PDA

View Full Version : Energija u meni - kundalini ili bioenergija?

325i
06.02.2009., 13:56
ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup

*kmik*
07.02.2009., 18:22
ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup

nisi glup sigurno, nesto jest, dobro je tako moci osjetiti sebe, nadam se da ce uspjeti otkriti sta je to
nisi napisao je li dobar osjecaj?

Lindy2008
07.02.2009., 21:55
Vjerovatno imaš sposobnost bioenergije, isprobaj na nekome koga recimo boli glava, stavi mu dlan il ispred il na čelu, koncentriraj se na to da bol izlazi van preko tvog dlana u zemlju. Obavezno moraš ispraznit,tj. usmjerit k zemlji il vodi da nebude ostalo u tebi.

Dlanovi bi ti trebalo biti kao da je vručina u njima, kao da ti gori.

Ako je to to. Možeš i na sebi isprobati, makar iz iskustva znam da na drugima bolje djeluje.

RILLE
07.02.2009., 22:15
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima

Alan_SP
08.02.2009., 05:07
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima

I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...

albaharija
08.02.2009., 12:00
I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...
Buđenje kundalinija nije vezano na to da li ti to hoćeš ili ne, kada se ispune preduvjeti kundalini krene i ruši i čisti sve pred sobom onako kako želi. Oni rijetki mogu probati usmjeriti ga ciljano, a ne protraćiti dragocjeni trenutak.

Baphomet
08.02.2009., 12:07
Ma vraga je kundalini, kao što albaharija kaže prvo se moraju ispuniti neki preduvjeti kako bi to uopće krenulo. A ti preduvjeti nemaju veze sa našom maštom već sa konkretnim i ciljanim radom.

A i prvotni post je sav zbrkan, jel' se osjeća energija ili nekontrolirano grčenje mišića ili povećani tlak....najbolje je, kao i uvijek, prvo otići na jedan liječnički pregled.

Alan_SP
08.02.2009., 22:05
Buđenje kundalinija nije vezano na to da li ti to hoćeš ili ne, kada se ispune preduvjeti kundalini krene i ruši i čisti sve pred sobom onako kako želi. Oni rijetki mogu probati usmjeriti ga ciljano, a ne protraćiti dragocjeni trenutak.

Dobro su poznati primjeri (barem meni, ne kazem da i tebi) spontanog budenja kundalinija. A bas ta razlika, kad je kundalini spontano probuden dovodi do toga da nesretnik pomisli da je poludio, da nesto ozbiljno ne valja s njim i njegovim umom.

I da, naravno da ne tvrdim da je 100% u pitanju spontano budenje kundalinija. Meni samo izgleda na to, ali cemo vidjeti (ako cemo) da se i dalje to razvija u tome smjeru, ili pak ne.

325i
09.02.2009., 06:25
samo jedno maleno pitanjce...

što je to kundalini?!?!?

ovako, osjećaj je kao da mi se tlak podiže...nešto tome...to mogu napraviti u bilo kojem trenutku....kao da se napuhivam, ali trbuh miruje...ozbiljno, neki pritisak u meni raste...tako bi to najbolje opisao...

Zamisli
09.02.2009., 07:33
Kad legnes i hoces da zaspis,dali imas onda trzaje u telu?

325i
09.02.2009., 07:40
Kad legnes i hoces da zaspis,dali imas onda trzaje u telu?

hm, nekad imam trzaje prije nego što zaspim,ali to je više povezano sa brzim odlaskom u san...

tj, niti spavam,nisi sam budan...i onda nekad znam trznuti...kao da nešto sanjam,ali ne sanjam

Zamisli
09.02.2009., 07:48
Upravo to,hmm.Ti imas nekih blokada u telu,neke kosti ti blokiraju nerve,zato ti trzaji.Zbog tih blokada tebi setaju elektricni impulsi korz telo,non stop ali bolje osetis kad se odmaras.
Od kundalinija nemoj da se plasis.To je ionako momenat koji treba da pustis a ne da ga preseces strahom.
Jesi lomio ti nekada kosti?

325i
09.02.2009., 07:56
nikad...

evo čitao sam sad malo o tom kundaliniju, jel normalno da ga u bilo kojem trenutku mogu osjetiti?

budem se ja javio nekom bioenergičaru,da on mene provjeri

Zamisli
09.02.2009., 08:22
Zamisli ovako:kroz tvoje nerve stujaju elektricni impulsi.Na nekom mestu ti je kost ili tkivo prikljestilo nerv,ispred blokade se skuplja energija i kada prodje blokadu i udje u predeo posle blokade imas nabijenu energiju i zato trzaj,kao kad daju elektro sok pa se trgne covek.
A sto se tice kundalinija ne mozes stalno da ga imas,a evo sta je kundalini:zamisli orgazam:D to je kundalini.Ta energija stvara spermu.Tu energiju mozes da(putem rada na sebi)iskoristis tako sto je oslobodis,i onda ta energija pliva u tvom telu,kroz glavu itd.Zato valjda duhovni ljudi ne bi trebalo da imaju sex jer trose energiju bezveze.
U sustiti ti treba da ispitas svoje telo,kosti,misici.Ne znam gde u hrvatskoj ima pravih bioenergeticara,a bioenergeticar nije nista drugo nego neko ko oslobadja nerve blokada a to moze samo ako vrati sve kosti na svoje mesto.U sustini je prosto.

325i
09.02.2009., 10:32
ali pošto ja to stalno imam, tj mogu to stalno osjetiti kada hoću, onda nije taj kundalini...

mozda je kakva bioenergija..

ima li tko točno upute kako bi mogao probati da li je bioenergija?

Zamisli
09.02.2009., 12:20
U kom predelu tela najvise osetis,i moram da te pitam:dali ta energija ima okruglu formu kao lopta,po osecaju?

Zamisli
09.02.2009., 12:41
Moze da bude i problem da ne uspeva tvoje telo da se oslobodi viska energije,a energija izlazi na ruke i kroz solar plexus.Zato te pitam:dali se ti znojis ispod miske normalno,i dali osecas mozda svrab u predelu solar plexusa?

325i
09.02.2009., 12:55
Moze da bude i problem da ne uspeva tvoje telo da se oslobodi viska energije,a energija izlazi na ruke i kroz solar plexus.Zato te pitam:dali se ti znojis ispod miske normalno,i dali osecas mozda svrab u predelu solar plexusa?

uf,puno ima ovdje meni nejasnih izraza...solar plexus?

ovako,energiju ne osjecam kao loptu,nego kao neki "tlak" koji se kroz cijelo tijelo diže od razine recimo trbuha pa do glave...i kao da se tresem dok to osjećam

Zamisli
09.02.2009., 17:21
Napisi u google i na slike pa vidis gde je tacno.Tu ako ima neki svrab.
Imas li problem asa kicmom?sa isijasem dole?

Alan_SP
10.02.2009., 02:58
ali pošto ja to stalno imam, tj mogu to stalno osjetiti kada hoću, onda nije taj kundalini...

mozda je kakva bioenergija..

ima li tko točno upute kako bi mogao probati da li je bioenergija?

Ovako, objasniti sto je kundalini je malo slozenije, trebao bi detaljno proucavati sto i kako to ide oko kundalinija.

Nije tocno da kundalini trosis samo tako i da prema ovom sto si rekao mozes eliminirati spontano budenje kundalinija. Ukratko receno, kad ti krene kundalini gore, on pocinje otvarati pojacano cakre, tj. ti dobivas ukratko nova osjetila, vezana uz te cakre koje otvara. Zato ga i ljudi zele otvoriti. No, problem je u tome sto kundalini djeluje prilicno mehanicki, da se tako izrazim. Recimo, kad ti otvori neku cakru, ona je otvorena. Isto ti je to kao s ocima. Kad su otvorene, ti vidis. Kao i sa sluhom, kad slusas, ti cujes.

Problem je u tome sto tvoj mozak nije navikao iz dosadasnjeg iskustva na primanje informacija iz cakri u tom obliku i intezitetu koji se desava kad se kundalini pocne dizati i covjek misli da ludi, da halucinira, sto vec ne (ovisi o mnogo stvari). Ljudi doslovno godinama vjezbaju jogu (ne obicni zapadnjaci, ta joga je vise manje modna joga, zbog toga sto je in), ne bi li mogli pripremiti tijelo i um za dizanje kundalinija.

Da sad ne duzim, najbolje je potraziti savjet nekog iskusnog po tom pitanju. I ako se pocnu desavati cudne senzacije, ne uzbuduj se, nisi lud. BTW, otvaranje treceg oka, samo na primjer, moze dovesti da vidis kroz zidove... :)

325i
10.02.2009., 05:50
nemam nikakvih problema,zdrav sam ko drijen...jedino me nekad leđa zabole...nikaj strašno..zbog posla...

a što ako bi ja kundalini mogao otvoriti kad god poželim?

imate kakvu osobu za preporuku da me pregleda?

Zamisli
10.02.2009., 13:22
Pa ne znam sad jer ako si zdrav i prav ne bi trebalo da te kicma boli,dobro zavisi koji bol,ako su misici je ok ali ako su hrskavice,zglobovi i nervi onda nije ok.

Alan_SP
11.02.2009., 01:08
a što ako bi ja kundalini mogao otvoriti kad god poželim?

imate kakvu osobu za preporuku da me pregleda?

Ako bi mogao kontrolirati kundalini, onda bi bio velika faca... :) Sto mislis, zasto se mnogi indijski mudraci muce, vjezbaju jogu i mnoge druge stvari? Naravno, ne kazem da su svi pravi i iskreni, ima i kod njih prevaranata kojima je to nacin da zarade rucak, ali ima i pravih.

Ne znam koga bi mogao pitati. Trazi osobe koje se bave alternativnom opcenito, lijecenje ili nesto u tom smjeru. Tesko je reci tko ima ikakvih iskustava s kundalinijem, a da zna sto govori. Uvijek ima mnogih koji kazu da oni "rasturaju" kundalini. To je prvi znak da nema pojma.

325i
11.02.2009., 07:13
kako bi mogao pokušati da li je riječ o kundaliniju ili bioenergiji?

prekučer me glava boljela...nešto sam se zamislio, "aktivirao" tu svoju energiju ili što je, zamislio sam kako bi bol kroz ruku ide van, i glava me prestala boljeti..mislio sam da sam lud:lol:

jučer me leđa bolje,a isto sam napravio,prestala me boljeti:ne zna:

da li je stvar sa mojim mozgom ili zbilja nekaj imam..:kava:

odraslodijete
11.02.2009., 09:14
netko od vas je napisao da kundalini, kad se počne dizati, uništava sve pred sobom. to se odnosi i na fizičke blokade ili samo na energetske?

cosmicmama158
11.02.2009., 10:00
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?

325i
11.02.2009., 10:39
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?

gle,kao što sam već rekao, to mogu osjetiti kada god hoću...znači,nešto napravim sa svojim tijelom, i jednostavno osjetim kako mi se to "diže", tj kako ide tijelom..

dark_lord
12.02.2009., 11:46
Kad god hoces... pustiš struju... energiju iz sebe, kako bi njome liječio...

Možda ti se stvarno probudio kundalini... Kad on prodje...Ajme onom ko nije čist :) Kontaktiraj me na privat, ako zeliš da razmijenimo iskustva... ;)

Dat cu ti link na knjigu na engleskom o kundaliniju...

http://www.4shared.com/get/41246057/df7beca/Kundalini_And_The_Chakras_-_A_Practical_Manual.html;jsessionid=F679F4C31F3B3F A78D206002CFC1CCEE.dc113

Alan_SP
14.02.2009., 00:24

Tesko je to reci, mozemo reci da je bioenergija samo jedan od oblika kundalinija. Kundalini je samo naziv za tok energije kroz nase tijelo, koji pak "pali" nase cakre, te omogucava njihovu vecu funkcionalnost. Kad ne bi bilo nikakvog protoka energije, mi smo mrtvi. Dakle, uvijek postoji izvjesno strujanje energije. To sto mozes kontrolirati, to je odlicno. Probaj pomoci nekom drugom. Nije problem naci nekog kome je lose. Cak probaj pomoci, a da nista ne kazes (da iskuljucimo eventualni placebo), pa gledaj sto se desava.

Problem s kundalinijem je upravo sto covjeku se to moze desiti bez najave, da ne zna sto se desava i onda ocito covjek pocne misliti da nesto s njim nije u redu, da ludi. A manifestacije budenja kundalinija mogu biti razlicite. Ako ga se moze drzati pod kontrolom (a ti kazes da mozes), on je fantasticno orude. Ako ga ne mozes kontrolirati, onda je to pakao. Pogotovo kad ne shvacas sto se desava.

netko od vas je napisao da kundalini, kad se počne dizati, uništava sve pred sobom. to se odnosi i na fizičke blokade ili samo na energetske?

Pa, energija je ono sto kontrolira materiju. Naravno, to znaci da i fizicki problemi mogu pasti. Kundalini ustvari ne unistava sve pred sobom. On samo jace pocne teci tamo gdje je do sada slabije tekao. Sto ima za posljedicu da se cakre jace aktiviraju, sto opet pak dovodi do raznih senzacija. Problem je u kontroli i da li covjek shvaca sto se desava i zasto.

dark_lord
14.02.2009., 11:00
Jako dobro opisano i rečeno.

odraslodijete
15.02.2009., 18:02
hvala za knjigu

superlight
18.02.2009., 09:10
ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...:ne zna:

dark_lord
18.02.2009., 10:46
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo (http://www.4shared.com/get/24099256/1809fe/Chi_Kung.html). Bit ce ti puno toga jasnije.

superlight
18.02.2009., 15:08
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo (http://www.4shared.com/get/24099256/1809fe/Chi_Kung.html). Bit ce ti puno toga jasnije.

zahvaljujem:D

Alan_SP
19.02.2009., 00:02
ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...:ne zna:

Da, ono sto bi zvali bioenergijom. No, problem je u tome sto si stavljala to sebi na glavu. Probaj staviti nekome drugome, i jos vizualizirati kako energija tece. Pa vidi da li dolazi do promjena. Uglavnom je bitno da postoji razlika potencijala, pa zato drugi mogu tretirati tebe i ti mozes tretirati druge. Jer onda energija krene teci, a cim postoji dinamican proces, stvari napreduju. Nazadovanja je statika. I statika je nazadovanje, da uvedem dinamiku. :)

Charlotte24
15.04.2009., 14:27
Ne vjerujem.
Isti slucaj kao i kod mene, po cijelom tijelu, kad se fokusiram, ugodno, trzajuce, vruce ... ali ne mogu ostati predugo u tom osjecaju ma koliko bio dobar, pretesko mi je.

sickboya
01.09.2011., 23:49

prekučer me glava boljela...nešto sam se zamislio, "aktivirao" tu svoju energiju ili što je, zamislio sam kako bi bol kroz ruku ide van, i glava me prestala boljeti..mislio sam da sam lud:lol:

jučer me leđa bolje,a isto sam napravio,prestala me boljeti:ne zna:

da li je stvar sa mojim mozgom ili zbilja nekaj imam..:kava:

Zdravo 325i, vidim da se o ovoj temi raspravljalo i da dugo nema nikakvih komentara, pa se nadam da si saznao nesto vise o ''simptomima'' koji su ti se javili.
Meni je zanimljivo jer i ja imam ista desavanja kao i ti. Kontrola te neke energije, tako da je mogu osjetiti kada hocu i pokreniti je kada hocu, kao i kontrola bolnih mjesta. Cudno. Ni ja ne znam jesam li pukla ili sta?
Mozes li mi prenijeti svoja iskustva sada nakon par godina.

I ja.

vedera
08.09.2011., 19:36
Zdravo 325i, vidim da se o ovoj temi raspravljalo i da dugo nema nikakvih komentara, pa se nadam da si saznao nesto vise o ''simptomima'' koji su ti se javili.
Meni je zanimljivo jer i ja imam ista desavanja kao i ti. Kontrola te neke energije, tako da je mogu osjetiti kada hocu i pokreniti je kada hocu, kao i kontrola bolnih mjesta. Cudno. Ni ja ne znam jesam li pukla ili sta?
Mozes li mi prenijeti svoja iskustva sada nakon par godina.

I ja.

izgleda da nas ima poprilično...što se to događa?:ne zna: čitam na nekoliko tema svi imamo iste doživljaje.....žarenje ruku...stopala su sljedeća...viđenje aure....osjetljivost na okolinu..na osjećaje....trnci...pritisak pleksus..leđa..čelo...peckanje...:ne zna:

jednacura88
18.09.2011., 01:04
Samo cu vam reci da ste sretni sto to imate jer neki ljudi se dugoo muce d ato postignu ...
Da to je energija, svaki je covjek ima u sebi...
znaci energije s edijele na lose i dobre.. to sto vi osjecate je dobra energija... dali ste primjetili kad vam se to desava da zjevate???
trenjuem ruku od ruku dolazi do topline kod ljudi koji imaju energiju...
Tom energijom mozete lijecit sebe i druge :)
Ja trenutno idem na energiju takvu da se izljecim... ja sam u 2 tjedna izljecila preskakanje srca i astmu... Ja am jena od rijetkih kojoj to ide tako brzo jer sam "medij"... ako vas sta zanima slobodno na pp :) i iduci put kad to dodje pogledajte u nebo i nasmijite se tako cete je jos vise primit i da nemojte zaboraviti disati iz trbuha :)