PDA

View Full Version : Najbolji brand za opremu /planinarenje & trekking

intrepidCRO
15.01.2009., 10:19
Pozdrav svima !

Uskoro ću se otisnuti u jedan dio svijeta gdje ću imati prilike dosta boraviti na visnama iznad 3500-4000 metara...

Planinario nikad nisam. Trekking mi je malo bliži. Ono što sam siguran je da ću htjeti biti aktivniji dok sam gore, ali svjestan sam da mi treba i kvalitetna oprema (ne radi se o par dana, nego par tjedana-i do mjeseci)...

E sad..bio u Iglu športu i izmrcvario tipa koji radi od gaća , preko cipela, vreća za spavanje, štapova za hodanje ... ma svega...ali kako ne želim potrošiti 20.000 kuna na jednom mjestu...zanima me slijedeće:
1. s obzirom da Iglu ima određene brandove, koji osim tamo viđenih se smatraju best buy na tržištu?
2. isplati li se ova roba kupovati vani, npr, Slovenija, Mađarska, UK, USA? ako da, imate li iskustva i gdje (koji dućan)...surfam netom pokušavajući doći do nekih statistika, ali siguran sam da će mi nečije konkretno iskustvo pomoći..ako ga imate naravno :D

hvala unaprijed

pakleni_patuljak
15.01.2009., 10:39
za visoko gorje je broj jedan mammut.
skup je za popizdit, al svaka njihova stvar doista vrijedi svake lipe.
naravno, ako ti je mammut doista potreban.

ako se ne radi o ekstremnim uvjetima, onda je i north face itekako dovoljno kvalitetan, a cijenom koštanja daleko prihvatljiviji od mammuta.
millet je na istoj razini, ali ponuda u hr je lošija, a ne može se niti mjerit sa ponudom north facea na netu, pogotovo kad se radi o ebay-u.
(e da, za ebay te moram upozorit... kruži jako puno kopija north facea pa nikako kupovat iz istočnih zemalja, pogotovo ne iz tajvana i kine.)

gojze broj 1 su la sportiva.
naravno, mislim na 2 top modela.
ispod njih možeš birat i konkurentske brandove kao što je millet, garmont, ...

Mladenac
15.01.2009., 17:23
Sad su u Austriji popusti, pa bi ti bilo zgodno otići.

I sve ovisi kaj si kupuješ od kojeg proizvođača.
Odabir materijala isto je važan.

Pa moglo bi se naći i više od 20 kkn :D

conan12
16.01.2009., 12:46
teško je reći koji je brand best buy

Poznatiji su brandovi (skuplji)
Odjeća:
Patagonia,Mamut, North Face, Millet...
Best Buy?
Salewa:ne zna: Neki modeli Karibua :ne zna:
Obuća
La Sportiva, Garmont, Salamon, Millet...
Best Buy?
Alpina :ne zna: Salewa:ne zna:
Tehnička oprema
Black Diamond, Grivel, Cassin,
Best Buy?
Camp:ne zna:

conan12
16.01.2009., 12:55
i ovi imaju odličnu opremu:

http://www.lowealpine.com/

conan12
16.01.2009., 12:58
2. isplati li se ova roba kupovati vani, ...

vele da je najbolji izbor i cijene u Katmanduu :)

osobno sam se uvjerio u sjajan izbor u Chamonixu...ali je dosta skupo...

Prolaznica
16.01.2009., 15:19
Ja bih još svakako preporučila Mountain Hardware

intrepidCRO
16.01.2009., 19:11
hvala svima

za početak kupio gaće/donje rublje/majice od low alpine-a

ostatak još surfam, vidim da vani deru na sniženjima...

ima li tko iskustva kupovine bilo čega od ovog u Argentini i Čileu?

ZUJAN_BJ
18.01.2009., 03:18
hvala svima

za početak kupio gaće/donje rublje/majice od low alpine-a

ostatak još surfam, vidim da vani deru na sniženjima...

ima li tko iskustva kupovine bilo čega od ovog u Argentini i Čileu?
Nemoj ni pomisljati na to.Sve sto valja tam ti je jako jako skupo.....dok je pljugerska oprema jako jeftina.
Ja vecinom koristim samo Marmot ili Mountain Hardwear opremu i imam 65L Deuter i 30L Osprey ruksake.Mogu ti reci da se isplati kupovati kvalitetu i to nikada nisam pozalio.Moj partner uvijek kupuje pljugu opremu i uvijek se zavrsi tako da na putovanjima mora posudivati moju jer njegova rikne.Inace nisam bil u Argentini (naime planiramo na Antarticu tokom iduce godine)ali jesam u Cileu.
Ako te jos sto zanima samo pitaj.

Slikice sa mojih putovanja;
http://picasaweb.google.com/ZujanBj

Linkovi sa kojih ja nabavljam opremu;
http://www.backcountry.com/
http://www.altrec.com/

I moj najdrazi online ducan;
http://www.e-omc.com/catalog/

ps.vidim da svi hvale 'LaSportiva' gojze,moje su bile uzasne i jesam se nauzivao zuljeva sve dok ih nisam hitnuo u kantu za smece i kupio 'Scarpa' gojze koje su se pokazale odlicnima.

pakleni_patuljak
18.01.2009., 11:26
imaš koji eu link?
naručivanje preko bare nije baš najsretnija stvar jerbo ide i carina pa se razlika u tečaju potpuno istopi, a shipping je skuplji.

e da... i sa kojim modelom la sportive si imao problema?

redchilli
21.01.2009., 21:11
evo i ja se tek počinjem baviti planinarenjem, uzeo sam nešto opreme pa me zanima kakvo je vaše mišljenje (da li će to valjati išta)....gojzerice alpina (ali ništa ne piše koji model) gdje na đonu piše vibram i gore na gojzama piše simpatex (kod drugih proizvođača je drugačiji naziv, valjda :D), zatim McKinley ruksak od 55L Gran Canion se zove, te vreća za spavanje McKinley

Mladenac
21.01.2009., 21:20
Ja imam alpina tibet gojzerice i dobre su. (jedine koje sam mogao obući) :D

Obavezno si gojzerice impregniraj (Sprej i sl)
ako ih ne impregniraš one neće promočiti, ali ćeš imati vlažni osjećaj.

Ne znam točno koje ruksake imaš.
Ali znam kad sam vidio ekipu s McKinley ruksacima da su se patili.
Jer kontrukcijski nisu dobri, i pretanke su naramenice.

manji posluži za sljeme, ali nekaj za par dana, sigurno to ne bih uzimao.

Ja sam imao jedne salewa rukavice dok ih nisam izgubio, i prezadovoljan sam bio.

redchilli
21.01.2009., 21:34
ispravak greške: nije Gran Canion već Grand Canyon....nadam se da se ja ipak neću baš toliko mučit, no dobro uskoro krećem na izlete pa ćemo vidjet jel valja :ne zna:....a ja mislio da je McKinley kvalitetan :(

redchilli
21.01.2009., 21:36
eh da, spray sam kupio kad i gojze tak da tu nemam brige :)

redchilli
21.01.2009., 21:57
evo to su gojze koje sam kupio, Alpina Krn
http://www.alpina.si/img/Sport_08/trekking/hiking/m/6716_2_KRN_small.jpg

conan12
22.01.2009., 08:20
evo i ja se tek počinjem baviti planinarenjem, uzeo sam nešto opreme pa me zanima kakvo je vaše mišljenje (da li će to valjati išta)....gojzerice alpina (ali ništa ne piše koji model) gdje na đonu piše vibram i gore na gojzama piše simpatex (kod drugih proizvođača je drugačiji naziv, valjda :D), zatim McKinley ruksak od 55L Gran Canion se zove, te vreća za spavanje McKinley

za početak sasvim dobra oprema :mig:

redchilli
22.01.2009., 15:24
za početak sasvim dobra oprema :mig:

hvala, odmah mi lakše :klap:

Herp
22.01.2009., 17:19

Ja imam isti takav, priznaj da je crveni :cerek:

Zasad sam jako zadovoljna njime :kucaodrvo: a i gojze su ti dobre. :top:

nicola
22.01.2009., 18:12
Gojze su ti ok, hodao sam i u lošijima :D i eto, živ sam i zdrav, ruksak po meni prevelik no sve ovisi kaj misliš nosit sa sobom i kolko si jak :D

Mladenac
22.01.2009., 18:19
Pa ruksak se uzme koliko dana traju izleti.

ovo je ruksak za 3-6 dana.
za jedan dan mu je definitivno preveliki.

ma samo sam htio reći da ako se više stvari nosi, onda ti ruksaci nisu dobri.
ne kažem da je loš. :mig:

Možda je muško, možda više jede, krupniji, pa mu odjeća i hrana više mjesta uzmu. :D

nicola
22.01.2009., 18:28
Ma, slažem se, sve ovisi kak gledaš na to, osobno i za najduže ture nosim
45+10 jer znam kaj hoću i kaj mi treba, sigurno ga ne bu bacil, a ako zagrize :D još je sigurnije da bu kupil i neki manji

redchilli
23.01.2009., 00:04
još nisam niti krenuo planinarit, pričekajmo malo da se zagrijem (prvi na popisu je Klek), pa ćemo vidjet koliki mi ruksak treba...dok ne skupim lovu za mali, budem šlepo sa sobom ovaj veliki pa makar bio i poluprazan, a ja predmet ismijavanja :zubo:

niner.alpha
01.02.2009., 10:47
Ne mogu reci da sam fan neke odredjene marke, niti mogu reci da je neka marka najbolja...od opreme imam od svakog ponesto, al se trudim nabavit sve kvalitetno. Obicno naletim na nekim rasprodajama ili akcijama vani na komad opreme koji mi se svidi i kupim ga, zna bit znatno jeftinije nego kod nas, iako nije pravilo, isti komad robe moze vani biti znatno skuplji nego kod nas...

Nego, meni nekako najdrazi proizvodjac je svedski Haglofs - www.haglofs.se. Ni Fjall Raven nije los - www.fjallraven.com, imaju vise linija opreme, od planinarske, izletnicke, pa do ekstremne, polarne, itd.

-mobyXXL-
02.02.2009., 12:18
Obuća
Best Buy?
:

je, garmont možda iznad soma kuna al u toj cjenovnoj kategoriji svatko zna napravit gojzerice.
A jedne flash 3 xcr su razočaranje u usporedbi s timberlandom koji imam i koji nema ni gore tex al ne propušta ni nakon 4h gaženja po pol metra snijega kao danas. Išao sam od gračana stazom 57 do brestovca i vrha i jedino kaj je bilo da nisam dobro namjestio gamaše pa mi je na peti upadao snijeg :rolleyes: Al na prstima i jeziku nema promakanja. Puno lakša tura prije dva tjedna sesvete-lipa-kašina i puno manje snijega pa su garmontice propustile sam tak
Garmont :flop:

cicap
15.03.2009., 23:40
Alpina gojze!
www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/hiking/?v=dovre

ostalo većinom McKinley...

Method
28.04.2009., 18:06
namjeravam uzeti Mammut Genesis ili Discovery jaknu. Obje su dvoslojne, izvana DRYtech shell, unutra termo izolacija (da se izvaditi) pa me zanima jel tko ima neku od ovih jakni da mi veli kak je zadovoljan. Osnovna namjera je planinarenje i trekking..

beznicka
28.04.2009., 19:34
North Spirit je djaba marka koja mi se pokazala kao jako dobra. Kupio sam jaknu i hlace i stvarno je prva liga za pocetnicku planinarsku opremu

laci71
30.04.2009., 21:13
Šta mislite o opremi iz Turbo sporta The Adventure

Herp
30.04.2009., 21:51
Uf uf. Prvi ruksak mi je bio Adventure, 55L. U najgorem mogućem trenutku su mi popucale OBJE naramenice, tj. mjesto gdje su bile prišivene na tijelo ruksaka. Ne bih više uzela nešto od njih.

Radije odi u Intersport i za otprilike istu cijenu dobiješ McKinley ruksak, s njima nikakvih problema do sad. :kuca o drvo:

alfred stokes
01.05.2009., 07:47
Ne bih se bas slozio da za istu cijenu dobijes Mckinley
Adventure je dosta jeftiniji i poprilicno nekvalitetan po onomu sta sam ja gledao....
McKinley ima vec solidne proizvode za cijenu koju platis...sto bi se reklo po naski :D best buy :D

Neki dan je cura gledala ferrino ruksak od 70 litara u igluu u Ri za 600 kn.
Kako joj je to bilo samo usput nije ga bas proucavala
To je dosta mala cijena za takav ruksak, ali inace su njihove stvari solidne kvalitete pa ne bi bilo lose to malo pogledat pazljivije

Herp
01.05.2009., 11:07
Taj Adventureov ruksak sam platila oko 370 kn :ne zna: a McKinley se na sniženjima da uloviti za dosta blizu te cifre :ne zna: (430 mislim da me koštao ovaj zadnji :misli:)

Vojky
04.05.2009., 22:13
Šta mislite o opremi iz Turbo sporta The Adventure

Ja kupio njihov ruksak, po smiješnoj cijeni od 99 kn (popust s nekih 300). Idem s njim na izlete, zadovoljan.

lahor
04.05.2009., 23:09
Ruksak: Karrimor, Millet, Salewa, Berghaus, North Face
Vreća: Ferrino i nešto od ovog gore
Tehnička oprema: Petzl, Black Diamond, Kong, Singing Rock
Obuća: La Sportiva, Garmont, može i Alpina i Planika, nešto cca 700 - 1000 kn, ili ako naletite neko sniženje
Obleka: može fancy, može jeftina - Metro, kinezi-flisevi i sl, uglavnom tu cijena nekad i ne igra neku veliku ulogu, ali nekad se isplati platiti (npr. za goretex, dobar windstoper)

Glede ovih ruksaka Adventure- totalni raspad na prvom izletu prije uspona, Ferrino ruksak - na prvom izletu, na nesreću ne na usponu nego na silazu - ja ne bih ovo. Ja imam neki jeftilen iz Mađe, super se drži i neće krepati (natrpam u njega hranu, obleku, speleo željezariju, zakvačim vreću, karimat i kojekakve vrećice), ali mislim da je vrijeme da ga promijenim.

Mladenac
09.05.2009., 17:06
Slažem se da je Ferino smeće od ruksaka.

I mammut ima dobre ruksake.
Je da ga premalo koristim, ali krštenje je super izdržao i pokazao se odličnim
kod nošenja veće količine tereta.

Vlasnik dućana si ga je mislio ostaviti, ali ga je ipak meni prodao. :D

Method
10.05.2009., 13:42
namjeravam uzeti Mammut Genesis ili Discovery jaknu. Obje su dvoslojne, izvana DRYtech shell, unutra termo izolacija (da se izvaditi) pa me zanima jel tko ima neku od ovih jakni da mi veli kak je zadovoljan. Osnovna namjera je planinarenje i trekking..

Evo ja sam uzeo Discovery jaknu...dobio preko 40% popusta pa je ispalo prilično povoljno. Unutarnja jakna za hladnije uvjete, na nju ide shell od DRYtecha koji nosiš u prolječe/jesen. Neznam jel je to do mene ili materijala, ali imao sam prije šuškavaca u kojima sam se znojio nenormalno. Ovaj shell sam nosio na 20 stupnjeva i nije mi bilo vruče

Sve u svemu, preporuka za mammut. Kvaliteta je vrhunska

Clash
24.07.2009., 18:20
A šta mislite o Mammut gojzericama? Vidim nitko ih ne spominje...

Torcidas
24.07.2009., 19:27
A šta mislite o Mammut gojzericama? Vidim nitko ih ne spominje...

Neznam o Mammut gojzericama ali po meni su Meindl među top markama gojzericama ako ne i top marka...

Milas
03.08.2009., 12:28
Bok ekipo! Moje mišljenje: za planinarenje treba samo gledati da ti gojza bude ugodna i suha. Ako misliš puno biti po snijegu onda i prema derezama treba birati (automatske, poluautomatske, klasične), a težina gojze bi trebala isto biti jedan od važnijih kriterija. Tak i tak ne buš iste gojze nosio po Ponikvama i po Alpama u zimi. Za marku zimske gojze rekao bih Scarpa ili La Sportiva. Za laganiju gojzu mislim da bilo koja kvalitenija marka prolazi.

-kec-
08.08.2009., 06:06
trebam gojze za snijeg i led, kacigu i cepin... imate kakvih preporuka? znate za neke rasprodaje kod nas ili u slo? unaprijed hvala..

Method
08.08.2009., 09:11
Terra-msg, glavni uvoznik za Mammut slovenija ima u Mariboru i Ljubljani sad akcijsko sniženje 20-30%

vanjase
09.08.2009., 20:04
Ja si mislim uzet Alpina Peak, al da mi je još iskustvo nečije?????
Ne izgledaju loše za visoke ture, osigurane putove i zimu! Ko zna, dobrodošao!!
Imam Anapurna planika i Kayland contact 1000 al su mi premekane u gležnju a i nisu neko rješenje za zimu!
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/mountaineering/?v=peak

morbidangel
18.08.2009., 17:00
http://treksport.eu/sk/produkty.php?skupina=4&produkt=69

Jeftin, solidan. Ali kod nas ih rijetko tko ima pa je malo nezgodno procjenjivati kvalitetu:nezna:

Jel tko nosi Trek sport? Tatran možda? 80L? Ako ima, kakvi su dojmovi?

Lei
19.08.2009., 10:16

Moja bolja polovica ih ima, jako je zadovoljan. Jedino sto su ogromne i teske, treba za njih imati kondiciju, i nikako nisu za imalo toplije krajeve ili ljetno planinarenje.

Ja imam slicne, manje i bez utora za dereze (Tibet lady, http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/backpacking/?v=l_tibet), super su, jedino sto su isto malo pretople kad je vani +30 kao sto je sad :(

frch
20.08.2009., 00:49
daklem.... kad planinarim (nažalost ne koliko bih htio)

nogu ne žuljam u Garmont
kičmu ne krivim sa Deuter
a grijem se sa Millet

osobito sam zadovoljan sa Garmontovim gojzama koje sam si uzeo :)

ishamael
06.09.2009., 04:12
gojze La Sportiva.
http://content.backcountry.com/images/items/medium/LSP/LSP0012.jpg
Testirane godinu i pol dana, svaki dan (osim vikendom) u prosjeku 6 sati. Teren je obuhvacao od Velebita, pa do Zagorja, Zagore, Like, Gorskog Kotara itd....promocile bi jedino u najgorim uvjetima (a model su bile ljetne trekerice). Ionako se noga vise smoci od znoja, nego od kise (i da, goretex ne moze toliko prozracivati)...Imam McKinleya ruksak, najveci koji je bio, 75 ili 85 l, ne sjecam se. Odlican ruksak za tu kolicinu novaca (bio je oko 400 kuna, dok je konkurencija bila barem 1000).
Inace, Iglu sport prodaje stvarno super opremu, ali paradoksalno, izbor im je veci u Ljubljani, nego u Zagrebu (ok, veci je promet, ali nasa je trgovina...).

Lei
08.09.2009., 10:06
Inace, Iglu sport prodaje stvarno super opremu, ali paradoksalno, izbor im je veci u Ljubljani, nego u Zagrebu (ok, veci je promet, ali nasa je trgovina...).

od kud ti to da je Iglu nasa trgovina? Nije :D vlasnici su slovenci + nas cujic

ishamael
08.09.2009., 12:00
aaa....a ja mislio da je Cujic gazda:D.

My bad.

-kec-
15.09.2009., 03:44
teško je reći koji je brand best buy

Poznatiji su brandovi (skuplji)
Odjeća:
Patagonia,Mamut, North Face, Millet...
Best Buy?
Salewa:ne zna: Neki modeli Karibua :ne zna:
Obuća
Best Buy?
Tehnička oprema
Black Diamond, Grivel, Cassin,
Best Buy?
Camp:ne zna:

:top:

-kec-
15.09.2009., 03:51
Imam Anapurna planika i Kayland contact 1000 al su mi premekane u gležnju a i nisu neko rješenje za zimu!
http://www.alpina.si/si/izdelki/sport_08_09/trekking/mountaineering/?v=peak

imat ćeš mokre noge nakon cijelog dana u snijegu u alpama nakon 2 nošenja... rješenje - la sportiva, garmont, millet, salewa? i to one najskuplje..:D ako ideš visoko moraš imat primjerenu opremu... hebi ga, skupo je...

Jenny888
19.09.2009., 17:37
Ne znam je li ovo pravo mjesto da to pitam ali pokušat ću :)
Dečko mi se bavi penjanjem i uskoro mu je rođendan pa bih mu htjela kupiti nešto od te opreme. A ne znam ni gdje, ni što, uzela bih nešto potrošno čega nikad dosta, da mu bude iskoristivo :)

Pomoć u bilo kakvom pogledu je dobrodošla :D

puls.
19.09.2009., 18:33
Ne znam je li ovo pravo mjesto da to pitam ali pokušat ću :)
Dečko mi se bavi penjanjem i uskoro mu je rođendan pa bih mu htjela kupiti nešto od te opreme. A ne znam ni gdje, ni što, uzela bih nešto potrošno čega nikad dosta, da mu bude iskoristivo :)

Pomoć u bilo kakvom pogledu je dobrodošla :D

Provjeri sto ima od opreme i je li penje samo zaspitane smjerove ili voli nezaspitane pa da sam radi osiguranja. Provjeri recimo je li ima dosta "kompleta" pa ako nema mozes mu ubost to, ali racunaj na bar 80 kn po kompletu, a ispod 5 ih nema smisla kupiti (to su ti dva karabinera povezana gurtnom i sluze za osiguravanje: http://www.outdooreshop.net/images/Katalog_Proizvoda/alpinisticka_i_speleoloska_oprema/tehnicka_oprema/orbit_express_242_small.jpg).

Ako se voli penjati po nezaspitanim smjerovima, onda mu mozes kupiti "frendove", ali to ti je po 500 kn otprilike. To se uglavi u nekakvu pukotinu u stijeni i onda u to stavi onaj komplet odozgora: http://www.theoutdoorshop.com/products/img/medium/PN31506.jpg

Mozes mu kupiti kacigu, novi ruksak, mozda covjek nema nekakvu spravicu za osiguravanje, mozda koji maticar...ali ja si mislim da on to sve ima.

S tim da ako se ti ne bavis penjanjem, onda uzmi nekog iskusnog u soping da ne kupis nekaj krivo. Saznaj prvo kaj mu treba jer su te stvari dosta skupe pa da ne kupis nesto sto mu ne treba.

Jenny888
21.09.2009., 14:11
odlično, hvala puno

plavetnilo100
14.11.2010., 17:40
Trebala bi kupit dobru, nepromočivu, sa zaštitom od hladnoće i vjetra, jaketu... pa ako bi mi mogli preporučit neku i koliko se kreće cijena? Hvala!

spyker22
14.11.2010., 20:31
@plavetnilo100 ..od 1500 kn nadalje, ovisno o brandu, stupnju zaštite..ako baš želiš dobru stvar nećeš šparat na tome. Imaš par top proizvođača već navedenih na temi pa proguglaj..npr.
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=592
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=559

Nedavno sam u BiH naiša na 'Icepeak', finsku firmu za outdoor opremu. Koliko sam skonta nema ih nigdi u RH, a čini mi se da bi moga ući u best buy kategoriju. A imaju i lip dizajn..bar ovo muških što sam vidio..cijena za water&windproof jaketu im je ispod 2000 kuna.

spyker22
15.11.2010., 22:05
Evo sam se malo informira i 'Icepeak' w&wproof košta 319 KM, što će reć nekih 1200 kuna.

Model 'Todd', čini mi se, al ovo je izgleda skijaška jakna.

runolistSA
16.11.2010., 11:59
gdje u bih si nasao tu opremu?

spyker22
16.11.2010., 14:36
Mostar 'Primasport', u onom tržnom centru, rekli bi u BiH :D ..Stjepan Radić, mislim da se centar zove. Al u donjoj trgovini, u prizemlju.

runolistSA
17.11.2010., 09:36
hvala za info :)

Alpić
18.11.2010., 09:53
odjeća - patagonia
obuća - la sportiva, scarpa
ruxaci - Deuter (pogotovo Guide serija), Vaude, Karrimor
tehnička oprema - petzl, black diamond i grivel

to su best buyevi.

spyker22
20.11.2010., 15:59
Evo danas u Intersporta vidim 'Icepeak' u ponudi :cerek:

Ima baš ovaj drečavo zeleni model koji mi se svidio u Mostaru. Cijena je 1219 kuna, al samo još danas je popust od 20% na svu obuću i odjeću tako da se može za 975 kuna kupit odlična w&wproof jaketa. Ima još i model bile boje, al ova zelena je fenomenalna :cerek:

Malo me pokolebalo jedino to što je u cijenovnom rangu McKinley-a (ne kažem da je loš, al ipak je robna marka), al opet čini mi se puno kvalitetnija od McK. Icepeak je Finska marka i službeni su sponzor finskih skijaša skakača..valjda oni znaju napravit zimsku jaketu :ne zna:

I one zelene Salomonke (http://www.salomon.com/cr/product/speedcross-2-gtx®.html) snizili na 800 kuna..samo mi love triba :tuzni:

Pucaju me nešto te boje :D

climber te
20.11.2010., 22:12
Prodajem cipele poznatog brenda
La Sportiva Nepal EVO GTX broj 44 za samo 215 euro!!

spyker22
20.11.2010., 22:29
I one zelene Salomonke (http://www.salomon.com/cr/product/speedcross-2-gtx®.html) snizili na 800 kuna..samo mi love triba :tuzni:

Pucaju me nešto te boje :D
Kupio Speedcross 2 GTX SCS M&S :rofl: ..nisam moga odolit :kava: ..kako li je samo udobno to čudo od tenisica! Osjećaj ko kad sam prvi put obuo Reebok Premier KFS samting samting..baš me zanima kakvima će se pokazati na terenu.

electee
29.11.2010., 12:04
Prodajem gojzerice iznimno kvalitetne za 350kn. Cijena je niska jer sam ja proizvođač. Imam tvrtku koja se 20 godina bavi proizvodnjom cipela za cijelu Hrvatsku i inozemstvo. Imam u svom brojevima u crnoj, smeđoj i zelenoj boji. Prilažem svoju web stranicu koja je još u izradi i na njoj nije cijela ponuda ali se slobodno obratite za sva pitanja na PM.
http://www.zlatna-nit.hr/

Ruralna
29.11.2010., 18:51
Kupio Speedcross 2 GTX SCS M&S :rofl: ..nisam moga odolit :kava: ..kako li je samo udobno to čudo od tenisica! Osjećaj ko kad sam prvi put obuo Reebok Premier KFS samting samting..baš me zanima kakvima će se pokazati na terenu.
Si to kupio kad je bija ona akcija na otvaranju novog dućana?
Baš je bilo dobrih popsuta, ja sam isto malo pazarila:cerek:

spyker22
29.11.2010., 21:49
Je, samo nisam iša na Split3, nego je popust bio i u Mercatoru. Mislio sam se između jakne i njih i ipak su pale Salomonke.

Isak Pasha
06.12.2010., 12:35
Moje:

Ruksak: Salewa. I onaj od 38l i onaj od 70l :)
Obuća: Gojze Millet, treking cipele Merell
Odjeća: Goretex jakna Salewa, hlače ljetne Salewa, hlače zimske Karibu, najbolja majica dugih rukava svih vremena Mammut neka šta grije po zimi i hladi po ljeti, ekstremno se brzo suši.. i jedan Mountain equipment flis :)
Štapovi:Outdoor expert

I sve ovo traje godinama...

Po meni su najmanje bitne hlače, a najvažnije gojerice i ruksak..

spyker22
22.12.2010., 23:11
Odlična prilika kome je blizu Ljubuški - Salewina jakna Quick PTX 2X za 219 KM (lanjski model), što će reć nekih 850 kuna, a evo koja je cijena na netu (novi model)
http://shop.surftreff-online.de/product_info.php/info/p6054_SALEWA-WESTRAY-PTX-PRL-Jacke-men-red-2010.html

CharLie101
16.01.2011., 19:18
Jel Iglu sport jedini koji prodaje La Sportiva obuću ili ima i još koji dućan, po mogućnosti u Zadru? Zanima me raptor model.

TomC
20.01.2011., 09:49
Prodajem gojzerice iznimno kvalitetne za 350kn. Cijena je niska jer sam ja proizvođač. Imam tvrtku koja se 20 godina bavi proizvodnjom cipela za cijelu Hrvatsku i inozemstvo. Imam u svom brojevima u crnoj, smeđoj i zelenoj boji. Prilažem svoju web stranicu koja je još u izradi i na njoj nije cijela ponuda ali se slobodno obratite za sva pitanja na PM.
http://www.zlatna-nit.hr/

moram pohvalit ideju da netko sa naših prostora počme ozbiljno radit obuću ove vrste...(svaka čast Slogi, Jelenu, Borovu...ali čini mi se da oni ili nisu dostupni normalnom puku mimo njihovih specijaliziranih dućana ili nisu dosljdeni u proizvodnji modela, izuzev kopije adidasa)...

BUFFET
20.01.2011., 11:27
http://www.haglofs.com/en-US/products/clothing/layers/

Evo ko si može priuštiti.

europe2seoul
20.01.2011., 11:43
moram pohvalit ideju da netko sa naših prostora počme ozbiljno radit obuću ove vrste...(svaka čast Slogi, Jelenu, Borovu...ali čini mi se da oni ili nisu dostupni normalnom puku mimo njihovih specijaliziranih dućana ili nisu dosljdeni u proizvodnji modela, izuzev kopije adidasa)...

A di ti vidis gojzerice na tom web-u? Ja ih ne vidim.....

Ruralna
20.01.2011., 22:35
A di ti vidis gojzerice na tom web-u? Ja ih ne vidim.....
Klikni na radne cipele, pa onda u tom izboru na trekking opširnije;)

europe2seoul
21.01.2011., 08:19
Klikni na radne cipele, pa onda u tom izboru na trekking opširnije;)

Vidio sam ja to i vjerovatno mislis na:

Radna cipela, Trekking GOBI 01 f.60 EN ISO 20347

Ali ja i dalje pitam - gdje ti vidis gojzerice? Jer ovo nije gojzerica, nego ajmo reci jedna malo jaca tenisica.

TomC
21.01.2011., 13:07
gle...stvari možeš sagledavat kroz različite prizme...moja je afirmativna... očito tvoja nije...

mogao bih se složit da to nisu gojze u onom smislu kakve radi La Sportiva, Garmont, Mammut i neznam ni ja tko sve ne...ali sam stava da treba pohvalit činjenicu da u ovo doba netko ima dobru volju uložit u proizvodnju..i to baš obuće...pa i tog modela koji će možda u svojoj tek trećoj ili petoj reinkarnaciji (dao Bog da bude i 10ta) biti cipela koja će izazivat zavist i poštovanje kao što to čine gore navedeni brandovi....na kraju krajeva i Meindl je obiteljski posao..ne vidim razloga ..da jednom i Zlatna Nit ne postane solidan prozvođač...između ostalog i trekking obuće...

sa druge strane...ta cipela cijenom....je zaista konkurentna..i mislim da zaslužuje pohvalu....jer ipak je to made in Cro...za cijenu jeftinih najlonskih tenisica ...

europe2seoul
21.01.2011., 13:43
gle...stvari možeš sagledavat kroz različite prizme...moja je afirmativna... očito tvoja nije...

mogao bih se složit da to nisu gojze u onom smislu kakve radi La Sportiva, Garmont, Mammut i neznam ni ja tko sve ne...ali sam stava da treba pohvalit činjenicu da u ovo doba netko ima dobru volju uložit u proizvodnju..i to baš obuće...pa i tog modela koji će možda u svojoj tek trećoj ili petoj reinkarnaciji (dao Bog da bude i 10ta) biti cipela koja će izazivat zavist i poštovanje kao što to čine gore navedeni brandovi....na kraju krajeva i Meindl je obiteljski posao..ne vidim razloga ..da jednom i Zlatna Nit ne postane solidan prozvođač...između ostalog i trekking obuće...

sa druge strane...ta cipela cijenom....je zaista konkurentna..i mislim da zaslužuje pohvalu....jer ipak je to made in Cro...za cijenu jeftinih najlonskih tenisica ...

U redu to sto ti pricas. Ali ta cipela nije bas niti dizajnirana da bude kao gojzerica za odlazak u planine. Ona mozda je za setnju prirodom, mozda odlazak na Sljeme ili Samoborsko gorje i to je manje vise to. Ta cipela nije za blatno, kisno odnosno mokro vrijeme. Pitanje je koliko je djon tvrd i kakva je kvaliteta gume. Da je vlasnik htio uistinu napraviti pravu gojzericu on je to mogao; pa je osim planinarima moze prodavati i lovcima itd.

Npr. tvornica Sloga proizvodi isto tako trekking program (http://www.sloga.hr) i imaju ozbiljniju cipelu za planinarenje a isto su Hrvatska firma.

Ima i jedna nasa firma (zaboravih sada ime) kaj radi vojni program za HR vojsku i imaju super cizme, moderne, moderni materijali koji su jako dobri da budu i gojzerica.

A sto se tice Meindl-a - to je velika firma iako je obiteljska; kupila je Planiku slovensku koja sada radi za njih. I da zlatna nit cilja na tako nesto ili da zlatna nit cilja na proizvodnju custom gojzerica rucno (a takvih ima po svicarskoj/njemackoj i cekas 2-3 mjeseca da ti proizvedu) i to se moze.

Ruralna
21.01.2011., 17:06
Vidio sam ja to i vjerovatno mislis na:

Radna cipela, Trekking GOBI 01 f.60 EN ISO 20347

Ali ja i dalje pitam - gdje ti vidis gojzerice? Jer ovo nije gojzerica, nego ajmo reci jedna malo jaca tenisica.
Pa meni 3 i 4 model pod tim brojem liči na gojzericu:ne zna:
Ne mogu vidjeti detalje, pa da znam koji je udio kože i kakva je izrada u detalje, ako ništa drugo dobra je za ljetnu gojzericu.
Možda da je vidim uživo bi zaključila drugačije.

nicola
21.01.2011., 18:49
Npr. tvornica Sloga proizvodi isto tako trekking program (http://www.sloga.hr) i imaju ozbiljniju cipelu za planinarenje a isto su Hrvatska firma.

Baš me zanima koji bi to bio model pa da razgrabimo to dok ih ima :D

nicola
21.01.2011., 18:56

Potpisujem i uopće ne sumnjam da se radi o dobrom proizvođaču, pogledate li na istim stranicama listu kupaca sve će vam biti jasnije, pitanje je koliko bi isplativa i rentabilna bila neka čisto planinarska cipela u moru današnje ponude

europe2seoul
24.01.2011., 08:01
Potpisujem i uopće ne sumnjam da se radi o dobrom proizvođaču, pogledate li na istim stranicama listu kupaca sve će vam biti jasnije, pitanje je koliko bi isplativa i rentabilna bila neka čisto planinarska cipela u moru današnje ponude

Mozda ne bi bila isplativa. Mozda vecina ekipa u HR koja ide na planine ide na Sljeme / Samoborsko gorje itd gdje bi ta cipela bila OK kao i neke najobicnije tenisice - sto se i moze vidjeti dok je lijepo suncano vrijeme kada dosta nasih planinara ide u planine odnosno setnju prirodom.

Ali gojzerica je jedno a cipela visokog gleznja je drugo. Ova sumnjam da bi dala dovoljno tvrd djon za uspon na nekoj ferrati da se drzis samo manjim rubom na nekoj stopinki; ili da bi izdrzala krs i kamenjar Alpi ili Velebita/Dinare/Dalmatinskih planina itd ili da bi ti fiksirala glezanj da se ne izvrne ili ti nudila vodonepropusnost kada naidjes na snijeg.

nicola
24.01.2011., 18:36
Mozda ne bi bila isplativa. Mozda vecina ekipa u HR koja ide na planine ide na Sljeme / Samoborsko gorje itd gdje bi ta cipela bila OK kao i neke najobicnije tenisice - sto se i moze vidjeti dok je lijepo suncano vrijeme kada dosta nasih planinara ide u planine odnosno setnju prirodom.

Ali gojzerica je jedno a cipela visokog gleznja je drugo. Ova sumnjam da bi dala dovoljno tvrd djon za uspon na nekoj ferrati da se drzis samo manjim rubom na nekoj stopinki; ili da bi izdrzala krs i kamenjar Alpi ili Velebita/Dinare/Dalmatinskih planina itd ili da bi ti fiksirala glezanj da se ne izvrne ili ti nudila vodonepropusnost kada naidjes na snijeg.

Čitaš li što pišemo :D ili briješ samo po svom :ne zna: i onda mi usput održiš predavanje o gojzericama istovremeno tvrdeći kako "Sloga" ima ozbiljnu cipelu za planinarenje

europe2seoul
25.01.2011., 11:43
Čitaš li što pišemo :D ili briješ samo po svom :ne zna: i onda mi usput održiš predavanje o gojzericama istovremeno tvrdeći kako "Sloga" ima ozbiljnu cipelu za planinarenje

Da citam. Rekao sam da ako bi birao samo izmedju Zlatne Niti i Sloge uzeo bih radje Slogu. Ali ako imam sve opcije otvorene ne bih uzeo niti Zlatnu Nit niti Slogu.

nicola
26.01.2011., 16:32
Ajd, dobro :D iako mislim da se baš i ne razumijemo no nema veze

europe2seoul
27.01.2011., 07:36
Ajd, dobro :D iako mislim da se baš i ne razumijemo no nema veze

Kaj se nemamo razumjeti? Mislim ajde pogledaj gojzerice tipa La Sportiva, Meindl ili od geografski blize Planika i pogledaj Zlatnu Nit. Kaj ne vidis razliku? Da razlike nema onda naravno bilo bi zgodno podrzati domaceg proizvodjaca. A razlike ima koliko hoces. Ne znam gdje ti planinaris ali Zlatna Nit ne zadovoljava planinara. Ona zadovoljava izletnika (Sljeme, Samobor, Zumberak tu i tamo).

nicola
27.01.2011., 21:10
Kaj se nemamo razumjeti? Mislim ajde pogledaj gojzerice tipa La Sportiva, Meindl ili od geografski blize Planika i pogledaj Zlatnu Nit. Kaj ne vidis razliku? Da razlike nema onda naravno bilo bi zgodno podrzati domaceg proizvodjaca. A razlike ima koliko hoces. Ne znam gdje ti planinaris ali Zlatna Nit ne zadovoljava planinara. Ona zadovoljava izletnika (Sljeme, Samobor, Zumberak tu i tamo).

Ne vjerujem da smo baš zanimljivi ikome na ovom forumu pa ajde da ovo privedemo kraju, razumjeli se mi ili ne :D iako ja i dalje mislim da nismo na istoj valnoj duljini, ne sjećam se da sam igdje spomenuo kako je dotična cipela/gojzerica prikladna za planinarenje nego sam se složio s TomomC kako je pohvalno da se netko bavi i time kod nas, dok sam njegovu opasku kako bi eventualno iz tog modela u nekoj budućoj fazi mogla tek nastati pristojna gojzerica komentirao koliko bi takva ideja uopće bila isplativa kod nas, dakle, :D uočio sam razliku :D da sad ne duljim sve to je već napisano kao i Tvoji komentari za koje ne vidim kako se uklapaju u gore rečeno, usput, čuo sam se s proizvođačem, vidio sam neke modele, znam cijene, pa znam i o čemu govorim, znam ponešto i o cipelama jel sam jedno vrijeme bio u i oko takva posla, na kraju, neću Ti reći kuda planinarim, nego da uživam u tome zadnjih 30-tak godina :D što i Tebi najiskrenije želim, čujemo se

plavetnilo100
26.02.2011., 18:13
Ima netko iskustva s Jack Wolfskin jaketom?

spyker22
27.02.2011., 00:06
Viša klasa. Tribala bi bit dobra..e sad, ima puno vrsta jaketa..kakva? Za što bi ti tribala?

plavetnilo100
27.02.2011., 10:23
Za jedno/višednevne planinarske izlete... po kiši, snijegu, vjetru... da je kvalitetna i dobro štiti... Ova koju sam vidila je dupla, iznutra ima flis koji se može odvojit...

spyker22
27.02.2011., 21:17
Takva Jack Wolfskin jaketa ne virujem da je ispod 1500 kuna i na sniženju..na njoj stoji kakve sve zaštite ima. Nađi je (http://www.jack-wolfskin.com/desktopdefault.aspx/tabid-1255/categories-3772/) i linkaj pa će kogod lakše savjetovat.

plavetnilo100
28.02.2011., 10:27
Takva Jack Wolfskin jaketa ne virujem da je ispod 1500 kuna i na sniženju..na njoj stoji kakve sve zaštite ima. Nađi je (http://www.jack-wolfskin.com/desktopdefault.aspx/tabid-1255/categories-3772/) i linkaj pa će kogod lakše savjetovat.

Posli cu pogledat link ;) . Ova na koju ciljam je kostala oko 2500 kn, trenutno je na snizenju.

Slym
28.02.2011., 15:27
Mogu ja pitati gdje je i zašto nestao moj odgovor na pitanje o Jack Wolfskin opremi? :confused: :mad:

plavetnilo100
28.02.2011., 16:23
Mogu ja pitati gdje je i zašto nestao moj odgovor na pitanje o Jack Wolfskin opremi? :confused: :mad:

Mogu te zamolit da opet napises? Pliz.

Herp
28.02.2011., 22:40

Ama baš nigdje :confused: nije ga nikad ni bilo, pogle:

http://media9.dropshots.com/photos/532297/20110228/142557.jpg

I da je izbrisan, meni bi kao moderatoru bio vidljiv u ovom prikazu, a nije.

Vlasic
23.03.2011., 14:03
Sto jest jest.. al Mammut je best!

Stvarno sto sam vidio i probao to je nevjerovatno ali je i cijena masna ...
North Face je malo jeftinija varijanta isto tako se dobra pokazala...
Iako ni jedna druga marka nema ni priblizno funkcionalnost kao sto su stvari od Mammuta

Slym
23.03.2011., 15:17
Ama baš nigdje :confused: nije ga nikad ni bilo, pogle:

I da je izbrisan, meni bi kao moderatoru bio vidljiv u ovom prikazu, a nije.

Hm, ne znam doista što se onda dogodilo, meni se prikazao uredno post kad sam ga napisao. :eek: :ne zna: Vrag će ga znati. Bio je uglavnom malo poduži tekstić.

casual_firm
24.03.2011., 14:38
ovo mi je već 3 -i isti post... :facepalm:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=32564456#post32564456 ajde ako netko nešto zna, organiziram neke prijatelje, pa mi je svaka pomoć dobrodošla...
Hvala!

dotore
30.03.2011., 13:52
Bas sam i ja htio pitati za Jack Wolfskin. U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati tu marku i doso do zakljucka da najmanje 5% ljudi u sbahnu nosi JW jaknu ili ruksak. Od djece do odraslih. Otiso jedan dan i do njihovog ducana vidjet kaj ima i jakne mi se cine stvarno dobre. Zanima me recimo ako netko zna kakva je razlika u matrijalima tipa JW texapore i gore-texa? Jel ima netko iskustva s Merrell tenisicama? Naiso sam na snizenje i imaju par gore-tex modela. Htio bi neke niske tenisice za vikend izlete u prirodu a da bas ne promoci za vrijeme jutarnje rose.

Isak Pasha
30.03.2011., 14:06
Sto jest jest.. al Mammut je best!

Stvarno sto sam vidio i probao to je nevjerovatno ali je i cijena masna ...
North Face je malo jeftinija varijanta isto tako se dobra pokazala...
Iako ni jedna druga marka nema ni priblizno funkcionalnost kao sto su stvari od Mammuta

Moram se složit s ovim. U napadu ludila sam si priskrbila ovo http://www.mammut.ch/en/productDetail/101007330_v_0052_L/Ophira+Zip+Pull+Women.html

i to je nešto nabolje što sam ikad imala od opreme. Jako se brzo suši, toplinu drži dugo za majicu te tankoće, po zimi je super ispod flisa i jakne, a u prijelaznim razdobljima dobra je i sama. Je, koštala je majica nekih 500 kuna, al toliko sam je iznosila uzduž i popreko, na izlete, na jogging, pa nije ni ovako loša, da se totalno isplatila.

Da imam para, svaštanešto od mamuta bi si kupila.

Ruralna
30.03.2011., 19:22
Bas sam i ja htio pitati za Jack Wolfskin. U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati tu marku i doso do zakljucka da najmanje 5% ljudi u sbahnu nosi JW jaknu ili ruksak. Zapela sam za njihove ruksake, prije ih nisam baš viđala po trgovinama, sad ima par modela i čine mi se super. Nešto su skuplji, valjda se i isplati:ne zna:

vrrrlet
31.03.2011., 09:06
ovo mi je već 3 -i isti post... :facepalm:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=32564456#post32564456 ajde ako netko nešto zna, organiziram neke prijatelje, pa mi je svaka pomoć dobrodošla...
Hvala!

Ne znam za te, ali imaš izbor kuhala u Igluu u Radničkoj, u Vrhuncu u Vlaškoj, a ima ih i po Intersportu i sličnim dućanima u većim trgovačkim centrima, vidi, usporedi, izaberi.

mmmila
31.03.2011., 22:56
Bas sam i ja htio pitati za Jack Wolfskin. U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati tu marku i doso do zakljucka da najmanje 5% ljudi u sbahnu nosi JW jaknu ili ruksak..

e, a u zagrebu zgodni dečki:confused::D.ozbiljno.

kovaSB
02.04.2011., 23:19
Bas sam i ja htio pitati za Jack Wolfskin. U zadnje vrijeme sam poceo primjecivati tu marku i doso do zakljucka da najmanje 5% ljudi u sbahnu nosi JW jaknu ili ruksak. Od djece do odraslih. Otiso jedan dan i do njihovog ducana vidjet kaj ima i jakne mi se cine stvarno dobre. Zanima me recimo ako netko zna kakva je razlika u matrijalima tipa JW texapore i gore-texa? Jel ima netko iskustva s Merrell tenisicama? Naiso sam na snizenje i imaju par gore-tex modela. Htio bi neke niske tenisice za vikend izlete u prirodu a da bas ne promoci za vrijeme jutarnje rose.

Merrel ti je i više nego dobar izbor, bar po mom mišljenju jer već ima šest godina kako imam niske patike njihove, ne znam koji model, a doktorirale su planinarske staze po Paklenici ! Kupuj !

BRDJANSKI
28.04.2011., 20:18
Zapela sam za njihove ruksake, prije ih nisam baš viđala po trgovinama, sad ima par modela i čine mi se super. Nešto su skuplji, valjda se i isplati:ne zna:

Uf i meni se dopadaju :)

V element
08.11.2011., 08:25
Planiram na proljeće upisati planinarsku školu...e sad, osim penjanja po Sljemenu i to u tenisicama, nemam nikakvog iskustva...pa me zanima, za početak gojzerice, to je valjda najvažnija oprema, koje mi preporučujete, našla sam da su Alpina Tibet najbolje omjer kvalitete i cijene?

Također, osim gojzerica, što je još nužno?
Bila sam na stranicama PD Velebit i neki izleti traju po 3 dana, dakle treba mi i vreča za spavanje?

Znam da imam puno vremena do proljeća ali treba i skupiti novce za sve to, jel :)

Ebach Veley
08.11.2011., 09:35
Gojzerice su prvi i najvažniji dio opreme i na njima se ne štedi. Te Alpinine mi se čine solidnima - iz vlastitog iskustva kažem da Slovenci znaju napraviti planinarsku cipelu...

Ja bih još preporučio dobre čarape - bez pamuka, da ne vlaže i ne žuljaju. Ima ih u svim tim outdoor dućanima. Spike o duplim čarapama koje ćeš možda čuti u planinarskoj školi po meni spadaju u povijest.

Odjeća slojevita - dobar base layer (opet, bez pamuka) da te suši, jedan flis za niske temperature i jedna tanka, ali vodo i vjetronepropusna jakna.

Za višednevne izlete ti treba i dobar ruksak, jer nekad nosiš svu hranu i odjeću sa sobom. Od 400-500 kn na više... uvijek ih ima na nekim akcijama, pa takve gledaj. Bitno je da ti odgovara po veličini - najbolje otići s nekim iskusnijim ili u specijalizirani dućan da ti prodavači pomognu.

Izleti pl. škole su po domovima - u principu ti ne treba vreća. Samo ako bi noćili u nekom skloništu, ali sumnjam da će to biti u pl. školi.

Za ostale stvari pričekaj da vidiš hoće li ti se sve to svidjeti... tu posebno mislim na štapove koje ni neki jako iskusni planinari ne znaju koristiti pa samo predstavljaju hazard za oči i lica nas ostalih...

Uživaj!

V element
08.11.2011., 11:11
Base layer je pretpostavljam odjeća uz tjelo? Pa zašto onda bez pamuka,zar nisu prirodni materijali najbolji, potkošulja glavu čuva i to :D

Isto pitanje i za čarape, pošto sam barem 10 x do sada čula da moram imati 2 para čarapa, jedne tanke pamučne i jedne deblje vunene

Jakna-ja imam doma obični plastični šuškavac, koji ne bi trebao propuštati, ali se zato znojim u njemu prestrašno

Flis isto imam doma neki, kao gornji dio trenirke, ne znam jel to dovoljno dobro ili treba isto poseban materijal

Ebach Veley
08.11.2011., 12:11
Dobro pretpostavljaš. Najbolji materijali su novi, aktivni koji vlagu provode na vanjsku stranu i tako je odvlače od tijela. Koža ti nije vlažna i ne hladi te i puno je bolji osjećaj.

Za duple čarape stari planinari stalno tupe, ali ako danas kupiš kvalitetne cipele (a po postu vidim da to namjeravaš) koje ti dobro stoje - ovo je izrazito važno jer su stopala različita i nemoj ni pomišljati da ih kupiš bez da barem 20min hodaš po dućanu u njima i kupiš dobre čarape za trekking, nema problema. Opet ponavljam, čarape iz 100% sintetike, jer se pamuk namoči i nažulja nogu.

Jakna u kojoj se znojiš nije najbolje rješenje, ali kvalitetne jakne koje "dišu", tj. puštaju vlagu van, a zaustavljaju kišu i vjetar koštaju poprilično pa bih preporučio da ovu navučeš za početak kad kiši ili puše.

Flis je gotovo svaki OK.

V element
08.11.2011., 12:33
A neće mi se u čarapama od sintetike jako znojit stopala? Pa možeš dobiti neke gljivice ili sl :ne zna:

Puno ti hvala na svim odg, stvarno samo početnik pa imam bezbroj pitanja :)

JoZ@
08.11.2011., 12:56
kaj se tiče rančeva
najbolje ti je vidit kaj ostali nose pa od njih uzet i isprobat

Ebach Veley
08.11.2011., 14:19
Ne uzimaš bilokakve čarape, već trekking ili mountaneering čarape u dućanu za to. Sve su od kvalitetnih aktivnih materijala koji provode znoj dalje od kože, a imaju i antibakterijsku zaštitu - u prijevodu, noge manje smrde :D. Par takvih čarapa košta cca. 100kn. Moja preporuka je da uzmeš malo deblje da bolje amortiziraju dok ti se noge privikavaju na sve to. Samo pazi da ne uzmeš zimske ili polar :mig:.

Nema frke, svi smo jednom počeli :mig:.

V element
08.11.2011., 14:58
Super, hvala na odgovorima, samo se sad nadam da će stvarno i biti neke planinarske škole na proljeće :)

atlantis
15.11.2011., 18:46
samo da obavijestim. Alpina u brežicama je jeftinija od one u zagrebu (model koji je u zgb 799 kuna tamo je 99€) plus ima 20% popusta na gojze i treking cipele

GiantRobot
18.11.2011., 11:49
Pozdrav svima! Imam kratko pitanje!

Namjeravam sad ic na Sljeme malo po poznatim stazama, ništa specijalno...al s obzirom da je temperatura oko 0 ili niže a nejde mi se u debelim trapericama gledam si neke planinarske hlače!
Očito mi ne trebaju neke turbo super skupe za veranje na Everest al bi htio nekaj udobno i toplo za tu temperaturu a po mogučnosti da ne promoče ak bude snijeg il kišica!

Zanima me nekaj ovak http://www.kibuba.hr/index.php?&cID=2&scID=12&pID=1985
Jel tak nešto uopće ok za moje potrebe!:ne zna:
Jel zna netko gdje bi tak nešto jeftinije mogao pronaći?? Recimo za 400,500 kn!
Gojzerice imam od Planike..stare su al prilično dobre još uvijek!

Ove gore navedene hlače su u sloveniji koliko vidim iako je .hr domena pa sumnjam da ima kod nas!:confused:

Hvala unaprijed!

Ozzy Smb
18.11.2011., 20:24
Ma imas u Intersportu od McKinleya jeftinijih hlaca,koje ce bit i vise nego dobre za bilo koji uspon na nasim prostorima...

GiantRobot
19.11.2011., 09:35
Bio sam jucer u Intersportu i bas sam pogledao McKinley hlace...ima za oko 400,500 kn baš nekih hlača al to meni djeluje tak tanko ko pidžama pa imam osječaj da bi se smrznuo u tom na snijegu i na 0 stupnja na Sljemenu!

Konkretno sam vidio npr ovaj model http://www.mckinley.eu/products/walky-men_952

I neke koje imaju DryPlus Weather protection al isto djeluju jako tanko!:ne zna:
Imam osječaj da bi ispod trebao još nekaj imat!

Ozzy Smb
22.11.2011., 08:11
Bio sam jucer u Intersportu i bas sam pogledao McKinley hlace...ima za oko 400,500 kn baš nekih hlača al to meni djeluje tak tanko ko pidžama pa imam osječaj da bi se smrznuo u tom na snijegu i na 0 stupnja na Sljemenu!

Konkretno sam vidio npr ovaj model http://www.mckinley.eu/products/walky-men_952

I neke koje imaju DryPlus Weather protection al isto djeluju jako tanko!:ne zna:
Imam osječaj da bi ispod trebao još nekaj imat!

Istina,obuces si nekaj ispod i nema frke.
Btw,u Intersportu je znalo bit cesto tih hlaca na snizenju,po nekih 250-300kn,zato sam i preporucio da tam pogledas. Ali ak vec dajes 500kn,onda mozda bolje da pogledas u Vrhuncu ili Iglu sportu,za tu lovu nades puno bolje hlace (obicno su neke na snizenju za tu cifru).

GiantRobot
22.11.2011., 09:09
Ok...super...hvala na informacijama i pomoci!!

Budem malo prosao po ducanima pa bum nekaj valjda smislio!

junior007
29.01.2012., 08:44
Nemoj ni pomisljati na to.Sve sto valja tam ti je jako jako skupo.....dok je pljugerska oprema jako jeftina.
Ja vecinom koristim samo Marmot ili Mountain Hardwear opremu i imam 65L Deuter i 30L Osprey ruksake.Mogu ti reci da se isplati kupovati kvalitetu i to nikada nisam pozalio.Moj partner uvijek kupuje pljugu opremu i uvijek se zavrsi tako da na putovanjima mora posudivati moju jer njegova rikne.Inace nisam bil u Argentini (naime planiramo na Antarticu tokom iduce godine)ali jesam u Cileu.
Ako te jos sto zanima samo pitaj.

Slikice sa mojih putovanja;
http://picasaweb.google.com/ZujanBj

Linkovi sa kojih ja nabavljam opremu;
http://www.backcountry.com/
http://www.altrec.com/

I moj najdrazi online ducan;
http://www.e-omc.com/catalog/

ps.vidim da svi hvale 'LaSportiva' gojze,moje su bile uzasne i jesam se nauzivao zuljeva sve dok ih nisam hitnuo u kantu za smece i kupio 'Scarpa' gojze koje su se pokazale odlicnima.

Pregledao sam malo ove linkove i naišao na nešt što bi kupio na backcountry.com ali nemaju isporuke u našku zemlju. Kako ti nabavljaš opremu preko njih?

Također imam Scarpa gojze godinu dana i koliko ih koristim zadovoljan (nova Alpina od cure je nakon 6 sati hoda kroz snijeg promočila, moja noga u Scarpi je ostala suha).

Cao Cao
06.02.2012., 00:39
Što se tiče opreme za planinarenje,nije loše pogledati i u army shop trgovinama. Imam par komada odjeće kupljene u tim trgovinama i više nego sam zadovoljan njihovim proizvodima.
Možete pogledati ovdje:http://www.alphaarmyshop.hr/o_nama/#top