PDA

View Full Version : Road bikes (cestovni bicikli)

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

raimunda
18.03.2009., 11:36
Zanima me vozi li ko na forumu ovakav tip bicikala? Nekako mi se cini da svi manje-vise voze MTB.
Mene nekako vise privlace ovakvi trkaci lagani bicikli. Uvijek zavidim ljudima koji protutnje na njima pored mene na Marjanu ;)

Kakva su vasa iskustva s njima? Buse li se lako njihove tanke gume?

dinamoST
18.03.2009., 15:55
čuj, ako mislis rekreativno vozit, zaobiđi cestovnjak.
vozi se u agresivnom položaju, neudobnom za vecinu.
sta se tice buse li se gume, osjetljivije jesu, ali sve ti je to relativno...

raimunda
19.03.2009., 07:31
^^To sam i pretpostavljala al nisam bila sigurna jer nisam nikad probala vozit taj tip bicikle. Al nekako mi se svidja kod njih sta izgledaju ultralagane, valjda me to zavarava da se s njima lakse uspinjati po uzbrdicama dok ja umirem na svom mtb-u ;)

HHmischko
19.03.2009., 07:54
No way!

Dobro uštiman položaj na trkalici je vrlo udoban. Ako vam je do udobnosti, uzmite CUSTOM.

No ajd da ne idem u krajnosti. Meni je moja trkalica udobnija nego bilo koji MTB. Ono što treba znat, je da su gume izrazito tvrde. Tako da se mora kupit dobar sic i postavljene hlače. Onda je sve OK.

Gume? Imaš smeća od 30 kn. A ako kupiš npr. gume čiji proizvođač tvrdi da ima neku zaštitu od bušenja, npr. SCHWALBE, (puncture protection), bilo ih je za 90 kn komad, bušenja nema. Govorim iz iskustva.

No, ima i zlatna sredina: TREKKING BIKE.

Edit, razlika između MTBa i trkalice je ko između terenca i sportskog auta... zna se koji je za šta.

dinamoST
19.03.2009., 13:17
mislim na opcenitu udobnost, tebi je udobna, meni je udobna, ali za vrstu voznje na koju je raimunda ciljala, neudoban je polozaj.
ali mozda grijesim, mozda ce raditi ture od 500+ km tjedno, baviti triatlonom... ko zna...

matej0009
19.03.2009., 23:34
Kakvi su to bicikli? Ima tko fotku?

Šmirgl
20.03.2009., 00:26
Kakvi su to bicikli? Ima tko fotku?

valjda misle na specijalke

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Kusuma_bike_large.jpg

a ovo dolje je mtb(mountain bike):

http://bagnewsnotes.typepad.com/bagnews/images/bush%20mountain%20bike.jpg

boles
20.03.2009., 01:42
...majmun s MTB,... :rofl: :rofl: :rofl:

beznicka
20.03.2009., 05:14
Jel ima netko frame od specijalke ali neki "normalan" volan i sire gume (recimo 1.5)? Mislim da bi to bila dobra kombinacija laganog okvira i udobnijeg polozaja sa ne pretvrdim gumama za dulje rute

dinamoST
20.03.2009., 07:16
je majmun, ali s dobrim bajkom...:mig:

Gandalf_Zg
20.03.2009., 07:33
Malo vezano uz ovu temu..
Krenuo sam sa cestovnim biciklom (onda se to zvalo specijalka).
Nema govora o neudobnom polozaju što se tiče sjedenja i vožnje!
Vozio sam taj bicikl relativno kratko vrijeme zbog toga sto sam svako malo
morao ici centrirati felge koje naravno nisu podnosile skakanje s rinzola i
hrpetinu rupa po cestama.
Zatim sam kupio MTB misleći da sam riješio sve probleme:-)
Vezano uz divlju vožnju jesam ali opet nije bilo neko sretno rješenje po cesti gdje sam se vozio većinu vremena..
I zadnjih 7,8 godina sam na treku koji je neki kompromis i nekako mislim da je najbolja varijanta za nekoga tko većinu vremena vozi po gradu a opet nije potrebno toliko pažnje kao kod cestovnjaka.

matej0009
20.03.2009., 11:11
valjda misle na specijalke

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Kusuma_bike_large.jpg

a ovo dolje je mtb(mountain bike):

http://bagnewsnotes.typepad.com/bagnews/images/bush%20mountain%20bike.jpg

A,znam - zakon su

matej0009
20.03.2009., 11:12
Malo vezano uz ovu temu..
Krenuo sam sa cestovnim biciklom (onda se to zvalo specijalka).
Nema govora o neudobnom polozaju što se tiče sjedenja i vožnje!
Vozio sam taj bicikl relativno kratko vrijeme zbog toga sto sam svako malo
morao ici centrirati felge koje naravno nisu podnosile skakanje s rinzola i
hrpetinu rupa po cestama.
Zatim sam kupio MTB misleći da sam riješio sve probleme:-)
Vezano uz divlju vožnju jesam ali opet nije bilo neko sretno rješenje po cesti gdje sam se vozio većinu vremena..
I zadnjih 7,8 godina sam na treku koji je neki kompromis i nekako mislim da je najbolja varijanta za nekoga tko većinu vremena vozi po gradu a opet nije potrebno toliko pažnje kao kod cestovnjaka.

Kupi si BMX. Ima duplo veći broj žica na kotaču, jest da je manji ali je kvalitetniji.

Gandalf_Zg
20.03.2009., 11:47
Kupi si BMX. Ima duplo veći broj žica na kotaču, jest da je manji ali je kvalitetniji.

Za ove moje relacije i duljine putovanja trek je sasvim po mjeri.
Mislim da bi nakon 50 km proklinjao BMX:D

DENNY
22.03.2009., 12:47
Vozio ja prije Rog senior specijalku, za po cesti asfaltu san, dobro podešena milina za vozit, laganica, samo treba pazit na rupe i zaboravit na skakanje sa rizola. U 9 godina jedan set kenda guma vožene po asfalutu i u slučaju nužde malo po zemlji, nema bušenja.
A onda mi se svidili MTB pa si ga kupio a specijalku dao starom, on je odma preuredio (normalni volan, širi sic) i nije to više to.
Ali nabavio si ja sad opet jednu istu ali sa 10 brzina kad je složim bit će ko metak.

Samo se treba naviknut na uže (osjetljivije) gume i specifičan volan, a kad se navikne uživanje u "gutanju" ceste.

xt4ever
22.03.2009., 17:55
ja sam nekoliko tjedana vozio wheelera 6100.. odlicna specka.. sve 5.. al ipak mtb je mtb :s sa speckom doslovno letis :D.. ali to je samo za jarun itd.. pa mi je malo bezveze je kupit.. ja sam se za mtb odlucio :cerek:

hasnfefer
22.03.2009., 18:12
Ma nije majmun, čovjek je samo malo nespretan, a to barem može razveseliti ljude. Uostalom, ovo nije mjesto za politiku, ali ajd, kad sam već tu, draži mi je Bush, nego naša draga vlada!

flečer
22.03.2009., 18:53
ja mislim ovako

-specialka je nes kao ferrari i lambo -- mozes je vozit iskljucivo po ravnoj i cvrstoj podlozi,zahtjeva paznju i za svakodnevnu upotrebu(to kazem iskljucivo za svoje potrebe,jer put od posla do doma je prekriven s jako losim asfaltom...) jako nepraktican.

-mtb je kao impreca ili evolution-mos ga vozit gdje hoces,kad hoces i kako hoces(ko ja danas u maksimiru... :D)
.

xt4ever
22.03.2009., 18:58
ja mislim ovako

-specialka je nes kao ferrari i lambo -- mozes je vozit iskljucivo po ravnoj i cvrstoj podlozi,zahtjeva paznju i za svakodnevnu upotrebu(to kazem iskljucivo za svoje potrebe,jer put od posla do doma je prekriven s jako losim asfaltom...) jako nepraktican.

-mtb je kao impreca ili evolution-mos ga vozit gdje hoces,kad hoces i kako hoces(ko ja danas u maksimiru... :D)
.

e svaka cast :top:
mislim ja se inace dosta vozim i po jarunu itd al ipak sam se odlucio za mtb.. njega ne trebas uopce pazit.. po gradu itd udri ko ga *ebe a ovo.. moras stat za svaki rub ceste.. :flop:

dinamoST
22.03.2009., 21:09
ajde da ova tema ne ode u krivom smjeru, "ciji je tata jaci" i "ko moze dalje popishat".

HHmischko
23.03.2009., 07:53
Jao pretjerivanja....

Ma neeeee..... trkalicu mozes vozit samo po roza oblacima ili po dugi...

De ljudi smanjite strasti. Zvučite ko da nikada niste vozili trkalicu pa onda izričete svoja mišljenja na osnovi nagađanja.

Nije to uopće tako osjetljivo.

Vozio sam par godina trkalicu na profi trkaćim tubularkama. E to se već buši. Ali letiš.

Sad vozim SCHWALBE STELVIO 20-622 (što je vrlo usko). Za sve vrste asfalta - nikakav problem. Nema bušenja. Asfalt - koliko god da ima rupa, neravnina ili pruga - iole solidna trkalica prolazi bez ikakvih problema.

Naravno, nije za off road niti za skakanje i vratolomije. A ako vi mislite voziti po pločniku pa skakat s bankine na bankinu - uzmite BMX!:rofl:

dinamoST
23.03.2009., 08:14
:top:

Parkour_x
24.03.2009., 17:09
ja isto volim specke, ali takoder i mtb..i buduci da nisam znao što ću, a budući da sam za krstarenje po cesti, kupio sam crossa http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=851 i još sam uštedio lovu... :D

flečer
29.03.2009., 13:03
Jao pretjerivanja....

Nije to uopće tako osjetljivo.

Vozio sam par godina trkalicu na profi trkaćim tubularkama. E to se već buši. Ali letiš.

Sad vozim SCHWALBE STELVIO 20-622 (što je vrlo usko). Za sve vrste asfalta - nikakav problem. Nema bušenja. Asfalt - koliko god da ima rupa, neravnina ili pruga - iole solidna trkalica prolazi bez ikakvih problema.

pa da nije bas tako osjetljivo-nije.al naglasio sam da je to slucaj kod mene.imam i ja par kilometara pod guzicom sa specijalkom(neznam ni ime ni model,jer je starija od mene bila).al kako sam i rekao moja iskustva su da se obruc kotaca iskrvi za cas,a busenja guma nisam imao vise od 2 puta cini mi se.

HHmischko
29.03.2009., 18:12
ja mislim ovako

.

pa da nije bas tako osjetljivo-nije.al naglasio sam da je to slucaj kod mene.imam i ja par kilometara pod guzicom sa specijalkom(neznam ni ime ni model,jer je starija od mene bila).al kako sam i rekao moja iskustva su da se obruc kotaca iskrvi za cas,a busenja guma nisam imao vise od 2 puta cini mi se.

Pročitavši tvoja jedina 2 posta na ovoj temi, nije mi jasno di si ti to šta naveo. Ovo boldano je stravično pretjerivanje. Pažnja? Prema trkalici? Da, svake sezone malo točkove pregledam i zavrnem/odvrnem kojih 5-6 žbica da bi mi tzv "8" kotača bila max 1mm, jer su mi gumice kočnica max 1 mm od obruča felge. Hrpetinu puta unutar jedne vožnje opalim točkom po prugi s preko 40 km/h, ako sluuuučajno idem u trgovinu po namirnice s biciklom penjem se na bankine od 20 cm.... a tek rupa po cesti... u koje isto zvekneš ogromno brzinom.... pa moj bi onda trebo bit pokojan davnih dana, pogotovo s gumama 20-622....

A jesil vidio da na nekim čuvenim utrkama ima i etapa koje se voze po onim prastarim cestama od kamenih kockica? A debelo najosjetljivije su te prave pro-trkalice, jer se na njima stvarno štedi svaki gram....

Možda si vozio neke prastare drlog felge s prepraznim gumama....

CROSEAL
20.05.2009., 22:11
Ja sam na primjer nabavio trek i malo ga preuradio za nase uvjete i dobio ovo
http://img196.imageshack.us/img196/1917/p5200006.th.jpg (http://img196.imageshack.us/my.php?image=p5200006.jpg)
i zadovoljan sam jako

makar cu uskoro kupit pravi cestovnjak jer se mislim i utrkivat a ovaj mi je dobar za na posao i okolne cestovne voznje

žeks
21.05.2009., 10:51
http://img196.imageshack.us/img196/1917/p5200006.th.jpg (http://img196.imageshack.us/my.php?image=p5200006.jpg)
i zadovoljan sam jako

makar cu uskoro kupit pravi cestovnjak jer se mislim i utrkivat a ovaj mi je dobar za na posao i okolne cestovne voznje

reci koliko te koštao ovaj projekt? mjenjao si volan, kočnice i mjenjače? vidim da je vilica ostala ista....planiram napraviti nešto slično sa svojim mtb-om:)

pecsz
21.05.2009., 12:00
i zadovoljan sam jako

što mu učini pobogu:)....ali pozitivno, dopada mi se, totalni custom. ovako nesto bi bilo fora slozit od nekog bajsa, nemora bit nista preskupo, da mi bude kao drugi bajs za rijetke prilike kad neidem po sumi.....eh, samo da se ima para.

M20
12.06.2009., 13:02
Evo kupujem novi cestovni bike, i dosao sam po par savjeta. Kao prvo spreman sam potrošti do 6500kn, dakle ništa ekstra. Za sada samo našao sljedece:
-http://rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1016
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2448
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2257
Iako treniram biciklizam dosta dugu nisam neki znalac materijala i opreme. Koliko vidim oko ove cijene vise manje svi modeli imaju Shimano Tiagru mjenjace i sl. Kakva su vam iskustva s njom? Tražim lagani bike, jer vozim brdo dosta. Takoder vozim dosta po lošim lokalnim cestama, tako da mi je bitno da mi se gume ne buše svaki drugi dan i da mogu izdržat katastrofalni asfalt naših cesta :S. Koji model preporucujete od ovih gornjih, ili stavite linkove na nove. Hvala na info...

HHmischko
13.06.2009., 08:52
Evo kupujem novi cestovni bike, i dosao sam po par savjeta. Kao prvo spreman sam potrošti do 6500kn, dakle ništa ekstra. Za sada samo našao sljedece:
-http://rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1016
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2448
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2257
Iako treniram biciklizam dosta dugu nisam neki znalac materijala i opreme. Koliko vidim oko ove cijene vise manje svi modeli imaju Shimano Tiagru mjenjace i sl. Kakva su vam iskustva s njom? Tražim lagani bike, jer vozim brdo dosta. Takoder vozim dosta po lošim lokalnim cestama, tako da mi je bitno da mi se gume ne buše svaki drugi dan i da mogu izdržat katastrofalni asfalt naših cesta :S. Koji model preporucujete od ovih gornjih, ili stavite linkove na nove. Hvala na info...

Fuji je vrlo solidan za te novce.

Cube: ima nešto robusnije 25-ice gume, koje dobivaju štogod na trajnosti i udobnosti, ali se gubi i na brzini. Automatski bi otpale za ozbiljnije brzinsko pedaliranje. Jer su današnje standardne 23-jke (koje imaju ostali bicikli) sasvim dovoljno izdržljive (pravi omjer brzine i izdržljivosti). Osim toga, Sora kočnice:flop:

Corratec: vrlo solidna kombinacija, solidna geometrija. Gume me ostavljaju malo pod upitnikom, jer RR model Grand-prix ne mogu naći. No ukoliko su GP 3000 (ili evtl. skuplje 4000), sve OK.

Dodao bih još npr.

http://www.bim-bike.hr/ktm-bicikli/road-race/strada-1000/44.html

Meni bi od ta 3 (Fuji, Corratec, KTM) bilo gotovo svejedno...:ne zna: Mooožda bi mrvicu prednosti dao KTM-u.

bubica1
14.06.2009., 09:12
^^To sam i pretpostavljala al nisam bila sigurna jer nisam nikad probala vozit taj tip bicikle. Al nekako mi se svidja kod njih sta izgledaju ultralagane, valjda me to zavarava da se s njima lakse uspinjati po uzbrdicama dok ja umirem na svom mtb-u ;)

vozac prosjecne ili ispodprosjene snage i kondicije ( a takva je vecina a vjerujem i ti ) ce uvijek na uzbrdici biti brzi na MTB-u nego na cestovnoj bicikli

razlika u tezini i nije velika.... tj. nije velika da bi ju prosjecan rekreativac mogao iskoristiti
ugrubo dobar cestovnjak ima 8kg a dobar MTB 10,5kg.... naravno ove tezine variraju u oba smjera ali ovo je recimo neki prosijek za neki "posten" bicikl koji si svatko moze priustiti ako mu je to primarni sport naravno:mig:

bubica1
14.06.2009., 09:17
No way!

Dobro uštiman položaj na trkalici je vrlo udoban

"specka" kao i MTB su po polozaju sjedenja vrlo neudobni, lako nama koji smo se navikli ali sa gledista prosjecnoga rekreativca ( a tako je topic zacet ) na tim biciklima se lose sjedi.... a ruku na srce na "specki" jos gore nego na MTB-u

HHmischko
14.06.2009., 10:20
vozac prosjecne ili ispodprosjene snage i kondicije ( a takva je vecina a vjerujem i ti ) ce uvijek na uzbrdici biti brzi na MTB-u nego na cestovnoj bicikli

razlika u tezini i nije velika.... tj. nije velika da bi ju prosjecan rekreativac mogao iskoristiti
ugrubo dobar cestovnjak ima 8kg a dobar MTB 10,5kg.... naravno ove tezine variraju u oba smjera ali ovo je recimo neki prosijek za neki "posten" bicikl koji si svatko moze priustiti ako mu je to primarni sport naravno:mig:

Nema šanse; osim ukoliko nije vozač toliko trul da mu je 1. brzina na klasičnoj trkalici s prijenosom cca. 42:24 prejaka za datu uzbrdicu. Za takve danas postoje i trkalice s prednja 3 lančanika. Tada najmanji prednji daje te vrlo male prijenose kakve ima i MTB...

Da skratim; za isti prijenosni omjer, NARAVNO da će trkalica ići lakše i puno brže, jer su svi otpori manji.

"specka" kao i MTB su po polozaju sjedenja vrlo neudobni, lako nama koji smo se navikli ali sa gledista prosjecnoga rekreativca ( a tako je topic zacet ) na tim biciklima se lose sjedi.... a ruku na srce na "specki" jos gore nego na MTB-u

Pa fotelju se ne može očekivati. Glede položaja sjedenja; on je na MTBu udobniji samo ukoliko se digne visoko korman, a sic bude nisko, tako da se uspravnije sjedi. Tada je otpor zraka ekstreman za sve brzine preko 20-tak. A to baš i nije cilj...

Meni je na MTB veće opterećenje gornje leđne muskulature nego na trkalici...

Da ne filozofiram, treba probati.

bubica1
14.06.2009., 11:18
stanujem u PG zupaniji gdje je pojam uzbrdica "vrlo opasan" a pojam ravnica SF , vjeruj mi da mnogi rekreativci muku muce sa uzbrdicama ( a neki ih i guraju ) sa 22 naprijed i 32 ( ili cak 34 ) iza, na MTB-u ofkors.....
i ne! nisu oni truli kako kazes, to su rekreativci prosjecne snage..... , kao sto vidis njima je MTB katkada "preslab" , umrli bi na trekingu a o specki da ne pricam....

da obrazlozim moju tvrdnju da je MTB brzi za prosjecnoga ili ispodprosjecnoga rekreativca, MTB je jednostavno brzi zato sto bi ovi ranije spomenuti biciklisti GURALI specku.... i prici je kraj

a specke sa tri lancanika naprijed i compact pogonima.... pa daaa ima ih, kao sto ima i MTB sa Sram XX grupom od 2x10brzina ;)

HHmischko
14.06.2009., 11:41
stanujem u PG zupaniji gdje je pojam uzbrdica "vrlo opasan" a pojam ravnica SF , vjeruj mi da mnogi rekreativci muku muce sa uzbrdicama ( a neki ih i guraju ) sa 22 naprijed i 32 ( ili cak 34 ) iza, na MTB-u ofkors.....
i ne! nisu oni truli kako kazes, to su rekreativci prosjecne snage..... , kao sto vidis njima je MTB katkada "preslab" , umrli bi na trekingu a o specki da ne pricam....

da obrazlozim moju tvrdnju da je MTB brzi za prosjecnoga ili ispodprosjecnoga rekreativca, MTB je jednostavno brzi zato sto bi ovi ranije spomenuti biciklisti GURALI specku.... i prici je kraj

a specke sa tri lancanika naprijed i compact pogonima.... pa daaa ima ih, kao sto ima i MTB sa Sram XX grupom od 2x10brzina ;)

Meni to zvuči trulo :ne zna:

Ah čuj ima rekreativaca koji u OS guraju MTB preko visećeg mosta... ili čak krenu pa odustanu; a ja ako krenem pri dnu mosta bez zaleta, do gore uvatim preko 30 km/h s trkalicom; naprijed 42, nazad 21; a zbog sinusa i pomanjkanja vremena prijeđem samo 300 do 1500 km preko ljeta.... i sebe bi samog svrstao u rekreativca.

Očito je pojam prosječnog rekreativca različito percipiran.

A ovo za tri lančanika: danas manje - više svi trkaći nude i tu opciju; etot pa pogledaj malo ponude da se uvjeriš....

a ono što rekoh stoji: za isti prijenosni omjer, trkalica neusporedivo lakše ide.

ssnjoff
14.06.2009., 14:50
volem mtb, al' moj glas cestovnajcima.

bubica1
16.06.2009., 08:55
A ovo za tri lančanika: danas manje - više svi trkaći nude i tu opciju; etot pa pogledaj malo ponude da se uvjeriš....
.

svi nude, tako je!
koliko si ih vidio, uzivo?

HHmischko
16.06.2009., 13:35
svi nude, tako je!
koliko si ih vidio, uzivo?

Ih. S obzirom na lokaciju gdje je sve k'o biljarski stol ravno, puno i previše; više od pola trkalica u trgovinama. Uživo na biciklu manje, trkalice ipak više kupuju malo ambicioniraniji biciklisti kojima je za ovo područje to debelo nepotrebno.

Ah šta znači MTB? Još ne vidjeh nekog da vozi MTB brže od 20-tak. Voze ga klinci za skakanje i slične vratolomije ili jer se čovjek ipak manje umara nego pješice, a "IN" je ta vrsta bicikla....

Nemojte me sad kamenovat jer je uzorak na ovom forumu vjerovatno bogato zasićen onima koji stvarno voze off road i prave vožnje. Ali vi ste ipak na forumu BICIKLI.

bioaktiv
17.06.2009., 07:19
MTB je meni udobniji, suspenzija, gume, uspravniji položaj, ne brinem se oko rupa na asfaltu ( a ima ih ), ne oklijevam skrenuti malo off road ako poželim ...
Ali ipak, uz sve to pa i više od toga, ako planiram turu iznad 25-30 km i znam da neću silaziti s asfalta uzimam cestovnjak. Na horizontali on jednostavno ide ''sam''.
MTB moram uvijek verglati. I pri većim brzinama na asfaltiu umjesto cvrkuta ptica i žuborenja potočića slušam gume rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. :D

Ovo pišem iz prve ruke: znači ista dionica jedan dan s MTB drugi dan s cestovnjakom.

neronwazhere
21.06.2009., 21:51

Vjeruj mi, na trkaljci se i JE lakse uspinjati po uzbrdicama....isto kao sto idu i puno bolje po ravnom, puno su bolje u zavojima, itd. A ako itko ima problema s busenjem guma neka si kupi antiplatte (100 kn dva za oba kotaca) i nece nikad vise imati problema. A sto se tice udobnosti - ako je dobro namjestena moze biti i udobnija od mtb-a....

neronwazhere
22.06.2009., 19:08
Fuji je vrlo solidan za te novce.

Cube: ima nešto robusnije 25-ice gume, koje dobivaju štogod na trajnosti i udobnosti, ali se gubi i na brzini. Automatski bi otpale za ozbiljnije brzinsko pedaliranje. Jer su današnje standardne 23-jke (koje imaju ostali bicikli) sasvim dovoljno izdržljive (pravi omjer brzine i izdržljivosti). Osim toga, Sora kočnice:flop:

Corratec: vrlo solidna kombinacija, solidna geometrija. Gume me ostavljaju malo pod upitnikom, jer RR model Grand-prix ne mogu naći. No ukoliko su GP 3000 (ili evtl. skuplje 4000), sve OK.

Dodao bih još npr.

http://www.bim-bike.hr/ktm-bicikli/road-race/strada-1000/44.html

Meni bi od ta 3 (Fuji, Corratec, KTM) bilo gotovo svejedno...:ne zna: Mooožda bi mrvicu prednosti dao KTM-u.

Po meni najbolji bi ti izbor za male novce bio ovo:
http://www.bic.hr/index.html
Battaglin Start....odlicna oprema (Campagnolo je najbolji), a 4800 kn je uzasno jeftino, fuji i trek puno naplacuju za ime

MODEL: Start - Alloy 7005HT

FORK: Alu/Carbon 1"1/8

GROUP: Campagnolo Xenon/Veloce Infinity 10S 2009

CRANKSET: FSA Vero 10S 50/34

HANDLEBAR: FSA Vero Compact

STEM: FSA OS-190LX

SEATPOST: FSA SL-250 Alloy

SADDEL: Selle Italia XR

TIRES: Vittoria Slick 23"

WHEELS: Miche Reflex

WEIGHT: 8,8 KG

HHmischko
23.06.2009., 07:17
Po meni najbolji bi ti izbor za male novce bio ovo:
http://www.bic.hr/index.html
Battaglin Start....odlicna oprema (Campagnolo je najbolji), a 4800 kn je uzasno jeftino, fuji i trek puno naplacuju za ime

MODEL: Start - Alloy 7005HT

FORK: Alu/Carbon 1"1/8

GROUP: Campagnolo Xenon/Veloce Infinity 10S 2009

CRANKSET: FSA Vero 10S 50/34

HANDLEBAR: FSA Vero Compact

STEM: FSA OS-190LX

SEATPOST: FSA SL-250 Alloy

SADDEL: Selle Italia XR

TIRES: Vittoria Slick 23"

WHEELS: Miche Reflex

WEIGHT: 8,8 KG

Nije loša rama; ali entry level komponente FSA i Campa nisu dorasle Tiagri. Kao ni Vittoria Zaffiro - njih ne bi stavio na ozbiljniji bicikl. Barem po mom mišljenju. :ne zna:

neronwazhere
23.06.2009., 08:21
Nije loša rama; ali entry level komponente FSA i Campa nisu dorasle Tiagri. Kao ni Vittoria Zaffiro - njih ne bi stavio na ozbiljniji bicikl. Barem po mom mišljenju. :ne zna:

s obzirom na cijenu bic je odlican, a tko hoce nek promijeni gume ako mu se ne svide. Nisam siguran da je ovaj grupset itekako bolji od sore, a inace dajem prednost campagnolu. Odi na bike24 i tamo imas cijene svih groupseta, pa usporedi cijenu i kvalitetu...

HHmischko
23.06.2009., 08:37
s obzirom na cijenu bic je odlican, a tko hoce nek promijeni gume ako mu se ne svide. Nisam siguran da je ovaj grupset itekako bolji od sore, a inace dajem prednost campagnolu. Odi na bike24 i tamo imas cijene svih groupseta, pa usporedi cijenu i kvalitetu...

Hmmm..... I kad doda još 250 do 500 kuna za gume, nešto se mijenja cijena. Ako ćemo stavit Conti GP 3000 ili 4000 .... Ili barem Schwalbe Stelvio sa sniženja.

Nema veze....

Xenon je u klasi Sore. Koliko je bolji, više ima do osobnih preferencija nego do stvarnosti.

Bike24 pokriva grupe Veloce i 105 naviše. :kava:

neronwazhere
23.06.2009., 10:45
Ja se drzim Campagnola. Imam bic koji ce sad vec imati oko 15 godina sa Campagnolo Recordom i u 15 000 km koje sam napravio od kada sam ga kupio (polovnog) nikad nisam imao niti jednog problema...dok se je mome prijatelju doslovno raspala Shimano Sora (Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina) na trkaljci staroj godinu dana s 2000 km, pa je morao mijenjati oba dvije rucice mjenjaca. Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina.

....vjerojatno zato preferiram Campagnolo

HHmischko
23.06.2009., 11:08
Ja se drzim Campagnola. Imam bic koji ce sad vec imati oko 15 godina sa Campagnolo Recordom i u 15 000 km koje sam napravio od kada sam ga kupio (polovnog) nikad nisam imao niti jednog problema...dok se je mome prijatelju doslovno raspala Shimano Sora (Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina) na trkaljci staroj godinu dana s 2000 km, pa je morao mijenjati oba dvije rucice mjenjaca. Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina.

....vjerojatno zato preferiram Campagnolo

Ne želim zvučati grubo, zato se unaprijed ispričavam ako tako ispadne.

Prije godinu dana si pitao nešto o trkalicama kao potpuni početnik, koji ne zna ni šta treba ni gdje ni kako.

Moj bicikl je star 15-ak godina. Ima Exage 500, koji je po tadašnjoj hijerarhiji tu negdje ko sad acera ili tiagra. Nikad nikakvih problema.

Na starom biciklu sam im'o simplex dijelove koji su izdržali do kraja mog nesretno prekinutog druženja (izgorio bicikl u požaru!) i prednji pogon Shimano GS600. Sve skupa izdržalo bez problema 20 godina.

Svi ti dijelovi su vrlo izdržljivi, trajni, te se pravilnim rukovanjem teško šta može uništiti. Osim onih potrošnih djelova.

RECORD je bila najjača grupa firme Campagnolo. Zato je malo bezveze na osnovu jednog, svog, bicikla koji ima ni pet ni šest već Campa Record grupu izvlačiti zaključke o entry level Campagnolu. Bar onda pročitaj koje klase ima Campagnolo, koje Shimano, te koji su dijelovi usporedivi po klasi.

P.S. Na starom biciklu su ručke kočnica bile shimano 105, zadnji lančanik SHIMANO MF 6208, čeljusti kočnica WEINMANN.

neronwazhere
23.06.2009., 12:28
ok...ak ti tako kazes
....i od prosle godine sam poceo ozbiljno voziti pa sam naucio svasta.....
ja sam samo planirao dati prijedlog bica koji bi bio dobar za te novce.
A ako ti smatras da se za 4800 kuna moze naci nesto boljega, volio bi znati jer mislim kupiti novi bic.
Sry ak sam ispao neugodan...

HHmischko
23.06.2009., 12:34
ok...ak ti tako kazes
....i od prosle godine sam poceo ozbiljno voziti pa sam naucio svasta.....
ja sam samo planirao dati prijedlog bica koji bi bio dobar za te novce.
A ako ti smatras da se za 4800 kuna moze naci nesto boljega, volio bi znati jer mislim kupiti novi bic.
Sry ak sam ispao neugodan...

Ma sve ok; samo čo'ek je tražio bic do 6 - 6,5 ak se dobro sjećam, a ti staviš link na 4,x kuna koji je kao jednako dobar za manje novce. A ipak nije jednako dobar.

A šta ti ne valja sa starim? De okači koju sliku da ga vidim(o)!

Do koje cifre? Mogo bi štogod potražit na netu.....

dinamoST
23.06.2009., 13:36
ajde, nemojte se sad napucavat koji je bolji,shim ili campy. sve je dobro ako zadovoljava potrebe pojedinog vozaca, samo redovno odrzavanje i dugo ce ga sluziti.
za novce koje ima-zeli potrositi 105 ili veloce je optimalan izbor.
bitno je da si nadje i izabere ramu koja mu najbolje odgovara. ostalo se moze nadogradjivat s vremenom i njegovim pomakom u kvaliteti kao vozaca.

Red Dwarf
25.06.2009., 13:30
evo par pitanja pa ako bi mi netko mogao nabaciti neki odgovor bio bih mu zahvalan:
radi se o staroj specijalki naravno...

1) gdje se mogu [jeftino!] kupiti ključevi za biciklu [naravno u zagrebu]...trebao bi mi jedan za pedale [15mm], jedan za volan [30mm] i jedan [nebiste vjerovali ali tako je] 25-26mm za pogon

2) kakve su to spd/look pedale?trenutno imam "obicne", ali imam namjeru preci na one sa remenom i "kapicom" s prednje strane jer mi tenisice malo bježe po ovim pedalama

3) je ima tko iskustava s onim trakama za volan? vidim u ciklo centru imaju neke za 50-ak kn obicne, onda nekakve "michelinove spuzvaste" za 70/80 kn i nakraju nekakve karbonske isto za 80kn? također sam vidio u keindl sportu isto takve nekakve trake za 60-ak kn.trebao bi promijeniti traku pa pitam[trenutno je od brušene kože, ali je ostarila poprilicno i nedrži više].

4) najvaznije...koju debljinu gume uzeti za po gradu...trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23...ali stvar sa continentalkama je sto mi se cini kao da ce se svakog trena probusiti...inače vozim kojih 65% po cesti i 35% po nogostupima ali i naše ceste i naši nogostupi mi ne ulijevaju neku sigurnost...pogotovo mislim na spuštene rinzole....dakle nemislim voziti po trnju, staklu i kamenju ali eto ipak da sam siguran da na malo lošijem kolniku neću ja nositi biciklu umjesto obrnuto

HHmischko
25.06.2009., 14:39
2) kakve su to spd/look pedale?trenutno imam "obicne", ali imam namjeru preci na one sa remenom i "kapicom" s prednje strane jer mi tenisice malo bježe po ovim pedalama

4) najvaznije...koju debljinu gume uzeti za po gradu...trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23...ali stvar sa continentalkama je sto mi se cini kao da ce se svakog trena probusiti...inače vozim kojih 65% po cesti i 35% po nogostupima ali i naše ceste i naši nogostupi mi ne ulijevaju neku sigurnost...pogotovo mislim na spuštene rinzole....dakle nemislim voziti po trnju, staklu i kamenju ali eto ipak da sam siguran da na malo lošijem kolniku neću ja nositi biciklu umjesto obrnuto

Ono su ti pedale sa tzv. zatvaračem, za koje moraš imat odgovarajuće patike.

Hoćeš pedale s klipserima????!!!!:eek: Prodajem!! SHIMANO, vrhunsko stanje. Remen zefal. Jedna ona plastikica pokidana. Ležajevi besprijekorni; apsolutno bez lufta, vrte se na pomisao.

Imam 20-622 ili kako je tebi jasnije 20-700c; ne buše se uopće, ukoliko su dovoljno napumpane i imaju nekakvu zaštitu od bušenja; najbolje vidit na stranicama proizvođača, sve je lijepo navedeno. Imo sam dosad više vrsta 20-622; Schwalbe npr. tvrdi da je njihov stari model Blizzard koji sam imao 1. stupanj zaštite od bušenja (tada su na internetu navodili da imaju gume bez zaštite i 3 stupnja zaštite, 3. kao najjači). E pa, ni taj prvi stupanj mi se nikad nije probušio.

Širina guma? Pa ja bih jedino odabrao prema svom vlastitom željenom omjeru udobnost/brzina i ovisno o felgi. Što se tiče bušenja, već ti rekoh. Ok, šire se i nešto sporije troše. Ali i kod najtanjih, par tisuća km si miran.

Red Dwarf
25.06.2009., 14:51
Širina guma? Pa ja bih jedino odabrao prema svom vlastitom željenom omjeru udobnost/brzina i ovisno o felgi. Što se tiče bušenja, već ti rekoh. Ok, šire se i nešto sporije troše. Ali i kod najtanjih, par tisuća km si miran.

ovisno o felgi?

eh da a sto se tice omjera brzina/udobnost...recimo da sam ostavio full suspension bajk sa 2.35 gumama zbog brzine...a prosjecno sam vozio [osim naranvo stajanja na semaforu i izbjegavanja ljudi] 34kmph...a sad na specki...preporod...doduse jos uvijek za neke malo kraće rute od cirka kilometar uzmem mtb ali inace specka bez problema odrađuje dionice dulje od km

btw : vec nabavih neke francuske pedale [doduse cijeli pogon] skinut s peugeota...naravno osim remena aluminij all the way

btw #2 : samo jos bi molio ako bi mi netko objasnio sto znaci TPI kod guma? naprimjer OVA (http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2715) ima 66 TPI

HHmischko
25.06.2009., 14:52
ovisno o felgi?

Pa ne možeš na felgu širine 19 mm stavit gumu 32mm. Mislim, možeš, ali nema smisla. Niti obratno.

Red Dwarf
25.06.2009., 15:07
aha to...ja mislio da sad treba neke specijalna boga pitaj kakva felga...

mislim pa to je valjda ocigledno :D

HHmischko
25.06.2009., 15:10
aha to...ja mislio da sad treba neke specijalna boga pitaj kakva felga...

mislim pa to je valjda ocigledno :D

Pa nisam bio siguran, pitao si "koju širinu gume". A ona determinirana manje - više felgom.....

Red Dwarf
25.06.2009., 15:17
ma imam sa starog bicikla jos uvijek one sire felge od oko 25mm ili tako nesto i naravno na ovom trenutnom bajku uzu felgu...mislim...kako bi inace isprovao
4) trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23

@HHmischo

vidiš, vidiš...sad sam se ja malo zapitao tj ukucao sam bas u google da vidim taj širina obruča-širina gume omjer i naišao sam na OVO (http://www.ctc.org.uk/DesktopDefault.aspx?TabID=3802)...a ja se čudio još kako meni na 25mm obruču od mtb-a 2.35" guma nekako bježi u zavojima...po ovome bi omjer guma/obruč trebao biti 1.8 kao "najprihvatljivije" tj. od 1.4 do 2.2 su kao granice ugodne/sigurne vožnje.damn...sad bi na mtb-u trebao mijenjati obruče sudeći po računici, a na specki koristiti samo ove uže obruče...

doduše vožnja na 2.5cm obručima na specki baš i ne ostavlja neki "čudan" dojam dok sad kad malo bolje razmislim voznja na 2.5cm obruču s 6cm gumama daje malo nelagodan osjećaj u zavojima...

EL__
29.06.2009., 22:38
kloni te se campagnola xenon! to nije mjenjac! to je nesto.. neznam sta su htjeli stim..probao.. katastrofa.. ako zelis campagnolo onda min veloce. ja imam shimano 105icu (komplet od shajbi do mjenjaca i kocnica) nikad nikakvih problema. nakon 20 000km sljaka kao prvog dana. tako da bi ju svakome preporucio! prijasnji bike mi je imao campagnolo mirage.. e to je bila teska krama. Shimano je bolji u jeftinijimverzijama mjenjaca, daleko bolji, dok kako se ide prema vrhu razlika se topi i tu su isti. Sad se dosta probio i sram, vrhunski mjenjai, ali jos su im cijene malo visoke.
sta se tice brzine na cestovnoj je neusporediva, ali problemi nastaju za onoga koji nema dovojno kondicije na BRDU! specijalka nema tri prednja prijenosa, a straznji ide max do 23-25 dok na mtb ide 29 i preko. pa na kraju pofali prijenosa i covjek mora gurat. tako da sama tezina bikea i nema veliku ulogu. cestovna ima ugodni polozaj sjedenja samo moras pravilno sjedit. kicma ti mora biti ravna! CESTOVNA RULEZ! :D

EL__
29.06.2009., 22:40
e,a ovo nije sa ovog svijeta.. :zubo:

http://blog-imgs-41.fc2.com/m/a/t/maturikatukisiro/596.jpg

ssnjoff
30.06.2009., 10:25
e,a ovo nije sa ovog svijeta.. :zubo:

iskreno? ne mi se sviđa...

EL__
30.06.2009., 11:56
iskreno? ne mi se sviđa...

:eek: :eek: :eek:

s ovime ironman ispod 8h .. :zubo: avion.. a dobro, svakome svoje.:cerek: meni je ovako nesto next bike.. 6-7000 ojra. :rofl:

Stypssa
30.06.2009., 13:27
Jamisov zadnji i možda najbolji trkaći bajk košta 8.500 USD. Onak - strašno...

EL__
30.06.2009., 15:49
look 596 (gore na slici) samo rama dodje 5000 usd.. a ako oces sve slozit.. zipp 808, aero bar, mjenjaci.. dodje na nekih 8K ojra.. e to je stvarno bolest.. ako hoces vrhunski bike (ruku na srce nama amaterima ovakvo sto stvarno ne treba) moze poprimit prilicno lijepu cijenu. e a jos dodatni problem kod nas je u tome da bike ne mozes osigurat (bar ja svoj nisam mogao),, a u napr. italiji to je sasvim normalna pojava.. i sad vozis takav bike i neki majmun te pokupi..

ssnjoff
30.06.2009., 18:39
'ko zna, imal' kaska na cestovnjake...

HHmischko
30.06.2009., 19:34
Ako ništa drugo, zbilja je ružan....

Meni je ovaj draži (a i skoro pa jeftin...)

Klasika, a pila.

http://www.abload.de/img/mbk-replica1zwx.jpg (http://www.abload.de/image.php?img=mbk-replica1zwx.jpg)

EL__
30.06.2009., 23:09
rekoh svakome svoje.. :D o ukusima se ne raspravlja.. ali mene su uvijek fascinirale crono bikeovi (sad su i za ironman triatlon takve).. ali sta je je, i "klasicne" cestovne su prekrasne.. elegancija, gracioznost, aerodinamika.. savrseno! :zubo: ko da o curi pricam.. pa ja se prema svojoj tako odnosim.. :zubo: freak..

EL__
30.06.2009., 23:11
'ko zna, imal' kaska na cestovnjake...

napisah.. ja pokusah, pitah, neuspjeh.. jedino ako se nije nesto promjenilo.. NOT..:rolleyes:

EL__
30.06.2009., 23:12
[QUOTE=HHmischko;21315723]Ako ništa drugo, zbilja je ružan....

Meni je ovaj draži (a i skoro pa jeftin...)

Klasika, a pila.

ultegra? shimanove felge? moze to bolje..!:mig: kidding..

HHmischko
30.06.2009., 23:33
ultegra? shimanove felge? moze to bolje..!:mig: kidding..

:mig: Zato i je jeftin.... Bolje i skuplje može, ali za klasičnu trkalicu brže ne može ni pod razno.... Ova geometrija je savršena. Povećaj si slimbu i malo analiziraj.

Stypssa
01.07.2009., 07:39
A koja je cijena, recimo tome sa slike?

EL__
01.07.2009., 08:58
:mig: Zato i je jeftin.... Bolje i skuplje može, ali za klasičnu trkalicu brže ne može ni pod razno.... Ova geometrija je savršena. Povećaj si slimbu i malo analiziraj.

napisao sam na kraju posta: KIDDING.. :) znam da je to pila.. zapravo ultegra za normalnog korisnika je bolja od dura acea, jer je on razvijen za profice na taj nacin da da sve od sebe u jednoj sezoni, dok je ultegra vise deri pari kao 105ica.. zato bi ona bila moj izbor. a i djelovi su jeftiniji nego za dura ace.

pretpostavljam da je nekih 18000 kn..? ta klasa je tu negdje..

HHmischko
01.07.2009., 12:33
Ma skužio sam to "kidding.." :mig: Al reko možda si očekivo Dura-Ace ili Super record uz pojam "pila"...

Pa preporučena cijena proizvođača je:

molim tuš... i malo tišine...

3.199,00 EUR

Sama rama je samo 1.500 na akciji; inače je 2.000

EL__
01.07.2009., 14:54
3.199,00 EUR

Sama rama je samo 1.500 na akciji; inače je 2.000

sjecam se prije 2-3 godine kad sam se u trstu doslovno zaljepio za izlog (samo je falilo da ne ostavim slinavi trag na njemu) gledajuci ramu look 485.. narancasto-crna (nesto slicno kao KTM).. ajme kako je to izgledalo.. ne rade ju vise. isto je bila oko 2K ojra.:(

HHmischko
01.07.2009., 16:34
sjecam se prije 2-3 godine kad sam se u trstu doslovno zaljepio za izlog (samo je falilo da ne ostavim slinavi trag na njemu) gledajuci ramu look 485.. narancasto-crna (nesto slicno kao KTM).. ajme kako je to izgledalo.. ne rade ju vise. isto je bila oko 2K ojra.:(

Na brzaka ne nađem ništa za 485.

Ev 585 - kompletan. Navali, skoro džabe!

http://cgi.ebay.de/Look-585-mit-Dura-Ace_W0QQitemZ250453142061QQcmdZViewItemQQptZSport_ Radsport_Fahrr%C3%A4der?hash=item3a502baa2d&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A13 18|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Mada, malo sumnjam u navode... Ovaj je primjerak kao vožen na touru 2006!?

EL__
01.07.2009., 16:48
Na brzaka ne nađem ništa za 485.

sori, moja greska.. napisah slucajno 485.. model je 486
http://www.khcycle.com.sg/images/pdt_look_486customtitble.jpg

slika ne moze to vjerno docarat.. rama je u stvarnosti prekrasna!

HHmischko
01.07.2009., 17:14
sori, moja greska.. napisah slucajno 485.. model je 486
http://www.khcycle.com.sg/images/pdt_look_486customtitble.jpg

slika ne moze to vjerno docarat.. rama je u stvarnosti prekrasna!

Aha... čini mi se da si ti više za modernije i avantgardističke i technic krivulje...

Meni je draža klasika...

EL__
01.07.2009., 18:59
Aha... čini mi se da si ti više za modernije i avantgardističke i technic krivulje...

Meni je draža klasika...

tako nekako.. :D

Stypssa
02.07.2009., 10:45
Dogovorio sam si kupnju jeftinjava specke za 2,500 kn sa Sora opremom. Specka prešla 200km, navodno u savršenom stanju, sve čisto. Imal sam ponudu i za onaj Columbus ili kak li već sa 105 opremom, ali prešao je pk kilometara, a računam da će mi Sora i više nego dovoljno poslužiti. Kaj mislite? Ja nisam neki nabrijani takmac, vozim prek ljeta 2-4 dulje trase i malo na Sljeme cestom, ali niš drugo, pa računam da će poslužiti...

EL__
02.07.2009., 12:47
odlicno! bit ces zadovoljan! samo ju ljepo redovito odrzavaj i ona ce ti to vratit.. :zubo: posalji sliku kad ju uzmes! :)

HHmischko
02.07.2009., 13:28
Pripazi samo, ukoliko ti nije neko od povjerenja, da nije malo poskido dijelova i zamjenio s kakvim NO-NAME; odnosno, ako je SORA kpt, sve će bit OK.

Stypssa
02.07.2009., 13:46
Super, hvala na odgovorima :)

Limeni Nos
09.07.2009., 01:09
evo jedna perverzija: bajk od 2,9 kg (http://www.lightbike.de/Lightbike_2_9kg/lightbike_2_9kg.html) :rofl:

Stypssa
09.07.2009., 08:47
Kupio ja ranije spomenutu specku - Bulls Race (neki švabo) sa Sora opremom. Prešaltam je u najviši prijenos naprijed i nekaj mi zašteka, neće u niže više :zubo: Stražnji radi OK, ali i njega bi trebalo dotegnuti. Računam da je vrijeme za redovni prvi servis pa će tam ušteliti mjenjače.

Sa svjetlije strane - 40 km/h na ravnom bez da sam se uopće potrudio. Bajk leti u odnosu na MTB-ove. Sad se samo treba još malo naviknuti :)

EDIT: Specka je taman prešla 200 km, zato kažem da treba malo dotezanja...bar se nadam...

DrazT
09.07.2009., 11:23
Koliko bi mogao dobit za corratec corrones 105, kupljen pred 2.god (crni, aksium felge), vožen jednu sezonu (2500-3000km)? Nažalost zbog obaveza se više ne mogu toliko vozit, a ne isplati se da mi ovakav bike doma skuplja prašinu. Ako je tko zainteresiran neka se javi. (Rijeka)

poznanik
09.07.2009., 16:12
Stypssa, mog'o bi nabacit fotku specke!!?

Stypssa
09.07.2009., 19:12
Budem čim stignem. Nekako sam umoran i sad mi se baš ne da previše :) Sutra...

BTW, koji sam noob, to je koma. Shifter radi normalno, samo ga treba mrvicu jače stisnuti od onog za stražnji mjenjač :rolleyes: Odem u servis, lik pritisne, gleda me...veli - pa kaj hoćeš? Ja onak - koji sam tenkre.

EL__
09.07.2009., 22:48
Budem čim stignem. Nekako sam umoran i sad mi se baš ne da previše :) Sutra...

BTW, koji sam noob, to je koma. Shifter radi normalno, samo ga treba mrvicu jače stisnuti od onog za stražnji mjenjač :rolleyes: Odem u servis, lik pritisne, gleda me...veli - pa kaj hoćeš? Ja onak - koji sam tenkre.

:lol: :lol: :lol: :s :s :s CARE!

EL__
09.07.2009., 22:54
Koliko bi mogao dobit za corratec corrones 105, kupljen pred 2.god (crni, aksium felge), vožen jednu sezonu (2500-3000km)? Nažalost zbog obaveza se više ne mogu toliko vozit, a ne isplati se da mi ovakav bike doma skuplja prašinu. Ako je tko zainteresiran neka se javi. (Rijeka)

Pretpostavljam da je bio jedno 11000kn ko nov? mogao bis dobit jedno 7500..

HHmischko
10.07.2009., 13:58
Pretpostavljam da je bio jedno 11000kn ko nov? mogao bis dobit jedno 7500..

Pa pošto danas ima za kupit u keindl-u novi corratec sa 105icom za 7.500 kn, ne znam baš.:ne zna: Čoek ima predodžbu oko 5.000 kn...

EL__
10.07.2009., 18:31
Pa pošto danas ima za kupit u keindl-u novi corratec sa 105icom za 7.500 kn, ne znam baš.:ne zna: Čoek ima predodžbu oko 5.000 kn...

:eek: :eek: nisam znao.. gledao sam cjene na netu.. oko 1300-1400 ojra..

DrazT
10.07.2009., 21:46

I mislio sam tako nešto, platio sam ga 8.000kn pred 2.god.

Bibber
29.07.2009., 14:13
Pozdrav svima

jedno pitanje: malo sam poteži (cca 110 kg) i poviši (200) a volio bih jednog dana (uskoro) voziti nekakvu trkalicu pa me zanima jel osim veličine rame (pretpostavljam da mi je potrebna ova najveća koju vidim da nude - 62) bitno išta drugo - s obzirom na moju težinu?
Nemam namjere utrkivati se. Čista rekreacija par stotina km mjesečno. Ovi entry level modeli bi mogli proći?

Hvala!

ZUJAN_BJ
01.08.2009., 11:37
Pa mislim da ti ne treba nist posebno cvrsto,sve je to danas dovoljnio cvrsto sam' ti lula i governal trebaju 31.6mm,nikako 26mm),mislim, problemi tu nasataju kod kupovine laganih karbon kotaca koji obicno imaju neki limit (Zipp 90kg,Reynolds isto tako al to tebe ne bi trebalo brinuti osim ak imas love ko Dzajic......hehhe)ja sam inace 90kg i 196cm,vozim Cervelo Soloist 61 cm ramu i nemam bas nikavih problema cak niti sa kotacima (Fulcrum 5 za trening i Fulcrum 1 za utrke)u dve godine samo sam uspio sjebat dve zbice na zadnjem kotacu (Fulcrum 5),a inace vozim prek' 300km svaki tjedan.
Sa ramom nemas problema(osim sa velicinom i to se nemoj zajebati),sve to moze primit 110kg bilo to aluminijska ili karbon rama, samo ti kotaci trebaju imati vise od 24 zbice i nemas beda nikakvoga.

pakleni_patuljak
01.08.2009., 12:44
jedno pitanje...

http://i27.tinypic.com/ohplbl.jpg

http://i27.tinypic.com/21jbzoh.jpg

bajk je ful karbon, ultegra, ima koju godinu (vidim da su bužiri vanjski), vožen je (ex loborika), a meni bi dobro došlo tako nešto.
tip traži 8k, al ja baš i nisam spreman toliko dat.
koliko vrijedi i ima li tko bolju ideju?

dinamoST
01.08.2009., 17:59
previse.
recimo u maratona uvijek imas nekakve akcije, npr. ridley excalibur, full carb, campy centaur... oko 11000, odbijes slovenski ddv, odes recimo do broda na kupi, kajakom prebacis bic nekih 20tak metara...
ovo je samo ideja, provedena u praksi...

Ginolatino
02.08.2009., 08:32
previse.
recimo u maratona uvijek imas nekakve akcije, npr. ridley excalibur, full carb, campy centaur... oko 11000, odbijes slovenski ddv, odes recimo do broda na kupi, kajakom prebacis bic nekih 20tak metara...
ovo je samo ideja, provedena u praksi...

Zbog ovakvih kao ti nemamo dobrih dućana u HR - a onaj rahitični slovenac trlja ruke. Jedva čekam da uđemo u uniju pa da zatvori dućan. Samo će do onda natuć tolko novca na nama da može u penziju.
Osim toga da ti vrati ddv treba ti žig slovenskog carinika, tak da mi ta šema nije baš jasna.

Vezano na temu vozio sam svašta u životu, trenutno imam full-a MTB i Cannondale caad 3 specku. Englezi kažu horses for corses - svaki ima svoje okružje za koje je namjenjen i tamo se uživa u njemu. Što se tiče udobnosti - svaki bike (čak i oni kojima je udobnost primarni cilj) ako nije dobre veličine je neudoban. Ako imaš dobru veličinu i ako ti je dobro naštiman sve je ok. S time većina ljudi ne kuži da je centimetar u naštimavanju sica ili volana ogromna veličina i razlika od centimetra gore ili dolje može biti razlika između udobnosti i katastrofe....

dinamoST
02.08.2009., 12:24
nazalost necemo nikad ni imat, ali razmisli malo zasto.
zarada koju nasi trgovci pokusavaju dobit na nama kao kupcima je nerealna, izbor nam je vrlo los, campagnolo je egzotika za 99,99% trgovaca...
najbolja je opcija , kada se zatvori financijska konstrukcija, lipo sist u trajekt pa malo kod susjeda talijana...
ali nisi dao kolegi nikakav odgovor na njegovo pitanje... zna on dobro za sta je koji tip bica...

beznicka
02.08.2009., 12:59
Zbog ovakvih kao ti nemamo dobrih dućana u HR - a onaj rahitični slovenac trlja ruke. Jedva čekam da uđemo u uniju pa da zatvori dućan. Samo će do onda natuć tolko novca na nama da može u penziju.

Slovenija je druga planeta sto se tice biciklizma... Vise sam vidio bajkera u 2 mjeseca sto sam bio tamo nego u nekoliko godina sto se vozim po hr. Zato im je ponuda puno jaca i sumnjam da ce neka trgovina biciklima propasti zato sto smo usli u uniju

beznicka
02.08.2009., 13:17
Hm, kak je na specijalki se vozit po nasim losim cestama? Na svom city bajku imam 1.9 Schwalbe koje drukam na 5 bara i nije bas ugodno, kako to onda izgleda sa tanjim gumama i na visim tlakovima? Ustvari, nakon voznje me vise bole ruke i zglobovi nego noge (vjerovatno od vibracija).

ssnjoff
02.08.2009., 13:33
Hm, kak je na specijalki se vozit po nasim losim cestama? Na svom city bajku imam 1.9 Schwalbe koje drukam na 5 bara i nije bas ugodno, kako to onda izgleda sa tanjim gumama i na visim tlakovima? Ustvari, nakon voznje me vise bole ruke i zglobovi nego noge (vjerovatno od vibracija).

jok. samo guzica. ili malo sjevernije.... :)

kenjam, geometrija cestovnjaka je drukčija, masa je druga... razlika između 4,5 ili 8 bara nisu i ne mogu biti jedini kriteriji osjećaja na cesti....
svakako je gadno kad gruneš na kamen ili rupu, ali, osobno, meni je više gadno naletiti na rupu jer počnem razmišljati hoću li oštetiti bajk nego što postoji kakva, jelte, fizikalna neugoda.
poglavito jerbo kad nalijećeš na rupu dižeš dupetaru sa zica...

usudim se primijetiti da su to, naprosto, dva potpuno različita iskustva...

dinamoST
02.08.2009., 19:17
prejak ti je stisak ruke-sake, opusti se malo, manje, ako i uopce, ce te bolit.

LO1969VE
17.08.2009., 14:40
primjetio sam.. u zadnje vrijeme ima sve više MT s debelim gumama. Nije mi jasno cemu služe MT?? - ne mozes juriti na njemu, ne mozes se uspinjati, nije za grad, spor je, težak je.......

prešao sam na specijalke, kupio sam staru specku za male pare i ide ko luda... neki dan po maksimiru -po šljunastoj podlogi, uspio sam postici 49kmh.. na cesti bez pol beda 40, može i 50kmh, ali prevelik je otpor vjetra +opasno je juriti po cesti, jer se ne cuje auto iza vas.. od silnog vjetra u usima.

ugl. stare specke su lakše od novih specki.. imaju znatno tanje i lakse rame. specke dodju od 500-800kn.

http://img515.imageshack.us/img515/8903/pict0011c.th.jpg (http://img515.imageshack.us/i/pict0011c.jpg/)

ugl. nasao sam lika koji mi ga slaze. stavio sam normalni volan.
u planu mi je staviti normalan mjenjac, možda malo bolja mašinica, farbanje i plastificiranje, sic.. sve bi me to došlo oko 300-400kn. a dobivate ultra brzi bajk.

otkad se vozim na specki, ful je zabavnije.. bilo po cesti, bilo po terenu. price da su osjetljive gume su netocne... specke su mozda malo nestabilnije na neravnoj podlogi.. no kad skzite fintu, nafiknete se.

ssnjoff
18.08.2009., 06:51
primjetio sam.. u zadnje vrijeme ima sve više MT s debelim gumama. Nije mi jasno cemu služe MT?? - ne mozes juriti na njemu, ne mozes se uspinjati, nije za grad, spor je, težak je.......

prešao sam na specijalke, ...

reci mi, je'l ideš u japankama na velebit? u štiklama na berbu pomidora?
zbrajaš kruške i jabuke.
daklem, naravno da ti nije jasno kad si u procesu pojašnjavanja zaboravio uključit mozak.
različiti bajkovi su za različite svrhe.
lijepo na google i kreni si pojašnjavat'.
a onda pročitaj što si napisao i opizdi se zidom po čelu.

fritz75
18.08.2009., 09:50
LO1969VE, daj please neki kontakt ovog lika koji ti sređuje staru specku... Mene isto u zadnje vrijeme privlače specke i našao sam jednu povoljnu prije nekoliko mjeseci, ali me ekipa s foruma odvratila od te ideje jer, navodno, neću biti baš zadovoljan sa starom speckom i da radije izdvojim 5-6 soma za novu i kvalitetnu. A meni je to ipak previše para da bih samo potvrdio ili odbacio hipotezu da me privlače cestovnjaci. Baš treba isprobati nekoliko dana/tjedana/mjeseci da skužiš jesi li za to ili nisi. Trenutno sam na MTB sa slick gumama (glumi da nije MTB) i trekkingu (puuuno bolje za cestu). Specka bi možda bila za cestu još "jača" od moje Meride trekking. Eto, ako može kontakt tog majstora, bio bih zahvalan... Možda zatreba nekada... Hvala.

LO1969VE
18.08.2009., 10:52
reci mi, je'l ideš u japankama na velebit? u štiklama na berbu pomidora?
zbrajaš kruške i jabuke.
daklem, naravno da ti nije jasno kad si u procesu pojašnjavanja zaboravio uključit mozak.
različiti bajkovi su za različite svrhe.
lijepo na google i kreni si pojašnjavat'.
a onda pročitaj što si napisao i opizdi se zidom po čelu.

Ekipa fura MT po gradu, ako zivis u ZG-u, znas o cemu gocvorim. Govorim o fensi MT, koji dodju cca 3500-7000+kn.. ekipi je bitno da im bajs izgleda glomazno, sa glomaznim bacvastim gumama. taj tim MT nisu za ništa, osim za preservanje po gradu. Tromi su.

Druga prica je o MT s normalnom ramom i normalnim gumama.

Sve što sam napisao vrijedi za ljude koji bicikl voze rekreativno.. ne govorim za profesionalne sportaše.

LO1969VE, daj please neki kontakt ovog lika koji ti sređuje staru specku... Mene isto u zadnje vrijeme privlače specke i našao sam jednu povoljnu prije nekoliko mjeseci, ali me ekipa s foruma odvratila od te ideje jer, navodno, neću biti baš zadovoljan sa starom speckom i da radije izdvojim 5-6 soma za novu i kvalitetnu. A meni je to ipak previše para da bih samo potvrdio ili odbacio hipotezu da me privlače cestovnjaci. Baš treba isprobati nekoliko dana/tjedana/mjeseci da skužiš jesi li za to ili nisi. Trenutno sam na MTB sa slick gumama (glumi da nije MTB) i trekkingu (puuuno bolje za cestu). Specka bi možda bila za cestu još "jača" od moje Meride trekking. Eto, ako može kontakt tog majstora, bio bih zahvalan... Možda zatreba nekada... Hvala.

Nemas se šta nečkati, samo moras pronaci specku u dobrom stanju. Garantiram ti preporod na cesti i šire. U maksimiru samo tako operem MT, kako u uspinjanju, tako i na ravnici..i to s pol snage. govorim o šljunato-zemljanoj podlogi... jedino specka nije za spust po neravninama. Mislim mozes, ali treba iskustva.

U vezi majstora posaljem ti PM, kad saznam broj. ;)

ssnjoff
18.08.2009., 11:12
...ako zivis u ZG-u, znas o cemu gocvorim.

ne. zašto bih živjela u zagrebu?

a reagirah samo zato jer brkaš tvoje interese s argumentima.

CROSEAL
19.08.2009., 00:28
reci koliko te koštao ovaj projekt? mjenjao si volan, kočnice i mjenjače? vidim da je vilica ostala ista....planiram napraviti nešto slično sa svojim mtb-om:)

Pozz , ma kostalo me samo 380kn , samo volan , malo duže sajle i trake za volan , mjenjace sa kocnicama sam samo stavio kao na trkacem (malo cudno izgleda i malo se treba igrati al prolazi) i sve radi kako bi trebalo :rofl:

(kupio sam cestovnjak i promjenio volan tako da imam jedan ovan volan viska (150kn) samo treba druga luluca za njega koja kosta oko 150kn volan je Bontrager Select VR )

komproso
07.10.2009., 23:35
kada se naviknete na specijalku nista vas nece boljeti niti zuljati... ja sam prije vozio samo mtb a sada sam poceo trenirati cestovni biciklizam i prva 2 tjedna mi je bilo sve cudno i neudobno ali kada se naviknete tada vam je i specijalka udobna... i sto se tice guma nije istina da stalno pucaju... ja imam author-ove gume koje nisam platio pretjerano puno a cist ok su...

narone
18.10.2009., 20:22
Nije cestovnjak bas za grad, pogotovo grad kao ZG jer je previse napeta voznja zbog tracnica tramvaja i sl...ali kad izadjete na ravnu i dobru cestu...necete moci skinuti osmjeh s lica...uh. Ja sam poceo prije nekih skoro 20 godina s MTB kad su tek dosli kod nas da bi prije nekih par godina uzeo prvo cross Authora Airlinea, pa na njega stavio tanke gume...na kraju sam ga zamjenio za cestovnjaka Authora...da bi danas vozio Scott CR1 Team Issue carbon bajk od 6,2kg koji leti kao strela i nema teorije da se skinem s njega...a ni osmjeh s lica kad sam na njemu.
Najsmjesnije su mi face likova na kojekakvim nabrijanim MTB sa tankim gumama kad prozujim pored njih sa nekih cca 50 km/h...cesto skoro pokidaju ligamente na nogama pokusavajuci me bar na trenutak stici...al ne ide...
Sorry...cestovni bajkovi su zakon.
Dobro, ne kazem, neki dan sam vozio potpuno novog Specialized-a Pitcha Pro...bajk je prejeben i pozelio sam i to, ali ipak sam 90% na cesti...dakle ostajem na svom 6 kila teskom plastikarenu. Moja topla preporuka svima! I jos nesto, gumu nisam probusio zadnjih 3 godine, tj. otkako sam presao na cestovnjak...

ssnjoff
19.10.2009., 07:49
ma ti si pravi frajer. prefrajer.

drPD
08.01.2010., 23:10
Evo da malo obnovim ovu temu.

Vozim pretežno cestovni bicikl (vrlo malo MTB :D ).

Ako ste iz Rijeke ili okolice gdje se vozite na cestovnim biciklima.

Moje staze su:

Rešetari - Šapjane - Rešetari (40km),
Rešetari - Studena - Rešetari (32km).

Sve cesta - naravno.
:)

Slavuj
09.01.2010., 21:43
Ekipa fura MT po gradu, ako zivis u ZG-u, znas o cemu gocvorim. Govorim o fensi MT, koji dodju cca 3500-7000+kn.. ekipi je bitno da im bajs izgleda glomazno, sa glomaznim bacvastim gumama. taj tim MT nisu za ništa, osim za preservanje po gradu. Tromi su.

Druga prica je o MT s normalnom ramom i normalnim gumama.

Sve što sam napisao vrijedi za ljude koji bicikl voze rekreativno.. ne govorim za profesionalne sportaše.

)

Ma daj,kaj ti meljes gluposti. Ja imam 2.5 gume na svom bajku i to iz dobrog razloga a to je da drze dobro na blatu i po sumi. Tromi su,pa bi te vidio sa tvojom speckom po šumi ili na vecem rinzolu a osim toga, bajk ide cist solidno,bez ikakvog prevelikog napora. Ne znas o cemu pricas

Slavuj
09.01.2010., 21:46
Nije cestovnjak bas za grad, pogotovo grad kao ZG jer je previse napeta voznja zbog tracnica tramvaja i sl...ali kad izadjete na ravnu i dobru cestu...necete moci skinuti osmjeh s lica...uh. Ja sam poceo prije nekih skoro 20 godina s MTB kad su tek dosli kod nas da bi prije nekih par godina uzeo prvo cross Authora Airlinea, pa na njega stavio tanke gume...na kraju sam ga zamjenio za cestovnjaka Authora...da bi danas vozio Scott CR1 Team Issue carbon bajk od 6,2kg koji leti kao strela i nema teorije da se skinem s njega...a ni osmjeh s lica kad sam na njemu.
Najsmjesnije su mi face likova na kojekakvim nabrijanim MTB sa tankim gumama kad prozujim pored njih sa nekih cca 50 km/h...cesto skoro pokidaju ligamente na nogama pokusavajuci me bar na trenutak stici...al ne ide...
Sorry...cestovni bajkovi su zakon.
Dobro, ne kazem, neki dan sam vozio potpuno novog Specialized-a Pitcha Pro...bajk je prejeben i pozelio sam i to, ali ipak sam 90% na cesti...dakle ostajem na svom 6 kila teskom plastikarenu. Moja topla preporuka svima! I jos nesto, gumu nisam probusio zadnjih 3 godine, tj. otkako sam presao na cestovnjak...

hahaha ti si neka faca jer mozes 50km/h ici. Nama nije cilj ici toliko,makar mozemo ali niz brijeg. Bas me zanima da te takav jedan MTB ko moj ili takve kakve ti pricas okrzne,pa pola bajka bi ti se raspalo

HHmischko
09.01.2010., 22:01
Ajte ljudi koji vam je?

Svatko ima svoja uvjerenja.

Meni je MTB teški fizički rad, a nikud ne ide. Mom prijatelju je moja trkalica bezveze.

Samo nemojte uvjeravat ove druge kako je netko u pravu.

S tim da, brzina trkalice na cesti i MTB je "kruške i jabuke".

ssnjoff
09.01.2010., 22:38
ovakvim "argumentiranim" rasprama mjesto je na politikama i na religijama...
i u osnovnoj školi, istinabog.

Šmirgl
09.01.2010., 22:56
ajde chill down.. neka svatko vozi ono što voli i ne vrijeđa druge!

filozofije cestovnog i brdskog biciklizma su jako različite, tako da jedno ne može biti bolje od drugog.

narone, kakvih ti imaš problema sa hibridima!? da ti ljudi žele brzi cestovnjak, kupili bi ga! ne žele svi posvetit cjeli život road racingu..

@ slavuj: pa nisu cestovnjaci od stakla...

Slavuj
09.01.2010., 23:58
ajde chill down.. neka svatko vozi ono što voli i ne vrijeđa druge!

filozofije cestovnog i brdskog biciklizma su jako različite, tako da jedno ne može biti bolje od drugog.

narone, kakvih ti imaš problema sa hibridima!? da ti ljudi žele brzi cestovnjak, kupili bi ga! ne žele svi posvetit cjeli život road racingu..

@ slavuj: pa nisu cestovnjaci od stakla...

Pa nisu od stakla ali su blizu. 2 puta sam vidio vec kako se nekom kotac sredio. Prvi je upao u tracnice a drugi je bio nadobudan i pokusao se na rinzol popest

nvn
10.01.2010., 02:25
:facepalm:
Šta je onda moja bivsa specka chuck norris svih specki :D ..
ne da pretjerujes nego ono, totalno pretjerujes.. za shebat specku na rizolu moras stvarno biti sileđija, bio rizol nizak ili visok.. tracnice su druga stvar..
Da je to tako kako ti kažeš pa nakon svake druge vožnje bi trebalo kotace centrirati..

Cult leader iz 2001, komplet sora

Preživila nesto manje od 400km natovarena u Češkoj ko mazga
http://picasaweb.google.hr/nvn.smc/EKaDan2#5244003816805748866
http://picasaweb.google.hr/nvn.smc/EKaDan5#5244004631053270978

http://i294.photobucket.com/albums/mm105/nvn_smc/P1010019.jpg

a nisu joj strani ni ovakvi putevi
http://picasaweb.google.hr/nvn.smc/SvetonedeljskiBregi#5255192029064897986
http://picasaweb.google.hr/nvn.smc/SvetonedeljskiBregi#5255190343503263666

+ kaj mi je služila za commuting i preživila hrpu rizola :D
još danas živa samo drugi vlasnik

A trenutno za commuting koristim trecu specku koja takoder preživljava sve rizole ..
http://www.deviantpics.com/share-E722_4AD512E9.html

Specke su daleko od stakla ..

Slavuj
10.01.2010., 09:57
To kaj ti imas i ovo: http://img.alibaba.com/photo/101698143/New_Specialized_Sworks_Tarmac_Sl_Campagnolo_Bicycl e.jpg

su potpuno razlicite specke i ne znam ako si kad gledao Tour de France,evo docarat cu ti o cemu govorim: http://www.youtube.com/watch?v=AxFj_URIuns

Julius
10.01.2010., 11:06
Moja cestovna pila. :D I više sam nego zadovoljan, udobno, brzo i robusno.

http://i233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/th_IMG_1286.jpg (http://s233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/?action=view&current=IMG_1286.jpg)

http://i233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/th_IMG_1287.jpg (http://s233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/?action=view&current=IMG_1287.jpg)

http://i233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/th_IMG_1293.jpg (http://s233.photobucket.com/albums/ee249/Kreso01/Focus%20Arriba/?action=view&current=IMG_1293.jpg)

HHmischko
10.01.2010., 12:09
To kaj ti imas i ovo: http://img.alibaba.com/photo/101698143/New_Specialized_Sworks_Tarmac_Sl_Campagnolo_Bicycl e.jpg

su potpuno razlicite specke i ne znam ako si kad gledao Tour de France,evo docarat cu ti o cemu govorim: http://www.youtube.com/watch?v=AxFj_URIuns

Joj daj ne izmišljaj. To ti je kao da kažeš kako s Porscheom 911 ne možeš vozit po lošoj cesti, jer eto, F1 bi se raspala na makadamu.

Ono je bio je#eno velik džukac, koji, ako si kad vidio nalet auta na sličnu psinu, pri 40-tak km/h razbija masku na autu i savija prednji vezni lim, a ne felgu koja je čak PODDIMENZIONIRANA radi štednje svakog grama.

Ko upadne u tračnice sam je kriv ili početnik, jer svi mi s trkalicama znamo da se pruga prelazi pod kutem od barem 30 stupnjeva.

Moje obje trkalice su se penjale na bankine i udarale s 50 km/h u rupetine i tračnice i zamisli ništa nije bilo!? :eek::eek:

A za razliku od današnjih ARAYA koje su stvarno za svoju "lakoću" pojam čvrstoće i stabilnosti, stare tubular felge ambrosio od 19 mm sigurno nisu. I osim dotezanja/otpuštanja nekoliko nipli godišnje, sve bilo OK.

nvn
10.01.2010., 12:42

naravno da su 2 razlicite stvari, pa to kaj si ti linkao je vrh vrha specka, a moja je šrot prakticno.. ali kada kažeš da su specke od stakla onda valjda mislis i na neku srednju klasu, odnosno specke generalno, koje su daleko od stakla ;)

rekoh ti vec, pa servisi bi bili prepuni specijalki da svaki drugi put kad se netko penje na rizol ode kotac.. :top:

Slavuj
10.01.2010., 13:18
Moja rasprava je ikljucivo pokrenuta zbog 2 člana a to su "LO1969VE" i "narone" jer u poceli mljet gluposti o MTB-ima a nemaju blage veze. Mozda sam ja malo pretjerao u vezi sa tim osjetljivostima specki ali to je zato jer su ova dvojica puceli pljuvat po MTB-ima. Vjerojatno obojica nisu sjeli nikad na posteni MTB ili nemaju pojma cemu služe šire gume,osim kako oni kazu,za preseravanje. A onda to kaj vi imate specke i žilite se ic 50 km/h po ravnom i super vam je kak vas nitko ne moze stic kak to nazivate? to nije preseravanje? to je preseravanje do prve malo vece rupe.

HHmischko
10.01.2010., 18:21
Evo baš sam pročitao i ta dva posta na koje si ti kao reagir'o.

Ne vidim šta te tu dira? Jedan je rekao ono što misli o trkalici, a to je da joj na cesti niti jedan MTB ne može prismrdit po brzini i da se kvalitetne gume ne buše.

A drugi da smatra obične rekreativce po gradu s određenim biciklima za folirante.

Da pa? I ja smatram lika koji s "punom ratnom spremom", odnosno bicama, kacigom i naočalama vozi karbon trkalicu po šetalištu 12 km/h do birtije preserantom.

Ne vidim šta te tu dira.

Limeni Nos
11.01.2010., 15:36
e ono, fakat ste klinčadija. daj se smirite :D

Šmirgl
12.01.2010., 06:34
Šta kažete na ovaj Proudly Croatian 2009?

http://www.bicikl.biz/bic/trkacice

aj em interested :kava:

HHmischko
12.01.2010., 09:29
Šta kažete na ovaj Proudly Croatian 2009?

http://www.bicikl.biz/bic/trkacice

aj em interested :kava:

Valjalo bi vidit uživo. Izgleda solidno za cijenu.

Onaj dolje što tvrdi da je CrMo rama je APSTRAKTNO jeftin i zasigurno nedostižni BEST BUY amaterski trkaći (ako je zbilja komplet SUN TOUR):kava:

CrMo rulez. ALU i Carbon je :flop:

nvn
19.01.2010., 01:10
CrMo rulez. ALU i Carbon je :flop:

Prelazak s alu na celicnu ramu s carb vilicom mi je bio ko s ficeka na mercedes :D .. celik je puno puno udobniji, u kombinaciji s carb vilicom ja bio jako zadovoljan..
tu vilicu sam zamjenio celicnom jer mi je potrebno kaciti prednji nosac bisaga na vilicu. Celicna vilica je isto puno udobnija od alu, ali za razliku od karbona je malo nemirnija, odnosno više istitrava nego carb..

moja rama je nešto stariji model De Rose, Columbus cijevi,prethodnik Neo Primata -> http://tinyurl.com/yjur7rv ..

narone
20.01.2010., 07:29
Ti iz Bicikl.biz i nisu baš povoljni...a sklapaju od nekih čudnih komponenti bicikle...

narone
20.01.2010., 07:34
Nemam ništa protiv hibrida, naprovit mislim da su idealni...razmišljao sam o kupnji jednog za grad jer karbonac nije za svakodnevnu upotrebu.
Našao sam u Milamari dvije Meride
http://milamari.com/index.php?main_page=index&cPath=1_4_59
ali sam ipak kupio Norco Sasquatch...i ostao oduševljan tim bajkom...

igor-osijek
20.01.2010., 11:41
Ti iz Bicikl.biz i nisu baš povoljni...a sklapaju od nekih čudnih komponenti bicikle...

čim čovjek vidi ovako dobro obrazložen post skonta da se pisac razumije u temu:lol:

HHmischko
20.01.2010., 18:23
tu vilicu sam zamjenio celicnom jer mi je potrebno kaciti prednji nosac bisaga na vilicu. Celicna vilica je isto puno udobnija od alu, ali za razliku od karbona je malo nemirnija, odnosno više istitrava nego carb..

Hm. To mi je malo netipično. Jedino ako ta "čelična" nije neka neuspjela konstrukcija.

Vidjeh CroMoly vilice koje su bile malčice "labave", ali samo na baš jeftinim biciklima ili na ekstremno krhkim konstrukcijama gdje se očito štedio svaki gram.

U prosjeku bi trebala dobra CroMoly vilica bit dosta stabilnija od carbonske.

moja rama je nešto stariji model De Rose, Columbus cijevi,prethodnik Neo Primata -> http://tinyurl.com/yjur7rv ..

Ovo na slici je prekrasna pila!:cerek:

narone
20.01.2010., 19:18
Nisam imao vremena da napišem nešta duže, srećom pa nitko od vas NE zaključuje ko šta zna iz jednog posta...nebitno.

Šta sam htio reć je da ima gomila boljih novih bajkova nego to smeće iz Bicikl.biz...iz njihove kućne radinosti. Pa imate li oči? Vidite li na šta ti bicikli liče?
Ako hoćeš takvo nešto onda uzmeš rogonju iz sedamdesetih i prefarbaš ga i to je to!
5000kn za to čudo? Ili 5800 za onaj drugi? Smiješno! Reazla cijena im je 2500-3000kn!
Pa bolje uzet Authora A3300 kad je na popustu za 3900kn bolji je duplo! Ili recimo Cube Aerial iz Keindla na popustu...
Po meni daleko najbolje je uzeti polovan bicikl, pogotovo trkaći jer su uglavnom u dobrom stanju a cijena je puuuuuuuuuuno niže nego novog.

CroMo stabilija vilica od karbonske? To je dakako neistina jer je karbon definitivno stabilniji, i vilica i rama...to znam iz vlastitog dugogodišnjeg iskustva sa trka još prije 15 godina kad su se vozili čeličnjaci.

Čelični bicikli su stvar prošlosti! Osim ako niste neki zagriženi odlschool bajkeri koji ne vjeruju ničemu osim starom dobrom željezu...a i ako je tako onda se kupi neki polovnjak za par sto kuna i vozi!

Moj trenutni bicikl
http://s4.postimage.org/1GSqjA.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1GSqjA)

HHmischko
20.01.2010., 21:07
Šta sam htio reć je da ima gomila boljih novih bajkova nego to smeće iz Bicikl.biz...iz njihove kućne radinosti. Pa imate li oči? Vidite li na šta ti bicikli liče?

Ajd pokaži loše detalje, uzimajuću u obzir cijenu.

Ako hoćeš takvo nešto onda uzmeš rogonju iz sedamdesetih i prefarbaš ga i to je to!

:eek:Rog iz 70-ih? :lol: Hmmm, de me prosvijetli, možda je postojao kakav solidniji Rog kojeg ja ne znam, ali ono što ja znam, najjači Rog je bio Prestige, koji je već zagazio u 80-te, s Columbus cijevima, geometrija je bila neloša, ali je bio jadniji od usporedivog favorita. Solidan amaterski biciklić, ili za regionalne siromašnije klubove. Jači su ipak preferirali Talijane. S razlogom.

CroMo stabilija vilica od karbonske? To je dakako neistina jer je karbon definitivno stabilniji, i vilica i rama...to znam iz vlastitog dugogodišnjeg iskustva sa trka još prije 15 godina kad su se vozili čeličnjaci.

Možda si ti vozio neku čeličnu kanturinu? Jer, solidan CroMoly je daleko (čak je i usporedba smiješna) čvršći i os alu i od carbona. Carbon se uvija i zato je kao udobniji i bolje prigušuje vibracije loše ceste na prednjoj vilici. Ali meni je to djelovalo nestabilnije i krhkije.

Čelični bicikli su stvar prošlosti!

Naravno! Ako je riječ o PROFI utrkama gdje se zbraja svaki gram. Ajde molim te onda reci neupućenim koliko često ozbiljni klubovi mijenjaju Carbon bicikle ili barem vilice, jer iste vole popucat....

...a i ako je tako onda se kupi neki polovnjak za par sto kuna i vozi!

Za parsto kuna....:lol::lol::lol: Šta? Jednu dobru gumu?

Moj trenutni bicikl
http://s4.postimage.org/1GSqjA.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1GSqjA)

Hm. Imam i ja solidan luk i strijelu, pa sam jako daleko od poznavaoca lukova i strijela ili Robin Hooda. :mig:

LO1969VE
23.01.2010., 13:43
evo nedavno sam obnovio staru specku..

stavio sam dvostruke obruce+cestovne bontrager gume.

prije:
http://img515.imageshack.us/img515/8903/pict0011c.th.jpg (http://img515.imageshack.us/i/pict0011c.jpg/)

poslije:
http://img192.imageshack.us/img192/2821/fotografija388.th.jpg (http://img192.imageshack.us/i/fotografija388.jpg/) http://img195.imageshack.us/img195/6439/fotografija390.th.jpg (http://img195.imageshack.us/i/fotografija390.jpg/)

iako gume odlicno prijanjaju asfalt, ipak mi se draže voziti po šumskim putevima.. gušt mi je...s pol snage jurim po šumskim stazama :D

ugl. super bicikl za malu paru...koji mene kao amaterskog vozaca u potpunosti zadovoljava.

NOLUBWDC
23.01.2010., 16:27
Nisam imao vremena da napišem nešta duže, srećom pa nitko od vas NE zaključuje ko šta zna iz jednog posta...nebitno.

5000kn za to čudo? Ili 5800 za onaj drugi? Smiješno! Reazla cijena im je 2500-3000kn!
Pa bolje uzet Authora A3300 kad je na popustu za 3900kn bolji je duplo! Ili recimo Cube Aerial iz Keindla na popustu...
Po meni daleko najbolje je uzeti polovan bicikl, pogotovo trkaći jer su uglavnom u dobrom stanju a cijena je puuuuuuuuuuno niže nego novog.

Čelični bicikli su stvar prošlosti! Osim ako niste neki zagriženi odlschool bajkeri koji ne vjeruju ničemu osim starom dobrom željezu...a i ako je tako onda se kupi neki polovnjak za par sto kuna i vozi!

Moj trenutni bicikl

Smeće iz kuraćne radinosti? :flop: Idi bre pa se leči

Dečki rade bajkove vrhunski....pogledaj titanske bajkove koje imaju
Tvoj Scott je najbolji na svijetu:rofl:
Da i moj tata je najjači, a mama najbolje kuha:top:

g.Vuk
12.09.2010., 09:43
Prelazak s alu na celicnu ramu s carb vilicom mi je bio ko s ficeka na mercedes :D .. celik je puno puno udobniji, u kombinaciji s carb vilicom ja bio jako zadovoljan..

:cerek::cerek::eek::s
krasan ti je bajk!

lav1908
19.09.2010., 08:45
Evo gledam kupit cestovnjak za rekreaciju, tu i tamo po gradu s njim, malo na zelenu magistralu. Htio bi takoder moci s njim na visednevne ture (bisage...)
Naletio sam na Konu Honky Tonk u Ciklo centru za 4417kn. Zanima me što mislite o biciklu, koja je fora sa celicnom ramom(udobnost, masa bicikla...?), dali se ovo isplati kupit, dali bi mogao naci nesto bolje za slicne novce?
Hvala

http://www.konaworld.co/bike.cfm?content=honkytonk

Zayl
19.09.2010., 09:06
Evo gledam kupit cestovnjak za rekreaciju, tu i tamo po gradu s njim, malo na zelenu magistralu. Htio bi takoder moci s njim na visednevne ture (bisage...)
Naletio sam na Konu Honky Tonk u Ciklo centru za 4417kn. Zanima me što mislite o biciklu, koja je fora sa celicnom ramom(udobnost, masa bicikla...?), dali se ovo isplati kupit, dali bi mogao naci nesto bolje za slicne novce?
Hvala

http://www.konaworld.co/bike.cfm?content=honkytonk

za rekreaciju je bajk odlican. posto se neces utrkivati, onda ti tezina nece biti bitna (pogotovo ak stavljas bisage). celicna rama je u prosjeku 2-3 kile teza od karbonca i aluminija, a celik je i udoban za voziti, meksi je od aluminija i u razini s karbonom, samo daleko jeftiniji. celik je ujedno i prvi odabir za putovanja jer je laksi za odrzavanje, jeftin i udoban.

za bisage ti trebaju nosaci tereta na rami (trebaju ti male rupice na pocetcima i krajevima vilice i straznjeg trokuta). na slici ne vidim dobro, pa ako toga nema, ne idu bisage.

ujedno pogledaj na sajtu ciklocentra (ili odes pitati) koje velicine imaju od 2009 godine. sad prodaju zadnje kaj ima je ostalo i cijene su smijesno niske za 2009 modele. isto tako, keindl ti je pojeftinio stare bicikle koje imaju od prosle godine, recimo ovog kojeg ja vozim, khs flite 200, sad mozes kupiti za 2000 kuna, a za rekreaciju i touring je odlican, posto mu je to i namjena.

lav1908
19.09.2010., 09:40
za rekreaciju je bajk odlican. posto se neces utrkivati, onda ti tezina nece biti bitna (pogotovo ak stavljas bisage). celicna rama je u prosjeku 2-3 kile teza od karbonca i aluminija, a celik je i udoban za voziti, meksi je od aluminija i u razini s karbonom, samo daleko jeftiniji. celik je ujedno i prvi odabir za putovanja jer je laksi za odrzavanje, jeftin i udoban.

za bisage ti trebaju nosaci tereta na rami (trebaju ti male rupice na pocetcima i krajevima vilice i straznjeg trokuta). na slici ne vidim dobro, pa ako toga nema, ne idu bisage.

ujedno pogledaj na sajtu ciklocentra (ili odes pitati) koje velicine imaju od 2009 godine. sad prodaju zadnje kaj ima je ostalo i cijene su smijesno niske za 2009 modele. isto tako, keindl ti je pojeftinio stare bicikle koje imaju od prosle godine, recimo ovog kojeg ja vozim, khs flite 200, sad mozes kupiti za 2000 kuna, a za rekreaciju i touring je odlican, posto mu je to i namjena.

http://www.kona.cz/img/bikes2k10/large/2k10_honkytonk.jpg

evo slika malo veca. mislim da vidim na zadnjem trokutu, taman ispod sajle nastavak sa rupicom. i ima pri vrhu zadnjeg trokuta saraf koji prekriva rupu za bisage. mislim da ima i na prednjem kraju, pri dnu vilice ima neki mali nastavak sa rupicom... valjda je to to...?

stari honky tonk kosta 4600 a novi kosta 4400 tako da mi nije bas jasno :D

Dali mogu ocekivati da ce do bozica cijene jos padati ili je to to?
Hvala na komentarima

HHmischko
19.09.2010., 09:53
celicna rama je u prosjeku 2-3 kile teza od karbonca i aluminija

Uspoređuješ najteži "čelični" i najlakši alu/karbon ili šta?

Dobra Cro.Mo je teža evtl. par-sto grama od adekvatne alu ili Carbon.

lav1908
19.09.2010., 10:01

Dali netko zna kolika je uopce masa Kona Honky tonk 2010? Na netu se neda bas lagano naci...

HHmischko
19.09.2010., 10:16
Dali netko zna kolika je uopce masa Kona Honky tonk 2010? Na netu se neda bas lagano naci...

Google je tvoj prijatelj.... model 2009 9,9 kg za ramu 56

Zayl
19.09.2010., 11:46
http://www.kona.cz/img/bikes2k10/large/2k10_honkytonk.jpg

evo slika malo veca. mislim da vidim na zadnjem trokutu, taman ispod sajle nastavak sa rupicom. i ima pri vrhu zadnjeg trokuta saraf koji prekriva rupu za bisage. mislim da ima i na prednjem kraju, pri dnu vilice ima neki mali nastavak sa rupicom... valjda je to to...?

stari honky tonk kosta 4600 a novi kosta 4400 tako da mi nije bas jasno :D

Dali mogu ocekivati da ce do bozica cijene jos padati ili je to to?
Hvala na komentarima

to bi trebalo biti to, da. vide se rupe.

honky tonk 2009 je 4150 kn za narudzbu/gotovinu , http://ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=476. bar po ovoj tablici. samo je pitanje, koje velicine imaju.

obicno se spusta cijena u kasnu jesen, tak da bi trebala pasti cijena malo, ali to je uvijek nezahvalno za pogadati. sad su dosle nove serije za 2011, te su obicno malo vise cijene, ciste se ostaci 2009. kad padne zima trebala bi serije 2010te malo pojeftiniti.

Uspoređuješ najteži "čelični" i najlakši alu/karbon ili šta?

usporedujem prosjeke. najlaksi karbon je 6.5 kg, najtezi celik oko 13kg (bar kaj ja znam), alu je izmedu, ali blizi karbonu. razlika je ipak malo veca od 2-3 kile, kaj ne ?

prosjecni alu/karbon pocetne rame su oko 8 kg, a celik oko 10kg. tu je ta razlika od 2-3 kile. ne ide covjek na tour de france, a niti nece naci ful karbon za 4k kuna.

lav1908
19.09.2010., 12:08
izmedu ostalog mi to sa preostalim velicinama nije jasno. pa zasto nemogu naruciti jos komada. pa sigurno negdje ima jos koji komad na lageru... ja ne vidim u cemu je problem. dogovoris se sa kolegom iz slovenije, cuj janez daj iman odi nekog dalmosa koji zeli taj i taj bicikl. daj mi ga sikni pa da podjelimo proviziju...

a sto se celika tice, ja bi najrade alu sa carbon vilicom ali nemam srece u pronalasku takvog za 4k kuna. najblize sto sam dosao je Trek 1.2 ali njega nemogu nigdje naci u RH a i skup je. ako itko zna gdje bi ga mogao nabavit, neka kaze. Hvala :D

HHmischko
19.09.2010., 12:46
usporedujem prosjeke. najlaksi karbon je 6.5 kg, najtezi celik oko 13kg (bar kaj ja znam), alu je izmedu, ali blizi karbonu. razlika je ipak malo veca od 2-3 kile, kaj ne ?

prosjecni alu/karbon pocetne rame su oko 8 kg, a celik oko 10kg. tu je ta razlika od 2-3 kile. ne ide covjek na tour de france, a niti nece naci ful karbon za 4k kuna.

I mislio sam da si na taj način došao do podataka... pa je i rezultat naopak.

Ne možeš uspoređivati entry level bicikl s high - end komponentama gdje se svaki gram štedi.

Govorim iz iskustva, vagali smo čak rame..... CAAD 7 Canondale ti je recimo za okvir 58 negdje bila oko 1,3 kg , kvalitetna cro mo ne prelazi nikako 2,1 kg, čak ih imaš i oko 1,6 kg....

nvn
19.09.2010., 12:59
Npr, od Colnaga Master x-light

Rama/frameset
Master X-Light 2004 56 cm 1598 g 1", classic steel frame

http://weightweenies.starbike.com/listings/components.php?type=roadframes

Frame size 57 (55,5 top tube) 1720 gr
Fork 730gr

http://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=59977

za cijeli bajk:
WEIGHT: 17.48 lb. (56cm, as tested) (7.92Kg)

http://www.bicycling.com/gear/detail/0,7989,s1-16-154-860-0,00.html

Zayl
19.09.2010., 14:22
izmedu ostalog mi to sa preostalim velicinama nije jasno. pa zasto nemogu naruciti jos komada. pa sigurno negdje ima jos koji komad na lageru... ja ne vidim u cemu je problem. dogovoris se sa kolegom iz slovenije, cuj janez daj iman odi nekog dalmosa koji zeli taj i taj bicikl. daj mi ga sikni pa da podjelimo proviziju...

zato jer su to modeli iz serija 2009te godine. takvi bicikli se vise ne proizvode i nece se proizvoditi. kaj je ostalo to se proda po nizim cijenama. ovi kod ciklocentra su iz europskog skladista i kaj tam imaju to prodaju. ciklocentar i narucuje drito iz tog skladista koje ide i u sloveniju, njemacku, ....

a sto se celika tice, ja bi najrade alu sa carbon vilicom ali nemam srece u pronalasku takvog za 4k kuna. najblize sto sam dosao je Trek 1.2 ali njega nemogu nigdje naci u RH a i skup je. ako itko zna gdje bi ga mogao nabavit, neka kaze. Hvala :D

najeftiniji alu s karbon vilicom su u bicikl.biz. old&bold kosta oko 4000 kuna http://www.bicikl.biz/bic/trkacice
bicikli su ok, pa mozda da i njih pogledas.

...

...

jel vi uopce citate kaj covjek trazi ili samo pametujete jer vam je dosadno ? stalno se moram ponavljati, ko papiga.

covjek trazi jeftini cestovnjak za rekreaciju, a vi serete o glupostima. jedan navodi ko primjer cestovnjak koji kosta 4250 dolara i tezi 8 kg (ko da je meni problem baciti link alu bicikla s preko 10 kila), a drugi govori o razlici tezina izmedu rama. pa nece covjek nositi ramu na ledima, nego mu treba cijeli bicikl, s kotacima i pedalama, i tak i jos serucka da usporedujem pocetne i vrhunske bicikle i mijesam ih. ti spominjas caad7. pa samo njegova rama kosta ko par normalnih bicikla. jesi uopce procitao moj post ?
nemate nista konstruktivnog za reci covjeku, a lijepite se na jednu pojedinost i pametujete.

prosjecni cestovnjaci za rekreaciju (znaci pocetna klasa od 3-6k kuna, a ne prosjek svih cestovnjaka s odredenom ramom) s alu/karbon ramom teze oko 8 kg (znaci pedale, pogon sic, stanga, kotaci, lula, volan, mjenjaci i sifteri, sajle, kocnice i rucice kocnica), a usporedivi bicikl s celicnom ramom je oko 10 kg. niti usporedujem srot sa dijamantima, niti author a3300 sa caad7.

sto je tome razlog ? celik je uglavnom nekoliko stotina grama tezi od aluminija/karbona i kad na celicnu ramu stavis sve ostale komponente celicne (one kojima je nebitno koji je materijal), jer sigurno neces staviti karbonsku vilicu na celicnu ramu, onda se skupi. par sto grama tu, par sto grama tam, pa jos sto grama tu, sve u svemu je to jeftinjak pa niti druge komponente nece biti uber lagane i dobijes 2-3 kile.

i di je mod da mice trollove ?

HHmischko
19.09.2010., 14:34
Trkaći bicikli, ako govorimo o trkaćim biciklima, makar i amaterskim (ne Rog deseterobrzinac) su još prije 30 godina imali ALU dijelove.

Šta ti prozivaš ljude trollovima zbog vlastitog neznanja. Slušaj iskusnije glede težine rama. Par sto grama, ukoliko je čelična iole čemu.

Ja pišem zato što si se sam tu postavio za neki autoritet o trkalicama, a napisao si nebulozu o težini rame. Čisto da ne širiš dezinformacije.

Zayl
19.09.2010., 14:43
Trkaći bicikli, ako govorimo o trkaćim biciklima, makar i amaterskim (ne Rog deseterobrzinac) su još prije 30 godina imali ALU dijelove.

Šta ti prozivaš ljude trollovima zbog vlastitog neznanja. Slušaj iskusnije glede težine rama. Par sto grama, ukoliko je čelična iole čemu.

Ja pišem zato što si se sam tu postavio za neki autoritet o trkalicama, a napisao si nebulozu o težini rame. Čisto da ne širiš dezinformacije.

ja sam odgovorio tocno ono kaj je covjek pitao i to sto sam odgovorio je tocno.
nisam se postavio za autoritet o trkalicama, samo odgovaram na pitanja na koja znam odgovor. moje odgovore mozes bilo di provjeriti.

ja bar odgovorim na pitanje koje se postavilo i pritom nikome ne pametujem, sto se ne moze reci za neke druge, a tu ukljucujem i tebe. ak nis drugo, bar procitam kaj je netko drugi napisao da se ne bi sramotio kad nesto odgovorim.

a ti dalje ne citas sto se pise, ili ne znas citati, al te to ne sprijecava da i dalje pametujes.

... i kad na celicnu ramu stavis sve ostale komponente celicne (one kojima je nebitno koji je materijal), jer sigurno neces staviti karbonsku vilicu na celicnu ramu, onda se skupi.

a prozivam te trollom jer odgovaras nevezano na postavljeno pitanje i to stalno ponavljas.

HHmischko
19.09.2010., 15:17

i to sto sam odgovorio je tocno.
nisam se postavio za autoritet o trkalicama, samo odgovaram na pitanja na koja znam odgovor. moje odgovore mozes bilo di provjeriti.

Težina bicikla na utrkama igra ulogu samo na brdovitom terenu. Na ravnom je ona sporedna.

I samo nam pokaži usporedbu težina rama.

Zayl
19.09.2010., 15:32
Težina bicikla na utrkama igra ulogu samo na brdovitom terenu. Na ravnom je ona sporedna.

I samo nam pokaži usporedbu težina rama.

ispricavam se vama, premilostivome, sto niste shvatili sto sam napisao. mogu se samo nadati za vas da cete okrenuti novu stranicu u svom zivotu i prestati se loviti na pojedinosti i zajeb***** ostale ljude.

lav1908 je shvatio sto sam mu odgovorio, a vjerujem i ostali koji su to procitali. vjerujem da ostali shvacaju da kad se prica o biciklu da se misli na cijeli bicikl, ne samo na ramu.

i tezina bickial nije bitna samo kod brdovitog terena. to bi jedan iskusni profesionalac koji zna sve, pa i vise, netko poput tebe, to trebao znati.

HHmischko
19.09.2010., 15:47
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_performance

http://www.smartcycles.com/bike_weight.htm

nvn
19.09.2010., 16:18
jel vi uopce citate kaj covjek trazi ili samo pametujete jer vam je dosadno ? stalno se moram ponavljati, ko papiga.

citam kaj ti pises, tvoje usporedbe kaj si navodio.. i samo stavio primjer necega o cemu si ti vec pricao..samo u carbon varijanti, ja naveo celik varijantu.. nemoj se uzrujavati ;)

a vi serete o glupostima. jedan navodi ko primjer cestovnjak koji kosta 4250 dolara i tezi 8 kg

cek, nisi li ti uspoređivao full carb bajkove/rame s celicnima?

jer sigurno neces staviti karbonsku vilicu na celicnu ramu

zasto je to sigurno? ja kupio recimo takav frameset bas u bicikli.biz

prosjecni cestovnjaci za rekreaciju (znaci pocetna klasa od 3-6k kuna, a ne prosjek svih cestovnjaka s odredenom ramom) s alu/karbon ramom teze oko 8

8.75kg za cijeli bajk.. (carb)
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1768&category_id=39&option=com_virtuemart&Itemid=53

9.6kg za cijeli bajk..(alu - carb)
http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=1689

9.4 za cijli bajk
http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=1704

Zayl
19.09.2010., 18:35
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_performance

http://www.smartcycles.com/bike_weight.htm

:rofl: pa nisi mi valjda stavio wikipediju i neki biciklisticki ducan ko provjerene i posve tocne izvore. :rofl:

ali da ti odgovorim. sto se tice utrka tu su bitne najmanje sitnice. nema tu vise glavnih i sporednih stvari, jer su bicikli toliko slicni da se same fizicke razlike ne spominju. jedina glavna je vozac, a sve ostale su sporedne.

razlika od sekundu, dve, tri po dionici je ono sto dovodi do pobjede. ogranicenje tezine bicikla nije tu bez razloga. bicikl za trke ne smije ici ispod 15 funti ili 6.8kg.

ako se gleda samo tezina, onda je najveca prednost lakseg bicikla u penjanju, ali se zaboravlja da se ta najveca prednost ponistava ako dionica ima i spusteve, gdje ce tezi bicikl biti brzi i stabilniji.

laksi bicikl je brzi i u nekim ostalim bitnim segmentima trke. ubrzavanje je mozda najbitniji. lakse je sprintati, lakse je izlaziti iz zavoja, lakse je konstatno ubrzavati i loviti vodece, ako imas laksi bicikl. laksi bicikl ce imati i manji otpor kotrljanju kod kotaca, sto opet dovodi do boljeg ubrzavanja.
sve u svemu, to su jako mala poboljsanja, brzi si za mozda nekoliko sekundi, tih par sekundi ce mozda u trci biti bitno.

ovo sto ti govoris je tocno u slucaju laboratorijskih uvjeta i na papiru di je to istrazivano. ali u trci kocis, pa ubrzavas, pa ides gore, pa ides dole, pa skreces i tu ti je bitno sto brze ubrzavati.

i da odmah odgovorim zasto su tt bajkovi tezi i imaju manje kotace. ako znas profile takvih dionice odmah znas zasto je tezina skoro pa nebitna i prednost laksih bicikla skoro pa nikakva.

8.75kg za cijeli bajk.. (carb)
http://www.maraton.si/cms/index.php?...mart&Itemid=53

9.6kg za cijeli bajk..(alu - carb)
http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=1689

9.4 za cijli bajk
http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=1704

u toj klasi idu samo bolji dijelovi, a tezina ostaje priblizna pocetnoj klasi. moze i padat i rasti. tezina pada kad pocnes razmisljati iznad opreme 105 pa onda skupljas po razlicitim komponentama po sitno, a i tek tu postaje isplativo uloziti u skupe super lake, a cvrste rame.

zasto je to sigurno? ja kupio recimo takav frameset bas u bicikli.biz

ak govorimo o standardima, onda je tesko vidjeti celik u kombinaciji s karbonom ili aluminijem (vilice i tak, a ne dropoutovi, masinice, ...). postavlja se pitanje isplativosti, namjene, lakoce odrzavanja, itd... takve kombinacije su iznimke.

cek, nisi li ti uspoređivao full carb bajkove/rame s celicnima?

sve u pribliznoj (ili kod karbona, najjeftinijoj) cijeni koju je trazio lav1908. uvijek postoje iznimke, poput celicnih rama koja kosta ko malo bolji bicikl, ali to su krajnosti. ne mozes usporedivati krajnosti.

citam kaj ti pises, tvoje usporedbe kaj si navodio.. i samo stavio primjer necega o cemu si ti vec pricao..samo u carbon varijanti, ja naveo celik varijantu.. nemoj se uzrujavati

sry, lai kak da se ne uzrujavam kad se ovaj HHmischko lovi na bedastoce, izvlaci kaj mu pase i govori da se postavljam za autoritet i sirim dezinformacije, kad to nije istina. ti si samo naletio, sry.

HHmischko
19.09.2010., 20:28
....

Šta god ti sad filozofirao, stoji ono tvoje napisano o težinama rame, što je velika nebuloza. :W

Kao i ovo o brzini/težini. Spominješ vrlo nebitne detalje, svako ko je trenirao i učestvovao na makar regionalnim utrkama ti to može potvrdit. Čak i čovjek koji je s trekkingom vozio triatlone.

UglyKidJoe
19.09.2010., 21:47

Jah, ne ide to baš tak- ne fura se roba po komadu već ju naručuješ u seriji.
Plus - ovo bi morao biti vraški individualni pristup kupcu koji na brdovitom Balkanu je odavno izgubljena karika.
Što se provizije tiče - a baš će ju imati na toj cijeni....

lav1908
20.09.2010., 22:01
evo sam se danas mailao sa covjekom iz ciklo centra. rekao mi je da su narudbe za 2010 bicikle zavrsile u subotu.

Takoder je rekao da imaju jedan komad Kona Honky Tonk iz 2009 sa 59cm ramom. Bike se meni cini super, oprema zadovoljavajuca za rekreaciju, celik je izdrzljiv i laksi za odrzavanje... samo me muce mjenjaci na rami umjesto na kocnicama.
Molim nekog znalca da mi malo kaze sto misli o navedenom modelu za 3.955kn. Sto mislite o tim mjenjacima, dali se u prosjeku cesto mijenjaju brzine pa da ce mi smetati sto stalno trebam posezati za mjenjacima?
http://bikes.konaworld.com/09/09_honkytonk_en.cfm

dali itko zna kako ti krugovi narucivanja u ciklo centru idu? Hoce li sad nastupiti zatisje do pocetka sljedece sezone?
Hoce li biti jos jedan krug do kraja ove godine? Kada dolaze modeli za 2011g? trebalo bi biti isto kao i proslih godina pa ako netko zna kako je to funkcioniralo pred godinu dvije

@Zayl, HHmischko, nvn:
Ljudi molim vas smirite strasti :D
Ja sam pitao za tezinu cijelog bicikla jer mi je to bitno. Ne zelim se vuci cestom zbog toga sto imam celicnu ramu ali kao sto je Zayl rekao, tu se radi o nijansama tako da je meni to totalno nebitno. Na kraju, ako je tezi bicikl znaci da cu razviti jace misice potezuci ga uzbrdo.
Ipak, razumjem zasto je to nekima vazno, ako neće u ovom threadu raspravljati o gramazi rama, gdje ce...

UglyKidJoe
21.09.2010., 00:36
Ja sam pitao za tezinu cijelog bicikla jer mi je to bitno. Ne zelim se vuci cestom zbog toga sto imam celicnu ramu ali kao sto je Zayl rekao, tu se radi o nijansama tako da je meni to totalno nebitno. Na kraju, ako je tezi bicikl znaci da cu razviti jace misice potezuci ga uzbrdo.

Jah...pa nismo u Kremneko crtiću :rofl: dobiješ i nešto za pogoniti taj bajk :cerek:

Sorry, bez loše namjere ...:mig:
Za tvoje i rekreativne potrebe, sasvim dovoljno. Nije čelik out of date za rame zato što je pretežak kod npr mtb-a već zato što je jednostavnije kucati aluminij rame u mass serijama. Vjerujem da se na to išlo i kod cestovnjaka.
Dapače, recimo RADON se ove godine poigrao valjda na lutriji sa cijenama čeličnih rama pa je bajk čeličnjak odjednom postao super fancy model na koju su nabili cijenu da ti oči iskoče...:eek:
Oprema - otprilike ista samo konsekutivne godine u pitanju.
Sad - hoće li to postati trend :ne zna:: skoro izguran sa ceste čelik a sad ima veliki revival ili je to samo hoax za šatro-retro sljedbenike koji ne znaju cijeniti pravu temeljnu vrijednost takvih rama - samo pokondireni dizajn. :rolleyes:

shangri la
21.09.2010., 10:25
...

ne znam odgovor na niti jedno tvoje pitanje :D samo htjedoh reći da je boja bajka predivna, možda jedbna od najljepših plave sih nijansi koje vidjeh. da su još sic i grip onako žuti, bio bi mi možda ljepši od mog ljubimca, ali je nekak teško naći odjeću koja paše uz te kombinacije... recimo, Astanin dres?
cijena mi se isto čini o.k., ako ti se sviđa i veličina ti odgovara (to najbitnije jest), mislim da će ispuniti tvoja očekivanja, a otkrivanje nijansi u opremi/težini/preferiranom materijalu/.../ ionako dolaz tisućama prijeđenih kilometara.
bicikli znaju malo pomutiti razum, tako da ne slušaj ove znalce (hhmishko i zayl, moj naklon) dok ovako strastveno trabunjaju, pripremi se za napor i užitak, zajaši bajk i navali na cestu
@UglyKidJoe, pametno zboriš :)

lav1908
21.09.2010., 10:59
...
samo htjedoh reći da je boja bajka predivna, možda jedbna od najljepših plave sih nijansi koje vidjeh. da su još sic i grip onako žuti, bio bi mi možda ljepši od mog ljubimca, ali je nekak teško naći odjeću koja paše uz te kombinacije... recimo, Astanin dres?
cijena mi se isto čini o.k., ako ti se sviđa i veličina ti odgovara (to najbitnije jest), mislim da će ispuniti tvoja očekivanja, a otkrivanje nijansi u opremi/težini/preferiranom materijalu/.../ ionako dolaz tisućama prijeđenih kilometara.
bicikli znaju malo pomutiti razum, tako da ne slušaj ove znalce (hhmishko i zayl, moj naklon) dok ovako strastveno trabunjaju, pripremi se za napor i užitak, zajaši bajk i navali na cestu
@UglyKidJoe, pametno zboriš :)

haha, meni bas boja nije nesto. Mozda je za zensku osobu sasvim ok ali za musku je to malo onako... gay (bez uvrede gay populaciji, nisam nista lose mislio time).
ja inace cjepidlacim cesto ali znam da cu biti pomalo razocaran nakon nekog vremena ako mi se bike u potpunosti ne svida. pritom ne govorim o tezini bajka, govorim o detaljima na njemu(mjenjaci na rami, nastavci za bisage itd.) Dati 4000 kuna za nesto i onda biti razocaran je blesavo.

Inace, ako rama nema nastavke za nosace tereta i bisage, dali to mogu na neki drugi nacin rješiti?

nvn
21.09.2010., 11:34
Inace, ako rama nema nastavke za nosace tereta i bisage, dali to mogu na neki drugi nacin rješiti?

možeš s raznoraznim obujmicama ili nosacem koji se kaci na sic stangu.. na prednjoj vilici ja imam neki nosac koji je zahtjevao onu predviđenu rupicu za montiranje blatobrana skroz dolje na vilici, dok je na gornjem dijelu imao neku svoju obujmicu..
ako mislis na dulja putovanja ja bih izbjegao specke koje imaju carb vilicu, odnosno ciljao bi na celik specke jer ako ti se dogodi da ti nekaj pukne celik ces moc zavarit kod nekog lokalnog baje, dok ako ti karbon pukne vracas se doma..(vecina touring dedicated bajkova se radi od celika zbog izdržljivosti celika, udobnosti, lakog varenja)

ovak ti je to kod mene zgledalo na staroj specki(samo prednji nosac)
http://lh4.ggpht.com/_mIdoGTo-zaU/SO4vxjOTN7I/AAAAAAAAAxQ/sCvXUDVXsjE/s640/P1010001.JPG
komplet natovarena, nosac koji se kaci na sic stangu je bio u igri
http://lh5.ggpht.com/_mIdoGTo-zaU/SMZxr_1_0II/AAAAAAAAATM/SvR0vuIGV4I/s640/P1010014.JPG

Zayl
21.09.2010., 12:03
Takoder je rekao da imaju jedan komad Kona Honky Tonk iz 2009 sa 59cm ramom. Bike se meni cini super, oprema zadovoljavajuca za rekreaciju, celik je izdrzljiv i laksi za odrzavanje... samo me muce mjenjaci na rami umjesto na kocnicama.

Molim nekog znalca da mi malo kaze sto misli o navedenom modelu za 3.955kn. Sto mislite o tim mjenjacima, dali se u prosjeku cesto mijenjaju brzine pa da ce mi smetati sto stalno trebam posezati za mjenjacima?

59 cm je velika rama. za osobu visine 190-200 cm. obavezno isprobas prije nego se odlucis uzeti.

mjenjaci na rami zahtjevaju iskustvo za pravilno i sigurno mijenjanje brzina. umjesto mjenjaca na rucici koji samo odreduju napetost sajle, tu ti sam moras pogadati napetost za zeljenu brzinu.

kroz neko vrijeme ces vec moci napamet, bez gledanja, pomaknuti rucicu da odes u zeljenu brzinu i da lanac ne struze po okolnim zupcanicima, vec da je u ravnini sa zupcanikom brzine koju zelis. manje se mijenjaju brzine nego s indeksnim mjenjacima, ali opet, za indeksne se govori da ce cesto besmisleno mijenjaju brzine, tak da to ovisi o osobnom nahodenju.

ovak napisano, zvuci da je napornije i teze tako mijenjati brzine, ali nije, samo je drugacije. ima svoje prednosti i mane kao i indeksni. relativno brzo se priviknes. ja imam doma dva bajka (jedan s indeksnim i jedan s mjenjacima na rami) i s oba radim iste prosjeke i udaljenosti, samo s indeksnim vise mijenjam brzine.

p.s. i meni se svida boja, a nisam gay, :rofl:.

HHmischko
21.09.2010., 13:47
Sto mislite o tim mjenjacima, dali se u prosjeku cesto mijenjaju brzine pa da ce mi smetati sto stalno trebam posezati za mjenjacima?

Isti kuki, samo moraš jednu ruku makniti s kormana da promjeniš brzinu...

Šaltanje? Hmmm, na ravnom terenu (Slavonija), grad:

- krećem iz 2. brzine, šaltam 4 na nekih 20 za laganije ubrzanje, na 30 km/h ako startam do kraja.
-4. brzina do 30 za laganije, 35 za startanje, prebacujem +7 brzina (na veći lančanik - imam 14 brzina)
- 11 brzina pokriva od 30 do 36 km/h konstantne brzine, u sprintu do 40 - 45 km/h

U prijevodu, za konstantnu brzinu na ravnom, skoro ne moram micati iz 11 - 12 brzine, šaltaš niže/više ovisno o uzbrdici ili usporavanju (semaforu).

I obratno: kako padne ispod 30 km/h oduzimam -7 (na manji lančanik) itd....

obavezno isprobas prije nego se odlucis uzeti.

Definitivno. Pri tome, najviše treba paziti na to koliko je daleko korman. Doživio sam rame od 56 koe su mi bile prevelike do rama od 62 koje su se mogle udobno namjestit.....

mjenjaci na rami zahtjevaju iskustvo za pravilno i sigurno mijenjanje brzina. umjesto mjenjaca na rucici koji samo odreduju napetost sajle, tu ti sam moras pogadati napetost za zeljenu brzinu.

Ne - ti govoriš o prastarom mjenjaču bez stupnjeva - indeksa. Takvih u brand name komponenti nema od sredine 1980 - ih. A i iole talentiranom čovjeku je bilo potrebno 3 - 4 šaltanja da od "oka" ušalta bez greške ili popravljanja položaja ručice....

Dakle, iako mjenjači nisu na kormanu - IMAJU INDEKSE.

lav1908
21.09.2010., 19:59
sto se tice polozaja na bajku, visok sam 188 dakle po nekim racunicama treba mi 58cm rama.
sto se tice kormana, koliki bi mi trebao biti kut izmedu leda i ruku kad stavim ruke na korman u onom polozaju kao da imas rogove na monticu? nasao sam negdje kut izmedu horizontale i leda da bi trebao biti oko 45 stupnjeva...?

prvenstveno me muci to sto dok ti skines ruku sa kormana, promjenis brzinu i vratis ruku prode nekih valjda 3,4 sekunde a u tom periodu moze sve otic po krivu. nesmijes se nasloniti na korman drugom rukom jer nema protuteze, trebas stavit tu ruku na sredinu kormana ili samo lagano pridrzavati korman a to su sve akcije koje te prijece da opalis po kocnicama ako slucajno dode do sranja(u tih par sekundi). govorim cisto iz logickog stajalista, dok sam imao mountin bike sam se par puta skoro zabio u nekog radi slicnog dogadaja.

HHmischko
21.09.2010., 20:51
sto se tice polozaja na bajku, visok sam 188 dakle po nekim racunicama treba mi 58cm rama.
sto se tice kormana, koliki bi mi trebao biti kut izmedu leda i ruku kad stavim ruke na korman u onom polozaju kao da imas rogove na monticu? nasao sam negdje kut izmedu horizontale i leda da bi trebao biti oko 45 stupnjeva...?

Hmmm.... Iz iskustva, čak možda i 60. 58 ili 60....

Ne znam jesam li te dobro shvatio... korman se drži tamo gdje ti paše, a cilj je udobno se smjestiti, uz što manji otpor zraka - znači leđa paralelna s asfaltom.... gotovo "ležeći položaj". Ako si uspravniji, ode prednost aerodinamike na trkalici - te onda nisi brži od dobrog trekkinga.

prvenstveno me muci to sto dok ti skines ruku sa kormana, promjenis brzinu i vratis ruku prode nekih valjda 3,4 sekunde a u tom periodu moze sve otic po krivu. nesmijes se nasloniti na korman drugom rukom jer nema protuteze, trebas stavit tu ruku na sredinu kormana ili samo lagano pridrzavati korman a to su sve akcije koje te prijece da opalis po kocnicama ako slucajno dode do sranja(u tih par sekundi). govorim cisto iz logickog stajalista, dok sam imao mountin bike sam se par puta skoro zabio u nekog radi slicnog dogadaja.

Neeee..... držiš jednom rukom korman normalno s jedne strane, nije znanost. Onda šaltaj u bezopasnim situacijama, a nemoj vozit na nož sve dok ne stekneš neku sigurnost. Kasnije skužiš da možeš čak i solidno prikočit samo s jednom rukom na kormanu... Polako, sve se to brzo uhoda ako imaš želje i volje!

lav1908
21.09.2010., 22:33
evo na brzinu samo par komentara dajte o ovome. danas izasao oglas i izgleda hebeno :D
cini mi se da se isplati... sta vi kazete? boja opet nije nesto ali ono, potrpit cu :D
rama je 58 sta je čipo za mene. treba ga doduse probat, vidit kako lezi i tako.

http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=41551

rezervirao sam ga pa ako forumski znalci kazu da se isplati uzimati, idemo na road trip :D

neznam dali se smiju stavljat linkovi na druge forume...? sorry ako sam prekrsio neko pravilo...

HHmischko
22.09.2010., 07:22
evo na brzinu samo par komentara dajte o ovome. danas izasao oglas i izgleda hebeno :D
cini mi se da se isplati... sta vi kazete? boja opet nije nesto ali ono, potrpit cu :D

http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=41551

rezervirao sam ga pa ako forumski znalci kazu da se isplati uzimati, idemo na road trip :D

neznam dali se smiju stavljat linkovi na druge forume...? sorry ako sam prekrsio neko pravilo...

Hmmm.... sad si s novog došao na polovni bicikl...? Bilo je više tema oko trkalica gdje su pali i savjeti šta za koliko love.

Bicikl sa slike bez naljepnice TREK vrijedi nov 3.5 do 4 000 kn. Pa ti vidi.

lav1908
22.09.2010., 07:47
Hmmm.... sad si s novog došao na polovni bicikl...? Bilo je više tema oko trkalica gdje su pali i savjeti šta za koliko love.

Bicikl sa slike bez naljepnice TREK vrijedi nov 3.5 do 4 000 kn. Pa ti vidi.

zanimljivo, hvala na informaciji.
Cuj, zelim proci jeftinije ako mogu. U 1 do 2 godine se bas ne istrosi sve sto se ima istrosit na biciklu a cijena ipak padne prakticki cim si ga kupio za 50%.
Koliko je 1000 km za cestovnjak?

HHmischko
22.09.2010., 08:54
zanimljivo, hvala na informaciji.
Cuj, zelim proci jeftinije ako mogu. U 1 do 2 godine se bas ne istrosi sve sto se ima istrosit na biciklu a cijena ipak padne prakticki cim si ga kupio za 50%.
Koliko je 1000 km za cestovnjak?

1.000 km je ništa, ako je bicikl vožen i održavan kako treba.

Ali nije bicikl svemirski brod da se na njemu može nešto sakriti.

Sve se provjeri u roku od par minuta (svi ležajevi, lanac, lančanici, mjenjači, kočnice, felge i gume, ravnoća ili oštećenja rame)

Jedino ne znam za karbonsku vilicu, to će ti neko drugi reći.

Marsonija
22.09.2010., 17:02
I 20000km za dobru trkačicu nije puno ako je održavana. Ja sam ove godine prešao 10000km i ništa nisam mjenjao, a imam ultegru 9 brzina. Moj savijet ti je da kupiš dobru specku najmanje 105, sa dobrim točkovima/ mavic aksium ili bolje/ jer su oni najosjetljiviji. Za mavika imaš djelova i izuzetno su izdržljivi.
Povedi nekoga tko se razumije u određivanju veličine rame, jer neadekvatna rama je smrt. Ne uzimaj jeftinjare jer češ ubrzo tražiti nešto bolje.

Zayl
22.09.2010., 17:56
Ne - ti govoriš o prastarom mjenjaču bez stupnjeva - indeksa. Takvih u brand name komponenti nema od sredine 1980 - ih. A i iole talentiranom čovjeku je bilo potrebno 3 - 4 šaltanja da od "oka" ušalta bez greške ili popravljanja položaja ručice....

Dakle, iako mjenjači nisu na kormanu - IMAJU INDEKSE.

da, nisam pricao o indeksnim sifterima na rami. iskreno, nisam ni znao da postoje takvi indeksni sifteri. ak je indeksni, onda je tak svejedno jel na rami il na rucicama kocnica.

ak lagano vozi i putuje na duge ture, onda uvijek ima vremena se spustiti do siftera. uostalom cesto se i mijenja polozaj ruku, nije uvijek na rucicama, tak da opet i tu putuje ruka do siftera. ak ak se utrkuje, onda ce cesto biti na dropbarovima gdje isto nema instantni pristup sifterima. meni, osobno, je u slucaju trka, bolje da je na rami jer samo spustas ruku do siftera, u suprotnosti gdje ak su sifteri na rucicama kocnica moras dici ruku i izvijati tijelo.

evo na brzinu samo par komentara dajte o ovome. danas izasao oglas i izgleda hebeno
cini mi se da se isplati... sta vi kazete? boja opet nije nesto ali ono, potrpit cu

http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=30&t=41551

meni je kona bolja. za klasu bolji mjenjaci, potpuno novi bicikl i nije puno skuplji. taj trek ne vrijedi te novce. ali, ako ces ga ici gledat onda pazljivo pregledaj ramu, ako igdje ima naznake da je udaren ili svinut ili da vidis skroz malo ostecenje rame, ne uzimas ga. aluminij i karbon pucaju ak su osteceni.

Moj savijet ti je da kupiš dobru specku najmanje 105, sa dobrim točkovima/ mavic aksium ili bolje/ jer su oni najosjetljiviji.

covjek trazi pocetne modele oko 4-4.5k.

cas
22.09.2010., 19:12
Pred kojih mjesec dana bio sam u istoj situaciji kao i ti.Doduše sad mi se čitat sve postove ponovno ali mi se čini da tražiš nekakv entry level a da ipak potraje i ne bude "tek tako".Čisto da ti pokušam olakšat da ne prolaziš sva ona istraživanja web-a.

Dakle što se tiće Hrvatske,vjeruj mi apsolutni "best buy" ti je ovo...konkretno o Ozone sportu.

http://www.mhw-bike-house.de/shop/show/show_pr/Fahrraeder-und-Bikes/Rennrad/Rennrad-Ghost-EBS-Race-2010/~kid153/~tplprodukt_1/~prid2677.htm

nemaju ga na web-u ali ih fino nazoveš ,ako si uz Zagreba odeš probaš,provozaš...platiš kešom i dobiješ 25% dolje što ti iznosi 6525,00 čuna...znam sad ti to izgleda puno ali baci malo oko i vidjet češ da se radi o ultegri (2010),doduše sa FSA Gossamerom ali ako ga stavljaju na Colnago ,Focus,Canondale i to redom dvostruko i više skuplje...
Rama ti je odlična,gume Mavic aksium zajedno sa nabama...ostalo uglavnom FSA,8,5 kg što ti je u rangu težine jeftinijih karbonaca.Zaboravio najvažnije...kupio ga pred kojih 3 tjedna i prezadovoljan.

Nešto jeftinije i na prvi pogled isplativije ali ipak ...po meni daleko od gore navedenog...

http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=1659

...ako ti je u pitanju tih 1500 kuna i sa ovim češ bit prezadovoljan..naravno neznam da li imaju veličine.

U opciji sam imao još hrpu toga od Kone,Herculesa,Canyona preko web-a itd. no nekako sam uvjeren da (ako bude veličine) nasretniji češ biti upravo sa ovim Ghost-om...p.s. Imaju oni koliko sam vidio u tgovini i još neke čak i jeftinije cestovnjake sa 105 ali nisam gledao.

UglyKidJoe
22.09.2010., 20:36
meni je kona bolja. za klasu bolji mjenjaci, potpuno novi bicikl i nije puno skuplji. taj trek ne vrijedi te novce. ali, ako ces ga ici gledat onda pazljivo pregledaj ramu, ako igdje ima naznake da je udaren ili svinut ili da vidis skroz malo ostecenje rame, ne uzimas ga. aluminij i karbon pucaju ak su osteceni.

covjek trazi pocetne modele oko 4-4.5k.

Pa Kona i ima 105 barem djelomično - Trek nema.

UglyKidJoe
22.09.2010., 20:39
U opciji sam imao još hrpu toga od Kone,Herculesa,Canyona preko web-a itd. no nekako sam uvjeren da (ako bude veličine) nasretniji češ biti upravo sa ovim Ghost-om...p.s. Imaju oni koliko sam vidio u tgovini i još neke čak i jeftinije cestovnjake sa 105 ali nisam gledao.

Radon nisi gledao?

lav1908
22.09.2010., 21:10
...
Dakle što se tiće Hrvatske,vjeruj mi apsolutni "best buy" ti je ovo...konkretno o Ozone sportu.
http://www.mhw-bike-house.de/shop/show/show_pr/Fahrraeder-und-Bikes/Rennrad/Rennrad-Ghost-EBS-Race-2010/~kid153/~tplprodukt_1/~prid2677.htm
...

Kako im ide web stranica? nisam iz tvog teksta skuzio kako da dodem do njihovog kontakta... dao si mi neku njemacku stranicu ali to je, koliko sam skuzio, samo da pogledam na sto bicikl lici...

a ono, da malo skupo... ako dobijem na lutriji onda bi moga kupit tako nesto :D
gledam koliko para iman i jedva uspjevam doci do 4000 tako da tesko...

ovaj corratec se cini prihvatljiv.

i meni je nakon malo razmisljanja kona bolja od treka. novi bicikl je novi bicikl, nema sta... a opet samo 1000 skuplji.

ja bi najrade neku hebenu ramu i vilicu a sve ostalo srot (dobro, kocnice bi htio da budu dobre i da se kotaci okrecu :D). pa onda za mjesec dana kupim kotace, pa pogon, pa mjenjace itd i skockam cijeli bicikl u npr 105 i slicne komponente ali sta cu kad se to tako nemoze.

nvn
22.09.2010., 21:49
Kako im ide web stranica? nisam iz tvog teksta skuzio kako da dodem do njihovog kontakta... dao si mi neku njemacku stranicu ali to je, koliko sam skuzio, samo da pogledam na sto bicikl lici..

http://www.ozonsport.hr/

ja bi najrade neku hebenu ramu i vilicu a sve ostalo srot (dobro, kocnice bi htio da budu dobre i da se kotaci okrecu :D). pa onda za mjesec dana kupim kotace, pa pogon, pa mjenjace itd i skockam cijeli bicikl u npr 105 i slicne komponente ali sta cu kad se to tako nemoze.

ja se isto slažem da je to preskupo za polovni bajk sa sora opremom..posebno jer je bilo u ciklusu prije ljeta istih takvih merida novih za 3000kn.. ak je taj bajk sam po sebi nov kostao 6000kn onda ga je lik debelo preplatio..

sto se tice tvojeg plana, ima tu cari u biranju dijelova koje bas ti zelis, ali to je dosta neisplativo :)

P.S.- vidio sam u intersportu u west gateu prije nesto mjeseci Genesis specku s full tiagra opremom, ali bez carb vilice, aluminij cijela za 3k i nesto sitno kn..

p.s.2- honky za 2011 je prelijepa (http://www.konaworld.com/bike.cfm?content=honky_tonk), a inc. verzija nesto sto bi volio imati :D, celik rama, carb vilica i diskovi :klopa::zubo: (http://www.konaworld.com/bike.cfm?content=honky_inc)

lav1908
22.09.2010., 22:56
http://www.ozonsport.hr/

P.S.- vidio sam u intersportu u west gateu prije nesto mjeseci Genesis specku s full tiagra opremom, ali bez carb vilice, aluminij cijela za 3k i nesto sitno kn..

p.s.2- honky za 2011 je prelijepa (http://www.konaworld.com/bike.cfm?content=honky_tonk), a inc. verzija nesto sto bi volio imati :D, celik rama, carb vilica i diskovi :klopa::zubo: (http://www.konaworld.com/bike.cfm?content=honky_inc)

jel znas koji je model bio u west gateu? ja ga ne nalazim na genesis stranici...?
http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/road/

uf, honky tonk za 2011 je ludilo. rado bi to uzeo kad dode...

nvn
22.09.2010., 23:57
jel znas koji je model bio u west gateu? ja ga ne nalazim na genesis stranici...?
http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/road/

ne znam koji je to bio model, najbolje ti je nazvati i pitati da li ga imaju i koja je to velicina, vjerojatno je to bio neki zaostali model od prijasnih godina..

Zayl
23.09.2010., 07:07
Pa Kona i ima 105 barem djelomično - Trek nema.

ful 105 kak je on mislio su malo skuplji, a samo mavic aksium dodu oko tisucu kuna ak su rabljeni. takve stvari dizu malo cijenu bicikla.

nvn* honky inc je prekrasan, :top:

mazgov
23.09.2010., 11:51
jel znas koji je model bio u west gateu?
..

razina opreme , tiagra , veličina rame 61 , cijena 3.280 , 00 kn

UglyKidJoe
23.09.2010., 14:00
ful 105 kak je on mislio su malo skuplji, a samo mavic aksium dodu oko tisucu kuna ak su rabljeni. takve stvari dizu malo cijenu bicikla.

nvn* honky inc je prekrasan, :top:

Znam - ali uspoređujući Trek sa Konom - Kona ipak ima djelomično 105 tj. kombinaciju pogona 105/Tiagra za razliku od Treka koji ima kombinaciju Sora/2203.
To je bila moja misao. :p

O daaaa....Honky Inc je i meni prekrasan model otkad su lansirali planove za `11.tu.
Jedino...Kolika bude cijena....:(

lav1908
23.09.2010., 14:25
razina opreme , tiagra , veličina rame 61 , cijena 3.280 , 00 kn

dakle nazvao i pitao. imaju 2 modela.
Genesis 4400 - kosta 3399kn - imaju 1x58cm, 1x54cm - to je bice taj aluminijski sa full tiagra opremom o cemu govori kolega nvn.
Genesis 5500 - kosta 5329kn - imaju 1x61cm, 2x56cm

nakon sta sam mu rekao da na genesis stranicama nema tih bikeova, on mi je rekao da su to stariji modeli, iz 2008, 2009...

rekao je da ce mi mailat specifikacije svakog bikea ali neznam koliko ce to biti detaljno.
Ako itko uspije naci bilo koji od ova 2 bikea na netu, neka stavi link.

tvuk
23.09.2010., 14:30
Google zna :)

http://www.mercator.hr/_files/40878/biciklizam_9_4_2009_do_isteka_zaliha_2.pdf

mazgov
23.09.2010., 14:36
dakle nazvao i pitao.
.

ja sjedio na njemu:ne zna:, plavi je s plavom karbon trakom volana , tiagra oprema i broj 61 i cijena tri i nešto i to prije dvadesetak dana
prodavač me blijedo gledao:D

Talicni
23.09.2010., 14:40
Bas gledam malo specke kad netko prodje ZG ulicma i mislim si pa kak s tim tankim gumama, tračnice, kockice u Mesničkoj ...?

Ne mislim si specku nabaviti (bar za sada), ali me cist ovak zanima koju najsiru gumu prihvaca neka standardna specka od 1.000,-EUR npr.

tvuk
23.09.2010., 15:01
Bas gledam malo specke kad netko prodje ZG ulicma i mislim si pa kak s tim tankim gumama, tračnice, kockice u Mesničkoj ...?

Ne mislim si specku nabaviti (bar za sada), ali me cist ovak zanima koju najsiru gumu prihvaca neka standardna specka od 1.000,-EUR npr.

Zašto misliš da je išta od toga problem? Pa nije uopće teško pazit da ne upadneš u tračnicu.

Zayl
23.09.2010., 15:22
O daaaa....Honky Inc je i meni prekrasan model otkad su lansirali planove za `11.tu.

2010 je bio oko 10k, s onim njihovim popustima u ciklocentru je doslo do oko 7k kuna. ovaj moze biti samo skuplji :cerek:. al to je valjda prvi koji sam vidio i da bi ga kupio samo radi izgleda. ovi smedi dijelovi mu daju poseban stih.

sve ovisi o rami i vilici. imas hrpu razlicitih specki u rangu soma eura. modeli koji su vise za trke obicno nece primiti nista iznad 28, zbog aerodinamike, jel, cak bi i 28 bilo naknap. obicno kotaci primaju dimenzije u rasponu 23-28, pa je to neka okvirna sirina. modeli koji su vise za rekreaciju i touring primaju do nekih 32-34.

ja sam nes mjerio svoj khs i stalo bi do 34, a stare rog specke bi komotno i nes oko sirine 40.

Talicni
23.09.2010., 18:51
sve ovisi o rami i vilici. imas hrpu razlicitih specki u rangu soma eura. modeli koji su vise za trke obicno nece primiti nista iznad 28, zbog aerodinamike, jel, cak bi i 28 bilo naknap. obicno kotaci primaju dimenzije u rasponu 23-28, pa je to neka okvirna sirina. modeli koji su vise za rekreaciju i touring primaju do nekih 32-34.

ja sam nes mjerio svoj khs i stalo bi do 34, a stare rog specke bi komotno i nes oko sirine 40.

Ok, thanks sad mi je malo jasnije. ma imal sam losih iskustava s tracnicama :)

igor-osijek
26.09.2010., 10:11
bez obzira na tračnice, bacio sam se u potragu za cestovnjakom i to nikakvi karboni i aluminiji nego neka starina tipa bianchi, pinnarello, colnago

UglyKidJoe
26.09.2010., 11:48
bez obzira na tračnice, bacio sam se u potragu za cestovnjakom i to nikakvi karboni i aluminiji nego neka starina tipa bianchi, pinnarello, colnago

Hmmm...:misli: - jesi siguran da je tako nešto moguće pronaći kod nas?

Ipak su kod nas najbrojnije Rogove stare specijalke jer se to tada više manje moglo jedino i kupiti a nije bilo puno onih koji su uvozili bajkove izvana. Ev. vani naći neku grnčariju - prije mjesec-dva sam naletjela na neku stranicu gdje ljudi prodaju polovne bajkove ali u Švicarskoj.

igor-osijek
26.09.2010., 14:50
imam obečanje jednog kolege da ce me odvesti kod tipa koji ima 10-15 bicikala tog tipa ako je istina budem pohvatao cijene i malo budem poslikao pa pošaljem:mig:

dJ_rush1
26.09.2010., 18:09
Auuu... i meni je želja piknuti neki stariji cestovnjak :) jedva cekam slike

LO1969VE
26.09.2010., 19:41
Ako ti kolega ima možda stare cestovne/pistovne rame velicine xl/xxl kupio bih ;)

igor-osijek
27.09.2010., 07:09
budem provjerio

igor-osijek
28.09.2010., 22:27
evo ekipa malo pravih cestovnjaka, ima toga još i uglavnom je za prodaju stanje je besprijekorno info na pp

http://img291.imageshack.us/i/94916811.jpg/
http://img638.imageshack.us/i/94889094.jpg/
http://img413.imageshack.us/i/94039629.jpg/

nema rama nikakvih

lav1908
30.09.2010., 00:39
Ukoliko ja kupim jedan takav kao u postu iznad, koliko ja opreme mogu mijenjati? mogu li ja staviti na njega npr kompletnu ultegru ili tiagru ili sta vec bez da naletim na neki glupi problem tipa da mi rupe za sarafe za pricvrstiti derailleur nisu na pravim mjestima pa da moram izmisljat toplu vodu?

HHmischko
30.09.2010., 07:10
Ukoliko ja kupim jedan takav kao u postu iznad, koliko ja opreme mogu mijenjati? mogu li ja staviti na njega npr kompletnu ultegru ili tiagru ili sta vec bez da naletim na neki glupi problem tipa da mi rupe za sarafe za pricvrstiti derailleur nisu na pravim mjestima pa da moram izmisljat toplu vodu?

Aj ti to onda nemoj ni kupvati. To su klasici s tada vrlo solidnim dijelovima. Nisu današnji dijelovi uopće na ne znam koliko višem stupnju razvoja - niti ćeš biti brži, niti će bicikl bit lakši, niti ćeš ne znam koliko bolje kočiti.

To se ostavlja s originalnim dijelovima.

lav1908
30.09.2010., 08:51
Aj ti to onda nemoj ni kupvati. To su klasici s tada vrlo solidnim dijelovima. Nisu današnji dijelovi uopće na ne znam koliko višem stupnju razvoja - niti ćeš biti brži, niti će bicikl bit lakši, niti ćeš ne znam koliko bolje kočiti.

To se ostavlja s originalnim dijelovima.

e ali sta kad ti djelovi odu? jel mogu kupiti iste takve?

LO1969VE
30.09.2010., 09:09

Sve se da iskemijat. Ali ako se toliko brines.. imas na njuskalu vec od 2000kn pa na dalje modernije specke.

Grijeh bi bilo mjenjati orignalne dijelove.. em to nebi bilo to, em ti bicikl(klasiku) pala cijena.

HHmischko
30.09.2010., 09:58

Dijelovi rijetko odu. A ako odu, kupiš ono šta paše i ne bereš brigu. Ali odmah razmišljati o ugradnji novih dijelova, a stari ispravni - nema smisla.

Najveće komplikacije ti mogu nastati ako je potrošen zadnji lančanik - a na starom biciklu nije kaseta. Onda ćeš morati naći polovan odgovarajući lančanik ili novi... A za novi moraš mijenjat zadnju glavčinu.... A onda je opet pitanje koliki hod ima stari originalni mjenjač... I da li se indeksi na ručici poklapaju (ako ih ima) - a najčešće se ne poklapaju... Pa imaš zbog lančanika odmah problem: novi lanac, kaseta, glavčina, mjenjač, ručice mjenjača....

Dakle bilo bi poželjno da je sve potpuno ispravno na biciklu... a ako je u stanju kako spada, može te besprijekorno služiti desetke tisuća km...

lav1908
30.09.2010., 20:59
Dijelovi rijetko odu. A ako odu, kupiš ono šta paše i ne bereš brigu. Ali odmah razmišljati o ugradnji novih dijelova, a stari ispravni - nema smisla.

Najveće komplikacije ti mogu nastati ako je potrošen zadnji lančanik - a na starom biciklu nije kaseta. Onda ćeš morati naći polovan odgovarajući lančanik ili novi... A za novi moraš mijenjat zadnju glavčinu.... A onda je opet pitanje koliki hod ima stari originalni mjenjač... I da li se indeksi na ručici poklapaju (ako ih ima) - a najčešće se ne poklapaju... Pa imaš zbog lančanika odmah problem: novi lanac, kaseta, glavčina, mjenjač, ručice mjenjača....

Dakle bilo bi poželjno da je sve potpuno ispravno na biciklu... a ako je u stanju kako spada, može te besprijekorno služiti desetke tisuća km...

potpuno se slazem, zasto mijenjati ako radi kako treba.
ali eto, ako ne zivis za stare specke a ipak posjedujes jednu, velika je glavobolja kad ti ode nesto za sto je pitanje dali se da zamjeniti.

Cijenim restauriranje starih specki, ta aktivnost zahtjeva strpljivost i marljivost, nije to za svakog. Mozda se jednog dana upustim u to jer se cini kao jako zanimljiva djelatnost.

Za sad cu se ipak drzati "modernijih" specjalki.
Hvala na komentarima.

LO1969VE
01.10.2010., 00:20
Što mislite o gipiemme speckama? ako se ne varam to je talijan?

HHmischko
01.10.2010., 07:49
Gipiemme ti je proizvođač dijelova za bicikle, kao Shimano, Campagnolo...

igor-osijek
01.10.2010., 08:15
pošto tek kupim znanje i iskustvo s cestovnjacima mogu ti jedino reci da se ekipi koja zna na licu pojavi osmjeh kad vide neki dio od gipieme ili pogotovo campagnolo ali su mi to uglavnom pokazivali na ovim starim speckama.

hmischko kakva je danas situacija jesu ove firme i dalje jake:confused:

HHmischko
01.10.2010., 08:37
pošto tek kupim znanje i iskustvo s cestovnjacima mogu ti jedino reci da se ekipi koja zna na licu pojavi osmjeh kad vide neki dio od gipieme ili pogotovo campagnolo ali su mi to uglavnom pokazivali na ovim starim speckama.

hmischko kakva je danas situacija jesu ove firme i dalje jake:confused:

Campa jest, ali Gipiemme, koji je isto imao par vrhunskih serija 1970-ih i 1980-ih je krajem 1980-ih promijenio vlasnika. Danas su (ponovo) u pogonu, proizvode felge i kotače.

ivicag
31.10.2010., 06:52
Znam - ali uspoređujući Trek sa Konom - Kona ipak ima djelomično 105 tj. kombinaciju pogona 105/Tiagra za razliku od Treka koji ima kombinaciju Sora/2203.
To je bila moja misao. :p

I jesi li kupila, ili si još u potrazi?

zmijoljubac
31.10.2010., 10:18
Ako nekoga zanima vrhunska specka:
http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=43231

a1exa
31.10.2010., 12:25
Bila sam danas na Hrelji i vidjela staru Peugeot specku, tip nju cijeni 500 kn. Veličina rame je manja cca za osobu od 170-75 po mojoj procjeni. :D
Ovako na pogled je sve ok na biciklu, stražnja guma se mora promijenit.
Mislim da bi tip i dao za manje love, za 400 sigurno. Ja se iskreno ne razumijem u specijalke ali sam uzela broj od čovjeka pa koga zanima može ga dobit pa da si pogleda bicikl.

E da, zapravo kao nije njegova nego od jedne njegove susjede pa sad...

shangri la
31.10.2010., 15:40
ja bih to uzela!
imaš broj? pošalji mi na PM, hitno please, još sam kratko u ZG-u!

hvala!

Ignoramus
02.11.2010., 23:26
m..m..m http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=44384

ima ko soma eura posudit? :moli:

tvuk
03.11.2010., 07:56
Da, ak netko kupuje bajk sa chain reaction cycles - sad je vrijeme. Popusti na 2010 modele su poprilični.

UglyKidJoe
06.11.2010., 21:18
I jesi li kupila, ili si još u potrazi?

Ne još. Zasad sam zapela za Radonove modele i - skupljam financijske priloge..:p

UglyKidJoe
14.11.2010., 15:51
Da napišem jučerašnje impresije u vožnji po Sloveniji (nažalost još ne sa cestovnim kolom) po Sloveniji: brojali smo bacikle koji su jurili okolo-naokolo i dobili score od 12:0 prema MTB u korist cestovnih bicikala u turističkoj jurnjavi amo-tamo po prekrasnom danu.
:D

shangri la
15.11.2010., 08:21
Da napišem jučerašnje impresije u vožnji po Sloveniji (nažalost još ne sa cestovnim kolom) po Sloveniji: brojali smo bacikle koji su jurili okolo-naokolo i dobili score od 12:0 prema MTB u korist cestovnih bicikala u turističkoj jurnjavi amo-tamo po prekrasnom danu.

slovenci su uvijek bili napredni :kava:

JackZg
15.11.2010., 09:46
Mozda zato kaj ste se vozili po cesti? :)

mazgov
15.11.2010., 12:07

naturlich:D

UglyKidJoe
15.11.2010., 21:03

Meni to i jest smisao.
Vidjeti što više krajolika a ne potrošiti vrijeme na rovanje jednog brda.
Međutim, stanje stvari i primjedbe je ipak malo drukčije prirode:
kod nas ljudi okolo masovno vozaju mtb - po cesti i na putu nekamo.

Molim - ne želim započeti još jednu flame-nazovi-raspravu a la svađu: ovo je samo jedno lagano utvrđivanje stanja stvari.

JackZg
16.11.2010., 07:41
Slazem se ja s tobom u globalu, iako sam i sam jedan od onih koji na mtb-u idu i na dulje cestovne rute do mora i sl (obevezno slick na njemu :)). Kao , pretpostavljam i vecina, volim zarovat brdima sto je stvar ukusa, a financije su uvijek takve da se ima para,a i mjesta (izuzav Dahone) samo za jedan "kvalitetni" bicikl, tako da cisto iz tog razloga vozim mtb po cesti, nije da ne bih volio jahat nekog rasnog cestovnjaka ili turing bajk :) Nikakva svada prepiranje mi nije na pameti, dok sam pisao prijasnji post :)

LO1969VE
16.11.2010., 17:34
Zanima me... koliko vaše specke imaju od poda do pedala centimetara?

Ne znam.. da li imam (pre)dugačke kurble ili je u zavoju nemoguce pedalirati (jer dok pedaliram u zavoju..znam zastrugati pedalama o asfalt)
Čist informativno.. zanima me koliki je standard razmaka u cm-od poda do pedala?

Zayl
16.11.2010., 21:00
sumnjam da neko zna udaljenost pedale od poda. imas duljine kurbli cime to podesavas, a osovina pogona je otprilike na istoj udaljenosti od poda kod svih proizvodaca. na khs-u su mi 175mm i isto tako zastruzem o asfalt ako pedaliram, a previse sam se nagnuo u zavoju, a na rogu su krace (ne znam koliko) i mogu se mrvu vise nagnuti. ali struganje mi se moze dogoditi samo ako ulazim u zavoj od 90 stupnjeva i vise na brzinama visim od 30km/h.

standardna duzina kurbli je 175 i 170 mm. tak ima vecina bicikla za masovnu proizvodnju. a u zavoju je pametnije ne pedalirati, pogotovo ako se jako nagnes. tad se pretpostavlja da ides prilicno brzo, a zapinjanje na pod i moguce proklizavanje je gore nego mizerna prednost koju ostvaris da drzis odredenu brzinu. postavi kurble paralelno s tlom i cekaj da prode zavoj.

mozes vjezbati ulazak u zavoj, tako da ti je bajk sto uspravniji. npr. za skretanje u lijevo ostanes skroz na lijevom rubu ceste i tokom skretanja se pomaknes do desne strane ceste i obratno. takav ulazak ima manu da ak nisi dobro usao mozes ispasti izvan ceste na desnoj strani ili pokusati korigirati, pa se previse nagnuti i polomiti.
to je u suprotnosti sa normalnim ulazom: skretanje u lijevo tako da se pomaknes na desni rub, nagnes do maksimuma i izlazis iz zavoja na lijevi rub ceste. na ovaj nacin prije izades iz zavoja, brze ga prodes, a mjesta za korekciju imas cijelu sirinu ceste. jedino kaj nema pedaliranja.

merinha
16.11.2010., 21:57
Bila sam danas na Hrelji i vidjela staru Peugeot specku, tip nju cijeni 500 kn. Veličina rame je manja cca za osobu od 170-75 po mojoj procjeni. :D
Ovako na pogled je sve ok na biciklu, stražnja guma se mora promijenit.
Mislim da bi tip i dao za manje love, za 400 sigurno. Ja se iskreno ne razumijem u specijalke ali sam uzela broj od čovjeka pa koga zanima može ga dobit pa da si pogleda bicikl.

E da, zapravo kao nije njegova nego od jedne njegove susjede pa sad...
moze meni broj pliz plizz :cerek:

Albatrios
18.11.2010., 09:07
Pozdrav....u intersportu se prodaju superpovoljni cestovnjaci marke Corsa s tiagrom cijena je cca 3400 kn ;) Ima li tko kakva iskustva s tim biciklima. Ja sam što se samih bicikala totalni laik pa da ne uđem u tu investiciju a bajk da je totalni shit. ...

igor-osijek
18.11.2010., 11:00
ta corsa bi trebala biti genesis-ov model,ali apsolutno je nebitno šta piše na biciklu nego i samo kakvu opremu ima, a po meni je ovo super povoljno i da trenutno kupujem bicikli to bi mi bio prvi izbor

Dino0357
18.11.2010., 13:22
Slab ti je izbor velicina. U Westgate-u su cini mi se ostale dvije specke, velicina 58 i 61. Kupio moj frend tu s tiagrom, normalno preveliku, ali njemu kak ti odgovara. Cini mi se da je specka kratka u odnosu na sjedecu cijev, pa je najbolje probat uzivo. Jedino ak nisi nikad tako nesto vozio onda ti bude svejedno, naviknut ces se. Uglavnom on ju kupio na onaj noćni popust od 20% posto, tak da ga je ispala nekih 2700 sto je stvarno fina cijena.

Albatrios
18.11.2010., 14:31
Slab ti je izbor velicina. U Westgate-u su cini mi se ostale dvije specke, velicina 58 i 61. Kupio moj frend tu s tiagrom, normalno preveliku, ali njemu kak ti odgovara. Cini mi se da je specka kratka u odnosu na sjedecu cijev, pa je najbolje probat uzivo. Jedino ak nisi nikad tako nesto vozio onda ti bude svejedno, naviknut ces se. Uglavnom on ju kupio na onaj noćni popust od 20% posto, tak da ga je ispala nekih 2700 sto je stvarno fina cijena.

61 bi mi odgovaralo...

shangri la
18.11.2010., 22:31
61 bi mi odgovaralo...

hajd nam fotkicu jednu zalepi :mig:

Albatrios
19.11.2010., 06:13
hajd nam fotkicu jednu zalepi :mig:

Cega hoces...bicikla ili mene? :p

shangri la
19.11.2010., 22:17
Cega hoces...bicikla ili mene? :p
obje, dakako.
da vidim jel' mi se nešto sviđa :D

Albatrios
20.11.2010., 09:34
obje, dakako.
da vidim jel' mi se nešto sviđa :D

Bajk ima na netu negdje...google cini cuda...a mene imaš negdje u topicu slike forumaša...

shangri la
20.11.2010., 10:13
Bajk ima na netu negdje...google cini cuda...a mene imaš negdje u topicu slike forumaša...
ma našla sam jednu krasnu corsu full carbon, ali si nekak mislim da to nije ta :D... našla sam i corsu genesis, ali u prospektu merkatora iz 2009, crno-žutu.. na ovim intersparovim stranicama nula bodova. koji model imaš?
p.s. ne se ljutiti kad se šalim :)

Albatrios
20.11.2010., 12:29
ma našla sam jednu krasnu corsu full carbon, ali si nekak mislim da to nije ta :D... našla sam i corsu genesis, ali u prospektu merkatora iz 2009, crno-žutu.. na ovim intersparovim stranicama nula bodova. koji model imaš?
p.s. ne se ljutiti kad se šalim :)

Nemam ja nikakav,samo se raspitujem jer sam vidio te corse u intersportu...mislim da su bile nekakve plave i crvene,ak ti to šta znaci...

Smotani2
21.11.2010., 06:18
Nemam ja nikakav,samo se raspitujem jer sam vidio te corse u intersportu...mislim da su bile nekakve plave i crvene,ak ti to šta znaci...

Koja smo mi zabit... nema specki ni u Varaždinu ni u Čakovcu.
J**** šugavi intersport...

Ignoramus
21.11.2010., 18:45
Koja smo mi zabit... nema specki ni u Varaždinu ni u Čakovcu.
J**** šugavi intersport...

fino sutra kupi one way ticket za zagreb i kupi si specku u nekom intersortu popust 30posto i zapalis na njoj nazad :top:

tvuk
21.11.2010., 21:12
fino sutra kupi one way ticket za zagreb i kupi si specku u nekom intersortu popust 30posto i zapalis na njoj nazad :top:

Ali prvo bi bilo pametno nazvati sve Intersportove u Zgb i pitati da li imaju specku njegove veličine :rofl:

Smotani2
22.11.2010., 06:27
Ali prvo bi bilo pametno nazvati sve Intersportove u Zgb i pitati da li imaju specku njegove veličine :rofl:

Da, da ne bi ispalo "Jankec v Zabreg, Jankec z Zabrega".
Inače, prema dostupnim informacijama, došao sam do zaključka da moje veličine VIŠE NEMA.

Smotani2
22.11.2010., 09:53
Da, da ne bi ispalo "Jankec v Zabreg, Jankec z Zabrega".
Inače, prema dostupnim informacijama, došao sam do zaključka da moje veličine VIŠE NEMA.

Malo sam telefonirao, čisto sa imam mirnu savjest.
Imaju veličinu 61, po cijeni 4400 kn -30%.

Albatrios
22.11.2010., 21:33
Malo sam telefonirao, čisto sa imam mirnu savjest.
Imaju veličinu 61, po cijeni 4400 kn -30%.

Meni bi to bilo skoro pa idealno,cak bi trebao 62cm ramu. Sam i tih 3k kuna mi je puno sad da dam....joj kak me svrbi kreditna :mad:

Ignoramus
22.11.2010., 22:40

preduge recenice fakat nisu kul, al to se podrazumijevalo ne :D

bil sam u intersportu malo stimuliro mastu gledajuc bajkove na popusti...i nisu me nes dojmili s asortimanom, barem onim u arena centru, modeli su isti ko proslogodisnji i sve redom montici, osim te specke corsa koja stvarno meni smijesno izgleda, naprosto je prekratka :ne zna:

al sam si piknul intersportov "reklamni" biciklisticki dres, malo si mislim mogli su mi ga besplatno dat ak vec okolo hodam s velkim intersport natpisom na prsima, uzimajuci u obzir moju fotogenicnost :eek:

ivan hr
02.12.2010., 11:05
Novi sam na forumu pa nisam u toku,ali u planu sam kupnje 'trkaljke' za rekreativnu vožnju(6.000-7.000 km god.)pa me zanimaju iskustva sa mjenjačima konkretno razlika između Shimano Sore(najeftiniji i ugrađuje se na većinu bicikala meni dostupnih),Tiagre i 105.

Zayl
02.12.2010., 14:14
Novi sam na forumu pa nisam u toku,ali u planu sam kupnje 'trkaljke' za rekreativnu vožnju(6.000-7.000 km god.)pa me zanimaju iskustva sa mjenjačima konkretno razlika između Shimano Sore(najeftiniji i ugrađuje se na većinu bicikala meni dostupnih),Tiagre i 105.

nema ti neke prevelike razlike. jedno je materijal pa je recimo sora teza od tiagre, a tiagra od 105ice. razlike su par stotina grama. za drugo mozemo raspravljati o brzini i nacinu promjene brzine. sora je sporija, tiagra brza, 105ica jos brza. razlika je djelic sekunde.

jedina bitna razlika je mozda u izradi mjenjaca pa je 105ica ''najcvrsca'', npr. kad ides u brijeg i stanes na pedale i ubrzavas na nogama, 105ica ce bez problema prebaciti na neku drugu brzinu, dok ce se sora malo duze muciti. to je razlika u tome da ces na 105ici normalno pedalirati bez prekida, a kod sore ces mozda osjetiti lagani preskok od jednog na drugi zubac. sora ce bez problema prebaciti u brzinu, ali ce 105ica to napraviti puno ugladenije i ravnomjernije.

ak ides samo rekreativno, onda ti je svejedno. sve tri serije ce ti normalno mjenjati brzine, a ako nisi picajzla, neku vecu razliku neces ni osjetiti. dobro podesena sora mijenja isto ko dobro podesena 105ica.

ivan hr
02.12.2010., 16:14
nema ti neke prevelike razlike. jedno je materijal pa je recimo sora teza od tiagre, a tiagra od 105ice. razlike su par stotina grama. za drugo mozemo raspravljati o brzini i nacinu promjene brzine. sora je sporija, tiagra brza, 105ica jos brza. razlika je djelic sekunde.

jedina bitna razlika je mozda u izradi mjenjaca pa je 105ica ''najcvrsca'', npr. kad ides u brijeg i stanes na pedale i ubrzavas na nogama, 105ica ce bez problema prebaciti na neku drugu brzinu, dok ce se sora malo duze muciti. to je razlika u tome da ces na 105ici normalno pedalirati bez prekida, a kod sore ces mozda osjetiti lagani preskok od jednog na drugi zubac. sora ce bez problema prebaciti u brzinu, ali ce 105ica to napraviti puno ugladenije i ravnomjernije.

ak ides samo rekreativno, onda ti je svejedno. sve tri serije ce ti normalno mjenjati brzine, a ako nisi picajzla, neku vecu razliku neces ni osjetiti. dobro podesena sora mijenja isto ko dobro podesena 105ica.

Super,hvala!
:top:

ivan hr
04.12.2010., 17:58
Molio bih ove što imaju malo više iskustva s trkaćim biciklima da mi kažu šta misle o CUBE Aerial.

Zayl
04.12.2010., 19:49
koja oprema ? ima razlicitih verzija tog cubea.

ivan hr
05.12.2010., 07:53
koja oprema ? ima razlicitih verzija tog cubea.
CUBE Areial 2010(oprema sora),uKeindlu je na akciji 5800 kn!http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=228

Zayl
05.12.2010., 08:59
bajk ko bajk je ok, ali tu placas i ime. kod nas bilo koji poznatiji proizvodac je jako skup. tom cubeu je pocetna cijena trebala biti 5500 kuna.

trkalice za pocetnike ce biti malo teze, malo drugacija geometrija i tak. sve su uglavnom iste. bitno je samo da u klasi opreme koju zelis (sora za tebe) nades najisplatljiviji.

pogledaj u ciklocentru, sad daju bozicne popuste. imas konu zing (mislim da je sora oprema sa tiagrom straznjim mjenjacem) koju kosta oko 5 soma. honky tonk je oko 4500 kn, samo ne znam koja je oprema. ak me sjecanje dobro sluzi ona je full sora, sa celicnom ramom.

a vec duze su najisplatljivije pocetne specke u bicikl biz. ovisno koje je vrijeme godine, onaj pocetni old/bold dode ili 5 ili 4 soma kuna.

UglyKidJoe
05.12.2010., 09:22
Molio bih ove što imaju malo više iskustva s trkaćim biciklima da mi kažu šta misle o CUBE Aerial.

Neću govoriti sa iskustvenog ali se uključujem sa aspekta prikupljanja svih mogućih podataka kako stoje stvari što se tiče EU i ovdje.
Ovaj CUBE je jako lijepi bajkić, njemačka preciznost ali i reklamna prostitucija. I ja sam ga gledala ali sam shvatila da u principu plačaš par dobro iskombiniranih boja - još da ubrzavaju: gdje bi nam bio kraj? :rofl:
Cijena istog, neznatno se mijenjaju i vani.
Što se Talijana tiče - tradicija, iskustvo....hrpa toga je na njihovoj strani. Ipak, moja odluka je pala na proizvođače koji nisu prisutni u dućanima: Radon i Canyon a postižu odlične recenzije gdjegod se pojavili. Nijemci rasturaju a nekako se i tješim da im je tehnika nešto što im teče u venama...:D
Za neku cifru za koju se ovdje dobiju početni modeli opreme i mijenjača - tamo dobiješ Ultegru. I kao što je Zayl objašnjavao, samo po sebi nije poanta kupiti što jači mijenjač ako ne znaš iskoristiti njegove mogućnosti. Ipak, za istu lovu imati višu klasu - mislim da nije naodmet.

Imaš recimo i EvansCycle u UK koji ti sastavlja bajkove pored aerodroma. Pikneš kakvu jeftinu kartu i dobiš bajk za ponijeti kući. Spojiš ugodno sa korisnim LCC putovanjima.

debeli_fratar
05.12.2010., 09:39
CUBE Areial 2010(oprema sora),uKeindlu je na akciji 5800 kn!http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=228

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=370

kona zing 2008 je 5300kn. gore je 105 i ultegra

ivan hr
05.12.2010., 09:49
Istina ovi u Ciklo-centru su naisplatviji s obzirom na opremu.Prošli tjedan je jedan na njuškalu prodavao Pinarelo mod.2008(skoro nov) s Campagnolo mirage mjenjačima za nekih 4.000 kn,al ga sutradan više nije bilo!
Sve u svemu,hvala na pomoći do proljeća ima još dosta pa ću čekati najpovoljniju priliku!

shangri la
05.12.2010., 18:44
Istina ovi u Ciklo-centru su naisplatviji s obzirom na opremu.Prošli tjedan je jedan na njuškalu prodavao Pinarelo mod.2008(skoro nov) s Campagnolo mirage mjenjačima za nekih 4.000 kn,al ga sutradan više nije bilo!
Sve u svemu,hvala na pomoći do proljeća ima još dosta pa ću čekati najpovoljniju priliku!
:eek: naravno da je odmah nestao
za ovu kombinaciju bajka i cijene, mislim da sam spremna žicati po kućama ili štodgod gore :D (kad već plaće stižu s odgodom :rolleyes:)

ivan hr
06.12.2010., 08:10
Evo gledam na Njuškalu jedan Cube Aerial 2010,star nekih 8 mj.,gar.još uvijek vrijedi,za 4.000 kn.!