PDA

View Full Version : Najstrašniji horori

stranice : 1 [2] 3 4 5

dr mladjo
06.07.2007., 10:07
Jel zna netko kak se zove onaj film o nekakvoj ženi Matildi koja je kokala malu djecu pa se na kraju povampirila i postala nekakav demon koju jedino može otjerat svjetlo?

darkness falls (http://www.imdb.com/title/tt0282209/)?

zavek
06.07.2007., 12:54
the hills have eyes - pa tko voli nek izvoli

mokry
08.07.2007., 20:10

:rofl: :rofl: :rofl:

Ak ti je to strašno...:rolleyes: Možda još prvi dio, ali drugi :lol: :lol: :bonk:

mia99
11.07.2007., 08:16
Budući moja kćer (14) obožava horrore i svašta je odgledala, ja joj predložila da odgleda Egzorcista ( inače je skeptična prema svemu u životu što je starije od 5 godina ). I tako ona sjela to gledat, al navalio i sin (11), hoće pa hoće gledat. I kaj da kažem, obadvoje su samnom spavali 3 noći i umirali od straha. Fakat je to jeda od najboljih horrora ikad.

Hood
11.07.2007., 08:45
Joj, ja jadna jucer nasjela prevari stoljeca i pogledala "Marebito", navodni "hororac" od rezisera koji je radil i Ju On (originalni "The Grudge").

Komentar?

The Most Boring Movie Eva. Dvostruko podcrtano.

Nemojte gledat (osim ako vam neko ne ponudi masni honorar za 1 1/2 sata izgubljenog vremena). Jedina strasna stvar u tom filmu je cinjenica da sam ja fakat uspjela odsjedit cijelo vrijeme gledajuci ga u nadi da se na kraju ipak nekaj bu dogodilo.

I Are Baboon. :flop:

Tenko
12.07.2007., 16:09
The Descent je prilično koban za živce :top: :cerek:

nirv@na
13.07.2007., 22:26
hostel

Deimos
14.07.2007., 00:36
alien, stvor. uglavnom horrori sa jakim osjećajem klaustrofobije

Metal Snake
14.07.2007., 08:11
Ma stvar kao strašan horror za mene baš i ne postoji.
Atmosferični filmovi poput Halloweena i Aliena me ne plaše previše, možda malo naježe.
Klaustrofobični poput Descenta sigurno me ne plaše.
A smeča poput Hostela se jedino pičkice mogu bojati , mislim što je strašno u rezanju mesa i pokazivanju krvi.

No najstrašniji od zadnjijih kojih sam pogledao je valjda Candyman , makar i to nije nešto posebno strašno.

Deimos
14.07.2007., 18:48
Ma stvar kao strašan horror za mene baš i ne postoji.
Atmosferični filmovi poput Halloweena i Aliena me ne plaše previše, možda malo naježe.
Klaustrofobični poput Descenta sigurno me ne plaše.
A smeča poput Hostela se jedino pičkice mogu bojati , mislim što je strašno u rezanju mesa i pokazivanju krvi.

No najstrašniji od zadnjijih kojih sam pogledao je valjda Candyman , makar i to nije nešto posebno strašno.

candyman? pa ja sam zaspao na taj film. to je uspavanka, a ne horror

Metal Snake
14.07.2007., 19:13
candyman? pa ja sam zaspao na taj film. to je uspavanka, a ne horror
Pa znam da je nekima film bio zamoran , no meni je bio baš zanimljiv i dobar horror triller.

i_got_game
14.07.2007., 22:11
the ring, the grudge definitivno

UrchinStar47
16.07.2007., 15:58
alien

Zjev. Ne shvaćam kako nekome može biti strašan. Iz lošeg kuta vidiš tipa u gumenom kostimu koji se trudi biti strašan. Nikad nisam odlučio je li to tužno ili komično.

Metal Snake
16.07.2007., 16:42
Zjev. Ne shvaćam kako nekome može biti strašan. Iz lošeg kuta vidiš tipa u gumenom kostimu koji se trudi biti strašan. Nikad nisam odlučio je li to tužno ili komično.

Nije strašan to se slažem , ali je odličan film.

Deimos
17.07.2007., 00:45

pa ja sam ga gledao sa osam godina. sve do kraja filma ne znaš da li je to frajer u kostimu, jer se nikad ne vidi cijeli. i općenito klaustrofobija, mrak te osjećaj bespomoći. najbolji SF horror.

a jedino kaj je meni strašno u zadnjih 8-9 godina su "shocker" scene, kao iz npr Kruga, White noise, i ne znam di sam i hjoš vidio. Meni je jako bitno atmosfera, a zato mi je Alien na prvom mjestu

...iwana...
17.07.2007., 12:06
...u subotu sam gledala drugi dio hostela....film je ooogavan...nije strasan ni malo, jednostavno je iju iju iju iju....

btw...ovaj The Descent jel valja sta? ...vidjela sam da ga dosta ljudi spominje i na imdb-u ga hvale ali nekak sazetak me podsjeca na filmove pokolj-hrpe-uspaljenih-studenata/teenegera....

dr mladjo
17.07.2007., 12:35
btw...ovaj The Descent jel valja sta? ...vidjela sam da ga dosta ljudi spominje i na imdb-u ga hvale ali nekak sazetak me podsjeca na filmove pokolj-hrpe-uspaljenih-studenata/teenegera....
nikako..pogledaj i pridruži se kultu obožavanja descenta..

...iwana...
17.07.2007., 13:59
nikako..pogledaj i pridruži se kultu obožavanja descenta..

..moze moze...:D

Hood
24.07.2007., 20:24

Ja sam upravo izvolila, al nisam bas volila. Nepovratno izgubljenih sat i pol mojeg precious little lifea... *sigh*

Za sve one koji taj film nazivaju hororom - ma ajde, nemojte mi blatiti genre: Film nije strasan, nek cisto i jednostavno O-GA-VAN. Sad mi ove virstle koje vec dva tjedna vegetiraju u mojem frizideru i koje sam danas s zacepljenim nosom pojela plesu tango u zelucu; Hills have Eyes je definitivno los desert nakon vecere...

For Hood's sake - kaj je tak napeto u hrpi lose kostimiranih tipova koji jedu lose napravljene leseve od stiropora?!? Bljak! Jedina dobra upotreba za taj film je da ga svaku vecer pokazuju na meetingu WeightWatchersa - mislim da bi jih odma 90% izgubilo apetit, kile i celulit.

Ocjena na ljestvici od 1 do 10: -6.754,25 :flop:

anakinikola
24.07.2007., 20:30
saw triologija.sve ostalo-big zirou!bilo bi cool kada bi napravili film po igrici f.e.a.r

dushica
28.07.2007., 14:54
The Grudge i House of wax. sacuvaj boze koja strava. odgledala i Emili Rouz, al ova prva dva su mi daleko strasnija. :horor:

arijevac
28.07.2007., 20:45
Krug 2 je najstrasniji horor

Evangelion15
28.07.2007., 21:06
Krug 2 je najstrasniji horor

OMG krug2? ma daj, mora se priznat da je ideja za film bila ok ali film im je nula
dobar mi je Silent Hill makar nije strašan, sviđa mi se zbog efekata a i glumica je zgodna :rofl:

cowboy900
29.07.2007., 20:54
Slažem se definitivno Exorcist.
Današnji horori su više smiješni nego strašni.

Pogledaj si Amitywille ili The Ring 2 pa onda seri.

arijevac
29.07.2007., 20:57
OMG krug2? ma daj, mora se priznat da je ideja za film bila ok ali film im je nula
dobar mi je Silent Hill makar nije strašan, sviđa mi se zbog efekata a i glumica je zgodna :rofl:

Amitywille i Krug 2.

Metal Snake
29.07.2007., 21:55
Orginalan Halloween od John Carpentera je dosta jeziv horror.

Hood
29.07.2007., 22:56
A propos - John Carpenter: Ja upravo iz cisto nostalgicnih razloga pogledah The Thing...

I moram reci...

Uspjel me splasit. Ne bas onolko ko dok sam bila mala, ali film jos uvijek funkcionira, ono, elementi napetosti, plauzibilna creepy-prica i par grdih scena... Iak je efekte vrijeme ne pregazilo, nego totalno prerolalo valjkom za asfalt, thrill u filmu ne gubi na kvaliteti. Mozda je upravo to lekcija koju bi filmasi u horor-sparti trebali konacno nauciti... ;)

Legura
30.07.2007., 09:46
A propos - John Carpenter: Ja upravo iz cisto nostalgicnih razloga pogledah The Thing...

I moram reci...

Uspjel me splasit. Ne bas onolko ko dok sam bila mala, ali film jos uvijek funkcionira, ono, elementi napetosti, plauzibilna creepy-prica i par grdih scena... Iak je efekte vrijeme ne pregazilo, nego totalno prerolalo valjkom za asfalt, thrill u filmu ne gubi na kvaliteti. Mozda je upravo to lekcija koju bi filmasi u horor-sparti trebali konacno nauciti... ;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/88/RobBottin.jpg
BAM! WUSH! BAM! :horor: :mama:

Ne al stvarno Bottinovi efekti su, barem meni, maestralni, totalno životni i lifelike, napravljeni sad već prije skoro dvadesetak godina tuku mi ove današnje sjajne presjajne cgi đinđe minđe pokušaje za barem tri koplja.
a sam film je pregenijalan i top zabavan, napuštena arktička stanica, potpuna izoliranost, hladnoća koja se uvlači u svaki kutak, i zastrašujuće superioran stvor koji uvijek lurka negdje vani, a možda je i među nama, a možda je i vani, a možda... uh uh, super film. :cerek:
inače blood testing scena mi ide ravno među najjače scene uopće, napetost za grist se. :s

Hood
30.07.2007., 11:57
inače blood testing scena mi ide ravno među najjače scene uopće, napetost za grist se. :s

He, tu se potpuno slazem! Iak sam ovaj puta znala ko ce prvi zakricat, svejedno sam se prilicno oznojila gledajuci tu scenu. A i moj stari strah od huskyja nekak se opet vratil... Never trust sad, blue eyes...;)

Ali, bas mi sad pada na pamet: Je'l nije negdi isto u osamdesetima izasel onaj anime "Lily C.A.T." u kojem se posada broda bori protiv vrrrrlo slicnog stvora, koji integrira stanice drugih organizama u sebe da bi stvoril novi organizam i reproduciral se...? Ako dobro pamtim, mislim da su bili 1:1 preuzeli dizajn cudovista od Thinga, iak s manje impresivnim ucinkom...

Legura
30.07.2007., 21:27
Ali, bas mi sad pada na pamet: Je'l nije negdi isto u osamdesetima izasel onaj anime "Lily C.A.T." u kojem se posada broda bori protiv vrrrrlo slicnog stvora, koji integrira stanice drugih organizama u sebe da bi stvoril novi organizam i reproduciral se...? Ako dobro pamtim, mislim da su bili 1:1 preuzeli dizajn cudovista od Thinga, iak s manje impresivnim ucinkom...
Lily C.A.T.? uuh, sadly dosen't ring a bell. :misli:

Ali... AHA! malo sam pronjuškao na imdb-u :šerlok:, i naišao na jedan, pa ajmo reći malko nesklon komentar. :D

Even Yoshitaka Amano's monsters can't save this movie!!!, 10 August 1999
Author: Jenova Synthesis from Jigoku

Whoa,talk about the biggest rip-off in the history of Anime,"Lily C.A.T" has to be one of the most UN-ORIGINAL films of all time.The characters' personallities are all done to death,the dialogue (both dubbed and subbed)are scratchy and poor quality and it fails to be eery and is more laughable schlock.The only up to this is the soundtrack by Akira Inoue,whom also composed the music to "Lensman:Secret of the Lens".

Hood
31.07.2007., 09:50
E, da, to bi onda trebalo biti to, jer mi film nije bas ostal u sjecanju kao "quality product", iak mi se u ono vrijeme (kad sam bila jos mlada i neukusna) svidjal.

U svakom slucaju, The Thing je IMO toliko dobar, da nije ni cudo da je toliko kasnijih filmova vise ili manje direktno napravljeno kao rip off istog: Species, koji kopira i Thing i Aliena; Pitch Black, koji se (neuspjelo) igra s psiholoskim aspektom situacije u kojoj grupa ljudi cuci odsjecena od ostatka svijeta s nekakvim cudovistem; a kojekakve Creaturese i Artefactse da ni ne nabrajam...

snefD
31.07.2007., 15:32
sad sam pogledo Cannibal Holocaust (http://www.imdb.com/title/tt0078935/)
stvarno grozan film, od ovog ću imat noćne more.

rabbit in the moon
02.08.2007., 09:18
Ja sam jučer pogledao Cannibal Holocaust i moram priznati da me nije šokirao koliko sam očekivao. Valjda zato jer sam prekjučer gledao The Descent koji me ubio u pojam. Nisam znao da noviji horori mogu biti tako strašni

dalal
04.08.2007., 16:46
Sve je manje dobrih,a sve više smiješnih horora,ili onih koji bi se prije mogli svrstati u podkategoriju "gadljivi horori" (to su oni gdje krv lipti na sve strane,odsijecaju se ruke i noge kao od šale,tipa "Saw" ili "Hostel").Ma,fuj.U poređenju s njima i oni stari filmovi Rogera Cormana sada mi dobro dođu.
Horora iz starih vremena bezbroj je dobrih,pobrojat ću top 10 (po meni):
1."Žena u crnom"-1989,britanski TV film,red.Herbert Wise
2."Uljezi"-red.Alejandro Amenabar
3."Magla"
4."Exorcist" (prvi dio,naravno,drugi je lakrdija).
5."Pojava"(Entity)-1981,red.Sidney J.Furie
6."Užas Drakule"-1958,red.Terence Fisher
7."Noć vještica"
8."Glad"-1982,red.Tony Scott
9."Kuća voska"-1953,red.Andre de Toth
10."Spiralne stepenice"-1945,red.Robert Siodmak

Još nešto.Čula sam davno za horor "Grad koji se užasavao zalaska sunca",ali ne znam kako se zove na engleskom i ne znam nikog od postave,tako da ne mogu da ga tražim na netu.Zna li iko nešto više o tom filmu?

Hood
05.08.2007., 18:33
Još nešto.Čula sam davno za horor "Grad koji se užasavao zalaska sunca",ali ne znam kako se zove na engleskom i ne znam nikog od postave,tako da ne mogu da ga tražim na netu.Zna li iko nešto više o tom filmu?

Moze li to biti "The Town that Dreaded Sundown" iz 1976?

http://www.imdb.com/title/tt0075342/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Town_That_Dreaded_Sundown

kempasgogs
07.08.2007., 20:57
sorry jel netko spomenuo THE HOUSE OF 1000 CORPSES, od RobZombija?

dalal
08.08.2007., 01:18
Moze li to biti "The Town that Dreaded Sundown" iz 1976?

http://www.imdb.com/title/tt0075342/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Town_That_Dreaded_Sundown
Jeste,to je taj...Zahvaljujem mnogo :s :s :s

Scorpion7106
10.08.2007., 00:36
ja sm videl u videoteki neki hororac kaj neki ljudovi najdu neku igricu i igraju je pa kad crknu u igrici crknu i zaprav jel ko to gledal jel se isplati posudit

otkaz
10.08.2007., 01:43
Uljezi su fantasticni, stvarno iznenadujuci.
Vidim da vi ovdje Slagalice strave svrstavate u smece, ali po meni su super, i to sva tri nastavka. Mislim da nikad necu zaboravit onaj trenutak kad se u jedinici onaj tip na sredini sobe ustao. Zaista domsljato i sto je najbolje, sve je ostvarivo, bez nekih nadnaravnih sila

jay
10.08.2007., 07:45
Ali, bas mi sad pada na pamet: Je'l nije negdi isto u osamdesetima izasel onaj anime "Lily C.A.T." u kojem se posada broda bori protiv vrrrrlo slicnog stvora, koji integrira stanice drugih organizama u sebe da bi stvoril novi organizam i reproduciral se...?
Joooj, nemrem vjerovat da je to jos neko gledao!

Mos mislit iznenadjenja kad sam to ko klinac posudio u videoteci, vidim ja SF crtic neki, a kad tamo... a jos mi ni starci nisu bili doma nego sam morao sam gledat! :eek:

Hood
10.08.2007., 18:13
Joooj, nemrem vjerovat da je to jos neko gledao!

Mos mislit iznenadjenja kad sam to ko klinac posudio u videoteci, vidim ja SF crtic neki, a kad tamo... a jos mi ni starci nisu bili doma nego sam morao sam gledat! :eek:

Ne znam, meni nije bas kao tak jaaaako strasan ostal u sjecanju... Samo znam da sam se skoro zagutila s kokicama dok je macka bila usisana u zid... ili ventilator... ili tak nekaj brutalno... i dok je krv pomijesana s macjim dlakama pocela prstit po ekranu...

errm...

Kad bolje razmislim, mislim da mi ipak JE ostal kao jaaaako strasan u sjecanju. :eek:

mangamaniac
11.08.2007., 00:19
Zadnjih 15-20 koje sam gledao su svi užas i ustvari s pravom se zovu horrori! :)
Ono, grupa mladih ide na vikend na vrh brda u kolibu bez struje gdje u šumi živi manijak i sve ih vija po šumi sat i pol i na kraju ih sasiječe... Ili, obitelj se odseli iz velegrada na vrh brda u kolibu bez struje gdje u šumi živi manijak i sve ih vija po šumi sat i pol i na kraju ih sasiječe...

Uglavnom, Egzorcist mi je do jaja, a i ona stara tri Omena... nije da ima i nova tri, al' ima jedan :cool:

eto...

+Pantera+
11.08.2007., 14:45
Po meni jedni od najboljih su Amityville, Uljez, Exorcist, Isijavanje, Mračne vode, ...
Ima ih masu..
Samo preporučam da NE pogledate film krvava romansa... mene privukao naziv, film bio užas

qertz_001
27.02.2008., 22:29
Dobar je Krug. A ima i jedan film koji ima i nastavak zove se Vrisni prije smrti, a nastavak je Otok straha. Jel je itko gledo Teksaški masakr motornom pilom? Odličan je film. Ima i nastavke, ali ne znam kako se svi zovu... Jel može ko napisat imena, ako zna?

ray_barone
05.03.2008., 19:23
Nažalost, davno su prošla vremena kad sam se skrivao iza trosjeda gledajući horore, ali Carpenterov "The Thing" mi je zakon već dobrih dvadesetak godina, i usprkos tome što sam ga gledao već xx puta, još uživam u njemu kao prvi puta...sve tri Carpenter/Russell kombinacije su mi totalno nenadjebive, doduše ostale dvije nemaju baš veze s hororima, ali eto, nek se nađe...malo me je potresao Romerov remake "Dawn of the Dead" iz '04, ali više radi odvratnih scena nego nekog straha...volim gledati horore, ali mi više leže dinamični filmovi nego neka teška i statična radnja...

ray_barone
05.03.2008., 19:34
Vidim da je netko spominjao "The Descent", meni osobno najugodnije iznenađenje prošle godine...film je skoro dosegnuo savršenstvo u pogledu klaustrofobije i napetosti...saznanje i strah da su cure zarobljene u nepoznatim pečinama sa još nečim je skoro opipljivo...film je zakon...

la. pampers
05.03.2008., 20:23
Sve je manje dobrih,a sve više smiješnih horora,ili onih koji bi se prije mogli svrstati u podkategoriju "gadljivi horori" (to su oni gdje krv lipti na sve strane,odsijecaju se ruke i noge kao od šale,tipa "Saw" ili "Hostel").Ma,fuj.U poređenju s njima i oni stari filmovi Rogera Cormana sada mi dobro dođu.
Horora iz starih vremena bezbroj je dobrih,pobrojat ću top 10 (po meni):
1."Žena u crnom"-1989,britanski TV film,red.Herbert Wise
2."Uljezi"-red.Alejandro Amenabar
3."Magla"
4."Exorcist" (prvi dio,naravno,drugi je lakrdija).
5."Pojava"(Entity)-1981,red.Sidney J.Furie
6."Užas Drakule"-1958,red.Terence Fisher
7."Noć vještica"
8."Glad"-1982,red.Tony Scott
9."Kuća voska"-1953,red.Andre de Toth
10."Spiralne stepenice"-1945,red.Robert Siodmak

Gledao sam Exorcista, nije nešto, kuću voska gledo sam jedno 6 puta, nije uopšte strašan, al je odličan film, kako onaj VINCENT kolje sve po redu. Halloween sam gledo svih 8 dijelova, ok su, 6 mi nije nešto, najbolji u serijalu mi je H2O, pa Uskrsnuće, moćan je Michael Myers............. Sve u svemu ta lista filmova ti je ok.

la. pampers
06.03.2008., 17:01
A ja sam gledo neku istinitu snimku kad troje mladih ode u shumu trazit neku vjesticu i svi poginu!!! :lol:

To je The Blair Witch (vještica iz blaira) iz dva djela, gledo sam ga odličan film, samo ima malo dosadnih scena, gledo sam negdje na netu neke od istinitih snimki koje su ti mladi snimili, kasnije su to našli.

la. pampers
06.03.2008., 17:19
Meni je najstrašniji neki crnobijeli, gledo sam ga jednom daaaavno, prije jedno 12,13 g. Slabo ga se sjećam, ali znam da ima neki Demon koji zavlada dušama nekih ljudi, ali samo to bude svaku veče za puna mjeseca, oni se sastaju po danu i pokušavaju pronaći lijek, na kraju svi poumiru, taj demon oživi i hoće izazvati đavla na bitku za duše umrlih. Dalje se ne sjećam. Uglavnom film je užasan, prepun gadnih scena, kako ih napada, lica su im užasna. Iskreno više ga nikad ne bi smio pogledati. Od njega nisam dugoooooo mogao spavati, živi užas. Exorcist je onako strašan, ali ovo je 30 puta goreeeee.

Hood
06.03.2008., 19:12
Ponukana cinjenicom da mi se "Shutter" (Thailand 2004) izuzetno dopal (citaj: gace se tresle ko da u njima Godzila plese hip-hop), prosli tjedan dala ja sansu jos jednom tajlandskom hororu.

I kaj da velim... "Commitment" (Thailand 2004), je stvarno horor. Nest prestrasno. Za prvih deset minuta gledanja vec si pozelis izgrepsti oci i sklupcati se na podu u lokvi vlastite krvi... od ciste DOSADE. Kak sam prezivila tih sat i pol, ne znam...

Ali, blesava kak jesam, pokusala sam odma isprati gorki okus tog loseg horora drugim jos losijim hororom, i tak na jedvite jade ja odgledah "Ils" ("Them", France 2006). Koji je dobil tak dobre kritike. (Pitam se od koga.) I koji je moju zelju za daljnjim gledanjem hororaca za dulje vrijeme totalno izmasakriral...

:(

E, sad, ja znam da je ovo thread o najboljim hororima, ali nisam mogla odoljet a da u samaritanskom duhu ne spasim pokojeg od vas od gledanja gore navedenih grozota...

Mezomorph
09.03.2008., 19:59
Jack je zapravo uvijek i pripadao u to mjesto, isto kako mu je onaj Grady rekao na wc-u, da je on zapravo uvijek i bio caretaker u tom hotelu.
Još bi samo htio objasniti onu scenu na kraju filma gdje žena od Jacka vidi onog tipa obučenom u neki kostim kako daje blowjob drugom tipu, to je uzeto iz knjige gdje je sve bolje pojašnjeno, oni su bili zapravo neki homići iz 20-tih, onaj koji prima felatio je onom drugom rekao da će biti nešto između njih ako se ovaj za zabavu obuće u taj kostim i onda je to ovaj i napravio. Uglavnom King je bolestan čovjek, he he

Mene više zanima koja je zapravo ona mala iz sobe 237, izgleda da ću morati pročitati knjigu.:D

Da, knjiga sve pojašnjava, i uostalom puno bolja od ovog scenarija. Mislim, da je to uz Pet sematary i Cujo najstrašnije Kingovo djelo. Ima straaavična scena u cijevi na igralištu gdje se igra mali Danny. :top:

Mezomorph
09.03.2008., 20:20
Meni su super Saw 1 i 2(trojku nisam gledao), The others, The fogg i The ring. Ove neke koje spominjete nisam gledao, a neki su mi bezveze. Dobar mi je i film The 13ghost. Jel tko gledao Ring 2? Jel i vama to totalni promašaj kao meni ili mi se to samo čini? The dark-OK

Jok ti ćeš... Saw može bit horor samo u priči. Radi se o polulošem trileru. :kava:

Mezomorph
09.03.2008., 20:43
snimim ti ga ja, ak mi posudiš kameru, kad idem s frendom u šumu. samo mi tražimo kestene a ne vješticu

:kava: trebo si se sjetit malo ranije

Deimos
10.03.2008., 15:39
:kava: trebo si se sjetit malo ranije

ko bi reko da će nekoga zanimat kak skupina budala vrišti i cvili po šumi uz jako trzavu i lošu kameru :ne zna:

Luciferia
12.03.2008., 10:25
Nekromantik :Pop:

Deimos
13.03.2008., 21:00
Nekromantik :Pop:

wtf???

Zli Mali Medo
16.03.2008., 15:59
Najstrašniji mi je bio jedan film o duhu koji siluje neku žensku. Navodno je sniman prema istinitom događaju.
Ne sjećam se više kako se zove.

:lol:

Luciferia
16.03.2008., 19:09
wtf???

Šta ti nije jasno? Onaj najstariji, prvi Nekromantik...

Wicked Messenger
16.03.2008., 19:18
ja sam kao klinac imao nočne more od srpskog filma variola vera... :horor:

Wicked Messenger
16.03.2008., 19:27
Nedavno sam nabavio na dvd-u Subconscious Cruelty Karima Hussaina...preporučam :top:

Subconscious Cruelty is a strange film that deftly blends art-house sensibilities of style with expertly rendered gore effects, hardcore pornography footage, and more surrealist religious symbolism than Jodorowsky could ever dream of.

http://www.dvdmaniacs.net/Reviews/Q-T/subconscious_cruelty.html
http://www.bloody-disgusting.com/review.php?id=980

Zli Mali Medo
16.03.2008., 20:19
Noc vjestica, i mozda tu i tamo koji azijski.

GaelGarciaBernal
17.03.2008., 08:29
Jucer sam odgledao i bio apsolutno fasciniran filmom The Mist Franka Darabonta. Onakav kraj, uf. Sto se mene tice, najbolji horor koji sam gledao zadnjih ne znam koliko godina.

B52
17.03.2008., 10:49
Jucer sam odgledao i bio apsolutno fasciniran filmom The Mist Franka Darabonta. Onakav kraj, uf. Sto se mene tice, najbolji horor koji sam gledao zadnjih ne znam koliko godina.

Hmm... baš slučajno ga i ja pogledao jučer... predobar film i kao šta sam već rekao na temi filma, u nekim trenucima sam se osjećao kao da sam s njima u tom marketu. I likovi Luđakinje (http://www.imdb.com/name/nm0001315/) i Rednecka (http://www.imdb.com/name/nm0006669/) su izvrsni...

Predobar kraj :s

GaelGarciaBernal
17.03.2008., 21:57
Hmm... baš slučajno ga i ja pogledao jučer... predobar film i kao šta sam već rekao na temi filma, u nekim trenucima sam se osjećao kao da sam s njima u tom marketu. I likovi Luđakinje (http://www.imdb.com/name/nm0001315/) i Rednecka (http://www.imdb.com/name/nm0006669/) su izvrsni...

Predobar kraj :s

Uf, Hardenova i Sadler su fenomenalni:top:

Glupinickname
17.03.2008., 23:51
Prenosim svoje komentare sa drugog foruma:

The Mist

Ekranizacija priče Stephena kinga u režiji Franka Darabonta, koji je snimio "Iskupljenje u Shawshanku" i "Zelenu milju" - oboje ekranizacije Kingovih djela.

I krenem gledati film i prvi kadar je glavni junak kako slika Rolanda, ružu i Dark Tower.

...

I officially endorse this movie.

Na pitanje da kakav je ostatak filma napisal sam ovo:

It's a big nasty motherfucker - i to ne samo zbog monstera u filmu. Darabont je opet uspio: uzeo je Kingovu priču (koju sam, BTW, pročitao još u srednjoj) i prenjet ju na ekran onak kak je trebalo. Dakle, bilo kakvi problemi sa filmom potječu iz priče same.

Ak volite Lovecraftove Cthulhu Mythos, svidjet će vam se film. Ako su vam Half-Life i Silent Hill igre bile dobre, "The Mist" će vas zanimati jer je Kingova priča (stara kojih četvrt stoljeća) bila jedna od inspiracija za njih. Na koncu, "Cloverfield" je također obradio sličnu temu no Darabont joj je u "The Mist" dao crtu... epičnosti: biblijske katastrofe i ljudske tragedije u jednom. Oh, i manje tresuće kamere.

Htio bi još nekaj napisat al mi ništ ne pada na pamet. To je moja standardna reakcija kad mi odgledani film bude dobar jer je puno lakše iz sarkastičnog bunkera prat loš film nego izač na otvorenu čistinu pohvaliti dobar.

GaelGarciaBernal
18.03.2008., 09:29
Nicely said, dragi kolega. Obozavam kada me neki film o kojem skoro nista niti ne znam tako iznenadi. Prakticno je sve na svom mjestu - fenomenalne uloge, monsteri (posebno su mi kul i disturbingly creepy/ominous/unnerving enormni monsteri sa kraja dok se naziru u magli koji kao da su direktno izasli iz half-lifea), bolesno dobra psihologija likova... A sam kraj je remek-djelo. Nakon sto sam odgledao film osjecao sam se kao da sam pojeo jedno 20 kila kamenja; bas je zesce utjecao na mene.

I, kao sto rece, kamera se, hvala bogu, nije tresla kao u jos jednom mega-uspjehu Michaela Baya i Jerryja Bruckheimera. E da. Nema ni iberseksi 20 i kusur godisnjaka, zamisli. Svi glavni likovi imaju od otprilike 40 pa nagore sto vec samo po sebi nesto znaci.

Odlican film, i u pravo vrijeme nakon prilicne suse pamtljivih horora zadnjih godina.

dr mladjo
23.03.2008., 12:35
I, kao sto rece, kamera se, hvala bogu, nije tresla kao u jos jednom mega-uspjehu Michaela Baya i Jerryja Bruckheimera.

slow motioni,close up su njihovi trademark..nisu trešnjave kamere...
koliko je kraj filma držao knjige?

preporučio bih jednog francuza-inside..brutalan,sirov...a i odličan kraj...

jaa
23.03.2008., 15:51
jel tko gledao krug??

Deimos
23.03.2008., 20:58
jel tko gledao krug??

sumnjam, malo ljudi je čulo za njega

Twiggy
23.03.2008., 23:56
malo je ljudi culo za njega???? ili ne...meni jedan od najboljih horora ikad
a sto se tice the mist...moooolim vas objasnite po cemu je kraj tak sjajan??? ja sam skoro osao da mi vrate pare za kartu..cijeli film je jako dobar inace al kraj mi ga totalno unisti...

Skater
25.03.2008., 18:05
Kletva :ne zna:, a nije ni the Fog loš film

nedodirljiva
25.03.2008., 18:11
Vjestica iz Blera definitivno, mislim da je to film koji me je pravo razdrmao!Crkla sam od straha!

iva_556
28.03.2008., 00:30
ma ne znam, ne gledam previse horore jer nemam vremena, tu i tamo pgledam koji i svi s mi nekako... krvolocni, sto meni nije nikako strasno nego uzasno dosadno i vec videno... ak imate sta za preporucit bez krvi, rado cu pogledat... :D

Deimos
28.03.2008., 17:41
malo je ljudi culo za njega???? ili ne...meni jedan od najboljih horora ikad
a sto se tice the mist...moooolim vas objasnite po cemu je kraj tak sjajan??? ja sam skoro osao da mi vrate pare za kartu..cijeli film je jako dobar inace al kraj mi ga totalno unisti...

pa čuj, ima nešto kaj se zove sarkazam. koristim ga kad mi netko spomene nešt staro par godina ko vijest.

kraj je sjajan po tome jer je koštao cca 50 M $; znači, nudili su darabontu 70M$ ako promijeni kraj (čak dvije ponude), on nije htio, King ga je podržao. i zato svaka čast. makar malim pothvatima, bar se bori protiv hollyhorrora

Twiggy
30.03.2008., 01:32
ups...sora..hehe :D a nade se jos vech bisera pa nikad ne znas :) pa dobro,nije htio mijenjat kraj,al kakvo to veze ima sa kvalitetom kraja? kaj,zato kaj nije ga htio mijenjat znaci da je fenomenalan?? heh..ne znam..morat cu ga opet pogledat

ray_barone
30.03.2008., 14:33
Nicely said, dragi kolega. Obozavam kada me neki film o kojem skoro nista niti ne znam tako iznenadi. Prakticno je sve na svom mjestu - fenomenalne uloge, monsteri (posebno su mi kul i disturbingly creepy/ominous/unnerving enormni monsteri sa kraja dok se naziru u magli koji kao da su direktno izasli iz half-lifea), bolesno dobra psihologija likova... A sam kraj je remek-djelo. Nakon sto sam odgledao film osjecao sam se kao da sam pojeo jedno 20 kila kamenja; bas je zesce utjecao na mene.

I, kao sto rece, kamera se, hvala bogu, nije tresla kao u jos jednom mega-uspjehu Michaela Baya i Jerryja Bruckheimera. E da. Nema ni iberseksi 20 i kusur godisnjaka, zamisli. Svi glavni likovi imaju od otprilike 40 pa nagore sto vec samo po sebi nesto znaci.

Odlican film, i u pravo vrijeme nakon prilicne suse pamtljivih horora zadnjih godina.

Fenomenalan film s definitivno šokantnim i najorginalnijim krajem koji sam gledao zadnjih mucho godina...a mislio sam da me više ništa nemože iznenaditi...20 kila kamenja je blaga riječ...trebalo mi je jedno vrijeme da dođem sebi od šoka izazvanog mučnim krajem...a feeling je tako stvaran u svakom trenutku da je to strašno...film te jednostavno uvuče u sebe...ocijena 10/10...

Punk goes fashion
31.03.2008., 16:30
Meni su Darkness falls i Yu on jedni od boljih horora...

t1h4n4
06.04.2008., 12:10
jedini horror kojeg sam se ikad bojala je bio: "it"... iliti po naski "ono", to zapravo i nije bio film, vec miniserija... i tog prokletog klauna necu nikad zaboravit :D

Endimion17
06.04.2008., 12:33
jedini horror kojeg sam se ikad bojala je bio: "it"... iliti po naski "ono", to zapravo i nije bio film, vec miniserija... i tog prokletog klauna necu nikad zaboravit :D

Misliš ovaj?

http://i34.photobucket.com/albums/d134/andrewthetwiztidkilla/pennywise.jpg

Aha, da. Gadan je. :top:

:rofl:

jaa
06.04.2008., 12:49
jeste gledali sinoc krug 2,slab mi je,uopce nije strasan.

nicko
08.04.2008., 19:01
ye slazem se krug 2 sa gledo taj dan prvi put kad je bio na tv-u...iskreno cisto sranje jedinica mi je puuno bolja,bolja i originalnija prica

jaa
08.04.2008., 19:30
ye slazem se krug 2 sa gledo taj dan prvi put kad je bio na tv-u...iskreno cisto sranje jedinica mi je puuno bolja,bolja i originalnija prica

slazem se u potpunosti:top:

gerbengoy
08.04.2008., 20:12
Sve zeljeci da se prestrasim, nedavno sam pogledala horore koji su mi davno prije bili prestrasni, sada su mi vecina smijesni.:confused: Dogadja li se to i vama?

Tu ubrajam Night of the Living Dead, original crno bijeli...nista. Kraj je crni humor.:rolleyes:
Veliki Egzorcist mi je jedino bio pomalo gadljiv i premda nisam mogla naci neizrezanu, necenzuriranu verziju.
Omeni "rade" i nakon toliko godina (scena s dobermanima na groblju), ali ne kao prije. :ne zna:
Filmovi prema romanima S. Kinga mi nikada nisu bili nesto, pa ih ni ne racunam.

Ako se zelite prepasti i prestrasiti, preporucujem Stanara od Polanskog i "pozdrav Velikom Izbavitelju" :s

Lostie89
13.04.2008., 16:58
Misliš ovaj?

http://i34.photobucket.com/albums/d134/andrewthetwiztidkilla/pennywise.jpg

Aha, da. Gadan je. :top:

:rofl:

aaaaaaaaaa onaj klaun!!!!!!!!! fuuj!!! :eek:

Dysfunction
13.04.2008., 17:44
me need advice.....ovako gledala sam prijasnje postove i nemogu se odluciti koji horor da odaberem...mozete li mi preporuciti zaista strasan horor(da nakon njega niste mogli spavati:D)...eto znaci da se zaista jako upasim i da nemogu spavati od njega....nisam odavno pogledala dobar horor ...pa se sad zazelih....:kava:

ANASHA
13.04.2008., 18:01
Egzorcist -Eto od njega nisam moga spavati.I još nekada nemogu

Dysfunction
13.04.2008., 18:11
Egzorcist -Eto od njega nisam moga spavati.I još nekada nemogu

gledala sam ga sa 8 godina....nisam mogla ni ja...hvala na prijedlogu...:s

Toony
15.04.2008., 15:04
Meni najdrazi horori su: Noc vjestica 1,2,3 dio,a ovi ostali djelovi i nisu bas nesto osim Noc vjestica uskrsnuce,Texaski masakr motornom pilom,exorcist.

A najgadniji brda imaju oci 1,2 dio i pogresno skretanje...:eek::eek::eek::horor::horor:

Twiggy
16.04.2008., 09:22
pogledao jucer shutter,tajlandski..i predobar,usrao se vise puta...

zidd
18.04.2008., 14:50
Stvor, Alien 2.

pandora lestat
18.04.2008., 18:06
exzorcist...:horor:

ukakila sam se od straha, a još i dan danas kad ga gledam nemrem spavati po nekoliko dana, ovaj noći... al to ti je ko saobraćajka- nećeš gledat jer znaš da je grozno, al opet te neki vrag vuče da gledaš. i dobar mi je onaj egzorcizam emilly rose.

ninaluce
19.04.2008., 15:43
Ja sinoć gledala novi haloween ili ti noć veštica,pa i nije mi nešto.Priznajem uzela sam ga samo zato jer me zanimalo kako je sve počelo,a kad tamo svega par dobrih scena.Isto kao i Hanibal Početak,ne dopada mi se.:rolleyes:Volim Kinga,nemrem si pomoć,čitala sam skoro sve njegove knjige pa kak da propustim filmove???Npr.Carrie,Snovolovka,Isijavanje itd.:)Al svejedno ima taaaako glupih horora da se smrzneš!A jedan od onih koji mi također nisu loši je Hostel,grozno!

london-vienna
19.04.2008., 23:32
Ja nikako da odgledam ovaj film na kojem pise The Dead :)
znam da sam prije par godina poceo i stao jer su ubistva zaista vrlo real

al pogledajte malo ovo http://www.youtube.com/watch?v=nD7BMpsG5gk&feature=related
ja se sokirao

ninaluce
20.04.2008., 17:08
Ovo sam već vidjela,neki dan je bilo u novinama kak je lik operiran,to su u stvari neka vrsta bradavica koja abnormalno raste.uspjeli su skinut skoro sve međutim boje se da se ne vrati.:(Grozna situacija za tipa.

Blind_Guardian
25.04.2008., 10:03
Freddy vs. Jason :D

Mozda nije strasan, al je definitvno super :D

dadasada
25.04.2008., 14:40
Ako se zelite prepasti i prestrasiti, preporucujem Stanara od Polanskog i "pozdrav Velikom Izbavitelju" :s

Uf, Stanar - trauma iz djetinjstva...mislio sam da sam ga uspješno zaboravio, i sad eto....

Tears-from-heven
25.04.2008., 21:51
Ja volim gledati horore sa ovim "receptom" mladi + šuma + daleko od sviju + neka vikendica ili napuštena kuća... Jako mi se svidio film "Pogrešno skretanje"...

yaya
25.04.2008., 22:54
Ja sam zadnje gledala Inside i moram priznat da mi nije bas "sjeo"..krvi do koljena..jos sam ga gledala prije rucka uh:rolleyes:
http://movies.yahoo.com/movie/1809834151/info

ninaluce
26.04.2008., 14:16
Prije jedno 15-20 godina gledala sam neki hororac i iskreno ukakala sam se,sve u svemu radi se o dvoje klinaca koji su ostali bez roditelja i dolaze živjeti kod bake i djeda.Sestra je starija i nađe ekipu a brat mlađi i baulja sam okolo po tom nekom imanju od staraca.Ubrzo skonta da ga prati neka čudna,luda ženska koje se naravno boji ko sam vrag.Naravno ženska uleče u situacijama gdje je se ne očekuje pa utjera strah u kosti.Sve u svemu na kraju klinjo slučajno naleti dok deda u podrumu ima tu ženu zavezanu i želi je krknut,pa lima slušajuči shvati da mu je to mater zbrisala iz ludare jer ju je otac ili ti djed silovao i tak se uopće mali rodio.Zbog čega je ona i pošandrcala.Ako se dobro sječam klinjo kokne dedu,al nisam ziher.Jel to netko gledao?To je u biti psihološki hororac i priznajem da mi nije bilo svejedno:rolleyes:!Dobar tj.relativno dobar mi je hororac kojeg se trenutno nemrem sjetit kak se zove,o ženskici koja zaspi u podzemnoj željeznici na putu na neki tulum i odjednom se probudi sama,vlak je stao,nemre van na površinu a ganja je neki luđak.Gledljivo.:D

lampion
26.04.2008., 17:12
Prije jedno 15-20 godina gledala sam neki hororac i iskreno ukakala sam se,sve u svemu radi se o dvoje klinaca koji su ostali bez roditelja i dolaze živjeti kod bake i djeda.Sestra je starija i nađe ekipu a brat mlađi i baulja sam okolo po tom nekom imanju od staraca.Ubrzo skonta da ga prati neka čudna,luda ženska koje se naravno boji ko sam vrag.Naravno ženska uleče u situacijama gdje je se ne očekuje pa utjera strah u kosti.Sve u svemu na kraju klinjo slučajno naleti dok deda u podrumu ima tu ženu zavezanu i želi je krknut,pa lima slušajuči shvati da mu je to mater zbrisala iz ludare jer ju je otac ili ti djed silovao i tak se uopće mali rodio.Zbog čega je ona i pošandrcala.Ako se dobro sječam klinjo kokne dedu,al nisam ziher.Jel to netko gledao?To je u biti psihološki hororac i priznajem da mi nije bilo svejedno:rolleyes:!Dobar tj.relativno dobar mi je hororac kojeg se trenutno nemrem sjetit kak se zove,o ženskici koja zaspi u podzemnoj željeznici na putu na neki tulum i odjednom se probudi sama,vlak je stao,nemre van na površinu a ganja je neki luđak.Gledljivo.:D

od svih hororacak oje sam gledo, ova dva nisam i koliko vidim bolje da nisam...:D

al meni je hororac pravi samo onaj gdje nema koljača ko u Elm Steeet, Friday the 13th ili Texas chainsaw massacre, nego neke nevidljive sile...kao recimo Krug ili The village i tako...ono kad ima neki manijak od krvi i mesa to me uopće ne napaljuje...moš ga ubit i pištoljem i sjekirom (u stvarnom životu, na filmu naravno ne moš..)

PS: ne znam zašrto su hitchcoka zvali majstorom horrora? meni nijedan nije strašan da bi mu dao pridjev horror...

Wild Horses
28.04.2008., 14:51
PS: ne znam zašrto su hitchcoka zvali majstorom horrora? meni nijedan nije strašan da bi mu dao pridjev horror...

Pa dobro, moraš ga ipak gledat s vremenskim odmakom. Filmovi su snimljeni prije 40-tak godina, tako da se dosta toga promijenilo u filmskoj industriji. Granice su se dosta pomakle, i naravno da ti filmovi nisu toliko šokantni ko što su bili kad su izašli. A i to ipak nisu horrori u klasičnom smislu, nego više psihološki trileri. Mene je recimo ''Psiho'' prvi put kad sam ga gledao (ne sječam se više kad je to bilo, godine su me pritisle:D) poprilično poplašio. ''Ptice'' mi nisu bile toliko strašne, ali su mi svejedno bile vrhunske. A da i ne govorimo o tome koliko puta su kopirali određene dijelove is Hitchcockovih filmova, ili čak i cijele filmove. Ukratko, Hitchcock je car. Filmovi mu ne gube na snazi ni nakon skoro pola stoljeća. A ne znam baš da će netko 2050 g. pričati o raznim Hostelima, i inim modernim predstavnicima horror žanra.

Twiggy
29.04.2008., 14:57
pogledao rec i prestrasan,u sredini malo uspori i rijese se nekih likova na vec viden i predvidljiv nacin al zato kraj nadomjesti itekako

london-vienna
29.04.2008., 15:05
Ako hoćete horor sačekajte da se snimi jedan na osnovu ovoga što su pronašli u Beču.
Otac držao 24 god kćer u podrumu i jos joj napravio sedmoro djece.
Neki do jučer nisu nikad vidjeli sunca :(

Glupinickname
29.04.2008., 15:34
PS: ne znam zašrto su hitchcoka zvali majstorom horrora?
Jer nisu. Zvali su ga "Master of Suspense". :kava:

manzy
04.05.2008., 12:02
:horor: Koji su vam najbolji horori.Ima li neki horor koji je zbilja strašan?

Glupinickname
04.05.2008., 12:19
:horor: Koji su vam najbolji horori.Ima li neki horor koji je zbilja strašan?
Već postoji tema o tome i to na prvoj stranici ovog foruma. Spajam.

ninaluce
06.05.2008., 18:20
Sve u svemu slažemo se svi da nać dobar hororac je kao da tražiš Sveti Gral,taman se ponadaš a kad tamo prljfffffff.............Češljam videoteke,net,čak sam uzela max tv zbog videoteke,i opet banana.Danas je na hbo-u navodni hororac ZATVORSKI PAKAO ili ti u originalu FURNACE,pa baš me zanima bude li čemu.Prije toga je Hostel al već gledano i jedino odvratno a ne baš strašno.Iskreno držim fige samoj sebi i svima koji imaju namjeru pogledati film da se ne razočaramo,bar ne previše!:)Mada iskreno da vam kažem više sam se isprepadala čitajuči neke knjige poznatih pisaca horora nego gledajuči filmove.Al to je opet priča za sebe,a filmovima ne mogu odoljeti!:mig:

Vepar
09.05.2008., 19:01
Od novijih su vrlo efektni francuski "Inside" (kod nas odnedavno dostupan kao "Carski Rez") i španjolski [REC], čak i ako vas niti malo ne zastraše, sigurno vas neće ostaviti ravnodušnim. Preporučam svima da pogledaju. Kome nisu ovi gore dovoljni, "Frontier(e)s", "The Descent" i "Ils" su također izvrsni.

Alemann
01.06.2008., 13:40
http://www.imagesforme.com/out.php/i74300_CannibalHolocaustmovie.jpg

Ako stvarno želite jezoviti film preporučam Cannibal Holocaust iz 1980. Kontroverzni film talijanskog redatelja Ruggera Deodata koji je morao ići na sud da dokaže da su glumci zapravo živi. Film je zabranjen u nekoliko desetaka zemalja.

stinaa
03.06.2008., 23:09
ne sjećam se nekih starijih filmova ali za hostel prvi i drugi dio mogu reći da su mi užasno strašni. neki dan sam legla na krevet pustila si drugi dio i gledala do pola i odustala. više nisam mogla. onoliko kriv... groznooo...

st_____
05.06.2008., 18:17
dobar je slagalica strave, a sad jel se ona ubraja u horore...

BeerMan
10.06.2008., 09:39
Meni su najbolji horori oni koji ostavljaju dojam realnosti,odnosno situacije koja je u stvarnosti lako moguča.Tako su mi u najboljem sječanju ostali oni gdje psihopata opsjeda neku kuću i vreba na ljude u njoj. Horori sa čudovištima,vampirima i pretjeranom maštom mi nisu dovoljno uvjerljivi i zato ih ne volim.:mad: :kava:

humanfailure
15.06.2008., 10:15
1408.. jezovit, predivan film, a i ponajbolja adaptacija nekog Kingovog djela..

Wild Horses
15.06.2008., 17:42
ne sjećam se nekih starijih filmova ali za hostel prvi i drugi dio mogu reći da su mi užasno strašni. neki dan sam legla na krevet pustila si drugi dio i gledala do pola i odustala. više nisam mogla. onoliko kriv... groznooo...

I ja neki dan gledao drugi dio Hostela, i moram reć da ne shvaćaam baš te filmove. Mislim, oba dva filma su ista apsolutno (osim što su promijenili spolove glaqvnih glumaca). Ono, cijeli film se apsolutno ništa ne događa, onda u zadnjih 20-tak minuta ubace malo kasapljenja i to je to. I to nam je jedan od najboljih modernih horrora? Otkad se to kvaliteta horrora mjeri količinom crijeva, krvi i odrezanih penisa? Ne znam, meni su to jako loši filmovi. Ajde, joše se prvi dio može pohvaliti relativno originalnom pričom, ali drugi dio je apsolutna kopija prvog i, osim par crnohumornih trenutaka, nepotreban film. Vidi se da je Eli Roth zaljubljenik u horrore (pogotovo ''Cannibal Holocaust''), ali mislim da on može i mnogo mnogo bolje.

outrager
16.06.2008., 22:05
Zadnjih dana pogledao
1408 - film je onako, nije ništa posebno, ni dobar ni loš, ima nekih ajmo reći dobrih scena, kraj je naj gluplji, ja ne kužim jel on na kraju sanja il koji k****, il sanja da sanja :confused:
Rosemary's Baby - film traje preko 2 sata, i to je jedino strašno u tom filmu, meni se zjevalo i oči mi se sklapale kolko je zanimljiv :flop:
Exorcist - film je ništa posebno, puno vrištanja, skičanja i urlikanja i natezanja sa zavezanim djetetom

.....

imam ih na kompu dosta, samo trebam uloviti vremena da ih pogledam, a sad mi se ne da pisati recenzije svih horora koje sam gledao.

Horor koji bi ja uzdvoji kao dobar (makar meni osobno) je Silent Hill

varjokissa
20.06.2008., 12:17
Već dosta dugo nitko nije napravio neki stvarno strašni horor. Osim japanaca. :s Meni su njihovi hororci daleko bolji od nekakvog Teksaškog masakra ili Hostela. Mislim, koja je svrha tolikih hektolitara lažne krvi? Dal bi nas to trebalo prestrašit?:kava: Il kad ljudima režu udove na živo i sl.? Meni to npr., nije strašno, nego smiješno. Svaka čast Slagalici, zanimljiva ideja i sve, al ja nemogu da se ne smijem kad gledam taj film. O Petku 13om da i ne govorim. Baš sam nedavno gledala Jason ide u pakao. :lol:

Jedno pitanje.:D Imam veeeeeeliku slabost na one uber grozne horor filmove tipa Policajac manijak i Divovske rajčice ubijaju(ja stvarno svašta gledam... :brukica:)? Jel tko zna di se to može kupit? Ili one crno bijele hororce, npr. originalna Brda ili Kuniće?

varjokissa
20.06.2008., 12:25
Jel itko ikad gledao Langolijere? Ak ste čitali Kingov serijal Iza ponoći (Langolijeri su, koliko se sjećam odmah u prvoj knjizi...) znate o čemu pričam. Ubiti... Jim Carry u ulozi psihopata i one male (preslatke :cerek:) crne, zubate beštije......... YAAAAAAAAAAAAAAY!!!!!!!!!!:cheer:

vorbore
20.06.2008., 15:39
Jel itko ikad gledao Langolijere? Ak ste čitali Kingov serijal Iza ponoći (Langolijeri su, koliko se sjećam odmah u prvoj knjizi...) znate o čemu pričam. Ubiti... Jim Carry u ulozi psihopata i one male (preslatke :cerek:) crne, zubate beštije......... YAAAAAAAAAAAAAAY!!!!!!!!!!:cheer:

Ja sam gledala jedne Langolijere dosta davno ali mi se čini da je Kyle MacLachlan bio taj rečeni psihopata:confused: ostala mi je nekako u sjećanju ta ulupljena faca :rofl:

dr mladjo
20.06.2008., 16:18
nije.bio je glumac koji je glumio balkija iz poptuni stranci...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bronson_Pinchot

jaa
21.06.2008., 16:18
leptirica najbolji

vorbore
22.06.2008., 16:59

stvarno je:
http://film.purger.com/recenzije/filmovi/00517.shtml
bilo je to stvarno davno...

Lostie89
23.06.2008., 23:40

najbolji je! u posljednje vrijeme sve češće pričate o Langolierima.... ljudi počinju uočavati što je dobro? :D
a ovaj mi je citat preedobar :s

Craig Toomy: I have an important meeting in Boston at nine O'clock! And I forbid you... From flying to some whistle-stop Maine airport! DO YOU HEAR ME?
Laurel Stevenson: Can you please quiet down? You're scaring the little girl.
Craig Toomy: Scaring the little girl? SCARING THE LITTLE GIRL? LADY! We've been diverted to some tin... pot airport in the middle of nowhere! And I have more important things to think about than scaring a little girl!

Tulkas
25.06.2008., 17:59
"Langolijeri" i film i knjiga jako dobri..
"The stand" takodjer Kingovo, film dobar
"Nocna smjena" Kingovo, film dobar
Da sad ne nabrajam, ali meni je kao klincu kao strasan ostao "Demoni" ...KO uziva u hororima treba pogledati i prvi i drugi dio..Stariji je to film 80-tih..

Od ovih novijih.. Sta ja znam onaj "23" jel se tako zove , sa Jimom Carryem, al to je vise psiho triler.

zmaj_xpzt
29.06.2008., 16:02
mother of tears

nije mođda najstrašniji, al je spooky

helena1
02.07.2008., 08:45
brda imaju oči
odličan silent hill
jigsaw-brutalan

dugo već prošlo na telki da nisu pustili filmove
od e.a.poa- Njihalo strave, 4 jahača apokalipse, Maska crvene smrti
-stari
filmovi, ali meni odlični.

i da the cube 1 i 2 nije horor ali je napet do bola

outrager
02.07.2008., 15:37
e vidiš, imam na kompu mislim 5 djelova elm streeta, morao bi si to snimiti pa pogledati, jedan od njih mi je bio prvi horor koji sam u životu pogledao, prije možda jedno 15 godina (brat rekao starcima da sam gledao, a ovi piiiizdili :D )

Ringo59
02.07.2008., 20:40
Negdje osamdesetih se prikazivala serija kratkih filmova (svaki je trajao nekih 20-tak minuta pod naslovom "Price iz tame" ili tako nekako, eng. "Tales from the darkside".
Jedna od epizoda je prevedena kao "Ormar" ili tako nekako. Engleski original je mislim "In the closet" ali nisam siguran.

Ne znam kako bi mi to danas izgledalo, ali znam da sam se te 86 ili 87 isprepada gledajuci tak kratki film.

Sadrzaj ide otprilike ovako:

Studentica unajmljuje sobu na katu kod nekog usamljenog profesora, koja je kao nekada pripadala njegovoj kcerki. U sobi se nalazi ugradjen i mali ormar ili plakar, koji je zakljucan i gazda tvrdi da je izgubio kljuc.
Ali nocu iz ormarica dopiru jezivi zvuci. Ormar je nekad zakljucan a nekad misteriozno otkljucan. Djevojka je sludjena od straha. Dok spava nesto izlazi iz ormarica i hoda joj ispod kreveta. da dalje ne pricam, mozda ce neko negdje to pronaci pa da mu ne kvarim.

Kazem, taj mi je filmic tad izgledao prlicno napeto i jezivo. A volio bih ga vidjeti sada. Vremena se mijenjaju a sa njima i ukusi postaju mnogo osjetljiviji i izostreniji.

Derek Trotter
05.07.2008., 21:16
Negdje osamdesetih se prikazivala serija kratkih filmova (svaki je trajao nekih 20-tak minuta pod naslovom "Price iz tame" ili tako nekako, eng. "Tales from the darkside".
Jedna od epizoda je prevedena kao "Ormar" ili tako nekako. Engleski original je mislim "In the closet" ali nisam siguran.

Ne znam kako bi mi to danas izgledalo, ali znam da sam se te 86 ili 87 isprepada gledajuci tak kratki film.

Sadrzaj ide otprilike ovako:

Studentica unajmljuje sobu na katu kod nekog usamljenog profesora, koja je kao nekada pripadala njegovoj kcerki. U sobi se nalazi ugradjen i mali ormar ili plakar, koji je zakljucan i gazda tvrdi da je izgubio kljuc.
Ali nocu iz ormarica dopiru jezivi zvuci. Ormar je nekad zakljucan a nekad misteriozno otkljucan. Djevojka je sludjena od straha. Dok spava nesto izlazi iz ormarica i hoda joj ispod kreveta. da dalje ne pricam, mozda ce neko negdje to pronaci pa da mu ne kvarim.

Kazem, taj mi je filmic tad izgledao prlicno napeto i jezivo. A volio bih ga vidjeti sada. Vremena se mijenjaju a sa njima i ukusi postaju mnogo osjetljiviji i izostreniji.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Tales_from_the_Darkside_episodes

Episoda 7 je li?

Sjećam se i ja...super!!!

london-vienna
06.07.2008., 04:52
Ovo si super izvukao :top:

von_ungern
07.07.2008., 08:01
Canibal holocaust :top:

Brutal
14.07.2008., 13:49
The grudge 2.... ako se netko scima od onih naglih zvukova i pojava onda je to film za njega:top:

cartier1
18.07.2008., 11:04
saw 3 je ludnica..nije čak ni toliko strašan koliko su scene gadne.

mjurjev5
27.07.2008., 14:15
Meni ni jedan od saw-ova nevalja osin prvoga samo klanje bez veze a nijedan
horor mi nije nesto strašan

Tinach
27.07.2008., 14:55

odvratan,ali ne i strašan :kava:

Afrofeet
27.07.2008., 15:07
the mothman prophecies. http://www.imdb.com/title/tt0265349/ jeza, po istinitim pričama, još je jezovitiji zbog toga.

Nex
27.07.2008., 15:43
Meni horrori nisu strasni... dragi Lastane, jesam li normalan? :ne zna: :)

imi18
27.07.2008., 16:01
Tales from the Darkside: The Movie.
Gledala sam ga sa nekih 12 godina, bas ste me sad podsjetili i idem ga skinut. Prestrasno nesto, ukomponirane su 3 price, ali ona sa mumijom i vjesalicom ce mi zauvijek ostati u sjecanju.. Pa neke macke.. Pa gargoyles.. :trese se od straha:

Mireille22
27.07.2008., 16:06
Brda imaju oči :horor:

zoka90
27.07.2008., 17:15

pogledala sam na youtubeu. svidja mi se :top:

lampion
27.07.2008., 19:12
Meni horrori nisu strasni... dragi Lastane, jesam li normalan? :ne zna: :)

Lastan: ne, ti si retaj :vidiga:

horror master
13.08.2008., 20:55
tko hoce da skida sve te horore o kojima pricate idite na www.demonoid.com i registrujte se.mozete ih skidati besplatno.ja sam skinuo negde 20:top:

Danny boy
24.08.2008., 22:29
Da li tko zna kako se zove jedan stariji horor...nekog tipa ubodu s iglom i tetovaža mu se širi cijelim tijelom?

zoran k
25.08.2008., 01:11
Da li tko zna kako se zove jedan stariji horor...nekog tipa ubodu s iglom i tetovaža mu se širi cijelim tijelom?

UUUUU!! Sjećam se toga! Tip pokuša opljačkat kineza koji ima salon za tetovažu, udavi kineza, ali ovaj ga ubode iglom. Tetovaža koja se širi pokazuje scenu zločina, tj. kako ovaj davi kineza. Međutim, na kraju tip skuži da mu je preko leđa drugačija scena; kinez davi njega. Nisam 100% siguran, mislim da na kraju kinez izađe iz ogledala i ubije ga.

Al ne sjećam se kako se film zvao :ne zna::rofl:

Kuje_slepam
15.10.2008., 19:31
lol. A ja gledao istiniti film o tome kako su vanzemaljci unistili zemlju :D

stvarno postoji taj mit da postoji duh koji siluje žene tako da.....

IvanV
16.10.2008., 13:18
Vidim da znate dosta dobrih horora, jel mi netko moze sta preporucit? Vec sam pogledo dosta novijih horora tak da neznam sta vise gledat :D

GnothiSeauton
18.10.2008., 06:19
Gledaj Španjolski [REC], ili ak nemreš doć do njega, poameričenu verziju: Quarantine, ak do nje možeš doć (do nje bi se trebalo lakše doć na torrentima kak je američki film, tu je počeo igrat ovaj tjedan). [REC] nisam gledao ali mislim po sinopsisu da ima više smisla. U hororima još kako-tako marginalno podnosim open-ended no-closure završetke, kojeg ima i Quarantine. Navodno [REC] malo bolje opisuje tu pozadinsku priču do koje se dođe u završnici filma (zato i smatram da je bolji iako ga nisam gledao).

Maja_55
18.10.2008., 10:59
Gledala sam dosta horora. Ali izdvojicu nekoliko. Necete se pokajati ako pogledate!
-Tolbox (Veoma napet, ali do kraja zanimljiv...)
-Bucher (Eee isto zanimljiv film. Napet...)
-Šuma (Nije toliko strasan, koliko je dobar.)
-Mortuary (Jakooo strasan, njega bi vam preporucila na prvom mestu.)
-Crni kadilak (Veoooma jeziv...)
-Pogubljenje Emili Rose (Strasan, napet, bas je psiholoski film... Mene je glava zabolela od njega. Potresan je puno.)
-Americki psiho (Nije toliko strasan,radi se o maloletnici koja ubija da bi ostvarila neki cilj.)
-Stay alive (Zanimljiva desavanja.)
-Valentivne (Serijska ubistva, pa ko voli nek pogleda...)
-13 duhova (Extra film...)

Eto, gledala sam ih stvarno dosta. Ali, ti su mi ostali u secanju. Mozda se nekom nece svideti ili nece biti dovoljno strasno ali to je normalno jer ima razlicitih ukusa. U svakom slucaju nadam se da ce svako naci bar po jedan koji ce mu odgovarati... A ja cu nastaviti da gledam i da vas obavestavam o jos nekim filmovima koji me se svide...

agent
22.10.2008., 12:24
hellraiser, hellrasier 2

dražen1
26.10.2008., 13:23
meni se svidijo horor kuća mrtvaca možda se nekima nije svidijo zato što je dosta strašan

dražen1
26.10.2008., 19:43
:D:rolleyes::eek:najbolji horor mi je brda imaju oči , kuća mrtvac i kad stranac nazove i takvih slićnig sad baš ih više ne gledam jer ih nema puno i više nisu dobri kak prije

Electric_Dream
26.10.2008., 21:35
Dat ću i ja par preporuka budući sam veeliki obožavatelj horora:D
Prvorođeno (Firstborn)-psihološki triler,žena nakoš što rodi svoje prvo dijete počinje padati u nekakvu amo reć postoporođajnu depresiju, priviđaju joj se svakakve stvari, inače meni je film bio jaaako :eek:napet, ali ne bih ga preporučila mladim mamama i trudnicama...ipak
Užas iz dubine (The Descent)-e tu sam umrla od straha i napetosti-par prijateljica nakon jedne tragedije odlazi u planine na odmor i kreću u istraživanje nekakvih špilja i nailaze na neobična(straašna) stvorenja.:eek:Meni se film stvarno svidio jedino bih stavila drugačiji kraj ali eto...
Amytwille-također dosta napet bez pretjerano krvavih scena..
Pogrešno skretanje-preporuka drugih
Mirrors-također sam čula da je ok, ali da možda ima previše krvi..
Shooter-japanska verzija-to sam gledala prvih pola sata ali dalje nisam mogla jer mi je stvarno bia prestrašan, tipa onog odjednog pojavljivanja raznoraznih spodoba, izlaženja duge crne kose iz umivaonika...aaaa:eek:
to bi bilo to za sada!

dr mladjo
04.11.2008., 01:50
Let the Right One In(2008) (http://www.imdb.com/title/tt1139797/)-klinci i vampiri..

outrager
04.11.2008., 17:51
The Strangers (http://www.imdb.com/title/tt0482606/) - pogledati :top:

Vepar
04.11.2008., 18:16
Prvorođeno (Firstborn)-psihološki triler,žena nakoš što rodi svoje prvo dijete počinje padati u nekakvu amo reć postoporođajnu depresiju, priviđaju joj se svakakve stvari, inače meni je film bio jaaako :eek:napet, ali ne bih ga preporučila mladim mamama i trudnicama...ipak
Užas iz dubine (The Descent)-e tu sam umrla od straha i napetosti-par prijateljica nakon jedne tragedije odlazi u planine na odmor i kreću u istraživanje nekakvih špilja i nailaze na neobična(straašna) stvorenja.:eek:Meni se film stvarno svidio jedino bih stavila drugačiji kraj ali eto...
Shooter-japanska verzija-to sam gledala prvih pola sata ali dalje nisam mogla jer mi je stvarno bia prestrašan, tipa onog odjednog pojavljivanja raznoraznih spodoba, izlaženja duge crne kose iz umivaonika...aaaa:eek:
to bi bilo to za sada!

Mirrors je loš i nimalo strašan, Wrong Turn solidan slasher, ali vrlo daleko od "najstrašnijeg horora" :), nije Shooter već Shutter - tajlandski horor (remake je sranje).

asprah
05.11.2008., 16:31
The Strangers (http://www.imdb.com/title/tt0482606/) - pogledati :top:

Strangers -američka verzija Ils-a.
Svi su hvalili strangerse pa sam ih morao pogledat, ali Ils je daleko, daleko bolji film.
Ako niste pogledali nijedan od ta 2 obavezno Ils pogledat.

asprah
05.11.2008., 16:35
Mirrors je loš i nimalo strašan, Wrong Turn solidan slasher, ali vrlo daleko od "najstrašnijeg horora" :), nije Shooter već Shutter - tajlandski horor (remake je sranje).

Nažalost shutter sam pogledao samo američku verziju,a po nekim detaljima u filmu mi se čini da bi tajlandska verzija mogla bit jebeno bolesna-sigurno ću pogledat kad ulovim vremena.
Izbjegnite američku verziju, slažem se - par zanimljivih scena ali u cjelini dosta loš film.

Hood
05.11.2008., 20:58
Strangers -američka verzija Ils-a.
Svi su hvalili strangerse pa sam ih morao pogledat, ali Ils je daleko, daleko bolji film.
Ako niste pogledali nijedan od ta 2 obavezno Ils pogledat.

Ne znam... Meni "Ils", kak sam vec prije u ovom threadu napisala, nije bas tak sjel... Mislim, film nije skroz los, prva polovica je prilicno napeta, ali onda nekak postane repetitivan i prema kraju lagano pocnes prizeljkivati da kaj god da to je kaj naganja protagoniste, jih konacno i kokne, samo da film bu gotov... :ne zna: "Strangers" nisam gledala bas iz razloga jer mi je trailer odma izgledal kao nesto luksuzniji remake od "Ils".

Nažalost shutter sam pogledao samo američku verziju,a po nekim detaljima u filmu mi se čini da bi tajlandska verzija mogla bit jebeno bolesna-sigurno ću pogledat kad ulovim vremena.
Izbjegnite američku verziju, slažem se - par zanimljivih scena ali u cjelini dosta loš film.

"Shutter" (Tajlandski) je IMO fenomenalan i zauzima 2. mjesto na mojoj personal list najupecatljivijih horora/horor-thrillera. Svakako ga preporucujem pogledati. No. 1 mi je jos uvijek dobri, stari "Event Horizon", a 3. mjesto nedavno je osvojil "The Orphanage" (http://www.theorphanagemovie.com/), nagradjivani Spanjolski horor koji je produciral Guillermo del Toro ("Pan's Labyrinth", "Hellboy") i ciji su umjetnicki otisci prstiju vidljivi u cijelom filmu. Taj film najtoplije preporucujem dalje (i ne samo ljubiteljima horora - prica je kompleksna i inteligentno ispredena, glumci su odlicni a kraj, iak lagano predvidiv, vrlo je dirljiv. ;) )

Ispijač Mozga
07.11.2008., 13:58
to bi bilo to za sada!

Slab si ti fan horrora kad se tak lako splasis i pol filma ne pogledas ;)

Mirrors mi je uzasno los i nelogican, a ona borba na kraju s demonom je ko iz Chuck Norris filma. Into The Mirror, kineski film prema kojem je sniman The Mirrors je puno bolji, detaljniji i sa pricom koja na kraju ima smisla.

REC mi je definitivno jedan od najboljih horora, pogotovo novijih koje sam pogledao. Atmosfera je odlicna, prica super, gluma mi se jako dopala, prosjecni ljudi su zbilja super odglumili, kraj je zbilja spooky i dobro napravljen.

Naravno tu su vec standardni Exorcist, The Omen, Ring mi je bio onak solidan, The Mist isto nije los, Ils mi nije strasan, jedino je kraj onako... tuzan. Ali ja sam skuzio o kome se radi jos na polovici filma, cak sam skuzio i onu navijacku zvecku. The Orphenage mi isto ne spada pod neki horor, vise pod dramu, ima svega par spooky scena. Ne kazem da je los film, bas suprotno, ali nije me ni malo zastrasio.
The Shutter isto ima zanimljivih scena i poprilicno dobar kraj, ali naravno, original verzija.

priljepak*
09.11.2008., 21:31
dobar mi je wrong turn 1 i 2, da li je itko gledao te filmove? kakvi su vam?

Zeljko81
13.11.2008., 22:54
začudo drugi mi je bolji od prvog

~~~RI~~~
13.11.2008., 23:07
"Shutter" (Tajlandski) je IMO fenomenalan i zauzima 2. mjesto na mojoj personal list najupecatljivijih horora/horor-thrillera. Svakako ga preporucujem pogledati. No. 1 mi je jos uvijek dobri, stari "Event Horizon", a 3. mjesto nedavno je osvojil "The Orphanage" (http://www.theorphanagemovie.com/), nagradjivani Spanjolski horor koji je produciral Guillermo del Toro ("Pan's Labyrinth", "Hellboy") i ciji su umjetnicki otisci prstiju vidljivi u cijelom filmu. Taj film najtoplije preporucujem dalje (i ne samo ljubiteljima horora - prica je kompleksna i inteligentno ispredena, glumci su odlicni a kraj, iak lagano predvidiv, vrlo je dirljiv. ;) )u potpunosti se slažem za originalni Shutter dok remake treba izbjegavati
Strangers sam večeras pogleda i mogu reći da je Ils puno bolji s time što me je i Strangers par puta dobro prenuo i im jednu predobru spooky scenu...

lexus
14.11.2008., 12:10
Ne znam da li je netko spomenuo ove filmove?
Final Destination, 1,2 i 3...

Mislim to nisu horrori, više neki ajmo reć triler, polu-horror..

Ali zabavni, zanimljivi filmići...

nepostojeći
15.11.2008., 01:46
evil dead horror:lol::rofl::vidiga: to sam pročitao negdje na ovom topicu:eek::lol:sjajan je film, istina, ali horror:lol:

inače, što se mog mišljenja o horrorima tiče...

sve od zombijima od romera (noć, dan, zora živih mrtvaca), osim možda zemlje živih mrtvaca, ta nije neka. romero je klasik B horrora
egzorcist, slažem se. pogotovo onaj sa izbačenim scenama (director's cut) - kad počne hodati onako u most pozi, kao pauk...
omen - damien je car!
in the mouth of madness - carpenter je drugo bitno ime kod horrora, i ima još finih horrorčića
ptice od hitchcocka - više triler nego horror. neka je klišej, ali film je predobar
28 dana poslije - zanimljiva varijacija na temu romera. ne baš kao oriđiđi, ali vrijedi pogledati
shining - original nije horror, ali je ipak fantastičan film (jack is the best!). remake (onaj u dva dijela) mi je nekako vizualno bolje napravljen...
vrisak - :lol:šala, naravno
halloween, friday 13th, nightmare in elm street i ine horror trakavice - zanimljivo samo u prva dva-tri nastavka. poslije se ponavlja. kad bolje razmislim halloween nije zanimljiv ni tad:o:
meni se dopao i jedan o vukodlaku (bad moon) - da se razumijemo, film je totalni trash, ali meni je nekako ostao u pamćenju iz mlađih dana (kad sam ga gledao). ustvari ako netko zna neki dobri o vukodlacima cijenio bih da kaže
neki o velikim paucima mutantima. ne znam kako se zove, ali je gaaadaaan (bljak pauci!fuj!fuj!)

ONO ŠTO JE ZAISTA STRAŠNO ZA GLEDATI:
pod lipom 35 - brrr...danima me proganjalo kad sam slučajno naletio na to. nisam mogao spavati ni jesti. kad god zatvorim oči čujem užasno iritantan glas one konobarice, one stravične, zastrašujuće ultramegaekstraglupe fore i onaj šund, onaj masakr koji vrijeđa ime glazba, koji čini da te oblijeva hladan znoj i da vrištiš kao curica:horor::horor: zašto dozvoljavaš takve strahote, bože? zaštoooo??!!!

imi18
15.11.2008., 23:09
Evil Dead je prejak :D Za umrijeti.. ali od smijeha.
[REC] je odlican, ali Quarantine nije remake vec doslovno isti film, samo sa americkim glumcima, valjda da se ne bi amerikanci napatili citajuc' titlove.

DoubleShot
25.11.2008., 21:36
Dnevnik hrt 1 svaki dan u 19:30 horror nad horrorima
potpisujem jebate...100% istina!

Psychoma
04.12.2008., 19:54
lol. A ja gledao istiniti film o tome kako su vanzemaljci unistili zemlju :D
ZAR ONI POSTOJE:):(

Psychoma
04.12.2008., 19:55
Ne znam da li je netko spomenuo ove filmove?
Final Destination, 1,2 i 3...

Mislim to nisu horrori, više neki ajmo reć triler, polu-horror..

Ali zabavni, zanimljivi filmići...

GLEDAO

intercepts
10.12.2008., 19:36

nebih to nazvao hororom,više snuff filmom,odličan film,iako bi mogao biti i napetiji,trebali su staviti cijelu snimku putovanja a ne rastavljenu u dijelovima....za ono doba film je exstra,a čisto sumnjam da ga i u današnje vrijeme film takve tematike može skinuti
šokantan je na par mjesta
preporučam za pogledati

Slobodan
12.12.2008., 23:55
hellraiser, hellrasier 2

svi hellraiseri su legendarni,osim mozda 5-og dela jer se tu pinhead uopste ne pojavljuje...

Silent assassin
16.12.2008., 12:19
Obožavam gledati horore, najdraži su mi Saw, 30 days of night, Freddy Krueger vs. Jason, Return to the haunted hill, Gothica itd...

Le Chef
17.12.2008., 14:59
Danas su vrlo utjecajni slasheri dakle krvi do koljena da su neki postali na neki nacin ogavna parodija samih sebe, ali medju njima bi se dalo izdvojiti jako puno odlicnih naslova koji k tome imaju i odlicnu radnju.

Dok su mi recimo po tom pitanju najbolje 70-e godine pa i dijelom 80-e sto zbog cenzure poradi prevelike eksplicitnosti a i zbog troskova snimanja takvih efekta to je stalo sve do nekih kraja 90-ih godina jer uz sva taj mocni CGI mogu se izvesti efekti kakvi nisu ni bili prije zamisljeni da se mogu izvesti.

Trziste je recimo danas puno glupih slashera gdje nema nicegh drugog vec do sto ogavnijih scena gdje ni sama radnja nema previse smisla. Raj za bolesne.

No ja sam uvijek za dobru radnju, glazbeni background, originalnu ideju i glumu

Svidja mi se SAW fransiza, ali ima tu gro ostalih

blackson
18.12.2008., 07:32
U zadnje vrijeme sam konstantno na nekom gledam horore sranju toliko da mi iz monitora curi krv :) Eden lake,30 days of night,28 days later,Inside,Hills have eyes su mi recimo jako dobri filmovi no najviše me se dojmio The Descent od Neil Marshalla koji je jedan od rijetkih koji me uspio totalno prikovat za ekran i gdje sam svake sekunde strepio za sudbinom glavne glumice,daleko najjači horor ikad,savršenstvo,ono palac gore do astronauta za taj film.e sad bih molio nekoga tko se slaže u ovome samnom i tko recimo ima sličan ukus da mi preporuči još "jako dobrih" horora.Nemojte mi samo uletat sa spikom The Shining je klasik i to moraš obavezno pogledat jer sam zaspo u pola filma a ostatak sam pogledao na silu i to samo iz solidarnosti i nekog svojeg kodeksa prema gledanju filmova :) pozz

asprah
18.12.2008., 19:57
U zadnje vrijeme sam konstantno na nekom gledam horore sranju toliko da mi iz monitora curi krv :) Eden lake,30 days of night,28 days later,Inside,Hills have eyes su mi recimo jako dobri filmovi no najviše me se dojmio The Descent od Neil Marshalla koji je jedan od rijetkih koji me uspio totalno prikovat za ekran i gdje sam svake sekunde strepio za sudbinom glavne glumice,daleko najjači horor ikad,savršenstvo,ono palac gore do astronauta za taj film.e sad bih molio nekoga tko se slaže u ovome samnom i tko recimo ima sličan ukus da mi preporuči još "jako dobrih" horora.Nemojte mi samo uletat sa spikom The Shining je klasik i to moraš obavezno pogledat jer sam zaspo u pola filma a ostatak sam pogledao na silu i to samo iz solidarnosti i nekog svojeg kodeksa prema gledanju filmova :) pozz

Mojih top 5 horrora novijih bi bila :1. REC
2. Ils
3. Inside
4. Descent
5. Frontieres

Pogledaj , garantiram da se nećeš razočarat. Namjerno sam izostavio japanske jer znam da nisu baš za svačiji ukus, ali ako nisi pogledao japanske verzije ju-ona i ringu japanski ne znam što još čekaš.

elbereth barlow
20.12.2008., 18:06
joj, meni je prejeben film bio Princ tame..i egzorcist kao neka klasika.
omen mi je isto bio zakon, a u novije vrijeme kaj sam pogledala na preporuku mi je fakat scarry Slike duhova..očito je kak u zadnje vrijeme svi imaju fetiš na japanke.
e da..pogledajte si i film Impulse, stvarno je super.nije ni tolko strašan, al ima zanimljivu radnju.jel ga gledao tko?
da, uvijek sam htjela pogledati Djecu kukuruza, al ga nigdje nemrem nabavit, a nemam flat da ga skidam prek neta..oče mi netko spržit:)

elbereth barlow
20.12.2008., 18:08
o čem se radi u filmu Leptirica? vidim da ga dosta ljudi spominje kao super

~Razor~
24.12.2008., 14:26
jel znate kakav film u stilu eden lake,outpost,hostel ili slicno

elbereth barlow
24.12.2008., 23:13
nisam čula za većinu tih filmova tak da ne znam..:(

Zeljko81
25.12.2008., 20:04
o čem se radi u filmu Leptirica? vidim da ga dosta ljudi spominje kao super

imaš IMDB

TV drama o vampiru u VODENICI :D

Đibril Sise
30.12.2008., 15:34
Hostel mi je odličan film - čak i nastavak je dobar, samo kaj to nisu klasični horrori, čudno kako nitko nije naveo Jeepers Creepers - nije a produkcija, ali meni se svđa - originalan
- pogrešno skretanje 1,2 (mene užasno podsjeća na onu epizodu X filesi o obitelji Peacock!), brda imaju oči 1,2 - isto o.k.
- egzorcist - užasan mislim dobar film, ali malo prebrutalan - meni barem zbog religijske teme
- SAW - također o.k. - poslije su nastavci kao i uvijek malo zastranili
- Freddy Kruger - klasik, ali još uvijek dobar!
- Krug - tako-tako prvi definitivno bolji od dvojke!
- Alien - također klasik, ali prirastao srcu - treba ih pogledati barem svake 3-4 godine!
- vještica iz Blaira - ali ako ju je netko gledao još onda kad je bila snimljena, odnosno kad se nije znalo da je fejk!!!
- kuća voštanih figura - o.k.
- STVOR - klasik - o.k.
- i da naravno japanski horrorci, s onim njihovim kreštavim glasovima na njihovom jeziku, brutalno - prijedlog zamračite sobu posudite neki takav horror pa navini malo zvučnike..... pa da vas vidim!
...i ako se sjetim još koji poslije napišem

nepostojeći
02.01.2009., 18:29
- vještica iz Blaira - ali ako ju je netko gledao još onda kad je bila snimljena, odnosno kad se nije znalo da je fejk!!!

:lol::lol::rofl::lol::lol::eek::lol:
hehehe...
uljepšao si mi dan...
"kad se nije znalo da je fejk"....
:lol:
ti bi snimao kamerom da te progoni vještica?:mig:

film je bio originalan, to mu moram priznati, ali ipak - infantilna radnja ostaje...
bio bi puno manje loš da je barem maaaalo manje naivan:kava:

z3x3
02.01.2009., 21:40
svakako pogledajte REC

Ziki
02.01.2009., 22:25

The Strangers:mig:

elbereth barlow
04.01.2009., 20:22
[QUOTE=Đibril Sise;17896096]čudno kako nitko nije naveo Jeepers Creepers - nije a produkcija, ali meni se svđa - originalan

jeepers creepers je prejeben film.dečku i meni je bolji film kaj smo pogledali u zadnje vrijeme.. znaš da postoji nastavak?:) al nisam ga još uspjela pogledati..

Leader
08.01.2009., 19:59
Ja volim gledati horore i uglavnom nisam plašljiva osoba, gledam na to kao čistu zabavu(malčice bolesnu zabavu:D , ali svejedno....), a samo je jedan horor koji me je zaista isprepadao a to je prvi dio Exsorcista.
Doslovce sam se naježio dok sam gledao taj film a pogledao sam ga samo jednom.
Zaista nemam želju gledati ga opet, iako smatram da je film odličan.:horor: :trk:

mozes li ukratko rec o cemo se radi u tom Exsorcista/i i koliko ima nastavaka?'

Leader
08.01.2009., 20:02
Ja znam za neki horor u kojem neki lik pokusa vlastitu ruku zamijenit nekom metalnom, i upravo kad je bude nataknjivao ona mu pobjegne i pocme ubijati....strava ... xD ..., ako neko zna naziv tog horora neka mi javi

Nesretan
09.01.2009., 17:44
Definitivno Exsorcist (horor svih vremena), zatim Urbana legenda:Krvava Mery i Kuća voštanih figura. :-)

nightmare
09.01.2009., 18:13
meni je najstrašniji horror- film definitivno mrak film tri. neznam jel' strašniji onaj prvi, di carmen electra polugola trči travnjakom, ili ovaj treći sa vanzemaljcima. brrrrr.:D

Touchdown
10.01.2009., 03:27
Meni The Eye sa Jessicom Albom,usro sam ko grlica gledajući ga.

Wild Horses
10.01.2009., 12:36
Meni The Eye sa Jessicom Albom,usro sam ko grlica gledajući ga.

A pogledaj onda i korejski original (ako već nisi). Film je dosta strašan. Nisam gledao remake s Albom, ali ti remakeovi nikad nisu u rangu originala (bar po mojem iskustvu).

Lo-lee-ta
12.01.2009., 00:17
Korejski The Eye je definitivno strašniji od američkog uratka prvenstveno zbog atmosfere koja je stvorena u filmu, sve je nekako jezovito mračno i tiho, bez suvišnog preglumljivanja holivudskih zvjezdica... Općenito mi je u hororcima važnija atmosfera od glumaca. Pravi umjetnici po tom pitanju su Roman Polanski, Stanley Kubrick i Alfred Hitchcock. Volim filmove u kojima se redatelji igraju sa psihom likova kojima se priviđaju stvari, vide prikaze, upadaju u kojekakve uvrnute i neobjašnjive situacije, polako tonu u očaj, gube razum, lude, više ne znaju što je stvarnost, a što ne, a što je najgore nitko im ne vjeruje... E to je pravi horor. Takve situacije su mi strašnije od nekakvih niskobudžetnih horora prepunih tipova koji su zbog lošeg djetinjstva eto odlučili poubijati cijeli kvart motorkom...:rolleyes:. Pa još potoci i štrcanje ogromnih količina krvi na sve strane kao da će to nekog uplašit, prije ću se izbljuvati, i to ne samo zbog toga, već i zbog činjenice da uopće snimaju takve gluposti. A da ne spominjem kostime i scenografiju koja je redovito lošija od filmova iz 30-ih. Takvi trash filmovi donose ovaj odličan žanr na loš glas, što je velika šteta.

Zeljko81
12.01.2009., 14:05
eye je iz hong konga i singapura

Lo-lee-ta
12.01.2009., 17:57
eye je iz hong konga i singapura

Sorry, my bad...:bonk:

nsegrt
14.01.2009., 15:27
EVO MOJE LISTE TOP 8 HORRORACA:

THE GRUDGE (US)
THE GRUDGE (JAPAN)
EVIL DEAD 1
EVENT HORIZONT
ALIEN 2
ALIEN 1
THE THING
PRINCE OF DARKNESS

Kako vam se cini?

nsegrt
14.01.2009., 15:30
Ja znam za neki horor u kojem neki lik pokusa vlastitu ruku zamijenit nekom metalnom, i upravo kad je bude nataknjivao ona mu pobjegne i pocme ubijati....strava ... xD ..., ako neko zna naziv tog horora neka mi javi

EVIL DEAD 2

nsegrt
14.01.2009., 15:32
[QUOTE=Đibril Sise;17896096]čudno kako nitko nije naveo Jeepers Creepers - nije a produkcija, ali meni se svđa - originalan

jeepers creepers je prejeben film.dečku i meni je bolji film kaj smo pogledali u zadnje vrijeme.. znaš da postoji nastavak?:) al nisam ga još uspjela pogledati..

DRUGI DIO JE CAK I BOLJI OD PRVOG. (BAR MENI.)

nsegrt
14.01.2009., 15:33

Probaj EVIL DEAD. Nastavci ne valjaju pa ih ne uzimaj da se ne razocaras.

nepostojeći
14.01.2009., 19:03
Probaj EVIL DEAD. Nastavci ne valjaju pa ih ne uzimaj da se ne razocaras.

potpisujem. odličan film. meni su i nastavci dobri. i nek te ne brine to što to uopće nije horor, već parodija/komedija/trasher - izvrstan je film:s

ali kakve veze ima sa Hostelom i ostalim filmovima koje si naveo, ne bih ti znao reći:ne zna:

~~~RI~~~
14.01.2009., 20:08
[QUOTE=elbereth barlow;17973466]

DRUGI DIO JE CAK I BOLJI OD PRVOG. (BAR MENI.)drugi dio je u onom busu? veliko razočaranje s par dobrih scena na početku...

nsegrt
15.01.2009., 10:42
Bome istina.
Pravi horror je program HRTa. I jos nas traze da placamo za to.
Sapunjare, lipe 35, reprize vec repriziranih filmova itd.

Inace zaboravili smo spomenuti Resident evil (1 naravno, nastavci su 0 bodova).

UserFriendly
16.01.2009., 00:14
THE GRUDGE (US)

Ovo sam gledao sam, po noći, sa slušalicama na ušima...

Tjedan dana nisam normalno mogao zaspati :D

The Grudge 2 imam već jedno 2 godine na disku i nekako se ne usudim pogledati ga :)

nepostojeći
16.01.2009., 23:39
Bome istina.
Pravi horror je program HRTa. I jos nas traze da placamo za to.
Sapunjare, lipe 35, reprize vec repriziranih filmova itd.

Inace zaboravili smo spomenuti Resident evil (1 naravno, nastavci su 0 bodova).

eeeh, sa ovim ću se i složiti. sa svo troje od navedenog.

btw zna li netko kako su debili koji su radili Silent Hill uspjeli snimiti onakvo govno od filma na najstrašniju i jednu od najboljih PS igrica ikad napravljenih?

šumskičovjek
17.01.2009., 00:05
krug 1

Mikac13
22.01.2009., 20:04
Nisam vas baš pratio puno, ali jeste li gledali horor Nightmare On Elm Street?
To je o onom tipu koji se zove Freddy Kruger. Pogledajte pa se uvjerite

VeronikaN
29.01.2009., 09:24
Korejski The Eye je definitivno strašniji od američkog uratka prvenstveno zbog atmosfere koja je stvorena u filmu, sve je nekako jezovito mračno i tiho, bez suvišnog preglumljivanja holivudskih zvjezdica... Općenito mi je u hororcima važnija atmosfera od glumaca. Pravi umjetnici po tom pitanju su Roman Polanski, Stanley Kubrick i Alfred Hitchcock. Volim filmove u kojima se redatelji igraju sa psihom likova kojima se priviđaju stvari, vide prikaze, upadaju u kojekakve uvrnute i neobjašnjive situacije, polako tonu u očaj, gube razum, lude, više ne znaju što je stvarnost, a što ne, a što je najgore nitko im ne vjeruje... E to je pravi horor. Takve situacije su mi strašnije od nekakvih niskobudžetnih horora prepunih tipova koji su zbog lošeg djetinjstva eto odlučili poubijati cijeli kvart motorkom...:rolleyes:. Pa još potoci i štrcanje ogromnih količina krvi na sve strane kao da će to nekog uplašit, prije ću se izbljuvati, i to ne samo zbog toga, već i zbog činjenice da uopće snimaju takve gluposti. A da ne spominjem kostime i scenografiju koja je redovito lošija od filmova iz 30-ih. Takvi trash filmovi donose ovaj odličan žanr na loš glas, što je velika šteta.

Poradi stupidnih ideja i sisatih starleta,blesavih maski,hektolitara soka od rajčica,loš horor me uopće ne zanima,niti je ijedan u stanju da mi natjera "strah u kosti".No ti si u pravu:
Horor koji je u granicama mogućeg!Ljudska psiha je u stanju biti i proizvesti najstrašnije horor situacije.Postoje horor filmovi,koji te tjeraju na razmišljanje.Bez obzira što se možda nisu dogodili do sada,moguće je da će se dogoditi.
Susret i konfrotacija s Aliensima su mogući.(Naravno ne s humanoidnim,ili nekim blesavim križancima hobotnice i čovjeka itd. kakvim ih predstavlja ta poplava loših horora.)Ako ne danas negdje u budućnosti.Zato je Alien za mene kralj svih SF horora.

Dobro si uočila čija su djela vrijedna gledanja.:top:

Glupinickname
29.01.2009., 09:30
Nisam vas baš pratio puno, ali jeste li gledali horor Nightmare On Elm Street?
To je o onom tipu koji se zove Freddy Kruger.
Ne. Naime, mi živimo u bespućima središnjeg Sibira pa još nismo uspjeli pogledati 20 i kusur godina stari horor film. :p
Inace zaboravili smo spomenuti Resident evil
Nismo zaboravili jer je Resident Evil nemaštovito i dosadno smeće.

periodičar
29.01.2009., 09:45
Za one koji ne vole horore sa litrama krvi preporučam The Changeling. Vrijedi pogledati.

A tko voli sadizam i sakaćenje preporučam Cannibal Holocaust.

Glupinickname
29.01.2009., 09:56
Za one koji ne vole horore sa litrama krvi preporučam The Changeling. Vrijedi pogledati.
Ovo sam čak i gledao! Bilo je na HRT-u jednoč davno kasno navečer u nekom ljevom terminu. Film je inaće poslužio ko jedna od inspiracija autoru japanskog "Ringua". :)

~~~RI~~~
29.01.2009., 12:17
Nismo zaboravili jer je Resident Evil nemaštovito i dosadno smeće.teške riječi za sasvim solidan horror, prvi dio naravno.

periodičar
29.01.2009., 12:46
paaaaaaa Terminator, pa Independece day, pa Predator i tak :kava:

To nisu horori.

leech
29.01.2009., 21:29
Sjetio sam se i ja jednog horora ''U raljama ludila'' na zalost ne znam kako se zove na eng. al mi je prica bila ok.

Inace moram pridodati zadnja dva francuska hororca su bila skroz krvava jedan se zove ''carski rez'' a drugi je ''granice''...:top:

~~~RI~~~
29.01.2009., 23:01
Sjetio sam se i ja jednog horora ''U raljama ludila'' na zalost ne znam kako se zove na eng. al mi je prica bila ok.In the Mouth of Madness (1994) (http://www.imdb.com/title/tt0113409/) odličan film Johna Carpentera koji je nepravedno podcijenjen...
Inace moram pridodati zadnja dva francuska hororca su bila skroz krvava jedan se zove ''carski rez'' a drugi je ''granice''...:top:onda pogledaj još jedan Ils (http://www.imdb.com/title/tt0465203/)

leech
30.01.2009., 00:01
In the Mouth of Madness (1994) (http://www.imdb.com/title/tt0113409/) odličan film Johna Carpentera koji je nepravedno podcijenjen...

Mislim da je bio na htv-u prije cca 10 god i tada sam si ga snimio na kazetu i gledao sam ga poprilicno puta...(tko zna jel bi se taj film nasao na dvd-u)

onda pogledaj još jedan Ils (http://www.imdb.com/title/tt0465203/)

hvala na preporuci pogledat cemo,ako vec nismo :)

sta mislite o ovom filmuhttp://www.imdb.com/title/tt0450385/]1408 (http://www.imdb.com/title/tt0450385/)

PS.konacno sam nasao grupu po mom ukusu :top:

leech
30.01.2009., 00:05
Jos da se naucim kvotati i sve pet:p

Glupinickname
30.01.2009., 11:46
teške riječi za sasvim solidan horror, prvi dio naravno. Solidni horor bi trebao bit bar malo strašan. Meni je RE - pored svojih mana poput besmislene i predvidljive radnje - jednostavno bio dosadan. Da bi me fakat bilo frka za sudbinu likova, pomaže da nedju teško naoružani protiv šugavih zombija, da imaju imalo osobnosti zbog koje bi mi bilo stalo do njih i da monsteri zgledaju bolje od loše stop-motion animacije.

Glupinickname
30.01.2009., 11:55
Jos da se naucim kvotati i sve pet:p
Sređeno. ;)

~~~RI~~~
30.01.2009., 12:46
sta mislite o ovom filmuhttp://www.imdb.com/title/tt0450385/]1408 (http://www.imdb.com/title/tt0450385/)
a ono standardno. Ukleta hotelska soba i John Cusack koji pokušava živ izaći iz nje. Mene je u par navrata dobro isprepadao, a gluma je zadovoljavajuća.
Solidni horor bi trebao bit bar malo strašan. Meni je RE - pored svojih mana poput besmislene i predvidljive radnje - jednostavno bio dosadan. Da bi me fakat bilo frka za sudbinu likova, pomaže da nedju teško naoružani protiv šugavih zombija, da imaju imalo osobnosti zbog koje bi mi bilo stalo do njih i da monsteri zgledaju bolje od loše stop-motion animacije.A kakav ti je "I am Legend"?

Glupinickname
30.01.2009., 13:44
A kakav ti je "I am Legend"?
Tak-tak. Daleko najbolji djelovi su mi oni koji prikazuju Nevilleovu dnevnu rutinu u opustošenom New Yorku i kak tip polagano tone u ludilo. Kraj je, kao i u svakoj ekranizaciji ovog Mathesonovog romana do sada, izmijenjen u odnosu na njega i to je fakat šteta jer roman "Ja sam legenda" ima fino mračan i ironičan kraj. Film pak doslovno završava sa Deus Ex Machinom u kojoj božji glas navede žensku da pronađe izgubljenu skrivenu koloniju "naših" ljudi. Ne znam, to mi je bilo fakat preveč holivudski.

leech
30.01.2009., 19:07
Tak-tak. Daleko najbolji djelovi su mi oni koji prikazuju Nevilleovu dnevnu rutinu u opustošenom New Yorku i kak tip polagano tone u ludilo. Kraj je, kao i u svakoj ekranizaciji ovog Mathesonovog romana do sada, izmijenjen u odnosu na njega i to je fakat šteta jer roman "Ja sam legenda" ima fino mračan i ironičan kraj. Film pak doslovno završava sa Deus Ex Machinom u kojoj božji glas navede žensku da pronađe izgubljenu skrivenu koloniju "naših" ljudi. Ne znam, to mi je bilo fakat preveč holivudski.

Najvise mi je žao psa :p

Ali magla od stephena kinga je za mene u stvari malo pre dosadan film,jer se radnja odvija u onom supermarketu kroz skoro cijeli film(mada bi ja onoj religioznoj babi odavno skratil zivot :p)...zato mi je najbolja scena, kad njih pet se nađe u autu sa četri metka u pistolju...tko je gledao film znat ce na sta mislim...tragedija:rofl:

rec_kill
14.02.2009., 01:49
al najbolji od najboljih na svijetu je REC..film je preodličan..preporučam da ga svakako pogledate..
:D:D:D:D

Volster
14.02.2009., 17:34
Sabor:rofl:nastrašniji horor

mala_crna_08
15.02.2009., 22:29
:top:Volim pogledat recimo dobar hororac al toga danas skoro pa i da nema. Najviše kaj volim je kad me strese dobra mjuza:D !

Exorcist
Amityville
Omen

amityville je koliko znam snimljen po istinitom dogadjaju...gledala sam ga 2 puta,i oba je bilo jednako strasno... dobar je i House of wax...

mala_crna_08
15.02.2009., 22:33
hostel

ako je to horor onda....s-r-a-nj-e

mala_crna_08
15.02.2009., 22:35
:top:saw triologija.sve ostalo-big zirou!bilo bi cool kada bi napravili film po igrici f.e.a.r

sada ih vec ima 5 ... pogledala sve i savrseni su...naj filmovi

~~~RI~~~
15.02.2009., 22:38
Sabor:rofl:nastrašniji hororprije tragikomedija :)

Joh
13.05.2009., 19:24
saw 4 i saw 5 je dobar horror a za jedinicu dvojku i trojku neznam jer nisam gledo!!!

makss
21.05.2009., 03:08
ma ovi novi horrorci su ocajni..sve je tako pretjerano i bez imalo maste..fale mi oni koji bi me psihicki sredili,natjerali da razmisljam te upalim svijetlo.:D

Rijkard
24.05.2009., 23:35
Novi sam na forumu, poslusao sam vas i skinup Shutter, mislio sam da su američki filmovi najbolji ali ovo.............jos nisam dosao sebi

Evo bas dok pisem skidam REC vi ste ga hvalili, nasao sam nekakvu recenziju na netu i kazu da je odlican......

Inace tesko mogu naci horror po svom ukusu, mnogi govore SAW ali meni to nije strasan film, krvi do koljena pogledao sam ga cisto reda radi.......

Filmovi koji su na mene ostavili neki utisak

Allien 1,2 gledao jos kad sam bio djete, zamracena soba, sam u kuci zakljuco se u WC-u :D :D
I am Legend - gledao ga prije godinu dana onako jedan od boljih novih horrora, dobra prica, los kraj
28 weeks later - dobar film, nagli zvukovi, potresla me scena na pocetku kad otac pobjegne iz kuce pune zombija a ostavi djete i ženu

Nemogu se sjetiti vise jos mi je onaj Shutter u glavi :D :D

Imam FREEZONU pa mogu skidati filmove da mi neidu u promet, ali tu su uglavnom filmovi 07/08/09 godine pa koji mi dobar horrorac porucujete iz tih godina, inace volim tipove filma, kojesam nabrojao......

Croftica
26.05.2009., 18:45
već sam nekoliko puta napisala na pdf Film, da mi je Martyrs najstrašniji film ikad, i stvarno je...
silovanje cura, njihovo predviđanje mrtve djevojke ( lucy) , samoozljeđivanje, puno krvi i da dalje ne nabarajam...
stvarno film koji vrijedi pogledati... :top:

i carski rez je ok film,al ovaj je bolji...

nomen_est_omen
26.05.2009., 22:33
Evo bas dok pisem skidam REC vi ste ga hvalili, nasao sam nekakvu recenziju na netu i kazu da je odlican......

Evo ja ga baš pogledo, film je strava :trk:

marko20vg
27.05.2009., 10:10
Preporučujem 100 Feet sa Famke Jenssen. Žena ubija muža i ona se vraća kući u kućni pritvor, no duh muža ju uskoro počne i terorizirat. Jedan od definitivno boljih neproslavljenih horrora.

marko20vg
27.05.2009., 10:13
Također preporučujem prestrašni film proganjanja imenom ILS (Them). Film je ja mislim rumunjski ali poslije prvih par minuta na rumunjskom počinje engleska sinkronizacija. Ne znam kada sam se zadnji put ježio od straha na neki film. U filmu apsolutno nema ni kapi krvi ali osjećaj proganjanja i bespomoćnosti je uvijek prisutan.
Muž i žena jedne noći postaju žrtve nepoznatih noćnih posjetitelja. Za njih samo znate da se natprirodno brzo kreću i da su strašno nasilni, a i kada na kraju saznate tko su oni nećete ostati ravnodušni. I, naravno, snimano prema istinitim događajima u Rumunjskoj.

Wild Horses
27.05.2009., 11:50
Također preporučujem prestrašni film proganjanja imenom ILS (Them). Film je ja mislim rumunjski ali poslije prvih par minuta na rumunjskom počinje engleska sinkronizacija. Ne znam kada sam se zadnji put ježio od straha na neki film. U filmu apsolutno nema ni kapi krvi ali osjećaj proganjanja i bespomoćnosti je uvijek prisutan.
Muž i žena jedne noći postaju žrtve nepoznatih noćnih posjetitelja. Za njih samo znate da se natprirodno brzo kreću i da su strašno nasilni, a i kada na kraju saznate tko su oni nećete ostati ravnodušni. I, naravno, snimano prema istinitim događajima u Rumunjskoj.

Inače, film je francuski, a ti si očito gledao nekakvu verziju za englesko tržište. Film nije loš, ali mi uopće nije strašan.

Rijkard
31.05.2009., 16:22
Čitam vase preporuke u zadnje vrijeme, tako da sam skinuo nekolicinu filmova koje ste nahvalili........Vidio sam da je netko rekao ako volite Half Life trilogiju svidit ce vam se film THE MIST, jako je strasan itd itd......... Tako ga ja sinoc oko 1 noci skinuo i poceo gledati(2 CD-a) sav sretan jedva cekao da vidim nekakve monstere da se uplasim :D kad tam blaaaaahhh, nista, velika nula, samo se pricaju ovo-ono pa se pojavi neka kao hobotnica,pokoji poveći kukac i to je to, nezz koliko je trajao film, mislim oko 2 sata, zaspao sam nekoliko puta eto koliko je strasan film je katastrofa, jedino sto mi se svidilo je kraj, bar malo orginalnosti jer je ostatak filma tako očit, stane glumac ispred prozora okrenut leđima i svi znaju da ce nesto probit prozor, ugasio sam film 2 puta ali nije mi se dalo spavat pa sam ga pogledao reda radi, dakle ovo su filmovi koje sam pogledao zadnji mjesec dana i ocjene sam davao ovisno koliko je film strasan jer je tema takva tako da:

Bodovi 0-10

THE MIST----2 boda(predvidljiv-nije strasan-ostavlja slab utisak totalno razocarenje)
REC-----9 bodova(Jedan od boljih horora sto sam gledao jer kad sam ga pogledao morao sam na WC i moram reci nije mi bilo svejedno jer je bilo mracno, porucujem ga svima,orginalan film uz mnogo strasnih scena )HVALA NA OVOJ PREPORUCI !
28 WEEK LATER--9 bodova(Veoma dobar horror dobra i potresna prica)
30 DAYS OF NIGHT--5 bodova(za ovaj bi film rekao da je snimljen prije 25 godina jer su takvi efekti i šminka, dao se pogledati ali nije nesto)
28 DAYS LATER---5 bodova(Ovaj film je dobio mnogo dobrih kritika tako sam ja sav vesel ga pogledao i moram reci da mi se nije svidio, premalo ima djelova filma koje mogu nazvati "strasnim" pomalo se film prelazi u avanturu neke obitelji:D)
I AM LEGEND--10 bodova--(morao sam nekom filmu dati 10-tku pa evo, veoma dobra gluma Will Smitha, dosta mracan film i da te na razmisljanje, dosta veoma kvalitetnih scena i dobro odrađen film)
SHAUN OF THE DEAD---2 boda(netko ga je uvrstio medju top 10 horrora, ali ja sam se vise smijao, kad bi ovo bila tema crni humor ovaj film bi dobio 7,8 ali kao horror dobiva samo 2 boda)

~~~RI~~~
31.05.2009., 16:34
SHAUN OF THE DEAD---2 boda(netko ga je uvrstio medju top 10 horrora, ali ja sam se vise smijao, kad bi ovo bila tema crni humor ovaj film bi dobio 7,8 ali kao horror dobiva samo 2 boda)Taj film je prvenstveno komedija, odnosno parodija na zombi filmove. I to vrlo dobra, pogotovo na početku kada misle da su svi na ulici pijani :s:s:rofl:

Wild Horses
31.05.2009., 18:36
Taj film je prvenstveno komedija, odnosno parodija na zombi filmove. I to vrlo dobra, pogotovo na početku kada misle da su svi na ulici pijani :s:s:rofl:

Pa kad zombije gađaju LP-evima, pa biraju koje će bacit, a koje ne. :lol: Definitivno jedan od ludjih filmova ikad. I da, film nije ni zamišljen kao horror (iako ima nekoliko dosta ružnih scena), jer su ga reklamirali kao "romantičnu komediju - sa zombijima".

I AM LEGEND--10 bodova--(morao sam nekom filmu dati 10-tku pa evo, veoma dobra gluma Will Smitha, dosta mracan film i da te na razmisljanje, dosta veoma kvalitetnih scena i dobro odrađen film)

Taj film po meni ne zaslužuje 10. Jedino radi totalno promašenog kraja. Da nisam čitao kratku priču Richarda Mathesona po kojoj je film snimljen, možda bi još preko toga i mogao prijeći, ali ovako sam bio totalno razočaran. Skroz su promašili bit cijele priče. Iako je film do tog trenutka kvalitetno odrađen. Šteta zbog kraja.

Vajki
31.05.2009., 19:17
za Leptiricu još nisam čula..hororci koji su najviše ostavili utjecaj na mene su the egzorcyzmy of emily rose i unborn,sad sam si skinila the mirrors pa bum ga pogledala :D,a po mom mišljenu dobar je i the others(uljezi) i sillent hill

Vajki
31.05.2009., 19:20
i zna li tko kako je izvorno ime(na engleskom) tog horora leptirica,baš me zanima..

dr mladjo
31.05.2009., 20:27
i zna li tko kako je izvorno ime(na engleskom) tog horora leptirica,baš me zanima..

leptirica je domači film :-)

red F
01.06.2009., 00:33
dobrih je puno, a sad reci koji je najstrasniji je malo tesko. prvi horori obicno budu najstrasniji pa ih tako s vremenom i cestim gledanjem ima sve manje i manje koji bi bili strasniji (u toj fazi ovi prvi prakticno nam vise ni ne spadaju u isti zanr :)). ja sam par sijedih dobio gledajuci Gin gwai (http://www.imdb.com/title/tt0325655/) (The Eye, posebno scena u kaficu i ona u dizalu, u cijelini film i nije nesto prestrasan), The Shutter (http://www.imdb.com/title/tt0440803/) (original, meni osobno najstrasniji, posebno zadnja scena i onaj odsjaj na staklu, jos i sad me prodje jeza kad se sjetim, mislim da bi ta scena trebala uci u antologiju horor filmova). u Tale of Two Sisters (http://www.imdb.com/title/tt0365376/) (original) sam kod prvog gledanja takodjer dozivio cisti nepatvoreni osjecaj straha (posebno kad otac kaze Soo-Mi da joj je sestra mrtva), kod drugog/treceg gledanja sam bez ikakvog straha uzivao u odlicnoj drami.

red F
01.06.2009., 01:35
navest cu horor filmove koje smatram odlicnima i koje bi svaki ljubitelj horora trebao pogledat. najboljima smatram one psiholoske ali i oni nasilni mi nisu nista losiji ako postignu efekt straha i gadjenja. mozda je lista velika ali postoji jos 100 puta toliko horora koji uglavnom nisu ni blizu kvalitetom.

The Shining (psiholoski, klasik)

The Exorcist (psiholoski)

Cannibal Holocaust (bolesno, brutalno, nasilno, za 18!!!)

Jacob's Ladder (psiholoski)

Gozu (u stilu Lyncha)

REC (psiholoski)

À l'intérieur (psiholoski ali i nasilno, brutalno, iskreno, za ljubitelje horora ovo je masterpice, za 18+!!!)

El orfanato (psiholoski)

The Descent (psiholoski)

Audition (psiholoski, ima i par degutantnih scena, rezanja nogu i slicno...)

High Tension (britalno i nasilno)

Frontière(s) (takodjer jako nasilno)

Battle Royal (slicno Lord of Flyes, vise psiholoski al i nije toliko horor)

Three Extremes (psiholoski)

Eye - Gin Gwai (psiholoski , pogledati originalnu verziju, IZBJEGAVAJTE AMERICKO SMECE OD remakea)

Guinea Pig: Flower of Flesh and Blood (bolesno, odvratno, brutalno, nasilno, boooolesno i samo za ljubitelje horora, za 18+!!!)

Guinea Pig: Mermaid in the Manhole (bolesno, odvratno, brutalno, nasilno, boooolesno i samo za ljubitelje horora, za 18+!!!)

Reincarnation (psiholoski)

The Ring (ko ovo nije gledo nek se pokrije usima, remake mi je nekim cudom bolje sjeo)

The Descent (psiholoski)

Man Behind Sun (brutalno, potresno, nasilno, po istinitom dogadjaju i za 18+!!!)

Dawn of the Dead (klasik i prvi pravi zombi film! ali pomalo dosadno za danasnje standarde, u svoje vrijeme bio jako originalan)

Hostel (nasilan, brutaklan, glumi i Takashi Miike, scena s okom je Cool)

Rosemarys Baby (psiholoski, klasik)

The Abandoned (psiholoski)

Event Horizon (nasilno, brutalno, za ljubitelje holywooda)

Silent Hill (nasilno, za fanove igre)

The Hills Have Eyes (veoma nasilno i brutalno)

1408 (dobar psiholoski i jos iz holywooda)

Re-Animator (horor komedija)

Dead Alive - Braindead (horor komedija Petera Jacksona)

Shaun of the Dead (jos jedna odlicna horor komedija, jedna od najboljih)

The Texas Chainsaw Massacre (nasilno, brutalno, zabavno)

Shutter (tajlandski, jedan od najstrasnijih)

The Ruins(ne prestrasno ali efektno, rezanje noge je bilo za 10)

A Tale of Two Sisters (originalno Janghwa, Hongryeon, ovo mi je definitivno jedan od najdrazih)

Martyrs(za ljubitelje horora kao ja to je remek djelo, za 18+!!!)

Kairo(super film o otudjenosti covjeka u svijetu tehnologije, interneta)

Eden Lake (uz The Descent najbolji britanski horor i potvrda da i oni znaju znanje)

Philosophy of the Knife(prebolesno!, radili su ga rusi i po istinitom je dogadjaju, za 18+!!!)

Mr. Duma
05.06.2009., 17:45
Ma 'Slagalica strave' (izvorno SAW) je po meni najstrašniji horror :zubo: Kako to biva s nastavcima, priča je zamršenija, ubojstva krvavija, prava zabava :D... Ako se nevaram, bit će i 5 i 6 dio. Najzanimljivije u tom filmu su mi zamke :D uff...kako samo smisle to, prestrašno.

camundongo
05.06.2009., 19:30
A tko voli sadizam i sakaćenje preporučam Cannibal Holocaust.

to nije horror nego gore movie (a meni je i gross movie :ne zna:)

elbereth barlow
18.06.2009., 12:32
iskreno, The Eye mi nije nikaj posebno.. u početku je kolko-tolko ok, al nekak mi je kraj bezveze.. Gledal sam prošli tjedan UNborn i stvarno mogu reći da je film super..i scarry je i zanimljiv i baš ga preporučujem..napokon da nema nekih malih kineza ili japanaca u filmu koji kao daju dojam da je film jako strašan..hehe..
Descent mi je jako jako dobar film, iako je malo premračan i ništ se u filmu skoro ne vidi.al kraj je super i neočekivan..pohvale..
Mirrors mi je isto dobar film..

children of corn mi je baš bezveze i nema nikaj strašnoga. ja se još sjećam kak su nas kao klince strašili da je to jako creepy film..ma daj!!
al od tih starijiih filmova, Carrie mi je baš super..njena stara je ta koja je totalno smiješna u toj svojoj bolesnoj religioznosti..i ona je strašna kaj svoju kćer zakljućava na tavan

Ikstomi
22.06.2009., 23:01
za Leptiricu još nisam čula..hororci koji su najviše ostavili utjecaj na mene su the egzorcyzmy of emily rose i unborn,sad sam si skinila the mirrors pa bum ga pogledala :D,a po mom mišljenu dobar je i the others(uljezi) i sillent hill

exorcism of emily rose, :) ,Unborn :eek::eek: ti stvarno ne gledas puno horrora? to je šrot za ne povjerovat :flop: uz One Missed Call Shutter oba remakea, i Draculu 3000, moji najgori horror filmovi koje sam pogleda, a pogledao sam ih stvarno dosta. :eek::kava:
Other je odličan, dok Sillent Hill ima jedva prolaznu ocjenu, samo zbog interesantne priče, ništa drugo. :kava:

Suzanna
22.06.2009., 23:24
Shutter, Martyrs, [REC], The Mist i The Descent su mi ok od horor filmova snimljenih posljednjih par godina, ali da su najstrašniji - nisu. Takav još čekam :D

zool
23.06.2009., 11:43
Meni neki japanski kojemu sam zaboravio naslov,ali uglavnom,neki stari zlostavlja maloljetnicu raznim metodama(npr.gura užareno željezo u njen muf i sl.,a pri tome masturbira),a onda se ta mala osvećuje još gore.I cijeli film se vrti oko prizora mučenja i rezanja jedno drugog.

dude
24.06.2009., 14:35
ja gledam filmove prema kategorijama - npr. slasheri (jason,freddy,halloween),vampiri,zombiji itd itd.

form dusk till down 1 je jako dobar al nije strasan,halloween 1,2 je meni bio jako strasan i IT(ne onaj na sjevorenom poli nego sa onim kalunom ludim) odlican

Astral Angel
01.07.2009., 22:07
Meni je fakat odličan ovaj novi The Haunting In Connecticut...Stvarno za svaku pohvalu :top:

antigona444
18.07.2009., 20:56
inače sam ljubitelj horora i jedan od najboljih mi je silent hill...postoji još nastavaka?

eMeM
21.07.2009., 01:43
Hmmm u zadnje vrijeme pogledala sa legicom :D naravno:
Rec
Posljednja kuća nalijevo
Opsjednuti - upravo pogledano
Amusement
Dead end (2003) - stariji ali nešto jako dobro - preporuka - upravo pogledano
The Unborn
Autopsy
Shutter
The Midnight Meat Train - bolesno
Hostel I i II dio - više ne idem u Bratislavu :D
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006)
Catacombs - snimljeno prema istinitom događaju
Boo (2005)
House of Wax - unatoč PH odličan film
30 dana noći ...
Drag me to hell
ima još par kojih se ne mogu sjetiti ali eto nova tura se skida svi oni su čista 5