PDA

View Full Version : Limeni crijep

Dadichi
03.03.2009., 09:27
Moram na vikendici promjeniti postojeće gutanit ploče (užas od proizvoda), sa limenim crijepom, a tema je zadnji put spominjana prije 2 godine.
Zanima me (od onih koji su ugrađivali u skoro vrijeme) kako se kreću cijene lima, postavljanja, žljebova (orginalnih), dodatni utrošak radi preklapanja, te još stvari koje bih trebao znati svako tko se odluči za lim na krovu.

zh1
03.03.2009., 09:41
Možemo li to konkretno na pm ??

Lee Champa
03.03.2009., 14:00
Postoji li mogućnost da postaviš lim "od - do"?
Jednostavnije je!
Cijena profiliranog lima oko 10€/kvadratu.

zh1
03.03.2009., 14:13
Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu !! Ukoliko na krovu ima dimnjaka,krovnih prozora ,instalacijskih priključaka .... praktičniji je trapezni profil od crijep ploče zbog boljih preklopa i uklapanja u cjelinu.

Dadichi
03.03.2009., 14:26
Rogovi dugački 520 cm, širina krova 650 cm, nema dimnjaka ni krovnih prozora.
Znači oko 70 m2 lima, 7 m kapelaja, 20 m vetrlajsne (šire da pokrije vanjski rog).
Onda još 13 m žljebova sa kukama, te dvije okomice od oko 5 m.

Dadichi
03.03.2009., 14:30
Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu...

Jel tih 100 Kn (bez PDV-a) i za metar dužni kapelaja, te metar žljeba sa kukama ili to ima drugu cijenu?
Koliko dođu veterlajsne koje pokrivaju vanjski rog?

zh1
03.03.2009., 15:25
Montaža je 35 kuna za metar dužni ili kvadratni a cijena materijala ovisno o razvijenoj širini!! Žljeb + kuka iznosi cca 50 kuna,veterlim za opšav čitavog roga razvijene širine 60 cm stoji 50 kn , ako dodaš spojni potrošni materijal ispada po metru oko 90 kn materijal i montaža.

Dadichi
03.03.2009., 16:05
Ima li neki standard širine ploče te površine preklapanja ili svaka firma (lindab, trimoform...) ima svoje?

zh1
03.03.2009., 16:34
Standarda nažalost nema . Svi su negdje oko 100cm pokrivne širine +/- 3 cm ,ovisno o preši .Trapezni lim kojim ja radim ima pokrivnu širinu 103 cm a crijep ploća 107 cm.

Labavo
23.04.2009., 21:40
[QUOTE=zh1;19163029]Recimo da je cijena oko 100 kn po metru odnosno kvadratu(uz toleranciju ovisno o razvijenoj širini opšavnih limova) materijal i montaža bez pdv-a ako govorimo o pocinčanom bojanom limu .....QUOTE]

Da li letvanje krovišta ide u cijenu od 100 Kn po kvadratu jer sumnjam da paše raspored od gutanit ploča ?

zh1
24.04.2009., 06:43
Nažalost ne,cijena se odnosi samo na pokrivanje,a letve vjerojatno ne pašu jer se treba letvati na razmak od 37 cm dok se za te gutanit,bituval itd. ploče letvalo na 60-100 cm.Vjerojatno je potrebno zamijeniti i ljepenku ili pp foliju (ako je uopće ima),zaštititi impregnatom vanjske rogove.... tako da to sveukupno ispada iz gore spominjane kalkulacije.

Dadichi
24.04.2009., 09:33
Evo da javim svoja iskustva o cijenama.
Sisačko-Moslavačka županija. Cijena lim crijepa širine 1.2m (pokriva 1.1m) je 66 Kn/m2 (trapezni 63Kn/m2).
Postavljanje lima (bez računa) 25 Kn/m2, žljebovi, veterlajsne, kapelaji...20 Kn/m.
Meni je u cijeni i stavljena folija i preletvano, ali je majstor rekao da to inače ne rade (u toj cijeni).

mobil67
03.05.2009., 20:13
Evo da javim svoja iskustva o cijenama.
Sisačko-Moslavačka županija. Cijena lim crijepa širine 1.2m (pokriva 1.1m) je 66 Kn/m2 (trapezni 63Kn/m2).
Postavljanje lima (bez računa) 25 Kn/m2, žljebovi, veterlajsne, kapelaji...20 Kn/m.
Meni je u cijeni i stavljena folija i preletvano, ali je majstor rekao da to inače ne rade (u toj cijeni).

molim te javi mi na pp broj telefona tog majstora
hvala

Veky
18.06.2009., 08:09
Sve super, no ozbiljna firma sa mailom na gmailu?

Meni nakom 15 godina propada dio šinder koja je imala garanciju 10 godina, a radim i novu vezanu građevinu pa razmišljam da sav krov stavim pod lim. Uspoređujem Gerard, Lindab, i neke privatnike koji sami prešaju trapez (npr. u Lipovacu) i trenutno ne vidim neki pametan izbor tj. favorita.

Disk d.o.o.
19.06.2009., 06:52
Hehe, hvala na sugestiji, moze i obrisani kontakt podaci, ako Vam nesto znaci:) Mozete pogledati i web stranicu, medjutim nismo zadovoljni dizajnom tako da se jos uvijek nismo odlucili da je reklamiramo ali evo. obrisan link
A ovdje je zabranjeno reklamiranje pa ce mi vjerovatno skinuti i ovaj odgovor, tako da mozemo privatno, ukoliko imate neka pitanja, ili mail. Hvala jos jednom na sugestiji!

zh1
19.06.2009., 17:09
I veliš, ti bi iz Bosne išao montirati u Hrvatsku????

Disk d.o.o.
19.06.2009., 20:33
A zasto ne?! Ali prije svega, jedna ispravka, nasa firma se bavi proizvodnjom, ne i ugradnjom lima, ali svakako svim zainteresovanim mozemo preporuciti limare s kojima mi imamo dobro iskustvo do sada, i koji bi izvrsili ugradnju na najbolji nacin.

Edgar
20.06.2009., 06:22
A ovdje je zabranjeno reklamiranje pa ce mi vjerovatno skinuti i ovaj odgovor, tako da mozemo privatno, ukoliko imate neka pitanja, ili mail. Hvala jos jednom na sugestiji!

dapače, reklamiranje je dozvoljeno i dobrodošlo - ali valja prvo platiti

maltipoo
23.06.2009., 09:08
pitanje za stručnjake
stavljat ćemo lindabov lim (crijep ploče) na kuču pa me zanima na koji razmak se stavljaju kontraletve? u trgovini su rekli na 40cm , e sad dal se tu ubraja i onih 5cm od letve ili kako???

zh1
23.06.2009., 12:20
Kontra letvu je dovoljno zabiti uzdužno na svaki rog ukoliko su isti u nekom prosjećnom razmaku od 80-90 cm,jer "lindab" ne spada u teže pokrove.

maltipoo
23.06.2009., 16:05
a one letve poprečne?

zh1
23.06.2009., 17:40
Prva letva ide na 6 cm od nule,tj. od ruba krova,druga letva ide na 30 cm mjereno od zadnje strane prve do zadnje strane druge.Ostale idu na razmaku 40 cm mjereno od zadnje do zadnje strane sljedeće letve, no to bi krovopokrivač trebao znati.

maltipoo
24.06.2009., 21:44
ah... i meni je to čudno da nezna!!!! pa nije više taj lim tako nepoznat... neznam.... stvarno mi je to čudno, zapravo to nam radi jedan stariji majstor koji nam je napravio i krovište a limar će napraviti limariju i postaviti lim...
a kako njih dvoje nisu u kontaktu pa možda tak stari majstor nezna.....
nazvat ću ja još i limara pa ga pitati... treba se raspitati.. zamisli da nam poletva na krivi razmak!!! ajme...

ravnalo
24.06.2009., 22:31
:rofl::lol:

maltipoo
25.06.2009., 09:24
ja se nebi smijala.... mislim da bih plakala..... već mi je puna glava majstora i materijala i problema...to se sve nekako razvuklo već skoro 3 mj a tip je reko da je to za 20-30dana gotovo
lagano mi živci popustili, na gradilištu se događaju takve idiotske pogrške zbog nepažnje majstora i šegrta da već pušem na hladno, evo sad sam skužila da su razbili jednu šamotnu cijev od schiedela i pokušali ju prikriti među razbijenim ciglama... za poludit, grede za nadstrešnicu su pobarbali u crno umjesto u orah... a da vam ne kažem da sam zamalo dva puta dobila čavao u glavu kad su skidali stari pokrov.... grozno

zh1
25.06.2009., 12:34
:kava::rofl::rolleyes::rofl:
1-Na gradilištu bi se trebala nositi zaštitna kaciga ako se plašiš čavala
2- Strašna stvar jedan polomljeni schiedel uložak
3- ovdje bi mogao biti uzrok problemu : "zapravo to nam radi jedan stariji majstor koji nam je napravio i krovište a limar će napraviti limariju i postaviti lim...a kako njih dvoje nisu u kontaktu pa možda tak stari majstor nezna"
4- Ekipa od 5 uhodanih ljudi napravi potkrovlje prosjećne veličine 100m2 i krov od 190-200 m2 uključivo skidanje starog ,izradu novog,zidarski radovi,limarija i pokrivanje u 14 dana bez ikakvih problema!!

maltipoo
26.06.2009., 12:23
zh1 ziher radi krovišta pa sam sebe promovira tu...
iskreno , moj najveći problem je što nemam 300 000 kn da platim nekom obrtniku da mi napravi grube radove
a ovako se mučim za svaku kunu i već mi je dosta plačanja tuđih grešaka
tko mi je kriv ...

miledjeko
26.06.2009., 13:38
zh1 ziher radi krovišta pa sam sebe promovira tu...
iskreno , moj najveći problem je što nemam 300 000 kn da platim nekom obrtniku da mi napravi grube radove
a ovako se mučim za svaku kunu i već mi je dosta plačanja tuđih grešaka
tko mi je kriv ...

svaku grubu pogrešku im odbiješ na kraju...
ali ne prije negoli postave zadnji crijep...
još ako malo i kasne...naplatiš malo svojih živaca...
a čovjek bi rekao da kad gradiš kuću od pola milona da je par tisuća nikakva razlika..
ne ne, svaka kuna je bitna...

i btw, to što bi ti obrtnik radio nije garancija kvalitete...

zh1
26.06.2009., 13:38
Pa vidiš,totalno si u krivu !! Ja doduše jesam između ostalog i u tom sportu pa znam nešto o tome ,no konkretno ,zbog recesije smo snizili cijene pa m2 krova (sa rušenjem starog) izvodimo za 16€ a sve zidarske radove ako su potrebni(nadozidavanja,betonaža stupića,zidanje krovnih zabata i svi ostali zahvati kod rekonstrukcije) naplaćujemo prema utrošenim dnevnicama koje su preosjećno 350 kn po čovjeku i radimo sa svojim materijalom tako da potrgamo svoje uloške ili što već,tako da je priča o 300 000 kn čista nebuloza. I vrlo bitno, ne tražimo kaparu pa nas se ne svrstava u one tzv. lopove kako ekipa voli počastiti poduzetnike.
p.s. ne radim ni za ekipu sa foruma tako da nije reklama( u pet godina sam preko foruma ostvario zaradu od 100€ a i to sasvim slučajno) nego samo navodim realno stanje !!

maltipoo
26.06.2009., 16:46
eto meni su skinuli stari krov za 45kn m2 a lim će montirati za 35kn m2 a limarija sva moguča 85kn m
a 300 000 nije nebuloza već sam dobila 2 ponude od obrtnika koji nisu ni spomenuli izradu krovišta a cifra je već dosegla 240 000 kn

very300
31.07.2009., 07:14
Evo da se uključim sa pitanjem-
Kanim staviti limeni krov na kuću(za sada je postojeći valovite ploče).Htio bi da je taj lim što vjerniji crijepu .Neznam dali su velike razlike u cijeni. među proizvađaćima.Neznam dali boja tog lima mijenja cijenu pošto bi trebao neki sivo crni jer kanim fasadu kuće pobojati u neku crveno bordo nijansu pa mi prirodna boja crijepa ne paše.Supruga mi gunđa kad spominjem crni crijep ali nevidim drugu soluciju sobzirom na boju fasade ili vi ekipa imate neki prijedlog koji dobro izgleda u kombinaciji sa navedenom bojom fasade pa mi tako olakšate bračni život.
Našao sam na nekoj internet stranici firmu koja ima po mom ukusu najljepši oblik
pokrovnih limova i ponudu nijansa boja s time da je površina tog lima bila hrapava.Nije Lindab ,ima neko švapsko ime ali j...ga nemogu više nasći tu stranicu.
Pozdrav

zh1
31.07.2009., 08:18
Od 01.08. nove cijene limenog pokrova u obliku crijepa!! Poc.bojana crijep ploča debljine 0,55 mm košta svega 64 kn/ m2 sa svim nametima dok ona sa filcom košta 83 kn /m2. Ploča debljine 0,50 mm košta 58kn/m2 odnosno 77 kn/m2 sa filcom koji sprećava stvaranje kondenzata.

very300
31.07.2009., 14:05
Od 01.08. nove cijene limenog pokrova u obliku crijepa!! Poc.bojana crijep ploča debljine 0,55 mm košta svega 64 kn/ m2 sa svim nametima dok ona sa filcom košta 83 kn /m2. Ploča debljine 0,50 mm košta 58kn/m2 odnosno 77 kn/m2 sa filcom koji sprećava stvaranje kondenzata.

Dali je to lim koji je hrapav odozgo i sve ono što sam napisao na postu?
hvala na postu

zh1
31.07.2009., 16:54
Nije,postoji samo MAT varijanta boje,nema ničeg hrapavog,proizvod je hrvatski sa tragovima Kine !!

tanki7
11.08.2009., 11:09
Nije,postoji samo MAT varijanta boje,nema ničeg hrapavog,proizvod je hrvatski sa tragovima Kine !!

Vidim da se dosta razumiješ pa evo da te pitam: kakav je to Gerard pokrov i zašto je tako skup? Koliko u konačnici izađe pokrivanje s njim u odnosu na crijep?
Recimo ja imam dosta star krov. Gledao sam Creaton (vrhunski je) i sad naiđem na Gerard?:ne zna:

zh1
11.08.2009., 14:03
Ovo si mogao i sam pronaći,no evo : http://www.lesnina-i.hr/index.htm. Cijena je vrlo subjektivna stvar koja ovisi o detalju krova u kojeg je investitor voljan uložiti ,jer neki se ne slažu sa pravilima struke.

tanki7
11.08.2009., 14:36
Ovo si mogao i sam pronaći,no evo : http://www.lesnina-i.hr/index.htm. Cijena je vrlo subjektivna stvar koja ovisi o detalju krova u kojeg je investitor voljan uložiti ,jer neki se ne slažu sa pravilima struke.

To sam ja našao bez problema. Zato i pitam u čemu je kvaka da Creaton na akciji košta 48 kn/m2, a Gerard imitacija crijepa 174 kn/m2. Zato sam pitao nekog tko se razumije. A ova boldana rečenica mi nije jasna?:ne zna:

zh1
11.08.2009., 16:45
Jednostavno je,ukoliko slijediš pravila struke i kompletnu opremu /tehnologiju proizvođača tog pokrova,u finišu će m2 koštati duplo u odnosu na crijep. Neki štede kroz zamjenske opšave,izolaciju.... pa izađe jeftinije no nije u garanciji.

Vodenna
11.08.2009., 17:30
Vidim da se dosta razumiješ pa evo da te pitam: kakav je to Gerard pokrov i zašto je tako skup? Koliko u konačnici izađe pokrivanje s njim u odnosu na crijep?
Recimo ja imam dosta star krov. Gledao sam Creaton (vrhunski je) i sad naiđem na Gerard?:ne zna:

Šta je u Creatonu po tebi vrhunsko?? Pogledaj si Prefu, aluminijski krov, e to je vrhunsko, ne može se ni usporediti sa Gerardom po kvaliteti. :top::top::top::top:
http://hr.prefa.com/poduzece
http://hr.prefa.com/video

tanki7
12.08.2009., 05:18
Šta je u Creatonu po tebi vrhunsko?? Pogledaj si Prefu, aluminijski krov, e to je vrhunsko, ne može se ni usporediti sa Gerardom po kvaliteti. :top::top::top::top:
http://hr.prefa.com/poduzece
http://hr.prefa.com/video

Dobro, oprosti na izrazu. Nemam pojma što je vrhunsko, al recimo da mi se učinio dobar. Ovaj prefa pokrov isto izgleda super, ali nisam do sada čuo za to. Cijena naravno sitnica (halo Bing, kako brat)?:kava:

tanki7
12.08.2009., 05:23
Jednostavno je,ukoliko slijediš pravila struke i kompletnu opremu /tehnologiju proizvođača tog pokrova,u finišu će m2 koštati duplo u odnosu na crijep. Neki štede kroz zamjenske opšave,izolaciju.... pa izađe jeftinije no nije u garanciji.

Sve jasno. Hvala.:top:

Vodenna
12.08.2009., 05:47
Dobro, oprosti na izrazu. Nemam pojma što je vrhunsko, al recimo da mi se učinio dobar. Ovaj prefa pokrov isto izgleda super, ali nisam do sada čuo za to. Cijena naravno sitnica (halo Bing, kako brat)?:kava:

Mi smo prezadovoljni. Nigdje se ne buši niti ne zabija kao ovi drugi pokrovi pa i Gerard. Jedino ga treba znati postaviti kao i sve drugo:top:

tanki7
13.08.2009., 12:27
Mi smo prezadovoljni. Nigdje se ne buši niti ne zabija kao ovi drugi pokrovi pa i Gerard. Jedino ga treba znati postaviti kao i sve drugo:top:

Pa jel imaš kakav podatak, usporedbu u odnosu na crijep? Mislim na cijenu.:kava:

Vodenna
13.08.2009., 12:52
Pa jel imaš kakav podatak, usporedbu u odnosu na crijep? Mislim na cijenu.:kava:

šaljem ti na pm cijenu, ali najbolje ti je otići direkt u firmu ako si blizu Sesveta, ili ih eventualno pitati gdje ima tebi najbliže kuća pokrivena sa prefom...:kava:

damirdestroyer
17.11.2009., 09:08
Ima i drugih opcija. Npr. Lares. Talijanski proizvođač, jeftiniji od Prefe a ima po meni bolja rješenja od njih. http://www.tettolares.com/ Ima jedno poduzeće u Rijeci koje ih zastupa i vidio sam krov koji su radili i potpuno je drukčiji, preporučam svakako.

bax44
24.02.2012., 13:34
Pošto se spominju cijene limenih pokrova :) ajd da nebudem lijen evo i ja ću izbaciti svoje :
Trapezni lim: dobava i postava na poletvanu plohu 80 kn/m2
Lim u obliku crijepa (Sebastijanov) 90 kn/m2
Prateča limarija 70 kn/m
Sve cijene na području Zagreba i to neto ... ako treba račun onda + PDV
:)

gone
25.02.2012., 14:15
meni su na vikendici pokrivali dečki iz ove firme građevinska limarija putak gradnja (www.putak-gradnja.hr) , stvarno super odrađeno, dogovoriš s njima sve sto ti treba, možeš u skladištu izabrati primjer kako da ti pokrov izgleda, imaju svoje strojeve i rade sve sami.

Preporuka!

bax44
25.02.2012., 15:18
meni su na vikendici pokrivali dečki iz ove firme građevinska limarija putak gradnja (www.putak-gradnja.hr) , stvarno super odrađeno, dogovoriš s njima sve sto ti treba, možeš u skladištu izabrati primjer kako da ti pokrov izgleda, imaju svoje strojeve i rade sve sami.

Preporuka!

Istina ... kolege ... znam ih iz viđenja, vidio sam njihov posao i mogu potvrdit da je kvalitetno odrađen ... u njihove cijene jedino nisam upućen ...

little_kitten
25.02.2012., 19:45
Pošto se spominju cijene limenih pokrova :) ajd da nebudem lijen evo i ja ću izbaciti svoje :
Trapezni lim: dobava i postava na poletvanu plohu 80 kn/m2
Lim u obliku crijepa (Sebastijanov) 90 kn/m2
Prateča limarija 70 kn/m
Sve cijene na području Zagreba i to neto ... ako treba račun onda + PDV
:)

Zanima me kolika je (okvirna) cijena letvanja (s novim letvama) jer postojeće letve su za crijep?.

mcupwr
26.02.2012., 06:15
Također ako može i razlika u cijeni između krovišta sa limenim crijepom i standardnim crijepom tipa tondach, jer i mene čeka novo krovište (stari crijep cca 200m2 ) i koliki je vijek trajanja tog lima?

bax44
26.02.2012., 10:05
Zanima me kolika je (okvirna) cijena letvanja (s novim letvama) jer postojeće letve su za crijep?.

Ma letvanje - posao možeš računati + 5kn po m2 makar za trapezne limove treba samo prvu letvu promijeniti (jer stoji na kant ili je dupla najčešće) znači može ostati postojeća letva , jedino se šarafi svaki 3 red.

Inače "štancani crijep" je cca 10 kn skuplji od trapeznog lima (Sebastijan proizvodnja) dok lindab i slični koštaju čak do 100 kn/m2 u skladištu ili više ako imaju posipani pijesak po sebi i sl ...

bob4
26.02.2012., 11:18
Lipovljani; proizvodnja....
http://www.barancek.hr/hr/akcije.html

LION33
16.10.2012., 20:20
...ljudi bok!
na kući imam guta ploče, stavljene su kak ti privremeno a na kraju je prošlo već 6g možda i više
sad sam u fazi prikupljanja informacija o ovim limenim krovovima
pa me interesira koji su naj bolji (interesiraju me oni valoviti slični crijepu)
jel imate kakve spoznaje o onim finskim ruuki ili tak nekako
krovište mi je malo aus vinklin, pa neznam kak bi se i ti limovi prilagodili
i još nešto, jel ima netko kakve upute o postavljanju ,da se malo prouče
nisam baš naj bolje sa novcima ,pa bi se ja i kumovi malo informirali a možda i sami okušali u postavljanju
Hvala

Alfa KT
17.10.2012., 19:49
Lipovljani; proizvodnja....
http://www.barancek.hr/hr/akcije.html
kad je vec reklama,moja preporuka ne kupovati od njih lim,nakon godinu dana toliko izblijedi da je to strasno

navi12
17.10.2012., 21:05
...ljudi bok!
na kući imam guta ploče, stavljene su kak ti privremeno a na kraju je prošlo već 6g možda i više
pa me interesira koji su naj bolji (interesiraju me oni valoviti slični crijepu)
nisam baš naj bolje sa novcima ,pa bi se ja i kumovi malo informirali a možda i sami okušali u postavljanju
Hvala

Pozdrav,

ja imam ugrađen Rukki Adamante cca godinu dana i stvarno nema zamjerke nikakve.Vizualno odskače od ostalih(tako su rekli susjedi).Sam majstor koji ga je ugrađivao isto ga je ishvalio da se jako lijepo slaže itd.........
Ako se odlučiš nečeš sigurno pogriješiti...........

majstor52
18.10.2012., 11:37
...ljudi bok!
Hvala

Ne znam koliko imaš iskustva sa krovom i krovnom limarijom.
Za postavljanje pokrova, prema vrsti pokrova treba se pripremiti odgovarajući roštilj na koji se postavljaju ploče. Podloga ili roštilj, mora biti ravna i pod pravim kutom, jer se svaka neravnina kasnije jako pozna. Ako se ne vodi o svemu računa, kod montaže se vrlo brzo pojave sva odstupanja koja se teško ispravljaju.
Prije montaže pokrova treba postaviti krovnu limariju, žlijeb, podložni lim – obavezno, veterlajsne.
Pokriva se od ravne strane (rekao si da krov nije sav u vinkl ), a neravna strana se pokriva zadnja i reže se prema trenutnom stanju. Limarija za taj dio se uzima tek kad je sve postavljeno.
Puno posla i puno materijala ,i svako odstupanje još više košta. Nikako za početnike i amatere. Ali svatko ima pravo raditi kako želi.
Bez dobre pripreme i uputa od proizvođača ne treba se ni primati posla. Možda ima kakav link sa uputama, prema vrsti pokrova, pa malo pogledaj na netu.

LION33
21.10.2012., 05:25
TNX na savjetu!

marion56
21.10.2012., 11:41
kad je vec reklama,moja preporuka ne kupovati od njih lim,nakon godinu dana toliko izblijedi da je to strasno

to nije istina. Jednom se desilo, al to je bilo do lima koji se uvozi izvana, na što je baranček koji daje garanciju o svome trošku dao novi lim. provjereno :mig:

marion56
21.10.2012., 11:44
Ma letvanje - posao možeš računati + 5kn po m2 makar za trapezne limove treba samo prvu letvu promijeniti (jer stoji na kant ili je dupla najčešće) znači može ostati postojeća letva , jedino se šarafi svaki 3 red.

Inače "štancani crijep" je cca 10 kn skuplji od trapeznog lima (Sebastijan proizvodnja) dok lindab i slični koštaju čak do 100 kn/m2 u skladištu ili više ako imaju posipani pijesak po sebi i sl ...

nemoj davati neprovjerene informacije jer češ nekome nanjeti štetu...

nije to crijep da prva ide viša...:504:

zh1
21.10.2012., 11:57
Naravno da je istina . Postojanost i kvaliteta boje na limu je garantirana jedino kod "Lindaba" što se vidi već pri cijeni istog.Da Baranček,Sebastijan,Jedinstvo-Krapina i ostali ne uzimaju lim na azijskom(kineskom) tržištu nego na europskom,(jer kod svih se dešava taj nestanak boje) sigurno ne bi m2 tog pokrova koštao 50 kn. Ovako je točno kao ono: koliko para,toliko muzike. Ja sam se zbog njihove zahebancije namijenjao tih limova i nimalo me ne veseli to što trgovac da novi lim a za ponovljeni rad se moraš natezati oko refundacije.Kada se radi o limu iz Linza ili Češke ,ili iz skandinavije,tad je to sasvim druga priča.

zh1
21.10.2012., 11:59
nemoj davati neprovjerene informacije jer češ nekome nanjeti štetu...

nije to crijep da prva ide viša...:504:
koliko ja vidim čovjek piše da tu prvu letvu koja je "na kant" treba maknuti i po/ostaviti na "flah", znači da dobro piše.!!

marion56
21.10.2012., 12:11
koliko ja vidim čovjek piše da tu prvu letvu koja je "na kant" treba maknuti i po/ostaviti na "flah", znači da dobro piše.!!

da, imaš pravo...samo što u nastavku piše da može ostati..al dobro, greška :p

navi12
22.10.2012., 21:23
Naravno da je istina . Postojanost i kvaliteta boje na limu je garantirana jedino kod "Lindaba" što se vidi već pri cijeni istog.Da Baranček,Sebastijan,Jedinstvo-Krapina i ostali ne uzimaju lim na azijskom(kineskom) tržištu nego na europskom,(jer kod svih se dešava taj nestanak boje) sigurno ne bi m2 tog pokrova koštao 50 kn. Ovako je točno kao ono: koliko para,toliko muzike. Ja sam se zbog njihove zahebancije namijenjao tih limova i nimalo me ne veseli to što trgovac da novi lim a za ponovljeni rad se moraš natezati oko refundacije.Kada se radi o limu iz Linza ili Češke ,ili iz skandinavije,tad je to sasvim druga priča.

Nije samo kod Lindaba garancija,i Rukki ima to isto.Konkretno imam pisano jamstvo tehničko/estetsko jamstvo 50/20 godina na njihov krov.........