PDA

View Full Version : Gojzerice reloaded

stranice : 1 2 [3] 4 5

outlaw9
14.10.2010., 21:22
Zna netko gdje mogu nabaviti plasticne gojze?

Uzeo bih si ih za zimske uspone ove sezone...

vrrrlet
15.10.2010., 09:27
Zna netko gdje mogu nabaviti plasticne gojze?

Uzeo bih si ih za zimske uspone ove sezone...

Nisam ih viđao po našim dućanima, brat je svoje Koflachice kupio u Sloveniji.

Evo link, možda pomogne.

http://www.unikomerc-uvoz.hr/

Hvala. Kak si zadovoljna s njima?

Isak Pasha
15.10.2010., 13:55
Prvo, preporuka za gojzerice

Millet Sikkim

http://www.millet.fr/catalog2/equipment/shoes-c-17/lady-sikkim-gtx-p-31-l-1.html

Od 2006. nemilosrdno gažene po planinčugama, još uvijek kao nove, isprobane čak na sedmodnevnim izletima.. prije sam imala neke Alpina koje sam rasturila za 2 godine. :)

mislim da mi je ovdje najpametnije pitat'. :D jel' nosi ovdje netko teva sandale? kakve su vam sto se tice kvalitete? jesu li keen trajnije, ili...? imate preporuku za neke druge (ne smiju biti pretvrde i moraju dobro amortizirati.)?

Teva Dozer nosim cijelo ljeto, već tri godine. Još uvijek su kao nove :)

molim vas odgovor na vječno pitanje da li broj veće ili dva broja veće gojzerice i da li dva para čarapa ili jedan...kažu neki da se dobiju žuljevi od jednog para

Jedan par planinarskih čarapa i gojzerice normalne veličine..

Čarape - Lorpen + gore navedene gojzerice = nijedan žulj zadnje 4 godine. :)

*snow*
15.10.2010., 15:10
Hvala. Kak si zadovoljna s njima?

Meni su odlične, naravno. :mig:

plavetnilo100
16.10.2010., 10:18
Su dobre ove gojzerice?

• Waterproof Construction
• Waterproof Nubuck Leather Upper
• Waterproof Leather/Polyester Mesh Bellows Tongue
• Polartec® 200 Thermo Insulation/Lining
• 200 Grams of Thinsulate™ Ultra Insulation
• TPU Backstay with Snowshoe Strap Ridge
• 7.5mm Narrow Gauge Webbing/Integrated Leather Loop Lacing System
• ColdProof™ Insulating Footbed
• Active Heat™ Insole with Silver Reflective Film between Insulating Polyester Layers
• In-Board™ Compression Molded EVA Footframe with Grade 2 Tapered Nylon Insole Molded to Bottom
• Q-Form™ Alignment System (women)
• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth
• Vibram® Chameleon Thermo™ Sole/Trek Dura Rubber

Marka Merrell...

*jezebel*
16.10.2010., 15:13
Su dobre ove gojzerice?

Marka Merrell...

koji ti je to model? chameleon thermo? nisam ih probala, ali po specifikacijama se cine dosta slicne onima za koje sam gore stavila link (thermo arc). ja sam nedavno kupila te merrellice (ne ove tvoje, vec one iz mog linka), al' ti jos ne znam reci koliko sam zadovoljna. nisam planinar, vise mi trebaju za setnje i za grad. hodala sam u njima po sumi (zumberak) i cine mi se ok, al' ne mogu procijenit' za neku jacu kosinu. fit je dosta ''snug'', iako bi mozda bilo dobro da je zbog nizbrdice malo jaca kontrola u sredini stopala (ali ne nabijaju mi prsti naprijed). ali ovo je prvenstveno ''obuca za zimu'', a ne ''obuca za hiking'', tak' da su zapravo solidno izvedene. nizbrdicu imas u intersportu u west gateu pa ti ih je mozda najbolje tamo isprobati ukoliko je nemaju u drugim ducanima.
zapravo je jedina stvar koja mi zaista smeta to sto su mi naprijed malo uske (mali prst). ok, ja imam sirok prednji dio stopala, ali radi se o obuci u kojoj se h-o-d-a pa su trebali pretpostaviti i da prsti trebaju imati dovoljno prostora. nazuljalo me nije nista. peta je lijepo lockana. sto se duzine tice, kupila sam isti broj kao i nike tenisice, za pola broja vece su mi definitivno prevelike. jedino me malo *ebe ta sirina, u debeloj carapi su mi nemoguce. nadam se da ce biti dovoljno tople i da mi nece biti potrebne jos jedne. :rofl:

ubila sam se po ducanima, sve zivo mi je ili neudobno ili previse hardcore i mogu reci da mi nijedan model kojeg sam isprobala ne odgovara kao ovaj. a isprobala sam garmont (model ambra je fakat pristojan, ali mislim da bi mi u tome bilo zima), zamberlan, trango world, salewu, millet, salomon i timberland. :rofl: za la sportivu se ne sjecam jesam li isprobala, vjerojatno me se nisu dojmile. najvise od svega navedenog bi mi pasale timberland gojze (u njima se osjecam najprirodnije i peta je krasno amortizirana), ali pros'o voz, moj broj je rasprodan. millet (netko je gore preporucio) ima udobne stvari i u njima straznji dio noge ne bi trebao boljeti (mene u hrpi gojza previse boli kod gornjeg straznjeg ruba cipele), footbed je vise nego ugodan i djeluju kao da nema sanse da igdje nazuljaju, ali one mi ne pasu jer su mi nekako preglomazne i yetijevske (po gradu bih valjda lakse hodala u perajama nego u tome).

pretpostavljam da nisam nista pomogla, iako sam svasta na*rala. :Serek:

plavetnilo100
16.10.2010., 17:18
koji ti je to model? chameleon thermo?

Jep, taj je model... Kupila sam ih "nabrzinu" (bez prethodnog internetskog proučavanja ostalih gojzerica), čine mi se dobre, ugodne za nošnju, a sutra ćemo ih i prvi put isprobat u planinarskim vodama... hehe :)

spyker22
17.10.2010., 08:42
Jel ovo šminka il ipak stvarno vride tih 1350 kn?

Ecco Terra VG (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/muska/outdoor/91164/51052/detail.do?omnitureOrigin=lovethesetoo-productdetail) - crne

Ecco Terra VG (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/muska/outdoor/91164/55763/detail.do) - crvene

Lipe, mekane i nevjerojatno udobne, ali i cijena im je pozamašna. Nego, zanima me jel bi bile dobar izbor za planinu?
Sve mi se čini da ću ipak popustit i kupit ih. Ne mogu odolit i gotovo. Jedino me stra da ne bude u njima ladno jer nemaju u sebi polartec ili slične materijale.
Najviše mi se kupuje kad sam kratak s lovom..to je kod mene idealna kombinacija :zubo:

GlupiNick
17.10.2010., 11:44
Malo ću zaoftopičarit, ali mislim da nije za novu temu.

Koje niske cipele preporučate?
Prvenstveno mi treba za "slobodno vrijeme" u turističke svrhe, dakle višesatno hodanje gradom, putovanje, ali i da imaju dobro uporište za zemljane, travnate i slične terene, te za sjest na bicikl. Naravno (mislim da ne treba posebno ni navoditi) da su barem donekle vodonepropusne, ako me ulovi kiša, no ne bi bile za izrazito mokre pogloge. Cijena do oko 100 eura.

Zasad mi se sviđaju ove Garmontice (http://www.garmont.com/outdoor/eng/prodotti-dettaglio.php?categoria=125&prodotto=331).

vrrrlet
18.10.2010., 10:25
Prvenstveno mi treba za "slobodno vrijeme" u turističke svrhe, dakle višesatno hodanje gradom, putovanje, ali i da imaju dobro uporište za zemljane, travnate i slične terene, te za sjest na bicikl. Naravno (mislim da ne treba posebno ni navoditi) da su barem donekle vodonepropusne, ako me ulovi kiša, no ne bi bile za izrazito mokre pogloge. Cijena do oko 100 eura.

Imam Garmont Eclipse: http://www.zappos.com/images/744/7446611/8521-706517-d.jpg

Izrazito ugodne i pozdane u svim uvjetima, kao da hodaš po oblacima. Doduše, ugodnost potplata nije srazmjerna njegovoj trajnosti, raspao mi se za godinu dana. Treba priznati da ga nisam štedio, od škrapa do snijega, ali niti jednu gojzu ne štedim, a ova je prva tak brzo krepnula.

Planinarenje
18.10.2010., 10:44

JA imam Garmont Dragontail i prezadovoljan sam sa njima. Prije njih sam isto tako imao Garmontice koje su mi trajale oko 7 godina i stotine kilometara tako da sam opet ostao kod Garmontica i nemam ih namjeru promjeniti do daljnjega...

plinski
25.10.2010., 12:11
što mislite o ovome;

http://www.jelen.hr/radna_obuca/jelen_svi_modeli.htm#7381

modeli 7232 i 7388 su mi zanimljivi, imao sam adidas,grisport,garmont gojzerice i sa svima sam bio prezadovoljan, ove sigurno nisu toliko dobre kao uvozne, ali su domaće...:)

döner
25.10.2010., 12:30
Nu...

http://www.hughiewillett.com/ekmps/shops/hwmonline/images/stihl-ranger-leather-chainsaw-boot-114-p.jpg

Husqvarna

http://www.husqvarna.com/c/i/prd/l/h430-0123-bde5215.png

Gin Tonic
26.10.2010., 09:37
Trebam jedan savjet za gojzerice. Ne trebaju mi za ništa ekstremno, uglavnom po gradu za hodanje po kiši i bljuzgi bez straha da će mi promoćiti, te povremenu šetnju po nasipu, eventualno Sljeme. Volio bih da su nekog klasičnog dizajna i da im je cijena do cca 500-600 kn.

europe2seoul
26.10.2010., 10:06
Husqvarna

http://www.husqvarna.com/c/i/prd/l/h430-0123-bde5215.png

Deca - to nisu gojzerice. Izgledaju kao gojzerice ali za teren, krs i kamen nisu. Odnosno mogu ici par puta ali nece to godinama izdrzati....

vrrrlet
26.10.2010., 11:11
Ja preporučam Meindl gojzerice. Koristim ih aktivno zadnjih 10 godina (i ljeti i zimi) i pokazale su mi se savršeno dobre i izdržljive te ih nebi zamjenio za neke druge više nikada.. Samo problem je od kad nema Eurobikea nema ni zastupnika za HRvatsku (barem mislim tako) te ih se može kupit samo vanka (Slovenija, Austrija)

I dalje zastupaju Meindl, samo što izbacuju iz ponude sve osim par najtraženijih modela. Trenutno imaju opaku akciju u dućanu u Martićevoj, ali ima svega par raspoloživih brojeva.

što mislite o ovome;

http://www.jelen.hr/radna_obuca/jelen_svi_modeli.htm#7381

modeli 7232 i 7388 su mi zanimljivi, imao sam adidas,grisport,garmont gojzerice i sa svima sam bio prezadovoljan, ove sigurno nisu toliko dobre kao uvozne, ali su domaće...:)

Uopće ne treba značiti da su loše ako su domaće, Planika je npr. fantastična marka, i dok nisu popizdili s cijenama bile su best buy po mom mišljenju.

Da li netko zna gdje se mogu pogledati ta Jelenova čuda? Na netu nisam našao niš.

Trebam jedan savjet za gojzerice. Ne trebaju mi za ništa ekstremno, uglavnom po gradu za hodanje po kiši i bljuzgi bez straha da će mi promoćiti, te povremenu šetnju po nasipu, eventualno Sljeme. Volio bih da su nekog klasičnog dizajna i da im je cijena do cca 500-600 kn.

Pogledaj McKinley u Intersportu, to je taj cjenovni razred i potpuno zadovoljavajuće za nezahtjevnog korisnika. Alpina ima dosta klasičnih modela dobre cijene i kvalitete, a često su im i popusti.

europe2seoul
26.10.2010., 15:08
Uopće ne treba značiti da su loše ako su domaće, Planika je npr. fantastična marka, i dok nisu popizdili s cijenama bile su best buy po mom mišljenju.

Planika je slovenska. Cijena je kao i svih drugih pravih gojzi oko 1000 kuna plus minus par stotina. Ima ih u Nama-i Ilica (Trg) ili Kvatric u Zagrebu. Za ostale gradove treba kontaktirati njih direktno i pitati prek maila gdje su im zastupnici.

Pogledaj McKinley u Intersportu, to je taj cjenovni razred i potpuno zadovoljavajuće za nezahtjevnog korisnika. Alpina ima dosta klasičnih modela dobre cijene i kvalitete, a često su im i popusti.

McKinley bih totalno zaobisao. Bas sam slucajno jucer bio u Intersportu - djon svih gojzi je super mekan i savija se kako hoces bez neke velike sile. Izgledaju kao gojze ali da ce te to nesto zastititi ili da ces ugodno hodati po kamenu i krsu - neces. Da ne velim da mislim da ce neki kamen odmah i djon probiti. Ako vec dajes 500-700 kn za gojze koje su tam bolje uzmi pravu Alpina/Planika gojzu za tu lovu (na akciji) ili par sto kuna vise i miran si 10 godina.

plavetnilo100
26.10.2010., 16:09
Mogu vam reć da su mi ove moje Merrell odlične... udobne, na pljusku nisu promočile, kod silaženja se "ne nabijam", noge ne bole... :top:

nicola
26.10.2010., 17:59
Da li netko zna gdje se mogu pogledati ta Jelenova čuda? Na netu nisam našao

Jelene :D moš pogledat na početku Ozaljske, desna strane nekih stotinjak metara od Cibone, Ilica desna strana, malo niže Primorske, mislim i u Gajnicama u uličici kojoj neznam ime, al je otprilike okomita na benzinsku na Bolonji il tek nešto prije, :D pa se ti sad snalazi

döner
26.10.2010., 20:13
Deca - to nisu gojzerice. Izgledaju kao gojzerice ali za teren, krs i kamen nisu. Odnosno mogu ici par puta ali nece to godinama izdrzati....

ovo ni nisu gojzerice, nego radne cipele :kava: , čisto štila radi...

ja osobno niti ne tražim gojzerice za 10 godina, pa da ih unuk naslijedi jednog dana i da može reć kako je deda u njima ždero špek dok je prelazio brdo do Marije Bistrice, radje dobre i lagane gojze pa nek se raspadnu za dvije godine, nego mrtva krava od 5 mm na nogama kaj traje vječno...

vrrrlet
27.10.2010., 10:13
Planika je slovenska. Cijena je kao i svih drugih pravih gojzi oko 1000 kuna plus minus par stotina. Ima ih u Nama-i Ilica (Trg) ili Kvatric u Zagrebu. Za ostale gradove treba kontaktirati njih direktno i pitati prek maila gdje su im zastupnici.

Planika je naša. To su alpski Hrvati koji su se odcijepili. Prije par godina su bile više manje iste kvalitete, ali jeftinije od većine ostalih suvislih gojzi.

McKinley bih totalno zaobisao. Bas sam slucajno jucer bio u Intersportu - djon svih gojzi je super mekan i savija se kako hoces bez neke velike sile. Izgledaju kao gojze ali da ce te to nesto zastititi ili da ces ugodno hodati po kamenu i krsu - neces. Da ne velim da mislim da ce neki kamen odmah i djon probiti. Ako vec dajes 500-700 kn za gojze koje su tam bolje uzmi pravu Alpina/Planika gojzu za tu lovu (na akciji) ili par sto kuna vise i miran si 10 godina.

Znam. Čovjek je pitao za cipelu za kišni ili sniježni Zagreb, ponekad Savski nasip i eventualno Sljeme. Također sam preporučio Alpinu.

Ruralna
27.10.2010., 20:07
Ima par modela Alpininih gojzi u Hervisa na akciji za 500-600kn.
Ima onih skroz kožnih modela, kao i kombinacija koža/tekstil.

vrrrlet
28.10.2010., 08:52
Jelene :D moš pogledat na početku Ozaljske, desna strane nekih stotinjak metara od Cibone, Ilica desna strana, malo niže Primorske, mislim i u Gajnicama u uličici kojoj neznam ime, al je otprilike okomita na benzinsku na Bolonji il tek nešto prije, :D pa se ti sad snalazi

Hvala, pogledah. Mogli su malo poraditi na dizajnu, gornji dio se čini relativno zadovoljavajući kvalitetom, za potplat nisam siguran, ali koliko para, toliko muzike. Volio bih da su skuplje.

nyla
31.10.2010., 08:03
Prvo, preporuka za gojzerice

Millet Sikkim

http://www.millet.fr/catalog2/equipment/shoes-c-17/lady-sikkim-gtx-p-31-l-1.html

Od 2006. nemilosrdno gažene po planinčugama, još uvijek kao nove, isprobane čak na sedmodnevnim izletima.. prije sam imala neke Alpina koje sam rasturila za 2 godine. :)

Daj mi molim te reci dal ovih ima u Hr za kupit. Jako me podsjećaju na Tibet od Alpine a baš kupujem nešt u toj klasi. TNX
Da, i kolko novaca :mig:

so.creator.est
31.10.2010., 10:41
izvinite na off topicu nov sam ovdje, zna li netko možda gdje ima kupit SMEĐI earband od north face u rijeci? unaprijed hvala. link (http://www.thenorthface.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=120860&storeId=207&catalogId=10201&langId=-1&from=subCat&parent_category_rn=11707&variationId=128)

http://images.cabelas.com/is/image/cabelas/s7_972493_748_01?

spyker22
31.10.2010., 16:08
Daj mi molim te reci dal ovih ima u Hr za kupit. Jako me podsjećaju na Tibet od Alpine a baš kupujem nešt u toj klasi. TNX
Tu ti je sve. Posjeti Iglu Šport :mig:

http://oi55.tinypic.com/23s6x50.jpg

supergirl1
03.11.2010., 18:58
http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/sport_09/trekking_2010/backpacking/v/67051.jpg
http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/sport_09/trekking_2010/mountaineering/v/62713.jpg
dakle, recenzija, ove prve su moje, druge od muža, zapravo njegove su malo jači model, na njih idu dereze, tamnoplave, ako ko zna po boji koje su to u dućanu, ne nalazim ih na netu, oboje kupljeno u slo, s 20% popusta i još digla tax free na njih, došle su nas sve zajedno 160 eur...budući da sam bila sama u slo, kupila sam i sebi i njemu broj veće, onda polemike jesu li dobre ili ne, uglavnom je on odlučio da trebaju biti dva broja veće, vratili se u dućan nakon tjedan dana, ljubazna teta nam dopustila da ih zamijenimo i potvrdila da se gojze kupuju obavezno dva puta veće...ja moje nisam htjela mijenjati, jer mi je glupo da mi noga toliko pleše, znam, stisne se, ali opet...i nakon dva dobra planinarska pohoda od 5 sati mogu reći da ih ne bi mijenjala, ali ne bi ni moj muž, tako da ljudi moji, sto ljudi sto ćudi...i još nešto, nagovarali me da uzmem i ja ove kao njegove, kao jači su model, ali meni su one osjetno teže i neudobnije od mojih tibet, u tibeticama kao da su mali jastučići koji drže svaki prst, uglavnom zaljubljena sam u svoje gojze, preporučam :)

Isak Pasha
04.11.2010., 10:17

ima. U IGLU ŠPORTU, bar je bilo kad sam zadnji put tamo bila..

1300 kn doduše :)

Isak Pasha
04.11.2010., 10:20
Tu ti je sve. Posjeti Iglu Šport :mig:

http://oi55.tinypic.com/23s6x50.jpg

Ups.. malo je poskupilo od 2006. :)

nyla
04.11.2010., 16:21
Hiljadarku bi još dala al baš 1600:ne zna:. makar su i Tibet 1200. Mislim da bi u sloveniji mogle bit malo jeftinije. Al su mi stvarno dobre ove Milletice.

@Supergirl1 daj reci kud planinariš s tibeticama. Jel bi bile za Triglav :D?

spyker22
04.11.2010., 21:20
Mislim da bi u sloveniji mogle bit malo jeftinije. Al su mi stvarno dobre ove Milletice.
http://www.iglusport.si/z-cevlji-visoki-sikkim-gtx-lady

Ne bi reka...jedino uz povrat DDV-a.

supergirl1
04.11.2010., 22:29
joj nyla nisam ti ja iskusna planinarka, ja sam više šetač,ono, planinarenje od 5-6 sati sve zajedno... zaljubljena u prirodu i nisam baš za neke veće napore, pitaj nekog iskusnijeg, znam samo da je ovaj model tibet njihov najdugovječniji i najprodavaniji i meni strašno udobne...ah i ja bi na triglav, kad sam vidjela one runoliste fotkane na nekom blogu, znam, lik sam, eto zbog čega bi ja na triglav :cerek:

nyla
05.11.2010., 15:29
joj nyla nisam ti ja iskusna planinarka, ja sam više šetač,ono, planinarenje od 5-6 sati sve zajedno... zaljubljena u prirodu i nisam baš za neke veće napore, pitaj nekog iskusnijeg, znam samo da je ovaj model tibet njihov najdugovječniji i najprodavaniji i meni strašno udobne...ah i ja bi na triglav, kad sam vidjela one runoliste fotkane na nekom blogu, znam, lik sam, eto zbog čega bi ja na triglav :cerek:

Pa stvar je u tome da sam i ja u toj kategoriji :rofl: (Ivanščica mi je najviši vrh:lol:) al mi je u trogodišnjem planu otići na triglav . Inače i frendica ima tibetice i isto je prezadovoljna. Inače sam se za taj triglav zapalila isto jer sam gledala fotke pre pre prekrasne slovenije.

Da, i super su tibetice (da nisam off topic :D)

nyla
05.11.2010., 15:30
http://www.iglusport.si/z-cevlji-visoki-sikkim-gtx-lady

Ne bi reka...jedino uz povrat DDV-a.

:eek: 229 eura
To mi još gorje izgleda nego 1600 kuna :flop:

Ruralna
05.11.2010., 23:42
Uzela neke McKinley, kad se raspadnu, skupljat ću novčiće za Ecco. :zubo:

margoth.
06.11.2010., 09:51
:eek: 229 eura
To mi još gorje izgleda nego 1600 kuna :flop:

nekidan sam ih probala u igluu. zbilja su odlične.

ja sam konačno odlučila kupiti poštene gojze.
tibetice su mi prvi izbor, ali u ove sikkim sam se zaljubila.
a gledala sam i neke salewine...sjajne su.

zanima me ako netko ima iskustva sa ovim modelima...da li se zaista isplati
ta razlika u cijeni od 400-500 kn?

inače sam u prelaznoj fazi od šetača u malo ozbiljniju planinarku :)

ne ljubim baš snijeg, a planiram u perspektivi malo češće na velebit.
pa eto molim savjet od nešto iskusnijih...

spyker22
06.11.2010., 12:11
To sam te ja povuka ili..? :o

Ruralna
06.11.2010., 12:31
To sam te ja povuka ili..? :o
A povuka si me da ih tu spominjem, ali vidila sam ih i prije.
Samo šta sad imam još sto stvari za uzeti, pa mi je previše davati 1500kn za njih :tuzni:
Jesi ih ti kupio?

Edit:Nije mi jasno zašto sve te gojze moraju biti tako ružne :zubo: Jedino si mi Eccove i La sportiva onako oku ugodne :o

spyker22
06.11.2010., 14:07
Samo šta sad imam još sto stvari za uzeti, pa mi je previše davati 1500kn za njih :tuzni:
I ti isto? :zubo:

Jesi ih ti kupio? Nažalost ne. Bio u ZG, kupio maramu, čarape, gaće..hlače mislim, al nikako da se upustim u taj najveći izdatak :rolleyes: ..teti koja radi u Ecco trgovini u Kaštelima, u Emezzeti, obeća da ću kod nje kupit ako se odlučim tako da sad ne smim uzmicat. Neka simpatična cura/žena, ismijali se pošteno :D

Edit:Nije mi jasno zašto sve te gojze moraju biti tako ružne :zubo: Jedino si mi Eccove i La sportiva onako oku ugodne :o
Slažem se, slažem..još bi i Scarpu ubrojio. Nego Ruralna, šta si po horoskopu? :kokice:

Ruralna
06.11.2010., 14:34
I ti isto? :zubo:
A ha. Tek sad sam počela na redovitoj bazi planinarit, pa je došlo vrijeme da se složi oprema pomalo.Do sada bi se uvik nekako krpala.

Nažalost ne. Bio u ZG, kupio maramu, čarape, gaće..hlače mislim, al nikako da se upustim u taj najveći izdatak :rolleyes: ..teti koja radi u Ecco trgovini u Kaštelima, u Emezzeti, obeća da ću kod nje kupit ako se odlučim tako da sad ne smim uzmicat. Neka simpatična cura/žena, ismijali se pošteno :D Još da daju koji popust u Ecca:D
Ja čekam karticu sa 20% popusta u Intersporta, pa ću vidit šta ću pazarit slijedeće.

Nego Ruralna, šta si po horoskopu? :kokice:
Riba. Zar se ne vidi po fokusiranosti na cipele :zubo:

spyker22
06.11.2010., 16:14
Još da daju koji popust u Ecca:D
Slabo ti popusti idu na gojzerice..baš bio u Outletu u Sv. Ktiž Začretje, isto u Ecco-a, al ništa u ponudi nisu imali.

Ja čekam karticu sa 20% popusta u Intersporta, pa ću vidit šta ću pazarit slijedeće.
A to se dobije di?..jer sam jedne šesne Salomonke zelembače zapikira :D

Ruralna
06.11.2010., 16:23
A to se dobije di?..jer sam jedne šesne Salomonke zelembače zapikira :D
U planinarskom društvu su dobili ponudu , pa sam se prijavila.

*jezebel*
06.11.2010., 21:24

daj molim te javi ovdje kad odu kvragu (bilo da se razlijepe ili promoce), bas me zanima jer ne znam nikoga tko ih ima, a nikad ne znas kad ce ti zatrebat' nesto jeftinije za prvu ruku. inace, mckinley mi djeluju uzasno nekvalitetno, pa cu ti zlocesto predlozit' da odmah pocnes skupljat' za nove. :o :rofl:

Herp
07.11.2010., 00:04
Moja frendica već tri godine čeka da se raspadnu. A nije da ih štedi. :mig:

Ruralna
07.11.2010., 14:17
daj molim te javi ovdje kad odu kvragu (bilo da se razlijepe ili promoce), bas me zanima jer ne znam nikoga tko ih ima, a nikad ne znas kad ce ti zatrebat' nesto jeftinije za prvu ruku. inace, mckinley mi djeluju uzasno nekvalitetno, pa cu ti zlocesto predlozit' da odmah pocnes skupljat' za nove. :o :rofl:
A znam da nisu baš na glasu, iako sam upoznala dosta ljudi koji mi kažu da su ih nosili po 3 godine, a to su ljudi koju su zbilja svaki vikend negdi tako da ih nemilice troše.
Mislim da će moje malo prije ići k vragu jer nisam uzela vibram đon, moj propust, ali trebalo mi je nešto hitno i definitivno je bolje rješenje nego kidati tenisice svaki vikend po jedan par.

so.creator.est
12.11.2010., 16:28
preskupe su. ako imate nekog vani nek vam donese nešto za puno manje love (dry plus membrana uključena imam jedne takve i zakon su, samo moje (http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-Casual-Shoes/Mens-Pac-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/104824080/i/103959180/Cabelas-934-Winter-Sport8482-Boot/722706.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2F_%2FN-1102516)su casual), evo ove (http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-Hiking-Boots/Mens-High-Hiking-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/104383080/i/104105880/Cabelas-Backcountry-Hikers/721755.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Ffootw ear-mens-footwear-mens-hiking-boots-mens-high-hiking-boots%2F_%2FN-1101189%2FNs-CATEGORY_SEQ_104105880) su oko 260 kn.

sailor
12.11.2010., 20:38
http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/sport_09/trekking_2010/backpacking/v/67051.jpg
http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/sport_09/trekking_2010/mountaineering/v/62713.jpg
:)

njegove su anapurna, gss ih nosi, oko 1000 kn u alpine, ima i još jači model (teton), i čudno su mali kalupi (ja nosim 42 a ove jedva navukao 46)
nisu baš za proljetni trekking

sun.shine
14.11.2010., 14:57
Ne znam kamo bih postavila ovo pitanje, pa se nadam da sam pogodila temu:
Jesu li ovo dobre čizme: http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/women-s-chilkats.html?colour=640, cijena je 685 kn.
Trebaju mi za led, snijeg, bljuzgu, zimu, a ne trebaju mi za planinarenje i prelaženje kroz potoke.

Hvala. :)

P.S. Molim da nitko ne uspoređuje s američkim cijenama, već sam se izjela na račun toga.

spyker22
14.11.2010., 16:29
Jesu li ovo dobre čizme: http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/women-s-chilkats.html?colour=640, cijena je 685 kn.
Trebaju mi za led, snijeg, bljuzgu, zimu...
Po svojstvima i više nego dobre.

so.creator.est
16.11.2010., 09:42
Ne znam kamo bih postavila ovo pitanje, pa se nadam da sam pogodila temu:
Trebaju mi za led, snijeg, bljuzgu, zimu, a ne trebaju mi za planinarenje i prelaženje kroz potoke.

Hvala. :)

P.S. Molim da nitko ne uspoređuje s američkim cijenama, već sam se izjela na račun toga.
ja te čizme ne bih nikad kupio imam sličnih iskustava, ova guma preko prstiju će učinit da se stopalo (samo taj prednji dio) jako znoji jer vodena para nema kamo otić pa se zadržava u čarapi i na koži stopala. nađi nešto što ima preko gornjeg dijela čizme kožu s dry plus ili gore-tex membranom da ti stopalo može disat, puno je bolje. nadam se da ne ideš u kiriju da ti trebaju oklopljene čizme jer mokra noga nije ugodna tokom pješačenja, pa makar i kratkih.

a što se tiče cijena ja kupujem odjeću i obuću za vremenske (ne)prilike u americi pa sam dao link za dobre stvari po povoljnim cijenama, nadam se da se ne ljutiš. ono što je za toplo i suho vrijeme to kupujem tu u hrvatskoj. nikad nisam iz amerike naručio nešto što sam mogao kupit tu, ne želim maltretirati svoje frendove. inače da se još malo vratimo tvojim čizmama, imaju svega 200 gr insulacije (makar i primalofta koji je sam vrh), ovisno gdje živiš i kolko si zimogrozna odaberi si nešto s 400 gr, iako postoje i čizme s 1.2 kg insulacije ali one su za lov i čučanje u zasjedi. osim toga ne zaboravi uzeti barem broj veće jer će pretpostavljam na nogu ići kvalitetna vunena čarapa (nikako ne preporučam pamuk!), a vunene čarape koje ja imam (iz amerike naravno jer ih kod nas nema, kad to kažem mislim na one s 80% vune) su min. 5 mm debljine.

sun.shine
17.11.2010., 01:18
ja te čizme ne bih nikad kupio imam sličnih iskustava, ova guma preko prstiju će učinit da se stopalo (samo taj prednji dio) jako znoji jer vodena para nema kamo otić pa se zadržava u čarapi i na koži stopala. nađi nešto što ima preko gornjeg dijela čizme kožu s dry plus ili gore-tex membranom da ti stopalo može disat, puno je bolje.
Skvik!

nadam se da ne ideš u kiriju da ti trebaju oklopljene čizme jer mokra noga nije ugodna tokom pješačenja, pa makar i kratkih.
Nadaš se da ne idem u najamninu? :confused::confused:

a što se tiče cijena ja kupujem odjeću i obuću za vremenske (ne)prilike u americi pa sam dao link za dobre stvari po povoljnim cijenama, nadam se da se ne ljutiš. ono što je za toplo i suho vrijeme to kupujem tu u hrvatskoj. nikad nisam iz amerike naručio nešto što sam mogao kupit tu, ne želim maltretirati svoje frendove.
Sve iz Jamerike s poštarinom dođe kao i u Europi.

inače da se još malo vratimo tvojim čizmama, imaju svega 200 gr insulacije (makar i primalofta koji je sam vrh), ovisno gdje živiš i kolko si zimogrozna odaberi si nešto s 400 gr, iako postoje i čizme s 1.2 kg insulacije ali one su za lov i čučanje u zasjedi.
Živim, kao što mi piše u lokaciji, na 60 stupnjeva sj. z. š. Ne idem u lov. Uopće ne mislim stajati na vijavici ili tako nešto i glumiti Snješka.
Nego, na njima piše da su za temp. do -25 C. Za koliko su te od 1200 gr izolacije, za -50 C?

osim toga ne zaboravi uzeti barem broj veće jer će pretpostavljam na nogu ići kvalitetna vunena čarapa (nikako ne preporučam pamuk!), a vunene čarape koje ja imam (iz amerike naravno jer ih kod nas nema, kad to kažem mislim na one s 80% vune) su min. 5 mm debljine.
Već sam ih isprobala s dva para običnih čarapa.
Usput sam isprobala i još jedno 10 parova drugih čizmača, ali sve to košta bar 50% više, neke i 150%. (Icebug, Hanwag, Meindl, Lundhags, Salomon, Merrel, Crispi...) I skoro sve imaju gumeni dio preko nožnih prstiju. Zapravo, neke mom neukom oku izgledaju kao ronilačke čizme. Ma sva sam se izbezumila.

so.creator.est
17.11.2010., 10:46
Skvik!

Nadaš se da ne idem u najamninu? :confused::confused:
kirija=obaranje trupaca u velebitu konji pomažu u izvlačenju istih (hrvatski).
kirija=stanarina (srpski)
odaberi izraz koji ti više odgovara.

Sve iz Jamerike s poštarinom dođe kao i u Europi.
ja ne naručujem poštom, meni donose frendovi i poznanici iz amerike (arizona, texas, new york, utah) bez carine i troškova poštarine tako da dobijem po cijenama koje sam postao na ona dva linka gore.

Živim, kao što mi piše u lokaciji, na 60 stupnjeva sj. z. š. Ne idem u lov. Uopće ne mislim stajati na vijavici ili tako nešto i glumiti Snješka.
Nego, na njima piše da su za temp. do -25 C. Za koliko su te od 1200 gr izolacije, za -50 C?

da ti budem iskren ne znam gdje je ta zemljopisna širina i dužina nit me zanima. btw, moje čizme (http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-Casual-Shoes/Mens-Pac-Boots/Cabelas-Winter-Sport8482-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/104824080/i/103959180/e/5582/Cabelas-934-Winter-Sport8482-Boot/e/5582/722706.uts?destination=%2Fcatalog%2Fensemble.jsp%3 FparentCategoryId%3D104797980%26categoryId%3D10474 7580%26subCategoryId%3D104824080%26indexId%3D10395 9180%26ensembleId%3D5582%26type%3Densemble&categoryIds=104797980|104747580|104824080|10395918 0) koje sam za 500 kn dobio iz amerike (400 gr thinsulate, najbolja koža, dry plus membrana, 9 incha sare, itd) su za -42,7 c (http://www.cabelas.com/ensemble/Footwear/Mens-Footwear/Mens-Casual-Shoes/Mens-Pac-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/104824080/i/103959180/Cabelas-Winter-Sport8482-Boots/5582.uts?destination=%2Fcatalog%2Fproduct.jsp%3Fpa rentCategoryId%3D104797980%26categoryId%3D10474758 0%26subCategoryId%3D104824080%26indexId%3D10395918 0%26ensembleId%3D5582%26Cabelas-934-Winter-Sport8482-Boot%3De%26productId%3D722706%26type%3Dproduct).

Već sam ih isprobala s dva para običnih čarapa.
Usput sam isprobala i još jedno 10 parova drugih čizmača, ali sve to košta bar 50% više, neke i 150%. (Icebug, Hanwag, Meindl, Lundhags, Salomon, Merrel, Crispi...) I skoro sve imaju gumeni dio preko nožnih prstiju. Zapravo, neke mom neukom oku izgledaju kao ronilačke čizme. Ma sva sam se izbezumila.

ne znam koje si točno modele probala, ali to sa gumom preko prstiju su tzv. pac boots (http://www.cabelas.com/catalog/browse/footwear-mens-footwear-mens-casual-shoes-mens-pac-boots/_/N-1102516/Ns-CATEGORY_SEQ_103959180)i nikada ih ne bi kupio jer će ti se noga jako znojiti. uzmi samo one koje imaju malo gume preko prstiju. čarape samo vuna, može i malo mješavine sa sintetikom, ali vuna barem za moje potrebe mora biti u većini, no nismo svi isti.

vrrrlet
18.11.2010., 13:23
http://media.salewa.com/20102/00-0000061009_yak-trek-lgtx-m/0803_charcoal-limeade/thumb1_yak_trek_lgtx_charcoal_limeade.png

Ovo sam si kupio ne bih li poljubomornio Herpa. :raspa:

spyker22
18.11.2010., 13:40
Odlične! :cerek: ..bile su na sniženju u Vrhuncu kad sam zadnji put bio. Važem ih još...

vrrrlet
19.11.2010., 10:18
Odlične! :cerek: ..bile su na sniženju u Vrhuncu kad sam zadnji put bio. Važem ih još...

Malo su pretvrde za jesensko Sljeme, ali biti će odlične za led na Bikčeviću. Jedva čekam da ih odvedem u neki sipar, mislim da ću hodati kao po putru.
Da, vrlo su seksxy. :cerek:

Herp :rofl:

spyker22
19.11.2010., 12:15
1.575 kn?

Za žuti karton! :s

vrrrlet
19.11.2010., 12:22
1.575 kn?

1.675 kn su bile, ali imaš popust na planinarsku iskaznicu 10% i dodatnih 5% na keš.

Ruralna
19.11.2010., 17:37
Baš me zanima što je bio razlog, možda imaš bolje gojze od mene
:rofl:

spyker22
19.11.2010., 21:17
Ruralna, aj samo probaj kupit one moje, aj... :o

Herp
19.11.2010., 21:26
Baš me zanima što je bio razlog, možda imaš bolje gojze od mene
:rofl:

Pa klikneš na karton i vidiš razlog, jesen te neobrazovatu, kad me tute u trolbu ćeraš :D

Ruralna
19.11.2010., 21:29
Ruralna, aj samo probaj kupit one moje, aj... :o
Ove godine možeš biti bez brige, ali zato dogodine... :zubo:

Pa klikneš na karton i vidiš razlog, jesen te neobrazovatu, kad me tute u trolbu ćeraš :D
:brukica:

Fala.

Herp
29.11.2010., 21:56
Lijepo molim bez reklamiranja.

electee
30.11.2010., 01:35
Pa reklamiram isto kao i i netko ''imam korištene gojze 300kn'' ili ''alpina su super'' :mad:

spyker22
30.11.2010., 06:44
Electee, triba si to malo lipše upakirat..ono, čuo sam za jednu našu firmu koja proizvodi gojzerice, cijene su povoljne..kupujmo hrvatsko :D... i tako :o

tvuk
30.11.2010., 11:52
Pa reklamiram isto kao i i netko ''imam korištene gojze 300kn'' ili ''alpina su super'' :mad:

Tako je, ali ti reklamiraš nove, plus svi tvoji postovi su isključivo reklamiranje tvojih gojzerica. Da si ostavio samo jedan post ne bi ti ništa rekli, al ostavio si ih 4 po raznim temama, što je već reklamiranje.

Za reklamu ovdje na forumu se treba javiti u Marketing (link se nalazi gore na plavoj traci).

electee
30.11.2010., 16:19
Ispričavam se, evo... nisam mislio da je protiv pravila, malo mi je licemjerno da nesmijem napisat ja imam gojzerice, garantiram kvalitetu a smijem napisat joj znate on ima gojzerice, super su... Mislio sam da ovako odmah porazgovaramo o eventualnim pitanjima ako vas zanima što, da čujete iz prve ruke.
Ovo nije reklama, ja sam ozbiljan proizvođač i imam dovoljno prometa, samo sam htio upoznati ljude sa nečim što nije škart, jer inače prodajem na veliko, a vidim da ovdje dosta ljudi kaže da nemože naći kvalitetne gojzerice. Još jednom se ispričavam. Ja sam upoznat sa situacijom u Hrvatskoj i navalom kineske nekvalitetne robe i samo želim ljudima pružiti još jednu opciju, pa neka svatko sam odluči.

toni_cobra
30.11.2010., 18:41
ja sam ozbiljan proizvođač

Kakva je situacija s popravcima?
Imam nekoliko pari gojzerica kojima je cipela jos uvijek OK (dapace stopala su napravila idealne reljefe) a djonovi su gotovi.
Da li to netko u Hr moze kvalitetno promijeniti/vulkanizirati?

Pozdrav, Cobra

electee
30.11.2010., 20:04
Više vam se isplati kupiti nove cipele nego popravljati jer troškovi kada se radi nešto pojedinačno i kada se nešto serijski radi nisu isti.

ivicag
01.12.2010., 18:20
Pozdrav!

Što mislite o ovoj marci, iskustva'

Hvala!

spyker22
01.12.2010., 20:11
Entry-level u rangu talijanskih 'Gri sport' gojzerica. Virujem da bi bile zadovoljavajuće.

orgasmatron
02.12.2010., 18:27
Što mislite o McKinley Cordova cipelama,
• kvalitetna i trajna visoka planinarska cipela za slobodno vrijeme ili planinarske ture
• vodootporna membrana Aquamax, podplat Vibram, muška i ženska
(http://www.intersport.com.hr/static/cms/sites/intersport.hr/hr/letak/PPA12_10_HR/data/download.pdf)
Služile bi kao zimske cipele za po gradu i možda koji put na Sljeme.
Neke druge preporuke do 500tinjak kuna su dobrodošle :)

Isak Pasha
03.12.2010., 13:50
nekidan sam ih probala u igluu. zbilja su odlične.

ja sam konačno odlučila kupiti poštene gojze.
tibetice su mi prvi izbor, ali u ove sikkim sam se zaljubila.
a gledala sam i neke salewine...sjajne su.

zanima me ako netko ima iskustva sa ovim modelima...da li se zaista isplati
ta razlika u cijeni od 400-500 kn?

inače sam u prelaznoj fazi od šetača u malo ozbiljniju planinarku :)

ne ljubim baš snijeg, a planiram u perspektivi malo češće na velebit.
pa eto molim savjet od nešto iskusnijih...

Mislim da se tebi ne isplati.... Tibet su više nego pristojan izbor i za ozbiljne planinare. Ne brini, ima još opreme i markica na koju se može trošit (majice, jakne, štapovi, hlače, ruksaci, Mammut, Salewa, Lowealpine.. :) )

Ruralna
03.12.2010., 17:39
Što mislite o McKinley Cordova cipelama,
Služile bi kao zimske cipele za po gradu i možda koji put na Sljeme.
Neke druge preporuke do 500tinjak kuna su dobrodošle :)
Imaju vibram potplat, tople su, dobro drže nogu, ne propuštaju vodu, po meni je to neki best buy za tu cijenu.

margoth.
03.12.2010., 19:00
Mislim da se tebi ne isplati.... Tibet su više nego pristojan izbor i za ozbiljne planinare. Ne brini, ima još opreme i markica na koju se može trošit (majice, jakne, štapovi, hlače, ruksaci, Mammut, Salewa, Lowealpine.. :) )

hvala ti na odgovoru :)
ma nisam ti ja tip koji kupuje markice, a i ne odvajam se baš lako od teško zarađenih kunica.
ali cipele su ipak najvažnije pa sam si dala malo više truda da proučim ponudu.
pogotovo što su mi se ovo ljeto stare gojzerice raspale na vrh osoršćice, a trebalo se još spustiti....
mislim da će ipak biti tibetice, a ove druge ću i dalje proučavat zbog sjajnog dizajna :)

kailash
04.12.2010., 09:22
raspale mi se stare zimske gojze.
Nisu imale prednji i zadnji jezičac za dereze, pa sad razmišljam da si uzmem jedne takve.

Sugestije, primjedbe i konstruktivni prijedlozi za zimske gojze, prilagođene automatskim ili poluautomatskim :) derezama su više nego dobro došle!

Treba mi nešto za zimi po snijegu ali i po suhom (znači i kad ne trebaju dereze), Velebit, Gorski kotar, Alpe.

Odnos cijena / kvaliteta? (što manje para za što veći kvalitet) :D

Pozdrav!

nicola
04.12.2010., 13:26
Kakva je situacija s popravcima?
Imam nekoliko pari gojzerica kojima je cipela jos uvijek OK (dapace stopala su napravila idealne reljefe) a djonovi su gotovi.
Da li to netko u Hr moze kvalitetno promijeniti/vulkanizirati?

Pozdrav, Cobra

Ako su ti gojze baš srcu prirasle :D probaj pitat nekog postolara, orginalni vibram đon košta 67 kn, pitanje je koliko će on računat posao i koliko se to može kvalitetno napraviti

toni_cobra
04.12.2010., 18:47
Ako su ti gojze baš srcu prirasle

NIsu, a bile su tak dobre da sam zadnje (trece) kupio na "neprobano"; dosao u ducan trazio velicinu i pogledao da nisu ostecene.

i koliko se to može kvalitetno napraviti

Ne vjerujem da neki P ima stroj za vulkanizaciju, a nisam ni siguran koliko je, tehnoloski, rabljena stvar popravljiva.

Pozdrav, Cobra

kailash
07.12.2010., 15:27
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/off-road_-_hiking_wear/10032_0c.html

danielpubmail
09.12.2010., 10:45
prosli vikend sam kupio niske tenisice-gojzerice (trekerice?) u gracu ( ducan Humanic, trgo-centar Saizberg).
Merell , gornjiste goretex, dzon vibram, cijena 100 eur minus povrat mervera.
evo i linka na model: http://www.merrell.com/US/en-us/Product.mvc.aspx/12465M/28972/Mens/Moab-GORE-TEX-XCR (http://www.merrell.com/US/en-us/Product.mvc.aspx/12465M/28972/Mens/Moab-GORE-TEX-XCR), imali su samo ove najsvjetlije

zadnje dvije godine sam nosio ove merellove: http://www.sport-agent.net/Portals/0/A_MEERRELL%202010%20JZ%20Outventure/Outland%2086925.jpgi bio jako zadovoljan. po suhom vremenu, za sljeme, snjeznik, brda po istri i dalmaciji, pa cak i malo po durmitoru u crnoj gori jako su se dobre pokazale.
ovaj model jos imaju u zagrebackom intersportu za 900 kn. to mi je fakat jadno da cipelu staru dvie-tri godine pordaju po cijeni 30% visoj od novog modela u gracu.

ista prica i u Ecco ducanu, imaju niskih trekerica za 100 eur u gracu, a u zagrebu su 1200kn. neznam jedino da li prodju staru robu kod nas.
mrzim ove nase trgovce.

cipele jos nisu bile na snizenju, pa se mislim zaletiti opet iza nove godine po prave gojze.

vidio sam u intersportu neke SevenSummits gojze za 130 eur.
zna li netko vrijedi li sta ta firma, mislim da je talijanska?

tml
12.12.2010., 09:59
(http://img573.imageshack.us/i/cipele2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
ove sam jučer uzeo-600/kn

Danas idem u ribolov, ima niskog snijega, hladno je i biće dosta pješačenja pa će se pokazat kakve su

Tyriell
14.12.2010., 16:46
Jučer uzeo ovo u Hervisu na akciji:

http://www.merrell.com/UK/en-gb/ViewProduct.mvc.aspx/22514M/0/Mens/Chameleon-Thermo-6-Waterproof-Synthetic?galleryId=M-F

• Active Heat™ Insole with Silver Reflective Film between Insulating Polyester Layers
• In-Board™ Compression Molded EVA Footframe with Grade 2 Tapered Nylon Insole Molded to Bottom
• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth

http://img.wolverineworldwide.com/is/image/bulk/cat3/2009/6/12/MRL-W87695-07.tif?op_usm=0.5,1&wid=435&hei=482&qlt=70&fmt=jpg

Čista perverzija. Nosio sam svakakve gojze, ali nijedne kao ove.... Topla preporuka svima...

Ruralna
14.12.2010., 20:38

Koja im je cijena bila na akciji? Prije su bile oko 1000kn ako se ne varam :misli:

ivicag
14.12.2010., 20:39

http://www.merrell.com/UK/en-gb/ViewProduct.mvc.aspx/22514M/0/Mens/Chameleon-Thermo-6-Waterproof-Synthetic?galleryId=M-F

• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth

http://img.wolverineworldwide.com/is/image/bulk/cat3/2009/6/12/MRL-W87695-07.tif?op_usm=0.5,1&wid=435&hei=482&qlt=70&fmt=jpg

Čista perverzija. Nosio sam svakakve gojze, ali nijedne kao ove.... Topla preporuka svima...

Cijena?

carrera_verde
15.12.2010., 10:24
nosio sam sad na dva zimska izleta neke gojze xy marke, stario kupio na rasprodaji za 150 kn. iako sam ga početno izgrdio kaj je potrošio pare ne glupost, mogu reći da su cipele dosta dobre. udobne, čvrste, ne propuštaju.. e sad, koliko će potrajat, druga priča. kakogod, za kontinentalna brda dovoljno su dobre!

Buraz
15.12.2010., 14:58
Koja im je cijena bila na akciji? Prije su bile oko 1000kn ako se ne varam :misli:

Cijena?

danas sam bio, i ako se ne varam još su 1000kn.
Vidio sam neke ženske za 600 umjesto 1000.

*jezebel*
15.12.2010., 16:06
ne znam imaju li taj model u intersportu, ali preksutra u west gateu pocinje late night shopping pa ce biti 2+1 (nisu se pretjerano pretrgli, ali barem nesto...).

Tyriell
15.12.2010., 17:28
danas sam bio, i ako se ne varam još su 1000kn.
Vidio sam neke ženske za 600 umjesto 1000.

Ja svoje platio oko 700 kn +/- 20 kn, to je ona akcija 23 % pdv. Odnosno spuste ti cijenu za brutto pdv, odnosno 18.7% netto od redovne cijene koja je koliko se sjećam 899,99 kn.

hrvvrh15
17.12.2010., 00:23
Prije par dana sam kupio gojze alpina advance i danas sam imao jedno planinarenje od 4 i pol sata, jedan dio smo cak i trcali, uglavnom malo su mi se prsti uznojili, stavio sam jedne deblje carape, vani je bila temperatura oko -6, koje mi carape preporucate, za takvo vrijeme i za snijeg koji i trebao pasti ovaj vikend. Nadam se da ce bit ok ove gojze i da necu pozaliti sto nisam dao nesto vise za alpina tibet. Nadam se nekom odgovoru, hvala

Buraz
17.12.2010., 06:34
Čarape bilo kakve su ok. Bolje od toga su one sa oznakom "treking" u trgovini: one su pojačane na peti i prstima, a obično i toplije. Jedino kaj su malo skuplje.
Koliko su koštale Alpinine Advance?

hrvvrh15
17.12.2010., 13:26
Čarape bilo kakve su ok. Bolje od toga su one sa oznakom "treking" u trgovini: one su pojačane na peti i prstima, a obično i toplije. Jedino kaj su malo skuplje.
Koliko su koštale Alpinine Advance?

800 kn, sta ti mislis da li su one isplativa kupovina uopce, da li sam trebao jos izdvojit par sto kn i uzet alpina tibet ili tako nesto

danas cu ic opet s njima van pa cu isprobat po snijegu i s tankim carapama

Buraz
17.12.2010., 13:55
Ma sve je to tu negdje valjda. Nemoj se opterečivati, nego uživaj :)
Nakon nekoliko mjeseci korištenja ćeš skužit treba li ti nešt jače ili ne.

hrvvrh15
17.12.2010., 14:08
Ma sve je to tu negdje valjda. Nemoj se opterečivati, nego uživaj :)
Nakon nekoliko mjeseci korištenja ćeš skužit treba li ti nešt jače ili ne.

nadam se da mi nece promocit nakon 4-5 sati hodanja po snijegu na ucki, to mi je bitno

Buraz
17.12.2010., 14:56
sad... ako je mokar snijeg, nema tih gojzi koje neće promočit..

hrvvrh15
17.12.2010., 15:16
sad... ako je mokar snijeg, nema tih gojzi koje neće promočit..

nadam se da nece bit mokrog snijega :), treba uzet plasticne cizme

hrvvrh15
17.12.2010., 19:51
koje ti imas gojze i pogledaj malo koliko ti je debljina onog dijela iznad prstiju, meni se cini da je pretanak i taj dio je stalno hladan iznutra.

europe2seoul
21.12.2010., 07:20
Meni se djon odljepio nakon skoro 6 godina sto imam Planika Annapurna gojzerice - postolar je to zaljepio ali bas ne garantira dugotrajnost.
Pa gledam nove gojze....navodno je Planika propala i kao jos na skladistima postoje gojze njihove - svidja mi se Triglav Pro model.

Pa sam gledao i Alpinu model Tibet kao i model Peak i Annapurna.
U principu moje gojze meni trebaju i za Hrvatske planine kao i za Slovenske/Austrijske planine vecinom po normalnim stazama (znamo kakve su te :) ) sa tu i tamo nekom ferratom iako ne brijem po tome. Po zimi da ih isto mogu nositi ali ne brijem na visednevne zimske ture; dok neka od 4-5 sati je OK.

Ne volim bas ove tekstilne moderne materijale, jer apsolutno svi koje znam svima su promocili dok u 6 godine moja Planika meni nikada nije promocila (zimi je namazem ako idem na snjeg sa Sno-Seal pastom).

Ima netko iskustva sa gore navedenim modelima?

Osobno mi se i Meindl Ortler jako svidja :) Samo ne znam gdje to pogledati/kupiti.

Naravno, ako ima netko neke druge prijedloge - slusam. Npr Asolo ima zanimljive modele.

kailash
21.12.2010., 12:01
Pa sam gledao i Alpinu model Tibet kao i model Peak i Annapurna.

Ima netko iskustva sa gore navedenim modelima?

Pred dva dan sam kupio Alpina Peak, anatomski su mi više odgovarale nego Tibet. Isprobaću ih za Božić, dvodnevna tura Gorskim kotarom, svaki dan minimalno 4-6 sati u snijegu, pa javim kako se ponašaju :-)

btw, prodavačica u Alpini u Toweru bila izuzetno ljubazna i uslužna, isprobao pola skladišta dok nisam našao zadovoljavajuće gojze (naravno uz popust na pl.iskaznicu :-), te još dobio papuče za dom na poklon :top:

hrvvrh15
21.12.2010., 17:37
Pred dva dan sam kupio Alpina Peak, anatomski su mi više odgovarale nego Tibet. Isprobaću ih za Božić, dvodnevna tura Gorskim kotarom, svaki dan minimalno 4-6 sati u snijegu, pa javim kako se ponašaju :-)

btw, prodavačica u Alpini u Toweru bila izuzetno ljubazna i uslužna, isprobao pola skladišta dok nisam našao zadovoljavajuće gojze (naravno uz popust na pl.iskaznicu :-), te još dobio papuče za dom na poklon :top:

te nisam ni probavao, kolika im je cijena, a koliko je alpini tibet cijena?

nyla
22.12.2010., 14:13

• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth

Vidla sam ove gojze i rekla te ili nijedne i onda me muž ubio u pojam i reko da su zimske :tuzni: Ove su mi najbolje od svih al mi ipak trebaju neke više sezonske, tak da bu ipak Tibet. BTW 1080 kn još uvijek, nemaju nikakvo sniženje osim onih 10% na PD

Buraz
22.12.2010., 14:26
meni te Merrelke nekak tanko djeluju spram drugih gojzi :ne zna:

Ruralna
22.12.2010., 20:26
Vidla sam ove gojze i rekla te ili nijedne i onda me muž ubio u pojam i reko da su zimske :tuzni: Ove su mi najbolje od svih al mi ipak trebaju neke više sezonske, tak da bu ipak Tibet. BTW 1080 kn još uvijek, nemaju nikakvo sniženje osim onih 10% na PD
Zbilja ne vidim razliku između Tibeta i Merrelki šta se sezone tiče, pa i jedne i druge su za zimu:ne zna: Osim šta su Merrelke jedno 300 puta ljepše, mogu se nositi i po gradu i sl.

meni te Merrelke nekak tanko djeluju spram drugih gojzi :ne zna:
Dobre su, frendica ih je kupila, izvrtila sam ih cijele, super su:D
I na letku od Hervisa sam vidjela da će ih imat po cijeni od 700kn;) (od 22-27.12)

europe2seoul
23.12.2010., 07:23
Ipak sam ja uzeo Planika Triglav Pro. 1090kn + 10% popusta za planinare. Cipela je nenadmasivo bolja od Alpine po kvaliteti, nacinu izrade, izgledu, itd.

P.S Planika nije propala - kupio ju je Meindl i proizvodi ona i dalje te razvija svoj vlastiti program gojzi i dalje; samo nemaju bas ducane po HR kao prije. Iako imaju zastupnika i moze se kupiti u HR.

cicap
24.12.2010., 17:53
Uzeo prije kojih mjesec dana:

Dolomite Cougar SS GTX

http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/dolomite-cougar-ss-goretex/7422/p

Preporučam!
:s:top:

1.500,00 HRK

Link na službenu stranicu:
http://www.dolomite.it/collection/footwear/expert

outlaw9
24.12.2010., 21:56
Trebaju mi gojze za zimske uspone (Alpe).... uglavnom visednevne ture...
Da je tvrdi dzon...kompatibilne barem s poluautomatskim kramponima...

Ljeto 2011. planiramo ici na neke 4tisucnjake... pa da su mi dobre i za njih...

sto? gdje? za koje novce?

alfred stokes
25.12.2010., 11:42
La Sportiva Nepal Evo...cca 2500 nofaca Iglu

europe2seoul
26.12.2010., 07:49
Trebaju mi gojze za zimske uspone (Alpe).... uglavnom visednevne ture...
Da je tvrdi dzon...kompatibilne barem s poluautomatskim kramponima...

Ljeto 2011. planiramo ici na neke 4tisucnjake... pa da su mi dobre i za njih...

sto? gdje? za koje novce?

Cekaj, pa kaj nisi ti negdje na pocetku ove teme pricao o tome kako si tek upisao planinarsku skolu ove godine, bole te noge, zuljevi, ne znas koju opremu itd a 2011 planiras na neke 4tisucnjake? Hm.....kako to? I koje?

Ruralna
26.12.2010., 14:24
Pa svidjelo se čovjeku planinarenje :ne zna: Neka ide na 4000+ ako hoće, samo neka ne ide sam :D

FED
26.12.2010., 23:20
Čitam malo arhivu i vidim da je uglavnom iskustvo da mokri snijeg promače sve.

Na zadnjem hikingu po snijegu moje treking šuze (stare već 6 godina) sa membranom, i u formi slično kao McKinely Cisco (http://intersport.com.hr/planinarenje/planinarenje_hr/html/page_22.htm?page=22) su promočile do užasa...

Pratio nas je mokri snijeg, i u domu su mi bile nasaftane otopljenim snijegom i sl...
Do sada su me odlično služile na manjim šetnjama po snijegu, kroz bljuzgav grad... Po kiši, bljuzgi i snijegu nisu nikada promočile, a vrrlo malo vlage iznutra sam pripisao kondenzatu znoja.
Jest da nisu kao prave gojze, ali uzdao sam se više u membranu po dosadašnjem iskustvu.

Nisam ih nikada posebno održavao niti tretirao, osim spužvicom čistio blato i sl.
2x sam ih dao postolaru na maalo šivanja (oko 2 cm novi šav na liniji starog u zoni palca) jer su mi se malo otvorile.

Pitanja:
1. Da li je to uopće normalno? Ekipi sa pravim gojzama raznih modela i proizvođača nisu promočile niti kap, iako je snijeg bio relativno mokar,

2. Da li je postolar sa strojem mogao probušiti membranu u toj mjeri da je cijela šuza skoro do pete jedan vodeni saft,

3. Sa čime da ih eventualno tretiram (sprey za gore-tex??) i pouzdam se da će biti ok, ili da zaboravim na njih...

europe2seoul
27.12.2010., 07:12
Pa svidjelo se čovjeku planinarenje :ne zna: Neka ide na 4000+ ako hoće, samo neka ne ide sam :D

Ma OK, ali sam malo skeptican kada vidim recimo oko sebe u Matici mladu ekipu koja sustavno u vrlo kratkom roku vremena ide na sve vece i vislje planine (citaj: i opasnije) zanemarivsi ostale vrhunce, planinske livade i ostale prirodne ljepote ili odu na neki manje samo radi treninga kondicije ili uvjezbavanja tehnike (npr Okic, penanje). Ne kazem da treba 10 godina planinariti na nizim planinama pa tek onda ici na vislje vrhunce, moze se i prije ali vidim ekipu samo zanima sto vislje, sto teze a to mi je ono, zvuci kao da je cilj kako se ja mogu pohvaliti da sam tamo negdje bio - a ti nisi. Od planinarske skole, ekipa samo na Slovenske Alpe, sto teze smjerove a na npr. Risnjaku nisu niti bili. Koja je poanta osim adrenalin junkies?

europe2seoul
27.12.2010., 07:15
Pitanja:
1. Da li je to uopće normalno? Ekipi sa pravim gojzama raznih modela i proizvođača nisu promočile niti kap, iako je snijeg bio relativno mokar,

Evo ja sam jucer isao na sljeme po snjegu non-stop u svojim starim Planika Annapurna gojzama - dakle cista koza bez modernih membrana. Carapa mi je i dalje bila suha i nije nista mi promocilo ili bilo neugodno. No ja tretiram cipelu sa Sno-Seal proizvodom (na bazi pceljinjeg voska) i stvar savrseno funkcionira.

Ruralna
27.12.2010., 11:08
Ma OK, ali sam malo skeptican kada vidim recimo oko sebe u Matici mladu ekipu koja sustavno u vrlo kratkom roku vremena ide na sve vece i vislje planine (citaj: i opasnije) zanemarivsi ostale vrhunce, planinske livade i ostale prirodne ljepote ili odu na neki manje samo radi treninga kondicije ili uvjezbavanja tehnike (npr Okic, penanje). Ne kazem da treba 10 godina planinariti na nizim planinama pa tek onda ici na vislje vrhunce, moze se i prije ali vidim ekipu samo zanima sto vislje, sto teze a to mi je ono, zvuci kao da je cilj kako se ja mogu pohvaliti da sam tamo negdje bio - a ti nisi. Od planinarske skole, ekipa samo na Slovenske Alpe, sto teze smjerove a na npr. Risnjaku nisu niti bili. Koja je poanta osim adrenalin junkies?
Kužim što hoćeš reći.
I mene malo smeta to neko nabrijavanje, ali ono, svatko ima svoje veselje :zubo:
A i imaju materijala za pričati prijateljima:o

Uvijek kažem svojim suputnicima s kojima načešće planinarim da mi je drago što smo se našli na sličnoj valnoj duljini i što ego nije veći od nas:rofl:

mentalny
27.12.2010., 11:21
Uzeo Salomon nekidan u CC1 model sa D neki, za sada sam zadovoljan ako ih kamenja ne rastrgaju samo, cijena je bila oko 800 kuna

miran
27.12.2010., 11:30
trebaju li nekome INKOP gojzerice, crne, br 43... imam jedan par koji bi povoljno prodao...

*jezebel*
02.01.2011., 00:27
sorry sto upadam s ovim, ali...

kako da ocistim sprej za obucu s plocica? sprejala sam sa granger's sprejem i malo sam pretjerala pa mi je loggia dobila zastitni sloj. nisam ga odmah ocistila i sad nikako ne ide dolje. vileda mi se samo klize po tome k'o po ledu, uobicajena sredstva za ciscenje nisu pomogla. :facepalm:

hvala! :o

Ruralna
02.01.2011., 12:59
Jesi probala toplom vodom i deterdžentom za suđe oprati pločice? Ne znam je li to spada pod uobičajena sredstva za pod :D

nicola
02.01.2011., 13:57
sorry sto upadam s ovim, ali...

kako da ocistim sprej za obucu s plocica? sprejala sam sa granger's sprejem i malo sam pretjerala pa mi je loggia dobila zastitni sloj. nisam ga odmah ocistila i sad nikako ne ide dolje. vileda mi se samo klize po tome k'o po ledu, uobicajena sredstva za ciscenje nisu pomogla. :facepalm:

hvala! :o

Pa probaj s neuobičajenim sredstvima :D npr. aceton, nitro, varikina :ne zna:

Ruralna
02.01.2011., 14:01
+benzin za čišćenje

vikica
02.01.2011., 19:26
Planiram si uzeti nove gojze.
Trebaju mi ljetne, za malo "jače" trekking ture po kamenju, kiši (eventualno, malo snjega).

Sad imam jedne koje su mi super, nepoderive,nepromočive, ali su 700g jedna gojza. Mene ta težina jako umara dok hodam.
Pa sam mislila sad uzeti neke lakše od 500g ali opet da su dobre i kvalitetne :)
Možda salamonke (http://www.backcountry.com/salomon-wings-sky-gtx-hiking-boot-mens?CMP_ID=PM_VL0187&mv_pc=r175), northface (http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/the-north-face-sable-mid-goretex-xcr-10-11/9513/p)

Jedino što mene brine je da lakše gojze lošije drže nogu, možda da su promočive, itd...

Kakva su vaša iskustva?

Djete Kreten
02.01.2011., 21:52
Planiram si uzeti nove gojze.
Trebaju mi ljetne, za malo "jače" trekking ture po kamenju, kiši (eventualno, malo snjega).

Sad imam jedne koje su mi super, nepoderive,nepromočive, ali su 700g jedna gojza. Mene ta težina jako umara dok hodam.
Pa sam mislila sad uzeti neke lakše od 500g ali opet da su dobre i kvalitetne :)
Možda salamonke (http://www.backcountry.com/salomon-wings-sky-gtx-hiking-boot-mens?CMP_ID=PM_VL0187&mv_pc=r175), northface (http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/the-north-face-sable-mid-goretex-xcr-10-11/9513/p)

Jedino što mene brine je da lakše gojze lošije drže nogu, možda da su promočive, itd...

Kakva su vaša iskustva?

Nemam iskustva, no ove Salomonke u narančastoj varijanti preludo izgledaju! Gdje to ima za kupit?

Ozzy Smb
03.01.2011., 00:09
Nemam iskustva, no ove Salomonke u narančastoj varijanti preludo izgledaju! Gdje to ima za kupit?

Recimo ovdje:

http://www.tenisice.hr/Salomon/wings-sky-gtx-f1-salomon-7906345/

deboto po bota
07.01.2011., 21:59

• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth

Evo uzea san ih danas u novog Hervisa (city centar) u Splitu za 600 kn.. regularana cijena je 900... popust traje do 16.1.2011 tako da požurite. Nisan ih još nosija na planini ali evo na nogama su mi već 2,3 sata po kući i sve šta mogu reć je da lipo griju i još bolje izgledaju:)

Moje pitanje je s kojim sprejom da im održavam impregnaciju i di i pošto ga ima kupit u Splitu?

spyker22
08.01.2011., 15:42
Cijena je odlična. I sam se sad dvoumim. One koje ja ciljam su skoro duplo skuplje, a sigurno ne toliko bolje..ako uopće.

Sprej imaš u centru 'Kaštela', na donjem katu u Ecco trgovini.

deboto po bota
08.01.2011., 17:14
a koji je to sprej? Za membransku ili ne membransku impregnaciju... i jel ima veze kožne/sintetičke gojze? Pošto ove nisu kožne koliko ja vidim.

*klepetalo*
08.01.2011., 18:11
bitno je samo da usvojiš jedno jedino pravilo: kad ideš na brdo, SVE što ima u sebi i najmanju količinu pamuka ostavi doma.

.

ajme ja otkrivam nove svijetove! pamuk ne na brdo! sta je onda bolje od njega, mislim na majice.. a da su za amatera. ili je za amatera i pamuk ok? :D

(znam da nije ontopic, al kad sam vec naisla tu..)

ontopic- kupila sam neki dan adidasove gojze, nisam ih jos probala pa nemam sto pametno rec. pise da granatiraju da cu ostati suha (pisalo je toliko uocljivo da mi je malo bilo i sumnjivo :D )al bit ce ok brijem!

Ruralna
08.01.2011., 18:50
Cijena je odlična. I sam se sad dvoumim. One koje ja ciljam su skoro duplo skuplje, a sigurno ne toliko bolje..ako uopće.

Još ih nisi kupio:D

Merrellke po toj cijeni su super prilika.
I pitala sam hoće biti popust u onom dućanu na gojze, moguće da ne bude,što čini Merrellke više od duplo jeftinijima u ovom trenutku.
A imaju vibram potplat, lagane, izdržljive, ne propuštaju ništa, tople, super na nozi. I naravno, lijepe su:o

cibetka
08.01.2011., 19:07
ljudi kaj se gojze biraju da lijepo izgledaju ili da ne žuljaju
ja trenutno imam dvoje alpininih gojzi za zimske jače sa utorima za dereze i ljetne koje su prije traking nego gojza ,al su ok za ljetne ture
birao sam ih tako da nisam gledao jesu li lijepe ili dal mi pašu na hlače jer kad vas nakon par sati hoda počinju žuljat to vam neće biti bitno
što se tiče klizanja kad se stane na blato i lišće kližu se sve jednako ,dok se po stijenama vibram đon pokazo malo bolji ,ali se potroši brže zato i postoji
moja preporuka isprobajte više gojzi i pazite da su vam udobne i ne štedite na njima ako se hoda više od 5h-6h nijedna gojza :D:D:D koja ne žulja nije skupa ,pazite i na čarape koje nosite sa gojzama jer i one imaju veliki utjecaj na udobnost i žuljiće:D:D:D

Ruralna
08.01.2011., 19:27

Naravno da nije najvažniji izgled, pa eto, nabrojila sam bar 6 stvari prije izgleda:D
A šta je problem ako uz jedne đombaste funkcionalne hoću imati i jedne lijepe funkcionalne:ne zna:

spyker22
08.01.2011., 19:54
a koji je to sprej? Za membransku ili ne membransku impregnaciju... i jel ima veze kožne/sintetičke gojze? Pošto ove nisu kožne koliko ja vidim.
Stvarno ne znam. Ima raznih..zaleti se pa pitaj.

ajme ja otkrivam nove svijetove! pamuk ne na brdo! sta je onda bolje od njega, mislim na majice.. a da su za amatera. ili je za amatera i pamuk ok? :DPa tehničke majice :ne zna: ..vidiš da svi dreče o njima. Ne upijaju znoj ko pamučne i brzo se suše. Sad je skijanje u điru pa ih ne manjka nigdi.

Još ih nisi kupio:D

Merrellke po toj cijeni su super prilika.
I pitala sam hoće biti popust u onom dućanu na gojze, moguće da ne bude,što čini Merrellke više od duplo jeftinijima u ovom trenutku.
A imaju vibram potplat, lagane, izdržljive, ne propuštaju ništa, tople, super na nozi. I naravno, lijepe su:o
...tako da su mi ove Merellove favorizirane o odnosu na one naše. 500-600 kuna je ipak prevelika razlika.
Nisam kupio. Znaš i sama razlog :zubo:

A šta je problem ako uz jedne đombaste funkcionalne hoću imati i jedne lijepe funkcionalne:ne zna:
:cerek: čak su mi i one niske lipe..

Ruralna
08.01.2011., 20:02
...tako da su mi ove Merellove favorizirane o odnosu na one naše. 500-600 kuna je ipak prevelika razlika.
Nisam kupio. Znaš i sama razlog :zubo:Ah znam. I ja sam malo prešetavala i uzdisala po dućanu za jednima crno ljubičastim :zubo: Morat će još pričekati.
Što i neke druge firme ne daju malo boje u te svoje modele:o

:cerek: čak su mi i one niske lipe..Nemoj niske, čuvaj noge:mig:

vanjas
08.01.2011., 20:21
HILFE, HILFE!! Gdje nač kvalitetne gojze za klinca br.34-35! Intersport Zagreb i okolica rasprodano, Iglu isto. Ljubljana i okolica Intersport- Rasprodano!! Jedino neznam za iglu u BTC-LJ i Vič! Ima li tko saznanja postoji li još koji dučan da ima po donekle pristojnim cijenama takih gojzi???? Mali se več zgraža da u čemu bu hodal!!!

Buraz
08.01.2011., 21:59
Vrhunac u Zagrebu možda?

spyker22
09.01.2011., 03:03
Ah znam. I ja sam malo prešetavala i uzdisala po dućanu za jednima crno ljubičastim :zubo:Morat ćemo uzdisat zajedno..nema druge :D ..znam te tvoje. Lipe, lipe..meni su one grafitnosive :cerek:

Nemoj niske, čuvaj noge:mig:
Ne za planinu..te bi onako kežual, za svaki dan..ne volim baš normalne cipele nosit, al u ove bi uskaka ko od šale.

toni_cobra
09.01.2011., 07:32
HILFE, HILFE!! Gdje nač kvalitetne gojze za klinca br.34-35!

Graz ili Trst/Udine?

vrrrlet
10.01.2011., 11:24
ontopic- kupila sam neki dan adidasove gojze, nisam ih jos probala pa nemam sto pametno rec. pise da granatiraju da cu ostati suha (pisalo je toliko uocljivo da mi je malo bilo i sumnjivo :D )al bit ce ok brijem!

Granatiraju? :D Ostati ćeš suha, bez brige. Mislim, u tim gojzericama, u životu ti želim što manje suhoće.

Pa da, gojzerica je kao žena, ima da je lepa i da ne žulja ili ima da je nema.

HILFE, HILFE!! Gdje nač kvalitetne gojze za klinca br.34-35! Intersport Zagreb i okolica rasprodano, Iglu isto. Ljubljana i okolica Intersport- Rasprodano!! Jedino neznam za iglu u BTC-LJ i Vič! Ima li tko saznanja postoji li još koji dučan da ima po donekle pristojnim cijenama takih gojzi???? Mali se več zgraža da u čemu bu hodal!!!

U Igluu u Ljubljani ti je zimska rasprodaja 30%, iako ima i artikala sniženih 50%. Imaju dost' brojeva za kikiće, ali je najbolje telefonski provjeriti.

*klepetalo*
10.01.2011., 19:16
Granatiraju?

:zubo: dobro uočeno!

čarobna
15.01.2011., 09:32
bok..evo nova san i ode i u planinarima..
zanima me samo, kupila san

http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_08_09/trekking/hiking/?v=namib

pa ako ima ko kakva iskustva s njima da mi kaže.. fala..:)

dj108
15.01.2011., 12:02
bok..evo nova san i ode i u planinarima..
zanima me samo, kupila san

http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_08_09/trekking/hiking/?v=namib

pa ako ima ko kakva iskustva s njima da mi kaže.. fala..:)

Imam sličan model - Mont. Prošle su bez problema nekoliko snježnih i blatnih tura. Najduža je bila 7 sati dubokog snijega. Ne znam kako bi prošle višednevnu torturu, mislim da za to nisu ni namijenjene.
Za zaštitu koristim sprej za goretex obuću.
Ako ti odgovaraju stopalu, bit će dobre.

bella ragazza
16.01.2011., 18:03
gdje se kupe gamaše?i da li su sve oko 200 kn na dalje ili ima i jeftinijih i gdje?

FED
16.01.2011., 19:40
Gamaše u Intersportu McKinely za oko 130 kn... ne najjeftinije uzeti, već one sa "Aqua_nešto_nešto" oblogom koje imaju čičak naprijed. Imam ih i sasvim su ok za ne prezahtjevne ture, sa kajišem ispod gojze...

vanjas
17.01.2011., 14:06
Eto na kraju našli u Lj. iglu sport- La sportiva trango kids na rasprodaji 260 kuna!
:lol:

nyla
18.01.2011., 12:20
Eto na kraju našli u Lj. iglu sport- La sportiva trango kids na rasprodaji 260 kuna!
:lol:

Super, šteta kaj nema po toj cijeni dječjeg broja 38 :D

Inače ja dobila na poklon ove

Moj dragi veli da su te dobre a ja bum si kupila lijepe (pošto mi baš nisu po izgledu nešt) :D

http://www.grisport.it/grisport-collection/trekking-collection/629dv-2g-en.html

spyker22
24.01.2011., 22:31
Ah znam. I ja sam malo prešetavala i uzdisala po dućanu za jednima crno ljubičastim :zubo: Morat će još pričekati.
Evo ih kalalo na 980 kn :D

nyla
25.01.2011., 08:45

O kojima je riječ?

spyker22
25.01.2011., 14:19
Ecco Terra VG - njene (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/zenska/outdoor/91163/51052/detail.do) / moje (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/muska/outdoor/91164/51052/detail.do)

FED
25.01.2011., 14:39
Ecco Terra VG - njene (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/zenska/outdoor/91163/51052/detail.do) / moje (http://www.ecco.com/hr/hr/kolekcija/muska/outdoor/91164/51052/detail.do)
Pošto su, tj. ima li ECCO popust sada?

spyker22
25.01.2011., 19:49
Inače previsokih 1398 kn http://www.smilies.4-user.de/include/Ugly/smilie_ugly_229.gif ...a sad je 30% popusta.

Ruralna
25.01.2011., 21:45
Ne mogu virovat da su napokon na popustu?!:cerek:
Ideš li ti po svoje:D

spyker22
26.01.2011., 13:44
Dobio sam neku lovu pa je vrlo izgledno da da..oćemo po još malo popusta na količinu? :cerek:

auro
26.01.2011., 19:13
Ja kupija Alpina Tibet i žali Bože para (1200kn).Nit je vibram đon vibram kliže se po mokru ko lud , nit je sympatex vodonepropustan. Nit su dobre kad je suho jer su preteške (750gr). Potrošija dva spreja i ništa ne pomaže.Malo rosne trave i noge (prsti) mokre i što je još gore pukle zakačke vezica. Od reklamacije nikakve koristi jer kupija ih u ljeto kad je bilo suho. Alpinu nikad više..... pa radne cipele sa željezom naprid bolje su se ponašale od njih...

Ruralna
26.01.2011., 20:10
Dobio sam neku lovu pa je vrlo izgledno da da..oćemo po još malo popusta na količinu? :cerek:
Šta misliš onako odokativno, koliki bi nam popust dali? :cerek:
Kad vidim stanje na računu, možda bi me nekih 70% spasilo:rofl:
I znaš kad ih kupiš da moraš doći tu zakeljit fotku :raspa:

Malo rosne trave i noge (prsti) mokre i što je još gore pukle zakačke vezica. Od reklamacije nikakve koristi jer kupija ih u ljeto kad je bilo suho. Alpinu nikad više..... pa radne cipele sa željezom naprid bolje su se ponašale od njih...
Evo ovo meni nije jasno. Kako od malo rosne trave promoči gojzerica, pogotovo tvog tipa ako nema neku falingu? :misli:
Ja nosim McKinley ljetne gojze, po rosi, kiši, snijegu, još mi nisu promočile:ne zna: A ni sprejala ih nisam.

spyker22
26.01.2011., 20:32
Šta misliš onako odokativno, koliki bi nam popust dali? :cerek:
Kad vidim stanje na računu, možda bi me nekih 70% spasilo:rofl:
I znaš kad ih kupiš da moraš doći tu zakeljit fotku :raspa:
Baš me zanima. U Intersporta dobiješ dodatnih 30% na 2 ili 3 kupljena artikla..kad bi i ovi tako davali :o ..al teško. Ne virujem da će niže od ovoga ići..bojim se da je zadnji vlak.

Fotku ću da zakeljim :p

hrvvrh15
28.01.2011., 00:28
http://img824.imageshack.us/img824/748/83514376.png

koje su ovo, nosio ih u patagoniji, dobro izgledaju :)

Buraz
28.01.2011., 06:28
Ako netko pogodi, stvarno je car :rolleyes:

hrvvrh15
28.01.2011., 11:41

:D
http://img502.imageshack.us/img502/4574/10008944.th.png (http://img502.imageshack.us/i/10008944.png/)

U

da li ce ti to pomoc

Ozzy Smb
28.01.2011., 15:25
Meni je to najslicnije nekom Lowa Tibet modelu,makar po slikama nije to to.

http://www.shopping.com/lowa-tibet-pro-gtx/products

hrvvrh15
06.02.2011., 16:48

znaci ipak ne znas koje su!:rolleyes:

spyker22
06.02.2011., 20:35
Danas bile na prvom testiranju. Odlično podnile snig i gaženje kroz potok i blato. Nisu gojzerice..zapravo tenisice, al zahvalne.

http://oi51.tinypic.com/2je7bte.jpg

IvanPivar
07.02.2011., 21:05
koje su ovo, nosio ih u patagoniji, dobro izgledaju :)

Evo ti od opreme sta je tamo nosio :D

http://bearsgear.blogspot.com/2009/10/season-3-episode-5-patagonia-part-1.html

BRDJANSKI
07.02.2011., 21:09
Ima li u Hrvatskoj prodavnica planinarske opreme koja u svom asortimanu ima cipele "Scarpa" ? Ako ima bio bih vam zahvalan na veb adresi.

Ozzy Smb
08.02.2011., 12:27
Evo ti od opreme sta je tamo nosio :D

http://bearsgear.blogspot.com/2009/10/season-3-episode-5-patagonia-part-1.html

Nazalost tu se ne nalazi odgovor na gore postavljeno pitanje...

Ozzy Smb
08.02.2011., 12:31
Ima li u Hrvatskoj prodavnica planinarske opreme koja u svom asortimanu ima cipele "Scarpa" ? Ako ima bio bih vam zahvalan na veb adresi.

http://www.facebook.com/group.php?gid=182131112952&v=wall&viewas=0

Probaj vidjet ovdje...

hrvvrh15
08.02.2011., 19:11
Nazalost tu se ne nalazi odgovor na gore postavljeno pitanje...

x...
vec sam i prije vidio tu stranicu, ali nigdje ne pise tocno sta je nosio, to bi trebali nakon svake emisije napisat :D

Buraz
16.02.2011., 17:50
Imam pitanje:

Gojzerice mi nakon dve godine korištenja izgledaju prilično rastureno. Na izgled im ljudi daju 5 godina korištenja. Nije da ih baš ekstremno puno koristim.
Narušavanje izgleda je počelo kada sam ih namazao prvi puta sa gore tex leather conditionerom (pošto su gojze sa gore texom): odmah su izgledale starije godinu dana. Dali je moguće da sam dobio neku kopiju gore tex gojzi, pa da ih sad ova mast "nagriza"?
Možda sam samo paranoičan, i gojze su u biti malo lošije kvalitete (iako su marke La Sportiva i platio sam ih 1000kn), ili je sve ovo normalno vrijeme raspada za gojze?
Sada trenutno propuštaju vodu - barem u mokrom snijegu na zadnjem izletu jesu, iako ih redovito nakon svakih par izleta mažem svetom mašću :rolleyes: . Malo mi se i čini da se odlijepila koža od džona - pojavila se milimetarska rupica između koje prije nije bilo :(

Koliko je trebalo vašim gojzama da se ruiniraju?

nicola
16.02.2011., 18:16
To ti je sve relativno, jednom smo na nekoj akciji kupili nas troje iste gojze, prve su bačene nakon godine dana, lik je težak, praši sve u šesnajst, a bome i zna nosit toga sa sobom ohoho :D i razdero on njih u tili čas, druge su trajale, kak ti veliš, neke dvije godine i još su dobre za štihat vrt dok ja u svojima još hodam, eto ima četiri godine, nikad ih ne mažem, niti čistim, pa nejdem u kazalište :D ak je baš do neke bljuzge ili rose malo posprejam najeftinijim sprejem i sve pet no ima još nešto, ja ih imam par pari pa kombiniram :D

Dijaa
18.02.2011., 12:44
ja sam svoje dobila iz njemačke, nemam pojma koja su marka... ali traju mi godinama i udobne su :top:

studoszg
20.02.2011., 19:20
zanima me ako ima netko istusva sa ovim gojzericama??
http://test4.t-media.si/hr/trgovina/artikli/?v=art67162
http://test4.t-media.si/hr/trgovina/artikli/?v=art67551

tražim nešto lagano a isto da se može, recimo na velebit koji put otić pa je svaka inf dobrodošla...

beznicka
21.02.2011., 07:26
Jel moze netko preporucit gojze za juzni velebit proljece/ljeto? Vec neko vrijeme planinarim u adidaskama i htio bi nesto bolje... Preferiram visoke ali mi trebaju biti malo sire u predjelu prstiju tj da se sire od pete prema prstima. Cjenovni rang cca 500-700 kn ali moze i vise (ako je nuzno)

Buraz
21.02.2011., 07:43
Jel moze netko preporucit gojze za juzni velebit proljece/ljeto? Vec neko vrijeme planinarim u adidaskama i htio bi nesto bolje... Preferiram visoke ali mi trebaju biti malo sire u predjelu prstiju tj da se sire od pete prema prstima. Cjenovni rang cca 500-700 kn ali moze i vise (ako je nuzno)

Malo prošeći po dućanima (ako si u zagrebu), pa možda i uloviš kakvu akciju :mig:

del23
21.02.2011., 09:56
Ja kupija Alpina Tibet i žali Bože para (1200kn).Nit je vibram đon vibram kliže se po mokru ko lud , nit je sympatex vodonepropustan. Nit su dobre kad je suho jer su preteške (750gr). Potrošija dva spreja i ništa ne pomaže.Malo rosne trave i noge (prsti) mokre i što je još gore pukle zakačke vezica. Od reklamacije nikakve koristi jer kupija ih u ljeto kad je bilo suho. Alpinu nikad više..... pa radne cipele sa željezom naprid bolje su se ponašale od njih...

A ne znam što da ti kažem, moja je draga uzela prošle godine tibet lady i super zadovoljna s njima, hodali smo na plitvicama čak i po poplavljenim stazama (nekih 5oak metara) voda do nepropusnog dijela pa čak i malo više i nisu pustile, prije toga dva sata po snijegu........ Inače ja baš gledam teži alpinin model Peak ali nisam siguran trebaju li mi pa se dvoumim i sa Tibetom....

Buraz
21.02.2011., 13:11

Eh da, baš sam se vratio iz Iglusporta gdje imaju neke proljetno ljetne gojze na akcij: 500kn umjesto 1000. Zemberland ili kak se već zove ta marka :rolleyes:
U biti su deklarirane kao roba sa greškom: kaže prodavač da bi im gore tex memebrana mogla propustiti (kolko sam vidio, model ima hrpu šavova, pa je vjerojatno do toga). Ako ne misliš po kiši hodat sa njima, mogle bi ti te bit super prilika.

beznicka
21.02.2011., 18:56
Eh da, baš sam se vratio iz Iglusporta gdje imaju neke proljetno ljetne gojze na akcij: 500kn umjesto 1000. Zemberland ili kak se već zove ta marka :rolleyes:
U biti su deklarirane kao roba sa greškom: kaže prodavač da bi im gore tex memebrana mogla propustiti (kolko sam vidio, model ima hrpu šavova, pa je vjerojatno do toga). Ako ne misliš po kiši hodat sa njima, mogle bi ti te bit super prilika.

Tnx, budem provjerio ako cu bit u prilici. Nisam iz ZG pa onda na cijenu svega moram dodat 100kn troskova za put

auro
23.02.2011., 18:39
A ne znam što da ti kažem, moja je draga uzela prošle godine tibet lady i super zadovoljna s njima, hodali smo na plitvicama čak i po poplavljenim stazama (nekih 5oak metara) voda do nepropusnog dijela pa čak i malo više i nisu pustile, prije toga dva sata po snijegu........ Inače ja baš gledam teži alpinin model Peak ali nisam siguran trebaju li mi pa se dvoumim i sa Tibetom....

Šta da kažem na tvoj komentar. Možda smo nas dvojica (moj kolega ima iste, skupa kupljene) hebene sriće. U lovu po snigu od par cm i po rosnoj travi doma dođen mokrih nogu.Za jednu sezonu potrošena dva spreja bezkorisno, po mokru kamenu klizave ko led. To je moja ocjena i samo sam htio svoje iskustvo podijeliti.

Whisper
27.02.2011., 18:28
Trebam savjet!! Kupila gojzerice neki dan, Alpinine, i već na PRVOM izletu sam ju negdje pošteno oderala://
imam ogromnu duboku ogrebotinu na prednjem dijelu, izgleda ko da je izrezana nožem. Molim, ako je netko imao sličan problem, da savjetuje kaj da napravim s tim. :(

goranbo
01.03.2011., 19:21
Joj čitam sad malo ovo o gojzericama, namjeravo sam si nešto kupiti, i malko sam zbunjen :D, a malo sam skeptivan i da cu biti manje zbunjen nakon sto dobijem odgovore (kao zloguki prorok vec mi se čini da cu dobit "sto" ranzoraznh odgovora iz kojih necu nista razaznat).

Uglavnom: Tek planiram pocet s planinarenjem u stvari hikingom kak se veli, i isao bih na neke jednodnevne ture samo, bar za pocetak.
E sad nemam gojzerice ni nekakve planinarske cipele i ne znam kaj da si kupim a mozda vec u subotu idem na Kalnik ili Psunj (ako ne ovu sljedeću)).
ja sam konto da si kupim nesto sto ce mi biti prakticki dobro za sva godisnja doba, kao pocetniku, i ne mislim dosta love dati kao pocetnik, nego minimalno.
A ono vidim masa vas tu ima ljetne i zimske i tak :o , uglavnom sta velite na ove http://www.sportiva.com/products/prod/343 (nisu bas ni jeftine al OK sad)
Jel bi ja mogo s tim u subotu na Psunj ili Kalnik jedno par sati, a vidim da neki te koriste kao ljetne... Hoce li, ako bude bilos ta snijega, snijeg unistit te skroz??

Kakve mi gojzerice ili nesto drugo preporucate kao pocetniku,a da ne moram kupiovat dvoje a da mi istoremeno po malo toplijem vremenu ne bude skroz vruće u njima.
Fala na odgovorima.

spyker22
01.03.2011., 19:35
Jel bi ja mogo s tim u subotu na Psunj ili Kalnik jedno par sati, a vidim da neki te koriste kao ljetne... Hoce li, ako bude bilos ta snijega, snijeg unistit te skroz??
Ove su ti sasvim ok. Na zadnjoj turi di je bilo sniga nekih 10-15 cm jedan je kolega, iskusniji planinar nosio slične La Sportiva. Nikakvih problema. Još mi se ove tvoje čine bolje.

goranbo
01.03.2011., 19:45
Ma cini mi se da cu do nekih odgovora doci tek iskustvom. Jer frend mi je savjetovo (makar se ni on ne bavi planinarstvom, čini mi se, bogzna kak dugo) da uzmem visoke radi zaštite i gleznjeva itd. No ja bas ne vjerujem da bi si mogo po tim nekim normalnim planinarskim stazama izvrnuti zglob bas lako - to se meni jako tesko desava i prakticki nikad u zivotu nisam ni izvrno zglob niit sam ista slomio niti da je napuklo. A vidim da i od ovih pretjeranih covjek poludi, visokih i preteških (ove la sportiva mi se čine baš zgodan kompromis, lagane a visoke)

Jer citam trenutno ovo: http://lb.orbis.hr/showthread.php?t=413440&page=21 (na vrhu)

Tak da na kraju mozda kupim i niske. Kvragu ak nekad budem bas po nekom visokom snjegu iso, a sto nije bas cesto ne, budem si nekkave vrecice zavezo ako cu ic s niskima :D

spyker hvala ti puno na odgovoru ;)

Ruralna
01.03.2011., 19:54
Šta ne odeš par puta u tenama dok ne odlučiš kakve te gojze zanimaju?
Bar se ja ne bi zalijetala kupovati La Sportivine dok ne odlučiš što ti treba.

Išla sam u snijeg s ljetnima, nisu propustile, ako ti to može biti utjeha:D

STIHL
01.03.2011., 20:05
Trebam savjet!! Kupila gojzerice neki dan, Alpinine, i već na PRVOM izletu sam ju negdje pošteno oderala://
imam ogromnu duboku ogrebotinu na prednjem dijelu, izgleda ko da je izrezana nožem. Molim, ako je netko imao sličan problem, da savjetuje kaj da napravim s tim. :(

Tak je i meni bilo baš na prvom izletu sa novim novcatim Meindl gojzama :lol:
Na snijegu se uhvatila ledena kora i tak kak sam povremeno propadao kroz koru tak se stvorila gadna posjekotina baš na prednjem djelu gojze :ne zna:
Tja, ja sam svoju posjekotinu obilno natapao voskom i tak glancao... al od tad za kamenjar il snijeg obavezno nosim gojze koje imaju gumenu zaštitu preko čitavog prednjeh kraja a Meindlice (koje su btw super udobne i kvalitetne) furam za šminku :top:

spyker22
01.03.2011., 20:11
Ma cini mi se da cu do nekih odgovora doci tek iskustvom.To sigurno :mig:
Tak da na kraju mozda kupim i niske. Kvragu ak nekad budem bas po nekom visokom snjegu iso, a sto nije bas cesto ne, budem si nekkave vrecice zavezo ako cu ic s niskima :D

spyker hvala ti puno na odgovoru ;)
Nema problema :D ..evo sam i ja nedavno na Zavelim gazio u Salomonovim tenisicama i sve bilo ok. Doduše nije bilo puno sniga, al isto se može bez problema. Jedna je cura išla u starkama..što će reć - volja je važna :D

goranbo
01.03.2011., 20:16
Šta ne odeš par puta u tenama dok ne odlučiš kakve te gojze zanimaju?
Bar se ja ne bi zalijetala kupovati La Sportivine dok ne odlučiš što ti treba.

Išla sam u snijeg s ljetnima, nisu propustile, ako ti to može biti utjeha:D

Pa otic cu s tenama svakako ako dotle ne kupim gojze, samo kaj ce to bit kocka i malo rizicno jer te koje bi nosio nešt ovak, totalno prozračne, http://www.yopi.de/Adidas_Cairo jos džon dosta izlizan ... Pa radije necu odugovlacit s kupnjom...

Ruralna
01.03.2011., 20:17
Jedna je cura išla u starkama..što će reć - volja je važna :D:D
I sa mnom je na jednu turu pod snijegom išla cura sa starkama. Malo je pazila gdje će gaziti, ali dobro je prošla i nije smočila noge:D

Tako da svašta se može.

Ruralna
01.03.2011., 20:21
Pa otic cu s tenama svakako ako dotle ne kupim gojze, samo kaj ce to bit kocka i malo rizicno jer te koej bi nosio nešt ovak, totalno prozračne, http://www.yopi.de/Adidas_Cairo jos džon dosta izlizan ... Pa radije necuodugovlacit s kupnjom...
Na prve izlete sam isto nosila trkačice tene i jedino što sam ih iskidala vrlo brzo na kamenjaru :zubo:
Ako planiraš ići na ture kod proljeće/jesen, kupi ljetne gojze.
Za kišu uvijek možeš sprejati gojze, nositi gamaše i sl.

A ako skužiš da si se zaljubio u planinarenje, možda ti bude žao što nisi ulupao lovu u neku super izdržljivu gojzericu s kojom možeš di te volja:D

*jezebel*
01.03.2011., 20:28
imam pitanje za one koji nose ljetne gojze po snijegu: kako mozete? zar se ne smrznete k'o *icke? :confused:
takodjer, da bi utrpali debele carape (za koje pretpostavljam da su potrebne kod ''ljetne'' obuce), morate imat' komotne gojze. zar vam onda nisu mlitave/velike kad zatopli pa obujete tanke carape? :ne zna: koliko je to uopce udobno? ili je rezervirano samo za turbootporna stopala?

Ruralna
01.03.2011., 20:30
Od čarapa imam one kao sportske sa pojačanjima i ispod njih nosim samo tanke stopalice.
To nije nešto ekstra debelo sve skupa, a tako nosim i po snijegu i po toplijem suhom vremenu:ne zna:
Pa i ljetna gojzerica je debela i čvrsta, ne znam kako da mi bude hladno.

goranbo
02.03.2011., 00:42
Ja sam sad bas cito reviews za ove La sportiva Halite GTX i prakticki svi rewieveri vele da je pomao vruće u njima (zbog Goretex podstave), te da ih oni uopce ne nose p ljeti nego po zimi i ostalim dobima, tj 3 doba osim ljeti. Al ne bas dugotrajno po snijegu jer... taj goretex ipak pušta nakon jedno pola sata kroz snijeg, a zadrzava vlagu unutra pa se sporo suše... (evo citajte ovdje ak ne vjerujete,ima jos dva reviewa na istom sajtu) http://www.backpackgeartest.org/reviews/Footwear/Boots/La%20Sportiva%20Halite%20GTX%20Boots/Test%20Report%20by%20Brett%20Cook/ .

Tak da ja imam suprotno pitanje, zanima me kako vi te "ljetne" gojzerice s gore texom nosite ljeti - jer ja se bojim da bi one mogle biti sauna onima kojima se znoje noge, a to je većina.
Tak da sam ja opet osto u dvojbi, nije mi bas jasno kaj bi mi bilo najbolje... a da bude za većinu godine udobno i ugodno...

Opet razmisljam o necem iz ove klase, trail runnersa, http://www.vrhunac.hr/aktivnosti/planinarenje/cipele-firetail-gtx.html , makar ne znam koliko su te tenisice isto breathable/prozračne...

spyker22
02.03.2011., 08:05
Opet razmisljam o necem iz ove klase, trail runnersa, http://www.vrhunac.hr/aktivnosti/planinarenje/cipele-firetail-gtx.html , makar ne znam koliko su te tenisice isto breathable/prozračne...
Pa isto ti imaju Goretex :ne zna: ..to ti je u rangu ovih (http://www.salomon.com/cr/product/speedcross-2-gtx®.html)..meni su ok..mada ih nisam liti nosio. Čak mi se te Salewine bolje čine ukoliko imaju Vibram đon jer se ove Salomonove kližu po vlažnim pločicama za popizdit. Tu su me neugodno iznenadile, al dobro, to im i nije prirodno okruženje pa aj..nekako prolazi.

Piše da su te tvoj prozračne, al teško ćeš nać nešto idealno jer ipak noga je zatvorena unutar cipele ma što god oni pisali i normalno da će se opotit. Liti pogotovo. To možeš donekle reducirat kupkama za stopala na bazi čajevca ili ružmarina i gelovima, balzamima iste namjene.

prolaznik11
02.03.2011., 09:34
ima li netko iskustva s ovim: http://www.adidas.com/outdoor/com/product/G14299/
probao ih u adidasu, ne čini mi se loše... a opet nemam dovoljno planinarskog iskustva da mogu procijeniti kvalitetu..

goranbo
02.03.2011., 10:53
ima li netko iskustva s ovim: http://www.adidas.com/outdoor/com/product/G14299/
probao ih u adidasu, ne čini mi se loše... a opet nemam dovoljno planinarskog iskustva da mogu procijeniti kvalitetu..

Malo jače tenisice gležnjače, meni se sviđa, lake, mislim da obuhvaca mnogo dobrih osobina razlicitih vrsta obuće. Jedino mi se džon ne svidjas prvise jer su preplitke reglje. (to je OK za njihovu namjenu outdoor walking) Za njih bi lakše povjerovo da su prozračne...

Oi iskusni ljudi ce pitat za sta ti treba? :) Ja mislim da je za jednodnevne izlete i hiking ture dosta dobro onome tko zeli nesto lakše, osim ako nije jako mokro ali i ove teže s goratexom promoče nakon pola sata, pa.... Sigurno su jako udobne...

PS. Moze info gdje ima tih u Hrvatskoj ili kako ih kupuješ?

prolaznik11
02.03.2011., 21:38
probao ih u adidasu u Ilici, a vidio sam ih i u adidasu u Arena centru (Zagreb).
cijena 1200kn- 30% akcijski popust. Imali su model sa i bez gore-tex.
imaju i low model- niske, jednako udobne i neznatno lakše..

ragazzofortunato
05.03.2011., 11:33
Imam pitanje:

Gojzerice mi nakon dve godine korištenja izgledaju prilično rastureno. Na izgled im ljudi daju 5 godina korištenja. Nije da ih baš ekstremno puno koristim.
Narušavanje izgleda je počelo kada sam ih namazao prvi puta sa gore tex leather conditionerom (pošto su gojze sa gore texom): odmah su izgledale starije godinu dana. Dali je moguće da sam dobio neku kopiju gore tex gojzi, pa da ih sad ova mast "nagriza"?
Možda sam samo paranoičan, i gojze su u biti malo lošije kvalitete (iako su marke La Sportiva i platio sam ih 1000kn), ili je sve ovo normalno vrijeme raspada za gojze?
Sada trenutno propuštaju vodu - barem u mokrom snijegu na zadnjem izletu jesu, iako ih redovito nakon svakih par izleta mažem svetom mašću :rolleyes: . Malo mi se i čini da se odlijepila koža od džona - pojavila se milimetarska rupica između koje prije nije bilo :(

Koliko je trebalo vašim gojzama da se ruiniraju?

Ovisno za što su gojzerice namijenjene i na kojem ih terenu koristiš.. Primjerice, ako ljetne gojzerice ili gojzerice koje jednostavno nisu za snijeg koristiš u snježnim uvjetima, nikakva sveta mast ih neće spasiti od ubrzanog propadanja..

E sad ja imam jedno pitanje za sve iskusnije planinare koji su sa snježnim usponima na ti - treba mi zimska gojzerica za visokogorske uspone, znači da dobro podnose dosta snijega, uspone s derezama, a opet da se u njima može normalno hodati i u nižim predjelima sa malo ili ništa snijega.. jer koliko znam, la sportivina karakorum gojzerica je idealna za snijeg i led, ali bojim se da bi na manje snježnim usponima hodanje u njima bilo prava noćna mora..

IvanPivar
05.03.2011., 16:01
Ja imam kopju adidas gojze crne,ugl od frenda stari radi te gojzerice i ima licencu od adidasa koji 20godina vec i fakat ih je dobro napravio dao ih za 250kn(prodava ih po 350 ili 400 neznam tocno) i imaju 3 slojeva koze tako kad sam ih imao po snijegu nisu uopce promocile a snijeg je bio kojih 50 cm :)

Buraz
07.03.2011., 07:03
Ja sam baš jučer ih vidio u izlogu nekog dućana za 600kn!
NEmrem vjerovat da ih netko kupi za toliko novaca :rolleyes:

BBBOg
07.03.2011., 10:13
Pozdrav!

Možete li mi, molim vas, preporučiti neki all - round model, odnosno one koje bih mogao podjednako koristiti u sva četri godišnja doba. Što se tiče izbora opreme poprilični sam laik pa nisam niti siguran isplati li se kupovati nešto tome slično.

Unaprijed hvala!

Ozzy Smb
07.03.2011., 11:42
Pozdrav!

Možete li mi, molim vas, preporučiti neki all - round model, odnosno one koje bih mogao podjednako koristiti u sva četri godišnja doba. Što se tiče izbora opreme poprilični sam laik pa nisam niti siguran isplati li se kupovati nešto tome slično.

Unaprijed hvala!

A nisam bas siguran za all round model. Zasto? Zato kaj sve ovisi o terenu po kojem hodas. Lagane gojzerice koje bi bile ok za lijepo vrijeme u vecini slucajeva nebu bile ok za teske zimske uvjete i obrnuto.

Gojzerice za zimske uvjete su teske,tvrde,cvrste i ak mislis iste koristit ljeti,nebu ti nimalo ugodno u njima. Noge ce ti bit teske,jako se znojit i sl.

Posto sad dolazi lijepo vrijeme,kupi si neke kvalitetne laganije cipele (za uvjete bez snijega) Znaci ne gojzerice,nego nesto kao Merrell Cammeleon i sl.
Bit ce ti puno ugodnije i lakse u njima za sve ne snjezne ture. A kasnije si kupis neke gojzerice za zimske uvjete,imas ovdje mnogo preporuka,sve ovisi s koliko novaca raspolazes.

Btw,vidjet ces da postoje dva tabora. Jedan zagovara teoriju : teske gojze za zimu,lake gojze za ljeto.
Drugi pak (tu sam i ja) : teske gojze za zimu,lagane cipele za ljeto.

BBBOg
07.03.2011., 20:34
Hvala na savjetima! Trenutno i imam neke lagane gojzerice (nikakav poznat proizvođač, a shodno tome stoji i ona "kolko para tolko muzike"). O ovoj drugoj varijanti s "lakšim" cipelama ne mogu suditi pošto ih nisam probao, jedino pretpostavljam da one ne mogu jednako dobro držati zglob poput gojzerica, ili sam ipak u krivu?

Ozzy Smb
07.03.2011., 21:04
http://www.aozeljeznicar.hr/page.php?id=1535

Svakako preporuka za procitati, tu ces naci odgovore na mnoga pitanja vezana za obucu.

BBBOg
09.03.2011., 08:38
Hvala ti, nadam se da ću čuti mišljenje i ovog drugog tabora...

mariana3
09.03.2011., 09:27
Mali info:

U Vrhuncu u Zagrebu je u toku rasprodaja nekih stvari - odjeca, obuca... Gojze Salewa (M, Ž) do 1.200 kuna... ima i niskih trekking cipela/gojzi za ca. 500 kn pa do 900 kn... Hlace za 200 kn, jakne Zajo za 400 kn... flisevi za do 200 kn... razne stvari, razne cijene (dosta snizeno), roba brzo nestaje tako da treba pozuriti. Mislim da akcija traje jos ovaj tjedan ili tako nekako...

mariana3
09.03.2011., 09:39
Hvala ti, nadam se da ću čuti mišljenje i ovog drugog tabora...

Iz (bolnog) osobnog iskustva: visoka gojza clanke cuva. I ljeti i zimi.
Niske su OK za "penzionerske" staze tipa V. Paklenice (kanjon), Premuziceve i sl... i za staze za koje znas unaprijed da su ravne/lagane. Ali cak i tada postoji - uvijek - mogucnost iskretanja noge, sto ce visoka gojza vjerojatno sprijeciti (barem tezu ozljedu).
Dakle: visoka gojza za zimske uvjete zimi, visoka gojza za ljetne uvjete ljeti.
Detalji ovise o tipu terena (npr. za krs treba imati gumirani zastitni rub inace niti najskuplja nece trajati desetak godina).
Osim toga, kroz makiju/cicke/smriku puno je bezbolnije proci u visokoj nego niskoj cipeli (kao i u dugim vs. kratkim hlacama)...

Ali ja nisam tipicni planinar nego mi je hodanje po terenu dio profesije, pa mozda imam malo "tvdji" stav o opremi nego oni kojima je to zabava :mig:

LP

goranbo
09.03.2011., 11:50
http://www.aozeljeznicar.hr/page.php?id=1535

Svakako preporuka za procitati, tu ces naci odgovore na mnoga pitanja vezana za obucu.

Odličan tekst. Tnx

RedBat
09.03.2011., 19:48
Pozdrav svim planinarima

trebao bih jedan savjet

gojze za snijeg imam, tj. magnum čizme i zasad sam s njima prezadovoljan što se tiče zimskih uvjeta ali sad bi mi trebale bi mi neke gojze ili trekking cipele za oštrije terene za ljeto, uspon na velebit i skakanje po paškom kamenjaru.

znači, da nisu previsoke ali dovoljno visoke da štite zglob, prozračna membrana, što laganije, dovoljno fleksibilne i udobne i barem neka razina nepromočivosti

kao što rekoh za snijeg i visokogorje ih neću koristiti

gledao sam ovaj model merrella al mi se nekako čini da će se brzo uništiti na kamenjaru
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/20603M/0/Mens/Chameleon-Evo-Mid-Syn-GTX?dimensions=0

vaši savjeti su i više nego dobrodošli

kailash
18.03.2011., 17:50
Pozdrav svim planinarima

gledao sam ovaj model merrella al mi se nekako čini da će se brzo uništiti na kamenjaru
http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/20603M/0/Mens/Chameleon-Evo-Mid-Syn-GTX?dimensions=0

vaši savjeti su i više nego dobrodošli

U Intersportu (barem u Rijeci, u Mercatoru) imaju neki popust na Merrel treking cipele, sa 800ikusur na 500ikusur kuna.

Ja sam za škrape i stijene uzeo u Italiji gojze La Sportiva, pred 10 godina, tražio sam od prodavača gojze baš za kras (krš) i dao mi je te, još ih nosim po ljeti i jako sam zadovoljan.
Odi do Iglu Športa, objasni za što ti trebaju, nek ti oni pokažu, pa ako ih i ne kupiš, bar znaš što trebaš tražiti :mig:

st-sasa
20.03.2011., 14:01
Već neko vrijeme koristim Merrell gojzerice, za planinarenje i za treking, i pre zadovoljan njima. Jedino šta me muči vezano za njih je održavanje, a nigdje na netu nisam našao ništa konkretno za te umjetne materijale. Jedino što koristim je voda, četka i spray za vodonepropusnost.
Čitao sam da postije nekakvi spray za gumene djelove, na bazi silikona ali u trgovinama nisam naštao ništa slično.

Molim nekog znalca savjete o održavanju.

• Air Cushion® Midsole
• 6mm Sole Lug Depth

Mukiii
25.03.2011., 11:23
Pozdrav ljudstvo,
zanimaju me vaša iskustva sa Dolomite gojzama, konkretno plitke, konkretnije ovaj model: http://www.dolomite.it/collection/footwear/wildlife/sparrow-low-gtx-309

Do sada se nisam susretao sa Dolomite i nemam pojma kako se na njih gleda, da li je to kvalitetniji proizvođač ili nešto poput Mckinley-a? Na netu nisam mogao naći puno informacija osim onih od prodavača koji značajke ionako ušminkaju...

Ako neko ima dobra iskustva sa drugim proizvođačima može naravno preporučiti, zanimaju me kvalitetniji modeli oko 100€, za trčanje i planinarenje u jednom...

Hvala unaprijed i sretno!

beznicka
05.04.2011., 18:42
Nabavih si McKinley Rimrock 2 u Intersportu, 670 kn

https://lh6.googleusercontent.com/_PEhBCkLpKME/TZtRINB2ehI/AAAAAAAACpc/CAqz7Pf3AiI/s720/IMG_6555.JPG

Nelose gojze/cipele, vibram djon, ugodne, 1300 grama tezina obe cipele.
Trebaju mi za povremeni juzni Velebit ljeto/proljece pa u tom smislu se nadam da ce biti ok.
Jos da si nadjem neke dobre čorape i to je to

Ozzy Smb
05.04.2011., 21:52
Nabavih si McKinley Rimrock 2 u Intersportu, 670 kn

https://lh6.googleusercontent.com/_PEhBCkLpKME/TZtRINB2ehI/AAAAAAAACpc/CAqz7Pf3AiI/s720/IMG_6555.JPG

Nelose gojze/cipele, vibram djon, ugodne, 1300 grama tezina obe cipele.
Trebaju mi za povremeni juzni Velebit ljeto/proljece pa u tom smislu se nadam da ce biti ok.

Imal sam te gojze (doduse samo za zimske uvjete ,posto mi nikad ne bi palo na pamet u tome hodat u uvjetima bez snijega ) i recimo da su ok. Zapravo,skroz su ok osim jedne sitnice.
Naime,na turama preko 5-6 sati,obavezno su pocele propustati,sastrane kod onog djela od tekstila.
E sad,mozda je i moja greska,posto ih ja nisam nikad sprejal/mazal s nicim...

Balančana
08.04.2011., 08:37
Je li tko kupovao? Kakva je ponuda?

Potaknuta sam ovim: Planika-Flex (http://www.planika.ba/index.php?lang=ba&sel=2) Posebno treba istaći poznati Planikin TREEKING program sa već dokazanim kvalitetom, GORETEX program za vlažno vrijeme sa otpornošću na vlagu i ekstremne uslove. - i onda imaju katalog iz 2003. A jučer mi je teta u Planika dućanu na Ilici rekla da ne drži nitko više gojze. :ne zna:

I ako netko zna kakav je Gri-sport?

spyker22
08.04.2011., 14:17
I ako netko zna kakav je Gri-sport?
Po kvaliteti negdi između Hi-Tec i McKinley gojzerica.

nyla
12.04.2011., 19:07

Sam da se osvrnem na čarape- Salomon treking čarape živi užas, iz Interšporta, i još k tome 118 kuna. Požalila sam na prvoj šetnji. Inače slovenski Hofer ima super čarape po 3-4 eura kome je usput

Ozzy Smb
12.04.2011., 22:35
Sam da se osvrnem na čarape- Salomon treking čarape živi užas, iz Interšporta, i još k tome 118 kuna. Požalila sam na prvoj šetnji. Inače slovenski Hofer ima super čarape po 3-4 eura kome je usput

Ajd please malo detaljnije pojasni problem sa Salomon carapama,zanima me jer ih ja koristim (zimi),a imam sasvim suprotno misljenje. (salomon treking,dva para za tak nekih 120kn)

beznicka
13.04.2011., 06:48

Uzeo sam si ove, coolmax+vuna

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=230603256391&si=K2Occ4SnnqEbVjKaVHmChGgbsp0%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

nyla
13.04.2011., 22:14
Ajd please malo detaljnije pojasni problem sa Salomon carapama,zanima me jer ih ja koristim (zimi),a imam sasvim suprotno misljenje. (salomon treking,dva para za tak nekih 120kn)

da, da to su te. Nisam gledala sastav al mi jednostavno ne odgovaraju, nekak mi noga škripi u njima, skližu mi se po gojzi i nisu mi ugodne. Možda budu za zimu bolje poslužile jer su fakat debele, još mi MM veli da su za pance pa reko OK. Ma to je do mojih nogu:raspa:

sputnyk
18.04.2011., 08:57
za to što tebi treba tibet su ti pretople.
kada je iznad deset stupnjeva ja ih ne nosim jer mi je u njima vruće.
ja bi uzela binom.

Ja sam prije 2 tjedna kupila Alpina Binom Bonnie i mogu reći da su jako nekvalitetne. Obula sam ih 2x na krace planinarske izlete i već im se vibram đon odlijepio..a kostale su 700 i nesto kn

Buraz
18.04.2011., 15:10
Ja sam prije 2 tjedna kupila Alpina Binom Bonnie i mogu reći da su jako nekvalitetne. Obula sam ih 2x na krace planinarske izlete i već im se vibram đon odlijepio..a kostale su 700 i nesto kn

PA odnesi i reklamiraj ako je bilo prije 2 tjedna, to nebi trebalo bit normalno, ni za nejnekvalitetnije gojze :rolleyes:

sputnyk
28.04.2011., 10:04
PA odnesi i reklamiraj ako je bilo prije 2 tjedna, to nebi trebalo bit normalno, ni za nejnekvalitetnije gojze :rolleyes:

jesam, na reklamaciji su vec, necu vise uzimati binom bez obzira sto je to mozda bio propust nekog malog kineza :( /bdw, mislila sam da alpina proizvodi u sloveniji/
elem, dodat cu jos koju kunu pa cu si uzet tibet ili annapurnu :ne zna:

m@non
14.05.2011., 20:43
http://www.vrhunac.hr/obuca/cipele/cipele-gayal.html

Molim pomoć, da li tko ima ovaj model?
Jel idu na njih automatske dereze?
Do sad sam koristila niže gojze, mekinlijice, sasvim zadovoljna s njima, nisu se uništile ni po kršu ni po blatu, ali sad mi treba nešt što može na snijeg i led. Budući da nisam baš najiskusnija zanima me da li imate preporuku za dobre gojze do max. 1500kn, imam se namjeru malo ozbiljnije baciti na planinarenje, baš da mi ne krepaju na prvom jačem usponu.

NCC-1702
16.05.2011., 20:56
Pozdrav svima. Trebao bi gojzerice pod hitno, malo sam tanak sa novcima, i jedino što ima unutar budžeta je mc kinley iz intersporta, netko ih je već spominjao tu, većinom su od sintetike, djelomično kožne. Također za 600-tinjak kuna ima i alpina (mislim da yukon ili namib)
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_10_11/trekking/backpacking/?v=yukon
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_10_11/trekking/hiking_sport/?v=namib
koje su kožne, zanima me što preporučate. Inače bi odabrao alpinu u 2 sekunde, ali će mi biti na nogama po cijeli dan, i tako 15 dana, pa sam mislio da ove sintetičke bolje dišu. Ili se varam? Također ako bi mi migli reći gdje ima najbliži alpinin, planikin ili općenito dućan sa planinarskom opremom, što bliže glavnog kolodvora u Zagrebu. Tu u Karlovcu ima alpinin dućan u sklopu interšpara, ali imaju samo par modela. Lp.

Balančana
17.05.2011., 08:38
Također ako bi mi migli reći gdje ima najbliži alpinin, planikin ili općenito dućan sa planinarskom opremom, što bliže glavnog kolodvora u Zagrebu. Tu u Karlovcu ima alpinin dućan u sklopu interšpara, ali imaju samo par modela. Lp.

Sve je blizu Glavnog! :D Planika nema više gojzi, barem ne u nas - potvrdila teta u Planika dućanu, u Nami su ostala 2 para ženskih, a muških čini mi se oko 5, 6... U Nami kod bana Jelačića. Za Alpinu mi se isto čini da je najbliža na Ilici od Jelačića na zapad (najveća u kojoj sam bila), blizu je, a nakon te u istom smjeru ima jedna manja kod Britanca. Od općenito su Iglusport (kod autobusnog - blizu sa 2 il 6) i Vrhunac (u Vlaškoj - blizu sa 4, kod Petrove). A ima i Intersport na Jelačiću i u Vukovarskoj... Previše...

NCC-1702
19.05.2011., 12:19
Ma nije previše, što više, to bolje :-)
Nisam znao da i u Nami ima. Šteta što nema Planike. Sad počinju sniženja, naći će se nešto, u intersportu već je 25 % na planinarenje.
Hvala lijepa na odgovoru, idem u oblilazak koji dan, i ne vraćam se praznih ruku. Pa makar kakvu alu-bocu samo kupio :-)

vrrrlet
19.05.2011., 14:29
http://www.vrhunac.hr/obuca/cipele/cipele-gayal.html

Molim pomoć, da li tko ima ovaj model?
Jel idu na njih automatske dereze?
Do sad sam koristila niže gojze, mekinlijice, sasvim zadovoljna s njima, nisu se uništile ni po kršu ni po blatu, ali sad mi treba nešt što može na snijeg i led. Budući da nisam baš najiskusnija zanima me da li imate preporuku za dobre gojze do max. 1500kn, imam se namjeru malo ozbiljnije baciti na planinarenje, baš da mi ne krepaju na prvom jačem usponu.

Imam vrlo slične, prezadovoljan. Za automatske dereze trebaš imati odgovarajuće izveden spoja đona i ostatka cipele, tak da tvori utor na koji se stavi dereza. Automatske dereze bih stavljao jedino da isključivo idem po snijegu i ledu, a pošto to nije slučaj, nisu nužne.

sporobrzi
27.05.2011., 11:59
Za informaciju svima: Kupio sam Alpinu Tibet gojzerice prošlu jesen i imam miješano iskustvo. Ovdje na forumu su ovaj model dosta hvalili, i ja bi se dijelom priključio. Ima godina dana da intezivnije planinarim, uglavnom Velebit i Dalmatinski krš (Biokovo, Mosor, Dinara, Kamešnica), nekoliko puta po snijegu i ledu. Tibet gojzerice su mi izvanredno udobne, i što je najvažnije fantastično drže zglob. U biti, u svemu bi bile fantastične da nije slijedeće: vrlo brzo nakon što sam ih kupio počeo se odljepljivati potplat od gornjeg dijela. Sad je taj procjep relativno mali, još uvijek hodam u njima, ali vidljiv je i postoji. Kad hodam u snijegu smoče se, usprkos impregnaciji i održavanju, pretpostavljam zbog tog procijepa. Dao sam ih postolaru da ih pokuša popraviti, on je to pokušao malo na brzinu, to nije dobro napravio jer se ubrzo procjep opet pojavio. Probat ću s drugim postolarom. Zna li netko na što bi pri tome trebao paziti ili reći.
Dakle, sam model je po meni izvrstan, netko je ovdje na forumu rekao da se isti model već radi jako dugo, i to s razlogom, i to mogu potvrditi, samo model je izvrstan, ali kvaliteta izvedbe ne - netko mi je rekao da su premjestili proizvodnju u Kinu, možda zato pati kvaliteta. Je li još netko čuo ovako nešto o nedavno kupljenim Alpininim gojzericama.

Hodam
01.06.2011., 09:39
bok ljudi. trazim gleznjace, lakse (proljece,ljeto,jesen), g-tex. Redovno hodam, pa suzio izbor na zlatnu sredinu (oko1000 kn). To bi po mojim procjenama bio salomon ili adidas. Za sad bez uspjeha (slab izbor ili nema broja).
Pitanja:
1.jel tko isao po goze u Brezice? Koji ducani su tamo?
2. jel tko planinario sa silikonskim uloscima (Iron man, oko 140kn) koje prodaju u Intersportu - probao sam ih i osjecaj je predivan, al se pitam kako je nakon 5-6 sati hoda?

f-16
01.06.2011., 10:53
Dobar dan!

Zanimam me vaše mišljenje za gorzerice Stadler?

Dali ih je tko imao, nosio i kakve su vam su se pokazale?

http://www.stadler-schuhe.at/schuhe_eng.html

Hvala!

Hodam
03.06.2011., 08:43
evo, za info, bio jucer u Sloveniji. (navodno je najbolje ici u Ljubljanu -Iglusport, BTC), a iz Zagreba je najblize Krsko.
U Krskom ima HERVIS i INTERSPORT (adrese je lako nac na internetu).
Izbor je isti ili bolji nego u tim ducanima u ZG, no ono sto je bolje je izbor brojeva!!! a tu je i povrat poreza (DDV). tak da sam ponosni vlasnik Salomon mega trek 6ltr gtx gleznjaca (na popustu su 130 EUR, pa jos -DDV)...

Pitanje o silikonskim uloscima (ironman) i dalje stoji!

poison_ivy_5
03.06.2011., 11:17
Pozz ekipa,
studiram geologiju pa mi tribaju nekakve gojzerice za teren pa da me usmjerite di ih mogu u Zg-u kupiti. Da nisu preskupe,recimo do 500-600 kn ako nema jeftinijih. I da su lipe na oko :rofl: (sad puno tražim? haha)

Ozzy Smb
03.06.2011., 12:01
Za te novce radije kupi neke Merrell ili Salomon cipele/tenisice. Sad po ljeti ce bit neusporedivo udobnije i lakse nego neke gojzerice.
Gojzerica po toj cijeni naravno ima,ali to nece bit neka kvaliteta,pa ce ti se noga jako znojit u njima,bit ce tvrde i teske,itd.

vrrrlet
03.06.2011., 13:51
Za te novce radije kupi neke Merrell ili Salomon cipele/tenisice. Sad po ljeti ce bit neusporedivo udobnije i lakse nego neke gojzerice.
Gojzerica po toj cijeni naravno ima,ali to nece bit neka kvaliteta,pa ce ti se noga jako znojit u njima,bit ce tvrde i teske,itd.

Tereni mu nisu samo ljeti, bolje je da uzme gojze, jer će gaziti po svakakvim terenima.

Pošto neće toliko hodati po planinama, nego mjeriti, nije nužno da kupuje najvišu klasu, Mc Kinley ili Alpina su više nego dobri za tu svrhu.

Salomonke za 500-600 kuna? Gdje? Diznilend? :D

poison_ivy_5
03.06.2011., 14:38
Tereni mu nisu samo ljeti, bolje je da uzme gojze, jer će gaziti po svakakvim terenima.

Pošto neće toliko hodati po planinama, nego mjeriti, nije nužno da kupuje najvišu klasu, Mc Kinley ili Alpina su više nego dobri za tu svrhu.

žensko sam :rofl:
ok hvala,pogledati ću :)

Ozzy Smb
03.06.2011., 15:03

Mozda i jesu ok izbor,ali korisnica ce sama procijenit,ionak je to individualno. Meni recimo nebi palo na pamet ljeto provest u gojzericama...

A Salomonke...proslogodisnji modeli npr. u Intersportu,od 500-900kn,savrsen izbor za ovo doba.

Ruralna
04.06.2011., 09:42
Mozda i jesu ok izbor,ali korisnica ce sama procijenit,ionak je to individualno. Meni recimo nebi palo na pamet ljeto provest u gojzericama...

Pa šta nosiš ljeti?:confused:

Ozzy Smb
04.06.2011., 11:43
Pa šta nosiš ljeti?:confused:

http://www.sport-agent.net/Portals/0/A_MERRELL%202011%20PP/Chameleon%20iso%2087261.jpg

Ja ti gojze nosim iskljucivo po snijegu,a kad snijega nema,onda nekaj ovak ko na slici. Vecina ruta koje prolazim su od 20-30km ,penjem se po kojekavim stijenama...
Meni osobno razlika je nebo i zemlja. Em sto su Merrellke laganije,udobnije,pa se noga manje znoji,em sto su sto puta preciznije kad se penjem po stijenama ili klinovima.
Svatko bi trebao probat recimo hodat 30km u gojzama,te potom istu kilometrazu prijec u ovak nekim Merrellkama,pa bi sam shvatio o cem pricam.

Jedini suvisli prigovor na moj izbor mogao bi biti onaj koji se tice zastite zgloba,zato sam i mozda malo oprezniji po tom pitanju.

vrrrlet
06.06.2011., 11:39
žensko sam :rofl:
ok hvala,pogledati ću :)

Svejedno. :D

Meni recimo nebi palo na pamet ljeto provest u gojzericama...

Pa kako ideš na plažu? :eek:

Duge hlače i visoke cipele gotovo uvijek u prirodi. Vrućina mi je manji problem od trnja i kamenja.

Iako priznajem da hodam u niskim Garmonticama kad pristupam stijeni, ali to je zbog težine i obujma u rukasku pri penjanju.

Darkwood2211
06.06.2011., 16:57
Pozdrav, ev ako koga zanima ima u alpini u dubravi (koji minut od okretišta) sniženje na gojze u iznosu 30%.

Ja kupio alpina vx 953, baš kaže kolega da ih ima već drugu godinu i da su predobre, nadam se da se neću razočarati :)

inače dođu skoro pa 1000 kn, a ja ih platio nešto manje od 700kn

döner
06.06.2011., 18:49
Pozdrav, ev ako koga zanima ima u alpini u dubravi (koji minut od okretišta) sniženje na gojze u iznosu 30%.

Ja kupio alpina vx 953, baš kaže kolega da ih ima već drugu godinu i da su predobre, nadam se da se neću razočarati :)

inače dođu skoro pa 1000 kn, a ja ih platio nešto manje od 700kn

super, lagana, sportska, gojza, ja sam ih doduše prebio za oko godinu i pol, ali hodao sam cijelu zimu po dubokom snijegu, pukle na šavu, zašio sam, ali nije to to više, uglavnom ako ćeš ih malo poštediti preko zime, trajat će ti dugo, dugo...

ziginjo
07.06.2011., 00:18
Ekipa moze neka preporuka Salomonki ili neceg slicnog? Znaci tenisica,jel ne bih hodao po prezahtjevnim krajevima(bar ne zasad)ali bih se uputio na neki duzi putic (100-200km) pa,da me ne bih zahvatili preveliki bolovi u stopalima...Hvala puno!

Ozzy Smb
07.06.2011., 01:03
Ekipa moze neka preporuka Salomonki ili neceg slicnog? Znaci tenisica,jel ne bih hodao po prezahtjevnim krajevima(bar ne zasad)ali bih se uputio na neki duzi putic (100-200km) pa,da me ne bih zahvatili preveliki bolovi u stopalima...Hvala puno!

http://www.salomon.com/us/product/speedcross-2-gtx.html

Ovo na slici je vrhunska stvar,ekipa je s tim bez problema isla na Triglav,a moj frend koji samnom radi po 30km hodanja je odusevljen njima.
Iste takve ali bez Gore-tex membrane se trenutno prodaju po Intersportovim ducanima za oko 750kn.

ziginjo
07.06.2011., 16:30
http://www.salomon.com/us/product/speedcross-2-gtx.html

Ovo na slici je vrhunska stvar,ekipa je s tim bez problema isla na Triglav,a moj frend koji samnom radi po 30km hodanja je odusevljen njima.
Iste takve ali bez Gore-tex membrane se trenutno prodaju po Intersportovim ducanima za oko 750kn.

Puno ti hvala kolega,izgledaju bas da se moze svagdje s njima,otic cu do intersporta... Imas jos kakvu preporuku?:top:

ziginjo
07.06.2011., 22:34
Puno ti hvala kolega,izgledaju bas da se moze svagdje s njima,otic cu do intersporta... Imas jos kakvu preporuku?:top:

Bio ja do intersporta(Arena Centar) nije ih bilo,ali zato sam si ubo ruksak McKinley Kenai 55l i vise nego dobar mi se cini,cijena mi isto uredu(440kn) sutra u potragu za suzama :D

Ozzy Smb
08.06.2011., 17:02
Ak vec nisi kupio,obavezno uzmi u obzir i ovo:

http://www.vrhunac.hr/obuca/cipele/cipele-trainer-gtx-ms.html

riki59
26.06.2011., 06:18
Zanina me dali ko ima iskustva i koje su bolje za manje zahtjevno planinarenje
(tojest setanje Sljemenom, Samoborskim gorjem). Alpinine su kozne i u jednom komadu, a McKinley su od vise komada i od vise vrsta materijala (koza tekstil) oba modela imaju iste karakterisike to jest Vodootporna membrana Aquamax, podplat Vibram unapred hvala na savjetima.

Milko63
26.06.2011., 11:27
ja imam alpina cipele (ne gojzerice) i vrhunske su, udubne, nema nikakvih problema, s njima idem po velebitu po najvećem kršu, platio 500kn i zadovoljan sam, kad budem kupovao gojzerice isto će bit alpina. mckinley nisam nosio

beznicka
26.06.2011., 11:37
Ako je sve isto, onda mislim da bi trebao ici na one koje su lakse. Osobno imam Mckinley i dobro su se pokazale na juznom velebitu.

Ruralna
26.06.2011., 21:10
Ja imam neke McKinley baš tako sličan model i kada sam čitala recenzije po forumima, očekivala sam da ću ostat bosa negdje u pola planine :zubo: Sad nakon nekog vremena, moram reći da sam prezadovoljna, nosila sam ih i kad je vruće i po snijegu, na planini sam više manje svaki vikend i to uglavnom po kršu, ništa im nije. Nisam očekivala s obzirom na malo para da me tako dobro služe.

C71
27.06.2011., 12:05
s obzirom da sam koristila i jedne i druge uvijek sam za alpinu. :mig:

Dragonfly
29.06.2011., 11:50
Meni nema razlike. Prije imala Alpina gojze, sada McKinley gojze.

riki59
29.06.2011., 20:08
Hvala na savjetima kupi sam Alpinine Namib na snizenju 30% tako da su me ispale 460 kn nadam se da se nisam zeznuo.
Pozdrav

Marino15
03.07.2011., 17:50
ima neko da zna da mi preporuci nekki ducan u rijeci gdje se prodaju kvalitetne gojzerice..samo za alpinu znam ima li jos neki ducan ??:ne zna:

beznicka
03.07.2011., 18:49
.. nevermind

mariana3
03.07.2011., 19:18
ima neko da zna da mi preporuci nekki ducan u rijeci gdje se prodaju kvalitetne gojzerice..samo za alpinu znam ima li jos neki ducan ??:ne zna:

Iglu-sport:
Vukovarska 67, 51000 Rijeka, Tel. +385 51 671 363,
Radno vrijeme:
9:00 - 20:00 sati - ponedjeljak - petak
9:00 - 13:00 sati - subota

Nažalost, u Rijeci nema Vrhunca. Inače, dosta dobre gojze ima i Planika, ali ne znam imaju li dućan u Rijeci, ili da li netko drži njihov asortiman.

Marino15
03.07.2011., 19:55
Iglu-sport:
Vukovarska 67, 51000 Rijeka, Tel. +385 51 671 363,
Radno vrijeme:
9:00 - 20:00 sati - ponedjeljak - petak
9:00 - 13:00 sati - subota

Nažalost, u Rijeci nema Vrhunca. Inače, dosta dobre gojze ima i Planika, ali ne znam imaju li dućan u Rijeci, ili da li netko drži njihov asortiman.

koje su sad od ovih tri najbolje za snijeg i kisu..kod nas u zaleđu rijeke zna past i do 40cm snijega pa budem vani jedno 2-3 sata samo bitno mi je da nepromoce:ne zna:

http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_10_11/trekking/mountaineering/?v=peak
http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_10_11/trekking/backpacking/?v=tibet
http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=385