PDA

View Full Version : Kvar na Astri GTC

frabos
13.03.2009., 20:19
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.

-dominic-
13.03.2009., 20:24
Da pogodim, 1.4?!
Najbolje se obratit opelu u Njemačkoj, obrazložit sve, putem maila.

johny5
13.03.2009., 20:35
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.

ma kakvih 15000kn, pa nisi lud to platit. Ak ti ne priznaju to pod neku grešku u opelu odi kod nekog fuš majstora nek ti to sve komplet sredi za 3,4 tisuće kuna.

p555
13.03.2009., 20:38
Ovo je stvarno nevjerojatno da se takva stvar dogodi na relativno novom autu. Ali eto to je posljedica globalizacije i šparanja na svakom šarafu, što u biti svi danas rade. :rolleyes: Mislim bregasta nije mala stvar, to je vitalni dio motora. Tu nikako ne može biti krivnja vozača. Kilometraža je stvarno smiješna da se tako nešta dogodi. Ako je auto redovito servisiran moraju ti priznati tvorničku grešku, ja na tvom mjestu ne bih ništa platio. Piši Opelu ako će te zavlačit (a poznavajući naše ovlaštene sigurno hoće)

get
13.03.2009., 20:41
Ne znam što uopće može biti uzrok tome i kako bi se to izvelo. Serijska greška nije bila, odnosno nema je na ovom popisu:

http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/search.asp

ovdje nema ništa slično.

Pa gle, sa servisom sigurno možeš pregovarati oko cijene, a pogotovo ako si radio redovne servise u ovlaštenom servisu.

Raspitaj se okolo za koliko se može otkloniti kvar, pa da znaš oko koje se cifre vrti.

nenocutlas
13.03.2009., 20:42
i na onim starim ohc motorima bregaste su im bile za q:kava: pogotovo osjetljivi ak se ulje nije mijenjalo redovito

-dominic-
13.03.2009., 20:53
Koliko sam načuo 1.4 motori imaju problema s bregastima i to u nekim servisima nakon određene kilometraže pregledavaju "dotežu" po potrebi i sl. U čemu je točan problem, ne bih znao...

frabos
13.03.2009., 21:04
Da pogodim, 1.4?!
Najbolje se obratit opelu u Njemačkoj, obrazložit sve, putem maila.

Tako je,motor 1.4.
Vec sam se obratio Opelu u Madarskoj jel su oni zastupnici Opela za Hrvatsku.
Nakon dva dana cekanja odgovora tip me nazvao i kazao kako mi na zalost ne moze pomoci.U Hrvatskoj se i da hoces nemas kome obratit jel je zastupnik za ovo podrucje u Madarskoj.Cuo sam da neke autokuce u ovakvim slucajevima davaju ''good will waranty'',ali kod ovih Madara i to ne prolazi.
Ma nakon svega cu ga dat poravit kod nekog drugog i odma u oglas na prodaju.
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i njihovom mrezom servisa ja Opela vise necu ni pogledat,a sacuvaj boze kupit.To cu svakako i svima toplo preporucit.

get
13.03.2009., 21:21
Koji god auto da si imao kada ti se dogodi takva neka stvar teško da možeš biti zadovoljan sa ičim.

Tako da bih ja rekao da si samo peh. Ali svejedno možeš još dobro i prodati auto pošto ima jako malo KM.

MaliZeleni10
13.03.2009., 21:41

Zao mi je sto ti se to desilo, ja sam kupio Astru H 03.06.2006. godine, motor 1.4, do sada je presla 63.000 km.

Nije mi jasno zasto nisi uzeo produzenu garanciju?Uopce ne kosta puno koliko moze biti korisna u slucaju nekog velikog kvara, mene je kostala 825,00 eura za dodatne tri godine, bilo je to 6.100 kuna ali vjeruj mi da vrijedi svake lipe, kcerci Astra samo stala, nazvala njihovu pomoc na cesti, dosli i odslepali auto, kcerci dali zamjenski, bio je crknio akumulator, onda plovak pokazivao pogresnu kolicinu goriva u rezervaru, narucili i promijenili, sad je poceo da krci jedan zvucnik, bas jucer bio u servisu, narucili su ga i dolazi sljedeci tjedan a u original garantnom roku (2 godine) sam imao samo neispravnu pumpu za vodu, cuo sam neki neugodan zvuk, ja sam sumnjao na kompresor za klimu, nisam bio u pravu,tako da mislim da je produzena garancija prava stvar.

Znam da tvornice u slucajevima kao tvoj u Njemackoj obicno priznaju barem 50% troskova, nerijetko i sve, Auto Bild ima posebnu rubriku samo o tome, mozda da se njima obratis?

Da, jos nesto vazno, na Opel forumnu sam citao da je garancija na motor tri godine, od ljudi koji su imali neke probleme sa turbinama na dizelima pa su im ih popravili pod garanciju iako je bilo proslo vise od dvije godine, je li tvoja Astra starija od tri godine?

U svakom slucaju trebas napisati pismi Opelu u Njemacku, ne mozes nista izgubiti.

Sretno i javi kako si prosao, tj jesu li ti sta priznali.

EGR
13.03.2009., 21:51
Niš se ne sekiraj šaljem ti na PM adresu i broj servisa koji ako ti ovo ne riješi naj jeftinije a uz to i naj kvalitetnije reži mi ....

nenocutlas
13.03.2009., 21:55
U svakom slucaju trebas napisati pismi Opelu u Njemacku, ne mozes nista izgubiti.

ma je, u centralu ili neće ništ napravit:mig:
jedan kolega je imao problema s getribom na vw polu, dok nije zagnjavio više puta ove u D, nije bilo vajde, odjebavali ga ovi kod nas, da skratim priču, dobio je novu getribu, a pisao im je u stilu kako kad je kupovao auto kupovao je u dobroj vjeri da kupuje kvalitetan auto bla,bla:kava:

viper001
13.03.2009., 22:27
a joj kad se sjetim da sam zbog lamele izgorjele nakon 80000 km napravija predstavu i tražio tvorničku grešku dodje mi neugodno:rolleyes:Ako imaju imalo obraza priznat će tvorničku grešku:kava:

FIDODIDO
14.03.2009., 08:39
ne kužim u čem je problem, jamstvo je isteklo i nije bitno da li za jedan dan ili 10 godina, zašto smatrate da bi servis trebao snositi trošak popravka pa da mu se i cijeli motor zajedno sa getribom razletio...druga stvar je ta da si kupio astru, meni bi to bio vjerovatno zadnji auto koji bih uopće razmatrao kod kupovine novoga...:D

uglavnom moj savjet ti je da odkantaš taj servis i tražiš najjeftinijeg servisera koji ti to može srediti...:)

homosapiens
14.03.2009., 09:03

Lezajevi bregste otisli sto nije nikakvo cudo na 1.4 twinport to im je tvornicka greska koju ne uvazavaju osim pod garancijom i ne nije cudo za Opel pitaj neke druge kad ima ode bregsta ili pukne blok motora npr. narodni auto ili audi a nisu pod garancijom da li im uvazavaju zamjenu.

Imam A3 i imao sam cunih problema sa autom koje mi nisu priznali u servisu, ali to je tako kod nas.

A tek da vidis ovi u BMW sto priznaju tvornicke greske ne bi vjerovao

schtakor
14.03.2009., 09:14
Ja predlažem javljanje u centralu sa fotoelaboratom ako možeš poslikati....
slažem se da je to bruka za jednog proizvođača, ali ipak mislim da je to više iznimka nego pravilo....

klinsider
14.03.2009., 10:08
Pa da, ja se cudim zasto ljudi uzimaju Astru radje nego npr Focusa ili Ceeda. Ceed je jos relativno nov auto, ali dosad su bili jedino problemi na dizel verzijama, benzinci su im dosta dobri.

A usporedba Focus i Astra. Na Hr trzistu je Focus jeftiniji od slicne astre i to sad cak i 10.000 kuna (kad je akcija).
Prednosti Astre su ljepsi dizajn izvana, nesto bolja plastika iznutra te zivlji 1.4 motor (90 ks naprema 80ks).
Ali.... Focus ima nizu cijenu, dosta bolji ovjes, puno bolji volan (osjecaj na cesti), nizu cijenu, sitnicu je "veci i prostraniji", najvise prtljaznik od 380l u usporedbi s 330 u Astri a ono najbolje... Ford je daleko ispred po kvaliteti . To dokazuju svi modeli posebice Cmax i Focus.

hasnfefer
14.03.2009., 10:15

Probaj se žaliti direktno u Opelov centar u Njemačkoj!
Dali je auto davao ikakve znakove moguće pojave kvara pod garancijom?
Što namjeravate kupiti? Danas je svaki auto rizik! VW-u se raspadaju getribe nakon tjedan dana vožnje, Lexusima se tope kočnice nakon ozbiljnijih kočenja, Peugeotima nestaju ulja iz serva, getribe, Renault muku muči ga ukupnom pouzdanošću vozila, Toyota više nije ni približno kvalitetna kako se pričalo da je!
A, čisto informativno, Opel je već drugu godinu za redom proglašen za najpouzdaniji automobil! Mislim da bi sada nakon što probavi te "bolesti" mogao služiti bez ikakvih problema!

frabos
14.03.2009., 11:54
Probaj se žaliti direktno u Opelov centar u Njemačkoj!
Dali je auto davao ikakve znakove moguće pojave kvara pod garancijom?
Što namjeravate kupiti? Danas je svaki auto rizik! VW-u se raspadaju getribe nakon tjedan dana vožnje, Lexusima se tope kočnice nakon ozbiljnijih kočenja, Peugeotima nestaju ulja iz serva, getribe, Renault muku muči ga ukupnom pouzdanošću vozila, Toyota više nije ni približno kvalitetna kako se pričalo da je!
A, čisto informativno, Opel je već drugu godinu za redom proglašen za najpouzdaniji automobil! Mislim da bi sada nakon što probavi te "bolesti" mogao služiti bez ikakvih problema!

Auto nije davao nikakve znakove kvara dok je bio pod garancijom niti me ko upozorio da je to serijska greska na motorima 1.4.
Nakon tako neobicnog kvara s obzirom na starost auta ocekivao sam da ce mi Opel bar donekle izaci u susret,ali na zalost samo su mi ispostavili racun od oko 15000 kuna.Cak ni zamjensko vozilo nije dostupno jel je to rezervirano samo za auta koja su jos pod garancijom.
Da li natko zna tocnu e-mail adresu glavne Opelove centrale u Njemackoj.
To mi je jos jedina sansa nakon sta su me Madari odkantali.
Kad ga prodam definitivno kupujem Japanca(Toyota,Honda,Mazda ili Nissan) i vjerujem da mi se nesto slicno nikad nece ponoviti.

danijel983
14.03.2009., 13:07
I ja mislim da je to kvar koji se može desiti zbog tvorničke greške. Pogotovo na toj kilometraži. A i mislim da sam negdje čitao da je čovjeku na corsi 1.2 se sad ne znam C ili D isto nešto s bregastom bilo. Očito opelu osim što ne zna napravit dizel, ni bnzinci nisu baš nešto.

Alfa KT
14.03.2009., 13:15
I ja mislim da je to kvar koji se može desiti zbog tvorničke greške. Pogotovo na toj kilometraži. A i mislim da sam negdje čitao da je čovjeku na corsi 1.2 se sad ne znam C ili D isto nešto s bregastom bilo. Očito opelu osim što ne zna napravit dizel, ni bnzinci nisu baš nešto.

na našoj corsi je otišla lamela a auto je imao samo 20 km prijeđenih, bio je pod garancijom i oni su jos nest srali da nece priznat, toliko o tome, ali na kraju su sve rijesili, a da nisu u svakim auto časopisu bi bilo o tome pa da vidiš kak ce rijesit..a sad kad auto nije pod garancijom neznam oce ti htjet to zamjeniti ali 15000kn je puno.

viper001
14.03.2009., 13:26
Pa da, ja se cudim zasto ljudi uzimaju Astru radje nego npr Focusa ili Ceeda. Ceed je jos relativno nov auto, ali dosad su bili jedino problemi na dizel verzijama, benzinci su im dosta dobri.

A usporedba Focus i Astra. Na Hr trzistu je Focus jeftiniji od slicne astre i to sad cak i 10.000 kuna (kad je akcija).
Prednosti Astre su ljepsi dizajn izvana, nesto bolja plastika iznutra te zivlji 1.4 motor (90 ks naprema 80ks).
Ali.... Focus ima nizu cijenu, dosta bolji ovjes, puno bolji volan (osjecaj na cesti), nizu cijenu, sitnicu je "veci i prostraniji", najvise prtljaznik od 380l u usporedbi s 330 u Astri a ono najbolje... Ford je daleko ispred po kvaliteti . To dokazuju svi modeli posebice Cmax i Focus.

M,a odakle ti to da je astra ljepša od focusa a sve ostalo stoji pa je prava zagonetka zašto hrvati kupuju astre:ne zna:

Glavni frajer kaže:
14.03.2009., 13:47
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kunaza tu cijenu kupiš novi motor.

hasnfefer
14.03.2009., 14:54
Auto nije davao nikakve znakove kvara dok je bio pod garancijom niti me ko upozorio da je to serijska greska na motorima 1.4.
Nakon tako neobicnog kvara s obzirom na starost auta ocekivao sam da ce mi Opel bar donekle izaci u susret,ali na zalost samo su mi ispostavili racun od oko 15000 kuna.Cak ni zamjensko vozilo nije dostupno jel je to rezervirano samo za auta koja su jos pod garancijom.
Da li natko zna tocnu e-mail adresu glavne Opelove centrale u Njemackoj.
To mi je jos jedina sansa nakon sta su me Madari odkantali.
Kad ga prodam definitivno kupujem Japanca(Toyota,Honda,Mazda ili Nissan) i vjerujem da mi se nesto slicno nikad nece ponoviti.

nećeš puno više e-mailom postići. Odmah ga preusmjere u Mađarsku, budući da je to za istočnu Europu. Papir i oloovku u ruke! Evo ti poštanska adresa. Budi strog, nemoj puno prijetiti, ali reci da više nikada nećeš kupiti Opel, tko zna, možda nešto i uspiješ.
Inače, puno se ovdje pljuje po Opelu, Ja imam 10 godina staru Vectru 1.6 16 v za koji su rekli da je definitivno najgori Opel ikada napravljen, i ne doživljavam ga kao nešto loše. Mogu reći, samo 1 kvar u 5 godina!

Da ne duljim!!

Opel AG
Friedrich-Lutzmann-Ring,
65428 Rüsselsheim
Deutschland

danijel983
14.03.2009., 14:55
na našoj corsi je otišla lamela a auto je imao samo 20 km prijeđenih, bio je pod garancijom i oni su jos nest srali da nece priznat, toliko o tome, ali na kraju su sve rijesili, a da nisu u svakim auto časopisu bi bilo o tome pa da vidiš kak ce rijesit..a sad kad auto nije pod garancijom neznam oce ti htjet to zamjeniti ali 15000kn je puno.

Ma i to je nevjerovatno ali teoretski tu lamelu možeš spalit pa makar da cijeli dan stojiš s jednom nogom na gasu a s drugom na kuplungu. Barem je teoretski moguće. Ali kak možeš bregastu uništit? Kakvom vožnjom? To sam htio reči.

Josip09
14.03.2009., 15:12
za tu cijenu kupiš novi motor.

tako je za nekih 18.000 kn kupiš novi tvornički motor, npr. za ibizu 75 ks 2003 god, novi motor benzinac je 16.000 kn

Opaki
14.03.2009., 15:20
[QUOTE=hasnfefer;19381631]nećeš puno više e-mailom postići. Odmah ga preusmjere u Mađarsku, budući da je to za istočnu Europu. Papir i oloovku u ruke! Evo ti poštanska adresa. Budi strog, nemoj puno prijetiti, ali reci da više nikada nećeš kupiti Opel, tko zna, možda nešto i uspiješ.
Inače, puno se ovdje pljuje po Opelu, Ja imam 10 godina staru Vectru 1.6 16 v za koji su rekli da je definitivno najgori Opel ikada napravljen, i ne doživljavam ga kao nešto loše. Mogu reći, samo 1 kvar u 5 godina!

I ja sam imao, i definitivno su u pravu, nikad više ne cu opel, drži cjenu kao da je bolji od drugih klasa a možda je još i gori, pitanje za tvoj opel koliko ima km.

Opaki
14.03.2009., 15:31
dobro treba uzet i u obzir da naspram drugih auta opela ima 5 puta više pa samim time i veca šansa da se ovakve rijetke stvari pročuju!!

BB87
14.03.2009., 16:25
prosto ne vjerujem da je bregasta pukla nakon 3 g voznje i 40 tkm !

i u peglici je mogla dulje izdrzati i to puno dulje !

covjek se pita jel od plastike ili sta ???

nevjerojatan kvar, trebalo bi ovo zavrsiti u novinama ili na TV-u da ljudi vide sta je to pod poklopcem najprodavanijeg auta u Hrvatskoj !

frabos
14.03.2009., 16:58
Ja bi ih definitivno dao u novine da sto vise ljudi zna sta mogu ocekivati od novog Opela.Ako neko zna neka mi javi koje novine su pogodne za takvu pricu.Mozda ona emisija Potrosacki kod sta se emitira na HTV-u?
Da su barem ponudili platiti pola troska nego nista,a za skidanje glave motora su zaracunali 26 sati x 155 kuna.Navodno nova bregasta kosta oko 2500 kuna.
Krajnji racun bi kostao oko 15000 kuna.

Vieri
14.03.2009., 17:31
26 sati za skidanje glave???????
To su luđaci....

hasnfefer
15.03.2009., 08:30
26 sati za skidanje glave???????
To su luđaci....

26 sati???? Pa šta rade s njom? Ja bi ju skinuo za 1 sat, i sve složio za još 5! a potpuni sam amater!

Ovako, gdje je problem! ako se pogleda broj Opelovih automobila na cesti, nisu ovi kvarovi čudni. Posljednjih 5 do 6 godina Opel je najprodavaniji, pa onda ovi kvarovi djeluju kao da ih je puno, ali ako se gleda omjer, onda i nije strašno. Druga stvar je što mi za Europu nismo ništa, pa se prema nama drugačije odnose! Mi smo istok, ex Yuga, dobivamo aute s greškom, bez ili slabije opremljene, poznati smo i po lošem gorivu (a i to ima dosta utjecaja).
Netko je napisao da su oni Mercedesi što su se kvarili, bili namjenjeni Kazahstanu, ali su ih naši dovezli jer su jeftiniji (druga stvar je što su ih oni prodali po visokoj cijeni). Kod svakog je tako!

Glavni frajer kaže:
15.03.2009., 10:17
Ma i to je nevjerovatno ali teoretski tu lamelu možeš spalit pa makar da cijeli dan stojiš s jednom nogom na gasu a s drugom na kuplungu. Barem je teoretski moguće. Ali kak možeš bregastu uništit? Kakvom vožnjom? To sam htio reči.turiranjem hladnog motora ili još bolje stiskanjem auta koji je duže vrijeme radio u leru... ili korištenjem lošeg ili ne mjenjanjem ulja... ima načina...

opel je imao fazu loše kvalitete tijekom pa valjda cijelih 90tih... ali teško se sada može reči kako je se današnje insignije i koji ono još opel ima model, može uspoređivati sa vektrama i omegama iz 90tih... posebno je banana bila calibra i frontera... ako generalizirao...

to sam ja
15.03.2009., 12:15
Kolko ja znam ti 1.4 motoru su dosta pouzdani to je jos motor iz astre G i ima lanac umjesto zupcastog.

A ovo o pucanju bregaste moze bit puno stvari mozda je vlasnik kriv pa sad proklinje opela. Jer pucanje bregaste bas i nije cesti kvar ne samo kod opela nego opcenito. ja sad necu pametovat ovdje al nek I wonder i CDRW nabroje od cega moze doc po pucanja.

johny5
15.03.2009., 12:16
Kolko ja znam ti 1.4 motoru su dosta pouzdani to je jos motor iz astre G i ima lanac umjesto zupcastog.

A ovo o pucanju bregaste moze bit puno stvari mozda je vlasnik kriv pa sad proklinje opela. Jer pucanje bregaste bas i nije cesti kvar ne samo kod opela nego opcenito. ja sad necu pametovat ovdje al nek I wonder i CDRW nabroje od cega moze doc po pucanja.

Kvalitetan materijal??

to sam ja
15.03.2009., 12:21
Najvjerojatnije...... Ali onda bi na skoro svakom 1.4 motoru pukla bregasta.

I zaboravi sam reci garancija ti je istekla i tu je kraj price. Na kraju ces sam platit popravak.

johny5
15.03.2009., 12:30
Najvjerojatnije...... Ali onda bi na skoro svakom 1.4 motoru pukla bregasta.

I zaboravi sam reci garancija ti je istekla i tu je kraj price. Na kraju ces sam platit popravak.

Ne bi jer većina ljudi pazi na auto pa ne dođe do takvog problema. Budimo realni, ako ovo nije tvornička greška onda se to nesmije dogoditi ako se auto zbilja pazi. Najvjerojatnije auto nije baš čuvan kako bi trebao bit. neka čovjek ubuduće malo više pazi oko nekih detalja tako da ne bi otišla bregasta i na nekoj toyoti van garancije.

homosapiens
15.03.2009., 14:41

Niska razina ulja i otisli lezajevi bregaste i nije to prvi Opel sa tim motorm i istim kvarom

rocky119900
15.03.2009., 15:08

Potpis, koliko čujem od ljudi iz AUT i GER to je jedan od pouzdanijih motora uz legendarne 2.0 turbake... ;)

kowalski
15.03.2009., 16:39
mene zanima kako se to točno pazi na bregastu?tepa joj se?
redovne izmjene odgovarajućeg ulja podrazumijevam, kao i ne iživljavanje na motoru. evo,nek se autor izjasni po tom pitanju, pa ćemo onda dalje.

Opaki
15.03.2009., 17:03
mene zanima kako se to točno pazi na bregastu?tepa joj se?
redovne izmjene odgovarajućeg ulja podrazumijevam, kao i ne iživljavanje na motoru. evo,nek se autor izjasni po tom pitanju, pa ćemo onda dalje.

ne pazi se jer ona nepuca tako lako:top:

kowalski
15.03.2009., 17:17
eto,na to sam i ja mislio-o čemu onda pričamo? ja bih na njegovom mjestu se počeo raspitivati za potrošački kod, ali tako da to zastupnik zna. u današnje vrijeme će im loša reklama pomoći u prodaji,zasigurno.

MaliZeleni10
15.03.2009., 17:39

Ne, to nije motor iz Astre G, to je novi 1.4 twinport koji je razvijen za Astru H iz 1.2 motora a otkad se proizvodi prestali su proizvoditi onaj stari 1.4 pa se sad taj twinport ugradjuje i u Astru G Classic i u Corsu.

Tocno je da ima lanac, puno bolje rjesenje od remena, skoro pa nema teorije da pukne, ne trazi odrzavanje niti mijenjanje, traje koliko i motor.

to sam ja
15.03.2009., 18:48
Ne, to nije motor iz Astre G, to je novi 1.4 twinport koji je razvijen za Astru H iz 1.2 motora a otkad se proizvodi prestali su proizvoditi onaj stari 1.4 pa se sad taj twinport ugradjuje i u Astru G Classic i u Corsu.

Tocno je da ima lanac, puno bolje rjesenje od remena, skoro pa nema teorije da pukne, ne trazi odrzavanje niti mijenjanje, traje koliko i motor.

to sam i mislio.

Opaki
15.03.2009., 20:25
moze bit tu svašta, da španer nije bio dobro podešen, ako je startao na caku gas i pustiš kvačilo, inace pravilno je ručnu povuč gas pa malo kvačilo da nategneš svo remenje i onda gas, kao u wrc-u

I wonder
15.03.2009., 20:40
kaj? molim?

daj pojasni ovo sa napinjanjem remenja.

Opaki
15.03.2009., 21:22
kaj? molim?

daj pojasni ovo sa napinjanjem remenja.

ako misliš kod starta, to bi bilo idealno startanje bez ikakvog rizika neznam koji ti dio nije jasan?

I wonder
15.03.2009., 21:46
pa to, da. kod starta.

kako se to napinju remeni? to još nikad nisam čuo.

CDRW
15.03.2009., 21:55
moze bit tu svašta, da španer nije bio dobro podešen, ako je startao na caku gas i pustiš kvačilo, inace pravilno je ručnu povuč gas pa malo kvačilo da nategneš svo remenje i onda gas, kao u wrc-u

Kume moj tak se našpanaju poluosovine i drive train a ne valve train.

Netko je pitao kako može puknut bregasta. Pa samo na jedan način - govno od materijala. Nečisto, sa greškama, naprezanjima (loša termička obrada), nehomogeno, kristalično ..... pa dodaj još malo loših ležajeva, pa dodaj još malo traljave montaže koja opstruira protok ulja, pa još malo uštede na težini (jel ona šuplja?) i dobit ćeš sve veće i veče vibracije koje ju na kraju slome.
Naslagao sam se trkaćih i "trkačih" mašina, polomio radilicu, vidio polomljene blajštange, klipnjače, izgorene klipove i ventile, odlomljene gljive ventila, puknute remene i lance, raspadnute natezače .... ali nikad, NIKAD, nisam vidio puknutu bregastu koju bi sredio vozač.

Ovo može bit jedino i isključivo greška u materijalu ili obradi istog. To MORA pod garanciju.

ne...znalica!
15.03.2009., 22:19
mislim da je bio sličan slučaj s jednim peugeotom...isteka garancija a mala km i čovjek je uz natezanja uspio riješiti situaciju u svoju korist...ugl. na tako maloj km je bruka bilo kojoj marki automobila da se desi takav kvar...obrati se proizvođaču prvo na fin način a ako tako ne ide reci da ne bi volio izlaziti s tim u javnost ali ako moraš, da ima jedna emisija kod nas ,u zemlji koji su oni najprodavanija marka a i najprodavaniji model, koja je zainteresirana za takove slučajeve a i probaj s nekim autočasopisom nešto organizirati ili s dnevnim novinama u njihovim auto prilozima!

frabos
15.03.2009., 22:59
Kao prvo zahvaljujem svima na odgovorima.
Auto je sve tri godine servisiran u ovlastenom Opelovom servisu i nitko ga drugi nije dirao.Dakle samo su oni u srevisu mogli nadolit neko lose ulje iako u racunima pise da su svaki put mijenjali 3.5 ltr ulja i to nekog malo skupljeg.Ali ajde ti znaj da li je ulje promijenjeno ili je samo malo nadoliveno.Ne bi me zacudilo da je to skupo ulje zavrsilo kod nekog Opelovog mehanicara doma.Iz povjerljivih izvora sam cuo da se takve stvari desavaju.
Kod sljedeceg auta cu trazit da budem prisutan dok mijenjaju ulje.:)
Auto je vec na popravku kod privatnog mehanicara jel si nisam mogao dozvolit bit bez auta toliko dana.Sigurno ce me kostat dosta manje.Rant-a car bas i nije jeftin.
Vjerovatno se ovakve stvari ne desavaju cesto,ali je sramota za Opel da se takvo nesto moze dogodit.Sigurno cu ih dat u kakve novine ili barem auto magazin jel nakon svega nisu bili niti malo susretljivi.

kowalski
16.03.2009., 00:23
račune sa popravka podnijeti Opelu na uvid, i tražiti naknadu štete. naravno, radi boljeg dojma, sa sobom povesti, ili još bolje-poslati odvjetnika tamo. ako ne bude išlo tako, nakon obilne novinske i televizijske reklame s tvoje strane-tužba.

Opaki
16.03.2009., 06:40
kako može bit toliko kvar skup, jel otišlo još šta osim bregaste, kolko ona košta uopce cca 2000kn i samo se poklopac glave motora skine, nekužim kako toliko skupo, šta je i ventile posavijalo?

homosapiens
16.03.2009., 08:21
Kao prvo zahvaljujem svima na odgovorima.
Auto je sve tri godine servisiran u ovlastenom Opelovom servisu i nitko ga drugi nije dirao.Dakle samo su oni u srevisu mogli nadolit neko lose ulje iako u racunima pise da su svaki put mijenjali 3.5 ltr ulja i to nekog malo skupljeg.Ali ajde ti znaj da li je ulje promijenjeno ili je samo malo nadoliveno.Ne bi me zacudilo da je to skupo ulje zavrsilo kod nekog Opelovog mehanicara doma.Iz povjerljivih izvora sam cuo da se takve stvari desavaju.
Kod sljedeceg auta cu trazit da budem prisutan dok mijenjaju ulje.:)
Auto je vec na popravku kod privatnog mehanicara jel si nisam mogao dozvolit bit bez auta toliko dana.Sigurno ce me kostat dosta manje.Rant-a car bas i nije jeftin.
Vjerovatno se ovakve stvari ne desavaju cesto,ali je sramota za Opel da se takvo nesto moze dogodit.Sigurno cu ih dat u kakve novine ili barem auto magazin jel nakon svega nisu bili niti malo susretljivi.
Tebi je auto ostao bez ulja ili ti je nedostajalo ulja jer ga nisi redovito kontrolirao i zato ti je otisla bregasta. Jel tako?:mig:

Tvoja krivica, a ne servisa ni Opela

efodiks
16.03.2009., 09:27
Jedna od solucija je da zaprijetis Opelu javnim paljenjem svog automobila...kako su to radili ovi sa Mercedesima. :D
Pozovi novinare...oni ce odmah sloziti pricu kako ti je taj kvar utjecao na psihu i socijalni zivot...te da vise ne mozes dobiti erekciju.

Opaki
16.03.2009., 10:25
Tebi je auto ostao bez ulja ili ti je nedostajalo ulja jer ga nisi redovito kontrolirao i zato ti je otisla bregasta. Jel tako?:mig:

vrlo moguce, vole popit te 16v glave:top:

Porucnik31
16.03.2009., 11:07

kako vas nije sramota????:flop:

homosapiens
16.03.2009., 11:12
na occ forumu je napisao da je motor bio bez 2l ulja, a to ovdje nije naveo nije ni cudo da je bregasta otisla

Ulje se mora provjeravati, a ne kao sto neki misle kad ga izvezes iz servisa do iduceg mijenjenja se ne dize hauba niti ista provjerava:rolleyes:

johny5
16.03.2009., 13:08
na occ forumu je napisao da je motor bio bez 2l ulja, a to ovdje nije naveo nije ni cudo da je bregasta otisla

Ulje se mora provjeravati, a ne kao sto neki misle kad ga izvezes iz servisa do iduceg mijenjenja se ne dize hauba niti ista provjerava:rolleyes:

Lol, znači vlasnik je ipak nešto krio ovdje, no dobro svi su skužili da je ipak bilo nešto mutno.

Vukasin
16.03.2009., 13:12
Lol, znači vlasnik je ipak nešto krio ovdje, no dobro svi su skužili da je ipak bilo nešto mutno.

pa šta onda meni se upalila lampica sta,nadolio i nastavija:rolleyes:

johny5
16.03.2009., 13:13
pa šta onda meni se upalila lampica sta,nadolio i nastavija:rolleyes:

Na kojem autu??

Opaki
16.03.2009., 13:24

mislim da to nije taj onaj je bio sa dizelom neki ako se nevaram:ne zna:

frabos
16.03.2009., 13:52

Auto kod pucanja bregaste nije ostao bez ulja jel sam naravno odmah pogledao,a to su vidjeli i u servisu.
Ne mijesajte me sa drugim forumom jel sam pricu objavio samo na ovom.
Nema razloga za pucanje bregaste osim loseg materijala,a to naravno nije moja krivica.
Racun je na 15ooo kn jel tu racunaju novu gregastu,skidanje i obradivanje glave motora,nekakve puste gaskete i naravno novo ulje.Samo skidanje glave motora su zaracunali 2o i nesto sati x 155 kn koliko im kosta sat rada.

Vukasin
16.03.2009., 16:40
Na kojem autu??

peugeot 505,tad sa 250 000km.

homosapiens
16.03.2009., 17:05
Auto kod pucanja bregaste nije ostao bez ulja jel sam naravno odmah pogledao,a to su vidjeli i u servisu.
Ne mijesajte me sa drugim forumom jel sam pricu objavio samo na ovom.
Nema razloga za pucanje bregaste osim loseg materijala,a to naravno nije moja krivica.
Racun je na 15ooo kn jel tu racunaju novu gregastu,skidanje i obradivanje glave motora,nekakve puste gaskete i naravno novo ulje.Samo skidanje glave motora su zaracunali 2o i nesto sati x 155 kn koliko im kosta sat rada.
Odakle si ako nije tajna?

MaliZeleni10
16.03.2009., 20:12
Daj vise detalja, odakle si, u kojem su to servisu za skidanje glave zaracunali 20 i nesto sati da ga svi izbjegavamo u sirokom luku, neka propadnu kad tako pljackaju.

novinovi
16.03.2009., 22:34
Oprosti,ali meni nije jasno kako ti ne mozes znati dali su ti na servisu promjenili ulje, pogotovo na benzincu,pa lijepo se vidi dali je promijenilo boju tj. dali je svijetlije, samo treba pogledat.

frabos
17.03.2009., 01:07
Nisam se sluzio trikovima da bi dokazao kako je ulje promijenjeno.Zaboravio sam uzet uzorak jel sam imao povjerenja,ali to mi se sigurno nece ponovit.Ne kazem ja da oni nisu mijenjali ulje,ali to jedan od uzroka pucanja bregaste.Ako nije ulje onda je serijska greska koju vecina ljudi spominju ili los materijal.Dakle,ocito da nije moja greska i kako uopce moze bit moja greska?Sta bi to trebalo ucinit na autu starom 3 godine da ti pukne bregasta.
Za sada jos ne zelim iznosit u javnost o kojem se Opelu u Hrvatskoj radi.
Ali radim na tome i nadam se dobrom rezultatu.

Corvin
17.03.2009., 09:14
Napisano je puno bedastoća. Da je u autu bilo ikakvog ulja, pa makar i Delta 3 nesmije puknuti bregasta. Da u autu nije bilo ulja ona treba puknuti zadnja, nakon što zariba motor.
Imao sam temu u kojoj sam tvrdio da je (moja) Astra poluproizvod, a sad ispada da nije jedina.
Treba inzistirati na tvorničkoj grešci, preskočiti mađare i direktno se žaliti njemcima.

EGR
17.03.2009., 09:37
Kume moj tak se našpanaju poluosovine i drive train a ne valve train.

Netko je pitao kako može puknut bregasta. Pa samo na jedan način - govno od materijala. Nečisto, sa greškama, naprezanjima (loša termička obrada), nehomogeno, kristalično ..... pa dodaj još malo loših ležajeva, pa dodaj još malo traljave montaže koja opstruira protok ulja, pa još malo uštede na težini (jel ona šuplja?) i dobit ćeš sve veće i veče vibracije koje ju na kraju slome.
Naslagao sam se trkaćih i "trkačih" mašina, polomio radilicu, vidio polomljene blajštange, klipnjače, izgorene klipove i ventile, odlomljene gljive ventila, puknute remene i lance, raspadnute natezače .... ali nikad, NIKAD, nisam vidio puknutu bregastu koju bi sredio vozač.

Ovo može bit jedino i isključivo greška u materijalu ili obradi istog. To MORA pod garanciju.

:s:s:s:s

johny5
17.03.2009., 09:55
Napisano je puno bedastoća. Da je u autu bilo ikakvog ulja, pa makar i Delta 3 nesmije puknuti bregasta. Da u autu nije bilo ulja ona treba puknuti zadnja, nakon što zariba motor.
Imao sam temu u kojoj sam tvrdio da je (moja) Astra poluproizvod, a sad ispada da nije jedina.
Treba inzistirati na tvorničkoj grešci, preskočiti mađare i direktno se žaliti njemcima.

Pardon, bolje Amerikancima.

Vukasin
17.03.2009., 11:49

:s:s:sKako napisah ostane bez ulja u prastarom autu a ni ventili nisu zaribali a kamoli da bregasta puca:kava:Meni se čini da je ovaj topic pun zlonamjernih ljudi koji se naslađuju nesreći autora teme sa glupim komentarima tipa,ko ti je kriv kad ti je istekla garancija ili zašto nisi mjenja ulje.Sve u svemu udarit na sva zvona,pisat u njemačku,dat na potrošački kod,pričat o tome koga god vidiš i slično:kava:

-dominic-
17.03.2009., 20:27
Jel autor siguran da je baš pukla il su mu to rekli u servisu. Koliko čitam po netu ima problema s ležajima bregaste te se oni opuste itd. ali bregasta samo po sebi ne puca!
A o ovom čovjeku šta se priča s opel foruma auto mu je trokirao dimio lupao, ali je radio, znači bregasta je bila čitava u protivnom ne bi radio. Jel tebi auto skroz stao odjednom, ili?!

homosapiens
17.03.2009., 20:38
Jel autor siguran da je baš pukla il su mu to rekli u servisu. Koliko čitam po netu ima problema s ležajima bregaste te se oni opuste itd. ali bregasta samo po sebi ne puca!
A o ovom čovjeku šta se priča s opel foruma auto mu je trokirao dimio lupao, ali je radio, znači bregasta je bila čitava u protivnom ne bi radio. Jel tebi auto skroz stao odjednom, ili?!

A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom GTC motorom 1.7CDTi i sa Astrom GTC 1.4 benzincem
Ovaj sa Astrom GTC 1.4 isti slucaj kao ovaj ovdje i zato mislim da je to taj isti lik sa occ foruma.

I nije pukla bregasta mu vec otisli lezajevi bregaste osovine... zahebava sa nepotpunim informacijama jer ni sam nezna sta mu je otislo u motoru:rolleyes:

frabos
17.03.2009., 20:52
A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom H i motorom 1.7D i sa Astrom GTC 1.4 benzincem
Ovaj sa Astrom GTC 1.4 isti slucaj kao ovaj ovdje i zato mislim da je to taj isti lik sa occ foruma.

I nije pukla bregasta mu vec otisli lezajevi bregaste osovine... zahebava sa nepotpunim informacijama jer ni sam nezna sta mu je otislo u motoru:rolleyes:

Mora bit da je auto tvoj,a ne moj kad se pravis toliko pametan.Bregasta je pukla i to je potvrdio sudski vjestak.Ponovno ponavljam da nemam nikakve veze sa drugim forumom.Dakle na tom occ forumu se radi o nekom drugom,a to potvrduje pricu o serijskoj gresci na ovim motorima.

frabos
17.03.2009., 20:55

Bregasta je pukla i to mi je potvrdio sudski vjestak.Auto je stao odjednom i to je to.

-dominic-
18.03.2009., 09:08
A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom GTC motorom 1.7CDTi i sa Astrom GTC 1.4 benzincem

Ne pravi se pametan, da samo pogledaš kilometražu vidio bi da to NIJE isti slučaj.
A ja sam samo pitao čovjeka jel stvarno pukla, al očito ova je...

Opaki
18.03.2009., 10:40
pustite frabosa na miru kud je i ovako u k.. zbog kvara još ga vi jeb...

frabos
20.03.2009., 21:32
Svima koji su se javili i dali mi bilo kakav savjet ili podrsku zahvaljujem.
Auto je popravljen kod neovlastenog Opelovog servisa i umjesto trazenih 15000 kuna od ovlastenog servisa popravak sam platio sam 4500kn.Samo zamislite koji su to lopovi.
Sada naravno auto ide u oglas pa ako je tko zainteresiran nek se javi na pm:)
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i Opelovim servisom siguran sam da u Opela vise nikad necu ni sjest,a kamoli ga vozit.

frenchkey
21.03.2009., 12:11
Svima koji su se javili i dali mi bilo kakav savjet ili podrsku zahvaljujem.
Auto je popravljen kod neovlastenog Opelovog servisa i umjesto trazenih 15000 kuna od ovlastenog servisa popravak sam platio sam 4500kn.Samo zamislite koji su to lopovi.
Sada naravno auto ide u oglas pa ako je tko zainteresiran nek se javi na pm:)
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i Opelovim servisom siguran sam da u Opela vise nikad necu ni sjest,a kamoli ga vozit.

Aha-ha-ha, koji marketing, samo stavi ovu zadnju rečenicu u oglas i odmah ćeš ga prodati :rofl::rofl::rofl:

johny5
21.03.2009., 12:14
Aha-ha-ha, koji marketing, samo stavi ovu zadnju rečenicu u oglas i odmah ćeš ga prodati :rofl::rofl::rofl:

Nije to bitno. Oni koji vjeruju u ovaj opel kupit će ovaj auto bez obzira na reklamu. Može netko reći i jedva čekam da se riješim ovog glupog mercedesa, sve živce mi je popio, ljubitelj mercedesa će ga uzet bez obzira na to. Nekada je sve samo stvar sreće.

frabos
21.03.2009., 13:21

Pa ne prodajem auto preko foruma,ovo je samo bila zajebancija,al ocito da nisi shvatio.Svako normalan ko je citao o cemu pisem ne bi kupio ovo auto ni za zivu glavu.Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.Sigurno je kako ga necu prodat nekom prijatelju ili poznaniku.Ovakvo nesto se prodaje najvecim neprijateljima

rocky119900
21.03.2009., 14:18
Nije to bitno. Oni koji vjeruju u ovaj opel kupit će ovaj auto bez obzira na reklamu. Može netko reći i jedva čekam da se riješim ovog glupog mercedesa, sve živce mi je popio, ljubitelj mercedesa će ga uzet bez obzira na to. Nekada je sve samo stvar sreće.

:top:

MaliZeleni10
21.03.2009., 15:24
Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.

A kakve si ti to sve imao kvarove, ako nije tajna, jeu li bili u garanciji ili nakon sto je istekla i koliko te sve kostalo ako je bilo van garancije?

I bilo bi dobro da objavis koji je to Opel servis koji te je opljackao za skidanje glave.

hasnfefer
21.03.2009., 20:31
Pa ne prodajem auto preko foruma,ovo je samo bila zajebancija,al ocito da nisi shvatio.Svako normalan ko je citao o cemu pisem ne bi kupio ovo auto ni za zivu glavu.Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.Sigurno je kako ga necu prodat nekom prijatelju ili poznaniku.Ovakvo nesto se prodaje najvecim neprijateljima

ja mislim da ga je pogrešno prodavati! Kad sve složiš, i kad si riješio sva sranja koja su te zadesila imaš ispravan auto, i dat ćeš ga nekom povoljno! I što ćeš onda kupiti? VW s raspadnutom getribom, ili padajućim prozorima, ili možda Focus sa radilicom koja živi svoj život, i baulja po autu, ima tu i BMW koji ne pali ni za živu glavu, Audija sa otpadnutim lakom, pa i onih koji puštaju dimne zavjese, a tu su i Nissan-i koji dižu stravičnu buku za vrijeme vožnje... Doista kad gledaš, sve što se prodaje tu kod nas je za Istočne zemlje!! Nema kvalitete, kupit ćeš opet nešto sa greškom, a ako kupiš rabljeno, onda je još gore! Zaista, kad gledaš, prožvakao si sva moguća sranja, i sad je vrijeme da se opustiš i voziš!! Znam da je sada povjerenje u pitanju, ali sada se valjda pokvarilo sve što se trebalo pokvariti!!

frabos
21.03.2009., 21:15
ja mislim da ga je pogrešno prodavati! Kad sve složiš, i kad si riješio sva sranja koja su te zadesila imaš ispravan auto, i dat ćeš ga nekom povoljno! I što ćeš onda kupiti? VW s raspadnutom getribom, ili padajućim prozorima, ili možda Focus sa radilicom koja živi svoj život, i baulja po autu, ima tu i BMW koji ne pali ni za živu glavu, Audija sa otpadnutim lakom, pa i onih koji puštaju dimne zavjese, a tu su i Nissan-i koji dižu stravičnu buku za vrijeme vožnje... Doista kad gledaš, sve što se prodaje tu kod nas je za Istočne zemlje!! Nema kvalitete, kupit ćeš opet nešto sa greškom, a ako kupiš rabljeno, onda je još gore! Zaista, kad gledaš, prožvakao si sva moguća sranja, i sad je vrijeme da se opustiš i voziš!! Znam da je sada povjerenje u pitanju, ali sada se valjda pokvarilo sve što se trebalo pokvariti!!

Imao sam nekoliko kvarova u zadnjih godinu dana,naravno kad mi je istekla garancija.Vecinom je bilo vezano za elektroniku.Svaki popravak je kostao od tisucu pa na vise kuna.Ne zelim da mi se takve stvari vise dogadaju i zelim se rijesit ovog auta sto prije.
Najvjerovatnije kupujem Japanca(Toyota,Honda ili Mazda) koji je po mogucnosti i sklepan u Japanu,a hvala bogu da ima jos takvih.
Nadam se,u stvari sam siguran da ce auto biti puno pouzdanije nego ovaj faking Opel.Uostalom i garancija im vrijedi 3 godine,a kod Opela samo dvije.

Josip09
22.03.2009., 11:28

slažem se... taman si otklonio te "diječje bolesti" i sad ćeš ga dat nekom za cijenu kikirikija, a frajer će se vozit na njoj još 200.000km, i mislit si tko pljuje po opelu, ja nemam nikakvih problema... haha

astraos
18.07.2010., 18:52
vidim da je sve ovo staro, ali meni je pukla bregasta prije tri dana pa je meni svježe. Naime, astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato. Bregasta je pukla na putu za more (naravno), sredila dva ventila, popravak 5200 kn kod ovlaštenog Opel servisera. Jasno mi je da sam u Os mogao proći jeftinije, ali šlepanje i zavrzlame s povratkom kući-mislim da ne bi se isplatilo. E, sad - uzroci: pukao je vijak koji drži nekakav dio koji bregastu drži u ležištu pa je od vibracije pukla i ona.U servisu kažu da vadim plin, on u principu zezne cijeli auto pa tako i bregastu. Ulje nisu spominjali, ali ja ga mijenjam svakih 8000 km (otac je mehaničar pa on to radi) i redovito provjeravam. Zanima me ima li smisla pisati u Opel i tražiti nekakvu naknadu troškova? Pročitao sam sve postove prije, ali, eto, čisto provjeravam sada s vremenskim odmakom. E, i u tom servisu kažu da su u zadnja 2 mjeseca mijenjali 3-4 osovine na takvim Astrama.

Josip09
18.07.2010., 18:57
Pisat u servis žalbu na auto sa 5 godina i 150.000km ? Garancije više nema, i šta možeš, žali bože truda. Ovlašteni servis, a otac mehaničar ? Eto, i kolko si uštedio na plinu sad kad dodaš tih 5200kn + šta će još biti ?

girling
18.07.2010., 19:19
kako su te uspjeli uvjeriti da plin ima veze sa lomom bregaste??':ne zna:

svašta.:kava:

yedwy
18.07.2010., 19:22
Plin nema veze s tim, stari okrenuo ziher preko 500 000 na dva opla bez problema na plinaru...

homosapiens
18.07.2010., 19:52
astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato.

Zar nije Opel posebno naglasio i stavio na popis taj 1.4 twinport da se ni u kojem slucaju ne pomislja ugradit plin?

Imam takvu astru kod kuce, pa sam se jos kod kupovine raspitivao za ugradnju plina i ni jedan dobro upucen majstor za plin nije savjetovao ugradnju plina.

A bregasta ode na njima nebitno da li je na plin znam osobno za dvije kojima je otisla bregasta nakon 80kkm

astraos
18.07.2010., 19:52
hm, nisam rekao da su me uvjerili, nego je to bila njihova konstatacija, ono što su oni naveli kao možebitan uzrok. Meni osobno je to glupost, ali eto. Što se tiče ove objede na račun plina - iskreno, nemam volje se tu objašnjavati, mogu samo reći da su dvije astre i jedna corsa na plinu dugo i da dosada ni na jednom nema greške. O uštedi je bespredmetno pričati kada se sa svakim od ta tri vozila prelazi preko 3000 km mjesečno. Mene zanima, ako je to greška u solidnosti materijala, o čemu se već naveliko govori, postoji li i onda nekakva naknada i odgovornost proizvođača, bez obzira na garanciju i prijeđene km?

astraos
18.07.2010., 19:53
Zar nije Opel posebno naglasio i stavio na popis taj 1.4 twinport da se ni u kojem slucaju ne pomislja ugradit plin?

Imam takvu astru kod kuce, pa sam se jos kod kupovine raspitivao za ugradnju plina i ni jedan dobro upucen majstor za plin nije savjetovao ugradnju plina.

A bregasta ode na njima nebitno da li je na plin znam osobno za dvije kojima je otisla bregasta nakon 80kkm

e sad to ne znam. Plin je ugrađivan kod Opel partnera pa sam mislio da je sve u redu.

A80
18.07.2010., 20:06
Kolegi sa posla prije pola godine na istom motoru pukla bregasta. Kad je došel do svog majstora, ovaj mu je rekao da je to klasična greška tog motora. Mislim da mu je zel oko 5,5 kkn.

Koliko pamtim, neznam jel ikada ikome drugome poznatom na bilo kojem autu pukla bregasta.:ne zna:

...i nije imao ugrađen plin.

Josip4
18.07.2010., 20:52
vidim da je sve ovo staro, ali meni je pukla bregasta prije tri dana pa je meni svježe. Naime, astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato. Bregasta je pukla na putu za more (naravno), sredila dva ventila, popravak 5200 kn kod ovlaštenog Opel servisera. Jasno mi je da sam u Os mogao proći jeftinije, ali šlepanje i zavrzlame s povratkom kući-mislim da ne bi se isplatilo. E, sad - uzroci: pukao je vijak koji drži nekakav dio koji bregastu drži u ležištu pa je od vibracije pukla i ona.U servisu kažu da vadim plin, on u principu zezne cijeli auto pa tako i bregastu. Ulje nisu spominjali, ali ja ga mijenjam svakih 8000 km (otac je mehaničar pa on to radi) i redovito provjeravam. Zanima me ima li smisla pisati u Opel i tražiti nekakvu naknadu troškova? Pročitao sam sve postove prije, ali, eto, čisto provjeravam sada s vremenskim odmakom. E, i u tom servisu kažu da su u zadnja 2 mjeseca mijenjali 3-4 osovine na takvim Astrama.

Da ovo sa plinom bi bilo moguće, frendu na Astri 1.4 2006.g. (tada najnoviji model) na 120 000 km pregorili ventili, naravno zbog plina.

yedwy
18.07.2010., 21:15
A gle ventili još mogu proći ali da PUKNE bregasta od plina to ne vjerujem dok ne vidim...

jasmin16v
18.07.2010., 21:22
Da mi je znat samo kakvog doticaja ima plin sa bregastom, sve strucnjaci po servisima.

mariob
19.07.2010., 00:17
Opel je poluproizvod uvjek bio i ljudi su ga takvog voljeli :zubo:

BB87
19.07.2010., 01:51
prije ce iskocit lezaj bregastog, ili saviti se ventil, sjebat opruga nego sto ce puci bregasta. razlog je neki drugi.. greska u proracunu dinamicke izdrzljivosti, los proracun promera poprecnog presjeka, lose odabrani materijal, ugl. inzenjerska greska.. Opel - TRUBA

MaliZeleni10
19.07.2010., 02:16
Prije da je greska u necemu drugom a ne u plinu, moj prijatelj ima plin u tom 1.4 motoru, do sada cca 90.000 km bez nekih problema, samo mi izpocetka nisu nesto bili dobro slozili ali su to popravili nakon mjesec dana i sve ok.

Koliko ja znam, taj 1.4 twinport je izveden iz 1.2 twinport motora, izgleda da je u tome problem, moguce je da je bregasta poddimenzionirana.

Zato ja imam produzenu garanciju, nije puno kostala a mirno spavam,neka puca sta god hoce.

Vi koji je nemate a to vam se desilo trebali biste se organizirati i podnijeti Opelu zajednicki prigovor, u Njemackoj na takve kvarove obicno priznaju barem 50%, cesto i sve troskove.

Ako zelite, uputit cu vas gdje da se obratite.

CDRW
19.07.2010., 08:03
Nema pucanje bregaste nikakve veze s plinom - greška u proračunu i na žalost to je to. Izgleda da se kod Twinporta sa zupčastim mjenja i bregasta.

-dominic-
19.07.2010., 09:04
Nisam skroz upaznat, ali pričaju da se olabavi nešto(ležaj?), i preventivno treba dotegnut.
Jadno svakako, ali ako se već može spriječit. I mislim da je lanac u pitanju, al svejedno :S

CDRW
19.07.2010., 09:23
Moj post je bio sarkazam .... :kava:

crazy_mustang
19.07.2010., 10:59
Zao mi je sto ti se to desilo, ja sam kupio Astru H 03.06.2006. godine, motor 1.4, do sada je presla 63.000 km.

Nije mi jasno zasto nisi uzeo produzenu garanciju?Uopce ne kosta puno koliko moze biti korisna u slucaju nekog velikog kvara, mene je kostala 825,00 eura za dodatne tri godine, bilo je to 6.100 kuna ali vjeruj mi da vrijedi svake lipe, kcerci Astra samo stala, nazvala njihovu pomoc na cesti, dosli i odslepali auto, kcerci dali zamjenski, bio je crknio akumulator, onda plovak pokazivao pogresnu kolicinu goriva u rezervaru, narucili i promijenili, sad je poceo da krci jedan zvucnik, bas jucer bio u servisu, narucili su ga i dolazi sljedeci tjedan a u original garantnom roku (2 godine) sam imao samo neispravnu pumpu za vodu, cuo sam neki neugodan zvuk, ja sam sumnjao na kompresor za klimu, nisam bio u pravu,tako da mislim da je produzena garancija prava stvar.

Znam da tvornice u slucajevima kao tvoj u Njemackoj obicno priznaju barem 50% troskova, nerijetko i sve, Auto Bild ima posebnu rubriku samo o tome, mozda da se njima obratis?

Da, jos nesto vazno, na Opel forumnu sam citao da je garancija na motor tri godine, od ljudi koji su imali neke probleme sa turbinama na dizelima pa su im ih popravili pod garanciju iako je bilo proslo vise od dvije godine, je li tvoja Astra starija od tri godine?

Sretno i javi kako si prosao, tj jesu li ti sta priznali.

Akumulator +- 300 kn
Plovak za gorivo +-250 kn
Set zvučnika boljih od originalnih 300 kn
pumpa za vodu +- 300 kn.
Ruke za sve to zamjenit 400kn..

Ajmo reć nek sve bude bude 1600 kn..

I daj mi onda reci na koju foru ti se isplatila svaka lipa u toj produženoj garanciji ..:lol::rofl:

To je samo porez na idiote. Da im nebi dao još 800€ da me dodatno kradu.

Kad istekne garancija naći neki dobar servis i amen..

A ovo za bregastu je stvarno gadna stvar.. Pitanje je u kakvom su stanju drugi djelovi u glavi.

MaliZeleni10
19.07.2010., 11:44
Ti nisi normalan.

Ja svoj novac imam pravo potrositi gdje ja hocu i tebe se to ne tice.

Hvala Bogu da nisam imao takvih problema sa Astrom kao pokretac teme i covjek koji se javio nakon godinu dana a da jesam produzena garancija bi to pokrila.

Bolje sprijeciti nego lijeciti.

infiniti
19.07.2010., 11:52
Da ne otvaram novu temu posto se ovde radi o Astri imam ja jedno pitanje:Naime uzeo sam pre jedno otprilike 2 mjeseca Astru 1,7 CDTI polovnu 2006 godina,e sada interesuje me ako je neko imao iskustva sa bas ovom ili slicnom da li mu je se culo prilikom paljenja da se remen kais malo vise cuje,ja kada sam odveo u Opelov servis oni kazu da je motor takav i da je sve u redu kaze desava se to i novijim automobilima jednostavno kao nema nikakvih problema....Medjutim kada ga vozim i malo se zagrije zvuk se izgubi i onda prede kao zver,i zaista kada se otvori hauba i pogleda remen je tek promenjen pa rekoh jel zna mozda neko razlog tog zvuka u pocetku,kod mene matori smatra da mu mozda remenica klime malo smeta prilikom paljenja....

MaliZeleni10
19.07.2010., 12:00
U kojem Opel servisu si bio?

astraos
19.07.2010., 12:10
MaliZeleni10 kaže:
Zato ja imam produzenu garanciju, nije puno kostala a mirno spavam,neka puca sta god hoce.

Vi koji je nemate a to vam se desilo trebali biste se organizirati i podnijeti Opelu zajednicki prigovor, u Njemackoj na takve kvarove obicno priznaju barem 50%, cesto i sve troskove.

Ako zelite, uputit cu vas gdje da se obratite.[/QUOTE]

ta astra je kupljena od leasing kuće, stara nekoliko mjeseci. Mislim da ta opcija nije bila u igri, barem mi nitko nije to ponudio.

infiniti
19.07.2010., 15:07
U kojem Opel servisu si bio?

Neskovic Opel servis iz Bosne sam ja ako ti ista znaci:)

danijel983
19.07.2010., 15:14
Da čudne su te astre benzinci. Nedavno je rađena generalka kod jednog čovjeka, auto je 2002.god, i benzinac je ali ne znam točno koji motor i kolko je prešo. MEhaničar je reko da je neki šaraf upao u usis i napravio dar mar. Tak da izgleda da imaju neku grešku.

dkoli45
15.02.2011., 09:57
Imam Astru H 1,4 2005 i slučajno zbog zamjene dihtunga poklopca motora saznam da imaju recall za vlasnike Astri H i Zafira B za pritezanje vijka ležaja bregaste osovine koja je pucala ljudima u prethodnim postovima. Stoga ljudi nazovite servis i dogovorite besplatan popravak prije havarije.

El Mariachi
15.02.2011., 10:07

bitno je sto ceed ima 7 godina garancije 5 plus 2 koje vaze za mjenjac i motor. i ako se sta desi u tih 7 godina s motora na njima je da popravljaju:D upravo je garancija bila ta koja je presudila da uzmem ceeda, jer u doba kada svi prave poluproizvode, onda gledam barem da imam sto duzu garanciju. Moze sad neko reci da da garancija ne pokriva sve, ali ne pokriva ni kod opela recimo, al moja vrijedi taman toliko da vozim auto 5 godina, i prodam ga sa fabrickom garancijom od 2 godine na motor i mjenjac. Velika je to prednost prilikom prodaje polovnog...

johny5
15.02.2011., 13:09
bitno je sto ceed ima 7 godina garancije 5 plus 2 koje vaze za mjenjac i motor. i ako se sta desi u tih 7 godina s motora na njima je da popravljaju:D upravo je garancija bila ta koja je presudila da uzmem ceeda, jer u doba kada svi prave poluproizvode, onda gledam barem da imam sto duzu garanciju. Moze sad neko reci da da garancija ne pokriva sve, ali ne pokriva ni kod opela recimo, al moja vrijedi taman toliko da vozim auto 5 godina, i prodam ga sa fabrickom garancijom od 2 godine na motor i mjenjac. Velika je to prednost prilikom prodaje polovnog...

Je to je zgodna stvar jer ti osigurava ipak neku normalnu cijenu prilikom prodaje a s obzirom da kia nije skupa kao nova računica je jasna... Ostvaruješ prilično manji apsolutni gubitak vrijednosti nakon prodaje nego da si kupio novog golfa a kažu da golf najbolje drži cijenu, da to je bilo tako nekada...:top:

nasumfan
15.02.2011., 14:02
Imam Astru H 1,4 2005 i slučajno zbog zamjene dihtunga poklopca motora saznam da imaju recall za vlasnike Astri H i Zafira B za pritezanje vijka ležaja bregaste osovine koja je pucala ljudima u prethodnim postovima. Stoga ljudi nazovite servis i dogovorite besplatan popravak prije havarije.

otkad je recall? ja vozim corsu c 1.4 twinport 2004. poslije facelifta. ima 74 000 km...

my_name
15.02.2011., 23:06

Da al zadnje dvije godine nisu prenosive na tog tvog kupca!! :mig:

xPsycho
15.02.2011., 23:49
nista cudno za opel, znam jednu omegu na 200 tkm isto pukla bregasta ...
pa vi i dalje vozite svoje opele....:kava:

Opaki
16.02.2011., 06:32

pa kak nisu piše na službenoj stranici, pod pitanjima za 7 god jamstvo, da ako prodaješ auto za 5 godina auto ima još 2 godine garanciju. Di si ti svoju verziju pročitao?

White Strike
16.02.2011., 06:46
nista cudno za opel, znam jednu omegu na 200 tkm isto pukla bregasta ...
pa vi i dalje vozite svoje opele....:kava:

dosadni ste vi sto znate jednu ovu i jednu onu, znam i ja masu ovih i onih i marki i auta i ljudi. radim na mjestu da svasta vidim. al pošto ti nevoliš opel ti si nesto moro napisat. ja cu ti rec eto da sam ja imo opela sa 400 tkm i nije imo apsolutno nikakv problem. Sad mi je jedan auto opel, ima 60 tkm i nije imo nijedan problem. Dok sam isto tako gledo i opele mog godista i kilometraze kako rikavaju, ali bome i jako puno drugih marki (zapravo velika vecina). svi imaju "iste" probleme, samo se neki servisi bolje nose sa svojima.

pa ti i dalje :kava: :kava: :kava: :kava: i vozi bilo sta drugo i pljuj po opelu.

El Mariachi
16.02.2011., 08:46

Prema ovim papirima sto ja imam jesu. A tako mi je i u salonu receno.

my_name
16.02.2011., 21:41
pa kak nisu piše na službenoj stranici, pod pitanjima za 7 god jamstvo, da ako prodaješ auto za 5 godina auto ima još 2 godine garanciju. Di si ti svoju verziju pročitao?

Ma pisalo se o tome ovuda, bar mislim, jeste vi radili neki ugovor o tom "jamstvu"... Ja jesam al nisam citao... trebalo bi ga procitat...A i nesto su mi u servisu govorili kad sam kupovao auto...:confused:

El Mariachi
16.02.2011., 21:47
Ma pisalo se o tome ovuda, bar mislim, jeste vi radili neki ugovor o tom "jamstvu"... Ja jesam al nisam citao... trebalo bi ga procitat...A i nesto su mi u servisu govorili kad sam kupovao auto...:confused:

U servisu su ti rekli da je garancija u potpunosti prenosiva sto je prednost prilikom prodaje vozila a i sama garancija je prednost po sebi jeripak toliko godina....u USA daju cak 10:top:

Opel astra
28.02.2011., 20:09
otkad je recall? ja vozim corsu c 1.4 twinport 2004. poslije facelifta. ima 74 000 km...

Nazalost od danas i ja mogu da se pridruzim klubu onih kojima je pukla bregasta osovina na opel astri 1.4, 2005. godiste :(
Da li je neko pisao opelu ili GM-u, kakav je bio odgovor? Posto izgleda da ovo postaje masovna pojava.
Trenutno mi je auto na servisu nisam dobila ni predracun, a ni procjenu vremena odnosno koliko ce im trebati da otklone kvar.

Josip4
28.02.2011., 20:47
Nazalost od danas i ja mogu da se pridruzim klubu onih kojima je pukla bregasta osovina na opel astri 1.4, 2005. godiste :(
Da li je neko pisao opelu ili GM-u, kakav je bio odgovor? Posto izgleda da ovo postaje masovna pojava.
Trenutno mi je auto na servisu nisam dobila ni predracun, a ni procjenu vremena odnosno koliko ce im trebati da otklone kvar.

Na kolko KM. je pukla, odnosno kolko imaš sa njom kilometara?

Čuo sam da kad se auto vozi na premalim okretajima da bregasta nema dobro podmazivanje i ode, isto se dešavalo sa nekadašnjim fiatovim 1.4 12v motorima.

Opel astra
01.03.2011., 10:23

Čuo sam da kad se auto vozi na premalim okretajima da bregasta nema dobro podmazivanje i ode, isto se dešavalo sa nekadašnjim fiatovim 1.4 12v motorima.

71 000 km, premalo

hcerinski
01.03.2011., 10:36

Mislim da kod fiata bregasta nije pucala nego se prejako trošila jer je bilo slabo podmazivanje a kod fiata je bilo i to za se začepe neke mlaznice koje spricaju ulje po bregastoj i onda dolazi do toga da se "bregovi" poderu i veše ne otvaraju ventile....

Pa kaj su ov ebregaste na Opelu od "repe"???

CDRW
01.03.2011., 10:44
Upravo takve ... od repe. I 1.4 HDi bi mogao koju o tome reći ...

nasumfan
01.03.2011., 10:49
koliko treba majstoru da baci oko na vijak ležaja bregaste osovine?
ja neki dan poslao treću osobu (otac) kod mehaničara da promijeni ulje i filter, a zaboravio sam mu reći da kaže i za ovo. sad bih svratio nakratko da mehaničar vidi jel treba što dotezati.

hcerinski
01.03.2011., 11:07
Mislim da je to nekih pola sata ali problem jer mislim da mora skinuti poklopac ventila da bi došao do bregaste a onda vjerovatno treba nova brtva poklopca ventila jer bi ova stara mogla puštati...

Neno2
01.03.2011., 11:20
Mislim da je to nekih pola sata ali problem jer mislim da mora skinuti poklopac ventila da bi došao do bregaste a onda vjerovatno treba nova brtva poklopca ventila jer bi ova stara mogla puštati...

Da iako je gumena pa je dosta meštara reciklira s malo hermetike na spojevima.

Josip4
01.03.2011., 13:28
Jebem ti današnje aute, očito da ih rade za jednokratnu upotrebu. Susjed ima GTC 1.4 2006. G. sa 36 000 km. do sada imao dva kvara sa elektronikom, prvi je bio da je auto vuko struju i praznil akumulator, a drugi da nije opće htio zapaliti. Oba se srećom desila u garanciji pa je vozilo vučne službe došlo po nju i auto je besplatno popravljen. Ali mi je kod opela glupa još jedna stvar, zamjenski se auto plaća 100 kn. po danu, tako susjedu rekli u servisu.:confused:

hcerinski
01.03.2011., 14:41
Barem bi ti to trebao znati koliko se plaća zamjenski auto??? Kakvih 100 kn niti 1 kn... Nije to rent-a-car.... zamjenski auto je auto koji je recimo AC plaćao ako se popravak na vozilu nije mogao otkloniti u 24h

Josip4
01.03.2011., 15:15
Barem bi ti to trebao znati koliko se plaća zamjenski auto??? Kakvih 100 kn niti 1 kn... Nije to rent-a-car.... zamjenski auto je auto koji je recimo AC plaćao ako se popravak na vozilu nije mogao otkloniti u 24h

Ja u Fiatu nisam ni lipe platio zamjenski auto, ali sam se sa tvojim bivšim gazdom dugo moral natezati oko njega, reko je da ga on nema...

Po susjedovu astru je doma došla vučna služba, vozili je u kozinu i auto je bio na popravku oko 4 dana, a on do tada bez auta, tražio je zamjenski, ali su mu tamo rekli da se kod njih isti plaća 100 kn dan. Tako da izgleda da u opelu baš nisu susretljivi.

homosapiens
01.03.2011., 15:18
Jebem ti današnje aute, očito da ih rade za jednokratnu upotrebu. Susjed ima GTC 1.4 2006. G. sa 36 000 km. do sada imao dva kvara sa elektronikom, prvi je bio da je auto vuko struju i praznil akumulator, a drugi da nije opće htio zapaliti. Oba se srećom desila u garanciji pa je vozilo vučne službe došlo po nju i auto je besplatno popravljen. Ali mi je kod opela glupa još jedna stvar, zamjenski se auto plaća 100 kn. po danu, tako susjedu rekli u servisu.:confused:

Neki dan rođak odvezao Cordobu u ovlašteni Seat servis i uzeo zamjenski Ibizu za 150kn po danu:rolleyes:

P.S Imao ja astru gtc 2006 1.4 twinport prešao s njom 90000km niti jednog kvara osim desne balans štangice na prednjem desnom kotaču (kažu ovi u servisu od šahtova)

A čuo sam za tu bregastu :flop:

MaliZeleni10
01.03.2011., 15:27
Ali mi je kod opela glupa još jedna stvar, zamjenski se auto plaća 100 kn. po danu, tako susjedu rekli u servisu.:confused:

Placa se ako je istekla garancija, ako je u garanciji onda se ne placa nista.

Postoji sluzbeni opoziv svih Astri sa 1.4 twinport motorom 2004/05 godiste, vijci bregaste se znaju skroz olabaviti, poslije je to rijeseno, moja je 2006 godiste i nije je bilo na listi za opoziv kad sam bio u servisu da ugrade kopcu na cim modul.

Navodno su vlasnici pismeno obavijesteni.

Josip4
01.03.2011., 16:00
Placa se ako je istekla garancija, ako je u garanciji onda se ne placa nista.

Postoji sluzbeni opoziv svih Astri sa 1.4 twinport motorom 2004/05 godiste, vijci bregaste se znaju skroz olabaviti, poslije je to rijeseno, moja je 2006 godiste i nije je bilo na listi za opoziv kad sam bio u servisu da ugrade kopcu na cim modul.

Navodno su vlasnici pismeno obavijesteni.

Ova je bila pod garancijom, i u Kozini mu rekli da ako želi zamjenski mora platiti 100 kn. dan.

frenchkey
01.03.2011., 16:33
popušio foru...

richardwagner
01.03.2011., 16:38

na ovo moram odgovoriti sa svojom štorijom. Opel Astra, unutar garantnog roka pukla bravica na volanu, nije bilo moguće upaliti auto. Zovem Opel assistance na broj iz servisne, dolazi HAK-ova vučna služba, vozi auto u najbliži Opel servis, konkretno PSC Đubrava. Ja idem s njim u kamionu, dolazimo tamo, potpirujem njegov putni list, kamion odlazi. Ja ostajem s autom, prima ga u servis, govore da orginal bravicu (tražim izričito orginal radi ključa, neželim imati različite ključeve na godinu starom autu) treba čekati 2 tjedna. OK, na kraju svega ja pitam za zamjenski auto i tip u servisu me otkanta, kao nemam pravo.
Tramvajem kući, gledam servisnu i one upute dobivene uz auto i po svemu vidim da za vrijeme trajanja servisa imam pravo na auto. Petak je, popodne, kontaktiram nekog srbina u Budimpeštu, Opelov djelatnik, on do pon. nemože ništa. Šaljem mail na njem. u Opel.de. U pon. ujutro zove me neki gospodin iz Njem. i govori mi da auto čeka na mene u PSC-u Đubrava.
Opet tramvajem do njih, potpisujem neki nalog i tel doma vidim da je isti nalog OTVOREN U PETAK NA MOJE IME!!!
Živio!
P.S. Nakon 3 tjedna ugradili bravicu, pogađate, nisam imao isti ključ za vrata i bravicu volana!! Kao krivo je poslano...

Josip4
01.03.2011., 17:31
na ovo moram odgovoriti sa svojom štorijom. Opel Astra, unutar garantnog roka pukla bravica na volanu, nije bilo moguće upaliti auto. Zovem Opel assistance na broj iz servisne, dolazi HAK-ova vučna služba, vozi auto u najbliži Opel servis, konkretno PSC Đubrava. Ja idem s njim u kamionu, dolazimo tamo, potpirujem njegov putni list, kamion odlazi. Ja ostajem s autom, prima ga u servis, govore da orginal bravicu (tražim izričito orginal radi ključa, neželim imati različite ključeve na godinu starom autu) treba čekati 2 tjedna. OK, na kraju svega ja pitam za zamjenski auto i tip u servisu me otkanta, kao nemam pravo.
Tramvajem kući, gledam servisnu i one upute dobivene uz auto i po svemu vidim da za vrijeme trajanja servisa imam pravo na auto. Petak je, popodne, kontaktiram nekog srbina u Budimpeštu, Opelov djelatnik, on do pon. nemože ništa. Šaljem mail na njem. u Opel.de. U pon. ujutro zove me neki gospodin iz Njem. i govori mi da auto čeka na mene u PSC-u Đubrava.
Opet tramvajem do njih, potpisujem neki nalog i tel doma vidim da je isti nalog OTVOREN U PETAK NA MOJE IME!!!
Živio!
P.S. Nakon 3 tjedna ugradili bravicu, pogađate, nisam imao isti ključ za vrata i bravicu volana!! Kao krivo je poslano...

Da ti si se izborio onda za svoj zamjenski. Moj susjed je star čovjek u mirovini i oni mu rekli da mora platiti zamjenski, pa on odustao jer je ionako bilo ljeto pa se sa skuterom odveze u trgovinu po kruh. A baš kako ti veliš, jasno u servisnoj piše da ti ukoliko auto ne može biti popravljen unutar 24 sata moraju dati zamjenski auto.

Sve je to ciganija, zato svi koji planirate uzimati novi auto prije dva puta razmislite, ako imate priliku rađe tražite auto star cca 2g. skoro je nov, a dobije se puno jeftinije.

thumb
01.03.2011., 17:44
Čuo sam da kad se auto vozi na premalim okretajima da bregasta nema dobro podmazivanje i ode

ok, ovo je zajebancija neka??

danijel983
01.03.2011., 18:07

Bojim se da nije nego bi reko da je debilnost konstruktora koji su ga radili.

Josip4
01.03.2011., 18:19

Ne nije zajebancija, ali to naravno ne vrijedi za sve automobile, nego samo na one koji imaju problema sa podmazivanjem bregaste. Znači postoje motori koji su alergični na mele okretaje i ne podnose ih, među takvima je i moja brava 1.4 12V. Taj auto na malim okretajima nejde, puno troši, a bregasta ne dobiva dovoljno podmazivanja, zbog slaboog pritiska ulja...

hcerinski
01.03.2011., 20:14
e daj reci na tvom GP koliko si čekao kad se getriba mijenjala/slagala? bilo je ono nešto 45 dana ili novi auto? više se ne sjećam???

Josip4
01.03.2011., 20:30
e daj reci na tvom GP koliko si čekao kad se getriba mijenjala/slagala? bilo je ono nešto 45 dana ili novi auto? više se ne sjećam???

Točno u dan ravnih 45 dana. Obavijestil sam ja njih dobro da je u Utorak 45 dan, 46 dan bi došao pismenim putem zatražiti povrat novca ili novi auto, jer taj zakon ne određuje AC nego RH. Al eto glavno da se i ta trakavica riješila, ako ništa drugo barem sam se nadivljal sa novim zamjenskim autima, vozio sam kao pravi tatin sin.:D

hcerinski
01.03.2011., 20:45
pa i meni se činilo da sam morao hitno u ZG po getribu jer je Smuđ zvao i naredio i da se getriba morala hitno staviti da auto izađe iz servisa nebitno dali se drugi dan vrati jer od onda kreće novih 45 dana....

nisam bio siguran a nisam htio govoriti gluposti...

Josip4
01.03.2011., 21:15
pa i meni se činilo da sam morao hitno u ZG po getribu jer je Smuđ zvao i naredio i da se getriba morala hitno staviti da auto izađe iz servisa nebitno dali se drugi dan vrati jer od onda kreće novih 45 dana....

nisam bio siguran a nisam htio govoriti gluposti...

Ne sijećam se već detalja, znam samo da je u Utorak trebal isteći 45. dan, a kao u četvrtak me muljali da se to mora čekati i sl.... pa sam ja njima rekao svoje, a dalje je ostajalo na njima. Bio sam ja tada već kod odvjetnika, pa mi je objasnio proceduru, al znam da nije završilo ovako kako je da bih još možda i dan danas bio sa njima po sudovima.

Na kraju gad je sve bilo gotovo Smuđ mi dao besplatan servis kod vas, ja sam mu samo rekao da bi bila ljepa gesta da dobijem barem taj servis, a on od prve pristao. Valjda je skužil da je pogriješio.:ne zna:

CDRW
02.03.2011., 09:13
Ne nije zajebancija, ali to naravno ne vrijedi za sve automobile, nego samo na one koji imaju problema sa podmazivanjem bregaste. Znači postoje motori koji su alergični na mele okretaje i ne podnose ih, među takvima je i moja brava 1.4 12V. Taj auto na malim okretajima nejde, puno troši, a bregasta ne dobiva dovoljno podmazivanja, zbog slaboog pritiska ulja...

Nije stvar u podmazivanju na malim okretajima - stvar je u udarima koji se sa radilice (zapravo klipova) prenose preko lanca na bregastu ... pa pljujte remen i dalje.
Dakle torzioni udari slome bregastu a ne zaribavanje radi nedovoljno ulja - nedovoljno ulja samo podere bregove (problem famoznog Fiatovog 1.4 12V)

hcerinski
02.03.2011., 09:24
Što se tiće Fiatovog 1,4 12v, navodno da se habanje bregaste može sprijećiti ako se svako toliko očiste one brizgaljke koje špricaju ulje po bregastoj....

frenchkey
02.03.2011., 09:29
koji su simptomi kad ode bregasta? Ja imam252 kkm i ništa još ne čujem :ne zna:

-dominic-
02.03.2011., 09:32
Ne bu ti niti otišla. Ako je bilo uvijek ulja i prirodno "stari" sve je ok.
Ovima kojima odlazi je na već poznatim motorima, tako da nije ni prvi ni zadnji slučaj.

rocket86
02.03.2011., 12:41
koliko bregasta može BEZ ulja? nakon popravka brtve glave majstori su zbrljali nešta, pa je pritisak ulja rasuo filter i komadić je začepio dovod prema glavi. problem prvi - slomljena remenica bregaste, nekoliko tjedana nakon popravka. problem drugi, 10ak km vožnje u komadu nakon popravka škripa i zvuk sličan dizelu. to večer napravio sam nekih 40 km, ali sam primijetio da je laganom vožnjom cviljenje prestalo, pa sam tako i vozio do doma. idući dan mehaničaru i dijagnoza nakon skinutog poklopca ventila - bregasta se ne podmazuje...

ne znam kada se problem pojavio, ali ulje nije teklo nigdje:ne zna: a po toj logici ja sam bez podmazivanja prešao 50-60 km. ne znam puno o materijalima, ali mislim da bi se pri tom pojela cijela osovina, a ne samo brijegovi :zubo:

mobberzg
24.08.2011., 15:47
http://i55.tinypic.com/f06qlc.jpg

Ovo je puknuta bregasta osovina iz Opel Corse 1.2 twinport.
Auto je 2005. god. , prešao oko 57k km, redovito servisiran.
Na žalost slikao sam mobom pa se na slici gdje se vidi presjek osovine ne vidi dobro.
Naime, na presjeku puknuća lijepo se vidi da je površina nekih 30% nova a ostalih 70%
je već poprilično korodirala i tko zna od kad je napukla.