PDA

View Full Version : Astro Help

stranice : 1 2 3 [4]

Fish 1968
10.06.2012., 22:48
Moje pitanje je namještate li vi vremensku zonu na astro.com kada pravite kartu? Ako sam rođena tijekom 9. mjeseca onda bi umjesto CET/BST trebala odabrati EET/CEST jer se tijekom ljetnog vremena dodaje sat pa +1 postaje +2?

Nema potrebe da to radiš kada imaš opciju "automatic time zone".

Raven 99
17.06.2012., 00:43
Pozdrav. Zanima me što konkretno znači Saturn u znaku Vodenjaka u 5.polju u opoziciji s Venerom u Lavu u 11. kući.
I da, što znači neaspektiran Merkur? :confused:

Fish 1968
17.06.2012., 14:02
Ovakva pitanja možeš posebno postaviti na odgovarajućim topicima, Astro Help služi kraćim, konkretnim pitanjima koja nemaju svoj topic. :)

Pozdrav. Zanima me što konkretno znači Saturn u znaku Vodenjaka u 5.polju u opoziciji s Venerom u Lavu u 11. kući.

Pitanja i odgovori u vezi Saturna i njegovih aspekata (http://www.forum.hr/showthread.php?t=325429)

I da, što znači neaspektiran Merkur? :confused:

Neaspektirani Merkur je Merkur koji ne radi niti jedan glavni aspekt s drugim planetama.

Neaspektirane planete (http://www.forum.hr/showthread.php?t=240260)

Luna135
17.06.2012., 18:44
Nemogu pronaci kako se pravi karta sinastrije =( Help?!?!

sunčica.
17.06.2012., 19:00
Nemogu pronaci kako se pravi karta sinastrije =( Help?!?!

na astro.com :
1. free horoscopes
2. horoscope drawings and calculations
3. extended chart selection
metods - select the type -- > na padajućem izborniku prihvatiš synastry chart

btw oduševio me tvoj potpis :)

Luna135
17.06.2012., 21:39
na astro.com :
1. free horoscopes
2. horoscope drawings and calculations
3. extended chart selection
metods - select the type -- > na padajućem izborniku prihvatiš synastry chart

btw oduševio me tvoj potpis :)

Joj hvala ti :)
A potpis je ono, moj od duse :D cak nisi prva kojoj se svidio :) i tenkju :cerek:

Anandita
19.06.2012., 04:01
Može li mi netko objasniti što znači minus ispred aspekta na astro.com? Našla sam jedino ovo objašnjenje (baš na toj stranici), ali i dalje ne razumijem.
- negative value: the aspect is smaller than it would be, were it exact

Fish 1968
19.06.2012., 15:42
Može li mi netko objasniti što znači minus ispred aspekta na astro.com? Našla sam jedino ovo objašnjenje (baš na toj stranici), ali i dalje ne razumijem.
- negative value: the aspect is smaller than it would be, were it exact
Naravski da može. Evo ću objasniti na primjeru. :)

Npr. na aspektu trigona (što iznosi 120º) između Marsa i Neptuna. Ukoliko aspekt trigona u toj karti iznosi 118º onda će pored plavog trokutića (što je oznaka trigona) pisati -2 jer toliko stupnjeva nedostaje do punog trigona. Ukoliko bi aspekt između njih bio npr. 124º onda bi pored plavog trokutića pisalo 4 (što je pozitivna vrijednost), dakle aspekt ima trigon plus 4 stupnja.

Anandita
19.06.2012., 15:59
Naravski da može. Evo ću objasniti na primjeru. :)

Npr. na aspektu trigona (što iznosi 120º) između Marsa i Neptuna. Ukoliko aspekt trigona u toj karti iznosi 118º onda će pored plavog trokutića (što je oznaka trigona) pisati -2 jer toliko stupnjeva nedostaje do punog trigona. Ukoliko bi aspekt između njih bio npr. 124º onda bi pored plavog trokutića pisalo 4 (što je pozitivna vrijednost), dakle aspekt ima trigon plus 4 stupnja.

Aha, sad shvaćam, hvala, hvala! :) Vjerojatno je glupo pitanje, ali ima li to ikakav utjecaj na aspekt u smislu da je snažniji ili jači ako se ispred nalazi minus, odnosno plus?

Fish 1968
19.06.2012., 16:13
Aha, sad shvaćam, hvala, hvala! :) Vjerojatno je glupo pitanje, ali ima li to ikakav utjecaj na aspekt u smislu da je snažniji ili jači ako se ispred nalazi minus, odnosno plus?

Ne, taj predznak samo govori o tome da li ti stupnjevi do punog aspekta nedostaju ili je aspekt "prekoračen" za taj iznos.

Anandita
19.06.2012., 16:18
Ne, taj predznak samo govori o tome da li ti stupnjevi do punog aspekta nedostaju ili je aspekt "prekoračen" za taj iznos.

Super, hvala!

jelena1777
27.06.2012., 16:44
Mene jako zanima kako se u horoskopu određuje bitan planet za tvoj horoskop?
Na temelju čega se radi procjena najvažnije planete?

Fish 1968
27.06.2012., 16:55
Mene jako zanima kako se u horoskopu određuje bitan planet za tvoj horoskop?
Na temelju čega se radi procjena najvažnije planete?

Svaka planeta je za "nešto važna", a natalna karta čini cjelinu.

A o dominantnoj planeti i metodama određivanja imamo cijelu temu - ovdi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271424).

CherryBerry
30.06.2012., 13:16
Bok,
ja imam samo jedno pitanje. Zanima me kada će Mars ući u Vodanjaka.
Hvala :)

Baphomet
30.06.2012., 13:40
Bok,
ja imam samo jedno pitanje. Zanima me kada će Mars ući u Vodanjaka.
26.12.2012

Selectra
20.07.2012., 14:44
Kad Saturn i Mars izlaze iz Vage?

A?

Fish 1968
20.07.2012., 14:51
Kad Saturn i Mars izlaze iz Vage?

A?

Mars izlazi iz znaka vage 23. kolovoza a Saturn 5. listopada 2012.

nastasja2
21.07.2012., 08:05

nerazumije, da li taj +/- govori o separacionom i aplikacionom aspektu, primjera 118 stupnjeva to je aplikacini trigon -2 stupnja, a +123 to je (+3)separacioni trigon

Fish 1968
21.07.2012., 15:48
nerazumije, da li taj +/- govori o separacionom i aplikacionom aspektu, primjera 118 stupnjeva to je aplikacini trigon -2 stupnja, a +123 to je (+3)separacioni trigon
Ne, piše ti gore...+/- samo označava da li aspektu toliko stupnjeva "nedostaje" ili ga aspekt "prekoračuje" za taj iznos. Separacije i aplikacije su označene slovima.

beige
21.07.2012., 21:31
Molim pomoć da mi netko napravi link za natalnu s obzirom da ne znam sama...čačkala sam tu i tamo, ali mi ne uspijeva:)...pokušala mi je i jedna draga forumašica pomoći, ali kad sam si kopirala link u potpis on se jednostavno ne otvara :ne zna:
podatke šaljem na pm
hvala

nastasja2
22.07.2012., 09:42
Ne, piše ti gore...+/- samo označava da li aspektu toliko stupnjeva "nedostaje" ili ga aspekt "prekoračuje" za taj iznos. Separacije i aplikacije su označene slovima.

koji je značajniji...kažu da je važan za neki događaj, koji je važniji da će se neka akcija ili događaj dogoditi aplikacioni ili separacioni :)

Fish 1968
22.07.2012., 10:01
koji je značajniji...kažu da je važan za neki događaj, koji je važniji da će se neka akcija ili događaj dogoditi aplikacioni ili separacioni :)

O tome imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=290021). :)

cinober
29.07.2012., 09:51
bok svima
imam jedno pitanje, kako određujete brzinu planete?

ZsaZsa
29.07.2012., 10:18
bokić svima,

koji aspekti u natalu ukazuju na ljubav prema životinjama?

mogu li se "sudbinski susreti" u životu pojedinca predvidjeti ili ako su već bili mogu li se nekako potvrditi?

hvala:)

Fish 1968
29.07.2012., 11:13
bok svima
imam jedno pitanje, kako određujete brzinu planete?
Nisam sigurna da razumijem tvoje pitanje. :)

Svaka planeta, Sunce, Mjesec ima svoje cikluse kretanja (koji su precizno zabilježeni u efemeridama). Tj. zna se točno koliko je vremena potrebno da određena planeta napravi ciklus pa se lako može izračunati brzina njena kretanja na dnevnoj bazi ako si to mislila.

Fish 1968
29.07.2012., 11:41
bokić svima,

koji aspekti u natalu ukazuju na ljubav prema životinjama?
Misliš prema domaćima ili općenito?

O životinjama imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=536375).
mogu li se "sudbinski susreti" u životu pojedinca predvidjeti ili ako su već bili mogu li se nekako potvrditi?

hvala:)
Astrologijom se može vidjeti u kakvom je "stanju individua", tj. koliko je otvorena za određena iskustva i "susrete" u životu. Kao i vremenske korelacije s istima.

Također postoje ljudi koji sve doživljavaju "sudbinski" isto kao i oni koji su "nesposobni" za takva iskustva tako da bi tu trebala najprije odgovoriti na pitanje - kako definiraš sudbinsko? :)

ZsaZsa
29.07.2012., 12:19
Misliš prema domaćima ili općenito?

O životinjama imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=536375).

Skroz općenito. :kava:

Astrologijom se može vidjeti u kakvom je "stanju individua", tj. koliko je otvorena za određena iskustva i "susrete" u životu. Kao i vremenske korelacije s istima.

na koji način?

Također postoje ljudi koji sve doživljavaju "sudbinski" isto kao i oni koji su "nesposobni" za takva iskustva tako da bi tu trebala najprije odgovoriti na pitanje - kako definiraš sudbinsko?

Razumijem kaj želiš reći, naravno da postoje takve osobe ali nisam među njima..sad..radi se o jednom kompliciranom odnosu..radi se o osobi..dakle da li susret između dvije osobe može biti "sudbinski" u stilu prvi put te vidim ali imam dojam da te znam..? :tuzni:

Fish 1968
29.07.2012., 12:32
Skroz općenito. :kava:
Onda ovako: ljubav (Venera) prema životinjama (Mars) ili urođeni instinkt/osjetljivost (Mjesec) prema životinjama (Mars), itd...

Ljudi koji vole domaće životinje ili malene životinje često imaju Veneru u 6. polju, a oni koji vole životninje iz roda mačaka naglašen znak lava, itd. U svakom slučaju svaka životinja nosi svoju simboliku o čemu smo pisali na dotičnom topicu i kao takva može se vidjeti u natalnoj karti. Znaš kako ljudi biraju pse na koje i sami sliče...ee pa tako je i s astrologijom i životinjama. Svaka životinja koju volemo živi u nama.
Razumijem kaj želiš reći, naravno da postoje takve osobe ali nisam među njima..sad..radi se o jednom kompliciranom odnosu..radi se o osobi..dakle da li susret između dvije osobe može biti "sudbinski" u stilu prvi put te vidim ali imam dojam da te znam..? :tuzni:
Može naravno. :)

Tu baš može astrologija puno pomoći, odnosno sinastrija jer može dati odgovor na pitanje da li se radi samo o "pretjeranoj reakciji" tj. ona može odvojiti emocionalni doživljaj jedne osobe od toga da li se doista radi o "odnosu" (aka "srodnim dušama"). No to je vrlo kompleksno pitanje, traži individualne konzultacije.

ZsaZsa
29.07.2012., 13:12
Onda ovako: ljubav (Venera) prema životinjama (Mars) ili urođeni instinkt/osjetljivost (Mjesec) prema životinjama (Mars), itd...

Ljudi koji vole domaće životinje ili malene životinje često imaju Veneru u 6. polju, a oni koji vole životninje iz roda mačaka naglašen znak lava, itd. U svakom slučaju svaka životinja nosi svoju simboliku o čemu smo pisali na dotičnom topicu i kao takva može se vidjeti u natalnoj karti. Znaš kako ljudi biraju pse na koje i sami sliče...ee pa tako je i s astrologijom i životinjama. Svaka životinja koju volemo živi u nama.

Zanimljivo..u svojoj karti ne vidim nažalost taj aspekt ali ipak životinje volim. Istiće li se koja životinja ipak?

http://i50.tinypic.com/sc5250.gif

Tu baš može astrologija puno pomoći, odnosno sinastrija jer može dati odgovor na pitanje da li se radi samo o "pretjeranoj reakciji" tj. ona može odvojiti emocionalni doživljaj jedne osobe od toga da li se doista radi o "odnosu" (aka "srodnim dušama"). No to je vrlo kompleksno pitanje, traži individualne konzultacije.

:eek: točno to sam htjela reći! Bojim se da neću saznati tu informaciju jer ne znam ni vrijeme ni mjesto kad je ta osoba rođena.

cinober
29.07.2012., 13:51
Nisam sigurna da razumijem tvoje pitanje. :)

Svaka planeta, Sunce, Mjesec ima svoje cikluse kretanja (koji su precizno zabilježeni u efemeridama). Tj. zna se točno koliko je vremena potrebno da određena planeta napravi ciklus pa se lako može izračunati brzina njena kretanja na dnevnoj bazi ako si to mislila.

ne, nisam na to mislila.
znam naletjet npr., u tekstu; ˝mjesec je brz, ili merkur je brz˝.
kada je mjesec brz, a kada spor?
e sad za retrogradne planete mi je jasno što znači, kada usporava,pa je stacionarna, ali mi nije jasno kada je planeta brza kad ide normalno,tj. nije retrogradna.
nadam se da sam uspjela pojasniti.

Fish 1968
29.07.2012., 17:56
Zanimljivo..u svojoj karti ne vidim nažalost taj aspekt ali ipak životinje volim. Istiće li se koja životinja ipak?

http://i50.tinypic.com/sc5250.gif
Ovo je topic Astro Help i kako piše u uvodnom postu on je namjenjen "pomoći" u obliku kratkih pitanja koja nemaju svog topica. Možeš na topicu natalnih karata postaviti svoje konkretno pitanje uz vlastito pojašnjenje ili na topicu životinja pitati za simboliku životinje koja te zanima. :)

Također možeš pročitati ovaj post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29786633&postcount=314) gdje sam se na pitanje "ljubavi prema životinjama" osvrnula kroz astro simboliku.

Kod tebe je neaspektirani Mars (životinje) koji se zbog neaspektiranosti u 12. polju "očajnički teži izraziti", a znak raka na vrhu 6. polja (domaće životinje) gdje je vladar Mjesec u vodenjaku što je znak humanizma...pa osoba gaji humane osjećaje prema nemoćnim ili nezaštićenim živim bićima.

Fish 1968
29.07.2012., 18:07
ne, nisam na to mislila.
znam naletjet npr., u tekstu; ˝mjesec je brz, ili merkur je brz˝.
kada je mjesec brz, a kada spor?
e sad za retrogradne planete mi je jasno što znači, kada usporava,pa je stacionarna, ali mi nije jasno kada je planeta brza kad ide normalno,tj. nije retrogradna.
nadam se da sam uspjela pojasniti.

To Mjesec je brz ili Merkur je brz se odnosi na njihovu brzinu u odnosu na druga tijela.

Drugim riječima Mjesec ima najkraći ciklus (28 dana) i on je zato "najbrži", nakon njega Merkur kojem treba oko 88 dana za jedan ciklus oko Sunca, itd...dok je recimo Uranov ciklus oko 84 godine. Dakle - to znači brz Mjesec ili brz Merkur a ne ovo s čim si ti povezivala. :)

cinober
29.07.2012., 21:33
hvala :D

nastasja2
30.07.2012., 07:02
nekako nerazumijem, da li mi netko može reći dali je 26.07.2012. bio padajući mjesec ili rastući mjesec

ZsaZsa
30.07.2012., 09:00
Ovo je topic Astro Help i kako piše u uvodnom postu on je namjenjen "pomoći" u obliku kratkih pitanja koja nemaju svog topica. Možeš na topicu natalnih karata postaviti svoje konkretno pitanje uz vlastito pojašnjenje ili na topicu životinja pitati za simboliku životinje koja te zanima. :)

Budem svakako.:)

Također možeš pročitati ovaj post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29786633&postcount=314) gdje sam se na pitanje "ljubavi prema životinjama" osvrnula kroz astro simboliku.

Kod tebe je neaspektirani Mars (životinje) koji se zbog neaspektiranosti u 12. polju "očajnički teži izraziti", a znak raka na vrhu 6. polja (domaće životinje) gdje je vladar Mjesec u vodenjaku što je znak humanizma...pa osoba gaji humane osjećaje prema nemoćnim ili nezaštićenim živim bićima.

Post je super, hvala Fish!:top:

Fish 1968
30.07.2012., 10:11
nekako nerazumijem, da li mi netko može reći dali je 26.07.2012. bio padajući mjesec ili rastući mjesec
Rastući (onaj koji prethodi punom Mjesecu). Puni je 2. kolovoza.

nastasja2
30.07.2012., 11:17
Rastući (onaj koji prethodi punom Mjesecu). Puni je 2. kolovoza.

znači na dan 26.07.2012. je bi rastući mjesec, da li sam dobro razumjela :)

Miranda333
30.07.2012., 18:17
Imam jedno pitanje,mozda nije ozbiljno a mozda sam i promasila temu ali mi je vrlo interesantno. Naime,na astro.com, relationship horoskop,Free Try-Out Edition od Liz Greene prilicno do zapanjujuce tacno i sazeto opisuju u par recenica srz odnosa dvoje ljudi na osnovu unetih podataka. Ima li neko slicno zapazanje za pomenuti sajt i horoskop i vredi li se naruciti ceo izvestaj?

Andreinna
07.08.2012., 20:39
Ljudi koji vole domaće životinje ili malene životinje često imaju Veneru u 6. polju, a oni koji vole životninje iz roda mačaka naglašen znak lava

u mom horoskopu venera nije u 6, ali je merkur u 6 a on je vladar asc i naglasen mi je znak lava jer imam sunce u 5 polje i jupiter u lavu... zaista volim macke :D

gemini1206
11.08.2012., 14:47
Ljudii bok. Zanima me što znači Fortuna u natalnoj karti u horoskopu.. na astro.com ju ne prikaže ali na astrotheme da...
nikad se još nisam susrela s tim pa me zanima.. ispričavam se ako ponavljam pitanje, tražila sam na ovoj temi jel možda netko pitao, došla sam do 20 stranice i neda mi se više xD

Fish 1968
11.08.2012., 14:53
Ljudii bok. Zanima me što znači Fortuna u natalnoj karti u horoskopu.. na astro.com ju ne prikaže ali na astrotheme da...
nikad se još nisam susrela s tim pa me zanima.. ispričavam se ako ponavljam pitanje, tražila sam na ovoj temi jel možda netko pitao, došla sam do 20 stranice i neda mi se više xD

O točki fortune imaš temu ovdi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=290200).

Yuna
13.08.2012., 23:31
Recimo da se netko rodi 2 mjeseca prerano i tak ispadne npr. djevica, a više je nego očito da je čisti strijelac, da li se gleda ono što je trebao biti njegov znak ili ono što je slučajno ispao?

Znam jednog takvog pa me baš zanima. Nema apsolutno nikakve veze s djevicama, a ispao je djevica.

Baphomet
14.08.2012., 00:29
Ne može ispasti :D

Uvijek se uzima datum rođenja jer je u tom trenutku to ljudsko biće krenulo sa samostalnim životom :)

Yuna
14.08.2012., 10:58
Zahvaljujem. Iako mi je to sumnjivo. Morat ću još malo istražit.

Fish 1968
14.08.2012., 13:56
Zahvaljujem. Iako mi je to sumnjivo. Morat ću još malo istražit.

Nema ti biti što sumnjivo niti imaš što istražiti jer to je tako. Natalna karta se izrađuje za datm, vrijeme i mjesto rođenja, dakle onaj trenutak u vremenu i prostoru kada jedna individua postane samostalno biće.

magic potion
20.08.2012., 12:16
Može li se iz natalne karte vidjeti desna i lijeva strana tijela? Čime je to predstavljeno?
Npr. osoba skoro sve madeže ima na lijevoj strani i tome slično. Ili postojanje značajnije asimetrije između lijeve i desne strane?

Valjda nije pitanje prekomplicirano.:rofl:

nastasja2
20.08.2012., 16:49
nekako je pitanje...hm... ??? da li netko može reći nešto o ovom pitanju, da li mi po astrologiji možemo znati kada smo začeti i da li je to važno za naš život, mi kao biće već smo tada stvoreni i da li se time bavi astrologija...ja sam čitala da je 12 kuća prenatalno stanje majke...što bi to značilo...

Baphomet
20.08.2012., 17:52
Što se tiče astrologije koje poznajemo nije važno kada je netko začet.

No možda je to bitno u nekakvom duhovnom smislu gdje se na trenutak začeća može gledati kao na trenutak silaska duha u materiju. Ali o tome ne znam ništa.

Šlus
29.08.2012., 14:52
Što znači kada nijedna kuća ne upadne u ona dva znaka što su "višak" nego izostanu kao? Meni je tako s ovnom i vagom. A zanimljivo os 1.-7.k. mi je jako izražena. Jeli smisleno ovo pitanje? :D

Fish 1968
29.08.2012., 15:07
Što znači kada nijedna kuća ne upadne u ona dva znaka što su "višak" nego izostanu kao? Meni je tako s ovnom i vagom. A zanimljivo os 1.-7.k. mi je jako izražena. Jeli smisleno ovo pitanje? :D
Jest, o tome imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362) pa se tamo možeš informirati. :)

Šlus
29.08.2012., 15:11
Jest, o tome imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362) pa se tamo možeš informirati. :)

A to je to, tnQ :)

Allatus
31.08.2012., 17:02
Postoji li neka opcija na stranici astro.com (vidim da većina ljudi stavlja karte od tamo) koja bi mi nacrtala aspekte tranzita. Lako mi je vidjeti kad je nešto u konj, a za sekstile i trigone mogu nagađat otprilike. Pretpostavljam da se računa (kad je u aspektu kad nije), može netko napisat ukratko kako najjednostavnije.

Miranda333
01.09.2012., 11:52
Da li ima negde tema ili post gde se pisalo o koriscenju psihoaktivnih supstanci u dobijanju boljeg unutrasnjeg uvida ili kontakta sa visim sferama uma ili egzistencije a sve u astroloskom pogledu? :rofl:

Baphomet
01.09.2012., 11:59
To bi prije bila tema za Magiju i Mistiku a ne za Astrologiju :)

Fish 1968
01.09.2012., 12:06
Postoji li neka opcija na stranici astro.com (vidim da većina ljudi stavlja karte od tamo) koja bi mi nacrtala aspekte tranzita. Lako mi je vidjeti kad je nešto u konj, a za sekstile i trigone mogu nagađat otprilike. Pretpostavljam da se računa (kad je u aspektu kad nije), može netko napisat ukratko kako najjednostavnije.

Možeš nacrtati kartu za taj dan za koji te zanimaju tranziti, to bi bilo najjednostavnje (ako sam te dobro razumjela). :)

Miranda333
01.09.2012., 12:14
To bi prije bila tema za Magiju i Mistiku a ne za Astrologiju :)

Hvala,to sam procitala ali me interesuje astroloska veza ako je moguce napraviti :)

Baphomet
02.09.2012., 11:05
Nisam siguran, ali u svakom slučaju gleda se natalna karta i trenutni tranziti Neptuna i Mjeseca, aspekti na vladara 12. kuće itd.

Raven 99
02.09.2012., 21:21
Zanima me koja je astro stranica najtočnija što se tiče izračuna natalne karte. Na astro.com npr. imam Merkur na samom kraju 12.polja,
te su mi dali tumačenje i u 1. polju, stupnjevi su mi potpuno različiti od istih na astrotheme.com gdje mi je Merkur na početku 1.polja,
Lilith mi je isto tamo na potpuno drugom stupnju nego astro.com
A na horoskop.hr. mi je sve različito.

Primijetila sam i kod nekih "slavnih osoba" različitost u natalnim kartama. Npr. na astrotheme-u O. Pamuk ima stelijum u 12.polju, a na nekim drugim str. je to sve u 1.polju. :ne zna:

srcelence
03.09.2012., 14:53
postavljam ovdje pitanje, nemam snage tražiti prigodan topic.

Kako mi astrologija može pomoći u predviđanju ili objašnjavanju provalne krađe?

"običan" tranz Sa180°Ve? a postoje i drugi ukućani, zar SVI imamo nekog vr...?

Fish 1968
03.09.2012., 16:54
postavljam ovdje pitanje, nemam snage tražiti prigodan topic.

Kako mi astrologija može pomoći u predviđanju ili objašnjavanju provalne krađe?

"običan" tranz Sa180°Ve? a postoje i drugi ukućani, zar SVI imamo nekog vr...?
Provala je upad (Mars) u privatan posjed (serija 4.). U astrološkoj simbolici provalnik je Mars, provale se događaju u vrijeme Marsova tranzita 4. poljem ili vladarem 4. polja ako postoje natalne predispozicije za to. Također provala je vezana s tajnom rabotom pa ta Mars (nasilno) mora imati vezu na seriju 12. (tajna, sakriveno od očiju javnosti).

Fish 1968
03.09.2012., 17:09
Zanima me koja je astro stranica najtočnija što se tiče izračuna natalne karte. Na astro.com npr. imam Merkur na samom kraju 12.polja,
te su mi dali tumačenje i u 1. polju, stupnjevi su mi potpuno različiti od istih na astrotheme.com gdje mi je Merkur na početku 1.polja,
Lilith mi je isto tamo na potpuno drugom stupnju nego astro.com
A na horoskop.hr. mi je sve različito.

Primijetila sam i kod nekih "slavnih osoba" različitost u natalnim kartama. Npr. na astrotheme-u O. Pamuk ima stelijum u 12.polju, a na nekim drugim str. je to sve u 1.polju. :ne zna:
Astro.com i astrotheme koriste profesionalne astrološke software-e i tu nema grešaka. Što se tiče stranice horoskop.hr ne znam koji program ona koristi moguće neki lijevi. :D

Tako da ne znam zbog čega su ti različiti prikazi astro.com-a i astrotheme-a ali vjerojatno je do tvoje pogreške tj. u ulaznim podacima - načinu kako ih ukucaš (vjerojatno nisi iste opcije vremena podesila).

Što se tiče Lilith pogledaj ovaj post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=11718822&postcount=10) (i cijelu temu) jer smo tamo o tome pisali. Dakle ne radi se o pogrešci nego o tome koju Lilith dotični program prikazuje.

srcelence
03.09.2012., 19:38
Provala je upad (Mars) u privatan posjed (serija 4.). U astrološkoj simbolici provalnik je Mars, provale se događaju u vrijeme Marsova tranzita 4. poljem ili vladarem 4. polja ako postoje natalne predispozicije za to. Također provala je vezana s tajnom rabotom pa ta Mars (nasilno) mora imati vezu na seriju 12. (tajna, sakriveno od očiju javnosti).

našla sam Mars u tranzitu 12. kućom kod dvoje od 4-oro ukućana. :(((

To je sve od mogućih indikatora.

Hvala na objašnjenju.

Raven 99
03.09.2012., 20:21
Tako da ne znam zbog čega su ti različiti prikazi astro.com-a i astrotheme-a ali vjerojatno je do tvoje pogreške tj. u ulaznim podacima - načinu kako ih ukucaš (vjerojatno nisi iste opcije vremena podesila).

Nisam ništa pogrešno ukucala. Nekoliko puta sam pokušavala ispočetka i svaki put dobijem isti rezultat. Ne znam do čega je, uvijek isto vrijeme i mjesto rođenja podesim. A ne traži mi neke dodatne postavke zone nego mi automatski preračuna, tako da tu ništa nisam mogla pogriješiti. :rolleyes:

Ne znam uopće na koju bih se stranicu oslonila... :(

Fish 1968
03.09.2012., 20:31
Nisam ništa pogrešno ukucala. Nekoliko puta sam pokušavala ispočetka i svaki put dobijem isti rezultat. Ne znam do čega je, uvijek isto vrijeme i mjesto rođenja podesim. A ne traži mi neke dodatne postavke zone nego mi automatski preračuna, tako da tu ništa nisam mogla pogriješiti. :rolleyes:

Ne znam uopće na koju bih se stranicu oslonila... :(
Baš je fora u tim automatskim postavkama kako su ti one podešene, očito ne isto. Ja radim s astro.com-om godinama i savršen je. Možeš mi poslati podatke na PM pa mogu provjeriti gdje griješiš ako hoćeš. :)

Raven 99
03.09.2012., 20:32
Evo stiže, hvala puno!!! :cerek:

gemini1206
08.09.2012., 11:32
ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a glupavo mi je otvarati novu temu, pa cu ga postaviti ovdje, ako ima neki drugi topic di bi pitanje trebalo biti, slobodno premjestite :)
Razmišljala sam malo o astrologiji i aspektima, nakon sto sam procitala knjigu "kako preziveti sopstveni horoskop". Autorica govori o tome, da nas svi losi aspekti u karti navode da se mijenjamo, i da to okrenemo, u svoju korist. Moje misljenje je da mi mozemo "okrenuti" svoju natalnu i promjeniti sve sto pise...ali opet, dali je to moguce?
Zanima me, eto ako ja sad naprimjer vidim u aspektima sto mi pise da muža, djecu , financije, ako se ne piše dobro i ako piše sve što ce se dogoditi, mogu li ja utjecati na to, kad vec znam sto ce biti, i promjeniti to, da se drugacije odvije situacija? Ili ce sve sto je zapisano u zvjezdama na kraju ispasti tako ili priblizno tako?

Fish 1968
08.09.2012., 11:50
ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a glupavo mi je otvarati novu temu, pa cu ga postaviti ovdje, ako ima neki drugi topic di bi pitanje trebalo biti, slobodno premjestite :)
Razmišljala sam malo o astrologiji i aspektima, nakon sto sam procitala knjigu "kako preziveti sopstveni horoskop". Autorica govori o tome, da nas svi losi aspekti u karti navode da se mijenjamo, i da to okrenemo, u svoju korist. Moje misljenje je da mi mozemo "okrenuti" svoju natalnu i promjeniti sve sto pise...ali opet, dali je to moguce?
Zanima me, eto ako ja sad naprimjer vidim u aspektima sto mi pise da muža, djecu , financije, ako se ne piše dobro i ako piše sve što ce se dogoditi, mogu li ja utjecati na to, kad vec znam sto ce biti, i promjeniti to, da se drugacije odvije situacija? Ili ce sve sto je zapisano u zvjezdama na kraju ispasti tako ili priblizno tako?

Aspekti ne ukazuju na događaje već na to koliko će i kakvog truda i energije biti potrebno uložiti u nešto. Pa se tako npr. kvadrat ispoljava kroz napor budući da povezuje znakove neskladnih elemenata. Kvadrat uvijek govori o izazovu i mjestu gdje se energija treba osloboditi ulaganjem truda jer zahtjeva aktivno suočavanje s energijama u kvadratu ("ne trpe se") da bi se izgradila nova struktura tj. "nadišao" problem...dok trigoni npr. pokazuju prirodan i spontan energetski protok, itd. (vidi topic s aspektima).

Zato "umjetnost življenja" u astrološkom smislu se zapravo odnosi na što veći stupanj poznavanja vlastite karte. To uključuje poznavanje aspekata unutra nje jer oni pokazuju način kojim su energije u natalnoj karti raspoređene i međusobno isprepletene, jer sve što će se u životu "dogoditi" proizlazi iz toga a ne obrnuto kako si ti postavila.

gemini1206
08.09.2012., 13:18
Aspekti ne ukazuju na događaje već na to koliko će i kakvog truda i energije biti potrebno uložiti u nešto. Pa se tako npr. kvadrat ispoljava kroz napor budući da povezuje znakove neskladnih elemenata. Kvadrat uvijek govori o izazovu i mjestu gdje se energija treba osloboditi ulaganjem truda jer zahtjeva aktivno suočavanje s energijama u kvadratu ("ne trpe se") da bi se izgradila nova struktura tj. "nadišao" problem...dok trigoni npr. pokazuju prirodan i spontan energetski protok, itd. (vidi topic s aspektima).

Zato "umjetnost življenja" u astrološkom smislu se zapravo odnosi na što veći stupanj poznavanja vlastite karte. To uključuje poznavanje aspekata unutra nje jer oni pokazuju način kojim su energije u natalnoj karti raspoređene i međusobno isprepletene, jer sve što će se u životu "dogoditi" proizlazi iz toga a ne obrnuto kako si ti postavila.

Fish hvala na poucnom objasnjenju kao i uvijek :P
No, ja sam se ocito pogresno izrazila, htjela sam pitati jel mozemo promjeniti tok stvari koje su nam zapisane u zvjezdama. Eto, na primjer, bila sam kod astrologa prosli tjedan, analizirao mi je natalnu kartu, i kao i svi ostali rekao mi je da cu zbog saturna u 5 kuci imati najvise jedno, dvoje djece,ozbiljnog muza.. da su moguci problemi s djecom, i posto mi je mars vladar 7 kuce, da cu u braku imati problema sa muzem, svađe, psihicko i fizicko nasilje (a to mi se vec ocitovalo u svim vezama) i jos dosta stvari mi je rekao, pa me zanima, sad kad to znam mogu li nekako preokrenuti, promjeniti sudbinu ili ce to biti tako kako je i zapisano u zvjezdama bez obzira na sve?

Fish 1968
08.09.2012., 13:30
Fish hvala na poucnom objasnjenju kao i uvijek :P
No, ja sam se ocito pogresno izrazila, htjela sam pitati jel mozemo promjeniti tok stvari koje su nam zapisane u zvjezdama. Eto, na primjer, bila sam kod astrologa prosli tjedan, analizirao mi je natalnu kartu, i kao i svi ostali rekao mi je da cu zbog saturna u 5 kuci imati najvise jedno, dvoje djece,ozbiljnog muza.. da su moguci problemi s djecom, i posto mi je mars vladar 7 kuce, da cu u braku imati problema sa muzem, svađe, psihicko i fizicko nasilje (a to mi se vec ocitovalo u svim vezama) i jos dosta stvari mi je rekao, pa me zanima, sad kad to znam mogu li nekako preokrenuti, promjeniti sudbinu ili ce to biti tako kako je i zapisano u zvjezdama bez obzira na sve?
Sudbina nije nešto "zabetonirano" ili uklesano na nebesima a da mi s zemljice u to buljimo s okama.

Mi živimo u sadašnjosti i naša "sudbina" ili da se izrazim prikladnijim jezikom - budućnost ovisi o tome što sada napravimo.

Prema tome ukupan koncept kojim gledaš astrologiju je "praznovjeran". :)

A ako si bila kod astrologa na individualnoj konzultaciji a on kaže da ćeš zato jer je Mars vladar 7. polja imati problema s mužem a da pri tom nije rekao kakvih problema, niti opisao što to uopće znači, tj. opisao kako se djelovanje Marsa očituje kroz bračne veze i kako se s tim energijama nositi - nije astrolog. To može biti netko tko je malo čitao o astrologiji na netu ili netko tko je eto istakao jedan od milijun mogućih Marsovih utjecaja u natalnoj karti i to s samo njemu znanim porijeklom potrebe da klijenta ni krivog ni dužnog zaplaši. :rofl:

12.kuća
08.09.2012., 23:03
... postavit ću pitanje na Astro Help - u jer spaja više tema, kasnije se može i prebaciti na neku drugu temu:) ... naime, zanima me može li kuća djelovati na znak na svom vrhu jednako intenzivno kao i znak na vrhu kuće na tu kuću ... primjerice, zemljani znak na vodenoj kući ... kakav je to spoj po svojoj prirodi, što dominira - zemlja ili voda ... koči li zemlja vodu da se "razlije" sasvim ili voda spriječava zemlju da ostane kompaktna i svoja ... što dominira u spoju znaka na vrhu i polja i što iz toga odnosa zapravo proizlazi:ne zna:?

angelsrain
09.09.2012., 14:06
Mogu iz svog iskustva reci da je zapravo spoj tog dvoje, i jedno i drugo djeluje.

ZsaZsa
16.09.2012., 13:57
Ne znam ustvari gdje bih postavila ovo pitanje al ajd..nije simbolika oko nas nego više u nama..

dakle, koji aspekt u astrologiji ukazuje na hormonalni disbalans?

i općenito koji planet je zadužen za endokrini sustav?

Falahttp://i262.photobucket.com/albums/ii93/dambek/smajlovi/52-Smiley-msn_com-Buveurs-.gif

Fish 1968
16.09.2012., 14:51
dakle, koji aspekt u astrologiji ukazuje na hormonalni disbalans?

i općenito koji planet je zadužen za endokrini sustav?

Falahttp://i262.photobucket.com/albums/ii93/dambek/smajlovi/52-Smiley-msn_com-Buveurs-.gif

O endokrinom sustavu imamo cijelu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=321993) na kojoj smo o svemu tome pisali, a posebice ovdi (http://www.forum.hr/showpost.php?p=13137348&postcount=20). :)

Lilyrose
17.09.2012., 14:48
Nigdje na podforumu astrologije ne vidim temu koja se bavi aktualnim jako bitnim tranzitima kao što je npr. ovo ljeto bio prelazak venere preko sunca, a koji je s obzirom na kuću u kojoj se dogodio donio razdor i s po 3 mjeseca utjecaja...a i sad ovaj T kvadrat urana, plutona i saturna 19.09.2012. Pogotovo sad taj kvadrat urana i plutona već je imao kvadrat ovaj lipanj, sad u rujnu je t kvadrat sa saturnom, a onda se kvadriraju još 5 puta do 2015.-e. Kako to da nigdje nema teme o tim globalnim tranzitima? Ili ima? :ne zna:

Fish 1968
17.09.2012., 15:58
Nigdje na podforumu astrologije ne vidim temu koja se bavi aktualnim jako bitnim tranzitima kao što je npr. ovo ljeto bio prelazak venere preko sunca, a koji je s obzirom na kuću u kojoj se dogodio donio razdor i s po 3 mjeseca utjecaja...a i sad ovaj T kvadrat urana, plutona i saturna 19.09.2012. Pogotovo sad taj kvadrat urana i plutona već je imao kvadrat ovaj lipanj, sad u rujnu je t kvadrat sa saturnom, a onda se kvadriraju još 5 puta do 2015.-e. Kako to da nigdje nema teme o tim globalnim tranzitima? Ili ima? :ne zna:

Imamo dvije teme na kojima pišemo o aktualnim astro "događajima". Jedna je Danas, sutra, prekosutra - astro osvrt (http://www.forum.hr/showthread.php?t=388608) na kojoj se mogu komentirati aktualnosti, a druga opisna na kojoj se vodi dnevnik trenutnih tranzita je Mali astro dnevnik - aktualno na nebu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=19199131#post19199131) na kojem smo više puta pisali o Uran/Pluton kvadratu (post 92. ili post 135.).

Također vezano uz tranzite Plutona i Urana imamo teme:

Pluton uletio u jarca - što nam nosi taj nebeski događaj? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=398671)

Uran u ovnu - što nam nosi taj nebeski događaj? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=542501)

Lilyrose
17.09.2012., 21:28
Imamo dvije teme na kojima pišemo o aktualnim astro "događajima". Jedna je Danas, sutra, prekosutra - astro osvrt (http://www.forum.hr/showthread.php?t=388608) na kojoj se mogu komentirati aktualnosti, a druga opisna na kojoj se vodi dnevnik trenutnih tranzita je Mali astro dnevnik - aktualno na nebu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=19199131#post19199131) na kojem smo više puta pisali o Uran/Pluton kvadratu (post 92. ili post 135.).

Također vezano uz tranzite Plutona i Urana imamo teme:

Pluton uletio u jarca - što nam nosi taj nebeski događaj? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=398671)

Uran u ovnu - što nam nosi taj nebeski događaj? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=542501)

Oooo super! Hvala! :)

MillionMan
21.09.2012., 23:29
jel kontalacije/zvjezdista imaju ikakve veze s horoskopom? planete i kuce nemaju veze s konstalacijama? konstalacije su samo prividna imena?

i sami mit o konstalacijama jel ima ikakvu ulogu?

http://www.dibonsmith.com/constel.htm

12.kuća
21.09.2012., 23:59
:); jel ima na nekoj od tema opisan kvadrat Neptuna i Merkura?

Fish 1968
22.09.2012., 10:34
jel kontalacije/zvjezdista imaju ikakve veze s horoskopom? planete i kuce nemaju veze s konstalacijama? konstalacije su samo prividna imena?

i sami mit o konstalacijama jel ima ikakvu ulogu?

http://www.dibonsmith.com/constel.htm
Astrologija ne koristi konstelacije (zviježđa) već znakove. Znakovi i zviježda po kojima su znakovi dobili ime nisu istovjetni. Zodijak je podjeljen na 12 jednakih djelova koje nazivamo znacima dok su zviježđa nejednake veličine i često se preklapaju. Dakle, određeni znak samo simbolički sadrži obilježja određenog zviježđa na način da se radi o 12 temeljnih načina izražavanja. O tome imamo cijeli topik. Izvoliš:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=319085

Fish 1968
22.09.2012., 10:48
:); jel ima na nekoj od tema opisan kvadrat Neptuna i Merkura?

Nema na taj izdvojen način, više smo pisali pomalo o tome unutra neke teme. Evo npr. ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=26829083&postcount=306) smo pisali o tim energijama.

MillionMan
22.09.2012., 14:05
Astrologija ne koristi konstelacije (zviježđa) već znakove. Znakovi i zviježda po kojima su znakovi dobili ime nisu istovjetni. Zodijak je podjeljen na 12 jednakih djelova koje nazivamo znacima dok su zviježđa nejednake veličine i često se preklapaju. Dakle, određeni znak samo simbolički sadrži obilježja određenog zviježđa na način da se radi o 12 temeljnih načina izražavanja. O tome imamo cijeli topik. Izvoliš:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=319085

jel mitovi imaju neko logicno objasnjenje?

jel imas link s mitovima?

i daj mi jednu poveznicu tvojim rijecima izmedu horoskopa, gem stones, cakre i astralnog putovanja?

Fish 1968
22.09.2012., 17:20
jel mitovi imaju neko logicno objasnjenje?
Mitološke priče i mitologiju ne treba shvaćati doslovno već kao predstavu arhetipova tj. modela osoba ili osobnosti - kao univerzalne unutarnje prototipove ljudskih ponašanja. Arhetipovi su univerzalni obrasci upisani u kolektivno nesvjesno čovječanstva u obliku praslika, odnosno nesvjesnih predodžbi koje vrše snažan utisak i pritisak na ljudsku psihu a koje je mitologija "utjelovila" kroz određene priče.

Astrološki simboli, znakovi i aspekti mogu se također prikazati kao arhetipovi, tj. kao univerzalne teme u kojima su sadržani svi aspekti našeg postojanja. Svi astrološki aspekti i planete su zapravo arhetipski modeli - potencijali koji se mogu razviti u nešto posve određeno a koji u svom arhaičnom, primitivnom obliku žive unutra nas. Pa tako mit o ponovnom rođenju živi u Plutonu, mit o "čuvaru praga" u Saturnu, mit o spasitelju u Neptunu, itd. Kroz univerzalne arhetipove koje oni predstavljaju mi možemo jasnije sagledati tko nam je privlačan i zašto mi privlačimo određen tip energije ili određeni tip muškarca ili žene iako nam ne izgledaju niti malo slično prethodnim izborima. :D Taj proces se naziva "osvještavanjem nesvjesnih sadržaja" i zapravo predstavlja samu bit astrologije.

Dakle astrologija sadrži arhetipove, iste one koji postoje u mitologiji jer je riječ o univerzalnim prototipovima ljudskog ponašanja i života u svojoj cjelini.
jel imas link s mitovima?
http://www.crystalinks.com/greekmythology.html
i daj mi jednu poveznicu tvojim rijecima izmedu horoskopa, gem stones, cakre i astralnog putovanja?
Astrološki sustav u svojoj osnovi sadrži deset planetarnih tijela i dvanaest znakova koji predstavljaju temeljne energetske obrasce kojima se može opisati sve oko nas, svi smo sazdani od istih bazičnih principa pa tako određen "planet" možemo prepoznati kako u čovjeku, tako i u životinji, ili biljci ili dragom kamenu. Svaki dragi kamen ili čakra imaju svoj astrološki model.

MillionMan
22.09.2012., 18:19
Mitološke priče i mitologiju ne treba shvaćati doslovno već kao predstavu arhetipova tj. modela osoba ili osobnosti - kao univerzalne unutarnje prototipove ljudskih ponašanja. Arhetipovi su univerzalni obrasci upisani u kolektivno nesvjesno čovječanstva u obliku praslika, odnosno nesvjesnih predodžbi koje vrše snažan utisak i pritisak na ljudsku psihu a koje je mitologija "utjelovila" kroz određene priče.

Astrološki simboli, znakovi i aspekti mogu se također prikazati kao arhetipovi, tj. kao univerzalne teme u kojima su sadržani svi aspekti našeg postojanja. Svi astrološki aspekti i planete su zapravo arhetipski modeli - potencijali koji se mogu razviti u nešto posve određeno a koji u svom arhaičnom, primitivnom obliku žive unutra nas. Pa tako mit o ponovnom rođenju živi u Plutonu, mit o "čuvaru praga" u Saturnu, mit o spasitelju u Neptunu, itd. Kroz univerzalne arhetipove koje oni predstavljaju mi možemo jasnije sagledati tko nam je privlačan i zašto mi privlačimo određen tip energije ili određeni tip muškarca ili žene iako nam ne izgledaju niti malo slično prethodnim izborima. :D Taj proces se naziva "osvještavanjem nesvjesnih sadržaja" i zapravo predstavlja samu bit astrologije.

Dakle astrologija sadrži arhetipove, iste one koji postoje u mitologiji jer je riječ o univerzalnim prototipovima ljudskog ponašanja i života u svojoj cjelini.

http://www.crystalinks.com/greekmythology.html

Astrološki sustav u svojoj osnovi sadrži deset planetarnih tijela i dvanaest znakova koji predstavljaju temeljne energetske obrasce kojima se može opisati sve oko nas, svi smo sazdani od istih bazičnih principa pa tako određen "planet" možemo prepoznati kako u čovjeku, tako i u životinji, ili biljci ili dragom kamenu. Svaki dragi kamen ili čakra imaju svoj astrološki model.

znajuci svoje price, prica je nastala od stvarnog dogadaja koji je zapravo kljucni zakljucak za poslje. ne vjerujem da su u ono doba izmisljali price kao danas

pitam te za ulogu gem stona. jeli on prestavlja neko pojacalo? jer ako je tako onaj koji zivi u podrumu manje dobija energije od onog sto se nalazi na balkonu

jesu cakre glavne rezonirajuce tocke u nama?

Fish 1968
22.09.2012., 18:35
znajuci svoje price, prica je nastala od stvarnog dogadaja koji je zapravo kljucni zakljucak za poslje. ne vjerujem da su u ono doba izmisljali price kao danas

pitam te za ulogu gem stona. jeli on prestavlja neko pojacalo? jer ako je tako onaj koji zivi u podrumu manje dobija energije od onog sto se nalazi na balkonu

jesu cakre glavne rezonirajuce tocke u nama?

Ovo je astrološki pdf, pročitaj pravila (nalaze se u top temama) pa postavi svoje konkretno pitanje na odgovarajućoj temi. Ovako kako si postavio pitanja ona su za neki drugi pdf na alternativi a ne astrologiju.

Garak
26.09.2012., 20:39
Kako mogu vidjeti u svojoj natalnoj tranzite, npr. kroz koju kucu ili znak mi prolazi saturn? :o

Fish 1968
26.09.2012., 20:51
Kako mogu vidjeti u svojoj natalnoj tranzite, npr. kroz koju kucu ili znak mi prolazi saturn? :o
Napravi tranzitnu kartu na astro.comu i pogledaj u koja polja pripadaju zelene planete (tom bojom su označene tranzitne pozicije). Dakle:

1) Free horoscopes
2) All horoscopes at a glance
3) Extended chart selection
4) Natal chart and transit (u izborniku Circular charts)
5) U opcijama postaviti datum željenih tranzita

Garak
27.09.2012., 18:43
Napravi tranzitnu kartu na astro.comu i pogledaj u koja polja pripadaju zelene planete (tom bojom su označene tranzitne pozicije). Dakle:

1) Free horoscopes
2) All horoscopes at a glance
3) Extended chart selection
4) Natal chart and transit (u izborniku Circular charts)
5) U opcijama postaviti datum željenih tranzita

Hvala na odgovoru Fish :-)

ruri
01.10.2012., 22:41
bokic,malo sam istrazivala astro.com i naletila na astroclick travel, pise da daje informacije o astroloskom utjecaju koji mozemo osjetiti na odredenim mjestima na zemlji. primjerice tamo gdje nam jupiter radi aspekt na MC, duz te linije postoji veca sansa za uspjehom u karijeri, odnosno tu nam je kao lakse profesionalno uspjeti..ako sam dobro skuzila :)
zna li itko ista o tome, i sta mislite koliko ima istine tu? i da ima li vec neki topic o ovome? :misli:

Fish 1968
01.10.2012., 23:09
bokic,malo sam istrazivala astro.com i naletila na astroclick travel, pise da daje informacije o astroloskom utjecaju koji mozemo osjetiti na odredenim mjestima na zemlji. primjerice tamo gdje nam jupiter radi aspekt na MC, duz te linije postoji veca sansa za uspjehom u karijeri, odnosno tu nam je kao lakse profesionalno uspjeti..ako sam dobro skuzila :)
zna li itko ista o tome, i sta mislite koliko ima istine tu? i da ima li vec neki topic o ovome? :misli:

Ima (http://www.forum.hr/showthread.php?t=447322). :)

ruri
02.10.2012., 12:30
ahaa.....hvala ti :)

sto_sad
10.10.2012., 20:02
Kako se u natalnoj gleda dali osoba ima smisla za vožnju? Sada bih trebala upisati vozački a nekako mi sve to izgleda naporno..

Fish 1968
10.10.2012., 20:47
Kako se u natalnoj gleda dali osoba ima smisla za vožnju? Sada bih trebala upisati vozački a nekako mi sve to izgleda naporno..

O tome imamo dvije teme:

1) općenita - Saobraćaj u natalnim kartama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=315775)

2) za konkretna pitanja u vezi natalne karte - Saobraćaj & vožnja - konkretna natalna pitanja (http://www.forum.hr/showthread.php?t=542267)

sto_sad
10.10.2012., 22:24
O tome imamo dvije teme:

1) općenita - Saobraćaj u natalnim kartama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=315775)

2) za konkretna pitanja u vezi natalne karte - Saobraćaj & vožnja - konkretna natalna pitanja (http://www.forum.hr/showthread.php?t=542267)

Hvala Fish. :)

Dorée
13.10.2012., 11:30
Ima li neka stranica koja ispisuje trenutne tranzite? Znam ja vidjet da mi je mars u osmoj kući, ali ne znam tranzitira li on uran npr.?:)

Fish 1968
13.10.2012., 12:38
Ima li neka stranica koja ispisuje trenutne tranzite? Znam ja vidjet da mi je mars u osmoj kući, ali ne znam tranzitira li on uran npr.?:)

Imaš na mnogim astrološkim stranicama izdvojene tekuće položaje planeta, pored ostaloga i na astro.com pa možeš vidjeti gdje se trenutno nalazi dotična planetica. :)

ZsaZsa
18.10.2012., 17:07
Imam malo poteškoća u razumijevanju elemenata i kvaliteta znakova u osnovnoj kombinaciji..naime u mojem slučaju to je kako slijedi: Strijelac_Jarac_Vodenjak

Kako se u tom slučaju( mislim i općenito ne samo kod mene) gleda koji element,kvalitet prevladava?

Uopće taj dio ne kužim:facepalm:

Hvala:mig:

Fish 1968
18.10.2012., 17:17
Imam malo poteškoća u razumijevanju elemenata i kvaliteta znakova u osnovnoj kombinaciji..naime u mojem slučaju to je kako slijedi: Strijelac_Jarac_Vodenjak

Kako se u tom slučaju( mislim i općenito ne samo kod mene) gleda koji element,kvalitet prevladava?

Uopće taj dio ne kužim:facepalm:

Hvala:mig:
Strijelac - vatra, promjenjiv
Jarac - zemlja, kardinalan
Vodenjak - zrak, fiksan

Dakle, nema "prevladavajućeg", svega pomalo osim vode. :)

ZsaZsa
18.10.2012., 17:43
Strijelac - vatra, promjenjiv
Jarac - zemlja, kardinalan
Vodenjak - zrak, fiksan

Dakle, nema "prevladavajućeg", svega pomalo osim vode. :)

Da, voda mi fali i vodeni tipovi me i privlače, ali Fish da li je to loše, mislim kad si kombinacija svega, kad ti "baza" nije određena?

Čini mi se da je bolje kada je neki element ili bilo što dominantnije, pa ti je i karatker određeniji..ne znam dal me kužiš? vjerojatno sam sa marsa pala:facepalm:

Tenksać:mig:

Fish 1968
18.10.2012., 18:21
Da, voda mi fali i vodeni tipovi me i privlače, ali Fish da li je to loše, mislim kad si kombinacija svega, kad ti "baza" nije određena?

Čini mi se da je bolje kada je neki element ili bilo što dominantnije, pa ti je i karatker određeniji..ne znam dal me kužiš? vjerojatno sam sa marsa pala:facepalm:

Tenksać:mig:
Naravno da kužim. :)

Gleć Zaz...sve ima svoje dobre i loše strane, ono što nam fali to tražimo negdje drugdje...to je općeniti opis onoga kako funkcioniramo u svijetu u kojem obitavamo.

Ono što je jako važno istaknuti, a što se mislim premalo ističe u vezi astrologije jest da natalna karta opisuje - ona sama ne određuje da li je nešto dobro ili loše samo po sebi. Iz te perspektive astrologija nema u sebi "loše" i "dobro" - to su relativne kategorije koje se pojavljuju tek kada se određena stvar stavi u posve određeni kontekst.

Pa tako primjera radi, dominacija zraka označava protočnost i komunikativnost i to kada se stavi u kontekst društvenosti onda kao osobina može dobro poslužiti za stvaranje društvenih interakcija, udruženja, saveza, "ekipe"... Dok s druge strane netko s dominacijom zraka može potpuno ne shvaćati nečiju potrebu za izolacijom i privatnošću i u tom smislu taj zračni element "loše" funkcionirati. Itd.

Dakle probaj uroniti u astrologiju na način da ti ona služi da što bolje i detaljnije upoznaš sebe (i druge i svijet oko sebe kroz to) a ne da se zamaraš s tim da ti nešto "fatalno nedostaje". Također kada upoznamo sebe na način da spoznamo što nam od elementa, kvalitete, itd.."nedostaje" mi se na to senzibiliziramo jer imamo svijest i točnu sliku o vlastitoj osobnosti. :)

ZsaZsa
18.10.2012., 20:58
Naravno da kužim. :)

Gleć Zaz...sve ima svoje dobre i loše strane, ono što nam fali to tražimo negdje drugdje...to je općeniti opis onoga kako funkcioniramo u svijetu u kojem obitavamo.

Ono što je jako važno istaknuti, a što se mislim premalo ističe u vezi astrologije jest da natalna karta opisuje - ona sama ne određuje da li je nešto dobro ili loše samo po sebi. Iz te perspektive astrologija nema u sebi "loše" i "dobro" - to su relativne kategorije koje se pojavljuju tek kada se određena stvar stavi u posve određeni kontekst.

Pa tako primjera radi, dominacija zraka označava protočnost i komunikativnost i to kada se stavi u kontekst društvenosti onda kao osobina može dobro poslužiti za stvaranje društvenih interakcija, udruženja, saveza, "ekipe"... Dok s druge strane netko s dominacijom zraka može potpuno ne shvaćati nečiju potrebu za izolacijom i privatnošću i u tom smislu taj zračni element "loše" funkcionirati. Itd.

Dakle probaj uroniti u astrologiju na način da ti ona služi da što bolje i detaljnije upoznaš sebe (i druge i svijet oko sebe kroz to) a ne da se zamaraš s tim da ti nešto "fatalno nedostaje". Također kada upoznamo sebe na način da spoznamo što nam od elementa, kvalitete, itd.."nedostaje" mi se na to senzibiliziramo jer imamo svijest i točnu sliku o vlastitoj osobnosti. :)

Hvala Fish, lijepo si to napisala..možda sam ostavila dojam kao da se zamaram, ustvari i sama promišljam o svemu tome, nastojim povezivati ono što jesam i kakva jesam sa svojom kartom..( ako promišljaš o nećemu uvijek naviru nova pitanja..:))

Možda i nije toliko loše imati od svakoga elementa/kvaliteta po nešto pa je na taj način i razumijevanje drugih i svijeta šire i raznovrsnije..

Astrologija je doista kompleksno područje i baš zbog te iste kompleksnosti pitanja ima mnogo..ali i u tim istim pitanjima treba imati mjere..i pokušati promišljati sam.. ja znam postaviti neko pitanje i onda kroz koji dan dođem do odgovora, ponekad sasvim slučajno..

još su mi neka pitanja interesantna ali pitati ću nekom drugom prilikom..

Hvala Fish na odgovoru i dobrom vjetru u leđa..:mig::)

Miranda333
19.10.2012., 08:43
Ovo sigurno ima na nekoliko mesta ali ne znam gde. Dakle, u kom orbisu tranzitni Saturn,Uran,Neptun i Pluton aktiviraju natalne planete i vrhove kuca? Pretpostavljam Pluton +/- 1 a ostali?

I jos nesto...

probaj uroniti u astrologiju na način da ti ona služi da što bolje i detaljnije upoznaš sebe .. Također kada upoznamo sebe na način da spoznamo što nam od elementa, kvalitete, itd.."nedostaje" mi se na to senzibiliziramo jer imamo svijest i točnu sliku o vlastitoj osobnosti. :)

Drugim recima imamo li mogucnost stvari poboljsati ili se prosto pomiriti kao ja npr sa mojim Saturnom u VIII? Nema problema,mogu ja postati mag :D ali mogu li se ti emotivni kanali procistiti i otvoriti za malo vise onoga ovozemaljskog jer me okovao ledom i olovom a unutra vatra? :cerek: Teska je to rana moram priznati :rofl:

Fish 1968
19.10.2012., 09:18
Ovo sigurno ima na nekoliko mesta ali ne znam gde. Dakle, u kom orbisu tranzitni Saturn,Uran,Neptun i Pluton aktiviraju natalne planete i vrhove kuca? Pretpostavljam Pluton +/- 1 a ostali?
Da na temi Vrhovi polja, evo npr. ovdi (http://www.forum.hr/showpost.php?p=20502708&postcount=37) & ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=25671658&postcount=55). :)

I jos nesto...

Drugim recima imamo li mogucnost stvari poboljsati ili se prosto pomiriti kao ja npr sa mojim Saturnom u VIII? Nema problema,mogu ja postati mag :D ali mogu li se ti emotivni kanali procistiti i otvoriti za malo vise onoga ovozemaljskog jer me okovao ledom i olovom a unutra vatra? :cerek: Teska je to rana moram priznati :rofl:
To sve ovisi o karakteru, neki karakteri su pasivni pa skloni prepuštanju da ih život i "sudbina" nose, a neki aktivni pa se "opiru".

Planete u 8. polju kako Arroyo veli su one kroz koje iskazuju emocionalno-prinudne tendencije jer u 8. polju se trudimo upotrijebiti kontrolu i imamo porive stvari odstraniti snagom volje...no 8. polje traži potpuni prepuštanje i "predaju", potiskivanje i samokontrola nikada nisu dovoljni da bi se nosili s energijama 8. polja a to Saturn tamo cijelo vrijeme "pokušava".

Miranda333
19.10.2012., 19:01
Hvala na odgovoru, sto se Saturna u VIII tice uradicemo sve sto mozemo i znamo da energija tog polja potece,mada psiholoski vec ima dobrog protoka :mig:

srcelence
24.10.2012., 15:27
Primjetila sam kod jedne osobe izraženu potrebu gledanja u svjetlo (bilo sunce, bilo lampe).
Gdje se to u natalnoj karti vidi i bi li ista osoba imala koristi od sungazinga?

Fish 1968
24.10.2012., 16:40
Primjetila sam kod jedne osobe izraženu potrebu gledanja u svjetlo (bilo sunce, bilo lampe).
Gdje se to u natalnoj karti vidi i bi li ista osoba imala koristi od sungazinga?

Nisam sigurna da sam dobro razumjela pitanje, onak što znači "izražena potreba gledanja u svjetlo"? Kako se ta potreba manifestira?

srcelence
24.10.2012., 17:05
Nisam sigurna da sam dobro razumjela pitanje, onak što znači "izražena potreba gledanja u svjetlo"? Kako se ta potreba manifestira?

Klinac, 2 i kusur godina, večinu vremena gleda u neki izvor svjetla.
Kad uđe u prostor prvo snimi sve lustere.
I u sunce voli gledat, ali ipak stavi ruku pa je malo zaštićen.
Sigurna sam da se ne radi o dioptiji, više kao izvor odakle crpi energiju.

Fish 1968
24.10.2012., 19:43
Klinac, 2 i kusur godina, večinu vremena gleda u neki izvor svjetla.
Kad uđe u prostor prvo snimi sve lustere.
I u sunce voli gledat, ali ipak stavi ruku pa je malo zaštićen.
Sigurna sam da se ne radi o dioptiji, više kao izvor odakle crpi energiju.
Ja bih na tvom mjestu ukoliko se radi o nečemu što je doista izraženo posjetila doktora. Djeca koja imaju problema s očima (Sunce) traže svjetlo (Sunce). :)

U astrološkom smislu mjesto gdje je vitalna energija najniža je 8. polje (serija 8.).

Raven 99
24.10.2012., 20:04
Kad ste se već dotakli vida i očiju... Kako je opisan slab vid? Koji znakovi i aspekti ukazuju na kratkovidnost, astigmatizam?

Fish 1968
24.10.2012., 20:31
Kad ste se već dotakli vida i očiju... Kako je opisan slab vid? Koji znakovi i aspekti ukazuju na kratkovidnost, astigmatizam?
O tome imamo cijelu temu:

Čulo vida i oči (http://www.forum.hr/showthread.php?t=634766)

Raven 99
24.10.2012., 20:36
O tome imamo cijelu temu:

Čulo vida i oči (http://www.forum.hr/showthread.php?t=634766)

Aha, vidim. Ali tu su većinom opisane nekakve teže ozljede i gubitak vida.

srcelence
24.10.2012., 20:59
U astrološkom smislu mjesto gdje je vitalna energija najniža je 8. polje (serija 8.).

Hvala!

Al zanimljivo ovo za 8. kući. Malac ima i Sa i Me retrogradni i Ve0Ma sve u 8. kući.
Sad jedno glupo pitanje: Jel to znači da je njegova vitalna energija overloaded ili suprotno?

Fish 1968
24.10.2012., 21:04
Aha, vidim. Ali tu su većinom opisane nekakve teže ozljede i gubitak vida.
U uvodnom postu (i trećem) je istaknut način kojim se promatraju problemi s očima.

Marian Oden
25.10.2012., 01:34
Pozdrav, pronašao sam aplikaciju (http://horoskop.hr/Reinkarnacija.html) koja nam navodno govori što smo bili u prošlom životu, pa bih volio znati mišljenje astrologa.

Što mislite dokle procjena prema datumu rođenja proseže, da li ona možda ima i negativan predznak koji se odnosi na prošli život?

EDIT: Upisao sam svoje podatke mjesec i dan rođenja, pa me zanima kako je moguće da se na osnovu ova dva broja poklapaju moja dva važna cilja koja nastojim postići? :eek:

Je li to čista slučajnost, ili sam umislio. Zbilja bi dobro došlo razjašnjenje nekog znalca.

Unaprijed hvala.

Baphomet
25.10.2012., 07:19
Nije moguće. Aplikacija na toj stranici je glupost.

Jedino što možeš znati na osnovi dana i mjeseca rođenja jest koje je bilo godišnje doba u trenutku rođenja. A ni to nije 100% sigurno.

ZsaZsa
08.11.2012., 18:39
Imaju li pojedine grupacije ili "koncentracije" planeta u natalnoj karti u smislu S,J,I,Z; SI,SZ,JI,JZ...itd ikakvo astrološko objašnjenje ili se takvi položaji promatraju isključivo kroz prizmu konfiguracija i/ili fokusnih determinatora?

edit: dakle ne zanima me astrokartografija nego isključivo na nivou osobne karte.

hvala

magic potion
09.11.2012., 21:37
Imaju li pojedine grupacije ili "koncentracije" planeta u natalnoj karti u smislu S,J,I,Z; SI,SZ,JI,JZ...itd ikakvo astrološko objašnjenje ili se takvi položaji promatraju isključivo kroz prizmu konfiguracija i/ili fokusnih determinatora?

edit: dakle ne zanima me astrokartografija nego isključivo na nivou osobne karte.

hvala

Je li to nešto u ovom smislu?:D

http://astrology.findyourfate.com/astrology-planetsinhemispheres.htm

ZsaZsa
09.11.2012., 21:58
DA!!

Nešto tipa toga, samo da je još detaljnije obrađeno, (konkretne kombinacije planeta povezane sa stranama svijeta, i zemljinim hemisferama)..znam da tražim nemoguće..:)

Magic, divna si:kiss:

Puno hvala!
:trio:

magic potion
09.11.2012., 22:19
To je već previše.:rofl:

Ma nema na čemu.:)

Sad imam i ja pitanje. :zubo: Što kad je AC, DC, MC ili IC na nekom posebnom stupnju? Kao npr. moj DC na 27. stupnju Riba? Što bi to značilo?

Fish 1968
09.11.2012., 23:02
Sad imam i ja pitanje. :zubo: Što kad je AC, DC, MC ili IC na nekom posebnom stupnju? Kao npr. moj DC na 27. stupnju Riba? Što bi to značilo?

Magic, trebaš postaviti pitanje konkretno i na prikladnom topicu. :)

Stupnjevi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=317599)

Ascendent i aspekti na ascendent? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=341866)

Pitanja i odgovori u vezi aspekata s IC-om (http://www.forum.hr/showthread.php?t=402494)

Pitanja i odgovori u vezi aspekata s MC-om (http://www.forum.hr/showthread.php?t=413602)

COWEC
19.11.2012., 09:28
Mene nešto zaintrigiralo ali ne znam gdje to pitati pa evo da vas pitam...

Naime gledala sam Davida Icke i onda malo švrljala po astrologiji i palo mi na pamet pitanje: kako bi čovjek izgledao ovdje na zemlji kada na njega ne bi utjecali (ili ne bi postojali) jupiter, saturn, uran, neptun i mars?

Jer kako sam ja gledala, sunce i zemlja naprave čovjeka, energetski i tjelesno, venera daje sklad, osjećaje, kreativnost, ljubav, a merkur um, razmišljanje, promatranje, izražavanje...

A onda sam gledala što daju ostale planete pa vidjeh da je mars zloba, ratovi, saturn smrt.. ove ostale nemam pojma što bi mogle davati..

Možda vam zvučim smiješno i blesavo ali evo to mi prošlo kroz glavu pa da pitam:ne zna::kava:

Da otvorim thread za ovo ili me možete negdje uputiti?

Fish 1968
19.11.2012., 10:02
Da otvorim thread za ovo ili me možete negdje uputiti?
Nemamo te gdje uputiti, takvog threada na Astrologiji nemamo. :)

A niti ne znam što si mislila pisati u vezi toga..."zamišljene konstrukcije" kako bi bilo kada bi nešto bilo? :misli:

Astrologija se bazira na natalnim kartama koje jesu prikaz neba u trenutku rođenja iz pozicije u kojoj se individua nalazi - dakle mjesta rođenja. Mjesto je Zemljica. A što se tiče planetarnih tijela, ne naprave planete čovjeka, niti ga određuju...one samo opisuju cikluse kroz koje život na Zemlji (individualno i kolektivno) prolazi.

COWEC
19.11.2012., 10:33
Nemamo te gdje uputiti, takvog threada na Astrologiji nemamo. :)

A niti ne znam što si mislila pisati u vezi toga..."zamišljene konstrukcije" kako bi bilo kada bi nešto bilo? :misli:

Astrologija se bazira na natalnim kartama koje jesu prikaz neba u trenutku rođenja iz pozicije u kojoj se individua nalazi - dakle mjesta rođenja. Mjesto je Zemljica. A što se tiče planetarnih tijela, ne naprave planete čovjeka, niti ga određuju...one samo opisuju cikluse kroz koje život na Zemlji (individualno i kolektivno) prolazi.

Aha... onda je moje pitanje kad ne bi bilo utjecaja ovih planeta saturna, marsa, jupitera, neptuna i plutona kakav bi život čovjeka na zemlji bio?

npr. da li bi bio sretniji? bolji? sa manje negativnosti?

p.s. ma ja sam ti nešto s mrežom energija radila pa je ispala konstrukcija čovjeka na svim razinama... :)

Baphomet
19.11.2012., 10:49
Po meni, planeti su samo vanjski odraz ciklusa u životima ljudi.

To bi bilo kao da kažeš da ne bi više bilo godišnjih doba kada ne bi bilo planeta.

COWEC
19.11.2012., 11:04
Po meni, planeti su samo vanjski odraz ciklusa u životima ljudi.

To bi bilo kao da kažeš da ne bi više bilo godišnjih doba kada ne bi bilo planeta.

Nisam te shvatila ovo za vanjski odraz ciklusa...hm. da li si možda mislio na ono da planeti samo opisuju ono što čovjek već jest kada se rodi? I d apomoću toga mi možemo napraviti kartu iz koje čitamo te opise?

Ako sam dobro polovila to zašto se onda kaže evo recimo baš je to kod mene slučaj: neptun mi je u takvom položaju da ja neću moći raditi što volim... Ako je on samo opisao jednu od mogućnosti u mom životu onda je ja mogu i promijeniti zar ne? ali onda mi rekoše da to nije baš tako... a onda druga stvar me zanima, ako planete opisuju a ne utječu na zemlju i zemljane kakve onda ima veze što je neki planet tamo se pomaknuo retrogradno i utjecao na neku drugu koja je kod nas napravila povećanje agresije recimo?

Kužiš, to me zanima... ako one utječu na nas, a ja mislim da da jer ako mjesec diže i spušta oceane, nekako mi je smiješno da OGROMNI jupiter ili saturn nemaju utjecaje na nas :kava: onda bih voljela znati (sama ne znam složiti kartu ) kako bi izgledao život čovjeka bez utjecaja tih planeta.

Ali ako one samo opisuju što se događa kod nas onda imam pitanje kako one znaju što ja jesam ako nismo u nekom odnosu i one ne utječu na mene..

Sorry ljudi ako filozofiram ali zanimaju me ovakve stvari. Ne vjerujem u sudbinu. U biti ne vjerujem u ništa. Volim saznati, znati i spoznati, ak me kužite.. Ono što je Dupor rekao da sve ima svoje zakonitosti. Ništa nije slučajno. A nekako imam osjećaj da nije ni predodređeno.

Fish 1968
19.11.2012., 11:55
Ali ako one samo opisuju što se događa kod nas onda imam pitanje kako one znaju što ja jesam ako nismo u nekom odnosu i one ne utječu na mene..
Upravo time se astrologija i bavi. Ona proučava i opisuje te odnose na način da uspoređuje planetarne cikluse s ciklusima u životu (individualno i kolektivno).

Svi smo sazdani od istih načela ili kako je filozofski i pjesnički rekao Rilke: Ono što je unutra okružuje nas.

O svemu tome smo dosta pisali na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=286057) temi.

Fish 1968
19.11.2012., 12:29
Aha... onda je moje pitanje kad ne bi bilo utjecaja ovih planeta saturna, marsa, jupitera, neptuna i plutona kakav bi život čovjeka na zemlji bio?

npr. da li bi bio sretniji? bolji? sa manje negativnosti?
To ne možemo znati, kao što ne možemo znati što bi bilo i kakav bi život bio da nas ljudi na Zemlji nema. Naša galaksija jest sustav koji postoji takav kakav jest i mi ljudi u njemu takvom kakav jest obitavamo.

Tako da tvoja promišljanja više pripadaju na neki drugi pdf. :)

COWEC
19.11.2012., 12:31
Upravo time se astrologija i bavi. Ona proučava i opisuje te odnose na način da uspoređuje planetarne cikluse s ciklusima u životu (individualno i kolektivno).

Svi smo sazdani od istih načela ili kako je filozofski i pjesnički rekao Rilke: Ono što je unutra okružuje nas.

O svemu tome smo dosta pisali na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=286057) temi.

Ok...

samo onda još jedno pitanje za ovaj ovdje post: dakle kadabi najednom nestali saturn, mars, pluton i neptun čovjek bi i dalje bio takav kakav jest? Sve bi ostalo kako je? Govorim u astrološkom smislu...

p.s. vidim da si mi odgovorila u postu iznad kojeg nisam odmah vidjela...
Da li se može napraviti karta bez da uzmem u obzir te planete i onda vidim kako bi to izgledalo?

COWEC
19.11.2012., 12:32
To ne možemo znati, kao što ne možemo znati što bi bilo i kakav bi život bio da nas ljudi na Zemlji nema. Naša galaksija jest sustav koji postoji takav kakav jest i mi ljudi u njemu takvom kakav jest obitavamo.

Tako da tvoja promišljanja više pripadaju na neki drugi pdf. :)

Ali teoretski možemo napraviti sustav kakav god želimo zar ne?

p.s. jer ima jedna teorija da primamo krive signale baš od tih planeta pa mene sad zaintrigiralo kako i što bi bilo kad njih ne bi bilo...

Allatus
19.11.2012., 14:24
samo onda još jedno pitanje za ovaj ovdje post: dakle kadabi najednom nestali saturn, mars, pluton i neptun čovjek bi i dalje bio takav kakav jest? Sve bi ostalo kako je? Govorim u astrološkom smislu...

Da li se može napraviti karta bez da uzmem u obzir te planete i onda vidim kako bi to izgledalo?
Ne može, zato što to ne bi bila cjelina, već polovičan dio tog sustava, tj ne bi bio uopće sustav. Postoji logika stvari, kako je 12 znakova poredano, po kvalitetama, vladarima i kao takav predstavlja savršenu cjelinu. (Saturn je opozicija Suncu, a Mars Veneri...da nema Marsa ne bi bilo ni Venere, da nema Sunca(život) ne bi bilo smrti (Saturn), kao što u životu bez zla ne bi bilo dobra). Tj tako astrologija ne bi mogla funkcionirati. Ne znam jedino za Uran, Neptun i Pluton, jer su mi oni nekako nabacani u svemu tome.

Da ne postoje ti planeti, ovakva astrologija ne bi mogla funkcionirati, a vjerojatno bi se razvio neki drugi sustav, to se može samo nagađati. Ja mislim da ljudi koji se bave čitanjem iz dlana ili iz čaja, isto tako razviju neki sustav slično kao astrologija i iz toga nešto zaključuju o ljudima.

COWEC
19.11.2012., 15:01
Ne može, zato što to ne bi bila cjelina, već polovičan dio tog sustava, tj ne bi bio uopće sustav. Postoji logika stvari, kako je 12 znakova poredano, po kvalitetama, vladarima i kao takav predstavlja savršenu cjelinu. (Saturn je opozicija Suncu, a Mars Veneri...da nema Marsa ne bi bilo ni Venere, da nema Sunca(život) ne bi bilo smrti (Saturn), kao što u životu bez zla ne bi bilo dobra). Tj tako astrologija ne bi mogla funkcionirati. Ne znam jedino za Uran, Neptun i Pluton, jer su mi oni nekako nabacani u svemu tome.

Da ne postoje ti planeti, ovakva astrologija ne bi mogla funkcionirati, a vjerojatno bi se razvio neki drugi sustav, to se može samo nagađati. Ja mislim da ljudi koji se bave čitanjem iz dlana ili iz čaja, isto tako razviju neki sustav slično kao astrologija i iz toga nešto zaključuju o ljudima.

Život nema suprotnosti... suprotno smrti je rađanje... Ma i mislila sam ali sam htjela vidjeti da li zaista na ljude loše utječu ove nabrojane planete, a ove druge dobro... jer ne moraju postojati suprotnosti da bi nešto bilo. Ali sad idem full u off topic... pokušat ću pronaći astrologa koji bi mi mogao to složiti .. Tenks ljudi.. Pomogli ste:top::gitara:

Allatus
19.11.2012., 15:07
Život nema suprotnosti... suprotno smrti je rađanje... Ma i mislila sam ali sam htjela vidjeti da li zaista na ljude loše utječu ove nabrojane planete, a ove druge dobro... jer ne moraju postojati suprotnosti da bi nešto bilo. Ali sad idem full u off topic... pokušat ću pronaći astrologa koji bi mi mogao to složiti .. Tenks ljudi.. Pomogli ste:top::gitara:
Život postoji i prije rođenja :mig:, a isto tako smrt može nastupiti prije rođenja. U životu ništa nije idealno, niti je ikome život savršen, a suprotnosti naravno da moraju postojati jer tada ne bi postojalo ništa, tj ne bi se moglo definirati jedno bez drugoga. Drago mi je da sam pomogla. :)

angelsrain
05.12.2012., 05:56
Fish imam prijedlog. Ne znam kako bi se tema zvala, i znam da te teme bas i nema na ovom forumu. Naime zanima me sto mislis da recimo nadjemo neku slavnu osobu i recimo stavimo natalnu kartu te osobe i onda analiziramo kako je ta osoba postala slavna i zbog cega. Ev moj prijedlog pa mi reci sto misli. :)

Fish 1968
05.12.2012., 09:31
Fish imam prijedlog. Ne znam kako bi se tema zvala, i znam da te teme bas i nema na ovom forumu. Naime zanima me sto mislis da recimo nadjemo neku slavnu osobu i recimo stavimo natalnu kartu te osobe i onda analiziramo kako je ta osoba postala slavna i zbog cega. Ev moj prijedlog pa mi reci sto misli. :)

Već imamo temu koja može tomu poslužiti:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=490960

Allatus
12.12.2012., 20:46
1.Što kada je planeta u napetom aspektu sa svojim dispozitorom?
2.Što kada je planeta u polju u napetom aspektu s prirodnim vladarem tog polja?
3.Što kada je planeta u polju u napetom aspektu s vladarem tog polja?
Ne nalazim nigdje objašnjenja

Anida
12.12.2012., 21:13
1.Što kada je planeta u napetom aspektu sa svojim dispozitorom?
Ne nalazim nigdje objašnjenja

Što kako je? Pa napeto! :zubo:

Ja imam planetu koja je prirodni vladar polja u napetom aspektu sa svojim dispozitorom koji je ujedno vladar tog polja. Jesam obuhvatila sve tvoje točke? :D

Fish 1968
12.12.2012., 21:14
Što kada je planeta u napetom aspektu sa svojim dispozitorom?
Striček Arroyo je jednom baš zorno objasnio aspekte na način da je izdvojio njihovu generalnu podjelu...pa je napisao da se oni mogu prodjeliti na: aspekte koji oslobađaju energiju & aspekte koji održavaju oblike. U prvu skupinu pripadaju napeti aspekti (kvadrat i opozicija a i neke konjunkcije), u drugu protočni aspekti, dakle oni koji su stabilni i teže očuvati oblik. To je vrlo očito i kroz činjenicu što protočni aspekti spajaju isti tip energije ili dvije koje se podržavaju (tipa zrak/vatra ili voda/zemlja) dok napeti aspekti povezuju tipove energije koje se ne podržavaju. S druge strane dispozitor pokazuje krajnju realizaciju određene planete zato kada je planeta u napetom aspektu na vlastitog dispozitora to generalno znači da je njen dispozitor smješten tako da ne podržava krajnju realizaciju njene suštine, njene prirode.

P.S. Za dispozitorska pitanja imamo zasebnu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=615620).
Generalno to znači da osoba ima poteškoće i da treba uložiti napora kako bi pomirila zahtjeve planete i područja života koje je označeno dotičnim poljem.

A za ovakva pitanja možeš koristiti ovu temicu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=434465). :)

Allatus
12.12.2012., 22:09
Hvala, tako sam i mislila. Samo, da li se ta napetost onda odnosi na to polje ili i na polje dispozitora ili vladara?

magic potion
26.12.2012., 10:21
Postoji li nekakva statistika u pogledu zastupljenosti pojedinih znakova u Hrvatskoj?
Pretpostavljam da nekih ima manje, a nekih više.

jastučnica
02.01.2013., 00:19
Nisam znala gdje da postavim pitanje, pa evo u Astro Help pošto mi treba pomoć.

Gdje, kako i odakle da počnem s proučavanjem astrologije? Jako me zanima i mislim da bi mi mogla pomoći u životu. Lako pamtim podatke koji me zanimaju, pa se nadam da neću imati problema s ovime.

Bilo bi dobro link neke stranice odakle bi mogla naučiti samostalno tumačiti natalne karte i stvoriti neku opću sliku.. :)

Fish 1968
02.01.2013., 11:34
Nisam znala gdje da postavim pitanje, pa evo u Astro Help pošto mi treba pomoć.

Gdje, kako i odakle da počnem s proučavanjem astrologije? Jako me zanima i mislim da bi mi mogla pomoći u životu. Lako pamtim podatke koji me zanimaju, pa se nadam da neću imati problema s ovime.

Bilo bi dobro link neke stranice odakle bi mogla naučiti samostalno tumačiti natalne karte i stvoriti neku opću sliku.. :)

Mislim da najprije trebaš promijeniti pristup. :) Naime da bi se mogle tumačiti natalne karte potrebno je najprije krenuti od početka a ne od kraja. Tj. dobro proučiti osnove astrologije (elemente, kvalitete, planete, polja, polaritete, odnose trostrukosti, četverostrukosti...) a tek onda ta znanja i pokušati primjenjivati kroz natalne karte. Najbolje je početi od vlastite jer tu čovjek najbolje "osjeti kako stvari stoje". Nakon toga s kartama poznatih ljudi jer se tako lakše uočavaju astrološke veze i zakonitosti.

A tu na našem forumu uvijek možeš pitati što te zanima naravno na prigodnom topicu, a imamo i topic s preporučenom literaturom - Knjige za učenje astrologije (http://www.forum.hr/showthread.php?t=251563).

teranee
02.01.2013., 12:37
pozdrav, mene zanima kako mogu pronaći asteroide u svojoj natalnoj karti,da vidim u kojem se znaku nalazi?

http://tinypic.com/r/2zpoawn/6

magic potion
02.01.2013., 12:47
Idi na Extended Chart Selection, pa možeš pod Additional objects izabrati što te zanima...

teranee
02.01.2013., 14:42
pronašla sam, hvala :)

Ice_scorpio
29.01.2013., 14:08
Evo ne znam gdje bih postavila pitanje jer nisam našla odgovarajući topic, pa ako postoji a ja nisam vidjela, nek se prebaci post tamo. :)
Na astro.com sam ušla na Extended Chart Selection -> Pullen/Astrolog -> Simple chart by Walter Pullen, i naišla na ovo:
Element Power Percent
Fire: 158.0 / 26.5%
Earth: 121.1 / 20.3%
Air: 120.3 / 20.2%
Water: 197.6 / 33.1%

i od znakova:
Sign: Power Rank Percent
Scorpio: 117.2 ( 1) / 19.6%
Leo: 87.2 ( 2) / 14.6%
Capricorn:64.7 ( 3) / 10.8%

I sad me zanima, vi koji ste već koristili astro.com, i bolje se razumijete općenito u astrologiju da li su ovi podatci točni, odnosno po ovome najviše utjecaja u mojoj natal. karti ima Škorpion/Pluton, Lav/Sunce, Jarac/Saturn, a od elemenata je dominantna vatra, a ja sam škorpija s podznakom raka ? Znači, bez obzira što mi je podznak Rak, jači utjecaj je znaka Lava i Jarca?
Samo je Mo i Me u vatri, kako to da je prikazan element vatre najdominantnijim?

Fish 1968
29.01.2013., 15:56
Evo ne znam gdje bih postavila pitanje jer nisam našla odgovarajući topic, pa ako postoji a ja nisam vidjela, nek se prebaci post tamo. :)
Na astro.com sam ušla na Extended Chart Selection -> Pullen/Astrolog -> Simple chart by Walter Pullen, i naišla na ovo:
Element Power Percent
Fire: 158.0 / 26.5%
Earth: 121.1 / 20.3%
Air: 120.3 / 20.2%
Water: 197.6 / 33.1%

i od znakova:
Sign: Power Rank Percent
Scorpio: 117.2 ( 1) / 19.6%
Leo: 87.2 ( 2) / 14.6%
Capricorn:64.7 ( 3) / 10.8%

I sad me zanima, vi koji ste već koristili astro.com, i bolje se razumijete općenito u astrologiju da li su ovi podatci točni, odnosno po ovome najviše utjecaja u mojoj natal. karti ima Škorpion/Pluton, Lav/Sunce, Jarac/Saturn, a od elemenata je dominantna vatra, a ja sam škorpija s podznakom raka ? Znači, bez obzira što mi je podznak Rak, jači utjecaj je znaka Lava i Jarca?
Samo je Mo i Me u vatri, kako to da je prikazan element vatre najdominantnijim?
Tamo ti piše na početku da taj tekst nije od Astrodiensta i da ga Astrodienst neće komentirati već da se za sva pitanja treba obratiti autoru Walter Pullenu. Također ti postotci nisu dobiveni na osnovi zastupljenosti planeta po određenom elementu, već ako pogledaš oni se odnose na tablicu pored u kojoj je razrada postotaka obzirom na poziciju, aspekte i neke zone. Pa se npr. vatreni element dobije zbrajanjem tih postotka u znacima ovna, lava i strijelca.

Nisam detaljno proučavala (niti me privlači da bih) što je striček Walter htio obuhvatiti tom statistikom ali eto čisto da ti odgovorim da se cijela priča ne odnosi na dominaciju elemenata obzirom na planete niti se može promatrati ili izvoditi zaključci na taj način. :)

Ice_scorpio
29.01.2013., 17:34
A malo sam se zbunila, tj. prebrzo sam postavila pitanje a nisam dobro ni pogledala, voda je predstavljena dominantnijom nakon nje je vatra, što mi je već logičnije.
Hvala na objašnjenju. :)

photofreak
18.02.2013., 16:03
ispričavam se na upadu,ali kako napraviti natalnu kartu?

ZsaZsa
18.02.2013., 18:12
ispričavam se na upadu,ali kako napraviti natalnu kartu?

Otiđeš na stranicu www.astro.com na Free Horoscopes(Horoscope Drawings & Calculations; Chart Drawing, Ascendant) uneseš svoje podatke i to je sve..:)

angelsrain
22.02.2013., 13:05
FIsh ne znam dali ima tema i dali se moze otvorit tema na osnovu toga da gledamo recimo koje planete oznacavaju partnera u muskom natalu, a koje planete u zenskom? Nadam se da sam dobro objasnila?

Fish 1968
22.02.2013., 15:45
FIsh ne znam dali ima tema i dali se moze otvorit tema na osnovu toga da gledamo recimo koje planete oznacavaju partnera u muskom natalu, a koje planete u zenskom? Nadam se da sam dobro objasnila?
Pa i nisi baš, ali ja te razumijem. :) Imamo temu sinastrija, a tamo smo o tome i pisali.

Facies
22.02.2013., 17:00
Pa i nisi baš, ali ja te razumijem. :) Imamo temu sinastrija, a tamo smo o tome i pisali.

Evo da i ja upitam nesto,posto to mene najcesce pitaju a ja nisam siguran u tacan odgovor.
NAime, od ova 3 osnovna trisa kako ih ti nazivas(Sunce,Ac i Mjesec) sta ima najvecu ulogu u natalnoj karti neke osobe,ili sve troje ima jednaku ulogu u onim segmentima koje i predstavlja u karti.Ili koji od ova 3 osnovna faktora najvece teziste ipak nose u sebi.KAda pitamo nekoga sta je u horoskopu svako ce da kaze da je onaj znak u kojem mu se nalazi Sunce,i zanima me dali stvarno samo Sunce otkriva najvise osobina neke osobe,ili je to nekada mozda Ascedent ili Mjesec?
Jest malo slozeno pitanje ,ali nikada to nisam razgranicio do kraja.

Fish 1968
22.02.2013., 17:44
Evo da i ja upitam nesto,posto to mene najcesce pitaju a ja nisam siguran u tacan odgovor.
NAime, od ova 3 osnovna trisa kako ih ti nazivas(Sunce,Ac i Mjesec) sta ima najvecu ulogu u natalnoj karti neke osobe,ili sve troje ima jednaku ulogu u onim segmentima koje i predstavlja u karti.Ili koji od ova 3 osnovna faktora najvece teziste ipak nose u sebi.KAda pitamo nekoga sta je u horoskopu svako ce da kaze da je onaj znak u kojem mu se nalazi Sunce,i zanima me dali stvarno samo Sunce otkriva najvise osobina neke osobe,ili je to nekada mozda Ascedent ili Mjesec?
Jest malo slozeno pitanje ,ali nikada to nisam razgranicio do kraja.

Da kužim ti dileme i iako kod nekih ljudi koji su npr. rođeni u znaku raka pa još ako tamo imaju Mjesec upliv Mjeseca može biti jako snažan i dominirati u pogledu osobina, ali Sunce je bilo i ostaje primarni faktor glede našeg karaktera. Sunce nas određuje kao osobnosti. :)

No baš zbog "potpunije slike" upravo zato i uzimamo taj tris jer opisuje zajedno onu neku glavninu ljudskog bića i osobe same, ja znam matematički reći da se u njemu vidi 80% nas. Naravno ovaj postotak je zaokružen a odokativno-intuitivno-iz prakse metodom dobiven.

Facies
22.02.2013., 17:55
Da kužim ti dileme i iako kod nekih ljudi koji su npr. rođeni u znaku raka pa još ako tamo imaju Mjesec upliv Mjeseca može biti jako snažan i dominirati u pogledu osobina, ali Sunce je bilo i ostaje primarni faktor glede našeg karaktera. Sunce nas određuje kao osobnosti. :)

No baš zbog "potpunije slike" upravo zato i uzimamo taj tris jer opisuje zajedno onu neku glavninu ljudskog bića i osobe same, ja znam matematički reći da se u njemu vidi 80% nas. Naravno ovaj postotak je zaokružen a odokativno-intuitivno-iz prakse metodom dobiven.

Ma da,ipak svi mi zivimo u Suncevom sistemu,pa je Sunce i najveci izvor energije:)

Miranda333
23.02.2013., 12:16

Ja bih rekla da i stelijum, narocito ako sadrzi licne planete pa i konacnog dispozitora dosta boji karakter i pravi drugaciju raspodelu postotka. Bar je to moje zapazanje mene same :mig:

Matija Korvinus
24.02.2013., 16:40
Ja bih rekla da i stelijum, narocito ako sadrzi licne planete pa i konacnog dispozitora dosta boji karakter i pravi drugaciju raspodelu postotka. Bar je to moje zapazanje mene same :mig:

Ascendant osobito ako se nalazi u istome znaku kao i Sunce. Takodjer Mjesec nosi polovicu znaka, a kako djeluje na subjektivno podsvjesno njegov utjecaj je još veći. K tome Mjesec reflektira Sunčevu svjetlost, a utječe i na plimu i oseku, a čovjekov organizam je 70-80% voda.

Matija Korvinus
24.02.2013., 17:06
pozdrav, mene zanima kako mogu pronaći asteroide u svojoj natalnoj karti,da vidim u kojem se znaku nalazi?

http://tinypic.com/r/2zpoawn/6

Možeš da downloaduješ neki astrološki program jednostavno.

just-do-it
18.03.2013., 21:53
ciao,ja imam pitanje u vezi pars fortunae.ja sam bila na onoj stranici na forumu di to objašnjavate i na hrpi drugih stranica čitala opsežne upute i uglavnom,mislim da nešto krivo radim jer mi nekad ispadne bik,a nekad ovan.ako mi netko, molim vas,može izračunat točno...13.1.1989. 8.55 h ujutro, zagreb.bila bih jako zahvalna.mučim se s tim.

Baphomet
18.03.2013., 21:57
Meni ispada Bik

Saradonija
19.03.2013., 00:12
Meni isto, 0°31 Bik. Ako si ručno računala je možda došlo do male greške od pol stupnja pa je izlazio Ovan.

just-do-it
19.03.2013., 00:26
hvala vam puno:)

beige
19.04.2013., 07:17
Pozdrav!

Zanima me kako se u natalnoj karti može vidjeti ( pre)osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje i utjecaje te ujedno kako se vidi okrutnost /netrpeljivost ostalih prema pojedincu i obratno okrutnost pojedinca prema ostalim ljudima u svom okruženju?

puno hvala!

Fish 1968
19.04.2013., 08:57
Pozdrav!

Zanima me kako se u natalnoj karti može vidjeti ( pre)osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje i utjecaje te ujedno kako se vidi okrutnost /netrpeljivost ostalih prema pojedincu i obratno okrutnost pojedinca prema ostalim ljudima u svom okruženju?

puno hvala!

Osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje je prikazana primarno kroz točku ASC-a. U tom smislu osjetljivost je vezana uz poziciju Mjeseca na ASC a ako je osoba ugrožena od okoline onda je taj Mjesec afliciran od strane "grubih tijela" (Mars/fizička grubost, Saturn/izolacija, Pluton/brutalnost). Također utjecaj Neptuna tamo gdje se nalazi pojačava osjetljivost na način da ona postaje "hiper".

Drugim riječima "ja" je uvijek 1. polje, a "drugi" 7. polje. No bolje da postaviš konkretno pitanje na nekom od prigodnih topica s pitanjima.

beige
19.04.2013., 13:45
Fish hvala ti puno na odgovoru:)
Sad mi je mnogo toga jasnije jer evo ja osobno u karti imam Mjesec na ASC kojeg kvadrira Mars iz 9. kuće, a k tomu je još moj Mjesec u konjukciji sa Neptunom.
Preosjetljiva sam, no ujedno i prštim nekom čudnom, teškom energijom koju dosta ljudi osjeti te im stoga stvara poriv da me "napadnu", a pritom ne mislim ( barem ne još:)) fizički jelte nego verbalno.
Može biti da sam i sama pritajeno, podsvjesno nasilna pa privlačim slično.

Teško mi je naći balans između preosjetljivosti i ove moje druge nasilne mi krajnosti. Mars iz 9. u vagi mi kvadrira i Sunce i Mjesec u Jarcu, dakle indirektno njihovog vladara Saturna u desetoj kući što je vjerojatno uzrok moje ponekad nasilne i impulzivne naravi i garda...no barem se učim samokontroli i svjesna sam tog problema ako ništa drugo.

No probati ću pronaći još koji prigodni topic pa ću postaviti i tamo ovo moje pitanje...

tnx još jednom:)

magic potion
11.05.2013., 10:29
Ima li smisla ovdje dizati teme od prije nekoliko godina?
Jer inače to na Forumu nije baš poželjno...

Fish 1968
11.05.2013., 10:33
Ima li smisla ovdje dizati teme od prije nekoliko godina?
Jer inače to na Forumu nije baš poželjno...

Možeš slobodno, mi smo specifični jer većina tema na pdf-u Astrologija ne zastarijeva. Samo nema smisla quotati ljude koji su banani ili neke koji su tu pisali pradavno i više ih nema. :)

magic potion
11.05.2013., 22:36
Možeš slobodno, mi smo specifični jer većina tema na pdf-u Astrologija ne zastarijeva. Samo nema smisla quotati ljude koji su banani ili neke koji su tu pisali pradavno i više ih nema. :)

Ok, hvala.:)

Latiosa
23.05.2013., 19:17
Pozdrav svima.Oduvijek me zanima astrologija,i htjela bih nešto o tome naučiti.Kako se izrađuje natalna karta i što je ona?

Fish 1968
24.05.2013., 17:49
Pozdrav svima.Oduvijek me zanima astrologija,i htjela bih nešto o tome naučiti.

Super, na pravom si pfd-u za to. :) Imamo cijeli niz astroloških tema, za početak pročitaj sadržaj i uputstva (nalaze se u top temama).
Kako se izrađuje natalna karta i što je ona?

Natalnu kartu možeš napraviti na www.astro.com ako se tamo registriraš. Kako izraditi kartu možeš pročitati ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=9202543&postcount=396), a za postavljanje linka možeš koristiti Tinypic (http://www.tinypic.com).

Kako postaviti sliku natalnu kartu na topic?

- izrađenu natalnu kartu kopirati u komp
- otvoriti tinypic, izabrati "browse" i uploadati sliku
- kada se pojave linkovi, izabrati treći link i kopirati ga na željeni topic

Natalna karta je "slika neba" tj. mapa u kojoj je prikazan raspored nebeskih tijela u trenutku nečija rođenja. Natalna karta je trenutak rođenja individue otisnut u vremenu i prostoru, jedinstven i neponovljiv upravo kao što je jednistvena i neponovljiva naša osobnost. Pokazuje čovjekovu unutarnju prirodu koja je sazdana od istih principa kao i ona vanjska, a kao takva uvjetuje njegove reakcije u vanjskom svijetu.

Latiosa
24.05.2013., 23:13
Hvala vam :)

Cruces
26.05.2013., 12:53
Pozdrav,za zadaću iz sociologije moram odrediti kojem tipu religijske organizacije pripada astrologija i numerologija.
Imam ponuđeno crkva,sekta,denominacija i kult.Nekako mi vuče na kult ali nisam siguran.I ako ne bi bio problem,da mi obrazložite u 1-2 rečenice zašto pripada određenoj organizaciji.

Fish 1968
26.05.2013., 12:56
Pozdrav,za zadaću iz sociologije moram odrediti kojem tipu religijske organizacije pripada astrologija i numerologija.
Imam ponuđeno crkva,sekta,denominacija i kult.Nekako mi vuče na kult ali nisam siguran.I ako ne bi bio problem,da mi obrazložite u 1-2 rečenice zašto pripada određenoj organizaciji.
Ne pripada niti jednoj organizaciji ponajmanje religijskoj. Astrlogija nema nikakve veze s religijama niti je stvar vjere.

O tome što je astrologija možeš pročitati dosta na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=286057) temi.

Saradonija
26.05.2013., 15:37

svatko sa imalo znanja o religiji, crkvi, sektama i kultovima zna da astrologija i numerologija nemaju nikakve veze s tim. :)

Ovo ti može biti odličan početak tvog istraživanja i zadaće (wiki (http://hr.wikipedia.org/wiki/Numerologija)):

Nakon prvog zasjedanja Nicae 325. g., Rimsko carstvo klasificiralo je odstupanje od vjerovanja državne Crkve kao civilni prekršaj. Numerologija se nije omilila kršćanskom autoritetu vremena. Pripisana je nepriznatim vjerovanjima, zajedno sa astrologijom i ostalim oblicima divinacije i "magije"...

Astrologija (wiki (http://hr.wikipedia.org/wiki/Astrologija))
Odlukom Pape u djelu "Coelli et terrae Creator", astrologija i astronomija počele su se razilaziti; astronomija (bivša astrometrija) je postala jedna od znanosti koja mjeri i imenuje zvijezde (nome-ime), dok su astrologiju crkveni prirodoznanstvenici i Crkva nazivali sve više okultnom djelatnosti inspiriranom od sotone...

ladyinblack93
31.05.2013., 12:28
Zdravo, da vas pitam , da li nakon sto sam izradila natalnu kartu , mogu objavit nekom forumasu da mi je ocita ? Ako da , mozete li mi dat topic , unaprijed zahvalna :)..

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 918 using Tapatalk 2

Fish 1968
31.05.2013., 12:38
Zdravo, da vas pitam , da li nakon sto sam izradila natalnu kartu , mogu objavit nekom forumasu da mi je ocita ? Ako da , mozete li mi dat topic , unaprijed zahvalna :)..

Na forumu se ne bavimo analizom ("očitavanjem") ukupnih natalni karata to ej preopširan posao. Za analizu natalne karte se možeš obratiti nekom astrologu privatno.

Ovdje smo kako piše u nazivu pdf-a glede edukacije, razmjene mišljenja i diskusije...možeš proučiti uputstva i teme koje imamo (nalaze se u top temama) pa shodno tomu na određenom topicu postaviti konkretno pitanje. :)

ladyinblack93
31.05.2013., 12:53
U redu, moze nema problema, hvala svejedno.. Onda cu ipak sama naucit, ne treba mi opsirno nego osnovno..
Hvala na uputama.. :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 918 using Tapatalk 2

Depeche E.
12.06.2013., 15:13
Meni je Mjesec u ovnu, 8. kuća :) Ali kako gledam vladara? :misli:
Je l' mi, prema ovome? Vladar kuće u ovnu? :zubo: Ili koi je već znak ovo crveno :D Možeš li mi molim te reći :moli:

http://img819.imageshack.us/img819/959/screenshot1lwn.png

angelsrain
12.06.2013., 16:17
Pa vladar ovna je Ma a Mjesec vlada rakom pa kombiniras :)
Moj vladar mog Mo je otisao u 12 i 2 :D

Depeche E.
12.06.2013., 16:21
Ah sooo :D Tek se uhodavam sa svim tim :cerek: :D Hvala :kiss:

Ludacha87
08.10.2013., 18:36
Imam dva pitanja:
1. Sunce u ženskom natalu označava, između ostalog, njenog oca i muža. Kakvog oca/muža označava neaspektirano Sunce u ženskom natalu?
2. Koje su negativne strane planete koja radi dobre aspekte, a koja je u padu? Npr. koja će biti negativna svojstva recimo Mjeseca koji je u Škorpionu, a radi dobre aspekte?

Fish 1968
08.10.2013., 20:45
Ludacha87, drugi put postavi pitanje na odgovarajućem topicu (ovaj služi za kratka pitanja/odgovore koja nemaju svog topica - piše u uvodnom postu). :)

Imam dva pitanja:
1. Sunce u ženskom natalu označava, između ostalog, njenog oca i muža. Kakvog oca/muža označava neaspektirano Sunce u ženskom natalu?
Neaspektiranost Sunca je povezana s problemima na razini bazičnog identiteta. Osoba može imati problem "u pronalaženju sebe".

Otac je u žemskoj karti iskaz "prvog muškog uzora" koji se onda preslikava kroz odnose s drugim muškarcima u njenom životu. Neaspektirano Sunce može u tom smislu nositi probleme s nalaženjem prikladnog muškarca na razini Sunčevih osobina (snaga volje, muškost, kreativnost, poštovanje, dostojanstvo...) pa osoba može birati muškarce po principu polarnosti ovih karakteristika npr. slabić/izrazito dominantan...
2. Koje su negativne strane planete koja radi dobre aspekte, a koja je u padu? Npr. koja će biti negativna svojstva recimo Mjeseca koji je u Škorpionu, a radi dobre aspekte?

Za odgovor na samo ovo pitanje bi trebalo par stranica napisati koliko je opširno postavljeno. Pošto si fulala topic evo najkraći, neka od karakteristika Mjeseca u škorpionu koji radi skladne aspekte: sposobnost za duboke emocije, intenzivna emocionalna iskustva, izražen seksualni instinkt, velika sposobnost emocionalnog oporavka, instinktivno emocionalno razumijevanje ljudi, dobar "psiholog"...

Ludacha87
09.10.2013., 08:55
Ludacha87, drugi put postavi pitanje na odgovarajućem topicu (ovaj služi za kratka pitanja/odgovore koja nemaju svog topica - piše u uvodnom postu). :)

Neaspektiranost Sunca je povezana s problemima na razini bazičnog identiteta. Osoba može imati problem "u pronalaženju sebe".

Otac je u žemskoj karti iskaz "prvog muškog uzora" koji se onda preslikava kroz odnose s drugim muškarcima u njenom životu. Neaspektirano Sunce može u tom smislu nositi probleme s nalaženjem prikladnog muškarca na razini Sunčevih osobina (snaga volje, muškost, kreativnost, poštovanje, dostojanstvo...) pa osoba može birati muškarce po principu polarnosti ovih karakteristika npr. slabić/izrazito dominantan...

Za odgovor na samo ovo pitanje bi trebalo par stranica napisati koliko je opširno postavljeno. Pošto si fulala topic evo najkraći, neka od karakteristika Mjeseca u škorpionu koji radi skladne aspekte: sposobnost za duboke emocije, intenzivna emocionalna iskustva, izražen seksualni instinkt, velika sposobnost emocionalnog oporavka, instinktivno emocionalno razumijevanje ljudi, dobar "psiholog"...

Hvala na odgovorima, a ovo prvo ću imati na umu :)

DeckoIzZagorja
23.10.2013., 22:02
Rečeno mi je davno da meni najbolje pašeju sunčani znakovi, a koji su to sunčani znakovi ?

Fish 1968
23.10.2013., 22:05
Rečeno mi je davno da meni najbolje pašeju sunčani znakovi, a koji su to sunčani znakovi ?

Loše izražavanje, moguće da se mislilo na znak u kojem vlada Sunce dakle znak lava.

htrof
04.11.2013., 21:27
Ne znam da li je ovo već netko pitao,ali... "riskiram"
Može li mi netko reći što bi to bila persona chart,jer sam slučajno naletio na tu opciju analiziranja karte,pa mi se učinilo jako zanimljivo.
Zanima me da li je netko analizirao karte na taj način, te koliko nam ta opcija daje podataka o drugoj osobi?
:)

Fish 1968
07.11.2013., 10:29
Ne znam da li je ovo već netko pitao,ali... "riskiram"
Može li mi netko reći što bi to bila persona chart,jer sam slučajno naletio na tu opciju analiziranja karte,pa mi se učinilo jako zanimljivo.
Zanima me da li je netko analizirao karte na taj način, te koliko nam ta opcija daje podataka o drugoj osobi?
:)
...nisam radila s tim chartovima u svojoj astrološkoj praksi, ali sam nešto malo proučavala na primjerima iz svoje najbliže okoline. Ona funkcionira na principu toga da je čovjek slojevita i mnogostruka osobnost, priroda čoeka je shizofrena :zubo: ...tj. u svima nama živi više ličnosti a persona chart ih "izdvaja".

Primjerice kod žene bez obzira koliko ima godina u uvijek njoj "živi" i djevojka (Venera) i majka (Mjesec) i muškarac (Mars)...itd. Naravno da shodno svojim godinama i tijeku života živi dominantno neku od njih i na taj način oblikuje svoju ukupnu osobnost, ali persona chart izdvaja jednu od njih i na taj način pruža detaljniji uvid u taj "izabrani kutak". Ovdje imaš objašnjeno na što se odnosi - persona chart (http://www.astro.com/astrology/in_pers_p_e.htm). :)

Free like a wind
03.01.2014., 23:04
Kako se tumači i definira karta začeća?
Negdje sam pročitala da neki astrolozi i to uzimaju u obzir. Koliko je ona bitna?

Fish 1968
04.01.2014., 15:53
Kako se tumači i definira karta začeća?
Negdje sam pročitala da neki astrolozi i to uzimaju u obzir. Koliko je ona bitna?
Evo jedan link (http://www.astrolook.com/magazin/doc/84.shtml) na kojem je to što pitaš lijepo objašnjeno. :)

Free like a wind
04.01.2014., 18:47
Evo jedan link (http://www.astrolook.com/magazin/doc/84.shtml) na kojem je to što pitaš lijepo objašnjeno. :)

Hvala! :)

infra red
12.01.2014., 16:15
Nesto citam o Jungovoj individuaciji. Pokusavam to razumijeti u kontekstu natale karte, pa me zanima sljedece - kad Jung govori o "personi", odnosno maski, to bi se trebalo odnositi na podznak. Ali ja se pitam, moze li tu biti rijeci i o znaku na vrhu 10.kuce (te planetima u njoj). Taj znak ima vise tezine u smislu "igranja drustvene uloge", polozaja u drustvu, zajednici itd. Sto sam starija, to vise ispoljavam karakteristike Djevice koja mi je na vrhu 10. kuce, nego Skorpiona (podznak). Nekako osjecam da mi je Skorpion neka nesvjesna, automatska reakcija na okolinu (pogotovo na nepoznate ljude, okolis), a Djevica mi je pristup zivotu (odraslom zivotu). Vasa misljenja?

martinmg42
25.02.2014., 19:12
imam 21god i zanima me horoskop. vaga-skorpion sam i vjerujem u opis znakova..e sada me zanima cemu i za sto sluzi natalna karta i ako mi moze netko izraditi i opisati sto je sto? stvarno me zanima

Fish 1968
25.02.2014., 19:18
imam 21god i zanima me horoskop. vaga-skorpion sam i vjerujem u opis znakova..e sada me zanima cemu i za sto sluzi natalna karta i ako mi moze netko izraditi i opisati sto je sto? stvarno me zanima

Natalna karta je "slika" planetarnih položaja u trenutku rođenja individue. Natalna karta opisuje čovjekovu unutarnju prirodu na osnovi koje individua vrši izbore u životu (svjesne ili nesvjesne) i na taj način kreira svoja životna iskustva. Više o tome što je astrologija i kako funkcionira možeš pročitati ovdje (http://http://www.forum.hr/showthread.php?t=286057).

Na ovom forumu imaš puno tema (popis s uputstvima se nalazi među top temama) pa možeš konkretno pitanje ostaviti ne nekom od topica.

Izraditi natalnu kartu možeš prema uputama (http://www.forum.hr/showpost.php?p=45924344&postcount=1).

ivanstalker
27.02.2014., 11:26
Moze li mi netko objasniti sto su i sto znace u natalnoj karti oznake AC,IC,DC,MC? (pojedinacno)

Fish 1968
27.02.2014., 21:52
Moze li mi netko objasniti sto su i sto znace u natalnoj karti oznake AC,IC,DC,MC? (pojedinacno)
To su četiri točke natalne karte koje predstavljaju glavne osi sustavu od 12. astroloških kuća.

1) AC je skraćenica od ASC a označava ascendent odnosno točku stupnja znaka na istočnom horizontu u trenutku rođenja. On je ujedno i točka u kojoj započinje prva kuća.

2) DC je skraćenica od DSC a označava descendent - točku koja je suprotna ascendentu i koja označava početak 7. kuće.

3) IC je skraćenica od imum coeli (dno neba) i označava početak 4. kuće.

4) MC je točka nasuprot točke IC-a i označava medium coeli (središte neba) i početak 10. kuće.

ivanstalker
27.02.2014., 22:41
To su četiri točke natalne karte koje predstavljaju glavne osi sustavu od 12. astroloških kuća.

1) AC je skraćenica od ASC a označava ascendent odnosno točku stupnja znaka na istočnom horizontu u trenutku rođenja. On je ujedno i točka u kojoj započinje prva kuća.

2) DC je skraćenica od DSC a označava descendent - točku koja je suprotna ascendentu i koja označava početak 7. kuće.

3) IC je skraćenica od imum coeli (dno neba) i označava početak 4. kuće.

4) MC je točka nasuprot točke IC-a i označava medium coeli (središte neba) i početak 10. kuće.

Jasno, hvala :)

GothicA
26.03.2014., 12:11
Nemam pojma gdje bih postavila ovo vrlo jednostavno pitanje, no mislim da ću ovdje naći odgovor.

Zanima me da li interpretacija planeta, kuća itd. ovisi i o spolu osobe za koju se gleda ili je sve predodređeno/definirano isključivo datumom, satom i mjestom rođenja?
Hvala.

Fish 1968
30.03.2014., 22:18
Nemam pojma gdje bih postavila ovo vrlo jednostavno pitanje, no mislim da ću ovdje naći odgovor.

Zanima me da li interpretacija planeta, kuća itd. ovisi i o spolu osobe za koju se gleda ili je sve predodređeno/definirano isključivo datumom, satom i mjestom rođenja?
Hvala.

Evo prebacih post na odgovarajuću temu. :)

Polja predstavljaju područja života u životu individue, ona postoje i u muškoj i u žemskoj karti u istoj simbolici, npr. područje posla, područje ljubavnih veza, područje financija...

Pri tumačenju natalne karte jako je važno znati spol osobe jer iako svaki muškarac i žena u sebi posjeduje mušku (Mars) i žemsku (Venera) stranu svaka osoba je rođenjem spolno određena i zato i u tumačenju postoje razlike. Npr. Mars predstavlja penis, ako se radi o žemskoj karti onda on naravno ne može biti to, ali zato jak Mars može označavati nešto drugo što na toj ženi strši, npr. nos.

GothicA
31.03.2014., 21:27
Evo prebacih post na odgovarajuću temu. :)

Polja predstavljaju područja života u životu individue, ona postoje i u muškoj i u žemskoj karti u istoj simbolici, npr. područje posla, područje ljubavnih veza, područje financija...

Pri tumačenju natalne karte jako je važno znati spol osobe jer iako svaki muškarac i žena u sebi posjeduje mušku (Mars) i žemsku (Venera) stranu svaka osoba je rođenjem spolno određena i zato i u tumačenju postoje razlike. Npr. Mars predstavlja penis, ako se radi o žemskoj karti onda on naravno ne može biti to, ali zato jak Mars može označavati nešto drugo što na toj ženi strši, npr. nos.

Znači moguće je da osoba usprkos tim osnovnim predodređenostima u interpretaciji profula sve, ako ne zna točno o kom se spolu radi.
Hvala na objašnjenju!

Fish 1968
31.03.2014., 21:42
Znači moguće je da osoba usprkos tim osnovnim predodređenostima u interpretaciji profula sve, ako ne zna točno o kom se spolu radi.
Hvala na objašnjenju!
Da, prije interpretacije karte osoba mora obavezno reći spol.

Gucci girl
16.04.2014., 00:08
mene zanima dal je istina da do 30-te god. života prevladava tvoj horoskopski znak, a ulaskom u 30-te prevladava podznak?

Fish 1968
16.04.2014., 20:10
mene zanima dal je istina da do 30-te god. života prevladava tvoj horoskopski znak, a ulaskom u 30-te prevladava podznak?

Ne. Ne postoji takva "podjela". O tome već ima tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=22289577&postcount=88). :)

Gucci girl
16.04.2014., 20:44
Hvala Fish ;)

SlatkiM
17.04.2014., 15:07
Pozdrav,

Sigurno sam promašio podforum, ali molio bih odgovor zašto imam ovako neobičan oblik crta u natalnoj karti (http://i62.tinypic.com/oj1269.jpg)?

Koliko utječe rođenje carskim rezom na natalnu kartu? Obzirom da nisam sam(teoretski) odlučio kada ću biti rođen nego je to odlučio dežurni liječnik.

Usput muški sam i "rođen" na ponedeljak.

Fish 1968
17.04.2014., 16:00
Pozdrav,

Sigurno sam promašio podforum, ali molio bih odgovor zašto imam ovako neobičan oblik crta u natalnoj karti (http://i62.tinypic.com/oj1269.jpg)?
Imamo na ovom pdf-u puno tema, popis se nalazi među top temama pa malo prouči popis tako da možeš konkretno pitanje ostaviti na prigodnom topicu.

A što se tiče pitanja - oblik crta u tvojoj karti nije neobičan, što ti to uopće znači (kakav bi to bio "običan" oblik crta)? Te "crte" inače jesu aspekti (kutevi) između planeta (pogledaj topic o tome - Vrste i specifičnosti aspekata (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271422)). :)
Koliko utječe rođenje carskim rezom na natalnu kartu? Obzirom da nisam sam(teoretski) odlučio kada ću biti rođen nego je to odlučio dežurni liječnik.

Usput muški sam i "rođen" na ponedeljak.
Ne utječe. Natalna karta se uvijek izrađuje za trenutak rođenja, to je trenutak kada smo prvi put udahnuli zrak i time postali individue bez obzira kako došli na svijet. Obično se kroz 1. polje/ASC vidi to i vidi...pa recimo ljudi s jarcem na ASC "sporo rađaju", treba im vremena ili pak teško "idu van", dok npr. oni s ASC vodenjakom izlaze neobično, prerano, nenajavljeno...

SlatkiM
17.04.2014., 16:33
Imamo na ovom pdf-u puno tema, popis se nalazi među top temama pa malo prouči popis tako da možeš konkretno pitanje ostaviti na prigodnom topicu.

A što se tiče pitanja - oblik crta u tvojoj karti nije neobičan, što ti to uopće znači (kakav bi to bio "običan" oblik crta)? Te "crte" inače jesu aspekti (kutevi) između planeta (pogledaj topic o tome - Vrste i specifičnosti aspekata (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271422)). :)

Ne utječe. Natalna karta se uvijek izrađuje za trenutak rođenja, to je trenutak kada smo prvi put udahnuli zrak i time postali individue bez obzira kako došli na svijet. Obično se kroz 1. polje/ASC vidi to i vidi...pa recimo ljudi s jarcem na ASC "sporo rađaju", treba im vremena ili pak teško "idu van", dok npr. oni s ASC vodenjakom izlaze neobično, prerano, nenajavljeno...

Oblik mi je bio čudan jer je i dijamant, i pentagon i pentagram... meni je to bilo spooky!

Hvala ti Fish! :)

piskavac
14.06.2014., 19:15
Nego, pošto je jako važan podznak osobe, postoji li u astrologijskim/magijskim/okultnim krugovima kakvo ""znanje"" ili špekulacija kako da se dijete rodi u točno određenom podznaku.

Na primjer, ako, hipotetski rečeno, roditelji žele da dijete bude jarac i da još k tome bude s podznakom u jarcu, te je stoga recimo nužno da se dijete rodi između osam i deset sati ujutro, a ne u tri iza ponoći ili u jedan poslijepodne, - postoje li kakve metode da se prije trudnoče ili za vrijeme trudnoče spriječi rođenje u ""krivo"" vrijeme?

Mislim na okultne/astrološke/magijske metode da se to napravi. Jer ako bi smo se ravnali isključivo prema modernoj medicini, a majka ima problem izgurati trudnoču do kraja, jedino našto se možemo osloniti su stalan obilazak ginekologu, snimanje ultrazvukom, čuvanje trudnoče, a u nekim slučajevima i nošenje cerklaža i tako dalje, i tako dalje.

Ili je već samim začećem određeno da će se dijete baš roditi u tom-i-tom podznaku, čak i bez obzira na majčino zdravstveno stanje?

Ako jest određeno - onda opet, gdje je tu slobodna volja???

Fish 1968
14.06.2014., 19:35
Nego, pošto je jako važan podznak osobe, postoji li u astrologijskim/magijskim/okultnim krugovima kakvo ""znanje"" ili špekulacija kako da se dijete rodi u točno određenom podznaku.

Na primjer, ako, hipotetski rečeno, roditelji žele da dijete bude jarac i da još k tome bude s podznakom u jarcu, te je stoga recimo nužno da se dijete rodi između osam i deset sati ujutro, a ne u tri iza ponoći ili u jedan poslijepodne, - postoje li kakve metode da se prije trudnoče ili za vrijeme trudnoče spriječi rođenje u ""krivo"" vrijeme?

Mislim na okultne/astrološke/magijske metode da se to napravi. Jer ako bi smo se ravnali isključivo prema modernoj medicini, a majka ima problem izgurati trudnoču do kraja, jedino našto se možemo osloniti su stalan obilazak ginekologu, snimanje ultrazvukom, čuvanje trudnoče, a u nekim slučajevima i nošenje cerklaža i tako dalje, i tako dalje.

Ili je već samim začećem određeno da će se dijete baš roditi u tom-i-tom podznaku, čak i bez obzira na majčino zdravstveno stanje?

Ako jest određeno - onda opet, gdje je tu slobodna volja???

Nisma sigurna da razumijem tvoje pitanje a niti što tebi to znači "okultne/astrološke/magijske metode"? Ovo je naime pdf Astrologija u kojem odovaramo na pitanja koja se tiču astrologije i astroloških karata.

A što se ovog drugog tiče, danas eto živimo u 21. stoljeću gdje žene mogu roditi carskim rezom ako žele pa uz malo dogovora može se dogovoriti s doktorima da se zahvat napravi u taj i taj časak http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/waiting2-smiley.gif?1292867695bez ikakve mađije. :rofl:

piskavac
14.06.2014., 19:46
A što se ovog drugog tiče, mi danas živimo u 21. stoljeću gdje žene mogu roditi carskim rezom ako žele pa uz malo dogovora može se dogovoriti s doktorima da se zahvat napravi u taj i taj časak http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/waiting2-smiley.gif?1292867695 bez ikakve mađije. :rofl:

Onda recimo hipotetski da roditelji žele dijete jarca s nekim podznakom među zemljanim znakovima. Za sada ostavimo po strani razlog zašto bi to roditelji željeli. (Možda da nema podvojenu osobnost ako bi imalo podznak u zračnim znakovima) I pođe im za rukom da se jare rodi baš u podznaku Jarca, BikDjevice.

Bi li to dijete imalo osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u jarcu; osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u biku; ili osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u djevici?

Ili su osibine / temperament djeteta karmički određene, te tu nema pomoći? Ako je ovo potonje posrijedi, zašto su onda podznaci toliko važni?

AceOfCups
14.06.2014., 19:51

Ali kojeg vraga će ti podznak, ako će nešto drugo biti katastrofa?:rofl:
Recimo, namjestiš podznak, a vladar mu u kući koja ti se ne sviđa ili u konjunkciji s tko zna čim...Ili Mjesec u katastrofa stanju...Ne možeš ti to sve namjestiti kako bi htio.:ne zna:

piskavac
14.06.2014., 20:02
Ali kojeg vraga će ti podznak, ako će nešto drugo biti katastrofa?:rofl:
Recimo, namjestiš podznak, a vladar mu u kući koja ti se ne sviđa ili u konjunkciji s tko zna čim...Ili Mjesec u katastrofa stanju...Ne možeš ti to sve namjestiti kako bi htio.:ne zna:

Dobro. Mislim da sam donekle shvatio.

Fish 1968
14.06.2014., 20:10
Onda recimo hipotetski da roditelji žele dijete jarca s nekim podznakom među zemljanim znakovima. Za sada ostavimo po strani razlog zašto bi to roditelji željeli. (Možda da nema podvojenu osobnost ako bi imalo podznak u zračnim znakovima) I pođe im za rukom da se jare rodi baš u podznaku Jarca, BikDjevice.

Bi li to dijete imalo osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u jarcu; osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u biku; ili osobine koje se pripisuju jarcu s podznakom u djevici?

Ili su osibine / temperament djeteta karmički određene, te tu nema pomoći? Ako je ovo potonje posrijedi, zašto su onda podznaci toliko važni?
Natalna karta je cjelina i kako takva se mora i promatrati i analizirati. Trenutak rođenja određuje raspored polja i točku ASC-a i u kojem trenutku se dijete rodi za taj trenutak se izračuna podznak čije osobine onda osoba ima u svom karakteru (to je matematički izračun).

Što se tiče karme, postoji "karma" koju ne možemo mijenjati (svoje fizičko tijelo u kojem smo se rodili, roditelje, državu i okolnosti u kojima se rodimo...) i to su neke stvari koje predstavljaju ajmo reći neki karmički okvir unutar kojeg se mi manifestiramo (djelujemo). Ali isto tako postoji onaj drugi dio karme koji sami "stvaramo" svojim načinom života i na taj dio imamo utjecaj. Astrologija nam u tom smislu služi da upoznavanjem sebe osvijestimo svoje kreativne potencijale u što većoj mjeri "samoostvarimo".

NeverGiveUpBitc
17.06.2014., 16:07
Moze li mi itko pomoci oko Stelijuma? Sta je to? Kako se to izracunava?

Fish 1968
17.06.2014., 17:56
Moze li mi itko pomoci oko Stelijuma? Sta je to? Kako se to izracunava?

Stelij je jedna od konfiguracija. O tome imamo cijelu temu, pa prolistaj malo, naći ćeš dosta toga o steliju. :)

Konfiguracije (http://www.forum.hr/showthread.php?t=303091)

life35
30.06.2014., 08:51
Bok svima. Imam pitanjce koje neznam di da postam pa ću ovdje. Postavila sam pitanje na jednom astrološkom topicu prije tri i nije mi niko odgovorio. Koliko vremena treba proći da opet postavim isto pitanje (nije horarna). Thnx :)

Fish 1968
30.06.2014., 09:21
Bok svima. Imam pitanjce koje neznam di da postam pa ću ovdje. Postavila sam pitanje na jednom astrološkom topicu prije tri i nije mi niko odgovorio. Koliko vremena treba proći da opet postavim isto pitanje (nije horarna). Thnx :)
Nije čudno što nisi dobila odgovor jer nemamo toliko korisnika koji žele raditi (astrološki odgovarati). Puno je veći broj ljudi koji tu dođu pitati i čekaju odgovor od onih koji rade.

Na topicu natalnih pitanja otvaramo novi topic svakih 100 stranica pa se na novom topicu može ponoviti pitanje, na ostalim topicima nema ponavljanja pitanja jer na Astrologiji astrološka pitanja ne "zastarijevaju".

life35
30.06.2014., 11:23
Nije čudno što nisi dobila odgovor jer nemamo toliko korisnika koji žele raditi (astrološki odgovarati). Puno je veći broj ljudi koji tu dođu pitati i čekaju odgovor od onih koji rade.

Na topicu natalnih pitanja otvaramo novi topic svakih 100 stranica pa se na novom topicu može ponoviti pitanje, na ostalim topicima nema ponavljanja pitanja jer na Astrologiji astrološka pitanja ne "zastarijevaju".

Hvala, onda čekam odgovor :mig:

TotallyAria
08.07.2014., 23:11
Ja isto imam jedno pitanje u vezi natalne na koju nisam dobila odgovor. Da li kad nakon nekog vremena ponovim pitanje, trebam postaviti link na novu kartu ili s obzirom da je isto pitanje, karta može biti ista? Tj. da li ta karta može biti zastrajela, ako se u međuvremenu situacija nije promijenila, pitanje ostalo isto?

Hvala:)

Fish 1968
08.07.2014., 23:23
Ja isto imam jedno pitanje u vezi natalne na koju nisam dobila odgovor. Da li kad nakon nekog vremena ponovim pitanje, trebam postaviti link na novu kartu ili s obzirom da je isto pitanje, karta može biti ista? Tj. da li ta karta može biti zastrajela, ako se u međuvremenu situacija nije promijenila, pitanje ostalo isto?

Hvala:)

Možeš ponoviti tek kada se otvori novi topic. :)

Natalna karta je jedinstvena, ona je prikaz "stanja na nebu" u trenutku i mjestu tvog rođenja i ne može zastarijevati.

Kada se postavi pitanje na novom topicu ono mora biti kompletno (u skladu s pravilima uvodnog posta), neće onaj tko odgovara ići pretraživati i tražiti natalnu kartu bez koje astrološki odgovor nije moguć.

angelsrain
09.07.2014., 21:18
Dali postoji tema vezana za arapske tocke, i kako proucavat tako nesto na natalu?

Fish 1968
09.07.2014., 21:44
Dali postoji tema vezana za arapske tocke, i kako proucavat tako nesto na natalu?

Arapske točke (http://www.forum.hr/showthread.php?p=43802835#post43802835)

Ice_scorpio
22.07.2014., 11:44
Da li postoji na ovom pdfu opisan aspekt inkonjukcije među planetama? Pitam jer na netu ima skroz malo ili nikako o tom aspektu između planeta.. a meni je vladar karte nakrcan aspektima inkonjukcije pored drugih loših aspekata :rofl:
Da li može netko zalijepiti link ukoliko je ovdje opisana inkonjukcija ili barem neki dobar link na neku stranicu koja opisuje inkonjukcije između planeta?

Fish 1968
22.07.2014., 12:44
Da li postoji na ovom pdfu opisan aspekt inkonjukcije među planetama? Pitam jer na netu ima skroz malo ili nikako o tom aspektu između planeta.. a meni je vladar karte nakrcan aspektima inkonjukcije pored drugih loših aspekata :rofl:
Da li može netko zalijepiti link ukoliko je ovdje opisana inkonjukcija ili barem neki dobar link na neku stranicu koja opisuje inkonjukcije između planeta?

Ima naravno, na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271422) temi (str. 1) dok na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=303091&highlight=inkonjunkcija) temi imaš dobrih postova o tome kako inkonjunkcija djeluje nutra neke konfiguracije.

Evo i nekih linkova:

1 (http://www.cafeastrology.com/articles/inconjunctaspects.html)
2 (http://skywriter.wordpress.com/2011/04/03/heinous-hybrids%E2%80%94why-the-quincunx-is-no-minor-aspect/)

Ice_scorpio
22.07.2014., 19:49
Ima naravno, na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=271422) temi (str. 1) dok na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=303091&highlight=inkonjunkcija) temi imaš dobrih postova o tome kako inkonjunkcija djeluje nutra neke konfiguracije.

Evo i nekih linkova:

1 (http://www.cafeastrology.com/articles/inconjunctaspects.html)
2 (http://skywriter.wordpress.com/2011/04/03/heinous-hybrids%E2%80%94why-the-quincunx-is-no-minor-aspect/)

Puno hvala. :D Moram to dobro iscitati :D