PDA

View Full Version : American Express naplata

ssebastijan
29.01.2009., 19:41
Pozdrav.
Zanima me otplata revolving kredita.
Imam American Express i limit od -6000 HRK.
Ja sam na -5900 i dobivam mjesečno račun s ratom 5% i kamatom.
Zanima me da li ako ja sada uplatim iznos od 5900 HRK tj. potpuno vratim novac, da li ću morati plačat oš kakve kamate na taj račun pošto je kamata 13,98% godišnje. Ili će mi biti zatvoren taj revolving kredit i neću imati nikakve obveze prema banci tako dugo dok opet ne potrošim odrđeni iznos pa ču opet plačati 5% od iznosa + kamata tj minimalno 130 kn?

Nadam se da ste razumjeli što me muči.

Unaprijed hvala

gljeeva
29.01.2009., 20:53
točno.
Kamatu plačaš na neotplačeni dio iskorištenog revolving kredita, pa ako si sve otplatio nemaš na što plačati kamatu..

FreshPower
30.01.2009., 08:03
kamatu plaćaš samo na iznos koji je iskorišten. eventualno neka sitna kamata ti može doći za razdoblje od zadnjeg obračuna kamate do dana otplate. a možeš nazvati amex i pitati koliki ti je dug na taj dan i da li će biti te kamate eventualno. ako nemaš ništa potrošeno na kartici, tj. nisi iskoristila ništa odobrenog kredita ne plaćaš ništa.

cvita 3
10.08.2009., 12:40
POZDRAV SVIMA!!!NOVA SAM NA FORUMU PA SE JOŠ UVIJEK SLABO SNALAZIM.POKUŠAVAM PRONAĆI FORUM O UKIDANJU KARTICA ALI NIKAKO MI NE USPIJEVA STOGA MOLIM ONE KOJI ZNAJU DA MI POMOGNU JER MI JE HITNO POTREBNA INFORMACIJA.AMERICAN KARTICA MI JE PRED OPOZIVOM I JA SAM JU PLATILA TJ,I JEDNU I DRUGU IMAM I DEBITNU I KREDITNU I SAD MI TRAŽE IZVOD PROŠLE PLATNE LISTE I ONDA KAŽU DA IDEM NA NEKAKVU KOMISIJU TJ.KARTICA A NE JA I DA ĆE ONDA ODLUČITI ŠTO S NJOM.dA LI JE NETKO IMAO SLIČNA ISKUSTVA DA MI TO SVE MALO POJASNI?UMIREM OD STRAHA DA OSTANEM BEZ KARTICA,VELIKA SU MI SIGURNOST,NIKAD NE ZNAŠ ŠTA SE SPREMA.

Lavica02
10.08.2009., 16:42
ja tebe ništa ne razumijem :zvrko:

Johny
11.08.2009., 17:57
Meni se čini da je u pitanju redovni istek kartice i za obnovu hoće izvod plaće.

Kada ti točno ističe kartica?

neno1966
12.08.2009., 06:46
Ja mislim da sam razumio, bila si neuredni platiša i sada moraš ići na komisiju da utvrde tvoj bonitet.
Ne znam dali je to netko već prošao ali mislim da ovisi od slučaja do slučaja.

cvita 3
14.08.2009., 22:55
Da,u pravu si.bila sam neuredan platiša i sad sam sve podmirila i provjerili su mi bonitet i sad je sve u redu s tim da su mi ukinuli plaćamje na rate što me i nije puno pogodilo jer to i nemam u planu,najvažnije mi je da mogu normalno plaćati iz mjeseca u mjesec karticom i naravno još mi je važnije da ne moram vratiti odmah cijeli revolving koji iznosi 6000.00 kn.Hvala svima koji su pokušali odgovoriti!!!

ivo patijera
15.08.2009., 09:25
imam jedno tako , glupo pitanje .
da te citiram

i sad je sve u redu s tim da su mi ukinuli plaćamje na rate što me i nije puno pogodilo jer to i nemam u planu,najvažnije mi je da mogu normalno plaćati iz mjeseca u mjesec karticom

dakle , imas potrebne novce , samo s jednim mjesecom zakasnjenja . sta ce ti kartica uopce ako mozes to sto potrosis i sam platiti od place/primanja redovitog kojeg imas, samo da se malo vise kontroliras
?

veci smisao mi onda ima ta kupovina na rate, makar je i to zlo koje samo vuce dalje.

cvita 3
15.08.2009., 21:39
A šta da ti kažem,nevoljko ju koristim,samo onda kad nemam love a kontroliram se ja maksimalno ali uvijek nešto uleti,ili se auto pokvari ili nešto crkne u kući a tu su i dječica tako da mi je kartica zlatna rezerva.Ali dobro kažeš to je stvarno glupo jer me onda idući mjesec uvali u dodatne probleme ali šta ću,važno je nekako preživjeti!

loolla
17.08.2009., 06:25
Koliko opomena zbog neplaćenog računa, amex, trebam dobit prije nego mi uzmu karticu natrag???? Jednu s računom sam dobila prošli mjesec, nije veliki iznos ali svejedno ga neću uspjet platiti odjednom. Kakvi su za dogovor oko nekakvog plaćanja na rate??? Ima li šanse ???

Aeon+
17.08.2009., 09:31
možeš se s njima dogovoriti da platiš na par puta.vjerojatno ti neće neko vrijeme dozvoliti kupnju na rate i podizanje gotovine,ali sve se riješi ;)

cvita 3
17.08.2009., 10:52
Nakon tri neplaćena računa te zovu da platiš račune i onda se možeš s njima sve dogovoriti.Moj ti je savjet da kad primiš račun na kojem ti bude naznačeno da ti je kartica pred opozivom ti nazoveš njih i dogovoriš se sve oko plaćanja jer su tada puno tolerantniji nego kad on tebe zovu.

loolla
17.08.2009., 12:28
Nakon tri neplaćena računa te zovu da platiš račune i onda se možeš s njima sve dogovoriti.Moj ti je savjet da kad primiš račun na kojem ti bude naznačeno da ti je kartica pred opozivom ti nazoveš njih i dogovoriš se sve oko plaćanja jer su tada puno tolerantniji nego kad on tebe zovu.

Tako ću i napravit! thanks

cvita 3
17.08.2009., 16:46
Nema na čemu!

Umpah-Pah
06.09.2009., 22:48
Pitanje. Zaigrao sam se u 7. mjesecu. Neću uspjeti otplatiti sve u 8 kad mi dođe na naplatu. Šta će biti sa viškom, odnosno manjkom. Kad to mogu platiti?

I šta da radim da otplatim 7 i pola 8og u 9. mjesecu ili..= :confused:

get
07.09.2009., 08:33
Pitanje. Zaigrao sam se u 7. mjesecu. Neću uspjeti otplatiti sve u 8 kad mi dođe na naplatu. Šta će biti sa viškom, odnosno manjkom. Kad to mogu platiti?

I šta da radim da otplatim 7 i pola 8og u 9. mjesecu ili..= :confused:

Uplati koliko možeš, a na ostalo će ti lupiti kamatu.

Eshyy
07.09.2009., 08:50
Imam običnu zelenu Amex karticu. Kad znam da ću imati veći iznos kada mi dođe račun (obično oko 25. u mjesecu), onda pomalo nadoplaćujem. Jednom mi je stanje bilo oko 2.500 kuna, pa sam da ne bi odjednom platila taj iznos pomalo tokom mjesec dana uplaćivala novce, a tu manju razliku platila kada mi je došao račun. Strogo pazim na to.
Manje iznose, koji su i najčešći plaćam kada mi dođe račun.

get
07.09.2009., 10:38
Imam običnu zelenu Amex karticu. Kad znam da ću imati veći iznos kada mi dođe račun (obično oko 25. u mjesecu), onda pomalo nadoplaćujem. Jednom mi je stanje bilo oko 2.500 kuna, pa sam da ne bi odjednom platila taj iznos pomalo tokom mjesec dana uplaćivala novce, a tu manju razliku platila kada mi je došao račun. Strogo pazim na to.
Manje iznose, koji su i najčešći plaćam kada mi dođe račun.

Onda ti je smisao kartice pomalo i upitan.

Platim sve zadnji dan, uvijek točan i nikada ni lipe kamate nisu mogli zaračunati.

Eshyy
07.09.2009., 14:26
Onda ti je smisao kartice pomalo i upitan.

Platim sve zadnji dan, uvijek točan i nikada ni lipe kamate nisu mogli zaračunati.

Možda se nismo dobro razumjeli. Plaćam sve na vrijeme, nikada bez kamata, opomena i slično, jedino jednom kada mi je račun kasnio više dana. Sada sam registrirana na AE -My Account pa mogu pratiti troškove. Plaćan točno na dan dospijeća. Taj put sam pomalo doznačivala na karticu jer sam imala iznenadnih troškova, pa je stanje bilo toliko. Inače je ne koristim često, a kao osnovni korisnik imam i Visu Splitske banke koju češće koristim i vezana mi je za tekući račun.

get
07.09.2009., 14:45
Možda se nismo dobro razumjeli. Plaćam sve na vrijeme, nikada bez kamata, opomena i slično, jedino jednom kada mi je račun kasnio više dana. Sada sam registrirana na AE -My Account pa mogu pratiti troškove. Plaćan točno na dan dospijeća. Taj put sam pomalo doznačivala na karticu jer sam imala iznenadnih troškova, pa je stanje bilo toliko. Inače je ne koristim često, a kao osnovni korisnik imam i Visu Splitske banke koju češće koristim i vezana mi je za tekući račun.

Dobro smo se razumjeli.

Dobro, znas najbolje, ali ja za sve, ali bas za sve koristim AMEX. Uvijek prvo pitam jel moze na AMEX.

Uslugu koju plaćam želim i u potpunosti koristiti. Kakva god bila kupnja. Do sada mi je najveći račun bio nešto preko 7000 kuna, ali u pravilu je to uvijek manje nego prihodi :D

nedamise
10.09.2009., 19:16
Imam ja jedno pitanje...
Ja imam onu zelenu studentsku AmEx karticu i sad bih trebao platiti jedan racun od 1500kn. Placa mi nece sjesti do Bozica (uvijek i svake godine mi redovito placa kasni od 9 mjeseca do pred sami Bozic), a onda ce mi sjesti sa zaostacima.
E sad, kako meni lova treba relativno hitno, mogu li to sad to sto imam za platiti (tih 1500kn) i platiti, i kakav je onda postupak, tj. sto bih onda sve mogao ocekivati do Bozica (od opomena, kazni itd.)? :D

E da, ne znam da li je to u ovom slucaju bitno, ali AmEx kartica mi je vezana za tekuci...

Unaprijed svima hvala na odgovorima!

Eshyy
11.09.2009., 09:34
Što znači kada je ukinut limit na gotovinu? Moj otac ima limit podizanja gotovine 1500 HRK i 600 Eura vani. Sad mu je to ukinuto. Računi nisu redovno plaćeni.

voditeljica1
11.09.2009., 18:15
Znači da do nekog određenog vremena ne može podizati gotovinu

voditeljica1
11.09.2009., 18:23
Imam ja jedno pitanje...
Ja imam onu zelenu studentsku AmEx karticu i sad bih trebao platiti jedan racun od 1500kn. Placa mi nece sjesti do Bozica (uvijek i svake godine mi redovito placa kasni od 9 mjeseca do pred sami Bozic), a onda ce mi sjesti sa zaostacima.
E sad, kako meni lova treba relativno hitno, mogu li to sad to sto imam za platiti (tih 1500kn) i platiti, i kakav je onda postupak, tj. sto bih onda sve mogao ocekivati do Bozica (od opomena, kazni itd.)? :D

E da, ne znam da li je to u ovom slucaju bitno, ali AmEx kartica mi je vezana za tekuci...

Unaprijed svima hvala na odgovorima!

A da li je taj račun od Amex kartice i da li je točno 1500 kn ili više?
I da li ti računi dolaze poštom ili ti skidaju sa tekućeg računa, jer ako ti skidaju sa tekućeg nećeš dobiti opomene od Amex-a nego od banke kod koje je otvoren tekući račun, a to je pretpostavljam PBZ ako na njemu neće biti dovoljno sredstava da se dugovanja podmire.

nedamise
12.09.2009., 21:20
Ne, račun nije od AmEx-a, vec trebam platiti nesto u trgovini...
Lovu mi skidaju sa tekuceg na kojem vec imam minus od 900kn a limit mi je 1000. Pitam to jer jednom sam isto tako bio u minusu i nisu mi mogli skinuti iznos (bio sam u minusu 960kn a trebalo je skinuti 58kn) i onda mi je stiglo od AmEx-a pisamce u kojem se vise ne sjecam sto je bilo tocno pisalo, ali nesto u smislu da mi to nisu bili u mogucnosti skinuti doticni iznos sa racuna... Neka greska ili...? Jer meni bi i odgovaralo da mi tih 1500 skine sa tekuceg, jer tamo dalje znam kako ide kamata i na cemu sam...
I da... U PBZ-u sam...

Hvala!

mokry
12.09.2009., 23:49
Ti znači želiš karticom (koja ima mjesečni limit 2000kn) platiti nešto u dućanu za 1500kn. I onda to platiš i račun za Amex ti za idući mjesec iznosi 1500kn. Na tekući s kojeg se Amex naplaćuje ti u međuvremenu ne sjeda nikakva lova i u minusu si 900kn od maximalnih 1000kn. Jesam dobro pohvatao?
Na datum dospjeća će ti skinuti s tekućeg preostali iznos minusa; dakle tih 100kn, a na 1400kn će ti obračunavati kamate i slati opomene (a pretpostavljam da i njih naplaćuju). Naravno, i na minus od 1000kn ti idu kamate.

dancika
14.09.2009., 13:47
Što znači kada je ukinut limit na gotovinu? Moj otac ima limit podizanja gotovine 1500 HRK i 600 Eura vani. Sad mu je to ukinuto. Računi nisu redovno plaćeni.

mozes objasniti sto to znaci racuni nisu redovito placeni.
Naime i ja kasnim ali mi se nikad nije deseilo da mi se poklope dva neplacena racuna

nedamise
14.09.2009., 22:47
Ti znači želiš karticom (koja ima mjesečni limit 2000kn) platiti nešto u dućanu za 1500kn. I onda to platiš i račun za Amex ti za idući mjesec iznosi 1500kn. Na tekući s kojeg se Amex naplaćuje ti u međuvremenu ne sjeda nikakva lova i u minusu si 900kn od maximalnih 1000kn. Jesam dobro pohvatao?
Da, mokry... :)
Na datum dospjeća će ti skinuti s tekućeg preostali iznos minusa; dakle tih 100kn, a na 1400kn će ti obračunavati kamate i slati opomene (a pretpostavljam da i njih naplaćuju). Naravno, i na minus od 1000kn ti idu kamate.
Raspolažeš li ti, ili netko drugi ovamo na forumu, informacijom koliko bi iznosila kamata mjesečno (ili se to izražava godišnje, a obračunava mjesečno) i koliko se naplaćuje opomena (ako se naplaćuje)...?

Hvala!

get
15.09.2009., 07:30
Zatezna kamata: 14% godišnje

mokry
15.09.2009., 09:35
Kao što je get rekao, 14% godišnje za Amex, a mislim 12,98% godišnje za dozvoljeni minus. Znam da Diners jednu opomenu naplaćuje 30kn. Pretpostavljam da Amex nije jeftiniji.

nedamise
16.09.2009., 22:13
Hvala! :)

cvita 3
20.09.2009., 14:41
Kao što je get rekao, 14% godišnje za Amex, a mislim 12,98% godišnje za dozvoljeni minus. Znam da Diners jednu opomenu naplaćuje 30kn. Pretpostavljam da Amex nije jeftiniji.

Varaš se,Amex prvu opomenu uopće ne naplaćuje,već te upozori da će idućom opomenom ukoliko u međuvremenu ne platiš račun naplatiti s idućim mjesecom 25 kn,tj,u idućem mjesečnom računu.Živa istina meni se dogodilo bar 5 puta!!!:D

mokry
20.09.2009., 20:05
No, kao što sam rekao, nije puno jeftiniji - 25kn za list papira, kovertu i pošt. marku.
Iako, drago mi je da to ne znam tj., da to nisam doživio. :)

amerdin
20.09.2009., 20:15
No, kao što sam rekao, nije puno jeftiniji - 25kn za list papira, kovertu i pošt. marku.
Iako, drago mi je da to ne znam tj., da to nisam doživio. :)

Pa šta peglate ako ne možete platiti?Zadnju opomenu od nekog sam dobio ne pamtim kad...ako sam nešto potrošio moram i platiti makar posudio od nekoga...
Samo da znate imam prosijećnu plaću (do kad neznam)

mokry
20.09.2009., 22:37
A zakaj quotaš mene? :confused: Pa nisam ja taj koji ne plaća i koji je dobio opomenu. :ne zna:

nedamise
21.09.2009., 03:29
Varaš se,Amex prvu opomenu uopće ne naplaćuje,već te upozori da će idućom opomenom ukoliko u međuvremenu ne platiš račun naplatiti s idućim mjesecom 25 kn,tj,u idućem mjesečnom računu.Živa istina meni se dogodilo bar 5 puta!!!:D
:D

@amerdin: a koliko to iznosi prosjecna placa? ja sam vidio razne tablice, i razne podatke, pa me zanima koliko je to po tebi...

ja sam placao upis na faks. stipendiju sam dobio, ali mi prva (sa zaostacima) treba stici tek u 12. mjesecu.. i sta ako nemam od koga posuditi?? :eek:
ja mislim da ja jako dobro raspolazem novcima i da ih pravilno i racionalno rasporedujem... :kava:

p.s. a da mogu dici kredit (i k tome da mi moze biti odobren unutar tjedan dana), mozda bi onda bio i uzeo isti, a ne peglao karticu... (!)

cvita 3
21.09.2009., 08:42
Pa šta peglate ako ne možete platiti?Zadnju opomenu od nekog sam dobio ne pamtim kad...ako sam nešto potrošio moram i platiti makar posudio od nekoga...
Samo da znate imam prosijećnu plaću (do kad neznam)

a samo želim pomoći svojim iskustvom a ne slušati prodike,nisam kupovala dizajnersku odjeću i parfeme kad sam plaćala karticom već neke osnovne stvari jer imam obitelj a tada sam bila na bolovanju i porodiljnom,a muževa plaća je čista mizerija.Ma uostalom šta se ja kome opravdavam,znam ja kako mi je i da ne preza čovjek od nikakve opomene kad je u problemu!

amerdin
21.09.2009., 16:09
:D

@amerdin: a koliko to iznosi prosjecna placa? ja sam vidio razne tablice, i razne podatke, pa me zanima koliko je to po tebi...

ja sam placao upis na faks. stipendiju sam dobio, ali mi prva (sa zaostacima) treba stici tek u 12. mjesecu.. i sta ako nemam od koga posuditi?? :eek:
ja mislim da ja jako dobro raspolazem novcima i da ih pravilno i racionalno rasporedujem... :kava:

p.s. a da mogu dici kredit (i k tome da mi moze biti odobren unutar tjedan dana), mozda bi onda bio i uzeo isti, a ne peglao karticu... (!)

Ako sam nekog uvrijedio ja se izvinjavam...
Prosječna plaća je valjda nekih 5500 kn....ja je imam ali uz 30 prekovremenih sati....ne dao Bog samo bolesti i da ne ukinu dozvoljene minuse jer onda tek čemo najeb..i
Kao što sam reko opomene nisam odavno dobio ali sam zato pretakao iz šuplje u prazno ...Tako radi i naša Država.....:ne zna:

nedamise
21.09.2009., 18:19
Sve 5...
Al' kad ti roditelji oboje zaraduju malo vise od pola tvoje prosjecne place zajedno (ne svaki tol'ko, nego zajedno, a o brojkama sada ne bih), a rade i Bozicem i nekad i do jutra do 3 u noci i do tri smjene, a ja imam tu stipendiju od 1000kn, zbilja, da nemam tih minusa sad bih se ceskao iza uha... :mad:
Svaka cast ak' imas takvu placu, volio bih i ja jednog dana vidjeti takav mjesecni dohodak na moj racun...
Da, NASA drzava... :(

OK, mislim da smo sada dosta oftopičarili, bio bi red da prepustimo ovaj dio foruma onima kojima je zbilja potreban... :top:

Eshyy
28.09.2009., 17:46
mozes objasniti sto to znaci racuni nisu redovito placeni.
Naime i ja kasnim ali mi se nikad nije deseilo da mi se poklope dva neplacena racuna

Baš to, poklopili su se neplaćeni računi.

I ja znam zakasniti, ali samo dan, dva pa mi se ova situacija nije nikad dogodila.

ipsisimus
28.09.2009., 18:01
Amex mi je vezan za tekući račun, na tekućem imam dovoljno sredstava za platiti obaveze iz americana.
Jednostavno morate paziti i planirati kako ćete platiti račune, i meni je american izvrsno sredstvo plaćanja, bez gotovine, i na rate, i za inozemstvo, i ako treba hitan keš.

get
28.09.2009., 18:20
Evo malo veselja iz amex-a. Stiglo mi na naplatu nešto iz 16.11.2008.

Skoro godinu dana je prošlo od te kupnje, di je zapelo, to valjda nitko ne zna.

nedamise
28.09.2009., 19:54
Sva sreca pa mi lova sjela na tekuci prije ocekivanog te mi ona lova na kraju nije ni trebala... :)

rocco73
01.10.2009., 09:22
Pozdrav svima! Molim pomoć!
Jučer su me zvali iz Americana koji nisam platio 3 mjeseca. Dug je 3300 kn, rekli su mi da platim 2300 kuna da mi ne ponište karticu ,pokrenu ovrhu i stave na crnu listu! Da li stvarno stavljaju na crnu listu ako se ne plati? Za poništenje kartice i ovrhu me nije briga. Naime, supruga je u fazi podizanja kredita pa ću im to platiti čim ona dobije novce, ali ako me stave na crnu listu supruga neće moći dobiti kredit jer mi je sudužnik za stambeni i to se vidi u HROK-u. Zna li netko nešto o stavljanju na crnu listu ako se ne palti american? Ja sam mislio da je to samo ako se ne plaća kredit.
Unaprijed hvala!

zvonkotelefonko
01.10.2009., 12:12
Probaj otići kod njih i tražiti da ti dopuste plaćanje duga na rate;
za to vrijeme karticu nećeš moći koristiti ili će je čak oduzeti, ali who cares;
Moj frend je tako s njima uspio dogovoriti plaćanje cca 28 000 kn duga

cvita 3
02.10.2009., 05:38
Pozdrav svima! Molim pomoć!
Jučer su me zvali iz Americana koji nisam platio 3 mjeseca. Dug je 3300 kn, rekli su mi da platim 2300 kuna da mi ne ponište karticu ,pokrenu ovrhu i stave na crnu listu! Da li stvarno stavljaju na crnu listu ako se ne plati? Za poništenje kartice i ovrhu me nije briga. Naime, supruga je u fazi podizanja kredita pa ću im to platiti čim ona dobije novce, ali ako me stave na crnu listu supruga neće moći dobiti kredit jer mi je sudužnik za stambeni i to se vidi u HROK-u. Zna li netko nešto o stavljanju na crnu listu ako se ne palti american? Ja sam mislio da je to samo ako se ne plaća kredit.
Unaprijed hvala!

Moj ti je savjet također da se dogovoriš s njima i da ih ne shvatiš olako!Kad sam ja dizala kredit muž je imao 300 kn duga po nekoj kartici i dok se sve to nije sredilo nisam uspjela dobiti kredit,napominjem da je to bio dug od nekih 10-ak dana od dospijeća plaćanja a nipošto kao kod tebe 3 mj.!Zato ti je bolje i posuditi lovu te im platiti jer danas se gleda svaka sitnica kod podizanja kredita mada ja svoj otplaćujem već tri godine a mogu misliti kakvi su danas kriteriji!Ali svakako otplati ili ih zovi zbog dogovora što prije jer ne znam koliko imaš fore i javi kako je prošlo!

tamarax25
25.05.2010., 09:31
prijateljica mi je rekla da ima 8000kn ne placen racun AMEX-a,2,5godine nije platila,kad mi je to rekla savjetovala sam joj da odmah napise dopis i zamolbu amexu da joj dozvoli da to otplati naravno u ratama i da vrati karticu...duga prica je zasto nije platila takav racun,uglavnom ako je netko imao slicnu situaciju da mi napise kolike su kamate na taj iznos i da li ce moci npr placati 500kn mj,vise ne moze...

mokry
25.05.2010., 10:51
Zatezne kamate su 14% godišnje.

tamarax25
25.05.2010., 13:03
hvala na odgovoru,znaci sad je dug itekako veci,mogla je izbjeci to samo da se javila....

mokry
25.05.2010., 13:17
Da. I još na kamate dodaj i opomene i sudske troškove ako je dug utužen, a nakon više od 2 godine sigurno je.

SC Artist
25.05.2010., 14:43
Jel se kome kad dogodilo da vam se nekaj pojavilo na računu sa datumom od prije 6 mjeseci??
Otvorim račun na internetu i imam kaj vidjet - neki trošak došao na naplatu iz 12. mjeseca kojeg se ja više ni ne sjećam.. Mislim, vjerojatno sam potrošila (ko bi to pratio :ne zna:), al majketi datum je 17.12.

Ko će to platit?? :eek:
Ima tko kakvih iskustava? Jel se može kaj napraviti? Nisam računala s tim troškom sad.. :(

mokry
25.05.2010., 14:53
Bojim se da ne možeš napraviti ništa; potrošila si, sad trebaš platiti. Barem si imala odgodu od 6 mjeseci.:D

SC Artist
25.05.2010., 14:58
Bojim se da ne možeš napraviti ništa; potrošila si, sad trebaš platiti. Barem si imala odgodu od 6 mjeseci.:D

Super im je odgoda za koju nisam ni znala!! Kaj nemaju oni neku zastaru?

mokry
25.05.2010., 16:56
Ne.

jacob33
25.05.2010., 22:25
Zaboravite AMEX i njihovu 'ljubaznu' politiku. Dok im dajete pare, najbolji ste im; ako imate iti najmanji problem, za njih ste nitko i nista, ne zele razgovarati, k tome su jos bahati. Naravno, nude vam dogovore, ali preko telefona, ne zele nista dati napismeno iako se trazi u vise navrata. Preko njihove Gold kartice sam im napravio promet od parsto tisuca kuna u manje od par godina, platio brdo na kamate raznih kredita, obogatio ih na devinznim razlikama, sve to trpio radi 'pogodnosti' koje nude: a to je noga u guzicu ako nesto zaskripi nakratko, nakon visegodisnjeg redovnog podmirivanja mjesecnih racuna u prosjeku 20-25 tisuca kuna.

Gori su od kamatara, s njima barem znate na cemu ste, bjezite od AMEX-a i PBZ Carda.

jacob33
25.05.2010., 22:32
^^ Nisu oni bas spremni za razgovore i dogovore. Preko telefona ce pristajati na svasta, ali nece dati nista konkretno. A kad se zatrazi potvrda o odobrenoj obrocnoj otplati POVECEG duga nakon visegodisnjeg uspjesnog (redovnog) poslovanja gdje sam podmirivao mjesecne racune od 20-25 tisuca kuna, ignoriraju, cak se bahate i prijete preko telefona, jer taj medij svasta podnosi. Covjek zatrazi obrocnu otplatu na 18 ili 24 mjeseca, sluzbenik na telefon kaze 'bit ce vam valjda odobreno, vi uplatite ratu'.. kada, gdje, koliko? 18 i 24 je razlicita, koje su kamate? Naravno, nikad nista. Posalje se preporuceno molba da se ocituju, prodje vise od pola godine, nista, osim poziva da se javim radi dogovora. Na mail: ne odgovara, iako navodi mail na tom papiru. Na telefon, jedva se dobije osoba. Kad se napokon uspije dobiti osoba bahati se i prijeti glupostima i govori da nece razgovarati. Zasto? Jer je sluzbenik prije X mjeseci rekao da 'ce valjda bit odobreno, a nista nije placeno'. A kolike su mi kamate na odobrenu obrocnu otplatu (kreditiranje), na koji rok, koji poziv na broj. Odgovor voditelja naplate (da, s njom sam razgovarao) je "mogli ste se sami snaci imali ste valjda koji racun od nas kad ne placate toliko vremena". Eto, toliko od njih, a u medjuvremenu zaracunavaju 14% i nemaju problema s time.

Na kraju to prepuste Prima Solventu, za naplatu potrazivanja, oni se zele dogovoriti, imaju razumijevanja, ali isto tako kazu da je PBZ Card bahata firma kojoj ste dobri samo dok im dajete pare i dok vas muzu, jedan od milijun slucajeva. Eto, to misli njihov partner u naplati o njima samima. AMEX je OK u svijetu, u HR je bahata bagra, rezi karticu i vrati postom, dug vrati kako mozes, ako placas bilo sta mjesecno, sve ce biti OK. Inace, ako moze, radje uzeti kredit bilo gdje i bilo kakav nego s njima pokusavati nesto dogovoriti, oni su B A H A T I.

łvek
25.05.2010., 22:40
Zaboravite AMEX i njihovu 'ljubaznu' politiku. Dok im dajete pare, najbolji ste im; ako imate iti najmanji problem, za njih ste nitko i nista, ne zele razgovarati, k tome su jos bahati. Naravno, nude vam dogovore, ali preko telefona, ne zele nista dati napismeno iako se trazi u vise navrata. Preko njihove Gold kartice sam im napravio promet od parsto tisuca kuna u manje od par godina, platio brdo na kamate raznih kredita, obogatio ih na devinznim razlikama, sve to trpio radi 'pogodnosti' koje nude: a to je noga u guzicu ako nesto zaskripi nakratko, nakon visegodisnjeg redovnog podmirivanja mjesecnih racuna u prosjeku 20-25 tisuca kuna.

Gori su od kamatara, s njima barem znate na cemu ste, bjezite od AMEX-a i PBZ Carda.
Potpis.

Ja sam dugogodišnji korisnik, nikad problema i zalomilo se nedavno da nisam platio 2 računa, iskreno se zalomilo. Ukupni iznos: moćnih 1800 kn

I zovu, pitaju šta je...reko sorry, uplatit ću tokom tjedna kad stignem.

Kad sa druge strane slušalice: "morate to uplatiti do sutra ili ćemo zakonskim putem prisilno naplatiti sa tekućeg računa".... i sad si mislim, da ih pošaljem u tri mile ili što.

Lijepo pitam jel' im jasno da sam njihov korisnik tolike godine i da mi se sada obraćaju kao da sam nekakav klošar i rekoh sretno sa prisilnom naplatom, ja ovo neću sad platit iz inata...tup :p

Nakon tri tjedna zovu, pitaju jel sve ok, zašto nije plaćeno :D
Očito odjednom ne treba "sutra" platit'.

Onda sam platio to i prerezao karticu...

get
26.05.2010., 06:58
Jel se kome kad dogodilo da vam se nekaj pojavilo na računu sa datumom od prije 6 mjeseci??
Otvorim račun na internetu i imam kaj vidjet - neki trošak došao na naplatu iz 12. mjeseca kojeg se ja više ni ne sjećam.. Mislim, vjerojatno sam potrošila (ko bi to pratio :ne zna:), al majketi datum je 17.12.

Ko će to platit?? :eek:
Ima tko kakvih iskustava? Jel se može kaj napraviti? Nisam računala s tim troškom sad.. :(

Meni je jednom stigao račun sa 10 mjeseci zakašnjenja sa interlibera. Ja si na svaki obračun računa poštriham što mi se poklapa sa računom, onaj račun koji ne poštriham, stavljam ga u kuvertu dok ga ne označim da je prošao naplatu.

Super im je odgoda za koju nisam ni znala!! Kaj nemaju oni neku zastaru?

Ne.

Ako se ne varam, i ako sam dobro shvatio na potrošačkom kodu, da je negdje godinu dana. Al to bi trebalo provjeriti.

get
26.05.2010., 07:01

^^ Nisu oni bas spremni za razgovore i dogovore. Preko telefona ce pristajati na svasta, ali nece dati nista konkretno. A kad se zatrazi potvrda o odobrenoj obrocnoj otplati POVECEG duga nakon visegodisnjeg uspjesnog (redovnog) poslovanja gdje sam podmirivao mjesecne racune od 20-25 tisuca kuna, ignoriraju, cak se bahate i prijete preko telefona, jer taj medij svasta podnosi. Covjek zatrazi obrocnu otplatu na 18 ili 24 mjeseca, sluzbenik na telefon kaze 'bit ce vam valjda odobreno, vi uplatite ratu'.. kada, gdje, koliko? 18 i 24 je razlicita, koje su kamate? Naravno, nikad nista. Posalje se preporuceno molba da se ocituju, prodje vise od pola godine, nista, osim poziva da se javim radi dogovora. Na mail: ne odgovara, iako navodi mail na tom papiru. Na telefon, jedva se dobije osoba. Kad se napokon uspije dobiti osoba bahati se i prijeti glupostima i govori da nece razgovarati. Zasto? Jer je sluzbenik prije X mjeseci rekao da 'ce valjda bit odobreno, a nista nije placeno'. A kolike su mi kamate na odobrenu obrocnu otplatu (kreditiranje), na koji rok, koji poziv na broj. Odgovor voditelja naplate (da, s njom sam razgovarao) je "mogli ste se sami snaci imali ste valjda koji racun od nas kad ne placate toliko vremena". Eto, toliko od njih, a u medjuvremenu zaracunavaju 14% i nemaju problema s time.

Na kraju to prepuste Prima Solventu, za naplatu potrazivanja, oni se zele dogovoriti, imaju razumijevanja, ali isto tako kazu da je PBZ Card bahata firma kojoj ste dobri samo dok im dajete pare i dok vas muzu, jedan od milijun slucajeva. Eto, to misli njihov partner u naplati o njima samima. AMEX je OK u svijetu, u HR je bahata bagra, rezi karticu i vrati postom, dug vrati kako mozes, ako placas bilo sta mjesecno, sve ce biti OK. Inace, ako moze, radje uzeti kredit bilo gdje i bilo kakav nego s njima pokusavati nesto dogovoriti, oni su B A H A T I.

Premalo informacija. Rekao bih da je to samo jedan pogled.

Ista je stvar sa druge strane, da ti poslodavac prestane isplaćivati plaću, da li bi potražio novu firmu??

Meni nije jasno zašto netko uvodi subjektivnu komponentu u matematičku formulu.

to je sve if . . . else

sve je egzaktno. Meni ništa nije sporno. Tvoja procjena je takva da su gadovi i tvoje je da prerežeš karticu i kažeš doviđenja.

jacob33
26.05.2010., 08:38
sve je egzaktno. Meni ništa nije sporno. Tvoja procjena je takva da su gadovi i tvoje je da prerežeš karticu i kažeš doviđenja.

Nista nije sporno. Osim sto je sluzbenik u jednom od tel. razgovora rekao da je najbolji nacin da si zaustavim rast duga da ponistim karticu i zatrazim obrocnu otplatu. Naravno, to sam morao pismeno i fizicki (dopis + prerezana kartica) dostaviti njima, a oni su mi telefonom rekli (skoro doslovno) 'ajd moze', bez gdje, kako, kada i sta. Da ne govorim da mi je na savjet 'strucnjaka' koji radi u odjelu naplata (da prerezem karticu) odjednom doslo X rata par kredita na naplatu pa je dug s 15 tisuca koje su bile 'platljive' narastao na preko 50 tisuca. I onda kazu da nece razgovarat. Tko je tu g*vno!? Nema tu subjektivne komponente, ja imam dokaze o svojim dopisima i molbama, a oni ne zele niti na mail odgovoriti nego samo telefonom pricaju gluposti dok se ja, naravno, moram snalaziti.

AMEX: da, ali od PBZ Carda nikad vise.

get
26.05.2010., 08:45
Nista nije sporno. Osim sto je sluzbenik u jednom od tel. razgovora rekao da je najbolji nacin da si zaustavim rast duga da ponistim karticu i zatrazim obrocnu otplatu. Naravno, to sam morao pismeno i fizicki (dopis + prerezana kartica) dostaviti njima, a oni su mi telefonom rekli (skoro doslovno) 'ajd moze', bez gdje, kako, kada i sta. Da ne govorim da mi je na savjet 'strucnjaka' koji radi u odjelu naplata (da prerezem karticu) odjednom doslo X rata par kredita na naplatu pa je dug s 15 tisuca koje su bile 'platljive' narastao na preko 50 tisuca. I onda kazu da nece razgovarat. Tko je tu g*vno!? Nema tu subjektivne komponente, ja imam dokaze o svojim dopisima i molbama, a oni ne zele niti na mail odgovoriti nego samo telefonom pricaju gluposti dok se ja, naravno, moram snalaziti.

AMEX: da, ali od PBZ Carda nikad vise.

Ja ne moraliziram, ali meni je jasno zašto ne žele pismeno davati neke dogovore/garancije i sl. To ovisi od klijenta do klijenta. Kao i limiti i sve ostalo.

Nemoj tražiti opravdanje za svoju situaciju. Takva je kakva je, za tebe nije sretna i to je to. Jednostavno si se našao u teškoj situaciju u jednom dijelu svojeg financijskog života. To što oni nemaju/imaju sluha ne bih uopće prihvaćao osobno.

Tvoje iskustvo je negativno, i siguran sam da bi svi tako prošli, samo je stvar kako će od nas tko to prihvatiti. Da se nađem u teškoj financijskoj situaciji, prvo što bih napravio bi odjavio sve kartice koje imam. Jednostavno je to mjera rezanja troškova.

I ako je situacija za tebe nepovoljna i oni ti ne idu "na ruku" to je samo za tvoje dobro. Jednostavno si potrošio više od svojih primanja i to je to. U tom trenutku postaješ za njih nepovoljan.

Da ne filozofiram dalje, ali ljudska taština samo čeka tuđi pogrešan korak. Zlo se pamti, ne dobro :mig:

Da se razumijemo, ja bih također iskazao nezadovoljstvo i učinio isto. Nek se zna :)

jacob33
26.05.2010., 10:36
Nista ja ne kazem, hvala Bogu da vise ne koristim njihove usluge, dug ce se nekako rijesiti, sve u zivotu prodje pa ce i to. Radi se iskljucivo o tretmanu i gledanju "s visine", uz naravno, prethodno davanje glupih savjeta, koje covjek dobronamjerno poslusa.

Oni ne zele nista napismeno, isto kao sto nitko ne zeli niti poslati mail iz bilo koje banke (npr. ZABA) na obican upit, sve hoce telefonski, jer telefon trpi sr#nja. Istina je sto kazes, zlo se pamti, ne dobro, al ajde, naucena lekcija ;)

Offshore
28.05.2010., 03:37
.....kad se zatrazi potvrda o odobrenoj obrocnoj otplati POVECEG duga nakon visegodisnjeg uspjesnog (redovnog) poslovanja gdje sam podmirivao mjesecne racune od 20-25 tisuca kuna, ignoriraju, cak se bahate i prijete preko telefona,....... Posalje se preporuceno molba da se ocituju, prodje vise od pola godine, nista, osim poziva da se javim radi dogovora. Na mail: ne odgovara, iako navodi mail na tom papiru. Na telefon, jedva se dobije osoba. Kad se napokon uspije dobiti osoba bahati se i prijeti glupostima i govori da nece razgovarati........

Neupitno je da dug treba vratiti, makar, neznam zasto s tobom nisu htjeli komunicirati pismeno - sjecam se nekoliko ocitovanja forumasa koji su uspjesno dogovorili obrocnu uplatu duga kojega nisu mogli redovno placati.

U financijske probleme moze svatko upasti, cak i dugogodisnji redovni platisa od kojega se moze ocekivati da ce dug vratiti cim bude mogao.

I takvima treba izaci u susret; a Amex nista ne gubi - ako se dug reprogramira na stranci podnosljiv iznos.

Gubi tek onda kad stranka ne moze platiti, nikad.

jacob33
28.05.2010., 09:28
@Offshore, slazem se u potpunosti. Zasto nisu htjeli komunicirati nikako osim telefonom? To nikada necu saznati (valjda). A jos navode cak i email adrese na koje da ih se kontaktira (?!). Trazio sam reprogram, cak sam pitao i opciju da postanem ponovno korisnik tog smeca i placam glupu godisnju clanarinu iako ne bih koristio karticu, a da dug reprogramiraju kao potrosacki ili gotovinski ili kakavgod kredit. Gotovinske vise ne odobravaju valjda, ali znam da dugove reprogramiraju kao kredite. Naravno, tu bi ubrali naknadu za obradu (3%?), godisnju kamatu od preko 10%, itd, itd... ali ne, oni nece niti odgovoriti, a na telefon ce se istresti na mene kao da sam pas koji im lose cuva dvoriste.

zana19
08.11.2010., 17:54
Ljudi! dogovorila sam s operaterom otplatu na rate duga koji imam uz ukidanje članstva i vraćanje kartice. rekla je nek pošaljem izjavu i kopiju platne liste. brijem si da bi mi stavili na plaću rate ukoliko zakasnim koji dan s uplatom (što ne mislim raditi, ali ipak!). kaj će njima platna lista? i da li da pošaljem platnu listu ili samo izjavu? zna li itko?:ne zna:

boky1979
08.11.2010., 22:31
Ništa slat!

Ako ćeš prerezat karticu i vratit je, ok. Bitno je da svaki mjesec nešto uplatiš. Odjel naplate će te zvat jednom mjesečno i pitat šta ćeš napravit pa reci da ćeš plaćat onako kako ti paše. NE znam o kolikom je dugu riječ, ali bitno je da se držiš dogovora u dan. Neće ti ništa stavit na plaću jer to ne mogu dok ne dođe do sudskog procesa. Pretpostavljam da te traže platnu listu kako bi vidili kolika ti je plaća pa da ti onda oni uvjetuju.

JVC
19.02.2011., 18:14
ma ... mislim koji su to smjehovi kod tih kartica ... moraš im predočit platne liste i onda ako oni meni odobre karticu da ja trošnjim na nju i plaćam njima naknade pa dajte ljudi. Dobio sam amex i sve uredno plaćam godinama prije godinu dana zatražio sam mastercard radi kupovine preko interneta i nisu mi odobili pitam zašto, a to su neki njihovi interni razlozi ... ma reko nabijev vas još imam tu amex to sad kad platim zadnji račun režem i vraćam nazad ...

Goleo
19.02.2011., 21:49
ma ... mislim koji su to smjehovi kod tih kartica ... moraš im predočit platne liste i onda ako oni meni odobre karticu da ja trošnjim na nju i plaćam njima naknade pa dajte ljudi. Dobio sam amex i sve uredno plaćam godinama prije godinu dana zatražio sam mastercard radi kupovine preko interneta i nisu mi odobili pitam zašto, a to su neki njihovi interni razlozi ... ma reko nabijev vas još imam tu amex to sad kad platim zadnji račun režem i vraćam nazad ...

ah, svi smo mi u nekom trenutku odbijeni...a da zatražiš ECMC u nekoj drugoj banci...sada ih gotovo svaka izdaje...ako ti je amex vezan za tekući u pbz, onda ništa od drugih kartica, osim ako nemaš bijesnu plaćicu...zato ja u pbz imam samo amex, a u drugima, sve ostalo :D

mokry
20.02.2011., 09:33
@JVC: I Amex primaju svugdje na netu pa mi nije jasno što će ti još MC, ako ti treba samo za internet kupovinu.

JVC
20.02.2011., 09:38
ah, svi smo mi u nekom trenutku odbijeni...a da zatražiš ECMC u nekoj drugoj banci...sada ih gotovo svaka izdaje...ako ti je amex vezan za tekući u pbz, onda ništa od drugih kartica, osim ako nemaš bijesnu plaćicu...zato ja u pbz imam samo amex, a u drugima, sve ostalo :D
da vezan mi je za tekući račun ... ma nemam namjeru uopće više koristit te kartice imam ovu master od pbz-a i od sad i s tim možeš pocijepat na rate ako kupuješ nešto veće

JVC
20.02.2011., 09:39
@JVC: I Amex primaju svugdje na netu pa mi nije jasno što će ti još MC, ako ti treba samo za internet kupovinu.
ma znam imam već ovu jednu na paypalu ali hio sam mastercard radi neke lutrije ili tak neš ...

JVC
20.02.2011., 13:09
jel zna netko di se na my account amexa online može promjenit e-mail adresa ja nigdje to ne vidim a ovi iz pbza me uvijeravaju da se to može!

oni vele;
"Podatke osobno možete promijeniti odabirom opcije promjena osobnih podataka"

Goleo
20.02.2011., 16:49
jel zna netko di se na my account amexa online može promjenit e-mail adresa ja nigdje to ne vidim a ovi iz pbza me uvijeravaju da se to može!

oni vele;
"Podatke osobno možete promijeniti odabirom opcije promjena osobnih podataka"

može, na Promjena osobnih podataka...ja upravo promijenila naziv ulice...

get
20.02.2011., 17:21
Da, i ja sam baš ažurirao podatke. Vidjeh da je ostala stara adresa poslodavca.

JVC
20.02.2011., 18:07
može, na Promjena osobnih podataka...ja upravo promijenila naziv ulice...
pa daj mi reci di ti to vidiš, ja il sam čorav il sam glup!

get
20.02.2011., 20:10
Ili oboje :zubo:

http://img20.imageshack.us/img20/6881/amex.jpg (http://img20.imageshack.us/i/amex.jpg/)

JVC
20.02.2011., 23:54
Ili oboje :zubo:

http://img20.imageshack.us/img20/6881/amex.jpg (http://img20.imageshack.us/i/amex.jpg/)
ja tu opciju nemam!

http://img585.imageshack.us/img585/6881/amex.jpg

marko27
21.02.2011., 00:55
ja tu opciju nemam!

http://img585.imageshack.us/img585/6881/amex.jpg

A jesi li ti osnovni korisnik kartice? Da nisi slučajno dodatni korisnik, pa je to razlog zašto ne vidiš tu opciju?

get
21.02.2011., 07:26
Da, onda NISI osnovni korisnik :)

Goleo
21.02.2011., 09:26

prije promjene podataka piše upozorenje da samo osnovni korisnici mogu mijenjati podatke...znači ako to nisi, ne možeš...

get
21.02.2011., 09:29
Al to što piše po ovome nema smisla, jer on i ne može doći do tog dijela gdje to piše :o

Croz Croz, . . . a mene nisu htjeli zaposliti :zubo:

Goleo
21.02.2011., 09:39
Al to što piše po ovome nema smisla, jer on i ne može doći do tog dijela gdje to piše :o

Croz Croz, . . . a mene nisu htjeli zaposliti :zubo:

naravno da ne, kada nema tu opciju...:rofl:

greška u komunikaciji...ah, svak radi na info telefeonima amexa...trebali su mu to kazati odmah, a ne ga uvjeravati da može...

JVC
21.02.2011., 15:55
naravno da ne, kada nema tu opciju...:rofl:

greška u komunikaciji...ah, svak radi na info telefeonima amexa...trebali su mu to kazati odmah, a ne ga uvjeravati da može...
zakaj ja sad to nemam?

get
21.02.2011., 17:47
Da li si OSNOVNI ili DODATNI korisnik?

JVC
22.02.2011., 13:43
Da li si OSNOVNI ili DODATNI korisnik?
onda valjda osnovni ... i kako da ja sad sebi promjenim mail, računi mi više ne dolaze stalno kasnim s plaćanjem ...

get
22.02.2011., 17:58
Ja bih prije rekoa "valjda dodatni", jer osnovni korisnici imaju pravo mijenjati podatke.

Ne razumijem, da ti računi ne dolaze?

JVC
22.02.2011., 21:16
Ja bih prije rekoa "valjda dodatni", jer osnovni korisnici imaju pravo mijenjati podatke.

Ne razumijem, da ti računi ne dolaze?
nisam dodatni!!¨!!!!

ne doalze mi računi jer sam aktivirao online da mi emailom dolazi ali kako mi se ugasila stara email adresa ne primam račune!

Goleo
23.02.2011., 09:06
nisam dodatni!!¨!!!!

ne doalze mi računi jer sam aktivirao online da mi emailom dolazi ali kako mi se ugasila stara email adresa ne primam račune!

oj, lude kuće...nazovi ih i sve to telefonski riješi...oni će te uputit trebaš li nešto faksirat...u međuvremenu imaš automat za saznat visinu računa i datum dospijeća...i svakako ih pitaj zašto nemaš opciju Promjena podataka...

get
23.02.2011., 10:19
Tako je, a sa druge strane ne treba ti račun da bi ga podmirio.

Ja uvijek uplatim love koliko mogu (uvijek više od iznosa računa.) Zadnja uplata je bila za 700 kuna veća od ukupnog iznosa računa.

neno1966
23.02.2011., 10:26
Kakav crni automat, pa ako se može ulogirati može vidjeti i račun.

JVC
23.02.2011., 10:35
nazvao sam i promjenila mi je ženska bar tak veli, sad ćemo vidjet i pismeno sam dobio doma ponudu za kredit!

luckasta88
16.08.2011., 07:40
Pozdrav.

ovako, imam jedno pitanje za vas koji imate iskustva s PBZ-ovim Amexom.
korisnik sam kartice nekih godinu dana i do sad sam sve račune redovito plaćala.
Sad sam međutim došla do situacije da mi se na Americanu nakupilo nekih 3000 kn raznoraznih potrošačkih kredita i uz još neke neplanirane troškove zadnji račun mi je iznosio 9000 kuna.
kako sada nemam toliki iznos za uplatit možete li mi dati savjet što da radim? ne bi htjela ostati bez kartice.
Dali će im što značit ako uplatim samo dio računa?
ili bi bilo dobro odmah ih nazvat pa se probat dogovorit da to nekako obročno otplatim? koliko su spremni izaći u susret?

Unaprijed hvala na odgovoru.

ana:)
16.08.2011., 08:31
uplati koliko imaš, a i nazovi ih da vidiš kak ćete se za ostatak dogovorit.

jedrilicar
16.08.2011., 11:37
Pozdrav.

ovako, imam jedno pitanje za vas koji imate iskustva s PBZ-ovim Amexom.
korisnik sam kartice nekih godinu dana i do sad sam sve račune redovito plaćala.
Sad sam međutim došla do situacije da mi se na Americanu nakupilo nekih 3000 kn raznoraznih potrošačkih kredita i uz još neke neplanirane troškove zadnji račun mi je iznosio 9000 kuna.
kako sada nemam toliki iznos za uplatit možete li mi dati savjet što da radim? ne bi htjela ostati bez kartice.
Dali će im što značit ako uplatim samo dio računa?
ili bi bilo dobro odmah ih nazvat pa se probat dogovorit da to nekako obročno otplatim? koliko su spremni izaći u susret?

odmah ih nazovi i dogovori se...
spremni su izaći u susret...
važno ti je da zatvaraš račune po starosti, da ti novi račun ne primi u sebe dio pret pret posljednjeg računa, na to su alergični, to pazi..
sve se može riješiti dogovorom

i prereži karticu...

ja sam je prerezao preklani, diners sam prerezao lani i gle čuda.. još sam živ.. :kava:

da nisam prerezao te kartice, ne bih bio izdržao udar tečaja švicarca, u to sam posve siguran..

PeGO
09.09.2011., 20:03
pozz ljudi imam jedno glupasto pitanje,

naime "naručio" sam amex karticu i zanima me da li ću odmah moći plaćati na rate (npr. 6 il 12 rata) ili mora proći neki period za to?
nemam tr u pbz-u, ako to išta znači :)

unaprijed hvala

hmore85
10.09.2011., 00:01
možeš isti sekund čim dobiješ i aktiviraš karticu

Eshyy
14.09.2011., 09:46

Da se osvrnem na ovo. Moj je muž osnovni korisnik i on nema opciju Promjena podataka. Ja sam dodatni korisnik.

get
14.09.2011., 11:37
Onda neka kontaktira AMEX.

Stvarno :ne zna:

Goleo
18.09.2011., 13:07
Da se osvrnem na ovo. Moj je muž osnovni korisnik i on nema opciju Promjena podataka. Ja sam dodatni korisnik.

ja sam mislila da svi osnovni korisnici imaju opciju promjena podataka...sada izgleda da to nije tako...svašta :confused:

PRIČEPRIČALICA
21.09.2011., 12:36
napravila sam sranje...zaigrala sam se na tatinom Amxu i sad neću uspjeti sve podmiriti. Jedan dio će mi ostati ne možda do idućeg raćuna, ali svakako ću kasniti sa podmirivanjem nekih 20 dana.
Ono kaj mene zanima da li će oni zvati doma starog da kasni sa plaćanjem?
Mislim stari i ne vidi račune, jer zna da ništa ne troši, pa ih odma proslijedi meni ne otvorene.

E da i kaj ak mi ta razlika uđe u drugi račun? Budu onda zvali ili šalju neku opomenu?

maza1
21.09.2011., 21:38
napravila sam sranje...zaigrala sam se na tatinom Amxu i sad neću uspjeti sve podmiriti. Jedan dio će mi ostati ne možda do idućeg raćuna, ali svakako ću kasniti sa podmirivanjem nekih 20 dana.
Ono kaj mene zanima da li će oni zvati doma starog da kasni sa plaćanjem?
Mislim stari i ne vidi račune, jer zna da ništa ne troši, pa ih odma proslijedi meni ne otvorene.

E da i kaj ak mi ta razlika uđe u drugi račun? Budu onda zvali ili šalju neku opomenu?

prvo ide opomena, a ako ne platiš onda zovu osnovnog korisnika tj.tvog tatu

RIan@
24.11.2011., 17:29
Pozdrav svima, evo jedno vjerojatno glupo pitanje :D
napravila sam studentski Amex prošli mjesec i neki dan sam prvi put nešto kupila na karticu, na 3 rate...zanima me samo kad će mi dolaziti ti računi i na koji način ih podmirujem :)

hvala, lp.

mokry
24.11.2011., 19:02
Datum formiranja računa ti je 2. u mjesecu, za plaćanje imaš 7 dana.
9. u mjesecu će ti iznos skinuti s tvog tekućeg računa u PBZ-u.

Dakle, idući račun ti dolazi na naplatu 9.12. :)

RIan@
28.11.2011., 17:59

aha, ako sam te dobro shvatila te 3 rate će mi sami skidati s tekućeg 9.12, 9.1. i 9.2.? ne moram ništa ići uplaćivati sama?

to bi bilo odlično :)

mokry
28.11.2011., 19:08
Točno, dobro si shvatila. :)

RIan@
29.11.2011., 18:03
Točno, dobro si shvatila. :)

Hvala ti.:)

titirlica
29.11.2011., 20:28

Ovo nije točno !
Datum formiranja računa ti je onaj koji si sama odredila , a ako nisi onda je to uvijek 28. u mjesecu , za plačanje imaš 7 dana i moraš sama ići platiti uplatnicama koje će ti doći na kućnu adresu, osim ako nisi napravila trajni nalog .

:mig:

mokry
29.11.2011., 22:47
Ovo JE točno jer je u pitanju studentski Amex kod kojeg ne možeš određivati datum formiranja računa. ;)

Čitaj malo bolje.

da da pamet
27.05.2012., 19:19
dragi moji dali mi netko moze pomoci!!imam amex nekih dvije godine i uredno podmirujem sve svoje racune!Par puta sam kupovala do 6 rata bez problema i sada imam isto tako par stvari na rate ali nista strasno i puno!Isada bas smo prije jedno tj.dana (pokvario nam se auto) htjeli kupiti preko amexa rabljeni auto na 60 rata ,rekli su mi da se moram prvo njima najaviti za odredjeni iznos i onda ako odobre doci u autokucu,znaci to je trebao biti potrosacki kredit preko njih.,ali nazalost nisu nam odobrili,pa se ja pitam zaista zasto!!ako uredno sve placam u cemu je kvaka ,slusam ljude oko sebe kupuju bez problema sto im god padne napamet i nitko nista nenajavljuje prije toga,jesam li mozda pogrijesila i zaista mi nije jasno zasto mi nisu odobrili...ima li tko kakva iskustva s time...pomoziteeee!!!

Dado-zgb
29.05.2012., 19:44
Ja imam iskustva slicno..kupio motor 30 000 kn na 3 godine i odobrili nakon 6 mj koristenja,ovisi o primanjima,limitu itd...koliki iznos planirate potrosit,koliki imas limit na amexu?

kajjetebi
01.11.2012., 13:33
jel mi molim vas moze netko reci kolika ti mora biti neto placa da ti odobre american zelenu??? nemam iskustva sa nikakvim takvim karticama pa evo molim vas da mi odgovorite :) HVALA

NeveCro
15.11.2012., 17:20
aha, ako sam te dobro shvatila te 3 rate će mi sami skidati s tekućeg 9.12, 9.1. i 9.2.? ne moram ništa ići uplaćivati sama?

to bi bilo odlično

A mene zanima, što ako 9. nemam dovoljan iznos, dali mi idu kamate, zvala sam ih i rekli su da oni 9 skinu sve što imaju bez obzira imala toliki iznos ili ne, i da što se tiče amerikana je riješeno, tako mi je i teta u banci rekla, no neka ženska iz PBZ službe je rekla da nije tako i da ne shvaća zašto amerikan laže ?! i sad tko tu koga.
Ugl. dali mi idu onda te neke kamate za ostali iznos koji nije bio na mom računu iako su svejedno uzeli svoje novce i tako ja ušla u minus ovaj put s PBZ, dali mi onda PBZ naplaćuje te kamate, ako da, do kada trebam to otplatit i koliko su kamate.
Isto me zanima dali u onih 1000kuna dozvoljenog minusa na tekućem (uvijek studentski paket) se broji i amerikan ili ne..
Hvala

Merlina
21.11.2012., 10:42
Ima li ovdje na forumu neki djelatnik/ca american expressa trebala bih neki savjet, smjernice, upute u vezi duga kojeg namjeravam podmiriti...:confused::)

boky1979
21.11.2012., 15:46
Nisam djelatnik, ali imao sam iskustva oko plaćanja duga po AmExu... Ako mogu kako pomoći, stojim na usluzi. ;)

Merlina
23.11.2012., 14:46
hvala ti, javim se. Ne žele mi dati uvid u dug koji bi jednokratno otplatila prije uplate nego tek nakon, a ja tuka :504: nisam čuvala sve uplatnice...moja cifra i njihova se ne podudaraju ...i tako ima toga još.

neno1966
23.11.2012., 15:10
Pa vidiš online u my account? :confused:

boky1979
23.11.2012., 22:45
Neno, pretpostavljam da se radi o otkazanoj kartici, a za to nema uvida u dug preko my account.

Achamiana
26.11.2012., 09:43
Pozdrav, jedno pitanje u vezi PBZ- American kartica sa srcem.

Onaj automat mi je rekao da mi je prošli račun bio 26.10.2012. i da je podmiren, a da je idući s datumom 26.11. To je danas.

Ulaze li današnji troškovi u njega? :504:

STIB
26.11.2012., 14:03
Obično troškovi na dan izrade ne uđu u račun, ali nije 100% sigurno - npr. ako je trošak napravljen rano ujutro, a račun se izrađuje kasno navečer.

Achamiana
26.11.2012., 19:15
ah :( hvala bum vidjela kaj je kad dođe

suskavi
10.12.2012., 13:10
Pozdrav! AKO TKO MOŽE POMOĆI?

Amex sam podmirivao redovito do otkaza ugovora o radu. Sada sam u dugu (ostatak rata koje sam imao na 12 mjeseci) Za nekoliko dana mi je zadnji rok uplate pred otkaz kartice, jer vec 3 računa nisam platio. Uspjeti ću podmiriti dio duga, te dat si još mjesec dana vremena za daljnji dogovor.

Moje pitanje je - što ako ne podmirim dug do datuma? Što slijedi nakon otkaza kartice? Postupak ovrhe ili? U svom vlasništvu nemam ništa, nezaposlen sam i na tekućem mi je stanje 0. Nemam minus.

boky1979
10.12.2012., 13:15
Bitno je da držiš dogovora s njima.... Nakon otkaza kartice ćeš dogovorit s njima obročnu otplatu i bitno se pridržavat toga.

mirek2604
16.12.2012., 14:46
Imam pitanje.
nekoliko zadnjih računa sam platio dan prije formiranja novog računa(19 u mjesecu,a novi se formira 20.) i tu nema nikakvih problema osim kamate.Ovaj mjesec to neću uspjeti nego račun mogu platiti 20. ujutro u 8 sati ćim otvore poslovnicu.Da li se kartica automatski blokira ujutro ili tek popodne kada se formira novi račun?

sarita22
28.01.2013., 19:49
Imam pitanje.
nekoliko zadnjih računa sam platio dan prije formiranja novog računa(19 u mjesecu,a novi se formira 20.) i tu nema nikakvih problema osim kamate.Ovaj mjesec to neću uspjeti nego račun mogu platiti 20. ujutro u 8 sati ćim otvore poslovnicu.Da li se kartica automatski blokira ujutro ili tek popodne kada se formira novi račun?

pozz, i mene zanima odgovor na tvoje pitanje, pretpostavljam da si ga dobio pa daj mi ukratko napiši kaj se desilo.. i dal možda znaš, ako imam dug od 3000 kn na americanu, kad ga platim da li ću moći odmah koristiti karticu ?

boky1979
29.01.2013., 06:03
U principu se kartica deblokira kad se podmiri račun zbog kojeg je blokirana.

sarita22
29.01.2013., 08:53
U principu se kartica deblokira kad se podmiri račun zbog kojeg je blokirana.

Oh onda super ak je tak...
Ma problem je u tome sto bi uzela nesto u vrijednosti od 3.000,00 E na 12 rata a citala sam da su nekima blokirali obrocno placanje jer su kasnili sa placanjem pa me strah da me to ne doceka kad dodem platiti dug iduci tjedan.

boky1979
29.01.2013., 22:34
3,000 eura na 12 rata??? OBAVEZNO prije kupnje nazvati najavu troška na 01/4929-112 i pitat odobrenje.

mokry
30.01.2013., 08:56
Nije li to broj Dinersove sluzbe za autorizaciju?

boky1979
30.01.2013., 15:34
Ups, malo sam pomahnitao.... ;) Ovo je AmExov podforum...

onda 01/6124-422.

treći
10.02.2013., 11:58
pozdrav !
redovito placam racune amexa... razmisljam o kupnji polovnog automobila u vrijednosti do 10 000 eura... takav iznos sam vidio da je moguce ostvarit putem american gotovinskog kredita ili kako se vec preciznije naziva. zanima me jesu li kamate i ostali izdatci nepovoljniji negoli da isti kredit uzimam u banci ili su tu negdje.
hvala !

treći
21.02.2013., 21:22
netko?

syntax-error
06.03.2013., 11:06
pozdrav !
redovito placam racune amexa... razmisljam o kupnji polovnog automobila u vrijednosti do 10 000 eura... takav iznos sam vidio da je moguce ostvarit putem american gotovinskog kredita ili kako se vec preciznije naziva. zanima me jesu li kamate i ostali izdatci nepovoljniji negoli da isti kredit uzimam u banci ili su tu negdje.
hvala !

Nisam 100% ziher no mislim da je amex s najvećom kamatom.
AMEX: http://www.americanexpress.hr/financijske-usluge/potrosacki-kredit-osobne-kartice.html

RBA: http://rba.hr/my/bank/services/product.jsp?product_type=Citizen&path=/usluge/krediti/motorna_vozila/ovlasteni_prodavatelji&language=HR

ZABA: http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/connect/zaba_hr/zabapublic/gradjani/krediti/za+motorna+vozila/motorna_vozila

mirek2604
08.08.2013., 16:29
Moj dug prema Amexu je cca 30 000 kuna,trenutno im ne mogu odjedanput platiti kompletan dug nego im svaki mjesec redovito uplatim 500-1000 kuna,sada su mi preko odvjetničkog ureda poslali opomenu pred tužbu.
Zanima me da li netko zna da li me mogu tužiti iako im plačam barem nešto svaki mjesec.Naime prijatelj mi ima gotovo identičnu situaciju iplača im mjesečno 300 kuna i nitko ga niti zove niti šta pita.

boky1979
08.08.2013., 22:08
Mogu te tužiti jer je u pricipu tvoj stvarni dug u cijelosti dospio već na naplatu. To šta ti njima plaćaš svaki mjesec 500-1000 kn, to uplaćuješ na svoju ruku i podmiruješ dio po dio duga, a mislim da je to premalo jer kad se naplati zatezna kamata na tih 30 000 kn duga, taj dug bi tom dinamikom otplaćivao najmanje 4 godine. To ti se neće tolerirati. Radije ih nazovi i dogovri se o obročnoj otplati koju ćeš ovjeriti od javnog bilježnika, premda mislim da ti i to sad pada u vodu obzirom da je dugovanje u odvjetnika. Nazovi tog odvjetnika i probaj se dogovoriti.

mirek2604
11.08.2013., 20:03
Mogu te tužiti jer je u pricipu tvoj stvarni dug u cijelosti dospio već na naplatu. To šta ti njima plaćaš svaki mjesec 500-1000 kn, to uplaćuješ na svoju ruku i podmiruješ dio po dio duga, a mislim da je to premalo jer kad se naplati zatezna kamata na tih 30 000 kn duga, taj dug bi tom dinamikom otplaćivao najmanje 4 godine. To ti se neće tolerirati. Radije ih nazovi i dogovri se o obročnoj otplati koju ćeš ovjeriti od javnog bilježnika, premda mislim da ti i to sad pada u vodu obzirom da je dugovanje u odvjetnika. Nazovi tog odvjetnika i probaj se dogovoriti.

Boky,
evo zvao sam u Amex i veli tip nema šanse za dogovor nego mora ići ovrha,ja mu kažem kako očito nisu ista pravila za sve i spomenem slučaj mog prijatelja a on veli da to nije moguće i nakon pola sata razgovora veli on napišite zamolbu u kojoj će te opisati svoju situaciju i koliko možete plačati i pošaljite na fax.Kaže najčešće se te zamolbe odbiju i mora ići ovrha ali kad ovrha postane pravomočna oni gledaju da li uplačujem i onda ne šalju na Finu .Sad više nisam pametan kaj napraviti ja im nudim da plačam 2000 kn mjesečno i oni neće,a ovak mi s plače budu uzimali 700 kn.

pozdrav

boky1979
12.08.2013., 06:28
Pa eto, to ti je ono šta sam i rekao. Sastavi molbu i objasni svoju situaciju, reci koliko ćeš im mjesečno plaćati i drži se tog dogovora. Tip na infu ti ne može dati pravovaljanu informaciju jer su to izvanredne situacije koje komisija odobrava (ili odbija).

zvonkotelefonko
12.08.2013., 13:54
Frend je imao takvu situaciju, dug od cca 4 000 EUR, uspio je dogovoriti
s njima da im mjesečno uplaćuje 500 kn. Zamoli, reci da je to i u njihovom interesu. Osim toga,
moraš im ponuditi povrat kartice.

Ako zaboraviš platiti ratu-ide ovrha ( i veći troškovi)

kajjetebi
08.10.2013., 09:49
Molim vas ako netko moze da mi odgovori....
radi se o zelenoj osobnoj american koji je moj tata zatrazio i dobio (u mirovini je). posto ja nemam apsolutno nikakvog iskustva s tim zanima me za obrocno placanje do 12 rata bez kamatno...da li tu ima nekakav odredjeni limit do koje cifre se moze ici???? za podizanje gotovine sam vidjela da pise 1600 kn i u inozemstvu 600 eura....i jos ovo...kartica je bez pina ili???? bar ju je on tako dobio!!!!! hvala

Dlapek
09.10.2013., 14:59
Molim vas ako netko moze da mi odgovori....
radi se o zelenoj osobnoj american koji je moj tata zatrazio i dobio (u mirovini je). posto ja nemam apsolutno nikakvog iskustva s tim zanima me za obrocno placanje do 12 rata bez kamatno...da li tu ima nekakav odredjeni limit do koje cifre se moze ici???? za podizanje gotovine sam vidjela da pise 1600 kn i u inozemstvu 600 eura....i jos ovo...kartica je bez pina ili???? bar ju je on tako dobio!!!!! hvala

Kartica ima PIN,vlasnik je dobije desetak dana nakon kartice.
Obročno plaćanje se autorizira preko prodajnog mjesta.
Na gotovinu su visoke naknade pa se nemoj baš zaletavati.

kajjetebi
09.10.2013., 16:35
Kartica ima PIN,vlasnik je dobije desetak dana nakon kartice.
Obročno plaćanje se autorizira preko prodajnog mjesta.
Na gotovinu su visoke naknade pa se nemoj baš zaletavati.

Hvala puno na odgovoru :mig:

Rippersenzibilna
17.10.2013., 15:14
Imala bih jedno pitanje-ako se moja računica ne poklapa sa njihovom,šta onda?:D
Odnosno,dobila sam račun na naplatu koji je veći od očekivanog i po onom izlistanju (ili kako se to već zove) piše da sam tog i tog dana potrošila taj određeni iznos,nekih 300-tinjak kuna.A znam da nisam.:503:
I šta sad?

Titari
17.10.2013., 17:40
Pa uloži reklamaciju ! Oni će morati utvrditi da je tvoj potpis na slipu iz tog dućana gdje je napravljena transakcija zar ne :ne zna:

fakincic11
20.10.2013., 13:27
nije baš vezano uz naplatu, ali možda netko na ovom topicu ima informaciju?

kakve su šanse da se dobije zlatni American, državna služba na neodređeno, 20 godina staža, plaća 5500 kuna

neno1966
20.10.2013., 13:32
Pa ako si dosad bio uredan imaš velike šanse.

fakincic11
20.10.2013., 13:54
nisam imao nikad american, i nisam ni u u pbz-u

neno1966
20.10.2013., 14:10
Nije nužno da si u pbz ali mislim da imaš šanse. Ako ne, uzmeš zelenu i tražiš zlatnu za koju godinu.

boky1979
20.10.2013., 19:53
sa 5500 i državnom firmom uredno dobiješ zlatnu amex.

Lotus454
11.11.2013., 21:45
Pozdrav, ovakva je situacija... danas sam bila u banci i između ostalog sam pitala i za stanje računa i kartica kada sam većtamo... žena u banci mi je rekla da mi nije naplaćena rata s Americena i pitala me želim li da mi ona to sama uplati na što sam rekla da može. Skinulo mi je 392kn...Večeras kada sam pogledala na račun, vidila sam da mi je danas još jednom skunuto 392 kn :503: DA LI ZNATE DA LI SE TI NOVCI MOGU VRATITI NATRAG NA RAČUN?!?:( studentica sam, i 10 kn mi puno znači a ovo mi je rata laptopa
Hvala

mokry
11.11.2013., 21:52
Ne mogu, ali možeš kupovati Amex-om jer si sada u plusu za taj iznos.

Inače, studentski Amex ne plaćati sam nakon što je račun formiran (nakon 2. u mjesecu) jer će svejedno tekući račun biti terećen za isti iznos (što bi žena u banci trebala znati), nego čekati da se račun podmiri trajnim nalogom (9. u mjesecu, ili kao ovaj mjesec 11.).
Tako sam se ja jednom zeznuo.

Lotus454
11.11.2013., 22:41
a dobro i to je nešto, makar nije beztragom nestalo , hvala

proab
12.11.2013., 05:43
sa 5500 i državnom firmom uredno dobiješ zlatnu amex.

Sto ozbiljno? Bogme je zlatna prilicno slabog sjaja ak su uvjeti tako "strogi" :rofl:

Ja mislila da tu zlatnu nude nekim malo "jacim" klijenptima a ne da nam pol cistacica u javnoj sluzbi moze do zlatnog amexa :D

boky1979
12.11.2013., 06:21
da, zvao Amex i rekli mi da je uvjet za zlatnu min plaća 5500 kn.

neno1966
12.11.2013., 06:38
Pa nije ni Platinum ništa ekskluzivnija :kava:

boky1979
12.11.2013., 15:41
Ekskluzivna joj je članarina od 1200 kn. ;)

neno1966
12.11.2013., 16:15
Ekskluzivna joj je članarina od 1200 kn. ;)
Iako sam prije bio načelno protiv nje (i dalje kod toga stojim jer kod plačanja kao i svaka druga Amex kartica) sada mi je sve više zanimljiva zbog drugih pogodnosti: većeg putnog osiguranja i što mi je još najvažnije besplatnog Priority pass-a.
Ako pogledaš da si pokriven putnih osiguranjem za svako putovanje do 28 dana (to inače košta oko 350 kn) sa par putovanja godišnje si ju otplatio. Priority Pass inače košta 399 eura dakle jeftinije nju imati. Umjesto Priority pass-a ponegdje se može koristiti Diners ali opet dosta mjesta ne pokriva.
Kome treba, uz nju dobiješ još 3 besplatne dodatne kartice i besplatan MR pa i to ima smisla.
Možda si ju i priuštim :)

legaos
20.11.2013., 20:09
Imam poslovni amex na obrt. (plaćam duplu članarinu i za posl i priv.) Trenutno mi je obrt u blokadi, koju neću moći riješiti, znači zatvaram isti.
Kod amexa je deponirana zadužnica na 100k. Trenutno imam potr. kredit na još cca 1,5 god, oko 25k.
Pretpostavljam da će amex odmah po neplaćanju aktivirati zadužnicu?

sovabijela
30.11.2013., 07:56
ja imam pitanjee, ovako imam studentski paket u pbz banci, i dobila sam amex ( 2000 kn), s obzirom da nemam pojam kako to funkcionira, zanima me, npr želim uzeti nešto u dućanu u vrijednosti od 600 kuna, na 3 rate, kada mi se naplaćuje prva rata? kada druga? treća? da bi se naplatila rata moram imati nešto na tekućem u protivnom uzima mi s minusa? i postoje li ikakve kamate? i što trebam točno pitati na blagajni kad plaćam amexom? imate li POS uređaj ili što? hvala vam!

neno1966
30.11.2013., 09:45
Pa imaš dan obračuna recimo 2. u mjesecu i sve što si potrošila do tada (rate+jednokratno) od prošlog 2. dolazi ti na obračun. Nakon mislim 10 dana skidaju ti sa tekućeg, za minus ne znam. Nema kamata.
Moraš pitati dali uzimaju Amex jer neki imaju POS ali ga ne uzimaju.

Ruralna
08.12.2013., 11:47
De mi pojasnite nešto oko formiranja računa. 30.11. sam platila nešto na rate i početkom 12. mi je to bilo kao rata na net bankingu. Jučer idem to poklikati, a tamo 2 rate:misli: Šta ne bi rata od 12.mj trebala bit na računu u prvom mjesecu ili sam ja krivo skužla obračun?

neno1966
08.12.2013., 12:00
Pa 2. rata ti je trošak 12. mjeseca i obračunati će se na računu u januaru.

Ruralna
08.12.2013., 12:19
Pretpostavljala sam da je tako pošto mi nije dalo platiti obje rate, samo sam htjela provjeriti još jednom pošto me malo zbunjuje ono sučelje na net bankingu šta se tiče troškova. Dakle ovaj iznos koji mi sad stoji će mi stat cijeli 12 mjesec i to plaćam u siječnju.
Hvala:D

domnfsu
16.12.2013., 13:46
Imam jedno pitanje, ugovorio sam studentski paket u PBZ, visa kartica, american kartica itd (to sam sve dobio)...na tekucem racunu imam gotovine u iznosu cca 2500 kn i pokusao sam kupiti laptop na rate preko american kartice kojem je cijena 5000 kn...autorizacija mi je odbijena...sto bi trebao napraviti ili koga nazvati da mi se odobri kupnja laptopa i da li je to uopce moguce?

mokry
16.12.2013., 16:31
Nije moguće. Limit studentskog Amexa je 2000kn i ništa skuplje od toga ne možeš kupiti, bez obzira radi li se o jednokratnoj ili kupnji na više rata.

DarkStar
26.12.2013., 19:20
AMEX: da, ali od PBZ Carda nikad vise.Kakav je to Amex koji nema veze sa PBZ? Ili se tu misli na debitni Amex koji je vezan za tekuci u PBZ?
da, zvao Amex i rekli mi da je uvjet za zlatnu min plaća 5500 kn.
Kako racunaju tu osnovicu neto placa bez prijevoza i ostalih gluposti ili?
I koja je ono minimalna placa za zeleni Amex? 3200 kn?

boky1979
26.12.2013., 19:39
Imaš i AmEx preko drugih banaka... Izdaje ih PBZ Card, ali kriterije određuje banka s kojima ima ugovor.

Neto primanja nakon svih odbitaka, misllim da je minimalna 3500 kn. Trebalo bi ih pitat.

bluebunny
17.01.2014., 14:58
Zna li možda netko da li Amex još uvijek odobrava otplatu dugovanja po karticama na rate uz uvjet da vratim kartice tj. prekinem članstvo?

Gigi06
17.01.2014., 20:44
jel postoji mogućnost da mi neka privatna osoba naplati nešto preko Amexa na rate?

neno1966
18.01.2014., 07:56
jel postoji mogućnost da mi neka privatna osoba naplati nešto preko Amexa na rate?
Ne, ali zašto ne nađeš nekoga tko kupuje nešto što se može platiti na rate i on tebi da cash a ti mu platiš karticom? Ja to non stop radim (doduše ne zbog istog razloga kao ti).

boky1979
19.01.2014., 12:02
Zna li možda netko da li Amex još uvijek odobrava otplatu dugovanja po karticama na rate uz uvjet da vratim kartice tj. prekinem članstvo?

Da, samo po njihovim pravilima, tj. potpišeš s njima ugovor o obročnoj otplati duga. SAmo treba nazvat i vidjet koje rješenje se nudi.

bluebunny
20.01.2014., 06:53
Hvala na odgovoru. Nadam se da će imati razumijevanja i odobriti mi obročnu otplatu.

rockatansky7890
20.01.2014., 11:34
pozdrav svima. nije pitanje vezano čisto uz naplatu, interesira me da je li je netko imao slično iskustvo s dodatnim korisnikom na kartici.naime, podnio sam zahtjev za običnom amex karticom, prije 15 ak dana tako da očekujem odgovor svaki dan. imam iznadprosječna primanja i preporuku platinum člana, međutim dodao sam jednog nestašnog člana obitelji kao dodatnog korisnika :) (blokiran mu je račun zbog dugovanja teleoperaterima) . sad, interesira me da li će to stvoriti probleme pri izdavanju kartica ? pričao sam s prijateljima koju su zaposleni u banci, kažu da to nema veze obzirom da on dobiva karticu vezanu uz moj račun te da samim time nije bitno njegovo stanje. ako netko ima saznanja, bio bih zahvalan. LP

voditeljica1
20.01.2014., 12:37
U principu ovo za dodatnog člana te ne treba brinuti, da on traži karticu to bi već bila druga stvar.
Ti kao osnovni korisnik kartice odgovaraš za sve troškove nastale dodatnom karticom.
Ako imaš iznadprosječna primanja mogao si zatražiti zlatnu karticu umjesto obične.
U slučaju da je odobreno, kartica ti stiže na kućnu adresu, možeš ih nazvati da provjeriš.

rockatansky7890
20.01.2014., 13:54
U principu ovo za dodatnog člana te ne treba brinuti, da on traži karticu to bi već bila druga stvar.
Ti kao osnovni korisnik kartice odgovaraš za sve troškove nastale dodatnom karticom.
Ako imaš iznadprosječna primanja mogao si zatražiti zlatnu karticu umjesto obične.
U slučaju da je odobreno, kartica ti stiže na kućnu adresu, možeš ih nazvati da provjeriš.

zahvaljujem na odgovoru. ne vidim da će mi po ičemu biti potrebne opcije i pogodnosti koje pruža Gold, zelenu ću koristiti za neke sitne detalje. s vremenom, možda. da pitam - kažeš da mogu nazvati i provjeriti? na što točno misliš ? mogu provjeriti da li je odobreno ili kada stiže obavijest kući (rečeno je dva tjedna, danas je petnaesti dan) radije ću poslati mail ako daju informacije na takav način ? hvala

boky1979
20.01.2014., 16:24
Hm, Tele2 ne bi trebao smetati, ali HUB itekako smeta. Meni redovno odbijaju dodatnu karticu jer sam na crnoj listi bez obzira šta je otac osnovni korisnik i šta bi snosio sve troškove po karticama.

voditeljica1
20.01.2014., 18:38
@ rockatansky7890

Možeš ih nazvati i pitati da li je odobrena na br 01/612 44 22, a možeš i mailom.
Ne šalju obavijest, osim kad je zahtjev odbijen, već će ti kartica stići poštom na adresu.

@ boky1979

Ovisi od slučaja do slučaja, sve je više individualno.

rockatansky7890
21.01.2014., 13:54
@ rockatansky7890

Možeš ih nazvati i pitati da li je odobrena na br 01/612 44 22, a možeš i mailom.
Ne šalju obavijest, osim kad je zahtjev odbijen, već će ti kartica stići poštom na adresu.

@ boky1979

Ovisi od slučaja do slučaja, sve je više individualno.

zahvaljujem na vašim odgovorima. poslao sam mail kratki pa ćemo vidjeti. što se tiče tog dodatnog, ne vjerujem da je završio na listu neurednih dužnika iz razloga što on nema prema banci nikakva dugovanja i neuredne otplate. imao je tekući račun otvoren za ljetni posao i kasnije ga nije ni koristio. kada se operater htio naplatiti, jedino što su mogli je blokirati taj račun. to je sve

NotSoSmart
05.02.2014., 13:06
Pozdrav svima. Posjedujem amex studentsku karticu vezanu za pbz racun ( sve je vec u par navrata objasnjenno nema smisla da sad i ja ) i zanimaju me dvije stvari. Prvo, da li je s njom moguće podizati novac na štandovima Tiska i druga stvar je kako se vrši povrat novca kada ja npr kupim nešto u trgovini vrijednosti 800 kn i platim amexom i sljedeci dan vratim i trazim povrat novca, da li dobijem gotovinu ili pak otkazu naplatu? Hvala na pomoci

voditeljica1
05.02.2014., 15:20
Studentska kartica nema opciju podizanja gotovine.
Ovisno o trgovini, večina će ti iznos vratiti na karticu ili stornirati.

mokry
05.02.2014., 15:21
Nije moguće dizanje gotovine.
Novac ti bude vraćen na karticu.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

sadda
05.02.2014., 17:43
Imam jedno pitanje,prije godinu dana imala sam neka kašnjenja s plačanjem amex računa radi toga su mi ukinuli plačanje na rate,sad me zanima da li će mi vratiti plaćanje na rate jer sad račune plačam na vrijeme ili ih moram sma tražiti

boky1979
05.02.2014., 22:17
Najbolje je nazvati ih i pitati dokad traje blokada (dali je vremenski ograničena ili treba poslat molbu).

dancika
06.02.2014., 12:50
Imam jedno pitanje,prije godinu dana imala sam neka kašnjenja s plačanjem amex računa radi toga su mi ukinuli plačanje na rate,sad me zanima da li će mi vratiti plaćanje na rate jer sad račune plačam na vrijeme ili ih moram sma tražiti

cim platis dug ( ne smiju se spojiti dva racuna )...mozes kupovati na rate....frisko isporbano

sovabijela
10.02.2014., 18:58
Ja imam pitanje, imam studentski paket, na tekućem imam dozvoljen minus od 1000 kuna i amex 2000 kuna, trenutno na tekućem sam u minusu 31 kunu :D a amexu 500tinjak kuna (koje mi jos nisu naplaćene, btw zanima me kada će se to naplatit) e sad kad se to naplati, tereti se moj tekući račun i ide u minus 500 kuna jelda?? jel o neki problem za amex s obzirom da mi je taj minus dozvoljen na tekućem računu a ne prelazi 1000 kuna :D

mokry
10.02.2014., 20:13
Nije nikakav problem, račun za Amex će ti normalno biti podmiren, a novo stanje tekućeg će ti biti -531kn. Samo računaj na kamatu po dozvoljenom prekoračenju.

karlos100
22.02.2014., 07:36
Ako se plaća AMEX u PBZ-u jel' im dovoljno samo dati karticu ili treba donjeti uplatnicu?

STIB
22.02.2014., 17:55
Treba donijeti uplatnicu jer se u Poziv na broj primatelja ne piše broj kartice nego šifra klijenta (a to ne piše na kartici).

Dado-zgb
22.02.2014., 18:56
od kad to? ja znao dat karticu i rec tolko i tolko bi uplatio na karticu..

Opal Zg
22.02.2014., 19:04
Ako se plaća AMEX u PBZ-u jel' im dovoljno samo dati karticu ili treba donjeti uplatnicu?

dovoljno je dati broj od kartice... provedeno u praksi svaki mjesec zadnjih par godina

dache
03.03.2014., 13:21
Zna li netko dali pbz odobrava gotovinske kredite preko amexa!

bluebunny
03.03.2014., 14:17
Zna li netko dali pbz odobrava gotovinske kredite preko amexa!

Da, ali samo nekim klijentima po točno određenim kriterijima tj. šalju ponude onima koji zadovoljavaju određene uvjete. Ne možeš više sam zatražiti. :flop:

dache
03.03.2014., 14:53
Uvjek su slali ponude nisam ni znala da se moze traziti kredit. Naime ja vec imam 30000 kn kredita preko njih pa neznam dali bi mi ponovno mogli poslati ponudu. Inace uredno placam racune

bluebunny
03.03.2014., 15:12
Čim su ti slali ponude, znači da vjerojatno ispinjavaš uvjete. Probaj, nemaš što izgubiti. I javi kakakv je bio ishod. :)

PowerG
04.03.2014., 15:12
Uvjek su slali ponude nisam ni znala da se moze traziti kredit. Naime ja vec imam 30000 kn kredita preko njih pa neznam dali bi mi ponovno mogli poslati ponudu. Inace uredno placam racune
Bi

dache
07.03.2014., 09:46
Samo da javim da sam dobila ponudu za kredit.

bluebunny
07.03.2014., 10:10
:top:

RadosnaJura
07.03.2014., 11:16
Često su mi slali ponude za gotovinske kredite i baš ih danas nazvala da pitam ima li šta u ponudi i kažu mi ništa trenutno.
Redovno i prije valute podmirujem račune i na osobnoj amex i na gold i sad kada bi mi baš dobro došao takav kredit ništa.
Zna li netko koji su točno uvjeti za dobivanje njihove ponude????

neno1966
07.03.2014., 11:39
Mislim da to ima veze sa tvojom kreditnom sposobnošću- limitom na kartici. Ja imam max. limit na kartici pa te ponude nisam nikad ni dobio :ne zna:

boky1979
07.03.2014., 21:15
Nema veze s limitom na kartici, to su bankovni krediti, a otplaćuju se putem AmEx kartice. Ponude dobijaju uredni platiše koji imaju AmEx najmanje godinu dana i za koje je banka procijenila da su kreditno sposobni.

neno1966
08.03.2014., 07:29
Pa što je kreditna sposobnost nego upravo to, većim limitom po kartici ju smanjuješ. Moja mama je išla tražiti gotovinski kredit i rekli ne može zbog limita na kartici.

Kleopatrica
09.03.2014., 13:48
Pozdrav!

Imam studentski AMEX, 2000 kn limita, trajni nalog na tekucem.
Dogodio mi se gubitak posla i otisla sam u minus na tekucem do kraja, pa ne mogu podmiriti racun za amex. Znam da obracun ide 9. pa onda 17., ali do tada necu imati te novce, nego kasnije mozda. Zanima me kada ce me zvati iz odjela naplate i do kada mogu koristiti karticu?

bluebunny
10.03.2014., 13:13
Ima li možda netko friških iskustava s ovrhom Amexa zbog neplaćenih računa? Da li sjedaju na plaću ili sva novčana sredstva tj. račune?

RadosnaJura
10.06.2014., 14:39
pozz....

jel dobio itko ovih dana ponudu za kredit sa otplatom putem amexa?
navodno su trebali s tom ponudom krenuti sada u 6.mj.ponovno.

spoiled_brat
12.06.2014., 11:01
Jučer me dočekala obavijest na bankomatu, ali mi se nije dalo čitat :)
Valjda će poslati nešto na kućnu adresu. Samo ne znam u čemu je fora s tim kreditima? Jesu jako povoljni ili što?

RadosnaJura
12.06.2014., 14:20
Jučer me dočekala obavijest na bankomatu, ali mi se nije dalo čitat :)
Valjda će poslati nešto na kućnu adresu. Samo ne znam u čemu je fora s tim kreditima? Jesu jako povoljni ili što?

oni ti predodobre maximalan iznos kredita a otplata ide mjesečno plaćanjem računa amexu. kakva te to obavijest na bankomatu dočekala? ja bi baš da mi nešto ponude, počekati ću još koji dan pa ako ništa ne bude onda ču ih nazvati.

spoiled_brat
13.06.2014., 06:19
kakva te to obavijest na bankomatu dočekala?

Kad sam ubacio karticu na ekranu je pisalo da mi je do 31.08. odobren gotovinski kredit s otplatom preko American express kartice. Ako stisnem gumb za "više informacija" ponudi mi unos broja telefona na koji će me nazvati osobni bankar.
Nisam ništa unosio jer nisam zainteresiran.

Hick-up
18.06.2014., 13:48
Bok, molim pomoc amex korisnike. Vezano za gotovinski kredit-mogu li ga dobiti ako nisam u pbz banci? I gdje je podignem tu lovu ako mi ga odobre?

voditeljica1
18.06.2014., 13:58
Gotovinski kredit putem amex kartice možeš realizirati u bilo kojoj pbz poslovnici nakon što ti na kućnu adresu stigne predodobrenje. Dovoljno je otići u poslovnicu s karticom i osobnom. Uvjet je da otvoriš tekući račun u pbz jer na njega mora ići isplata kredita, ali ne moraš preusmjeriti primanja na njega.

Hick-up
18.06.2014., 14:25
super, hvala na odgovoru. Moram li biti korisnik kartice odredeno vrijeme ili ga mogu dobiti odmah? I placanje kredita - racuni dolaze od amexa ili moram placati u poslovnici pbz-a?

boky1979
18.06.2014., 23:17
Pravo se ostvaruje tek nakon godinu dana (urednog) korištenja kartice. Rate se naplaćuju na računu od AmExa.

dache
19.06.2014., 11:39
Hitno ! Racun za amerikan mi sjeda 20 og u mjesecu ja sam zaboravila da je danas neradni dan pa sam preko internet bankarstva uplatila isti. Dali mozda znate s kojim ce se datumom knjiziti uplata. Hvala

boky1979
19.06.2014., 20:40
Piše u nalogu... Ako je s PBZa, ide današnji datum, ako je neka druga banka ide sutrašnji. Obzirom da je sutra 20., nema razloga za brigu.

bluebunny
31.07.2014., 06:45
Imam dogovor s Amexom o otplati duga na rate i danas mi je zadnji dan za plaćanje rate za ovaj mjesec, međutim imam dovoljno novca za otrilike 2/3 dogovorene rate, a ostatk bi imala za par dana. Već nekoliko mjeseci uredno otplaćujem, no sad sam malo kratka s lovom pa da li ima netko takvih iskustava tj. da li bi mi izašli u susret ako ih nazovem i pojasnim situaciju pa da me pričekaju koji dan bez da šalju ostatak duga na ovrhu?