PDA

View Full Version : Koju marku dječje obuće preferirate i zašto?

stranice : 1 [2]

Ani4
21.04.2010., 19:43
Ani4, kako tvoja mala hoda u tim otvorenim sandalama, mislim naprijed gdje su prstici? Ja sam L prosle godine kupovala jos da su naprije samo dvije rupice ali ne skroz otvoreno, ove godine gledam vece brojeve nema opce takvih sve su otvorene, al me strah da ne nabije noktice....

?

Moja ih je nosila sa nepune 2 godine i super su joj bile. Velicina joj je bila bas taman, nisu joj spadale, a prstici nisu bili skroz do kraja. Nije nita zapinjala sa njima.
Jedina mana su im jr bila sto su cijele na cicak, pa ih je stalno skidala. ali to nije do sandala...:)

Ja bas maloprije bila u Cityju, isla sam joj po papucice. Ove u vrticu su joj skroz naknap. Nije bilo nista laganijih osim Bambija, pa sam uzela njih. Mada nisam mislila dati toliko novaca za papuce koje ce nositi dva mjeseca, ali sta kada nije nista drugo bilo.
Uzela sam joj i nove Nikice, rozo-ljubicaste.

pink5
21.04.2010., 19:53
nama su bile najbolje primigi cipele:s
Sad ćemo opet uzeti primigi,ma savršene su.Totalna suprotnost bambiju i cicibanu

mandy
21.04.2010., 19:55
mi i dalje vjerni Geoxu...niti mu se znoje noge u njihovim tenisicama/cipelama, stalno ih fura i ne želi nijedne druge (ima još Reebokice i starke), mekane se, savitljiv je đon ..
i zimi kad je imao 3 cipele, stalno je nosio Geoxice..

ana:)
21.04.2010., 21:15
Za malu za prohodavanje cu ove mozda uzet http://shopimage.deichmann.com/de/imagesonline/produktbilder_neu/00_1400771_pg.jpg imaju neke skroz zatvorene sandalice ali mi se cini ipak pretoplo za njih..

jel znaš cijenu?

Sad ćemo opet uzeti primigi,ma savršene su.Totalna suprotnost bambiju i cicibanu

di toga ima? i kakve su cijene?

foresst
21.04.2010., 21:37
primigi drži peko, cijene nešto niže nego npr frodo

cvijetić
22.04.2010., 07:52
i mi smo lani jako bili zadovoljni s Primigi-jem
ima ih i u Planetu.

Lali Puna
22.04.2010., 08:46

šta znači totalna suprotnost?
ja sam jučer bila u cicibanu i oduševljena sam, taman ni premekane ni pretvrde, koža iznutra i izvana, bojene prirodnim bojama, uložak unutra fino povišen (doduše, meni odgovara što viši uložak, valjda vama čija djeca imaju zdrava stopala to ne paše)

i sad sam skužila koliko mi je sve bilo jednostavno dok je smjela samo ortopedske cipelice - jes da su bile skupe k'o vrag, ali nisam morala obić 10 dućana i razmišljat koje su kakve i koje bi joj bile pretvrde, a koje premekane...pa sam skužila da ću joj morat i tak neke sandale s rupama kupit..a onda opet, sjetim se, pa treba imat nešto skroz zatvoreno za kišu..jao, što je život bio lijep dok nije bilo puno premišljanja - u istim cipelicama je išla i na sanjkanje i na plažu :D

iva0404
22.04.2010., 09:10
cure a kakve su vam deichmann cipelice? mi smo do sad kupovali froddo i bambi uglavnom, sad sam mu prvi put kupila tenesice a da nisu froddo jer iskreno za mj dva će ih uništit pa mi se nije baš davalo 350 kn za tenesice...odgurava se nogicama po asfaltu na onom autiću malome i sve tene ubrzo imaju rupe na palcima :zubo: vidim da deichmann ima jako lijepih i povoljnih cipelica,kakva je kvaliteta?

dado1973
22.04.2010., 09:41
cure a kakve su vam deichmann cipelice? mi smo do sad kupovali froddo i bambi uglavnom, sad sam mu prvi put kupila tenesice a da nisu froddo jer iskreno za mj dva će ih uništit pa mi se nije baš davalo 350 kn za tenesice...odgurava se nogicama po asfaltu na onom autiću malome i sve tene ubrzo imaju rupe na palcima :zubo: vidim da deichmann ima jako lijepih i povoljnih cipelica,kakva je kvaliteta?

ja sam maloj kupila u deichman i nisam zadovoljna njihovim markama raspale su za nekih mjesec dana a oko 150 kn su bile.:cerek:malo sam uzela u deichmanu nike patike za 149 kn i več ih trlja neko vrjeme :rofl:e sad ako ti bas očes s ortopetskim uloskom kupi.imaju ali meni su se raspale,a 149 km za nike patike nije puno a moze ih puno trljat ima modela i za curicu i za dečka

pink5
22.04.2010., 10:48
šta znači totalna suprotnost?
ja sam jučer bila u cicibanu i oduševljena sam, taman ni premekane ni pretvrde, koža iznutra i izvana, bojene prirodnim bojama, uložak unutra fino povišen (doduše, meni odgovara što viši uložak, valjda vama čija djeca imaju zdrava stopala to ne paše)

i sad sam skužila koliko mi je sve bilo jednostavno dok je smjela samo ortopedske cipelice - jes da su bile skupe k'o vrag, ali nisam morala obić 10 dućana i razmišljat koje su kakve i koje bi joj bile pretvrde, a koje premekane...pa sam skužila da ću joj morat i tak neke sandale s rupama kupit..a onda opet, sjetim se, pa treba imat nešto skroz zatvoreno za kišu..jao, što je život bio lijep dok nije bilo puno premišljanja - u istim cipelicama je išla i na sanjkanje i na plažu :D

Cicibanke su mi nekako krute,đon ko kod babmija,nesavitljiv..
primigi su dosta mekane,savitljive kod prstiju,imaju čvrstu petu. Unutra nema uloška,ma super su i on je odlično hodao u njima.
Prve su nam bile bambijeve,grozne su.

Primigi su u rangu s naturinom,samno što je primigi jeftiniji.

iva0404
22.04.2010., 10:55
a gdje kupujete te Primigi i kak se kreću cijene?

cvijetić
22.04.2010., 11:03
Iva, primigi imaš u Peku i Planetu. cijene od cca 350 kn do cca 500
mi smo imali dvoje Bambicaza zimu i bile su nam super, nisu bile pretvrde.

Magg
22.04.2010., 11:55
Iva, ovisi koje iz Deichmanna ;) Elefanten su super, jako kvalitetne! Pisalo smo o njima ovu i stranicu prije.
Ima tamo jos neke Bärenschuhe, mi smo dobili jedan njihov par za Bozic, L ih je nosio mozda nekih 10tak puta i dobre su bile... nisu se niti raspale niti nista..
Ove ostale njihove marke, ima neka skroz jeftina, ne znam kako se zove, svjetlozelene kutije mi je koma vec na izgleda..... Iskustva sa njima nemam i necu imat :zubo:

Magg
22.04.2010., 11:56
jel znaš cijenu?

ove za manju djecu su sve oko 30 eura iliti 230 kn - tako nekako...

lari
22.04.2010., 12:07
Cicibanke su mi nekako krute,đon ko kod babmija,nesavitljiv..

Mi kupujemo Bambi cipelice, sandalice i paučice i baš iz tog razloga što su im džon i ostala mjesta pregiba baš onakve čvrstine kakva u određenoj dobi treba biti. Kupila sam i jedne Ciciban cipelice i također sam jako zadovoljna. I Bambi i Ciciban imaju odlične cipelice i papučice, odlični prirodni nepoderivi materijali, mekši točno na mjestima gdje trebaju biti i isto tako pojačani tako da su doista nepoderivi. Preferiram Bambi jer imaju više kalupa određenog broja tako da se mogu izabrati one koje najbolje pristaju i širini stopala, ali to znači da nema baš puno izbora dizajna - jedan kalup najviše dva modela. Ne sviđa mi se jedino što Bambi nema dobre čizmice tipa bucne (što Ciciban ima) nego su im čizmice praktički produžene zatvorene cipelice. I jednima i drugima zamjeram bezobraznu cijenu.
Što se tiče jeftinijih cipelica, sandalica i papučica te onih marki koje nisu predviđene za izradu dječje obuće ne isplati ih se kupiti, jer negdje žuljaju (zbog krutog materijala), negdje su presavitljive pa ne drže nogicu, previsoke/preniske/preširoke/preuske/prekrute u zglobu, poderive itd.

cvijetić
26.04.2010., 07:27
Da li itko ima iskustva sa SUPERFIT cipelicama.
ima ih Stiefelkonig i Humanic.
izgledaju skroz ok , relativno su povoljne, kožne, i razmišljam da joj kupim njihove sandale.
da li ih je itko probao?

mel777
26.04.2010., 09:03

Mi smo imali dei-tex buce za zimu, bile su super. Nikada nisu promočile, nosio ih cijelu zimu svaki dan, a i sad izgledaju super. Nešto drugo nismo probali,
nije mi Deichmann usput, ali ove su bile super.

Lali Puna
26.04.2010., 09:09
a papuče? koje papuče kupujete?
i jel imate dva para, jedne za doma, jedne za vrtić?

cvijetić
26.04.2010., 09:16
Lali, mi smo do sad kupovali samo froddo papučice i to 2 para, s tim da doma najčešće i nije u njima nego u termočarapicama iliobičnim čarapicama s čepićima...

tincica31
26.04.2010., 09:22
Kaj se papuča tiče vjerujem samo frodu, bambiju i cicibanu...isto imamo dva para, jedan u jaslicama i jedan za doma...baš sam joj prošlu subotu kupila nove, otvorene jer joj se užasno nogice znoje i sad je puno bolje, naletila na super akciju u KC u jednom dućanu, prošla kolekcija bila snižena 50%. :mig:

Lali Puna
26.04.2010., 09:42
men' se nekako činilo puno dat dva puta po 180 kuna za papučice, da bi imala jedne za doma i jedne za vrtić
(dosad je kao papučice nosila ortopedske cipelice, ima jedan par za van i jedan za unutra, a kako par košta 600 kuna nije bilo govora o tome da radimo jedne za doma i jedne za vrtić pa smo svaki dan nosili u i iz vrtića...)

ne može doma biti bosa nikako jer smo u suterenu i baš je hladno hodat bez papuča, čak i meni

obišli smo još nešto dućana ovaj vikend, mislim da ću joj na kraju kupit ciciban i cipelice i papučice. oduševljena sam. imaju dosta dobar i povišen uložak unutra, čak i papučice, a to je ono što nama treba.

mel777
26.04.2010., 09:50
Od papučica nosi Frodo, te mu stoje ko salivene pa ih se držimo. Kupili ih u Roses outletu, tamo su 99 kn.
Ima i neke cipelice-tenisice Ciciban, super su mu, bolje od Nikeica,
a platila ih 100 kn na nekom sniženju.
Da se naći i jeftinije, samo treba malo potražiti.

dubrovčanka
26.04.2010., 09:54
je li netko imao ili čuo za cipele HUPSAKEE?

mandy
26.04.2010., 10:08
a papuče? koje papuče kupujete?
i jel imate dva para, jedne za doma, jedne za vrtić?

nemamo papuče uopće..u vrtiću ej imao Bambi, one su mu najbolje sjedale na nogu i bile najsavitljivije..doma na čarape nosi i termo čarape jer ne želi papuče (nekad ih hoće al ih skine nakon 10 min), po ljeti nosi samo čarape

cvijetić
26.04.2010., 10:46
men' se nekako činilo puno dat dva puta po 180 kuna za papučice, da bi imala jedne za doma i jedne za vrtić
.

istina, ali zato mi froddo kupimo u outletu gdje su 90-100 kn jedne.

Nespavalica
26.04.2010., 17:01
Kakve cipelice ili sandalice kupiti dečku koji će na ljeto biti 8 mj? Naravno još ne hoda, sad imamo male tene nehodajuće iz Deichmanna Adidas a i mislili smo kupiti i one na čičak sandalice adidas što su slične kao i ove nike roza, ali što kupiti u ovo prijelazno razdoblje? Može i koja sličica, hvala:)

Lali Puna
27.04.2010., 11:31
pa ako ne hoda, ne trebaju mu nikakve cipelice
eventualno neke za nehodače, al to je samo za ukras tak da moš kupit bilo što

on topik - mi smo na kraju kupili cicibanke, točno onakve kakve je sunce moje preporučila - hvala, odlične su

sunce moje
27.04.2010., 13:31
Baš mi je drago da si zadovoljna, ja sam se zaljubila u njih. Naše su zelene.

Moje ima naviku nosit papuće, nedo bog da je netko doma bos, odma trči za njim i nosa "papute". Uglavnom imamo dvoje. U vrtiću ciciban ili frodo a doma neke jeftinije. Ali s obzirom koliko je malo u jaslicama možda bolje da obrnem.

Lali Puna
27.04.2010., 13:49
i meni su zelene predivne, al gospojica je luda za rozim pa smo kupili roze

BUBEK
30.04.2010., 09:04
Papučice Frodo i doma i u vrtiću
Zimus je imao Chicco čizmice
Ovo proljeće nosi Geox tenke (Forumska burza!!:top:)
za ljeto kupila chicco sandalice

Razmišljam o Crocsicama za more. (dvogodišnjak)...iskustva molim...

Leonee
30.04.2010., 15:28
Mi smo nekako najzadovoljniji do sada sa froddom.. Ima visoki rist, jaku nogicu i one su nam savrseno sjel$e.
Sada osto trebamo sandalice pa cemo do frodda.
Moram vam preporuciti ducan sa froddo cipelicama na kneziji kod Dione.. Vlasnica, koja ujedno i prodaje cipelice. Je fenomenalna! Iskusna i stvarno zna savjetovati. Zna sa klincima (moj je nemoguc, inace.. :)) i imaju ok izbor.
Doma smo u abs. Carapicama ili onim nekakvim carapama sa koznim djonom..kao carapice izgledju. A za zimu smo imali papucice clarks cini mi se.
Jos bi mu uzela za ljeto crocsice.. Prosle godine smo ih imali za plazu i belu su nam :s:s:s..

cvijetić
30.04.2010., 17:22
Moram vam preporuciti ducan sa froddo cipelicama na kneziji kod Dione.. Vlasnica, koja ujedno i prodaje cipelice. Je fenomenalna! Iskusna i stvarno zna savjetovati. Zna sa klincima (moj je nemoguc, inace.. :)) i imaju ok izbor.

ženska je super i imaju u trgovini raznih marki,ali froddo im je skuplji nego u froddo trgovini..

Leonee
30.04.2010., 17:37
Ma da? Mislila sam da su svuda otprilike iste cijene.. Jel jako skuplja?
Meni je stvarno jako bitno da mi netko preporuci koji oblik jer stvarno ne znam, a ona je tolko draga prema njemu.. Cak smo dobili carapice uz cipelice i autica Jurica (:s). Ja prezadovoljna! :D

cvijetić
30.04.2010., 17:40
nije velika razlika, ne brini...
jedino se meni ne sviđaju one fore isti tip cipele jedna cijena do broja 23, a druga cijena od 24.

lopticica
30.04.2010., 17:42
P.S. Imate Froddo u outletu u Rosesu pa ako vam se svida neki model od ranijih godina dobijete ga puno povoljnije ;)

Leonee
30.04.2010., 18:31
Roses je onaj prema zagorju? Do tog putujemoo.. A to mi je malo teze iskombinirati sa mojih dvoje bebana i njihovim rasporedom.. A jos i platimo cestarinu.. Pitanje je na kraju da li se to nama isplati :misli: :(

lopticica
30.04.2010., 19:04
Da Sv. Kriz Zacretje. Da nama je poprilicno blizu, odemo starom cestom. Ne znam, ako ste dalje, onda vam mozda i na isto dode ;)

MalaLola
06.05.2010., 20:38
Imam problem, pošto ćemo većinu ljeta biti na moru, što znači da neće baš biti u cipelicama po cijele dane, ono na terasi bos, do mora, okolo, naokolo u nečemu u čemu može slobodno i u vodu. E sad crocsice su mi se činile najbolji izbor, ali! on je sad br. između 22 i 23, a one su 21-22 ili 23-24, ove prve bi mu uskoro bile male, a ove druge su mu totalno jako prevelike :( Jel znate dal ovisi od modela do modela, mi smo probali ovaj novi crocband? Kaj nam još tog tipa preostaje?

blablica
06.05.2010., 21:07
Imam problem, pošto ćemo većinu ljeta biti na moru, što znači da neće baš biti u cipelicama po cijele dane, ono na terasi bos, do mora, okolo, naokolo u nečemu u čemu može slobodno i u vodu. E sad crocsice su mi se činile najbolji izbor, ali! on je sad br. između 22 i 23, a one su 21-22 ili 23-24, ove prve bi mu uskoro bile male, a ove druge su mu totalno jako prevelike :( Jel znate dal ovisi od modela do modela, mi smo probali ovaj novi crocband? Kaj nam još tog tipa preostaje?

uzmi broj 6-7 :mig: moja je isto između 22 i 23, i prvo smo uzeli manji broj, i na kraju dana ih išli zamjenit jer se žalila da ju boli. na prvi pogled ti se čini da su jako velike (br. 6-7 ) ali to tak mora bit. mi imamo obične i ovaj (http://www.crocs.eu/Gabe/10841,en_ES,pd.html?cid=511&cgid=girls-footwear)model
vidiš da je ovaj remenčić iza nije u ravnini pete, baš zato da bi noga bila stabilnija. takvi su ti svi modeli, a mi smo fakat ispobali 90% modela koji su tu na stranici (fala teti prodavačici na strpljenju).

ja sam totalno oduševljena (iako ih sama ne bih ni mrtva obula :D ) tak da joj za ljeto mislim uzet još jedne a po doma od sad na dalje furamo samo crocsice.

Wedding
06.05.2010., 21:24

ako ces ih uzimat obavezno uzmi ove vece jer kad djete napravi nekoliko koraka stopalo ce se samo utaborit i tad ce mu ove male bit naknap:mig:, u kroksicama prst nikada nije do kraja nego je bar 0.5-1 cm od vrha:mig: a i sad bi mu mogla nogica izrast po ljeti:mig:

cvijetić
07.05.2010., 07:54
obavezno uzmi veće crocsice... mi smo lani kupili chicco sandale i to malo veće onako kako treba biti, nakon tjedan dva mora su je žuljale pa su baka i dida kupili veće crocsice i vile su joj super.
obavezno veće jer ljeti nogica raste.
imaš i onaj tip koji ima gumicu na peti...takve sam vidjela u planet obući ili svijet obuće:confused:

Lali Puna
07.05.2010., 08:34

ma da, kaj ljeti noga raste brže nego zimi?
odoh ja sunčat svoja stopala onda :trk:

~Scarlet~
07.05.2010., 15:12
ma da, kaj ljeti noga raste brže nego zimi?
odoh ja sunčat svoja stopala onda :trk:

Rastu brže samo dlake na nogama jer ne nosimo najlonke.:rofl:

cvijetić
07.05.2010., 15:14
ne znam za vaše, ali mojoj curki ljeti brže raste noga nego zimi...

Lali Puna
07.05.2010., 15:45
mojoj sve sporo raste u sva godišnja doba :D

cvijetić
07.05.2010., 15:56
Dora je ekonomična:D

nego jel kupujete origigi crocsice ili one nalik njima?

Suncica_B
08.05.2010., 10:03
ja kupovala primo tenice jesenas, i njihova dva para cizmica. odlicne su nam bile cizme, nisu nigdje propustale, bas za snijega, a i cini se da su maloj bile udobne kad je krenula hodat.
muz kupio nove tenice, frodo, malena u njima trci , lijepo hoda. mislim da su sjajne, jer imaju super dzon koji se ne klize, a to im je bas vazno kad tek nauce hodati. jednostavne su za navlacenje , imaju ortopedski dzon, a i fizicki su preslatke. masno smo ih platili, ali nek smo. sve je koza, i izvana i iznutra, pa joj se ne znoje nogice.
sandale cu uzeti ili primo ili frodo, zadovoljna sam s obje marke.
ja neki dan kupila starkice primo s ortdopedskim uloskom i super su nam.

Suncica_B
08.05.2010., 10:05
obavezno uzmi veće crocsice... mi smo lani kupili chicco sandale i to malo veće onako kako treba biti, nakon tjedan dva mora su je žuljale pa su baka i dida kupili veće crocsice i vile su joj super.
imaš i onaj tip koji ima gumicu na peti...takve sam vidjela u planet obući ili svijet obuće:confused:

nama nikako ne pase nimalo veci broj, malena odmah pada u njima. ovaj frodo kozne model tenica nam je bio povelik 22, pa smo uzeli 21, a starkice su nam 22 ok. sve je do modela.kad preraste , kupit cu nove, sta cu...

cvijetić
08.05.2010., 10:09
nama nikako ne pase nimalo veci broj, malena odmah pada u njima. ovaj frodo kozne model tenica nam je bio povelik 22, pa smo uzeli 21, a starkice su nam 22 ok. sve je do modela.kad preraste , kupit cu nove, sta cu...

sunčice, nisam mislila da kupi djetetu prevelike cipele. nego kupuje sad za more, pa normalno da neće kupiti one koje su sad na knap ili taman, pa d mora će još nogica rasti kao i cijelo ljeto

Vaga 18
08.05.2010., 11:11
Ja sam svojoj curi od prvog dana kupovala samo Bambi tek ove godine sam joj po prvi put kupila Elefant i zadovoljna sam.Bambi ovu sezoni namjerno nisam uzimala jer su mi se njihovi modeli za ljeto pokazali katastrofalnim,za zimu super ali ljeti njihove cipelice izgledaju staro i iznošeno nakon 10 dana nošenja a nije baš da ne koštaju,tako da čemo sada vidit kako će se ove druge pokazat.
Crocsice sam joj kupila original nisam ni pomišljala joj kupi falšiju i prezadovoljna sam i ja a i ona jer ih ona obožava.nosimo ih svuda,po kući,na igralište pa čak i u grad za šetnju:D.ja sam s njima oduševljenja. što se pak veličine tiče ona sada ima nogu broj 24,crocsice sam joj uzela 23/24 jer su joj 24/25 bile ogromne,je da su joj taman ali ova druga verzija veličine nije dolazila u obzir.

PiaLolla
08.05.2010., 12:34
Pitanje u vezi crocsica....mi nosimo 4-5 krokse.....i one su nam na knap....voli ih nositi i nosi ih od ljeta (tad su joj bile prevelike malo), pa ih je malo proshirila stalnim noshenjem.....ali 6-7 su nam ogoromne, nema shanse da hoda u njima ni jedam cm...probali....uzasno preveliko....chak mislim i da je nezdravo da u tome muchi i vuche nozicu.....

I sad me zanima ima li neki drugi modeli i gdje je moguche sve isprobati....kaj ima jedini shop u importane....chak i akd smo tamo kupovali prije, nije se moglo nach svih modela.

Inache kupili sandale Froddo, malo veche, jer ona sam ima foru, chim joj je neshto uz nogu, je zulja - ovisnica o Crocsama...eto :rofl:

Suncica_B
08.05.2010., 14:04
sunčice, nisam mislila da kupi djetetu prevelike cipele. nego kupuje sad za more, pa normalno da neće kupiti one koje su sad na knap ili taman, pa d mora će još nogica rasti kao i cijelo ljeto

ja zato i necu kupovati unaprijed.
zmisu sam zajebala stvar, kupila malenoj cizme 23 broj, jer je cipele nosila 22(jako punjene pa sam i rad toga uzela veci broj) i bile su joj prevelike, nadala se da ce joj u toku zime jos narasti stopalo, ali nije, sva sreca da tad jos nismo hodali pa su nam cizme samo onako stajale na stopalima zbog zime. bilo je jos snijega, a mi smo morali umjesto tih nositi ove cipelice/ cizmice 22 broj (punjene malo) jer je u onim samo izvrtala nogu.
sta ja znam hoce l joj biti 22 za 2 mj. ok, jer sandale su to, one valjda idu manje, a ona je negdje izmedju 21/22. obucar joj izmjerio 22, a frodo tenice 22 nam na dvoje carapa bile velike.:ne zna:
vidim kako kapice preraste, a ne obucu, pa ne bih da se zeznem. budem sacekala jos malo .

Ani4
08.05.2010., 15:01
Pitanje u vezi crocsica....mi nosimo 4-5 krokse.....i one su nam na knap....voli ih nositi i nosi ih od ljeta (tad su joj bile prevelike malo), pa ih je malo proshirila stalnim noshenjem.....ali 6-7 su nam ogoromne, nema shanse da hoda u njima ni jedam cm...probali....uzasno preveliko....chak mislim i da je nezdravo da u tome muchi i vuche nozicu.....

I sad me zanima ima li neki drugi modeli i gdje je moguche sve isprobati....kaj ima jedini shop u importane....chak i akd smo tamo kupovali prije, nije se moglo nach svih modela.

Inache kupili sandale Froddo, malo veche, jer ona sam ima foru, chim joj je neshto uz nogu, je zulja - ovisnica o Crocsama...eto :rofl:

Ima u West Gateu njihov ducan, imaju zbilja dosta modela. Mozda bi tamo nesto mogla naci...

PiaLolla
08.05.2010., 20:51
Puno fala.....boodem ishla vidjeti, jer se Zuflja stvarno navikla na njih i najlakshe su mi po ljeti, em za nosti, em za oprat, za na charape, za u more, chak i za tushiranje u kadi da se posklizne......ma super izmishljotina :top:
Josh samo da izmisle da ne znoje nogu i na konju smo :s

blablica
08.05.2010., 21:18

ma daj, a koji broj nosi inače? moja je recimo 22, i 6-7 joj izgledaju velike, iako to tak mora bit, ali u njima normalno hoda. isprva smo joj uzeli 4-5 pa smo na kraju dana mijenjali jer je vikala "mama buba me cipica" .

tinkaa
08.05.2010., 21:33
Imate za preporučiti neke sandalice za ljeto za bebača od 10 mjeseci za na more? Idemo početkom 6. mjeseca. Maleni još ne hoda samostalno, za sada samo hoda uz namještaj i ne očekujem da će prohodati u ovih mjesec, dva. Prerastao je sve cipele za nehodače pa smo mu kupili Bambi cipelice broj 20, ali one su zatvorene. Pa sad tražim neke sandalice za more. Hvala :)

maza1
09.05.2010., 00:13
ja kupovala primo tenice jesenas, i njihova dva para cizmica. odlicne su nam bile cizme, nisu nigdje propustale, bas za snijega, a i cini se da su maloj bile udobne kad je krenula hodat.
muz kupio nove tenice, frodo, malena u njima trci , lijepo hoda. mislim da su sjajne, jer imaju super dzon koji se ne klize, a to im je bas vazno kad tek nauce hodati. jednostavne su za navlacenje , imaju ortopedski dzon, a i fizicki su preslatke. masno smo ih platili, ali nek smo. sve je koza, i izvana i iznutra, pa joj se ne znoje nogice.
sandale cu uzeti ili primo ili frodo, zadovoljna sam s obje marke.
ja neki dan kupila starkice primo s ortdopedskim uloskom i super su nam.

daj mi reci ko proizvodi te primo tenisice? vidjela sam u west gate u dućanu primo tenisice od materijala baš super šarene, vesele za 60 kn.
čine mi se jako jeftine, a da li su i kvalitetne, nisam gledala jel imaju anatomski uložak :ne zna:
ciciban ima iste samo su 125 kn

kokolina 05.02.
09.05.2010., 00:44
Valek daleko najnaj - pogotovo za početak hodanja no neživimo u ZG i teško nam kupovati, ali se isplati!

frodo papučice
levis gležnjače... preeeeedobro
starke od cicibana
klin tenesice

ostalo kupljeno i stojiiiii i nenosljivo iz razno-raznih razloga

10.05.2010., 23:16
ostalo kupljeno i stojiiiii i nenosljivo iz razno-raznih razloga

daj malo obrazloži, koje i zakaj vam ne valjaju?

Tatsha
11.05.2010., 07:17
daj mi reci ko proizvodi te primo tenisice? vidjela sam u west gate u dućanu primo tenisice od materijala baš super šarene, vesele za 60 kn.
čine mi se jako jeftine, a da li su i kvalitetne, nisam gledala jel imaju anatomski uložak :ne zna:
ciciban ima iste samo su 125 kn
naravno da ih kinezi proizvode, tko bi drugi :), ugl ja sam kupila mojem primo "starke" i super su, imaju i zip sa strane, pa se lako obuju, a uložak nije anatomski nego obični, ali mekan i što je još bitno- noge mu se uopće ne znoje u njima (u cicbanu/bambiju su se jako znojile), cijena 99kn u peku

Joel
11.05.2010., 08:03
Nemam vremena čitat sve, zanima me jel ima nekog čije je dijete imalo zaležana stopala u trbuhu? mi ih još uvijek ispravljamo, a sad bi trebali kupiti neke poštene cipelice, pa me zanima šta je vama savjetovano, koje su najbolje..

cvijetić
11.05.2010., 08:05
Nemam vremena čitat sve, zanima me jel ima nekog čije je dijete imalo zaležana stopala u trbuhu? mi ih još uvijek ispravljamo, a sad bi trebali kupiti neke poštene cipelice, pa me zanima šta je vama savjetovano, koje su najbolje..

ako ih joç uvijek ispravljete svakako bih se savjetovala s ortopedom, ali mi se ëini da vam najbolje bilo napraviti ih kod Valeka.
prije svega pitaj ortopeda!

Lali Puna
08.06.2010., 12:54
ajmo nastavit ovdje o cricsicama
i možete mi odmah reći što vaša djeca imaju ili planirate kupiti od obuće za ljeto

ja sam, svojoj, planirala kupiti crocsice i to je to. one su mi multifunkcionalne, mogu u more, mogu za park, šetnju, za grad..udobne, lagane, lako se održavaju..ma, milina.
za vrtić ima platnene papuče, ljetnje, otvorene.
ako zahladi ili padne kiša ima platneno-kožne tenisice.
mislim da joj ništa više ne treba.
smotana je pa sam mislila ove godine ipak preskočiti otvorene prste (ima 2 i 3 mjeseca)

blond lady
08.06.2010., 13:13
org. croscice za taj novac nebi nikad kupila jer za taj novac mogu kožne, mekane sandale kupiti, danas ću ići u cc1 i kupiti baš prave sandale koje može u parku i bilo gdje drugo nositi, mi imalo lažne cros. i nema šanse da u njima može u parku trčati, penjat se na tobogan i druge sprave ....možda smo samo naletili na loše crocsice :ne zna: ....

Lali Puna
08.06.2010., 13:17
org. croscice za taj novac nebi nikad kupila jer za taj novac mogu kožne, mekane sandale kupiti

a koja je prednost kožnih mekanih sandalica u odnosu na gumene, mekane crocsice?
i zašto ne bi mogla u crocsicama u parku funkcionirati?
(brzo, popodne ih idem kupiti)

d. ima stopala s dijagnozom (tj. više nema, sad imamo nalaz da je sve ok, al svejedno ne smije bilo kakve cipele nosit), meni nije žao dat novaca za njezinu obuću jer znam da joj može štetiti ako nije anatomski oblikovano
ne kupujem nikakve kopije stoga

blond lady
08.06.2010., 13:18
prošle godine smo imali za ljeto kožne sandale + plastične sandale na čičak za more i park, kupila u deichmanu platila ca. 60 kn i super su nas služile, fino je hodala u njima

blond lady
08.06.2010., 13:21
a koja je prednost kožnih mekanih sandalica u odnosu na gumene, mekane crocsice?
i zašto ne bi mogla u crocsicama u parku funkcionirati?
(brzo, popodne ih idem kupiti)

d. ima stopala s dijagnozom (tj. više nema, sad imamo nalaz da je sve ok, al svejedno ne smije bilo kakve cipele nosit), meni nije žao dat novaca za njezinu obuću jer znam da joj može štetiti ako nije anatomski oblikovano
ne kupujem nikakve kopije stoga

na znam kakve su org. croscie, trebaš probati ali mi se ne čine stabilne i čvrste kao kožne sandale, možda ti netko može odgovoriti tko ima org.

Lali Puna
08.06.2010., 13:22
pliz odgovori mi, neupućena sam u dječju obuću jer je zbog valgusa dosad nosila samo ortopedske gležnjače pa stvarno ne znam koja je prednost mekih kožnih sandalica u odnosu na crocsice

plastične sandale na čičak za more i park, kupila u deichmanu platila ca. 60 kn i super su nas služile, fino je hodala u njima
jesu anatomske iznutra ili ne?
ako nisu, onda d. to ne smije. tojest, nije da će umrijet ako joj to kupim i obujem, ali preporučljivo je da nosi anatomsku obuću zbog valgusa, a mi pazimo na to da joj se ne vrati.

anatomske gumene postoje čini mi se grendha (iam ih u peku) i cijena im je oko 180 kuna, ako me sjećanje dobro služi. između tog i kroksi mi nije neka razlika, a krokse mi se čine multifunkcionalnije

kažem, mi imamo specifične nožne potrebe, zato se i raspitujem toliko

edit: znam ja kakve su originalne crocsice, ima ih nećak, vidim ga svaki dan u njima. sasvim normalno trči, hoda, penje se, sve radi. doduše, nisam ga vidjela u parku u njima, a vidim da park spominjete...

foresst
08.06.2010., 13:23
moja ima poluotvorene sandalice (froddo), to joj je do ovih vrućina bilo glavno - i u park, za šetnju, svugdje..
za plažu je dobila adidasice na čičak s otvorenim prstima, ali odustala sam od toga i to sad nosi po kući (čičak se zna malo raširiti pa joj prstići završe previše na vrhu, stalno joj ulaze kamenčići i pijesak i ako nismo samo na asfaltu, non-stop se hoće izuvati i istresati to van).
jučer smo uzeli te crocsice (rox) i otišla je u vrtić u njima. nisam je uspjela tamo nagovoriti da se preobuje u papuče, mislim da će i spavati u njima danima..

ima i klasične japanke (dobila ih) i luda je za njima, ali ja baš i nisam, pa u tome hoda samo po kući i dvorištu. i spretna je u tome, bez problema i potrči.

i stalno bi se preobuvala, luduje za cipelama.. di god dođemo, prvo pregleda u koje cipele bi se mogla preobuti. za sad ima pik na štikle. užas

Lali Puna
08.06.2010., 13:25
e, i kad kažete mekane kožne sandale, mislite na otvorene ili zatvorene prste?
jer kožne zatvorenih prstiju zahtijevaju čarapu, a to mi se čini prevruće na +30

blablica
08.06.2010., 13:28
org. croscice za taj novac nebi nikad kupila jer za taj novac mogu kožne, mekane sandale kupiti, danas ću ići u cc1 i kupiti baš prave sandale koje može u parku i bilo gdje drugo nositi, mi imalo lažne cros. i nema šanse da u njima može u parku trčati, penjat se na tobogan i druge sprave ....možda smo samo naletili na loše crocsice :ne zna: ....

pa original crocsice su čak i jeftinije od kožnih sandala :confused:
a ovo sve navedeno, trčanje u parku, penjanje na tobogan, ostale sprave... sve to može u crocsicama. i ni jednom nije pala u njima nit je nestabilna.
mm ima problema sa stopalima i veli da u crocsicama može hodat i stajat cijeli dan a da ga ne bole noge. ja sam svojim starcima kupila za posao isto origigi, i vele da su se preporodili. valjda onda valjaju ( ja ih ne nosim iz estetskih razloga :zubo:) .

a kaj se tiče ljetne obuće. imamo dvoje kroksice, jedne za po doma, jedne za van, ak će bit hladnije ima tenisice i još sam neki dan kupila, nisam mogla odoljet, gladijatorice u h&m-u :brukica: (to je onak više za šminku, ne mislim ju držat u tome dugo)

foresst
08.06.2010., 13:28
lali, te grendha smo mi imali prošlo ljeto.
uže su od crocsica i čvršće se drže uz nogicu. jedini nedostatak je što imaju platnenu trakicu preko pete pa ona i taj uložak (vadi se van) ostanu mokri, pa ako se kupate naveče i hoćete dalje u šetnju - maloj su mokre noge (tu su crocsice u prednosti). ali, vi niste cijelo ljeto na moru, pa vam je to manji problem.
najbolje da probate i jedno i drugo pa vidi kako d. hoda.
grendhu drži i TL, i košta cca 160 kn

MalaLola
08.06.2010., 13:33
Mi smo kupili crocsice (neke electro model) 23-24 i spadaju mu s nogica stalno, a platila nemalih 200kn, kao neka dijete nosi oriđiđi, pas m. nadam se potvrdi onog da djetetu noga raste ljeti :D Još ima i sandalice elefanten otvoreni prstići, jer je te sam odabrao, ja htjela samo probati da vidim kak mu stoje otvorene i on nije dao više skinuti, još je istrčao iz dućana :rofl:, za sada nema nikakvih ozljeda a vere se, skače, spopikava, pada i sl. na veliko. Nema ništa zatvoreno, pa si mislim da mu kupim neke tenke :ne zna:

blond lady
08.06.2010., 13:35
pliz odgovori mi, neupućena sam u dječju obuću jer je zbog valgusa dosad nosila samo ortopedske gležnjače pa stvarno ne znam koja je prednost mekih kožnih sandalica u odnosu na crocsice

jesu anatomske iznutra ili ne?
ako nisu, onda d. to ne smije. tojest, nije da će umrijet ako joj to kupim i obujem, ali preporučljivo je da nosi anatomsku obuću zbog valgusa, a mi pazimo na to da joj se ne vrati.

anatomske gumene postoje čini mi se grendha (iam ih u peku) i cijena im je oko 180 kuna, ako me sjećanje dobro služi. između tog i kroksi mi nije neka razlika, a krokse mi se čine multifunkcionalnije

kažem, mi imamo specifične nožne potrebe, zato se i raspitujem toliko

edit: znam ja kakve su originalne crocsice, ima ih nećak, vidim ga svaki dan u njima. sasvim normalno trči, hoda, penje se, sve radi. doduše, nisam ga vidjela u parku u njima, a vidim da park spominjete...

nisu bile anatomske sandale ali nama ortoped u klaićevom i ne preporučuje sa anatomskim uloškom a h. ima valgus stopala (srednje jačine) nego tek od treće godine uloške izrađene po mjeri

Lali Puna
08.06.2010., 13:38
nisu bile anatomske sandale ali nama ortoped u klaićevom i ne preporučuje sa anatomskim uloškom a h. ima valgus stopala (srednje jačine) nego tek od treće godine uloške izrađene po mjeri

da, vi ste išli drugim putem, ortopedi bi samo čekali.
mi smo valgus počeli liječiti s 8 mjeseci i, evo, do dvije godine ga izliječili
a bio je na jednom stopali blagi, na drugom srednji
dobrim dijelom smo ga korigirali pravilnom obućom

Veky39
08.06.2010., 13:38
mi kupili neki dan u deichmanu za 150kn. nikeice sandale crne na čičak! :top:podesive da si reguliraš čičak koliko djetetu treba! ovo je već 3 ljeto da mi ih malac nosi,( mislim taj model )ja zadovoljna jako!:D
lako za održavanje,a i D ih sam obuje! u njima može trčat,skakat, i čak nogomet igra! ne znoji mu se ni malo nogica a to mi je jako bitno!
imamo još za doma japankice za po stanu i po vani!

blond lady
08.06.2010., 13:39
Mi smo kupili crocsice (neke electro model) 23-24 i spadaju mu s nogica stalno, a platila nemalih 200kn, kao neka dijete nosi oriđiđi, pas m. nadam se potvrdi onog da djetetu noga raste ljeti :D Još ima i sandalice elefanten otvoreni prstići, jer je te sam odabrao, ja htjela samo probati da vidim kak mu stoje otvorene i on nije dao više skinuti, još je istrčao iz dućana :rofl:, za sada nema nikakvih ozljeda a vere se, skače, spopikava, pada i sl. na veliko. Nema ništa zatvoreno, pa si mislim da mu kupim neke tenke :ne zna:

e takve ja mislim sandalice elefant danas kupiti, otvorenih prstiju i prošle godine je nosila otvorenih prstiju i sve bilo o.k.

Lali Puna
08.06.2010., 13:41
MalaLola, nemrem vjerovat da tvoj tak super piči u otvorenim prstima
moja je tak smotana da mislim da joj do puberteta neću dopuštat ništa s otvorenim prstima :D

KatarinaRi
08.06.2010., 13:45
Ja sam svojoj nećakinji kupila moju najveću ljubav...Ipanema japanke:cerek:....male slatke:cerek::cerek::cerek:...ali nisu ljepše od mojih:o......osim Gisele...ove godine katastrofa.

blond lady
08.06.2010., 13:45
pa original crocsice su čak i jeftinije od kožnih sandala :confused:
a ovo sve navedeno, trčanje u parku, penjanje na tobogan, ostale sprave... sve to može u crocsicama. i ni jednom nije pala u njima nit je nestabilna.
mm ima problema sa stopalima i veli da u crocsicama može hodat i stajat cijeli dan a da ga ne bole noge. ja sam svojim starcima kupila za posao isto origigi, i vele da su se preporodili. valjda onda valjaju ( ja ih ne nosim iz estetskih razloga :zubo:) .

a kaj se tiče ljetne obuće. imamo dvoje kroksice, jedne za po doma, jedne za van, ak će bit hladnije ima tenisice i još sam neki dan kupila, nisam mogla odoljet, gladijatorice u h&m-u :brukica: (to je onak više za šminku, ne mislim ju držat u tome dugo)

e vidiš ja nemam iskustva sa org. ali su vani crocsice dosta povoljnije

foresst
08.06.2010., 14:07
ove rox crocsice imaju čak i naznaku da su podvrgnute nekom kem. testu i da ne sadržavaju tvari opasne za zdravlje te da udovoljavaju europskim regulativama za zaštitu potrošača..

neke ful kineske se ja ne bih ni usudila uzeti, jer ipak je noga bosa u tome, znoji se i svašta

cvijetić
08.06.2010., 14:13
za ono što moja izvodi po parku, mislim da joj crocsice ne bi bile dobre pa ih namjeravam nabaviti samo za do plaže.
moja još nije imala otvorene prste jer je mene nekako strah, ipak je dijete i kroz igru svuda lupa, zašto joj ne zaštititi prstiće maksimalno...a nije smotana:D
i lali zašto bi na kožnu sandalu morale ići uvijek čarapice?
moja je lani imala neke bio iz cicibana, s plutom i kožom i često ih je nosim+la na bosu nogicu a s takvim sam sigurnija u parku...

Lali Puna
08.06.2010., 14:15
kajaznam, brijem da bi joj se znojila noga bez čarapa :ne zna:

cvijetić
08.06.2010., 14:18
mojoj se nije znojila, a možda je do tih bio sandalica....

SummerNight
08.06.2010., 15:01
e, i kad kažete mekane kožne sandale, mislite na otvorene ili zatvorene prste?
jer kožne zatvorenih prstiju zahtijevaju čarapu, a to mi se čini prevruće na +30

Vidim da je netko vec pitao, ali zasto bi imala carapu? Moja nema carapu na bambi sandalice skoro skroz zatvorene, samo rupice zapravo imaju. I ne znoji se.

A jel ima netko osim pedipeda one posve mekane cipelice ali da nisu s koznim dzonom koji se zgrebe vani nego ipak s tankim gumenim ili nekakvim slicnim?

Jesam ga sad zakomplicirala... :rolleyes:
Ali uglavnom, imamo jeftiniju varijantu pedipedica i odlicno hoda u njima i mi odusevljeni, ali dzon je kozni i ne mogu ju po asfaltu pustiti jer ce ih unistiti odmah.
Ocu takve za asfalt. :cerek:
Bambice su ok ali to je meni sve pretvrdo.
Prije je imala misulice ali sad vec toliko hoda da i njih unistava.

TinchiS
08.06.2010., 15:14
Mi smo danas bili kod fizijatrice na Goljaku i rekla je da pošto je maleni počeo hodati uz namještaj nek bude sad stalno u cipelicama pa čak i doma i da su dobre te Bambi sandalice koje imamao. Birala sam baš da imaju visoki i čvrsti dio za petu da mu fiksira gležanj jer je to potrebno čim počne hodati. Još sam ju pitala dal da doma bude bos ( u biti sam mislila u Mišulicama :cerek: ) ali rekla je da nikako bos jer mu mora nešto fiksirati nogicu, tj. petu i gležanj.
Inaće nema problema s nogicama, stopalima i sl.
off:
Nemam pojma više kaj bi mislila u vezi tog "što-duže-bosog-hodanja" i čvrstih cipelica, ali eto...moramo ju slušati. :rofl:

blond lady
08.06.2010., 15:15
Vidim da je netko vec pitao, ali zasto bi imala carapu? Moja nema carapu na bambi sandalice skoro skroz zatvorene, samo rupice zapravo imaju. I ne znoji se.

A jel ima netko osim pedipeda one posve mekane cipelice ali da nisu s koznim dzonom koji se zgrebe vani nego ipak s tankim gumenim ili nekakvim slicnim?

Jesam ga sad zakomplicirala... :rolleyes:
Ali uglavnom, imamo jeftiniju varijantu pedipedica i odlicno hoda u njima i mi odusevljeni, ali dzon je kozni i ne mogu ju po asfaltu pustiti jer ce ih unistiti odmah.
Ocu takve za asfalt. :cerek:
Bambice su ok ali to je meni sve pretvrdo.
Prije je imala misulice ali sad vec toliko hoda da i njih unistava.

meni su bambi isto uvijek bile previše krute, ja sam joj dosta kupovala frodo sandalice, imaju isto sa zatvorenim ili otvorenim prstima, prošle godine smo morali 2 x kupovati sandale jer ih je za 2 mjeseca već prerasla

SummerNight
08.06.2010., 15:29
Mi smo danas bili kod fizijatrice na Goljaku i rekla je da pošto je maleni počeo hodati uz namještaj nek bude sad stalno u cipelicama pa čak i doma i da su dobre te Bambi sandalice koje imamao. Birala sam baš da imaju visoki i čvrsti dio za petu da mu fiksira gležanj jer je to potrebno čim počne hodati. Još sam ju pitala dal da doma bude bos ( u biti sam mislila u Mišulicama :cerek: ) ali rekla je da nikako bos jer mu mora nešto fiksirati nogicu, tj. petu i gležanj.
Inaće nema problema s nogicama, stopalima i sl.
off:
Nemam pojma više kaj bi mislila u vezi tog "što-duže-bosog-hodanja" i čvrstih cipelica, ali eto...moramo ju slušati. :rofl:
Cuj, ja uvijek slusam ono sto mi je logicno. A logicno mi je da trebaju biti bosi i da trebaju imati sto mekse moguce papucice.
Inace, mi smo pitali i ortopeda i fizioterapeuticu i oboje su rekli bosi bosi bosi, sto vise bosi ako je nogica zdrava.
Ali i da nisu, ja bi ju drzala bosu. :lol:
Mi smo gotov proizvod, nije nam potrebna pomoc da prohodamo i imamo zdrave noge jer da je onda bi davno izumrli. :cerek:
S time da kod nas za po vani jos govore da treba petu cvrsto a vani vec odavno ni to ne savjetuju.
Ali tvoj mali ima neuroloskih problema, s tim se ne bi igrala na svoju ruku.
Ipak bi isla pitati jos nekoga. :cerek:

Edit: Poceo je hodati????!!! Ljubi ga od tete Summer! :tulum: :tulum:

meni su bambi isto uvijek bile previše krute, ja sam joj dosta kupovala frodo sandalice, imaju isto sa zatvorenim ili otvorenim prstima, prošle godine smo morali 2 x kupovati sandale jer ih je za 2 mjeseca već prerasla
Ove su bile najmekse koje smo nasli. :rolleyes:
Frodo koma tvrd, uzas!
I tako nam trebaju jos jedne, budemo opet prosli sve ducane. :rolleyes:

TinchiS
08.06.2010., 15:40
Cuj, ja uvijek slusam ono sto mi je logicno. A logicno mi je da trebaju biti bosi i da trebaju imati sto mekse moguce papucice.
Inace, mi smo pitali i ortopeda i fizioterapeuticu i oboje su rekli bosi bosi bosi, sto vise bosi ako je nogica zdrava.
Mi smo gotov proizvod, nije nam potrebna pomoc da prohodamo i imamo zdrave noge jer da je onda bi davno izumrli. :cerek:
S time da kod nas za po vani jos govore da treba petu cvrsto a vani vec odavno ni to ne savjetuju.
Ali tvoj mali ima neuroloskih problema, s tim se ne bi igrala na svoju ruku.
Ipak bi isla pitati jos nekoga. :cerek:

Edit: Poceo je hodati????!!! Ljubi ga od tete Summer! :tulum: :tulum:

da, bočno uz namještaj!!!:)
rekla nam je teta fizijatrica danas da više nemoramo dolaziti ni u dnevnu ni na Goljak na vježbe nego samo za 3 mj. na kontrolu. Ako hoćemo, možemo još dolaziti do kreaja mj. ali su i psihologica i logopedica i svi drugi rekli da nema potrebe jer da je s njim sad sve Ok i da tamo samo plače, da je za njega 2 i pol sata predugo i da u biti nemmo tam kaj raditi...:rofl:
Nisam se još stigla pohvaliti na svim mogućim temama a sad sam tu na kraju off topic. :lol: SORRY modovi! Presretna sam!!!

A što se tiće cipelica nebum više nikam išla nikog pitati. Dosta mi je Goljaka, dnevnih, neuropedijatara i sl. I Patrik je na preporuku iste fizijatrice nosio čvrste ( više manje :rofl: ) cipelice i sve je savršeno. Tak ću i s Lukasom pa kak bude...a bit će sve super! Već se frajer dokazao! :cerek:

TinchiS
08.06.2010., 15:49

Ma nemam pojma, možda je fora i u tome što neurorizična djeca imaju predispoziciju hodati na prstima a čvrsta cipelica im to otežava dok im meka papučica a pogotovo bosa noga itekako to dopušta ( mislim na hodanje na prstima ). Ma tko bi ih znao :ne zna:...na kraju, kad razmislim, logično mi je i jedno i drugo :rofl:

SummerNight
08.06.2010., 15:54
da, bočno uz namještaj!!!:)
rekla nam je teta fizijatrica danas da više nemoramo dolaziti ni u dnevnu ni na Goljak na vježbe nego samo za 3 mj. na kontrolu. Ako hoćemo, možemo još dolaziti do kreaja mj. ali su i psihologica i logopedica i svi drugi rekli da nema potrebe jer da je s njim sad sve Ok i da tamo samo plače, da je za njega 2 i pol sata predugo i da u biti nemmo tam kaj raditi...:rofl:
Nisam se još stigla pohvaliti na svim mogućim temama a sad sam tu na kraju off topic. :lol: SORRY modovi! Presretna sam!!!

A što se tiće cipelica nebum više nikam išla nikog pitati. Dosta mi je Goljaka, dnevnih, neuropedijatara i sl. I Patrik je na preporuku iste fizijatrice nosio čvrste ( više manje :rofl : ) cipelice i sve je savršeno. Tak ću i s Lukasom pa kak bude...a bit će sve super! Već se frajer dokazao! :cerek:

Ma ovo je vrijedno i kartona! Joj sto sam sretna! :jumping::jumping:
Bude on jos prohodao samostalno prije L! :cerek::cerek:
Budu modovi oprostili, ovo je ipak velika vijest. :cerek:

A sto se tice cipki, cuj, svi smo odrasli u tvrdima pa hodamo i stojimo, ali ja radije mekane drzim. :cerek:

Ani4
08.06.2010., 15:55
Ja sam svojoj nećakinji kupila moju najveću ljubav...Ipanema japanke:cerek:....male slatke:cerek::cerek::cerek:...ali nisu ljepše od mojih:o......osim Gisele...ove godine katastrofa.

I ja sam odustala od croksica i odlucila se za Ipenama japanke. Nasla sam joj model koji ima kopcicu oko nogice da joj ne spadaju. A nebi bilo fora da samo ona ima, pa ce se i mama pocastiti sa novima...:cerek:

TinchiS
08.06.2010., 16:03
Ma ovo je vrijedno i kartona! Joj sto sam sretna! :jumping::jumping:
Bude on jos prohodao samostalno prije L! :cerek:
Budu modovi oprostili, ovo je ipak velika vijest. :cerek:

A sto se tice cipki, cuj, svi smo odrasli u tvrdima pa hodamo i stojimo, ali ja radije mekane drzim. :cerek:

Ma samo vi pičite u mekanima a mi ćemo u tvrdima i nadam se da će se uskoro naganjati L i L na nekoj forumskoj kavici. :mig:

Inaće, samo da još prokomentiram Crocsice ( da ne budem skroz off ) . Meni se one uopće ne sviđaju ( pogotovo za dečke i za odrasle ) ali za male curke su mi slatke :cerek:. Eh, sad, kolko su dobre ili nisu...druga priča. ;) Sigurno nisu jer nemaju čvrstu petu tj. nemaju je uopće :rofl::lol:

svastamorac
08.06.2010., 16:20
i ja bih se priključila u raspravu :mig:

naš mališa je dugo bio bos. Onda nas fizijatrica isprdala i rekla da mora nositi cipelicu ili papučicu da mu fiksira gležanj. Prve su nam bile froddo, onda bambi i nekako su njemu bolje froddo...visoki rist.

U ponedjeljak ga vodimo ortopedu, dr Đapić na Šalati...tko zna što će on reći....sigurno sve kontra.

Danas smo kupili zelene crocsice za plažu...ne može bos tamo gdje se mi kupamo. I da, u hervisu su snižene na 159 kn :top:

U čemu vaši idu na plažu?

Mekano/tvrdo. Nisko/visoko...mene to sve izluđuje jer svaki stručnjak ima svoju pjesmu i ne znam uopće što da mislim.

I još nešto...skroz sam zaboravila...imali smo jedne cicbanke koje su bile visoke i na čičak i u njim mi je bio nekako najspretniji

SummerNight
08.06.2010., 16:32
i ja bih se priključila u raspravu :mig:

naš mališa je dugo bio bos. Onda nas fizijatrica isprdala i rekla da mora nositi cipelicu ili papučicu da mu fiksira gležanj. Prve su nam bile froddo, onda bambi i nekako su njemu bolje froddo...visoki rist.

U ponedjeljak ga vodimo ortopedu, dr Đapić na Šalati...tko zna što će on reći....sigurno sve kontra.

Danas smo kupili zelene crocsice za plažu...ne može bos tamo gdje se mi kupamo. I da, u hervisu su snižene na 159 kn :top:

U čemu vaši idu na plažu?

Mekano/tvrdo. Nisko/visoko...mene to sve izluđuje jer svaki stručnjak ima svoju pjesmu i ne znam uopće što da mislim.

I još nešto...skroz sam zaboravila...imali smo jedne cicbanke koje su bile visoke i na čičak i u njim mi je bio nekako najspretniji

Gle, ko i sve ostalo, moras sam odluciti sto ti je logicno. :ne zna:
Meni nije logicno da ljudskoj nozi treba nesto da joj "pomogne"
Ako cipelica ili papucica pomaze, ona preuzima na sebe zadacu koju bi trebali obavljati misici i tetive i samim time se oni ne razvijaju normalno.
Kako ce se razviti misic ako se ne koristi?
Mi nismo stvoreni s cipelama i meni je potpuno nelogicno da cipela treba za pravilan razvoj. :ne zna:

svastamorac
08.06.2010., 16:42
...

Kako ce se razviti misic ako se ne koristi?
Mi nismo stvoreni s cipelama i meni je potpuno nelogicno da cipela treba za pravilan razvoj. :ne zna:

Slažem se djelomično...ali kad smo se upleli s doktorima i dali im mališu na "promatranje", puno smo vježbali a da možda i nismo trebali jer možda bi sve to s vremenom i prošlo, došlo na svoje. Previše je medicine danas oko nas :confused:

Moj tata jje cijelo djetinjstvo pičio bos ima super stopala :top: Dobro, nije po zimi :mig:

Plavooka Sanja
08.06.2010., 16:47
i još sam neki dan kupila, nisam mogla odoljet, gladijatorice u h&m-u :brukica: (to je onak više za šminku, ne mislim ju držat u tome dugo)

i ja isto svojoj, u Zare :brukica:
al, fakat ih nosi samo za šetnju rivom, jednom tjedno valjda :angeleye:

nego, mi imamo kao i Forrest, za svaki dan
http://img188.imageshack.us/img188/8899/adidasz.jpg (http://img188.imageshack.us/i/adidasz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) i nosi ih i po doma,

a za na more smo uzeli ove http://img571.imageshack.us/img571/9948/nikef.jpg (http://img571.imageshack.us/i/nikef.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

SummerNight
08.06.2010., 16:53
Slažem se djelomično...ali kad smo se upleli s doktorima i dali im mališu na "promatranje", puno smo vježbali a da možda i nismo trebali jer možda bi sve to s vremenom i prošlo, došlo na svoje. Previše je medicine danas oko nas :confused:

Moj tata jje cijelo djetinjstvo pičio bos ima super stopala :top: Dobro, nije po zimi :mig:

Ma ja zbilja ne bi htjela pametovati u slucaju kad dijete ima ortopedske ili neuromotoricke smetnje, ali ako je dijete posve zdravo, nema sanse da mu trebaju bilo kakve papucice i cipelice.
Za druge slucajeve se ne bi petljela, valjda doktori znaju zasto nesto kazu.
Ali moja politika je imati bar dva misljenja i onda napraviti po svom. :lol:

Samo mi je zao da meni nitko nije rekao da treba papucice nositi jer sam vec pripremila seriju pitanja, kako zastio i zbog cega. :lol:

Nespavalica
08.06.2010., 17:06

Jelda i ja sam baš razočarana, a čekala sam ih sa nestrpljenjem:(

KatarinaRi
08.06.2010., 18:49
Jelda i ja sam baš razočarana, a čekala sam ih sa nestrpljenjem:(

Ali "obična" Ipanema je ove godine lijepa:cerek:...Gisele ima za kupiti stara kolekcija.
Evo http://www.ipanema.com.hr/
Moje su ove sa naslovnice sa bijelo-šarenom podlogom:cerek:

Nespavalica
08.06.2010., 20:22
Da puno su bolje i ljepše od Giselinih, gdje ih ima po Osijeku?

KatarinaRi
08.06.2010., 20:50
Da puno su bolje i ljepše od Giselinih, gdje ih ima po Osijeku?

Inače je Ipanema koliko znam u Intersportu, Peku, a u Turbosportu mislim Gisele...ali kad sam gledala prije jedno 20 dana imali su jako slabo i ružno....Peko samo jedne Gisele...ja svoje kupila na moru u jednom dućanu na plaži koji ima preko 20 modela novih i starih i krasnih dječjih.
Ipanema je cca 100-140, a Gisele 189 stare i nove:rolleyes:

carrie23
08.06.2010., 21:49
mi kupili neki dan u deichmanu za 150kn. nikeice sandale crne na čičak! :top:podesive da si reguliraš čičak koliko djetetu treba! ovo je već 3 ljeto da mi ih malac nosi,( mislim taj model )ja zadovoljna jako!:D
lako za održavanje,a i D ih sam obuje! u njima može trčat,skakat, i čak nogomet igra! ne znoji mu se ni malo nogica a to mi je jako bitno!
imamo još za doma japankice za po stanu i po vani!

meni su savršene te nikeice i baš sam se na njih nabrusila, ali nije bilo broja za nas:(, najmanje su bile 21. dal je to samo u mom deichmannu ili u svima:ne zna:

Čokolada07
08.06.2010., 22:07
Mi imamo troje tenisice tako da nam one stvarno ne trebaju.. jedno vrijeme smo mirni... Za ljeto sam uzela u Cicibanu neke polu zatvorene sandalice... dobili smo poklon bon pa sam to iskoristila.. jedva smo ove našli jer mi se tamo skoro niti jedan model nije sviđao.. :ne zna: A nekako nisam baš za skroz otvorene.. strah me da si prste ne odere kad padne..

A za na plažu i po doma je prošlo ljeto nosio one surferske.. to mi je mrak.. inače je doma bos.. ali kad smo preko ljeta na Krku.. tamo nema ni tepiha.. a pločice su pa su mi te surferske super.. uzmem dvoje.. tako kad se jedne smoče na plaži ima druge.. i tako stalno mjenjamo...

Veky39
08.06.2010., 22:34
meni su savršene te nikeice i baš sam se na njih nabrusila, ali nije bilo broja za nas:(, najmanje su bile 21. dal je to samo u mom deichmannu ili u svima:ne zna:

jel da, da jesu?!!!odlične su, stvarno nisam sigurna ali mislim da ih ima od broja 20!trebala bi pitati kod njih koji njim je najmanji broj!ili u kojem nike dućanu, ali njim je cjena oko 200do 250kn,ovisno o modelu! ja sam ove kupovala po zagrebu i zadnje u west gateu!:)

Lali Puna
09.06.2010., 08:55

pa to je normalna cijena..evo, mi smo ih kupili jučer u dućanu s crocsicama u imp. galleriji za 159 kuna. osnovni model, jednobojne, to im je normalna cijena.
250, 290 ili više koštaju one s dorom, spužva bobom i tako neki fensniji modeli.
tek toliko da riješim zabludu o tome koliko koštaju original crocsice.

i, da, kupili smo ih, iako su joj najmanje koje postoje (21/22) malkoc prevelike. ostaje i meni da se pouzdam u ono da noga raste ljeti. a i bit će najesen kao papuče dobre.

mala je presretna (ona je luda za njima, ima ih bratić pa je patila...stalno je navlačila moje...ja imam neku jeftinu kopiju kao šlape za dvorište), odlično hoda u njima
u tl-u nije bilo ničeg, nijednog komada grendha
bili smo i u cicibanu - gospojica si izabrala prekrasne ljubičaste sandalice poluotvorenih prstiju (onak su kao trakice iskrižane naprijed), poluvisoke.
skužila sam da bi joj svakako dobro došlo da kupim i tako nešto...nije da je nužno, ali da ženska ne nosi crocsice na rođendane i na špicu :cerek:
savršene kao što cicbanke uvijek budu, koža izvana i iznutra, al 330 kuna...
pričekat ću sniženja
(gdje bih mogla naći jeftinije takve sandale, ali da ipak nisu skroz ravne unutra..cicbanke imaju mali jastučić..skroz je mali, ali ja sam mirnija ako ga ipak ima)

e, da, i ne treba čarapa, ja sam stvarno neuka po pitanju dječjih cipela tako da sam ja to zamišljala kao puno zatvorenije...

povirila sam jutros u ormarić u vrtiću da vidim što nose druga djeca...većinom su u tenisicama...d. ima savršene tenisice, ali malo mi je žao da je po ovom vrućinama u njima...mislim, ja imam sanadale na bosu nogu, neću nju držat u čarapi i tenisici...:ne zna:

petra23
09.06.2010., 09:06
Imate u KLINU crocsice za plažu od 45 kn, napravljene u Brazilu, također i jako lijepih sandala od 80 kn nadalje....a za sve nehodače (kao što je moja 7.mj) papučice i sandalice su po 40-60 kn kožne..
http://www.sava-zagreb.hr/klin.html

Velika (14god) tamo isklučivo kupuje tenisice, a na gotovinu je još i popust, mislim 15%

svastamorac
09.06.2010., 14:22
Pavooka, prekrasne su vam i jedne i druge :top: Gdje si ih kupila?

lali, na etiketi stoji 229 kn lijepo prekriženi i nova naljepnica na kojoj piše 159 kn. Teta prodavačica rekla da su sad na sniženju :ne zna::confused: Nisam prije nikad obračala pažnju na njihovu cijenu...ma nije ni bitno....ja se poveselila da sam uštedila koju kunu

Summer, nisam pomislila da pametuješ...volim čuti što ljudi misle :mig:

Lali Puna
09.06.2010., 14:27
možda ste vi uzeli neki od ovih boljih modela pa su snižene...osnovni model - dakle obične, jednobojne, bez nekih likova iz crtića, u crocs dućanu u imp. galleriji koštaju 159 kuna.

evo, baš ovakve (http://www.crocs.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=801)

svastamorac
09.06.2010., 14:37
možda ste vi uzeli neki od ovih boljih modela pa su snižene...osnovni model - dakle obične, jednobojne, bez nekih likova iz crtića, u crocs dućanu u imp. galleriji koštaju 159 kuna.

evo, baš ovakve (http://www.crocs.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=801)

Ma nismo, uzeli smo obične zelene ali ne u crocs dućanu već u hervisu...bitno da nas nisu izašle skuplje :mig:

Plavooka Sanja
09.06.2010., 14:40
Pavooka, prekrasne su vam i jedne i druge :top: Gdje si ih kupila?

Hvala i odlične su - moja curka ne zna koje bi prije obula :rofl:
Adidas smo kupili u Deichmana, 139kn.
Nike u Top sportu, a ima ih i u Nike dućanima, 199kn!!

Ani4
09.06.2010., 17:03
Inače je Ipanema koliko znam u Intersportu, Peku, a u Turbosportu mislim Gisele...ali kad sam gledala prije jedno 20 dana imali su jako slabo i ružno....Peko samo jedne Gisele...ja svoje kupila na moru u jednom dućanu na plaži koji ima preko 20 modela novih i starih i krasnih dječjih.

Ima od sutra u Intersportu snizenje na neke modele. Ja sam izabrala za malu jedne zlatno- smede, sa malim kristalicima. Prekrasne su!! :cerek: Sada su 119 kn, sutra ce ih jos nesto sniziti. Mislim da cu i sebi uzeti slicne, na snizenju ce biti 160 kn.

Lali Puna
10.06.2010., 08:46
obožava ih :cerek:
jutros se probudila i prvo pitala - mama, di su koksice?

10.06.2010., 09:02

u zg ih ima i u nami.

Ani4
10.06.2010., 11:33
Ima od sutra u Intersportu snizenje na neke modele. Ja sam izabrala za malu jedne zlatno- smede, sa malim kristalicima. Prekrasne su!! :cerek: Sada su 119 kn, sutra ce ih jos nesto sniziti. Mislim da cu i sebi uzeti slicne, na snizenju ce biti 160 kn.

Nista od njenih japanki... Nece ni probati hodati u njima, samo skvrci prste da palac ne ode u rupicu.:rolleyes: A prekrasne su, cak sam joj htjela uzeti i one skuplje, ali slonica nece ni da cuje. Samo je rekla nadi neke druge. Pokazem joj drugi model, ona ga pogleda i vrati mi; Ne te...:rolleyes:
JA sam sebi uzela, a posto ona nije htjela kupila sam sebi i badic.:D

frogi
13.06.2010., 16:04
pomoć!
namjeravam klincu prek neta uzeti clarksice,ali kako ih još nismo imali ne znam koji broj,sad smo na bambiju br.22...pa ako netko ima iskustav...hvala
...nekak si mislilm da bi UK6 odgovarao????

Amrićak
13.06.2010., 16:18
obožava ih :cerek:
jutros se probudila i prvo pitala - mama, di su koksice?

I moj maleni isto :D a inače je težak na svemu novome...
Nije mi jasno kako su one djeci tako "sjele"

svastamorac
17.06.2010., 07:57
I mališa obožava "kokice"...poludi kad ih izujem da bih ga presvukla :cerek: Sad bi još jedne, da imamo i za van i unutra a malo mi puno jer smo kupili sandalice prije njih

Bili smo kod ortopeda i rekao je da je može nositi sve što mu nije malo. Ulošci, visoke cipelice.....ako je sve ok nema potrebe za takvim "pomagalima" i da do treće godine nema sigurnih dijagnoza blablabla

za godinu dana na kontrolu

Rekao je da po ljetu hoda bos...a on to voooliii :cerek:

mandy
17.06.2010., 08:49
MIha ima dvoje croscice (neoriginal) i obožaa ih...ne smetaju mu nigdje, ni u parku ni na biciklu...a smotan je :D, ne znoji se noga

U Planet obući kupili sandalice kožne za 49 kn :D imaju kao neki outlet i uvijek nađem nešto što je zadnji broj a sviđa mi se..prošle godine kupili elviton tenisice za 19.90...

Kayla3
17.06.2010., 09:09
MIha ima dvoje croscice (neoriginal) i obožaa ih...ne smetaju mu nigdje, ni u parku ni na biciklu...a smotan je :D, ne znoji se noga

U Planet obući kupili sandalice kožne za 49 kn :D imaju kao neki outlet i uvijek nađem nešto što je zadnji broj a sviđa mi se..prošle godine kupili elviton tenisice za 19.90...

samo za informacju orginal cocsice preko ebaya su oko 60kn pa do 100 za nas starije i to ih ima prelijepih, a kod nas su takve 300kn

~Scarlet~
17.06.2010., 10:55
Nosimo br. 19 Bambi šlapice i br. 19 Froddice (isto sam ih kupila pod papuče), ali za van. Uglavnom, kad je bilo ovih dana vruće obuvala samo joj ih na bosu nogu i mislim da ju je žuljalo jer kad sam ju npr. prematala i ponovno htjela obuči papuče, nije dala, počela je plakati. Onda sam joj opet počela oblačiti čarape i papuče i to se nije bunila.
Kaj vi mislite da li ju je žuljalo?:ne zna:
Da li oblačite bebačima na bosu nogu? Pa na 36 stupnjeva, kak čarape?

Lali Puna
17.06.2010., 11:07
probaj kupit stopalice

nego, jel vi kupujete klincima unaprijed cipele? vidim rasomamljene majke kupuju jesenske cipele, stvarno kvalitetne i dobre firma tipa froddo i bambi, u peku po 79 kuna.
ja se ne bih usudila, ne znam. d. je dosad imala po mjeri rađene cipele, ima stopala na koja treba paziti i jako je bitno da joj cipela baš paše, da joj nije pol broja ili broj prevelika. ne usudim se s jedne strane, a opet, s druge, pa njoj noga ne raste baš brzo, nije baš da nemrem nagađat koji će broj bit najesen...
a opet se ne usudim, da su i 79 kuna, što će joj ako joj neće pasati...

Plavooka Sanja
17.06.2010., 11:16
ja sam u polovicom prvoga kupila dvoje Puma tenisice jer su bile na 50% snižene. uzela sam tada br. 23 i 24.
23 joj je bio malo velik, pa sam računala taman za proljeće, a ove druge za najesen.
e, sad, ove 23 je stvarno iznosala i bile su super. trenutno nosi br. 24 adidas šlapa koje su joj taman (izgleda da su manji kalupi), a Nike za more 23 i pol :ne zna:
na jesen ćemo vidjeti s ovima, sad, ako joj ne budu dobre, prodat ću ih, ali definitivno više ne uzimam unaprijed.

~Scarlet~
17.06.2010., 11:17
nego, jel vi kupujete klincima unaprijed cipele? ...

Ne, ne usudim se. Isto joj brzo raste noga, šta će biti na jesen ne znam. Kupila sam kožne Bambice (al to kaj smo dobili onaj bon od 150 kn) br. 19, kao za jesen, ali pitanje da li će joj odgovarati. Bolje da sam uzela ljetne sandale jer mi sad već nosi 19.:o

morfin@
17.06.2010., 12:15
Odlučila sam kupiti crocsice za J ove http://www.crocs.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=971, nravno plavih nema :rolleyes: pa ću vjerojatno uzeti zelene.
Noga mu je točno broj 26 a veličina je 25/26 pa me zanima kakvi su im kalupi? Bojim se da li će mu se izvrtati noga u tome? Kako se održavaju (za slučaj da su mi uživo bijele ljepše od zelenih )? S obzirom da oni "stružu" vrhovima prstiju kad pužu za nečim ili se igraju u travi...

Ani4
17.06.2010., 12:20
Moja nosi broj 25 i uzet cu joj broj 8, sto je po ovoj tablici iz tvog linka 25/26. te su joj taman. I super hoda u njima, uopce ne izvrce nogu. ALi smo ih probali samo u ducanu, ne znam kako ce biti vani. Ali mislim da nece biti problema, kupila sam joj japanke i super hoda u njima.
Cula sam od cura da se lagano peru, bilo sa cetkicom, bilo u vesmasini.

blablica
17.06.2010., 12:27
Odlučila sam kupiti crocsice za J ove http://www.crocs.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=971, nravno plavih nema :rolleyes: pa ću vjerojatno uzeti zelene.
Noga mu je točno broj 26 a veličina je 25/26 pa me zanima kakvi su im kalupi? Bojim se da li će mu se izvrtati noga u tome? Kako se održavaju (za slučaj da su mi uživo bijele ljepše od zelenih )? S obzirom da oni "stružu" vrhovima prstiju kad pužu za nečim ili se igraju u travi...

ne bude mu se izvrnula noga, bez brig, moja trči bez problema, penje se, skače, ma svašta. a lagane su ko pero.
ja ih samo splahnem pod vodom, a mogu se i u mašini oprat na 40.

Dora K
17.06.2010., 12:29
samo za informacju orginal cocsice preko ebaya su oko 60kn pa do 100 za nas starije i to ih ima prelijepih, a kod nas su takve 300kn

Jel moze neki link na ovo? Moze i na PM. Di si to nasla? Na kojem ebayu? UK? Mislim da mi kupujemo za malu za oko 30-tak ojra od maklera na netu, ali ona ima samo jednu i jedinu boju i nedajboze neku drugu.... Al daj link, bum muzu kupila
Fala :kiss:

Dora K
17.06.2010., 12:30

Kupi vece, ono kaj ide iza pete dosta smanji klompicu

Dora K
17.06.2010., 12:32
probaj kupit stopalice

nego, jel vi kupujete klincima unaprijed cipele? vidim rasomamljene majke kupuju jesenske cipele, stvarno kvalitetne i dobre firma tipa froddo i bambi, u peku po 79 kuna.
ja se ne bih usudila, ne znam. d. je dosad imala po mjeri rađene cipele, ima stopala na koja treba paziti i jako je bitno da joj cipela baš paše, da joj nije pol broja ili broj prevelika. ne usudim se s jedne strane, a opet, s druge, pa njoj noga ne raste baš brzo, nije baš da nemrem nagađat koji će broj bit najesen...

Ne. Sve koje sam joj kupila osim jednih fulala sam, a i te jedne sam napol fulala jel su joj pasale smao pola sezone. Ostale sve sam morala utopit na ebayu

Lali Puna
17.06.2010., 12:49
kroksice su zakon, bila je i u praku u njima već dva puta, niš se ne izvrće, super suž
prale smo ih (skupa!) vodom i četkicom, a sad su mi još draže kad vidim da idu u veš mašinu

onaj osnovni model, s rupama okolo je malo širi, onaj sa slocima crocs sa strane je malo uži
kupi slobodno broj veće, ok će bit. dori je najmanji broj koji postoji malo velik, ali ok hoda u njima.

dakle, niš od kupovanja unaprijed? a ja baš mislila kako sam ja jedina bezrazložno preoprezna i kako propuštam odlične prilike na rasprodajama.

foresst
17.06.2010., 13:06
nama ona kopčica što drži remenčić napravila prvi žulj u životu :(

ali kad je od kroksica, ne boli.. nevjerojatno, ali neće priznati da je boli i hoće ih nositi i dalje. jedva je izdržala par dana bez njih da to malo prođe, sad ih nosi sa flasterom, ali nosi.

cvijetić
17.06.2010., 13:09
ne kupujem cipke unaprijed iako sad joj noga sporije raste pa bi mogla pogledat u peku,ali Lali jesi sigurna da su 79 bambi ?
ili su neke kineske....
teško mi je vjerovati da bi bile bambi.

mi kupili lažne crocsice u pitarellu i super su joj... za sda ih nosi po kući iako je jučer inzistirala da budu papuče za vrtić da ih pokaže djeci,a o onda će bit za plažu....

agata
17.06.2010., 13:36
pomoć!
namjeravam klincu prek neta uzeti clarksice,ali kako ih još nismo imali ne znam koji broj,sad smo na bambiju br.22...pa ako netko ima iskustav...hvala
...nekak si mislilm da bi UK6 odgovarao????

UK 6 su veličina 23 - 23,5. Bar su naše takve.
Gdje kupuješ sa koje stranice?

blond lady
17.06.2010., 13:54
probaj kupit stopalice

nemogu vjerovati da su te cijene u peku, bila prije 2 dana i nisam to vidjela

ne kupujem u naprijed, jer sam jedanput fulala i nikad ne znam kako će rasti noga

larazg
17.06.2010., 22:34
ono što se unaprijed isplati kupiti su tenisice.. one su za tri od 4 godišnja doba.. :)

frogi
17.06.2010., 22:53
UK 6 su veličina 23 - 23,5. Bar su naše takve.
Gdje kupuješ sa koje stranice?

ma ebay.co.uk
e to je taj problem kupovine unaprijed,a žao mi propustiti nove clarksice po super cijeni...

i moj klinac od godinu i pol juri sto na sat u crocsicama i obožava ih...

nego upravo sam na ebayu našla totalno zatvorene crocsice za kišu i slično...jel netko vidio da li ima takvih modela kod nas?ovakve:

http://i46.tinypic.com/35a0qw6.jpg

Lali Puna
17.06.2010., 22:54
ma nisam sigurna da su baš te za 79 kuna bambi, samo sam čula neki žensku kak mužu pokazuje gležnjače i oduševljeno govori 'vidi ove, cijele kožne, a 79 kuna, mogli bi mu uzeti dvoje'. a vidjela sam bambija i frodda na sniženju, al nisam gledala kolke su cijene.

larazg
17.06.2010., 22:59
ziher nisu tolike... :nono:
bar u prvom valu sniženja...
Pa kod nas u onom svetom križu začretlju.. po OUTLET stave 20% sniženja u froddo...
i ja pitam.. a što je tu OUTLEt a oni meni 20% a kolekcija od ove godine 10%

A cijeli 'šoping mol' je kao OUTLET

Naša posla :kava:

LucijaV
08.10.2010., 09:46
Jel ima tko iskustva sa ciciban bucama,tj općenito buce jel se isplate kupiti?

paprenjak
08.10.2010., 10:11
A kaj velite na mišulice,za bebe od 6.mjeseci..navodno su dobre i za prve korake?:ne zna: Ima tko iskustva?

ane_007
08.10.2010., 10:17
cure da vas pitam
jel vi svojima uvijek nosite cipele sa uloškom?
mi imamo sada frodo i super smo zadovoljni ali imam i tenisice nike i puma al me malo strah to joj nositi
i nekako mi malo baca desnu nogu prema unutra a ortoped kaže da je to normalno za dijete koje je tek prohodalo:confused:

adriatica
08.10.2010., 10:23
A kaj velite na mišulice,za bebe od 6.mjeseci..navodno su dobre i za prve korake?:ne zna: Ima tko iskustva?

Super su mišulice, mekane i udobne, imaju lastik oko zgloba pa ih bebe teže skidaju. Odlične su za prohodavanje i fazu puzanja :top:
Ako ih namjeravaš kupiti preporučujem ebay, kod nas su pretjerano skupe :mig:

adriatica
08.10.2010., 10:26
cure da vas pitam
mi imamo sada frodo i super smo zadovoljni ali imam i tenisice nike i puma al me malo strah to joj nositi
i nekako mi malo baca desnu nogu prema unutra a ortoped kaže da je to normalno za dijete koje je tek prohodalo:confused:

Kombiniramo one sa uloškom i one bez. Uložak u cipeli napravljen je serijski i pitanje je koliko on koristi (ili šteti), vani ih ne prakticiraju :ne zna:

carrie23
08.10.2010., 11:39

odlične su za prohodavanje! moja curka je prohodala u njima:cerek: i još uvijek ih nosi po kući kao šlapice!

cure da vas pitam

moja nosi bambi cipelice s uloškom i nike tenisice bez. dakle, mi kombiniramo!

BlackLotus
08.10.2010., 13:26
mišulice moj još uvijek nosi po doma, prohodao je prije 5mj

što se uložaka tiče, moj ih nema ni u cipelicama ni u šlapicama koje trenutno nosi

arabesca87
08.10.2010., 15:16
mi preferiramo geox cipele, tene i sandale, do sad su nam se pokazale najbolje...bolje čak i od naturina.

prije smo imali bambi sve al mu se u njima jako znojila noga a bogme više ne opravdavaju cijenu

kao papuče nosimo crocs-ice

arabesca87
08.10.2010., 15:18

nemam iskustvo sa cicibankama al mislim da se isplate, ipak griju nožicu bolje od bilo koje čizme

larazg
08.10.2010., 15:20
papučice - Froddo
Cipelice - Bambi

odnosno nosi sve što ima anatomski uložak.. od kada je prohodala

u prohodavanju. nema su bile najbolje Clarksice.. baš za prohodavanje

TinchiS
09.10.2010., 00:49
papučice - Froddo
Cipelice - Bambi

I nama su te najbolje. :)

surferica em
09.10.2010., 01:13
Klin :top:
jer mu najviše odgovaraju njihovi modeli
iako smo imali i cipelica drugih marki, s nijednima nismo bili zadovoljni kao s njima...

BlackLotus
09.10.2010., 09:28
mi smo na poklon dobili dr.Luigi šlapice (http://www.drluigi.hr/subcat_article_det.asp?code=M_SH_1).
sviđaju mi se, elastične su i bez uloška. A mogu se kupiti u ljekarnama i piše da su to "medicinske" šlapice.
meni se frodo, bambi i sl. ne sviđaju, pretvrde su :ne zna:

Nature
09.10.2010., 09:44
mi smo na poklon dobili dr.Luigi šlapice (http://www.drluigi.hr/subcat_article_det.asp?code=M_SH_1).
sviđaju mi se, elastične su i bez uloška. A mogu se kupiti u ljekarnama i piše da su to "medicinske" šlapice.

Ja nosima samo te papuče i predobre su :s:s Totalno su udobne. Nisam ni znala da imaju i za djecu, definitivno ih kupujem.

Peky
09.10.2010., 10:24

malena je pretprošle godine imala ciciban buce i oduševile su nas.... jaaaako tople, odlične za snijeg....uzeli smo bijele sa nekakvim kristalićima pa ih je nosila i na haljinice i svašta... uglavnom, ja sam za! :top:

lola1415
09.10.2010., 13:44
Mi smo nedavno čuli za ove preko Fejsa, i naručili. Još ne hodamo, ali ćemo uskoro puzati. Cipelice su preslatke, a nisu jako skupe.

http://www.misulice.com/

žeeljka
09.10.2010., 14:22
Mi smo nedavno čuli za ove preko Fejsa, i naručili. Još ne hodamo, ali ćemo uskoro puzati. Cipelice su preslatke, a nisu jako skupe.

http://www.misulice.com/

http://shop.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253 A1%257C72%253A3133&rt=nc&_ipg=&_trksid=p3911.c0.m14.l1581&_pgn=2
ovo su ti te iste cipelice i puno su jeftinije!

SummerNight
09.10.2010., 14:57

i meni, katastrofa.
inace, mala je doma u misulicama, odnedavno zeli i spavati u
Toncici Baloncici
(http://www.facebook.com/photo.php?fbid=120739257955705&set=a.120738724622425.17287.120719237957707&ref=fbx_album) :kava:
A za van nam je super vec spomenuti Klin, jako su mekane cipke. :top: I mirise i jeftine su u outletu.
Ako netko zna za kopiju Pediped Flexa neka kaze. :moli:

TinchiS
09.10.2010., 15:30

Nama je neuropedijatrica rekla da mora nositi čvrstu šlapicu ( i cipelicu ) kad prohoda tako da nismo mogli nositi ni mišulice a i ove definitivno otpadaju jer su premekane. :D
Da ne budem baš off: 90% cipelica su nam Bambi ( baš sam imala neki dan veliko spremanje i imam hrpu kutija od Bambi ciplelica, još od starijeg ), tu i tam koji par Ciciban a šlapice definitivno Froddo ( jer su nam puno ljepše i malo povoljnije nego Bambi i Ciciban )

pity
09.10.2010., 18:29
Shooshooz šlapice i Pediped cipelice!

TonBalon
28.10.2010., 12:31
Dječje cipele Froddo, iskustvo?

LucijaV
11.02.2011., 13:07
Jel ima tko iskustva sa CICIBAN platnenim tenesicama na čičak,oko 130 kn?

tukolina
11.02.2011., 13:26

Ja sam lani imala Ciciban platnene starke za malenu. Bile su odlične. Isto imaju kožni anatomski uložak, a i cjena im je :top:..
Ja preporučam!

Lea1805
11.02.2011., 13:45
i mi smo imali te Ciciban, u 2 broja tokom ljeta....super su bile :top: ( i za ovu sezonu kupujemo slične, bolje su mi od tenisica za bicikl, trčanje jer dolje imaju gumu, a nisu tako zatvorene kao tenisice)

mambi
11.02.2011., 14:16
Između cicibana,frodda i bambia,nama se ciciban pokazao najlošijim.
Mislim i na tenisice i na šlapice.

Twinmama
11.02.2011., 16:42
meni se sviđaju frodice koje mi imamo jedino što mi se čine da mi za dečka neće biti ta marka dobra.... on ima visok rist i šire stopalo i jesu ove papučice na čičak i maju gumu još rastezljivu gore... ali ipak su mi nekako "niske".... obučemo ih ali ne idu tako glato kao na sekinu nogicu...
morat ćemo za njega tražiti neku drugu robnu marku.....
ali doma su mi još večinom bosi....

ima tko preporuke za cipke/papuće za visoki rist i šire stopalo?????
osim valeka koji radi po mjerama????

sa tenisicama nemamo problema... imaju nike-ice i pumice i oboje su im super....

BoniZG
11.02.2011., 16:43
jel netko probao baby dior cipelice??

Twinmama
11.02.2011., 16:55
boni kakve su to :D?

ja sam u nedoumici jer sad od pedice dobila savjet da isključivo od prvih koraka trebaju cipke i papučice biti sa uloškom.....????

a bila sam sklonija tome da hodaju bosi po doma (i ja doma hodam bosa)....
sad su mi pretežno u mišulicama i ponekad im obučem froddo papuće....
što mislite??
jel taj uložak toliko važan.....???
ja kad sam rekla da sam radje za to da hodaju bosi pedica je rekla da je to ok za hodat po neravnom terenu (šljunak i sl) ali da se doma nema kak taj dio na nogici formirati pa je zato bolje papuće s uloškom????
neznam ni sama...."strah" me da nemaju ravno stopalo, a opet neznam s čim bi im više naštetila - s uloškom ili bez???? (ako ostavimo genetiku po strani)

lehaha
11.02.2011., 20:10

mi imali prošlo ljeto dva para, jedina zamjerka je kaj je uložak (kožni) farbao čarapice ak se oznojila. a znojila se ko prase, taman da je i bosa :rolleyes:.

preživjele jedno 5-6 pranja u veš mašini i niš im nije.

mandy
11.02.2011., 21:55
jel netko probao baby dior cipelice??

ako su to ove http://www.childrensalon.com/index.php?cPath=4_3842_58 ljepe, al preskupe ...:D pogotovo za nehodača..

mandy
11.02.2011., 21:56
boni kakve su to :D?

ja sam u nedoumici jer sad od pedice dobila savjet da isključivo od prvih koraka trebaju cipke i papučice biti sa uloškom.....????

a bila sam sklonija tome da hodaju bosi po doma (i ja doma hodam bosa)....
sad su mi pretežno u mišulicama i ponekad im obučem froddo papuće....
što mislite??
jel taj uložak toliko važan.....???
ja kad sam rekla da sam radje za to da hodaju bosi pedica je rekla da je to ok za hodat po neravnom terenu (šljunak i sl) ali da se doma nema kak taj dio na nogici formirati pa je zato bolje papuće s uloškom????
neznam ni sama...."strah" me da nemaju ravno stopalo, a opet neznam s čim bi im više naštetila - s uloškom ili bez???? (ako ostavimo genetiku po strani)

ortoped nama rekao NE nikakvim ulošcima....ako je sa nogicom sve ok..
Noga se razvija do 6-7 godina i dok je sve u redu ne trebaju nikakvi posebni ulošci..

Prvom nisam kupovala sa ulošcima, neću ni drugom..doma su stalno bosi ( u debljoj čarapi)

svastamorac
12.02.2011., 08:07
Twin, i nama je ortoped rekao - NE za uloške...da su nepotrebni i da se stopalo treba razvijati, a kad razvoj stane tek onda vidjeti imali potrebe za njima...rekao je da je puno bitnije da su kožne tj od prirodnih materijala i da je super da hodaju bosi i to po svi terenima...

Twinmama
12.02.2011., 11:18
i ja tako mislim... ali eto... kombiniramo ipak.... kad idemo u goste ponesem im papuće

Mme Pipi
12.02.2011., 20:58
Kakva su vam iskustva s elefanten cipelicama iz Deicmanna? Išla danas gledati, mekane su, savitljive, čine se prilično udobne, ali nisam našla nijedan lijepi model u vel. 20- 21 :ne zna:
Jel itko kupovao garvalin cipelice u tl, preslatke su :cerek:

lalica000
15.04.2011., 09:04
Mi kupujemo froddove cipelice i papučice, bili smo u velikim mukama da se odlučimo za prave cipelice, jer nam je ipak zdravlje naše curice najbitnije, pa se smo odlučili za froddice, imaju anatomski uložak, a još su nam k tome preslatke sa puno detalja tako da smo ostali oduševljeni, i mi i naša curica. Cijena nije toliki problem ukoliko se uzme u obzir i kvaliteta, a ponekad znamo kupiti i lanjsku kolekciju po sniženim cijenama :top:

sofijica
15.04.2011., 09:52
Kakva su vam iskustva s elefanten cipelicama iz Deicmanna? Išla danas gledati, mekane su, savitljive, čine se prilično udobne, ali nisam našla nijedan lijepi model u vel. 20- 21 :ne zna:
Jel itko kupovao garvalin cipelice u tl, preslatke su :cerek:

Nama ih je fizioterapeutica preporučila i rekla da su u rangu sa nekim skupljimmarkama po kvaliteti. Mi jučer uzeli otvorene sandalice, savitljive i sa čičak trakom na dva mjesta tako da ih možemo fino prilagoditi nozi. također je naglasila da ostavim malo mjesta naprijed (znači da joj nisu prstići skroz blizu ruba cipele jer oni dok hodaju lagano nabijaju nogicom naprijed, pa bi joj onda prstići visili van. Uglavnom, uzeli smo nešto slično ovima (http://www.elefanten.de/media/katalog/pp/00_1402074_P_pp.jpg) po njenoj preporuci i kako stvari stoje uskoro ćemo prohodati u njima :)

leptirica 2
15.04.2011., 10:10
Preferiram cipke od prirodnih materijala(npr.koze) jer su zdravije za nogice:)
E sad marka..ovisi i o cijeni..Djeca cipelice brzo prerastu.Bitna je i savitljivost da se nogica moze slobodno kretati:mig:

Kikica123
11.08.2011., 10:13
pitanjce:
vidim de pričalo da li anatomski uložak ili ne.
mene zanima da li je ok da curka od 18 mj.nosi tenisice bez uloška. sve koje sam gledala, nike, puma adidas su ravne. šta ne bi trebalo biti barem, malo ispupčeno kao što su frodice? kak to rade tenisice-a nisam gledala žnj marke, sve su ravne.

hvala

glora's bastard
11.08.2011., 10:16
pitanjce:
vidim de pričalo da li anatomski uložak ili ne.
mene zanima da li je ok da curka od 18 mj.nosi tenisice bez uloška. sve koje sam gledala, nike, puma adidas su ravne. šta ne bi trebalo biti barem, malo ispupčeno kao što su frodice? kak to rade tenisice-a nisam gledala žnj marke, sve su ravne.

hvala

mi baš zato preferiramo tenisice. ti ulošci su nepotrebni.

Morticia Addams
11.08.2011., 10:25
mi baš zato preferiramo tenisice. ti ulošci su nepotrebni.

Stvarno? Zašto?
Moja je imala jedne Nike i nekako je čudno u njima hodala, k'o patkica. :zubo:
Za sad sam vjerna Cicibanu, prekjučer sam joj kupila njihove tenisice. Odlične su, koža, malo višeg gležnja, imaju uložak. :top:

rossi79
11.08.2011., 10:34
ja kupujem isključivo ciciban jer imamo visok rist i samo u kod njih imamo izbor. u froddo niti ne stanemo, u bambi rijetko skoro nikad jer je obuća preuska. cijena ciciban obuće je prihvatljiva, a stvarno je kvalitetna. geox mi je s druge strane bezobrazno skup.

Kikica123
11.08.2011., 10:37
Stvarno? Zašto?
Za sad sam vjerna Cicibanu, prekjučer sam joj kupila njihove tenisice. Odlične su, koža, malo višeg gležnja, imaju uložak. :top:

i moja sad ima one platnene ciciban tenisice sa uloškom, ali nisam zadovoljna. uložak bježi prema peti, a kod prtića se frče.

glora's bastard
11.08.2011., 10:39
:confused: pa svi ortopedi se slažu da je uložak štetan (onaj ''anatomski'' koji se već nalazi unutar cipelica ili šlapica). druga stvar je ako je uložak potpuno ravan, bez ikakvih zadebljanja i pojačanja i od prirodnog materijala. a kasnije, ako se utvrdi bilo kakva nepravilnost stopala u cipelice se stavljaju ulošci koje prepiše ortoped i koje su rađene po mjeri djeteta. nisam naišla nigdje da ortopedi pričaju ili pišu suprotno ovome. :ne zna:

nisam ortoped, i stvarno mi nije jasno zašto proizvođači stavljaju anatomske uloške. ono što ne znam, a zanima me pokušam saznati od struke i gledam da su mi ta objašnjenja nekako logična. stvarno do sada nisam naišla ni na jednog ortopeda gdje piše ili govori da je anatomski uložak dobar.:ne zna:

kome nije potreban ortopedski uložak? tvom djetetu osobno ili općenito govoriš? ortopedski ulošci su nekim slučajevima korisni a u nekima ne, ali to naravno procjenjuje ortoped.

Stvarno? Zašto?

evo, kako davno rekoh na početku ove teme:ne zna:

uglavnom, svi ortopedi mi rekoše tako. za dijete do tri godine je normalno da ima "platfus" i ne treba im taj "anatomski" uložak koji ne odgovara anatomiji djeteta.

:ne zna:

nata_lie
11.08.2011., 10:43
definitivno ciciban :top: najvise joj odgovaraju i samo u njima hoda onak kak treba, koliko je to moguce jel :D

ančica2
11.08.2011., 18:47
ciciban:top:

nekad sam kupovala froddo, al su mi se pokvarile:ne zna:
bambi mi ima preizražen uložak, a to im još nije potrebno, ciciban mi je taman kak treba bit:cerek:

monatina
13.08.2011., 07:46
uglavnom, svi ortopedi mi rekoše tako. za dijete do tri godine je normalno da ima "platfus" i ne treba im taj "anatomski" uložak koji ne odgovara anatomiji djeteta.

upravo tako
jos je bolje pustit dijete da hoda boso( ljeti) a zimi kupit carapice sa malo debljim dzonom (najbolji ljek protiv ravnih tabanica ) -ako ste dosta doma,a za vani obicne tene sa il bez uloska svjejedno bitno da su do gleznja(pogotovo vazno za setace pocetnike)

nanaM
16.08.2011., 17:24
Prve papučice i cipele ciciban, ali malome se jako znojila noga u njima, i nekako su bile preuske.
Zatim bambi - ok, širi kalup, a kasnije frodo - nekako nam najbolje pašu, kalup a imaju jako lijepe modele

josy00
05.09.2011., 21:59
prve cipele smo imale ciciban al mi sada nisu vise dobre kao prije
zato sad kupujemo uvijek bambi ili froddo i jako zadovoljni

larazg
05.09.2011., 22:24
evo, kako davno rekoh na početku ove teme:ne zna:

e falim te Bože :s
taman gledam ovog ljeta stopalo moje male i ne da ima platfus nego ravno ravno..
znači do 3-će se čeka.. i što onda?
samo se digne :ne zna:
ajd prosvjetli me :Pop:

larazg
05.09.2011., 22:28
e kada je tema da pitam tu...

uglavnom ja sam zaista ZA dječije dobre cipele i nisam htjela maloj prošle godine kupovati UGG ice da ih nosi (ni ori điđi ni fejkovske od H&M-a itd)
sada to dijete ima 2 i kusur... moje pitanje da li može noga u takav oblik cipe (a oblik je svakakav jer ono krzno ispod pogotovo kada su nove meni staroj bježi ispod noge dok se ne razgazi)

da li su to čizme uopće primjerena za dječiju dob (po meni nisu ali svaka druga mama fura dijete u tome, pa pomišljam da sam ja za'rđala :D)
ako nisu od koje godine jesu :misli:

glora's bastard
05.09.2011., 22:52
znači do 3-će se čeka.. i što onda?
samo se digne :ne zna:
ajd prosvjetli me :Pop:

:rofl: pa ne rastu djeca samo u vis, nego im se i konstitucija mijenja. isto kao što djevojčice nemaju grudi i onda im samo jednom narastu :D

uglavnom, onda ništa, ako nakon navršene treće posumnjaš na neke nepravilnosti tražiš peda uputnicu za ortopeda. :ne zna:

"maslinica"
06.09.2011., 05:43
Mi smo kupili malome Elefanten, povoljne su i bas iz razloga sto nemaju ulozak. Ne znam dal sam u pravu al nije mi logika da dijetete nosi ulozak ako mu to nije potrebno. To mi je nekako kao da mu stavim aparatic za zube da mu zubici ispravno izrastu iako ne znam dal ce mu izaci pravilno ili ne. Znam malo glupa usporedba da ne kazem i nemoguca ali poanta je ista.

pzulic
10.09.2011., 12:43
do sada smo pretežno kupovali cipelice od Cicibana, a sandale od PInocchia u Peku koje su mi se pokazale jako kvalitetne. alenu će još koji mjesec biti dobre CIcibanke koje smo kupili prije ljeta, a za Dina sam jučer kupila Primo cipele u Peku, čula sam dosta pohvala za njih, pa da ih isprobamo, a imaju prekrasne modele.
najviše bim voljela da im mogu kupiti Ciciban jer sam jako zadovoljna, ali malo mi je puno dati 400 kuna za obuću koju će nositi par mjeseci, a moram kupiti i jednome i drugome. praktički nose isti broj, pa je 800 kn odjednom too much. vidjeti ćemo kakve će se pokazati, ako budu ok biti ćemo im vjerni, ko što smo vjerni Pinocchio sandalicama, stalno ih nosaju, i za igru i u vrtić i peru se u mašini a izgledaju ko nove. probala sam i PInocchio cipele ali ne valjaju, nakon mjesec dana smo ih lijepili.
imali smo i jedne coconut patike koje su služile kao papuče u vrtiću, i one su se vrlo brzo uništile.

josy00
17.09.2011., 12:27
do sada smo pretežno kupovali cipelice od Cicibana, a sandale od PInocchia u Peku koje su mi se pokazale jako kvalitetne. alenu će još koji mjesec biti dobre CIcibanke koje smo kupili prije ljeta, a za Dina sam jučer kupila Primo cipele u Peku, čula sam dosta pohvala za njih, pa da ih isprobamo, a imaju prekrasne modele.
najviše bim voljela da im mogu kupiti Ciciban jer sam jako zadovoljna, ali malo mi je puno dati 400 kuna za obuću koju će nositi par mjeseci, a moram kupiti i jednome i drugome. praktički nose isti broj, pa je 800 kn odjednom too much. vidjeti ćemo kakve će se pokazati, ako budu ok biti ćemo im vjerni, ko što smo vjerni Pinocchio sandalicama, stalno ih nosaju, i za igru i u vrtić i peru se u mašini a izgledaju ko nove. probala sam i PInocchio cipele ali ne valjaju, nakon mjesec dana smo ih lijepili.
imali smo i jedne coconut patike koje su služile kao papuče u vrtiću, i one su se vrlo brzo uništile.

mi smo imali od peka primo cipele nosili ih lani i cjelu zimu su izdrzale i
nama su bile super, zadovoljni smo njima
praktički smo ih prali dosta puta u mašini i nisu se raspale a ni
ljepili :)

Aruena
18.09.2011., 14:19
Pollino i Ciciban obuca je za moju djecu zakon! :top:

Nati1
18.09.2011., 15:00
mali mi mora nositi ortopedske uloške...i sada imam problem naći cipelu koja je unutra ravna (da uložak dobro sjedne) a i dovoljno komotna jer ima visok rist:503:
zna se desiti da mu je jedan broj mali a broj iza toga preeevelik...:mad:
Ima li neko takvih problema i od kojeg proizvođača kupujete?

sarari
18.09.2011., 15:03
Nas je od pocetka uvijek imao Chicco ili Ciciban (sad ima 21mj), i odlicne su, jedino istina, 400kn je puno, i uvijek su isti modeli u cicibanu, bar ovdje, pa su mi vec dosadni, ali s druge strane mislim da je bitno sto imaju bar kad su tako mali, a tenisice nosi Nike. I nakon nosenja su i dalje kao nove..
Papuce isto uvijek ciciban..

lianne
18.09.2011., 15:59
sta vama sva ta obuca se ne cini pretvrda?:confused:
po preporukama ortopeda i fizijatra trenutno trazim nesto malisi(upravo je prohodao :cerek:)..oni kazu sto mekse i savitljivije,a sa cicibanom,froddom,bambijem mozes da prostis ubiti nekoga koliko je to trvrdo i nesavitljivo :eek:

lunica26
18.09.2011., 16:20
po preporukama ortopeda i fizijatra trenutno trazim nesto malisi(upravo je prohodao :cerek:)..oni kazu sto mekse i savitljivije,a sa cicibanom,froddom,bambijem mozes da prostis ubiti nekoga koliko je to trvrdo i nesavitljivo :eek:

To je i mene mučilo,pa sam joj uzela one Shooshoes,mekane,ali rekli su nam da ne smije ih nositi,nego da mora biti viša cipela koja štiti zglob.

I onda sam si dala truda,i vremena,i uz ispriku prodavačima,isprepipala sve cipele u dućanu...a kasnije i papuče,i ogrooooooomna je razlika.

Ciciban i BAmbi ti imaju unu liniju za prve korake,ali samo do broja 22,a Frodo ima do 24.Ali i ako nisu iz te linije,ima razlike,i baš treba uzeti cipelu u ruke i isprobati saviljivost.
Malo su me čudno gledali ali baš me briga.

Test savitljivosti:

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/223712_233664606678588_100001051526826_767950_6151 388_n.jpg

lianne
18.09.2011., 20:17
to na slici izgleda ful lako,ali u stvarnosti nekako mi nisu tako lako savitljive :ne zna:
savinu se sve te cipelice,ali nekek lakse,a neke teze..
to sa fiksacijom zgloba je stara prica starih pedijatara i doktora..na tome smo mi odrasli..
vani svi vise manje zagovaraju meko i savitljivo sto je meni i logicno..evo gledam malisu bosog i u carapicama kako lako koraca,a cim mu stavim cicibanke(dobili smo ih kao prve slapice)jadnicak stupa kao robocop-za njega je to jednostavno nesavitljivo..ne znam kako to funkcionira na starijoj djeci,ali za ove majusne tek hodace mi se to cini bas nefunkcionalno..:ne zna:

a koja je to linija za prve korake?u cemu je razlika?

lunica26
18.09.2011., 20:56
to na slici izgleda ful lako,ali u stvarnosti nekako mi nisu tako lako savitljive :ne zna:
to sa fiksacijom zgloba je stara prica starih pedijatara i doktora..na tome smo mi odrasli..
vani svi vise manje zagovaraju meko i savitljivo sto je meni i logicno..evo gledam malisu bosog i u carapicama kako lako koraca,a cim mu stavim cicibanke(dobili smo ih kao prve slapice)jadnicak stupa kao robocop-za njega je to jednostavno nesavitljivo..ne znam kako to funkcionira na starijoj djeci,ali za ove majusne tek hodace mi se to cini bas nefunkcionalno..:ne zna:

Ja sam ove tenisice kupila maloj i takve su.Hoda super.
I moja je skroz i stalno bosa,i u cipelama je koma hodala.Baš užas.
I pitala sam fizijatra jel smije u jaslicama biti u mišulicama i ne daju nam...

Znači mora imati papuče,i neke više cipele...I velim ti uspjeli smo nać super cipele,mekane...i papuče,i tenisice.

A ta linija za prve korake je cijela mekanija,i savitljivija.

no_nic
18.09.2011., 21:16
Ja sam u petak prepipala i savinula sve cipelice u cicibanu, niti jedne nisu bile ni priblizno savitljive. :flop: osim toga, sve imaju ulozak, nema potpuno ravnih. Bas steta, nekoliko modela mi se izgledom svidjelo.
Jedino sam u deichmanu nasla cipelice bez uloska, ali ne znam kakva im je kvaliteta.

kirshna
18.09.2011., 21:16
Bambi papuče :top:
Froddo prve cipelice :top:
Elephanten papuče isprobane ali s obzirom da nemaju kožni uložak noga se znoji u njima.Fleksibilnost :top: Modeli :flop:
Sada smo kupili Ciciban cipele/patike i Froddo visoke čizme...
Nosimo Nike patike...

sve u svemu, šetamo :lol::rofl:

larazg
18.09.2011., 21:18
Jedino sam u deichmanu nasla cipelice bez uloska, ali ne znam kakva im je kvaliteta.

Stiefelkoning... ima marku 'superfit'.. jesu skupe ali one nemaju uopće anatomski uložak.. taj proizvođač u nijednim nema uložak.. sve su im ravne
(one su na foru Geox-a.. 'dišu' doslovno a i cifrom :mig')

larazg
18.09.2011., 21:22

naravno da je tako...
npr Clarks.. ima tri različita modela..
za puzanje, za prohodavanje i za hodanje...

http://www.clarks.co.uk/Firstshoes

mi smo u njima prohodali a i napravili prve korake...
Froddo smo dobili kao i svi tu u to vrijeme ali su bile samo za šminku.. pretvrdo je to...

no_nic
18.09.2011., 21:23
Tnx, pogledat cu. U taj ducan skoro nikad ne ulazim, nisam ni znala da imaju djecje cipele. :rofl:

larazg
18.09.2011., 21:25
Tnx, pogledat cu. U taj ducan skoro nikad ne ulazim, nisam ni znala da imaju djecje cipele. :rofl:

imaju.. baš imaju njihovu liniju...
i sve su im sa ravnim uloškom :)

gle, dućan je skup ko kuga čista suprotnost od Dajhmana.. e sad.. sama vidi.. :)

swanmia
18.09.2011., 21:47

to je linija softy za prve korake...
ja sam imala bambi i đon je bio savitljiv,ali sama cipelica je bila za nogicu kruta,pa sam odmah prešla na Frodo...i nosimo ih od broja 18,sada smo na 24.

ovakve...
http://img694.imageshack.us/img694/959/dsc01980c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc01980c.jpg/)

sarari
18.09.2011., 21:54
I chicco ima cipelice po dobi, u njihovom katalogu ima 0mj+,6mj+,12mj+,36mj+, i mi smo prve kupili chicco kozne malo otvorene (ljeto), onda smo kupili Chicco Blues, isto otvorene, jos uvijek je bilo ljeto, (to bi bilo cini mi se isto za puzanje, prve korake..) to su vise kao tenisice, mekse i savitljive, ali su cvrsce od recimo nike-a koji nije bas nesto po meni (iako ih nosimo al to je vise onako..).

Kasnije smo presli na ciciban jer u nasem gradu nema chicco,malo jesu tvrdje ali opet, kako koji model, jer svi imaju mekse i tvrdje..
Zapravo, kad malo bolje razmislim nemamo ni bambi ni froddo, samo ciciban i neke no name (meni no name jer znam samo za te poznatije).
Tako da je vjerojatno i to razlog zasto imamo vecinom ciciban u zadnje vrijeme.

lunica26
18.09.2011., 21:59
to je linija softy za prve korake...
ja sam imala bambi i đon je bio savitljiv,ali sama cipelica je bila za nogicu kruta,pa sam odmah prešla na Frodo...i nosimo ih od broja 18,sada smo na 24.

I mi smo sa Frodom najzadovoljniji...Stvarno ima razlike unutar modela.
I među cipelama koje su meni dostupne i koje možemo isprobati a to mi je jako bitno,potrudim se pa nađem najsaviljivije.

sarari
18.09.2011., 22:03
Bas sam razmisljala da ih i mi kupimo sad kad budemo kupovali nove, ovi stalno isti modeli..., a froddo jos nismo probali :)

Nego, ako znate, recimo malom bi sad trebali kupiti ciciban broj 25, jesu li froddo iste ili veci modeli (nesto sam cula da su veci bambi i froddo od cicibana).
Naravno da trebamo probati,al eto cisto me zanima...

lunica26
18.09.2011., 22:08
Bas sam razmisljala da ih i mi kupimo sad kad budemo kupovali nove, ovi stalno isti modeli..., a froddo jos nismo probali :)

Nego, ako znate, recimo malom bi sad trebali kupiti ciciban broj 25, jesu li froddo iste ili veci modeli (nesto sam cula da su veci bambi i froddo od cicibana).
Naravno da trebamo probati,al eto cisto me zanima...

Frodo ima veće kalupe.
Mi smo uzimali maloj sandalice u Cicibanu i 22 su joj bile na knap,a 23 prevelike.Baš jako prevelike.Iako nas je prodavačica uvjeravala i mjerila nogu,ja sam vidjela da mi se dijete popikava...

A Frodo 22 su joj suuper.

sarari
19.09.2011., 09:46
Hvala na odgovoru :)

Ma da, njemu su 24 ciciban bas prst skroz na kraju (vidim jer su ljetne pa se sa strane vidi). A uvijek kad kupujemo kupujemo da je jedno 6mm do kraja, naravno ako su zimske ne moze se vidjet tocno pa kupimo broj vece od onih za koje mislimo da su malene i probamo stavit prst iza. Ali definitivno nam je lakse kupit ljetne :)

Ima tenisice koje ce nosit dok ne kupimo zimske i ne odlucimo koje :rofl:
A froddo vidim modele na internetu, ima brojeva 24 koji mi se svidjaju ali od broja 25 prelaze na vece modele, pa sam zato pitala, morat cemo probati svakako.

Pozdrav ;)

Moja Ti
19.09.2011., 19:46
Definitivno "Pavle" ! Vrlo su kvalitetni, specijalizovani za dječju prvu obuću, dizajn im je lijep i cijene su pristupačne! (oko 35e)

lana 09
19.09.2011., 22:56
Definitivno "Pavle" ! Vrlo su kvalitetni, specijalizovani za dječju prvu obuću, dizajn im je lijep i cijene su pristupačne! (oko 35e)

Gledala sam par puta te Pavle cipelice za prohodavanje i super su savitljive bile ali anatomski uložak im je prestrašan,tvrdo...visoko :ne zna: Ne znam kako dječica mogu s tim hodat uopće

adriatica
22.09.2011., 23:00
Imate iskustva sa Deichmann čizmama? Zanimaju me konkretno ove Dei-Tex: http://www.deichmann.hr/site/images/1018907_pg.jpg i ove Bobbi-Shoes: http://www.deichmann.hr/site/images/817106_pg.jpg

nightfall
22.09.2011., 23:44
Imate iskustva sa Deichmann čizmama? Zanimaju me konkretno ove Dei-Tex: http://www.deichmann.hr/site/images/1018907_pg.jpg i ove Bobbi-Shoes: http://www.deichmann.hr/site/images/817106_pg.jpg

Ne znam za Bobi shoes, ali ove del tex moja nosi već treću godinu. Ok, ne iste, kupimo gotovo isti model, samo drugi broj (i pošto je cura, ljubičaste su ili roze :mig:). prezadovoljni, nikad nisu propustile ni vodu, ni bljuzgu ni snijeg. Nama savršene.Nove su već spremne za ovu zimu.

adriatica
23.09.2011., 00:12
Hvala ti, pomogao mi je tvoj post :top:

irres
23.09.2011., 08:53
Koje su onda na kraju cipelice sa anatomskim ulošcima? Bambi, Ciciban, Frodo, Primigi, Chicco, ima još koja marka i gdje?
I dokad se ti ulošci preporučuju?
Ok, znam da sad neki govore da može bez njih i od početka ali ja nekako radije uzimam te sa ulošcima barem dok je bebač još manji :ne zna:
Gledam one Elefanten i đon skroz ravan, tvrd, bez ikakvog uloška, ne sviđa mi se baš to...

bubaspara
23.09.2011., 09:07

Da se malo uključim u temu.........

Ja nekako uvijek gledam da kupim što kvalitetnije papučice - ipak je u njima 8-9 sati u vrtiću, pa još nekoliko sati doma....u cipkama/tenama puno manje:ne zna:..u zimi doslovce na putu u vrtić/doma i eventualno sat vani, češće u bucama ako ima snijega....

Papučice su mi najbolje ciciban, imaju puno mekaniji i savitljiviji džon od npr Frodda koji je doslovce skroz tvrd i malko savitljiv.......mada nemaju tako atraktivne modele kao froddo/bambi, ipak su mi cicke najbolje:rofl:

mel777
23.09.2011., 12:51

Mi smo pretprošlu zimu imali dei tex na žnjiravce, jako sam bila zadovoljna, sad mu škicam ove na čičak.

the redCat
23.09.2011., 21:18
Imate iskustva sa Deichmann čizmama?

Mi smo u dva navrata kupili nešto malom u Deicmannu
Lani doposci (buce :D) i noge su mu bile uvijek hladne u njima, ali za toliko snijega koliko padne u Primorju su recimo OK, ali za duži boravak i za dijete koje puno više hoda po snijegu (moj se uglavnom vozikao na sanjkama) ne bih preporučila
A na ovo proljeće smo kupili kao visoke starke i otpočetka smo muku mučili s patentom (imaju vezice ali i patent sastrane za lakše obuti) jer se na jednoj tenisici stalno otvarao jer nije valjao. I onda trčkaraj za njim i popravljaj da se ne prospe jer mu tenisica spada :kava: Sva sreća pa je brzo zatoplilo i prešao je u sandale....

juhica
23.09.2011., 23:16
nama bobbi shoes gležnjače nisu valjale, propuštale su vodu pa ih ne kupujem više

vedra
24.09.2011., 13:15
a koje prve cipelice preporučate??
i kada??moja se ustaje uz namještaj, znači ne hoda, ali stoji dobar dio dana..i to krivo stoji, stopalca okrene skroz prema van!

the redCat
24.09.2011., 13:30
a koje prve cipelice preporučate??
i kada??moja se ustaje uz namještaj, znači ne hoda, ali stoji dobar dio dana..i to krivo stoji, stopalca okrene skroz prema van!

Imaš cijelu temu baš o prvim cipelicama pa pogledaj tamo preporuke :mig:

Magg
24.09.2011., 15:12
Deichmann... ja tamo puno kupujem.... Uglavnom Elefanten cipele.. i odlicne su.. Vec sam ovdje par puta pisala, da su oni u svim testovima u DE medju najboljima bili... Nemaju ulozak, ali recimo nama nisu ni preporucili da kupujemo cipelice sa uloskom, nego da je bolje da se nogica sama formira.. ovo je sad tema za sebe, svaki doktor svoje prica..
Mi smo eto zadovoljni sa elefanten... modeli udobni za nosit, a i za oko ;) cijena :top:

Dei-Tex smo imali prosle godine za mog velikog, super su bile.. Nogica mu je uvijek bila suha i jako topla.. Bili na suhom, mokrom ili snijegu...
Ove godine cu svima troma takve uzeti i necu extra jos za kisu cizmice uzimati i buce za snjeg...

Bobbi shoes su koliko para toliko muzike, barem mi na dodir i na sve testove tako djeluju.... Nisam ih kupovala dosad...

Bärenschuhe smo bili dobili jedan par jesenskih cipela i super su bile... zadovoljna sam bila, iako na pocetku skepticna... Ali izdrzali su i udobne su bile, i cipela kao cipela jos uvijek ko nova izgleda....

Kao prve cipelice smo isto imali Elefanten Lauflernschuhe... :top:

Bambi su mi pre krute....

Ciciban smo imali jedne sandala isto sam bila zadovoljna, ali mi je tu pak smetao onaj malo povisen dio uloska.. To valjda zato jer meni doktor veli da nam to ne treba ;) Ali sam ipak bila zadovoljna sa njima...

Eto :D

juhica
24.09.2011., 23:31
i ove su cipelice jako dobre:
http://www.shoezoo.us/ricosta.htm

sarari
25.10.2011., 22:40
Jel ima netko ove cipele? Danas smo gledali ova 3 modela, i nikako se odlucit koje. Froddo jedine nemaju unutra nista toplo,druge su bas toplije podstavljene uz to sto su sve 3 nepropusne i mogu na kisu i navodno snijeg.

Molim iskustva zadovoljnih ili manje zadovoljnih korisnika...:D

Froddo Sympa Tex - 499kn
http://shop.ivancica.hr/proizvod/1743/

Timberland - 559kn
http://www.officeshoes.hr/model/Cipele/Timberland/1545

ili neke ciciban (c-tex) i cijena je 479kn

ili mozda neke Naturino u outletu recimo pa cijena dodje ista ko i ove?

Hvala

lunica26
25.10.2011., 23:10
Jel ima netko ove cipele? Danas smo gledali ova 3 modela, i nikako se odlucit koje. Froddo jedine nemaju unutra nista toplo,druge su bas toplije podstavljene uz to sto su sve 3 nepropusne i mogu na kisu i navodno snijeg.

Molim iskustva zadovoljnih ili manje zadovoljnih korisnika...:D

Froddo Sympa Tex - 499kn
http://shop.ivancica.hr/proizvod/1743/

Timberland - 559kn
http://www.officeshoes.hr/model/Cipele/Timberland/1545

ili neke ciciban (c-tex) i cijena je 479kn

ili mozda neke Naturino u outletu recimo pa cijena dodje ista ko i ove?

Hvala

Ajme odi vidi do Naturino outleta ako možeš.
Pretople,preudobne i najskuplje su ble 430 kuna...A za dečke izbora ko u priči.

llely
25.10.2011., 23:16
A gdje je Naturino outlet?

I zna li netko da li se isplati potegnuti do Frodo outleta?

I koliko su ove gore Dei-tex čizmice?

aj koliko pitanja :D

edit: proguglala sam .. Dei-tex su 129 kn .. i baš su mi lijepe :)

lunica26
25.10.2011., 23:47
A gdje je Naturino outlet?

I zna li netko da li se isplati potegnuti do Frodo outleta?

I koliko su ove gore Dei-tex čizmice?

aj koliko pitanja :D

edit: proguglala sam .. Dei-tex su 129 kn .. i baš su mi lijepe :)

Naturino outlet ti je u King Crossu...ak ti se da,zaviri na temu Prve cipele,tam trkeljamo o njemu.

A Frodo outlet ti je čista lutrija...Nama se nikad ne posreći broj.

Trebaš baš vidjeti...razlike su očigledne.

Ranee
26.10.2011., 01:02
Naturino nam je najdraži. :cerek:

lola1415
26.10.2011., 11:36
Curke u kakvim papučicama su vam klinci u vrtiću? Moja je u jaslicama u mišulicama jer je po meni najbolje da bude u takvim papučicama. Doma douše koristimo neke baš papuče, ali konstantno ih odljepljuje i klapa okolo tako dok ne skužimo i ponovno zaljepimo. Ugl. tete iz jaslica su nam rekle da bi trebala imati prave papuče, jer je to kao bolje za nogicu nego ove mekane i kao da joj ne bude hladno. Meni se čini da je u vrtićima obično pretoplo, ali :ne zna:? Što vi mislite?

sarari
26.10.2011., 11:55
Hvala na odgovoru, mi smo iz Istre, ali planiramo na par dana u Zg (tek drugi vikend), nadam se da ce i do onda biti nesto cipelica za nas, broj mu treba valjda 25-26. Ovisi o modelu.

Sada smo kupili Geox prvi put, jer su nam se jako svidjale, isto je cijena bila 60eura, za sada su nam super, kozne su ali jako tanke, iako nas zena uvjeravala da su iz zimske kolekcije, mi nismo bas sigurni hoce li mu biti kad jako zahladi pa bolje da ima i toplije..

Ove:
http://www.spartoo.it/Geox-ELVIS-x87293.php?track_id=trovaprezzi&sx=G

Inace papucice je do sad uvijek imao ciciban, jucer kupili Froddo da vidimo, pa neznam kakve ce bit, za sada su dobre i u jaslicama ih isto nosi.

mayabela
26.10.2011., 13:29
Curke u kakvim papučicama su vam klinci u vrtiću? Moja je u jaslicama u mišulicama jer je po meni najbolje da bude u takvim papučicama. Doma douše koristimo neke baš papuče, ali konstantno ih odljepljuje i klapa okolo tako dok ne skužimo i ponovno zaljepimo. Ugl. tete iz jaslica su nam rekle da bi trebala imati prave papuče, jer je to kao bolje za nogicu nego ove mekane i kao da joj ne bude hladno. Meni se čini da je u vrtićima obično pretoplo, ali :ne zna:? Što vi mislite?

Joj, nama u jaslicama nisu dali mišulice, jer imaju politiku da se nose prave papuče sa zatvorenom petom. To je kao sigurnije, jer i da se nešto desi, osiguranje neće platiti ako nije ispravna obuća.

Inače, jeste jako toplo u prostorijama, pogotovo mi je bilo bed na početku dok je još bila u sandalicama, a u jaslicama morala oblačiti čarapice i papuče :ne zna:

lola1415
26.10.2011., 13:58
Joj, nama u jaslicama nisu dali mišulice, jer imaju politiku da se nose prave papuče sa zatvorenom petom. To je kao sigurnije, jer i da se nešto desi, osiguranje neće platiti ako nije ispravna obuća.

Inače, jeste jako toplo u prostorijama, pogotovo mi je bilo bed na početku dok je još bila u sandalicama, a u jaslicama morala oblačiti čarapice i papuče :ne zna:

Njoj se nogice uznoje lako, i inače i kad je riječ o odjeći ne voli biti preutopljena jer se znoji i postane nervozna. Jučer mi se probudila sat vremena nakon što sam je stavila spavati jer nisam ugasila grijanje u sobi pa joj je bilo vruće i sva je bila mokra. A tu je i problem stalnog skidanja običnih šlapa. Uopće ne znam što da radim i kakve da joj kupim.

zeko_79
26.10.2011., 23:23
Njoj se nogice uznoje lako, i inače i kad je riječ o odjeći ne voli biti preutopljena jer se znoji i postane nervozna. Jučer mi se probudila sat vremena nakon što sam je stavila spavati jer nisam ugasila grijanje u sobi pa joj je bilo vruće i sva je bila mokra. A tu je i problem stalnog skidanja običnih šlapa. Uopće ne znam što da radim i kakve da joj kupim.

Nama su savršene papučice dr. Luigi, to su kao "prave" papuče, ali nisu onako tvrde i krute kao Froddo, Ciciban i slične. Još k tome su cijele (osim đona naravno) od nekakvog kao debelog frotira, uglavnom pamuka, pa se fino peru u mašini. Imala za prvo dijete i sad za drugo, prezadovoljna. Cijena oko sto kunića. Ima ih po nekim ljekarnama.

jojne
03.11.2011., 17:37
Jel netko ima uskustva s Jack&Lily cipelicama i cizmicama? Kakve su?

sarari
04.11.2011., 23:29
Ajme odi vidi do Naturino outleta ako možeš.
Pretople,preudobne i najskuplje su ble 430 kuna...A za dečke izbora ko u priči.

Nazalost, evo danas bili u naturinu,da nam zena broj 25, lijepe jedne i mali broj, a broj 26 imala 2 para al to izgleda ko cizme za kisu a nimalo kao cipele za grad i glomazno i siroko prema njemu,ipak on nema ni 2g iako ima veliku nogu. Tako da nazalost nista od tog,a isplati se bas..i tople su.. :( i prodavacica totalno minus odnos i strucnost..

FIGICA
26.04.2012., 10:53
Tu gdje ja živim ima za kupiti samo Bambi i Ciciban,skoro 400 kn je cijena :rolleyes:
Jel ima kakav web shop gdje se nađe i po povoljnijim cijenama?Zanimaju me sandalice zatvorene,br 21 ili 22

Plavooka Sanja
26.04.2012., 11:02
Tu gdje ja živim ima za kupiti samo Bambi i Ciciban,skoro 400 kn je cijena :rolleyes:
Jel ima kakav web shop gdje se nađe i po povoljnijim cijenama?Zanimaju me sandalice zatvorene,br 21 ili 22

Bambi i froddo ti imaju web shopove i cipelice na akciji i piše šta je akcija. pa pogledaj i oba ti imaju besplatnu dostavu do kućnih vrata.

Froddo http://shop.ivancica.hr/
Bambi https://shop.bambi.hr:4446/webshop/BambiWebShop

the redCat
13.05.2012., 23:09
Kakva su vam iskustva s dječjim Crocsicama?

Postoji li stvarno ogromna razlika između pravih i kopija s obzirom na veliku razliku u cijeni?

Suse
14.05.2012., 07:38

Postoji li stvarno ogromna razlika između pravih i kopija s obzirom na veliku razliku u cijeni?

Ovo i mene zanima, proslo ljeto se sinu jako znojila nogica u njima, ali bile su kopija, da li je s orginalom ista stvar? Inace mu se ne znoji noga....iako sve druge cipele su kozne pa mozda zato....

shalica
14.05.2012., 08:37
Mi smo prošlo ljeto prvi put kupili starijem sinu original crocs i iako sam uz njih imala i ciciban sandale, sandale je obuo možda par puta, iz crocsica se nije skidao. Pošto sam lani fulala broj, dobre su mu i ove godine, a i po kući ih je cijelu zimu nosio kao papuče. Također sam i mlađemu kupila na sniženju u online Dogan trgovini original crocs za 130 kn, pa ćemo vidjet kako će on prihvatiti. Iako na sniženju ima samo par modela i brojeva, pa se treba potrefiti.

http://www.gazela-sesvete.hr/skupina.php?BID=7&SKID=54

Poštarina je besplatna, a žene su ekstra ljubazne.

Također sam i ja vidjela razliku kad sam prvi put probala original, a imala sam neku kopiju, puuuno su udobnije ove original jer prate liniju stopala. Što se tiče znojenja noge, nisam primjetila da mu se nešto više znoji, iako su noge prljavije možda nego u sandalama.

Kines
14.05.2012., 13:52
Kakvi su Bambi kalupi u odnosu na Ciciban?

mmz<3
14.05.2012., 14:37

Neznam koja je razlika izmedu djecijih, ali ja imam orginal a mm ima kopiju i razlika je ogromna. Moje orginalne su puno tvrde,prate liniju stopala i bose noge se naravno znoje kad su velike vrucine. Inace gazim dosta u stranu i jako su zahvalne sto se toga tice. Koristila sam ih na poslu gdje stojim 8 sati , a najdraze su mi bile ljetos kada sam bila u 8 mj trudnoce i nisam mogla staviti nogu u apsutluno nista osim njih.
Moja necakinja isto nosi kopije i uopce je nebitno jel je ljeto ili zima!