PDA

View Full Version : Upala mjehura

stranice : 1 [2]

aetam89
25.03.2009., 14:19
Bok svima!

Da i ja započnem priču... jučer navečer sam došla s faxa i odem na wc.. sve 5.. za 5min me opet tjera, 3 kapi (znate kako to vec ide)!
nakon mozda 5-og mokrenja sam primjetila krv!:(

Da naglasim, nikad u životu nisam imala upalu mjehura i cudno mi je što mi je odmah krv krenula! Iskreno, nije mi bas svejedno!

Da li je to nesto jaaako strasno sto je odmah krv ili se moze dogodit svakome, kao ovisi od osobe do osobe?:confused:

dan-zena
25.03.2009., 14:39
Bok svima!

Da i ja započnem priču... jučer navečer sam došla s faxa i odem na wc.. sve 5.. za 5min me opet tjera, 3 kapi (znate kako to vec ide)!
nakon mozda 5-og mokrenja sam primjetila krv!:(

Da naglasim, nikad u životu nisam imala upalu mjehura i cudno mi je što mi je odmah krv krenula! Iskreno, nije mi bas svejedno!

Da li je to nesto jaaako strasno sto je odmah krv ili se moze dogodit svakome, kao ovisi od osobe do osobe?:confused:

Krv u urinu znak je jake upale najčešće gornjeg urinarnog trakta (bubrezi). Naravno da ti nije svejedno, i to s pravom. Ne želim te plašiti ali fino se spremi i hitno kod liječnika. Ako ti liječnik ne radi, zdravstvenu knjižicu u ruke i pravac hitni trakt. Tamo će ti izvaditi krv, uzeti urin na analizu, pozvati urologa da te pregleda (nije strašno, pogledat će nalaze krvi i urina i najvjerojatnije ultrazvučno te pregledati) i do kraja dana imati ćeš recept za odgovarajući antibiotik. Molim te shvati ozbiljno situaciju i djeluj promptno, urinarne infekcije nisu bezvezna stvar i potrebno ti je liječenje. Sretno i pliiiiiiiiz poslušaj me.

aetam89
25.03.2009., 19:34
Krv u urinu znak je jake upale najčešće gornjeg urinarnog trakta (bubrezi). Naravno da ti nije svejedno, i to s pravom. Ne želim te plašiti ali fino se spremi i hitno kod liječnika. Ako ti liječnik ne radi, zdravstvenu knjižicu u ruke i pravac hitni trakt. Tamo će ti izvaditi krv, uzeti urin na analizu, pozvati urologa da te pregleda (nije strašno, pogledat će nalaze krvi i urina i najvjerojatnije ultrazvučno te pregledati) i do kraja dana imati ćeš recept za odgovarajući antibiotik. Molim te shvati ozbiljno situaciju i djeluj promptno, urinarne infekcije nisu bezvezna stvar i potrebno ti je liječenje. Sretno i pliiiiiiiiz poslušaj me.

ajmeee... :-( znala sam da ce mi sad tak sta kad-tad dogodit! a lijepo mi je mama rekla.. nemoj hodat bosa i bit bez potkosulje :rolleyes:

nikako to necu zanemarit, sutra sam vec isplanirala kod doktorice! hvala puno na savjetu.. iskreno, uplasila si me s ovim.. BUBREZI!

sto sam zaboravila pitat.. pijem kontracepcijske pilule. sta sad? dali trebam prestat pit ili nastavit bez obzira sto mi nece djelovat zbog lijekova?

pozz i hvala

iorek byrnison
25.03.2009., 19:39
istinu ti govori dan-zena,
poslusaj savijet i odi kod lijecnika.

imam s time iskustva vec 4 godine i nije se za igrat,
a sto se tice kontracepcije, mislim da to nema utjecaja jedno s drugim,
ali znas kako se kaze tko pita na skita pa rade pitaj lijecnika ili u ljekarni mislim da bi ti mogli reci al nemoj me drzati za rijec....

sretno i javi kako napraduje:)

dan-zena
25.03.2009., 20:18
ajmeee... :-( znala sam da ce mi sad tak sta kad-tad dogodit! a lijepo mi je mama rekla.. nemoj hodat bosa i bit bez potkosulje :rolleyes:

nikako to necu zanemarit, sutra sam vec isplanirala kod doktorice! hvala puno na savjetu.. iskreno, uplasila si me s ovim.. BUBREZI!

sto sam zaboravila pitat.. pijem kontracepcijske pilule. sta sad? dali trebam prestat pit ili nastavit bez obzira sto mi nece djelovat zbog lijekova?

pozz i hvala

Vidim da si se odlogirala, ali evo ti još jedan savijet ako svratiš tu večeras. Stavi si šal, zamotaj ga oko pojasa, neki najdeblji što imaš da utopliš to područje tijekom noći i navuci si neke termo čarapice. popij si šalicu urološkog (uvinog) čaja, ako imaš doma, ako ne popij si zeleni, preslicu ili kadulju, moraš uzimat puno tekućine i što češće mokriti da izbaciš što veći broj bakterija. Sretno sutra!:)

aetam89
26.03.2009., 14:49
hvala vam svima na odgovorima :mig:

pijem jako puuuno uvinog caja i primjetila sam da krvi vise nema... :)
pretvorit cu se u caj vise, hehe

btw. bila sam kod dr. danas! dobila sam hiramicin... pijem ga svakih 12h, 5 dana, pa cemo vidjeti! drzite fige :)

pozz svima, bok:)

zdjela
23.04.2009., 22:51
evo ja sam se regala na forum prakticki samo zbog ovoga...:)

prije tjedan dana sam dobila upalu mjehura (1. put) i nekako sam se nadala da ce sama proc za 2,3 dana...

no, to se nije dogodilo i prije 3 dana sam pocela osjecati jake bolove u bubrezima... i sad pisem ovaj post u agoniji....

otisla sam kod doktorice i dobila antibiotike i rekla mi je kao da je moguce da imam bubrezne kamence zbog tih bolova i zato sto su mi nasli krv u mokraci...

iskreno nevjerujem da su kamenci u pitanju jer osjecam tupu bol u oba bubrega... no ne znam... nisam strucnja

pa ako bi netko znao odgovoriti kolika je vjerojatnost da su bubrezni kamenci, a kolika da se upala prosirila? a ako se upala prosirila sta sada?

maybelline
24.04.2009., 12:35
ja sam od malih nogu imala problema s tim,sto se kasnije pretvorilo i kronicnu upalu mjehura i mokracnih kanala.
popila sam brdo i brdo antibiotika i kojekakvih ostalih tableta koje sam pila godinama(svaki dan),osim sto su mi nakon 1,5-2 dali nove.
odlezala u bolnici nekih 10ak puta,posto u mojoj bolnici nisu imali aparate ili sta vec za pregled isla sam za zg par puta i bila na ljecenju(ratno doba bilo,kad se samo sjetim,putovali po 3-4h do tamo,inace treba nekih1.5h , a ja imam bolove strasne,uostalom znate kakvi su)
najgore iskustvo ljecenja u mom zivotu je bilo kad su mi stavili cijevcicu i tako me snimali,koji je sok to za mene bio.
uglavnom su mi rekli da imam nepravilan desni bubreg.
iz zagreba sam otisla isto tako s propisanim lijekovima,nije bilo neke koristi od toga.samim time sto bih se uz upalu mjehura dodatno razbolila i dobila gripu,upalu grla,uvijek bila slabokrvna,bakterija u mokraci.
na neko vrijeme se sve smirilo,i onda sa 14,15 godina pocelo nanovo,ali tad su bili stvarno bolovi,nisam mogla iz kreveta ustat,osjecaj da mi je mjehur prepun,pretezak a min prije tog bila na wc.
tad opet pocela hodati po bolnicama,isla na urografiju par puta,kod urologa,internista,na pedijatriju..
pila opet antibiotike jer sam 2 godine non stop imala e.coly.uzimala uvin caj(mrzim ga,zgadio mi se nakon tolikih kolicina),kasnije brusnicu kupovala u apoteci i od nje pravila caj,pila bjelanjak s limunovim sokom(nije uopce neukusno kako zvuci),totalno se pazila,gdje sjedam,kako sam obucena,nikad dugo ostajala u bazenu ili moru..
i eto mogu reci da mi je danas pno bolje,jer sam se vec navikla da neke stvari nesmijem,i da se moram cuvati i paziti sto se tog tice.
redovito pijem zeleni caj jer od njega moram cesto mokrit.
ponekad mi se javi upala,lezim u krevetu,pijem caj,sta cu drugo.
ugl kad sve sad zbrojim i vidim od doktora specijalista bas i nisam imala neke pomoci,moja doktorica me slala svima, i na tome joj svaka cast,uvijek mi je pomogla,ali oni su me smao kljukao antibioticima.

sestricna je takodeobolila kao i ja(samo sto je ona dosta mlada od mene,hvala bogu pa su dosli neki novi lijekovi,tj, metode lijecenja,ona je bila u zg u klaicevoj par puta,znam samo da su joj dali neki lijek preko cijevcice direktno u mjehur,ona danas nema nikakvih problem.

sanjuška67
01.05.2009., 18:49
Ljudi ne znam više šta da radim, imam često upalu mjehura pila sam prvo antib. nekakav Efox, bilo je malo bolje ali za dva tjedna opet leukociti, proteini, krv u mokraći. Dobila sam antib. Ciprinol već ga pijem 7 dana ali ja i dalje idem stalno mokriti, imam pritisak i bol u mjehuru. Moja dr. već mi ide na živce stalno govori da se strpim da će se smiriti. Početkom godine kad sam imala upalu mjehura bila sam i kod urologa, uzv bubrega i mjehur je ok. Ne znam da li je normalno nakon 7 dana antib. još uvijek često mokriti? kako da si olakšam, pijem tekućini i urološki čaj.:(

Ivanicapeca
01.05.2009., 20:08
Ljudi ne znam više šta da radim, imam često upalu mjehura pila sam prvo antib. nekakav Efox, bilo je malo bolje ali za dva tjedna opet leukociti, proteini, krv u mokraći. Dobila sam antib. Ciprinol već ga pijem 7 dana ali ja i dalje idem stalno mokriti, imam pritisak i bol u mjehuru. Moja dr. već mi ide na živce stalno govori da se strpim da će se smiriti. Početkom godine kad sam imala upalu mjehura bila sam i kod urologa, uzv bubrega i mjehur je ok. Ne znam da li je normalno nakon 7 dana antib. još uvijek često mokriti? kako da si olakšam, pijem tekućini i urološki čaj.:(

Pa dobro jesi li dobila uputnicu za urinokulturu svo ovo vrijeme:confused:? Ako ne, nije ni čudo što antibiotik ne pomaže, jer očito nije onaj koji odgovara bakteriji.
Ja već dugo navlačim E.Coli i najviše mi je pomogao Ninur (uroseptik). Dobila sam ga prvo kutiju 2x dnevno i onda slijedećih 6 mj. svaki dan jednu kapsulu. Jedino je tako moguće eliminirati žilavu E.Coli.
Tegobe koje spominješ možeš ublažiti Brufenima.

sanjuška67
01.05.2009., 20:20
Antibitik mi je dala bez urinokulture jer sam imala puno leukocita i krvi u mokraći pa mi je odmah uvalila antib. Sada kad popijem ovaj antib. moram napravit urinokulturu. Moja dr. jako voli pisati recepte. Koliko mora proći od antib. da bi nalaz urinokulture bio pouzdan?

Ivanicapeca
01.05.2009., 20:39
Antibitik mi je dala bez urinokulture jer sam imala puno leukocita i krvi u mokraći pa mi je odmah uvalila antib. Sada kad popijem ovaj antib. moram napravit urinokulturu. Moja dr. jako voli pisati recepte. Koliko mora proći od antib. da bi nalaz urinokulture bio pouzdan?

2-3 tjedna mislim:rolleyes:

matea000
04.05.2009., 23:05
cure moje...ako vas mogu utještit..ja svakodnevno imam upalu mjehura vec 3 godine..konstantno..odlazila sam na preglede,i nikad mi nista nisu nasli...u obih 3 godine...vec sam se osjecala ko debilli eto...zestoko je počelo prekjucer dok se sve prosirilo na bubreg...i sad su mi konacno nasli brdo bakterija..dobila sam antibiotik efox.....recite mi jel ima koja od vas tako dugo ko ja vec taj problem?

niolinna
23.05.2009., 17:04
Bok svima. Htjela bih vas nešto pitati. Nova sam ovdje ali vidim da imate interesantne i dobre savjete . Dobila sam upalu mjehura prije nekih tjedan dana, ništa nisam konzumirala osim Uvin H čaja. I stvarno mi je pomogao. Ali kao da još uvijek osjećam lagano peckanje pri završetku mokrenja i pri počinjanju. Ali piškim normalno i normalno mi izgleda mokraća. Dali je to znak da nisam pila dovoljno tog čaja i da moram još? Doktor mi je tamo gdje živim i nemam ga di studiram a doma dolazim samo za vikend jednostavno nemam kad otići doktoru. Hvala vam.

snjezrom
29.05.2009., 17:56
Ovako...ja sam isto jedna od mnogih:mad:, sa stalnim upalama mjehura.
Godinama sam pila antibiotike, definitivno bi mi poslije seksa bilo katastrofa i tako dalje...onda se to samo po sebi smirilo i ne znam zadnju jaku upalu sam imala prije dvije godine, pišala krv, bila na Hitnoj i tomu slično.
E, sada već par mjeseci stalno osjećam peckanje, neke čudne bolove dolje, ono, tipa osjećam da imam mjehur :ne zna: u negativnom smislu te riječi.
No, ono što me zanima, htjela sam vas pitati, da li ste kada radile briseve uretre, jer su meni prije 5 godina našli ureaplasmu i mikoplazmu...onda sam pila antibiotike, pa se to smirilo, pa nakon godinu i pol opet...dakle imala sam uz E.coli i te ureaplasme i mikoplazme i i u rodnici i u uretri...ne znam koliko one uzrokuju upale mjehura tj. smetnje u vidu pečenja, probadanja i sličnog.

sanjuška67
29.05.2009., 20:12
Evo mene opet. Nakon mjesec dana i više antibiotika , čajeva, brusnice itd., radila kompletni urin i urinokulturu, danas dobila nalaz i sve je čisto i sterilno. Ali ja još uvijek imam nekakav pritisak i malo češće mokrenje. Ne znam više šta da poduzmem. Nekako mi se čini da kad trebam dobiti mengu češće mokrim .

anjich
29.05.2009., 22:21
niolinna

Ovako...budući da te još uvijek pecka bilo bi dobro napraviti urinokulturu i laboratorijski nalaz urina da vidiš ukoliko postoji neka upala.čaj ti samo smanjuje koncenraciju bakterija u urinu,a sam čaj ti ne može u potpunosti ''istjerati van'' bakterije.čaj je na neki način preventiva budućim upalama mjehura i ublažuje postojeće :).moj savjet,svakako napravi nalaze.

snjezrom-ovako,ja sma imala slične probleme kao i ti...meni bi se upale mjehura javljale uglavnom poslije seksa...e sad,radila sam isto tako sve te briseve uretre i ispalo je negativno na sve,samo su mi našli puno leukocita u rodnici,a za to mi je ginekologica dala neku kremu s aplikatorom.e sad,mene je cijeli taj period kao peckalo pri mokrenju,iako su svi nalazi kao bili sterilni...

sanjuska67-kako sam već gore napisala,ja sma dugo,bar nekih mjesec-dva imala takav osjećaj koji je prestao onda kad sam prestala razmišljat o tome hoće li me peckati prije svakog mokrenja...:)...ma zapravo,ne znam jel prestalo od svih tih silnih količina čaja ili sam se jednostavno prestala zamarati s time jer sam imala puno puno ozbiljnije probleme od tog mjehura(iako znam kako se sve osjećate jer sam i sama to prošla puno puta i nije nimalo bezazleno).pokušaj piti više čaja,papat brusnicu i sl. pa vidi hoće li ti biti bolje?
iako,ne mora značit da se radi o upali mjehura,mže to biti neka vaginalna upala?
i da,i ja imam osjećaj da češće mokrim i malo pecka kad dobijem mengu:)

..angie..
01.06.2009., 13:50
Da ne otvaram novu temu.
Danas bez ikakvih bolova, ili icega slicnoga odem na wc, kada sam vidjela da mi je skoljka crvene boje i voda u njoj, nisam mogla vjerovat. Tek 4 put kada sam otisla na wc mi se unormalila boja urina.
Malo imam pritisak u bubrezima, ali kazem do danas ujutro mi je bilo super, u principu se pritisak pojavi sat vremena nakon sto sam primijetila to.
Idem sutra kod doca, ali da znam o cem se radi.
Jer sam imala upale i mjehura i bubrega, ali ovo mi je fascinantno kako je samo tako dosla.
Tj. nije mi jasno kako uz nikakve naznake imam urin takve boje. Doslivno kao da ste pomijesali 0,5 l krvi sa 1.5 vode. Krv krv.

Mislila sam da me moje bolesti vise ne mogu iznenadit ali cini se da sam bila u krivu :zubo:

dervent
28.08.2009., 14:06
:)Ja pokušala s kombinacijom d-manoze i tableta Rovatinex.Imam dugogodišnje upale mjehura i mokraćnih kanala i bakteriju Streptococus.
d-manozu sam kupila u Ljekarni Tripolski u Osijeku, prilično je skup oko 250 kuna ali mi je bilo bolje već sutradan. Nadalje ću ju uzimati preventivno, dnevno jednu žličicu.Tako da ovaj put nisam morala uzimati nikakve antibiotike, a uroantispetici nisu učinkoviti za Strptococus pa njih i ne pokušavam uzimati.
Rovatinex uzimam jednu kapsulu dnevno, do nedavno sam koristila Uromiren, ali ga u Osijeku više nema pa sam prešla na Rovatinex. Koliko vidim prilično su jednakog sastava.

bLOODSTONE
29.08.2009., 01:09
mitbasters help :) netko mi je rekao da se ne smije uvin čaj piti skupa kad i brusnica..kapsule jelte..nema mi to smisla, al nekako mi logika uvijek šteka na pitanju znanosti :)..inače..jel imate kakva iskustva sa brusnicom u raznim oblicima i pomoći kod cistitisa?

nela7723
12.07.2010., 09:09
vidim da je tema stara, no imam problem s upalom mjehura.
ne znam što da radim. upala se pojavila prije mjesec dana i bila je prebolno i mučno iskustvo za mene. trčanje na wc, strašna bol, al najgore od svega- peckanje, jako da su mi suze na oči išle svaki put kad sam morala na wc. to nije sve, krvarila sam jako, ukratko- pišala krv.

bila sam kod doktora, bila sam na ultrazvuku, dobila sam samo antibiotike i rekli su da je to normalno za upalu mjehura te da će proći kroz par dana.
uz antibiotike sam pila i uvin čaj, no nisam primjetila nikakav napredak.
istina, prestala sam krvariti, odlazak na wc postao je izdržljiv, još me znalo malo peckat... ali u granicama normale. čak mi je nakon tjedan bilo ok, mislila sam da je prestalo. no, sad je prošlo i mjesec dana... a mogu reći da mi je nije posve povuklo, nakon što je prestalo, pojavilo se ponovno za 3 dana. još uvijek me tjera svako malo na wc, ovisno o danu pecka me jače ili slabije, no još uvijek osjećam kako me steže.

za kojih 2 tjedna bih trebala na more, al ovo me ubija. dal ići ponovno kod doktora, po neke tablete? cijeli uvin čaj sam popila. ne znam zbilja, dal će se povući sad samo od sebe ili opet doktori, bolnice... itd.

help :(

felis23
11.09.2010., 17:59
pas masters,
mene ne peče ni ne boli ali me jebe taj ''pritisak'' i filing da mi se piša luđački a onda se ispišam malo :(

mogu li si kako pomoći? osim uvin H

zuzanna
15.09.2010., 07:56
Ćao!
Evo mog problema.Ugl,isla sam vaditi krv i urin zbog kontracepcije i oba nalaza su bila u redu kod urina jedino sto je pisalo zaprasen i bakterija nesto,sve drugo normalno.I sutradan idem na wc tupa bol kad zavrsavam mokrenje.I idem relativno cesto.
Da li je to upala mjehura ili?Sto da radim :ne zna: Zbunjena sam jer nisu povecani leukociti,sve je u redu u nalazima...:confused:

Runolist89
01.11.2010., 15:27
Pozdrav!
Vidim da ima dosta žena sa ovim užasnim problemom i drago mi je vidjeti kako si jedna drugoj pokušavate pomoći. Sad bih vas zamolila da ako netko ima slične simptome kao ja da se javi. Naime, prije pola godine sam imala upalu mjehura, normalnu, bol, peckanje, krv, često mokrenje i sve to. Moja doktorica (iz Velike Gorice sam) me je poslala u laboratorij na običnu analizu mokrače gdje se ustanovilo da imam preko 100 leukocita i nešto eritrocita, nikakve bakterije. Zato mi je propisala neki antibiotik bez slanja na bakteriološki. E sad, počela sam piti antibiotike ali i dalje mi se upala širila dok nije zahvatila i bubreg. Proležala sam dva tjedna u dobranim bolovima i sve je prošlo. Od tih antibiotika dobila sam gljivice al ajde i to sam riješila kod gine-a. Mislila, sad će sve bit ok, kad evo opet za pol mjeseca osjetim neku nelagodu. I sad me zanima. Ta nelagoda je bio više osjećaj napaljenosti nego osjećaj da trebam ići na wc. Znate kako kad imate upalu mjehura onda vam se čini da je on stalno pun, e pa ovdje nisam imala takvih problema. Otišla kod doc-a opet, ovaj put na bakteriološki, samo lekuciti 50 i nema bakterija. Pila Ninur i to prošlo, bez da je bilo ikakvog peckanja ili nečega. I sve opet po normalnom do nekih mjesec dana kad mi se vratio taj osjećaj napaljenosti. Mislim, znam da glupo zvuči al...Užasno smeta, ne mogu normalno razmišljati, osjećaj je stalno tu, neugodan osjećaj. I opet kod doc-a, u laboratoriju 30 leukocita i 2+ bakterije i odmah me poslala na bakteriološki gdje je ispalo da imam samo Saprofite. Pila sam opet Ninur, ništa nije pomoglo. Očito neka upala je, al ne prerasta u upalu mjehura. Itko s nekim sličnim iskustvom? Mislim meni se dečko smije kad mu kažem da me zabrinjava ta napaljenost, isto sam rekla doc-u, on kaže da ništa više ne može... Osjećaj je za poludit.

femmelatin
02.11.2010., 11:30
Ne znam jel ima ikakve veze, ali jesi li radila ginekološke briseve (klamidija, mikoplazma, ureaplazma, hpv).
Česte upale mjehura mogu imati veze i s tim, iako su te infekcije često bez simptoma. Znam da pogotovo socijalni ginići rijetko pošalju ženu da obavi te briseve. Pa ako je išta od navedenog pozitivno,m već samim tim što će se tretirati ta specifična bakterija (hpv je virus, ostalo su bakterije) može se smanjiti učestalost upala mjehura.
U prinicpu bi svaka žena koja ima stalno probleme s uroinfekcijama, trebala napraviti i ginekološke briseve.

Runolist89
04.11.2010., 06:57
E sad, za vrijeme druge pojave tih "simptoma" bila sam kod ginea jer sam od pijenja antibiotika kod prve pojave upale mjehura dobila gljivice. On mi je dao Canesten kremu za van i unutra. Prije dva mjeseca sam radila Papa test i nalazi su bili super. Spolne bolesti tipa klamidija to ne vjerujem jer i ja i moj dečko smo si prvi seksulani partneri. Ali vidiš, za mikroplazmu i iureaplazmu, to je dobra ideja, uopće mi nije palo na pamet. Budem se naručila kod ginea da mi to pogleda. Puno hvala a odgovoru Femmelatin. :)

Runolist89
04.11.2010., 08:00
Htjela sam još nešto reći tj. predložiti. Moja majka je sto imala česte upale mjehura, imala je problem s E. Koli, stalno joj se vračala. Preporučam svim starijim ženama da odu na UZV mjehura, jer se mojoj majci na kraju saznalo da joj se tokom starenja mjehur počeo spuštati te je zbog toga podložniji infekcijama. Nakon operacije upale su prestale. Tako da si i to uzmite kao soluciju, nema ništa loše u malo "rezuckanja" za miran um ostatak života. Također, ako baš imate problema s upalama a antibiotike ne podnosite, pijte radije Ninur, super je. Može se pit i do 6 mjeseci, pomaže i kod E. Koli.(liječnik ga treba prepisati). Također Urosal Lady, pod zadnje ga je moja majka pila i stvarno joj se stišalo. Brusnicu i Uvin H nemojte pit zajedno jer kako mi je doc rekla poništavaju jedno drugo, a mislim da sam to i tu na forumu isto pročitala. Nemojte se prati ni prečesto (jer vam se izlučuje sekret koji štiti od infekcija) ni prerijetko. Gine mi je rekao da je najbolje jedanput dnevno se dobro oprati. Što se tiče pranja govorim o području stidnih usana, naravno da se nakon svake stolice treba dobrano oprati. Obožavam bide.. :) Htjela bih napomenuti da bi večinu toga trebalo probati ako vam to što trenutno koristite ne ogdovara, ne samo stati kod jednoga, ali niti korisititi nešto treće svaki drugi dan. Važno je da aplikacija tih čajeva ili tableta bude duljeg roka, ništa se ne riješava u jednom danu. Nemojte piti tjedan dana i odustati jer vam nije prošlo. Konzumirajte najmanje mjesec dana redovito, tek će se onda vidjeti da li za vas djeluje ili ne. Naglašavam za vas jer je svaki organizam drugačiji i na neke stvari reagira a na neke ne. Plus, što se sexa tiće, trebalo bi se pomokriti poslije sexa jer se štetne stvari na taj način ispiru iz mokračovoda te popiti dvije čaše vode prije i poslije sexa. Kolko je vode dosta tokom dana? Bilo bi optimalno oko 2L tj. 1L na svakih 25 kila koje imate, naravno ne može se tjelo odmah naviknuti na takvu količinu tekućine, ali ide polako. Ako koristite kakvu kontracepciju bilo tablete ili kondom, probajte ih promijeniti jer vam možda ne odgovaraju. Pričala sam s ženom koja je imala konstantne upale mjehura plus gljivice, riješilo joj se tek kad je promijenila vrstu kondoma koju su ona i muž koristili. Očito je bila na nešto osjetljiva. A pilule tek, to zna pošemerit sustav i to dobrano.
Sad sam ga ispisala, mnogo toga sam proučila pa sam htjela sažeti na jednom mjestu te se nadam da će nekom pomoći.

BlueEyesOnly1
04.11.2010., 09:21
Ja nisam nikad imala upalu mjehura, ali u zadnja 3 dana samo što mi suze ne teku kad moram na wc, koliko boli.
Odmah sam kupila UVIH H čaj i pijem ga cijeli dan, spremam se doktoru, zanima me taj ninur, prvi put čujem za to, jel to antibiotik koji propisuje doktor ili možeš sam kupiti u apoteci.
? Jer bih htjela poduzeti sve dok ne dobijem nalaz urina.
Ja sam od srpnja do danas stalno bolesna jer imam anemiju, pa pokupim svaku virozu, upalue grla su mi već poostale normalna stvar, a što je sad ovo Bog zna. Samo da prođe što prije.
Boli grozno.

Runolist89
04.11.2010., 22:00
Ninur je lijek, antimikrobni lijek iz skupine uranoseptika, nije antibiotik. Dolazi ti u kapsulama (ima ih 30). Može se koristiti samo za suzbijanje upale ali i radi prevencije, tako da ga neki liječnici propisuju i na 6 mjeseci jer ti onda najvise zagarantira da ti se upala više neće vratiti. Ninur ti treba liječnik propisati, koliko sam čula puno žena ga pije, tako da samo zamoli svog liječnika da ti ga propiše.
Što se tiće do vremena dok ti ne dođe nalaz urina, samo pij puno vode i Uvin čaja. Znam da boli ali treba izdržat dok ti doktor nešto ne propiše...eh. Možda da probaš do tada s Urosal Lady, kolko sam čula i on zna dosta smiriti simptome a prilično sam sigurna da za njega ne treba recept. Raspitaj se u ljekarni, tj. pošalji nekog da to obavi umjesto tebe a ti odmaraj. ;)

BlueEyesOnly1
05.11.2010., 23:40
Hvala Runolist!

Jučer sam u suzama otišla do doc. i dala mi je odmah cefalin, vidjela je da nema smisla čekati nalaz urina, jer je rekla da se boji da mi ne ode na bubrege,
kad popijem ove "konjske tablete" onda ću tek na urinokulturu, pa ću pitati za taj ninur. Imam napad kad moram progutati veliku tabletu, :ne zna::ne zna::ne zna: nadam se da taj ninur nije velika kapsula ili tbl, jer je neću piti ako ne moram. Ne mogu si pomoći kod toga.
Stvarno nisam nikad čula za to. U stvari nisam ni imala do sada upalu mjehura. Laku noć

Runolist89
07.11.2010., 18:23
Nije konjska tableta ne brini, majušna je. :) Ajde, nadam se da će ti biti bolje.

lucija29
08.12.2010., 04:12
Evo treća godina da mi se ponavlja upala. Pila sm sinersule, ali su mi počeli smetati (povraćala sam od njih), onda me doc. prebacila na klavaxe, ali i od njih sam imala mučnine, primala sam injekcije garamycina i opet ništa.Onda sam otišla kod ginekologa koji mi je prepisao sinekolin kapi, vaginalete. I evo opet ista stvar se ponavlja boli me za poluditi!

mousse od čokolade
11.12.2010., 00:01
Evo treća godina da mi se ponavlja upala. Pila sm sinersule, ali su mi počeli smetati (povraćala sam od njih), onda me doc. prebacila na klavaxe, ali i od njih sam imala mučnine, primala sam injekcije garamycina i opet ništa.Onda sam otišla kod ginekologa koji mi je prepisao sinekolin kapi, vaginalete. I evo opet ista stvar se ponavlja boli me za poluditi!

dobro dosla u klub. ne znam kako da te utjesim.. jer sam u istom sosu. vec 2 godine u komadu upala (e.coli). s kracim stankama.

iz iskustva (jer mi je ovo drugi put u zivotu da se borim s tim).. antibiotik ne rjesava stvar, pa ni ninur. Njih je dovoljno piti 2-3 dana da ubiju vec kolicinu bakterija, ali stvaranje ravnoteze i otvaranje mogucnosti tijelu da se samo bori protiv upale moze se postici jedino prirodnim putem..

1. imati brutalno jak imunitet -vitamini, zdrava prehrana..
2. crijevna flora (koja ti je unistena od sinersula i koje cega) mora biti dovedena u red (dakle, bifidus i laktobacilus acidofilus - to dobijes iz jogurta, ali bolje uzimat kapsulno ili u prašcima - ipak je veca koncentracija)

3. ajde, i brusnica je ok, al vise za neko ispiranje i tjeranje na wc. jer kako se rijesiti bakterije ako ju ne izbacujemo van?

Medutim, ljudi odustanu ako ne vide rezultate nakon tjedan-dva-mjesec. Ovo sto sam navela treba uzimati mjesecima..ma vraga i to - ljudi koji su podlozni ovakvim upalama, trebali bi ovakav rezim uvesti u svakodnevnu cjelozivotnu naviku.

Protiv upale mjehura i e.coli mozes jedino ako se ful zainatiš.. inace ona pobjeđuje.

Sretno i ne odustaj! Necu ni ja! :)

lucija29
11.12.2010., 17:31
Hvala na pomoći.

NOELANI
11.12.2010., 20:23
Halo cure!
Čitam malo oo ovoj temi jer zadnjih tri mjeseca nikako se riješiti ove gnjavaže!Na prve simptome radila običan pregled mokraće,doktorica kaže nema ništa,pijte čaj i to je to! Pila čaj iz biljne apoteke -Čaj za mjehur i mokračne puteve,malo se smiri al' onda ponovno razbukta!Idem na wc ponekad svako pet minuta!!!!!!:mama:Izluđuje me to!Pritisak i ono nedovoljno izlučivanje mokrače,noć-noćna mora,dižem se sto puti!Urinokultura sterilna!!!Doktorica dala neke antibiotike,evo červrti dan al čini mi se nikakvog pomaka.
kad čitam vaše postove--ajme majko--pa zar je to tako teško izliječiti!???!
Ispaliti ću na živce!!

mousse od čokolade
12.12.2010., 00:17
Halo cure!
Čitam malo oo ovoj temi jer zadnjih tri mjeseca nikako se riješiti ove gnjavaže!Na prve simptome radila običan pregled mokraće,doktorica kaže nema ništa,pijte čaj i to je to! Pila čaj iz biljne apoteke -Čaj za mjehur i mokračne puteve,malo se smiri al' onda ponovno razbukta!Idem na wc ponekad svako pet minuta!!!!!!:mama:Izluđuje me to!Pritisak i ono nedovoljno izlučivanje mokrače,noć-noćna mora,dižem se sto puti!Urinokultura sterilna!!!Doktorica dala neke antibiotike,evo červrti dan al čini mi se nikakvog pomaka.
kad čitam vaše postove--ajme majko--pa zar je to tako teško izliječiti!???!
Ispaliti ću na živce!!

kak ti je dala antibiotike ak ti je urinokultura sterilna??

meni se iz ovog cini da imas prije neku vaginalnu upalu - trk ginekologu na briseve! jer te moze peci kod mokrenja i tjerati na wc svako malo i kada nije stvar u upali mjehura!!

NOELANI
13.12.2010., 18:02
kak ti je dala antibiotike ak ti je urinokultura sterilna??

meni se iz ovog cini da imas prije neku vaginalnu upalu - trk ginekologu na briseve! jer te moze peci kod mokrenja i tjerati na wc svako malo i kada nije stvar u upali mjehura!!

Hvala ti na savjetu!
Dala mi Hiramicin,kao zbog ureaplazme i mycoplazme,koje se ne mogu vidjeti nego samo posebnim testom..a ja ko zainat imala menst.,pa nisam mogla testirati se na to...a toliko me izluđivalo da sam počela sa antibioticima,mada ništa puno bolje...
svi su mi simptomi za upalu mjehura,mada nema nikakvog pečenja (sterilno!!!),a sve drugo je tu...Sad ću trk na internet na tu vaginalnu upalu!Za tri dana idem ponovno do dok.,valjda će šta pametno reći mi.

NOELANI
13.12.2010., 18:23
čitajući o vaginalnoj upali.....mislim da nije to...nemam takve simptome..ni iscjedak,ni svrabež,ni neugodan miris...
Kod mene je stalan pritisak,bol u pubičnoj kosti,česti wc po par kapi,stalan osječaj vlažnosti,neodgodiva potreba za mokrenjem...
al' nikad ne bi rekla da je ovo toliko neugodna stvar.Zavlada ti cijelim životom!:(

femmelatin
13.12.2010., 21:57
Po opisu je upala mjehura, nema što drugo.
To što si gledala za vaginalnu upalu - stvar je u tome da se eventualna infekcija rodnice, koju je teško detektirati jer može biti asimptomatska, preselila u područje mjehura. A urinokultura se ne radi na tih par bakterija koje si već spomenula, znači jedino ginekološki brisevi mogu to potvrditi.

Bilo bi dobro ipak ponoviti urin i urinokulturu, plus vaginalni brisevi na klamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu.

Dok sve to ne obaviš, simptome možeš ublažiti urosalom, uvinim čajem, uzimanjem puno tekućine - voda, nezaslađeni čajevi, utopljavanjem trbuha, toplim tušem (ne kupanjem u kadi)...

Drži se.

mousse od čokolade
13.12.2010., 21:59
al' nikad ne bi rekla da je ovo toliko neugodna stvar.Zavlada ti cijelim životom!:(

Znam, uzas jedan..
Ima dana kad jednostavno izgubim volju za svime, ici van, ici na faks, ista. Previse puta me dovelo ovo do suza.
Zivim za dan kad cu se rijesiti bestije.. :s

NOELANI
15.12.2010., 22:16
Hvala cure!
Pijem sve te moguće čajeve,uvin i u listu i u granulama,popila ovaj antibiotik pa sve skupa čini se malo bolje,al vidim da još nisam izliječila...već se to povlačilo i čim malo prestaneš sa čajevima-evo ti ga na opet!podmuklo,nema šta:mad:
Počela sam piti i čisti propolis,neće štetiti...vidjet ćemo.
Hvala na odgovorima i podršci još jednom...:):)

Perzijka
16.12.2010., 10:29
imam nagon za piškenjem, ujutro se budim podbula, jako su mi kapci otečeni, pijem oduvijek jako malo tekućine, što bi to moglo biti? bubrezi? a ponekad kad potrčim i malo svinkti popusti pa je mokro :(

3bohnmnp
28.01.2011., 19:03
Prije 2ipo mjeseca sam pri radu zgibova (zgibovi su se sastojali od dizanja pomoću ruku do šipke, a nakon toga i dizanje skupljenih noga do neke visine također). Nakon par ciklusa, pri dizanju noga sam osjetio horizontalnu bol u predjelu tijela gdje je smješten mjehur (kao razvlačenje vlakana, istegnuće (kao što je recimo pucanje prstiju, ali bez onog zvuka pucketanja)). Bol je pulsirala 10ak sekundi. Nakon toga je nestala, ali je ostao osjećaj nelagode, neugode...
Taj osjećaj nelagode je jenjavao 4-5 dana, da bi na kraju (pri samom nestanku te nelagode) dobio temperaturu 37'5. Također, između temperature i jenjavanja nelagodnog osjećaja sam imao i neke bolove u predjelu jetre (nisam siguran je li povezano, a kasnije su dijaznozirali da imam blago uvećanu jetru, pa se sad pazim više). Paracetamol nije pomagao (1g), a sutradan je temp bila 38'5. Dijagnosticirano blago povisenje krvi u mokraci, zadebljane stijenke mjehura preko ultrazvuka, ostalo sve uredno. Doktor propisuje Zynatt (Zinat) 500 mg, 7 dana pio, i temperatura se povlači. Neugodan osjećaj i dalje ostaje, ali mišljenja sam bio da svakim danom to ide na bolje. Nakon Zynatta sam pio Piyeloseptyl kapsule(mjesec dana) i Rupurut tablete(10ak dana). Također bio Uvin i čaj od brusnice cijelo vrijeme. Prije mjesec dana obavio ponovo pretrage, sve uredno, krv, urin, sve. Nelagoda i dalje traje, sa osjećanjem poboljšanja. Ali ne prolazi. Urinokulture i mikrobiološki pregled ejakulata također uredan. Ejakulat sam pravio jer se neka nelagoda počela pojavljivati prije 15-20 dana, imam osjecaj da su mi testisi omlohavili, opustili se, kad sam na sobnoj temperaturi (kad sam vani, onda se vrate na normlanu veličinu). Također, primjetio sam (nako što sam na papirima potpuno zdrav) da mi se nelagoda pojačava kad nosim malo uže bokserice i(li) trenerku neku. Ta nelagoda se javlja od korjena spolnog organa prema karličnim kostima (znaci u "trokut" smjeru prema gore), i na tim mjestima nelagode se "napuše" dio tijela, tj predjel oko (i preko) mokracnog mjehura (kao da mi je pun mjehur, iako nije), i ta napuhanost traje recimo sve do prvog odmaranja (spavanja). Sutra je manja, a prekosutra napuhanosti nema. Također, pri bilo kakvom većem naprezanju (čišćenje poda, spremanje kufera, vezanje vezica na cipelama) također ubrzo dođe do napuhavanja.
Već 2ipo mjeseca me muči to napuhavanje i nelagoda, i nikako da nađem rješenje. Možda je to trbušni zid, ili bruh(kila), doduše u nekim manjim mjerama jer nemam neki bolova(ni sad niti sam prije imao(doduše jesam imo malo jačih nelagoda, ali bolovi mislim da nisu nikad bili prisutni). Postoje li neki mišići tu ili bilo šta šta se može ozljediti osim mjehura i mokračnih kanala, i da treba s tim nešto raditi. Već sam pomalo umoran od otkrivanja problema, i najiskrenije se nadam da će neka dobra duša odgovorom pomoći kako da ta nelagoda prestane, ili barem ukazati na pomoć, ili bilo šta što bi mi moglo pomoći.
Unaprijed hvala!

femmelatin
28.01.2011., 20:39
Nevezano uz uzrok osjećaja nelagode, samo ih ti rekla da se uvin čaj i sok od brusnice nikada ne uzimaju zajedno. Ili piješ (stalno) uvin, ili (stalno) sok od brusnice, a ne malo jedno malo drugo. Međusobno se poništavaju.
Iako, kod tebe nije problem upala mjehura, pošto su nalazi uredni, no čisto da znaš za ubuduće.

3bohnmnp
30.01.2011., 15:51
Zahvaljujem na savjetu!
Ako ima itko bilo kakvu informaciju, bit ću mu zahvalan.

Fra Ante
30.01.2011., 20:49
Provjeri da možda nemaš ingvinalnu ili skrotalnu herniju.

A možda da napraviš i cistoskopiju pošto si naveo hematuriju.

Simonica!
23.02.2011., 08:10
:(brusnica stvarno rules. druzim se s eserihijom vec 10tak godina, dok nisam otkrila brusnicu, znala sam imati infekcije maltene svaka 2,3 mjeseca, o posljedicama i mojim mukama necu ni pocinjati, htjeli me prikopcati na akutnu dijalizu, malo po malo situacija se smirila, i vec je godinama odrzavam samo kapsulama brusnice. desi mi se sad da ni jednom ne dobijem upalu za cijelu godinu, shto je prije bilo dalje od nemoguceg.
godishnje napravim turu od 2,3 mjeseca da pijem 3 tablete dnevno (ujutro, podne, navecher). nishta mi ne smeta ako ozebem, stanem(sjednem na hladno i to. samo ako me napadne gripa recimo, odmah mi se budi i eserihija, imuni sistem i to.

Pozdrav!

daj mi pls reci kakve su to tablete i gdje se mogu nabaviti?U ljekarni ili?

Sori na glupom pitanju

mmz<3
21.03.2011., 22:23
Ovako... stvarno mi se neda citat cjela tema ali kolko sam je na prekskokce citala nigdje nisam vidjela da se spominje antibiotik efox.. prije godinu dana sam isto imala upalu mjehura bez e.coli koja se sad pojavila, i dobila sam antibiotik efox ( trudnica sam) u uputama pise da stetno djelovanje jos nije dokazano, te da treba procjeniti opravdanost njegove primjene. Imam vec sad komplikacije u trudnoci i ova recenica me malo zabrinula jer nista nije bas receno s njome...
Molilm vas ako netko ima iskustva s time pisitee! :ne zna:

tulipancica
22.03.2011., 09:42
Na tvom mjestu bi odmah prestala piti taj antibiotik .. vjerovatno je nov na trzistu i jos uvjek u fazi "nismo sigurni za kontraindikacije".. dobro , ne zelim dizati uzbunu , ali nepostoji 100% zdrava tableta..
e.coli je jedna od najupornijih bakterija (uostalom kao i sve gram negativne ) ali pokusaj je lijeciti prirodnim putem .. sto vise cajeva, brusnica po mogucnosti .. izbaci secer,sol itd .. probaj piti vodu sa 7.0-8.0 ph vrijednosti .. itd ..
sve ostalo sto znam da bi pomoglo necu ti preporuciti jer nisam sigurna koliko je ok za zene koje su nosece ..

mmz<3
22.03.2011., 10:51
Na tvom mjestu bi odmah prestala piti taj antibiotik .. vjerovatno je nov na trzistu i jos uvjek u fazi "nismo sigurni za kontraindikacije".. dobro , ne zelim dizati uzbunu , ali nepostoji 100% zdrava tableta..
e.coli je jedna od najupornijih bakterija (uostalom kao i sve gram negativne ) ali pokusaj je lijeciti prirodnim putem .. sto vise cajeva, brusnica po mogucnosti .. izbaci secer,sol itd .. probaj piti vodu sa 7.0-8.0 ph vrijednosti .. itd ..
sve ostalo sto znam da bi pomoglo necu ti preporuciti jer nisam sigurna koliko je ok za zene koje su nosece ..

hvala na savjetima :mig: bila sam danas kod ginicke pa sam s njom popricala o tome, nije ni ona bas bila sigurna kaj mi je ova dala ali je zakljucila da mi nemoze utjecat na bebu..
kupila sam si brusnice...kupit cu i sok, ne volim pit cajeve jer imaju jako mali udio brusnice a ak kupujem cistu brusnicu za caj radije kupim sok.
Vidjet cu kak ce sve to funkcionirat..

tulipancica
22.03.2011., 11:20
Sok ipak sadrzi secer :mig: iako ne volis cajeve bolje je .. moras piti puno tecnosti (caja) da bi prociscavala besiku .. imas u apoteci kupiti cistu brusnicu (caj)

Zelim ti sto prije izlijecenje od e.coli i sretno sa prinovom :cheer:

mmz<3
22.03.2011., 14:02
Sok ipak sadrzi secer :mig: iako ne volis cajeve bolje je .. moras piti puno tecnosti (caja) da bi prociscavala besiku .. imas u apoteci kupiti cistu brusnicu (caj)

Zelim ti sto prije izlijecenje od e.coli i sretno sa prinovom :cheer:

a ja kupim u bio i bio onaj sok od ciste brusnice koji je stvarno gorak i onako steze usta :rolleyes: i malo ga razrjedivam sa vodom pa popijem dosta toga..

Hvala ti :grli:

leonalea
22.06.2011., 00:14
evo ovako da krenem.. imam upalu mjehura, bakterije, vec vise od pola god, i sve antibiotike, sa antibiograma sam pila i to po par puta, ne djeluju:( sad sam na inekcijama gentamicina 7 dan, malo je bolje ali i dalje osjecam povremeno peckanje, i pritisak.. sto dalje??:(

mousse od čokolade
23.06.2011., 11:51
evo ovako da krenem.. imam upalu mjehura, bakterije, vec vise od pola god, i sve antibiotike, sa antibiograma sam pila i to po par puta, ne djeluju:( sad sam na inekcijama gentamicina 7 dan, malo je bolje ali i dalje osjecam povremeno peckanje, i pritisak.. sto dalje??:(

Evo, ja vec preko 2 godine..zavrsim kuru antibiotika, stave me na ninur, i za koji mjesec opet ista prica.
Ne znam sto da ti tocno preporucim, na neke moje prijateljice su djelovale stvari koje na mene nisu uopce.
Kolko god da si to vec cula - najvaznije je piti puno tekucine, i to ne puno u smislu da popijes litru vode pa par sati nista - nego stalno piti! Ono, doslovce, da ides svakih pol sata-sat na wc (kad si doma, oblokavaj se vodom, cajem od koprive, sokom od brusnice!)
Bakterije ces se rijesiti jedino tako da ju izbacis van kompletno. Pošto je eserihija kukicasta bakterija i lako se uhvati za stijenke mjehura i mokracnih kanala, treba podrucje urinarnog trakta odrzavati kiselim kako bi se sluznica oporavila i postala "skliska" i na neki nacin onemogucila bakteriji da se prihvati.
Takam PH ces najbolje postići sa sokom od brusnice, čajem od brusnice, može i kapsulama od brusnice, acidofilom, probioticima.

Također, važan je i imunitet i dobro opće stanje organizma - pa, zdravo se hrani i unosi puno vitamina!

Izbjegavaj slatkiše, alkohol i bijelo brašno koliko možeš jer je to E.Coli najslađi obrok :p

Sretno!

leonalea
03.07.2011., 22:26
izgleda su njoj najsladi obroci ko i meni:) Meni je urolog rekao, da izbacim sve kiselo i brusnicu, i da pijem uvin caj s malo sode b. sad sam na ninuru poslje gentamicina...tebe jos nije proslo:(

femmelatin
04.07.2011., 14:43
Ja sam otkrila urosal lady, maznem jednu tabletu čim osjetim nelagodu i bude mi super. S tim da nisam baš tipičan primjer - mjehur mi jest jako osjetljiv, i napatila sam se prije s čestim i netipičnim upalama, ali ovo sad bude neka nelagoda koja uglavnom i sama prođe nakon šalice čaja i sl.
Čak ga ne uzimam prema uputama 2 x 2, nego jednu kad osjetim nelagodu, ali djeluje.
nemam pojma jel to štetno i ne preporučujem ostalima ovaj eksperiment, i sasvim sigurno nije dobro rješenje kad vas upala već obori, ali kao neka preventiva meni je ok.

Dotad je na vrhu popisa uvijek bio uvin h, ili čaj br 9 od holyplanta.
Sad imam doma uvin zrnca (kao cedevita), ali urosal lady mi je draži.

Što se brusnice tiče, osobno mislim da je to teža propaganda i meni nikad nije djelovala, ionako se ne kombinira s uvinim čajem, nego je ili - ili.

leonalea
08.07.2011., 00:02
e tako sad i ja osjecam, neku nelagodu u mjehuru, pritisak, i kako da stalno moram mokriti, cek i kad se pomokrim.. pecka me malo samo poslje mokrenja.. urinokultura nakon 6mj napokon negativna:))))))))) Sad ne znam je je problem, sto sam nakon gentmicina, 5 dana poslje radila urinokulturu, (mozda je bilo premalo cekat, iako je dok rekla da je dosta i 3 dana) ili je mjehur jos uvijek upaljen iako nema bakterija?? zbunjena sam sad

Ribež
09.07.2011., 06:54
Svaki početak ljeta ista priča.
E.C.
Napravila urinokult. brdo bakterija E.C.
Popila sam kuru antibiotika, pijem čaj za bakterije Buhač - i svako veće još mjesec dana moram piti Ninur.
Suprug dao isto urin i ejakulat.
Nađena E.C u oboje i enterococ.
E sada njemu stoji 10 na 3.

Bio je kod urologa koji traži ponovno liječenje oboje drugim antibioticima.
pitali smo i liječnike opće prakse i on urologa jer to prenosivo tijekom spolnog odnosa i svi tvrde da ne.
meni to nema logike aposlutno nikakve..
mi smo mislili probati s petrovićevom tinkturom i medom za podizanje imuniteta uz naravno antibiotike - na žalost.
ima tko isustva s petrovićem - molim savjet.

Da li bi ja trebala ići ginekologu i tražiti neke briseve..
hvata me muka jer do moje ginekologice je tako teško doći..prije bi došla do himalaja..

Tinach
09.07.2011., 07:07
Svaki početak ljeta ista priča.
E.C.

mi smo mislili probati s petrovićevom tinkturom i medom za podizanje imuniteta uz naravno antibiotike - na žalost.
ima tko isustva s petrovićem - molim savjet.

Nisam probala tinkturu, pa ne znam, ali znam da mi je pomogao secer d-manoza. to je isti secer kojeg sadrzi brusnica, a djeluje na nacin da promijeni stanicnu membranu bakterije pa onemoguci prianjanje na stijenku mjehura. s obzirom na broj bakterija, brusnica je preslaba bila, pa sam u Farmaciji kupila cisti d-manoza prah i pila dva dana pojacano, pa slijedecih dana jednom na dan i za dva tjedna urin sterilan! i od tad cim osjetim bilo kakvu smetnju ili onaj poznati osjecaj dok pocinje upala, popijem to i sve je u redu. mala teglica od 50 g kosta 226 kn, ali imam je vec 3 mjeseca i jos nisam ni trecinu potrosila.
pa eto,

leonalea
10.07.2011., 19:32
ribez, molim te mozes mi reci, koje tocno nalaze je radio tvoju muz, da znam trazit od svog doktora, za mog decka, hvala:)

Ribež
11.07.2011., 08:45
ribez, molim te mozes mi reci, koje tocno nalaze je radio tvoju muz, da znam trazit od svog doktora, za mog decka, hvala:)

Ako si iz Zg: dečko traži uputnicu za Mirogojsku - urinokulturu i ne znam kako se sada drugi dio zove ali znati će doktorica - daje se ejakulat na analizu na bakterije.
Nosi se direktno gore ( u Mirogojsku) naravno u sterilnim kutijicama/eprueti.
Njemu su rekli da je bitno donijeti u roku 1 sata. Sada po ovim vručinama neka se konzultira s doktoricom.
Ja ću sada pod g.o raditi i bris ceviksa jer je moguće da i tamo imam a i muž će raditi bris mada je njemu zadnji prije 1 god bio sterilan ali za svaki slučaj.

leonalea
11.07.2011., 20:05
meni je urolog rekao da je bolje dati ejakulat nego bris, jel mi smo radili briseve, pa ajde sad da provjerimo i to, iako je njemu bris i urinokultura bila negativna, a meni je stalno pokazivalo bakterije, evo sad mi je prva urinokultura nakon dugo vremena negativna, ali jos uvjek boli mjehur, pritisak i povremeno peckanje, kaze doktorica da je to zato sto je mjehur bio dugo pod upalom, pa da mu treba vremena, da se smiri, pijem ninur i brusnicu od encijana:)

DamaX
05.08.2011., 14:48
Ne znam pomaze li dugorocno , ali treutno sigurno da - PARENJE KAMILICOM. Evo do jutros sam plakala svaki put kad bih dosla u kupaonu , a hvala Bogu , isla sam svakih 10 min. Uglavnom , skuha se caj kamilice i vruci se stavi u neku posudu na koju se moze sjesti , i parit se tako svakih pola sata - sat vremena. Jos uvijek malo pecka , ali instant rjesenje za ocajnicke bolove. :)

femmelatin
05.08.2011., 22:13
Evo još par ideja za olakšanje, možda nekom pomogne (isprobano metodom vlastite kože):

-ako baš peče, sjesti u kadu i tuširati trbuh vrućom vodom (ne tako vrućom da se opečete, nego toliko da je ugodno), 15 minuta, pola sata, koliko vam paše; osjetno smanjuje pečenje bar dok ne iziđete
-ako možete izdržati da ne trčite na wc svake 3 minute, nego dok ne napunite mjehur (čajem, vodom) - manje peče kad imate što za pomokriti, nego tri kapi
-mirovanje pomaže
-imajte uvijek pri ruci barem nešto od ovog - uvin zrnca (jer su praktična i na poslu i na moru, gdje ne možete baš svugdje skuhati čaj) i već ranije spomenute urosal lady - nakad znaju spriječiti u ranijoj fazi, da ne završite na antibioticima, također su dobre kao prva pomoć, jer po murphyevom zakonu, mjehur zapeče u subotu, nedelju, noću ili vjerskim i državnim praznicima :D a teta u dežurnoj ljekarni će vas ljubazno uputiti na hitnu, jer ni da joj u zalog ostavite putovnicu domovnicu osobnu zdravstvenu i sve kreditne kartice NEĆE vam dati antibiotik, čak ni ako ste prekaljeni borac i znate u miligram što će vam liječnik prepisati

panic
07.01.2012., 15:00
Evo još par ideja za olakšanje, možda nekom pomogne (isprobano metodom vlastite kože):

-ako baš peče, sjesti u kadu i tuširati trbuh vrućom vodom (ne tako vrućom da se opečete, nego toliko da je ugodno), 15 minuta, pola sata, koliko vam paše; osjetno smanjuje pečenje bar dok ne iziđete
-ako možete izdržati da ne trčite na wc svake 3 minute, nego dok ne napunite mjehur (čajem, vodom) - manje peče kad imate što za pomokriti, nego tri kapi
-mirovanje pomaže
-imajte uvijek pri ruci barem nešto od ovog - uvin zrnca (jer su praktična i na poslu i na moru, gdje ne možete baš svugdje skuhati čaj) i već ranije spomenute urosal lady - nakad znaju spriječiti u ranijoj fazi, da ne završite na antibioticima, također su dobre kao prva pomoć, jer po murphyevom zakonu, mjehur zapeče u subotu, nedelju, noću ili vjerskim i državnim praznicima :D a teta u dežurnoj ljekarni će vas ljubazno uputiti na hitnu, jer ni da joj u zalog ostavite putovnicu domovnicu osobnu zdravstvenu i sve kreditne kartice NEĆE vam dati antibiotik, čak ni ako ste prekaljeni borac i znate u miligram što će vam liječnik prepisati

Ne znam jer ima još koga na ovom forumu, ali da probam.

Naime, imala jaku upalu mjehura, doslovce mokrila krv. Dobila Nolicin, sve pet nakon njega urinokultura bo. nema bakterija, mokraća ok. Međutim, ja i dalje moram često na WC i dalje me probada dolje lijevo iznad pubične kosti. Jel imala koja ovakav slučaj i što bi to moglo biti.

leeloo27
07.01.2012., 19:18
A nakon koliko si radila urinokulturu nakon uzimanja terapije?

panic
08.01.2012., 10:16
A nakon koliko si radila urinokulturu nakon uzimanja terapije?

Jedno 8 dana, urologica u bolnici mi je rekla da mogu već nakon 4 dana nakon prestanka terapije. I obična pretraga urina veli da nema upale. Mislim, paničar sam i dosta me strah jer sam mokrila krv, a opet ne bi htjela baš totalno paničari pa ići na neke pretrage ak baš ne moram. Navodno cistoskopija nije baš ugodna.

Nixon86
19.10.2013., 08:55
Pozz svima, ne znam jel ovo prava tema no pokušat ću napisati tegobe.

Radi učestalog mokrenja (par mjeseci unazad) recimo samo ujutro 5-6 puta i laganog pritiska u donjem dijelu trbuha otišao sam kod liječnika.Napravljene su pretrage krvi koje gdje je L u granicama, mokraća uredu i urinokultura sterilna.Nema nikakvih drugih povišenih ili sniženih vrijednosti izuzev AST 95 i ALT 184.

Moj doktor kaže da te dvije stvari nisu povezane, dakle mokrenje i povišene jetrene probe.Radi tih vrijednosti poslala me na test za hepatitis B i C a mokrenje smo bacili u drugi plan i rekla mi da nema elemenata da ma šalje "dalje" na pretrage recimo urologu no ja konstantno učestalo mokrim.

Jel ima netko neki savjet, šta gdje i kuda, privatna ordinacija? jel vjerujem da nemam hepatitis i da je to jedino što je ona mogla napraviti na temelju dosadašnjih nalaza.

hvala

body halleck
19.10.2013., 14:32
Pozz svima, ne znam jel ovo prava tema no pokušat ću napisati tegobe.

Radi učestalog mokrenja (par mjeseci unazad) recimo samo ujutro 5-6 puta i laganog pritiska u donjem dijelu trbuha otišao sam kod liječnika.Napravljene su pretrage krvi koje gdje je L u granicama, mokraća uredu i urinokultura sterilna.Nema nikakvih drugih povišenih ili sniženih vrijednosti izuzev AST 95 i ALT 184.

Moj doktor kaže da te dvije stvari nisu povezane, dakle mokrenje i povišene jetrene probe.Radi tih vrijednosti poslala me na test za hepatitis B i C a mokrenje smo bacili u drugi plan i rekla mi da nema elemenata da ma šalje "dalje" na pretrage recimo urologu no ja konstantno učestalo mokrim.

Jel ima netko neki savjet, šta gdje i kuda, privatna ordinacija? jel vjerujem da nemam hepatitis i da je to jedino što je ona mogla napraviti na temelju dosadašnjih nalaza.

hvala

Eh, gdje je taj fejspalm, kad ti najviše treba :rolleyes:
Slobodno ju pitaj, kojom je točno pretragom isključila bolest prostate.
Uplaćujem u kladionici na bolest prostate pristojnu svotu (ne mora nužno biti bakterijska, premda vjerojatno jest).
Traži odmah u pondeljak uputnicu za urologa (mogla te i ona pregledati vrlo jednostavno i u roku od cca 30sec biti poprilično sigurna radi li se o bolesti prostate)- ne daj se istjerati iz ordinacije bez tog.

Btw, jel piješ kakve lijekove koji bi mogli imati kao nuspojavu učestalo i/ili otežano mokrenje?

ppavic7
24.10.2013., 20:09
Mrzim ove upale mjehura!!:503: Imala sam Escherichiu coli prošle godine, ali ne znam dali mi je nestala. dali se moze upala zaraditi ako sjedam na wc skoljke na javnim mjestima??
Ili i je to escherichia još ostala...mrzim to!!!:504:

LION33
01.11.2013., 00:43
...nemojte mislit da je vama zenama samo tesko
Ima i nas muskih kojima nije naj bolje
Jednom sam imao E.C ,pio puno uvin caja i caj od koprive , i rjesio se
Medutim izgleda da me ponovno napala
Ali zanimljivo je ovo, da svaki put kad se ja i zena igramo ,da me nakon toga muci praznjenje mjehura ,i lagano peckanje
Svakih 6mj moram poslovno na put, i nema me skoro mj dana doma
I tad se sve smiri
Izgleda da je problem u zeni (moram je zamjeniti :D
Da cujem ,kaj vi mislite ,u cemu je problem

Jedna Tanja
17.02.2014., 23:25
Ja sam jednom imala jaku upalu mjehura, cak sam i krv mokrila. Tad me je spasao antibiotik, ali mi je mjehur ostao osjetljiv... tako da sam neko duze vrijeme poslije toga na svaku naznaku recidiva pribjegavala samo indijskom biljnom preparatu koji se zove CYSTON, i nicemu vise. Popijem 2x2 tablete 2-3 dana i gotovo. A kutija ima oko 100 tableta, tako da to traje i traje, uvijek prva pomoc kod takvih stanja. Nije reklama, ziva istina!

lilarose001
05.03.2014., 15:49
Malo sam čitala napreskokce ovu temu - na žalost, evo i mene sa sličnim problemom... test mokraće (na onu trakicu) je pokazao krv u urinu, uz nešto malo leukocita - (napominjem da se ne vidi golim okom, tj. mokraća je prilično bistra bila...:ne zna:) što me na prvu šokiralo:eek: i odmah potaknulo na crne misli i sve moguće boleštine...:(
Simptomi su "klasični": pritisak u donjem dijelu trbuha, na WC svakih sat-dva, kod mokrenja boli (posebno na kraju).
Doktor me poslao na urinokulturu (antibiogram) - tako piše na uputnici, pretpostavljam da to otkriva bakteriju.
I dao mi je antibiotik (Nolicin) koji treba da počnem piti nakon što dam uzorak urina.

Ima netko iskustva...
Po iskustvima ovdje, mogla bi biti Escherichia coli - ili...?