PDA

View Full Version : Road bikes (cestovni bicikli)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

grizli
08.06.2012., 09:44
Uzmi si ove:
http://www.ebay.com/itm/Redbike-New-BARADINE-brake-shoe-pad-for-Road-bike-White-/270975048651?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f175f1bcb#ht_3610wt_1037

Ja imam Mavic obruče , promax čeljusti i pakne sa linka. Imam preko 100kg a zaustavljaju toliko ubojito i oštro grizu da me mogu slobodno prebaciti preko bicikla. :D
Stvar je i podešavanja , ja sam si podesio da imaju malo slobodnog hoda , cca 1/8 , a preko 4/8 već grizu da se ukopavaš.
Stvarno treba paziti , meni su super jer kad se zaletim nizbrdo 70-80km/h , stvarno odlično odrađuju posao.
Gume su mi još loše , neke Innova 700x23 , pumpam ih na 8 bara , čekam da se potroše pa da uzmem neke sa više gripa.

Koliko obruci utjecu na kočenje ?

GrimReaperKC
08.06.2012., 10:30
Neki dan smo negdje raspravljali o tečaju eura na paypalu :mig:
Uglavnom...namjestio sam da mi tečaj obračunava banka, a ne paypal...
stvar koja košta 19,30kn sa obračunom u paypalu, dođe 18,60kn sa obračunom banke.
Ovo je mala cifra i zato sam išao u provjeru...sada ćete znati za veće cifre :mig: :top:

ovaj post je dupliran (postan je i na "oprema i dijelovi na popustu")...modovi, ostavite ga 2-3 dana (ako nije problem), da ljudi vide info, pa ga onda maknite :mig:

ja sam napravio isto... gume su me umjesto 319 kuna dosle 309 kn. i googlao sam malo tu opciju, svi kazu da banka povoljnije racuna :) isplati se prebacit,steta mi samo sto sam vjerovatno dosta para skurio do sad ne znavsi za tu opciju. al dobro,don't cry over spilled milk

mazgov
08.06.2012., 12:46

puno , obruč je jedan od bitnijih djelova kočnice
kočiona površina obruča treba i mora biti čista i odmašćena , tek onda kočnica ''radi'' kvalitetno, ukoliko je obruč loš i uvija se pod pritiskom paknice , nikad kočenje neće biti donro
kvalitetna sajla i bužir , tu se misli na ne rastezanje sajle , te naravno nove i kvalitetne kočione pakne
dali je razmak paknice od obruča mm ili dva veći ili manji , dali je hod ručice mm ili dva tu i tamo , to je manje bitno, bitan je obruč , sajla i paknica

UglyKidJoe
08.06.2012., 14:33
ja sam napravio isto... gume su me umjesto 319 kuna dosle 309 kn. i googlao sam malo tu opciju, svi kazu da banka povoljnije racuna :) isplati se prebacit,steta mi samo sto sam vjerovatno dosta para skurio do sad ne znavsi za tu opciju. al dobro,don't cry over spilled milk

Gdje se to podešava?

Ivan-VU
08.06.2012., 14:53

Vjerujem dosta.
Ali moram priznati da nikada nisam isprobavao iste pakne na dva različita obruča pa da mogu reći kolika je razlika.

Ali evo i kod brata su kočnice Sora sa paknama original Shimano , obruči Alex rims , kočilo ok , čak i više nego dobro.
Stavio gore navedene pakne i na njegov bicikl , kočenje je snažnije za cca 30%.

Ali ako ne koči sa normalnim paknama kako treba , onda je teško očekivati dobro kočenje sa mekanim paknama.
Meni je uvijek cestovni kočio dobro , nove pakne su bile samo upgrade na bolje.

crn
08.06.2012., 16:51
Gdje se to podešava?

http://www.forum.hr/showthread.php?p=39710538#post39710538

UglyKidJoe
08.06.2012., 21:41
http://www.forum.hr/showthread.php?p=39710538#post39710538

Danke schoen!
Merci beacoup...:cheer:

Area51
09.06.2012., 20:12
malo upadam ko indijanac...
googlo sam pa nisam bas naso odgovore,zanima me neki najjeftiniji cestovni pogon (na lancanik samo mislim ,52 /42 i sl ) koliko dodje i gdje ga mogu kupit ,kad kazem najjeftiniji mislim oko 100-200kn
znam da je to jako malo i da posteni pogoni tek pocinju od te cifre ,ali ne treba mi nista spektakularno

hvala

LO1969VE
09.06.2012., 22:42
malo upadam ko indijanac...
googlo sam pa nisam bas naso odgovore,zanima me neki najjeftiniji cestovni pogon (na lancanik samo mislim ,52 /42 i sl ) koliko dodje i gdje ga mogu kupit ,kad kazem najjeftiniji mislim oko 100-200kn
znam da je to jako malo i da posteni pogoni tek pocinju od te cifre ,ali ne treba mi nista spektakularno

hvala

jeftinije i bolje od ovog za tu paru neces naci:

http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=74382

što s etice 52 /42 .. nebus nasao ispod 300kn.. jedino neki tipa čelični rogov pogon..

UglyKidJoe
10.06.2012., 00:39
Brooks alternativa:

http://www.sellemontegrappa.com/catalogo_en.html

Made in Italy shema....

chillout23
10.06.2012., 09:05
:503: :503: još čekam brdo dijelova iz UK naručenih prije više od 15 dana :503:
iz tajvana mi došli adapteri za bužir za 10 dana, a tu prek bare naruđbe još čekam i još sam bez biciklaaaaaaaaaaaaaa :504: :mikroval:

GrimReaperKC
10.06.2012., 19:08
nadam se da ce mi sutra gume doci :D

evo naletio na ovo.. zgleda ko dobra kupnja, isti je ko moj osim microshift ručica i prednjeg shiftera.. mozda se ko usreci ako ga kupi :mig:

Felt F85 (http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/felt-85-star-mjesec-dana-5100kn-oglas-5330843)

Kresimis
10.06.2012., 19:58
Da li netko može procijeniti koliko realno vrijedi ovaj bajk (Motobecane), kaže u tvorničkom stanju, i da li ima tabular gume ili obične sa drotom?
Gazda nema pojma, a bajk je u BJ.
Prvo je cijenio 3,6 somova, pa je spustil na 2,1.
Znam da je marka francuska, i prilično solidna, ali nije razvikana kao Pinarello, Colnago, Bianchi itd... ali koliko točno vrijedi nisam ziher... pa ako netko zna...
Hvala dečki. :)
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/moto-becana-oglas-3483888

LO1969VE
11.06.2012., 02:36
Da li netko može procijeniti koliko realno vrijedi ovaj bajk (Motobecane), kaže u tvorničkom stanju, i da li ima tabular gume ili obične sa drotom?
Gazda nema pojma, a bajk je u BJ.
Prvo je cijenio 3,6 somova, pa je spustil na 2,1.
Znam da je marka francuska, i prilično solidna, ali nije razvikana kao Pinarello, Colnago, Bianchi itd... ali koliko točno vrijedi nisam ziher... pa ako netko zna...
Hvala dečki. :)
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/moto-becana-oglas-3483888

Cijena za taj bic bi bila 3000kn.. a pošto zivimo u hrvatskoj.. cijena od 2100kn je realna i povoljna. Inace bic u dijelovima vrijedi 3000kn.

a i 2100kn je puno..jer ekipa nema para.. znam je prodajem svoju barelliu.. i jako je slična ovom bicu.
teško je potrefit dobru cijenu i da naidje kupac koji trazi takav bic.. obicno takav kupac koji zna što zeli slučajno naleti kad skroz snizite cijenu :(

zaključak:
2000kn za solidni stari bic u super stanju nije puno.. dapace to je mala cijena u odnosu na pravu vrijednost.

Kresimis
11.06.2012., 05:08
Cijena za taj bic bi bila 3000kn.. a pošto zivimo u hrvatskoj.. cijena od 2100kn je realna i povoljna. Inace bic u dijelovima vrijedi 3000kn.

a i 2100kn je puno..jer ekipa nema para.. znam je prodajem svoju barelliu.. i jako je slična ovom bicu.
teško je potrefit dobru cijenu i da naidje kupac koji trazi takav bic.. obicno takav kupac koji zna što zeli slučajno naleti kad skroz snizite cijenu :(

zaključak:
2000kn za solidni stari bic u super stanju nije puno.. dapace to je mala cijena u odnosu na pravu vrijednost.Hvala na mišljenju.
Model Le Champion je nekad bio top model, medjutim; postoji legendarni francuski Motobecane koji odavno više ne proizvodi, i Motobecane USA, koji uvozi bajkove sa Tajvana i nije iste kvalitete i nema veze sa oriđiđi francuzima.
Pročitao sam negdje da postoje i replike tog bicikla.
Pa me to zbunilo.
Uopće nisam ziher iz koje godine bi bio taj bajk.
Jel ti se čini da ima tabular gume ili obične?
I koji bi to bili kotači 622 ili 630 mm, odn. 28 ili 27"? :ne zna:

tonfa
11.06.2012., 21:59
Hvala na mišljenju.
Model Le Champion je nekad bio top model, medjutim; postoji legendarni francuski Motobecane koji odavno više ne proizvodi, i Motobecane USA, koji uvozi bajkove sa Tajvana i nije iste kvalitete i nema veze sa oriđiđi francuzima.
Pročitao sam negdje da postoje i replike tog bicikla.
Pa me to zbunilo.
Uopće nisam ziher iz koje godine bi bio taj bajk.
Jel ti se čini da ima tabular gume ili obične?
I koji bi to bili kotači 622 ili 630 mm, odn. 28 ili 27"? :ne zna:

Meni je prvo upala u oci ova udaljenost kotaca tj. razmak od seat tubea. Trkaci bicikli nemaju toliko mjesta između straznje gume i seat tubea...

LO1969VE
11.06.2012., 22:42
To je Sport Tourning Specka.

Kresimis
12.06.2012., 03:46
Meni je prvo upala u oci ova udaljenost kotaca tj. razmak od seat tubea. Trkaci bicikli nemaju toliko mjesta između straznje gume i seat tubea...To sam i ja odmah služio, ali svidja mi se takva geometrija, bar ti noga ne zapinje za prednji kotač u zavoju. :D
Veličina okvira je 59 cm.
To je Sport Tourning Specka.
Kaj bi to značilo u prijevodu? Bajk za izlete? :D

Btw, kak ti se čini ova Koga Miyata?
Koliko bi se moglo ponuditi ako je sve ispravno?
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/koga-miyata-handamade-specijalka-oglas-4896457

grizli
12.06.2012., 08:40

zaključak:
2000kn za solidni stari bic u super stanju nije puno.. dapace to je mala cijena u odnosu na pravu vrijednost.
Za 3000 kn nabavis polovnu soru

A ne ovaj muzejski primjerak shiftera :rofl:

Dobro ako gore ite moderni STI , onda ima smisla ali mjenjat brzine s polugicom na rami , hmm

Kresimis
12.06.2012., 14:12
Za 3000 kn nabavis polovnu soru
A ne ovaj muzejski primjerak shiftera :rofl:
Dobro ako gore ite moderni STI , onda ima smisla ali mjenjat brzine s polugicom na rami , hmm
To je oldtimer, kužiš?
Ne plaćaš upotrebnu vrijednost nego emotivnu.
Ne smijemo pljuvat po povijesti biciklizma. :cerek:
Btw, takvi neindeksirani shifteri su najkvaliteniji shifteri koji postoje, nema se kaj pokvarit.
Nepoderive ručice mjenjača original francuske za Rog Maraton kupiš za 20 kn na sajmištu, a koliko ćeš platiti shifter za neki novi Shimano, Sram ili MicroShift koji je pun plastike?
Pogotovo ako moraš promjeniti oba.

LO1969VE
12.06.2012., 14:37
Slažem se Kresimise.

@grizli - pomješao si kruške i jabuke. što se tice cijene odltimera.. cijena nece padati..moze se samo povisiti... a najniža oprema od shimana -sora ce u budučnosti vrijediti ko kila brašna.. i zvati ce se laicki receno šrot opremom..

Kresimis
12.06.2012., 15:02
Slažem se Kresimise.

@grizli - pomješao si kruške i jabuke. što se tice cijene odltimera.. cijena nece padati..moze se samo povisiti... a najniža oprema od shimana -sora ce u budučnosti vrijediti ko kila brašna.. i zvati ce se laicki receno šrot opremom..Po meni su 60, 70 i 80-te godine prošlog stoljeća vrhunac kvalitete i stila... u svemu. (pogotovo u muzici se to jako primjeti).
Većina današnjih proizvoda nema dušu, sve je više manje reciklirajuća konfekcija i isprazno izdrkavanje poznatih brandova.
Znam da zvuči staromodno, a jbg. :rolleyes:

viksss
12.06.2012., 15:53
Ekipa što mislite o ova dva bicikla, nisam još kupio i sve mi se čini da je 6000 kn pored ovako nečeg "bacanje para". Hajde vaša mišljenja, jel ovo kvaliteno u odnosu na cjenu. Požurite, žuri mi se Zayl, što da uzmem il pak da ne uzmem ?

http://www.pik.ba/artikal/3449803/cestovni-bicikl/

http://www.pik.ba/artikal/3462393/cestovni-bic/

Il ako već imam lovu da uzmem ovo:

http://www.bicikli.ba/component/jshopping/product/view/58/151.html?Itemid=435

Meni je bitno da on ide, i da se ne kvari, lako je servis napravit ako treba.

chillout23
12.06.2012., 17:16
http://www.pik.ba/artikal/3449803/cestovni-bicikl/

Samo Bianchi :)
Za te novce...ne vjerujem :eek:
Ali piše ti da je ZAVRŠENO :(

car_iz_Osijeka
12.06.2012., 17:23
Trek je dno današnje ponude :flop:

grizli
12.06.2012., 17:56
To je oldtimer, kužiš?
Ne plaćaš upotrebnu vrijednost nego emotivnu.
Ne smijemo pljuvat po povijesti biciklizma. :cerek:
Btw, takvi neindeksirani shifteri su najkvaliteniji shifteri koji postoje, nema se kaj pokvarit.
Nepoderive ručice mjenjača original francuske za Rog Maraton kupiš za 20 kn na sajmištu, a koliko ćeš platiti shifter za neki novi Shimano, Sram ili MicroShift koji je pun plastike?
Pogotovo ako moraš promjeniti oba.

A emorivna vrijednost... ok tu se nebi štel miješti, bicikl sluzi da bude funkcionalan i da vozi, ako je STI sora funkcionalnija od ovog "old timera" jasno je sto bi ja odabrao

Naravno, ako se nekom sviđa old timer, no problems , mislio sam da je cilj kupit jeftinu specku u voznom stanju, ...

Po meni su 60, 70 i 80-te godine prošlog stoljeća vrhunac kvalitete i stila... u svemu. (pogotovo u muzici se to jako primjeti).
Većina današnjih proizvoda nema dušu, sve je više manje reciklirajuća konfekcija i isprazno izdrkavanje poznatih brandova.

Moderana specka meni izgleda puno ljepše. ali ok o ukusima se ne raspravlja..

viksss
12.06.2012., 17:59
Da, prodan je... :503:
Ovaj drugi je 300 km, a car iz osjeka hvala na informaciji, pošto mi je prodavač rekao doslovno da je to No 1. u svijetu, ono bez konkurencije. Hvala :top:

car_iz_Osijeka
12.06.2012., 18:15
Viksss evo ti brzinski rang shimanovih cestovnih komponenti: 2300, sora, tiagra, 105, ultegra, dura ace. Od lošijih prema boljima. To nauči pa ćeš imati već nekakvo predznanje kada razgledaš bicikle. Naravno, nije shimanovo, ali već po shimanovim dijelovima možeš procijeniti i ostatak, barem za prvu ruku, a više će ti pomoći ljudi ovdje :)

Naravno, ne znači da te 2300 ne može poslužiti, ali neka priče o iznimnoj kvaliteti prodaje nekom drugom :mig:

I uvijek gledaj pogon i kotače. Ako nisu shimanovi(a za razliku od mjenjača - često nisu), googlaj. Ni ovdje ljudi nisu sve naučili iz iskustva :)

Nadam se da sam pomogao. :)

@grizli: Točno to :top: To je stvar ukusa. Meni su divne čelične specke, stare i nove. A Authorove mi se baš ne sviđaju :( Naravno, nemoj se naljutiti :D Ali meni ne odgovaraju :ne zna: Ali ljepota jest subjektivna kategorija i da je drukčije ne bi valjalo :zubo:

zdhedonist
12.06.2012., 19:52
Mene evo zanima jedna stvar! Vidia san da ljudi kad kupuju u Sloveniji kod nadaleko poznatog i spominjanog Aleša biciklu rastave pa podile na pet šest ljudi i tako dalje. E sad me zanima kakva je situacija sa polovnim biciklama jer ako su ovakve cijene na pik.ba(350 KM za onog Bianchia :D) ja bi možda kupia tamo polovni bike ali neznam proceduru za carinu porez uvoz i tako to kako to ide?
I još jedno pitanjce kakva je Gironelli marka, znači jeli u rangu ovih igrača tipa Pinarello, Colnago, Bianchi ili slabija? Ima jedna sa ful 105 opremom za koju sam zainteresiran pa da znam do koje love ću otprilike ići!

Kresimis
12.06.2012., 20:24
A emorivna vrijednost... ok tu se nebi štel miješti, bicikl sluzi da bude funkcionalan i da vozi, ako je STI sora funkcionalnija od ovog "old timera" jasno je sto bi ja odabrao
Naravno, ako se nekom sviđa old timer, no problems , mislio sam da je cilj kupit jeftinu specku u voznom stanju, ...
Moderana specka meni izgleda puno ljepše. ali ok o ukusima se ne raspravlja..Kvaliteta je na strani starih bajkova, meni osobno su jako lijepi talijanski i francuski iz 70-tih i 80-tih.
Ali, nećemo o ukusima. :mig:
Današnji bajkovi ne mogu parirati nekadašnjim old school proizvodima od vrhunskog čelika;
sve je danas usmjereno na smanjenje težine, uštedu materijala, dizajn, perfomanse itd; nitko ne radi ništa da bi bilo trajno...
...a pogotovo ni jedan dio koji sadrži plastiku nije trajan jer plastika stari isto kao i guma.

LO1969VE
12.06.2012., 20:58
@grizli

Kak misliš u voznom stanju?? šifteri su stvar navike..

Kresimis
12.06.2012., 22:22
@Kresimis - ne bi ti znao odg. na oglas ''Koga Miyata handamade specijalka''..
jer ništa ne piše koja oprema itd..kako volim takve oglase!
..a najsmješnije mi je kad piše ''handmade'' a zapravo vecina starih specki imaju handmade okvir :rofl:Htio sam otići pogledat, ali mi je rekao da ima tabularke, pa sam se predomislio.
Ja sam naviknut na drot gume, pa mi se ne da s tim zahebavat i trošit lovu.

chillout23
13.06.2012., 09:33
Gume folding...koje bi preporučili od ovih:

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-New-Maxxis-Detonator-Folding-Tyres-Road-Race-Bike-Tyre-700c-x-28-Turqoise-/160820045038?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item25719f24ee

http://www.ebay.co.uk/itm/Vittoria-Rubino-Pro-III-Road-Bike-Tyre-Folding-700-x-28-Black-/360461583644?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item53ed2f451c

litrenka
13.06.2012., 09:37
Ako pomaze, trenutno imam Detonator u dimenziji 700x32.
Za sada samo pohvale, brz , tiha... koliko vidim po netu relativno jeftina i sa ok recenzijama.
Iako ja sam presao sa traktora na cestovnjaka, pa i nisam neko mjerilo :D
Ako imas kakvo konkretno pitanje - poocaj ;)

chillout23
13.06.2012., 09:50
Ili ove:

http://www.ebay.com/itm/Schwalbe-Marathon-PLUS-Road-Bike-Tyre-HS348-Rigid-700-x-28-/150666340350?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item231469e7fe

ali ne znam kako šalju rigid gume :confused: kak ih pakiraju kod slanja...

@litrenka
nemam konkretnih pitanja :ne zna: vidim da obje imaju zaštitu od bušenja i slične karakteristike...isto tako znam da Vittoriu svi koji imaju, jako hvale...Vittoria je jeftinija u ovoj priči...a opet, Maxxis imaju plavi rub, kaj bi mi išlo uz bicikl plavo bijeli :cerek:
budem malo pogledal review na netu pa bum odlučil, ako tu ne dobijem suvisle komentare :)

Hvala ti na kratkoj recenziji :D :top:

"fosil"
13.06.2012., 09:56
Ili ove:

http://www.ebay.com/itm/Schwalbe-Marathon-PLUS-Road-Bike-Tyre-HS348-Rigid-700-x-28-/150666340350?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item231469e7fe

ali ne znam kako šalju rigid gume :confused: kak ih pakiraju kod slanja...

@litrenka
nemam konkretnih pitanja :ne zna: vidim da obje imaju zaštitu od bušenja i slične karakteristike...isto tako znam da Vittoriu svi koji imaju, jako hvale...Vittoria je jeftinija u ovoj priči...a opet, Maxxis imaju plavi rub, kaj bi mi išlo uz bicikl plavo bijeli :cerek:
budem malo pogledal review na netu pa bum odlučil, ako tu ne dobijem suvisle komentare :)

Hvala ti na kratkoj recenziji :D :top:

Mislim da su Continental Grand Prix (ima ih Ervin po 200 kn/kom) bolje od Maxxis Detonatora, koje kod nas koštaju, koliko se sjećam, isto tu negdje :misli:.

zook
13.06.2012., 10:01
Mislim da su Continental Grand Prix (ima ih Ervin po 200 kn/kom) bolje od Maxxis Detonatora, koje kod nas koštaju, koliko se sjećam, isto tu negdje :misli:.

Isprobao sam dosta 23-622 guma, Schwalbe, Michelin, Vittoria.
Best buy su još uvijek Conti Grand Prix, i to u jeftinijoj verziji 24-622.
Odličan grip na asfaltu, ne kližu previše po kiši, prilično dugotrajne i ne buše se tako lako.

chillout23
13.06.2012., 10:14
Ljudi...tražim gumu 700x28 :mig: :)

litrenka
13.06.2012., 10:22

recenzija za "broj" vecu ili manju gumu ti uvijek moze pomoci jer razlike sigurno nisu drasticne.

btw ova dva slicka (vittoria i maxxis) nemaju veze namjenom sa marathonkama koje si spomenuo u drugom postu.

napisi/odluci se kakvu gumu i za kaj trebas, pa ce ti ekipa lakse preporuciti :top:

chillout23
13.06.2012., 10:24
ok...trebam gumu za 70% gradske vožnje :) ostalo je Sljeme i ceste van grada i rute do max. 100km :mig:
sorry kaj to nisam odma naveo...

i još jedno pitanje :) koje zračnice možete preporučiti za tu dimenziju gume? da nisu baš pre skupe?

thx

litrenka
13.06.2012., 10:28
ok...trebam gumu za 70% gradske vožnje :) ostalo je Sljeme i ceste van grada i rute do max. 100km :mig:
sorry kaj to nisam odma naveo...

po meni marathonke ce gore opisano puno bolje obavljati nego vittoria i maxxis...

istina da su nesto teze ali su otpornije na busenje i ono sto je najbitnije u ovoj prici - udobnije....

"fosil"
13.06.2012., 10:30

Ja tamo uzeo Continentalku Grand Prix 28 mm širine :D, a Slavko Ultrasport - iste dimenzije..... razlika u cijeni je 50 kn :)

hazzarder
13.06.2012., 10:41
sve te x28 pa na više gume spadaju u city/touring gume i zbog toga ih nema u bojama, dok one od x25 na niže ima u sto boja i lakše su i skuplje i puno bolje i spadaju u road race/training gume - to jest tako ih kategoriziraju na webu radi lakšeg snalaženja.

e sad, ja još uvijek nisam vozio x28 i ful me zanima, s obzirom da sam vozio mtb i sada vozim kvazi specku, koja je razlika u vožnji jer x28 bi bila neka sredina između udobnosti i brzine ,-))

edit: e da chill, imaš slick i neki kvazi poluslick ako nećeš voziti čisti asfalt - dakle za to bi ti bile nešto kao marathon sa brazdama sa strane i/ili po sredini da se ne zakopaš/prokližeš na blagom makadamu. litrenka ti je definitivno dao smjernicu.

chillout23
13.06.2012., 11:07
Ok ljudi...puno fala :top: idem zvati ksyrium da vidim kaj nude :) i kad odlučim, javim kaj sam kupil :)

zdhedonist
13.06.2012., 11:37
Mene evo zanima jedna stvar! Vidia san da ljudi kad kupuju u Sloveniji kod nadaleko poznatog i spominjanog Aleša biciklu rastave pa podile na pet šest ljudi i tako dalje. E sad me zanima kakva je situacija sa polovnim biciklama jer ako su ovakve cijene na pik.ba(350 KM za onog Bianchia :D) ja bi možda kupia tamo polovni bike ali neznam proceduru za carinu porez uvoz i tako to kako to ide?
I još jedno pitanjce kakva je Gironelli marka, znači jeli u rangu ovih igrača tipa Pinarello, Colnago, Bianchi ili slabija? Ima jedna sa ful 105 opremom za koju sam zainteresiran pa da znam do koje love ću otprilike ići!
Od sto glasa glasa čuti nije...:confused::ne zna:

hazzarder
13.06.2012., 11:59
ako se ne varam ne plaćaš ništa na rabljeni bicikl.
još je bolje ako ga autom dopeljaš do ispred granice pa na njemu pređeš granicu, a netko te autom dočeka malo iza i ubacite bajs u auto i peglate na pivu ,-))

"fosil"
13.06.2012., 12:02
po meni marathonke ce gore opisano puno bolje obavljati nego vittoria i maxxis...

istina da su nesto teze ali su otpornije na busenje i ono sto je najbitnije u ovoj prici - udobnije....

Hmm..... moje iskustvo nije takvo :(. Kao što sam već pisao, gume su odlične - osim udobnosti, koja je lošija nego na originalnim gumama (koje sam dobio s Meridom). Zbog zaštite od bušenja, gazni je sloj dosta deblji od uobičajenih guma iste dimenzije i samim tim je guma kruća :ne zna: - kod istog tlaka pumpanja, lošije će apsorbirati neravnine podloge. Marathon plus je po tom pitanju još gori, budući da ima još bolju zaštitu - iz tog je razloga Aleš jednoj mušteriji sugerirao običnu Marathonku, koja je malo fleksibilnija. Naravno, ovce i novce možeš imati samo u reklami.... nakon par bušenja, otpornost dobiva prednost :kava:. Istina, kad čitaš review-ove za tu gumu - dosta ljudi ističe udobnost kod Marathonke, ali to važi za bolje ceste od naših, gdje više dolazi do izražaja tiha vožnja od kvalitetne apsorpcije neravnina.
Možda bi kolega Keramičar mogao iznijeti svoje zapažanje - ima iste gume kao što su moje, jedino su mrvicu šire od starih pa sa time kompenzira veću krutost :D.

Edit: Malo smo zalutali u krivu rubliku :)

litrenka
13.06.2012., 12:05
Hmm..... moje iskustvo nije takvo :(. Kao što sam već pisao, gume su odlične - osim udobnosti, koja je lošija nego na originalnim gumama (koje sam dobio s Meridom). Zbog zaštite od bušenja, gazni je sloj dosta deblji od uobičajenih guma iste dimenzije i samim tim je guma kruća :ne zna: - kod istog tlaka pumpanja, lošije će apsorbirati neravnine podloge. Marathon plus je po tom pitanju još gori, budući da ima još bolju zaštitu - iz tog je razloga Aleš jednoj mušteriji sugerirao običnu Marathonku, koja je malo fleksibilnija. Naravno, ovce i novce možeš imati samo u reklami.... nakon par bušenja, otpornost dobiva prednost :kava:. Istina, kad čitaš review-ove za tu gumu - dosta ljudi ističe udobnost kod Marathonke, ali to važi za bolje ceste od naših, gdje više dolazi do izražaja tiha vožnja od kvalitetne apsorpcije neravnina.
Možda bi kolega Keramičar mogao iznijeti svoje zapažanje - ima iste gume kao što su moje, jedino su mrvicu šire od starih pa sa time kompenzira veću krutost :D.

Edit: Malo smo zalutali u krivu rubliku :)

Slazem se sa napisanim ali...

vittoriu ili maxxis mora pumpati na min 5-6 bara
marathonke ce ici i sa 4... i tu sigurno dobiva na udobnosti....

chillout23
13.06.2012., 12:06
Čekam Ervinov mail...ako ne bude zadovoljavajućih opcija, naručujem Vittoriu iz posta gore :mig: još samo bi volio da mi netko preporuči dobru zračnicu za tu dimenziju i sve 5 :)

car_iz_Osijeka
13.06.2012., 12:10

Ali tko pumpa 28 mm na 4 bara? :ne zna: Ja sam i 35 mm pumpao na 5,5 bara, a isto radim i sa 32 mm. Nekako mi je to jako premalo za 28 mm gume :ne zna:

"fosil"
13.06.2012., 12:18

Istina, mogu se pumpati na niži tlak - ja prednju držim na 4, a stražnju na 4,5 bar..... ali se debljina gaznog sloja ipak osjeti (da ne bude zabune, radi se o 37 mm). U rukama sam imao Marathonke 28 mm, a u istoj dimenziji, kao što napisah, doma imam Conti - koji je neusporedivo mekši. No, ako se vozi po makadamu, grip i otpornost Marathonki bi po meni ipak imale prednost....
Nekom udobnost nije na listi prioriteta, no ja sam stareši čovjek, koji puno drži do udobnosti - kao što je to već netko primjetio :D. Hajde, sad me pitajte - zašto se onda više volim voziti na biciklu, nego u autu :cerek:

car_iz_Osijeka
13.06.2012., 12:20
Zašto se onda više voliš voziti na biciklu, negu u autu? :zubo:

LO1969VE
13.06.2012., 12:28
Idealna guma za Chillouta :)
bontrager 700x32 race lite +ima ih u raznim bojama, zastupnik rogjoma
link: https://www.google.hr/search?hl=hr&q=bontrager+700x32+race+lite&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1120&bih=614&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=InjYT9jnMe_14QTIorS6Aw

Dale bi se ugurati u sportski stari okvir. Uspjele su mi stati na moju Gipiemme ramu, ali doslovno u pol milimetra razmaka, ali je stražnja kočnica hebala za 2-3mm.. ali da sam poturpijao kočnicu, guma bi stala bez problema. Možda neka druga kočnica ne bi zapinjala.

Ako tko zeli isprobati gumu na svoj okvir, neka mi se javi.

Nije da hvalim gumu, ali neuništiva je.. a i ne znam kaj joj moras napraviti da se probuši.

zdhedonist
13.06.2012., 12:35
ako se ne varam ne plaćaš ništa na rabljeni bicikl.
još je bolje ako ga autom dopeljaš do ispred granice pa na njemu pređeš granicu, a netko te autom dočeka malo iza i ubacite bajs u auto i peglate na pivu ,-))
Uh ako je tako super:) hvala na odgovoru. Još samo ova Gironelli marka pretpostavljam talijanska. Jeli itko zna nešto o njoj, jer na netu nisam baš našao nešto:confused:

"fosil"
13.06.2012., 12:39
Zašto se onda više voliš voziti na biciklu, negu u autu? :zubo:

Da, da - ti si bio taj :D. Hmm..... napisao bih zašto, ali - ako to netko vidi, naježio sam :cerek:

chillout23
13.06.2012., 12:47
Idealna guma za Chillouta :)
bontrager 700x32 race lite +ima ih u raznim bojama, zastupnik rogjoma

Ne bi 32 gumu :mig: 28 je moj broj :) i rog joma ih nema uopće nigdje...

fala na ponudi :D

grizli
13.06.2012., 19:41

Jas am super zadovljan vitorria zafiro rigid 700x28 kupljena u kolesarskom centru krsko ..

kosta 11 eura

Šlafu je ostao iski koji je bio unutra , gume 700x23

Pumpam je na 7,5 bara

Deklarirana je za 5-8 bara

UglyKidJoe
13.06.2012., 21:38
Hoće tko kupiti: :cerek:

http://www.ebay.co.uk/itm/soviet-TRACK-FRAME-1980-s-XB3-vintage-fixie-fixed-gear-REKORD-made-USSR-/160821146851?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item2571aff4e3

UglyKidJoe
13.06.2012., 21:41
Uh ako je tako super:) hvala na odgovoru. Još samo ova Gironelli marka pretpostavljam talijanska. Jeli itko zna nešto o njoj, jer na netu nisam baš našao nešto:confused:

Pretpostavka je majka .....:cerek:

Uglavnom, ako čika Google ne izbacuje baš nešto :confused:....radije se drži provjerenih imena.

zdhedonist
13.06.2012., 21:59
Pretpostavka je majka .....:cerek:

Uglavnom, ako čika Google ne izbacuje baš nešto :confused:....radije se drži provjerenih imena.

...svih zajeba! Hmmda našao sam neke Gironelli columbus rame iz 80-ih da se prodaju na netu i to je to!
Pročitao sam, nisam siguran jeli u ovoj temi ili nekoj drugoj nečiju izjavu da ne treba gledati marku bicikle, ako je oprema na njoj dobra. Ja baš ne razmišljam na taj način, nego prije na način da ću radije postupno ulagatu u bolju-kvalitetniju opremu (mjenjači, kotači, pogon, kočnice) ako imam kvalitetnu osnovu tj. dobru i kvalitetnu ramu. Ne znam, možda razmišljam na krivi način jer ipak sam relativno novi u biciklizmu al eto.

grizli
13.06.2012., 22:50

http://www.ebay.co.uk/itm/soviet-TRACK-FRAME-1980-s-XB3-vintage-fixie-fixed-gear-REKORD-made-USSR-/160821146851?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts _SR&hash=item2571aff4e3

Za nostalgičare :cerek:

:lol:

GrimReaperKC
14.06.2012., 06:58
Mother Russia :cerek:

Za vrijeme hladnog rata sva ta prepucavanja između SSSR-a i USA, natjecanja u sportu, tko ce prvi do Mjeseca itd..ova naljepnica na rami made in ussr mi je fanstasticna, nacionalni ponos ...

Vidim kad odlucim posjedovat jednu old school specku izbor bu mi jako tezak.. ima fantasticnih bicikala

haram
14.06.2012., 07:02
...svih zajeba! Hmmda našao sam neke Gironelli columbus rame iz 80-ih da se prodaju na netu i to je to!
Pročitao sam, nisam siguran jeli u ovoj temi ili nekoj drugoj nečiju izjavu da ne treba gledati marku bicikle, ako je oprema na njoj dobra. Ja baš ne razmišljam na taj način, nego prije na način da ću radije postupno ulagatu u bolju-kvalitetniju opremu (mjenjači, kotači, pogon, kočnice) ako imam kvalitetnu osnovu tj. dobru i kvalitetnu ramu. Ne znam, možda razmišljam na krivi način jer ipak sam relativno novi u biciklizmu al eto.

ako su rame zaista od columbus cijevi; tu nema dileme -vrhunske
http://www.columbustubi.com/eng/1.htm

i slažem se s tvojim razmišljanjem

haram
14.06.2012., 07:14

Za vrijeme hladnog rata sva ta prepucavanja između SSSR-a i USA, natjecanja u sportu, tko ce prvi do Mjeseca itd..ova naljepnica na rami made in ussr mi je fanstasticna, nacionalni ponos ...

Vidim kad odlucim posjedovat jednu old school specku izbor bu mi jako tezak.. ima fantasticnih bicikala

Nakon raspada SSSRa dijelovi njihove industrije koji su proizvodili komponente od titana za svemirski program su se prešaltali na proizvodnju rama (vidio svojevremeno na netu neke vrlo zanimljive "mekorepe" modele)... izgleda da nisu opstali na tržištu, ali čini mi se da bi svakako vrijedilo ubosti nešto takvo ako se naleti...

nešto ovakvo:
http://www.ebay.com/itm/Novara-Komrade-Titanium-Mountain-Bike-Frame-Sid-Race-Soft-tail-/110895745271
(dobro, malo sam fulao temu :zubo: ali radili su i cestovnjake )

Kuzma
14.06.2012., 07:53

prekrasan :eek:

Kuzma
14.06.2012., 08:01
Po meni su 60, 70 i 80-te godine prošlog stoljeća vrhunac kvalitete i stila... u svemu. (pogotovo u muzici se to jako primjeti).

:lux:
:top:

crn
14.06.2012., 08:10
ako su rame zaista od columbus cijevi; tu nema dileme -vrhunske
http://www.columbustubi.com/eng/1.htm

Columbus jest vrhunski ali nije ni svaki Columbus isti niti se cijeni isto...
http://www.equusbicycle.com/bike/columbus/columbuschart.htm

haram
14.06.2012., 08:17

naravno da ima varijacija (i specijalizacija), ali ipak nema šrota

dobra informativna stranica...

Kresimis
14.06.2012., 13:19
:lux:
:top:Onda se slažemo!
Kaj i ti slušaš old school rock? :D

GrimReaperKC
14.06.2012., 14:07
Onda se slažemo!

ima nas vise :D

LO1969VE
14.06.2012., 14:31
rogovi +ex yu novi val :D:D

car_iz_Osijeka
14.06.2012., 14:40
Hoćemo otvoriti rock&bike temu? :cerek:

hazzarder
14.06.2012., 15:42
90% strani rock i slično
9% strano ostalo
1% domaći rock + ex yu rock

Kresimis
14.06.2012., 19:07
british hard rock, heavy, blues, psychedelic & progressive rock.
od ex yu samo neke stare stvari. :)

annmarie_čk
14.06.2012., 21:35
Isprika unaprijed što se ubacujem u temu o kojoj nemam pojma :D
Vidjela sam jedan zanimljiv oglas ako nekoga zanima :) - s tim da zbilja ne znam da li ovo vrijedi tih novaca, ali eto, možda će nekome pomoći :mig:

http://www.bolha.com/cestna-treking-kolesa/mosko-cestno-kolo-bottecchia-oglas1280757884

Kuzma
15.06.2012., 08:21
Onda se slažemo!

uvijek i svugdje :mig:

Kuzma
15.06.2012., 08:25
Isprika unaprijed što se ubacujem u temu o kojoj nemam pojma :D
Vidjela sam jedan zanimljiv oglas ako nekoga zanima :) - s tim da zbilja ne znam da li ovo vrijedi tih novaca, ali eto, možda će nekome pomoći :mig:

http://www.bolha.com/cestna-treking-kolesa/mosko-cestno-kolo-bottecchia-oglas1280757884

lepi bajkić, samo mu volan treba promijenit i bit će za "highway to hell" :D

chillout23
15.06.2012., 14:11
pa jbt :503: :503: da u Zagrebu nema nigdje guma dimenzije 700x28 za kupiti :503: imaju u Rog jomi još jednu samo i ne znaju di im je?!?! Katastrofa!
Nema Keindl, nema TČT, ni Protea, ni Marko projekt, ni DSG, ni Ciklo centar :503:
ajmo bato opet na eBay i sretno.....

GrimReaperKC
15.06.2012., 14:27
pa jbt :503: :503: da u Zagrebu nema nigdje guma dimenzije 700x28 za kupiti :503: imaju u Rog jomi još jednu samo i ne znaju di im je?!?! Katastrofa!
Nema Keindl, nema TČT, ni Protea, ni Marko projekt, ni DSG, ni Ciklo centar :503:

nis cudno :D

ja vec znam kad bumo sluzbeno EU da u nase ducane vise necu niti morat ici..sve cu preko neta kupovat jer se isplati,a isplatit ce se i vise kad nebu carine/poreza

zdhedonist
15.06.2012., 14:35
Zanima me apropo ovih guma kakva je situacija sa nabavom i dostupnošću dijelova za specijalke starije 15-tak godina i više općenito u Hr. Planiram kupiti jednu, ne Rogovu nego neku stranu marku (recimo talijansku) pa me zanima eto ja sam u Zadru pa računam ako vi u Zagrebu te dijelove teško nabavljate kako ću ja onda???:ne zna:

grizli
15.06.2012., 14:39

:rolleyes:

Kolko put sam rekao da nema :kava: nisam bezveze išao u slo

chillout23
15.06.2012., 14:53
Zanima me apropo ovih guma kakva je situacija sa nabavom i dostupnošću dijelova za specijalke starije 15-tak godina i više općenito u Hr. Planiram kupiti jednu, ne Rogovu nego neku stranu marku (recimo talijansku) pa me zanima eto ja sam u Zadru pa računam ako vi u Zagrebu te dijelove teško nabavljate kako ću ja onda???:ne zna:

Samo Njuškalo ili Bolha :ne zna: isto ko i kod nas....samo je tebi zezbuto zbog puta i troškova :(

UglyKidJoe
15.06.2012., 15:41

Dobro razmišljaš - piše Columbus cijev ali kako su ti rekli: nisu sve Columbus cijevi iste. Na toj str. nigdje se ne spominje Gironelli, a što si izuglao ti poklapa se sa mojim saznanjima.

Nije dobro samo pucati na marku ali ipak moraš biti svjestan da nisu to marke od jučer te da je dobar dio njih kreirao biciklističku povijest te da je tu teško pogriješiti. Pitanje je samo za što - imamo para ili za što smo spremni se rastegnuti se.

Meni su prekrasne talijanske rame i poštujem sve što je o njima rečeno ali ipak, u ovoj fazi nisam se mogla rastegnuti za kompletn9i talijanski biciklić sa boljom opremom te sam odlučila podijeliti dobitak: pola na ramu. pola na opremu.

:rofl: :cerek: :top:

Marakeš
15.06.2012., 15:47
@chillout- Pa daj nekom pare nek ti ih donese od alesa kad ce ic. Ne znam sta ti uzimas,ja sam sad uzeo 28ice durano foldable, cijeni ih 35 €.

Super mi je ovaj dio, 'ne znaju di im je'. :zubo:

"fosil"
15.06.2012., 15:49

Za ne vjerovati je, ali nema niti Ervin - maločas sam provjeravao, da te ne šaljem bez veze kod njega :(.
U Bicikl Biz-u imaju Maxxis Detonator - ako sam dobro zapamtio, cijena je 166,99 kn za cash :D. Imaju i neke po cca 60 kn, ali ih je bolje preskočiti :cerek:.
U Ozon sportu imaš Schwalbe Speed Cruiser širine 30 mm (to je najbliže što imaju).... cijena 139 kn :D

Hoćemo li zvati Aleša ? :cerek:

UglyKidJoe
15.06.2012., 15:50

Gledaj to ovako - sreća tvoja da ne živiš na Jabuci. Bilo bi još i gore :cerek:

A bit će i gore - mnogi trenutno ne znaju što to znači biti siromašan ponudom, pa se išćuđavamo kako nema osnovnih veličina guma.
Prošli tjedan zaletim se do belgijske pifnice u Branimir Centru - nema više 50 već 10-15 pifi itd...
Mnogi ne pamte kako je to bilo 80-tih čekati Franck kavu, detergent i benzin sa karnisterom. :rolleyes:
Olovna vremena se vraćaju....

UglyKidJoe
15.06.2012., 15:52

Upravo tako - nije zlazo sve što sija...

ima nas vise :D

I još više. :D

car_iz_Osijeka
15.06.2012., 16:10
A ja kad sam obilazio u Osijeku svaka ima :eek: Vidio sam 3-4 modela, od jeftinijih Kendi(old school crno-krem kombinacija, 80-90 kn ako se dobro sjećam) do Schwalbe guma(150 kn komad). Ali sve je više nekakva tour šara, nisam siguran za slick.

Pa možeš naručiti možda online(dam ti imena trgovina) ili da ti ja kupim i pošaljem HP-om :ne zna: Naravno, ako te to zanima...

chillout23
15.06.2012., 17:16
Hoćemo li zvati Aleša ? :cerek:

Ervinu sam slao mail prekjučer i još čekam odgovor, ali hvala tebi na odgovoru :D
U Ozonu mi radi frend i znam cijelu ponudu :D upravo bio danas oko pol 3 :mig:
Budem slao mail Alešu :cerek: :top:

thx :top:

P.S.
Upravo zvao Bicikl.biz...kako mi ta njihova prepotentnost ide na jetru :503:
"gospon...vi si svaku gumu možete napraviti da ima zaštitu protiv bušenja...stavite si nutra kevlar traku i riješeno"...ali sama intonacija...ono "glupane, kaj me pitaš takve gluposti?"
Alešu poslao mail i odma dobil odgovor..u utorak dobiva Schwalbe Durano Race guard po 34€ :) ali našel sam u Krškom po 26€ Continentalke Touring Plus sa zaštitom i imaju izvrsne osvrte na tu gumu na webu :mig:

GrimReaperKC
15.06.2012., 17:59
evo da napisem jedno svoje najnovije iskustvo,mozda koga spasi od problema u buducnosti...

naime ja sam tip koji fura 2 zracnice u rezervi,i kad pukne zracnica mijenjam ju,nevolim krpanje... otkad sam kupil bic,i cijelu proslu sezonu nisam imal flat. jos uvijek to drzi :D
al kad sam kupil bajs samo sam kupil 2 zracnice i strpal u torbu,i nisam ih nikad gledal. frend je kupil u istom ducanu iste zracnice, i imal je flat tire na nasoj zadnjoj zajednickoj voznji. i idemo mi promijenit zracnicu i eto problema..

ima felge easton vista sl, koje su felge malo dubljeg profila. i ventil je prekratak :504:

ja imam mavic cxp 22 felgen-e, malo su plice sto se vidi odma prostim okom. ne htjevsi riskirati neko sranje, isel sam preventivno promijenit zracnicu da vidim dal ce meni htjet,i srecom ja nemam taj problem. al sve to mi zgleda naknap i ne sviđa mi se. sad cu ih izvozit,i ubuduce pazit da kupujem zracnice sa duzim ventilom.
srecom nista ni nebi bilo,al zamislite da mi je negdi kod trakošćana pukla guma a s rezervnima nemrem nis :rofl:

imam ja i set za krpanje sa sobom,cisto da se razmemo :D

eto mozda nekome osvrt na ovu problematiku pomogne i spasi ga neke neugodne situacije :mig:

crn
15.06.2012., 19:36

Ja sam iz Kaštela i sve kupujem na eBayu. U Splitu je ponuda ionako nikakva tako da i nemam drugi izbor. Moje iskustvo je da dok god izbjegavaš razne DHLe, Fedexe i slično i gledaš da je dostava (shipping) isključivo preko pošte nećeš platiti ni porez ni carinu i u pravilu sve te izađe jeftinije nego da naručuješ u našim trgovinama (ako uopće i ima dijelova za stare specke u našim dućanima)

npr
Brooks B17 Special, sturmey-archer s2c hub, ultegra pogon, mjenjači prednji i zadnji, lanac, kočnice, 3ttt volan, lulica, conti gume, pedale, rukavice, majice, hlače...itd itd. Jedino na šta sam platio porez je bicikla (jbg to je ipak bilo malo preveliko da bi ignorirali :D)

Isto tako u večini slučajeva treba ignorirati navedene cijene dostave i kontaktirati prodavača i uvijek se može dogovoriti manja cijena dostave (npr kad sam kupovao biciklu bila je navedena 180$ dostava ali nakon dogovora sa prodavačem sam platio 60$)

zdhedonist
15.06.2012., 20:10
Upravo tako - nije zlazo sve što sija...

I još više. :D

Žena koja voli biciklirati, voli pivu:Pivo:, stari rock:gitara: i poznaje situaciju zlatnih 80-ih (znači cca negdje moje godište) eee to je žena po mom ukusu:mig:
Uh da me vidi žena što pišem bilo bi mi:azdaja::mad::504::503::rospija::mikroval:

zdhedonist
15.06.2012., 20:13
Ja sam iz Kaštela i sve kupujem na eBayu. U Splitu je ponuda ionako nikakva tako da i nemam drugi izbor. Moje iskustvo je da dok god izbjegavaš razne DHLe, Fedexe i slično i gledaš da je dostava (shipping) isključivo preko pošte nećeš platiti ni porez ni carinu i u pravilu sve te izađe jeftinije nego da naručuješ u našim trgovinama (ako uopće i ima dijelova za stare specke u našim dućanima)

npr
Brooks B17 Special, sturmey-archer s2c hub, ultegra pogon, mjenjači prednji i zadnji, lanac, kočnice, 3ttt volan, lulica, conti gume, pedale, rukavice, majice, hlače...itd itd. Jedino na šta sam platio porez je bicikla (jbg to je ipak bilo malo preveliko da bi ignorirali :D)

Isto tako u večini slučajeva treba ignorirati navedene cijene dostave i kontaktirati prodavača i uvijek se može dogovoriti manja cijena dostave (npr kad sam kupovao biciklu bila je navedena 180$ dostava ali nakon dogovora sa prodavačem sam platio 60$)
E hvala ti na ovim vrijednim informacijama! Nisam nešto vičan kupovini preko neta, ali ako sad mislim uzeti specijalku moraću se ušaltati. Ne znan di ima koji dobar servis specijalki u Zadru, ali čuo sam za nekog Enca u Arbanasima pa ću pronjuškati malo!

grizli
15.06.2012., 20:19
Preporucio bih ti Vitorriju , makar je duplo jeftinija , no

HAHA
Tvoja conti tourig plus guma
28-622 700x28C black Refl. 580 80 102

580 grama ha ha , pa moja mtb guma je lakša :D

Takodjer moja vitorija ide do 8 bara dog ovaj conti traktor guma ide do 6,8 bara
Ak vec to ide na specku onda izmi nešto specka like, ako ide na trekking onda nema veze..

UglyKidJoe
15.06.2012., 23:32
Žena koja voli biciklirati, voli pivu:Pivo:, stari rock:gitara: i poznaje situaciju zlatnih 80-ih (znači cca negdje moje godište) eee to je žena po mom ukusu:mig:
Uh da me vidi žena što pišem bilo bi mi:azdaja::mad::504:

Tnx. :D
:five::zivili:
Ah, jah... kako si prostriš - tako ćeš ležat` a`znaš to...! :cerek:

UglyKidJoe
16.06.2012., 00:08
Evo jednog testa guma by magazin TOUR:
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/bicycle/general/downloads/download/tourtest_gp4000s_en.pdf

Jest da je citiran na Continentalovim stranicama, i da - Continental pobjeđuje :cerek: ali - pametnomu dosta za izvesti zaključke...:D

grizli
16.06.2012., 00:15
Gdje ti vidiš ovdje Continentalov model koji Chill kupuje ?

UglyKidJoe
16.06.2012., 01:12
Gdje ti vidiš ovdje Continentalov model koji Chill kupuje ?

Chill nije centralna ličnost mojih snova a da tebi malo procesor alternativno radi u smislu shvaćanja izrečenog/napisanog - nije već dugo tajna na ovom topicu.

Tema ovog topica su cestovni bicikli a u tom dijelu i gume za tu vrstu bicikla. Točka.
Negdje u toj jednadžbi vidiš Chilla? Ili nekog drugog od nas? :rolleyes:

chillout23
16.06.2012., 06:05
Mogu nabavit Continental Grand Prix 700x28 210kn komad sa zaštitom od bušenja :)
imaju jako dobre osvrte po netu, dapače, odlične :) i mislim si da bum ih uzel...

"fosil"
16.06.2012., 07:06
Mogu nabavit Continental Grand Prix 700x28 210kn komad sa zaštitom od bušenja :)
imaju jako dobre osvrte po netu, dapače, odlične :) i mislim si da bum ih uzel...

Ove ? :)
http://img100.imageshack.us/img100/3415/p1070925s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/100/p1070925s.jpg/)

Gdje si ih našao ? Jedva čekam da ulovim vremena i sredim čeličnu specku - ove gume idu na nju.... očekujem da bicikl plovi ko lađa :D

igor-osijek
16.06.2012., 07:49
ja imam dvije razlicite gume jedna je onaj kineski CST A DRUGA SCHWALBE i teške su nešto grama, okrugle su i vrte se ovo je da budem u temi inace sam htio napisati crnom da sam u kaštelima zajedno s ekipom iz 72h kroz Hrvatsku negdje oko 13-14h 11.07.

chillout23
16.06.2012., 07:52
upravo te :D
nasao decka na njuskalu koji prodaje gume i pital ga jel ima kaj te dimenzije, pa mi je reko da ima ru gumu i da je mogu dobiti kroz 8 dana :)
ustediomi 100km puta za slabiju gumu od te :)

grizli
16.06.2012., 08:27
http://www.colnago.com/c59-disc/

Kakva je ovo rama ima spojeve ko da je čelićna? biće da je carbon

Zlikovsk
16.06.2012., 08:40
http://www.colnago.com/c59-disc/

Kakva je ovo rama ima spojeve ko da je čelićna? biće da je carbon

Karbonska lugged rama. Nije monocoque.

Kaj, imaš viška 10 kila eura? :D

"fosil"
16.06.2012., 09:05
Karbonska lugged rama. Nije monocoque.

Kaj, imaš viška 10 kila eura? :D

Oho - vidi tko se javio :D. Dugo nisam vidio tvoj post, rekoh - čovjek odselio u perspektivnije krajeve :cerek:

GrimReaperKC
16.06.2012., 11:56
danas mi se na specijalki ciklokomp pocel blesirat..tj nije ocitaval nista.. i onda sam isel sve podesavat provjeravat..

uglavnom ne stima postolje.. stari ima isti takav ciklokomp i na 2 bicikla (druga) sa druga 2 postolja oba ciklokompa stimaju...

i nikaj, posto planiram sutra vozit jacu turu i onda sam 3 dana slobodan i posto mi treba bicikl i ciklokomp, zapicil sam u bike shop po vdo a8. jedino kaj je ok u kc a da nije preskupo.. i eto sad imam vdo a8 na specki :D

zdhedonist
18.06.2012., 08:41
http://netmobil.net.hr/funmobil/pogledajte-sto-je-bicikl-napravio-ovom-automobilu
Evo i onda kažu da specijalke nisu čvrste:rolleyes:

GrimReaperKC
18.06.2012., 12:02
prekrasan bajk

Carnielli R120 (http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/prodajem-ili-mijenjam-carnielli-r120-profi-biciklu-oglas-4969304)

:cerek:

UglyKidJoe
18.06.2012., 15:41
http://netmobil.net.hr/funmobil/pogledajte-sto-je-bicikl-napravio-ovom-automobilu
Evo i onda kažu da specijalke nisu čvrste:rolleyes:

Ja bih se tu prije zapitala o kvaliteti tog bajka. Moguće da se radi o Photoshopu jer ovdje se ništa nije dogodilo niti gumi niti kotaču - e to je već opako sumnjivo. :rolleyes:

GrimReaperKC
18.06.2012., 18:47
Evo ovak sad bajk zgledi :cerek:

Slika 1 (http://i46.tinypic.com/65n4pe.jpg)

Slika 2 (http://i45.tinypic.com/z5wd1.jpg)

Slika 3 (http://i45.tinypic.com/5do2s4.jpg)

chillout23
18.06.2012., 21:55
Svaka čast :top: :cerek:

UglyKidJoe
18.06.2012., 22:32
Evo ovak sad bajk zgledi :cerek:

Slika 1 (http://i46.tinypic.com/65n4pe.jpg)

Slika 2 (http://i45.tinypic.com/z5wd1.jpg)

Slika 3 (http://i45.tinypic.com/5do2s4.jpg)

Odlično si ga upicanio sa tim bijelim gumama...:D

Da nema prve fotke i lagano zmazanih rogova - k`o da je iz dućana...:top:

car_iz_Osijeka
18.06.2012., 22:37
Što jest, jest... divno! :cerek:

Samo, koliko su takve gume otporne na prljanje? :misli:

GrimReaperKC
19.06.2012., 05:14
Što jest, jest... divno! :cerek:

Samo, koliko su takve gume otporne na prljanje? :misli:

da, steta kaj ideju nisam sam dobil nego kaj sam videl 2011 model koji je dolazil default sa takvim gumama :p

al nema veze, bitno da se fura :D

nisu otporne, po gaznom sloju se od asfalta skupi crno,al to me ne dira prevec i dalje zgleda dobro :cerek:

idem se spremit,put kutine se krece :cerek:

Ivan-VU
20.06.2012., 10:13
Treba mi cijev sjedala promjera 27.2 ali bez offseta.
Nove su oko 150kn one obične alu...a vidio sam na Ebayu karbon za 45$. Na amazonu je također sniženo sa 70$ na 30$ + shipping.

Ovako nešto:
http://upload.slike.com/slike/IyR15.jpg

Jel tko ima tako nešto da kaže dojmove?
Čini mi se nešto povoljno za karbon , jel postoji neka razlika između tih karbonskih cijevi ili je to manje-više isto sve pa samo gledam dimenzije?
Vidim jedino da treba pripaziti jer se samo mali dio može podešavati za visinu , čini mi se da je nekih 50-70mm slobodno za podešavanje jer ovo pero gore ne može u ramu.
Na ovoj od 300mm je pero dužine 155mm , kod mene je trenutno 175cm izvučena cijev tako da bi mi odgovaralo.

zeljko_v
20.06.2012., 11:22
http://www.bustedcarbon.com/

sparc0
22.06.2012., 14:34
neznam jel pitam na pravom mjestu, al evo: Neki dan kupio polovni ultegra 6700 pogon koji ima po sebi nekakve mrlje koje se ne daju s nicime skinuti, probao s benzinom, razredivacem... i ne ide, ima li netko kakvu ideju, vjerojatno je doslo do kemijske promjene u samom metalu uslijed djelovanja ulja ili slicnog... evo slika:

http://upload.slike.com/slike/DLyTW.jpg

tvuk
22.06.2012., 15:24
Evo jedan zgodan oglas:

http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/giant-defy-3-hitnoo-oglas-5402175

Dobar bajk za te novce, da je M umjesto M/L kupio bih ga, ovako mi je mrvicu prevelik (veličina je po tablicama cca 56). Meni bi ponajviše bio super zato što se može postaviti zadnji prtljažnik (za touring).

car_iz_Osijeka
22.06.2012., 16:04
Au, kada bi ga dao za 2500, ostao još koji tjedan dok ne skupim lovu i kada bih mogao nagovoriti kojeg forumaša da ga ode škicnuti da ne kupujem na slijepo... ja bih uzeo :cerek:

Ali vjerojatno se ne će pogoditi svi ovi elementi :(

car_iz_Osijeka
22.06.2012., 17:31
ovako mi je mrvicu prevelik (veličina je po tablicama cca 56).

Ako ti je samo mrvicu prevelik 56 cm onda ti možda ipak odgovara. Našao sam informaciju da je ipak 53,5 cm, a 56 cm je top tube. Na žalost, to je ipak premalo za mojih 181 cm :(

Evo linka: http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/model/defy.3/7307/44049/

car_iz_Osijeka
22.06.2012., 20:04
Ljudi, što kažete na ovo: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/iride-cestovni-bicikl-vrijedi-pogledati-oglas-5322999?! :eek:

Izgleda mi po opremi predobro da bi bilo istinito :eek:

(Tvuk, oprosti za 3 uzastopna posta, jednostavno nema opcije edit :( Ako možeš spojiti, slobodno :top:)

GrimReaperKC
22.06.2012., 20:19
Ljudi, što kažete na ovo: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/iride-cestovni-bicikl-vrijedi-pogledati-oglas-5322999?! :eek:

Izgleda mi po opremi predobro da bi bilo istinito :eek:

(Tvuk, oprosti za 3 uzastopna posta, jednostavno nema opcije edit :( Ako možeš spojiti, slobodno :top:)

odlican bajs za tu lovu. je da je to neka starija generacija ultegre al ako sve sljaka tj ako je u dobrom stanju ovo je odlicna kupnja :)

mislim cak da ima gume kakve i ja :mig:

car_iz_Osijeka
22.06.2012., 20:22
E sad, nameće se pitanje zašto tako niska cijena :misli: Na prvu ruku odlično zvuči, ali na drugu takva cijena daje naslutiti da nešto s njim ne valja :rofl:

Ali to je valjda uvijek rizik s rabljenima :( Ovakva cijena samo naglašava takvu mogućnost :ne zna:

sparc0
22.06.2012., 20:28
po meni dobar bajc za te pare, al moras bit spreman na to da su ovi ultegrini mjenjaci vjerojatno vec dali svoje, koliko se razumijem to su mjenjaci iz grupe 6500 (iza koje su se pojavili 6600 -10s, pa sad 6700...), pitanje je u kakvom su stanju lanac, osovina pogona... nemora bit, al bojim se da bi ti se cifra mogla popet debelo iznad tih 3soma... Bolje imat i jeftiniju "novu" soru koja ce te sluzit bar 5-10 god bez prbl, nego izraubanu ultegru od 10 i kusur...

car_iz_Osijeka
22.06.2012., 20:34
E, to i ja razmišljam :top: Ne žuri mi se s kupnjom, uzeo bih sada samo ako uleti nešto jeftino da se ne mučim na sadašnjem biciklu duže nego moram. Ali jedino što je sigurno je da ću imati novi bicikl do početka sljedeće sezone i da će imati kotače od 28 cola :zubo: Nisam još siguran ni da ću specku kupiti. :misli:

Meni treba nešto jeftino... kako pri kupovini, tako i za održavati, a ovaj Iride ne zvuči tako :(

GrimReaperKC
23.06.2012., 01:42
Ako se vozis stalno po cesti onda svakak uzmi specku. Neku jeftiniju pa lako za koju godinu zemes nes bolje ak bu potrebe

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

car_iz_Osijeka
23.06.2012., 06:03
Svakako, ali u biti je pitanje ostaviti trenutni trekking za grad, a uzeti specku za rekreaciju ili uzeti neki nabrijaniji trekking za oboje. A u gradu radim oko 3 t km godišnje s time da bi bicikl duge periode ostajao na otvorenom pod lokotom :ne zna:

A budući da živim u stanu, dobro bi mi došao i jedan bicikl zbog mjesta, a za 3 t i siću možeš nabaviti raspon opreme deore - XT, što bi me vjerojatno bolje služilo od neke sore ili tiagre :ne zna:

Ali džabe sve to kada srce kaže specka :cerek:

GrimReaperKC
23.06.2012., 10:34
Svakako, ali u biti je pitanje ostaviti trenutni trekking za grad, a uzeti specku za rekreaciju ili uzeti neki nabrijaniji trekking za oboje. A u gradu radim oko 3 t km godišnje s time da bi bicikl duge periode ostajao na otvorenom pod lokotom :ne zna:

A budući da živim u stanu, dobro bi mi došao i jedan bicikl zbog mjesta, a za 3 t i siću možeš nabaviti raspon opreme deore - XT, što bi me vjerojatno bolje služilo od neke sore ili tiagre :ne zna:

Ali džabe sve to kada srce kaže specka :cerek:

Neznam, specka je stvarno bicikl, pojam iznad bicikla samog. Rekel sam vec puno put,meni najbolja investicija u zivotu. Stari trekking sam ostavio, s njim idem na posel i po gradu obavljam stvari... U planu je kroz 2 god kupit i MTB pa probat i šumu.. Al svejedno ce mi cesta u putovanja uvijek biti no.1.

Na kraju je odluka tvoja,nadam se da ces odlucit ono s cim bus najzadovoljniji makar trenutno neznas koja opcija bi to bila :)

car_iz_Osijeka
23.06.2012., 11:03
Ma, kada bih mogao naći nešto da je relativno novo, a do 3500(eventualno koju stotku više) uzeo bih specku pa kud puklo da puklo. :cerek: Ali više do toga ipak ne bih mogao ići, a naći nešto solidno za tu lovu je ipak teško. Ne bih kupovao starije moderne(tu mislim na 5+ godina) specke jer naprosto nemam novce za eventualne popravke :( Jedino da uzmem neku jeftini tradicionalni čeličnjak koji zahtjeva jednostavno i jeftino održavanje :ne zna:

A zimi se za tih 3500 može naći i dobrih novih trekkinga pa me to malo koleba :ne zna:

Ali srce navija da do tada uleti koja jeftina specka :zubo: Da mi onaj Giant odgovara veličinom, ne bih dvojio. Najlakše ga je kroz koju godinu prodati i to za tu istu lovu :top:

swoop91
23.06.2012., 11:23
Evo jedan zgodan oglas:

http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/giant-defy-3-hitnoo-oglas-5402175

Dobar bajk za te novce, da je M umjesto M/L kupio bih ga, ovako mi je mrvicu prevelik (veličina je po tablicama cca 56). Meni bi ponajviše bio super zato što se može postaviti zadnji prtljažnik (za touring).

Meni na 179 jel to preveliko ili je ok?

GrimReaperKC
23.06.2012., 11:32

najbolje da isprobas..ako nisi u mogucnosti onda na giantovu stranicu i pronaci kak oni klasificiraju velicinu rama s obzirom na visinu i vidit dal si u nekoj sredini(najbolja solucija).

car_iz_Osijeka
23.06.2012., 11:35

Nazovi i pitaj koliko je to u cm. Ako je moja pretpostavka od 53,5 cm točna onda ti je premala. Ako je pak 56 cm onda ćemo se natjecati tko će prvu kupiti :zubo:

Naravno, najbolju veličinu za sebe možeš znati tek kada izmjeriš i nogu, ali za tebe je odokativno 56-57 cm :mig:

swoop91
23.06.2012., 11:47
meh ionako fantaziram, ni na mtb se ne vozim koliko bih htio :/

car_iz_Osijeka
23.06.2012., 12:01
Hm, poslušao sam ja Grimov savjet i izgleda da bi mi odgovarala rama prema njihovom chartu (http://www.cyclestore.co.uk/contentPages.asp?pageID=61) :misli: Znači, visok sam 181 cm ili 5,93 feet, što mislite? :misli:

Ima li netko više iskustva s compact ramama? :(

GrimReaperKC
23.06.2012., 12:18
nisu sve velicine iste kod svih proizvođača. zato kazem najbolje je otic na stranicu proizvođača i vidit kakve rame rade za koje visine...

naravno da je najbolje isprobat bajs,al ovo je neki osnovni orijentir da uopce se vidi dal bi bajk mogao biti dobre velicine...

nadam se da bu nekome od vas dobar ovaj giant i da ce ga ubost :D

car_iz_Osijeka
23.06.2012., 12:22
Uf, jednom sam zbrzao i izabrao krivu veličinu i sada se baš bojim toga :( A, ne želim ni da se proda dok se ja premišljam jer bi mi ovo bilo odlično privremeno rješenje :504:

EDIT: Dok sam se premišljao nestade oglas... jeb'ga, idemo dalje :(

doyaya
24.06.2012., 15:28
Care, na njuškalu imaš jednog Scott speedstera s50 2011 sa flat barom za 3750 kn. Meni je premali i mislio sam možda na njega staviti neki drugi bar sam riseom pa ga malo produžiti, ali sam odustao iz principa. Tip ga je kupio od nekog naivca isto s njuškala za 2000 kn i sutradan ga je stavio opet u oglas s većom cijenom. Mislim da je i ta nova cijena prilično ok ali velim... meni princip ne dozvoljava, a i 2 broja mi je premali :ne zna:

car_iz_Osijeka
24.06.2012., 16:15
Ma vidio sam ga, ali nije vrijedan tih para :flop: Max 3 t kn, za novce koje traži bi kao novi bio prihvatljiva kupnja, ali kao polovni nikako.

A i to mi je ni sim ni tam...

Dvojim između dvije opcije - uzeti offroad trekking i koristiti ga za grad, rekreaciju i malo XC-a ili uzeti specku, a ostaviti trenutni trekking za po gradu. Iako sam dugo razmišljao o čeličnoj, odlučio sam se ipak za modernu specku. Kada ću ju voziti ako ne sada dok sam mlad i zdrav i dok mi udobnost nije bitna :cerek:

Za prvu opciju sam gledao par polovnih modela poput KTM life sprint itd. A na zimu bih mogao kupiti i novi prihvatljivi offroad trekking za kojih 3-3,5 t kn. Jedino što bih imao bicikl viška jer trenutni trekking ima puno veću sentimentalnu, nego tržišnu vrijednost(ne dam ga za 1000 kn :kava:).

No više mi se ipak sviđa druga opcija :cerek: Za nju bi mi taman došla neka specka poput onoga Gianta. Ima još jedan defy 3 za 3,5 t kn što mislim je ozbiljno preskupo za soru, neovisno što je(navodno) prešao samo 500 km. Kada skupim novce ponudit ću mu 3 t kn i ni kune više.

Da ne baljezgam samo, pitat ću vas sve i jedno pitanje :D

Mislite li da je pametna opcija dati kojih 3 t kn za relativno novu soru i računati da će me barem 3-4 godine rekreativne vožnje dobro služiti? Računam da bih bez kvarova malo izgubio na vrijednosti iste, a imao bih nekakav uvod u cestovni biciklizam(rekreativni, naravno) i financijski bi mi najbolje odgovarala takva solucija :ne zna:

E sad, koleba me što se može za oko 4 t kn ubosti i 105-ica, ali me uvijek brine koliko je to sigurna kupnja. Nemam baš previše novaca za ulaganje u neke moguće popravke, a nekako se bojim da 105-icu kupuju oni koji voze i da bi takav bicikl do mene došao u upitnom stanju :ne zna:

Cijenim svaka mišljenja i bilo kakvu pomoć koju mi možete ponuditi :) Službeno krećem u polaganu potragu za novim biciklom :zubo:

EDIT: sada vidim da sam napisao hrpu toga, a oko ničega... oprostite ljudi :rofl:

vat_d_fak
25.06.2012., 09:20
EDIT: sada vidim da sam napisao hrpu toga, a oko ničega... oprostite ljudi :rofl:

evo ja sam iz te tvoje "hrpe ničega" naučio nešto novo. meni je bio gušt pročitati cijeli post :top:

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 09:38
Drago mi je ako sam ti pomogao :)

Inače, moram obratiti pozornost na Rog Jomine akcije, ako netko traži povoljnu, a za prosječnog rekreativca dostatnu specku: Fuji Newest 1.0 (http://www.rog-joma.hr/bicikli_detalj.php?i=5352) ... šteta jedino što ima nepotrebni triple pogon, no uz ovakvu cijenu to nije veliki problem. Naravno, ovo vrijedi ako se oprema s popisa slaže s realnom što kod R-J često nije tako.

Na žalost, ja trenutno nemam ovu lovu, a dok ju skupim ovog Fujia zasigurno više ne će biti :flop:

Inače, guglajući sam naišao na zanimljiv podatak, a taj je da je tiagra zbog veće težine i čvrstoće izdržljivija od 105-ice, ali da zbog manjeg broja brzina(9, a ne 10) i veće težine zaostaje u performansama. E sad, budući da rekreativcima performanse nisu odlučujuće u izboru, zvuči mi tiagra kao pametniji izbor od 105-ice :ne zna:

Šteta što je tiagra kod nas jako rijetka :( Vjerojatno oni koji nemaju para kupuju cjenovno prihvatljiviju soru, a oni koji imaju uvijek navuku za razvikaniju 105-icu pa tiagra ispadne zapostavljena :ne zna:

Sada sam ja preuzeo monolog, ali nadam se da će mi netko pomoći svojim(zasigurno većim) znanjem kada budete imali vremena :)

GrimReaperKC
25.06.2012., 10:40
mislim da ce frend letit po ovog fuji-a :rofl:

samo nigdi ne vidim velicinu..njemu treba 54 bajk :ne zna:

kaj se tice opreme i izdrzljivosti..svaka oprema traje onolko kolko si vozacki nastrojen prema njoj.. ja recimo dosta sparacki vozim, trekking je kupljen rabljen(bogzna ko ga je vozil i kolko), pa ga je stari nadrmal 12 tisuca,pa sam ga ja nadrmal 12 tisuca,i oprema jos uvijek cijela,sve uredno radi i nista nije mijenjano.. radi se o deore v-brake,deore zadnji mjenjac,shimano sis prednji,pogon m-191.. kaj je promijenjeno je lanac i kazeta te pakne na kocnicama.. oni trenutno funkcioniraju 12 tisuca (shimano deore lanac i LX kazeta).

moguce da kod istog vozaca bi tiagra duze izdržala,nisam to proucaval..al ti sam velim da kod nekoga ni tenk nebi izdrzal kolko kod nekoga sora recimo :rofl:

meni je najsmijesnije bilo,kazem jednom liku kak imam na specki cca 3500 ove godine.a veli on meni,znas da na 5k moras lanca mijenjat.. reko neznam,ja cu ga na 10k promijenit :lol:
lik inace vozi kc bj uspone i apatovec sa strmije strane na najvecoj šajbi.. e pa vozi i dalje,i mijenjaj lanac svakih 5k.

kaj god da kupis bus zadovoljan..al naravno gledaj da uzmes cim vecu klasu opreme za manje love ako je moguce :mig:

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 11:03
Je, najvažnije mi je da je relativno novo pa da ne moram odmah ulaziti u ulaganja jer to financijski ne bih mogao... A ako je trenutni trekking sa stražnjom Acerom i svime ostalim SiS-om mogao izdržati već 7-8 t km(ulagao sam u njega, ali ne u mjenjače i pogon :top:) onda će i specka :)

U biti, samo treba biti strpljiv i uletit će nešto prihvatljivo :)

Kod sore mi je dobar taj "osjećaj napretka", odnosno mogu se nadati da ću kroz određeno vrijeme napredovati i uzeti nešto bolje... što me na neki čudan način veseli :misli: S druge strane, 105 mi zvuči kao najviše što rekreativcu treba, bilo što više je overkill :ne zna: Ali to je, naravno, samo kao fusnota, ne stvarna motivacija za kupnju slabije grupacije.

Ono što jest motivacija je eventualna izmjena dijelova. Nove komponente sora klase si mogu priuštiti, ali 105-ica je već znatno skuplja :(

Jesam ti to ja privukao pozornost na Fujia? :D Ako jesam, drago mi je jer je zbilja odlična kupnja :top: A što se tiče da nigjde ne piše veličina... mislim da nemaš puno iskustva s R-J i da previše očekuješ od njih :zubo:

GrimReaperKC
25.06.2012., 11:14
105 je stvarno najvise sto rekreativcu treba.. meni sve radi ko Barcelonin tika taka :lol:

imao sam povoljnu kupnju,i kaj se tice izgleda bajsa i kaj se tice opreme gore..

privukel si mi paznju tolko da frendu linka posaljem,nis vise :D

inace u Rog Jomi niti sam kad bio niti sam kad kupovao od njih.. Moje iskustvo sa bike shopovima se veze na Koprivnicu,Ludbreg,Prelog i Bjelovar, te sam sic kupil prosle godine u Marko Projektu. Tak da nemam bas prevec pojma o reputaciji RJ :ne zna:

Ja vjerujem kaj god ubodes da bus zadovoljan,i ak nebus divljal trebali bi svi vitalni dijelovi izdržat barem 3 god. Tak da gledaj da cim vise dobis za cim manje para.. Ovaj Fuji je upravo to :)

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 11:22
Jedno mogu biti siguran, ta me akcija ne će dočekati :( Sumnjam da će ih biti u mojoj veličini tamo u 8. mjesecu kada bih mogao imati 4+ t kn.

A R-J glase kao najveći lihvari s najbezobraznijim prodavačima i izrazito nestručnim webom i debelo preskuim cijenama. Ovo je ludilo što se ove godine događa s ovakvom akcijom :rofl: Jedino zbog čeha je R-J značajna je što je zastupnik Treka i Fujia.

robit
25.06.2012., 11:39
Hvala care na tvojim postovim i razmišljanjima o kupovini cestovnog bicikla, i ja sam u sličnoj neodumici. Naime trenutno vozim MTB kojeg sam kupio polovnog, misleći da ću bicikl voziti povremeno, međutim vožnja bicikla je prerasla u nešto veće. Većim dijelom se vozim po cesti, povremeno izvan ceste, međutim gušt mi je cesta. Sada ni sam neznam dali kupiti specku ili treking bicikl... i dalje važem...još jedanput hvala ti na tvojim razmišljanjima o razinama opreme... Što se tiče Fuji Newest 1.0 gledajući njihov cjenik (http://www.rog-joma.hr/fajlovi/slike_cms/lista_bicikli_u_akciji_po_maloprodajnim_mjestima_0 4-06-2012.pdf), istog imaju u zg u savskoj i osijeku u veličini 54 cm te u veličini 58 cm u osijeku... e to sada kaže cjenik, a dali je u naravai tako, nebi znao reći...

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 11:55
Ja bih rekao da je trekking bolji izbor jedino ako ćeš i dalje kombinirati cestu, makadam i ako voziš po gradu s neprilagođenom infrastrukturom. Također, mislim da je trekking ipak nešto jeftiniji za održavanje i potencijalne popravke od specke.

Ali meni srce kaže specka :cerek: Specka je zasigurno veći gušt i ako ćeš ju voziti kako ona to zaslužuje ... zahebi trekking :cerek:

Ali sve su to moja razmišljanja, ne nužno i točne činjenice :ne zna: Ima ovdje ljudi koji znaju puno, puno više od mene o ovoj tematici :)

Što se tiče Fujia, za mene i službeno ispada iz utrke, mislim da bi mi 54 bilo premalo, a 58 preveliko :ne zna: Ali opet... po Giantovim tablicama mi odgovara Giant od 53,5 cm, možda bi i Fuji :misli:

GrimReaperKC
25.06.2012., 12:20
i ja sam nasel tablicu velicina, pase frendu zvat ce ih pa vidit :D

ja sam sa trekkingom vozil kombinacije ceste i makadama,al ceste su prevladavale sa 85%.

skuzil sam da mi je gust cesta,tj putovanja do blizih gradova,sad je to vec i do udaljenijih gradova. specka je prava stvar za to...

savjetujem svima koji neznaju kaj bi da isprobaju ako imaju prilike od nekoga specku, i/ili trekking.

nakon par km na specijalki vjerujem da ce svako ostat paf, bas kak sam ja dok sam prvi put zajahao svog Felta :cerek:

chillout23
25.06.2012., 13:36
Još samo da dođe šeraf za sic i idemo u pogon :D da nije ovaj dugi vikend, već bi šeraf bil tu...strpljenje me izdaje u potpunosti i padam u neko čudno bicikl apstinencijsko ludilo...

doyaya
25.06.2012., 14:46
Koje su to drame koje mi proživljavamo :zubo:

Ja imam cestovnog karbonca i jednostavno se ne može usporediti s ničime za cestu, ali... dobio sam "malo" na kilaži i sve me više strah vozit ga da ga ne "povrijedim" :cerek: Ni inače nije nikako za vozit po gradu, a i kad idem negdje izvan grada biram bolje ceste. Postao mi je ograničavajući faktor, ali ne dam ga.
Za grad i ove ostale vožnje imam jednog starog čelik MTB sa krutom vilicom kojeg volim voziti ali i on mi je postao nekako .... ne znam, sporiji sam s njime iako sam stavio tanje gume i baš se nekako mučim na cesti s njime.
Volio bih njega zamijeniti s nečim što ima 28" kotače, triple pogon sa najvećom šajbom 50(+) , dužim kurblama , v-brake kočnicama i krutom vilicom ili solidnom suspenzijom koja ima lock. To bi bio po meni idealan rekreativni bajk jer bi bio dobar za cestu, a povremeno bi mogao i malo skrenuti na makadam, brz na ravnom ali i dobar za nekoga tko je poput mene slab uzbrdo.
Danas je baš bila jedna biciklijada na koju možeš sa speckom samo ako ćeš do cilja voziti okolo po cesti i napraviti 30 km više, a veliki je gušt baš taj zadnji dio makadama kroz šumu koji je kraći i zabavniji i meni najbolji dio.

Zato tražim nešto poput KTM offroad trekinga ili onog nesretnog CUBE SL Cross-a ili Cannondale Bad Boy-a ... Čvrsti bajk koji će biti brz na ovim našim usranim cestama, te koji će izdržati i malo utabanog makadama. Sad sam se skroz "zakopao" u premišljanjima pa mi je čak palo na pamet kupiti neki cikloros bicikl i staviti mu flat bar umjesto drop bara, ali to će me kooooštatiiiiiii...
Uf, evo opet glavobolje :D

Valjda se neće nitko ljutiti što nismo baš skroz ontopic, ali ipak se radi o nekim hibridima kojima bi prvenstvena namjena bila cesta :ne zna:

QWAS
25.06.2012., 14:47
Dečki, nije da se reklamiram, al imam na njuškalu novu kona phd (56 cm) i bic je raketa. ..inače sam dosad imao montiće, pa trekinge i ako se uglavnom vozite po gradu ovo je majka. Meni je nažalost premali (184 cm + imam duge ruke/noge za svoju visinu). nadam se da ću nać 59 ramu, ak niš drugo da se izguštam svako malo. Probao sam i čiste specke, ali to mi se ne čini nimalo praktično za grad (što zbog položaja tijela, što zbog tog što se uglavnom voziš na gornjem dijelu volana, pa dok ti dođeš do kočnica si lagano papa:)

doyaya ja sam dosad imao 2 KTM trekkinga (radim na 3.;) i mogu ti ih toplo preporučiti, jako su ugodni i komforni, jedina je zamjerka što si u malopreuspravnom (ja velim u penzićkom) položaju, pa nemaš baš onaj "sportski" feeling.
Mjenjane drop bara mi se čini prekomplicirana i preskupa investicija. Suspenzija se isplati, pogotovo ako je hidraulična(imam osjećaj da ove mehaničke ne stignu reagirat na manje rupe/neravnine)
Meni je ovaj: http://www.motorjet.com/kolesa/treking-kolesa/ktm-leggero-cross-2012.html zapeo za oko, dost je skup al s povratom ddv-a i neplaćanjem poreza bi se dalo nategnut.
Nažalost izbor na njuškalu je prilično slab za trekkinge (ljudi nisu svjesni koliko je to funkcionalnije po gradu od montića), pogotovo za više klase (pošto sam dosad imao life sprint/life action ne bi htio s konja na magarca, a po gradu se jedino i vozim. Zato mi i nema smisla uzimat s diskovima (bic je automatski teži/skuplji), imam osjećaj da ih stavljaju na sve biceve sam zato jer dobro zgledaju.

zdhedonist
25.06.2012., 15:32
Evo ja kao što govorio tako i učinio. Kupio ja (za netako strašnu lovu) polovnu talijansku specijalku Gironelli i zadovoljan sam. Rama je Columbus doduše je tretubi Aelle, ali što je tu je ja sam ionako rekreativac:). Uglavnom sva oprema na njoj je Shimano 105, a šifter ima čak mogučnost odabira Sis ili frikcijsko mjenjanje:top:
Enivej da se ne hvalim više imam pitanje vezano za felge ili obruče: na njima piše Rigida Al 1320 700 C Made in France pa nisam siguran da li su to sa dvostrukim plaštem ili ne, jer ako nisu stavio bi ove sa dvostrukim zbog svojih 100-njak kilograma. Na njima su stare gume Continental 25-622 (700x25C) Super sport ful tanke. E sad me zanima ja bi ih mjenjao jer mi se čine dosta stare pa bi stavio malo šire ali prostor između onih dviju cijevi što idu od BB do zadnje osovine je jako mali možđa 3-4mm sa svake strane pa me zanima kako odabrati nove gume maalo šire a da ne ispadne da mi posli stružu po rami?
P.S. Zaboravio sam napisati da na naljepnici Rigida piše i Heat treated što god to značilo?

karantena
25.06.2012., 15:52
Heat treated = tretirano toplinom

Daj nabaci neke sličke :)

doyaya
25.06.2012., 16:37
Dečki, nije da se reklamiram, al imam na njuškalu novu kona phd (56 cm) i bic je raketa. ..Meni je nažalost premali (184 cm + imam duge ruke/noge za svoju visinu). nadam se da ću nać 59 ramu, ak niš drugo da se izguštam svako malo.
doyaya ja sam dosad imao 2 KTM trekkinga (radim na 3.;) i mogu ti ih toplo preporučiti, jako su ugodni i komforni, jedina je zamjerka što si u malopreuspravnom (ja velim u penzićkom) položaju, pa nemaš baš onaj "sportski" feeling.
Meni je ovaj: http://www.motorjet.com/kolesa/treking-kolesa/ktm-leggero-cross-2012.html zapeo za oko, dost je skup al s povratom ddv-a i neplaćanjem poreza bi se dalo nategnut.
Nažalost izbor na njuškalu je prilično slab za trekkinge (ljudi nisu svjesni koliko je to funkcionalnije po gradu od montića), pogotovo za više klase (pošto sam dosad imao life sprint/life action ne bi htio s konja na magarca, a po gradu se jedino i vozim. Zato mi i nema smisla uzimat s diskovima (bic je automatski teži/skuplji), imam osjećaj da ih stavljaju na sve biceve sam zato jer dobro zgledaju.

Ja sam htio tu Konu kupiti od tipa s Raba, ali baš mi je veličina bila problem (ja sam 186 cm) . Prekrasan mi je i siguran sam da bi mi bio bolji od moga za vožnju, ali dobro da ga je prodao jer bi i meni očito bio premali. Ne znam bi li ti pomoglo ali - probaj stavit na njega neki bar sa riseom umjesto flata. Malo duža lula + takav bar malo pomaknut unaprijed možda pomogne da se "produži". Sad vidim da se prodaje skuplje pa me to odmah odbije od kupnje tako da ga ne bi kupio ni da mi odgovara po veličini.

Hvala za preporuku KTM-a. I meni je leggero upravo u drugom prozoru otvoren i pogledam ga svako malo. Ako ne kupim ništa do zime čekam neki 30% popust i moj je :D Diskovi su mi samo dodatno opterećenje (i cjenovno i težinski)

Glede njuškala- cijene odosno ljudi nisu realni i sve je manja šansa da nešto tamo kupim. Čim se pojavi nešto bolje kupi ga netko od preprodavača i stavi ga ponovno u oglas ali skuplje. Tip kupi Scott speedster s50 za 2000kn i sad je u oglasu 3750 :rolleyes: Sad mu ga ne bi kupio ni za 1000. To ubija smisao postojanja oglasnika. Niti dućanima nije frka držati astronomske cijene kad 2 godine star slični bicikl polovni košta 500-1000 kn manje od novog. :rolleyes:

Enivej da se ne hvalim više imam pitanje vezano za felge ili obruče: na njima piše Rigida Al 1320 700 C Made in France pa nisam siguran da li su to sa dvostrukim plaštem ili ne, jer ako nisu stavio bi ove sa dvostrukim zbog svojih 100-njak kilograma. Na njima su stare gume Continental 25-622 (700x25C) Super sport ful tanke. E sad me zanima ja bi ih mjenjao jer mi se čine dosta stare pa bi stavio malo šire ali prostor između onih dviju cijevi što idu od BB do zadnje osovine je jako mali možđa 3-4mm sa svake strane pa me zanima kako odabrati nove gume maalo šire a da ne ispadne da mi posli stružu po rami?

Ne znam ti ovo za obruče ali sam siguran da ćeš pronaći podatak guglanjem. Nažalost prilično sam uvjeren da nečeš moći staviti deblje gume (tipa kao za ciklokros) na njega jer neće biti mjesta. Hvala Bogu već toliko se premišljam za bicikl da sam naučio o čemu treba unaprijed razmišljati kad se bira bajk :)
Sad imam na papiru zapisane svoje prohtjeve i svaki bajk koji mi se svidi prvo prođem po svojim stavkama da vidim jel zadovoljava :D

Edit: "Rigida 1320 - double wall Rigi-ALU construction"

zdhedonist
25.06.2012., 16:58
Heat treated = tretirano toplinom

Daj nabaci neke sličke :)
Evo tu http://imageshack.us/g/204/img0008lz.jpg/
Ja sam htio tu Konu kupiti od tipa s Raba, ali baš mi je veličina bila problem (ja sam 186 cm) . Prekrasan mi je i siguran sam da bi mi bio bolji od moga za vožnju, ali dobro da ga je prodao jer bi i meni očito bio premali. Ne znam bi li ti pomoglo ali - probaj stavit na njega neki bar sa riseom umjesto flata. Malo duža lula + takav bar malo pomaknut unaprijed možda pomogne da se "produži". Sad vidim da se prodaje skuplje pa me to odmah odbije od kupnje tako da ga ne bi kupio ni da mi odgovara po veličini.

Hvala za preporuku KTM-a. I meni je leggero upravo u drugom prozoru otvoren i pogledam ga svako malo. Ako ne kupim ništa do zime čekam neki 30% popust i moj je :D Diskovi su mi samo dodatno opterećenje (i cjenovno i težinski)

Glede njuškala- cijene odosno ljudi nisu realni i sve je manja šansa da nešto tamo kupim. Čim se pojavi nešto bolje kupi ga netko od preprodavača i stavi ga ponovno u oglas ali skuplje. Tip kupi Scott speedster s50 za 2000kn i sad je u oglasu 3750 :rolleyes: Sad mu ga ne bi kupio ni za 1000. To ubija smisao postojanja oglasnika. Niti dućanima nije frka držati astronomske cijene kad 2 godine star slični bicikl polovni košta 500-1000 kn manje od novog. :rolleyes:

Ne znam ti ovo za obruče ali sam siguran da ćeš pronaći podatak guglanjem. Nažalost prilično sam uvjeren da nečeš moći staviti deblje gume (tipa kao za ciklokros) na njega jer neće biti mjesta. Hvala Bogu već toliko se premišljam za bicikl da sam naučio o čemu treba unaprijed razmišljati kad se bira bajk :)
Sad imam na papiru zapisane svoje prohtjeve i svaki bajk koji mi se svidi prvo prođem po svojim stavkama da vidim jel zadovoljava :D

Edit: "Rigida 1320 - double wall Rigi-ALU construction"
Eh super za obruče, a znaš li di ima za kupit ovih tankih guma?

QWAS
25.06.2012., 17:13

Glede njuškala- cijene odosno ljudi nisu realni i sve je manja šansa da nešto tamo kupim. Čim se pojavi nešto bolje kupi ga netko od preprodavača i stavi ga ponovno u oglas ali skuplje. Tip kupi Scott speedster s50 za 2000kn i sad je u oglasu 3750 :rolleyes: Sad mu ga ne bi kupio ni za 1000. To ubija smisao postojanja oglasnika. Niti dućanima nije frka držati astronomske cijene kad 2 godine star slični bicikl polovni košta 500-1000 kn manje od novog.

Ta "produljivanja" mi se dosad nisu pokazala korisnima. Kupio sam u ciklocentru lulicu od 13(!!!!) cm i još s dost velkim kutem i još uvijek mi nije dosta!!! ( u orginalu je 9 cm briem) tak da odustaje od daljnih kombinacija..fora je kaj bi mi rama 59 vjerojatno bila prevelka!!:p

U Zg KTM-u (bimbikes) imaju povoljne cijene u odnosu na EU (što je čak nevjerojatno s obzirom da plaćamo poreze jer smo izvan EU), ali nikad dosad nisam vidio popuste veće od 10 % (čak ni po zimi).
A guglam vani (slo/aus) i nemrem nać neke akcije..očekivao sam da će imat u bar u Austriji (pošto se rade tam) neka starija godišta (te više klase se vjerojatno ne prodaju prećesto) pa možda čak naletim i na Chronosa povoljno (BTW kolko su uopće bolje i zašto te karbonske rame, znam da su lakše i bolje apsorbiraju vibracije, još nešto???)
Di si ga ti mislio ubost?
Inače KTM ima dost visoke cijene trekkinga (ne znam kak je za MTB), ali stvarno su kvalitetni, rame su vrhunski izrađene, ai vizualno su prekrasni.
Npr wheeler cross imaju bolje komponente u istim cijenovnim rangovima, ali bajkovi izgledaju totalno "jeftino".

Istina, većina ljudi je totalno nerealna, al ako imaš vremena/živaca da se ušećerit. ;)

doyaya
25.06.2012., 17:13
Evo tu http://imageshack.us/g/204/img0008lz.jpg/

Eh super za obruče, a znaš li di ima za kupit ovih tankih guma?

U svakom malo bolje opremljenom dućanu :D

Ja tu kod sebe nemam ovih razvikanijih dućana ali imaju 2 manja privatna i normalno drže sve vrste guma. Ako nemaju -nabave. Nemoj kupovati napamet nego odi s biciklom i odma isprobaj koje najdeblje idu u te tvoje vilice :mig:

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 17:19
Meni dođe da odem u Srbiju, imaju odlične cijene polovnih. Ovaj Bianchi (http://www.cikloberza.com/show.php?id=61703) je :cerek: Mislim, za 500-ak eura se može i kod nas naći polovna specka s tiagra/105 opremom(ako si strpljiv), ali ne Bianchi :eek:

Ili nešto jeftinije i meni realnije poput ovog Treka (http://www.cikloberza.com/show.php?id=73799) u Brčkom. Još otvoreno napiše da nije fiska cijena :zubo: Znači, bez problema dobijem tiagru za ispod 3 t kn. Nisam primjetio da se takve ponude kod nas prečesto pojavljuju :ne zna:

doyaya
25.06.2012., 18:52
Meni dođe da odem u Srbiju, imaju odlične cijene polovnih. Znači, bez problema dobijem tiagru za ispod 3 t kn. Nisam primjetio da se takve ponude kod nas prečesto pojavljuju :ne zna:

E o tome sam ja pričao. Bajkovi u oglasu su 80% dobre pile a dobre cijene.
Ajme Bad boyeva, Focus trekinga/hibrida, Bianchia... ispod 4000 kn :eek:
Nisi mi ovo trebao linkat :503:

frosty840
25.06.2012., 21:17
Ili nešto jeftinije i meni realnije poput ovog Treka (http://www.cikloberza.com/show.php?id=73799) u Brčkom. Još otvoreno napiše da nije fiska cijena :zubo: Znači, bez problema dobijem tiagru za ispod 3 t kn. Nisam primjetio da se takve ponude kod nas prečesto pojavljuju :ne zna:

Hmm, a da odes do zupanje s autom, uzmes neku staru kramu od bicikla, koja nije za vozit, i preguras ju na carini, oni provuku da si pjesak /biciklist, i s druge strane granice uzmes tu specijalku, a ovog doniras obliznjem ciganu?

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 21:35
Hmm, a da odes do zupanje s autom, uzmes neku staru kramu od bicikla, koja nije za vozit, i preguras ju na carini, oni provuku da si pjesak /biciklist, i s druge strane granice uzmes tu specijalku, a ovog doniras obliznjem ciganu?

Ma razmišljam da kontaktiram lika i pitam ga bi li se on odvezao do Županje :D Problem je što još koji tjedan nemam te pare i mogao bih to eventualno izvesti tamo poslije 6.7., do tada nemam vremena za put i sve :(

A ako do tada ostane, budem imao pare i dogovorim se s likom... zašto ne :zubo:

Jedino što nisam ljubitelj Treka, ali preživio bih to :)

EDIT: Ako odgovara ovim specifikacijama (http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?Year=2007&Brand=Trek&Model=1000)(a vjerojatno odgovara), ništa od toga. Tiagra oprema my ass :rolleyes:

crn
25.06.2012., 21:41
Evo jedna u retro stilu sa Instagrama :D

http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/f82b73d8bf0111e18bb812313804a181_6.jpg (http://web.stagram.com/p/221753494510628035_183710122)

zdhedonist
25.06.2012., 22:18
Evo javio mi se prvi problemčić sa mojom specijalkom. Bike je super i leti ali u tome i je problem nikako se zaustaviti. Znači onaj položaj kočnica na volanu mi nikako ne paše dok dođem do njih razletiću se u 100 komada. Razmišljam se o nabavci bullhorn ili možda moustache volana pa eto ako ko ima za prodati neka javi i kakva su vaša iskustva sa ovim. Jebga navikao na svim dosadašnjim biciklama da su kočnice nadohvat ruke, a i ruku na srce niti jedan bike mi nije ovako letio. Ne znam koliko sam išao jer nemam još ciklokomp nikakav, ali brate letiiiii, a nikavih šumova, tandrkanja-ništa ma milina božja!
Hvala Krešimišu i svima koji su me nagovorili na kupnju specijalke jer ovo je priča za sebe!

car_iz_Osijeka
25.06.2012., 22:26
Ako su ti ruke predaleko od kočnica, onda ne voziš kako spada :( Voziš na flatu, gore? Ruke ti u pravilu trebaju biti taman kod ručica kočnica, a premještaju se samo kada ti treba promjena položaja i kada to situacija dopušta. Naravno, ja nemam iskustva(još :cerek:), nego to govorim iz teoretskog znanja :ne zna:

LO1969VE
25.06.2012., 23:29
@car_iz_Osijeka - prodavač biančija ti je provjeren, pošten i super je lik! živi u madjarskoj.. pa eto.. možeš ga pokušati nagovoriti.. da pošalje po madjarima bicikl,, jer oni sad idu na more.. a prelazak preko granice nikad lakše.. znaš da turisti nose bicikle sa sobom.. eto..

LO1969VE
25.06.2012., 23:33
Evo jedna u retro stilu sa Instagrama :D

http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/f82b73d8bf0111e18bb812313804a181_6.jpg (http://web.stagram.com/p/221753494510628035_183710122)

bruks i colnago?? :brukica:

karantena
25.06.2012., 23:36
Što vi koji se duže vozite na speckama mislite o flatbaru na cestovnjaku umjesto dropbara? ( Kona Phd )
Znam da vam je to vjerojatno bogoohuljenje :D
ali zanima me je li to zbilja tako drastična mjenja položaj i sve ostalo?

doyaya
25.06.2012., 23:58
Što vi koji se duže vozite na speckama mislite o flatbaru na cestovnjaku umjesto dropbara? ( Kona Phd )
:Pop:
Da, svi koji voze specke to smatraju bogohuljenjem i križaju se kad to spomenem :zubo:

Ali čim nađem nekakve campagnolo shiftere i kočnice za flatbar postajem "infidel" i postavljam to na svog cestovnjaka.
Osim toga što me je zbog bolova u križima počeo smetati taj položaj vožnje skužio sam da mi je vrlo teško šprintati na tom bajku jer mi je bar 44 preuzak i ne mogu se razlaufati kak se spada ( a širi praktički ni ne postoje). To posebno dolazi do izražaja na uzbrdici kad praktički ne mogu "auszicat". Nije mi bilo jasno neko vrijeme u čemu je problem dok nisam iste staze počeo voziti i sa hibridom koji ima flat bar 60 cm. S obzirom da uopće ne koristim drop i da mi je hibrid sa rogovima puuuuno udobniji, upravljiviji, bolje disanje zbog otvorenijeg prsnog koša.... bolji u svakom pogledu... meni se ta ideja čini skroz logičnom :ne zna:
To možda nije zgodno za vožnju u pelotonu ali baš me briga, jer ja ne vozim utrke. Probaj i jedno i drugo i deri što ti više paše. Poanta bi trebala biti u tome da uživaš.

LO1969VE
26.06.2012., 00:02
Evo mog vlastitog primjera - flat+rogovi
http://www.pohrani.com/t/2N/8k/2m8nzqY6/dsc0205.jpg (http://www.pohrani.com/?2N/8k/2m8nzqY6/dsc0205.jpg)

Ukratko..
(skračeni)Flatvolan+rogovi+shifteri za po gradu nema bolje kombinacije. Vožnja je ful stabilna i možete divljati po rinzolima kao sa MTB.

Inače za ne povjerovati da mi je penjanje na sljeme teže bilo sa flat volanom+ omjer 39x32, nego li sa klasicnim cestovnim volanom +omjer 42x23..

Ukupni dojam.. flat volan više stabilnosti.. a cestovni volan bolje ubrzanje, manje naprezanja..zbog više položaja, a i lakše disanje u nekim pozicijama.

doyaya
26.06.2012., 00:09
Evo javio mi se prvi problemčić sa mojom specijalkom. Bike je super i leti ali u tome i je problem nikako se zaustaviti. Znači onaj položaj kočnica na volanu mi nikako ne paše dok dođem do njih razletiću se u 100 komada. Razmišljam se o nabavci bullhorn ili možda moustache volana pa eto ako ko ima za prodati neka javi i kakva su vaša iskustva sa ovim. Jebga navikao na svim dosadašnjim biciklama da su kočnice nadohvat ruke, a i ruku na srce niti jedan bike mi nije ovako letio. Ne znam koliko sam išao jer nemam još ciklokomp nikakav, ali brate letiiiii, a nikavih šumova, tandrkanja-ništa ma milina božja!
Hvala Krešimišu i svima koji su me nagovorili na kupnju specijalke jer ovo je priča za sebe!

Ako imaš dropbar onda imaš i veliki problem jer nećeš moći prebaciti ergopowere na drugi tip volana. Iako, nije mi jasno zašto ljudi ne mogu kočiti sa ergopowerima ako ih drže odozgo. Meni je to sasvim normalno. Možda ih treba malo podići ili ti samo treba vrijeme za prilagodbu?
Inače se na speckama treba naučiti na vožnju sa što manje diranja kočnica. Bajkovi su predviđeni za utrke i vožnju u grupi u kojima se treba naučiti voziti. Nema kočenja kad vidiš rupu nego pripremi putanju bez puno cimanja lijevo -desno jer bi te moglo pregaziti 20 bicikala koji idu iza tebe. Ako je kasno skužiš stisneš zube i deri preko nje uz urlik upozorenja drugima :)
Ako se nećeš voziti u grupi jednostavno se moraš priviknuti.

Kaj će tek bit kad skužiš da još bolje ide sa šprintericama lockanim na pedale ? :eek:
Pa dok se još i na to navikneš :facepalm: :zubo:

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 07:10
@car_iz_Osijeka - prodavač biančija ti je provjeren, pošten i super je lik! živi u madjarskoj.. pa eto.. možeš ga pokušati nagovoriti.. da pošalje po madjarima bicikl,, jer oni sad idu na more.. a prelazak preko granice nikad lakše.. znaš da turisti nose bicikle sa sobom.. eto..

Uf, sada si me zaintrigirao :D

Samo što mi je taman malo premali :( I sada ne znam... mislim, imao bih bianchi!! :cerek: A 55cm ovakve geometrije bi mi moglo proći pod neki agresivni fit :misli:

Ono što me zabrinjava je za specke nekarakteristična mješavina opreme, pd tiagre do ultegre :misli: A broj brzina(2x9) me navodi na zaključak da je stražnji mjenjač tiagrin i da je to bila prvotna oprema bicikla, a da je ostalo upgrade. E sad, to je i dalje dobra kupnja... :ne zna:

E sada ću poludjeti... taman mi je premali, ali tako je divan! :(

GrimReaperKC
26.06.2012., 07:15
specijalka je drugaciji bicikl od svih ostlaih koje sam probal te zahtijeva prilagodbu.. srecom meni je to nekak prirodno doslo..nisam se dugo ufuraval... kak vele kroz praksu do iskustva, odma sam se bacil u vatru i odma krenul sa voznjama i zacas sam savladal sve principe.

da specka slabo koci to nemre bit istina.. istina je da losije i slabije koci ako se ruke drze brake leveru,al naravno neces se voziti na spustu di naberes 50-60 ili vise sa rukama u tom polozaju.. cim je veca brzina u pitanju(40 ili vise) ja se spustam na dropove i ruke su na kocnicama na onom najdonjem dijelu di je polužna sila najjaca.

zasad imam jedno zestoko iskustvo,frend je krenul preticat traktora,ja za njim.. frend je presel vec pol traktora a ja dosel do zadnjeg dijela traktora negdi sa 45km/h,kad iz suprotnog smjera iza zavoja koji je bil blizu nalete 2 auta sa 70-80km/h.
automatska reakcija po kocnicama, zablokirao mi zadnji kotac al sam u sekundi usporio na 25km/h negdi,zbuksal se uz traktor dok auti nisu prosli i nastavil dalje. tak da koci to cudo itekak :D

koci puno jace nego sam ocekival,naime nikad nisam specku vozil nego sam dost cital..ocekival sam da koci duplo losije nego zaista koci,po svemu kaj sam procital po netu prije nego sam je kupil.

ako stvarno lose koci mozda treba malo podesit pakne blize felgi,slozit sajlu "da bolje lovi" na pritisak ručice kočnice. sad sam vec prvec usel u tematiku,idem se spremit za voznju rađe :lol:

crn
26.06.2012., 07:46
bruks i colnago?? :brukica:

:lol:
nema tu srama Brooks je Brooks... imam ja i originalni Colnago Art Decor sic (Selle Bassano/Vuelta) (http://robertobicicletas.com/ebay/colnagoar-1340071667-38573.jpg) ali u usporedbi sa Brooksom svaki sic je sr***

zdhedonist
26.06.2012., 07:52
Ma ja mislim da su tu mnogi mene krivo shvatili. Nisam ja rekao da meni kočnice slabo koče, dapače jako dobro koče nego ja držim ruke gore blizu lulice (jebga navika) a i dosta vozam po gradu, pa kad se zaletim, a svako malo negdi auto izleti ili pješak dok dohvatim ručicu kočnice-gotovo ne uspijem baš reagirati na vrijeme.
I još jedna stvar, ne vidim nikakav razlog zašto ne bi mogao namontirati ove kočnice na bullhorn ili moustache volan:confused::ne zna:
Koja je najveća širina volana, jer ovaj moj ima negdi 40 cm od centra jedne cijevi do druge,a meni bi trebalo najmanje još po 3 cm sa svake strane?

chillout23
26.06.2012., 08:36
prodavač biančija

Bianki se čita :mig: :) (sorry u slučaju da je za*ebancija) :)

...jer mi je bar 44 preuzak (a širi praktički ni ne postoje)

eBay :mig: :)

crn
26.06.2012., 08:47
evo još jedna retro :cerek:

http://distilleryimage4.s3.amazonaws.com/77258d44bf6211e1aebc1231381b647a_6.jpg (http://web.stagram.com/p/222101152760721136_183710122)

Giro Lusso (http://www.giro.com/us_en/products/men/gloves/lx.html) nakon par tisuća km

viksss
26.06.2012., 13:35
Društvo kakvo je ovo biciklo za ove pare ???

http://www.pik.ba/artikal/3322785/sportsko-biciklo-on-road-giant-bicikl-bicikla-bicikli/

A ovaj, valja li išta

http://www.pik.ba/artikal/3501892/drumsko-biciklo-mistral/

Kresimis
26.06.2012., 13:47
Glede njuškala- cijene odosno ljudi nisu realni i sve je manja šansa da nešto tamo kupim. Čim se pojavi nešto bolje kupi ga netko od preprodavača i stavi ga ponovno u oglas ali skuplje. Tip kupi Scott speedster s50 za 2000kn i sad je u oglasu 3750 :rolleyes: Sad mu ga ne bi kupio ni za 1000. To ubija smisao postojanja oglasnika. Niti dućanima nije frka držati astronomske cijene kad 2 godine star slični bicikl polovni košta 500-1000 kn manje od novog.
Kod KTM-a sve je solidno napravljeno, pazili su na detalje i ostalo.
A likovi koji preprodaju (često i ukradene) bajkove po oglasnicima su prešli svaku mjeru.
Čemu uopće služi policija?
Mogli bi ih pokupit u roku kex, sve je jasno i zadnjem tupom pozorniku o čem se radi, ali izgleda da nekome to nije u interesu u ovoj državi.
Eh super za obruče, a znaš li di ima za kupit ovih tankih guma?Gdje god dodjem tražiti cestovne gume nude mi traktorske ripnjače za montić. :rolleyes:
Trgovci nemaju pojma.
A niti dobrih guma (osim za montiće) nema kod nas.
Nešto sam vidio u KeindlSportu.
BTW kolko su uopće bolje i zašto te karbonske rame, znam da su lakše i bolje apsorbiraju vibracije, još nešto???
Karbon je moderan cool fancy in materijal.
Skup je kao đubre, a osjetljiv ko qu..c.
Neki dan mi je rekao lik kojeg sam vidio na Sljemenu da karbonski bajk kojeg je platio 5 soma ojra, po nejmu realno ne vrijedi ni pola od te cijene, premda je kao dosta bolji od čeličnjaka i aluminjaka.
Nisam nikad imao karbonca, ja sam zagriženi old school. :cerek:
Iz iskustva; kad usporedim aluminijski treking sa čeličnom speckom to je nebo i zemlja; čelik je elastičan, ugodan i izdržljiv, a aluminij sve suprotno od toga; osjetiš kako nabija po svakoj rupici na cesti.
A sa karbonom trebaš jako paziti, nakon oštečenja moraš baciti cijeli okvir ili vilicu, nema popravaka.
Hvala Krešimišu i svima koji su me nagovorili na kupnju specijalke jer ovo je priča za sebe!Prvo sam vozio pony. Pa stari torpedo singlespeed.
A 1983 sam sjeo na prvu specku. :p
Najveći problem kod specijalke je volan; nikako nije zgodan za vožnju po gradu upravo zbog položaja ruku i tijela u kojem je teško pravovremeno zakočiti, a stabilnost i preglednost je nedovoljna za uvjete gradske gužve.
Stoga sam još prije 15-tak godina stavljao ravne volane sa rogovima koji su se pokazali najboljima za tu namjenu.
U staru specku ide lulica promjera 22,2 mm, to nadješ negdje na sajmištu od MTB-a ili trekinga starijeg tipa.
Trebaju ti ručice kočnica, moraju biti za caliper kočnice, jer od V-brakea slabije koče.
A volan staviš dosta niže od sica. :mig:
Ukupni dojam.. flat volan više stabilnosti.. a cestovni volan bolje ubrzanje, manje naprezanja..zbog više položaja, a i lakše disanje u nekim pozicijama.Meni je lakše disati sa ravnim volanom.
A ubrzanje nije puno lošije, mora ti volan biti dovoljno nisko.
specijalka je drugaciji bicikl od svih ostlaih koje sam probal te zahtijeva prilagodbu.. srecom meni je to nekak prirodno doslo..nisam se dugo ufuraval... kak vele kroz praksu do iskustva, odma sam se bacil u vatru i odma krenul sa voznjama i zacas sam savladal sve principe.
Puno ljudi zaobilazi specku jer misle da će odmah pasti sa nje čim sjednu.
Da traži navikavanje, traži.
Ali je gušt u vožnji neusporediv sa nekim montićem koji jedva ide 20 km/na sat.
Ma ja mislim da su tu mnogi mene krivo shvatili. Nisam ja rekao da meni kočnice slabo koče, dapače jako dobro koče nego ja držim ruke gore blizu lulice (jebga navika) a i dosta vozam po gradu, pa kad se zaletim, a svako malo negdi auto izleti ili pješak dok dohvatim ručicu kočnice-gotovo ne uspijem baš reagirati na vrijeme.
I još jedna stvar, ne vidim nikakav razlog zašto ne bi mogao namontirati ove kočnice na bullhorn ili moustache volan:confused::ne zna:
Koja je najveća širina volana, jer ovaj moj ima negdi 40 cm od centra jedne cijevi do druge,a meni bi trebalo najmanje još po 3 cm sa svake strane?Ako ti volan na specki ne leži, nemoj se forsirati voziti to.
Stavi onakav koji ti najbolje paše, bez obzira kaj drugi mislili o tome.
Najvažnija je sigurnost.
Ni meni takav volan nije dobar za grad.
Možeš kočiti iz položaja kad su ti ruke gore, ali je često premala sila kočenja (i stabilnost) jer ne možeš dovoljno čvrsto uhvatiti ručice (a ni volan).

Škrbo
26.06.2012., 14:04
Kresimis kaže:
Karbon je moderan cool fancy in materijal.
Skup je kao đubre, a osjetljiv ko qu..c.
Neki dan mi je rekao lik kojeg sam vidio na Sljemenu da karbonski bajk kojeg je platio 5 soma ojra, po nejmu realno ne vrijedi ni pola od te cijene, premda je kao dosta bolji od čeličnjaka i aluminjaka.
Nisam nikad imao karbonca, ja sam zagriženi old school. :cerek:
Iz iskustva; kad usporedim aluminijski treking sa čeličnom speckom to je nebo i zemlja; čelik je elastičan, ugodan i izdržljiv, a aluminij sve suprotno od toga; osjetiš kako nabija po svakoj rupici na cesti.
A sa karbonom trebaš jako paziti, nakon oštečenja moraš baciti cijeli okvir ili vilicu, nema popravaka.

Cijenim to što si oldschool, ali nemoj baš tako o karbonu... prvo i prvo iz godine u godinu je sve jeftiniji :) Danas za 10 somova nađeš jako dobrog karbonca s vrlo zgodnom opremom. Za pretpostaviti da će uskoro biti i jeftinije. A preko e-baya već možeš naći čudo od karbonskih elemenata,a cijene nisu nešto.
Drugo, definitivno nije baš osjetljiv, osim ako se ne zabušiš u auto. Bilo je i padova i grebanja i svega i svačega, ali sve je po starom, osim par ogrebotina.
Treće, itekako se da popravit (znam jer smo jednog sređivali, nakon što se zabušio u auto)

Kresimis
26.06.2012., 15:17
Cijenim to što si oldschool, ali nemoj baš tako o karbonu... prvo i prvo iz godine u godinu je sve jeftiniji :) Danas za 10 somova nađeš jako dobrog karbonca s vrlo zgodnom opremom. Za pretpostaviti da će uskoro biti i jeftinije. A preko e-baya već možeš naći čudo od karbonskih elemenata,a cijene nisu nešto.
Drugo, definitivno nije baš osjetljiv, osim ako se ne zabušiš u auto. Bilo je i padova i grebanja i svega i svačega, ali sve je po starom, osim par ogrebotina.
Treće, itekako se da popravit (znam jer smo jednog sređivali, nakon što se zabušio u auto)Ma vraga nije osjetljiv, pročitaj uputstva za upotrebu; ne smiješ ovo, pazi na ono, itd. :rolleyes:
I nije 10 somova baš tak malo novaca.
I ni jedan nebu išao za 10 godina, a čeličnjak bude i za 50 bio upotrebljiv.
A krpat okvir od karbona se ne bi usudio...
btw, radio sam sa polyesterom i staklenom vunom; mislim, zgodna je to stvar ali ipak bi se malo bojao sjesti na pokrpani bajk sa svojih 100 kg. :cerek:
I kaj sa geometrijom, kako nju poštimat ako je cijeli bicikl izašao iz centra? :ne zna:

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 15:37
Dodao bih da ne treba obraćati pozornost na ove jeftinjake s ebaya, odnosno ja se ne bih usudio s njima petljati. A hebeš mi sve ako rekreativcu treba karbonac :ne zna:

Onaj kome treba i tko se ozbiljno bavi biciklizmom, taj ima sponzore i živi od toga pa kod izbora ima potpuno drukčije prioritete od nas.

I 10 t kn koje se spominju su poprilično veliki novci i za ozbiljnog rekreativca, a sumnjam da uz tu ramu dođe i neka solidna oprema :ne zna:

QWAS
26.06.2012., 15:47
care nemoj si za živu glavu kupovat manju ramu, pogotovo na specki. mislim da je geometrija možda i najvažnija stvar pri izboru bicikla, pogotovo specke, npr. montić kad je manji okretniji si i to ima još neke prednosti, na specki si sav popigan.

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 15:57
Ma, za Bianchi ionako realno nemam, a za neki drugi se ne bih žrtvovao. Tražim između 56-57 cm ramu tradicionalne geometrije, ali me totalno zbunjuju ove "compact" geometrije i spadaju li sve današnje aluminijske rame u compact geometrijske ili pak ne itd :misli:

Zna li netko više o tome?

Kada sam razmišljao o Giantu totalno me to zbunilo, navodno njihov M/L s 53.5 cm C-T i 56 cm top tubeom odgovara tradicionalnim ramama s 56-57 cm :misli: Vrijedi li to tada i za Fuji Newest - u tablici piše 54 C-T i 56 top tube što je praktički isto kao i Giant. Znači, apsulutno sam zbunjen oko tih veličina, ako mi netko može pomoći da barem znam što tražim bio bih jako zahvalan :D

Inače, visina je 179(do sada sam mislio 181 :(), a noga 83,5 cm.

"fosil"
26.06.2012., 16:14
Ma, za Bianchi ionako realno nemam, a za neki drugi se ne bih žrtvovao. Tražim između 56-57 cm ramu tradicionalne geometrije, ali me totalno zbunjuju ove "compact" geometrije i spadaju li sve današnje aluminijske rame u compact geometrijske ili pak ne itd :misli:

Kada sam razmišljao o Giantu totalno me to zbunilo, navodno njihov M/L s 53.5 cm C-T i 56 cm top tubeom odgovara tradicionalnim ramama s 56-57 cm :misli: Vrijedi li to tada i za Fuji Newest - u tablici piše 54 C-T i 56 top tube što je praktički isto kao i Giant. Znači, apsulutno sam zbunjen oko tih veličina, ako mi netko može pomoći da barem znam što tražim bio bih jako zahvalan :D

Prije no što sam ostario, isto sam imao 179 cm - sad se više ne mjerim, ali zasigurno nisam ništa narastao :D. Obje moje specke su 56, ali mi Slavkova 58 isto paše. Doduše, njegova je lulica kraća....
A compact rama je na Ghostu, rekao bih.....trokut okvira je nešto manji nego na čeličnjaku (budući da je gornja cijev kosa), ali su to iste veličine bicikla :).

chillout23
26.06.2012., 16:52
Znači, apsulutno sam zbunjen oko tih veličina, ako mi netko može pomoći da barem znam što tražim bio bih jako zahvalan :D

Pa nemaš kaj bit zbunjen :ne zna:
Na wrenchscience ti je detaljan kalkulator kao i na onom drugom :misli: nemrem se sad setit kak se zove sajt (ne da mi se gledat unatrag po postovima), a imaš i na Sheldonu :mig:
Piše ti koja ti veličina odgovara c-c, na svakom sajtu od ovih...i onda nemaš kaj gledat kolki je c-t. I to je to :) a negdje ti piše i kolki ti je c-t potreban :mig:
Eeeeee....a kad se raspravljalo o veličinama, bili smo smešni i dramatični, jel da? :cerek:

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 17:13
Hvala fosil :top: Odokativno i tražim 56-57 cm :) valjda će to biti ok :ne zna:

@chill: Izmjerio, upisao i kaže C-T 56, a C-C 54... a u ponudi bicikli koji imaju obrnute mjere :misli: I onda ti nemoj biti zbunjen :rofl: Znači, C-C je važniji? Tada mi ne bi trebao onaj Fuji iz R-J u veličini 56 cm C-T, nego mi je čak i ovaj 54 cm prevelik: tablica (http://img1.findthebest.com/sites/default/files/975/media/images/2012_Fuji_Newest_1.0.png) ? :misli: (EDIT: vidim da sam se zeznuo, Fuji bi mi onda čak i 58 cm odgovarao?)

I ne ćeš meni prišiti da sam vam to govorio, rekao sam ti jednom i stojim pri tome - možda jest bila sapunica, ali su mnogi puno toga naučili iz nje tako da je vrijedila :top:

grizli
26.06.2012., 17:16

da specka slabo koci to nemre bit istina.. istina je da losije i slabije koci ako se ruke drze brake leveru,al naravno neces se voziti na spustu di naberes 50-60 ili vise sa rukama u tom polozaju.. cim je veca brzina u pitanju(40 ili vise) ja se spustam na dropove i ruke su na kocnicama na onom najdonjem dijelu di je polužna sila najjaca.

zasad imam jedno zestoko iskustvo,frend je krenul preticat traktora,ja za njim.. frend je presel vec pol traktora a ja dosel do zadnjeg dijela traktora negdi sa 45km/h,kad iz suprotnog smjera iza zavoja koji je bil blizu nalete 2 auta sa 70-80km/h.
automatska reakcija po kocnicama, zablokirao mi zadnji kotac al sam u sekundi usporio na 25km/h negdi,zbuksal se uz traktor dok auti nisu prosli i nastavil dalje. tak da koci to cudo itekak :D

koci puno jace nego sam ocekival,naime nikad nisam specku vozil nego sam dost cital..ocekival sam da koci duplo losije nego zaista koci,po svemu kaj sam procital po netu prije nego sam je kupil.

ako stvarno lose koci mozda treba malo podesit pakne blize felgi,slozit sajlu "da bolje lovi" na pritisak ručice kočnice. sad sam vec prvec usel u tematiku,idem se spremit za voznju rađe :lol:

koje pakne imaš ?

GrimReaperKC
26.06.2012., 17:34
koje pakne imaš ?

koje su dosle s biciklom :D

nemam pojma iskreno koje su... :ne zna:

grizli
26.06.2012., 18:42
a koje onda točno čeljusti kočnica imaš ?

GrimReaperKC
26.06.2012., 18:52
a koje onda točno čeljusti kočnica imaš ?

evo znam kolko tu pise

http://www.felt.hr/trgovina/pregled/z85-/

celjusti su skroz crne nis ne pise,prihvat za pakne je crvene boje

rduras
26.06.2012., 19:03
[QUOTE=car_iz_Osijeka;40162655]Ma, za Bianchi ionako realno nemam, a za neki drugi se ne bih žrtvovao. Tražim između 56-57 cm ramu tradicionalne geometrije, ali me totalno zbunjuju ove "compact" geometrije i spadaju li sve današnje aluminijske rame u compact geometrijske ili pak ne itd :misli:

Ova priča s compact ramama i mene zbunjuje jer većina izračuna se temelji na klasičnoj geometriji. Visok sam 178, inseam 84. Imao sam priliku probati (cca 60km) GIANT defy M veličinu 50cm C-T i TTH=54,5cm i činilo mi se skoro pa OK veličina.(uzmite u obzir da mi je to prva vožnja na specki:D) Da li je u tom slučaju najvažnija mjera ipak HTT?

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 19:52
Ja moožda uzmem onaj trek u veličini 56 cm iz Brčkog. Dakle, mislite li da je 2800 kn dobra cijena za: ovaj Trek (http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?Year=2007&Brand=Trek&Model=1000). Uz njega dobijem i ciklocomp(što mi je ipak koja stotka manje) i možda si sredim bespla dostavu pa ne bih imao dodatnih troškova(osim pumpe) što mi se sviđa :ne zna:

Navodno je malo vožen... :ne zna:

Ne sviđa mi se triple pogon i neujednačena oprema. Sviđa mi se relativno niska cijena koja bi odgovarala mome trnutnom(relanom) financijskom stanju. Možda bi ipak bilo neozbiljno za sada ulagati više od 2 t kn kada mi situacija to ne dozvoljava :ne zna:

Zayl
26.06.2012., 19:53
Enivej da se ne hvalim više imam pitanje vezano za felge ili obruče: na njima piše Rigida Al 1320 700 C Made in France pa nisam siguran da li su to sa dvostrukim plaštem ili ne, jer ako nisu stavio bi ove sa dvostrukim zbog svojih 100-njak kilograma.
P.S. Zaboravio sam napisati da na naljepnici Rigida piše i Heat treated što god to značilo?

ak je unutarnji dio felge u obliku ''V'' onda je alu i double wall. celicne imaju ravan unutarnji dio felge.

heat treated je nacin izrade. sve kaj je ''tretirano toplinom'' je cvrsce i snaznije, ali ujedno gubi elasticnost. znaci da je jace, al kad dode do granice, onda se ne savija nego puca.

guma imas u keindlsportu (vitorria) ili u biciklbizu (maxxis).

Ta "produljivanja" mi se dosad nisu pokazala korisnima. Kupio sam u ciklocentru lulicu od 13(!!!!) cm i još s dost velkim kutem i još uvijek mi nije dosta!!! ( u orginalu je 9 cm briem) tak da odustaje od daljnih kombinacija..

lulica s kutem smanjuje efektivnu duzinu lulice. lulica od 12 cm i bez nagiba je efektivno duza od lulice od 12 cm i 8°nagiba. ak zelis neso duze onda kupujes duzu lulicu istog nagiba ko do tada ili s nagibom koji tezi 0°.

Znači onaj položaj kočnica na volanu mi nikako ne paše dok dođem do njih razletiću se u 100 komada.

ruke drzis ili na rucicama kocnica ili na drop-sima. na ravnom dijelu volana se ruke drze dok kruzas po ravnom ili kad se naucis.

umjesto da trosis novce, daj si vremena da se priviknes. i specku vozi kao specku, a ne ko treking ili brdski i sve ce doci na svoje.

Što vi koji se duže vozite na speckama mislite o flatbaru na cestovnjaku umjesto dropbara?

Ali čim nađem nekakve campagnolo shiftere i kočnice za flatbar postajem "infidel" i postavljam to na svog cestovnjaka.

Evo mog vlastitog primjera - flat+rogovi

dropbar na sebi sadrzi flatbar. onaj ravni dio na ''ovan'' volanu je flat bar. jedino sto nema kocnice na tom dijelu (a i to se moze napraviti). stavljanje rogova na flatbar na specki je smijesno jer su upravo rucice kocnica ''rogovi'' na dropbaru.

stabilnost, ubrzanje, disanje i takve stvari nemaju veze s oblikom volana. to je samo subjektivni dojam. pravilni odabir velicine volana i oblika volana namjenjenog za odreden tip bicikla i voznje predstavlja razliku.

da specka slabo koci to nemre bit istina..

kao sto GrimReaperKC kaze, sve je stvar podesavanja kocnica. onaj tko se ne potrudi podesiti kocnice kako spada i potrositi 5 min godisnje radi toga, nema pravo kritizirati. vec bi odavno svi bili na diskovima da je to nekakvo ultimativno rjesenje.

I još jedna stvar, ne vidim nikakav razlog zašto ne bi mogao namontirati ove kočnice na bullhorn ili moustache volan
Koja je najveća širina volana, jer ovaj moj ima negdi 40 cm od centra jedne cijevi do druge,a meni bi trebalo najmanje još po 3 cm sa svake strane?

drzanje ruku na ravnom dijelu blizu lulice je suicidalno na speckama. kratke lulice kao na brdskim bajkovima dopustaju brzu promjenu smjera i bolju kontrolu i na brdskom mozes tak drzat ruke, ali duge lulice na speckama ne dopustaju takav nacin voznje.

opet ponavljam, sve ima svoju namjenu i treba se priviknuti na takav nacin voznje.

takve kocnice mozes staviti na bullhorn volan, al onda koja ti je razlika od drzanja ruku na rucicama kocnica ? bullhorn volani su se ionako poceli proizvoditi tako da su rezani dropsi sa dropbar-ova, a moustache ne preporucam jer je zajebano slagati rucice kocnica na njega, ne vrijedi te muke.

...

...

...

karbon je bedastoca za rekreativce. novci se mogu trositi za pametnije stvari. ovisno kakav tip voznje zeli, rekreativcu je isplatljivije i bolje kupiti ili aluminij ili celik. jedan je udobniji i dugotrajniji, drugi je brzi. onaj tren kad se uspije odrzavati 35-40 na sat na duzim turama, tu mozda dolazi u obzir karbon, al do tad se i sponzora nabavi. i s karbonom postoji rizik. kolko god je on ojacan na potrebnim mjestima, tolko je slab na ostalim mjestima. jedan bocan udarac na ramu je dovoljan da pukne (tu uzimam i mikrofrakture koje su i opasnije), a jeftinjava ebay karboni su uglavnom losa kvaliteta i zivotni vijek katastrofalno kratak. jedna, mozda dve sezone voznje i mozes ga baciti.

kvalitetan popravak karbona kosta 400-500 eura pa navise i isplatljivije je kupiti novu ramu. cak i proizvodaci (koji mogu vratiti ramu u pocetno stanje) u garantnom roku radije mijenjaju ramu nego je popravljaju jer im ispadne manji trosak.

Znači, apsulutno sam zbunjen oko tih veličina, ako mi netko može pomoći da barem znam što tražim bio bih jako zahvalan

danas su geometrije tak zajebane i razlicite da je bitno sjesti na bajk i isprobati ga. kompaktne rame su malo drugacije kod izmjere od tradicionalnih, al opet su dovoljno blizu da nemres puno zeznut.

najbitnije mjere su duzina top tubea i visina seat tube. trazis onu velicinu koja ima najmanja odstupanja te dvije mjere od tvojih idealnim mjera koje si dobio izmjerom svog tijela (i pomocu raznih online kalkulatora). s tim da je bitnija duzina top tubea, i ak postanes neodlucan, odaberes onu velicinu ciji je top tube najblizi tvojoj idealnoj mjeri.

crn
26.06.2012., 20:28
Prije no što sam ostario, isto sam imao 179 cm - sad se više ne mjerim, ali zasigurno nisam ništa narastao :D. Obje moje specke su 56, ali mi Slavkova 58 isto paše. Doduše, njegova je lulica kraća...
Ja sam 178cm visina / 82,5cm noga i vozim specku 55cm seat tube C-C / 54cm top tube C-C + 12cm lulica i to mi je taman (moj optimalni dohvat izračunat na Wrenchscience je 66.75cm)

Najvažnija mjera na specki je dohvat volana (top tube + lulica) tako da okvirno uvijek možeš uzeti broj manju ili veću i korigirat sa lulicom koja ne bi smjela ići manje od 6cm ni više od 14cm. Osobno uvijek bi išao na broj manju + duža lulica jer je osjećaj vožnje stabilniji nego sa kraćom lulicom

...za usporedbu prije sam vozio 55 seat tube C-C / 58 top tube C-C i to mi je bilo preveliko

chillout23
26.06.2012., 20:56
@chill: Izmjerio, upisao i kaže C-T 56, a C-C 54... a u ponudi bicikli koji imaju obrnute mjere :misli: I onda ti nemoj biti zbunjen Znači, C-C je važniji? Tada mi ne bi trebao onaj Fuji iz R-J u veličini 56 cm C-T, nego mi je čak i ovaj 54 cm prevelik: tablica (http://img1.findthebest.com/sites/default/files/975/media/images/2012_Fuji_Newest_1.0.png) ? (EDIT: vidim da sam se zeznuo, Fuji bi mi onda čak i 58 cm odgovarao?)

Po ovoj tablici definitivno 58 :top: ako ti je 54 c-c mjera, pa to i sam vidiš :)
I c-c je bitnija mjera nego c-t, jer do "topa" ima više duljina, ovisno o proizvođaču :mig: dakle tebi je bitno da je 54 c-c, a nije bitni da li je do vrha 2,3 ili 4 cm...to sve rihtaš sicštangom ionak :mig:

I ne ćeš meni prišiti da sam vam to govorio, rekao sam ti jednom i stojim pri tome - možda jest bila sapunica, ali su mnogi puno toga naučili iz nje tako da je vrijedila :top:

Ma znam :D šalim se i ne pogađa me kaj mnogi misle o tome, vjeruj mi...naučio sam stvarno poprilično iz odgovora na svoja dosadna pitanja, kao i iz pitanja Ugly :top:
A ovo boldano si već spomenuo...pamtim :D :top:

car_iz_Osijeka
26.06.2012., 22:29
...

...

...

Hvala momci :top:

Ako bude sve ok uzet ću spomenutog Treka. On ima tradicionalni oblik rame pa tu ne mogu pogriješiti(ogledna slika (http://gallery.roadbikereview.com/data/roadbike/500/trek1000sl-01-23-11.jpg)). Volio bih vidjeti kako mi sjeda specka, je li aluminijska specka ono što želim i koliko ću je stići i moći voziti :)

A računam da ću je lako kroz sezonu ili dvije prodati za iste pare i uzeti nešto bolje :) Naravno, računam da mi se ništa ne strga i da nemam veće troškove od onih koji se smatraju redovnim održavanjem :ne zna:

Vidjet ćemo hoće li mi se logika pokazati ispravnom :rofl:

doyaya
26.06.2012., 22:52
dropbar na sebi sadrzi flatbar. onaj ravni dio na ''ovan'' volanu je flat bar. jedino sto nema kocnice na tom dijelu (a i to se moze napraviti). stavljanje rogova na flatbar na specki je smijesno jer su upravo rucice kocnica ''rogovi'' na dropbaru.

stabilnost, ubrzanje, disanje i takve stvari nemaju veze s oblikom volana. to je samo subjektivni dojam. pravilni odabir velicine volana i oblika volana namjenjenog za odreden tip bicikla i voznje predstavlja razliku.

Hvala na komentarima!
Sve mi stoji osim ovog citiranog. Ravni dio drop bara nije isto što i flat bar s rogovima nikako. Još ajde da kočnice postaviš na njega (iako bi to izgledalo glupo :D) ali ostalo nije tako jednostavno.
Drop bar kao prvo ne završava ravno nego zavijutkom prema naprijed što ga skraćuje u širini, onda ima vodoravni produžetak koji nije isto što i rogovi jer nije pod nagibom i tek onda ide ergopower za koji se držiš ali je dosta dalje nego što bi bili rogovi. Tu si već prilično izdužen prema naprijed i nije isto.

Možda je subjektivno ovo za ubrzanje i stabilnost, disanje,... ali ja osobno kad auszicam (šprint) ili se uspinjem držim flatbar za rogove koji su udaljeni 60 cm, a dropbar za ergopowere koji su na 46 i udaljeniji ( i ne mogu naći šire) . Širina ramena mi je oko 60 cm.
Situaciju svatko može odsimulirati odmah sad dok sjedi pred kompom i mislim da će me lako shvatiti.

Dakle , po meni, stavljanje flat bara na specijalku nije baš totalna glupost.

Ja sam specijalku kupio zato jer nisam mogao držati korak na MTB sa kolegama koji su vozili specijalke. Istina je da mi nije za moje potrebe trebao karbonac jer sam po snazi i formi teški amater (aktivno sam vozio pred 20 godina) ali takva je bila prilika i kupio sam ga novog za manje nego što danas koštaju aluminijski sa lošijom opremom od moje Campa Centaur/Veloce. Zapravo kakvo je stanje s cijenama i da ga danas prodam nakon dvije godine mislim da bi dobio više nego što sam ga platio ili isto. Možda zato što nisam jaki vozač dosta me smeta to što mi je volan uži od ramena :ne zna: i nekako si mislim da mi je samo volan u širini ramena da bi napokon "prodisao punim plućima" na specki.

LO1969VE
26.06.2012., 23:09

.

Trebaš probati da bi se uvjerio. Usporedba flat cestovnog i mtb volana nije za usporedbu. Cestovni volan ima daleko manju flatbar površinu i teže se diše(na flat površini)

Zayl
26.06.2012., 23:43
Po ovoj tablici definitivno 58 :top: ako ti je 54 c-c mjera, pa to i sam vidiš :)
I c-c je bitnija mjera nego c-t, jer do "topa" ima više duljina, ovisno o proizvođaču :mig: dakle tebi je bitno da je 54 c-c, a nije bitni da li je do vrha 2,3 ili 4 cm...to sve rihtaš sicštangom ionak :mig:

ne mozes to tak gledati, bas zato kaj je kompaktna rama, a newest i taj pojam dovodi do krajnosti. pogledaj koliki je top tube kod velicine 58. top tube od 59 centimetara je za ekipu visu od oko 190cm pa na vise. meni s 184 cm visine je idealan top tube od nekih 56cm, a njemu s 179 cm treba ugraditi jos par kraljezaka i izduziti ga da moze takav bicikl voziti.

seat tube je kod kompaktne rame skoro pa nebitan, bas zbog toga jer mozes korigirati sic stangom i to puno. top tube ne mozes toliko. tu ni lulica nece pomoci.

Sve mi stoji osim ovog citiranog. Ravni dio drop bara nije isto što i flat bar s rogovima nikako. Još ajde da kočnice postaviš na njega (iako bi to izgledalo glupo ) ali ostalo nije tako jednostavno.

mozda tebi nije, ali stvarno je tako jednostavno. u postu dobro opisujes problem, ali se vidi da razmisljas na nacin kao da si na brdskom biciklu i tu ti je greska. navika je zajebana stvar.

sjednes na bajk i drzis ravnotezu nogama i u manjoj mjeri guzicom sjedeci na bajku. ruke stavis na rucice kocnica, izbacis laktove u stranu i oslanjas se na rucice tek toliko da mozes upravljati, ali se ne oslanjas svojom tezinom. tijelo drzis nogama i ledima, a ramena. laktove, rucne zglobove i sake opustis. kad se dignes na noge, nemoj se osloniti na rucice. digni se tijelom ravno u zrak i kao da pocnes trcati po stepenicama. volan drzi skroz labavo, tolko da ne padnes i da mozes upravljati.

dosta ljudi uzima uzi volan na cestovnjaka zbog njihova nacina voznje ili tt dodatke koji ti skroz skupljaju ruke i ramena. ali uz pravilno drzanje i polozaj, na takav nacin mozes voziti i maratone.

najlakse da ti to opisem je da si zamislis da imas neku bacvu punu pive ispred sebe i treba ju nekam odfurati. ti ces ju zagrliti i stisnuti na prsa, nadlaktice skoro paralelne s tlom. dici ces ju nogama i spustiti opet s nogama. taj polozaj ruku, dok drzis bacvu, je tvoj zeljeni polozaj ruku, samo sto neces imati skupljene dlanove nego ces ruke rasiriti toliko da dlanovi dodu na rucice kocnica. laktovi ramena i sve ostalo ostaje isto kao da drzis bacvu, samo odmaknes ruke jednu od druge i pokusas voziti bicikl kao da ga vozis bez ruku, ali su ti ruke lagano, opusteno naslonjene na rucice kocnica.

znam da zvuci smjesno, ali samo probaj i vidjet ces razliku.

Trebaš probati da bi se uvjerio. Usporedba flat cestovnog i mtb volana nije za usporedbu. Cestovni volan ima daleko manju flatbar površinu i teže se diše(na flat površini)

probao i nije neki bauk. uz pravilni polozaj, svejedno ti je di drzis ruke.

doyaya
27.06.2012., 00:20
...u postu dobro opisujes problem, ali se vidi da razmisljas na nacin kao da si na brdskom biciklu i tu ti je greska. navika je zajebana stvar.

Drago mi je da je opis uspio. Trudio sam se da ne ispadne kao da se svađam :D

Možda me MTB/hybrid stvarno previše preuzeo u međuvremenu. Ja se dosta vozim na rukama, čvrsto držim bar i vučem ga lijevo-desno i tako si "pomažem" uzbrdo. Očito sam preslab na nogama onda...

Shvatio. Nadam se da je samo to problem :)

Samo napomena da ostajem pri tome da ipak gornji dio dropbara i flatbar NISU isto. Sad sam išao u podrum i sjedao sam naizmjenično na bicikle samo da se uvjerim da nisam pisao glupost :zubo:

QWAS
27.06.2012., 00:27
Evo vozim se po gradu već neko vrijeme s ovom konom phd, 23 mm gume.
Znači bajs mi je prevozno sredstvo i dosta se vozim.
Ukratko: puno brže od trekkinga, kad sam skužio kolko brzo mogu ić vozim se ko manijak non-stop, nema nekakvog laganog kruzanja ko na trekingu. Kočenje je tricky zbog same brzine koju jako brzo postigneš, ne tolko zbog samih kočnica. Nisi tolko opušten jer svaka neravnina može bit opasna, moraš stalno bit sharp. Mislio sam da će rinzoli bit veći bed, ali mislim da samo treba svladati tehniku..minus je to što moraš usporit jer pri većoj brzini ne stigneš dignut volan pa zadnji kraj u tak kratkom periodu, na trekingu s ok suspenzijom bi prošo ko kroz putar.

Rama mi je premala, a flatbar je must za po gradu (za mene) pa si mislim da pošto ima malo modela sa flatbarom da si kupim samo nekakvu rabljenu ramu s njuškala i da ostalo prebacim s kone. Kaj mislite? Jel ovo npr ok?: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/okvir-cannondale-r700-oglas-5406608

doyaya
27.06.2012., 00:47
Rama mi je premala, a flatbar je must za po gradu (za mene) pa si mislim da pošto ima malo modela sa flatbarom da si kupim samo nekakvu rabljenu ramu s njuškala i da ostalo prebacim s kone. Kaj mislite? Jel ovo npr ok?: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/okvir-cannondale-r700-oglas-5406608

Rajcaju me jako ove Cannondaleove mat rame :D ali ovu bih ipak IMHO preskočio. Vidi se da je dosta izvoženo... ogrebotine možda skrivaju crackove... zamor materijala... :ne zna:

Rađe se strpi za neku drugu priliku.

Može na PM koliko si platio Konu? Još uvijek mi se sviđa jako :cerek:

EDIT: vilica ti ne treba pa ti ovaj može spustit cijenu ili ćeš naći jeftinije ili bolje bez vilice.
Bila je i jedna Corratec rama 59 na njuškalu za 1700 (mislim isto s vilicom) pa zovi i pregovaraj malo. Reko si da znaš i da se može ušićarit :mig::D

wlattkouzd
27.06.2012., 01:57
U zadnje vrijeme me zanima nešto. Trenutno se vozim na ovom: http://www.gloriotticicli.it/immagini/centurion_Backfire-M6-D-IT.jpg
Al teško mi je voziti se s ovim gumama (danas sam umirao dok sam pičio za nekim likom s cestovnim gumama), pa sam se razmišljao da li da zamjenim ove felge i kupim felge i gume za cestu. Tj, zanima me hoće li to biti "produktivno". Nemam iskustva s tim, pa me zanima. Još uz to, moja bicikla ima amortizere. Vidio sam nekog kako vozi takvu biciklu sa cestovnim gumama, al s obzirom da ima te cestovne i da je brz, nisam vidio jel ista moja. :D E da, jel itko ima iskustva sa hrvatskim međugradskim cestama? Tj, kakve su i bi li cestovne gume izdržale to?

Kresimis
27.06.2012., 06:07
U zadnje vrijeme me zanima nešto. Trenutno se vozim na ovom: http://www.gloriotticicli.it/immagini/centurion_Backfire-M6-D-IT.jpg
Al teško mi je voziti se s ovim gumama (danas sam umirao dok sam pičio za nekim likom s cestovnim gumama), pa sam se razmišljao da li da zamjenim ove felge i kupim felge i gume za cestu. Tj, zanima me hoće li to biti "produktivno". Nemam iskustva s tim, pa me zanima. Još uz to, moja bicikla ima amortizere. Vidio sam nekog kako vozi takvu biciklu sa cestovnim gumama, al s obzirom da ima te cestovne i da je brz, nisam vidio jel ista moja. :D E da, jel itko ima iskustva sa hrvatskim međugradskim cestama? Tj, kakve su i bi li cestovne gume izdržale to?To je klasičan MTB i to je to.
Nemreš od njega nikak napravit cestovnjaka, bezveze ćeš baciti novce.
Eventualno možeš neke tanje slick gume namontirat da ide bolje po asfaltu.
Ostala ulaganja i preinake su gubljenje vremena i novaca.
Dakle , po meni, stavljanje flat bara na specijalku nije baš totalna glupost.

Ja sam specijalku kupio zato jer nisam mogao držati korak na MTB sa kolegama koji su vozili specijalke. Istina je da mi nije za moje potrebe trebao karbonac jer sam po snazi i formi teški amater (aktivno sam vozio pred 20 godina) ali takva je bila prilika i kupio sam ga novog za manje nego što danas koštaju aluminijski sa lošijom opremom od moje Campa Centaur/Veloce. Zapravo kakvo je stanje s cijenama i da ga danas prodam nakon dvije godine mislim da bi dobio više nego što sam ga platio ili isto. Možda zato što nisam jaki vozač dosta me smeta to što mi je volan uži od ramena :ne zna: i nekako si mislim da mi je samo volan u širini ramena da bi napokon "prodisao punim plućima" na specki.Djelimo slično iskustvo; i ja sam se preporodio nakon što sam stavio ravan volan.
Bajk je postao pregledniji, stabilniji, udobniji... i najvažnije: lakše je zakočiti u nepredvidivim situacijama.
I može se prilično brzo voziti, jako bitno je namjestiti optimalan položaj volana i sica. Volan mora biti dosta niže od sica.
Možda je sve samo u subjektivnom dojmu, kako Zayl kaže, ali meni se svidja i svi koji su isprobali bajk začudili su se kako dobro ide i fino leži na cesti.
Volani od jeftinih specijalki su koma; odvratno su uski; na jednog od svojih Rog Maratona stavio sam pravi trkaći Cinelli (campione del mondo) volan; itekako se osjeti razlika.
O da. :D
karbon je bedastoca za rekreativce. novci se mogu trositi za pametnije stvari. ovisno kakav tip voznje zeli, rekreativcu je isplatljivije i bolje kupiti ili aluminij ili celik. jedan je udobniji i dugotrajniji, drugi je brzi. onaj tren kad se uspije odrzavati 35-40 na sat na duzim turama, tu mozda dolazi u obzir karbon, al do tad se i sponzora nabavi. i s karbonom postoji rizik. kolko god je on ojacan na potrebnim mjestima, tolko je slab na ostalim mjestima. jedan bocan udarac na ramu je dovoljan da pukne (tu uzimam i mikrofrakture koje su i opasnije), a jeftinjava ebay karboni su uglavnom losa kvaliteta i zivotni vijek katastrofalno kratak. jedna, mozda dve sezone voznje i mozes ga baciti.
Slažem se s tobom.
Kupnja bicikla od ugljikovih vlakana za rekreativnog amatera nema nikakvog smisla.
Osim iz pomodarskog razloga. :cerek:
-------------
Btw, prosjek od 35 do 40 km/h je u Zagrebu i okolici nemoguće postići, jer svugdje ima semafora i gužvi.
I graba na cestama.
Jedino možeš vrtit krugove oko Jaruna ili na neku medjugradsku furu.

chillout23
27.06.2012., 06:20
Kaj mislite? Jel ovo npr ok?: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/okvir-cannondale-r700-oglas-5406608

To ti je fenomenalna ponuda :) :top:

Rajcaju me jako ove Cannondaleove mat rame :D ali ovu bih ipak IMHO preskočio. Vidi se da je dosta izvoženo... ogrebotine možda skrivaju crackove... zamor materijala... :ne zna:

Ogrebotina ima jako malo. Na slikama je okvir zmazan :mig: očišćen izgleda puno bolje...ali da ne duljim, koga zanima, neka nazove i dođe vidjeti o čemu se radi. Okvir je super sačuvan :top:
Samo za informaciju...imam frenda koji radi već 10 godina u servisu bicikala u Zg, dakle zna poprilično puno...Kad sam kupil tog Cannona, pital sam ga kaj misli kolko sam ga platil (s time da je znao starost okvira). Njegova odgovor je bio: "pa...između 4 i 5 hiljada kuna"...samo sam se slatko nasmijao, jer sam znao da sam kupil dobru stvar :), a platil sam ga dosta manje :D a niti ne želim reći kaj je reko za cijenu koju mogu dobiti za taj okvir sa svime pripadajućim...mislili bi da pumpam priču. Ali sam svjestan da ne mogu postići ni približno realnu cijenu :mig:

ne mozes to tak gledati, bas zato kaj je kompaktna rama, a newest i taj pojam dovodi do krajnosti. pogledaj koliki je top tube kod velicine 58. top tube od 59 centimetara je za ekipu visu od oko 190cm pa na vise. meni s 184 cm visine je idealan top tube od nekih 56cm, a njemu s 179 cm treba ugraditi jos par kraljezaka i izduziti ga da moze takav bicikl voziti.

seat tube je kod kompaktne rame skoro pa nebitan, bas zbog toga jer mozes korigirati sic stangom i to puno. top tube ne mozes toliko. tu ni lulica nece pomoci.

U pravu si, naravno :top: to sam skroz zanemaril kroz priču o seat tube-u

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 07:29
Još jednom hvala Zayl :top: Ali kako su tako veliki razmaci između veličina? :misli: Bi li mi onda 54 cm odgovaralo s TT od 54,5 cm? :misli: Ili se taj bicikl jednostavno ne proizvodi u mojoj veličini? :rofl: (ponavljam link na tablicu (http://img1.findthebest.com/sites/default/files/975/media/images/2012_Fuji_Newest_1.0.png))

Mislim, male su šanse da na vrijeme skupim za Fujia, ali da znam za svaki slučaj :)

EDIT: I da pitam iskusnije još jednu stvar... dobijem li slučajno polovnjak s SPD pedalama, koliko je nezgodno njih voziti s običnim patikama? Svakako vih kroz dogledno vrijeme nabavio primjerenu obuću, ali dotle... :misli:

GrimReaperKC
27.06.2012., 07:53
Još jednom hvala Zayl :top: Ali kako su tako veliki razmaci između veličina? :misli: Bi li mi onda 54 cm odgovaralo s TT od 54,5 cm? :misli: Ili se taj bicikl jednostavno ne proizvodi u mojoj veličini? :rofl: (ponavljam link na tablicu (http://img1.findthebest.com/sites/default/files/975/media/images/2012_Fuji_Newest_1.0.png))

Mislim, male su šanse da na vrijeme skupim za Fujia, ali da znam za svaki slučaj :)

EDIT: I da pitam iskusnije još jednu stvar... dobijem li slučajno polovnjak s SPD pedalama, koliko je nezgodno njih voziti s običnim patikama? Svakako vih kroz dogledno vrijeme nabavio primjerenu obuću, ali dotle... :misli:

moj frend vozi 2 mj sa obicnim tenisicama spd pedale jer je uletel naglo u biciklizam i pomalo si kupuje (poslije bica) dodatnu opremu, spd je nize na listi prioriteta.. da se vozit i to dost normalno(nisam sprobaval na duze od 1km dok testiram bic nakon kakvog zahvata)... Nije savrseno al se moze... Isto kak se s pony-em moze proc puno km u jednom danu,nije idealno al se moze :D

frend se nije nikad na nis zalil u vezi pedala ili stopala da bi ga nes bolilo ili da mu smeta.. I da,nije nikad probal vozit zakopcan.. Mozda bi se to moglo nazvat da je kruh najbolji onome koji nikad nije probal kolače :lol:

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 07:59
Ma lako meni ako je lošije od zakopčanih, samo me brine da se noge kližu po njima jer nema nikakvih pinova ili bilo kakvih nazubljenja koja bi zadržavala patiku... znači, ne jesu li nezgodne naspram zakopčanih, nego jesu li nezgodnije od najobičnijih MTB pedala? :misli:

Jer ako bih dobio s onim Trekom i te dodatke(ciklocomp, pedale, možda užicam i torbicu za ispod sica :zubo:) tada bi mi se kupnja zbilja isplatila... skupi se tih sitnica :top:

Kresimis
27.06.2012., 08:25
Ma lako meni ako je lošije od zakopčanih, samo me brine da se noge kližu po njima jer nema nikakvih pinova ili bilo kakvih nazubljenja koja bi zadržavala patiku... znači, ne jesu li nezgodne naspram zakopča...Ja vozim na najobičnijim Wellgo C27 ili C128. Mogu se kupiti za manje od 100 kn, najvažnije je da nisu plastične!
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=en&biw=1066&bih=753&tbm=isch&tbnid=kad6NbQ_pnT42M:&imgrefurl=http://www.wellgo.com.tw/product.asp%3Fcategory%3Dmtb%26offset%3D10&docid=JQBcGXnkQRtA5M&imgurl=http://www.wellgo.com.tw/p-image/LU-C27.jpg&w=567&h=567&ei=YLTqT8vCD6T04QSo_9iDAw&zoom=1&iact=hc&vpx=666&vpy=131&dur=625&hovh=225&hovw=225&tx=120&ty=121&sig=108128663017556032765&page=1&tbnh=130&tbnw=130&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0,i:76
Svi sistemi poput klipsera, spd-a i sl. nisu ni najmanje pogodni za svakodnevno laufanje po gradu.

chillout23
27.06.2012., 08:29
Vozil sam SPD sa običnim tenisicama. Ali one SPD pedale koje imaju samo prihvat za cipelu (bez šireg dijela). To je užas! Može se, ali ne bi više fala :D
Ali ja imam 47 nogu i široku, flat tenisicu :mig:

Kresimis
27.06.2012., 08:36
Vozil sam SPD sa običnim tenisicama. Ali one SPD pedale koje imaju samo prihvat za cipelu (bez šireg dijela). To je užas! Može se, ali ne bi više fala :D
Ali ja imam 47 nogu i široku, flat tenisicu :mig:Ja sam probao pedale za klipsere, ali bez remenčića, i nije dobro. Noga je previše nestabilna na tome, a to je veliki nedostatak. Pedala mora biti dovoljno široka, ne smije se klizati tenisica na njoj i najbolje je da je ista sa obje strane, i svakako metalna, nikako plastična.

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 08:50
Ja vozim na najobičnijim Wellgo C27 ili C128. Mogu se kupiti za manje od 100 kn, najvažnije je da nisu plastične!
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=en&biw=1066&bih=753&tbm=isch&tbnid=kad6NbQ_pnT42M:&imgrefurl=http://www.wellgo.com.tw/product.asp%3Fcategory%3Dmtb%26offset%3D10&docid=JQBcGXnkQRtA5M&imgurl=http://www.wellgo.com.tw/p-image/LU-C27.jpg&w=567&h=567&ei=YLTqT8vCD6T04QSo_9iDAw&zoom=1&iact=hc&vpx=666&vpy=131&dur=625&hovh=225&hovw=225&tx=120&ty=121&sig=108128663017556032765&page=1&tbnh=130&tbnw=130&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0,i:76
Svi sistemi poput klipsera, spd-a i sl. nisu ni najmanje pogodni za svakodnevno laufanje po gradu.

Ma ne će ova specka vidjeti grada(osim onog dijela koji moram proći da bih izašao iz njega :rofl:). Kao što sam rekao, ostavit ću authora za po gradu, za to je u redu(Osijek je ipak manji grad pa su mi i sve destinacije unutar 5 km, a za takvu kilometražu mi ne smeta ni veličina). A full metalnih pedala ima i u Os za dvoznamenkaste cifre :)

A specku bih uzeo da vidim kako mi se sviđa rekreativni cestovni biciklizam(a ako mi se sviđao na authoru... :ne zna:). S obzirom na financije(o kojima ti nešto i znaš) bih počeo "od dna", sada bih uzeo nekakvu osnovnu modernu specku da vidim kako mi se to sviđa, a onda bih tek kasnije ušao u veće izdatke i ozbiljnije specke kada vidim kako mi ova odgovara. Razmišljao sam da skupljam neku ozbiljniju lovu pa da odmah kupim nešto bolje, ali mislim da bi to bilo malo neozbiljno ulagati veliku lovu u to s obzirom na situaciju...

E sad, minus je što se ipak bojim da će se nešto strgati na takvom biciklu i tražiti nova ulaganja. Plus je što na njuškalu ima dosta zamjenskih low-end dijelova po prihvatljivim cijenama(što bi mi bilo žao staviti na neku bolju specku, ali na ovakvu ne) i što ću bcikl lako kasnije prodati za podjednaku cijenu, odnosno ako sve bude ok ništa ne gubim.

Eto, to ti je moja logika, ali ni sam više ne znam :(

Ali ja imam 47 nogu i široku, flat tenisicu :mig:

E to se traži :top: Onda ću si uzeti za početak neke obične metalne pedale, a kasnije ako budem imao para i vremena vratiti ove i kupiti SPD cipele. Ako pak ne, uvijek mogu zaraditi koju stotku ako prodam ove pedale i ja opet sretan :top:

chillout23
27.06.2012., 08:51
Poput ove? (http://urbanvelo.org/vp-59-pedals/) :cerek: uskoro u (na) pogonu :D

E to se traži :top: Onda ću si uzeti za početak neke obične metalne pedale, a kasnije ako budem imao para i vremena vratiti ove i kupiti SPD cipele. Ako pak ne, uvijek mogu zaraditi koju stotku ako prodam ove pedale i ja opet sretan :top:

Tako ti je najbolje :)

crn
27.06.2012., 09:06
složio Tool Roll za ispod sica od starog kožnog kaputa :D

http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/067da646c02d11e1b10e123138105d6b_6.jpg (http://web.stagram.com/p/222830963971976803_183710122)

Inspiracija Ramblin' Roll (http://www.flickr.com/photos/rollinondemtwenties/sets/72157625873518485/)

chillout23
27.06.2012., 09:31
@care iz Osijeka...evo ti malo za misliti :mig:

http://www.bolha.com/cestna-treking-kolesa/cestno-kolo-trek-1000-sl-velikost-54-skoraj-nova-oglas1280910824

http://www.bolha.com/cestna-treking-kolesa/bh-gavia-oglas1280901371

Tiagra, Sora...nikakav overkill. Taman za rekreativu :mig: uz još neko malo ulaganje....kontaktiraj prodavača, pitaj za dijelove u kakvom su stanju, nek ti pošalje još slika....

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 09:41
E, ali Slovenija mi je daleko :( Manje-više imam gotov dogovor za jedan Trek 1000 SL(poput ovoga na drugom linku) za 370 ojra iliti 2800 kn.

Taj kojeg si dao lijepo izgleda, ali mi je 54 cm ipak premalo(Trek ima tradicionalnu ramu) i ne znam kako bih iskombinirao Sloveniju :(

Evo i slike ovoga kojeg pikiram: Trek 1000 SL (http://desmond.imageshack.us/Himg254/scaled.php?server=254&filename=p240612192301.jpg&res=landing)

Dakle, za sada mi se ne sviđa FD 2300 i triple pogon. Shifteri su Sora, a RD je Tiagra. Radije bih da je sve Sora i gotovo, ali FD je barem najjeftiniji od te tri komponente pa se lagano nadogradi po potrebi :ne zna:

chillout23
27.06.2012., 09:48
Aj sretno i javi kad kupiš, naravno :D

Kuzma
27.06.2012., 09:52
složio Tool Roll za ispod sica od starog kožnog kaputa :D

http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/067da646c02d11e1b10e123138105d6b_6.jpg (http://web.stagram.com/p/222830963971976803_183710122)

Inspiracija Ramblin' Roll (http://www.flickr.com/photos/rollinondemtwenties/sets/72157625873518485/)

e zato volim ovaj forum, fenomenalna ideja, upravo to trebam :top:

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 09:55
I podrazumijeva li se da moderna specka ima kakve-takve duple obruče? :misli: Ovi na njemu su mi izrazito niskog profila pa me to zbunjuje? :misli:

Chill, kada će slike tvoga? :zubo: Ako sam shvatio, nedostaje ti par "šarafa" :D Čekaš li ih da kreneš u sastavljanje ili si već praktički gotov?

chillout23
27.06.2012., 10:12
@crn koji je to Bruki gore? Jel B15?

Samo JEDAN šeraf. Za sic :zubo: čekam ga već 27 dana iz UK :eek:
Nije apsolutno ništa još složeno. Nadam se da će ovaj tjedan doći taj šeraf i da do kraja tjedna imam bicikl :rolleyes: čekam da dođe, pa onda ide kompletno slaganje :D

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 10:17
Jedva čekam da vidim, baš me zanima kako će izgledati new-old school specka :zubo:

Hoćemo se mi još natjecati tko će prije zajahati svoju? Nekako mi izgleda da će biti tijesno :rofl:

chillout23
27.06.2012., 10:25
Jedva čekam da vidim, baš me zanima kako će izgledati new-old school specka :zubo:

To mi je najintrigantniji dio :D o tome razmišljam od kad sam kupio okvir...coming soon :zubo:

crn
27.06.2012., 10:27
@crn koji je to Bruki gore? Jel B15?

'Butchered' B17 Special (http://www.forum.hr/showthread.php?p=35342076#post35342076)

chillout23
27.06.2012., 10:35
Aha.....sjećam se toga :top: prvo kaj mi je prošlo kroz glavu kad sam videl tvoje djelo je bilo: Đizsss kak mu se samo da :zubo:
Za B15 treba dati 1100kn, a to je ipak puno previše :kava: ali je predivan i čini mi se idealan za čeličnjaka :) ipak, ostat će samo želja....osim ako me ne posere neki loto dobitak :zubo:

doyaya
27.06.2012., 11:01
Kupnja bicikla od ugljikovih vlakana za rekreativnog amatera nema nikakvog smisla.
Osim iz pomodarskog razloga. :cerek:

Priznajem, kriv sam :cerek:
Kad sam se bavio biciklizmom nisam si mogao priuštiti bajk pa sam vozio neki klupski sklepanac. Sada je valjda nastupila kriza srednjih godina. Neki si kupe sportski auto, a ja sam si kupio karbonski bicikl :zubo:

Nosi nešto s tvrdom potplatom jer će te sigurno smetati na dužim vožnjama. Po gradu to niti ne primjetim, više mi se ne događa da mi sklizne noga. Ali samo jednom sam otišao u tenisicama na vožnju od 20-ak km i žuljalo me jako.

baš tako.

Kupi bilo što metalno za što manje novaca dok ne kupiš šprinterice.

crn
27.06.2012., 11:11
e zato volim ovaj forum, fenomenalna ideja, upravo to trebam :top:

čudo toga stane :top:
http://distilleryimage11.s3.amazonaws.com/8f465d88bfd311e18bb812313804a181_5.jpg (http://web.stagram.com/p/222508622884760663_183710122) http://distilleryimage2.s3.amazonaws.com/9fa0c5b2c03f11e19e4a12313813ffc0_5.jpg (http://web.stagram.com/p/222897958448918318_183710122) http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/1ab36378c03f11e1af7612313813f8e8_5.jpg (http://web.stagram.com/p/222896089173454627_183710122) http://distilleryimage11.s3.amazonaws.com/e049157ac03e11e18bb812313804a181_5.jpg (http://web.stagram.com/p/222895271166734111_183710122)

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 11:13
@doyaya: Ma naravno, onda te pedale ne dolaze u obzir jer ovoga ljeta ipak planiram troznamenkaste cifre prelaziti dnevno... a ako nakon 20-ak km bole stopala... :flop:

@crn: Au, zbilja hrpa toga stane :top: A tvom biciklu savršeno pristaje :cerek:

chillout23
27.06.2012., 11:57
@crn: Au, zbilja hrpa toga stane :top: A tvom biciklu savršeno pristaje :cerek:

Slažem se sa boldanim u potpunosti :)
Odličan posao :top: svaka čast :)

Zayl
27.06.2012., 17:06

ma, to je vise ko touring model, pa ''nije toliko bitno'' da bude savrsen fit. zato su i vece razlike izmedu velicina. ne mogu ti nista preporuciti posto ne znam kakve si dobio mjere za online kalulatoru za top tube. ak uzmem da je u prosjeku top tube 2cm duzi od seat tube, onda ti mogu pasati i velicina 50 sam 54.5 cm top tubeom i velicina 54 sa 56.5 cm top tubeom. bilo bi idealno kad bi sjeo i probao, a ovak bez svih tvojih mjera ne bi nista preporucivao.

Kresimis
27.06.2012., 17:47
Priznajem, kriv sam :cerek:
Kad sam se bavio biciklizmom nisam si mogao priuštiti bajk pa sam vozio neki klupski sklepanac. Sada je valjda nastupila kriza srednjih godina. Neki si kupe sportski auto, a ja sam si kupio karbonski bicikl :zubo:
Ma daj.
Uživajmo ak možemo..
.. i dok možemo.
Nebumo živjeli 200 let. :D

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 18:03
@zayl: hvala još jednom :top:

Ljudi, trebam jedan savjet...

onaj Trek kojeg pikam u Brčkom... čovjek kaže da nema račun "jer se to u Bosni ne traži". E sad, ne volim bez računa kao potvrde vlasništva kupovati, ali me to još više brine u smislu prodaje jednog dana(a ovo sigurno nije bic kojim ću odpedalirati do penzije :rofl:). Koliki je problem prodati bicikl bez računa i mislite li da je pametno kupovati bicikl bez njega? :misli:

chillout23
27.06.2012., 19:08
Samo JEDAN šeraf...čekam ga već 27 dana iz UK

:503: :503: :503: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhh :503: :503: :503:
Nisam dobil šeraf i veli frajer da je nemoguće da nisam...e moguće je stari, moguće...nema ih više na lageru i vratio mi je novac...
Ako netko slučajno ima ovak nekaj: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&&item=160808536002&view=all&ssPageName=ADME%3AL%3AMAV%3AGB%3A1123&tid=762939353006&guest=1 nek hitno javi! Duljina (bez glave) mora biti 22mm i širina 8mm :mig:
@human33 javiiiii seeeee....jel tebi ostal koji šeraf za seatpost?
Mogu se jedino nadati da će doći ovih dana i da je negdje zapelo...

:503: :503: :503:

Slaže se bicikl i čeka se fu*king sheraf.

crn
27.06.2012., 19:56
Nisam dobil šeraf i veli frajer da je nemoguće da nisam...e moguće je stari, moguće...nema ih više na lageru i vratio mi je novac...
Ako netko slučajno ima ovak nekaj: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&&item=160808536002&view=all&ssPageName=ADME%3AL%3AMAV%3AGB%3A1123&tid=762939353006&guest=1 nek hitno javi! Duljina (bez glave) mora biti 22mm i širina 8mm :mig:
@human33 javiiiii seeeee....jel tebi ostal koji šeraf za seatpost?
Mogu se jedino nadati da će doći ovih dana i da je negdje zapelo...

Slaže se bicikl i čeka se fu*king sheraf.

izgleda da je neko sr*** sa postom... meni nisu stigle rukavice i hlace oboje cekam vec 25 dana :(

Zagreb, 27. lipnja 2012. – Hrvatska pošta primila je obavijest od Poštanske uprave Velike Britanije da je došlo do određenih problema u zrakoplovnom prijevozu poštanskih pošiljaka na relaciji London-Zagreb, kao i na relacijama prema drugim državama regije. Zbog problema u prijenosu velikog broja pošiljaka, posebice onih koje preko Velike Britanije pristižu iz Hong Konga, pošiljke se nalaze u zračnoj luci Heathrow i otpremaju se što je brže moguće, a u skladu s raspoloživim kapacitetima. Royal Mail poduzeo je odgovarajuće mjere da se poštanski promet na relaciji London-Zagreb normalizira do kraja lipnja te se ispričavaju korisnicima na mogućem kašnjenju pošiljaka i unaprijed se zahvaljuju na strpljenju.

doduše moje pošiljke dolaze iz USA tako da neznam koliko ovo ima veze :confused:

GrimReaperKC
27.06.2012., 20:01
posta je lately sporija no inace.. nadam se da bute dobili kaj ste narucili..

meni je bilo zeznuto kad sam preorderal dvd od iron maidena u sijecnju,i u travnju su ga pustili.. svi dobili ja nist..i nakon 14 dana mi pukel film,slal mail amazonu,i nis poslali su mi drugi dvd.. dosel taj drugi dvd i ja vec upil svaku scenu.. kad ono za 10-tak dana nakon drugoga:rofl: eto ti prvoga doma na adresu

iz njemacke sam gume cekal 2 tjedna. inace iz UK-a cekam po 5-7 dana..

eh sjetil sam se,otterbox za galaxy s2 sam narucil iz USA.. valjda bu doslo prije neg zapicim na more,za mjesec dana

crn
27.06.2012., 21:28
netko je spominjao karbonce

Tour de France Statistics (http://www.bikeraceinfo.com/tdf/tdfstats.html)

What it shows in terms of speed is that over the last 25 years the average speed of the TdF has increased about 3km/Hour, or 8%. Almost all of that was from changes in wheels however. From the point that carbon fiber bikes became common ( ~ 1999) until now, the average speed hasn't changed at all. There were also 2 years where aluminum was the most common material. It had no significant effect.

steel is real :cerek:

Kresimis
27.06.2012., 22:10
...dvd od iron maidena...
Btw, jel imaš Rock in Rio?
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_in_Rio_(album)
Odličan je. :)
netko je spominjao karbonce
.............
steel is real :cerek:Ak profesionalci ne mjere bitnu razliku, kaj je sa amaterima? :ne zna:

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 22:31
Ljudi, čovjek bi mi dovezao bicikl do granice, što kažete: http://www.cikloberza.com/show.php?id=64460

Jedino što nisam nikada čuo za tu "marku"... ako se ne varam to je neki no-name brand? :misli:

EDIT: Zanima me, ako je zbilja full 105 oprema koliko smeta no-name rama? Mislim, čak su i obruči Mavic i žbice dt... zvuči odlično u teoriji :misli:

Zlikovsk
27.06.2012., 23:38
Nije stvar u no-name, nego dal valja.

Džabe ti stopetica.

car_iz_Osijeka
27.06.2012., 23:53
Misliš li pri tome na ramu ili misliš da bi komponente mogle biti pri kraju svoga životnog vijeka? Što se tiče rame, kako znati da ne valja? I kolike su realne opasnosti od problema s ramom s vozačem normalne težine? :misli:

Je li tada pametnije kupiti bicikl renomiranog proizvođača, ali sa slabom opremom(poput spominjanog Treka 1000) ili ramu koja je upitne kvalitete, ali s dobrom grupacijom? :misli: Iskreno, teško mi je povjerovati da će se rama polomiti pod rekreativcem od kojih 85 kg koji ju ne zlostavlja :ne zna: Ali zbilja ne znam, zato i pitam vas koji znae više :)

karantena
27.06.2012., 23:54
Ne kužim kaj Zlikovskok hoce reci..
Makar, upravo sam nasao sam na 35. stranici Koji bicikl kupiti taj Lakes da ima neku najodvratniju pevecikl ramu u povijesti.

Zlikovsk
28.06.2012., 00:04
Misliš li pri tome na ramu ili misliš da bi komponente mogle biti pri kraju svoga životnog vijeka? Što se tiče rame, kako znati da ne valja? I kolike su realne opasnosti od problema s ramom s vozačem normalne težine? :misli:

Je li tada pametnije kupiti bicikl renomiranog proizvođača, ali sa slabom opremom(poput spominjanog Treka 1000) ili ramu koja je upitne kvalitete, ali s dobrom grupacijom? :misli: Iskreno, teško mi je povjerovati da će se rama polomiti pod rekreativcem od kojih 85 kg koji ju ne zlostavlja :ne zna: Ali zbilja ne znam, zato i pitam vas koji znae više :)

A gle, "lakes" bicikl je ono, :ne zna:
Teško možeš znat išta o toj rami, ovlaš pretraživanje nije pokazalo ništa, tako da nemaš nikakve reference šta točno možeš očekivat.

Realnih opasnosti nema. Osim one da je rama teški šrot i da će ti vožnja na njoj prisjest.

Grupa je grupa, mehanika, nužno zlo, sredstvo mijenjanja. Pa da uzmeš i 2200 i staviš je na cad9tku ili top end karbonca bit će ti veći gušt nego red na šrotnoj rami. (nap. nijesam probao red-a al kužite bit :D)

Ali opet, ne mora bit da je rama šrot, možda je prefarbani trek, ionak naljepnice tak zgleaju. (doduše nije da je ni low end trek neki deal)

car_iz_Osijeka
28.06.2012., 00:17
Ne kužim kaj Zlikovskok hoce reci..
Makar, upravo sam nasao sam na 35. stranici Koji bicikl kupiti taj Lakes da ima neku najodvratniju pevecikl ramu u povijesti.

E hvala na ovom info :top: Doduše, nije se radilo o ovakvoj rami(evo link (http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/prodajem-mtb-bicikli-uvoz-njemacka-prije-2-godine-oglas-2774690) spominjanog bicikla), ali je dostatno za znati da se dotična tvrtka bavi proizvodnjom šrot rama kao u linku i to već jasno govori o čemu je vjerojatno riječ :(

A gle, "lakes" bicikl je ono, :ne zna:
Teško možeš znat išta o toj rami, ovlaš pretraživanje nije pokazalo ništa, tako da nemaš nikakve reference šta točno možeš očekivat.

Realnih opasnosti nema. Osim one da je rama teški šrot i da će ti vožnja na njoj prisjest.

Grupa je grupa, mehanika, nužno zlo, sredstvo mijenjanja. Pa da uzmeš i 2200 i staviš je na cad9tku ili top end karbonca bit će ti veći gušt nego red na šrotnoj rami. (nap. nijesam probao red-a al kužite bit :D)

Ali opet, ne mora bit da je rama šrot, možda je prefarbani trek, ionak naljepnice tak zgleaju. (doduše nije da je ni low end trek neki deal)

E sada sam tek pun dvojbi :( Naizgled izgleda kao dobra ponuda, kad ono... :rofl:

Nisam točno siguran kako se to loša rama manifestira? :misli: Pa ako bi mi to objasnio kada stigneš... :)

Najgore je to što sada ne bih mogao izbaciti iz glave to o šrot rami kada bih ga kupio i vozio :rofl:

Bome, teško je biti sirotinja... :(

QWAS
28.06.2012., 00:35
Zlikovsk jel dobra ova cannondale rama s njuškala?
Ne znam kolko mi to ima smisla uzimat, kaj ću onda s ramom od kone?..ne vjerujem da to nekog zanima..a i malo je glupo stavljat sve nove dijelove na staru ramu
Možda da kupim ovaj cannondale pa da skrpam ostale dijelove s njuškala?!..al briem da će me to skuplje ispast neg da kupim cijeli ic?!

doyaya konu sam platil 4500 + hp express 160. Neki lik ju sutra dolazi pogledat. Iako mi nie jasno zakaj razmišljaš uopće o njoj?!..onak niži sam od tebe i prodajem ju jer mi je premala :D

litrenka
28.06.2012., 00:37
Ja za 3000kn ne bi ni pomisaljo na nekakav no name bajk k tome rabljeni o kojemu ne znas apsolutno nista...

Mislim nemoj me krivo shvatiti ali oni osnovni trekovi 1.1 ili kako vec je naziv su po 4200kn... i dobijes novi bajk sa garancijom po tvojoj mjeri (oprema je 2300)... http://www.bicikla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1924&category_id=53&option=com_virtuemart&Itemid=63

istina da je to 1200kn vise ali....

a sto se rabljenih tice evo npr Defy, star manje od godinu dana sa rac. i garancijom >
http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/giant-defy-4-oglas-5255429

veli nije fiksno dakle ide za 2000kn.

doyaya
28.06.2012., 01:02
Preskoči care... rađe onda onog treka vrati u igru. Povedi nekog tko se malo razumije da pregleda malo bajk pri kupnji. Uzmi podatke od prodavača ( za svaki slučaj ako je maznut da imaš na koga policiju uputit :) ) Mislim da ti račun ne bi trebao biti presudan faktor.

karantena
28.06.2012., 01:56
Care, koji ti je vrh vrhova najveceg budgeta?
Po meni bi ti bilo bolje upikirat neku full Tiagru za malo više para, jer tako si miran za duže vrijeme..
Ono što bih ja napravio na tvom mjestu je uzo par sati, pretražio sve oglase s cestovnim bajkovima tvoje velicine i Tiagra ili 105 opremom u srbiji, sloveniji i hrvatskoj i slao mejlove i cjenako se..netko ce mozda biti spreman dovoljno spustiti cijenu..
Btw. ako ovo neko uskoro ne uzme, mislim da cu se ja pocet cjenkat http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/wilier-croce-d-one-model-pantani-oglas-2444758

Kresimis
28.06.2012., 04:17

Je li tada pametnije kupiti bicikl renomiranog proizvođača, ali sa slabom opremom(poput spominjanog Treka 1000) ili ramu koja je upitne kvalitete, ali s dobrom grupacijom? :misli: Iskreno, teško mi je povjerovati da će se rama polomiti pod rekreativcem od kojih 85 kg koji ju ne zlostavlja :ne zna: Ali zbilja ne znam, zato i pitam vas koji znae više :)Možda je litrenka ipak u pravu; za 4 soma kuma dobiješ novi Trek sa garancijom i bar znaš kaj si kupio.
Istina je da je osnovna oprema u pitanju, ali ti si full rekreativac, pa ti ne bi trebalo previše smetati.
Badava bajk sa 105 dijelovima ako je previše izvožen, ukraden, preslagivan, varen, krpan i prefarbavan i pitajbogakajsve nije.
Postoje meštri koji znaju vješto zamaskirati i velike nedostatke, a ti se poslije slikaj kad skužiš da su ti ga uvalili.
Govorim općenito, poučen iskustvom trgovanja na balkanskim prostorima.

A kvaliteta rame?
Za Trek znaš što je, a o Lakesu nemamo pojma, a pogoto treba biti oprezniji pri kupnji alu i carbon materijala; ako su oštećeni udarcem ili prešli granicu zamora materijala nema im spasa.

chillout23
28.06.2012., 06:35
izgleda da je neko sr*** sa postom... meni nisu stigle rukavice i hlace oboje cekam vec 25 dana :(

Hvala na infu :top: to znači da bi se nekaj i moglo rodit iz toga svega :) ne očekujem više nikaj, pa ako dođe, super :)

car_iz_Osijeka
28.06.2012., 08:11
E takve vas volim, momci :lux: Ovo mi je puno pomoglo, lakes križam.

Ma apsolutni vrh budžeta je... a, moožda bih mogao za novi posegnuti i te 4000 i sitno kn(ali tada ne bih kupovao odmah), ali za rabljeni ne bih dao preko 3500 nikako. Mejlove sam razaslao, ali mi je za sada samo ovaj odgovorio Bila je jedna diivna KTM-ova specka (http://www.cikloberza.com/show.php?id=73345), molim Boga da mi odgovori :cerek:

Za novi mi se sviđa onaj Fuji u R-J, ali kada su veličine rama koma... 54 pa 58 cm... i sad ti znaj odgovara li ti 54 zbog raznih oblika rame itd. :misli:

Giant defy mi se sviđa sam po sebi, gledao sam i ovoga s 2300 opremom. Ali ima dvije stvari - važnija je da Giantov chart kaže da mi je 56 cm compact rame preveliko, a druga je da ipak zazirem od samog dna shimano ponude :( E sad, kada bi mi odgovarao veličinom, možda bih ga i uzeo za tih pišljivih 2 t kn :ne zna:

Još mi ispada najbolji onaj Trek iz Brčkog(link (http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?Year=2007&Brand=Trek&Model=1000) s opremom) kojeg dobijem za 2800(sredio čak i bespla dostavu). Veliki minus je što nema račun, a bojim se da će mi to jednog dana otežati prodaju :( Ali ne ću dozvoliti da bude baš presudan faktor :)

Nema potrebe za nekom velikom žurbom pa ako mislite da ovo nije pametna kupnja, odgodit ću :) Samo me frustrira više moj premali treking i želim zajahati nešto što odgovara mome tijelu, lijepo piči po ravnom i za što mogu biti siguran(koliko je to moguće) da se ne će raspasti u u sljedećih 15-20 000 km(odokativna rekreativna km u sljedeće 3 godine). A volio bih da to nešto bude moderna specka.

Cijenim bilo kakva razmišljanja i hvala vam svima na pomoći :top::top:

chillout23
28.06.2012., 08:24
Kupi Treka za 2800 i nadaj se da nije popaljen u Hr, da netko ne vidi svoj bicikl, pa da ne ostaneš bez njega i bez par zubiju :D

car_iz_Osijeka
28.06.2012., 08:29
Ma, računam da se specke rijetko kradu jer se rijetko ostavljaju po gradu, a i mislim da nisu araktivan plijen naspram MTB-ova kojima se puno lakše "utopiš" u moru oglasa, ali to je samo moje razmišljanje... :ne zna: