PDA

View Full Version : Odstranjivanje madeza

LaPerla
27.06.2003., 17:17
Zahvalna bi bila ako bi napisali da li znate nesto o tome. Naime mladez koji imam je na licu u uglu nosa navikla sam se na njega jer ga imam cijeli zivot ali mi se vrzma po glavi iz estetskih razloga da ga maknem ali se bojim.

Winona
27.06.2003., 20:03
radila je moja mama, na Sv.Duhu ( ak si iz Zagreba ) i to onim tekucim dusikom iliti metodom smrzavanja.

Ne boli. Madez otpadne sam. Poslije treba par dana sterilzirati i mazati nekom kremom.

Ona je imala jedan jako mali ispod pazuha. Ne znam dal je s licem postupak nesto drugaciji :confused:
Inace njoj je to islo preko zdrastvenog

jimmy jazz
27.06.2003., 21:02
Mladezi?

lahor
27.06.2003., 21:39
Kaze se madezi, a ne mladezi pa mijenjam naslov, nek se autorica posta ne uvrijedi.

Winona, jel si sigurna da tvoja mama nije odstranjivala bradavice, a ne madeze?

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici.

jimmy jazz
27.06.2003., 21:41
mislio sam, odstranjivanje mladezi?

dora
27.06.2003., 21:46
LaPerla kaže:
Zahvalna bi bila ako bi napisali da li znate nesto o tome. Naime mladez koji imam je na licu u uglu nosa navikla sam se na njega jer ga imam cijeli zivot ali mi se vrzma po glavi iz estetskih razloga da ga maknem ali se bojim.

Odes plasticaru, bez frke ti ga makne, kosta oko 500-800 kn.

LaPerla
27.06.2003., 21:53
Ha ha ha odstranjivanje mladezi svasta i meni na um pada :rolleyes:

Salim se thanks...tipkarska khm khm.

Planiram da posjetim plasticnog ali bi zeljela custi da li netko ima slicno ikustvo obzirom da vrijedi vjerovanje da svi oni u sebi nose malignu klicu pa me nekako strah dirati.

Samantha
27.06.2003., 21:59
Moja sestra je odstranila madez prosle godine.Radjeno je u lokalnoj anesteziji,operacija je trajala oko pola sata,rana je mala al duboka,jer se vadi iz korjena.Madez je poslat na analizu koja je pokazala da je bezopasan.

lahor
27.06.2003., 22:00
Moja frendica je odstranjivala prosle godine, nije joj bilo strasno, sve je proslo OK.

A ako postoji maligni potencijal, onda se tek nema sto razmisljati - jedini izbor je odstranjivanje!

Samantha
27.06.2003., 22:12
Mojoj sestri je bio na nezgodno mjesto.na kopcanju grudnjaka.pa ga je redovito ranjavala.

Rita
28.06.2003., 06:30
JA sam skinula dva na ledjima u petom mjesecu.Doktor u ordinaciji,dao mi je samo malu injekciju(lokalnu anesteziju) i odrezao,prilicno duboko.Dobila sam dva put po tri sava(s kojima sam imala poprilicno problema,otpadanja,otvaranja rane,infekcija,antibiotici)ali ajde sad je OK.Oziljak je siri nego sto je trebao biti ,ali ne brine me to uopce.Madezi su poslani na analizu i sve je bilo OK.Drago mi je da sam se toga rjesila jer su bili na poprilicno nezgodnom mjestu.Moja frendica je par mjeseci prije mene isto to napravila i sad joj se jedan madez poceo pojavljivati ispod oziljka od starog koji je uklonjen.:rolleyes:

Winona
28.06.2003., 11:52
lahor kaže:
Kaze se madezi, a ne mladezi pa mijenjam naslov, nek se autorica posta ne uvrijedi.

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici.

Nisam sigurna :o Znam da je izgledao kao madez ali je bio ispupcen ne ravan. Pitam ovih dana pa javim.

Vinska Mushica
28.06.2003., 12:37
bila ja.... napravio mi doktor opce prakse pod lokalnom.... bio je pri kraju lijevog rebra dole.... i spakiro mi ga, odnesla na rebro, dobila nalaze i sve ok....
samo, radio mi je to u 10. mjesecu kad nema vrucina jer se nemres kupat dok imas savove (3) i dok se ne znojis.... svaki 3. dan sam isla na kontrolu i za 10 dana su mi skinuli....
fora je u tome sto se ne smijes suncat neko vrijeme na tom mjestu, zato je jesen idealna za to.....

Vinska

Roko
28.06.2003., 13:28
ja sam mako jedan sa noge.

Treba biti pazljiv jedna kolegica sa faksa je umrla sa 27 od melanoma. Isto je tak pocelo madez pa crveno oko madeza pa ona ima posla bude isla bude isla sutra dermatologu pa preksutra i kad se pojavila vec je krenulo sa Metastazama i za 2 mjeseca sprovod. Koma

LaPerla
29.06.2003., 04:09
Hvala na djeljenju iskustava....mislim da cu ozbiljno razmisliti jer obzirom na oziljke i moguce posljedice ne znam da li bi se usudila.Ovaj moj je na licu pa je samim tim i teze upustiti se u odstranjivanje a ne smeta mi....cisto bi izgledalo ljepse.Uf...

Samantha
29.06.2003., 09:38
La perla vidim da se dvoumis zbog oziljka na licu....al dobro obavljeno vadjenje i sivanje ne mora da ostavi oziljak mnogo vidljiv.
Moja majka je 3 puta na licu vadila neku masnu zljezdu koja se upaljivala,i doktorka joj je to radila kroz ovu boru "smijalicu" na licu,tako da je sad oziljak u bori.Vidi se,al kao malo jace izrazena bora.

Aenea
29.06.2003., 13:06
Ako ti je to samo trenutna misao s obzirom da ga do sada nisi odstranila,
pretpostavljam da i ne izgleda ruzno i da ti u stvari ne smeta.

Ukoliko nema promjena na madezu i ukoliko smatras da ga brisanjem nosa
ne iritiras,nemoj ga dirati.

Ako ipak sumnjas u izgled madeza,idi na pregled.
No da je tako, s obzirom da je na vidljivom mjestu,
valjda bi ti na to do sada bio ukazao i lijecnik opce prakse.

FannyB
29.06.2003., 20:08
Ja sam svoj kapitalni primjerak odstranila prije 2 godine na Institutu za tumore u Zg. Oni to odmah šalju na analizu, a i za vrijeme samog zahvata vide kolko moraju rezati (napominjem da madež ima korjen koji ide dosta duboko tako da sam na kraju imala 6 šavova). Prije zahvata sam prošla cijelu preoperativnu obradu (krvna slika, urin, EKG, slikanje pluča...) iako je sve rađeno u lokalnoj anesteziji. No takva je njihova procedura.

Vinska Mushica
30.06.2003., 08:09
LaPerla kaže:
Hvala na djeljenju iskustava....mislim da cu ozbiljno razmisliti jer obzirom na oziljke i moguce posljedice ne znam da li bi se usudila.Ovaj moj je na licu pa je samim tim i teze upustiti se u odstranjivanje a ne smeta mi....cisto bi izgledalo ljepse.Uf...

cuj, ja imam oziljak.... onak, crtu od koja 2 cm i 6 tockica (bivse rupice od 3 sava), al kad osuncam trbuh bit ce sve ok..... osim toga, kak je onda zenama sa carskim rezom???
za facu ne znam...., pitaj...., valjda ne rezu tak jako.... mozda ga samo smrznu amonijakom pa odpadne....
znas kaj, pitat cu kolegicu..., njena sestra radi ko med. sestra kod nekog frajera na plast. kirurgiji pa javim

Vini

Billi
30.06.2003., 14:43
Ja sam imala velik madez na bradi. Sad se niti oziljak ne ne vidi. Sad razmisljam odstraniti jos par malo vecih jer me smetaju (jedan je tocno tam gdje dolazi rub hlaca) a i estetski mi bas ne pasu.

Isildur
30.06.2003., 21:15
Madeze a posebno one koje se nalaze na mjestima koji su izlozeni sunce cesto. Ruke, vrat, lice, noge, glava itd. Bih trebalo maknuti pogotovo ako su veliki. Jedan od razloga je naravno estetske prirode, ali je puno vise od toga je taj da se takvi madezi mogu razviti u rak koze. Zato, bih bilo bolje da ga ipak maknes.

<EDIT>

Male greskice :)

just Sandy
01.07.2003., 10:27
lahor kaže:

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici. U pravu si.
Winonina mama je najvjerojatnije odstranjivala bradavicu (veruku), a madež (naevus) se kirurški odstranjuje.

Imala sam mali madež na licu, iznad usne, sa strane... Sister mi ga je zvala "Madonnin madež". :) Nije me smetao, čak mi je bio poseban, zanimljiv... Dok se jedne nedjelje ujutro nisam umivala i opipala ga, a on podivljao. Udvostručio se. Još uvijek nije bio velik, ni kao pola nokta na malom prstu, ali vidljivo veći nego prije. Išla sam na maksilofacijalnu kirurgiju u Dubravu. Dobila sam lokalnu anesteziju, sjatili se oko mene doktori (mislim da sam "dobila" 2 najljepša doktora tamo ;)) i sestre, pričali o babama koje proganjaju tog jednog zgodnog doktora, smijali se nekim svojim forama (k'o da mene nema), navlačili moje lice (točno sam osjetila kako mi natežu kožu i meso... Al' da vas sad ne plašim. :p )

Poprilično su me izrezali, puno više nego što su rekli da budu jer iako madež na površini nije velik, ima dugačak "korijen". Ostao mi je ožiljak, ali vjerujem da će s vremenom nestajati s obzirom da sam madež odstranjivala u ožujku ove godine, pa je friško. Tjedan do deset dana sam bila natečena. Ranu sam mazala Cloramphenicolom i rekli su mi da ništa drugo ne stavljam na ožiljak, čak ni poslije (kažu da su oni flasteri za ublažavanje ožiljaka i slično čisto sranje i bacanje novaca). Tkivo su dali na analizu (sve je ok). Morala sam se skrivati od sunca barem 2-3 mjeseca, da ožiljak ne poprimi ljubičastu boju.

Eto, nadam se da su ovo bile korisne informacije.

Isildur
01.07.2003., 11:45
just Sandy kaže:
U pravu si.
Morala sam se skrivati od sunca barem 2-3 mjeseca, da ožiljak ne poprimi ljubičastu boju.

Ovo je isto istina upravo zbog toga se te operacije ne rade preko ljeta nego zime, kada su dani kraci i kada ima manje sunca.

Vinska Mushica
02.07.2003., 07:30
eto, poslala sam ti na pm tel. i sve...
u svakom slucaju, cura je radila laserom skidanje i nemres nis skuzit a buljila sam sto godina u nju...
cak cu ja ic da mi maknu oziljak.....

Vinska

penelop@
02.07.2003., 11:09
Evo sad sam nervozna, dize mi se zeludac od straha, vrpoljim se na stolici:(
Ja imam 2 za odrstranit jedan na prsima, jedan na ledjima. Oba velika, oba na " podrucju grudnjaka". Svi mi kazu da to trebam maknit jer se moze gadno iskomplicirat a mene strahhh.
Idem zubaru ko na kavu, na 100 puta gore operacije sam isla bez pol frke. Cudno.
I sva ova vasa iskustva ne boli i to mi nista ne pomazu. Mene je grozno strah.

FannyB
02.07.2003., 11:26
penelop@ kaže:
Evo sad sam nervozna, dize mi se zeludac od straha, vrpoljim se na stolici:(
Ja imam 2 za odrstranit jedan na prsima, jedan na ledjima. Oba velika, oba na " podrucju grudnjaka". Svi mi kazu da to trebam maknit jer se moze gadno iskomplicirat a mene strahhh.
Idem zubaru ko na kavu, na 100 puta gore operacije sam isla bez pol frke. Cudno.
I sva ova vasa iskustva ne boli i to mi nista ne pomazu. Mene je grozno strah.

Pa ja sam godinama bila u strahu da imam melanom :eek: , i bilo mi je fakat frka onih par dana do kad dobiješ nalaz.
Ali olakšanje koje osjetiš nakon što se riješiš "gada" je neopisivo.
Život ti postane lakši, nema više straha da češ slučajno oštetiti ili da če ti otpasti bastard...jer ga više nema:)
BTW imam i ja još jedan manji madež upravo tamo gdje oprilike završavaju fišbajni (prava hr rijeć) od grudnjaka...i mislim ga otfikarit negdje na jesen.... i mirna Bosna;)

Zato Penelopo bajna, smo hrabro na preglet kod dotura i riješi se te gamadi..... i straha:)

penelop@
02.07.2003., 11:37
Ma nije mene strah nalaza. Mene je strah samog cina odstranjivanja. Duboko kopa, cupa brrrr
Muka mi je.

Just for the record. Imala sam cistu, odstranjena je ambulantno, imala sam carski u epiduralnoj, imala sam histerektomiju i sve sam prosla OK a strah me maknut te glupe madeze iako mi smetaju.

Uzasno sam ljuta na sebe
:mad:

FannyB
02.07.2003., 11:45
penelop@ kaže:
Ma nije mene strah nalaza. Mene je strah samog cina odstranjivanja. Duboko kopa, cupa brrrr
Muka mi je.

Pa ako išta znaći; dok sam ležala na onom stolu i kirurg mesario po meni, prvo sam pomislila da je ovo piece of cake naspram čišćenja lica kod kozmetičarke ili depilacije.

Osjetiš ubod injekcije za anesteziju, a ostatak ti moraju prepričavati:D

laurra
04.07.2003., 12:21
Ja sam skinula jedan madež na licu (bio mi je na mjestu onako kao kod Severine) samo mrvicu veći. Kirurg mi je to super napravio, ostao je sitan ožiljak koji se skoro uopće ne vidi.
Uz to sam skidala i par madeža na ramenima (nisu bili veliki ali ih je bilo malo više). Sad su mi ostale flekice iako nisam išla na sunce. Naknadno sam to popravljala ali bezuspješno. Sad mi je žao, ali se nadam da će mi ipak s vremenom to izblijediti. Nije da to baš ružno izgleda, ali boja na rubovima nije ujednačena kao na ostatku tijela. Uz to, opet na jednom istom mjestu pojavio mi se sitan madež. :(

Navi
04.07.2003., 12:46
Vinska Mushica kaže:
eto, poslala sam ti na pm tel. i sve...
u svakom slucaju, cura je radila laserom skidanje i nemres nis skuzit a buljila sam sto godina u nju...
cak cu ja ic da mi maknu oziljak.....

Vinska

Hajde i meni posalji... :)
I ja se spremam odstraniti madeze pa...

Pupi
05.07.2003., 02:11
Vidim da su mnogi imali iskustva u odstranjivanju gamadi, ali nitko još nije naveo koliko duboko oni kopaju? Milimetar? Par milimetra? Centimetar!?!?! :(

I vidim da ima slučajeva (ponovnog) pojavljivanja madeža na mjestu starog... Kako to? Jeli to poslijedica loše operacije ili nečeg drugog? I isplati li ih se odstranjivati ako se ponovo mogu pojaviti? :rolleyes: :confused:

laurra
07.07.2003., 06:39
Nisu to neki veliki madeži kao što su bili prije. Meni se samo na jednom mjestu pojavila sitna točkica.

Lavica
09.07.2003., 15:32
Ja imam 100 000 madeža, jedan onaj na faci mi je sad poludio malo se izbocio i boli me. Možda je to i zato kaj ja iz njega čupam dlake da ne bi zgledala ko vještica :D
Ove zime sam bila u Dubravi na maksilofacijalnoj i micala sam neki hemangio (maleno proširenje krvne žile -zgleda ko mala bradavičica) sa usne pa me doktor cijelo vrijeme kurio čak me i pitao da li mi ga može odgristi :rolleyes: znam da bi i za ovaj madež trebala otići tam ali nekak mi se i ne ide.

laurra
10.07.2003., 12:41
Ja sam isto tako čupkala dlake sa mog madeža, onda se malo izobličio. Kad sam došla kod doktora sa namjerom da napravim nešto drugo, prvo što mi je rekao je da moram otkloniti taj madež, a o tome uopće nisam razmišljala. Prihvatila sam taj prijedlog i sad sam prezadovoljna :top:

Billi
10.07.2003., 13:33
FannyB kaže:
Pa ako išta znaći; dok sam ležala na onom stolu i kirurg mesario po meni, prvo sam pomislila da je ovo piece of cake naspram čišćenja lica kod kozmetičarke ili depilacije.

Osjetiš ubod injekcije za anesteziju, a ostatak ti moraju prepričavati:D

Jesi to radili u HR? Na uputnicu ili platis?

FannyB
10.07.2003., 14:30
Da na Institutu za tumore, Zg.
Dobila uputnicu, samo platila participaciju za bolničko liječenje (to je nešto siće koju im udijeliš, a oni tebi otpusno pismo).

LaPerla
10.07.2003., 17:10
I koja metoda je koristena?

*_spike
10.07.2003., 23:57
ako se sjecate, pisao sa tu kada sam si porezao madez ziletom...
nisam otisao dermatologu jer mi je srala stara da bi mi ga tam zvadili i da bi tek onda dobil rak koze, tak da nisam isao.

posto ste vi valjda malo strucniji, recite mi sto da radim?

na faci imam barem 10 komada, 5 sa svake strane, a 2 su onako, veca, kao sestina nokta na malom prstu, i iz njih idu dlake..

promjene na madezu nisam primjetio (onaj koji je porezan) osim sto je mozda (ali fakat mozda) malo narastao (ali tu dolazi moja hipohondrija i paranoicnost)

dakle?

Billi
11.07.2003., 09:09
dobila sam uputnicu za ostranjivanje na odjelu za plasticnu kirurgiju na rebru. veli dr. da odstranim sve sto mislim da mi smeta, fizicki ili estetski.

magic
11.07.2003., 09:21
Zheljela bih vas podsjetiti da se na tkivu odstranjenom laserom NE MOZHE uchiniti patohistoloshka analiza.

Dakle dobro razmislite o takvom nachinu odstranjivanja.

FannyB
11.07.2003., 16:43
LaPerla kaže:
I koja metoda je koristena?

ZAZ metoda. Iliti Zareži - Izreži - Zašij;) :D

Samo ja nisam imala madež na licu , tako da neznam koja je metoda pogodna za facijalne izrasline.
Mislim da kirurg ipak metodu prilagođava lokaciji na kojoj je tvorba te prirodi same izrasline.

*_spike
11.07.2003., 22:33
e
počelo me bolit grlo :/
možda limfa, nešto tako, rak na limfnoj žlijezdi?

moguće, nekak mi se čini da su mi se neke žlijezde povećale, i dalje normalno gutam, no jednostavno tako osjećam

magic
12.07.2003., 10:42
Da, sigurno imash rak limfnih zhlijezdi :rolleyes:

I moja sestra ima odmah tumor na mozgu kad ju zaboli glava i infarkt kad ju boli lijeva ruka.

Ta se bolest zove hipohondrija.

kaktus
12.07.2003., 14:53
ja sam odstranila maldz na ledjima i ostao mi je oziljak, dok mi je mama isto odstranila kod istog doktora, njoj nista nije ostalo.
hoe li ti ostat oziljak ti vise ovisi o tipu koze.
n sjecam se koliko sam punata imala

traxdata
21.03.2004., 10:43
zanima me, tko to radi od privatnika u zagrebu i cijene..
znam da je kod duje 800 kuna, to mi je malo preskupo..
znam da se prek uputnice moze na salatu otici..el budimcic jos dela na salati? el netko to delal?

tilla
21.03.2004., 11:02
ja, na rebru, preko uputnice.
preskupo kod privatnika.
sam moras cekat na red, 2o-ak dana.
sve ispalo super, imam jos 1. za skinut.
doktor je odlican, meni je bilo bitno jer je na vidljivom mjestu p ada ne ispadne ko da su me bocom pogodili.

traxdata
21.03.2004., 11:55
hvala tilla:)
kod kojeg dermatologa si se narucila?

tilla
21.03.2004., 12:03
dermatolog je moj, zadarski.
uputnica mi je od obiteljskog lijecnika.
tek onda ides na male zahvate.
nije bas komplicirano ko sto zvuci.
dr. unesic, na rebru, me je "obradio" kiruski. svaka pohvala.
na salati, ne skidaju s glave madeze, vidim da si gore pitala za nekog...

tilla
21.03.2004., 12:06
nista ne kompliciraju, jedino cekas je ima file.

ako je jos nesto zanima konkretno, pitaj...

traxdata
21.03.2004., 12:17
budem, hvala puno:)

tilla
21.03.2004., 13:07
nema na cemu:)

valentina
21.03.2004., 13:35
hej, pa ja idem na odstranjivanje madeza, vec imam zakazan datum, mislim da je to besplatno ako se ustanovi da je neophodno odstr. tj. da ti smeta, a ne da ti se samo ne svida. imam ih po vratu, one trodimenzionalne. idem na rebro na operaciju u 5. mj. nista mi nisu rekli za lovu, samo sam otisla kod lijecnika opce prakse po uputnicu, dao mi je uputnicu za plasticnog kirurga i to je t.
srela sam neku curu koja je isla laserski skidati to kod privatnika, za deset madeza je platila 1000 kn.

tilla
21.03.2004., 13:48
prvo si morala ici dermatologu pa to on napise da ti triba skidanje, a onda to rjesava tvoj doktor, dalje s uputnicom za plasticara.
ne placa se nista, osim onih 5kn na recepciji.
nakon sto si dobila onaj papir na kojem ti pise datum i vrijeme, treba to jos jedna uputnica bas za taj dan kad ih si narucena (ovo se meni dogodilo da nisam shvatila d a mi triba jos jedna uputnica od opce prakse, pa sam cekala jo 3 tjedna na novi termin).
ne mogu se svi skidat laserom, zato ti triba dermatolog da ti kaze sto se smije, a sto ne.
ma ok, su na rebru. ja sam prezadovoljna ishodom.
meni je privatnik za 3 kom. trazio 2500kn, sto je ipak previse...

valentina
21.03.2004., 23:30
to je stvarno prevelika lova.
ja nisam morala nikakvu uputnicu za dermatologa, ali znala sam jednog glavnog doktora koje me odmah uputio plasticaru. valjda je to to.
jel boljelo?

tilla
22.03.2004., 09:55
pa bilo mi nesto cudno, postupak ide s uputnicama kako sam opisala...znam, jer me to najvise oduzelo vremena.

ne boli nista... dobijes anestetik, 20 min, ides kuci...

tilla
22.03.2004., 09:59
valentina,
kod kojeg plasticara ides?

Izabella0
22.03.2004., 11:16
nemogu vjerovati da o odstranjivanju madeza govorite kao o busenju usiju!? ne dirajte madeze ako to stvarno ali stvarno nije potrebno i onda otidjite provjerenim doktorima jer ruzne stvari se dogadjaju. i zatrazite rezultate biopsije,bez obzira na razlog zasto ste odstranjivale madez. uzasavam se od pomisli da se malo jace "pocesem" na prostoru oko madeza ...

tilla
22.03.2004., 12:01
Izabella0 kaže:
nemogu vjerovati da o odstranjivanju madeza govorite kao o busenju usiju!? ne dirajte madeze ako to stvarno ali stvarno nije potrebno i onda otidjite provjerenim doktorima jer ruzne stvari se dogadjaju. i zatrazite rezultate biopsije,bez obzira na razlog zasto ste odstranjivale madez. uzasavam se od pomisli da se malo jace "pocesem" na prostoru oko madeza ...

ajd malo bolje procitaj... bila sam u bolnici na skidanju madeza nakon sto sam posjetila dermatologa... ruzne stvari se mogu dogodit u mom sl. ako ih ne skinem...
nema "trazenja" rezultata tkiva, njih dobijas i bez trazenja. svako tkivo ide na analizu.

valentina
22.03.2004., 17:22
tilla kaže:
valentina,
kod kojeg plasticara ides?
dr hulina na rebru.

usput komentar ruci koja se boji micanja madeza, pa zeno, ne micemo ih sami, ima za to dovoljno obrazovanih ljudi koji sigurno ne bi prckali s onim za sto ne znaju u sto se upustaju.
usput, mene je uputio obiteljski prijatelj tom doktoru, koji mu je kolega, zato nemaj beda!
gore bi bilo da si raskrvarim te 3d madeze pa bi se od toga moglo jako zakomplicirati, dobro cura kaze da to micemo da se nista lose ne dogodi

tilla
22.03.2004., 17:44
najbolje da napisem kako mi fale, imam fantomske bolove, a 2 mj. sam bila u komi...:cool:
za plasticara pitam bez veze, meni je moj ok, ali volim znati (nikad ne znas).
uglavnom, stvarno nista strasno za skinut ih...
moji su bili 3d, nisu izgledali lose (estetski), ali bi bilo lose po mene da ih nisam skinula...

valentina
22.03.2004., 18:13
dobro, moji nisu nesto kriticno, ali su na vratu. nisu ni veliki ali kad se cesljam ili nesto slicno, puknem po njima pa boli, psujem sve u sesnaest, a i ne svidaju mi se. bolje to pod noz

tilla
22.03.2004., 18:19
ako ti ikako smetaju, preporuka je da ih se makne.

moj je jedan bio na ledjima, bas gdje je grudnjak, na granici s kozom, taj nije bi bio bed, alij e krvario jer se "dira" s robom.
ovaj drugi je bio "vrag", ali sad je sve ok.
imam jos jedan na glavi, ne vidi se ali mi smeta...
tog idem za koji dan, ne mogu docekat vise, zivot mi je manje kompliciraniji bez njih.

bilde
28.03.2004., 00:37
a jesu vam ostali oziljci?

Rita
28.03.2004., 05:39
Ja sam skinula dva na ledjima kirurski i oba sava su mi se otvorila nakon tjedan dana tako da sad imam prekrasne oziljke koji (jedan)posto mi je uz bretelu od grudjaka me uvijek smeta za popizdit.Vise od samog madeza.Jako sam ljuta na doktora:mad: Usput mi se bilo i inficiralo i nije rekao ni oprostite ni nista.Ma gad.Na analizi je sve proslo bes problema,postupak je bezbolan ali ovo sto je meni ispalo poslje je samo aljkavost doktora,sto nema veze .Moglo je biti i super.

tilla
28.03.2004., 10:32
bilde kaže:
a jesu vam ostali oziljci?

jesu

valentina
28.03.2004., 10:33
tilla kaže:
ako ti ikako smetaju, preporuka je da ih se makne.

moj je jedan bio na ledjima, bas gdje je grudnjak, na granici s kozom, taj nije bi bio bed, alij e krvario jer se "dira" s robom.
ovaj drugi je bio "vrag", ali sad je sve ok.
imam jos jedan na glavi, ne vidi se ali mi smeta...
tog idem za koji dan, ne mogu docekat vise, zivot mi je manje kompliciraniji bez njih.
malo mi je bed jel tjedan nakon operacije imam svadbu, pa me brine vrat s kojeg skidam madeze, pri kontaktu s ljudima, kad cu raditi frizuru i slicno. kako je bilo nakon tjedan dana, kad si micala konce, jel poslije boljelo? da odgodim operaciju za poslije svadbe, ne bih htjela da mi to izgleda ocajno na vratu, kako izgledaju savovi?

tilla
28.03.2004., 10:40
a ako si vec nesto sivala onda to tako izgleda, nije bas za pokazivanje...
ipak su to 2 sava. barem kod mene je tako bilo. ne boli nista oko micanja konaca, ni nakon toga.
gle, vrat ne mozes ne micat, tako da bi to ja odgodila. mislim, neces biti nepokretna, ali vrlo vjerojatno ce ti smetat.

valentina
28.03.2004., 10:46
tilla kaže:
a ako si vec nesto sivala onda to tako izgleda, nije bas za pokazivanje...
ipak su to 2 sava. barem kod mene je tako bilo. ne boli nista oko micanja konaca, ni nakon toga.
gle, vrat ne mozes ne micat, tako da bi to ja odgodila. mislim, neces biti nepokretna, ali vrlo vjerojatno ce ti smetat.

nije meni za micanje vrate, nego plesanje, cestitanje, zagrljaji, znas kako je na svadbi, osim toga tu je ogrlica, a i ako estetski izgleda lose... ha, svadba je ipak svadba....
hvala:)

traxdata
28.03.2004., 11:07
ma mene oziljak ne smeta, dapace, volim oziljke:D
znaci, treba se naruciti dosta ranije..bum isla na rebro onda, fala cure!!:)

tilla
28.03.2004., 16:09
valentina kaže:
nije meni za micanje vrate, nego plesanje, cestitanje, zagrljaji, znas kako je na svadbi, osim toga tu je ogrlica, a i ako estetski izgleda lose... ha, svadba je ipak svadba....
hvala:)

pa to je to, nemos izbjeci svu tu gungulu. a ipak je rana i to na vidljivom mjestu, oziljak ces imat, ali on se maze nekim kremama pa brze zacijeli.

traxdata, i meni oziljci ne smetaju, ali ipak bi trebali paziti kako krpaju ljude, meni su dr. stvarno pazili na taj estetski dio. a meni je bilo iznimno bitno jer stvarno ne zelim izgledati ko da sam stradala u barskoj tucnjavi:D

Roko
29.03.2004., 17:15
meni su makli jedan. u Vinogradskoj. Dobro su napravili. Neka docentica. napravili biopsiju poslije. oziljak tak tak. dlakave su mi noge ionak....

sunčica
30.03.2004., 08:43
ajde, malo ste upućeniji, pa mi možda odgovorite prije doktora

da li je netko od vas imao slučaj da su mu se oko madeža (u krugu cca 10ak centimetara) počele pojavljivati "izrasline", slične madežima? Medež je poprilično velik, nikad nije smetao, ali nemam ga od rođenja (sjećam se kad mi se pojavio). One sam ne raste....

ništa ne boli, nije bilo mehaničke ozljede, nema nikakvih drugih simptoma, osim toga

tilla
30.03.2004., 13:20
je, ja sam to imala, izledalo je ko da se madez "siri."
skinuli su mi ga poprilicno brzo.

ja sam i skinula 5 dosad i svaki je bio drukciji, sto je najbolje uopce nisu bili ni veliki, ni nesto posebno ispupceni, ni estetski ruzni.
ali provjeri ga svakako kod strucnjaka.

sunčica
30.03.2004., 18:20
tilla kaže:
je, ja sam to imala, izledalo je ko da se madez "siri."
skinuli su mi ga poprilicno brzo.

ja sam i skinula 5 dosad i svaki je bio drukciji, sto je najbolje uopce nisu bili ni veliki, ni nesto posebno ispupceni, ni estetski ruzni.
ali provjeri ga svakako kod strucnjaka.

ne znam da li sam dobro objasnila .. to su individualne izrasline, sam madež ne raste

5 madeža skinuti :eek: . Ja bih valjda već bila u Vrapču od straha. svaka čast

tilla
30.03.2004., 18:32
a ne znam, ako ti je ista sumnjivo odi dermatologu. stvarno nemoj cekat...
provjeris o cemu se radi, pa si s mirom.

tih 5 kom. nema veze s hrabroscu, meni je to bilo jedno od boljih iskustava s bolnicom (ala sam ih nafalila),ako i dodje do eventualnog skidanja nemas se cega bojat, ja stvarno nisam posebno hrabra. jutros sam bila na zadnjem skidanju, doma sam otisla odma i to je to. ne boli, meni je veca frka plombirat zube, toliko.

Floriana
30.01.2007., 12:29
Pozdrav svima!

Imam novonarasli mali madež na ruci i doktorica je spominjala uklanjanje i dala mi uputnicu za dermatologa.

Vidim da u ovoj temi ima ljudi s iskustvima problematičnih madeža, pa bih htjela nešto pitati. Naime - correct me if I'm wrong- u prethodnim postovima ste spominjali gdje ste ih uklanjali, a mene prije svega zanima dobar dermatolog da mi pregleda taj madež i da svoj sud treba li ga uklanjati ili ne.
Zanima me također mogu li možda otići u bolnice (Šalata, Vinogradska) s tom uputnicom u njihove ambulante ili tamo samo idem na (eventualno) uklanjanje.

Nadam se da nisam previše nejasno postavila pitanja :D Skraćeno: dobar dermatolog za pregled madeža :D

Hvala unaprijed :)

schwaler
30.01.2007., 14:14
Javi se na Šalatu, Klinika za kožne i spolne bolesti. Odličan dermatolog tamo je prof.dr. Ivan Dobrić, samo što nisam siguran da li ćeš uspjet doći do njega. No, svaki dermatolog ti može pregledati madež i procijeniti da li je isti za ekscidirati ili ne. Samom kirurškom procedurom ekscizije (izrezivanja) se najbolje bave kirurzi, odnosno subspecijalisti plastično-rekonstruktivne kirurgije. Za to se pak trebaš javiti na Rebro, ambulanta za plastičnu kirurgiju, s uputnicom za mali kirurški zahvat, radnim danom od 9 do 15 sati.

drtajnik
01.02.2007., 08:45
Bio sam jučer na ukljanjanju madeža u Dubravi, s uputnicom na plastičnoj kirurgiji. U principu, osjećaš samo početak dok ti pika lokalnu i šivanje na kraju, u stvari osjećaš da ti nateže kožu. Vidjet ćemo kako izgleda kad skinem flastere.

anon72
02.02.2007., 23:30
Siva li po slojevima ili samo jednom na kraju?
Da li sasije zadnji sloj ispod koze ili obicno po vrhu?
Kolike razmake savova postavi?

drtajnik
05.02.2007., 07:19
Sori, ja sam strujić, a ne medicinar.
Vidi se početak konca na jednom kraju, slijede očito šavovi ispod kože i onda se vidi samo kraj onca na drugom kraju reza. Za sada izgleda vrlo dobro.

aspirin
05.09.2007., 08:05
Pozdrav svima!

Imam izbaceni madez na ledjima koji je u zadnjih mjesec
dva promjenio boju (potamnio) i narasla je dlaka na njemu.
Isao u svoje doktorice koja mi je dala uputnicu za pregled
u plasticnog kirurga koji ce ga najvjerovatnije skinut na kraju.

Zvao na krizine u polikliniku i zakazali mi pregled za 17.09.
To je prvo pregled pa ce mi onda vjerovatno dat termin za
operaciju. Mene brine da mi ne zakazu operaciju tek
za koji mjesec jer mi je i doktorica rekla da su pretrpani.

E sad, zanima me koliko vrijeme igra ulogu u ovakvom slucaju
i da li bi mi bilo pametno ne cekat toliko u bolnici nego nac
privatnog plasticnog kirurga da mi to odma rijesi? I koliko
bi me to kostalo u privatnika? I da li znate za neku privatnu
ordinaciju u Splitu u kojoj bi to mogao kvalitetno napravit?

Hvala unaprijed!!

Piggy
05.09.2007., 15:11
Je dugo ti se čeka za operaciju, oko2-3 mj., a znam da ti ima u Salusa dr.Mikuš koji skida te madeže. Cijena oko 1200 kn.

aspirin
05.09.2007., 15:21
Fakin' hell!! a u medjuvremenu saznao da ima i neki drugi koji to radi za 600kn
i popizdio kako je skup... Glupo mi je cjenkat se s zdravljem ali to je stvarno
previse novaca za operaciju od 5 min...

Ako ne saznam nesto novo, cekat cu do 17tog vidit kad ce mi stavit operaciju u bolnici..

Hvala na informaciji!!

Piggy
06.09.2007., 15:06
Nema na čemu:)

tmv3
06.09.2007., 21:39
Fakin' hell!! a u medjuvremenu saznao da ima i neki drugi koji to radi za 600kn
i popizdio kako je skup... Glupo mi je cjenkat se s zdravljem ali to je stvarno
previse novaca za operaciju od 5 min...

Ako ne saznam nesto novo, cekat cu do 17tog vidit kad ce mi stavit operaciju u bolnici..

Hvala na informaciji!!

samo kratko;takvi "madeži se skidaju defakto ambulatnim zahvatom,a na pregledu će oni već odokativno procijeniti koliko je urgentno.Melanomi ne čekaju 2-3 mj.Btw.nešto slično sam imala i ja i ubila se od panike jer je naraslo veliko,tamno i gadno.A bila je samo bradavica na mjestu gdje sam imala "madež"u razini kože.Ne boj se.U Kalajžića imaš i dr.Grmušu koji je dobar dermatolog i dijagnostičar.

aspirin
07.09.2007., 07:10
ma najvise me jebe sta me malo boli svako
malo pa mi popije zivce jer ga stalno osjecam
da je tu...

Ma nije ni 17ti daleko...

millenaa
04.06.2009., 17:30
Podizem ovu temu.Naime imam dva veca madeza koji mi ljeti(zadnjih par godina) malo posvijetle, otisla bi ih pregledat i odstranit. Zanima me ako je netko u medjuvremenu to radio gdje da iden u koju bolnicu u zg? Gdje bih mogla doc najprije na red ili da redom zovem?

just z
05.06.2009., 09:13
ja sam s uputnicom prekjučer krenila na šalatu, samo za pregled treba čekati 2-3 mjeseca,rekli su mi kraj osmog,početak devetog. kažem ja: ne hvala,to mi je kasno (čini mi se da bi jedan madež trebala skinit bez odgode). u vinogradsku sam samo povirila, čini mi se da je tamo još veća gužva.e sad stvarno ne znam:ne zna:
čini mi se da bi najbolje bilo privatno al kako nać dobrog dermatologa, ima netko kakvu preporuku?

franzferdinand
05.06.2009., 13:17
Znate li nekog doktora kod kojeg se mogu ukloniti madezi koje nisu opasni po zdravlje, vec se meni ne svidjaju, a da nije preskupo? ovo sto sam ja cula za privatne doktore mi se cini jako puno, a ne znam moze li se to otici odstraniti u bolnicu ako dermatolog ne smatra da se trebaju izvaditi

just z, pa odes bilo kojem dermatologu u nekom domu zdravlja, ali ionako se preko ljeta ne bi smjelo ici na odstranjivanje madeza, tako da sada lijepo odi dermatologu, neka ti napise uputnicu i narucis se za jesen za odstranjivanje.

indjipat
05.06.2009., 18:18
ja imam jedan na usni, izgleda kao groznica, nije bio problem do nedavno. počeo je rast pa bi to trebalo skinut. ima još njih par po tijelu na glupim mjestima, vrat, struk, to me nije strah micat. ali ovo na usni me izluđuje. dogovorila sam dr. opće prakse u os da dođem u devetom mj pa kod plastičnog. neznam dal se više bojim inekcije u tom predjelu iznad usne ili nedajbože ožaljaka poslje! na rebru su mi jednom šivali očni kapak poslje prometne i nije baš najbolje ispalo. evo već sam sad luda a tek je 6. mj!

Sun_Flower
05.06.2009., 18:59
Ja sam skidala na Institutu za tumore...nema čekanja za prvi pregled, a za zahvat sam čekala cca 6 tjedana. Sve super brzo gotovo, jedino se baš ne potrude to lijepo sašiti...imam baš ružne ožiljke.

millenaa
06.06.2009., 08:14
Sun Flower jel dodjes tamo samo sa uputnicom i netrebas se naruciti ili se ipak moras narucit?

Z e t t a
06.06.2009., 16:59
Izvađen mi je atipični madež.
Dakle, operacija nije bila estetska nego preko liječničke uputnice.

Vi koji ste imali slična iskustva:
koliko dana nakon operacije je PREVIJANJE, a nakon koliko VAĐENJE KONACA?
Jer sam dobila razl. info od kirurga ii liječnika opće prakse.

Hvala puno

Z e t t a
06.06.2009., 21:15
Anybody?

Sun_Flower
07.06.2009., 13:46
Sun Flower jel dodjes tamo samo sa uputnicom i netrebas se naruciti ili se ipak moras narucit?

Dobila sam crvenu uputnicu od opće prakse i nisam morala ići dermatologu jer su bili izloženi trenju pa je to apsolutna indikacija. Nazvala sam kirušku amb. i rekli su da se za prvi pregled dođe u jutro ne sjećam se više do koliko sati. Čekala sam manje od sat vremena za pregled, dobila termin i ponovno došla s uputnicom za zahvat. To je trajalo cca 20 min (lokalna anestezija, izrezivanje, šivanje), za manje od 2 tjedna sam došla skidati šave i PHD je bio gotov. Tuširat sam se mogla odmah idući dan. Skidala sam na leđima i unutrašnjoj strani natkoljenice. Imala sam još par sitnih...jedan na ključnoj kosti i dva sa strane ispod ruke pa prema rubu grudnjaka i to su mi spalili...ožiljak od toga je jedva vidljiv. Na leđima sam imala 3 šava, a na nozi 2 i fakat je ružno napravljeno. Probaj prije nazvati jer možda za vrijeme godišnjeg imaju drugačiju shemu...ja sam to po zimi radila da ne bi sa svježim ožiljkom išla na sunce.
Za glavu i vrat je posebna ambulanta, ali isto u podrumu. Ne znam kako oni rade, no znam da je moja sestra skidala na vratu prema rubu kose i da joj se ožiljak skoro niti ne vidi iako je imala 2 šava.

Sun_Flower
07.06.2009., 13:51
Izvađen mi je atipični madež.
Dakle, operacija nije bila estetska nego preko liječničke uputnice.

Vi koji ste imali slična iskustva:
koliko dana nakon operacije je PREVIJANJE, a nakon koliko VAĐENJE KONACA?
Jer sam dobila razl. info od kirurga ii liječnika opće prakse.

Hvala puno

Ako je na glavi šavi se skidaju za 12-15 dana, a na tjelu min 7 dana pa do 2 tjedna.
Previjanje...pa to su ti trebali reći...meni su rekli ako će krvariti da si promijenim kad probije, a ako ne bude krvarilo da drugi dan mogu skinuti i tuširati se. Imala sam veliki izbočeni madež na leđima (cca 15mm), stavili su mi 3 šava. No ja sam skroz do skidanja šava stavljala sterilnu kao gazu sa flasterom (ima za kupiti u apoteci, nije skupo). Općoj praksi niti u bolnicu nisam išla na previjanje.
Kod jednog drugog manjeg madeža jedan šav mi se malo upalio pa sam stavila Betrion mast i za 5 dana je bilo ok.
No najbolje je da slušaš one gdje si to radila.

jagoda888
07.06.2009., 21:41
pozdrav ljudi, nova sam na forumu. imam par pitanja vezano uz uklanjanje madeža.. ovak: 1)htjela bi uklonit par sa lica, ali da ne ostanu nikakvi ožiljci (jel ima takva neka metoda??radiovalovima?), 2) koliko otprilike traje od dobivanja uputnice do uklanjanja madeža,(jer sam misla kao prije mora uklonit...al mislim da neću moći..jer evo skoro pa je polovica 6.mj),3)GDJE se to uopće može ulonit u Zg-u? 4) koliko košta (radiovalovima), da znam koliko moram izmust para od roditelja :D
unaprijed hvala

Sun_Flower
08.06.2009., 11:20
Odstranjivala sam jedan na licu u Institutu i ožiljak se dosta vidi iako sam mazala Avene cicalfate kremom i Contractubexom. Moglo bi ga se malo ublažiti laserom. Od uputnice do odstranjivanja je bilo manje od 2 mj...prvi pregled + narudžba za zahvat. To sam radila po zimi da ne idem na jako sunce sa friškim ožiljkom da mi ne potamni. U Institutu možeš biti sigurna da će dobro izrezati, napraviti PHD i ostalo kod rizičnih madeža, ali im estetika nije jača strana.

bianca
08.06.2009., 11:45
Kod rizicnog madeza oziljak mi nije ni bitan toliko koliko phd nalaz :ne zna:

Sun_Flower
08.06.2009., 14:34
Na Institutu ti je gotov do skidanja šava i dobiješ ga na ruke. U drugim bolnicama nisam bila. No ožiljci su mi koma :flop:

jagoda888
08.06.2009., 21:51
a jel itko uklanjao sa radiovalovima (ono...bez ožiljaka)..?? i ako je,koliko to košta, čula sam oko 600-700 kn po komadu? i dali se smije poslije uklanjanja radiovalovima ići na sunce ?

MajaB
08.06.2009., 23:57
a jel itko uklanjao sa radiovalovima (ono...bez ožiljaka)..?? i ako je,koliko to košta, čula sam oko 600-700 kn po komadu? i dali se smije poslije uklanjanja radiovalovima ići na sunce ?

moja susjeda je isla neki dan (u Engleskoj) i radili su joj mislim upravo to, kaze da je kao "paljenje", malo joj je crveno ali proci ce za par dana.
Ja cu ici poslije poroda, jer u trudnoci su mi se umnozili ( takodje na vratu).
Ide se s uputnicom, besplatno. Znam da je moja sestra skidala u HR za nekih 150 kn privatno, samo 2 komada.

electric_barbarella
09.06.2009., 09:37
Na Institutu ti je gotov do skidanja šava i dobiješ ga na ruke. U drugim bolnicama nisam bila. No ožiljci su mi koma :flop:

istina, oziljci su katastrofa, moj na trbuhu izgleda ko da mi je neka crijeva cupao i pijan zashio...a ja imam ono ne, to je bio samo mali madez :kava:

kwrw
20.08.2009., 15:14
Vidim da je stara tema, ali zanjima me je li još netko odstranjivao madeže na institutu? Jeste i vi nezadovoljni ožiljcima? electric_barbarella i Sun_Flover, jeste sigurne da su oni loše zašili ili postoji mogucnost da bi ožiljci bili isti kako god se zašivalo jer takvi su ožiljci nakon uklanjanja madeža?

Može li mi neko preporuciti nekog dermatologa ili kirurga koji pazi kakav ožiljak ce ostaviti?

something
22.08.2009., 22:26
Vidim da je stara tema, ali zanjima me je li još netko odstranjivao madeže na institutu? Jeste i vi nezadovoljni ožiljcima? electric_barbarella i Sun_Flover, jeste sigurne da su oni loše zašili ili postoji mogucnost da bi ožiljci bili isti kako god se zašivalo jer takvi su ožiljci nakon uklanjanja madeža?

Može li mi neko preporuciti nekog dermatologa ili kirurga koji pazi kakav ožiljak ce ostaviti?

Evo ja naletila ali ima sličan topic malo dalje.
Ovak ja sam madeže odstranjivalja prije 2 godine na plastičnoj kirurgiji na Rebru kod dr. Bagatina i prezadovoljna sam. Ako ti je bitan izgled ožiljaka idi svakako na plastičnu kirurgiju. Od svojeg dr. opće prakse tražiš uputnicu za plastičnu kirurgiju i samo se trebaš naručiti. I da, ništa ne boli jer dobro zablokiraju.

Mate1995
24.08.2009., 11:24
mladežovi se mogu odstraniti i prirodnim putem bez da daješ imalo para jedan prijatelj mi je pričao da je neki prijatelj od njegovog oca odstranio mladež tako što je: u jednu posudu stavio salate i puža bez kućice (može biti crne ili smeđkasto-crvene boje) i svaki dan uzimao puža i prešao prstom preko one njegove ljepljive sluzi i namazao po mladežu i tako pet puta dnevno i mladež mu nesto za nekoliko dana

Kennex
24.08.2009., 13:47
a šta je napravio sa salatom?

something
24.08.2009., 21:37
mladežovi se mogu odstraniti i prirodnim putem bez da daješ imalo para jedan prijatelj mi je pričao da je neki prijatelj od njegovog oca odstranio mladež tako što je: u jednu posudu stavio salate i puža bez kućice (može biti crne ili smeđkasto-crvene boje) i svaki dan uzimao puža i prešao prstom preko one njegove ljepljive sluzi i namazao po mladežu i tako pet puta dnevno i mladež mu nesto za nekoliko dana

Molim da se sa ovakvim neozbiljnim komentarima preselite na neku drugu temu.

Mate1995
26.08.2009., 11:46
a šta je napravio sa salatom?

pa stavio je u posudu s pužom i posle bacio

Mate1995
26.08.2009., 11:48
Molim da se sa ovakvim neozbiljnim komentarima preselite na neku drugu temu.

sta cu ti ja nemoj ti vjerovat ali tako ti je

big_show
26.08.2009., 12:42
Nedavno sam otkrio jedan potpuno mi nepoznati nacin za uklanjanje madeza i to bez operacije,zamrzavanja,paljenja i takvih stvari. Rijec je o kremi koja radi slicnu stvar kao i kirurg,samo sto ste ovog puta vi kirurg. Krema se zove WARTMOLE VANISH i i primjenjuje se tako da madez pripremite s stvarima koje dobijete u paketu s kremom tj. dezifincirate ga i "cesete":D tako da krema moze uci u madez, te ga doslovno spali sto naravno u pocetku pece,uglavnom jako:o(to je normalno).Kremu tribate ostavit na madezu 20 minuti a poslije je lagano operete vodom ili anti bakterijskom tekucinom koju dobijete. Pretrazio sam cili web u potrazi za necim ovakvim i dosao do zakljucka da je ovo najbolja stvar za one koji ne zele ici u drzavne mesarnice ili placat skupe privatnike. Ova krema moze se koristiti na svim koznim izraslinama ali oprez sa njom jer je stvarno jaka i nije za zezat se jer ako sumnjate na neki madez radije otiđite u dermatologa da vam on to pogleda. A sta se tice vremena nakon sto ste isprali kremu,onda uglavnom dolazi do promjene boje madeza u smedu i crnu te madez postaje krasta koja opada nakon 1-3 tjedna te kao i svaka rana koza postaje ljubicasta da bi s vremenom izjednacavala se postepeno s normalnom kozom. Poslije moze ostati oziljak ali to je uglavnom kod vecih madeza a da bi smanjili tu mogucnost preporucam dezinfekcijsku kremu koju mozete kupit u ljekarni ili kremu koji preporuca proizvođac ovog proizvoda na web-u. Krema(WARTMOLE VANISH) dode 80 dolara i dovoljna je za 2-3 veca madeza promjera 5-6 milimetara, sto je jedina losa stvar kod ove kreme uz mogucnost nastanka oziljka. Firma koja prodaje ovu kremu dolazi iz Kalifornije i na dostavu posiljke trebate cekati 2-4 tjedna. I da ja sam je isprobao i stvarno radi a ako se pitate sto je s oziljkom tek sam u procesu lijecenja dvaju manjih madeza (ima tjedan dana) koje traje od 1-2 mjeseca,ponekad i duze a svaki dan se malo pomalo situacija poboljsva sta se tice boje koze i velicine "rane". BTW ako se odlucite za kupovinu ove kreme za koju trebate kreditnu karticu i(ili) paypal racun preporucan da je koristite zimi kad ima najmanje sunca.

Evo vam linkovi stranice na kojoj imate detaljne podatke i uvid u proizvod:

Primjer djelovanja kreme na ogromni madez::rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=RapKMzaUHEA

Homepage:
http://www.wartmolevanish.com/

Stranica s hrpom komentara ljudi koji su provali kremu:
http://www.amazon.com/Winning-Natural-Syringoma-Removal-application/dp/B00132F1DA

Sebosp
27.08.2009., 20:52
Pozdrav svima!
Hitno trebam na odstranjivanje jednog madeza, jel moze netko rec kakva je procedura?
Koliko se placa ako se placa i sve to...
Hvala

Glavni frajer kaže:
28.08.2009., 03:39
Imaš već nekoliko temi na tu temu. Neke su i na puno stranica. Isprobaj the tražilicu, ni guglo, al naša je...

Lake
30.08.2009., 13:11
ima li tko da je uklanjao madeže metodom ELEKTROKOAGULACIJE?
koliko vam je trebalo dana da rane (opekotine) zacjele?

poison7
16.09.2009., 08:39
Stvarno djeluje :)
Pomocu jabucnog octa se skida madez. Ja sam to napravila na licu. Imala sam neizbocen madez.
Ta metoda ne djeluje kod svih, ali kod vecine da.

Detalje mozete naci ovdje:
http://www.soompi.com/forums/index.php?showtopic=38089

poison7
16.09.2009., 08:52
Postupak:
Prvo se madez treba namakati u vodi 15 minuta (moze se drzati vata natopljena vodom) ili se pak madez malo trlja s necim (nova cetkica za zube i sl.).
Zatim se namoci vata sa jabucnim octom i zaljepi flasterom, ili se to napravi pomocu stapica za uho. To se mora drzati 15 - 20min. Zatim se ispere vodom. Ako se nista ne promjeni drugi dan ponovo se stavlja jabucni ocat (ovaj put ne treba trljati).
Medez ce za dan, dva pocrnit (jako), zatim ce nastat krasta (e to bas ne izgleda lijepo pogotovo na licu). Ali nakon par dana pada krasta, a s njom i madez :). Ovisno o velicini madeza tj. koliko je on duboko u kozi nastat ce malo ostecenje (oziljak) i to se maze ili nevenovom masti ili aloe vera gelom. Ako madez nije duboko u kozi oziljak ne bi trebao nastati ako se sve radi pazljivo.

Napomena:
1. Paziti da jabucni ocat ne curi po kozi oko madeza jer ce pocrveniti
2. Ne stavljati jabucni ocat kada nastane krasta
3. Ne trgati krastu

tina sch
18.09.2009., 13:44
to se može i sa madežima iznad razine kože ?

extreme
18.09.2009., 18:59
:eek:

jbt, koliko je to pametno radit, i tak se zajebavat sa madežima???

tina sch
18.09.2009., 19:51
sumnjičava sam i ja prema tome :kukuc:
rađe neka se kirurg pozabavi madežima nego da ja sranje napravim

trebor
18.09.2009., 21:15
Zaključano...Ove "prirodne metode" nikako mi se ne sviđaju...

Termination
16.09.2010., 16:36
Nastavite ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=46420). :closed: