PDA

View Full Version : Federer vs Nadal

stranice : [1] 2 3 4

iwanna15
07.02.2009., 19:02
Dragi moji...baš sam malo gledala, ima li negdje baš ovakav forum, i naišla sam i na Federer&Sampras...i samo Federer...i samo Nadal...al Federer&Nadal nisam...prema tome...
svi koji imalo volite tenis i razumijete se naiđite i raspravljajte...mislim, molim vas samo vi koji se ne razumijete u tenis, da se ne pravite pametni, da ne bi ispali glupi (mislim, zbog vas govorim)...ali naravno, svatko može reći svoje mišljenje...
Ja ću biti iskrena, kao i na ostalim temama, pa ću reći da je moj favorit Federer...u zadnje vrijeme nema baš dobar "skor" s Nadalom, ali biti će bolje, čekam njegova bolja vremena, da izađe iz tog ponora, u koji, u zadnje vrijeme sve više i više pada...oni su dva različita tipa igrača (što sam na jednom forumu i objašnjavala)..podjelite sa nama vaše mišljenje, tko vam je bolji igrač? kao čovjek izvan teniskih terena? je li to najveći rivalitet u povijesti tenisa? može li ih netko stići? jesu li đoković i murray na tragu?...i o čemu god želite raspravljajte...samo molim bez vrijeđanja, sve poštujemo, svačije mišljenje, pa sad, navijao taj za nadala ili za federera...Znam, rivalstvo je između njih na terenu, ali rivalstvo je i između njihovih fanova, ovaj puta zaboravite to, i recite nešto pametno...
pusicaa...:):):):):):)

Utah
07.02.2009., 20:23
Dragi moji...baš sam malo gledala, ima li negdje baš ovakav forum, i naišla sam i na Federer&Sampras...i samo Federer...i samo Nadal...al Federer&Nadal nisam...prema tome...
svi koji imalo volite tenis i razumijete se naiđite i raspravljajte...mislim, molim vas samo vi koji se ne razumijete u tenis, da se ne pravite pametni, da ne bi ispali glupi (mislim, zbog vas govorim)...ali naravno, svatko može reći svoje mišljenje...

to je sigurno najveci rivalitet u zadnjih 20g kolko ja pratim tenis..i za mene je tu nesumnjivo pobjednik nadal..igrac totalno po mom ukusu..roger se vise svidja kolko sam ja skuzio ljudima koji cjene neku estetiku u tenisu..za mene je to totalno nevazno..ja cjenim pobjede i efikasnost..sve drugo je umjetnost a to me ne zanima..nadal je borac, trkac nevidjeni, ima jako nezgodne udarce za vracati, nemoze mu zabiti loptu a to je jeeebeni teret za protivnika i to protivnika melje vise nego sta te melje kad te neko dominira...
tako da nadal :top:

Vicious
07.02.2009., 20:26
A gdje je poll, glasanje i te stvari?

Roose Bolton
07.02.2009., 21:29
Ja ću biti iskrena, kao i na ostalim temama, pa ću reći da je moj favorit Federer...u zadnje vrijeme nema baš dobar "skor" s Nadalom, ali biti će bolje, čekam njegova bolja vremena, da izađe iz tog ponora, u koji, u zadnje vrijeme sve više i više pada...

A koja su to bolja vremena? Federer za 6 mjeseci navršava 28, a Nadal 23.
Federerova bolja vremena proša su u 2007g.

Pilatus
07.02.2009., 21:37
A koja su to bolja vremena? Federer za 6 mjeseci navršava 28, a Nadal 23.
Federerova bolja vremena proša su u 2007g.

tipično.

nije apsolutno najbolji, i već je truba.

btw poserem se na malog gitanosa

neka onako stenje mami za ručkom :kava:

Germa
07.02.2009., 21:44
13-6 :kava:

Ono
07.02.2009., 21:48
Ova rasprava ima na topicu Fed - Pete, tako da bi bilo najpametnije ključat ovo ili spojit

Roose Bolton
07.02.2009., 21:53
tipično.

nije apsolutno najbolji, i već je truba.

btw poserem se na malog gitanosa

neka onako stenje mami za ručkom :kava:

Šta tebe pere? :confused:
Gdje sam ja napisao da je Roger truba?
Znam da te boli to što Nadal svodi Rogera na njegovu pravu mjeru ali jebiga, that's life. Rasplači se malo, bit če ti lakše. Tako to Roger radi.

yay
08.02.2009., 06:56
Nisam gledala one prije tenisače, tako da ne znam, ali po meni je ovo rivalstvo najveće i najzanimljivije u sportu otkad ga ja pratim. Moj izbor je naravno Nadal, kao što je Utah lijepo objasnio, Federer je umjetnik, a Nadal je veliki borac sa fenomenalnom igrom. Užitak je gledati jednog i drugog.
Karakterno mi se također Nadal više sviđa. Stvarno je jedan drag i skroman dečko, djeci može biti pravi uzor.

http://img223.imageshack.us/img223/1199/hbrr1gfdpxgenr900x544mwce6.jpg (http://imageshack.us)

Lišće
08.02.2009., 09:33
mislim da oni koji prozivaju nadala za najboljeg ikad,brzaju sa zaključcima.trenutno je jači u glavi,federer treba nekog dobrog psihologa da ga sredi i vrati na staro.igra mu je i dalje odlična,a ovaj 13:6 za nadala je djelomično stvar nadalove nadmoči u nekim susretima,a djelomično federerovog psihičkog stanja.i nema mi smisla nadala proglašavati najboljim ikad jer dečko nije ni godinu dana prvi.puno je toga već postigao,ali ne znam zašto ljudi zaboravljaju da je federer više od 4 godine bio daleko najbolji,bez konkurencije.imao je po 4000 ili 3000 bodova više od nadala kao drugog igrača.a nadal to ni sada,s novim bodovnim sustavom,nema.federer je umjetnik i melem za oči,ali to ne znači da njegova igra nije efikasna.itekako je ef ikasna.federer je do sada definitivno najveći u povijesti tenisa.i igrački,ali i kao predstavnik same igre.odlično je promovira.i još je i krasan čovjek po svemu sudeći.neka nadal igra još par godina pa čemo onda suditi jel je pobio rogerove rekorde i uspjehe.iako bravo za nadala,nisam njegova mrziteljica:)samo zato što sam rogifan:cerek:

Roose Bolton
08.02.2009., 12:27
U svojoj filozofiji zaboravljaš jednu stvar - u Nadalovim godinama Federer je vrijedio kao nekih 10-20% današnjeg Nadala.
Nadal 22 godine - 32 turnira - od toga 6 grand slama + olimpijsko zlato
Federer 22 godine - 14 turnira - od toga 1 grand slam
To sam naveo kalendarsku godinu. Da idem po danu rođenja omjer bi bio još gori po Federera.
Istina, Roger je imao 3-4000 tisuće bodova više od Nadala. Ali od kojeg Nadala? Onog sa 17,18,19 godina? Gdje je bio Roger u tim godnama?

Nadal ima sve predispozicije da pretekne i Samprasa i Federera. Federer stari i više mu neće biti dostojan suparnik, a ova ostala konkurencija je teška šaka jada tako da će Nadal biti u situaciji u kojoj je bio Roger - ne imati ravnopravnu konkurenciju. Samo što Nadal u svojoj 22 godini starta za već 6 osvojenih GS-a za razliku od Rogerovog jednog.

Što se tiče njih dvojice jedan protiv drugoga - mislim da je tu sve jasno.
13-6 za Nadala
5-0 u vremenima u kojima je Nadal sazrio kao igrač - i to na svim podlogama.
End of the story.

Inače, današnji Federer je dalko od onog Federera za kojeg se govirilo da je umjetnik. Ovaj Federer se sveo na bjesomučno udaranje sa osnovne crte. Izgubio je osjaćaj za volej i poluvolej, backhnad mu je oslabio 50% zbog forsiranja inside-out forhenda na čemu mu se bazira cijela igra.
Što više forsira ovakvu igru to ga lakše Nadal lomi. To je valjda jasno svima osim njemu samom. Nadala se ne može dobiti lupanjem forhenda do iznemoglosti.

Utah
08.02.2009., 13:00
mislim da oni koji prozivaju nadala za najboljeg ikad,brzaju sa zaključcima.trenutno je jači u glavi,federer treba nekog dobrog psihologa da ga sredi i vrati na staro.igra mu je i dalje odlična,a ovaj 13:6 za nadala je djelomično stvar nadalove nadmoči u nekim susretima

pa naravno da je federer i dalje fenomenalan igrac..da nema nadala on bi bio jednako dobar kao i prije i imao bi vec 17 GS-ova ukljucujuvi vjerovatno i pariz.stvar je u tome da su se i on i nadal malo odvojili od konkurencije i tu je federer u tim susretima losiji protivnik.

nece tu pomoci psiholog..federer jednostavno forsira udarce sa osnovne crte a igracu kakav je nadal je jako tesko zabiti loptu..pogledaj npr. zadnji mec u parizu (dobro, tu ga je zbilja samljeo). roger mora napraviti savrseni poen,ono jedan crta ljevo, druga desno i onda na mrezi zakucat da bi dobio poen. a kolko takvih moze napravit? puuno premalo. onda poslje tog poena zapuca njih 6.
to je spora zemlja i tu nema apsolutno nikakve sanse..ali je ociti da je i beton dovoljno spor da ni tu ta igra ne prolazi..
moze probati mrezu ali to po meni ne bi proslo..nadal mu ne daje kratke lopte a ima i jako dobar pasing.
to je jedna skroz bezidejna situacija..pokusaj da zove nadala na mrezu sa kratkim loptama isto ne bi prosal..
jednostavno, kolko god svi hvalili federera da ima sve, to isto ima i nadal..kakav god udarac da mu odigras ovaj ce isto tako vratit..s tim da je u veeelikoj prednsti sa tom obrambenom igrom..

Vicious
08.02.2009., 13:14
da nema nadala on bi bio jednako dobar kao i prije i imao bi vec 17 GS-ova ukljucujuvi vjerovatno i pariz.

To samo pokazuje koliko brojke mogu malo značiti u tim nekim povijesnim usporedbama ovog ili onog igrača.

Inače, Federer nije dobio Nadala od 2007. Otad je doživio 5 poraza, od kojih jedno deklasiranje u Parizu, pobjedu u Rogerovom dvorištu, na Wimbledonu i konačno sad u Australiji, u situaciji koja mu pred meč nije išla na ruku, jel, teški meč u polufinalu. Jasno tko odnosi pobjedu u rivalitetu i ja više i nemam želje gledati nove dvoboje.

Bildo
08.02.2009., 20:25
. Stvarno je jedan drag i skroman dečko

WTF ??? On drag ?? On skroman ?? Taj tip je obicno napuhano stvorenje koje jedino zna trcat ko muha bez glave i sutirat po forhendima. A koliko je provokantan na terenu(odugovlacenje i sl.), to da ne govorim. Federer je pravi sportaš i on može bit uzor klincima, a Nadal mu nije ni do koljena, niti ce ikad biti...

Roose Bolton
08.02.2009., 20:29
Fed fan klub rastura :s :s

Ono
08.02.2009., 20:39
Čak sam i ja prerasta te šeme :rofl:
Glupo je raspravljat o tome kakvi su kad ih niko ne zna...:ne zna:

Vicious
08.02.2009., 20:39
Ja se sjećam samo jednog jedinog igrača koji je nešto loše rekao o Nadalu, s te nazovimo ljudske strane gledano.
Da nađem citat...

"Razočaran sam načinom na koji je Nadal odrastao i pretvorio se u jednu arogantnu osobu. Shvaćam da ima jako puno ljudi koji žele dio njega, ali neke stvari shvaća preosobno. Nije opušten i po tome je vrlo sličan Roddicku, samo što je Amerikanac shvatio da i izvan terena mora graditi nekakve odnose."

Znate čije su to riječi? :D

Germa
08.02.2009., 20:43
WTF ??? On drag ?? On skroman ?? Taj tip je obicno napuhano stvorenje koje jedino zna trcat ko muha bez glave i sutirat po forhendima. A koliko je provokantan na terenu(odugovlacenje i sl.), to da ne govorim. Federer je pravi sportaš i on može bit uzor klincima, a Nadal mu nije ni do koljena, niti ce ikad biti...

ti si obični hejter :)

provokantan :s :rofl:

a ovo je vjerojatno truba izjavio...

Ono
08.02.2009., 20:44
"Aj fil lajk nambr tu"

Ista truba? :D

Vicious
08.02.2009., 20:45
Je, on je bio. Kad je gostovao kod Stankovića tamo krajem 2006. negdje.

iwanna15
08.02.2009., 20:55
vidim ovdje se tema zahuktava...i mišljenja su podjeljena...
Činjenice su i na jednoj i drugoj strani...federer je imao jednu eru u kojoj je vladao, dugačku eru, a sada je red na ovom mladiću...samo pitanje je koliko će uspjeti nositi taj pritisak na leđima...svaka njemu čast...i jedna ispravka za sve vas koji drukčije mislite..i jedan i drugi su izvan terena jako ljubazni i vrlo dragi dečki...nadala muči neznanje engleskog... ewo ovo su na indexu objavili prije nekoliko tjedana..
"Federer je jako ugodan. S vama će pričati o svemu i ima smisla za humor. Usto ima jako bogatu osobnost, nadasve je profesionalan i uvijek će vam dati iskrene odgovore", započela je svoju opširnu analizu Chang.

"Nadal je vrlo pristojan. Muči ga neznanje engleskog jezika pa je zbog toga malo sramežljiv i često zna pogledati svog trenera da mu pomogne. Kada ga snimamo puno je ozbiljniji nego u privatnom životu."

"No recimo, Andy Murray i Novak Đoković igraju odličan tenis, a nemaju dobar odnos s gledateljima. Ljudi ih ne vole. Đoković je ekstrovertiran, obožava pažnju, čak toliko da uživa i u negativnom publicitetu. Skromnost se ne može povezati s njegovim imenom. Slično je i s Murrayjem koji je ipak odlučio malo više pažnje pokloniti medijima. To mu je savjetovala njegova PR agencija."

i ja mislim da je to stvarno istina, iako sam misla da je nole nekak pristupačniji...nije mi loš on..al murray, tog dečka doslovno mrzim....uuff...da i crni vrag igra protiv njega mislim da bi navijala za njega a ne za murraya...ne volim ga nikako...
iskreno, koliko god voljela federera, mislim da je stvar u tome što je osvojio sve to, upravo u tome, što je u to vrijeme došlo do smjene generacija...jedni su dolazili, drugi odlazili i on je to najbolje iskoristio, iako svaka mu čast na svemu...teško je to...samo ne mogu prežaliti Wimbledon 2008 i Australian Open 2009, jer mi i dan danas naviru suze na oči..jest, nadal igra zvjerski i bori se lavovski, ali samo jedna osoba će imati mjesto u mom srcu-Federer! taman nikad više ništa ne osvojio, on je svoj posao odradio...

cola3
08.02.2009., 20:57
truba :rofl::s asti starog pokvarenog magarca :lol::lol:

to je rekao valjda nakon što mu je slao sms-ove isprike nakon one izjave na RG 2006 (nakon poraza naravno :rolleyes: ), da " svi žele da Federer pobijedi "..

Čak je svojedobno na blogu za the times čini mi se Nadal napisao da mu je proslijedio papirić na kojem je pisalo "i'm sorry" i objasnio kako je on "bliži s Rogerom, stoga bi on htio da Roger pobijedi, ali nije ništa osobno"...

Nadal je uvijek bio van tih djetinjastih spika, pa čak i onda kada mu je bilo 19 godina. Ima negdje na You Tubeu klip, Nadalova reakcija na presseru nakon što su mu novinari rekli što je Truba izjavio:
"he can say that...I know many people support me and that's enough for me, but he can say what he wants".

Inače, a propos skromnosti, u životu nisam vidjela zrelijeg i skromnijeg sportaša od Nadala. Ne samo tenisača, nego sportaša u generalu.
Divim mu se ko što se nikad nikom nisam divila, što se karaktera tiče. :s

Ono
08.02.2009., 21:02
Poznaš ga? :ne zna:

cola3
08.02.2009., 21:05
sada je red na ovom mladiću...samo pitanje je koliko će uspjeti nositi taj pritisak na leđima...

:confused: ako se netko zna nosit s pritiskom, to je nadal, pokazao je to dosad bezbroj puta.
Nadal je kompetitivan i s izvrsnim mentalnim, karakternim vrijednostima i činjenica da dolazi iz sportske obitelji mu sigurno znači kad je u pitanju suočavanje s pritiskom itd.

Što se Murraya, tiče, on mi je poslije Nadala najdraži tenisač (barem što se karaktera tiče). Možda nekom djeluje iritantno, mali nema baš dlake na jeziku, ali priličan radnik koji nikad neće oduzet kredit protivniku kad je pobijeđen, a to su osobine koje uvijek cijenim.

cola3
08.02.2009., 21:07
Poznaš ga? :ne zna:

Zar ga moram poznavat da bih imala mišljenje o njemu ili poštovanje, divljenje, što god ?!

Iz intervjua, ponašanja na/van terena, načina na koji se nosi s pobjedama, porazima, što govori o protivnicima (pogotovo nakon poraza) itd su sve stvari po kojima se može itekako dobro prosudit nečiji karakter.

Ono
08.02.2009., 21:11
Naravno da ne, al mi je postalo malo glupo da se raspravlja/prepucava o tome kakav je čovjek Nadal ili Federer (a takvih rasprava je bilo ohoho do sada) kad ih nitko ne zna...

cola3
08.02.2009., 21:14
Naravno da ne, al mi je postalo malo glupo da se raspravlja/prepucava o tome kakav je čovjek Nadal ili Federer (a takvih rasprava je bilo ohoho do sada) kad ih nitko ne zna...

sori nisam se imala namjeru s nikim prepirat, dapače...ovo mi je samo bio dobar trenutak da iskažem divljenje prema nekom kog smatram velikim sportašem. :s

inače, naravno da ih nitko ne zna privatno, ali iz ponašanja se neke stvari mogu jasno prosudit.
Btw, čemu uopće ova tema? :ne zna:

Vicious
08.02.2009., 21:17
v
"Nadal je vrlo pristojan. Muči ga neznanje engleskog jezika pa je zbog toga malo sramežljiv i često zna pogledati svog trenera da mu pomogne."

Heh, to me podsjetilo na nešto što je BBC napravio prije finala Wimbledona. Uglavnom, negdje na zidu gdje igrači ulaze stoje upisani stihovi i dali su Rogeru i Rafi da ih pročitaju:
http://www.youtube.com/watch?v=vEeLh5ItQcY&fmt=18

Ono
08.02.2009., 21:23
Btw, čemu uopće ova tema? :ne zna:

Nek je spoje sa Federer Sampras...

Ono
08.02.2009., 21:26
Heh, to me podsjetilo na nešto što je BBC napravio prije finala Wimbledona. Uglavnom, negdje na zidu gdje igrači ulaze stoje upisani stihovi i dali su Rogeru i Rafi da ih pročitaju:
http://www.youtube.com/watch?v=vEeLh5ItQcY&fmt=18

:s:s:s:s:s
Kako je bilo čudno te godine gledat teren bez krova...

iwanna15
09.02.2009., 08:17
onaj teren bez krova u Wimbledonu je spasio federera...da nije počela padati kiša, on nikad ne bi otišao na predah, sredio misli i vratio se u meč...kiša mu je pomogla, a i teren bez krova...nažalost nije pobjedio, bio je blizu...

MLADJO
09.02.2009., 08:32
Pazite jednu stvar - to kakav je Nadal sada sa 23 godine ne znači da će takav biti sa 28...jedna ozljeda...ko zna šta se moze desiti. Federer nije bio tako uspješan u Nadalovim godinama ali...izrastao je u najboljeg do sada.
Mozda će i Nadal biti još bolji ali kazem, pričekajmo još 3-4 godine.
Sjećam se Hewita tamo negdje prije 5-6 godina, bio je broj 1, osvojio Wimbledon, trčao, udarao po loptici savršeno...i onda jednostavno samo "nestao". Tko to moze objasniti?

Ali ono što mene smeta je trend koji je prisutan u tenisu da se podloge generalno usporavaju. I to objektivno odgovara Nadalu a ne Federeru. Meni uistinu nema smisla da se jedan Wimbledon igra sa osnovne crte. Ja znam da su danas i drugačiji tenisači ali činjenica je da su i oni usporili tu travu.

Ah, da skoro sam zaboravio - Federer nazalost očito ima psihološku "blokadu", kada igra sa Nadalom. Naime, primječujem u njihovim mečevima da uglavnom Federer igra svoj najlošiji tenis, a Nadal svoj najbolji. Ne znam kako se to sa psihološkom pripremom moze riješiti...nisam psiholog...mozda da on sam u svojoj glavi prihvati Nadala kao Favorita u meču i da igra bez opterećenja...kao nije bitno...pa da odigra rasterećeno...ako dobije dobro, a ako ne...bude drugi puta. Meni je to lako za reći, obično su to finala velikih turnira...

Inače, objektivno jedini koji im se tu moze pribliziti je Đoković...kada je spreman i "u tenisu". Naime, za one koji ne znaju, čovjek ulaze u građevinarstvo u Srbiji i tu nailazi na ogromne probleme sa birokracijom (kao i Ivanišević svojedobno u Splitu), i sve mu to pomalo odvlači paznju od tenisa. Meni to nije normalno...pa šta sad on ima sa 23 godine ulagati novac u neki građevinski biznis...pa čovjek ima najbolji "biznis" na svijetu koji se zove tenis i igra ga vrhunski i moze zaraditi u godinu dana više nego da napravi...ne znam koliko zgrada.

Murray nije toliki kapacitet...igra vrhunski tenis, ali nešto mu fali...i dok su ova trojica u tenisu 100%, ne moze biti bolji od 4 mjesta.

Ono
09.02.2009., 10:28
Hewitt je nesta jer ga je Karlović dobia :D

MLADJO
09.02.2009., 10:41
Hewitt je nesta jer ga je Karlović dobia :D

Da, to mi nije palo na pamet!:top:

iwanna15
09.02.2009., 19:43
slažem se s MLADJO...točno, skroz...i ja čekam da vidim kako i što će biti s nadalom...za par godina, tko zna što će i kako biti. Nije teško jednom nešto osvojiti, teško je ponovno biti najbolji, na vrhu... potrebno je imati dovoljno motiva....u svakom slučaju i za wimbledon i australian open imao je više motiva, jer federer se toga naosvajao...

gnjil
09.02.2009., 23:22
kako je to lijepo wilander rekao:

federer je bolji igrač
nadal je bolji natjecatelj

simple as that :s

Lišće
09.02.2009., 23:26
kako je to lijepo wilander rekao:

federer je bolji igrač
nadal je bolji natjecatelj

simple as that :s
true:top:
nitko nije dobar ko federer,ali nitko nije borben kao nadal,barem trenutno.
kako god bilo,federer rocks:cerek:

iwanna15
10.02.2009., 20:43
ah, da istina je to, možda upravo jer federeru fali motiva, pa osvojio je sve najmanje dva tri puta..(osim roland garossa)... dok nadal je mlad, perspektivan, pun snage, volje, želje za dokazivanjem...on nije imao priliku osvojiti sve ko što je federer pa je nju duplo draže...

Ono
10.02.2009., 22:26
Motiva mu nebi trebalo falit, pogotovo kad igra s Nadalom...:ne zna:

Fallacy
14.02.2009., 01:43
Kakav će Nadal biti za 5 godina to nitko ne zna.
Sjetite se Hewitta, Safina, Riosa ili Ferrera (samo da napomenem one koji su bili broj 1 kao teenageri) i "nestali" sa scene.
No i da drastično padne to će biti i više nego dovoljno da ostane u vrhu današnjeg tenisa koji je doslovce šaka jada od talenata.
Od 2001/02 godine to je valjda najšugavija generacija u teniskoj povijesti.

Jedan Nadal bi 90-ih godina bio zanimljiv za gledati dok bi se borio sa Musterom, Kuertenom i sličnima na zemlji (kladio bih se na ove druge) a danas je kakti potencijal za najvećeg svih vremena. To samo govori o današnjoj bezidejnoj generaciji tenisača.

Chiro
14.02.2009., 16:30
Kakav će Nadal biti za 5 godina to nitko ne zna.
Sjetite se Hewitta, Safina, Riosa ili Ferrera (samo da napomenem one koji su bili broj 1 kao teenageri) i "nestali" sa scene.

Jesu,nestali su sa scene.Ali,da li je ijedan od njih četvorice(osim Hewitta),imao rezultate koji su imalo blizu Nadalovima?Nije.Zato ova usporedba ne drži vodu.

Otkad se Nadal probio do samog vrha,svi govore kako dečko neće izdržati taj tempo,koljena će mu se raspasti,bla bla bla.Ja sam bio jedan od onih koji je bio pristalica te teze,međutim,vidim da ništa od toga.Dapače.

Nisam Nadalov navijač,puno draži mi je Roger,ali respektiram rezultate koje je dečko postigao.

iwanna15
15.02.2009., 10:29
Do prije nekog vremena sam mrzila nadala...ne zato što je on loš ili nzm šta..neg zato što sam bila ljuta, bijesna što svaki put federer na isti način izgubi od nadala... i umjesto da to popavi, shvati gdje je pogriješio, on je tvrdoglav i jednostvno ne miče se s te svoje idealne liinije(koja i nije više takva)...ustvari ne znam ni sama zašto ga nisam voljela...dobar je dečko, pristojan, odličan natjecatelj,ali opet... al federer ima sve to i još nešto...nzm što, al zato federer uvijek ima više pristalica njegovog tenisa...poštujem nadalove rezultate ali za mene postoji samo jedna osoba...

To_all_my_friends
15.02.2009., 18:18
Evo, malo za osmjeh u ovoj priči, jedan vic u svezi sa Federerom i Nadalom, mada bi se isti mogao naći i na topiku o vicevima, ali ipak je zanimljivo postaviti ga baš ovdje:

Dođe čovjek kod komšinice i u dvorištu vidi Nadala i Federera kako igraju tenis.
- Šta je ovo komšinice? -pita je.
- Ma uhvatila sam zlatnu ribicu, ali je malo nagluva.
- Ajde molim te daj mi je na par sati!!
- Ali nagluva je.
- Ma nema veze!
Uzme on ribicu i ode kući. Vraća se kroz pola sata.
- Hebem ti ovu ribicu! Ja joj tražim lovu ona mi da sovu, ja joj tražim pare ona mi da jare!
- Pa jel' sam ti rekla da je nagluva. Šta mislis da sam ja stvarno tražila vrhunski tenis!?

Iader
17.02.2009., 04:32
Meni je osobno Federer draži, iako ne volim te like/dislike topice.
Moran priznat da obojica imaju "ono nešto" što čovika stvarno impresionira. Obojica su veliki sportaši, svakako velika imena svjetskog tenisa. Iako je Nadal veći atleta, a Federer veći teniski umjetnik, iako je Nadal trenutno u uzletu, a Roger u nekakvoj psihološkoj blokadi, mišljenja sam da Nadal nije ni sluga Federeru u nekoj listi "svih vremena".
To što je ka mlađi osvojia više turnira, naročito Grand Slamova (6:1 čini mi se kad se pogleda ista dob) to mu je samo nekakav biljeg da je perspektivan i da, pored sadašnjosti, ima i veliku budućnost. Ipak triba veći kontinuitet na broju 1 da bi ja moga reći da je uopće prismrdija Federeru. To što je bolji u međusobnim ogledima ne znači da je bolji tenisač. Ima skroz drugačiju igračku filozofiju od Rogera i ne leži mu ka igrač, naročito jer su podloge sve sporije. Ali gleda se i skor s drugim tenisačima, broj osvojenih ATP-a, Grand Slamova, Mastersa u ciloj karijeri... a ni jedan ni drugi još nisu okončali karijeru tako da tu ko zna što će bit do kraja ;)

Lišće
17.02.2009., 09:29
To što je bolji u međusobnim ogledima ne znači da je bolji tenisač. Ima skroz drugačiju igračku filozofiju od Rogera i ne leži mu ka igrač, naročito jer su podloge sve sporije. Ali gleda se i skor s drugim tenisačima, broj osvojenih ATP-a, Grand Slamova, Mastersa

potpis:)

yay
17.02.2009., 09:58
Malo smijeha od Federera i Nadalovog engleskog :rofl:.

http://www.youtube.com/watch?v=Bp0G8nDUgRM
http://www.youtube.com/watch?v=E_193htKp6s

Ono
17.02.2009., 16:30
Federer ne priča engleski :)

:rofl:

iwanna15
18.02.2009., 16:13
federer super priča engleski, njemački i francuski... dok nadal "šepa" s tim engleskim...jer engleksi tako težak? hehe...ugl..crkavam kad kaže "veri importante"...mješavina engleskog i španjolskog...xD

Utah
18.02.2009., 18:38
iako je Nadal trenutno u uzletu,

mislim da se to bas nebi moglo nazvati "trenutno"..on je vec prilicno dugo prvi ili drugi tenisac svijeta i to se sigurno ne moze nazvati "trenutni uzlet".

a Roger u nekakvoj psihološkoj blokadi,
duga je to nesto blokada onda...

mišljenja sam da Nadal nije ni sluga Federeru u nekoj listi "svih vremena".

otkud to..federer u nadalovim godinama nije imao ni pola osvojenog kolko sad ima nadal

Ipak triba veći kontinuitet na broju 1 da bi ja moga reći da je uopće prismrdija Federeru. To što je bolji u međusobnim ogledima ne znači da je bolji tenisač.
a sta uopce znaci po tebi onda "bolji tenisac"?
u medjusobnim susretima je nadal duplo bolji i to mu je nanio sve poraze jako bolne i jako vazne sta je naravno jako utjecalo na rogerovu glavu u buducim mecevima..
plus, jos je nadal broj 1 sta znaci da je debelo ispred svih drugih. nemozes biti broj 1 ako nisi sa velikom vecinom igraca u plusu..
znaci broj 1 i jos puno bolji od rogera i tebi je on jos uvjek nije bolji tenisac od rogera?:D
zanimljivo stajaliste...

. a ni jedan ni drugi još nisu okončali karijeru tako da tu ko zna što će bit do kraja ;)

ja samo mogu ponovit...roger najvjerovatnije nece biti najbolji igrac niti u svojoj eri jer je nadal na jako dobrom putu da ga stigne a kako bi onda bio bolji i od njega a kamoli najbolji ikad..
to je drugo sta je federer idealan pobjednik vecine iz nekih razloga koji su vise za predmet istrage sociologa..
mislim da su fakti na nadalovoj strani...

iwanna15
19.02.2009., 15:01
mislim ne možete se svađati ovdje o tome tko ima bolje rezltate...jer niti jedan niti drugi još nije u mirovini..pričekajte za završe karijere, a onda sudite o tome..jer ovo sada je besmisleno...

Travis Bickle
19.02.2009., 16:53
Nadal ima igru koja ne odgovara Federeru,što ne znači da je bolji tenisač.

Nadal ima 13-6 rotiv Federer ali tih 7 pobjeda više stekao je samo na zemlji,na tvrdoj podlozi 2-2,a na travi Fedex ima 2-1.

A mislim da nijedan tenisač(osim možda Riosa i Safina) nije ni upola talentiran kao
Federer.I to ti je to.

Ono
19.02.2009., 19:06
Nadal ima igru koja skoro nikome ne leži :)

Utah
19.02.2009., 20:37
Nadal ima igru koja ne odgovara Federeru,što ne znači da je bolji tenisač.

:rofl: moram se malo nasmijat...
hoces reci da federeru ne odgovara a ostalima da?
nemozes biti prvi igrac na svijetu ako ne odgovaras samo jednom igracu. ne mozes biti cak ni u prvih 50.
nadal ne odgovara NIKOM pa ni federeru..a to pokazuje i zbroj bodova na atp listi i broj osvojenih turnira..

A mislim da nijedan tenisač(osim možda Riosa i Safina) nije ni upola talentiran kao
Federer.I to ti je to.

pa evo. sve si reko i sam sebi skocio u usta..po ovoj drugoj dvojci vidis da talent nije dovoljan za neke stvari..
mislim, glupo je sad pricat jer federer je dodirnuo zvjezde i sa svojim tenisom i samim rezultatima..al jebiga, pojavio se jos jedan frajer koji ima i neke druge komponente u tenisu koje su jednako vazne...

CLS_Rocket
20.02.2009., 11:17
@ Travis Bickle nije li ATP lista tu da se vidi tko je trenutno najbolji?

Ono
20.02.2009., 20:59
Da, trenutno...:)

matematicar
21.02.2009., 07:55
Meni je osobno Federer draži, iako ne volim te like/dislike topice.
Moran priznat da obojica imaju "ono nešto" što čovika stvarno impresionira. Obojica su veliki sportaši, svakako velika imena svjetskog tenisa. Iako je Nadal veći atleta, a Federer veći teniski umjetnik, iako je Nadal trenutno u uzletu, a Roger u nekakvoj psihološkoj blokadi, mišljenja sam da Nadal nije ni sluga Federeru u nekoj listi "svih vremena".
To što je ka mlađi osvojia više turnira, naročito Grand Slamova (6:1 čini mi se kad se pogleda ista dob) to mu je samo nekakav biljeg da je perspektivan i da, pored sadašnjosti, ima i veliku budućnost. Ipak triba veći kontinuitet na broju 1 da bi ja moga reći da je uopće prismrdija Federeru. To što je bolji u međusobnim ogledima ne znači da je bolji tenisač. Ima skroz drugačiju igračku filozofiju od Rogera i ne leži mu ka igrač, naročito jer su podloge sve sporije. Ali gleda se i skor s drugim tenisačima, broj osvojenih ATP-a, Grand Slamova, Mastersa u ciloj karijeri... a ni jedan ni drugi još nisu okončali karijeru tako da tu ko zna što će bit do kraja ;)

Hej, hajde sad procitaj kakve si gluposti nabrojao. Znaci da sumiramo sto si napisao:
1. ako poredimo Nadala i Federera u istoj dobi (znaci 22. godine), onda Nadal vodi sa 6-1.
2. medjusobni skor Nadal-Federer 13-6.
3. kako stvari stoje (psiholoski), Nadal je u prednosti.

zakljucak: Nadal nije ni sluga Federeru u nekoj listi "svih vremena". :rofl:

Ma jesam li ja jedini koji ne vidi logiku u tvom zakljucivanju.

Ono
21.02.2009., 09:38
Lista svih vremena...:rofl:

Kakva lista svih vremena kad su oboje još itekako aktivni tenisači..

krox
23.02.2009., 14:29
Ako nebude ozljeda jakih uvjeren sam da Nadal osvaja barem 15 GS titula. Sad ih vec ima 6 u sljedecih 6,7 godina neka uhvati jednu, nekad dvije i to je to a moglo bi lako biti i više od 15!

Federeru predvidjam 17!

nike3011
27.02.2009., 11:26
Ljudi vi neznam nisam sve citao ali niste predvidjeli da je nadal ljevak i on svojim forhandom na Federerov beckhand nadmocniji zato sta igra veliki spin ja znam isto sam ljevak i malo sam kopirao Nadala i stvarno to smeta desnjaku na njegov beckhand. a uz to i Federer igra jednorucni beckhand i tesko je to vracati. Meni se osobno vise svidja Federer jer tenis koji on igra puno je ljpsi od Nadalovog samo nadal je puno mladji od Federera i tu dolazi snaga do izrazaja. Sorite nisam stavljo kvacice jer pisem s moba.

cola3
27.02.2009., 11:54
Neka si ti nama došao priopćiti tako bitnu stavku koju mi nismo "predvidjeli" :D i kojoj nije bilo priče dosad, eto, ne, nikako... :p (iako nisi sve čitao, lijepo da nam obznaniš važnost tog elementa)

Btw, što je dosadna više ova priča oko ljepši-ne ljepši tenis *boring* Sad kao da se to poteže više nego ikad valjda kao jedini preostali argument-element štogod...a to je toliko preuveličano, pretjerano, prenaglašivano da mi se ne da ni pisat...ali dobro ajde, kad je to u pitanju onda de gustibus....

iwanna15
04.03.2009., 15:19
uskoro roland garros, uuff bit će svega...tu će vjerovatno nadal pobijediti, a onda wimbledon weeeee, tada će vratit federer wimbledonski trofej u svoju riznicu..

Utah
04.03.2009., 17:07
tada će vratit federer wimbledonski trofej u svoju riznicu..

cisto sumnjam

iwanna15
04.03.2009., 18:32
cisto sumnjam

ali ja vjerujem :top: :rofl::rofl::rofl::rofl:

Utah
04.03.2009., 18:50
ali ja vjerujem :top: :rofl::rofl::rofl::rofl:

jedino ako nadal slomi nogu prije finala :D

cola3
04.03.2009., 19:30
nemoj...:o kuc-kuc u drvo i sve druge preventivne mjere protiv uroka :D

i pustimo sad predviđanja :p

iwanna15
08.03.2009., 20:03
jedino ako nadal slomi nogu prije finala :D

pa ne bi bilo loše...:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

tnt_tunja
12.03.2009., 20:00
jako veliki fan federera ali se mora priznati da nadal trenutno ima jednu stvar koja uvijek pobijedi federera, a to je po meni cista sreca!!! finale wimbledona je isto tako moglo otici i na stranu federera, a da je bilo tako cisto sumnjam da bi federer izgubio prvo mijesto!!!
da je problem psiholoske prirode svako primjeti i on sam,i sigurno radi na tome,no koliko ce uspjeti to rijesiti??

naj bi vise volio da ga federer dobio u parizu,makar izgubio ostala 3 grand slam-a!!!

Ono
12.03.2009., 20:24
Federerov sam fan ali sreća nema ništa s tim

Travis Bickle
13.03.2009., 00:27
Federerov največi problem kad igra s Nadalom je psiha i zato uvijek gubi.

U finali AO trebao je dobiti i prvi set(vodio 4-2) i treči set(imao 6 break lopti) da je poveo 2-1 sigurno bi dobio,a ovako je sam sebe pobijedio

cola3
13.03.2009., 01:13
Najprije sam se htjela našalit s ovim o sreći, al majketi.... :eek:
da "trebao je"...trebao je kuki od ovce. :rolleyes:

I Nadal je "trebao" iskoristit jednu od koliko 5 break lopti u 4. setu pa bi sve završilo tad. Trebao je iskoristit 3 vezane u 3. setu wimbledona i završit sve tad, trebao je iskoristit 3 championship lopte u tie-breaku 4. seta. Mogao, trebao...

Što je vama ljudima toliko teško priznat da je netko jednostavno bolji sad? Nikakva ni psiha-ni ne psiha...

Psiha proizlazi iz igre, a Nadal više nije igrač kojeg svatko tuče na hardu, nije nikad ni bio.
Dvaput uzastopno ga je mogao pobijedit bez problema u Wimbledonu, pa što ga je spriječilo da ne napravi i treći kad je tako superioran Nadalu?! Odjednom psiha ne valja?

Ili je Roger ustvari superioran i na zemlji pa je "trebao" dobit i sva 4 roland garrosa?

Kako mi idu na živce ove faking isprike. :rolleyes::D

Veni
13.03.2009., 14:30
lol, sreća :)
Nadal je zasad najbolji, koliko će izdržat, vrijeme će pokazati.

Tarquato
13.03.2009., 14:44
lol, sreća :)
Nadal je zasad najbolji, koliko će izdržat, vrijeme će pokazati.

Dok Čilić ne poludi i sve ih pobaca sa strane:kava:

Lišće
13.03.2009., 14:50
Dok Čilić ne poludi i sve ih pobaca sa strane:kava:
JEEEEEEEEEJ!!!

tnt_tunja
13.03.2009., 15:01
aj molim te nemoj se sad pravit pametan nema psiha nikakve veze s tim??? sta je bilo nakon wimbledon-a??? federer gubi turnire u prvim kolima, izmedju ostalog da spomenem jednog karlovica koji ga dobija u 2 seta u prvom kolu turnira!!! sta je karlovic bolji ili se ipak radi o psihi????

federerova igra se skoro i da ne razlikuje dok je bio prvi i sada...zna napravit po koju gresku na backhandu...ali to je sve!!!

cola3
13.03.2009., 15:16
Federer nakon wimbledona osvaja US Open koliko ja znam, to malo psiha ode pa se pojavi pa opet ode pa se pojavi...Uglavnom, kad pobjeđuje, to je jer tako treba bit, uvijek za vijeke vjekova, a kad izgubi - majka fortuna i psiha su odigrale ulogu, nema čanse da ga je netko nadigrao.
I da, drugi ne griješe i nemaju problema sa psihom, samo The Almighty.
To što Nadal nije iskoristio 3 championship lopte je posljedica Federerove monstruozno dobre igre, a kad Federer propusti neku priliku (s tim da imam problema s prisjećanjem kad je zadnji put propustio meč loptu od kad ono Dubaija 3 years ago :rolleyes: ), to je naravno - psiha.

Eto riješili smo problem. Samo jedna stvar ostaje nejasna - najbolji igrač svih vremena pa tako slab psikički? Kako to?
I da se ne može nosit s eto jedinim konkurentom kojeg ima, a navodno mu je jako teniski superioran?! Šta bi bilo da ih je više takvih?
To što taj konkurent sada dominira ostatkom teniskog svijeta, to je manje bitno, of course. :D

tnt_tunja
13.03.2009., 16:15
ajde nemoj mi pricat ko jesta...ukoliko se sjecas federer je imao pretezak mec cetvrtfinala gdje zamalo da izgubi a nakon toga dolazi djokovic koje naprosto je pojeo dok murray unistava nadal-a...

cola3
13.03.2009., 16:27
ma o čem pričaš ti? ako nemaš što komentirat na ništa od napisanog gore, a očito nemaš, ok, al ne mijenjaj temu. Jedan turnir nije standard, samo potvrda onog što sam gore rekla.
Postoji razlog zašto je Nadal s 14.000 bodova br. 1 , Murray sa 7000 br. 4 a Federer s 11 br. 2.
Prihvati realnost, bit će ti lakše nego da smišljaš kojekakve isprike i bulazniš o fortuni. :p

tnt_tunja
13.03.2009., 17:15
koja realnost da je nadal trenutno bolji??? da je!!! da je bolji na all time listi???
hahahahahahah lol

cola3
13.03.2009., 17:41
pa ko govori o all time listama pobogu?! koja zaluđenost :rolleyes:
ja sam pričala o tvojoj fortuni...ali džabe sve to :D

Germa
13.03.2009., 18:50
ajde nemoj mi pricat ko jesta...ukoliko se sjecas federer je imao pretezak mec cetvrtfinala gdje zamalo da izgubi a nakon toga dolazi djokovic koje naprosto je pojeo dok murray unistava nadal-a...

koji si ti razred? sumnjam da ovako pišu i prvašići :zvrko:

Veni
13.03.2009., 19:16
Federer ima problema sa samopouzdanjem, ali samo u mečevima s Nadalom, jer jebiga, nabio mu je komplekse. Ne samo njemu nego gotovo svima.

tnt_tunja
13.03.2009., 22:58
aj molim te ostani na temi, i nemoj se previse zamarat o tome koji sam ja razred!!!
a svakako da u svakom mecu treba i mala doza srece da se pobijedi!!!
ima problema kad igra sa nadalom i sa murray-om!!! no u svakom slucaju je puno kvalitetnije igrac od obojice!!!
da je recimo nadal desnjak ne bi bio to sto jeste!!! pogledaj malo svakim servisom forsira federerov backhand sto je slabija strana federer-a! ako bog da vidit cemo gdje ce nadal bit za godinu dvije,ja mu ne predvidjam neku blistavu karijeru,svaka cast sta je dosada postigao...no ima jos godina!!!

cola3
13.03.2009., 23:18
Najiskrenije, ne sjećam se davno da sam pročitala veću količinu budalaština, zablude, potcjenjivanja i ignorantnosti u jednom tako relativno kratkom postu. :D Vau.

Ne znam uopće što bih uopće izdvojila kao najdraže; ovo o problemima s murrayjem i nadalom, ili pak da je dešnjak da ne bi bio to što jest ..... ne mogu dalje. Genijaaaaalno :lol::rofl::rofl:

stvarno sam se od srca nasmijala :D bez uvrede :D

pi es: dio o neblistavoj karijeri mi je možda ipak najdraži.

Germa
14.03.2009., 01:33
aj molim te ostani na temi, i nemoj se previse zamarat o tome koji sam ja razred!!!

sad znam, najesen krećeš u školu, sretno! :w

a svakako da u svakom mecu treba i mala doza srece da se pobijedi!!!

da, svima osim federeru! kada on pobjeđuje, onda je to isključivo zbog njegove uberkvalitete, kada gubi, gubi zato jer ga zeza ta komplicirana PSIHA i nedostatak SREĆE! jasno ko pekmez :kava:

ima problema kad igra sa nadalom i sa murray-om!!! no u svakom slucaju je puno kvalitetnije igrac od obojice!!!

naravo, svemirska klasa i veličina za obojicu, šteta samo što ga previše zezne ta nezgodna PSIHA kad igra protiv njih :mad:

da je recimo nadal desnjak ne bi bio to sto jeste!!!

da ti imaš IQ veći za okvirno 100% sadašnje vrijednosti, ne bi pisao ovakve pizdarije...da ne spominjem sad babu, kuratz i te šeme :mig:

pogledaj malo svakim servisom forsira federerov backhand sto je slabija strana federer-a!

sram ga bilo, kako se samo usudi, kud jadnog federer-a jebe PSIHA, još mu ovaj indijaner nabildani na bekend udara :mad:

ako bog da vidit cemo gdje ce nadal bit za godinu dvije,ja mu ne predvidjam neku blistavu karijeru,svaka cast sta je dosada postigao...no ima jos godina!!!

jel ti to živiš u 2003. godini ili se javljaš iz nekog paralelnog svemira kada nadalu ne PREDVIĐAŠ blistavu karijeru? ma ima još godina, ima prile, ne brini :zvrko:

njah :kava:

2hot
14.03.2009., 05:14
Federer ima problema sa samopouzdanjem, ali samo u mečevima s Nadalom, jer jebiga, nabio mu je komplekse. Ne samo njemu nego gotovo svima.

Totalno, meni isto :(

tnt_tunja
14.03.2009., 13:00
koliko vidim vi ste ovdje svi doktori nauka...????

Veni
14.03.2009., 15:03
Nemoraš biti doktor nauke, dovoljan je zdrav razum i normalno izražavanje :P

Fallacy
14.03.2009., 17:46
Potpuno beskoristan topic. Kao da će teniski znalci ikada u sve ovo povjerovati.

kreten17
16.03.2009., 21:15
nadal je najbolji na zemlji ikad i to je razlog 6 grand slamova...i kolko je nadal bio neiskusniji od federera tolko je sad federer fizicki slabiji od nadala...za onih 13-6 neam rijeci...jel vi znate na kojim je nadal turnirima prije dolazio do finala?? na rolland garrosu i u zadnje vrijeme wimbledonu...a federer uvijek do finala pa makar izgubio, on je uvijek dolazio do finala...ON JE SA 19 GODINA DOBIO SAMPRASA...i izjava tima henmana je dovoljna poslijeporaza na wimbledonu..." igrao sam sa samprasom, aggasijem i drugim velikim igracima, al federer igra savrseni tenis"...drzao je konkurenciju iza sebe 3000 bodova...a i kad su mu se zalomili poneki porazi bio je veliki gospodin i u porazu...bio je strasan zivac u mladosti, i kad je sam sebi reko da ce prestat s tim, toga se odrzo, sto mislim da malo ko moze...i sjetimo se onog ritma federera i nadala...3 grand slama federera i 1 nadala...s tim da federer igra finale rolland garrosa,a nadal na ostalim grand slamovima gubi ranije u turniru, i tu se krije tih 13-6...kad je federer igro najbojli tenis imo je sam u parizu priliku igrat s nadalom, i gubio jer je nadal tamo najbolji, a na ostalim terenima je federer tuko sve redom...kad nadal izdrzi 4 godine na br.1 onda cmo pricat ko je bolji...i kad osvoji 13 grand slamova...sad ga je nadal naso tuc kad je ovaj pao u formi jer je presto trenirat jer mu je dosadilo bit 3000 bodova iznad svih...al mislim da nadalov stil igre nemoze dugo prolazit jer je tu u pitanju snaga, a ona je promjenljiva...on mora bit u top formi da bi pobjedivo, sto kod federera nije slucaj...

cola3
16.03.2009., 21:55
tnt_tunja si to opet ti? :D

prestao trenirat i dosadilo mu bit najbolji :confused:

ostatak neću uopće komentirat. Zamisli stvarno Nadal s 19-20 godina nije bio u finalima svih GS turnira. :rofl:

Utah
16.03.2009., 22:29
nadal je najbolji na zemlji ikad i to je razlog 6 grand slamova...i kolko je nadal bio neiskusniji od federera tolko je sad federer fizicki slabiji od nadala...

o boze, zasto mi saljes ovakve :confused:
federer je i dalje u top formi. da nije ne bi dolazio do svakog GS finala u zadnjih godinu dana. ti mislis da to moze igrac koji nije u top formi?
pusti brojke i brojcice ko je sa kolko godina sta i ne znam ni ja sta..nadal je broj 1 i to znaci da je bolji od SVIH ostalih. da je osvojio malo turnira ne bi bio tu gdje je..tenis je opako egzaktan sport.
federer je jednostavno detroniziran i to od trenutnog broja 1 i on se s tim tesko miri..a kako ce se i lako miriti kad vidis i po sebi i mnogima ovdje koji misle da je on jos uvjek najbolji na svijetu. a postoji ipak jedan igrac za kojeg i on zna da je bolji od njega. i taj mu nabija jebene komplekse i taj mu se jebeno uvukao u glavu i sigurno je da ima strasan pritisak kad igra s njim i izmedju ostalog i zato gubi od njega i tesko ce ga dobiti..jedino ako mu nadal dozvoli..

mateaxxx
17.03.2009., 10:19
Ja sam osobno veliki Nadalov fan. Unatoč tome smatram da je Federer puno postigao i to mu nitko ne može osporiti...Ove izjave o sreći i psihi glupo je i komentirati....jbg pa mora se nać neko opravdanje zato šta ga Nadal uvijek pobjeđuje:rolleyes::rolleyes: Nemam šta puno za reć zato što bih onda morala ponoviti ono šta govori cola3...Koliko vidim tu ima najjače argumente i potpuno se slažem s njom...barem joj se postovi temelje na činjenicama a ne na psihologiji...:):)

Utah
17.03.2009., 11:06
barem joj se postovi temelje na činjenicama a ne na psihologiji...:):)

u sportu inace a pogotovo u tenisu je glava odnosno psihologija najbitniji faktor.
a ti hoces neke cinjenice a psihologija ti kao bas tu i ne spada :o

Ono
17.03.2009., 12:54
Psihička spremnost je u tenisu važna koliko i fizička, to sigurno. Dosta je pogledat nekoga kao što je Safin i sve ti bude jasno.

cola3
17.03.2009., 13:11
Nije stvar u tome da je psihička spremnost "nevažna", već kad se pojave ovakvi s "argumentima" o "psihi", to se prezentira upravo kao nešto nevažno samo zato da ne bi ispalo da je nadal bolji tenisač (neki su toliko očajni pa ne shvaćaju da se govori o ovom trenutku i zadnjih godinu dana a ne o njihovim čitavim karijerama pa onda dobivamo blesarije "kad osvoji 13 gs-ova nek se javi" i sličnu patetiku), čitava bit toga je "nadal lošiji tenisač, međutim eto životinja je pa pobjeđuje jadnog rogera iako ne zaslužuje da ga pobjeđuje". To je njihova glavna ideja.

e i da, naprosto je smiješno da se sada, nakon toliko godina dominacije, R. Federera pokušava prezentirati kao psihički i fizički tako krhku figuru koja gubi, i kad se to sluša, stekne se dojam da je a) Nadal 20. igrač svijeta kojeg svi osim Federera tamburaju kad im se prohtije b) Federer u svakom meču redovito prosipa meč lopte, dok Nadal, naravno, ne griješi i koristi sve prilike što ima...pa tako je tim ljudima potpuno nebitno što recimo Nadal nije iskoristio 3 vezane meč lopte u tie-breaku 4. seta, dok je životno pitanje kako Roger eto nije iskoristio vodstvo 4-2 u 2. setu, zamisli koja katastrofa. Jednom kad breakneš to automatski treba značit set. Talk about tennis.

mateaxxx hvala :rofl:

mateaxxx
17.03.2009., 19:31
u sportu inace a pogotovo u tenisu je glava odnosno psihologija najbitniji faktor.
a ti hoces neke cinjenice a psihologija ti kao bas tu i ne spada :o

Naravno da je psiha važna al koliko pratim tenis, vidim da je Nadal ipak psihički jači od Federera...a Federeru je psiha začudo slaba samo onda kad igra s Nadalom:rolleyes: Ali to je i s razlogom...jer ako je "najboljem tenisaču ikada" psiha uvijek slaba protiv ajmo reć jedinog pravog protivnika onda ni ne zaslužuje biti prvi...pošto je psiha ipak najvažnija...

iwanna15
17.03.2009., 20:36
ljudi, ovo sa psihom i srećom je totalna glupost, koliko god ja navijala za Federera, moram biti makar malo realna, ne mogu bitii slijepa pored zdravih očiju, a to je da svaki put kad Federer igra s Nadalom finale, očito je da igra svoj slabiji tenis...servis mu nikad nije na razini kakav mu je inače, a i igra nije blistava (znam da ga na to natjera Naddal), pravi puno neforsiranih grešaka i sve skupa...i s takvom statistikom ne može pobijediti Nadala, barem ne ovakvog Nadala koji igra tenis života...to je jednostavno to...ako ga želi pobijediti, MORA nešto promjeniti, u pristupu i načinu igre, jer s ovom igrom ga neće pobijediti...previše je tvrdoglav, te bi trebao prihvatiti savjete od isto tako iskusnih tenisača...jer ovako ne ide, nažalost, ovo nije dovoljno za Nadala... ah, moram biti realna koliko god ja navijala za Federer...to je stvarno očito!

cola3
17.03.2009., 21:08
moram biti makar malo realna. a to je da svaki put kad Federer igra s Nadalom finale, očito je da igra svoj slabiji tenis

O da, naravno, how yes no. :rolleyes: Pitam se što bi tek govorili da je Federer ispustio 3 meč lopte u finalu Wimbledona, međutim očito je taj podatak nevažan kad je Nadal u pitanju. Jer on "ne griješi", samo Federerove greške su krucijalne i bitne.
Ako me sjećanje ne vara, Federer je u finalu wimbledona napravio 50 neforsiranih, znači u prosjeku 10 po setu. To nije ništa više nego što je inače radio tijekom turnira, pogotovo uzmemo li u obzir da svi rade više neforsiranih kad igraju s Nadalom i da općenito UE poprimaju drugo značenje...
Također, servis ga jedino nije bogznašto poslužio u Australiji, u Wimbledonu je funkcionirao prilično dobro.
A znaš onu, igraš onoliko dobro koliko ti protivnik dopusti.

Logična stvar je da ovo nije Federer iz 2006, niti je ovo Nadal iz 2006. Ali pričati priče o njegovom 'slabijem tenisu', sreći i koječemu. :ne zna:
Jasna stvar je da Nadal nije Juan Martin del Potro i fala Bogu da nije. :s

iwanna15
17.03.2009., 21:33
da, slažem se da nije Federer iz 2006...ali uvijek pravi više neforsiranih grešaka nego nadal...prvi servis mu je na finalu Australian Opena u jednom trenutku bio sramotnih 39%. A inače 75-85%...S time nije mogao pobijediti Nadala...a opet u tim finalima, nadal uvijek igra svoj najbolji tenis, za razliku od federera kojemu uvijek nešto ne štima...nažalost, tako je.

cola3
17.03.2009., 21:47
:rofl: da bitno je da se slažeš da nije federer iz 2006, drugi dio si zanemarila :lol:
i da, naravno, nadal uvijek igra svoj najsavršeniji tenis, dok pak rođo igra najlošiji...koji kapacitet :s
pretpostavljam i da je jadan rođo bio umoran jer je igrao petosetno polufinale protiv verdasca.

iwanna15
17.03.2009., 22:00
neam komentara u svoju obranu
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl:

iwanna15
17.03.2009., 22:07
nisam rekla da igra najlošiji, nego mu nikad nije sve na najvišoj razini kako bi pobijedio Španjolca...a tada u polufinalu, sam molila boga da verdasco pobijedi...ali moje molbe nisu uslišene..jer da je tada verdasco pobijedio nadala, federer bi njega pobijedio u finalu, jer verdasco ne bi bio spreman, nije on kapacitet kao nadal...a opet se sve izokrenulo...:rofl::rofl:

Ono
17.03.2009., 22:14
Nije stvar u tome da je psihička spremnost "nevažna", već kad se pojave ovakvi s "argumentima" o "psihi", to se prezentira upravo kao nešto nevažno samo zato da ne bi ispalo da je nadal bolji tenisač (neki su toliko očajni pa ne shvaćaju da se govori o ovom trenutku i zadnjih godinu dana a ne o njihovim čitavim karijerama pa onda dobivamo blesarije "kad osvoji 13 gs-ova nek se javi" i sličnu patetiku), čitava bit toga je "nadal lošiji tenisač, međutim eto životinja je pa pobjeđuje jadnog rogera iako ne zaslužuje da ga pobjeđuje". To je njihova glavna ideja.

Ignoriraj ih :D
Ka šta si trebala mene kad sam pisa iste gluposti :D

cola3
17.03.2009., 22:37
Ignoriraj ih :D
Ka šta si trebala mene kad sam pisa iste gluposti :D

a što si ti dobar doš'o :eek::rofl::kiss: (iako bio si mi drag i prije što je je)

nije to valjda u mojoj prirodi da ignoriram :tupaitvrdoglava::D

mateaxxx
18.03.2009., 09:51
neam komentara u svoju obranu
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl:

Ne možeš ništa protiv nje... svakom loncu nađe poklopac...hehe
Cola3 jel se možda baviš pravom?? hih (sam da znaš to mislim u pozitivnom smislu jer sam i ja nadalov fan... i to je blago rečeno...i imaš super komentare:mig:)

Ono
18.03.2009., 12:42
a što si ti dobar doš'o :eek::rofl::kiss: (iako bio si mi drag i prije što je je)

Ne govori mi ništa :D
Prelista sam malo svoje postove od prije godinu dana :rofl:
Sram me :brukica:

nije to valjda u mojoj prirodi da ignoriram :tupaitvrdoglava::D

Ae, žensko si :kava:

cola3
18.03.2009., 18:49
:rofl::rofl: zna bit i prednost. :D

Nema te što bit sram, bilo je i puno gorih. :o
Ja razumijem fanove. Vjerojatno bi i ja isto pisala, a možda i ne bi, ko to zna.

@matea: fala fala :D : sram: nije pravo doduše:rofl: ja cijenim Nadala strahovito, ko nijednog sportaša, a i uživam u njegovoj igri pa sve skupa ispadne dobro. :D

mateaxxx
18.03.2009., 20:44
I ja ga jako cijenim prvenstveno kao čovjeka. Znam da će mi sad netko reć kak mogu reć da je dobar kad ga ne poznam, al ja to jednostavno vidim...i nitko to neće promijenit...I može se tu govorit da je federer najbolji ikada ja samo vidim da je Nadal trenutno najbolji... i mislim da se s tim svi slažu:mig:

iwanna15
09.04.2009., 16:18
ja se ne slažem :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
mislim, slažem se donekle, zato što je nadal prvi na tablici i to sve, ali opet ja ostajem vjerna federeru...(iako me u zadnje vrijeme iznenađuje sa svojim glupim ispadima kao npr. razbijanje reketa i to...al valjda mu je već pun k....
murraya, nadala i noleta...
:rofl::rofl::rofl:

diantos
30.04.2009., 14:59
"Vrlo sam motiviran za novi susret s Nadalom, on igra tenis života, ne znam koliko bolje može igrati ali znam koliko bolje mogu igrati ja!" Izjavio je nedavno Federer i najavio osvajanje 14. gran slama.

iwanna15
17.05.2009., 11:05
"Vrlo sam motiviran za novi susret s Nadalom, on igra tenis života, ne znam koliko bolje može igrati ali znam koliko bolje mogu igrati ja!" Izjavio je nedavno Federer i najavio osvajanje 14. gran slama.

mora se on nadati..ak se on prestane nadati, pa tko će onda...nekako se mora motivirati za meč..al je dokazano da nadal nije nepobjediv na zemlji...malo, jaaako malo, je falilo noletu jučer da ga pobijedi...:rofl::rofl:

yay
17.05.2009., 11:27
mora se on nadati..ak se on prestane nadati, pa tko će onda...nekako se mora motivirati za meč..al je dokazano da nadal nije nepobjediv na zemlji...malo, jaaako malo, je falilo noletu jučer da ga pobijedi...:rofl::rofl:

Malo je falilo Đokoviću, ali u RG se igraju tri seta i tamo je drukčija zemljana podloga od ove u Madridu, koja Rafi najmanje odgovara, pa ti vidi :D.

iwanna15
17.05.2009., 17:55
jejejejejeje...nadal izgubio...PA KONAČNO!

mateaxxx
18.05.2009., 14:07
Da, samo kakav Nadal...mislim da Federer treba moliti Boga da Nole bude u Rafinom dijelu ždrijeba na RG inače...

tnt_tunja
18.05.2009., 21:45
ma ovo sam cekao, cim je Federer dobio Nadal-a odmah idu price treba se on nadat da ne bude igrao protiv Djoke!!! Aj shvatite sve mu se poklopilo serva, forhand, backhand, s tom igrom mu moze doci i Djoka pa ce vidjet kako ce proci!!!!

Vamos Roger!!!

mateaxxx
19.05.2009., 12:45
hmmm jednako kao što vi govorite kad Nadal dobije Federera da su u pitanju sreča i psiha...
neću se sad svađati vidjet čemo na RG valjda će mu se i onda sve poklopiti...:ne zna:

tnt_tunja
19.05.2009., 17:06
RG je drugacija podloga dosta od ove u Madridu al svejedno sljaka je sljaka...kako ce tek da bude na Wimbledonu....

mateaxxx
20.05.2009., 06:58
RG je drugacija podloga dosta od ove u Madridu al svejedno sljaka je sljaka...kako ce tek da bude na Wimbledonu....

isto kao što je bilo i prošle godine :D

tnt_tunja
21.05.2009., 14:54
aj dobro vidjet cemo,ne zelim se raspravljati bas previse,jer su ovdje izgleda svi doktori nauka koji se u sve razumiju...
RF

iwanna15
23.05.2009., 23:44
aj dobro vidjet cemo,ne zelim se raspravljati bas previse,jer su ovdje izgleda svi doktori nauka koji se u sve razumiju...
RF

:lol::lol::lol::lol::lol:

Chiro
31.05.2009., 20:33
Dižem.Čini mi se zgodan trenutak.:kava::troll:

Germa
31.05.2009., 20:35
kad su ono igrali? :ne zna:

madmax17
31.05.2009., 20:58
Šta, zadnji meč? Mislim da je bio 17.5

2009

ATP World Tour Masters 1000 Madrid
Spain

Clay

F

Federer

6-4 6-4
Stats

Chiro
31.05.2009., 21:19

Pilatus
31.05.2009., 22:31
Šta, zadnji meč? Mislim da je bio 17.5

2009

ATP World Tour Masters 1000 Madrid
Spain

Clay

F

Federer

6-4 6-4
Stats

kako bi se to narodski reklo - razvaljotka.

šteta što je GG ispao već u ranoj fazi Roland Garrosa, jer bi mu Rođer opet održao lekciju iz igre na zemlji

http://www.forum.hr/showpost.php?p=18679835&postcount=5 :cerek:

:kava:

high_voltage
31.05.2009., 22:49
....federer definitivno ima eleganciju u igri....a nadal nema....još kad nadal po guzici kopa....odvratno....

cola3
31.05.2009., 22:50
Di si ti bio zadnje 4 godine? Nije bilo lako, a?:mig:

tnt_tunja
04.06.2009., 15:36
eee sad stvarno vidim svi sute jer je vecina ovdje bila contra federer odnosno pro nadal,tako da kada im je miljenik ispao ostali su bez teksta...

ne znam stvarno ali taj nadal taj neki kralj sljake/zemlje jeben igrac skroz...
al nema veze bit ce bolje na Wimbledonu mozda prodje 4.kolo...

Travis Bickle
04.06.2009., 17:02
Meni je Federer bolji igrač.Ima prirođen talent,eleganciju u igri,servis odličan,po
meni je on najkompletniji igrač ikad.

Ali zašto stalno gubi od Nadala?
Zato jer je Nadal bolji?Ne,definitivno ne.Zato jer mu je nabio komplekse i Federer
kad igra protiv Nadala igra i protiv sebe.

Da li se tko sječa tamo još 2001 i 2002 ,Hewitt je imao 7-2 protiv Federera(a
Federer je tada imao isti kompleks sa Hewittom kao danas sa Nadalom), i kada
je našao način kako da ga dobije - dobio ga je 12 puta za redom.

Ali Hewitt nije Nadal.:mad:

mateaxxx
04.06.2009., 17:59
eee sad stvarno vidim svi sute jer je vecina ovdje bila contra federer odnosno pro nadal,tako da kada im je miljenik ispao ostali su bez teksta...

ne znam stvarno ali taj nadal taj neki kralj sljake/zemlje jeben igrac skroz...
al nema veze bit ce bolje na Wimbledonu mozda prodje 4.kolo...

izgubi jedan meč i više nije kralj zemlje...po toj teoriji onda Federer odavno nije više kralj tenisa...

mateaxxx
04.06.2009., 18:02
Meni je Federer bolji igrač.Ima prirođen talent,eleganciju u igri,servis odličan,po
meni je on najkompletniji igrač ikad.

Ali zašto stalno gubi od Nadala?
Zato jer je Nadal bolji?Ne,definitivno ne.Zato jer mu je nabio komplekse i Federer
kad igra protiv Nadala igra i protiv sebe.

Da li se tko sječa tamo još 2001 i 2002 ,Hewitt je imao 7-2 protiv Federera(a
Federer je tada imao isti kompleks sa Hewittom kao danas sa Nadalom), i kada
je našao način kako da ga dobije - dobio ga je 12 puta za redom.

Ali Hewitt nije Nadal.:mad:

opet vi sa kompleksima...pa jbt kako "najbolji igrač svih vremena" može imati tolike komplekse...šta svaki put kad ga neki igrač pobijedi par puta on več ima komplekse...razmisli onda malo zašto mu je Nadal nabio komplekse:rolleyes:

Germa
04.06.2009., 18:07
kompleksi, choke, psiha...opet i opet ista priča :rofl: tolko vas bode tih 13-7, je li? :mig:

Travis Bickle
04.06.2009., 18:14
kompleksi, choke, psiha...opet i opet ista priča :rofl: tolko vas bode tih 13-7, je li? :mig:

Tih 13-7 je napravljeno na zemlji.Na tvrdoj i travi Federer je bolji :lol:

Germa
04.06.2009., 18:17
čak za jedan meč :rofl:

Nimoy
04.06.2009., 19:20
jebote, vi bi se fakat na pas mater posvađali oko toga jel zid bijel ili siv. Koga boli kuratz koji je bolji, obojica su zvijeri, svaki na svoj način.

Nadal ga je ownao u h2h i jebiga, to treba priznat. Vidjet ćemo kako će im se karijere do kraja razvijat, a jebate umjesto da uživate u tim mečevima i igri obojice, ovdje se prosipa žuč. :D

ne kužim da ga jebeš.

iwanna15
04.06.2009., 21:11
Da, samo kakav Nadal...mislim da Federer treba moliti Boga da Nole bude u Rafinom dijelu ždrijeba na RG inače...

dada,...isprike, isprike, i opet isprike...sada opet kao ono...nadal izgubio, jadan umoran, bolestan ovakav onakav, stooo razloga, no, naravno mora se smisliti neko opravdanje...ali važno da kad je federer gubio, onda se nitko nije pitao kao ti sada "samo kakav Nadal" u ovom slučaju federer...nego su ga popljuvali..svii..e sad je došao red na nadalu..slobodno ga se može popljuvati...federer se barem obrukao u finalu wimbledona, a ovaj, se obrukao puuno punoo ranije..a i federerov poraz je bio od nadala..a od kog je ovaj izgubio..od 30 na svijetu...
do sada su bile priče kao, nadal sto posto osvaja RG, ide do kraja, ne može njega federer zaustaviti..no pojavili su se neki drugi koji mogu ga zaustaviti i imaju djelotvornije rješenje...
nešto u zadnje vrijeme često nadal počeo gubiti...prvo federer, sad soderling...ne ide mu...hm...baš se pitam šta je...
ajde, imate još vremena, smišljajte i dalje isprike za nadalov poraz..al ovaj puta vam ni to neće pomoć...a on gubi 2000 bodova...pakira kofere..mislim da je već u španjolskoj, samo neka on uživa u španjolskoj, a federer će se boriti za dosadašnje NJEGOVO vlasništvo, najslađe vlasništvo...:rofl::rofl::rofl:

Travis Bickle
04.06.2009., 21:17
Ako Federer osvoji RG vrlo lako bi mogao uzeti i Wimbledon i Us Open.

Za Wimbledon sam siguran.

Travis Bickle
04.06.2009., 21:22
Oni koji pljuju protiv Federera i Nadala nemaju blage veze o tenisu.
To je isto kao da bi prije 13 godina pljuvali protiv Agassija i Samprasa.

Što ako Nadal ima 13-7 protiv Federera?To znači da Federer ne zna igrat?
U čemu je problem?Onda recite da Agassi nema pojma ,kad ima 14-20 sa Samprasom?

Nemojmo se više svađat,nego uživajmo u mečevim Federer vs Nadal , jer kad
odu sumnjam da če se pojavit takvi 'manijaci' poput Federera i Nadala.

iwanna15
05.06.2009., 20:32
ewo vaam ga na!...Fedex ušao u finale...a Nadal veeeć daavno popušio...hahahahahahaahahahahahaha
:lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl:

Germa
05.06.2009., 21:27
hahahahahahahahaha

alonsista
05.06.2009., 21:51
ewo vaam ga na!...Fedex ušao u finale...a Nadal veeeć daavno popušio...hahahahahahaahahahahahaha
:lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl:

roger jos nije igral protiv Soderlinga:kava:

u nedjelju ce posisat:kava:

Ranma 1/2
07.06.2009., 16:09
roger jos nije igral protiv Soderlinga:kava:

u nedjelju ce posisat:kava:

:bicedobro:

alonsista
07.06.2009., 16:15
cestitke rogeru:s:s

Pajkic
07.06.2009., 16:28
cestitke rogeru:s:s

Zasto cestitke u ovoj temi:confused:

alonsista
07.06.2009., 16:36
Zasto cestitke u ovoj temi:confused:

zasto glupa pitanja:confused:

zakaj mu nebi cestital,ova tema se tice rogera

Resurrected
07.06.2009., 16:40
Evo ga, car!
:lol: za Nadala i njegovo sustavno mrsenje racuna fedexu, GOTOVO JE. Covjek je kompletirao kolekciju. Uz veliku pomoc Soderlinga koji je eliminirao crnu macku.

Navijam da uzme taj okrugli 15-ti, ali vec je osvojio olimp i nadmasio Samprasa ovim zadnjim trijumfom. A Indijanac sad vise ne moze racunati na velik psiholoski pritisak protiv najveceg protivnika.

Pajkic
07.06.2009., 16:40
zasto glupa pitanja:confused:

zakaj mu nebi cestital,ova tema se tice rogera

De nađi onu temu od prosljogodisnjeg Roland Garrosa pa i tamo cestitaj.Tiče se Rogera:kava:

Veni
07.06.2009., 17:33
De nađi onu temu od prosljogodisnjeg Roland Garrosa pa i tamo cestitaj.Tiče se Rogera:kava:
Jelda da bode kad se čestita najvećem?

Pajkic
07.06.2009., 17:38
Jelda da bode kad se čestita najvećem?

:lol:Jesi li ti procitao sta sam ja napisao???

Svi smo,također i ja,cestitali Rogeru na tituli u temi o Roland Garrosu.
Samo smatram da ovo nije tema za to.Ovde raspravljamo ko je bolji zar ne??:)

iwanna15
07.06.2009., 17:50
pa..ewo...a šta sam ja rekla...=))
da, pobijedio je, a kako je to bio veliki emocijonalni trenutak, plakala sam s njime...isse, da sam bar bila taaamo...
POSTAO JE NAJVEĆI TENISAČ KOJI JE KROČIO NA OVU ZEMLJU! i na tome čestitke...još čekamo 15-ti...na swetoj Wimbledonskoj travi...=)
:s:s:s:s:s:s

Veni
07.06.2009., 17:52
:lol:Jesi li ti procitao sta sam ja napisao???

Svi smo,također i ja,cestitali Rogeru na tituli u temi o Roland Garrosu.
Samo smatram da ovo nije tema za to.Ovde raspravljamo ko je bolji zar ne??:)

Pročitao, al čovjek ima pravo, zašto se nebi ovdje moglo čestitat -.- Od viška (čestitki) glava ne boli :) (zapravo boli jednu skupinu -.-)
Btw. I jesmo došli do zaključka ko je bolji ? -.-

Germa
07.06.2009., 18:00
nismo

cola3
07.06.2009., 18:03
A Indijanac sad vise ne moze racunati na velik psiholoski pritisak protiv najveceg protivnika.

Zašto? Nije srušio Indijanca na pariškoj zemlji. :ne zna: da bi došao do titule morao je po xy put pobijedit svoje redovite mušterije, i to mu je uspjelo na jedvite jade.

Pajkic
07.06.2009., 18:06
Pročitao, al čovjek ima pravo, zašto se nebi ovdje moglo čestitat -.- Od viška (čestitki) glava ne boli :) (zapravo boli jednu skupinu -.-)
Btw. I jesmo došli do zaključka ko je bolji ? -.-

Do zakljucka ko je bolji ja nikad necu doci,jer ja ne gledam to na taj nacin.Roger dominirao u svoje vrijeme(do 2007:)),a Sampras u svoje,tako da ja to ne uspoređujem:)

Ono
07.06.2009., 18:25
Zašto? Nije srušio Indijanca na pariškoj zemlji. :ne zna: da bi došao do titule morao je po xy put pobijedit svoje redovite mušterije, i to mu je uspjelo na jedvite jade.

Šta god ti mislila o tome, ova titula vrijedi jednako koliko bi i vrijedila da je skinuo Nadala u finalu.

cola3
07.06.2009., 18:30
Šta god ti mislila o tome, ova titula vrijedi jednako koliko bi i vrijedila da je skinuo Nadala u finalu.

a jesam ja rekla da ne vrijedi? Što sam rekla u onom drugom topicu? Da za 20 godina nitko neće pitat kog je pobijedio u finalu. Ne dolaze brojke sa *
*nije pobijedio Nadala.

Valjda znaš čitat s razumijevanjem. Tip je ustvrdio da više nema "psihološkog pritiska" (:rolleyes:) od Nadala, zašto ako nije njega pobijedio u finalu?!

Ranma 1/2
07.06.2009., 19:07
ali je osvojio RG i to vrijedi nešto u glavi :mig:

mateaxxx
07.06.2009., 19:29
dada,...isprike, isprike, i opet isprike...sada opet kao ono...nadal izgubio, jadan umoran, bolestan ovakav onakav, stooo razloga, no, naravno mora se smisliti neko opravdanje...ali važno da kad je federer gubio, onda se nitko nije pitao kao ti sada "samo kakav Nadal" u ovom slučaju federer...nego su ga popljuvali..svii..e sad je došao red na nadalu..slobodno ga se može popljuvati...federer se barem obrukao u finalu wimbledona, a ovaj, se obrukao puuno punoo ranije..a i federerov poraz je bio od nadala..a od kog je ovaj izgubio..od 30 na svijetu...
do sada su bile priče kao, nadal sto posto osvaja RG, ide do kraja, ne može njega federer zaustaviti..no pojavili su se neki drugi koji mogu ga zaustaviti i imaju djelotvornije rješenje...
nešto u zadnje vrijeme često nadal počeo gubiti...prvo federer, sad soderling...ne ide mu...hm...baš se pitam šta je...
ajde, imate još vremena, smišljajte i dalje isprike za nadalov poraz..al ovaj puta vam ni to neće pomoć...a on gubi 2000 bodova...pakira kofere..mislim da je već u španjolskoj, samo neka on uživa u španjolskoj, a federer će se boriti za dosadašnje NJEGOVO vlasništvo, najslađe vlasništvo...:rofl::rofl::rofl:

hmm ti nikada nisi tražila izlike za Federerov poraz... Da gle stvarno u zadnje vrijeme je izgubio čak 2 meča...zanemarit ćemo da je u ovoj sezoni osvojio 5 turnira...a Federer 2...gle stvarno mu ne ide...

Veni
07.06.2009., 19:56
Do zakljucka ko je bolji ja nikad necu doci,jer ja ne gledam to na taj nacin.Roger dominirao u svoje vrijeme(do 2007:)),a Sampras u svoje,tako da ja to ne uspoređujem:)

Pa Sampras se ni ne spominje u ovoj temi -.-

Whatever
07.06.2009., 20:02
14-6 u Grand Slamovima, s time da Rođo sad ima sva 4 u torbi... Nadal to neće stići :kava:

Pajkic
07.06.2009., 20:03
Pa Sampras se ni ne spominje u ovoj temi -.-

Moja greska:bonk::brukica:

A sto se tice Federer-Nadal,kazem Nadal je bolji:)

tnt_tunja
07.06.2009., 20:10
vidim sad se neki javljaju koji su prije samo nekoliko mjeseci pljuvali po federeru javljaju se i ko oni su veliki navijaci federer-a...ljudi 14.grand slam sva 4 turnira covjek osvojio...smanjujuje bodovnu prednost,s tim da onaj cigan nece igrati Queens,povreda a upitan je i Wimbledon,zao mi je sto nece igrat,al sta je tu je...zanima me samo da li mi neko zna reci koliko je nadal ovim ispadanjem izgubio bodova,a koliko je federer dobio?? federer je branio finale i ovaj put ga je osvojio tako da mislim da je dobio 250bodova s tim da je se nadalu od 500bodova oduzelo 450, pa bi po mojoj logici federer mogao smanjit prednost za 700 bodova?!?!?!?!?!?

Ono
07.06.2009., 20:12
Jaka ti je logika :)
Nadal je izgubio 1820, Rođo dobia 800(?) bodova

tnt_tunja
07.06.2009., 20:17
pa sacekaj ti meni zelis reci da je roger smanjio prednost u odnosu na nadala za 2620??? kako to???mislim nisam bas upoznat sa tim pravilima...znam da Masters nosi 1000bodova,ali sam mislio da ovi nose svega 500,bit ce da sam se prevario,ali nema veze tim bolje... aj samo pojasni sad da vidim da li sam dobro shvatio!!!

Splatt
07.06.2009., 20:29

Ne znam ko je to rekao,ne da mi se gledati,ali je potpuno u pravu. Federer je branio finale iz prošle godine,a ove je osvojio i dobio jos 800 bodova

Veni
07.06.2009., 20:33
pa sacekaj ti meni zelis reci da je roger smanjio prednost u odnosu na nadala za 2620??? kako to???mislim nisam bas upoznat sa tim pravilima...znam da Masters nosi 1000bodova,ali sam mislio da ovi nose svega 500,bit ce da sam se prevario,ali nema veze tim bolje... aj samo pojasni sad da vidim da li sam dobro shvatio!!!

Promijenili su sistem bodovanja, uglavnom su poduplali bodove i jos malo izmijenili odnose za finale/polufinale GS-a.
GS nosi 2000/1200/720.

Ono
07.06.2009., 20:35

Objasni mi logiku po kojoj GS nosi manje od Mastersa.

tnt_tunja
07.06.2009., 20:36
pa ovo postade zanimljivo do bola,ukoliko cigan ne bude igrao queens oduzet ce mu se jos bodova,ne znam da li queens spada u seriju mastersa...auuuuuu okrenu se kolo srece u sekundi!!!

cola3
07.06.2009., 20:39
"cigan" ne igra queens jer je "cigan" ozlijeđen.

odvratno :rigo: otkuda ste samo izgmizali

Veni
07.06.2009., 20:45
pa ovo postade zanimljivo do bola,ukoliko cigan ne bude igrao queens oduzet ce mu se jos bodova,ne znam da li queens spada u seriju mastersa...auuuuuu okrenu se kolo srece u sekundi!!!

Aj googlaj to, usput provjeri jel Zagreb Open spada u Masters :rolleyes:
cola3, ne u množini pričati -.-

diantos
07.06.2009., 20:56
...ne znam da li queens spada u seriju mastersa...

Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Rim, Madrid, Montreal/Toronto, Cincinnati, Shanghai i Paris!

tnt_tunja
07.06.2009., 20:57
ipak neke stvari govore jos uvijek u korist Samprasa...mada mislim da je pogodnije mijesto u temi Sampras - Federer!!!
cigan sa ili bez navodnih znakova je cigan obicni spanjolski!!!

Germa
07.06.2009., 21:01

joj, de, iz kojeg si ti filma ispao? :rolleyes:

tnt_tunja
07.06.2009., 21:03
iz onog : Jel ti kad ko reko da si glup?

Germa
07.06.2009., 21:05
pa znao sam da mora biti takvo nešto, siguran sam da ti često to govore :mig:

ps queens je najcijenjeniji masters ;) :rofl:

diantos
07.06.2009., 21:05
ipak neke stvari govore jos uvijek u korist Samprasa...mada mislim da je pogodnije mijesto u temi Sampras - Federer!!!

Hvala na upozorenju, tek sad vidim da je post u pogrešnoj temi. Prijavio moderatoru.

Ono
07.06.2009., 21:08
iz onog : Jel ti kad ko reko da si glup?

Ipak ima malo logike u toj tvojoj glavi :kava:

Ono
07.06.2009., 21:13
Šta se tiče povratka na prvo mjesto...Nebi mi bilo drago da to napravi poglavito zahvaljujući Nadalovoj ozljedi...

diantos
07.06.2009., 21:34
...isse, da sam bar bila taaamo...
POSTAO JE NAJVEĆI TENISAČ KOJI JE KROČIO NA OVU ZEMLJU! i na tome čestitke...još čekamo 15-ti...na swetoj Wimbledonskoj travi...=)
:s:s:s:s:s:s

A, onda 16. na US openu. Sad je dobio sigurnost i nitko mu više ništa ne može. Nadal će dobit kompleks zvani Federer. :top:

Rogerer
07.06.2009., 21:52
Sampras 64 osvojenih turnira - Roger 57 osvojenih turnira

Federer s današnjim osvajanjem RG ima 59 turnira!

Pajkic
07.06.2009., 21:55
A, onda 16. na US openu. Sad je dobio sigurnost i nitko mu više ništa ne može. Nadal će dobit kompleks zvani Federer. :top:

Zbog cega bi Nadal dobio kompleks:confused:
Zato jer je Federer pobijedio Soderlinga:confused::)

Resurrected
07.06.2009., 22:22

Nije Federer kriv sto je ovaj kiksao na svojem pretplanickom turniru. Federer barem ne gubi GS-ove prije polufinala-finala.

Vidjet cemo ako se sretnu na US Openu tko ce biti nervozniji. Nadal jos nema taj trofej, Roger ih ima sve (i izjednacenje sa Samprasom mnogo prije nego sto je ovaj dosao do iste brojke) i samim time je skinuo ogroman teret s ledja, onaj koji je Nadalu sigurno pomogao barem u zadnjem Wimbledonu i Australiji.

Sve u svemu, imam osjecaj da ce se sad roger konacno osloboditi nadalovog kompleksa i rasturiti ga iducih par puta, onako da se vidi tko je najveci majstor. Sto te ne ubije, to te ojaca. Svi su ga pokopali i zakljucili da nece nikad osvojit Pariz, ali uspio je.

Pajkic
07.06.2009., 23:04
Nije Federer kriv sto je ovaj kiksao na svojem pretplanickom turniru. Federer barem ne gubi GS-ove prije polufinala-finala.

Vidjet cemo ako se sretnu na US Openu tko ce biti nervozniji. Nadal jos nema taj trofej, Roger ih ima sve (i izjednacenje sa Samprasom mnogo prije nego sto je ovaj dosao do iste brojke) i samim time je skinuo ogroman teret s ledja, onaj koji je Nadalu sigurno pomogao barem u zadnjem Wimbledonu i Australiji.

Sve u svemu, imam osjecaj da ce se sad roger konacno osloboditi nadalovog kompleksa i rasturiti ga iducih par puta, onako da se vidi tko je najveci majstor. Sto te ne ubije, to te ojaca. Svi su ga pokopali i zakljucili da nece nikad osvojit Pariz, ali uspio je.

Ajd dobro ako ti imas osjecaj da ce tako biti:rolleyes:

tnt_tunja
08.06.2009., 12:41
pa vidite,znam i ja da vecini nece biti drago ukoliko vrati ponovo prvo mijesto...cuj sad ozlijeda...kako je kod njega ozlijeda kod federer-a je bio psiholoski pritisak jer da nije izgubio wimbledon,zasigurno ne bi izgubio ni prvo mijesto,jer su nakon poraza u finalu wimbledona uslijedila ispadanja u 2-3. kolu...sto je rezultiralo padanjem na atp listi,no vidjet cemo sta ce biti dalje.... da da nadal je najbolji,jeben taj najbolji izgubio u kvalifikacijama RG...hahah kao sto neko rece federer makar kad izgubi izgubi u polufinalu najranije...

Pajkic
08.06.2009., 12:50
pa vidite,znam i ja da vecini nece biti drago ukoliko vrati ponovo prvo mijesto...cuj sad ozlijeda...kako je kod njega ozlijeda kod federer-a je bio psiholoski pritisak jer da nije izgubio wimbledon,zasigurno ne bi izgubio ni prvo mijesto,jer su nakon poraza u finalu wimbledona uslijedila ispadanja u 2-3. kolu...sto je rezultiralo padanjem na atp listi,no vidjet cemo sta ce biti dalje.... da da nadal je najbolji,jeben taj najbolji izgubio u kvalifikacijama RG...hahah kao sto neko rece federer makar kad izgubi izgubi u polufinalu najranije...

:eek:U kvalifikacijama:eek::lol:

Germa
08.06.2009., 13:44

isuse prekriste..jel baš svaki tvoj post mora biti za stupidity hall of fame? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, koji liiiiiiiiiiik, ne vjerujem, daj se mlatni nečim tupim po glavi, možda se dozoveš pameti :rigo:

ps. počeo je masters u queensu, idi gledat :mig:

Pajkic
08.06.2009., 14:41
isuse prekriste..jel baš svaki tvoj post mora biti za stupidity hall of fame? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, koji liiiiiiiiiiik, ne vjerujem, daj se mlatni nečim tupim po glavi, možda se dozoveš pameti :rigo:

ps. počeo je masters u queensu, idi gledat :mig:

:rofl: Jeste,evo pocelo je pretkolo u Queensu :rofl:

Igra se na 4 pobijede

Apemant
08.06.2009., 15:16

600 bodova.

Prošle godine je finale vrijedilo 700 bodova, a na kraju godine su to samo poduplali. Prema tome, Roger je branio 1400 bodova, a sad je osvojio 2000. :)

alonsista
08.06.2009., 18:30
nadal je prije osvojil na federerovom terenu,nego federer na nadalovom :kava:

Apemant
08.06.2009., 18:58
nadal je prije osvojil na federerovom terenu,nego federer na nadalovom :kava:

Yup, definitivno živim u pogrešnoj dimenziji u multiverzumu :rofl:

U 'pravoj' dimenziji, Federer je dobio Nadala u Rimu 2006. (2 meč lopte zapucane forehandom u mrežu u petom setu :mad: :mad:) - pa onda, posve rasterećen, i u Roland Garrosu, 6-1 7-6 6-7 6-3. Te godine je dakle osvojio Grand Slam, postao živuća legenda i ljudima su klecala koljena čim bi izašli na teren, tako da je to ponovio i 2007. i tako definitivno prešišao Lavera. Onda je 2008. Nadal teškom mukom pobijedio Federera u 5 setova u finalu Roland Garrosa, smanjivši omjer na 11-6 u Federerovu korist... no, Federer mu je odmah uzvratio u Wimbledonu, glatkom pobjedom u 3 laka seta: 6-1 7-5 6-4. :rofl:

Ove godine je već pomalo počeo gubiti motivaciju, nakon 2 CGS-a i 17 GS-a ukupno, tako da je izgubio u Roland Garrosu u četvrtom kolu od Nicolasa Almagra. No, već je najavio pohod na 18-ti Grand Slam u Wimbledonu, 7. po redu u All England Clubu. :rofl:

Pajkic
08.06.2009., 19:13

U 'pravoj' dimenziji, Federer je dobio Nadala u Rimu 2006. (2 meč lopte zapucane forehandom u mrežu u petom setu :mad: :mad:) - pa onda, posve rasterećen, i u Roland Garrosu, 6-1 7-6 6-7 6-3. Te godine je dakle osvojio Grand Slam, postao živuća legenda i ljudima su klecala koljena čim bi izašli na teren, tako da je to ponovio i 2007. i tako definitivno prešišao Lavera. Onda je 2008. Nadal teškom mukom pobijedio Federera u 5 setova u finalu Roland Garrosa, smanjivši omjer na 11-6 u Federerovu korist... no, Federer mu je odmah uzvratio u Wimbledonu, glatkom pobjedom u 3 laka seta: 6-1 7-5 6-4. :rofl:

Ove godine je već pomalo počeo gubiti motivaciju, nakon 2 CGS-a i 17 GS-a ukupno, tako da je izgubio u Roland Garrosu u četvrtom kolu od Nicolasa Almagra. No, već je najavio pohod na 18-ti Grand Slam u Wimbledonu, 7. po redu u All England Clubu. :rofl:

Zanimljivo:rolleyes:

Ono
08.06.2009., 23:39
600 bodova.

Prošle godine je finale vrijedilo 700 bodova, a na kraju godine su to samo poduplali. Prema tome, Roger je branio 1400 bodova, a sad je osvojio 2000. :)

800 :)

ATP WORLD TOUR RANKINGS POINTS / PRIZE MONEY (SINGLES)
W F SF QF R16 R32 R64 R128 Q Q3 Q2 Q1
Rankings Pts. 2000 1200 720 360 180 90 45 10 25 14 8 0

Ono
08.06.2009., 23:39

:rofl::rofl::rofl:

Apemant
09.06.2009., 01:05
800 :)

ATP WORLD TOUR RANKINGS POINTS / PRIZE MONEY (SINGLES)
W F SF QF R16 R32 R64 R128 Q Q3 Q2 Q1
Rankings Pts. 2000 1200 720 360 180 90 45 10 25 14 8 0

Ne čitaš me baš? Finale od OVE godine vrijedi 1200 bodova, točno. No prošle godine je finale vrijedilo 700 bodova (pobjeda 1000). Ergo, Federer je od prošle godine vukao 700 bodova za finale RG-a. Na kraju prošle godine su bodove jednostavno *poduplali*, što znači da je Federer naslijedio 1400 bodova od prošlogodišnjeg finala.

Znači sad je 'zaradio' 600 više.

Uostalom, evo ti ljestvica od prije 2 tjedna:
http://stevegtennis.com/rankings/2009/s052509.htm

A evo od ovog:
http://stevegtennis.com/rankings/2009/s060809.htm

tnt_tunja
09.06.2009., 12:21
pa bas kao sto je neko gore i rekao,Nadal gubi 1820 bodova a Federer dobio 800,tako da je smanjio bodovnu prednost za 2620!!!

a na komentare tipa,
isuse prekriste..jel baš svaki tvoj post mora biti za stupidity hall of fame? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, koji liiiiiiiiiiik, ne vjerujem, daj se mlatni nečim tupim po glavi, možda se dozoveš pameti

ps. počeo je masters u queensu, idi gledat
samo bih na dodao,da se svako moze zabuniti,znas,no kao sto sam rekao vi ste ovdji svi pokupili svu pamet svijeta,i naravno doktori nauka ste...

za ostalo necu trositi svoje rijeci!!!

koliko se sjecam svi ste govorili kako Nadal sad gazi sve do kraja,pa izgubi od Svedjana na svom turniru!!! ukoliko bude igrao Wimbledon, sigurno ce biti povrijedjen pa se nece moci boriti svom snagom,no i da je 100% spreman,sumnjam da bi mogao nesto protiv Federer-a na travi uciniti!!!

Apemant
09.06.2009., 12:29
pa bas kao sto je neko gore i rekao,Nadal gubi 1820 bodova a Federer dobio 800,tako da je smanjio bodovnu prednost za 2620!!!

dobio je 600, smanjio prednost za 2420. :E

Ono
09.06.2009., 16:05
Ne čitaš me baš? Finale od OVE godine vrijedi 1200 bodova, točno. No prošle godine je finale vrijedilo 700 bodova (pobjeda 1000). Ergo, Federer je od prošle godine vukao 700 bodova za finale RG-a. Na kraju prošle godine su bodove jednostavno *poduplali*, što znači da je Federer naslijedio 1400 bodova od prošlogodišnjeg finala.

Znači sad je 'zaradio' 600 više.

Uostalom, evo ti ljestvica od prije 2 tjedna:
http://stevegtennis.com/rankings/2009/s052509.htm

A evo od ovog:
http://stevegtennis.com/rankings/2009/s060809.htm

Moja greška, uopće nisam razmišlja :)

Pierce34
16.06.2009., 23:49
na ovu sam temu sada anbasao i mogu reci da je dosta zanimljiva sama po sebi. Ja sam vefan Rogera federera i mogu reci da je on najveci tenisac koji je ikada igrao tenisa a i jedan od najvecih sportasa ikada. Sada je dostigao velikog Samprasa po broju Grand Slamova ali on ima nesto sto pete nema a to su sva 4 Grand Slam turnira osvojena. za mene je federer bolji tenisac jer je on puno vece stvari radio na vrhuncu svoje karijere negos to to sada nadal radi. Federer je bolji za oko, ti njegovi potezi, kracene i felsane lopte, pa oni bekend paralele, mislim da Nadal to nece nikada imati ali sta je tu je. nadal je fizikalac koji moze istrcati i spasiti nemoguce lopte i pritom poentirati akda se najmanje andas, ima jak dosta servis a on ne lezi federeru zato stoo je ljevak a sigurno svi bolji poznavatelji "bijelog sporta" znaju da ljevaci nikako ne leze desnjacima.
ja volim federera zbog svih tih njegovih majstorija i ja respektiram nadala za sve sto je on ucinio sa samo toliko godina, ali mislim da nee doseci visine velikog ROGERA FEDERERA. nadalu ces igurno biti lakse igrati kada ode Federer ali tu opet dolaze sjajni tenisaci kao sto su del potro, Andy murray i marin Cilic.

AgennT
17.06.2009., 13:07
federer mi drazi od nadala i kad dobiva i kad gubi:D

Allen-Iverson
17.06.2009., 13:16

Meni ovo tvoje ništa nije jasno, uopće ne znam o čemu pričaš.Nadal ako je 100% će osvojit Wimbledon no mislim da svi vidimo da drastično pada u igri i teško da će uopće do finala doći!

Pierce34
17.06.2009., 21:29
Meni ovo tvoje ništa nije jasno, uopće ne znam o čemu pričaš.Nadal ako je 100% će osvojit Wimbledon no mislim da svi vidimo da drastično pada u igri i teško da će uopće do finala doći!nadal uopce nece nastupiti na Wimbledonu.

Germa
17.06.2009., 21:47
to se još ne zna, druga je stvar što ti možda to priželjkuješ :kava:

Pierce34
17.06.2009., 22:19
to se još ne zna, druga je stvar što ti možda to priželjkuješ :kava:ne uopce, ja bih volio da igra, nisma ja jedan od tih zlobnika i nemoj me napadat bez razloga.
Nije igrao sada u Quenns Clubu, a svi govore da nece igrati zbog problema sa koljenom, ako je to istina zelim mu da se sto prije vrati na terene.

Germa
17.06.2009., 22:28
ne uopce, ja bih volio da igra, nisma ja jedan od tih zlobnika i nemoj me napadat bez razloga.
.

nisam te napao, napisao sam 'možda priželjkuješ', dakle nisam ništa konstatirao, nego sam iznio jednu od mogućnosti :D...ima sigurno i onih koji bi htjeli da ne nastupi, eto ti nisi jedan od njih i drago mi je da nisi :mig:

Ono
18.06.2009., 12:50
Meni ovo tvoje ništa nije jasno, uopće ne znam o čemu pričaš.Nadal ako je 100% će osvojit Wimbledon no mislim da svi vidimo da drastično pada u igri i teško da će uopće do finala doći!

:rolleyes:

Da ja ovakvo nešto napišem napadali bi me rafatardi sljedećih godinu dana

Veni
18.06.2009., 13:42
Nebi ukoliko bi točno to napisao, a ne za Federera ^^

Ono
18.06.2009., 13:54
Zato sam i napisa 'ovakvo nešto' :)

yay
18.06.2009., 19:09
Wimbledon i Rafini i Rogerovi komentari:

http://www.viddler.com/explore/MariaLaura/videos/20/

tnt_tunja
07.03.2010., 16:11
joj oprostite svi,al jednostavno morao sam vratiti ovu temu u zivot!da li je nadal nastavio derat roger-a glavu dajem da bi ova tema i dan danas bila aktuelna
hehehehehe
RF

Allen-Iverson
07.03.2011., 19:30
U svojoj filozofiji zaboravljaš jednu stvar - u Nadalovim godinama Federer je vrijedio kao nekih 10-20% današnjeg Nadala.
To sam naveo kalendarsku godinu. Da idem po danu rođenja omjer bi bio još gori po Federera.
Istina, Roger je imao 3-4000 tisuće bodova više od Nadala. Ali od kojeg Nadala? Onog sa 17,18,19 godina? Gdje je bio Roger u tim godnama?

Nadal ima sve predispozicije da pretekne i Samprasa i Federera. Federer stari i više mu neće biti dostojan suparnik, a ova ostala konkurencija je teška šaka jada tako da će Nadal biti u situaciji u kojoj je bio Roger - ne imati ravnopravnu konkurenciju. Samo što Nadal u svojoj 22 godini starta za već 6 osvojenih GS-a za razliku od Rogerovog jednog.

13-6 za Nadala
End of the story.

najbesmislenija tema na cijelom forumu.

čak i ovaj debilizam ima više smisla:rofl::rofl::lol::s:s

http://www.forum.hr/showthread.php?t=610973

Allen-Iverson
07.03.2011., 19:36
ne kužim? što ne obnovit malo temu?

mislim, nije ju imalo smisla otvarat, a što vrijeme više ide to je i besmislenija

treba kažnjavat onog ko ju je otvorio, a ne mene

fortaleza
07.03.2011., 19:40
ok, neka onda svi vide tvoj kvalitetni doprinos godinu dana staroj temi...mislio sam to obrisat, ali ako ti je na ponos, neka stoji...

Allen-Iverson
07.03.2011., 20:08
zahvaljujem

i na kartonu također:kava:

Sahta
07.03.2011., 20:58
najbesmislenija tema na cijelom forumu.

čak i ovaj debilizam ima više smisla:rofl::rofl::lol::s:s

http://www.forum.hr/showthread.php?t=610973

ovo je najbesmislenija tema, ali (budući da sam ultraliberalan) zašto je tebi besmisleno što lik oće da ga cura guzi, a ne zna kako bi joj to rekao??

unaprijed sorry na offtopicu, ali izuzetno me to zanima. slobodno kartonirajte, al nemojte brisat pls

decent young player
07.03.2011., 21:24
zašto je iverson dobio karton? :confused:

onT - totalna glupost uspoređivati po godinama. nikad nisam želio shvatiti tu logiku. svatko drugačije sazrijeva. neupitno je da je nadal bolji od rogera kad su obadvojica imala 22 isto kao što će biti možda slabiji od rogera kad budemo gledali tko ima bolje rezultate u dvadeset i osmoj.
drugim riječima, čilić je bolji od federera zato jer je s 20 godina bio u 1/2 australije?
mašala!

decent young player
07.03.2011., 21:38
mislim, nije ju imalo smisla otvarat, a što vrijeme više ide to je i besmislenija

slažem se.
roger vodi na svim podlogama osim zemlje gdje gubi jer je rafi dolazio u finala.
na hardcourtu bi prednost i veća bila da je ovaj njemu dolazio u finala.
stani... koje su još ono mantre bile?
aha... 6 wimbledona, 5 USO, 4 AO.

ajde sad ti... "bekend, useravanje u gaće....".

:ne zna:

:)

Uncle Jonny
07.03.2011., 21:54
Neznam koji je bolji,ali znam koji je antipaticniji:mig:

decent young player
07.03.2011., 22:24

srđan đoković. :kava:

lezerni88
08.03.2011., 08:31
iss, pa ovo je bilo prije neg sam se ja rodio. nisam imal pojma za ovu temu. :)

al realno, uvreda je za tenis, daje smisao tardstvu. nazad u ropotarnicu.

decent young player
08.03.2011., 11:20
nađi i temu ako te zanima sampras vs. federer. zanimljive su se rasprave vodile...

Bice grafiti
08.03.2011., 12:15
Vidjet cmo rafu s 29. Jos nek 3 godine ostane tu gdje je i nek osvoji 7 GS i prvi cu priznat da je najveci. Al nek proba na nekon RG-u ne izgledat ko John Rambo jer to postaje vec smijesno.

Ono sto je decent reko. Ak se nekom da, nek posta tu sva finala GS koja je Roger osvojio i nek prebroje u kolko je finala Rafa tu sudjelovao. Tu se krije taj cudan i potpuno debilan podatak h2h o kojem je glupo pricat. I Sampras je izgubio milijun meceva od Agassija, Beckera, Ivanisevica itd.

Mozda glupo sad zvuci, al ovaj Nole s AO je u stanju dobit Nadala na RG-u ove godine. Nisu velike sanse, al mislim da ipak postoje.

Allen-Iverson
08.03.2011., 13:47
slažem se.
roger vodi na svim podlogama osim zemlje gdje gubi jer je rafi dolazio u finala.
na hardcourtu bi prednost i veća bila da je ovaj njemu dolazio u finala.
stani... koje su još ono mantre bile?
aha... 6 wimbledona, 5 USO, 4 AO.

ajde sad ti... "bekend, useravanje u gaće....".

:ne zna:

:)

13-6 za Nadala
End of the story.

end of story:kava:

s tim da se ne slažem da je i ova konkurencija teška šaka jada, mislim, nije neka, al u usporedbi sa federerovom je ajme daleko.

Allen-Iverson
08.03.2011., 13:50

jao jao jao, bojim se i pitat da se konkretno izjasniš:facepalm:

I Sampras je izgubio milijun meceva od Agassija, Beckera, Ivanisevica itd.

ali je najbitnije dobio

decent young player
08.03.2011., 14:48
end of story:kava:

s tim da se ne slažem da je i ova konkurencija teška šaka jada, mislim, nije neka, al u usporedbi sa federerovom je ajme daleko.

ništa mi taj quote koji stavljaš ne znači.
apsolutno ništa ne govori. tko je što osvojio s koliko godina možemo objesit mačku o rep.
tom logikom je rafter manje uspješan od čilića jer je kasnije sazrio?
c'mon čovječe.

ova će nam godina dosta toga reći.
radi se o branjenju bodova nakon savršene sezone. to je ono što je federer radio od 05-09 (s pauzom 2008. godine) i nerijetko sezonu završavao s tri GS naslova te bi iduće godine to i ponovio.
sad ćemo vidjeti nadala u toj ulozi...

samo čekam kad ćeš mi spomenuti olimpijsko zlato a obezvrijediti završni masters osmorice najboljih.
tom logikom se pitam da li su rosset ili mečir vrijedniji od pobjednika mastersa.

Allen-Iverson
08.03.2011., 16:14
ovo je najbesmislenija tema, ali (budući da sam ultraliberalan) zašto je tebi besmisleno što lik oće da ga cura guzi, a ne zna kako bi joj to rekao??

unaprijed sorry na offtopicu, ali izuzetno me to zanima. slobodno kartonirajte, al nemojte brisat pls

:facepalm: a daj me nemoj zajebavat

zašto je iverson dobio karton? :confused:

ma, hercegovačko-dalmatinski lobi:kava:

ova će nam godina dosta toga reći.
radi se o branjenju bodova nakon savršene sezone. to je ono što je federer radio od 05-09 (s pauzom 2008. godine) i nerijetko sezonu završavao s tri GS naslova te bi iduće godine to i ponovio.
sad ćemo vidjeti nadala u toj ulozi....

razlika je ogromna. federer nije imao protiv koga branit, ali možemo se i držat apementovih genijalnih kako gonzales nije lošiji od đokovića

samo čekam kad ćeš mi spomenuti olimpijsko zlato a obezvrijediti završni masters osmorice najboljih.
tom logikom se pitam da li su rosset ili mečir vrijedniji od pobjednika mastersa.

pa, olimpijsko zlato je olimpijsko zlato. da, baš je završni masters koji se igra svake godine (a baš negdje pojavom federera se masovno otkazuje) u rangu olimpijade:s:s

Sahta
08.03.2011., 16:22
:facepalm: a daj me nemoj zajebavat

ni prije ni nakon infamous kolonoskopije (btw bljak) mi ništa nije ušlo u šupak ni neće, al ako to neko voli, nek izvoli :) zar ne?? nisi valjda bozanićevski nastrojen da ti je tak šta bolesno?

BTW tema je besmislena, a vi ste napravili 2 str u jednom danu. "ja ovdje uživam kao malo prase u blatu" :)

Bice grafiti
08.03.2011., 16:27
:facepalm:

pa, olimpijsko zlato je olimpijsko zlato. da, baš je završni masters koji se igra svake godine (a baš negdje pojavom federera se masovno otkazuje) u rangu olimpijade:s:s

Koji je vazniji masters, indian wells ili madrid ?? To je ko tvoja usporedba OI i zavrsni masters. Na oba natjecanja igraju (pretezno) najbolji igraci na svijetu. Nema nikakvog smisla usporedivat takve stvari.

Nadalina je dosla recimo cca godinu kasnije od Rogera na veliku scenu sto otprilike znaci da mu stvara konkurenciju cca 7 godina, sto otprilike znaci 87;65% Rogerovog doba iliti pustosenja tenisa. Nadal ce u 2012. uc kao 2. svih vremena sto znaci da tvoja teorija o konkurenciji nece imat NIKAKVOG smisla. Da ne spominjem Noleta koji je tu cca od 2007. :kava:

decent young player
08.03.2011., 17:53
ni prije ni nakon infamous kolonoskopije (btw bljak) mi ništa nije ušlo u šupak ni neće, al ako to neko voli, nek izvoli :) zar ne?? nisi valjda bozanićevski nastrojen da ti je tak šta bolesno?

naravno da je bolesno. odnosno, smiješno je.
biti gay nije smiješno niti bolesno ali željeti da te cura guzi s raznim predmetima i to postati na forumu je budalaština. ako je fejk profil opet je bedasto.

olimpijsko zlato je san svakog sportaša, vrh sporta uopće. međutim, priznati ćeš da zlatna medalja u tenisu nema težinu koju ima u atletici ili plivanju (tenis je tu negdje kao nogomet). u tom smislu, zlato je vrijedan suvenir.
a sigurno da je velike čast.

ne mislim niti da je masters neki vasionski uspjeh.
ali, ti si mi smiješan zato jer ti metar nije jednak. podcjenjuješ masters a veličaš olimpijsko zlato iako je težina uspjeha tu negdje.
zbog toga sam potegao uopće ovu priču.

Allen-Iverson
05.06.2011., 17:08
ne znam jel se ova tema odnosi na titule i tako to ili baš direktno federer protiv nadala. ako je ovo drugo onda ja tema trebala bit zatvorena i prije nego se otvorila.:)

Sahta
05.06.2011., 18:41
ne znam jel se ova tema odnosi na titule i tako to ili baš direktno federer protiv nadala. ako je ovo drugo onda ja tema trebala bit zatvorena i prije nego se otvorila.:)

javio se nadležni

Petra2005
05.06.2011., 20:28
Tvrdim da nima šanse da Rafa ponovi prošlu godinu, početak je proša, jedino šta je dobro uspio i što je doduše za njega jako važno je iščupat fedu iz zubiju Ovaj RG. I to čoviku u tridestoj. Ako Rafa dođe u ikoje finale GS u tridesetoj, ja ću van se na španjolskom ispričat. Evidentno je da su Nole i Andy sve bolji i to pokazuju na Rafinoj podlozi zemlji. Fed je danas uzeo Rafi najviše gemova u meču od svih onih mečeva prije u RG kad je bija puno mlađi, mislim da je to dovoljno rečeno. Ona finala u Wimbiju i AO su bila strahovito tijesna i nikako neka gaženja ili štatijazmnam. Jednako ih je moga i Fed dobit. Ali nije. I Rafa je govorio kako mu je motiv bija Fed (kad je bija mlad).
Ali ja cijenim obojicu i jedan bez drugoga ne bi bija šta je!
Uživajmo dok ih imamo na terenu.

Sahta
05.06.2011., 21:33
Tvrdim da nima šanse da Rafa ponovi prošlu godinu, početak je proša, jedino šta je dobro uspio i što je doduše za njega jako važno je iščupat fedu iz zubiju Ovaj RG. I to čoviku u tridestoj. Ako Rafa dođe u ikoje finale GS u tridesetoj, ja ću van se na španjolskom ispričat. Evidentno je da su Nole i Andy sve bolji i to pokazuju na Rafinoj podlozi zemlji. Fed je danas uzeo Rafi najviše gemova u meču od svih onih mečeva prije u RG kad je bija puno mlađi, mislim da je to dovoljno rečeno. Ona finala u Wimbiju i AO su bila strahovito tijesna i nikako neka gaženja ili štatijazmnam. Jednako ih je moga i Fed dobit. Ali nije. I Rafa je govorio kako mu je motiv bija Fed (kad je bija mlad).
Ali ja cijenim obojicu i jedan bez drugoga ne bi bija šta je!
Uživajmo dok ih imamo na terenu.

ako ovo skuži AI očekuj tiradu :)

Allen-Iverson
05.06.2011., 22:27
ako ovo skuži AI očekuj tiradu :)

pa ja se slažem sa njon. odličan tenis federer pruža u tridesetoj, sampras to nije mogao, a vjerovatno neće ni nadal. al opet postoji razlika jer su sampras, a posebno nadal počeli osvajat puno prije nego on pa je logično i da prije padnu. federer se u tih par godine slabašne konkurencije nakrcao i to će sada bit teško dostić. već sam rekao da ne vjerujem kako će ga nadal prestić, zajebano će bit, na kraju krajeva nije ni favorit nigdje gdje igra đokan.

Sahta
05.06.2011., 23:00
pa ja se slažem sa njon. odličan tenis federer pruža u tridesetoj, sampras to nije mogao, a vjerovatno neće ni nadal. al opet postoji razlika jer su sampras, a posebno nadal počeli osvajat puno prije nego on pa je logično i da prije padnu. federer se u tih par godine slabašne konkurencije nakrcao i to će sada bit teško dostić. već sam rekao da ne vjerujem kako će ga nadal prestić, zajebano će bit, na kraju krajeva nije ni favorit nigdje gdje igra đokan.

ma mislio sam na tvrdnju da je AO09 finale bilo tijesno što si već x puta poricao :)

Allen-Iverson
05.06.2011., 23:11
ma mislio sam na tvrdnju da je AO09 finale bilo tijesno što si već x puta poricao :)

aha, pa rezultatski je tijesno, al ono, nakon 5 sati stizanja verdascovih bombi očekivala se glatka pobjeda feda. čak sam i ja bio uvjeren u takav rasplet, uostalom do tada ga je fed uredno riješvao na tvrdoj.
nadal je to finale igrao loše, a federer kao i danas kod 65 0-15 u drugom.

nakon tog meča mi je postalo jasno da fed protiv nadala više nikakve šanse nema na grand slamu pa makar se igralo i na svemirsko brzoj podlozi. od tada ga više nije pobijedio, a ni neće. uvjeren sam milijardu miliona posto:)

poslije tog meča sam i prestao cijenit federera

Grupa Queen
06.06.2011., 15:58
aha, pa rezultatski je tijesno, al ono, nakon 5 sati stizanja verdascovih bombi očekivala se glatka pobjeda feda. čak sam i ja bio uvjeren u takav rasplet, uostalom do tada ga je fed uredno riješvao na tvrdoj.

nakon tog meča mi je postalo jasno da fed protiv nadala više nikakve šanse nema na grand slamu pa makar se igralo i na svemirsko brzoj podlozi. od tada ga više nije pobijedio, a ni neće. uvjeren sam milijardu miliona posto:)

Smiješna konstrukcija rečenice, ako se zna da je to o čemu pričaš jedan jedini meč, onaj koji smo gledali jučer.

Allen-Iverson
06.06.2011., 16:15
Smiješna konstrukcija rečenice, ako se zna da je to o čemu pričaš jedan jedini meč, onaj koji smo gledali jučer.

da, istina, nekako mi se činilo da su igrali i finale wimbl poslije toga. al stojim iza toga da nema nikakve šanse i veselim se budućim njihovim međusobnim.

decent young player
06.06.2011., 17:00
došli smo do stadija kad više ne možemo uzimati godine u kojoj je netko nešto ostvario kao rafinu prednost.

nadal sad s 25 godina ima 10 GS naslova a federer je primjerice 2007. godine (kada je imao 26) bio na 12 GS naslova.
dakle, rafa u idućih godinu dana treba uzeti dva-tri GS turnira da bi imao edge kod te kategorije.

meni je to ionako nebitno. nebitno mi je bilo kad je rafa s 22 godine derao feda s 22 godine a nebitno mi je i sad kad ta godišnja uspoređivanja polagano idu na fedovu stranu. jednostavno, ne smatram to nikakvim argumentom a ponajmanje će mi biti argument ako nadal s 30 bude na rubu top 10, nebitno je kad će netko nešto ostvariti, ljudsko tijelo nije matematička jednadžba da uvijek isto funkcionira.

opet ću pripomenuti, uistinu se veselim idućim susretima ove dvojice majstora. imam neki filing da nikad neće biti uzbudljivije.

The_End
06.06.2011., 17:53
Nadal se previše oslanja na snagu,tako da će teško Nadal u 30-oj biti u poziciji kao Federer danas.

Federera izvlači u nekim trenucima njegova teniska inteligencija,i način kako odigrava neke poene,kada je u svom Fedex izdanju,a ne u psihički slomljenoj verziji.
i da,imam dojam da je ovo rečeno več 50 puta,ali dobro:D

Uncle Jonny
06.06.2011., 21:40
Tesko vas je pratit na dva topica.

ursamajor
06.06.2011., 22:17
...

opet ću pripomenuti, uistinu se veselim idućim susretima ove dvojice majstora. imam neki filing da nikad neće biti uzbudljivije.

ako federer u slijedećih šest slamova bude pet puta na strani đokovića (mislim da je to sasvim realno za očekivat obzirom na stanje stvari u interesnim sferama i dosadašnji raspored) možemo odmah upisati rafi još dvije-tri pobjede kad vremešni federer prođe đokovića u teškim polufinalima.

Allen-Iverson
28.01.2012., 00:34

valjda je sada konstrukcija manje smiješna. idemo dalje, samo neka ujko i dalje montira ždrijeb.

13-6 za Nadala
End of the story.

Inače, današnji Federer je dalko od onog Federera za kojeg se govirilo da je umjetnik. Ovaj Federer se sveo na bjesomučno udaranje sa osnovne crte. Izgubio je osjaćaj za volej i poluvolej, backhnad mu je oslabio 50% zbog forsiranja inside-out forhenda na čemu mu se bazira cijela igra.
Što više forsira ovakvu igru to ga lakše Nadal lomi. To je valjda jasno svima osim njemu samom. Nadala se ne može dobiti lupanjem forhenda do iznemoglosti.

jbg, nisi baš vizionar. na rafinu žalost tu je bogovski nole. izgleda gotovo nemoguće da pored živog đokana dostigne brojku 16. pa čak i ako ti dueli postanu ravnopravni. izgledno je i da dolazi vrhunski murray.

al to je super zapravo, na velikim mečevima se stvara legenda, a ne na pobjedama nad gonzalesima, baghdatisima i sličnima....nema razloga da se i pored tog zaostatka u GSovima nadala smatra manjim tenisačem nego fed.

lezerni88
28.01.2012., 01:48
al to je super zapravo, na velikim mečevima se stvara legenda, a ne na pobjedama nad gonzalesima, baghdatisima i sličnima....nema razloga da se i pored tog zaostatka u GSovima nadala smatra manjim tenisačem nego fed.

nema, nema. :rolleyes: uvijek će se s vremena na vrijeme naći neki don kihot, iverson... koji će pokušati izjednačiti, ili bolje, uzvisiti nadala nad federerom. ništa zabrinjavajuće.

inače, gonzalezi, baghdatisi su bili drugi najbolji pojedinci na tim turnirima i valjalo ih je pobjediti. to ti nije argument, već sam ti objašnjavao. samo tvoj pokušaj da demagogijom (poređenjem generacija i sl.) napraviš isti.

ako ovaj ima kompleks od ovog, ima ga. nitko nije savršen. dapače, ovako je ljepše. jebeš kolektivno drkanje na jednog igrača samo. svaki je velikan imao one koji ga nisu mogli smisliti.

Allen-Iverson
28.01.2012., 09:47
nema, nema. :rolleyes: uvijek će se s vremena na vrijeme naći neki don kihot, iverson... koji će pokušati izjednačiti, ili bolje, uzvisiti nadala nad federerom. ništa zabrinjavajuće.

zašto bi bilo zabrinjavajuće?:confused::confused::confused:

bit će da i ti, kao i dyp, sve to doživljaš osobno:(:(:(

decent young player
28.01.2012., 11:28
ako ovaj ima kompleks od ovog, ima ga. nitko nije savršen. dapače, ovako je ljepše. jebeš kolektivno drkanje na jednog igrača samo. svaki je velikan imao one koji ga nisu mogli smisliti.

slažem se, fakat svatko ima neku ahilovu petu.

lendl očajan score u GS finalima, borg osvajanje samo dva slama (uso nije osvojio nikad iz četiri pokušaja), sampras nemoć na zemlji, federer nadala i nemoć da nametne bekend, nadal đokovića, 70 % pobjeda na zemlji...

... zbog toga svega je i zanimljivo.

zato ću uvijek reći da ne možemo reći tko je najbolji ikad, ali možemo reći tko je najveći. zasad.

bit će da i ti, kao i dyp, sve to doživljaš osobno:(:(:(

ja? uopšte. :D
ne daje mi fedex hljeba i ne dopuštam da sporednost uzima radost iz dana što bježe. :)

Rogerer
28.01.2012., 12:02
slažem se, fakat svatko ima neku ahilovu petu.

lendl očajan score u GS finalima, borg osvajanje samo dva slama (uso nije osvojio nikad iz četiri pokušaja), sampras nemoć na zemlji, federer nadala i nemoć da nametne bekend, nadal đokovića, 70 % pobjeda na zemlji...

... zbog toga svega je i zanimljivo.

zato ću uvijek reći da ne možemo reći tko je najbolji ikad, ali možemo reći tko je najveći. zasad.

ja? uopšte. :D
ne daje mi fedex hljeba i ne dopuštam da sporednost uzima radost iz dana što bježe. :)

a koja je razlika između najvećeg i najboljeg?
uzaludno je reći "ovaj je bolji od onog jer kad bi se njih dvojica sastali u idealnim uvjetima i kad bi svaki od njih igrao svoj najboji tenis, tada bi ovaj pobijedio."
to je mlaćenje prazne slame :mig:

zato, po meni je najveći = najbolji
tko god to bio :D

decent young player
28.01.2012., 12:13
teško je odgonetnuti tko je najbolji zbog masu faktora, druga vremena, drugačiji reketi, podloge, konkurencija, ma svašta nešto. :D
nepošteno je prema samim igračima, a ako bi se išlo uspoređivati tada je subjektivnost neizbježna.

ovako kažeš tko je najveći i mirna bosna. jer kad kažeš tko je najveći tada ne moraš govoriti "ovaj je bolji od onog jer kad bi se njih dvojica sastali u idealnim uvjetima i kad bi svaki od njih igrao svoj najboji tenis, tada bi ovaj pobijedio." :ne zna:

Rogerer
28.01.2012., 12:20
kad kažeš tko je najbolji, uopće ne moraš govoriti ono u navodnicima jer to ne postoji i nema smisla
zato i kažem da se kvaliteta tenisača mjeri njegovom veličinom, a ne direktnom usporedbom neke dvojice tenisača

decent young player
28.01.2012., 12:37
ali, moraš usporediti dvojicu iz različitih dekada.
mislim, ne moraš, ali to je ono što ljudi rade.
pele-maradona-messi, itd., federer-sampras-laver, kad ih se uspoređuje govore se stvari koje je nemoguće izmjeriti i uvijek će netko misliti da je drugi bolji.

tebi se kvaliteta mjeri veličinom što je okej, to i jesu dva prsta iste ruke. ali, eto, volim izbjegavat to "najbolji", korektnije je.

stevo 61
28.01.2012., 16:02
valjda je sada konstrukcija manje smiješna. idemo dalje, samo neka ujko i dalje montira ždrijeb.

jbg, nisi baš vizionar. na rafinu žalost tu je bogovski nole. izgleda gotovo nemoguće da pored živog đokana dostigne brojku 16. pa čak i ako ti dueli postanu ravnopravni. izgledno je i da dolazi vrhunski murray.

kad smo kod gonzaleza, pahdatisa i ostalih, ti su igrači koje nazivaš smiješnima redovito natamburali rafu na hardu.

http://www.youtube.com/watch?v=jBOeQayp26A