PDA

View Full Version : Nautika - chat

stranice : 1 [2]

METAN RUNNER
16.05.2010., 16:46
ma nema ništa pametno, ....
ili je preskupo, ili ono što je jeftinije, je za bacit u smeče, a ne još davat šolde za to

Farymann
16.05.2010., 16:53
ili je preskupo, ili ono što je jeftinije, je za bacit u smeče, a ne još davat šolde za to
Tako je uvik. Imas osjecaj da se moze kupiti sve ,a kada nesto traziz nema za lik, a kakve se sve rage prodaju nemos virovat !
Sto sve ljudi oglasavaju,pa koje price,malo se sredi....:flop:.,a aj ti to sredi pa onda prodaj kad je to lako...
Bit ce najbolje da krenes u samogradnju !
Mislim konobe !

Farymann
31.05.2010., 14:27

Nego jesi mi ziv covice !
Nema te zadnje vrime.
Ala je ugrijalo ?

Farymann
23.06.2010., 11:05
Nego vec me straj pomalo !

Metan izbjegava ovaj forum,da se nije ufendio !

METAN RUNNER
23.06.2010., 14:02
Nego vec me straj pomalo !

Metan izbjegava ovaj forum,da se nije ufendio !

a šta bi se ufendio, ...

nego ovdje na chtu, niko ništa ne piše, ...a piskaraju bezveze po drugim temama

nego, stigao mi neki kaić na vez, ...
ustupio sam vez, u zamjenu za korištenje

mala jedrilica, 6 i nešto metara, + platforma, 4 ležaja, iznutra dobro uređena, ali vanbrodski motor :flop:

Farymann
24.06.2010., 15:47
Pa ti idris,ne treba ti motor.
Jedro + vjetar =pogon plovila,to smo naucili na forumu ili ces ponavljati razred.:D

Ima li mista u santinama za Plavca ?
Obavezno ukrcati znatne kolicine Plavca zbog balasta. :mig:[/QUOTE]

METAN RUNNER
29.06.2010., 15:33
Pa ti idris,ne treba ti motor.
Jedro + vjetar =pogon plovila,to smo naucili na forumu ili ces ponavljati razred.:D

Ima li mista u santinama za Plavca ?
Obavezno ukrcati znatne kolicine Plavca zbog balasta. :mig:[/QUOTE]

neka motora, unutarnji diesel, .... pa makar i torpedo
nevolim vanbrodske

a brod je mali, i santine su plitke, tako da :flop:

Farymann
30.06.2010., 16:17
Isto tako,samo unutarnji i to Diesel stare garde,bez turbina,interkulera,grijaca i ostalih didirija.
Onda bi morao ugraditi nekakav balastni tank,ili barem u dvodno gurnuti koju bocu Plavca.
Jer bez Plavca tesko se naviga !
Kako piva Coce :dvi su bacve na nasemu brodu,jedna drzi vino druga vodu....:top:

METAN RUNNER
25.07.2010., 18:00
eto, buretina ohladila more, .... valjda je 17 °C, ... nema druge nego po bevandi, ... pošto su moje zalihe plavca presušile, jel ima u tebe koj bocun na prodaju ?!

Farymann
26.07.2010., 07:34
Najde se uvik dikoji za prijatelje,ali nista nije za prodjau !

A bura uvik radi samo sranja,osim u prvom misecu,kada je triba onda je nema.
Bolje bi bilo da je nastavilo zezat sunce nego ova buretina !

Ala se jedrilo jucer,gledam daskase i optimiste,idu ka ludi !

METAN RUNNER
06.08.2010., 10:45
oho, ... kae ovo ?!!

Moderator !?

nego, kaže mi frend, da ide neka velika đita, jedrilicom oko svijeta, ...

bilo na televiziji, u nedelju, u emisiji More

kao, idu u 6 etapa,... traže posadu, .. na jednoj od etapa učestvovat će i Stipe Božić, ...

jel zna neko nešto više o tome ? jel ima možda kakav link ?

Farymann
09.08.2010., 06:53
Vancalo !!!

Vidio sam i ja to na TV, ali vise o tome nemam pojma.

Oli bi ti na djitu ?

METAN RUNNER
09.08.2010., 17:47
a nebi bilo loše, neku veću đitu napravit

ali ovdje opet niko ništa, ...

Farymann
10.08.2010., 07:13
A bit ce otisli na vecu đitu ! :rofl::rofl:

Nebi se bilo lose maknuti na neko vrime,ali kada pogledam da je cili cvit u qurcu onda :ne zna:
Prije 30-tak godina po svitu je bilo milina putovati,ali sada :ne zna:
Imas sva cuda tehnike,ali ljudi su u banani !

METAN RUNNER
10.08.2010., 14:02
nego, vidim ja , .. ti si jako ozbiljno shvatio ovaj svoj moderatorski posao, ... svaki dan, ranim jutrom si tu :rofl:

Farymann
11.08.2010., 06:55
Dobro je placeno :rofl::rofl::rofl:
A i bolje da sam izjutra dok sam pri sebi jer bi popodne moglo biti cuda !:lol:

METAN RUNNER
11.08.2010., 11:22
morat cu otvorit novu temu, vezano uz ovu đitu, jedrilicom oko svijeta, pa možda dođe kakva informacija

Farymann
12.08.2010., 06:36
Otvori novu temu,ali tesko ces tu ista doznati.
Najbolje da kontaktiras ove u emisiji More sto su radili prilog,to je najlakse i dobit ces informacije iz prve ruke.
Jesi na moru ili ?

golf
13.08.2010., 13:11
pozz ljudi molia bi da meni ka jednon laiku kji nema veze sa moren i pomorstvom odgovorite na par pitanj jer planiran uzet nekakvu barku(gumenjk) !! dali treba polagat kakve kategorije za gumenjak od 2-3-4 metra i dali mi j bolje gumenjak sa plastičnin dnom ili ne????

Farymann
27.08.2010., 10:24
pozz ljudi molia bi da meni ka jednon laiku kji nema veze sa moren i pomorstvom odgovorite na par pitanj jer planiran uzet nekakvu barku(gumenjk) !! dali treba polagat kakve kategorije za gumenjak od 2-3-4 metra i dali mi j bolje gumenjak sa plastičnin dnom ili ne????

Za voditelaj brodice moraš položiti u svakom slucaju !
E sada sto je bolje,definitivno plasticno dno.
A razlika 2-4 metra je velika,kako u prostoru,tako i motoru i cijeni.
Trebalo bi malo precizirati,ako ne dužinu onda barem proracun !

Farymann
07.10.2010., 11:08
morat cu otvorit novu temu, vezano uz ovu đitu, jedrilicom oko svijeta, pa možda dođe kakva informacija

A di si ? Jutros je brod partija na put,a tebe ni !
Ima nesto u novom Otvorenom Moru kako su opremali brod.
Jutros je partija iz Splita .

Sretan put i mirno more !

Bark
24.10.2010., 14:43
Ča kažete na VM motore(rabljeni TD270 ks),bi se isplatilo uzet ili ne?
Sjena s učinjenom reviziom 7200eur????

METAN RUNNER
05.11.2010., 21:26
A di si ? Jutros je brod partija na put,a tebe ni !
Ima nesto u novom Otvorenom Moru kako su opremali brod.
Jutros je partija iz Splita .

Sretan put i mirno more !

eto me, ...

još malo pa će oni i na Atlantik, ...

http://projectsharedreams.blogspot.com/

http://sailtheworld.info/

nego hebeš njih, ... reci ti meni jel ima utebe mladog vina ?

Farymann
06.11.2010., 09:00
eto me, ...

još malo pa će oni i na Atlantik, ...

http://projectsharedreams.blogspot.com/

http://sailtheworld.info/

nego hebeš njih, ... reci ti meni jel ima utebe mladog vina ?

Iako je svakodnevno kiša,nivo u bačvi stalno pada !:D
Evo par lipih dana,ima se još nešto maslina pobrat,a onda ode se malo i na more,posla u kuci i oko kuce uvik ima.
Dobro je dok ne zaladi !
Kakva je situacija kod tebe jesi naša kakav brod ?

METAN RUNNER
08.11.2010., 20:55
pred ljeto, došla ja na vez nekakva poljakinja :D (jedrilica), da ga čuva od najezde domaćih, i furešti :lol:

brod je od prijatelja, nije imao kud s njim, pa ga smjestili kod mene.... :rofl:

nezna mu se ni ime, ni marka, čudan je skroz, zna se samo da je iz poljske :ne zna:

Farymann
09.11.2010., 09:38
pred ljeto, došla ja na vez nekakva poljakinja :D (jedrilica), da ga čuva od najezde domaćih, i furešti :lol:

brod je od prijatelja, nije imao kud s njim, pa ga smjestili kod mene.... :rofl:

nezna mu se ni ime, ni marka, čudan je skroz, zna se samo da je iz poljske :ne zna:

Poljakinje su dobre ! :rofl:
A što ce ti ime,ako je brod dobar,mozda je netko sam radio,ili neka manja serija. Ima li ca u santinama ?

METAN RUNNER
09.11.2010., 11:26
Poljakinje su dobre ! :rofl:
A što ce ti ime,ako je brod dobar,mozda je netko sam radio,ili neka manja serija. Ima li ca u santinama ?

ma santine su pune, .... teće na sve strane, neznaš jel više odozdo more ili odozgo kiša :flop:

prije tri dana su ga paljali, .. skoro je otiša fondo doli :lol:

pouzdam se u tvoje mlado vino, da će ostavit jednu bocu i za mene :cerek:

Farymann
12.11.2010., 13:22
ma santine su pune, .... teće na sve strane, neznaš jel više odozdo more ili odozgo kiša :flop:

prije tri dana su ga paljali, .. skoro je otiša fondo doli :lol:

pouzdam se u tvoje mlado vino, da će ostavit jednu bocu i za mene :cerek:

Pa napravite dvi-tri buže iznad mora pa neka samo otice van,ionako je sada u modi samopražnjenje ! :D

Vina ima samo nije više mlado,bilo u boci ili ne uzrijalo je i posli Martina nema više masta,sada je sve vino ! :)

:zivili:

Farymann
04.02.2011., 08:08
Metalac jesi živ ? :)

METAN RUNNER
15.02.2011., 20:00
Metalac jesi živ ? :)

živ, živ,

čeka proliće, za zamiriše

Farymann
16.02.2011., 07:09
Važno da si živ i da je situacija dobra :top:
Javi se cešce :mig:

Prolice je davno stiglo,mendule su procvitale :D

Ima li prinova u mornarici ?

METAN RUNNER
22.02.2011., 00:17
Važno da si živ i da je situacija dobra :top:
Javi se cešce :mig:

Prolice je davno stiglo,mendule su procvitale :D

Ima li prinova u mornarici ?

ma vraga, vrijeme se opet pokvarilo, ....zima se neda,
nikako da zamiriše proljeće, pa da malo skoknem na jug :kava:

a mornarica je nekako spala na podmornicu, :lol: teće li ga teće, ... neznam jel more ili kiša ? :ne zna:

prijatelj svako tolko ispalja po 80 sića iz kaljuže :flop:

čim malo zatopli stižem :D

Farymann
24.02.2011., 08:57
a najbolje probat,vidi dali je slano.........:lol:

ne dolazi dok ne prođe ova buretina,ionako nema nigdi nikoga,bura dere cilu šetemenu, a vec je bilo skoro došlo proljece.
Ideš do pazara u ZG ?

ncrncevic
27.02.2011., 08:27
gliser blizu omisa

Zanima me skaf glisera pod imenom Karina, mislim da je ime, narancaste boje, stoji na nekoj garazi prema moru
nalazi se prije omisa kad se ide iz Dubrovnika
skaf stoji tamo sigurno 5 6 godina koliko se sjecam mozda i vise

Zna li iko od vas omisana ili okolice ili neko treci ciji je to skaf, mislim na vlasnika i mozda neko nekim slucajem ima kontakt vlasnika

hvala

ncrncevic
27.02.2011., 08:27
i zanima me jeli iko prodaje bravo 1 z nogu
ili
gumenjak od 5 ipo do 7 metara u jako jako losem stanju, ili ti samo papire

ilda_
18.03.2011., 14:35
pozdrav svima. Vjerovatno ste gledali brodove (jedrilice) na Ebayu, ako niste svakako pogledaje.
U ponudi je redovito nekakvih stotinjak brodova, vise-manje. Stariji su, no dobro opremljeni, odnosno vidi se da su korišteni za duža putovanja.Trebaju makeover no ali cini mi se da su to samo površinski radovi. Volim more i brodove, no ne razumijem se nesta previse u to, moji dragi kompanjoj op. zivotni, je u toj struci i on cesto pregledava navedenu stranicu. Ali ono sto znam je da se cijene krecu od par tisuca dolara pa nadalje. Nemamo jos nekog favorita jer ponude stvarno ima ali definitivno sam voljna dat par tisuca neka bude i eura za jedrilicu, koja u nas dode btw pa sigurno i blizu pucam 300 000eura. Ako sami ne odemo po nju biti ce dosta skuplje jer kontejneri stvarno puno kostaju- daleko najniza ponuda 4500dolar.
Ovo bi mogao biti uvod u jednu pricu, ali krenimo od pocetka pa kaze sto mislite o gore navedenom ili ako netko mozda ima iskustva bilo bi super da isto opise.
Drugi put cu stvaljat kvacice!

Bark
21.03.2011., 14:56
Ča ste gledali?:confused:

ilda_
24.03.2011., 09:13
Ča ste gledali?:confused:
susidu kroz prozor!
American Ebay-boats-sailboats

gliser karina haha ha!

dark 7
13.04.2011., 20:20
pozdrav ljudi!
da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje...
split boat show....
ponuda...
jel se ima šta za vidjeti...
ne zanimaju me superluksuzne jahte, već čamci ,gliseri i slično...
usporeba sa prošlogodišnjim šibenskim boat showom...

Cuka
13.04.2011., 21:04
pozdrav ljudi!
da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje...
split boat show....
ponuda...
jel se ima šta za vidjeti...
ne zanimaju me superluksuzne jahte, već čamci ,gliseri i slično...
usporeba sa prošlogodišnjim šibenskim boat showom...

Iden sutra pa ću vidit ali onako na prvu mi se čini kako je to puno siromašnije nego lani.

dark 7
13.04.2011., 21:11
Iden sutra pa ću vidit ali onako na prvu mi se čini kako je to puno siromašnije nego lani.

:top:
ajd, molim te napiši kratko izvješće!:top:
nisam baš blizu, ali ako je dobro, mogao bih skoknuti do splita za vikend!:mig:

METAN RUNNER
13.04.2011., 23:17
hebate, živnilo nešto ovdje, 3 posta u jednom danu

Farymann
14.04.2011., 07:15
sve se praši :rofl:

Od Split Boata puno bolje je posjetiti Dane HR male brodogradnje isto u Splitu od 28,04 - 01,05. ima se za viditi puno više brodova za smrtnike,a i upad je besplatan.

Metan ima li kakvih prinova u mornarici ?

dark 7
14.04.2011., 07:50
prava informacija!:s
hvala!:top:
ak budem mogao doć, plaćam pivu( naravno, ako si u splitu)
možda ne bi bilo loše otvoriti topic o događajima tipa boat showa i slično, gdje bi se lakše našle informacije( gdje? kada?)!
možda bi i sami organizatori napisali koju riječ o tome.:ne zna:

Cuka
14.04.2011., 12:00
Evo me sad s Croatia Boat i onako osvrt na brzinu je žali bože izgubljenog vremena. Manji nego lani, manje brodova, nema naših proizvođaća osim Damora, ponuda motora je skromna da skromnija ne može bit............. i sve skupa jedno veliko ništa pa čak i za one koji vole extra luksuz nije previše zanimljivo.

Šteta, recesija valjda i samo se nadam da će bit dogodine bolje jer ovo u odnosu na prije dvi ili tri godine je ništa. Organizacija je OK i radi njih se nadam da je ovo prolazno razdoblje.

Farymann
15.04.2011., 07:12
moja je pretpostavka da ce svi ti sajmovi lagano gasiti.
Prvi ce biti onaj u ZG.

Ne možeš oderati izlagača ,ogromne cifre su za metar kvadratni i opet naplatiti ulaznicu 40-50 kn meni puno,ako ide familija ode 100-200 kn a za ništa.
Ionako polovica upada mukte,a da je karta 10 kn svi bi platili.
Više ne idem na takve manifestacije jer su vec godinama iste na istim jestima isti ljudi. Lani sam u prolazu bio na ZG i da sam platio kartu sigurno bi tražio povrat novca :D

Sad pogledajte svako mjesto ima svoj sajam : Split, Šibenik,Biograd,Rijeka,ZG.
Ne mogu izlagači to financiski podnjeti,a prihodi na sajmu opet nikakvi.
Fali još Pag,Karlovac i Osjek,a može i Krapina pa da svi budu zadovoljni :lol:

waker
18.04.2011., 20:05
moja je pretpostavka da ce svi ti sajmovi lagano gasiti.
Prvi ce biti onaj u ZG.

Ne možeš oderati izlagača ,ogromne cifre su za metar kvadratni i opet naplatiti ulaznicu 40-50 kn meni puno,ako ide familija ode 100-200 kn a za ništa.
Ionako polovica upada mukte,a da je karta 10 kn svi bi platili.
Više ne idem na takve manifestacije jer su vec godinama iste na istim jestima isti ljudi. Lani sam u prolazu bio na ZG i da sam platio kartu sigurno bi tražio povrat novca :D

Sad pogledajte svako mjesto ima svoj sajam : Split, Šibenik,Biograd,Rijeka,ZG.
Ne mogu izlagači to financiski podnjeti,a prihodi na sajmu opet nikakvi.
Fali još Pag,Karlovac i Osjek,a može i Krapina pa da svi budu zadovoljni :lol:

Da i otok jaboka:lol::lol::lol:

Farymann
10.05.2011., 07:27
hebate, živnilo nešto ovdje, 3 posta u jednom danu

je živnilo,i onda se sve razbižalo ?
Pa jesi ti uopce živ ? :D

Ambrozije
30.05.2011., 13:00
Ako bi neki znalac mogao prokomentirati mogučnosti gumija od 3,20m s plastičnim dnom i motorom od 15-20ks! Koliko ljudi stane, koliko daleko se može s tim, od Splita do Hvara, oko Paga, barem od Jelse do Bola.....? Jel stabilan na moru barem koliko i gumi s kobilicom na napuhavanje od 3,80m? Kontinentalac sam pa ako netko može pojasnit problematiku vezanu za ovu kombinaciju bio bih zahvalan!

Farymann
13.06.2011., 21:12
Ljeto nam se vratilo :top:

Sezona kupanja je otvorena.

lee_chan
15.08.2011., 19:01
molim vaša mišljenja, za totalnog početnika uzeti neku manju jedrilicu od 5-6 m je malo suludo pretpostavljam?

iako ni brodica tipa dalamtinka nije puno bolji izbor ako te uhvati nevera?

živim pola sata od mora, vez vjerujem da bi mogao "riješiti" i treba mi nešto s čim mogu guštati od petka do nedjelje svaki vikend + cijeli godišnji.

budžet je naraqvno ograničen ca 4-6000 eur.

Joze Balic
16.08.2011., 12:06
Što mislite kad bi iša sa pasarom 4.50m (deplasmanac) 6ks motor 2t na Bol a krenia bi od Splita.., da li bi se to moglo izvest?

shakazulu
16.08.2011., 12:22
Što mislite kad bi iša sa pasarom 4.50m (deplasmanac) 6ks motor 2t na Bol a krenia bi od Splita.., da li bi se to moglo izvest?

Mozda bi se i moglo ako krenes rano ujutro, ali za vratit se nazad opet bi triba pricekat jutro kad je bonaca. Zeznuto je popodne kad pocnu valovi

Joze Balic
16.08.2011., 12:25
Mozda bi se i moglo ako krenes rano ujutro, ali za vratit se nazad opet bi triba pricekat jutro kad je bonaca. Zeznuto je popodne kad pocnu valovi

možda je najveći problem motor ( da li bi izdrža toliko milja ).. I koliko bi otprilike trebalo do bola.. (jel 2-3 h??)

shakazulu
16.08.2011., 13:08
možda je najveći problem motor ( da li bi izdrža toliko milja ).. I koliko bi otprilike trebalo do bola.. (jel 2-3 h??)

Ja se ne bi uputio bez pomocnog motora

METAN RUNNER
16.08.2011., 15:39
je živnilo,i onda se sve razbižalo ?
Pa jesi ti uopce živ ? :D

a jašta nego živ, .... malo sam se prebacia na planine, .. dosta mi je bilo mora, al eto vraćam se nazad ! :D

Joze Balic
16.08.2011., 16:35
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/u-moru-kod-primostena-sudar-jedrilice-i-glisera-dvoje-nestalih-231334

Šta vi kažete na ovo??

.shorty.
17.08.2011., 08:25
uf ne znam sta reci, ja sam u tom trenutku bio u mandalini u sibeniku.

iskreno, mogu slobodno reci da je sa glisiranjem u blizini obale svake godine sve gore i gore, bar tu kod mene. Policija slabo kontrolira brzinu, a sve vise i vise neiskusnih turista sa gliserima jurca uz obalu - valjda kako bi se pokazali...

Sjecam se prije 10ak godina nije bilo ni 50% ovoliko brodova u sezoni, pogotovo ne sa tako neiskusnim osobljem.

Nekad sam znao plivati 300, 400 metara od obale, danas se to ne usudim.

Bas sam nesto s prijateljima raspravljao u kojoj je mjeri brod sa jet pogonom manje opasan od onog s propelerom kad bi recimo presao preko covjeka/ronioca?

Joze Balic
06.09.2011., 17:50
Kad sam stavlja zelene pajole pa kako sam ih slaga, ostavljale su mi "zelene friži" po dnu pasare. Ružno je za vidit pa da li imate koje dobro i brzo rješnje za odstranit to? Možda krpa i razrjeđivać ili nešto?

Farymann
07.09.2011., 18:26
Kad sam stavlja zelene pajole pa kako sam ih slaga, ostavljale su mi "zelene friži" po dnu pasare. Ružno je za vidit pa da li imate koje dobro i brzo rješnje za odstranit to? Možda krpa i razrjeđivać ili nešto?

Probaj s Arfom.

Farymann
07.09.2011., 18:28
a jašta nego živ, .... malo sam se prebacia na planine, .. dosta mi je bilo mora, al eto vraćam se nazad ! :D

znaci kala si se cim je lito prošlo:D
sigurno se spremaš u berbu.

Joze Balic
08.09.2011., 16:43
koliko "prakticirate" full gas na vanbrodskim motorima? Pitam recimo za buduće, kupio bi tohatsu 5ks i 2T i da li se uopće smije na full vozit otprilike 30-45min?

Disperadun.
08.09.2011., 17:23
za 2t motore, vožnja na full gasu duže vrime ne bi tribala predstavljati problem

Farymann
10.09.2011., 10:56
za 2t motore, vožnja na full gasu duže vrime ne bi tribala predstavljati problem

isto tako i nepotrebno,jer i kada se malo smanji,ništa se ne gubi.
Po meni nepotrebno i nikada nijedan stroj ne voli raditi u max.okretajima.

Farymann
29.11.2011., 20:25
Nema metana,nema ni cakule .
U kojoj li je konobi zaglavija ?:D

METAN RUNNER
14.12.2011., 23:15
Nema metana,nema ni cakule .
U kojoj li je konobi zaglavija ?:D

ma zaglavio u poslu, ...
....posla preko glave, al para niotkuda !!

koliko ti je pao prinos masline ove godine ?

al nema veze, ..babić je zato sigurno vrhunski !!:D:D

p959
15.12.2011., 19:04
Nauticari pozz,zanima me okvirna cijena za jet ski: Sea doo Bobmbardier 250 2006/07 god. motor 4T ,dvosjed i vodeni top.hvala

Farymann
15.12.2011., 21:14
Da zaglavio na poslu ,pa još ni penezi nema:facepalm:,bolje ti je onda da se ni ne dižeš iz postelje :D
Ulja slabo,ali se zato vino lipo muze :Pivo:

p959 za jet pojma nemam ,ja sam još na veslima :D

Farymann
15.12.2011., 21:17
Joze Balic jesi dobro veza brod,vitar okrice sa svih strana :D

Joze Balic
16.12.2011., 10:46
Joze Balic jesi dobro veza brod,vitar okrice sa svih strana :D

jeje dobro je, razmišljam uzet dvi bitve na krmu i ugradit

el passo
16.12.2011., 17:44
pozdrav. Nekako mi se čini suša na forumu. Možda sada kad se ne može na more padne i koja dobra čakula. Kažu žene da kad se mi muški raspričamo da smo veće babe od njih. Ipak mislim da se one samo tješe. Ne kaže se bez veze da je više od 2 žene na istom mjestu u isto vrijeme kokošinjac. No dosta o ženama. Da se vratim na nautiku. Jel ima možda netko, ili zna li netko ko zna nekog ko ima petu za yamahu 6-8 ks 2t do.:ne zna:

bojan111111
17.12.2011., 08:58
100 ljudi = 100 čudi
100 žena = 200 sisa :)

a što se pete tiće možda na njuškalu:ne zna:

el passo
17.12.2011., 16:32
100 ljudi = 100 čudi
100 žena = 200 sisa :)

a što se pete tiće možda na njuškalu:ne zna:

kontaktirao sam jednog dalmatinca ,ali previše traži

Farymann
18.12.2011., 20:20
kontaktirao sam jednog dalmatinca ,ali previše traži

to je tražena roba,pa zato ima i cjenu,ostaje ti da tražiš dalje.

Sad ce krenuti kad zaladi :D

el passo
19.12.2011., 20:56
nije toliko tražena čim mu oglas stoji par mjeseci. Možda će popustiti za koji mjesec. Popravak me stoji nešto manje nego što on traži za petu. Ima vremena do ljeta

bojan111111
25.12.2011., 18:23
Sretan božić i ugodne blagdane želim svim ljubiteljima nautike

Farymann
26.12.2011., 11:50
Sretan i blagoslovljen Božić svim forumašima i onima koji nisu.

dejan1
31.12.2011., 15:59
neko prodaje gumenjaka od 4.5 - 5m s pentom, nema nis na oglasnicima
mislio sam da cu svog maestrala 18 sa pentom tesko prodat a ono otiso za cas a sad nema nista vece, bar bi sad u zimi trebalo bit

bojan111111
31.12.2011., 17:09
kako nema, puno ih je njuškalo

dejan1
02.01.2012., 10:41
ma nema ni jednog da je od vlasnika, sve dileri, prekupci i marine a cijene od 15000 do 50000 eura i vise.

mirko konobar
02.01.2012., 17:50
Ma kojih 15-50000? Kupiš nešto maznuto za 1000 pa to s dva svjedoka registriraš u Sisku i mirna Bosna :mig:

Farymann
02.01.2012., 22:05
Ma kojih 15-50000? Kupiš nešto maznuto za 1000 pa to s dva svjedoka registriraš u Sisku i mirna Bosna :mig:
Jeftinije je još razgledati malo po portu isto kao u izlogu pa odabereš što ti se najviše sviđa i poslje vecare samo prebaciš sa dva svjedoka u Sisak :D

dejan1
03.01.2012., 07:40
a kaj ste jalni, to je zahebna stvar.....

mirko konobar
03.01.2012., 08:32
Dečko ne radi se tu o nikakvom jalu nego o konstantnom kršenju zakona i propisa u toj kapetaniji. Osobno znam za dva broda koji iz više pokušaja nisu mogli biti registrirani u kapetanijama Pula i Šibenik (kod jednog broda papiri nisu bili 100% čisti a drugi ni u snovima nije mogao biti proglašen tehnički ispravnim) a na kraju su bez problema registrirani u Sisku. Ovaj s 'mutnim' papirima možda ih je na kraju i sredio no ovaj tehnčki neispravan još je uvijek u istom stanju i cijelo ljeto voza turiste. No kako bi to lučki kapetan iz Siska znao kad nije ni vidio brod?

P.S. Moram se ispraviti, od kad si ti napisao kako si registrirao gumenjak znam za tri nelegalno registrirana plovila u toj kapetaniji.

dejan1
03.01.2012., 12:15
a gle, da mene to tak smeta ja bi nes poduzeo onda a ne sam po forumu zahebavo druge al vidim da ti je to puno lakse pa sam izvoli.
ja sam sam htio drugima pomoc kak da si regaju nekaj i voze se bez brige.
ova fora sa 2 svjedoka je potpuno legalna i prolazi a to kaj ovi u sisku rade i kak rade nije moj problem.
ok decko?

mirko konobar
03.01.2012., 14:11
Hajde nek ti bude. Samo da li si svjestan da propagiraš nezakonite radnje? Mogao bi se opeći s papirima plovila dobijenim na taj način, to što se radi tamo postalo je previše upadljivo, slično kao i one kupljene vozačke prije par godina. Zamisli da dobiješ plavu koverticu s pozivom da doneseš knjižicu plovila :) Svjedoke neće pozivati, ne trebaju im ;)

dejan1
03.01.2012., 14:23
i kaj onda, donesem knjizicu plovila i kaj onda???
ti velim da je to legalno, kaj mislis kak se regaju ti svi stari camci i prikolice?
prije nego sam to sve napravio bio sam i u policiju, carini, luckoj kapetaniji, spediciji, poreznoj upravi i ne znam di sve vise ne i svi rekli da se to moze tako registrirat.
i kaj sam sad ja tu nes kriv, mislim da nisam, postupio sam po zakonu a tako mogu i ostali.
i naravno da su propisi drugaciji za brodove namjenjene za prijevoz putnika nego za gumenjaka od 3.4m.
to je sve od mene
pozz

el passo
03.01.2012., 20:14
Svim forumašima želim sretnu i uspješnu novu, mirno more i da si svi možemo prijuštiti barem za metar duži brod. Čitam to oko papira. Nisam znao za taj Sisak. Baš sam nedavno prodao jedan gliser bez papira - nije ukraden. Tu u Puli sam pitao za legalizaciju u lučkoj kapetaniji pa su mi rekli da nema šanse. No kod nas u Hrvatskoj ima puno primjera da različiti gradovi ili iste ustanove u drugim gradovima nemaju iste zakone i propise. Sve u svemu kad se malo bolje sagleda svi smo mi jednaki samo šta postoje i oni jednakiji

Curak
08.01.2012., 14:54
Pozdrav svima! Zelio bih kupiti brodic od 3m, a da je brz pa se ne mogu odluciti izmedu Damora 300, Mile 300 ili Gof 300. Zanimaju me brzine navedenih brodova sa motorom 8,10,15 ks ili ako netko ima neku bolju preporuku. Bilo kakav savjet u vezi ovih ili slicnih brodova je dobro dosao. Zanimaju me i cijene tih brodova.

bojan111111
08.01.2012., 16:14
Pozdrav svima! Zelio bih kupiti brodic od 3m, a da je brz pa se ne mogu odluciti izmedu Damora 300, Mile 300 ili Gof 300. Zanimaju me brzine navedenih brodova sa motorom 8,10,15 ks ili ako netko ima neku bolju preporuku. Bilo kakav savjet u vezi ovih ili slicnih brodova je dobro dosao. Zanimaju me i cijene tih brodova.

http://www.burzanautike.com/testovi/mila-300-i-gof-410

Farymann
08.01.2012., 20:19
http://www.burzanautike.com/testovi/mila-300-i-gof-410

Gledam ovaj test i vidim da je gof 410,znaci malo duži od 4 metra.
Znaci bilo što da kupiš moraš registrirati,a ovo od 3 metra je malo bolje od ništa,s time ne možeš nigdi ni sam,a kamoli da nekoga povedeš.
Gof izgleda solidno,u kombinaciji s penticom 4-5 ks može se i ozbiljno zaploviti ako je motor ispravan i pouzdan.

Farymann
08.01.2012., 20:24
Da malo procakulamo :D

Lani su sportskim ribolovcima oteli još 300 kn za parangal,pošto je godina nova i valja napraviti novu dozvolu jer stara ne vridi sve da si je napravio lani u 12 misecu ima li ove godine još koji novi namet,triba li nadoplatiti za 2 udicu :ne zna:

Curak
09.01.2012., 17:30
Znaci bilo što da kupiš moraš registrirati,a ovo od 3 metra je malo bolje od ništa,s time ne možeš nigdi ni sam,a kamoli da nekoga povedeš.
Gof izgleda solidno,u kombinaciji s penticom 4-5 ks može se i ozbiljno zaploviti ako je motor ispravan i pouzdan.

Znam da se sve mora registrirati.Imam vec pasaru Jugoplastika 4.60 sa ugradenim motorom Lombardini 8 ks i sluzi me vec 20 godina. Jedina mana mu je sta je savrsen jer sa 50l nafte vozis cilu godinu. Manji i brzi brod mi treba radi brzeg prebacivanja jer se bavim ronjenjem. Manj brod bi mi vise odgovarao jer mi je lakse ulazit u bod sa 15kg olova i ostalom opremom.

Curak
11.01.2012., 18:34
Da malo procakulamo :D

Lani su sportskim ribolovcima oteli još 300 kn za parangal,pošto je godina nova i valja napraviti novu dozvolu jer stara ne vridi sve da si je napravio lani u 12 misecu ima li ove godine još koji novi namet,triba li nadoplatiti za 2 udicu :ne zna:

Oce oni oce:mad: Kako su uveli registraciju na brodic od 2.5 metra,tako i 300 kn za parangale. Sitit ce se oni jos necega.Nisu se pitali ko ce toliko ribe uvatit:ne zna: Kad platis gorivo i kupis jesku,ispade da je jednostavnije na ribarnicu ili mesnicu:lol: Cak mi se ova druga opcija cini primamljivija!

Farymann
11.01.2012., 22:56
onda ti je za to najbolji maleni gumenjak.
Sa relativno malim motorem postižeš dobru brzinu i malenu potrošnju.
Plastika tako malih dužina jako je nestabilna.

Curak
12.01.2012., 13:25
onda ti je za to najbolji maleni gumenjak.
Sa relativno malim motorem postižeš dobru brzinu i malenu potrošnju.
Plastika tako malih dužina jako je nestabilna.

Eto kad ti o gumenjaku,nasa mi ga prijatelj negdje u Zadru 2.5m,motor Yamaha 4ks i 4t,glisira sa jednom osobom.Cijena navodno 500 eura i vec se sprema za po njega.Cini mi se da mi je reka da je sve staro 3 god. Ja bi vise volija plastiku zato sta sa njom mogu napravit svasta,a guma ako se takne sika,gotova je.

Farymann
12.01.2012., 23:16
Pa neš navigati po siki :D
Je to sigurno leti,ali čuvaj se te Yamahe,jer ta serija (osim ako nije ovaj novi sa bilom kapom,ali sumljam) ne valja ništa.
Onda ti je bolje ništa nego nevaljani motor.
Najbolja kombinacija za takve gumenjake su 2T motori,cak su godine nebitne jer se lako poprave.

Curak
13.01.2012., 13:08
Pa neš navigati po siki :D
Je to sigurno leti,ali čuvaj se te Yamahe,jer ta serija (osim ako nije ovaj novi sa bilom kapom,ali sumljam) ne valja ništa.
Onda ti je bolje ništa nego nevaljani motor.
Najbolja kombinacija za takve gumenjake su 2T motori,cak su godine nebitne jer se lako poprave.

E,dobra informacija o to yamahi,a svejedno o onome gumenjaku sa motorom od 4 ks,covik krivo napisa oglas:mad:Bez motora 500 eura,a sa motorom je druga cifra.:confused:

Farymann
17.01.2012., 19:42
E,dobra informacija o to yamahi,a svejedno o onome gumenjaku sa motorom od 4 ks,covik krivo napisa oglas:mad:Bez motora 500 eura,a sa motorom je druga cifra.:confused:

ili si ti krivo procita :D
Ipak je to komad broda pa vridi i više :D

vicko22
17.01.2012., 19:57

Postoji gof od 2,98m koji se radi na Korčuli, a isti je kao damor 300. Ja sam prije par dana kupio polovnog gofa starog 10god, a u odličnom stanju. Ima napravljenu peraju i na njega mislim staviti motor od 15ks.
A nevidim razloga zašto se s ovim od 3m nemože dalje zaploviti, do 10tak nm od luke, ja sam ga kupio za parangale bacat jer mi brod od 9m baš i nije zgodan, a uglavnom na ribanje idem sam.

Farymann
17.01.2012., 20:05
Postoji gof od 2,98m koji se radi na Korčuli, a isti je kao damor 300. Ja sam prije par dana kupio polovnog gofa starog 10god, a u odličnom stanju. Ima napravljenu peraju i na njega mislim staviti motor od 15ks.
A nevidim razloga zašto se s ovim od 3m nemože dalje zaploviti, do 10tak nm od luke, ja sam ga kupio za parangale bacat jer mi brod od 9m baš i nije zgodan, a uglavnom na ribanje idem sam.

Dobar je za bacati,a dizati ?
Sad nedajbože da nešto vece ili više uvatiš di s time ili te potopi ili odvuce :D

Curak
17.01.2012., 21:11

E taj mi baš paše:rofl:!Znaš li možda cijenu novoga?Imas li kakvu informaciju kolika će ti biti brzina sa tim motorom?Smije li se znati koliko si ga platija da znam otprilike cijene?

vicko22
17.01.2012., 21:31
Neznam koliko dođe novi gof, mila je 8900kn, vidovićev plovid je 9500kn, a damor je 1580eura.
Ja sam gofa platio 6500kn skupa s veslima, zimskom tendom, prevozom i registracijom. Sve ovo pojedinačno košta po cca 500kn. A još ima i papuču tj. peraju visoku koja dođe ovdje u nas kad ti je netko napravi oko 3000kn :504: .
Mislim da sam dobro prošao. Bivši vlasnik ga je vozio s tohatsuom 9,8 i išao je 16nm kad si sam. Išao bi na 15ks 4t tako da imam dosta snage, a potrošnja nebi bila prevelika. Mogu javit kad isprobam kombinaciju.

Curak
18.01.2012., 14:18
Neznam koliko dođe novi gof, mila je 8900kn, vidovićev plovid je 9500kn, a damor je 1580eura.
Ja sam gofa platio 6500kn skupa s veslima, zimskom tendom, prevozom i registracijom. Sve ovo pojedinačno košta po cca 500kn. A još ima i papuču tj. peraju visoku koja dođe ovdje u nas kad ti je netko napravi oko 3000kn :504: .
Mislim da sam dobro prošao. Bivši vlasnik ga je vozio s tohatsuom 9,8 i išao je 16nm kad si sam. Išao bi na 15ks 4t tako da imam dosta snage, a potrošnja nebi bila prevelika. Mogu javit kad isprobam kombinaciju.

Hvala na informaciji,a ostalo kad testiras samo javi:mig:

Joze Balic
05.02.2012., 13:37
jeste povirili do vaših brodova od ovog pustog snijega? Ja sam iša jučer malo skinit sniga, ali se ne isplati dok se vrime ne stabilizira

Farymann
05.02.2012., 17:05
obiša sam flotu,ali nisam ponija lopatu da izbacim snig,a s kantom za paljanje baš ne ide pa cu pricekati da se to lipo samo otopi :D

Curak
05.02.2012., 19:31
jeste povirili do vaših brodova od ovog pustog snijega? Ja sam iša jučer malo skinit sniga, ali se ne isplati dok se vrime ne stabilizira

Moj je van do 4-og mjeseca jer sam se uvatija većeg posla.Taman pitura motor,vratija u brod,kad ono sutra motor umisto modre boje skroz bijel i kako je to sve smrzlo i skorilo,stoji dok se ne otopi samo:503:

Farymann
08.02.2012., 22:09
Danas sve ocisceno,bilo je i leda,malo se polilo sa morem da se razledi i sada sve blista :D
Konopi svi na mistu,obaša i provjerio susjede isto sve pod kontrolom jer vitar ne molaje.

Curak
12.02.2012., 19:57
Danas sve ocisceno,bilo je i leda,malo se polilo sa morem da se razledi i sada sve blista :D
Konopi svi na mistu,obaša i provjerio susjede isto sve pod kontrolom jer vitar ne molaje.

Ja sam svog iša izliti,ali mašklinom:lol: Mogu ti reć da je posal uspješno obavljen.Da je brod bija veći,platija bi kome da proleti frezom:D

Razer93
13.02.2012., 16:05
ja sam bia prije par dana pa sam se smrza i napravia polovican posao. Sad ce ovaj tjedan sunce pa isekat sta se skupilo

Curak
13.02.2012., 18:33
ja sam bia prije par dana pa sam se smrza i napravia polovican posao. Sad ce ovaj tjedan sunce pa isekat sta se skupilo

Kako ova zima drži,prićekat ćeš dok se odmrzne.Pa i nema veze ako ne ideš nigdi brodom.Bolje da je led u njemu,nego da se ti smrzaješ.Još ima onih kojima je malo teže uskoćit u brod jer je daleko ili riva visoka pa triba dobro pazit kad skaćeš u brod da nebi noge išle priko glave:D

Farymann
14.02.2012., 19:42
a šporkog li sniga,sad kad se rastopilo sve ostalo zasrano,kad ce kišetina da to opere.

Curak
14.02.2012., 21:23
a šporkog li sniga,sad kad se rastopilo sve ostalo zasrano,kad ce kišetina da to opere.

Ko zna,al nemoj ti na ovi led izazivat kišu da nebi opet dobili snjig!

Farymann
16.02.2012., 21:47
Ko zna,al nemoj ti na ovi led izazivat kišu da nebi opet dobili snjig!
bit ce kiše :jumping:

Razer93
17.02.2012., 12:41
evo ja cu danas vidit kakvo je stanje s mojim brodom. I usput kasnim dva miseca za placanje pa moram i to rijesit :)

Curak
17.02.2012., 12:59
evo ja cu danas vidit kakvo je stanje s mojim brodom. I usput kasnim dva miseca za placanje pa moram i to rijesit :)

Ja već sve poplaća,i kupija sportsku dozvolu.Nešto mi tu nije jasno jer mi neki govore da je policiji dovoljno reći serijski broj dozvole i to je to.Meni je to ćudno jer tako mogu biti bez dozvole i izdiktirat bilo ćiji broj,ako ga znam.Zna li ko šta o tome,jer ja kao ronioc,teško mi je nosit dokumente sa sobom pod morem,a u brodu mi i ne vrijede pošto plivajući se odmaknem od broda i 2 nm.

Farymann
18.03.2012., 21:44
Metalac jesi živ ???

METAN RUNNER
27.03.2012., 00:54
ae,...

a ti ? masline obrezane ?

Razer93
31.03.2012., 15:56
jel ko počea stavljat tendu na brod?? Stižu lipi dani..

Farymann
01.04.2012., 21:35
ae,...

nešto mi je zima shebala ove na udaru,otpali listovi pa ponovio rezanje,jadnice lipo su krenule,ali uzalud im sve ako ne padne kiša,nahebat ce i plavac.

Farymann
01.04.2012., 21:36
jel ko počea stavljat tendu na brod?? Stižu lipi dani..

a zašto protiv sniga :D da lipi dani :503:

Razer93
23.04.2012., 17:29
ala dobia sam ponudu vez dobit za 20 000kn. To je ništa ali ko će dat toliko haha :)

Farymann
23.04.2012., 22:34
ala dobia sam ponudu vez dobit za 20 000kn. To je ništa ali ko će dat toliko haha :)

nađi još nekoga kome treba vez pa kupite zajedno,bit ce ti duplo jeftinije,a brodove možete vezati jedan iza drugoga :D

Marko1976
24.04.2012., 12:47
Sta kazete na ovu ribolovnu opremu iz Lidla ? Jel valjaju sta ti stapovi ?

el passo
24.04.2012., 22:08
Sta kazete na ovu ribolovnu opremu iz Lidla ? Jel valjaju sta ti stapovi ?

Valjaju točno onoliko koliko koštaju. Na moru nešto manje a za slatkovodni ribolov nešto više. Kad sve podijeliš možeš se vratiti na početak mog posta

Farymann
24.04.2012., 22:17
Valjaju točno onoliko koliko koštaju. Na moru nešto manje a za slatkovodni ribolov nešto više. Kad sve podijeliš možeš se vratiti na početak mog posta

uvik je tako bilo i bit ce.
Nikako ne pitaj one koji su kupili,jer ce reci da je odlicno :D

Farymann
03.05.2012., 22:56
ae,...

vec su i ocvitale,a di si ti nesrico nesta ???

Razer93
30.05.2012., 18:43
pripremam pasaricu za sezonu otvaram pajole lipi crni talog sam vidia doli. Donia sam kantu od 12litara lipo sve čistom vodom polia i spužvom obrisa. Ah onaj gadan osjećaj pijeska u rukama itd.

Farymann
05.06.2012., 15:39
pripremam pasaricu za sezonu otvaram pajole lipi crni talog sam vidia doli. Donia sam kantu od 12litara lipo sve čistom vodom polia i spužvom obrisa. Ah onaj gadan osjećaj pijeska u rukama itd.

Lipo to uredi ka sebi.
Probuši i koju rupu u dnu da može oticati voda od kiše što je padala :D

Razer93
16.07.2012., 12:22
Jeli tko zna jel postoji koji dobar ducan sa nautikom u Frankfurtu? Bia sam u Bauhausu ali nemaju nesto posebno

Farymann
16.07.2012., 22:51
Frankfurt slabo i ništa,ali malo poviše ima u Aachenu dobra butiga,drži je "naš" turčin i nema što nema od nautike !

Razer93
17.07.2012., 13:18
Frankfurt slabo i ništa,ali malo poviše ima u Aachenu dobra butiga,drži je "naš" turčin i nema što nema od nautike !

a i cijene nisu bas nesto u Frankfurtu. Vise mi se isplati kupovat u Bauhaus Split.. Znas li mozda koji ducan u AAchenu kakjo se zove

Farymann
18.07.2012., 21:52
reka bi ti ,ali onda bi ispala besplatna reklama, a to nesmin :D

bojan111111
22.12.2012., 14:39
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/pozar-u-suhoj-marini-u-puntu-na-krku-gori-desetak-brodica-294701

METAN RUNNER
22.12.2012., 20:44
a bit ce nekom nije isla prodaja, pa je odlučio naplatit osiguranje,

bojan111111
25.12.2012., 09:05
Sretan božić svim članovima foruma

bojan111111
28.12.2012., 11:15
http://www.24sata.hr/dobre-vijesti/dosjetljivi-heroji-ugasili-strasan-pozar-na-brodu-za-60-sekundi-295298

Farymann
28.12.2012., 19:49
da je bilo plavca pod pajolama nebi se tako užgalo

METAN RUNNER
28.12.2012., 23:01
ae

bojan111111
03.02.2013., 08:15
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/odao-ih-kombi-cetvroka-iz-bih-ukrala-118-izvanbrodskih-motora-pali-u-ruke-policije---273003.html

Baš me zanima kolike će kazne dobiti

Farymann
03.02.2013., 20:08
mene više zanima koliko ce se penti vratiti.

mrachni hajduk!
03.02.2013., 21:03
A mene zanimaju dvi stvari: koja je to marka penti Jamaha i koja to penta Suzuki, Jamaha ili Tohatsu ima 12 konja?

el passo
05.02.2013., 06:12
Vjerojatno neka maznuta sa plovila od nekog novinara :D

Marko1976
05.02.2013., 19:01
Ekipa, jel koristio netko olujno sidro kad je ostao bez pogona ?
Jel funkcionira ?
pozz

Farymann
05.02.2013., 19:05
Ekipa, jel koristio netko olujno sidro kad je ostao bez pogona ?
Jel funkcionira ?
pozz

Sigurno da funkcionira,da i vezanu kantu baciš odradit ce posao.

Farymann
05.02.2013., 19:07
A mene zanimaju dvi stvari: koja je to marka penti Jamaha i koja to penta Suzuki, Jamaha ili Tohatsu ima 12 konja?

To je nafrizirana 10-ka :lol:

Marko1976
05.02.2013., 19:15
Sigurno da funkcionira,da i vezanu kantu baciš odradit ce posao.

Ma odradit ce i obicno sidro taj posao, ali me zanimaju stvarna iskustva. Npr dali je usporenje dovoljno jako da ti drzi pramac u valovima na olujnom jugu ili jakoj buri ?

el passo
05.02.2013., 19:46
Usporenje je dovoljno jako samo u slučaju da odgovara veličini broda. Sidro teško da će odraditi posao jer ima mali otpor. Tu je bitna površina olujnog sidra u odnosu na plovilo. Što bi reči pojednostavljeno - vegu će izravnati kanta jupola ali jedrilici od 10 m neće biti od pomoči ni 3 odjednom

Marko1976
05.02.2013., 19:52
Usporenje je dovoljno jako samo u slučaju da odgovara veličini broda. Sidro teško da će odraditi posao jer ima mali otpor. Tu je bitna površina olujnog sidra u odnosu na plovilo. Što bi reči pojednostavljeno - vegu će izravnati kanta jupola ali jedrilici od 10 m neće biti od pomoči ni 3 odjednom

Ok, znaci samo odabrat ispravnu povrsinu prema brodici i to je to ?
Siguran od punjenja vodom preko boka ako se ostane bez pogona ?

Farymann
06.02.2013., 18:07

i dobar konop :D
Jednostavno nesmiš sebi dopustiti da se dovedeš u takvu situaciju !
Prva stvar je dobar motor,a druga prati prognozu vremena,barem to ima danas na svakom mobitelu,a imaš valjda i oći.Tako da se nikako nesmiš naci u takvoj situaciji,sve da si na Pacifiku.

mrachni hajduk!
06.02.2013., 18:57
A kako vi to mislite vezat kantu jupola da se ne raspadne po neveri? Meni se cini da su to prevelike sile kad dodje do toga da ti treba olujno sidro koje ce ti provu drzat u vitru.

Bio sam u situaciji po 20tak cvorova juga kad nam je na regatnoj jedrilici od 11 m (recimo tri-cetiri tone s posadom) puko timun. Bacili smo malog macka od 3 kg koji je glumio skosavicu dok je brod iso 6-7 cvorova. Izdrzao je ravno tri sekunde dok kevlarski konop od 5 mm nije puko.

Meni se cini da je puno puno sigurnije bacit normalno sidro i sto vise konopa. Ili imati dugackog konopa na brodu pa napraviti pandul (http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_fist) ili vise njih.

el passo
06.02.2013., 21:52
Ma kanta jupola je samo usporedba. Normalno da nebi šljakalo.

el passo
06.02.2013., 21:53

Sigurniji od punjenja vodom preko boka bi bio točan izraz

Marko1976
11.02.2013., 18:35
i dobar konop :D
Jednostavno nesmiš sebi dopustiti da se dovedeš u takvu situaciju !
Prva stvar je dobar motor,a druga prati prognozu vremena,barem to ima danas na svakom mobitelu,a imaš valjda i oći.Tako da se nikako nesmiš naci u takvoj situaciji,sve da si na Pacifiku.

Ne smije se svasta u zivotu pa se desi :)

Marko1976
11.02.2013., 18:39
A kako vi to mislite vezat kantu jupola da se ne raspadne po neveri? Meni se cini da su to prevelike sile kad dodje do toga da ti treba olujno sidro koje ce ti provu drzat u vitru.

Bio sam u situaciji po 20tak cvorova juga kad nam je na regatnoj jedrilici od 11 m (recimo tri-cetiri tone s posadom) puko timun. Bacili smo malog macka od 3 kg koji je glumio skosavicu dok je brod iso 6-7 cvorova. Izdrzao je ravno tri sekunde dok kevlarski konop od 5 mm nije puko.

Meni se cini da je puno puno sigurnije bacit normalno sidro i sto vise konopa. Ili imati dugackog konopa na brodu pa napraviti pandul (http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_fist) ili vise njih.

Ipak sam malo skeptican, da bi taj pandul bolje odradio posao od sprave koju su izmislili bas za tu namjenu - olujno sidro.

Evo medju prca 3 google rezultata, lik kaze da ga na pacifiku uhvatio uragan koji je traja 2 dana, i da su prezivjeli samo zahvaljujuci toj spravi.
MEne samo zanima za nase uvjete jel netko probao, i dal zna sta se desi na olujnom jgu, s nekom pasarom tipa istranka, ako se ostane bez pogona i baci olujno sidro ?

Farymann
12.02.2013., 18:26
Istranka i olujno jugo :lol:

Nemam to sidro i ne namjeravam nikada imati,a da bi bilo dobro,bilo bi dobro,nek se nađe.vec je neko gore napisao,svaki brod ima drugo sidro,znaci odgovarajuca velicina sidra i debljina konopa,po meni nebi škodilo ni odgovarajuci inox zongulin da ne okine konop,pa kad zapuše jugo,najbolje da isprobaš pa nam javiš.

dejan1
15.02.2013., 15:21
jel ovo maestral 18 s plasticnim dnom???
http://www.njuskalo.hr/gumenjaci/gumenjak-plastcno-dno-konzola-sjed-kao-poklon-motor-oglas-7185546

Farymann
17.02.2013., 21:35
znam samo da ovo na krmi nije generalno sređen Tomos 4 :lol:

andrusko
22.02.2013., 13:28
je Tomos 4 oriđiđi kratka osovina

Franem
23.02.2013., 17:02
Gdje bi mogao mogao stavit oglas za prodaju jedrilice, u ovaj PDF ili u male oglase?

Hvala!

Franem

Cuka
24.02.2013., 19:34
Male oglase.