PDA

View Full Version : Gojzerice reloaded

stranice : [1] 2 3 4 5

*dalmatinka*
07.04.2007., 20:43
Želim kupiti gojzerice i trebala bih malu pomoć. Prvenstveno me zanima veličina. Kažu da ih treba uzeti 1-2 broja veće s obzirom na debele čarape. Moj broj noge je 39 (ima 25 cm) ali je uska. Našla sam jedne dobre u Alpine, ali na deklaraciji ne piše koliko cm ima unutrašnja podloga. Nisam nikad nosila gojzerice pa ne znam da li kad se obuće deblja čarapa ta cipela mora biti taman ili da još ostane malo mjesta u cipeli (ako da koliko?). Broj 40 mi je ok kad hodam po ravnom, ali imam osjećaj da mi palac ipak malo dodiruje naprijed kad idem niz kosinu. Broj 41 je dobar dužinom, ali su mi malo šire i kao da ima lufta sa svih strana. Budući da nema međubroja što je bolje, taman ili malo veća? Moje planinarenje je rekreativno i ne baš toliko često pa ne znam da li važi ono klasično "pa razgazit ćeš cipelu, kožna je".

Simba-OS
07.04.2007., 21:35
Nisu svi kalupi jednaki. Ovisno o kalupima, obuća određenog broja može općenito može biti uža ili šira. Obiđi još i pogledaj drugdje različite modele. Ako se već ova koju si gledala ne da stegnuti da ti ne bude široka.

Ukratko, obuća za ovakve namjene ne smije biti premala jer ćeš nabiti žuljeve. Također ne smije biti niti prevelika niti preširoka, jer ćeš opet nabiti žuljeve ako ti cipela lamata po nozi.

Preporučam ti da pogeldaš i isprobaš one adidaske koje je tijekom rata nosila HV. Nikad ništa bolje nisam nosio. Mekane, čvrste i lako se prilagode nozi. A izdrže najgore moguće uvjete.

Mladenac
09.04.2007., 08:30
Još ti je važna tvrdoća cipele. Ak ideš rekreativno po bregima onda si nemoj kupovati tvrde cipele.
Glavno ti je da ti drži zglob. Obavezno kod isprobavanja cipela uzmi čarape u kojima misliš hodati.

Možeš uzeti obične čarape, ali imaš baš planinarske koje su podebljane na mjestima koje se više troše, i se brže se suše od običnih (dugo traju)

Postoje 3 vrste planinarskih čarapa: ljeto, jesen, zima (različita debljina i grijanje)

Preporučljivo je uzeti za jedan broj veću cipelu jer po zimi nosiš deblje čarape,
a od višesatnog hoda ti noga malo natekne.

C71
05.01.2009., 13:18
koje bakse imate, u čemu hodate planinama?

moram u kupovinu. :D

Herp
05.01.2009., 13:23
Bakse? :ne zna: Bakandže? :D What, what :confused:

C71
05.01.2009., 13:30
Bakse? :ne zna: Bakandže? :D What, what :confused:

ja oduvijek za gojzerice govorim bakse. :mig:

sad kad znaš o čemu je riječ, možeš napisati koje ti imaš. :D

Lei
05.01.2009., 13:41
Prije Garmont. Nepoderive godinama, ali strasno los dzon... uzasno se klizao jos na pocetku, a nakon puuuno godina kad je skroz izlizan, jos vise. Srela jednu seniorku iz Zg Matice na Sv Brdu s istim gojzama i kad je skuzila u cemu hodam pita "sklize se, jel?" :zubo:

Od prije 2 sezone imam Alpinu Tibet (link na sliku (http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/Sport_08/trekking/backpacking/v/6683_1_TIBET_LADY_small.jpg)). Odlicne, odlicne. Ne izgledaju prelijepo... vise su onaj klasicni stil, ali zato drze nogu i super su i za grublje terene i snijeg. Kad sam ih kupovala dvoumila sam se izmedju njih i gotovo identicnog Garmont modela, i prevagnula je Alpina.

Herp
05.01.2009., 13:44
Za ljeto La Sportiva, goretex, vibram, pre obožavam ih, i van idem u njima. :cerek:
Kao na prvoj slici u 4. postu ovdje, jebem ti Macintosh bez desnog klika (http://www.pdsvelebit.hr/AO/forum/viewtopic.php?t=2805) :2up:

EDIT: ne, lažem, nisu iste. Moje su nešto niže.

Za zimu nešto prostije, od Alpine, duplo teže od ovih, stariji model, ne mogah ( :misli: ) naći sliku na netu :ne zna:
Pročačkat ću kad dojdem domov.

Lei
05.01.2009., 13:47
jebem ti Macintosh bez desnog klika

offtopic, al moja jabucica ima desni klik tako da stisnem ctrl+obican klik, probaj pa vidi dal i tvoja tako radi :cerek:

Herp
05.01.2009., 13:49
offtopic, al moja jabucica ima desni klik tako da stisnem ctrl+obican klik, probaj pa vidi dal i tvoja tako radi :cerek:

:lux: Ajme radi :lux:
Ali svejedno neću mećat' sliku tute, vidim da je kopirajtana :no:

C71
05.01.2009., 14:00
lei -ove tvoje alpinine mi izgledaju čvrsto. nije važno kako izgledaju bitno da su funkcionalne. :mig:
garmontice imam niske. to su druge koje sam kupila jer sam prve nosila dok se nisu poderale. :D sve super, sve za pet, totalno udobne, ali kao što kažeš, kliže se u njima do zla boga. :rolleyes:

Herp- tvoje mi izgledaju ok. takve bi si kupila za ljetne pohode u alpe, ali za ono za što meni trebaju djeluju mi premekano, prenježno.

sutra ću vidjeti što se nudi i ak nađem nešto što bi mi odgovaralo ispeglat karticu. :D

Herp
05.01.2009., 14:02
Herp- tvoje mi izgledaju ok. takve bi si kupila za ljetne pohode u alpe, ali za ono za što meni trebaju djeluju mi premekano, prenježno.

Ae, to su ljetne. :cerek: Ove druge su doslovce bakandže. :D

Lei
05.01.2009., 14:07
lei -ove tvoje alpinine mi izgledaju čvrsto. nije važno kako izgledaju bitno da su funkcionalne. :mig:
garmontice imam niske. to su druge koje sam kupila jer sam prve nosila dok se nisu poderale. :D sve super, sve za pet, totalno udobne, ali kao što kažeš, kliže se u njima do zla boga. :rolleyes:

i tebi se isto klize u garmonticama :eek: bas me to cudi za te gojze, a kostaju jako puno

ove moje alpinine sam kupila po preporukama i zbilja su vrijedne svake lipe i upravo to sto kazes - nisu izgledom lijepe, ali su funkcionalne u svakom pogledu! cvrste, drze odlicno nogu, udobne, robustne, idu po kamenjaru ko lude i dzon drzi toliko dobro da mi se polako poceo gubiti strah od spustanja nizbrdo :zubo: jedina mana alpina je da su pretople za ljetno planinarenje (nisu tome ni namijenjene doduse, pa se ne bi trebalo smatrati manom)

C71
05.01.2009., 14:11
Ae, to su ljetne. :cerek: Ove druge su doslovce bakandže. :D

dal se sjeća netko onih pravih, teških planinarskih gojzerica?
to su bile prave bakandže.

ja se sjećam svojih prvih baksi. :D
adidasove, sive, ružne (ne one s čepićima na đonu). proizvodili su ih slovenci po licenci. poderala sam dva para i potom još dva para onih laganih sa čepićima. :cerek:

C71
05.01.2009., 14:15
i tebi se isto klize u garmonticama :eek: bas me to cudi za te gojze, a kostaju jako puno

ove moje alpinine sam kupila po preporukama i zbilja su vrijedne svake lipe i upravo to sto kazes - nisu izgledom lijepe, ali su funkcionalne u svakom pogledu! cvrste, drze odlicno nogu, udobne, robustne, idu po kamenjaru ko lude i dzon drzi toliko dobro da mi se polako poceo gubiti strah od spustanja nizbrdo :zubo: jedina mana alpina je da su pretople za ljetno planinarenje (nisu tome ni namijenjene doduse, pa se ne bi trebalo smatrati manom)

napisala sam da imam niske garmontice, ja to ne bih nazivala gojzama. :ne zna:
jednom sam izletila iz suhog ulaza na mokre stepenice i razletila se da je to bilo ružno za vidit'. :mad: otada pazim. :D

pretople kažeš. ja baš i tražim nešto toplo. ima li još tih modela za kupit?

Lei
05.01.2009., 14:22
pretople kažeš. ja baš i tražim nešto toplo. ima li još tih modela za kupit?

pretpostavljam da ima, jer alpina ne mjenja svoje modele bas cesto.. ova slika koju sam linkala gore je s aktualnog weba

imaju popust na planinarske iskaznice isto

jedino... ja svoje (zenski model) nisam pronasla u alpini u rijeci, vec sam ih kupila u alpininom ducanu u BTCu u Ljubljani

C71
05.01.2009., 14:32
jedino... ja svoje (zenski model) nisam pronasla u alpini u rijeci, vec sam ih kupila u alpininom ducanu u BTCu u Ljubljani

što bi se ono reklo - ljubi te majka :zivili:
sad si zadnjih 15-tak minuta mislim kako sam bila lijena obići prvo trgovine kod nas prije nego se zaletim do btc-a u ljubljani.
sutra kod njih nije praznik, a možda bude i kakvo sniženje. :moli:

marko356
05.01.2009., 15:29
e vidis ti teme...vako, sljedeci vikend idemo u planinu sa ekipon, i kolko cujem, od auta ima 4 sata hoda svakakvim putevima, uglavnom uspon, a bit ce i sniga tako da nadodat jos koji sat, pa de mi recite, koje su najbilje bakandje za to, i dje ih ima kupit, do sada sam na manje izlete isa u martama (klizu se sacuvajboze i tabani otpadnu) i nekim Camper cizmama koje su mi male)
nisam nikad vako puno hoda, nosit cu i veliki teski ruksak pa bi volio da mi noge sta manje trpe

nek budu neke kvalitetne jer eto ko pricam s ekipom da cemo ic cesce u te rambo pohode, sve mi se cini da cu ih poslat u mp3

a mozete mi pridlozit i kako da se razbolim do petka:rofl:

Herp
05.01.2009., 15:35
e vidis ti teme...vako, sljedeci vikend idemo u planinu sa ekipon, i kolko cujem, od auta ima 4 sata hoda svakakvim putevima, uglavnom uspon, a bit ce i sniga tako da nadodat jos koji sat, pa de mi recite, koje su najbilje bakandje za to, i dje ih ima kupit, do sada sam na manje izlete isa u martama (klizu se sacuvajboze i tabani otpadnu) i nekim Camper cizmama koje su mi male)
nisam nikad vako puno hoda, nosit cu i veliki teski ruksak pa bi volio da mi noge sta manje trpe

nek budu neke kvalitetne jer eto ko pricam s ekipom da cemo ic cesce u te rambo pohode, sve mi se cini da cu ih poslat u mp3

a mozete mi pridlozit i kako da se razbolim do petka:rofl:

Di ćete?

Marte božesačuvaj :D uzmi Alpinine gojzerice, za početak, veća je vjerojatnost da ćeš njih naći u svojoj bližoj okolini. I kupi gamaše za snijeg, nisu skupe a jako puno pomognu. Ako je staza zaleđena, trebat će ti i dereze, pa nije loše raspitati se prije o vremenskim prilikama.

marko356
05.01.2009., 15:42
idemo u neku planinarsku kucu iza Omisa pitaj djavla, ugl Mosor valjda, ali totalna zabit:ne zna:

sta se marti tice ne valjaju za nista kamoli u planinu i zaliboze svake kune za njih, ko 2 daske na tabanima

dje ima tih cuj gojzerica, jedino sam kupovao skijasku jaknu u Primi (Split) lani od neke opreme, a kako se sicam tamo nema takve obuce

e i nemoj mi sada neku svemirsku opremu predlagat, meni je glavni cilj doc do tamo a da se piva ne prolije, mislin da ni drugi nece imat neku opremu osim dvojice i jedne cure koji su totalno u tome, bar mi kazu tako, triba bi njih nazvat ali ih nit znan nit iman broj

Herp
05.01.2009., 15:47
Alpininih gojzerica ima po njihovim dućanima u ZG, uključujući i onaj u Mercatoru, i nisu skupe, oko 450-500kn su bile prije par godina.

marko356
05.01.2009., 15:49
ma nije mi stvarno cijena toliko bitna, samo da to valja, u Zg necu nego tekl onaj sljedeci vikend ako i tada, tako da....:ne zna:
ima li neki sportski ducan veliki, da ima trgovine i u St i Zg, onak po ciloj Hrvatskoj

Herp
05.01.2009., 15:58
Intersport, Hervis, Turbo sport, u svima njima se može naći pokoji dobar komad opreme, ali nisam nikad tamo gledala obuću, pa ne bih znala. :ne zna:

A imaš Iglusport u ST http://www.iglusport.hr ali oni su dosta skupi.

marko356
05.01.2009., 16:07
thx, snasao sam lokacije i stavio u mob pa prikosutra idem u potragu, gledam ove kataloge od iglusporta i ima dosta stvari koje bi mi mogle zatribat, imaju i bakandje al su ruzne skroz

jimmy jazz
05.01.2009., 17:59
Za ljeto La Sportiva, goretex, vibram, pre obožavam ih, i van idem u njima. :cerek:
Kao na prvoj slici u 4. postu ovdje, jebem ti Macintosh bez desnog klika (http://www.pdsvelebit.hr/AO/forum/viewtopic.php?t=2805) :2up:

EDIT: ne, lažem, nisu iste. Moje su nešto niže.

ove su super ;) lagane a čvrste. al zezaju me na gležnoj kosti, onoj koja strši van sa strane, i žuljaju na duge pruge, tak da ih koristim po gradu po zimi :/ i vjerojatno ih oćem prodati.

C71
07.01.2009., 08:37
Od prije 2 sezone imam Alpinu Tibet (link na sliku (http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/Sport_08/trekking/backpacking/v/6683_1_TIBET_LADY_small.jpg)). Odlicne, odlicne. Ne izgledaju prelijepo... vise su onaj klasicni stil, ali zato drze nogu i super su i za grublje terene i snijeg. Kad sam ih kupovala dvoumila sam se izmedju njih i gotovo identicnog Garmont modela, i prevagnula je Alpina.

:tulum: :zivili:

potraga nije bila jednostavna, ali kupila sam ih. :)
u hervisu su imali za pola broja premale. probala ja te, bile su mi male, ali mi je noga tako lijepo sjela u njih da sam ostala oduševljena i tako sam odlučila.
u jednoj trgovini obuće u btc-u nije bilo broja, pa sam se zaputila u grad u potragu za alpininim trgovinama.
našla sam ih u podhodniku nedaleko kongresnog trga.

nažalost, nisu bile na sniženju. :(
otišlo 140 eura.
nije mi žao, jedva čekam da ih prošetam. :cerek:

inače, htjela sam uzeti i salomonke, niske, ali s obzirom da sniženje traje već očito nekoliko dana, mog broja nije bilo. bile su snižene na 50 eura.

Lei
07.01.2009., 09:02
:lux:

Julius
12.01.2009., 11:21
Alpina Tibet vrijede definitivno svaku kn! Evo kupio sam ih na samom kraju prošle godine u Alpininom dučanu u Mercatoru na Vukovarskoj. Bilo je sniženje 30% tako da sam ih piknuo za 770kn! Pretprošli petak sam zapalio po neutabanom snijegu do vrha Medvednice, a ovu subotu od tunela preko Hunjke, Horvatovih stuba, Pila, St. toplica do Oroslavja i niti u jednom trenutku nije mi bilo hladno za noge, niti su bile mokre! Toliko mi je bilo ugodno hodati u njima da sam opalio svih 6h gotovo pa u komadu! Naravno na tabane su prije obuvanja išle po jedan par tankih čarapa, drugi par mao debljih i treći planinarske vunene. Još sam po Oroslavju bauljao, bio na pizzi, stigao u Zagrebi tek sam ih na većer oko 20:30 skinuo s nogu - od prijepodneva! :) Džon drži kao čičak! :) Horvatove stube pune leda i snijega pređene su bez apsolutno ikakvih problema i sklizanja ( kao i cijela ruta ), mislim da to dovoljno govori. :top:

Eto! :D

C71
12.01.2009., 17:42
Alpina Tibet vrijede definitivno svaku kn! Evo kupio sam ih na samom kraju prošle godine u Alpininom dučanu u Mercatoru na Vukovarskoj. Bilo je sniženje 30% tako da sam ih piknuo za 770kn!

sad mi soliš ranu. :rolleyes:
dan nakon što sam svoje kupila u ljubljani za 140 eura sretnem u gradu jednog dugogodišnjeg planinara. pohvalih se normalno, a on meni kaže da ih je prije NG kupio kod nas u alpini za 600 kuna. :mad:

e sad, tko mi je kriv što sam bila lijena prošetati našim trgovinama i što me ponesao shopping u ljubljani.
a mogla sam kupiti dva para, nek se nađe. :D

stavljaš tri para čarapa, pa koliko si brojeva veće bakse uzeo?

Julius
13.01.2009., 13:49
A evo onda još i malo para uz sol... :D Žena u dučanu je rekla da se ne sjeća kada su ovdije u Zagrebu zadnji put imali sniženje na planinarske cipele. Da imaju na obične cipele, ali na planinarske vrlo rijetko!

Čudno da ih je on uzeo za 600kn jer im je cijena sa popustom bila ravno 770kn! Možda je uzeo neki drugi (sličan) model?

Broj i pol veće! U biti taman za dva para čarapa - jedne tanje i drug planinarske vunene - deblje. Ovaj puta stavio sam 3 para jer su mi prva dva para bile nešto tanje čarapa nego inaće, a sve u korist višeslojnosti jer sam bio cijeli dan u snijegu, pa.. :mig:

Uobičajeno je i poželjno uzeti broj do dva veće cipele upravo zbog barem dva sloja čarapa, a i noga sa hodanjem malo natekne. Držao sam se tih planinarskih provjerenih uputa i nisam požalio!

Kada sam ih isprobavao u dučanu zamolio sam ženu da mi da neku debelu planinarsku čarapu zbog probe - nije bilo problema, već je imala spremene! To sam navukao na ove koje sam imao i krenuo u isprobavanje - koje je trajalo valjda barem 30min! :D Zahvaljujem mladaj dami, čini mi se da se zove Ana, na ljubaznosti i strpljivosti! :mig:

C71
14.01.2009., 20:19
A evo onda još i malo para uz sol... :D Žena u dučanu je rekla da se ne sjeća kada su ovdije u Zagrebu zadnji put imali sniženje na planinarske cipele. Da imaju na obične cipele, ali na planinarske vrlo rijetko!

Čudno da ih je on uzeo za 600kn jer im je cijena sa popustom bila ravno 770kn! Možda je uzeo neki drugi (sličan) model?

i meni je taj tip rekao da je to prvi put da su snizili i bakse. ne znam za cijenu, rekao je 600kn.
ja sam kupila model tibet, on je rekao isto tibet. :ne zna::ne zna:

nego, taman su zadnjih dana uvjeti i u gradu za razgaziti ih, pa sam to nekoliko puta i učinila.
e sad, sjedaju mi fantastično na nogu (kupila sam ih samo za jedne čarape), udobne su mi, mekane, ali...uvijek postoji ali... nakon 20-tak minuta hoda postanu mi tvrde na dijelu tabana ispod prstiju. to me dosta iritira jer osjećam laganu bol, a dva put mi je nakon izuvanja taj dio malo utrnuo.

jel' imao netko sličnih problema?

Buraz
14.01.2009., 21:48
Ja ne.. meni su moje prefenomenalne (nakon prvog nošenja), i jedva ih čekam opet obut.
*kuca u drvo*
Nisam uzimal broj veće jer mi nekak to nema smisla :ne zna: . kad sam stavio 2 para čarapa, malo na jednoj nozi (većoj) osjetim kako palac dotiće vrh cipele, ali mi to nije smetalo, niti me nažuljalo.

pakleni_patuljak
14.01.2009., 22:24
meni i dalje nije jasno zašto nosite po 2, 3 para čarapa?!?

kvalitetne cooldry čarape i deri!
nikada nikakvih problema.
pogotovo od kada nosim sportske uloške.

enerchi
14.01.2009., 23:00
Ove gojze kupio sam lani u Intersportu (na zimskom sniženju- 525kn!) i pre-pre-prezadovoljan sam njima! Gore mekane, udobne, a opet čvrste; dolje tvrde, debele-vibrammm..:s

KEFAS YUPANQUI
http://www.kefas.it/
http://www.jaxa.com.pl/admin/prod/orig/80.jpg

Buraz
14.01.2009., 23:01

hm.. možda zato kaj nikad nisam čuo za cooldry? To mora da su one za 100kn<?

alfred stokes
15.01.2009., 09:08
Imam neki model McKinleya...kupljen pred cca 2 godine kad je Intersport otvorio u Ri....bila je neka smiješna cijena na popustu od cca 300 kn....čak neku kunu manje
Uglavnom - ja zadovoljan....vrlo
Prošle su poprililčnu kilometražu :top:
Doduše nisu za zimu, tj za snijeg....tako da ce morat dobit pojačanje uskoro :cerek:

Ove desne...jbg malo su blatne :D
http://img299.imageshack.us/img299/5337/mckinleyhf2.jpg (http://imageshack.us)

pakleni_patuljak
15.01.2009., 09:53
hm.. možda zato kaj nikad nisam čuo za cooldry? To mora da su one za 100kn<?

hmda... kvalitetne trekking čarape uglavnom koštaju od 15€ na dalje.
al isplati se. ja sam sad sa gojzama kupio i čarape od jedne nove firme koja se naveliko reklamira zadnjih godinu dana i platio ih nekih 25€ za par, ali čarape su zaista ludilo!

s druge strane, ja 10 mjeseci godišnje trekam u niskim salomonkama i koristim najjeftinije drycool čarapice koje nađem. zadnji put sam kupio neke biciklističke u intersportu za nekih 25 kuna komad.
treba samo znat što ti treba i onda to potražit...

bitno je samo da usvojiš jedno jedino pravilo: kad ideš na brdo, SVE što ima u sebi i najmanju količinu pamuka ostavi doma.

ako nemaš love za hi tec premium markice, itekako će poslužit i felpe iz metroa od po 60 kuna za komad, dry plus majice iz intersporta za manje od 100 kuna, ...
sve je bolje od pamuka.
puuuno bolje.

Buraz
15.01.2009., 10:18
Znači pamuk je kritičan... Od kada sam kupio Karibu K-Dry majicu, ne sjećam se više kako je to kada se oznojiš. A fakat sam hodal uzbrdo sa hrpetinom stvari.

pakleni_patuljak
15.01.2009., 10:43
sjećam se moje prve trekk utrke prije nekoliko godina.
učka night trekk.
ja u 10 slojeva pamuka i cijelu noć se smrzavam ko pička, a 2 tipa koja su trčala uz mene u 2 majice, vidim da imaju još robe i ne oblače se.
i nije im hladno.

trebalo mi je bar godina dana da shvatim kako to nije neka trkačka šminka već osnova bez koje se ne ide u brdo.

alfred stokes
15.01.2009., 11:13
Nisu gojzerice al su za šumu
Dakle upravo ubo u turbo sportu salomonke speed comp za 450 hrvatskih novaca (bile su 750)....
Crne :cerek:
http://www.salomonsports.com/us/#/footwear/footwear/trail-running/speed-comp

Naime zadnje vrijeme trčkaram po šumi jer mislim na svoju prvu treking trku uskoro
E sad pitanje....Probao 43 i 1/3 i 44 i meni oboje djeluju OK....a ja nemam iskustva s trčanjem baš :(
Sad mi kaže cura (ima nešto utrka iza sebe) da su njene malo komotnije (al naravno da joj nisu velike) jer da noga malo i natekne...s druge strane ove se valjda malo i razgaze.....a nije da me žuljaju...samo čvrsto stoje totalno.....ufff
Dakle...Pakleni...ti imaš iskustva...ča misliš o tomu....
Uf....bemti početnika :confused:

pakleni_patuljak
15.01.2009., 11:32
meni noga uđe u 46, ali za utrke uvijek kupujem 46 2/3.
u taman veličini malo zaradiš na stabilnosti, ali na dugim nizbrdicama ti prsti počnu lupat u prednji rub tenisica pa popizdiš od bolova, a često i ostaneš bez noktiju.

znači, uvijek 2/3 broja veće, ali ne prevelike da ti peta ne bi počela plesat u tenisici jer tako dobiješ žuljeve.
noge namažeš bepantenom ili vazelinom, baby puder, tanke coolmax čarape i deri!

pakleni_patuljak
15.01.2009., 11:35
http://www.salomonsports.com/us/#/footwear/footwear/trail-running/speed-comp

super tene, ali ne za primorske trekinge.
imaju premekan đon.

najbolje su za planinsko trčanje i civilizirane terene kao što je medvjednica i samoborsko gorje.

ja preferiram ove: xa pro 3d (http://www.salomonsports.com/us/#/footwear/footwear/trail-running/xa-pro-3d-ultra)

alfred stokes
15.01.2009., 11:39
ufuf....onda cu ih ic zamijenit za 44....
za ove novce ih je bilo šteta ne uzet :)

P.S.
bolje da mi cura ne vidi ovaj topic...reć će da joj ne vjerujem.... :D

Julius
15.01.2009., 12:24

Iz istog razloga zašto se i višeslojno oblačim kada idem gdje je hladno + manja vjerojatnost nastanka žuljeva. Udobnost isto nije zanemariva. Ovo je barem slučaj kod mene, za druge ne znam! :D

omahen
19.01.2009., 13:12
Iskoristite popust u Alpini od 30% na planinarske gojze (ako nadjete broj),evo ja danas uzeo super gojze koje inace kostaju 689kn,sa popustom su me izasle 480kn. Jedino sto nije bilo mojeg broja (43) za one koje sam htio,pa sam morao izabrati neke druge,ali nista losije i manje kvalitetne.
Ove moje su Alpina Alpitex.

C71
19.01.2009., 15:58
Iskoristite popust u Alpini od 30% na planinarske gojze (ako nadjete broj),evo ja danas uzeo super gojze koje inace kostaju 689kn,sa popustom su me izasle 480kn. Jedino sto nije bilo mojeg broja (43) za one koje sam htio,pa sam morao izabrati neke druge,ali nista losije i manje kvalitetne.
Ove moje su Alpina Alpitex.

opet jedan koji mi soli ranu. :(
nego, u kojem je gradu taj popust?
u mom je bio prije NG

koji model si ti htio?

omahen
19.01.2009., 18:59
opet jedan koji mi soli ranu. :(
nego, u kojem je gradu taj popust?
u mom je bio prije NG

koji model si ti htio?

Popust je u Sisku

Ove sam htio,kostaju 900 i nesto kuna, -30% dosle bi 600 i koju kunu
http://www.imagesforme.com/out.php/i316680_67501VX553small.jpg

A ove sam kupio

Bojim se da je Nešto pobrisalo fotke jer Nitko nije urgirao na ovom topiku :ne zna:

Herp

E da, super su gojze. :D

omahen
19.01.2009., 22:56
Neko ili nesto mi je obrisalo slike iz gornjeg posta:ne zna:

http://i44.tinypic.com/5b4cjr.jpg

http://i42.tinypic.com/9v8ilu.jpg

C71
20.01.2009., 07:58
alpina očito u svakom gradu ima sniženje u drugo vrijeme. :rolleyes:

ove koje si htio izgledaju predivno.
ako si čitao topic prije, ja sam kupila model tibet. htjela sam da naprijed na gojzi nema šavova, a taj model nema.
ove koje si kupio izgledaju manje čvrste od onih koje si htio, bar po slici.

Leda
20.01.2009., 10:50
i ja sam jucer iskoristila popust u alpini i kupila gojze. zelja je bila tibet:cerek:, al sam ipak u skladu s mojim potrebama (Medvednica i sl.:D) i stvarno smijesnom cijenom zakljucila da ce namib (http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/Sport_08/trekking/hiking/v/6755_1_NAMIB_small.jpg) bit sasvim dobre :D

jedino... malo me brine nakon sto sam ovo tu procitala da uzimate broj vece gojze i obuvate dva tri para carapa... ja sam uzela taman velicinu, idu jedne carape unutra, nadam se da mi nece stvarat probleme:confused:

Buraz
20.01.2009., 10:59
ja sam uzeo isto taman veličinu, i nemam problema nikakvih. Čak i kad sam obuo 2 para čarapa. A uvijek moš kupit one specijalne planinarske čarape ako ti ne bude stalo dva para na nogu :mig:

Julius
21.01.2009., 20:29
Ma to mi kaj nam se ne da redovito rezati nokte na nogama piknemo koji broj veće čisto onak, ako zapnemo negdije u planini na koji dan pa da imamo mjesta! :mig: :D

P.S.
Izgleda da budemo zbog ovih popusta morali otvoriti neki Alpina podforum! :D

omahen
21.01.2009., 22:00
Ispada kao da neko reklamira Alpinu, ali sta da se radi, kod njih su solidni popusti,gojze su dobre kvalitete i cijene su prihvatljive. Ja nemam 1500kn za gojze u Iglu sportu i slicnim ducanima,znam da vrijede te novce ali ja ih NEMAM. A vjerujem da nisam jedini koji je u takvoj situaciji.

P.S Ko je ono rekao da trebamo bojkotirati Slovenske proizvode, jbg,onda mi jedino preostaje da kupim gumene cizme u Borovu i krenem u osvajanje planinskih bespuca:mig:

Pilatus
21.01.2009., 22:30
Ovo nosim:
http://img171.imageshack.us/img171/8076/dsc00526un0.jpg

:kava:

Herp
22.01.2009., 00:02
Ispada kao da neko reklamira Alpinu, ali sta da se radi, kod njih su solidni popusti,gojze su dobre kvalitete i cijene su prihvatljive. Ja nemam 1500kn za gojze u Iglu sportu i slicnim ducanima,znam da vrijede te novce ali ja ih NEMAM. A vjerujem da nisam jedini koji je u takvoj situaciji.

Kužim te potpuno, ni ja nemam baš tih para, ali znaju se naći u Iglusportu isto dobra sniženja tu i tamo, tak sam ja ulovila La Sportivine gojze za 700 kn (bile 1000) a kolegica je čopila, pazi ovo, isto La Sportiva, oko 1500kn su bile, za 300 kn :eek: :eek: jer ima broj 36. :D

C71
22.01.2009., 08:01
P.S Ko je ono rekao da trebamo bojkotirati Slovenske proizvode, jbg,onda mi jedino preostaje da kupim gumene cizme u Borovu i krenem u osvajanje planinskih bespuca:mig:

nema te politike zbog koje bi se ja odrekla čokolešnika. :cerek:

ovo su prve alpinine bakse koje sam kupila.
prije njih sam poderala dva ista modela planikinih.
moram priznati da mi noga u alpininim bolje leži.

C71
22.01.2009., 08:04
a kolegica je čopila, pazi ovo, isto La Sportiva, oko 1500kn su bile, za 300 kn :eek: :eek: jer ima broj 36. :D

praktično je kad nosiš, kao tvoja prijateljica, neuobičajen broj.
ja uvijek zakasnim na sniženjima jer se broj 41 brzo razgrabi.
nekad ga je teško naći i kad nema sniženja. :(

Buraz
22.01.2009., 09:18
ja uvijek zakasnim na sniženjima jer se broj 41 brzo razgrabi.
nekad ga je teško naći i kad nema sniženja. :(

Ćuti i budi sretna.. ja imam broj 48, tak da moram kupit prvo kaj nađem, što u 90% slučajeva nije ono kaj želim.

Leda
22.01.2009., 09:24
P.S Ko je ono rekao da trebamo bojkotirati Slovenske proizvode
mozda su ih zato i snizili:D

btw, sad neki dan je i iglu sport (http://www.iglusport.hr/) objavio snizenje cijena obuce

Buraz
22.01.2009., 10:50
btw, sad neki dan je i iglu sport (http://www.iglusport.hr/) objavio snizenje cijena obuce

ARghhhhhhh!
Gojze koje prije 2 tjedna platih 1100 su sada 800 :rolleyes:

C71
22.01.2009., 11:44
ARghhhhhhh!

sad mi je lakše, nisam jedina. :cerek:

Buraz
22.01.2009., 15:50
sad mi je lakše, nisam jedina. :cerek:
Pošto sam uzeo zadnji broj,manje mi je bed :mig:

omahen
23.01.2009., 11:40
Treba mi sprej za impregnaciju gojzi ali neznam koji da kupim. Jesu li oni svi isti, ako na njima pise "sprej za impregnaciju koze" i pise da stite od vlage i vode. Ima ih raznih cijena po trgovackim centrima, u kauflandu za 10kn,a u nekim drugim 20-30kn. Koje vi koristite i preporucujute?

Buraz
23.01.2009., 12:26
ovisi od kojeg su ti materijala gojze.

omahen
23.01.2009., 14:40
ovisi od kojeg su ti materijala gojze.

Eno ti slika par postova prije (pri dnu druge stranice). Pise samo da su ALPITEX.
Evo sta nadjoh na jednom forumu o materijalima gojzi:

Tinsulate je materijal koji osigurava toplinu, a kako upija jako malo vlage grije i kada je namočen.
Alpitex, Simpatex i razni "texi"su samo varijante i kopije bolje ili lošije od Gorotexa koji je membrane koja mora osigurati nepromočivost i omogučiti da ipak znoj u vidu pare izlazi iz cipele, odjeće i sl. Kod takvih membrana treba biti svjestan da se one s vremenom troše, posebno na pregibima i nakon negog vremena ne drže vodu.
Kod izbora čarapa preporučio bih one od poliestera jer je to materijal koji slabo upija vlagu i znoj s noge odvodi prema unutarnjoj strani ciple, para dalje prolazi kroz Tinsulate, potom kroz paropropusnu membranu i onda kroz kožu ili korduru vani - tako je to barem u teoriji.
Kod težih gojzerica kod kojih je đon rađen u slojevima i vibram je zadnji zalijepljen džon se može mijenjati. Laganiji modeli gojzrica imaju cijeli đon i donji dio ciple izliven u komadu, na površini je deblji materijal, a ispod je spužvasta guma.
Kada jednom na škrapama probijete taj deblji sloj, dok se spustite u dolinu đona više nema. Kod takvih gojzerica đon se mjenja bacanjem u smeće obje gojzerice. Takve gojzerice su značajno laganije od onih prije opisanih.

JoshuaDU
23.01.2009., 19:23
ARghhhhhhh!

kupih ih danas, La Sportiva Tibet :)

nadam se da će me dugo i odano služiti po ovome mome okolnome kršu, i možda na neki izlet na snijeg :mig:

Buraz
24.01.2009., 13:10
kupih ih danas, La Sportiva Tibet :)

nadam se da će me dugo i odano služiti po ovome mome okolnome kršu, i možda na neki izlet na snijeg :mig:

bio sam u snijegu više puta, i mogu reći da sam prezadovoljan :)

-mobyXXL-
24.01.2009., 16:21
koji mi je penis bio da kupim garmonta za 800 kn kad sam za 200 više mogao nać alpinu u rangu garmonta od 1500 kn :rolleyes: Kad sam prošle nedjelje bio na lipi, nakon cca 6h gaženja po snijegu unutra je bilo laganini mokro. :rolleyes: Kad se ove i timberlandove raspadnu samo alpina dolazi u obzir.:)

-mobyXXL-
03.02.2009., 16:27
dakle nakon što su mi prsti ostali suhi u timberlandovim white ledge gojzama bez goretexa (samo koža) pitam se po čemu su bolje gojze s goretexom/simpatexom? Pa to je običan komad plastične (PVC) tkanine koja služi za bolje disanje kože a o vodootpornosti nema ni govora. Vodootpornost garantira jedino debela koža i dobra konstrukcija (čitaj šivano ili lijepljeno kak treba). Koliko put vidim stare planinare na sljemenu kak umiru od smijeha kad sam u garmonticama pa ih bijesno bacam u ruksak i vadim timberland :mad: A svi oni imaju i iskustva u penjanju tko zna gdje i kako i gojze stare 100 godina kad nije bilo kineskog izuma preseratorskog naziva Gore Tex pa ne vidim da je bilo ko od njih umro. Jedan mi je jučer reko da su njegove počele promakat a vidi se da su stare bar 10 ak ne i više godina. Reko kaj se čudite, ove su stare 3mj a već su za bacit (i izvadim garmont iz ruksaka:lol:

A.L.Svindal
06.02.2009., 13:56
E da vas pitam nešto, kakva je to Dry-Best membrana ima je La Sportiva Nepal Trek jel nepromočiva ili što i gdje ima La Sportiva Karakorum Gtx za kupit u Iglu ih nemaju.:confused:

conan12
07.02.2009., 07:48
E da vas pitam nešto, kakva je to Dry-Best membrana ...

te suhe membrane je smislila tvrtka Gore tex http://en.wikipedia.org/wiki/Gore-Tex
Nakon što im je istekao patent suhe membrane su počeli proizvodit i drugi proizvođači ....
e sad, koje je kvalitete Dry-Best :ne zna:
Vjerojatno dobre jer ju koristi La Sportiva

-mobyXXL-
07.02.2009., 16:31
ma da al meni to recimo puno ne znači. Bitno da je koža a ne da je gornjište ono kombinacija kože i poli nešto jer mi se to ne sviđa. U mojim garmonticama sam suh al ne potpuno. Smeta im i snijeg i voda. Da sam bar gledao od čega su i da su ustvari za lakše ture i trekking možda bi bilo bolje

Ruralna
08.02.2009., 18:28
Upadam kao padobranac, ali je valjda dobro mjesto za pitanje.
Dakle, na što pripaziti prilikom kupovanja prvih gojzi?
Totalni sam početnik i nemam pojma najmanjega o svemu tome. Netko mi je objašnjavao da mi đon mora biti takav i takav što sam ja naravno do sada zaboravila:zubo: (gumen, nazubljen, pojma nemam)

Herp
08.02.2009., 21:14
Upadam kao padobranac, ali je valjda dobro mjesto za pitanje.
Dakle, na što pripaziti prilikom kupovanja prvih gojzi?
Totalni sam početnik i nemam pojma najmanjega o svemu tome. Netko mi je objašnjavao da mi đon mora biti takav i takav što sam ja naravno do sada zaboravila:zubo: (gumen, nazubljen, pojma nemam)

Dakle, jedna od najbitnijih stvari je da uzmeš gojze otprilike za broj veće nego kaj inače nosiš, zbog debljih čarapa i da ti se prsti ne nabijaju naprijed pri silasku.

Za đon preporučam pogledati da ima deklaraciju Vibram, ovak nešto: http://www.mountainsideview.com/images/vibram.jpg

Gornjište od gore-texa ili nekog sličnog texa će ti osigurati nepromočivost, ako se ne radi o nekim ekstremnim uvjetima. :zubo:

Buraz
08.02.2009., 21:56
hm. To za broj veće pravilo me buni. Ja sam uzeo taman gojze, i mislim da bi me puno nažuljale da sam uzeo veće (osim ako nebi stalno nosio 5 pari čarapa). :ne zna:

Ruralna
08.02.2009., 22:38
Dakle, jedna od najbitnijih stvari je da uzmeš gojze otprilike za broj veće nego kaj inače nosiš, zbog debljih čarapa i da ti se prsti ne nabijaju naprijed pri silasku.

Za đon preporučam pogledati da ima deklaraciju Vibram, ovak nešto: http://www.mountainsideview.com/images/vibram.jpg

Gornjište od gore-texa ili nekog sličnog texa će ti osigurati nepromočivost, ako se ne radi o nekim ekstremnim uvjetima. :zubo:

Hvala puno!
Narafski neće biti ekstremnih uvjeta, tek krećem u planinarsku školu:zubo:
Vjerovatno ću se samo šetuckat u njima kao penzićka, ali pošto mi tene nisu zgodne zbog proslikazavanja, mislim si kupit jedne gojze.

A je li vrijedi šta sportska obuća koja izgleda kao gojze ono tipa Adidas ili slično? Ili da potragu baziram po drugim dućanima- Intersport, Hervis, Alpina- jel ima još koji (tražim info za Split)?

Herp
08.02.2009., 22:54
U Splitu imaš Iglusport koliko znam :misli: a i Alpina ima ziher neke dućane.

C71
09.02.2009., 08:21
hm. To za broj veće pravilo me buni. Ja sam uzeo taman gojze, i mislim da bi me puno nažuljale da sam uzeo veće (osim ako nebi stalno nosio 5 pari čarapa). :ne zna:

ni meni to nije jasno. :ne zna:
ja uvijek kupujem gojze broj koji uobičajeno nosim.
nikakvih 2,3 ili pet čarapa.

A.L.Svindal
09.02.2009., 08:22
Evo za Ruralnu jedne odlicne gojze za sto si rekla da ce ti u pocetku trebat

http://www.lasportiva.com/catalogue/catalogo.php?cat=19&cod3=353&Language=IT

Herp
09.02.2009., 10:24

Ja uzmem pola broja veće, jer imam par debljih čarapa u kojima se baš osjeti nedostatak prostora. :ne zna:

-mobyXXL-
09.02.2009., 11:29

onda slabo hodaš. Ja imam prilično debele čarape i dva broja veće gojze i mislim da bi bilo bolje da sam stavio još jedne čarape jer evo sad sam se vratio s lipe s ogromnim žuljem na palcu lijeve noge :rolleyes:
A što se tiče gojzerica samo da pohvalim garmontice: ipak nisu toliko loše. Uspješno prošle gaženje kroz potok u gornjem čučerju gdje još uvijek nema mostića prek potoka. :( Zagazio skoro do vrha gojzerice u vodu i nisu ni na jeziku propustile :top: A ja sam mislio- sad kad budem imao pune čarape vode...

C71
09.02.2009., 13:49
onda slabo hodaš. Ja imam prilično debele čarape i dva broja veće gojze i mislim da bi bilo bolje da sam stavio još jedne čarape jer evo sad sam se vratio s lipe s ogromnim žuljem na palcu lijeve noge :rolleyes:

nažalost, krivo. :mig:
moja godišnja satnica hoda je sigurno puno veća od bilo koga ovdje. :mig:
imam lagane gojze za ljeto i ove koje sam kupila nedavno (alpina tibet) koristim, tj. koristit ću u kad je lošije i hladnije vrijeme, mokro i kad ima snijega.
ako oblačim dvoje čarape (nikad nisam nosila troje) meni je u gojzama vruće, a znalo mi se i dešavat da mi se zbog nabora na čarapama stvore žuljevi. :(

ja bi nekome tko se tek počinje baviti planinarenjem preporučila nek si uzme neke lakše bakse za jedne čarape, za početak. pa ak se nastavi baviti planinarenjem vidjet će što ga u planinarstvu privlači pa će shodno tome i navabljati opremu. :kava:

pakleni_patuljak
09.02.2009., 15:09
gojeze i trekerice se kupuju MALO veće.
odnosno, duže.

naime šta!?
kod dugačkih nizbrdica u slučaju da je cipela na knap, prsti počnu lupat u prednji dio što za posljedicu obično ima gubitak nokta na palcu (najčešće).
nošenjem pola ili 3/4 broja većih cipela to onemogućuje.

nošenje prevelikih gojzi ili trekerica je isto jako loše.
prevelike gojze ne dopuštaju da se gležanj fiksira u cipeli onako kako je to zamislio proizvođač pa stopalo pleše i obično su posljedica žuljevi.
osim toga, u prevelikoj obući se jako gubi na stabilnosti stopala kod teških i teh. zahtjevnijih terena.

pakleni_patuljak
09.02.2009., 15:12
e da... ovo sa nošenjem 2, 3, 17 pari čarapa je davno prevaziđena fora starih planinara.
novi materijali čarapa i nove generacije gojzi tako nešto već odavno ne zahtjevaju. čak dapače, preporučuju isključivo jedne tehničke čarape (debljine ovisno o sezoni) napravljene od coolmaxa ili vune.

-mobyXXL-
09.02.2009., 16:15
a jebiga, ne znam otkud mi onda žulj. Cipele su mi 45,5 a gojze 46,5 jer 46 nije bilo. A od čarapa nosim polzelu od cca 40-ak kn, jebiga jednostavno mi se ne daje 200 kn za jedan par čarapa, to mi je prilično perverzno i bezveze kao i štapovi koje praktički mogu bacit jer mi ne trebaju, bar za sljeme ne.
A kad smo kod marki i tipa gojzerica sad mi je krivo da nisam uzel npr millet bouthan gtx ili la sportivu crest. Opet ću to osjetit kad napada 60 cm snijega a nekako imam dojam da bi moglo zapast još jednom ove sezone

pakleni_patuljak
09.02.2009., 16:32
ne budi tvrdoglav.
ne kažem da moraš potrošit 200+ kuna na jedne čarape jer se može nać dobrih čarapa i za puno manje love.
kod čarapa zaista nije bitna marka (ne toliko) već materijal od kojeg su napravljene.
u intersportu, turbo sportu i sličnim shopovima ćeš nać dobre trek čarape već za 80+ kuna.

pakleni_patuljak
09.02.2009., 16:34
e da...
a što se polzele tiče... oni imaju genijalnih čarapa. genijalnih!

Buraz
09.02.2009., 17:07
e da...

je. najbolje su mi one ženske čipkaste :Slin:

enerchi
09.02.2009., 18:22
e da...

...ma http://www.ipc.hr/ipc/images/mtcref.gif su zakoooon čarape!:D

Ruralna
09.02.2009., 20:12
Evo za Ruralnu jedne odlicne gojze za sto si rekla da ce ti u pocetku trebat

http://www.lasportiva.com/catalogue/catalogo.php?cat=19&cod3=353&Language=IT

Je divne su, ali mi se isto čini malo pretjerano da kupujem nešto od tisuću i po kuna dok nemam blage veze o tome niti šta kupujem:mig:.

-mobyXXL-
09.02.2009., 20:27
a jebiga, ovisi za kaj ti trebaju gojze. Ak misliš ić sad na velebit ili triglav onda su ove od soma i pol taman :zubo: a ak ideš rekreativno onda uzmeš nešto jeftinije

A.L.Svindal
09.02.2009., 21:46
Je divne su, ali mi se isto čini malo pretjerano da kupujem nešto od tisuću i po kuna dok nemam blage veze o tome niti šta kupujem:mig:.

Onda ti savjetujem neki od Alpina modela. Cijenom su prihvatljive a kvaliteta im je na zavidnoj razini, pogledaj na ovom forumu ranije ima objavljenih nekoliko modela koji ce ti se vjerovatno svidjet. Nije ovo kao kupnja stikli jelda. :mudri:

Ruralna
09.02.2009., 21:57
Onda ti savjetujem neki od Alpina modela. Cijenom su prihvatljive a kvaliteta im je na zavidnoj razini, pogledaj na ovom forumu ranije ima objavljenih nekoliko modela koji ce ti se vjerovatno svidjet. Nije ovo kao kupnja stikli jelda. :mudri:

A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti:rofl: :zubo:
Ove sa slike su mi stvarno lipe, ali ne znam, moram pogledat u Iglu sport.
E i nešto sam ih guglala, jel ova marka općenito svi modeli vrijede i za pentranje u njima:ne zna:? Ok, valjda je bolje da su više, da drže zglob, to mi je vrlo važno.

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?

A.L.Svindal
09.02.2009., 22:13
[QUOTE=Ruralna;18719587]A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti:rofl: :zubo:
E i nešto sam ih guglala, jel ova marka općenito svi modeli vrijede i za pentranje u njima:ne zna:? Ok, valjda je bolje da su više, da drže zglob, to mi je vrlo važno.

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?[/QUOTE

Sad neznam na koje mislis La Sportivu ili Alpinu, za pentranje :) ti trebaju malo jace pa opet dolazimo do onog (1500 kn za nesto ...) ali ako hoćes nesto dobro onda ces to i platit. Na La Sportiva stranici su ti sve gojze podjeljene po kategorijama koje su za sto namjenjene npr. Montain za pentranje :) , Hiking za hodanje i td. Odes na njihovu stranicu pa malo pogledas, ali je La Sportiva opcenito skupa ali i dobra. Ajd laku noć. :zzz:

A.L.Svindal
10.02.2009., 21:31
A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti:rofl: :zubo:

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?

Da sto se đona tiče sto je tvrđi to je izdržljiviji ali je neudobniji pa ćes imat osjećaj kao da hodaš u drvenim čizmama :D Ali opet ovisi za što ti treba ako ćeš planinarit po Velebitu po kamenjaru onda je neophodan tvrd đon. Mekši je naravno udobniji i da pa obavezno mora bit nazubljen pa nećeš se valjda skijat na gojzama :lol:

Ruralna
11.02.2009., 19:48
Da sto se đona tiče sto je tvrđi to je izdržljiviji ali je neudobniji pa ćes imat osjećaj kao da hodaš u drvenim čizmama :D Ali opet ovisi za što ti treba ako ćeš planinarit po Velebitu po kamenjaru onda je neophodan tvrd đon. Mekši je naravno udobniji i da pa obavezno mora bit nazubljen pa nećeš se valjda skijat na gojzama :lol:

Ok, hvala što si mi pojasnio.
Polako kužim šta trebam tražiti :zubo:

A.L.Svindal
12.02.2009., 12:30
Ok, hvala što si mi pojasnio.
Polako kužim šta trebam tražiti :zubo:

:top: kad kupis javi nam sto si kupila, gdje, koliko zelembaća...
:W

Ruralna
14.02.2009., 13:36
Di vi nađete gojze? Ja sam obišla desetak dućana i našla 6 pari gojza (nosim broj 37). Dvoje u Massu marke Nadir s popustima 600 i 340 kn, prve imaju vibram đon, udobne su i lijepe, a ove druge izgledaju vrlo plastično pa su ispale iz konkurencije. U Alpini 3 modela, ali su mi brate mili ružne :zubo: i samo ove od 980kn imaju vibram đon. U Intersportu jedan par! McKinley crveno sive za 450 kn, imaju vibram.
Još mi preostaje sljedeći tjedan pregledati Turbosport, Hervis i Iglusport i odlučiti se za jedne jer mi trebaju do idućeg vikenda.
Za sada su mi nekako najdraže ove iz Intersporta, najbolji osjećaj na nogama mi je bio u njima. Nemojte me sad razočarat i reći da je McKinley kao k+ među gojzercama :zubo: A vidim da je netko napisao na temi da ih ima i da je zadovljan.
Za rekerativca početnika hoće li poslužiti?

C71
14.02.2009., 19:20
Za sada su mi nekako najdraže ove iz Intersporta, najbolji osjećaj na nogama mi je bio u njima. Nemojte me sad razočarat i reći da je McKinley kao k+ među gojzercama :zubo: A vidim da je netko napisao na temi da ih ima i da je zadovljan.

kupila sam mckinley prije dvije godine, možda i tri godine. bile su na sniženju 400kn. lijepo su ležale na nozi, bile mi udobne.
no da, trajale su godinu dana jer mi je većina onih kukica za žniravce otpala.
od ostalih prigovora tu su promočivost, i to vrlo brzo unatoč preporučljivoj zaštiti. potom, meni se u njima dosta klizalo iako su imale velike ripne. :mad:

ja sam u svom životu poderala nekih deset pari gojzi. :rolleyes:
naučila sam da cijena raste s kvalitetom.
e sad, vrlo je važno za što ti gojze trebaju.
za nekog rekreativca dobre su i te mekinlijeve,
mene nisu zadovoljile. :flop:

baš sam danas prvi put prošetala svoje nove, alpina tibet, i oduševljena sam njima. imam samo jedan mali problemčić. :D
meni je u njima pretoplo, a imam samo jednu čarapu. :ne zna:
morat ću investirati u još jedan par nešto "lakših" gojzi, za ljetno vrijeme.

Ruralna
14.02.2009., 19:50
Vjerujem da s cijenom kvaliteta raste.
Ja sam trenutno u situaciji da moram nabaviti tonu stvari odjednom, a pošto se baš ne kužim u brendove, teško se snalazim po dućanima. Meni su i te Nadir super izgledale , ali pošto nisam po forumima vidjela da itko ima iskustva s njima,ne bi baš to testirala. A ništa,ostalo mi je još par dućana za obići, valjda ću naći nešto. Ponuda je jako slaba.

petar_
14.02.2009., 21:58
Ima li netko iskustva sa Alpina gojzericama "Tracker". Tražim neke jeftinije lakše gojzerice, pa mi je zapeo za oko baš taj model. Sviđa mi se što nema mnogo šavova na sebi.

C71
15.02.2009., 11:38
Vjerujem da s cijenom kvaliteta raste.
Ja sam trenutno u situaciji da moram nabaviti tonu stvari odjednom, a pošto se baš ne kužim u brendove, teško se snalazim po dućanima. Meni su i te Nadir super izgledale , ali pošto nisam po forumima vidjela da itko ima iskustva s njima,ne bi baš to testirala. A ništa,ostalo mi je još par dućana za obići, valjda ću naći nešto. Ponuda je jako slaba.

tonu stvari odjednom?
spremaš se za neku ekspediciju?
mjesečno tumaranje južnom amerikom? :mig:

gle, ja kad sam počela, hodali smo u trapericama, većina je imala vojničke čizme, čak i ruksake i bilo nam je lijepo u planinama kao što mi je i sad lijepo s nekom od tih odjevnih artikala koji se spominju.

za početak su važne gojze i ruksak, to je osnovno, a sve ostalo možeš polako nabavljati kada na licu mjesta, na izletima, vidiš što bi ti od cjelokupne planinarske opreme dobro došlo.
nitko od nas tko planinari duuugi niz godina nije opremu kupio odjednom.
skuplja se to godinama. :mig:

Ruralna
15.02.2009., 12:02
tonu stvari odjednom?

gle, ja kad sam počela, hodali smo u trapericama, većina je imala vojničke čizme, čak i ruksake i bilo nam je lijepo u planinama kao što mi je i sad lijepo s nekom od tih odjevnih artikala koji se spominju.

za početak su važne gojze i ruksak, to je osnovno, a sve ostalo možeš polako nabavljati kada na licu mjesta, na izletima, vidiš što bi ti od cjelokupne planinarske opreme dobro došlo.
nitko od nas tko planinari duuugi niz godina nije opremu kupio odjednom.
skuplja se to godinama. :mig:

Imam dosta sportskih stvari, ali su mi slabo iskorisitve za nešto drugo.Prvo moram rješit gojze, pa rusak jer ovaj koji nosim u teretanu mi je u raspadu. Već sad kužim da mi niti jedna jaketa od onih koje imam neće odgovarati, jer imam neke toperice a u njima se penjati nema šanse... Eto 3 stvari najbitnije po meni za početak i ne mislim da je to neko pretjerivanje. Joj, imam osjećaj da spamam ovu temu, svaki dan nešto njorgam :zubo:

-mobyXXL-
15.02.2009., 14:57
tonu stvari odjednom?

je sve je to lijepo dok ne planinariš zimi negdje gdje nema domova/grijanih prostora. Naime, kad ideš uzbrdo pogotovo ak je strmije dobro se i oznojiš. Obične pamučne potkošulje i majice tada su mokre kao da su upravo izašle iz veš mašine. I onda ak se nemaš di presvuć, pa još dere vjetar koji ide i kroz jaknu onda ti je zima, a zima ti je od mokre odjeće. To se rješava s kojekakvim tehničkim majicama i potkošuljama ili ćeš riskirat tešku prehladu, a i one koštaju kao i sve drugo. Bio sam na bistranskoj poučnoj, propisno se oznojio a nigdje doma nema na zagorskoj strani tako da sam danas teško prehlađen i sva sreća da sam na godišnjem pa ne moram na bolovanje.
A i čizme čelestonke su pametan potez ko i ljetne gume u snijegu. Padaš i u gojzericama, a ovak si lomiš noge bez problema
A ljeti na sljeme možeš i u tenisicama, al jebiga nije ljeto uvijek

Ruralna
15.02.2009., 15:46
Slažem se s tobom. Jednostavno jedno vuče drugo.
Mislim može se i bez svega toga, ali ovako je puno ugodnije kada ipak imaš neke stvari. Penjati se u nekoj toperici, preznojiti se, pamučna majca ti mokra i onda skineš jaketu jer ti je prevruće u njoj, onako mokrog te vitar propuše-eto recepta za razbolit se dobro.
Kako god okrenula treba mi hrpa stvari, nabrojila sam tri najvažnije za mene trenutno, a onda slijede ni manje važne čarape, donji veš, kvalitetne majce...Skupi se toga.

C71
15.02.2009., 18:24
je sve je to lijepo dok ne planinariš zimi negdje gdje nema domova/grijanih prostora. Naime, kad ideš uzbrdo pogotovo ak je strmije dobro se i oznojiš. Obične pamučne potkošulje i majice tada su mokre kao da su upravo izašle iz veš mašine. I onda ak se nemaš di presvuć, pa još dere vjetar koji ide i kroz jaknu onda ti je zima, a zima ti je od mokre odjeće...

nigdje nisam rekla da je loše koristiti blagodati nove opreme. :mig:

htjedoh reći da početnicima u početku ne treba sva ta oprema.
ne znam nikoga tko je počeo s planinarenjem, dakle, prvi izlet, zimi, s pola metra snijega i svim zimskim blagodatima.
idealno vrijeme bilo bi proljeće, pa do slijedeće zime početnik već može odrediti koja mu je oprema neophodna i da li mu se planinarenje uopće sviđa.

-mobyXXL-
15.02.2009., 18:35
nigdje nisam rekla da je loše koristiti blagodati nove opreme. :mig:

htjedoh reći da početnicima u početku ne treba sva ta oprema.
ne znam nikoga tko je počeo s planinarenjem, dakle, prvi izlet, zimi, s pola metra snijega i svim zimskim blagodatima.
idealno vrijeme bilo bi proljeće, pa do slijedeće zime početnik već može odrediti koja mu je oprema neophodna i da li mu se planinarenje uopće sviđa.

e jebiga sad idealno vrijeme... Ja sam nakon 6-7 godina neaktivnosti u planinarenju kad sam hodao uglavnom u tenisicama i trenirci jesenas na godišnjem odlučio se vratit planinarenju. Uzrok je bio godišnji u nepovoljno doba godine kad nemaš gdje na more a bolje mi je i to nego godišnji provest između birtije i kladionice. Tad sam kupio gojzerice pa ruksak pa jaknu pa štapove, pa ostale pizdarije... Tad mi i nije toliko trebala neka specijalna oprema pa sam tako skidao potkošulju u studenom usred planine donje jer je bila mokra. Još je bilo toplo. Al sad to jebiga ne ide. Sad trpi. Imam ja i vjetrovku samo ak nju obučem još će mi bit gore i još ću se više znojit pa je stavim kad idem nizbrdo al onda je već prekasno jer si propuhan. Išao sam i prije dva tjedna u ponedjeljak kad je bilo 65 cm na sljemenu jer sam jednostavno morao vidjet taj snijeg. A kaj je najgore opet sam na godišnjem :rofl: i nemam kaj pametnije radit i ne pada mi na kraj pameti da ijedan dan drugi tjedan osim sutra sjedim doma.
Nisam odmah kupio sve al pitam se kako nabavit brdo love koje će mi trebat. Okej sad će proljeće, ići će se i na klek, bjelolasicu, zavizan, risnjak... a tamo će još dugo bit snijega. A dal mi se sviđa planinarenje? Pa to vidiš nakon desetak izleta, nakon što sav uspuhan 10x ponoviš "nikad više ovo mi je preteško" a onda over and over again ideš u planine i sve manje gunđaš.:D

Buraz
15.02.2009., 19:18
Ek! Ja se vratih danas jedva vratih iz planine, jerbo me lijeva gojza počela vraški žuljati. Uf.. morat ću ih razgazit pod hitno :(

A.L.Svindal
15.02.2009., 21:00
ja sam u svom životu poderala nekih deset pari gojzi. :rolleyes:
naučila sam da cijena raste s kvalitetom.
e sad, vrlo je važno za što ti gojze trebaju.
za nekog rekreativca dobre su i te mekinlijeve,
mene nisu zadovoljile. :flop:

Jesi kad imala gojze s Dry-Best membranom jel nepromočiva ili kakva je, ima je La Sportiva Nepal trek. Planiram u Trst po njih kakav je tamo izbor i kakve su cjene u odnosu na hrvatske.

A.L.Svindal
15.02.2009., 21:12
Di vi nađete gojze? Ja sam obišla desetak dućana i našla 6 pari gojza (nosim broj 37). Dvoje u Massu marke Nadir s popustima 600 i 340 kn, prve imaju vibram đon, udobne su i lijepe, a ove druge izgledaju vrlo plastično pa su ispale iz konkurencije. U Alpini 3 modela, ali su mi brate mili ružne :zubo: i samo ove od 980kn imaju vibram đon. U Intersportu jedan par! McKinley crveno sive za 450 kn, imaju vibram.
Još mi preostaje sljedeći tjedan pregledati Turbosport, Hervis i Iglusport i odlučiti se za jedne jer mi trebaju do idućeg vikenda.
Za rekerativca početnika hoće li poslužiti?

Odi u Iglusport sad imaju neko snizenje i do 30 posto. Imas na njihovoj stranici PDF katalog a i cjene snizenih modela.
http://www.iglusport.hr/index.php

:top:

lahor
16.02.2009., 00:36
Imam neke Planikine. Relativno neuništive, prilično udobne, ali široke na gležnju tako da uvijek ulete grančice i ostalo smeće. Neloše drže na stijeni. Red veličine cca 900 kn, rok trajanja (ako se koriste za normalno planinarenje) - vjerojatno više od 5-6 godina. Više bi mi odgovarale neke malo uže u gležnju.

C71
16.02.2009., 07:53
Jesi kad imala gojze s Dry-Best membranom jel nepromočiva ili kakva je,

ne, ja više vjerujem koži nego svim tim super turbo membranama. :mig:
ak su mi gojze dobre kupim opet isti model, tako, gledajući modele koje sam nosila baš ih i nisam puno isprobala. uglavnom poderem dva ista model. kupila bi ja i treći put iste gojze, al što ćeš kad postanu zastarjeli model, pa ih više ne proizvode. :rolleyes:

Buraz
17.02.2009., 09:09
Ima li tko kakav savjet kako ublažiti bol u peti stopala nakon što sam je nažuljao u gojzi prije dva dana (još uvijek me ubija)?
Pitam zato kaj za vikend bi trebal ići na Velebit dva dana, pa da ne umrem tamo.

JoshuaDU
18.02.2009., 09:58
bio sam u snijegu više puta, i mogu reći da sam prezadovoljan :)

Buraz, cime ih mazes?
impregnacijski sprej?
neka mast??

-mobyXXL-
18.02.2009., 19:20
.

Buraz
18.02.2009., 19:32
Buraz, cime ih mazes?
impregnacijski sprej?
neka mast??

u biti ih nisam mazao ničime prvih par puta i bilo super sve. Onda sam ih nekidan iz paranoje premazao tim nekim super 2000 voskom za Gore-tex, i sada su gojze skroz poblijedile.. izgledaju skroz ocufano: valjda su upile tog voska za impregnaciju, i nemrem ih očistit nikak :rolleyes:
vjerojatno sam trebal ih namazat za pol godine kada osjetim da mi promaču :ne zna:

JoshuaDU
19.02.2009., 08:42
gdje si kupio taj vosak?

enivej, prosli vikend kad sam se pentrao, vidio sam na sto moram paziti kod kupovine gojzi #2, obavezno cu uzeti sa onom gumenom zastitom od djona pa preko koze, taj neki gumeni sloj od 3 ili 4 cm.
na krsu je bas jednostavno unistiti, doslovno rasparati kozu povise djona....

Meindl, Crispi, here I come :)

Buraz
19.02.2009., 14:14
gdje si kupio taj vosak?

Kupio sam ga kada sam kupovao gojze: neki Grenger`s G-max leather conditioner. Kao recomended za Gore-tex..
To mi je dala prodavačica kada sam drugi dan došao kupiti gojze. A ona mi je rekla da ih odmah trebam namazati, iako to nisam napravio.
Najbolje od svega, prvi dan druga prodavačica u istom dućanu mi je nudila neki drugi vosak (sjećam se da je bio jeftiniji), i rekla dane moram mazati prvih pola godine sigurno...
:confused: pa ti onda znaj

enivej, prosli vikend kad sam se pentrao, vidio sam na sto moram paziti kod kupovine gojzi #2, obavezno cu uzeti sa onom gumenom zastitom od djona pa preko koze, taj neki gumeni sloj od 3 ili 4 cm.
na krsu je bas jednostavno unistiti, doslovno rasparati kozu povise djona....

Meindl, Crispi, here I come :)

Misliš na vibram džon ili nešt drugo?

pakleni_patuljak
19.02.2009., 18:10
kožu je uvijek dobro nakon korištenja dobro osušiti, očetkati i namazati.
inače se zna rasušiti, izgubiti elastičnost i impregnaciju.

JoshuaDU
19.02.2009., 18:43
Kupio sam ga kada sam kupovao gojze: neki Grenger`s G-max leather conditioner. Kao recomended za Gore-tex..
To mi je dala prodavačica kada sam drugi dan došao kupiti gojze. A ona mi je rekla da ih odmah trebam namazati, iako to nisam napravio.
Najbolje od svega, prvi dan druga prodavačica u istom dućanu mi je nudila neki drugi vosak (sjećam se da je bio jeftiniji), i rekla dane moram mazati prvih pola godine sigurno...
:confused: pa ti onda znaj

Misliš na vibram džon ili nešt drugo?

ne, nego na onaj sloj od cca 3 cm gumene izolacije, prevučene preko kože, od ruba đona/potplata prema gore...
ma znaš na što mislim, sigurno :mig:

ove moje La sportiva tibet to nemaju, a kamenje na ovome mome terenu baš reže, i kad ti noga upadne medju par stijena, bas mozes brzo unistiti gojze...

rutenija
23.02.2009., 09:15
Pomozite! Tražim nove gojzerice! Da, bilo bi lako da nisam ograničena lovom.. U biti sam rekreativac s namjerom "osvajanja" i malo većih "brda" od Sljemena, Ivančice i sl. Na ljeto planiram nekakvi izlet na Triglav. Kakve mi gojze preporučujete, gdje je najbolja ponuda, sniženja..Hlače? Šta, di???

Maslina
23.02.2009., 09:34
Jedno pitanjce: čime impregnirate kožne gojze? Ja imam neko Alpinino govno slično ovome, možda čak i isto:
http://i12.tinypic.com/2ykysus.jpg
koje počne puštati nakon 3, 4 sata na snijegu. Mislim da puštaju na spoju s ovom plastikom tako da se vjerojatno mogu slikat s tim :mad:
Probala sam sprej, ali nije baš puno pomogao.
Iskusniji planinari su mi rekli da sve kožne puštaju nakon par sati snijega, da si kupim goretex-ice ili da ove dobro impregniram.
Sad sam čula neke fore s masti (svinjska, fokina :confused:), jel ko probao?

lahor
23.02.2009., 11:36
Moje pet godina stare planika gojze (kožne) ne puštaju nakon 3-4 sata u snijegu.

Maslina
23.02.2009., 13:13
Moje pet godina stare planika gojze (kožne) ne puštaju nakon 3-4 sata u snijegu.

Pa i meni je bilo čudno, ali od 50 ljudi na izletu čuješ 25 proturječnih informacija :ne zna:
Voljela bih znati koje ne propuštaju, koji materijal je najbolji pa ću to uzeti drugi put.

runolistSA
23.02.2009., 14:53
fokina mast. mazi rukom, fino utrljaj i pusti da upije skroz. nakon par dana opet namazi i opet pusti da upije. ponavljaj tako dok ne vidis da se koza 'napila' mascu. mene su tako naucili iskusni i od srca im hvala :)

laci71
23.02.2009., 17:37
http://ritosa-trgovine.hr/slike/OBUCA/terenskecipele/48332_vel.jpg

laci71
23.02.2009., 17:38
http://ritosa-trgovine.hr/terenskecipele.html

Maslina
23.02.2009., 17:56
fokina mast. mazi rukom, fino utrljaj i pusti da upije skroz. nakon par dana opet namazi i opet pusti da upije. ponavljaj tako dok ne vidis da se koza 'napila' mascu. mene su tako naucili iskusni i od srca im hvala :)

E, gdje nabavljate tu fokinu mast? U Puli nemam baš neki izbor planinarskih trgovina: Turbosport i Merkator :(.

runolistSA
23.02.2009., 18:26
maslina, ja je kupujem u alpini.

Maslina
23.02.2009., 18:43
maslina, ja je kupujem u alpini.

Hvala puno, probat ću tamo.
Našla sam u međuvremenu i neki recept s voskom i lojem :confused:
Ne znam odakle mi sada loj, vosak prirodni čak i imam :D.

Herp
24.02.2009., 17:38
Pomozite! Tražim nove gojzerice! Da, bilo bi lako da nisam ograničena lovom.. U biti sam rekreativac s namjerom "osvajanja" i malo većih "brda" od Sljemena, Ivančice i sl. Na ljeto planiram nekakvi izlet na Triglav. Kakve mi gojze preporučujete, gdje je najbolja ponuda, sniženja..Hlače? Šta, di???

Koliko si ograničena lovom?
Ja bih za gojze preporučila La Sportiva, znaju se nać na sniženjima u Iglu sportu, ili Alpinine. Goretex + Vibram gledaj da imaju.

Hlače - opet, koliko para? :ne zna:

A.L.Svindal
01.03.2009., 13:26
Da I ja sam fan La Sportiva, Imaju vrhunske proizvode samo sto je cjena dosta visoka.

Dal neko koristi za obuću Planinarsko ulje cjena oko 20 kn za pola litre, dal to sto valja.

Method
01.03.2009., 16:52
ja bi trebao neke poluvisoke salomonke, za rekreativno planinarenje. Imam gojzeali su mi preteške, tako da poluvisoke patike mi puno bolje odgovaraju. Jedini je problem što imam nogu 48 (na nekim kalupima i 48 i pol). Jel bi se isplatio otiš u hervis u sloveniju, pošto nema šanse na naiđem na nešto takvo veliko u HR?

Buraz
02.03.2009., 23:39
Ja sam našao u Iglu sportu La sportivu broj 47. imali su i 48.

Vale_23
04.03.2009., 09:35
Bacio sam oko na ove tene http://www.salomonsports.com/us/#/footwear/footwear/trail-running/xt-wings-wp

U turbo sportu snižene sa 1100 kn na 700 kn.

Jel bi to bila dobra investicija?

Method
05.03.2009., 21:51
evo bio u iglu sportu u Mariboru, nula bodova od la sportive, nisu ni čuli za 48.

I onda dođem u Hervis, naiđem na Salomonke, baš ono što sam tražio, GORE-Tex vanjski sloj, broj 48 i za 66 eura. U glavi mi idu misli : prodano!!!
Probam, kad ono premale. Došlo mi je da uzmem sjekiru i prst odkinem!!! :mad:

jel ima uopče smisla tražiti po zagrebu te veličine za trekking? Cipele mogu još nači..ali ovo..ovo mi se čini ko nemoguča misija

Buraz
06.03.2009., 06:28
Ja sam vidio u Zagrebačkom Iglu sportu par brojeva 48 od La sportive prije par mjeseci :mig:

a mogao bi ti i svoje prodat jer me jebeno žuljaju :rolleyes:

Method
06.03.2009., 09:08
a mogao bi ti i svoje prodat jer me jebeno žuljaju :rolleyes:

prevelike?? :D

Buraz
06.03.2009., 09:55
ne, u biti taman.. sve si mislim da su prevelike da nebi bilo tog problema (ili bi bilo još gore :rolleyes: )

A.L.Svindal
06.03.2009., 12:56
prevelike?? :D

:D
A onda 47 j... ih ti.
Jesi bio kad u Trstu jel tamo kakva ponuda.

conan12
06.03.2009., 13:08
Bacio sam oko na ove tene http://www.salomonsports.com/us/#/footwear/footwear/trail-running/xt-wings-wp

U turbo sportu snižene sa 1100 kn na 700 kn.

Jel bi to bila dobra investicija?

Nemam iskustva s novim modelima, koristim ''klasiku'' XA PRO 3D :mig:

Method
06.03.2009., 16:38
im ko ideju za online shop, da šalje u HR? Ima ih miljon tipa zappos koji šalju samo US ili neke zemlje EU

A.L.Svindal
06.03.2009., 21:00
im ko ideju za online shop, da šalje u HR? Ima ih miljon tipa zappos koji šalju samo US ili neke zemlje EU

Imas jedan u sloveniji vidio sam jednom na webu, salje u hr al sam zaboravio ime. Posalji mail s upitom u Sportler talijanski.

rutenija
12.03.2009., 11:08
HERP:

Pa za gojze bi dala max 600kn, a hlače sve mi se više čini da cijena nije bitna. Bitno je da su nepoderive. Vratila sam se sa škrapinga poderanih tajci, kupila nove balansice koje više i nisu tako nove. Plati pa se rugaj!
A opet, trebat će mi 5 puta godišnje

pakleni_patuljak
12.03.2009., 16:39
Nemam iskustva s novim modelima, koristim ''klasiku'' XA PRO 3D :mig:

wing su puno mekši model od xa pro 3d, sa nešto boljom amortizacijom u stražnjem dijelu.
namjenjene su za zemljane podloge bez oštrijeg kamenja, jaaako dobre makadame, ali i ponešto asfalta (za razliku od 3d).

definitivno nisu za primorska brda, istru i ostale krševite krajeve. za to ipak treba nešto kao xa pro 3d.

e da.. i ne računajte s tim kako ćete goretex modele moć nosit i ljeti. nažuljat će vas sve u 16! za ljeto treba običan model sa mrežicom.

Herp
13.03.2009., 08:59
HERP:

Pa za gojze bi dala max 600kn, a hlače sve mi se više čini da cijena nije bitna. Bitno je da su nepoderive. Vratila sam se sa škrapinga poderanih tajci, kupila nove balansice koje više i nisu tako nove. Plati pa se rugaj!
A opet, trebat će mi 5 puta godišnje

U tom slučaju preporučam Alpinine gojze, nađe ih se dobrih modela za tu paru.

U hlače se ne razumijem jer nemam nijedne "profi" hlače, a inače moje hlače puno gore stresove dožive na terenima :D imam jedne iz kineskog dućana :rofl: za 60 kn koje su sa mnom gacale po barama, zavlačile se u škrape, danima prolazile kroz šipražje i ina mjesta gdje ljudska noga nije kročila, i ništa im nije. :D

pizza
18.03.2009., 21:40
Ja imam McKinely gojze iz Intersporta, kupila sam ih na sniženju za jedno 450 kn, i uopće nisu loše. Vibram dole, vodonepropusno platno gore, jedino kod vezanja moram pazit da ih do vrha ne zavežem jer mi inače tako uklješte zglob da nebrem nogu pomaknut nikud a kamoli hodat.I da, i otpada im blato samo dole kad se osuši bez da se uopće mičeš. Provjereno! Kod prijateljice sam nakon šetnje ostavila barem kilu blata :D. Nek se nađe. :D. Al ih zato samo moraš očistit sa strane a ne i đon.

Šumasta
24.03.2009., 18:40
Ja prije par mjesecu kupila ove: http://www.zamberlan.com/catalog/index.php?lang=en&pg=prod&idprod=16
Platila ih neš manje od 1000kn u Iglu-u. Ni pretvrde, ni premekane, udobne, zdurale nekoliko puta po par sati u mokrom snijegu bez vlažnih i smrznutih prstiju i nakon par dana u planini, nisam jedva čekala da ih skinem jer su me zmučile. Jako zadovoljna!:cerek:

mendi
06.04.2009., 11:42
što se tiče gojzerica iglu ima nekoga izbora ali mi idu na živce jer ili nemaju ono što ti treba ili nemaju broja.

inače svima preporučujem da uzimaju opremu putem ebay-a pogotovo planinarke mkoje imaju male brojeve tipa 38, jer za 500kn sa dostavom uzmete gojzerice koje u europi koštaju 180e, a što je najcrnje u hrvatskoj se take ne mogu naći.

top marke su: scarpa, la sportiva, asolo, millet, lowa, garmont,...

a koje su najbolje to je osobno, neko voli mercedes a neko bmw, a oboje je dobro

matisse
06.04.2009., 23:17
pozz
ove zime sam kupio gojzerice hellyhanse volt bile su skupe ko sv.petra kajgana(1000kn a sad su ih snizili na 600kn , znam kreten sam)
e sad ja bash i ne znam dal taj proizvodjac valja sta(nisam bash upoznat s njim) ili sam se zajebo jer me nakon jedno 5-6 pentranja po sljemenu boljele pete i tetive na nogama
ne znam jel sam krivo kupio ili mozda ne znam hodat u gojzericama :)
pozz

http://www.amazon.com/Helly-Hansen-Mens-Volt-Hiking/dp/B001A6HDI0

Buraz
07.04.2009., 08:22
pozz
ove zime sam kupio gojzerice hellyhanse volt bile su skupe ko sv.petra kajgana(1000kn a sad su ih snizili na 600kn , znam kreten sam)
e sad ja bash i ne znam dal taj proizvodjac valja sta(nisam bash upoznat s njim) ili sam se zajebo jer me nakon jedno 5-6 pentranja po sljemenu boljele pete i tetive na nogama
pozz

Je. Meni se desile identične stvari:
1. koštale 1000kn, a poslije ih snizili na 700.
2. nisam znao jel valjaju
3. Isto sam se nakon par penjanja jebeno nažuljao (toliko da tjedan dana nisam mogao obuti običnu cipelu)

Probleme sam rješio na sljedeći način:
1. Sjetio se da su bile zadnji broj 47 koji su imali, i da sam čekao sniženje, vjerojatno ih nebi kupio :rolleyes:
2. Saznao sam :zubo:
3. Malo sam ih počeo nositi po doma, i par puta u grad, te mi se noga navikla.. a i stavio sam uloške za ravnanje stopala koje inače pod normalno nosim, možda je i to pomoglo.

ž

saifu
12.05.2009., 19:24
Evo i ja se odlučio malo pokrenut prema brdima i planinama i kupio Mckinley Rimrock, bile 829kn, sad 630kn. Nosio sam ih malo po stanu i okolo da se noga privikne i moram priznat da su jako udobne. Imaju tvrdju gumu ili sta vec naprijed i iza, aquamax i vibram. Jel ima netko iskustva s njima?

http://www.intersport.com.hr/letak/0409/html/page_6.htm?page=6

beznicka
12.05.2009., 19:39
pozz
pozz

Jedna cura sta je isla sa mnom na planinarenje je isto imala bolove u peti i tetivi (ali nije imala te HH,neke druge). I sad gledam da i te HH, kao i te njene, imaju gornji rub gojze spusten na zadnjem dijelu i moze biti da te zbog toga ruba boli tetiva. Taj spusteni rub je zamisljen da ti se noga lakse giba u cizmi ali mislim da samo stvara probleme i bolove

beznicka
12.05.2009., 19:49
inače svima preporučujem da uzimaju opremu putem ebay-a pogotovo planinarke mkoje imaju male brojeve tipa 38, jer za 500kn sa dostavom uzmete gojzerice koje u europi koštaju 180e, a što je najcrnje u hrvatskoj se take ne mogu naći.

Slazem se, ali gojze je problem kupit na nevidjeno tj, na neprobano jer one moraju IMHO , od sve planinarske opreme, imati najbolji fit

Kamena
20.05.2009., 15:47
Lowa gojzerice, super su. Sam kaj sad već treba gore-tex špricat a nikak da sjetim... :p

m_milica
24.05.2009., 21:14
Pročitala sam cijelu temu (!) i molim sve koji se razumiju da mi pomognu doci do odgovora jer evo ocito nisam uhvatila bit.

Ja trebam gojze za rekreativno hodanje po planinama (da li je to planinarenje).

Ako zelim ici ljeti na Velebit - da li mi trebaju zimske ili ljetne gojzerice? Uopce, sto su ljetne, a sto zimske gojze?

koksi
25.05.2009., 08:05
Pročitala sam cijelu temu (!) i molim sve koji se razumiju da mi pomognu doci do odgovora jer evo ocito nisam uhvatila bit.

Teško je reći da li je to isto. Definiraj što misliš pod tim rekreativno hodanje po planinama ? Daj primjer što po tebi je rekreativno hodanje ,a što nije.

Ako zelim ici ljeti na Velebit - da li mi trebaju zimske ili ljetne gojzerice? Uopce, sto su ljetne, a sto zimske gojze?

Ljetne gojze / zimske gojze slično ti je kao i ljetne cipele /zimske cipele.
Zimske su obično više ,neke imaju posebno oblikovan đon za stavljane dereza,
toplije su i teže.

Ja imam obje ,ali mi zimske stoje već četiri godne u ormaru.
Teške su ,a kako ja ne idem na zimske uspone na velebiti niti alpe i zimi i ljeti koristim lagane ljetne jer nikad nedem postazama gdje bi mi trebale dereze.

Obavezno zimi obučem 3 para čarapa: tanke pamučne na nogu ,na njih planinarske duge ,a na njihi kratke planinarske na kraju i ako ima snjega onda i gamaše preko gojzi da mi ne upada snijeg.
Ako koristišljetne gojze zimi nakon svakog hodanja obavezno ih operi ako treba,osuši ( ali ne blizu vate ili ispod vrućeg radijatora) i našpricaj silkonskim sprejem za obuću koji čin gojze nepropusnim.

Sprej možeš kupiti u DM-u , u trgovinama cipela ,a drže i neki postolari.

Dakle ljeti kad nema snjega na Velebitu lake ljetne gojze jer bi ti se u zimskima noga skuhala ,ali ipak dva para kratkih čarapa da ne nažuljaš noge.

Čarape uzmi bez šavova na prstima ,a barem jedne čarape malo deblje da ne nažuljaš noge.

Ako tek kupuješ gojze onda ti moraju biti dovoljno velike za 2 - 3 para čarapa
pa ih nemoj ići probati samo u soknama.

Buraz
25.05.2009., 08:15
Hm.
Meni još uvijek nije jasno to sa 3 para čarapa: ja sam svoje oprobao samo sa jednim parom, i nisam imao nikakvih problema poslije :ne zna:
čak i kada sam ih nosio sa dava para čarapa...

koksi
25.05.2009., 08:27
Hm.
Meni još uvijek nije jasno to sa 3 para čarapa: ja sam svoje oprobao samo sa jednim parom, i nisam imao nikakvih problema poslije :ne zna:
čak i kada sam ih nosio sa dava para čarapa...

Ja probam sa 2 para i nemam problema sa 3 , ali sam bio svjedok u alpini prije par godina kad je jedna studentica probala gojze na sokne.

Dva para čarapa nosim uvijek ,a 3 kad je ispod 0.

conan12
26.05.2009., 13:47

To je izletništvo, a ne planinarenje pa ti i ne trebaju zimske gojzerice.
Za ovaj vid aktivnosti tokom ljetnih mjeseci preporučio bih trail running shoes, primjer (http://outside.away.com/outside/gear/gear.tcl?gear=New-Balance-840&gear_id=7686&action=showgear)

Za ljetne pohode Velebitu preporučio bih lagane planinarske cipele (ljetne gojze) s Vibram potplatom
primjer (http://www.garmont.com/eng/outdoor/prod_det.php?itemid=311&catid=124)

U Zg prve možeš kupiti u New Balance dućanima Petrinjska i preko puta Importane galerije, a ljetne gojze u Iglu sportu u Radničkoj

koksi
27.05.2009., 08:38
To je izletništvo, a ne planinarenje pa ti i ne trebaju zimske gojzerice.

Za ljetne pohode Velebitu preporučio bih lagane planinarske cipele (ljetne gojze) s Vibram potplatom
primjer (http://www.garmont.com/eng/outdoor/prod_det.php?itemid=311&catid=124)

Connan je spomenu važnu stvar a to je đon i to Vibram.
Gornji dio gojzi rade manje više svi dobro ali đon mora biti takv da se ne skliže po stijenama .

Dobar Vibram đon ne skliže se ni po mokrom kamenju i korjenju.
tako da ti noga ne proklizava.

Mladenac
27.05.2009., 13:42
Gojzerice se mjere prema tvrdoći potplata.

jako tvrdi potplat se koristi za zimske uspone i ledenjake jer se koriste dereze, i onda je puno lakše sistemom poluge se dići.

za velebit je dobro imati umjereno tvrde gojzerice jer većinom kamenjar,
i takve gojzerice su čvršće po zglobu i noga se manje umara.

koristiti planinarske čarape koje imaju pojačanja po određenim dijelovima stopala i bolje dišu od pamučnih čarapa.

SamoMaloSebe
04.07.2009., 21:00
Ajde me tješite malo - razgaževam nove gojzerice i primjećujem da kao da me smetaju, žuljaju, što li na zglobu lijeve noge :ne zna: Čak sam ih išla i labavije vezat, ali čini se da nije to... Desna sve super, lijeva smeta... :ne zna: Koji se klinac događa? :misli:

C71
05.07.2009., 08:01
Ajde me tješite malo - razgaževam nove gojzerice i primjećujem da kao da me smetaju, žuljaju, što li na zglobu lijeve noge :ne zna: Čak sam ih išla i labavije vezat, ali čini se da nije to... Desna sve super, lijeva smeta... :ne zna: Koji se klinac događa? :misli:

:ne zna:
provjeri da li je isti broj.
meni se to jednom desilo kod tenisica. u trgovini sam probala dobru, ali kad sam došla kući i obula obje vidim da mi je jedna malo tijesna što nije bilo čudno jer je bila pola broja manja. :rolleyes:

Buraz
05.07.2009., 11:28

Mislim da ćeš morat odrezat nogu :D

Ma samo ih trebaš razgazit malo, i bit će OK. Mene je isto samo jedna noga hebala, i to gadno, ali nakon par tjedana je bilo bolje. Preporučam da ih nosiš malo "po doma" :mig:

SamoMaloSebe
05.07.2009., 13:14
A isti je broj... :ne zna: I po doma ih za sada i nosim - dva sata dnevno po šumama oko kuće vrijedi po doma, jel? :mig: Imam još tjedan dana do Velebita - do onda ima da se to sredi - bome ne mislim nositi stare sad kad sam već u svoj ovoj krizi dala silnu lovu za nove... :ne zna:

Prigorecc
05.07.2009., 14:57
Samo obavijest: u alpininim dučanima je u tijeku akcija na sve proizvode pa tako i na gojze. Sniženje je 30%. Ja kupio tenisice sa alpiteks membranom i vibram đonom za 330 kn, prije su bile 480 kn.

antun
08.07.2009., 17:21
dobio sam na poklon salomon gojze, salomon 4 d chassis contagrip, gore-tex. ima li neko iskustva sa njima i za koje terene su. unaprijed hvala

-april-
01.09.2009., 20:38
penjacice broj 43.5, u albumu u potpisu. ponude na pm.

Clash
08.09.2009., 21:37
Planinar sam s polugodišnjim stažom :) te bih se ove zime upustio i na zimske uspone. Koje gojzerice mi preporučujete za snijeg, da su gore-tex i s vibram đonom, a da nisu preskupe tj. da su best buy.

Hvala

frch
08.09.2009., 22:38
ako ideš na snijeg onda ne pitaj za cijenu :) sretno

Fblade
11.09.2009., 11:17
Da li je gojzerica (nije bas gojzerica, vise je nesto za hodanje brdima ljeti - low grade gojzerica) upropastena ako nagazis na cavao? Naime, cavao nije probio do noge, zabio se u don nakon cega je odmah bio izvucen. Na donu pise HyperGrip.

Da li su takve gojzerice upropastene po pitanju vodootpornosti?

Buraz
11.09.2009., 19:26
stani u lokvu pa vidi :zubo:

Fblade
11.09.2009., 19:31
stani u lokvu pa vidi :zubo:

Jesam i nije nis propustilo :)

Eh sad, nisam probao hodati cijeli dan po kisi i blatu... :D

berd_as
11.09.2009., 20:37
Planinar sam s polugodišnjim stažom :) te bih se ove zime upustio i na zimske uspone. Koje gojzerice mi preporučujete za snijeg, da su gore-tex i s vibram đonom, a da nisu preskupe tj. da su best buy.

Hvala

Meni je 'best-buy' gojza, koja ima Aquamax (materijal gotovo istih performansi kao i Goretex) i Vibram potplat - McKinley Rimrock:

http://thumbnails17.imagebam.com/4854/7f6acb48530283.gif (http://www.imagebam.com/image/7f6acb48530283) http://thumbnails17.imagebam.com/4854/27457c48530290.gif (http://www.imagebam.com/image/27457c48530290)

I te gojze koristim u periodu proljeće-ljeto-jesen... Jer nisam siguran da li je Aquamax dobar i za snijeg. Aquamax, kao i Goretex su materijali koji su vodoodbojni i nije ih preporučljivo izlagati vlazi koja se zadržava na gornjem dijelu obuće. Goretex membrana je specifična zbog otvora koji propuštaju molekule vode, ali opet je nepropusna za kapljice vode... Ovdje (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12736) ima nešto više o tome. Model Rimrock je dobar što ima gumeno ojačanje oko prstiju i na peti, što dodatno čuva nogu, a i samu gojzu - da se ne širi od korištenja.

Za zimske uvjete (snijeg, velike količine blata i mokrog lišća) koristim gojze domaćeg proizvođača (Inkop):

http://thumbnails19.imagebam.com/4854/beb38748530292.gif (http://www.imagebam.com/image/beb38748530292) http://thumbnails19.imagebam.com/4854/7b884048530296.gif (http://www.imagebam.com/image/7b884048530296)

Radi se o gojzi koja je svojevremeno bila namjenjena za policiju. Potplat nije vibram, već je od posebne gume sličnih svojstava (anti-grip) i ima profil kao vojnička čizma. Gornji dio je od kože. Vodonepropusna i čvrsta gojza.

A sad cijene...
McKinley sam kupio u Sloveniji (Krško), gdje se nalazi najbliža Intersport trgovina. Kod njih je puno veći izbor pl. opreme, pa i gojzi (Alpina, Planika, McKinley), a cijene su kao kod nas s Pika karticom (s 20% popusta). U doba kad sam ih kupovao, tada nisu bile na sniženju (kao sada), nego samo s Pika karticom. Dodatni popust je povrat poreza, pa sam umjesto 112€, platio ih svega 75€. Krško je od Zagreba udaljen 50km, a može se doći lokalnom cestom preko Zaprešića, Dobove i Brežica (ne mora se uzimati vinjeta). Ako se ide po povrat poreza od neke ranije kupovine, tada i nije tako daleko...

Inkop (kožna gojza) se može nabaviti u trgovinama lovačke opreme. Mislim da je negdje oko 500kn.

Ipak, najviše pohvala sam čuo za Alpinine Tibet gojze... Žao mi je što ih nisam uspio uzeti dok je bio ljetni popust od 30% (mogle su se nabaviti po cca. 650kn).

balum
12.09.2009., 09:28
Kupio sam prije pola godine Meindl gojze. Zuljale su me samo kod prvog nosenja. Sve nakon toga bila je prava ugoda.

-kec-
13.09.2009., 21:13
ako ima netko za preporucit neke visokogorske gojze za led i snijeg iz vlatitog iskustva? hvala...

*jezebel*
28.09.2009., 10:01
ima l' ovdje itko osjetljive nozice, a da je nosio ovo (http://www.salomon.com/cr/?#/footwear/footwear/winter/b52-ts-gtx-w-eur) od salomona? trenutno su 1200 kn u turbo sportu. zanima me koliko su zapravo udobne za malo dulje hodanje (pogotovo na peti i, opcenito, straznjem dijelu? naime, imam problema s ahilovom tetivom i bolne pete, plus sto sam teska i imam energican korak (ah, da, zaboravila sam i malo spustena stopala i overpronaciju :rofl:) pa se ne bih htjela zeznuti i onda ih samo drzati u ormaru. zeljela bih malo na sljeme i zumberak, a ne znam sto da uzmem bez da zbog boli moram odustati na pola puta.

unaprijed hvala! :)

C71
28.09.2009., 16:18
ima l' ovdje itko osjetljive nozice, a da je nosio ovo (http://www.salomon.com/cr/?#/footwear/footwear/winter/b52-ts-gtx-w-eur) od salomona? trenutno su 1200 kn u turbo sportu. zanima me koliko su zapravo udobne za malo dulje hodanje (pogotovo na peti i, opcenito, straznjem dijelu? naime, imam problema s ahilovom tetivom i bolne pete, plus sto sam teska i imam energican korak (ah, da, zaboravila sam i malo spustena stopala i overpronaciju :rofl:) pa se ne bih htjela zeznuti i onda ih samo drzati u ormaru. zeljela bih malo na sljeme i zumberak, a ne znam sto da uzmem bez da zbog boli moram odustati na pola puta.

ovako na prvi pogled izgledaju mi kao cipele za grad, da ne kažem šminkerske, a ne za planine. :ne zna: moram priznati da lijepo izgledaju. :mig:
nedavno sam kupila svoje prve solomonke, za grad i niža gorja po suhom. nikad nisam nosila ništa udobnije.

Herp
28.09.2009., 17:18

Ako si već spremna na taj cjenovni rang +/- 1000 kn, ja bih ti preporučila ovako nešto (http://mirror.altrec.com/images/shop/detail/swatches/LSP/5476.30132_e.jpg) od La Sportive. Odlične i za grad i za u brda kad je suho, a i ako te opere pljuščina neće ti biti niš.
Preporučam samo prije prvog izleta dobro ih prošetati po gradu, ja sam se malo zajebala, obukla sam ih par puta u grad na kafu, a uskoro nakon toga ih odvela na (neprekinuto) 10-satno kljaštrenje po Velebitu. Nisu ga lajkale. :D

Ali nakon toga su se razgazile i više nikad mi nisu učinile nažao. A i lijepe su mi. Kad ih obučem na posel, idem pješke do ureda. A ured mi je jako jako visoko. :D

-mobyXXL-
28.09.2009., 20:39

Ja za sljeme, žumberak i niže planine imam garmontove flash3 xcr i sasvim su okej samo što kod garmonta imam problem sa sklizanjem. Nema smisla davat 1200 kn za te niže planine. Pa ja sam u duplo jeftinijim gojzericama gazio i kroz 60 cm snijega. Noge i koljena te neće boljet, eventualno ak se puno znojiš onda treba pit izotonične napitke i vodu jer gubiš elektrolite a stopala te ni od jeftinijih gojzerica neće bolit. Žuljeve dobivaš jer se noga znoji a prosječna pamučna čarapa koliko god bila skupa jednostavno nije za to. Rađe ti daj stotinjak kuna za par lorpenica i nemaš problema
A ak već imaš para na bacanje kupuj Mammut. :ne zna:

Eppur si muove
29.09.2009., 07:30
ako ima netko za preporucit neke visokogorske gojze za led i snijeg iz vlatitog iskustva? hvala...

-ja ti mogu preporučiti ove od milleta (http://www.millet.fr/catalogue/alpinist-gtx-p-1010.html?typo_prod=1:int&temp=1&cPath=1_5_23) evo vidiš te imam i jedne su od ako i ne naj bolje planinarske šuze koje sam ima , čvrste , tople a ugodne ka da su mi stopala u tinelu ( dnevni boravak) a kad su dereze na njima ni nakon više kilometara i dalje čvrsto stoje na njima a možeš pogledat slični model od Lasportive Nepal Evo GTX/Duratherm
(http://www.sportiva.com/products/prod/280)
http://img62.imageshack.us/img62/4716/mg3112.jpg

Haus_Tw
30.09.2009., 13:16

moja supruga ima jedne alpinine gojze koje su joj odlične. Evo link (http://www.alpina.si/inc/zoom.asp?v=/img/Sport_08/trekking/hiking/v/6320_1_KRN_LADY_small.jpg)
Nosila ih je bez razgazivanja cijeli tjedan po logarskoj dolini i nije dobila niti jedan jedini žulj

Torcidas
05.10.2009., 06:49
Kupio sam prije pola godine Meindl gojze. Zuljale su me samo kod prvog nosenja. Sve nakon toga bila je prava ugoda.

Isto i kod mene. Ja pametnjaković za prvu turu sa novim gojzericama izabrao turu od 6 sati i malo su me nažuljale ali nakon toga nikakav problem sa njima nisam imao. Jednostavno su savršene.

Inaće moje ljetne gojzerice su Meindl Air Revolution 3.1 a zimske (za snig i led) Meild Air Revolution 7.1

crni_neno
07.10.2009., 21:12
Prije Garmont. Nepoderive godinama, ali strasno los dzon... uzasno se klizao jos na pocetku, a nakon puuuno godina kad je skroz izlizan, jos vise. Srela jednu seniorku iz Zg Matice na Sv Brdu s istim gojzama i kad je skuzila u cemu hodam pita "sklize se, jel?" :zubo:

te alpinine mi ok. izgledaju, kolko koštaju? ja si namjeramam sljedeći mj. kupit. frend mi preporućuje adidasove vojne. nisam nikad nosio glojze a zima dolazi pa me zanima kaj je dobro. svgdje sam išo u tenkama sveo obišo, bjele stjene, risnjak, slijeme, samoborsko sad mi je frka sam nastrado.

Eppur si muove
07.10.2009., 21:27
te alpinine mi ok. izgledaju, kolko koštaju? ja si namjeramam sljedeći mj. kupit. frend mi preporućuje adidasove vojne. nisam nikad nosio glojze a zima dolazi pa me zanima kaj je dobro. svgdje sam išo u tenkama sveo obišo, bjele stjene, risnjak, slijeme, samoborsko sad mi je frka sam nastrado.

pokušaj naći nešto što na sebe prihvaća dereze automatske, poluautom. ili obične al da su malo tvrđe da ti dereze dobro i čvrsto stoje ako budeš ima potrebe za njima u nekim uvjetima

C71
07.10.2009., 21:35

te alpinine bakse imam ja.
mislim da sam ih platila oko 1100kn u sloveniji. to je bilo pred kraj prošle godine i uspjela sam zaobići sva sniženja. valjda sam jedina u hrvata koja je u to doba platila punu cijenu za njih. :rofl:
meni su udobne. nisam puno u njima planinarila zbog zdravstvenog stanja.
ja ću ih ubuduće koristiti za zimske izlete. čim nestane snijega i temperature se dignu iznad deset stupnjeva meni je u njima vruće.

što se tiče "adidasovih". misliš na one koje dobivaju u vojsci?
to nisu adidasove već vjerojatno slogine koje dobivamo i mi za teren.
meni su užasne jer mi se noga u njima jako znoji vjerojatno zbog loše kvalitete materijala. vrlo brzo se istroše i unatoč tome što sam ih dobro natopila planinarskim uljem - promoče vrlo brzo.

odaberi bakse prema onome za što ti trebaju, viša gorja, niža gorja, vremenski uvjeti...

mmmila
07.10.2009., 23:22

kaj je bilo? mislim stvarno si zbog tenisica nadrljao? zalim uciti na tvojoj pogresci:D.

ssnjoff
08.10.2009., 21:13
u mene lowa tibet gtx pro - http://skrati.net/lowa
prepoznasmo se na prvi pogled.
nikad ni ž od žulja. nit v od vode.
bilo neko sniženje sa 1.700 na 1.200, cipe apsolutno savršene. nakon 10 sati hodanja, ja bi i dalje. noga ne zakuha, cijelo si vrijeme vesel u njima... noge same idu...

Herp
08.10.2009., 22:11
:eek: A i lijepe su užasno :eek:

ssnjoff
09.10.2009., 08:27
:eek: A i lijepe su užasno :eek:

svojedobno Jih kupih u riječkoj ekspozituri vrhunaca. ako si iz zgb, moreš si pogledati. svakako, valja naći neko doba godine s popustima...

-mobyXXL-
09.10.2009., 10:34
u mene lowa tibet gtx pro - http://skrati.net/lowa
prepoznasmo se na prvi pogled.
nikad ni ž od žulja. nit v od vode.
bilo neko sniženje sa 1.700 na 1.200, cipe apsolutno savršene. nakon 10 sati hodanja, ja bi i dalje. noga ne zakuha, cijelo si vrijeme vesel u njima... noge same idu...

obuci obične pamučne čarape pa da vidiš žuljeva. Nemam ni ja žuljeva otkad imam prave čarape a one fore sa dva para čarapa su legendarne lovačke koje nemaju veze s mozgom. Bitno da su broj ili dva veće, to što noga malo pleše nije bed. Noga se znoji? Znoji se i meni al čarape skoro suhe i žuljeva nema a to je najbitnije. Da mi je znat di planinariš u gojzericama od 250€? Za visoko gorje ok, tu za sljeme čisto sranje. Jer - sad je još vruće ko ljeti pa ti probaj u gojzericama od dve kile hodat 6-7 sati. Plus toga da su još i tople pa je još gore.

ssnjoff
09.10.2009., 12:21
obuci obične pamučne čarape pa da vidiš žuljeva. Nemam ni ja žuljeva otkad imam prave čarape a one fore sa dva para čarapa su legendarne lovačke koje nemaju veze s mozgom. Bitno da su broj ili dva veće, to što noga malo pleše nije bed. Noga se znoji? Znoji se i meni al čarape skoro suhe i žuljeva nema a to je najbitnije. Da mi je znat di planinariš u gojzericama od 250€? Za visoko gorje ok, tu za sljeme čisto sranje. Jer - sad je još vruće ko ljeti pa ti probaj u gojzericama od dve kile hodat 6-7 sati. Plus toga da su još i tople pa je još gore.

ja sam ti iz druge županije pa se ne kužim u sljeme.
idem u njima gdje god treba hodati. jer su mi savršene. uključivo i po bodulskim grotama vulgaris, običnae ordinaris...
elem, nećeš vjerovati, al' mi u 7. mjesecu noga ne zakuha. ne znam jel' to do cipela ili do nogu...
pride, u životu nisam nosila dva para čarapa. a i sumnjam da bi moj (najduži) srednji prst to oprostio.
inače koristim neke srednjeklasne skijaške čaparice i neke leve iz intersporta...
najviše pažnje sam polagala na čarape za trčanje. tamo mi je to, fakat, najveću razliku nosilo. sad, ionako, ne znam kad ću i hoću li uopće, ikad još, moć' trčat...

*jezebel*
13.10.2009., 19:13
moze l' mi netko rec' gdje jos osim u turbo sportu ima ovih salomonki (http://www.salomon.com/cr/?#/footwear/footwear/winter/b52-ts-gtx-w-eur) koje sam spomenula 15-ak postova iznad? probala sam ih i fakat mi se cine superudobne (iako me nekako strah da cu strgat' vezice), bez da mi smetaju tetivama, samo bi mi trebale za 2/3 broja vece. 40 u tankoj carapici osjetim prste (nista neugodno, ne zulja, vec osjetim kako je sve fino meko tamponirano, ali ce vjerojatno u debeloj carapi i nakon dugog hodanja postati neugodno), a ni u jednom turbo sportu nemaju 40 i 2/3.
hvala!

-mobyXXL-
13.10.2009., 19:22
moze l' mi netko rec' gdje jos osim u turbo sportu ima ovih salomonki (http://www.salomon.com/cr/?#/footwear/footwear/winter/b52-ts-gtx-w-eur) koje sam spomenula 15-ak postova iznad? probala sam ih i fakat mi se cine superudobne (iako me nekako strah da cu strgat' vezice), bez da mi smetaju tetivama, samo bi mi trebale za 2/3 broja vece. 40 u tankoj carapici osjetim prste (nista neugodno, ne zulja, vec osjetim kako je sve fino meko tamponirano, ali ce vjerojatno u debeloj carapi i nakon dugog hodanja postati neugodno), a ni u jednom turbo sportu nemaju 40 i 2/3.
hvala!

probaj u Hervisu

Ges
20.10.2009., 09:41
Tražim neke poluvisoke gojzerice koje bi nosio za zimu za vožnju biciklom. No koliko vidim, poluvisoki modeli su rijetki do mjere da ih proizvođači niti ne rade? Bio mi je pao u oko od La sportiva Flash X 3, koji je bio na akciji u iglosportu no naravno rasprodan je... pa, jel ima tko kakav savijet da je ta tu shemu i gdje?

i može li mi netko objasniti po čemu su ovo ženske gojzerice:
http://www.mckinley.eu/products/norca-aqx-w_1084.htm

Buraz
20.10.2009., 19:39
Gojzerice za vožnju biciklom? :confused:
To mi zvuči malo prenabrijano

Ges
21.10.2009., 08:05
ispravak: poluvisoke gojzerice :)
zašto prenabrijano? mislim se voziti biciklom cijelu zimu i po snijegu i po kiši. Dakle, trebaju mi tople i nepromočive cipele. Tenisice u globalu ne spadaju u tu kategoriju a cipele su prekrute i obično nemaju potrebna svojstva... dakle, poluvisoke gojzerice dolaze kao idealan izbor :)

ssnjoff
21.10.2009., 08:35
ispravak: poluvisoke gojzerice :)
zašto prenabrijano? mislim se voziti biciklom cijelu zimu i po snijegu i po kiši. Dakle, trebaju mi tople i nepromočive cipele. Tenisice u globalu ne spadaju u tu kategoriju a cipele su prekrute i obično nemaju potrebna svojstva... dakle, poluvisoke gojzerice dolaze kao idealan izbor :)

koliko god to bila potrošačka filozofija, danas se cipele izrađuju prilično specijalizirano. to znači ako je napravljena za hodanje - ona je za hodanje.
kraj svih elemenata gojzerice koje su namijenjene određenoj sezoni i tipu planinarenja, ubacivanjem bicikla u jednadžbu, ne mijenja se njihova priroda. one su gojzerice.
dakako, da si ti slobodan uzeti što god želiš, uključivo i ženski model.
meni, osobno, nema nikakvog smisla uzimati toliko krutu cipelu za pedalanje kad na tržištu postoji hrpa cipela koje zadovoljavaju tvoje kriterije, a nisu usko specijalizirane...a onda, ipak, ja nisam ti...

Ges
21.10.2009., 08:55
kaj bi ove bile krute?
http://www.lasportiva.com/catalogue/catalogo.php?cat=19&cod3=344&Language=EN

meni se čine udobne i dovoljno felxibilne za vožnju biciklom...
a cipele za bicikl su redovito nekakvi komadići kože i sintetike koji jedva da pokrivaju stopalo i nevidim ih baš kao dobar izbor za zimsku vožnju, pogotovo jer će mi gležanj biti gol i ako padne kiša ću imat mokre noge...

C71
21.10.2009., 10:05
kaj bi ove bile krute?

ja ne znam kak bi to išlo s bajkom, ali meni su lijepe. :mig:
koliko koštaju?
ak ti se toliko dopadaju, pa kupi ih, ak ti ne budu pasale na bajku, budeš u njima planinario. :mig:

Ges
21.10.2009., 12:27
ak ti se toliko dopadaju, pa kupi ih, ak ti ne budu pasale na bajku, budeš u njima planinario. :mig:
pa i idem s tom logikom :)
neznam koliko koštaju, ali u tom rangu su bile i model Flash x3 koje su koštale 800kn... pa mislim da bi i ove trebale biti tu negdje

frch
21.10.2009., 18:02
http://www.activesports-shop.de/images/product_images/popup_images/543_0.jpg

:( ja bi njih... ne znam ni gdje da ih tražim, mislim da u ih u RH i nema... barem ne ovaj viši model

ovdje ih ima, www.interforst.at/hr/, ne znam koliko vam je poznata trgovina, no mislim da su im gojze nešto skuplje nego vani

Herp
21.10.2009., 18:27
kaj bi ove bile krute?

meni se čine udobne i dovoljno felxibilne za vožnju biciklom...
a cipele za bicikl su redovito nekakvi komadići kože i sintetike koji jedva da pokrivaju stopalo i nevidim ih baš kao dobar izbor za zimsku vožnju, pogotovo jer će mi gležanj biti gol i ako padne kiša ću imat mokre noge...

Imam takve, vozila sam bajk u njima par puta i nije mi niš falilo. Opisala bih ih kao "srednje krute". Uglavnom, po mom mišljenju, ako baš hoćeš gojzerice za bajk, ove su dobar izbor. :)

pa i idem s tom logikom :)
neznam koliko koštaju, ali u tom rangu su bile i model Flash x3 koje su koštale 800kn... pa mislim da bi i ove trebale biti tu negdje

Ja sam svoje platila prije godinu-dvije 800 kn na sniženju, mislim da prije bijahu ~1100.

Ges
22.10.2009., 08:27
herp, hvala na iskustvu!
možeš li mi samo reći di si ih kupila?

vrrrlet
22.10.2009., 11:06

Ovisi o stilu vožnje i gdje se vozi. Osobno sam odvozio više tisuća kilometara u gojzericama, i zimi i ljeti, jer su bile najmudriji izbor s obzirom na teren i često skidanje s bicikla i guranje/nošenje istog po vrletima.

Buraz
22.10.2009., 14:58
Da? Onda sam naučio nešto novo :)

A kako si nosio bicikl po samome sebi? :p

Herp
22.10.2009., 19:52
herp, hvala na iskustvu!
možeš li mi samo reći di si ih kupila?

Iglu sport. :)

Herp
22.10.2009., 19:53
Ovisi o stilu vožnje i gdje se vozi. Osobno sam odvozio više tisuća kilometara u gojzericama, i zimi i ljeti, jer su bile najmudriji izbor s obzirom na teren i često skidanje s bicikla i guranje/nošenje istog po vrletima.

A jel mogu ja gurat biciklu po tebi? Jel mogu, jel mogu? :cerek:

cardar
22.10.2009., 20:01
:( ja bi njih... ne znam ni gdje da ih tražim, mislim da u ih u RH i nema... barem
U Ogrizovićevoj ulici u ZG ima jedan dućan opreme za lov (neko austrijsko ime dućana) i drže Meindl gojze

laci71
26.10.2009., 12:33
Šta kažete na ove
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/mountaineering/

vidio ih na dečkima iz gorske službe, mora da su dobre?

C71
26.10.2009., 13:43
Šta kažete na ove
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/mountaineering/

vidio ih na dečkima iz gorske službe, mora da su dobre?

lijepe su. :mig:ali da nosim dvije i pol kile na nogama...ne bih. :rolleyes:
sva sreća da baš i ne volim planinariti po zimskim uvjetima, eventualno nešto niže i ne preteško. za to mi ne trebaju takve bakse. :)

jopaUM`94
27.10.2009., 07:13
Molba...
U Alpini u Mostaru se nudi 5-6 modela. Siguran sam da je to neka srednja klasa. Cijenovno su mnogo pristupačniji od Intersporta.
Molio bih vas za info na što da obratim pažnju ili neku preporuku (određeni model).
Hvala unaprijed.

abba
29.10.2009., 05:51
jopa ja imam model tibet i dobre su mi...

planinari molim za pomoć. gdje kupiti vezice za gojzerice?

obišla sam neke trgovine cipelama i ništa :( još nisam stigla obići iglu i vrhunac. ne znam dal to uopće imaju

Buraz
29.10.2009., 06:57
mislim da sam vidio na polici prije koji mjesec.. al nisam siguran jer imaju sad

laci71
10.12.2009., 20:19
kaj velite za ove http://www.mckinley.de/products/lester-aq-m_136062.htm samo mi nemojte rećda su gore od onih adidaski s dve crte s njuškala dojdu 500 k u intersport.

*jezebel*
14.12.2009., 19:58
ne znam jesam li presmotana, ali nisam nasla nista na forumu, a zanima me koliko je njihova obuca kvalitetna i udobna u odnosu na cijenu? i drzi li i netko u zg-u ili se moze naci tek u slo?

unaprijed fala! :)

dieselpower
15.12.2009., 10:31
ne znam jesam li presmotana, ali nisam nasla nista na forumu, a zanima me koliko je njihova obuca kvalitetna i udobna u odnosu na cijenu? i drzi li i netko u zg-u ili se moze naci tek u slo?

unaprijed fala! :)

Pozdrav. Imaš u CISALFA SPORT u King crossu nešto od Nord Face-a , ali mislim da ti obuče čak i nema, nisam siguran. Odječa im je u vrhu čitajuči neke rewiew-e , a i sa obučom su ljudi zadovoljni. Naravno da i cijena sve to prati. Ako budeš negdje blizu najbolje ti je da skokneš do tamo .

allBlacks
21.12.2009., 21:28
S ovima veslam i po kisi i po snijegu kad god je prilika vec nekoliko godina :top:

https://www.tackleuk.co.uk/prologic-grip-trek-high-ankle-boots-p-3790.html

Stratofortress
24.12.2009., 17:33
Od jučer ponosni vlasnik Alpine Yukon.
Super mega turbo udobne za 860 kn sa 20% popusta.
Jedva čekam da ih isprobam na terenu.

http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/backpacking/?v=yukon
http://i48.tinypic.com/35bshg4.jpg

Herp
24.12.2009., 19:22
Ima li netko iskustva s Merrel gojzama? Točnije, ovako nečim:

http://img.wolverineworldwide.com/is/image/bulk/cat1/2009/11/24/MRL-W82727-06.tif?op_usm=0.5,1&wid=435&hei=493&qlt=70&fmt=jpg

ssnjoff
25.12.2009., 07:48
lijepo i
lijepo.

Ges
25.12.2009., 17:42
Herp, da li se te mogu kupiti u Hrvatskoj i ako da, gdje i po kojoj cijeni?

Herp
25.12.2009., 18:58
Garden Mall, u Hervisu. 900 kn. Nisam baš sigurna da su isti taj model (nisam ih naime ja kupila, a vidjeh ih samo na kratko na dotičnoj osobi) ali su definitivno jako slične.

-mobyXXL-
26.12.2009., 17:11
ovo me podsjeća na moje Garmontice. Dakle, to znači to nije za ništa osim sljemena i samoborskog. I možda Ivančice i to ljeti. Rađe si uzmi nešto jače i robusnije kao garmontove ali idaho (ne smeće od flasha koje ja koristim) ili sikkim lady od mileta :)

Herp
26.12.2009., 21:06
A ne, ne, krivo si skužil, nisam ja to mislila kupiti nego je jedna osoba koju znam to kupila sebi pa reko da pitam tu za mišljenje. :zubo:
Iako, veli da su mu užasno tople i da dobro čuvaju od vode. Samo kaj se skližu (možda otud asocijacija na Garmontice :D), no, valja napomenuti da dotična osoba baš i nije planinar, nego je kupoval zimske cipele za posao koji se često odvija vani u ružnim uvjetima.

C71
26.12.2009., 21:23
Iako, veli da su mu užasno tople i da dobro čuvaju od vode. Samo kaj se skližu (možda otud asocijacija na Garmontice :D).

:rofl::rofl:
ja u zadnje vrijeme često hodam u garmonticama (niskim).
sve je super, sve je za pet, ali se u njima stvarno kliže. :(
udobne su mi, ali zbog te klizavosti koristim ih uglavnom kad je suho. :rolleyes:

Buraz
27.12.2009., 09:59
Sad kad ste spomenuli Garmontice i klizanje, sjetio sam se kada smo jednom po snijegu koji je napadao na rastopljeni i zaleđeni sloj prošlog snijega išli na Ivančicu dva frenda i ja. Jedan od njih je nosio Garmontice, i to baš za snijeg, a drugi frend i ja smo išli u tenisicama (mene su gojze žuljale abnormalno, a ovaj uvijek ide u tenisicama).
I pogodite tko se raspao najviše puta :lol:

C71
27.12.2009., 13:11
Sad kad ste spomenuli Garmontice i klizanje, sjetio sam se kada smo jednom po snijegu koji je napadao na rastopljeni i zaleđeni sloj prošlog snijega išli na Ivančicu dva frenda i ja. Jedan od njih je nosio Garmontice, i to baš za snijeg, a drugi frend i ja smo išli u tenisicama (mene su gojze žuljale abnormalno, a ovaj uvijek ide u tenisicama).
I pogodite tko se raspao najviše puta :lol:

:rofl:
pitam se zašto ja usprkos tome opet razmišljam o njima. :ne zna:
vrijeme je da zamijenim ove koje trenutno nosim novima, i prije njih sam imala garmontice...možda izazivaju ovisnost. :D

naked
28.12.2009., 10:22
čitam da tu ima znalaca pa reko da i ja pitam. kak vam se čine ove?

http://www.tamissportalmeria.com/falconbotas.htm

napomena: ja sam planinarski turbo početnik i kupujem prve cipele, a ove mi se izgledom najviše sviđaju :cerek:

Zippoee
28.12.2009., 10:38
vidio sam super gojzerice gdje se okrene dio džona i ima dereze ispod :D

naked
29.12.2009., 11:14
na kraju sam kupila ove na sniženju za 600 kn :)
http://www.sport-agent.net/Portals/0/Merrell/jesen_zima/popups/CHAMELEON%20LEATHER%20MID%2087689%20charcoal.jpg

ssnjoff
29.12.2009., 13:38
meni su skoro sve gojze prekrasne.

ssnjoff
29.12.2009., 13:43
...osim garmonta...ti rade najružnije, a kako se more vidjet, i najskliskije gojze...

Herp
29.12.2009., 18:58
meni su skoro sve gojze prekrasne.

Pa jel tak da jesu :ne zna:
Ne kužim ljude koji vele da nema lijepih gojzi, al kad se mora mora se :confused:
Jebote, pa ja navečer van izlazim u gojzama, ono, birtije, klubovi, ekipa, cuga, sve ikad :D

-mobyXXL-
29.12.2009., 21:21
...osim garmonta...ti rade najružnije, a kako se more vidjet, i najskliskije gojze...

princezo, nemamo svi za mamute i millete ko ti i većina ekipe na IMF po 1700 kn pa se moramo zadovoljit s klizavim garmontom od 800-900 kn:rolleyes:

-mobyXXL-
29.12.2009., 21:24
Jebote, pa ja navečer van izlazim u gojzama, ono, birtije, klubovi, ekipa, cuga, sve ikad :D

ja ne bi izašao u gojzama i lorpenicama nikako jer se znojim samo u 2 slučaja: nakon predugog pješačenja/planinarenja i kad sam ekstremno nervozan. A nervozan sam kad izađem van pa mi neka pijana glupača (ne mislim na tebe da se razumijemo) nešto melje i melje i neki racku pokušava. Onda sam nervozan ak ju ne mogu pogodit bocom pelinkovca da prestane srat:)

Herp
29.12.2009., 21:24
princezo, nemamo svi za mamute i millete ko ti i većina ekipe na IMF po 1700 kn pa se moramo zadovoljit s klizavim garmontom od 800-900 kn:rolleyes:

Nemoj tako, ja sam svoje La Sportiva platila oko 800 kn, a mislim da nisu baš toliko klasa ispod. Zapravo nisu sigurno jer su bile snižene s 1500. :D
Treba znat odabrat pravi trenutak. Uostalom, i ove Merrel koje sam stavila - 900 kn bez ikakvih popusta. A da ne pričam o Alpini koja nimalo ne zaostaje za kvalitetom, a već od 600 kn možeš nać jebene šuze.

Herp
29.12.2009., 21:26
ja ne bi izašao u gojzama i lorpenicama nikako jer se znojim samo u 2 slučaja: nakon predugog pješačenja/planinarenja i kad sam ekstremno nervozan. A nervozan sam kad izađem van pa mi neka pijana glupača (ne mislim na tebe da se razumijemo) nešto melje i melje i neki racku pokušava. Onda sam nervozan ak ju ne mogu pogodit bocom pelinkovca da prestane srat:)

Ja nemam zašto bit nervozna vani pa se ni ne znojim, a udobno mi je cijelu noć, pogotovo ak moram pješačiti doma prek pola grada. :D

ssnjoff
30.12.2009., 08:36
Nemoj tako, ja sam svoje La Sportiva platila oko 800 kn, a mislim da nisu baš toliko klasa ispod. Zapravo nisu sigurno jer su bile snižene s 1500. :D

isto kod mene. došle su mi miljudvesta. dućan se zatvarao.
nema se razloga osvrtati na gornje, čudne i zločeste, komentare.

-mobyXXL-
30.12.2009., 09:16
nema tu zločestih komentara. Samo činjenice. A činjenica je da osim Alpine i nema nešto povoljno. Iglu je oduvijek bezobrazno skup a roba mu nije ni do koljena ni po izboru ni po kvaliteti onom u Ljubljani. Vrhunac u Vlaškoj ima i jeftinije robe ali su gojzerice uglavnom skupe. Hervis nema ništa, Intersport tu i tamo i to je sve što nudi jedan milijunski grad. Nevjerovatno :rolleyes::flop:

ssnjoff
30.12.2009., 11:31
vratimo se trenutak na garmont - iglu ima garmont i la sportivu. redovito su potonje lijepše, a bogme i jeftinije. pride, upravo se blasnici garmontica žale da su skliske. i to je sve što sam upisala. kad mi netko dođe s "princezama", a nema blage veze tko sam i što sam, to je samo zločesto.

vrrrlet
30.12.2009., 11:55
Glede Garmontica, imam Eclipse, i uopće se ne kližu. Pače, iznimno su ugodne za hodanje. Vjerojatno ovi sklizavi modeli nemaju Vibram džon.

Herp, ne možeš voziti bicikl po meni. :nono: Pogodi kaj sam dobio za Božić? :rofl:

C71
30.12.2009., 18:05

zar je važno dal su lijepe ili ružne, ako su udobne?
radije bi uzela ružne i udobne nego lijepe i neudobne...pa ne idem na svadbu. :cerek:

ssnjoff
30.12.2009., 19:06
Vjerojatno ovi sklizavi modeli nemaju Vibram džon.

kakve sad vibram ima veze s klizanjem..

ssnjoff
30.12.2009., 19:08
zar je važno dal su lijepe ili ružne, ako su udobne?
radije bi uzela ružne i udobne nego lijepe i neudobne...pa ne idem na svadbu. :cerek:

lijepe i udobne.
i značajno više vremena provodim na planini nego li na feštama ikoje vrste (mrzim jih, naime) pa mi je i bitnije što tamo nosim.
između lijepo i udobno izabrat ću udobno, al' nema potrebe kad se hrpa cipa ispunjava oba kriterija...

Herp
30.12.2009., 19:11
Herp, ne možeš voziti bicikl po meni. :nono: Pogodi kaj sam dobio za Božić? :rofl:

Jao, sad imamo mečing gojze :cerek:
Isuše, PRE moramo na Sljeme uskoro :eek:

Jesu poluvisoke ili skroz visoke? Moje su polu, pa su vozive. :zubo:

-mobyXXL-
30.12.2009., 19:15
vratimo se trenutak na garmont - iglu ima garmont i la sportivu. redovito su potonje lijepše, a bogme i jeftinije. pride, upravo se blasnici garmontica žale da su skliske. i to je sve što sam upisala. kad mi netko dođe s "princezama", a nema blage veze tko sam i što sam, to je samo zločesto.

ma da, nema veze koje su ljepše. Za 800-900 kn NE MOŽEŠ !!! dobiti dobre gojzerice. Točka. A za tu lovu se dobije za ljeto za blaži kamenjar i sljeme ili ivančicu. U tim gojzama zaboravi sipare, krš, visoko gorje ili zimske uspone na išta strmije od leustekove:kava:

ssnjoff
30.12.2009., 19:45
želiš reć da ove alpinine (koje se često mogu naći za taku lovu) nisu dobre? još uvijek mislim da je velik dio cijene prodaja imena i da se može nać dobre cipe i za manje love...samo da je nužno dobro testirati prije kupnje...stopala ti se moraju prepoznat s cipom...

C71
30.12.2009., 21:44
ma da, nema veze koje su ljepše. Za 800-900 kn NE MOŽEŠ !!! dobiti dobre gojzerice. Točka. A za tu lovu se dobije za ljeto za blaži kamenjar i sljeme ili ivančicu. U tim gojzama zaboravi sipare, krš, visoko gorje ili zimske uspone na išta strmije od leustekove:kava:

danas cijela nauka od tih gojzi. :rolleyes:
prije dvadeset godina nosila sam jedne dok se ne poderu, pa onda kupovala druge. bile su dobre i za kamenjar i za šumu i za alpe i za krš. :kava:
kad neki početnik bude ovo čitao mislit će da nemre dobiti dobre bakse ispod 150 eura. glavno pitanje je za što mu trebaju.
moj domet je triglav, i sve bakse koje sam do sada imala bile su ok, osim onih mekinlijevih sa sniženja. zimi rjeđe planinarim, i to samo u niža gorja.