PDA

View Full Version : LETZ konizacija - pitanja, iskustva i ostalo

đova
12.02.2009., 14:24
Molila bih sve koje su radile Letz konizaciju da mi napišu koliko im je krvarenje trajalo. Hvala

meelitaa
12.02.2009., 14:28
mislim da ni nije bitno toliko koliko traje nego koliko je obilno
ja sam krvarila nakon letz biopsije jako, al to nije isto ko konizacija...

đova
12.02.2009., 14:36
ja sam skinula dio grlića, s električnom omčom to je tzv.letz, pa me zanima ako je netko imao ovakav zahvat da mi kaže koliko traje oporavak.
biopsiju sam ja radila prije letz zahvata.to si i ti isto radila?

ANILA
12.02.2009., 18:19
Ja sad 18. idem na konizaciju u petrovu,a nakon letz biopsije sam počela negdje 8 dan jako krvarit...rekli su da je to normalno,otpadaju krastice...
E sad kažu mi da me tako nešto čeka i nakon konizacije..neki 10 dan krvarenje,ali mora se ful odmarat,ništa ne radit...

meelitaa
13.02.2009., 08:05
ja sam skinula dio grlića, s električnom omčom to je tzv.letz, pa me zanima ako je netko imao ovakav zahvat da mi kaže koliko traje oporavak.
biopsiju sam ja radila prije letz zahvata.to si i ti isto radila?

da biopsiju sam radila al ja sam 14 ti dan kad je sve trebalo bit ok počela krvariti jako.uredu je krvarenje ako je u granici mormale dakle nešto manje obilno od menge i ak ima one providne sluzi s tom krvi, al ak ide čista krv jako i bez sluzi to nije dobro... nazovi lječnika ako te strah pa pitaj
oporavak mislim da traje 14-15 dana kao i za biopsiju samo treba više mirovati

meelitaa
13.02.2009., 08:55
postavi pitanje na temi cin 1, 2, 3 tamo ima cura koje su radile konizaciju pa će ti netko odgovoriti

angell
13.02.2009., 09:04
Molila bih sve koje su radile Letz konizaciju da mi napišu koliko im je krvarenje trajalo. Hvala

e sad ja imam pitanje za tebe. s obzirom da i mene čeka letz konizacija, možeš li mi malo opisati subjektivni dojam tokom operacija i netom nakon. šta se dešavalo kod tebe, koliko je boljelo, na šta treba paziti itd.

hvala :top:

đova
13.02.2009., 10:24
pa zahvat dakle govorim o letz konizaciji, tzv.spaljivanju električnom omčom nije strašan, priprema je malo neugodna, dobiješ lokal, tri injekcije koje stvarno ne bole.postupak traje desetak minuta i to je to.poslije ležiš jedno sat vremena da slučajno ne krvariš i ako bude sve ok ideš doma. ja sam to radila u privatnoj poliklinici. onda deset dana ležiš, dakle strogo mirovanje, i prvi tjedan dana ti je isjedak vodenast i smeđkast, a drugi tjedan krvav, ali ne od slabe menge, i to je to. nemaš s čega bojat, zaista, i naravno čekaš nalaz od patologa i moliš Boga da su ti sve skinuli.

ja sad eto molim sve ženskice koje su radile ovo što i ja kad im je to curkanje prestalo, inače zvala sam ginića on je rekao da dođem da će me sašiti tj. da će mi staviti jedan punat, ali iskreno to mi se ne radi sve se nadam da će stati. eto nadam se da sam ti pomogla, pitaj ako te još što zanima, rado ću ti pomoć.

meelitaa
13.02.2009., 11:06
pa zahvat dakle govorim o letz konizaciji, tzv.spaljivanju električnom omčom nije strašan, priprema je malo neugodna, dobiješ lokal, tri injekcije koje stvarno ne bole.postupak traje desetak minuta i to je to.poslije ležiš jedno sat vremena da slučajno ne krvariš i ako bude sve ok ideš doma. ja sam to radila u privatnoj poliklinici. onda deset dana ležiš, dakle strogo mirovanje, i prvi tjedan dana ti je isjedak vodenast i smeđkast, a drugi tjedan krvav, ali ne od slabe menge, i to je to. nemaš s čega bojat, zaista, i naravno čekaš nalaz od patologa i moliš Boga da su ti sve skinuli.

ja sad eto molim sve ženskice koje su radile ovo što i ja kad im je to curkanje prestalo, inače zvala sam ginića on je rekao da dođem da će me sašiti tj. da će mi staviti jedan punat, ali iskreno to mi se ne radi sve se nadam da će stati. eto nadam se da sam ti pomogla, pitaj ako te još što zanima, rado ću ti pomoć.

ja kad sam krvarila stvarno jako premazali su mi to otopinom monselovom ak se dobro sjećam 2 puta i stalo je odmah čim su mi prvi put premazali tak da možda i nemoraš to stavljat što ti je on rekao... kod kojeg lječnika si ti??

angell
13.02.2009., 13:11

ih, sad si otvorila branu, mene puuuuuuuno toga zanima!!!
naime, ja bih se dan nakon konizacije trebala vratiti kući (konizaciju ću raditi u zagrebu a inače sam iz sarajeva) pa me interesuje kako se podnosi put od 4-5 sati. neću ja voziti, tako da ću vjerovatno biti u poluležećem položaju. koliko traju bolovi dan-dva nakon konizacije? da li je STROGO mirovanje baš potrebno, u smislu stalnog ležanja? mogu li lagano ići na posao nako 5 dana, bez naprezanja, uradski posao, olovka i papir, komp, registratori itd? kakvi analgetici se mogu piti? i smijem li prije zahvata popiti nešto za smirenje, npr. lexaurin ili apaurin? eto sad mi više ništa ne pada na pamet, ali bići pravo zahvalna za odgovore na ova pitanja :top:

puno hvala

đova
13.02.2009., 13:18
ih, sad si otvorila branu, mene puuuuuuuno toga zanima!!!
naime, ja bih se dan nakon konizacije trebala vratiti kući (konizaciju ću raditi u zagrebu a inače sam iz sarajeva) pa me interesuje kako se podnosi put od 4-5 sati. neću ja voziti, tako da ću vjerovatno biti u poluležećem položaju. koliko traju bolovi dan-dva nakon konizacije? da li je STROGO mirovanje baš potrebno, u smislu stalnog ležanja? mogu li lagano ići na posao nako 5 dana, bez naprezanja, uradski posao, olovka i papir, komp, registratori itd? kakvi analgetici se mogu piti? i smijem li prije zahvata popiti nešto za smirenje, npr. lexaurin ili apaurin? eto sad mi više ništa ne pada na pamet, ali bići pravo zahvalna za odgovore na ova pitanja :top:

da li ćeš raditi pod anestezijom ili lokalno?
puno hvala

angell
13.02.2009., 13:21

lokalno, letz kod ljube

silvaes85
16.02.2009., 09:32
ja nisam iz zgb i radila sam lletz konizaciju kod ljube. nakon konizacije moj je dragi je dosao autom ispred poliklinike i polako sam usla u auto. legla sam na zadnje sjedalo i iskreno jaukala sve do kuce (2 sata sam putovala). Nije me boljelo od puta nego mislim da nisam na vrijeme popila tabletu protiv bolova a i ja sam panicar pa mislim da je sve bilo u glavi. Kad sam stigla kuci jedno pola sata nakon bol je otisla. i vise me nista nije boljelo. Pocela sam krvariti zaista 14 dan i morala sam produziti bolovanje. Dosta obilno sam krvarila dva dana i onda je prestalo. Mirovala sam, strogo lezala i nista ne radila. Mislim da je najpametnije da to zaista odlezis. To je ipak operacija i ne daj Boze da zbog nemirovanja nesto krene po zlu. Ja bih ti preporucila da ostanes kuci najmanje 2 tjedna.

angell
16.02.2009., 09:53
ja nisam iz zgb i radila sam lletz konizaciju kod ljube. nakon konizacije moj je dragi je dosao autom ispred poliklinike i polako sam usla u auto. legla sam na zadnje sjedalo i iskreno jaukala sve do kuce (2 sata sam putovala). Nije me boljelo od puta nego mislim da nisam na vrijeme popila tabletu protiv bolova a i ja sam panicar pa mislim da je sve bilo u glavi. Kad sam stigla kuci jedno pola sata nakon bol je otisla. i vise me nista nije boljelo. Pocela sam krvariti zaista 14 dan i morala sam produziti bolovanje. Dosta obilno sam krvarila dva dana i onda je prestalo. Mirovala sam, strogo lezala i nista ne radila. Mislim da je najpametnije da to zaista odlezis. To je ipak operacija i ne daj Boze da zbog nemirovanja nesto krene po zlu. Ja bih ti preporucila da ostanes kuci najmanje 2 tjedna.

čekaj, krvarenje počinje kasnije? i tada da uzmem bolovanje - kad počne krvarenje ili odmah nakon konizacije?

silvaes85
16.02.2009., 10:26
Uzmi bolovanje od tog dana kad ides na konizaciju pa iducih 15,16 dana. Nemoj se igrati s tim. Tvoje tkivo ipak treba zarasti i obnoviti se i miruj tih 2,5 tjedna. Inace preporucuju cak i mjesec dana, ali dovoljno je 2,5 tjedna strogog mirovanja i jos mjesec dana cuvanja (ne dizi tesko, ne se forsirati). Lijecnik opce prakse ti moze isto prepisati bolovanje za to, i vjeruj svaki ce ti dati koliko god hoces, bez obzira isla ti privatno na konizaciju ili u bolnicu. To je operacija,a ne neki sitan zahvat.

Da krvarenje pocne kasnije, mislim od 10 do 15 dana ti kraste pocnu otpadati i onda krvaris. Ako se uplasis slobodno nazovi doktora,a li ako nije jace od menstruacije ne brini to je normalno. A i vidjet ces crne tockice..to su dijelovi kraste(malo je bljak, ali zelim ti docarati tako da se ne brines). I nista ne boli. Mene osim tih prvih sati nakon konizacije (mislim najvise od straha), nije nista boljelo. Kao da se nije nista ni dogodilo. jedino sam se osjecala malo napuhnuto.

angell
16.02.2009., 18:16
dakle, neću morati non-stop gutati ketonal, osim prije operacije?

a što se tiče bolovanja, nije mi problem, ali ni posao mi nije naporan, prevrćem papire i kuckam po kompu čitav dan... uredski posao...

eh da, smijem li popiti nešto za smirenje prije samog zahvata, paničarka sam užasna :lol:? (ovo je stvarno ozbiljno pitanje :()

AzI
21.02.2009., 13:25
molim cure koje su radile lletz(pogotovo u petrovoj) za iskustva,radila sam biopsiju koja je bila živo mučenje.izrezali su iz mene četiri komadića tkiva veličine pola nokta i to na živo! :( znam da letz ide pod anestezijom ali svako iskustvo je dobro došlo..

angell
21.02.2009., 16:24
molim cure koje su radile lletz(pogotovo u petrovoj) za iskustva,radila sam biopsiju koja je bila živo mučenje.izrezali su iz mene četiri komadića tkiva veličine pola nokta i to na živo! :( znam da letz ide pod anestezijom ali svako iskustvo je dobro došlo..

evo ja idem u četvrtak (doduše u ginodermu), pa ti javim kako je bilo. dr kaže da se radi pod lokalnom anestezijom.

AzI
22.02.2009., 13:25
da u privatnim ordinacijama radi se pod lokalnom jer nemaju dozvolu za opću(ipak je tu potreban anesteziolog)
sretno i drž se!:)

angell
22.02.2009., 19:49
poslala sam ti pp

đova, jesi prestala krvariti?

đova
28.02.2009., 11:07
jesam hvala Bogu, onda došla menga i to prošlo sad molim Boga da bude sve ok, hvala što se brineš za mene

angell
28.02.2009., 17:40
jesam hvala Bogu, onda došla menga i to prošlo sad molim Boga da bude sve ok, hvala što se brineš za mene

ma nema na čemu, to je pomalo i iz sebičnih motiva :cerek:. ja sam bila na konizaciji u četvrtak pa sad računam kad se šta treba dešavati. danas me malo počeo probadati stomak i pojavio se iscjedak, onako svijetlo smeđi.

jesi ti već na nogama? sve ok? kad ideš na kontrolu?

đova
01.03.2009., 21:48
jesam na nogama sam, sada ćeš imati takav isjcedak jedno tjedan dana a onda tjedan dana će ti biiti krvav. leži ne diži se, jedi u krevetu. normalno ti je da ti je pritisak u stomaku. ne brini se sve će biti ok.

ja sam počela raditi, trebala bi ovaj tjedan na kontrolu da vidim kako je to zaraslo.

angell
02.03.2009., 11:25
ma evo ležim čitavo vrijeme, još se prehladim u međuvremenu, idem samo na wc i da si napravim čaj, a već mi dosadilo, krsta me bole i probadaju, ne znam je li to od ležanja ili od konizacije. najčudnije je što me inače ništa ne boli značajno pa da osjećam da moram ležati. ovako sve mislim sutra ću ustati i raditi, pa se onda moram prisiljavati da ležim...

đova
02.03.2009., 15:06
dosadit će ti vjeruj mi ali bolje ti je to oduraj i leži nego da kasnije imaš komlikacija a to su ti naknadna krvarenja koja nisu baš ugodna, zato leži i uživaj, a onda za jedno mjesec i pol dana malo kičmu ispeglaj kod masera i to je to.

ne brini bit će sve dobro

danchi979
06.03.2009., 07:27
ma evo ležim čitavo vrijeme, još se prehladim u međuvremenu, idem samo na wc i da si napravim čaj, a već mi dosadilo, krsta me bole i probadaju, ne znam je li to od ležanja ili od konizacije. najčudnije je što me inače ništa ne boli značajno pa da osjećam da moram ležati. ovako sve mislim sutra ću ustati i raditi, pa se onda moram prisiljavati da ležim...

hej, angell, slučajno vidim da pises o krizima... ja sam isto imala letz, 21. 2. prvih tjedan dana su me križa užasno boljela, i ja sam mislila da je od ležanja, ali - cini se da nije... ne znam točno kada si ti radila konizaciju, pretpostavljam uz lokalnu anesteziju kod ljube, ja sam bila na općoj anesteziji i u vinogradskoj. kako ide oporavljanje? meni je već svega dosta:rolleyes: bole me mišići od ležanja. onda su me još malo izgnjavili na poslu (radim doma, pa načelno nema bolovanja, osim pouzdanja u zdravi razum mojih šefova), pa sam sjedila - i cijeli prosli tjedan me je bolio trbuh, kao laganiji menstrualni bolovi.

dobila sam jučer histološke nalaze, bio je u igri CIS, što se ni na jednoj analizi ranije nije pokazao (max. je bio cin 2 i cin 3).

koliko ti zasad odmaraš? dokad planiraš? iscjedak?

pozdrav i oprosti ako si već odgovarala na pitanja, slaba sam na forumu, :mig:
d

angell
06.03.2009., 08:35
hej, angell, slučajno vidim da pises o krizima... ja sam isto imala letz, 21. 2. prvih tjedan dana su me križa užasno boljela, i ja sam mislila da je od ležanja, ali - cini se da nije... ne znam točno kada si ti radila konizaciju, pretpostavljam uz lokalnu anesteziju kod ljube, ja sam bila na općoj anesteziji i u vinogradskoj. kako ide oporavljanje? meni je već svega dosta:rolleyes: bole me mišići od ležanja. onda su me još malo izgnjavili na poslu (radim doma, pa načelno nema bolovanja, osim pouzdanja u zdravi razum mojih šefova), pa sam sjedila - i cijeli prosli tjedan me je bolio trbuh, kao laganiji menstrualni bolovi.

dobila sam jučer histološke nalaze, bio je u igri CIS, što se ni na jednoj analizi ranije nije pokazao (max. je bio cin 2 i cin 3).

koliko ti zasad odmaraš? dokad planiraš? iscjedak?

pozdrav i oprosti ako si već odgovarala na pitanja, slaba sam na forumu, :mig:
d

ja sam radila konizaciju 26.2. isto kod ljube, i kod mene je bio CIS i upravo sam dobila nalaz da su rubovi čisti!

a u istoj smo situaciji, prvih 5-6 dana sam bila u krevetu čitavo vrijeme, i baš sam mislila da me krsta bole od ležanja a izgleda da nije. to je onda ok, jer me prestaju boliti. i ja pomalo radim kod kuće. a sljedeće sedmice imam namjeru ići na posao. danas sam prokrvarila pa se nadam da će većina toga proći preko vikenda a onda ću lagano na posao. bez forsiranja. znam da je ljubo rekao 15 dana strogog ležanja. ali ja sam počela pomalo sjediti, kretati se po stanu. pitao me ljubo jutros kako se osjećam, kažem sve 5, ništa ne boli, on zadovoljan. malo mi je bilo lakše kad sam pročitala da ženama u italiji daju samo 3 dana bolovanja nakon letz konizacije. pa će valjda i nama koje ležimo duže biti dobro :top:.

ANILA
22.03.2009., 10:17
Evo ja sam radila klasićnu konizaciju što je gore od letza pa nisam imala krvarenje nego neki smeđi iscjedak...krvarenje je krenulo nekako sa mengom ili je to bila samo menga...trajalo je 4 dana..mirovala sam skoro mj dana,be napora,stolica pomoću laksativa....ni trunke napora.Treba se kod takvih stvari pazit da sve dobro zaraste....

ena188
06.11.2010., 14:59
ej,radila sam letz biopsiju i svaku večer od tad(znači sad već 2 dana) mi se tek pojavi neki vodenkasti iscjedak..kad bi trebalo počet pravo krvarenje?
isto tako...za 6 tjedana idem na konizaciju...kolko nakon toga moram mirovati?kolko se to plaća kod privatnika? idem u gyno dermu u zg inače...

hvala na odgovorima!

noktica
06.11.2010., 15:46
ej,radila sam letz biopsiju i svaku večer od tad(znači sad već 2 dana) mi se tek pojavi neki vodenkasti iscjedak..kad bi trebalo počet pravo krvarenje?
isto tako...za 6 tjedana idem na konizaciju...kolko nakon toga moram mirovati?kolko se to plaća kod privatnika? idem u gyno dermu u zg inače...

hvala na odgovorima!

i ja sam bila na letz biopsiji kod njih i sve je bilo o.k. Nisam ništa posebno krvarila, možda par dana nakon zahvata i to je sve. Dao mi je 4 injekcije dok mi je to radio. Nakon par mjeseci sam išla raditi papa test, sve je bilo u redu i nisam trebala ići na konizaciju. Taj čovjek, Dr. Ljubojević, stvarno mi je pomogao. Dok nisam došla kod njega samo su me kljukali antibioticima:rolleyes:...i ništa nisam rješavala. Nakon njegovog zahvata konačno nije bilo nikakvih CIN-ova. :)

smatano
29.11.2010., 10:55
Bok curke :mig:
evo ukratko moja iskustva iz petrove o letz konizaciji:
prvi dan zaprimili me u bolnicu i pripremali za operaciju. To znači pročistiti sva crijeva, dobila sam tri vrećice purosana za popit i to mi je bilo uzaš.:rofl:
Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju.
Njih sam imala cijeli dan, tek sutra ujutro su mi ih povadili. Treći dan nakon operacije sam išla kući, za sada me ništa ne boli, ali eto treba mirovati.
SAd ćekam ph nalaze koji stižu za 7-8 dana, pa molim samo boga da su mi odstranili sve.
Ako vas još šta zanima samo pitajte

bardot
22.12.2010., 23:21
prvi dan zaprimili me u bolnicu i pripremali za operaciju. To znači pročistiti sva crijeva, dobila sam tri vrećice purosana za popit i to mi je bilo uzaš.:rofl:
Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju.
Njih sam imala cijeli dan, tek sutra ujutro su mi ih povadili. Treći dan nakon operacije sam išla kući, za sada me ništa ne boli, ali eto treba mirovati.
SAd ćekam ph nalaze koji stižu za 7-8 dana, pa molim samo boga da su mi odstranili sve.
Ako vas još šta zanima samo pitajte

Kako znaju da li su sve odstranili? Ja variram između CIN 2 i CIN 3 već skoro dvije godine.. Hvala unaprijed

buditedobro
27.12.2010., 10:42
Bila sam na Letz konizaciji prije 1,5 g. u Ginodermi, s nalazom CIS, koji se pokazao nakon zahvata i gorim (Carcinoma plenocelulare s minimalnom invazijom, što bi značilo rak koji je malo prešao membranu). Prvo, zahvat sam odlučila napraviti kod privatnika i na taj način da bih izbjegla boravak u bolnici jer sam tada dojila dijete i bilo mi je stalo da nastavim s dojenjem (imala je 6 mj.). Prije toga sam se konzultirala s jednim ginekologom iz inozemstva i pitala ga koja je zapravo razlika i koji su rizici. On mi je na osnovi nalaza rekao da je je Letz (ili Loop) poštedna metoda kojom se grlić očuva toliko da je poslije moguće normalno zadržati trudnoću, bez većih rizika, kod klasične konizacije mora se računati na mirovanje u budućim trudnoćama, a da su u stvari i ta metoda i konizacija hladnim nožem jednako uspješne ako nije zahvaćeno preveliko područje. Konizacija hladnim nožem u pravilu se radi pod narkozom, a Letz konizacija se češće radi s lokalnom anestezijom. Neki ginekolozi više vole konizaciju hladnim nožem jer mogu više zarezati pa je rizik da ostane abnormalnih stanica manji. I jedna i druga konizacija iziskuju strogo mirovanje dva-tri tjedna, klasična i do pet. Krvarenje je kod klasične obilnije, a i bolovi nakon zahvata. Iz mnogih razloga, između kojih je jedan i boravak u bolnici, nakon klasične se konizacije mora prestati s dojenjem.
Sam zahvat trajao mi je oko 1 h zato što je bilo problema sa zaustavljanjem krvanjenja, inače traje upola kraće. Anestezija me boljela, bolio me i dio zahvata jer je dio abnormalnih stanica bio u kanalu, no ništa dramatično, znalo me više boljeti kod zubara. Neugodno je. Možda zbog straha i trajanja. Nakon zahvata bolove sam imala oko 1 h od popuštanja anestezije, no isto ništa strašno. Krvarenje sam imala samo tijekom zahvata, kasnije samo slabašno, zanemarivo. Dijete sam dojila već nakon 3 sata od zahvata. :) Već nakon dan-dva bila sam spremna hopsati po kući, no moji mi ukućani nisu dopustili pa sam odležala desetak dana, a nakon toga sam se pažljivo kretala i radila samo nužno, bez podizanja tereta, sagibanja i sl. Mada me šokirao nalaz nakon konizacije, poslije su mi svi nalazi bili dobri, dosad tri papa testa. Kad me uhvatila panika zbog nalaza patologa, otišla sam ravno Ljubi u Ginodermu, mada još nisam smjela ni mrdnuti, da mi osobno objasni kako zna da je sve odstranio i on mi je doslovno nacrtao gdje je što bilo i što je radio. Žalosno je što kod nas ima malo ginekologa koji znaju to napraviti i što se mnogi ginekolozi, zato što ne znaju dovoljno o tome, odlučuju za klasičnu konizaciju. Imala sam sreću da je moj ginekolog u DZ Špansko znao sve i što sam se imala s kim konzultirati dodatno.

sandra horvat 4
18.03.2011., 22:38
pozdrav svima
Može li mi netko reći boli li LETZ biopsija i mora li se nakon nje mirovati?

sagena
21.03.2011., 17:07
Uzmi bolovanje od tog dana kad ides na konizaciju pa iducih 15,16 dana... Inace preporucuju cak i mjesec dana, ali dovoljno je 2,5 tjedna strogog mirovanja i jos mjesec dana cuvanja (ne dizi tesko, ne se forsirati)...

Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju...

Skroz sam zbunjena, ja sam prije 5,5 godina radila lletz konizaciju, dg. CIN III:
1. ambulantno, samo s lokalnom anestezijom, ništa nije boljelo ni za vrijeme zahvata, a još manje poslije. :ne zna:
2. krvarenje je bilo u početku kao vrlo slaba menstruacija, poslije samo iscjedak, radila sam lletz odmah nakon zadnjeg dana menstruacije, i nakon slijedeće menstruacije više nije bilo nikakvog krvarenja ni iscjetka
3. mirovanje mi je preporučeno 7 dana. Prva 2-3 dana onako strogo, samo do WC-a, a nakon toga neko umjereno mirovanje. Bolovanje je trajalo ukupno 10 dana (8+vikend, da budem preciznija).
Ukupno mjesec dana bez većih napora i spolnih odnosa.
Ja sam nakon 6 tjedana od zahvata išla na more.
:kava:

I to bi bilo to...

:)she:)
28.03.2011., 08:53
Danas mi je 17 dan nakon op. i bolucka me jos uvijek u predjelu maternice,a bolovi u križima isto ne prestaju.Moram li se zabrinjavati ili je to normalno.CIN je bio III radili su mi konizaciju pod opcom anest.,nisam krvarila -samo neki smeckasti iscjedak,ali ti bolovi me brinu.
Ima li netko slicna iskustva da me malo utjesi.

Darkii
16.04.2011., 23:01
Bok svima, nova sam tu. Imam nekoliko pitanja u vezi letz konizacije pa ako mi netko može pomoći?

angie4ever
23.08.2011., 20:12
Bok svima, nova sam tu. Imam nekoliko pitanja u vezi letz konizacije pa ako mi netko može pomoći?

pozzz,ja sam prošla letz prošle godine..išla sam privatno...i dalje se vraćam k njima..ostala sam njihov pacjent..svaka rječ hvale..poliklinika GINODERMA..meni je prošlo skroz dobro...dobila sam inekciju lidokain..ako se ne varam..dolje...zatim je krenulo i bilo brzo gotovo..ja sam u toliko strahu bila da inekcije nije ni djelovala...najbitnije je reći da doktor ljubojević to radi u hrvatskoj jedini laserom..što znači nema krvarenja niti kapi..ništa..nikakve gaze..ništa...ideš odmah doma..nema odnosa 3-4 tjedna..imaš uložak jer dođe do iscjetka smeđe-žutog...ptitisak u trbuhu kao pred mengu..malo miruješ i sve ok...radila sam kod dr.Šimunića zato sam se i bojala toliko kad sam vidjela kako drugi ginići to rade oni to tkivo trgaju..doslovno trgaju instrumentom..zaista boli i jako krvariš..stoga od srca ti kažem GINODERMA..DA LI SAM IMALO POMOGLA?..:):mig:

Sashica
23.08.2011., 20:58
pozzz,ja sam prošla letz prošle godine..išla sam privatno...i dalje se vraćam k njima..ostala sam njihov pacjent..svaka rječ hvale..poliklinika GINODERMA..meni je prošlo skroz dobro...dobila sam inekciju lidokain..ako se ne varam..dolje...zatim je krenulo i bilo brzo gotovo..ja sam u toliko strahu bila da inekcije nije ni djelovala...najbitnije je reći da doktor ljubojević to radi u hrvatskoj jedini laserom..što znači nema krvarenja niti kapi..ništa..nikakve gaze..ništa...ideš odmah doma..nema odnosa 3-4 tjedna..imaš uložak jer dođe do iscjetka smeđe-žutog...ptitisak u trbuhu kao pred mengu..malo miruješ i sve ok...radila sam kod dr.Šimunića zato sam se i bojala toliko kad sam vidjela kako drugi ginići to rade oni to tkivo trgaju..doslovno trgaju instrumentom..zaista boli i jako krvariš..stoga od srca ti kažem GINODERMA..DA LI SAM IMALO POMOGLA?..:):mig:

Molim te smiri doživljaj. OK, shvatili smo, zadovoljna si Ginodermom, ali napisala si 6 postova pohvale u zadnja 2 dana. Postovi su ti pobrisani.

bembito
26.12.2011., 18:10

meni je krvarenje obilno krenulo sedmi dan i tako obilno je trajalo 3 do 4 dana a poslije mi je išla sukrvica i smeđe još 2 tjedna:lol:

provincijalka76
01.02.2012., 20:59
Znam da je bilo nekog govora o Lletz konizaciji, al kako nemam dovoljno odgovora na svoja pitanja :confused: a možda da ne kokodačemo ovdje nešto kao po istom, molila bih nekog da mi se javi u inbox, problem je krvarenje nakon 10 dana od zahvata:ne zna:

Hvala

Bogomoljka
07.10.2012., 08:46
zene drage, pomozite mi savjetom - dal da se zabrinem ili ne?

u prosli petak mi je radjen LETZ zahvat pod potpunom anestezijom ter sam u ponedjeljak pustena doma iz bolnice. sve je bilo ok, od pon do pet. gotovo da nije bilo nikakvog iscjetka. u petak je pocelo neko krvarenje, ne prejako, al konstantno. ko da imam slabiju mengu. kontrola mi je u utorak. glupo mi zvati u bolnicu ako je to nesto normalno jer je sad vikend i sutra praznik i tako to.

da li je to krvarenje za zabrinuti se?
inace, putanja ovih dana mi je od kreveta i spavacoj do kauca u dnevnoj, wc-a te kuhinje.nikakvo pretjerano skakutanje nego bas lagano i sporo hodanje.

hvala unaprijed.

Bogomoljka
07.10.2012., 18:52
Ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=422533) (klikni) ti je topic o krvarenju nakon Letz-a.

Jesi pitala doktora što u slučaju krvarenja?

silver, puno hvala za upucivanje na onaj topic.:kiss:
valjda se ne trebam zabrinjavati.
al jos me uvijek cudi kako mi doktor nista nije prispomenuo za to krvarenje :tuzni:

miseducata
07.10.2012., 19:01
silver, puno hvala za upucivanje na onaj topic.:kiss:
valjda se ne trebam zabrinjavati.
al jos me uvijek cudi kako mi doktor nista nije prispomenuo za to krvarenje :tuzni:

Ne brini se,to je normalno.ja sam pocela malo krvarit 6,7 dana nakon lletza.i trajalo je 5,6 dana.jedino ako je krvarenje bas obilno javi se doktoru.

Pazi na sebe,ne kreci se,miruj,miruj i miruj.:)

la na
09.10.2012., 18:40
Meni je rađena letz konizacija prije točno 16 dana. Tek 11. dan sam počela krvariti. Prva 2 dana (11. i 12. dan nakon konizacije) je bilo samo malo krvi. Ova zadnja 4 dana bas dosta krvarim (inace mi menga nije nikad bila obilna, tako da ne znam sto u mom slucaju znaci da je krvarenje nakon konizacije najslicnije slaboj mengi). 2 tjedna sam lezala, samo wc i nazad. Nisam sve vrijeme mirno lezala, okretala sam se sa boka na bok tu i tamo, dizala noge u polulezeci polozaj....14. dan sam malo ustala, prosetala oko kuce i po kuci...Juce (15.dan) samo opet malo setala, jako malo...i sinoc sam imala bas jake bolove, kao da imam menstrualne bolove...i evo prestalo je. Medjutim, i dalje krvarim. Zvala sam doktora, kaze da jos malo mirujem....

Možda ću utješiti neku od vas koja ima iste probleme nakon konizacije...ja se nadam da će sve ovo dobro završiti i neeee moguuu dočekati:503: da se normalno počenem kretati, dosta mi je Tv-a, Sulejmana i svih ovih glupih serija na koje sam se navukla :)))) (inace ih prezirem i niti jednu nisam pratila dok me konizacija nije primorala na lezanje)

la na
18.10.2012., 23:07
Opet ja :D
Naime, u zadnjem postu sam pisala kako mi je krvarenje jače, ali nije za neku brigu....Međutim, isti taj dan kad sam to napisala sam završila opet kod doktora. Navečer sam toliko krvarila, da mi ni 2 uloska nisu pomagala, mijenjala sam ih svakih 10 minuta. Mantalo mi se i nisam imala snage.Zvala sam doktora i rekao mi je da odmah dodjem ili ću iskrvariti :eek:. Zaustavili su mi krvarenje fulguracijom, a razlog naveli: kod !!4%!!! žena se to dešava, nema pravila.

Da li je netko imao sličnu situaciju???

Toliko nastojim biti pozitivna oko svega ovoga, ali toliko negativnih stvari se zaredalo...

soulmade
27.10.2012., 18:48
curke, vi koje ste bile na letz konizaciji, kako ste se osjecale 3,4 mjeseca kasnije? ja sam u 6 mj imala letz, sad cu uskoro na prvu kontrolu, i ja konstantno imam osjecaj peckanja iznutra,.. bila sam na pregledu kod ginekologa, on kaze da je sve ok, da nema znakova upale ... a meni kao da se nakon tog letza sve izmijenilo dolje, stalno osjecam peckanje i laganu bol..
jel to normalno ili?
iskreno, izludit cu do te kontrole ... dok ne saznam jesam li ok ili ne :503:

tina2706
07.11.2012., 16:15
Drage moje 18.03.213. ce bit 5 g. od moje konizacije pa evo moga iskustava za vas: loš papa nalaz 2 g pa moj gin. odlučio napravit biopsiju, koje se ni ne sjećam Dobila sam inekciju i zaspala ko klada, nije me niko ni pito kak i šta hoću, buđenje ok prošlo čak nisam ni znala da imam tampon dok mi to jedna sestra nije došla provjerut :) Bolova nikakvih krvarenje toliko da malo se pokaže i tako 5 dana. a onda šokantni nalaz, dogovor za letz u Vinogradskoj kod doktora Lepušića i za 1 mj. operaciju obavio prim. Jokanović. Bolova nema , a ni krvarenja meni super i drugi dan su me sterali doma sa preporukom mirovanja od 1 mj. za 10 dana sam morala na kontrolu i dok sam doša do zg a u krug bolnice ne puste auto, do ambulante sam prokrvarila ne jako ali dovoljno da bi Docentica pošizila šta radim tu tak brzo iza operacije :) Dobila sam PHD nalaz i to pod ? i tampon malo bila tamo i kuć. poslije toga mi papa nalazi nisu baš svi bili ok ali ni jedan nije upućivao na Hpv stalno neke gljivice i tak sitnice. Sada me Liječi Dr. Butorac. Znači Nije bilo obilnih krvarenja nije bilo bolova ali onaj osjećaj ko da imam kamen dolje je dugo trajao sve dok mi nisu rekli da je papa nalaz dobar :) I danas nakon 5 g skoro uvijek isti strah kada idem po nalaz. Vjerujte mi nema bolova, nekih obilnih krvarenja i nikakvih pojava opasnih po život, samo taj osjećaj i očekivanje nalaza je uvijek isti i nakon toliko godina. AKO BILO TKO IMA KAKVIH PITANJA ILI TREBA SAVJET I POMOĆ SLOBODNO ME PITAJTE RADO ĆU VAM IZAĆI U SUSRET IMAM OGROMNO ISKUSTVO

amelie.
04.02.2013., 23:06
Pozdrav cure :) Ja sam bila na lletz konizaciji prosli tjedan, u bolnici sve skupa 4 dana, danas mi peti dan od operacije. Ja svakodnevno krvarim, onako slabo i povremeno me lagano zaboli dolje, cak nije ni neka bol al "osjecam" nesto. Od izlaska iz bolnice sam doma, uglavnom lezim, malo prosetam do kuhinje, kauca ili prozora :D
Zanimaju me vasa iskustva, koliko ste dugo ste krvarile nakon operacije i jel vas bolilo ista? Hvala :)

tina2706
05.02.2013., 15:26
Pozdrav cure :) Ja sam bila na lletz konizaciji prosli tjedan, u bolnici sve skupa 4 dana, danas mi peti dan od operacije. Ja svakodnevno krvarim, onako slabo i povremeno me lagano zaboli dolje, cak nije ni neka bol al "osjecam" nesto. Od izlaska iz bolnice sam doma, uglavnom lezim, malo prosetam do kuhinje, kauca ili prozora :D
Zanimaju me vasa iskustva, koliko ste dugo ste krvarile nakon operacije i jel vas bolilo ista? Hvala :)

Ja baš nisam krvarila da bih mogla reći da je krvarenje više kao neki tamniji iscjedak i tako 2 tjedna od lletz-a mirovala sam oko 1 mj. baš skroz samo sam hodala ono nužno i to koliko je doktor govorio da moram mirovati toliko sam mirovala ali ono do 6 mj. se moraš pazit teret, jača naprezanja onako poštedjeti samu sebe koliko više možeš:cerek: Što se tiće bolova ni ja ih nisam imala nego onako više kao pritisak u donjem dijelu trbuha:ne zna:

amelie.
05.02.2013., 20:10
Ja baš nisam krvarila da bih mogla reći da je krvarenje više kao neki tamniji iscjedak i tako 2 tjedna od lletz-a mirovala sam oko 1 mj. baš skroz samo sam hodala ono nužno i to koliko je doktor govorio da moram mirovati toliko sam mirovala ali ono do 6 mj. se moraš pazit teret, jača naprezanja onako poštedjeti samu sebe koliko više možeš:cerek: Što se tiće bolova ni ja ih nisam imala nego onako više kao pritisak u donjem dijelu trbuha:ne zna:

Hvala na odgovoru :)
Tako dugo :(
Ja sam planirala pocetkom treceg pocet lagano s treninzima...
Pitam jer meni u bolnici nisu nista konkretno rekli, doktora poslije operacije nisam ni vidjela, a ovaj koji je dosao u vizitu prije nego su me pustili je nesto promrljao, nisam ni stigla pitat nista vec je bio na vratima.

tina2706
05.02.2013., 22:00
Hvala na odgovoru :)
Tako dugo :(
Ja sam planirala pocetkom treceg pocet lagano s treninzima...
Pitam jer meni u bolnici nisu nista konkretno rekli, doktora poslije operacije nisam ni vidjela, a ovaj koji je dosao u vizitu prije nego su me pustili je nesto promrljao, nisam ni stigla pitat nista vec je bio na vratima.

Kojim treninzima? Ne misliš valjda dizat neki veliki teret ili tako nešto?
Fino kada ideš na prvu kontrolu pitaj doktora kada možeš početi i u kojoj mjeri? Meni je doktor strogo zabranio prva 2 mj. naprezanja. Moraš biti strpljiva:kava:

tina2706
06.02.2013., 14:41
Sada ti napišem svoje nalaze i nalaz phd-a. Ej pa normalno kad tii dode phd nalaz onda bidi znali jel su sve odstranili ili ne. Nemoj se brinut meni nisu znali jel odstranjeno sve ili nije ni kad je nalaz stigo pa je sve ok:)

Otpusnica : Dysplasia Cervicis, stanje poboljšano,

EXCISIO DIATHERMICA PORTIONIS- LETZ

UPUTA: Strogo mirovati kontrola za 10 dana radi phd nalaza

Eto ti vidiš da ni meni ne piše konizacija osim ako im ovo na latinsko nešt ne znaći:ne zna:

Ne kužim ja te neke liječnike ponašaju se kao da svi sve znaju i da se njih ništa ne smije pitati. pa samo ti njih pitaj tako su i sa mnom krenuli nisam imala pojma o svemu pa kad sam poludila odmah sam sve saznala:lol: A za sve ti je to kriv tvoj gin. on bi trebao biti taj koji zadnji pregledava nalaze i koji bi ti trebao u detalje pojasniti svaku stavku na nalazu. Iskreno se nadam da imaš drugi izbor jer ti je ginekolog totalno ne zainteresiran koliko vidim po tome što ti pričaš. Ali znaš i njima treba postavljati pitanja ma koliko im bilo mrsko odgovarati na njih oni to moraju to ima je posao:ne zna: I daj nemoj pretjerivat sa hodanjem do kontrole miruj da ti se neki vrag još ne zakomplicira.

gabica0111
07.02.2013., 14:47
:jumping: bravo želim ti brz oporavak i dobre nalaze nadam se da su dobri prema tebi kao što su bili prema meni:grli:

evo da se konacno javim kak spada....prekjucer sam dosla domeka, bila sve skupa 6 dana u bolnici jer sam pocela krvarit pa se na posljetku ustanovilo da sam dobila menzes....hvala Bogu...pregled je bio koma, ali da se izdrzat...

sutra su mi valjda nalazi i sva sam u strahu....samo se nadam da ce na njima pisati da su rubovi cisti...

operirao me dr Jokanovic, predivan doktor, i kaze da je promjena bila jako velika i da je rezao okolo-naokolo da mi sacuva sto vise tkiva da mogu opet na bebaca, iako sam mu rekla da imam 1 dijete i da mi je sada bitnije zdravlje i ako treba neka vadi sve kaj treba....reko je da lijepo zarasta jer me nije sivao vec mi je to lijepio:confused: i zato treba malo vise pripazit....

reko mi je da zaboravim na odnose na neko vrijeme, a ja ko iz topa: "naravno, 2-3- mjeseca mi se nece ni priblizit", a on meni: "aaaaa ne ne....ne tako dugo, da ne bi trazio sa strane..." i smjeh....ma super su....

na odlasku mi je glavna sestra rekla da vjeruje da ce sve biti ok jer sam imala najboljeg dr i da se opustim....

moram pohvalit svo osoblje odjela Ginekologije 1 i 2 jer su fenomenalni....sestre su predivne, ljubazne....doktori su isto fenomenalni, a posebno da pohvalim svog dr Jokanovica i frajera odjela, dr Vukovica....taj je JAKOOOOOO popularam medu pacijenticama, pa ga i dr zekaju na racun toga...:lol:

tina2706
07.02.2013., 15:41
evo da se konacno javim kak spada....prekjucer sam dosla domeka, bila sve skupa 6 dana u bolnici jer sam pocela krvarit pa se na posljetku ustanovilo da sam dobila menzes....hvala Bogu...pregled je bio koma, ali da se izdrzat...

sutra su mi valjda nalazi i sva sam u strahu....samo se nadam da ce na njima pisati da su rubovi cisti...

operirao me dr Jokanovic, predivan doktor, i kaze da je promjena bila jako velika i da je rezao okolo-naokolo da mi sacuva sto vise tkiva da mogu opet na bebaca, iako sam mu rekla da imam 1 dijete i da mi je sada bitnije zdravlje i ako treba neka vadi sve kaj treba....reko je da lijepo zarasta jer me nije sivao vec mi je to lijepio:confused: i zato treba malo vise pripazit....

reko mi je da zaboravim na odnose na neko vrijeme, a ja ko iz topa: "naravno, 2-3- mjeseca mi se nece ni priblizit", a on meni: "aaaaa ne ne....ne tako dugo, da ne bi trazio sa strane..." i smjeh....ma super su....

na odlasku mi je glavna sestra rekla da vjeruje da ce sve biti ok jer sam imala najboljeg dr i da se opustim....

moram pohvalit svo osoblje odjela Ginekologije 1 i 2 jer su fenomenalni....sestre su predivne, ljubazne....doktori su isto fenomenalni, a posebno da pohvalim svog dr Jokanovica i frajera odjela, dr Vukovica....taj je JAKOOOOOO popularam medu pacijenticama, pa ga i dr zekaju na racun toga...:lol:

Želim ti brz oporavak i drago mi je što su bili i prema tebi kao i prema meni Prim. Jokanović je doktor za 5. Čovjek je za ovo tata mata:cerek: i uvijek gleda da poštedi ženu koliko je god to moguće.

Nadam se da će sve biti ok, i da ćeš malo odahnut.
A čula sam za ovog doktora slučajno kada sam bila na kontroli su ženske pričale u čekaoni :cerek:

Jednostavno su odlični ja nemam ni jedno ružno iskustvo od operacije i nikada nisam požalila što me moj doktor poslao baš tamo.

Sada samo miruj i neka te doma svi maze i paze jer si zaslužila:grli:

tina2706
10.02.2013., 21:16
Evo moje dame moj phd i sve je ok ali isto sam se bojala kao vi sada kada sam ga dobila u ruke :)

CIN III
Primljeno je 5 uzoraka tkiva, jedan od njih je polukružan, označen šavom, veličine 2,5:1:0,4 cm, te se preuzme u cijelosti , označi brojevima od1-4, te 8-12 i pregleda serijski na 30 rezova. Drugi uzorak je nepravilan, veličine 3:1:0,4 cm, a preostala 3 uzorka su promjera od 0,5 do 1 cm, svi se oni preuzmu u cijelosti i pregledaju na sveukupno 33 reza.

Označeni uzorak je tkivo vrata maternice dijelom prekriveno pravilnim višeslojnim pločastim epitelom koji prema zoni transformacije sadrži koilocite, te u nastavku pokzuje poremećaj stratifikacije, hiperkromaziju jezgra i mitoze u skoro cijeloj debljini sloja uz žarišno spuštanje u žlijezde.
Preostali uzorci su dijelom građeni samo od veziva , a dijelom se nalazi tkivo vrata maternice iz zone transformacije epitela, na čijoj se površini nalazi jako termički promjenjeni epitel, kojim se dijelom nazire uredna slojevitost, a dijelom je ona poremećena u skoro cijeloj debljini epitela.
S obzirom na fragmentiranost materijala nije moguće sa sigurnošću zaključiti dali promijenjeni epitel dopire do endocervikalnog ruba materijala, dok se u lateralnim rubovima ne nalazi.

Negdje na vrhu vam treba pisati Klinička dijagnoza : Portio suspecta, ako vam to stoji znači da je svo bolesno tkivo odstranjeno.

Drage moje žene toliko vam mogu pomoć!

Zleep
17.02.2013., 19:33
Još imam jedno pitanjce. Kad ste počele sa seksom nakon LLETZ-a? I jel bilo neugodno ili kao i inače? :)) Znam da je smiješno pitanje, ali čeka me sve to pa me zanima. Znam da se ne smije ništa 3 tjedna, ali da li i sve to bude na mjestu već nakon tri tjedna?

tina2706
26.02.2013., 19:36
Još imam jedno pitanjce. Kad ste počele sa seksom nakon LLETZ-a? I jel bilo neugodno ili kao i inače? :)) Znam da je smiješno pitanje, ali čeka me sve to pa me zanima. Znam da se ne smije ništa 3 tjedna, ali da li i sve to bude na mjestu već nakon tri tjedna?

Nije to ništa smješno. Moraš pitati doktora za to i ako sam ja nakon 2 mj tek hmmm nekako psihički nisam bila spremna prije, ali iskreno ni ne znam kada se smije :cerek: meni je nakon ta 2 mj bilo sve ok i sve kao obićno nikakve promjene:)

Zleep
01.03.2013., 11:16
Pa da, ja iskreno ne bih ništa i više od dva mjeseca :D Ne mogu si zamisliti da me se dira dolje nakon takvog zahvata. Ali ok, dva mjeseca dakle, da budem skroz sigurna... Je li netko od vas možda radio samo LLETZ biopsiju?? Ja imam CIN III (bio je CIN II na papi doduše), kolposkopija je pokazala III, s 50% zahvaćenom površinom tkiva, pa ne moram cijelu konizaciju, ali moram proširenu biopsiju. Užasan sam trtaroš po pitanju bolova, ima li netko kakvu preporuku za pripremu pred sam postupak? Doktorica mi je rekla da si popijem Normabel jer sam sva zgrčena, ako netko ima još kakav savjet da mi to što bezbolnije prođe, slobodno ga podijelite samnom.

zeljka2905
01.03.2013., 18:51
Meni je doktorica rekla da nema sexa 4 tjedna ali ja sam se tek nakon 7 tjedan ipak odlucila na to...

IcE09
05.03.2013., 12:24
Bok cure, imam hpv visokog rizika i cin 2. Rađena mi je i kolposkopija i biopsija, papa opet jednako loš. Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale? :)

tina2706
05.03.2013., 22:51
Bok cure, imam hpv visokog rizika i cin 2. Rađena mi je i kolposkopija i biopsija, papa opet jednako loš. Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale? :)

5 dana:misli: Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj. Tako sam i napravila i sve je bilo ok. Malo je problem mirovati a ništa te ne boli i osjećaš da sve možeš, pametnije je kada miruješ. Ni nemoj se bojati...zaista se nemaš čega bojati, ništa te neće boljeti a ostalo je na tebi kako će proći oporavak. Sretno!

tina2706
05.03.2013., 23:03
Meni je doktorica rekla da nema sexa 4 tjedna ali ja sam se tek nakon 7 tjedan ipak odlucila na to...

Smatram da su fizički 4 tjedna ok ako sve prođe po planu. Ali sve ono iznad ovisi o psihičkoj spremnosti. :durica

IcE09
06.03.2013., 20:47
5 dana:misli: Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj. Tako sam i napravila i sve je bilo ok. Malo je problem mirovati a ništa te ne boli i osjećaš da sve možeš, pametnije je kada miruješ. Ni nemoj se bojati...zaista se nemaš čega bojati, ništa te neće boljeti a ostalo je na tebi kako će proći oporavak. Sretno!

Da, bilo mi to čudno. A vjerojatno me doktor htio smirit. :durica
Hvala!

lilarose001
13.03.2013., 16:13
... Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale? :)

5 dana:misli: Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj...

Doma sam išla odmah isti dan, tj. nakon par sati. Strogo mirovanje (znači 90% vremena ležanje) oko 3-4 dana, nakon toga sljedećih 5-6 dana uglavnom mirovanje, znači ograničeno kretanje i sjedenje... to bi ukupno bilo 10-14 dana... A nakon mjesec dana se najnormalnije možemo vratiti svakodnevnim aktivnostima, uključujući i sportu. Ok, možda se baš planinarenje i maraton ne bi preporučili... :rofl:
Drugo je klasična konizacija, ona traži dulji oporavak.

I kao što tina2706 kaže... glupo ti je mirovati kad ti ništa nije i ništa te ne boli, ali treba zaista odležati tih prvih par dana obavezno...

lilarose001
13.03.2013., 16:20
Nego, malo me zbunjuje, neke ovdje pišu da su bile 3-4 dana u bolnici i da su operane pod anestezijom... :ne zna: Pa to onda nije bio lletz nego klasična konizacija.:ne zna: Napominjem, ja sam nakon lletz-a išla doma za par sati! Zahvat je bio uz lokalnu anesteziju.

p.s. ja sam na lletz konizaciji bila prije 8 godina. Ali ako nekog tješi - svi papa nalazi nakon toga su mi uredni!

IcE09
16.03.2013., 13:45
evo ja mirujem. :D
bila sam u četvrtak na letzu. u petak sam išla doma.
apsolutno ništa me ne boli, rekli mi prva dva tri dana il ležati, il hodati, samo je bitno da ne sjedim previše. i naravno, kroz narednih 10 dana mirovati što više je to moguće.
i da, zahvat se izvodi pod općom anestezijom.

IcE09
16.03.2013., 15:34
Jel ima koja žena da je prokrvarila, koliko je to opasno?

gabica0111
17.03.2013., 13:13
Jel ima koja žena da je prokrvarila, koliko je to opasno?

ja sam radila klasicnu konizaciju prije 2 mj i u bolnici sam pocela krvariti, ali su skuzili da je ipak preuranjena menga....

ako ti je ciklus blizu, moze biti da je menga, ali svejedno bi otisla na kontrolu u bolnicu ili kod dr koji te operirao....nije za igru....

dole nema zivaca i nista ne boli, zato treba turbo paziti i mirovati....bolje da odes kod dr...

IcE09
18.03.2013., 12:23
ja sam radila klasicnu konizaciju prije 2 mj i u bolnici sam pocela krvariti, ali su skuzili da je ipak preuranjena menga....

ako ti je ciklus blizu, moze biti da je menga, ali svejedno bi otisla na kontrolu u bolnicu ili kod dr koji te operirao....nije za igru....

dole nema zivaca i nista ne boli, zato treba turbo paziti i mirovati....bolje da odes kod dr...

ma ne krvarim ja, samo me zanima što ako prokrvarm.
:ne zna:

June
18.03.2013., 16:31
Nego, malo me zbunjuje, neke ovdje pišu da su bile 3-4 dana u bolnici i da su operane pod anestezijom... :ne zna: Pa to onda nije bio lletz nego klasična konizacija.:ne zna: Napominjem, ja sam nakon lletz-a išla doma za par sati! Zahvat je bio uz lokalnu anesteziju.

p.s. ja sam na lletz konizaciji bila prije 8 godina. Ali ako nekog tješi - svi papa nalazi nakon toga su mi uredni!

Ja sam imala lletz konizaciju (a ne klasičnu nožem) u općoj anesteziji, išla doma 3. dan. Ovisi od bolnice do bolnice, a pogotovo privatnici daju lokalnu i šalju odmah doma jer imaju samo ambulante a ne smještaj.

gabica0111
20.03.2013., 16:55
ma ne krvarim ja, samo me zanima što ako prokrvarm.
:ne zna:

onda ok....

ali ako, nedaj Boze, dode do toga, odi kod dr da budes mirnija i sigurnija... :kava:

pitanje: jesu se vama zeznuli ciklusi??? meni je sad dosla menga 20.-ti dan ciklusa i cisto malo krvarim...ne kuzim kaj se desava...za po***

prosla menga, 2. od operacije je bila abnormalna...curilo 4 dana ko iz kabla...

Zleep
21.03.2013., 22:13
Evo curke, ja sam bila u ponedjeljak, ne baš na konizaciji, ali na LLETZ eksciziji. Dakle, više od biopsije, a manje od konizacije. Išla sam privatno pa se radilo u lokalnoj anesteziji, eto stvarno nije bilo strašno. Više je meni u glavi bilo strašno. Prvo naprave kolposkopiju, još prije toga pošpricaju s lokalnim anestetikom, to malo peče, kao alkohol, ali na par sekundi, onda sve utrne. Poslije kolposkopije upiknu 4 injekcije lokalne anestezije. To se pika dok namjerno kašljete, pa se od pritiska kašlja uopće ne osjeti. Pogotovo nakon što je prva ubrizgana, dalje stvarno ništa ništa. Onda poslije toga par injekcija fiziološke otopine da sve nabubri. Zatim ide izrezivanje (mislim da po pitanju osjećaja nema neke velike razlike između ovog mojeg i konizacije, jer se sve isto radi), pa spaljivanje da prestane krvarenje i to je to. Niš ne boli, samo osjetite malo micanje unutra.

Sad ležim treći dan, danas sam već išla i do dućana (iako se to baš ne bi smjelo i malo me bolio trbuh nakon nekog vremena, pogotovo kad sam išla po stepenicama). Inače nema nikakvih bolova, prvi dan možda malo kao pritisak pred menstruaciju. Jedino mi još curka ta fiziološka pomalo valjda, jer imam neki ružni vodeni iscjedak, ali to je normalno. Krvarenje, kao što su cure napisale gore, počinje 10-15 dana nakon zahvata, da se oljušte kraste i poslije još tjedan dana, rana bi trebala u potpunosti zacijeliti. Eto, još malo pa gotovo. :)

goa
26.03.2013., 06:13
Pozdrav cure, radila sam Letz 20.03.2013. i sve je bilo ok, nikakvi bolovi, samo smeđi iscjedak. Sinoc pocelo nekakvo krvarenje, al ne puno. Danas je to obilnije, i sada me uhvatila panika. Menga mi je bila 11.03. tako da sumnjam da je tako brzo opet dosla. Bas sam se uplašila sada, jer sam citavo vrijeme bila uvjerena kak je sve odlicno proslo. Jel netko od vas imao takvih iskustava? Unaprijed hvala

gabica0111
26.03.2013., 07:10
Pozdrav cure, radila sam Letz 20.03.2013. i sve je bilo ok, nikakvi bolovi, samo smeđi iscjedak. Sinoc pocelo nekakvo krvarenje, al ne puno. Danas je to obilnije, i sada me uhvatila panika. Menga mi je bila 11.03. tako da sumnjam da je tako brzo opet dosla. Bas sam se uplašila sada, jer sam citavo vrijeme bila uvjerena kak je sve odlicno proslo. Jel netko od vas imao takvih iskustava? Unaprijed hvala

to ti je ocito pocelo zarastanje, tj otpadanje krastica....krvarenje nakon LETZA je normalno (u malim kolicinama) jer se operirani dio regenerira, ali najbitnije da mirujes, lezis i ne dizes nista tesko...barem mjesec dana...

kao sto je meni dr reko, dole nema zivaca i zato nista ne boli i imas osjecaj da mozes trcati, ali to je jako osjetljivo i treba se turbo paziti....ja bi ti preporucila da nazoves dr koji te operirao i pitas za savjet da budes mirnija...

meni se ciklus nakon konizacije totalno poremetio i isto sam jucer nazvala dr pa je reko da ako ne prestanem krvariti do subote (to traje vec 12 dana) da dodem na pregled....

goa
26.03.2013., 08:19
to ti je ocito pocelo zarastanje, tj otpadanje krastica....krvarenje nakon LETZA je normalno (u malim kolicinama) jer se operirani dio regenerira, ali najbitnije da mirujes, lezis i ne dizes nista tesko...barem mjesec dana...

kao sto je meni dr reko, dole nema zivaca i zato nista ne boli i imas osjecaj da mozes trcati, ali to je jako osjetljivo i treba se turbo paziti....ja bi ti preporucila da nazoves dr koji te operirao i pitas za savjet da budes mirnija...

meni se ciklus nakon konizacije totalno poremetio i isto sam jucer nazvala dr pa je reko da ako ne prestanem krvariti do subote (to traje vec 12 dana) da dodem na pregled....

Puno ti hvala. Malo si me umirila :-). Nazvat cu doktora danas. Ovo je prvi dan da me boli, i to kao kod menge. U Vinogradskoj sam radila Letz, pod opcom i bas sam bila happy kak su me brzo pustili doma i kak me nista nije boljelo, a kad ono danas od jutra koma :-(

June
26.03.2013., 08:39
Joj, ti doktori... :503:
Pa mogli su ti lijepo objasniti u 2 rečenice da će početi zaraštanje i krvarenje i da je to skroz normalno. Al ne, to bi se valjda kosilo sa svetom Nehipokratovom zakletvom po kojoj je pacijent tuka koja ionako ništa ne shvaća pa je bolje da čim manje zna.:rolleyes:
Uglavnom, nemoj se brinuti, normalno je da krvariš kojih 5-7 dana (zaboravila sam točno, nek pojasne cure koje su nedavno bile). Naravno, ako to bude nešto ekstra obilno ili bolno, javiti se doktoru. :)
Btw. tko te operirao u Vinogradskoj?

goa
26.03.2013., 09:16
Ma rekli su oni meni da bi moglo biti slabog krvarenja, ali mislila sam s obzirom da je ovih šest dana prošlo odlično, da sam pregrmila to možebitno krvarenje. Uglavnom, hvala vam curke puno. Inace, operirao me dr. Eljuga i ugodno iznenadio sa svojim pristupom. Kak sam bila u panici, smirivao me svojim šalama. Ma i cijelo osoblje na Ginekologiji 1 je fenomenalno.

gabica0111
26.03.2013., 11:52
Ma rekli su oni meni da bi moglo biti slabog krvarenja, ali mislila sam s obzirom da je ovih šest dana prošlo odlično, da sam pregrmila to možebitno krvarenje. Uglavnom, hvala vam curke puno. Inace, operirao me dr. Eljuga i ugodno iznenadio sa svojim pristupom. Kak sam bila u panici, smirivao me svojim šalama. Ma i cijelo osoblje na Ginekologiji 1 je fenomenalno.

mene zna nekad zabolit dolje kao da me netko pika s nozevima...kazu da je to normalno...

kaj se tice Vinogradske i Ginekologije 1...ja sam bila i vise nego ugodno iznenadena...svi su bili fenomenalni...od dr, sestara pa do kuharica...

doktori su fenomenalni i budi sigurna da si bila u dobrim rukama :cerek:

goa
26.03.2013., 15:07
mene zna nekad zabolit dolje kao da me netko pika s nozevima...kazu da je to normalno...

kaj se tice Vinogradske i Ginekologije 1...ja sam bila i vise nego ugodno iznenadena...svi su bili fenomenalni...od dr, sestara pa do kuharica...

doktori su fenomenalni i budi sigurna da si bila u dobrim rukama :cerek:

E stvarno sam ugodno iznenađena. Jako pristupačni svi. A za dr Eljugu sam čitala kao da je dosta neugodan, al totalna je suprotnost. Jako jako ugodno iskustvo. Razmišljala sam da letz napravim privatno, al svi su mi savjetovali Vinogadsku.
Hvala ti puno na ohrabrujućim riječima, odmah mi se popravi raspoloženje :-)))

reta3161
06.04.2013., 13:30
Meni još uvijek nije jasno koji su rizici Letz-a a koje prednosti klasične konizacije? Zna li netko? Je li istina da ako se radi Letz da preko "spaljenog" naraste novo tkivo i da se promjene onda dalje šire u dubinu a da papa test to ne pokazuje jer se uzima bris sa zdravog tkiva?

Zleep
06.04.2013., 14:16
Ovo je Reta pitala na CIN-u, pa joj ovdje odgovaram: "Meni još uvijek nije jasno koji su rizici Letz-a a koje prednosti klasične konizacije? Zna li netko? Je li istina da ako se radi Letz da preko "spaljenog" naraste novo tkivo i da se promjene onda dalje šire u dubinu a da papa test to ne pokazuje jer se uzima bris sa zdravog tkiva?"

Ne znam puno o klasičnoj konizaciji, osim što se radi nožem, tj. skalpelom, skida se više tkiva nego LLETZ-om i kasnije imaš šavove. Po meni bi to bila opcija za baš teške stupnjeve displazija, kad su promjene jako duboke. Kod klasične konizacije i dubokih lezija je prednost to što se tkivo reže i kad se šalje na analizu kasnije, točno je vidljiv rub samog tkiva (nije spaljen kao kod LLETZ-a, nego odrezan), pa se lakše vidi do kuda točno dolaze promjene. Ako je promjena duboka i ako ju je LLETZ paljenjem izrezao, može se dogoditi da promjena dolazi sasvim do tog spaljenog ruba tkiva i onda ne možeš točno reći je li sve odstranjeno ili nije, jer je taj rub tkiva spaljen, dakle, ne omogućava da se jasno vidi rub i da li promjena tkiva ide skroz do njega.

LLETZ je meni bio idealna stvar (prije nego sam čula za taj imikvimod, koji navodno može odstraniti i CIN III, sad mi je malo žao što nisam probala) zato jer skida oko 1 cm grlića (meni su skinuli samo 5 mm na kraju). Kad reže, ujedno i pali, tako da nema šavova. Taj spaljeni dio se s vremenom oljušti i novo tkivo ne raste "preko" njega. Novo tkivo nastaje nakon što se ta paljevina oguli, lijepo se regenerira, i ako je sve u redu, displazije se više ne pojavljuju. Ne razumijem kako bi preko spaljenog tkiva raslo novo tkivo? Mislim, po logici se mora odnekud napajati s krvi da bi raslo, a spaljeni dio je spaljeni, nema tu žila više.

Kaže jedan stručni članak (neću stavljati link da ne ispadne da reklamiram tu polikliniku s obzirom da stalno s njihove stranice stavljam tekstove) "Prednosti elektrokirurške tehnike su jednostavnost zahvata, kraće vrijeme operacije, mogućnost ambulantnog zahvata, kao i manje poslijeoperacijske tegobe".

gabica0111
06.04.2013., 19:34
ja sam bila prije 2 mj na klasicnoj konizaciji, rodila jednom...

kao sto je moj super dr reko: sa Letzom ne mozemo tvrditi da li je sve odstranjeno, a s klasicnom znamo...jer se odmah nakon operacije radi eskohlerat bris koji dokazuje da li je sve promjenjeno tkivo odstranjeno ili ne...

isto tako, dr je reko da me nije sivao, vec ljepio :confused: i kad me pregledeo 2 od operacije, samo se zacudio kako je sve lijepo zaraslo i da izgleda ko novo :D

Zleep
06.04.2013., 22:47
Gabica kako je tebi išlo s krvarenjem i mengama poslije? Pitam tebe jer si zadnja aktivna na ovom topicu. Ja nisam uopće imala krvarenje i sad mi se čini da mi je došla i menga i to krvarenje u isti čas, jer sam imala baš menstrualne grčeve i sad to lije iz mene.. A subota je i skoro ponoć.. Nisam baš u situaciji da zovem nekog doktora, a nije toliko strašno da idem na hitnu.. Malo mi se niz noge slilo kad sam se ustala s kreveta (što mi se nikad prije nije desilo) i sad sam sva u panici..

tejacroatia
27.04.2013., 10:13
Pozz cure!!!! 8.5. idem na letz i to kod vec spominjanog dr. Eljuge.. znaci taj covjek me odusevio odmah preko telefona, a to me iskreno iznenadilo jer covjek nema koju titulu nema ispred svog imena, a neki mali doktorcici su napuhani i ne znaju se ni javit na telefon. iskreno se nadam da ce sve dobro proci, ali nitko od vas ne spominje sto ste napravile sa svojom boljom polovicom? s obzirom da kod njih nema nikakvog lijecenja, osim ako imaju kondilome, a moj nema hvala Bogu.. Kad ste bile spremne za odnos koristili ste kondome? mene najvise od svega strah tog ping pong efekta ili kako ga vec nazivaju.. a opet sam procitala da su kondomi beskorisni ako imate samo jednog partnera jer ste s njim izmijenili sto ste imali za izmijeniti i to je to.. i da li je netko od vas pitao doktora koliko dugo nakon letza se ne smije ostati trudan? hvala puno unaprijed.. pozdrave saljem

zeljka2905
28.04.2013., 21:57
Meni je moja doktorica rekla da preporuca da cekam prve nalaze da vidimo kakvi ce biti i ako je sve ok da onda mozemo na bebu...

goa
16.05.2013., 12:22
Meni je dr.Eljuga rekao da čekamo prve nalaze. Idući tjedan idem na prvu papu, pa ćemo vidjeti. Dr. Eljuga mi je bio super, a sada ćemo vidjeti kako je obavio posao :-)
Što se tiče odnosa, muž i ja ga imamo bez zaštite, nisam čula za taj ping pong efekt. Uglavnom, tejacroatia kako ti je prošao letz?

gabica0111
24.05.2013., 20:26
Gabica kako je tebi išlo s krvarenjem i mengama poslije? Pitam tebe jer si zadnja aktivna na ovom topicu. Ja nisam uopće imala krvarenje i sad mi se čini da mi je došla i menga i to krvarenje u isti čas, jer sam imala baš menstrualne grčeve i sad to lije iz mene.. A subota je i skoro ponoć.. Nisam baš u situaciji da zovem nekog doktora, a nije toliko strašno da idem na hitnu.. Malo mi se niz noge slilo kad sam se ustala s kreveta (što mi se nikad prije nije desilo) i sad sam sva u panici..

sorry kaj nisam prije odgovorila....izbjegavala sam forum jer sam bila pod uzasnim stresom sto i bas i ne treba...

ja sam u bolnici pocela krvarit p me dr pregledo i vidio da je menga...

prve 2 menge nakon konizacije su mi menge bile normalne, ali mi se ciklus smanjio na 19-21 dan, a prije bilo tocno 28 dana...

sad zadnje 3 menge su mi bile cudne, tj. tjedan dana nakon menge sam imala rozi iscjedak i tak je curkalo koja 2 tjedna i opet dosla menga....

prije mj dana sam bila na pregledu kod dr koji me operirao i divio se svom radu:D jer kod mene nije klasicno rezao i sivao vec lijepio :ne zna: i reko da je sve super epitaliziralo i zaraslo...buduci da se bavim ugostiteljstvom, dizanje gajbi mi ne gine, iako sam pazila koliko sam mogla, ali opet...jbg....u pon me zabolilo dole ko ludo i u srijedu sam isla na pregled i prvu papu nakon konizacije kod istog dr i reko je da mi je malo puklo...bila sam gotova...2 dana nisam mogla spavat kak treba od bolova i sad me jos boli i luda sam ko siba :mad:

taman kad sam bila sigurna da se vracam u normalu...jer jos imam malisu od 2,5 god....opet isto sranje....

ja ti preporucam da za svako cudno krvarenje pitas dr o cemu se radi jer treba biti na oprezu i pazi se maximalno...

tina2706
14.07.2013., 12:14
Curke Bokić! Samo da javim pet i pol godina nakon letz-a papa je dobar i svi brisevi super.
Ali vracam se u Vinogradsku na dogovor za novu operaciju sada jajnika jer imam veliku cistu koja stvara probleme:503: Drzite mi se i budite hrabre :grli: