PDA

View Full Version : Ukidanje viza za USA

Tvrtko1995
16.01.2009., 23:43
Evo, napokon, zahvaljujuci svemogucem GWB, uskoro ce poceti evakuacija Hrvata na obale Novog Svijeta:

Hrvatska ušla u program ukidanja viza za SAD (http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-usla-u-program-ukidanja-viza-za-sad.html)

Komentare molim.

Evil Kanevil
16.01.2009., 23:51
Drago mi je procitati da su Hrvatska i SAD zapocele proces ukidanja viza i nadam se da ce se i to dogoditi u ocekivanom vremenu. Svako olaksanje ulaska ljudi iz Hrvaske u SAD moze samo pomoci Hrvatskoj. :top:

Tvrtko1995
17.01.2009., 00:26
KAo i sve nove stvari na Balkanu, svi (ali bas svi) ce htjeti isprobati!

happygoose
17.01.2009., 03:49
Dobre vijesti...:)

dugo ochekivane....sad samo moram otic doma da promjenim putovnicu....:D:o

Pa di si ti :) Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj 2009 tebi i tvojoj obitelji!!:)

vik071
17.01.2009., 04:35
Ko voli nek' izvoli! Svakako dolaze u najtolerantniju zemlju na svijetu sve dok te ne skinu prije ulaska u avion... :mig:

Tvrtko1995
17.01.2009., 04:57
Dobre vijesti...:)

dugo ochekivane....sad samo moram otic doma da promjenim putovnicu....:D:o

Pa di si ti :) Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj 2009 tebi i tvojoj obitelji!!:)

Hvala lijepo, tebi i tvojima, takodjer.
Tu sam. Imao sam goste oko Bozica, a u zadnje vrijeme radim k'o manijak. Posla ima za krepati.

Keya
17.01.2009., 12:02
kul, napokon cu otici vidjet NY bez izigravanja muzeve prtljage ko kad sam isla prvi put u london :D

ba.ba.bambucha
17.01.2009., 13:12
napokon ću i ja vidjeti svijeta :s

murtela
17.01.2009., 14:23
kul, napokon cu otici vidjet NY bez izigravanja muzeve prtljage ko kad sam isla prvi put u london :D
He he, znam o čemu govoriš. Ali draga gledaj to s vedrije strane. Američka ambasada je jedini mjesto gdje sam prava sponzoruša i uživama. :mig: ( znaš ono u formularima na sva pitanja tipa. Ko vam financira put? Ko vam je kupio kartu i slična pitanja, odgovoor je moj Danac :cerek:)

Keya
17.01.2009., 15:14
He he, znam o čemu govoriš. Ali draga gledaj to s vedrije strane. Američka ambasada je jedini mjesto gdje sam prava sponzoruša i uživama. :mig: ( znaš ono u formularima na sva pitanja tipa. Ko vam financira put? Ko vam je kupio kartu i slična pitanja, odgovoor je moj Danac :cerek:)

hm da, samo mene su za london pitali da donesem potvrdu od banke (stanje na racunu) i tri zadnje place da se vidi da radim a kad sam rekla da sam sponzorirana od gradjana EU onda je bilo "moze, al samo ako i on ide s tobom" :rofl:

rijeka53
17.01.2009., 16:06
Tih 18 mjeseci (po Bushu, ali njega vise nema !!!!) koliko treba da prode pokusni rok, vrlo lako se moze navuci na tkoznakada (vidi obecanja EU), malomalo pa jopet nova putovnica, ali lijepo zvuci...... biometrijska. Nevjerujem da ce biti neke navale za poc va meriku sa ovim rekordnim deficitom i nezaposlenima, a tko je iso u posjetu i do sada je mogal poc. E a koliko ce se to iz maloljudne hrvatske pokupiti i krenuti putpodnoge vidjeti cemo......docekati cemo ih ovdje......

todaytonight
17.01.2009., 16:23
sad ce hrvati u jameriku na skijanje :D
ostavit ce 'tesko zaradjene i ustedjene pare' u jamerici :rolleyes:

ici ce u bargain weekend shopping :p
dobro za jameriku, dobro za sverc-komerc hrvatske

... aaa sto ti je ostavstina gw busha :cerek:
ode on nakon toliko godina, i ostavi hrvate da ganjaju osmubinladena ... za ulaznu vizu, da vide sto je je svjetska sila nekad bila ... nema sto!!

bijesna glista
17.01.2009., 17:02
Samo da se ne desi obrnuto pa da Ameri navale ic u Hrvatsku zivit.

Johnny Boy
17.01.2009., 17:37
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu??? Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?
Kolinda kaže: "Hrvatska spremna ispuniti sve potrebne uvjete, od uvođenje biometrijskih putovnica, do potpisivanja sporazuma o razmjeni informacija, zaštiti granica i sprječavanju terorističkih aktivnosti"
Ovo meni smrdi da će Ameri sad steći kontrolu nad još jednom državom jer će pod krinkom "potencijalnih terorističkih aktivnosti" moći kontrolirati sve stanovnike te države.

todaytonight
17.01.2009., 18:00
Samo da se ne desi obrnuto pa da Ameri navale ic u Hrvatsku zivit.

e, brate mili, ote mi iz usta :kava:

pa moraju i oni negdje ici gdje se jos mogu osjecati ko ameri :ne zna:
u albaniju, u hrvarsku, latviju, litviju i to

to po Tvrtku zakljucili, a kokica i njeni im zagarantirala :p

Evil Kanevil
17.01.2009., 18:13
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu???

Da, upravo to.

Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?
Mocices ostati koliko normalno traje turisticka viza. Cinimi se da je to tri mjeseca kako si i napisao. No, nitko te nece sprijeciti da odes van SADa na pola dana i vratis se na nova tri mjeseca.

General Veresija
17.01.2009., 18:14
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu??? Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?

To znaci upravo samo ovo podebljano.....ali od prije par dana 12.januara 09 obavezna je prijava najmanje tri dana prije puta u usa (72 sata) na"Electronic System for Travel Authorization" (ESTA) internet stranici i ispunjavanje formulara sa "skakljivim" pitanjima ?:rolleyes: koja su se do sada ispunjavala u avionu u roku od tri dana stize odgovor OK ili ne koji vazi dvije godine !
I to je to max tri mjeseca turisticki posjet tzv."Visa Waiver Program" u kojem je vecina eu drzava.....mada mislim da Grcka ,Bugarska,Rumunjska,Cipar i Poljska :lol: i dalje trebaju klasicnu vizu za USA
(Slovenci su vec dugo u tom bezviznom rezimu)

Ali to nije boravak na godinu dana....za to ce uvijek trebati viza :D

Ali....Hrvatska tek treba da udje u taj "Visa Waiver Program" znaci jos minimalno 18 mjeseci tako ce vjerovatno istovremeno uci i u EU i "Visa Waiver Program" :D:D

P.s:
Koliko vidim Hrvatska jos nema biometrijsku putovnicu....znaci od toga nista dok ne budete svi imali slike ko robijasi u putovnicama....nema smjesak,nema frizura,ono gledaj pravo u kameru.....:confused:

PPS::
Bio sam u pravu Grci...trebaju klasicnu vizu
Currently, 35 countries participate in the Visa Waiver Program, as shown below:
Andorra Iceland Norway
Australia Ireland Portugal
Austria Italy San Marino
Belgium Japan Singapore
Brunei Latvia Slovakia
Czech Republic Liechtenstein Slovenia
Denmark Lithuania South Korea
Estonia Luxembourg Spain
Finland Malta Sweden
France Monaco Switzerland
Germany the Netherlands United Kingdom
Hungary New Zealand

a visa must be requested if the traveler:

* Wants to remain in the United States for longer than 90 days, or envisions that they may wish to change their status (from tourism to student, etc.) once in the United States;
* Wants to work or study in the United States, wants to travel as a working foreign media representative, wants to come to the United States for other purposes not allowed on a visitor visa, or intends to immigrate to the United States;
* Is a national of the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, the Republic of Korea, or the Slovak Republic AND DOES NOT HAVE an electronic passport with an integrated chip;

rijeka53
17.01.2009., 19:08
....cujemo se za 18 mjeseciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii

General Veresija
17.01.2009., 19:24
....cujemo se za 18 mjeseciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii
.....glede a bogami i unatoc :mig:

the first Assistant Secretary (acting as Under Secretary-equivalent) for Policy at the United States Department of Homeland Security Stewart Baker announced that Croatia is expected to join the Visa Waiver program by 2011. :ne zna:

MOLOKAI
18.01.2009., 18:29
super moci cu u BHPhoto u NYC po jeftinu fotoopremu :top:
radije ostavim 20 000 kuna u NYC nego 40 000 kuna ovdje. :ne zna:

Davy Crockett
18.01.2009., 20:25
Napokon! Kakav je samo apsurd da Amerikanci mogu bez viza dolaziti u HR, a nama treba za SAD.

master driller
19.01.2009., 01:52
To znaci upravo samo ovo podebljano.....ali od prije par dana 12.januara 09 obavezna je prijava najmanje tri dana prije puta u usa (72 sata) na"Electronic System for Travel Authorization" (ESTA) internet stranici i ispunjavanje formulara sa "skakljivim" pitanjima ?:rolleyes: koja su se do sada ispunjavala u avionu u roku od tri dana stize odgovor OK ili ne koji vazi dvije godine !
I to je to max tri mjeseca turisticki posjet tzv."Visa Waiver Program" u kojem je vecina eu drzava.....mada mislim da Grcka ,Bugarska,Rumunjska,Cipar i Poljska :lol: i dalje trebaju klasicnu vizu za USA

Ali....Hrvatska tek treba da udje u taj "Visa Waiver Program" znaci jos minimalno 18 mjeseci tako ce vjerovatno istovremeno uci i u EU i "Visa Waiver Program" :D:D

P.s:
Koliko vidim Hrvatska jos nema biometrijsku putovnicu....znaci od toga nista dok ne budete svi imali slike ko robijasi u putovnicama....nema smjesak,nema frizura,ono gledaj pravo u kameru.....:confused:

Andorra Iceland Norway
Austria Italy San Marino
Belgium Japan Singapore
Brunei Latvia Slovakia
Estonia Luxembourg Spain
Finland Malta Sweden
Hungary New Zealand

* Wants to remain in the United States for longer than 90 days, or envisions that they may wish to change their status (from tourism to student, etc.) once in the United States;
* Wants to work or study in the United States, wants to travel as a working foreign media representative, wants to come to the United States for other purposes not allowed on a visitor visa, or intends to immigrate to the United States;
* Is a national of the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, the Republic of Korea, or the Slovak Republic AND DOES NOT HAVE an electronic passport with an integrated chip;

- sve o.k. i samo jos dodati to da i sa WWP status ulazak u US ti more biti odbijen od strane US migration officer na pri samome ulasku u US. WWP & ETA nije garancija da se udje u US nego samo povlastica da netrebas klasicnu VISU iz ambasade/ consulate.

Na US custom se udlucuje ulazis u US ili pak letis tam od kud si dosel

Una67
19.01.2009., 04:10

P.s:

Andorra Iceland Norway
Austria Italy San Marino
Belgium Japan Singapore
Brunei Latvia Slovakia
Estonia Luxembourg Spain
Finland Malta Sweden
Hungary New Zealand

a-ha
znaci to je ovo sto AU vec ima s USA - ne moras ici po vizu ako ostajes max 3 mjeseca na holiday.....jel tak?!

to ne vrijedi za bilo kakav oblik radne vize....jel tak?!

happygoose
19.01.2009., 05:34
- sve o.k. i samo jos dodati to da i sa WWP status ulazak u US ti more biti odbijen od strane US migration officer na pri samome ulasku u US. WWP & ETA nije garancija da se udje u US nego samo povlastica da netrebas klasicnu VISU iz ambasade/ consulate.

:D tak je bilo i do sada...samo zato sto se drzala viza u ruci nije znachilo nish...josh uvijek su mogli vratiti ljude nazad...

JPK
19.01.2009., 07:33

Sad si nam stvarno otkrio toplu vodu. Pa na svakoj granici te mogu vratiti bez objašnjenja i ako imaš vizu i sve papire. Samo što se to skoro nikad ne događa ako imaš uredne papire i nisi na određenim popisima.

Anton
19.01.2009., 07:53
Evo, napokon, zahvaljujuci svemogucem GWB, uskoro ce poceti evakuacija Hrvata na obale Novog Svijeta:

Hrvatska ušla u program ukidanja viza za SAD (http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-usla-u-program-ukidanja-viza-za-sad.html)

Komentare molim.

Dobro je.Još ja gledam zašto lakše spavam, ne znojim se više u snu i općenito se bolje osjećam, a ono SAD nam odobrava vize.

Ništa se neće drastično promijeniti, oni koji su do sada išli, sada će imati manje birokracije, i to je to.

EvilLynn
19.01.2009., 12:06
Ništa se neće drastično promijeniti, oni koji su do sada išli, sada će imati manje birokracije, i to je to.

Pa sto bi ti jos? Ja svakako bolje spavam kad ima manje birokracije. :ne zna: Steta sto nije odmah na snazi. Ipak cu morati traziti vizu za mamu...

Frish
19.01.2009., 13:35
Dobro je.Još ja gledam zašto lakše spavam, ne znojim se više u snu i općenito se bolje osjećam, a ono SAD nam odobrava vize.

Plus sto-i-nešto dolara više u džepu i nema zajebancije sa razgovorima, pogotovo onima koji nisu iz Zagreba. Sori, ali nije zanemarivo.

rijeka53
19.01.2009., 17:44
Ko voli nek' izvoli! Svakako dolaze u najtolerantniju zemlju na svijetu sve dok te ne skinu prije ulaska u avion... :mig:

.....a bogami i poslije, garantiran je samo ukrcaj, a tamo cemo jos vidjeti oces se oma vrnuti ili mozda i prosetati po svevisnjem americkom tlu:D

General Veresija
19.01.2009., 19:15

...da u svakom slucaju ni viza ne garantuje ulazak u USA o tome odlucuje iskljucivo imigrations officer na salteru...a ako oni kazu ne onda ne pomazu ni tri vize ni bezvizni rezim.....:mig:

luka lik
19.01.2009., 19:22
Evo još malo pa čipić pod kožu...

Tvrtko1995
20.01.2009., 01:04
Evo još malo pa čipić pod kožu...

Za pocetak, Hrvati su dobili onaj neki porezni broj. Tako da El Prezidente El Gavarmente moze u svakom momentu naplatiti koliko mu treba.... Ali necemo o tome. To je vec proslost...

Brandfackel
20.01.2009., 05:38
Ukidanje viza za hrvatske gradjane ocajnicki je potez americke administracije da pozitivnom promocijom preotme buduce hrvatske iseljenike koji zbog nasega skoroga ulaska u EU vise nece biti previse zainteresirani za useljavanje u SAD. Nasi su iseljenici diljem svijeta poznati kao radisni obiteljski ljudi, obogaceni intelektom, neskloni kriminalu i gotovo odreda prakticni krscani koji su kao takvi najpozeljnija imigracijska skupina za svaku naprednu zemlju, za razliku od vecine ostalih pripadnika bijele rase koji su se odavna podali silama zla kao sto je bezboznistvo, pedofilija, pederluk...

Za nedavnoga posjeta nezavisnoj hrvatskoj drzavi G.Bush, najuspjesniji americki predsjednik jos od doba R.Reagana, mogao se i osobno uvjeriti da su kod nas cak i potomci sumskih lupeza koji su slovili vise kao zivotinje negoli ljudi, a koji su ga sticajem nesretnih okolnosti docekali kao predsjednik i njegovi savjetnici, dostigli visoki stupanj civilizacijskih vrijednosti.
Fasciniran takvim razvojem dogadjaja u kome su za svecanom vecerom cak i politicki isprtci polupismenog bravara i kradljivca svinjskih glava pokazali takav stupanj kulturnog napretka da su manje od njega podrigivali, mljackali i ispustali vjetrove, G.Bush odlucio je da trenutno poradi na ukidanju viza za nase gradjane.

Sve to u cilju ne bi li pridobio sto vise nasih iseljenika da svojim prisustvom u SAD ucestvuju u ozivljavanju stvarnih zivotnih vrijednosti koje su u toj zemlji nedavnim izborom predsjednika, ciji su predci takodjer nedavno naucili jesti vilicom i zlicom, dotakle gotovo samo dno.

dr.kronja is back
20.01.2009., 07:35
Ukidanje viza za hrvatske gradjane ocajnicki je potez americke administracije da pozitivnom promocijom preotme buduce hrvatske iseljenike koji zbog nasega skoroga ulaska u EU vise nece biti previse zainteresirani za useljavanje u SAD. Nasi su iseljenici diljem svijeta poznati kao radisni obiteljski ljudi, obogaceni intelektom, neskloni kriminalu i gotovo odreda prakticni krscani koji su kao takvi najpozeljnija imigracijska skupina za svaku naprednu zemlju, za razliku od vecine ostalih pripadnika bijele rase koji su se odavna podali silama zla kao sto je bezboznistvo, pedofilija, pederluk...

Za nedavnoga posjeta nezavisnoj hrvatskoj drzavi G.Bush, najuspjesniji americki predsjednik jos od doba R.Reagana, mogao se i osobno uvjeriti da su kod nas cak i potomci sumskih lupeza koji su slovili vise kao zivotinje negoli ljudi, a koji su ga sticajem nesretnih okolnosti docekali kao predsjednik i njegovi savjetnici, dostigli visoki stupanj civilizacijskih vrijednosti.
Fasciniran takvim razvojem dogadjaja u kome su za svecanom vecerom cak i politicki isprtci polupismenog bravara i kradljivca svinjskih glava pokazali takav stupanj kulturnog napretka da su manje od njega podrigivali, mljackali i ispustali vjetrove, G.Bush odlucio je da trenutno poradi na ukidanju viza za nase gradjane.

Sve to u cilju ne bi li pridobio sto vise nasih iseljenika da svojim prisustvom u SAD ucestvuju u ozivljavanju stvarnih zivotnih vrijednosti koje su u toj zemlji nedavnim izborom predsjednika, ciji su predci takodjer nedavno naucili jesti vilicom i zlicom, dotakle gotovo samo dno.

ostavi se droge nije to za tebe:cerek:

Keya
20.01.2009., 10:20
ostavi se droge nije to za tebe:cerek:

to je jedan od onih sto su slavili novu godinu kod samana u saborskom :rofl:

murtela
20.01.2009., 19:58
Bez vrijeđanja molim!

miloshz
20.01.2009., 20:00
bravo za brisanje uvredljivih postova

Brandfackel
20.01.2009., 21:01
bravo za brisanje uvredljivih postova
Stara izreka, nikom uvredljiva...

Sto je pametnom na sramotu, to je budali na ponos... :lol:

Ljubav u zaledju
20.01.2009., 22:04
:ne zna:Neznam shto se palite to je pitanje kad ce biti poshto koliko znam vi josh nemate biometriske soshke,a sushtina je da ce to biti turistichki samo do 3 meseca, a ne da se dodje ovde i da se radi na baushteli :rofl: par godina i da se onda ode.

rijeka53
20.01.2009., 23:23
.......paaaaaaaaaaaa imamo osamnaestmjeseci vremena da ih napravimo, a mi smo ti brzigonzales za nove putovnice, mjenjamo ih ovako ili onako sako tolko

Brandfackel
21.01.2009., 02:16
:ne zna:Neznam shto se palite to je pitanje kad ce biti poshto koliko znam vi josh nemate biometriske soshke,a sushtina je da ce to biti turistichki samo do 3 meseca, a ne da se dodje ovde i da se radi na baushteli :rofl: par godina i da se onda ode.

Biometrijske putovnice su vec u fazi izrade, nista se ti ne brini za Hrvate, mi smo majstori u mijenjanju dokumenata, to se kod nas obavlja po kratkom postupku.

Sto se eventualnog posla na bausteli tice u SAD, mi Hrvati smo za to zainteresirani manje nego Amerikanci za poslove u Hrvatskoj. Otkad je 1995. zavrsila poznata traktorijada i posto smo se zauvijek rijesili svakojake gamadi koja nas je ne samo napadala nego i u znatnoj mjeri kocila u gospodarskom razvoju, kod nas je gradjevinarstvo procvjetalo, place su u toj bransi sve vece, imamo cijene nekretnina na razini starih clanica EU, imamo najbolje auto ceste u Europi, nezaustavljivi nivo novih investicija, kao skora clanica NATO-a ulaganju su sigurna... Tako da je buducnost gradjevinaca u Hrvatskoj zagarantirana.

Nama ce ukidanje viza sluziti iskljucivo da dolazimo u SAD uzivati u prirodnim ljepotama i sprdati se njihovom robovskom nacinu zivota. A ako nemaju dosta Meksikanaca, neka jeftinu radnu snagu traze u nasem "komsiluku" gdje je upravo NATO pakt razyebao citavu infrastrukturu i gdje ce stanovnici zbog svoje maloumne politike jos dugi niz godina biti jedna od najjeftinijih radnih snaga u Europi. Zlobnici bi rekli, koliko vrijede, toliko ih i placaju... :rofl:

Za sve nevjerne Tome koji misle da su moji postovi produkt mastanja, i sve one koji su prespavali citavo desetljece, bilo bi dobro da priupitaju gospodu u Buzinu koliko je lani Hrvata podnijelo zahtjev za imigraciju u SAD... Podaci nisu tajna, ali je iznenadjenje ogromno kad se sazna da je vise Danaca apliciralo za odlazak u SAD nego Hrvata...:rofl:

Vilko
21.01.2009., 03:13
Radi 'svjetske krize "....otvoriti ce se granice za svakoga po svim zemljama da drzave zarade na turizmu......"kada je kriza drzave rade svasta za novac".

Senior citizen

vilko

ivan138
25.01.2009., 22:47
e pa ja imam jedno pitanje ja sam pao van statusa studenta i sada jos uvijek imam vazecu vizu bar fizicku koja istjece za pola godine... e sad je moje pitanje ako se ja vratim u hrv iz usa prije nego mi viza istekne znaci meni je i94 jos vazeci i izvadim novu putovnicu u hrv i za 18 mjeseci kad ukinu vize zaputim se u m=ameriku ocu li imati problema pri ulasku(s time da sam izasao kroz mexico zbog manje papirologije i zbog toga sto te samo puste da prodjes) ? znam da ce biti uvrijedjenih mojim pravopisom i ja se ispricavam

miloshz
25.01.2009., 23:11
ako ti ne uzmu I94 a vratis se po isteku istog, imaces problema

ivan138
26.01.2009., 00:41
pa naravno da ce mi uzeti i94...ocu lija biti isto gledan ko i svi ostali hrvatski gradjani?

miloshz
26.01.2009., 06:42
vratio I94, nisi prekoracio vizu i ne vidim nijedan razlog da imas problema, bilo s visa waiver [kad udjemo u program] ili trazenjem nove vize.

ivan138
29.01.2009., 21:09
super to sam zelio cuti hvala puno milose

KlosarHR
29.01.2009., 22:13
e fala bogu,

neki dan vadio vizu i zaboravio uplatiti 131 $ dan prije. Na kraju morao traziti zagrebacku banku po velikoj gorici..

Tvrtko1995
30.01.2009., 02:43
E, klosaru jedan.

KlosarHR
30.01.2009., 11:41
E, klosaru jedan.

jos mi poslali krivu putovnicu postom...:mad:

kolko muke radi te vize...

potepuh
30.01.2009., 19:38
super to sam zelio cuti hvala puno milose
svi zele cuti samo dobre vijesti..

ivane, dobro znas svoju situaciju. I-94 ti vrijedi d/s (duration of status), tvoj orginalni status je bio "student", a to vec jedno vrijeme nisi... i gotovo je sigurno da je skola o tome obavijestila nadlezne putem SEVIS sistema... i samo je pitanje je koje ce biti posljedice. Usput, oni koji su se ogrijesili o neki zakon (bilo gdje i bilo koji, ukljucujuci onaj o vizama) ne mogu/smiju koristiti VWP (visa waiver program), vec moraju traziti i dobiti vizu ...

I da, promjena putovnice ti nece bas pomoci..

Koliko dugo vrijedi viza ne igra nikakvu ulogu...

ivan138
30.01.2009., 20:13
pa dobro vjerujem ti al u isto vrijeme zelio bih to vidjeti crno na bijelo pa molim te nadji mi link koji kaze da ne smijem koristiti vwp

potepuh
31.01.2009., 08:07
Gle, ostanak u USA i nakon sto je prestao orginalni razlog (studiranje) za koji je izdana viza, se cesto koristi kao dokaz da ta osoba ima "immigrant intent", te sluzbenik u ambasadi ili na granici moze/mora odbiti izdati turisticku vizu/odobriti ulaz u USA na osnovi Zakona INA 214

http://www.uscis.gov/propub/ProPubVAP.jsp?dockey=c9fef57852dc066cfe16a4cb81683 8a4

Malo detaljnije o VWP i uvjetima.... Posebnu paznju obrati na ESTA iliti da osobe koje koriste VWP moraju unaprijed obavijestiti US Customs and Border Protection o svojoj namjeri da dodju u USA, i tek nakon sto dobe odobrenje, mogu krenuti na put... A u medjuvremenu se podaci o toj osobi provjeravaju i provjeravaju i provjeravaju...

http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#travelertype

Za "poloviti" tko, gdje, kako, kada i zasto nesto smije ili ne smije treba puno citanja s razumjevanjem... Nazalost ne postoji "ivan 138 mora traziti vizu za posjet USA iako je njegova zemlja clanica VWP, jer je ivan138 ostao x dana u USA.....

Uostalom, imas svoju odvjetnicu pa nju pitaj.

ivan138
03.02.2009., 19:03
jeli zna jos itko ista o ovome????????

dr.kronja is back
03.02.2009., 19:07
jeli zna jos itko ista o ovome????????

to ti je patka:cerek:

miloshz
04.02.2009., 12:58
mislim da neces imati problema ako nisi prekoracio vizu

potepuh
04.02.2009., 16:37
mislim da neces imati problema ako nisi prekoracio vizu
viza sluzi za ulazak u zemlju, ali ne odredjuje koliko dugo netko moze ostati.

miloshz
04.02.2009., 16:46
mislio sam i na vizu i na I94

ivan138
05.02.2009., 01:37
a preko koje drzave da se vratim mislim dali da idem preko mexica ili samo na avion na LAX?

potepuh
05.02.2009., 17:55
ja ne vidim razliku...

ivan138
07.02.2009., 09:22
zna li jos itko ista o ovome vazno mi je naravno

ivan138
10.02.2009., 06:50
ne zna niko nista??? meni su samo rekli ako nemas vazecu vizu nemozes letit preko londona

potepuh
10.02.2009., 17:33
znam da ocekujes odgovor od nekog drugog...ali opet JA

pitaj tu osobu u kojem smjeru je bio let.

Tocno, ako u Londonu (ili bilo gdje drugdju) zelis na avion za USA, provjeriti ce da li imas vazecu vizu za USA (jer u protivnom avio-kompanija placa veliku kaznu sto te je "dovela"). Ali ako letis iz USA, u Londonu ce im jedino biti vazno da li "smijes" uci u Englesku... a kako HR drzavljanima ne treba viza, no problem. Pogotovo ako si samo u tranzitu...

Samo moje misljenje... i iskustvo

naravno, ako je rijec o Londonu u Engleskoj, a ne Lonodonu, Minnesota, USA

ivan138
20.02.2009., 02:22
haha funny guy...letim za 2tjedna...pozdrav...rekla mie je advokatica da me mozda jednog dana puste ... al nije mi to vazno imam kosarku

kirsti
27.12.2010., 20:49
Planiram posjet rodbini u SAD-u na najviše 15-20 dana.
Molim nekog da mi ukratno napiše gdje se trebam obratiti vezano uz izdavanje vize ? Mora li se doći osobno u Zagreb u ambasadu zbog toga
( jer ne živim u ZAgrebu ) ili se zahtjev može predati i negdje drugdje ? Koliko otprilike prođe vremena od podnošenja zahtjeva za vizu do trenutka izdavanja svih potrebnih dozvola ?

Hvala

12bLolita
27.12.2010., 21:05
Planiram posjet rodbini u SAD-u na najviše 15-20 dana.
Molim nekog da mi ukratno napiše gdje se trebam obratiti vezano uz izdavanje vize ? Mora li se doći osobno u Zagreb u ambasadu zbog toga
( jer ne živim u ZAgrebu ) ili se zahtjev može predati i negdje drugdje ? Koliko otprilike prođe vremena od podnošenja zahtjeva za vizu do trenutka izdavanja svih potrebnih dozvola ?

Hvala

Gdje živiš?

Ako si u Hrvatskoj, moraš doći u Zagreb u ambasadu na razgovor. Aplicirati možeš on line, čak si i odabereš koji dan ti odgovara i koje vrijeme za intervju. Papiri koji ti trebaju su: ispunjen formular za B1/B2 vizu, važeća putovnica, povratna karta, proof of funds, adresa gdje ćeš biti (objašnjenje zašto) i potvrda od banke da si uplatila fee za izdavanje vize. Ako još imaš neki razlog zašto se sigurno misliš vratiti u Hr. npr. posao, faks, djeca, muž - obavezno to spomeni (jer je njima najbitnije da dokažeš da ne misliš ostati u USA).
Pojaviš se tamo, odradiš 2 minutni razgovor i sutradan pokupiš vizu. I to je to.

Sve to uostalom piše i na http://zagreb.usembassy.gov/visas/non_immigrant/types.html

kirsti
28.12.2010., 22:40
Hvala puno na brzom i konkretnom odgovoru.

chipsy666
29.12.2010., 15:02
ja bih htio se odseliti u ameriku... tamo raditi i ostati živjeti...
što trebam uraditi sve???

skidz
30.12.2010., 13:06
Ako se ne varam, Visa waiver program omogucuje ljudima da dodju u USA bez vize ali je puno teze ostati i steci stalni boravak.

Marko3
30.12.2010., 14:00
ja bih htio se odseliti u ameriku... tamo raditi i ostati živjeti...
što trebam uraditi sve???

Dobit na lutriji..zelenoj (green card) ili onoj pravoj pa uložit tamo u ameriki..oženit/udat se...hmm...ilegalno emigrirat al to naravno ne dolazi u obzir...ako si student možeš iskoristit opciju Work and travel USA

Prvi korak ti je da odeš na njihove službene stranice i malo prelistaš jelte...nije to baš tako jednostavno...puno bi nas tilo tamo al neide to tek tako...puno sreće želim

skidz
30.12.2010., 15:55
Htio bih samo da dodam na vec ranije navedeno, svima vama koji zelite doci zivjeti u USA zelim puno srece i ne gubite nadu. Iz vlastitog iskustva mogu reci, prije 10-15 godina bio sam u istoj situaciji poput vas i zapravo dva puta sam slao za zelenu kartu i nisam bio izvucen, jednom mi je odbijena turisticka viza a onda je i meni osvanulo...danas sam tu vec vise od 10 godina od kojih sam vec 7 godina i drzavljan, ako netko zeli saznati detalje posaljite mi privatnu poruku.

perla7
31.12.2010., 15:15
skidz - samo jedno pitanje, jesi ikad pozalio sto si se preselio tamo tj. da li se zelis vratit?
Ja sam zivjela tamo 6 mj i voljela bi se vratit na neku praksu na najvise 2 godine (samo sto ni za to nemogu dobit vizu :).

skidz
03.01.2011., 18:28
skidz - samo jedno pitanje, jesi ikad pozalio sto si se preselio tamo tj. da li se zelis vratit?
Ja sam zivjela tamo 6 mj i voljela bi se vratit na neku praksu na najvise 2 godine (samo sto ni za to nemogu dobit vizu :).

Nije mi zao, tu imam obitelj i navikao sam se na ovaj nacin zivota, ne vjerujem da cu se ikad vratiti.

brahma87
01.02.2011., 15:58
http://www.croatiantimes.com/news/General_News/2011-01-31/16811/Croatians_could_travel_to_US_visa_free_in_near_fut ure

evo jos malo vijesti o ukidanju viza nadam se da ce to bit u ovoj godini

Marko3
07.02.2011., 09:38
Izgleda da ipak neće biti skoro

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/110072/Ukidanje-viza-za-Ameriku-je-samo-san.html

angelfire
07.02.2011., 16:29
A stvarno sta imamo od viza za ameriku ? Ovo pogada jedino ljude koji rade i zive u americi i zele dovesti svoje bliznje u posjet bez da se isti cigane po americkoj ambasadi i dokazuju nebuloze ....

Izgleda da ipak neće biti skoro

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/110072/Ukidanje-viza-za-Ameriku-je-samo-san.html

brahma87
07.02.2011., 21:24
da ali novinari na tportalu nisu bas upuceni da se od nas nikad nije ni ocekivalo da nam prosjek bude ispod 3 posto vec da ako ispunimo sve zahtjeve osim toga ce nam odobrit waiver koji otklanja tih 3 posto na 10 posto...vec se to i dogadjalo a nadam se i nama ce jer jebeno je s juga dalmacije ic skroz do zg samo po vizu...

brahma87
09.02.2011., 00:23
losi su nam novinari a i ti nasi predstavnici kad neznaju za ovo 8 B paragraf citajte

http://www.law.cornell.edu/uscode/8/usc_sec_08_00001187----000-.html

technotronic
09.02.2011., 07:06
nisan čita cilu temu.... kako sada stvari stoje?

Hollywood
10.02.2011., 21:31
Htio bih samo da dodam na vec ranije navedeno, svima vama koji zelite doci zivjeti u USA zelim puno srece i ne gubite nadu. Iz vlastitog iskustva mogu reci, prije 10-15 godina bio sam u istoj situaciji poput vas i zapravo dva puta sam slao za zelenu kartu i nisam bio izvucen, jednom mi je odbijena turisticka viza a onda je i meni osvanulo...danas sam tu vec vise od 10 godina od kojih sam vec 7 godina i drzavljan, ako netko zeli saznati detalje posaljite mi privatnu poruku.

poslao sam PM, holla at me

zgkreso
11.02.2011., 16:59

Komentare molim.

:s:s:s:s NIJE DA VICEM I DA SE DEREM AL MORAM PISAT VELIKIM SLOVIMA OD SRECE.
falim ti se boze isuse kriste da je nekom došlo z riti v glavu,da se i to dogodi da konacno ameri nam daju slobodan ulaz u sad.
ja vec pakiram kofere.
Čim amer da zeleno svijetlo palim tamo bar na dve tri godine mogo sam več pocet radit al majmuni mi tu u zagrebu nisu htijeli odobrit vizu turističku a kad bi došo tamo onda bi jedan lik tamo u državi maine sredio radnu vizu da radim za njega.
14 puta sam predao zahtijev za turističku vizu i svaki put sam bio odbijen tak da sam odustao od toga,pa eto ja se strpio i nadam se da će nam ukinut vize u što skorije vrijeme.....:s:top:

brahma87
11.02.2011., 18:01
kad budes ispunjavao esta pitaju dali vam je ikad viza bila odbijena i onda i to ulazi u obzir...a na i-94w isto pitaju to klolko znam...sretno

brahma87
11.02.2011., 18:03
pa zasto su ti odbili ? jel imas kucu,zenu,posao,dosje kriminalni?

zgkreso
12.02.2011., 12:36
pa zasto su ti odbili ? jel imas kucu,zenu,posao,dosje kriminalni?

blage veze nemam zašto su mi odbili.imam kuču imam više nekretnina u hr,nisam, oženjen trenutno radim kod kuma ali on zna moje planove za usa pa tak da mi je napisao potvrdu za 45 dana godišnjeg,tak u slučaju da odem da zna da se nebum tak skoro vratil.
imam kredita za otplatit još nekaj malo cca 15000 kn i nemam kriminalni dosje.
fakat neznam zakaj su me odbili a i oni nemaju razlog da bi bili uvjereni da cu ja tamo ostati za stalno nakon sve te dokumentacije kaj sam im donesel.

JBGA valda baš nemam sreče.

Čital sam negdje na forum cura i dečko su došli po vizu a nigdje ne rade starci ih financiraju nemaju nikih zaduzenja sta se tice kredita i odma dobili vizu na 5 godina.:ne zna::ne zna::ne zna:

skidz
13.02.2011., 12:07
:s:s:s:s NIJE DA VICEM I DA SE DEREM AL MORAM PISAT VELIKIM SLOVIMA OD SRECE.
falim ti se boze isuse kriste da je nekom došlo z riti v glavu,da se i to dogodi da konacno ameri nam daju slobodan ulaz u sad.
ja vec pakiram kofere.
Čim amer da zeleno svijetlo palim tamo bar na dve tri godine mogo sam več pocet radit al majmuni mi tu u zagrebu nisu htijeli odobrit vizu turističku a kad bi došo tamo onda bi jedan lik tamo u državi maine sredio radnu vizu da radim za njega.
14 puta sam predao zahtijev za turističku vizu i svaki put sam bio odbijen tak da sam odustao od toga,pa eto ja se strpio i nadam se da će nam ukinut vize u što skorije vrijeme.....:s:top:

OK, mislim da se malo previse veselis, jer ovo je zapravo losa vijest za imigrante a dobra za turiste. Ako sad slobodno mozes doci u USA to ne znaci da mozes slobodno i ostat i radit...ne ide bas tako, jedna od klauzula programa je da ne mozes promijeniti status jednom kad si u USA. To znaci cak i ako te netko hoce zaposliti neces dobiti radnu vizu tako lako a ako se kojim slucajem hoces ozenit moguce je da moras ispuniti dvogodisnji ostanak u Hrvatskoj dok ne dobijes vizu i cijelo to vrijeme ne smijes doci u USA. Prouci malo "visa waiver" program. Odlicno za turiste, uzas za imigrante...puno srece :)

skidz
13.02.2011., 12:18
Visa Waiver Program restrictions

A person entering the United States under the VWP cannot request an extension of the original allowed period of stay in the U.S. (this practice is allowed to those holding regular visas). Additionally, a person who entered the U.S. under the VWP may not request a change of immigration status while in the U.S. (e.g. one is unable to change status from a tourist to a student). Moreover, if one seeks to enter the U.S and is denied at a port of entry, no path of appealing the denial of entry is allowed.

comi1
13.02.2011., 13:02
kolega,
netrebas se veselit(isto kao i ja)...jer hr nije...a vjerovatno nit nece bit u tom programu jos neki niz godina...
jer su foteljasi iz DCa povisili prag s mislim 10 ili 5%(nisam tocno siguran) na sadasnjih 3% odbijenih viza...
dakle uvjet je da bi Hr zadovoljila taj program,da na godisnjoj razini ima manje od 3% odbijenih viza...
a mi se vec neki niz godina vrtimo oko 4-5%:flop:

najvise upliva u sve ima politka i kako ona kaze tako ce i bit...

cisti primjer je Kanada..koja nam prije nepunih par godina nije prakticki htjela izdat turisticke vize ..bez svih mogucih papira..sto jedes,s kim se druzis..ono bolesno....:rolleyes:
da bi unazad koju godinu nam ukinula turistiicke vize i sada vec dala i relativno lagano radne dozvole...
a mi u tom meduvremenu ne da nismo nista napredovali,nego bi usudio se reci da smo u svim podrucjima nazadovali...al eto..nato+vojska u iraku,afganistanu...uvlacenje u supak... i eto nema viza!!!!

ps-kolega Kreso,

pa jel moguce da si predavao 14(cetrnaest puta)..za USA vizu??????????????????:s:s:s

to jos nikad u svom zivotu nisam cuo..:eek:

mislim ti vec imas temelje za drzavljanstvo...vjerovatno znas sve konzule tamo....:D(sala)

jos mi je cudno da su te odbili,s obzirom na ovo sto si naveo da si im sve dostavio...
al nekad zna bit problem-da te "otkucaju"..na osnovu previse papira,tj preuvjerljivih dokaza...:ne zna:
a vec nakon par puta su te "upoznali"..tak da dalje su po automatizmu te odbijali,i hipotetski kada se ukinu vize..neznam kako ces im kotirat u kompjuteru...

jos jednom 14!?!?pa jel to moguceeeee

brahma87
14.02.2011., 10:18
skidz skidz siris dezinformacije 2 year restriction je za neke j1 vize nema veze uopce s vwp...moguce je promijenit status samo preko najblizeg relativea a to je spouse...iako u zadnje vrijeme govore da je jako tesko prominit status ako ti je 3 mijeseca proslo...jbg eto,,,al kresho ce morat u esta navest da je bio odbijan i u takvim slucajevima esta ponekad zna doc odobrena...al najmanji je problem se vratit kuci i zatrazit h1b ili f1 ili sta ja vec znam a to znaci da je 1000ak dolara skuplji produzetak statusa al iz hrvatske nego prije neš ti...ionako nas nema puno koji to namjeravamo...

brahma87
14.02.2011., 10:45
comi1 procitaj malo moje postove unazad tjedan dana i vidit ces da ameri mogu waivat tih 3posto da mozemo uc ako im se dovoljno ulizemo u guzicu...

comi1
14.02.2011., 21:34
iskreno ja sam neki realist,i mislim da nam NECE tako brzo ukinut turisticke vize...daj Boze da se prevarim i to sto prije:cerek:..al nekako mi slijed dogadjana to govori..

A nazalost mi iz iskustva ovdje na balkanu znamo da je politika kurva,a kod kurvi je sve moguce..

Inace ako se nevaram Grcka(kao stara clanica EU)..je isto "sve ispunila"..al eto USA im nije sve do nedavno ukinula turisticke-dakle cekali su u stand by sto godina..za raziliku od SLO kojima su prije(tako mi se cini) ulaska u EU ukinuli..

a da negovorim da to pisu novinari koji nemaju veze s vezom,a prenesu info od "iskrenih" politicara..koji eto btw,ukazala im se prilika da i oni vide one sve ulice iz filmova..

btw,jel ono ona Kosor trazila autogram od Obame?!..LOLLLL

jos jednom ponavljam,daj Bozeee..da se varammmm:cerek:

šatro gospon
14.02.2011., 21:53
s obzirom da je ovaj topic pokrenut pred vise o 2 godine, nije bas da se amerima zuri nekaj mijenjat...

za ukidanje turistickih viza za kanadu je najvise zasluzno lobiranje (od strane hrvata u kanadi) kod kanadskih politicara da to poguraju, a ne "uvjeti" koje je zadovoljila HR drzava....

tipST
21.02.2011., 23:44
zanima me trenutno stanje dobivanje turisticke vize - obzirom na ovu najavu ukidanja vize....

jel ide lakse?? ono - ima li ko kakva saznanja??

+ ima li ko pripremljenu sprancu od poslodavca, da mi posalje na mail - ono sta poslodavac treba tocno napisat a da bi prilozia kod konzula....dani godisnjeg blabla:s

sedmica_7
24.02.2011., 01:13
Prouci malo "visa waiver" program. Odlicno za turiste, uzas za imigrante...

I ja sam se veselio kad sam nedavno čuo za ukidanje tih viza,ali ubrzo sam shvatio da je samo za turističke vize.
Po tome znači godišnji će se puno puno lakše moći realizirati i organizirati nego sada trenutno,ali za imigraciju će ostat sve kako je i sad,što meni i ne ide puno u korist zato što se želim preselit tamo.

Ali sve u svemu nije to ni loš potez jer će svako moć otić na 3 mjeseca bez komplikacija oko dobivanja vize i razgledat okolinu ako želi tu imigrirat i vidit jel mu ta okolina odgovara.To je po meni veliki +.
A da je užas za imigrante,nebi se složio.Mislim nisam expert,da se razumijemo,ali da je užas nebi reko..a da je puno bolje-opet nije.
Onaj ko hoće može to iskoristiti,pronać poslodavca koji će ga zaposlit i nakon povratka u HR rješi radnu vizu ili tako nešto,to je mnogo lakše kad si tamo,a ne kad ti ni nedaju da odeš.
Možda će sa vremenom i postat blaži prema nama što se tiče radnih viza i imigracije,nikad se nezna.

Sve u svemu,ide na bolje,a sad kad će to potpisat.... :kava:

brahma87
24.02.2011., 15:36
procitaj link sto sam posta pred par svojih postova krajem sijecnja su rekli da se ocekuje da ovaj mjesec (veljaca) rijesimo sve uvjete za ulazak u vwp...12.3.2010 je bio datuim kad je grcka usla u vwp...znaci ako je grcka mogla s svim sranjima u drzavi valjda cemo i mi...danas citam u slobodnoj da je onaj foley pozvao gradonacelnika sinja u 3tjedni posjet,sto znaci da smo im zanimljivi za ulaganje i bla bla ugl nije lose...bitr ce nesto ubrzo drzimo nam palceve

Jadran12
24.02.2011., 17:17
Možemo turistički putovat. Ionako imam dvojno državljanstvo pa nemam neko posebno veselje s ovim u vezi. Amerika je obećana zemlja samo za neke.

jacko89
25.02.2011., 08:02
Za one koji oće radit?

:)

brodski10
25.02.2011., 11:10
Da će Ameri ukinut Vize za Hrvate to spada u priče Baruna Minhauzena!!!!

Basil Fawlty
25.02.2011., 13:12
Da će Ameri ukinut Vize za Hrvate to spada u priče Baruna Minhauzena!!!!

Meni je jedan lik iz bosne koji godinama živi u kanadi 2007 rekao, nema šanse da će kanada ikada ukinuti vize za hrvate, al eto i to se dogodilo, tak da ne vidim razloga da ameri to ne učine.

brahma87
25.02.2011., 15:03
http://livingingreece.gr/2008/02/08/greece-enter-us-visa-waiver-program/

ako su grcima ukinuli i nama ce garant , samo da nas ovi neredi ne unazade previse ...

brahma87
25.02.2011., 15:04
a to za kanadu jbg po vizu su ljudi trebali ic u beč a to je nekome iz dubrovnika prepredaleko a i pomoglo nam je to sto smo u nato-u

šatro gospon
25.02.2011., 16:18
http://livingingreece.gr/2008/02/08/greece-enter-us-visa-waiver-program/

ako su grcima ukinuli i nama ce garant , samo da nas ovi neredi ne unazade previse ...

neredi? par stotina ljudi i ti mislis da su to neredi?!

pa pogledaj kaj se desava u wisconsinu zato kaj hoce smanjit prava sindikatima.

http://www.google.ca/#sclient=psy&hl=en&safe=off&tbs=nws:1&q=wisconsin+protest&aq=0z&aqi=g-z3g1g-m1&aql=&oq=&pbx=1&fp=f3b24ce28ca01958

Warlock
25.02.2011., 16:24
neredi? par stotina ljudi i ti mislis da su to neredi?!

pa pogledaj kaj se desava u wisconsinu zato kaj hoce smanjit prava sindikatima.

http://www.google.ca/#sclient=psy&hl=en&safe=off&tbs=nws:1&q=wisconsin+protest&aq=0z&aqi=g-z3g1g-m1&aql=&oq=&pbx=1&fp=f3b24ce28ca01958

i ovo je uspjeh da ih se okupilo 100tinjak:top:

brahma87
25.02.2011., 17:09
hehe eto ako nam ukinu vize prvi se cu stavit status na fejsu ruši vladu obecajem hehe

technotronic
25.02.2011., 22:47
ajmo mi žicat amere da postanemo njihova savezna država... koliko znam, nikad se nisu bunili na prekomorski teritorij

brahma87
25.02.2011., 23:35
ja bih odma pristao na to pogotovo sad bi nas mogli htjet jer imamo nafte kod konavala haha

linqua5
02.03.2011., 10:43
ja bih odma pristao na to pogotovo sad bi nas mogli htjet jer imamo nafte kod konavala haha

pazi da ti ne bi poslali ratnu mornaricu bez da ih mi pozovemo...:mig:

brahma87
18.03.2011., 20:44
http://www.mondaq.com/unitedstates/article.asp?articleid=124290

eto ima nesto o nama i vwp kaze da smo poduzeli velik korak prosli mjesec kad smo potpisali s amerikom neki sporazum sto je uz biomatriju najvazniji za ukljucivanje u taj program...nek oni nama samo odobre to,valjda cemo biti priznatiji u svijetu...drzmo nam fige

The_End
18.03.2011., 20:56
Odbijenice se moraju spustit ispod 3%,proći će još neko vrijeme za to.

brahma87
18.03.2011., 21:05
Odbijenice se moraju spustit ispod 3%,proći će još neko vrijeme za to.

ne moraju...ameri mogu to waivat ako zele gore sam ti stavio link u kojem sve pise inace bi 90 posto ovih drzava ne bi nikad bilo primljeno u vwp

talia
19.03.2011., 02:41
ajmo mi žicat amere da postanemo njihova savezna država... koliko znam, nikad se nisu bunili na prekomorski teritorij

ja bih radije da nas pripoje Japanci, kad vidim kako se civilizirano i odogovorno ponasaju i nose s ovom krizom. :top:

brahma87
19.03.2011., 14:43
http://immigrationroad.com/visa/b1-b2-visitor/b1-b2-visitor-visa-refusal-rate-by-country.php

evo nekih statistika za 2010

brahma87
19.03.2011., 14:53
latvija i litva imaju preko 30posto odbijenica i gotovo sve clanice vwp imaju vise odbijenih od nas osim grcke

skidz
19.03.2011., 16:39
http://immigrationroad.com/visa/b1-b2-visitor/b1-b2-visitor-visa-refusal-rate-by-country.php

evo nekih statistika za 2010

5.3 visa refusal rate za Hrvatsku nije tako lose, politicki Hrvatska je uz SAD i sama cinjenica da je u NATO-u i ima vojne jedinice u Afghanistanu uz zadovolje uvijet biometrickih putovnica ce sigurno otvoriti vrata za slobodno putovanje bez viza za gradjane.

brahma87
19.03.2011., 17:37
dobro je to samo me malo plasi to sto su sominjali 3 posto a nasih 5 da je puno pa nezz ni sam vise iako usa moze waivat to sve ao zeli...na netu se spominje kako se hrvatska ocekuje u wvp u 2011 a sad vise ni sam neznam nije mi jasno nigdje ne mogu nac americke stranice di spominju hrvatsku samo nase koje pisu isto da nasi ministri idu u ameriku, da su nasi ministri u americi,da su nasi ministri ispunili sve preduvjete za vwp,da hrvatska ima preveliku stopu odbijenih viza tako da sam zbunjen a ima jedan clanak gdje je neki tajnik kabineta rekao u veljaci prije no sto cemo potpisat onaj sporazum da ce nam amerika kroz nekoliko mjeseci odobrit vwp

brahma87
19.03.2011., 17:41
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hrvatska-ispunila-sve-uvjete,-sad-moze-ukinuti-vizni-rezim,105161.html

Nakon potpisivanja Sporazuma slijedi standardna američka procedura ukidanja viza, no Novak kaže kako ne bi trebalo spekulirati o tome kada će se to točno dogoditi. Ipak, očekuje se kako bi vizni režim mogao biti ukinut unutar nekoliko mjeseci.

http://www.24sata.hr/politika/karamarko-hrvatska-je-vrlo-blizu-ukidanja-viza-za-ameriku-210222

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=105209&cHash=8824cf285d

vanja_istra
05.05.2011., 16:44
Planiram put negdje u 11. mjesecu za San Francisco. Ovo s ukidanjem bilo bi idealno, da ukinu do 11. mjeseca.
Ušparam put do Zagreba,
ušparam 100 eura za vizu i
ušparam živce na razgovoru sa službenikom (prvi put nije bilo baš bajno). :D

Jedno moram napravit novu putovnicu.

brahma87
05.05.2011., 20:50
zar ima nekih novosti znam da je josipovic bio u americi kod joe bidena i hillarice

Fuerteventura
06.05.2011., 15:59
Mislim da cekaju da uvedemo euro
racunajte kojih 7g minimum, :top:

trivial
08.05.2011., 22:06
Mislim da cekaju da uvedemo euro
racunajte kojih 7g minimum, :top:

Gluposti. :o
Euro nema nikakve veze s tim, primjer su Mađarska, Češka, Litva, Latvija...
Kada se smanji broj odbijenih zahtjeva ili ako oni smanje kriterije, tada će ukinuti vize.

šatro gospon
08.05.2011., 22:09

to se lako rijesi: objavimo im rat i ak mi pobijedimo, imamo ameriku, ak oni pobijede, onda je opet amerika u hr....

odbij seal
09.05.2011., 02:32
evo ja kao pomorac već 20godina ,oden savako 5 godina u ambasadu ispunim oni neki formular i prođen interwiew di te svi čuju šta sereš :zubo: opali mi priko stranice na putovnici vizu i to je to ,BTW USA je najodvratnija zemlja na svitu posli indije i kine :bljak:

cayenneos
10.05.2011., 22:16
Jedno pitanje, poslao sam zahtjev za vizu u USA veleposlanstvo; dobio sam od njih nazad onu potvrdu sa bar kodom. Što trebam slijedeće uraditi? Koji je slijedeći korak?

scarface_cro
11.05.2011., 20:23
Gluposti. :o
Euro nema nikakve veze s tim, primjer su Mađarska, Češka, Litva, Latvija...
Kada se smanji broj odbijenih zahtjeva ili ako oni smanje kriterije, tada će ukinuti vize.

To je točno.

Jedno pitanje, poslao sam zahtjev za vizu u USA veleposlanstvo; dobio sam od njih nazad onu potvrdu sa bar kodom. Što trebam slijedeće uraditi? Koji je slijedeći korak?

Pa jesi napravio termin za razgovor?

sedmica_7
07.07.2011., 21:40
Jel neko ima novijih informacija mozda,nesto se to smirilo previse..
Da li ce ulazak hr u EU pogurat to ukidanje viza il to nema bas nekog utjecaja???

mRaDjE
08.07.2011., 13:02
Jel neko ima novijih informacija mozda,nesto se to smirilo previse..
Da li ce ulazak hr u EU pogurat to ukidanje viza il to nema bas nekog utjecaja???

postotak odbijenih viza treba biti ispod 3%, sad je na nekih 5%

igor_wolfowitz
08.07.2011., 13:14
to se lako rijesi: objavimo im rat i ak mi pobijedimo, imamo ameriku, ak oni pobijede, onda je opet amerika u hr....
Već smo im jednom objavili rat i izgubili pa opet ništa. :(

sedmica_7
08.07.2011., 14:15
postotak odbijenih viza treba biti ispod 3%, sad je na nekih 5%

To znam,al zanima me kad udemo u EU da li ce to nesto pogurat ukidanje viza?..

technotronic
08.07.2011., 15:06
Ma koji EU, koje vize, nama je da budemo Amerika...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=625078 :mig:

sedmica_7
08.07.2011., 16:44
Ma koji EU, koje vize, nama je da budemo Amerika...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=625078 :mig:

Pusto obecanje ludom radovanje :rofl:

mRaDjE
09.07.2011., 18:11
To znam,al zanima me kad udemo u EU da li ce to nesto pogurat ukidanje viza?..

ne vjerujem da to njih bas zanima jako, ispod 3% i to je to, sad koliko im znaci EU?? Vec smo u NATO-u pa ne jebu, Rumunji i Bugari jos trebaju vize a u EU su a ne vjerujem da nas cijene puno vise od njih, ne ameri, ako je ispod 3% odbijenih oni mogu ukinuti vize ako zele pa bila hrvatska u sred Afrike

technotronic
19.02.2012., 17:01
čuh na radiju da upravo raspravljaju o ukidanju viza...:mig:

Fuerteventura
20.02.2012., 00:46
Nece biti ukidanja viza jer je postotak odbijenih viza iznad 5 %, i to zahvaljujuci gradjanima BH s hrvatskim putovnicama. :( Masnovno se prijavljuju i dizu postotak odbijenica. Gradjani RH s hrvatskim putovnicama su ispod 3 %, pise u Jutarnjem. Ali SAD gledaju to po principu SVIH hrvatskih putovnica jer je to isti dokument. A 50 % Bosne i Hercegovine ima hrvatsku putovnicu (Hrvati + mijesani brakovi + djeca iz mijesanih brakova).

Bondage Animal
02.03.2012., 12:21
Nece biti ukidanja viza jer je postotak odbijenih viza iznad 5 %, i to zahvaljujuci gradjanima BH s hrvatskim putovnicama. :( Masnovno se prijavljuju i dizu postotak odbijenica. Gradjani RH s hrvatskim putovnicama su ispod 3 %, pise u Jutarnjem. Ali SAD gledaju to po principu SVIH hrvatskih putovnica jer je to isti dokument. A 50 % Bosne i Hercegovine ima hrvatsku putovnicu (Hrvati + mijesani brakovi + djeca iz mijesanih brakova).

Mislim nije lijepo za cuti taj podatak i naravno da to moze biti razlog za ukidanje viza građanima HR, ali opet zasto si tako pesimisticna???, sto se tice toga...jer o ukidanju viza za HR građane je bilo rijeci jos prije 2 godine, pa morali bi valjda poduzeti nesto do danas oko toga... :D

Hummingbird12
02.03.2012., 12:42
teško da se ukinu.
mislim da je i češka dugo čekala i tek nedavno su im odobrili, a mi smo u goroj situaciji nego česi.
ja sam isto pročitao ovo u jutarnjem i to je isto točno jer hr je označena kao sigurna dok bih te srbija nisu te zato hr može imati direktne avio veze s amerikom, dok ovi nemogu a onda se oni služe hr putovnicama onda ih automatski odbijaju za vizu tj teže dobvaju.

Bondage Animal
02.03.2012., 13:10
teško da se ukinu.
mislim da je i češka dugo čekala i tek nedavno su im odobrili, a mi smo u goroj situaciji nego česi.
ja sam isto pročitao ovo u jutarnjem i to je isto točno jer hr je označena kao sigurna dok bih te srbija nisu te zato hr može imati direktne avio veze s amerikom, dok ovi nemogu a onda se oni služe hr putovnicama onda ih automatski odbijaju za vizu tj teže dobvaju.

Cesima su bili problem cigani, jer je navodno veliki broj njih isao ili pokusao doci u SAD, a i Kanadu, nista ne radeci i zbog bojazni da ne padaju na teret drzavi, vlade doticnih drzava su onda zbog toga oduzivali sa postupkom ukidanja viza za Češku.
Mozda je razlog da su im sad ukinuli vize taj sto su u EU, mozda onda i nama progledaju kroz prste jer ce HR biti nova clanica EU, joooj bar se nadam. :)

Znam da je zbog tih ljudi koji imaju dvojno drzavljanstvo to problem za HR.
Ali cemu su nas onda naslađivali po medijima kao da ce se to ukinuti?????:eek:

kamen u bubregu
02.03.2012., 16:58
teško da se ukinu.

Nisam upucen, da li postoji direktan let iz Hrvatske za Ameriku? Koliko ja znam, ta prica je pukla za Zagreb kada i za Beograd.
Drugo, ne vidim zasto bi neko radi direktnog leta koristio Hr putovnicu, a da mu je prebivaliste van Hrvatske. Jos manje mi je jasno zasto bi neko radi toga bio automatski odbijen.
Istina je da su odbijenice u Srbiji puno vece nego u Hrvatskoj, ali po novinama svasta moze da pise. Ako je istina da smo mi sa dvojnim drzavljanstvom problem, neka nadlezni ukinu pravo na dvojno drzavljanstvo, ja cu evo prvi ponistiti putovnicu, a do tad izvadicu i jos neku kad budem znao da imam zakonsko pravo na to.

Nije mi namera da pocinjem rasparvu ovde, ali verujem da je dosta vas bilo u Americi vec, pa mozda su i neki culi njihove komentare za emigrante, nebitno da li iz Meksika, Srbije ili Hrvatske, kako dolaze i uzimaju njihove poslove pa su u krizi. Nemas nikakvih problema sa njima, ali bude coveku krivo, pa tako i sa ovim. :mig:

Pozdrav iz Srbije.

angelfire
04.03.2012., 18:27
Cisto sumljam da ce skoro olaksati dobivanje turisticke vize kroz Visa Waiver Program VWP za Hrvatsku sve dok ljudi ne shvate sto
to tocno znaci. Sve dok likovi poput Zemunaca aktivno koriste legalne HR putovnice i sve dok ljudi ne shvate da turisticki ulazak u zemlju
ne dozvoljava ilegalno konobarenje vizni rezim vjerovatno ostaje.

S druge strane gledano ciganjenje po USA ambasadi za tu vizu je totalno nepotrebno ako ljudi nisu poslovno ili
rodbinski vezani za Ameriku, ima toliko ljepsih mijesta na zemlji a i jeftinijih za nase turiste.

Hummingbird12
04.03.2012., 18:39
Nisam upucen, da li postoji direktan let iz Hrvatske za Ameriku? Koliko ja znam, ta prica je pukla za Zagreb kada i za Beograd.
Drugo, ne vidim zasto bi neko radi direktnog leta koristio Hr putovnicu, a da mu je prebivaliste van Hrvatske. Jos manje mi je jasno zasto bi neko radi toga bio automatski odbijen.
Istina je da su odbijenice u Srbiji puno vece nego u Hrvatskoj, ali po novinama svasta moze da pise. Ako je istina da smo mi sa dvojnim drzavljanstvom problem, neka nadlezni ukinu pravo na dvojno drzavljanstvo, ja cu evo prvi ponistiti putovnicu, a do tad izvadicu i jos neku kad budem znao da imam zakonsko pravo na to.

Nije mi namera da pocinjem rasparvu ovde, ali verujem da je dosta vas bilo u Americi vec, pa mozda su i neki culi njihove komentare za emigrante, nebitno da li iz Meksika, Srbije ili Hrvatske, kako dolaze i uzimaju njihove poslove pa su u krizi. Nemas nikakvih problema sa njima, ali bude coveku krivo, pa tako i sa ovim. :mig:

Pozdrav iz Srbije.

nisam shvaćen :)
kada sam govorio o letovima, tu sam prije svega govorio kao o primjeru sigurnosti koje amerika provodi, a hrvatska je označena sigurnom dok susjedi nisu, a priča oko letova je pukla upravo radi toga jer je kompanija htjela letjeti izravno iz zagreba za usa i za to je dobila dozvolu, a onda su naknadno bez znanja američke kontrole leta nadodali beograd jer im je isplativije i onda su to amerikanci zabranili i kaznili tog prijevoznika jer zemlja koja nije " sigurna " nemože imati direktnu vezu sa amerikancima

onda, hrvatska ne treba vize za bilo koju europsku državu dok bih, srb trebaju te stoga je hrvatska putovnica poželjna, pa evo sada oni mafijaši kaj su uhvaćeni su imali hr putovnice

o tom govorim, kako se hr percipira kao sigurnu, a kako smo svi tu, govorimo manje više istim jezikom tako više ljudi iz okolnih zemalja traži našu putovnicu da izbjegnu proceduru ( i halid bešlić je tražio ali mu nisu dali ) i onda zbog toga je taj veći od dopuštenog postotak odbijenih.
dok se to ne riješi - nema niš od bezvizne amerike

kamen u bubregu
04.03.2012., 21:51
Nisam znao za to zabranu, eto svaki dan naucis nesto novo. :)

Sto se tice kriminalaca sa Hr pasosem, koliko sam procitao, pasosi su bili lazni i sa laznim imenima, dakle nisu dobijeni zakonskim putem.

Inace sa Srb pasosem moze se u sve zemlje Evrope, osim Rep. Irske i U.K., a ne verujem da bas svi koji imaju dvojno drzavljanstvo su bas naumili u Ameriku.
Koliko citam jako puno ljudi iz Hr ide u Kanadu, upravo jer je lakse dobiti radnu vizu za tamo nego za USA, tako da verujem da ima i njih dosta koji su odbijeni (za USA mislim).
Cinjenica da jako puno ljudi iz zemalja u okruzenju ima zelju da emigrira, pa tako i iz Hr. Hocu da kazem da vecina ljudi koji stvarno hoce samo turisticki da odu USA, dobice vizu bez problema, jer imaju ( i mogu da prikazu) primanja koja su dovoljna da to pokriju i nece biti odbijeni. Niko sa prosecnom platom, ili platom ispod proseka ne ide u NY ili Vegas na odmor. Opet kazem to je samo vecina.

Uglavnom ja vam zelim da vize budu ukinute sto pre, pa ce valjda i zemlje u okruzenju slediti vas primer. :mig:

Pozz

ivanx
09.04.2012., 17:38
Izvadio bih vizu za Ameriku sinu,on ima 11 godina pa ako ko zna koji su sve dokumenti potrebni?i dali on može dobiti vizu,ide u osnovnu školu 5. razred dali je to dovoljan razlog?

Alatiel
23.01.2013., 14:57
A tko utječe na postotak odbijenica nego sami Amerikanci. Da zele namjestiti postotak na 3%, lako to mogu napraviti.
Mene su odbili jer sam udana za Amerikanca, zivimo tu i trenutno smo oboje nezaposleni jer sam ja diplomirala trudna pa cekam roditi da se zaposlim. Buduci poslodavac mi nije htio/mogao izdati potvrdu jer su svi zasrani od Amera, a firma se misli siriti u SAD.
Na intervjuu nisu znali da sam trudna, samo frisko diplomirala i nezaposlena.
Imam stan (na svoje ime) u Zagrebu, ali to očito ništa nije značilo..
Plaće mojih roditelja zajedno su oko 20 000 kn mjesečno i ni to nije ništa značilo.
Naša namjera je bila otići u SAD na dva tjedna oko Thanksgivinga da upoznam obitelj i to je to.
Ciganjenje po ambasadi, osjećaj građanina trećeg reda, naknadna dopisivanja i moljakanja...
Ma fuj. Ko da smo stoka.

Ako itko ima ikakvu pouzdanu info o tome hoce li ulazak u EU udobrovoljiti svemocne da njihovog partnera i vezu u regiji napokon nagrade VWPom, molim da napiše.

spalatina-nyc
23.01.2013., 16:47
A tko utječe na postotak odbijenica nego sami Amerikanci. Da zele namjestiti postotak na 3%, lako to mogu napraviti.
Mene su odbili jer sam udana za Amerikanca, zivimo tu i trenutno smo oboje nezaposleni jer sam ja diplomirala trudna pa cekam roditi da se zaposlim. Buduci poslodavac mi nije htio/mogao izdati potvrdu jer su svi zasrani od Amera, a firma se misli siriti u SAD.
Plaće mojih roditelja zajedno su oko 20 000 kn mjesečno i ni to nije ništa značilo.
Naša namjera je bila otići u SAD na dva tjedna oko Thanksgivinga da upoznam obitelj i to je to.
Ciganjenje po ambasadi, osjećaj građanina trećeg reda, naknadna dopisivanja i moljakanja...
Ma fuj. Ko da smo stoka.

Ako itko ima ikakvu pouzdanu info o tome hoce li ulazak u EU udobrovoljiti svemocne da njihovog partnera i vezu u regiji napokon nagrade VWPom, molim da napiše.

Bas cudno /
Udata si za Amerikanca i nije podnija za tebe zahtjev za gc ? Ja sam us citizen a jos dok nisam bila ,dok sam imala gc isala sam sa mamom u zagreb u ambasadu di su joj dali vizu na 5 godina np ,jos joj i objasnili da i ona moze trazit gc kad ja dobijem citizenship .Tvoj muz zna da ima pravo na razgovor s konzulom da mu se objasni zasto su te odbili ,kao i njegovi roditelji imaju isto pravo pisati senatoru svoje savezne drzave .:ne zna:
Ako si ti u procesu za cg ,onda ne mozes trazit vizu .

Alatiel
23.01.2013., 17:00
Bas cudno /
Udata si za Amerikanca i nije podnija za tebe zahtjev za gc ? Ja sam us citizen a jos dok nisam bila ,dok sam imala gc isala sam sa mamom u zagreb u ambasadu di su joj dali vizu na 5 godina np ,jos joj i objasnili da i ona moze trazit gc kad ja dobijem citizenship .Tvoj muz zna da ima pravo na razgovor s konzulom da mu se objasni zasto su te odbili ,kao i njegovi roditelji imaju isto pravo pisati senatoru svoje savezne drzave .:ne zna:
Ako si ti u procesu za cg ,onda ne mozes trazit vizu .

Ne. Ja sam podnijela zahtjev za non-immigrant tourist visa.
Zivimo u RH, ne zelimo zivjeti u Americi, ne zanima me imati njihovo drzavljanstvo.

spalatina-nyc
24.01.2013., 10:55
Ne. Ja sam podnijela zahtjev za non-immigrant tourist visa.
Zivimo u RH, ne zelimo zivjeti u Americi, ne zanima me imati njihovo drzavljanstvo.

Steta da te ne zanima :))) ,isto tako njih ne zanima sta tebe ne zanima..ili zanima ... , mala je vjerojatnost da ce ti odobrit turisticku vizu ,ako imas osnovnih prava za greencard .
Ne zivim ni ja u USA ,potpuno te razumim da ne zelis zivit tamo ..i ja san se vratila :)

aniano
24.01.2013., 11:09
Ma fuj. Ko da smo stoka.

sorry, ali utjecu i sami hrvati koji se prijavljuju za vizu a ne paze niti kako, ni sta se trazi, pa se vize odbijaju iz svakojakih razloga. odi na pdf turizam i vidi kakvih sve tamo ima pitanja za aplikaciju i na kakvim pitanjima "pada viza".

Skattemus
24.01.2013., 19:08
Utjecu u Bosanci i Srbi s duplim putovnicama. Receno mi je u USA ambasadi nedavno da Hrvati ali i ostali ljudi s HR putovnicama, uporno apliciraju za vizu i time si sami ruse prosjek. Vrlo cesto nemaju jedan od 3 uvjeta

1. posao
2. nekretnina (koja ne garantirira)
3. trenutno nisu na faksu

Dobiju odbijenicu i za 3 mjeseca eto njih opet. Naravno da ce ih opet odbiti i tako samo nabijaju brojeve. Ljudi se uopce ne informiraju o tome sto im treba. Amerikanci nisu neki zli iluminati koji ti brane da dodjes u posjetu ali ti kao osoba koja je diplomirala i nezaposlena si savrsen kandidat da se nikad ne vratis u HR. Place tvojih roditelja nemaju veze s tobom. I imaju pravo ne dati ti vizu.

jazz_bluzer
24.01.2013., 19:17
Utjeci u Bosanci i Srbi s duplim putovnicama. Receno mi je u USA ambasadi nedavno da Hrvati ali i ostali ljudi s HR putovnicama, uporno apliciraju za vizu i time si sami ruse prosjek. Vrlo cesto nemaju jedan od 3 uvjeta

1. posao
2. nekretnina (koja ne garantirira)
3. trenutno nisu na faksu

Dobiju odbijenicu i za 3 mjeseca eto njih opet. Naravno da ce ih opet odbiti i tako samo nabijaju brojeve. Ljudi se uopce ne informiraju o tome sto im treba. Amerikanci nisu neki zli iluminati koji ti brane da dodjes u posjetu ali ti kao osoba koja je diplomirala i nezaposlena si savrsen kandidat da se nikad ne vratis u HR. Place tvojih roditelja nemaju veze s tobom. I imaju pravo ne dati ti vizu.

Slazem se 100%