PDA

View Full Version : Naknada za bebu

sibi
22.05.2006., 08:21
Eto imam mali problem.

Naime supruga je zg-ovka, ja nisam, priženio se u ZG. Nisam prijavljen u ZG.
E sad htjeli bi iskoristiti onu naknadu za bebu (beba stiže 3.6. točno u podne:D tako smo dogovorili).
Supruga zove u vodnikovu i kažu joj da moraju oba roditelja biti iz ZG kako bi dobili 3000 kn. Ja nemam ni prebivalište a ni boravište u ZG i zbog meni bitnih razloga najradije se ne bih prebacivao, iako radim u ZG i plaćam ZG prirez (ne pitajte kako to uspijevam).

Jel postoji neka začkoljica kako da dobijem te pare. Hm?..:confused:

Zafaljujem

Rebecca Guay
22.05.2006., 10:40
Da, ja sam tražio tu pomoć, ali tek s drugim djetetom i morali smo biti oboje prijavljeni u Zgb-u.
Ja sam nedavno zvao u Gradski ured i poprilično su uslužni što se tiče odnosa s javnošću.
Ukoliko su ti rekli da nema lijeka, nego da se oboje prijavite onda je to tako, ti procijeni jel ti se porezne olakšice na mjesto izvan Zgba više isplate od jednokratne pomoći!

sretna_mama
22.05.2006., 20:22
Dobru lovu oni dijele.... Mi smo dobili ciglih 1000 kunića....

traxdata
22.05.2006., 20:39
da, nije loše, mi dobili 1500 kunića od grada velike gorice

Rebecca Guay
23.05.2006., 10:31
Za drugo dijete dobiješ 6000 kn :rolleyes:

sretna_mama
23.05.2006., 11:03
Za drugo dijete dobiješ 6000 kn :rolleyes:

To se mene ne dotikava :rolleyes:

sibi
23.05.2006., 11:13
Pa dobro, jel oba roditelja moraju biti iz istog grada da bi od tog grada dobili tu lovu ili ne moraju???

Niš ne kužim..:confused:

verica
23.05.2006., 11:14
A za treće 9000 :eek: :zubo: i to SVAKE godine

No, sibi - malo provjeri uvjete za dobivane ove pomoći prije nego što se odlučiš na prijavu u Zagrebu jer se naime koliko se sjećam spominjala i neki vremenski rok koji rditelji moraju biti prijavljeni u Zg, ali nisam sigurna da li je to vrijedilo za jednog ili oba roditelja.

violent_femmes9
23.05.2006., 11:32
a sto ako mama nije udana, a otac djeteta ne zeli ga priznati?

verica
23.05.2006., 11:48
Evo linka

http://www.zagreb.hr/dokument.nsf/6ab153c281f84143c125698800416c4e/456581289d363a1bc1256f88003a5a31?OpenDocument

Po onome što čitam tu a i na Rodi (pogledajte podforum Pravna pitanja topic dječji dodatak Zagreb .. ) zaključujem da JEDAN roditelj, podnosioc zahtjeva, treba zadovoljavati uvjete (pa i ovaj o prijavljenosti u Zagrebu pet godina) a bitno je da je dijete prijavljeno na adresi sa roditeljem koji podnosi zahtjev.

verica
23.05.2006., 11:51
Nažalost KRIVO :( ipak moraju OBA roditelja imati prebivalište u Zagrebu, ali valjda jedan (podnosioc zahtjeva) mora imati prebivalište pet godina u Zg

Law
23.05.2006., 12:02
Nažalost KRIVO :( ipak moraju OBA roditelja imati prebivalište u Zagrebu, ali valjda jedan (podnosioc zahtjeva) mora imati prebivalište pet godina u Zg

Tako je, upravo moja supruga i ja ganjamo njene papire jer i ona mora biti prijavljena u ZG kako bi dobili tu pomoć kad nam se sinko rodi u 9. mjesecu.

sibi
23.05.2006., 12:08
kužite koji mejdžor zajeb. tjeraju me da žena prijavi dijete bez oca. ne znam koji kuratz onda plaćam prirez zagrebu.:mad:

Law
23.05.2006., 13:36
kužite koji mejdžor zajeb. tjeraju me da žena prijavi dijete bez oca. ne znam koji kuratz onda plaćam prirez zagrebu.:mad:

Nitko te ne tjera da prijaviš djete bez oca, samo za ovu jednokratnu pomoć kod rodjenja djeteta moraju oba roditelja biti prijavljena u Zagrebu.

jedno je prijava rodjenja djeteta, a sasvim druga stvar je jednokratna pomoć.

sibi
23.05.2006., 13:45
Nitko te ne tjera da prijaviš djete bez oca, samo za ovu jednokratnu pomoć kod rodjenja djeteta moraju oba roditelja biti prijavljena u Zagrebu.

jedno je prijava rodjenja djeteta, a sasvim druga stvar je jednokratna pomoć.

Odakle im pare za tu jednokratnu pomoć?

Law
23.05.2006., 13:58
Odakle im pare za tu jednokratnu pomoć?

Pa grad Zagreb ima očito dobar proračun :).

Znam da kod moje supruge na Krku neke male općine kao što je njena daju dobre pomoći oko 2000 kn. Eto mi smo odlučili ipak za ovu Zagrebačku pa se ona sad prijavljuje.

sibi
23.05.2006., 14:06
Pa grad Zagreb ima očito dobar proračun :).

Znam da kod moje supruge na Krku neke male općine kao što je njena daju dobre pomoći oko 2000 kn. Eto mi smo odlučili ipak za ovu Zagrebačku pa se ona sad prijavljuje.

Znam da ima nenadjebiv proračun, i puuuuuno para dobiju u taj proračun baš od prireza. Ja radim u ZG i plaćam prirez (pogledaj prvi post). Pa se pitam za koji ga pimpek plaćam ako nemam niš od toga.:confused:

Law
23.05.2006., 14:36
Znam da ima nenadjebiv proračun, i puuuuuno para dobiju u taj proračun baš od prireza. Ja radim u ZG i plaćam prirez (pogledaj prvi post). Pa se pitam za koji ga pimpek plaćam ako nemam niš od toga.:confused:

Ne razumijem kako ga plačaš ako nemaš prebivalište u Zagrebu, mislim da prirez ide po mjestu prebivališta, a ne po gradu gdje radiš.

sibi
23.05.2006., 15:23
Ne razumijem kako ga plačaš ako nemaš prebivalište u Zagrebu, mislim da prirez ide po mjestu prebivališta, a ne po gradu gdje radiš.

Ček aut prvi post. Trebao sam Zamoliti da me ne pitate kako to uspijevam. Uglavnom to je zajebana stvar.:misli:

Law
23.05.2006., 16:05
Ček aut prvi post. Trebao sam Zamoliti da me ne pitate kako to uspijevam. Uglavnom to je zajebana stvar.:misli:

E ježi ga onda, ak ti to onako nekako, ne možeš očekivati da će tebe dopasti, mislim da su ovo za oba roditelja uveli baš zbog toga pa ti sad biraj :zubo: :zubo:

sibi
23.05.2006., 16:13
E ježi ga onda, ak ti to onako nekako, ne možeš očekivati da će tebe dopasti, mislim da su ovo za oba roditelja uveli baš zbog toga pa ti sad biraj :zubo: :zubo:

Ma ajde da objasnim..
Vodim se na Vukovar ali sam tu 15 godina. Radim u ZG i kad sam vadio poreznu karticu beba u poreznoj u ZG (nisam imao vremena ići u VU zbog Porezne kartice) uvjerila me da mogu uzeti u ZG por kart i da će se biti ok ali sad me jebu iz porezne da moram plaćati prirez u ZG jer sam je uzeo u ZG.
I zbog toga moram plaćati prirez ZG-ju a ne VU-ju.

Eto nije tajna ali mi se nije dalo pisati, jer sam to pisao 4 (brojkom četiri) puta poreznoj da me ne jebu nego da to isprave a oni me svaki put odj*ebu ko da sam kriminalac.:usama:

Pardon BABA u poreznoj a ne BEBA...:rofl:

vemar1
24.05.2006., 01:46
Sta ce se tih 3000 kuna dobivati svake hodine ili se dobilo samo jednokratno sada?

Law
24.05.2006., 10:31
Sta ce se tih 3000 kuna dobivati svake hodine ili se dobilo samo jednokratno sada?

To je jednokratna pomoć za opremu (mislim da se tako zove) koja se dodjeljuje kod rođenja djete (moraš predati zahtjev), a samo kod 1. djeteta je 3000 kn poslije se povećava.

vemar1
24.05.2006., 12:47
Hvala. Dobila sam sada vec ali me zanima da li je to sve ili svake godine.

verica
24.05.2006., 13:05
Za prvo i drugo dijete je jednokratno, za treće se prima 9000 kuna svake godine.

Inače, nemojte to pomiješati sa onom pomoći za opremu koju daje država, oko 1500 kn.

sibi
24.05.2006., 13:18
Za prvo i drugo dijete je jednokratno, za treće se prima 9000 kuna svake godine.

Inače, nemojte to pomiješati sa onom pomoći za opremu koju daje država, oko 1500 kn.

a kako se to ostvari?

verica
24.05.2006., 13:22
Evo linka opet sa Rode

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=171&Show=638

Ja sam malo zaboravila kamo točno treba ići, jer je to sve obavljao muž, ali se sjećam da su nam sve o ovom pravu, popis dokumenata koji su potrebni, i kamo točno teba ići, detaljno objasnili kad smo došli prijaviti dijete.

sibi
24.05.2006., 13:30
Ali šta ako roditelji imaju različito prebivalište? Kod koga se onda može ostvariti naknada iz lokalne samouprave?

lenny_72
26.05.2006., 23:54
Grad Zagreb daje pomoć za opremu novorođenog djeteta za djecu koja su rođena u Zagrebu od 01.03.2006. u Zagrebu. Uvjeti za dobivanje pomoći su da je podnositelj zahtjeva (jedan od roditelja) državljanin RH i da ima prijavljeno prebivalište u Gradu Zagrebu najmanje 5 godina PRIJE rođenja djeteta. Drugi roditelj mora biti prijavljen u Zagrebu, nije bitno koliko. Dijete i podnositelj zahtjeva (onaj koji je najmanje 5 godina prijavljen u Zagrebu) moraju imati prijavljeno prebivalište na istoj adresi. Za prvo dijete se dobiva 3000 kn jednokratno, za drugo dijete 6000 kn jednokratno, a za treće i svako slijedeće dijete 9000 kn godišnje i to šest kalendarskih godina.
Zahtjev se podnosi u Gradskom uredu za zdravstvo u Vodnikovoj 14. Popis dokumenata i obrazac zahtjeva možete skinuti sa stranice www.zagreb.hr, mislim u rubrici socijalna politika ili tako nešto.
Preko HZZO-a se može ostvariti i pravo za opremu novorođenčeta (ne znam kako se točno zove) i mislim da iznosi oko 1320 kn jednokratno. Zahtjev se podnosi područnom uredu HZZO-a po mjestu stanovanja i bitan je samo jedan roditelj.

perich
17.07.2007., 08:49
Naime, frisko sam ozenjen i trebao bi se preseliti u Zapresic uskoro... ono sto mene zanima, po pitanju toga je sto bi mi bilo bolje; ostati prijavljen u ZG ili se prijaviti tamo? znam da ce mi se neznatno povecati placa, zbog manjeg prireza i da cu dobiti jos malo vise para u firmi za prijevoz... a kakva jer situacija s djecom? sto se tice one jednokratne "pomoci"? i nesto sam cuo da se dobiva neka cifra do djetetove sedme godine zivota? jel to isto i u ZG i u Zapresicu? ako mi netko moze s tog aspekta malo pojasniti prednosti i nedostatke ostajanja prijave u ZG? takodjer, vrijedi li ta naknada ako je samo jedno od roditelja prijavljeno u ZG? provjeravaju li "sluzbenici" je li prijava ista kao i pravo mjesto boravista?

Eto, pa ako sam postavio na krivi podforum, molim moda da ovo premjesti, a ako tko ima kakvih linkova koji ce mi ovo pojasniti, molim i njih...

hvala

putnica
17.07.2007., 15:24
dok se netko ne javi s iskustvima kako to u praksi funkcionira, ovdje (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=171) imas dosta detaljne informacije. ;)

baja
19.07.2007., 08:04
u zaprešiću je prije dvije godine jednokratna pomoć, po rođenju, bila 1 300 kn... a ovo do 7 godine djeteta prvi put čujem, javi ako što doznaš
istina, prirezi su manji ali je zato vrtić skuplji pa dođe na isto
prijava boravka je potrebna ako će dijete ići u vrtić tamo...

Wedding
20.07.2007., 08:07
Naime, frisko sam ozenjen i trebao bi se preseliti u Zapresic uskoro... ono sto mene zanima, po pitanju toga je sto bi mi bilo bolje; ostati prijavljen u ZG ili se prijaviti tamo? znam da ce mi se neznatno povecati placa, zbog manjeg prireza i da cu dobiti jos malo vise para u firmi za prijevoz... a kakva jer situacija s djecom? sto se tice one jednokratne "pomoci"? i nesto sam cuo da se dobiva neka cifra do djetetove sedme godine zivota? jel to isto i u ZG i u Zapresicu? ako mi netko moze s tog aspekta malo pojasniti prednosti i nedostatke ostajanja prijave u ZG? takodjer, vrijedi li ta naknada ako je samo jedno od roditelja prijavljeno u ZG? provjeravaju li "sluzbenici" je li prijava ista kao i pravo mjesto boravista?

Eto, pa ako sam postavio na krivi podforum, molim moda da ovo premjesti, a ako tko ima kakvih linkova koji ce mi ovo pojasniti, molim i njih...

hvala

Pa sto se tice pomoci za dijete bolje ti je jos ostat u ZG :top: ..a kaj se tice pomoci do 7 godine to vrijedi za 3 i svako iduce dijete;)isto u Zg a za zapresic nemam pojma:zubo:

mišica
21.07.2007., 12:45
Po meni je također bolje ostati prijavljen u Zg!:)

vaci
22.07.2007., 10:43
koliko sam ja upoznata, gotovo svi gradovi osim zagreba daju samo jednokratnu pomoć.
zaprešić daje oko 1000kn, ima detaljno sve na njihovim web stranicama :)

lopticica
27.11.2007., 20:02
Dal netko mozda zna kolika je jednokratna za Zapresic?

mici123
28.11.2007., 10:11
ostani u ZG-u dok se ne rodi dijete.
pokupi lovu za jednokratnu pomoć, i nakon toga se prijavi u zaprešić (zbog prireza i putih troškova)

ako će dijete ići u zg vrtić, onda ti je možda bolje ostati u zg-u stalno.

Wedding
28.11.2007., 21:56
Ovo su neki od gradova:

- Općina Pirovac - 2.000,00 kn

- Grad Split - 1.200,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Jastrebarsko - 1.200,00 kn

- Grad Požega - 1.000,00 kn

- Općina Viškovo - 700,00 kn

- Grad Dugo Selo - 1000,00 kn

- Grad Velika Gorica - 1.500,00 kn

- Grad Karlovac - 500,00 kn

- Grad Pula - 500,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Osijek - 500,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Rovinj - 1000,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Varaždin - 600,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Zagreb - 3000,00 kn za prvo dijete, 6000,00 kn za drugo dijete i za trece dijete godišnje 9000,00 kn do 7. godine života

- za ostale gradove nisam nasla podatke kao ni za navedene sta je u slucaju drugog i treceg djeteta itd..

mici123
29.11.2007., 05:28
rekorderi - općina Blato (http://www.zupcica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=1)

visina naknade iznosit će 5.000 kuna za prvo dijete,
10.000 kuna za drugo dijete,
60.000 kuna za treće dijete,
te 72.000 kuna za četvrto i svako daljnje dijete.

iiiideš!!!

Lali Puna
29.11.2007., 08:30
vjerojatno im svi odlaze s otoka ;)
dobra mjera, sviđa mi se...

maivmi7
29.11.2007., 17:05
Samo još jedna napomenica.Ti ne možeš pobrat pare od Zagreba pa onda otić nekam, ne sjećam se sad točno pravila ali znam da je jedan od uvjeta bio da je dijete prijavljeno u zg do 6 god il tak nekaj, al to se ne tiče onih 1360 kn il tak nekaj za opremu novorođenih već onih para kaj si prije dobivao od grada 100 kn na mj za 1. dijete i tak do 6 god,a sad su to ukinuli i daju ti odjednom neznam 3 soma kn, ali pod uvjetom da dijete i živi u zg, ak se mijenja prebivalište onda kolko znam ti moraš vratit pare. Imaš na stranicama grada sve potanko objašnjeno

gama
01.02.2009., 12:20
Koliki je vremenski rok da oni to isplate? Čekam ih ko ozebo sunce pa mi je to već sumnjivo..
hvala na ogovoru..

luna_08
01.02.2009., 12:36
Mislim da je 90 dana!
Ja sam dobila uplatu već sljedeći mj!

sandrić
01.02.2009., 13:00
ja mislin da je meni žena tamo rekla čak misec dana!ja san pridala početkom 12.i dobila 18.12.čini mi se i tako mi je ona i rekla da ću dobit.

nelly.nelly
01.02.2009., 14:57
kada sam predavala papire, teta u HZZO-u je rekla da obično isplate kroz dva mjeseca, a meni su novci sjeli kroz dva tjedna
ja se sve iznenadila, ali ugodno

kate17
02.02.2009., 01:27
Koliki je vremenski rok da oni to isplate? Čekam ih ko ozebo sunce pa mi je to već sumnjivo..
hvala na ogovoru..

malo je Kosorka u banani :mig: pa su i bolovanja kasnila, tj. komplikacije - pa će ti i oprema možda kasniti, naglašavam možda sudeći po bolovanju. ali eto , porodiljno šalje uredno :)
ja sam isto tu opremu nešto brzo dobila nakon predaje papira

Magaivago
02.02.2009., 20:35
ja sam dobila odmah sljedeci mjesec isti dan kad i porodiljni.sorry,možda glupo pitanje,ali da li si predala uredno papire,mislim djetetov rodni list?

dabica
02.02.2009., 20:38
ja sam isto dobila sljedeći mjesec od kako sam predala, skupa sa porodiljnim

BUBEK
02.02.2009., 21:09
i ja dobila sljedeći mjesec

Nar
02.02.2009., 22:09
ja danas sve predala, i teta mi kaže da će sjesti ovaj mjesec skupa s porodiljnim....

tajči13
04.02.2009., 14:21
koliko se to dobije novaca

Plavooka Sanja
04.02.2009., 14:25
2300 i nešto kuna - meni sjelo idući mjesec, par dana iza porodiljnog!

KatarinaRi
04.02.2009., 15:24
2300 i nešto kuna - meni sjelo idući mjesec, par dana iza porodiljnog!

Budući da sam davno dobila novce za opremu bebe bila sam zaboravila ko to uopće isplaćuje...dakle ovih 2300 kn nema nikakve veze s onim što nam isplaćuju gradovi ili mjesta..konkretno nama u Osijeku 4000kn?

Tatsha
04.02.2009., 15:33
Budući da sam davno dobila novce za opremu bebe bila sam zaboravila ko to uopće isplaćuje...dakle ovih 2300 kn nema nikakve veze s onim što nam isplaćuju gradovi ili mjesta..konkretno nama u Osijeku 4000kn?
nema veze jedno s drugim :mig:, ovo je hzzo, a od grada 4000, županije 500 i sl. banke 50kn dobiješ čestitke na kućnu adresu :mig:

Tatsha
04.02.2009., 15:34
ja danas sve predala, i teta mi kaže da će sjesti ovaj mjesec skupa s porodiljnim....
jesi predala i potvrdu o preivalištu- to mi je idiotski sad po novom što treba :rolleyes:

KatarinaRi
04.02.2009., 15:38
nema veze jedno s drugim :mig:, ovo je hzzo, a od grada 4000, županije 500 i sl. banke 50kn dobiješ čestitke na kućnu adresu :mig:

Hvala...i zamislite još je i moj gazda..privatnik donio odluku o isplati 3700 kuna svakoj rođenoj bebi u poduzeću, a baš nas i nema malo:)..pa da privatnici ne valjaju:)

Nar
04.02.2009., 18:43
jesi predala i potvrdu o preivalištu- to mi je idiotski sad po novom što treba :rolleyes:

da, vračala sam se u policiju....
jer sam imala potvrdu za marka,a ne svoju....
tamo pa mup, pa nazad....
bez veze

Tajwy
05.02.2009., 20:36

i od zupanije i od banke?
wow!
kako se to dobije?
treba li slati kakve papire ili obavijest?

Tatsha
05.02.2009., 21:06
i od zupanije i od banke?
wow!
kako se to dobije?
treba li slati kakve papire ili obavijest?
sve stigne kući i to brzo :mig:- u pon sam rodila u petak stiglo od županije, a tjedan poslije od grada čestitka- s tim i dokumentima koji ti pišu ideš u slavonsku banku i beba dobije štednu s tom lovom :cerek:

AnaPi
05.02.2009., 22:29
Ja sam predala prije sdam dana, bas me zanima kad cu dobitit! Nisam znala da cu dobiti nesto od zupanije ili grada dubrovnika, gdje to mogu provjeriti zna li tko? i ima li veze sto smo momak i ja prijavljeni na razlicitim adresama?? u opcini u kojoj sam ja prijavljena su mi rekli da mi nece isplatiti jer sam ja u zupi dubrovackoj a momak je mokosica,a to sve spada pod dubrovnik,al eto ko zna njihova pravila, bas je to glupo, beba je rodjena i sta ima veze gdje zivi mama ili tata, nek posalju obavjest od mamine opcine u tatinu da je isplacena naknada u jednoj tako da ne bi uzeli na dva mjesta..

disident
06.02.2009., 11:11
AnaPi,
to ne bi trebalo imati veze-kad si prijavila dijete u matičnom, morala si ga prijaviti i u policiji i tamo si dobila potvrdu o jmbgu i potvrdu o prebivalištu-ono prijavila si ga na jednu od adresa tvoju ili dečkovu,jel' tako?
naime, moj sin je prijavljen na moju adresu na kojoj živimo svi troje iako mm ima na osobnoj staru adresu jer mu se nije dalo mijenjati osobnu i nigdje nitko nije pitao zašto su različite adrese-ono, šta njih briga jel ja živim s mužem ili ne. dijete ima prebivalište i ima pravo na naknadu i ne daj se smetati:top:

disident
06.02.2009., 11:13
ajoj, sad vidim da je različita općina! a ko' da bi im pala kruna s glave da daju i jedni i drugi:D

tajci1408
06.02.2009., 19:26
hej ljudi. dakle da li se pouzdano zna ili znate gdje to piše točno, da moramo i ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi da bi ostvarili jednokratnu pomoć grada za opremanje? danas mi je bila patronažna i rekla mi da moramo biti na istoj adresi prijavljeni. Meni to nema smisla (kao normalnom građaninu) ali budući da ne živimo u normalnoj državi sve je moguće.

MAJA155
06.02.2009., 19:34
nema šanse da bi morali biti prijavljeni na istoj adresi, po tome ispada da samohrane majke ne bi mogle dobiti tu jednokratnu pomoć..

još bolje se raspitaj, patronažna ti nije rekla dobro..

tincica31
06.02.2009., 19:45
Ne znam kako kod vas, ali nas je ženska u matičnom kad smo prijavljivali malu uputila kuda da idemo podnijeti zahtjev za novac od grada, nismo ju ni pitali, odmah nas je sama poslala. Od županije nismo dobili ništa, tako da znači da to samo neke županije daju, kako koja. Od banke smo jedino dobili od raifasen (ne znam kak se piše) ona dva bona u paketu sretna beba, ali nismo išli po to jer moraš otvoriti štednju, a mi smo ju otvorili u prvoj stambenoj štedionici i tamo je dobila isto 100 kn na poklon. Kasnije su nas zvali iz raifasena nek idemo po naš paket u ljekarnu, ja velim pa podigli smo ga (mislim si kaj to vas briga), a ona meni dal smo dobili te bonove i zakaj nismo došli otvoriti štednju, samo sam joj odbrusila da smo mi otvorili tamo gdje smo mi htjeli, al i to ju je zanimo gdje, naravno bez grižnje savjesti sam joj rekla gdje. Nakon nekog vremena nam je čak došlo i od zagreb osiguranja da joj poklanjaju 25 eura, naravno ako uzmemo osiguranje ili ti ne znam više što, možda čak isto nekakva štednja. Mislim da je to zapravo bilo sad pred blagdane nekako. :kava:

MAJA155
06.02.2009., 19:52
pa zahtjev se podnosi u HZZO - da li si bila i što su ti tamo rekli?

tincica31
06.02.2009., 19:58
Ne znam da li je pitanje upućeno meni, ali ću odgovoriti svejedno, je bili smo i dobili lovu naravno, čak je muž umjesto mene podnio zahtjev na moje ime i taj mjesec je lova sjela sa porodiljnim, a ovo sam curama odgovorila da ne daje svaka županija novce ni sve banke, kako koja i na kojem području, odnosno gradu ili županiji. Kao i što svaki grad daje drugačije, KC daje 1000 kn npr. :mig:

enigmatic
06.02.2009., 22:25
hej ljudi. dakle da li se pouzdano zna ili znate gdje to piše točno, da moramo i ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi da bi ostvarili jednokratnu pomoć grada za opremanje? danas mi je bila patronažna i rekla mi da moramo biti na istoj adresi prijavljeni. Meni to nema smisla (kao normalnom građaninu) ali budući da ne živimo u normalnoj državi sve je moguće.

ne morate.moj dragi je još uvijek prijavljen kod svojih roditelja.za naknadu od grada Zgb-a je važno da oboje imate prebivalište u Zgb (najmanje 5godina prije rođenja djetata) ali ne mora biti ista adresa.
ma ovom linku ti sve piše,ima i za isprintati zahtjev pa ćeš vidjeti šta se sve traži.ja sam taj zahtjev dobila u bolnici.kada smo išli prijaviti marka teta na općini nam je sve objasnila šta dalje (dobili i papir na kojem sve piše),čini se kompliirano ali nije.
jednokratna pomoć (http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723)

tajci1408
07.02.2009., 12:01
ok hvala MAJA155. patronažna mi je rekla ono što joj je jedna pacijentica njena rekla da joj se dogodilo. pa me samo upozorila da se i meni ne bi desilo da izgubim pravo na taj novac... možda se još netko javi sa nekim novim informacijama, jer osim da ih zove (što je doista pothvat i pol s obzirom da se nitko ne javlja) nemogu nigdje drugdje dobiti konkretnu informaciju

Blaža85
12.02.2009., 21:31
Pozdrav svima! da li mi netko može napisati kako to funkcionira u brodsko-posavskoj županiji, konkretno Slavonski Brod. malo je čudno kako sam pročitala da npr. grad osijek daje 4000kn+županija 500kn+sl.banka 50kn, a križevci samo 1000kn.???? sva su djeca ista i svima su novci potrebni. čemu razlika.???? :ne zna:unaprijed se zahvaljujem na svim informacijama.:mig:

Tatsha
13.02.2009., 07:24
grad osijek daje 4000kn+županija 500kn+sl.banka 50kn, a križevci samo 1000kn.???? sva su djeca ista i svima su novci potrebni. čemu razlika.???? :ne zna:unaprijed se zahvaljujem na svim informacijama.:mig:
razlika je u gradskom poglavarstvu, kod nas u os je kao pronatalitetna politika :mig:

disident
13.02.2009., 07:30
ne znam za slavonski brod, ali možeš pitati ovdje:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=421269
tu postoje informacije o jednokratnoj pomoći gradova i županija i one se razlikuju u iznosima jer svaki grad / žup o tome odlučuje samostalno i valjda ovisno o svojim sredstvima u proračunu...
kod tih naknada je bitno prebivalište!

ali, druga vrsta naknade, ona o kojoj se priča na ovom topicu, je jednokratna naknada za opremanje bebe od hzzo-a ona je na razini države i jednaka je za sve i svi je dobivaju.

majaazdaja
13.02.2009., 07:45

ja sam 2006. godine za tu istu naknadu dobila 1300 kn , iz osijeka sam
to je onda nest novo , odnosno novije od 2006 :D
koji hrvatski:rofl:

disident
13.02.2009., 07:47
a zamisli ovo-moj bebač rođen u prosincu i dobije od grada osijeka 500 kuna i za dva tjedna čujem na vijestima-od siječnja 4000 kuna umjesto 500:eek: e pa rekoh baš vam hvala, i meni bi dobro došlo 3500 hiljke više:rofl:

koka2004
13.02.2009., 11:24
ne znam za slavonski brod, ali možeš pitati ovdje:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=421269
tu postoje informacije o jednokratnoj pomoći gradova i županija i one se razlikuju u iznosima jer svaki grad / žup o tome odlučuje samostalno i valjda ovisno o svojim sredstvima u proračunu...
kod tih naknada je bitno prebivalište!

ali, druga vrsta naknade, ona o kojoj se priča na ovom topicu, je jednokratna naknada za opremanje bebe od hzzo-a ona je na razini države i jednaka je za sve i svi je dobivaju.

Ovo od HZZO-a ne dobiju svi.

Ako mama nema zdravstveno osiguranje u RH (jer npr. nema stalno prebivalište u RH), a beba i tata imaju, beba ne dobije ovaj novac za opremanje.

Ako je obrnuto - mama i beba imaju ZO u RH, a tata ne, onda se novac uredno dobije.

Barem je tako bilo prije 7 godina. Ne vjerujem da se je to ispravilo.

I po meni je to diskriminacija.

disident
13.02.2009., 12:00
dobro, nisam to znala, mislila sam na ove "normalne" situacije, ovo su ipak izuzeci...ali imaš pravo nelogično je da tata nema veze, a mama ima:ne zna:

Wedding
13.02.2009., 13:03
Ovo od HZZO-a ne dobiju svi.

Ako mama nema zdravstveno osiguranje u RH (jer npr. nema stalno prebivalište u RH), a beba i tata imaju, beba ne dobije ovaj novac za opremanje.

Ako je obrnuto - mama i beba imaju ZO u RH, a tata ne, onda se novac uredno dobije.

Barem je tako bilo prije 7 godina. Ne vjerujem da se je to ispravilo.

I po meni je to diskriminacija.

pa meni to nije diskriminacija jer mama moze roditi i negdje vani gdje je prijavljenA i tamo dobiti novce:mig: pa to probat jos i izvast kod nas pa da vidis:D

koka2004
13.02.2009., 13:10
pa meni to nije diskriminacija jer mama moze roditi i negdje vani gdje je prijavljenA i tamo dobiti novce:mig: pa to probat jos i izvast kod nas pa da vidis:D

Da, ali ako je otac prijavljen negdje vani i tamo dobije novac, a mama u Hrvatskoj, to je onda ok?

Wedding
13.02.2009., 13:33
Da, ali ako je otac prijavljen negdje vani i tamo dobije novac, a mama u Hrvatskoj, to je onda ok?

pa te novce ustvari dobiva majka i to ide po osiguranju majke i to je normalno i kakve sad tu uloge ima otac....sve se to napravilo tako da se ne moze muljat i to postujem:s..a otac..ajde ti dokazi da je bas covjek kraj tebe djetetov otac, to sto pise na papuru je papir, kuzis sta ti zelim rec?

koka2004
13.02.2009., 17:31
pa te novce ustvari dobiva majka i to ide po osiguranju majke i to je normalno i kakve sad tu uloge ima otac....sve se to napravilo tako da se ne moze muljat i to postujem:s..a otac..ajde ti dokazi da je bas covjek kraj tebe djetetov otac, to sto pise na papuru je papir, kuzis sta ti zelim rec?

Da, kužim. Otac je samo ime na papiru i majka može u rodni list svog djeteta upisati bilo koje ime.
I nije se to napravilo zato da se ne može muljat, jer zašto se onda nije spriječilo dobivanje novca u dvije države, ako je situacija obrnuta?

Po meni taj novac treba dobiti dijete. Što ako majka to dijete rodi i jednostavno ga ostavi ocu? Lijepo pobere novac i ode u toplice. To nije muljanje?

Ines 22.2.
13.02.2009., 22:07
dali bi mi netko znao reći šta se dobije u bjelovarsko bilogorskoj županiji,konkretno me zanima općina garešnica? znam da imam pravo sa hzzo-a i od općine,ali me zanima dali i naša županija šta daje?

Lali Puna
14.02.2009., 17:48

a kako to točno otac može rodit vani?
novce dobivaš zato što si rodila i prijavljena, a ne samo jer si prijavljena

Soon Li
16.02.2009., 11:56
pitanje:

moj dragi-s kojim još nisam u braku je neki dan išao na HZZO zbog tih novaca za opremu za dijete. dao je tamo ženi moje papire s potvrdom prebivališta i od maloga. ženska mu kaže da ne mogu dobit te novce jer citiram: u trenutku poroda majka i dijete moraju biti prijavljeni na istoj adresi!

ja sam prijavljena na staroj adresi a mali na ovoj gdje smo sad. i moj dragi veli:ok ići ćemo u petrinjsku prijaviti mene tu ali ženska mu još jednom ponovi istu rečenicu!

jučer su kod nas bili prijatelji koji su isto dobili dijete. i vele da ona-majka nije u zagrebu ni godinu dana-dakle ne može dobiti potvrdu o prebivalištu,ali da je on-otac to sve na HZZO-u napravio preko sebe.

e sad šta se može napraviti u mom slučaju??

p.s.može i na PM!!
hvala

Lali Puna
16.02.2009., 12:07
u trenutku poroda majka i dijete moraju biti prijavljeni na istoj adresi!

a kak u trenutku poroda dijete može bit prijavljeno igdje, kad se još nije rodilo?!?!?

ne znam je li sad drugačije po novom zakonu, ja sam bila prijavljena na jednoj, MM i dijete na drugoj adresi, dobili novce

Soon Li
16.02.2009., 12:13
a kak u trenutku poroda dijete može bit prijavljeno igdje, kad se još nije rodilo?!?!?

ne znam je li sad drugačije po novom zakonu, ja sam bila prijavljena na jednoj, MM i dijete na drugoj adresi, dobili novce

to ni nama nije jasno :ne zna::ne zna: koje su im to fore?!??!

Zone01
16.02.2009., 13:15
Disident, pa dobiješ i tih 4000 kn ako si iz Osijeka, ja sam isto rodila u 12 mj. i dobila od županije 500kn, 50kn od sl. banke a za ovih 4000 sam zvala grad Osijek jer nisam dobila pismo na kućnu adresu i naknadno njima donijela dokumentaciju i dobila papir s kojim odeš u sl. banku i uplate ti novce na bebin rn.! Samo ti njih zovi!:)

Tatsha
16.02.2009., 13:46
Disident, pa dobiješ i tih 4000 kn ako si iz Osijeka, ja sam isto rodila u 12 mj. i dobila od županije 500kn, 50kn od sl. banke a za ovih 4000 sam zvala grad Osijek jer nisam dobila pismo na kućnu adresu i naknadno njima donijela dokumentaciju i dobila papir s kojim odeš u sl. banku i uplate ti novce na bebin rn.! Samo ti njih zovi!:)

da malo čitaš što je ona napisala, skužila bi da je rodila 2007., a tad je bilo 500kn od grada :mig:

Zone01
16.02.2009., 17:56
a zamisli ovo-moj bebač rođen u prosincu, gdje ti vidiš godinu? Mislila sam da cura nezna da ima pravo jer pismo ne dobiju svi, samo sam htjela pomoći.:)

Tatsha
16.02.2009., 18:19
nije ni bitno, al disident je ovo napisala, pase može zaključiti

dobije od grada osijeka 500 kuna i za dva tjedna čujem na vijestima-od siječnja 4000 kuna umjesto 500

:mig:

disident
17.02.2009., 07:04
ups, nisam napisala godine!
tatsha je u pravu, rodila sam u prosincu 2007:mig:
Zone01, hvala:mig:, ali niš' od toga, moj bebač uranio:D

koka2004
17.02.2009., 16:40
a kako to točno otac može rodit vani?
novce dobivaš zato što si rodila i prijavljena, a ne samo jer si prijavljena

Ja ne znam za druge zemlje, ali u susjednoj nam Sloveniji novac (ili paket - odluka roditelja) dobije jedan od roditelja (kako se dogovore). Ako je u Slo prijavljen samo otac, onda logično, novac dobije on.
I ne zato, što bi rodio, nego zato što je dobio dijete. I novac je za opremanje dijeteta i ne neka naknada za porod.

tajci1408
03.03.2009., 16:30
drage moje, evo jučer sam i ja predala formulare za naknade od HZZO i od Grada Zagreba. Prije cca mjesec dana sam postavila pitanje koje možete ovdje pročitati i jučer napokon dobila odgovor na njega. Naime, nemoramo ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi ali podnositelj zahtjeva i djete moraju!!! Budući sam ja na jednoj adresi a moj dragi sa sinom na drugoj adresi (ne pitajte me zašto se nisam još prebacila na njihovu adresu) on je morao predati te zahtjeve kako bi dobili novac. Još uvijek mi nije logično zbog čega majka i dijete moraju biti na istoj adresi ali eto - htjela sam samo to navesti za slučaj da postoji još parova koji imaju ovakvu situaciju.

Victoria 08
03.03.2009., 18:15
Jel zna netko na kojoj stranici se može isprintati onaj formular za novac od grada Zagreba?

Unaprijed hvala!!!!!!!!!

Magaivago
03.03.2009., 20:33
da li netko zna da li splitsko dalmatinska županija daje neku naknadu za dijete.dakle,ne grad nego županija?pozdrav

enigmatic
03.03.2009., 22:32
Jel zna netko na kojoj stranici se može isprintati onaj formular za novac od grada Zagreba?

Unaprijed hvala!!!!!!!!!

evo ti link (http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723) na stranicu.na dnu stranice ti je zahtjev i izjava.treba ti oboje.požuri se jer ti je rok 6mj. od rođenja djeteta.

Victoria 08
03.03.2009., 22:40
evo ti link (http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723) na stranicu.na dnu stranice ti je zahtjev i izjava.treba ti oboje.požuri se jer ti je rok 6mj. od rođenja djeteta.

Ej draga hvala ti!!!!!!!!Znam da je rok 6 mjeseci,samo je dragi bio ljen otić po potvrdu o prebivalištu :rolleyes:
Hvala još jednom!:grli:

Tina st
09.03.2009., 02:54
Da li se nekome( u Splitu ) događa da je iznos naknade svaki mjesec drugačiji? Meni zna varirati i do 500-600 kn. Nije mi jasno zašto. Ima li to veze sa radnim danima u mjesecu? Ako da, zašto onda računaju prosjek kad se njega ne drže?!

adriatica
14.03.2009., 12:17
Da li se nekome( u Splitu ) događa da je iznos naknade svaki mjesec drugačiji? Meni zna varirati i do 500-600 kn. Nije mi jasno zašto. Ima li to veze sa radnim danima u mjesecu? Ako da, zašto onda računaju prosjek kad se njega ne drže?!

Drže se prosjeka :) Naknada se računa prosječan sat rada x broj radnih sati u konkretnom mjesecu, nekad ih je više, nekad manje, stoga i razlika u primanjima.

Tina st
18.03.2009., 01:15
Ma i mislila sam da je tako nešto. Ali znam jednu curu kojoj iznos nije varirao nego je u kunu bio isti pa mi ništa više nije jasno. Nema veze. Obzirom da sam se jedva izborila i za ovaj porodiljni ( radim po zamjenama ) dobro je išta nego ništa.

kate17
18.03.2009., 01:27

i meni se događa ali ne toliki iznos - manje od 100 ali mi je u zadnje vrime isti :misli:

kate17
18.03.2009., 01:29
kada dobivam zadnju uplatu porodiljnog - sad u trećem ili četvrtom mj ako sam rodila u četvrtom

Lali Puna
18.03.2009., 09:34
porodiljna naknada se dobiva 20. u mjesecu za mjesec prije. dakle, ako to porodiljni ističe u travnju zadnju ćeš porodiljnu naknadu odbiti 20. svibnja

pugollina
25.03.2009., 09:38
..znači,.za dobit naknadu od hzzo za mene treba i uvjerenje o prebivalištu...
Može to uvjerenje muž podignut na mupu za mene? il trebam ja osobno...
I dal ko zna dal za prijavit prebivalište bebi na mupu treba još dokumenata...ili je dosta moja osobna? znam da treba bebin rodni list i domovnica..još nešto?

enigmatic
25.03.2009., 10:14
kopiram post koji sam napisala na trudnicama
Našla sam papir koji smo dobili na općini kada smo prijavljivali Marka,piše da se zahtjev za jednokratnu pomoć za dijete podnosi u HZZO po majčinom prebivalištu a potrebni dokumenti su preslika izvatka iz matice knjige rođenih djeteta i zdravstvena iskaznica majke.

Tatsha
25.03.2009., 12:15
treba i majčina potvrda o prebivalištu i beba mora biti zdravstveno osigurana :mig:

Trumbettoo
20.05.2009., 08:58
Nadam se da sam pogodia pdf,uglavnom pitanje glasi:

Nakon rođenja bebe skupio sam nekakvu naknadu sa socijalnog, međutim izgleda da i grad(Split) isplaćuje nešto-nešto, pa me zanima di to podignit i kome se javiti. I da li se to može nakon 8 mjeseci,koliko sad ima bebać?

mareija
20.05.2009., 11:46
najbolje nazovi gradsko poglavarstvo i tamo se raspitaj (oni ce ti to najbolje znati reci) :mig:

Girasole
20.05.2009., 11:50
Moraš ići u gradski kotar kojem po adresi stanovanja pripadate i odnit djetetov rodni list.
Oni šalju zahtjev na poglavarstvo, a onda ti iz poglavarstva doma stigne poštom obavijest da možeš doć po pare.
To je nekih 1200 kn.

Trumbettoo
20.05.2009., 12:44
Fala lipa

faktor 2
26.06.2010., 12:40
Ispricavam se ako slicna tema vec postoji.
Da li netko zna od roditelja kako ide isplata nadoknade za 3.dijete,tj.kada ide,rjesenje imamo,medutim,ne znam kada se isplacuje.

Hvala unaprijed ako netko zna odgovor.

ančica2
26.06.2010., 12:44
Ispricavam se ako slicna tema vec postoji.
Da li netko zna od roditelja kako ide isplata nadoknade za 3.dijete,tj.kada ide,rjesenje imamo,medutim,ne znam kada se isplacuje.

Hvala unaprijed ako netko zna odgovor.

rok je 60 dana za isplatu. Mi smo predali krajem ožujka, i već krajem travnja smo dobili:)

faktor 2
26.06.2010., 12:54
Ancica-hvala na odgovoru,ali prvu godinu smo dobili,ovo je 2.,medutim,nisam sigurna da li je trebalo nesto obnoviti od papira ove godine,iako po nekoj logici mislim da ne.

Ani4
26.06.2010., 12:56
Ne, ne trebas nista obnavljati. Dobivas svake godine u isto vrijeme kao i prve.

faktor 2
26.06.2010., 13:02
Ne, ne trebas nista obnavljati. Dobivas svake godine u isto vrijeme kao i prve.

e,hvala ti puno,to me zanimalo,jer je taj rok vec prosao :confused:

ančica2
26.06.2010., 13:48
mi smo ove godine predali za četvrto dijete, i dobili za mjesec dana. A za treće nam je isto ove godine kasnila naknada dobrih mjesec dana. Inače smo ju dobivali svake godine iu isto vrijeme, ali ove godine je kasnila, ali stigla:)

tako da bez brige, stići će:)

faktor 2
26.06.2010., 16:18
Ancica -hvala na odgovorima:mig:

CuteZara
15.11.2010., 11:59
Pozdrav...Ispricavam se ako ova tema vec postoji,znam da sam negdje davno procitala nesto o tome ali sad ne mogu naci!Ovako,zanima me naknada za bebe za grad Osijek.Znam dosta o tome ali me zanima,posto moj decko i ja nismo vjencani i ne zivimo na istim adresama,mislili smo se vjencati kad se beba rodi,a zivjeti kod njega kad kuca bude gotova.Ja sam trenutno u Osijeku vec 20-tak godina na istoj adresi i na toj istoj ce i dijete biti.Hoce li to stvarati problem oko dobivanja naknade?Mislim,to sto otac ne zivi na nasoj adresi?(al ga zakomplicirah:()

vedra
15.11.2010., 14:10
koliko dugo treba imati prebivališe u Rijeci da bi se dobila naknada???
trenutačno smo prijavljeni na Kastvu, a preselili smo se u Rijeku i sad bi mjenjali adresu, al ne znam hoćemo li onda moć dobit naknadu od Rijeke jer ćemo bit prijavljeni tek mjesec dana na toj adresi!