PDA

View Full Version : Zbogom

Chelated
26.01.2009., 06:28
Pišem ovaj post zato što ne znam gdje drugdje napisati ovo oproštajno pismo. Nemam obitelji, prijatelja, živim sam, tako da je ovo jedino mjesto na kojem se mogu nadati da će netko pročitati neke od zadnjih stvari koje sam imao na umu.

Odlučio sam si oduzeti život. Napokon sam shvatio što uistinu znači ne imati razlog za nastavljanjem s životom. Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge. Što god vidim ili proživim, u meni izaziva nekakav očaj. Shvatio sam da je jedini način da se ovoga riješim, da ne provodim dane pitajući se zašto mi se to događa, da to napokon i završim.

Vjerojatno, a skoro i sigurno, za mene nema pomoći ili drugog izlaza. Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno. Napokon ću poduzeti nešto.

Smislio sam način koji će osigurati da nitko ne nađe moje tijelo, a pošto nitko neće primijetiti da me nema, bar neću biti u vijestima i biti posmrtno izložen onome s čim sam se borio cijeli život.

Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo, te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života.

S ovime vas pozdravljam. Zbogom.

sanjadom
26.01.2009., 08:21
hej,hej,sto ti je?!Prestani tako razmisljati.Nisi u pravu:Da je zivot pobijedio,ti bi se odlucio na zivot,a ne samoubojstvo.Prestani.Pogledaj,danas je novi dan i samim tim imas priliku da se dogodi nesto lijepo i vrijedno zivota.Nadam se da se ne salis s ovim,jer uopce nije smijesno!Svaki zivot je vrijedan,pa tako i tvoj.Trebas nam i zato ne odustaj.Please,javi se.Reci da nisam kasno ovo vidjela!!!

TabascoPit
26.01.2009., 08:42
Znači, dotaknuo si dno! Znam da je tamo užasno (bio tamo i ja) i da ništa ne vidiš; ali sagni se, pipaj rukama, sama površina toga dna posuta je draguljima. Ako trebaš pomoć samo reci, znaj da nisi sam!

znashtikosam
26.01.2009., 08:54
Pišem ovaj post zato što ne znam gdje drugdje napisati ovo oproštajno pismo. Nemam obitelji, prijatelja, živim sam, tako da je ovo jedino mjesto na kojem se mogu nadati da će netko pročitati neke od zadnjih stvari koje sam imao na umu.

Odlučio sam si oduzeti život. Napokon sam shvatio što uistinu znači ne imati razlog za nastavljanjem s životom. Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge. Što god vidim ili proživim, u meni izaziva nekakav očaj. Shvatio sam da je jedini način da se ovoga riješim, da ne provodim dane pitajući se zašto mi se to događa, da to napokon i završim.

Vjerojatno, a skoro i sigurno, za mene nema pomoći ili drugog izlaza. Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno. Napokon ću poduzeti nešto.

Smislio sam način koji će osigurati da nitko ne nađe moje tijelo, a pošto nitko neće primijetiti da me nema, bar neću biti u vijestima i biti posmrtno izložen onome s čim sam se borio cijeli život.

Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo, te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života.

Dobro jutro! Žao mi je što nisam pročitala ovaj tvoj post ranije.Možda znam kako se osjećaš:naime,ja (i još mnogo ljudi na ovome podforumu) se borimo s teškim depresijama.No,ono što moraš imati na umu jest da se između tih depresija javljaju trenutci nade,one svijetle točke života. Imam iskrenu želju popričati s tobom i pokušati ti pomoći s tvojim problemima,možda i nisu tako strašni,a ako jesu,možemo ti dati prijedloge kako ih riješiti.Vjerojatno je ovdje još mnogo ljudi koji su ti spremni pomoći.
Osim toga,zašto bi se netko ubio,ima mnogo ljepših stvari koje možeš raditi u ovome trenutku:
1.slušati mene kako trkeljam ovdje i čuditi se mojoj budalaštini (ovo svakome pomaže :D)
2.u gaćama otići po cigarete i kavu i novine i uživati bar u tome najsitnijem zadovoljstvu
3. otići se prošetati,popiti kavicu u gradu i gledati kako žive drugi 'Rvati (vjeruj mi,ništa bolje se ne osjećaju nego ti)
4.povjeriti se nama ovdje (jer mi smo ti,zapravo,prilično benigna ekipa,ne grizemo,možda Pastrva,ali ona ti je jedno super stvorenje kad je upoznaš :cerek:)
5.internet-sex:to je super stvar,ali nemoj to ovdje pokušavati jer će te bannirati,u biti,ne znam koliko ti je to sada važno,ali trebalo bi ti biti :cice: :cice:
6.shvatiti da si još uvijek vrlo vrijedan čovjek,koliko god si možda zajebao,barem u mojim očima,i to je dovoljno
7. I najvažnije,život je najljepši kada ga samo pustiš da se dogodi (naravno,uz krvav rad,ali daj se,čovječe,trgni)
8.ako te tješi,ja sto posto imam većih problema,a nije mi na kraj pameti da se ubijem.Prelijep je život za to. :)

TabascoPit
26.01.2009., 09:22
CHELATED pročitaj privatne poruke. To ti je tamo gore desno gdje piše Welcome, CHELATED.

Vanda
26.01.2009., 09:35
Bog ti se smilovao dusi

Spartacus
26.01.2009., 09:36
Nemoj napraviti ništa nepromišljeno, za svaku situaciju postoji i izlaz.

maher18
26.01.2009., 09:38
čili, molim te!!!

sunček, molim te, javi mi se na privat, nije sve tako kako nam se čini, makar trajalo i duže vrijeme. ljudi sazrijevaju, mlad si, jako mlad, svega par godinica stariji od mojih sinova. reci, napiši na forumu što te muči, otkad je počelo, što si dosad činio da popraviš stvari, ideš li u školu, na faks, imaš li ljubavnih problema ili naprosto nisi prihvaćen od ljudi. ima tu puno pitanja o kojima se može razgovarati. molim te, javi mi se. sad sam na poslu, možda neću moći odgovoriti odmah, ali nije mi teško saslušati bilo koga ako mu se može pomoći. a svakome, svakome se može pomoći! svako prolazi neke strašne stvari u životu, i normalno je da je to teško prolaziti sam. ali ima pomoći, vjeruj mi. neću ti sad trabunjati da vrijeme čini svoje. ne, znanje i iskustvo čini svoje!
a pogledaj, svi smo se našli tu zbog svojih ili tuđih problema, lakše je kad zajedno podijeliš svoje strahove i traume. to znaš i sam. javi se, mislim da ćemno svi skupa o mnogo čemu razgovarati. treba ti ljubav. svakom treba ljubav. mnogi, mnogi je nemaju. a ovdje, među nama, ima ljubavi. vjeruj mi.:)

sanjadom
26.01.2009., 09:42
Hej,pogledaj koliko ti se ljudi javilo u kratkom vremenu a to sigurno nisi ocekivao.Daj neki znak da si jos medju nama! Pricaj s nama,zajedno smo jaci!!!

A Simple Girl
26.01.2009., 09:46
Nije valjda stvarno to napravio? Daj javi se, vidiš da ima ljudi koji ti žele pomoći :(

Derviš
26.01.2009., 10:00

Pozz.

Pošto su drugi već pokušali da te odvrate od toga, ja bih te samo informirao šta te tamo čeka ako se ipak odvažiš na tako nešto.

Naime, kada si sam oduzmež život u takvom stanju, tamo ćeš se naći u još težem stanju jer smrću zapravo samo prenosimo stanje u kojem smo i to se stanje pojačava. Znači ništa nećeš riješiti samoubojstvom, već samo pogoršati stvari koje, za razliku od ovih patnji, tamo to traje vječno.

Mnogo je rješenja da se za života izvučeš iz te krize, svi smo to na neki način prošli i prolazimo. Eto, rado bih sa tobom još pričao ali obzirom da se ne javljaš nikome, ne vidim smisla...

soks
26.01.2009., 10:27
Molim te nemoj se ubiti. Pričekaj da ti i ja popijemo kavu :) :kava:

atlas
26.01.2009., 12:37
ne znam kako početi i što reći. jednostavno sam imala potrebu napisati ti nešto. neću pametovati. vidim da si loše. znam da si svjestan da nisi jedini sa problemima i baš zbog toga napiši što te muči...povjeri se ovako napismeno. tu te nitko ne pozna a ponajmanje osuđuje. razmisli...sve je moguće samo ako vjeruješ. vjeruj da možeš pobijediti svoje probleme. izjadaj se ovdje...sigurno će se javiti puno ljudi da ti pomogne.:)

viper001
26.01.2009., 12:42
Ne znam sta da kazem ovaj jesi li vjernik?

Dvojba
26.01.2009., 13:12
Chelated,

dopusti da ti pomognemo. Ako nemaš prijatelja, tu ih sigurno imaš ili ćeš ih steći. I ja sam htjela poći na "onaj svijet", jer više
nisam mogla podnositi duševnu bol koja je bila prisutna 24 sata. Od te boli htjela sam pobjeći u smrt. Sve dok mi prijatelj nije objasnio da je to depresija od koje i on sam boluje. Nagovorio me na liječenje i antidepresivi su mi takoreći spasili život. Digla sam se. Pokrenula. Depresija je bolest, nedostatak određenih kemikalija u mozgu zbog čega i nastupa osjećaj tuge i neizrecive patnje.
Molim te, daj nam se javi, svima nam je stalo da ti pomognemo.

ika218
26.01.2009., 13:14
Mislim da nema više smisla ništa pisati, jer vidim da se nikome ne javljaš.:( No stavio si nas sad u lošu poziciju, jer se mi sada mislimo što je s tobom, jesi li stvarno otišao? Molim te, ako si još s nama, javi se, mnogi od nas proživljavaju teške trenutke, vjeruj mi nisi jedini. Mlada sam poput tebe, čak i mlađa, a opet smatram da ne vrijedi to činiti samome sebi. Vjeruj ovim ljudima koji su ti prije napisali-NIJE TO RJEŠENJE.:)

mekmek
26.01.2009., 13:20
kak ste patetični...

bezsmisla
26.01.2009., 14:03
Pozz.

Pošto su drugi već pokušali da te odvrate od toga, ja bih te samo informirao šta te tamo čeka ako se ipak odvažiš na tako nešto.

Naime, kada si sam oduzmež život u takvom stanju, tamo ćeš se naći u još težem stanju jer smrću zapravo samo prenosimo stanje u kojem smo i to se stanje pojačava. Znači ništa nećeš riješiti samoubojstvom, već samo pogoršati stvari koje, za razliku od ovih patnji, tamo to traje vječno.

Mnogo je rješenja da se za života izvučeš iz te krize, svi smo to na neki način prošli i prolazimo. Eto, rado bih sa tobom još pričao ali obzirom da se ne javljaš nikome, ne vidim smisla...

Kakve su ovo gluposti da tamo određeno stanje traje vječno. Koja bi to muka bila kad bi u "mrtvom" stanju mogao nesto osjecati, a nebi mogao nista poduzeti ni napraviti....to vise lici na proklestvo sto po svemu sudeci nije smisao zivota, a ni želja Boga

flatoos
26.01.2009., 14:30
kaj bi se ubijal bezveze. si jos ziv?

ždralexandrijka
26.01.2009., 14:40
Veliki igrač i u zadnjem momentu zna promjeniti odluku... sutra je možda prvi dan tvog novog početka,usput opiši nam kako ti izgleda svakodnevnica,npr.zadnja 3 dana pa da vidimo šta se može popraviti...

Astrice
26.01.2009., 15:15
Što da kažem a da ne ispadnem p*** onaj ko napiše oproštajno pismo i to na forumu se ne ubije tj suicid mu ne uspije,a samo uspaniči forumaše

patikus
26.01.2009., 15:18

Cek ti to govoris iz iskustva ili?

sanjadom
26.01.2009., 16:11
I covjek se vise nikada nije javio!!! Sto reci,sto uciniti? Zao mi je ako nismo uspjeli pomoci,steta jedne duse! Ako si jos medju nama bilo bi lijepo da se javis!

Astrice
26.01.2009., 16:18
registracija 26.01.2009.

NoNameBoy
26.01.2009., 16:24
Nadam se da ce se javiti,
osjecam se prakticki isto i
ova tema me jako pogodila :(

ždralexandrijka
26.01.2009., 16:44
I covjek se vise nikada nije javio!!! Sto reci,sto uciniti? Zao mi je ako nismo uspjeli pomoci,steta jedne duse! Ako si jos medju nama bilo bi lijepo da se javis!
Ma pusti to,već se dogovara meni za karmine...:(

Astrice
26.01.2009., 16:46
Što volem dramuuu.To mi omiljeni žanr.

leptirica 2
26.01.2009., 16:50
Nadam se da ce se javiti,
osjecam se prakticki isto i
ova tema me jako pogodila :(
jako je tužno kada osoba koja si odluči oduzet život i objavi to na forumu a onda se više ne javi...mislim da to loše utječe na ove ljude na forumu kojima i samima treba emocionalna podrška,mislim još baca dole..da ne spominjem neopisiv osjećaj nemoći svih koji bi htjeli pomoći i pitaju se šta se zbilo sa čovijekom...

Astrice
26.01.2009., 16:50
Da zato sam i rekla ono za što me je Viper napao.

Astrice
26.01.2009., 16:55
http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=4926&hl=
Za Vipera da mi ne sere

level 42
26.01.2009., 16:56
Isuse, nemoj to napraviti, nista nije vrijedno toga, vjeruj mi. Samo Bog zna koliko puta je mi u zadnje vrijeme tako nesto palo na pamet samo da se rijesim svih problema koje imam. Nije vrijedno. Kolko god bilo tesko, doci ce dan kad ce se problemi rijesiti polako. Zlato, nisi sam, vidi koliko nas tu ima koji ti zelimo pomoci. Nadam se samo da nije kasno.

viper001
26.01.2009., 16:57
Gle mislim da mi se ne da o tome raspravljati.Imam i ja depru i to pravu.Razmišljala sam o tome da me nema,ali ne i o suicidu i nisam ni pokušavala. Zadovoljan?Na tom forumu nisu uber depresivci.

Mozda je ovaj uber depresivac a zasto se ne javlja mozda mu je nestalo struje,ma znam da nije bas neki osjecaj al dajte strpljenja.Ja mislim da je to zato sto mu je sad neugodno,nije bas rasciscen sam sa sebom a ako se ne daj boze ubije ne moramo mi ode se smatrat odgovornim:kava:Nesto ode pokusavamo za razliku npr od SAD di je tip preko web kamere objavio svoju namjeru ubojstava a onda mu pocele stizat poruke podrske da se ubije a kad se ubio onda su bili komentari tipa hipi,jupi,hura i slicno:(

Johnny Rebel
26.01.2009., 16:58

Polako..polako...svima je to barem jednom palo na pamet , to ni izdaleka nije nikakvo rijesenje. Uvijek ima izlaza , vjeruj mi!

Ignorabimus
26.01.2009., 17:01
Pozdrav :W

mekmek
26.01.2009., 17:08
ja se ne bih ubio jer bih se bojao a što ako se u sekundi kada shvaćam da ću umrijeti se predomislim i ipak odlučim još malo poživjeti (možda tek toliko da posljednji put pojedem milku) i onda bi mi bilo stravično da više ne mogu zaustaviti npr otjecanje krvi iz žile.
ili što ako nakon smrti fakat neš postoji pa bude mučilo tvoju savjest unedogled. ili što ako mi gliste uđu prvo u očnu šupljinu pa počnu tamo rovat a ne recimo nožni palac... ili što ako me vanzemaljci nadgledaju od rođenja.. ili što ako se neš dogodi sa 4.-om dimenzijom ili širenjem svemira pa će se ovaj moj suicid ponovit još beskonačno mnogo puta ..ili što ako me netko ipak volio i bude tužan ako ja umrem.. ili što ako sam mogao udomiti nekog jadnog malog peseka i pomoć mu a to nisam učinio jer sam bio presebičan i samo mislio na svoju guzicu u hladovini šumskog pokrova.. ili što ako je ovaj svijet zaista lijep ali ja to nikad neću doznati jer sam umro od svoje ruke a ne tamo od ruke sadama husseina npr ili što ako nešto s mojim mozgom nije u redu i samo mi treba par aminokiselina pa da moja sreća bude potpuna...
hm
hm
hm
toliko pitanja a život je kratak jer se ja moram ubiti :kava:

viper001
26.01.2009., 17:09
Ma jel se to javio autor,a o depri nista ne citam sta manje znam o njoj to bolje:kava:

leptirica 2
26.01.2009., 17:12
Mozda je ovaj uber depresivac a zasto se ne javlja mozda mu je nestalo struje,ma znam da nije bas neki osjecaj al dajte strpljenja.Ja mislim da je to zato sto mu je sad neugodno,nije bas rasciscen sam sa sebom a ako se ne daj boze ubije ne moramo mi ode se smatrat odgovornim:kava:Nesto ode pokusavamo za razliku npr od SAD di je tip preko web kamere objavio svoju namjeru ubojstava a onda mu pocele stizat poruke podrske da se ubije a kad se ubio onda su bili komentari tipa hipi,jupi,hura i slicno:(
ja nedaj bože da bi ikada davala podršku nekome da se ubije,ali rekla sam to što sam rekla zbog konteksta u kojem je pisan post autora,dakle on najavljuje da je gotovo,da mu se nemože pomoć,što će poduzet a zatim se nejavlja...kakav to osjećaj izaziva u tebi?Zar ne ljutnje bespomoćnosti,ono htio bi čovijeku pomoći-al neznaš kako....nemam neki feeling

Astrice
26.01.2009., 17:14
Ma jel se to javio autor,a o depri nista ne citam sta manje znam o njoj to bolje:kava:

Naravno da je,ne budi lijen i odi tam na zadnji post. Poanta je sljedeća:
Cura se natrpla tableta.Obznanila to na forumu.Uznemirila forumaše toliko da su zvali policiju.Za 10-ak sati se probudila i javila na forum.Ni izvinila se nije i još tražila da neko od forumaša obavijesti policiju da je živa.Mada Pospani i Madsen su odma skužili da to nije pravo samoubojstvo jer obojica su to pokušali pa su ostali živi.E zbog takvih ja ovaj post ne shvaćam ozbiljno.A ti ako hoćeš možeš slobodno da ga tako shvatiš.

leptirica 2
26.01.2009., 17:15
ja se ne bih ubio jer bih se bojao a što ako se u sekundi kada shvaćam da ću umrijeti se predomislim i ipak odlučim još malo poživjeti (možda tek toliko da posljednji put pojedem milku) i onda bi mi bilo stravično da više ne mogu zaustaviti npr otjecanje krvi iz žile.
ili što ako nakon smrti fakat neš postoji pa bude mučilo tvoju savjest unedogled. ili što ako mi gliste uđu prvo u očnu šupljinu pa počnu tamo rovat a ne recimo nožni palac... ili što ako me vanzemaljci nadgledaju od rođenja.. ili što ako se neš dogodi sa 4.-om dimenzijom ili širenjem svemira pa će se ovaj moj suicid ponovit još beskonačno mnogo puta ..ili što ako me netko ipak volio i bude tužan ako ja umrem.. ili što ako sam mogao udomiti nekog jadnog malog peseka i pomoć mu a to nisam učinio jer sam bio presebičan i samo mislio na svoju guzicu u hladovini šumskog pokrova.. ili što ako je ovaj svijet zaista lijep ali ja to nikad neću doznati jer sam umro od svoje ruke a ne tamo od ruke sadama husseina npr ili što ako nešto s mojim mozgom nije u redu i samo mi treba par aminokiselina pa da moja sreća bude potpuna...
hm
hm
hm
toliko pitanja a život je kratak jer se ja moram ubiti :kava:Ti i nisi neki depresivac dok tako poetično slažeš post što je u biti dobro za dizanje drugih forumaša...

viper001
26.01.2009., 17:16
ja nedaj bože da bi ikada davala podršku nekome da se ubije,ali rekla sam to što sam rekla zbog konteksta u kojem je pisan post autora,dakle on najavljuje da je gotovo,da mu se nemože pomoć,što će poduzet a zatim se nejavlja...kakav to osjećaj izaziva u tebi?Zar ne ljutnje bespomoćnosti,ono htio bi čovijeku pomoći-al neznaš kako....nemam neki feeling

Ne mos glavom kroz zid ali ljudi ja pocinjem sumljat u sve ovo,obratite paznju na ovog igromabusa ili kako li vec.Tip ima jedan jedini post i to bas ode i to samo pise pozdrav i ona ikona sa mahanjem,ako je sve ovo prevara ja bi ga najradje kroz sake malo provuka:(

leptirica 2
26.01.2009., 17:18
Cura se natrpla tableta.Obznanila to na forumu.Uznemirila forumaše toliko da su zvali policiju.Za 10-ak sati se probudila i javila na forum.Ni izvinila se nije i još tražila da neko od forumaša obavijesti policiju da je živa.Mada Pospani i Madsen su odma skužili da to nije pravo samoubojstvo jer obojica su to pokušali pa su ostali živi.E zbog takvih ja ovaj post ne shvaćam ozbiljno.A ti ako hoćeš možeš slobodno da ga tako shvatiš.ja nemam grižnju savijest zbog toga što sam napisala upravo zbog toga,ako mogu pomoći rado ću to učiniti,sve za jedan život-tko spasi jedan život spasio je cijeli svijet,ali to mora osoba sama dozvoliti da joj se da podrška...evo ako je autor živ nek nam se javi,svi ćemo učiniti nešto,pomoći savijetima,...ali takav post pa nejavljanje...loše-loše za ostale forumaše..

Derviš
26.01.2009., 17:19
Pozdrav :W

A to si ti Chelated...fakat si nas digo sve...

viper001
ja nemam grižnju savijest zbog toga što sam napisala upravo zbog toga,ako mogu pomoći rado ću to učiniti,sve za jedan život-tko spasi jedan život spasio je cijeli svijet,ali to mora osoba sama dozvoliti da joj se da podrška...evo ako je autor živ nek nam se javi,svi ćemo učiniti nešto,pomoći savijetima,...ali takav post pa nejavljanje...loše-loše za ostale forumaše..

Ma kakva griznja al ne kontas da nas tip sprda,pa stvarno je kreten nad kretenima:mad:

Astrice
ja nemam grižnju savijest zbog toga što sam napisala upravo zbog toga,ako mogu pomoći rado ću to učiniti,sve za jedan život-tko spasi jedan život spasio je cijeli svijet,ali to mora osoba sama dozvoliti da joj se da podrška...evo ako je autor živ nek nam se javi,svi ćemo učiniti nešto,pomoći savijetima,...ali takav post pa nejavljanje...loše-loše za ostale forumaše..
Bude se autor javio kad se probudi.

Zlatokosa
Ja samo želim komentirati sve Vas koji pišete na ovoj temi: prekrasni ste....I Astrice kao oprez i protuteža.
Poslije Vaših komentara stvarno se čovjek ljepše osjeća.
I nadam se da je s pokretačem topica sve OK, a ne bih mu zamjerila ni da se ružno našalio. Najbitnije je da se ne oduzme jedan život.

leptirica 2
26.01.2009., 17:21
Ne mos glavom kroz zid ali ljudi ja pocinjem sumljat u sve ovo,obratite paznju na ovog igromabusa ili kako li vec.Tip ima jedan jedini post i to bas ode i to samo pise pozdrav i ona ikona sa mahanjem,ako je sve ovo prevara ja bi ga najradje kroz sake malo provuka:(
Čovijek se tek uključio na forum pa nas samo uljudno pozdravlja,ono-javlja se čovijek...nevjerujem da je to pozdrav tipa goodbye..previše pozivitive zrači..:kava:

Astrice
26.01.2009., 17:22
@ Zlatokosa tnx al na ovakve sam postove oguglala naprosto je previše takvih primjera kao ovaj kojeg sam spomenula.

viper001
26.01.2009., 17:24
Čovijek se tek uključio na forum pa nas samo uljudno pozdravlja,ono-javlja se čovijek...nevjerujem da je to pozdrav tipa goodbye..previše pozivitive zrači..:kava:

Pa to ti je isti tip i to bolesni tip koji se sad nama smije,koji jadnik:kava:

Astrice
26.01.2009., 17:24
A maloprije si me popljuvao.Koji preokret.

Derviš
26.01.2009., 17:26
Neznam kaj ste se tu uzbunili? Pa ako nas je recimo i prevario a mi bili dobri, htjeli pomoći itd. Meni je užitak da pomognem, ako je to nekome zabavno, pa i meni je zabavno da pomažem.:)

znashtikosam
26.01.2009., 17:28
Cura se natrpla tableta.Obznanila to na forumu.Uznemirila forumaše toliko da su zvali policiju.Za 10-ak sati se probudila i javila na forum.Ni izvinila se nije i još tražila da neko od forumaša obavijesti policiju da je živa.Mada Pospani i Madsen su odma skužili da to nije pravo samoubojstvo jer obojica su to pokušali pa su ostali živi.E zbog takvih ja ovaj post ne shvaćam ozbiljno.A ti ako hoćeš možeš slobodno da ga tako shvatiš.

Astrice,pročitah link,to su tvoji ˝kolege˝ s depresija-foruma.Krasni ljudi. :cerek:
Ali nema razloga da zato ne povjerujemo čovjeku sada.

Derviš
26.01.2009., 17:28
Cek ti to govoris iz iskustva ili?

Nije tema...

Zlatokosa
26.01.2009., 17:32
Neznam kaj ste se tu uzbunili? Pa ako nas je recimo i prevario a mi bili dobri, htjeli pomoći itd. Meni je užitak da pomognem, ako je to nekome zabavno, pa i meni je zabavno da pomažem.:)

Ovo bi trebao biti zaključak...:)

Astrice
26.01.2009., 17:34
Astrice,pročitah link,to su tvoji ˝kolege˝ s depresija-foruma.Krasni ljudi. :cerek:

Oprez uvijek svugdje i svagda. Nikad se ne zna.

Derviš
26.01.2009., 17:55
Ovo bi trebao biti zaključak...:)

Eto, meni je drago ako sam uspio sumirati...

Ali ima jedna druga stvar. Može zaista netko doći i otvoriti ovakvu temu i onda mi, 'navikli' na takve teme, odustanemo u startu ili u najboljem slučaju okrenemo na šalu. Takva naša reakcija može dodatno pojačati želju za samoubistvom zbog ignoriranja jer ovaj/ova će reći- ' eto koliko vrijedim, niti na forumu nikog nije briga...'

Zato hrabro i nedajte se, o vi koji volite da pomažete, pomažite jer činiti dobro može imati samo dobre posljedice. Niko vas nikada neće uspjeti poniziti zato što ste učinili dobro djelo, ako se toga bojite...

Da se otvori hiljadu ovakvih tema, ako sam na forumu, ja ću napisati hiljadu postova, u okviru svog znanja i ne zanima me jel nas vara ili ne.

FIŽA
26.01.2009., 18:31

Hej, šta ti bi? Ne može biti baš tako očajna situacija. Ja isto nemam obitelji, roditelji su mi umrli, iako sam u vezi (koja me više ne zadovoljava) i imam nešto prijatelja, tužna sam i očajna zbog određenih stvari koje mi se trenutno događaju, ipak ne pomišljam na najgore. Ako ništa drugo, nabavi psa ili macu ili neku životinjicu, one su dobar "lijek" za takvo psihičko stanje i daju puno ljubavi. Predpostavljam da si negdje zaposlen, te da na poslu imaš bar kojeg
prijatelja. Nije sve crno. Ako nitko drugi, ja ću ti biti prijatelj.:grli:

viper001
26.01.2009., 18:44
A maloprije si me popljuvao.Koji preokret.

Jer nisam ima razloga za nevjerovat a ti odmah reagiras u tom cinicnom tonu i ovaj dervis sve dobro kaze,pogledaj njega:kava:

leptirica 2
26.01.2009., 19:55
Pa to ti je isti tip i to bolesni tip koji se sad nama smije,koji jadnik:kava:
joj mene,uopće nisam povezala:Dkako ste sigurni da je to on?I meni je bilo malo čudno ali se nisam htjela sprdati-jer sam mislila šta ako je neko stvarno to i učinio,joj nas... al ipak sam znala da postoji mogućnost da nas neko sprda...jako dobar vic:zzz:

leptirica 2
26.01.2009., 19:59
Tako je:top:

lemonshine
26.01.2009., 20:33
Ti i nisi neki depresivac dok tako poetično slažeš post što je u biti dobro za dizanje drugih forumaša...

najveći komičari su često jako veliki depresivci( Hugh Laurie(doktor haus),Jim Carry...npr)...tako da...

Osmica88
26.01.2009., 21:55
ajme, baš me zdrmalo ovo.. čovjek se nije javio...
ne znam..
ili se stvarno ubio
ili se zajebava
ajme

Astrice
26.01.2009., 22:02
Ubio se isto ko i ja.Kategorički tvrdim dda spava,a vi nemojte vjerovati.

Astrice
26.01.2009., 22:02
Jer nisam ima razloga za nevjerovat a ti odmah reagiras u tom cinicnom tonu i ovaj dervis sve dobro kaze,pogledaj njega:kava:

A što to?

Savski
26.01.2009., 22:45
daj šta ste se uživili... vidite da ne odgovara...
šta bi sad trebali tugovati za njime ili osnovati sektu pa ga oživljavati?

LOCK :rolleyes:

mekmek
26.01.2009., 22:58
možda zatražiti modove da neš učine po tom pitanju.. možda se čovjek zbilja oće ubiti. nikad ne znamo kad će nama doći crni dani a nikoga možda ne bude tu da se osvrne na nas.. tužno ali istinito.
starac u srbiji (bilo nedavno u vijestima) je sklupčan na podu, presavijen od gladi izdisao skoro pa posljednje dahe svog života..
jel želi itko od nas da mu se to desi?.. pretpostavljam da ne
pa onda pokažimo malo solidarnosti...
mene evo baš zanima jel modovi kako mogu provjeriti nešto ili kontaktirati tog čovjeka da vide jel u redu

Savski
26.01.2009., 23:05
pa nisu modovi krim. policija :rolleyes:
a u profilu mu piše: "zadnja aktivnost u:: Jučer 07:29" to znači da više nije dolazio na forum registriran pod tim username-om... jedino što mogu je pogledat IP adresu s kojom je napisao onaj post gore pa kontaktirati t-com da vide o kome se radi i zvat policiju... al nema smisla, ako se htio ubit već se ubio :)

The Jim
26.01.2009., 23:11
http://www.youtube.com/watch?v=OrCmTsReQH4

filter
26.01.2009., 23:36
malo mi je cudno ovo da nitko nece naci njegovo tjelo. pa ga nece biti niti u novinama niti u vjestima. mislim da samoubojica tako ne razmislja.
to se on samo ogradio da mi nebi pretrazivali crne kronike i slusali pozorno vijesti.
i bas sad da nitko nece primjetiti da ga nema. pa to prijaviti policiji......ne znam. mislim da post nije ozbiljan. a ako i je vec je kasno pa cemu se zamarati. nek se policija bavi pametnijim poslom.
ajde momce imaj "muda" i javi se. sta razdires ove pozrtvovne ljude!

Jovan_Hovan
27.01.2009., 00:17
Ma lik sere naveliko.

Ignorabimus
27.01.2009., 00:26
A to si ti Chelated...fakat si nas digo sve...

Ma Derviše, samo sam pozdravio čovjeka na njegovom putu u vječna lovišta.

zeusxl
27.01.2009., 05:39
Čudno je to što ti je ovo drugi post. Ako si ti autor ovog uvodnog posta,ovo je krivično djelo.:(:rolleyes:

Astrice
27.01.2009., 05:42
Ma biseru autor topića je pod drugim nickom.

maher18
27.01.2009., 07:08
s koje god strane gledajući, čovjeku nije dobro. ak se štel ubiti onda je jako grdo. ak je tak morbidan da stavlja takve patke i uznemirava ostalu čeljad, isto tako je morbidno. u svakom slučaju mu treba pomoći, ma pod kojim nickom bio. na anksiozama sam rekla, daj Bože da se samo neukusno šali.:ne zna:

viper001
27.01.2009., 08:02
Ubio se isto ko i ja.Kategorički tvrdim dda spava,a vi nemojte vjerovati.

Mozda je na tulumu:ne zna::kava:

majaazdaja
27.01.2009., 08:08
neznam..sam da vam kazem ja sam jucer oko 10 sati kontaktirala policiju i forum , objasnila o cem se radi i oni sad rade na tome...ako se netko zajebavao najebat ce gadno i bash mi je draaaaago zbog toga...ako nije valjda se nesta uspije napraviti da se to sprijeci

viper001
27.01.2009., 08:17
neznam..sam da vam kazem ja sam jucer oko 10 sati kontaktirala policiju i forum , objasnila o cem se radi i oni sad rade na tome...ako se netko zajebavao najebat ce gadno i bash mi je draaaaago zbog toga...ako nije valjda se nesta uspije napraviti da se to sprijeci

Zanimljivo,moze li se radi ovog dobit prijava?

Astrice
27.01.2009., 08:17
Ljudi oprez bez obzira jel istina ili nijee.Pročitajte link koji sam postavila o sličnom događaju.

majaazdaja
27.01.2009., 08:20
naravno da moze..

Astrice
27.01.2009., 08:21
Zanimljivo,moze li se radi ovog dobit prijava?

Ak ti nije jasno pitaj na pdf Pravo.

AmADin_gospo
27.01.2009., 08:36
dignut ruku na sebe je za mene bez premca pičkast i kukavički potez...

bolje diči ruku na sebe nego:

1. prijaviti se ko volonter i pomagati gladnim, golim, bosim u zemlji u kojoj jesi
2. prijaviti se ko misionar u neku drugu zemlju
3. prijaviti se u vojsku i boriti se protiv bog zna kakvih budala na svjetu

itd itd...

mekmek
27.01.2009., 08:56
svaka čast! :top:
baš me zanima šta će sad biti

viper001
27.01.2009., 09:04
svaka čast! :top:
baš me zanima šta će sad biti

Ma sta ce bit:kava:Setaju ubojice ovom zemljom slobodno,nikako da im sudjenje pocne a ne ove gluposti.tip jednostavno moze rec da se tad mislija ubit da je upa u krizu,blaaaaaaa i sl gluposti i nece sigurno dobit nikakvu prijavu:kava:

soks
27.01.2009., 09:26
majaazdaja kaže:
Drago mi je da si to napravila jer je meni tek jučer navečer palo na pamet da bi trebalo obavijestiti policiju.

lollatutu
27.01.2009., 09:31
Ja ti toplo savjetujem da to ne radiš jer sigurno nećeš pobjeći od stanja u kojem si sada;)
Da ne petljam religiju, mistiku i sl. sve što ti savjetujem je da to ne radiš nego lijepo kod psihijatra i amen.

majaazdaja
27.01.2009., 09:43
mislim da je ta doticna persona preglupa i da treba strucnu pomoc bez obzira dali je samo neslana sala ili zbilja
nama na psihologiji definitivno ne treba jedan ovakav sok , tu smo prvenstveno da pomazemo jedni drugima a ne da dodatno se sokiramo
mislim , ukoliko je ovo istina zamislite koliko ljudi se ozbiljno nasekiralo...ja jesam..dobro znam sta su samoubojice..ozivljavala sam jednog..PRESTRASNO...to je bila trauma mog zivota
samoubojstvo nije rijesenje , nikad , i strasno je sebicno..roknes se zato sto ti je tesko u zivotu , ne vidis drugog izlaza , i sta onda...ti si mrtav trunes u grobu i boli te dupe....a ljudi kojima je bilo stalo trunu zivi i svjesni (iako je tvoje sebicno egocentricno ja govorilo da nikom nije stalo)
svima nama je nekad tesko , najteze...
mislim...jel ovoj personi koji tvrdi da nikom nije stalo nije dovoljno ovih 20setak ljudi na forumu koji se sekiraju..nama je stalo....

lollatutu
27.01.2009., 09:46

Sad ja ne znam da li si išta pokušavao kod psihologa/psihijatra ali ovo je izuzetno SEBIČAN ČIN i NE, ti nisi faca zbog toga, već kukavica koja u neizmjernoj tuzi i patnji ostavlja barem 4 čovjeka.
Dakle min. četvero ljudi ćeš uvući u stanje u kojem si ti sada!
S druge strane ne znam u kakvom si ti stanju i sl., ali pogledaj ove fotografije:

Ti pišeš ovdje, dakle imaš kompjuter, krov nad glavom, hranu, a on?
Živi u nadi da će dočekati novi dan!

http://www.littlemag.com/hunger/pics/raghu.jpg

Dok mi navečer čekamo utakmicu, ova djeca nemaju pravo na djetinjstvo, a nerijetko od njih stvaraju samoubojice bombom ili im pak daju oružje da njima pucaju po drugim vojnicima:
http://www.texansforpeace.org/endthewar/Graphicsendthewar/IraqWarImages/children2.jpg

I dalje ima želju za životom:
http://www.paktribune.com/images/newsimages/2007/03/Victim-of-iraq-war.jpg

Pitanje je imaju li Sidu i hoće li doživjeti 20tu, ali svejedno ih to ne spriječava da i dalje imaju želju za boljim životoM:
http://cozay.com/images/african_children3.jpg

Da ne govorim o djeci bez roditelja, s teškom bolešću, sjeti se djevojke kod nas koja je prije par tjedana umrla od leukemije, a sve što je željela je živjeti i dala bi sve na svijetu da je mogla još barem par dana bez boli i patnje.

Ljudi daju milijune dolara kako bi pobjedili teške bolesti, u stanju su dati svo svoje bogatstvo, a ti želiš život oduzeti?
Tko ti daje pravo za to?

O, bu, hu, u depresiji si..Zamisli i ja sam!
Preživjela sam užasna razdoblja i stanja, stvari koje ne bi NIKOME poželjela i sama sam imala nekakve crne misli, ali kad god bi i pomislila na to sjetila bi se da u svijetu postoje osobe čija sudbina u usporedbi s mojom je neopisivo gora, ali opet se bore i idu dalje. Ljudi koji su izgubili čitave obitelji u katastrofama i nastavili sa životom.

Nadam se da si ili nova soraya ili samo klinac kojem treba pažnja, a ako nisi, potraži psihijatra!

oona
27.01.2009., 09:50
ovaj topic mi ponovno daje vecu vjeru u ljude!

(bio lazan ili ne, u mom je srcu izazvao toplinu...)

Joanna4
27.01.2009., 10:06

:top: I meni je drago. Mislila sam da po defaultu modovi, tj. forum obrati paznju na ovakve stvari... Dakle, hoce li nas netko obavijestiti sto se dogodilo?

No dobro... i ja sam "spasavala" samoubojicu... decka ostavila cura, pao na testovima za buduci posao (upitna citava karijera i svrha faksa)... Nasla sam njegovo oprostajno pismo, i metke u jakni... njegova bivsa i ja zvale policiju... dok su dosli do njega, vec je bio doma. Policiju je uvjeravao da se samo salio i htio da ga ona ne ostavi... al su ga zato izbacili s faksa jer je psihicki nestabilan. A za to zanimanje za koje se skolovao moras biti super fit na svim podrucjima. Tak da, umjesto da je ponovo polagao one testove, sad je mogao upisati neki drugi faks. :p

daffne
27.01.2009., 10:11
Dragi forumaši ,da ja vas malo utješim . Dakle , budite bez brige , onaj tko se zaista odluči ubiti taj će to i napraviti / ne možete mu pomoći /, onaj tko na ovaj način traži malo pažnje u životu , dobio ju je / sjajni ste / ili treće ako je netko htio testirati ljudsku humanost / prošli ste/.
Osobno smatram da se čovjek ne može ubiti , budući smo energija ,dakle može doći samo do prenosa energije na drugoj razini , u slučaju samoubojstva nižoj , sigurno .

majaazdaja
27.01.2009., 10:22
ne , ovako...ja sam skinula klinicki mrtvog objesenog brata kojeg smo ja i tata ozivljavali dok mi je mama vristala sastrane
ne umanjujem tvoj dozivljaj
svaki samouobojica me sekira i najradje bi ih ak prezive namlatila ko vola u kupusu

Astrice
27.01.2009., 10:24
A javio se već autor ovog topića,naime promjenio je nick.

majaazdaja
27.01.2009., 10:29
A javio se već autor ovog topića,naime promjenio je nick.
jel to sto posto?? jel reko da je on?? ko je?

Barecomb
27.01.2009., 10:42
Shvaćam da svaka osoba na život gleda na svoj način, pa mi je jasno da postoje ljudi koji uvijek iznova u teškoj situaciji pronalaze izlaz. Jasno mi je da se takvi ljudi kao što vas je većina tu na forumu ne može ravnodušno pomiriti s nečijom namjerom da si oduzme život. I sasvim je normalno kao čovjek savjetovati toj osobi da stane na loptu i još jednom razmisli o svemu, ali pobogu ljudi pa to je možda najtemeljnije pravo svakog čovjeka. Ako si netko želi oduzeti život to je njegova stvar i njegovo pravo. Strasno mi je pomisliti da kad bih ja to sebi htio napraviti da mi netko to ne bi dopustio.

On je sigurno vec dugo o tome razmisljao i buduci da navodi da nema obitelj nece cak niti ostaviti nikoga u tuzi iza sebe. Slazem se s vama, steta je svakoga. Mozda ako je ovo sve istina, taj netko ipak odustane od toga kad ovo sve procita, ali ako ne odakle vama pravo da ga osuđujete? Kakva policija? Kakve gluposti?

Astrice
27.01.2009., 10:43
jel to sto posto?? jel reko da je on?? ko je?

Pogledaj ispod naslova topića piše Chelated.Možda je to iz vica.

tfl
27.01.2009., 10:43
Eh, da se primjećuju drugi ljudi umjesto da ih se cijeli život ignorira ne bi bilo ovakvih problema. Kada čovjeku dođe voda go grla onda je najlakše reći "on je pizda", "on je egocentrik" i ostalo. A kad takav čovjek treba pažnje onda nema nikoga u životu i svi njega egocentrično ignoriraju, a to je pičkasto ponašanje. Ljudi se ne ubijaju da postanu face, da prebole ljubvi i sl. nebuloze (tu bi zbilja neki trebali na osnovnu edukaciju kada se već odluče na pametovanje) nego da se riješe boli od mnoštva problema za koje očito nikog nije briga. Pa stoga slikice o Africi, raznoj dječici i onda bezobrazno zaključivaje kako se oni osjećaju (mislim wtf kako ti to možeš znat 5000km daleko prema par slika?!) su čista glupost. Umjesto da se pomogne toj osobi pošto se osjeća loše, onda bi se sad valjda trebala osjećat još gore i imat grižnju savjest zbog nepoznatih osoba jel tako?? Ili možda u totalnoj babani doživjet prosvijetljenje kako je "drugima gore"?? Da zbilja genijalno, kao da nitko nije nikad bio u takvoj situaciji pa sada sa svojim kemijski izbalansiranim mozgom dijele "pametne" savjete ovdje. Lik treba pomoć, zajebavao ili ne, nikome neće škodit riječi podrške, a svi ovi "mrzitelji" ovdje, puni sebe, bi trebali odlepršat sa teme jer ne pomažu nikome i samo rade svađu i prepucavanje.

Astrice
27.01.2009., 10:45
Mislim da smo završili sa tim.Pomoć se traži na drugim mjestima,a ne preko neta.

majaazdaja
27.01.2009., 10:49
Ako si netko želi oduzeti život to je njegova stvar i njegovo pravo. Strasno mi je pomisliti da kad bih ja to sebi htio napraviti da mi netko to ne bi dopustio.

On je sigurno vec dugo o tome razmisljao i buduci da navodi da nema obitelj nece cak niti ostaviti nikoga u tuzi iza sebe. Slazem se s vama, steta je svakoga. Mozda ako je ovo sve istina, taj netko ipak odustane od toga kad ovo sve procita, ali ako ne odakle vama pravo da ga osuđujete? Kakva policija? Kakve gluposti?

sta je s tobom...to nije nicije pravo...kao sto nemas pravo ubiti nekoga tako nemas pravo ni ubiti sam sebe , sta ti je?
naravno da se zove policija , naravno da se zove hitna..
sta bi ti napravio da si bio na mom mjestu , citaj par postova iznad...stajao , cekao i gledao dok nisi siguran da je sto posto mrtav pa onda zvao mrtvozornika??

Barecomb
27.01.2009., 11:05
sta je s tobom...to nije nicije pravo...kao sto nemas pravo ubiti nekoga tako nemas pravo ni ubiti sam sebe , sta ti je?
naravno da se zove policija , naravno da se zove hitna..
sta bi ti napravio da si bio na mom mjestu , citaj par postova iznad...stajao , cekao i gledao dok nisi siguran da je sto posto mrtav pa onda zvao mrtvozornika??

Kako da ja sad tebi objasnim razliku između ubojstva i samoubojstva ako ih ti izjednačavaš? Ti ne razlikuješ dva dijametralno suprotna pojma.

Nemam riječi. Tebi je to isto. Inače u srednjem vijeku su se kažnjavale samoubojice. Doduše nisam siguran kako. Nisu ih valjda ubili? Ali ono što mi nije jasno je koja vrsta inkvizitora si ti da se tako visoko postavljaš prema svima.

Sve što se može napraviti je učinjeno, ovdje na forumu. Ljudi su mu izrekli puno riječi podrške i ako ih on prihvati, onda super, zakon, možda su mu spasili život i s ponosom će se vraćati na forum i tražiti podršku. Ako ne, nadam se da će mu konačno biti bolje tamo negdje, gdje god da ide. Što drugo?

soks
27.01.2009., 11:13
ne , ovako...ja sam skinula klinicki mrtvog objesenog brata kojeg smo ja i tata ozivljavali dok mi je mama vristala sastrane
ne umanjujem tvoj dozivljaj
svaki samouobojica me sekira i najradje bi ih ak prezive namlatila ko vola u kupusu

Ajme strašno. Je li preživio? U Velikoj Britaniji samoubojice kažnjavaju zatvorom u slučaju da prežive.
Zanimljivo je da nikada u povijesti nije zabilježeno da je ruku na sebe digao Rom, neki pretpostavljaju da je to zato što žive bez opterećenja.

majaazdaja
27.01.2009., 11:20
iz ovoga sto si napisao se da zkljuciti da je tebi svejedno...to je sasvim u redu...no sto onda trazis tu?
ja mozda ne razlikujem dva dijametralno suprotna pojma ali definitivno znam da samoubojstvo nije jedno od osnovnih ljudskih prava.
ja se ne postavljam visoko..moje misljenje je da su samoubojice egocentrici , nepromisljeni, kukavice i tocka.
svi mi smo u jednom trenutku pomislili na to i kako bi nam bilo lakse , ali nismo to napravili jer u osnovi znamo da to nije rijesenje i da je loooose , i da cemo jako nastetiti ljudima oko sebe..
postanje slika sa strancima koji pate je sasvim u redu jer pomaze da uvidis da ima ljudi kojima je puno gore nego tebi
ako smatras da ti je lose i da te nitko ne voli zasto ne bi umjesto da se mraknes nasao smisao u tome da pomognes nekome kome je isto lose i kome je potrebna ljubav i briga.....sve se vrti u krug ...pruzi drugome ono sto sam zelis i to isto ce ti se vratiti nazad

goathorns
27.01.2009., 11:20
dignut ruku na sebe je za mene bez premca pičkast i kukavički potez...

bolje diči ruku na sebe nego:

1. prijaviti se ko volonter i pomagati gladnim, golim, bosim u zemlji u kojoj jesi
2. prijaviti se ko misionar u neku drugu zemlju
3. prijaviti se u vojsku i boriti se protiv bog zna kakvih budala na svjetu

itd itd...

bas! a i oprostajno pismo je za citati poslije smrti.
a i chelated=maknes L i dobijes "cheated".

majaazdaja
27.01.2009., 11:23
Ajme strašno. Je li preživio? U Velikoj Britaniji samoubojice kažnjavaju zatvorom u slučaju da prežive.
Zanimljivo je da nikada u povijesti nije zabilježeno da je ruku na sebe digao Rom, neki pretpostavljaju da je to zato što žive bez opterećenja.
je , prezivio je , tjedan dana je bio u komi , nismo nista znali koliko je bio bez kisika , koliko je ostecenje mozga , dali ce biti biljka ili ne...
eto , hvala Bogu , pa je sve zavrsilo najbolje moguce po njega
no tu situacija i problem nisu rijeseni , jer ti ostaje trauma i dozivotni strah za tu osobu
zato je najbolje to ni ne pokusavati

tfl
27.01.2009., 11:24
kao sto nemas pravo ubiti nekoga tako nemas pravo ni ubiti sam sebe

Ako si prisiljen nositi se sa sobom i sa svojim problemima kroz cijeli život onda i imaš se pravo ubit. Da li je to moralno ili ne je druga priča, ali pravo i mogućnost imaš, bez obzira što to ne piše na papiru, dapače piše suprotno jer u ljudskoj civilizaciji je primarno ne ostat bez milijuna radilica koje će radit cijeli život za druge.

Derviš
27.01.2009., 11:25

Valjalo je pokušat:mig:
Jer, kako god si se ti javio, jer nisi mogao izdržati, morao si nam otkriti da ti nisi on...
Bilo bolje da se nisi javljao, još, jer možda bi se on javio da kaže da on nije ti...

Ja sam postavio zamku, ali nije uspjela...
Sve, samo da nam se ponovo javi.

tfl
27.01.2009., 11:26
je , prezivio je , tjedan dana je bio u komi , nismo nista znali koliko je bio bez kisika , koliko je ostecenje mozga , dali ce biti biljka ili ne...
eto , hvala Bogu , pa je sve zavrsilo najbolje moguce po njega
no tu situacija i problem nisu rijeseni , jer ti ostaje trauma i dozivotni strah za tu osobu
zato je najbolje to ni ne pokusavati

da sad ćete konačno počet razmišljat o njemu i ne ga ignorirat

RtoX
27.01.2009., 11:33
Valjalo je pokušat:mig:
Jer, kako god si se ti javio, jer nisi mogao izdržati, morao si nam otkriti da ti nisi on...
Bilo bolje da se nisi javljao, još, jer možda bi se on javio da kaže da on nije ti...

Ja sam postavio zamku, ali nije uspjela...
Sve, samo da nam se ponovo javi.

Ne bih rekao da ce se javit.Ne pisu se dva oprostajna pisma.Al ajdemo se nadat da hoce

majaazdaja
27.01.2009., 11:36
da sad ćete konačno počet razmišljat o njemu i ne ga ignorirat

nemoj biti drzak
cijeli zivnot sam pazila na njega , pomagala mu , nikad ga ignorirala, uvijek bila tu za njega..kad smo bili klinci kad smo bili malo veci
dan danas to radim
a sto ti ovime , optuzujess cijelu MOJU obitelj i mene za njegov nepromisljen cin??
dali znas sta on sada trenutno misli o svom postupku?
ja znam...i to mi je jos jedan argument za ovakve izjave

Barecomb
27.01.2009., 11:45
Ma gledaj Maja Aždaja... krivo si ti mene shvatila. Meni uopće nije svejedno. Između samouobojstva i života dotične osobe, naravno da bi mi bilo draže da se ne ubije. Ako je još živ i čita ovo, ja se evo isto pridružujem pozivima da to ipak ne učini, da proba pronaći izlaz.

No ono zbog čega mi je još manje svejedno, je vaše uskraćivanje temeljnog prava nekom čovjeku. Da naravno da u Ustavu RH uz ostala ustavna i temeljna prava ne piše i da čovjek ima pravo na samoubojstvo. To ne piše ni u jednom Ustavu, no to ne znači da to nije pravo svakog čovjeka.

Nije mi jasno kako ne vidiš da oduzimanjem prava na samoubojstvo, bi čovjeku ustvari oduzela slobodu. Ispada kao da sam ja kupio život na kredit ili na leasing ili tako nešto pa da ga moram čuvati i neoštećenog vratiti kad mi više ne bude trebao. Mislim ono... o čemu mi pričamo. Moje tijelo, moja krv, moj komad mesa, odakle tebi pravo da odlučuješ o nečemu tako mojemu.

Jel shvaćaš što ti želim reći. Ako mi oduzimaš pravo da si sam oduzmem život to je kao da si ti vlasnik mog života, odnosno oduzimaš mi ga.

Ne znam kako bih drukčije objasnio stvar koja je toliko notorna. Fali mi riječi.

I još nešto. Odakle nekom pravo da zaključuje kako nečiji problemi nisu tako veliki jer "svi mi kao imamo probleme pa se sve riješi" Pa ljudi moji svako od nas živi svoj život i ni jedan život nije isti. Niti jedan. I dok je netko odrastao u odličnim okolnostima, pa se tu i tamo dogodio kakav problem i onda sad takve osobe pametuju po forumima, nitko ne zna koliko su stvarno veliki problemi dotične osobe. Kako bi netko to mogao znati, ako njegov najveći problem koji je imao u životu objektivno nije ni do koljena problemima ovog čovjeka. Odakle vam obraz svoje probleme izjednačavati sa svačijima....

Na kraju krajeva jedan te isti problem dvije osobe doživljavaju potpuno drukčije. Na primjer samoća. Nekom mizantropu je to baš super. Mrzi ljude i želi da ga se ostavi na miru. Njemu je zakon. Dok je nekom drugom to najveća kazna u životu. Isti problem, različito shvaćanje.

Znači sve je to jako relativno i kao što sam rekao, jedino što se može učiniti u ovakvoj situaciji je obratiti se čovjeku, sa nepresušnom količinom razumijevanja i ljubavi, te vlastitom ponudom bilo kakve pomoći. Jedino to možda ima šanse zadržati tog čovjeka na ovom svijetu, a ne nekakve prodike i prijetnje mlaćenjem kao vola u kupusu. Strašno.

tfl
27.01.2009., 12:26
Ma gledaj Maja Aždaja... krivo si ti mene shvatila. Meni uopće nije svejedno. Između samouobojstva i života dotične osobe, naravno da bi mi bilo draže da se ne ubije. Ako je još živ i čita ovo, ja se evo isto pridružujem pozivima da to ipak ne učini, da proba pronaći izlaz.

No ono zbog čega mi je još manje svejedno, je vaše uskraćivanje temeljnog prava nekom čovjeku. Da naravno da u Ustavu RH uz ostala ustavna i temeljna prava ne piše i da čovjek ima pravo na samoubojstvo. To ne piše ni u jednom Ustavu, no to ne znači da to nije pravo svakog čovjeka.

Nije mi jasno kako ne vidiš da oduzimanjem prava na samoubojstvo, bi čovjeku ustvari oduzela slobodu. Ispada kao da sam ja kupio život na kredit ili na leasing ili tako nešto pa da ga moram čuvati i neoštećenog vratiti kad mi više ne bude trebao. Mislim ono... o čemu mi pričamo. Moje tijelo, moja krv, moj komad mesa, odakle tebi pravo da odlučuješ o nečemu tako mojemu.

Jel shvaćaš što ti želim reći. Ako mi oduzimaš pravo da si sam oduzmem život to je kao da si ti vlasnik mog života, odnosno oduzimaš mi ga.

Ne znam kako bih drukčije objasnio stvar koja je toliko notorna. Fali mi riječi.

I još nešto. Odakle nekom pravo da zaključuje kako nečiji problemi nisu tako veliki jer "svi mi kao imamo probleme pa se sve riješi" Pa ljudi moji svako od nas živi svoj život i ni jedan život nije isti. Niti jedan. I dok je netko odrastao u odličnim okolnostima, pa se tu i tamo dogodio kakav problem i onda sad takve osobe pametuju po forumima, nitko ne zna koliko su stvarno veliki problemi dotične osobe. Kako bi netko to mogao znati, ako njegov najveći problem koji je imao u životu objektivno nije ni do koljena problemima ovog čovjeka. Odakle vam obraz svoje probleme izjednačavati sa svačijima....

Na kraju krajeva jedan te isti problem dvije osobe doživljavaju potpuno drukčije. Na primjer samoća. Nekom mizantropu je to baš super. Mrzi ljude i želi da ga se ostavi na miru. Njemu je zakon. Dok je nekom drugom to najveća kazna u životu. Isti problem, različito shvaćanje.

Znači sve je to jako relativno i kao što sam rekao, jedino što se može učiniti u ovakvoj situaciji je obratiti se čovjeku, sa nepresušnom količinom razumijevanja i ljubavi, te vlastitom ponudom bilo kakve pomoći. Jedino to možda ima šanse zadržati tog čovjeka na ovom svijetu, a ne nekakve prodike i prijetnje mlaćenjem kao vola u kupusu. Strašno.

potpis

lollatutu
27.01.2009., 13:04
Ma zajebi to pravo!
Ok, da ima pravo
Tom logikom i ja imam pravo napravit masakar motornom pilom, no mogu mu bez pola beda i pola grižnje savjesti reći da je jedna obična
kukavica i spodoba koja nekakve svoje minorne probleme u odnosu na druge ljude ne pokušava riješiti ili razgovarati o tome već ovakvim
sebičnim, kukavičkim činom SVJESNO ide upropaštavati živote oko sebe!
Pa ta obitelj je uništena nakon takvog čina! Kako je jednoj materi saznati da se sin ubio??
100050555 puta će jadna žena dnevno sebe upitati ŠTO JE TO ona učinila i KAKO JE POGRIJEŠILA, neće joj pasti napamet da joj je sin jedna obična kukavica koja je naletjela na prvu zamku i već upada.
Uostalom o čemu mi govorimo?
Nisi vidio moje slike, moj post??
Neki ljudi prožive milijun puta teže stvari, pa se dignu na noge, drugi bi prevrnuli pola svijeta, otplovili na kraj galaksije da svojem djetetu ili suprugu, majci, ocu mogu naći lijek za bolest i izliječiti!
A mi ovdje pričamo o opravdanosti samoubojstva???
To je u prvom redu kukavički čin, a autor, uvjeravam vas nije počinio samoubojstvo, jer svatko tko takvo što odluči to i učini, ne pada mu napamet
ići piskarati sranja po forumu!
Ovo je čisto izazivanje pažnje!
Ja najbolje znam kako je biti na rubu, no svaki puta kad bi mi takvo sranje palo napamet, sjetila sam se svoje mame i kako bi se ona osjećala da se takvo što dogodi unatoč svemu!

ronnie7
27.01.2009., 13:24

bok. svratim nekad na oaj pdf zbog teme o mucanju, i na putu do te teme upala mi je u oko ova. i komentar je bio samo "boze sacuvaj":rolleyes:

sad san opet tu u prolazu (malo pauze na poslu) pa da vidim sta je bilo, i mora san se logirat iako sad kolege gledaju kog vraga radim:rofl: , da kazem bravo za majuajzdaju...lipo je vidit da je neko spreman poduezt nesto zbog osobe koju ne poznaje, (i jer je sigurna da griješi)

pa bravo mala..sta drugo rec:five:

Vess
27.01.2009., 13:28

Ti se to šališ? Nema koristi od samoubojstva! Još ćeš se uvaliti u goru situaciju. Nadam se da se nisi samoubio i da ćeš se javiti, možemo ti pomoći.

Barecomb
27.01.2009., 13:31
Ok, da ima pravo
Tom logikom i ja imam pravo napravit masakar motornom pilom

Ti stara moja trebaš pod hitno ići na neki tečaj iz logike. Odakle si ti taj svoj zaključak svojom logikom izvukla, ni samoj tebi nije jasno, a kamoli nama.

I pročitaj prvi post koji je pokrenuo ovaj topic. Čovjek govori da nema obitelj.

kYuss
27.01.2009., 13:55

rom se ubio 100 metara od moje kuće, od kud ti samo inspiracija za takvu provalu :))) ?

ovo za V.B. mi isto sumnjivo zvuci...

Kesten
27.01.2009., 14:19

Zbogom.

lollatutu
27.01.2009., 14:28
Ups, da..Nema familije:o
Jesam idiot, idiot, idiot, idiot, idiot:bonk:

Svejedno, samoubojstvo nije rješenje!
Jednostavno treba ići dalje ili potražit pomoć

ožujska
27.01.2009., 14:28

ili zato sto je ta skupina toliko marginalizirana da nitko jednostavno ne vodi evidenciju?:kava:

leptirica 2
27.01.2009., 14:35
Sad ja ne znam da li si išta pokušavao kod psihologa/psihijatra ali ovo je izuzetno SEBIČAN ČIN i NE, ti nisi faca zbog toga, već kukavica koja u neizmjernoj tuzi i patnji ostavlja barem 4 čovjeka.
S druge strane ne znam u kakvom si ti stanju i sl., ali pogledaj ove fotografije:

Dok mi navečer čekamo utakmicu, ova djeca nemaju pravo na djetinjstvo, a nerijetko od njih stvaraju samoubojice bombom ili im pak daju oružje da njima pucaju po drugim vojnicima:
http://www.texansforpeace.org/endthewar/Graphicsendthewar/IraqWarImages/children2.jpg

Pitanje je imaju li Sidu i hoće li doživjeti 20tu, ali svejedno ih to ne spriječava da i dalje imaju želju za boljim životoM:

Da ne govorim o djeci bez roditelja, s teškom bolešću, sjeti se djevojke kod nas koja je prije par tjedana umrla od leukemije, a sve što je željela je živjeti i dala bi sve na svijetu da je mogla još barem par dana bez boli i patnje.

Ljudi daju milijune dolara kako bi pobjedili teške bolesti, u stanju su dati svo svoje bogatstvo, a ti želiš život oduzeti?
Tko ti daje pravo za to?

Preživjela sam užasna razdoblja i stanja, stvari koje ne bi NIKOME poželjela i sama sam imala nekakve crne misli, ali kad god bi i pomislila na to sjetila bi se da u svijetu postoje osobe čija sudbina u usporedbi s mojom je neopisivo gora, ali opet se bore i idu dalje. Ljudi koji su izgubili čitave obitelji u katastrofama i nastavili sa životom.

Nadam se da si ili nova soraya ili samo klinac kojem treba pažnja, a ako nisi, potraži psihijatra!
ma svaka čast:top:

polymath
27.01.2009., 14:36
Iako sam star, ja sam superstar, kada metnem ti u čmar deda Besomar.

Kakav prevarant ovaj harakiri.

Dagini
27.01.2009., 14:41
Mozda lik ili zenska pise diplomski pa smo mu/joj mi pokusni kunici?:misli:

Brown Acid
27.01.2009., 14:45
Ako si to odlučio, to i napravi. Nitko od nas tu nije podoban odlučivati za tebe. Tvoje tijelo, tvoj život. A ako želiš tuđe mišljenje, što je očito i skriveni razlog pisanja na forumu, onda ti mogu reći samo jedno: Debilna odluka.
Jest da živimo u pripizdini, jest da nemamo para, jest da visimo na netu..no ima i lijepih stvari u životu. Skini se s neta, ostavi se računala i živi život.

P.S. Nek te ne nerviraju likovi poput ovih iznad što trabunjaju o djeci iz afrike, bogu, kako si sretan što imaš comp i sličnim maloumnim glupostima, pretpostavljam da imaš dovoljno inteligencije da to jednostavno ignoriraš.

majaazdaja
27.01.2009., 14:53

aj ne drobi...samoubiti se nije normalan cin, nije cin zdravog razmisljanja i nesata s tom osobom ne stima. dali se slazemo?
osoba koja se odlucuje na samoubojstvo , u trenutku odluke je neubrojiva(zato sto to nije normalan cin) , jel tako?
ako se netko odluci na takvo sta , racuna se da je neubrojiv , a kad je netko neubrojiv oduzimaju mu se prava o samoodlucivanju. jel tako?
znaci , netko ko se krene ubit , nema na to pravo i ja ukoliko sam u situaciji ili mogucnosti mogu odluciti umjesto njega/nje.
amen

Ignorabimus
27.01.2009., 15:03
Čudno je to što ti je ovo drugi post. Ako si ti autor ovog uvodnog posta,ovo je krivično djelo.:(:rolleyes:

Što ti nije jasno? Ako ti je čudno što sam pozdravio čovjeka, zamoli moderatora da provjeri moj i njegov IP, a onda očekujem ispriku.

jamo_rasta
27.01.2009., 15:08
e gle..imala sam takvog decka.. kad god je doslo do neke prepreke on bi se olako predo i reko da se ide ubit..nekoliko puta je to stvarno i pokusaao!! ..iskreno..to me uzasavalo! ..neidu mi u glavu ljudi koji se tako jako malo vole!!! moras shvatit da ces umrijet prije il kasnije i da nije na tebi da odlucis kad ce to bit! imas 21 god..jos si mlad! moras pronac nesto u zivotu sto ce te veselit..cemu ces se veselit,a da nema veze sa drugim ljudima (jer oni su cesto nepouzdani..) .. znam o cem pricam..jako puno puta sam se nasla u istoj situaciji..(ne da cu se ubit..nego kad vise nisam znala kud se okrenut da stvari nekak krenu)..i nasla sam se u pisanju sastavaka..iako sam to prezirala..sada me to opusta..sama zamislim svoj svijet u kojem stvari funkcioniraju kako ja hocu! ..zapravo..zelim ti reci da sam promijenila centar svog zivota..i da mi je sad bolje.. prestala sam razmisljat o onome sto je bilo,o svim neuspjesima i fokusirala se na buducnost! zacudio bi se kad bi vidio kako se stvari mogu okrenuti u tvoju korist!..samo treba pustiti da vrijeme napravi svoje..
i osim toga, sigurno postoje ljudi kojima si drag,kojima je stalo do tebe,koji se brinu za tebe,koji te vole! moras misliti i na njih! kako bi se oni osjecali kad te nebi bilo? (oni..nemoraju biti oni..moze biti samo on ili samo ona..i to je jako vrijedno!!!!)
nemoj se tako lako predati! ..svako ima svoj kriz koji mora nositi..nakon cega dolazi bolje vrijeme!

..slobodno mi se javi na privat!

nadam se da ces procitat ovo..

leptirica 2
27.01.2009., 15:10
ma tko zna šta je bilo s tim čovijekom,ova tema mi i nema nekog smisla-kakvu poruku šalje drugima?!Samo se mi tu dopisujemo i prepucavamo a lik je ili napravio što je naumio-u tom slučaju žalosno, ili nam se smije i gleda postrance:kava:

The Jim
27.01.2009., 15:20
Zbogom.

zbogom znači s Bogom
a otkako je Isus otkupio sve ljude svojim križom ni mi nemamo pravo oduzeti ni drugima ni sebi dar zvan život
Judin je jedini grijeh samoubojstvo
-uzmi križ svoj i slijedi me-

Barecomb
27.01.2009., 15:29
aj ne drobi...samoubiti se nije normalan cin, nije cin zdravog razmisljanja i nesata s tom osobom ne stima. dali se slazemo?
osoba koja se odlucuje na samoubojstvo , u trenutku odluke je neubrojiva(zato sto to nije normalan cin) , jel tako?
ako se netko odluci na takvo sta , racuna se da je neubrojiv , a kad je netko neubrojiv oduzimaju mu se prava o samoodlucivanju. jel tako?
znaci , netko ko se krene ubit , nema na to pravo i ja ukoliko sam u situaciji ili mogucnosti mogu odluciti umjesto njega/nje.
amen

Ajde ti ne drobi... A tko si ti da kažeš šta je to normalan čin a šta nije. Koji si ti faktor u nečijem životu da ti odlučuješ umjesto njega. Za koju p.m. ti sebe smatraš na ovom svijetu??? Nemoj se tu razbacivati pojmovima neubrojivosti i oduzimanja poslovne sposobnosti. Znam o čemu ti pričam jer studiram pravo.

Na koji ćeš ti to jebeni način odlučit umjesto te osobe. O čemu ti pričaš? Ajde molim te dođi iz te svoje spaljene Švedske pa mene spriječi da se ubijem? Ili pričaš o nekom prisilnom hospitaliziranju? Pa jel ti misliš da bi mene ako bih to odlučio itko mogao spriječiti da to i napravim. Čak i da prvi puta nisam uspio jer mi je uže puklo ili nešto takvo.

Kako bi ti spriječila samoubojicu da se ne ubije kad ga ponovo pustiš na slobodu? Trabunjaš bezveze jer si pogođena vlastitim iskustvom zbog svog brata, pa misliš da si popila svu pamet svijeta o samoubojstvima.

Vražju mater kad bi me ti spriječila da se ubijem drugi puta bih se pobrinuo nabavit jedan dobar pištolj pa bi si mozak prosuo ravno po tebi.

sanjadom
27.01.2009., 15:36
ili zato sto je ta skupina toliko marginalizirana da nitko jednostavno ne vodi evidenciju?:kava:

Ili zato sto je njihov zivotni vijek kratak.U prosjeku zive oko 40 godina.

TabascoPit
27.01.2009., 15:53

Tko ti daje pravo za to?

Otkuda ti pravo da vadiš te fotografije i tu mašeš s njima. Može te biti sram jer da je ovo pravi slučaj i da to pročita čovjek kojemu je stvarno loše i koji pomišlja na samoubojstvo te bi mu tvoje fotke samo dale snagu da to i učini. Mislio bi: "Ovaj svijet je stvarno užasan, ne mogu živjeti u njemu."
Imala si ti moj pimpek depresiju i crne misli, jer da jesi znala bi da u tome trenutku ne vidiš i ne osječaš ništa od svoje boli i patnje. Praznina tako velika i tuga koja usisava sve poput crne rupe; svaku misao, svaki osjećaj. Misli o tuđoj patnji nemogu ni za 100 g doći na red, jer plaziš po dnu.
Stoga, malo razmisli sljedeći puta!!!!

rayoflight
27.01.2009., 16:09
Imala si ti moj pimpek depresiju i crne misli, jer da jesi znala bi da u tome trenutku ne vidiš i ne osječaš ništa od svoje boli i patnje. Praznina tako velika i tuga koja usisava sve poput crne rupe; svaku misao, svaki osjećaj. Misli o tuđoj patnji nemogu ni za 100 g doći na red, jer plaziš po dnu.

potpisujem,
depresivka, usmjerena najviše na sebe, ali i radim na sebi kroz terapije.:top:

Brown Acid
27.01.2009., 16:26
Ajde ti ne drobi... A tko si ti da kažeš šta je to normalan čin a šta nije. Koji si ti faktor u nečijem životu da ti odlučuješ umjesto njega. Za koju p.m. ti sebe smatraš na ovom svijetu??? Nemoj se tu razbacivati pojmovima neubrojivosti i oduzimanja poslovne sposobnosti. Znam o čemu ti pričam jer studiram pravo.

Na koji ćeš ti to jebeni način odlučit umjesto te osobe. O čemu ti pričaš? Ajde molim te dođi iz te svoje spaljene Švedske pa mene spriječi da se ubijem? Ili pričaš o nekom prisilnom hospitaliziranju? Pa jel ti misliš da bi mene ako bih to odlučio itko mogao spriječiti da to i napravim. Čak i da prvi puta nisam uspio jer mi je uže puklo ili nešto takvo.

Kako bi ti spriječila samoubojicu da se ne ubije kad ga ponovo pustiš na slobodu? Trabunjaš bezveze jer si pogođena vlastitim iskustvom zbog svog brata, pa misliš da si popila svu pamet svijeta o samoubojstvima.

Vražju mater kad bi me ti spriječila da se ubijem drugi puta bih se pobrinuo nabavit jedan dobar pištolj pa bi si mozak prosuo ravno po tebi.

Svaka čast.:kava:

biancha
27.01.2009., 16:34
Prvo sto mi pada napamet da osoba koja je otvorila ovaj post je troll....

Ako nisi troll ispricavam se na svojoj sumnji i nadam se da jos si tu, da citas ove stranice. U krizi si, teskoj i nitko od nas ne moze znati sto se dogada u tvom zivotu. Mi ti ne zelimo pametovati ili se pretvarati da te razumijemo ili da smo prolazili kroz isto kao ti. Sve ove stranice ispisane, su samo nase dobre zelje, zelimo ti pomoci, dopusti nam da budemo tu za tebe. Ne predaj se, ako ne zbog sebe onda zbog nas, evo konkretno mene. Je te molim da se ne predajes. Put koji sada biras je lagan i ne trazi od tebe borbu, on je najbrzi izlaz ali i NIJE izlaz. ON JE KRAJ. Znaci nema vise budenja u suncana jutra, neces vise moci zazmiriti a da do tebe dopiru zvuci djece kako se igraju na dvoristu, ptice nakon kise. I onaj miris tek pokosene trave. . I sva lijepa svakodnevica koju pustas da prode pokraj tebe. Stani, molim te i pronadi nesto lijepo u svem ruznom u tvom zivotu, mora postojati bar ta jedna crtica u tvom zivotu koja cini te normalnim, ne sretnim, vec mirnim i spokojnim.Pronadi taj trenutak gdje se osjecas sigurno i mirno. To je tvoje utociste. Tu se vracaj svaki put kad te ulove krize i ne mozes dalje.I ne odustaj od zivota, jer tako puno ti svijet moze pruziti i vec ti pruza ali ti ne dopustas svoj toj ljepoti da ude u tebe. Otpusti svu bol, sve crnilo tamu bijes tugu, otisni je u zrak, u nebo, u prostor a dopusti svijetu da unese toplinu u tvoje izmuceno tijelo. I cuvaj sebe, toliko je vrijedan tvoj zivot....

soks
27.01.2009., 16:47
rom se ubio 100 metara od moje kuće, od kud ti samo inspiracija za takvu provalu :))) ?

ovo za V.B. mi isto sumnjivo zvuci...
Ovo za V.B. nam je na predavanju rekao Žarko Puhovski, a za to da nije zabilježeno niti jedno samoubojstvo cigana Korado Korlević :ne zna:

polymath
27.01.2009., 16:53
U životu kad te stigne tuuuugaaaa,
ti ne pevaj pesme tugovaaaankeee
već sa dva tri svoja dobra druuuugaaaa
pevaj gromko uz tambure taaaaankeeee
http://www.youtube.com/watch?v=K60-vIP7zlI
:lol::rofl::lol:
Danas je u školi bila panika
oproštajno pismo već sam pisala
pojela sam tako dvanaest kremšnita:lol::lol::lol:
o Bože cijeli dan sam bila bolesna
http://www.youtube.com/watch?v=W2X6m8838QE
Kad si sam treba ti ić na more
Kad si sam treba ti prijatelj
kad si sam treba ti boca vina
Treba ti Severina:lol::lol::lol::lol:
http://www.youtube.com/watch?v=hbWtiiOqdos

Plavi Lav
27.01.2009., 17:06

Vidi...
Svatko ima probleme,svi se mi ponekad osjećamo sami,a svatko to doživljava na svoj,svojstven način.
Stavi dvoje ljudi u istu situaciju.
Jednog će ta situacija mučiti,drugog ne.
Stavi ih u drugu situaciju sad može biti obratno.Sve je u glavi,stvar psihe.
Mnogi su ljudi nesretni,potučeni,leže na podu.
I kad se dignu opet ih nešto ili netko sruši.
Nekima je lakše,nekima teže.
Netko ide lakše kroz život,netko teže...
samoća,tuga,nepripadnost zna biti gadan osjećaj,pogotovo jer neki ljudi misle samo na sebe.
Tako je bilo,tako će biti.
No nije sve crno,sigurno da nije.

Kažeš da ne želiš da se za tebe zna a opet tu pišeš,obraćaš se ljudima.
Nemoj tako,ne vrijedi si uzeti život zbog sveg tog.
Ljudi znaju biti ološ ali nije to razlog da si uzmeš život.
Život je takav kakav je,sve što napravimo ima posljedice i zato treba paziti što radimo.
Smrt je poraz.Kako god to zvučilo,tako je.
Drži se...

majaazdaja
27.01.2009., 19:14

kakve veze ima to sto sam ja iz svedske sa bilo cime??? ja sam trenutno u svedskoj , ali sam dosla tu prije pol godine , inace sam iz OSIJEKA.
Tebe , dragi studentu prava , necu pokusavati spasavati jer ti nisi lik koji se ubija ....ti si lik koji grize i laje i tebi ne treba pomoc takve vrste..
osim toga sa stavom koji imas na tebi bi se mozda dao primjeniti tvoj vlastiti recept...ono pogledat , slegnit ramenima , otic na kavu i onda zvat mrtvozornika..
znam ja sta su depresivci , znam sta su anksiozicari , i ne nisam popila svu pamet svijeta i neznam sve o samoubojicama , razlozima samoubojstava itd...
no ZNAM ( i postavi se naglavacke i na trepavicama dobavuljaj do svedske autoputem nesh me uvjerit u drugo) da je samoubojstvo najlosija solucija koja postoji..i ako se ikad ( ne dao Bog) nadjem u situaciji gdje moram pomoci takvoj osobi ( da naletim na sam cin i covjeka u kurcu ono objesenog , propucanog , razrezanih vena , nagutan pilula) opet bi napravila isto...i opet i opet i opet i opet...zvala bi hitnu , pruzala prvu pomoc , postavila se na glavu da toj osobi (tko god bio ) bude bolje..i da , naravno da u tom trenutku JA biram..i JA biram da cu napraviti sve sto je u mojoj moci da on/ona zivi..
i onda ti mene pitas TKO SAM JA?? smatram da sam jedna relativno zdrava osoba , majka i prijatelj na kojeg mozes racunati ako si u jajima..A TKO SI TI???

Rudolf T
27.01.2009., 19:21
Što se ovog (http://www.forum.hr/showpost.php?p=18433960&postcount=75) posta tiče, jesi uspijela što doznati nakon kontakta s adminima foruma i policijom?

mekmek
27.01.2009., 20:03
zbogom znači s Bogom
a otkako je Isus otkupio sve ljude svojim križom ni mi nemamo pravo oduzeti ni drugima ni sebi dar zvan život
Judin je jedini grijeh samoubojstvo
-uzmi križ svoj i slijedi me-

a kad onaj lik pjeva: zbog jedne divne žene.. lala crne kose.. zbog jednog dana...
jel tamo zbog znači kao s bog... ono wtf to nema smisla
kaj ti tu trkeljaš. meni dođe da se ubijem kad vidim ovakvo trkeljanje

znashtikosam
27.01.2009., 20:24
kakve veze ima to sto sam ja iz svedske sa bilo cime??? ja sam trenutno u svedskoj , ali sam dosla tu prije pol godine , inace sam iz OSIJEKA.
Tebe , dragi studentu prava , necu pokusavati spasavati jer ti nisi lik koji se ubija ....ti si lik koji grize i laje i tebi ne treba pomoc takve vrste..
osim toga sa stavom koji imas na tebi bi se mozda dao primjeniti tvoj vlastiti recept...ono pogledat , slegnit ramenima , otic na kavu i onda zvat mrtvozornika..
znam ja sta su depresivci , znam sta su anksiozicari , i ne nisam popila svu pamet svijeta i neznam sve o samoubojicama , razlozima samoubojstava itd...
no ZNAM ( i postavi se naglavacke i na trepavicama dobavuljaj do svedske autoputem nesh me uvjerit u drugo) da je samoubojstvo najlosija solucija koja postoji..i ako se ikad ( ne dao Bog) nadjem u situaciji gdje moram pomoci takvoj osobi ( da naletim na sam cin i covjeka u kurcu ono objesenog , propucanog , razrezanih vena , nagutan pilula) opet bi napravila isto...i opet i opet i opet i opet...zvala bi hitnu , pruzala prvu pomoc , postavila se na glavu da toj osobi (tko god bio ) bude bolje..i da , naravno da u tom trenutku JA biram..i JA biram da cu napraviti sve sto je u mojoj moci da on/ona zivi..
i onda ti mene pitas TKO SAM JA?? smatram da sam jedna relativno zdrava osoba , majka i prijatelj na kojeg mozes racunati ako si u jajima..A TKO SI TI???

Točno.Sve pada u vodu ako ne možeš pomoći drugome,bez obzira na to imaš li koristi od njega.To ljudi ne kuže.I zato svi jesu tu gdje jesu. :(

Mr. Generator
27.01.2009., 20:58
Da li neko od admina može pogledati je li se korisnik nakon pisanja posta još koji put prijavio na forum.hr ???

DKP
27.01.2009., 21:17
... i na kraju je to zaista napravio ... počivao u miru ....

Barecomb
27.01.2009., 21:30

Ma ti si curo ko prvo i prvo luda!!! Odakle ti čitaš iz mojih postova da ja ne bih pomogao čovjeku na samrti zbog samoubojstva. Pa naravno da bih priskočio. Naravno da bih ga oživljavao, zvao hitnu i sve ostalo. Nemoj izokretati moje riječi i izmišljati nešto što nisam rekao.

Jedina razlika između mene i tebe je što bih ja to napravio usprkos osjećaju da možda ako ga spasim da on neće biti sretan zbog toga. Da će mi zamjeravati što sam ga spasio i što sad mora prolaziti sve još jednom. Da oživljavao bih ga i pomogao bih mu uspkros što bih bio svjestan da i ako preživi postoji ogromna mogućnost da će on to napraviti ponovo i da tada ja neću biti tamo da ga spasim.

U nekoj takvoj konkretnoj situaciji postupio bi kao i većina. Ali ono o čemu sam ja pričao je neko generalno gledište prema samoubojstvu, kao činu koji na ni jedan način ne možeš zabraniti osobi koja to želi počiniti. Da naravno da ga možeš oživljavati i spašavati ako naletiš na njega takvog, ali pitanje je što onda nakon što ga spasiš? Zatvoriti ga u zatvor? Staviti u luđačku košulju i puknut neko sredstvo za smirenje u venu???

I upravo tu dolazi do onoga što sam ja rekao. Ako netko želi sam sebi oduzeti život, naravno da mu treba dati svu moguću pažnju i podršku, ali nitko na ovom svijetu mu to ne može zabraniti niti ga ograničiti u tome. Kad bi to radili, da ih znači zatvorimo u prostoriju obloženu spužvom, bilo bi to, ne samo teško kršenje ljudskih prava, nego i totalno beskorisno jer smo taj život svejedno onda izgubili.

Na kraju postoji i pojam odbijanja medicinske pomoći. Kako nazvati osobu koja odbija medicinsku pomoć iz nekih svojih razloga iako je očito da ako ne primi liječničku pažnju da će sigurno umrijeti. Ta osoba je odlučila umrijeti i nitko je ne može na to natjerati. Doktori ne smiju ništa raditi bez njegova pristanka. Da li su to onda isto samoubojice? I kako bi njih spriječila u tome?

Sve to dovodi do zaključka da ako čovjek, jedinka homo spiensa o ičemu u svom životu može odlučivati potpuno neovisno od ikoga drugoga onda je to o njenom vlastitom životu.

RtoX
27.01.2009., 21:33
Citiram
"Nemam obitelji, prijatelja, živim sam" Kako zivis sam?Od cega ti sam zivis?Da bi zivio sam moras negdje da radis,naravno kako bi sebi omogucavao osnovne stvari potrebne za zivot.E sad,da radis negdje to znaci da bi umio da zivis sam,ali sa time i dolazi da onda moras imati prijatelja,kolega sa kojima si morao stupati u kontakt.Posto navodis da "nemas prijatelja" znaci jedino jos ostaje da si prosio ili krao.Da nemas nista,naravno u to necu da povjerujem jer vidim da si sebi internet mogao prisustiti,dok jedan papir i olovka kostaju znatno manje.Znaci mogao si i da napises na papir.

"Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge."Znaci ti si ipak nesto cinio.Sa obizom da te psihicki nistilo,zakljucujem da nisi radio dobre stvari,pa cu se opet vratiti na kradju,pa te mozda savjest grizla i bacila u okove tuge.Ja kad prevedem staricu preko pjesackog prelaza to mene ne unisti pshicki,ucinio sam dobro dijelo,to je dobro.Ti taj osjecaj ocigledno ne poznajes,(necu pisat u past tensu jer sam siguran da se nisi ubio),jer si radio lose stvari.

"Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno." Sve jedno ti je ko je pobjedio borbu zivota,ali ti nije sve jedno sjedit i smisljat nick pod kojim ces se prestavit u ovom slucaju Chelated.Nije cool da jedan samoubica ima nick asdfgi123.Znaci to ti jest bitno.Zasto?

"Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo,te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života."
Ova je recenica zapravo dvosmislena,visesmislena da se tako izrazim u nedostatku rijeci.Zapravo se moze napisati ovako""Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo,te da ce moje zadnje riječi biti zapazene, u istom tonu kao i [B]ostatak mog života.Koji ostatak kada se namjeravas ubiti?
Milsim da sam svoje rekao.cYa

dejo6
27.01.2009., 21:34
... i na kraju je to zaista napravio ... počivao u miru ....

izgleda da je. jučer se u požegi ubio jedan dečko. sad ne znam jeli to on pisao ali godište odgovara.

nevanevičicaa
27.01.2009., 21:39

i jesi sada zadovoljan koliko je ljudi pročitalo tvoj zbogom. odustala sam nakon prve riječi.:mad:
mulac jedan. ORA ET LABORA

DKP
27.01.2009., 22:21
Taj dečko koji se ubio je on ... sahrana je sutra ...

biancha
27.01.2009., 22:23
Taj dečko koji se ubio je on ... sahrana je sutra ...

molim te mozes li malo razjasniti kako si dosla do tog saznanja?

nela_2
27.01.2009., 22:24
jel to sigurno sto posto da je to on

nela_2
27.01.2009., 22:26
on mi je bio prijatelj i stalo mi je do toga da budem sto posto sigurna da je to njegovo pismo.........

nela_2
27.01.2009., 22:27
zato molim vas, ako itko nesto zna neka kaze......

majaazdaja
27.01.2009., 22:32
Ma ti si curo ko prvo i prvo luda!!!
koliko sam ja procitala ti si student prava a ne psihijatrije pa molim te postavljenje dijagnoze ostavi nekome tko je strucan.
druga stvar ja nisam "cura" i ne oslovljavaj me tako
treca stvar , s tobom sam zavrsila bilo kakvu raspravu obzirom na to da ne vodi nikuda jer imamo vrlo razlicita stajalista

u slucaju da sam te krivo shvatila ispricavam se , u slucaju da ipak nisam , nauci se izrazavati

ontopic: ako je autor ovog posta decko iz pozege , jako mi je zao sto se nisam logirala na forum u 7:00 da ranije mogu nazvati policiju itd...

neznamo sve informacije , ali mislim da apel forumasima da obrate paznju na ovakve situacije i postove te da reagiraju na vrijeme nije losa ideja...ukoliko je to on...mozda se nesto stvarno moglo napraviti i on ne bi trunio u grobu sa 22 ili koliko vec , nego bi mozda odradio krizu , shvatio da nije sve tako crno i pozivio do koje 70 sretno

gnki2000
27.01.2009., 22:34
Zašto bi smrt bila izgubljena bitka?
Neki su ljudi prirodno blesavo sretni, neki realni a nekima je sve crnjak, a neki se stvarno hoće ubiti.
Ja bi se ubila iz jednostavne logike bit će samo gore.
Nemam se za koji kurac boriti.
To nije poraz.
I niko ne zna šta se dešava u glupoj glavi nekog drugog.:kava:

nela_2
27.01.2009., 22:36
al ljudi jel itko zna dali je to stvarno on napisao...???

Derviš
27.01.2009., 22:49

Može neki link na vijest?

majaazdaja
27.01.2009., 22:56
nema nista , bar ja nemogu naci

Derviš
27.01.2009., 23:01
nema nista , bar ja nemogu naci

Ne mogu ni ja.:(

Nela2 kaže da mu je bila frendica i da želi saznati da li je to zaista on. Neka donese nešto što je on pisao, procijenit ćemo da li je to on.

Brown Acid
27.01.2009., 23:13
http://www.monitor.hr/2009/01/27/oprostajno-pismo-samoubojice-uzbunilo-forumhr.html

"IP adresa Chelateda adresa jednog od servisa koji služe za sakrivanje stvarnog IP-a"
..nekome je stvarno dosadno.

Tuzni djecak XXL
27.01.2009., 23:15
Joj, jebale vas ovakve teme :rolleyes:

Ne vidite u čemu je tu problem, je li?

Savski
27.01.2009., 23:19
Joj, jebale vas ovakve teme :rolleyes:

Ne vidite u čemu je tu problem, je li?

BAŠ :s tvoje teme su bolje :s:s:s:s:s

Barecomb
27.01.2009., 23:28
koliko sam ja procitala ti si student prava a ne psihijatrije pa molim te postavljenje dijagnoze ostavi nekome tko je strucan.
druga stvar ja nisam "cura" i ne oslovljavaj me tako
treca stvar , s tobom sam zavrsila bilo kakvu raspravu obzirom na to da ne vodi nikuda jer imamo vrlo razlicita stajalista

u slucaju da sam te krivo shvatila ispricavam se , u slucaju da ipak nisam , nauci se izrazavati

ontopic: ako je autor ovog posta decko iz pozege , jako mi je zao sto se nisam logirala na forum u 7:00 da ranije mogu nazvati policiju itd...

neznamo sve informacije , ali mislim da apel forumasima da obrate paznju na ovakve situacije i postove te da reagiraju na vrijeme nije losa ideja...ukoliko je to on...mozda se nesto stvarno moglo napraviti i on ne bi trunio u grobu sa 22 ili koliko vec , nego bi mozda odradio krizu , shvatio da nije sve tako crno i pozivio do koje 70 sretno

1. Ovo da si luda nije stručna dijagnoza. To se samo tako kaže. Glupo mi je da ti moram to objašnjavati.

2. Pišeš o sebi u ženskom rodu, pa sam mislio da si cura. Ako si dečko ili neka transseksualna osoba, onda se ispričavam... No mislim da je posrijedi opet neka dvoja debilna opaska, da ti nisi "cura" nego ne znam ti ni ja "djevojka" ili nešto takvo.

Vidiš kad bi ti rekla nekome da si se na forumu prepucavala sa nekim dečkom, ja se ne bih naljutio. Niti bih zahtjevao od tebe da me oslovljavaš sa mladiću... Mislim tko još tako priča. A što se izražavanja tiče, molim te pogledaj svoje postove prvo.

3. To što si ti prekinula svaku raspravu samnom me toliko pogodilo u srž mog bića da sad ja razmišljam o samoubojstvu... de pliz, u P.M.:lol:

Tuzni djecak XXL
27.01.2009., 23:33
BAŠ :s tvoje teme su bolje :s:s:s:s:s

Da, moje teme su bolje jer govore o konkretnim problemima iza kojih stoji osoba s imenom i prezimenom, retardirana budalo.

Ovakve bi teme, pak, trebalo zatvarati, pogotovo zato jer je jasno da se otvarač više neće javiti, ni u slučaju da je troll ni u slučaju da to stvarno namjerava ili je već i učinio.
Pošto ga vaše bljezgarije ne mogu od toga odgovoriti, a očito je da se nije ni logirao od objave posta, glavno da neki sad tu seru gluposti u 120+ postova.

Jednostavno sramota.

mala_mara
27.01.2009., 23:38

Iz osobnog iskustva znam da takovi ludaci fukaju najbolje.:s:s
Cuj stricek ak nemas sto karati, nema beda, evo ja se podbacujem. A i nekako mi izgledas poznat sa tim svojim javljanjem. Ako se i uspijes ubiti, daj javi kak je tamo.:ne zna::kava:

polymath
27.01.2009., 23:49
Cuj stricek ak nemas sto karati, nema beda, evo ja se podbacujem.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: LOM!

Savski
28.01.2009., 00:18
Da, moje teme su bolje jer govore o konkretnim problemima iza kojih stoji osoba s imenom i prezimenom, retardirana budalo.

Ovakve bi teme, pak, trebalo zatvarati, pogotovo zato jer je jasno da se otvarač više neće javiti, ni u slučaju da je troll ni u slučaju da to stvarno namjerava ili je već i učinio.
Pošto ga vaše bljezgarije ne mogu od toga odgovoriti, a očito je da se nije ni logirao od objave posta, glavno da neki sad tu seru gluposti u 120+ postova.

Jednostavno sramota.

lol tebi su svi retardirane budale. nije lijepo što odmah vrijeđaš :) i tvoje teme su besmislene jer u 60 stranica ljudi ti pokušavaju pomoći, a ti radiš upravo to što si i meni sad uradio - počneš vrijeđati... i nijedan savjet ti ne valja... al ok nećemo sad o tome :s nema smisla :s

što se ostalog tiče slažem se, ja sam već davno rekao da zaključaju temu jer nema smisla sad filozofirat o tome kad se lik više ne vraća.

jedino što mogu reći je da svako sebi bira sudbinu :ne zna:

Tuzni djecak XXL
28.01.2009., 00:22
lol tebi su svi retardirane budale. nije lijepo što odmah vrijeđaš :) i tvoje teme su besmislene jer u 60 stranica ljudi ti pokušavaju pomoći, a ti radiš upravo to što si i meni sad uradio - počneš vrijeđati... i nijedan savjet ti ne valja... al ok nećemo sad o tome :s nema smisla

Ne, besmisleno je da mi ti ljudi pokušavaju pomoći umjesto da razgovaraju sa mnom, pomoć ću ja tražiti ili je neću tražiti izvan foruma.
Ljudima bi bilo mnogo lakše da shvate kako ne tražim njihovu pomoć jer je oni ne mogu dati, a ja dobiti.

Savjeti s milijuna postova na forumu.hr su u slučajevima osobnog života rijetko kome pomogli, ali već sama rasprava ponekad čini da se osjećaš bolje.

l
jedino što mogu reći je da svako sebi bira sudbinu :ne zna:

Da je tako bilo bi mnogo, mnogo više moćnih i bogatih ljudi nego što ih je sad.

Savski
28.01.2009., 00:26
Da je tako bilo bi mnogo, mnogo više moćnih i bogatih ljudi nego što ih je sad.
ne u tom smislu :rolleyes: nego sudbinu o životu ili smrti dakle mislim na suicid :rolleyes:

Spirituss
28.01.2009., 00:34

nije to on napisao jer se ne podara datum rođenja s njegovim...

Legenda
28.01.2009., 00:43
sta je sad sa autorom? imali sta novo sa njim sad? jel se javio? mislim da nije posto sam vidio njegov broj posta.

TabascoPit
28.01.2009., 05:05
Cuj stricek ak nemas sto karati, nema beda, evo ja se podbacujem. A i nekako mi izgledas poznat sa tim svojim javljanjem. Ako se i uspijes ubiti, daj javi kak je tamo.:ne zna::kava:

Pa da umre od neke šugave boleštine. Možda je depresivan, ali nije lud.:rofl:

The Jim
28.01.2009., 09:05
a kad onaj lik pjeva: zbog jedne divne žene.. lala crne kose.. zbog jednog dana...
jel tamo zbog znači kao s bog... ono wtf to nema smisla
kaj ti tu trkeljaš. meni dođe da se ubijem kad vidim ovakvo trkeljanje

pa kad ja kažem zbogom onda i mislim -Idite s Bogom-i stvarno to mislim
kad kažem dobar dan onda i mislim -želim ti dobar dan-i stvarno to želim
kad kažem zbog ni u pomisli mi nije nešto dok to ne imenujem u mome slučaju bi to bilo-zbog Boga-
svaka riječ na ovome topiku je išla u prilog tome da netko tko je napisa uvodni post počne razmišljati i promijeni odluku iz bilo kog razloga(svih koji su se javili i iz tvojih postova)
ako te je moje pisanje pa i u šali navela na onu pomisao -oprosti ni u snu mi to nije bila namjera -za svaki slučaj više se neću javljati na ovome topiku
bitno je bilo kako djelovati a ne stajati po strani
-bolje ikakav pokušaj nego nikakav,pa makar bio i neuspjašan-

borgixx
28.01.2009., 09:38
Lega ja te podrzavam ako hoces samo naprijed ionako ekonomska kriza vlada, bit ce vise brasna za mene i ostale, ali znaj da ti to nije bas zdravo da se ubijes :D

Ok samo da razjasnim, mislim nemogu vjerovati kako ljudi padaju na ovakve morbidne i asocijalne fore.... covjek se ide ubit i ide postat na forum.hr sa anonymouse IP adrese. WOW :amen:

Pa pustite covjeka nek zivi kad je tako patetican, a vi sto odgovarate na te postove sa jos pateticnijim odgovorima samo pomazete da se taj bolesnik fakat ubije a to ponavljam nije zdravo....

mekmek
28.01.2009., 10:57
pa kad ja kažem zbogom onda i mislim -Idite s Bogom-i stvarno to mislim
kad kažem dobar dan onda i mislim -želim ti dobar dan-i stvarno to želim
kad kažem zbog ni u pomisli mi nije nešto dok to ne imenujem u mome slučaju bi to bilo-zbog Boga-
svaka riječ na ovome topiku je išla u prilog tome da netko tko je napisa uvodni post počne razmišljati i promijeni odluku iz bilo kog razloga(svih koji su se javili i iz tvojih postova)
ako te je moje pisanje pa i u šali navela na onu pomisao -oprosti ni u snu mi to nije bila namjera -za svaki slučaj više se neću javljati na ovome topiku
bitno je bilo kako djelovati a ne stajati po strani
-bolje ikakav pokušaj nego nikakav,pa makar bio i neuspjašan-
ma zaboravi.. prekompliciran si ti za mene

mekmek
28.01.2009., 11:01
Otkuda ti pravo da vadiš te fotografije i tu mašeš s njima. Može te biti sram jer da je ovo pravi slučaj i da to pročita čovjek kojemu je stvarno loše i koji pomišlja na samoubojstvo te bi mu tvoje fotke samo dale snagu da to i učini. Mislio bi: "Ovaj svijet je stvarno užasan, ne mogu živjeti u njemu."
koji kurac dramatiziraš.. ljudi koji su u depresiji su upravo zato na dnu jer misle kako su njihovi problemi najveći a tu najviše griješe.. jer da znaju koliko ih veća nevolja može zapasti cvrkutali bi od sreće..
to je najgore kod depresivaca.. što su jebeno slijepi za svijet oko sebe!

malter231
28.01.2009., 11:13
hahahahaha stvarno nevjerovatno neki ljudi kazu nesto pametno pa uzbude citav svijet...neki koriste zato dinamit i malo vatre...jedan veliki buuuuum i svi pricaju o tome a ovaj s jednim ZBOGOM digo takvu prasinu da se i svedska policija uzbunila!!!!!!!!!!!:D:D mogu mislit da nam se smije sad...autor mislim...pa zar stvarno kad bi se htio ubiti zar bi bio u takvom ppsihickom stanju da se javi na forum...NA FORUM...daj molim te cuo sam i za orginalnija samoubojstva...ako stvarno ne uziva u zivotu onda neka se ubije to je njegova odluka...on odlucuje sta je dobro i sta lose...ali ipak mislim da je ovo samo nacin pridobivanja paznje i jedna neslana sala...ovo je za mene skroman i originalan samoubica...http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_(musician)#Suicide

FIŽA
28.01.2009., 11:27
sta je sad sa autorom? imali sta novo sa njim sad? jel se javio? mislim da nije posto sam vidio njegov broj posta.

Hej ljudi,
to je obična podvala, evo vam isječak iz Večernjeg:

"Slična uzbuna stvorila se i u ponedjeljak na stranici Forum.hr, gdje se nepoznata osoba registrirala kao 21-godišnji mladić i na potforumu psihologije ostavila oproštajno pismo u kojem navodi da više nema razloga za život.
Kako doznajemo, policija je po službenoj dužnosti provjerila taj slučaj, i ustanovila je da je oproštajno pismo obična podvala."

Evo i link

http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3225459/index.do;jsessionid=60B9BC014DD7B7761275ABCEE893A7 C9.1

Dagini
28.01.2009., 11:30
Hej ljudi,
to je obična podvala, evo vam isječak iz Večernjeg:

"Slična uzbuna stvorila se i u ponedjeljak na stranici Forum.hr, gdje se nepoznata osoba registrirala kao 21-godišnji mladić i na potforumu psihologije ostavila oproštajno pismo u kojem navodi da više nema razloga za život.
Kako doznajemo, policija je po službenoj dužnosti provjerila taj slučaj, i ustanovila je da je oproštajno pismo obična podvala."

Evo i link

http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3225459/index.do;jsessionid=60B9BC014DD7B7761275ABCEE893A7 C9.1

Da. Dobra vijest. Samo, kako su to tocno provjerili? Zanimaju me detalji jer navodno lika nisu mogli locirati...

mekmek
28.01.2009., 11:32
a ono kreten.. zbog takvih ljude sa ozbiljnim problemama i krizama se ne uzima za ozbiljno pa nastradaju sami od sebe..koji užas

iiii
28.01.2009., 11:32
koja testiranja forumaša :s
zanimljivo, u svakom slučaju.

barricade
28.01.2009., 11:37
kreten

NitkoPoseban
28.01.2009., 11:44
kreten

:ne zna:

Očito da ima problema kao i onaj za koga se predstavljao.

Samo što je onaj imaginarni iz prvog posta znao da ima probleme a nije znao kako s njima dalje, dok ovaj vjerojatno ne zna da ima mrak u glavuši.

Legenda
28.01.2009., 11:52
ah! mozda je podvala ipak cu pricekati za vise informacije...

nevanevičicaa
28.01.2009., 12:19
pa rekla sam MULAC:rolleyes:

desi girl
28.01.2009., 12:37
nela2, mislis da je to on??
ja sam ovo citala taj dan kad je tema otvorena, i tako me neka grozna jeza prosla...i onda sljedece jutro primim vijest...prvo mi je proslo kroz glavu to sto sam citala dan ranije...jos ne mogu vjerovat...al nije bas da je on bio nezapazen i bez igdje ikoga...barem koliko sam ga ja poznavala...
jel ima kakvih novosti??

mekmek
28.01.2009., 15:06
nela2, mislis da je to on??
ja sam ovo citala taj dan kad je tema otvorena, i tako me neka grozna jeza prosla...i onda sljedece jutro primim vijest...prvo mi je proslo kroz glavu to sto sam citala dan ranije...jos ne mogu vjerovat...al nije bas da je on bio nezapazen i bez igdje ikoga...barem koliko sam ga ja poznavala...
jel ima kakvih novosti??
hmmm kakvu vijest? O.o

Derviš
28.01.2009., 15:18
hmmm kakvu vijest? O.o

Ma pusti, valjaju...

desi girl
28.01.2009., 15:30
hmmm kakvu vijest? O.o

da,da, valjamo...:blabla:

pricam o decku iz pž, nela2 zna o cemu govorim...mozda je samo slucajnost, ali tko zna.. :ne zna:

mekmek
28.01.2009., 15:35
ili ćeš reći sve ili nečeš ni započinjat o nečemu o čem nećeš do kraja pričat. nauči se kulturi ženska glavo!

ožujska
28.01.2009., 15:38
meni se cini da je ovo sve ista osoba.

desi girl
28.01.2009., 15:39
ili ćeš reći sve ili nečeš ni započinjat o nečemu o čem nećeš do kraja pričat. nauči se kulturi ženska glavo!

pristojnosti malo molim...netko je vec spomenuo slucaj iz pž, decko je pocinio samoubojstvo na dan kad je ova tema otvorena i sumnja se da je bas on otvorio ovu temu, zato nauci se citat prethodne postove prije nego napadas druge, ok?

viper001
28.01.2009., 15:50
Cekajte ljudi jeli stvarno bilo samoubojstvo:ne zna:Ja sam na pocetku bio zgrozen ali nakon jednog posta sam biaj uvjeren da je ovo sve podvala a sad vise ne znam,nadam se da je podvala:ne zna:

desi girl
28.01.2009., 15:55
da, bilo je, ali se ne zna da li je povezano s ovim...

technowar
28.01.2009., 17:45
http://theshoegame.com/wp-content/uploads/2007/09/nike2.jpg

leptirica 2
28.01.2009., 17:46
Ova tema se trebala zvati Dosjei x toliko od mene:kava:

Plavi Lav
28.01.2009., 17:58
Ako je ovo zezancija....

Lock....

technowar
28.01.2009., 17:59
ma to se neko sprda s vama :)
a svi odma
joj nemoj
pa zašto ,blabla..kog briga ak i je istina
koda je bitno i tak ima previše ljudi na planeti....
pa ak koj želi napustit našu planetu
gud baj i gud lak :)

desi girl
28.01.2009., 18:07
http://www.pozega-team.com/index.php?option=com_content&view=article&id=463%3Adragi-na-filipe&catid=47%3Acrnakronika&Itemid=70

leptirica 2
28.01.2009., 18:14
http://www.pozega-team.com/index.php?option=com_content&view=article&id=463%3Adragi-na-filipe&catid=47%3Acrnakronika&Itemid=70
jako,jako mi je žao dečka...nije ni bitno dali je to*on* ili nije,jedan se mladi život ugasio i to je:(

samonesto
28.01.2009., 18:42
http://www.monitor.hr/2009/01/27/oprostajno-pismo-samoubojice-uzbunilo-forumhr.html

"IP adresa Chelateda adresa jednog od servisa koji služe za sakrivanje stvarnog IP-a"
..nekome je stvarno dosadno.

moze me netko uputiti kako se to provjerilo?

a uostalom, ovo nista ne dokazuje. mozda je namjerno htio da mu se ne vidi adresa, nije svako oprostajno pismo nacin privlacenja paznje i zelja za pomoci. mozda je samo htio ostaviti poruku, a da ga ne nadju. ovako i onako je napisao da mu tijelo nece naci, pa bar da nadju oprostajno pismo. ako nema jos koji dokaz, ja i dalje vjerujem kako je moguce da je pismo istinito.

nela_2
28.01.2009., 19:07
ovo nije njegovo pismo.....to u pismu nije on....to se skroz razlikuje od njega....
ali sad vise nije vazno....naseg prijatelja vise nema.....svi cemo se vjecno pitati "zasto", ali to je ono jedno pitanje bez odgovora, on je svoju tajnu ponio sa sobom u grob...a sad nam jedino svima preostaje da skupimo snage, obrisemo suze i da se molimo za njega.......
zauvijek se ostati u nasim sjecanjima....
POCIVAJ U MIRU PRIJATELJU........

samonesto
28.01.2009., 19:38
ovo nije njegovo pismo.....to u pismu nije on....to se skroz razlikuje od njega....
ali sad vise nije vazno....naseg prijatelja vise nema.....svi cemo se vjecno pitati "zasto", ali to je ono jedno pitanje bez odgovora, on je svoju tajnu ponio sa sobom u grob...a sad nam jedino svima preostaje da skupimo snage, obrisemo suze i da se molimo za njega.......
zauvijek se ostati u nasim sjecanjima....
POCIVAJ U MIRU PRIJATELJU........

zao mi je zbog tvog prijatelja, ali ja sam govorila o chelatedu. vec smo prije ustvrdili da decko iz pozege i chelated nisu ista osoba.

soks
28.01.2009., 20:29
:ne zna:

Očito da ima problema kao i onaj za koga se predstavljao.

Samo što je onaj imaginarni iz prvog posta znao da ima probleme a nije znao kako s njima dalje, dok ovaj vjerojatno ne zna da ima mrak u glavuši.

Očito. :D

Velvet_Dreams
28.01.2009., 20:41
Samo ne kužim osobe koje tu 'valjaju' gluposti tipa: 'kreten' i sl. :ne zna:

router
28.01.2009., 20:52
Evo još linkova, ali ne otkrivaju ništa novoga...

http://www.net.hr/crnakronika/page/2009/01/28/0016006.html

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/39791/Default.aspx

lollatutu
28.01.2009., 21:22
Da. Dobra vijest. Samo, kako su to tocno provjerili? Zanimaju me detalji jer navodno lika nisu mogli locirati...

Vrlo jednostavno.
Putem IP adrese se otkrije vlasnik računala i onda policija ode do dotičnog, točnije na adresu di je vjerojatno ovaj 'patkaš' priznao da je namjerno zajebavao sve nas radi očito i preočitog nedostatka pažnje uzrokovanog tko zna kakvim psihozama:rolleyes::)

Septembar
28.01.2009., 21:28

jeli tebi murija rekla da se obratis svedskoj policiji :eek:

Septembar
28.01.2009., 21:29
Vrlo jednostavno.
Putem IP adrese se otkrije vlasnik računala i onda policija ode do dotičnog, točnije na adresu di je vjerojatno ovaj 'patkaš' priznao da je namjerno zajebavao sve nas radi očito i preočitog nedostatka pažnje uzrokovanog tko zna kakvim psihozama:rolleyes::)

ip adresa ovog usera je kao sto se vec navodi u medijima, adresa poznatog "hostela" za adrese, tak da ne upucuje na kucu i korisnika

samonesto
28.01.2009., 22:09
malo mi je cudno ovo da nitko nece naci njegovo tjelo. pa ga nece biti niti u novinama niti u vjestima. mislim da samoubojica tako ne razmislja.

zasto mislis da samoubojica ne razmislja tako?

filter
28.01.2009., 22:21
mislim da nitko nije toliko sam na svijetu. da ne zeli da nadju njegovo tjelo. sta neki prijatelji ili rodbina da misli da je nestao i otputovao u toplije krajeve.
a ako i nemas nikoga cemu oprostajno pismo i skrivanje tjela?

werg
28.01.2009., 22:23
Da ga ne snimaju i pustaju video na youtube,

mekmek
28.01.2009., 22:28
mislim da nitko nije toliko sam na svijetu. da ne zeli da nadju njegovo tjelo. sta neki prijatelji ili rodbina da misli da je nestao i otputovao u toplije krajeve.
a ako i nemas nikoga cemu oprostajno pismo i skrivanje tjela?

kada ozbiljno o tome razmišljaš onda upravo o tome mozgaš kako ne želiš da nađu tvoje tijelo... jer onda samo postaješ dio 'onih ludih kaj su se ubili'..
a ovako ti je smrt bijeg.. i ništa drugo..
vjerujem da je post vrlo ozbiljan jer sam i ja razmišljao na taj način.. hvala bogu više ne

filter
28.01.2009., 22:30
to je moj zivot i oduzet ga mogu u bilo kojem trenutku. sta da jos brinem da li ce me netko naci i kada?
pa ne oduzimam ih zbog drugih nego zbog sebe.

Maria Callas
28.01.2009., 22:32
ako te nitko ne pronadje ....ti za druge i dalje zivis....
... mozda je to point za zivot vjecni...

filter
28.01.2009., 22:33
da. je.
ma briga me i za momka i za njego tjelo. samo ne vjerujem da se svi jos trgaju oko toga.
daj shvatite ako je mrtav nema mu spasa. a ako nije zajebava nas. cisto jednostavno. sta dramite.

Ray-Ban
28.01.2009., 22:59
ovo se samo slučajno podudara... F.N.(dečko iz požege što se je upucao) je radio prvu smjenu (od 06:00 do 14:00) jer sam ga taj dan ispratio i pozdravio posljednji put... što se desilo tom zajebantu i uvijek nasmijanom liku nikad nećemo saznati...
ali ipak malo i ima neke surove istine... Chelated tvrdi da nema obitelji... možda ima takvo mišljenje jer mu je otac umro prije 1,5 god... a sa ocem je bio jako blizak........možda mu je otac značio sve....
ipak nevjerujem da je to naš pokojini kolega osmislio i napisao jer nepriliči ni malo za njega...

svejedno još jednom

Filipe počivaj u miru Božjem!

012
29.01.2009., 00:27
mislim da nije on.. jer ovaj decko ovdje pise na forumu da u profile da je roden 07.11.1987. a http://www.facebook.com/group.php?gid=46959314269#/photo.php?pid=274882&o=all&op=1&view=all&subj=46959314269&aid=-1&id=1114882366&oid=46959314269 na osmrtnici pokojnoga pise da ima 23 godine tj. u 23 godini, znaci da bi on tek u 7 mjesecu trebao napuniti 22 godine... :(

enmessara
29.01.2009., 03:06
Halooo,cemu ovo sranje sad toliko,omfg,tu se svađate tko je priglup tko ne i ,sad se pravite pametni a decku treba pomoc pa di to ima ,ne kuzim određene ljude tu na forumu ali zaista,s ovakvim sranjima se ne smije zajebavati i to je to,nadam se da je lik ok i da ce potraziti pomoc :ne zna:

leptirica 2
29.01.2009., 06:39
daj shvatite ako je mrtav nema mu spasa. a ako nije zajebava nas. cisto jednostavno. sta dramite.[/QUOTE]Točno tako....:kava:

leptirica 2
29.01.2009., 06:50
I još bih nešto nadodala,netko tko traži pomoć se bori,pošalje barem jednu poruku,pogledajte sebe-mnogi ovdje na psihologiji imamo različitih problema pa se borite iz dana u dan,pišete si postove podrške,olakšavate dušu kad vam je teško..i zato Vama dragi moji svaka čast,a ovaj tko je napisao post on je stavio temu bez smisla,barem onog pozitivnog-njemu se nemože pomoći,ne javlja se ,dakle ili se zeza ili je u najgorem slučaju već presudio sebi,ali izgledenije mi je ovo prvo s obzirom da je policija intervenirala...što se tiše teme mislim da ne djeluje pozitivno za mnoge ljude koji su na forumu da dobiju podršku...znate kako sam se ja osjećala kada sam vidjela tu temu..odvratno nemoćno.. jer smisao foruma je razmijena iskustava i podrška.....a sada sam ljuta,nadam se da razumijete:kava:

majaazdaja
29.01.2009., 07:29
jeli tebi murija rekla da se obratis svedskoj policiji :eek:

da..nevjerovatno , jelda..
ja njoj kazem sta je , a ona meni drsko a sta ne zoves svedsku policiju
a ja njoj zato sto je to hrvatska stranica..ono...
a ona meni pa kak ti znas da je ta osoba iz hrvatske
a ja njoj NEZNAM, mozda je lik iz australije , ali pretpostavljam i VELIKA je mogucnost da je iz hrvatske...

majaazdaja
29.01.2009., 07:44
samo da nadodam...naravno da nisam zvala svedsku policiju...pa nisam popizdila
tak da ona informacija da se uzbunila i swedska policija nije tocna...
osim ak su nasi drugovi plavi zvali svedske kolege:rofl::rofl::rofl:

dobrimag
29.01.2009., 08:48
da..nevjerovatno , jelda..
ja njoj kazem sta je , a ona meni drsko a sta ne zoves svedsku policiju
a ja njoj zato sto je to hrvatska stranica..ono...
a ona meni pa kak ti znas da je ta osoba iz hrvatske
a ja njoj NEZNAM, mozda je lik iz australije , ali pretpostavljam i VELIKA je mogucnost da je iz hrvatske...
Kako je to Monitor.hr saznao? (ovo da su te poslali da zoveš švedsku policiju).

majaazdaja
29.01.2009., 09:26
Kako je to Monitor.hr saznao? (ovo da su te poslali da zoveš švedsku policiju).
pa nazvala sam prvo monitor , oni mi rekli da kontaktiram policiju , nazvala i njih , i onda je policija kontaktirala monitor
a ja sam u medjuvremenu javila monitoru sta sam razgovarala s policijom pa sam im valjda rekla i to , ne sjecam se vise

Septembar
29.01.2009., 09:36
svaka cast na angazmanu

majaazdaja
29.01.2009., 09:39
to je bila gradjanska i moralna odgovornost:)

mekmek
29.01.2009., 10:50
da. je.
ma briga me i za momka i za njego tjelo. samo ne vjerujem da se svi jos trgaju oko toga.
daj shvatite ako je mrtav nema mu spasa. a ako nije zajebava nas. cisto jednostavno. sta dramite.

nije mi svejedno ni za cucka na cesti a di će mi bit svejedno za čovjeka.. da svi tak razmišljaju ko ti možda ni ona cura sa oglasom u kojem traži da ju ubiju danas ne bi bila živa. ljudima treba pomoć.. pa čak i ako je ne žele!

Endimion17
29.01.2009., 12:35
Dakle, je li ovo opet sličan ponovljeni slučaj kao s WichitaQ-om, kada je izazvao suze velikog dijela forumaša, ili?
Ima li tko kakvih saznanja?

Cocaine Nights
29.01.2009., 14:19
Otpočetka se sumnjalo na podvalu, međutim s takvim stvarima se ne šali pa se čekalo i na druge potvrde. Pošto je osoba sakrila IP, nije bilo moguće jednostavno vidjeti od kuda se javlja, ali kad su forumaši kontaktirali policiju koja se preko službenih medija izjasnila o cijelom slučaju, stvar je jasnija.

Fan of Belinda Carlisle
29.01.2009., 18:32
Nisam se javljao u ovoj temi, ali sam čitao pomalo.... što se na kraju točno saznalo? Koliko vidim, radilo se o običnoj sprdačini.... no zna li netko više detalja o tome???

baš sam znatiželjan :D

svestran
30.01.2009., 02:58
ovo je ili teška podvala, ili je tip mogao barem poubijati par mafijaša po Hrvatskoj da nama bude lakše koji želimo živjeti ili nešto korisno učiniti, ili se moga prošetati po bolnici da vidi kako se ljudi sa 80 godina i jednom nogom u grobu bore za svoj život, ali opet na kraju stavljam da je ovo sprdačina uzeta iz amerike.
registrira se napiše zbogom i sprda se kako ga dobri ljudi nagovaraju da nastavi živjeti.

Lollypopić
30.01.2009., 06:06
I šta kad se ubiješ? Biti ćeš mrtav. Prvo što možeš učiniti je odbaciti apsolutno sve ružne misli, izaći van sam sa sobom ( ako sa nikim drugim) i biti sretan što si živ i samom sebi najbolje društvo. Niti ne trebaju ti drugi.. Ne znam što drama oko toga. Masa nas je, da nemamo ni prijatelje, ni curu, ni dečka, pa? Ja u zadnje vrijeme uživam u svojem društvu i čak kad i odbaciš loše ljude, može ti biti super.. A novi ljudi se mogu upoznati do kraja života. Ako ti nije lijepo u tvom mjestu, odseli se u drugu zemlju. Mogu ti reći da su razlike uistinu nevjerojatne. Ili se pokušaj prilagoditi ovdje, svima se smješiti i odobravati i na kraju ćeš postati i omiljen

Fan of Belinda Carlisle
30.01.2009., 13:31
Ja nemam što posebno reći na samu temu, sve što bih rekao je već rečeno od drugih. Ali ako je istina što je napisao i ako je stvarno to učinio, onda je kasno za bilo što reći. No ipak, ako je stvarno, žao mi je čovjeka:flop:

no ipak bih volio znati zasigurno da je/nije bila sprdnja

Cocaine Nights
30.01.2009., 13:49
Ukoliko dobijem kakve dodatne informacije obavijestit ću, a do tada tema ide pod ključ. Pružil ste podršku i učinili koliko ste mogli i na tome vam se zahvaljujem kao moderator, a vjerujem da govorim i u ime cijelog foruma.hr.