PDA

View Full Version : Reumatoidni artritis

kaillasa
18.03.2009., 12:43
:) odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka????? :ne zna:

ashwinikumaras
18.03.2009., 13:48
:) odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka????? :ne zna:

Ovo je super što ste odlučili, da krenete prvo na tretmane bioenergije. Postoji način kako utjecati na RA. Prvenstveno prehranom i mijenjanjem životnih navika. Tako, npr. izbacite sve okuse koliko god možete, osim gorkog i ljutog okusa. Neka ta dva okusa budu dominatna u vašoj prehrani. Zatim, dnevno izlaganje izlazećeg sunca (bitno je da je baš izlazeće) u trajanu barem 20-ak minuta. Upotreba ricinusovog ulja interno (2-4 žlice dnevno) i eksterno (mazanjem zglobova). Pijenje čaja od đumbira (po mogučnosti svježeg). Ricinusovo ulje će pripomoći čišćenju debelog crijeva i naslaga otpadnih tvari iz njega, što je jedan od uzroka za RA. U tu svrhu možete koristiti i interno uzimanje zelene gline, kao i obloge i kupke od zelene gline.

Izbjegavanje svih štetnih navika (alkohol, pušenje, itd). Psihička komponenta je također veoma važna, raditi na umnoj stabilnosti.

Vježbanje jednostavnih yoga vježbi ili qi gong vježbi umnogome olakšava simptome RA. Dakle, ima dosta metoda kako se boriti protiv RA i na kraju ga i pobijediti.

kaillasa
18.03.2009., 13:52
a laneno ulje? čula sam da je ono dobro za RA :ne zna:

ashwinikumaras
18.03.2009., 14:03
a laneno ulje? čula sam da je ono dobro za RA :ne zna:

A ćujte, ne može vam škoditi. Ima toga dosta što pomaže.

Alan_SP
18.03.2009., 14:10

MMS je takoder lijek za artritis. Ustvari, posto ima vise vrsta artritisa, za jednu vrstu nije, za ostale jeste. A sad sam zaboravio koju vrstu ne lijeci.

No, dobra vijest i za onu jednu je to sto DMSO, ili pak MSM (organski sumpor) pomazu i kod te jedne. Sto se tice prehrane po Johanni Budwig, svakako da ce i dodavanje esencijalnih masti pomoci i te kako.

Ustvari, cak se jako lako moze izlijeciti od artritisa, pogotovo ako imate neki od onih uzrokovanih patogenima. A sad, da bi to znali, to se moze najlakse probati na sebi, pa vidjeti. Sto se pak tice bioenergije, ona pomaze kod svih stanja, neka moze potpuno izlijeciti, neka mnogo olaksati.

I mala napomena, MMS i MSM nisu ista stvar, a teme su pokrenute ovdje. I jos bih preporucio koristenje gline, i oralno i kao obloge na zglobovima u pitanju. I pod MMSom imate i post od Tazike, njen suprug je imao jedan od onih koje MMS rijesava bez problema.

I sve te teme mozete naci ovdje, pod alternativnim lijecenjem. Predlazem citanje od prvog posta. Ukratko, rijesit cemo to svakako. :)

ashwinikumaras
18.03.2009., 14:50
ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????

Ispričavam se, nisam se dotakao i mlijeka. Mlijeko ne uzimati ni u kojem slučaju, kao niti mliječne proizvode. Oni su umnogome odgovorni za stvaranje otpadnih naslaga u našem organizmu. Taj otpad se onda taloži u našim crijevima i s vremenom se pretvara u toksine, ako ga sami ne očistimo na neki način. Ako ti otpadni materijali ostaju u nama duže vrijeme i pretvore se u toksine, onda se oni polako otpuštaju po našem tijelu. Tako dolaze i u naše zglobove između ostalog i djeluju na strukturu zglobne tekućine, itd. Uglavnom, oni su umnogome odgovorni za nastanak RA.

Iz toga razloga je veoma bitno da napravimo neku vrst čišćenja naših crijeva.

kaillasa
18.03.2009., 14:59
:confused: što je MMS :ne zna:

sinkezg
18.03.2009., 21:56
Ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=412447) je MMS.

Tammy
18.03.2009., 22:11
Kod RA može pomoći i riblje ulje.

Krešimir
19.03.2009., 08:36
...i liječnici odmah po kortikosteroidima, super.

Osim već spomenutih savjeta uvjeren sam da je važno piti jako puno vode. Ja bih općenito sveo na najmanju mjeru sve što zakiseljuje tijelo, posebno životinjske bjelančevine uključujući i mlijeko. I ulje noćurka navodno koristi. Puno sreće!

kaillasa
19.03.2009., 09:12
:) probati ću ozdraviti prirodnim preparatima međutim ne znam što bi sa Decortinom :ne zna: ako ga ne pijem ne mogu funkcionirati a imam bebu od 6mj. i nema mi tko pomagati ovako popijem tabeletu i radim kao da sam zdrava.

Alan_SP
19.03.2009., 12:59
:) probati ću ozdraviti prirodnim preparatima međutim ne znam što bi sa Decortinom :ne zna: ako ga ne pijem ne mogu funkcionirati a imam bebu od 6mj. i nema mi tko pomagati ovako popijem tabeletu i radim kao da sam zdrava.

Slobodno uzimaj, sto sad. Ali, nastoj se informirati sto je MMS, pa ako se odlucis, uzmi ga, to ce te rijesiti bolesti (osim jednog tipa artritisa), a imas isto tako i jos drugih stvari koje mogu pomoci. Dakle, pusti neku zabrinutost, dovedi se u funkcionalno stanje, funkcioniraj, time ces dobiti vremena dok stvar ne rijesis potpuno. I da, imas i DMSO, MSM (odlicni bas za bolove, pored toga sto rijese problem), glinu, bioenergiju, laneno i riblje ulje, a najbolje je sto informacije o tome imas ovdje, pa pogledaj.

elpidika
21.03.2009., 21:28
moja mama će sa dprobati sa zelenom glinom, inače nju "pumpaju" s kortikosteroidima, a ja ju ne mogu uvjeriti da prestane jesti mliječne proizvode i šećer :(

kaillasa
21.03.2009., 21:59
:) ja sam prestala jesti šečer i mlijeko :rolleyes: zamjenila sam ga sojinim i tako već 3mj. iako moram priznati da nisam primjetila poboljšanje. svaki dan uz voćne pahuljice pojedem žličicu meda i 3-4 žličice lanenog ulja.

nastaviti ću i dalje pa ću vidjeti a 6.4. krećem kod Domančića na tretmane 4 dana nadam se da će mi pomoći

jozephina
22.03.2009., 07:18
:) ja sam prestala jesti šečer i mlijeko :rolleyes: zamjenila sam ga sojinim i tako već 3mj. iako moram priznati da nisam primjetila poboljšanje. svaki dan uz voćne pahuljice pojedem žličicu meda i 3-4 žličice lanenog ulja.

nastaviti ću i dalje pa ću vidjeti a 6.4. krećem kod Domančića na tretmane 4 dana nadam se da će mi pomoći

Ja sam ti imala dosta problema sa artritisom. Izbacila sam sve mlijecne
proizvode i meso (cak i bijelo) i nakon jedno godinu dana redovitog vjezbanja-
asane i pranajame, sve je doslo na svoje. Samo, cim malo duze grijesim u prehrani, on se pocne vracati. Vjerujem da bi ti sa odredjenim preparatima
se stanje puno brze oporavljalo. Jedino meso koje mi nije bas smetalo je bila
janjetina.

Sto se tice ulja, ma bilo koje hladno
presano da je u igri, u sto vecoj kolicini ga svaki dan utrljaj u zglobove.

Mozes malo opisati koji su zglobovi u igri i kako izgledaju(oteceni, dal ima crvenila i sl.)?

Bitna je i psiha. Ako si preopterecna, treba ti netko tko ce ti u pocetku pomagati dok ti se malo stabilizira.

ashwinikumaras
22.03.2009., 11:17
Samo, cim malo duze grijesim u prehrani, on se pocne vracati.

To je stvaran problem bolesti. Pogrešna prehrana, neprilagođena individualcu. Dok god osoba odbija promijeniti režim prehrane mora i biti će ovisna o lijekovima. To je na žalost tako...

elpidika
22.03.2009., 12:14
asane i pranajame--- što je to???

kaillasa
22.03.2009., 19:10
boljela su me najviše koljena, pa ruke u ramenima, natekli su mi zglobovi prsti i stopala. sada mi je uz decortin ok iako pijem pola doze pa me povremeno opet nešto boli ali ne tako jako međutim to mi nije rješenje jer su nuspojave velike.

Tornado
23.03.2009., 00:31

Domančić vjerojatno može pomoći, ali kad već uzimaš laneno ulje, uzimaj ga pomiješanog sa svježim kravljim sirom (dr. Budwig).
Isto u knjizi o MMS-u je izvijestio jedan iz Hrvatske kako se u 5 dana preporodio, a da nakon mjesec dana više se nije niti sjećao bolesti.
Ali ipak, vrati se malo u prošlost i dokuči što je bio okidač pojave bolesti. Mora biti neki događaj koji te je pogodio da si izgubila energiju za borbu protiv patogenih organizama.

Pozdrav,

Alex84
23.03.2009., 00:53
boljela su me najviše koljena, pa ruke u ramenima, natekli su mi zglobovi prsti i stopala. sada mi je uz decortin ok iako pijem pola doze pa me povremeno opet nešto boli ali ne tako jako međutim to mi nije rješenje jer su nuspojave velike.

Pozz kaillasa.Za pocetak samo da kazem da mi je zao zbog te bolesti koju imas.A sad jedno pitanje..Koju ti tocno vrstu reumatoidnog artritisa imas?

Vidim da si u jednom postu napisala da se nadas da ces brzo ozdraviti..ili nesto u tom stilu..sto me pomalo buni...Naime meni jedna bliska osoba boluje od reumatoidnog artritisa..izmedju ostalog isto pije Decortin kao i ti..ali ona ima onu najgoru vrstu te bolesti..da joj vidis ruke i noge,mislim da ne bi mogla spavati..i koliko ja znam,reumatoidni artritis je zasada neizljeciva bolest..postoje stvari koje ublazavaju..ali jos nisam cuo da se netko izljecio od toga..zato pitam koju ti vrstu imas te bolesti jer ih ima vise..?Ako si bila na pretragama i znas da je RA u pitanju onda ti sugurno negdje mora pisati i koju vrstu imas..jer ponavljam,ima ih vise..

kaillasa
23.03.2009., 07:07
:) još hodam po pretragama pa ne znam koja je vrsta RA a imam premalo godina da bi razmišljala da se neću izlječiti. ovako sam odlučila probati sa promjenom prehrane i alternativnim metodama i uvjerena sam da ću od nećega ozdraviti. :top:

Alex84
23.03.2009., 07:49
:) još hodam po pretragama pa ne znam koja je vrsta RA a imam premalo godina da bi razmišljala da se neću izlječiti. ovako sam odlučila probati sa promjenom prehrane i alternativnim metodama i uvjerena sam da ću od nećega ozdraviti. :top:

pozitivno razmisljanje,nada i nepredavanje..znas to je u biti i najvaznije...ta osoba o kojoj pricam...jos prije 10 i vise godina su joj nasi pametni doktori prognozirali kolica u roku nekoliko mjeseci...a ona evo i dan danas hoda,radi..nepredaje se..nekad su bolovi neizdrzivi i grozni..ali ne da se...i to je po meni najvaznije...sve vise i vise pocinjem vjerovati u alternativne metode...kasnije cu staviti jednu zanimljivu koju sam nasao...

Naravno ona ima onaj najgori oblik artritisa,zato vjerujem da ces se uspjesno oporaviti,vidim vedra si duha i optimisticna i zato vjerujem u tvoj uspjeh:top:.Ajde kad saznas tocno sto je pa napisi tu..a takodjjer da sad netrazim po postovima aj napisi to sa promjenom prehrane..sta treba izbaciti,sta uvesti itd...pa da se i ja malo ubacim i pokusam pomoci toj osobi..ko zna,mozda joj pomognem bar malo.

kaillasa
23.03.2009., 08:55
[QUOTE=Tornado;19551197].
vrati se malo u prošlost i dokuči što je bio okidač pojave bolesti. Mora biti neki događaj koji te je pogodio da si izgubila energiju za borbu protiv patogenih organizama.

teško mi je dokučiti što je bio okidač. bolest se pojavila točno prije godinu dana i to 4 dana prije moje svadbe. samo sam se probudila sa bolovima u kuku i ramenu ruke nisam mogla uopče hodati nego sam vukla stolicu ispred sebe. tada sam bila trudna 4mj. pa sam to pripisivala trudnoći jedino neobično je da su se dan ranije takve tegobe pojavile kod moje mame. meni su se pojavile u utorak još i u petak sam doslovce puzala po stepenicama da bi se u subotu probudila bez bolova. svadba i sve prošlo uredu i tek su mi se ponovo pojavili bolovi 2mj. nakon poroda.

u međuvremenu mama je prošla sve pretrage i dijagnosticiran joj je RA a doktorica kaže da je jako mala šansa da se ovako zaredom generacijski pojavi u obitelji pogotovo što puno generacija unazad ni sa mamimne ni očeve strane nema RA. A eto meni se baš to dogodilo :eek:

svadba mi nije bila velika ni nikakvo psihičko opterečenje trudnoća isto sve je bilo planirano i bez ikakvih stresova jedini mogući stres je možda što sam se odselila od kuće i to mi je dosta teško palo jer sam živjela u veseloj obitelji s troje sestrine djece od njihova rođenja i oni su mi jako falili. a sad što je bio okidač ne znam
što se tiče pozitivnog razmišljanja što kaže ALEX84 osjetila sam na svojoj koži što može psiha. prije desetak godina na sistematskom pregledu doktor mi je otkrio da imam žučne kamence do onda nikad nisam osječala nikakve tegobe sve sam jela i ni na kraj pameti mi nije bilo da ih imam. od dana kad sam saznala za njih čim bi nešto pojela osječala sam da me probada tamo gdje je on našao kamence jer uopče nisam imala pojma gdje se žuč nalazi. poslje tog pregleda danima sam bila doslovce bolesna. sada ni ne razmišljam o njima niti imam kakvih poteškoća vjerujem da je puno toga u psihi.

Krešimir
23.03.2009., 21:16
Zaboravio sam spomenuti i vitamin D. Poznato je da se učestalost RA mnogostruko povećava s udaljavanjem od ekvatora. Dakle trebaš dosta sunca i/ili neki dobar izvor vitamina D kao recimo ulje riblje jetre.

kaillasa
24.03.2009., 13:46
:eek: neću li se od uzimanja ribljeg, lanenog ili kojeg sl. ulja udebljati? par žličica ulja svaki dan nije malo :raspa:

Tammy
24.03.2009., 13:51
svi koji su uzimali laneno ulje su smršavili,neznam nikoga tko se od toga udebljao

Alan_SP
25.03.2009., 15:09
:eek: neću li se od uzimanja ribljeg, lanenog ili kojeg sl. ulja udebljati? par žličica ulja svaki dan nije malo :raspa:

Problem je sto ne znas zasto se ljudi debljaju, a o tome sam i tako puno vise pisao izmedu ostalog na prehrani uljem po metodi Johanne Budwig. A ti vjeruj, ili ne. Nije svaka kalorija jednaka tijelu i nije problem samo u kalorijama, vec i u ravnotezi hranjivih tvari, sto se kod onih koji ne ulaze dublje u nutricionizam skoro uvijek zanemaruje.

kaillasa
28.03.2009., 20:22
Problem je sto ne znas zasto se ljudi debljaju, a o tome sam i tako puno vise pisao izmedu ostalog na prehrani uljem po metodi Johanne Budwig. A ti vjeruj, ili ne. Nije svaka kalorija jednaka tijelu i nije problem samo u kalorijama, vec i u ravnotezi hranjivih tvari, sto se kod onih koji ne ulaze dublje u nutricionizam skoro uvijek zanemaruje.

nisam čitala ništa o prehrani uljem trenutno ne stignem uz brigu oko bebe baš proučavati literaturu ali nastavit ću s lanenim uljem :) već sam se navikla svaki dan par žlica vočnih muslija, žličica meda i 4-5 žličice lanenog ulja

Tazika
29.03.2009., 12:08
Kaillasa,
vidim da si mi ostavila pp ali je nestao. Pretpostavljam da me želiš pitati o mome mužu - njegov RA je nestao 5. dan uzimanja MMS-a, počeo je sa 2 kapi 2x dnevno i brzo digao na 8. Imao je isti takav kao ti - otečena koljena, zatim ruke, ramena, zglobovi na prstima - sve ukočeno, bolno, otečeno. Koljena su mu bila vruća i otečena. Nažalost kad smo otkrili MMS on je imao RA već... ček da izračunam... sad ima 45 godina a RA mu je počeo u srednjoj školi. I nema lijeka koji mu nisu davali, i na recepte i one skupe bez recepte, i masaže, ulja, injekcije u zglobove, nažalost nuspojave jesu jake, pogotovo za bubrege!-a da mu propadaju bubrezi nije ni znao dok od Ibuprofena - kojeg je pio svako jutro da ode na posao, tada treći mjesec - nije propišao krv. Ali tada je imao preko 30 god. i puuuno lijekova je prošlo kroz te jadne bubrege...
I sada je morao uzimati takve lijekove, ali samo kad ima napadaje, kako je bilo i kad smo nabavili MMS. Utrljavao je neke prirodne pripravke u koljena i šake, ja sam mu to utrljavala u ramena, počeo je-jer je morao-sa nečim kao Ibuprofen, i uz to je počeo uzimati MMS. Čudesno - 5. dan se probudio bez oteklina i bolova!!! Dakle NJEGOV RA je bio od nekih patogena, koje je MMS pobio. Ali postoje razni RA...
Ja sam mu i prije govorila da se meni čini kao da neki patogeni kipe oko njegovih zglobova, razmnažaju se, tijelo se bori protiv njih... a bezobrazni doktori su ga uvjerili da je to kod njega AUTOIMUNA bolest i da on to sam sebe nekako podsvjesno uništava!!! To su mu govorili jer ga nisu mogli izliječiti! Bezobraznici!!!
Negdje sam bila pročitala da se RA hoće pojaviti (statistički gledano) nakon cijepljenja protiv mumsa. Ma ne mumsa nego...rubeole, mislim? pitaću ga večeras. vakcinacija protiv neke dječje bolesti koja kod nas nije obavezna, ali u Americi je, pa se to kod djece pojavljivalo u statistički značajnom broju. Kad sam ga pitala da li je možda cijepljen protiv te bolesti rekao je da nije, nego da je imao tu bolest, i da se zbilja RA počeo javljati poslije nje.

Šteta da su njemu već i same kosti stradale zbog toliko godina mučenja sa RA, ali samu bolest više nema, upale su skroz nestale jer je MMS pobio patogene. On ga uzme jednom-dvaput mjesečno, tek toliko, i uzmemo ga svi kad nam zaprijeti viroza pa ju ne dobijemo, ili je u jako smanjenom obliku.

Drugi slučaj izliječenog RA koji znam je jedna moja mlada susjeda, ovako mlada kao ti. Nju je RA tako smotao da je bila više puta u bolnici, i prijetila su joj kolica - uz neizdržive bolove. Onda joj je netko rekao da proba sa dijetom, i otkrila je da je alergična na sve od bijelog rafiniranog brašna i krumpira. malo je teže organizirati prehranu bez toga, ali cura je za pola godine trčkarala kvartom kao leptirić, uskoro se udala i odlepršala iz kvarta: sretan put!

Tada sam ja probala muža tako hraniti, ali na njega uopće nije to djelovalo: druga vrsta iste dijagnoze.

Neznam kako se knjiga zove, ali pitaj u knjižnici: otkrijte na što ste alergični! Imaš dijetu bez bijelog brašna i krumpira, pa dijetu bez ovog, bez onog... uglavnom bilo bi dovoljno svaku vrstu hrane izbaciti iz jelovnika na tjedan ili 10 dana pa da odmah osjetiš poboljšanje... ili ne. A to možeš akupa sa mamom - tko zna, možda ste pojele nešto? Možda ste dobile neki virus koji vam se obadvjema uvalio u zglobove u isto vrijeme? Da li ste jele neku novu hranu tih dana? neka viroza? ... nagađam...

Dakle predlažem ti da probaš obadvije ove stvari, i MMS i dijete, i vrlo brzo ćeš vidjeti što pomaže. Zaista toplo i iz sveg srca želim da se ti i mama brzo izliječite!!!

Alan_SP
29.03.2009., 15:11
Dakle predlažem ti da probaš obadvije ove stvari, i MMS i dijete, i vrlo brzo ćeš vidjeti što pomaže. Zaista toplo i iz sveg srca želim da se ti i mama brzo izliječite!!!

E da, za sve ima lijeka. MMS koliko sam cuo ne djeluje samo na osteoartritis, na sve druge vrste dijeluje bez problema.

Inace, artritisi jesu autoimuna bolest (kao i moj "dragi" Crohn), zbog greske u imunitetu gdje ne moze ubiti patogene, pa napadne okolno tkivo. Kad se makne patogen (ma koji bio) onda ni imuni sistem vise ne napada okolno tkivo i makne se upala.

A sad, sto se tice ostecenja kostiju i vezivnog tkiva, ima i tu dobrih vijesti. Imas moj post o DMSOu i MSMu, isto pod alternativom, stvar je tamo detaljno opisana, a ako neka informacija fali, slobodno pitaj sto te zanima. MSM bih svakako preporucio, puno je ugodniji za uzimati (DMSO ima nekih problema, koji su opisani), a izuzetno je vazan. Dovoljno je reci da je prekursor za chondroitin i hijaluronsku kiselinu, koji su izuzetno bitni za zglobove. Takoder, same kosti pored kalcija trebaju i magnezij i vitamin D. Magnezij je najbolje uzimati u obliku magnezijevog klorida, a vitamin D nastaje kad se suncamo. Dakle, nabavi magnezij, neka trosi kefir (za kalcij) i neka se sunca sto vise moze, to ce sigurno jako popraviti kosti.

kaillasa
29.03.2009., 17:41
:rolleyes: ima li MMS kakvih nuspojava osim mučnine i proljeva?:bonk:

Alan_SP
30.03.2009., 15:48
:rolleyes: ima li MMS kakvih nuspojava osim mučnine i proljeva?:bonk:

Ovako, ako se drzi doziranja (sto je uvijek vazno) i osoba nije alergicna na nesto (citao sam o alergijama na limunsku, recimo), onda se za sada ne zna za nus pojave.

ashwinikumaras
01.04.2009., 12:33
Jedan od efektnih načina u borbi protiv reumatoidnog artritisa je i mazanje vlastitim urinom.

Priprema urina i način primjene (http://www.forum.hr/showpost.php?p=19742348&postcount=46)

kaillasa
01.04.2009., 16:04
Jedan od efektnih načina u borbi protiv reumatoidnog artritisa je i mazanje vlastitim urinom.

Priprema urina i način primjene (http://www.forum.hr/showpost.php?p=19742348&postcount=46)

moguče da to i pomaže ali malo mi je ipak to prealternativno :eek:

ashwinikumaras
01.04.2009., 17:01
moguče da to i pomaže ali malo mi je ipak to prealternativno :eek:

Moguće je, moguće :). A ćuj, metode koje su djelotvorne i dolaze iz prirode su veoma jednostavne. Gdje ćeš jednostavniju metodu od ove? :). Sve potrebne sastojke imaš u sebi. Samo ih moraš malo doraditi i to je to :top: Uz neke mjere opreza, kao što je pijenje lijekova, recimo.

Tatjana-Mihaela
05.04.2009., 00:45

Bok, Kaillasa,

eto malo komentara od alternativne iscjeliteljice, nadam se da će ti pomoći:

1. bolest koju imaš izlječiva je, ti si je stvorila, ti je možeš i izliječiti, uz malu pomoć.
2. kako mi se čini, (kaže moj visak i čitanje simptoma iz tvojih postova), bubrezi su ti lijeni - to nije bolest, nego stanje, pa ne izbacuju toksine i mokraćna kiselina se skuplja oko zglobova što radi upalni proces.
3. Decortin je kortikosteroid, čini puno više štete nego koristi, čega si i sama svjesna. Dugoročno uzimanje kortikosteroida izaziva degeneraciju svih organa u tijelu. Kortikosteroidi te samo nakratko "dignu" jer tjeraju nadbubrežne žlijezde da pojačano luče hormone međutim time stalno dovodiš tijelo u stanje neprirodnog stresa. Imala sam priliku vidjeti ljude koji su bili na kortikosteroidima dugo vremena: promijeni se izgled, debljanje, lice se izobliči, a kao što rekoh doslovce uništavaju SVE ORGANE. Sve što piše u uputstvima za lijek istinito je...i kortikosteroidi su vrlo, vrlo opasni.
4. Dijeta, kao što su ti predložili: meso i mliječni proizvodi se ne smiju konzumirati. Što više različitih žitarica.
5. Bioenergija je super ideja, pomoći će ti.
5. U iscjeljivanju sebe i drugih, koristim se radioničkom homeopatijom (imam aparatić za izradu pripravaka - kao i mnogi drugi moji kolege) i za RA, upotrebljavamo slijedeće priprave:
protiv bolova, protiv upale i za jačanje imuniteta , pripravak koji direktno utječe na regeneraciju kostiju i zglobova, za bubrege i smanjenje kiselosti u organizmu. Ako je potrebno (a obično jest) u neki od pripravaka dodaje se i vibracija za hormonalnu ravnotežu.
Efekti su vrlo brzi: razlika se osjeti u par dana. Moja zadnja klijentica u Slavoniji s tim problemom, oduševljena je, pogotovo jer je nakon dugo godina ništa ne boli, niti ne otiče.
Osobno sam toliko oduševljena efikasnošću tog načina iscjeljivanja, da osim toga i eventualno vitamina, već 7 godina ništa drugo ne trebam koristiti.OK, dajem si sama Reiki tretmane, ali i liječim druge, pa se moram dodatno puniti.

Rješenje (vjerojatno i više njih) postoji. Biti će sve u redu.

Čini mi se da si se ti razboljela zato, kako bi, kad se izlječiš, svojim primjerom mogla pomoći i svojoj mami...

kaillasa
08.04.2009., 18:24
:) hvala na javljanju i savjetima međutim nisam baš zainteresirana za lječenje pomoću reikija ne kažem da ne pomaže ali čitala sam o raznim iskustvima i ne bi se bavila ničim s prizvucima mistike i magije.

Alan_SP
09.04.2009., 17:58
:) hvala na javljanju i savjetima međutim nisam baš zainteresirana za lječenje pomoću reikija ne kažem da ne pomaže ali čitala sam o raznim iskustvima i ne bi se bavila ničim s prizvucima mistike i magije.

Svatko i tako sam odabire lijecenje koje njemu najvise odgovara. Ako nista drugo, slobodno mogu ustvrditi da je to i jedino moguce. :) Ti i tako odabires sto zelis za sebe, pa je to potpuno u redu. :top:

k.z.
23.04.2009., 12:12
Izgleda da su svi zaboravili na ovu temu. Imam 32 godina areumatski artritis imam već četiri godine. Prje deset dana sam počela koristiti MMS i sad mi je super nema više analgetika a neboli.

k.z.
23.04.2009., 12:31
Oprostite zbog gramatičkih grešaka, malo se švercam na poslu a šefica je u blizini.
Uz artritis imam problema i s kandidom koju sam dobila nakon terapije antibioticima i gnjavi me već godinama a ništa ne pomaže. Prije artritisa sam imala i upalu jajnika pa kronični umor i šlag na kraju reumatoidni poliartritis. Nisam koristila puno ljekova pa nemam još drugih ozbiljnijih problema. Iako je i ovo dovoljno. Liječila sam se NOVOM MEDICINOM ali tu ima jedan problem treba promijjeniti glavu a to baš i nije lako. Inače sam nesigurna osoba i brzo gubim samopouzdanje a sa samopouzdanjem padne i imunitet i bolovi se vrate. Ipak terapija je pomogla i nakon ne su nestali bolovi u ramenima i kukovima ali su ostali u šakama, koljenima i stopalima. Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.

Alan_SP
23.04.2009., 13:49
Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.

Kao sto sam rekao, kad je kandida u igri, jos bi bilo zgodno ubaciti i srebro i lugola. Pomaze, ako kandida pocne stvarati antioksidanse.

I da :top:

k.z.
23.04.2009., 14:20
Odgovorila sam pm-om, imam malo problema s internetom ali bolje da odgovorim i javno pošto sam primjetila da dosta ljudi s artritisom ima problema i s kandidom i općenito ljudi koji piju dosta lijekova.
Glinu sam mislila korisrtit isto za artritis mislim da neće naškodit a za lugol nisam sigurna kako ga korristiti s MMSom. Pročotala sam sve postove a puno je informacija pa nisam sigurna jesam sve dobro svatila (nedostatak samopouzdanja). Lugol mi nije problem nabavit ali mi nije baš jednostavno puno stvari odjednom koristiti pošto trenutno radim dva posla od sedam ujutro do devet naveče, a kukam da sam bolesna.

Alan_SP
23.04.2009., 14:48
Odgovorila sam pm-om, imam malo problema s internetom ali bolje da odgovorim i javno pošto sam primjetila da dosta ljudi s artritisom ima problema i s kandidom i općenito ljudi koji piju dosta lijekova.
Glinu sam mislila korisrtit isto za artritis mislim da neće naškodit a za lugol nisam sigurna kako ga korristiti s MMSom. Pročotala sam sve postove a puno je informacija pa nisam sigurna jesam sve dobro svatila (nedostatak samopouzdanja). Lugol mi nije problem nabavit ali mi nije baš jednostavno puno stvari odjednom koristiti pošto trenutno radim dva posla od sedam ujutro do devet naveče, a kukam da sam bolesna.

Pa, glina svakako moze samo pomoci, ili u najgorem slucaju ce stanje ostati isto.

Znam da je jako tesko kad osoba stalno nesto radi, pa nema vremena za sebe. To je i jedan od glavnih razloga sto se razboljevamo, taj stres, kad tijelo stalno trpi, nikad se ne moze opustiti, te to i dovodi do bolesti, ili pak pojacava simptome. Srecom da se lugol moze uzimati bez problema kad i MMS, pa nije pitanje.

kaillasa
26.04.2009., 16:48
kakvu glinu?
kako koristiš MMS??

kaillasa
26.04.2009., 18:40
Oprostite zbog gramatičkih grešaka, malo se švercam na poslu a šefica je u blizini.
Uz artritis imam problema i s kandidom koju sam dobila nakon terapije antibioticima i gnjavi me već godinama a ništa ne pomaže. Prije artritisa sam imala i upalu jajnika pa kronični umor i šlag na kraju reumatoidni poliartritis. Nisam koristila puno ljekova pa nemam još drugih ozbiljnijih problema. Iako je i ovo dovoljno. Liječila sam se NOVOM MEDICINOM ali tu ima jedan problem treba promijjeniti glavu a to baš i nije lako. Inače sam nesigurna osoba i brzo gubim samopouzdanje a sa samopouzdanjem padne i imunitet i bolovi se vrate. Ipak terapija je pomogla i nakon ne su nestali bolovi u ramenima i kukovima ali su ostali u šakama, koljenima i stopalima. Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.
da li si prestala piti ljekove što su ti doktori prepisali? meni pomaže kad izbacim sve što ima u sebi mlijeko a preporučili su mi i makrobiotiku ali takav način prehrane mi je teško provediv, skuplji mi je od uobičajenog a čini mi se da za pripremu obroka treba i puno više vremena. čitala sam neke recepte pa vidim da za više od pol namirnica nemam pojma ni što su

k.z.
27.04.2009., 08:42
Glinu još nisam nabavila ali čitala sam knjgu čudesno liječenje glinom pa planiram pokušati i to. Na terapiji detoksikacije pila sam bentonit (to je jedna vrsta gline) i jela samo sirovo voće i povrće mjesec dana bilo je dosta teško ali nakon terapije sam se osjećala super, jedno vrijeme nisam osjećala bolove i imala sam puno energije (prije terapije sam patila od kroničnog umora). Terapija je dosta skupa i traži dosta vremena a naručila sam je kod dr. Tešića koji liječi Novom germanskom medicinom. Neznam koliko ste upoznati s tom medicinom (ima nešto na forumu), ona se zasniva na borbi za opstanak, kako čovjek reagira na stres. Ja sam bila kod dr. Tešića i smatram da stoji sve što je rekao ali čovjeku je teško prihvatiti svoje loše osobine koje ga dovode do stresa i pada odbranbene snage organizma. Meni se artritis javio nakon jednog jako stresnog perioda u životu a tako se i ponavlja, kad sam pod stresom neboli kad stres prođe bolovi se vrate.

Lijekove sam potpuno izbacila a ni prije ih nisam puno pila jer mi doktor neda kaže da sam premlada za kortikosteroide (32 godine). Uglavnom sam pila nesteroide antireumatike voltaren, brufen a samo povremeno male doze medrola kad se nebi mogla ujutro ustat i to dva puta godišnje po dva mjeseca odprilike a inače najgore mi je proljeće.
Mliječne proizvode nisam izbacila ali i inače ih ne kozumiram puno jer ne podnosim mlijeko, samo fermentirane mliječne proizvode (jogurt, kefir i sl.).
I meni su preporučili makrobiotiku što manje mesa i maslinovo ulje, sigurno pomaže ali i meni je to sve prskupo a i nemam vremena pa se ne držim toga. U nedostatku vremena i financiskoj krizi (mojoj osobnoj za druge neznam) ja se nastojim držati prehrane šta su jeli naši stari, nema salama i druge prerađene hrane uglavnom kuhana hrana bez puno začina i masnoća i bez posebnih recepata, što jednostavnije to bolje, i što više voća i povrća po mogućnosti sirova, salate i sl.
Za mene je makrobiotika što su jeli naši djedovi i bake, oni nisu jeli svaki dan meso a nisu ni salame i paštete nego žitarice i sezonsko voće i povrće i crni kruh.
Ja se držim toga i ako nekad pojedem i ćevape a najveći mi je porok cigarete.

kaillasa
27.04.2009., 09:08
:) a meni je 33g. i doktorica na Rebru mi odmah prepisala kortikosteroid a nuspojave su katastrofa vjerujem da kroz duže korištenje bude više štete nego koristi.
velike su gužve na Rebru i do sada sam samo jednom i bila kod nje na pregledu a te ljekove ne smijem prestati koristiti naglo i tako da sad pijem Decortin od 2mj. a prije ljeta ako ne i kasnije ću tek doći ponovo na pregled.
:eek:

Alan_SP
27.04.2009., 20:08
kakvu glinu?
kako koristiš MMS??

Imas i temu o lijecenju glinom, tamo imas cak i link na knjigu o lijecenju glinom, u toj knjizi (a i ovdje na forumu) je stvarno to detaljno opisano.

Sto se tice kako ja koristim MMS, to sam stvarno u detalje objasnio na temi o MMSu, slobodno pogledaj. Jeste da ima dosta toga za citati, ali je korisno. Stvar bez problema rjesava sve artritise, osim osteoartritisa. A mozda moze malo pomoci i kod njega, a svakako je odlican i MSM, koji je prekursor chondroitina i hijalulronske kiseline.

k.z.
28.04.2009., 08:01
Ja sam sad na 3x4 kapi dnevno, počela sam naglo i došla do 2x8 kapi ali mi je stalno bila muka i bolila me glava pa sam smanjila i malo prilagodila. Sad nemam mučninu već par dana pa ću povećati, imam jedino malo problema jer sam često poslovno na putu pa mi je malo nezgodno mućkat ali smislit ću nešto.
Juče i prekjučer sam imala čudne bolove u gležnjevima tako da sinoć uopće nisam mogla hodati ali nisu to bili bolovi kao prije. Prije MMSa bi mi otekla kompletno stopala a sad samo oko gležnjeva a imala sam osjećaj da imam iglice u zglobovima i na svaki pokret bockaju. Danas je već bolje, bolovi se povlače i mogu normalno hodati. Mislim da mi je MMS djelovao na zglobove i da će svaki dan bit sve bolje.
Zaboravila sam reći da su mi se smanjile bijele naslage na jeziku, ima ih još ali sad to puno bolje izgleda.

kaillasa
28.04.2009., 10:56
Ja sam sad na 3x4 kapi dnevno, počela sam naglo i došla do 2x8 kapi ali mi je stalno bila muka i bolila me glava pa sam smanjila i malo prilagodila. Sad nemam mučninu već par dana pa ću povećati, imam jedino malo problema jer sam često poslovno na putu pa mi je malo nezgodno mućkat ali smislit ću nešto.
Juče i prekjučer sam imala čudne bolove u gležnjevima tako da sinoć uopće nisam mogla hodati ali nisu to bili bolovi kao prije. Prije MMSa bi mi otekla kompletno stopala a sad samo oko gležnjeva a imala sam osjećaj da imam iglice u zglobovima i na svaki pokret bockaju. Danas je već bolje, bolovi se povlače i mogu normalno hodati. Mislim da mi je MMS djelovao na zglobove i da će svaki dan bit sve bolje.
Zaboravila sam reći da su mi se smanjile bijele naslage na jeziku, ima ih još ali sad to puno bolje izgleda.

:) da li normalno funkcioniraš kada piješ mms ? mene brine da li ću moći obavljati sve poslove oko bebe i po kući budući da sam veći dio dana sama a bude mi zlo :eek:

k.z.
28.04.2009., 11:18
Uglavnom da a ako mi je jako loše da nemogu funkcionirat popijem c vitamin i smanjim broj kapi. Ako si cijeli dan doma mislim da nebi trebalo bit problema jer možeš piti češće a po manje a ako ti baš bude loše popiješ c vitamin i brzo mučnina prođe. Meni je problem što nisam nikad doma a često sam na terenu pa nemogu često piti, najviše tri puta. Ja pijem dva tjedna a tek sam na 12 kapi baš zato što si nemogu priuštiti jake mučnine ali to nije razlog da odustanem, trajat će malo duže ali nema veze.

kaillasa
28.04.2009., 12:00
:) gdje si nabavila mms, koliko košta pakovanje?

k.z.
28.04.2009., 12:16
:) gdje si nabavila mms, koliko košta pakovanje?
odgovorila sam privatnom porukom

kaillasa
08.05.2009., 10:37
:) kako se sada osječaš nakon što već duže koristiš mms? :kava:

Precious X
08.05.2009., 11:22
Što se tiče poslova oko bebe, itd... moguće je da za vrijeme uzimanja budeš umorna, da osjećaš mučnine... svakako pomalo s doziranjem, nemoj jako žuriti, i vidi sama uostalom kako ti je i kako podnosiš..

k.z.
08.05.2009., 12:01
Osjećam se puno bolje ali što se bolje osjećam manje se odmaram pa se vrtim u krug. Tek sam došla na 20 kapi dnevno jer si nemogu dozvolit mučnine a pogotovo odlaske na wc budući da sam stalno na putu i nemam mogućnost piti često ali napredujem. Danas me bole noge i gležnjevi su natečeni ali samo oko zgloba za razliku od prije kad bi mi otekla cijela stopala pa sam morala nosit bar za broj veću obuću. Mučnine sam imala samo prvi tjedan i nakon toga ništa kao da ga ne pijem.
Sestra mi ima alergiju na ruci i na jednom prstu joj je koža pukla točno na zglobu tako da nikako nije htjelo zarasti i jako je bolilo, juče je dva puta je namazala MMS i kaže da je više uopće neboli.
U svakom slučaju sad se bolje osjećam i nepijem nikakve lijekove a imam puno više energije, samo je prvi tjedan bio koma (bljak!) mučnine umor i slično

kaillasa
08.05.2009., 14:00
:) meni je pomoglo što sam bila na bioterapiji po Domančiću prije mjesec dana. od onda se stvarno super osječam imam snage cijeli dan biti u akciji a uvečer uopče ne osječam umor. po noći se dva puta dignem nahraniti bebu a ujutro se odmorna i naspavana budim.:p

ponovo ću u 9mj. na terapiju jedini mi je nedostatak što je 4 dana od ponedjeljka do četvrtka pa putujem u Zagreb ali isplati se. :top:

mms ću početi piti kada prestanem dojiti pa za sad o njemu skupljam iskustva, naručila sam si i knjigu ali još mi nije stigla. :cheer:

zeljkica156
23.05.2009., 09:17
Hmm..ja bi se ubacila u ovu temu makar je starija :P
Imam tek 15 godina i otkad sam bila radila na praksi u ledu na prstima su mi se pojavljivale nekakve izbocine i bolila me svaka kost u tijelu! :confused:
Ne bi ja niti isla doktoru da me stara nie otjerala,poslali su me na vadenje krvi,na slikanje saka,na imunoloske pretrage,i opet jucer na rebro na slikanje saka ali kod neke najbolje specijalistice u hrvatskoj,doktorice Potocki ja mislim.Ugl nisu mi nista specijalno nasli u nalazima krvi i toga a na slikama u domu zdravlja napisali su vrpcasta osteoporoza :S wtf?Onda mi je moja doktorica na rebru rekla da sumnja na Raynodow sindrom,kak vec :P
Ali ja neam takvih problema sa znojenjem i time.Meni su ruke i noge konstantno hladne bilo ljeto ili zima :S a ove izbocine dodu pa odu nakon tjedan-dva :o..Stvarno neznam vise niti sama.Morala sam se ispisati iz prehrambene skole i sada ce me upisati u medicinsku valjda,kao tamo ce mi bit lakse...ma oce ne.. -.-.. Ugl ako neko ima nesto takvoga neka mi javi..hvala

robotina
21.06.2009., 10:41
Željkica, imam kćer koja ima dijagnosticiran RA, Raynaudov fenomen i poliartikularni Iuvenilni Idiopatski Artritis(JIA). RA I Raynauld su povezani. RA napada male zglobove šaka a Raynauld je problem sa cirkulacijom malih krvnih žilica u rukama. Za to, ako si sklona niskom tlaku, najbolje je piti Mega Omegu 3,zimi obavezno nositi debele rukavice i ruke namakati u slanoj toploj vodi. Ne znam jesu li ti prepisali na Rebru terapiju? moja kćer pije Movalis, MTX, Omegu i Folnacin. Ali rado bih prešla na neko alternativno liječenje jer su nuspojave grozne. Ako te što zanima pitaj! Pozdrav!

kaillasa
25.06.2009., 15:43
svima sa RA preporučila bi da probaju izbaciti mlijeko i sve s imalo mlijeka :kava: meni puno pomaže kada se toga pridržavam :mig: čim jedem sir, jogurt bilo što u roku 24 sata osjetim da me nešto boli .

nedavno sam jela kolač od sira i drugi dan mi je odmah nateklo koljeno i jako me boljelo, zglobovi na rukama su mi isto natekli a čim to izbacim vremenom funkcioniram čak sa 5mg manjom dozom decortina.

za kalcij pijem kalcije u tabletama s vitaminom d a sojino mlijeko je isto dobro može se koristiti i u kavi i za kolače samo stvar navike. probajte možda pomogne :top:

ashwinikumaras
25.06.2009., 15:47
Ispričavam se, nisam se dotakao i mlijeka. Mlijeko ne uzimati ni u kojem slučaju, kao niti mliječne proizvode. Oni su umnogome odgovorni za stvaranje otpadnih naslaga u našem organizmu. Taj otpad se onda taloži u našim crijevima i s vremenom se pretvara u toksine, ako ga sami ne očistimo na neki način. Ako ti otpadni materijali ostaju u nama duže vrijeme i pretvore se u toksine tada se oni polako otpuštaju po našem tijelu. Tako dolaze i u naše zglobove između ostalog i djeluju na strukturu zglobne tekućine, itd. Uglavnom, oni su umnogome odgovorni za nastanak RA.

Iz toga razloga je veoma bitno da napravimo neku vrst čišćenja naših crijeva.

jagodda
15.03.2010., 22:46
pozdrav svima!
evo nova sam na forumu...i nova u borbi sa artritisom.ne znam još kakvim.
zainteresirala me ova rasprava o mms-u,jako..
bila bi vam jako zahvalna ako bi mi netko mogao poslati pm sa informacijama o tome gdje mogu nabaviti mms...tražim po internetu,ali ništa konkretno nisam našla...
i da, svima želim sreće u daljnjoj borbi sa zlim patogenima...ja ću ih pobit sve;)

samrah
15.07.2010., 14:54
Molim vas sviju,ako neko ima iskustava sa RA da mi napise sta vama najbolje pomaze.Imam 24 godine,i u poslednjih nekoliko mjeseci mi se na zglobovima saka javlja crvenilo i bol.Svi reumatski i imunoloski nalazi kao i rtg snimci su uredni.
Cijelo vrijeme citam o MMS i rado bih ga probala,tj rado bih sa njime pokusala sanirati moje stanje ali ne znam da li i gdje se moze nabaviti u Sarajevu?!
Ili ako se ne moze nabaviti u Sarajevu kako i od koga bih ga mogla poruciti iz HR?
Molim Vas pomozite mi,ocajna sam ai ocajno boli :(:(:flop:

keti 13
21.07.2010., 11:23
Molim vas sviju,ako neko ima iskustava sa RA da mi napise sta vama najbolje pomaze.Imam 24 godine,i u poslednjih nekoliko mjeseci mi se na zglobovima saka javlja crvenilo i bol.Svi reumatski i imunoloski nalazi kao i rtg snimci su uredni.
Cijelo vrijeme citam o MMS i rado bih ga probala,tj rado bih sa njime pokusala sanirati moje stanje ali ne znam da li i gdje se moze nabaviti u Sarajevu?!
Ili ako se ne moze nabaviti u Sarajevu kako i od koga bih ga mogla poruciti iz HR?
Molim Vas pomozite mi,ocajna sam ai ocajno boli :(:(:flop:
Što se tiče MMS prvo pročitaj knjigu i onda po uputama možeš ga koristiti. Inače može se naručiti u Omega-lan u Zg. Idi na njihovu sstranicu

sandly
10.09.2010., 09:40
Dragi moji,eto ja sam nedavno dobila svoju dijagnozu...Nakon godina i godina hodanja po liječnicima i traženja uzroka mojim bolovima u koljenu,laktovima,zglobovima ručnim i nožnim te oticanju prstiju i koljena napokon su pri posljednjoj 5.hospitalizaciji otkrili da se radi zapravo o reumatoidnom artritisu te bilateralnom sakroileitisu s jakom sklerozacijom kostiju.Latex RF mi je 108...Bolovi su stravični,nepodnošljivi,a dani kada se izvrsno osjećam su jaaako rijetki.Nakon tolikih godina mislila sam i da sam već sve umislila i ljudi su mi govorili da mi je sve od stresa i u glavi.Ne znam samo kako su onda objašnjavali gotovo svakodnevne temperature koje idu do 38 stupnjeva.Imam dana kada se osjećam ko da mi se srušio cijeli svijet,a nitko od mojih vršnjaka a i starijih bome ne mogu shvatiti kako je to sve bolno i nepodnošljivo.Završavam opću gimnaziju u Zagrebu,no jako često izostajem,a da ne pričam koliko mi je teško učiti i pisati,no rijetko tko to razumije.Od terapije sam dobila Salazopyrin 2x1 tabletu,pijem Mega Omega fish oil,mažem svim mogućim uljima od Aloe Vere i slično no zasad nema poboljšanja,kažem ovisi kako koji dan.Koristim i Lupocet onaj najjači od 500 mg svakih 6 sati jer s ibuprofenom imam nuspojave na lijek.Imam česte glavobolje a uspostavljene su mi i sljedeće dijagnoze:anemiju zbog manjka željeza u krvi,prolaps mitralnih valvula s regurgitacijom,strumu i cistu na štitnjači,kronilni gastritis,spinu bifidu, skoliozu,lordozu, kifozu, Schmorlove hernije, bulging diskove, vazomotorni i alergijski rinitisa te blažu devijaciju septuma...Molim vas ako ima tko sličnih iskustava s ovim Salazopyrinom (čini mi se da mi je otkad sam prešla na duplu dozu porasla temperatura) i time svime..Hvala vam puno i koliko god pokušavala već polako jednostavno sve te probleme staviti na stranu, ima dana kada se osjećam jako loše i to je jednosatvno nemoguće

tamči
08.10.2010., 15:18
20 -ak godina imam probleme sa zglobovima. počelo je 90-ih sa upalom tetivne ovojnice na prstu ruke. nakon par godina ponovno, ali drugi prst, zatim 2004. lagani bolovi i nelagoda u stopalima. do 4mj 2010 nalazi uvijek uredni, a onda u 6 mj. crp 10. bila na rebru u 9. mjesecu ove godine. dg.spondilartropatija. do sada na voltarenima, a sad 2. dan salazopyrin, controloc za zaštitu želuca. čitam vas , pa ću sudjelovati u forumu.

Begemotica
08.10.2010., 15:43
@sandly, jako mi je žao, a vjeruj, mi, znam kako se osječaš. Nemam nikakvog iskustva s lijekovima, pa s te strane ne mogu te posavjetovati, a da li je ti netko rekao da moraž biti izuzetno pažljiva kod prehrane? Jer tebi može naškoditi čak i hrana koja je za druge zdrava. I koliko god da boli, obavezno moraš vježbati (pod kontrolom stručnjaka, naravno).

Begemotica
12.10.2010., 07:37
Ne znam da li se može napraviti taj tretman u Hrvatskoj, ali liječenje artritisa provodi se s kurom Panchakarme. Znam da su to radili u Sloveniji, u termama Radenci.

didi00000
26.10.2010., 16:18
Pozdrav svima..Imam artritis od 18 godine (27), bila sam na svakakvim klasičnim terapijama..... i još uvijek sam....znala sam da prehrana jako utječe, ali ja sam kao dijete imala neurodermitis i pubertetu je sve prestalo a pojavio se RA poliartritis..naime je sam bila alergična na sve sve.(mlijeko , poneko meso, krumpir, ulja, brašno, čokoloadno)..što ću jest?je li moguće da je uzrok mog RA hrana? MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!

Kronični Vlado
26.10.2010., 21:50
MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!

ja bih vaš volio vidjet što bi tvoj doktor rekao da ga tražiš recet za izbjeljivač :D

Begemotica
27.10.2010., 07:47
Pozdrav svima..Imam artritis od 18 godine (27), bila sam na svakakvim klasičnim terapijama..... i još uvijek sam....znala sam da prehrana jako utječe, ali ja sam kao dijete imala neurodermitis i pubertetu je sve prestalo a pojavio se RA poliartritis..naime je sam bila alergična na sve sve.(mlijeko , poneko meso, krumpir, ulja, brašno, čokoloadno)..što ću jest?je li moguće da je uzrok mog RA hrana? MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!

Ne znam ništa o MMS-u, ali mogu ti dati nekoliko savjeta za prehranu, ako želiš više, poslat ću ti na PM, a ukratko: trebaš izbjegavati samo bijelo brašno, integralno, raženo ili kukuruzno neće ti škoditi, mlijeko i mliječne proizvode, masnu hranu, hranu zbog koje se stvaraju plinove (grah, naprimjer), i naravno, šečer. Savjetujem ti koristiti đumbir (ja ga naribam po salati) i sezamovo ulje, a tim uljem možeš i mazati zglobove. Kao začine za artritis su dobre češnjak i kim, a jesti treba što više povrća i voća, voće, naravno, sirovo, a ovrće može biti i kuhano, samo ne prženo u masnoći. Sada je sezona bundeva, oni su jako pogodna hrana za artritičare.

Beljki
27.10.2010., 09:47
Od zacina nit kurkuma nije losa (protuupalna svojstva) navodno.

Izguglah sad neka istrazivanja:

1 - Author(s): D. Chandra and S.S. Gupta
Title: Anti-inflammatory and anti-arthritic activity of volatile oil of Curcuma longa (Haldi)
Indian J. Med. Res. Vol. 60, No. 1, p. 138-142 (1972)
ISSN: 0019-5340; CODEN: IJMRAQ

key words: essential oil of Curcuma longa; pharmacological activity of Turmeric

--

2 - Author(s): R.R. Kulkarni, P.S. Patki, V.P. Jog, Gandage and B. Patwardhan
Title: Efficiacy of an ayurvedic formulation in rheumatoid arthritis - a double-blind placebo-controlled cross-over study
Indian J. Pharmacol. Vol. 24, No. 2, p. 98-101 (1992)
ISSN: 0253-7613; CODEN: INJPD2

key words: rheumatoid arthritis; seroconversion; ayurvedic medicine; clinical trial; Curcuma longa; double-blind study

--

3 - Author(s): K.K. Sharma, S. Chandra and D.K. Basu
Title: Synthesis and antiarthritic study of a new orally active diferuloyl methane (curcumin) gold complex
Inorg. Chim. Acta Vol. 135, No. 1, p. 47-48 (1987)
ISSN: 0020-1693; CODEN: ICHAA3

--

4 - Author(s): R.R. Kulkarni, P.S. Patki, V.P. Jog, S.G. Gandage and B. Patwardhan
Title: Treatment of osteoarthritis with a herbomineral formulation: a double-blind, placebo-controlled, cross-over study
J. Ethnopharmacol. Vol. 33, No. 1-2, p. 91-95 (1991)
ISSN: 0378-8741; CODEN: JOETD7

key words: Withania somnifera; Boswellia serrata; Curcuma longa; Turmeric; arthritis; osteoarthritis: clinical trial; herbomineral; Ayurvedic medicine

majacc
14.11.2010., 16:02
Priključujem se....

Reumatoidni artritis dijagnosticiran mi je prije 8 godina. Tada kao 18-godišnjakinja završila sam na ''Rebru'' i stanje mi se uvelike popravilo. Svih ovih godina ne ''skidam'' se s Decortina i Rocaltrola. Unazad godinu dana imam problema s desnim koljenom. Na MR je utvrđeno da imam zadebljanu ovojnicu u koljenu (posljedica artritisa) i u potkoljenici mi se napravila Beckerova cista, koja je također normalna za artritičare. Uskoro idem na operaciju koljena i potkoljenice i doktori smatraju da bi se stanje artritisa trebalo smiriti na neko vrijeme, iako nisam ni sada imala problema osim toga s koljenom. Sada su mi dali da pijem i MTX i Folcain uz njega da mi se upala u koljenu smiri. Što se tiče kortikosteroida (Decortin i MTX u mom slučaju) nemam nekih problema i dobro ih podnosim. Inače imam 26 godina, visoka sam 163 cm i teška 47 kg. Ne debljam se od njih,ali MTX je dosta gadan za jetru. Jetrene lezije se moraju kontrolirati jer AST, ALT i GGT počnu ''divljati'' . Također i trudnoća uz korištenje MTX-a je kontradiktorna.

utisana
15.11.2010., 09:14
[Možda biš trebala prilagoditi prehranu za reum. art. i početi koristiti razne čajeve, biljke koje pomažu kod R.A. pa biš mogla smanjiti sadašnje lijekove?

utisana
15.11.2010., 09:17
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr/reum_artritis.php

Moja mama ima giht i ona ne smije ni ribu, gljive ni mliječne poizvode.

majacc
15.11.2010., 14:02
Nastojim izbjegavati jesti crveno meso i mliječne proizvode,ali kofeina mi se teško odreći. :(

flipijana
06.12.2010., 08:16
Interesira me ako se kod RA trebaju izbacit mljiječni proizvodi smije li se onda žlica lanenog ulja pomješati sa svježim sirom. Izbacila sam sve mliječno ali vidim da se laneno ulje preporuča sa sirom pa me to buni.
Također sam izbacila bjelo brašno, crveno meso aliniša mi još nije bolje.:mad:

Zenabr1
21.12.2010., 14:28
evo i mene kod vas,dijagnoza ,još nije postavljena,dvoume se između RA i PA (psorijatičnog artritisa). Sve je počelo sa koljenom koje sam 2x operirala jer je hrskavica totalno bila uništena.Nakon toga sa koljenom nije ništa bolje,naotečeno je i bolno,kao i kuk lijevi,i svi zglobovi.Neznam dal je bolje kad stojim,ili ležim bol je prisutna stalno.Na bolovanju sam 3 g,i sada ponovo radim sve pretrage.RF je povišen,CRP je povišen,sad mi se i psorijaza pojavila po nogama,crveni flekovi kao kovanica od 3kn.Pojavila se i na 1 noktu na ruci.Od kortikosteroida sam dobila dermovale kremu za noge,i pijem ibuprofen farmal od 600mg protiv bolova. Tek 10.1.se moram naručiti za pregled kostiju na nuklearnu medicinu,i moram obaviti hla tipizaciju.Slikala sam na rtg šake,kukove i koljena,iza nove g.sam naručena sa svim nalazima u novu bolnicu na kontrolu.
Znam kako vam je,ja sam dobila i na kilaži pošto stalno mirujem,prošla sam preko 200 fiz.terapija,bez pomaka na bolje.Imam 45 g,isto mislim da je to rano za takvu bolest,ali nažalost bolest ne pita za godine.:ne zna:

lovely_one
23.12.2010., 20:41
Imam pitanje za moju mamu, ako netko može pomoći : budi se sa ukočenim i bolnim prstima na rukama, jako dugo joj treba da ih promrda. Inače..radi dosta vani na otvorenom i kada je hladno.
Ona mrzi piti ljijekove pa me zanima možete li preporučiti nešto zaista prirodno...nešto sa čime bi mogla mazati ruke da joj bude bolje.
Puno hvala.

Begemotica
24.12.2010., 17:20
Moja majka rastapala svijeću i mazala ruke toliko toplim parafinom, koliki mogla podnjeti, slojem debline oko 1 cm.

lovely_one
24.12.2010., 18:36
^^^
Hvala na savjetu !

sandra-dada
04.01.2011., 23:13
Pozdrav svima!

Za sve one koji imaju problema sa reumatoidnim artritisom savjetujem vam uzimanje aloe sa sulfatima, koja obnavlja hrskavicu, podmazuje zglobove i ligamente, te konzumiranje preparata koje sadrže riblje i maslinovo ulje (po mogućnosti Forever proizvodi).

Za više informacija ostavite poruku na PM.

malaadama
09.01.2011., 20:14
ja imam artiritis vec 10 godina, sada pijem neke tablete movalis. htijela bi vas upitati jel ko od vas uz ovu bolest ima otečene limfne žljezde na vratu?

Gaby 1111
05.10.2011., 20:21
Kaillasa,
vidim da si mi ostavila pp ali je nestao. Pretpostavljam da me želiš pitati o mome mužu - njegov RA je nestao 5. dan uzimanja MMS-a, počeo je sa 2 kapi 2x dnevno i brzo digao na 8. Imao je isti takav kao ti - otečena koljena, zatim ruke, ramena, zglobovi na prstima - sve ukočeno, bolno, otečeno. Koljena su mu bila vruća i otečena. Nažalost kad smo otkrili MMS on je imao RA već... ček da izračunam... sad ima 45 godina a RA mu je počeo u srednjoj školi. I nema lijeka koji mu nisu davali, i na recepte i one skupe bez recepte, i masaže, ulja, injekcije u zglobove, nažalost nuspojave jesu jake, pogotovo za bubrege!-a da mu propadaju bubrezi nije ni znao dok od Ibuprofena - kojeg je pio svako jutro da ode na posao, tada treći mjesec - nije propišao krv. Ali tada je imao preko 30 god. i puuuno lijekova je prošlo kroz te jadne bubrege...
I sada je morao uzimati takve lijekove, ali samo kad ima napadaje, kako je bilo i kad smo nabavili MMS. Utrljavao je neke prirodne pripravke u koljena i šake, ja sam mu to utrljavala u ramena, počeo je-jer je morao-sa nečim kao Ibuprofen, i uz to je počeo uzimati MMS. Čudesno - 5. dan se probudio bez oteklina i bolova!!! Dakle NJEGOV RA je bio od nekih patogena, koje je MMS pobio. Ali postoje razni RA...
Ja sam mu i prije govorila da se meni čini kao da neki patogeni kipe oko njegovih zglobova, razmnažaju se, tijelo se bori protiv njih... a bezobrazni doktori su ga uvjerili da je to kod njega AUTOIMUNA bolest i da on to sam sebe nekako podsvjesno uništava!!! To su mu govorili jer ga nisu mogli izliječiti! Bezobraznici!!!
Negdje sam bila pročitala da se RA hoće pojaviti (statistički gledano) nakon cijepljenja protiv mumsa. Ma ne mumsa nego...rubeole, mislim? pitaću ga večeras. vakcinacija protiv neke dječje bolesti koja kod nas nije obavezna, ali u Americi je, pa se to kod djece pojavljivalo u statistički značajnom broju. Kad sam ga pitala da li je možda cijepljen protiv te bolesti rekao je da nije, nego da je imao tu bolest, i da se zbilja RA počeo javljati poslije nje.

Šteta da su njemu već i same kosti stradale zbog toliko godina mučenja sa RA, ali samu bolest više nema, upale su skroz nestale jer je MMS pobio patogene. On ga uzme jednom-dvaput mjesečno, tek toliko, i uzmemo ga svi kad nam zaprijeti viroza pa ju ne dobijemo, ili je u jako smanjenom obliku.

Drugi slučaj izliječenog RA koji znam je jedna moja mlada susjeda, ovako mlada kao ti. Nju je RA tako smotao da je bila više puta u bolnici, i prijetila su joj kolica - uz neizdržive bolove. Onda joj je netko rekao da proba sa dijetom, i otkrila je da je alergična na sve od bijelog rafiniranog brašna i krumpira. malo je teže organizirati prehranu bez toga, ali cura je za pola godine trčkarala kvartom kao leptirić, uskoro se udala i odlepršala iz kvarta: sretan put!

Tada sam ja probala muža tako hraniti, ali na njega uopće nije to djelovalo: druga vrsta iste dijagnoze.

Neznam kako se knjiga zove, ali pitaj u knjižnici: otkrijte na što ste alergični! Imaš dijetu bez bijelog brašna i krumpira, pa dijetu bez ovog, bez onog... uglavnom bilo bi dovoljno svaku vrstu hrane izbaciti iz jelovnika na tjedan ili 10 dana pa da odmah osjetiš poboljšanje... ili ne. A to možeš akupa sa mamom - tko zna, možda ste pojele nešto? Možda ste dobile neki virus koji vam se obadvjema uvalio u zglobove u isto vrijeme? Da li ste jele neku novu hranu tih dana? neka viroza? ... nagađam...

šta je to MMS?

Felix 3575
05.10.2011., 21:14
Koji je lijek za Lupus?

shiva 99
26.10.2011., 15:51
Evo čitam sve ovo i jako je poučno i puno informacija. Ja nemam RA, ali mi je doktor rekao da sumnja na tu bolest te da trebam biti pod njegovim nadzorom (naravno dok se stanje ne pogorša pa bude mogao uspostaviti dijagnozu).
Za to vrijeme odlučila sam se informirati i poduzeti sve što je u mojoj moći da toj bolesti ne dozvolim da se razvije. Zasad su moji jedini simptomi (koji su počeli nakon poroda, prije 5 god) lagano oticanje prstiju na rukama, bol zglobova na rukama i ponekad tamne fleke (kao da sam se negdje udarila, a nisam). Svi nalazi su uredni, a magnetska rezon. šaka pokazala je jedam edem na zglobu koji me uvijek boli.

Već duže vremena ne jedem meso, ponekad ribu, ne konzumiram mlijeko, ali pijem jogurte i jedem posni sir sa sjemenkama lana, umjerena sam u slatkišima, pijem puno čajeve, kavu sam izbacila, ne pušim i smatram da živim dosta zdravim životom.
Nekad davno sam u periodu od 6 mjeseci uzimala antibiotike koje su mi doktori bili prepisali za liječenje akni pa mislim da sam tu zeznula sistem :(
Namjeravam početi uzimati MMS, jer ga već duže imam doma.
Jako me zanimaju čišćenja i detoxikacije, ali nisam dovoljno informirana za tako nešto. Ako netko ima neki savjet dobro bi mi došao.
Unaprijed se zahvaljujem.

Begemotica
26.10.2011., 20:27
shiva 99, da li piješ dovoljno vode? Ne čajeva ili sokova, već najobičnije vode?

A u jogurt dobro bi bilo dodavati đumbir ili kurkumu.

U vezi čišćenja: ja redovno radim sahaj basti kryju, a voljela bi otići na pravu panchakarmu.

shiva 99
27.10.2011., 09:09
shiva 99, da li piješ dovoljno vode? Ne čajeva ili sokova, već najobičnije vode?

A u jogurt dobro bi bilo dodavati đumbir ili kurkumu.

U vezi čišćenja: ja redovno radim sahaj basti kryju, a voljela bi otići na pravu panchakarmu.

Istina...ne pijem dovoljno vode, rađe pijem čajeve.
Da li u jogurt dodati samo naribani đumbir, a ako kurkumu koliko? žličicu, dvije ??
Nisam baš upoznata šta je to basti kryja, isto kao ni panchakarma, ali ću malo progooglati.
Zahvaljujem:)

Beljki
27.10.2011., 10:42
Jogurt se moze i razrijediti (ovisi o konstituciji, vati se npr preporuca 50:50, cesto preporuceno uvijek iza obroka )
ne bih isao na panchakarmu na svoju ruku iako se zna prodavati kao lijek za sve. Niti ona kao niti drugi "sveljekari" tipa chyavanprash bas to i nisu te mogu biti i stetni. Radi se o ayurvedskom tretmanu pa ga treba raditi kao i sve druge ako preporuci ayu lijecnik, i to neki za kojeg si se uvjerila da je kvalitetan i da nece prodavati stogod samo da proda.

Begemotica
27.10.2011., 12:01
shiva 99: žličica je daleko previše, samo ga napraši malo da dovije krem boju. Đumbir isto samo malo, samo 2-3 puta zaribaš, a možeš i nožem nasjeckati.

I naravno, prije svakog tretmana je uputno posavjetovati sa specijalistom za to područje. (neću više da me kolega ne skuri :zubo: :trk:)

shiva 99
27.10.2011., 12:46
Evo baš ću provati i hvala na savjetima :p

shiva 99
27.10.2011., 12:46
ovo je trebao biti :)

Beljki
27.10.2011., 15:29
Kuri, kuri :mudri: :zubo:

E sad da se upletem u nadriljecnistvo pa da da nas sve Bat moze kurit idem izvuc od nekud kako ajurveci drvo o tom :D doduse ovaj autor slovi kao neortodoksan malo pa ne znam je li negdje uzeo sebi malo vise slobode nego sto bi to bilo cisto ayurvedski, poznanik koji zna malo vise o ayu od mene kaze da je zanimljiv teoreticar i diagnosticar, ali da mu terpijski dio malo steka. Nemam osobno blagog pojma, samo cu prepricat sto sam naso :o :D

Uglavnom... buduci da se ar smatra autoimunom reakcijom na visak ame (obicno prevode kao toksini) koja se akumilira u kapha tipu tkiva, odnosno tekucina u kostima i zglobovima dosta se povezuje sa neadekvatnom prehranom, ali i neredovnom menstruacijom kod zena (koliko je korisna amavajz kad je redovna toliko moze akupljat amu kad nije). Takodjer iscrpljenost od prevse rada ili vjezbanja, previse seksa ili emotivnih problema (brige, tuge..) kako indirektno (zbog toga sto moze uzrokovat ranije navedeno lose hranjenje, pretjeranu aktivnost, opijate itd) tako i direktno. Takodjer povezuju sa mentalnom krutoscu, losom/nedovoljnom "projekcijom ega" koja se povezuje sa kostima (da ne ulazim u filozofske/misticne postavke iz kojih to izvlace), zatim strahom od neuspjeha, nedostatkom asertivnosti itd logikom da to uznemiruje vatu, stvara oporost (okusi slicno kao elementi i slicne apstrektne tvorevine imaju sire znacenje od doslovnog), ometa cirkulaciju (sklonost anksioznosti se nekad povezuje sa ometanjem cirkulacije)... dalje jacanje frustracije povecava gorcinu (opet siri smisao okusa), dalje remeti vatu sve dok konacno blokiranost/koncentracija ame u zglobovima ne dovede do upalnih procesa.

Navodno nekima to predstavlja cak oblik sigurnosti, bijega, izgovora i tako, dosta u tom smislu "psihologiziraju" :D

Daljnje moguce komplikacije sirenjem koncentracije ame smatra se da mogu nastati u krvnim sudovima, srcu, ocima, plucima i zivcima (anemia, uvecani limfni cvorovi, ubrzan rad srca te ponekad kolitis, zatvor, oscilacije u tlaku, bronhitis, bubrezni kamenci, grcevi u nogama, bolesti zuci, u najgorem ali rijetkom slucaju smatra se da moze dovesti do ozbiljnijih zatajenje bubrega zbog amiloidoze, oblika nakupljanja ame sa njihovog gledista).

Kako bilo samtra se da je u nekim slucajevima uzrok fizicki, a u nekima vise psihicke prirode, ali u oba se slucaja koriste "fizicki postupci" ljecenja da bi se oslobodilo ame.

Ono sto je zanimljov jest da su u starijim tekstovima uglavnom opisani tipovi sa vrlo naglom pojavom simptoma, a sto je danas rijedji slucaj :misli:

Sto se terapije tice dugotrajna je, a pristup se mjenja ovisno o fazi buduci sama bolest oscilira. Kada je faza akutna rade se "hintne intervencije" dok se u ostalom periodu nastoji postepeno smanjivati ama. Kod akutne faze preporuca se malo, lagane i tekuce hrane. Slab caj od djumbira (sa limunom i medom ako je potrebno) se smatra jako korisnim, posebno kada je debeo sloj "naslage" na jeziku (bijela naslaga na jeziku se opcenito smatra indikatorom nakupljanja ame). Zatim se prelazi na kasu od rize ili jecma, zatim rijetku juhu od munga (mislim da je to leca ali nisam siguran :misli: ) i zatim mung kichadi (??) te sa time nastaviti do tjedan dana u fazu remisije kada se prelazi na uobicajenu prehranu. Izbacicti sve zivotinjske masnoce, cak i maslo (koje se inace smatra vrlo kvalitetnom namirnicom) na dva do 6 tjedana.

Zatim preporuca eksperimentiranje sa trigerima posto je prilicno moguce da postoji "alergija" na neke namirnice. Stoga nakon sto se sredila probava i apetit preporuca eksperimentiranje sa uvodjenjem ove ili one namirnice iz inace uobicajene prehrane da se vidi izaziva li neka reakcije, npr bolove u zglobovima nakon konzumacije... ako se nije sigurno u reakciju preporuca mjerenje pulsa prije i nakon jela, ako je znacajno ubrzanje (preko 5%) vjerojatno je reakcija... Kada se pojavi reakcija ne konzumirati taj proizvod tjedan dana pa opet pokusati. Ako se opet javi reakcija napraviti pauzu od sest mjeseci bez konzumacije prije ponovnog pokusaja.

Bez obzira na rekaciju preporuca se izbacivanje svih zivotinjskih masnoca, sve przene hrane, svih mljecnih proizvoda (i jogurt???), sve podhladjene hrane, rafiniranih secera, alkohola, povrca iz ove porodice
http://en.wikipedia.org/wiki/Solanaceae
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=george&dbid=62
(znaci kod nas posebno krumpir, rajcica, paprika, cili, patlidjan, duhan )
izbjegavati barem mjeec i pol, duze je bolje. Kod pusaca ako ne mogu prestati smanjiti sto vise.
Smanjiti sol, a vodu piti toplu.

Izbaciti aluminij (posudje, neki praskovi za tijesto, po nekima bolje i deodorante sa njime izbjegavati, za svaki slucaj :D)

nastavim kasnije :D

Beljki
27.10.2011., 20:20
zagrijavanje zglobova je korisno, no treba biti suho (vlazna toplina steti). Moze proci termofor ili elektircna grijalica, a bolja je opcija grijanje u pecnici ciglene prasine ili mjesavine pjeska i (kamene) soli koju se zatim stavi u pamucnu ili lanenu vrecicu pa na zglob. Efekt ce biti bolji sa uljem, ali samo ricinusovim, neka druga mogu imati kontraefekt, namazati prije stavljanja navedenog obloga.

Naravno suncanje i zbog grijanja i d vitamina.

Mogu se koristiti neki biljni oblozi, npr http://en.wikipedia.org/wiki/Datura_stramonium
medjutim kako se radi o otrovnoj biljci, a cini mi se i sa halucinogenim svojstvima (ili sam zbog porodice pomjesao) ne samo da treba biti oprezan kod koristenja vec provjeriti je li legalno. U svakom slucaju koriste se izmrvljeni listovi privezani platnom uz zglob. Alternativno cijeli list nakon sto je namazan ricinusovim uljen i lagano przen u zeljeznoj tavi.

Gusta krema od korjena biljke http://en.wikipedia.org/wiki/Rhubarb ostavlljena da se osusi na zglobu moze smanjiti oticanje.
Krema od đumbira moze pomoci tijelu u razgradnji ame u zglobovima, ali treba paziti da se ne ostavi predugo i ne izazove "opekline" na kozi.

Kreme od iducih biljaka mog takodjer biti od koristi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comfrey - korjen
http://en.wikipedia.org/wiki/Ulmus_rubra
http://en.wikipedia.org/wiki/Verbascum_thapsus

u odredjenim okolnostima i borove iglice, crveni papar itd..

Papar i kopriva mogu biti kod odredjenih ljudi koristeni (ovisno o konstituciji, nikako kod jakih upala ili pitta konstitucija) da potaknu odredjene procese dodatnom "iritacijom".

Beljki
27.10.2011., 20:24
sam opet ponavljam da poznanik koji ima neke veze sa ajurvedom nije odusevljen sa ovim likom u terapijskom djelu, posebno receptima i biljnim pripravcima, kaze da ima neke ocite greske. Dodue to se vjerojatno odnosilo na ajmo tako reci strucnije stvari pa ne znam kako stoji sa ovim "kucnim savjetima" ipak sve uzeti sa dozom opreza, ovdje je vise kao opca informacija, a svakako bolje posjetiti ayu lijecnika ili se ako nista posavjetovati sa svojim lijecnikom kako barem ne bi nesto potencijalno stetno primjenili :mig:

ayurveda ionako inzistira na individualnim konstitucijskim razlikama pa ni terapije nisu univerzalne, iako u nekim slucajevima mogu biti, ne znam kako je sa ovim.

Beljki
27.10.2011., 21:23
gorki i ljuti okusi se smatraju korisnim u kontroli vate i oslobadjanju ame. Ljuto je bolje koristiti u remisiji, gorki u vrijeme izrazenih procesa, posebno u slucaju jake opce boli u tijelu, gubitka apetita, gubitka okusa u ustima, lose probave i temperature/groznice. Temperatura se smatra prirodnim tjelesnim mehanizmom (slanjem topline dhatuima) pomoci razgradnji ame. Treba ju snizavati samo ako je vrlo visoka, a gorke substance pomazu da se "posao" sa amom lakse i brze obavi.

Potpuno ili djelomicno gorke substance u tom smislu, a koje su lako dostupne su: alfalfa, aloa vera, zutika, breza, radic, maslacak, echinacea, gorcika, likviricija (licorice??) korijen, crvena djetelina??? (red clover??), hajducka trava, juka (za ove ne znam prijevod: budrock, chickweed, devil's claw, golden seal, skullcap, yellow dock).

Iako su sve korisne u datoj situaciji postoje individualne razlike
gorčika u slucaju znacajnog gubitka apetita sa losom probavom
aloa vera umiruje probavu i korisna je za jetru
zutika i maslacak za jetru
alfalfa za bolove i debelo crijevo
juka i devil's claw za bolove u zglobovima
licorice root protuupalno djelovanje
skullcap umiruje zifcofe.
zutika, ecinacea i golden seal pomaze kod parazitskih bestijica ..

sve gorke stvarce pomazu smanjivanju sklonosti alergijama.

Od lijekova (ayu) Tikta ili Mahasudarshan Churna (koji su ekstremno gorki) pomazu kod alergija.
Guggulu pomaze kod upala i reum.art. Prvenstveno je gorak, ali ima i ljute, trpke i slatke komponente. Cesto se koristi Triphala Guggulu (zbog nekih dodatnih karakteristika tripale). U akutnoj fazi ipak je najbolji simhanada guggulu (guggulu, triphala, makshika bhasma, sumpor, ricinus).

i zasebno se koristi ricinusovo ulje, vec spominjano...
koristi se i za "ciscenje" uz jaci djumbirov caj ukoliko se procjeni da je probavni takt "oblozen amom"

ljuto se koristi vise u remisiji, ali nekad i akutno (i ricinus tu spada) ako postoji veliko nakupljanje ame, a nema snaznih upala ili drugih pitta manifestacija (ili naravno pitta konstitucija)
to su: bosiljak, macja metvica, anis, piskavica, cesnjak, djumbir, persin, pepermint/paprena metvica, zelena metvica, kurkuma, (calamus root, lobelia, mugwort, valerian, wood betony).

Od njih kurkuma i metvice obicno ne smetaju ako se ne pretjeruje piti pa se gotovo uvijek mogu koristiti.

jednostavan recept, posebno ako je problem samo u jednom zglobu jest samljeven rezanj cesnjaka u zlici mlijeka prije spavanja.. Inace je mlijeko zabranjeno, ali u ovom se slucaju koristi kao "Kontrateza" odredjenim inace potencialno negativnim efektima cesnjaka.
Kod vrlo jakih upala bolje je koristiti Kaishora Guggulu, oblik guggulua koji umanjuje njegove ljute i "vruce" karakteristike.

Beljki
27.10.2011., 23:06
Remisija:

u toj fazi treba imati jednostavnu, uravnotezenu anti alergijsku prehranu, moze se koristiti i "vlazna toplina". Dobra "medicinska" ayurvedska ulja za reumatske probleme su: Dhanwantaram Taila, Ksheerabala Taila, Sahachara Taila, Pinda Taila i Vishagarbha Taila (ovo zadnje koje je otrovno se moze koristiti i u aktunoj fazi). Mogu se koristiti povremeni klistiri sa odredjenim namjenskim preparatima za kontroliranje vate i oslobadjanje odredjene ame, posebno kada se desavaju promjene u probavi i nakupljaju plinovi u donjem djelu trakta.

guggulu se koristi u remisiji za uklanjanje stare, ukorjenjene ame iz dhatua. Najbolje varijante su yogaraja guggulu i mahayogaraja guggulu. Sadrze vise ljudtih sastojaka.

Dok se u akutnoj fazi preporucuje mirovanje uvdje se preporuca vjezbanje. Jednostavne yoga vjezve i vjezbe disanja koje potpomazu eliminiranju ame. Kad tijelo ojaca i jace vjezbe, osobiti u vodi zbog manjeg opterecenja. Posebno deblji ljudi trebaju vjezbati zbog veceg opterecenja zglobova.

Iako seks moze nekima pruziti privremeno poboljsanje, prvenstveno zbog kombinacije utjecaja psiholoskih i kemijskih procesa na bol, nije ga pametno koristiti za to posto dugorocno previse seksualnih aktivnosti smanjuje ojas sto ce oslabiti probavu i ojacati amu te time artritis.

Protuupalni lijekovi (kortizon, fenilbutazon..) su uobicajeni lijekovi za "hitnu pomoc" koji mogu biti neophodni u nekim akutnim situacijama ali ne bi trebali biti redovno koristeni posto se ne bave amom vec "varaju" sistem koji "skrece paznju" ali se ama nastavlja sakupljati. Ukoliko se kortikosteroidi redovno koriste medjutim ne smije se nikako prekidati naglo i bez ljecnickog nadzora.

Procjena kada se treba odmarati (radi umirivanja vate), a kada biti aktivan (radi stimuliranja kaphe i izbacivanja ame) je jedan od kljuceva terapije.

Mentalne vjezbe koje pomazu u odvajanju psihickih procesa od fizickih reakcija mogu u velikoj mjeri pomoci u kontroli boli i popravljanja raspolozonja kod kronicnih bolova.

Zbog ranije spomenute moguce psiholoske veze u remisiji se treba baviti i eventualnim emotivnim konfliktima bez ulazenja nekakve filmove samooptuzivanja sto nicemu ne sluzi. Moze se u slucaju potrebe traziti i profi pomoc, ali bez pretjerivanja koje moze dovesti do previse opsjedanja vlastitim problemima.

Beljki
27.10.2011., 23:09
e to je taj dio koji se odnosi na artiritis, no to je iz jednog vrlo opcenitog uradkica o ayurvedi koji ne ide u neke velike detalje, onako uvodno koliko je meni bilo potrebno radi nekog opceg znanja, uvijek je bolje potraziti savjet nekoga tko je upuceniji :)

shiva 99
28.10.2011., 11:58
Ajoj, koliko informacija!
ovdje nema nekog lakog rješenja već treba potpuno promijeniti način života, mislim da je najbolje konsultirati se sa nekim tko je stvarno educiran i tko može pružiti individualnu terapiju.

Najgore je to što se ne osječam bolesno iako osjećam da nešto nije u redu i nešto tinja sve do jednog dana...
Hvala svima na savjetima :)

Beljki
28.10.2011., 12:40
ma to je (sto se mojih postova bar tice) jer prepisivah nesto iz jednog knjizuljka koji je u stvari nesto kao "ayurveda for damis", neces postati lijecnik iz toga, ali ipak pokusava ilustrirati mehanizam, teoriju itd jednog tradicionalnog sustava ljecenja pa onda barata pojmovima i idejama u islustracijama konkretnih primjera koje je ranije opisivao te moze djelovati nerazumljivo ovako van konteksta.

Naravno da u nekakvom radu sa pacijentom ayu lijecnik ne bi toliko davio nego jednostavno direktno prepisao lijekove, prehranu i ostalo.

No s druge strane kod kronicnih bolesti cini mi se da je puno vise na pacijetnu, njegovom upoznavanju vlastitog tijela i otkrivanju mehanizama koji trigeriraju ili ublazuju probleme pa je onda dobro mozda imati i neku siru sliku :ne zna:

e sad jel ta slika smislena ili neko zaostalo plemensko laprdanje je drugo pitanje :zubo:

Kako bilo ima i hr par ljudi sa zavrsenim ayu faksevima. Imas Somalatu koja je po meni em preskupa em su neke stvari koje covjek prica malo... onako, lupa po svemu i svacemu sto bas i nema veze s vezom, prodaje maglu i ppkusava impresionirati jeftinim balkan-iscjelitelj trikovima, glumi da cita aure i slicne gluposti.
Imas u Opatiji jednog mladog indijskog doktora. Djeluje iskreno i trudi se bit profesionalan bez pizdjenja po mistici ali je jos dosta mlad i neiskusan, sto mislim da je posebno vazno kada se ovako nesto ide raditi u sasvim drugaciju sredinu (drugacija klima, prehrana, mentalitet itditd ). Frend je bio zadovoljan sa indijcem koji povremeno dolazi u Gansh centar u Zg, to bi mogla biti zgodna opcija, posebno za one iz Zg. Velika prednost je sto se cini kako nekako uspjevaju uvozit (barem neke) ayu preparate sto je inace problem pa se snalaze i dovijaju sa onime sto imaju.

Drugo vise manje mislim da su ljudi sa nekim kratkim tecajevima isl, ne znam za ayu lijecnike sem navedenog.

Begemotica
29.10.2011., 07:56
Uglavnom... buduci da se ar smatra autoimunom reakcijom na visak ame (obicno prevode kao toksini) koja se akumilira u kapha tipu tkiva, odnosno tekucina u kostima i zglobovima dosta se povezuje sa neadekvatnom prehranom, ali i neredovnom menstruacijom kod zena (koliko je korisna amavajz kad je redovna toliko moze akupljat amu kad nije).

Evo, da se nadovežem na ovo, ja nisam nikakv stručnjak niti znalac, pišem isključivo iz osobnog iskustva, doduše nemam reumatoidni artritis, već sistemsku autoimunu kolagenozu, ali to je osto sranje, drugo pakovanje. Imam gormonski disbalans i svako toliko odem kontrolirati hormone kroz krvnu sliku i primjetila sam da mi bolovi u zglobovima i mišićima točno prate oscilacije hormona.

A promjeniti cjelokupni način života nije uvijek moguće, ali pomažu i male promjene, meni naprimjer, ayrvedac posavetovao da pripazim na to da tjekom dana pijem dovoljno vode, dvije čaše odmah čim se probudim, i poslje pazim da pijem između obroka, najkasnije pola sata prije i najranije jedan sat poslje.

Beljki, ja sam jedno vrijeme prije spavanja pila toplo mlijeko sa đumbirom, češnjak mi ayrvedac iz nekih razloga zabranio :ne zna:

Beljki
29.10.2011., 08:39
Beljki, ja sam jedno vrijeme prije spavanja pila toplo mlijeko sa đumbirom, češnjak mi ayrvedac iz nekih razloga zabranio :ne zna:

:ne zna:

ne mogu komentirati, ovo prenesoh iz knjige, buduci mi za ono sto meni treba ayu tretmani nisu previse bitni, samo nekakve osnove povezive sa yogom, ne bim se stel previse mesat posto ne znam previse.

Ipak su tu samo opci savjeti, a u praksi se uvijek prilagodjava individui, specificnoj konstituciji i drugim okolnostima pa se ne mogu davati opci recepti.

Naravno nisu svi ayu lijecnici isti, cak i u skolovanju postoje razlike. A naravno dosta ih je i jednostavno losa :D U svakom je slucaju bolje drzati se onoga sto je on reko nego sto neko tu napise, eventualno potrazito nekog drugog dr za "drugo misljenje". Ipak to nije medicina, koliko god se trudili standardizirat i pribliziti isto, ima vise razlika i medju dr-ovima i samim ayu faksevima, a i vise mulatora... Inace sto se cesnjaka tice dosta je dobar za vata konstitucije, mislim da za pita npr i nje tolko, vec tu postoje znaci neke razlike...
Mlijeko prije spavanja je inace ok, ali ovdje se zbog specificnog stanja/bolesti ne preporuca, ovdje sa cesnjakom je zbog odredjene interakcije sa istim, ne zbog samog mljeka koje inace treba po njemu izbjegavati, ali rekoh nije sveto pismo sto je u gornjim postovima :ne zna:

shiva 99
29.10.2011., 17:33
Frend je bio zadovoljan sa indijcem koji povremeno dolazi u Gansh centar u Zg, to bi mogla biti zgodna opcija, posebno za one iz Zg. Velika prednost je sto se cini kako nekako uspjevaju uvozit (barem neke) ayu preparate sto je inace problem pa se snalaze i dovijaju sa onime sto imaju.

Drugo vise manje mislim da su ljudi sa nekim kratkim tecajevima isl, ne znam za ayu lijecnike sem navedenog.

E da, baš sam i ja čula za tog Indijca i znam neke ljude koji su ga posjećivali i jako su zadovoljni pa se nadam da bi mi on mogao pomoći.

footprint
30.03.2012., 14:53
bok, može li mi netko od vas reći jel bio kod privatnog fizijatra i kako se kreću cijene?

CerseiLannister
10.07.2012., 11:29
bok, može li mi netko od vas reći jel bio kod privatnog fizijatra i kako se kreću cijene?

ja sam bila kod dr. Brozičević u Termama Selce tj. liječila sam se tamo dugo, išla na fizikalnu i sve ostalo. mislim da ti je cijena oko 500 kuna za pregled i mišljenje

hakuna
08.08.2012., 15:48
mozda je ovo vec stara prica ali evo meni nova pa bi molila ako mi netko moze reci ovdje ili privatnom porukom nesto o mms kapima....napao me reumatoidni artritis a kako imam 32 god ne zelim se pustit ko tikva niz vodu a jos manje lijecit po bolnicama...zanima me sve o toj prici i kako doci do njih ili ih napraviti....hvala svima unaprijed

vjekos30
08.08.2012., 17:42
mozda je ovo vec stara prica ali evo meni nova pa bi molila ako mi netko moze reci ovdje ili privatnom porukom nesto o mms kapima......zanima me sve o toj prici i kako doci do njih ili ih napraviti....hvala svima unaprijed

O tome imaš nešto ovdje - http://ovdje/

1142
12.11.2012., 14:31
Pozdrav svima.

ako mi moze netko odgovorit jesu li ok ovi nalazi , bio bi mu jako zahvalan.

RF <10 IU/ml referentni intervali <14
CCP <7.0 U/ml referentne vrijednosti <17
CRP <1 mg/L referentne vrijednosti <5

sumnja se na reumu , artritis. HVALA!

Ace_
21.11.2012., 09:44
Ne znam za nalaze ali dodao bih na temu, ako vec nije bilo spomenuto da je biljka kurkuma (http://www.zdravosfera.com/kurkuma/) spas kod artritisa. Smanjuje inflamaciju u cijelom tijelu. Citao sam po internetu iskustva ljudi koji su potpuno presli sa konvencionalnih lijekova na tablete sa ekstraktom kurkume. Samo ne znam ima li kod nas za kupiti kvalitetne kurkume.

leeloo27
21.11.2012., 09:48
Pozdrav svima.

ako mi moze netko odgovorit jesu li ok ovi nalazi , bio bi mu jako zahvalan.

RF <10 IU/ml referentni intervali <14
CCP <7.0 U/ml referentne vrijednosti <17
CRP <1 mg/L referentne vrijednosti <5

sumnja se na reumu , artritis. HVALA!

Jesu. :)

Begemotica
21.11.2012., 11:47
Ne znam za nalaze ali dodao bih na temu, ako vec nije bilo spomenuto da je biljka kurkuma (http://www.zdravosfera.com/kurkuma/) spas kod artritisa. Smanjuje inflamaciju u cijelom tijelu. Citao sam po internetu iskustva ljudi koji su potpuno presli sa konvencionalnih lijekova na tablete sa ekstraktom kurkume. Samo ne znam ima li kod nas za kupiti kvalitetne kurkume.

Ne znam za kvalitetu ali kurkuma kao začin se prodaje u bilo kojem boljem trgovačkom centru, ja je obilno trpan u skoro sva jela. :)

re-xp
17.12.2012., 13:42
Ne znam za kvalitetu ali kurkuma kao začin se prodaje u bilo kojem boljem trgovačkom centru, ja je obilno trpan u skoro sva jela. :)

Curcumin 95 je ekstrakt koji sadrži 95% curcumanoida i koristi se u terapijske svrhe i ne služi kao začin. Cijena ekstrakta kurkume nije jeftina a potencija dijetetskog pripravka ovisi o koncentratu ekstrakta. Nabava terapijskih suplemenata u RH je preskupa, pogotovo za kronične bolesti.

Blues Dada
17.12.2012., 16:46
Kurkurum je koristan, znam iz vlastitog iskustva.

iti
15.02.2013., 19:35
Pozdrav!
Mami mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis s Syorgen sindromom. Okoštavaju joj zglobovi šaka već dulje vrijeme, opet je počela piti kortikosteroide, a sad joj je na kuk prešlo. "propada" joj u hodu uz groznu bol. Čitam nešto sad o ovom MMSu pa me zanima bi li joj to pomoglo jer vidim da na neki artritis djeluje, pa ne kužim na koji? I gdje bi se mogao nabaviti MMS? Unaprijed hvala

mukotrpak
15.02.2013., 19:53
Pozdrav!
Mami mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis s Syorgen sindromom. Okoštavaju joj zglobovi šaka već dulje vrijeme, opet je počela piti kortikosteroide, a sad joj je na kuk prešlo. "propada" joj u hodu uz groznu bol. Čitam nešto sad o ovom MMSu pa me zanima bi li joj to pomoglo jer vidim da na neki artritis djeluje, pa ne kužim na koji? I gdje bi se mogao nabaviti MMS? Unaprijed hvala

Pije li mlijeko i jede li mliječne proizvode? Kravlji albumin može potaknuti limfocite na uništenje zgloba molekularnom mimikrijom.

vjekos30
15.02.2013., 22:33
Pozdrav!
Mami mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis s Syorgen sindromom. . . I gdje bi se mogao nabaviti MMS? Unaprijed hvala

Imaš pp.

iti
16.02.2013., 15:14
Normalno se hrani, s obzirom da joj nitko do sada nije rekao da bi išta trebala izbaciti iz prehrane - mislim na liječnike. Treba li još nešto izbaciti osim mliječnih proizvoda??

mukotrpak
19.02.2013., 20:47
Normalno se hrani, s obzirom da joj nitko do sada nije rekao da bi išta trebala izbaciti iz prehrane - mislim na liječnike. Treba li još nešto izbaciti osim mliječnih proizvoda??

Nitko joj i neće reći. Mlijeko je jedna od nezgodnih namirnica ali sličan učinak može imati i nešto drugo, na primjer, meso, kikiriki, orasi ili jaja. Najbolje je sam sebi provjeriti što se smije a što ne tako da se prati stanje zglobova i na par dana izbaci nešto iz prehrane pa ponovo uvede. Treba biti sistematičan i evidentirati svaki obrok, čak i, na primjer, mlijeko u čokoladi.
Osim hrane artritis može biti uzrokovan reakcijom na bakterije i viruse. Najgori su bar epstein (mononukleoza), gripa, stafilokoki, spirohete borelioze i što sve ne. Treba provjeriti ima li kronični oblik lajmske bolesti (krpelji) ili neko žarište upale (mandule, granulom pa čak i gingivitis).

Arsen
19.02.2013., 23:17
Pozdrav!

Dobro su ti rekli za MMS, on će puno pomoći. Manje će je boljeti. Fizička oštećenja neće sanirati, ali upalu hoće.

princona
10.06.2013., 15:00
Meni je od 12.g dijagnosticiran RA iako pod upitnikom jer ne spadam u klasika sindrome... Meni se jedino manifestira u kuku pa mi je s godinama rezultirao sa artrozom kuka, tako da trebam u dogledno vrijeme po umjetni...
Buduci da sam doktore davno poslala u pm... Obicno stisnem zube i pokusavam sa alternativom, kad su bolovi teski onda voltaren ili ibuprofen.
Ovih dana me sasilo jakoo pa citam sad o MMS- u. Molim da mi javite gdje toga ima za kupiti, trebalo bi mi pod hitno. Ja sam iz OSijeka.
Oni koje ne boli, neznaju kak je covjek spreman i gov... Se namazat ako ce moc normalno funkcionirati :-)) pila tablete, kortikosteroide il ovo tak mi svejedno, od neceg cu sigurno otegnut papke al da do onda bar zivim kak spada :-)

dietfood
13.06.2013., 20:14

Tek sam se od skoro uključio pa je možda već netko napisao ali za Vas je "suplement izbora", Magnezijum klorid. Trebate ga uzimati oralno (ako su Vam bubrezi zdravi) i obavezno transdermalno uz stavljanje obloga na bolna mjesta (zglobove). Naime, Magnezijum klorid vadi kalcifikate iz svih mekih tkiva kao što su: međuzglobni prostor, prostata, dojke mozak i sl... i premiješta ga u kosti i zube gdje i pripada. Uz to riješava i probleme povišenog tlaka (pritiska). Kontraindikovan je samo s niskim tlakom. Ima ga i u Hrvatskoj, potražite malo po internetu ili mi se javite na PM.

Ako ste već bili kod Zdenka, sigurno Vam je bolje, ali nemojte zaboraviti i na prehranu - što više sirovog i potpuno bez mlijeka i mliječnih proizvoda.

dietfood
13.06.2013., 20:22

Nije normalna hrana ono kako se hranimo - normalno je da smo biljojedi. Sve bolesti se riješavaju prelaskom na sirovu (prijesnu) hranu i izbacivanjem mlijeka i mliječnih proizvoda - Znate li još neku životinju koja se hrani mlijekom nakon prestanka dojenja.

Najjači suplement (ne mnogo skup), lako dostupan i u Hrvatskoj (i u Srbiji) koji riješava kalcifikaciju mekih tkiva: dojki, prostate, mozga, međuzglobnog prostora, što i jeste razlog iskrivljavanja zglobova (i kraljžnice (kičme) - naravno)).

pseudocode
26.08.2013., 17:19
Pozdrav,

Moja majka bluje od reumatoidnog artritisa već više desetljeća. Prošla je sve moguće terapije, počevši s decortinom, pa arava i na kraju methotraxati. Svi ovi lijekovi izazivaju takve nuspojave da se je s njima kvaliteta života apsolutno nikakva.
Htjeo sam pitati (isprika ako je već navedeno u prijašnjim postovima) da li je netko čuo ili ima iskustva sa preparatima na bazi koralja?

hvala unaprijed

-KLEOPATRA
27.10.2013., 17:43
stalno njuškam po knjigama pa naletim na svašta,imam drugih problema za koje tražim riješenje a o reumatinom artritisu sam doznala sljedeće...

naime on nastaje od loše prehrane,naročito previše kalcija u prehrani i trebalo bi ga smanjiti na minimalnu količinu pa bi bilo dobro da se prijeđe na vegansku prehranu bez rafiniranog bjelog brašna,žitarica sa glutenom,bjelog šećera,aditiva i konzervansa u hrani to jest onih opasnih e brojeva,mljeko,jaja,rafinirana ulja...piti izvorsku vodu ili destiliranu vodu

dakako i otrova u okolini kao omekšivači rublja,deterđenti,mirisni raspšivači za zrak,borići u autu,otrovi za žohare,moljce,zračenje antena,voda iz pipe,vrući tuš sa kloriranom vodom...

trebalo bi promijeniti prehranu i oslobodit kuću od otrova pod broj jedan,zatim unjeti u svakodnevnu prehranu peršinovo lišće...i ima tu još namirnica ali sam soory zaboravila...i da megnezijev klorid tzv nigari iz bio dućana,velika doza magnezija kroz dan do jedne jušne žlice mrvica magnezija i bolna mjesta kupati u kupki sa dodanim megnezijem,i stavljati obloge od magnezija...

nemam tu bolest fala bogu ali od kada pijem magnezij,zubi me ne bole više na toplo hladno,slatko i nokti su mi super

pa sretno ljudi..

black fox
27.10.2013., 17:47
zanime me jel itko probao tablete s hrskavicom morskog psa. To navodno pomaže.

noelle page
29.10.2013., 00:01
baka mi ima reumatodini artiritis i dobila je dosta jake lijekove. a kako je imala već neke operacije unutarnjih organa, svi ti jaki lijekovi joj teško padnu na želudac. zato sam malo istraživala kako joj pomoći da ne pije farmaceutske lijekove i došla do kurkume. našla sam na webu bio&bio kurkumu u staklenci, pa sam mislila kupiti jos i prazne olekapsule i da joj napunim kurkumu unutra. mislite da bi to moglo funkcionirati?
i koliko često da pije i koliko tih kapsula u danu? (72 godine, oko 60ak kila)
takđer dal bi sugerirali da nešto dodam u te kapsule osim kurkume? možda neko eterično ulje?

i osim toga me zanima kako bi joj mogla pomoci bezaluminijska soda bikarobona? koliko često i sa čim to piti? i odakle je na hrvatskim web stranicama to najbolje naručiti? dal je dobro da se doda malo prirodnog jabučnog octa u to?

dal bi preporučili još neki prirodni čaj za reumatodini artritis?

Frano 1
04.11.2013., 19:57
Imam RA (dosta jak) od 2004. g. Decortin + Metatrexat redovno. Relativno velike doze. Ima li tko kakvu ideju kako se dokopati bioloških lijekova?

brar
05.11.2013., 08:31
Zašto ne mogu vidjeti što je MMS???!!! I ja bi to pila, bole me laktovi i desno rame, još uvijek se nadam da NIJE nikakav artritis (bojim ga se k'o vraga crnoga), nego da mi je sve to dalo radno mjesto i korištenje miša od kompjutera. Ipak, mislim da mi to ne može naškoditi. Inače, pijem magnezij klorid od nedavno. Dakle, pomozite mi da dođem do mms-a. Hvala.:)

RedSonia
05.11.2013., 14:38
Zašto ne mogu vidjeti što je MMS???!!! I ja bi to pila, bole me laktovi i desno rame, još uvijek se nadam da NIJE nikakav artritis (bojim ga se k'o vraga crnoga), nego da mi je sve to dalo radno mjesto i korištenje miša od kompjutera. Ipak, mislim da mi to ne može naškoditi. Inače, pijem magnezij klorid od nedavno. Dakle, pomozite mi da dođem do mms-a. Hvala.:)

pogledaj na linku post forumaša Skyona
http://www.forum.hr/showthread.php?t=622241

brazilac 5
07.03.2014., 21:04
Pozdrav, opis tegoba… počelo je prije nekih 7 tjedana tako da me lakat lijeve ruke bolio a idućih par tjedana se bol intenzivnije javljala s bolovima I u nadlaktici I u podlaktici I u šaci tako da bi me npr. užasno bolilo da sam npr. pio kavu sa šalicom u toj ruci (pa sam uvijek sve radio s desnom rukom) da bi prije nekih 2-3 tjedna bol bila prejaka pa sam nazvao doktoricu opće prakse u ZG-u (nažalost, trenutno sam u inozemstvu) koja mi je dala Ibuprofen (1 tabletu 600mg dnevno) I Deep Relief kremu za mazanje ali nakon samo par dana sam počeo osjećati malo I desnu ruku te vrat I vratnu kralježnicu.

Nazvao sam opet doktoricu opće prakse u ZG-u koja mi je povećala dozu Ibuprofena na 3 x 600mg dnevno ali me želudac bolio pa sam uzimao 2 x 600mg samo sa mazanjem Deep Reliefom.
Prije par dana su mi prsti počeli trnuti na ijevoj ruci ponajviše a počeo sam osjećati I trnke u nogama te neki čudan osjećaj u nogama također.
Sinoć sam otišao u bolnicu ovdje u Njemačkoj (poradi izraženijih bolova posvuda, sada jače I po nogama) gdje nema ništa I samo su mi mislili dati nešto protiv bolova a reumatologa trebam čekati 4-5 mjeseci ovdje.

Nazvao sam oca koji je imao prije xx goduna nešto slično –trajalo je par mjeseci, inače on je HLA B27 pozitivan a pomogao mu je Indometacin… nazvao sam stoga doktoricu opće prakse u ZG-u I ona mi je jutros napisala Indometacin 50 mg / 3 x I baš sam prvi Indometacin popio pa budemo vidjeli za koji dan jel pomaže…

Q1) Jel zna netko koje sve pretrage trebam napraviti što prije – za dobivanje točne dijagnoze te koje lijekove bi bilo dobro uzimati (Indometacin ili nešto drugo)?

Q2) Jel ima netko pojma što bi to bilo?

Q3) Što pomaže od prehrane, promjene u životu, lijekova, sporta i sl.?

Hvala, pozdrav

garudaban
08.03.2014., 06:23
Izbaci iz prehrane sve sve mlijecno
Izbaci iz prehrane sve sve sa glutenom
Uzimaj dnevno 1200 ij. D3 vitamina
Razrijesi konacno te konflikte sa najblizom rodbinom,... i/ili upoznaj se sa "likom i djelom" Ricka Simpsona.
Ovime gore navedenim eliminiras preko 90% korjenja bolesti.
Ako niti nakon 40 dana od pocetka striktnog pridrzavanja nebi bio potpuno zdrav (sto je jako malo vjerojatno) javi se.

Begemotica
08.03.2014., 15:42
I ne zaboravi svako toliko popiti vode. Drži pored sebe bocu i svako toliko gucni gutljaj-dva.

mukotrpak
08.03.2014., 19:45
I još jedna sitnica. Problem bi mogao biti u kiralnosti i nekim dodacima hrani kao što je mliječna kiselina. Tijelo proizvodi lijevu a nekim proizvodima (npr. maslinama) dodaju desnu. Da stvar nije bezazlena najbolje se vidi iz primjera talidomida.

mukotrpak
15.03.2014., 21:23
Opet sam malo češljao literaturu i pronašao zanimljive stvari. Povod je bilo oticanje koljena 24 sata nakon jedenja lignji iz Patagonije. Patagonke su salamurene u natrijevu nitritu. Nitriti su antioksidansi koji dalju lijepu boju mesu i tamane klostridije botulinuma a nalaze se u sinovialnoj tekućini (voda u koljenu) artritičara i jedan su od međuprodukata u razvoju upale. Očito je da unos hranom oplemenjene nitritima može potaknuti upalu. O tome se naveliko pisalo u stručnoj literaturi do kraja devedesetih a onda se prešlo na tretiranje bolesti samo lijekovima bez dijete. Uzgred, u jednom članku piše jasno i glasno da 30-40% artritičara pozitivno reagira na dijetu unutar 7-10 dana.

brazilac 5
09.04.2014., 17:57
Pozdrav, opis tegoba… počelo je prije nekih 7 tjedana tako da me lakat lijeve ruke bolio a idućih par tjedana se bol intenzivnije javljala s bolovima I u nadlaktici I u podlaktici I u šaci tako da bi me npr. užasno bolilo da sam npr. pio kavu sa šalicom u toj ruci (pa sam uvijek sve radio s desnom rukom) da bi prije nekih 2-3 tjedna bol bila prejaka pa sam nazvao doktoricu opće prakse u ZG-u (nažalost, trenutno sam u inozemstvu) koja mi je dala Ibuprofen (1 tabletu 600mg dnevno) I Deep Relief kremu za mazanje ali nakon samo par dana sam počeo osjećati malo I desnu ruku te vrat I vratnu kralježnicu.

Nazvao sam opet doktoricu opće prakse u ZG-u koja mi je povećala dozu Ibuprofena na 3 x 600mg dnevno ali me želudac bolio pa sam uzimao 2 x 600mg samo sa mazanjem Deep Reliefom.
Prije par dana su mi prsti počeli trnuti na ijevoj ruci ponajviše a počeo sam osjećati I trnke u nogama te neki čudan osjećaj u nogama također.
Sinoć sam otišao u bolnicu ovdje u Njemačkoj (poradi izraženijih bolova posvuda, sada jače I po nogama) gdje nema ništa I samo su mi mislili dati nešto protiv bolova a reumatologa trebam čekati 4-5 mjeseci ovdje.

Nazvao sam oca koji je imao prije xx goduna nešto slično –trajalo je par mjeseci, inače on je HLA B27 pozitivan a pomogao mu je Indometacin… nazvao sam stoga doktoricu opće prakse u ZG-u I ona mi je jutros napisala Indometacin 50 mg / 3 x I baš sam prvi Indometacin popio pa budemo vidjeli za koji dan jel pomaže…

Q1) Jel zna netko koje sve pretrage trebam napraviti što prije – za dobivanje točne dijagnoze te koje lijekove bi bilo dobro uzimati (Indometacin ili nešto drugo)?

Q2) Jel ima netko pojma što bi to bilo?

Q3) Što pomaže od prehrane, promjene u životu, lijekova, sporta i sl.?

Hvala, pozdrav

Novosti...pretrage krvi, urina, CRPa, sedimentacije uredne...a tijekom dana me bole prsti ruku, nogu, koljena, laktovi, ramena i misici nadlaktice te zglogovi nogu...

Jel ima netko slicnih tegoba ili ima pojma o cemu se radi?
Idem kod reumatologa za 2 tjedna...

THNX!

Begemotica
10.04.2014., 07:16
Novosti...pretrage krvi, urina, CRPa, sedimentacije uredne...a tijekom dana me bole prsti ruku, nogu, koljena, laktovi, ramena i misici nadlaktice te zglogovi nogu...

Jel ima netko slicnih tegoba ili ima pojma o cemu se radi?
Idem kod reumatologa za 2 tjedna...

THNX!

Imam ja (doduše ima dana kada me ništa ne boli ali retko).

Stala sam na dijagnozi "nedefinirana autoimuna kolagenoza" i odustala sam od daljnje dijagnostike jer imam dojam da liječnike samo nagađaju a nemaju pojma o čemu se tu uopče radi.

brazilac 5
10.04.2014., 12:49
Imam ja (doduše ima dana kada me ništa ne boli ali retko).

Stala sam na dijagnozi "nedefinirana autoimuna kolagenoza" i odustala sam od daljnje dijagnostike jer imam dojam da liječnike samo nagađaju a nemaju pojma o čemu se tu uopče radi.

Pozdrav, ja sada uzimam Indometacin 2 li 3 x 50mg dnevno uz Lupocet 3x dnevno li mi je previše muka i vrti mi se od Indometacina...ti si isto uzimala možda Indometacin ili nešto slično? Što ti je pomoglo?

Begemotica
10.04.2014., 12:56
Ja ne uzimam nikakve lijekove. Od bolova se spašavam yogom.

brazilac 5
10.04.2014., 13:35
Ja ne uzimam nikakve lijekove. Od bolova se spašavam yogom.

OK...much better. Imaš neki link sa vježbama?

Aleš Ernst
11.04.2014., 05:30
Tu mozete procitat kako pomazem rjesavat RA

http://www.aeq.si/cms/index.php/hr/diferencijacija/problemi/212-reumatoidni-artritis

lp

Begemotica
11.04.2014., 20:35
OK...much better. Imaš neki link sa vježbama?

Ja vježbam s učiteljicom preko scypa jer ona je u Rusiji, nije preporučivo raditi na svoju ruku, vrlo lako je pogriješiti

brazilac 5
15.04.2014., 09:06
Ja vježbam s učiteljicom preko scypa jer ona je u Rusiji, nije preporučivo raditi na svoju ruku, vrlo lako je pogriješiti

OK, idem definitivno idući tjedan kod reumatologa...
Btw, pojavile su mi se nekakve cudne pojave na natkoljenici s lijeve strane, vidi slike...

slika 1 (http://img172.imagevenue.com/loc567/th_538067191_IMG_3808_122_567lo.JPG)
slika 2 (http://img178.imagevenue.com/loc512/th_541768786_IMG_3809_122_512lo.JPG)
slika 3 (http://img256.imagevenue.com/loc195/th_541870592_IMG_3810_122_195lo.JPG)
slika 4 (http://img263.imagevenue.com/loc206/th_541976582_IMG_3811_122_206lo.JPG)
...jel netko imao slične pojave?

mukotrpak
15.04.2014., 10:53
OK, idem definitivno idući tjedan kod reumatologa...
Btw, pojavile su mi se nekakve cudne pojave na natkoljenici s lijeve strane, vidi slike...

slika 1 (http://img172.imagevenue.com/loc567/th_538067191_IMG_3808_122_567lo.JPG)
slika 2 (http://img178.imagevenue.com/loc512/th_541768786_IMG_3809_122_512lo.JPG)
slika 3 (http://img256.imagevenue.com/loc195/th_541870592_IMG_3810_122_195lo.JPG)
slika 4 (http://img263.imagevenue.com/loc206/th_541976582_IMG_3811_122_206lo.JPG)
...jel netko imao slične pojave?

Crvenilo je čudna stvar. Brzo doktoru. Možda imaš bakterijsku upalu.

Begemotica
15.04.2014., 13:59
Svakako kod doktora, jedino slično ovom sam vidjela na svojoj mački kad je imala gljivičnu upalu.

Begemotica
20.04.2014., 15:03
Zaboravila sam napomenuti da na temi o štitnjači jedan forumaš mi je posavjetovao uzimati magnezij i selen, i primjetila sam da kad to i radim, bolova skoro da i nema.

bema
20.04.2014., 21:51
Zaboravila sam napomenuti da na temi o štitnjači jedan forumaš mi je posavjetovao uzimati magnezij i selen, i primjetila sam da kad to i radim, bolova skoro da i nema.

Bok,

u kojim dozama uzimaš tu kombinaciju?

Mislim da si ti negdje pisala i o D vitaminu, uzimaš li ga i u kojim dozama?
Hvala.

Begemotica
21.04.2014., 11:59
Umjesto D vitamina uzimam riblje ulje, jednu žlicu dnevno. Uzimam dnevno 1 tabletu Magnezium citrata od 400 mg i 1 tabletu seleniuma od 100 mg (ali često zaboravljam :o)

bema
22.04.2014., 02:43
Hvala, Begemotice :)

Je li tko čuo za Imunofan, ruski lijek (imunomodulator) tj. ima iskustva s njime? Navodno se koristi i za RA, mene zanima moguća primjena općenito u terapiji autoimunih poremećaja i svako iskustvo s time...

brazilac 5
05.05.2014., 21:18
Pozdrav, opis tegoba…

Hvala, pozdrav

Pozdrav, nastavak slijedi...

1) prije 5 mjeseci sam imao dugotrajni i žestoki respiratorni efekt s jako obilnim sekretom iz nosa i ustiju - nakon 2-3 tjedan sam uzimao Augmentin i nekako je prestalo

2) par tjedana nakon toga me počeo boljeti jako lakat lijeve ruke a idućih par tjedana se bol intenzivnije javljala s bolovima i u nadlaktici i u podlaktici i u šaci tako da s tom rukom tjednima nisam mogao skoro pa ništa raditi. Dr. opće prakse mi je dala Ibuprofen (1 tabletu 600mg dnevno) I Deep Relief kremu za mazanje ali nakon samo par dana sam počeo osjećati malo i desnu ruku te vrat i vratnu kralježnicu

3) Dr. opće prakse mi je zatim povećala dozu Ibuprofena na 3 x 600mg dnevno ali me želudac bolio pa sam uzimao 2 x 600mg samo sa mazanjem Deep Reliefom - nije previše pomoglo.

4) Prije 2 mjeseca su mi prsti počeli trnuti na lijevoj ruci ponajviše a počeo sam osjećati i trnke u nogama te neki čudan osjećaj u nogama također - bolovi su počeli migrirati.
Nazvao sam oca koji je imao prije xx goduna nešto slično –trajalo je par mjeseci, inače on je HLA B27 pozitivan a pomogao mu je Indometacin…
Stoga sam i ja krenio sa Indometacin 50 mg / 3 x i malo je pomoglo tih 2-3 tjedna ali nakon male pauze - nisam mogao popiti više nijedan Indometacin jer mi se gadno vrtilo 3-4 sata nakon njega. Koristim gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku...

5) Počeo sam piti samo Lupocet navečer prije spavanja a bol se iz laktova ruku preselila na koljena i gležnjeve. Imam osjećaj zadnja 2 mjeseca kao da sam trčao maraton a nisam a koljena osjećam da su gadno natečena a nisu. Koristim i dalje gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku...

6) Sada povremeno imam kratke probadajuće bolove po rukama (nadlaktica) te osjećaj slabosti u rukama te blago trnjenje ruku. Imam osjećaj da su mi koljena maltene konstatno natečena a kad hodam kao da sam prethodno trčao maraton. Također, povremeno imam gadne vrtoglavice - pogotovo zadnjih par dana.

7) Bio kod reumatologa i on veli da tegobe upućuju na možda reaktivni artritis :confused: Nalazi uredni, RTG ok, mokrenje ok, stolica valjda ok - nadam se da samo hemoroidi zezaju... Uzimam samo Lupocet navečer prije spavanja (NSAR zasad ne) a koristim i dalje gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku...
Vrtoglavice su se pojačale zadnjih dana opet. Imam osjećaj da su mi koljena još jače natečena a kad hodam kao da sam doslovno pretrčao 42km maraton. Također, povremeno imam gadne vrtoglavice - pogotovo zadnjih par dana.

Jel imao tko sličnih simptoma i što mi savjetujete?

Reumatolog mi je rekao na kontrolu za 3mj i test HLA B27 da napravim - malo mi to sve daleko a nisam bajno nikako...

THNX

bema
05.05.2014., 22:55
Nisam čitala što si ranije pisao... samo ovo,
dosta toga me podsjeća na moje neke simtome, na kraju nije utvrđen reumatoidni, ali nemam pojma što je bilo/je, a s vrtoglavicom i trnjenjem se nastavilo i nekim većim problemima, pa se ispostavile neke neuropatije...
Raynaud je izražen kod mene i atipično se ispoljava, napravio više problema nego što ide uz to (i dalje nemam pojma za xy stvari što ni kako ni zašto, da ne kažem da terapije nisam imala nikakve jaaaako dugo, ni nakon hospitalizacije, samo prosljeđivanje - dalje ispitivanje), toliko znam, cirkulacija u komi, nervi nekako nastradaše, pa povezah tvoje trnjenje i vrtoglavicu i slabost u nogama s mogućim neurološkim problemima?
BTW Brufeni meni nisu ništa pomagali ni oko čega, samo želudac uništili, to odbaci, rekao mi i imunolog da nikakvog smisla nije imalo (iako mi opća praksa bila prepisala isto tako) a nikakve reum. lijekove bez nadzora (meni dali neke jedno vrijeme, nula bodova, u biti, tada i počela nekakva sijevanja kroz glavu)
I opet - i to može biti problem s cirkulacijom...:ne zna:

Jesi li pod stresom? To JAKO utječe na sve.
Mogu ti savjetovati da nabaviš, ako možeš, Mahanarayana ili Narayana indijsko ulje, ja sam preko neta, ali naručivala iz druge države. Vidi odakle možeš, trebalo bi da možeš iz HR, ne znam sada propise.
Većina tih njihovih ulja olakšavaju sve, međutim, to mi se pokazalo najboljim od jeftinijih varijanti.
Ima u ZG da se nabavi jedno drugo, još jače i učinkovitije, al' dosta skupo, to sam kad je bilo najgore što se otečenosti tiče, moram provjeriti adresu mjesta gdje se kupuje i šifru ulja (nema naziv), ako koga zanima, javim, ne znam sada napamet.
Sva su smrdljiva i ostavljaju tragove na odjeći, ali vrlo učinkovita.
Savjetovala bih ti masažu nečim drugim, ako to ne možeš nabaviti (ne deep reliefom, to mi pomagalo kada je užareno sve i upaljeno, nešto što hladi, al trenutno, ako ikako, ali imam ja otoka koji nisu uopće "vrući") - lavandinim uljem ili lavandinim masažnim uljem s (malim) dodatkom eteričnog ulja đumbira.
Ipak, zbog onog tvog crvenila - ispita osjetljivost - malo na nanesi prvo na unutrašnju stranu podlaktice i vidi hoće li biti reakcije drugog dana. Od lavande ne bi trebalo uopće, za đumbir nisam sigurna ako ga dodaješ.
Savjetovala bih ti i čaj od đumbira (svježeg), kurkume, bosiljka i cimeta (1 žličica đumbira, pola žl. sušenog bosiljka, 1/4 žličice kurkume, malo cimeta na 300 ml vode, da ključa 5 min. i prohlađeno s medom piti, možeš dvije te doze dnevno)
Ili - ako te ovo mrzi - čaj od lavande (samo da nije prejak, da ne stoji predugo).
Čaj od matičnjaka.
Više sna, kvalitetnog.

I svakako liječnički pregled, pa će dr. procijeniti kod kojeg specijaliste, moguće da ti treba neurolog, osim reumatologa :ne zna:

Trnjenje u rukama može imati veze s vratom, kao i u nogama - s donjim dijelom kralježnice (i to ti opet vezano uz stres, ako nije neka fizička trauma),
trudi se da ti vrat ne bude u grču, npr. položaj za kompom, sve se ukoči - izbjegavaj takvo naprezanje u tom dijelu.
Ako imaš bolove u vratu i donjem dijelu leđa... možda te uputi na fizijatra, možda imaš neki problem nevezano uz ovo prijašnje, a rješiv kod npr. fizijatra.

Meni je isto počelo s lijevom rukom i bila kao ušlogirana :zubo:
Neki živac bio ukliješten ;)

Vidjeh crvenilo sada, hm, ja sam crvena i mnogo crvenija nekad od neurodermitisa i vrlo čudnih boja zbog cirkulacije nekad :zubo: pa ne mogu procijeniti, ali meni djeluje da može biti iritacija - možda od gela kojim se mažeš, svakako moraš provjeriti kod liječnika.

Odi kod opće prakse, prijavi sve, pa ćeš dalje vidjeti za fizijatra, eventualno neurologa, procijenit će liječnik. A prijavit ćeš sve i na kontroli kod reumatologa, svakako, dotad ispitaj te novonastale tegobe.
Sretno!

mukotrpak
06.05.2014., 14:47
Brazilac, jesi li onu prvu beštiju zatukao antibioticima ili si se liječio čajevima i sličnim što zaliječi a ne izliječi?

brazilac 5
06.05.2014., 21:54
Nisam čitala što si ranije pisao... ....
Odi kod opće prakse, prijavi sve, pa ćeš dalje vidjeti za fizijatra, eventualno neurologa, procijenit će liječnik. A prijavit ćeš sve i na kontroli kod reumatologa, svakako, dotad ispitaj te novonastale tegobe.
Sretno!

Brazilac, jesi li onu prvu beštiju zatukao antibioticima ili si se liječio čajevima i sličnim što zaliječi a ne izliječi?

Hvala na feedbacku... probat ću sa đumbirom i čajevima... čini mi se da je prvo kod mene došlo vjerojatno do nekakve primarne infekcije sa nekom beštijom (ne znam kojom - nisam išao na testove npr. streptokok, borrelia, yersinia, u.urealyticum ili nešto peto - nemam pojma al zato sam imao gadni sekret tjednima u 12/2013) i tu sam uzimao al možda prekasno i nedovoljno Augmentin i onda mi je valjda organizam odgovorio s proizvodnjom nečeg što tamani beštiju ali je nekako greškom (jel misli da je opet beštija u pitanju) počeo napadati zglobove (prvo lakat, pa oba lakta pa sada najviše koljena i gležnjeve).
Nalazi krvi i urina u 2 navrata svi uredni :ne zna:

Sada imam povremeno gadne vrtoglavice, bole me mišići nogu kao da sam trčao maraton i sl. a imam osjećaj da su mi koljena natečena gadno a nisu valjda - mažem se samo gavez kremom i navečer popijem 1 Lupocet.
Sve to mi se ne čini nedovoljnim i kao da pravi uzrok problema nije nađen i srezan u korijenu - nisam doktor ali gadno sumnjam na neku beštiju a za to treba antibiotik kojeg ja zasad ne uzimam :confused:

Reumatolog mi je samo gledao RTG i fiziku tijela te nalaze krvi i urina - on NIJE tražio NIKAKVE testove na potencijalne beštije koje uzrokuju reaktivni artritis :ne zna:
...a mene baš to kopka cijelo ovo vrijeme tj. da imam i dalje beštiju a ne uzimam antibiotik uopće a organizam mi i dalje napada zglobove jer misli da su beštija :mad:

Da li netko zna tko mi može naložiti (infektolog možda, koji je dobar u ZG-u?) i kakve točno pretrage poradi sumnje na neku beštiju/bakteriju ?

mukotrpak
07.05.2014., 14:19
Bitno je pronaći bakteriju, napraviti antibiogram i ciljano ju utući antibiotikom. Picaboce za jačanje imuniteta ne rade ništa kad je u pitanju jaka infekcija, a ono je bila. Bakterija očito nije dotučena do kraja već se negdje smjestila i pokreće artritis. S obzirom da se radilo o upali dišnih puteva možda je u sinusima, na nekom od limfnih čvorova ili slično. Uzgred, dobro pregledaj zube.

Sandiran
07.05.2014., 18:03
Nova istrazivanja pokazuju da osobe koje imaju reumatoidni artritis imaju i povecanu koncentraciju melatonina u krvi, sto znaci da imaju manju sansu za obolijevanje od karcinoma.

Poveznica izmedju melatonina i RA nije uzrocno-posljedicna
(dakle nije uzimanje melatonina zasluzno za razvoj RA).

Ostala stanja kod kojih je povecana koncentracija melatonina u krvi: parkinsonizam i Parkinsonova bolest (i opet mnogo manja sansa za dobivanje raka kod tih bolesnika).

Ja pijem puno melatonina jer ne mogu spavati inace, i nadam se da necu za 10g dobiti RA, pojavu RA nastojim sprijeciti uzimanjem velikih kolicina omega-3 preparata (5g dnevno), ribe, maslinovog i lanenog ulja. I naravno vjezbam zglobove, te uzimam aspirin 100 protektivno. Uzimam i vitamin D.

RA se ne moze izlijeciti, pa bi trebalo u kasnim 20g. poceti aktivno raditi na ''prevenciji'',
ako smatrate da ste u ''rizicnoj populaciji''.

Sto se tice nesteroidnih antireumatika,
ako nemate problema sa zelucem dobar izbor je aspirin (jer smanjuje i sansu dobivanja mozdanog i srcanog udara),
brufen i paracetamol nemaju druge dodatne funkcije (a mnogim ljudima mogu povecati jetrene enzime ako se dugotrajno koriste),
tramadol je isto dobar izbor za jaku bol (ali nema dodatne funkcije).

Begemotica
09.05.2014., 12:00
@brazilac 5: ja zkao sredstvo protiv bolova ako baš ne mogu suzbiti nikako vlastitom snagom mažem ono što boli kanabisovim uljem. Samo, ono se ne može legalno nabaviti, a većina ovog što se nudi preko interneta je fake.

brazilac 5
09.05.2014., 19:45
@brazilac 5: ja zkao sredstvo protiv bolova ako baš ne mogu suzbiti nikako vlastitom snagom mažem ono što boli kanabisovim uljem. Samo, ono se ne može legalno nabaviti, a većina ovog što se nudi preko interneta je fake.

ok, thnx... ...u nastavku samo još da velim da mi je supruga upravo bila na ginekološkom pregledu gdje su joj nađene ranice na grliću maternice i sumnja se na CIN1 te je poslana na PAPA test idući tjedan te HPV tipizaciju.

Morat će napraviti briseve pa bih i ja trebao isto napraviti briseve na npr. aerobi, Ureaplasma, Mycopasma, Chalmydia itd. jer je velika šansa da su mi te beštije aktivirale reaktivni artritis / Reitera...

Jel netko imao možda takav slučaj?

Vigo
12.05.2014., 01:47
ok, thnx... ...u nastavku samo još da velim da mi je supruga upravo bila na ginekološkom pregledu gdje su joj nađene ranice na grliću maternice i sumnja se na CIN1 te je poslana na PAPA test idući tjedan te HPV tipizaciju.

Morat će napraviti briseve pa bih i ja trebao isto napraviti briseve na npr. aerobi, Ureaplasma, Mycopasma, Chalmydia itd. jer je velika šansa da su mi te beštije aktivirale reaktivni artritis / Reitera...

Jel netko imao možda takav slučaj?

Pocni piti doksiciklin.

Jedina_Mama
30.05.2014., 12:46
Pozdrav svima, pratim vas već neko vrijeme. Dijagnosticirane su mi dvije autoimune bolesti, Sjegrenov sindrom i Raynaudov sindrom, znači problemi sa slinovnicama i smrzavanjem stopala (hladno mi je za cijelo tijelo). Imam nalaze krvnih pretraga. Jel netko zna koliko je ovo loše, evo rezultata:
ANA (ENA) IIF točkasto titar < 1:100
(S) dsDNA negativno IU/ml
(S) SS-A 52 169 * AU/ml
(S) SS-A 60 103 * AU/ml
(S) SS-B 66 * AU/ml
S) Sm negativno AU/ml
S) Sm/RNP negativno AU/ml
S) DNA-topo 1 negativno AU/ml
S) Jo-1 negativno AU/ml
S) CENP-B negativno AU/ml
S) RIBO negativno AU/ml

Od konvencionalnih lijekova ne pijem ništa, jedino uzimam riblje ulje 1000 mg svaku večer u kapsulama (ne mogu piti tekuće ulje), mažem se s magnezijevim uljem, počela sam uzimati i ginko tablete jer od kada su kiše dosta mi je loše. Inače sam u ranim četrdesetima, bolesti su mi dijagnosticirane nedavno, loše nalaze imam već nekoliko godina, na početku nisam bila bolesna iako su nalazi pokazivali nekakve promjene. Ako netko ima još s ovakvim problemima, može mi se javiti privatnom porukom.
Držite se svi!

Bat Kol
08.06.2014., 12:07
Pozdrav svima, pratim vas već neko vrijeme. Dijagnosticirane su mi dvije autoimune bolesti, Sjegrenov sindrom i Raynaudov sindrom, znači problemi sa slinovnicama i smrzavanjem stopala (hladno mi je za cijelo tijelo). Imam nalaze krvnih pretraga. Jel netko zna koliko je ovo loše, evo rezultata:
ANA (ENA) IIF točkasto titar < 1:100
(S) dsDNA negativno IU/ml
(S) SS-A 52 169 * AU/ml
(S) SS-A 60 103 * AU/ml
(S) SS-B 66 * AU/ml
S) Sm negativno AU/ml
S) Sm/RNP negativno AU/ml
S) DNA-topo 1 negativno AU/ml
S) Jo-1 negativno AU/ml
S) CENP-B negativno AU/ml
S) RIBO negativno AU/ml

Od konvencionalnih lijekova ne pijem ništa, jedino uzimam riblje ulje 1000 mg svaku večer u kapsulama (ne mogu piti tekuće ulje), mažem se s magnezijevim uljem, počela sam uzimati i ginko tablete jer od kada su kiše dosta mi je loše. Inače sam u ranim četrdesetima, bolesti su mi dijagnosticirane nedavno, loše nalaze imam već nekoliko godina, na početku nisam bila bolesna iako su nalazi pokazivali nekakve promjene. Ako netko ima još s ovakvim problemima, može mi se javiti privatnom porukom.
Držite se svi!
Pitaj na temi u podforumu Zdravlje.

Begemotica
24.06.2014., 12:38
Ljudi, jedno upozorenje (iako vrlo verojatno da sam ja ovdje jedina za koju je to novost): izlaganje suncu može probuditi reumatoidni artritis.

Moj pas je imao upalu oka i morala sam tri puta na dan mu stavljati kapli za oči, a kako ionako nemam u ovo doba godine previše terenskog posla (jer ne smijem smetati turistima s bukom građevinskih strojeva), ja sam da ga utješim vodila njih tri puta na dan u šetnju (i to jedan put po najaćem suncu). Jučer me buknula vražja boleština na zglobu stopala, sada mi je super prema onom što je bilo po noći, ali sjedim s listom bokvice na zglobu i naizmjenično pljuckam čaj od neem-a i đumbira.

Begemotica
27.06.2014., 09:48
Problem je sređen :)

zita38
04.07.2014., 13:36
bok, da malo podignem temu..... ja još nemam dijagnozu, trenutno obavljam pretrage.. reuma faktor mi je pozitivan, AST 504.21 waaler rose negativan... otišla sam kod doktorice jer su mi prvo krenuli naticati prsti na rukama, zatim unutarnja strana zgloba lakta bez bolova i ukočenosti... ja sam mislila da mi je od hormona, jer sam mjesec dana prije bila na potpomognutoj oplodnji gdje sam dobila 33 injekcije i bila sam sva natečena i loše sam podnijela stimulaciju ... kako se stanje nije popravljalo, otišla sam doktorici.... danas sam odradila još neke pretrage, nalazi u ponedjeljak i utorak,pa ću vidjeti .... e da i svake zime sam imala bronhitis sa streptokokom, a ASt upravo govori da imam takvu infekciju.... da li netko ima iskustva sa ovakvim slučajem ? pozdrav

mukotrpak
04.07.2014., 14:05
bok, da malo podignem temu..... ja još nemam dijagnozu, trenutno obavljam pretrage.. reuma faktor mi je pozitivan, AST 504.21 waaler rose negativan... otišla sam kod doktorice jer su mi prvo krenuli naticati prsti na rukama, zatim unutarnja strana zgloba lakta bez bolova i ukočenosti... ja sam mislila da mi je od hormona, jer sam mjesec dana prije bila na potpomognutoj oplodnji gdje sam dobila 33 injekcije i bila sam sva natečena i loše sam podnijela stimulaciju ... kako se stanje nije popravljalo, otišla sam doktorici.... danas sam odradila još neke pretrage, nalazi u ponedjeljak i utorak,pa ću vidjeti .... e da i svake zime sam imala bronhitis sa streptokokom, a ASt upravo govori da imam takvu infekciju.... da li netko ima iskustva sa ovakvim slučajem ? pozdrav

Za početak ortopan i provjera svih zuba.

zita38
04.07.2014., 16:03
hvala na odgovoru, ali zašto ortopan i provjera zuba ?
hvala i pozdrav

mukotrpak
04.07.2014., 21:22
hvala na odgovoru, ali zašto ortopan i provjera zuba ?
hvala i pozdrav

Zato jer tinjajuća infekcija (ne mora boljeti) može izazvati artritis i poremetiti rad štitnjače. Najjednostavnije je prvo srediti zube i sve sumnjivo otvoriti. Karijes ispod plombe je gadna stvar a današnje epoksidne plombe su dušu dale za razvoj karijesa jer se pri polimerizaciji stišću i ostavljaju pukotinu. Osim toga, ako se ne napravi dobro zubna podloga zaostali monomeri iz plombe uzrokuju nekrozu.

Begemotica
05.07.2014., 11:48
@mukotrpak: da nisi ti moj zubar :D (šalim se, znam da nisi).

Šalu na stranu, toplo preporučujem provjeriti stanje u usnoj šupljini.

zita38
06.07.2014., 07:39
Zato jer tinjajuća infekcija (ne mora boljeti) može izazvati artritis i poremetiti rad štitnjače. Najjednostavnije je prvo srediti zube i sve sumnjivo otvoriti. Karijes ispod plombe je gadna stvar a današnje epoksidne plombe su dušu dale za razvoj karijesa jer se pri polimerizaciji stišću i ostavljaju pukotinu. Osim toga, ako se ne napravi dobro zubna podloga zaostali monomeri iz plombe uzrokuju nekrozu.

štitnjača mi je u redu i UZV i hormoni, imam jedan zub koji mi je pukao i počeo se kvariti .... strah me zubara :)
hvala na odgovoru, vidjet ću sutra što će nalazi reći
pozdrav

mukotrpak
06.07.2014., 17:06
štitnjača mi je u redu i UZV i hormoni, imam jedan zub koji mi je pukao i počeo se kvariti .... strah me zubara :)
hvala na odgovoru, vidjet ću sutra što će nalazi reći
pozdrav

Par stranica ranije imao sam seriju upisa o molekulskoj mimikriji i reakciji na mlijeko i govedinu (vjerojatno kravlji albumin) i kako je stvar prošla nakon a) kure antibiotika, b) dva mjeseca kortikosteroida i c) apstinencije od ičeg što ima veze s govedima uključivo žele bombone i napolitanke. Ta stvar još radi, simptomi su nestali ali je pronađen i jedan zub koji tinja godinama i najvjerojatniji je primarni uzrok. Dakle, prvo srediti zube pa ako ne pomogne krenuti sa pregledom svega što bi moglo udomljavati bakterije (mandule, gingivitis i štatigajošznam, možda kronična upala mjehura ili bubrega). Mislim da liječnici griješe kad traže bakterije samo u zglobnoj tekućini napadnutog zgloba. Bakterije mogu biti bilo gdje i uzrokovati nelinearni odgovor T limfocita.

brazilac 5
16.07.2014., 08:27
Problem je sređen :)

Ajde super...čestitam!!!
Jel se zna što je bilo točno i kako si onda riješila problem na kraju?

Begemotica
16.07.2014., 13:32
Ma znam ja što je bilo, prije nekoliko godina me ugrizao krpelj i prenio mi virus, otada svako toliko potpuno nepredvidljivo iz čista mira bukne me takva upala na pojedinim zglobovima (srećom ne na nekoliko odjednom) da imam bolove kao da mi je nešto slomljeno. Najgore mi je da dok to ne prođe ne mogu normalno funkcionirati.

Ali pronašla sam izvorni ruski lijek za takve tegobe - koprive. Treba ispljuskati njima bolestan zglob ali ja radije radim obloge. Doduše, imala sam poslje mjehuriće na kože od koprive, ali nije bitno, glavno da mi je bol brzo snizio na podnošljivu razinu.

mukotrpak
16.07.2014., 14:17
Ma znam ja što je bilo, prije nekoliko godina me ugrizao krpelj i prenio mi virus, otada svako toliko potpuno nepredvidljivo iz čista mira bukne me takva upala na pojedinim zglobovima (srećom ne na nekoliko odjednom) da imam bolove kao da mi je nešto slomljeno. Najgore mi je da dok to ne prođe ne mogu normalno funkcionirati.

Ali pronašla sam izvorni ruski lijek za takve tegobe - koprive. Treba ispljuskati njima bolestan zglob ali ja radije radim obloge. Doduše, imala sam poslje mjehuriće na kože od koprive, ali nije bitno, glavno da mi je bol brzo snizio na podnošljivu razinu.

Znaš li kako je otkrivena borelioza? Sedamdestih godina prošlog stoljeća se u Lymeu (USA) pojavilo jako mnogo djece sa simptomima reumatoidnog artritisa. Utvrđeno je da bolest uzrokuje spiroheta koju prenose krpelji. Najbolje ti je napraviti test na borreliu burgdorferi i zatući ju antibioticima. U stvari, postoji li uopće reumatoidni artritis ili je to samo skupni naziv za artritise kojima nisu uspjeli dokazati bakterijski uzrok ali ne znači da bakterija negdje ne stanuje.

Begemotica
17.07.2014., 09:15
@mukotrpak: pa ja se slažem s tim da prvotni razlog - bakterija ili virus koji kako si ti izrazio "negdje stanuje". Problem je u tom da bolesnik tu lokaciju teško (ako nije nemoguće) može sam pronaći, a kad se obratiš doktorima, oni nisu baše se rastrčali slati takve bolesnike na nekakve (vjerojatno skupe) pretrage jer "to je samo reuma".

BTW, ja sam uzimala na preporuku liječnika nakon ugriza krpelja antibiotik jer mi je od mjesta ugriza počelo se širiti po koži crvenilo, i nakon 7 dana antibiotika crvenila više nije bilo. Ali to ne znači da negdje nešto nije ostalo, u svakom slučaju imam tipične simptome borelioze.

mukotrpak
17.07.2014., 14:55
@mukotrpak: pa ja se slažem s tim da prvotni razlog - bakterija ili virus koji kako si ti izrazio "negdje stanuje". Problem je u tom da bolesnik tu lokaciju teško (ako nije nemoguće) može sam pronaći, a kad se obratiš doktorima, oni nisu baše se rastrčali slati takve bolesnike na nekakve (vjerojatno skupe) pretrage jer "to je samo reuma".

BTW, ja sam uzimala na preporuku liječnika nakon ugriza krpelja antibiotik jer mi je od mjesta ugriza počelo se širiti po koži crvenilo, i nakon 7 dana antibiotika crvenila više nije bilo. Ali to ne znači da negdje nešto nije ostalo, u svakom slučaju imam tipične simptome borelioze.

Sedam dana je malo premalo. Sve su terapije od 10 do 21 dan. Pronađi neki lab koji ti može napraviti DNK test na spirohetu i to nabi doktoru na nos. Stvar nije za igru jer može napasti i živčani sustav pa umireš u ludilu ko sifilitičar. Prišarafi doktore.

marinho25
17.07.2014., 15:36
@Begemotica
mukotrpak dobro zbori
kažeš prije nekoliko godina i još nisi napravila elisa test? mislim da nisi svjesna posljedica koju moze ostavit borelia..bolje da ti ne govorim kako izgleda covjek u višim stadijima Lyma..Ne zelim te plašit ali mislim da bi svakako trebala napravit elisu ili jos bolje western blot jer je elisa dosta nepouzdana(ali ne wes.b. nije 100 posto pouzdan) i kod nas rade western blot ali samo u slucaju da je elisa pozitivna-sta je po meni tragično. ..nije to nikakva skupa pretraga pa i da je radiš privatno..nemoj se igrat jer se mozes dovest u jednu jako jako nezgodnu situaciju, toliko nezgodnu da neces naci izlaz iz iste. napravi Western Blot na bb. malu su sanse ali i te male ozbiljno shvati.nadam se da je samo reum. a..

brazilac 5
17.07.2014., 15:44
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49082052&postcount=130
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49473064&postcount=135
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49939331&postcount=149
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49953611&postcount=152
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49993315&postcount=156

Bio sam kod reumatooga I on I dalje samo pili po svome da nemam upalnu kroničnu reumatsku bolest jer su nalazi krvi, CRP-a I urina uredni te da kontaktiram drugog reumatologa za drugo mišljenje te neurologa poradi kroničnog umora.

Tijekom 6 I 7 mjeseca 2014g pretrage krvi, urina, CRPa, stolice, ejakulata, sedimentacije uredne...ortopan zubi uredan također, HLA A-B-DR nalaz se čeka
Tijekom 6 I 7 mjeseca 2014g mažem se ujutro I navečer kremama (gavez uglavnom) po laktovima, koljenima, gležnjevima I zgobovima te prstima ruku I nogu. 1000g Lupocet popijem navečer ako mi je jako loše jer mi nije previše pomogao. Umjesto gaveza sam počeo se mazati Renarthro kremom.

Osjećaj je da terapija kremama I ponekad Lupocet nikako nisu dovoljni I da mi laktovi, koljena, gležnjevi, zgobovi te prsti ruku I nogu propadaju/deformiraju se sve vise I vise s vremenom. Ponekad mi se desavaju propadajući bolovi po rukama koji oslabe ruke I osjećaj je nemoći stiskanja, zatezanja bilo čega te isti takav onemoćali osjećaj je ponekad prisutan I u nogama. Osjećaj natečenosti koljena je sveprisutan svaki dan bez izuzetaka. Nekakave detaljnije pretrage su prijeko potrebne (samo nemam pojma koje i tko će mi to dati - npr. bris uretre, ispitivanje sinovijske tekućine, zglobova i sl.) jer je stanje lošije I nema naznaka oporavka a reumatolog i dr. opće prakse nemaju pojma poradi čega imam ove tegobe i ne daju mi daljnje detaljnije pretrage kad nema znakova upalne reumatske bolesti a samo sumnja je na reaktivni artritis - a pravi uzrok ovom stanju nije nikad otkriven.

Bilo tko, Begemotica, mukotrpak ...imate bilo kakav savjet što sada napraviti?

Hvala

mukotrpak
17.07.2014., 17:14
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49082052&postcount=130
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49473064&postcount=135
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49939331&postcount=149
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49953611&postcount=152
http://www.forum.hr/showpost.php?p=49993315&postcount=156

Bio sam kod reumatooga I on I dalje samo pili po svome da nemam upalnu kroničnu reumatsku bolest jer su nalazi krvi, CRP-a I urina uredni te da kontaktiram drugog reumatologa za drugo mišljenje te neurologa poradi kroničnog umora.

Tijekom 6 I 7 mjeseca 2014g pretrage krvi, urina, CRPa, stolice, ejakulata, sedimentacije uredne...ortopan zubi uredan također, HLA A-B-DR nalaz se čeka
Tijekom 6 I 7 mjeseca 2014g mažem se ujutro I navečer kremama (gavez uglavnom) po laktovima, koljenima, gležnjevima I zgobovima te prstima ruku I nogu. 1000g Lupocet popijem navečer ako mi je jako loše jer mi nije previše pomogao. Umjesto gaveza sam počeo se mazati Renarthro kremom.

Osjećaj je da terapija kremama I ponekad Lupocet nikako nisu dovoljni I da mi laktovi, koljena, gležnjevi, zgobovi te prsti ruku I nogu propadaju/deformiraju se sve vise I vise s vremenom. Ponekad mi se desavaju propadajući bolovi po rukama koji oslabe ruke I osjećaj je nemoći stiskanja, zatezanja bilo čega te isti takav onemoćali osjećaj je ponekad prisutan I u nogama. Osjećaj natečenosti koljena je sveprisutan svaki dan bez izuzetaka. Nekakave detaljnije pretrage su prijeko potrebne (samo nemam pojma koje i tko će mi to dati - npr. bris uretre, ispitivanje sinovijske tekućine, zglobova i sl.) jer je stanje lošije I nema naznaka oporavka a reumatolog i dr. opće prakse nemaju pojma poradi čega imam ove tegobe i ne daju mi daljnje detaljnije pretrage kad nema znakova upalne reumatske bolesti a samo sumnja je na reaktivni artritis - a pravi uzrok ovom stanju nije nikad otkriven.

Bilo tko, Begemotica, mukotrpak ...imate bilo kakav savjet što sada napraviti?

Hvala

Zašto si uzeo nik Brazilac? Nije glupo pitanje jer ako si bio u Brazilu možda si pokupio neku egzotičnu boleštinu.

brazilac 5
17.07.2014., 17:28
Zašto si uzeo nik Brazilac? Nije glupo pitanje jer ako si bio u Brazilu možda si pokupio neku egzotičnu boleštinu.

Thnx...ali mjesec dana prije prvih simptoma bio sam samo u Svedskoj i Njemackoj - nikad nisam bio van Europe

mukotrpak
17.07.2014., 17:40
Thnx...ali mjesec dana prije prvih simptoma bio sam samo u Svedskoj i Njemackoj - nikad nisam bio van Europe

Upala sinusa, družio se sa ljudima iz ekvatorijalnog područja, bilo što drugačije možda i godinu dana prije.
Jesi li pokušao sa uklanjanjem svega kravljeg i onog što ima nitrite iz prehrane? Mesa, mlijeka, sladoleda, žele bombona, kolača, špinata, patagonijskih lignji...
Evon naknadno mi pade na pamet. Do 30% borelioze je atipično i nema crvenog kruga oko mjesta uboda krpelja.

marinho25
17.07.2014., 18:08
Do 30% borelioze je atipično i nema crvenog kruga oko mjesta uboda krpelja.
istina- a i simptomi mogu izostati jako dugo.i ne samo to nego su i testovi kod nas užasno nepouzdani-prvenstveno elisa.i još nesto tragicno u laboratorijima cekaju da se skupi dovoljan broj uzoraka i po 2-3 tjedna a prisutnost antitijela je do 10 max 14 dana.toliko o Hr.zdravstvu. jedini pravi i pouzdani test je elipsot ltt bb i ne rade ga kod nas..u Sloveniji se moze izvadit krv i u roku od 24 sata mora bit u Njemačkoj točnije Augsburgu..nasi doktori olako shvacaju boreliju - i najcesce se dijagnosticira neka druga bolest ,, i pod krivim lijekovima npr.kortikosterodima bilo je slucajeva koji su zavrsili tragicno.

brazilac 5
17.07.2014., 19:14
Upala sinusa, družio se sa ljudima iz ekvatorijalnog područja, bilo što drugačije možda i godinu dana prije.
Jesi li pokušao sa uklanjanjem svega kravljeg i onog što ima nitrite iz prehrane? Mesa, mlijeka, sladoleda, žele bombona, kolača, špinata, patagonijskih lignji...
Evon naknadno mi pade na pamet. Do 30% borelioze je atipično i nema crvenog kruga oko mjesta uboda krpelja.

Kako je pocelo:
10.11.2013 imao zelucane tegobe 3-4 dana s povracanjima (moguce otrovanje majonezom iz sendvica), bilo je dosta ekipe iz Afrike tamo sa mnom na tecaju ali dan nakon pocetka problema zelucanih
2.12.2013. - 20.12.2013. izraziti, jaki i ogromni respiratorni problemi sa jaaako puno sekreta iz nosa (nikad slicno dozivio prije a imao par godina probleme sa sinusima) u hotelu u Njemackoj i Luxembourgu. Tek nakon 10 dana dr. opce prakse mi dala Augmentin i jako sporo se sve smirivalo. Kao da sam imao blago povisenu temperaturu cijelo vrijeme.
28.12.2013. Bolovi u laktu lijeve ruke, par dana poslije nisam mogao drzati zlicu u toj ruci od bolova
Mjesec dana poslije bolovi se prosirili na koljena, zglobove i gleznjeve.
U magli mi se cini da sam u hotelu vidio par dana malo crvenilo - malo drugacije od bilo cega normalnog (komarci)
I da, vecina kravljeg mi smeta...

Kakve testove da trazim i napravim?

Thnx!

brazilac 5
17.07.2014., 19:21

istina- a i simptomi mogu izostati jako dugo.i ne samo to nego su i testovi kod nas užasno nepouzdani-prvenstveno elisa.i još nesto tragicno u laboratorijima cekaju da se skupi dovoljan broj uzoraka i po 2-3 tjedna a prisutnost antitijela je do 10 max 14 dana.toliko o Hr.zdravstvu. jedini pravi i pouzdani test je elipsot ltt bb i ne rade ga kod nas..u Sloveniji se moze izvadit krv i u roku od 24 sata mora bit u Njemačkoj točnije Augsburgu..nasi doktori olako shvacaju boreliju - i najcesce se dijagnosticira neka druga bolest ,, i pod krivim lijekovima npr.kortikosterodima bilo je slucajeva koji su zavrsili tragicno.

Moze vise infoa/detalja za potrebne testove i lokaciju, thnx

mukotrpak
17.07.2014., 21:23
Moze vise infoa/detalja za potrebne testove i lokaciju, thnx

Ja ti ne mogu dati adrese labova jer nisam u tom području ali te mogu uputiti na moje prijašnje upise o molekulskoj mimikriji. Jedna od zeznutih molekula je, izgleda, kravlji albumin no to može biti bilo što (nešto iz kikirikija, paradajza, paprika...). Sam moraš utvrditi što te gnjavi. Prvo dijeta na piletini i riži dva tri tjedna, pa ako se stvar popravlja uvoditi jednu po jednu namirnicu i bilježiti stanje jer reakcija nastupa i par dana nakon konzumacije. S druge strane, bolest vjerojatno ima bakterijski ili virusni uzrok i nećeš je se riješiti ako ga ne zatučeš. Od virusa je zeznuta gripa i barr-epstein (mononukleoza) virus. Jedan stari liječnik mi je rekao da, unatoč uvriježenom mišljenju, antibiotici iz grupe geomicina mogu uništavati i viruse ali terapija mora trajati dulje od mjesec dana. Ne znam kako to čine, a i posljedice po probavu mogu biti gadne.
Za početak, sjeti se jesi li ikada imao krpelje.

Yamas
17.07.2014., 22:24
Ekipa, moram se malo ubaciti.

Ja sam prije 4 godine našla krpelja na potkoljenici, izvadila ga i nakon toga mi se pojavio taj crveni krug oko mjesta uboda koji je ubrzo sam nestao. Da li je to sigurni znak borelioze?

Imala sam neke manje zdravstvene probleme nakon toga, više-manje su se svi povukli. Prije 2 godine sam kod nas radila test na boreliozu. I IgM i IgG su bili negativni. Ne znam koji test je rađen, radila sam ga u Zavodu za javno zdravstvo.

Možete li više napisati o tom testu u Sloveniji. Gdje se može napraviti? Voljela bih ipak biti sigurna da je nemam, ali me brine što se točno sjećam tog crvenog kruga oko mjesta uboda. Može li se taj krug pojaviti, a da se nisam zarazila boreliozom?

Begemotica
18.07.2014., 07:41
Idem kod svog prijatelja koji ima privatnu praksu pitati za taj test.

Mene isto moja doktorica proglasila zdravom iako u tom trenutku nisam mogla ni na nogu stati, donjeli su me radnici u ordinaciju (a nije mi niti poslala da barem napravim opću krvnu sliku) jer imam normalan tlak i normalnu temperaturu. :rolleyes:

mukotrpak
18.07.2014., 11:22
Ekipa, moram se malo ubaciti.

Ja sam prije 4 godine našla krpelja na potkoljenici, izvadila ga i nakon toga mi se pojavio taj crveni krug oko mjesta uboda koji je ubrzo sam nestao. Da li je to sigurni znak borelioze?

Imala sam neke manje zdravstvene probleme nakon toga, više-manje su se svi povukli. Prije 2 godine sam kod nas radila test na boreliozu. I IgM i IgG su bili negativni. Ne znam koji test je rađen, radila sam ga u Zavodu za javno zdravstvo.

Možete li više napisati o tom testu u Sloveniji. Gdje se može napraviti? Voljela bih ipak biti sigurna da je nemam, ali me brine što se točno sjećam tog crvenog kruga oko mjesta uboda. Može li se taj krug pojaviti, a da se nisam zarazila boreliozom?

Ako je bio crveni krug nakon uboda krpelja najvjerojatnije je borelioza. Evo jedno predavanje koje bi moglo koristiti.

http://www.bfm.hr/uploads/14_Lyme_2011.pdf

marinho25
18.07.2014., 11:36
http://www.cdc.gov/lyme/resources/Halperin_2012_Chap4_JohnsonB.pdf

@ brazilac 5
pod 1 napravi elisu jer kod nas nazalost imunoblot rade samo ako je elisa pozitivna u slucaju da je negativna a infektolog smatra da bi i dalje mogla biti pozitivna salje te na imunoblot(westernblot) ( naravno dobar infektolog ili pak imunolog)..western blot je dosta pouzdan i rade ga kod nas.privatno samo elisu. uzrok moze svakako biti i u nekakvoj drugoj bakterijskoj infekciji napr. i Chlamdya moze izazvat reaktivni artritis.mislim da i Babesia koju također prenosi krpelj.kakve jos simptome imas?elispot ti rade u Augsburgu -Morellstraße 33, u Sloveniji mozes izvadit krv-laško ali prvo moras obavit pregled u Celju kod slov.infektologa ..pregled min 100eur + elispot test s prijevozom tople krvi u Augsburg min 200 eura..tako da mislim da pod 1 podsjetis infektologa (naseg-neko boljeg)da napravi testove koji se mogu napravit kod nas..kad sve to napravis ako se i dalje bude sumnjalo u Boreliu tek onda se radi Imunoblot Ltt bb.ako ti budu trebale upute kako i gdje napravit daljne testove posalji mi samo poruku na PM.za sada nije potrebno a mislim da ni nece biti jer ako je u pitanju borelia western blot je puno pouzdaniji od elise.. prije svega probaj se narucit infektologu, jer ovi u sloveniji ili vani te nece primit dok ne napravis ta dva testa ..to ti je moj savjet.

@Yamas test koji si ti radila je navjerovatnije bila Elisa i posto je bila negativna nisu te slali na westernblot..da si imala izrazene simptome onda bi te slali. preskupa im je ta pretraga i na sve nacine pokusavaju uštedit na nasu stetu.ali gotovo sam siguran da nemas boreliju posto nakon 4 godine nemas vise izrazenih simptoma..problem nastaje ako se ne lijeci na vrijeme.
da crvenilo moze bit i ako je krpelj nezarazen s bb ali je cesto crvenilo prvi pokazatelj da je..ali gotovo sam siguran da nemas razloga za brigu.vec bi se pokazali nekakvi simptomi u 4 godine.

oboje gore imati pdf s testovima i njihovom pouzdanosti. doktori u Hrvatskoj su totalno neozbiljni po pitanju Borelije..lijeci se samo antibioticima dok se vani pristupa metodom po ILADS-u. jednom rjescju udaraj s svih strana i na svaki simptom.od antibiotika, antioksidansa,probiotika da bi se obnovila c.flora(znamo kakve posljedice moze ostavit ogromna kolicnina antibiotika), transkriajlnih magnetskih stimulacija za neuroborelioze ,elektroterapije,psihijatri,imunolozi itd. pa cak se i potpomaze infracrvenom saunom..uzasno je skupo ali je i u najtezim slucajevima mogucnost potpunog izljecenja i 90%.

http://www.ilads.org/
ako sta jos zanima pitajte

brazilac 5
18.07.2014., 14:55
http://www.cdc.gov/lyme/resources/Halperin_2012_Chap4_JohnsonB.pdf

@ brazilac 5
pod 1 napravi elisu jer kod nas nazalost imunoblot rade samo ako je elisa pozitivna u slucaju da je negativna a infektolog smatra da bi i dalje mogla biti pozitivna salje te na imunoblot(westernblot) ( naravno dobar infektolog ili pak imunolog)..western blot je dosta pouzdan i rade ga kod nas.privatno samo elisu. uzrok moze svakako biti i u nekakvoj drugoj bakterijskoj infekciji napr. i Chlamdya moze izazvat reaktivni artritis.mislim da i Babesia koju također prenosi krpelj.kakve jos simptome imas?elispot ti rade u Augsburgu -Morellstraße 33, u Sloveniji mozes izvadit krv-laško ali prvo moras obavit pregled u Celju kod slov.infektologa ..pregled min 100eur + elispot test s prijevozom tople krvi u Augsburg min 200 eura..tako da mislim da pod 1 podsjetis infektologa (naseg-neko boljeg)da napravi testove koji se mogu napravit kod nas..kad sve to napravis ako se i dalje bude sumnjalo u Boreliu tek onda se radi Imunoblot Ltt bb.ako ti budu trebale upute kako i gdje napravit daljne testove posalji mi samo poruku na PM.za sada nije potrebno a mislim da ni nece biti jer ako je u pitanju borelia western blot je puno pouzdaniji od elise.. prije svega probaj se narucit infektologu, jer ovi u sloveniji ili vani te nece primit dok ne napravis ta dva testa ..to ti je moj savjet.

http://www.ilads.org/
ako sta jos zanima pitajte

Simptomi i stanje danas : terapija kremama I ponekad Lupocet nikako nisu dovoljni I osjećaj je da mi laktovi, koljena, gležnjevi, zgobovi te prsti ruku I nogu propadaju/deformiraju se sve vise I vise s vremenom. Ponekad mi se desavaju propadajući bolovi po rukama koji oslabe ruke I osjećaj je nemoći stiskanja, zatezanja bilo čega te isti takav onemoćali osjećaj je ponekad pristuan I u nogama. Osjećaj natečenosti koljena je sveprisutan svaki dan bez izuzetaka. Detaljnije pretrage su prijeko potrebne jer je stanje sve lošije I nema naznaka oporavka. Uzrok stanju nije nikad otkriven. Bez obzira što znakova upalne reumatske bolesti izgleda nema (po osnovnim testovima npr. krv, CRP, ESR, urin) – jasno je da imam specifične tegobe koje ako ne budem rješavao ću imati posljedice (nadam se ne gadne I trajne).

Imaš preporuku za infektologa u ZG-u? I koje testove da mi napravi - elisu za početak, ha?

Thnx

brazilac 5
18.07.2014., 14:56
Ja ti ne mogu dati adrese labova jer nisam u tom području ali te mogu uputiti na moje prijašnje upise o molekulskoj mimikriji. Jedna od zeznutih molekula je, izgleda, kravlji albumin no to može biti bilo što (nešto iz kikirikija, paradajza, paprika...). Sam moraš utvrditi što te gnjavi. Prvo dijeta na piletini i riži dva tri tjedna, pa ako se stvar popravlja uvoditi jednu po jednu namirnicu i bilježiti stanje jer reakcija nastupa i par dana nakon konzumacije. S druge strane, bolest vjerojatno ima bakterijski ili virusni uzrok i nećeš je se riješiti ako ga ne zatučeš. Od virusa je zeznuta gripa i barr-epstein (mononukleoza) virus. Jedan stari liječnik mi je rekao da, unatoč uvriježenom mišljenju, antibiotici iz grupe geomicina mogu uništavati i viruse ali terapija mora trajati dulje od mjesec dana. Ne znam kako to čine, a i posljedice po probavu mogu biti gadne.
Za početak, sjeti se jesi li ikada imao krpelje.

Ako je bio crveni krug nakon uboda krpelja najvjerojatnije je borelioza. Evo jedno predavanje koje bi moglo koristiti.

http://www.bfm.hr/uploads/14_Lyme_2011.pdf

Thnx

marinho25
18.07.2014., 15:42
@brazilac
da li ti se taj osjecaj nemoci stiskanja saka i osjecaj nemoci u nogama javlja poslije spavanja ili je neovisan o bilo cemu? neznam niti jednog infektologa u zg iz ri sam..ali odi kod doktorice opce prakse da ti da uputnicu za Western blot bb ili bar Imunoblot..u meduvremenu se naruci infektologu i s tim nalazima kod njega.necu tvrditi da je borelia ili neka druga infekcija u pitanju ali je lako moguce ..sta nemas nikakvih drugih simptoma osim tih..kronicni umor?neuroloskih? psihicko stanje? imas problema s mokrenjem? trnci? apneje? dekoncentracija?probava?ako moras cekat dugo na pregled infektologu naruci se privatno i reci da sumnjas na infekciju.da bi se potvrdilo ili iskljucilo..i bilo bi dobro napraviti CIC -cirkulirajuci imuno kompleks - on isto moze pokazati ako je neka infekcija u pitanju.ali velika je vjerovatnost da ce on biti povisen jer je povisen i kod kronicnih reumatskih i autoimunih bolesti pa te doktori onda mozda i malo ozbiljnije shvate...mislim da to sve mozes napraviti u Fran Mihaljevicu. cic u sestre milosrdnice. za pocetak probaj dobit uputnicu za westernblot i cic.i ni slucajno prihvatiti primanje kakvih kortikosteroida(znaju doktori prepisat pa ono-ajmo probat ako je nesto autoimuno mozda bude bolje) dok se ne iskljuci borelija..ni pod razno jer bi posljedice mogle biti uzasne. uglavnom ako je u pitanju borelija da se rjesiti ne brini..

brazilac 5
18.07.2014., 21:22
@brazilac
da li ti se taj osjecaj nemoci stiskanja saka i osjecaj nemoci u nogama javlja poslije spavanja ili je neovisan o bilo cemu? neznam niti jednog infektologa u zg iz ri sam..ali odi kod doktorice opce prakse da ti da uputnicu za Western blot bb ili bar Imunoblot..u meduvremenu se naruci infektologu i s tim nalazima kod njega.necu tvrditi da je borelia ili neka druga infekcija u pitanju ali je lako moguce ..sta nemas nikakvih drugih simptoma osim tih..kronicni umor?neuroloskih? psihicko stanje? imas problema s mokrenjem? trnci? apneje? dekoncentracija?probava?ako moras cekat dugo na pregled infektologu naruci se privatno i reci da sumnjas na infekciju.da bi se potvrdilo ili iskljucilo..i bilo bi dobro napraviti CIC -cirkulirajuci imuno kompleks - on isto moze pokazati ako je neka infekcija u pitanju.ali velika je vjerovatnost da ce on biti povisen jer je povisen i kod kronicnih reumatskih i autoimunih bolesti pa te doktori onda mozda i malo ozbiljnije shvate...mislim da to sve mozes napraviti u Fran Mihaljevicu. cic u sestre milosrdnice. za pocetak probaj dobit uputnicu za westernblot i cic.i ni slucajno prihvatiti primanje kakvih kortikosteroida(znaju doktori prepisat pa ono-ajmo probat ako je nesto autoimuno mozda bude bolje) dok se ne iskljuci borelija..ni pod razno jer bi posljedice mogle biti uzasne. uglavnom ako je u pitanju borelija da se rjesiti ne brini..

Najzesce osjetim natecena koljena (koja to valjda jos nisu zapravo), te bolove u zglobovima (lakat lijeve ruke, gleznjevi, zglobovi ruku te prsti ruku i stopala) pa onda cudno i hodam pomalo radi toga. Trcat mogu 3m.
Probadajuci bolovi u nadlakticama su rijetki i desavaju se tijekom dana, uglavnom...

Ostale tegobe su izrazen kronicni umor (maltene spavao 4 ili 10h - isto je ), dekoncentracija i mala (valjda) psihicka poljuljanost radi ovih tegoba.
Sto mislis o tegobama , kako ti se cine?
Btw, u sami pocecima tegoba imao sam osjecaj da ne stima maltene cijeli organizam (srce, blago povisena temperatura, bolovi po svim zglobovima u tijelu itd.) kao da mi nesto nenormalno napalo cijeli organizam).
Napravim tada prve krvne i urin pretrage jer se raspadam a ono sve ok?!?!

Moram svakako onda kod dr. opce prakse trazit uputnicu za infektologa i pretrage koje si naveo - valjda bude htjela sve to jer ju zaje.... HZZO, nema se para u ovoj "drzavi", jbga...

Thnx

Begemotica
19.07.2014., 09:03
marinho25:

vidim da ti puno razumiješ u boreliju, što misliš da li je moguće da kod mene tek nekoliko godine su se pojavili simptomi reumatskog artritisa?

Meni su se učinilo da bi to moglo biti to nakon jedne ruske TV emisije gdje je liječnik točno opisao sve zdravstvene smjetne koje imam (povrijemene jake bolove u zglobovima - svaki put u drugom), stalni isjećaj premorenosti...

Čim smognem napravim test ali zanima me da li je moguće da je taj virus/bakterija ili što već čučao nekoliko godina negdje u tijelu i nije ništa radio?

mukotrpak
19.07.2014., 09:13
marinho25:

vidim da ti puno razumiješ u boreliju, što misliš da li je moguće da kod mene tek nekoliko godine su se pojavili simptomi reumatskog artritisa?

Meni su se učinilo da bi to moglo biti to nakon jedne ruske TV emisije gdje je liječnik točno opisao sve zdravstvene smjetne koje imam (povrijemene jake bolove u zglobovima - svaki put u drugom), stalni isjećaj premorenosti...

Čim smognem napravim test ali zanima me da li je moguće da je taj virus/bakterija ili što već čučao nekoliko godina negdje u tijelu i nije ništa radio?

Da

marinho25
19.07.2014., 10:53
brazilac
mislim da tvoji simptomi itekako mogu biti prvenstveno od borelije ali i defintivno od neke druge infekcije npr. infekcijom chlamydiom pneumoniae (takodjer jedan od simptoma artritis) pa cak ima i slucajeva gdje jedna mycoplasma izazove reaktivni artritis..od virusa Cytomegalovirus, iHerpesvirus itd..sam sindrom kronicnog umora ili pak fibromijalgija su skoro pa stalno prateci simptom dugotrajne infekcije borelijom..ali opet kronican umor moze biti posljedica stresa koji je nastao jer se teze nosis s pratecim simptomima- sta u potpunosti razumijem - covjek je isfrustriran i preplasen - slabi imunitet , jaca stres raste kortizol i evo ti dijagnoze na dijagnozi. moze bit i da nije borelija ali svakako posjeti infektologa ali dobrog-raspitaj se malo..nedavno sam procitao jedan clanak nekog americkog doktora koji je lijecio pacijente s RA i CFS tako da im je davao velike doze antibiotika, svi ti pacijenti su imali negativne nalaze na infekcije razno raznim bakterijama..nakon nekog vremena ljudi su se poceli oporavljati - na kraju su se i potpuno oporavili.. uzrok poznat-infekcija ali koja to nikad nisu saznali. sad da li su nalazi bili lazno negativni ili jednostavno nisu testirani na bakteriju s kojom su bili inficirani:ne zna: nisam pobornik antibiotika i izbjegavam ih u sirokom luku i dalje tvrdim da treba bjezati od njih ali ako nema drugog rjesenja:ne zna: crijeva su 80 posto imuniteta.

marinho25
19.07.2014., 11:08
Begemotica

moguce je .. jak imunoloski sustav moze drzati pod djelomicnom kontrolom infekciju, ali opet zasto tako dugo moze lezati u sto uzroka. napravi ti lijepo test da se rjesis sumnji .. isto tako probaj dobit uputnicu za western blot. jer dugotrajna infekcija je najcesca lazno negativna infekcija kod elisa bb testa.ali opet mislim da su cesci lazno pozitivni nego lazno negativni nalazi kod elise.i to je sve nebitno ako uspijes dobit uputnicu za western blot.sretno nadam se da nije borelija ali opet da je da se rjesit pa bi i to mozda bila dobra opcija:) neuroborelioza je veci problem ali i ona je rjesiva s dobrom terapijom.

najgora je nelijecena borelioza a jos gora krivo lijecena(imaju siroj javnosti i medijima poznata 2 jako ruzna slucaja u HR). sve drugo je rjesivo.

brazilac 5
20.07.2014., 10:06
brazilac
mislim da tvoji simptomi itekako mogu biti prvenstveno od borelije ali i defintivno od neke druge infekcije npr. infekcijom chlamydiom pneumoniae (takodjer jedan od simptoma artritis) pa cak ima i slucajeva gdje jedna mycoplasma izazove reaktivni artritis..od virusa Cytomegalovirus, iHerpesvirus itd..sam sindrom kronicnog umora ili pak fibromijalgija su skoro pa stalno prateci simptom dugotrajne infekcije borelijom..ali opet kronican umor moze biti posljedica stresa koji je nastao jer se teze nosis s pratecim simptomima- sta u potpunosti razumijem - covjek je isfrustriran i preplasen - slabi imunitet , jaca stres raste kortizol i evo ti dijagnoze na dijagnozi. moze bit i da nije borelija ali svakako posjeti infektologa ali dobrog-raspitaj se malo..nedavno sam procitao jedan clanak nekog americkog doktora koji je lijecio pacijente s RA i CFS tako da im je davao velike doze antibiotika, svi ti pacijenti su imali negativne nalaze na infekcije razno raznim bakterijama..nakon nekog vremena ljudi su se poceli oporavljati - na kraju su se i potpuno oporavili.. uzrok poznat-infekcija ali koja to nikad nisu saznali. sad da li su nalazi bili lazno negativni ili jednostavno nisu testirani na bakteriju s kojom su bili inficirani:ne zna: nisam pobornik antibiotika i izbjegavam ih u sirokom luku i dalje tvrdim da treba bjezati od njih ali ako nema drugog rjesenja:ne zna: crijeva su 80 posto imuniteta.

Hvala puno, idem potraziti infektologa te traziti dodatne pretrage

Javim se...

tinka pinka
21.07.2014., 19:11
Pozdrav svima, prvi put sam tu, trebam pomoć, savjet!
Naime, već 7 mjeseci imam bolove u zglobovima, mišićima, tetivama, obišla sam hrpu doktora i pretraga i sada sam završila na imunologiji na Rebru.
U zadnje vrijeme me najviše bole zglobovi šaka, prsti i mišići u dlanu, pa laktovi, koljena, kukovi, gležnjevi.
Prošu srijedu sam bila na REbru na kontroli i nalazi su mi slijedeći pozitivan mi je DR4 - to je antigen za Ra, al su svi drugi pokaztelji negativni i waler rose, ANA, ccp,crp i sed u granicama... Spominjao je da postoji i seronegativan RA....??
Doktor mi nije postavio dijagnozu jer kaže nema još pokazatelja. Naručio me za 2 i pol mj. na kontrolu. REkao je da ako osjetim zakočenost ili oticanje da se javim ranije. Obzirom da planiram trunoću rekao je da slobodno mogu?
Međutim ja sam koma, uz brufene koje mi je propisao ja i dalje imam bolove u svim zglobovima sve ove dane i strašno sam zabrinuta, a i primjetila sam jučer na oba mala nožna prsta neke kuglice??? Totalno sam depresivna jer me sve boli, to više nije normalno:confused:
Za desetak dana trebamo ići na more i na godišnji i sad ne znam šta da radim nit kako da se ponašam. Mog doktora isto neće biti u 8 mj. jer je na GO.
Jako me strah te bolesti i života s tim.
Može vaše mišljenje i utjeha neka.

mukotrpak
21.07.2014., 21:15
Naime, već 7 mjeseci imam bolove u zglobovima, mišićima, tetivama, obišla sam hrpu doktora i pretraga i sada sam završila na imunologiji na Rebru.
U zadnje vrijeme me najviše bole zglobovi šaka, prsti i mišići u dlanu, pa laktovi, koljena, kukovi, gležnjevi.
Prošu srijedu sam bila na REbru na kontroli i nalazi su mi slijedeći pozitivan mi je DR4 - to je antigen za Ra, al su svi drugi pokaztelji negativni i waler rose, ANA, ccp,crp i sed u granicama... Spominjao je da postoji i seronegativan RA....??
Doktor mi nije postavio dijagnozu jer kaže nema još pokazatelja. Naručio me za 2 i pol mj. na kontrolu. REkao je da ako osjetim zakočenost ili oticanje da se javim ranije. Obzirom da planiram trunoću rekao je da slobodno mogu?
Međutim ja sam koma, uz brufene koje mi je propisao ja i dalje imam bolove u svim zglobovima sve ove dane i strašno sam zabrinuta, a i primjetila sam jučer na oba mala nožna prsta neke kuglice??? Totalno sam depresivna jer me sve boli, to više nije normalno:confused:
Za desetak dana trebamo ići na more i na godišnji i sad ne znam šta da radim nit kako da se ponašam. Mog doktora isto neće biti u 8 mj. jer je na GO.

Kao što već rekoh, prvo pregledaj zube, sinuse, krajnike, mjehur...

Aleš Ernst
22.07.2014., 12:43

Pročitaj si o uzrocima za to što osječaš na http://www.aeq.si/cms/index.php/hr/

brazilac 5
22.07.2014., 17:37
brazilac

FYI, idem sutra na testove za boreliozu na Fran Mihaljevic - ne znam koje ce mi sve testove napraviti (uputnica od dr. opce prakse je preopcenita).
Nagovorio sam dr. opce prakse da mi prepise doksiciklin kojeg na svoju ruku pocinjem piti sutra bez dijagnoze a poradi pogorsanja stanja.

Nikome nije jasno da iako su krv i urin i CRP i stolica i ejakulat uredni - imam pogorsanje stanja pa ne daju (radi HZZO-a i neznanja) uputnice za daljnje pretrage... Uzas !!!

marinho25
22.07.2014., 18:13
FYI, idem sutra na testove za boreliozu na Fran Mihaljevic - ne znam koje ce mi sve testove napraviti (uputnica od dr. opce prakse je preopcenita).
Nagovorio sam dr. opce prakse da mi prepise doksiciklin kojeg na svoju ruku pocinjem piti sutra bez dijagnoze a poradi pogorsanja stanja.

Nikome nije jasno da iako su krv i urin i CRP i stolica i ejakulat uredni - imam pogorsanje stanja pa ne daju (radi HZZO-a) uputnice za daljnje pretrage... Uzas !!!
neznam mislim da ti nije pametno pit antibiotik dok ne vidis da li postoji kakva infekcija ..prvenstveno zbog nalaza..mislim nece ti nista biti ali ja bi pricekao 2 tjedna koliko se obicno ceka na westernblot ili pak elisu nekih tjedan dana.polako i strpljivo i rjesenje je na vidiku. drzi se.
sto se tice naseg zdravstvenog sustava sve mi je jasno.
problem je sto su svi bakteriloski testovi relativno nepouzdani .
Borellia,Shigella flexneri, Salmonela enteritidis, Salmonela typhimurium, Yersinia enterocolitica , Campylobacter jejuni,Chlamyda trachomatis ,streptoccocus,mycoplasma ,ureaplasma, babesia svi oni mogu izazvat RA.vecinom je crp pokazatelj ali ne mora biti..ja bi na tvom mjestu sumnje okrenuo prvenstveno na borelliu,Staphylococcus aureus,streptoccocus i ove spolno prenosive bakterije(ali pcr pretrage ne ove standardne). eventalno jos neke viruse . dobar infektolog ce to znati.
ako ces uzimat antibiotike kupi nekakav probiotik.

brazilac 5
23.07.2014., 13:19
neznam mislim da ti nije pametno pit antibiotik dok ne vidis da li postoji kakva infekcija ..prvenstveno zbog nalaza..mislim nece ti nista biti ali ja bi pricekao 2 tjedna koliko se obicno ceka na westernblot ili pak elisu nekih tjedan dana.polako i strpljivo i rjesenje je na vidiku. drzi se.
sto se tice naseg zdravstvenog sustava sve mi je jasno.
problem je sto su svi bakteriloski testovi relativno nepouzdani .
Borellia,Shigella flexneri, Salmonela enteritidis, Salmonela typhimurium, Yersinia enterocolitica , Campylobacter jejuni,Chlamyda trachomatis ,streptoccocus,mycoplasma ,ureaplasma, babesia svi oni mogu izazvat RA.vecinom je crp pokazatelj ali ne mora biti..ja bi na tvom mjestu sumnje okrenuo prvenstveno na borelliu,Staphylococcus aureus,streptoccocus i ove spolno prenosive bakterije(ali pcr pretrage ne ove standardne). eventalno jos neke viruse . dobar infektolog ce to znati.
ako ces uzimat antibiotike kupi nekakav probiotik.

Marinho25, hvala puno na svemu!
...novosti: Dao krv u Fran Mihaljevicu ali mi rekli da ce raditi neki test na boreliozu a western blot samo ako procijene da treba naknadno?!

Dr. opce prakse (poradi cistog nalaza CRP-a, krvi i urina te HZZO straha i svog neznanja) mi ne da uputnicu za infektologa!!!

Poludio...i poceo piti doksiciklin 2x 100mg dnevno na svoju ruku

Begemotica
23.07.2014., 14:06
@brazilac 5: pripazi s antibioticima, mogu pomoći a mogu i odmoći, mene još kao malu penicilin je skoro ubio.

marinho25
24.07.2014., 21:54
Marinho25, hvala puno na svemu!
...novosti: Dao krv u Fran Mihaljevicu ali mi rekli da ce raditi neki test na boreliozu a western blot samo ako procijene da treba naknadno?!

Dr. opce prakse (poradi cistog nalaza CRP-a, krvi i urina te HZZO straha i svog neznanja) mi ne da uputnicu za infektologa!!!

Poludio...i poceo piti doksiciklin 2x 100mg dnevno na svoju ruku

da to sam i mislio..napravit ce ti samo elisu a western blot ako je elisa pozitivna ili granicna-tako ti funkcionira nas usrani zdravstveni sustav.. rade nepouzdani test i samo ako je pozitivan rade pouzdani..nes ti logike..
nije mi jasno kako ne mozes dobiti uputnicu za infektologa..a da odes privatno?
zapamti da upotrebom antibiotika mozes prikrit infekciju na sljedecim pretragama..a ako je slucajno dugotrajna borelioza doksiciklin nije dosta- daju se intravenozno Cefalosporini 3 generacije. pazi na crijevnu floru (pod obavezno probiotici)kad si se vec sam odlucio na antibiotike ali mislim da ti to nije pametno . pokusaj nekako doci do infektologa. imas pm

brazilac 5
27.07.2014., 13:11
da to sam i mislio..napravit ce ti samo elisu a western blot ako je elisa pozitivna ili granicna-tako ti funkcionira nas usrani zdravstveni sustav.. rade nepouzdani test i samo ako je pozitivan rade pouzdani..nes ti logike..
nije mi jasno kako ne mozes dobiti uputnicu za infektologa..a da odes privatno?
zapamti da upotrebom antibiotika mozes prikrit infekciju na sljedecim pretragama..a ako je slucajno dugotrajna borelioza doksiciklin nije dosta- daju se intravenozno Cefalosporini 3 generacije. pazi na crijevnu floru (pod obavezno probiotici)kad si se vec sam odlucio na antibiotike ali mislim da ti to nije pametno . pokusaj nekako doci do infektologa. imas pm

Čekam još rezultate testa za boreliozu...u međuvremenu došli mi (vrlo brzo, ali naravno preko veze :rofl:) rezultati za HLA tipizaciju
HLA-A 2 3
HLA-C NT NT
HLA-B 27 ND
Bw4/Bw6 NT NT
HLA-DR 11 13
DR51/DR52/DR53 52 ND
HLA-DQ 3 1
CDC & specificitet :
B+T Ly, CDC, DTT – B Ly T Ly, CDC, DTT + B T Ly T Ly:
Napomena : M14

marinho25
27.07.2014., 20:09
Čekam još rezultate testa za boreliozu...u međuvremenu došli mi (vrlo brzo, ali naravno preko veze :rofl:) rezultati za HLA tipizaciju

brazilac ovo je zanimljivo i onome tko te poslao na tipizaciju svaka čast..
antigeni sami po sebi nisu toliko znacajni i ne koriste se kao dijagnosticki kriterij ali jedan itekako je a ti ga imas -HLA-B 27 i javlja se kod 90 -100posto oboljelih od ankilozantnog spondilitisa ( bakterijski, genetski i imuni čimbenici) ali ucestal je i kod reiterovog sindroma - koji nastaje nakon akutne urogenitalne ili digestivne infekcije- (prolazi spontano ali se kod 50 posto oboljelih ponavljaju epizode)
jesu ti to vec rekli na tipizaciji ili su ti samo dali nalaz? posto se b27 javlja i kod ank spondilitis s negativnom radioloskom obradom-
odi sad opet kod dr.opce prakse nek sad prdi da ti nije nista ili reumatologa i infektologa jer infekcija moze potaknuti genetski cimbenik .kazes da ti je od antibiotika malo bolje ili nije? eto mislim da smo rijesili stvar..ako ne sve smo bliže!! ja sumnjam na reitera infekcijskog- moze biti i ank.spon. ali mi nekako vise vuce na reitera..pricekaj nalalaze na b.b. a mozes i napravit pcr pretrage preko urina ili ejakulata.jel imas kakve simptome na mokracnom sustavom,probleme s prostatom ili si imao u zadnjih par mjeseci? ..

brazilac 5
27.07.2014., 22:46
brazilac ovo je zanimljivo i onome tko te poslao na tipizaciju svaka čast....

HLA tipizaciju sam ja sam zahtijevao xx puta...na kraju mi je dr. opće prakse popustila i dala uputnicu :p
Razlog zašto sam tražio tipizaciju je taj što mi je otac također HLA-B27 i imao je 3-4 mjeseca duge bolove u koljenima i zglobovima prije nekih 30g koje se ne sjeća kako je riješio :ne zna: Kod mene je to žešće i duže a možda i ne skroz isto.

Samo sam nalaz dobio poštom i to je to.
I ja sumnjam cijelo vrijeme na infektivnog Reitera ali su mi svi osnovni nalazi čisti (krv, crp, esr, urin, ejakulat) a ne znam da li imam onda i dalje tu infekciju/bakteriju ali mi instinkt to govori cijelo vrijeme pa sam zato i krenuo sa doksiciklinom.

Točno. Ali ti ti kod dr. opće prakse i mog bivšeg reumatologa ne vrijedi niš - sve sam ovo sam dosad uspio - vidiš i sam kako. Uputnicu za infektologa i dalje ne mogu dobiti - ali budem opet davio dr. opće prakse pa valjda bude popustila :rolleyes:

Pijem antibiotok 4 dana 2 kapsule x 100mg dnevno i bolje mi je definitivno tj. ne osjećam više toliko gadnu natečenost koljena i bolove u većini zglobova već je pomalo splasnulo sve ali nije prošlo nikako i ne mogu prosuditi hoću li uspjeti ili je to samo kratkotrajni efekt. Namjeravam doksiciklin popiti svih 25 kapsula (terapija od 12.5 dana po 2 dnevno) jer koliko sam proguglao doksiciklin ubija za 7-10 dana većinu bakterija koje sam mogao imati osim možda borelioze i streptokoka.

Samo mi je malo ona stvar :cerek: ponekad onako rumena mjestimice ali supruzi prošli tjedan na bakteriološkoj obradi vaginalnog brisa nije nađeno ništa (još čekamo rezultate testa na klamidiju cca. 1 mjesec) pa ne znam jel ima uopće smisla da radim bris uretre jer vidiš da trenutno pijem doksiciklin :confused:
Inače, u periodu 2008-2010g supruga mi je imala učestale bakterije u urinarnom I vaginalnom traktu (Ureaplasma urealyticum, Proteus, Mycoplasma hominis, Escherichia coli, Streptococcus) te HPV. Pomogla je jedino dugotrajna terapija penicillinom kod oboje. I nakon toga dobili smo našu prvu bebicu napokon :D

Općenito : 40% sam davao na infekcije urogenitalnog sistema i posljedičnog Reitera, 50% na bakterijski sinusinitis (vidi dolje povijest opet) i posljedičnog Reitera a 10% na boreliozu.
Kad pogledaš gornje tzv. instinktivne postotke i povijest bolesti dolje...to su sve bili razlozi odluke da krenem sa doksiciklinom - nadam se da sam pogodio i da će upaliti i da neću imati posljedica.
Međutim, i dalje ne znam ako je Reiter infekcijski u pitanju a doksiciklin ne pomogne skroz - kako ozdraviti onda? Koje testove onda tražiti?

Također, nadam se da će ova priča pomoći nekome sa sličnim/istim tegobama :)

Opet malo o povijesti mojih tegoba : 10-12.11.2013g. otrovanje hranom (majoneza, meso?) na poslovnom putu u Švedsku s povraćanjima i izraženim želučanim tegobama. Soda-bikarbona pomogla, tegobe prestale nakon 3-4 dana.
1-20.12.2013g. na poslovnom putu u Njemačkoj u hotelu 3 tjedna dug i žestok respiratorni efekt s izrazito obilnim sekretom iz nosa i ustiju - nakon 2 tjedna tegoba sam počeo uzimati Augmentin i nekako je krenulo nabolje ali s vrlo sporim tempom. Par dana primjetno čudno crvenilo (nalik žešćem ubodu komarca) – nestalo nakon par dana.
Krajem 2013g I početkom 2014g me jako počeo boljeti lakat lijeve ruke a idućih par tjedana se bol intenzivnije javljala s bolovima i u nadlaktici i u podlaktici i u šaci tako da s tom lijevom rukom tjednima nisam mogao skoro pa ništa raditi. Dr. opće prakse mi je dala Ibuprofen (1 tabletu 600mg dnevno) I Deep Relief kremu za mazanje ali nakon samo par dana sam počeo osjećati bolove malo i desnoj ruci te vratu i vratnoj kralježnici.
Također, u očima sam tijekom siječnja I veljače 2014g imao čudan osjećaj natečenosti i crvenila koji je lagano iščezavao kroz par tjedana. Cijelo tijelo mi je bilo jako čudno, kao da mi je organizam napala neka groznica/bakterija I slabila mi cijeli organizam tih tjedana. Također, na spolovilu se s vremenom pojavljivalo crvenilo ali nije bilo peckanja
Dr. opće prakse mi je zatim povećala dozu Ibuprofena sredinom siječnja 2014g na 3 x 600mg dnevno ali me želudac bolio pa sam uzimao 2 x 600mg samo sa mazanjem Deep Reliefom - nije previše pomoglo.
U 02/2014 su mi prsti počeli trnuti na toj lijevoj ruci ponajviše a počeo sam osjećati trnke I u nogama te neki čudan osjećaj u nogama također - bolovi su se definitivno počeli migrirati I širiti po tijelu
Otac mi je imao prije xx godina slične tegobe – trajalo je par mjeseci, inače on je HLA B27 pozitivan a pomogao mu je Indometacin… nazvao sam stoga doktoricu opće prakse u ZG-u I ona mi je napisala Indometacin 50 mg / 3 x. Malo je bilo pomoglo nekih 2-3 tjedna ali nakon male pauze od par dana - nisam mogao popiti doslovno više nijedan Indometacin jer mi se gadno vrtilo 3-4 sata nakon njega. Imao sam određene kožne promjene na rukama/šakama par dana – tijekom Indometacin terapije.
Od veljače/ožujka 2014g koristim gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku...
Počeo sam piti od veljače/ožujka 2014g samo Lupocet navečer prije spavanja a bol se iz laktova ruku preselila jako na koljena i gležnjeve. Imam osjećaj ta 2 mjeseca kao da sam trčao maraton a nisam a koljena osjećam kao da su gadno natečena a izgleda nisu. Koristim i dalje gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku.
U ožujku 2014g pretrage krvi, urina, CRPa, sedimentacije uredne...a tijekom dana me bole prsti ruku, nogu, koljena, laktovi, ramena i misici nadlaktice te zglobovi nogu...
U travnju 2014g imam kratke probadajuće bolove po rukama (nadlaktica) te izražen osjećaj slabosti u rukama (ne mogu zategnuti ništa s njima, osjećaj slabosti) te trnjenje ruku. Imam osjećaj da su mi koljena maltene konstatno natečena a kad hodam kao da sam prethodno trčao marathon. Tijekom travnja 2014g kod kćerke prisutna neka vrsta bakterije (sumnjali su na neku tipa Streptococcus) koja je utjecala na ponavljajuće upale I visoke temperature preko 40 stupnjeva

marinho25
28.07.2014., 06:58
brazilac
ako je reiter infekcija je sto posto u pitanju i jako lako moguce da je klamidija ali moze bit i sve ono gore nabrojano ..neznam koliko godina imas ali reiter ilitiga reaktivni artritis se najcesce javlja u tridesetima i prosjecno od 15 oboljelih 14 ide na nas musku popuulaciju. govoris crvenilo ociju a konjuktivitis je jedan od prvih simptoma..
ali da nebi bilo problema i da se infekcija zalijeci kako treba ne svidja mi se sta si isao uzimat antibiotike na svoju ruku jer ako ne zatuces to do kraja i začahuriš tu bakteriju sanse da se vrati to govno su velike. znam da je ispalo tako jer su ti doktori kod kojih si bio ocito zak...
dok se ceka nalaz na boreliu -moj savjet sada - napravi pcr na klamidiju , ureaplazmu,mikoplazmu u modernoj dijagnostici preko urina ako se to crvenilo javlja poslije uriniranja ili poslije ejakuliranja ...adresa . "moderna dijagnostika" u zg - nalaz gotovo pa sto posto potvrduje infekciju..jer bris je nepouzdan..to bi napravio pod obavezno..nije ti to tako skupo. i nek ti zena napravi isto.
genetske predispozicije+ okidac infekcija= sranje - zakljucak "cuvaj se infekcija" a kad smo vec na alternativi ostavi ibuprofen i probaj glucosamine sulfate i serrapepatse (neces imat problema s zelucem)

brazilac 5
28.07.2014., 21:21
brazilac
ako je reiter infekcija je sto posto u pitanju i jako lako moguce da je klamidija ali moze bit i sve ono gore nabrojano ..neznam koliko godina imas ali reiter ilitiga reaktivni artritis se najcesce javlja u tridesetima i prosjecno od 15 oboljelih 14 ide na nas musku popuulaciju. govoris crvenilo ociju a konjuktivitis je jedan od prvih simptoma..
ali da nebi bilo problema i da se infekcija zalijeci kako treba ne svidja mi se sta si isao uzimat antibiotike na svoju ruku jer ako ne zatuces to do kraja i začahuriš tu bakteriju sanse da se vrati to govno su velike. znam da je ispalo tako jer su ti doktori kod kojih si bio ocito zak...
dok se ceka nalaz na boreliu -moj savjet sada - napravi pcr na klamidiju , ureaplazmu,mikoplazmu u modernoj dijagnostici preko urina ako se to crvenilo javlja poslije uriniranja ili poslije ejakuliranja ...adresa . "moderna dijagnostika" u zg - nalaz gotovo pa sto posto potvrduje infekciju..jer bris je nepouzdan..to bi napravio pod obavezno..nije ti to tako skupo. i nek ti zena napravi isto.
genetske predispozicije+ okidac infekcija= sranje - zakljucak "cuvaj se infekcija" a kad smo vec na alternativi ostavi ibuprofen i probaj glucosamine sulfate i serrapepatse (neces imat problema s zelucem)

Imam 38g - taman znači :503:
Zvao sam dr. opće prakse koja veli da nije pametno da radim pcr test dok sam na antibioticima/doksiciklin.
Žena mi je napravila testove već - čeka se samo rezultat na klamidiju.
Nazvat ću odmah sutra modernu dijagnostiku da vidim kad je pametno da radim pcr testove onda. Inače, koliko znam..klamidija tj. Chlamydia trachomatis se prenosi isključivo spolnim putem pa pošto smo u braku >5g - nadam se da ju nemamo jer to onda znači nešto dodatno, zar ne :rolleyes:
Thnx na preporukama, savjetima i svemu!

Javim se s novostima...

ona1
29.07.2014., 11:27
Pozdrav svima.. Zabrinuta sam za dragu mi osobu. Žali se na bolove u koljenima, laktovima i prsima. Dnevno ta mjesta tretiramo s deep reliefom misleći da je od naprezanja, ali s malo istraživanja došla sam ovdje. Meni se čini da je RA. Dobili smo uputnicu za reumatologiju, ali treba čekat par mjeseci....

Je li kod RA moguće pojavljivanje modrica bez udarca, npr. sa stražnje strane koljena? Obzirom na žilice u tom području ne mogu sa 100% sigurnošću reći da je modrica, ali nije prvi put da nalazimo modricu, a on se ne sjeća da se udario. Čak mislim da je tu i mala kvržica nekakva.. Ako nije RA što je onda???

Inače radimo na prehrani prema uputama nutricioniste, iz nekih drugih razloga, a sad i ovdje nalazim izbacivanje mlijeka i sl. Njemu je nezamislivo izbacivanje mesa, jednostavno se ne može najesti... Što da radim?

Još jedno pitanje; preporuča li se piti dodatke tipa omega ili cink ako si na deoksikacijskoj dijeti? Čini mi se da treba izbjegavati ikakve umjetne dodatke, a opet kad neke stvari izbaciš, onda se taj manjak manifestira ne nešto drugo. Začarani krug....

mukotrpak
29.07.2014., 13:47
Pozdrav svima.. Zabrinuta sam za dragu mi osobu. Žali se na bolove u koljenima, laktovima i prsima. Dnevno ta mjesta tretiramo s deep reliefom misleći da je od naprezanja, ali s malo istraživanja došla sam ovdje. Meni se čini da je RA. Dobili smo uputnicu za reumatologiju, ali treba čekat par mjeseci....

Je li kod RA moguće pojavljivanje modrica bez udarca, npr. sa stražnje strane koljena? Obzirom na žilice u tom području ne mogu sa 100% sigurnošću reći da je modrica, ali nije prvi put da nalazimo modricu, a on se ne sjeća da se udario. Čak mislim da je tu i mala kvržica nekakva.. Ako nije RA što je onda???

Inače radimo na prehrani prema uputama nutricioniste, iz nekih drugih razloga, a sad i ovdje nalazim izbacivanje mlijeka i sl. Njemu je nezamislivo izbacivanje mesa, jednostavno se ne može najesti... Što da radim?

Još jedno pitanje; preporuča li se piti dodatke tipa omega ili cink ako si na deoksikacijskoj dijeti? Čini mi se da treba izbjegavati ikakve umjetne dodatke, a opet kad neke stvari izbaciš, onda se taj manjak manifestira ne nešto drugo. Začarani krug....

Ne svog mesa već govedine (junetina, teletina, napolitanke, sladoled, sve je to krava).

brazilac 5
30.07.2014., 21:39
Imam 38g - taman znači :503:
Zvao sam dr. opće prakse koja veli da nije pametno da radim pcr test dok sam na antibioticima/doksiciklin.
Žena mi je napravila testove već - čeka se samo rezultat na klamidiju.
Nazvat ću odmah sutra modernu dijagnostiku da vidim kad je pametno da radim pcr testove onda. Inače, koliko znam..klamidija tj. Chlamydia trachomatis se prenosi isključivo spolnim putem pa pošto smo u braku >5g - nadam se da ju nemamo jer to onda znači nešto dodatno, zar ne :rolleyes:
Thnx na preporukama, savjetima i svemu!

Javim se s novostima...

stigli rezultati borelioze – negativan sam I na elisu I na western blot :)