PDA

View Full Version : Glomerulonefritis

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

tommy tominjo
31.03.2010., 07:40
Evo me narode, cili sam sritan nalazi su odlični, sve se vraća u onu moju stvarnost prije bolesti, naravno osim bjelančevina. sada su mi 4500 i pale su mi za više nego duplo u odnosu na zadnji nalaz. Nisam mogao virovati kada sam vidio. Mislim da sam tada bio najsretniji na ovome svijetu. Urea i kreatinin su mi ostali u referentnim vrijednostima. Šta se tiće biopsije još mi ništa u Splitu nisu rekli, a Zagreb ih je poslao prije dva tjedna. Morati ću ih malo stisnit, eto žalosti ne možeš do svojih nalaza bez da sto puta pitaš. Inaće sve je super počeo sam raditi, radim sa djecom trener sam atletike. Smanjili su mi i kortikosteroide tako da mislim da ću do ljeta biti barem za kupanje i čašu hladne pive. U srijedu idem opet dati 24 satni urin i mokraću pa Vam se javim, nadam se sa nalazom biopsije i još boljim vijestima sa bjelančevinama. Pozdrav i nadam se da Vam je svima bolje i da će te osjetiti barem djelić sriće koju sam ja osjetio kada sam vidio nalaze.

tommy tominjo
31.03.2010., 07:48
Zaboravio sam napisati, ja Vam više manje sve jedem, pripazim jedino da ne jedem masno i pojedem jedan - dva puta tjedno pečeno meso. sve drugo je kuvano, riba, povrće:top:.......Alkohol ne pijem kao ni kavu( a bio sam fanatik za kavu, nemoguće koliko sam je pio:kava:). eto tio je to pa se javim sa novim nalazima

ninica 1
31.03.2010., 16:21
Evo me narode, cili sam sritan nalazi su odlični, sve se vraća u onu moju stvarnost prije bolesti, naravno osim bjelančevina. sada su mi 4500 i pale su mi za više nego duplo u odnosu na zadnji nalaz. Nisam mogao virovati kada sam vidio. Mislim da sam tada bio najsretniji na ovome svijetu. Urea i kreatinin su mi ostali u referentnim vrijednostima. Šta se tiće biopsije još mi ništa u Splitu nisu rekli, a Zagreb ih je poslao prije dva tjedna. Morati ću ih malo stisnit, eto žalosti ne možeš do svojih nalaza bez da sto puta pitaš. Inaće sve je super počeo sam raditi, radim sa djecom trener sam atletike. Smanjili su mi i kortikosteroide tako da mislim da ću do ljeta biti barem za kupanje i čašu hladne pive. U srijedu idem opet dati 24 satni urin i mokraću pa Vam se javim, nadam se sa nalazom biopsije i još boljim vijestima sa bjelančevinama. Pozdrav i nadam se da Vam je svima bolje i da će te osjetiti barem djelić sriće koju sam ja osjetio kada sam vidio nalaze.

:jumping::jumping: bravo za tvoje tako dobre nalaze kao da nas je sve krenulo ka boljem.
Super baš sam sretna i u velikoj nadi da se javiš sa još boljim nalazima 24 satnog urina.
Sigurno da smo sretni jer smo tu da skupa tugujemo , dajemo si podršku a u isto vrijeme dijelimo sreću kada sve krene kako treba kao sada kod tebe.
Ma do ljeta ti nama budeš ZDRAV i u remisiji te bez kortikosteroida to ti ja od srca želim ma svaka ćast :top:

Ziza Kovacevic
31.03.2010., 19:38
i meni je drago da je sa nalazima krenulo na bolje i zelim da tako i ostane svima a nama kojima su malo losiji da se poprave i da imamo svi sto manje briga i patnje. mozda nam ovo lijepo vrijeme i bolje raspolozenje ustvari to i poboljsava sa zdravljem.

pozdrav i pusa svima i da ostane ovako dobro a naravno ninice i ja mislim da smo u stvari svi kao jedna obitelj i da se mozemo i izjadati a i podijeliti lijepe stvari jedni s drugima.

ROSSSO
01.04.2010., 16:20
Sutra kontrola,drž te mi fige,u utorak javim rezultate,sutra odoh na moreno,SRETAN USKRS SVIMA I PUNO ZDRAVLJA I SREĆE!!!!!!:):):):)

ninica 1
01.04.2010., 16:53
Sutra kontrola,drž te mi fige,u utorak javim rezultate,sutra odoh na moreno,SRETAN USKRS SVIMA I PUNO ZDRAVLJA I SREĆE!!!!!!:):):):)

Držimo fige neka se i ti sa nalazima pridružiš većini ovdje i neka budu što bolji.
Lijep privod na moru a tebi i svima ovdje SRETAN USKRS I ISTO TAKO PUNO ZDRAVLJA!!!!!!!

Ziza Kovacevic
01.04.2010., 21:10

i ja ti drzim fige i zelim ti super provod na moru a svim ostalim Sretan Uskrs i puno srece i zdravlja zelim kao i tebi

dragoi
01.04.2010., 22:09
evo ja dobio nalaze 1200 ukupni proteini kontrola 7.4 pomalo sam zabrinut! POzdrav za sve

ninica 1
01.04.2010., 22:31
evo ja dobio nalaze 1200 ukupni proteini kontrola 7.4 pomalo sam zabrinut! POzdrav za sve

Kako sad to nakon remisije ponovno proteini rasst :(, nedaj se Drago a sigurno ti medrol ne gine ponovno, žao mi je i tužna sam a bio si tako dobro.

Meni je doktor smanjio medrol danas na 12 mg a Imural i sve drugo ostaje na istoj dozi ma:(

dragoi
01.04.2010., 22:47
ne mislim da neću još medrol, zanima me jel moguča povezanost proteina i alergija pošo sam gotovo stalno balav od tih alergija!

ninica 1
01.04.2010., 23:59
ne mislim da neću još medrol, zanima me jel moguča povezanost proteina i alergija pošo sam gotovo stalno balav od tih alergija!

Nema veze alergija sa glomerulonefritisom očito da je nešto drugo u pitanju:(

Ziza Kovacevic
02.04.2010., 20:53
ninice super sto su ti smanjili medrol dat ce bog da ti i ostalo pocnu smanjivati i da je krenulo na bolje. to ti stvarno od srca zelim.
dragoi i ja mislim da ti alergija nema veze sa tim zao mi je da ti se stanje promijenilo i da nisi ostao u remisiji.

pozdrav i za sve ostale forumase

dragoi
04.04.2010., 14:09
Sretan Uskrs za sve

ninica 1
04.04.2010., 21:09
ninice super sto su ti smanjili medrol dat ce bog da ti i ostalo pocnu smanjivati i da je krenulo na bolje. to ti stvarno od srca zelim.
dragoi i ja mislim da ti alergija nema veze sa tim zao mi je da ti se stanje promijenilo i da nisi ostao u remisiji.

pozdrav i za sve ostale forumase

Ma da bar to mada sam mislila da će smanjiti kompletnu terapiju ali želje su jedno a mogućnosti drugo, ma brzo će 9.6. pa valjda budem imala više sreće-

Drago a kako si nam ti?

Nela i kiki pa javite se bar malo zar nemate krize odvikavanja pa da tu i tamo malo svratite.:(

Svima vam želim što bolje nalaze!

dragoi
05.04.2010., 11:52
Ma da bar to mada sam mislila da će smanjiti kompletnu terapiju ali želje su jedno a mogućnosti drugo, ma brzo će 9.6. pa valjda budem imala više sreće-

Drago a kako si nam ti?

Nela i kiki pa javite se bar malo zar nemate krize odvikavanja pa da tu i tamo malo svratite.:(

Pa ja se osječam dobro ali malo sam zabrinut nikako ne želim opet ići na medrole ili bilo što takvo to bi me dotuklo pa baš sam dobro živio do sad nebi sad htio opet neeč ko manijak! A kako ste vi?

tommy tominjo
05.04.2010., 12:31
Bok narode, sretan Vam i blagoslovljen Uskrs i da nam Bog podari zdravlje. Kod mene je sve super, osjećam se kao da sam zdrav sto posto, pa se nadam da će mi i nalazi to pokazati u srijedu ili četvrtak. Inaće kako ste vi svi?
Zna li možda netko ko mi može pomoći oko prijeloma knjige u indesignu cs4. Pišem jednu sportsku knjigu pa bi morao napraviti prijelom knjige. Znam da ovo nije portal za takvo pitanje ali mi nitko nije poslao ništa sa portala za prijelom knjige. Nadam se da će te biti svi dobro i da se uskoro čujemo sa novim nalazima. pozdrav:top:

nela1505
05.04.2010., 15:41
prije svega, želim vam Sretan Uskrs!!

:eek: ajoj, drago, pa to nije dobro....
nakon dvije godine remisije...baš mi je žao. svakako nam javi kako je prošla kontrola...

Nela i kiki[/B] pa javite se bar malo zar nemate krize odvikavanja pa da tu i tamo malo svratite.:(

hej draga!
joj, imam ja krizu odvikavanja :mig: ali držim se nekako :D
ma nisam ja zaboravila na vas, vjeruj, ali prođe i par dana, a da uopće i ne upalim laptop. inače sam super, stvarno. jedino me još uvijek boli palac. sad mi već stvarno ide na živce, ali dobro, neka je to najgore od svega. glavno da su nalazi dobri.
kako si ti? vidim medrol su ti smanjili...pa i to je početak. naravno, bilo bi super da i ostalo počnu smanjivati i napokon da se skineš sa tih silnih lijekova...

Pa ja se osječam dobro ali malo sam zabrinut nikako ne želim opet ići na medrole ili bilo što takvo to bi me dotuklo pa baš sam dobro živio do sad nebi sad htio opet neeč ko manijak! A kako ste vi?

drago,možda te neće odmah vraćati na medrol, tko zna. možda je sad ipak vrijeme da počneš malo paziti na prehranu i pomogneš si koliko možeš...
u svakom slučaju, želim ti da se što prije vratiš u remisiju!!

Bok narode, sretan Vam i blagoslovljen Uskrs i da nam Bog podari zdravlje. Kod mene je sve super, osjećam se kao da sam zdrav sto posto, pa se nadam da će mi i nalazi to pokazati u srijedu ili četvrtak. Inaće kako ste vi svi?
Zna li možda netko ko mi može pomoći oko prijeloma knjige u indesignu cs4. Pišem jednu sportsku knjigu pa bi morao napraviti prijelom knjige. Znam da ovo nije portal za takvo pitanje ali mi nitko nije poslao ništa sa portala za prijelom knjige. Nadam se da će te biti svi dobro i da se uskoro čujemo sa novim nalazima. pozdrav:top:

tommy, ma sigurno će nalazi biti dobri, držim ti fige!
a nažalost, ne znam ništa o prijelomu knjige....:ne zna:

ROSSSO
06.04.2010., 15:56

šteta,baš mi je žao,al bude sve ok,držim ti fige :top:
Meni su smanjili opet decortin na 40 mg,maknuli su mi alopurinol,statex,rocatol,fosamax,controloc,sad pijem za tlak,s tim još malo problema imam,do popodne tlak je super,kak se bliži večer raste
nalaze čekam poštom pa javim...svima pozdrav:mig:

dragoi
06.04.2010., 17:11
šteta,baš mi je žao,al bude sve ok,držim ti fige :top:
Meni su smanjili opet decortin na 40 mg,maknuli su mi alopurinol,statex,rocatol,fosamax,controloc,sad pijem za tlak,s tim još malo problema imam,do popodne tlak je super,kak se bliži večer raste
nalaze čekam poštom pa javim...svima pozdrav:mig:

Ja sutra idem na pregled, a ti traži natrag ovaj contolok otrovat češ želudac bez njega ja sam godinu i pol liječio gastritis!

Ziza Kovacevic
06.04.2010., 21:51
svima veliki pozdrav dragoi sretno sutra na pregledu drzim ti fige a i tebi tommy. nela drago mi je da je kod tebe hvala bogu stanje dobro osim tog palca ali proci ce i to. mene je peta trenutno popustila ali mi je jako otekla lijeva noga u clanku ali mi je pritisak u redu s ovim lijekovima koje pijem. danas sam manje i izmokravala i ako sam popila onu tabletu a i pila sam puno tecnosti pa me uhvatio neki strah da mi nije desni bubreg opet zakocio ne dao bog pa cu vidjeti kakvo ce stanje biti sutra a ako ne bude spao otok onda cu popodne u hitnu jer tamo u ovakvim slucajevima odmah vade generalno nalaze a mozda me ako bude potrebe ostave i u bolnici par dana dok ispitaju kreatinin i ostalo pa vam budem javila kako je proslo.

kiki i ninice kako ste vi.

svima puno zdravlja i srece zelim

ROSSSO
07.04.2010., 14:50
Ja sutra idem na pregled, a ti traži natrag ovaj contolok otrovat češ želudac bez njega ja sam godinu i pol liječio gastritis!

je,primjetio sam,imam stalno žgaravicu,kaj god pojedem,zvaću doktora

dragoi
07.04.2010., 17:26
Evo ja bio kod dokotrice poslala me na dijetu i dala mi još i gopten da pijem i nešto za masnoču. Kontrola za mjesec dana pa čemo vidjet hoće li to past uz dijetu i tako to. Moram hitno završit fax i zaposlit se pa da na bolovanje mogu ići heehhehe! Pozz

ninica 1
07.04.2010., 18:12
je,primjetio sam,imam stalno žgaravicu,kaj god pojedem,zvaću doktora
Moraš piti Contraloc inaće češ nastradati sa želudcom, ne kužim ko je taj koji ti ga iskljućio , ajme :confused: mislim da su ponekad malo brzopleti ili jednostavno površni.

Evo ja bio kod dokotrice poslala me na dijetu i dala mi još i gopten da pijem i nešto za masnoču. Kontrola za mjesec dana pa čemo vidjet hoće li to past uz dijetu i tako to. Moram hitno završit fax i zaposlit se pa da na bolovanje mogu ići heehhehe! Pozz

Drži se Drago , nakon jako dugog dobrog perioda što sada bi kk vragu, ma bit će to sve OK.
Stalno smo te upozoravali daj malo pazi na prehranu i malo slane dijate ali.... ti si mislio da to tebi nije potrebno, ali pošto su bubrezi jako podmukli jer kada poćnu simptomi bolest je već uzela maha, bolje ih čuvati i malo pripaziti a ti to možeš i bez bolovanja- jer kako stvari stoje rijeka ljudi je bez posla a dobro možda ti budeš imao više sreće.
Drži se ti nama i sa tvojim optimizmom brzo će to sve biti super.

Ziza a što se zgloboba tiće mogu ti reći od kako sam na duploj dozi citostatika da me ipak manje bole mada sam super metrolog uvijek najavim kišu upravo sa tom vrstom bolova.
A si bila kod doktora na hitnoj, kako se danas osjećaš i što je sada opet sa tvojim bubrezima, a vrag ga odnio koliko onda traje naša remisija ????? Izgleda da i kada su nalazi dobri treba iskljućivo paziti na prehranu i ne velike aktivnosti , bar ja mislim.
U svakom slućaju vrijeme je da se jave i ostali sa nalazima pa sačekajmo da vidimo što nam kaže Rosso, nadam se dobrim vijestima.
Pozdrav svima i držite se u nadi da do ljeta svi budemo u remisiji!!!

dragoi
07.04.2010., 22:13
[QUOTE=ninica 1;25981227]Moraš piti Contraloc inaće češ nastradati sa želudcom, ne kužim ko je taj koji ti ga iskljućio , ajme :confused: mislim da su ponekad malo brzopleti ili jednostavno površni.

Drži se Drago , nakon jako dugog dobrog perioda što sada bi kk vragu, ma bit će to sve OK.
Stalno smo te upozoravali daj malo pazi na prehranu i malo slane dijate ali.... ti si mislio da to tebi nije potrebno, ali pošto su bubrezi jako podmukli jer kada poćnu simptomi bolest je već uzela maha, bolje ih čuvati i malo pripaziti a ti to možeš i bez bolovanja- jer kako stvari stoje rijeka ljudi je bez posla a dobro možda ti budeš imao više sreće.
MA naravno da će bit uredu!

tommy tominjo
08.04.2010., 12:01
Bok društvo, evo dobio sam nalaze i na žalost proteinurija mi se povećala na 8500:mad:. Nemam pojma zašto to sada tako ,a svi drugi nalazi su mi ok. :ne zna: .Dobio sam i nalaz biopsije koji kaže da je potvrđen membralni glomerulonefritis kao primarni, ali u obzir dolazi i sekundarni MGN prvenstveno u sklopu autoimunih bolesti. Tek sada ne razumijem toliko je nalaza pokazalo da nemam autoimunu bolest ,a sada mi u nalazu biopsije to napišu. Ko je tu lud i šta dalje raditi, pa zar biopsija nebi trebala pokazati ono što se događa u tom bubregu sa 100% sigurnošću, ovako opet nagađanja. Od 16.4 će me skinutu sa endoxana i prebaciti na Imuran. eto nema dobrih vijesti, ali glava gore nema plakanja biti će bolje. Za dva tjedna idem ponovno na sve krvne i mokraćne pretrage. Pozdrav svima i javim se sa novim nalazima:top:

dragoi
08.04.2010., 13:25
Bok društvo, evo dobio sam nalaze i na žalost proteinurija mi se povećala na 8500:mad:. Nemam pojma zašto to sada tako ,a svi drugi nalazi su mi ok. :ne zna: .Dobio sam i nalaz biopsije koji kaže da je potvrđen membralni glomerulonefritis kao primarni, ali u obzir dolazi i sekundarni MGN prvenstveno u sklopu autoimunih bolesti. Tek sada ne razumijem toliko je nalaza pokazalo da nemam autoimunu bolest ,a sada mi u nalazu biopsije to napišu. Ko je tu lud i šta dalje raditi, pa zar biopsija nebi trebala pokazati ono što se događa u tom bubregu sa 100% sigurnošću, ovako opet nagađanja. Od 16.4 će me skinutu sa endoxana i prebaciti na Imuran. eto nema dobrih vijesti, ali glava gore nema plakanja biti će bolje. Za dva tjedna idem ponovno na sve krvne i mokraćne pretrage. Pozdrav svima i javim se sa novim nalazima:top:

Ma ne brini ja sam imao 10 000 past će to samo polako!

ninica 1
08.04.2010., 13:31

Žao mi je da je to sve tako ali na našu žalost i te biopsije gdje mi očekujemo puno daju malo mada bi u principu one trebale dati konačni i pravi nalaz ali.....očito da i ne baš.
Nije dobro da je prisutna ponovno proteinurija ali vjeruj imuran kojeg i ja trošim je dobar lijek i za čudo citostatik kojeg eto mogu reći da do sada od svih najbolje podnosim , mada sa duplom dozom od 200 mg nije bilo baš lako, i sada sam na istoj dozi ali ide bez problema valjda treba mala prilagodba.
Nemoj očajavati nego hrabro naprijed ima nade za remisiju bio GN primarni ili sekundarni jer akio su imunološki nalazi OK onda sigurno nije neka autoimuna bolest ili se još nije razvila u pravom obliku.
Nedaj se i vjeruj imuranu koji je mene ipak doveo skoro do remisije još malo samo malo, mada imuran neću prestati piti zbog lupusa ali će doza biti daleko manja.
Drži se idemo do pobjede kao i svi ovi naši ovdje na ovim stranicama:top:

dragoi
08.04.2010., 20:01
Ja evo kupio ribe neke nekog soma šta ću moram i ja nešto jest hehehe!
pozdrav za sve i navalite na soma dobar je!

tommy tominjo
08.04.2010., 20:08
Dobro večer Vam, recite mi narode, je li svi radite svoj posao bez obzira na GN. Kada ste počeli radit nakon šta su Vam otkrili bolest. Ja sam dosta nestrpljiv, prije sam radio i do 10 sati na dan,a sada su mi dozvolili samo dva sata. Znam da ne smijem žuriti i da se ne smijem umarat ali stvarno mi je dosadno više ležati i sjediti doma. Znam i da smo svi prošli golgotu sa bolesti ali jednostavno nisam navikao na ležanje doma. inaće hvala svima na podršći i nadam se da će mo se svi veseliti za nekoliko mjeseci. Odakle mi dolazite iz kojih ste gradova lijepe naše? pozdrav svima

ninica 1
08.04.2010., 20:27

A napokon da se makneš od kulena i pancete, prasetine i svinjetine, kobasica i svega što nije baš dobro i zdravp za nas i to zaslužuje veliku POHVALU I BRAVO za tebe i soma kojeg si sigurno već pospremio:lol:
Da vrijeme je stvarno da mijenjaš prehranu, znam nije lako ali kad nešto nije dobro za zdravlje i ma kako je privlačno za oči i želudac ipak nemoj bar još jedno duže vrijeme , a poslije budeš vidjio.
Važno je neka ti sada bude bolje i pomozi si svakako.
Drži se Drago dijete i lijekova pa ćeš se opet brzo javiti evo mene ja zdrav, a to ti svakako i želim.

Dobro večer Vam, recite mi narode, je li svi radite svoj posao bez obzira na GN. Kada ste počeli radit nakon šta su Vam otkrili bolest. Ja sam dosta nestrpljiv, prije sam radio i do 10 sati na dan,a sada su mi dozvolili samo dva sata. Znam da ne smijem žuriti i da se ne smijem umarat ali stvarno mi je dosadno više ležati i sjediti doma. Znam i da smo svi prošli golgotu sa bolesti ali jednostavno nisam navikao na ležanje doma. inaće hvala svima na podršći i nadam se da će mo se svi veseliti za nekoliko mjeseci. Odakle mi dolazite iz kojih ste gradova lijepe naše? pozdrav svima

Znam da nije lako i da se teško pomiriti sa činjenicom da imaš masu vremena ispred sebe a trošiš ga na ležanje i sjedenje doma, ali smiri se to je samo prolazna faza , bude to puno bolje nego misliš.
A tu ima nela koja nije niti išla na bolovanje nego je radila cijelo vrijeme , mislim uredski posao pa onda opet veći dio vremena je sjedila te nije bilo fizičkog napora.
A to ti je sve individualno teško je reči koliko ćeš ostati doma sve dok ne budeš bolje te doktor procjeni da se možeš izlagati težem naporiu.
Ja sam evo iz Rijeke a ostali će ti sigurno isto reći iz kojeg su grada lijepe naše:)
Drži se past će proteini ako ne prije onda će to odraditi imuran dosta efikasno.

Pozdravljam i ostale i ćekam da se malo jave!

ROSSSO
09.04.2010., 13:07
:)Dobro večer Vam, recite mi narode, je li svi radite svoj posao bez obzira na GN. Kada ste počeli radit nakon šta su Vam otkrili bolest. Ja sam dosta nestrpljiv, prije sam radio i do 10 sati na dan,a sada su mi dozvolili samo dva sata. Znam da ne smijem žuriti i da se ne smijem umarat ali stvarno mi je dosadno više ležati i sjediti doma. Znam i da smo svi prošli golgotu sa bolesti ali jednostavno nisam navikao na ležanje doma. inaće hvala svima na podršći i nadam se da će mo se svi veseliti za nekoliko mjeseci. Odakle mi dolazite iz kojih ste gradova lijepe naše? pozdrav svima

Ja ti radim normalno,jedino se nesmijem ko i svi mi ostali umarat,teži fizički posao(teško mi pada:)),radim osam sati i sve je ok,inače sam iz Savskog Marofa(Kraj zaprešića)pozdrav svima:top:

ROSSSO
09.04.2010., 13:10

bravo majstore,ribu jedem svaki drugi dan i odlično mi odgovara,drugo meso jedino piletina, tu i tam janjetina,navikneš se,počni trošit maslinovo ulje i bučino je odlično,pozdrav

dragoi
09.04.2010., 13:16
Ja sam nedaleko od Vukovara! Može mi netko objasnit koja je razlika između ribe neka tuna u komadićima s nekom gomilom ulja od komada mesa to je vrlo slićno!

ninica 1
09.04.2010., 17:12
Ja sam nedaleko od Vukovara! Može mi netko objasnit koja je razlika između ribe neka tuna u komadićima s nekom gomilom ulja od komada mesa to je vrlo slićno!

Drago velika razlika , ma nije ti fazon jesti tu ribu iz konzerve kada danas imaš mogućnosti kupiti ribe koju ti mama spremi doma , možeš i lignje i hobotnicu i bijelo meso pa imaš izbora.
Najbolja za mene je hrana riba i blitva kao i sve drugo što se može naći u moru a mislim da je to sve puno zdravije od tog velikog komada mesa :lol: ili je to samo stvar navike u prehrani :ne zna:

Ziza Kovacevic
09.04.2010., 23:39
Moraš piti Contraloc inaće češ nastradati sa želudcom, ne kužim ko je taj koji ti ga iskljućio , ajme :confused: mislim da su ponekad malo brzopleti ili jednostavno površni.

Ziza a što se zgloboba tiće mogu ti reći od kako sam na duploj dozi citostatika da me ipak manje bole mada sam super metrolog uvijek najavim kišu upravo sa tom vrstom bolova.
A si bila kod doktora na hitnoj, kako se danas osjećaš i što je sada opet sa tvojim bubrezima, a vrag ga odnio koliko onda traje naša remisija ????? Izgleda da i kada su nalazi dobri treba iskljućivo paziti na prehranu i ne velike aktivnosti , bar ja mislim.
U svakom slućaju vrijeme je da se jave i ostali sa nalazima pa sačekajmo da vidimo što nam kaže Rosso, nadam se dobrim vijestima.
Pozdrav svima i držite se u nadi da do ljeta svi budemo u remisiji!!!

nisam isla doktoru ninice ali hvala bogu prosao mi je taj otok vjerovatno je bilo malo previse za mene i to sve pomaganje oko sekine selidbe pa sam se opteretila a pila sam brusnicu pa mi ona pomogla a sto se tice meteorologa i ja sam ti pravi uvijek osjetim promjenu vremena samo sto meni manje pase toplo sto se tice bolova. sad bogu hvala ide kako treba i sa mokrenjem i ako sam ja najavila kontrolu urina za sledecu srijedu ali eto izgleda da ce mi do tada biti sve ok uz ovu brusnicu. ma i ovdje je crkni magarce dok trava naraste.

hvala ti sto brines svaku srecu ti zelim. ja ti nisam znala da je imuran citostatik eto vidis koliko nam ovaj forum znaci svakodnevno se nesto novo sazna.

svima puno zdravlja zelim i hrabro naprijed dat ce dragi bog da i mi odahnemo i udjemo u remisiju samo polako opusteno i optimisticno naprijed.

Ziza Kovacevic
09.04.2010., 23:43
Drago velika razlika , ma nije ti fazon jesti tu ribu iz konzerve kada danas imaš mogućnosti kupiti ribe koju ti mama spremi doma , možeš i lignje i hobotnicu i bijelo meso pa imaš izbora.
Najbolja za mene je hrana riba i blitva kao i sve drugo što se može naći u moru a mislim da je to sve puno zdravije od tog velikog komada mesa :lol: ili je to samo stvar navike u prehrani :ne zna:

i u ovome se potpuno slazem sa ninicom da je ovo zdravije puno bolje od bilo kakvog komada mesa. ako se pridrzavamo ishrane i lijecenje ce nam biti uspjesnije i ucinkovitije.

ja u prehrani koristim i soju jer je cesto spremam i sinu i potpuno sam se navikla na nju i ako sam citala da soja nije dobra za lupus ne znam zbog cega meni eto pravo odgovara.

pozdrav svima

ROSSSO
11.04.2010., 04:39

Slažem se sa ninom,ak već moraš konzerve definitivno komadi tune u maslinovom ulju(od eve,k plus)skuplje je al je kvalitetno meso dok su komadići ostaci,druga klasa

ROSSSO
11.04.2010., 04:43
nisam isla doktoru ninice ali hvala bogu prosao mi je taj otok vjerovatno je bilo malo previse za mene i to sve pomaganje oko sekine selidbe pa sam se opteretila a pila sam brusnicu pa mi ona pomogla a sto se tice meteorologa i ja sam ti pravi uvijek osjetim promjenu vremena samo sto meni manje pase toplo sto se tice bolova. sad bogu hvala ide kako treba i sa mokrenjem i ako sam ja najavila kontrolu urina za sledecu srijedu ali eto izgleda da ce mi do tada biti sve ok uz ovu brusnicu. ma i ovdje je crkni magarce dok trava naraste.

hvala ti sto brines svaku srecu ti zelim. ja ti nisam znala da je imuran citostatik eto vidis koliko nam ovaj forum znaci svakodnevno se nesto novo sazna.

svima puno zdravlja zelim i hrabro naprijed dat ce dragi bog da i mi odahnemo i udjemo u remisiju samo polako opusteno i optimisticno naprijed.

ziza moraš se paziti,nemoj se opterečivati sa nekom fizičkim poslovima,nije to za nas,bit ćeš ti ok,a ti citostatici kaj je to?

nela1505
11.04.2010., 15:13
Bok društvo, evo dobio sam nalaze i na žalost proteinurija mi se povećala na 8500:mad:

:eek::eek:
au, tommy,...
ali nemoj da te to obeshrabri. i meni su nakon početka terapije i nakon poboljšanja, proteini ponovno bili narasli. ali evo, sve se polako počelo vraćati u normalu i došla sam do potpune remisije. samo treba vremena i puno strpljenja...

:lol::lol:
došla maca na vratanca!

malo se šalim, drago, ali dobro je da si počeo paziti na prehranu :top: samo ti navali na soma!! :klopa:

Dobro večer Vam, recite mi narode, je li svi radite svoj posao bez obzira na GN. Kada ste počeli radit nakon šta su Vam otkrili bolest....

Odakle mi dolazite iz kojih ste gradova lijepe naše? pozdrav svima

ja sam radila čitavo vrijeme, ali moj posao je uredski, kao što ti je ninica i spomenula, tako da ja nemam nekoh ograničenja...
inače sam iz Vukovara...

Pozdravljam i ostale i ćekam da se malo jave!

:w

evo i mene, zločeste jedne koja se nije dugo javljala....

ja sam super! evo bliži mi se malo veća kontrola pa sam, moram priznati, opet malo više nervozna zbog toga.
ali inače sam ok. i nije da se ja ne želim javiti niti sam zaboravila na vas, samo sam odlučila malo obustaviti sjedenje za kompjuterom. :kava:

puno vas sve pozdravljam i šaljem veliku pusu!:cerek:

Ziza Kovacevic
11.04.2010., 20:35
hvala ti rosso jeste sve to previse ali eto nekada nam je to neizbjezno a i nekako sam ja kad se zalaufam ne osjetim umor vec tek kad se ohladi ali u pravu si da nam fizicki umor odmaze. sto se tice citostatika koliko sam ja upoznata od ljekara to ti spada u prvu kategoriju lijekova po tezini ali i u njima ima razlike neki citostatici su tezi za podnijeti a neki laksi i ja mislim da je ovaj imuran laksi bar ja nisam osjetila puno teskoca da ga organizam prihvati ali mozda nina vise zna o tome pa nam ona moze bolje objasniti. ja cak nisam ni znala da imuran spada u citostatike jer skoro da i nisam osjetila nista osim da mi pomaze kad ga pijem. od vecine citostatika se osjete razne tegobe medju kojima je i mucnina i malaksalost i znojenje koje sam ja osjetila od endoxana npr.

nela normalno je da osjetimo neku zabrinutost ili jedan vid strepnje prije kontrole ali bit ce to kod tebe sve u redu sigurno dat ce bog dragi.

svima veliki pozdrav i pusa i koristite ovo lijepo vrijeme za izlaske u setnju a pogotovo sumu i parkove ako se zelite psihicki odmoriti. ja sam sinoc bila na nekoj festi odnosno humanitarnom koncertu za pomoc jednoj zeni koja ima multiplesklerozu i malo mi je bilo bucno pa me citav dan bolila glava ali upravo sam dosla iz setnje sa sinom i sad mi je puno bolje. bar sam se malo psihicki odmorila.

tommy tominjo
13.04.2010., 09:33
Bok društvo, evo da vidim ima li što novo kod Vas. Ja sam super, nakon prvotnog šoka od bjelančevina sada sam se umirio, valjda tako mora biti sa našom bolesti. Idem drugi tjedan na kontrolu pa ću vidjeti šta se događa, ma ja se nadam da će sada ići opet bjelančevine prema dolje. Jeste li znate možda nešto o beta 3d glukanu, čuo sam da je dobar za autoimune bolesti. Ja ne uzimam ništa vitamina neznam da li smijem uopće uzimati, a liječnici mi ništa ne govore. Je li netko čuo za doktoricu Bosnić u Zagrebu, kažu da je dobar dijagnostičar za naše probleme. javite ako nešto znate o njoj i beta glukanu. Hvala i vidimo se.
Nadam se da će Vam nalazi biti bolji i javite rezultate :W

leeloo27
13.04.2010., 11:48
Bok društvo, evo da vidim ima li što novo kod Vas. Ja sam super, nakon prvotnog šoka od bjelančevina sada sam se umirio, valjda tako mora biti sa našom bolesti. Idem drugi tjedan na kontrolu pa ću vidjeti šta se događa, ma ja se nadam da će sada ići opet bjelančevine prema dolje. Jeste li znate možda nešto o beta 3d glukanu, čuo sam da je dobar za autoimune bolesti. Ja ne uzimam ništa vitamina neznam da li smijem uopće uzimati, a liječnici mi ništa ne govore. Je li netko čuo za doktoricu Bosnić u Zagrebu, kažu da je dobar dijagnostičar za naše probleme. javite ako nešto znate o njoj i beta glukanu. Hvala i vidimo se.

Meni je Ninica :cerek: rekla da mi sa autoimunim bolestima ne smijemo piti takve stvari jer nam podižu imunitet i pogoršavaju naše bolesti. Tak da ti se ja više ne usudim piti ništa od takvih stvari osim vitamina.

Gle ja sam ti prije 2 godine pila hrpetinu toga, od nonija, beta glukana, pa nadalje. Ne znam, ja sam se razočarala kad sam shvatila da me ništa od toga neće izlječiti i da samo bacam bezveze novac.
A i to bi se sve trebalo piti duže vrijeme bez prekida a ja ti baš nisam pobornik toga da duže vrijeme pijem ili jedem istu stvar. Evo dokazano je da npr. ženske osobe koje svaki dan kroz 5-10 godina konzumiraju grejp imaju veće šanse dobit rak dojke. A to je jedan obični grejp, a ove stvari tipa noni na takav način još nisu istražene.

Ne znam tommy, pitaj si možda još svoga imunologa šta misli o tome al vjerujem da će ti reći istu stvar koju sam ti i ja rekla. :ne zna:

ninica 1
13.04.2010., 12:19

JA sam dugi niz godina pacijentica dr.Bosnić sa Rebra , istina jako je dobra ali i pretrpana pacijentima tako da 5 do 6 sati ponekad moraš u hodniku čekati na red.
Mene je kod nje poslao moj imunolog , zapravo je nazvao i sa njom dogovorio da ja dođem jedne nedjelje kada je bila dežurna i tako se ja liječim malo kod nje malo kod svog doktora u Rijeci a njih dva se ćesto ćuju i tako.
Ali kod nje doći znam da je dosta teško no pokušaj... ali i dr. Sentić isto radi na Rebru je super doktorica , pa pokušaj i kod nje.Drži se!!!!Može na PP ako te nešto još zanima.

ninica 1
13.04.2010., 12:35
.

evo i mene, zločeste jedne koja se nije dugo javljala....

ja sam super! evo bliži mi se malo veća kontrola pa sam, moram priznati, opet malo više nervozna zbog toga.
ali inače sam ok. i nije da se ja ne želim javiti niti sam zaboravila na vas, samo sam odlučila malo obustaviti sjedenje za kompjuterom. :kava:

puno vas sve pozdravljam i šaljem veliku pusu!:cerek:[/QUOTE]

Da jesi zločasta ali ti opraštamo jer nećeš da sjediš uz komp OK je to ali ovako kao ja svratiš par minuta ,oduzme malo vremena skoro pa ništa a puno nama znaći da si tu.......najbitnije da si dobro.
Kada si na kontroli????Sretno i neka nalazi budu što bolji a nadam se da ćeš se javiti kada obaviš pretrage.:)

ninica 1
13.04.2010., 12:39

Meni je Ninica :cerek: rekla da mi sa autoimunim bolestima ne smijemo piti takve stvari jer nam podižu imunitet i pogoršavaju naše bolesti. Tak da ti se ja više ne usudim piti ništa od takvih stvari osim vitamina.

Gle ja sam ti prije 2 godine pila hrpetinu toga, od nonija, beta glukana, pa nadalje. Ne znam, ja sam se razočarala kad sam shvatila da me ništa od toga neće izlječiti i da samo bacam bezveze novac.
A i to bi se sve trebalo piti duže vrijeme bez prekida a ja ti baš nisam pobornik toga da duže vrijeme pijem ili jedem istu stvar. Evo dokazano je da npr. ženske osobe koje svaki dan kroz 5-10 godina konzumiraju grejp imaju veće šanse dobit rak dojke. A to je jedan obični grejp, a ove stvari tipa noni na takav način još nisu istražene.

Ne znam tommy, pitaj si možda još svoga imunologa šta misli o tome al vjerujem da će ti reći istu stvar koju sam ti i ja rekla. :ne zna:

Da istina kod autoimunih bolesti se daju imunosupresivi poput imurana kao i kortikosteroida da smire podivljali imunitet zato ništa ne uzimati od vitamina i bilo čega drugog za podizanje imuniteta jer u tom slučaju samo još više pogoršavamo stanje svoje bolesti.

dragoi
13.04.2010., 15:45
Da istina kod autoimunih bolesti se daju imunosupresivi poput imurana kao i kortikosteroida da smire podivljali imunitet zato ništa ne uzimati od vitamina i bilo čega drugog za podizanje imuniteta jer u tom slučaju samo još više pogoršavamo stanje svoje bolesti.

Ja sam pio neke vitamine pitao sam dokotricu i rekla mi je da si uzmem nešto mislim da sam onaj centravit pio . E sad pitaj ti svoju dr jel smiješ!
Ja se slabo osječam bez svoje ultra jake hrane heheh!

leeloo27
13.04.2010., 16:47

Znači ni vitamine ne smijem? :mama:

ninica 1
13.04.2010., 18:29
ziza a i drugi koji će koristiti imuran evo nešto io njemu , zapravo služi za lijećenje mnogih autoimunih bolesti a međunjima i multipleskleroze Imuran (azathioprin)

Imuran je citostatik koji se dosta primjenjuje u liječenju multiple skleroze. Njegovo se djelovanje postiže smanjenjem limfocita – dakle stanica koje se smatraju odlučujuće u razvoju bolesti. Preporučuje se količina lijeka koja dovodi do smanjenja limfocita na polovicu. Lijek se primjenjuje postupno uz kontrolu jetrenih testova. Zbog toksičnoga djelovanja na jetra u nekih se bolesnika ne može primjenjivati ili se ne može primjenjivati u adekvatnoj dozi.

ninica 1
13.04.2010., 18:31
Znači ni vitamine ne smijem? :mama:

Najbolje je pitati svog doktora koji prati tvoju autoimunu bolest a koliko ja znam pa ni vitamine, međutim evo Dragi su rekli da može a meni ne-:ne zna:

Ziza Kovacevic
13.04.2010., 22:05
ziza a i drugi koji će koristiti imuran evo nešto io njemu , zapravo služi za lijećenje mnogih autoimunih bolesti a međunjima i multipleskleroze Imuran (azathioprin)

Imuran je citostatik koji se dosta primjenjuje u liječenju multiple skleroze. Njegovo se djelovanje postiže smanjenjem limfocita – dakle stanica koje se smatraju odlučujuće u razvoju bolesti. Preporučuje se količina lijeka koja dovodi do smanjenja limfocita na polovicu. Lijek se primjenjuje postupno uz kontrolu jetrenih testova. Zbog toksičnoga djelovanja na jetra u nekih se bolesnika ne može primjenjivati ili se ne može primjenjivati u adekvatnoj dozi.

pozdrav i pusa svima

ninice pa mozda je to kod mene izazvalo promjene na jetri prosle godine pa su me zvali hitno na kontrolu ovdje a ja bila u sarajevu ali kad sam ih nazvala rekli mi da prestanem piti imuran i simvastatin za masnocu pa onda je to mozda i bio uzrok tih losih nalaza jetre. ja da ne zaboravim tada su mi rekli da mi i pamole moramo piti samo ako moramo a zbog cega nemam pojma. ja sam do tada iza operacije nogu uzimala cak po 6 tableta dnevno ali od tada paracitamol pijem samo ako moram. opet volim uzeti njega nego brufen ili voltaren jer mi te lijekove stomak nikako ne podnosi.

sto se tice vitamina ja pijem samo vitamin d sa kalcijem i magnezijumom i periodicno uzimam tahebo caj jer mi on stvarno pomaze u mnogim stvarima.

svi mi budite zdravi i lijepo spavajte

leeloo27
14.04.2010., 09:55
Najbolje je pitati svog doktora koji prati tvoju autoimunu bolest a koliko ja znam pa ni vitamine, međutim evo Dragi su rekli da može a meni ne-:ne zna:

Baš ću pitati doktoricu sad kad budem bila na kontroli. Ak ne smijem ni vitamine pit propucat ću se. :(

labeloo
14.04.2010., 13:33
Za početak pozdrav svima na forumu!!!
Pišem za bratiča koji ima 12 godina i prije godinu dana mu je dijagnosticiran nefronski sindrom.Bio ke u Klaičevoj bolnici 20 dana na lječenju a sada ide na redovite kontrole i kontrolira urin.
Molim vas za neke savjete ili iskustva!!!!:)

meritas
14.04.2010., 21:18
Baci pogled pod temu glomerulonefritis.
Inače, termin je nefrotski sindrom.

nela1505
15.04.2010., 18:11
Za početak pozdrav svima na forumu!!!
Pišem za bratiča koji ima 12 godina i prije godinu dana mu je dijagnosticiran nefronski sindrom.Bio ke u Klaičevoj bolnici 20 dana na lječenju a sada ide na redovite kontrole i kontrolira urin.
Molim vas za neke savjete ili iskustva!!!!:)

nefrotski sindrom označava veliki broj proteina u mokraći, odnosno kad proteinurija pređe 3 gr (3000 mg) u 24h urinu.

savjet? pravilna prehrana (neslana dijeta), smanjeni unos proteina kroz hranu (dakle smanjiti unos mesa i to svinjetine i junetine, govedine), ali ne u potpunosti izbaciti meso jer s obzirom da se gubi puno proteina onda se oni moraju i nadoknaditi. koliko god je to moguće smanjiti unos suhomesnate hrane (paštete, salame i sl.), ne piti gazirana pića (radi soli) što ukljućuje i mineralnu vodu. veća fizička aktivnost je zabranjena, ali lagane šetnje i sl. može.
i to je ono osnovno što bih ja preporučila, a što smo svi mi ovdje isprobali na vlastitoj koži, a djeluje.
joj strašno mi je čuti kad dijete ima tako groznu bolest :(:(
koliki su mu proteini i na kakvoj je terapiji?

Ziza Kovacevic
15.04.2010., 20:41
pozdrav svima i ja se potpuno slazem sa nelom ovo sto je napisala. mora se dobro voditi racuna o ishrani ako zelimo uspjesno lijecenje a ona je uglavnom napisala sta nam je zabranjeno ali bi ja jos dodala da su meni rekli i svu vrstu kiseline da izbacim znaci sve sto ima esencije. salate se mogu zaciniti samo sa nekoliko kapi limuna i jesti sto vise svjeze ribe ali ne one iz konzerve najbolja je tuna.

dragoi
15.04.2010., 21:26
Ali ja volim ove ribe iz konzerve, pa sve što imalo valja to se kao nebi smijelo aaaaa!
A što kažete na lječenje bioenergijom?? pozdrav

Ziza Kovacevic
16.04.2010., 20:37
Ali ja volim ove ribe iz konzerve, pa sve što imalo valja to se kao nebi smijelo aaaaa!
A što kažete na lječenje bioenergijom?? pozdrav

ja sam nekada prije 20 godina isla kod bionergeticara Bakovica u zenici i jako je dobar u tom podrucju ali nemam pojma gdje je sada i da li je uopste ziv. kad sad razmisljam o tome on mi je tada rekao da cu najvise problema imati sa lijevim bubregom u buducnosti sto je bio potpuno u pravu. on je prvo radio na izgradnji aure a onda bi obradjivao bolesno podrucje. cak ne znam da li sada i ima pravih strucnjaka kao sto je bio on. vecina danasnjih bioenergeticara samo radi na tome da napuni svoj dzep tako da se ja licno pridrzavam uputa ljekara, hranim se zdravo koliko mogu i jedino sto mi ne polazi za rukom je da se oslobodim stresnih situacija ako je u pitanju nesto oko moga sina.

sve u svemu bogu hvala zadovoljna sam zivotom ne dao bog gore i nastojim najvise odrzati svoj optimizam i razmisljati pozitivno a i dragi bog mi u tome pomaze.

svima vam zelim puno zdravlja i sto manje briga

dragoi
16.04.2010., 21:21
ja sam nekada prije 20 godina isla kod bionergeticara Bakovica u zenici i jako je dobar u tom podrucju ali nemam pojma gdje je sada i da li je uopste ziv. kad sad razmisljam o tome on mi je tada rekao da cu najvise problema imati sa lijevim bubregom u buducnosti sto je bio potpuno u pravu. on je prvo radio na izgradnji aure a onda bi obradjivao bolesno podrucje. cak ne znam da li sada i ima pravih strucnjaka kao sto je bio on. vecina danasnjih bioenergeticara samo radi na tome da napuni svoj dzep tako da se ja licno pridrzavam uputa ljekara, hranim se zdravo koliko mogu i jedino sto mi ne polazi za rukom je da se oslobodim stresnih situacija ako je u pitanju nesto oko moga sina.

sve u svemu bogu hvala zadovoljna sam zivotom ne dao bog gore i nastojim najvise odrzati svoj optimizam i razmisljati pozitivno a i dragi bog mi u tome pomaze.

svima vam zelim puno zdravlja i sto manje briga

i jel vrijedi ići kod bioenergetičara?

Ziza Kovacevic
16.04.2010., 21:39
dragoi ako je pravi bioenergeticar kao sto je bio bakovic moze pomoci prilikom bolova ali potpuno izlecenje ne vjerujem a sve zavisi i koliko je bolest uzela maha da li onda moze i bolove smanjiti. ja nisam bas sigurna

Ziza Kovacevic
16.04.2010., 21:41
ja sto znam i tada je drago plecko bio vrhunski ali vidim da je on sada dosta angaziran za druge poslove pa ako mozes s njim stupiti u kontakt to bi ti mozda bilo najbolje. naravno odluka je na tebi

ninica 1
17.04.2010., 19:58
ja sto znam i tada je drago plecko bio vrhunski ali vidim da je on sada dosta angaziran za druge poslove pa ako mozes s njim stupiti u kontakt to bi ti mozda bilo najbolje. naravno odluka je na tebi
Na ovom našem problemu u smislu propuštanja bubrega nema bioenergetičara koji može pomoći a niti bilo tko drugi osim doktora- mi imamo ozbiljne probleme sa bubrezima i zato treba upravo i ozbiljan pristup a to je isključivo držati se terapije koju nam doktor propiše a sve drugo zaboraviti.
I zato smatram da nema smisla da se vode rasprave u tom smjeru jer naša bol ili je nema ili je slabo izražena te se može dobro podnijet a drugo nema mogućnosti nitko da uspostavi glomerule da ne propuštaju niti djelovanjem bioenergije a niti nekim čajevima itd ,
Budite redovito na kontrolama i pijte terapiju u tome leži jedini način da si pomognemo uz prehranu i puno odmora tijekom dana.
Pozdrav uz pitanje kako ste mi svi?:)

Ziza Kovacevic
17.04.2010., 22:33
ninice potpuno si u pravu sto se tice da se trebamo samo pridrzavati uputa ljekara i jesti koliko mozemo onako kako nam oni nalazu. ja ponekad osjetim bolove u lijevom bubregu a prije 20 godina su mi bili nesnosljivi za to sam napisala ovo naprijed. ja se cak pribojavam kad me ne bole da mi opet lijevi bubreg nije stao. skidam ti kapu sto se tako dobro razumijes u sve. ma ja i sto sam znala ovdje sam zaboravila jer ovdje nalazi nisu dostupni pacijentima jer oni stoje u zurnalu kod doktora koji vodi bolest jedino mozes traziti kopiju ali za to moras navesti dobar razlog tako da meni ne preostaje nista drugo nego vjerovati ljekarima jer valjda znaju ono sto rade.

kako se ti sada osjecas imas li vise kemoterapija.

svaku srecu ti zelim kao i svima iz ovog naseg drustva

Ziza Kovacevic
18.04.2010., 21:46

e evo jedne i iz lijepe bosne tacnije iz sarajeva ali trenutno zivim u danskoj.

pozdrav svima i javite se nemojte da ste zlocesti pa da mi cekamo na vase javljanje samo javite kako ste.

ninica 1
19.04.2010., 21:39
ninice potpuno si u pravu sto se tice da se trebamo samo pridrzavati uputa ljekara i jesti koliko mozemo onako kako nam oni nalazu. ja ponekad osjetim bolove u lijevom bubregu a prije 20 godina su mi bili nesnosljivi za to sam napisala ovo naprijed. ja se cak pribojavam kad me ne bole da mi opet lijevi bubreg nije stao. skidam ti kapu sto se tako dobro razumijes u sve. ma ja i sto sam znala ovdje sam zaboravila jer ovdje nalazi nisu dostupni pacijentima jer oni stoje u zurnalu kod doktora koji vodi bolest jedino mozes traziti kopiju ali za to moras navesti dobar razlog tako da meni ne preostaje nista drugo nego vjerovati ljekarima jer valjda znaju ono sto rade.

kako se ti sada osjecas imas li vise kemoterapija.

svaku srecu ti zelim kao i svima iz ovog naseg drustva

A ziza evo jednostavno sam bolje recimo to tako, mada me ćekaju neke pretrage pa onda dodatno i nervoza sa tim svim.
Do šestog mjeseca nemam kontrole bubrega dok ne prođem ovu udarnu terapiju imurana a sa lupusom znaš kako je živjeti dva naprijed a tri nazad:) ali ide-
Danas sam dobila doktoricu da imam još kemo tri moram i to proći i onda ko nova u ljetne radosti.
Kako si ti kao i cijekla ekipa svima pozdrav i želje za što bolje nalaze:top:

Ziza Kovacevic
19.04.2010., 22:42
ma potpuno te razumijem Ninice ta nam je nervoza nekako izgleda propratni faktor u nasoj bolesti jer cesto idemo na kontrole pa iscekivanja, pa onda treba nesto novo i tako u nedogled ali jake smo mi guramo mi dalje, sto ti kazes ide nekako i uz ova tri nazad. ma stvarno si nam za primjer svima ta tvoja vedra narav i kako ti to nama napises kao da se radi o nekom drugom a ne tebi. hoces dat ce dragi BOG da nam do ljeta budes ko nova. samo ti meni ostani takva optimisticna i to ce pobijediti sve jer to znam po sebi. sve mi nekako lakse padne ako mislimo pozitivno.
sto se tice mene nista novo osim da sam bogu hvala dobila potvrdu da ce onaj ekspert za autizam pogledati i mog sina i samim tim mi skratiti inace ovdje dug put do terapije koju bi moj sin trebao uzimati u onim losim periodima kada se sam povredjuje. ma odmah ako je nesto pozitivno sto je vezano za sina i ja zdrava ko dren sto bi rekli nasi stari. samo nek nesto ide naprijed.

sto se tice ostalog dijela ekipe i ja sam pocela brinuti sto nam se ne javljaju.

pusa i tebi i veliki zagrljaj podrske da mi sto lakse podneses te keme a poznavajuci te znam da hoces.

dragoi
20.04.2010., 21:39
Ja sam poprilično dobro jedem kuhano i neke tjestenine itd pa čemo vidjet kako će to utjecat na moju proteinuriju ako ne bude dobro odo na bioenergiju heeheh! pozz

Ziza Kovacevic
20.04.2010., 21:55
Ja sam poprilično dobro jedem kuhano i neke tjestenine itd pa čemo vidjet kako će to utjecat na moju proteinuriju ako ne bude dobro odo na bioenergiju heeheh! pozz

pa ako se dobro osjecas vjerovatno ce ti i nalazi biti ok. drzim ti fige da bude dobro

ROSSSO
21.04.2010., 16:13
bok ljudi,konačno mi stiglo otpusno pismo,negdje je zalutalo,pa piše da imam početnu hipertrofiju lijeve klijetke(vjerovatno radi tlaka)porast hemoglobina,ukupnih proteina,proteinourija iznosi 2,7,ko i zadnji puta,još sam dobil od tableta ebrantil,sedimentacija je isto pala,za mjesec dana kontrola,svima lijepi pozdrav i dobre rezultate vam želim:top:

Ziza Kovacevic
21.04.2010., 20:49
bok ljudi,konačno mi stiglo otpusno pismo,negdje je zalutalo,pa piše da imam početnu hipertrofiju lijeve klijetke(vjerovatno radi tlaka)porast hemoglobina,ukupnih proteina,proteinourija iznosi 2,7,ko i zadnji puta,još sam dobil od tableta ebrantil,sedimentacija je isto pala,za mjesec dana kontrola,svima lijepi pozdrav i dobre rezultate vam želim:top:

pozdrav svima

rosso nadam se da ce ti taj novi lijek bolje pomoci a i meni je opet tlak poceo rasti i pored ovih diuretika sto pijem sada svakodnevno pa ako nastavi moram se javiti doktoru mozda jos nesto moram poceti piti.

svako dobro ti zelim i vise zdravlja koje nam je svima ocigledno potrebno.

pusa i ostalim i naravno dobro zdravlje zelim

tommy tominjo
22.04.2010., 10:23
Bok narode, evo dobio sam nalaze od 24 satnog urina, i eto iznenađenja pale su mi bjelančevine na 3220, konačno da i to opet vidim:s:top:. Ostali nalazi su super da ne može bolje. čak su mi i leukociti nakon sedmog mjeseca prošle godine blizu normale. eto opet imam razloga za veselje, a nadam se da će te i svi Vi imati istih razloga.:klap: Ljudi moji dobri svima veliki pozdrav i nadam se da će Vam svima biti dobro

ninica 1
22.04.2010., 17:38

Lagano se stanje poboljšava osim proteinurije ali bar stoji što je dobar znak, ubrzo bi i ona trebala početi padati, tako da to bude sve dobro samo hrabro naprijed.
:top:
Bok narode, evo dobio sam nalaze od 24 satnog urina, i eto iznenađenja pale su mi bjelančevine na 3220, konačno da i to opet vidim:s:top:. Ostali nalazi su super da ne može bolje. čak su mi i leukociti nakon sedmog mjeseca prošle godine blizu normale. eto opet imam razloga za veselje, a nadam se da će te i svi Vi imati istih razloga.:klap: Ljudi moji dobri svima veliki pozdrav i nadam se da će Vam svima biti dobro

Evo još dobrih vijesti kao da je svima krenulo na bolje a to je veliki razlog za sreću svih nas.
Bude to još i bolje korak po korak ali bitno je da ima velike nade za brzu remisiju a to je najvažnije- ma BRAVO!!!! kako za tebe tako i za sve ostale kojima je uskoro kontrola i novi nalazi neka budu što bolji.

I još ziza za tebe da sigurno ti je imurian toksično djelovao na jetru pa su ti ga iz tog razloga iskljućili ja ga za sada dosta dobro podnosim bar kada je jetra u pitanju.

Kako su ostali i nadam se da se jave sa dobrim vijestima????
Drago a što je sa tvojim nalazima-kiki tebe dugo nema si dobro a tek nelica zavrijedila je velike kritike ali nećemo javit će se ona ubrzo sada je njena kontrola pa će nas izvijestiti o nalazima:)svakako dobrim!!!!

Ziza Kovacevic
22.04.2010., 18:29

e pa bravo za tvoje nalaze zelim ti da tako i ostane i hvala na lijepim zeljama

Ziza Kovacevic
22.04.2010., 18:49
ninice ja i sada pijem imuran s tim sto mi svako mjesec i pol rade kontrole krvi i urina da prate u slucaju da dodje do nekih promjena.

ja evo danas zbog visokog tlaka zaglavila kod doktora i ako on misli da 149/109 nije previsok ali mi je za puls koji je bio 109 rekao da je to visoko i da je najvjerovatnije to zbog upale bubrega koju mi je ustanovio nakon pregleda urina i propisao mi udarnu dozu antibiotika 3x1.000 da pijem 6 dana i onda ponovno kontrola urina. sutra opet moram njemu sa svojim tlakomjerom da uporedi da moj mozda ne pokazuje vise posto je meni zadnjih par dana konstantno bio visok tlak. sutra bih isto trebala ici u bolnicu na redovnu kontrolu krvi i urina pa cu vidjeti sta ce ti nalazi pokazati je li ovaj doktor u pravu. ja redovno pijem 1 tabletu za izmokravanje a on mi predlaze da povisim na tri sto ja mislim da je previse jer i ovako imam vrtoglavicu mozda bas zbog tih tableta odnosno previse uzimanja tecnosti a nedovoljnog izmokravanja.

nadam se da ste svi dobrog zdravlja odnosno neki nam se javljaju ali sta nam je sa ovim ostalim nela, kiki i da koga ne ispustim iskrenose nadam da su dobro.

veliki pozdrav svima

dragoi
23.04.2010., 09:16
Pozdrav za sve ja sam dobro nalaze vadim tamo negdje za tjedan dva neznam ni sam!

nela1505
24.04.2010., 10:07
...a tek nelica zavrijedila je velike kritike ali nećemo javit će se ona ubrzo sada je njena kontrola pa će nas izvijestiti o nalazima:)svakako dobrim!!!!

:brukica:

:tuctuc::tuctuc:
evo, kaznila sam se! :)
ja sam dobro, još uvijek :s , a evo i kontrola se bliži...za tjedan dana nosim 24h urin, a onda i kod nefrologice pa ćemo vidjeti što će biti. nadam se da će ostati kako je i sada :moli:

ninice, kako si ti? kako podnosiš kemoterapiju?

tommy, čestitam na izvrsnim nalazima! :top:

ziza, nisam znala da si ti i na diureticima :( pa zašto ih piješ? da li zbog tlaka ili isključivo zbog bubrega?

pozdrav svima, dragi moji! nisam ja zaboravila na vas....:cerek:

Ziza Kovacevic
24.04.2010., 19:49
pozdrav moje drago drustvance

nelice ja ti diuretike pijem i zbog tlaka i zbog vode koja mi se nakuplja oko clanaka najvise lijeve noge i sto se tice tog otoka pomognu mi ali sto se tice tlaka moram uzimati i ove druge lijekove sad trenutno pijem korvitol i redergin u kombinaciji pa se nadam da ce mi pomoci to mi je rekao jedan nas ljekar iz sarajeva koji je internista tako da mu vjerujem a on je i rodjak moje mame i sve nas redom pregleda kad odemo ljeti u sarajevo. trenutno pijem i lucosil antibiotik jer mi je doktor u cetvrtak nakon analize urina konstatirao da imam upalu bubrega i mokracne besike ali evo pijem i brusnicu pa valjda ce mi to sve skupa pomoci.

nemoj se brinuti za kontrolu dat ce bog da ti nalazi budu dobri i hvala ti sto nas nisi zaboravila.

drago vazno je da se ti dobro osjecas a bit ce i nalazi dobri sigurno.

pozdrav i pusa svima

dragoi
27.04.2010., 19:19
Nitko ništa ne piše! Jel sarma dijetalno jelo?

Ziza Kovacevic
28.04.2010., 20:57

pozdrav svima

mozda moze biti dijetalno ako je pravis bez mesa samo sa rizom.

ma neka nam se i ostali malo jave da znamo kako su

dragoi
29.04.2010., 17:09
pozdrav svima

mozda moze biti dijetalno ako je pravis bez mesa samo sa rizom.

ma neka nam se i ostali malo jave da znamo kako su

ma to je kuhano sve, ja bi to smjestio u dijetalnu hranu heheh poz

nela1505
02.05.2010., 16:34
pozdrav svima!
kako ste?
evo ja sutra nosim 24h urin, napokon. baš me zanimjau nalazi....
gdje ste? ninice, kako si ti? nema te već neko vrijeme...jesi dobro? kako napreduje terapija?
a ostali?

Ziza Kovacevic
02.05.2010., 23:13
pozdrav svima!
kako ste?
gdje ste? ninice, kako si ti? nema te već neko vrijeme...jesi dobro? kako napreduje terapija?
a ostali?

po zapovijedi tu sam ma svasta mi se nesto neobicnog desavalo ovih dana ali da ne zamaram s tim, samo da napomenem da mi je u cetvrtak secer bio 11,6 i moj doktor koji inace nije panicar mi je rekao da je to preveliko taman da sam prije toga pojela veliki komad kolaca a ne samo zitarice i to na skoro cetiri sata prije vadjenja secera. i ja ujutro idem na taste vaditi krv pa ce mo vidjeti je li to bio samo stresni ili sam i to fasovala a nadam se da ce mi stici i nalazi krvi i urina koje sam vadila u prosli ponedjeljak.

nelice jesi li odnijela urin kad ce ti nalazi.

ma hajde da se bar nas par javljamo da nam ne zamre ova tema. daj boze da budemo zdravo pa da samo pisemo da smo dobro.

ninice i od mene isto nadam se da si dobro kao i vi ostali.

pozdrav svima

ninica 1
03.05.2010., 10:55
pozdrav svima!
kako ste?
a ostali?[/QUO
E mala stigla na red kontrola od srca želim što dobre nalaze!
A ja po malo ide malo ne i tako u krug ali nije strašno funkcioniram samo što mislim da opet imam puno krvi u urinu vidim po boji ,a neznam do kontrole još ništa.
Svakako javi nalaze!:top:

[QUOTE=Ziza Kovacevic;26440176]po zapovijedi tu sam ma svasta mi se nesto neobicnog desavalo ovih dana ali da ne zamaram s tim, samo da napomenem da mi je u cetvrtak secer bio 11,6 i moj doktor koji inace nije panicar mi je rekao da je to preveliko taman da sam prije toga pojela veliki komad kolaca a ne samo zitarice i to na skoro cetiri sata prije vadjenja secera. i ja ujutro idem na taste vaditi krv pa ce mo vidjeti je li to bio samo stresni ili sam i to fasovala a nadam se da ce mi stici i nalazi krvi i urina koje sam vadila u prosli ponedjeljak.

nelice jesi li odnijela urin kad ce ti nalazi.

ma hajde da se bar nas par javljamo da nam ne zamre ova tema. daj boze da budemo zdravo pa da samo pisemo da smo dobro.

ninice i od mene isto nadam se da si dobro kao i vi ostali.

pozdrav svima

Ma ziza neće valjda biti sada problem i sa šečerom možda je samo stres ili pak posljedica kortikosteroida i imurana ????:ne zna:
A u svakom slućaju mi je žao kao i za osobne probleme kroz koje prolaziš ali jednostavno su loša razdoblja koja se oćito tu i tamo moraju dogoditi ili su problemi sa sinom ?U svakom slućaju drži se i javi svoje nalaze :top:

Ostali su izgleda svi dobro što im i želim a lijepo bi bilo da se jave.

Drago sarma ti je sigurno jako dijetalna hrana pogotovo ako je (a pretpostavljam da je) puna pancete i suhi rebara po Slavonski :lol:
Ti i tvoja dijetalna ishrana ,ma mislim da ti je to najveći problem jer ipak si ti od onih koji uživaju u dobrom obroku ali ćuvaj se .
Pozdrav svima i što bolje nalaze vam želim.

Ziza Kovacevic
03.05.2010., 22:17
ninice hvala ti ma nemoj se ti brinuti dosta ti je i tvoga a jutros mi je na taste bio 6,7 i ako oni ovdje gornju granicu normale smatraju 7 ali mi je doktorica svejedno rekla da sam sklona seceru i da moram dobro voditi racuna o tome da se ne sekiram ali hajde kako pored ove nase bolesti. nalazi stitnjace bili otisli na reumatologiju pa je ona trazila da ih posalju njoj pa trebam opet sutra u 13,15 kod nje da mi ocita taj dnevni secer jer mi je i to danas vadila. dala sam i urin iza popijene kutije antibiotika i ona me popodne nazvala da mi kaze da moram ponovno poceti neki drugi antibiotik koji se zove sexolid jer mi onaj nije ubio tu vrstu bakterije a pokazalo se da imam krvi u urinu i ona misli da je ta upala zahvatila i mokracnu besiku i mokracne kanale. sad cu piti udarnu dozu i 3x2 tablete u sledeca tri dana pa opet kontrolisati iza toga. ako primijetis da imas krvi idi molim te odma doktoru jer to nama sa glomerulonefritisom moze pravo naskoditi.

sve vas grlim i puno zdravlja vam zelim.

nelice pripremas li se za rodjendan, jesu li ti stigli nalazi 24 urina.

ROSSSO
04.05.2010., 16:44
bok svima,kak ste mi svi,ja sam sve nervozniji,rade mi živci i popizdim na bezveze,moram se kontrolirat inače nebu dobro,imam trnce u tabanima,ne stalno al dojdu,kak se vi ostali nosite sa nervozom,kakve tablete za smirenje ili?

drž te se,pozz:top:

ROSSSO
04.05.2010., 16:47

kolko znam mi nesmijemo kiselo jesti,al jednu sarmu u godini bum si priuštil:)

nela1505
04.05.2010., 21:41
E mala stigla na red kontrola od srca želim što dobre nalaze!

evo, stigli nalazi...

proteini 382 :flop::flop:

ok, nije strašno, ali ipak su narasli od zadnji puta. ali moram priznati da sam se bila malo opustila što se tiće prehrane :brukica: ma stvarno moram paziti što jedem, nema mi druge.

nelice pripremas li se za rodjendan

hej ziza, :w

da, evo rođendan se približava... ma nema nikakvih priprema, ali zato će biti fešta kad mi dijete bude slavilo svoj rođendan koji je dan poslije moga... :cerek: moja "velika" curica će napuniti dvije godine... :cerek::cerek:

bok svima,kak ste mi svi,ja sam sve nervozniji,rade mi živci i popizdim na bezveze,moram se kontrolirat inače nebu dobro,imam trnce u tabanima,ne stalno al dojdu,kak se vi ostali nosite sa nervozom,kakve tablete za smirenje ili?

eeee, rosso....nervoza...
obavezno to reci nefrologu kad budeš išao na kontrolu. ne znam da li si ti na medrolu, ali ja sam zbog medrola i te nervoze sada već šest-sedam mjeseci na antidepresivima :( i tako će biti barem još godinu dana (tako mi kaže moja psihijatrica). i da, završila sam kod psihijatra jer je ta moja nervoza uz još kojekakve simptome itekako utjecala na moj život...vjeruj mi, nije se s time za igrati. ako ti ne bude bolje obavezno se javi psihijatru jer kortikosteroidi mogu izazvati depresiju (barem medrol može), a to nije dobro...
obrati pažnju na to...

ninica 1
04.05.2010., 22:24

I ja imam u nogama trce-poyneuropatija mi je dijagnosticirana uz osnovnu bolest, a što se tiće nervoze isto je dosta prisutna ipak kortikosteroidi ćine puno toga pa i to stanje koje opisuješ.
Svakako to reci nefrologu i najvjerojatnije ili će ti dati nešto za smirenje ili pak posjet psihiću ,mislim to su nus pojave lijeka nije baš za šalit se sa tim :ne zna:
evo, stigli nalazi...

ok, nije strašno, ali ipak su narasli od zadnji puta. ali moram priznati da sam se bila malo opustila što se tiće prehrane :brukica: ma stvarno moram paziti što jedem, nema mi druge.

da, evo rođendan se približava... ma nema nikakvih priprema, ali zato će biti fešta kad mi dijete bude slavilo svoj rođendan koji je dan poslije moga... :cerek: moja "velika" curica će napuniti dvije godine... :cerek::cerek:

obavezno to reci nefrologu kad budeš išao na kontrolu. ne znam da li si ti na medrolu, ali ja sam zbog medrola i te nervoze sada već šest-sedam mjeseci na antidepresivima :( i tako će biti barem još godinu dana (tako mi kaže moja psihijatrica). i da, završila sam kod psihijatra jer je ta moja nervoza uz još kojekakve simptome itekako utjecala na moj život...vjeruj mi, nije se s time za igrati. ako ti ne bude bolje obavezno se javi psihijatru jer kortikosteroidi mogu izazvati depresiju (barem medrol može), a to nije dobro...
obrati pažnju na to...

Nela ma nisu proteini previše išli ali ipak daju tendeciju rasta e to je što kod nas nema trajnog izljećenja u smislu eto gotovo završila bolest ali se drži pod kontrolom i to očito svi ovdje moramo prihvatiti kao činjenićno stanje.Tako period bolje i poslije malo lošije pa bolje i u krug, ali samo neka ne prelazi granicu kada se mora ponovno uključiti terapija, barem ja mislim tako.
Ziza a tvoji nalazi ,jel to krenulo na bolje?
Držite se bit će bolje i pozz.

ROSSSO
05.05.2010., 14:52
evo, stigli nalazi...

obrati pažnju na to...

ja sam na decortinu i svakako ću reći nefrologu:top:

Ziza Kovacevic
05.05.2010., 19:04
nelice ne brini za nalaze nije tako strasno bit ce bolje sledeci put. ni moja upala bubrega se nije smirila jos uvijek pijem ovaj antibiotik selexid a sutra ponovno idem vaditi secer i na ocitavanje nalaza stitnjace koji su davno trebali stici ali ih pametnjakovici poslali na reumatologiju i pored ceduljice koju sam im dala da nalaze trebaju poslati i mome doktoru i doktoru na reumatologiju.
najvise me zabrinjava to sto mi je doktorica rekla da je u mom slucaju secer najvjerovatnije dosao od pronizona ali vrag bi ga znao kad se meni nekako ovih dana ispreplitalo vise stvari, ja ipak mislim da mi je to najvise zbog ovih papira sto cekam za sina.
bas lijepo da i tvoja princeza ima rodjendan dan iza maminog i vjerujem da ce to biti pravi tulum. svaku srecu i njoj i tebi zelim u zivotu

ninice drago mi je sto uvijek tako pozitivno razmisljas u smislu bit ce bolje i bit ce sigurna sam.

roosso stvarno moras vise paziti sa tom ishranom jer uzaludno ti je lijecenje ako se ne pridrzavas uputa ljekara. da ne zvucim grubo to ti je jako bitno da saradjujes sa doktorom i sigurno uspjeh nece izostati.

pozdrav i svim ostalim i dobro zdravlje svima zelim

tommy tominjo
06.05.2010., 13:24
Bravo Nela, eto nije to strašno bitno da nije previše otišlo u nebesa. Ja bi bio sretan da mi idući tjedan nalaz 24 sata urina pokaže barem približno kao tebi.
Eto da nevolja ne dolazi sama, otišao sam na pregled sperme s obzirom da ja i supruga već godinama pokušavamo dobiti dijete :Placebo:ali ne ide i našli su mi dvije bakterije i uz sve tablete sada još pijem i antibiotike. Morati ću i dalje ići na kontrole. Sve drugo je dobro, odlično se osjećam i nadam se da ću početi od 1.6 raditi ne mogu više stajati u kući. Nadam se da su drugi isto dobro i čujemi se idući tjedan sa novim nalazima. pozdrav:W

nela1505
06.05.2010., 16:11
Nela ma nisu proteini previše išli ali ipak daju tendeciju rasta e to je što kod nas nema trajnog izljećenja u smislu eto gotovo završila bolest ali se drži pod kontrolom i to očito svi ovdje moramo prihvatiti kao činjenićno stanje.Tako period bolje i poslije malo lošije pa bolje i u krug, ali samo neka ne prelazi granicu kada se mora ponovno uključiti terapija, barem ja mislim tako.

ma da, nisu proteini otišli previše, ali ipak...ma sad kad ja opet srežem prehranu biti će to super :top:
ma znaš, ta činjenica da se bolest u svakom trenutku može ponovno pokrenuti je baš :hebemu: ali dobro, treba se pomiriti s time i naučiti živjeti onako kako to blest diktira.
kako si ti?

.
bas lijepo da i tvoja princeza ima rodjendan dan iza maminog i vjerujem da ce to biti pravi tulum. svaku srecu i njoj i tebi zelim u zivotu

hvala ziza :cerek:
nadam se da ćeš i ti uskoro doći sa dobrim nalazima, a i da taj antibiotik napokon odradi svoje...
drži se!

Bravo Nela, eto nije to strašno bitno da nije previše otišlo u nebesa. Ja bi bio sretan da mi idući tjedan nalaz 24 sata urina pokaže barem približno kao tebi.
Eto da nevolja ne dolazi sama, otišao sam na pregled sperme s obzirom da ja i supruga već godinama pokušavamo dobiti dijete :Placebo:ali ne ide i našli su mi dvije bakterije i uz sve tablete sada još pijem i antibiotike. Morati ću i dalje ići na kontrole. Sve drugo je dobro, odlično se osjećam i nadam se da ću početi od 1.6 raditi ne mogu više stajati u kući. Nadam se da su drugi isto dobro i čujemi se idući tjedan sa novim nalazima. pozdrav:W

tommy, ma moji nalazi su super, stvarno, ali kad vidim da su proteini narasli :rolleyes: baš mi i nije svejedno. ali dok god sam u remisiji ja sam zadovoljna.

a tebi i supruzi želim sreću i da se vaš "trud" :mig: čim prije isplati!

Ziza Kovacevic
11.05.2010., 18:42
pozdrav mom dragom drustvancu. moj se secer malo stabilizirao a evo danas skupljam 24 satni urin pa sutra nosim na analizu. ja sam danas jako sretna jer su mi konacno stigli oni papiri da mi ostajemo skrbnici nad sinom i eto nekako mi je pao veliki teret sa srca i nadam se da ce mi i lijecenje biti uspjesnije i da ce se sve ove promjene u mom organizmu normalizirati.

svima zelim sto vise sretnih dana kao sto je bio moj danas i puno zdravlja.

ROSSSO
12.05.2010., 15:23
pozdrav mom dragom drustvancu. moj se secer malo stabilizirao a evo danas skupljam 24 satni urin pa sutra nosim na analizu. ja sam danas jako sretna jer su mi konacno stigli oni papiri da mi ostajemo skrbnici nad sinom i eto nekako mi je pao veliki teret sa srca i nadam se da ce mi i lijecenje biti uspjesnije i da ce se sve ove promjene u mom organizmu normalizirati.

svima zelim sto vise sretnih dana kao sto je bio moj danas i puno zdravlja.

drago mi je pročitati ovo,neka tako i ostane i držim fige da analiza bude dobra:top:pozdrav ostaloj ekipi:)

Ziza Kovacevic
12.05.2010., 17:49
drago mi je pročitati ovo,neka tako i ostane i držim fige da analiza bude dobra:top:pozdrav ostaloj ekipi:)

hvala ti rosso pozdrav i svako dobro zelim i tebi i tvojoj porodici.

pozdrav i ostalim iz ovog naseg drustva i dobro zdravlje zelim i da u zivotu imamo sto vise ovako lijepih i sretnih dana.

ninica 1
12.05.2010., 18:12

A tvoji nalazi su bolji , kada ih pobnovno radiš i kako se osjećaš?

hvala ti rosso pozdrav i svako dobro zelim i tebi i tvojoj porodici.

pozdrav i ostalim iz ovog naseg drustva i dobro zdravlje zelim i da u zivotu imamo sto vise ovako lijepih i sretnih dana.

Pozdrav ekipa,

da svi su se uljenili ili su pak ozdravili :) pa nikoga nema ovih dana a i sama sam u toj skupini.

Radila sam neke pretrage ,magnetnu rezonancu, colod dopler i da ne nabrajam te opet posjete doktoru i na koncu mi se ćak niti ne piše jer nemam sa ćim da se pohvalim :lol: osim sa nekom novom dijagnozom -GRATIS svakako.
Jedino je dobro još jedna kemo i goooootovo-a tu su nalazi ok tumorski markeri mislim e to je lijepo vidiš da uvijek ima nešto lijepo a ja zaboravila.

Ma zapravo muće me svakodnevne glavobolje jačeg intenziteta ali strašne , neznam jel netko od vas ima takve vrste problema......

A tebe ziza krenulo ma super baš sam sretna , vidiš da pravda je spora ali dostižna ma borac si ti na svim poljima, svaka ti ćast i samo tako nastavi, a to za sina je trajalo dosta dugo i živjela si pod stresom što je doprinjelo dobrim dijelom povišenim vrijednostima šećera sada će to sve biti OK.
Javi i nalaze urina,
Nela, Drago, kiki i svi ostali hajde javite se jel sve dobro kod vas-

ROSSSO
12.05.2010., 20:10

Pozdrav ekipa,

da svi su se uljenili ili su pak ozdravili :) pa nikoga nema ovih dana a i sama sam u toj skupini.

Radila sam neke pretrage ,magnetnu rezonancu, colod dopler i da ne nabrajam te opet posjete doktoru i na koncu mi se ćak niti ne piše jer nemam sa ćim da se pohvalim :lol: osim sa nekom novom dijagnozom -GRATIS svakako.
Jedino je dobro još jedna kemo i goooootovo-a tu su nalazi ok tumorski markeri mislim e to je lijepo vidiš da uvijek ima nešto lijepo a ja zaboravila.

Ma zapravo muće me svakodnevne glavobolje jačeg intenziteta ali strašne , neznam jel netko od vas ima takve vrste problema......

A tebe ziza krenulo ma super baš sam sretna , vidiš da pravda je spora ali dostižna ma borac si ti na svim poljima, svaka ti ćast i samo tako nastavi, a to za sina je trajalo dosta dugo i živjela si pod stresom što je doprinjelo dobrim dijelom povišenim vrijednostima šećera sada će to sve biti OK.
Javi i nalaze urina,

idem 21.05 na kontrolu,osjećam se dosta dobro jedino kaj me muči nervoza i nemiran sam,nadam se da ću ubrzo prestati uzimat decortin i sve te silne tablete,al sve u svemu ok sam :top:

Ziza Kovacevic
12.05.2010., 22:19

Pozdrav ekipa,

Javi i nalaze urina,

draga ninice bas si me obradovala da su ti markeri ok, meni je i to bilo poviseno prije dvije sedmice pa su me nadigli da radim kompletne nalaze da vide od cega je to i u utorak idem ginekologu. probaj se ne sekirati i ako iz iskustva znam da je to jako tesko ali evo ste imali mene za primjer sta je sve stres poremetio u mom organizmu. sigurna sam znajuci tebe koliko si jaka i optimisticna da ces i ovo sto ne valja od nalaza staviti pod kontrolu i od srca ti to zelim jer stvarno to zasluzujes. jaka si i hrabra i sigurno ce ti to popraviti stanje a svi nekada dodjemo u neko stanje gdje mislimo pa zasto to bas meni ili bas tako.

svaku srecu ti zelim u zivotu i ostani tako jaka jer si meni stvarno dosta pomogla svojim optimisticnim razmisljanjem.

pozdrav i svim ostalim i maj je mjesec cvjetanja pa mi i vi procvjetajte.

tommy tominjo
13.05.2010., 12:25
Dobio sam nalaze 24 satnog urina i sve je ostalo isto, bjelančevine 3500. Nisam baš zadovoljan ali doktor kaže da je to dobro i da sam do ljeta miran:ne zna:. ako on tako kaže valjda će biti ok. ostali nalazi su stvarno super i masnoće su mi se smanjile:s. Za dva tjedna me poslao opet na 24 satni urin pa će mo viditi šta i kako dalje. Urea i kreatinin su mi super. Inaće sam super, dobro se osjećam i jedva čekam poć raditi. Decortin mi je smanjen na 20mg ovaj tjedan i onda svaki idući za još 5 mg. Imuran mi je ostavio po tabletu ujutro i navečer. Kako ste mi vi narode ima li promjena naravno pozitivnih kod Vas, koliko dugo ste vi uzimali kortikosteroide i imuran. Ja sam totalno nestrpljiv da me se skine sa toga, pijem ih od 16.1. Znam da je to kratko vrijeme ali......ja bi se odrekao toga. vidimo se i svima puno zdravlja

ninica 1
13.05.2010., 12:39
Dobio sam nalaze 24 satnog urina i sve je ostalo isto, bjelančevine 3500. Nisam baš zadovoljan ali doktor kaže da je to dobro i da sam do ljeta miran:ne zna:. ako on tako kaže valjda će biti ok. ostali nalazi su stvarno super i masnoće su mi se smanjile:s. Za dva tjedna me poslao opet na 24 satni urin pa će mo viditi šta i kako dalje. Urea i kreatinin su mi super. Inaće sam super, dobro se osjećam i jedva čekam poć raditi. Decortin mi je smanjen na 20mg ovaj tjedan i onda svaki idući za još 5 mg. Imuran mi je ostavio po tabletu ujutro i navečer. Kako ste mi vi narode ima li promjena naravno pozitivnih kod Vas, koliko dugo ste vi uzimali kortikosteroide i imuran. Ja sam totalno nestrpljiv da me se skine sa toga, pijem ih od 16.1. Znam da je to kratko vrijeme ali......ja bi se odrekao toga. vidimo se i svima puno zdravlja

A stigao nalaz znam da si očekivao puno bolje stanje pa si samim tim malo razočaran ali je ipak pomak jer se proces zaustavio i sigurno tek bi sada trebalo da krene prema dole mislim svakako na proteine u urinu.
A prema nalazu ja mislim da te se neće skinuti baš tako brzo sa kortikosteroida :ne zna: mislim da će dozu smanjiti ali nalazi nisu u prilog skidanju sa tableta.
Još malo se strpi bitno u svemu da je očuvana kompletna funkcija bubrega a i proteini će uskoro biti puno bolji :top: ma nema odricanja nikakvog idemo do ozdravljenja!!!!!

Ziza Kovacevic
15.05.2010., 19:56
¨nelice srecan ti rodjendan od srca zelim i da ti svaki sledeci bude u sto boljem zdravlju.

tvojoj velikoj djevojci svaku srecu u zivotu zelim i za sutrasnji i za svaki rodjendan i dao bog da nikada u zivotu ne spozna nikakvo zlo.

pusa i veliki pozdrav i svim ostalim iz naseg drustvanca i zdravi i veseli bili

ninica 1
15.05.2010., 22:27
¨nelice srecan ti rodjendan od srca zelim i da ti svaki sledeci bude u sto boljem zdravlju.

tvojoj velikoj djevojci svaku srecu u zivotu zelim i za sutrasnji i za svaki rodjendan i dao bog da nikada u zivotu ne spozna nikakvo zlo.

pusa i veliki pozdrav i svim ostalim iz naseg drustvanca i zdravi i veseli bili

:tulum: nela i ja se pridružujem čestitkama za tvoj rođendan i želim ti sve najbolje i da nam se ćesto javiš sa dobrim vjestima:cheer:
A tvojoj princezi od srca želim sve najbolje za rođendan i šaljem i tebi i njoj bezborj:):kiss::kiss::kiss:

tommy tominjo
16.05.2010., 10:17
Nela sretan ti rođendan:zivili::tulum:, eto nisam znao ali vidim da ti drugi čestitaju pa se i ja pridružujem. Nadam se da ste svi dobro i puno zdravlja svima.
javite rezultate nalaza kad ih dobijete.

Ziza Kovacevic
16.05.2010., 20:57
Nela sretan ti rođendan:zivili::tulum:, eto nisam znao ali vidim da ti drugi čestitaju pa se i ja pridružujem. Nadam se da ste svi dobro i puno zdravlja svima.

meni su neki nalazi stigli u petak i bolji su od prethodnih a u ponedjeljak idem da mi ocitaju nalaze 24 satnog urina.

i ja sam juce slavila i moj rodjendan a i dobivanje ovih papira za skrbnistvo nad sinom i bilo nam je super. jeste da je danas bilo malo vise posla ali neka za ovako lijepe stvari se uvijek isplati umoriti.

nelica nam vjerovatno danas slavi princezin rodjendan pa ne stigne da nam se javi ali neka samo nek se oni fino provedu i svaku srecu im zelim kao i svima nama.

ROSSSO
17.05.2010., 14:03

Eto i od mene čestitke za ročkas,sve najbolje ti želim,a najviše zdravlja tebi i svim ostalim,i sebi naravno:)

ROSSSO
17.05.2010., 14:06
meni su neki nalazi stigli u petak i bolji su od prethodnih a u ponedjeljak idem da mi ocitaju nalaze 24 satnog urina.

i ja sam juce slavila i moj rodjendan a i dobivanje ovih papira za skrbnistvo nad sinom i bilo nam je super. jeste da je danas bilo malo vise posla ali neka za ovako lijepe stvari se uvijek isplati umoriti.

nelica nam vjerovatno danas slavi princezin rodjendan pa ne stigne da nam se javi ali neka samo nek se oni fino provedu i svaku srecu im zelim kao i svima nama.

sretan i tebi rođendan,puno zdravlja,sreće,novaca i super za nalaze,tak treba biti,ja idem u petak na kontolu,drž te fige da se i ja veselim:):)

nela1505
17.05.2010., 19:09
hvala svima na čestitkama! :cerek::cerek:

ziza i tebi želim sretan rođendan i sveeeeee naj naj! :tulum:

evo ja dolazim sa dobrim vijestima! bila sam danas na kontroli kod nefrologice i jako je zadovoljna sa mojim nalazima, a to što su proteini malo narasli ne mora ništa značiti jer, kako mi je dr. rekla, taj dan kad sam skupljala urin mogla sam samo malo više fizički nešto raditi i to se odmah reflektira na proteinuriju. u svakom slučaju, još uvijek sam u remisiji, sa terapijom nastavljam i dalje kao i do sada i kontrola za 4-6 mj. a ako bi slučajno došlo do ponovnog povratka bolesti onda bi mi možda umjesto medrola dala neku drugu terapiju jer sam medrol bila jako loše psihički podnijela, ali za sada nema ni govora o tome :s

eto, ja sam super zadovoljna sa svime :top:

kako ste vi ostali? jel vam ova kiša ide na živce kao i meni? :mad:

Ziza Kovacevic
17.05.2010., 19:38
sretan i tebi rođendan,puno zdravlja,sreće,novaca i super za nalaze,tak treba biti,ja idem u petak na kontolu,drž te fige da se i ja veselim:):)

hvala rosso i svakako drzim fige u petak da i tebi bude sve ok sa nalazima.
svaku srecu ti zelim

tommy tominjo
17.05.2010., 20:46

evo ja dolazim sa dobrim vijestima! bila sam danas na kontroli kod nefrologice i jako je zadovoljna sa mojim nalazima, a to što su proteini malo narasli ne mora ništa značiti jer, kako mi je dr. rekla, taj dan kad sam skupljala urin mogla sam samo malo više fizički nešto raditi i to se odmah reflektira na proteinuriju. u svakom slučaju, još uvijek sam u remisiji, sa terapijom nastavljam i dalje kao i do sada i kontrola za 4-6 mj. a ako bi slučajno došlo do ponovnog povratka bolesti onda bi mi možda umjesto medrola dala neku drugu terapiju jer sam medrol bila jako loše psihički podnijela, ali za sada nema ni govora o tome :s

Bravo Nela, eto vidiš nije bilo mjesta panici:jumping:. Reci mi šta uzimaš od tableta kada si u remisiji, puno toga mi još nije jasno a mislim da i nikada neće biti. Nadam se da nikome nisam dosadan sa svojim pitanjima ali nemam pojma više ni šta ni kako. svima Vam laku noć a ja idem na :kada:

nela1505
17.05.2010., 22:10
Bravo Nela, eto vidiš nije bilo mjesta panici:jumping:. Reci mi šta uzimaš od tableta kada si u remisiji, puno toga mi još nije jasno a mislim da i nikada neće biti. Nadam se da nikome nisam dosadan sa svojim pitanjima ali nemam pojma više ni šta ni kako. svima Vam laku noć a ja idem na :kada:

joj, tommy, nije bilo mjesta panici, zaista, ali svaka promjena na gore me baš i ne veseli (ako me razumiješ). ma ja sam super zadovoljna, stvarno! samo da tako ostane što duže!

a sad da ja tebi odgovorim...od lijekova uzimam val i piramil za tlak (zapravo ne za tlak nego radi zaštite bubrega, da se smanji pritisak na krvne žile), tulip za masnoće u krvi, omegu 3 i cipralex (antidepresiv). baš sam danas pitala nefrologicu do kada ću to morati uzimati...tulip (za masnoće) vjerojatno doživotno :eek: jer ako mi ga ukinu masnoće bi još više narasle, a već su i sada iznad dozvoljenog. a kako stvari stoje tako će biti i sa lijekovima za tlak...a to me baš i ne veseli jer bih htjela još jedno dijete, a sa tolikim lijekovima i uz povijest bolesti to izgleda i neće biti moguće :(
iz ovoga što sam do sada naučila o našim bolestima jasno je da ćemo cijeli život, ili barem većinu, provesti na nekakvim lijekovima.

i nisi dosadan sa pitanjima, nikako. pa tu smo da si pomognemo koliko možemo, ako nikako drugačije onda svatko sa svojim iskustvom u lječenju, savjetom...samo ti pitaj što te zanima.

ROSSSO
18.05.2010., 13:54

superiška:top:

ninica 1
18.05.2010., 16:05
Nela super ti i dalje u remisiji odlično da tako potraje.:top:

Ziza sa zakašnjenjem čestitke za rođendan i dobre nalaze, super baš mi je drago.

Ostali ćekaju kao i ja kontrolu nalaza, nadajmo se da će biti još dobrih vijesti!!!!

nela1505
18.05.2010., 19:29
ninice ma biti će još dobrih vijesti, ne sumnjam ja u to! :D

Ziza Kovacevic
20.05.2010., 22:12
Nela super ti i dalje u remisiji odlično da tako potraje.:top:

Ziza sa zakašnjenjem čestitke za rođendan i dobre nalaze, super baš mi je drago.

Ostali ćekaju kao i ja kontrolu nalaza, nadajmo se da će biti još dobrih vijesti!!!!

moje drago drustvo mene zezao komp a i sin mi je ovih dana u nekom losem periodu pa se bavim njime vise.

hvala ti ninice za cestitke nikad za to nije kasno i ja tebi zelim svaku srecu u zivotu i da ti svaki dan bude ljepsi od prethodnog.

drzim fige svima da nalazi budu dobri kao kod nase nelice.

pusa i zagrljaj svima

nela1505
22.05.2010., 06:14
dobro jutro vam želim, dragi moji! kako ste mi ovih dana? evo mene neka viroza spopala i osjećam se kao da me vlak pregazio :rolleyes:

ima li što novoga? ninice, a kako si ti?
a ni kiki nam se nije dugo javila....

drago, a što je sa tvojim nalazima? ide li što na bolje?

tommy tominjo
23.05.2010., 12:01
Bok ljudi, evo malo sam se uljenio nemam pojma zašto, uhvatila me neka fjaka. Ponekad sam ludo nervozan, a nekad je cijeli svijet moj. Svaki put me uhvati neka nervoza pred skupljanje mokraće, na početku mi je nekako bilo sve to normalno, a sada kada se približavam remisiji nekako sve nervoznije čekam nalaze. Kako ste mi Vi svi, vidim da nalazi idu na bolje, tako i treba.
idem u srijedu ( kakve li slučajnosti, taman na rođendan :tulum:) odnijeti urin da mi vide bjelančevine. Od zadnjeg nalaza pali su mi masnoće, to me stvarno oduševilo jer očito sam pogodio prehranu. Jedem više manje sve osim pečenog i konzervi. Jučer sam bio na piru:gitara: i spiza:klopa: nije mogla biti bolje, riblji meni kako mi je bilo dobro. Samo jedino tužnu šta nisam baš plesao da ne poremetim bubreg i sve sa njime. Inače obožavam plesat. Eto malo sam se raspisao i javim Vam nalaze u četvrtak pozdrav svima

ninica 1
23.05.2010., 19:07
dobro jutro vam želim, dragi moji! kako ste mi ovih dana? evo mene neka viroza spopala i osjećam se kao da me vlak pregazio :rolleyes:

ima li što novoga? ninice, a kako si ti?
a ni kiki nam se nije dugo javila....

drago, a što je sa tvojim nalazima? ide li što na bolje?

Nela hvala ja sam dobro a nadam se još puno bolje poslije ovih pustih terapija.
Idući tjedan nosim urin i nadam se da to bude dobro i da će mi smanjiti kompletnu terapiju:ne zna: vidjet ću -
Da kiki nas zaboravila a iskreno se nadam da je dobro?
Ostali manje više dolaze sa dobrim nalazima , super nas je krenulo samo da netko ne pokvari ni slućajno ovaj dobar niz:)

A kako ti nelice sa virozom jel što bolje????

Bok ljudi, evo malo sam se uljenio nemam pojma zašto, uhvatila me neka fjaka. Ponekad sam ludo nervozan, a nekad je cijeli svijet moj. Svaki put me uhvati neka nervoza pred skupljanje mokraće, na početku mi je nekako bilo sve to normalno, a sada kada se približavam remisiji nekako sve nervoznije čekam nalaze. Kako ste mi Vi svi, vidim da nalazi idu na bolje, tako i treba.
idem u srijedu ( kakve li slučajnosti, taman na rođendan :tulum:) odnijeti urin da mi vide bjelančevine. Od zadnjeg nalaza pali su mi masnoće, to me stvarno oduševilo jer očito sam pogodio prehranu. Jedem više manje sve osim pečenog i konzervi. Jučer sam bio na piru:gitara: i spiza:klopa: nije mogla biti bolje, riblji meni kako mi je bilo dobro. Samo jedino tužnu šta nisam baš plesao da ne poremetim bubreg i sve sa njime. Inače obožavam plesat. Eto malo sam se raspisao i javim Vam nalaze u četvrtak pozdrav svima

Promjena raspoloženja kod nas koji smo na terapiji kortikosteroida je sasvim normalna pojava i vjeruj da nisi jedini:mig:
Što se tiče nalaza da su ti masnoće pale to je dobar znak pa se nadam da će i proteini biti daleko bolji.
A ta mala nervoza pred nalaze urina nam je svima poznata jako dobro i svi idemo ka tome da dođe ta željno očekivana remisija što prije a sve što previše želimo to nam se i ostvari , pa nema razloga da ne bude a ja ti od srca želim da ti nalazi budu dobri:top:

ROSSSO
24.05.2010., 12:10
Proteini ispod jednog grama!!!!!!!!!!!
Sretan ko malo dijete:rofl:
svima pusa i nek vas služi zdravlje:o

tommy tominjo
24.05.2010., 12:29

Bravo Rosso kako je to dobro vidjeti:top:. Samo neka to još padne i biti će super. Samo naprijed sa zdravljem i dobrim nalazima

ninica 1
24.05.2010., 13:04

:jumping: BRAVO!!!Sigurno da imaš razloga za sreću i neka bude još i BOLJE!:top:

Ziza Kovacevic
24.05.2010., 21:31

super drago mi je da su ti nalazi dobri i da tako i ostane a i da svima nama ostalim tako bude.

nela, ninice, tomo tominjo, kiki i svi ostali kako je s vama.

ma sto nam se ovo kiki ne javlja iskreno se nadam da je samo lijepo vrijeme izvuce iz kuce pa nam se ne stigne javiti i da je dobro.

svima pusa

tommy tominjo
25.05.2010., 14:31
Narode bok, evo me skupljam urin, sutra ga nosim i čekam nalaze. Nadam se da će pasti ispod 3000. Toliko mi je bilo zadnji put. Ma ja virujem da će biti. Inače je sve pet, samo što ovu vrućinu ne podnosim, nisam je ni prije volio, a kamo li sada kada moram paziti i kloniti se sunca. Nema veze idemo dalje ka zdravlju i jedva čekam da popijem barem jedno hladno točeno pivo. pozdrav svima

ninica 1
25.05.2010., 17:23
Narode bok, evo me skupljam urin, sutra ga nosim i čekam nalaze. Nadam se da će pasti ispod 3000. Toliko mi je bilo zadnji put. Ma ja virujem da će biti. Inače je sve pet, samo što ovu vrućinu ne podnosim, nisam je ni prije volio, a kamo li sada kada moram paziti i kloniti se sunca. Nema veze idemo dalje ka zdravlju i jedva čekam da popijem barem jedno hladno točeno pivo. pozdrav svima

želim ti što bolje nalaze !!!:top:
Iskreno se nadam da će proteini pasti i da nas uz ove vruće dane rashladi čaša pive:)

ROSSSO
25.05.2010., 17:41

držim fige,bit će sve ok,a tek piva kad klizne niz grlo...

Ziza Kovacevic
25.05.2010., 19:45

drzim fige da ti nalazi budu bolji nego prethodni i u zdravlje tommy:Pivo:

dragoi
26.05.2010., 15:24
EEej veliki pozdrav za sve evo ja danas skupljam urin sutra ga nosim i nadam se dobrim nalazima! Kako se živi??

Ziza Kovacevic
26.05.2010., 18:47
EEej veliki pozdrav za sve evo ja danas skupljam urin sutra ga nosim i nadam se dobrim nalazima! Kako se živi??

dragoi drzim ti fige da ti nalazi budu dobri.

na zapadu nista novo osim onog ima nesto trulo u drzavi danskoj i bolesno,
salim se vrijeme je super samo sto je jako vruce pa meni malo utice na moj lupus, naime imam vise bolova u zglobovima.

tommy SRETAN TI RODJENDAN i svaki drugi docekao u zdravlju i sreci:zivili:

svima :kiss:

ninica 1
26.05.2010., 23:56

Želim ti što bolje nalaze:top:Kako se živi ha po propisima glomerulonefritisa:lol:

dragoi drzim ti fige da ti nalazi budu dobri.

na zapadu nista novo osim onog ima nesto trulo u drzavi danskoj i bolesno,
salim se vrijeme je super samo sto je jako vruce pa meni malo utice na moj lupus, naime imam vise bolova u zglobovima.

tommy SRETAN TI RODJENDAN i svaki drugi docekao u zdravlju i sreci:zivili:

svima :kiss:

I od mene sretan rođkaš TOMMY:Pivo: što je sa nalaza ćim dobiješ javi!!!!

Ja sam relativno dobro a i sama idući tjedan idem raditi nalaze pa je malo frka ali dobro.
Nela tvoja viroza nadam se da je prošla i da si nam ponovno u dobroj formi.
Pozz. za sve!

tommy tominjo
27.05.2010., 11:25
Evo me narode, vratio se kući sa velikim osmjehom , proteini pali na 2400, a kortikosterodi smanjeni na 15mg. Hvala Bogu da to sve pada, ostali nalazi nisu loše. Vidim da ste mi Vi dobro, tako i treba biti. Ponovna kontrola za tjedan dana,
pa ćemo viditi šta će se zbivati. Mislim da ipak svi mi idemo prema dugotrajnoj remisiji. Pozdrav svima i javite nalaze

ninica 1
27.05.2010., 12:43
Evo me narode, vratio se kući sa velikim osmjehom , proteini pali na 2400, a kortikosterodi smanjeni na 15mg. Hvala Bogu da to sve pada, ostali nalazi nisu loše. Vidim da ste mi Vi dobro, tako i treba biti. Ponovna kontrola za tjedan dana,
pa ćemo viditi šta će se zbivati. Mislim da ipak svi mi idemo prema dugotrajnoj remisiji. Pozdrav svima i javite nalaze

SUPER i bravo za tako dobre nalaze!!!!:top: drago mi je i upravo sam svratila na ove stranice da vidim si se javio i evo dobre vijesti ma krasno.

Nadam se i ja da će mi napokon smanjiti dozu :(kortikosteroida jer sam deformirana da sama sebe više ne poznam:eek:

tommy tominjo
27.05.2010., 14:19
SUPER i bravo za tako dobre nalaze!!!!:top: drago mi je i upravo sam svratila na ove stranice da vidim si se javio i evo dobre vijesti ma krasno.

Nadam se i ja da će mi napokon smanjiti dozu :(kortikosteroida jer sam deformirana da sama sebe više ne poznam:eek:

Ma oće samo glavu gore, biti će to dobro. Rugat :B ćemo se mi još ovoj našoj bolesti. Biti ćemo bolji nego prije, nema za nas hrabre panike.

nela1505
27.05.2010., 15:22

čestitam! :zivili:

Nela tvoja viroza nadam se da je prošla i da si nam ponovno u dobroj formi.
Pozz. za sve!

evo, viroza lagano prolazi :s još samo malo nos zeza i kašalj, ali ide na bolje!
kako si ti?

tommy i tebi čestitke!
povodom rođendana i dobrih nalaza!!! :tulum::headbang:

dragoi
27.05.2010., 19:49
Čestitam na dobrim nalazima još malo i to je to !
JA živim dobro po pravilima bolesti iako vi to još nei ugurali u pravila bolesti ali za mene je i ovo prestrogo! Veliki pozdrav

Ziza Kovacevic
27.05.2010., 20:54
tomi bravo za nalaze super neka budu i bolji.

nelice zelim ti da ti i taj kasalj sto prije prodje i da nam ponovno budes cila i vesela.

ninice u tebe ne sumnjam ni najmanje sigurna sam da ces brzo doci na manju dozu kortikosteroida poznavajuci te kao velikog optimistu i borca.

dragoi samo nastavi po pravilima bolesti i bit ce i bolje.

ja sutra idem ponovno kontrolirati secer i kolesterol a za 3 sedmice ponovno na kontrolu urina. prosle sedmice sam davala urin da provjerim je li ostala neka bakterija i ok je hvala Bogu. malo mi je desna noga otecena u clanku ali mozda je to od ovih vrucina i ako probam da se ne krecem tada.

da koga ne zaboravim sve vas grlim i pusa svima

dragoi
28.05.2010., 20:28
Veliki pozdrav nalazi 450 ukupni proteini i Dragan pobjeđuje hahaahhahah veliki pozdrav!!!
Danas sam odmah pol kile janjetine pojeo u bosni mora se proslavit haha !

ninica 1
28.05.2010., 20:39
Veliki pozdrav nalazi 450 ukupni proteini i Dragan pobjeđuje hahaahhahah veliki pozdrav!!!

Bravo Drago za nalaze ti si legenda :lol: slave oni koji imaju razloga za to a ti imaš pa .......sretno:top:

Ziza Kovacevic
28.05.2010., 21:57
i od mene Drago cestitke samo da ostane tako a i bude bolje.

ja danas i nemam razloga za slavlje jer mi je doktorica ocitala sinove nalaze nakon analize krvi i secer mu je bio 6,0 znaci na gornjoj granici i ako se on zdravo hrani a i jadnika sam ga lisila slatkog vec poodavno samo sto jede jako puno voca. citav dan prebiram po glavi i jedino sto mi je palo na pamet je da mu je to mozda bio stresni odnosno da je njega ipak kako je autista i sve svaca kao rutinu pa i to vadjenje krvi, ipak bilo strah. tjesi me sto mu je taj dnevni put secera uredan. svi ostali nalasi krvi su Bogu hvala u redu a i kolesterol je jos uvijek oko 4 kao i zadnju godinu dana pa mi je doktorica predlozila ako mu sledeci put bude opet takav da mu ipak poveca dozu simvastatina na 20 mg. meni je organizam djelovao momentalno na tu vijest i meni je iza toga bio secer 10 ali to je bilo i za ocekivati.
shvatila sam konacno da vise ne mogu podnijeti ni dobru vijest a kamoli losu. moram se malo ozbiljnije pozabaviti sobom jer nesto ne radim kako valja ocito. probat cu potraziti neke lijekove za smirenje dok ne uspostavim taj neki balans u svom organizmu a valjda cu dat ce dragi bog samo da mi dijete bude OK.

svima vam zelim puno zdravlja i srece i da niko ne dao bog ne prozivljava ovo kao ja danas.

pusa svima

kiki-ri
28.05.2010., 22:03
super drago mi je da su ti nalazi dobri i da tako i ostane a i da svima nama ostalim tako bude.

nela, ninice, tomo tominjo, kiki i svi ostali kako je s vama.

ma sto nam se ovo kiki ne javlja iskreno se nadam da je samo lijepo vrijeme izvuce iz kuce pa nam se ne stigne javiti i da je dobro.

svima pusa

evo me malo...
ma nisam imala novih nalaza pa vam nemam što javiti......
bole me zglobovi jako već 2 mj. jedva idem na posao i pijem Voltaren
iako znam da oštećuje bubrege.....
inače prošlu subotu pala u nesvijest (vjerojatno od niskog krvnog tlaka i zaldiara) radim sad pretrage.
eto nikad nam nije dosadno uvijek imamo neke preglede....
drugi tjedan malo opet kontrola urina i krvi, pa fizijatra i nefrologa.
puno pozdrava svima i nadam ste da ste mi dobro....

pusa :)

Ziza Kovacevic
28.05.2010., 22:31
evo me malo...
inače prošlu subotu pala u nesvijest (vjerojatno od niskog krvnog tlaka i zaldiara) radim sad pretrage.

kiki drago mi je da si se javila a to sto se tice bolova i kod mene su veci kad je toplije. sve ce to moja kiki ici u periode nekad bolje nekad losije a ja ti iskeno zelim da ih ti imas sto vise tih s manje bolova i da ti nalazi budu sto bolji koliko mogu biti s ovim nasim bolestima.

svima dobro zdravlje zelim

nela1505
29.05.2010., 22:01

:lol::lol:

čestitam drago!

nela1505
29.05.2010., 22:13
e, ziza moja draga, žao mi je da ti i nemaš baš neke dobre vijesti...
ma sve će to biti dobro, sigurna sam. drži se ti i samo hrabro kao i do sada!

ninica 1
29.05.2010., 23:20
evo me malo...

Kiki i ti se nama javljaš drago mi je jer te dugo nije bilo.
Bolovi zglobova su mi se dosta smanjili od kako sam na duploj dozi imurana ali pred kišu me jako bole a kod nas kiša svaki dan pa onda sve znaš.
Nadam se da će ti ovi nefrološki i ostali nalazi biti dobro jer to je kod tebe i zadnji put bilo ok pa valjda je tako i sada.
Javi kada obaviš sve pretrage i dobijš nalaze .:top:

kiki drago mi je da si se javila a to sto se tice bolova i kod mene su veci kad je toplije. sve ce to moja kiki ici u periode nekad bolje nekad losije a ja ti iskeno zelim da ih ti imas sto vise tih s manje bolova i da ti nalazi budu sto bolji koliko mogu biti s ovim nasim bolestima.

svima dobro zdravlje zelim

Ziza tebe stvarno život ne mazi nego svako malo te uništi novim problemom i stresom a to odmah pogoršava i sve tvoje bolesti koje si nakupila.
Znam da ti je žao sina ali vjeruj da to povišenje glukoze je dodsta malo i neće biti nekih većih problema a može biti i da se samo uplašio vađenja krvi i da će na koncu to sigurno biti sve dobro.
Pokušaj neke stvari primati sa manje stresa jer se jako uništavaš a time i svoje ne malo narušeno zdravstveno stanje, ti na koncu njemu trebaš jaka kao što i jesi ali koliko toliko zdrava uz sve te dijagnoze, pa se smiri i misli na pozitivan način.
Bit će to sve dobro vjeruj :top:
e, ziza moja draga, žao mi je da ti i nemaš baš neke dobre vijesti...
ma sve će to biti dobro, sigurna sam. drži se ti i samo hrabro kao i do sada!

O nela i ti si svratila i pretpostavljam da si virozu privela kraju a ništa ne pišeš o zglobovima koji su te mučili jel to još prisutno?:kava:

nela1505
30.05.2010., 07:36
O nela i ti si svratila i pretpostavljam da si virozu privela kraju a ništa ne pišeš o zglobovima koji su te mučili jel to još prisutno?:kava:

hej draga!

da, da, svratila sam :mig: pa nisam ja vas zaboravila! samo sam se malo ostavila laptopa (za promjenu) i prođe po nekoliko dana a da ga uopće ne upalim.
pa viroza je pri kraju :s prošla sam bez nekih većih problema, a zglobovi... :rolleyes:
ma onaj palac me još uvijek jako boli. i ne popušta :mad: ma glupa sam što nisam to spomenula nefrologici sad kad sam bila na kontroli :bonk:

a što ima kod tebe? jesi gotova sa kemoterapijama? i kad slijede tvoje kontrole?

pozdrav svima!

Ziza Kovacevic
30.05.2010., 15:54
nelice i ninice hvala vam na vasoj podrsci i savjetima ma nisam bogu hvala u bedaku jer sam i ja to tako shvatila da mu je to bilo od straha a juce sam zaokupirala misli krecenjem i spremanjem njegove sobe ali ne forsiram puno da je sto prije zavrsim samo polako nece nista pobjeci. ma ninice ne brini ti imam ja jos snage a ne dao bog gore valjda je to tako sto nas ne unisti ojaca nas a i opomene da usporimo sa tempom zivota. njemu su bogu hvala svi ostali nalazi uredni cak i dnevni put secera tako bi prevela sa ovog njihovog sto mi jos vise govori da je to sigurno njemu bilo od straha.

nela drago mi je da ti je prosla ta viroza a ninice nadam se da je i sa tobom ok koliko to moze biti kod nas tako. ma stvarno mi je cudno da se ne urekne u zadnjih par dana ne osjecam nikakav bol nigdje osim onoga u peti kad stojim dugo.

svako dobro vam zelim i ljubim vas a i ostale sa ove teme

dragoi
31.05.2010., 21:06
Ja bio danas kod doktorice na kontroli i kaže sve je super i da ne moram dolazit 3 mjeseca i to je to! pozdrav za sve

ROSSSO
01.06.2010., 05:35
Ja bio danas kod doktorice na kontroli i kaže sve je super i da ne moram dolazit 3 mjeseca i to je to! pozdrav za sve

odlično,super:top:ja nemoram dva mjeseca dolaziti,hvala bogu....pozdrav svima koliko vas ima:o

ROSSSO
01.06.2010., 05:37

to te ja pitam!!!!

tommy tominjo
01.06.2010., 11:38
Bok narode, imam jedno pitanje pa pomozite savjetom. Kupio bih biciklu da se počinjem kretati, e sada je li to pametno ili nije s obzirom na stanje. Do posla mi nije problem jer mi je sve nizbrdo, kada se vraćam mogu ići drugim putem di je većinom ravno osim jedne uzbrdice koju bi mogao prošetati. Šta vi mislite o tome, ima li smisla sa doktorom nisam još razgovarao ne znam bili me čudno pogledao ili kritizirao, Vi valjda nećete. Pozdrav i čujemo se za koji dan kada odem kod doktora

tommy tominjo
01.06.2010., 11:43
bok narode, imam jedno pitanje za Vas. kupio bih biciklu ali neznam je li pametno s obzirom na stanje. Sa doktorom nisam razgovarao. Do posla mi je jednostavno jer mi je sve nizbrdo :), a kada se vraćam mogao bih ići drugim putem koji nema uzbrdica osim jedne ne baš velike ali bi je mogao prošetati. Šta Vi mislite o tome, dajte mali savjet. pozdrav i nadam se da ste dobro

nela1505
01.06.2010., 17:19
tommy, ne bicikl!

na biciklu baš skoro svi mišići rade, a to nije dobro...možda neka izuzetno lagana vožnja, ali osim toga :nono:
ali možda ti doktor ipak kaže nešto više pa tko zna...ali kako je meni moja nefrologica rekla da bih ja mogla samo yogu, pilates i možda malo brže hodanje, zato mislim da bicikl nije preporučljiv.

ROSSSO
01.06.2010., 18:40
bok narode, imam jedno pitanje za Vas. kupio bih biciklu ali neznam je li pametno s obzirom na stanje. Sa doktorom nisam razgovarao. Do posla mi je jednostavno jer mi je sve nizbrdo :), a kada se vraćam mogao bih ići drugim putem koji nema uzbrdica osim jedne ne baš velike ali bi je mogao prošetati. Šta Vi mislite o tome, dajte mali savjet. pozdrav i nadam se da ste dobro

Razgovaraj sa doktorom,meni je moj rekao da mogu,ali laganini,nikakvi brijegovi i forsanje

Ziza Kovacevic
01.06.2010., 19:53
pozdrav drustvo ja juce isla na ocitavanje nalaza od petka a tj. secera i kolesterola. bogu hvala puno su bolji nego zadnji put secer mi je bio 3,1 a kolesterol 5,9. jos uvijek nije dobro ali bogu hvala ide na bolje.

tommy i meni je doktor rekao iza ugradnje novih koljena da trebam lagano vjezbati na kondi biciklu ali ti je najbolje da razgovaras sa doktorom jer kondi je ipak nesto drugo i ne potresa nase bubrege i potpuno se slazem sa nelom

dragoi bravo za nalaze

pusa i pozdrav svima

dragoi
02.06.2010., 09:49

Ako imaš 25 km do posla onda nemoj, a ako imaš nešto malo onda slobodno možeš hheeheh pozdrav!

tommy tominjo
02.06.2010., 13:39
Ako imaš 25 km do posla onda nemoj, a ako imaš nešto malo onda slobodno možeš hheeheh pozdrav!

he,he. pa nije baš 25 ima 30. Ma šala ima možda 10 min biciklom i sve nizbrdo, nazad mogu poći drugim putem i samo je jedna mala uzbrdica. Valjda ću moći ne mogu više biti doma, doktori mi ništa ne govore ni oko posla ni ništa. Pa valjda je svejedno sidija doma 6 sati ili radio 6 sati. Istina je da sam trener ali imam takav dogovor da mogu sjediti dok radim, valjda će mi svanuti taj dan da se vratim na posao. pozdrav svim radnicima

kiki-ri
03.06.2010., 08:03
evo me malo...

ma nalaz od EEG nije dobar sad moram na MR mozga :(
a danas skupljam urin pa ću sutra nosit valjda će biti sve ok :)

Ziza Kovacevic
03.06.2010., 19:08

a kiki zbog cega ce ti raditi MR je li imas glavobolje. nemoj se sekirati dat ce dragi Bog bit ce to ok. drzim ti fige da sve bude dobro.

pusa i svim ostalim i dobro zdravlje zelim

tommy tominjo
04.06.2010., 14:35
Pozdrav svima, evo bio som kod liječnika i konačno mogu početi radit:trio: i voziti biciklu ali sve umjereno bez nekog napora. Hvala Bogu :amen: i nalazi su mi super, samo mi je rekao da bi trebao još manje soliti. Nisam baš puno solio ali sam ga pitao za vegetu, i kaže naravno da ne mogu, e di mi je pamet bila biće je otišla od mene:trk: . Eto nadam se da će te i Vi biti svi uskoro bolje. svima veliko hvala na podršci i želim Vam svima što bolje nalaze.

ROSSSO
04.06.2010., 18:18
Pozdrav svima, evo bio som kod liječnika i konačno mogu početi radit:trio: i voziti biciklu ali sve umjereno bez nekog napora. Hvala Bogu :amen: i nalazi su mi super, samo mi je rekao da bi trebao još manje soliti. Nisam baš puno solio ali sam ga pitao za vegetu, i kaže naravno da ne mogu, e di mi je pamet bila biće je otišla od mene:trk: . Eto nadam se da će te i Vi biti svi uskoro bolje. svima veliko hvala na podršci i želim Vam svima što bolje nalaze.

:top::top::top:

ROSSSO
04.06.2010., 18:33

kiki mi smo uz tebe,drž se:top:

Ziza Kovacevic
04.06.2010., 22:41
tomy super samo da tako i ostane.

svako dobro i srecu zelim svima a tebi kiki naravno drzim fige da ti MR bude ok i sve ostalo krene na bolje.

dragoi
06.06.2010., 17:01
bravo bravo reko sam ti ja da može bicikl!

nela1505
06.06.2010., 18:49

:zivili:
u to ime....nazdravimo!!!

:top::top:

super!!!!

pozdrav svima!

:kiss:

Ziza Kovacevic
06.06.2010., 18:59
nela pozdrav i tebi i svim ostalim i dao bog da nas zdravlje posluzi sto bolje.

kiki-ri
08.06.2010., 19:23
a kiki zbog cega ce ti raditi MR je li imas glavobolje. nemoj se sekirati dat ce dragi Bog bit ce to ok. drzim ti fige da sve bude dobro.

pusa i svim ostalim i dobro zdravlje zelim

ma pala sam u nesvijest,
a i EEG nalaz nije dobar, pa zato :(

kiki-ri
08.06.2010., 19:24
kiki mi smo uz tebe,drž se:top:

hvala, pusa :)

kiki-ri
08.06.2010., 19:27
evo danas sam dobila nalaze bjelančevine u 24-satnom urinu su mi 0,29 g/L,
pa nije tako loše, a u običnom urinu bjelančevina i krvnog pigmenta nema,
a to je super.......
niš posebno pijem taj atacand i koristim sanusol........
nadam se da ste dobro :)

ninica 1
08.06.2010., 22:34

Bravo , veliki pomak baš mi je drago:top:

evo danas sam dobila nalaze bjelančevine u 24-satnom urinu su mi 0,29 g/L,
pa nije tako loše, a u običnom urinu bjelančevina i krvnog pigmenta nema,
a to je super.......
niš posebno pijem taj atacand i koristim sanusol........
nadam se da ste dobro :)

Kiki pa nije nalaz tako loš to je ipak dobro.
Kada ideš na MR držim fige da ti nalaz bude dobar, ma neće biti ništa strašno i ja sam bila prije mjesec dana pa su samo pronašli vaskularne promjene vezane za osnovnu bolest.Drži se bit će to sve dobro:top:

Ziza Kovacevic
10.06.2010., 18:44
kiki eto ide hvala Bogu na bolje drzim ti fige da ti i sa MR bude sve ok. svaku srecu ti zelim.

pozdrav svima i pusa

nela1505
12.06.2010., 07:23
pozdrav dragi moji! kako ste?

ja sam odlično :s palac malo manje boli, došlo je lijepo vrijeme... samo da nije komaraca :rolleyes: hehe, svake godine ista priča. šta ima kod vas? ima kakvih novosti?

kiki, proteini su ti odlični! :top::top:
držim fige da i MR bude dobar!

ninice, a kako si mi ti? jel gotova kemoterapija? hoćeš skoro u dalmaciju?

pozdrav svima!!

ninica 1
12.06.2010., 19:42
pozdrav dragi moji! kako ste?

ja sam odlično :s palac malo manje boli, došlo je lijepo vrijeme... samo da nije komaraca :rolleyes: hehe, svake godine ista priča. šta ima kod vas? ima kakvih novosti?

kiki, proteini su ti odlični! :top::top:
držim fige da i MR bude dobar!

ninice, a kako si mi ti? jel gotova kemoterapija? hoćeš skoro u dalmaciju?

pozdrav svima!!

je sa kemo sam gotova i tumorki markeri super.
Nalazi urina opet 490 eritrocita u sedimentu a proteiniu 24 satnom 0,86 pa recimo dobro.
Imunološka terapija i dalje ostaje sve po starom.

Kiki evo i moj nalaz EEG nije dobar , imam valove i šiljke i još nešto a nalaz MR te demilizacije vaskularnog tipa ali to nije ništa strašno-razlog osnovna bolest a EEG ukazuje na migrenu -što je najvažnije nema tumora i to je odlično zato nemoj ništa brinuti.
Nela idući tjedan putujem u Dalmavciju:)
Kako si ti kao i svi ostali? pusa za sve:kava:

Ziza Kovacevic
12.06.2010., 22:14
Nalazi urina opet 490 eritrocita u sedimentu a proteiniu 24 satnom 0,86 pa recimo dobro.

Kiki evo i moj nalaz EEG nije dobar , imam valove i šiljke i još nešto a nalaz MR te demilizacije vaskularnog tipa ali to nije ništa strašno-razlog osnovna bolest a EEG ukazuje na migrenu -što je najvažnije nema tumora i to je odlično zato nemoj ništa brinuti.

ninice bas mi je drago da si zavrsila sa kemo i da su ti markeri super. ma vjerovala sam da ce to biti tako jer si stvarno posebna i jaka.

ja sam u cetvrtak bila na snimanju kicme i jedva sam izdrzala pregled i ako je to bio obicni rengen ali kako ja imam proteze u koljenima i jedva sam savila noge u pola koliko je potrebno za pregled on se pravo oduljio a evo i ova dva dana ne mogu da se povratim u normalu i jako me bole i noge i kukovi. iskreno se nadam da mi to nece povuci nesto novo.

mi jos uvijek cekamo na poziv kod zubara za mog sina jer ga moraju uspavati zbog straha od popravljanja zuba a napukla mu je dvojka pa je nuzno da mu je sto prije rijese i ako to dobijemo do sredine ove sedmice onda ako Bog da krajem sedmice u moje sarajevo na toliko cekani odmor. imam i ja jos masu pretraga za obaviti u ova prva tri dana sedmice ali izgurat cu nekako.

e mile moje bas mi je potreban odmor nekako osjecam da moram napuniti baterije.

a ostalo drustvo nadam se da ste dobro.

vidim da je kod vas vrijeme super a ovdje danas neki vjetar i kisa ma najkrace receno fuj ali bit ce bolje.

svima pusa i puno zdravlja zelim

Ziza Kovacevic
12.06.2010., 22:16
zaboravih ti ninice pozeliti sretan put i uzivaj u carima dalmacije zasluzila si a i ja cu u prvoj polovini sledeceg mjeseca tamo najvjerovatnije u brela ili tucepe.

pusa

kiki-ri
16.06.2010., 20:06
Bravo , veliki pomak baš mi je drago:top:

Kiki pa nije nalaz tako loš to je ipak dobro.
Kada ideš na MR držim fige da ti nalaz bude dobar, ma neće biti ništa strašno i ja sam bila prije mjesec dana pa su samo pronašli vaskularne promjene vezane za osnovnu bolest.Drži se bit će to sve dobro:top:

pa na to je i sumnja na vaskularne promjene vezane uz osnovnu bolest RA.
koliko si čekala MR????

kiki-ri
16.06.2010., 20:09

sretan put u dalmaciju :)
reci mi šta jel kod toga ide kakva terapija ili šta???

tommy tominjo
17.06.2010., 11:24
Evo i mene nakon dugo vremena, nisam Vas zaboravio nego ove vrućine me ubijaju pa mi se neda ni paliti laptop. Bio sam dati 24 satni urin i bjelančevine su pale na 1500, eto još malo i ja u remisiji, decortin mi je spušten na 7.5mg i da će tako ostati. Imuran će mi skinuti vrlo brzo tako barem kaže moj liječnik, a Marivarin će ostati još neko vrijeme pa bi i njega skinuo. Eto moji nalazi su sve bolje i sada krećem na kupanje, nije baš da sam lud za kupanjem ali s ovim vrućinama je nemoguće. Vidim da ste više manje ok i da odlazite na more, pa sretno svima i uživajte u čarima ljeta.

ninica 1
17.06.2010., 13:16
pa na to je i sumnja na vaskularne promjene vezane uz osnovnu bolest RA.
koliko si čekala MR????
Nisam čekala ništa imala sam sreću da mi gore radi prijateljica......iskreno tako.
sretan put u dalmaciju :)
reci mi šta jel kod toga ide kakva terapija ili šta???

Te demilizacije vaskularnog tipa vezane uz naše bolesti nemaju neku posebnu terapiju neznam nisam još konačno gotova , moram još kod neurologa.U Dalmaciju putujem u subotu i u devetom mjesecu sam nazad.
Nalazi urina u sedimentu 420 eritrocita a u 24 satnom urinu 0,86 proteini pa to je super,ali terapija i dalje ista, ništa nema smanjiti.Dobro je to!

Evo i mene nakon dugo vremena, nisam Vas zaboravio nego ove vrućine me ubijaju pa mi se neda ni paliti laptop. Bio sam dati 24 satni urin i bjelančevine su pale na 1500, eto još malo i ja u remisiji, decortin mi je spušten na 7.5mg i da će tako ostati. Imuran će mi skinuti vrlo brzo tako barem kaže moj liječnik, a Marivarin će ostati još neko vrijeme pa bi i njega skinuo. Eto moji nalazi su sve bolje i sada krećem na kupanje, nije baš da sam lud za kupanjem ali s ovim vrućinama je nemoguće. Vidim da ste više manje ok i da odlazite na more, pa sretno svima i uživajte u čarima ljeta.

Ma super, super evo te brzo u remisiju a i decortina manje pa će i faca se vratiti u normalu, odlićno i bravo.
Uživaj u kupanju i osvježenju a imaš i razloga za sreću koju sa tobom dijelimo mi svi.

Nela kako si nam ti sa svojim zglobovima, Ziza nam je sigurno otputovala, Drago uživa u dobroj klopi a neki voze bicikl pretpostavljam:lol:
svima veliki pozdrav i neka ste mi svi dobro!:top:

ROSSSO
18.06.2010., 17:56
Bok ljudi,da vam se javim,nadam se da ste svi dobro,ja jesam,decortin pijem od 15 mg,jedva čekam da ga još smanji i pijem dalje za tlak,još tjedan pa na more,samo tri tjedna odmora:eek:
pozdrav svima:):):):):):):)

kiki-ri
18.06.2010., 21:56
Nisam čekala ništa imala sam sreću da mi gore radi prijateljica......iskreno tako.

Te demilizacije vaskularnog tipa vezane uz naše bolesti nemaju neku posebnu terapiju neznam nisam još konačno gotova , moram još kod neurologa.U Dalmaciju putujem u subotu i u devetom mjesecu sam nazad.
Nalazi urina u sedimentu 420 eritrocita a u 24 satnom urinu 0,86 proteini pa to je super,ali terapija i dalje ista, ništa nema smanjiti.Dobro je to!

top:

ej, a jesi ti bila što u zadnje vrijeme kod naše doktorice???
ja ću kroz 10 dana to obavit....
ali mi je rekla ako se nešto dokaže da neću moć vozit auto,
jel ti smiješ vozit ili ne......

meni je sad sumnja opet na lupus....
je li tebi osnovna bolest RA ili lupus???

a imaš ti i anemiju....
meni se sad to pogoršalo, pa ću još sad dobivat i
venozno željezo, tako da mi je sje.... godišnji

dragoi
19.06.2010., 10:29
evo pozdrav za sve. Sad razmišljam da krenem malo u teretenu dva puta tjedno neki lagani tempo što mislite o tome?

dragoi
23.06.2010., 22:12
nnigdje nikog nema!

anitica1989
24.06.2010., 17:00
Nisam još radila pokušala sam da prođem bez toga ali očito da ne ide, tako da nisam sigurna koji je tip, znam da ih ima puno a bez biopsije neću moći dokazat, da li postoji neka druga manje agresivna metoda?

Veliki pozdrav svima
Jao vise sam ostala i sama doktor sto se tice bubrega i iga nefropatije ,glomerulonefritisa i ostalih bolesti.
Imam 21 godinu i odkad znam za sebe stalno sam po bolnicama.
Ustanovljen mi je iga nefropatija ,biopsiju sam radila 2 puta cak , sad pijem medrol i tritace vec 2 godine,prethodno tome pila sam decotin prije 5,6 godina, ma nema sto nisam probala ali vazda je isto sve ...uvijek proteini,krv u urinu, bakterije leukociti itd.... Zanima me gdje se od vas tko lijeci u kojoj bolnici i tko vas vodi u terapiji? ja sam za sada u dubravi bas idem na kontrolu 29 og pa cemo vidjeti sto ce sada reci,svaka 3 mjeseca idem.
Jedina pozitivna stvar u svemu je sto sam se udala i imam dijete ,suricu staru 8 mjeseci ,pila sam medrol u trudnoci tako ako je to koga zabrinjavalo nemora vise :)
cujemo se pozdrav
anita

nela1505
26.06.2010., 17:25
anitice baš mi je drago da si se javila.

i ja imam iga nefropatiju, ali prošlo je već više od osam mjeseci kako sam u potpunoj remisiji. molim te, napiši nešto više o tome kako si se liječila , a pogotovo me zanima onaj dio o trudnoći. ja imam jedno dijete i suprug i ja razmišljamo o drugome, ali se ne usudimo jer ne znam što bi se sve moglo dogoditi (dodatno oštećenje bubrega, problemi sa porodom - prirodni ili carski, i naravno kako proteinurija može izazvati probleme bebi brinem se i da se bebi nešto ne dogodi).
medrol u trudnoći?? :eek: ajme, pa nisam znala da se to smije!!!
inače, ja se liječim u osijeku.

molim te, javi se... svaka informacija mi je dobrodošla, a pogotovo iz prve ruke!

nela1505
26.06.2010., 17:33
dragi moji, kako ste mi? dugo me nije bilo....

ja sam super! neka prehlada me opet hvata, ali inače sam super. čak i palac skoro više uopće ne boli. počeli su godišnji odmori pa pretpostavljam da ćemo svi malo "štrajkati"... :D

ninice, ti si sigurno već u dalmaciji.... pusu ti šaljem!!! :cerek:

Excalibur!
27.06.2010., 19:13
Pozdrav svima! Ja sam također u sličnim problemima... Ovog trenutka čitam kompletni topic (čitam ga već nekoliko dana i došao sam do stranice 19, ali sam se poželio javiti) i ležim u bolnici... Sutra ujutro bi trebao na biopsiju bubrega pa će se, valjda, više znati zašto moji bubrezi ispuštaju čak 10g proteina...
Već sam vas pomalo i upoznao (barem one koji su na topicu iz početka), a ja obećavam da ću se više uključiti u topic (koliko budem mogao)...

nela1505
27.06.2010., 21:48
pozdrav excalibur.
eto, nažalost, izgleda da nas je sve više ovdje, ali dobro došao ti nama!
znači, sutra je dan "D"?! ah...kad se samo sjetim kako sam ja nervozna bila...

kad budeš uhvatio vremena javi se i napiši nešto više o sebi, o bolesti itd...i naravno, kakav je nalaz biopsije.
a u kojoj si bolnici? ja sam biopsiju radila u Zagrebu, u KB Dubrava.

u svakom slučaju, sretno sutra i javi se kad stigneš.

Excalibur!
27.06.2010., 22:01
Evo, upravo čitam što si pisala o tvojoj biopsiji prošle godine. Meni je doktor dao na papiru opisan čitav postupak da se upoznam s onim što me čeka... Nekako se nadam da sam u mjesec dana proteinskom dijetom smanjio proteine sa 10g na 8g, a danas također skupljam 24 satnu mokraću.
Nalazim se na Rebru (KBC Zagreb)... i moram priznati da za sada nisam nervozan, ali to je do mene - jednostavno me ne plaše takve stvari...

nela1505
27.06.2010., 22:23
nisko proteinska dijeta stvarno puno pomaže u snižavanju proteinurije i vjerojatno ćeš se toga morati pridržavati za stalno. a vjerojatno si pročitao (a ako nisi doći ćeš do toga) da su neki na ovoj temi imali i veću proteinuriju pa su je uspješno spustili do nekih normalnijih vrijednosti. u svakom slučaju, pročitaj što smo pisali. vjerujem da će ti neki savjeti i iskustva stvarno dobro doći.

još jednom, sretno sutra i javi kako je prošlo.

dragoi
27.06.2010., 22:41
ma biopsija ti nije problem največi je problem djetea, bar meni pozzz za sve!

Excalibur!
28.06.2010., 13:12
Evo me! Malo mi je teško pisati ležeći, ali potrudit ću se...

Biopsija je, nakon što su pronašli bubreg ultrazvukom i dali mi prvo jednu injekciju, pa malo zarezali kožu te dali drugu dubinsku injekciju, prošla veoma brzo - bezbolno. Kako što ste već spominjali najveća gnjavaža je tvrdi jastuk (ja ga zovem "balvan"), ali on sprječava da ne dođe do hematoma. Imao sam problem pomokriti se jer mi je neprirodno mokriti se ležeći, ali nakon skoro tri litre vode i 4 sata uspio sam - sada sam lakši za najmanje 2 kg. ;) Mokraća je bila bistra tako da za sada nemam brige...

Trenutno se hranim tom dijetom i za sada mi se čini interesantna. Npr. jedem potpuno neslanu musaku, a svu sol koju dobivam nalazi se u salati (cikla).

Da, čitam kompletni topic i još nisam došao do nekih stvari koje spominjete, ali napredujem - nastavljam tamo gdje sam bio jučer (23 stranica).

Nadam se da vas nisam udavio detaljima, ali to me trenutno (nekako) zabavlja...

nela1505
28.06.2010., 16:06
excalibur :top:

hehe, balvan... :rofl: baš je gnjavaža :rolleyes:

a vidiš, meni se, unatoč balvanu, ipak pojavio hematom. ali to je najveća gnjavaža. i glupi holter koji me nažuljao :mad:

a kažeš da ti je dijeta interesantna? ma sve je stvar navike. ja više stvarno ne primjećujem da jedem neslano, to mi je sad pod normalno.
ma samo ti piši. uvijek dobro dođe neko novo iskustvo.

želim ti brzi oporavak!

tommy tominjo
29.06.2010., 07:42
Evo, upravo čitam što si pisala o tvojoj biopsiji prošle godine. Meni je doktor dao na papiru opisan čitav postupak da se upoznam s onim što me čeka... Nekako se nadam da sam u mjesec dana proteinskom dijetom smanjio proteine sa 10g na 8g, a danas također skupljam 24 satnu mokraću.
Nalazim se na Rebru (KBC Zagreb)... i moram priznati da za sada nisam nervozan, ali to je do mene - jednostavno me ne plaše takve stvari...

bok excalibur, vidim da si novi, vidim da si došao sa čitanjem foruma oko 20 stranice. JA sam ti isto radio biopsiju bubrega i znam koji su ti problemi mokriti u krevetu, to mi je bilo najteže. meni su ti dijagnosticirali glomerulonefritis. imao sam ti veliku proteinuriju. Ležao sam ti u bolnici od 11 mjeseca 2009 d0 2 mjeseca 2010. Uz glomerulonefritis imam i trombove po plućima. Pišem ti ovo sve da se ne brineš jer ja sam za ovih 7 mjeseci, uspio spustiti proteinuriju skoro do normalnih vrijednosti. Nadam se da će mi na slijedećoj kontroli reći da sam u remisiji. Zato glavu gore i bori se, nema odustajanja.

tommy tominjo
29.06.2010., 07:49
Veliki pozdrav svima
Jao vise sam ostala i sama doktor sto se tice bubrega i iga nefropatije ,glomerulonefritisa i ostalih bolesti.
Imam 21 godinu i odkad znam za sebe stalno sam po bolnicama.
Ustanovljen mi je iga nefropatija ,biopsiju sam radila 2 puta cak , sad pijem medrol i tritace vec 2 godine,prethodno tome pila sam decotin prije 5,6 godina, ma nema sto nisam probala ali vazda je isto sve ...uvijek proteini,krv u urinu, bakterije leukociti itd.... Zanima me gdje se od vas tko lijeci u kojoj bolnici i tko vas vodi u terapiji? ja sam za sada u dubravi bas idem na kontrolu 29 og pa cemo vidjeti sto ce sada reci,svaka 3 mjeseca idem.
Jedina pozitivna stvar u svemu je sto sam se udala i imam dijete ,suricu staru 8 mjeseci ,pila sam medrol u trudnoci tako ako je to koga zabrinjavalo nemora vise :)
cujemo se pozdrav
anita
bok Anita, pozdravljam te. Evo vidim da si se pridružila našem forum. Ja ti se liječim u Splitu. Meni su ti dijagnosticirali glomerulonefritis. radio sam biopsiju bubrega. Ja sam ti isto pio medrol, a zadnja 4 mjesca ti pijem Imuran. Meni ti je bila ogromna proteinurija a sada sam ti na rubu remisije. Zato glavu gore i šta ti god treba slobodno pitaj a pomoćemo ti koliko možemo.

Excalibur!
29.06.2010., 08:20
Hvala vam! :)
Za sada je sve ok. Doktor kaže da imam hematom u blizini bubrega, ali da se to očekivalo. Sutra još jedan kontrolni pregled pa će me valjda pustiti doma. Danas se krećem bez problema, šetam, sjedim - ne smijem se jedino naglo okretati ili ne daj Bože skakati... Jedino osjećam bol u leđnim mišićima od onog "balvana", ali bilo bi čudno da ne osjećam ništa.
Čitanje napreduje, danas krećem od sredine 27 stranice... ;)

Excalibur!
30.06.2010., 12:32
Pozdrav svima!
Hematom se ne širi, odnosno isti je kao jučer, ali doktorica me ne želi pustiti doma već moram ostati još koji dan, a ja se osjećam odlično. Što je tu je, barem sam se odmorio (baš kako je jednom dragoi rekao).

dragoi
30.06.2010., 20:36
Pozdrav svima!
Hematom se ne širi, odnosno isti je kao jučer, ali doktorica me ne želi pustiti doma već moram ostati još koji dan, a ja se osjećam odlično. Što je tu je, barem sam se odmorio (baš kako je jednom dragoi rekao).

Ma bolnice su zakon za odmor, trebo bi i ove godine jedno 2 tjedna hahhaha, samo nije mi ništa neznam kako ce me primit haha! pozz

nela1505
01.07.2010., 04:37
Pozdrav svima!

ma bolje da ostaneš u bolnici, za svaki slučaj. ali znam kako ti je...osjećaš se super, a moraš tu ležati....:rolleyes: ali iskoristi priliku, odmaraj dok možeš :mig:

Ma bolnice su zakon za odmor, trebo bi i ove godine jedno 2 tjedna hahhaha, samo nije mi ništa neznam kako ce me primit haha! pozz

:facepalm: :lol:

haha, drago, ti si legenda! jesi skoro ponavljao nalaze? kad ti je kontrola?

Excalibur!
01.07.2010., 20:08
Danas je moja bolest dobila ime: fokalna segmentalna glomeruloskleroza (FSGS).
Ukratko: Fokalna segmentalna glomeruloskleroza (FSGS) je jedna od najčešćih glomerularnih bolesti čija incidencija iz godine u godinu raste. To je klinički sindrom koji uključuje brojne, etiološki i patogenetski različite, entitete koji imaju jednu zajedničku karakteristiku – segmentalnu sklerozu u nekim (ne svim!) glomerulima. Klinički se obično manifestira različitim stupnjevima proteinurije.

Naravno, dobio sam i terapiju (koja baš ne veseli :(, ali što je tu je) i to je:
dekortin 70mg
controloc 40mg
rocaltrol 0,25mg
fosamax T1/tj
CaCo3 2x500mg

Kontrola za mjesec dana pa će se dalje odlučiti što i kako, a sutra idem doma... :)

nela1505
01.07.2010., 21:48
excalibur, stigla, dakle, dijagnoza...

hm, moram priznati da prvi puta čujem za tu bolest (haha, pa i za svoju bolest sam prvi puta čula :rofl:). moram malo pogledati na internetu da vidim kakva je to bolest...

ali dobro, sad kad imaš dijagnozu lakše ćeš ići dalje. vidim da su u terapiju ukljućeni kortikosteroidi (naravno), controloc za želudac, nešto za tlak (ako se ne varam) i kalcij?

pozdrav ostaku ekipe! gdje ste?

Excalibur!
02.07.2010., 06:30
Da, Decortin (kortikosteroid), Controloc (za želudac, da ne dobijem čir), Rocaltrol (za kosti), Fosamax (također za kosti, da ne dobijem osteoporozu) i Kalcij jer se uzimanjem Decortina gubi kalcij u tijelu, a za tlak već imam tablete Lotan H, a također i za masnoće Atorvox. Cijela vojska tableta!!!
Naravno, ja sam još jedne uzeo na svoju ruku, Encijanovu artičoku (ekstrakt artičoke u tableti) - nakon svega ovoga više ne trebam ni jesti... ;)

dragoi
02.07.2010., 13:35
Da, Decortin (kortikosteroid), Controloc (za želudac, da ne dobijem čir), Rocaltrol (za kosti), Fosamax (također za kosti, da ne dobijem osteoporozu) i Kalcij jer se uzimanjem Decortina gubi kalcij u tijelu, a za tlak već imam tablete Lotan H, a također i za masnoće Atorvox. Cijela vojska tableta!!!
Naravno, ja sam još jedne uzeo na svoju ruku, Encijanovu artičoku (ekstrakt artičoke u tableti) - nakon svega ovoga više ne trebam ni jesti... ;)

Ništa se ti ne brini to ti je normalnoo samo da ti ja jedan savjet udjelim controlok popij barem pol sata prije svega ostalog o ovo pij kako ti kažu, ja nisam tako radio ja sam controloc pio s kavom i cigarom ujutru pa sam dobio neki teški gastritis eto ne ponavljaj moju grešku! A ove oseoporoze se neboj ja nisam ništa pio pa je nisam dobio a ti sa svim tim silnim kalcijem je sigurn nečeš dobit! poozzzz

dragoi
02.07.2010., 13:36
ma bolje da ostaneš u bolnici, za svaki slučaj. ali znam kako ti je...osjećaš se super, a moraš tu ležati....:rolleyes: ali iskoristi priliku, odmaraj dok možeš :mig:

:facepalm: :lol:

haha, drago, ti si legenda! jesi skoro ponavljao nalaze? kad ti je kontrola?

Ma bio sam na kontroli prije mjesec dana sad ne trebam ići bar još dva šta ću tamo kad sam ZDRAV hehehe pooz!

Excalibur!
02.07.2010., 18:27
@dragoi; Puno hvala na savjetima! Veseli me da si zdrav (naime, ja ovaj topic čitam tek na 40 stranici, a tamo još nisi bio zdrav)...

Excalibur!
02.07.2010., 18:58
Konačno doma... :)

nela1505
03.07.2010., 06:47
Konačno doma... :)

:cheer:

odmaraj i uživaj kod kuće.

a gdje mi je ostatak ekipe?

dragoi
03.07.2010., 10:59
@dragoi; Puno hvala na savjetima! Veseli me da si zdrav (naime, ja ovaj topic čitam tek na 40 stranici, a tamo još nisi bio zdrav)...

I sad oni tvrde da nisam zdrav samo ja tvrdim da jesam pa sad tko je u pravu a tko nije neznam heheheh ali to nije ni bitno bitno je da se ja osječam dobro a ostalo je manje važno. Sve što te zanima slobodno pitaj !!

ROSSSO
04.07.2010., 13:37
Pozdrav ekipi,ja uživam na moru pa ne palim lap,nadam se da ste svi dobro,veliki pozdrav aniti i exaliburu,ja bolujem od iga nefropatija,proteinourija mi je bila 6 g,a nakon 5 mjeseci terapije pala mi je ispod 1 g,počeo sam piti decortin 80 mg,sad sam na 15 mg(koje olakšanje)uz to još pijem controloc,rocatol,fosamax,alopurinol,statex,amlopi n,tritace,ebrantil,physiotens,alternativno pijem alou veru,čajeve za bubrege,omega 3,dobro se osjećam,jedem skoro pa neslano,puno ribe,povrća,prestao sam pušit,konzumirat alkohol,nisam na strogoj dijeti ali pazim se dovoljno,liječim se na kbc rebro
kaj vas zanima pitajte:)
pozdrav svima koliko vas ima:)!!!

Excalibur!
05.07.2010., 14:13
Hmm, da li sam dobro shvatio? Ja se sada ne smijem izlagati suncu?

dragoi
05.07.2010., 22:34
Hmm, da li sam dobro shvatio? Ja se sada ne smijem izlagati suncu?

Ma smiješ, ne trebaš se sad pržit na suncu ali ne moraš ga izbjegavat!!!
Koliko imaš ti god, da ne tražim?

Excalibur!
06.07.2010., 07:16
Koliko imaš ti god, da ne tražim?

Pa i nisam se predstavio :mig:
Živim u Zagrebu, a imam 39 godina.

dragoi
06.07.2010., 12:11
Pa i nisam se predstavio :mig:
Živim u Zagrebu, a imam 39 godina.

Aha, pa gledaj ja se nisam ničeg pazio osim rada i došo sam do remisije, ali ja sam mlad pa i to vjerojatno ima veze ali bitno je da se malo slanog pripaziš i da ne radiš baš jako naporno a sve ostalo radi šta hoćeš! Ja sam sve ovo vrijeme jeo slano masno itd e sd ne valja to baš jesti ali eto ja volim pa jesam hhaha.
I ne brini se samo o tome sve je dobro dok ne boli tako ja razmišljam!
POzdrav za sve

Excalibur!
06.07.2010., 12:27
Kad sada pogledam unatrag nekoliko godina ja sam se uništavao hranom koju ne bih smio, kao što je prilično zasoljena hrana (juhe iz vrećice, slani sirevi, gotova hrana, pršut, salame, paštete, kulen, razne kobasice...). U ovih nekoliko dana (što u bolnici, što kod kuće) kako ne jedem uopće slano ili veoma malo solim moj tlak se spustio na savršen pa čak i niski...

tommy tominjo
06.07.2010., 12:56
bok narode, eto i mene opet da Vam javim skupljam 24 satni urin i sutra ga nosim, nadam se remisiji, pred vratima sam raja, još jedan korak barem se nadam. Drago mi je da su neki došli kući:top:, nekima je bolje:s, neki se kupaju.....a ja :trk: od sunca, Bože kako je vruće u Splitu. Javim Vam nalaze u Četvrtak kada ih dobijem.

tommy tominjo
06.07.2010., 13:00
Kad sada pogledam unatrag nekoliko godina ja sam se uništavao hranom koju ne bih smio, kao što je prilično zasoljena hrana (juhe iz vrećice, slani sirevi, gotova hrana, pršut, salame, paštete, kulen, razne kobasice...). U ovih nekoliko dana (što u bolnici, što kod kuće) kako ne jedem uopće slano ili veoma malo solim moj tlak se spustio na savršen pa čak i niski...

meni je liječnik zabranio sol, jako malo solim skoro ništa, prije sam stavljao vegetu, sada i to ne smijem. Nema veze ionako mi je hrana koju sada jedem bolja od bilo kojeg pečenog, jednostavno stvar navike. što više kuvanog, ribe, bilog mesa i što manje soli, juha iz kese, kocki za juhu, vegete, konzervi i biti će dobro. pozzdrav :W i javi rezultate nalaza

Excalibur!
06.07.2010., 13:07
bok narode, eto i mene opet da Vam javim skupljam 24 satni urin i sutra ga nosim, nadam se remisiji, pred vratima sam raja, još jedan korak barem se nadam. Drago mi je da su neki došli kući:top:, nekima je bolje:s, neki se kupaju.....a ja :trk: od sunca, Bože kako je vruće u Splitu. Javim Vam nalaze u Četvrtak kada ih dobijem.

Držim ti fige! :)

nela1505
06.07.2010., 15:30
samo na brzinu vas pozdravljam....

:w:w

WomenInDoubt
06.07.2010., 18:14
Danas je moja bolest dobila ime: fokalna segmentalna glomeruloskleroza (FSGS).
Ukratko: Fokalna segmentalna glomeruloskleroza (FSGS) je jedna od najčešćih glomerularnih bolesti čija incidencija iz godine u godinu raste. To je klinički sindrom koji uključuje brojne, etiološki i patogenetski različite, entitete koji imaju jednu zajedničku karakteristiku – segmentalnu sklerozu u nekim (ne svim!) glomerulima. Klinički se obično manifestira različitim stupnjevima proteinurije.

Naravno, dobio sam i terapiju (koja baš ne veseli :(, ali što je tu je) i to je:
dekortin 70mg
controloc 40mg
rocaltrol 0,25mg
fosamax T1/tj
CaCo3 2x500mg

Kontrola za mjesec dana pa će se dalje odlučiti što i kako, a sutra idem doma... :)

Pozdrav svima!!evo,ja nova među vama..:)
i meni je utvrđena ista dijagnoza,FSGS,prije 2god.sam bila na biopsiji...u međuvremenu se puno toga dogodilo..
ako ima pitanja,rado ću odgovoriti...

Excalibur!
06.07.2010., 18:36
Pozdrav svima!!evo,ja nova među vama..:)
i meni je utvrđena ista dijagnoza,FSGS,prije 2god.sam bila na biopsiji...u međuvremenu se puno toga dogodilo..
ako ima pitanja,rado ću odgovoriti...

Naravno da ih ima... :)
Što ti se točno događalo? Kako si sada?

WomenInDoubt
06.07.2010., 19:38
Naravno da ih ima... :)
Što ti se točno događalo? Kako si sada?

Sorry,morala sam nešto obaviti pa nisam mogla pisati:)
uh,odakle da počnem..pa,evo moje priče..prije dvije godine sam završila u bolnici kad sam se jako loše osjećala..nisam imala apetita,bila jako umorna,imala edeme na nogama,Hb bio samo 65,izmjerili mi tlak 260/160(na vrijeme sam došla jer moglo biti kobno),kreatinin 550,proteinurija visoka...na ultrazvuku bubrega doktor vidio da se radi o bolesti koja traje već dugo vremena samo što ja nikakvih simptoma nisam imala do tog trenutka..pretpostavio je da se radi o kroničnom glomerulonefritisu te me uputio u KB Dubrava na biopsiju i tamo mi utvrdili dijagnozu-FSGS...nažalost,ja sam došla kad je već došlo do zadnjeg stadija kroničnog zatajenja bubrega i odmah mi rekli da je samo pitanje vremena kada ću krenuti s dijalizom..počela sam piti Medrol,pila ga oko 2mj,kreatinin sa bio malo smanjio na oko 400 ali je onda naglo počeo rasti tako da sam u roku od 5mj.završila na dijalizi...rekao mi doktor da smo ranije otkrili mogli smo lijekovima gurati još nekoliko godina bez dijalize...godinu dana sam bila na dijalizi i onda sam pozvana na transplataciju bubrega(bar sam tu imala sreću da nisam dugo čekala) tako da sad već ima 5mj.da sam transplatirana i sve je u najboljem redu...eto,to je ukratko...
koliko si ti upoznat sa tom bolesti?što su ti doktori rekli?

Excalibur!
06.07.2010., 20:26
Baš mi je žao što si sve to morala proći, ali kad nije bilo druge... :(
Na svoju sreću ja (zbog posla) svake godine radim sistematski tako da su mi prošle godine otkrili proteine u mokraći i umjereno visoki tlak pa sam tako i saznao da postoje problemi kod mene. Riješio sam tlak veoma brzo, ali proteine nisam... Tako se to provlačilo sve do svibnja ove godine kada su me upozorili da to moram hitno riješiti... i tako je krenulo. Ultrazvuk bubrega (rađen nekoliko puta) uvijek pokazuje da su bubrezi u odličnom stanju (koliko se to UZV-om vidi), ali biopsija je pokazala ovu dijagnozu (koja navodno nije bezazlena) - još uvijek čekam rezultate elektronskog mikroskopa, ali ne i iznenađenja.
Za sada znam ono što pronađem na Internetu i na ovom forumu, ali nadam se da ću više znati za mjesec dana kada odem na kontrolu i kada se vidi kako djeluje Decortin.

btw: Koliko sam upoznat sa FSGS-om mislim da bi i dalje trebala mnogo paziti jer ova autoimuna bolest, nažalost, napada i transplantirane bubrege...

WomenInDoubt
06.07.2010., 21:02
Baš mi je žao što si sve to morala proći, ali kad nije bilo druge... :(
Na svoju sreću ja (zbog posla) svake godine radim sistematski tako da su mi prošle godine otkrili proteine u mokraći i umjereno visoki tlak pa sam tako i saznao da postoje problemi kod mene. Riješio sam tlak veoma brzo, ali proteine nisam... Tako se to provlačilo sve do svibnja ove godine kada su me upozorili da to moram hitno riješiti... i tako je krenulo. Ultrazvuk bubrega (rađen nekoliko puta) uvijek pokazuje da su bubrezi u odličnom stanju (koliko se to UZV-om vidi), ali biopsija je pokazala ovu dijagnozu (koja navodno nije bezazlena) - još uvijek čekam rezultate elektronskog mikroskopa, ali ne i iznenađenja.
Za sada znam ono što pronađem na Internetu i na ovom forumu, ali nadam se da ću više znati za mjesec dana kada odem na kontrolu i kada se vidi kako djeluje Decortin.

btw: Koliko sam upoznat sa FSGS-om mislim da bi i dalje trebala mnogo paziti jer ova autoimuna bolest, nažalost, napada i transplantirane bubrege...

Hvala na podršci!:)
Ja vjerujem da si ti na vrijeme saznao i da se može kortikosteroidima održavati dobro stanje bubrega dugi niz godina...nadam se da će tako i biti!
zeznuta je to bolest,nažalost nema lijeka za to...da,rekli su mi a i puno čitala da u 20%slučajeva se ta bolest vraća i u transplatirani bubreg..bojim se malo jer iako znam da taj transplatirani bubreg nije za cijeli život ipak se nadam da će čim dulje potrajati jer sam još mlada...
ja sam sad isto na Decortinu,počela s 30mg nakon transplatacije pa se postupno smanjuje,sad na 15mg..
Držim palčeve da će ti nalazi na sljedećoj kontroli biti bolji!!

dragoi
07.07.2010., 14:49
Ja vjerujem da si ti na vrijeme saznao i da se može kortikosteroidima održavati dobro stanje bubrega dugi niz godina...nadam se da će tako i biti!
zeznuta je to bolest,nažalost nema lijeka za to...da,rekli su mi a i puno čitala da u 20%slučajeva se ta bolest vraća i u transplatirani bubreg..bojim se malo jer iako znam da taj transplatirani bubreg nije za cijeli život ipak se nadam da će čim dulje potrajati jer sam još mlada...
ja sam sad isto na Decortinu,počela s 30mg nakon transplatacije pa se postupno smanjuje,sad na 15mg..
POzdarav. Kako nije za cijeli život?

Excalibur!
07.07.2010., 14:50

I ja se iskreno nadam da će Decortin napraviti nešto...
Pretpostavljam da ne radiš već duže vrijeme s obzirom na transplantaciju..?

angel777
07.07.2010., 15:13
Bok. Ja imam sistemski lupus i bubrezi su mi do sada bili ok, nadam se da ce tako i ostati... posto je moja dr pomalo šlampava htjela bih vas zamoliti da mi kažete koje pretrage krvi i ostalo treba napraviti da se vidi funkcija bubrega?
Eto pozdrav i hvala unaprijed!

WomenInDoubt
07.07.2010., 15:31
POzdarav. Kako nije za cijeli život?

Hy!...nažalost nije..gle,nekome traje transplatirani bubreg 20 god.,nekome 15 god. a nekome 1god...sve ti je to relativno..budući da sam još mlada ne vjerujem da će mi trajat 50god.,to je nemoguće!!
hodajući na redovite kontrole,stalno srećem nove ljude koji su u istoj situaciji i čuješ svakakve priče..neki su bili već na tri transplatacije bubrega...vjerojatno se čovjek navikne na to..i par godina sa transplatiranim bubregom daje bolji i kvalitetnii život nego život na dijalizi...

WomenInDoubt
07.07.2010., 15:38
I ja se iskreno nadam da će Decortin napraviti nešto...
Pretpostavljam da ne radiš već duže vrijeme s obzirom na transplantaciju..?

Vjerujem da su tebi otkrili na vrijeme tako da je velika vjerojatnost da će Decortin zaustaviti propadanje glomerula a samim time i održavati funkciju bubrega još jako dugo...:)
Ja ti nisam još radila...za vrijeme studija sam završila na dijalizi,netom prije transplatacije sam završila faks tako da ću tek sad početi raditi ali da,još bar dva mjeseca moram mirovati...dakle,bit će to sedam mjeseci od transplatacije...

WomenInDoubt
07.07.2010., 15:43
Bok. Ja imam sistemski lupus i bubrezi su mi do sada bili ok, nadam se da ce tako i ostati... posto je moja dr pomalo šlampava htjela bih vas zamoliti da mi kažete koje pretrage krvi i ostalo treba napraviti da se vidi funkcija bubrega?

Pozdrav!!:)
najbitnije je da se odredi u krvi KREATININ i UREA(to je osnovno po čemu se može vidjeti rad bubrega),zatim klirens kreatinina te proteinurija u 24-satnom urinu...mislim da je to najbitnije a onda ako tu nešto ne štima se provode još neke pretrage,ultrazvuk bubrega te u konačnici i biopsija bubrega.

nela1505
07.07.2010., 15:45

obični urin, urea, kreatinin i obavezno 24h urin.
u 24h urinu se vidi klirens kreatinina koji pokazuje kakva je funkcija bubrega, a također i proteinurija i eritrociturija (ako ih ima). to su oni osnovni nalazi iz kojih bi se trebalo vidjeti da li ima kakvih problema sa bubrezima.
eto, nadam se da sam ti pomogla.

Hy!...nažalost nije..gle,nekome traje transplatirani bubreg 20 god.,nekome 15 god. a nekome 1god...sve ti je to relativno..budući da sam još mlada ne vjerujem da će mi trajat 50god.,to je nemoguće!!
hodajući na redovite kontrole,stalno srećem nove ljude koji su u istoj situaciji i čuješ svakakve priče..neki su bili već na tri transplatacije bubrega...vjerojatno se čovjek navikne na to..i par godina sa transplatiranim bubregom daje bolji i kvalitetnii život nego život na dijalizi...

prije svega, pozdrav!
strašno mi je teško kad čitam ovako nešto jer, eto, svi smo mi na neki način suočeni sa tom mogućnosću da završimo na dijalizi ili (ne daj bože) transplantaciji...
žao mi je što si prošla kroz sve to...a koliko imaš godina? ma te bubrežne bolesti su stvarno podmukle. ništa ne boli, nemaš pojma da se nešto loše događa, a kad ono....
što da ti kažem...ne mogu ni zamisliti kako je to kad si suočen sa nečim tako....strašnim...
drži se!

Excalibur!
07.07.2010., 15:49

Pozdrav! Pa trebaš prikupiti 24-satnu mokraću, odnijeti je u laboratorij i tamo će izvući Kreatinin, Proteine, Klirens kreatinina uključujući i korigirane te ostale vrijednosti (nitriti, glukoza, eritrociti, bilirubin ketoni leukociti...).

Vjerujem da su tebi otkrili na vrijeme tako da je velika vjerojatnost da će Decortin zaustaviti propadanje glomerula a samim time i održavati funkciju bubrega još jako dugo...:)
Ja ti nisam još radila...za vrijeme studija sam završila na dijalizi,netom prije transplatacije sam završila faks tako da ću tek sad početi raditi ali da,još bar dva mjeseca moram mirovati...dakle,bit će to sedam mjeseci od transplatacije...

Bitno da je tebi bolje! :) S obzirom na transplantaciju ne bi smjela raditi teške poslove... ili?

angel777
07.07.2010., 16:28
Ej super ste:) puno ste mi pomogli, hvala svima i pozdrav

WomenInDoubt
07.07.2010., 19:03
obični urin, urea, kreatinin i obavezno 24h urin.
u 24h urinu se vidi klirens kreatinina koji pokazuje kakva je funkcija bubrega, a također i proteinurija i eritrociturija (ako ih ima). to su oni osnovni nalazi iz kojih bi se trebalo vidjeti da li ima kakvih problema sa bubrezima.
eto, nadam se da sam ti pomogla.

prije svega, pozdrav!
strašno mi je teško kad čitam ovako nešto jer, eto, svi smo mi na neki način suočeni sa tom mogućnosću da završimo na dijalizi ili (ne daj bože) transplantaciji...
žao mi je što si prošla kroz sve to...a koliko imaš godina? ma te bubrežne bolesti su stvarno podmukle. ništa ne boli, nemaš pojma da se nešto loše događa, a kad ono....
što da ti kažem...ne mogu ni zamisliti kako je to kad si suočen sa nečim tako....strašnim...
drži se!
Hvala draga!:)
Da,te bolesti su tako podmukle,nemaš pojma da se nešto događa..tako bilo i meni,došla kad već bio zadnji stadij zatajenja bubrega i onda više nema izbora,stavljen si pred gotov čin-dijalizu.
Imam 28 god...puno sam toga prošla ali uvijek se tješim da ima puno gorih bolesti..a moram da bude lakše!sad normalno funkcioniram i nadam se da će biti tako čim duže!:)
a kakva je tvoja situacija,ukratko?

WomenInDoubt
07.07.2010., 19:06
Pozdrav! Pa trebaš prikupiti 24-satnu mokraću, odnijeti je u laboratorij i tamo će izvući Kreatinin, Proteine, Klirens kreatinina uključujući i korigirane te ostale vrijednosti (nitriti, glukoza, eritrociti, bilirubin ketoni leukociti...).

Bitno da je tebi bolje! :) S obzirom na transplantaciju ne bi smjela raditi teške poslove... ili?

Ne,ne smijem raditi teške,fizičke poslove...znači,samo uredski posao dolazi u obzir..i po mogućnosti bez puno stresa!ha,a to je danas gotovo nemoguće?!:)

WomenInDoubt
07.07.2010., 19:07
Ej super ste:) puno ste mi pomogli, hvala svima i pozdrav

Nema na čemu!:)
Samo ti pitaj ako te još nešto zanima!
Pozdrav

tommy tominjo
08.07.2010., 09:04
Bok narode, jutro mi je svanulo da ne može bolje :jumping: i daj Bože da tako svima bude jer uzeo sam nalaze i: kreatinin u krvi i urinu :top: , urea :top: , kolesterol :top: , urati :top: , bjelančevine 1116 u padu, dakle na sljedečoj kontroli ja sam zdrav i :zivili: od sreće.
eto mojim mukama je valjda došao kraj, sve vas :love: i uživajte koliko možete.

tommy tominjo
08.07.2010., 09:09
Bitno ti je napraviti biopsiju bubrega, da se vidi šta te točno napalo i kolika su oštečenja ako ih ima na bubregu. Iz 24 satne mokraće obavezno viditi bjelančevine, kreatinin, urea. To ti je stvarno najosnovnije i po tome ćeš vidjeti stanje bubrega. Samo nemoj potonuti idi dalje, glavu gore i biti će dobro. ako šta još trebaš tu smo za pomoć, meni su svi jako puno pomogli, kada sam doznao svoju bolest bio sam izgubljen a sada sa svim ovim dobrim ljudima idem dalje i na rubu sam remisije.

Excalibur!
08.07.2010., 09:12
@tommy tominjo; Baš mi je drago! :)

Imam jedno pitanje; koliko treba vremena proći da bi se od kortikosteroida počele osjećati nuspojave?

tommy tominjo
08.07.2010., 09:52

Imam jedno pitanje; koliko treba vremena proći da bi se od kortikosteroida počele osjećati nuspojave?

ja ti nisam imao nikakve nus pojave, osim mjesečevog lica. Znaći okruglo lice a izgledaš ko bundeva. Ja sam ti na početku uzimao 70mg i nakon dva do tri tjedna sam bio natečen, sada mi se sve više manje vratilo u normalu, možda još malo sam natečen skoro neprimjetno. uzimam 7,5 mg decortina. počeo sam uzimati decortin sa krajem prvog mjeseca. prije toga sam uzimao neki drugi kortikosteroid ali se ne mogu sititi koji. njega sam uzimao od 10. 11 2009 do 20.1 2010

dragoi
08.07.2010., 16:03

Ja sam mislio da je to zauvijek! Baš sam sad tužan, znaći trebam odlučit pazit svog najviše što mogu. ja sam mislio kad ovaj ode zamjenim ga i onda sam miran zauvijek hahahaha ali izgleda ne ide tako.

prilika
08.07.2010., 16:17
Koliki je vama klirens kreatinina? Moja mama ima problema sa bubrezima, isto je imala i nekoliko puta vensku trombozu obje noge, a jednom i plućnu emboliju. Ima 65 godina. Jedan bubreg joj je manji i uopće ne radi, a na drugom isto ima neka oštećenja. Klirens kreatinina, to je ono 24-satno skupljanje mokraće, je radila ovaj tjedan i klirens kreatinina joj iznosi 0,4. Zadnji nalaz prije ovog sadašnjeg iz 12. mjeseca 2008. ne može naći, a iz nalaza iz 6. mjeseca 2007. se vidi da joj je klirens kreatinina tada bio 0,8. Ovaj puta je skupila manje urina, oko 700 ml, nešto je rekla da joj se malo i prolilo kada je pretakala u bocu. 2007. je bila puno veća količina urina, oko 1500 ml. Mislim da sada možda nije niti pila dovoljno tekućine taj dan kada je skupljala urin, a bilo je i jako vruće taj dan.

Zna li možda netko da li je automatski i klirens kreatinina duplo manji zato što je duplo manja količina skupljenog urina? Jer sada joj je nalaz klirens kreatinina puno lošiji nego prije dvije godine. Čula se sa nefrologom preko telefona i rekao joj je da za tri tjedna ponovo napravi kreatinin i kalij iz krvi. Za klirens kreatinina doktor nije ništa rekao da bi ga trebalo ponovo napraviti. Koliko često vi radite klirens kreatinina? Koliko često idete kod nefrologa? Jer ona se uglavnom čuje sa doktorom jedino preko telefona, zadnji puta je kod njega bila prije više od pola godine. Koje sve pretrage radite? Koliko često idete na UZV bubrega? Ona inače ima i visok tlak pa uzima svaki dan pola tablete Fursemida, Norvasc i Ebrantil, i navečer Tritace. Radi učestalih tromboza je na trajnoj terapiji Martefarinom. Uzima i Medrol 4 mg dnevno i Alupirinol 50 mg zadnjih nekoliko mjeseci. Ova zadnja dva lijeka joj i nisu baš potrebna, ali joj je hematolog rekao da to uzima. Kod hematologa ide otprilike jednom mjesečno na kontrolu, jedino sada preko ljeta ide nešto rjeđe na kontrolu. Mislim da bi češće trebala ići na kontrolu kod nefrologa. Imate li preporuku za nekog dobrog nefrologa, negdje u bolnici u Zagrebu? Molim vas možete mi javiti i u privatnoj poruci. Ona ide jako rijetko kod nefrologa jer je on prestao raditi u bolnici, radi samo privatno, a često ga nema i teško je doći do njega.

nela1505
08.07.2010., 16:24
Hvala draga!:)
Da,te bolesti su tako podmukle,nemaš pojma da se nešto događa..tako bilo i meni,došla kad već bio zadnji stadij zatajenja bubrega i onda više nema izbora,stavljen si pred gotov čin-dijalizu.
Imam 28 god...puno sam toga prošla ali uvijek se tješim da ima puno gorih bolesti..a moram da bude lakše!sad normalno funkcioniram i nadam se da će biti tako čim duže!
a kakva je tvoja situacija,ukratko?

tako mlada, a već toliko toga iza tebe...
nisam ni ja puno starija (31) i zato mi je još teže kad pročitam tako nešto...
a moja priča?
u trudnoći nastali problemi sa visokim tlakom, a onda i proteinurija (iako su je kasno uočili bila je prisutna od samog početka trudnoće). dijagnoza: EPH gestoza. završila u bolnici i kod nefrologa i nakon poroda krenula na pretrage. nakon nekoliko mjeseci bezuspješnog traganja završila na biopsiji. konačna dijagnoza: IgA nefropatija. bila na medrolu 32mg (i još tablete za tlak, masnoću i na kraju antidepresvi). nakon osam mjeseci kortikosteroida ja u potpunoj remisiji!!!! i tako je već skoro godinu dana.
eto, to je ukratko...

Bok narode, jutro mi je svanulo da ne može bolje :jumping: i daj Bože da tako svima bude jer uzeo sam nalaze i: kreatinin u krvi i urinu :top: , urea :top: , kolesterol :top: , urati :top: , bjelančevine 1116 u padu, dakle na sljedečoj kontroli ja sam zdrav i :zivili: od sreće.
eto mojim mukama je valjda došao kraj, sve vas :love: i uživajte koliko možete.

pa tommy.....

to je super!!!!!! čestitam!!!!!!!!!!!!!!!!

meni su nuspojave počele tek nakon neka dva-tri tjedna (taman kad sam se ponadala da ću ih izbjeći), a sada, nakon skoro godine dana od kad sam se "skinula" još uvijek se nazire moon face, a psihički da ni ne spominjem...:rolleyes:

nela1505
08.07.2010., 16:35
Koliki je vama klirens kreatinina? Moja mama ima problema sa bubrezima, isto je imala i nekoliko puta vensku trombozu obje noge, a jednom i plućnu emboliju. Jedan bubreg joj je manji i uopće ne radi, a na drugom isto ima neka oštećenja. Klirens kreatinina, to je ono 24-satno skupljanje mokraće, je radila ovaj tjedan i klirens kreatinina joj iznosi 0,4. Zadnji nalaz prije ovog sadašnjeg iz 12. mjeseca 2008. ne može naći, a iz nalaza iz 6. mjeseca 2007. se vidi da joj je klirens kreatinina tada bio 0,8. Ovaj puta je skupila manje urina, oko 700 ml, nešto je rekla da joj se malo i prolilo kada je pretakala u bocu. 2007. je bila puno veća količina urina, oko 1500 ml. Mislim da sada možda nije niti pila dovoljno tekućine taj dan kada je skupljala urin, a bilo je i jako vruće taj dan.

Zna li možda netko da li je automatski i klirens kreatinina duplo manji zato što je duplo manja količina skupljenog urina? Jer sada joj je nalaz klirens kreatinina puno lošiji nego prije dvije godine. Čula se sa nefrologom preko telefona i rekao joj je da za tri tjedna ponovo napravi kreatinin i kalij iz krvi. Za klirens kreatinina doktor nije ništa rekao da bi ga trebalo ponovo napraviti. Koliko često vi radite klirens kreatinina? Koliko često idete kod nefrologa? Jer ona se uglavnom čuje sa doktorom jedino preko telefona, zadnji puta je kod njega bila prije više od pola godine. Koje sve pretrage radite? Koliko često idete na UZV bubrega? Ona inače ima i visok tlak pa uzima svaki dan pola tablete Fursemida, Norvasc i Ebrantil, i navečer Tritace. Radi učestalih tromboza je na trajnoj terapiji Martefarinom. Uzima i Medrol 4 mg dnevno i Alupirinol 50 mg zadnjih nekoliko mjeseci.

meni je klirens dobar, u granicama normale (zadnje mjerenje 2.40), ali tvojoj mami je jako nizak. normala je 1.60-2.94. dakle jako je nizak. a i vrlo lako je moguće da je nizak klirens povezan sa malom količinom mokraće. doduše meni je nefrologica rekla da je oligurija tek kada je količina 24h urina od 500 ml i niže...:ne zna: ali zaista, količina skupljenog urina ovisi o tome koliko se tekućine uzimalo dan prije i taj dan kad se skuplja urin pa je moguće da je zato manja količina.
ja sam klirens vadila svakih mjesec dana, ali od kad mi se stanje popravilo svaka 2-3 mjeseca, a sada čak i nakon 6 mjeseci. uglavnom, mislim da bi 24h urin trebalo kontrolirati barem svakih mjesec dana...
a kakva je proteinurija tvojoj mami?

UZV sam radila samo jedanput, ali krvne pretrage sam radila svaki puta kada i 24h urin, odnosno prije svake kontrole se nalazi moraju ponavljati. pa čak i sada, kad mi je kontrola za 6 mjeseci, negdje na pola puta moram ponoviti nalaze pa ako su dobri onda čekam kontrolu kako je dogovoreno, a ako ne valjaju....odmah kod nefrologa!

kažeš da ti mama ima viskoi tlak...tlak i bubrezi su usko povezani...a zašto je na medrolu?

tommy tominjo
08.07.2010., 16:40
Koliki je vama klirens kreatinina? Moja mama ima problema sa bubrezima, isto je imala i nekoliko puta vensku trombozu obje noge, a jednom i plućnu emboliju. Jedan bubreg joj je manji i uopće ne radi, a na drugom isto ima neka oštećenja. Klirens kreatinina, to je ono 24-satno skupljanje mokraće, je radila ovaj tjedan i klirens kreatinina joj iznosi 0,4. Zadnji nalaz prije ovog sadašnjeg iz 12. mjeseca 2008. ne može naći, a iz nalaza iz 6. mjeseca 2007. se vidi da joj je klirens kreatinina tada bio 0,8. Ovaj puta je skupila manje urina, oko 700 ml, nešto je rekla da joj se malo i prolilo kada je pretakala u bocu. 2007. je bila puno veća količina urina, oko 1500 ml. Mislim da sada možda nije niti pila dovoljno tekućine taj dan kada je skupljala urin, a bilo je i jako vruće taj dan.

Zna li možda netko da li je automatski i klirens kreatinina duplo manji zato što je duplo manja količina skupljenog urina? Jer sada joj je nalaz klirens kreatinina puno lošiji nego prije dvije godine. Čula se sa nefrologom preko telefona i rekao joj je da za tri tjedna ponovo napravi kreatinin i kalij iz krvi. Za klirens kreatinina doktor nije ništa rekao da bi ga trebalo ponovo napraviti. Koliko često vi radite klirens kreatinina? Koliko često idete kod nefrologa? Jer ona se uglavnom čuje sa doktorom jedino preko telefona, zadnji puta je kod njega bila prije više od pola godine. Koje sve pretrage radite? Koliko često idete na UZV bubrega? Ona inače ima i visok tlak pa uzima svaki dan pola tablete Fursemida, Norvasc i Ebrantil, i navečer Tritace. Radi učestalih tromboza je na trajnoj terapiji Martefarinom. Uzima i Medrol 4 mg dnevno i Alupirinol 50 mg zadnjih nekoliko mjeseci. Ova zadnja dva lijeka joj i nisu baš potrebna, ali joj je hematolog rekao da to uzima. Kod hematologa ide otprilike jednom mjesečno na kontrolu, jedino sada preko ljeta ide nešto rjeđe na kontrolu. Mislim da bi češće trebala ići na kontrolu kod nefrologa. Imate li preporuku za nekog dobrog nefrologa, negdje u bolnici u Zagrebu? Molim vas možete mi javiti i u privatnoj poruci. Ona ide jako rijetko kod nefrologa jer je on prestao raditi u bolnici, radi samo privatno, a često ga nema i teško je doći do njega.
ja ti idem otprilike svako tri tjedna kod nefrologa u Splitu, radim ti sve krvne i mokračne nalaze. ono najbitnije je ure,kreatinin, bjelančevine.... Šta se tiće UZ bubrega to ti nisam bio od kada sam izašao iz bolnice. dok sam ležao napravili su mi ga nekoliko puta, s time da sa,m radio i biopsiju bubrega. Sve u svemu promijenite liječnika jer Vam majka oćito nije u baš nekom dobrom stanju ( jedan bubreg ne radi a drugi oštečen). ja Vam također uzimam marivarin za protiv zgrušavanja jer sam imao trombove po plućima i bubrezima. sa tu stranu je zaštićena, eto ako sam pomogao bilo bi mi drago i nađite novog nefrologa u Zagrebu, probajte kod doktorice Bosnić mislim da radi na rebru ali nisam siguran, mislim da je pametnije da pitate nekoga iz Zagreba

prilika
08.07.2010., 16:49
Hvala vam puno svima za detaljne odgovore. Proteinuriju joj nisu sada uopće radili. Urinokultura joj je u redu. Mene više brine taj jako niski klirens kreatinina. Njoj je prije dvije godine klirens kreatinina bio 0,8, a sada joj je 0,4. Prošlu nedjelju je skupljala mokraću i nikako nije imala volje to raditi, nešto je i prolila kod pretakanja u bocu. Taj dan je bilo i jako vruće, pa se i dosta znojila. Tako da se nadam da joj je klirens kratinina ipak viši. Ja sam joj rekla da pričeka jedan dan, pa da ponovo skuplja mokraću i tek onda je odnese u laboratorij. Ali nije me htjela poslušati, pa je ipak išla već u ponedjeljak. Skupila je samo 700 ml mokraće, a prije dvije godine je skupila duplo više. Ja se jako brinem. Ona ne jede slanu hranu, pa čak sam i ja prestala jesti slano jer niti jedno jelo ne solimo. Jedino što tata ponekad napravi juhu iz vrećice, ali onda je jako razrijedimo.

nela

Kod kojeg nefrologa se liječiš? Ako hoćeš možeš mi javiti i u privatnoj poruci. Ovaj nefrolog joj je i sada navodno rekao da ne treba uopće dolaziti kod njega, nego da samo napravi običan kreatinin iz krvi, mokraćnu kiselinu i kalij i to za tri tjedna, pa da ga nazove na telefon. Mislim da bi trebalo ponovo napraviti i klirens kreatinina, ako ne sada onda barem u 9. mjesecu. Bilo je puno bolje kada je ovaj dr. radio u bolnici, jer sada privatno jako rijetko ide kod njega. Medrol joj je propisao hematolog kada je bila prošle godine ponovo u bolnici radi venske tromboze desne noge. Mislim da joj taj Medrol baš niti ne koristi, drugi dr u bolnici su bili protiv Medrola, ali ovaj njen dr joj je rekao da uzima. Isto tako rekao joj je prije par mjeseci da uzima taj Alupirinol, a njoj uopće mokraćna kiselina nije jako povišena.

nela1505
08.07.2010., 19:27
ja se liječim u Osijeku, kod dr. Vizjak.
ali tvojoj mami bih savjetovala ili da potraži novog nefrologa ili jednostavno drugo mišljenje. iskreno, malo mi je čudan taj doktor... reći da ne treba dolaziti kod njega...:confused:
čuj, iz nekog je razloga klirens tako nizak iako mi je čudno jer ti je mama već na medrolu pa bi on sam po sebi već trebao pomoći...iako, koliko god sam čitala o medrolu i kortikosteroidima, nisam nigdje vidjela da se koristi u slučajevima gdje je u pitanju tromboza. ali dobro, ja nisam liječnik, a ni farmaceut pa ne mogu ništa reći po tom pitanju.
u svakom slučaju, možda ne bi bilo loše napraviti i dinamičku scintigrafiju. i ona bi točno pokazala kolika je funkcija bubrega, odnosno koliko brzo i u kojoj količini bubrezi izlučuju urin (odnosno, kako rade).
ali svakako raditi češće kontrole i tražiti novog nefrologa! jer na tako nizak klirens ne treba odmahivati rukom. možda je nešto sasvim "bezveze" što se može relatvno jednostavno riješiti, ali kao što si mogla pročitati ovdje, može biti i nešto jako ozbiljno. u svakom slučaju zahtijeva pažnju.
eto, to je moje mišljenje...

Excalibur!
08.07.2010., 20:10
@prilika; Moram priznati da je i meni veoma čudno ponašanje tog doktora pa ti predlažem da odete kod nekog drugoga - ja ti za sada ne mogu preporučiti nikoga osim liječnike na Rebru...

prilika
09.07.2010., 08:07
Hvala vam svima za odgovore.

nela1505
13.07.2010., 13:17
hej ljudi, kako ste? kako podnosite ove temperature?

joj, kod nas je pakleeenooooo.... :D

treba ići hvatati boju :mig:

pozdrav svima!

Excalibur!
13.07.2010., 13:20
Blagi užas... trudim se očistiti ostavu, ali radim 3 minute pa brišem znoj sljedećih 20...

dragoi
13.07.2010., 21:15
hej ljudi, kako ste? kako podnosite ove temperature?

joj, kod nas je pakleeenooooo.... :D

treba ići hvatati boju :mig:

pozdrav svima!

Ja ih dobro podnosim , a kako ih ti podnsiš poz

Excalibur!
14.07.2010., 08:46
Eto da nevolja ne dolazi sama, otišao sam na pregled sperme s obzirom da ja i supruga već godinama pokušavamo dobiti dijete :Placebo:ali ne ide i našli su mi dvije bakterije i uz sve tablete sada još pijem i antibiotike. Morati ću i dalje ići na kontrole.

Slična stvar i kod mene... Sada sam još dobio antibiotike sljedećih mjesec dana.

tommy tominjo
14.07.2010., 13:20
Slična stvar i kod mene... Sada sam još dobio antibiotike sljedećih mjesec dana.

teško da ćeš ih se sada riješiti pogotovo šta piješ kortikosteroide, oni ti smanjuju imunitet i sada si podložan svemu i svačemu. ja sam popio dvij e ture i nema pomoći, sada ti pijem neke čajeve, dosta njima je pomoglo, riješili su se bakterija, a žene bi zatrudnjele, ako želiš mogu ti poslati broj mobitela ili telefona te doktorice.

tommy tominjo
14.07.2010., 13:23
Umirem od vrućine, brate moj što je ovo, a kažu da će za vikend biti 37, pa ti sada živi sa tom vrućinom. sveta zima, barem znaš da je hladno, obučeš se i sve 5, a razladi se ti liti, to je nemoguće, zato ljudi čuvajte se i odmarajte u sobi. pozdrav svima