PDA

View Full Version : Klistiranje i čišćenje crijeva

mini2mi
27.01.2009., 12:12
molila bih sve one koji se bave ovakvom metodom da podijele svoja iskustva i nacin na koji to rade,citala sam da se moze izvesti i tusem,a da li je to opasno...

da li ste osijetiti kakve promjene??

nicole76
27.01.2009., 14:37
Sve sam ti opisala na PP.

lola7
30.01.2009., 21:44
Mozes malo objasnit o cemu se radi? :top:

stefi051
31.01.2009., 08:15
tko ja ili nicole?

viridiana
31.01.2009., 15:05

Možeš li, molim te, i meni copy-paste te iste upute na PP?
Bit ću ti zahvalna.

lola7
31.01.2009., 21:19
tko ja ili nicole?

ti,nicole.,bilo tko..ako nije neka tajna :mig:

nicole76
01.02.2009., 08:55
lola7, viridiana
poslala sam vam detaljan opis tehnike u PP.

Floverka
01.02.2009., 09:09
molila bih sve one koji se bave ovakvom metodom da podijele svoja iskustva i nacin na koji to rade,citala sam da se moze izvesti i tusem,a da li je to opasno...

da li ste osijetiti kakve promjene??

ne znam točno o kojoj se metodi radi, ali i ja svake godine u proljeće napravim jednu kuru čišćenja vodom, koja traje osam dana, s time da kura nema smisla ako se svaki drugi dan ne očiste i crijeva naravno..

moguće je klistirati se običnom vodom ili kamilicom, ili kako bi se izbjegao klistir, može se dvako drugo jutro u čaši tople vode razmutiti dvije do tri žlice gorke soli i to popiti. slobodno računajte da taj dan ne izlazite iz kuće. gorka sol jako dobro čisti crijeva, ali mora se oprezno dozirati, kako ne bi oštetila želudac.

ja imam samo dobra iskustva..

stefi051
01.02.2009., 21:29
ne znam točno o kojoj se metodi radi, ali i ja svake godine u proljeće napravim jednu kuru čišćenja vodom, koja traje osam dana, s time da kura nema smisla ako se svaki drugi dan ne očiste i crijeva naravno..

moguće je klistirati se običnom vodom ili kamilicom, ili kako bi se izbjegao klistir, može se dvako drugo jutro u čaši tople vode razmutiti dvije do tri žlice gorke soli i to popiti. slobodno računajte da taj dan ne izlazite iz kuće. gorka sol jako dobro čisti crijeva, ali mora se oprezno dozirati, kako ne bi oštetila želudac.

ja imam samo dobra iskustva..

znaci pijes samo vodu 8 dana ako sam dobro shvatila?

bolje mi zvuci ovo sa izbjegavanjem klistira,jos me samo zanima kako se osjecas poslje te kure?

ja sam pred par dana probala klistiranje i nakon toga sam se osjecala malo iscrpljeno,ali lagana ko perce,bas mi je nekako trebao odmor,da li je to pozitivno,mislim taj umor?

Floverka
01.02.2009., 22:38
znaci pijes samo vodu 8 dana ako sam dobro shvatila?

bolje mi zvuci ovo sa izbjegavanjem klistira,jos me samo zanima kako se osjecas poslje te kure?

Dakle, kura izgleda otprilike ovako:

Podijeljena je na tri dijela pripremu, čišćenje, privikavanje na čvrstu hranu.
Prvi dio traje jedan dan, u kojem samo za ručak jedeš skuhanu rižu ili krumpir - nezačinjeno,

2. dan počinje kura i traje do 7. - og dana.

Za nju je potrebno skuhati gustu juhu od raznog povrća (mrkva, celer, poriluk, kupus) bez začina i soli. Ona se jede svakog dana u podne i kasno popodne (do 17h)

Kao jutarnji obrok možeš uzeti bilo kakav sok od povrća ili voća, ali da nema šećera, konzarvansa i sličnog.

Meni je najdraži sok od cikle ili svježe iscjeđena naranča

Tih dana potrebno je piti što je moguće više tekućine (ne zaboravimo! to je čišćenje vodom), te raznih čajeva, zelenih i voćnih.

Moji favoriti su kopriva, bijeli čaj, čaj od korjena ljubičice, šipak, lipa

7. i 8. dan traje vraćanje na krutu hranu.

Potrebno je više puta dnevno, u što manjim obrocima jesti kuhani nezačinjeni krumpir ili rižu.

8. - og dana ujutro je potrebno uzeti nešto što će nam olakšati posljednje čišćenje, dakle ujutro se popije sok od kiselog kupusa, sirutka ili kiselo mlijeko.

Čiščenje klistirom ili gorkom solju radi se svako drugo jutro, dakle, 2., 4., 6. i 8. dan.

Zabranjen je unos začina, posebno soli jer zadržava vodu u tijelu, šećera i kofeina.

Kriza počinje u drugom danu nejedenja, ali u pravilu do kraja trećeg dana prođe.

Najbolje je ovo provoditi u toplijem dijelu godine, jer je tlak vrlo nizak i pada temperatura tijela. Povremeno se može računati sa blagom vrtoglavicom. umorom i neugodnim zadahom.

Osim toga, uz ovako oskudnu prehranu, nije moguće raditi, stoga je najbolje uzeti jedan tjedan odmora i posvetiti se sebi. Jutarnje i večerlje šetnje su dobrodošle, isto kao i masaža, mirišljave kupke, te nešto redovitija higijena usta.

Poslije ove kure, čovjek se osjeća lagano, poletno - čisto. Koža se pročisti i omekša, kosa sjaji.

Nije preporučljivo za osobe koje pate od depresije, niskog tlaka, problema sa bubrezima i srcem.

Dakle, bez nadzora stručne osobe ovo smiju raditi samo ljudi koji nemaju narušeno psiho-fizičko zdravlje.

ja sam pred par dana probala klistiranje i nakon toga sam se osjecala malo iscrpljeno,ali lagana ko perce,bas mi je nekako trebao odmor,da li je to pozitivno,mislim taj umor?

Nije važno jeli to pozitivno ili negaivno, nastaje kao nusprodukt procesa u tijelu. Ako te tijelo vuče u horizontalu - odmori se. :)

leeya
26.05.2009., 14:38
je li netko bio?
ispričavam se ako se već pisalo o ovome, nisam naletjela na tu temu. možda ne bi ni trebala biti pod alternativom, ali čitala sam i o nekim (extra skupim!) biljnim mješavinama čiji čaj ima isti efekt, svakakve gadosti izlaze iz ljudi...

molim vas da podijelite iskustva!

koliko bi to došlo ako odem privatno?

hvala!

Aiko22
26.05.2009., 18:14
baš super da si otvorila tu temu. moja teta je oduševljenja ispiranjem crijeva otkako je bila u americi u nekoj ayurvedskoj klinici gdje su joj to radili. kaže da je opuštajuće i da se nakon toga super osjećaš. čak si je i kupila nekakav kućni pribor za ispiranje u nekoj ljekarni. više o tome ne znam, ali sam sigurna da ću i to napraviti prije čišćenja jetre.

leeya
28.05.2009., 12:16
to sam i ja čula, tj. pročitala! ljudi imaju energije na bacanje nakon tog čišćenja! ja također to planiram napraviti prije čišćenja jetre pa me zanimaju konkretna iskustva. znaš možda koliko je pljunula za taj uređaj? to je kupila u hrvatskoj ili vani? sigurno ne bih radila ispiranje prvi puta po principu 'uradi sam', ali za ubuduće, kad se 'ufuraš', dobro bi došlo :)
kada planiraš na ispiranje? možda da pričekam da obaviš pa da me upoznaš sa svim prljavim detaljima :D

Aiko22
29.05.2009., 17:21
ej! mislim da ga je kupila u americi, nemam pojma koliko kosta ali vjerovatno nije puno. da, ja bih isto to radila pod nekakvim strucnim nadzorom (iako teta kaze da je to ful jednostavno).
planiram to raditi u sedmom mjesecu nakon ispitnih rokova (veliko ljetno ciscenje :D). obavezno cu ti javiti detalje.

yin9
29.05.2009., 17:43
..ja imam iskustva tj rađeno mi je čiščenje irigatorom kroz 7 dana,postupak nije bolan samo neobičnog osjećaja tj ja sam ga tako osjetila,rektalno se unosi 2l tekućine pomiješane s glinom što provocira čiščenje,irigator sam po sebi nije skup u ljekarnama košta do maksimalno 80kn ali ne bi preporučila laiku unošenje gline eventualno čaja(kamilica) u istoj količini,u vrijeme trajanja se drži stroga dijeta jedu se isključivo juhe korjenastog povrća,biotta sok mješavina cikla,krumpir,mrkva do 1dcl dnevno,voda s jednim iscjeđenim limunom ili narančom nije prihvatljivo mješanje,čaj od koprive,izbjegavaju se fizički napori..

leeya
30.05.2009., 10:08
yin, tko ti je radio čišćenje? razmišljala sam da pitam doktora o tome (konvencionalne medicine, ne poznajem ni jednog alternativca koji to radi), no osjećam se blesavo, bojim se da će me gledat ko luđaka...
aiko, želim ti svu sreću! :D

yin9
30.05.2009., 11:11
..centar za aromaterapiju............,Sesvete..

Death-of-Art
30.05.2009., 11:18
jel ovo jednako - klistiranju?

ne znam kakav učinak ima to "profesionalno" ispiranje crijeva.

ali znam da je klistiranje zakon stvar što se tiče zdravlja (naravno, ukoliko se ne pretjeruje).
i zbilja se osjećaš puno lakše makar je sam proces neugodan prilično... grčenje crijeva, pa moraš zadržavati tekućinu crijevima, pa skakutati tako da voda što bolje dopre do svih dijelova debelog crijeva.

radila sam to doma nekoliko puta prije nego što bih započela post od tjedan dana u svrhu detoksikacije organizma.

i obično kad osjetim simptome prehlade ili gripe... klistiram se temeljito, otuširam se vrućom vodom i samo taj jedan dan odležim, već iduće jutro sam ko nova.

al ako je to "profesionalno" ispiranje crijeva , ha ha, ... temeljitije i bolje od klistiranja, a vjerujem da je...definitivno ću ga isprobati.
ako ga ima zbilja u hrvatskoj dakako.

yin9
30.05.2009., 19:14
..ja nisam sada više sigurna jesam li smjela ostaviti adresu..tj reklamirala sam jedno mjesto a zapravo ima više mjesta u Zagrebu gdje je tako nešto moguće izvesti..ne znam koliko sada vrijedi moja isprika..makar nemam previše koristi od tog reklamiranja ipak mislim kako sam pogriješila..

menora
30.05.2009., 20:51
klistiranje uopste nije neugodno niti ista boli ... ja se u okviru ciscenja organizma po indijskoj metodi klistiram svaki dan sopstvenim prokuvanim urinom(pogledajte pod urinoterapija) i osecaj je preleeep ... kada se tecnost unese najobicnijim irigatorom (moze i obicna prokuvana voda ili blaga kamilica) treba obavezno doci do kreveta i lezati bar 15 min da tecnost dopre svuda u creva ... zatim na wc i tako ponoviti jos dva puta recimo sve dok se ne unese bar 1,5 litra tecnost (moj irigitor je onaj stari klasicni i najboljiii ; posuda crevo i ulazni deo kao neka mala sonda :D od 0,5 l tako da ja to uradim 3 puta :)) ali pre ciscenja creva treba bar 3 dana jesti sto tecniju hranu,laganu itd. ...ja recimo ne jedem nista po 15 dana samo sok od limuna sa malteksom i onda je svaki dan obavezno ciscenje creva :D - nakon toga imas osecaj da ces da poletis kao ptica :)

... po meni ovo klistiranje treba raditi bar jedanput mesecno !!!:)

macatoban
31.05.2009., 09:09
[QUOTE=menora;20850950]klistiranje uopste nije neugodno niti ista boli ...

:):):)
I ja sam sebi radio klistir u sklopu posta (desetodnevni) i provodjenja urinoterapije (pijenje cjelodnevne količine vlastitog svježeg urina). Nije bilo nikakove boli. Također sam za pripremu nekoliko dana jeo što lakšu hranu, baza je voće i povrče i još sam jeo rižu na vodi. Tijekom posta možete piti sok od voča i povrča do 1l i dosta čiste izvorske ili bunarske vode. Kakav je osječaj nakon toga možete znati samo ako to uradite jer se to riječima nemre opisati.
Upravo se spremam na jedan takav post i urinoterapiju a nakon toga ču provesti čiščenje jetre. Važno je znati da kroz urinoterapiju dobivate mahom sve što je organizmu potrebno pa se ne osječa neka intenzivna glad niti nedostatak snage i energije. Naravno dva tri dana treba organizmu da se navikne na postupak i tada se osjeti malo nervoze, možda blaga glavobolja i slično. U knjizi od G.P. Malahova, Urinoterapija, imate opisan cijeli proces.:mig::mig::mig:

macatoban
05.06.2009., 21:59
[QUOTE=macatoban;20855327]

Sasvim logično da je to jako zdravo.

Organizam svojim fantastično razvijenim uređajem zvanim "bubrezi" ne izbacuje tvari preko bubrega u mokraću, već ih vraća u krv, i bubrezi zapravo ne služe ničemu.

Čovjek kojem bubrezi prestanu raditi ili rade slabo neće oboljeti ni umrijeti, jer tvari koje bubrezi izbace u mokraću zapravo su jako zdrave. Dijaliza je samo medicinska zavjera kojom se razni lobiji bogate.

Samo ti pij i dalje.

:eek::eek::eek:
Shvatiti češ jednoga dana...

Death-of-Art
08.06.2009., 08:32
o urinoterapiji ne bih. skeptična sam prema tome i nema šanse da bih takvu vrstu liječenja isprobala.

i ne znam zašto se to uopće spominje ovdje gdje se piše o pročišćavanju crijeva.

jel ima pribor za klistiranje u svakoj apoteci ili moram ići do seks shopa?

leeya
09.06.2009., 19:35
jel ima pribor za klistiranje u svakoj apoteci ili moram ići do seks shopa?

ovisi kakav ti pribor treba, ako hoćeš sa kilerima, ne pitaj u ljekarni :D

yin, može li se obaviti samo jedno čišćenje ili je nužno da ih je više? i koja je cijena?

yin9
09.06.2009., 20:58
..radi se kroz sedam dana,svaki dan,780kn..:mig:

Death-of-Art
10.06.2009., 00:34
ovisi kakav ti pribor treba, ako hoćeš sa kilerima, ne pitaj u ljekarni :D

sa killerima. bwaaaaaah... :eek:
:lol::lol::lol:

ma ne treba mi za sado mazohističke igrice. ne napaljuje me baš grčenje crijeva :lol:

dovoljan bi bio onaj obični... mali....s cjevčicom.
vidjela sam sliku negdje. slatki je.

miss-t
12.08.2009., 13:33

Može li meni na PP, molim te? Hvala

alixia
13.08.2009., 11:51
Može li meni na PP, molim te? Hvala

izgubljena
16.08.2009., 10:27
negdje sam pročitala da klistiranjem crijeva postaju lijena. nego, što se meni dogodilo prije tjedan dana u jednom gradu, bila sam žedna pa sam kupila sok od šljiva u DM-u i popila cijelu bocu jer sam bila žedna....eh, kad me nakon 3 sata potjeralo na wc, pa se to onda ponavljalo svakih 20 minuta :eek:...pa sam uzela bocu sa sokom da pročitam kaj piše, a pisalo je: za bolju probavu popiti deci soka ujutro i deci navečer :rofl: Ugloavnom, prepiručujem svima koji žele brzo i efikasno čišćenje :D

ciganche
16.08.2009., 15:14
izgubljena kako se zove taj sok od šljive i kako izgleda bočica?

izgubljena
17.08.2009., 21:47
zove se - sok od šljiva, nalazi se tamo di i ostali prirodni sokovi (od mrkve, brusnice, cikle) Ima ga u DM-u u Šibeniku pa pretpostavljam da ima i u svim drugim DM-ovima. .Boca je prozirna od jedne litre ili malo manje

sinkpink
08.10.2009., 14:33
Ja bi pitao malo.. Jeli ko pio psillyum uz klistiranje?
Naime, preporučeno mi je piti psillyum sjeme (trputac) jer se ono u crijevima pretvara u gel, i tako se vrti u crijevima i otklanja sladžinu sa resica..
tretman od 8 dana sa ispiranjem crijeva vodom. e sad.. di kupit psillyum??
U ljekarni ne, neće ni poslušat...

Tazika
08.10.2009., 14:38
Pa trputac ti raste uz sve puteve, na livadama, nema gdje ga nema! Kad god pogledam pod noge - vidim trputac. I baš sad se osjemenio. Zakorači s asfalta (a i nemoraš, samo segni rukom) i ubrat ćeš osjemenjeni trputac.

...a i sok od šljiva: zagrabi šljive prije nego ih pretvore u rakiju!

Fritz
09.10.2009., 22:31
Klistir je o.k. samo to treba znati napraviti i pitanje je s čim? Čitao sam od Malahova, kako je urin najbolji - međutim, nekako ne mogu to prihvatiti... imam neku odbojnost prema tome.
Međutim klistir je dobar i mislim da je čak to nužno napraviti povremeno, uz post, jer nam je debelo crijevo nešto poput poluzačepljene kanalizacije... a to je u nama i onda otud dolazi do trovanja organizma... Kažu da kiruzi koji operiraju ljude, rijetko naiđu na normalna crijeva - većinom su začepljena koječim - uglavnom zbog pogrešne, nezdrave hrane - koja danas na žalost prevladava...:D

Narottama
10.10.2009., 10:55
Dok sam bio na Breussovoj terapiji radio sam svakih par dana klistir. Imam prijateljicu iz Mađarske, pa sam od nje nabavio tanku i dugu plastičnu cjevčicu koja ide unutra, a nju sam spojio na novo crijevo od tuša. Legneš u kadu i zabaviš se 20ak minuta sa masažom u području trbuha :-)

A trputac koji raste kod nas nije isti kao i psyllium koji se spominje u Detoksikacija organizma od D.Reida i u nekim preparatima koji se mogu kupiti u ljekarnama kod nas. Ovaj drugi je indijski trputac i to u prahu, tako da se napuhuje kad se popije s vodom.

I ima kupit psyllium u ljekarnama, ali nesmijemo reklamirat proizvode ovdje, koliko sam rauzmio...

Tazika
13.10.2009., 08:07
Dovoljno je da znamo da ga ima u apotekama.
A i ovaj naš domaći usputni trputac je ljekovit. Sigurno je da oblaže iritirani želudac i tako ga štiti od daljnje iritacije i da ga liječi - to znam po sebi, a i prijateljicu, koja ima čireve, sam natjerala da si ujutro natašte prožvače malo trpuca i onda može piti i kavu i sve, ne škodi joj. Izuzetna biljkica!

ashwinikumaras
13.10.2009., 08:15
n.pa sam uzela bocu sa sokom da pročitam kaj piše, a pisalo je: za bolju probavu popiti deci soka ujutro i deci navečer :rofl: Ugloavnom, prepiručujem svima koji žele brzo i efikasno čišćenje :D

Haha, ovo je kao u nekom filmu :top: Ja sam sada trenutno na kuri s glinom i mogu reči da i ona savim fino sredi crijeva. Mada sam imao zatvor dva dana radi detoksikacije crijeva. Do sada nisam patio od zatvora, ali se isplatilo. Čovjek osjeti navalu energije i vitalnost kada toksini počnu nestajati iz organizma. Svakako bih preporučio neku vrst čišćenja crijeva :top:

bejbidol
04.11.2009., 11:11
da li neko zna gdje u zg mogu nabaviti biofit? to je čudo jedno za probavu , ali neda mi se svaki put naručivati poštom pa pliz pliz ako neko zna bila bi jako zahvalna:confused:

MissQ
29.12.2009., 12:45
Razmišljam već duže vrijeme da napravim čišćenje crijeva kako bi poboljšala imunitet. Dobila sam savjet da se tjedan dana hranim isključivo sirovim voćem i povrćem i pijem vodu ali ne znam koliko je to efikasno za čišćenje crijeva. Znam da je dobro za krvnu sliku ali koliko to pomogne očistiti crijeve ne znam baš... Na netu sam vidjela da postoje preparati za čišćenje crijeva koji iz tebe izbace sva čuda, grozne ljigave ljepljive smjese pa me zanima ima li netko s tim iskustva? ima li toga za kupiti kod nas, koliko košta itd.... Ako ne to otvorena sam za druge ideje

kumek
29.12.2009., 13:16
Razmišljam već duže vrijeme da napravim čišćenje crijeva kako bi poboljšala imunitet. Dobila sam savjet da se tjedan dana hranim isključivo sirovim voćem i povrćem i pijem vodu ali ne znam koliko je to efikasno za čišćenje crijeva. Znam da je dobro za krvnu sliku ali koliko to pomogne očistiti crijeve ne znam baš... Na netu sam vidjela da postoje preparati za čišćenje crijeva koji iz tebe izbace sva čuda, grozne ljigave ljepljive smjese pa me zanima ima li netko s tim iskustva? ima li toga za kupiti kod nas, koliko košta itd.... Ako ne to otvorena sam za druge ideje

Ta ljigava smjesa se zove probavljena hrana i omogučuje ti život. Estetika srećom nema nikakvu ulogu u probavi.
Probaj s klizmom, i to više puta. Neće ti poboljšati imunitet, ali će pomoći glupavoj glavi da shvati čemu služi guzica...

riki32
07.01.2010., 15:59
Copy-paste s http://www.ayurveda-prema.com/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=27

Petostruko Čišćenje-(Panchakarma)

Ayurveda je klasična indijska medicina, stara tisuće godina, koja se još danas koristi u Indiji u skoro neizmijenjenom obliku. Prevedeno, Ayur-veda je Znanost o životu, a cilj joj je, na prvom mjestu, kako održati zdravlje i kako ga vratiti ako je narušeno." Pet čišćenja" je jedan dio ayurvede, koji se bavi uklanjanjem toksina iz tijela, i eliminacijom stresa, metodama koje dovode živčani sistem u stanje dubokog odmora. Definicija zdravlja po ayurvedi glasi; zdrav je onaj čije su tjelesne i duševne funkcije u potpunoj ravnoteži. Tako je to cjelovita metoda, koja polazi od toga da su stanja duha i tijela neodvojiva, i da kod liječenja ili preventive, moramo posvetiti pažnju i jednoj i drugoj strani.

U "Pet čišćenja", koriste se razni načini da bi se uklonile nečistoće.

1. Prožimanje masnoćama (SNEHANA)- prvi dio tretmana, pred-kura.

Snehana znači ulje ili masnoća. Primjenjuje se na samom početku, i predstavlja pripremanje organizma za glavni dio tretmana. Traje 3-5 dana u kojima se oralno, svakog jutra uzima tzv. ghi (posebnim metodama pročišćen maslac) koji ima svojstvo da uđe u stanice tijela, otapa toksine i veže ih na sebe. U te dane, prehrana je vrlo lagana i bez masnoća, a doručak se obavezno preskače. Kad ustanovimo da je ghee probavljen (nakon5-6 h), i tijekom cijelog ostatka dana, preporuča se pijenje prokuhane tople vode, do 2,5 l dnevno.

2. Odstranjivanje toksina iz probavnog sustava (VIRECHANA)- prva faza čišćenja

Nakon zadnjeg dana prožimanja masnoćama, slijedi tzv. virećana. Sada su se nečistoće koje su otopljene ghi-jem, velikim dijelom sakupile u probavnom sustavu, a virećana je postupak uklanjanja tih nečistoća Postupak je vrlo jednostavan. Nakon ustajanja uzme se točno određena količina sredstva za čišćenje (ricinus). Taj dan se obavezno preskače doručak i ručak, a za večeru se uzima peja. Broj pražnjenja crijeva kreće se od 1-12 puta, a od 3 pražnjenja na dalje smatra se zadovoljavajućim. To može prilično dehidrirati pacijenta, pa se i za taj dan preporuča pijenje vruće vode. Sa pijenjem počinjemo pola sata nakon što smo popili ricinus. Zatim sljedi dan odmora. Sljedeci dan dolazite k nama i od tada mi brinemo o vama. Tada pocinje:

Drugi, glavni dio tretmana, u kojem se svakodnevno dobiva jedna masaža, određena prema tipu pacijenta. Masaže traju od 50-90min, a svrha im je, osim potpune opuštenosti, da tijelo prožmu uljem, da bi se otrovi topivi u uljima, što više pokrenuli i usmjerili prema izlazima iz tijela.

Masaže su slijedeće:

Lagana masaža -(Abhyanga)

Masaža cijelog tijela, uljem koje je oplemenjeno ljekovitim travama. Uravnotežuje sve tri doshe.

Čvrsta masaža-(Višeš) Vishesh

Nešto čvršća od prethodne, sa uljem

Obnavljajuća masaža-(Udvartana)

„Piling“ masaža koja skida stari, gornji sloj kože, radi se sa pastom od ulja, trava i žitarica.

Kraljevska masaža-(Pizzichili)

„kupanje u vrućem ulju“(do 48°C), kod koje se koristi oko 7litara ulja. Ta je masaža kombinacija lagane masaže i tretmana znojenjem. U ulju koje ostane nakon te masaže, analizom su dokazani teški metali (živa, olovo i sl. ) koji su se izlučili iz tijela, tako da je dokazano da se tom masažom odstranjuju i ti toksini, iako vlada mišljenje da oni, kad se

jednom natalože u tkivima, ne izlaze iz tijela.

Od nabrojenih masaža, dnevno se primjenjuje jedna, nakon čega slijedi:

Potpuno opuštanje-(SHIRODARA)

Tretman za umirenje živčanog sistema, vrlo djelotvoran kod uklanjanja stresa, nesanice, migrena, glavobolja, psihoza. Ima jako pozitivan utjecaj na žlijezde sa unutarnjim izlučivanjem.
Postupak: tanki mlaz ulja određene temperature teče na čelo, vođen rukom terapeuta.

Umjesto ovog postupka, zavisno od potreba pacijenta, može se provesti:

3. Eliminacija toksina toplinom-(SWEDANA)

Pod tim imenom misli se na postupke, kod kojih se primjenom povišene temperature određenih medija izaziva znojenje pacijenta. Swedana može biti potaknuta parom biljnih mješavina, toplim zrakom, ili se znojenje izaziva zagrijanim uljem. Svrha joj je da povišenom temperaturom pomogne tijelu da se što prije i što lakše oslobodi od toksina. Jedan od najboljih i najefikasnijih načina swedane je, gore spomenuta kraljevska masaža.
Analizom ulja koje ostane nakon tog tretmana mogu se dokazati teški metali i drugi otrovi,
(pesticidi ili sl.) koji su se izlučili iz tijela.
Poslije shirodare ili swedane, pacijent se odmara 10 min, a zatim ide u sobu za odmor, gdje prelazi na slijedeći postupak.

4. Klistir-(BASTI) - Druga faza čišćenja

Basti su klistiri malog volumena i raznoliki po sastavu. Najmanji je 60 ml, a najveći 400 ml. Svrha bastija nije samo čišćenje, nego i apsorbiranje nekih sastojaka klistira putem debelog crijeva. Nakon pražnjenja crijeva, pacijent se tušira i napušta sobu za odmor.

5. Odstranjivanje sluzi-(NASYA)

To je postupak u kojem se sredstva za čišćenje daju kroz nos.
U samom postupku, prvo se radi masaža glave i lica, zatim slijedi inhalacija nad vrućom vodom u koju se stave eterična ulja. Poslije toga, na stolu za masažu pacijentu se radi zagrijavanje područja vrata, lica i ramena, a nakon toga dolazi puštanje kapi u nos. Taj postupak čisti sve sinuse, glavu i područje vrata od nečistoća. U velikoj mjeri liječi polipe, a pomaže kod migrena i glavobolja.

6. Čišćenje očiju-(NETRA-TARPANA)

To je postupak koji se primjenjuje za probleme očiju.
Poznati su dobri rezultati kod upale, žarenja ili svrbeža očiju, te umornih očiju. Postupak smanjuje bore oko očiju.

7. Čišćenje glave – (SHIROBASTI)

Postupak sa vrlo snažnim umirujućim djelovanjem, sa efektom umirenja svijesti, i misli. Dobar kod migrena, opsesivnih misli, slabe koncentracije.

Spomenut ću još dva postupka koje primjenjuje pancha-karma u Indiji a imaju izrazito dobre efekte. Kod nas se vrlo rijetko koriste (samo na zahtjev pacijenta) jer su pre naporni, ili neugodni za ljude na zapadu.
To su:
Povraćanje-(Vamana)-odlični rezultati kod astme i kroničnog bronhitisa
Puštanje krvi-(Rakta-Mokšana)- daje izvanredne rezultate kod kroničnih kožnih bolesti. Provodi se obavezno pod nadzorom liječnika.

Za cijelo vrijeme tretmana, obavezni su tišina i mir. Komunikacija sa pacijentom svodi se na objašnjenja prije svakog postupka, da bi znao što slijedi. Sve masaže i tretman dubokog opuštanja, teku u potpunoj tišini, a strogi je princip da sa ženskim posjetiteljima rade izričito ženski terapeuti, a sa muškima, muški. To je potrebno da bi se uklonila erotska komponenta iz masaža, te da bi se gost mogao savršeno opustiti.

Pošto se utjecaju hrane na tijelo i psihu u ayurvedi daje izuzetno značenje, cijelo vrijeme tretmana pacijent je na posebnoj dijeti, koja se može razlikovati od dana do dana, zavisno na kojem dijelu kure se pacijent nalazi. Kod odlaska kući, pacijent dobiva upute kako lagano i postepeno prijeći na normalnu ishranu.
Najbolji efekti postižu se primjenom kompletnog petostrukog čišćenja, ali moguće je izvoditi i pojedinačno masaže ili druge dijelove tog postupka.

Kao posebna ponuda u vrijeme vašeg boravka, možete završiti tečaj yoge ili vježbe 5 Tibetanaca, za koje je dokazano da djeluju izričito umirujuće, i pomažu uspostavi boljeg zdravstvenog stanja, jer su dokazano sredstvo za brzu eliminaciju stresa.

kumek
10.01.2010., 13:39
Oooooo ako je ayurveda...onda je stoposto točno i dobro. Samo naprijed....nema bolje nego se dobro is... za imunitet.....:mig:

Ramya108
15.01.2010., 02:08
ima li toga za kupiti kod nas, koliko košta itd.... Ako ne to otvorena sam za druge ideje

Na žalost, to ne možeš kupiti kod nas, mora se naručiti iz vana.

mukotrpak
15.01.2010., 12:16
Ja bih preporučio četkicu za zube ili onu okruglu za flaše.

zveckica
17.01.2010., 10:57
Pozdrav,

evo čitala sam o ovom proizvodu, te me zanima da li netko ima iskustva s tim?
Naime, htjela bih očistiti crijeva na što prirodniji način (znam da ima tema o čišćenju crijeva, no konkretno me zanimaju iskustva u vezi ovog proizvoda :D

Eto toliko :cerek:

lucy0
22.02.2010., 11:03
reklame preko marketing@forum.hr

HRUŠT
11.03.2010., 07:05
Na žalost, to ne možeš kupiti kod nas, mora se naručiti iz vana.

:mig: Zdravoj osobi ne treba nikakvo čišćenje crijeva, jer to organizam radi najbolje, uostalom tako je i ''konstruiran''. Problemi uglavnom nastaju zbog nezdravog načina života i kojekavih smiješnih pomodnih intervencija u želji da se učini nešto za vlastito zdravlje. Na tom sloganu: ''učinite nešto za vlastito zdravlje'' vješti prodavači hoks-pokus pripravaka, dijeta, aparata.... love naivne kupce.
Želite li stvarno učiniti nešto za svoje zdravlje: jedite raznoliku hranu i to što prirodniju (repa, kiselo zelje, krompir i sve ono što su naše bake kuhale stoljećima). Zatim dovoljno se kretati u prirodi, (mladi trčati i igrati nogomet), stariji šetati. Ne se sekirati, pa niti za zdravlje, jer nas ti bogomdani iscjelitelji plaše kako iza svakog grma čući smrt, ako nećemo koristiti baš ono što oni preporučuju. Ne slušati političare, svakako ne iza 6h popodne. Pjevati, plesati i zabavljati se.
Treba biti svijestan da ljudi žele zaraditi i to je normalno. Ali najlakše se zarađuje na lakovjernim osobama.
Oni koji hodaju na ajurvedske tretmane i daju pozamašne svote novaca za to da im na ćelo teče skupocjeno ulje, što je uglavnom najobičnija jeftinoća ''oplemenjena'' sintetičkim mirisom. Slatkasta glazba u neprozračenom prostoru i obavezna Budina statua ispred koje gore štapići koji ispuštaju štetne plinove za zdravlje.... Koliko ste stotina kuna izbrojili za taj tretman? A mogli ste se opustiti s društvom za neku sitnicu i ne bi nepomično morali ležati, ali to je in, a kad je moda u pitanju razum obično kapitulira.:lol:

nvsbla
26.10.2010., 12:00

molim te i meni pošalji na pp :) hvala :)

lessee
26.10.2010., 20:21
da li se nekome desilo da prilikom klistiranja ne može zadržati tekućinu u crijevima.
Meni sve nakon kratkog vremena (desetak sekunda od početka klistiranja) izlazi vani, i to čista tekućina :ne zna:
Budem sva mokra, i kupatilo, ma užas... a niš koristi...

Inače imam onaj klistir sa plastičnom vrećicom i dužim prozirnim crijevom na koji se stavi nastavak sa kvačicom za otvaranje/zatvaranje

Beljki
26.10.2010., 22:42
erm, vjerojatno pre banalno ali u kojem si polozaju? Ako nije guza gore (daun dogi, jel) onda me ne cudi :D

lessee
28.10.2010., 16:44
U pravom položaju, a isprobala i sve što mi je palo na pamet, da ne idem u detalje :)
Al ne ide, pa ne ide... ne znam... ima li netko sa sličnim iskustvom :confused:

kpavli
14.03.2011., 07:11
bok ja imam pitanje....eto ja sam napravila jedan lagani klistir ali tako da sam crijevo od tuša prislonila na anus i tako dva dana za redom i mogu reći da je dosta tih fekalija izašlo...ali sad imam osjećaj kao da je tu ostalo još malo...i kao da me tišti...sad neznam jel mogu onda napravit još jedno čišćenje sa gorkom solju ili trebam pričekat da stolica sama od sebe krene??? puno hvala

mravcica
19.03.2011., 17:36
ne razumim zasto si to radite?
mozete samo biti na tekucini 2 dana i ispraznit cete se. zasto gurati cijev u sebe?

Begemotica
29.03.2011., 07:59
Pa, mogu ti kazati da i mene nekako fuj gurati si crijevo u dupe, pa radije koristim basti.

olaksani stup
06.07.2011., 11:22
Zanima me kako se najjednostavnije i najbezbolnije klistirati u vlastitoj kupaoni. Zanima me jel već neko to radio i iskustva?

GSM
06.07.2011., 12:09
U bolje opremljenim ljekarnama kupis irigator (eng. enema) npr kao ovaj na slici:
http://www.avita-katalog.si/ul/novice/slike/42-30_irigator.jpg

Poprilicno jednostavno klistirati se s time!

olaksani stup
06.07.2011., 14:01
Tnx!

GSM
06.07.2011., 21:30
Ako smijem pitato - zasto se klistiras? Jesi li probao/probala laxative i slicno?

olaksani stup
07.07.2011., 12:15
Čisto iz zdravstvenih razloga. Btw: jel znaš postupak kod klistirianja? Pročitao sam da se to može raditi s vodom ali i s kuhanom kamilicom (naravno prije toga ohlađenom) pa da treba u crijevo unijeti 1.5-2L tekućine pa 15 minuta ležati u krevetu pa na wc pa ponoviti i sl. I zanima me kaj da kupim da si lakše uguram taj šlauf u šupak i kolko bi to duboko trebalo gurnut?

trebor
07.07.2011., 20:17
Čisto iz zdravstvenih razloga. Btw: jel znaš postupak kod klistirianja? Pročitao sam da se to može raditi s vodom ali i s kuhanom kamilicom (naravno prije toga ohlađenom) pa da treba u crijevo unijeti 1.5-2L tekućine pa 15 minuta ležati u krevetu pa na wc pa ponoviti i sl. I zanima me kaj da kupim da si lakše uguram taj šlauf u šupak i kolko bi to duboko trebalo gurnut?

:zvrko:...."čisto iz zdravstvenih razloga"....:rolleyes:....ajebotesvašta....fijuuu na Alternativu....

Beljki
07.07.2011., 20:52
Nije mi jasno sto bas ocekujes dobiti tim klistiranjem (jedino kada sam to bio radio je kod posta kada nema prirodne eliminacije nakon par dana, a i ti postovi mi vise ne bi pali na pamet...) ali sve sto ti treba dobiti ces u kompletu kada kupis stvar u ljekarni, tj ima nastavak, nekad i vise njih i ne moras ga gurat do grla, samo kolko je neophodno, slauf ne treba ulazit uopce, samo nastavak...

antik
25.07.2011., 00:32
klistiranje je zdravo

DrTony
29.06.2012., 09:15
Što mislite o ovome: http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/125167/Default.aspx

Zvuči dosta obećavajuće, ali djeluje i kao tlaka. Znači oniti zabiju cijev u analni otvor, uključe stroj i onda izmet leti svom forcom van. Može li se umjesto ove metode primjenjivati čišćenje pomoću biljnih vlakana (preparat tipa Psylium i sl.) pa da to ide polakše, ali bez zabivanja cijevi u stražnjicu. Da li je čišćenje takvim preparatima jednako učinkovito kao i s ovim strojem?

Ivanicapeca
29.06.2012., 15:08
Što mislite o ovome: http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/125167/Default.aspx

Zvuči dosta obećavajuće, ali djeluje i kao tlaka. Znači oniti zabiju cijev u analni otvor, uključe stroj i onda izmet leti svom forcom van. Može li se umjesto ove metode primjenjivati čišćenje pomoću biljnih vlakana (preparat tipa Psylium i sl.) pa da to ide polakše, ali bez zabivanja cijevi u stražnjicu. Da li je čišćenje takvim preparatima jednako učinkovito kao i s ovim strojem?
Nije. Ovo je vid dubokog klistiranja pod kontrolom liječnika, i navodno (po onome što sam čula od ljudi koji su bili), nije uopće strašno. Radi se o zatvorenom krugu gdje se u crijevo ugrizgava otopina koja ispire crijevo, te istovremeno kroz drugi otvor drenira vani i to direktno u kanalizaciju. Dakle nema nikakvog dodira s izmetom. Isto tako, liječnik kasnije propisuje probiotičku terapiju kako bi se obnovila crijevna flora. Debelo crijevo ima zavoje na kojima zapnu ostaci izmeta koji se najbolje ovako odstrane. Poznajem ljude koji su se ovako riješili teških opstipacija i izašli ponovo rođeni. koliko sam informirana, postoji par privatnika gastroenterologa koji imaju ovaj aparat i isključivog sam mišljenja da je najbolje kod njih obaviti ovakvo što. Nikakvi homeopati i ini gurui mi "ne drže crijevo".

Ego
30.06.2012., 10:19
Meni smrdi na nadriliječništvo. Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.

Lesli Eldridž
30.06.2012., 11:38
Meni smrdi na nadriliječništvo. Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.I ja imam isti utisak...

El Gato Félix
30.06.2012., 19:23
Nigdje nisam vidio nikakvo istraživanje koje bi ukazivalo na pozitivne učinke klistiranja ljudi koji ne boluju od specifičnih stanja kod kojih je takav postupak indiciran.

Slažem se s onim što ste konstatirali i upravo taj dio, indikacije, i jest najviše kontorverzan u cijeloj toj priči, uz ono što je Ivanicapeca spomenula, profil ljudi koji vrše takve postupke.

Nema dovoljno uvjerljivih dokaza da ovaj postupak ima učinkovitost u stanjima koja su navedena u članku koji je naveo autor ove teme (npr. "detoksikacija", alergijske bolesti itd.)!

Očekujem da se i kolega dr. Hrvoje javi na ovu temu pa da vidimo što ćemo i kako ćemo u vezi ove teme dalje.

Lesli Eldridž
30.06.2012., 21:21
Ako ste gledali jednu od emisija Dr. Oza bila je upravo priča oko zadržavanja fekalija u naborima crijeva. To uzrokuje nadutost i blage upale i obično se na kraju pročisti jer stolica nije uvijek čvrsta. E ako se malo zakomplicira može doći do sepse i onda se izgubi i život. Istina to se jako rijetko dešava, ali moguće je. To je ona epizoda kada se objašnjava nadutost. Spominjao se ovaj slučaj i upale ženskih reproduktivnih organa koje takođe izazivaju nadutost. Čak je i kancer spominjan jer se i tu nadutosti javljaju... Ako neko zna gdje se to može opet pogledati neka postavi link. Dr. Oz u rukama ima prava crijeva iz kojih istišće izmet koji zaostaje u džepovima...

El Gato Félix
30.06.2012., 21:31
Poštovane forumašice i forumaši,

s obzirom da je stajalište struke takvo da postoje vrlo uske indikacije za primjenu spomenute metode, a za brojne druge koje joj se pripisuju ne postoje dokazi o učinkovitosti, moderatori pdf-a Zdravlje dogovorili su se da će tema biti prebačena na ppdf Alternativno liječenje.

Zahvaljujem na razumijevanju.

Begemotica
01.07.2012., 19:30
Što fali staroj dobroj Shank Prakshalani? :ne zna:

DrTony
02.07.2012., 06:37

Fali to što mi koji nismo iz Slavonije ne znamo što ti znači taj izraz. Prevedi to na književni hrvatski jezik.

Begemotica
02.07.2012., 13:19
nema prijevoda ali ima pojašnjenje (http://alternativka.blogspot.com/2012/02/shank-prakshalan.html) (and google is your friend :mig:)

lobor995
05.07.2012., 09:26
da li mi preporučuješ tu metodu, iako idem od 3-6 puta dnevno na velik WC, a nije proljev, čak nije ni žitkasto, nego kompaktno ? ja imam osjećaj da sam predvečer potpuno prazan , kaj se tiče crijeva.
inače ph držim bazični ( jutros ph preko 8,00) pa je možda on pokazatelj da ne trebam - ili... ?
fala unaprijed.
( mislim, sam naslov strojno...ne zvuči obećavajuće...!!! više kao još jedna neoliberalistička podvala...:confused:)

Begemotica
07.07.2012., 11:54
@lobor995:

ako napraviš jednom, neće biti nikakve štete, ne bi preporučila bez konzultacije sa stručnjakom ja yogoterapiju raditi češće nego 1 put mjesečno, a ti probaj napraviti i onda prati što će biti. Nije to nikakva panaceja za sve, ali mene kao metoda za češćenje prihvatljivija od klistiranja.

DrTony
07.07.2012., 11:56
@lobor995:

ako napraviš jednom, neće biti nikakve štete, ne bi preporučila bez konzultacije sa stručnjakom ja yogoterapiju raditi češće nego 1 put mjesečno, a ti probaj napraviti i onda prati što će biti. Nije to nikakva panaceja za sve, ali mene kao metoda za češćenje prihvatljivija od klistiranja.

A što kažeš na čišćenje pomoću Psyliuma? Navodno je to isto efikasno, a ide pomalo i nije agresivna metoda. Jel to šta valja?

Begemotica
07.07.2012., 20:29
Nikad to nisam radila, pa ne znam.

zlrjgnhh
01.02.2013., 16:23
Ciscenje crijeva tj klistir - da li koja ordinacija to radi profesionalno?

Da li znate da li u Hrvatskoj netko profesionalno (klinika, privatne ordinacije, i slicno) radi ciscenje crijeva tj klistriranje?

Pod profesionalno, mislim da imaju uvjete, praksu, iskustva, itd.

Beljki
01.02.2013., 17:16
Klistiranja se vjerojatno obavljaju prije nekih specificnih invazivnih medicinskih/kirurskih procedura, mislim da i kod poroda, mozda kod nekih drugih specificnih zdravstvenih problema i u tom kontekstu ih rade u klinikama koje su za takve tretmane osposobljene.

Ako mislis na ispiranje crijeva u kontekstu u zadnje vrijeme popularne alternativne metode lijecenja kako i samo ime navodi to nije dio prihvacenih medicinskih tretmana, naprotiv osporava se, pa je malo vjerojatno da ces naci klinike koje to rade.
Doduse ima lijecnika koji se bave sa dosta medicinski upitnih stvari bilo iz profita bilo (vjerojatno rijedje) iz osobnog interesa i otvorenosti prema alternativi pa je mozda i moguce u privatnim ordinacijama.

Sam klistir kao takav i nije neka svemirska mudrost, oprema je jeftina i dostupna u svakoj apoteci. Gurnes cijev u supak, cekas da se iscjedi i dalje se zna sto slijedi :zubo:

zlrjgnhh
02.02.2013., 05:28
Gledao sam na jednoj od nacionalnih TV kuca prije par mjeseci da je bilo gdje to profesionalno rade. imaju uredaj i sve to.
Da li tko zna vise o tome?

Ili bilo koji drugi koji to rade.
Opcenito, i nije bitno da li je "alternativa" ili ne, svaka informacija mi koristi.

Hvala.

P.S. moze i na privatnu poruku ako je tako lakse

zlrjgnhh
04.02.2013., 06:36
pronasao sam ovdje na forumu

zanima me ovo, ali u Zagrebu

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/125167/Default.aspx