PDA

View Full Version : Govor na vjenčanju??

geforce
02.03.2009., 20:35
poštovanje!

tema je bila na "vjenčanjima",ali stavili su je u udruženi topc na 100 strana,odaziv je nikakav,možda ovde bolje prođe,jer mi je stvarno bitno i hitno!:rolleyes:

dakle,bit ću kuma na vjenčanju najboljoj prijateljici,i to vrlo uskoro,za mjesec dana.:cerek:
e sad...ona bi jako jako voljela da ja održim nekakav govor...
inače,nemam problema s tim,ali evo prvi put da imam totalnu blokadu!
ima li tko neku ideju,neki univerzalni dio za ubacit,možda iskustva u tome,ili bilo što slično...
sveeeee je dobrodošlo!!!:s:s:s

puno hvala!!

Splenda
02.03.2009., 20:49
za početak....popij nekoliko pića prije govora da nestane trema. :cerek:
započni tako da spomeneš koliko dugo se vas dvije poznajete,onda naniži nekoliko šaljivih dogodovština koje ste zajedno proživjele...obavezno spomeni da je to njoj najlijepši dan u životu kojeg je godinama sanjala, i neka ih bog blagoslovi djecom- jer brak bez djece je ko dan bez svijetla.

zatim za kraj, nabaci kako ti je frendica izgubila nevinost,i spomeni par njenih velikih jebača...te završi s mišlju kako ti kao njena najbolja frendica nemaš nimalo sumnji da je nakon hrpetine krivih napokon našla pravog. :cerek:

cartmann
02.03.2009., 20:55
poštovanje!

tema je bila na "vjenčanjima",ali stavili su je u udruženi topc na 100 strana,odaziv je nikakav,možda ovde bolje prođe,jer mi je stvarno bitno i hitno!:rolleyes:

dakle,bit ću kuma na vjenčanju najboljoj prijateljici,i to vrlo uskoro,za mjesec dana.:cerek:
e sad...ona bi jako jako voljela da ja održim nekakav govor...
ima li tko neku ideju,neki univerzalni dio za ubacit,možda iskustva u tome,ili bilo što slično...
sveeeee je dobrodošlo!!!:s:s:s

puno hvala!!

S obzirom da očigledno imaš tremu - što kraće to bolje, manje su šanse da nešto zbrljaš i nastane neugodna tišina. :D

Nekakav univerzalni govor bi bio "Dobra večer dame i gospodo. Zahvalila bi svojoj najboljoj prijateljici /ime prijateljice/ na ukazanoj časti da budem svjedok prilikom sklapanja braka s... ili na ukazanoj časti da budem svjedok njenom najsretnijem danu. Želim joj mnogo sreće i veselja u braku, mnogo djece (ako su mladi par tj. mogu imat djecu) i da im svaki dan prođe u radosti i veselju kao i današnji.. i to je otprilike to, nemoj pretjerano brzat da ne ispadne prekratko, ali i to je bolje nego da prepričavaš eseje i upilaš okupljene. :top:

marit za
02.03.2009., 21:00
S obzirom da očigledno imaš tremu - što kraće to bolje, manje su šanse da nešto zbrljaš i nastane neugodna tišina. :D

Nekakav univerzalni govor bi bio "Dobra večer dame i gospodo. Zahvalila bi svojoj najboljoj prijateljici /ime prijateljice/ na ukazanoj časti da budem svjedok prilikom sklapanja braka s... ili na ukazanoj časti da budem svjedok njenom najsretnijem danu. Želim joj mnogo sreće i veselja u braku, mnogo djece (ako su mladi par tj. mogu imat djecu) i da im svaki dan prođe u radosti i veselju kao i današnji.. i to je otprilike to, nemoj pretjerano brzat da ne ispadne prekratko, ali i to je bolje nego da prepričavaš eseje i upilaš okupljene. :top:

Može i sa "Hrvatice i Hrvati" ili " poštovani kolege zastupnici":rofl:

Ne, mislim da je to malo preuštogljeno. Obzirom da su govori negdje oko pola noći nadajmo se da će do tad atmosfera biti nešto opuštenija.

Ovo šta je Splenda rekla ti je ok, jedino izostavi ovo s jebačima:D

Splenda
02.03.2009., 21:21
Ovo šta je Splenda rekla ti je ok....

:rofl::rofl::rofl:

geforce
02.03.2009., 21:33
:top:hvala ljudi,nije uopce lose! imam iskombiniran pocetak.... al samo pocetak:(

ja bi najradije da mi neko u navodnicima napise cili govor! hi hi,znam da previse trazim...:D :D :D
ono-kao da sad imate sastavit nesto za vasu najbolju priju...
:s :moli:

cartmann
02.03.2009., 21:39

Ne, mislim da je to malo preuštogljeno. Obzirom da su govori negdje oko pola noći nadajmo se da će do tad atmosfera biti nešto opuštenija.

Ovo šta je Splenda rekla ti je ok, jedino izostavi ovo s jebačima:D

Mora nekako pozdravit, čak ostavit par sekundi da raja uopće skuži da netko drži govor, najčešće još svi ni ne sjednu, upoznavaju se, gledaju gdje je sir i pršut itd. pa ni ne skuže da kum/kuma drži govor.

Obično govor ide na samom početku, odmah nakon slikanja s mladencima oni kumovi i roditelji idu u salu (bend najavljuje), zatim govor kuma (ili kume, obicno je kum) pa ako je običaj - molitva. Tad se kreće s jelom.

@Geforce: nemoj učit napamet jer ces tako sigurno zabrljat :D

marit za
02.03.2009., 21:48
Mora nekako pozdravit, čak ostavit par sekundi da raja uopće skuži da netko drži govor, najčešće još svi ni ne sjednu, upoznavaju se, gledaju gdje je sir i pršut itd. pa ni ne skuže da kum/kuma drži govor.

Obično govor ide na samom početku, odmah nakon slikanja s mladencima oni kumovi i roditelji idu u salu (bend najavljuje), zatim govor kuma (ili kume, obicno je kum) pa ako je običaj - molitva. Tad se kreće s jelom.

@Geforce: nemoj učit napamet jer ces tako sigurno zabrljat :D

U mojim krajevima govor je negdje prije torte (ili poslije:confused:), u svakom slučaju je večer dobrano odmakla. Nisam još čula govor kumova prije sira i pršuta:ne zna:

A što se pozdrava tiče, zar ne bi bilo ok pozdraviti jednostavno sa "dobra večer"?

geforce
02.03.2009., 21:59
ja mislim da se i ovde konta odmah u pocetku.
ali reci cu ja njoj-da su obicaji razliciti i da bi ja malo posli....:lol:

doramaar
03.03.2009., 02:38
bolje da je govor u neko xyneobicno vrijeme, i po mogucnosti da je neformalan..
probaj odglumit sto bolju "spontanost".
mene je primjerice odusevio kum od frenda koji se na svadbi popeo na binu..u jednoj ruci casa za nazdravit, u drugoj mikrofon, i ono - laganica..od malena pa sve do studentskih dogodovstina..vise je slicilo na stand up..i bilo je odlicno..i malo je ozbiljnijim komentarom zacinio kraj govora..i to ti je to..nit predugo, nit prekratko..perfect..
mozda da ti u kratkim crticama napises osnovno kaj bi htjela napisat, pa da ti mi samo usavrsimo govor, finese i tak..u krajnjoj liniji, ti je najbolje poznajes i znas osobne stvari o njoj..

Gzena
03.03.2009., 09:07
Ona bi od 'riječi do riječi'...:rofl:
Fakat si zahtjevna, pogotovo jer nitko od nas ne poznaje tvoju prijateljicu.

A da jednostavno napišeš stvari zbog koje ju voliš? Stvari zbog kojih se veseliš jer ulazi u brak? Stvari koje ćete moći raditi zajedno u budućnosti? I naravno, na kraju reci par lijepih riječi za njenog budućeg supruga.

Gazda
03.03.2009., 09:15
Uopće nije bitno što ćeš reći, ako dovoljno brzo proždreš tortu i uloviš podvezicu koju je netko hitio prek štale.

Gzena
03.03.2009., 09:16
Prek štale, odnosno prek krova se hiće jabuka...a podvezica se skida zubima(nadam se da kum nema karijesa :D).

Gazda
03.03.2009., 09:19
Prek štale, odnosno prek krova se hiće jabuka...a podvezica se skida zubima(nadam se da kum nema karijesa :D).

Ajde sad probaj zamisliti kak je to hititi podvezicu, tekstilni artikl izuzetno male težine, preko krova štale, odnosno navesti podvezicu da leti u polukružnoj putanji nekih 30 metara. Pomalo nemoguće, jelda?

Gzena
03.03.2009., 09:22
Nije nemoguće ak na podvezicu objesiš jabuku. :D

Shvatila sam i ranije da se zajebaješ.

baja
03.03.2009., 09:42
:rofl:
...odriješite svoje kese i velikodušno pomozite ovom divnom mladom paru da savije svoje gnijezdo
idite u miru :amen:

Cordelia
03.03.2009., 12:45
Sve dok ne ispričaš anegdotu kako je np. tipu kojeg je upoznala u kafiću popušila u muškom wc-u ne možeš pogriješiti. :D

cartmann
03.03.2009., 13:50
U mojim krajevima govor je negdje prije torte (ili poslije:confused:), u svakom slučaju je večer dobrano odmakla. Nisam još čula govor kumova prije sira i pršuta:ne zna:

A što se pozdrava tiče, zar ne bi bilo ok pozdraviti jednostavno sa "dobra večer"?

Ovisi o običajima, ako se udaje u crkvi najvjerojatnije ce bit i molitva prije jela (to u pravilu radi kum), pa je onda nekako logika da usput održi i govor.

A što će reć ovisi o dosta detalja, to s forama, doskočicama, blowjobu u wcu,...moze bit šema ako je tulum za prijatelje, ovako mora znat da će za prvim stolovima bit roditelji od njene prijateljice, baka, djed, stric, strina i ujac s maloljetnom dječicom,... te ostala raja 50+ koja ce buljit drito u nju, a oni ne bi voljeli čuti kako je njihova pristojna kćerkica, unučica ili necakinja nekom popusila kitu u wc-u. Jos samo fali da baku strefi srce. :D

doramaar
03.03.2009., 15:52
A što će reć ovisi o dosta detalja, to s forama, doskočicama, blowjobu u wcu,...moze bit šema ako je tulum za prijatelje, ovako mora znat da će za prvim stolovima bit roditelji od njene prijateljice, baka, djed, stric, strina i ujac s maloljetnom dječicom,... te ostala raja 50+ koja ce buljit drito u nju, a oni ne bi voljeli čuti kako je njihova pristojna kćerkica, unučica ili necakinja nekom popusila kitu u wc-u. Jos samo fali da baku strefi srce. :D

pa,.. ti ne kuzis..to je ta shema.. ima da svi znaju kakva je, a najbolje je prilika kad su svi na jednom mjestu..tak da ona bezgresno moze zapoceti svoj novi zivot..mislis da baka nikom prije braka nije pusila kitu ? :lol:

Marakana
03.03.2009., 16:16
Sve dok ne ispričaš anegdotu kako je np. tipu kojeg je upoznala u kafiću popušila u muškom wc-u ne možeš pogriješiti. :D
:top:
Što kraće to bolje..recept za uspješan govor..

Ili bit toliko ubijen, kao jednom, Marakana prilikom navedene situacije, pa uspjeti ne izustit nit glasa...na sveopće zadovoljstvo i urnebesni smijeh prisutnih...lol
(op.a. sve snimljeno) :D

Uglavnom, ne treba težiti nekoj pretjeranoj orginalnosti...
;)

Cordelia
03.03.2009., 17:05
Što kraće to bolje..recept za uspješan govor..

Ili bit toliko ubijen, kao jednom, Marakana prilikom navedene situacije, pa uspjeti ne izustit nit glasa...na sveopće zadovoljstvo i urnebesni smijeh prisutnih...lol
(op.a. sve snimljeno) :D

Uglavnom, ne treba težiti nekoj pretjeranoj orginalnosti...
;)

Pa kraći nisi mogao biti:D

Marakana
03.03.2009., 17:22
Pa kraći nisi mogao biti:D

A čemu uopće kumovi na vjenčanjima i služe, osim za bit najveća svadbena luda..Povlačim paralelu sa pojmom dvorska luda..
:D

Cordelia
03.03.2009., 18:05

A čemu uopće kumovi na vjenčanjima i služe, osim za bit najveća svadbena luda..Povlačim paralelu sa pojmom dvorska luda..
:D

Pa sve ok dok ne moraš nositi onaj glupavi šešir s zvončićima, mada bi to pretpostavljam bio zanimljiv prizor.:D

Piggy
03.03.2009., 18:11
:rofl:
...odriješite svoje kese i velikodušno pomozite ovom divnom mladom paru da savije svoje gnijezdo
idite u miru :amen:

:lol::lol::lol: Najbolje do sada!

ciganche
03.03.2009., 18:20
ona bi jako jako voljela da ja održim nekakav govor...

baš moraš? :D

pričaj vam o vašem prijateljstvu, njihovom beskrajnom ljubavi, rasplači se i odi je zagrliti :kava:

Gzena
03.03.2009., 19:00
Ili zagrli neku drugu curu u dvorani, a sutradan se opravdaj pijanstvom. :zivili:

geforce
03.03.2009., 19:59
hihihi,nije valjda da moram grlit???

a dobro govorite-dvorska luda,nema sta... izgleda da je kum neki nesposobnjakovic,kad JA to moram izvest pored njega! :eek:

Čokolada07
03.03.2009., 21:10
Hm.. ja nikad nisam bila kuma al mogu ti reći šta je moja kuma meni rekla na vjenčanju.. bilo je kratko i slatko...

I kuma i kum su držali govor.... a kum je mrtav pijan još odpjevao jedinu pjesmu kojoj on zna riječi a to je Oda radosti.... i pjevao je i pjevao i nikako završit... :rofl: ne moram ni govorit da uopće nema sluha.... :rofl:

A kumin govor je išao ovako nekako: Dobro veče svima.... Hvala svima što se došli.. zahvaljujem se u ime naših mladenaca.... Čokoladu poznajem jako dugo i dugo smo najbolje prijateljice... i drago mi je što je našla ovako dragog dečka kao što je K. boljeg joj ni ja ne bi našla... želim vam svu sreću i da živite sretno do kraja života sa hrpom dječice oko sebe.. Volim vas jako...

I to je to... moram reći da je kuma imala ogromnu tremu i da su joj cijelo vrijeme nešto dobacivali pa nije govor ni mogla odrecitirat kako je htjela...

ciganche
03.03.2009., 22:28
a prosvijetlite me, koja je zapravo svrha tog govora na vjenčanju? je li to neki običaj ili? :ne zna:

doramaar
04.03.2009., 02:55
kod nas je to postalo cisto pomodarstvo.
u mom je kraju nekad govor drzao starjesina, a s obzirom da se praksa unajmljivanja starjesine izbacila, neko mora uputiti dvije,tri rijeci mladencima. valjda. :ne zna:
u svakom slucaju bolje prijatelji nego neki lokalni-samoprozvano-humoristican-...deda.

morsko prase
04.03.2009., 11:18
Definitivno!! :D

aryna
04.03.2009., 12:16
pogledaj malo one engleske filmove, tipa "četiri vjenčanja i sprovod", pa možda dobiješ ideju... :D

oni drže odlične govore. :mig: