PDA

View Full Version : Bol i peckanje tijekom/nakon spolnog odnosa

stranice : [1] 2

damir1979
03.01.2007., 14:46
Dakle evo mojeg problema, htio bi cuti cure kakve su imale iskustvo kad su spavale s nekim prvi puta..
Mojoj dragoj je prvi puta nedavno bilo samnom, cijeli trbuh ju je bolio,nakon dva dana smo pokusali ponovo i tada ju je opet pocelo sve boljeti sa dodatnim bolovima u mjehuru.
Ja imam iskustva odprije da je nekim curama bilo prvi puta samnom ali nikad nije bilo toliko problema.
Totalno sam se zbedirao jer si mislim da sam ja nesto napravio krivo,da sam ju mozda previse stiskao za pocetak...
Cura se previse razocarala u sex i pocela je pricat kako to nije za nju i neznam sta sve ne..
Znaci, htio bi cuti cure ako su imale slicnog iskustva kod prvog puta i koje je rjesenje mog problema? :confused: :confused:

hvala

Toto
03.01.2007., 14:53
Možda si bio grub, možda je ona bila jako uska i boli ju tu nema neke prevelike pomoći, ima možda 100 razloga, mislim da je bitnije da s njom sad razgovaraš pa da ne misli kako je sex u kurcu i kako bu je stalno bolilo, a ako misliš da moće imati nekih većih problema odite doktoru.

Septembar
03.01.2007., 14:55
jel ti imas 27 god? a ona?
meni djeluje da je cura bila skocena, preplasena, i neopustena

i naravno da se plasi nastavka
za vecinu cura je prvi put bilo : "zar je to taj famozni sex? :misli:?"
dakle neglamurozno. osim ako sex nije bio cin neceg viseg.
koliko dugo ste skupa? kakav vam je inace odnos?

Scarllet O'Hara
03.01.2007., 14:55
Svi smo razliciti.. puti ju par dana da se sve smiri pa onda probajte ponovno.. smo budi jako njezan.. ljubi ju mazi i sve sto radis radi lagano..

Puno srece! :kiss:

Septembar
03.01.2007., 14:57
i da naravno da zavisi PUNO od tebe
ako si stariji, i iskusniji, vjerojatno od tebe ocekuje da sve radis sam za pocetak, da je opuistis i pokazes

baushtelac
03.01.2007., 15:01
Dakle evo mojeg problema, htio bi cuti cure kakve su imale iskustvo kad su spavale s nekim prvi puta..
Mojoj dragoj je prvi puta nedavno bilo samnom, cijeli trbuh ju je bolio,nakon dva dana smo pokusali ponovo i tada ju je opet pocelo sve boljeti sa dodatnim bolovima u mjehuru.
Ja imam iskustva odprije da je nekim curama bilo prvi puta samnom ali nikad nije bilo toliko problema.
Totalno sam se zbedirao jer si mislim da sam ja nesto napravio krivo,da sam ju mozda previse stiskao za pocetak...
Cura se previse razocarala u sex i pocela je pricat kako to nije za nju i neznam sta sve ne..
Znaci, htio bi cuti cure ako su imale slicnog iskustva kod prvog puta i koje je rjesenje mog problema? :confused: :confused:

hvala

Strah i trema najvjerojatnije.Ne forsiraj je,strpljenja i sve će doći samo od sebe kad se opusti :top:

damir1979
03.01.2007., 15:05
jel ti imas 27 god? a ona?
meni djeluje da je cura bila skocena, preplasena, i neopustena

i naravno da se plasi nastavka
za vecinu cura je prvi put bilo : "zar je to taj famozni sex? :misli:?"
dakle neglamurozno. osim ako sex nije bio cin neceg viseg.
koliko dugo ste skupa? kakav vam je inace odnos?

meni je 27, njoj je 26
prvi puta je bila prilicno opustena, lagano pod alkoholom, no bio sam jako njezan prema njoj i nisam forsirao ulazak u nju,nego skroz lagano...
u biti sve sam radio ko inace kad bi nekoj curi bilo prvi puta.
i to je istina da je rekla za taj "famozni sex", tocno to..
Upoznali smo se prije koju godinu ali smo tek sad 3 mjeseca skupa.
Na samo smo jako prisni, ali kad smo u drustvu kao da ni nismo skupa jer drzi nekakvu distancu od mene, u biti malo ljudi zna da smo skupa, sluzbeno nismo zajedno jer ne zeli vezu zbog problema u vezi, no cujemo se i vidimo kao da jesmo zajedno..prilicno komplicirano..hmm

Školjka
03.01.2007., 15:08
Njoj je bio prvi put, pa nije bila dovoljno opustena i to je sve prirodno. Treba joj malo vremena da se opusti i fizicki i psihicki. Ako ju je tako boljelo prvi put, sada se plasi i uspanicena je, ali ti sada tu trebas uletiti sa strpljenjem i njeznoscu. Da bi se tako ponasao i da bi njoj ulio povjerenje, ti moras imati dovoljno samopouzdanja, preuzeti glavnu ulogu i ne paniciti i ne bedirati se. Nemoj je forsirati. Samo polako i sve ce biti u redu.

Školjka
03.01.2007., 15:12
meni je 27, njoj je 26
prvi puta je bila prilicno opustena, lagano pod alkoholom, no bio sam jako njezan prema njoj i nisam forsirao ulazak u nju,nego skroz lagano...
u biti sve sam radio ko inace kad bi nekoj curi bilo prvi puta.
i to je istina da je rekla za taj "famozni sex", tocno to..
Upoznali smo se prije koju godinu ali smo tek sad 3 mjeseca skupa.
Na samo smo jako prisni, ali kad smo u drustvu kao da ni nismo skupa jer drzi nekakvu distancu od mene, u biti malo ljudi zna da smo skupa, sluzbeno nismo zajedno jer ne zeli vezu zbog problema u vezi, no cujemo se i vidimo kao da jesmo zajedno..prilicno komplicirano..hmm

Koliko shvacam - ona ima drugu vezu, a stobom je nesluzbeno i sa strane. To sigurno dosta utjece na njenu (ne)opustenost. Sta onda u toj drugoj vezi nema seksa?
I pazi s tim "polako", ne valja ni prepolako. Ne kazem da treba biti grub, daleko od toga, ali nekada kada zelis nesto lijepo i polako, bas to boli. Isto je i u odnosima izvan seksa, kada zelis nekome nesto lijepo i polako priopciti, da bi ga zastitito, bdue nekada jos gore i jos vise boli.

zed_alive
03.01.2007., 15:12
iz svega što si rekao, djeluje da je cura je prilično plašljiv, osjetljiv tip. kad si ulazio u nju, jel išlo lako ili teško? brijem da je bilo teško. to je ne samo zbog himena, već zbog stisnute muskulature vagine. to bi išlo nekako u kompletu s psiho profilom.

polako, ali ne samo u smislu seksa. istražujte se malo bez penetracije. vježbajte samo predigru. neka ona poželi. kaži joj da je svaki početak težak, ali da je poslije puno bolje :)

damir1979
03.01.2007., 15:22
Koliko shvacam - ona ima drugu vezu, a stobom je nesluzbeno i sa strane. To sigurno dosta utjece na njenu (ne)opustenost. Sta onda u toj drugoj vezi nema seksa?
I pazi s tim "polako", ne valja ni prepolako. Ne kazem da treba biti grub, daleko od toga, ali nekada kada zelis nesto lijepo i polako, bas to boli. Isto je i u odnosima izvan seksa, kada zelis nekome nesto lijepo i polako priopciti, da bi ga zastitito, bdue nekada jos gore i jos vise boli.

nema nikoga drugoga sa strane, samo se boji veze zbog svakakvih problema koja veza donosi, tj pricanje, kompliciranje, svađanje itd.
bilo joj je prvi puta sad za Novu godinu samnom, ali moze biti da ju uhvati neka panika, nesigurnost, i da je to sve psihicke prirode u biti.. no mene smeta i bediram se sto pocne pricati kako cu se morat igrat s nekom drugom, kako nije ona za to, ako je mogla sve te godina bez toga, moze i dalje itd itd..
pokusao sam pricat jucer s njom, no samo smo se porjeckali i posvađali, ali probat cu ponovo

PS
Hvala svima na odgovorima

alexxx
03.01.2007., 15:25
cijeli trbuh ju je bolio,nakon dva dana smo pokusali ponovo i tada ju je opet pocelo sve boljeti sa dodatnim bolovima u mjehuru.
jel cura razmišljala o tome da ode doktoru? da mene od seksa boli cijeli trbuh i mjehur, otišla bih na pregled, a ne na forum.

damir1979
03.01.2007., 15:29
jel cura razmišljala o tome da ode doktoru? da mene od seksa boli cijeli trbuh i mjehur, otišla bih na pregled, a ne na forum.

ja samo trazim na forumu slicna iskustva, ali previse je tvrdoglava da bi isla doktoru, mozda ce otici tek ako ju bude boljelo koji tjedan, jer ne zeli...

Aricija
03.01.2007., 15:30
Totalno sam se zbedirao jer si mislim da sam ja nesto napravio krivo,da sam ju

kad ne znaš. :frajer:

Ivanicapeca
03.01.2007., 15:30
I ja tak mislim. Sve mi šmeka na neke cistice na janicima. Bole pri sexu ful. Laganini s njom kod ginića na pregled i sve bu bilo ok.

alexxx
03.01.2007., 15:47
ja samo trazim na forumu slicna iskustva, ali previse je tvrdoglava da bi isla doktoru, mozda ce otici tek ako ju bude boljelo koji tjedan, jer ne zeli...
dovoljno zrela da se jebe al nedovoljno zrela da ode kod doktora i vodi brigu o svom reproduktivnom zdravlju. :klap:

koja glupača. :bang:

jel riba opće ikad bila kod ginekologa?

lunali
03.01.2007., 16:54
nema nikoga drugoga sa strane, samo se boji veze zbog svakakvih problema koja veza donosi, tj pricanje, kompliciranje, svađanje itd.
bilo joj je prvi puta sad za Novu godinu samnom, ali moze biti da ju uhvati neka panika, nesigurnost, i da je to sve psihicke prirode u biti.. no mene smeta i bediram se sto pocne pricati kako cu se morat igrat s nekom drugom, kako nije ona za to, ako je mogla sve te godina bez toga, moze i dalje itd itd..
pokusao sam pricat jucer s njom, no samo smo se porjeckali i posvađali, ali probat cu ponovo

PS
Hvala svima na odgovorima

Ma daj očigledno je da je jako nesigurna i tom pričom kao morat ćeš si naći neku drugu za igru dokazuje upravo to, zapravo vjerujem da misli upravo suprotno. Ako ti je stalo do nje, onda ćeš morati upregnuti svo svoje strpljenje da joj svojim ponašanjem dokažeš da može imati povjerenja u tebe i da to što se katkad posvađate nije tako tragično, zapravo svađe, tj rasprave su dobar način da se kroz vezu izgrađujemo. Sve to bi moglo dovesti do toga da se i opusti u seksu jer je očito zakočena. Ne znam je si primjetio je li bila dovoljno vlažna jer ako nije onda je to moglo izazvati takvu bol, ujedno usljed napetosti dolazi do grčenja rodnice što opet može izazvati jednaku bol, znači najvažnije je to da ona zadobije povjerenje u tebe, a i sebe jer očito iz nekog razloga ima sheban odnos prema seksu i samoj sebi. Brijem da je nekad davno bila jako povrijeđena pa je generalno postala nepovjerljiva, ne nužno od strane nekog tipa, možda tijekom odrastanja je imala neke konflikte s ljudima zbog čega je postala jako zakočena...ma dosta toga sad tu može igrati ulogu, ali zapravo takvi bolovi nisu neobični niti za osobu koja se seksa već niz godina, a kamoli kad ti je prvi put.

alexxx
03.01.2007., 16:59
bolovi u trbuhu nisu neobični? :confused:

darkNess(ie)
03.01.2007., 17:06
nego..ako osjeca bolove u mjehuru.. da nema mozda neku infekciju mokracnih kanala ili upalu mjehura.. jer vani je dosta hladno mogla je lagano nesto pokupiti... zna jer i meni tako bude..

lunali
03.01.2007., 18:15
bolovi u trbuhu nisu neobični? :confused:

Bolovi nakon seksa, na to sam mislila.A bol se može reflektirati na stomak, a da nema veze s mjehurom niti ičim drugim, osim sa penetracijom i vrlo iziritiranom rodnicom i vaginom, ali kod nje može biti i cistitis iliti upala mjehura!
Sve u svemu možemo mi tu nagađati, ali ako joj se to nastavi, trebala bi poći do ginekologa, zapravo trebala bi uopće poći jer imati 26.godina, a nikad ga ne posjetiti je prilično neodgovorno!

Mischa
03.01.2007., 18:27
Cura mozda ima neku upalu..nek ode kod ginekologa, da otkloni tu mogucnost

Septembar
04.01.2007., 07:57
samo se boji veze zbog svakakvih problema koja veza donosi, tj pricanje, kompliciranje, svađanje itd.
pokusao sam pricat jucer s njom, no samo smo se porjeckali i posvađali, ali probat cu ponovocuj cura ocito ima psihickih i emocionalnih problema
izvini al 26 godisnja djevica je :bonk::bonk::bonk:

a boji se veze zbog eventualnih svadja??? to kao da neces da izadjes na ulicu jer te mozda pokupi auto :bonk:

cura je freek i trazi DUBLJU analizu
i ovi bolovi su isto psihicke prirode
nije ona nizbogceg bas tebe cekala sA 26
DA NIJE JAKO RELIGIOZNA?
da nije imala neka zlostavljanja u mladosti?

Barca
04.01.2007., 09:37
Nije cudno sto je boli ako joj je bio prvi put, pogotovo ako si ti malo obdareniji :) Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom :confused: ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti. Ako ti je stalo do nje, pokusaj pricat s njom ( ne je nagovarati na sex, nego bas pricati s njom ), ako nije idi dalje.
Sto se sexa tice, sad jedno vrijeme nemoj inzistirati na penetraciji, vec samo na predigri ( pokoji oralac ce posluziti svrsi ) pa ce se cura osloboditi i sama baciti na tebe :D
Inace, vidim da imas povijest djevica. Slazes kolekciju ili jednostavno "imas srece"? :zubo:

Rip Hymen
04.01.2007., 11:52
Nije cudno sto je boli ako joj je bio prvi put, pogotovo ako si ti malo obdareniji :) Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom :confused: ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti. Ako ti je stalo do nje, pokusaj pricat s njom ( ne je nagovarati na sex, nego bas pricati s njom ), ako nije idi dalje.
Sto se sexa tice, sad jedno vrijeme nemoj inzistirati na penetraciji, vec samo na predigri ( pokoji oralac ce posluziti svrsi ) pa ce se cura osloboditi i sama baciti na tebe :D
Inace, vidim da imas povijest djevica. Slazes kolekciju ili jednostavno "imas srece"? :zubo:

Prvo da kažem - ako bolovi perzistiraju, naravno da je liječnik neizbježan.

Ali mislim da su lunali i Barca uhvatili bit situacije. Pogotovo Barcine konkretne savjete
skoro sve potpisujem, osim onog "ako nije, idi dalje" - bar nemoj to olako. Mislim da u svakom slučaju treba pomoći toj curi da se oslobodi, tako da čak i ako ti nije jako stalo do nje, sad si joj dužan posvetiti nešto vremena, nježnosti i pažnje da se oslobodi psihički i fizički. Psihički - možda je samo religiozna ili živi s jako strogim roditeljima? I u takvim situacijama nježnost, razumijevanje i pažnja - i malo takta - čuda čine.

Pretpostavljam ipak da je voliš, i da ti nije teško biti nježan i strpljiv i dulje od "razumnog roka".

Fizički - jako se slažem s Barcinim savjetom. Neko vrijeme nipošto je ne sili na penetraciju, ali joj pokazuj da to, i nju uopće, jako želiš. Ako budeš dovoljno strpljiv vjerojatno ćeš stvar privesti željenom cilju (pa i do orgazama za par mjeseci). Možda će ti cijeli život ostati zahvalna za psihičko i fizičko oslobođenje, možda budeš čovjek koji dovrši njenu izgradnju u kompletnu i zdravu osobu, zato neka ti ne bude žao da joj se neko vrijeme jako posvetiš!

damir1979
04.01.2007., 12:00
stanje je takvo da je imala nekih kriza u proslosti, no sad je to sve proslo.
bila je nedavno kod ginekologa i kaze da je sve u redu s njom, isto tako kaze da bi znala i sama razliku između upala unutarnjih organa i bolova.
Religiozna nije, cak suprotno, ateist je, samo je takav tip da treba puno puno ljubavi, osjetljiva je, ali takav sam slican i ja.
Vjerujte mi i ja sam se zacudio sto je bila djevica, a bila je sa par tipova u vezi i po par godina, tek sam saznao tog naseg dana, sto me nekako jos vise povezalo s njom i puno vise sam ju poceo cijeniti i puno vise osjecati. Da ima los izgled, nema, cak stovise, tipovi ju znaju na cesti zaustavljati u sred dana, sto ju zamara, imala je i tu losih iskustava u proslosti i traume jer neki ne znaju sta znaci NE, a radi i kao hostesa povremeno za razne firme. Nakon svega, dosta je vesela, vedra, spremna za druzenje i zezanciju u svakom trenutku iako je imala nekih trauma, ali to mi se i sviđa, nece biti doma i kukati ko neki...
Jednostavno je takav tip da se mora sama otvoriti i nesto zeljeti, a ne da ide isprobavati ili da ju netko na nesto tjera, inace se povuce... Otvara se, ko ruza na vjetru, tako da smo mozda ubrzali sto se tice sexa jer sam primjetio da nije bas bila opustena pa cak i drugi puta, samo je pogorsalo stvar... i rekao sam joj da mi kaze kad joj prestanu bolovi.
hvala svima na savjetima

atlantis
04.01.2007., 12:38
I ja tak mislim. Sve mi šmeka na neke cistice na janicima. Bole pri sexu ful. Laganini s njom kod ginića na pregled i sve bu bilo ok.

:rofl:

po tvome se sve zene s policisticnim jajnicima placu dok se seksaju i svi muski imaju barem 30 cm :D :D

lunali
04.01.2007., 12:52
Rekao si joj da ti javi, čekaj vjerojatno ovo samo loše zvuči, ali da sam ja osjetljiva i da mi je prvi seks i da mi nakon svega toga tip to kaže pomislila bih da on samo čeka da se poseksamo. Stoga, ako je tako nepovjerljiva i osjetljiva moraš paziti na svoje izjave, pa znaš kakve smo mi žene od jedne rečenice napravimo 5 digresija i 10 mogućih zaključaka što bi to moglo značiti, pogotovo kad si na početku veze i nemaš još uvijek onu sigurnost i osjećaj koliko te doista tvoj partner voli, pa ti sve djeluje trosmisleno, čak i za osobu s dobrim samopouzdanjem. Ono što ti je Rip Hymen napisao je dobar savjet, znači oralno se igrajte, prstić i jezik zajedno i varijacije, a kad se nauči opustiti onda penetracija s time da si možete kupiti neki gel kao dodatnu pomoću u ovlaživanju tako da je manje boli. Vjerujem da sljedeći put neće imati nikakvih bolova ili zanemarivih jer je ono najgore prošlo i na kraju krajeva sama njena spoznaja da je to sad napravila, pa makar kako-tako, joj je sigurno makla dio pritiska koji je imala.
Eto, samo budi strpljiv i popolako!

Ivanicapeca
04.01.2007., 14:32
:rofl:

po tvome se sve zene s policisticnim jajnicima placu dok se seksaju i svi muski imaju barem 30 cm :D :D
Ne, po meni ako boli može biti cista pa onda idem kod dr. da otklonim tu mogućnost. Ne mora ni svaka cista biti od policističnih jajnika. Postoji endometrioza koja se manifestira tako da umireš od bolova za vrijeme sexa, a stvar je grda, jer ti se može desiti da ostaneš neplodna ako je ne liječiš. Ima sve više djevojaka s endometriozom, ali moram primijetiti i sve manje dečki s 30cm:p KUŽIŠ?

Septembar
04.01.2007., 15:34
Cudno je njeno ponasanje. Ne mislim da je cura nenormalna ako je tako dugo djevica ( nije mi jasan taj stav ima 26 godina, djevica je, nesto ne valja s njom :confused: ) ali je cudno sto nece komunicirati s tobom - vjerojatno je zatvorenija ili je imala nekih trauma u proslosti. pa sam kazes istu stvar
CUDNO JE, dakle ima problema, dakle odstupa od prosjeka....

i opet tvrdim
osoba od 26 koja u danasnje vrijeme nije okusila sex ima nekih psiho-fizickih problema
tockja
to "#cudno" ponasanje samo dokazuje
zatvorena, povucen,a stidljiva, traumirana, napastvovana... neki kurac u glavi joj ne stima
i jos kad se upusti boli je kao da su je borerom perforirali---nije normalno pa ti pricaj sta hoces

za pocetak nek ode ginicu da utvrdi da je fizicki sve kak spada

Barca
04.01.2007., 15:59
Ima cura koje su imale xy ljubavnika pa svejedno nece / ne znaju komunicirati s partnerom... nema to veze s djevicanstvom...

Za curu od 26 godina koja nije iskusila sex mozemo reci
- da trguje s djevicanstvom radi lova na muza ( ima ih )
- da je izrazito religiozna ( ima ih )
- da nije upoznala muskarca s kojim bi htjela okusiti sex ;)
i jos hrpu razloga...

Osobno, nije mi jasno kako / zasto neka cura bude u vezi po par godina s nekim ( ako sam dobro shvatila postavljaca topica - imala je nekoliko visegodisnjih veza ) ako ne zeli sex s njim. Ali moras priznati da je moguce da sasvim normalna cura dozivi da dosta kasno izgubi nevinost upravo zato sto su oni pretedenti na njenu nevinost koji su joj bili dostupni njoj bili nezanimljivi. Zasto prejudicirati o nekome koga nismo upoznali na temelju komadica tkiva u njoj. Takav stav je po meni identican onima koji inzistiraju na nevinosti - zenu svode na postojanje opne i neko "iskustvo" :flop:
Sve se moze nauciti samo treba volje i zelje :cerek:

Sto se tice bolova, kaze da je bila u ginekologa. Inace, mene nekad zna boliti par dana ako je sex bio zesci, a on veci :cool:

CosmaShiva
05.01.2007., 00:15
pa sam kazes istu stvar
CUDNO JE, dakle ima problema, dakle odstupa od prosjeka....

i opet tvrdim
osoba od 26 koja u danasnje vrijeme nije okusila sex ima nekih psiho-fizickih problema
tockja
to "#cudno" ponasanje samo dokazuje
zatvorena, povucen,a stidljiva, traumirana, napastvovana... neki kurac u glavi joj ne stima
i jos kad se upusti boli je kao da su je borerom perforirali---nije normalno pa ti pricaj sta hoces

za pocetak nek ode ginicu da utvrdi da je fizicki sve kak spada

Ma daj! ne moraju svi sad do 26 imati 50 sex partnera
Znam jednu koja se prvi put seksala nedavno sa 25 godina
Sa curom sve štima jednostavno nije imala sreće da nađe pravog ono za ozbiljno
a nije htjela izgubit nevinost sa nekim za jednu noć,nikad nije dosad ni imala pravu vezu.
Damire jel se ona uopoće napali ono navlaži?
što se tiče te ženske koja je bila par godina u vezi i da nije imala sex s tim tipom, to je već čudno

damir1979
05.01.2007., 02:32
Damire jel se ona uopoće napali ono navlaži?
što se tiče te ženske koja je bila par godina u vezi i da nije imala sex s tim tipom, to je već čudno

Pricao sam s njom 3 sata do sad na telefon, ali ne samo u vezi problema nego o svemu, sto se tice nas, sve je ok.
Da navlazi, mokra do koljena, oboje smo bili totalno mokri dok sam ulazio u nju, tako da sto se tice toga nije bilo problema...

Imala je 2 veze, i par brijanja, u tih dvije veze je bila po 2-3 godine, no kaze da jednostavno nije osjecala toliku bliskost s njima da bi s njima spavala. Iako su ju ti decki voljeli, ona nije osjecala potrebu za time, neznam, no nisam htio previse u detalje oko toga i u proslost. Sta je bilo, bilo je..

Sto se tice povucenosti, stidljivosti, u tome i mene pretice jer lako upoznaje ekipu, lako se uklopi u svako drustvo i nema nikakvih problema u vezi toga. Sve 5.;) No priznala je da moze biti problem vise psihicki, samo trebamo poradit na tome.. :)

alexxx
05.01.2007., 16:55
Imala je 2 veze, i par brijanja, u tih dvije veze je bila po 2-3 godine, no kaze da jednostavno nije osjecala toliku bliskost s njima da bi s njima spavala.
oftopik, s ovakvom osobom ne bih htjela biti u vezi.
2-3 godine veze s osobom koja ti nije bliska? :eek:

NoSensE
27.03.2007., 20:11
Pozdrav svima!
prvi put sam na forumu i imam jedno pitanje koje me muci vec duze vrijeme... Nadam se iskrenim odgovorima....

imam 20 god i s deckom sam pocela spavati prije 3-4 mjeseca, kad mi je bio i prvi put. . .
problem je bol tijekom seksa, i peckanje poslje odnosa dolje... zbog toga se ne mogu opustiti i ni priblizno uzivati u odnosu...
Jedno vrijeme me skoro nije boljelo, i onda je opet pocelo... Zna li netko u cemu je problem??? molim vas pomozite!!!

p.s. pokusali smo polako, i kad sam bila jaaaaaaako napaljena (mali je u tome majstor hehe :) al i dalje se javlja bol...

hvala unaprijed....:)

Baterija
27.03.2007., 20:25
Hm...mene isto pecka poslije,čak nekad ne možemo zbog toga na drugu rundu... :tuzni:

WishFish
27.03.2007., 21:05
I zašto je to premješteno na LJES?

Očito je da se radi o nekoj infekciji!
Najčešča je kandida ako se ne varam.

Svakako se izlječite prije nego što nastavite sa spolnim odnosima, život će vam biti puno ljepši!

;)

Ivanicapeca
27.03.2007., 22:03
Pozdrav svima!
prvi put sam na forumu i imam jedno pitanje koje me muci vec duze vrijeme... Nadam se iskrenim odgovorima....

imam 20 god i s deckom sam pocela spavati prije 3-4 mjeseca, kad mi je bio i prvi put. . .
problem je bol tijekom seksa, i peckanje poslje odnosa dolje... zbog toga se ne mogu opustiti i ni priblizno uzivati u odnosu...
Jedno vrijeme me skoro nije boljelo, i onda je opet pocelo... Zna li netko u cemu je problem??? molim vas pomozite!!!

p.s. pokusali smo polako, i kad sam bila jaaaaaaako napaljena (mali je u tome majstor hehe :) al i dalje se javlja bol...

hvala unaprijed....:)

Boli te u trbuhu ili vagina?
Treba se jako, jako navlažiti, kako ti tako i dečko:cerek:, pa će ići kao podmazano. Drugo jako važno je ne pipkati se dole s neopranim rukama, i dečko mora biti jako nježan dolje. Ako ikako možeš, obavezno se popiški prije i poslije odnosa. Nakon nužde se operi ili obriši maramicama za intimnu njegu.

Loulou
27.03.2007., 22:07
Ipak provjeri da nije riječ o infekciji. Koristite zaštitu obavezno!!!

mladac
27.03.2007., 22:42
mene ti je isto tako jako boljelo kad sam prvi put spavala s dečkom (isto tako je trajalo neko vrijeme) nisam bila dovoljno opuštena ili uska ili neš treće... uglavnom boljelo me je...
jedan put smo slavili neš i bila sam malo popila i nakon tog smo imali odnos (hehe smješno mi je ovo "odnos" :cerek:) i nije me niš bolilo valjda me alkohol opustio.... i tako je sve krenulo...sljedeći put me još malo boljelo na početku, pa sljedeći još manje,..., sad sam skroz i zaboravila da me nekad boljelo, hhehe sad je i više nego dobro :s
peckanje ti je pak vjerojatno zbog smanjene vlažnosti što je i normalno da se nećeš navlažit ako te boli

nina2007
28.03.2007., 19:38
Ipak provjeri da nije riječ o infekciji. Koristite zaštitu obavezno!!!

Najvjerojatnije ti je to :rolleyes:

nina2007
28.03.2007., 19:41
...peckanje ti je pak vjerojatno zbog smanjene vlažnosti što je i normalno da se nećeš navlažit ako te boli

:kava: ako sam dobro skužila probali su i kad je bila napaljena pa ju je opet bolilo/peckalo...dakle, najvjerojatnije je nekakva infekcija

Loulou
28.03.2007., 20:16
:kava: ako sam dobro skužila probali su i kad je bila napaljena pa ju je opet bolilo/peckalo...dakle, najvjerojatnije je nekakva infekcija

I ja sam tako skontala, pa sam mišljenja da je to infekcija.

nina2007
29.03.2007., 12:46
...dakle,NoSensE, trk' kod ginića :raspa:

VivianVickson
29.03.2007., 13:14
A u slučaju da nije infekcija nego da si jednostavno jako osjetljiva dole pokušaj sa nevenovom masti. Ja sam imala groznih problema slične prirode i otkad koristim neven ide sve ko podmazano! :Sex: Nit peće nit boli!
:W

Ivanicapeca
29.03.2007., 14:02
A u slučaju da nije infekcija nego da si jednostavno jako osjetljiva dole pokušaj sa nevenovom masti. Ja sam imala groznih problema slične prirode i otkad koristim neven ide sve ko podmazano! :Sex: Nit peće nit boli!
:W

jojojoj, ne ne to nikako:nono: Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Evo djevojke u prodaji je prvi peroralni probiotik za žene koji održava prirodnu floru vagine. Probiotik se zovi Lactogyn (http://www.lactogyn.com/)
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete.:top:

alexxx
29.03.2007., 19:37
a šta ti je rekao ginekolog?

nina2007
29.03.2007., 22:57
jojojoj, ne ne to nikako :nono: Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi.
Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.

...potpisujem:Pop:

nina2007
29.03.2007., 23:04
Mi smo svoje rekle :rolleyes: sad je na NoSensE da posluša savjete (ili ne :o)
Nego, čini se da nam je nestala :misli: ...nema povratne informacije od nje
Anyway, nadam se da se nije prepala nego da je lijepo otišla kod ginića i riješila svoj problem :p

VivianVickson
30.03.2007., 07:54
Ivanicapeca kaže: (jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Evo djevojke u prodaji je prvi peroralni probiotik za žene koji održava prirodnu floru vagine. Probiotik se zovi Lactogyn (http://www.lactogyn.com/)
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete)

:confused: Sad ste me zbunile?! Pa to mi je ginička preporučila! Koristim ga (po potrebi) već dvije godine, od kad sam bila na premazivanju zbog kondiloma pa mi je to sranje svu kožu dole izgrizlo, i stvarno nikada nisam dobila gljivice! Ne kužim!:misli:

Ivanicapeca
30.03.2007., 10:43
Ivanicapeca kaže: (jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete)

:confused: Sad ste me zbunile?! Pa to mi je ginička preporučila! Koristim ga (po potrebi) već dvije godine, od kad sam bila na premazivanju zbog kondiloma pa mi je to sranje svu kožu dole izgrizlo, i stvarno nikada nisam dobila gljivice! Ne kužim!:misli:

:eek: Čuj, ne znam, to ćeš morati pitati nju da ti objasni. Promijenila sam do sada 4 ginekologa koji o mnogočemu imaju različite stavove, ali svi imaju isti stav po pitanju što se smije, a što ne dolje stavljati.
Dakle, čista voda i ponekad šampon za intimnu njegu. Nikako čak ni sapun, ni kremice za bebe, posebno, jer dječja koža ima drukčiji pH od ženske sluznice.

lunali
30.03.2007., 13:00
Ja sam isto tako koristila nevenovu mast, i ne vidim problema glede njenog korištenja, sasvim fino mi pomogne kad me zategne, a nisam dobila gljivice niti nkakve druge infekcije, zato se ne slažem s vama jer kao VivianVickson imam praktično iskustvo. Osim toga znam staviti i Melem koji je isto odličan.

NoSensE svakako pođi do ginekologa da ti isključi infekciju.Znači, nek ti napravi sve briseve da budeš mirna. Ako ti sve bude u redu, a nastavi se peckanje i neugodan osjećaj, onda problem može ležati u naprimjer da ti je sluznica i koža iziritirana npr. možda si osjetljiva na omekšivać za robu, na tip uloška koji koristiš tijekom mjesečnice, izbjegavaj sintetičko donje rublje, dnevne uloške, itd. Ako se često tuširaš, to isto može biti problem.

Moja prija je više od godinu dana išla kod raznih ginekologa radi sličnih problema, samo je njoj došlo do toga da je boljelo kao rezanje noža. Većina ginekologa joj je rekla da umišlja i da ide doma pravit djecu i nek rađa. Tek zadnji je rekao da se vidi iziritiranost i jedno od pitanja koje joj je među prvima postavio je koliko često se kupa, a ona je manijak za tuširanje, pa se dnevno do 2 puta tušira. Dao joj neku kremu i rekao da smanji tuširanje. Tako je napravila i sad je sve u redu.

mladac
30.03.2007., 14:19
nisi spomenula koje kontracepcisko sredstvo koristite -> možda nije infekcija nego alergija na latex ili neki od sastojaka kondoma

njetočkanezvanova
20.02.2008., 11:21
Molim samo ozbiljne odgovore.
Imam problem kod seksa,uvijek me nakon odnosa boli na ulazu, boli i međica i sve je uokolo otečeno...Nakon par dana se smiri, padne sex i sve ponovno:D.
Kako da riješim problem, znam da sam dosta uska, greška prirode...Da probam lubrikant?:confused:

Ivanicapeca
20.02.2008., 13:50
Imam problem kod seksa,uvijek me nakon odnosa boli na ulazu, boli i međica i sve je uokolo otečeno...Nakon par dana se smiri, padne sex i sve ponovno:D.
Kako da riješim problem, znam da sam dosta uska, greška prirode...Da probam lubrikant?:confused:

Svakako lubrikant i to ga obilno nanesi imaš sad ovih od Durexa dosta dobrih. I daj neka te dečko malo više mazi i napaljuje. Produlji predigru.:mig:

ditta
21.02.2008., 12:19

Ma, nema to veze što si ti uska. Vagina je elastična i nema šta biti bolno ako si opuštena. Igrajte se malo sa lubrikantom (obavezno na vodenoj bazi ako koristite kondome), neka predigra bude duža itd.
Nadam se da tip nije neki "razbijač", pa da zato boli.:confused:

Spreher
21.02.2008., 20:55
možda si samo nježnija i imate žešći seks pa naotečeš. Dešava se. U svakom slučaju ako misliš da bi nešto moglo bit zlo i naopako posjeti liječnika (najbolje ginekologa). A slobodno i napišeš malo više detalja o svojem seksualnom životu i navikama. Koliko otprilike traje prosječni seksualni odnos, dal svaki puta imaš takve poslijedice?

I lubrikanti svakaka. mislim definitivno treba isprobati. ako pomažu super, a naštetiti ne mogu. Također i godine bi pomogle. Jesi li imala isti problem i prije ili se tek nedavno pojavio. Jesi li imala slične probleme i s prošlim partnerima ako ih je bilo?

njetočkanezvanova
22.02.2008., 13:29
možda si samo nježnija i imate žešći seks pa naotečeš. Dešava se. U svakom slučaju ako misliš da bi nešto moglo bit zlo i naopako posjeti liječnika (najbolje ginekologa). A slobodno i napišeš malo više detalja o svojem seksualnom životu i navikama. Koliko otprilike traje prosječni seksualni odnos, dal svaki puta imaš takve poslijedice?

I lubrikanti svakaka. mislim definitivno treba isprobati. ako pomažu super, a naštetiti ne mogu. Također i godine bi pomogle. Jesi li imala isti problem i prije ili se tek nedavno pojavio. Jesi li imala slične probleme i s prošlim partnerima ako ih je bilo?

Oh, uvijek mi se to događa nakon odnosa, i prije sa bivšim i sad...Vlažna jesam i predigra dugo traje, sve 5 i onda ouch :( kad on treba ući i sljedeći dan...Ići ću uskoro kod jedne nove ginekologice pa možda mi ona kaže nešto više...

GiRL
22.02.2008., 14:47
Idi kod ginićke, možda imaš vaginalni septum (pregradu, nastaje u embrionalnom razvoju kada se 2 cijevi od kojih se formiraju vagina i maternica ne spoje dokraja, može biti po sredini vagine ili sastrane, a može nastati i septum himena ili maternice) koji otežava odnose...Imaš li možda i bolne menstruacije?
Ja eto imam taj vaginalni septum, ali nemam nikakvih tegoba, hvala bogu.
Nije da te plašim, ali svakako neka te teta detaljno pregleda i napravi UZV. Sretno!

Spreher
22.02.2008., 21:42
Oh, uvijek mi se to događa nakon odnosa, i prije sa bivšim i sad...Vlažna jesam i predigra dugo traje, sve 5 i onda ouch :( kad on treba ući i sljedeći dan...Ići ću uskoro kod jedne nove ginekologice pa možda mi ona kaže nešto više...

onda bi ja rekao da je najpametnije prvo ukloniti sve medicinske sumnje. dakle trk ginekologu neka obavi sve pretrage i ispita sve mogućnosti. onda se razmišlja dalje...

sejla85
30.06.2008., 14:14
Svaki put kada se mazim sa dragim i kada idemo do kraja on kada ulazi u mene svaki prvi put mene boli. Iako je on stvarno super njezen mene opet boli. Kada to duze radimo, mislim par minuta duze imam neki ruzan osjecaj, nije bas bolan da bi zbog toga uzivanje prekinula ali nije ni ugodan. I sutradan me boli moja mala. Dragi moj stvarno nije grub, cak naprotiv, ali ne znam sigurno je do mene. :ne zna:
Stvarno mi vise ide na zivce sto sam jako osjetljiva sto se svega tice, nisam ja valjda izuzetak prirode.
Da li neka od vas drage moje ima ovakvih "problemcica", molim vas javite mi se da podjelimo iskustva, jer ne znam zbog cega je ovo ovako, da li sam ja preuska ili sta.:confused: pusica svima

Ivanicapeca
30.06.2008., 14:17
Svaki put kada se mazim sa dragim i kada idemo do kraja on kada ulazi u mene svaki prvi put mene boli. Iako je on stvarno super njezen mene opet boli. Kada to duze radimo, mislim par minuta duze imam neki ruzan osjecaj, nije bas bolan da bi zbog toga uzivanje prekinula ali nije ni ugodan. I sutradan me boli moja mala. Dragi moj stvarno nije grub, cak naprotiv, ali ne znam sigurno je do mene. :ne zna:
Stvarno mi vise ide na zivce sto sam jako osjetljiva sto se svega tice, nisam ja valjda izuzetak prirode.
Da li neka od vas drage moje ima ovakvih "problemcica", molim vas javite mi se da podjelimo iskustva, jer ne znam zbog cega je ovo ovako, da li sam ja preuska ili sta.:confused: pusica svima

Svakako odi na pregled kod ginekologa. Možda imaš endometriozu, čiji je jedan od simptoma bolan odnos.
Koristite i lubrikante.

sejla85
30.06.2008., 14:31
Znam i sama da bi trebala otici ginekologu, ne da ja imam cijeli spolni odnos bolan vec samo na pocetku prilikom prvog ulaza a poslije osjecam neku nelagodu. Mozda nisam dovoljno opustena ili "razradjena", ne znam. Ipak hvala.

Poluplave okice
30.06.2008., 14:42
Znam i sama da bi trebala otici ginekologu, ne da ja imam cijeli spolni odnos bolan vec samo na pocetku prilikom prvog ulaza a poslije osjecam neku nelagodu. Mozda nisam dovoljno opustena ili "razradjena", ne znam. Ipak hvala.

mozda si jednostavno uska i trebas se vise razradit :ne zna: :mig:

Kristina19
30.06.2008., 15:52
Možda se jednostavno ne navlažiš dovoljno. :mig:

Ivanicapeca
01.07.2008., 07:27
Možda se jednostavno ne navlažiš dovoljno. :mig:

Točno, zato koristi lubrikant. Imaš u DM jako dobre od Durexa :top: Fino si toga natisni i neka dečko isto malo stavi na ud i sve pet.

ante dumbledore
05.07.2008., 22:46
možda mu je prevelik :P
dispareunija je relativno česta pojava kod mlađih parova, treba da se priviknete jedno na drugo, pa i fizički, po ne spominjanju zalkjučit ću da ne krvariš prilikom seksa, ili možda ipak jesi? ako i nakon lubrikanta spolni odnos bude bolan svakako idi kod ginekologa

sejla85
10.07.2008., 13:23
Prvo da se zahvalim svima na savjetima.
Ne krvarim tokom odnosa ali poslije se pojavi malo krvi na gacicama, mozda je od svega gore navedenog pomalo, ali mislim da je pregled najpametnija stvar.
pusa svima.

-lipa mala-
30.07.2008., 09:31
ma ja mislim da to nije ništa strašno,mislim ako ti je papa u redu...meni se to isto događa ali ne tijekom odnosa nego malo pri kraju....možda se previše seksam:lol::lol::lol::lol::rofl:zezam se , možda si uska ..meni jedna prija isto ima takav problem,nju pecka posli.ja sam bila na pregledu sve ok!hvala Bogu:top:ne košta te ništa da provjeriš:mig::)

BlackLotus
05.08.2008., 00:26
to bude s vremenom vjerojatno proslo :mig: mene i dandanas cesto boli prvi prodor...
a da ne pricam o krvarenjima prva 3 puta koja su me jebeno uplašila :rofl:

sjukicc
08.08.2008., 22:25
Imam prijateljicu koja već 2 godine za vrijeme seksa ima bolove u doljnjem djelu trbuha i tjera je na povraćanje. Već je očajna jer joj ginekolog nije nista našao ima li neko sličnih iskustava i koju ima dijagnozu?

Adonia
08.08.2008., 23:06
Imam prijateljicu koja već 2 godine za vrijeme seksa ima bolove u doljnjem djelu trbuha i tjera je na povraćanje. Već je očajna jer joj ginekolog nije nista našao ima li neko sličnih iskustava i koju ima dijagnozu?

jaki neki ginekolog.. :rolleyes:

nek ode kod drugog ginekologa i nek joj ultrazvucno prgleda maternicu. Obavezno. Mozda joj je maternica u prolapsu ili samo jace nagnuta sto kod spolnog odnosa moze izazvati simptome koje opisujes.

Rachellina
14.08.2008., 22:05
Ako si tek nedavno počela sa seksualnim životom onda vjerojatno nije ništa strašno. Normalno je da te u početku boli i mora proći neko vrijeme dok ne počneš uživati. :) A ginekologu bi trebala otići na redoviti pregled bez obzira dali te boli ili ne. :)

LuNa_LOVEGOOD
15.08.2008., 14:12
ima na LJES-u jedna slična tema, priča jedna cura kako frendova djevojka od 22 godine stalno govori kako je boli, pa bilo bi dobro da to pročitate. mene malo zaboli dok ulazi, al to je onako trenutna bol dok ne uđe, poslije je sve ok, dapače.. :cerek:

Kristina19
16.08.2008., 09:12
Možda ima klamidiju ak ju stalno boli pri odnosu. A ovo s mučninom i povraćanjem je baš simptom klamidije. Vidi ovdje (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_klamid.asp)

malabaja
13.10.2008., 20:25
Molim za pomoć ako bi netko mogao dati kakav savjet.
Nedavno sam krenula u spolni odnos sa novim partnerom, a nisam bila već nekoliko godina seksualno aktivna. Prva stvar je da je bilo dosta bolno kad je ulazio duboko. Ne znam da li zbog mjehura ili čega drugog. (nije mu prevelik :D)
A drugo, od kad smo u spolnim odnosima imam problema, osjećam bol na mjestu oko klitorisa, tj malih usana, kao da me nesto pritišće teško, ili pulsira, skoro pa i peče, ali više boli. I jako je neugodan osjećaj. Pogotovo nakon svršavanja, zna me boliti satima. Inače nemam problema sa peckanjem dok pišam, niti imam upalu, iscjedak je kao inače. Sad ne znam da li sam to samo preosjetljiva ili se moguće radi o nekoj bolesti.

meelitaa
13.10.2008., 21:34

ja sam imala isti problem, javlja se kad osoba nije dovoljno vlažna iz različitih razloga kako kod koga. ja sam znala i krvarit poslje odnosa, peklo me unutra užasno i bolilo poslje seksa al kad sam išla na pregled reka mi je da je sve uredu ginekološki
neke cure imaju problema s vlažnošću bez obzira na to jel partner nježan il ne i u tom slučaju je potrebno koristiti ovlaživače.
ono što je moguće također je da ne odgovarate jedno drugom po tom pitanju tj da je njemu veći il deblji...
ja sam odlazila svaka 4 mj u to vrijeme do gin i ona je zaključila da je to jer si nismo proporcionalni očito zato što ranije nisam imala takvih problema s drugim partnerom. a i on je znao bit grublji malo.
svakako odi doktorici da sve provjeri

meelitaa
13.10.2008., 21:41
Molim za pomoć ako bi netko mogao dati kakav savjet.
Nedavno sam krenula u spolni odnos sa novim partnerom, a nisam bila već nekoliko godina seksualno aktivna. Prva stvar je da je bilo dosta bolno kad je ulazio duboko. Ne znam da li zbog mjehura ili čega drugog. (nije mu prevelik :D)
A drugo, od kad smo u spolnim odnosima imam problema, osjećam bol na mjestu oko klitorisa, tj malih usana, kao da me nesto pritišće teško, ili pulsira, skoro pa i peče, ali više boli. I jako je neugodan osjećaj. Pogotovo nakon svršavanja, zna me boliti satima. Inače nemam problema sa peckanjem dok pišam, niti imam upalu, iscjedak je kao inače. Sad ne znam da li sam to samo preosjetljiva ili se moguće radi o nekoj bolesti.

ej draga moja meni ti je tako to isto pulsiralo i puklo i imala sam hematom vani. on je bio malo grublji i točno u određenom položaju mi se takvo nešto događalo. a to se događa zbog zatezanja

a to što se tiče ulaska tj boli unutra stvar je u tom da je grublji nego tvoji prethodni partneri pa ulazi grublje a tim i dublje zato se javlja bol . potpuno istu stvar sam doživila pa znam o čem pričaš, znalo me i poslje sexa bolit a znala sam i krvarit. jest da je sex s takvom osobom nešto bolji al ne bi više to prolazila.
u svakom slučaju otiđi do doktorice na pregled i reci joj to da ona utvrdi da je sve uredu

meelitaa
13.10.2008., 21:46
i da cure još jednu stvar mi je tad doktorica rekla tj pitala me jel slučajno nosim dnevne uloške rekla sam joj da da i rekla mi je da ih prestanem nositi i da je to najveća glupost jer vaginalni otvor ne može disat od njih i bude sve vlažno pa dođe kod sexa lakše do pucanja kože i nastajanju hematoma kao što je bilo u mom slučaju
al u tvom slučaju malabaja čuvaj se istoga bez obzira na uloške

Allexis
13.10.2008., 23:46

i kod mene uvijek isto....samo u početku boli, a onda je nelagodno....

papa je u redu, brisevi isto, s jajnicima sve super, nemam endometriozu, nikakvih cisti...potpuno sam zdrava...

gin kaže da je vjerojatno zato jer sam dosta uska....al ne bude mi valjda uvijek tako :(

malabaja
14.10.2008., 07:14
ej draga moja meni ti je tako to isto pulsiralo i puklo i imala sam hematom vani. on je bio malo grublji i točno u određenom položaju mi se takvo nešto događalo. a to se događa zbog zatezanja

a to što se tiče ulaska tj boli unutra stvar je u tom da je grublji nego tvoji prethodni partneri pa ulazi grublje a tim i dublje zato se javlja bol . potpuno istu stvar sam doživila pa znam o čem pričaš, znalo me i poslje sexa bolit a znala sam i krvarit. jest da je sex s takvom osobom nešto bolji al ne bi više to prolazila.
u svakom slučaju otiđi do doktorice na pregled i reci joj to da ona utvrdi da je sve uredu

Što ti je puklo? Hematom ti je naknadno narastao? Kako si to izliječila? Daj pliz malo podrobnije opiši.
Meni za sad nema ništa na pici, izgleda kao s izložbe. :)

Alicia
14.10.2008., 08:14
Meni je dok sam bila mlađa bilo koma, čak sam mrzila seks. Bila sam kod više ginića i svi su rekli da je sve ok. Da, sve je ok, a ja nisam mogla uživati. :rolleyes:
Sada mi je seks mrak i uživam u svakom trenutku jer mi je osoba koja mi to pruža mrak mrak i obožavam ga. :cerek:

meelitaa
14.10.2008., 11:54
Što ti je puklo? Hematom ti je naknadno narastao? Kako si to izliječila? Daj pliz malo podrobnije opiši.
Meni za sad nema ništa na pici, izgleda kao s izložbe. :)

zna ti ta koža puknut i onda bude krvavo izgleda ko podljev krvi taj hematom
ja sam stalno nešto krvarila al ne u početku nego poslje malo valjda sam bila i manje vlažna i nije bilo toliko strasti itd..
dali su mi vaginalete, neki alkohol s kojim bi očistila taj hematom i onda sprej mislim da je bio bivacin tako nešto
onda se nemoj brinut ako nema ništa al koristi ovlaživače da ti se ne bi nešto takvo desilo jer nije nimalo ugodno

malabaja
14.10.2008., 22:51
zna ti ta koža puknut i onda bude krvavo izgleda ko podljev krvi taj hematom
ja sam stalno nešto krvarila al ne u početku nego poslje malo valjda sam bila i manje vlažna i nije bilo toliko strasti itd..
dali su mi vaginalete, neki alkohol s kojim bi očistila taj hematom i onda sprej mislim da je bio bivacin tako nešto
onda se nemoj brinut ako nema ništa al koristi ovlaživače da ti se ne bi nešto takvo desilo jer nije nimalo ugodno

Ne treba meni ovlaživač, u mene poplava čim me poljubi :mig:

laronela
18.11.2008., 10:32
hmm, i ja imam te simptome, bila pri ginekologinji jučer, rekla je da je sve u redu, da nema nikakvih vidljivih znakova... :( al boooli:(

Tersa
19.11.2008., 23:49
Imam bol pri spolonom odnosu. Svaki put me boli kao da prvi put spavam s deckom. kad ulazi, uzasno me boli za polud, uvijek se mucimo i kad udje onda me boli tj. osjecam neku nelagodu kao da mi crijeva pritisce. Ginekologica mi je rekla da sam super, zdrava i elasticna i da je sve u mojoj glavi iako ja bas nisam sigurna. Inace imam bolne menstruacije i zabacenu maternicu. Moze li ona biti uzrok moje boli?

adele
23.11.2008., 17:03
Prije nisam imala problema s time, no otkako samo našla dečka u drugom gradu i odnosi nisu redoviti, pocela sam dobivati upale mjehura nakon odnosa. Ne samo to nego me žari iznutra "day after" i valjda je posrijedi vag upala. Pročitala sam da trebam piti vit C i ići na WC prije i poslije odnosa te sam i stavljala vaginalete s lactobacilom, no sa svim tim mi je samo simptomatologija laksa, sad opet crkavam preko vikenda pa ginic pa urinokultura itd. Je li netko od vas imao ovakva iskustva? Pliz help :s ne mogu svaki seks placati upalama mjehura grrr:mad:

Marcelina
23.11.2008., 17:50
@ adele
imala sam i ja davno s tim problema, nakon svakog sexa upala mjehura...to je nesto sta se zove 'cistitis medenog mjeseca', mozes uguglat to pa ti mozda izbaci sta korisno
al uglavnom, meni je pomoglo (i od tad neizostavan ritual) pomokrit se posli odnosa, obavezno, i ako si u mogucnosti i oprat se, ako nista vlaznim papirom...
jos ti mogu preporucit i koristenje lubrikanta, zna se to podrucje iziririrat pa pomogne nastanku infekcije, pogotovo ako je odnos dulji, grublji...
al prije svega izlicit postojecu upalu, ako postoji koja bakterija, istrijebit je...
naravno i uzimanje dosta tekucine pomaze...
ne brini, nista nije ne rijesivo, samo treba bit uporan i drzat se nekih mjera opreza :mig:
e, i jos, ne znam da li koristite kondome, al ako ne, njegova higijena isto igra ulogu... :)

Allexis
23.11.2008., 17:53
joj, meni slična stvar...mene isto nakon odnosa zna sve tako žariti, malo još iduće jutro, onda prođe...ali tako skoro svaki put...a sad dobila uz to i upalu mjehura...ponovno...a prije godinu dana to izliječila...no sada nije toliko jako kao prošle godine...trenutno pijem urosal lady, a sutra kod dr. da vidim što će reći....al ne znam zašto me uvijek sve tako peče nakon sexa, kada smo na zadnjim brisevima bili oboje zdravi...urinokultura isto...

Marcelina
23.11.2008., 18:07
mozda vam se sluznica iziritira, trenjem...mene isto zna peckat par sati posli, ali u danima kad nisam toliko vlazna, pa se iziritira...znaci ja prakticki uvik imam tih problema na pocetku i pri kraju ciklusa, kad sam najsuvlja...lubrikant pomogne, al ne skroz da me risi toga...:rolleyes:

sleater kinney
24.11.2008., 19:06
e zdravo.. ovak.. seksala sam se par puta s jednim dečkom (sa kondomom naravno) i jako me boljelo dok je ulazio u mene. onda smo išli laganini pa eto sve dobro ispadne na kraju. kontam da je problem što smo se žurili i nisam bila "pripremljena" jer prije me nikad nije boljelo. problem je u tome što mi se pojavilo crvenilo, užasno peckanje, svrrrrbež oko kokice, a i natekla mi je malo.. to traje već neka 2 tjedna al ne mogu se sjetiti jel se pojavilo prije seksa ili poslije?? prije toga smo se oralno malo pipkali i te sheme. nemam isjedka, osim onog normalog.. i nemam nikakvih ranica ni bradavica (hvala bogu..). frendica mi rekla da kupim Canestan, da ne treba recept, i da će to pomoć.. mislite li da je crvenilo, peckanje i svrbež od oralnog seksa ili zbog toga što nisam bila dovoljno "pripremljena" .. ili nešta drugo? i kako da ga se toga riješim? :confused:

pozdrav :mig:
novi sam član pa sorry ak ste već 100 puta pisali o ovome.. ne da mi se sve čitati.. :kava:

Stana
24.11.2008., 19:21
...znam da sam dosta uska,...

Dečko ti je zbog toga zahvalan :s - al' raširit će se sve s vremenom - :top:

anna20
24.11.2008., 20:26
ovo mi se sad prvi put dogodilo danas i malo sam u šoku.Sinoć kad sam krenula u odnos osjetila sam vrlo jaku bol pri pokušaju njegovog ulaska u mene i odmah smo stali.Odnose imam već dugo vremena tako da nisu nikakvi prvi problemi ali je ovo prvi put da sam takvu bol osjetila.Danas mi je samo jedna mala usna nabeknula i to se ne smiruje,a na dodir je lagano bolna.Također nemam nikakvog peckanja kod odlaska na wc.
Ako netko zna što bi moglo biti ili kakav savijet bila bih zahvalna,ovo mi je informativno jer otići ću sigurno kod ginekologice,ali ako netko može pomoć hvala unaprijed

Eve*
25.11.2008., 00:03
mislim da bi mogla bit upaljena ona zlijezda(cini mi se da je bartollinijeva)

adele
26.11.2008., 12:15
@ adele
imala sam i ja davno s tim problema, nakon svakog sexa upala mjehura...to je nesto sta se zove 'cistitis medenog mjeseca', mozes uguglat to pa ti mozda izbaci sta korisno
al uglavnom, meni je pomoglo (i od tad neizostavan ritual) pomokrit se posli odnosa, obavezno, i ako si u mogucnosti i oprat se, ako nista vlaznim papirom...
jos ti mogu preporucit i koristenje lubrikanta, zna se to podrucje iziririrat pa pomogne nastanku infekcije, pogotovo ako je odnos dulji, grublji...
al prije svega izlicit postojecu upalu, ako postoji koja bakterija, istrijebit je...
naravno i uzimanje dosta tekucine pomaze...
ne brini, nista nije ne rijesivo, samo treba bit uporan i drzat se nekih mjera opreza :mig:
e, i jos, ne znam da li koristite kondome, al ako ne, njegova higijena isto igra ulogu... :)

Hvala Marcelina, nisam se logirala neko vrijeme koliko me boljelo... na kraju imam bakteriju u urinu i gljivice vaginalno (koliko se toga izrodi za jednu noc!!!:rofl:) Da, naravno da sam koristili kondome. Jedina stvar koju nisam probala su ti lubrikanti. Thnx! Mozda smo malo previse zurili kako se dugo nismo vidjeli :mig:

Death-of-Art
29.11.2008., 14:18
joj da. sve ste dosta uske... pa sad se morate pohvaliti na forumu pred čitavom hrvackom nacijom
"USKA SAM - šanse da dobijem kurca s forum.hr su mi 90%, wow!"

isuse. da samo znate kako odvratno to zvuči kad se forsate s tim "uska sam"
koga boli briga kako vam pička izgleda... eto slikajte ju pa stavite na trosjed.

Lamb Of God
29.11.2008., 17:45
hej curke, imam pitanje.. baš sam sad došla od dečka, malo smo bili aktivni hehe. i dok je on bio u meni pa izlazio i ulazio, mene je užasno počeo boljet lijevi jajnik, al samo lijevi i to jaako a ne znam zašt.. nisam se dalje opće mogla opustit, ne kužim zašt me bolilo.. nikad prije me nije.. ??

desifriraj
30.11.2008., 12:12
e, ekipa! iman jedno pitanjce,naime jučer smo se ja i dragi pohvatali malo žešće nego inače :cerek: ( moram napomenuti da se nismo vidjeli 3 tjedna) sve je bilo divno, krasno, međutim, pri kraju mi je odnos postao maaaaalo neugodan, ništa strašno. e onda nakon pola sata skužim da mi je nekako nelagodno dolje i pogledan:eek: a male usne nabubrile i jako crvene... inače san imala problema sa gljivama, ali neman niti iscjedak,niti me svrbi... otuširala san se sa intimom i namazala pavlovljevu kremu i danas nema crvenila, a oteklina je splasla:mig: .
poanta je u tome da sam inače paničar i hipohondar:rolleyes:, a trenutno san u potrazi za ginekologom jer sam se preselila. Šta da radim da trčim u prvog privatnog ginekologa da me pogleda ili?:ne zna:

Poluplave okice
30.11.2008., 12:29
pa ako se danas sve vratilo u normalu i nisi vise natecena i crvena, mozda nema potrebe za ginekologom. mozda ste samo bili malo zesci i nakon duzeg vremena bez odnosa si se iziritirala. vidi kako ce ti biti za vrijeme sljedeceg sexa, pa ako ti se ponovi odi ginekologu.

kokolo88
26.01.2009., 10:12
bok... nisam znala di bi s mojim pitanjem, pa sam zato otovrila novu temu... ja imam jedan problem... vec dugo sam spolno aktivna :), al u zadnjih par mjeseci mene uzasno boli prilikom seksai to na "ulazu", ako me razmijete.... kod ginekologa laniram ici, ali trenutno ne mogu jer imam puno obveza... pa me zanima jel bi mi iko mogao reci o cem se radi, ako zna naravno... i trebam napomenut da pijem tablete i da sam nedavno imala neku vrstu gljivica... ima li mozda veze s time? hvala unaprijed... :mig:

Malevar
26.01.2009., 10:20
Mijenjaj jebača, vidiš dati je taj peksin neki!:)

lexy
26.01.2009., 10:22
...radi se najvjerojatnije o nekoj infekciji...nije do dečka...sigurno...

...Vatrena...
26.01.2009., 10:30
iskreno nemam odgovor,
jer nikad nisam imala problema sa time...
p.s. poslušaj Malevara..
možda upali xD

black_marina
26.01.2009., 10:59
...radi se najvjerojatnije o nekoj infekciji...nije do dečka...sigurno...

također mislim da bi to moglo bit....

p.s. iako je najlakše dečka okrivit:kava:

Septembar
26.01.2009., 11:05
1. tema je za zensko zdravlje
2. a sta je u pitanju otkrice ti ginekolog. cuuj nemas vreemena otic ginicu a imas se vreman jebat :rolleyes:

Vilibald
26.01.2009., 11:05
bok... nisam znala di bi s mojim pitanjem, pa sam zato otovrila novu temu... ja imam jedan problem... vec dugo sam spolno aktivna :), al u zadnjih par mjeseci mene uzasno boli prilikom seksai to na "ulazu", ako me razmijete.... kod ginekologa laniram ici, ali trenutno ne mogu jer imam puno obveza... pa me zanima jel bi mi iko mogao reci o cem se radi, ako zna naravno... i trebam napomenut da pijem tablete i da sam nedavno imala neku vrstu gljivica... ima li mozda veze s time? hvala unaprijed... :mig:

kakve su obaveze koje te mogu spriječit da odeš:ne zna:

jedino ako je ginekolog dr.house pa ne možeš na red :D

Kupusich
26.01.2009., 16:04
ako pije kontracepcijske može ti bit da se manje navlažiš.....pa te zato boli....

inna
26.01.2009., 20:34
da.. možda bi malo lubrikanta pomoglo, nego ćerce idi ti doktoru, pa ćeš bolje znat, nego rekla kazala.

mishamu
26.01.2009., 23:10
mene je bolilo od gljivetina i peklo i bockalo.

Marcelina
27.01.2009., 16:51
i mene boli bas na ulazu (tj bolilo, no sex for me do daljnjeg), i to ti je sigurno od gljivica. upali se koza, sluznica, moze i puknut, pa pece i boli. kod mene i natice..ma grozno nesto.
uglavnom, morat ces nac vremena za u gin. ako mislis imat normalan odnos

SSDM
29.01.2009., 18:11
S obzirom da pijes pilule, moguce je da ti je rodnica suha sto otezava penetraciju. Imala sam isti problem, na kraju me je toliko bolilo da sam izbjegavala odnose uopce. Cak i sada ponekad me je strah odnosa jer mislim da ce me boljeti. Kod mene je pored suhoce rodnice bila u pitanju i kandida.
Nakon prestanka pilula, nistatin vaginaleta i lactogyn tabletica konacno vise nemam problema. Ove lactogyn su super stvar, vracaju prirodnu ravnotezu flore u rodnici.

dialien
18.02.2009., 04:42
ja sam pila lactogyn također jedno vrijeme,nisu mi pomogle,a skupe su,koliko si ih ti dugo pila?ja sam jednu kutiju,ono cilo pakovanje

megi32
19.02.2009., 14:15
bok... nisam znala di bi s mojim pitanjem, pa sam zato otovrila novu temu... ja imam jedan problem... vec dugo sam spolno aktivna , al u zadnjih par mjeseci mene uzasno boli prilikom seksai to na "ulazu", ako me razmijete.... kod ginekologa laniram ici, ali trenutno ne mogu jer imam puno obveza... pa me zanima jel bi mi iko mogao reci o cem se radi, ako zna naravno... i trebam napomenut da pijem tablete i da sam nedavno imala neku vrstu gljivica... ima li mozda veze s time? hvala unaprijed...

bok
preporucujem da odes ginekologu te ako ne nadje nikakav fizicki uzrok bolnim odnosima, moguce je da je u pitanju sekundarni vaginizam.
mozes pogledat stranicu www.vaginismus.com
pogledaj da li imas takve simptome. medjutim to nije nista strasno i postoji terapija koju mozes naruciti sa te iste stranice. radi se o terapiji koja se sastoji od 10 koraka i izmedju ostalog obuhvata kegel vjezbe i rad sa dilatorima. veoma je uspjesna.
u svakom slucaju sigurna sam da nije nista strasno

sretno :)

Hvedica
19.02.2009., 14:25
imala sam isti problem, no još uz to se pojavio i jaki svrbež i čudan iscjedak, izgubila sam i volju za seksom jer sam znala da će me svkai put ludo boljeti (ko da sam djevica opet ispočetka ;D). otišla sam ginekologu i uspostavilo se da imam gardnerellu vaginitis, sad pijem antibiotike (medazol) i vaginalete medazol, moj dečko također mora piti te antibiotike, te se mažem plimycolom..nadam se da će sada sve biti ok i da ću opet uživati u seksu :D :D

superlight
19.02.2009., 15:28
ja imam neku bol sa desne strane, dok se seksamo kao da mi udara po necemu unutra na donjoj strani trbuha, uzasno je neugodno ako me pogodi u "to"....mislim,,,nemam pojma sta da mislim...sta je to?! kao nožem da me se bode
a nema iscjetka niti svrbi

SSDM
20.02.2009., 12:53
ja imam neku bol sa desne strane, dok se seksamo kao da mi udara po necemu unutra na donjoj strani trbuha, uzasno je neugodno ako me pogodi u "to"....mislim,,,nemam pojma sta da mislim...sta je to?! kao nožem da me se bode
a nema iscjetka niti svrbi

Moguce je da se radi o upali jajnika, pa ti u toku odnosa parter vrsi pristisak na jajnika sto naravno izazviva bol. Govorim iz iskustva, jer se godinama patim sa hronicnom upalom jednog jajnika i uvijek znam kad me boli pri odnosu znam da je opet upaljen. A moze se raditi i o tome da imas neku cistu ili drugu promjenu na jajniku. Obavezno uradi ultrazvuk jajnika.

superlight
20.02.2009., 13:17
Moguce je da se radi o upali jajnika, pa ti u toku odnosa parter vrsi pristisak na jajnika sto naravno izazviva bol. Govorim iz iskustva, jer se godinama patim sa hronicnom upalom jednog jajnika i uvijek znam kad me boli pri odnosu znam da je opet upaljen. A moze se raditi i o tome da imas neku cistu ili drugu promjenu na jajniku. Obavezno uradi ultrazvuk jajnika.

to mi se čini jako vjerojatnim.....što se na uzv vidi upala jajnika? jer znam da na nedavno uzv nisam imala ciste,,,:confused:

Death-of-Art
20.02.2009., 14:30
ako si imala gljivice onda:
1. ili si koristila vaginalete pa su ti oštetile sluznicu jer obično oštete sluznicu... stoga nije čudno da te boli.
2. ako nisi koristila vaginalete za gljivice onda je moguće da su ti se gljivice razmnožile pa zbog toga imaš sad problema.

odi ginekologu on će ti reći.

SSDM
20.02.2009., 16:46
to mi se čini jako vjerojatnim.....što se na uzv vidi upala jajnika? jer znam da na nedavno uzv nisam imala ciste,,,:confused:

Ja kada sam prvi put otisla ginicu, na pregledu kada je zavukla ruku me je mnogo zabolilo bas u predjelu tog upaljenog jajnika, znaci negdje otprilike gdje i tebe boli i odmah me poslala na ultrazvuk. Tamo su mi u nalazu napisali da imam hronicnu upalu, e sad nisam neki strucnjak pa ne znam tacno sta se sve moze vidjeti na UVZ, ali to je bila moja dijagnoza.

BeautifullyChaotic
25.04.2009., 09:46
Sa mnom stalno nešto, već se i sama pitam jesam li hipohondar ili što.. Mislim da je moje pitanje više vezano uz žensko zdravlje, pa zato tu stavljam, valjda ne griješim.

Naime, imam bolove u trbuhu još od 10.mj prošle godine, kad me dr. poslao na hitnu, jer je mislio da se radi o upali slijepog crijeva. I kirurg kaže, za sad nema naznaka da se radi o slijepom crijevu, ultrazvuk bio u redu. Kaže, vjerojatno je ginekološki. Prije 4 godine privatni ginekolog mi je rekao da imam po nekoliko cistica na svakom jajniku. U međuvremenu ostala bez posla, pa sad moram ići socijalnom. I tako, otišla kod socijalnog, kaže on, cista nema, maternica uredna, imam nešto bakterija, PAPA uredan. ( ali taj isti ginekolog moju poznanicu je skoro koštao života ne primjetivši 11 mioma zbog kojih je izgubila maternicu jer su prokrvarili, što sam saznala prije dva, tri dana). Potpisala sam papire da se premjestim kod ginekologinje, no ona je tužila mog ginekologa zbog ne znam ni sama čega, i sad je Ministarstvo blokiralo i njenu i njegovu ordinaciju, može se samo privatno, a ja nemam ni lipe da si platim pregled. Unazad mjesec dana počeli su jaki grčevi u donjem dijelu trbuha, koji su se smirili nakon menstruacije. No bolovi u trbuhu su, jači ili slabiji, prisutni gotovo svakodnevno, u području između pupka i kosti, pa dolje u području mjehura. Zadnjih 4 dana imam jače bolove, grčevi se opet javljaju, boli me na dodir, boli me kad kihnem, i to skoro cijeli trbuh. I kralježnica, donji dio, boli, da se jedva ustanem ujutro. Osjetim na dodir i nekakvu kao kvržicu, ne znam kako bi bolje opisala, negdje u području gdje bi trebao biti jajnik.
Obzirom da nemam novaca da platim pregled, ima li itko kakav savjet, što da radim? Ili slično iskustvo? Ne znam stvarno više kud bi sa sobom...

merkur na djelu
25.04.2009., 10:40
Znaš što, lijepo ti pričekaj da dođe noć i na hitnu, ovako nećeš mnogo riješiti hodanjem po ordinacijama. A ako dođeš u bonicu usred noći s bolovima moraju napraviti pretrage i dati ti nešto. Tako bih ja napravila. Uostalom znam neke slučajeve koji su imali drugih zdr. problema pa kad nisu mogli drugačije to riješiti jer je bila situacija tipa vikend pa nitko ne radi, godišnji ili loša zamjena tako su napravili. Nemaš što čekati. :mig:

JustForFun
25.04.2009., 10:44
mislim da bi trebala posuditi novac za prgled, zdravlje ti je na prvom mijestu, a to što opisuješ zvuči jako ozbiljno, kao neka upala ili još gore

ja bih barem otišla liječniku opće prakse

možeš li uzeti zdravstvenu od neke frendice ili nekog i preko nje se prošvercati kod doktora

ja se ne liječim u Hrvatskoj za sada, već u BiH, ali zar je moguće da ako nemaš novca da ne možeš primit liječničku skrb, barem najnužniju

kod nas tko nema zdravstvenu može kod socijalnog ginekologa i liječnika općenito na pregled i da plati participaciju koja nije tako velika, uglavnom manja je od pregleda privatnika, a svi ti koji rade u domu zdravlja imaju i privatne ordinacije i dobri su liječnici (naravno kako koji)

i taj ginekolog kojeg si isprve izabrala je loš, jer koji ozbiljan doktor može izjaviti: imaš nešto bakerija - ako se baš tako izrazio

gdje su te bakterije

u urinu? ili?

JustForFun
25.04.2009., 10:45
Znaš što, lijepo ti pričekaj da dođe noć i na hitnu, ovako nećeš mnogo riješiti hodanjem po ordinacijama. A ako dođeš u bonicu usred noći s bolovima moraju napraviti pretrage i dati ti nešto. Tako bih ja napravila. Uostalom znam neke slučajeve koji su imali drugih zdr. problema pa kad nisu mogli drugačije to riješiti jer je bila situacija tipa vikend pa nitko ne radi, godišnji ili loša zamjena tako su napravili. Nemaš što čekati. :mig:

:top:

BeautifullyChaotic
25.04.2009., 10:50
Ne znam, uzimao je briseve i tako mi rekao. I da, žalosno je, ali situacija je takva. Karton kod liječnika čiju ordinaciju blokiraju zbog spora, ako nemaš novaca, trpi. A nemam od kog posuditi, nažalost.
Merkur, hvala na savjetu, po svemu sudeći čini mi se kako mi druga opcija ni ne preostaje.

infra red
25.04.2009., 10:51
Zao mi je sto ti se to vuce. Definitivno moras na pregled kod nekog 3. socijalnog ginekologa (ili u bolnicu). Jesi radila briseve? Mozda imas neku bakteriju i/ili nekakvu upalu u zdjelici. Mogla bi isto kod opce prakse provjeriti imas li urinarnu infekciju.

U medjuvremenu nemoj nositi nista preusko, da te reze oko jajnika.
A ta krvzica mozda bi mogla biti hernija?

Odi kod nekoga da te pregleda cim prije.

merkur na djelu
25.04.2009., 10:52
Iz mog iskustva najbolji dotori su najčešće na Hitnoj (mladi i nadobudni što je super :)). A i napravit će ti cijeli pregled, ti samo reci što te sve boli, moraju ti i izvaditi krv, samo budi ustrajna i ne idi kući dok sve ne naprave. Ne znam kakva ti je opća praksa ali samo ćeš izgubiti živce hodajući uokolo s uputnicama. Ovako se sve obavi odjednom i gotovo. Sretno. :top:

BeautifullyChaotic
25.04.2009., 10:53
Iz mog iskustva najbolji dotori su najčešće na Hitnoj (mladi i nadobudni što je super :)). A i napravit će ti cijeli pregled, ti samo reci što te sve boli, moraju ti i izvaditi krv, samo budi ustrajna i ne idi kući dok sve ne naprave. Ne znam kakva ti je opća praksa ali samo ćeš izgubiti živce hodajući uokolo s uputnicama. Ovako se sve obavi odjednom i gotovo. Sretno. :top:

Joj nažalost, u bolnici u kojoj ja spadam na hitnu je opće rasulo... ali nadam se da ću uspijeti.

merkur na djelu
25.04.2009., 10:56
Znaš što, ti plaćaš svaki mjesec to zdravstveno. Nije niti kod nas super situacija. Ali upadni unutra i ne daj se van. Kad malo zavičeš, odmah je sve ok. :D Ne da se niti njima raditi noćnu ali što je tu je, ti si ipak pacijent u bolovima!!! I još nešto, zar nema niti jedan drugi ginekolog preko socijalnog osim ta 2? Ako ima trebao bi te primiti koliko ja znam....

(što ne možeš na Hitnu gdje hoćeš, ipak je to Hitna??)

BeautifullyChaotic
25.04.2009., 11:18
Zao mi je sto ti se to vuce. Definitivno moras na pregled kod nekog 3. socijalnog ginekologa (ili u bolnicu). Jesi radila briseve? Mozda imas neku bakteriju i/ili nekakvu upalu u zdjelici. Mogla bi isto kod opce prakse provjeriti imas li urinarnu infekciju.

U medjuvremenu nemoj nositi nista preusko, da te reze oko jajnika.
A ta krvzica mozda bi mogla biti hernija?

Odi kod nekoga da te pregleda cim prije.

A eto, tako je, i sama znaš kad sam se počela žaliti na te bolove, i još ništa. PAPA je bio uredan, jedino je spomenuo bakterije i dao mi vaginalete, ali to je bilo još u 10.mj.

Merkur, ma ima, samo je malo teže naći nekog tko prima pacijente. Kad sam se u 12.mj išla prebaciti kod te ginekologinje, mislila sam, ajde, riješit ću to. I onda se oni tuže, i sad mi je karton još kod starog, zahtjev kod nje, a k nijednom ne mogu jer su u sporu.

merkur na djelu
25.04.2009., 11:31
Vidiš onda te mora primiti. Tako je i s ostalim ordinacijama, općom, zubarom itd. Ako radi preko socijalnog a ne možeš kod svog ginekologa, trebala bi te primiti na pregled. Ako radi danas otiđi i zatraži ultrazvuk. Pa ne može te odbiti ako si u bolovima, ti samo tražiš pregled a lako onda za karton, rješavaj prvo ovo kritično! Ako ne uspije onda kako sam već napisala na Hitnu.

leptirica 2
25.04.2009., 17:23
Može biti i sa strane mjehura da imaš neke smetnje,nemora nužno biti ginekološki problem-ali-to trebaju ispitati.Zar je to normalno da se u ovakvoj državi dešavaju takve stvari-da se ososba ne shvaća ozbiljno i da te Beautifly caotic spec.ginekolog nije shvatio ozbiljno i predložio kome da ideš dalje?
Izbori se za sebe,odi u bolnicu pa će ti tamo brže ispitati uzrok boli,ne sviđa mi se krvžica i što to traje od 10 mj.,tvoje je zdravlje na prvom mijestu...javi nam šta si uspjela,sretno!:top:

leptirica 2
25.04.2009., 17:27
I ako ti ginekolog nije dao da vadiš urinokulturu ta bakterija ti niti ne može proći od bilo kojeg antibiotika,urinolulurom se određuje točno o kojoj je vrsti bakterije riječ te se gleda antibiogram,spisak lijekova,tj.antibiotika koji ju liječe.jer nisu svi antibiotici za sve bakterije,neke su otporne na neke lijekove i nije isti lijek za istu bakteriju.

merkur na djelu
25.04.2009., 18:27
Tako je, ti ne možeš znati što je uzrok bolova, ljudsko tijelo je po tome fascinantno, može biti nešto sasvim deseto od onog što mi mislimo. Zaboravih napomenuti što se tiče Hitne, ako ti je bolnica blizu idi tamo jer od ovih lokalnih nema mnogo pomoći. :rolleyes:

BlazeCrystal
11.05.2009., 04:11
Hej mačak! Sve što si napisala ja imam... sve isto, samo meni nisu rekli da imam par cista, čitaj, vidjet ćeš... meni se to vuce od 11mj prošle godine... svi, apsolutno svi isti simptomi... ja sam išla na hitnu i ginekologici... evo sad lječim uvin čajem upalu mjehura jer nesmijem piti klavocine, od 11 mj. pa do danas popila sam 3 kutije klavocina, sad imam i gljivice juuuuupi sve je došlo!!!!
1 kutiju dobila sam za upalu mjehura, nakon pretraga zbog boli u leđima isključena je upala bubrega, zbog boli od pupka prema dolje isključili su i izvanmaterničnu trudnoči i upalu slijepog crijeva, ali imala sam tad upalu mjehura (i sad je imam, svaki mjesec od tad), 2 kutiju sam dobila zbog upale mjehura i jajnika(ali ginekologica mi je bila sumljiva prema toj upali, rekla je samo da je lagana upala), 3 kutiju sam pila zbog opet upale mjehura(kao lagane upale)... prije dvije godine i meni se pojavila ta kao kvrga na jajniku, osjeti se, jeli tako? a tad su mi počeli problemi, prije menge ona se stvori, a onda je i odnos bolan... kad bih išla ginekologici prije menge bolilo me i na pregledu... ginekologica mi je rekla da imam cistu žutog tijela, na ultrazvuku ju je vidila... za nju nedobivaš nikakve tablete, sama dolazi, sama prolazi... tad sam otišla kod druge ginekologice, prije menge, isto me bolilo pri pregledu(uvijek s lijeve strane), a onda mi ona kaže da ja nemam cistu žutog tijela, pošalje me na ultrazvuk i na ultrazvuku sve normalno... od tada jedan mjesec boli, jedan ne boli... tu sad dolazi moj period od 11 mj... što mi je, ne znam ja, ne zna nitko.... a sad mi se ta bol pojavljuje nekad tokom dana, zaboli s lijeve strane, pa prođe i tako u krug... evo lječim gljivice, idem drugi tjedan na pregled, tražit ću ginekologicu da mi napravi 4 ginekološka brisa...
moj ti je savjet, pij uvin čaj, čaj od brusnice, nemoj slučajno biti bosa, oko bubrega se zamotaj... otiđi kod druge ginekologice... ja sam samo došla, rekla sam da sam kod njih prvi put, potpisala sam da prelazim k njoj i nitko me nije ništa pitao... ti imaš nalaze od svakog puta kad si bila kod ginekologa, ponesi ih sa sobom i to je to... ako te tko što i pita reci da su blokirani, ali tebi treba hitno (naglasi to) doktor i ako ikako postoji mogućnos da budeš kod njih...
ako ja prva saznam zašto se takvo što događa, obavezno ti javim!!!! koliko to dugo traje ja sam se već navikla!!!! a ako ti prva saznaš, javi!!!!

BeautifullyChaotic
11.05.2009., 08:14
Hej mačak! Sve što si napisala ja imam... sve isto, samo meni nisu rekli da imam par cista, čitaj, vidjet ćeš... meni se to vuce od 11mj prošle godine... svi, apsolutno svi isti simptomi... ja sam išla na hitnu i ginekologici... evo sad lječim uvin čajem upalu mjehura jer nesmijem piti klavocine, od 11 mj. pa do danas popila sam 3 kutije klavocina, sad imam i gljivice juuuuupi sve je došlo!!!!
1 kutiju dobila sam za upalu mjehura, nakon pretraga zbog boli u leđima isključena je upala bubrega, zbog boli od pupka prema dolje isključili su i izvanmaterničnu trudnoči i upalu slijepog crijeva, ali imala sam tad upalu mjehura (i sad je imam, svaki mjesec od tad), 2 kutiju sam dobila zbog upale mjehura i jajnika(ali ginekologica mi je bila sumljiva prema toj upali, rekla je samo da je lagana upala), 3 kutiju sam pila zbog opet upale mjehura(kao lagane upale)... prije dvije godine i meni se pojavila ta kao kvrga na jajniku, osjeti se, jeli tako? a tad su mi počeli problemi, prije menge ona se stvori, a onda je i odnos bolan... kad bih išla ginekologici prije menge bolilo me i na pregledu... ginekologica mi je rekla da imam cistu žutog tijela, na ultrazvuku ju je vidila... za nju nedobivaš nikakve tablete, sama dolazi, sama prolazi... tad sam otišla kod druge ginekologice, prije menge, isto me bolilo pri pregledu(uvijek s lijeve strane), a onda mi ona kaže da ja nemam cistu žutog tijela, pošalje me na ultrazvuk i na ultrazvuku sve normalno... od tada jedan mjesec boli, jedan ne boli... tu sad dolazi moj period od 11 mj... što mi je, ne znam ja, ne zna nitko.... a sad mi se ta bol pojavljuje nekad tokom dana, zaboli s lijeve strane, pa prođe i tako u krug... evo lječim gljivice, idem drugi tjedan na pregled, tražit ću ginekologicu da mi napravi 4 ginekološka brisa...
moj ti je savjet, pij uvin čaj, čaj od brusnice, nemoj slučajno biti bosa, oko bubrega se zamotaj... otiđi kod druge ginekologice... ja sam samo došla, rekla sam da sam kod njih prvi put, potpisala sam da prelazim k njoj i nitko me nije ništa pitao... ti imaš nalaze od svakog puta kad si bila kod ginekologa, ponesi ih sa sobom i to je to... ako te tko što i pita reci da su blokirani, ali tebi treba hitno (naglasi to) doktor i ako ikako postoji mogućnos da budeš kod njih...
ako ja prva saznam zašto se takvo što događa, obavezno ti javim!!!! koliko to dugo traje ja sam se već navikla!!!! a ako ti prva saznaš, javi!!!!

Baš ti hvala za tvoj post. :) Drago mi je da se javio netko sa sličnim iskustvom. Da, i meni se kvržica javlja vezano uz ciklus, ali ovo je više za poludjeti. Još nisam riješila pitanje ginekologa, budući da su ovi još u blokadi, a ja obilazim ordinacije i tražim nekog tko prima pacijente. Bila sam na hitnoj, izvadili mi krv, napravili ultrazvuk trbuha da isključe slijepo crijevo (opet), i savjetovali daljnju obradu, posjetu gastroenterologu i ginekologu. A bolovi su tu. Kad je počelo, mislila sam da sam trudna, ali eto, dijete bi se već rodilo koliko je vremena prošlo odkad je počelo...

Ja javim ako što saznam, i ti javi.:D

E da, pijem i ja uvin čaj, spomenula mi moja dr opće prakse da mi ga je dobro piti zbog bakterija u mokraći. A antibiotike sam pila u veljači pa ih ne mogu sada dobiti.

Galliani
29.06.2009., 15:02
Ev ja cu napisti ovdje na ovu temu,spavao sam djevojkom koja nije imala sexualne odnose blizu godinu dana.Tokom sexa osjecala je jake bolove i grceve u donjem djelu stomaka i poslije sexa duzi period je imala konstante bolove uz to je malo i krvarila poslije,ne mnogo ali..

Poprilicno sam zabrinut jer bolivi ne prestaju a djevojci nije prvi put.

Engelchen00012
29.06.2009., 18:16
Ev ja cu napisti ovdje na ovu temu,spavao sam djevojkom koja nije imala sexualne odnose blizu godinu dana.Tokom sexa osjecala je jake bolove i grceve u donjem djelu stomaka i poslije sexa duzi period je imala konstante bolove uz to je malo i krvarila poslije,ne mnogo ali..

Poprilicno sam zabrinut jer bolivi ne prestaju a djevojci nije prvi put.

Nista strasno. I meni se događalo, a i mojim frendicama. Razlog je neopustenost.

Galliani
29.06.2009., 18:26
Nista strasno. I meni se događalo, a i mojim frendicama. Razlog je neopustenost.

Da,ali bolovi ne prestaju skoro 24 sata..nekoliko tableta je vec popila ali nista ipak mislim da nije nista ozbiljno,nadam se da nece trebati kod ginekologa ici..hvala!!

x_shadow_x
04.07.2009., 22:51
tako je i meni bilo nakon prvog puta i jos nekoliko nakon toga. bila kod ginekologa. rekao je da mi je maternica malo zabacena pa da zato boli. :ne zna:
nakon nekog vremena jednostavno prestalo. nemam pojma....

sejla85
20.07.2009., 11:57
Pozdrav svima.
Prije par dana posle odnosa sam ustala da odem do toaleta i odjednom mi je doslo zlo i malo je trebalo da padnem u nesvijest.
Opet zadnji put kada sam imala odnos bila mi je menga pri kraju i ja sam imala odnos i ne nadajuci se krvarila sam malo vise, medjutim opet kad sam htjela otici do toaleta pala sam u nesvijest.
Plasim se da nije sta ozbiljno ili je samo zbog toga sto sam malo vise krvarila, dok prvi put kad sam gotov izgubila svijes nisam imala mengu ali mi je pozlilo.

Drage curke dali je neka od vas imala slicno iskustvo, molim vas pisite, unaprijed hvala, pusica

Pru
20.07.2009., 12:02
je li moguće da je osjećaj slabine i padanje u nesvijest posljedica napora/izmorenosti ili sl.? meni se npr. zna zavrtjeti u glavi kad se naglo dignem iz kreveta ili sa stolice. da li se i tebi događa ili samo nakon odnosa? kakvo ti je željezo u krvi?

sejla85
20.07.2009., 12:10
je li moguće da je osjećaj slabine i padanje u nesvijest posljedica napora/izmorenosti ili sl.? meni se npr. zna zavrtjeti u glavi kad se naglo dignem iz kreveta ili sa stolice. da li se i tebi događa ili samo nakon odnosa? kakvo ti je željezo u krvi?

skoro sam vadila nalaze i sve je bilo Ok.
Moguce je da sam iscrpljena od mnogo ucenja i ovog toplog vremena, ali sam jako uplasila decka tim svojim nesvjesticama sto mi je zao.
Jos odnos u toku menge, kad sam vidjela koliko krvarim me bilo sram.
ne znam, plasim se da nije povezano sa nekom spolnom bolescu.

Pru
20.07.2009., 12:34
nemoj odmah na to misliti. radije prati da li ti se isto događa u nekim drugim situacijama, da li ti se događa samo kad puno učiš ... tako ćeš vjerojatno moći naći način da to objasniš
npr. ja sam nedavno zaspala navečer na kauču i kad sam se probudila otišla u wc oprati zube prije spavanja. svje je bilo ok dok nisam u jednom trenutku osjetila ful slabinu. odmah sam završila sa pranjem zuba i krenula prema dnevnom boravku gdje mi je bio dečko jer sam skužila da mi je jako loše. druga scena ja na podu, guzica mokra, gledam u pločice na podu (i pitam se zašto gledam u pločice na podu??? :D ), a dečko me pospanim glasom pita da mi je dobro. uglavnom pala sam u nesvjest i to na staklenu vazu koja sam razbila (zato mi je guza bila mokra) i kad sam se dignula mi je bilo dobro i bila sam puna energije. dečko je rekao da sam se resetirala kao komp. eto ne znam zašto mi se to dogodilo, ali nije se ni ponovilo.
moj savjet je da pratiš reakcije svog tijela

sejla85
20.07.2009., 12:46
nemoj odmah na to misliti. radije prati da li ti se isto događa u nekim drugim situacijama, da li ti se događa samo kad puno učiš ... tako ćeš vjerojatno moći naći način da to objasniš
npr. ja sam nedavno zaspala navečer na kauču i kad sam se probudila otišla u wc oprati zube prije spavanja. svje je bilo ok dok nisam u jednom trenutku osjetila ful slabinu. odmah sam završila sa pranjem zuba i krenula prema dnevnom boravku gdje mi je bio dečko jer sam skužila da mi je jako loše. druga scena ja na podu, guzica mokra, gledam u pločice na podu (i pitam se zašto gledam u pločice na podu??? :D ), a dečko me pospanim glasom pita da mi je dobro. uglavnom pala sam u nesvjest i to na staklenu vazu koja sam razbila (zato mi je guza bila mokra) i kad sam se dignula mi je bilo dobro i bila sam puna energije. dečko je rekao da sam se resetirala kao komp. eto ne znam zašto mi se to dogodilo, ali nije se ni ponovilo.
moj savjet je da pratiš reakcije svog tijela

Da pratim reakcije svog tijela! Znaci da ucim manje da jedem vise, pa ne vodi to nicemu dobrom.
Mislim bez uvrede hvala tebi na savjetima, ali tesko je to sve uskladiti sa danasnim brzim tempom zivota.
Ma nije mi to prvi put da se desi, mislim desavalo se i i udrugim situacijama, ali inace je faktor iscrpljenost.
Jedina terapija bi onda bila prje odnosa nabacati u sebe visokokaloricne hrane i onda hajmo u akciju:rofl:.
Ne znam, samo sam se uplasila a i decka sam uplasila,jadan on sta je sve prezivio samnom,al hajd to mu je jedinstvena prilika da mi opali koji samarcic da dodjem sebi:cerek:
I on se ruzno osjeca, jer misli da me preforsirao ( sto nije naravno tacno ), nije to do njega vec vjerovatno zbog mog oslabljenog organizma.
Hvala ti puno sto me razgovaras.

Pru
20.07.2009., 13:04
Da pratim reakcije svog tijela! Znaci da ucim manje da jedem vise, pa ne vodi to nicemu dobrom.
Mislim bez uvrede hvala tebi na savjetima, ali tesko je to sve uskladiti sa danasnim brzim tempom zivota.
Ma nije mi to prvi put da se desi, mislim desavalo se i i udrugim situacijama, ali inace je faktor iscrpljenost.
Jedina terapija bi onda bila prje odnosa nabacati u sebe visokokaloricne hrane i onda hajmo u akciju:rofl:.
Ne znam, samo sam se uplasila a i decka sam uplasila,jadan on sta je sve prezivio samnom,al hajd to mu je jedinstvena prilika da mi opali koji samarcic da dodjem sebi:cerek:
I on se ruzno osjeca, jer misli da me preforsirao ( sto nije naravno tacno ), nije to do njega vec vjerovatno zbog mog oslabljenog organizma.
Hvala ti puno sto me razgovaras.

nisam mislila da jedeš više, a učiš manje, nego kad ti se to dogodi da razmisliš što si sve taj dan radila, da skužiš da li je to poslijedica umora ili ipak nešto drugo, da skužiš koliko često ti se to događa ... samo to
a ovo što tvoj dečko misli da te preforsirao mi je preslatko :cerek: ipak je sex jedna divan faktor iscrpljenosti, šta ne? :mig:
sretno ti bilo i uživaj!!! :w

sejla85
20.07.2009., 13:08
QUOTE=Pru;21646688]nisam mislila da jedeš više, a učiš manje, nego kad ti se to dogodi da razmisliš što si sve taj dan radila, da skužiš da li je to poslijedica umora ili ipak nešto drugo, da skužiš koliko često ti se to događa ... samo to
a ovo što tvoj dečko misli da te preforsirao mi je preslatko :cerek: ipak je sex jedna divan faktor iscrpljenosti, šta ne? :mig:
sretno ti bilo i uživaj!!! :w[/QUOTE]

Hvala puno, kiss

znatiželjna 3
21.07.2009., 23:55
Imamo prijateljicu kojoj je 13 godina i nije dobila prvu menstruaciju i imala je spolni odnos sa svojim dečkom. Sada ona osjeća blage bolove poslije odnosa. Zanima nas ima li kakvih fizičkih poslijedica spolnog odnosa prije prve menstruacije. Također nas zanima može li se diskretno otići kod ginekologa, a da za to nije nužna pratnja roditelja... Molimo vas za iskrene i ozbiljne odgovore. Unaprijed hvala...

Zabrinute prijateljice :confused:

tina-99
23.07.2009., 23:49
uzas...znam kako ti je :( ufff....mene boli a vec se 3 mj :/ hoce li to ikada prestatiiiii??? :( :( :( joooj a prvih oar puta me boli dok mi ga stavlja kasnije ne... koma... zasto to,,aaaa?!?!?!?!?!

Het
27.07.2009., 10:04
Imamo prijateljicu kojoj je 13 godina i nije dobila prvu menstruaciju i imala je spolni odnos sa svojim dečkom. Sada ona osjeća blage bolove poslije odnosa. Zanima nas ima li kakvih fizičkih poslijedica spolnog odnosa prije prve menstruacije. Također nas zanima može li se diskretno otići kod ginekologa, a da za to nije nužna pratnja roditelja... Molimo vas za iskrene i ozbiljne odgovore. Unaprijed hvala...

Zabrinute prijateljice :confused:

Iskreno ja bi vise bila zabrinuta sta djete od 13 god radi sexajuci se i to jos prije prve menstruacije, ocito je da joj tijelo nije spremno i dovoljno zrelo.

n0ra
03.09.2009., 19:17
Ovako, već 3 tjedna imam grozne bolove u predjelu lijevog jajnika, pa malo ispod pupka, pa malo svuda...Menstruacija mi kasni 2 tjedna btw. nisam trudna.Već dugo ne mogu uopče ležati na trbuhu jer me boli i smeta. Ginić mi nije rekao niš posebno samo mi je dao neke tablete za otvaranje Dabraston. Zadnji tjedan imam i nesnošljive žgaravice - ne znam da li to ima ikakve veze. Nisam ni pod stresom tako da mi ništa nije jasno. Zadnja menga je jedino bila čudna po tome što je prva 4 dana bila skroz crna.
Eto, ako je tko imao nešto slično molim pomoć. Pozdrav!

nephthys
03.09.2009., 19:38
da li ti je doktor radio uzv?
ako nije, hitno na uzv!
možda ne bi bilo loše da se zaletiš kod nekog privatnika po drugo mišljenje...

maia
04.09.2009., 08:59
brisevi?

Ivanicapeca
04.09.2009., 09:19
S bolovima u trbuhu će te bez pol frke primiti na hitnu i obaviti sve pretrage, odmah.

n0ra
04.09.2009., 18:49
Ginić me nije ni pregledao a kamoli napravio ultrazvuk, uzeo bris ili bilo što drugo. Da, ja sam isto razmišljala da odem privatniku. Ne znam koji je dobar u Zagrebu i koliko košta pregled. Hvala unaprijed za informacije!Pozdrav!

nephthys
04.09.2009., 20:07
Ivanica ti je rekla, ako te boli- odi na hitnu, oni će ti sve napraviti tamo.
ako nećeš na hitnu, nađi što prije drugog ginekologa. sretno.

iskreno ne znam za nikoga osim za eljugu, jer mi je stara tamo. pregled bi trebao biti oko 300 kn valjda...neam pojma...
imaš dosta informacija na temi o ginekolozima, mislim da će ti oni moći više reći.

Samojedica
04.09.2009., 21:39
Ovako, već 3 tjedna imam grozne bolove u predjelu lijevog jajnika, pa malo ispod pupka, pa malo svuda...Menstruacija mi kasni 2 tjedna btw. nisam trudna.Već dugo ne mogu uopče ležati na trbuhu jer me boli i smeta. Ginić mi nije rekao niš posebno samo mi je dao neke tablete za otvaranje Dabraston. Zadnji tjedan imam i nesnošljive žgaravice - ne znam da li to ima ikakve veze. Nisam ni pod stresom tako da mi ništa nije jasno. Zadnja menga je jedino bila čudna po tome što je prva 4 dana bila skroz crna.
Eto, ako je tko imao nešto slično molim pomoć. Pozdrav!

Ne želim te plašiti ali opisani simptomi mogu ukazivati i na vanmateričnu trudnoću. U tom slučaju testovi ti i ne moraju biti pozitivni.
Ja sam to prošla, nisam imala bolove ali znam da su cure koje su ležale sa mnom u sobi imale slične simptome koje si ti opisala.
Ja bih ti preporučila ako si iz ZG a imala si odnose da odeš na hitnu (nemoj samo u petrovu - ja to onako subjektivno) i neka te pregledaju.
Inaće je problem što se vanmaterična trudnoća ni ne vidi na ultrazvuku. Možda da ti izvade BTHCG. Sretno.
Nisam te željela uplašiti, samo mjere predrostrožnosti.
Nadam se da nije ništa.
Sretno.

n0ra
05.09.2009., 09:08
Možda da ti izvade BTHCG.

Mislim da je to i ginić odmah pretpostavio pa me poslao u lab. na taj test iz krvi i opet je ispalo da nisam trudna.
Hvala na savjetu svejedno.:mig:

Samojedica
05.09.2009., 09:25
Mislim da je to i ginić odmah pretpostavio pa me poslao u lab. na taj test iz krvi i opet je ispalo da nisam trudna.
Hvala na savjetu svejedno.:mig:

Hajde onda hvala bogu:top:
Možda si se jednostavno sada preko ljeta malo prehladila.
Mi žene smo jednostavno jako osjetljive ako ne mjenjamo badiće. Ja ih mijenjam ali uredno svake godine dobijem i cistitis i kandidu na moru.
Jednostavno sam užasno osjetljiva.

n0ra
09.09.2009., 13:12
Evo, dobila sam menstruaciju 3 dana nakon zadnje tablete Dabrostona. Ipak je pomoglo. Valjda idući mjesec bude sve po PS-u. Pozdrav svima!:)

glavata
08.10.2009., 22:02
bok,ljudi!
Prije par godina počelo me boljeti i svrbiti za vrijeme spolnog odnosa(na ulazu vagine).Bila sam na pregledu i prepisala mi je vaginalete koje su mi pomogle,ali mi se vratilo nakon 4. mj.od onda mi se stalno vraćalo i nijedne tablete koje su mi prepisali nisu mi pomogle! Bila sam na svim pretragama, pa čak i na pregledu u dermatologiji. Sada već godinu dana neprestano imam problem prilikom penetracije,pa se već bojim i spolno općit.Ima li netko problem sličan mojem ili nekakav savjet jer stvarno više ne znam kome bih se obratila?:confused: unaprijed zahvaljujem!

Ivanicapeca
09.10.2009., 08:26
bok,ljudi!
Prije par godina počelo me boljeti i svrbiti za vrijeme spolnog odnosa(na ulazu vagine).Bila sam na pregledu i prepisala mi je vaginalete koje su mi pomogle,ali mi se vratilo nakon 4. mj.od onda mi se stalno vraćalo i nijedne tablete koje su mi prepisali nisu mi pomogle! Bila sam na svim pretragama, pa čak i na pregledu u dermatologiji. Sada već godinu dana neprestano imam problem prilikom penetracije,pa se već bojim i spolno općit.Ima li netko problem sličan mojem ili nekakav savjet jer stvarno više ne znam kome bih se obratila?:confused: unaprijed zahvaljujem!

Dušo, koliko ti traje predigra i koristiš li lubrikant? Ako si "suha" naravno da je koma.

I druga stvar, jesi li imala/imaš gljivice? Naime, kad imaš gljivice boli i peče prilikom odnosa. Za vrijeme liječenja (cijela kura) treba izbjegavati odnos i treba se i dečko liječiti skupa s tobom, jer se gljivice stalno sele s jednog na drugog.

Ginger20
29.10.2009., 11:35
Hi, imam pitanje za vas:
tijekom seksa imam često bolove u trbuhu, kao nekakav pritisak u području zdjelice. Slično je kao bol u slezeni (takav osjećaj). Ne znam od čega mi je to, čini mi se kao da istežem nekakav mišić koji mi drži zdjelicu, ali nisam sigurna da je to baš to. Inače to mi se događa već 3 godine (od prvog odnosa), ponekad više, a ponekad ne osjećam bolove uopće.
Mislila sam u početku da je to zbog toga što se ne znam opustiti, ali već dvije godine ja i moj dečko pokušavamo, isprobavamo razne poze, trudimo se da nam bude super, ali jedino što se događa je da sam je prestala navlaživati dovoljno i općenito ne mogu se nikako opustiti za sex. Osijećam se loše zbog toga, kao i moj dečko. Čini mi se kao da on misli da sam frigidna ili nešto. Istina je da mi to ubija želju za seksom. Imali itko slična iskustva, kako se riješiti toga, i uopće zašto imam te bolove:confused:?

Ivanicapeca
29.10.2009., 15:30
Hi, imam pitanje za vas:
tijekom seksa imam često bolove u trbuhu, kao nekakav pritisak u području zdjelice. Slično je kao bol u slezeni (takav osjećaj). Ne znam od čega mi je to, čini mi se kao da istežem nekakav mišić koji mi drži zdjelicu, ali nisam sigurna da je to baš to. Inače to mi se događa već 3 godine (od prvog odnosa), ponekad više, a ponekad ne osjećam bolove uopće.
Mislila sam u početku da je to zbog toga što se ne znam opustiti, ali već dvije godine ja i moj dečko pokušavamo, isprobavamo razne poze, trudimo se da nam bude super, ali jedino što se događa je da sam je prestala navlaživati dovoljno i općenito ne mogu se nikako opustiti za sex. Osijećam se loše zbog toga, kao i moj dečko. Čini mi se kao da on misli da sam frigidna ili nešto. Istina je da mi to ubija želju za seksom. Imali itko slična iskustva, kako se riješiti toga, i uopće zašto imam te bolove:confused:?

Pa ja imam i dobila sam dijagnozu endometrioza.
Odi kod ginekologa na UZV.
Što se tiče endice imaš cijeli topic o njoj.

Neuhvatljivaa
29.11.2009., 01:07
ali kod nje može biti i cistitis iliti upala mjehura!

Moze li cistitis biti uzrok bolnog odnosa?Nemam ciste,bila na papi i UZ prije 3 mjeseca,imala upalu koju sam izlijecila,manja ranica na grlicu-a bolan odnos.Da li ej moguce cistitis ili moze ranica biti uzrok?Bol nije peckajuca,vec vise kao da bas boli:ne zna:

mateja122
02.01.2010., 20:03
ljudi molim vas pomoc..imam jedan problem.. :( kod svakog odnosa sa partnerom puca mi koza izmedu rodnice i anusa i uzasno boli pri odnosu.. to se događa svaki puta i kada zaraste pri svakom sljedecem odnosu.. :ne zna: do sada nisam imala takvih problema,ne znam koji bi razlog mogao biti :confused: ( naime partner ima penis velikog promjera :D)...

Engelchen00012
02.01.2010., 20:59
ljudi molim vas pomoc..imam jedan problem.. :( kod svakog odnosa sa partnerom puca mi koza izmedu rodnice i anusa i uzasno boli pri odnosu.. to se događa svaki puta i kada zaraste pri svakom sljedecem odnosu.. :ne zna: do sada nisam imala takvih problema,ne znam koji bi razlog mogao biti :confused: ( naime partner ima penis velikog promjera :D)...

Da nije to razlog?:ne zna: :lol::lol:
Jesi li dovoljno vlažna?:rofl:

Marcelina
02.01.2010., 22:36
Candida?
isto se i meni događalo, i bile su gljivice u pitanju, iako nisam imala nikakvih simptoma, smetnji...
tako da odi u gin, ili uzimi u apoteci canesten, al bolje otic u gin prvo
a probaj i lubrikant, moze pomoc

8472
03.01.2010., 11:36
Candida?
isto se i meni događalo, i bile su gljivice u pitanju, iako nisam imala nikakvih simptoma, smetnji...
tako da odi u gin, ili uzimi u apoteci canesten, al bolje otic u gin prvo
a probaj i lubrikant, moze pomoc

Najvjerojatnije to, a i dodatno podmazivanje ne bi škodilo...

Neuhvatljivaa
03.01.2010., 13:27
Da li moze biti odnos bolan ako se ima ranica na grlicu?

8472
03.01.2010., 15:25
Da li moze biti odnos bolan ako se ima ranica na grlicu?

Može biti bolno i od najmanje iritacije.

Neuhvatljivaa
07.01.2010., 11:56
Može biti bolno i od najmanje iritacije.

Meni je skoro stalno bolan odnos.Sa posljednjim deckom.Neznam zasto.gljivice nemam,papa uredu,upala izljecena....Mozda cistitis,mala ranica na grlicu ili ne znam sta drugo.Mozda je samo psihicki ,ko zna:rolleyes:

Maria Antonette
09.01.2010., 23:37
imam pitanje..
zadnjih par tjedana imam jako bolne spolne odnose, penetracija je skoro pa nemoguca ( vidim sve zvijezdice cim ude par milimetara u mene). osjecaj je kao da sam podmazana samo vodom i kao da sam puna pijeska. i prisutan je pojacani bjelkasti iscjedak :S
papa testove u zadnje 2 godine su uredni (zadnji je raden krajem 10 mjeseca), imala sam malih problema sa candidom, ali to se saniralo sa canestenom.
jel ima koja od vas da je imala slicne probleme i jel mi mozete dati bilokakav savjet?

p.s. prosli mjesec sa promjenila ginekologa, tako da idem k njemu na novi papa test i cjelokupni pregled cim mi prode ova menstrucija.

nephthys
10.01.2010., 10:09
gljivice ili bakterijska upalica. to ti je jedan od prvih simptoma- nemogućnost sp.odnosa. ja tak skužim gljivice i prije neg me počne svrbit :mig:
strpi se sa seksom dok ne dođeš do ginekologa i obavezno traži punu terapiju za partnera.

Neuhvatljivaa
15.01.2010., 23:36
Ja nemam gljivice a imam bolne odnose:ne zna:

buzzmala
22.01.2010., 18:23
Imam bolne odnose u zadnje vrijeme. Pojavilo mi se to prije neka 2-3 mjeseca prvi puta; doslovce nisam mogla jedno vrijeme normalno hodati od boli u trbuhu (s lijeve strane, negdje na sredini trbuha). Pojavljivalo se obavezno od tada nakon spolnih odnosa. Događa mi se to da se ne mogu uspraviti od boli nakon toga. Što bi to moglo biti? :ne zna:

nephthys
22.01.2010., 20:06
cista, spolna bolest, upala bakterijska...hmmm...mjehur? :misli:
ginekologu na briseve i uzv.

buzzmala
23.01.2010., 12:31
Svakako, idem. No, rekla mi je sestra da dođem tek sredinom drugog mjeseca :(
A ja bih to nekako što brže riješila...:rolleyes:

SSDM
23.01.2010., 12:40
ja imam hronicnu upalu jajnika a jedan jajnik mi se spustio do maternice. Svaki put kad se upala vrati ja imam bolne odnose. I meni je to ubilo zelju za seksom, pa cak i kada me ne boli ja sam napeta jer me je strah da me ne zaboli.

Neuhvatljivaa
23.01.2010., 13:14
cista, spolna bolest, upala bakterijska...hmmm...mjehur? :misli:
ginekologu na briseve i uzv.
Ne razumijem najbolje ovo boldirano.Kako mislis mjehur?
Ja cistu nemam,koliko znam nemam ni spolne bolesti,papa test uredan,UZ jos bolji....Cesto imam cistitis i bakterijsku upalu maternice jako cesto lijecim(jednom ili dva puta u godini).Briseve nisam radila.A bolni su mi odnosi,bar sa posljednjim deckom.Ranije nikada nisam osjetila bol,sa ovim deckom svaki put.Mozda je do "njegove velicine" ili ko zna od cega,zaista mi nije jasno

Neuhvatljivaa
26.01.2010., 11:10
Opet sinoc bol i poslije me cijeli stomak bolio,do jutros.Ja nemam bol pri prodiranju vec kada gurne do kraja.Bas sam isprepadana jeli ovo do velicine jer kada ne gura do kraja,osjecam samo ugodu,bez bola:ne zna:

nephthys
26.01.2010., 18:03
ne znam, mjehur sam provalila jer me podsjetilo na nešto što je netko ovdje govorio, ali ne mogu definirati o čemu se radilo. pogledaj, možda pomogne.

ne znam, gle, ja sam imala takve bolove iz jednog razloga- cista. ako si na UZ bila relativno nedavno (do max 6mj) mislim da si oke, ali ako nisi, ajde odi. neka ti doktor kaže da si paranoična, ali samo da vidiš. možda je on stvarno nešto grublji, ali daj napravi i briseve tak da stavrno isključiš sve druge moguće razloge, a ako nije ništa, reci mu da se malo obuzda.

Neuhvatljivaa
26.01.2010., 19:20
Bila sam na UZ prije 5 mjeseci,tada sam radila i papa test i pregled.Sve ok.imala sam upalu koju sam izlijecila.Ali nedavno sam imala osjecaj da me pece mokraca i da cesto idem u wc.I to je proslo jer pijem brusnicu i cajeve inace.Ali kada udje do kraja uzasan bol osjetim tako da ne uzivam u seksu.:ne zna:

yslp
27.01.2010., 18:53
ne znam, mjehur sam provalila jer me podsjetilo na nešto što je netko ovdje govorio, ali ne mogu definirati o čemu se radilo. pogledaj, možda pomogne.

ne znam, gle, ja sam imala takve bolove iz jednog razloga- cista. ako si na UZ bila relativno nedavno (do max 6mj) mislim da si oke, ali ako nisi, ajde odi. neka ti doktor kaže da si paranoična, ali samo da vidiš. možda je on stvarno nešto grublji, ali daj napravi i briseve tak da stavrno isključiš sve druge moguće razloge, a ako nije ništa, reci mu da se malo obuzda.

mene bolilo kad je mjehur bio u pitanju

inače, ako je sve uredu nemam nikakvog pametnog savjeta... ako si počela piti pilule može biti da je promjena u vlažnosti pa da zato boli, ili su gljivice, one znaju peckat, i bolit usput jer je upala u pitanju, probaj ponovo na pregled, nema druge

eMeM
27.01.2010., 20:41
Ja sam se godinu dana patila sa beštijama, nikavih bolova prilikom spolnog odnosa nije bilo na početku, tek pred kraj izlječenja javila se bol, peckanje i nemogućnost nikakve penetracije :cry: tako da sam odustala od spolnih odnosa do potpunog izlječenja! Ali napokon :) kad sam bila na sve negativna i papa u redu, bila sam happy jer napokon je bilo i :Sex: Ali bol (peckanje) je bila prisutna, ne tako jako ko prije, rekla sam to giniću, ali mi je rekla da je to u glavi da se opustim i sve će biti ok, ali eto već to traje 2 mj i ništa nije kao prije :mama:

Neuhvatljivaa
28.01.2010., 09:37
A moze li bol biti od velicine?

Neuhvatljivaa
31.01.2010., 09:34
Kod mene je bol izgleda bila zbog ne opustenosti.Naime vec dva dana ne osjecam nikakvu bol i ni u kakvoj pozi kao do sada:)

dr.Mika
31.01.2010., 15:18
Jako je bitna opustenost tokom osnosa jednostavno se opustite i uzivajte i puno nepotrebnih problema nece biti.

Neuhvatljivaa
31.01.2010., 22:05
Da,tacno je!Kod mene mora da je bilo to.Valjda nisam bila opustena pa sam stalno sojecala bol.Juce NISTA!Ni u kakvoj pozi.

micek<3
03.02.2010., 00:00
Ja sam se godinu dana patila sa beštijama, nikavih bolova prilikom spolnog odnosa nije bilo na početku, tek pred kraj izlječenja javila se bol, peckanje i nemogućnost nikakve penetracije :cry: tako da sam odustala od spolnih odnosa do potpunog izlječenja! Ali napokon :) kad sam bila na sve negativna i papa u redu, bila sam happy jer napokon je bilo i :Sex: Ali bol (peckanje) je bila prisutna, ne tako jako ko prije, rekla sam to giniću, ali mi je rekla da je to u glavi da se opustim i sve će biti ok, ali eto već to traje 2 mj i ništa nije kao prije :mama:

tako je i meni. i bol nestane nakratko( citaj orgazam ) ali onda kad te minute produ gdje uzivas totalno bol se opet vraca. a doktorica veli da sam zdrava da nema nicega i da me nema kaj peckat a kamoli boljeti.:ne zna:

eMeM
05.02.2010., 23:56
tako je i meni. i bol nestane nakratko( citaj orgazam ) ali onda kad te minute produ gdje uzivas totalno bol se opet vraca. a doktorica veli da sam zdrava da nema nicega i da me nema kaj peckat a kamoli boljeti.:ne zna:

Eto stvarno ne znam zašto je tako, još pogotovo što nemam česte odnose jer radi se o vezi na daljinu, i eto opet nakon 10-tak dana došla kod dragog i ponavlja se isto, te zbog toga niti se mogu opustiti niti mogu doživjeti orgazam jer peckanje je prisutno stalno tj. u toku penetracije :cry: Budem išla sljedeći tjedan kod dr. pa ću je zamoliti da mi prepiše neke vaginalete ili kremu, jer ne znam jel to možda posljedica uzimanja tableta protiv beštija u trajanju više od godinu dana ili da mi napravi ponovo biseve, više sam luda od svega toga, a uz to što meni ne paše spolni odnos tako se to i odražava na dečka :(

Mala18
13.03.2010., 14:28
Bok! Imam pitanje. Moj dečko i ja imamo česte spolne odnose,e sad kad mi ga gurne do kraja osjećam neku tupu bol,to nije svaki put,jedino kad smo u doggy stilu ili kad ja ležim pa mi digne noge u zrak,u misionarskoj pozi me ništa ne boli a također i kada je on iza mene..imamo dugu predigru,opuštena sam i dovoljno sam vlažna,pa mislim da to nije problem..zašto mi se to događa? Totalno izgubim volju za sve..:(

kordica
13.03.2010., 19:32
Bok! Imam pitanje. Moj dečko i ja imamo česte spolne odnose,e sad kad mi ga gurne do kraja osjećam neku tupu bol,to nije svaki put,jedino kad smo u doggy stilu ili kad ja ležim pa mi digne noge u zrak,u misionarskoj pozi me ništa ne boli a također i kada je on iza mene..imamo dugu predigru,opuštena sam i dovoljno sam vlažna,pa mislim da to nije problem..zašto mi se to događa? Totalno izgubim volju za sve..:(

Eeii, ja sam u totalno istoj situaciji, ali još nisam uspjela dokučit zakaj se to događa. Ali pretpostavljam da je zbog dužine penisa, jer rodnica je dugačka 7 - 10 centimetara, a penis je svakako duži, jest da se za vrijeme spolnog uzbuđenja rodnica izdužuje, tj. postaje fleksibilnija, ali ipak, valjda kad ga gurne do kraja ili kad smo/ste u nekom položaju di penis pritišće grlić maternice, pa se otud javlja neka tupa bol kao pritisak. Eto, nisam stručnjak pa pretpostavljam da je zbog toga. Mislim da to nije niš strašno, samo dečko treba pripazit u zanosu da ne gura prejako i prenaglo:mig:. eto nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

Georgia_6
13.03.2010., 20:27
Eeii, ja sam u totalno istoj situaciji, ali još nisam uspjela dokučit zakaj se to događa. Ali pretpostavljam da je zbog dužine penisa, jer rodnica je dugačka 7 - 10 centimetara, a penis je svakako duži, jest da se za vrijeme spolnog uzbuđenja rodnica izdužuje, tj. postaje fleksibilnija, ali ipak, valjda kad ga gurne do kraja ili kad smo/ste u nekom položaju di penis pritišće grlić maternice, pa se otud javlja neka tupa bol kao pritisak. Eto, nisam stručnjak pa pretpostavljam da je zbog toga. Mislim da to nije niš strašno, samo dečko treba pripazit u zanosu da ne gura prejako i prenaglo:mig:. eto nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

evo opet ja s nadopunom na post fenomenalne Kordice :D (sorry kaj te pratim svuda hahah)... ovo je vrlo moguće, cure... kod mene je npr točno zbog veličine prisutna ponekad bol i zna se zadržat do 1h nakon odnosa.. niš strašno, poslije sve super... moguće je da boli i kad uđe zrak prije "gospona" pa se još stvori dodatni pritisak unutra :mad: .. mene radi glupog zraka zna baš zabolit lol, ali eto, znam uzrok... :p

kordica
14.03.2010., 11:02
moguće je da boli i kad uđe zrak prije "gospona" pa se još stvori dodatni pritisak unutra :mad: .. mene radi glupog zraka zna baš zabolit lol, ali eto, znam uzrok... :p

Ma uopće nisam skužila da me pratiš, ne obazirem se ja na to:rofl: Da, i taj zrak bi mogo bit razlog, vidiš, o tome nisam razmišljala:lol:

Mala18
14.03.2010., 13:40

Da još ja počela paničarit zašto se to događa,znači onda vjerojatno nije ništa ozbiljno kak sam ja mislila :rolleyes: a dečko zna u zanosu tak zaletit da vidim zvjezdice..morat će se obuzdat malo s tim :cerek: hvala ti,puno si mi pomogla kordica :mig:

kordica
14.03.2010., 16:27
:cerek: hvala ti,puno si mi pomogla kordica :mig:

Ma nema na čemu, siguno nije niš ozbiljno, ali sljedeći put kad ideš kod ginekologa možeš ga pitat za to pa da budeš sigurna

Mala18
14.03.2010., 16:52
Ma nema na čemu, siguno nije niš ozbiljno, ali sljedeći put kad ideš kod ginekologa možeš ga pitat za to pa da budeš sigurna

Ok budem pitala za svaki slučaj :) Thanks na savjetu.:mig:

Svrco5
14.04.2010., 13:33
Drage forumašice,
zanima me ima li koja od vas, a sigurno ima, problema prilikom spolnog odnosa.
ponekad (čak mislim da je to ovisno o fazi ciklusa) osjetim stezanje na početku rodnice, na samom ulazu u vaginu. Možda je ovisno o količini sluzi, ali osjetim onako nelagodu koja nije svaki puta i nije česta, ali ipak me zabrinjava.
Radila sam prije pola godine vaginalne briseve u Petrovoj (hpv, aerobi, anaerobi, klamidija i ureoplazma valjda) i sve je bilo ok.
zanima me, radi li se ovdje o klasičnoj nelagodi ili se moram zabrinuti.

Hvala!

Slizim
14.04.2010., 16:04
Drage forumašice,
zanima me ima li koja od vas, a sigurno ima, problema prilikom spolnog odnosa.
ponekad (čak mislim da je to ovisno o fazi ciklusa) osjetim stezanje na početku rodnice, na samom ulazu u vaginu. Možda je ovisno o količini sluzi, ali osjetim onako nelagodu koja nije svaki puta i nije česta, ali ipak me zabrinjava.
Radila sam prije pola godine vaginalne briseve u Petrovoj (hpv, aerobi, anaerobi, klamidija i ureoplazma valjda) i sve je bilo ok.
zanima me, radi li se ovdje o klasičnoj nelagodi ili se moram zabrinuti.

Hvala!

Jesi li gledala imas li ispred ulaza neku potkoznu lojnicu koja se upali prije pocetka menstruacije (tako je kod mene bil) i onda se vrati, potpuno bezazleno.

Nesto drugo i ja hocu pitati. Iako se redovito podmazujem za seks. odnos sa suprugom, ponekad zelim imati malo duze odnose, jer poslije prvog orgazma, vrlo brzo sam raspolozena na drugi a suprug je dosta izdrzljiv. Medjutim, poslije, nakon suprugova zadovoljstva, kada se sve smiri i prodje, odem piskiti i malo me medjica i mokracna cijev zapece. Samo prvi put na mokrenju. Kasnije tijekom dana osjecam malo zatezanje medjice, ali to je sve.
To mi se desava kada se malo produzeno seksam. Da li i vi imate slicna iskustva? Mene to nervira, ali vise me nervira mogucnost da odustanem od duzeg seksa.

Georgia_6
15.04.2010., 10:41
Da još ja počela paničarit zašto se to događa,znači onda vjerojatno nije ništa ozbiljno kak sam ja mislila :rolleyes: a dečko zna u zanosu tak zaletit da vidim zvjezdice..morat će se obuzdat malo s tim :cerek: hvala ti,puno si mi pomogla kordica :mig:

muški često misle da je cilj seksa da cura vidi zvjezdice :lol: treba ih dovest u red... očito je ta bol pri "do kraja" normalna.. pa ipak smo mi živa bića, ne neki roboti..još ak je veličina kritična.. :D a kordica je zakon hahah svima pomogne pozitivnim stavom :top:

~StarPrincess~
15.04.2010., 16:29
imam isti slucaj
u doggyu, ak su meni noge na njegovim ramenima..ako sam ja na njemu,,,tj bilo koja poza di mi moze najjace uc meni :eek:
onda viknem "plice" i onda bude sve ok
al da me prasi do kraja mislim da bi me ozljedio cak :S
u biti me zanime, moze li doci do kakvih ozljeda ?

jel ja kad sam na njemu i kontroliram dokle mogu sjest, sjednem dok me ne boli i josh oko 2 cm vire van :ne zna:

Mala18
15.04.2010., 16:55
muški često misle da je cilj seksa da cura vidi zvjezdice :lol: treba ih dovest u red... očito je ta bol pri "do kraja" normalna.. pa ipak smo mi živa bića, ne neki roboti..još ak je veličina kritična.. :D a kordica je zakon hahah svima pomogne pozitivnim stavom :top:

Hehe da istina :rofl: da vjerujem da je ta bol normalna,a i veličina je kako ti kažeš kritična tako da je moguće da je to i zbog toga :lol: i slažem se da muške treba dovest u red :D

Georgia_6
15.04.2010., 17:48
Hehe da istina :rofl: da vjerujem da je ta bol normalna,a i veličina je kako ti kažeš kritična tako da je moguće da je to i zbog toga :lol: i slažem se da muške treba dovest u red :D

eto onda se razumijemo. njegovu kobru na lajnu i bičevaj ak treba... i naravno, uvijek je razgovor najbolje i najbezbolnije rješenje.

kordica
15.04.2010., 18:16
al da me prasi do kraja mislim da bi me ozljedio cak :S
u biti me zanime, moze li doci do kakvih ozljeda ?

Pa moglo bi se dogodit da te ozlijedi, isto kak bi te neko ozlijedio da te lupa u glavu ili bilo koji drugi dio tijela, zato samo polako :mig:

Neuhvatljivaa
06.05.2010., 08:59
Da, i taj zrak bi mogo bit razlog, vidiš, o tome nisam razmišljala:lol:

Kako zrak?:ne zna:

Georgia_6
08.05.2010., 19:01
Kako zrak?:ne zna:

?? zrak koji uđe u vaginu prije ulaska Štefa i radi pritisak koji uzrokuje bol...

tijana1989
19.05.2010., 14:43
Hej vi!

Imam slicnih problema koji su u ovom topicu navedeni.
Nedavno sam tek pocela sa odnosima. Ali svaki put me neugodno pecka, zateze na neki nacin, boli i sta je najveci problem ko da me tjera na veliku nuzdu kad udje u mene. Dali je neko imao slicnih situacija?

Neuhvatljivaa
19.05.2010., 16:53
Meni su bolni odnosi bili od zavaljene materice.Isla sam ginekologu

Neuhvatljivaa
27.05.2010., 10:34
Opet imam pitanje.Posto imam mozaik na grlicu materice moze li bolan odnos stetiti njemu?Ginekolog mi je rekao da su bolni odnosi najvjerovatnije radi zavaljene materice.

yria
25.06.2010., 19:48
evo ljudi moji meni se danas jedno odvratno iskustvo dogodilo.... tijekom odnosa, kad bi on ušao do kraja, dakle kad bi dotaknuo stijenku maternice bi mene zaboljelo kao da me nožem para. Nakon odnosa me trbuh toliko grčio da sam zamalo zaplakala. Na kraju mi nije bilo jasno boli li me maternica ili crijevo, jer je bol bila na području "iza maternice" (znam loša usporedba, ne znam kako bi drukčije opisala), dakle gotovo kod trtice. I usput da napomenem da koristim terapiju rojazol vagitorija već tjedan dana jer mi je ginićka vidjela upalu, i na nalazu mi piše da imam na svakom jajniku po nekoliko folikula veličie do 1 cm.
Uglavnom ima li ko kakva iskustva s ovim problemom?

Your love
11.07.2010., 14:32

hvala

Meni je prvi put bilo dost teško. Dečko je bio divan, nježan itd., ali užasno me boljelo... par puta iza tog me isto užasno boljelo (koja dva tjedna je morao biti jako nježan...svaki put bi me boljelo kao prvi put... i jako sam krvarila).
No, s vremenom se navikne. Ohrabruj je, to joj treba... budi nježan s njom... bitna je duuuga predigra, nek se opusti. Reci joj da seks nije obaveza, nego da to želiš s njom zbog toga što želiš da zajedno proživite taj užitak... da je želiš zadovoljiti i usrećiti... Ne daj joj da odustane i izgubi želju, jer će to jako utjecati na nju (pogotovo na psihu). Pomozi joj, nije joj lako... i da, obvezno kod liječnika!!!
Sretno! :mig:

27.08.2010., 08:58
Odakle da pocmem,
uglavnom nakon svakog seksualnog odnosa u kojem ejkuliram u suprugu ona ima bolove u stomaku, mucninu i jednostavno neku blagu bol citavog tijela.
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok. Malo me ljuti jer je ona skoro nezainteresirana za cijeli slucaj, iako jednom je pitala ginekologa i on joj je rekao kao "ma nije to nista, ako vam smeta nemojte imati odnose", ono WTF?!?
To se desava otkad spavamo bez kondoma, a to je jedno 2 godine. Ni ja ni ona nismo imali drugih partnera, tako da nesto prelazno ne bi trebalo biti, a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.
Brinu me ti bolovi, prvo ometa nam seksualni zivot, nije joj vise do seksa jer zna da ce je kasnije boliti, drugo strah me da slucajno ne utjece na trudnocu, da se nebi nedaj boze nesto desilo.
Pa bih zamolio ako netko zna sta je i ako je imao slicnih problema da kaze sta i kako.
Znam da ce prvo biti idite dokturu, ali jutros je bila i nije pitala, naljutio sam se i vjerovatno ce svada pasti kad dodem kuci, tako da doktor trenutno nije prvi u planu, bar njoj.
I bez nekih glupih tolovskih i spamerskih poruka, jer mi nije do zaj3bancije.

Hermina
27.08.2010., 09:24
Odakle da pocmem,
uglavnom nakon svakog seksualnog odnosa u kojem ejkuliram u suprugu ona ima bolove u stomaku, mucninu i jednostavno neku blagu bol citavog tijela.
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok.

drugim riječima, boli ju i mučno joj je kad svšiš u nju? gle, možda ona samo ne želi dijete pa ju sve zaboli od nervoze što bi se moglo dogoditi :D

šalim se, ..nikad čula za ovakav slučaj. a opet, možda je nešto vezano uz psihu.

523
27.08.2010., 09:29
a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.

drugim riječima, boli ju i mučno joj je kad svšiš u nju? gle, možda ona samo ne želi dijete pa ju sve zaboli od nervoze što bi se moglo dogoditi :D

šalim se, ..nikad čula za ovakav slučaj. a opet, možda je nešto vezano uz psihu.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Sashica
27.08.2010., 09:35
Odakle da pocmem,
Ako koristimo kondom, ili ako ga vadim na vrijeme, bolova nema i sve ok. Malo me ljuti jer je ona skoro nezainteresirana za cijeli slucaj, iako jednom je pitala ginekologa i on joj je rekao kao "ma nije to nista, ako vam smeta nemojte imati odnose", ono WTF?!?
To se desava otkad spavamo bez kondoma, a to je jedno 2 godine. Ni ja ni ona nismo imali drugih partnera, tako da nesto prelazno ne bi trebalo biti, a i imamo jedno dijete, i opet je trudna, tako da je recimo sve ok sto se toga tice.
Brinu me ti bolovi, prvo ometa nam seksualni zivot, nije joj vise do seksa jer zna da ce je kasnije boliti, drugo strah me da slucajno ne utjece na trudnocu, da se nebi nedaj boze nesto desilo.
Pa bih zamolio ako netko zna sta je i ako je imao slicnih problema da kaze sta i kako.
Znam da ce prvo biti idite dokturu, ali jutros je bila i nije pitala, naljutio sam se i vjerovatno ce svada pasti kad dodem kuci, tako da doktor trenutno nije prvi u planu, bar njoj.

Postoji mogućnost da je možda alergična na spermu.

Naime, neke žene mogu biti alergične na spermu, odnosno na proteine u spermi pa osjete bol, svrbež, crvenilo, itd. No, to se može liječiti, koliko sam čula.

Preporučam da se javi nekom dobrom ginekologu, jer ovaj njen je debil :rolleyes:

27.08.2010., 09:36

Gle, mislio sam ozbiljno bez zaj3bancije, kako nece zeljeti djete, pa tko ga ne zeli, sasvim smo normalni ljudi i zelimo dijete, vec imamo jedno i radujemo se drugom.

Psihicki, moz' biti, ali sto nema bolova kad ne svrsim u nju. Nema logike.

Jednom sam procitao da je zena alergicna na muzevu spermu, koliko je to moguce i jel to moze biti istina? Iako ne vjerujem da je to, jer par puta je proslo bez bolova.

Poluplave okice
27.08.2010., 09:42
jel to njoj tako oduvijek?
vjerojatno je alergija na spermu s obzirom da ima bolove samo kad ne koristite kondome..
evo sta je google izbacio, kako izbjeci reakciju
Jedan od načina je upotreba kondoma. Drugi način su injekcije, koje sadrže male količine partnerove sperme. Treći je liječenje koje traje nekoliko sati, tijekom kojeg liječnik svakih dvadeset minuta unosi znatne količine partnerove sperme u vašu rodnicu. Zadnja dva načina liječenja zahtijevaju da s partnerom seksate bar dva do tri puta na tjedan, jer česta izloženost alergenu doprinosi liječenju.

kako dolazi do alergije
Nezaštićeni seks ne znači samo mogućnost prenošenja spolnih bolesti ili trudnoće. Znanstvenici su utvrdili da može doći i do alergijskih reakcija. Alergija je inače alergija na proteine u spermi. Moguće je da još nikada prije niste doživjele alergijsku reakciju. Omjeri u sastavu sperme se naime od muškarca do muškarca ponešto razlikuju. Moguće reakcije su: bol u predjelu gdje se našla sperma, pojavljuje se svrbež, crvenilo, oteklina, a može uzrokovati i teškoće s disanjem, za neke žene ta alergija može biti opasna po život. Većina simptoma alergije javlja se 20 ili 30 minuta nakon kontakta. A mogu trajati od nekoliko sati do nekoliko dana.

e sad, ne znam koliko je tako nesto cesto kod zena, ono lijecenje gore mi se cini malo smijesno (sexajte se cesto da ''otupi'' na alergen :D ), nisam doktor pa ne znam, mozda ima smisla.

Sashica
27.08.2010., 09:44
Jednom sam procitao da je zena alergicna na muzevu spermu, koliko je to moguce i jel to moze biti istina? Iako ne vjerujem da je to, jer par puta je proslo bez bolova.

Gle, kako sam ti gore napisala, možda je to kod nje slučaj.

Kažeš nekoliko puta je bilo bez bolova - kada, sad nedavno ili prije poroda?

Jer nekim se ženama ta alergija javi tek nakon poroda. Odmah napominjem, nemam isksutva s time, samo sam nešto malo načula o toj temi, tako da bih ti ipak savjetovala da se za pomoć obratite nekom dobrom ginekologu.

Hermina
27.08.2010., 09:55
Gle, mislio sam ozbiljno bez zaj3bancije, kako nece zeljeti djete, pa tko ga ne zeli, sasvim smo normalni ljudi i zelimo dijete, vec imamo jedno i radujemo se drugom.

Psihicki, moz' biti, ali sto nema bolova kad ne svrsim u nju. Nema logike.

ups, nisam pozorno čitala :bonk:

pa onda si već i prije svršio u nju ( mudar zaključak), ta reakcija se prije nije pojavila? jesi li u međuvremenu nešto promijenio u prehrani?

27.08.2010., 10:17
Kad malo razmislim, mislim da nije bilo bolova do poroda? ili mozda i jest malo prije, nije bilo na pocetku, u to sam siguran.

Nisam mjenjao prehranu, meso jeo meso i dalje jedem :D.

Opet na kraju ispada, bez doktora nema nista.

Laura09
03.11.2010., 10:40
Dragi moji,
jučer tijekom seksa mi se dogodilo nešto neobično. Svaki puta kada je ušao u mene, počelo me rezati na desnoj strani trbuha. Neka oštra bol, nepodnošljiva.:confused:
Ne bi mi to bilo toliko neobično, nego u zadnjih par dana imam velikih problema s probavom, bolovi u trbuhu, trčanje na wc i sl, i k tome sam konstantno umorna. Previše toga se skupilo odjednom, možda su to simptomi nečega ... ? Tu vi nastupate, što bi to moglo biti? :mig:

Termination
03.11.2010., 11:16
Osim urološko-ginekoloških problema, na pamet mi pada i mogućnost upale slijepog crijeva. Trebala bi najprije otići kod obiteljskog liječnika, koji ovu sumnju može potvrditi ili odbaciti. Zatim ide daljnja obrada.

Glavni frajer kaže:
03.11.2010., 14:16
kakav je to sex da on stalno ulazi u tebe. nek jednom uđe, i tamo ostane... sada te potrgo...

Laura09
03.11.2010., 14:49
kakav je to sex da on stalno ulazi u tebe. nek jednom uđe, i tamo ostane... sada te potrgo...

Pa i kad je unutra boli, boli na svaki pokret :rolleyes:

Laura09
03.11.2010., 14:52
Osim urološko-ginekoloških problema, na pamet mi pada i mogućnost upale slijepog crijeva. Trebala bi najprije otići kod obiteljskog liječnika, koji ovu sumnju može potvrditi ili odbaciti. Zatim ide daljnja obrada.

To isto i ja mislim, sumnjam da može biti nešto strašno. Danas sam osjetila da me i samo od sebe probada, samo nije tak jaka bol kao tijekom seksa :)

nan
03.11.2010., 16:11
To isto i ja mislim, sumnjam da može biti nešto strašno. Danas sam osjetila da me i samo od sebe probada, samo nije tak jaka bol kao tijekom seksa :)

camasutra virus, proći će :kava:

Arwen27
04.11.2010., 07:46
Pozdrav svima,

Da ukratko opisem moj problem- sinoc sam imala odnose sa muzem i par minuta nakon zavrsetka, pocela sam da osjecam uzasno jake grceve u donjem abdomenu.Citala sam da razlog moze biti pregrub seks ( sto je u ovom slucaju bio) i kada se u toku odnosa "udari" u cerviks, najcesce dobijes ove grceve.
To je sve trajalo oko sat vremena, popila sam tablete protiv bolova i sve je bilo ok. Jutros sam osjecala tupu bol upravo u predjelu donjeg abdomena i bol je trajala cijeli dan, ali nije bila neizdrziva.
Ono sto mene brine jeste da sam se upravo probudila usred noci i osjecam da imam malu temperaturu. Evo jos uvijek se preznojavam i hvataju me naizmjenicno temperatura i groznica.
Jos uvijek je noc kod mene , i otici cu doktoru odmah ujutru, ali me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovim grcevima nakon odnosa?:(

P.S. Zaboravih napomenuti da su bolovi skoro pa nestali.

pipim007
04.11.2010., 10:12
mozDragi moji,
jučer tijekom seksa mi se dogodilo nešto neobično. Svaki puta kada je ušao u mene, počelo me rezati na desnoj strani trbuha. Neka oštra bol, nepodnošljiva.:confused:
Ne bi mi to bilo toliko neobično, nego u zadnjih par dana imam velikih problema s probavom, bolovi u trbuhu, trčanje na wc i sl, i k tome sam konstantno umorna. Previše toga se skupilo odjednom, možda su to simptomi nečega ... ? Tu vi nastupate, što bi to moglo biti? :mig:

da nisi dovoljno napaljena za ulazak mr. savrsenog ;) ili imas neku upalicu mjehura....

SuperCow
16.12.2010., 20:17
Ok, ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali i ovo spada u bol prilikom seksualnih odnosa...

Pucanje međice tijekom seksa, anyone? Ne mogu više izdržati, svaki put mi se to događa iako pazimo, nisam suha, koristimo i lubrikant za svaki slučaj.
Dva dana poslije hodam kao da sam se usrala jer me peče i boli. Jel se to može spriječiti, postoji neko rješenje?

dire Dawn
03.01.2011., 07:19
imam problema sa veoma bolnim seksualnim odnosima. lubrikant donekle pomaže, ali ne baš puno.
sam ulazak penisa me užasno peče, odvratan osjećaj. u tom trenutku totalno izgubim želju za nastavkom ičega.

ginekologica mi je totalno nezainteresirana za problem, i kaže da će se sam od sebe riješiti. :rolleyes:
nije me ni pregledala kako spada (jednom sam imala samo pravi pregled, jednom PAPA i jednom ultrazvuk). a idem redovito od kad sam seksualno aktivna.

sad imam 20 godina, aktivna sam od šesnaeste. imala sam do sad 2 partnera (oba su bili veze, nikakav one night stand), nikad nisam imala spolne bolesti niti ikakve infekcije.

dali ste se vi ikad susreli s takvim problemom i ako da, što ste napravili da ga riješite? :)

famouschica2
03.01.2011., 20:15
Moj savjet: jako jako jaaaaako dobra predigra... :))

tina2701
03.01.2011., 20:29
imam problema sa veoma bolnim seksualnim odnosima. lubrikant donekle pomaže, ali ne baš puno.
sam ulazak penisa me užasno peče, odvratan osjećaj. u tom trenutku totalno izgubim želju za nastavkom ičega.

ginekologica mi je totalno nezainteresirana za problem, i kaže da će se sam od sebe riješiti. :rolleyes:
nije me ni pregledala kako spada (jednom sam imala samo pravi pregled, jednom PAPA i jednom ultrazvuk). a idem redovito od kad sam seksualno aktivna.

sad imam 20 godina, aktivna sam od šesnaeste. imala sam do sad 2 partnera (oba su bili veze, nikakav one night stand), nikad nisam imala spolne bolesti niti ikakve infekcije.

dali ste se vi ikad susreli s takvim problemom i ako da, što ste napravili da ga riješite? :)

...menni ti to sve upučuje na gljivice.....

...kupiš vaginalete u ljekarni i riješiš ih se...kad vidim da imaš :flop: ginekologa...

dire Dawn
06.01.2011., 15:21
Moj savjet: jako jako jaaaaako dobra predigra... :))

ne pomaže.
napisala sam gore da koliko god vlažna bila (makar predigra trajala 2 sata), boli čim krene u mene i tu se osušim odmah.

...menni ti to sve upučuje na gljivice.....

...kupiš vaginalete u ljekarni i riješiš ih se...kad vidim da imaš :flop: ginekologa...

:misli: dali je moguće da imam te gljivice 3 godine? jer toliko to traje. a i PAPA mi je bila uredna..

Linea Exclusive
06.01.2011., 15:36
:misli: dali je moguće da imam te gljivice 3 godine? jer toliko to traje. a i PAPA mi je bila uredna..

Teoretski je moguće.
Ja se liječim od sistemske kandide, i već skoro godinu dana sam suha i imam bolne odnose. Sad se 3 mjeseca intenzivno liječim, i nalazi su mi skoro pa odlični, pa mi je i dalje seks nemoguća misija.:( Isto, čim počne ulazit, kao da me žiletom reže.:mad:

Da probaš s kantarionom i čajevcem? Neki dan sam krenula s tim. Još nisam stavljala tampon s njima, ali budem.

dire Dawn
06.01.2011., 15:39
Teoretski je moguće.
Ja se liječim od sistemske kandide, i već skoro godinu dana sam suha i imam bolne odnose. Sad se 3 mjeseca intenzivno liječim, i nalazi su mi skoro pa odlični, pa mi je i dalje seks nemoguća misija.:( Isto, čim počne ulazit, kao da me žiletom reže.:mad:

Da probaš s kantarionom i čajevcem? Neki dan sam krenula s tim. Još nisam stavljala tampon s njima, ali budem.

kojom metodom se otkrivaju te bolesti? koji pregled?

eh, da.. i tamponi su nula bodova. da prostite, ako me boli tampon od centimtar širine i par cm dužine, kako nebi kurac od koji je tri puta širi i dosta duži :rolleyes::rolleyes::(

dnp
06.01.2011., 16:05
Nemam namjeru nikoga plašit, ali meni su bolni odnosi bili u vrijeme kad sam imala upalu jajnika. Kad bi ušao u mene, bilo je doslovno kao da me neko para unutra....grrrrrr

SamaraMorgan
06.01.2011., 16:10
Nemam namjeru nikoga plašit, ali meni su bolni odnosi bili u vrijeme kad sam imala upalu jajnika. Kad bi ušao u mene, bilo je doslovno kao da me neko para unutra....grrrrrr

i meni, ali se to nije odnosilo na ulazak sam.:ne zna:

frkalo
03.03.2011., 18:16
bol kod odnosa
bok,
stvarno vise ludim, ne znam sto cu, sex nam je totalno katastrofa, mene boli na samu pomisao da se moram sexat , mislim ne moram ali eto zelimo bebu.....problem je taj da je od mm "decko" malo deblji a ja suva ko barut
i boli i svaki put muku mucim, mazala sam i nekim gelovima , nekad pomogne nekad i ne, i kad nekako uđe , poslije sexa krv
zalila sam se dr. kaze da sam suva, ....ne znam dali je od tih silnih hormona sto se kljukam zadnjih 2god, prosla 3 AIH i 2 IVF , zelja za sexom je totalno nestala, mm pati , sta da radim ?? kako da rijesim ovaj problem....mm ce mi naci drugu

milijunašica
11.07.2011., 09:35
evo ljudi moji meni se danas jedno odvratno iskustvo dogodilo.... tijekom odnosa, kad bi on ušao do kraja, dakle kad bi dotaknuo stijenku maternice bi mene zaboljelo kao da me nožem para. Nakon odnosa me trbuh toliko grčio da sam zamalo zaplakala. Na kraju mi nije bilo jasno boli li me maternica ili crijevo, jer je bol bila na području "iza maternice" (znam loša usporedba, ne znam kako bi drukčije opisala), dakle gotovo kod trtice. I usput da napomenem da koristim terapiju rojazol vagitorija već tjedan dana jer mi je ginićka vidjela upalu, i na nalazu mi piše da imam na svakom jajniku po nekoliko folikula veličie do 1 cm.
Uglavnom ima li ko kakva iskustva s ovim problemom?

Meni se to dogodilo. Nisam mogla doći sebi 2 dana. Užasna bol. Još razmišljam da odem do ginekologa budući da mi se tako nešto još nije desilo.

nooh
15.07.2011., 23:04
već duže vremena primjećujem žučkasti iscjedak pomalo neugodna mirisa(koji se ponekad jače osjeti nakon odnosa).Bila sam kod ginekologa i dao mi je Medazol,nakon korištenja se povuklo i onda ponovo pojavilo,Papa je uredan, a njegovo objašnjenje je da su mnoge žene sklone takvim upalicama(ja inače imam autoimunu anemiju pa sam općenito sklona upalama, i Medazol mi neide u prilog drugim nalazima).Odnosi su mi ponekad bolni,ponekad se nenavlažim dovoljno.................savjeti....alternativa... ....što mislite(iskustva) o ispiranju mlječnom kiselinom i proizvodima na bazi nje(umetanje tampona umočenog u LGG)

Silvery
25.07.2011., 22:52
Bolni odnosi, žućkast iscjedak neugodna mirisa koji se jače osjeti nakon odnosa - papa tu nije dovoljan već bi trebalo naptaviri briseve i vidjeti što uzrokuje upalu, te u dkladu s tim dati i odgovarajuću terapiju. Nema svrhe napamet davati Medazol ako se ne zna uzročnik. Što se tiče ravnoteže Ph rodnice ima dosta zgodnih proizvoda i onih home-made, već je bilo dosta riječi o njima na ovom dijelu pdf-a pa malo prolistaj. ;)

painkillers
27.08.2011., 00:08
Bok, opisat ću ukratko situaciju pa ako je ako je koja imala sličan problem i zna šta je posrijedi neka kaže.
Dakle, on mi je prvi, stupili smo u seksualne odnose prije otprilike mjesec dana. Kratka hronologija:
prvi put, ne jako bolan, sve poslije uredu
drugih 5, 10 puta i dalje sve uredu
Imali smo odnos prije nekih 5 dana i počelo me lagano boliti tamo dole kad sam išla piškiti, međutim bilo je podnošljivo.
Večeras smo imali 3 odnosa jedan za drugim uz male pauze, s tim da zadnjih par puta se nekako divljački seksamo, paše mi to, ono brzo nabijanje do kraja, van, do kraja, van.
I meni se večeras javila ta nepodnošljiva bol, boli me čak i kad hodam , kad sam išla piškiti jedva sam zadržala suze koliko me bolilo. Ne znam koliko je bitno ali tokom seksa nisam osjećala nikakvu bol, samo ugodu. Prvo sam to povezala s policističnim jajnicima jr već imam problema s tim. Međutim kad uzmem u obzir da se bol javlja nakon seksa i da što duže nemamo odnos sve me manje boli dođem do zaključka da je ipak seks krivac :D
Odnos nam traje cca desetak minuta bez predigre. (predigra isto desetak minuta) Koristimo zaštitu a ja i dalje ne vidim zbog čega me toliko jako boli. Možda sam još uvijek previše uska a imamo taj neki divlji seks ?
Kod ginekologa sam bila kada sam prvi put stupila u seksualne odnose i sve je bilo u redu. Ne mogu ići još narednih dvije-tri sedmice jer imam skromna studentska primanja a ne želim ići državnom ginekologu jer u mom gradu ti državni samo gledaju kad će što prije skinuti pacijenta s vrata.
Moje moguće teorije:
1. Ponovna upala jajnika
2. Prebrz seks koji me možda ozlijedi tamo dole ?
Anybody ?

mrvica1990
27.11.2011., 09:55
Pozdrav cure! Imam jedan ogroman problem...dakle kao sto vidite iz naslova nakon i za vrijeme spolnog odnosa me vađejđej ( :D )toliko pece da je to neizdrzivo,ponekad cak imam osjecaj kao da trebam mokrit,a zapravo ne trebam..a pri pocetku spolnog odnosa me boli (prvih par puta dok ulazi)

Dali tko ima slicnih problema? I kako se nosite s tim? :503:

tina2701
27.11.2011., 13:50
Pozdrav cure! Imam jedan ogroman problem...dakle kao sto vidite iz naslova nakon i za vrijeme spolnog odnosa me vađejđej ( :D )toliko pece da je to neizdrzivo,ponekad cak imam osjecaj kao da trebam mokrit,a zapravo ne trebam..a pri pocetku spolnog odnosa me boli (prvih par puta dok ulazi)

Dali tko ima slicnih problema? I kako se nosite s tim? :503:

..možda su te napale gljivice (candida) pa peče..ako je to..uzmeš vaginalete i problem riješen..

*Paprika*
29.01.2012., 16:09
Ovako,prilikom PRVOG spolnog odnosa, bila sam SUHA, neopustena i neiskusna, a kamoli spremna na to. tako da je to zavrsilo nekako cudno pa me bune neke stvari. Uglavnom,penetraciju nisam osjetila, tj. nisam osjetila da je uslo nesto u mene. A s obzirom na moju suhocu,sigurno bi bilo bolno,tako da ocito nije bilo spolnog odnosa,zar ne? Ali, mene buni ovo- tijekom cijele te radnje nisam osjetila bol,nije bilo krvi,nisam osjetila penetraciju i bla bla bla ali osjetila sam u nekoliko navrata neko PEČENJE,PECKANJE,iako ne u sebi nego izvana vagine. osjecaj razvlačenja tkiva,iako ne moze jer je dole "suša" i to trenje, znaci osjecaj kao da ce puknuti izazivalo mi je to peckanje,ja bar mislim jer sam tako nekako to osjetila. uglavnom, to peckanje sam osjetila najvise 3-4 puta nekada me jače zapeklo nekada manje, ali nista bas sad sto bih mogla nazvati nekom velikom boli. i trajalo bi najvisee 10-tak sekundi i prestane. e sad, ja sam iako neiskusna to ovako protumacila : ja suha,neopustena, neiskusna kao i on i bla bla to sve, pokusalo se nesto nije uspilo i to pokusavanje mi je u nekoliko navrata uzrokovalo to peckanje i nista vise.

Ali posto ne znam puno o tim stvarima pitam vas.

STO bi moglo biti to moje peckanje, u mojoj situaciji?
da li sam ja u krivu kad kazem da ipak nije doslo do spolnog odnosa?
da li je to to, ta bol koju sam trebala osjetiti ili daleko od toga?

mane85
22.12.2012., 20:54
Pozdrav, zanima me da li koja cura ima sličnih problema kao moja. Naime, curu mi boli mjehur kod odnosa. Problem je u - tako reć svim pozama, osim misionarska, te ukoliko je ona gore, ali i tu mora paziti što radi da ju ne boli. Kaže da kao da joj se mjehur nabija. Doggy ili nešto tog tipa je praktički nemoguće izvest. Imala je isti problem i sa bivšim, te mislim da nije nikakav problem veličine ili toga tipa, sa vlaženjem također nema problema. Ona je već nekoliko puta bila na svim mogućim testiranjima urina, pregledu itd...zadnji put je išla na pregled, ali je imala upalu mjehura u to vrijeme, koja joj možda još traje pa to pogoršava stvar, te je dobila kao i uvijek antibiotike koji joj nikad nisu pomogli. Problem nije da se pojavljuje nekad, nego je bol prisutna kod svakog odnosa, nekad vise nekad manje. U vezi smo više od godine i ista stvar je stalno. Pokušavam tu saznat dal netko ima ideju neku, pošto joj doktor samo da antibiotike za upalu i to ništa ne pomogne. Jedan je čak bio spominjao neke tablete koji smanjuju osjećaj napetosti u mjehuru, ali ih na kraju nije dao, već je rekao piti čajeve uvinh i neke druge, ali nju i dalje boli. Hvala

tanveer
22.12.2012., 21:01
jel bila na pregledu ultrazvukom? da li je napravljena urinokultura i antibiogram?

mane85
22.12.2012., 21:22
na ultrazvuku sve ok. urinokultura isto sve ok (tj. imala je nešto povećano što je standard kod upale - ostalo sve ok). sad ovaj antibiogram nisam siguran. također, pošto joj se nekad čini da mora mokrit kod odnosa, doktor je rekao da je možda cijevčica za urin pretanka, i onda da se mjehur nikad ne isprazni do kraja kao, nesto u tom stilu, pa je i to kontrolirano al je ok bilo. Sad ne znam, koliko je moguće da je njoj stalno upaljen mjehur, ako joj ni nakon tretmana sa antibioticima nije ok, jer uvijek često mokri. Ovo je zadnji put sve rađeno i kod privatnika, i opet nije završilo nikakvim novim saznanjem osim da dere po tim čajevima. Al ako joj u godinu nisu pomogli sumnjam da će sad

gospodična
22.12.2012., 22:01
bris uretre? mozda ima neku bakterijicu. moguce je da urinokultura bude sterilna a bakterija prisutna.

mane85
23.12.2012., 07:49
Također je bris radila kod ginekologa... i to je sve ok...

-Cruella-
23.12.2012., 09:03
zar toliko dugo može imati upalu mjehura?!
možda neću pomoći, ali eto imam ja sličan problem. došla sam do zaključka da očito imam kraću rodnicu od prosječne žene, i boli me ako se preduboko ulazi:rofl:
baš tako kako si napisao. odgovara mi samo taj položaj kao njoj.:ne zna: