca..Dakle to su gospodine dragi Tanjuroloze glavni razlozi zbog kojih je oblik tanjurca ozbiljnim aeronautickim inzinjerima bio ili je jos uvijek ostao privlacan.Naravno da se u kruzni oblik..pogotovu letjelice..moze ugurati svasta..pa i rotori ili radijalna krila..to jest aeroprofili ili ti flugelrad..ili ti razni
laki visokonaponski elektromotori.
Skidam kapu ako si toliko dobar ufolog da si jedino kao razlog oblika leteceg tanjura vidio vortex..prije svega.
Hmm..cini se da si se zalijepio za sekundarnu stvar.
I ja ti kazem da su vojni masturbatori vec provozali ..stvar zvanu leteci tanjurac za grah i bez tvoje implozije.Ako ikad tvoja implozija uspije...a dobit ces Nobela za to..ako uspijes..tad ce to biti neka nova generacija tanjuraca
za grah iskljucivo za grah..sa sitno nasjeckanom nerastovom kobasicom Austrijskog podrijetla..alla...Schauberger.

DagDugpa
17.01.2009., 08:30
Pokusaji sa..elisama...mlazmim motorima?To ti je promaklo?fakat je da s aerodinamicke tocke gledista diskolika forma za letjelicu i nije toliko losa s
obzirom na ukupni presjek letjelice okomit na vektor brzine letjelice.A kod leteceg tanjurca se je racunalo da bi to mogla biti i letjelica s iznimnim stabilitetom uzevsi da bi se sila uzgona razvijala na velikoj povrsini..kruznoj tanjurca..

Budalaštine. Nije to meni promaklo nego je to neozbiljno. Nitko samo radi toga ne bi razvijao diskoliki oblik.

Naravno da se u kruzni oblik..pogotovu letjelice..moze ugurati svasta..pa i rotori ili radijalna krila..to jest aeroprofili ili ti flugelrad..ili ti razni
laki visokonaponski elektromotori.

Može se još bolje u kantu za smeće.

Skidam kapu ako si toliko dobar ufolog da si jedino kao razlog oblika leteceg tanjura vidio vortex..prije svega.

To i jest jedini razlog.

Ako ikad tvoja implozija uspije...a dobit ces Nobela za to..ako uspijes..

Mislim da bi trebao Schauberger a ne ja.

ddoxy
20.01.2009., 09:22

Evo pogledaj.

e alo... kaj vi pricate
ak47 samo podsjeca na mp44 (ili STG44) ... pa lol... kalasnjikov je poznat po svom nepogresivom mehanizmu koji je izmislio rus kalasnjikov ... stoga je kalasnjikov ruski, a slicnost u izgledu je samo zato jer za automatske puske taj oblik je skoro pa idealan pa ga svi i koriste

EDIT: sad sam zamijetio i raspravu o puskostrojnicama... ko kaze da su neprecizni i strasno teski za nosit
u vojsci sam bio strojnicar i duzio m84 ili PKT nazovite kak ocete, ima 11 kg, mozete je stavit na postolje ili glumit ramba i pucat na stojeci...
kad je na postolju mozete i stavit optiku za nju i s kratkim rafalima je ucinkovita ko kakav snajper... ima dugu cijev pa je stoga i preciznost zagarantirana (ako pomocnik drzi postolje kak se spada)... za mene savrsenstvo od pljuce

http://www.assegaitrading.co.za/pics/zw_machinegun_m84_001.jpg

DagDugpa
20.01.2009., 09:48
e alo... kaj vi pricate
ak47 samo podsjeca na mp44 (ili STG44) ... pa lol... kalasnjikov je poznat po svom nepogresivom mehanizmu koji je izmislio rus kalasnjikov ... stoga je kalasnjikov ruski, a slicnost u izgledu je samo zato jer za automatske puske taj oblik je skoro pa idealan pa ga svi i koriste

Svakako. Zapisan je u arhetipima kolektivnog nesvjesnog.
P.S. Dokupi si RAM do 8 GB.

Alan_SP
20.01.2009., 20:32
P.S. Dokupi si RAM do 8 GB.

Kako znas da ima 64bitni OS? TO nije napisao.

DagDugpa
20.01.2009., 22:11
Kako znas da ima 64bitni OS? TO nije napisao.

Ja imam pa se ne hvalim.
Evo baš gledam ovu emisiju od Spielberga o UFO otmicama...

Bandridge
21.01.2009., 15:35
Evo, čitav svijet bruji o padu čudne letjelice u Saudijskoj Arabiji, odmah pokraj Rijada. Pad letjelice vidjelo je milijun ljudi, a vidjela se čak i u Kuwaitu.
Vojska je odmah poslana na mjesto pada i sad se čeka što će procuriti.

Je li u pitanju vanzemaljska letjelica ili su ipak ameri odlučili iskoristiti Schaubergerovu implozijsku zaostavštinu?

Gurdjieff
21.01.2009., 17:45
više vjeruješ u vanzemaljce nego u naciste? :mig:
a voze se u istoj tehnologiji veliš? :top:

Alan_SP
21.01.2009., 23:13
Evo baš gledam ovu emisiju od Spielberga o UFO otmicama...

Seriju sam gledao kad je isla na HRTu, preskocio kad je isla prvi put na RTLu i ne gledam ju kad ju RTL opet reprizira (hm, RTL stvarno ima problema s tim reprizama...)

No, serija jeste bila zgodna, ali se vidi i "komercijalnost", kao ona prica da su Close Encounters bili priprema covjecanstva na objavljivanje veze s Alienima (i E.T. je u toj seriji). No, od onda, ide prica, su se stvari promijenile, pa se sad snimaju drugi filmovi...

Alan_SP
21.01.2009., 23:14
Evo, čitav svijet bruji o padu čudne letjelice u Saudijskoj Arabiji, odmah pokraj Rijada. Pad letjelice vidjelo je milijun ljudi, a vidjela se čak i u Kuwaitu.

Je li u pitanju vanzemaljska letjelica ili su ipak ameri odlučili iskoristiti Schaubergerovu implozijsku zaostavštinu?

Pogledao, jos nema vijesti da li se radi o padu, vec se spominje i mogucnost da je letjelica namjerno letjela tako da to izgleda kao pad, da bi privukla paznju ljudi. I svi se cude kako to na zapadnim vijestima nema nikakve reference...

BRZII
22.01.2009., 22:12
e alo... kaj vi pricate

EDIT: sad sam zamijetio i raspravu o puskostrojnicama... ko kaze da su neprecizni i strasno teski za nosit
u vojsci sam bio strojnicar i duzio m84 ili PKT nazovite kak ocete, ima 11 kg, mozete je stavit na postolje ili glumit ramba i pucat na stojeci...
kad je na postolju mozete i stavit optiku za nju i s kratkim rafalima je ucinkovita ko kakav snajper... ima dugu cijev pa je stoga i preciznost zagarantirana (ako pomocnik drzi postolje kak se spada)... za mene savrsenstvo od pljuce

http://www.assegaitrading.co.za/pics/zw_machinegun_m84_001.jpg

Slazem se stobom ali stg44 je dao ideju za prvu pravu automatsku pusku sto je Kalasnjikov samo usavrsio ali tek nakon ww2.

Gurdjieff
22.01.2009., 23:00
a "zakaj?" je kalašnjikov 99% ista papovka? iz koje je ta godine? :mig:

9ak
23.01.2009., 10:49
Slazem se stobom ali stg44 je dao ideju za prvu pravu automatsku pusku sto je Kalasnjikov samo usavrsio ali tek nakon ww2.
Ne.
a "zakaj?" je kalašnjikov 99% ista papovka? iz koje je ta godine? :mig:

Papovka je licencirana kopija SKS-a koji je konstruiran 1945. Samo naizgled je ista sa kalašnjikovim, a unutra su potpuno različiti. Mehanizam papovke je sličniji FAL-u.

Gurdjieff
23.01.2009., 14:02
Papovka je licencirana kopija SKS-a koji je konstruiran 1945. Samo naizgled je ista sa kalašnjikovim, a unutra su potpuno različiti. Mehanizam papovke je sličniji FAL-u.

jok Vale! unutra su potpuno jednaki. :cerek:
fali samo jedan mali feder za automatsko pucanje. i to se da popraviti. :top:

9ak
23.01.2009., 15:22
jok Vale! unutra su potpuno jednaki. :cerek:
fali samo jedan mali feder za automatsko pucanje. i to se da popraviti. :top:

Nisu jednaki. Kalaš bravi rotiranjem zatvarača, dok papovka ima zatvarač koji se njiše.

piskavac
24.01.2009., 20:50

Prostorno-vremenskim kontinuumom mogu manipulirati isključivo bića sa najvišim mističnim moćima, a njih je u ovom univerzumu jako malo u usporedbi sa neizmjernom gomiletinom hominida i drugih svjesnih inteligentnih bića koja ga nastanjuju.

Takva vrsta manipulacije može se isključivo raditi duhom bez i najmanjeg prisustva tehnologije. Postoji strogo materijalna tehnologija i to je ona kakvu svi mi koristimo, te tehnologija na razmeđi inertne materije i uma kakvu vjerojatno koristi "elita". Ali upravljati vremenom je zaista stvar najvišeg postignuća, koju veoma rjetko tko može i sanjati da dostigne.

Nacisti mooožda imaju pogonske strojeve koji crpe energiju iz okoliša pa ma kakav god taj okoliš bio. Ali ono što vrlo vjerojatno imaju jesu vrlo vrlo napredni nuklearni reaktori.

Kojekakvi drugi vanzemaljci imaju napredniju tehnologiju od Nacista, jer niti jedna rasa ne daje tek tako svima okolo svoje tajne. Ako ljudski um funkcionira po principima mistike i konspiracije i ne-dijeljenja drugima, tada vjerojatno i umovi vanzemaljaca koji se nalaze u drugim hominidnim oblicima funkcioniraju na sličan način, mada ne mora nužno značiti da je svaka hominidna rasa takva.

piskavac
24.01.2009., 20:54
Kojekakvi drugi vanzemaljci imaju napredniju tehnologiju od Nacista, jer niti jedna rasa ne daje tek tako svima okolo svoje tajne. Ako ljudski um funkcionira po principima mistike i konspiracije i ne-dijeljenja drugima, tada vjerojatno i umovi vanzemaljaca koji se nalaze u drugim hominidnim oblicima funkcioniraju na sličan način, mada ne mora nužno značiti da je svaka hominidna rasa takva.

Ovo kao i ostale stvari koje sam opisao jeste razlog zašto nas Nacisti sa Antarktika "već nisu zgazili". Bojim se da tu nema nikakvog duhovnog mističnog razloga. Pogotovo kad se uzme u obzir njihov mentalitet, njihovo mišljenje o Slavenima koji su niža rasa... itd. itd. itd.

Drugi razlog koji bi mogao biti je da oni rovare protiv sadašnjeg poretka i nastoje povesti neki rat uz što manje ljudskih i materijalnih žrtava. Ne zato jer su jako jako humani, nego zato što ako osvojiš zemlju prepunu radioaktivnih zona, ruševina velikih gradova, sa (skoro) izumrlom civilizacijom onda ti ništa ne vijedi takov osvajanje.

Treba pametno preuzeti neprijateljsko ljudstvo i njegove materijalne resurse.

piskavac
24.01.2009., 21:01

Pa, s obzirom na to koliko muke imaju oko Iraka ne bi me čudilo da je ovo poboldano u pitanju.

Imam jednu hipotezu za koju mislim da je malo vjerojatna ali ću je svejedno izmijeti.

Ta letjelica koja je pala je možda djelo nekih arapskih šeika i znanstvenika koji rade za njih. Ne vjerujem ako je ovo slučaj, da su oni tu letjelicu namijenili odmah za ratne strojeve jer ako išta znaju o toj tehnici zacjelo ne znaju mnogo jer su najviše tajni prigrabili Ameri i Rusi. Nego se zacjelo radi isključivo o eksperimentima ili eventualno da te letjelice upotrijebe za neke specijalne zadatke kako bi bili npr. korak ispred svojih neprijatelja. A koga smatraju neprijateljem o tome ne bih raspravljao.

Gurdjieff
25.01.2009., 02:40
e piskavac, ne najgore nego najbolje i "ćete" ti se piše odvojeno. :cerek:

piskavac
25.01.2009., 10:20
e piskavac, ne najgore nego najbolje i "ćete" ti se piše odvojeno. :cerek:

Shvati to kao greške koje sam počinio u žurbi. Kad budemo raspravljali o prijevodima, književnosti i pravopisu onda se možemo prepucavat do mile volje o takvim, za ovu temu beznačajnim stvarima.

Bandridge
25.01.2009., 10:52
Pa, s obzirom na to koliko muke imaju oko Iraka ne bi me čudilo da je ovo poboldano u pitanju.

Imam jednu hipotezu za koju mislim da je malo vjerojatna ali ću je svejedno izmijeti.

Ta letjelica koja je pala je možda djelo nekih arapskih šeika i znanstvenika koji rade za njih. Ne vjerujem ako je ovo slučaj, da su oni tu letjelicu namijenili odmah za ratne strojeve jer ako išta znaju o toj tehnici zacjelo ne znaju mnogo jer su najviše tajni prigrabili Ameri i Rusi.

Ovo je zanimljivo razmišljanje ali malo vjerojatno jer si zanemario jedan bitan faktor: MOSSAD. Sumnjam da bi im to promaklo.

Bandridge
25.01.2009., 11:02
Prostorno-vremenskim kontinuumom mogu manipulirati isključivo bića sa najvišim mističnim moćima,...
Takva vrsta manipulacije može se isključivo raditi duhom bez i najmanjeg prisustva tehnologije.

Ja se slažem da je moguća duhom, ali moguća je i tehnologijom, samo takvom koja koristi fiziku izvan domašaja današnjih teoretskih viđenja.

Postoji strogo materijalna tehnologija i to je ona kakvu svi mi koristimo, te tehnologija na razmeđi inertne materije i uma kakvu vjerojatno koristi "elita". Ali upravljati vremenom je zaista stvar najvišeg postignuća, koju veoma rjetko tko može i sanjati da dostigne.

Upravljanje vremenom moguće je svatkome tko odluči napustiti uobičajenu vremensku ravan, a to znači i normalni društveni život.

Nacisti mooožda imaju pogonske strojeve koji crpe energiju iz okoliša pa ma kakav god taj okoliš bio. Ali ono što vrlo vjerojatno imaju jesu vrlo vrlo napredni nuklearni reaktori.

Nuklearni...sigurno ne.

Definitivno.
Ja imao "posjetitelje iz galaksije", pardon, špijune iz Rijeke u svojoj blizini skoro godinu dana. Fanomenalno je bilo kako nisu ništa saznali a bili su na izvoru događanja. Ne bi vidjeli reaktor ni da im gurneš glavu u njega, samo ako uokolo posipaš maricu koja že im odvući pogled.

300
29.01.2009., 17:22
...Njemci su u 2.svjetskom ratu bili najveća velesila,pitaj boga kaj su radili sa svojom tehnologijom i kakve je Mengele pokuse radio na ljudima...

piskavac
29.01.2009., 18:08
Nuklearni...sigurno ne.

Zašto sumnjaš u ovo? Pa vedski spisi govore o vimanama koje imaju Bogovi a u središtu kojih gori vječna vatra. Ne sliči li ti to na opis atomskog reaktora?

Bandridge
29.01.2009., 18:33
Zašto sumnjaš u ovo? Pa vedski spisi govore o vimanama koje imaju Bogovi a u središtu kojih gori vječna vatra. Ne sliči li ti to na opis atomskog reaktora?

Ne.

Hajde razmisli.
Nuklearni reaktor je neprikladan. Velik je masivan, a nije sam po sebi dovoljan. Trebaš još toplinski izmjenjivać, parnu turbinu, pa tek onda generator, i onda električnu skalameriju.
To je prilično primitivna tehnologija, naspram recimo implozijskoj koja je all-in one.

piskavac
29.01.2009., 19:00
Ne.

Hajde razmisli.
Nuklearni reaktor je neprikladan. Velik je masivan, a nije sam po sebi dovoljan. Trebaš još toplinski izmjenjivać, parnu turbinu, pa tek onda generator, i onda električnu skalameriju.
To je prilično primitivna tehnologija, naspram recimo implozijskoj koja je all-in one.

Pa možda postoje turboulttahiper napredni reaktori koji recimo mogu razbijat atome nekog elementa bez mnogo opasnog zračenja, pa se otklanja potreba za masivnim oklopom oko reaktora. + možda imaju naprednu tehnologiju kojom toplinu drito pretvaraju u električnu energiju bez potrebe za parnom turbinom. Ako je tako onda im pogonski strojevi mogu raditi a da nemaju niti jednog pokretnog dijela osim možda vršnih antigravitacijskih strojeva koji valjda funkcioniraju na principima magnetizma rotacije i tako to.

Sumnjam da je tek tako lako napraviti letjelicu koja crpi energiju iz hlaaaaaadnog svemira i postiže savijanje prostora i/ili velike brzine gibanja.

Vjerujem da ovo potonje imaju samo vrrrrrrrlo napredne rase kakvih je jaaaaaaako malo u Svemiru.

Bandridge
30.01.2009., 10:17
Sumnjam da je tek tako lako napraviti letjelicu koja crpi energiju iz hlaaaaaadnog svemira i postiže savijanje prostora i/ili velike brzine gibanja.

Vjerujem da ovo potonje imaju samo vrrrrrrrlo napredne rase kakvih je jaaaaaaako malo u Svemiru.

To ti je sve "možda", "sumnjam" i "vjerujem".
A Schauberger je najjednostavnije rješenje.

Gurdjieff
01.02.2009., 17:28

da. :top::lux::lux:
poznato je da su ih lemurijanci koristili. imaš čitava brda pepela u indiji koja dokazuju to. :kava:

piskavac
01.02.2009., 18:21
da. :top::lux::lux:
poznato je da su ih lemurijanci koristili. imaš čitava brda pepela u indiji koja dokazuju to. :kava:

Mislim da smo na neki način i Bandridge i ja u pravu. Bandridge je rekao da u svemirskim brodovima nema nuklearnih reaktora.

Naime, u jednom dijelu vedskih spisa piše ta izjava da u vimanama polubogova gori vječna vatra. Ali na drugom mjestu se također govori da vimane (letjelice) Bogova idu na mantre, dok vimane demona idu na yantre. Yantra na sanskirtu znači instrument. Drugim riječima kaže se da vimane koje prave demoni idu na mašineriju.

OT, ali ne znam gdje da ovo pitam. Jesu li onda Lemurijanci zbombizirali Harrapu i/ili Mohenjo Daro, ili je to učinio netko drugi?

Gurdjieff
01.02.2009., 21:59
dakle vimane uzvišenih su mantre za tijelo (za putovanja) a fizička vozila, npr auti i avio-prijevoz za demone. e pa da. :top:

piskavac
01.02.2009., 22:40
dakle vimane uzvišenih su mantre za tijelo (za putovanja) a fizička vozila, npr auti i avio-prijevoz za demone. e pa da. :top:

Pa ispada da je tako. He heeeee. Ali uvijhek ima iznimaka. Kaže se i da specijalno opunomoćeni Danave (vrsta demona) također prebivaju u sferama Bogova.

Ramzes13
01.02.2009., 23:23
Pa ispada da je tako. He heeeee. Ali uvijhek ima iznimaka. Kaže se i da specijalno opunomoćeni Danave (vrsta demona) također prebivaju u sferama Bogova.

Danave, taj izraz nisam nikad čuo...tko ih opunomoćuje?

Bandridge
02.02.2009., 01:07
Mislim da smo na neki način i Bandridge i ja u pravu. Bandridge je rekao da u svemirskim brodovima nema nuklearnih reaktora.

Naime, u jednom dijelu vedskih spisa piše ta izjava da u vimanama polubogova gori vječna vatra. Ali na drugom mjestu se također govori da vimane (letjelice) Bogova idu na mantre, dok vimane demona idu na yantre. Yantra na sanskirtu znači instrument. Drugim riječima kaže se da vimane koje prave demoni idu na mašineriju.

Upravo tako.
Letjelica koja ide na mantre, zapravo ide na ZVUK. To je tehnologija zvuka, slično kao što je i ona primjenjena u egiptu ne samo za građenje piramida nego i za njezin rad.
Druga tehnologija je tehnologija mašinerije.

No i jedno i drugo, veze nema sa REAKTORIMA!!!

Gurdjieff
02.02.2009., 02:29
pa schaubergerova tehnologija leti ipak na zvuk. :)

Bandridge
02.02.2009., 08:26
pa schaubergerova tehnologija leti ipak na zvuk. :)

Jako je bliska tome. Ipak tehnologija zvuka je ono što rade tibetanski redovnici kada dižu kamenje zbornim pjevanjem i sviranjem (bubnjevi, rogovi), tehnologija zvuka spominje se u Bibliji (Jerihon), a Schauberger govori o "Pjevanju glini" prisjećajući se jednog postupka u poljoprivredi, kojem je svjedočio a koji je vjerojatno sada već zaboravljen.

Praktički, kada se zna tehnologija vibracija, može se mnogo.
Kada se ne zna treba gomila rasipanja energije, turbomlazni motori, nuklearni reaktori...

Stalno neki ljudi veličaju nuklearnu energiju kao nešto što su stare civilizacije imale a zaboravlja se da je to ništa drugo nego obična peć. Približi dovoljnu količinu radioaktivnog materijala i postavi je u okolinu nekog moderatora, kao što je voda, i stvar će se grijati. Jednostavno i primitivno.
Sve komplikacije proizlaze iz činjenice da se time oslobađa radioaktivno zračenje koje ubija ljude (nekad nije, ljudi su bili otporniji) pa treba stvar hermetički oklapati, stvarati oklope protiv zračenja, praviti izmjenjivače i tako dalje.
Druga još veća komplikacija je što radiaktivnih materijala ima sve manje pa ih treba rafinirati iz ruda kompliciranim postupcima. No u suštini, stvar je primitivna kao i obična peć na drva.

piskavac
02.02.2009., 20:01
Danave, taj izraz nisam nikad čuo...tko ih opunomoćuje?

Danave su hominidi u koji imaju istaknuti mentalitet demona. Ateisti su, užasno jako vezani za meterijalni svijet i osjetilno uživanje. A tko ih je opunomoćio, Ne bih znao.

Demone Danave je rodila Aditi, a Diti je rodila polubogove. Diti i Aditi su dvije sestre koje su imale zajedničkog muža. Ustvari, to ti je malo duža i komplicirana priča koju možeš naći u šrimad Bhagavatamu, koji je vajšnavski vedski spis.

piskavac
02.02.2009., 20:18
No i jedno i drugo, veze nema sa REAKTORIMA!!!

Pa neznam baš da li mašinerija u svemirskim brodovima nema veze sa nuklearnom tehnologijom. Franjo Friedl koji je navodno dvadeset godina proučavao jezik Gina tvrdio je ranih devedesetih da se u letjelicama tih Gina nalazi nuklearni reaktor koji je sposoban davati energiju i na fisiju, i na fuziju i na principu poništavanja materije i antimaterije.

Ovo da su stare civilizacije imale atomsku enerigju ti stoji. Naime, drevni kšatrije izazivali su atomsku eksploziju tako što su odapeli strijelu i izgovorili neku mantru koja je napravila dosta belaja. Naravno da se i zvukom mogu raditi jako fantastične stvari. Ali za tako nešto treba ti jako fantastično znanje. Da bi imao jako fantastično znanje moraš imati jako dugi životni vijek koji u današnjem dobu nije moguć.

Tako da se NLO-i barem suvremeni zacjelo ipak baziraju na mašineriji a ne vjerujem da ikoja rasa osim onih najnaprednijih ima takvu tehnologiju kojom mogu izvući enerigiju iz svemira i pogoniti svemirski brod dovoljno brzo za iole isplativa putovanja; ili savijati prostor, ili štoliveć. Vjerujem da su za takve stvari ipak potrebni nukelarni reaktori.

Već sam opisao scenarij kako bi to moglo izgledati. Pa i sonde koje šalju zemljani, a koje idu u duboki svemir, rade tako da ih pogoni baterija na plutonij. Radioaktivno raspadanje plutonija stvara toplinu koja se direktno pretvara u lelektričnu energiju bez potrebe da se toplinska enerigja konverzira zagrijavanjem pare u kinetičku, kinetička u mehaničku, mehanička u električnu.

I sad ako nekako možeš sastaviti turbonapredan reaktor, koji ne zrači mnogok, sve što ti treba jeste da proizvedeš toplinu koju drito pretvoriš u elelktričnu enerigiju bez potrebe za oklopljavanjem toga reaktora i gradnjom turbinse hale ili tako nečega. Jedino što mooožda treba su da ih tako nazovem pokretne antigravitacijske mlaznice koje usmjeriš na odogvarajući način te one stvaraju antigravitacijsko polje i pogone svemirski brod.

Bandridge
02.02.2009., 21:15
Pa neznam baš da li mašinerija u svemirskim brodovima nema veze sa nuklearnom tehnologijom. Franjo Friedl koji je navodno dvadeset godina proučavao jezik Gina tvrdio je ranih devedesetih da se u letjelicama tih Gina nalazi nuklearni reaktor koji je sposoban davati energiju i na fisiju, i na fuziju i na principu poništavanja materije i antimaterije.

Poništavanje materije i antimaterije nije nuklearni reaktor iako se pri nuklearnim reakcijama dio mase pretvara u energiju. No to je daleko od star treek materija-antimaterija anihilacije. Jednako tako nije ni fuzija. Jedini današnji reaktori, koje komercijalno eksploatiramo, su fisijski.
Veliki je problem pokušavati današnju tehnologiju kojom ne možemo uopće letjeti u svemir na jednostavan način, pripisati naprednim civilizacijama. Da oni zaista imaju nuklearne reaktore, ne bi bili napredni.
Neinvazivne tehnologije, kao što su tehnologije zvuka, tehnologije bazirane na dinamici fluida i plazme, tehnologije manipulacije prostorno-vremenskim kontinuumom, e to je ono što treba razmatrati.
Govoriti da je glavni energetski izvor letećeg tanjura nuklearni reaktor, zapravo je isto kao i reći da albanski avion radi na pedale. Reći to, nije daleko od tvrdnje da je to golema lokomotiva koja se loži na ugljen i radi na paru. Nuklearne elektrane nisu daleko od toga, a paru ne grije ugljen koji gori nego uran koji se raspada u reaktoru.

Ovo da su stare civilizacije imale atomsku enerigju ti stoji. Naime, drevni kšatrije izazivali su atomsku eksploziju tako što su odapeli strijelu i izgovorili neku mantru koja je napravila dosta belaja.

Atomske bombe ne trebaju mantru da bi radile.

Naravno da se i zvukom mogu raditi jako fantastične stvari. Ali za tako nešto treba ti jako fantastično znanje. Da bi imao jako fantastično znanje moraš imati jako dugi životni vijek koji u današnjem dobu nije moguć.

Tko govori o današnjem dobu? Tko govori o ljudima? Nositelji tih znanja znaju i tajne m-state tvari, a to znanje osigurava životni vijek od 900 godina.

Tako da se NLO-i barem suvremeni zacjelo ipak baziraju na mašineriji a ne vjerujem da ikoja rasa osim onih najnaprednijih ima takvu tehnologiju kojom mogu izvući enerigiju iz svemira i pogoniti svemirski brod dovoljno brzo za iole isplativa putovanja; ili savijati prostor, ili štoliveć. Vjerujem da su za takve stvari ipak potrebni nukelarni reaktori.

Zašto? Čovjek je mjerilo svih stvari koje jesu da jesu i koje nisu da nisu? Mjeriš svojim aršinom kozmičke civilizacije i zemaljske čuvare? Good for you.

Već sam opisao scenarij kako bi to moglo izgledati. Pa i sonde koje šalju zemljani, a koje idu u duboki svemir, rade tako da ih pogoni baterija na plutonij. Radioaktivno raspadanje plutonija stvara toplinu koja se direktno pretvara u lelektričnu energiju bez potrebe da se toplinska enerigja konverzira zagrijavanjem pare u kinetičku, kinetička u mehaničku, mehanička u električnu.

Da? I čemu služi ta energija?
Ja ću ti reći: napaja antenski sustav, i elektroniku koja prikuplja podatke te šalje podatke na Zemlju. To je jedna sasvim drugačija stvar od POGONA koji zahtijeva enormno veće količine energije od pukog odašiljanja radio valova prema Zemlji i upravljanje kamerama.

I sad ako nekako možeš sastaviti turbonapredan reaktor, koji ne zrači mnogok, sve što ti treba jeste da proizvedeš toplinu koju drito pretvoriš u elelktričnu enerigiju

Reaktor koji ne zrači mnogo? Drveno željezo!
Ja mislim da se leteći tanjur pokreće na pedale. Samo su te pedale napravljene od titana pa ih je lako vrtjeti. Mislim ono...

bez potrebe za oklopljavanjem toga reaktora i gradnjom turbinse hale ili tako nečega. Jedino što mooožda treba su da ih tako nazovem pokretne antigravitacijske mlaznice koje usmjeriš na odogvarajući način te one stvaraju antigravitacijsko polje i pogone svemirski brod.

Zašto imati antigravitacijske mlaznice pokretane energijom reaktora, kada to oboje radi obični schaubergerov fluid.

piskavac
03.02.2009., 00:52
Zašto? Čovjek je mjerilo svih stvari koje jesu da jesu i koje nisu da nisu? Mjeriš svojim aršinom kozmičke civilizacije i zemaljske čuvare? Good for you.

Nastojim da ne mjerim svojim mjerilima, no ne uspjeva mi uvijek. Zašto bi npr. razmišljanje o tome da Vanzemaljci možda koriste nuklearni reaktor u svojim svemirskim brodovima bilo mjerenje ljudskim aršinima. Pa ipak polazi se od nekih temeljnih stvari koje se nadograđuju novim stvarima.

Uglavnom, ajd molim te daj nam link ako ima kakvo objašnjenje na hrvatskom (ako baš nema, može i na engleskom) kojim potvrđuješ svoje navode. Pa da to pročitam, pa da mogu ravnopravnije sudjelovati u raspravi.

Bude i taj materijal uvjerljiv, spreman sam još više omekšati svoj stav o tome da se u svemirskim brodovima koriste n. reaktori. Sjeti se, da ja nisam rekao da se koriste isključivo reaktori, nego samo sam izrazuio bojazan da taku neku u turbonaprednu tehnologiju koja crpi energiju iz svemira a ne iz reaktora, a koja je sposobna pogoniti brod velikom brzinom i/ili savijati prostor imaju samo najnaprednije rase kojih nema mnogo u Svemiru u odnosu na sve ostale rase.

I reci mi, kako savijanje prostora smatraš ne-invazivnom tehnikom dook reaktore smatraš. Eto, meni se baš čini da je savijanje prostora jedna jako izuzetno invazivna tehnologija ne po okoliš u kojem se brod nalazi nego na sam brod i posadu u njemu. A za primjenu bilo kakve invazivne tehnologije pootrebna je velika količina energije koju ti moženajbolje dati neki reaktor.

To tvrdim dok ne budem prosvjećen materijalima iz kojih crpiš svoja saznanja.

Bandridge
03.02.2009., 08:02
Uglavnom, ajd molim te daj nam link ako ima kakvo objašnjenje na hrvatskom (ako baš nema, može i na engleskom) kojim potvrđuješ svoje navode. Pa da to pročitam, pa da mogu ravnopravnije sudjelovati u raspravi.

Koliko puta je sve o tome rečeno na hrvatskom, i koliko linkova je dano. Čak i taj kvalitetni site na narod.ru
Ali kad god se napiše nešto pametno, ulete zamagljivači sa arijevsko-kabalističko-trismegističkim nebulozama, pa čitava rasprava ode u "kako je gore tako je dolje, jer kultura ide naprijed, a za njom stražari".

I reci mi, kako savijanje prostora smatraš ne-invazivnom tehnikom dook reaktore smatraš. Eto, meni se baš čini da je savijanje prostora jedna jako izuzetno invazivna tehnologija ne po okoliš u kojem se brod nalazi nego na sam brod i posadu u njemu.

Nije uopće. Prostor je fleksibilan, kao i sve što je u njemu sadržano. To nešto i ne osjeti njegovo savijanje. Manje utječe savijanje prostora prilikom leta tanjura na tebe, nego što utječe tutnjava kamiona koji savija vijadukt na kojem stojiš, dok prelazi preko njega.

A za primjenu bilo kakve invazivne tehnologije pootrebna je velika količina energije koju ti moženajbolje dati neki reaktor.

Reaktor je primitivna stvar. U dubini schaubergerovog fluida je bose-nova, a to je praktički fuzija bez reaktora.
Što je bose-nova (http://en.wikipedia.org/wiki/Bosenova) (ili modernije iskovano bossanova) već smo jako puno trubili, i čak nas nisu uspjeli ni demonsko-anđeoski čakristi ometati.

http://physics.aps.org/articles/v1/13
http://evg-ars.narod.ru/tor.htm

piskavac
03.02.2009., 17:24
Koliko puta je sve o tome rečeno na hrvatskom, i koliko linkova je dano. Čak i taj kvalitetni site na narod.ru
Ali kad god se napiše nešto pametno, ulete zamagljivači sa arijevsko-kabalističko-trismegističkim nebulozama, pa čitava rasprava ode u "kako je gore tako je dolje, jer kultura ide naprijed, a za njom stražari".

Nije uopće. Prostor je fleksibilan, kao i sve što je u njemu sadržano. To nešto i ne osjeti njegovo savijanje. Manje utječe savijanje prostora prilikom leta tanjura na tebe, nego što utječe tutnjava kamiona koji savija vijadukt na kojem stojiš, dok prelazi preko njega.

Reaktor je primitivna stvar. U dubini schaubergerovog fluida je bose-nova, a to je praktički fuzija bez reaktora.
Što je bose-nova (http://en.wikipedia.org/wiki/Bosenova) (ili modernije iskovano bossanova) već smo jako puno trubili, i čak nas nisu uspjeli ni demonsko-anđeoski čakristi ometati.

http://physics.aps.org/articles/v1/13
http://evg-ars.narod.ru/tor.htm

Hvala za linkove. Očito ću morat početi gavariti po ruski (ili tako nekako) a jedva sam naučio engleski. Ali nema veze. Možda ipak nađem nešto i na engleskom.

Roy
05.02.2009., 23:53

Uništeni početkom sedamdesetih po nalogu Jurija Andropova kada je postao šef obavještajnih službi, zajedno sa ostacima Eve Braun. Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.

Gurdjieff
06.02.2009., 00:28
Uništeni početkom sedamdesetih po nalogu Jurija Andropova kada je postao šef obavještajnih službi, zajedno sa ostacima Eve Braun. Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.

di? u Argentini? :cerek:

Bandridge
06.02.2009., 08:59

Da je bio u Argentini, sad bi se njegove kosti uništavale u Izraelu a ne u Kremlju.

Roy
06.02.2009., 09:46

Najvjerojatnije u Magdeburgu gdje su od pedesetih bili zakopani u dvorištu zapovjedništva GRUa za (tadašnju) Istočnu Njemačku.

Gurdjieff
06.02.2009., 13:47
Najvjerojatnije u Magdeburgu gdje su od pedesetih bili zakopani u dvorištu zapovjedništva GRUa za (tadašnju) Istočnu Njemačku.

vjerujemo u američku (demo)kraciju, ha? :top:

Bandridge
06.02.2009., 14:46
vjerujemo u američku (demo)kraciju, ha? :top:

Taman posla. SSSR se raspao krajem 80-ih, a bio je buffer kapitalizmu. Kapitalizam bi se raspao odmah iza njega, da ga nije spasilo otkriće nove masovne tehnologije u koju se moglo ulagati: Internet.

Sada, 16 godina kasnije, došao je dug na naplatu i vrag je ponovno zakucao na vrata. Eto nama te krize koja je tada bila odgođena. Mi kao guske uletjeli u neokapitalizam.

Da skratimo: američka demokracija upravo se ruši i raspada. Nitko više u nju ne vjeruje.

O tome najbolje govori Gerald Celente:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=413732
http://www.zokster.net/drupal/node/2604

Svakako pročitajte.

Ja ću izdvojiti par stvari:

Finansijski sistem je kompletno kolabirao. Jedine dvije stvari, koje vlada radi, da bi odrzala zemlju na zivotu, su ili stampanje jos vise novca ili spustanje kamata. Mi to nazivamo „Bernankeov dvokorak“, jer postoje samo dva koraka koje sef FED-a moze da ucini. Ni jedna od ov dvije mjere ne moze promijeniti kurs i zaustaviti pad privrede.

Potreban je novi produktivni kapacitet, kao u 1990tim, kad smo usli u recesiju, izasli smo zahvaljujuci tehnologiji interneta. Sve je bilo prebaceno na internet. To je bilo realno. Naravno da je postojala spekulacija na trzistima, ali to nije imalo nikakve veze sa postojanjem produkta. Radilo se o produktivnom kapacitetu. Tako nesto se ne moze izazvati monetarnim ili fiskalnim nadrazajima. Danas, na primjer, imamo novog predsjednika, koji, kako sam kaze, zeli da stvori 2.5 miliona novih radnih mjesta. Odakle zeli da uzme novac za to? Jedino ga moze nastampati. Ono, sa cim smo danas konfrontirani, je hiperinflacija kao iz vremena Vajmarske Republike. To moze takodje da se desi dolaru.

To je tacno. Ocigledno znate o cemu se radi. To su ljudi koji su stvorili klimu, u kojoj su nastali svi ti derivati, kao Credit Default Swaps, SIVs, CDOs, takozvani egzoticni finansijski instrumenti, koji nisu nista drugo nego opklade, to je igra kao u kasinu.

U pitanju je greska. Prica se puno o iluminatima. Ukoliko su to napravili iluminati, onda su opet iluminati ti, koji moraju ispraviti gresku. Ne postoji ni jedna jedina stvar, koju je bilo ko od ovih ljudi sa uspjehom doveo do kraja. Ni jedan jedini u svojoj karijeri. Oni jos nikada nisu nista uradili kako treba. Dospjeli su na vrh iskljucivo putem inkompetencije i dupeuvlacenja. Tako se to desava u drzavnoj administraciji.

Mislili su: ukoliko zelimo da sprijecimo da ljudi – to jest veliki igraci- izgube novac zbog pucanja internet mjehura, mozemo prosto da spustimo kamatne stope, sto su i uradili nakon marta 2000. Od tada smo upozoravali u nasem institutu, i to stoji u dokumentima, sta bise moglo desiti, ali niko nije zelio da vjeruje. Kada bi smo napisali da ce doci do pada, dobijali smo mnoga pisma sa zahtjevom da kazemo i nesto pozitivno, da izvjestimo i o necem lijepom.

Tako je bilo i sa ratom. Prije pocetka irackog rata rekli smo ljudima da ce USA izgubiti. Bice moguce bez veceg otpora brzo uci unutra i ukloniti Sadama, ali nakon toga ce otpoceti gerilski rat, koji se nemoguce moze dobiti. Ali niko to nije zelio cuti, to bi bilo nepatriotski. I ? Nakon skoro 8 godina rata, nismo se pomjerili niti jedan korak.

Da, u pravu ste. Na svojim putovanjima primjecujem nazalost da Evropljani i Azijati jednostavno preuzimaju svaku glupost iz USA. Tako su i Credit Suisse i UBS podlegli istoj stupidnoj pohlepi i manipulaciji novca, kao i ovdasnje banke. Prije godinu dana je jos postojalo pitanje da li ce se inostranstvo zaraziti. Sada citav svijet ima upalu pluca.

Pogledajte samos ta se desava u Spaniji sa citavom nesuzdrzanom produkcijom u gradjevinskom sektoru koja je proizvela jednu ogromnu deponiju nekretnina. Zemlja je bankrotirala.

Ista stvar je i sa bivsim drzavama Istocnog bloka. Sreo sam ljude odatle i sa zaprepascenjem sam slusao kako brbljaju o investicijama i marketingu, kao da oduvjek zive u kapitalizmu. Govorili su sa mnom, kao da tacno znaju o cemu je rijec. Ponasali su se vise kao grabljivci, kao domoroci sa Zapada. Ove zemlje i mnoge druge imaju sada sopstveni privredni horor i svi su pali direktno na nos.

Upravo smo objavili nasu prognozu za 2009. Predskazujemo totalni kolaps privrede. 7. Novembra 2007 smo predvidjeli finansijsku propast i paniku 2008, koja se i desila. Sledece godine cemo vidjeti propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina, itd… dozivjecemo najvecu depresiju ikada, puno tezu od takozvane «Velike Depresije» 1930tih godina.

Kazacu Vam i zasto. Tada nije toliko ljudi posjedovalo tako visoko zaduzene nekretnine, takodje nisu bili pod tolikim kreditnim obavezama kao danas, nisu postojale kreditne karte, nisu bili u dugu od 14.000 milijardi. Tada je postojao trgovinski suficit, danas su USA u minusu od preko 700 milijardi godisnje. Drzavni budzet je bio izbalansiran, sada imamo nevjerovatan deficit i drzavni dug od 13.000 milijardi, pri cemu je samo ove godine novo zaduzivanje bilo 1.000 milijardi.

Na pocetku Drugog Svjetskog Rata su USA bile motor citave svjetske industrijske produkcije, imali smo najvisu produktivnost. To je odavno proslost. Mi smo nacija u propasti. Ulazimo u najvecu depresiju i ona ce biti svjetska.

piskavac
06.02.2009., 17:47
Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.

I u najvećoj tajnosti štovana kao mošti nekog sveca.

xyxyxyxy
05.12.2009., 14:29

Razmisli malo, otmice letečih tanjura i pokusi nad ljudima su možda zaparvo potrage za 100% arijevcima koje bi "uzgojili" za konačnu pobjedu 4. reicha.
Zašto bi sad krenuli u rat kad nemaju temelje za izgradnju novog reicha?

BRZII
13.12.2009., 15:00

Ne vijerujem,ja mislim da je on evakuiran na sigurno poslije rata i da je bio ziv.