PDA

View Full Version : Astro Help

stranice : 1 2 [3] 4

Ona007
12.07.2011., 02:35
U pravu si za Antoniju Fish - ispricavam se.. rodjena 22 veljace u kriccima kraj Drnisa

Sto se tice Paravinje on je danas na video-u na dnevnik.hr taj datum i mjesto naveo pred sucem na sudjenju kao datum i mjesto svog rodjenja

Molim ako mozes prebaciti na pravo mjesto. Hvala

Fish 1968
12.07.2011., 09:17
rodjenja

Molim ako mozes prebaciti na pravo mjesto. Hvala
Mogu, ali onda više neće biti tu. Što znači da će ovaj "niz" postova biti nerazumljiv.

Dakle, možeš ako želiš ponovo postati svoje pitanje na odgovarajućoj temi.

Ona007
12.07.2011., 14:39
ucinila sam to Fish, hvala.

babalooooo
30.07.2011., 13:51
pozdrav
evo mene zanima može li se po natalnoj karti zaključiti koji znak (eventualno s podznakom) bi najbolje odgovarao s kojim. znači, zanima me možete li vi (astrolozi koji su tu na forumu) zaključiti koja osoba najbolje odgovara nekoj natalnoj karti? ne mislim na princip da vodenjacima odgovaraju vage i bliozanci, ili jačevima djevice i bikovi. već detaljno poklapanje dviju osoba sa znakom i podznakom. ako se to može, naravno uskoro ostavljam svoju natalnu kartu :D

Fish 1968
30.07.2011., 17:51
pozdrav
evo mene zanima može li se po natalnoj karti zaključiti koji znak (eventualno s podznakom) bi najbolje odgovarao s kojim. znači, zanima me možete li vi (astrolozi koji su tu na forumu) zaključiti koja osoba najbolje odgovara nekoj natalnoj karti? ne mislim na princip da vodenjacima odgovaraju vage i bliozanci, ili jačevima djevice i bikovi. već detaljno poklapanje dviju osoba sa znakom i podznakom. ako se to može, naravno uskoro ostavljam svoju natalnu kartu :D
Ne. :)

Iz puno razloga a najviše zato jer ljudi u životu odrastaju u različitim okolnostima, izloženi su različitim utjecajima koji ih formiraju kao osobe i kako indvidue. Osim toga nije ni malo svejedno u kojem periodu života se trenutačno nalazi osoba. Može npr. pored tebe prošetavati gol golcat tvoj savršen astro-partner :rofl:...a da ga ti niti ne primjetiš jer si eto taman doživjela razočarenje i nisi "spremna" za vezu. Ili pak biti zauzeta dok je mister savršeni slobodan. :D Hoću reći...sve su to iskustva i "stepenice" koja ljudska bića sakupljaju i prelaze u svom razvoju i na osnovi kojih se kreću kroz život.

A da je to moguće onda i kompjuter mogao izbaciti "savršene parove" a ljudi se ne bi niti trebali truditi pronalaziti partnera. :)

No kompatibilnost između ljudi se može jako dobro astrološki izraditi. Svojevremeno ima tome dosta godina bila sam u jednom takvom "projektu" koji je bio zamišljen kao neka vrsta "odlagališta" natalnih karata i koji bi nakon što se prikupi odgovarajuća baza funkcionirao na način da bi "predložio parove". No u to vrijeme ljudi još nisu bili otvoreni za tako nešto pa nije zaživjelo. Vjerujem da će danas netko s nosom za biznis i toga sjetiti, tipa AstroIskrica. :D

Lady of leisure
03.08.2011., 08:48
Imam dva pitanja ;

-da li se iz karte može vidjeti koliko ću djece imati (jedno dijete već imam)

-i da li se može vidjeti iz karte ako će mm prodati nekretninu

ili je samo vidljivo ljubav, posao i sl?

sasa62
03.08.2011., 13:47
Imam dva pitanja ;

-da li se iz karte može vidjeti koliko ću djece imati (jedno dijete već imam)

-i da li se može vidjeti iz karte ako će mm prodati nekretninu

ili je samo vidljivo ljubav, posao i sl?

Za broj djece tvrdim da se nemože vidjeti koliki broj može osoba imati, jer u protivnom kako objasniti po 9 i više trudnoća, odnosno djece, nekad pa i sad u nerazvijenijim krajevima... znači ovisi o samoj osobi... drugi je par rukava kad postoji funkcionalni problemi začeća, što je jasno vidljivo u karti...

Znači mogu se naći periodi kada eventualno možeš biti motivirana za još jednu bebicu...

Što se tiče drugog pitanja, može se u tvojoj karti vidjeti kad će tvoja mama prodati nekretninu, ali pod uslovom da ta prodaja tebi nešto znači, odnosno da ćeš imati nekakvu korist od toga pa se gleda priljev novca, ili ako je dio tvoj pa kao priljev vrijednosti kroz nasljeđe, ili na bilo koji drugi način a da se tiče direktno tebe...

infra red
07.08.2011., 16:40
Kako se moze vidjeti koja zemljopisna lokacija bi bolje odgovarala natusu, gdje bi se bilo bolje preseliti? Ne mogu se sjetiti koja grana astrologije se bavi time.

Baphomet
07.08.2011., 16:46
Pa, mislim da se takve stvari gledaju horoskopom solarnog povratka. Napraviš si solarni povratak za određeno mjesto i provjeriš aspekte. Ako ne odgovaraju onda ga napraviš za drugo mjesto....itd.

infra red
08.08.2011., 17:47
Hvala. Pogledala sam malo i astrokartografiju.

fassgodard
12.08.2011., 20:29
Može li mi netko odgovoriti, budući da sam naišao na razna tumačenja koja su me ostavila zbunjenima, što znači kada se u natalu većina planeta (u mom slučaju svi) nalaze ispod horizonta?

Preciznije, znači li to da osoba u osnovi nema potrebu djelovati "na van" te da joj nedostaje svjesne, usredotočene aktivnosti?

Fish 1968
13.08.2011., 11:11
Može li mi netko odgovoriti, budući da sam naišao na razna tumačenja koja su me ostavila zbunjenima, što znači kada se u natalu većina planeta (u mom slučaju svi) nalaze ispod horizonta?

Preciznije, znači li to da osoba u osnovi nema potrebu djelovati "na van" te da joj nedostaje svjesne, usredotočene aktivnosti?
Cijela donja polovica karte ima težnju "sakupljanja prema IC-u" dok gornja teži sakupljanju prema MC-u. Donja polovica je Mjesečeva polutka - to je naša pasivna i uslovljena polovina, naša subjektivna realnost, za razliku od gornje aktivne Sunčeve koja predstavlja budnu svijest i objektivnu realnost. Donja je sve ono što nam je "blizu", a gornja sve što je "dalje".

Zato kada su sve planete ispod horizonta to na nekoj simboličkoj razini govori o tome da su volja, reakcije i ukupni psihofizički sklop uronjeni u taj urođeno nesvjesni uvjetovani mehanizam koji ih bez voljnog utjecaja pokreće u ukupnom životu.

Drugim riječima takve individue se kroz život vode unutrašnjim navigatorom koji ih navodi da se ponašaju uvjetovano okolinom iz koje su potekli - oni se "podređuju" za razliku od onih kojima su tijela iznad pa sami svjesno krče put i "nadređuju" drugima.

fassgodard
13.08.2011., 12:18
Cijela donja polovica karte ima težnju "sakupljanja prema IC-u" dok gornja teži sakupljanju prema MC-u. Donja polovica je Mjesečeva polutka - to je naša pasivna i uslovljena polovina, naša subjektivna realnost, za razliku od gornje aktivne Sunčeve koja predstavlja budnu svijest i objektivnu realnost. Donja je sve ono što nam je "blizu", a gornja sve što je "dalje".

Zato kada su sve planete ispod horizonta to na nekoj simboličkoj razini govori o tome da su volja, reakcije i ukupni psihofizički sklop uronjeni u taj urođeno nesvjesni uvjetovani mehanizam koji ih bez voljnog utjecaja pokreće u ukupnom životu.

Drugim riječima takve individue se kroz život vode unutrašnjim navigatorom koji ih navodi da se ponašaju uvjetovano okolinom iz koje su potekli - oni se "podređuju" za razliku od onih kojima su tijela iznad pa sami svjesno krče put i "nadređuju" drugima.

Puno ti hvala.
E sad, to povlači pitanje koje me već dugo zanima (i koje možda nije za ovu temu), a to je pitanje tumačenja praznih polja.
Kako onda u takvom natalu uopće gledati na aspekte karijere, prijateljstava, braka, obrazovanja i svega onog što simboliziraju gornje kuće?

Fish 1968
13.08.2011., 12:44
Puno ti hvala.
E sad, to povlači pitanje koje me već dugo zanima (i koje možda nije za ovu temu), a to je pitanje tumačenja praznih polja.
Kako onda u takvom natalu uopće gledati na aspekte karijere, prijateljstava, braka, obrazovanja i svega onog što simboliziraju gornje kuće?
Na isti način kao i kod svih karata, dakle prema značenju njihovih vladara i aspekata koje rade. :)

Raspored tijela obzirom na horizont samo govori ishodištu životnih energija....ljudi s planetama ispod horizonta žive na način da uvijek u fokusu imaju potrebu zadovoljiti svoju praiskonsku težnju "za zaštitom jezgre" a to ovdje ide automatizmom - nema svjesnog usmjerenja. Oni se ne otvaraju svijetu već vuku svijet u sebe i koriste vanjsku oporost kao oblik zaštite vlastitog svijeta.

fassgodard
13.08.2011., 17:54
Na isti način kao i kod svih karata, dakle prema značenju njihovih vladara i aspekata koje rade. :)

Raspored tijela obzirom na horizont samo govori ishodištu životnih energija....ljudi s planetama ispod horizonta žive na način da uvijek u fokusu imaju potrebu zadovoljiti svoju praiskonsku težnju "za zaštitom jezgre" a to ovdje ide automatizmom - nema svjesnog usmjerenja. Oni se ne otvaraju svijetu već vuku svijet u sebe i koriste vanjsku oporost kao oblik zaštite vlastitog svijeta.

Hvala ti. Mislio sam da je riječ o osoba/društvo opreci.

Fish 1968
14.08.2011., 17:07
Hvala ti. Mislio sam da je riječ o osoba/društvo opreci.
Pa i ta "opreka" postoji. :) U donjoj polovici karte osoba je orijentirana prema vlastitim potrebama, a u gornjoj prema društvenim.

arna
27.08.2011., 09:10
Imam pitanje, pa ako može pojašnjenje. Najme, na osnovi natalne karte rečeno mi je da u ovom životu odrađujem prijateljstvo. Nisam sigurna kako to shvatiti...:ne zna:

Fish 1968
27.08.2011., 10:50
Imam pitanje, pa ako može pojašnjenje. Najme, na osnovi natalne karte rečeno mi je da u ovom životu odrađujem prijateljstvo. Nisam sigurna kako to shvatiti...:ne zna:
A miša mu, kada se neki astrolozi izjašnjavaju misteriozno. :D

Naravski da ne znaš kako shvatiti kada nije objašnjeno. :) Mene ovaj način izražavanja najviše upućuje na to da je opisivao poziciju Saturna u 11. polju (prijateljstvo) budući da se on često naziva "karmičkim učiteljem" čime se želi istaknuti njegova primarna uloga. A ta je budući da Saturn predstavlja načelo vremena i učenja - preuzimanje odgovornosti za vlastita djela.

Ljudi često ne žele preuzeti odgovornost za vlastite izbore u prošlosti radije to opisuju slučajnostima. :D Ali zato je tu Saturn. :mudri:

A zato i mjesto Saturna u natalnoj karti osjećamo kao mjesto gdje smo "materijalno vezani" - Saturn jer taj koji "spušta na zemlju". On vrši pritisak i vraća nam prethodna iskustva u kojima smo pogriješili ne bi li nešto ovaj put naučili i time razvili veći stupanj objektivnosti obzirom na područje života u kojem se nalazi. Zato ga ljudi često osjećaju i kao "prst sudbe". No da bi znali što je točno mišljeno trebala bi ostaviti natalnu kartu. :)

12.kuća
27.08.2011., 12:16
... Ljudi često ne žele preuzeti odgovornost za vlastite izbore u prošlosti radije to opisuju slučajnostima. :D Ali zato je tu Saturn. :mudri:

A zato i mjesto Saturna u natalnoj karti osjećamo kao mjesto gdje smo "materijalno vezani" - Saturn jer taj koji "spušta na zemlju". On vrši pritisak i vraća nam prethodna iskustva u kojima smo pogriješili ne bi li nešto ovaj put naučili i time razvili veći stupanj objektivnosti obzirom na područje života u kojem se nalazi. Zato ga ljudi često osjećaju i kao "prst sudbe". No da bi znali što je točno mišljeno trebala bi ostaviti natalnu kartu. :)

... a jel moguće da Saturn primjerice čovjeka vraća u okolnosti koje mu je nekada branio iz razloga što nekada davno nije bilo vrijeme za to i to, a sada te iste okolnosti ponavlja jer su sada pravovremene? Ili kada Saturn brani nešto, to jednostavno principijelno zabranjuje i u prošlosti, i sada i u budućnosti?

Tritogeneia
04.09.2011., 17:22
Kad netko ima ASC i Sunce u istom znaku, kaže se da je "dvostruki". Je li se netko susreo s "trostrukima", tj. ASC, Su i Mo svi u istom znaku i koliko je ovo rijetka pojava? :)

Vega_21
08.09.2011., 21:47
Kad netko ima ASC i Sunce u istom znaku, kaže se da je "dvostruki". Je li se netko susreo s "trostrukima", tj. ASC, Su i Mo svi u istom znaku i koliko je ovo rijetka pojava? :)

Pa to se samo tako kaže:D, mislim da su određene karakteristike tog znaka pojačane, i samim tim fiksnije i čvršće:mig:

Miranda333
15.09.2011., 18:36
Fish,da li se Karen Zondag jos bavi tumacenjem karti ili samo predaje? Da li je preporucujes? :)

Fish 1968
15.09.2011., 19:42
Fish,da li se Karen Zondag jos bavi tumacenjem karti ili samo predaje? Da li je preporucujes? :)
Ne znam, mislim da samo drži tečajeve. Nisam je probala kontaktirati, ali ti možeš ako želiš, ostavila je na svojim stranicama kontakte (http://www.karenhamakerzondag.com/website/). Pa nam javi. :)

Mogu ju preporučiti za čitanje, meni osobno jedna od dražih astrologinja, sviđa mi se njen pogled na astrologiju i rad - piše dosta pročišćeno i realno.

nastasja2
19.09.2011., 09:39
...kako se gleda vladar škorpiona, kako je pravilnije gledati vladara, tj. koji je prvi vl. sco pluton ili mars? da li se kod ovna također gleda pluton?

koji je prvi vladar kod vodenjaka, da li je to uran ili saturn ili se gledaju obojica?

da li venera u biku ima isto značenje kao u vagi, s obzirom da je značenje savim drugo, tj. materijalne vrijednosti (2.polje), uživanje u hrani... itd ?

Baphomet
19.09.2011., 09:54
...kako se gleda vladar škorpiona, kako je pravilnije gledati vladara, tj. koji je prvi vl. sco pluton ili mars? da li se kod ovna također gleda pluton?

koji je prvi vladar kod vodenjaka, da li je to uran ili saturn ili se gledaju obojica?
Ovisi od astrologa, u svako slučaju nije pogrešno gledati oba vladara.

Za Ovna se ne gleda Pluton.

da li venera u biku ima isto značenje kao u vagi, s obzirom da je značenje savim drugo, tj. materijalne vrijednosti (2.polje), uživanje u hrani... itd ?
:confused:

S obzirom da je značenje sasvim drugačije onda je tumačenje Venere u Biku različito od Venere u Vagi.

nastasja2
19.09.2011., 12:49
Ovisi od astrologa, u svako slučaju nije pogrešno gledati oba vladara.

Za Ovna se ne gleda Pluton.

S obzirom da je značenje sasvim drugačije onda je tumačenje Venere u Biku različito od Venere u Vagi.
hvala, ako može cijelovitiji odgovor
...kod škorpiona koji je važniji
...kod vodenjaka koji je važniji,

Fish 1968
19.09.2011., 13:58
hvala, ako može cijelovitiji odgovor
...kod škorpiona koji je važniji
...kod vodenjaka koji je važniji,
Evo ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=15586997&postcount=15) ti sve piše o vladarstvima.

S tim da postoji "modernija struja" (u tu se ubrajam i sama) koja ima podjelu istu s tim da ne pravi razliku obzirom na dnevno/noćno rođenje. Dakle, npr. znak ribe ima vladara Neptuna a suvladara Jupitera, znak škorpiona ima vladara Plutona a suvladara Marsa, itd. :)

Mdlj
19.09.2011., 19:25
Dugo vremena sam odbijala neke stvari sada sam odlučila sati. Dakle već jedna izrađena natalna karta kao i nedavno obraćanje jednoj astrologinji je rezultiralo sa tim da se samnom događa nešto što negiram. Navodno imam jaku auru i imam neke talente kojih sam svjesna ali ih negiram i time sebi radim loše. Zadnja riječ je da u ova tri mjeseca slijedi jedan veliki tranzit koji je značajan za cijeli moj život. Iskreno ja nemam pojma što da radim...i ako nešto i moram raditi kako? gdje? što? Help :D

Fish 1968
19.09.2011., 23:22
Dugo vremena sam odbijala neke stvari sada sam odlučila sati. Dakle već jedna izrađena natalna karta kao i nedavno obraćanje jednoj astrologinji je rezultiralo sa tim da se samnom događa nešto što negiram. Navodno imam jaku auru i imam neke talente kojih sam svjesna ali ih negiram i time sebi radim loše. Zadnja riječ je da u ova tri mjeseca slijedi jedan veliki tranzit koji je značajan za cijeli moj život. Iskreno ja nemam pojma što da radim...i ako nešto i moram raditi kako? gdje? što? Help :D
Ovdje ti možemo pomoći ako postaviš pitanje na odgovarajućem topicu, u protivnom ne budeš dobila odgovor jer još uvijek ne radimo telepatski.

Ovaj forum ima čitav niz topica na kojima možeš postaviti konkretno pitanje, pa bi bilo dobro da prije postanja malo proučiš sadržaj podforuma i uputstva (http://www.forum.hr/showthread.php?t=233940). Na taj način ćeš vjerujem i lakše sročiti svoje pitanje.

Mdlj
20.09.2011., 10:28
Ma znam da sam natrpala sve i svašta...ispričavam se...evo izradila sam natalnu kartu pa ću je postaviti. Hvala na linku :D

jaka85
21.09.2011., 07:54
sto znaci kada vam kazu da se bik u asc rak ne moze ostvariti bez braka i obitelji? :504:
i znate li nekoga tko cita natalne karte osim sase sa foruma? tipa preko maila, pa platim prek racuna?
hvala puno!

cimi123456
21.09.2011., 15:17
Uopće ne poznajem dobro horoskop, samo znam koji sam znak. Sad vidim da je bitan i podznak, planeti, mjesec, sunce... Znam koji sam podznak, ali kako saznat mjesec, sunce?

Fish 1968
21.09.2011., 17:03
Uopće ne poznajem dobro horoskop, samo znam koji sam znak. Sad vidim da je bitan i podznak, planeti, mjesec, sunce... Znam koji sam podznak, ali kako saznat mjesec, sunce?
Pod točkom 4. imaš objašnjen način kako se izrađuje natalna karta, a kada ju izradiš onda saznaš položaje ostalih tijela.

Klikni. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=31604373&postcount=1)

Fish 1968
21.09.2011., 17:07
sto znaci kada vam kazu da se bik u asc rak ne moze ostvariti bez braka i obitelji? :504:
Ovo upće nije istina. Ima mnogo načina na koje se individua može realizirati u životu što ovisi o njegovoj ukupnoj individualnoj karti a ne samo o znaku i podznaku.
i znate li nekoga tko cita natalne karte osim sase sa foruma? tipa preko maila, pa platim prek racuna?
hvala puno!
Ovakva pitanja se ostavljaju na ovom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=185732) topicu. :)

jaka85
22.09.2011., 10:07
Ovo upće nije istina. Ima mnogo načina na koje se individua može realizirati u životu što ovisi o njegovoj ukupnoj individualnoj karti a ne samo o znaku i podznaku.

Ovakva pitanja se ostavljaju na ovom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=185732) topicu. :)

hvala na odgovoru!
da, to mi nije blo jasno, mada mi je to rekao astrolog.. :504: kao sigurno da cu se udati jer se drugacije ne mogu ostvariti pošto sam bik i rak u asc.. a sigurna sam da u svijetu postoje ljudi istih horoskop znakova bik-rak, a da se nisu udali, zenili.. kakvo je to tumacenje :503: ?

Mrs. T
22.09.2011., 19:27
Mene zanima da li je provedeno neko istraživanje ili anketa po kojoj je utvrđeno iz kojih redova (znakova) dolazi većina astrologa ili ljudi koji pokazuju veliki interes za astrologiju? (ispričavam se ako pitam na krivom mjestu ali činilo mi se da mogu ovdje)
hvala

Vega_21
23.09.2011., 00:03
Mene zanima da li je provedeno neko istraživanje ili anketa po kojoj je utvrđeno iz kojih redova (znakova) dolazi većina astrologa ili ljudi koji pokazuju veliki interes za astrologiju? (ispričavam se ako pitam na krivom mjestu ali činilo mi se da mogu ovdje)
hvala

Većina astrologa su ti vodenjaci, ribe i škorpioni tako sam ja primjetila neznam za druge:ne zna:, ali mislim da je to zbog njihovih duplih vladara tj vodenjakom vlada uran i saturn, ribom neptun i jupiter, škorpionom pluton i mars, planete koje sam podcrtala i podebljala su transcendalne planete daleke i koje tradicionalna astrologija ne priznaje:504:, ali u ovom slučaju mislim da igraju jako veliku i vaznu ulogu:mig:

Miranda333
23.09.2011., 14:44
Ne znam, mislim da samo drži tečajeve. Nisam je probala kontaktirati, ali ti možeš ako želiš, ostavila je na svojim stranicama kontakte (http://www.karenhamakerzondag.com/website/). Pa nam javi. :)

Mogu ju preporučiti za čitanje, meni osobno jedna od dražih astrologinja, sviđa mi se njen pogled na astrologiju i rad - piše dosta pročišćeno i realno.

Poslala joj mail pre par dana,nema odgovora tako da ga verovatno nece ni biti. Sve to znaci da mi u poslednje vreme astrolozi daju ili neodredjene odgovore ili odgovori skroz izostanu haha
Hvala na preporuci za knjigu,verujem da ce se i meni dopasti (malo koji Strelac ne)

Fish 1968
23.09.2011., 16:11
Poslala joj mail pre par dana,nema odgovora tako da ga verovatno nece ni biti. Sve to znaci da mi u poslednje vreme astrolozi daju ili neodredjene odgovore ili odgovori skroz izostanu haha
Hvala na preporuci za knjigu,verujem da ce se i meni dopasti (malo koji Strelac ne)
Pa pričekaj malo, par dana je vrlo kratak period. ;)

opal7
09.10.2011., 19:07
Koja planeta u horoskopu predstavlja Pinealnu zljezdu?I kako mozemo vidjeti po aspektima koliko je ta zljezda razvijena i koje su joj mogucnosti za razvoj?,I ako netko zna neku literaturu gdje bi se detaljnije o ovom moglo procitati,hvala

Fish 1968
09.10.2011., 20:43
Koja planeta u horoskopu predstavlja Pinealnu zljezdu?I kako mozemo vidjeti po aspektima koliko je ta zljezda razvijena i koje su joj mogucnosti za razvoj?,I ako netko zna neku literaturu gdje bi se detaljnije o ovom moglo procitati,hvala
Tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=13299437&postcount=39) smo pisali o tome. :)

opal7
09.10.2011., 20:58
Ok procitala sam,hvala.Znaci ako sam dobro shvatila,Ne u dobrim aspektima sa drugim planetama,znaci dobar potencijal za duhovni razvoj?

Fish 1968
09.10.2011., 22:30
Ok procitala sam,hvala.Znaci ako sam dobro shvatila,Ne u dobrim aspektima sa drugim planetama,znaci dobar potencijal za duhovni razvoj?
Da, u duhovnoj literaturi ona se poistovjećuje s tkz. trećim okom - centrom viših oblika svijesti koji nisu do sada posve objašnjeni ali odavna poznati ljudima koji se bave spiritualnim rastom. Treće oko također simbolizira intuiciju, sposobnost vizualizacije i "suptilnijeg pogleda na svijet" što u astrologiji odgovara Neptunu.

opal7
10.10.2011., 07:26
hvala Fish.A Hira Ratan Manek-covijek koji je smislio metodu gledanja u sunce po 10 sekundi,ima Ne tocno na Suncu,hm zanimljivo.

VragJeUOvojZeni
12.10.2011., 16:24
Pozdrav.
Zanima me sljedece-koji faktori u natalu mogu ukazati na "psihickog vampira"?
Pritom bih uzela u obzir razliku izmedju svjesnog i nesvjesnog vampirizma..sad znam da ima veze sa manipulacijom ,zracenjem koje osoba odasilje ,itd ,itd..
Bas me zanima kako se to gleda astroloski.
Tnx..

Saradonija
21.10.2011., 11:11
Pozdrav.
Zanima me sljedece-koji faktori u natalu mogu ukazati na "psihickog vampira"?
Pritom bih uzela u obzir razliku izmedju svjesnog i nesvjesnog vampirizma..sad znam da ima veze sa manipulacijom ,zracenjem koje osoba odasilje ,itd ,itd..
Bas me zanima kako se to gleda astroloski.
Tnx..
da bi našla odgovor na svoje pitanje, prvo treba da definiraš pojam 'psihičkog ili energetskog vampirizma'. U osnovi se to odnosi na osobe koje nam crpe energiju, solarnu ili lunarnu, svojim ponašanjem u našem okruženju.
Kad netko ima potrebu nekome da crpi energiju, znači da je njegova slaba. Ovo se uglavnom očituje kroz slabo postavljene Sunce i Mjesec, ali i vladar Asc koji govori o fizičkoj energiji. Slabo postavljene planete, znače slabe po dostojanstvu ili u malefičnim kućama (6/8/12) pod uvjetom da njihov dispozitor je u jednako lošem stanju te da ta planeta nema aspekt koji bi joj dao energiju. Ovo je sad onako općenito, i naravno treba biti nekoliko pokazatelja a da bi nekoga okarakterizirala 'psihičkim vampirom.'

Možeš posmatrati i obratno, kad ti netko 'daje energiju' - jako SO ili MO u dostojanstvu i jaki harmonični aspekti, npr SO u sjedištu u Le ili egzalt Ar, harmoničan aspekt s NE ili PL.
Probaj potražiti natalne karte onih za koje znaš da ti svojim prisutvom 'podižu energiju.' - kakvo im je SO i MO i kakva vam je sinastrija kad je u pitanju SO i MO. Za 'psihičke vampire' gledaj obratno.

'Zamka' ovdje je kad ti 'misao o nečemu' oduzima energiju, odnosno, kada u nečijem prisustvu imaš neku negativnu misao o toj osobi, a to ti automatski oduzima energiju - za ovo moraš posmatrati svog Merkura.

Marcus Antonius
22.10.2011., 17:02
evo jedna molba, pokušao sam skontati sam googlajući ali uopće ne kontam.

ako mi može netko objasniti što je to toliko "specifično" kada ima netko cijeli jedan znak u jednoj kući? ono kad počne kuća u jednom znaku, pa ima cijeli jedan znak u sebi i onda završi u trećem znaku. Ali molim vas ako može što jednostavnije, ono baš laički, jer nisam još ni siguran što koja kuća radi, to jest što su te kuće...

Hvala unaprijed.

ps: ako ima neka stranica ili je već objašnjeno negdje, link može isto pa ću se "educirati" samostalno, ako se ne da nikome tipkati :)

Fish 1968
22.10.2011., 17:07
evo jedna molba, pokušao sam skontati sam googlajući ali uopće ne kontam.

ako mi može netko objasniti što je to toliko "specifično" kada ima netko cijeli jedan znak u jednoj kući? ono kad počne kuća u jednom znaku, pa ima cijeli jedan znak u sebi i onda završi u trećem znaku. Ali molim vas ako može što jednostavnije, ono baš laički, jer nisam još ni siguran što koja kuća radi, to jest što su te kuće...

Hvala unaprijed.

ps: ako ima neka stranica ili je već objašnjeno negdje, link može isto pa ću se "educirati" samostalno, ako se ne da nikome tipkati :)
Da, imamo za to cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362). :)

Marcus Antonius
22.10.2011., 17:24
Da, imamo za to cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362). :)

Hvala Fish :mig: proučit ću to :kava:

Tritogeneia
22.10.2011., 19:44
Vidjela sam da je Fish na topicu Inozemstvo i putovanja spomenila astrokartografiju pa eto zanima me što bi to bilo? Otvorila sam na Astrodienst onaj Astroclick Travel (pretpostavljam da je to to) ali blago je za reći da ništa ne kontam. :-S Što prikazuju one linije?

VragJeUOvojZeni
26.10.2011., 17:15
da bi našla odgovor na svoje pitanje, prvo treba da definiraš pojam 'psihičkog ili energetskog vampirizma'. U osnovi se to odnosi na osobe koje nam crpe energiju, solarnu ili lunarnu, svojim ponašanjem u našem okruženju.
Kad netko ima potrebu nekome da crpi energiju, znači da je njegova slaba. Ovo se uglavnom očituje kroz slabo postavljene Sunce i Mjesec, ali i vladar Asc koji govori o fizičkoj energiji. Slabo postavljene planete, znače slabe po dostojanstvu ili u malefičnim kućama (6/8/12) pod uvjetom da njihov dispozitor je u jednako lošem stanju te da ta planeta nema aspekt koji bi joj dao energiju. Ovo je sad onako općenito, i naravno treba biti nekoliko pokazatelja a da bi nekoga okarakterizirala 'psihičkim vampirom.'

Možeš posmatrati i obratno, kad ti netko 'daje energiju' - jako SO ili MO u dostojanstvu i jaki harmonični aspekti, npr SO u sjedištu u Le ili egzalt Ar, harmoničan aspekt s NE ili PL.
Probaj potražiti natalne karte onih za koje znaš da ti svojim prisutvom 'podižu energiju.' - kakvo im je SO i MO i kakva vam je sinastrija kad je u pitanju SO i MO. Za 'psihičke vampire' gledaj obratno.

'Zamka' ovdje je kad ti 'misao o nečemu' oduzima energiju, odnosno, kada u nečijem prisustvu imaš neku negativnu misao o toj osobi, a to ti automatski oduzima energiju - za ovo moraš posmatrati svog Merkura.

E,hvala ti ,a bas vezano za te osobe-sve se poklapa sta si napisala.

I sinastrija sa Mo i So je jako losa sa drugom osobom.
Inace ,obe osobe su magistrirale mentalni vampirizam ,to je nesto neopisivo ,sta ne zelim nikomu.

Saradonija
26.10.2011., 21:11
E,hvala ti ,a bas vezano za te osobe-sve se poklapa sta si napisala.

I sinastrija sa Mo i So je jako losa sa drugom osobom.
Inace ,obe osobe su magistrirale mentalni vampirizam ,to je nesto neopisivo ,sta ne zelim nikomu.
a kakvo im je stanje 3.k, čisto informativno?

VragJeUOvojZeni
29.10.2011., 16:47
a kakvo im je stanje 3.k, čisto informativno?

Pa ovako:

Osobi 1 je So vladar 3.polja i ono se smjestilo u 12.polju ,a dispozitor tog So ,kao i Mo i ASC jest Me na Algolu ,takodjer u 12.polju.

Osobi 2 je vladar 3.polja Saturn u Skorpionu (kao i meni) ,koji odlazi takodjer u 12.polje i radi egzaktno 180 sa
Me i jos 90 sa Pl..Vladar ASC je Ma u Ge ,koji joj odlazi u 8.polje.

Inace ,vezano za vampire ,mislim da je mentalni vampirizam svakako najgora vrsta te pojave ,kako za vampira ,tako i za okolinu.
Istina je da negativne misli oduzimaju puno enegije.
Pod mentalnim vampirizmom smatram sljedece:crne misli ,mracan stav prema okolini(svi su zli ,svi rade protiv njih ,projiciranje vlastitih perverzija i necistoca iz podsvijesti na druge ljude) ,ekstremno sumnjicenje drugih ljudi i trazenje skrivenih motiva tamo gdje ih nema ,cinizam ,zadrtost ,zatrovanost brojnim predrasudama ,ubijanje u pojam okoline pesimisticnim prorocanstvima ,bilo o sebi ,bilo o svijetu.

Saradonija
29.10.2011., 23:47
Pa ovako:

Osobi 1 je So vladar 3.polja i ono se smjestilo u 12.polju ,a dispozitor tog So ,kao i Mo i ASC jest Me na Algolu ,takodjer u 12.polju.

Osobi 2 je vladar 3.polja Saturn u Skorpionu (kao i meni) ,koji odlazi takodjer u 12.polje i radi egzaktno 180 sa
Me i jos 90 sa Pl..Vladar ASC je Ma u Ge ,koji joj odlazi u 8.polje.

Inace ,vezano za vampire ,mislim da je mentalni vampirizam svakako najgora vrsta te pojave ,kako za vampira ,tako i za okolinu.
Istina je da negativne misli oduzimaju puno enegije.
Pod mentalnim vampirizmom smatram sljedece:crne misli ,mracan stav prema okolini(svi su zli ,svi rade protiv njih ,projiciranje vlastitih perverzija i necistoca iz podsvijesti na druge ljude) ,ekstremno sumnjicenje drugih ljudi i trazenje skrivenih motiva tamo gdje ih nema ,cinizam ,zadrtost ,zatrovanost brojnim predrasudama ,ubijanje u pojam okoline pesimisticnim prorocanstvima ,bilo o sebi ,bilo o svijetu.
pitala sam za 3.k jer je to mentalna, misaona kuća, eto kako navodiš, glavna energija karte sažeta u 12.k koja je kuća izolacije, zatvorenih prostora, svakako se osoba bolje snalazi u samoći u koju bi trebalo da se povuče kad ima pad energije, a s ovim mora da je kronično. Negativna strana, 'vampirizam' kao što si i sama navela. Rekla bih da njie svjesno.

intercepts
01.11.2011., 08:33
Povučen nedavnim iskustvom,pišem ovu temu u nadi da ću doći do konkretnijih odgovora,pošto stvarno ne nalazim sličnu temu.Priča je stvarna ma koliko meni trenutno značila nerealno i čistom fikcijom,rekao bih u žargonu realnosti-nemoguća.Koliko je ovaj termin upotrebljavanja u samoj astrologiji točan,koliko stvaran i što predstavlja,radi li se o čistoj koincidenciji ili tek slučajnome spletu okolnosti.Nedavno upoznam osobu rođenu istog dana,iste godine kada i ja,istome mjestu,neki dan saznam od nje same kako je oscilacija u vremenu rođenja 15 ak minuta maximalno,no možda i manja pošto točno nezna vrijeme rođenja,dakle velika je,zapravo ne velika vjerovatnost već i sama činjenica da smo istog podznaka..Što bi ste rekli na to po pitanju i aspektu astrologe,ako uzmem u obzir činjeni da se ne radi samo o slučajnosti.Nemogu donijeti krajnji sud o samome karakteru,no kao da se poklapa,tj njena osobnost još uvijek kasni za mojom,no izgrađuje je,ono što je veoma čudno jest to da kada gledam njezin karakter i način sazrijevanja,kao da sam gledao svoje sazrijevanje,kao da sam to prošao već kroz to,nešto nevjerovatno!Što se tiče fizičkog izgleda,veoma smo slične građe;boje kose i očiju je nevjerovatno identična!Što bi vi sa astrološkog aspekta rekli na ovu nevjerovatno slučajnu kombinaciju te kako je protumačili?Kakva su vaša iskustva sa vašim vašim "Astrološkim blizancem" ukoliko ga imate te da li je "Astrološki blizanac" pravi termin za ovu logički neobijašnjivu koincidenciju?

Marcus Antonius
01.11.2011., 08:46
ja imam sličnu situaciju

poznanik jedan je rođen isti dan u otprilike isto vrijeme, u istom mjestu, štoviše u istoj bolnici smo se rodili, zajedno ležali u istoj sobi kad smo se rodili.

Sad isto živimo u istom mjestu.

Ali razlike među nama su nevjerovatne. On je bio ministrant u crkvi, ja ne vjerujem u boga. On je svaki vikend pijan i na nekim partijima, ja ne volim alkohol i ne volim izlaske. On je jako visok (skoro 2 metra) i izuzetno mršav, ja sam 1.85m visok i izgledam kao medvjed. On je potpuno neodgovoran, 3 dana nakon što je položio vozački oduzeli su mu vozačku jer je vozio sa 3 promila i bilo ih je 6 u autu, ja sam prije 2 mjeseca prvi put dobio kaznu za parkiranje (u 8 godina kako sam vozač)... On ima već dvoje djece sa dvije različite žene nema posao, odustao je od faksa, živi sa roditeljima i roditelji mu plaćaju alimentaciju za to dvoje djece jer nije htio oženiti ni jednu. Ja bih njega poslao zatvor zbog toga!

uglavnom, rođeni smo u isto vrijeme na istom mjestu a totalno smo različiti u svakom pogledu.

Fish 1968
01.11.2011., 10:04
@ intercepst & marcus

Svaka natalna karta je jedinstvena bez obzira na "sličnosti"...za ovakva pitanja i odgovore potrebno je imati te dvije natalne karte. Ovako napamet pisanje bez karata nemre vam ni dati astrološke odgovore. :)

Slično tomu nešto malo smo pisali i na temi bioloških blizanaca (http://www.forum.hr/showthread.php?t=408927) (čisto za informacije).

Natalna karta je poput mape ili sjemena biljke koje u sebi sadrži sve potencijale da ta biljka izraste u ono što jest, da da i cvijet i raskošne plodove...no ako je to sjeme ostavljeno u mraku ili bačeno na neko neplodno tlo tko zna hoće li ikakva biljčica izniknut a kakav će to biti zakržljali plod koji ona da ako ga uopće da. To vam je tako dečki dragi. :D

Zego
01.11.2011., 11:42
ja neznam sat rođenja, nego otprilike. jer se more tak karta neka napraviti?

Fish 1968
01.11.2011., 11:47
ja neznam sat rođenja, nego otprilike. jer se more tak karta neka napraviti?
Može naravno, samo što je takva karta neprecizna. To bi recimo bilo kao da nekome pošalješ jako mutnu sliku tijela slikanu iz daljine pa ga pitaš da odredi iz nje kakve točno boje su ti oči ili kakva ti je koža obzirom na pore.

Što preciznije znaš sat rođenja i natalna karta je preciznija.

intercepts
01.11.2011., 17:15
@ intercepst & marcus

Svaka natalna karta je jedinstvena bez obzira na "sličnosti"...za ovakva pitanja i odgovore potrebno je imati te dvije natalne karte. Ovako napamet pisanje bez karata nemre vam ni dati astrološke odgovore. :)

Slično tomu nešto malo smo pisali i na temi bioloških blizanaca (http://www.forum.hr/showthread.php?t=408927) (čisto za informacije).

Natalna karta je poput mape ili sjemena biljke koje u sebi sadrži sve potencijale da ta biljka izraste u ono što jest, da da i cvijet i raskošne plodove...no ako je to sjeme ostavljeno u mraku ili bačeno na neko neplodno tlo tko zna hoće li ikakva biljčica izniknut a kakav će to biti zakržljali plod koji ona da ako ga uopće da. To vam je tako dečki dragi. :D

Razlika između mene i te osobe u rođenju jest nevjerovatne 4 minute(ja sam stariji),da li je moguće da je natalna karta identična?Radi se ponavljam,o istome mijestu udaljenosti kojih 10 ak metara maximalno :ne zna: :rofl:.

Edit: shvatio sam.

Evo natalnih karta,od osobe dotične i moje:

http://imageshack.us/g/818/10404614.jpg/

Naravno da nije moguće da postoje dvije osobe sa identičnom osobnošću,ali nevjerovatno je da su karte skoro pa iste :D

Fish 1968
01.11.2011., 21:03
Razlika između mene i te osobe u rođenju jest nevjerovatne 4 minute(ja sam stariji),da li je moguće da je natalna karta identična?Radi se ponavljam,o istome mijestu udaljenosti kojih 10 ak metara maximalno :ne zna: :rofl:.

Edit: shvatio sam.

Evo natalnih karta,od osobe dotične i moje:

http://imageshack.us/g/818/10404614.jpg/

Naravno da nije moguće da postoje dvije osobe sa identičnom osobnošću,ali nevjerovatno je da su karte skoro pa iste :D
Iste karte dobiješ kada se dvije osobe rode isti datum isti trenutak u istoj bolnici, nema tu ništa nevjerojatno. :)

Razlika od 4 minute u rođenju predsatvlja razliku u jednom stupnju ASC-a (1° = 4 minute).

Marcus Antonius
03.11.2011., 07:26
Pokušavam naučiti o astrologiji koliko mogu, ali kao potpuni početnik, moram priznati da je dosta teško jer za objašnjenja nekih stvari se koriste drugi termini iz astrologije koje ne znam što znače.

Pa ako bi mogao netko možda samo nabrojati neke od osnovnih termina, ne trebam objašnjenja, samo termine koje bih trebao naučiti tako da mogu dalje razumjeti. Da nabrojite ono najbitnije samo što bih trebao za početak znati. Nešto tipa: ascendent, polje, kuća, opozicija, kvadrat....

Dakle te neke najosnovnije termine koji mi trebaju, pa ću si naći definicije za njih i onda dalje istraživati.

Nadam se da nisam fulao temu, trebam pomoć u vezi astrologije a ovo je astro help :ne zna:

Hvala.

Baphomet
03.11.2011., 07:39
Hm, mislim da bi bilo najbolje i najjednostavnije da uzmeš neku knjigu sa osnovama astrologije i onda, kako budeš napredovao i radio horoskope, ovdje pitaš koji ti termini nisu jasni.

Čisto sumnjam da se netko ima volje napisati priručnik za početnike. Ali možda sam u krivu :)

tum peccet
03.11.2011., 11:48
pozz! da li kada radim natalnu kartu u astro.com da izaberem "topocentric positions" ili ne? npr. u mom slucaju ako izaberem ovu opciju imam tigon izmedju mjeseca i venera(mjesec na 8st.scorpio, venera na 18st. pisces),kojeg inace nemam kada je ne izaberem. 10 stepeni je izmedju njih i aplikacioni je, pa mi nije jasno kako to da gledam....imam trigon ili nemam? Malo sam zbunjena, pa pomozite

Baphomet
03.11.2011., 11:58
pozz! da li kada radim natalnu kartu u astro.com da izaberem "topocentric positions" ili ne? npr. u mom slucaju ako izaberem ovu opciju imam tigon izmedju mjeseca i venera(mjesec na 8st.scorpio, venera na 18st. pisces),kojeg inace nemam kada je ne izaberem. 10 stepeni je izmedju njih i aplikacioni je, pa mi nije jasno kako to da gledam....imam trigon ili nemam? Malo sam zbunjena, pa pomozite
:misli:

Evo, iašo sam opet na astro.com napraviti jednu natalnu kartu i nije mi pitao nikakvu "topocentric positions"

10° je maksimalna granica gledanja za aspekte koji se odnose na Sunce i Mjesec. Nekim astrolozima je ta granica i manja. Znači da to zavisi od astrologa do astrologa kao i od jačine planeta koje se nalaze u aspektu (u kojim su kućama, koje aspkete obuhvaćaju, kako se općenito ponašaju prema ostatku horoskopa)

P.S. I ovo nije poziv da mi sad nabrojiš sve aspkete jer ih nemam namjeru analizirati.

tum peccet
03.11.2011., 12:20
hahaha nisam ni mislila nabrajati sve aspekte,don't worry....nismo se razumjeli najbolje, vjerovatno jer ja nisam trebala reci "opcija" na astro.com. dakle,to je u djelu kada izaberes :Extended Chart Selection , onda skroz dolje scrolujes gdje imas -Additional objects (tu biras hoces li aspekte sa hironom, sjev.cvorom, fixne zvjezde, fortunu i td....e, tu je u ponudi "topocentric positions"). jesam li sad uspjela?

tum peccet
03.11.2011., 12:22
ne razumijem odkud ovaj djavo ispade? a lijepo sam napisala - extended Chart Selection

Baphomet
03.11.2011., 12:25
Nemam pojma šta je to :D

Otiđoh malo guglati i nađoh :

The topocentric system can also be described as an approximation algorithm for the Placidus system.
Topocentric houses are also called Polich-Page, after the names of the house system creators, Wendel Polich and A. Page Nelson.

Ima veze sa izračunom položaja kuća i sličan je Placidusu. E sad, da li ga upotrijebiti ili ne bolje će ti objasniti netko tko ima iskustva sa tim sistemom kuća. Ja prvi put čujem za to.

tum peccet
03.11.2011., 12:30
ok, tnx :)

Marcus Antonius
03.11.2011., 17:44
jel može netko malo pojasniti kardinalnu kvalitetu znakova?
Znam da su to ovan, rak i jarac i da oni imaju tu "kvalitetu" jer počinju kad su neki značajni događaji u astrološkoj godini (ekvinocij i tak), al ne znam što to znači za sami znak, da li uopće ima neko posebno značenje ili je to to, počinje kad je ekvinocij i zato ima kardinalnu kvalitetu...

što je ta kardinalna kvaliteta? po čemu to razlikuje ovna od drugih znakova koji ju nemaju, osim što mu je datum početka značajniji recimo?

Saradonija
03.11.2011., 20:41
jel može netko malo pojasniti kardinalnu kvalitetu znakova?
Znam da su to ovan, rak i jarac i da oni imaju tu "kvalitetu" jer počinju kad su neki značajni događaji u astrološkoj godini (ekvinocij i tak), al ne znam što to znači za sami znak, da li uopće ima neko posebno značenje ili je to to, počinje kad je ekvinocij i zato ima kardinalnu kvalitetu...

što je ta kardinalna kvaliteta? po čemu to razlikuje ovna od drugih znakova koji ju nemaju, osim što mu je datum početka značajniji recimo?

o tome ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=473595)

12.kuća
05.11.2011., 22:41
:), postoji li tema o fazama Mjeseca u odnosu na Sunce za trenutak rođenja? Ili kako se određuju faze Mjeseca za trenutak rođenja (postoji li nekakav izračun ili tabela)? I što svaka faza predstavlja?

skica25
08.11.2011., 16:36
astro.com nekada prikazuje mjesec okrenut na lijevu nekada na drugu stranu.
ocito se radi o rastućem i padajućem mjesecu, ali koji je koji?
btw neko kraće znacenje nije naodmet :)

Fish 1968
08.11.2011., 19:54
astro.com nekada prikazuje mjesec okrenut na lijevu nekada na drugu stranu.
ocito se radi o rastućem i padajućem mjesecu, ali koji je koji?
btw neko kraće znacenje nije naodmet :)
Rastući: http://i39.tinypic.com/nf4imc.png (prethodi punom Mjesecu)

Padajući: http://i44.tinypic.com/14dd11l.png (nastupa nakon što se dosegne faza punog Mjeseca)

Evo i slikica - mjesečeve faze (http://www.astrovip.com/mjeseeceve%20faze.htm).

jelovnici
12.11.2011., 13:01
Tek sam počela proučavati astrologiju,pa molim pomoć,buni me ovo:
da li je ascedent u ovoj slici u ribama ili ovnu?
http://arhiva.net.hr/2008/06/19/0350007.17.jpg
Hvala.

penelopa12
14.11.2011., 16:01
Tek sam počela proučavati astrologiju,pa molim pomoć,buni me ovo:
da li je ascedent u ovoj slici u ribama ili ovnu?
http://arhiva.net.hr/2008/06/19/0350007.17.jpg
Hvala.

U Ovnu, zato što je u pitanju prirodni horoskop, no ovakve sličice su inače jako nezgodne za pobliže određivanje ascendenta i ostaloga, probaj u nekom preciznijem obliku ili programu.

Sergio80
14.11.2011., 16:45
Postoje tropski i sideralni horoskop koji se razlikuju, odnosno aspekti, kuce itd su razliciti kad se pogleda tropski i sideralni. Koliko kuzim tu na forumu se koristi tropski. Znaci li to da je tropski "precizniji", "tocniji" od sideralnog? Dali se taj sideralni uopce koristi ili ne?

Fish 1968
15.11.2011., 11:09
Postoje tropski i sideralni horoskop koji se razlikuju, odnosno aspekti, kuce itd su razliciti kad se pogleda tropski i sideralni. Koliko kuzim tu na forumu se koristi tropski. Znaci li to da je tropski "precizniji", "tocniji" od sideralnog? Dali se taj sideralni uopce koristi ili ne?
Zapadna astrologija koristi tropski sustav, dok istočna koristi sideralni.

To su dva različita sustava a razlika je u tome što je zapadni astrološki sustav baziran na ciklusima i zasnovan na "pokretnom zodijaku" (nastaje zbog precesije (http://www.forum.hr/showthread.php?t=319085)), dok je istočni ili sideralni zasnovan na fiksnom zodijaku (vezanom uz stvarne longitude zviježđa).

U tom smislu posve je drugačiji i pristup i tumačenje. Pa je tako tropski sustav orijentiran psihološki u smislu toga da drži težište na proučavanju karaktera osobe, individualnih reakcija koje onda uvjetuju i okolnosti u životu individue. Dok je sideralni orijentiran na proučavanje toga kako svijet djeluje na pojedinca (situacije koje njemu dolaze u život).

jelovnici
17.11.2011., 12:19
molim pomoć,kako ću znati koja ovdje je koja kuća,ako ne piše
http://astro.horoskop.hr/cgi-bin/graphic/daisy24?dformat=2&date=1977/2/22&time=12.0&lat=43.44&long=-15.54&adjust=-1.00&lang=hr

Fish 1968
17.11.2011., 12:28
molim pomoć,kako ću znati koja ovdje je koja kuća,ako ne piše
http://astro.horoskop.hr/cgi-bin/graphic/daisy24?dformat=2&date=1977/2/22&time=12.0&lat=43.44&long=-15.54&adjust=-1.00&lang=hr

Prikaz u ovom astro programu je dosta nepregledan, zašto ne koristiš astro.com? :)

A što se tiče tvog pitanja kuće su naznačene rimskim brojevima unutar kruga.

jelovnici
17.11.2011., 15:21
Ok,hvala,još jedno pitanje.
Kako ću znati da li npr.neka planeta ima dobar položaj?najviše me bune npr.ti aspekti,odnos jednog planeta na drugi,jel mi može netko malo objasniti.
Zasad znam samo čitati,što znači koji znak i planet u kojoj kući.Ali me bune te osi, :/

Sergio80
17.11.2011., 21:37
Dali je svejedno ako podznak pocinje na pocetku, sredini ili na kraju nekog znaka? Zanima me ima li neko znacenje ako prvo polje zahvaca tri znaka, ili je svejedno, zahvaca li jedan ili vise?

Fish 1968
18.11.2011., 09:10
Dali je svejedno ako podznak pocinje na pocetku, sredini ili na kraju nekog znaka? Zanima me ima li neko znacenje ako prvo polje zahvaca tri znaka, ili je svejedno, zahvaca li jedan ili vise?
Naravno da nije isto. Svaka dekada i svaki stupanj imaju različito značenje.

A što se tiče polja ta pojava je opisana na topicu o umetnutim znacima (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362).

Ante Šteković
19.11.2011., 01:36
Želim više jednom sigurno znati koji sam znak i podznak !!!!!
Negdje piše da sam ovan sa podznakom strijelca, negdje da sam riba sa podznakom strijelca, negdje da sam riba sa podznakom škorpiona. Ma daj čovjeće dogovorite se makar koji sam znak ako ne već podznak...

Rođen sam 20.03.1988 u 23:45 sati.

Molim samo ozbiljene odgovore; koji sam znak i podznak ???

Hvala

zvjezdoznanac
19.11.2011., 09:16
Želim više jednom sigurno znati koji sam znak i podznak !!!!!
Negdje piše da sam ovan sa podznakom strijelca, negdje da sam riba sa podznakom strijelca, negdje da sam riba sa podznakom škorpiona. Ma daj čovjeće dogovorite se makar koji sam znak ako ne već podznak...

Rođen sam 20.03.1988 u 23:45 sati.

Molim samo ozbiljene odgovore; koji sam znak i podznak ???

Hvala

ti si ovan sa podznakom u strijelcu, i to je preočito..
ne znam tko ti je do sad to vadio ali očito nisu imali pojma

Ante Šteković
19.11.2011., 10:41
ti si ovan sa podznakom u strijelcu, i to je preočito..
ne znam tko ti je do sad to vadio ali očito nisu imali pojma

zar ne počinje ovan 21.03 ?

zvjezdoznanac
19.11.2011., 11:31
zar ne počinje ovan 21.03 ?

Ne uvijek, zbog pomaka u gregorijanskom kalendaru. Te godine (1988) znak ovna je počeo 20.03.u 10.40., tako da si sigurno ovan:)

Ante Šteković
19.11.2011., 13:03
Ne uvijek, zbog pomaka u gregorijanskom kalendaru. Te godine (1988) znak ovna je počeo 20.03.u 10.40., tako da si sigurno ovan:)

ali ja gledam karakteristike u ovnu i tamo me baš i nema, tu i tamo uz neke krive, dok karakteristike riba mi 90% odgovaraju
možda sam se trebao roditi sat i pol prije ? možda su poroditelji bili sporiji :ne zna:
možda 10% karakteristika ovna nalazim u sebi,a 90% ribe

zvjezdoznanac
19.11.2011., 14:46
ali ja gledam karakteristike u ovnu i tamo me baš i nema, tu i tamo uz neke krive, dok karakteristike riba mi 90% odgovaraju
možda sam se trebao roditi sat i pol prije ? možda su poroditelji bili sporiji :ne zna:
možda 10% karakteristika ovna nalazim u sebi,a 90% ribe

trebao si se roditi 13 sati prije da bi bio riba (u 10.40.ujutro). očito ti ne ide dobro matematika, šta nisi bio redovit u školi?:ne zna::D

Ante Šteković
19.11.2011., 18:14
trebao si se roditi 13 sati prije da bi bio riba (u 10.40.ujutro). očito ti ne ide dobro matematika, šta nisi bio redovit u školi?:ne zna::D

ja i ovan nemamo nikakve veze osim jako rijetkih, dok s ribom je rijetko ono što me ne veže.
jako mi dobro ide matematika nego vama u astrologiji možda nejde,
kolko je moguće da je pobrkan taj georgijanski kalendar ?
po detaljnome proučavanju karakteristika ja mislim da sam neka mješavina ribe sa podznacima škorpije i strijelca.
Jedino što me veže za ovna strijelca je njegova ljubomora i nekad velika osvetoljubivost ali to je u krajnjim slučajevima kad riba u meni više ne može da diše... i desilo mi se konkretno samo jednom
tako da se ne bih složio da sam ovan, više imam strijelca i škorpije u karakteru nego ovna, a najviše ribe

zvjezdoznanac
19.11.2011., 19:16
ja i ovan nemamo nikakve veze osim jako rijetkih, dok s ribom je rijetko ono što me ne veže.
jako mi dobro ide matematika nego vama u astrologiji možda nejde,
kolko je moguće da je pobrkan taj georgijanski kalendar ?
po detaljnome proučavanju karakteristika ja mislim da sam neka mješavina ribe sa podznacima škorpije i strijelca.
Jedino što me veže za ovna strijelca je njegova ljubomora i nekad velika osvetoljubivost ali to je u krajnjim slučajevima kad riba u meni više ne može da diše... i desilo mi se konkretno samo jednom
tako da se ne bih složio da sam ovan, više imam strijelca i škorpije u karakteru nego ovna, a najviše ribe

ok ante onda drugi puta nemoj pitati kad sve znaš sam..ja sam te samo ubacio u svoj program i rekao kako je, ali ako se tebi ne sviđa da si ovan onda budi riba:D
sretno!:mig:

geckonida
20.11.2011., 12:53
zanima me kako shvatiti kartu kao koherentnu cjelinu, a ne kao skup pojedinačnih dijelova: link, thread, stranica, bilo što

hvala :)

Fish 1968
20.11.2011., 16:52
zanima me kako shvatiti kartu kao koherentnu cjelinu, a ne kao skup pojedinačnih dijelova: link, thread, stranica, bilo što

hvala :)
Toga nema na linku. :)

Astrologija jest "umjetnost čitanja simbola" ali još više od toga ona je umjetnost spajanja istih u cjelinu. Dobar astrolog mora uvijek imati na umu i vidjeti cjelinu (osobnost)...svaki aspekt, svaki položaj, svaki kutak natalne karte uvijek moći promotriti kroz lupu cjeline. A to se postiže jedino dugotrajnim izučavanjem i praksom.

Ice_scorpio
22.11.2011., 09:58
Zanima me da li netko zna može li se i kako na stranici astro.com izračunati sinastrija ? :)

Baphomet
22.11.2011., 10:13
Ne vidim tu opciju na astro.com, ali imaš na ovoj adresi :

http://www.astrotheme.com/offres_synastrie.php

Ice_scorpio
22.11.2011., 10:21
@Baphomet, Hvala :)

bema
23.11.2011., 23:35
Zanima me da li netko zna može li se i kako na stranici astro.com izračunati sinastrija ? :)

Da, odeš na Extended Chart Selection, odabereš sebe i osobu u pitanju, odabereš sinastrijsku kartu tamo gdje se nudi tip karte,
na stranici s kartom, u gornjem lijevom dijelu, plavim slovima stoje dva linka, jedan od njih (donji) nudi pogled na dodatne tabele, tu ćeš dobiti tablicu sa svim sinastrijskim aspektima i orbisima.

jelovnici
02.12.2011., 22:36
Molim vas pomoć,čitam knjigu i naišla sam na prepreku.npr.piše:
za prvu kuću
12/2 znači da je prvo polje dvanaesto drugom polju.
ali ja to nikako ne kužim,kako se to računa?

Fish 1968
02.12.2011., 22:42
Molim vas pomoć,čitam knjigu i naišla sam na prepreku.npr.piše:
za prvu kuću
12/2 znači da je prvo polje dvanaesto drugom polju.
ali ja to nikako ne kužim,kako se to računa?
To je "šifra" za Prvu kuću kada se tumače izvedena značenja. :)

Pa je tako u ovom tvom primjeru prva kuća ujedno od dvanaeste kuće - druga, to je ta šifra 12/2. Itd.

jelovnici
03.12.2011., 17:39
To je "šifra" za Prvu kuću kada se tumače izvedena značenja. :)

Pa je tako u ovom tvom primjeru prva kuća ujedno od dvanaeste kuće - druga, to je ta šifra 12/2. Itd.

Puno hvala.:)

Još nešto,sorry na gnjavaži.
ako npr.mars se nalazi u jednoj kući,i ima 2 pozitivna aspekta a 1 negativno,kako tumačimo to,da li ćemo reći da je mars dobro aspektiran ili loše?

što ako se dvije planete nalaze u jednoj kući a ne radi se o konjukciji,nigdje ne vidim o tome?

Fish 1968
03.12.2011., 21:46
Puno hvala.:)
Nema na čemu. :)
Još nešto,sorry na gnjavaži.
ako npr.mars se nalazi u jednoj kući,i ima 2 pozitivna aspekta a 1 negativno,kako tumačimo to,da li ćemo reći da je mars dobro aspektiran ili loše?
Čim prije prestaneš razmišljati na ovaj način budeš se više približila astrologiji. :)

Astrologija nije zbroj aspekata koji donosi rezu. Ne postoji loš i dobar aspekt, postoji način kojim se energija između dva planetarna tijela iskazuje. Taj način podrazujeva cijeli proces u kojem planeta jedna drugoj daju veću ili manju slobodu izražavanja ili pak inhibiranja...ili kako veli striček Arroyo aspekti pokazuju koliko je osobnog napora potrebno učiniti da bi se određeni nagon izrazio ili ispunila određena potreba.

Napet i oštar aspekt traži trud i aktivno ulaganje energije da bi se iz njega rodilo nešto konstruktivno jer je kvadrat su u svojoj osnovnoj prirodi destruktivan. Kvadrat daje na raspolaganje i energiju i dinamizam, suočava s akutnim problemima dok skladan aspekt jest protočan i stvari se kod njega odvijaju prirodno, opušteno....poput rijeke koja teče svojim tokom. Također nije svejedno koje planete povezuje koji aspekt. Npr. kvadrat Marsu "leži" jer Mars jest princip akcije koju kvadrat zahtjeva.
što ako se dvije planete nalaze u jednoj kući a ne radi se o konjukciji,nigdje ne vidim o tome?
Konjunkcija je aspekt u kojem se energije prožimaju, udružuju i "djeluju zajedno" pa kada planete nisu u konjunkciji onda se to osjeti upravo na opisan način.

pero000
07.12.2011., 07:09
pozdrav svima,
imam mali problemčić, i nadam se da ću ovdje dobiti odgovor
dobio sam kćer 22.11.2011, pa me zanima koji je ona horoskopski znak, škorpion ili strijelac.
Rođena je u 09:45.
Hvala.

Ice_scorpio
07.12.2011., 10:02
Zanima me da li je Algol i Lilith isto ? I kako na astro.com izračunati gdje se nalazi i koje aspekte tvori s ostalim planetama ? Hvala.

zvjezdoznanac
07.12.2011., 11:39
pozdrav svima,
imam mali problemčić, i nadam se da ću ovdje dobiti odgovor
dobio sam kćer 22.11.2011, pa me zanima koji je ona horoskopski znak, škorpion ili strijelac.
Rođena je u 09:45.
Hvala.

Napiši još u kojem je gradu rođena :)

pero000
07.12.2011., 17:54
Napiši još u kojem je gradu rođena :)

Zabok

zvjezdoznanac
08.12.2011., 06:31
Zabok

škorpion sa podznakom u jarcu

nastasja2
09.12.2011., 14:20
Šta je to t-kvadrat, da li je to jedna opozicija i dva kvadrata spojena u trokut

zvjezdoznanac
09.12.2011., 22:44
Šta je to t-kvadrat, da li je to jedna opozicija i dva kvadrata spojena u trokut

može se tako reći ali pravilnije bi bilo da se kaže da je t-kvadrat kada se 2 planete nalaze u opoziciji a istovremeno svaka od njih radi kvadrat sa trećom planetom
rješenje t-kvadrata je upravo u toj trećoj planeti, kad nju naučimo ispoljavati onda nam t-kvadrat postaje lakši u životu :)

bema
21.12.2011., 00:02
Mislim da nije bilo teme na kojoj ovo mogu pitati, a možda ne znam procijeniti gdje da ga postavim.

Kako bi se astrološki opisala sinestezija?

Za one kojima ovaj pojam nije previše blizak, evo informativnog linka:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sinestezija

Ima raznih oblika, složena je pojava i vjerojatno je nije jednostavno opisati,
no nisam pokretala temu, jer se možda može negdje uklopiti...

Fish 1968
21.12.2011., 10:20
Mislim da nije bilo teme na kojoj ovo mogu pitati, a možda ne znam procijeniti gdje da ga postavim.

Kako bi se astrološki opisala sinestezija?

Za one kojima ovaj pojam nije previše blizak, evo informativnog linka:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sinestezija

Ima raznih oblika, složena je pojava i vjerojatno je nije jednostavno opisati,
no nisam pokretala temu, jer se možda može negdje uklopiti...
Da, imamo teme o čulima (http://www.forum.hr/showpost.php?p=13569751&postcount=11) ali o fenomenu sinestezije nemamo.

Kao što si napisala postoje razni vidovi ispoljavanja sinestezije, no sinestezija kao posebna vrsta osjetljivosti i percepcije koja "ujedinjenje osjetila" je astrološki vezana uz Neptun koji bi trebao imati vezu s serijom 3. (čula).

bema
21.12.2011., 12:00
Da, imamo teme o čulima (http://www.forum.hr/showpost.php?p=13569751&postcount=11) ali o fenomenu sinestezije nemamo.

Kao što si napisala postoje razni vidovi ispoljavanja sinestezije, no sinestezija kao posebna vrsta osjetljivosti i percepcije koja "ujedinjenje osjetila" je astrološki vezana uz Neptun koji bi trebao imati vezu s serijom 3. (čula).

Kod mene se ispoljavaju svi, imam kvadrat Ne s Me, prirodnim vladarem 3.,
Me u 1., sekstil po znakovima s 3., gdje je smještena Sco Ve, inače u uzajamnoj recepciji s Ma (Li), koji bi trebao biti zaslužan za izoštravanje nekih čula, tipa miris?
Jesam na OK putu?

Hvala

jelovnici
21.12.2011., 17:50
Jedno pitanje koje ne znam gdje bi smjestila,pa ću ovdje.Zanima me koliko je točna,ili što se može u tvrditi u natalnoj karti bez poznatog sata rođenja?

Fish 1968
21.12.2011., 21:58
Kod mene se ispoljavaju svi, imam kvadrat Ne s Me, prirodnim vladarem 3.,
Me u 1., sekstil po znakovima s 3., gdje je smještena Sco Ve, inače u uzajamnoj recepciji s Ma (Li), koji bi trebao biti zaslužan za izoštravanje nekih čula, tipa miris?
Jesam na OK putu?

Hvala
Kod pojedinačnih slučajeva kao što si napisala situacija da bi se u potpunosti opisala kudikamo je složenija. Tu onda i aspekt "tog čula" pobliže opisuje...ali generalno je ovo što sam napisala. :)

bema
21.12.2011., 22:00
Kod pojedinačnih slučajeva kao što si napisala situacija da bi se u potpunosti opisala kudikamo je složenija. Tu onda i aspekt "tog čula" pobliže opisuje...ali generalno je ovo što sam napisala. :)

Da, jasno, hvala ;)

shopgirl
22.12.2011., 17:22
cao fish,pokusala sam naci knjigu sto si navela od l. orro,ne mogu naci,jeli mozes mozda original da navedes,mozda se u hr pise drugacije.hvala ti.....

Fish 1968
22.12.2011., 17:52
cao fish,pokusala sam naci knjigu sto si navela od l. orro,ne mogu naci,jeli mozes mozda original da navedes,mozda se u hr pise drugacije.hvala ti.....
Kod nas je štampana u sklopu ove (http://www.profil.hr/knjiga/preporadanje-za-novo-doba/10266/) (8. poglavlje).

Fish 1968
02.01.2012., 18:33
Jedno pitanje koje ne znam gdje bi smjestila,pa ću ovdje.Zanima me koliko je točna,ili što se može u tvrditi u natalnoj karti bez poznatog sata rođenja?
A kako da se na ovo pitanje odgovori? U postotku? :)

Kada nema sata rođenja onda se ne može niti napraviti potpuna natalna karta, ona tada ne sadržava raspored polja niti točan stupanj Mjeseca. U takvoj natalnoj karti vidljivi su položaji planeta i aspekti koje rade.

jelovnici
02.01.2012., 19:09
Hvala,znači ne može se vidjeti u kojim su poljima planete?

Fish 1968
02.01.2012., 19:14
Hvala,znači ne može se vidjeti u kojim su poljima planete?
Ne, kada je raspored polja i ASC određen trenutkom rođenja.

gemini1206
03.01.2012., 23:31
treba mi pomoc ! kako na stranici astro.com /na toj stranici je najtocnija natalna karta/ naci podatke i za sinastrijsku kartu i dejvison???? nasla sam samo za natalnu...please help

raw
04.01.2012., 18:45
Zna li netko koja je maksimalna udaljenost Merkura I Venere od Sunca, i međusobno?
U mome natalu je poprilično velika, 69 stupnjeva, a par dana nakon mog rođenja bila je još stupanj-dva viša... je li to maksimalno, 70-71 stupanj?

Fish 1968
04.01.2012., 21:15
Zna li netko koja je maksimalna udaljenost Merkura I Venere od Sunca, i međusobno?
U mome natalu je poprilično velika, 69 stupnjeva, a par dana nakon mog rođenja bila je još stupanj-dva viša... je li to maksimalno, 70-71 stupanj?
Evo ovako idu maximalne udaljenosti:

▪ između Merkura i Venere - 74º
▪ između Sunca i Merkura - 28º
▪ između Sunca i Venere - 46º

bubiluna
04.01.2012., 23:18
Evo, ovako.
Kćer mi je rođena 19. veljače 1996. u 15 i40h.
Nije da me je nešto pretjerano zanimao horoskop, ali evo mi već skoro 16 godina ne znamo koji je ona znak. Netko tvrdi vodenjak, neko pak ribe, a ni u onim časopisima koji sadrže horoskope nije preciziran taj prijelaz između ta dva znaka.
Iako nam nije od životne važnosti, bilo bi nam drago ipak saznati taj podatak.:D
Pa ako netko zna...unaprijed zahvaljujemo na odgovoru.

Fish 1968
04.01.2012., 23:22
Evo, ovako.
Kćer mi je rođena 19. veljače 1996. u 15 i40h.
Nije da me je nešto pretjerano zanimao horoskop, ali evo mi već skoro 16 godina ne znamo koji je ona znak. Netko tvrdi vodenjak, neko pak ribe, a ni u onim časopisima koji sadrže horoskope nije preciziran taj prijelaz između ta dva znaka.
Iako nam nije od životne važnosti, bilo bi nam drago ipak saznati taj podatak.:D
Pa ako netko zna...unaprijed zahvaljujemo na odgovoru.
Taj proces izračuna traje par minuta samo trebaš još napisati mjesto rođenja.

bubiluna
04.01.2012., 23:41
Taj proces izračuna traje par minuta samo trebaš još napisati mjesto rođenja.

Sory, skroz sam zaboravila.:504:

Zadar

Fish 1968
04.01.2012., 23:49
Sory, skroz sam zaboravila.:504:

Zadar
Evo:

Sunce u ribi, ASC u znaku lava, a Mjesec u znaku ribe.

bubiluna
05.01.2012., 00:13
Evo:

Sunce u ribi, ASC u znaku lava, a Mjesec u znaku ribe.

Hvala.

Znači, koliko sam shvatila ona je po horoskopskom znaku riba u podznaku lava.
Jedino me malo ovaj mjesec buni:confused:
Oprosti, totalno ne znam ništa o astrologiji pa ako mi možeš dodatno pojasniti što označava Mjesec u natalnom horoskopu.

Fish 1968
05.01.2012., 15:23
Hvala.

Znači, koliko sam shvatila ona je po horoskopskom znaku riba u podznaku lava.
Da.
Jedino me malo ovaj mjesec buni:confused:
Oprosti, totalno ne znam ništa o astrologiji pa ako mi možeš dodatno pojasniti što označava Mjesec u natalnom horoskopu.
Imamo tu na pdf-u dosta tema o Mjesecu (virni u popis tema, nalazi se među top temama). :)

Mjesec je prije svega pokazatelj emocionalnih reakcija na okolinu u kojoj se nalazimo. Predstavlja žemski princip i majčinski princip, zaštitnički instinkt, prijemčljivost na utjecaje iz okoline, raspoloženja, refleksne psihičke reakcije i način kojim se osoba psihički prilagođava u odnosu na svoju neposrednu okolinu...tamo gdje je Mjesec tu smo osjetljivi.

Mjesec ima funkciju pokretanja životnih procesa i ritma, plodnosti, pokretanja tekućina, periodičnost, intimu, unutarnje nagone, pasivni žemski princip, itd...

bubiluna
05.01.2012., 16:48
Još jednom zahvaljujem i bacam se na čitanje:mig:.

ivan949
13.01.2012., 12:43
Dobar dan ono sto mi je zanima je da li iz moje natalne karte mozete pogledati koja mi je dominantan znak i planeta?

http://www.astrology.com.tr/horoscopecalc.asp

http://interactive.0800-horoscope.com/cgi-bin/graphic/daisy13?x=720name=ivan&firstname=&birthplace=Novi%20Sad&lang=en&dformat=0&date=1/3/1994&time=8:0&country=381&state=0&adjust=-1.00&long=-19.50&lat=45.15

Fish 1968
13.01.2012., 12:59
Dobar dan ono sto mi je zanima je da li iz moje natalne karte mozete pogledati koja mi je dominantan znak i planeta?

http://interactive.0800-horoscope.com/cgi-bin/graphic/daisy13?x=720name=ivan&firstname=&birthplace=Novi%20Sad&lang=en&dformat=0&date=1/3/1994&time=8:0&country=381&state=0&adjust=-1.00&long=-19.50&lat=45.15
U ovoj natalnoj karti dominira znak jarca, em Sunčanim znakom, em ASC, em je cijeli niz planeta u tom znaku.

Glede dominantne planete postoji više načina izračuna i nije jednostavno, a o tome imamo cijeli topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271424).

ivan949
15.01.2012., 19:30
meni i dalje nije jasno kako sracunam pored tih sve primera. Mozete li mi vi to uraditi?

Facies
17.01.2012., 11:17
Jarac je znak zime, znak u kojem život fizički umire, bez egzaltiranog Marsa u jarcu ne bi postojao onaj impuls niti ona prvotna iskra života koja je potrebna da klica probije beživotno tvrdo zimsko tlo ne bi li iz njega kasnije "niknuo život".

Mars je i borba, položaj Marsa u znaku pokazuje način kojim osoba pristupa borbi. Mars u ovnu je vrlo pravocrtan i silovit...lik s lijeve strane uopće ne pokazuje karakteristike Marsa u ovnu. Prije nekog u blizancu kada se ovoliko miče, skakuće i backa u zrak. :D

Sta cemo Fish sa Jarcevima koji se radjaju na juznoj polulopti,dole je Jarac znak ljeta;)

Ice_scorpio
17.01.2012., 11:58
Da li mi netko može reći kako na astro.com da izračunam tranzite? Gdje trebam ući i sve to nekim redoslijedom? :)

Fish 1968
17.01.2012., 17:50
Sta cemo Fish sa Jarcevima koji se radjaju na juznoj polulopti,dole je Jarac znak ljeta;)
Simbolizam zapadnog astrološkog sustava koji je došao do nas preko starih Grka se bazira na onome što su oni vidjeli na nebu iz perspektive sjeverne hemisfere na kojoj mi i danas živimo. Zapadna astrologija se cijela temelj na geocentričnom sustavu tj. sustavu u kojem se individua stavlja u aktivnu poziciju, ona promatra svijet oko sebe iz vlastite perspektive.

Južna hemisfera je njena zrcalna slika u tom smislu a ja ti nemrem odgovoriti na ovo pitanje na temelju iskustva jer nisam radila natalne karte ljudima koji su tamo rođeni a ni sama tamo nisam rođena.

Mnogi astrolozi su ovom pitanju zrcala južne hemisfere probali prići vlastitim razmišljanjima, među njima i D. Rudhyar (http://www.khaldea.com/rudhyar/at/at_c10_pp2.shtml) pa i Jung koji je u tom smislu pisao o arhetipovima koji su ugrađeni u astrološkoj simbolici zodijaka koji eto - "postoje u svim klimatskim uvjetima". Jung hoće reći da arhetipski zodijak "reagira na svoje projekcije" gdje god bili.

No, važno je uvijek imati na umu da je astrologija sustav u kojem zodijački krug simbolički predstavlja ciklus života od početnog impulsa rođenja pa do potpunog kraja.

Facies
17.01.2012., 17:58
Simbolizam zapadnog astrološkog sustava koji je došao do nas preko starih Grka se bazira na onome što su oni vidjeli na nebu iz perspektive sjeverne hemisfere na kojoj mi i danas živimo. Zapadna astrologija se cijela temelj na geocentričnom sustavu tj. sustavu u kojem se individua stavlja u aktivnu poziciju, ona promatra svijet oko sebe iz vlastite perspektive.

Južna hemisfera je njena zrcalna slika u tom smislu a ja ti nemrem odgovoriti na ovo pitanje na temelju iskustva jer nisam radila natalne karte ljudima koji su tamo rođeni a ni sama tamo nisam rođena.

Mnogi astrolozi su ovom pitanju zrcala južne hemisfere probali prići vlastitim razmišljanjima, među njima i D. Rudhyar (http://www.khaldea.com/rudhyar/at/at_c10_pp2.shtml) pa i Jung koji je u tom smislu pisao o arhetipovima koji su ugrađeni u astrološkoj simbolici zodijaka koji eto - "postoje u svim klimatskim uvjetima". Jung hoće reći da arhetipski zodijak "reagira na svoje projekcije".

No, važno je uvijek imati na umu da je astrologija sustav u kojem zodijački krug simbolički predstavlja ciklus života od početnog impulsa rođenja pa do potpunog kraja.

Juzna zemljina polulopta zauzima polovinu zemaljkske kugle kao i sjeverna i po nekoj logici ako se posmatra uticaj godisnjih doba na astro znakove bi dole Jarac trebao da ima osobine Raka,a Rak osobine Jarca(zato je Lionel Messi najbolji igrac svih vremena,Mendela veliki Vodja itd:D,jer dole Rak ima osobine Jarca i obratno.:DAli ako se gleda samo uticaj planeta na znak onda stvari ostaju iste.
Astrologija bi trebala u sebi da obuhvata uticaj planeta na citavu zemaljsku kuglu,a ne samo na njene dijelove,ili na juznoj polulopti treba da se izgradi zaseban astro sustav.
Ili sta cemo sa Ekvatorom,tamo je samo jedno godisnje doba,ljeto.:)

Fish 1968
17.01.2012., 18:04
Juzna zemljina polulopta zauzima polovinu zemaljkske kugle kao i sjeverna i po nekoj logici ako se posmatra uticaj godisnjih doba na astro znakove bi dole Jarac trebao da ima osobine Raka,a Rak osobine Jarca(zato je Lionel Messi najbolji igrac svih vremena,Mendela veliki Vodja itd:D,jer dole Rak ima osobine Jarca i obratno.:DAli ako se gleda samo uticaj planeta na znak onda stvari ostaju iste.
Pa ima i takvih razmišljanja među astrolozima, pročitaj o tome je pisao Rudhyar. :)
Astrologija bi trebala u sebi da obuhvata uticaj planeta na citavu zemaljsku kuglu,a ne samo na njene dijelove,ili na juznoj polulopti treba da se izgradi zaseban astro sustav.
Ili sta cemo sa Ekvatorom,tamo je samo jedno godisnje doba,ljeto.:)
Pa i obuhvaća čitavu zemaljsku kuglu samo napisah da ti ja nemrem reći što se tamo događa iz vlastitog iskustva jer nisam iz te perspektive došla. :)

Ali evo imam roda dosta tamo u Australiji...npr. jedan rođo je ovan i mogu ti reći da je divlji ka i ovi naš. :rofl:

sto_sad
18.01.2012., 22:32
Što kada netko ima malo aspekata u natalnoj karti, što to znači?

Baphomet
19.01.2012., 07:10
Ništa. Samo je horoskop lakši za analizu.

sto_sad
19.01.2012., 18:49
Ništa. Samo je horoskop lakši za analizu.

A jel? Meni je to jako neobično bilo za vidjeti. Već sam bila pomislila da se radi o nečem "posebnom", ali nisam znala je li to pozitivno ili negativno.

Fish 1968
19.01.2012., 19:27
A jel? Meni je to jako neobično bilo za vidjeti. Već sam bila pomislila da se radi o nečem "posebnom", ali nisam znala je li to pozitivno ili negativno.
U principu aspekti ne govore hoće li osoba doživjeti ili postići nešto određeno, oni govore o tome koliko će osobnog napora i truda osoba morati uložiti da dođe do nečega ili ostvari nešto kroz planete koje su u aspektu. Pa tako ljudi s jako malo aspekta u natalnoj karti na nivou života žive tu "prazninu". Tj. njihov život se odvija dosta jasno kroz te malobrojne aspekte. Jer kada netko ima puno aspekta u natalnoj karti teško je "razabrati" kako oni djeluju zajedno kao "aspektna mreža" dok u slučaju malog broja aspekta to je vrlo očito.

sto_sad
19.01.2012., 21:04
Znači li to da su oni manje raznolika ličnost?

Fish 1968
19.01.2012., 21:23
Znači li to da su oni manje raznolika ličnost?
U neku ruku da, raznolikost života se očituje kroz mnogobrojnost aspekata jer postoji veći stupanj "prožimanja" planetarnih načela. Što više "cesta" (aspekta) između planeta postoji to je i komunikacija unutar karte "živahnija".

dersette
22.01.2012., 20:36
U neku ruku da, raznolikost života se očituje kroz mnogobrojnost aspekata jer postoji veći stupanj "prožimanja" planetarnih načela. Što više "cesta" (aspekta) između planeta postoji to je i komunikacija unutar karte "živahnija".

Znači li to da izostanak aspekta isključuje komunikaciju ili ju pojednostavljuje?

mimma7
23.01.2012., 02:31
mene zanima što sve jedan zmaj može očekivati u godini zmaja? takav topic ne postoji pa ne znam koga da pitam. :ne zna:

Fish 1968
23.01.2012., 07:42
Znači li to da izostanak aspekta isključuje komunikaciju ili ju pojednostavljuje?

Pojednostavljuje...jednostavnije se očituje djelovanje planete koja ima npr. samo jedan aspekt od one koja prima npr. tri, četiri ili još više aspekata. :)

Fish 1968
23.01.2012., 07:46
mene zanima što sve jedan zmaj može očekivati u godini zmaja? takav topic ne postoji pa ne znam koga da pitam. :ne zna:

Da, nema - to je jedan drugi sustav koji nema veze s astrološkim sustavima koje koristimo na ovom pdf-u.

mimma7
24.01.2012., 01:38
Da, nema - to je jedan drugi sustav koji nema veze s astrološkim sustavima koje koristimo na ovom pdf-u.

a onda ništa. :(

anyway, danas su na dnevniku baš rekli da kinezi vjeruju kako se carevi i vođe rađaju u znaku zmaja, i ja sam zadovoljna tom informacijom. :D

_ribitza_
25.01.2012., 21:48
Nedavno sam čula priču kako je jedan gospodin tumačio natalnu kartu poznaniku i rekao mu da će umrijeti u 81 godini života. Je li to uopće moguće vidjeti iz natalne karte? I što se sve može vidjeti u natalnoj karti? Dali se primjerice mogu vidjeti bolesti? :ne zna:

Fish 1968
25.01.2012., 22:53
Nedavno sam čula priču kako je jedan gospodin tumačio natalnu kartu poznaniku i rekao mu da će umrijeti u 81 godini života. Je li to uopće moguće vidjeti iz natalne karte?
Ne, taj gospodin pati od sindroma zvanog kompleks boga.

O tom imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=263899).
I što se sve može vidjeti u natalnoj karti? Dali se primjerice mogu vidjeti bolesti? :ne zna:
Mogu se vidjeti sklonosti prema točno određenim zdravstvenim problemima, svi smo napravljeni na način da imamo svoje jake i slabe točke.

nastasja2
26.01.2012., 13:03
nerazumijem što znači astrološki riječ zmaj, je li to smč jmč, tako sam čitala?

Fish 1968
26.01.2012., 13:34
nerazumijem što znači astrološki riječ zmaj, je li to smč jmč, tako sam čitala?
Ne. SMČ i JMČ su skraćenice za Sjeverni i Južni Mjesečev čvor.

Zmaj je konfiguracija:

http://i39.tinypic.com/20krt5u.gif

nastasja2
26.01.2012., 17:01
znam da je smč i jmč sjeverni i južni čvor, rahu i ketu, ali sam čitala negdje pa mješam, znači zmaj je konfiguracija velikog trigona i minor trigona, u sredini s jednom opozicijom

England
26.01.2012., 20:04
Poz

Dali je neko voljan da mi pomogne i uradi astro mapu ili da me uputi kako sam to da izvedem i da odredim znak ,podznak i ostale stvari ?

Treba mi tumac svih onih znakova i brojeva i ostalih stvari.. Mozda sam malo preambiciozan sa zahtjevom ali samo ako neko ima volje za pomoc bio bi zahvalan.

Dmitar Zvonimir
30.01.2012., 14:35
Dakle rođen sam 19.02. 1990 u 00:15, kupim 24 sata u njima sam riba, a u slobodnoj vodenjak, dajte me smjestite negdje da znam koji horoskop čitati,
ako može da mi napišete i detaljnije o mom znaku ili koji sam podznak, ne kužim se baš u horoskop pa evo vas molim za odgovor

Hvala unaprijed!

Fish 1968
30.01.2012., 14:46
Dakle rođen sam 19.02. 1990 u 00:15, kupim 24 sata u njima sam riba, a u slobodnoj vodenjak, dajte me smjestite negdje da znam koji horoskop čitati,
ako može da mi napišete i detaljnije o mom znaku ili koji sam podznak, ne kužim se baš u horoskop pa evo vas molim za odgovor

Hvala unaprijed!
Napiši mjesto rođenja.

Marcus Antonius
31.01.2012., 16:44
zna netko link za tekst ili članak ili film o odnosu Merkura i Urana? Ili općenito o odnosima planeta u natalnim kartama, kako utječu jedan na drugog i kako to utječe na natalnu kartu osobe?

Vega_21
03.02.2012., 20:33
Poz

Dali je neko voljan da mi pomogne i uradi astro mapu ili da me uputi kako sam to da izvedem i da odredim znak ,podznak i ostale stvari ?

Treba mi tumac svih onih znakova i brojeva i ostalih stvari.. Mozda sam malo preambiciozan sa zahtjevom ali samo ako neko ima volje za pomoc bio bi zahvalan.

Prvo odi na web stranicu www.astro.com u gornjem lijevom uglu među opcijama odaberi free horoscopes - Horoscope Drawings & Calculations - Chart Drawing, Ascendant, pojavit' će ti se plavi link gdje piše click here to go to the data entry page. klikni na taj link i pojavit' će ti se prozorčić gdje upišeš svoje podatke (datum, sat i mjesto rođenja) i dobiti češ svoju natalnu kartu, moj ti je savjet da onda odeš na Extended Chart Selection gdje češ smanjiti orbise svoje karte za -80%(jer uzimaju prevelike orbise) tako da češ taj postotak upisati u pravokutnik gdje piše Reduce/increase orbs (0-150%):

E kad to napraviš zaljepi svoju natalnu kartu pa ču vidjeti što mogu :mig:

Marian Oden
05.02.2012., 15:04
Molim vas, može li mi netko reći kako da skontam u kojem mi je području Venera i Mars. Pitali su me sa foruma zbog mog inzistiranja, pa sad ne bih da čekaju.

Fish 1968
05.02.2012., 15:47
Molim vas, može li mi netko reći kako da skontam u kojem mi je području Venera i Mars. Pitali su me sa foruma zbog mog inzistiranja, pa sad ne bih da čekaju.
Za to treba karta, samo pogledaš u kojem polju (području života) se nalaze.

Marian Oden
05.02.2012., 16:17
Znači potrebna je komplet karta moja, kako da dobijem kartu? I kako da prepoznam područje života za Veneru i Mjesec?

Fish 1968
05.02.2012., 16:37
Znači potrebna je komplet karta moja, kako da dobijem kartu?
...eeh da, nijedan astro program neće izraditi pola karte miša mu, mora biti cijela. :zubo:

Evo ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=31604373&postcount=1) piše. :)

I kako da prepoznam područje života za Veneru i Mjesec?
Nemaš što prepoznavati, pogledaj u kojem polju su znakići posađeni slično kao što bi gledao u kojoj bašči je posađen cvit. :rofl:

Marian Oden
06.02.2012., 00:20
Znači jasni su znakovi, nema muke oko prepoznavanja. Hvala, to mi je trebalo.

Anandita
09.02.2012., 01:39
Zanima me zašto mi ove dvije stranice (http://www.configurationhunter.com/astrology-online/free-synastry.php i http://astro.cafeastrology.com/cgi-bin/astro/natal) pokazuju različite aspekte između dvije natalne karte? Je li ova stranica cafeastrology.com ok za izradu natalne i usporednog? Hvala na odgovoru! :)

Anandita
09.02.2012., 21:13
Zanima me zašto mi ove dvije stranice (http://www.configurationhunter.com/astrology-online/free-synastry.php i http://astro.cafeastrology.com/cgi-bin/astro/natal) pokazuju različite aspekte između dvije natalne karte? Je li ova stranica cafeastrology.com ok za izradu natalne i usporednog? Hvala na odgovoru! :)

Evo shvatila sam da na cafeastrology pokazuje dosta manje aspekata od nekih drugih stranica pa me zanima na temelju čega izostave određene aspekte, odnosno pokažu ih? Ako netko zna odgovor, bila bih zahvalna. :)

Fish 1968
09.02.2012., 21:19
Evo shvatila sam da na cafeastrology pokazuje dosta manje aspekata od nekih drugih stranica pa me zanima na temelju čega izostave određene aspekte, odnosno pokažu ih? Ako netko zna odgovor, bila bih zahvalna. :)
Aspekti se formiraju u odnosu na orbise. Ako neki program koristi manje orbise neki aspekti jednostavno "otpadaju", pogledaj kolike orbise koriste pojedini astrološki programi pa usporedi. :)

Anandita
09.02.2012., 21:55
Aspekti se formiraju u odnosu na orbise. Ako neki program koristi manje orbise neki aspekti jednostavno "otpadaju", pogledaj kolike orbise koriste pojedini astrološki programi pa usporedi. :)

Hvala ti puno na odgovoru! :)

Znači li to da su aspekti koje prikazuje cafeastrology ''važniji'' od ostatka koje ne prikazuje?

I zbunjuje me to što mi AstroWin i Astromatch prikazuju identične aspekte s tim da jednog jedinog nema u AstroWinu, da preciziram Venera konjukcija Mars. Kako da gledam na to?

Hvala još jednom! :)

Fish 1968
10.02.2012., 08:45
Hvala ti puno na odgovoru! :)

Znači li to da su aspekti koje prikazuje cafeastrology ''važniji'' od ostatka koje ne prikazuje?

Ne. Zato jer u astrologiji oko pitanja orbisa nema općeg dogovora. Što je orbis manji to se smanjuje broj aspekata u karti a "šansa" da će postojati neaspektirana planeta je veća. Pa kada se uoči da neka takva neaspektirana planeta ne pokazuje karakteristike neaspektiranosti to je onda znak da su orbisi premaleni.

Ovo sam samo navela kao primjer kako to funkcionira i kako je to "osjetljivo područje" koje onda treba i tako tretirati i takve stvari se najbolje rješavaju u razgovoru klijent - astrolog.

Drugim riječima negdje moramo "povući crtu" a kako je ta crta suptilna najlakše će se da bi bila precizna to napravi uvidom u događaje i karakter specifično za taj diskutabilni aspekt.
I zbunjuje me to što mi AstroWin i Astromatch prikazuju identične aspekte s tim da jednog jedinog nema u AstroWinu, da preciziram Venera konjukcija Mars. Kako da gledam na to?

Hvala još jednom! :)
Jesi sigurna da koriste baš identične orbise za sve aspekte? I koliki je orbis te konjunkcije?

Anandita
10.02.2012., 13:29

Ne. Zato jer u astrologiji oko pitanja orbisa nema općeg dogovora. Što je orbis manji to se smanjuje broj aspekata u karti a "šansa" da će postojati neaspektirana planeta je veća. Pa kada se uoči da neka takva neaspektirana planeta ne pokazuje karakteristike neaspektiranosti to je onda znak da su orbisi premaleni.

Ovo sam samo navela kao primjer kako to funkcionira i kako je to "osjetljivo područje" koje onda treba i tako tretirati i takve stvari se najbolje rješavaju u razgovoru klijent - astrolog.

Drugim riječima negdje moramo "povući crtu" a kako je ta crta suptilna najlakše će se da bi bila precizna to napravi uvidom u događaje i karakter specifično za taj diskutabilni aspekt.

Jesi sigurna da koriste baš identične orbise za sve aspekte? I koliki je orbis te konjunkcije?

Aha, mislim da razumijem. :) Dakle usporedni na cafeastrology baš i nije relevantan jer izostavi dosta toga? Jer nema doslovno pola aspekata. I dakle nije stvar u tome da ovi izostavljeni aspekti u programima koji koriste manje orbise imaju manje ''utjecaja'' na određenu osobu, tj. odnos u ovom slučaju?

Sve aspekte koje prikazuje Astromatch prikazuje i AstroWin osim Venera konjukcija Mars, s tim da AstroWin prikazuje još neke dodatne aspekte. Mislim da je tu stvar u tome što je Astromatch izostavio neke planete, tj. nije ih prikazao, npr. nema uopće Plutona, Neptuna i još nekih... To razumijem, ali ne razumijem zašto AstroWin ne prikazuje jedino ovaj aspekt Venera konjukcija Mars koji prikazuje Astromatch. Orbis - Conjunction xy Venus / yx Mars - orb: 06' 15' :)

Anandita
10.02.2012., 14:16
Aha, mislim da razumijem. :) Dakle usporedni na cafeastrology baš i nije relevantan jer izostavi dosta toga? Jer nema doslovno pola aspekata. I dakle nije stvar u tome da ovi izostavljeni aspekti u programima koji koriste manje orbise imaju manje ''utjecaja'' na određenu osobu, tj. odnos u ovom slučaju?

Sve aspekte koje prikazuje Astromatch prikazuje i AstroWin osim Venera konjukcija Mars, s tim da AstroWin prikazuje još neke dodatne aspekte. Mislim da je tu stvar u tome što je Astromatch izostavio neke planete, tj. nije ih prikazao, npr. nema uopće Plutona, Neptuna i još nekih... To razumijem, ali ne razumijem zašto AstroWin ne prikazuje jedino ovaj aspekt Venera konjukcija Mars koji prikazuje Astromatch. Orbis - Conjunction xy Venus / yx Mars - orb: 06' 15' :)

Evo pročitala sam pola teme o orbisima tu na forumu i shvatila da ovaj program AstroWin uzima očito manje orbise. Zbunjivalo me to što neki aspekti imaju veće orbise od ovog, ali u pitanju su Sunce i Mjesec pa je vjerojatno do toga, zar ne?

Samo me još zanima znači li to što manji orbis veći utjecaj ili to nema veze jedno s drugim? :)

Fish 1968
10.02.2012., 17:40
Evo pročitala sam pola teme o orbisima tu na forumu i shvatila da ovaj program AstroWin uzima očito manje orbise. Zbunjivalo me to što neki aspekti imaju veće orbise od ovog, ali u pitanju su Sunce i Mjesec pa je vjerojatno do toga, zar ne?
Vjerojatno jer se za Sunce i Mjesec obično uzimaju veći orbisi.
Samo me još zanima znači li to što manji orbis veći utjecaj ili to nema veze jedno s drugim? :)
Naravno da ima veze, što je aspekt egzaktniji to je snažnijeg a samim time i očitijeg djelovanja. No kao što rekoh treba pronaći tu "suptilnu granicu" orbisa djelovanja koja se najbolje može pronaći u razgovoru klijent - astrolog jer ako se smanjenjem orbisa "izbace" neki aspekti "psihološka struktura" i dinamika karte je drugačija pa opet nije dobro tj. točno. :)

Anandita
12.02.2012., 14:29
Vjerojatno jer se za Sunce i Mjesec obično uzimaju veći orbisi.

Naravno da ima veze, što je aspekt egzaktniji to je snažnijeg a samim time i očitijeg djelovanja. No kao što rekoh treba pronaći tu "suptilnu granicu" orbisa djelovanja koja se najbolje može pronaći u razgovoru klijent - astrolog jer ako se smanjenjem orbisa "izbace" neki aspekti "psihološka struktura" i dinamika karte je drugačija pa opet nije dobro tj. točno. :)

Super, hvala ti! :)

smashedbirds
16.02.2012., 09:45
Ako je neka planeta u znaku svog egzila ili pada, a u svojoj kući kojom prirodno vlada( tipa merkur u strijelcu ili ribama u 3. kući ili mjesec u jarcu, ali u 4. kući etc.), kako ju onda interpretiramo?

zvjezdoznanac
16.02.2012., 10:58
Ako je neka planeta u znaku svog egzila ili pada, a u svojoj kući kojom prirodno vlada( tipa merkur u strijelcu ili ribama u 3. kući ili mjesec u jarcu, ali u 4. kući etc.), kako ju onda interpretiramo?

ako je npr.merkur u znaku strijelca ide previše u širinu a u ribama previše mašta a slabo se drži činjenica..međutim ako je u svojim prirodnim kućama (3 i 6, blizanac i djevica) onda će imati priliku i te svoje osobine, potrebu za širinom i maštom u životu ispoljiti, tj. u 3.k. imati će sa kim uvijek pričati a ako je u 6.k. možda bude obavljao i takav posao ..normalno da će ga znaci egzila i pada u tome kočiti, ali barem će imati priliku da ih kroz komunikaciju i rad u životu prevlada i sebe što više disciplinira..to se u životu kaže sreća u nesreći, kao da dobiješ loše karte ali uvijek imaš sa kime igrati, pa si sve bolji i bolji..kužiš? :mig:

universe_is_hostile
16.02.2012., 14:22
Gdje mogu pouzdano saznati u kojoj mi je kući sunce i ostali planeti? Na astro.com mi je ispalo bitno drugačije od ostalih sajtova u koje sam unosila podatke, a čula sam da je astro.com pouzdan. Čudno mi, jer se na svim sajtovima podaci poklapaju, jedino na astro.com ne.

Fish 1968
16.02.2012., 14:59
Gdje mogu pouzdano saznati u kojoj mi je kući sunce i ostali planeti? Na astro.com mi je ispalo bitno drugačije od ostalih sajtova u koje sam unosila podatke, a čula sam da je astro.com pouzdan. Čudno mi, jer se na svim sajtovima podaci poklapaju, jedino na astro.com ne.

Tko zna što si ti upisivala i gdje. Astro.com je vrlo precizan astrološki program tako da si očito pogriješila u načinu njegova korištenja. :)

smashedbirds
16.02.2012., 17:57
ako je npr.merkur u znaku strijelca ide previše u širinu a u ribama previše mašta a slabo se drži činjenica..međutim ako je u svojim prirodnim kućama (3 i 6, blizanac i djevica) onda će imati priliku i te svoje osobine, potrebu za širinom i maštom u životu ispoljiti, tj. u 3.k. imati će sa kim uvijek pričati a ako je u 6.k. možda bude obavljao i takav posao ..normalno da će ga znaci egzila i pada u tome kočiti, ali barem će imati priliku da ih kroz komunikaciju i rad u životu prevlada i sebe što više disciplinira..to se u životu kaže sreća u nesreći, kao da dobiješ loše karte ali uvijek imaš sa kime igrati, pa si sve bolji i bolji..kužiš? :mig:

Baš si lijepo to objasnio, hvala :)

zvjezdoznanac
16.02.2012., 18:58
Baš si lijepo to objasnio, hvala :)

molim..nadam se da će ti to pomoći :)

jelovnici
17.02.2012., 01:33
Ne znam gdje bi ovo smjestila,pa ću pvdje.Što mislite da li bi se pomoću izgleda osobe moglo otkriti u koliko je sati rođena.
Posjetilo me to,kada sam nedavno pitala prijateljicu kada je rođena,i dok sam došla doma zaboravim.Dvoumila sam se da li je to bilo u 12.20 ili 12.45
Mozgala sam koja je od 2 podznaka.
S obzirom da mi je u jednom od ponuđenih podznaka pisalo da ima široka ramena i blijedu put,znala sam da je taj!Jer zblja ima široka ramena.
:)

universe_is_hostile
17.02.2012., 19:15
Da, pogriješila sam, nisam unijela točnu vremensku zonu, nego automatsku. Sad mi se sve poklapa. Zahvaljujem! :)

zelena sara
25.02.2012., 11:58
zašto se vodenjak svrstava u opasne znakove?
što su to opasni znakovi.

tu podjelu našla u majinoj astrologiji (lončarić)

Fish 1968
25.02.2012., 12:52
zašto se vodenjak svrstava u opasne znakove?
što su to opasni znakovi.

tu podjelu našla u majinoj astrologiji (lončarić)

Da bi skužila zašto je to Maja napisala trebala si živjeti i pratiti astrologiju u tom dobu na "ovim prostorima". Tada nije bilo Red carpeta i nije bilo te "spone" astrologija-marketing, astrologija-portali-zvijezde. :rofl:

Maja je naime jedan specifičan snalažljiv i dovitljiv karakter koji je uspio u to doba eksponirati sebe na osnovi takve prirode. Pa je tako ona svoju prirodnu znatiželju u području astrologije (vodenjak) fest iskoristila...kako u to doba nije bilo mnogo astrologa pogotovu ne onih koji astrologiju proučavaju ozbiljno većinu toga ona u svojoj knjizi prepisala Dupora i još nekih tada dostupnih knjigica, sve to zapečatila vlastitim tačem tj. veličanjem vlastitog znaka i uspješno se izreklamirala.

Ovo s opasnim (violentnim) znacima je prepisala od Dupora koji u tu grupu navodi ovna, škorpiona, lava i vodenjaka. Vodenjak je znak pod uplivom Urana, koji označava nepredviđenost, rizik, neočekivane događaje i katastrofe s njim s nikada ne zna kako će reagirati i u tom smislu je "opasan".

zelena sara
25.02.2012., 13:24
... većinu toga ona u svojoj knjizi prepisala Dupora i još nekih tada dostupnih knjigica...

upravo ovo sam ja čula od jednog prijatelja koji proučava astrologiju. baš tim riječima. od njega se proučavanjem astrologije zarazlia njegva ćer a od nje ja

al to je bilo daaavno i od tada sam puno toga pozaboravljala, ali nikad nisam prestala misliti na taj način: to je od ovog to je od onog - iako sam se trudila

jelovnici
25.02.2012., 17:44
Jel može netko malo više napisati o efemeridama?Čemu služe, isl.

Fish 1968
26.02.2012., 17:48
Jel može netko malo više napisati o efemeridama?Čemu služe, isl.
Knjiga Efemerida jest precizni tabelarni prikaz položaja Sunca, Mjeseca, Mjesečevih čvorova, planeta i asteroida za određeni vremenski period. Ovisno o izdanju istaknuti položaji tijela mogu biti za ponoć i podne u odnosu na GMT.

Knjiga Efemerida je jedan od glavnih astroloških alata budući da se astrologija zasniva na položajima tih tijela. Nekada je ta knjiga bila osnova za izradu astrološke karte uz tabelu kuća dok se danas astrološke karte izrađuju računalom. Efemeride su danas dostupne i na netu (http://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2012.pdf) no mislim da bi ih svaki astrolog trebao imati doma u papirnatom izdanju da ih može opipati i pomirisati u svakom trenutkiću. :D :)

http://i42.tinypic.com/a0avb9.jpghttp://i43.tinypic.com/9hq6ib.jpg

lao tze
27.02.2012., 22:04
Zanima me značaj podznaka..
asc lav mi je u 12. kući - da li je to lošija opcija nego kad je asc u prvoj kući? da li me u ovom slučaju "drugi vide" kroz karaktristike djevice koja mi je u prvoj kući? Inače ni u prvoj ni u 12. nemam planete, osim Lilith u 1. kući.
S obzirom da mi onda ni descedent nije u 7. kući, kako to utječe na ljubav i brak? On je u 6. kući (vodolija) i tu imam retrogradni merkur.

Baphomet
27.02.2012., 22:10
Malo si pomješao pojmove.

Ascendent je znak koji je na vrhu 1. kuće a descendent je znak na vrhu 7. kuće.

jelovnici
28.02.2012., 03:49
Fish hvala:)

bipolar
04.03.2012., 23:52
zašto na astro com kod aspekata na karti negdje piše 5s (pretp. da je to orbis, separacijski) a negdje -5s ili -5a, što znači - ili bez minusa, zašto su jučer tranziti prikazivani za 3.3 a danas prikazuje za 10 july 2011?
hvala

12.kuća
05.03.2012., 00:13
... već predviđam da mi nitko na ovo neće odgovoriti, ali dobro, pitat ću pa šta bude:): čime je u astrologiji opisana cjelovitost? Pritom mislim na stanje u kojem se ne može ništa primati u sebe već samo i isključivo davati?

zelena sara
05.03.2012., 12:00
hm... 12 kućom i ribom :)

12.kuća
05.03.2012., 22:42
hm... 12 kućom i ribom :)

... hvala:).

zelena sara
18.03.2012., 12:48
Da li imamo kakvu temu o karakternim pitanjima.
Kao što postoji tema "imam nos takav zbog aspekta marsa i upiši",
imamo li temu sa karaternim pitanjim, nedoumicama, manama, izazovima?

Anandita
20.03.2012., 21:39
Može jedno pitanje u vezi AstroClick Travela? Zanima me je li opis pojedinog grada kako utječe na nas važi za cijeli život ili se misli na trenutačnu situaciju, tj. nekad će se promijeniti i nekad je bilo drugačije?

jelovnici
21.03.2012., 22:42
Može mala pomoć.
U knjizi npr.čitam tumačenja za planete u kućama i znakovima ali me buni npr.ovakva tumačenja:
venera u ovnu ili prvoj kući,venera u biku ili drugoj kući,u blizancima ili trećoj... i tako do kraja.Ja imam veneru u ovnu u sedmoj kući.
Sad me zanima,što za mene vrijedi da li ovo tumačenje u ovnu ili prvoj kući,ili u sedmoj i vagi.što je važnije znak ili kuća, ili čitam oba tumačenja?Tj.ovo u ovnu i prvoj kuć i u vagi i u sedmoj kući?
Valjda kužite što sam htjela pitati :)

Fish 1968
22.03.2012., 08:53
Može mala pomoć.
U knjizi npr.čitam tumačenja za planete u kućama i znakovima ali me buni npr.ovakva tumačenja:
venera u ovnu ili prvoj kući,venera u biku ili drugoj kući,u blizancima ili trećoj... i tako do kraja.Ja imam veneru u ovnu u sedmoj kući.
Sad me zanima,što za mene vrijedi da li ovo tumačenje u ovnu ili prvoj kući,ili u sedmoj i vagi.što je važnije znak ili kuća, ili čitam oba tumačenja?Tj.ovo u ovnu i prvoj kuć i u vagi i u sedmoj kući?
Valjda kužite što sam htjela pitati :)
Naravno da kužimo, misliš ovako (http://www.liberatapublishers.com/skripta.htm) nešto. :) Tu se dakle radi o onim najosnovnijim općenitim tumačenjima u kojima se poistovjećuje znak i polje kojim vlada. Takva tumačennja trebaš promatrati generalno.

jelovnici
22.03.2012., 13:31
Naravno da kužimo, misliš ovako (http://www.liberatapublishers.com/skripta.htm) nešto. :) Tu se dakle radi o onim najosnovnijim općenitim tumačenjima u kojima se poistovjećuje znak i polje kojim vlada. Takva tumačennja trebaš promatrati generalno.

Da tako nešto,kako misliš generalno,jel to znači gledam za sebe 2 tumačenja?I to u ovom mom primjeru,veneru u vagi ili u sedmoj kuć(iako je moja u ovnu),i veneru u ovnu i u prvoj kući(iako je moja u sedmoj)?

Fish 1968
22.03.2012., 17:19
Da tako nešto,kako misliš generalno,jel to znači gledam za sebe 2 tumačenja?I to u ovom mom primjeru,veneru u vagi ili u sedmoj kuć(iako je moja u ovnu),i veneru u ovnu i u prvoj kući(iako je moja u sedmoj)?
Rekoh to si općenita tumačenja koja treba shvaćati generalno na nivou bazičnih odrednica. Položaj planete u znaku je najdominantniji faktor pa najprije gledaj pod Venera u ovnu.

jelovnici
25.03.2012., 17:37
Rekoh to si općenita tumačenja koja treba shvaćati generalno na nivou bazičnih odrednica. Položaj planete u znaku je najdominantniji faktor pa najprije gledaj pod Venera u ovnu.

to je pretpostavljam samo za ove brže planete,npr.pluton u znaku nema prevelikih utjecaja jer tu predugo boravi,pa je bitnije u kojoj je kući.Zar ne?

Fish 1968
25.03.2012., 17:56
to je pretpostavljam samo za ove brže planete,npr.pluton u znaku nema prevelikih utjecaja jer tu predugo boravi,pa je bitnije u kojoj je kući.Zar ne?
Kao što napisah to su samo generalne odrednice pa su kao takve svedene na generalno tj. na način da se znak i kuća kojom vlada taj znak poistovjećuju. Dakle ona su napisana na način da te dvije stvari promatraju kao iste. U stvarnosti i konkretnoj analizi individualne natalne karte to nije tako.

jelovnici
25.03.2012., 18:21
Ok,hvala shvatila sam.Ja sam tu astrologiju baš bukvalno shvatila :)

bret-612
26.03.2012., 22:39
vidjela sam na nekoliko mjesta da se spominje 27* (ne mogu se sad točno sjetiti gdje), pa me zanima po čemu je on toliko poseban (npr. meni je venera na 27* znaka jarca, a MC na 27* riba)? koliko se uopće stupnjevi trebaju uzimati u obzir prilikom tumačenja?

Fish 1968
18.04.2012., 14:53
vidjela sam na nekoliko mjesta da se spominje 27* (ne mogu se sad točno sjetiti gdje), pa me zanima po čemu je on toliko poseban (npr. meni je venera na 27* znaka jarca, a MC na 27* riba)? koliko se uopće stupnjevi trebaju uzimati u obzir prilikom tumačenja?
Svaki stupanj ima svoje značenje, ovisno o detaljnosti analize tako se i oni uzimaju u obzir. Vjerojatno si to zapamtila zato jer je Venera egzaltirana na 27º znaka riba.

yildirim
21.04.2012., 02:04
Pročitao sam zanimljiv topic o redateljima koji je napisala @Fish19868 (svaka čast!!!) pa me zanima je li takvo što moguće napraviti kad su, npr. treneri u pitanju? Ne mislim da @Fish1968 pokuša slično, već može li i trenerski posao svrstati pod neke zajedničke astrološke karakteristike, čisto teorijski? I ovisi li to o tome što pojedini trener trenira (pojedinačni ili momčadski sport)? Hvala:)

Fish 1968
21.04.2012., 11:38
Pročitao sam zanimljiv topic o redateljima koji je napisala @Fish19868 (svaka čast!!!) pa me zanima je li takvo što moguće napraviti kad su, npr. treneri u pitanju? Ne mislim da @Fish1968 pokuša slično, već može li i trenerski posao svrstati pod neke zajedničke astrološke karakteristike, čisto teorijski? I ovisi li to o tome što pojedini trener trenira (pojedinačni ili momčadski sport)? Hvala:)

Hvala. :)

Ne bi to bilo problem napraviti, ali problem je u natalnim kartama. Tj. za takvu analizu potreban je veći broj natalnih karata vrsnih trenera koje su uz to i točne (dakle imaju rejting AA).

Estella H
03.05.2012., 00:58
Ne znam je li ovo pravo mjesto, ali htjela bih postaviti jedno, nadam se, jednostavno pitanje :) Nisam neka stručnjakinja, ali u zadnje vrijeme me malo počela interesirati astrologija, nisam otišla toliko daleko da mogu sama tumačiti aspekte pa si većinom pročitam neka objašnjenja s neta pa me trenutno zanima što treba gledati i kako shvatiti kada istovremeno postoje više suprotnih tranzita ili aspekta? Bilo da je ovak u usporednom horoskopu između dvije osobe ili trenutačno, npr. ako postoji "oprez u ljubavi, neće biti dobro..." i onda u isto vrijeme "ljubav će procvijetati..."? Isto kao i aspekti u usporednom od kojih neki govore da veza traje samo kratko, neki da ima potencijala za dugoročnu stabilnost itd itd. Uzela sam ljubav kao primjer jer mi je tako najlakše objasniti :) Hvala!

Fish 1968
03.05.2012., 09:30
Ne znam je li ovo pravo mjesto, ali htjela bih postaviti jedno, nadam se, jednostavno pitanje :) Nisam neka stručnjakinja, ali u zadnje vrijeme me malo počela interesirati astrologija, nisam otišla toliko daleko da mogu sama tumačiti aspekte pa si većinom pročitam neka objašnjenja s neta pa me trenutno zanima što treba gledati i kako shvatiti kada istovremeno postoje više suprotnih tranzita ili aspekta? Bilo da je ovak u usporednom horoskopu između dvije osobe ili trenutačno, npr. ako postoji "oprez u ljubavi, neće biti dobro..." i onda u isto vrijeme "ljubav će procvijetati..."? Isto kao i aspekti u usporednom od kojih neki govore da veza traje samo kratko, neki da ima potencijala za dugoročnu stabilnost itd itd. Uzela sam ljubav kao primjer jer mi je tako najlakše objasniti :) Hvala!

Nis ostavila post na dobrom mjestu, pa sam ga premjestila ovdje gdje sadržajem najviše pripada. :)

Problem je u tome što se astrologija ne može izučavati na taj način, mislim da si izabrala potpuno krivi pristup. Astrologiju je kao i sve ostalo najbolje početi izučavati od početka, od bazičnih stvari, dakle potrebno je dobro proučiti prakvalitete, elemente i modalitete, znakove, polja, aspekte i konfiguracije, a tek nakon toga pokušati raditi sintezu. Osim toga kroz učenje i razumjevanje tih temeljnih stvari razvija i razumjevanje kako to sve skupa funkcionira kao cjelina. Dobro je početi od vlastite karte ili karti najbližih tako da se može sve provjeriti.

Na ovom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=251563) topicu imaš dosta preporuka što se tiče početničke literature.

Estella H
03.05.2012., 20:32
totalni sam laik, s vremena na vrijeme započnem malo proučavati,ali me obveze uvije spriječe pa nikako da se uhvatim toga kako spada :) hvala!

dišpetoža
04.05.2012., 15:15
Može jedno objašnjenje?
Jednom prilikom jedna poznata astrologinja mi je prognozirala brak i djecu iste godine . Karijera me čekala navodno tek iza tridesete . Tada mi se sve činilo smiješno, no ispalo je tako. Danas imam 38 i još uvijek problem posla iako je tada izgledalo drugačije.
Kako odrediti period u životu kada će se što događati ?:confused:

Fish 1968
07.05.2012., 21:38
Danas imam 38 i još uvijek problem posla iako je tada izgledalo drugačije.

Kako odrediti period u životu kada će se što događati ?:confused:
Postoje različiti načini kojima se aktiviraju događaji u natalnoj karti. Budući da je natalna karta podjeljena na dvanaest sektora koji predstavljaju posve određena područja života aktivacijom određenih sektora aktivira se i taj dio života. U pogledu posla to su prije svega 6. polje i 10. polje.

A ako te zanima konkretno možeš pitanje postaviti na topicu Natalne karte - pitanja (u skladu s uvodnim postom).

Free like a wind
11.05.2012., 09:46
Sto je u horoskopu kljucno za emotvni zvot osobe i opcenito osjecaje-kako ih osjecamo te kojim nacinom?
mjesec, sunce, asc?

jelovnici
11.05.2012., 10:02
dakle potrebno je dobro proučiti prakvalitete, elemente i modalitete, znakove, polja, aspekte i konfiguracije, a tek nakon toga pokušati raditi sintezu.
.
na što točno misliš pod prakvalitetama i modalitetima?:)

Fish 1968
11.05.2012., 12:51
na što točno misliš pod prakvalitetama i modalitetima?:)
Modalitet je druga riječ za kvalitet: kardinalni, fiksni i promjenjivi (tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=473595)).

Prakvaliteti su osnovna baza od kojih su načinjeni astrološki elementi (vatra, voda, zemlja i zrak). Postoje četiri prakvaliteta: toplo, hladno, vlažno i suho.

▪ vatra (toplo i suho)
▪ zemlja (hladno i suho)
▪ voda (hladno i vlažno)
▪ zrak (toplo i vlažno)

http://i47.tinypic.com/2cfwjc.gif

Dobra knjiga o prakvalitetama :

http://i49.tinypic.com/ibayrn.jpg

Evo i nekoliko linkova iz knjige:

prakvalitete (http://www.astro-house.com/tekstSingl.php?ID=92)

prakvalitete (http://astrobilly.blogspot.com/2011/12/ucenje-o-prakvalitetima.html)

Fish 1968
11.05.2012., 12:59
Sto je u horoskopu kljucno za emotvni zvot osobe i opcenito osjecaje-kako ih osjecamo te kojim nacinom?
mjesec, sunce, asc?
Element vezan uz emocije je voda, a osobna emocionalna tijela su Mjesec i Venera.

jelovnici
11.05.2012., 15:37
Hvala puno Fish :)

nastasja2
18.05.2012., 16:19
Element vezan uz emocije je voda, a osobna emocionalna tijela su Mjesec i Venera.

da li tu učestvuje i neptun, kao emocionalno tijelo

Fish 1968
18.05.2012., 16:48
da li tu učestvuje i neptun, kao emocionalno tijelo

Da, samo što je Neptun transpersonalno emocionalno tijelo (čitaj kolektivna empatija, sposobnost suosjećanja na razini univerzalnog). :)

nastasja2
18.05.2012., 21:13
Da, samo što je Neptun transpersonalno emocionalno tijelo (čitaj kolektivna empatija, sposobnost suosjećanja na razini univerzalnog). :)
znači kako sam razumjela, znači ja sam empatična na kolektivnom nivou, jer mi
NE pravi aspekt s MO, MA, SO...NE mi pravi (sekstil, ili trigon, Q) ...kažeš na razini univerzalnog?...ako bi mogla dobiti pojašnjenje.

Fish 1968
18.05.2012., 21:58
...kažeš na razini univerzalnog?...ako bi mogla dobiti pojašnjenje.
Može.

Neptun je transpersonalno tijelo, a njegove frekvencije korespondiraju s najrafiniranijim i najsuptilnijim vibracijama koje je ljudski organizam u stanju primiti. Neptun je vezan uz element vode pa su njegovi kanali emocionalne prirode što znači da dopiru do čovjekove svijesti putem emocija. Način kojim se prenose Neptunove vibracije je vrlo suptilan, očituje se kroz snove, maštu, nadahnuće, inspiraciju i nenadne poticaje za duhovno stvaranje - mi ne znamo odakle inspiracija dolazi. Jednom riječju Neptun otvara vrata dubljoj spoznaji, nečem potpuno novom u smislu percepcije – to je trenutak inspiracije kada je umjetnik otvoren tom kolektivnom polju simbola i arhetipa koji leže duboko u kolektivnoj psihi (Neptun) pa ih on putem umjetnosti izvlači na površinu. Nekada ljudi to nisu znali objasniti pa se vjerovalo da postoje nadnaravna bića - Muze koje nadahnjuju slikare, glazbenike, pjesnike i druge umjetnike. No mi danas znamo da to nisu bile tete Muze nego Neptun. http://www.smilies.4-user.de/include/Sternzeichen/smilie_zodiak_048.gif (http://www.smilies.4-user.de)

nastasja2
25.05.2012., 16:47
vrlo često se govori da je mjesec u rastu... u početnoj fazi ili u završnoj fazi znaka...što to znači?

Fish 1968
25.05.2012., 22:01
vrlo često se govori da je mjesec u rastu... u početnoj fazi ili u završnoj fazi znaka...što to znači?
Mjesec u rastu nema veze s početkom i krajem znaka u kojem je, možda misliš na ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=36611540&postcount=582)? :)

nastasja2
26.05.2012., 05:25
Rastući: http://i39.tinypic.com/nf4imc.png (prethodi punom Mjesecu)

Padajući: http://i44.tinypic.com/14dd11l.png (nastupa nakon što se dosegne faza punog Mjeseca)

Evo i slikica - mjesečeve faze (http://www.astrovip.com/mjeseeceve%20faze.htm).

slikica se ne vidi ili se ne otvara...
koliko dana traje mjesec u (rastu) koji prethodi punom mjesecu... koliko traje puni mjesec...koliko traje padajući mjesec
što to za pojedinog simbolično znači, znam da ovaj puni mjesec nosi loše raspoloženje, napetost...

nastasja2
27.05.2012., 08:35
koliko dana traje mjesec u (rastu) koji prethodi punom mjesecu... koliko traje puni mjesec...koliko traje padajući mjesec
što to za pojedinog simbolično znači, znam da ovaj puni mjesec nosi loše raspoloženje, napetost...
aha...ovo ću vidjeti makar u kalendaru...ali koja je astrološka sibolika tj. njegovo tumačenje, mjeseca u rastu, punog mjeseca, i padajućeg mjeseca kod osobe...valjda označava energiju koja je u porastu ili padajuću energiju kod osobe...

Fish 1968
27.05.2012., 10:58
slikica se ne vidi ili se ne otvara...
To je bila klasična slika osam Mjesečevih faza.

http://i47.tinypic.com/5yasdg.jpg

Dakle, u periodu od približno dvadeset osam dana Mjesec završi svoj ciklus i u njemu prođe kroz osam faza. Svaka faza traje oko 45º ili tri i pol dana. Svaka od faza ima svoje karakteristike - link (http://www.cafeastrology.com/natal/lunarphases.html).

P.S. O mjesečevim fazama imaš knjigu (M. Busteed & D. Wergin - Mjesečeve faze u astrologiji):

http://i49.tinypic.com/m8o8jl.jpg

Gabrijellaa
30.05.2012., 20:06
Zanima me, koliko ima istinitosti u natalnim kartama? dosta stvari mi se poklapa i sa indijskom astrologijom i njihovim natalnim kartama.
No primjerice, u karti mi piše da ću biti ovisnik o drogi i promiskuitetna, što nije slučaj, a ima i stvari koje zaista stoje.

Stoga, koliko je ta ista natalna karta pouzdana i točna?

iskustva??

Baphomet
30.05.2012., 21:13
Zanima me, koliko ima istinitosti u natalnim kartama? dosta stvari mi se poklapa i sa indijskom astrologijom i njihovim natalnim kartama.
No primjerice, u karti mi piše da ću biti ovisnik o drogi i promiskuitetna, što nije slučaj, a ima i stvari koje zaista stoje.

Stoga, koliko je ta ista natalna karta pouzdana i točna?

iskustva??
Niti jedna natalna karta nije toliko točna da se iz nje može decidirano tvrditi da je netko ovisnik i promiskuitetan.

bret-612
04.06.2012., 08:02
Voljela bi znati da li se ograničavajući aspekti u natalnoj karti mogu prevladati snagom volje i radom na sebi, ili se jednostavno ne mogu izbjeći već se moraju relizirati kroz određene događaje?

Fish 1968
04.06.2012., 08:43
Voljela bi znati da li se ograničavajući aspekti u natalnoj karti mogu prevladati snagom volje i radom na sebi, ili se jednostavno ne mogu izbjeći već se moraju relizirati kroz određene događaje?

Sve iz natalne karte se realizira, a kako ćemo mi s tim kormilariti kroz život je na nama samima.

sto_sad
04.06.2012., 10:13
Sve iz natalne karte se realizira, a kako ćemo mi s tim kormilariti kroz život je na nama samima.

Ali i način na koji ćemo kormilariti s onim što nas snađe je također zapisano u natalu? U obliku osobina karaktera?

zvjezdoznanac
04.06.2012., 12:38
Ali i način na koji ćemo kormilariti s onim što nas snađe je također zapisano u natalu? U obliku osobina karaktera?

planete u znakovima pokazuju naše karakterne osobine, planete u kućama u kojim poljima života možemo te planete (osobine) najbolje sprovesti u djelo, a aspekti pokazuju koliko će nam vanjske okolnosti u tome biti sklone (ili nesklone) :)

sto_sad
04.06.2012., 15:27
planete u znakovima pokazuju naše karakterne osobine, planete u kućama u kojim poljima života možemo te planete (osobine) najbolje sprovesti u djelo, a aspekti pokazuju koliko će nam vanjske okolnosti u tome biti sklone (ili nesklone) :)

Ovo je zgodno objašnjeno. Ali kako će se osoba nositi s vanjskim okolnostima opet ovisi o karakteru? Jer nije isto kako će reagirati optimist a kako pesimist.

zvjezdoznanac
05.06.2012., 11:47
Ovo je zgodno objašnjeno. Ali kako će se osoba nositi s vanjskim okolnostima opet ovisi o karakteru? Jer nije isto kako će reagirati optimist a kako pesimist.

normalno, treba usporediti karakter neke osobe (planete u znakovima) sa vanjskim okolnostima (aspekti) da bi se mogao donijeti sud..

Anida
05.06.2012., 12:06
normalno, treba usporediti karakter neke osobe (planete u znakovima) sa vanjskim okolnostima (aspekti) da bi se mogao donijeti sud..
Zar ne čine i aspekti dio karaktera i načina na koji osoba reagira? Oni modificiraju djelovanje planete u znaku i kući.

zvjezdoznanac
05.06.2012., 12:19
Zar ne čine i aspekti dio karaktera i načina na koji osoba reagira? Oni modificiraju djelovanje planete u znaku i kući.

u pitanju si dala i odgovor..ključno je da oni modificiraju karakter ovisno koliko im osoba to dozvoli (ovisno o njezinoj jačini karaktera)
karakter čine znak, podznak i mjesec, sve ostalo se može i ne mora uklopiti u to..

sto_sad
05.06.2012., 16:14
u pitanju si dala i odgovor..ključno je da oni modificiraju karakter ovisno koliko im osoba to dozvoli (ovisno o njezinoj jačini karaktera)
karakter čine znak, podznak i mjesec, sve ostalo se može i ne mora uklopiti u to..

Ispada da čovjek u toj cijeloj priči nema slobodnu volju? :zubo: Jer kako god da se osjeća i ponaša, to će biti u skladu s njegovom natalnom kartom.

nastasja2
05.06.2012., 16:43
da li baš sve se realizira iz natalne karte?
što to znači, kako ćemo kormilariti na nama je samima?
znači da nešto možemo poboljšati ili jako pogoršati...

Fish 1968
05.06.2012., 17:03
Ispada da čovjek u toj cijeloj priči nema slobodnu volju? :zubo: Jer kako god da se osjeća i ponaša, to će biti u skladu s njegovom natalnom kartom.

Slobodna volje proizlazi iz karaktera. Slobodni smo da biramo i razlikujemo do granica vlastitog razumjevanja. A kada čovjek jednom izabere onda mora prihvatiti odgovornost i posljedice vlastitog izbora, tu živi njegova slobodna volja.

Fish 1968
05.06.2012., 17:04

Naravno, nego kako.
Znači ovo gore što napisah u postu iznad. :)

sto_sad
05.06.2012., 17:24

Koliko sam ja shvatila pogoršat ćemo ili poboljšati ovisno o cjelokupnom karakteru koji je već zapisan (natalnoj).
Hoće li se i koliko nešto ostvariti treba gledati koliko postoji vjerojatnosti za to, u odnosu na ostale dijelove karte. Promatra se cjelina. Što je jače izraženo, to će i dominirati u životu osobe. Tako nekako.
Mah, nije lako biti astrolog. Jadni vi, morate paziti što ćete nam reći. :D

sto_sad
05.06.2012., 17:40
Slobodna volje proizlazi iz karaktera. Slobodni smo da biramo i razlikujemo do granica vlastitog razumjevanja. A kada čovjek jednom izabere onda mora prihvatiti odgovornost i posljedice vlastitog izbora, tu živi njegova slobodna volja.

Što je uopće slobodna volja? Možda nju astrologija ne poznaje. Sve je to statistika. :D

Fish 1968
05.06.2012., 17:57
Što je uopće slobodna volja? Možda nju astrologija ne poznaje. Sve je to statistika. :D

Evo jare na djelu. :usama:

Kada bi astrologija bila statistika onda bi to rješavali kompači, a astrolozi ne bi postojali.

Slobodna volja je imati slobodu (mogućnost) izbora. :)

nastasja2
05.06.2012., 19:02
Naravno, nego kako.

Znači ovo gore što napisah u postu iznad. :)

zavisi kako ćemo kormilariti...na šta to upućuje, ono doslovno nisam shvatila...
primjerice, evo ja neću prstom maknuti i neka se moja karta sva izrealizira, jer je sve suđeno...dal se ja za nešto trudila ili ne, svejedno će se to izrealizirati...

Fish 1968
05.06.2012., 19:20
zavisi kako ćemo kormilariti...na šta to upućuje, ono doslovno nisam shvatila...
primjerice, evo ja neću prstom maknuti i neka se moja karta sva izrealizira, jer je sve suđeno...dal se ja za nešto trudila ili ne, svejedno će se to izrealizirati...

Upravo suprotno, rođenjem u svom tijelu dani su ti potencijali (karakter) kao alat kojim upravljaš i donosiš odluke u svom životu. Sloboda izbora, mogućnost da biramo raste dok god je pravilno upotrebljavamo. Ukoliko izbore prepuštaš drugima onda si također odabrala, odabrala si taj izbor a on je da te voda nosi kud je njoj đir i moraš se nositi s posljedicama svog izbora. To znači kormilariti, niije život jednodimenzionalna pravocrtna putanja.

Dajući nam na uvid vlastite potencijale, zavisnosti, probleme, talente, psihička, fizička, emocionalna, intelektualna i duhovna usmjerenja astrologija nam pomaže da pronađemo svoj put.

helboy
06.06.2012., 08:45
Već nekoliko dana osječam neki pritisak u glavi, povremeno glavobolju i lagane vrtoglavice. Kod saginjanja imam osječaj da će mi mozak eksplodirati. Sličan osječaj kao kad se napiješ.
U mojoj okolini mnogo ljudi ima iste simptome u zadnjih tjedan dana.
Imate li i vi takve simptome i smatrate li da planetarno poravnavanje utječe na nas?

ruri
06.06.2012., 15:32
pozz, sad cu postavit jedno mozda glupo pitanje, al ne znam gdje da drugdje pitam..
ovak.jako sam samodestruktivna, pa me zanima kako se to moze iscitati u natalnoj, jer sigurno da moze..jer premda imam izrazene karakt.jarca kao upornost, odlucnost, volja i sl. nista, apsolutno nista ne mogu dovesti do kraja i onda od te silne upornosti nista, jer se negdje putem izgubim, pa se kaznjavam...vjerojatno tu ima i skorpion utjecaja..pa ako netko zna sto da tocno gledam u natalnoj, ili ju mogu ovdje skeljit ak treba....tnx :)

12.kuća
06.06.2012., 22:29
pozz, sad cu postavit jedno mozda glupo pitanje, al ne znam gdje da drugdje pitam..
ovak.jako sam samodestruktivna, pa me zanima kako se to moze iscitati u natalnoj, jer sigurno da moze..jer premda imam izrazene karakt.jarca kao upornost, odlucnost, volja i sl. nista, apsolutno nista ne mogu dovesti do kraja i onda od te silne upornosti nista, jer se negdje putem izgubim, pa se kaznjavam...vjerojatno tu ima i skorpion utjecaja..pa ako netko zna sto da tocno gledam u natalnoj, ili ju mogu ovdje skeljit ak treba....tnx :)

... idi na temu "Osobine karaktera ...", na prvoj stranici nađi popis, odaberi onu koju želiš "provjeriti" i vidi u natalu imaš li za to predispozicije:).

ruri
07.06.2012., 00:25
... idi na temu "Osobine karaktera ...", na prvoj stranici nađi popis, odaberi onu koju želiš "provjeriti" i vidi u natalu imaš li za to predispozicije:).

hvala ti :)

Allatus
08.06.2012., 11:37
Imam 3 pitanja. :)

1. Gledala sam natalnu kartu moje mame i vidim da sam ja predstavljena kućom koja je u biku, dakle vladar je neaspektirana venera. A unutar te kuće se nalazi konjukcija sunca, merkura i marsa. I kako sad da ja sebe protumačim iz njezine karte? Jesam ja ta neaspektirana venera ili taj stelij u toj kući?

2. Može mi netko objasnit, ako je po modernoj astrologiji vladar škorpiona pluton, ja imam pluton u 5. kući u opoziciji na sunce i merkur. Dakle, prilično loše. Peta kuća je srednja škola, kako je moguće da sam ja bila najbolja učenica u srednjoj s tako lošom 5. kućom? Vjerujem da se u mojoj generaciji od nas 200tinjak sigurno moglo naći ljudi s puno boljom od moje

3. Imam sunce u biku, a 4. kuća mi je u vagi. Jesam li ja fizički/genetički onda bikovska venera ili vagina? Venera natalno mi je u ribi.

Lilli_007
10.06.2012., 16:52
Moje pitanje je namještate li vi vremensku zonu na astro.com kada pravite kartu? Ako sam rođena tijekom 9. mjeseca onda bi umjesto CET/BST trebala odabrati EET/CEST jer se tijekom ljetnog vremena dodaje sat pa +1 postaje +2?

Fish 1968
10.06.2012., 22:46
Imam 3 pitanja. :)
Molim te probaj drugi put staviti pitanja posebno na odgovarajuće topice (imamo ih), ovo je topic općenitog tipa za kratka pitanja i odgovore. :)
1. Gledala sam natalnu kartu moje mame i vidim da sam ja predstavljena kućom koja je u biku, dakle vladar je neaspektirana venera. A unutar te kuće se nalazi konjukcija sunca, merkura i marsa. I kako sad da ja sebe protumačim iz njezine karte? Jesam ja ta neaspektirana venera ili taj stelij u toj kući?
U karti majke ti si ako si njoj prvo dijete predstavljena vladarem 5. polja, planetama u 5. polju i aspektima koje radi vladar i te planete.
2. Može mi netko objasnit, ako je po modernoj astrologiji vladar škorpiona pluton, ja imam pluton u 5. kući u opoziciji na sunce i merkur. Dakle, prilično loše. Peta kuća je srednja škola, kako je moguće da sam ja bila najbolja učenica u srednjoj s tako lošom 5. kućom? Vjerujem da se u mojoj generaciji od nas 200tinjak sigurno moglo naći ljudi s puno boljom od moje
Ne znači opozicija Merkura i Plutona da je netko loš učenik, odakle ti to? :)

Sunce/Merkur 180º Pluton opisuje osobnost velike "mentalne" i intelektualne snage, a kada bi se taj aspekt trebao najkraće opisati a da se zgađa bit onda bi se moglo reći - ovdje strah od najgoreg tjera osobu da da najbolje od sebe.

Dakle ovdje uopće nije pitanje mentalne moći (Merkur/Pluton), osoba je "mentalno snažna" već posve druge stvari, a ta je što se nije lako s tim aspektom nositi konstruktivno posebice u domeni potrebe za mentalnom dominacijom (osjećaja za mjeru).
3. Imam sunce u biku, a 4. kuća mi je u vagi. Jesam li ja fizički/genetički onda bikovska venera ili vagina? Venera natalno mi je u ribi.

Đizs koja konstrukcija pitanja. Aj pročitaj još jednom pa preformiliraj pliz. :rofl: