PDA

View Full Version : Što kupiti za rođendan? - združeni topic

Blue
23.01.2009., 07:54
Idem sutra na ručak kod jednih obiteljskih prijatelja, koji imaju kćer od 14 godina. S malom sam dobar od kad je bila mala beba :D Problem je (1) u tome da je nisam već dugo vidio (jedno dvije godine) i (2) da ne znam što veseli klince od 14 godina.

Dakle, molim savjet, što kupiti četrnaestogodišnjakinji a da ne bude samo čokolada? :) Ono, u rangu rođendanskog poklona, nešto posebno.

zarana
23.01.2009., 08:21
Nisam baš mjerodavna jer su mi djeca manja al me stalno spopadaju slične muke. Dakle, možda neki fini parfemčić (tete u dućanu će ti savjetovati), ili odi u K.Kross, Funky fish, tamo sam jednom kupila neku šašavu toaletnu torbicu za šminku a ima svega i svačega za cure...(i tamo sam pitala za savjet)
Drugom prilikom sam uzela u knjižari torbicu za CD-e obučenu u kravicu...
Eto na brzinu za početak dok se ne jave mame djece te dobi...

Lindy2008
23.01.2009., 08:35
Ja imam vršnjake al dečke. moji vole igrice za poklon.

A pošto je cura (eh uhvatila sam se dubokog razmišljanja ko da ja moram kupit), Ovaj gore savjet je super, šminkice, parfemčić (hormoni joj već rade).

Ja bi(što najrađe kupujem) je neki komad odječe.

Ako možeš, raspitaj se što voli slušati i što nema od CDa pa možda to da se nabavi.

A najbolje otić (neznam po ZGu al naći češ) gdje postoje takvi poklon dučanćići i tamo cure pitati za savjet. one tam najbolje znaju šta se prodaje tom uzrastu.

Puno sreće.

Blue
23.01.2009., 08:42
Da joj poklonim karte za kazalište? Npr. za Kauboje u Exitu? Ili im to nije napeto...

zarana
23.01.2009., 08:46
E, to ne znam, znam samo da bi ja karte za Stingov koncert :rolleyes:

htjedoh reći, ako ne poznaš dijete ili ne želiš pitati roditelje poklon mora biti neutralniji

Principessa
23.01.2009., 08:49
Idem sutra na ručak kod jednih obiteljskih prijatelja, koji imaju kćer od 14 godina. S malom sam dobar od kad je bila mala beba :D Problem je (1) u tome da je nisam već dugo vidio (jedno dvije godine) i (2) da ne znam što veseli klince od 14 godina.

Dakle, molim savjet, što kupiti četrnaestogodišnjakinji a da ne bude samo čokolada? :) Ono, u rangu rođendanskog poklona, nešto posebno.

Lolitu od Nabokova.. :cerek:

Danchica_ZG
23.01.2009., 09:35
Da joj poklonim karte za kazalište? Npr. za Kauboje u Exitu? Ili im to nije napeto...
Mala od frendice (1. srednje) je odusevljena tom predstavom.Mislim da neces fulati ni sa kartama.
A kod curica ti uvijek prolaze krpice, ili neko sjajilo za usta,parfemcic....

Blue
23.01.2009., 09:44
Hm, a karta za Beyonce?

zarana
23.01.2009., 09:46
Ma ja bih sigurno priupitala roditelje, nabaciš par stvari nek odaberu

Blue
23.01.2009., 09:54
Možda je karta za Beyonce nespretna - trebao bih kupiti dvije, da može s nekim ići. Ili bi je ja trebao voditi. Što je ipak malo previše love za ovu priliku :D Onda bolje dvije karte za kazalište.

Lindy2008
23.01.2009., 10:09
Ili za kino.

Sakura
23.01.2009., 11:05
Neku fora robicu (majicu + sal npr.-ima fora stvari u "Accessorize" ducanima), ili torbu ili CD i neku knjigu (evo sad je Algoritam izdao seriju knjiga "Tracerica" po megapopularnoj seriji "Gossip girl")...ili mozda neki parfemcic ?
Mogucnosti su bezbrojne....

te@
23.01.2009., 13:25
Blue, mislim da si ovo pitanje trebao postaviti na KZŠ. Odnosi se na ove sa Š (školarce>). :zubo:

Edit: Nemoj kupovati nikakvu obleku ako nisi 100 posto siguran u kojoj je "fazi" (e.g. šminka, gothic, punk, hm, pitajboga koja...).

Curica
23.01.2009., 13:55
Daj ti njoj štogod novaca i bit će najzadovoljnija... Neka si sama kupi što želi...

oraščić
23.01.2009., 14:06
Nisam baš mjerodavna jer su mi djeca manja al me stalno spopadaju slične muke. Dakle, možda neki fini parfemčić (tete u dućanu će ti savjetovati), ili odi u K.Kross, Funky fish, tamo sam jednom kupila neku šašavu toaletnu torbicu za šminku a ima svega i svačega za cure...(i tamo sam pitala za savjet)
Drugom prilikom sam uzela u knjižari torbicu za CD-e obučenu u kravicu...
Eto na brzinu za početak dok se ne jave mame djece te dobi...

Funky-definitivno,neka torbica za mob.,tamo za cure ima stvarno svega,ima i fora papuca,jastuka.....

Blue
23.01.2009., 14:19
Čuo sam se s njenim tatom, predložio Beyonce. Navodno se mala i sama zainteresirala za koncert ranije. Plus ima dozvolu od tate da ide :D Dakle, kupujem joj kartu, a onda neka se frendice pošlihtaju po njoj.

Pretpostavljam da karata ima u Croatia Recordsu u Bogovićevoj...?

zarana
23.01.2009., 14:23
Viš kako smo ti lijepo pomogle :D

HAL3
23.01.2009., 20:08
Evo, moja dvanaestogodišnjakinja sugerira - parfem.

BUBEK
24.01.2009., 11:26
lijepu kozmetičku torbicu, sjajilo za usne ili neke šljokice

ksenija_2
24.01.2009., 18:27
Pretpostavljam da karata ima u Croatia Recordsu u Bogovićevoj...?

Prodajna mjesta za koncert. (http://www.ticketpro.hr/hr/outlets/beyonce/57)

I samo bih htjela nadodati vezano uz prijedlog da obiteljski prijatelj četrnaestogodišnjakinji kupi Nabokovu "Lolitu" za rođendan: nekako mi se čini da bi to većini roditelja koji su tu knjigu pročitali bilo u krajnju ruku čudno. Ipak se u njoj radi o sredovječnom čovjeku kojeg privlače djevojčice od 9-14 godina pa mi se čini dosta neprikladan poklon za ovu situaciju.

Principessa
25.01.2009., 18:17
Prodajna mjesta za koncert. (http://www.ticketpro.hr/hr/outlets/beyonce/57)

I samo bih htjela nadodati vezano uz prijedlog da obiteljski prijatelj četrnaestogodišnjakinji kupi Nabokovu "Lolitu" za rođendan: nekako mi se čini da bi to većini roditelja koji su tu knjigu pročitali bilo u krajnju ruku čudno. Ipak se u njoj radi o sredovječnom čovjeku kojeg privlače djevojčice od 9-14 godina pa mi se čini dosta neprikladan poklon za ovu situaciju.

ma neeeeeeeeee, ne more bit neprikladno nikako.. :D

lana01
21.08.2009., 13:16
Sta kupiti djetetu za prvi rodjendan?evo moja malena ce ubrzo imati godinu dana,pa zelim cuti sta ste vi kupili svojim bebacima za godinu dana i dal im se svidjalo?:)

sanja-b
21.08.2009., 13:30
Ajme, upravo sam ja željela započeti tu temu jer moj bebać će 03.09. imati 1. rođendan. I imam isti problem. Što kupiti svom djetetu? I što reći kad me drugi pitaju što da mu kupe, što mu treba.... Hm... Ja sam razmišljala da mu kupim neki veliki debeli album za slike (iako već jedan ima, doduše skoro popunjen), pa će to imati kad bude veliki, čini mi se kao dobra uspomena. A ne bih mu baš kupovala neke igračke jer su mu trenutno najzanimljivije igračke prazne plastične boce, punjači za mob i drugi kablovi, prazne kutije od cipela i sl. Nemam ni sama baš neke ideje.

Bokanjanka
21.08.2009., 13:32
moji su od mm i mene za prvi rod.dobili biciklicu na tri kola sa sirenicama,botunicima......bili su odusevljeni

sanja-b
21.08.2009., 13:37
ma to mu je baka već kupila, ajmo čuti druge prijedloge

HAL3
21.08.2009., 13:41
Mi našoj za 1. rođendan nismo ništa kupili :kava:
Ali smo joj kupovali naravno što god joj je potrebno, nevezano za datum rođenja. Kaj dijete od godine dana zna o rođendanu, i o nekakvim običajima o darivanjima? Tako ne bismo ništa baš pod mus kupili....samo zato što je rođendan :rolleyes:, a ako nije potrebno.
Mala će sad u rujnu imati dvije godine, i također joj ne namjeravamo ništa kupiti. Čemu? Ništa joj nije potrebno :ne zna:.

Lali Puna
21.08.2009., 13:50
hal, :top:
već sam mislila da ću ja bit jedina nemajka koja svom djetetu nije niš za prvi rođendan kupila...nisam od toga neku veliku mudrost i pompu radila...kupujemo joj stalno, puno toga, baš kao što kažeš - nevezano uz datum i prigodu...za taj joj datum, eto, nsmo kupili ništa...

kas su drugi pitali što da kupe, ja bih rekla igračku, jer je odjeće imala i previše. nisam ulazila u detalje, ja nisam preizborljiva, štogod dobila, bit će dobro.

sanja-b
21.08.2009., 13:51
ma naravno, i mi svom malom anđelu stalno kupujemo sve što mu je potrebno i u tome ne pretjerujemo. Ali bih mu ipak htjela kupiti nešto za uspomenu pa makar i sitnicu. I ne kuži on još što znači rođendan, ali je 1. i eto.... Bar nešto....

HAL3
21.08.2009., 13:59
Sanja, ako baš imate poriv ulupati novce (a dijete je ionako premaleno da bi obračalo pozornost na običaje, a i u toj dobi djetetu je ionako slaba koncentracija na stvari i igračke), predlažem da mu otvorite dječju štednju. Pa tamo uložite koliko god možete. Bit će mu jednog dana potrebno.
Dijete je maleno, i fakat ne kuži zašto je baš taj dan, dobilo baš to.
Mi našima uplaćujemo dječju štednju, a baš ako mi nešto zapne za oko, notiram si pa kažem rodbini neka joj kupe. Bolje tako, nego da donesu nešto što već ima, ili što joj je apsolutno nepotrebno (a i ja uvijek volim pitati roditelja što da donesem slavljeniku).
I možete se silnim kupovinama vrlo lako utopiti u nezgodnoj vodi potrošačkog društva, gdje su djeca uvijek glavna ciljana meta.

Twin
21.08.2009., 14:00
potpisujem HAL3 u potpunosti

ni mi nismo našim dečkima ništa kupili jer oni još nisu niti svjesni značenja rođendana. ali proslavit ćemo evo baš sutra. dobiju sve što im treba svaki dan, a kad budu dovoljno veliki i kužili u čemu je stvar onda mislim da je najbolje kupiti im nešto primjereno njihovoj dobi tipa didaktičke igračke ili, kad budu stariji, kakvu knjigu.

lana01
21.08.2009., 14:01
i moja malena ce 03.09 imati godinu dana i ima svega i svacega,ali oduvijek je bilo i uvijek ce biti da se za rodjendan kupi neka sitnica za poklon,nije to neznam sta,ali nesto sta ce razveseliti djete taj dan i kad otvara svoj pokloncic,ajde valjda ima neko ko je svom djetetu nesto kupio za 1 rodjendan,da mi da ideju,razmisljala sam o chicco 4u1,guralica,biciklica,njihalica i jos nesto to nemamo ,ali neznam

sanja-b
21.08.2009., 14:16
ma tako je, ne mislim ja kupit ne znam šta, al neku sitnicu. A pod sitnicom smatram zaista sitnicu.

Tina406
21.08.2009., 15:37
mi našoj maloj isto stalno kupujemo sve što joj treba i ne treba, tako da za 1 rođ. smo joj na meda šteda uplatili extra novčeka i kupili smo joj konjića-ljuljačku od kojeg ju je najviše i jedino zanimala mašna na njemu. :D

lana01
21.08.2009., 17:44
hvala ali niste mi bas pomogli stednju ima,dajte ljudi reci te sta ste djeci poklonili za 1. rodjendan

pink5
21.08.2009., 19:29
mi smo kupili playskool i tricikl s ogradicom,mislim da mu nismo to točno na rođendan kupili:misli:
Ne da je kužio išta na rođendanu,nego je cijeli dan bio nervozan,niti ga je zanimala torta ni darovi.
Dan danas mu kupujemo malo igračaka,ne zanima ga ništa,zadnje smo mu kupili kolica za bebe i stavrno ih obožava,a kupili smo h jer je pokazivao ogromno zanimanje za njih.
Ima par autića,lopti,još koju didaktičku igračku,slikovnicu i to je to.

Eto,moje mišljene je da joj stvarno ne treba poklon za rođenda,kao da ona zna da joj je rođendan. Dala bih nekakv savjet,ali mi nemamo baš iskustva s igračkama.
Možda guralicu ako još ne hoda ili kakve zanimljive slikovnice

alexxx
21.08.2009., 19:36
ti valjda najbolje poznaješ svoje dijete.

oprosti :rofl: samo je izašlo iz mene.

marina3
21.08.2009., 19:41
Sta kupiti djetetu za prvi rodjendan?evo moja malena ce ubrzo imati godinu dana,pa zelim cuti sta ste vi kupili svojim bebacima za godinu dana i dal im se svidjalo?:)

biciklicu 3 kotača i ima onaj štap za vođenje ,zaštitu sa strane da ne padne i bila je oduševljena.
E da još i svira

Leonee
21.08.2009., 20:30
Autic guralicu, tj.avioncic na koji sjedne pa se odguruje nogama. Bio je odusevljen. Jos uvijek je.. :)

zoranp
22.08.2009., 06:36
Našem je jučer bio prvi rodjendan, otišli smo u Turbolimach i kupili smo mu Tomy Discovery, didaktičku kućicu. Iako znamo on nije svjestan značenja riječi rodjendan i da nam ne bi zamjerio da je ostao na taj dan bez poklona, već smo prije odlučili da mu kupimo tu stvarčicu, jer je par puta pokazao interes za nju u dućanu.
Bio je toliko oduševljen, tako da smo jučer jedva otišli spavati navečer.

Iskustvo nam je pokazalo da se najradije igra Playskool i Tomy igračkama, koje su mu atraktivne i zanimljive dugo vremena, tako da nam nije žao platiti malo više, ali bar znamo da dijete ima kvalitetnu stvar koju koristi razvoju njegovih vještina i s koje neće otpasti komad plastike koja ga može ozlijediti.

Možda da kupiš nešto takvo? Ali ti najbolje znaš što bi tvog klinca najviše obradovalo. Možda bi on bio sretan i sa plastičnom bocom obične Jana vode napunjenom sa par kamenčića ili jabukom koju će koturati po podu. Našem malcu su to jedne od najdražih igračaka.
Mislim da je bitno da se svi dobro zabavite, proveselite i uživate u tome koliko je Vaše dijete napredovalo i naraslo od rodjenja do svoje prve godine.

blond lady
22.08.2009., 07:35
autić guralicu od chiccco ...
ima tu puno ideja...npr. didaktičnu kocku, didaktićan šator od tomy itd. imam puno ideja

Čokolada07
22.08.2009., 10:27
Nisam ništa kupovala iako sam imala neke ideje al sam čekala da rođendan prođe pa da vidim šta će dobiti.. i baš ono što sam htjela; guralicu i Psića sveznalicu je dobio za roćkas tako da nisam ni trebala kupit.

Zaljubljena i sretna
22.08.2009., 14:15
Isto nisam za neke silne poklone djetetu za rodjendan,pogotovo kad su mali,ali kao sto neko rece,cisto sitnica je bila.Kupili smo neki traktoric,koji vozi u prikolici zivotinje i svaka zivotinja kad je dotakne pusti svoje glasanje(krava.prase,pjetao,ovca),isto tako vozac pjeva pjesmicu,a auspuh imitira zvuk voznje.Posto tata obozava traktore racunali smo,ak ose ne igra on,hoce tata:lol::lol:
A od jedne prijateljice je dobio torbu sa 100 raznobojnih loptica i sa tim se bas voli igrati,i po stanu i u kadi,ma svugdje.

franči
22.08.2009., 22:47
mi smo svom sinu kupili tomy didaktički šator,sa lopticama i ključićima i sl stvarima,malo je bio skup al rodjendan je jednom godišnje pa nekak zažmirim..najviše mu se svidja zvono na vratima šatora,a voli i kocku od chicha koja svjetli i pjeva i svašta nešto na engleskom i njemačkom..pa neka se od malih nogu uči jezicima...

Tina406
22.08.2009., 22:54
mi smo svom sinu kupili tomy didaktički šator,sa lopticama i ključićima i sl stvarima,malo je bio skup al rodjendan je jednom godišnje pa nekak zažmirim..najviše mu se svidja zvono na vratima šatora,a voli i kocku od chicha koja svjetli i pjeva i svašta nešto na engleskom i njemačkom..pa neka se od malih nogu uči jezicima...

kakav je to šator? imaš neki link sa slikom?

luna_lana
22.08.2009., 23:21
Evo mašeg poklona za prvi rođendan. Mali je oduševljen sa time. Ispočetka sam bila skeptična jer smo naručili preko kataloga (quelle) , a i sa većinu igračaka koje smo mu kupili ili je dobio se uopće ne igra - ali ovo mu je zabavno, na ovome se može njihati i poskakivati, a i igra se sa ovim svjetlećim djelom - ma super je a nije toliko skupo - 400 kn.

http://img10.imageshack.us/img10/7603/winiec.jpg (http://img10.imageshack.us/i/winiec.jpg/)

Čokolada07
22.08.2009., 23:36
E ovo će zvrk dobit za drugi roćkas od bake... već se prebilježila da mu ne bi slučajno netko drugi kupio... :D

zoranp
23.08.2009., 06:30
mi smo svom sinu kupili tomy didaktički šator,sa lopticama i ključićima i sl stvarima,malo je bio skup al rodjendan je jednom godišnje pa nekak zažmirim..najviše mu se svidja zvono na vratima šatora,a voli ...

I Vaš se, kao i naš, zalijepio prvo za zvono :), a ona vratašca s ključevima ga oduševljavaju. Jučer smo slavili ročkas s prijeteljima i njihovom djecom, i s vi klinci su se gurali u šator, pa čak i oni školskog uzrasta. Očito dizajneri iz Tomya znaju kako treba napraviti igračku, da bi djeci bila zanimljiva dulje vrijeme, a da uz to razvija njihove psihomotorne sposobnosti. S obzirom na količinu funkcija i mogućnosti, taj šator je za svojih 400 kn još i jeftin, ako ga usporedimo s nekim plišanim likom s logom Disneya koji ne radi ništa a košta 100 kn, i više. Klinac te plišance obično samo pogleda, protrese ih, baci i nikada ih više ne pogleda.

kakav je to šator? imaš neki link sa slikom?

Evo link s opisom i slikom:

http://www.thetoyshop.com/InfantAndPreschool/Tomy/Tomy+Discovery+Dome/EPN218693

gogiva
23.08.2009., 08:36
za prvi rockas sto se tice igracaka nije dobila nista .....
smatram da je jos rano da bi shvatila sto znaci rodjendan i znacenje toga pa smo tako i postupili ...e sada s obzirom da su bake i dede izrazile zelju da bi joj nesto kupili onda sam to rijesila na drugaciji nacin ....od svojih sam narucila dve pidjame vece tako da ima za zimu,uz to su jos dodatno kupili jedan sos isto malo veci koji se sada moci nositi,traperice i dvoje strampli .....
kako je mjesec prije prvog rodjendana prohodala od svekrve smo dobile novce za sipele i ostisle po cipele u Frodo a svekar je dao isto da joj nesto kupim pa je dobila jednu kosulju i treger haljinu i to na hozice koji ce mi dobro doci....
kako smo joj mi jos u 3 mjesecu kupili trokolicu smatrala sam to sasvim dovoljnim za nju i njezin rodjendan .....
opcenito ne kupujem joj igracke svakih toliko jer vidim i sama da ju najmanje zanimaju igracke a najvise istrazivanje okoline .....
netreba poceti pre rano kupovati dijeci jer onda se i naviknu da bez obzira na sve moraju nesto dobiti ...kada cu vidjeti da joj je nesto potrebno od igracaka kupiticu a bolje mi je ovo sto sam napravila jer su me ovi pokloni u neku ruku spasili dodatnih troskova di sma joj ja kroz daljnje mjesece mogla dodati ono sto joj fali ....

Lali Puna
23.08.2009., 09:16
meni igračka od 400-tinjak kuna nikako nije sitnica i simboličan poklon :ne zna:

igračka do 100 kuna max je simboličan poklon

mi smo isto dobili tomyjev šator, moja ga ne ferma baš previše..

blond lady
23.08.2009., 11:33
moja cura je se sa godinu dana igrala sa svojim igračaka (normalno je bilo stvari koje nije voljela) ....kupovala sam uvijek stvari pripjerene njenoj dobi i znala je se dugo igrati sa igračaka (i više nego sada) ...tako da ne vidim razlog zašto joj nebi i za prvi rođendan kupila neku igračku, i ne samo neku simbolničnu...normalno da je u fazi istraživala ali ima igračaka koje potiču djecu na iztraživanje i upoznavanje okoline, zvukova, boja itd.

franči
23.08.2009., 14:52
400 kn nije malo za poklon ali kvaliteta je u pitanju i funkcinalnost,razvoj motorike i sl.imaš u kineza poklona i za 20 kn,al ja ga se bojim i raspakirati jer se odmah potrga,a djete ga još nije ni vidjelo...

marina3
23.08.2009., 14:55

gdje se može kupit i do kolikog uzrasta je taj šator

Čokolada07
23.08.2009., 14:58
gdje se može kupit i do kolikog uzrasta je taj šator

E ovo i mene zanima... :D

suzach
23.08.2009., 15:09
kod nas je ovako bilo....eh,kad se samo sjetim :lol:

prvo dijete,prvi unuk,prvi nećak,prvi rođendan....sve prvo i naravno,svi su se željeli iskazati sa svojim poklonima....
bilo je tu svega....njihaljka (za malu djecu),tobogan,bazen (ljetno je dijete),bicikl-guralica,lopte,autići veliki i mali,razni medeki,odjeća.....
a moja srečica je sve to lijepo obišao (taman je prohodao),jednom sjeo na to sve (da isproba),pogledao autiće,medeke i lopte,maknuo se od svega toga i sjeo na dekicu,uzeo kuhinjsku krpu i njome se igrao satima :lol::lol:
ništa skupo se njima u toj dobi ne isplati kupovati....jer to ih jednostavno ne zanima previše.

iskreno,najbolji poklon mi je tada bio paket pelena i vlažne maramice :cerek:

Lali Puna
23.08.2009., 15:09
ima ga u tl-u...ne znam točno do kojeg uzrasta, ali to je igračka koja stvarno traje godinama...399 kn košta...nama je zasad bez veze, nadam se da će bit zanimljiviji kasnije...

HAL3
23.08.2009., 15:11
iskreno,najbolji poklon mi je tada bio paket pelena i vlažne maramice :cerek:

Praktično i potrebno :top:

Čokolada07
23.08.2009., 15:11
ima ga u tl-u...ne znam točno do kojeg uzrasta, ali to je igračka koja stvarno traje godinama...399 kn košta...nama je zasad bez veze, nadam se da će bit zanimljiviji kasnije...

A imaš ga?

Lali Puna
23.08.2009., 15:22
dobila ga je za prvi rođendan od tete :D

luna_lana
23.08.2009., 15:22
meni igračka od 400-tinjak kuna nikako nije sitnica i simboličan poklon :ne zna:
igračka do 100 kuna max je simboličan poklon
Pokretačica teme je postavila zaista jednostavno i konkretno pitanje i ja ne kužim sad ove rasprave o tome jel treba ili ne treba kupovati nešto i komentiranje cijena...:confused:
Mislim da bi bilo bolje da da svatko kaže što je kupio i to je to, možda idea nekom drugom.
Mislin jel se ja moram sad opravdavat jer sam kupila poklon od 400 kn djetetu eto ovim slučajem za rođendan, mislim i on ima sve što mu treba, ali eto rođendan je bio prilika da mu kupim nešto skuplje jer inače ne dajem baš tolike cifre zaq igračku koju će dvaput pogledat i bacit.

marina3
23.08.2009., 15:23
moja najviše voli igru vađenja stvari iz kutija,polica ,ormara....
To je da poludiš složen veš mi vadi,dvd-e sa police,lonce iz kuhinjskih elemenata,pelene iz one pvc vreće,vlažne maramice i dok tako neš radi ona je najsretnija i najmirnija.
Da poludiš

marina3
23.08.2009., 15:24
Pokretačica teme je postavila zaista jednostavno i konkretno pitanje i ja ne kužim sad ove rasprave o tome jel treba ili ne treba kupovati nešto i komentiranje cijena...:confused:
Mislim da bi bilo bolje da da svatko kaže što je kupio i to je to, možda idea nekom drugom.
Mislin jel se ja moram sad opravdavat jer sam kupila poklon od 400 kn djetetu eto ovim slučajem za rođendan, mislim i on ima sve što mu treba, ali eto rođendan je bio prilika da mu kupim nešto skuplje jer inače ne dajem baš tolike cifre zaq igračku koju će dvaput pogledat i bacit.

ajde malo smo se raspričale šta sad.Svatko kupuje po svojoj mogućnosti i nemogućnosti:s

suzach
23.08.2009., 15:28

apsolutno nikome se ne moraš opravdavati zbog toga kaj si kupila svom djetetu...pa točno da si mu kupila privatni avion,to je tvoje pravo i nitko te radi toga nema ni kaj prozivati niti soliti pamet :mig:

Lali Puna
23.08.2009., 15:32
nitko se, pobogu, ne treba opravdavati na što troši svoje novce

ja sam samo uočila da se priča o tome kako bi se djetetu za 1. rođendan kupila, eto, simbolična sitnica pa se spominju pokloni od 400-tinjak kuna. meni to nije sitnica, to je velik i skup poklon.

Čokolada07
23.08.2009., 15:37
dobila ga je za prvi rođendan od tete :D
Daj mi onda reci jel ok to kupit za 2 roćkas... nije prekasno... baš mi se sviđa šator i brijem da bi se i zvrku sviđao... :cerek:
To je da poludiš složen veš mi vadi,dvd-e sa police,lonce iz kuhinjskih elemenata,pelene iz one pvc vreće,vlažne maramice i dok tako neš radi ona je najsretnija i najmirnija.
Da poludiš

Ista stvar... neki dan mi rasuo ružmarin po cijeloj kuhinji dok je rovario po ladici... :D al nećemo off. :mig:

Čokolada07
23.08.2009., 15:39
apsolutno nikome se ne moraš opravdavati zbog toga kaj si kupila svom djetetu...pa točno da si mu kupila privatni avion,to je tvoje pravo i nitko te radi toga nema ni kaj prozivati niti soliti pamet :mig:

Aj kupi pa reci to na forumu... frcat će sol na sve strane... :lol::lol:

suzach
23.08.2009., 15:40
Aj kupi pa reci to na forumu... frcat će sol na sve strane... :lol::lol:

:lol::lol:

suzach
23.08.2009., 15:43
meni se iskreno onaj didaktički šator baš sviđa,samo dali bi se svidio i mom sinu u toj dobi,nisam baš presigurna :lol: jer njemu su ipak bile najdraže kuhinjske krpe i prazne pvc boce ....a zašto,nemam pojma :lol:
al opet,možda će se igrati sa dvije-tri godine...nikad ne znaš :)

HAL3
23.08.2009., 16:08
Daj mi onda reci jel ok to kupit za 2 roćkas... nije prekasno... baš mi se sviđa šator i brijem da bi se i zvrku sviđao... :cerek:

Ako misliš da to tvom djetetu treba i da bi mu se sviđalo, zašto uopće čekati do 2. rođendana:confused:? Niti sa dvije godine neće biti svjestan da bi mu starci "trebali nešto kupiti"

Čokolada07
23.08.2009., 16:25
Ako misliš da to tvom djetetu treba i da bi mu se sviđalo, zašto uopće čekati do 2. rođendana:confused:? Niti sa dvije godine neće biti svjestan da bi mu starci "trebali nešto kupiti"

Možda zato jer mi je sad puno dat za to 400 kn... a za par mj ću bit u drugoj situaciji. I do jučer nisam ni znala da taj šator postoji... eto zato...

Tina406
23.08.2009., 16:52
Da poludiš

kao da čitam o mojoj maloj, ista stvar. upravo sam joj naručila ovu igračku (http://www.turbolimac.com/Products/TurboLimac/PID-90340533.aspx) baš iz tog razloga. :)

blond lady
23.08.2009., 16:58
mi smo h. kupili taj šator za božić, tada je imala 1,4 god. i na početku je nije previše zanimao ali sada sa 2 godine voli se igrati s njim

blond lady
23.08.2009., 17:01
evo ova kocka je mislim isto zanimljiv poklon s kojim se može dugo igrati, imaju u vrtiću dosta sličnih stvari

http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche//m-182469/z-0/f-/index.html?nfh_action=zoom&EMBPERL_UID=:abb6cc732cb3c56cc01a894305186763

suzach
23.08.2009., 17:17
kao da čitam o mojoj maloj, ista stvar. upravo sam joj naručila ovu igračku (http://www.turbolimac.com/Products/TurboLimac/PID-90340533.aspx) baš iz tog razloga. :)

kako u današnje vrijeme ima genijalnih igračaka za djecu....a dok smo mi bili mali ( u biti,ne znam za ostale,pričam za svoje godište :cerek: ) nismo pola toga imali....no,skrećem s teme... :rofl:
htjela sam reći samo za ove igračke koje sviraju ....samo ako imate debele živce ih kupujte,jer u suprotnom će za čas biti puna kuća kojekakve buke i raznih melodija koja dovode do ludila :lol:

Lali Puna
23.08.2009., 22:55
čokolada, i ja mislim da je čak bolje za 2. nego za 1. rođendan

Tina406
23.08.2009., 22:58
htjela sam reći samo za ove igračke koje sviraju ....samo ako imate debele živce ih kupujte,jer u suprotnom će za čas biti puna kuća kojekakve buke i raznih melodija koja dovode do ludila :lol:

joj pričaj mi o tome :D pogotovo onaj pas koji sjedi i laje, dahće i štatijaznamštojoš, izludi me.. pa mm izvadi baterije kao ispraznile se, a nikako da kupi nove, dok ga nisam skužila :rofl: odjednom sve igračke na baterije ne rade :D

suzach
23.08.2009., 23:30
:lol::lol: tak je bilo i kod mene i još sam strogo zabranila da mu se kupuju takve igračke :lol:

SaRaH555
24.08.2009., 09:22
Možda auto sjedalica ako je nemate. Mi smo dobili za prvi za rođendan i tricikl, netko je dao novac. Oni koji su me pitali rekla sam im da treba papučice i tako smo se rasporedili, bilo je i igračaka, pidžama.
Drugi rođendan dijete više doživi od prvog, ali smo ga skromnije proslavili.
Super mi je ideja oni visinometri sa fotografijom djetata i omiljenog lika iz crtića.:):mig:

SaRaH555
24.08.2009., 09:28
E, da mi smo dobili i gitaru na baterije sa "milion" melodija, ali meni ne smeta. I ja kupujem takve igračke. Neka se zabavlja. Onda ona pleše i pjeva, a i ne igra se nešto posebno dugo.:)

Beata Kahlo
24.08.2009., 10:11

da, i ovu (http://www.mojapatkica.net/ecom/index.php?action=ecom.pdetails&mode=cachatou_maggy_&cat=3)

Čokolada07
24.08.2009., 11:39
Možda auto sjedalica ako je nemate. Mi smo dobili za prvi za rođendan i tricikl, netko je dao novac. Oni koji su me pitali rekla sam im da treba papučice i tako smo se rasporedili, bilo je i igračaka, pidžama.
Drugi rođendan dijete više doživi od prvog, ali smo ga skromnije proslavili.
Super mi je ideja oni visinometri sa fotografijom djetata i omiljenog lika iz crtića.:):mig:

E ovo ja ne mogu... mene su ispitivali i kad se mali rodio i za rođendan... ja ne mogu ljudima reć kupi mi to i to.. kao prvo jer ja ne bi kupovala neku jeftinu pizdariju ako mi baš nešto treba nego bi kupila pošteno... i sad se možeš dovest u neugodnu situaciju da ljudi nemaju toliko love.. bla bla. .... ja jedino mami kažem i svekrvi.. ostalima ne.. čak i sveki malo sa zadrškom govorim jer znam da nije u najsjajnijoj situaciji al poznavajući nju kupit će neku pizdariju koja nam ne treba pa joj zato bolje reći...

Kako vi ostali.. jel kažete kad vas netko pita?

SaRaH555
24.08.2009., 11:45
Rekla sam za papučice, jer su me pitali nekoliko puta, a i ja pitam isto, jer da ne mislim tako ne bih pitala, a nisu mi to neki strani ljudi. Uostalom, dobri smo i znamo tko je u kakvoj situaciji. :mig:

mandy
24.08.2009., 12:03
ja kažem...uvijek je to robica (za zadnji potkošulje i gaće :D) jer igrački dobije od onih koji ne pitaju i nešto si sam izabere a ne da mi se gomilat zalihe igračaka..

za prvi rođendan Mihi kupili nešto robice (što mu je ionak falilo) i bager jer je već tad bio zaluđen bagerima...i tricikl sa ručkom za guranje, zaboravila na to (al ovo smo više zbog sebe kupili jer nije htio u kolica)

Čokolada07
24.08.2009., 12:04
Ma znam, pitam i ja... al meni je neugodno reć.. a i ne možeš baš svaki puta znati u kakvoj je tko situaciji.. netko izgleda kao da ima love a zapravo nema... recimo jedna moja frendica.. dok nismo ušle u malo dublji razgovor nisam saznala da su do grla u dugovima a da ih vidiš ne bi nikad rekla....

Tina406
24.08.2009., 12:23
Meni je isto uvijek neugodno reći što da netko kupi, a i ne želim, jer ako nam nešto treba onda si to sami kupimo i ne škrtarimo, uvijek kupimo bolje i skuplje, od drugih to ne mogu tražiti.

littlessun
24.08.2009., 16:46
Sinu smo kupili onu guralicu.Siječam se da je koštala 70 kn.Šta da kažem,evo još je živa nakon 6,5 godina i ona je sad gura!
A njoj nemam pojma (uskoro je ročkas) jer ima toliko igračaka od brata...baš ne znam.Robice ima jako puno (to je mama kriva :cerek:).
meni je neugodno nekom reć šta da kupim upravo iz razloga jer nikad ne znam kako ko stoji s lovom.Uglavnom kažem: ma nemam pojma,neku sitnicu,manje više sve ima.
Jedino su me brat i njegova draga udavili,nosili kataloge,zvali da snjima gledam stranice s neta,da izaberem.Tako da sam teškom mukom pristala na tricikl.Oboje rade ali...ne volim da neko troši puno novaca na poklon.

suzach
24.08.2009., 17:53
i meni je na početku bilo glupo nekome reći kaj da kupi,samo ja sam točno tako i rekla:kak da ti ja nešto naručim a nemam pojma kak si s novcima :lol:
to je malo probilo led,al kad malo bolje razmislim kad te netko nešto takvo i pita znači da je spreman kupiti ono kaj ti treba a najbolje je uvijek dati par stvari na izbor pa neka ljudi sami odluče prema svojim mogućnostima :)

zoranp
26.08.2009., 06:38
Daj mi onda reci jel ok to kupit za 2 roćkas... nije prekasno... baš mi se sviđa šator i brijem da bi se i zvrku sviđao...

Šator je za klince od 12 mjeseci starosti.
Da li bi mu se svidjao? Mi smo primjetili da je naš, svaki puta kad smo bili u Turbolimachu, pokazivao interes baš za taj šator, tako da smo bili ziher da će se igrati njime.
BTW, u šatoru već ima i plastičnih boca s vodom koje gura kroz otvore za loptice, kamiona, lopti, trči oko njega, skriva se unutra. Iako dobro hoda još je ponekad nestabilan, pa izgubi ravnotežu i pada na ledja, a unutar šatora se igra sam i ako padne ima se za što pridržati, a ako i ne šator mu ublaži udarac. Uglavnom dosta vremena provodi oko i unutar njega, tako da mu je trenutno to centralno mjesto njegove igre.
Ne znam da li smo imali sreću, da li smo slučajno pogodili, ili dizajneri igračaka imaju znanje kako napraviti igračku koja će se djeci svidjati, ali drago nam je vidjeti da se naše dijete lijepo zabavlja i da mu se svidja.

Svaka tri mjeseca mu kupimo nešto kvalitetniju, višefunkcijsku didaktičku igračku namijenjenu njegovom uzrastu, jer tako dobimo nekoliko igračaka u jednoj, pa kad se sve skupa zbroji, prodjemo jeftinije. U obzir uzimamo i njegove trenutne ambicije, kao što su naprimjer stavljenje različitih predmeta u sve moguće otvore. Tada tražimo igračku koja ima upravo tu funkciju i još koju.
Ne kupujemo igračke s likovima iz crtića, zato jer su obično višestruko skuplje od sličnih bez tog lika, a primjetili smo da su slabije kvalitete, a našeg malca uopće ne interesiraju.

Jedno vrijeme je bio fasciniran kotačima i to je bilo jednostavno. Odveli smo ga do police s raznoraznim autićima za 15 do 20 kn, ponudili smo mu dva-tri i onoga kojeg nije bacio iz ruke za 2 minute tog smo kupili.
Ima nekoliko autića kojima se redovito igra. Neke pospremimo, pa mu ih kroz neko vrijeme pokažemo ponovno, i tad veselju nema kraja.

Lali Puna
26.08.2009., 08:07
meni je prije bilo neugodno reći...tj. kad se d. rodila, ljudi bi znali pitati što mi treba pa bih ja rekla da ništa, da nema veze...a točno sam znala što želim, ali mi je bilo glupo reći...sad više nije...i nikad ne kažem - želim tu i tu igračku/tricikl iz tog i tog dućana...pa ako netko pita što da kupi ja kažem - igračku i kažem koje ju najviše zanimaju..pa ako su to loptice tko nema love kupit će u TL-u loptu za 50 kuna, a tko ima iželi potrošiti kupit će chicco za 250 kuna...vrlo jednostavno...
(doduše, ja ne brijem na to da mi sve mora bit od neke firme i da imam u glavi točno koje igračke kakve želim ili kkave mi boje nešto mora biti)

ili kažem - nema hlačica. e, sad, raspon cijena hlačica je isto bome od 50 pa do 250 kuna...
ili samo svrstaš u dvije osnovne kategorije - robica ili igračke.

franči
26.08.2009., 21:16
u većini slučjeva znam ko je u kakvoj financijskoj situaciji pa se mogu ravnati.ali ja uvijek svima kažem kaj da kupe,robicu, koji broj ,koji model iz kojeg dućana isto tako i igračke.ja i mm pobornici smo kvalitetnih stvari i igračaka tako da u našu kuću kineske stvari (iz kineskog dućana) roba ili igračke izadju prije nego su dospjele u onome kome su bile namjenjene.

marina3
27.08.2009., 19:16
Evo mašeg poklona za prvi rođendan. Mali je oduševljen sa time. Ispočetka sam bila skeptična jer smo naručili preko kataloga (quelle) , a i sa većinu igračaka koje smo mu kupili ili je dobio se uopće ne igra - ali ovo mu je zabavno, na ovome se može njihati i poskakivati, a i igra se sa ovim svjetlećim djelom - ma super je a nije toliko skupo - 400 kn.

http://img10.imageshack.us/img10/7603/winiec.jpg (http://img10.imageshack.us/i/winiec.jpg/)

ovo mi izgleda dosta zanimljivo do kojeg je uzrasta ta igračka i molim iskustva

Čokolada07
27.08.2009., 20:39
ovo mi izgleda dosta zanimljivo do kojeg je uzrasta ta igračka i molim iskustva

Ovo je sve što piše na Quelle o ovoj igrački..

Hip Hop Winnie Pooh. Odlična zabava za skakanje s pokretima gore, dolje i okretanja. Pritom svira originalna glazba Winnie Pooh i pale se vesela svijetla i melodije se oglašavaju pritiskom na gumb. Široko dno za stabilnost i sigurnu igru. Potrebne baterije:2 mignon baterije.

Za mj i pol ću ti moć reć iz prve ruke kakva je igračka... :mig:

blablica
27.08.2009., 22:22
mi smo kupili guralicu "dora the explorer" iako ona već hoda - bude se gurala. sutra je ročkas :cerek:
http://www.turbolimac.com/images/products/large/21110128.jpg

Čokolada07
27.08.2009., 22:52
Pa kakve veze ima što hoda.. zvrk tek sad sam uživa u guralici jer su napokon noge dosta dugačke da se može sam odgurivat i vozit po dnevnom... i još uzme guralicu za ovu ručku iza pa ju vuče svuda za sobom po stanu.. :D isto je dobio za prvi roćkas... a sad ima 21 mj...

I btw.. sretan prvi veliki roćkas... :cerek:

nightfall
27.08.2009., 23:19
Valjda jedino moja ne ferma tu guralicu :rolleyes:. Imamo i standardnu (ko ova gore) i onaj autić kaj može roditelj gurat...a ne, nema šanse da bi ona mirno sjedila dok je se gura, u pol guranja ona silazi, odlazi...propala investicija. A pogotovo taj autić nije bio jeftin :(. Živim u nadi da će se i ona jednom odgurivat na njemu (sad je 16 i pol mj). Utješite me :D

Moja je za 1. rođ dobila od leapfroga activity table. Onaj stolić kaj svira i otvaraju se vratašca itd. Bio joj je super zanimljiv...znala ga je pokrenut pa plesat uz njega :cerek:. Dok ga nije zaslinila ( slini još uvijek u potocima) pa je riknuo :kava:...ali je super stvar za imat. ja razmišljam joj kojeg kupit :)

Ako nemate, preporučam i leapfrogov bubanj (ima 4 moda, prikazuje abecedu dok ga se udara, može samostalno svirat, ima pjesmicu s aktivnostima - pljesni itd...). Super stvar. Kupili smo je kad je imala 6 mj, zanima ju i dan danas. Znala ga je koristit ko radio. Mlatne ga i svira, ona se igra paralelno, kad se zaustavi mlatne ga opet :rofl:

marina3
28.08.2009., 07:29
Ovo je sve što piše na Quelle o ovoj igrački..

Hip Hop Winnie Pooh. Odlična zabava za skakanje s pokretima gore, dolje i okretanja. Pritom svira originalna glazba Winnie Pooh i pale se vesela svijetla i melodije se oglašavaju pritiskom na gumb. Široko dno za stabilnost i sigurnu igru. Potrebne baterije:2 mignon baterije.

Za mj i pol ću ti moć reć iz prve ruke kakva je igračka... :mig:

znam zato bila na njihovoj str.zato i pitam ovdje za iskustva:mig:

iva0404
28.08.2009., 08:23
mi smo kupili guralicu "dora the explorer" iako ona već hoda - bude se gurala. sutra je ročkas :cerek:
http://www.turbolimac.com/images/products/large/21110128.jpg

Autić smo mi dobili na poklon još kad se Filip krstio... i sad sa svojih 18 mj ne skida se s njega...sam se zna gurat i sjest na njega,to mu je omiljena igračka!!! Samo mi imamo Jurića a ne Doru...

Ova guralica se meni čini super poklon za 1.ročkas.

BUBEK
28.08.2009., 08:48
Od mame i tate za prvi rođendan dobio je ovo...samo u crvenoj boji http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/87474709

Od bake biciklić guralicu, od druge bake ruksak, piđamu i papučice za vrtić. Od tete ljuljačku za vrt a od kumova i frendova kocke, trenirkicu, loptu koja svira, plastičan set posuđa. Uglavnom sve lijepo i korisno.

iva0404
28.08.2009., 08:52
A mi smo za 1.ročkas dobili hrpetinu robice i to mi se pokazalo kao odličan poklon jer igrački ionako imamo i previše....
Od igračaka smo dobili samo jednog peseka na baterije koji skače i Tomijev cho-cho vlakić iz limača!

bubek ovaj stol i stolice su suuupeeeer....

Enid
28.08.2009., 09:01
njemu su ipak bile najdraže kuhinjske krpe i prazne pvc boce ....a zašto,nemam pojma :lol:

Zato što u igri sa njima upotrebljava maštu. To za njega nisu krpa i boca nego predmeti kojima on smišlja namjenu. I to je super, tako razvija kreativnost i razmišlja.
lijepo je kad dijete ima puno igračaka, pogotovo didaktičkih, ali kosa mi se digne na glavi kad vidim punu sobu.

Dobro je dati mu kojekakvo zrnje (ako nije premalo), plastične čaše, praznu ambalažu, krpe raznih veličina, kutije, tjesteninu....mogućnosti je hrpa, a klinac će već sam smisliti što će s njima.

BUBEK
28.08.2009., 09:04
bubek ovaj stol i stolice su suuupeeeer....

naš je još ljepši jer je crveni!!
sav je važan kad mu dođe susjed i njih dva sjednu na te dvije male stolice i puuunnnii su posla!
preslatko!:cerek:

BUBEK
28.08.2009., 09:06
njemu su ipak bile najdraže kuhinjske krpe i prazne pvc boce ....a zašto,nemam pojma :lol:

i mi smo bili u ovoj fazi...
kad je imao 10 mjeseci!

iva0404
28.08.2009., 09:06
naš je još ljepši jer je crveni!!
sav je važan kad mu dođe susjed i njih dva sjednu na te dvije male stolice i puuunnnii su posla!
preslatko!:cerek:

Hoću u Ikeeeuuuuu :(

moje nećakinje isto imaju sličan stol iz ikee al bio je ovak nepofarban u boji drva, platila je cijeli komplet manje nego ti, mislim da 17,18 eura.... i pofarbala u žuto!!! super je....

BUBEK
28.08.2009., 09:15
Hoću u Ikeeeuuuuu :(

moje nećakinje isto imaju sličan stol iz ikee al bio je ovak nepofarban u boji drva, platila je cijeli komplet manje nego ti, mislim da 17,18 eura.... i pofarbala u žuto!!! super je....

i mi mso gledali taj ali ovaj je puno kvalitetniji jer je lakiran! pa mi se isplatila razlika u cijeni!

udrugasenior
29.08.2009., 15:37
Treba znati što roditelji vole!!!:)

blablica
30.08.2009., 21:50
evo konačno da smo otkrili igračku koja ju je osvojila na prvi pogled. kupila joj moja frendica za ročkas, mala je oduševljena, non stop se igra.
uglavnom. ove kuglice se ubacuju u rupu i svaki put kad dotakne jedan nivo svira, svijetli, bliješti. i ima još neki autić koji se spušta po sredini. ma mrak.
http://www.chrisco.com.au/Uploads/ProductImages/HiRes/TG09_31409.jpg

Tina406
30.08.2009., 23:01
Genijalno!! Koliko je to veliko? i gdje to ima za kupiti? TL?

blablica
30.08.2009., 23:06
uglavnom proizvođač je kiddieland, ona je to kupila u sloveniji, al pošto TL ima njihove proizvode morali bi i to imati.
a visokoje otprilike (evo sad sam išla uspoređivat sa "Budi moj medo " medvjedićem :zubo: ) 45 - 50 cm.
e danas je ma sigurno pol sata sjedila i ubacivala kuglice, ko hipnotizirana i udarala jednom o drugu uz popratne znakove oduševljenja.

Tina406
30.08.2009., 23:24
uglavnom proizvođač je kiddieland, ona je to kupila u sloveniji, al pošto TL ima njihove proizvode morali bi i to imati.
a visokoje otprilike (evo sad sam išla uspoređivat sa "Budi moj medo " medvjedićem :zubo: ) 45 - 50 cm.
e danas je ma sigurno pol sata sjedila i ubacivala kuglice, ko hipnotizirana i udarala jednom o drugu uz popratne znakove oduševljenja.

i moja obožava te kuglice, na guralici, na onom playskool stolu, vjerujem da bi joj ova igračka bila zakon. morat ću sutra do TL obavezno :D

lana01
01.09.2009., 18:29
Mi smo se odlucili kupili smo maloj sator od tomya,nadamo se da ce joj biti zanimljivo:cerek:

Čokolada07
02.09.2009., 14:37
E cure da vas pitam za taj šator.. danas sam ga gledala u Limaču.. malo u prolazu.. pa mi se taj šator čini nekako mali... nisam zagledala dimenzije.. al mi ona kutija izgleda nekako malo... koliki je taj šator uopće...

svastamorac
02.09.2009., 15:41
Naš mališa je dobio ovu igračku kad se rodio http://www.tomy.co.uk/products/discovery-kaleidodisc-lightshow-activity-centre/?parent=2123951 I još uvijek mu je zanimljiva a i starijoj djeci koja dođu kod nas je interesantna. Ima 3 cd koje oni sami mjenjaju, loptice koje se vrte, može se instatlirati na krevetić...

A što mu pokloniti za 1. rođendan :ne zna: Mislim da bi ga oduševile prezne flaše svih boja i veličina :cerek:

Htjela sam reći da je ova igračka dobra i za prvi rođendan ;) Dugo se s njom mogu igrati, naravno ako se djetetu svidi

marina3
02.09.2009., 15:44
nešto si krivo napravila ne vidi ti se tu nikakva igračka

svastamorac
02.09.2009., 15:53
Sad bi se trebala vidjeti ;)

Tnx

marina3
02.09.2009., 17:20
meni se više na toj str.sviđa teletubbies AquaDraw jelima toga kod nas

Tijana
02.09.2009., 19:35
Ja ću ove godine kćerkinm frendovima (4-5 godina) koji su rođeni u zimi kupiti flis dekice sa likovima iz crtića Kitty, Dora, Ben 10, Fify i sl. Za ljetne rođendane ću naručiti ručnike. :cerek:

svastamorac
03.09.2009., 10:32
meni se više na toj str.sviđa teletubbies AquaDraw jelima toga kod nas

Ne znam ti to :ne zna: E tak smo mm i ja kupili mališi igračku koja nas oduševila a on je ferma ni 2% :lol: Više se ne vodim svojom oduševljenošću :D

Ima mališa nekoliko tomy igračaka i sve su mu zanimljive, sad ne znam da li je to slučajnost ili je tomy u pitanju :confused:

Trenutno mu je ovo najveće veselje http://www.hasbro.com/tonka/en_US/shop/details.cfm?guid=3321FA19-19B9-F369-D911-440B7EF08D18&product_id=24890&src=endeca

marina3
03.09.2009., 10:38
hm šteta .ali sve si mislim da toga kod nas nema

Danchica_ZG
03.09.2009., 11:00
Ima mališa nekoliko tomy igračaka i sve su mu zanimljive, sad ne znam da li je to slučajnost ili je tomy u pitanju :confused:

I naš mališa najviše voli Tommy igračke. Mi smo mu kupili šator i oduševljen je njime. Ima još njihovu guralicu, jaja, pingvina, hobotnicu....

v4ga
04.09.2009., 13:53
help,treba mi pomoc za 2 mj. ce moj necak napunit 2 godine :) a vec danima stalno mislim sta da ga kupim za rodjendan..igracke ima dosta a slabo se igra snjim..a sto se tice robe jer to moze svako da kupuje :rofl:
ima li vi mozda ideje :confused:
bila bi vam zahvalna

alapača
06.09.2009., 11:57
što kupiti sedmogodišnjaku za sedmi rođendan??? nemam pojma čime se ta djeca bave, a ovaj, čime god da se bavi, sigurna sam, već ima sve :mama:
pomozite žene žene :mama:

lana01
06.09.2009., 13:23
ako ima sve das mu 100 ili 200 kn pa nek si kupi sam sta zeli,vjeruj bit ce sretan :)

v4ga
10.09.2009., 14:01
zar niko nece odgovorit :confused: pomagajte sta ste vi kupili od 2 godine heelppppppp

greenmagic
11.09.2009., 11:22
evo, moja je nedugo proslavila 2. ročkas, tak da otprilike znam kaj nju sad zanima. dobila je jedne drvene puzle koje kad se stave na mjesto proizvode zvuk, recimo, vlak, automobil - u tom stilu. to joj je super... i kockice za slaganje...isto drvene... ona je sad u nekoj fazi da stalno nekaj preslaguje i to joj je sad zakon... uglavnom, dobila je i neke plišance, koje uzme u ruku na 5 sekundi i baci...mislim da sa nekom igračkom za slaganje ne možeš pogriješiti...

btw, imaš u One to play jednu super stvar... pakovanje bojica (nekaj u tom stilu) (ima ih puuuuno unutra i prekrasne su boje) ali nisu uobičajenog oblika već kao neki tuljci, pa se mogu i slagati jedan na drugi... odličan poklon, može i crtati i slagati... to naša jako voli:cerek:

_Trinidad_
15.09.2009., 12:42
mojoj mami je za par dana 40. rođendan. kontamo tata, seka i ja već par tjedana kaj joj kupiti. nakit smo joj prošle godine kupili. ove bi htjeli neš posebnije pošto je okruglo :)
imate li kakav prijedlog i/ili što biste bi htjeli za 40. rođendan?

p.s. pliz nemojte savjetovat da joj nekakva romantična putovanja s tatom uplatimo ili tak slično nije tip koji bi putovo

nelly.nelly
15.09.2009., 12:47
moj prijedlog je npr. jedan lijepi album onako kožni u koji ćete staviti neke posebne slike
koje će pričati jednu priču
može to npr, biti od njene mladosti, slike sa vjenčanja mame i tate, tvoje rođenje, neka obiteljska putovanja i posebni trenuci, možda neka slika starog fiće
u kojem su se vozili u mladosti ili starog Tomosa (o.k. sad već pretjerujem)
meni su uvijek draži takvi pokloni nego nakit i sl.

tree
15.09.2009., 12:48
vikend samo za nju u nekom wellness centru.. full usluga..
od masaža pedikura manikura frizura...
i za doček doma doček buket sa medaljonom u kojem su vaše slike
eto ja nekak to tako vidim
al možda nisam kompetentna.. nemam još ni blizu 40. tek sam nedavno prestala dojit svog trogodišnjaka pa mi ovakav vikend zvuči kao utopija... odmor i uživancija :rofl:

la la la
15.09.2009., 12:53
mi mami kupili digitalni okvir za slike i presretna je:)

delgirl
18.09.2009., 10:59
Pozdrav ljudi,

imam malog rođaka koji će sada 6 godina. Ne znam štose kupuje dječacima u toj dobi, što je in? :)
Vidjela sam u turbo limaču nekakav dječji laptop (nije pravo računalo) koji ima aplikacije za učenje slova, brojeva i sl. Što mislite o tome?

lana01
18.09.2009., 14:32
Pozdrav ljudi,

imam malog rođaka koji će sada 6 godina. Ne znam štose kupuje dječacima u toj dobi, što je in? :)
Vidjela sam u turbo limaču nekakav dječji laptop (nije pravo računalo) koji ima aplikacije za učenje slova, brojeva i sl. Što mislite o tome?

I ja sam cula da je to super stvar za djecu te dobi :)to bi mu bilo super i zanimljivo poiggra se i usput nauci nesto:cerek:

extreme
18.09.2009., 19:02
jel zna netko.....

da li negdje postoji pravi dalekozor (ne mora biti nešto kvalitetan, ali mora biti pravi pravcati dalekozor) u nekoj pinky boji, ili ljubičastoj, ili neki šareni... bilo kakav samo da nije onako klasični crni/maskirni kakvi se najčešće mogu naći??

imam nećakinju (6) zaluđenu dalekozorima i baš bih voljela kad bih joj mogla nabaviti tako neki "girly" dalekozor samo za nju..

ima'l netko ideju?? :moli:
:)

alapača
18.09.2009., 21:33
ako ima sve das mu 100 ili 200 kn pa nek si kupi sam sta zeli,vjeruj bit ce sretan :)

odlična ideja, hvala!

alapača
18.09.2009., 21:38
mojoj mami je za par dana 40. rođendan. kontamo tata, seka i ja već par tjedana kaj joj kupiti. nakit smo joj prošle godine kupili. ove bi htjeli neš posebnije pošto je okruglo :)
imate li kakav prijedlog i/ili što biste bi htjeli za 40. rođendan?
di ćeš posebnije od nakita? :confused:
edit: sjetila sam se - posebnija od nakita može biti samo posebna soba samo za mamu :D naravno, ako imate sobu viška :D

vikend samo za nju u nekom wellness centru.. full usluga..
od masaža pedikura manikura frizura...
i za doček doma doček buket sa medaljonom u kojem su vaše slike
eto ja nekak to tako vidim

to smo mi mami za jedan rođendan poklonili. nikad nije otišla :rolleyes:
a medaljon i welnes? koliko to košta? meni bi to bilo ipak malo previše...

agata
18.09.2009., 22:16
odlična ideja, hvala!
Ja sam mom nećaku prošle godine tako dala i nije bio zadovoljan. Oni su ipak još klinci i vole odmotavati poklone. Neznam, ja bi mu sad znala što kupiti, obožava bicikle i kupila bi mu nešto u vezi toga... kacigu, rukavice... trebaš vidjet šta klinac voli. :)

zapustena
20.11.2009., 13:37
evo, sve piše u naslovu - sin ide na rođendan curici iz razreda, ali obzirom da imam tri sina ne znam što kupiti za 9. rođendan djevojčici
pa ako imate kakve prijedloge...rođendan je sutra
btw. ona se nije htjela izjasniti

juric10
09.02.2010., 21:26
Mamin rodjendan je u 11 mjesecu pa ima jos vremena, ali dns je mojeg tate rodjendan pa smo mu kupili masadjer i on je sretan, ali mama mi se cini ljubomorno pa...zelim joj nesto kupiti, znam da je prerano ali nezelim da bude prekasno...

uglavnom...nezelim joj kupiti parfem ni nista iz kozmetike zbog osobnih razloga (nije bitno).

knjige...moze ali mi recite kakve knjige i savjete koje su najbolje da ih uzmem

sobne biljke-hmmm ako neke su bas izuzetno dobre..da, ali nije mi to bas naj ideja

masadjer... ne

sadda mi dajtte savjete sta moze jerr stvarno nezzam, a mame mi zao...:(

sve u ciframa do 200 kuna

juric10
09.02.2010., 21:32
BILO TKO!!??

Curica
10.02.2010., 07:12
Mama ti je ljubomorna jer si tati za rođendan kupila poklon?? A njoj je bio prije 3 mjeseca i tata od tada plače, ha?
Nemoj biti smješna...
Budi joj dobra, kupi joj cvjetak i reci da je voliš... Zar je potrebno nešto više?

Pika225
11.03.2010., 15:56
Nisam našla ovakvu temu, ali ako ima molim modove da spoje.

Dakle, naša curka će uskoro godinu dana (pitam se kud prije, ali to je neka druga tema :), pa bi joj htjeli kupiti neki poklon. Ima puno igračaka i još će ih dobiti, tako da mi to i nije neki poklon, premala je da sama kaže što bi željela, a i nekako mislim da bi bilo lijepo kupiti joj nešto za uspomenu od mame i tate za prvi rođendan.

Što ste vi poklonili svojim malcima za prvi rođendan? Sve ideje su dobro došle.

Poison Ivy 058
11.03.2010., 21:20
Ja sam svom složila poseban album sa slikama ispod kojih sam pisala datume, događaje tipa: ovo je dan kad si došao kući, tvoja prva igračka, prvi zub i sl.
Sad ima 10 god i još uvijek voli prelistati taj album i uvijek ima 1000 pitanja.
:mig:

ane_007
25.03.2010., 12:12
Ja sam svom složila poseban album sa slikama ispod kojih sam pisala datume, događaje tipa: ovo je dan kad si došao kući, tvoja prva igračka, prvi zub i sl.
Sad ima 10 god i još uvijek voli prelistati taj album i uvijek ima 1000 pitanja.
:mig:

e baš mi se sviđa ova ideja, mogla bi ja svojoj to napraviti za 1 rođendan:top:

a sad mi mala nećakinja ima rođendan, pa moram smisliti i šta bi njoj mogla kupiti:confused:
imate kakav dobar prijedlog??

alapača
28.03.2010., 12:35
pitaju (moji i mmovi) starci kaj da kupe princezi za 2. rođendan.
kaj da joj kupe? :ne zna:

SummerNight
28.03.2010., 12:53
like a bike! Ak imaju love. Ak nemaju onda ne znam. :rofl:

alapača
28.03.2010., 13:18
kaj će mi to? :confused:

ane_007
28.03.2010., 13:33
ja ću svojoj maloj nećakinji sad za prvi rođendan uzeti tricikl

SummerNight
28.03.2010., 13:50
kaj će mi to? :confused:

Pa jel tebi oce kupiti poklon ili klinki? :lol:

Ne znam, imam dvoje klinaca u kvartu s tim vragom i odusevljeni su. Kaj ja znam kaj vide u tome ali znam da su cijele dane na njemu i da im se svidja jako. :rofl:

mandy
29.03.2010., 09:19
like a bike je sper stvar...Miha je oduševljen susjedovim iko već godinu i pol vozi normalni bicikl sa pomoćnim kotačima i trebalo mu je vremena da skuži princip, držanje ravnoteže...

ovisi što dijete voli, što ga zanima..
Mi smo Mihi sad za 3. kupili veći bicikl (ovaj koji ima je dobio i iako nije plaćen malo raspao se dok je još čekao da ga počne voziti a i ubrzo će mu biti mali)..
želja mu je još tobogan..

uvijek su mu super:
- Puzzle
- kocke za slaganje (Lego)
- ploče za slaganje http://195.29.119.142/Products/TurboLimac/PID-38510104.aspx (iako je ovo prerastao već al obožava sve gdje se može nešto duže slagati)
- Knjige/slikovnice (fora su mi one priče sa puuzlama u sebi)
- pribor za crtanje (mapa, kolaž papir, tempere, flomići, bojice, pastele, škare, ljepilo..)
- Play doh (ima fora paketa sa nekim spravama iz kojih izlaze razni oblici, pa nožić da se može rezat - sve debela zaobljena plastika, nema opasnosti od ozljede) http://www.hasbro.com/playdoh/en_US/ - ovo je i meni
- lopta za skakanje (ona sa ušima)

više sam u muškom svijetu (autići, kamioni, bageri, nogomet, košarka) al Miha ima i kolica, bebu...oduševljen je bio kasom kod frendice, kolicima za šoping...

za 2. rođendan je dobio kuhinju...:D

alapača
29.03.2010., 09:51
lopta za skakanje! :jumping: to je dobra ideja!
a i kuhinja je dobra ideja, jer eno već dva dana mi razvlači plastične čaše i zdjelice po stanu i mučka u njima nešto kao ona radi jaja :rofl:

tobogan su gledali deda i baka nekidan al kažu da je bio neki sav klimav :ne zna:
likeabike mi se nije svidio na reklami. nekak mi se to čini... kajaznam... loše :ne zna:

a tih ploča-slagalica imam doma 5 :D

luce m@ra
30.03.2010., 14:51
imate kakav prijedlog? :ne zna:

mandy
30.03.2010., 19:14
lopta za skakanje! :jumping: to je dobra ideja!
a i kuhinja je dobra ideja, jer eno već dva dana mi razvlači plastične čaše i zdjelice po stanu i mučka u njima nešto kao ona radi jaja :rofl:

tobogan su gledali deda i baka nekidan al kažu da je bio neki sav klimav :ne zna:
likeabike mi se nije svidio na reklami. nekak mi se to čini... kajaznam... loše :ne zna:

a tih ploča-slagalica imam doma 5 :D

u nekom katalogu vidjela i kao konjića (materijal kao lopta) sa ušma za skakanje 99 kn, mislim da je Lidl u pitanju

mandy
30.03.2010., 19:16
imate kakav prijedlog? :ne zna:

koliko godina ima dečko?

alapača
30.03.2010., 22:24
ak ima 25 pokloni mu mene :raspa: :D

luce m@ra
31.03.2010., 09:27
koliko godina ima dečko?

29 :cerek:

foresst
31.03.2010., 20:36
29 :cerek:
pa to više nije piletina!! :p

alapača
31.03.2010., 20:40
neću hvala to mi je previše :raspa:

mandy
31.03.2010., 21:53
sad smo i izbirljivi :D

neznam što voli...moj se oduševi nekim CD-om ili DVD-om sa live koncertom grupe koju voli.....neki gadget (handsfree slušalica za mob npr, bežične slušalice za muziku doma...)......
parfemi, komad dojeće, kozmetika ..(to ga manje oduševi :D)
teglica Nutelle (i ne treba mu ništa više :))

luce m@ra
31.03.2010., 22:01
sad smo i izbirljivi :D

neznam što voli...moj se oduševi nekim CD-om ili DVD-om sa live koncertom grupe koju voli.....neki gadget (handsfree slušalica za mob npr, bežične slušalice za muziku doma...)......
parfemi, komad dojeće, kozmetika ..(to ga manje oduševi :D)
teglica Nutelle (i ne treba mu ništa više :))

razmišljam da mu uzmem neku majicu, jer kozmetiku baš i ne voli (a dobio je parfem za prošli ročkas), muziku i filmove uvijek skida s neta, tak da mi je izbor dosta sužen...odušeljen bi bio s nekom stvarčicom za auto, ali ja nemam ideje :ne zna:

mandy
31.03.2010., 22:03
i moj skida sve živo sa neta al uživa u originalima, dodacima, još ako je full HD zvuk ili što već...ipak je to drugačije..:)

mareija
31.03.2010., 22:06
razmišljam da mu uzmem neku majicu, jer kozmetiku baš i ne voli (a dobio je parfem za prošli ročkas), muziku i filmove uvijek skida s neta, tak da mi je izbor dosta sužen...odušeljen bi bio s nekom stvarčicom za auto, ali ja nemam ideje :ne zna:

OVako nesto (http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/auto-mp3-player-fm-transmitter-transmiter-najnovij-model-oglas-794676), mozda, ako vec nema :mig:

luce m@ra
01.04.2010., 07:19
OVako nesto (http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/auto-mp3-player-fm-transmitter-transmiter-najnovij-model-oglas-794676), mozda, ako vec nema :mig:

jako dobra ideja, hvala ti :s :s :cerek: jel se to može kupit u nekom dućanu ili samo online?

mareija
01.04.2010., 08:47
jako dobra ideja, hvala ti :s :s :cerek: jel se to može kupit u nekom dućanu ili samo online?

imas i po ovim vecim trgovackim centrima - ipercoop, interspar, konzum, getro... :D

anabl
10.06.2010., 10:48
Poz,

trebamo ovih dana otići u posjetu prijateljima kod kojih jako dugo nismo bili (:sramota:)
Oni imaju dva sina od 8 i 12 godina i htjeli smo im nešto kupiti, onako simbolično, al da nije baš čokolada :) S čim se dječaci od 8 i 12 godina "igraju" ?

sunce moje
10.06.2010., 14:47
Što vole curice od 5 godina? Idemo na roćkas pa tražim poklon. Moj mali ima 2 godine pa sam u totalno drugom filmu, a i dečko je.

foresst
10.06.2010., 15:02
Što vole curice od 5 godina? Idemo na roćkas pa tražim poklon. Moj mali ima 2 godine pa sam u totalno drugom filmu, a i dečko je.
japanke.
sve curice te dobi koje znam luduju za japankicama..
još ako su na neku disneyevu princezu, nemoš fulat.
samo se raspitaj za broj :)

sunce moje
11.06.2010., 11:43
japanke.
sve curice te dobi koje znam luduju za japankicama..
još ako su na neku disneyevu princezu, nemoš fulat.
samo se raspitaj za broj :)

Hvala! Zvala sam ju jučer i hoće flomastere i pernicu. Sad nisam pitala jer to ona tvrda školska ili one mekane pernice s nekim likovima, pa ja to napunim flomićima i koječim

foresst
11.06.2010., 15:58
Hvala! Zvala sam ju jučer i hoće flomastere i pernicu. Sad nisam pitala jer to ona tvrda školska ili one mekane pernice s nekim likovima, pa ja to napunim flomićima i koječim
ja redovno curicama iznad 4 god poklon dopunim nekim šarenim olovkama, ukrasnim gumicama, onim ravnalima što imaju urezane oblike za crtanje (zvjezdice, srca, geom. oblike i sl.), fino to strpam u neku mekanu pernicu i mrak - one sretne, a to sve skupa košta nekih 20-25 kn ekstra

LelaSt
15.07.2010., 08:39
Pozdrav svima!
Zamolila bih ako mi tko moze popmoc savjetom, idem u posjetu prijateljici koja ima 5togodisnju curicu... sto bi mi preporucili da joj kupim za poklon?
Vidila sam post iznad al ako moze jos koji savjet osim robe... sto je sad zanimljivo 5godisnjacima :-)
Hvala!

Sagitta
15.07.2010., 09:32
bilo kakve špangice, rajfovi, oni dječji parfemići ( imaš puno u DM-u)

ili oni kompletići za izradu narukvica i ogrlica ( ima nutra različite perlice i kuglice i trakice) isto ima u DM-u

zatim ruksak sa nekim likom iz crtića itd.

just z
28.12.2010., 15:44
bok! jel mislite da je ovo dobar poklon za prvi rođendan http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=189675
stvarno ne znam što drugo kupiti curici koja ima sve moguće igračke i hrpu robice..guralicu je već dobila, netko nas preduhitrio

smeđa
28.12.2010., 15:55
bok! jel mislite da je ovo dobar poklon za prvi rođendan http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=189675
stvarno ne znam što drugo kupiti curici koja ima sve moguće igračke i hrpu robice..guralicu je već dobila, netko nas preduhitrio

je mi smo to dobili sa 10.5 mjeseci i jos dan danas sa skoro 4 godine nam je zanimljiv

just z
28.12.2010., 16:04
hvala smeđa :top:

.dvaSrcanaZIDU.
05.01.2011., 16:30
Pozdrav svima. :)
registrirala sam se iz razloga sto moja mama ima rodendan, za par dana, a ja doista ne znam sto bih mogla da joj kupim.
mama ce da napuni 35.
Do sada sam se nekako snalazila, ali ove godine stvarno ne znam.
:)
Moze li mi netko, nekako pomoci?!

lana74
05.01.2011., 17:36
mozda poklon bon za masazu....

Jules76
05.01.2011., 18:54
bon za masazu je super. ili tecaj plesa. kozmeticki tretman. finu koznu torbicu. biljku u tegli, ali da je neobicna.

Orleanska I.
06.01.2011., 07:25
Bon za masažu je odličan poklon. Ili majica ako znaš mamin ukus i veličinu. I naravno, pomoć oko kućanskih poslova, da se mama ne optereti previše za svoj rođendan. :D

Toxica
23.07.2012., 11:18
Moja nećakinja za mjesec dana slavi prvi rođendan. :)
I ja znam već što ona voli, samo problem je u tome što će rođendan provesti u gipsu + u ležećem položaju (operacija kukova :( )
E sad, dragi i ja bismo voljeli kupiti nešto što bi ju zabavljalo dok leži. A ja pojma nemam što bi to moglo biti:ne zna:
Ima itko ideje?

Newbiee
25.07.2012., 13:56
Moja nećakinja za mjesec dana slavi prvi rođendan. :)
I ja znam već što ona voli, samo problem je u tome što će rođendan provesti u gipsu + u ležećem položaju (operacija kukova :( )
E sad, dragi i ja bismo voljeli kupiti nešto što bi ju zabavljalo dok leži. A ja pojma nemam što bi to moglo biti:ne zna:
Ima itko ideje?

Moj jednogodišnjak voli slikovnice, a posebno one koje imaju zvučne tipke. Nešto poput ove Pikove (http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/pikov-rodjendan). Još ako ima koja pjesmica, super. :)
Također za ležanje nisu loše igračke tipa ove centrale (http://www.emmezeta.hr/igracke/za-najmlade/za-najmlade-0-3-g/16320/baby-centrala/). Uglavnom, moj voli sve što se može stiskati i proizvodi zvuk. :)

Toxica
25.07.2012., 15:19
Moj jednogodišnjak voli slikovnice, a posebno one koje imaju zvučne tipke. Nešto poput ove Pikove (http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/pikov-rodjendan). Još ako ima koja pjesmica, super. :)
Također za ležanje nisu loše igračke tipa ove centrale (http://www.emmezeta.hr/igracke/za-najmlade/za-najmlade-0-3-g/16320/baby-centrala/). Uglavnom, moj voli sve što se može stiskati i proizvodi zvuk. :)

Hvala ti. :)
Gledali smo nešto tako, ali ona baš ima tih stvari, sem ovih slikovnica.
Ali na kraju smo razgovarail s mamom - pao nam je napamet bicikl koji ima ručku kojom roditelj usmjerava/kontrolira bicikl, te zaštitu sa strana da bebač ne padne.
Iako će korištenje biti odloženo do proljeća zbog situacije, mama je rekla da je to super i da je i sama zagledala jedan takav. :)
Možda i slikovnica dođe kao bonus. :)

Newbiee
26.07.2012., 07:22
Toxica, ja sam se orjenitrala na igračke za ležeći položaj. :D

Ako je svejedno, super su i one guralice/autići koje klinci guraju ispred sebe kada tek prohodaju. :)

Toxica
26.07.2012., 09:32
Toxica, ja sam se orjenitrala na igračke za ležeći položaj. :D

Tako sam i formirala prvi post, nismo tada ni tražili nešto drugog tipa, nego baš da ima dok leži, ali ona eto ima već, pa je bicikl došao kao super ideja. :)
Vidjet ćemo i za to sa guralicom, ali ona nažalost neće dugo prohodati. :(

HacijendaST
26.07.2012., 16:55
Kolegica iz razreda moje kćeri uskoro slavi 12. rođendan. Odlikašica je, sportski tip... Što bi joj trebalo kupiti?

Toxica
26.07.2012., 17:37
Moja seka je bila taj uzrast prije 2 godine, pa sam često birala poklone za njene prijateljice, a i nagledala se poklona koje je ona dobivala. I sad ih se nagledam.
Uglavnom su to bile tipične girly stvarčice - tipa parfemčići, balea kremice, sjajila, sjenila, narukvice, novčanici, šalovi, ušnjaci i fora nakit.
Sad ako je cura baš sportašica i ne zanima ju ništa što ove druge djevojčice zanima, onda ne bi bilo loše pokloniti joj kačket, sportski ruksak, znojnice, lijepu bocu za vodu/sok za trening, možda čak i sportska trenerka, šorc, majica.. sve ovisi s kojim budžetom se raspolaže. :)

HacijendaST
26.07.2012., 18:21
Moja seka je bila taj uzrast prije 2 godine, pa sam često birala poklone za njene prijateljice, a i nagledala se poklona koje je ona dobivala. I sad ih se nagledam.
Uglavnom su to bile tipične girly stvarčice - tipa parfemčići, balea kremice, sjajila, sjenila, narukvice, novčanici, šalovi, ušnjaci i fora nakit.
Sad ako je cura baš sportašica i ne zanima ju ništa što ove druge djevojčice zanima, onda ne bi bilo loše pokloniti joj kačket, sportski ruksak, znojnice, lijepu bocu za vodu/sok za trening, možda čak i sportska trenerka, šorc, majica.. sve ovisi s kojim budžetom se raspolaže. :)

Nije ona sportašica, ali se sportski osjeva, obožava tjelesni...
U razredu moje kćeri jedino se moja kćer odjeva u haljine, povremeno našminka (vikendom i praznicima), nosi torbicu...
Usput, toj djevojčici smo lani kupili društvenu igru i bila je zadovoljna.

Toxica
26.07.2012., 20:29
Nije ona sportašica, ali se sportski osjeva, obožava tjelesni...
U razredu moje kćeri jedino se moja kćer odjeva u haljine, povremeno našminka (vikendom i praznicima), nosi torbicu...
Usput, toj djevojčici smo lani kupili društvenu igru i bila je zadovoljna.

Onda mislim i da bi neki sportski rekvizit bio pun pogodak. :)

antik
30.07.2012., 21:10
Playmobil ili Lego

bubi13
01.08.2012., 13:36
Htjela bih kupiti svojoj nečakinji za rođendan onako veliki dječji stolac sa rukonaslonom, a da nije obična hranilica da može skupa jesti sa roditeljima za stolom. Takve sam inače viđala na sajmovima a ne znam gdje bi ih sada mogla nači.

elly
28.08.2012., 10:16
znam da to nije ono što tražiš, i ne znam o kolikom djetetu je riječ, ali za osjećanje dijelom obitelji, nama NAAAAJBOLJA hranilica je Kaboost (http://www.kaboost.com/). Dok su bili mali sjedili su na njoj + bili vezani s totseat (http://www.cuddledry.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/12/Totseat.jpg), a kasnije kad su stabilnije sjedili, bez njega. I dan-danas klinci sjede na Kaboostu jer on može biti na višoj i nižoj razini pa i klinka koja ima 4g se bolje osjeća kad sjedi malo na višem i ima bolju preglednost stola, a ono što je mene osvojilo kod Kaboosta je da ne zauzima UOPĆE prostor kao druge hranilice jer se stavlja na stolac koji već imate a mogu i odrasli na njemu sjediti bez problema (MM ima 100+ kg i sjedi bez frke na njemu. Da ne mislite, ne zato što mu treba Kaboost :D nego kad gosti dođu, može bez problema bilo tko sjesti i na stolicu koja ima dolje Kaboost tako da se ne gubi mjesto za sjedenje)

elly
28.08.2012., 10:21
ja sam htjela pitati, da li imate kakvih saznanja o onim Fur Real ljubimcima? Klinka navalila na njih, a ne koštaju baš malo :rolleyes:
Ovo je jedna (http://ecx.images-amazon.com/images/I/41jBusCIU9L._SL500_AA300_.jpg) od mase životinja (mene zanima mišljenje o bilo kojoj od živina)

GALAXY mini
30.08.2012., 20:09
znam da to nije ono što tražiš, i ne znam o kolikom djetetu je riječ, ali za osjećanje dijelom obitelji, nama NAAAAJBOLJA hranilica je Kaboost (http://www.kaboost.com/). Dok su bili mali sjedili su na njoj + bili vezani s totseat (http://www.cuddledry.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/12/Totseat.jpg), a kasnije kad su stabilnije sjedili, bez njega. I dan-danas klinci sjede na Kaboostu jer on može biti na višoj i nižoj razini pa i klinka koja ima 4g se bolje osjeća kad sjedi malo na višem i ima bolju preglednost stola, a ono što je mene osvojilo kod Kaboosta je da ne zauzima UOPĆE prostor kao druge hranilice jer se stavlja na stolac koji već imate a mogu i odrasli na njemu sjediti bez problema (MM ima 100+ kg i sjedi bez frke na njemu. Da ne mislite, ne zato što mu treba Kaboost :D nego kad gosti dođu, može bez problema bilo tko sjesti i na stolicu koja ima dolje Kaboost tako da se ne gubi mjesto za sjedenje)
joj, ovaj kaabost izgleda mrak - baš takvo nešto mi treba. :cerek:
samo jedno pitanje - koliko on digne stolicu tj jel prikladan i za male bebe ( u kombinaciji sa toot seatom?

dora_s_mora
11.11.2012., 19:32
bok, nisam vec dugo s takvim stvarima u kontaktu a trebala bi kupiti poklon, kakve lutke za curice od cca 10 godina su sad u modi? pretpostavljam da vise nisu barbike?

nosorog
11.11.2012., 22:23
bok, nisam vec dugo s takvim stvarima u kontaktu a trebala bi kupiti poklon, kakve lutke za curice od cca 10 godina su sad u modi? pretpostavljam da vise nisu barbike?

ja mislim da se desetogodisnjakinje vise ne igraju sa lutkama
al mozda uleti neka mama koja vise zna
:ne zna:

knjiga, komad odjece (majca, sal, rukavice, carape....), torba, novcanik...

dora_s_mora
12.11.2012., 16:59
bas mi je njena mama rekla da je jos uvijek u toj fazi, ali nije mi htjela sugerirati kakvu bi joj lutku mogla kupiti..pa sam mislila vas ovdje pitati sto je aktualno

mom2be
12.11.2012., 23:08
za starije curke eventualno monsters high (odvratne su lutke) iako i ja mislim da je s 10 godina vec prevelika za lutke :ne zna:
moja necakinja (8) je za rodjendan dobila dosta onih curicastih pizdarija (novcanici, torbice, nakit..), nekakav sesir iz hma, slape u obliku uggsica i sl
sve sljokicavo i svjetlece :D
zadnjih godinu-dvije recimo voli one setove za izradu nakita, ovako nesto: http://www.toysrus.com/family/index.jsp?ab=TRU_Homepage_aspot%3Aleftnav%3AArts-Crafts-Supplies%3ABeads-Jewelry-Kits&categoryId=3255150&view=all (sto vise dijelova to bolje :D)

ptica_dodo7
13.11.2012., 12:27
Znate možda gdje kupiti Cars (Jurić) puzzle? Zagreb je u pitanju. One2play ima samo one od 100kom a meni treba za dijete od 4 godine......hvala

mom2be
13.11.2012., 13:40
Znate možda gdje kupiti Cars (Jurić) puzzle? Zagreb je u pitanju. One2play ima samo one od 100kom a meni treba za dijete od 4 godine......hvala

mi smo prije dosta vremena kupili drvene juric puzzle za malene u mulleru
nisam sad vec neko vrijeme gledala jer smo izasli iz juric faze :) ali pogledaj tamo - imaju dosta juric igracaka

dora_s_mora
13.11.2012., 14:04
hvala na odgovorima, a jel znate di ima za kupit kucice za lutke? i kolko bi to moglo kostati? bilo bi super kad bi neko imao ideju gdje mogu naci nesto originalnije od obicne industrijski proizvedene?

mom2be
14.11.2012., 09:38
imas krasne u woodyju u king crossu samo im je cijena :zvrko:

http://www.trgovina-lotus-woody.hr/products/7/kucice-za-lutke.html

elly
14.11.2012., 13:09
imas krasne u woodyju u king crossu samo im je cijena :zvrko:

http://www.trgovina-lotus-woody.hr/products/7/kucice-za-lutke.html

:eek::eek::eek: i onda još jednom :eek: na cijenu... ali su lijepe

"friška mama"
14.11.2012., 13:38
nadam se da ovo može u ovu temu...
Što kupujete curicama od 4 godine??
Mi ove godine nemamo baš nikvu ideju za našu curku za Božić!!:(
Sve gluposti tipa kućica za barbike,bebe,kuhinje,šatora,laptop,role,sve ima.A ničim se ne igra previše.Htjeli smo kupiti Baby born,ali ne želi ni čuti.Ona ne želi glupu bebu.:rolleyes:

Njen život su škare,ljepilo,flomasteri,vodene boje i eventualno puzzle.Novi komplet puzzli smo rekli baki i djedu da kupe.
Jel imate kakve prijedloge što kupiti na tu foru možda??Što bi je još moglo zainteresirati? hvala

elly
14.11.2012., 14:06
Njen život su škare,ljepilo,flomasteri,vodene boje i eventualno puzzle.Novi komplet puzzli smo rekli baki i djedu da kupe.
Jel imate kakve prijedloge što kupiti na tu foru možda??Što bi je još moglo zainteresirati? hvala

naša je isto 4 i ovo gore kao da sam ja pisala o njoj. Bebe uopće ne priznaje jer je čista kreativka.
Sad smo joj uzeli ploču za crtanje kredama + flomasteri/magnetna strana i uzet ćemo joj magnetne oblike (http://www.buba-mara.eu/kreativan-svijet/ses-magnetni-oblici/009178710341009175)
Voli jako i igru sa čekićem, čavlićima i oblicima. Nešto tipa ovog (http://www.buba-mara.eu/kreativan-svijet/ses-Ceki%27C-i-oblici/009268710341009267) ali kupljeno u Muelleru (ima predloške za slaganje i to stvarno voli kuckati).
Jedan veliki paket bojica, flomastera, lijepe princeza pernice, kolaž papir, ljepilo, škare, možda kakve posebne boje tipa ovih sa šljokicama (http://www.buba-mara.eu/kreativan-svijet/ses-boja-sa-Sljokicama/003178710341003173)....
Bušači za papir (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_27687.htm) iz Lidla su nama ogromni hit.
Uživala je i bojati keramičke kasice prasice ili cijeli DIY projekt (http://www.buba-mara.eu/kreativan-svijet/ses-pas-za-bojanje/012778710341012779).
Ili možda ove perle (http://www.buba-mara.eu/kreativan-svijet/setovi-za-djevojcice) koje se pikaju na predložak?
I naša oooobožava problemske zadatke tipa ovih malih genijalaca (http://www.mozaik-knjiga.hr/repository/book/lead_pic/403/9789531403764.jpg), Patuljkova učionica (http://www.mozaik-knjiga.hr/repository/book/lead_pic/520/9799531964455.jpg)... Ove problemeske knjigice su sad na Interliberu od 5-10 kn (nakupovali godišnju zalihu :D )

vedra
14.11.2012., 17:21
nadam se da ovo može u ovu temu...
Što kupujete curicama od 4 godine??
Mi ove godine nemamo baš nikvu ideju za našu curku za Božić!!:(
Sve gluposti tipa kućica za barbike,bebe,kuhinje,šatora,laptop,role,sve ima.A ničim se ne igra previše.Htjeli smo kupiti Baby born,ali ne želi ni čuti.Ona ne želi glupu bebu.:rolleyes:

a one 3d puzzle? meni to skroz fora, jedva čekam da moja bude za to

ili nekakv tečaj slikanja ili tako nešto?

daenerys92
23.11.2012., 15:38
ja sad nećaku za rođendan kupila dizalicu...visoka je pola metra..vrti se u krug ono mu se moze dizat i spustat i ima jos nekih dodatnih dijelova...mali ima 4 godine i oduševljen je...

a drugom nećaku sam prije mjesec dana kupila kamion guralicu..ima prikolicu sve živo stvarno je ooogroman dug je sigurno metar...on ima 3 godine...niko sretniji od njega...

malalivanjka
24.11.2012., 13:54
hej htjela sam vas zamoliti sto da kupim mami za rodjendan sad ce imati 58 godina i zelim joj nesto posebno kupiti..ali ne znam sta neke ideje?

Melani@
30.11.2012., 11:11
Molim vas, može li mi koja pomoći, trebala bi plišanca Angry birds, znate li gdje ga mogu kupiti a da nije premalen....

Hvala!!

daenerys92
08.12.2012., 08:46
Molim vas, može li mi koja pomoći, trebala bi plišanca Angry birds, znate li gdje ga mogu kupiti a da nije premalen....

Hvala!!

interspar

the redCat
08.12.2012., 09:17
hvala na odgovorima, a jel znate di ima za kupit kucice za lutke? i kolko bi to moglo kostati? bilo bi super kad bi neko imao ideju gdje mogu naci nesto originalnije od obicne industrijski proizvedene?

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_31583.htm

Jurya
10.12.2012., 22:12
Pomoć!! Što uzeti deckicu za drugi rodendan??
Malo sam vise u svijetu curica :) uistinu nemam pojma sto uzeti deckicu u toj dobi :ne zna:

gejzirica
12.12.2012., 15:16
malena od 3 ipo godine hoće barbie sirenu. vidim da u emmezeti ima, samo ne kužim jel to barbika ili neka manja verzija? ne piše da je baš barbika

mandy
13.12.2012., 09:38
Što je sada in curicama od 8 godina?

shadowgirl
13.12.2012., 11:49

Hvala!!

ja sam u konzuma vidjela plišani angry birds kao privjesak za ključeve i u deichmana papuče na angry birds :)

Malo sam vise u svijetu curica :) uistinu nemam pojma sto uzeti deckicu u toj dobi :ne zna:

ja sam svom rođaku koji ima 2 godine za Božić uzela džemper i Pinokio slikovnicu :)

undercover
13.12.2012., 12:41

autici su zakon, od onih od 10 kuna iz ducana do lego autica za 100+ kuna

traktor, bager, policijski auto ili vatrogasni auto, ti su najbolji
bilo koje velicine, cijene i izgleda, ako ima sirenu koja radi-genijalno

vlakic

set tracnica, imas sad u Baby centru na akciji set za 150 kuna (tko nekako)-odlican je
zna bit slican i u konzumu

one drvene slagalice, na temu prijevoznih vozila ili farme

lego duplo, imas one manje paketice za 70 kuna, neki auto, vozac, koja zivotinja i sl. mi imamo policijski auto-obozava ga

mega bloks-jeftiniji od lega, super mi je vatrogasna stanica sa vatrogasnim vozilom i helikopterom, ima i njihov traktor s prikolicom, seljakom, par zivotinja, stalom, ogradicom itd.

bojice, flomasteri isl.

kartonske kocke koje se slazu jedna na drugu-dvogodisnjaci ih obozavaju rusiti

magnetna ploca za pisanje

autici guralice ili oni koji se vuku za spagu

kamion kiper za igru u pijesku

ma bilo koji autic prolazi, plus je ako ima sirenu koja svira ili neka svjetla koja se pale, ili prikolicu koja se moze maknuti, uglavnom da se moze nesto s njim raditi ili ga rastavljati (moj obozava skidati i stavljati kotace)

motor je isto super al iz naseg iskustva svi se brzo raspadnu a autici su jos svi na broju

slikovnice svih vrsta, odlicne su one s prozorcicima na otvaranje, skoci slike npr. ovahttp://www.profil-mozaik.hr/tko-skace/PR/113583, one s radnim vozilima itd

heky
05.01.2013., 18:53
molim savjet onih mama čiji su klinci koristili Playskool izbacivač loptica - da li je prigodan za klinca od 2.g ili su oni već prerasli tu vrstu zabave??

mandy
07.01.2013., 07:43
Nemamo izbacivač ali moji se igraju sa tim obavezno kod frenda (imaju 2,5 i 5,5 :D) a frend koji još zna to upaliti ima 6 godina.