PDA

View Full Version : KIA Pride

fotosof
05.02.2009., 11:59
Poznavatelji automobila, sto mislite o Kiji Pride iz 2000. kao automobilu za jednog studenta kojem bi to bio prvi auto. Ili ako netko vec posjeduje prednosti i mane istog!

babarej
05.02.2009., 12:20
Po meni odlican izbor. Pokazale su se kao jako dobri automobili pogotovo za prvi automobil. Nadji dobar primjerak i vozi. :top:

octavius
05.02.2009., 13:02
za studenta savršen autić.malo troši,skoro da se i ne kvari,svugdje te dovede.samo ga dobro pregledaj prije kupnje.pogotovo manžete na poluosovinama.ako i trebaš kakve djelove,samo nemoj ići u ovlašteni servis,već kupi u dučanu sa rezervnim djelovima,npr.JC parts- imaju 99% zamjenskih i jeftinijih djelova za korejska i japanska vozila.

gogo111
05.02.2009., 13:35
kako je već rečeno.
auto je limenka ali za osnovno od A do B i za studenta je odličan.
Sigurnost mi je na nižim granama, ali zato ide i ide ...

Sa svojih 72 ks i pokojom kilom, stv arno ide...

Vwovac
05.02.2009., 13:38
Pa kao bivši vlasnik kie pride iz 2000. nemogu te baš usrećiti odgovorom.Auto ide super,ne troši puno-to sve stoji.Naravno kad je to motor iz mazde 121.Problem je što lim ne prati kvalitetu pa prohrđavanje u mom slučaju je nastalo nakon 2 godine i to posred krova:confused: i zadnja desna vrata po sredini:flop:?Dakle ja prvi vlasnik,29 000km-počela je vlažiti getriba....Jako je meka pa po zavojima ni ne leži baš nešto-kad sam mijenjao set guma na 20tisuća zadnje su bile potrošenije nego prednje.Naravno to ovisi o stilu vožnje ali ja sam imao njene standardne 165/65/13 gume i nakon 9 tisuća od promjene guma već su zadnje bile opet višecpotrošene od prednjih(to ne mislim rubom zbog lošeg špura-već autu pri bržoj vožnji bježi zadnji kraj).Tabla automobila-dakle TABLA cijela je pukla po sredini od šajbe do mjenjača-mislim da je jasno o kojoj kvaliteti plastike pričamo.Kad je cura jednom odložila svoju torbu na pod i naslonila je uz mjenjač i most posredini-RASTOPILE su se baterije u torbi.To opisuje izolaciju mosta na koji se očito prenosi toplina auspuha direktno.Sicevi su se također raspali i rascvjetali jer su bili od skaja a ja sam imao cijelo vrijeme navlake na njima jer se inače nije moglo preživjeti ljeto-lijepljenje do bola.
Ja na tom autu vidim kao najveći problem hrđu.Lim se ponaša kao da ni nije lakiran.Da se razumijemo moj je auto bio godinu dana garažiran i nije vidio soli a onda sam ga doveo u zagreb.Trebala mu je godina dana da prohrđa-ne mislim one lagane točkice već potpuhavanje laka tako da on otpada.Ako je karoserija u redu i ne slini getriba onda razmišljaj o kupnji inače bježi...:rolleyes:
Ma ustvari nemoj baš kupit taj auto osim ako baš nemoraš.Ja sam sjeo iz nje u 7 godina starijeg pola i preporodio se tako ja sigurno nemogu biti objektivan.E i da 2002. sa 29tisuća km sam je jedva prodao za 3000eura.
Pozz:D

Mjera
05.02.2009., 16:51
Pa kao bivši vlasnik kie pride iz 2000. nemogu te baš usrećiti odgovorom.Auto ide super,ne troši puno-to sve stoji.Naravno kad je to motor iz mazde 121.Problem je što lim ne prati kvalitetu pa prohrđavanje u mom slučaju je nastalo nakon 2 godine i to posred krova:confused: i zadnja desna vrata po sredini:flop:?Dakle ja prvi vlasnik,29 000km-počela je vlažiti getriba....Jako je meka pa po zavojima ni ne leži baš nešto-kad sam mijenjao set guma na 20tisuća zadnje su bile potrošenije nego prednje.Naravno to ovisi o stilu vožnje ali ja sam imao njene standardne 165/65/13 gume i nakon 9 tisuća od promjene guma već su zadnje bile opet višecpotrošene od prednjih(to ne mislim rubom zbog lošeg špura-već autu pri bržoj vožnji bježi zadnji kraj).Tabla automobila-dakle TABLA cijela je pukla po sredini od šajbe do mjenjača-mislim da je jasno o kojoj kvaliteti plastike pričamo.Kad je cura jednom odložila svoju torbu na pod i naslonila je uz mjenjač i most posredini-RASTOPILE su se baterije u torbi.To opisuje izolaciju mosta na koji se očito prenosi toplina auspuha direktno.Sicevi su se također raspali i rascvjetali jer su bili od skaja a ja sam imao cijelo vrijeme navlake na njima jer se inače nije moglo preživjeti ljeto-lijepljenje do bola.
Ja na tom autu vidim kao najveći problem hrđu.Lim se ponaša kao da ni nije lakiran.Da se razumijemo moj je auto bio godinu dana garažiran i nije vidio soli a onda sam ga doveo u zagreb.Trebala mu je godina dana da prohrđa-ne mislim one lagane točkice već potpuhavanje laka tako da on otpada.Ako je karoserija u redu i ne slini getriba onda razmišljaj o kupnji inače bježi...:rolleyes:
Ma ustvari nemoj baš kupit taj auto osim ako baš nemoraš.Ja sam sjeo iz nje u 7 godina starijeg pola i preporodio se tako ja sigurno nemogu biti objektivan.E i da 2002. sa 29tisuća km sam je jedva prodao za 3000eura.
Pozz:D

Pa jebate kaj si ti sve prosel s tim autom u 29 tkm!!!!!
Dakle, sestra mi vozi taj auto vec godinu i pol. Kupila ga je s 70 tkm, auto je bil ko nov, 99g, 1,3 (mislim da samo taj i ima ili?)
Zadnji put kad sam ga vozil na regu nedavno je imal 84tkm. Jedino kaj je na autu mjenjano su kablovi od struje (mislim oko 200 kn u auto kresi i sat posla)

Istina njena je apsisala kao i velika vecina koju vidim po gradu, izgleda da im je to boljka al ovo kaj se tebi desavalo s truljenjem fakat neznam kaj bi rekel.
Ono kaj je mene ugodno iznenadilo na tom autu je kaj jebeno vuce na malim okretajima. na vecim benzincima uzbrdo druga a na kiji bez beda treca. Stvarno je ta masinica zvjer.
E da, ona ju je platila somica sto je po meni puno bolji izbor nego neki stari golf 2 il 3 koji su mnogo skuplji a vjerojatno i dosta unisteniji jer ipak ovaj auto vozi neka mirnija klijentela. he he

fotosof
05.02.2009., 17:05
E da, ona ju je platila somica sto je po meni puno bolji izbor nego neki stari golf 2 il 3 koji su mnogo skuplji a vjerojatno i dosta unisteniji jer ipak ovaj auto vozi neka mirnija klijentela. he he

Slazem se s tobom, samo sto ti znaci ovo "mirnija klijentela"?

octavius
05.02.2009., 18:39
nemogu se sjetiti kolika je garancija na lim.odi probaj reklamirati.

Micek100
05.02.2009., 19:07
Sa tim autom sam u 2 god (službeni je btw) napravio oko 25 000 km.
Službeni ko službeni tako se i vozi.
Motor ima 294 000 km :zubo: Auto je 97 i uredno je održavan (redovni servisi).
Moju torturu trpi cca 15 000 km, ide ko zmaj, ali mu je držanje ceste koma, kad se mirno vozi troši malo, koliko, ne znam jer se tako ne vozim ali ono malo koliko sam ga vozio tako nije neki potrošač :D
Kako i znate motor je od mazde 121 a bome i cijeli izgled, sa motorom u pravilu nema problema, najveći je problem limarija koji je bar na ovoj sva trula (neki dan mi se odlomio komad lima od gepeka). Plastika je koma, sva škripi. Sicevi su neka plastika i raspali se skroz, nema ništa pretinaca osim onog kod suvozača, mjenjač koliko god nekome nezgodan bio, mjenja u sekundi (istrenirao), ali ima ko neku kuglicu koja onemogućava mjenjanje bez kuplunga :(
Ako je motor ok, ako mirno radi, nije trul (makar svaka druga je al pomoći nema), auto je odličan izbor bar za taj segment, djelovi jeftini a ne kvari se baš.
E sad kak ide.
1. 55 2. 90 3. 120 4. valjda do kraja nisam isprobao jer mislim da bi se raspao (koliko god izdržljiva bila ipak joj je 300 000 km na grbači, svi djelovi za mjenjanje, poluosovine koma, lamela na kraju....) 5. nema ubrzanja :zubo:
Mislim da sa njom nećeš pogriješiti, stvarno me auto iznenadi iz dana u dan.
Ne pitajte zašto firma ima tu kantu to je preduga priča..... :o

jedan_od_dvojice
05.02.2009., 21:13
Imam 98 godište, srebrnosivu, nikad pod krovom. Pragovi su već koju godinu malo žućkasti, a ostala limarija bolja je od novijih opela u istom dvorištu. Do sada su joj crkla dva akumulatora, komad auspuha i pumpa za pranje stakla. Ulje i gume mijenjam kad me uhvati grižnja savjesti, jer ne vozim puno. Nikad nikakvih ozbiljnih problema, a prodaja ne dolazi u obzir - za te novce nikad nije bilo boljeg auta. Sin student i sin školarac se kunu da je bolja od ičega novoga u autoškoli. Vuče ko luda ako treba, nema servo volan pa imaš osjećaj da zbilja upravljaš autom, a ne video-igricom. Naravno, ne treba očekivati brzinu preko 150 na sat, ali budalama je i to dvostruko previše. A prtljažnik se naprimao i 100-litarskih bojlera i svega. Ako ne boluješ od previše kompleksa, kupi. Makar mi je čudno da je netko uopće prodaje...

fotosof
05.02.2009., 21:59
Makar mi je čudno da je netko uopće prodaje...

Zašto??

nenocutlas
05.02.2009., 22:28
btw imao to prije, ustvari mazdu 121, ak nađeš da je limarija i motor ok, uzimaj, nije neka premija al posluži, sve ovisi o ukupnom stanju auta i cijeni:kava:

zokiiii
05.02.2009., 22:31
To je onaj mali autić?
Kijica je ok.

Hcexpo
27.02.2009., 14:52
Imam 98 godište, srebrnosivu, nikad pod krovom. Pragovi su već koju godinu malo žućkasti, a ostala limarija bolja je od novijih opela u istom dvorištu. Do sada su joj crkla dva akumulatora, komad auspuha i pumpa za pranje stakla. Ulje i gume mijenjam kad me uhvati grižnja savjesti, jer ne vozim puno. Nikad nikakvih ozbiljnih problema, a prodaja ne dolazi u obzir - za te novce nikad nije bilo boljeg auta. Sin student i sin školarac se kunu da je bolja od ičega novoga u autoškoli. Vuče ko luda ako treba, nema servo volan pa imaš osjećaj da zbilja upravljaš autom, a ne video-igricom. Naravno, ne treba očekivati brzinu preko 150 na sat, ali budalama je i to dvostruko previše. A prtljažnik se naprimao i 100-litarskih bojlera i svega. Ako ne boluješ od previše kompleksa, kupi. Makar mi je čudno da je netko uopće prodaje...

kak nema servo. imam iz 97 i servo je 3 put jači (čitaj auto je lakši pa zato) nego na skodi octavii pa mislim da vise osjecaja imam na pcu sa volanom koji ima force feedback. btw nije ni bitan osjecaj za cestu, ionak je gradski auto.
Inace mama ju vozi, a ja polozio pred tjedan dana pa sad i ja intenzivnije. auto ima 150 000 i jedini problem je bio ekotest. popravci jeftini, dugi hod mjenjaca inace, a i vec je dosta razlohan. auto je ono ''toci i vozi''. limarija napravljena prosle godine tak da je ko novi. ma vozi dok se ne raspadne

schtakor
27.02.2009., 15:03
E i da 2002. sa 29tisuća km sam je jedva prodao za 3000eura.

ima ih po oglasniku koji za to godište danas traže 2000 eura:eek:

pastorrr
27.02.2009., 15:36
Deda vozi pride iz 1997. Ima nekih 10-12000km, s originalnim Kumho gumama.
Ja mu velim da stavi nove, al neće ni čuti- "pa kaj ne vidiš da su ripne još dobre?"
Inače, limarija naravno kao nova obzirom da je uredno garažiran i rijetko (al redovito) vožen.

:D

nenocutlas
27.02.2009., 19:28
kak nema servo. imam iz 97 i servo je 3 put jači (čitaj auto je lakši pa zato) nego na skodi octavii pa mislim da vise osjecaja imam na pcu sa volanom koji ima force feedback

ma koji servo volan na kiji pride:lol: to su japanske fore s većim omjerom u letvi volana, da malo skreneš moraš više okrenut volan, debilana za vozit dok se ajde de ne privikneš:kava:

zokiiii
05.03.2009., 12:20
A koja je cijena auta? :)

Nighthunter
12.03.2009., 22:56
Ja sam kupio Kiu Pride prije nekih 6 mjeseci i dosad sam prezadovoljan.
2000 godište , 130.000 km prešla , srebrno siva , benzin. Potrošnjom sam zadovoljan , vozilo je prilično očuvano , nemam problema s hrđom kao što neko ranije napisa.

Inače veoma startno auto, odlično za gradsku vožnju. Zasad mi bolje ne treba a za 2000 Eura bolje sigurno ne mogu ni naći :D

Nikad nikakvih ozbiljnih problema, a prodaja ne dolazi u obzir - za te novce nikad nije bilo boljeg auta.
To je to. Auto nije loše osim ako ne kupiš neku kantu. :D

(to ne mislim rubom zbog lošeg špura-već autu pri bržoj vožnji bježi zadnji kraj
Ne znam šta je po tebi brža vožnja ali ja s tim nemam problema. Nove gume, kočioni sistem i sve bi moralo biti O.K.
Nećeš s njom na pistu ići valjda ?

LAV-LAV
19.03.2009., 00:17
E i da 2002. sa 29tisuća km sam je jedva prodao za 3000eura.

ima ih po oglasniku koji za to godište danas traže 2000 eura:eek:

Nista cudno!Moja je 99 god,100 000 km,ovlasteni serviser mi nudi 2200 €,ali mi ne pada na pamet da je prodam ispod 3000 €,a mozda je ni onda ne bih prodavao.Prvi sam vlasnik,nikakvih problema.Auto je prosao sve i svasta,redovni servisi,ali je i cuvam koliko mogu.Nije vidjela garazu,a nigdje ni traga od ruzine,kontrolna ploca nema nikakvih zvukova,sve radi kao iz tvornice!:top: Istina,nije neki zmaj u zavojima,ali sa 60 ce proci svaki zahtjevniji.Bolje lezi na cesti kad je natovarena.Sve u svemu ja je svakom preporucujem tko se misli voziti bez bojazni da ce ga taj stroj ostaviti na cesti.

LAV-LAV
19.03.2009., 00:23
kak nema servo. imam iz 97 i servo je 3 put jači (čitaj auto je lakši pa zato) nego na skodi octavii pa mislim da vise osjecaja imam na pcu sa volanom koji ima force feedback. btw nije ni bitan osjecaj za cestu, ionak je gradski auto.
Inace mama ju vozi, a ja polozio pred tjedan dana pa sad i ja intenzivnije. auto ima 150 000 i jedini problem je bio ekotest. popravci jeftini, dugi hod mjenjaca inace, a i vec je dosta razlohan. auto je ono ''toci i vozi''. limarija napravljena prosle godine tak da je ko novi. ma vozi dok se ne raspadne

Meni nije stvarao problem na eko testu,ali znam neke koji su imali problema s time.To se u ovlastenom servisu rjesava sa 50 kn,ociste ti "karburator" s nekim sprejem i izbaci garez za 2 min. i to je to.Inace,ja svoju prajdicu tocim sa eurosuper 100 i nema zime na ekotestu :top: Do sada sam promijenio samo prednji lezaj i homokineticki na 85 000 i akumulator nakon 7 god. Svjecice mijenjane na 50 000,sad bih trebao ponovo na prvom slijedecem servisu.

LAV-LAV
19.03.2009., 00:25
ma koji servo volan na kiji pride:lol: to su japanske fore s većim omjerom u letvi volana, da malo skreneš moraš više okrenut volan, debilana za vozit dok se ajde de ne privikneš:kava:

Iznenadio bi se kako ima veliki zaokretni kut volana.Okrenes se iz prve gdje god ti padne na pamet!Nema onih fora naprijed-nazad :top:

Velebni
24.03.2009., 21:04
Seriser ti nudi nešto iznad realne cijene tog godišta.Prijatelj je kupio 2000.g..,reg godinu dana za 2000 €.Ima 65000km,vozio ju neki deda.A i cijene se tu vrte.Za 3000 € kupiš normalni rabljeni auto klase polo,a razlika između pola i kie je ko između mercedesa i fićeka.Govorim iz iskustva.

Hcexpo
03.04.2009., 08:48

ima.
kad je auto ugasen teze se okrece volan neg kad je upaljen, govorim dakako dok auto miruje. kad smotas do kraja volan broj okretaja padne i onda poraste (veca potrosnja struje) predpostavljam

LAV-LAV
03.04.2009., 15:26
ima.
kad je auto ugasen teze se okrece volan neg kad je upaljen, govorim dakako dok auto miruje. kad smotas do kraja volan broj okretaja padne i onda poraste (veca potrosnja struje) predpostavljam

To je dodatna oprema.Drugim rijecima,imas servo u dodatnoj opremi,ali ga ja nemam jer sam u to vrijeme trebao cekati auto sa servom jos dobrih mjesec do 3 mjeseca...ali ga i ovako okrecem bez problema,pogotovo kad su gume novije... :top:

Hcexpo
05.04.2009., 20:45
To je dodatna oprema.Drugim rijecima,imas servo u dodatnoj opremi,ali ga ja nemam jer sam u to vrijeme trebao cekati auto sa servom jos dobrih mjesec do 3 mjeseca...ali ga i ovako okrecem bez problema,pogotovo kad su gume novije... :top:

lol. vjerojatno. btw kladio sam se sa starim da je kia pride (1,3 75ks) brza (startnija) neg njegova octavia (1,6 75ks). kaj vi mislite o ovom. trebamo negdje to ici isprobati.

klinsider
05.04.2009., 21:49
Pa naravno da je kia startnija, jedino na autocesti ce te proci zbog bolje aerodinamike (160 vs 167kmh).
Kia s 1.3 motorom ima oko 800 kg (ovisi koja verzija i koliko opreme).

Skoda Octavia, limuzina, prve generacije ima oko 1150 kg (ovisi o opremi).

Znaci.... ista snaga, nesto veci okretni moment ali 50% veca tezina. Koji auto je zivlji, je svakako jasno.

HHmischko
06.04.2009., 07:40
S obzirom da sam radio u KIA sevisu:

-pride je glede doživljaja u vožnji mali gradski auto, dosta živahan
-neki originalni dijelovi su skuplji od zlata, npr. diz(n)e
-limarija je stvarno nikakva, garancija je bila 6 godina, koja se priznavala samo uz urednu servisnu knjižicu
-eko test: nije nikakav problem uz preduvjet da je sve ispravno, samo ga treba prije eko-testa dobro propuhat, odnosno opalit nekih 30-50 km gas do daske.
(naravno, topal motor i pazit na obrtaje!)

Sima
06.04.2009., 21:46
Ja imam pride wagon:top: 1999. Jako sam zadovoljan osim limarije:flop:. S obzirom na karavan izvedv+bu karoserije dosta prtljage:top: stane i idemo i u planine i na more.
Eko test prolazi tako da striček:s odpoji klemu s akumulatora tri minute , spoji i savršeni rezulatati. Takve instrukcije dobili iz ovlaštenih servisa:mad: još davno jer su uočili da jedino pride ima problema. Moja ima 175000 km.:top:

LAV-LAV
07.04.2009., 14:28
Ja imam pride wagon:top: 1999. Jako sam zadovoljan osim limarije:flop:. S obzirom na karavan izvedv+bu karoserije dosta prtljage:top: stane i idemo i u planine i na more.
Eko test prolazi tako da striček:s odpoji klemu s akumulatora tri minute , spoji i savršeni rezulatati. Takve instrukcije dobili iz ovlaštenih servisa:mad: još davno jer su uočili da jedino pride ima problema. Moja ima 175000 km.:top:

Dobra fora! Nisam do sada imao stim problema,ali dobro je i ovo znati :top:

LAV-LAV
07.04.2009., 14:31
Onako usput,jel ima tko lijevi retrovizor za kiu pride?Ili bar nekoga tko bi mi to prodao (a da nije servis)? Hvala!

Hcexpo
13.04.2009., 21:00
ja danas bas zatezao taj lijevi retrovizor. stalno je ogledalo padalo prema dole.
kaj si svog rasipal na nekaj il.. inace dok sam skuzil di se zatezeee ...... retrovizor ti se da skroz rastaviti tak ak ti nije rasipano staklo mozda se da slozit nekaj. ak trebas help pitaj. i da se pohvalim. slozil sam trubicu da ak ostanu svjetla upaljena i otvoris vrata da pišti (mama 2 put spraznila akumulator). i slozil ove gumbe za podizace stakla. svi se spotrgali. i ono zadnje svjetlo za maglu slozil. hahahah. danas imal vremena tak da sve sitne popravke obavil. jos samo zamjenit zaruljicu na tablici, nadolijat ulja i kupit gume. ala se tog nakupilo

minmasin
17.04.2009., 08:32
Po meni odlican izbor. Pokazale su se kao jako dobri automobili pogotovo za prvi automobil. Nadji dobar primjerak i vozi. :top:

moja ima oo 160 000 km, vozim ju oko zadnjih 80-tak tisuca, jedino lim problem,
motor je najbolji dio ovog auta. tu i tamo prođe koji element ovjesa (prednji ugl:)
preporuka tko zeli pouzdano vozilo a ne pretjerano zahtjevno
samo redovita izmjena ulja i filtera

Nighthunter
24.04.2009., 13:36
Pređem s Kiom Pride nešto manje od 1000 Km mjesečno. Nisam imao problema nikakvih do neki dan. Pri malo bržoj vožnji osjetio sam kako se vozilo naglo zatreslo. Usporio sam jer sam sumnjao da je guma probušena, ali nije. Majstor mi kaže da je nosač motora , naručio je dio i sad čekam.

Nadam se da će to brzo nabaviti, zna li neko koliko otprilike košta nov nosač motora za nju? Slabo se razumijem u mehaniku ali reče mi da je stradao onaj donji koji motor veže za šasiju ili tako nešto :D

Glavni frajer kaže:
24.04.2009., 20:56
Pređem s Kiom Pride nešto manje od 1000 Km mjesečno. Nisam imao problema nikakvih do neki dan. Pri malo bržoj vožnji osjetio sam kako se vozilo naglo zatreslo. Usporio sam jer sam sumnjao da je guma probušena, ali nije. Majstor mi kaže da je nosač motora , naručio je dio i sad čekam.

Nadam se da će to brzo nabaviti, zna li neko koliko otprilike košta nov nosač motora za nju? Slabo se razumijem u mehaniku ali reče mi da je stradao onaj donji koji motor veže za šasiju ili tako nešto :Dako ti se auto zna zatrest u vožnji, prije da bi ti bio nosač getribe. ali ako ti majstor tako rekao, i znaš da je nosač motora, promjeni ga. pa kada ga budeš mjenjao reci da ti provjere i po potrebi zamjene i nosače getribe. guma se preša u nosač, i sve zajedno računaj oko 500, 600kn... osim ako zbog getribe nebi bilo više posla...

Nighthunter
26.04.2009., 21:27
ako ti se auto zna zatrest u vožnji, prije da bi ti bio nosač getribe. ali ako ti majstor tako rekao, i znaš da je nosač motora, promjeni ga. pa kada ga budeš mjenjao reci da ti provjere i po potrebi zamjene i nosače getribe. guma se preša u nosač, i sve zajedno računaj oko 500, 600kn... osim ako zbog getribe nebi bilo više posla...

Hvala , svakako ću tražiti da sve provjere.

ako ti se auto zna zatrest u vožnji,

Ma preko 60 km/h trese se nenormalno, nisam ni vozio više iako su mi rekli da mogu voziti . Inače za Kiu obično treba nekoliko dana čekati dijelove, najvjerovatnije ću kupiti kakve krntije za dijelova :D .

deka09
26.04.2009., 21:50
E sad kak ide.
1. 55 2. 90 3. 120 4. valjda do kraja nisam isprobao jer mislim da bi se raspao

napuni ona pun celer i jos ubrzava :)

kozle
26.04.2009., 22:51
moj pride koji vozim 9 godina prosao je 97000km
prvi sam vlasnik nije na plin ide izvrsno potrosnja u grad 7.5 auto put brzina oko 150/160km/h 6.1 a magistrala 4,5l/100
ubrzanje 0-100 za 11sek-bez katalizatora prve gume hankook-cista plastika onda dunlop i sada bridgestone
slab kvalitet su amortizeri-promenio sam ih na 55000km pali iz prve ne trokira ajnspric mpi i vrlo elastican 135nm pri 3000 obrtaja
5500 eura kad je bio nov karoserija jos dobra extra mali auyo pozdrav

HHmischko
27.04.2009., 07:15
prvi sam vlasnik nije na plin ide izvrsno potrosnja u grad 7.5 auto put brzina oko 150/160km/h 6.1 a magistrala 4,5l/100
ubrzanje 0-100 za 11sek-bez katalizatora prve gume hankook-cista plastika onda dunlop i sada bridgestone
slab kvalitet su amortizeri-promenio sam ih na 55000km pali iz prve ne trokira ajnspric mpi i vrlo elastican 135nm pri 3000 obrtaja

A da možda ne proizvodi gorivo....:lol:

Vozio sam od malih autića R5 1,4. Na otvorenoj cesti je mogao ako se stvarno lagano vozilo, do 110 - 120 km/h, proći s 5,0 ili koji deci ispod. U prosjeku, naravno. Ali peglanja na autoputu, 160 km/h konstantno, bez puštanja gasa, (ono, Vmax minus 5 do 10 km/h) je srknilo 10-12 litara.

Pride ne troši puno. Ali na konstantnih 150 km/h mora bit debelo više nego što tvrdiš.

Glavni frajer kaže:
27.04.2009., 07:53
uzimi da se na tim malenim motorima od 110kmh do 130kmh potrošnja povečava za 25%. pa ti vozi...

deka09
27.04.2009., 11:55

malo pretjerivanja, ali istina je da zblja malo trosi.

kozle
27.04.2009., 21:47
znaci skopje-hanioti 6.1l

skopje-kusadasi 6l

skopje-tivat preko kosova 4.5

skopje-gradska voznja 7.5

pozdrav

kozle
27.04.2009., 21:52
i zaboravio sam

skopje-kicevo 110km i nazad 110 ukupno 220

5.8 l voznja: 120 km auto put 150/160km/h
ostalo brdo voznja na noz kroz krivine a stabilnost je katastrofa ljulja kao spacek

ŠTEVA 071
28.04.2009., 19:12
Evo da i ja nekaj napišem servisiram dvije Kie jedna je od kuma ima 202000 km nikad nikakvih problema samo sam mijenjal prve federe i nosač motora ali to mislim da ima veze udes dok je bila nova,federi sam nakon 5 g. (lijevi puknul) a nosač prije jedno 2 sad je imal opet udes oba dve bočne strane pa ju više ne bude vozil,slaba strana limarija ne troši ni kap ulja,a ova druga e tu već ima toga tu sad vozi deda 80 g. mijenjan prvi lager na 40000 km, tp. senzor(potenciometar gasa) i sad na 55000 katalizator???? malo čudno ali istinito,mislim da je to zato kaj se auto vozi puno po gradu(vozila kčer prije od tog čovjeka) inače preporuka jer za takve novce se ne može naći bolji auto.
Da akumulator i kablove ne računam ipak je to potrošna roba,a armatura i sicevi su za 4+,jedino zadnja hauba trula i rubovi vrata (nije nikad vidjela garaže) ova od kuma 99. a ova od dede ne cvate još nigdje 2000g

Žoharzilla
28.04.2009., 23:46
Frend je ima, superzadovoljan s njom. Problem je što malo izbija hrđa na stražnjim blatobranima, ali to se da riješit, i njegova je '97. pa nema ni serva. Inače potrošnja mala, kvarova nema, održavaj redovito i nemaš beda... super autić...:D

cortom
23.06.2010., 14:29
Sorry što dižem temu iz mrtvih, ali na korištenju mi je jedna Kia Pride iz 2000. godine i moram reći auto sasvim o.k. za grad i more uz skromnije zahtjeve. Primjetio sam da kad se malo nagazi stvarno hoće popit, ali ako mirnije voziš vrlo malo. Auto iz nižeg broja okretaja dosta dobro vuče, čak tako da kad je mala kišica ako se ne pazi obavezno šlajdra-proklizava.

Što se tiče eko-testa netko je već napisao, a ja isto potvrđujem; na autoput opalit nekih 30-ak km na 130km/h i bez beda prolazi.

Imam jedno pitanje. Nigdje ne moguć naći (a nemam Manual) na koliko se pumpaju gume? Zvuči glupo, ali kad stavim na 2,5 bara gume još uvijek lagano sjede, pa mi nije jasno koliko treba (3 bara možda) :ne zna:?

Ako netko zna :D..

štenac
23.06.2010., 14:54
Sorry što dižem temu iz mrtvih, ali na korištenju mi je jedna Kia Pride iz 2000. godine i moram reći auto sasvim o.k. za grad i more uz skromnije zahtjeve. Primjetio sam da kad se malo nagazi stvarno hoće popit, ali ako mirnije voziš vrlo malo. Auto iz nižeg broja okretaja dosta dobro vuče, čak tako da kad je mala kišica ako se ne pazi obavezno šlajdra-proklizava.

Što se tiče eko-testa netko je već napisao, a ja isto potvrđujem; na autoput opalit nekih 30-ak km na 130km/h i bez beda prolazi.

Imam jedno pitanje. Nigdje ne moguć naći (a nemam Manual) na koliko se pumpaju gume? Zvuči glupo, ali kad stavim na 2,5 bara gume još uvijek lagano sjede, pa mi nije jasno koliko treba (3 bara možda) :ne zna:?

Ako netko zna :D..

kakvih crnih 2,5 ili 3 bara :eek:
idu i prednje i zadnje na 2 bara, neovisno o opterećenju.
pa normalno je da gume "sjede".

vžtempo
23.06.2010., 19:06
TAJ auto je stvarno ispod razine Yugića vjeru mi xd

čorba
23.06.2010., 19:31
TAJ auto je stvarno ispod razine Yugića vjeru mi xd

ma auto nije loš,al limarija je baš ćesme

msporis
23.06.2010., 19:38
uzmi radije accenta 98-99 za te novce

vžtempo
23.06.2010., 20:04
ma auto nije loš,al limarija je baš ćesme

da slažem se motor je apsolutno najbolji dio auta, ali ona očajna limarija i boja koja apšisa i otpada pogotovo sa plastičnih vanjskih djelova branika npr. a najbolje je kad ti apšisaju stražnja štop svetla pa imaš bjeli štop :lol:

cortom
23.06.2010., 22:34
Ma auto stvarno nije tak loš, za studentske prohtjeve čisto o.k. Ma moram vidjeti što je s tim gumama - izgledaju ispuhano, a bara i previše :ne zna:...

Josip4
24.06.2010., 10:37
Ma ima ga jedan susjed, kupio ga odmah po dolasku na naše tržište kod onog Miketića, motor već ima kilometara ko u prići i samo ide i ide, znači od kad ga je kupio ide svaki dan sa njim na posel cca 150 km. na dan, i osim kaj je mlao trul kvara nema.

Mischa
24.06.2010., 10:44
ja sam bila ponosna vlasnica Kie pridea..ja sam je pocela voziti davne 1998. taman kada sam polozila...i mogu reci da je bila odlican auto za mene studosicu,..

Bila je 1996. godiste (nisam vise ziher), ma odlicna...imala je sve servo, klimu, siroke felge, centralno daljinsko zakljucavanje (mislim da je to bio jedini pride s klimom i centralnim zakljucavanjem)..

I tako sam ja nju vozila dan,noc 3 godine, dok nije dosla nesretna 2001. kada sam imala sudar...i majstor je od mojeg pridea napravio harmoniku...i sto reci, cijena popravka auta je bila 25000kn..i mi je popravili...

I ja je vozila jos jedno cca godinu i pol, ali onda sam pozeljela veci auto...tako da sam pridea prodala...i isplakala nebrojeno puno suza kada je otisao,..

No, ono sto mogu reci je to da je auto bio odlican...znam da nije previse trosio (jer da je ne bih ga vozila...kao studentica nisam imala bas previse love za benzin)..bio je prostran, pregledan...ma odlican...

Tako da, mislim da se pridea isplati kupiti...(ali dobro, ja sam opcenito kia fan)

machinae
24.06.2010., 12:53
Kupio ju 2004.te kao 4-ti vlasnik sa NAVODNIH 80 000. (1997 godište)

Rajt.
Imala je barem 160 000.
Meho je rekao da je sajla za kilometre preglodana od vrtenja bušelicom kod vraćanja kilometraže :)

Žena mi navrtila još 150 000 u 2 godine radeći osiguranje, u te 2 godine ulje je mijenjano svega 2 puta :)
-svakih 75 000.

Dakle to je preko 300 000.

Auto prodan za 7000 kn (!) i dan danas ga vozi neka baba.

Ima negdje oko 350 000 km. 75 ks varijanta. bez generalke, bez polugeneralke, mašina je urica.
jedino čega sam se namijenjao su homokinetički zglobovi i neki dijelovi podvozja.

I instrument tabla je bila promijenjena jer nije pokazivala brzinu (zbog nasilnog vraćanja kilometraže)

BTW, hrđa kao yugo :) ali nije me smetalo. Kad je žena opizdila žardinjeru, na vratima se doslovno otkinuo dio limarije kako je bio hrđav :)
To je auto koji voziš i boli te kurac jel ćeš negdje ogrebati, zapeti u snijegu, nasjesti itd.
75ks na 700 kg daje odlično ubrzanje.

Ostao mi je u fantastičnom sjećanju,

mikidragi
24.06.2010., 21:20
Ponosni vlasnik pride 99 god. 180 tisuća

sa motorom nikakvih problema, jedino je limarija u qrcu,

Nema ništa od opreme, ni servo ni ništa, bavim se ribolovom i lovom tako da je vožen i po šumama i po gorama, čak sam metar drva vozio u njemu...:s

jedina stvar što sam ja par puta mijenjao je auspuh i kinetički zglob...

Ako je očuvan koliko toliko, i nije skup , slobodno nek se kupi i neće nikome biti žao...

gentor
24.06.2010., 21:22
Ponosni vlasnik pride 99 god. 180 tisuća

sa motorom nikakvih problema, jedino je limarija u qrcu,

Nema ništa od opreme, ni servo ni ništa, bavim se ribolovom i lovom tako da je vožen i po šumama i po gorama, čak sam metar drva vozio u njemu...:s

jedina stvar što sam ja par puta mijenjao je auspuh i kinetički zglob...

Ako je očuvan koliko toliko, i nije skup , slobodno nek se kupi i neće nikome biti žao...

To imaš isto i sa daewoo Ticom, osim što je njemu i limarija OK, a potrošnja manja 2-2.5 litre, i štop svjetla mu ne svjetle bijelo kao što je netko gore već primjetio :)

machinae
25.06.2010., 08:19
To imaš isto i sa daewoo Ticom, osim što je njemu i limarija OK, a potrošnja manja 2-2.5 litre, i štop svjetla mu ne svjetle bijelo kao što je netko gore već primjetio :)

imao sam i Tico.
Kia ima osjećaj kao da sjediš u autu, a za tico je stvarno smiješna pojava na cesti :) I ima 42 KS, što je neusporedivo jer je DUPLO sporiji do stotke, cca 20 sek. mu treba. Što znači da nemožeš preticat ni kamione.
Limarija je ok, to je istina, isto su godište bili - 97.

Velebni
25.06.2010., 19:34
Molim Vas bacite pogled na njuškalo.Kada zatražite KIA PRIDE jedan iznad drugog izađu dva oglasa.Na jednom MARRTINGRAD auto kuća prodaje kiu pride sa 180000km,a na drugom neka privatna osoba isti takav auto iste boje sa 45000km.Nebi tu bilo ništa čudno da to nije ISTI AUTO!!!Jer ima iste registarske oznake.A da naša vrla policija radi svoj posao oni bi istražili tko to tamo skida kilometražu...

wagen
25.06.2010., 22:29
kia pride,1999g, oprema glx+servo, automatski mjenjač
pređenih 135 000 km
motor troši nešto više ulja ali u granicama tolerancije
sam motor ide brzo čak i neočekivano brzo s obzirom na automatski mjenjač
automatski mjenjač s tri brzine ali radi uglađeno kao da se radi o puno skupljem autu.jednom mu iscurilo svo ulje jer je napukla neka cijevčica,odšlepan je u servis,cijev zamijenjena,ulje doliveno a mjenjač ne da nije zaribao nego radi ko i prije.npr mercedesovi na starijim linijama obično zaribaju kod ovakvih situacija,ovaj od kie nije.i stvarno spada u izvrsne automatske mjenjače.
ležanje nije kao što neki govore,leži pristojno ako ga se zna vozit.u pretjerivanju prvenstveno nosi prednji kraj vani,ali lijek je nepumpati puni gas u zavoju(posebno ne po mokrome ali vrijedi i za suho) već dozirano i mogu se zavoji dobro prolaziti.zadnji kraj nosi samo prilikom namjernog zabacivanja ali se kontrom lako kontrolira zahvaljujući servu koji jest lagan ali ima se osjećaja što se s kolima događa.a i auto je takav da se taj zadnji kraj stvarno jednostavno kontrolira dok prednji može puno pobjeći na način da je muka vratiti ga pod kontrolu.
na prvu nema dojam kvalitetnog auta ali u eksploataciji se pokazao boljim od mnogih "boljih marki"
da kupujem rabljeni obvezno bih tražio glx jer su sjedala,obloge i ostalo mnogo bolji.također sa servom ne radi motanja u mjestu već zato što primjerci bez serva se bezosjećajno voze i kod brže vožnje se s njima nema dobar osjećaj.kod nekih auta je bolje ne imati servo ali kod ovog je bolje imati
potrošnja je ok dok se ne vozi konstantno visokim okretajima.osobno ga kao rabljenog ne bi kupio ako nije dosta jeftin i očuvan jer ga svi pljucaju pa tržišno se ne isplati puno ga platit.al ako je sića u pitanju,ima opremu glx + servo i ak je očuvan mogao bi se isplatit

wagen
25.06.2010., 22:37
također moj je 5 vrata i ima dulji međuosovinski razmak od 3 vrata.bolje leži od onog s tri 3 vrata.oni s 5 vrata imaju kao i karavan dulji međusovinski razmak od 3 vrata ali treba znati da karavan leži najgore od svih.zato najbolje uzet vozilo s 5 vrata, glx+ servo.svojeg ću zadržati u obitelji dok bude vozio a onda otpad, za siću ga se ne isplati prodat ali se za siću možda isplati kupit

nenocutlas
25.06.2010., 22:57
svašta, daleko je to od nekog auta, jbg takav nam je standard pa mora netko i to vozit, imao mazdu 121, kia je kopija toga, što reć- kanta, točnije limenka od paštete na 4 kotača:rofl:za po gradu je čist ok i kratke relacije, motor je i prejak za samu konstrukciju i namjenu upotrebe:kava:

cortom
28.06.2010., 20:02
Kakva su vam iskustva sa servisima. Ima li netko neku preporuku gdje ići i koje izbjegavati :confused:?

wagen
30.06.2010., 17:36
servisi u fušu,self servis i slično.nije to auto za službene servise.to je kanta ali može dobro služiti

cortom
30.06.2010., 18:22
Slažem se, zato pitam kakva su vam iskustva i imate li kojeg za preporučit - "švasera" :D..

minmasin
30.08.2010., 18:32

Rajt.
Imala je barem 160 000.
Meho je rekao da je sajla za kilometre preglodana od vrtenja bušelicom kod vraćanja kilometraže :)

Žena mi navrtila još 150 000 u 2 godine radeći osiguranje, u te 2 godine ulje je mijenjano svega 2 puta :)
-svakih 75 000.

Ima negdje oko 350 000 km. 75 ks varijanta. bez generalke, bez polugeneralke, mašina je urica.
jedino čega sam se namijenjao su homokinetički zglobovi i neki dijelovi podvozja.

I instrument tabla je bila promijenjena jer nije pokazivala brzinu (zbog nasilnog vraćanja kilometraže)

BTW, hrđa kao yugo :) ali nije me smetalo. Kad je žena opizdila žardinjeru, na vratima se doslovno otkinuo dio limarije kako je bio hrđav :)
To je auto koji voziš i boli te kurac jel ćeš negdje ogrebati, zapeti u snijegu, nasjesti itd.

ha ha ha, ovo me nasmijalo do suza, moja je isto hrđava, rekao bi covjek da ju jedu kakve bakterije, isto se zapicim kroz zbunje, grmlje, ma ne gledam uopce hoce li se izgrebati, voze se drva, alat, ma sta god.
Jednom sam natovario ravno 300kg zice+jos 150 kg zive vage:D
Uskoro ce biti aktualna nabava zimskih guma, pa da pitam vlasnike prajdica koje gumetine imaju, ja sam imao yokohamine zimnjace zadnje tri, cetiri godine, imaju hrpu km i jos su dobre ali ne bas za snijeg, inace vrhunska guma po mom sudu, prosle sam godine sa vec pohabanim gripom vozio bez teskoca, dakle, ima li koga da odgovori, kake gume za kiu pride(zimske)?

cortom
30.08.2010., 19:45

Rajt.
Imala je barem 160 000.

-svakih 75 000.

Odlično i mene si nasmijao :rofl:!

Što se tiče guma - ja imam Savu gore i to ljetne. Po ljeti su o.k., ali ozbiljno razmišljam o zimskim, jer su koma po hladnom i mokrom. Skliže se jezivo.
Dakle potpuno nevjerojatno, ali ljetna guma se teško vozi po zimi :D..

mikidragi
30.08.2010., 20:49
uzeo prošle godine barum i bio zadovoljan. Inače kiju koristim za svašta i svakakve putove i neuništiva, samo ju jebe hrđa. 180 tkm i na motoru nikakvog kvara. Prošli tjedan ju registrirao i prošla eko test bez problema još se ovaj čudio.

Što se tiče zimskih guma odradile svoj posao pošteno.

ljetne imam neke avon i katastrofa su, nikad više. Stalno proklizuju, ne puno, ali čim daš mrvicu više gasa.

cortom
25.09.2010., 20:24
Trebao bi staviti nove gume na svoju Pride-icu, a s obzirom da dolazi zima razmišljam koji bi bio optimalan potez.
Što je bolje ići na zimske ili neku smjesu pola-pola, ako toga još ima :ne zna:?
Ima kakvih prijedloga?

mikidragi
25.09.2010., 23:01
neznam kakve su univerzalne, ali sa barum zimskima sam bio zadovoljan

markotravno
26.09.2010., 07:20
Poznavatelji automobila, sto mislite o Kiji Pride iz 2000. kao automobilu za jednog studenta kojem bi to bio prvi auto. Ili ako netko vec posjeduje prednosti i mane istog!

Radije si kupi bicikl nego tu kanticu, i vozi se po nogostupu gdje te nitko neće udariti. ako te i u tom autu neko udari, ajme meni.
Vozio sam ga 7 dana dok je frendica bila na moru, ajme majko, prvo mislim da auto ima prejak motor za sebe, ovaj moj je imal 75 ks, a kočnica nigdje. Moš kočit i kočit ali nečes stat. Lim trul.
Jedino kaj je plus potrošnja, zaista malo troši.
Za te novce moš kupiti feliciju,golfa II,escorta,lanciu, pa čak i neke alfe,punto,ibizu,kadeta,iam i bmw i mercedesa e sad treba naći u dostojnom stanju, naravno 2000g malo su skuplji ali vec 97 g ili 98 g ima ih i miože se naći, a ozbiljniji su auti sigurno od kije pride.
Sve u svemu ja ga nebi kupil nikada. Naravno to je samo moje mišljenje. I oprostite ako vas to vrijeđa. Da nebi opet bilo "susreti sa stingerom ":s

cortom
26.09.2010., 09:07
Ima još netko kakav prijedlog za gume?

machinae
26.09.2010., 11:29
Ima još netko kakav prijedlog za gume?

sava s3 sam imao gore, snijeg-gorice-uzbrdo, bez problema.
300 kn komad r14.

cortom
26.09.2010., 12:29
Hvala :top:! Čuo sam da su S3 dobre za snijeg, ali da su na kiši nešto lošije :ne zna:. Kakvo je tvoje iskustvo?

archibald
26.09.2010., 13:00
Ja prošli ponedjeljak bio u Sloveniji, vulkanizerstvo Furlan, kupio GoodYear Vector 4Season, cjelogodišnje, 165/65-R13, ukupno ispalo oko 45€ po gumi sa povratom poreza na granici, sa montažom, balansiranjem i svime, znači oko 200 eura nas ukupno ispalo. Kod nas u Vulkalu bi nas ispalo barem 2000 kn, a ovo u Sloveniji em je blizu (cca 1km iza granice tam kod Zaprešića, neznam kak se točno zove granični prijelaz). Uslužni prodavači, odmah nam izračunali koliko bi nas ispalo kao hrvate sa povratom poreza, stavili na dva računa tako da ne moramo platit porez na našoj strani, brzo nam namontirali gume, nema gužve, na granici bez problema, dobili povrat poreza, ma sve 5.
Sa gumama sam zadovoljan, po suhom solidno drže, po kiši još bolje, drži zavoj, lijepo koči, ne proklizava, uglavnom ja sam jako zadovoljan, a ne vozim nimalo penzionerski, dapače :)
Pozdrav

dr_dinamo
26.09.2010., 13:22
Hvala :top:! Čuo sam da su S3 dobre za snijeg, ali da su na kiši nešto lošije :ne zna:. Kakvo je tvoje iskustvo?

Sava S3 su sasvim solidne, istina je da su po kiši lošije, ali su zato odlične pri pravim zimskim uvjetima. Stavio sam ih prošle zime na C 220CDI (stražnji pogon) i zaista sam zadovoljan. Pokazale su mi se bolje od daleko skupljih Dunlop Wintersport koje sam imao prije njih.

Odi u slo po gume, tamo ćeš najpovoljnije proći.

bambus_1
26.09.2010., 21:07
Sava S3 su sasvim solidne, istina je da su po kiši lošije, ali su zato odlične pri pravim zimskim uvjetima. Stavio sam ih prošle zime na C 220CDI (stražnji pogon) i zaista sam zadovoljan. Pokazale su mi se bolje od daleko skupljih Dunlop Wintersport koje sam imao prije njih.

Odi u slo po gume, tamo ćeš najpovoljnije proći.

Jesi imao dunlop wintersport 3D?Želiš reći da je sava s3 bolja od njega?Ja imam sada Savu,dobra je po snijegu ali mi je dunlop po snijegu i kiši 10 puta bolji..na drugom autu.

jura_68
09.10.2010., 13:14
Kupio Kiu Pride prije dva tjedna, ludnica. Auto ide ko lud, startan je i kolko primjećujem mali je potrošač..... Jest da je nakon Rovera to obična škatuljica, ali za te pare. Na rovera sam godišnje lupao 700-900 Eura kojekakvih popravaka. Tetak vozi Kiu 13 god. i kaže nikakvih problema. Vidjet ćemo....pozz:):p:top:

ćubi
09.10.2010., 13:36
Kupio Kiu Pride prije dva tjedna, ludnica. Auto ide ko lud, startan je i kolko primjećujem mali je potrošač..... Jest da je nakon Rovera to obična škatuljica, ali za te pare. Na rovera sam godišnje lupao 700-900 Eura kojekakvih popravaka. Tetak vozi Kiu 13 god. i kaže nikakvih problema. Vidjet ćemo....pozz:):p:top:

Sretno i puno kilometara !:)
koji je motor? pretpostavljam dizel?

jura_68
28.10.2010., 15:43
Sretno i puno kilometara !:)
koji je motor? pretpostavljam dizel?
A ne, benzinac. Zanima me ima li netko broj za djelove ukolko ustrebaju, može i za zamjenske djelove

cortom
28.10.2010., 18:42
A ne, benzinac. Zanima me ima li netko broj za djelove ukolko ustrebaju, može i za zamjenske djelove

Dijelova ima, nije frka. Pogledaj ovdje pa pronađi najbližeg zastupnika (http://www.kia.hr/representatives/), a onda izaberi servis.
Dijelovi nisu preskupi, a vjerujem da su zamijenski još jefitniji. Možda da pogledaš kod Tokića (http://www.tokic.hr/).

Pozz i sretno :top:!

jura_68
31.10.2010., 07:41
Dijelova ima, nije frka. Pogledaj ovdje pa pronađi najbližeg zastupnika (http://www.kia.hr/representatives/), a onda izaberi servis.
Dijelovi nisu preskupi, a vjerujem da su zamijenski još jefitniji. Možda da pogledaš kod Tokića (http://www.tokic.hr/).

Pozz i sretno :top:!
Zahvaljujem, ako se moj mehaničar pokaže i kod kie dobar svakako ću ga preporučit....inače za rovere je bio pravi znalac....:top:

cortom
31.10.2010., 17:34
ako se moj mehaničar pokaže i kod kie dobar svakako ću ga preporučit...

To ću znati cijeniti :top:, svakako javi.

jura_68
31.10.2010., 19:03
To ću znati cijeniti :top:, svakako javi.

Postavio bih još jedno pitanje. Želio bih staviti krovne nosače, no nisam vidio mjesto gdje bi se mogli pričvrstiti. Dali zna netko kako se oni montiraju i što je najvžnije prodaje li netko rabljene ili zna za nove. Naravno, kolika je cijena?:top:

cortom
31.10.2010., 21:03
Postavio bih još jedno pitanje. Želio bih staviti krovne nosače, no nisam vidio mjesto gdje bi se mogli pričvrstiti. Dali zna netko kako se oni montiraju i što je najvžnije prodaje li netko rabljene ili zna za nove. Naravno, kolika je cijena?:top:

Moj ima krovne nosače i montirani su (pošto nema žljeba na krovu) tako da su pričvršćeni za karoseriju tj. kad se otvore vrata kuke idu ispod. Ne znam je li me kužiš ili sam zakomplicirao :confused:.

Moram vidjeti koliko je bivši vlasnik platio i gdje pa javim.

jura_68
01.11.2010., 10:51
Moj ima krovne nosače i montirani su (pošto nema žljeba na krovu) tako da su pričvršćeni za karoseriju tj. kad se otvore vrata kuke idu ispod. Ne znam je li me kužiš ili sam zakomplicirao :confused:.

Moram vidjeti koliko je bivši vlasnik platio i gdje pa javim.

Jasno mi je. Hvala na trudu pa se čujemo....:top:

cortom
01.11.2010., 13:26
Jasno mi je. Hvala na trudu pa se čujemo....:top:

Ne mogu trenutn naći, ali u Ilici (Kustošija) preko puta policije, pokraj Yamahinog dućana - prema Vrapču.

cortom
01.11.2010., 16:15
Evo našao sam - Vindor (http://www.vindor.hr//index.php?option=com_gmaps&task=viewmap&Itemid=73&mapId=1).

jura_68
01.11.2010., 19:44
Evo našao sam - Vindor (http://www.vindor.hr//index.php?option=com_gmaps&task=viewmap&Itemid=73&mapId=1).
Baš ti hvala.... navratit ću kad me put nanese i ZG....

jura_68
03.11.2010., 10:53
Ovo je zaista smiješno.... Izmjena ulja, filtera, antifriza, svječica, kontrola kočnica i "lagani" pregled kiice 500 kn sa poslom. Moj je jedino bio antifriz(3l)-investicija 67 kn. Majstorr mi potvrdio da definitivno kuži i kie te da mogu računati na njega....:top::cerek::p

LAV-LAV
03.11.2010., 18:15
zna li netko gdje mogu potraziti opcije boja za kiju pride u koju su se serijski farbale i nudile na trzistu?hitno mi treba taj podatak,posebno koje su bile plave!?

nenocutlas
03.11.2010., 19:27
zna li netko gdje mogu potraziti opcije boja za kiju pride u koju su se serijski farbale i nudile na trzistu?hitno mi treba taj podatak,posebno koje su bile plave!?

vjerojatno misliš na kod boje? recimo to ti tak ništa ne vrijedi ako ovi u mješaonicama tih boja nemaju podatke za kia-u, al i nebitno nekad u tom slučaju prilagodi se to po uzorku boje s auta:kava:

LAV-LAV
03.11.2010., 19:57
vjerojatno misliš na kod boje? recimo to ti tak ništa ne vrijedi ako ovi u mješaonicama tih boja nemaju podatke za kia-u, al i nebitno nekad u tom slučaju prilagodi se to po uzorku boje s auta:kava:

To mi treba jer sam nasao branik u plavoj boji koji mi treba,ali sad sam u dilemi jer nisam siguran da li je to tocno ta boja jer postoji mogucnost da si bile 2 ili 3 plave boje.Ne mogu usporediti s autom jer sam branik nasao preko neta,a na slici se ne moze tocno prokuziti nijansa.Ta nijansa mi je sumnjiva iako se vidi da je boja original na autu.Znam da postoji jedna tamno plava i jedna svjetlo plava (ljubicasta).Ova mi se cini nesto izmedju!?

nenocutlas
03.11.2010., 20:13
vjerojatno nema razlike u nijansama, samo razlika jel metalik ili ne i koliko je apšisala boja:kava: za tu klasu auta i starost mnogo komplikuješ:rofl:

cortom
04.11.2010., 07:42
Ovo je zaista smiješno.... Izmjena ulja, filtera, antifriza, svječica, kontrola kočnica i "lagani" pregled kiice 500 kn sa poslom. Moj je jedino bio antifriz(3l)-investicija 67 kn. Majstorr mi potvrdio da definitivno kuži i kie te da mogu računati na njega....:top::cerek::p

Da nije puno :top:!

Shole Zg
04.11.2010., 11:03
Vidim ima jos novih vlasnika prajdice :)

I ja sam odnedavno vlasnik jedne, 1.3 GLXI, nabavio sam nedavno knjigu ali za standardni model i pise da se gume pumpaju na 2.0/2.0, sto mi je malo cudno? Jel vrijede informacije iz te knjige i za glxi model? Zar ne bi prednje trebale ici malo jace zbog motora (imam model sa 3 vrata)?

I ako mi netko moze reci koji akumulator po defaultu ide u nju, te u cemu je fora sa skripanjem/zujanjem plastike, najvise se cuje kod kocenja motorom, tj. pri visim okretajima u 2. i 3. brzini... vidim da neki nemaju tih problema pa pretpostavljam da je problem rjesiv...

jura_68
04.11.2010., 13:51

I ja sam odnedavno vlasnik jedne, 1.3 GLXI, nabavio sam nedavno knjigu ali za standardni model i pise da se gume pumpaju na 2.0/2.0, sto mi je malo cudno? Jel vrijede informacije iz te knjige i za glxi model? Zar ne bi prednje trebale ici malo jace zbog motora (imam model sa 3 vrata)?

I ako mi netko moze reci koji akumulator po defaultu ide u nju, te u cemu je fora sa skripanjem/zujanjem plastike, najvise se cuje kod kocenja motorom, tj. pri visim okretajima u 2. i 3. brzini... vidim da neki nemaju tih problema pa pretpostavljam da je problem rjesiv...
Da, ja sam isto novi vlasnik. I meni kao da škripi ili vibrira plastika iznad pretinca kod suvozača. Napravio servis i prezadovoljan sam. Gume na 2.0 i ne sekiraj se....:top::)

jura_68
04.11.2010., 13:52

Da, ja sam isto novi vlasnik. I meni kao da škripi ili vibrira plastika iznad pretinca kod suvozača. Napravio servis i prezadovoljan sam. Gume na 2.0 i ne sekiraj se....:top::)

jura_68
04.11.2010., 13:56

Ja imam akumulator od 75 ah. Tak sam ga kupio....:top::)

LAV-LAV
04.11.2010., 14:02

gume se pumpaju na 1.9 prednje i zadnje,ali ih ja pumpam na 2.0 od prvog dana.Pogledaj si kod prednjih vozacevih vrata te inf. Kupio sam taj auto nov tako da imam sve original podatke.Ja imam akumulator od 45Ah iako je kod nekih od 40 Ah (tvornicki) .Mislim da je prva verzija bolja.Kod mene nista ne zujia,li se davno prije cula lagana buka prilikom kocenja motora na oko 2500 okretaja.Svasta se kemijalo,a na kraju sam sam skuzio sta je.Cula se rezonanca kod katalizatora,stavio podlosku,dotegao maticu na selni i problem rijesen,a krteteni u "renomiranom"auspuh servisu mi rekli da je krepao i lonac i katalizator i da se to cuje...plastika je kod mene milina od tisine!

LAV-LAV
04.11.2010., 14:16
vjerojatno nema razlike u nijansama, samo razlika jel metalik ili ne i koliko je apšisala boja:kava: za tu klasu auta i starost mnogo komplikuješ:rofl:

sve ovisi koliko netko drzi do auta i koliko ga odrzava.nisam rob autu,ali ga od prvog dana odrzavam da je u top stanju u svako doba dana i noci.redovno ga servisiram u kiji u mojoj prisutnosti tako da nema muljanja i znam sto vozim u svako doba.zato ne volim bas bilo koji k... stavljati na auto (a za istu cijenu) koji zasluzuje puno vise :):mig:

jura_68
05.11.2010., 17:14
gume se pumpaju na 1.9 prednje i zadnje,ali ih ja pumpam na 2.0 od prvog dana.Pogledaj si kod prednjih vozacevih vrata te inf. Kupio sam taj auto nov tako da imam sve original podatke.Ja imam akumulator od 45Ah iako je kod nekih od 40 Ah (tvornicki) .Mislim da je prva verzija bolja.Kod mene nista ne zujia,li se davno prije cula lagana buka prilikom kocenja motora na oko 2500 okretaja.Svasta se kemijalo,a na kraju sam sam skuzio sta je.Cula se rezonanca kod katalizatora,stavio podlosku,dotegao maticu na selni i problem rijesen,a krteteni u "renomiranom"auspuh servisu mi rekli da je krepao i lonac i katalizator i da se to cuje...plastika je kod mene milina od tisine!

Taj problem sa rezonancom kod katalizatora imam i ja, kad otpustim gasonda se čuje, a "stručnjaci" vele da treba mjenjat katalizator. Dobro si došao savjetom, da odem i kažem da probaju uredit na taj način.

cortom
05.11.2010., 18:16
Kod mene nešto malo cvrčaka, ali u granicama normale..

LAV-LAV
06.11.2010., 13:20
Taj problem sa rezonancom kod katalizatora imam i ja, kad otpustim gasonda se čuje, a "stručnjaci" vele da treba mjenjat katalizator. Dobro si došao savjetom, da odem i kažem da probaju uredit na taj način.

eto vidis kakvi se sve zovu majstorima...ja sam tim majstorima koji su na vrhunskom glasu samo pitao kako je moguce proci eko test s neispravnim katalizatorom???bitno im je pokupit lovu,a problem bi vjerojatno usputno rijesili jer bi usput promijenili i selnu pa bi rekli da su bili u pravu!?a ti bi se skruseno slozio iako bi ti ostale brojne nejasnoce u glavi i prazan novcanik...meni u tom servisu nisu htjeli na moj zahtjev promijeniti selnu niti je dotezati jer su kategoricno tvrdili sve to treba mijenjati (auto je bio star mozda godinu-dvije).auto sad ime skoro 10 god i sve je za 10! :)

cortom
06.11.2010., 17:31
Zna li netko gdje ima povoljnije za nabaviti ratkape :ne zna:?

jura_68
06.11.2010., 17:52
Neznam šta tražiš, ja sam uzeo u Kauflandu ( možda će to nekom biti smješno)i čisto su ok.:top:

LAV-LAV
06.11.2010., 18:22

ja imam originalne na autu (glx opcija) :).

cortom
07.11.2010., 11:10
Moje su isto original, ali mi je prednja lijeva pukla i kako izgleda negdje u vožnji odletila :D. Pa me zanima ako netko zna, Jura kolika je cijena u Kauflandu?

LAV-LAV
07.11.2010., 13:58
Moje su isto original, ali mi je prednja lijeva pukla i kako izgleda negdje u vožnji odletila :D. Pa me zanima ako netko zna, Jura kolika je cijena u Kauflandu?

samo je nemoj meni maznut :D krta je pa bi mogla lako puknut ako se skida nestrucno i nabrzinu :D zato moju ne diraj da je bar ja imam :)

cortom
07.11.2010., 14:48
samo je nemoj meni maznut :D krta je pa bi mogla lako puknut ako se skida nestrucno i nabrzinu :D zato moju ne diraj da je bar ja imam :)

Ne beri brigu :mig:, nema mažnjavanja.
Upravo to se i desilo, bio sam na servisu i mjenjao kočnice. Nakon toga sam primjetio da je puknuta ratkapa. Službeni servis nestručnim (najvjerojatnije) vračanjem kotača potrgao ratkapu, eh :rolleyes:..

LAV-LAV
07.11.2010., 17:31
Ne beri brigu :mig:, nema mažnjavanja.
Upravo to se i desilo, bio sam na servisu i mjenjao kočnice. Nakon toga sam primjetio da je puknuta ratkapa. Službeni servis nestručnim (najvjerojatnije) vračanjem kotača potrgao ratkapu, eh :rolleyes:..

krkanluk......:s

jura_68
08.11.2010., 10:56
E sad da me ubiješ neznam , ali znam da nije više od sto kuna ziher....:top:

I čisto su u redu....

cortom
08.11.2010., 15:58
E sad da me ubiješ neznam , ali znam da nije više od sto kuna ziher....:top:

I čisto su u redu....

:top:

jura_68
12.11.2010., 10:15
Zanima me dal je puno 80 kn za kvaku za zadnja desna vrata, naravno rabljena?

cortom
12.11.2010., 14:11
Zanima me dal je puno 80 kn za kvaku za zadnja desna vrata, naravno rabljena?

Hmm, ne znam :ne zna:, ali nazovi službeni servis i Tokića pa usporedi s ovom svojom cijenom. Mislim da je to najbolje.

jura_68
17.11.2010., 12:58
Postoje li neka druženja ili susreti ljubitelja i vozača Kie pride....????

cortom
17.11.2010., 13:38
Postoje li neka druženja ili susreti ljubitelja i vozača Kie pride....????

He, he, ne znam :ne zna:...

jura_68
23.11.2010., 18:50
He, he, ne znam :ne zna:...

KUPUJEM KROVNE NOSAČE ZA KIU PRIDE....i još jedno pitanje:"kako zamjeniti poziciono svjetlo na lijevoj strani....". Probao, maknuo akumulator, razbio plastiku vanjski i ništa....

cortom
23.11.2010., 21:44
Što se nosača tiče moji su Mont Blanc i možeš ih pogledati ovdje (http://www.tvrtke.com/vindor-d-o-o,pid-8,mf-1752.aspx). Što se tiče svijetla, nisam skidao tako da ne znam :(..

jura_68
24.11.2010., 17:06
Dobro izgledaju....pogledal budem....

profiler13
26.11.2010., 22:33
i ja sam vlasnik kia pride-a iz 2000 god, nisam imao nikakvih problema s njom čak ni limarija nije počela trunite, zanimalo me je gdje bih mogao ugraditi centralno daljinsko zaključavanje, gdje bi mogao nabaviti ksenon svjetla i kako da napravim da kad ugasim auto i zaboravim ugasiti svjetla da počne pištati, hvala

cortom
27.11.2010., 12:06
Ajde fora da nas ima, možda si možemo pomoći savjetima. Iskreno ne znam, vjerojatno kod nekog auto električara (ja ne znam nekog) ili pitati u ovlaštenom servisu, možda oni znaju.

Nisam od prevelike pomoći, ali možda se još netko javi s boljim odgovorom..

jura_68
29.11.2010., 20:31
Ajde fora da nas ima, možda si možemo pomoći savjetima. Iskreno ne znam, vjerojatno kod nekog auto električara (ja ne znam nekog) ili pitati u ovlaštenom servisu, možda oni znaju.

Nisam od prevelike pomoći, ali možda se još netko javi s boljim odgovorom..

tako to rade roveraši na svom forumu i dosta smo pomogli jedan drugome savjetima ili upućivanjima na prave adrese....:top:

cortom
30.11.2010., 06:55

jura_68
05.12.2010., 18:35
Danas otišso na Dravu kiom i vozio bez problema po snijegu, kraj mene Škode, mećke(zadnji pogon), i još neki auti vrte kotače u snijegu. A kijica prede i vozi....jjuuhhhuuu....

cortom
05.12.2010., 18:48
Ajde fino da si zadovoljan. Ja isto nemam nikakvih problema za sada. Nešto malo kvrcka, ali nadam se da nije niš ozbiljno...

pastorrr
05.12.2010., 21:51
Deda mi vozi pride 1.3 iz 1997.g. Ima nekih 10-12000 km i skoro svo vrijeme provodi u zatamnjenoj suhoj garaži. Lastane pomozi, dal da ga čuvam još 16,17 god pa da dobijem savršeno očuvan korejski klasik?

jura_68
28.12.2010., 18:25
Tehnički prošao bez ijednog prigovora....Zadovoljan....

cortom
29.12.2010., 09:42
Tehnički prošao bez ijednog prigovora....Zadovoljan....

Je li eko test prošao bez problema, jesi ga prije razvozio ili imaš neku drugu foru?

jura_68
29.12.2010., 18:42
Je li eko test prošao bez problema, jesi ga prije razvozio ili imaš neku drugu foru?

Jedno 5 km u trećoj i odmah na tehnički-sva mudrost....:s:rofl::lol::mig:

cortom
29.12.2010., 20:03
Jedno 5 km u trećoj i odmah na tehnički-sva mudrost....:s:rofl::lol::mig:

Odlično :top:!

jura_68
12.01.2011., 21:21
Kupio krovne nosače od golfa III, pašu, u super su stanju....za 200 kn.

pride018
15.02.2011., 22:51
Ajd' da malo ozivim temu :)
Nov sam na forumu,od skora vlasnik Kia Pride...
Zanima me koje motorno ulje koristite?

jura_68
03.03.2011., 19:57

Mobil 15W/40....(izmjena svakih 10 000 km.).:top:
Koje godištw je Kia, u kakvom je stanju, koji model i kako si zadovoljan?

Shole Zg
03.04.2011., 11:15

nemam pojma, kod mene je neko 10w-40 ali ne znam cije. Uglavnom, uzeo sam svoju u 09/2010., napravio nekih 4000 km dosada i nije potrosio KAP ULJA :lol:

Svaki put kad idem kontrolirat ulje u nadi da cu vidjet neku potrosnju uvijek se iznova "razocaram" :)

Prije sam pisao o problemu sa brencanjem plastike na visim okretajima, posto izgleda da moja nema ni katalizator ni lambda sondu (model '98.) izgleda da je kod mene stvar u ispusnom loncu, i zbilja kad sam dosao do svog "ovlastenog mehanicara" i pozalio se na zvuk, opizdio je nogom ispusni lonac i napomenuo da su mu na tehnickom natuknuli da ce to prvo trebat mijenjat..i zaista, to je taj zvuk koji cujem... cijena - 200-300 kn... jos cu stavit 4 nove ljetne gume i ko bok !

Shole Zg
03.04.2011., 11:23

Ja uzeo svoje nedavno u Intersparu, City centar. Za 23 kn kom. odlicne ratkape... jedino su bile zadnje R13 :)

narcotic001
14.04.2011., 06:54
Imam Kiu 12/2000, prvi vlasnik.... autić kao što smo rekli mali potrošač, uvijek servisiran kod ovlaštenika, nikad kod lokalnih majstora, sada joj fali jos nekoliko km do 200 000, od 2007 do sad napravljeno preko 100 000 znaci do kraja god bude ispalo da zadnjih 4 god vozim preko 30 000 godisnje sto mi se cini puno za taj mali auto s obzirom na danasnje performanse i udobnosti automobila...presao s njim sve okolne drzave, bih, slovenia,mađarska...itd..
probleme koje sam imao su kočnice koje su mana - tresu kad se vozim preko 100 i lagano kočim kad kočim naglo u redu je...nezam šta bi to bilo jer sam sve živo mjenjao i diskove i pločice i stvarno neznam šta je, čak sam i deblje diskove stavljao....

druga mana su im ležajevi i homokinetički- ali mislim da treba stavljat original korejske jer ti puno dulje traju od ovih običnih nekih made in china...tj siguran sam jer sam oboje probao...a sta se tice homokinetickog, majstor uvijek govori, da se on čuje jer se neka guma izgloda pa ima mali zvuk ali da se ne brinem jer da i stavim drugi guma bi se kroz kratko vrijeme izglodala i opet bi bilo isto tak da se ne brinem oko tog....

ulje uvijek na 10 000, nekad čak i prije... valvoline 10w 40

za te ležajeve i homokinetičke mislim da je ipak potrošni materijal...

jedini problem koji sam imao je da je bila dizna začepljena (vjerojatno od lošeg goriva) pa nije primao gas...taj problem imam evo i sad...pa upravo danas idem k majstoru pa ću baš čuti šta će reći...
možda je filter goriva, možda ta dizna, možda nešto drugo...ide on ko zvrk al nekad ne primi gas...jbga nije vise nov....

limarija- šta se nje tiče bolje da ju ni nema kakva je..dobro nije nešto posebno trul...počeo je cvjetat blatobran zadnji i zadnja hauba, ostalo u redu i mulde i pragovi zasad...

al mogu reci da se je stvarno navozila i naprevozila koje čega i naputovala...

pali ko mina troši nekih 5 l dok ga gaziš povuče i nešto više...recimo po zagrebu normalno da troši više ko i svaki auto jer stalno zajebavas ga prva druga treca prva druga itd...

a ovak cesta nemas brige...

jednom prilikom mi je majstor rekao da je to najlosiji model sto je kia izvela... veli svi ti auti počnu brzo trunuti jer su trebali biti za egipatsko tržište gdje nema soli i tih gluposti na cesti....a ti koji su bili za europu su zaštičeni i ima ih malo ...možda koja desetina u hrv... a veli ovo bi se dalo zaštiti ali mi se vise ne isplati....

dosta je visoka, tako da uz dobre gume nemam problema ni po ljetu po vinogradima čak i kad je malo mokro a niti zimi... ide kud hoces....

kolega ima kiju stariju od mene, zaluđen je utakmicama...vozio je kiu u španjolsku do la corunje, u portugal, u rumunjsku...ajde zamislite... kupio ju prije par godina napravio je preko 150000. lik je lud... čak je znao ići na put a da nije provjeravao ni ulje ni remenje ni ništa...jednom je vozio 1600 km u komadu...kad sam ga pitao pa jebemu zar mozes unutra izdrzati...reko je pa šta..u čemu je razlika između njega i mercedesa,bmwa...ja kažem pa udobnost nemas ni klime nista ko u krletki si...veli on ajde nemoj pricat... prema portugalu i španiji stajali su i mercedesi i bmwi kuhali po autoputu a veli ja lagano 120 idem i dođem...ko mi ne vjeruje ima slike kao dokaz....

tako da znam šta je taj njegov i moj prešao i da auto za te novce se otplatio 1000 puta.....

da je lim dobar, taj auto bi bio nepoderiv....

max brzina 172 kmh, prema satu....isto slika kao dokaz :s:top::)

cortom
14.04.2011., 08:08
Narcotic odlično si to sažeo. Slično je i kod mene. Mene jedino što zeza je vjerojatno taj homokinetički zglob iako je promijenjen.
Ne znam zapravo o čemu se radi, naime, kada skrećem kao da imama osjećaj da kotači prilikom davanja gasa proglizavaju i ne hvataju dobro. S time da se ne radi o nikakvom pretjerivanju i to se dešava samo kad pređe određenu točku.
Zamijenio sam i gumice od letve volana i semeringe i stavio nove gume, tako da mi baš to nije jasno. Morat ću do servisa...

Za drugo sve pet, nema čak ni hrđe (jedna milimetarska pikica kod kvake i to je sve.

Shole Zg
15.04.2011., 22:57
Pozdrav narcotic. I ja imam taj problem da koji put ne primi gas, ili mu treba puno duze da ga primi... zadnjih tjedan dana mi se to desavalo u 1. brzini, mislio sam da mi je otisla lamela, a opcenito najcesce se desava u 3. brzini... idem i ja uskoro do majstora pa cu mu rec i da pogleda diznu, pa da vidim sta ce rec.

nenocutlas
16.04.2011., 15:38
i, naime, kada skrećem kao da imama osjećaj da kotači prilikom davanja gasa proglizavaju i ne hvataju dobro. S time da se ne radi o nikakvom pretjerivanju i to se dešava samo kad pređe određenu točku.
Zamijenio sam i gumice od letve volana i semeringe i stavio nove gume, tako da mi baš to nije jasno. Morat ću do servisa...

Za drugo sve pet, nema čak ni hrđe (jedna milimetarska pikica kod kvake i to je sve.

pogledaj si nosače torzione osovine (gumice), nalaze ti se naprijed na veznom limu ispod hladnjaka. to sam ja mijenjao na mazdi 121, caa 70kn komad x 2:kava: i nije uopće to problem promijenit si sam to

cortom
16.04.2011., 17:59
pogledaj si nosače torzione osovine (gumice), nalaze ti se naprijed na veznom limu ispod hladnjaka. to sam ja mijenjao na mazdi 121, caa 70kn komad x 2:kava: i nije uopće to problem promijenit si sam to

Hvala, pogledat ću :top:!

Shole Zg
30.04.2011., 11:09
Pozdrav,

Ima li tko sljedeci problem, te sto bi moglo biti uzrok, naime auto mi tu i tamo (sad puno rjedje kad sam promijenio auspuh, ali i dalje se zna javit) nemirno zna radit u leru, koji put kad ga tek upalim celer skoci vise nego obicno, iznad 1000 okretaja, zadrzi se par sekundi i onda padne nazad ispod 1000, a nemirni rad se zna desit i dok se zaustavim na semaforu, na cca 3-4 sekunde skoci iznad 1000 i vrati se nazad. Mehanicar (kojeg vrlo brzo namjeravam promijenit) tvrdi da je stvar u gorivu, ali tocim provjereno dobro gorivo i cisto sumnjam da je to u pitanju.

Ima li tko ideja?

cortom
30.04.2011., 15:12
Nisu nosači torzijske osovine već desni i lijevi prednji ležaj. Stvar popravljena sad je druga priča.

@Shole wannabe
Ne znam :ne zna:..

Shole Zg
06.05.2011., 13:15
Ako netko ima dobrog mehanicara u podrucju ZG za preporucit (pozeljno zapadni dio), bio bih vrlo zahvalan. Moze na PM.

cortom
06.05.2011., 17:46
Ako netko ima dobrog mehanicara u podrucju ZG za preporucit (pozeljno zapadni dio), bio bih vrlo zahvalan. Moze na PM.

I mene isto zanima..

ŠTEVA 071
06.05.2011., 20:18
Pozdrav,

Ima li tko sljedeci problem, te sto bi moglo biti uzrok, naime auto mi tu i tamo (sad puno rjedje kad sam promijenio auspuh, ali i dalje se zna javit) nemirno zna radit u leru, koji put kad ga tek upalim celer skoci vise nego obicno, iznad 1000 okretaja, zadrzi se par sekundi i onda padne nazad ispod 1000, a nemirni rad se zna desit i dok se zaustavim na semaforu, na cca 3-4 sekunde skoci iznad 1000 i vrati se nazad. Mehanicar (kojeg vrlo brzo namjeravam promijenit) tvrdi da je stvar u gorivu, ali tocim provjereno dobro gorivo i cisto sumnjam da je to u pitanju.

Ima li tko ideja?

Ler motorić,nalazi se na usisnoj grani,probaj ga skinut i isprat (benzinom,sprejem za čišćenje kočnica,ili karburator clenerom),uf baš ovih dana radim jako veliki servis na jednoj Pridici

Shole Zg
06.05.2011., 21:18
Ler motorić,nalazi se na usisnoj grani,probaj ga skinut i isprat (benzinom,sprejem za čišćenje kočnica,ili karburator clenerom),uf baš ovih dana radim jako veliki servis na jednoj Pridici

Sto se tice toga da mi nije lovio gas, izgleda da se radilo o kablovima svjecica, no to jos nisam 100% siguran.
Ali i nakon promjene toga mi je celer znao skocit, ono kao da lagano dodam gas kad se zaustavim na semaforu, a noga ni blizu pedale gasa...

Za ovo drugo se cujemo kad ulovim vremena, najbolje da se ne petljam sam u to posto sam apsolutni tudum za automehaniku...

minmasin
06.05.2011., 21:30
Pozdrav,

Ima li tko ideja?

Imao sam taj problem ako se tako moze nazvati, i dan danas zna povisiti ler gas bez razloga upravo ovako kako si opisao. Lose gorivo vjerujem da nije uzrok jer tocim na lokalnom tifonu nekoliko godina,,,
Sada ima 196000km, motor i dalje odlican, lim je koma :D
Najvise su mi problema zadali ti njeni prednji konusni lezajevi, njih sam se namijenjao zbog losih majstora i rekao sam sljedeci kad ode cu sam napraviti.
Mozda je bas taj motoric ler gasa kako kaze covjek, moguce je da on zablesira, sjecam se jedne zime kad mi nije htio raditi u leru, cim bi pustio gas-krepao bi, zatim sam vozio zesce 2-3 dana i sve pet!
Tko misli imati prajdicu neka si obavezno uz nju kupi i co2 aparat:D

jura_68
10.05.2011., 21:59
dao zaštititi podvozje od hrđe i napravio kozmetičke zahvate na limariji....sad je ko nova....hehehe:cerek::cerek::cerek::D:D:D

cortom
11.05.2011., 07:24
dao zaštititi podvozje od hrđe i napravio kozmetičke zahvate na limariji....sad je ko nova....hehehe:cerek::cerek::cerek::D:D:D

Što si radio? Jesi s voskom šricao ili?

jura_68
12.05.2011., 21:29
Što si radio? Jesi s voskom šricao ili?

Klasična bitumenizacija....veli majstor da sam na duže vrijeme miran....:):s:top::D

Shole Zg
14.05.2011., 10:57
Klasična bitumenizacija....veli majstor da sam na duže vrijeme miran....:):s:top::D

To sam i ja planirao napravit (uz sredjivanje ili poliranje haube i krova) posto je moja bila garazirana i trenutacno nemam problema s hrdjom ko drugi... mozes li rec koliko te kostalo?

Sto se tice mog problema, i nakon novih kablova problem je i dalje tu.. istina u puno manjoj mjeri ali jucer me opet par puta iznevjerila kad trebam izvest neku brzu radnju, te 2-3 sekunde koliko joj ponekad treba da povuce s mjesta kako spada su ponekad jako bitne, izgleda da cu se jos druziti s majstorom u naredno vrijeme pa javim ako definitivno saznam sto je u pitanju. Valjda su sljedece na tapeti dizne ili pumpa goriva...

jura_68
14.05.2011., 22:10
To sam i ja planirao napravit (uz sredjivanje ili poliranje haube i krova) posto je moja bila garazirana i trenutacno nemam problema s hrdjom ko drugi... mozes li rec koliko te kostalo?

Sto se tice mog problema, i nakon novih kablova problem je i dalje tu.. istina u puno manjoj mjeri ali jucer me opet par puta iznevjerila kad trebam izvest neku brzu radnju, te 2-3 sekunde koliko joj ponekad treba da povuce s mjesta kako spada su ponekad jako bitne, izgleda da cu se jos druziti s majstorom u naredno vrijeme pa javim ako definitivno saznam sto je u pitanju. Valjda su sljedece na tapeti dizne ili pumpa goriva...

ovako, bitumenizacija podvozja, lijeva strana (vrata-sanirana do polovice jedna i druga), oba praga, sanirani rubovi zadnji i prva hauba(rub ispod), zadnja hauba do polovice....naravno i lagano poliranje....i zavarene neke šelne na auspuhu....cijena: 700 kn -pozna čovjeka, pa je to kao za mene....

Što se tiče tvojeg problema jesi provjerio kuplung (kvačilo)?

Shole Zg
14.05.2011., 22:37
Što se tiče tvojeg problema jesi provjerio kuplung (kvačilo)?

I meni je palo na pamet, ali kad sam prvi put dosao do majstora odvezo je covjek jedan krug, osjetio i cuo sve... nije jos spominjao kuplung... stvar je u tome da se to desava (taj isti zvuk) i kad dodajem gas u leru a u voznji ne mogu rec da osjetim neku promjenu, npr. da mi kuplung lovi vislje nego prije. Vidjet cemo sta ce rec kad dodjem opet...

jura_68
22.07.2011., 11:41
Eto, nove prve i zadnje pakne, servis i novi zadnji amortizeri i lijevi ležaj....1550 kn....super sam prošao....auto ko urica....

cortom
22.07.2011., 13:21
Što se tiče poliranja auta evo dobre prilike: link (http://www.saljidalje.hr/index.php?page=shop.product_details&category_id=1&flypage=flypage.tpl&product_id=59&option=com_virtuemart&Itemid=-1).

cortom
22.07.2011., 17:52
Zaboravih :mig::

http://i432.photobucket.com/albums/qq47/fotkoc/Kia%20Pride/1af0c441.jpg

sve pet, nadajmo se da će i dalje tako biti :top:!

hasnfefer
24.07.2011., 08:45
Zaboravih :mig::

http://i432.photobucket.com/albums/qq47/fotkoc/Kia%20Pride/1af0c441.jpg

sve pet, nadajmo se da će i dalje tako biti :top:!

Skoro si i metre uslikao :D

To me podsjetilo na Ala Bundya kada je sa Dodgeom odvozio 999999 milja, i trebao je dobiti :misli: Vipera? I onda mu se okrene brojčanik kada mu je auto pobjegao :lol:

cortom
24.07.2011., 20:08
Skoro si i metre uslikao :D

:) i to totalno slučajno. Još sam mislio svakako piknuti fotku, ali sam zaboravio. Stanem na Krčkom mostu i slučajno bacim pogled, kad ono :), skoro Al Bundy :D..

Dakle, still going strong :lol:..:D

TriggerRi
24.07.2011., 23:09
Bok ljudi, trebam vašu malu pomoć.
Spajam autoradio (Pioneer) u Kiu Pride (moja) i sve radi za pet ali nemam žicu sa stalnom strujom za spojiti na radio (da bi pamtilo stanice kad se auto ugasi). Zna li netko kuda bi mogao provući žicu od akumulatora do radia jer sam gledao ali ne vidim kuda bi to moglo ići ili već ima negdje struje za dospojiti. Molim da uzmete u obzir da sam totalni početnik što se tiče stvari oko auta.

J.F.K. 6
01.08.2011., 18:22
ljudi jel itko pitao negdje koliko je ugradnja plina za pride wagon '00 1.3 benz ? mozda netko zna prije nego skocim na autoplin podforum

Shole Zg
02.08.2011., 10:42
Vidjet cemo sta ce rec kad dodjem opet...

Problem je izgleda bio u obicnom komadu crijeva... zamijenjeno i auto leti i odonda nijedanput nisam imao problema..
Stavio 4 nove gume Bridgestone B250, uzeo kod Furlana za 200 eura, povrat 30 eura, pre, predobre gume. Recimo samo da sam nedavno kad je bila ona pljuscina proso onaj podvoznjak Aleja Bologne - Skorpikova ko iz picke... 5 min nakon sto sam proso su ga zatvorili i ispumpavali vodu :D Nema vise podrhtavanja volana iznad 90 km/h, sad je i 140 km/h ugodna voznja.

Što se tiče poliranja auta evo dobre prilike: link.

2-3 sata za poliranje... nekako sam skeptican :)

cortom
02.08.2011., 17:33
Problem je izgleda bio u obicnom komadu crijeva...

Je li to ono crijevo tj. dva blizu brisača? Znaju ispucati pa lovi više zraka i onda štuca. Samo se zamijene ili skrate i sve pet.

ŠTEVA 071
02.08.2011., 20:36
Bok ljudi, trebam vašu malu pomoć.
Spajam autoradio (Pioneer) u Kiu Pride (moja) i sve radi za pet ali nemam žicu sa stalnom strujom za spojiti na radio (da bi pamtilo stanice kad se auto ugasi). Zna li netko kuda bi mogao provući žicu od akumulatora do radia jer sam gledao ali ne vidim kuda bi to moglo ići ili već ima negdje struje za dospojiti. Molim da uzmete u obzir da sam totalni početnik što se tiče stvari oko auta.

Mora postojati ,žuta i crvena,jedna je stalni +,a druga pred kontakt na bravi,spajao na dvije Kie i na obje je bilo tako.

Numizmatičar
02.08.2011., 20:41
to Pride mi nesto homo gay zvuci:rolleyes:

Shole Zg
02.08.2011., 21:24
Je li to ono crijevo tj. dva blizu brisača? Znaju ispucati pa lovi više zraka i onda štuca. Samo se zamijene ili skrate i sve pet.

Je... blizu brisaca negdje na sredini sajbe... ne znam jel postoje mozda kvalitetnija crijeva koja ne pucaju tako lako :ne zna:

Shole Zg
04.08.2011., 15:21
Krepala mi jucer pumpa (ili motoric) za pranje prednje sajbe... sad, posto mi zadnja jos uvijek radi jel se moze napravit swap, spojit crijevo od prednjih dijelova na zadnju koja mi ionako ne treba, tj. ne koristim ju... ili je to neizvedivo?

Shole Zg
11.08.2011., 12:07
Ipak je otisao motoric... 185 kn u Mikra Matik ili kak se vec zove... na Zagrebackoj preko puta Krese.. jedva ga nasao, ni Kreso ni Tokic ni Intercars nemaju motorice vec samo pumpe...

noa1234
12.09.2011., 12:07
Imam kiu pride 2000g.Prilikom startanja auta gas je tolko krut da moram dobrano stisnuti ,a nakon toga je sve normalno.Pregledo gas sajlu i ona je ok.Dali je netko imao slićan problem.

Shole Zg
17.09.2011., 10:11
Imam kiu pride 2000g.Prilikom startanja auta gas je tolko krut da moram dobrano stisnuti ,a nakon toga je sve normalno.Pregledo gas sajlu i ona je ok.Dali je netko imao slićan problem.

Mislim da ovaj lik upravo govori o tvom problemu...

http://www.youtube.com/watch?v=41yFXjibtLY&feature=fvwp&NR=1

Usput, obavio jucer preventivni servis prije tehnickog - ulja, filteri, zadnje pakne se potpuno raspale, promijenjene i one i cilindri, sve zajedno s dijelovima i rukama - soma kuna. Jos mi jedino ostaje regulator sile kocenja, vidjet cu za koji dan na tehnickom sto ce mi rec... :/ Zasad je dobra vijest da je to jedino sto bi eventualno trebao mijenjat od podvozja, homokineticki i ostalo je ok..

cortom
24.10.2011., 08:03
Promijenjen zupčasti, zatezači, klinasti i lambda sonda. Auto uspješno registriran :D..

pride018
18.11.2011., 21:50
Jedno laicko pitanje,a vezano za KIA Pride...
Vezano je za pneumatike.Da li je moguce,tj.preporucljivo staviti na pogonskim tockovima 165/70 R13,a na zadnjim 165/65 R13?
Imam problem naci u mom gradu one preporucljive za ovaj model 165/65 R13...

Shole Zg
18.11.2011., 21:58
Promijenjen zupčasti, zatezači, klinasti i lambda sonda. Auto uspješno registriran :D..

Koju/ciju lambdu si stavio? Jel netko mozda mjerio multimetrom ili ima info koje vrijednosti daju ispravne lambde?

bambus_1
18.11.2011., 22:38
Vezano je za pneumatike.Da li je moguce,tj.preporucljivo staviti na pogonskim tockovima 165/70 R13,a na zadnjim 165/65 R13?

Stavi 155 70 13 sve,ja sam kupio savu s3,odlična je,1200 kn 4 kom..ako staviš 165 70 13 postoji mogućnost da ti grebe za amortizer..najbolja ti je ova varijanta...u tvorničkoj dim ima jako malo tih guma...

pride018
18.11.2011., 23:12
Ja sam mislio da jeftinije prodjem,pa da uzmem zimske samo za pogonske tockove,a da nazad ostavim letnje (165/65 R13). Medjutim problem je u tome sto vrlo malo automobila kod nas koristi gume tih dimenzija,pa ih ima slabo u prodaji. Hteo sam da uzmem Tigar Winter ali ih nemaju,imaju Fulda koje su skoro duplo skuplje.
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru...

cortom
19.11.2011., 12:37

I ja sam imao isti problem s pronalaženjem originalnih dimenzija pa sam na kraju stavio 165/70/13 koje su učestalije.

Inače najgore što možeš napraviti je da stavljaš različite vrste guma (uključujući, zimske ljetne ili dimenzije) na auto. Najviše zbog sigurnosti.

Meni ne grebe guma i ok je samo malo je guma malo viša.

cortom
19.11.2011., 12:41
Koju/ciju lambdu si stavio? Jel netko mozda mjerio multimetrom ili ima info koje vrijednosti daju ispravne lambde?

Ne znam :ne zna:, nažalost. Mislim da nisu stavili originalnu, jer je koštala nekih 270 kuna, a ako se ne varam original je 1000 kn.

Prema servisu lambda je glavni krivac zašto Pridica zna raditi problema kod eko testa. Tako da preporučaju zamijenu svake 2-3 godine. Ili to ili autocesta itd...

treo
19.11.2011., 21:46
Ja sam mislio da jeftinije prodjem,

da razmisliš o zimskim protektiranim gumama? ionako nećeš po snijegu voziti rally :kava:

Shole Zg
19.11.2011., 22:51
Prema servisu lambda je glavni krivac zašto Pridica zna raditi problema kod eko testa. Tako da preporučaju zamijenu svake 2-3 godine. Ili to ili autocesta itd...

Ja sam imao problema s eko testom. Na STP-u su odbili odspojiti klemu da se (valjda) resetira ecu, kako je netko ovdje naveo to su instrukcije iz ovlastenog servisa. Na auspuh servisu nakon stp-a su ponovili eco test i ustvrdili da mi je lambda mrtva, dodjem kod mehanicara i lambda radi. Mene sad zanima da li radi dobro ili je treba mijenjati, jer po njemu bi voltaza trebala varirati od 0-1v (mozda u voznji?) a meni je (u leru) stabilna na oko 0.45v i varira ali blago i ne u velikim rasponima, sto je gotovo idealna vrijednost prema nekim tekstovima. Tako da me cisto zanimalo dal te jednozicane sonde mogu postic to variranje u leru ili bas i ne...

cortom
19.11.2011., 23:12
Ne znam stvarno, možda da pitaš u servisu, pretpostavljam da bi oni morali imati opremu za mjerenje takvih stvari.

I wonder
20.11.2011., 10:50
Ja sam imao problema s eko testom. Na STP-u su odbili odspojiti klemu da se (valjda) resetira ecu, kako je netko ovdje naveo to su instrukcije iz ovlastenog servisa. Na auspuh servisu nakon stp-a su ponovili eco test i ustvrdili da mi je lambda mrtva, dodjem kod mehanicara i lambda radi. Mene sad zanima da li radi dobro ili je treba mijenjati, jer po njemu bi voltaza trebala varirati od 0-1v (mozda u voznji?) a meni je (u leru) stabilna na oko 0.45v i varira ali blago i ne u velikim rasponima, sto je gotovo idealna vrijednost prema nekim tekstovima. Tako da me cisto zanimalo dal te jednozicane sonde mogu postic to variranje u leru ili bas i ne...
lambda ti je potpuno ispravna ako se ovako ponaša.

ali, signal lambde se ne može mjeriti multimerom. to je samo okvirni podatak da li uopće išta radi ili ne.
signal lambde se mor mijenjati sa promjenom uvjeta rada motora, i to se mora mijenjati određenom brzinom ili se smatra da je sonda stara, lijena i time neispravna.
a to se može jedino osciloskopom ili dijagnostikom u servisu.

jedna žica ili više njih, sasvim svejedno.

Shole Zg
20.11.2011., 17:26
ali, signal lambde se ne može mjeriti multimerom. to je samo okvirni podatak da li uopće išta radi ili ne.
signal lambde se mor mijenjati sa promjenom uvjeta rada motora, i to se mora mijenjati određenom brzinom ili se smatra da je sonda stara, lijena i time neispravna.
a to se može jedino osciloskopom ili dijagnostikom u servisu.

jedna žica ili više njih, sasvim svejedno.

E tebe sam ceko... fala na odgovoru :)

bambus_1
21.11.2011., 13:25
Ja sam mislio da jeftinije prodjem,pa da uzmem zimske samo za pogonske tockove,a da nazad ostavim letnje (165/65 R13). Medjutim problem je u tome sto vrlo malo automobila kod nas koristi gume tih dimenzija,pa ih ima slabo u prodaji. Hteo sam da uzmem Tigar Winter ali ih nemaju,imaju Fulda koje su skoro duplo skuplje.
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru...

Inače,kombinacija prednje zimske zadnje ljetne je smrt na cesti,ili obrnuto,mnogi su se na snijegu već tako razbili,ako ćeš već imat ljetne bolje onda lanci spremni ako ti je snijeg jednom ili dvaputa godišnje,a ako ga imaš često isplative su zimske,pogotovo ako radiš malo km godišnje,pa ih i po ljeti voziš...to sam ja za mamu uzeo,ona radi god 8000 km,eto već god dana ljeto zima još nimalo se nisu potrošile.Eskimo je inače guma,za snijeg vrhunska,za kišu prve 2 god dobra,kasnije katastrofa,na suhom dobra,

minmasin
21.11.2011., 15:42
Pozdrav svima,
Molio bi znalce za misljenje u svezi malog problemica koji me ovih dana gnjavi na mojoj prajdici... Dok je motor hladan ne moze upaliti bez gasa a kada pritisnem gas pali bez problema ali cim pustim gas krepa trenutno i tako dok se dobro ne zagrije. Znaci ne radi u leru dok se dobro ne zagrije. I to se ne desava svako jutro, nego malo je ok pa ponovno ista prica (zadnjih nekoliko dana).
Inace nedavno sam napravio mali servis, ulje, svi filteri, svjecice, promijenio kapu razvodnika paljenja... Netko mi je spomenuo da bi mogao biti automatski cok, imate li ideju? Hvala.

cortom
21.11.2011., 19:59
Pozdrav svima,
Molio bi znalce za misljenje u svezi malog problemica koji me ovih dana gnjavi na mojoj prajdici... Dok je motor hladan ne moze upaliti bez gasa a kada pritisnem gas pali bez problema ali cim pustim gas krepa trenutno i tako dok se dobro ne zagrije. Znaci ne radi u leru dok se dobro ne zagrije. I to se ne desava svako jutro, nego malo je ok pa ponovno ista prica (zadnjih nekoliko dana).
Inace nedavno sam napravio mali servis, ulje, svi filteri, svjecice, promijenio kapu razvodnika paljenja... Netko mi je spomenuo da bi mogao biti automatski cok, imate li ideju? Hvala.

ISTO, ISTO kod mene je počelo prije par dana. Servisiran auto sve pet i nekad se gasi na leru, a onda par dana sve ok. Kad se zagrije prestane se gasiti :confused::ne zna:!?

I wonder
21.11.2011., 22:00
moguće da je do "čoka", ali bi volio znati kakva je izvedba motora.
ako je MPI sa 4 injektora, pun gas znači da se zaustavlja ubrizgavanje i to se koristi u slučajevima kad je motor zaliven gorivom.

sad, zašto ga zalijeva....ili su injektori u komi ili je senzor temperature pa komp daje previše goriva.

nenocutlas
21.11.2011., 22:45
mpi je, izmjerit otpor na senzoru trmperature na hladnom motoru/toplom pa onda ostalo:kava: možda crijeva gumena do map senzora

cortom
22.11.2011., 07:20
Evo danas je opet sve u redu. Da nema veze s temperaturom? Ovih dana kada je bilo hladno se to dešavalo, a sada je opet sve ok :confused:.

minmasin
22.11.2011., 16:11
Hvala na odgovorima, sutra cu probati izmjeriti otpor na senzoru, sad je mrak a nemam gdje, inace crijeva sam detaljno pregledao, sva su ispravna (imao sam slucaj gdje je trokirao zbog puknutog crijeva jednog od senzora pa sam naucio) .
Prosle godine nisam imao problema ali pretprosle je isto tako gnjavio... Razmisljam da skinem taj dio sa senzorom pa da malo ocistim ali nisam to nikada radio pa me zanima smije li se to demontirati, odnosne da ne bi pri demontazi odletio neki feder ili slicno? Niti ne znam kako izgleda to cudo....?

minmasin
22.11.2011., 16:16
moguće da je do "čoka", ali bi volio znati kakva je izvedba motora.
ako je MPI sa 4 injektora, pun gas znači da se zaustavlja ubrizgavanje i to se koristi u slučajevima kad je motor zaliven gorivom.

sad, zašto ga zalijeva....ili su injektori u komi ili je senzor temperature pa komp daje previše goriva.

Ne razumijem se bas u masine kao vi, ako ovaj link moze pomoci, moj je motor isti kao ovaj ; http://www.alibaba.com/product-free/104233272/Used_engine_B3_Kia_Pride_Injection.html

minmasin
22.11.2011., 16:20
Motor bi trebao biti dobar, kad sam mijenjao svjecice, bile suhe ko barut, nema ulja niti ikakvih taloga, ciste..

nbubas
28.11.2011., 18:55
Da osvježim topic. Dvojim, kia pride ili kia shuma ? Cca. 1.300 eura max.

Također, u oglasniku sam našao pride s klimom pa me zanima, što se može očekivati od 10 godina starog automobila. Shuma ima lijepšu liniju i sve, no trebam pouzdan autić koji malo troši i jeftin je za održavanje:)

cortom
28.11.2011., 19:12
Za Shumu ti ne mogu ništa reći, jer ne znam. Što se tiče Kie Pride i moja je tu negdje, 2000. godište, znači ide joj 12 godina.
Ukatko radi se o aksetskom autu s vrlo pozdanim motorom.

Boljka starijih Kia Pride je lim tj. korozija. Na ovim novijim godištima je zaštita bolja. Ja svoju vozim četiri godine i za to vrijeme sam radio jedan servis godišnje, onaj redovni koji je cca 500-1000 kuna ovisi mjenjaš li kočnice ili nešto veće ili ne.
Druga boljka je eko test. Iz nekog razloga nije rađen za Kiu :D, ali to sam rješavao kratkim propuhivanjem na autoputu i dobrim zagrijavenjem motora i prolazio sam eko test sasvim ok (ove godine sam promijenio lamda sondu - 250 kuna na nagovor servisera, jer bi time trebao proći eko test - na kraju me tip nije niti stavio :ne zna:).

Inače auto za grad sasvim ok (točka a do B) plus što ja uredno potegnem do Graza ili na more i nikad nije bilo nikakvog problema.

Shuma je veća, Kia manja auto, pretpostavljam da je i održavanje nešto veće kod Shume.
Potrošnja moje Kie je oko 6-7-8 litara ovisi o nozi (može i više naravno).

Ako ti treba jeftin autić na koji ne plaćaš godišnji porez i ne smeta te kaj se ekipa ne će okretati za autom, a neki u njega ulaziti sa sprdnjom to je to.
Sve to, naravno, uz pretpostavku da nađeš dobar i očuvan primjerak uz pristupačnu cijenu.

nbubas
28.11.2011., 21:53
...hvala. Kakva sprdnja? Heh, prerasli smo to:) U oglasniku mi je zapela pride-ica s klimom, no dosta sam skeptičan, čini mi se da je to "egzotika" za takav automobil, a meni klima igra veliku ulogu jer smo supruga i ja alergični na vrućine, tako da taj faktor

http://www.njuskalo.hr/auti/kia-pride-1.3-oglas-3512209

vrlo bitan:( Kao da je klima naknadno ugrađena, custom i sl.

S druge strane, ne znam jel' ima kakve razlike između karavan - wagon verzije (osim u dimenzijama:)) i obične?

Eto, raspišite se malo, jer nisam naišao na neki Auto klub "test rabljenog" i sl., no moram primjetit da u oglasu ima čisto solidnih primjeraka.

Shole Zg
29.11.2011., 10:17
vrlo bitan:( Kao da je klima naknadno ugrađena, custom i sl.

Zašto to misliš? Zbog gumbića za klimu? Tako izgleda stock ugrađena klima koliko ja znam... sve normalno. Ja imam verziju bez serva i klime i vec sam se naviko ali zaista po ljeti zna biti neizdrživo... nema grijanja kroz otvore za glavu već samo kroz otvore za odmagljivanje šajbe i nešto manje kroz otvore za noge. Bar na mojoj verziji, ne znam da li je na verziji sa klimom drugačije...

S druge strane, ne znam jel' ima kakve razlike između karavan - wagon verzije (osim u dimenzijama:)) i obične?

Navodno u ležanju na cesti, no ja sa svojom trovratnom koja po nekima leži najlošije prolazim sve zavoje ko iz pi.ke sa 60... kažu da je limarija na novijim godištima bolja ali moja iz 98. recimo nema lošu limariju tako da nisam baš uvjeren u tu teoriju... apšisala JE po haubi i krovu ali malo poliranja bi to riješilo. I dok nekima apšisaju štop lampe pa svijetle bijelo ko rikverc moje su nove novcate... tamnocrvene... 75000 km ali GLXI verzija (probaj tu nac). Stvar je u tome da zasad još uvijek nema ni trunke hrđe. Sad što se tiče udobnosti, tu je kia u banani, plastika tvrda i jeftina, nerijetko cvrči a sicevi (barem moji) su katastrofa no u taj auto se ne isplati stavljat neke skupe siceve. Volan se na mojoj ne može podešavat po visini, tu stavku nisam gledao kod kupnje ali eto, savjetujem ti ako ju kupuješ da obavezno vidiš jel ti sve odgovara i možeš li naći optimalan položaj, pogotovo ako misliš raditi duže ture vožnje...ja na svojoj ne mogu ali srećom ne radim duge ture pa neudobnost me toliko ne smeta.

nbubas
29.11.2011., 11:03
@shole: ako su to svi problemi, onda ih nema. Imao sam priliku voziti kiu pride, mogu reć' da je auto vrlo startan, ležanje, koliko se sjećam i nije bilo reprezentativno,no možda je bio problem u gumama. Zasigurno, moj izbor, no zanimaju me vaša iskustva i sl. Ukoliko auto zadovolji (pred)kriterije; isplativost/održavanje, potrošnja i pouzdanost, bacem se u kupovinu:)

Shole Zg
29.11.2011., 11:50
@shole: ako su to svi problemi, onda ih nema. Imao sam priliku voziti kiu pride, mogu reć' da je auto vrlo startan, ležanje, koliko se sjećam i nije bilo reprezentativno,no možda je bio problem u gumama. Zasigurno, moj izbor, no zanimaju me vaša iskustva i sl. Ukoliko auto zadovolji (pred)kriterije; isplativost/održavanje, potrošnja i pouzdanost, bacem se u kupovinu:)

Auto je startan jer ima 700 kg ali verzija glxi sa 54kW...
Ako si ga isprobao i lezi ti - nađi solidan primjerak i kupuj. Ono što sam ja izmijenio u godinu dana koliko ga imam - spuh, gume, svjecice, kablovi, aku, komplet lajtunga, pakne i zadnji cilindri, brtva poklopca ventila, pumpa za pranje sajbe, postelani ventili onim listicima i postelan kut paljenja, zupcasti i vodena pregledano ali nema potrebe jos mijenjati. Dakle uglavnom potrosni materijal se mijenjao, oko motora nisam imao problema. Nisam cak mijenjao ni homokineticke ni manzete jos sto navodno na njima cesto odlazi... 75000 km na satu... potrosnja od 6.5 - 8 ovisno o gaženju i potrošačima. U gradu. Pazi na limariju, da nema hrđe i dobro pregledaj ovjes...

pride018
04.12.2011., 14:33
Stavi 155 70 13 sve,ja sam kupio savu s3,odlična je,1200 kn 4 kom..ako staviš 165 70 13 postoji mogućnost da ti grebe za amortizer..najbolja ti je ova varijanta...u tvorničkoj dim ima jako malo tih guma...

Uzeo sam upravo te gume,na sva cetiri tocka...Cena im je ovde po komadu 3800 din,odnosno oko 36 eura.

Koliko u evrima kosta ugradnja uredjaja za auto gas? Neka najjeftnija varijanta.

cortom
04.12.2011., 17:44

Uglavnom za laganini vožnjicu tu i tamo žešću - koliko to ide s 65 ks - ležanje kako si i sam primijetio nije neko, ali ok. S novim gumama se stvar nešto poboljšava, ali ništa znakovito.
Moja je bez klime i po ljeti je izdrživo kao i kod svakog auta bez klime.

Uglavnom ako je dobar primjerak ulaganja nisu velika i obavlja korektno svoju funkciju.

Dacko
07.12.2011., 16:00
Za Shumu ti ne mogu ništa reći, jer ne znam. Što se tiče Kie Pride i moja je tu negdje, 2000. godište, znači ide joj 12 godina.
Ukatko radi se o aksetskom autu s vrlo pozdanim motorom.

Boljka starijih Kia Pride je lim tj. korozija. Na ovim novijim godištima je zaštita bolja. Ja svoju vozim četiri godine i za to vrijeme sam radio jedan servis godišnje, onaj redovni koji je cca 500-1000 kuna ovisi mjenjaš li kočnice ili nešto veće ili ne.
Druga boljka je eko test. Iz nekog razloga nije rađen za Kiu :D, ali to sam rješavao kratkim propuhivanjem na autoputu i dobrim zagrijavenjem motora i prolazio sam eko test sasvim ok (ove godine sam promijenio lamda sondu - 250 kuna na nagovor servisera, jer bi time trebao proći eko test - na kraju me tip nije niti stavio :ne zna:).

Inače auto za grad sasvim ok (točka a do B) plus što ja uredno potegnem do Graza ili na more i nikad nije bilo nikakvog problema.

Shuma je veća, Kia manja auto, pretpostavljam da je i održavanje nešto veće kod Shume.
Potrošnja moje Kie je oko 6-7-8 litara ovisi o nozi (može i više naravno).

Ako ti treba jeftin autić na koji ne plaćaš godišnji porez i ne smeta te kaj se ekipa ne će okretati za autom, a neki u njega ulaziti sa sprdnjom to je to.
Sve to, naravno, uz pretpostavku da nađeš dobar i očuvan primjerak uz pristupačnu cijenu.

E, što se tiče eko testa, ja sam taj problem riješio lako i besplatno!Imam Kia Pride 12 mjesec 1999. i naravno, limarija je koma i nikada nije prolazio eko test:504:_sve dok mi na tehničkom čovijek nije rekao slučajno otkriće-i od tada nemam problema:D.Tko ima takvih problema i želi ih riješiti jednostavno, neka se javi na pp, pa mu objasnim.Nebih stavljao na forum!