PDA

View Full Version : CIN I,II,III i HPV [vol. 2]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

goranka13
02.11.2009., 18:27
Ja sam danas bila na kontroli odnosno po nalaze biopsije koja je bila prije mjesec dana. Zadnje dvije pape su bile cin2 (u svibnju i rujnu, a prije toga sve pape uredne), a biopsija je sada pokazala cin3/cis i to na sva tri uzorka koja su uzeta. Imam i hpv niskog rizika. Doktor kaže kako su na onkološkom konziliju odlučili kontrola s novom papom za 3 mjeseca. Tek tada će znati hoću na konizaciju ili su biopsijom skinuli sve.

Jel to uobičajeno čekati 3 mjeseca nakon biopsije? Malo me frka obzirom na nalaze.

I zanima me hpv niskog rizika. Jel mogu nastaviti s kontracepcijom (pijem triquiliar)? Ništa mi doktor nije rekao da bi dečko i ja trebali preći na kondome, a ja sam iskreno zaboravila pitati. Samo mi u glavi bio cin3/cis. Kondilome nemamo ni on ni ja, a nije ih nitko nikada ni imao.

Kupila sam si aloa veru, c i a vitamin. Još mi susjeda dala neku gljivu, kao za imunitet. Ne znam ni sama dal da to sve uzimam i jel uopće ima smisla.

Meni je biopsija pokazala CIN III, nakon 2 mjeseca sam išla na letz konizaciju (bez kontrolne pape)...mislim da bi s obzirom na tvoju dijagnozu trebala po drugo mišljenje...:ne zna:

sofiella
02.11.2009., 19:36
[QUOTE=castanea;23359283]Ja sam danas bila na kontroli odnosno po nalaze biopsije koja je bila prije mjesec dana. Zadnje dvije pape su bile cin2 (u svibnju i rujnu, a prije toga sve pape uredne), a biopsija je sada pokazala cin3/cis i to na sva tri uzorka koja su uzeta. Imam i hpv niskog rizika. Doktor kaže kako su na onkološkom konziliju odlučili kontrola s novom papom za 3 mjeseca. Tek tada će znati hoću na konizaciju ili su biopsijom skinuli sve.

Jel to uobičajeno čekati 3 mjeseca nakon biopsije? Malo me frka obzirom na nalaze.

gle takve stvari se u većini slučajeva razvijaju poprilično sporo (najvjerojatnije je da tvoje pape prije biopsije nisu pokazivale pravo stanje ali isto tako je nemoguće da su sve prije griješile tako da mislim da ne trebaš paničariti da to vučeš godinama) ali ako si nemirna odi negdje drugdje kroz 6-8 tj.(od dana kad je biopsija napravljena). mislim da je to uobičajeno vrijeme za kontrolu. ne vjerujem da bi ti itko prije toga radio papu jer prvo sve mora fino zarasti nakon biopsije:mig:u međuvremenu, klasika: jačanje imuniteta i redukcija stresa:):)

Joya
03.11.2009., 07:30
da, kontrolna papa nakon biopsije bi trebala biti nakon 6 tjedana i ona je obavezna - jer uvijek postoji mogućnost da je biopsijom odstranjeno zaraženo tkivo i da konizacija neće biti potrebna
ali ako ti je konzilij liječnika rekao nakon 3 mjeseca, ja bih im vjerovala
ali ja inače ne volim u ta prčkanja i hodanja naokolo po raznim doktorima, jer svaki od njih ima svoje procjene, svoje laboratorije i nalaz od nalaza se može razlikovati - ako vjeruješ ovima gdje si bila do sad onda tamo i ostani
drugo je ako nisi zadovoljna ili ne vjeruješ - u tom slučaju je dobro potražiti drugo mišljenje

goranka13
03.11.2009., 10:33
...teško da će biopsijom koja je pokazala CIN III/CIS biti otklonjeno cijelo zaraženo područje...

sofiella
03.11.2009., 16:58
ja sam uvijek za varijantu drugo mišljenje, pogotovo ako za neku pretragu treba čekati mjesece a čini te nervoznom cijela situacija i još k tome se sve i može duplo brže napraviti. jedino treba izabrati pravo mjesto, tj ono koje surađuje sa dobrim labosom. kad sam bila kod eljuge po drugo mišljenje za konizaciju, prvo je pogledao tko je potpisan na zadnjem papi i odmah je rekao da je to dobra citologinja. nije tražio da ponovo radim neke pretrage nego me samo pregledao kolposkopski.

goranka13
03.11.2009., 20:42
ja sam uvijek za varijantu drugo mišljenje, pogotovo ako za neku pretragu treba čekati mjesece a čini te nervoznom cijela situacija i još k tome se sve i može duplo brže napraviti. jedino treba izabrati pravo mjesto, tj ono koje surađuje sa dobrim labosom. kad sam bila kod eljuge po drugo mišljenje za konizaciju, prvo je pogledao tko je potpisan na zadnjem papi i odmah je rekao da je to dobra citologinja. nije tražio da ponovo radim neke pretrage nego me samo pregledao kolposkopski.

Potpisujem...

ANILA
04.11.2009., 12:29
...teško da će biopsijom koja je pokazala CIN III/CIS biti otklonjeno cijelo zaraženo područje...

meni je cin3/cis otklonjen letz biopsijom.... ali eto.... dalje nemoram...

goranka13
04.11.2009., 13:51
meni je cin3/cis otklonjen letz biopsijom.... ali eto.... dalje nemoram...

Upsss...ako je tome tako onda se ispričavam na neznanju :( ...ja sam iz svega što sam pročitala shvatila da se CIN I, eventualno CIN II, mogu maknut biopsijom...a što je gora dijagnoza to je manje vjerovatno da će se ukloniti tim zahvatom :confused:

Tashana
04.11.2009., 14:24
Cure pomoć!! Nova sam i zbunjena pa se nadam da ćete mi moći malkice razjasniti neke stvari...
Imam 27 godina, sinčića od 2g i 8 mj, u braku 4 godine.
Prije godinu dana sam operirala štitnjaču i kompletno su mi je izvadili. Sad u 5 mj sam otišla na redoviti ginekološki pregled radi planiranja trudnoće. Očekivala sam OK nalaz jer mi je tak svake godine a kad ono...HPV visokog rizika, CIN 1 i klamidija!!! :eek: Kolko sam uspjela saznati preko neta sve se naravno dobiva spolnim putem al meni nije jasno kako kod mene jer smo si muž i ja vjerni! Za sebe znam 100%, a za njega 99,9% jer jadničak ne izlazi van i radi kod tate tak da mi je skroz pod kontrolom :mig:. Da li je moguće da sam HPV imala odprije pa mi se aktivirao nakon operacije i pada imuniteta? A sad blesavo pitanje - da li je moguće da sam klamidiju pobrala u WC u bolnici?? Da i zaboravih napomenuti da sam promjenila gin jer je prošli bio katastrofa - veterina ima ljepšu ordinaciju,frajer prčka po laptpu onda te pregledava a njegova sestra izgleda kao da će svaki čas na modnu pistu.. :D. Klamidija je izlječena, PAPA ponovljen di mi je savjetovana kolposkopija. Nalaz kolposkopije: SKG vidljiva u cijelosti. Rubno na pred. usni uz SKG jedno širo polje njenog ABE od 11_2 h. Kontrola idući mj nakon menge. Dal koja zna kaj to znači? I kakav savjet imate?
Ispričavam se radi preddduuuuuuuuggggoggggggggggggg upita al sam jedino tak mogla opisati svoje stanje :mama:

ANILA
04.11.2009., 16:24
Upsss...ako je tome tako onda se ispričavam na neznanju :( ...ja sam iz svega što sam pročitala shvatila da se CIN I, eventualno CIN II, mogu maknut biopsijom...a što je gora dijagnoza to je manje vjerovatno da će se ukloniti tim zahvatom :confused:

eto puka sreča, i još veča nesreča:lol:
ali, može se, može....

ANILA
04.11.2009., 16:28
Da li je moguće da sam HPV imala odprije pa mi se aktivirao nakon operacije i pada imuniteta? A sad blesavo pitanje - da li je moguće da sam klamidiju pobrala u WC u bolnici??

da,vjerojatno ga je netko od vas imao od prije i sad se aktivirao... klamdiju, da itekako!

ANILA
04.11.2009., 16:30
Da li je moguće da sam HPV imala odprije pa mi se aktivirao nakon operacije i pada imuniteta? A sad blesavo pitanje - da li je moguće da sam klamidiju pobrala u WC u bolnici??

da,vjerojatno ga je netko od vas imao od prije i sad se aktivirao... klamdiju, da itekako!

obavezno genotipizacija na hpv i kolposkopija...:top:

Tashana
04.11.2009., 18:32
obavezno genotipizacija na hpv i kolposkopija...:top:

ANILA, hvala.
Kad sam bila u bolnici onih tjedan dana mi je bilo najgore ići na bolnički WC i tuširanje...užes živi:mad:

Da li je genotipizacija ono di su svi silni brojevi (16,18,31,33,35,3945,51,52,56,58,59 i 68)? Pitala sam gin kaj s time a ona mi veli - NIŠ NEMRETE :confused:

A kaj se tiče kolposkopije bila danas i piše - SKG vidljivo u cijelosti. Rubno na pred. usni uz SKG jesno šire polje njenog ABE OD 11_2 h.
Dr veli da vjerojatno nije niš strašno. A koja je definicija - niš strašno??:confused:

Mrs. T
04.11.2009., 20:48
Danas sam napokon bila na privatnoj kolposkopiji na koju sam se odlučila (a bilo mi je i vrijeme) jer već 2 god. idem po kolposkopijama u KBC i tamo su mi samo rekli dođi opet, mi možemo samo "nadgledat" bolest...

danas sam nekako zadovoljna, ginić mi je dao nade da to mogu riješit no zanima me je li i vama rečeno da ne smijete piti kontracepciju i obavezno kondomi, naravno to za kondome mi je jasno ali da li unos hormona (kontracepcije) utječe nekako na loš način na HPV?

čekam nalaze pape, i još moram napraviti neke popratne preglede (briseve) i onda ću vjerojatno na letz :top:

ANILA
04.11.2009., 21:21
ANILA, hvala.
Kad sam bila u bolnici onih tjedan dana mi je bilo najgore ići na bolnički WC i tuširanje...užes živi:mad:

Da li je genotipizacija ono di su svi silni brojevi (16,18,31,33,35,3945,51,52,56,58,59 i 68)? Pitala sam gin kaj s time a ona mi veli - NIŠ NEMRETE :confused:

A kaj se tiče kolposkopije bila danas i piše - SKG vidljivo u cijelosti. Rubno na pred. usni uz SKG jesno šire polje njenog ABE OD 11_2 h.
Dr veli da vjerojatno nije niš strašno. A koja je definicija - niš strašno??:confused:

Na genotipizaciju otiđi u modernu ili u polikliniku Fokus, Harni... ima ih...

ANILA
04.11.2009., 21:23
Danas sam napokon bila na privatnoj kolposkopiji na koju sam se odlučila (a bilo mi je i vrijeme) jer već 2 god. idem po kolposkopijama u KBC i tamo su mi samo rekli dođi opet, mi možemo samo "nadgledat" bolest...

danas sam nekako zadovoljna, ginić mi je dao nade da to mogu riješit no zanima me je li i vama rečeno da ne smijete piti kontracepciju i obavezno kondomi, naravno to za kondome mi je jasno ali da li unos hormona (kontracepcije) utječe nekako na loš način na HPV?

čekam nalaze pape, i još moram napraviti neke popratne preglede (briseve) i onda ću vjerojatno na letz :top:

ma kontracepcija nema veze, ko da kondom štiti od tog sranja!:rolleyes:
Uzimaj folnu, ona bi ti trebala ukoliko piješ kontracepciju...:top:

Mrs. T
05.11.2009., 13:59
ma kontracepcija nema veze, ko da kondom štiti od tog sranja!:rolleyes:
Uzimaj folnu, ona bi ti trebala ukoliko piješ kontracepciju...:top:

naravno da štiti ako si započela sa "liječenjem" od toga da u tijelu ostaje broj virusa i da se taj broj liječi, sprečava unos novog broja virusa, odnosno virusa uopće (s partnera)

ZibaZ
05.11.2009., 16:50
Na genotipizaciju otiđi u modernu ili u polikliniku Fokus, Harni... ima ih...

ja potpisujem za modernu dijagnostiku:top:
jedini u hrvatskoj imaju genotipizaciju na svih 49 genotipova HPVa i određuju točan tip HPVa i uz to dobiješ besplatno papa test
http://www.moderna-dijagnostika.hr/hrv/aktualne_teme/prikaz.asp?id=110

silvaes85
05.11.2009., 19:51
:w
samo da vam se malo prijavim. nisam dugo bila ovdje. jedno vrijeme sam neprestano bila na ovoj temi, tocnije prije 2 godine.
:w Anila
eto nakon hpv i cin3, odo ja na lletz konizaciju i nakon prvog cistog pape (koji je bio vrlo brzo) ostala sam trudna. trudnoca je bila za pozeljet, bez ikakvih komplikacija, i prije mjesec dana rodila sam sovje zlato. bez ikakvih problema. porod je bio odlican i sve je proslo dobro. moja curica je dobra i zdrava. zelim vam svima sve kako je meni bilo nakon zastrasujuce dijagnoze. bila sam uplasena da necu moci imati djecu, da cu imati problema s trudnocom, ali eto sve je proslo super.
lijecite se...najgore sto mozete napraviti je cekati. meni osobno nikakve travke nisu pomogle. morala sam na konizaciju. i drago mi je zbog toga. jer sada imam nesto najljepse sto se moze pozeljeti.
sretno svima~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ANILA
05.11.2009., 21:46
:w
samo da vam se malo prijavim. nisam dugo bila ovdje. jedno vrijeme sam neprestano bila na ovoj temi, tocnije prije 2 godine.
:w Anila
eto nakon hpv i cin3, odo ja na lletz konizaciju i nakon prvog cistog pape (koji je bio vrlo brzo) ostala sam trudna. trudnoca je bila za pozeljet, bez ikakvih komplikacija, i prije mjesec dana rodila sam sovje zlato. bez ikakvih problema. porod je bio odlican i sve je proslo dobro. moja curica je dobra i zdrava. zelim vam svima sve kako je meni bilo nakon zastrasujuce dijagnoze. bila sam uplasena da necu moci imati djecu, da cu imati problema s trudnocom, ali eto sve je proslo super.
lijecite se...najgore sto mozete napraviti je cekati. meni osobno nikakve travke nisu pomogle. morala sam na konizaciju. i drago mi je zbog toga. jer sada imam nesto najljepse sto se moze pozeljeti.
sretno svima~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

hej silva mico....:grli::grli:
nemaš pojma koliko mi je drago zbog tebe... pusa tebi i obitelji!

ANILA
05.11.2009., 21:48
naravno da štiti ako si započela sa "liječenjem" od toga da u tijelu ostaje broj virusa i da se taj broj liječi, sprečava unos novog broja virusa, odnosno virusa uopće (s partnera)

kad započnete s lijećenjem najpametnije je malo apstinirat od sexa, ako sam ja mogla 10 mj onda mogu svi...:cerek: a kondom ne štit od hpv-a.....
pustite sex, izliječite se.... postoje i drugi načini kako se zadovoljit!:rofl:

Mrs. T
06.11.2009., 09:40
kad započnete s lijećenjem najpametnije je malo apstinirat od sexa, ako sam ja mogla 10 mj onda mogu svi...:cerek: a kondom ne štit od hpv-a.....

naravno da kondom ne štiti od hpv-a to nitko nije ni rekao, nego da se virus više ne unosi...

a teško da ću izdržat svaku večer leći pored dragog u krevet i držat se na distanci god dana. (toliko mi je rečeno da je sasvim dovoljno da se nakon liječenja virus makne iz tijela)

iako prije 3 god. sam apstinirala 7 mjeseci, udebljala se 10 kg i prestala pušit, i na kolposkopiji je bio identičan nalaz kako prijašnji - jeb* onda apstinenciju :ne zna: :rofl:

Mrs. T
06.11.2009., 11:22
sretno svima

čestitam :klap:

i potpisujem što si rekla, ja već vučem taj hpv od 2006 god., samo kontrole, imunitet, kontrole, imunitet, prva kolposkopija je bila cin1, pa ascus, pa cin1, cin2 i oni mene i dalje na kontrole (a vidljivo je da ide na gore)...sva sreća da postoji ovaj forum i kad sam počela čitati da se stvarno toga možeš riješit i da je zapravo jedini problem što je velika većina doktora kod kojih mi idemo (išle smo) totalno neupućena i zato te šalju samo na kontrole jer ne žele ti priznat da ne znaju i dati ti savjet da potražiš doktora koji zna i ako ostale cure na vrijeme to ne shvate njihovo neznanje će ih koštati zdravlja i tko zna još čega :top:

goranka13
06.11.2009., 11:59

Heheh, evo kod mene već 6 mjeseci prošlo...:visi:

Silvae čestitam na bebici!!!!!!!!!!!!!:lux: :cerek:

Tily13
06.11.2009., 18:53
Ajme, cure moje, ja jedva izdržala dva mjeseca apscinencije kad sam saznala da imam hpv i to se ja nisam željela seksati dok ne pročitam sve na Netu kaj nađem i razgovaram sa dr.
I onda mi moja dr. rekla da se možemo seksati ali da koristimo kondome. Jedino nema oralnog seksa.
Sad me na kontroli opet pitala da li koristimo kondome i rekla da se normalno dalje smijemo seksati.
Znam da nije neka zaštita, ali totalno sam si pretumbala život zadnjih 9 mjeseci...uzmite mi te trenutke sa dragim, možete me i streljati....

:cerek:

efghi
06.11.2009., 19:49
recite mi da nisam napravila ogromnu gresku.. svih 6 mjeseci koliko mi traju razno razna premazivanja zbog hpv-a nisam se seksala, ali sam zato imala oralni seks...

ANILA
06.11.2009., 23:01
recite mi da nisam napravila ogromnu gresku.. svih 6 mjeseci koliko mi traju razno razna premazivanja zbog hpv-a nisam se seksala, ali sam zato imala oralni seks...

mi smo samo oralac i prakticirali!!:rofl:

ANILA
06.11.2009., 23:01
mi smo samo oralac i prakticirali!!:rofl:

dok se nismo rastali:(

boGhi
07.11.2009., 02:21
@ anila :(, zao mi je :grli:

eto mi apstiniramo..8 mj :raspa:...jel!
(cak i bez oralca..jebena paranoja)

Tily13
07.11.2009., 10:19

I ja sam zgriješila....

dr. G. mi je tako rekla. Jedva sam sročila pitanje, mislila sam da ću propasti u zemlju od srama, pa nisam tupila po detaljima.

:D

ena35
08.11.2009., 10:24
Bok,
nalaz hpv-a od privatnika - srednjeg rizika. da podsjetim (cin1, svi brisevi negativni, i u petrovoj nalaz hpv visokog rizika - negativan). ne mogu vjerovati da preko zdrav. ne rade pretragu na niski i srednji rizik, jer srednji može djelovati isto kao i visoki, ili da ti bar savjetuju da odeš kod privatnika taj bris napraviti. Vidim da od mog dr. ništa, pa sam ga tražila uputnicu za kolposkopiju i uputnicu za drugo mišljenje kod dr. Pavičić u Petrovoj. Kaže da za to lijeka nema i da samo što ja mogu podići imunitet. Ovdje se na forumu govori apstinencija za vrijeme liječenja, da li to znači da vama dr. propisuju ipak neku terapiju, ili mislite na podizanje imuniteta i perioda do uredne pape?
Hvala za info.

Jellle
08.11.2009., 11:05
Užano sam ljuta na naš zdravstveni sustav.Toliko novca izdvajamo od naših plaća za što?? da bi mjesecima čekali na neku pretragu ili još gore da neke pretrage kao to za srednji i niski hpv naš zdravstveni uopce ne radi. Katastrofa.:mad: Mislim, oni ne rade pretraje za niski i srednje vrizični hpv!Pa ti ljepo idi kod privatnika i plačaj ili čekaj da ti se stanje pogorša pa da oni eventulano reagiraju. i ja sve idem kod privatnika jer se ne želim vucarati po našim bolnicama i satima čekati za neki pregled,gubiti dane od posla a i upitno je kako bi sve to završilo jer dosta je ovdje cura pisalo kako su nezadovoljne sa socijalnim ginekolozima pa su na kraju išle privatno. Zdravstveno nam je u banani totalnoj.

ANILA
09.11.2009., 13:18
Užano sam ljuta na naš zdravstveni sustav.Toliko novca izdvajamo od naših plaća za što?? da bi mjesecima čekali na neku pretragu ili još gore da neke pretrage kao to za srednji i niski hpv naš zdravstveni uopce ne radi. Katastrofa.:mad: Mislim, oni ne rade pretraje za niski i srednje vrizični hpv!Pa ti ljepo idi kod privatnika i plačaj ili čekaj da ti se stanje pogorša pa da oni eventulano reagiraju. i ja sve idem kod privatnika jer se ne želim vucarati po našim bolnicama i satima čekati za neki pregled,gubiti dane od posla a i upitno je kako bi sve to završilo jer dosta je ovdje cura pisalo kako su nezadovoljne sa socijalnim ginekolozima pa su na kraju išle privatno. Zdravstveno nam je u banani totalnoj.

je, je, još malo pa če i knjiga o tome...:mig:

efghi
09.11.2009., 13:33
ja sam od 3.mj.ove god do sad za sva lječenja i preglede i sl. dala cca 1000eura kod privatnika (nije da mi je zao novaca po pitanju zdravlja, ali sta je s onima koji nemaju??) i to samo zato sto se ''ne-privatnicima'' ne da posvetit paznja i uloziti malo truda, nego samo - ''a bit ce nekak.., to je samo stres'' i sl.izgovori dok stanje ne uznapreduje i onda opet kao ne znaju sta bi :mad:

kyra_zg
09.11.2009., 18:03
Cure, drzite mi fige.
Sutra idem na papu i nadam sa da sam se rijesila Cin-a1.

Joj, ako ne bude dobro neznam sto cu.

Jellle
09.11.2009., 18:32
ja se danas naručila na biopsiju za 17.11. jedva čekam da to obavim i da mi to prođe i da napravim kontrolni papa i vidim nalaz,naravno negativni. na sve cinove :cerek:
još, uvijek mi nije jasno zašto je kod moje ginekologice letz biopsija tako skupa tj. 1900kn kad su tu neke cure pisale da su kod privatnika plaćale cca 700kn.

ima li itko da je biopsiju odnosno letz biopsiju platio toliko puno?

ej cure koje ste bile na biopsiji...gin. mi je rekla da mi nakon biopsije preporučuje da mirujem 4 dana.dali ste tako i vi?

Loire
09.11.2009., 19:31
ja se danas naručila na biopsiju za 17.11. jedva čekam da to obavim i da mi to prođe i da napravim kontrolni papa i vidim nalaz,naravno negativni. na sve cinove :cerek:
još, uvijek mi nije jasno zašto je kod moje ginekologice letz biopsija tako skupa tj. 1900kn kad su tu neke cure pisale da su kod privatnika plaćale cca 700kn.

ej cure koje ste bile na biopsiji...gin. mi je rekla da mi nakon biopsije preporučuje da mirujem 4 dana.dali ste tako i vi?

Pa vjerojatno ćeš dobiti pismene upute kod ginekologice. ja nisam nešto posebno mirovala, samo nisam obavljala nikakve fizički teške poslove.

goranka13
10.11.2009., 13:54

Možda je ginićka pomiješala pa ti rekla cijenu konizacije umjesto letza...:ne zna:

Mirovala 2 dana...izbjegavaj sjedenje i fizičke aktivnosti...fino lezi i odmaraj dušu i tijelo :D

Tily13
11.11.2009., 08:43
Cure, drzite mi fige.
Sutra idem na papu i nadam sa da sam se rijesila Cin-a1.

Joj, ako ne bude dobro neznam sto cu.

Sretno!!!!

Curke, trebam pomoć.....
Svrbi me "pipa" (kak bi frendičina mala rekla)
prije koji tjedan bila na pregledu i bilo sve 5
a sad mi se čini da je neka upalica u pitanju
jel ima koja kakvi domaći recept da to riješim?
ginićka mi je bila na bolovanju, ne bi sad išla opet na pregled.
Anila? bilo tko?
help!!

:)

Trnoružica7
11.11.2009., 12:20
CURKE, da se javim...
jučer sam imala naručeno kod Dr. LJ. za Kolposkopiju i biopsiju.
koploskopija je pokazala da je cerviks Čist ko suza :D
ali su na lijevooj strani kondilomi sitni skroz i to mi je palila strujom, rekla je da biopsija nije potrebna.

recite, jeli to pozitivno ili je tretman strujom grublja terapija?? :ne zna:

ANILA
11.11.2009., 12:47
Sretno!!!!

Curke, trebam pomoć.....
Svrbi me "pipa" (kak bi frendičina mala rekla)
prije koji tjedan bila na pregledu i bilo sve 5
a sad mi se čini da je neka upalica u pitanju
jel ima koja kakvi domaći recept da to riješim?
ginićka mi je bila na bolovanju, ne bi sad išla opet na pregled.
Anila? bilo tko?
help!!

možda da se mažeš plimikolom?

castanea
11.11.2009., 13:23
...da bi mjesecima čekali na neku pretragu ili još gore da neke pretrage kao to za srednji i niski hpv naš zdravstveni uopce ne radi. Katastrofa.:mad: Mislim, oni ne rade pretraje za niski i srednje vrizični hpv!Pa ti ljepo idi kod privatnika i plačaj ili čekaj da ti se stanje pogorša pa da oni eventulano reagiraju.

Možda pojedinci ne rade ili to zavisi od doktora od doktora ili od laboratorija ili nešto treće.... Ali da ne rade svi nije istina. Jer meni su radili. I to nikakav privatnik nego doktor/ginekolog preko socijalnog.

Meni je rečeno mirovanje 3-4 dana. I to sam doslovno shvatila pa ko što @goranka13 kaže ležala sam i odmarala dušu i tijelo :D

Tily13
12.11.2009., 07:29
možda da se mažeš plimikolom?

Otišla u apoteku i teta mi dala Canesten vaginalete i kremicu.
Nadam se da bude bolje.

Tily13
12.11.2009., 07:31
Meni je rečeno mirovanje 3-4 dana. I to sam doslovno shvatila pa ko što @goranka13 kaže ležala sam i odmarala dušu i tijelo :D[/QUOTE]

Ja imala full mali rez pa sam išla drugi dan raditi, ali sam pazila da se ne naprežem, sve laganini.....

Jellle
12.11.2009., 08:54
Možda pojedinci ne rade ili to zavisi od doktora od doktora ili od laboratorija ili nešto treće.... Ali da ne rade svi nije istina. Jer meni su radili. I to nikakav privatnik nego doktor/ginekolog preko socijalnog. :D

Ma naravno da ima i socijalnih ginekologa koji su super ali čini mi se da je to,nažalost,više iznimka nego pravilo.

Trnoružica7
12.11.2009., 10:12
nakon uklanjanja kondiloma strujom, piše da izbjegavat treba alkohol.. iako ja neam nikakvih krvarenja...isto?? :ne zna:
to je bilo prekjučer, a u subotu idem na svadbu, jel to znači da nemogu ni čašu vina popit??

Tily13
12.11.2009., 12:05
nakon uklanjanja kondiloma strujom, piše da izbjegavat treba alkohol.. iako ja neam nikakvih krvarenja...isto?? :ne zna:
to je bilo prekjučer, a u subotu idem na svadbu, jel to znači da nemogu ni čašu vina popit??

tako je i meni bilo, bipsija u ponedjeljak,
a u subotu kumovi na svadbi.
kako je u uputama pisalo da je alkohol izričito zabranjen,
a šogici je njen ginić naglasio da alkohol ni u kom slučaju,
jer otvara krvne žile i izaziva krvarenje,
nisam htjela riskirati i pila sam sok.
Sok i svadba mi je nekak bolje zvučalo nego vino i hitna....

Trnoružica7
12.11.2009., 12:24
tako je i meni bilo, bipsija u ponedjeljak,
a u subotu kumovi na svadbi.
kako je u uputama pisalo da je alkohol izričito zabranjen,
a šogici je njen ginić naglasio da alkohol ni u kom slučaju,
jer otvara krvne žile i izaziva krvarenje,
nisam htjela riskirati i pila sam sok.
Sok i svadba mi je nekak bolje zvučalo nego vino i hitna....

imaš pravo... a kak je tebi bilo nakon biopsije?? i koiko dugo bi se trebala pridržavat tog sveg?
ja nisam morala niti mirovat nit me išta bolilo, nit kap krvi.. ama baš ništa!
osjećam se kao da nisam niti bila..
čudno? :confused:

goranka13
12.11.2009., 17:10
Ja bila na biopsiji u četvrtak..u petak sam išla raditi (hvala Bogu pa petkom radim skraćeno) tako da sam šetkala po uredu...došla kući i u vodoravan položaj do ponedjeljka. Sve je prošlo ok, nikakvih bolova niti krvarenja... :)

Tily13
12.11.2009., 19:40
imaš pravo... a kak je tebi bilo nakon biopsije?? i koiko dugo bi se trebala pridržavat tog sveg?
ja nisam morala niti mirovat nit me išta bolilo, nit kap krvi.. ama baš ništa!
osjećam se kao da nisam niti bila..
čudno? :confused:

Meni ti je isto bilo tako.
Niti boli, niti krvi, samo veliko olakšanje kaj je sve gotovo...
Dr. mi rekla da 10ak dana malo pripazim i onda dođem na kontrolu da vidi kako ranica zacjeljuje. Otišla k njoj, ona rekla da je sve super, ja odmah pitala jel se smijem seksati. Savjetovala da pričekamo još par dana. I to ti je to.
I da, na svadbi je bilo super i bez alkohola.....

Rađe se malo žrtvovati, nego bespotrebno izložiti riziku. Zamisli da se nekaj zakomplicira. Budi sretna kaj je sve super prošlo pa ćeš si malo cugnuti kad budeš smjela....
Eto, nadam se da sam pomogla i dobru zabavu želim na svadbi!!

:top:

Tily13
12.11.2009., 19:44
Ja bila na biopsiji u četvrtak..u petak sam išla raditi (hvala Bogu pa petkom radim skraćeno) tako da sam šetkala po uredu...došla kući i u vodoravan položaj do ponedjeljka. Sve je prošlo ok, nikakvih bolova niti krvarenja... :)

Mene moja šogica isprepadala, nju bolilo ko vrag. Došla sam kod doktorice ko da idem na klanje i sve čekam da krepnem od boli, čekam, čekam i dr. veli da smo gotove. ja zbunjena....

:ne zna:

Valjda bih teže podnjela vađenje zuba :)

Odmah poslije biopsije šetkala po Kauflandu i kupovala sitnice za rođendansku čajanku....

Trnoružica7
13.11.2009., 10:04
Meni ti je isto bilo tako.
Niti boli, niti krvi, samo veliko olakšanje kaj je sve gotovo...
Dr. mi rekla da 10ak dana malo pripazim i onda dođem na kontrolu da vidi kako ranica zacjeljuje. Otišla k njoj, ona rekla da je sve super, ja odmah pitala jel se smijem seksati. Savjetovala da pričekamo još par dana. I to ti je to.
I da, na svadbi je bilo super i bez alkohola.....

Rađe se malo žrtvovati, nego bespotrebno izložiti riziku. Zamisli da se nekaj zakomplicira. Budi sretna kaj je sve super prošlo pa ćeš si malo cugnuti kad budeš smjela....
Eto, nadam se da sam pomogla i dobru zabavu želim na svadbi!!

:top:

ja jedino imam neki gadni iscjedak :(:(
nešt žućkasto-smeđe, i ide ko lud..užasno me nervira, srtalno mijenjam dnevne.. posebno me iritira neki specifični miris koji dosta osjetim :ne zna: :(
jel to normal??

Tily13
13.11.2009., 10:26
ja jedino imam neki gadni iscjedak :(:(
nešt žućkasto-smeđe, i ide ko lud..užasno me nervira, srtalno mijenjam dnevne.. posebno me iritira neki specifični miris koji dosta osjetim :ne zna: :(
jel to normal??

Zbilja ne znam.
Ja imala neki mali, gotovo zanemariv,
a sad se ne sjećam kaj je o tome pisalo na onim uputama od doktorice.
Milslim da je bilo kao normalno 7-10og dana jer pada krastica.....

ANILA
13.11.2009., 10:36
molim sve moje "ženice" da mi jave na pp ako su na faceu...:mig:

Het
13.11.2009., 11:15
a koje su to tvoje zenice hehe:mig:

di si ti,nema te bas vise?

Trnoružica7
13.11.2009., 11:22
Zbilja ne znam.
Ja imala neki mali, gotovo zanemariv,
a sad se ne sjećam kaj je o tome pisalo na onim uputama od doktorice.
Milslim da je bilo kao normalno 7-10og dana jer pada krastica.....

TAM PIŠE DAE TO NORMALNO, DA MOŽE IĆ KO KRVAVI ISCJEDAK.. NE BRINE MENE KOLIČINA, TOE RECIMO, ZA OČEKIVATI....NEGO, SPECIFIČAN, NEKAKO KISELKAST MIRIS :ne zna: :ne zna: :ne zna:

Het
13.11.2009., 11:30
TAM PIŠE DAE TO NORMALNO, DA MOŽE IĆ KO KRVAVI ISCJEDAK.. NE BRINE MENE KOLIČINA, TOE RECIMO, ZA OČEKIVATI....NEGO, SPECIFIČAN, NEKAKO KISELKAST MIRIS :ne zna: :ne zna: :ne zna:

Bez caps lock molim te.

ANILA
13.11.2009., 11:32
a koje su to tvoje zenice hehe:mig:

di si ti,nema te bas vise?

ti si jedna od mojih ženica...:cerek:

Het
13.11.2009., 11:43
ti si jedna od mojih ženica...:cerek:

Pa svrati malo cesce zeno, osla mi stara ekipa..ostavile ste me :(

Tily13
13.11.2009., 11:53

A da zvrc dr.?
da ne brineš uzalud....

:D

ANILA
13.11.2009., 12:11
Pa svrati malo cesce zeno, osla mi stara ekipa..ostavile ste me :(

tu sam... samo neće nove curke slušat pa da sve čitaju, nego jovo nanovo..... sve ih kužim, panika i to, ali za nas "doktore" je to previše!:p

Tily13
13.11.2009., 12:21
tu sam... samo neće nove curke slušat pa da sve čitaju, nego jovo nanovo..... sve ih kužim, panika i to, ali za nas "doktore" je to previše!:p

Lakše ti je kad znaš da sada, u ovom trenutku, ima jedna ili nekoliko cura koje proživljavaju isto što i ti....

A i moramo stvarati svoju forumsku povijest.....

:cerek: :cerek: :cerek:

ANILA
13.11.2009., 12:22
Lakše ti je kad znaš da sada, u ovom trenutku, ima jedna ili nekoliko cura koje proživljavaju isto što i ti....

A i moramo stvarati svoju forumsku povijest.....

:cerek: :cerek: :cerek:

daaa...:top:

efghi
13.11.2009., 17:34
nakon terapije za cin I i hpv na slijedecem papi vise nije bilo cina ni ''promjene vezane uz hpv'' ali se pojavilo ''parakeratoza''. gin mi kaze da to znaci da je ostao hpv. jel imao tko iskustvo s tim - parakeratoza?? :ne zna: (nastavljam terapiju aldarom) jel to dobra vijest?

sofiella
14.11.2009., 17:46
cure jel nekoj od vas koje ste bile na klasičnoj konizaciji kasnila menga?ja sam trebala dobit prije nekih osam dana...:ne zna:

@ma-moon
14.11.2009., 18:31
Drage curke! pratim vas od prvog dana oliti kojih 10 mjeseci...:) moja dijagnoza CIN 2 uz mogućnost hpv-a..doktor kaže ništa strašno.nema potrebe ni za kolposkopiju niti za bris na hpv.bježim od njega,iako sam 11 god njegova pacijentica.
nakon briseva uz visokorizični hpv otkrivena i mrska mi klamidija i trychomonas.ne moram vam reći kako sam luda i jadna bila.s mužem sam sve skupa 11 godina(nema izleta ni s njegove ni s moje strane),a barem 1 godišnje ako ne i 2 puta kod ginića i sve bilo super do odjednom.
nakon terapija s antibioticima nestaje klamidija,ali trych.ne. Hpv je naravno i dalje prisutan.naručena za biopsiju nakon kolposkopije,ali tek nakon izliječenja trychomonasa....i tako se moja saga nastavila sa još jednom kurom antibiotika,jačanja imuniteta,ispijanja koječega dok mi jučer nije stigao nalaz brisa gdje mi je trych.negativan,ali i hpv...sad pitam vas iskusne što mislite dali mi se CIN sad smanjio s obzirom na 3 infekcije koje su bile prisutne u organizmu,jer mi je jedan ginekolog rekao da nema veze što sam izliječila hpv..molim vas da mi umirite savjest,jer tek u srijedu idem na kolposkopiju,a prema potrebi i na biopsiju za koju sam nadam da neće biti potrebna.. ljubim vas i čitam i dalje :)

sofiella
14.11.2009., 20:12
nevjerojatno. trebala sam se prije požalit! eto je...:D

ANILA
14.11.2009., 20:49
cure jel nekoj od vas koje ste bile na klasičnoj konizaciji kasnila menga?ja sam trebala dobit prije nekih osam dana...:ne zna:

to ti je normalno, nakon klasićne... ili dobiješ prije ili kasnije ili mj preskoći, malo se sve smrda, ugavnom, nema mjesta panici..:D

ANILA
14.11.2009., 20:51
Drage curke! pratim vas od prvog dana oliti kojih 10 mjeseci...:) moja dijagnoza CIN 2 uz mogućnost hpv-a..doktor kaže ništa strašno.nema potrebe ni za kolposkopiju niti za bris na hpv.bježim od njega,iako sam 11 god njegova pacijentica.
nakon briseva uz visokorizični hpv otkrivena i mrska mi klamidija i trychomonas.ne moram vam reći kako sam luda i jadna bila.s mužem sam sve skupa 11 godina(nema izleta ni s njegove ni s moje strane),a barem 1 godišnje ako ne i 2 puta kod ginića i sve bilo super do odjednom.
nakon terapija s antibioticima nestaje klamidija,ali trych.ne. Hpv je naravno i dalje prisutan.naručena za biopsiju nakon kolposkopije,ali tek nakon izliječenja trychomonasa....i tako se moja saga nastavila sa još jednom kurom antibiotika,jačanja imuniteta,ispijanja koječega dok mi jučer nije stigao nalaz brisa gdje mi je trych.negativan,ali i hpv...sad pitam vas iskusne što mislite dali mi se CIN sad smanjio s obzirom na 3 infekcije koje su bile prisutne u organizmu,jer mi je jedan ginekolog rekao da nema veze što sam izliječila hpv..molim vas da mi umirite savjest,jer tek u srijedu idem na kolposkopiju,a prema potrebi i na biopsiju za koju sam nadam da neće biti potrebna.. ljubim vas i čitam i dalje :)

ne da neće bit ptrebna, nego obavezno inzistiraj na biopsiji, kolposkopiju če ti napravit uz nju, ali otiđi i na genotipizaciju za hpv.... malo je sve pomiješano sa tim antibioticima i imunitetom, ali ovo napravi da znamo nešto više...

ANILA
14.11.2009., 20:52
nevjerojatno. trebala sam se prije požalit! eto je...:D

:lol:

Loire
16.11.2009., 11:13
Drage curke,

muči me nešto novo...sinoć me nešto svrbuckalo "dolje" pa sam malo pregledavala vlastiti organ pod jakim svjetlom i po prvi put u životu zapravo podrobnije analizirala stidne usne. uglavnom, jako me uplašila struktura velikih usana jer je jako jako hrapava (one bijele limfne žlijezde ili šta to već je + crvenilo kože - jer je koža crvenkasta na tom području) i ti ovako laički pod jakim svjetlom izgleda ko neka teška lezija.

ne planiram trenutno na pregled jer sam bila prije 3 mjeseca pa ću još malo pričekati, ali me samo zanima jeste li si ikad pregledavale to područje na taj način i imate li vi sličan dojam o tome? ne zanm ni kako da to opišem, ali sve je prepuno bijelih "polja"...a joooj, nikad me neće pustit strah od hpv-a...strah me i strah me...

ANILA
16.11.2009., 11:28
hej curke... svi znamo koliko sam se namučila sa ovim našim zajedničkim problemom, i upravo zato sam odlučila nešto o tome i napisati, nadam se da če vam se svidjeti:)Anila's (http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=198812169133&ref=share), vezano za naše probleme

Tily13
16.11.2009., 17:44
hej curke... svi znamo koliko sam se namučila sa ovim našim zajedničkim problemom, i upravo zato sam odlučila nešto o tome i napisati, nadam se da če vam se svidjeti:)Anila's (http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=198812169133&ref=share), vezano za naše probleme

I tako forumašice konačno počele dobivati lica......

ANILA
16.11.2009., 23:16
I tako forumašice konačno počele dobivati lica......

:top::top:

-katrin-
18.11.2009., 07:46
curke, da li je netko imao bolove nakon fulguracije?
ja sam bila u četvrtak i malo me boljelo, a ovu noć me probudila jaka bol u trtici, ali kao refleksna bol od naprijed? poznato nekome? popila sam voltaren pa se primirilo.
od kad sam prvi put bila na fulguraciji (u 2.mjesecu) jedno mjesečno me probudi takva bol i traje 10 minuta i prođe, ali sad je nekako učestalije. pogotovo nakon ove zadnje fulguracije u četvrtak.

valneahana
18.11.2009., 17:36
crke moje stare samo da vam se javim i pozdravim vas i da kaže kako čekam drugu bebicu:cerek::cerek::cerek:

creep
19.11.2009., 12:50
pozdrav svima!

evo,nova sam ovdje i čitanje vaših iskustava mi je pomoglo kako sa informacijama,tako i sa saznanjem da nisam jedina.

moja priča-redovna na kontrolama kod gin,3 poroda,nikad ništa (ajd policističan jajnik ako to nešto znači). zadnja kontrola pred 2mj,pred 10 dana me zvala sestra da dođem zbog nalaza pape. mislim da ne moram opisivat horor samo tog trenutka,a kamoli kad sam vidjela nalaz-cin 3. gin me poslao na kolposkopiju i biopsiju koju sam obavila pred 2 dana. kolposkopski potvrđen cin 3 i rekla mi je dr da imam jaku upalu. sad čekanje nalaza biopsije 14 dana.

pitanjca imam ofkors:D

nisam sve čitala pa ako ste pisale o tome,ispričavam se unaprijed:)

1. jel moguće da ta upala koju imam utječe na cinove? i u kolikoj mjeri?
2. jel vi stvarno niste toliko doživjele tu biopsiju,ja sam umrla od bolova?! uzeli su mi 4 uzorka ako to ima veze,al skoro sam se onesvijestila,što od bolova što od straha
3. meni nitko nije ništa spominjao hpv. jel obaveznocin vezan uz hpv ili?

žene,hvala vam unaprijed na odgovoru i nadam se da će i moja priča završiti sretno...

ANILA
19.11.2009., 16:07
pozdrav svima!

evo,nova sam ovdje i čitanje vaših iskustava mi je pomoglo kako sa informacijama,tako i sa saznanjem da nisam jedina.

moja priča-redovna na kontrolama kod gin,3 poroda,nikad ništa (ajd policističan jajnik ako to nešto znači). zadnja kontrola pred 2mj,pred 10 dana me zvala sestra da dođem zbog nalaza pape. mislim da ne moram opisivat horor samo tog trenutka,a kamoli kad sam vidjela nalaz-cin 3. gin me poslao na kolposkopiju i biopsiju koju sam obavila pred 2 dana. kolposkopski potvrđen cin 3 i rekla mi je dr da imam jaku upalu. sad čekanje nalaza biopsije 14 dana.

pitanjca imam ofkors:D

nisam sve čitala pa ako ste pisale o tome,ispričavam se unaprijed:)

1. jel moguće da ta upala koju imam utječe na cinove? i u kolikoj mjeri?
2. jel vi stvarno niste toliko doživjele tu biopsiju,ja sam umrla od bolova?! uzeli su mi 4 uzorka ako to ima veze,al skoro sam se onesvijestila,što od bolova što od straha
3. meni nitko nije ništa spominjao hpv. jel obaveznocin vezan uz hpv ili?

žene,hvala vam unaprijed na odgovoru i nadam se da će i moja priča završiti sretno...

Istina je ovakva. Promjenu u smjeru CIN 1 pa prema 2 ili 3 osim HPV-a, mogu izazvati i spolno prenosive bolesti tipa klamidija, ureaplazma i mikoplazma. Zato je nekim ženama moguće izliječiti CIN 1 antibioticima. Ako je CIN nastao radi HPV-a potrebno je učiniti kolposkopiju sa biopsijom i svakako ekskohleacijom endocerviksa (postruže se unutrašnjost cerviksa ). Zaključak: Ako je CIN nastao radi upale možemo ga izliječiti antibiotikom. Ako je CIN nastao radi HPV-a onda nema izliječenja nego je potrebno pratiti razvoj i spriječiti nastanak raka.

ANILA
19.11.2009., 16:12
Istina je ovakva. Promjenu u smjeru CIN 1 pa prema 2 ili 3 osim HPV-a, mogu izazvati i spolno prenosive bolesti tipa klamidija, ureaplazma i mikoplazma. Zato je nekim ženama moguće izliječiti CIN 1 antibioticima. Ako je CIN nastao radi HPV-a potrebno je učiniti kolposkopiju sa biopsijom i svakako ekskohleacijom endocerviksa (postruže se unutrašnjost cerviksa ). Zaključak: Ako je CIN nastao radi upale možemo ga izliječiti antibiotikom. Ako je CIN nastao radi HPV-a onda nema izliječenja nego je potrebno pratiti razvoj i spriječiti nastanak raka.

hej curke... svi znamo koliko sam se namučila sa ovim našim zajedničkim problemom, i upravo zato sam odlučila nešto o tome i napisati, nadam se da če vam se svidjetiAnila's, vezano za naše probleme

creep
19.11.2009., 17:36

dal to znači da će biopsija pokazati i da li imam hpv?

sad čitam kolposkopski nalaz,piše acido bijeli epitel,punktacija i mozaik,ako je netko imao sličan nalaz molim pomoć u objašnjenju,googlanje me je samo dovelo do napada panike,što više čitam ta stručna objašnjenja,to sam više u strahu:(

pitala sam za upalu jer je dr koja mi je radila biopsiju komentirala nešto oko toga da pošto imam upalu smo možda trebali odgodit biopsiju ali pošto sam već bila tamo mi je napravila,tako nešto. nažalost,bila sam too much izvan sebe da bi pola toga popamtila,a kamoli još postavljala pitanja. za drugi put ću uzet papirić s pitanjima:D

do onda,hvala puno na svakom vašem odgovoru,da makar donekle shvatim koji je to vrag i kako ga se riješiti

ANILA
19.11.2009., 19:46
dal to znači da će biopsija pokazati i da li imam hpv?

sad čitam kolposkopski nalaz,piše acido bijeli epitel,punktacija i mozaik,ako je netko imao sličan nalaz molim pomoć u objašnjenju,googlanje me je samo dovelo do napada panike,što više čitam ta stručna objašnjenja,to sam više u strahu:(

pitala sam za upalu jer je dr koja mi je radila biopsiju komentirala nešto oko toga da pošto imam upalu smo možda trebali odgodit biopsiju ali pošto sam već bila tamo mi je napravila,tako nešto. nažalost,bila sam too much izvan sebe da bi pola toga popamtila,a kamoli još postavljala pitanja. za drugi put ću uzet papirić s pitanjima:D

do onda,hvala puno na svakom vašem odgovoru,da makar donekle shvatim koji je to vrag i kako ga se riješiti

neče, hpv če ti otkrit samo genotipizacija na hpv...

Trnoružica7
20.11.2009., 08:10
kao što sam već rekla, u prošli ustorak, znači 10.11. sam bila na kolposkopiji i spaljivanju strujom... i sad me interesira koliko dugo ne smijem pit alkohol, kupat u kadi itd? jer samo mi za sex piše da ne smijem mjesec dana..
jel se to na sve to odnosi? :ne zna:

Jellle
20.11.2009., 15:00
Za kupanje vrijedi isto mjesec dana a alkohol meni moja nije spominjala.

sunchana123
21.11.2009., 18:23
crke moje stare samo da vam se javim i pozdravim vas i da kaže kako čekam drugu bebicu:cerek::cerek::cerek:

:party:

Pa čestitam!!!! Koliko si već trudna?? ajde napokon krasne vijesti

Het
21.11.2009., 19:46

Pa sta se tako malo hvalis???

Jebemu to treba na sva zvona objavit...cestitam od srca!

ANILA
22.11.2009., 12:04

nema vas baš nešto.....:(

ANILA
22.11.2009., 12:05

puuunooo sreče i zdravlja...:cerek:

LudaPtica
22.11.2009., 15:37
Cure i žene, ovo možda pomogne i vama. Nadam se!

Moj post na drugoj temi (http://forum.hr/showpost.php?p=23663404&postcount=1605)

matovilka
23.11.2009., 13:37
drage suborke,
nije me bilo dugo, al vas ponekad skicnem.
zelim svima brzu pobjedu i dobre nalaze.
ja ih upravo dobila. napokon cisti papa.
ponovnu fulguraaciju sam ignorirala, nekak mi nije bio dr uvjerljiv nakon uredne kolposkopije. vratila sam se starom dr, pokazao se skroz oke, kao sto je uvijek i bio. on mi je rekao da precesto radim pape, da to nema smisla (bila sam u lipnju, pa sam trebala opet krajem 8 mj i u rujnu, kod drugog dr) rekao je da nema smisla prije 10 mj, a kad me pregledao, na prvu loptu je reko da mu to super zgleda i da ne bi prije 11 mj. i tako meni sad stigo nalaz, bez ikakvih cinova. hi hi...presretna sam.
moram priznat da vjerujem u pomoc maticne mlijeci, kao i primjene te iste vaginalno. uz sve ostalo.
puno srece svima.
valni...super...cestitke!!! nadam se tvojim stopama...

petra 1987
24.11.2009., 13:46
Nije me bilo dugo ovdje... čitam vas svako malo.....
Imam pitanje jedno dečko mi je danas dobio nalaze i on ima hpv visokog rizika kao i ja, doktor mu nije dao nikakvu terapiju , samo mu je reko da dođe za 6 mjeseci da ponovi nalaz. Dali netko ima sličnih problema? Pomozite....
Hvala unaprijed :(:(

tuned
24.11.2009., 15:21
Imam pitanje jedno dečko mi je danas dobio nalaze i on ima hpv visokog rizika kao i ja, doktor mu nije dao nikakvu terapiju , samo mu je reko da dođe za 6 mjeseci da ponovi nalaz. Dali netko ima sličnih problema? Pomozite....

za dečke ni ne postoji posebna terapija, kao uostalom ni za cure osim podizanja imuniteta! pretpostavka je da uglavnom partner svake od nas ima hpv...ili smo mi njima prenijeli ili su oni nama...

matovilka
24.11.2009., 15:50
pa ima neka terapija, ali ne znam zasto svima nije protokolarna
oni onda idu na peniskopiju, pa ukoliko se pokazu promjene, onda se dobije jedna krema, pa se premazuje...pa se ponovo radi kontrolna peniskopija...

neki samo cekaju da se tijelo i imuno sistem sam izbori...

petra 1987
24.11.2009., 16:02
pa ima neka terapija, ali ne znam zasto svima nije protokolarna
oni onda idu na peniskopiju, pa ukoliko se pokazu promjene, onda se dobije jedna krema, pa se premazuje...pa se ponovo radi kontrolna peniskopija...

neki samo cekaju da se tijelo i imuno sistem sam izbori...

Hvala ti, da li možda znaš kako se zove ta krema??

petra 1987
24.11.2009., 16:03
za dečke ni ne postoji posebna terapija, kao uostalom ni za cure osim podizanja imuniteta! pretpostavka je da uglavnom partner svake od nas ima hpv...ili smo mi njima prenijeli ili su oni nama...

Hvala ti...

matovilka
24.11.2009., 17:19
znam. ima ih vise, npr efudix
ali te se, vrlo agresivne, kreme ne mogu samo tako kupiti
iskljucivo na lijecnicki recept. dakle, ako lijecnik prepise...

ANILA
24.11.2009., 20:06

pa mora na peniskopiju!

aeiou_88
24.11.2009., 21:05
pozdrav svima :)
da vas pitam za mišljenje, odnosno zanima me jeli itko imao neko ovakvo slično iskustvo... naime prije godinu dana papa mi je pokazao cin3, zatim drugi papa mjesec dana kasnije u petrovoj cin1/2, hpv visokog rizika, te potom biopsija napravljena i bila super, b.o. Sve pet! I onda prije mjesec dana papa ponovno cin3 i danas mi dođe nalaz biopsije - opet sve super, b.o. WTF?? :eek: mislim super jel biopsija dobra sve ok... ali ni doktoru više baš nije jasno što se događa, pa će sutra valjda na konziliju malo popričat o mom slučaju, pa ćemo vidjet šta će reć... jer sam luuda već, te pape me nikako ne vole očito... trebala bi bit sretna zbog dobrog nalaza biopsije, al sve mi je to nekak čudno, neznam čemu da vjerujem više... :ne zna:
šta vi mislite??? pozz

sunchana123
25.11.2009., 08:32
pozdrav svima :)
da vas pitam za mišljenje, odnosno zanima me jeli itko imao neko ovakvo slično iskustvo... naime prije godinu dana papa mi je pokazao cin3, zatim drugi papa mjesec dana kasnije u petrovoj cin1/2, hpv visokog rizika, te potom biopsija napravljena i bila super, b.o. Sve pet! I onda prije mjesec dana papa ponovno cin3 i danas mi dođe nalaz biopsije - opet sve super, b.o. WTF?? :eek: mislim super jel biopsija dobra sve ok... ali ni doktoru više baš nije jasno što se događa, pa će sutra valjda na konziliju malo popričat o mom slučaju, pa ćemo vidjet šta će reć... jer sam luuda već, te pape me nikako ne vole očito... trebala bi bit sretna zbog dobrog nalaza biopsije, al sve mi je to nekak čudno, neznam čemu da vjerujem više... :ne zna:
šta vi mislite??? pozz

Ispravi me ako griješim, ali koliko ja vidim, ne vidim niti jedan pregled kolposkopom, što mi baš i nije jasno.
Papa se uzima sa 3 mjesta bris, vrlo jednostavno je moguće da imaš cin III na rodnici a ne na grliću maternice. Nije mi jasno da te doktor baš nije poslao niti jednom na kolposkopiju na kojoj se točno vidi gdje su promjene locirane.

aeiou_88
25.11.2009., 11:10
aa sorry, to sam zaboravila napisat, bila sam i na kolposkopijama prije biopsije... tak da mislim da nije to u pitanju (nadam se)...

sunchana123
25.11.2009., 13:14
Pa šta ti je prema kolposkopom nalazu? Jesi vidjela gdje su promjene?

mariza_
25.11.2009., 14:50
nisam se dugo javljala, a tko me sjeća, prije cca 2 g sam napravila klasičnu konizaciju i patahostolički nalaz bio super, sve papa kasnije čiste kao suze, a danas mi javili opet par stanica 5-6(cin3) inače kao ih bude 500-600, doktorica misli da nije recidiv već da mi se nije dovoljno duboko rezalo, cin3 mi se pojavljuje u kanaliću, ona misli kako bi bila dovoljan rekonizacija, ja sam skoro za vađenje svega jer što ako mi opet ne očiste sve, ima tko slična iskustva, koliko se bude u bolnici, uglavnom nakom prvotno šoka, opet sam spremna za borbu!!
Dajte koji savjet, nije mi lako

mariza_
25.11.2009., 17:26
a gdje onda da idem? :confused:

:tuzni:

Namjeravam se za nekih tjedan dana naručiti na kolposkopiju u privatnu polikliniku? Molim nekoga da mi preporuči provjerenog ginekologa kod koga da idem - da opet ne dobijem odgovor kao u kbc-u...gledala sam malo na stranici poliklinike sunce da se "bave" hpv-om ?!?

odi kod dr Frković,ja sama bila kod Ljube -zg, ma žali b0že, sad se ponovo borim:top:

mariza_
25.11.2009., 17:29
Evo dajte čujte recimo......nadovezujem se na temu od prije neki dan, kako se cin pojavi odnosno ne pojavi. Ovaj drekec koji je meni prenio virus je bio gad koji je preko laži vukao paralelku sa mnom i još jednom curom. Da skratim cijelu priču, nakon što smo prekinuli, on je nakon nekog kratkog vremena opet bio sa tom djevojkom. Koja je rodila pred koji mjesec zdravu bebicu hvala Bogu.....

No poanta je koliko ja sranja imam, a ona ništa! (recimo samo da smo u malome mjestu i da je bila doma ili igdje 2 tj, da bi mogla saznati više manje), normalno je nosila trudnoću, šetala po gradu sa trbuhom do zadnjega dana i sve 5!

Očito je da se nekome HPV manifestira a nekome ne, tako da ono 80% žena da ima HPV meni osobno ne zvuči čudno. Eto koliko sirota Fej ima problema? Zato što joj je imunitet bitno narušen operacijom i lijekovima. Sve dakle je usko povezano sa stanjem organizma. Ja znam zašto mi se beštija vratila, ali zašto je se opet ne mogu riješiti???.... :(i ja se pitama, kad si te vratila, i ja pijem puno lijekova za kičmu, posao mi je stresan uzas, ali ako mi konizacijom nije sve skinuto, ma luda sam

mariza_
25.11.2009., 17:52
Cure, molim za pomoć
U srijedu sam bila na punch biopsiji i ekskohleaciji preostalog dijela endocerviksa kojeg mi nisu odrezali konizacijom.
Bilo je grozno, iza mene je stol na kojem su me pregledavali ostao ostao krvav kao da su nekog zaklali.
Sad mi već drugi dan curi obilata sukrvica, kao da nema namjeru prestati. Što da radim? Pretragu sam radila u Zg, živim u Šibeniku.
i tebi nisu sve odklonili konizacijom???

tina88
26.11.2009., 09:44
Evo samo da se javim i pozdravim sve cure i žene koje muku muče s cinovima, hpv-om i ostalim neprijateljima :top: Možda će me se neke starije forumašice sjetiti (mada nisam imala puno postova), koliko vidim, sve je više mladih i novih cura :( Iskreno, kakvo je moje stanje trenutno, ne znam. Trebala sam doći na papu u prvoj polovini 7.mj. Nisam išla. Nemam para za privatno a socijalnom giniću ne vjerujem koliko ni crnom pod noktom. Dijagnoza u 3.mj. mi je bila cin1, naknadno je otkrivena i ureplazma koje sam se tobože riješila (po simptomima, ne bi se reklo), još me i glivice non stop napadaju. Pitanje HPV-a ostaje visiti u zraku jer sam testirana samo na visokorizični koji je bio (fala Bogu makar na tome) negativan. Živim u nekoj nadi da je sve u redu, da se moj cin1 nije transformirao u nešto gore u međuvremenu mada često znam imati bolove u donjem djelu trbuha i menga se malo poremetila :confused:
Eto cure, držim vam fige da sve pobjedite ove nedaće i da napokon ova tema ostane dugo vremena netaknuta :)

Jellle
26.11.2009., 10:05
tina88 nemoj zamjeriti što ti ovo govorim ali jako je neodgovorno od tebe što nisi otišla na papu u 7 mj kada si trebala. Odugovlačenjem mežeš si napraviti samo gore i sve si zakomplicirati. Ali to vjerovatno znaš i sama. Ako ne vjeruješ ovom socijalnom ginekologu kod kojega si bila, nađi drugoga.Sigurna sam da ima i socijalnij ginekologa koji nešto valjaju.Na kraju i ovdje na forumu su cure pisale da su išle kod soc.gin. i bile su zadovoljne.
Obzirom da ti je hpv visokog rizika bio negativan i da ti je papa pokazivao cin1 lako je moguće da nemaš ništa od ovih sranja već da se samo radilo o upali i da će ti sljedeci papa biti čist ko suza. Odi napravi taj papa da znaš na čemu si.

ms*day*dreamer
26.11.2009., 10:37
Book, nova ovdje..
Papa u 9. mjesecu mi je pokazao CIN2 i tek prije 3 tjedna sam saznala da imam i HPV visokog rizika, al ne piše koji. I do sada( od 9. mjeseca) sam dobila samo betadin vaginalete 2 tjedna( potrošila ih prije tjedan dana).. :( Moj ginekolog mi je rekao da nakon toga dolazim svaka 3 dana na premazivanje i to je to. Ali ja njemu ne vjerujem jer me godinama bezuspješno "liječi" od gljivica. I sad čekam..i strah me..naručena sam kod dr. Šermana na sv. duhu al tek za 2 tjedna. Zanima me kaj nije to malo predugi period od pape( 9. mjesec!!) da ja još ne znam što napraviti..više ne znam tko je tu lud.. :( Do sada su mi sve pape bile uredne.

Trnoružica7
27.11.2009., 11:07
Kolposkopiju i LETZ sam imala prie 17 dana... jeli normalno da me još uvijek boli. naime, nisam imala niti jednom jaake bolove,ali cijelo vrijeme pomalo...i tako skoro stalno.
Nisam išla na nikakvo bolovanje niti mirovanje...ali nisam ni radila neke teške poslove.
Koliko dugo traje taj iscjedak..? meni neprestalno i vodeno i količinski dosta.. :ne zna:
:(

sunchana123
27.11.2009., 16:35
Book, nova ovdje..
Papa u 9. mjesecu mi je pokazao CIN2 i tek prije 3 tjedna sam saznala da imam i HPV visokog rizika, al ne piše koji. I do sada( od 9. mjeseca) sam dobila samo betadin vaginalete 2 tjedna( potrošila ih prije tjedan dana).. :( Moj ginekolog mi je rekao da nakon toga dolazim svaka 3 dana na premazivanje i to je to. Ali ja njemu ne vjerujem jer me godinama bezuspješno "liječi" od gljivica. I sad čekam..i strah me..naručena sam kod dr. Šermana na sv. duhu al tek za 2 tjedna. Zanima me kaj nije to malo predugi period od pape( 9. mjesec!!) da ja još ne znam što napraviti..više ne znam tko je tu lud.. :( Do sada su mi sve pape bile uredne.

Ne, nije predug period, čak je i dosta na knap, ako se papa prečesto radi, onda postoji mogućnost da se pojavi lažno negativan nalaz jer je grlić 'čist' od previše struganja po njemu.

Dajte nove cure, sada vas sve i ja molim, pročitajte temu cijelu, imate i puno veću zaključanu i pročitajte sve, recimo samo na ovo pitanje 'kada papa opet?' sam samo ja bar 3x odgovorila.
Fino u google upišite primjerice 'forum kada ponoviti papu' i čitajte.

Nemojte se ljutiti ali zbog tog razloga 'stare' cure, pa i ja se ne javljamo više, a iskreno niti ne dolazim, jer se pita i piše non stop ista pitanja.
90% toga je sve odgovoreno, samo se treba potruditi, ja jesam kada sam saznala za HPV, možete svi.

Curke moje stare druge, mislim da pričam u zajedničko ime.

sunchana123
27.11.2009., 16:37
Kolposkopiju i LETZ sam imala prie 17 dana... jeli normalno da me još uvijek boli. naime, nisam imala niti jednom jaake bolove,ali cijelo vrijeme pomalo...i tako skoro stalno.
Nisam išla na nikakvo bolovanje niti mirovanje...ali nisam ni radila neke teške poslove.
Koliko dugo traje taj iscjedak..? meni neprestalno i vodeno i količinski dosta.. :ne zna:

Pretpostavljam da tu pričaš o letz biopsiji, iscjedak je normalan skroz do menge, dok nije obilno krvav, i nisi ni trebala uzmati godišnji ni bolovaje, samo se paziti

Loire
27.11.2009., 19:27
Ne, nije predug period, čak je i dosta na knap, ako se papa prečesto radi, onda postoji mogućnost da se pojavi lažno negativan nalaz jer je grlić 'čist' od previše struganja po njemu.

Dajte nove cure, sada vas sve i ja molim, pročitajte temu cijelu, imate i puno veću zaključanu i pročitajte sve, recimo samo na ovo pitanje 'kada papa opet?' sam samo ja bar 3x odgovorila.
Fino u google upišite primjerice 'forum kada ponoviti papu' i čitajte.

Nemojte se ljutiti ali zbog tog razloga 'stare' cure, pa i ja se ne javljamo više, a iskreno niti ne dolazim, jer se pita i piše non stop ista pitanja.
90% toga je sve odgovoreno, samo se treba potruditi, ja jesam kada sam saznala za HPV, možete svi.

Potipisujem:top:!
Htjedoh samo komentirati da je u svemu tome dobra stvar to što se očito problemi rješavaju što se tiče "starijih" cura...Većina je riješila, uspješno, svoj problem s hpv-om. Naravno da mi je žao što ima mnogo novih cura koje su oboljele, ali očito je neizbježno...to je prava epidemija, a ne šugava svinjska gripa! Ali i vi ćete uskoro znati sve o cinovima i hpv-u i pobijediti ga!!!

sunchana123
28.11.2009., 12:27
Anila, šta je s tobom? Sa zdravstvene strane. ništa nisi pisala. Ili sam ja previdjela. Papa i ostalo?

ANILA
28.11.2009., 15:48
Anila, šta je s tobom? Sa zdravstvene strane. ništa nisi pisala. Ili sam ja previdjela. Papa i ostalo?

joj sunći.... de nđi moj post malo prije di ti piše anilas... pa dođi vidjeti...:mig:
papa i ostalo... nisam bila... niti ču biti.... ostalo tamo...:)

Loire
28.11.2009., 17:16
pa nije mi to jasno onda, kako je on meni uzimao tkivo kada su promjene recimo prije biopsije bilo O a poslije kada smo gledali C kužiš? Bezveze sada crtkaram ali nije mi jasno....

Hej sunchana, malo sam čitala ove stare postove pa sam skužila tvoj post...
Skužila sam (barem mislim) što si htjela reći s tim O/C...možda ti pomogne to da je meni gin rekla, kad smo gledale tu kolposkopsku snimku tj. live prijenos:D da je sam "ulaz" tj. ona rupica na grliću malo tamnije, crvenkastije boje pa se može pogrešno ptorumačiti da su to promjene, jer kao izgleda drukčije od ostatka tkiva, a zapravo i jest malo drukčije. meni je dizala i s tog područja, ali je komentirala da se promjene nekad kolposkopski čine većima nego što jesu.

sunchana123
28.11.2009., 17:56
Pa da, moje je pitanje bilo zašto onda nije krug cijeli napravio i skinuo sve?? Onak fino okružio i bok, a ne komadić krcnuo?

sunchana123
28.11.2009., 17:58
joj sunći.... de nđi moj post malo prije di ti piše anilas... pa dođi vidjeti...:mig:
papa i ostalo... nisam bila... niti ču biti.... ostalo tamo...:)

Ako je to ono na fejsu onda ne mogu :)

ANILA
28.11.2009., 18:14
Ako je to ono na fejsu onda ne mogu :)

ma zašto....
onda čekaj web....:mig:

Loire
28.11.2009., 18:14
Pa da, moje je pitanje bilo zašto onda nije krug cijeli napravio i skinuo sve?? Onak fino okružio i bok, a ne komadić krcnuo?

pa možda je skužio da tu nije bilo promjena:confused:...je li ti nalaz bio čist nakon toga?
ma ja se isto uvijek pitam šta ako su promjene ostale na nekom mjestu, a papa ih nije detektirao, ali zapravo...ne bismo se trebalo toliko propitivati jer samim time se živciramo, a to nije dobro...al ja si ne mogu pomoći, što je bliže ponovna kontrola, sve više razmišljam...

slatkicamala
28.11.2009., 21:52
Pozdrav! Potrebna nam je jedna informacija,naime šogorici je papa-test pokazao CIN1 i upućena je u Petrovu na pretrage,pa nas zanima da li se naručuje i koliko se čeka.Ispričavam se odmah neznam koje su pretrage u pitanju,pa me zanima općenito.Hvala Vam unaprijed!

ANILA
29.11.2009., 00:37
Pozdrav! Potrebna nam je jedna informacija,naime šogorici je papa-test pokazao CIN1 i upućena je u Petrovu na pretrage,pa nas zanima da li se naručuje i koliko se čeka.Ispričavam se odmah neznam koje su pretrage u pitanju,pa me zanima općenito.Hvala Vam unaprijed!

mislim da bi trebala nazvat u petrovu pa pitat:kava:

aeiou_88
29.11.2009., 14:32

a da najbolje nazvat jer neznam kod kojeg doktora točno. Ja idem u petrovu, i ne naručuje se, dođeš, predaš papire i čekaš. e sad to čekanje opet ovisi kod kojeg doktora, kod nekih se stvarno zna duugo čekat :( al to valjda tak mora bit... sretno :mig:

mariza_
29.11.2009., 18:55
[stranicu prije sam vam napisala svoj problem, a nekad sam još na starom forumu o cin-u bila aktivna, samo zbog neke logirajuće pogreške , morala sam se logirati kao mariza_ što je dosta kasnije, zapamtila sam da smo silvera85 koja je isto iz rijeke bile nekako prinližno na konizaciji samo ja klasičnoj, pa zar nitko , anila, valnea, sue nema mi reći što utješno ili zna nekog kome se cin-3 vratio prije 2g koje su uskoro, a doktorica tvrdi iako mi nalaz nakon konizacije bio čisti rubovi, da nije najvjerovatnije sve tada skinuto, a nikad neznaš gdje se u naborima maternice krije koja abnormalna stanica, riječi pataloga:rolleyes:Sad sam iskopala sve veze i nadam se brzo idem u blonicu, moja doktorica je za rekonizaciju, naravno kad me pogledaju, e pa cure ne preskačite moj post, treba mi beka riječ podrške ili nečijeg iskustva ili sto su culi:rolleyes::)pozz svima

slatkicamala
29.11.2009., 20:21
ANILA i aeiou_88 hvala Vam puno na odgovoru

ANILA
29.11.2009., 20:22
[stranicu prije sam vam napisala svoj problem, a nekad sam još na starom forumu o cin-u bila aktivna, samo zbog neke logirajuće pogreške , morala sam se logirati kao mariza_ što je dosta kasnije, zapamtila sam da smo silvera85 koja je isto iz rijeke bile nekako prinližno na konizaciji samo ja klasičnoj, pa zar nitko , anila, valnea, sue nema mi reći što utješno ili zna nekog kome se cin-3 vratio prije 2g koje su uskoro, a doktorica tvrdi iako mi nalaz nakon konizacije bio čisti rubovi, da nije najvjerovatnije sve tada skinuto, a nikad neznaš gdje se u naborima maternice krije koja abnormalna stanica, riječi pataloga:rolleyes:Sad sam iskopala sve veze i nadam se brzo idem u blonicu, moja doktorica je za rekonizaciju, naravno kad me pogledaju, e pa cure ne preskačite moj post, treba mi beka riječ podrške ili nečijeg iskustva ili sto su culi:rolleyes::)pozz svima

ajde mico tamo sam ti poslala zahtjev pa se pišemo malo kasnije... nebrini mislim na tebe...

polaposto
29.11.2009., 20:26

pa možda baš vi onda možete odgovoriti na sljedeće pitanje, a odnosi se na HPV:
kada prođu sve silne terapije..... prođe godina, dvije, ....kako žive dvoje dalje s tim čudom u sebi?

DD7
29.11.2009., 20:41
Prije par mjeseci sam tu pisala o alternativnom nacinu ljecenja CINA, naravno bila sam popljuvana i ismijana, sada ponosno javljam da frendica koja je isla kod doticnoga doktora ima uredan papa. Neki dan su bili nalazi gotovi i ona opet ima osmjeh na licu, bez mucenja :):):):):):):):D:D:D

ANILA
29.11.2009., 20:47
kada prođu sve silne terapije..... prođe godina, dvije, ....kako žive dvoje dalje s tim čudom u sebi?

misliš partneri... ili

sunchana123
29.11.2009., 21:23

kako? paze se maksimalno, i nalazi dobri 2 godine nisu garancija. bitno je da su uredni i da nije aktivno gjubre. ja ću do kraja života na 2 pape godišnje, ne zanima me, išla na neke zahvate ili ne, i da mi za 3 god kažu sve je ok dodji za 1 godinu.

najbitnije je otkriti promjene ČIM PRIJE.
napominjem da je moj papa bio uredan 3x, preko godinu dana i sada opet zadnjih godinu dana nije.

sunchana123
29.11.2009., 21:26
Tužna sam, sada me i mjehur zateže a ja mislim da je rak, majke mi ako sam ja više normalna.

No, idemo dalje, zvala sam Vili za papu, vele mi da dodjem kad god, pa ako je nalaz opet neki cin, idem radončiću na pregled i da vidimo šta dalje, zadnja papa prije 3 i po mjeseca. malo manje, ali tako će biti dok ja odem u Vili. Nadam se i ako je gore da nije više od cin II, i u stanju sam ga moliti da riješimo nekim laserom jer ja više nemam snage....

ANILA
29.11.2009., 22:42
Tužna sam, sada me i mjehur zateže a ja mislim da je rak, majke mi ako sam ja više normalna.

No, idemo dalje, zvala sam Vili za papu, vele mi da dodjem kad god, pa ako je nalaz opet neki cin, idem radončiću na pregled i da vidimo šta dalje, zadnja papa prije 3 i po mjeseca. malo manje, ali tako će biti dok ja odem u Vili. Nadam se i ako je gore da nije više od cin II, i u stanju sam ga moliti da riješimo nekim laserom jer ja više nemam snage....

joj sunči....:(

sunchana123
30.11.2009., 07:23
joj sunči....:(

Joj mala moja, stvarno sam umorna, ne znam šta bi rekla, samo da mi sačuvaju taj grlić za trudnoću što više. Umorna sam i preumorna od toga, uopće se ni ne nadam da će mi papa biti čist, nekako ne vjerujem da to ide sada tako lako. Evo, ako bude, sve me izolirajte sa foruma jer pričam cijelo vrijeme crno!
Nije mi jasno kako nakon 2 fulguracije ja opet imam cin I, eto stvarno, bar mi je prvi papa trebao prema nekoj logici biti ok. A kako je lijepo u 5.mj izgledao, fin ružičasti, ma milina. :(

L1m3n1
30.11.2009., 08:43
Evo sad jedno musko pitanje (ne da mi se citati prethodnih 85 stranica): postoji li HPV test za muskrace, tj. kako ja mogu utvrditi koje serotipove HPV-a imam (a koje nemam), i gdje i kako se to izvodi?

broganzg
30.11.2009., 09:23
Evo sad jedno musko pitanje (ne da mi se citati prethodnih 85 stranica): postoji li HPV test za muskrace, tj. kako ja mogu utvrditi koje serotipove HPV-a imam (a koje nemam), i gdje i kako se to izvodi?

ako si iz zg, Virogena ili Moderna dijagnostika, za njih znam da su pouzdani....

sunchana123
30.11.2009., 09:28

Super mi je ovo 'ne da mi se čitati svih 85 stranica'.
Imaš i temu sa preko tisuću stranica.

Ne mogu vjerovati

MilaJubas
30.11.2009., 12:34
Bok djevojke. imam isti problem kao i vi.. dijagnosticiran mi je hpv prije godinu dana :(
imala sam cin1 i letz biopsijom i fulguracijom je to kao rijeseno. sutra idem na papu opet da vidim nalaz..zadnji je bio dobar pa se nadam da ce i sada biti.
nego zanima me da li se nkom desilo slicno.. nakon fulguracije pocela mi je vagina imati neobican miris, onako ko po luku.. nesto uzasno,u biti nije toliko uzasno koliko je bas miris bolesne pipice i jako me to smeta. imam decka i njemu to isto smeta, ne lize me vec dugo i sve se to pretvorilo u katastrofu :(
jako sam tuzna zbog toga.. da li vama imaju pipice neki smrad? da li se to moze rijesiti? hoce li nestati nakon sto zaraste maternica/rodnica? pomozite molim vas stvarno sam vec ocajna

ANILA
30.11.2009., 15:42

odnesi prvi jutarnji urin u polikliniku koja to radi na testiranje na hpv dnk metodom, ukoliko se nađe koji tip iči češ na peniskopiju...

ZibaZ
30.11.2009., 17:12
odnesi prvi jutarnji urin u polikliniku koja to radi na testiranje na hpv dnk metodom, ukoliko se nađe koji tip iči češ na peniskopiju...

joj curke drage, u svijetu ne postoji dovoljno pouzdan test na HPV za muškarce
http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-and-men.htm#test

neke poliklinike ga rade samo da bi zaradile, a točnost takvog testa je 20%

u poliklinici Moderna dijagnostika rade HPV samo za žene , a imaju i super povoljno testiranje na HPV (290 kn i besplatno Papa) ako donesete uzorak:)

ANILA
30.11.2009., 19:41
joj curke drage, u svijetu ne postoji dovoljno pouzdan test na HPV za muškarce
http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-and-men.htm#test

neke poliklinike ga rade samo da bi zaradile, a točnost takvog testa je 20%

u poliklinici Moderna dijagnostika rade HPV samo za žene , a imaju i super povoljno testiranje na HPV (290 kn i besplatno Papa) ako donesete uzorak:)

Žao mi je ali postoji, na jako malo mjesta.... npr poliklinika fokus...

June
01.12.2009., 10:18
Bok, imam mali problem zbog kojeg zivcanim.....
za 9 dana sam narucena na letz konizaciju (cinII). trenutno obavljam sve pretrage oko toga, trcim po gradu i sekiram se, pa mi menga kasni vec tjedan dana ..... zanima me da li se moze konizacija obaviti dok pacijentica krvari ili treba u tom slucaju odgadjati cijeli postupak?
jucer sam zvala svoju gin al mi je sestra prek telefona odbrusila da smo mi zene komplicirane i da zene krvare i u bolnici....hmmm.....
pa ako netko zna sto se desava u slucaju da menga dodje 2 dana prije zakazane operacije, bila bi jako zahvalna na odgovoru.....

ANILA
01.12.2009., 10:56
Bok, imam mali problem zbog kojeg zivcanim.....
za 9 dana sam narucena na letz konizaciju (cinII). trenutno obavljam sve pretrage oko toga, trcim po gradu i sekiram se, pa mi menga kasni vec tjedan dana ..... zanima me da li se moze konizacija obaviti dok pacijentica krvari ili treba u tom slucaju odgadjati cijeli postupak?
jucer sam zvala svoju gin al mi je sestra prek telefona odbrusila da smo mi zene komplicirane i da zene krvare i u bolnici....hmmm.....
pa ako netko zna sto se desava u slucaju da menga dodje 2 dana prije zakazane operacije, bila bi jako zahvalna na odgovoru.....

definitivno če se odgodit..

June
01.12.2009., 12:24
definitivno če se odgodit..

da, to i meni ima smisla.....ne znam sto je ova sestra mislila.....:ne zna:
al imam jos vremena do negdje cetvrtka pa do tad se nadam da ce doci..... :misli:

Trnoružica7
02.12.2009., 14:06
Bok djevojke. imam isti problem kao i vi.. dijagnosticiran mi je hpv prije godinu dana :(
imala sam cin1 i letz biopsijom i fulguracijom je to kao rijeseno. sutra idem na papu opet da vidim nalaz..zadnji je bio dobar pa se nadam da ce i sada biti.
nego zanima me da li se nkom desilo slicno.. nakon fulguracije pocela mi je vagina imati neobican miris, onako ko po luku.. nesto uzasno,u biti nije toliko uzasno koliko je bas miris bolesne pipice i jako me to smeta. imam decka i njemu to isto smeta, ne lize me vec dugo i sve se to pretvorilo u katastrofu :(
jako sam tuzna zbog toga.. da li vama imaju pipice neki smrad? da li se to moze rijesiti? hoce li nestati nakon sto zaraste maternica/rodnica? pomozite molim vas stvarno sam vec ocajna

Nešto slično je i meni bilo. Onaj normalni iscjedak koji se nakoj Letza pojavljuje mi je imao neki neobičan miris..nešto kiselkasto...
onako koda imam neku žešću upalu.. baš ko bolesna pipica :D
i sad je od tog prošlo već mj dana i sad je bolje.. sad ne osjetim ništa, ali tek mie menstruacija i završila..pa ćemo vidit..ak opet bude, zovem ginekologa...
nznm..ak nađeš uzrok/rješenje, javi ;)
sretno

ZibaZ
02.12.2009., 15:28

http://www.thehpvtest.com/About-HPV/FAQs-for-Men.html#Is-there-an-HPV-test-for-men

http://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

http://cancer.about.com/od/hpv/a/HPVtest.htm

eto što kažu u svijetu da li postoje pouzdani testovi na HPV za muškarce. NE!

ali naravno u virovitici, u poliklinici fokus to rade i to iz urina.. Strašno:rolleyes:

jel se netko zapitao zašto nigdje na službenoj stranici poliklinike fokus ili virogene nigdje ne piše da oni rade testove na HPV za muškarce iz urina

možda im treba poslati inspekciju, al to je naša pravna država

ZibaZ
02.12.2009., 15:40

U specijaliziranom medicinskom dvomjesečniku MEDIX, broj 83,srpanj 2009. strana 68 piše

citiram: "Trenutačno ne postoje testovi koji mogu sa sigurnošću odrediti ima li muškarac HPV, jer se on može naći bilo gdje u genitalnoj regiji. Stoga, kod negativnog nalaza HPV-testa nije moguće razlučiti je li muškarac uistinu nije zaražen ili je testirani uzorak uzet s područja koje nije zaraženo."

dr.sc.Magdalena Grce,dipl.ing.hum.biol.,dipl.ing.biokem.
Zavod za molekularnu medicinu,Institut "Ruđer Bošković"

ANILA
02.12.2009., 16:35
http://www.thehpvtest.com/About-HPV/FAQs-for-Men.html#Is-there-an-HPV-test-for-men

http://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

http://cancer.about.com/od/hpv/a/HPVtest.htm

eto što kažu u svijetu da li postoje pouzdani testovi na HPV za muškarce. NE!

ali naravno u virovitici, u poliklinici fokus to rade i to iz urina.. Strašno:rolleyes:

jel se netko zapitao zašto nigdje na službenoj stranici poliklinike fokus ili virogene nigdje ne piše da oni rade testove na HPV za muškarce iz urina

možda im treba poslati inspekciju, al to je naša pravna država

pošalji..:kava:

ANILA
02.12.2009., 16:37
U specijaliziranom medicinskom dvomjesečniku MEDIX, broj 83,srpanj 2009. strana 68 piše

citiram: "Trenutačno ne postoje testovi koji mogu sa sigurnošću odrediti ima li muškarac HPV, jer se on može naći bilo gdje u genitalnoj regiji. Stoga, kod negativnog nalaza HPV-testa nije moguće razlučiti je li muškarac uistinu nije zaražen ili je testirani uzorak uzet s područja koje nije zaraženo."

dr.sc.Magdalena Grce,dipl.ing.hum.biol.,dipl.ing.biokem.
Zavod za molekularnu medicinu,Institut "Ruđer Bošković"

A šta ti misliš da sve što daju ljudima da čitaju, da je istina? Ma da,.... sigurno da je!:kava:
treba imat para za to testiranje draga moja.....
zato se baš i ne radi, ali postoji....

ZibaZ
02.12.2009., 16:53
A šta ti misliš da sve što daju ljudima da čitaju, da je istina? Ma da,.... sigurno da je!:kava:

hahaah znam da postoji, al pitanje je koliko su pouzdani ti testovi?:)
da, jako su skupi, 350 kunića jaaaaaka lova uuuuu

ZibaZ
02.12.2009., 16:54
pošalji..:kava:

radim na tome :top:

ANILA
02.12.2009., 17:00
hahaah znam da postoji, al pitanje je koliko su pouzdani ti testovi?:)
da, jako su skupi, 350 kunića jaaaaaka lova uuuuu

pa mislim da su svi pouzdani sa dnk pcr metodom, ali nisam mislila na pare za to testiranje, nego na novce koje klinike moraju imat da bi to mogle radit, koliko znam ove dvije rade... a cijena je oko 400 kn.... i za sad nije bilo nekih komplikacija s time... ko hoče nek izvoli.... isto kao i cjepivo, vodi se kad da je samo za žene, a cijepe se i muškarci...
ma boli me đona... ko hoće nek se s tim zamara....

ANILA
02.12.2009., 17:01
radim na tome :top:

al ovo nije tema za to...
možda bolje da radiš na svom životu i nečemu što se tebe osobno tiče, jer nisi muškarac, ne?
ali ako te zanima za dragog ili nekog drugog, raspitajte se...:)

ZibaZ
02.12.2009., 17:02

hej nazovi u virogenu ili polikliniku fokus i pitaj ih zašto nisu stavili na web stranicu da rade testove na hpv za muškarce:p ipak je to ekskluziva, trebaju se reklamirati :lol:

ZibaZ
02.12.2009., 17:06
al ovo nije tema za to...
možda bolje da radiš na svom životu i nečemu što se tebe osobno tiče, jer nisi muškarac, ne?
ali ako te zanima za dragog ili nekog drugog, raspitajte se...:)

slažem se nije tema za to ili ti nemaš argumente :p
kako me se ne tiče:confused: pa imam muškarca doma :)

P.S bavim se PCR tehnikom i HPVom već nekoliko godina :kava:

ANILA
02.12.2009., 17:09
hej nazovi u virogenu ili polikliniku fokus i pitaj ih zašto nisu stavili na web stranicu da rade testove na hpv za muškarce:p ipak je to ekskluziva, trebaju se reklamirati :lol:

neznam što je tu smiješno, pa da, ako se netko informira normalno da treba nazvat i pitat, a baš sad da ja razbijam glavu sa time ko što piše na stranici... nebi hvala...
znam što če pisat na mojoj za druge me boli k....:D

ANILA
02.12.2009., 17:10

i zašto bi bila ekskluziva, sve poliklinike bruje o tome, nije to ništa novo, ne?

ANILA
02.12.2009., 17:11
slažem se nije tema za to ili ti nemaš argumente :p
kako me se ne tiče:confused: pa imam muškarca doma :)

P.S bavim se PCR tehnikom i HPVom već nekoliko godina :kava:

ne, imam pametnijeg posla....
i žao mi je što si i ti hpv-ovka ko i ja!:(

ZibaZ
02.12.2009., 17:31
ne, imam pametnijeg posla....
i žao mi je što si i ti hpv-ovka ko i ja!:(

da, ja, ti i 90% spolno aktivnih ljudi
ja radim u zdravstvu, informirana sam i znam da još nema pouzdanih testova za muškarce na hpv, no da ne tupim više stalno isto :)

ANILA
02.12.2009., 17:42
da, ja, ti i 90% spolno aktivnih ljudi
ja radim u zdravstvu, informirana sam i znam da još nema pouzdanih testova za muškarce na hpv, no da ne tupim više stalno isto :)

da...:(
ali eto i ja znam neke stvari o zdravstvu, koje onda i ti znaš ako si tamo...:)
pozz....

ZibaZ
02.12.2009., 17:47
da...:(
ali eto i ja znam neke stvari o zdravstvu, koje onda i ti znaš ako si tamo...:)
pozz....

onda znaš da se na Šalati rade istraživanja baš na tu temu ...
pozz :cerek:

Jellle
02.12.2009., 20:56
zastrašujuće mi zvući to da se muškarcima ne može sa sigurnošču utvrditi dali imaju hpv ili ne. to bi značilo da ako se ja sad riješim toga sranja a mom dragom test pokaže da nema hpv (a on ga ustvari možda ima) nakon nekog vremena ču ga i ja ponovno dobiti. i čemu onda moje lječenje i sve muke kad nema garancije da je moj dragi negativan i da mi ga neće s vremenom prenjeti. a ne mislim zauvijek koristiti kondome jer mislim u nekoj (skoroj) budućnosti imati bebu. Mislim ako je to tako, onda je to katastrofa.
do sad se nisam previše oko toga interesirala.Zaokupljena sam trenutno sobom ali kroz mjesec,dva dragi misli otići na testiranje pa čemo vidjeti što će nam reči po tom pitanju.

e da,da se pohvalim.Došli su mi nalazi biopsije koja pokazuje da se ipak radi o CIN3 a ne CIS-u kao što je pokazivao papa. :cerek: juhuuuu.
sad čekam prvi mjesec i kontrolni papa da vidim jel biopsijom otišla cijela beštija ili se muka nastavlja.

ANILA
02.12.2009., 22:46
zastrašujuće mi zvući to da se muškarcima ne može sa sigurnošču utvrditi dali imaju hpv ili ne. to bi značilo da ako se ja sad riješim toga sranja a mom dragom test pokaže da nema hpv (a on ga ustvari možda ima) nakon nekog vremena ču ga i ja ponovno dobiti. i čemu onda moje lječenje i sve muke kad nema garancije da je moj dragi negativan i da mi ga neće s vremenom prenjeti. a ne mislim zauvijek koristiti kondome jer mislim u nekoj (skoroj) budućnosti imati bebu. Mislim ako je to tako, onda je to katastrofa.
do sad se nisam previše oko toga interesirala.Zaokupljena sam trenutno sobom ali kroz mjesec,dva dragi misli otići na testiranje pa čemo vidjeti što će nam reči po tom pitanju.

e da,da se pohvalim.Došli su mi nalazi biopsije koja pokazuje da se ipak radi o CIN3 a ne CIS-u kao što je pokazivao papa. :cerek: juhuuuu.
sad čekam prvi mjesec i kontrolni papa da vidim jel biopsijom otišla cijela beštija ili se muka nastavlja.

ajd bar je 3:)
al nemoj se baš puno nadat da je sve skinuto...
možda da ipak odeš na konizaciju...
ma dobro, čekamo papu...:mig:

June
03.12.2009., 09:52
Jellle, po mom misljenju.....najgore je iza tebe..... meni je bilo koma razmisljat o tome koliko je papa pouzdan, jel cinIII kao na papi ili je siutacija puno gora....
sad si obavila biopsiju, znas kakvo je pravo stanje stvari i mozes hrabro dalje :)

Trnoružica7
03.12.2009., 18:34
nakon spaljivanja strujom, rečeno mi je da 4 tjedna nema sexa..
sad se tako grizem i ne mogu vjerovati koliko sam bila glupa, ali eto, dogodilo se... :( a nije prošlo još 4 tjedna..

jel itko bio toliko glup kao ja :ne zna: i jeli se može nešto dogoditi...?? jesam li se ugrozila trenutkom naše gluposti??
pliz help.. :lupaseuglavutupimpredmetom:

eowen2
03.12.2009., 20:16
pozzzz...da se i ja napokon ukljucim :)

Dakle...papa mi je pokazao CIN1..bris - HPV visokog rizika i izoliranu Ureaplasmu...
moja ginekologica, koja i nije bas pricljive prirode, mi je prepisala Doksicilin 25 kapsula i Medazol vag, za pocetak...
sto je valjda ok jer prvo napadamo bakterije i upale, a onda u borbu s zlocestim virusom!!!!
zanima me nakon koliko trebam ponoviti papa i bris???
da li sam trebala inzistirati na kolposkopiji ili pricekati rezultate drugog papa???
doktore valjda veseli ta "metoda cekanja" dok se nama dize kosa na glavi...
hvala

creep
03.12.2009., 21:27
evo mene opet...dobila nalaze biopsije-cis :( dr kaže konizacija,ja pitala jel mi mogu sve odmah izvadit? djece više ne planiram imat (3 je uvrh glave :) ) a ne znam kako ću smanjit stres u životu ako se stalno pudem bojala da mi se vrati ovo zlo....

evo obećajem da ću utrampit djecu makar susjedima pa nać vremena da pročitam sve postove jer vjerujem da se pitanja ponavljaju i da vas to iritira... :) jedno pitanjce do onda:jel bio netko od vas kojima je rađena konizacija u većem strahu anestezije? mene taj strah dovodi do ludila.

pročitala sam sve do čega sam došla danas o cisu,sutra nastavljam,al mislim da će mi najviše značiti odgovor nekog u istoj situaciji-jel to sigurno izlječivo?

ajme glupa sam sama sebi s ovim pitanjima al toliko sam u strahu...vjerujem da me razumijete

ANILA
03.12.2009., 21:52
nakon spaljivanja strujom, rečeno mi je da 4 tjedna nema sexa..
sad se tako grizem i ne mogu vjerovati koliko sam bila glupa, ali eto, dogodilo se... :( a nije prošlo još 4 tjedna..

jel itko bio toliko glup kao ja :ne zna: i jeli se može nešto dogoditi...?? jesam li se ugrozila trenutkom naše gluposti??
pliz help.. :lupaseuglavutupimpredmetom:

ne znam, al mislim se niste mogli suzdržat?!:D
znaš kak se kaže poslje je.... nema kajanja!:lol:

ANILA
03.12.2009., 21:54
evo mene opet...dobila nalaze biopsije-cis :( dr kaže konizacija,ja pitala jel mi mogu sve odmah izvadit? djece više ne planiram imat (3 je uvrh glave :) ) a ne znam kako ću smanjit stres u životu ako se stalno pudem bojala da mi se vrati ovo zlo....

evo obećajem da ću utrampit djecu makar susjedima pa nać vremena da pročitam sve postove jer vjerujem da se pitanja ponavljaju i da vas to iritira... :) jedno pitanjce do onda:jel bio netko od vas kojima je rađena konizacija u većem strahu anestezije? mene taj strah dovodi do ludila.

pročitala sam sve do čega sam došla danas o cisu,sutra nastavljam,al mislim da će mi najviše značiti odgovor nekog u istoj situaciji-jel to sigurno izlječivo?

ajme glupa sam sama sebi s ovim pitanjima al toliko sam u strahu...vjerujem da me razumijete

joj, žao mi je... ja sam se ko luda bojala anestezije i na kraju sve bilo ok...
a ovo da ti izvade sve, pa neznam.. koliko ti je godina ipak to nosi drugačiji život, teška odluka...:(

castanea
03.12.2009., 22:59

:grli:
ima nas još s cis-om. nakon cin 2 na papi meni je biopsija na sva tri uzeta uzorka pokazala cin3/cis. s tim da ja još nemam djece. prvih dana sam bila totalno u šoku. kontrolna papa mi je nakon nove godine i onda vjerojatno konizacija.

nemam strah od operacije i anestezije, ali imam strah i tisuću pitanja u glavi je li konizacija zadnja i isto se kao ti pitam jel to konizacijom izlječivo skroz? i šta ako nije?

petranna
04.12.2009., 02:14
Ja sam u roku 8 meseci imala dve operacije zbog CIN-a i posle svega mogu reci da sam samo dzabe razbijala glavu i zivela u vecnim pitanjima, strahu i grchu, jer logikom stvari je jasno ako se CIN (odnosno CIS) UHVATI na vreme, ako se sprovede lecenje (i koliko je god moguce promene zhivotne navike i misaoni obrasci) ako se vrse redovne kontrole, nema nista od RAKA!

Moja pricha ide ovako.
- oktobar 2008 posle biopsije pronadjen CIN 2

-novembar 2008 konizacija RS nozem i u konizatu pronadjen CIS, ivice zdrave ali s obzirom na dostavljena 2 isecka tkiva nije se moglo sa sigurnoscu utvrditi stanje margina konusa. Promena je bila u KANALU, dok se kolposkopijom vidi samo spoljna povrsina grlica, odatle i razlika izmedju rezultata biopsije CIN2( spolja) i onoga shto je nadjeno unutra - CIS. Rekli su mi da sam dosla u 5 do 12 i sad shvatam , da umesto sto sam se samosazaljevala , morala sam biti sretna shto nisu nashli mikroinvazivni karcinom. Koja je razlika? Ogromna CIN 3 i CIS se sasvim uklanjaju operativno, relativno lakom intervencijom - konizacijom, dok je za mikroinvazivni karcinom (iako najminimalniji oblik raka) potrebno u najvecem broju slucajeva vadjenje cele materice, a ponekad i zracenje. O tezim oblicima kancera da ne pricamo.

Dakle vazno je ici kod ginica na vreme, a ne kao je propustiti 2 ili 3 godine, jer CIN ima svoj logicni napredak.....on cesto i stagnira, povlachi se, ali nekad opet nadire, sve u zavisnosti od imuniteta organizma, odnosno u pitanju je prilichno individualna pricha, za shta sam i ja primer.

S obzirom da je moja doktorka ocigledno pri prvoj operaciji presekla konus, te se sa sa sigurnoscu nije moglo utvrditi stanje presecene ivice( iako su ostale ivice isle u zdravo tkivo) nije me iznenadilo kad je na prvoj kontroli u feb 2009 papa bila sumnjiva, iako je kolposkopija bila u redu. Za 2 meseca ponavljam papu i pri kolposkopiji se na povrsini vidi malo AW polje i na licu mesta radi biopsija. Ja insistiram da mi se odmah uradi i endocervikalna kiretaza, jer jedino ona moze da uzme uzorak iz unutrasnjosti grlica, gde sam pri prvoj konizaciji i imala promenu koja je isla duboko u kanal. Rezultate dobijam u maju - biopsija CIN 2, endocerv.kiretaza - cista, sto me je delimicno umirilo. Medjutim preporucuju mi rekonizaciju.

Malo sam se lomila da li ponovo da idem na intervenciju ili da pokusam da sacekam da se CIN 2 eventualno povuce, ali s obizirom da nisam bila sigurna da li mi je prethodna intervencija dobro uradjena i da li je nesto ostalo i s obzirom da konizacija ipak uzima najveci uzorak tkiva za ispitivanje, a za metode sedenja, mozganja i nagadjanja sta se desava nisam imala zivaca, ponovih intervenciju juna 2009, ali sada kod drugog doktora, jednoga od nasih najboljih strucnjaka za ta pitanja. Mesec dana pre intervencije sam pila folnu kiselinu 5 mg i tablete Cordycepsa (jedna vrsta gljive) koji je po svim ispitivnjima odlican za pretkancerogenoze.

I gle chuda, posle konizcije omcicom nisu nadjene atipicne celije, nista, osim sto je ustanovljeno da imam hronicni cervcitis sto se i znalo i ranije. Sada,na prvoj kontroli u novembru, kolposkopija savrsena (doktor kaze grlic skoro kao da nije diran, toliko se oporavio - i to posle 2 seckanja) a papa je dvica :). Uverena sam da je doktor uradio sve shto se mozhe uraditi, a ostalo je na meni.

Koji su moji zakljuchci iz svega, koji mozda i vama mogu pomoci

1. Idite na VREME i REDOVNO kod ginica i mozete biti spokojne - jer bilo sta da se od CIN-ova otkrije, zaustavice se na vreme.

2.Ako imate veci stupanj od CIN 1 nakon biopsije, nemojte bash biti sigurne da se u endocervikalnom kanalu ne nalazi nesto ozbiljnije, jer biopsija se uzima sa povrsine grlica. Zato insistirajte da vam se radi ECC (endocerv.kiretaza) koja ce utvrditi stanje u kanalu grlica. Ja sam ECC radila bez anestezije, kao i obe biopsije i mada licno nisam nesto osetljiva na bol, mislim da to svako moze da izdrzi, nista posebno. Uostalom zhelela sam da stvari sto pre zavrsim, a ne opet provodim dan u dnevnoj bolnici da bi me nakrkali anestezijom, pa makar i lokalnom....dovoljno mi je sto sam znala da cu morati uzimati opstu anesteziju pri konizaciji. Biopsija je tek smejurija u odnosu na sve pretrage i pripreme koje se eventualno moraju obaviti pred konizaciju, zato se mnogo ne opterecujte time. Naravno idealno je ako sve ostane na njoj.

3. Nadjite dobrog i provernog doktora, odnosno idite ako je moguce najboljem, kopajte do njega rukama i nogama, recite mu da ste sanjali da vas bash on operishe ili neshto slichno :)

4. Zobidjite shto vishe mozhete privatnu praksu, osim naravno ako ste puni love....rezultati se nece bitno razlikovati, a evo i zashto. Platicete na primer Papa i kolposkopiju - OK. I ako se ustanove promene, moguce da ce vam reci da chekate i dodjete kroz 2 meseca i opet platite papa i kolposkopiju. A onda ce vam trazhiti da platite biopsiju (ovde je ona 150-200 evrica) i napravice od toga veliki dogadjaj, a mozda cak u svojoj klinici i ne rade sledeci korak - konizaciju, ako je kojim slucajem potrebna. ECC se takodje placa isto, ako ne i vishe nego biopsija, da ne pricham da cete se i ovako i onako naplacati za silne briseve. Malo koja privatna klinika obavlja konizaciju u opstoj anesteziji i ima tu vrstu priprema koje cete dobiti na preooperativnom odeljenju drzavne klinike gde je to uhodano i gde uvek mozete dobiti misljenje i drugog lekara, uglavnom se po privatnim zahvati rade ambulantno i u lokalnoj.Da se razumemo ja nisam protiv privatne prakse, samo konkretno u pracenju i tretiranju CIN-a sve mu izadje na isto, a ako vec placate doprinos za zdravstveno, ne morate za iste rezultate (biopsija se radi isto i na privatnoj i na drzhavnoj, a rezultat je isti) bacati pare.

5. Cuvena HPV tipizacija, eh sta tek reci o tome. Doktor koji mi je radio drugu intervenciju i koji je nash najveci strucnjak upravo na tom polju, odnosno koji se najvise i bavio proucavanjem HPV virusa i pise udzbenike za studente medicine, profa je na Med. fakultetu i prakticno obucava lekare u skoli kolposkopije i citologije, koji radi i na privatnoj klinici gde vrse tu istu tipizaciju, otvoreno mi je rekao da nemam sta da idem na tipizaciju sa CIN 2 ( posle 6 meseci od CIS u kanalu) jer bi ona najverovatnije bila pozitivna. On ima stav da se na tu tipizaciju moze ici tek 6 meseci, a najbolje godinu dana od konizacije, ako pacijent to ZHELI, a on ne insistira, koliko sam ja njega razumela, evo i zashto.

Prema nekim americhkim istrazhivanjima chak do 70 posto zhena tokom zhivota ima taj HPV virus u organizmu, visokog ili niskog rizika, ali se on kod vecine njih nikad ne aktivira. Shta znachi zheni koja ima neki visoki ili chak srednji CIN saznanje da ima taj virus? - ama bash nishta. Ona ionako intervencijom mora otkloniti to mesto gde se nalazi najveca koncetracija virusa, a ostalo je sve na imunitetu. Chak i mogucnost da ona nema HPV iako ima neki veci CIN, koja isto tako postoji iako u daleko manjem procentu, ne znaci da ona taj CIN ne treba da tretira i skine, jer se opet radi o nenormalnoj deobi celija, iako postoji naravno veca mogucnost da se on spontano povuche. Sve u svemu moj doktor je za tu tipizaciju koji su mi svi ostali doktori predlagali mogao da mi uzme novac u svojoj priv klinici, ali covek je ocigledno etican i smatra da je to oko HPV-a sve prilicno komericijalizovano osim u nekim posebnim slucajevima. Sto se tice kontrola rekao mi je da je sasvim dovoljan papa test i kolposkopija. Uostalom, shta bi mi i znachilo sada kad mi je sve uredno da saznam da imam HPV visokog rizika jos uvek u organizmu? Samo dodatnu strepnju, zar ne? Neka je on tu gde jeste, samo da ne pravi shtetu i da je pod kontrolom, ne moram josh da mislim na njega.

6. Ono sto iskreno mogu svima preporuchiti i shto intimno negde duboko u sebi mislim da je moj drugi konizat uchinio bez atipicnih celija posle CIN 2 je FOLNA kiselina (doza od 5 mg) koju sa prekidima pijem i sada. Citiracu vam delove iz knjige Jean Carper Prestanite starijeti-odmah.

"Folna kiselina je sposobna zaustaviti razvoj i usporiti rast kancerogenih stanica, cak i kad je ustanovljeno postojanje premalignih stanica. Stanice "mete" mogu na primer, u plucima i maternici razviti lokalnu "nestashicu" folne kiseline koja nije prisutna u citavome tijelu, i stoga ju je nemoguce otkriti uobicajnim krvnim pretragama. To chini tkiva s nestasicom neoptornima na rak.

U revolucionarnom istrazivnju koje su proveli znanstvenici sa Sveucilista Alabama,zene inficirane HP virusom, uobicajenim agresorom u slucajevima raka maternice, s niskim razinama folne kiseline u crvenim krvnim tjelescima maternice pet puta ucestalije razvijale su prekancerozne promejne koje su za ishod imale rak od zhena s vishom koncetracijom folne kiseline. Bez folne kiseline hromosomi su lomljivi na "krhkim" tackama...

Pusaci koji dnevno popuse 20 do 30 cigareta obicno u mukusu ili iscjetku koje iskashljavaju imaju prekancerozne stanice. A te prekancerozne stanice mogu postati maligne, uzrokujuci nastanak potpuno razvijenog raka pluca. Ipak, ako mozhete ukloniti prekancerozne stanice, opasnost od raka pluca ce nestati. Upravo se to dogodilo kada su istrzhivachi na Sveuchilistu Alabama pusacima davali izrazito visoke doze folne kiseline (10 000 mikrograma, 10 mg) i vitamina B12 (1000 mikrograma) Zapanjuje da je velik broj pemalignih stanica jednostavno nestao tijekom cetveromjesecne terapije, cak i kada su ispitanici nastavili pusiti.

Istrazivaci su uvjereni da se takve promjene na prekanceroznim stanicama dogadjaju zbog "lokaliziranog" manjka folne kiseline i vitamina B12 u podrucju plucnog tkiva. Kada je tkivo dobilo dovoljnu kolicinu vitaminske b skupine, prekancerozne stanice vrtile su se u "normalno stanje"

Zakljuchak mozhete izvesti i same. Folna kiselina je lako dostupna i jeftina i nishta vas ne koshta da pokushate i sa njom. Ja licno samo posle mesec i po dana pijenja tih mega doza sa CIN 2 dosla do konizata bez atipicnih promena....da li je to zaista zbog folne kiseline ili je vec najveci deo bio uklonjen biopsijom ili zbog neceg treceg , nije bitno....vredi! Naravno tu svakako treba dodati i malo propolisa, meda, zelenog caja, kazu i da je likopen iz koncentrata paradaiza (sosovi, kechap, supe i slicno) odlican za grlic i slicno. U stvari, nije mnogo bitno koju cete od tih silnih dobrih preporuka za ishranu primeniti, ne preopterecujte se, uvedite svaki put neshto drugo, hranite se opcenito kako vam prija ali FOLNU kiselinu ne zaboravite!

7. Ako se kojim sluchajem i dogodi konizacija, ne zaboravite da je ona relativno LAKA intervencija, posebno danas kada se radi vecinom omcicom ili radio nozhem. Ja sam samo par sati posle operacije u opstoj anesteziji shetala bolnickim hodnicima, sutradan sam ishla kuci, a posle dve nedelje na dzoging. Ne kazhem da svi to iznesu tako lako, ali treba znati da vas ta intervencija nishta ne onesposobljava. Ako sam ja mogla da prodjem 2 biopsije, jednu ECC bez anestezije i dve konizacije i da sve vreme idem na posao, bavim se sportom i trudim se da imam normalan zhivot, iako sam relativno psihichki bila poluluda, mozhete i vi.....samo da ne budete lude kao i ja i bespotrebno pravite drame:):)

Uh, mislim da se ovaj post previshe oduzhio, jer sam imala potrebu da sve objedinim i kazhem na jednom mestu, i da bi tako mozhda bila najvishe od koristi. Kasno je , a mislila sam da napishem josh neshto o poveznosti mentalnih i psihichkih obrazaca sa bolestima, konkretno na polnim organima. Ali o tome mozda neki drugi put ili bar da vam preporuchim literaturu koja bi vas mogla zamisliti, pokrenuti ili promeniti. Pozdravi i opustite se, CIN-ovi jesu neprijatni, ali kakva ogavne onesposobljavujce bolesti postoje na ovom svetu, oni su tek machiji kashalj.

Trnoružica7
04.12.2009., 07:32
ne znam, al mislim se niste mogli suzdržat?!:D
znaš kak se kaže poslje je.... nema kajanja!:lol:

ne znam..glupa sam pun k :tuctuc: :tuctuc:

Joya
04.12.2009., 09:05
creep nemoj se bojati anestezije, bit će sve dobro

ja sam recimo potpuno suprotna od tebe, sve mi radi samo me uspavaj prvo :rolleyes::ne zna:

creep
04.12.2009., 15:43
joj cure hvala vam puno,ove riječi podrške i vaša iskustva su zlata vrijedna!

imam 31g,do sada su mi sve pape bile uredne,rodila sam troje djece,uvijek sve ok. dr je rekla da je u biti čudno da je nakon 1,5g od uredne pape došlo do cis-a,rekla sam joj da radim posao koji je fizički poprilično težak za ženu a i stres mi je konstantno prisutan,pogotovo u zadnju godinu dana.

sad,znam da je prvi korak konizacija-trenutno radim pretrage (lab,ekg) pa idem kod anesteziologa. ako uopće preživim operaciju bez da umrem od straha :D onda mi slijedi čekanje tog nalaza i recimo da su sve odrezali-onda živim dalje normalno uz redovite preglede,a kao što Jelle kaže očito mi muž također ima hpv i šta onda? dobijem ga opet i idem sve iznova? kako da smanjim stres ako ću živjeti u tom strahu?

druga opcija da mi nakon konizacije kažu da nije sve odrezano i onda idem na histerektomiju. zato sam pitala dr dal može to odmah. znam da olako pričam o tome,al toliko crni scenariji mi se vrte po glavi da mi ovo zvuči super prema njima. :rofl:

cure,žene,hvala vam što postojite! :)

petranna
04.12.2009., 16:32
Creep histerektomija je mnogo zahtevniji i slozeniji zahvat od konizacije, nemoj na to u startu ni da pomisljas. Zasto bi? Posle histrektomije si par dana u shok sobi, a mesec dana posle uglavnom vezana za krevet. Ti si mlada zena na pocetku tridesetih, zasto bi se zezala sa preuranjenim klimakterijom i ko zna kakvim jos komplikacija u slucaju vadjenja materice i jajovoda. Ako nesto nije u redu posle konizacije, postoje postedni zahvati, ali zasto bi uopste mislila da nesto nece valjati, to je negativan stav sa kojim nista ne dobijas.

Sto se tice partnera mogu ti samo reci moje iskustvo. On je uzeo bris iz uretre na spolno prenosive infekcije, hlamidiju i ne secam se sta josh, a pred moju rekonizaciju uradio i HPV tipizaciju i nisu mu nashli nishta. Kod mushkih je to josh nedovoljno ispitano, ali zbog same prirode njihovih organa oni se brzo samoizleche, a vrlo je moguce i da im ne detektuju virus, a da je on u telu. Postoji i teorija da ti posle operacije steknesh imunost na taj tip HPV virusa koji ti i partner eventualno prenosite jednom drugom. Najbolje je posle operacije uzdrzati se koliko je god moguce sexa, pre svega zbog tebe, jer je tkivo josh uvek u zaceljenju, a i da njemu dash vremena da ga izbaci iz organizma. Posle mesec i po mozete da predjete vrlo oprezno na sex sa kondomom koji se moze namazati kantarionom, tako da odnos dobije i terapeutsku svrhu :). U medjuvremenu prodje koji mesec i mislim da je to sasvim dovoljno.Uz obostranu vernost ne treba razbijati glavu, vec ti idi redovno na papa kontrole i kolposkopiju i budi spokojna.

kyb
05.12.2009., 09:15
Dali je netko radio skidanje CIN-a 2-3 sa laserom u Viliju?
Zanima me kak se to točno radi i koliko to novčića košta?
Čekam još nalaz biopsije da potvrdi kolposkopski nalaz ali u načelu čeka me to, jer ovi naši mesari bi odmah na skalpel :rolleyes:

sunchana123
05.12.2009., 11:10
Dali je netko radio skidanje CIN-a 2-3 sa laserom u Viliju?
Zanima me kak se to točno radi i koliko to novčića košta?
Čekam još nalaz biopsije da potvrdi kolposkopski nalaz ali u načelu čeka me to, jer ovi naši mesari bi odmah na skalpel :rolleyes:

Zarra je bila, cijena je ista kao i lletz, dakle oko 2 tis kn, veli da se ne mora poslije strogo ležati samo jako jako usporiti životni ritam, ali možeš na posao/faks, gdje više ideš i ne trčati, vježbati, dizati išta teško..... Njoj je prvi papa bio uredan, imala je CIN III.

Zarra mogla bi se javiti da vidimo kako ti je! Nadam se da nisam ništa fulala, ipak smo se mi izdopisivale na pp. :)

I ja idem sada u Vili, on ti ne prima baš jako teške slučajeve, ja se nadam ukoliko mi nije ok papa da nije tako strašno za njega.
Jesi možda već bila?

kyb
05.12.2009., 11:47
super tnx. :) Nadam se da će se zara već javiti :)

Išla sam kod njih po drugo mišljenje prije cca tjedan dana, imam CIN 3, radila sam biopsiju (radili mi bez anestezije auuuuu brale :D ) pa čekamo nalaze još..
On bi rekao po kolposkopiji da je prije 2 do 3 nego da je čista trojka, iako u bolnici kad sam radila bila je čista 3, te mi rekao da se to može riješiti lserom i da nema potrebe za rezanjem.
Laser zvuči naravno puno bolje riješenje samo što koliko sam shvatila poslje njeg nemožeš raditi papu cca 3 mj pa neznaš ustvari na čemu si do tad :confused: dok kad rade lletz šalju odmah to isto na analizu. Nevalja ni jedno ni drugo ali gledam između dva zla da izaberem ono manje :)
Pitam za cijenu jer neznam sta da očekujem a koliko vidim stvarno se jako razlikuju cijene od poliklinike do poliklinike,ja sam kolposkopiju i biopsiju platila 1.000,00 kn, i dr. i sestre za svaku pohvalu što je je :mig:
Da između ta dva pregleda sam koristila endoasept za koji svi govore da savršenstvo za hpv te ehinal, 100% aloju, vaginalete od propolisa,aloje itd.

sunchana123
05.12.2009., 13:44
Pa super, onda se nadam da bi i ja tako mogla riješiti problem (ukoliko se pogoršao).

Ma sve ti je to isto sranje, nitko ne garantira da će te riješiti cin-a. Ja sam recimo uspjela srušiti cin II na urednu papu. Ali vratilo se nakon godinu i po.
Lletz ti šalje tvoje tkivo na analizu, koja će samo reći da li je ok 'odrezano' ili nije. Ali ti isto ne garantira na doživotno rješavanje problema.
A ja sam saznala da je moja prijateljica još prije 8 god bila na laseru i to preko HZZO-a, ležala je 3 dana u bolnici i nakon toga samo trebala usporiti ritam, papa je pokazivao cin III/cis, nalaz nakon lasera cin III. Na biopsiju tada nije ni išla. I sada joj i dalje zna tu i tamo pokazati cin I, recimo kada je jako pod stresom. I jednom je mislim imala cin II.

Ma samo se treba boriti protiv beštije, i to kako smo mlade na što poštedniji način zbog mogućnosti bebice danas sutra.

Kyb javi sve pls, i ja ću u ponedj, utorak u Vili na papu pa ću vidjeti za 10tak dana sa čime se borim, nadam se da mi papa ipak nakon 2 fulguracije i ovoliko brige oko sebe (odmor, kantarion vaginalete, aciodosalus forte i acidosalus vaginalete, vit C, folna) neće biti prestrašan. Ali si brigom sve sama pogoršavam.

Jellle
05.12.2009., 16:49
imam 31g,do sada su mi sve pape bile uredne,rodila sam troje djece,uvijek sve ok. dr je rekla da je u biti čudno da je nakon 1,5g od uredne pape došlo do cis-a,rekla sam joj da radim posao koji je fizički poprilično težak za ženu a i stres mi je konstantno prisutan,pogotovo u zadnju godinu dana.

cure,žene,hvala vam što postojite! :)

Meni ti je isto 1,5 godine nakon, uvijek urednih papa došao nalaz pape Cis.(na kraju je ipak cis3). i moja gin. se čudila tako brzom razvoju virusa ali eto očito je sve moguče. i nije mogla vijerovati da mi papa prije god i pol nije pokazivao baš ništa pa nakon tako malo vremena tako loš nalaz .Ja mislim da virus imam u sebi puno dulje od 1.5 godine ali se tek sada aktivirao ili mi je pak zadnja papa prije godinu i pol pokazivala krivo. Ma tko če ga znat!

Jellle
05.12.2009., 16:57
joj ja sam totalno nemarna po pitanju podizanja imuniteta.Kad sam prije 2 mj. čula nalaze odmah sam pohrlila u ljekarnu i nakupovala se svega i svačega i malo po malo...sad na kraju više ništa ne koristim, sve sam zanemarila i prehranu i vitamine. Baš sam glupa! u torbi mi je stalno matična mlječ ali več ju danima nisam popila jer jednostavno zaboravim.uz to pušim, ne doručkujem, dosta radim....
idem sad popiti matičnu mlječ a u pon. ču si kupiti folnu kis. ili beta glukan (još se dvoumim između toga dvoje).Moram se trgnuti po tom pitanju.

a moram vam priznati da MRZIM piti bilo kakve farmaceutske tablete i tabletice. uvijek sam to izbjegavala.

mariza_
06.12.2009., 02:04
Ja sam u roku 8 meseci imala dve operacije zbog CIN-a i posle svega mogu reci da sam samo dzabe razbijala glavu i zivela u vecnim pitanjima, strahu i grchu, jer logikom stvari je jasno ako se CIN (odnosno CIS) UHVATI na vreme, ako se sprovede lecenje (i koliko je god moguce promene zhivotne navike i misaoni obrasci) ako se vrse redovne kontrole, nema nista od RAKA!

Moja pricha ide ovako.
- oktobar 2008 posle biopsije pronadjen CIN 2

-novembar 2008 konizacija RS nozem i u konizatu pronadjen CIS, ivice zdrave ali s obzirom na dostavljena 2 isecka tkiva nije se moglo sa sigurnoscu utvrditi stanje margina konusa. Promena je bila u KANALU, dok se kolposkopijom vidi samo spoljna povrsina grlica, odatle i razlika izmedju rezultata biopsije CIN2( spolja) i onoga shto je nadjeno unutra - CIS. Rekli su mi da sam dosla u 5 do 12 i sad shvatam , da umesto sto sam se samosazaljevala , morala sam biti sretna shto nisu nashli mikroinvazivni karcinom. Koja je razlika? Ogromna CIN 3 i CIS se sasvim uklanjaju operativno, relativno lakom intervencijom - konizacijom, dok je za mikroinvazivni karcinom (iako najminimalniji oblik raka) potrebno u najvecem broju slucajeva vadjenje cele materice, a ponekad i zracenje. O tezim oblicima kancera da ne pricamo.

Dakle vazno je ici kod ginica na vreme, a ne kao je propustiti 2 ili 3 godine, jer CIN ima svoj logicni napredak.....on cesto i stagnira, povlachi se, ali nekad opet nadire, sve u zavisnosti od imuniteta organizma, odnosno u pitanju je prilichno individualna pricha, za shta sam i ja primer.

S obzirom da je moja doktorka ocigledno pri prvoj operaciji presekla konus, te se sa sa sigurnoscu nije moglo utvrditi stanje presecene ivice( iako su ostale ivice isle u zdravo tkivo) nije me iznenadilo kad je na prvoj kontroli u feb 2009 papa bila sumnjiva, iako je kolposkopija bila u redu. Za 2 meseca ponavljam papu i pri kolposkopiji se na povrsini vidi malo AW polje i na licu mesta radi biopsija. Ja insistiram da mi se odmah uradi i endocervikalna kiretaza, jer jedino ona moze da uzme uzorak iz unutrasnjosti grlica, gde sam pri prvoj konizaciji i imala promenu koja je isla duboko u kanal. Rezultate dobijam u maju - biopsija CIN 2, endocerv.kiretaza - cista, sto me je delimicno umirilo. Medjutim preporucuju mi rekonizaciju.

Malo sam se lomila da li ponovo da idem na intervenciju ili da pokusam da sacekam da se CIN 2 eventualno povuce, ali s obizirom da nisam bila sigurna da li mi je prethodna intervencija dobro uradjena i da li je nesto ostalo i s obzirom da konizacija ipak uzima najveci uzorak tkiva za ispitivanje, a za metode sedenja, mozganja i nagadjanja sta se desava nisam imala zivaca, ponovih intervenciju juna 2009, ali sada kod drugog doktora, jednoga od nasih najboljih strucnjaka za ta pitanja. Mesec dana pre intervencije sam pila folnu kiselinu 5 mg i tablete Cordycepsa (jedna vrsta gljive) koji je po svim ispitivnjima odlican za pretkancerogenoze.

I gle chuda, posle konizcije omcicom nisu nadjene atipicne celije, nista, osim sto je ustanovljeno da imam hronicni cervcitis sto se i znalo i ranije. Sada,na prvoj kontroli u novembru, kolposkopija savrsena (doktor kaze grlic skoro kao da nije diran, toliko se oporavio - i to posle 2 seckanja) a papa je dvica :). Uverena sam da je doktor uradio sve shto se mozhe uraditi, a ostalo je na meni.

Koji su moji zakljuchci iz svega, koji mozda i vama mogu pomoci

1. Idite na VREME i REDOVNO kod ginica i mozete biti spokojne - jer bilo sta da se od CIN-ova otkrije, zaustavice se na vreme.

2.Ako imate veci stupanj od CIN 1 nakon biopsije, nemojte bash biti sigurne da se u endocervikalnom kanalu ne nalazi nesto ozbiljnije, jer biopsija se uzima sa povrsine grlica. Zato insistirajte da vam se radi ECC (endocerv.kiretaza) koja ce utvrditi stanje u kanalu grlica. Ja sam ECC radila bez anestezije, kao i obe biopsije i mada licno nisam nesto osetljiva na bol, mislim da to svako moze da izdrzi, nista posebno. Uostalom zhelela sam da stvari sto pre zavrsim, a ne opet provodim dan u dnevnoj bolnici da bi me nakrkali anestezijom, pa makar i lokalnom....dovoljno mi je sto sam znala da cu morati uzimati opstu anesteziju pri konizaciji. Biopsija je tek smejurija u odnosu na sve pretrage i pripreme koje se eventualno moraju obaviti pred konizaciju, zato se mnogo ne opterecujte time. Naravno idealno je ako sve ostane na njoj.

3. Nadjite dobrog i provernog doktora, odnosno idite ako je moguce najboljem, kopajte do njega rukama i nogama, recite mu da ste sanjali da vas bash on operishe ili neshto slichno :)

4. Zobidjite shto vishe mozhete privatnu praksu, osim naravno ako ste puni love....rezultati se nece bitno razlikovati, a evo i zashto. Platicete na primer Papa i kolposkopiju - OK. I ako se ustanove promene, moguce da ce vam reci da chekate i dodjete kroz 2 meseca i opet platite papa i kolposkopiju. A onda ce vam trazhiti da platite biopsiju (ovde je ona 150-200 evrica) i napravice od toga veliki dogadjaj, a mozda cak u svojoj klinici i ne rade sledeci korak - konizaciju, ako je kojim slucajem potrebna. ECC se takodje placa isto, ako ne i vishe nego biopsija, da ne pricham da cete se i ovako i onako naplacati za silne briseve. Malo koja privatna klinika obavlja konizaciju u opstoj anesteziji i ima tu vrstu priprema koje cete dobiti na preooperativnom odeljenju drzavne klinike gde je to uhodano i gde uvek mozete dobiti misljenje i drugog lekara, uglavnom se po privatnim zahvati rade ambulantno i u lokalnoj.Da se razumemo ja nisam protiv privatne prakse, samo konkretno u pracenju i tretiranju CIN-a sve mu izadje na isto, a ako vec placate doprinos za zdravstveno, ne morate za iste rezultate (biopsija se radi isto i na privatnoj i na drzhavnoj, a rezultat je isti) bacati pare.

5. Cuvena HPV tipizacija, eh sta tek reci o tome. Doktor koji mi je radio drugu intervenciju i koji je nash najveci strucnjak upravo na tom polju, odnosno koji se najvise i bavio proucavanjem HPV virusa i pise udzbenike za studente medicine, profa je na Med. fakultetu i prakticno obucava lekare u skoli kolposkopije i citologije, koji radi i na privatnoj klinici gde vrse tu istu tipizaciju, otvoreno mi je rekao da nemam sta da idem na tipizaciju sa CIN 2 ( posle 6 meseci od CIS u kanalu) jer bi ona najverovatnije bila pozitivna. On ima stav da se na tu tipizaciju moze ici tek 6 meseci, a najbolje godinu dana od konizacije, ako pacijent to ZHELI, a on ne insistira, koliko sam ja njega razumela, evo i zashto.

Prema nekim americhkim istrazhivanjima chak do 70 posto zhena tokom zhivota ima taj HPV virus u organizmu, visokog ili niskog rizika, ali se on kod vecine njih nikad ne aktivira. Shta znachi zheni koja ima neki visoki ili chak srednji CIN saznanje da ima taj virus? - ama bash nishta. Ona ionako intervencijom mora otkloniti to mesto gde se nalazi najveca koncetracija virusa, a ostalo je sve na imunitetu. Chak i mogucnost da ona nema HPV iako ima neki veci CIN, koja isto tako postoji iako u daleko manjem procentu, ne znaci da ona taj CIN ne treba da tretira i skine, jer se opet radi o nenormalnoj deobi celija, iako postoji naravno veca mogucnost da se on spontano povuche. Sve u svemu moj doktor je za tu tipizaciju koji su mi svi ostali doktori predlagali mogao da mi uzme novac u svojoj priv klinici, ali covek je ocigledno etican i smatra da je to oko HPV-a sve prilicno komericijalizovano osim u nekim posebnim slucajevima. Sto se tice kontrola rekao mi je da je sasvim dovoljan papa test i kolposkopija. Uostalom, shta bi mi i znachilo sada kad mi je sve uredno da saznam da imam HPV visokog rizika jos uvek u organizmu? Samo dodatnu strepnju, zar ne? Neka je on tu gde jeste, samo da ne pravi shtetu i da je pod kontrolom, ne moram josh da mislim na njega.

6. Ono sto iskreno mogu svima preporuchiti i shto intimno negde duboko u sebi mislim da je moj drugi konizat uchinio bez atipicnih celija posle CIN 2 je FOLNA kiselina (doza od 5 mg) koju sa prekidima pijem i sada. Citiracu vam delove iz knjige Jean Carper Prestanite starijeti-odmah.

"Folna kiselina je sposobna zaustaviti razvoj i usporiti rast kancerogenih stanica, cak i kad je ustanovljeno postojanje premalignih stanica. Stanice "mete" mogu na primer, u plucima i maternici razviti lokalnu "nestashicu" folne kiseline koja nije prisutna u citavome tijelu, i stoga ju je nemoguce otkriti uobicajnim krvnim pretragama. To chini tkiva s nestasicom neoptornima na rak.

U revolucionarnom istrazivnju koje su proveli znanstvenici sa Sveucilista Alabama,zene inficirane HP virusom, uobicajenim agresorom u slucajevima raka maternice, s niskim razinama folne kiseline u crvenim krvnim tjelescima maternice pet puta ucestalije razvijale su prekancerozne promejne koje su za ishod imale rak od zhena s vishom koncetracijom folne kiseline. Bez folne kiseline hromosomi su lomljivi na "krhkim" tackama...

Pusaci koji dnevno popuse 20 do 30 cigareta obicno u mukusu ili iscjetku koje iskashljavaju imaju prekancerozne stanice. A te prekancerozne stanice mogu postati maligne, uzrokujuci nastanak potpuno razvijenog raka pluca. Ipak, ako mozhete ukloniti prekancerozne stanice, opasnost od raka pluca ce nestati. Upravo se to dogodilo kada su istrzhivachi na Sveuchilistu Alabama pusacima davali izrazito visoke doze folne kiseline (10 000 mikrograma, 10 mg) i vitamina B12 (1000 mikrograma) Zapanjuje da je velik broj pemalignih stanica jednostavno nestao tijekom cetveromjesecne terapije, cak i kada su ispitanici nastavili pusiti.

Istrazivaci su uvjereni da se takve promjene na prekanceroznim stanicama dogadjaju zbog "lokaliziranog" manjka folne kiseline i vitamina B12 u podrucju plucnog tkiva. Kada je tkivo dobilo dovoljnu kolicinu vitaminske b skupine, prekancerozne stanice vrtile su se u "normalno stanje"

Zakljuchak mozhete izvesti i same. Folna kiselina je lako dostupna i jeftina i nishta vas ne koshta da pokushate i sa njom. Ja licno samo posle mesec i po dana pijenja tih mega doza sa CIN 2 dosla do konizata bez atipicnih promena....da li je to zaista zbog folne kiseline ili je vec najveci deo bio uklonjen biopsijom ili zbog neceg treceg , nije bitno....vredi! Naravno tu svakako treba dodati i malo propolisa, meda, zelenog caja, kazu i da je likopen iz koncentrata paradaiza (sosovi, kechap, supe i slicno) odlican za grlic i slicno. U stvari, nije mnogo bitno koju cete od tih silnih dobrih preporuka za ishranu primeniti, ne preopterecujte se, uvedite svaki put neshto drugo, hranite se opcenito kako vam prija ali FOLNU kiselinu ne zaboravite!

7. Ako se kojim sluchajem i dogodi konizacija, ne zaboravite da je ona relativno LAKA intervencija, posebno danas kada se radi vecinom omcicom ili radio nozhem. Ja sam samo par sati posle operacije u opstoj anesteziji shetala bolnickim hodnicima, sutradan sam ishla kuci, a posle dve nedelje na dzoging. Ne kazhem da svi to iznesu tako lako, ali treba znati da vas ta intervencija nishta ne onesposobljava. Ako sam ja mogla da prodjem 2 biopsije, jednu ECC bez anestezije i dve konizacije i da sve vreme idem na posao, bavim se sportom i trudim se da imam normalan zhivot, iako sam relativno psihichki bila poluluda, mozhete i vi.....samo da ne budete lude kao i ja i bespotrebno pravite drame:):)

Uh, mislim da se ovaj post previshe oduzhio, jer sam imala potrebu da sve objedinim i kazhem na jednom mestu, i da bi tako mozhda bila najvishe od koristi. Kasno je , a mislila sam da napishem josh neshto o poveznosti mentalnih i psihichkih obrazaca sa bolestima, konkretno na polnim organima. Ali o tome mozda neki drugi put ili bar da vam preporuchim literaturu koja bi vas mogla zamisliti, pokrenuti ili promeniti. Pozdravi i opustite se, CIN-ovi jesu neprijatni, ali kakva ogavne onesposobljavujce bolesti postoje na ovom svetu, oni su tek machiji kashalj.
odličan i iscrpan post, i ja sam kao ti cca prije 2g imala klasičnu konizaciju, poslije papa čiste, a posljedna zahvaljući mojoj privatnoj ginekologici koja temeljito svim četkicama:rolleyes:uzima bris pa je tako i iz kanala, citolog našla (s njom sam više puta razgovarala) samo nekoliko stanica cin3 koje možda neki ginekolog da je nije pažljivo uzeo bris, moj papa bio čist, jer nemam stanica abnormalnih na grliću maternice, dobro si rekla, problem je vrat, a kako da njega vide:ne zna:.uglavnom idem na rekonizaciju ili vađenje, pošto ne mislim rađati, preko 40g mi je, nebi vadila ako ne moram, ali ne želim za par mjeseci ponovo, zbunjena sam u pondjeljak imam ponovne nalaze pape i kolkoskopije na kojoj mi se nešto nije ni vidjelo jer ne radi se o grliću, a društvena ginićka nije bila baš ljubazna, samo mi je rekla da treba vadit jer kao nema što rezat s čim se ne slažu dvije privatne ginićke, uglavnom rekli su mi da nije rak, ali sam zabrinuta, stalno pod stresom , posao i privatno, pa reci mi koliko i kako uzeti te folne ili beta-karotena.Koliko moja ginička kaže da joj je malo krivo što je našla ti par stanica, moram biti realna, tko zna koliko bi ih bilo za 6 mjesci ili godinu kad bi išla na slijedeću papu, i da nalaz nakon konizacije je bio rubovi zdravi i udaljeni, znači konizacija uspješna, a sad,..... je li u kanaliću i tada bilo promjena ili se ponovo je aktivirao HPV, za koji neznam pozudano imam li ga, a ginićka kaže da imam jer sigurno nebi došlo od upale do cina -3, pa bi vas molila vaša iskusva s histerokomijom, neću da mislim negativno ali svašta mi pada na pamet, scenariji i znam da smo sve ovdje doživotno pod kontrolom:)Anila, tvoju grupa sam davala prijedlog frendovima, svaka čast, pomagajte savjetima, jer nitko bolje nezna kako nam je osim nas koje to prolazimo i da ako se radi histerokmija je bolje da bude vanjski rez ili vaginalno?
Kuku meme što me snađe:D što reće jedna moja frendica zdravstvena radnica, bar ću se moći poslije toga khm koliko hoću, a ovako se ne sjećam kad sam:mig:Malo šale:)

mariza_
06.12.2009., 02:12
joj cure hvala vam puno,ove riječi podrške i vaša iskustva su zlata vrijedna!

sad,znam da je prvi korak konizacija-trenutno radim pretrage (lab,ekg) pa idem kod anesteziologa. ako uopće preživim operaciju bez da umrem od straha :D onda mi slijedi čekanje tog nalaza i recimo da su sve odrezali-onda živim dalje normalno uz redovite preglede,a kao što Jelle kaže očito mi muž također ima hpv i šta onda? dobijem ga opet i idem sve iznova? kako da smanjim stres ako ću živjeti u tom strahu?

druga opcija da mi nakon konizacije kažu da nije sve odrezano i onda idem na histerektomiju. zato sam pitala dr dal može to odmah. znam da olako pričam o tome,al toliko crni scenariji mi se vrte po glavi da mi ovo zvuči super prema njima. :rofl:

cure,žene,hvala vam što postojite! :)Potis, u istoj smo dilemi, drz se:top:

LudaPtica
06.12.2009., 05:47
Mažete se svim i svačim, pa i gurate si, pa strujom, pa laserom, pa sve do histerektomije.

A bakterije i viruse pokupite još na samom higijenskom ulošku...

ZARRA01
06.12.2009., 12:46
Zarra je bila, cijena je ista kao i lletz, dakle oko 2 tis kn, veli da se ne mora poslije strogo ležati samo jako jako usporiti životni ritam, ali možeš na posao/faks, gdje više ideš i ne trčati, vježbati, dizati išta teško..... Njoj je prvi papa bio uredan, imala je CIN III.

Zarra mogla bi se javiti da vidimo kako ti je! Nadam se da nisam ništa fulala, ipak smo se mi izdopisivale na pp. :)

I ja idem sada u Vili, on ti ne prima baš jako teške slučajeve, ja se nadam ukoliko mi nije ok papa da nije tako strašno za njega.
Jesi možda već bila?

heeeej, moje koke i kokice!!!nisam vas zaboravila! ni slučajno! sjednem svaka 2, 3 dana i pročitam vas.manje je postova, cure si već odgovaraju pa se ne uključujem. jučer sam odgovorila kyb na pp.
da, ja sam "skinula" (valjda, možda) cin III laserom u viliju. 2000 kn. poslije sam išla na 2 pape i uredni su, zasada. ne štitimo se više kondomom iz razloga što radimo bebu. već 4 mjeseca, ali još ništa. ne koristim više ništa osim folne, s vremena na vrijeme. osjećam se inače puno bolje otkada sam bila na laseru. možda je to sve u mojoj glavi, ali prije su me često napadale viroze, nemoć i slično, a sada sam već mjesecima ok. tu i tamo popijem neku kuru tabletica vitamina c ili neki biljni sirup. i da - jako malo razmišljam o tome - svi privatnici kod kojih sam bila rekli su mi da živim normalnim životom i ja to i radim. ne pričam s mužem o tome više, a s drugima ni nisam. bila sam u životnoj krizi, štoviše - komi, ali rekla sam -stop!!!još je prekrasnih razloga zbog kojih ne smijem klonuti. redovno ću ići na pape i to je to!valjda će mi bog dati i dijete, kad tad. bit ću uporna!!!jedna poznanica moja sada je trudna- prije par godina je imala klasičnu konizaciju. poslije nije htjela više djece, sad su se odlučili i unutar 3,4 mjeseca ostala je trudna. pola je u načinu života, pola je u glavi. ne treba si dopustiti živciranje, iako svi znamo da je to teško. treba se truditi!
ako tko ima pitanja u vezi lasera, slobodno pitajte! navratim svaka dva, tri dana pa ću odgovoriti!!
pusa svima, držite se!! pozdrav svim djevojkama koje su bile uz mene kada je i meni bilo koma!!da je lako, nije, ali trebamo sve biti sretne jer smo otkrile što imamo!!!

ZARRA01
06.12.2009., 12:48
petranna, sviđa mi se tvoj post i tvoje razmišljanje!!

ANILA
06.12.2009., 15:02
odličan i iscrpan post, i ja sam kao ti cca prije 2g imala klasičnu konizaciju, poslije papa čiste, a posljedna zahvaljući mojoj privatnoj ginekologici koja temeljito svim četkicama:rolleyes:uzima bris pa je tako i iz kanala, citolog našla (s njom sam više puta razgovarala) samo nekoliko stanica cin3 koje možda neki ginekolog da je nije pažljivo uzeo bris, moj papa bio čist, jer nemam stanica abnormalnih na grliću maternice, dobro si rekla, problem je vrat, a kako da njega vide:ne zna:.uglavnom idem na rekonizaciju ili vađenje, pošto ne mislim rađati, preko 40g mi je, nebi vadila ako ne moram, ali ne želim za par mjeseci ponovo, zbunjena sam u pondjeljak imam ponovne nalaze pape i kolkoskopije na kojoj mi se nešto nije ni vidjelo jer ne radi se o grliću, a društvena ginićka nije bila baš ljubazna, samo mi je rekla da treba vadit jer kao nema što rezat s čim se ne slažu dvije privatne ginićke, uglavnom rekli su mi da nije rak, ali sam zabrinuta, stalno pod stresom , posao i privatno, pa reci mi koliko i kako uzeti te folne ili beta-karotena.Koliko moja ginička kaže da joj je malo krivo što je našla ti par stanica, moram biti realna, tko zna koliko bi ih bilo za 6 mjesci ili godinu kad bi išla na slijedeću papu, i da nalaz nakon konizacije je bio rubovi zdravi i udaljeni, znači konizacija uspješna, a sad,..... je li u kanaliću i tada bilo promjena ili se ponovo je aktivirao HPV, za koji neznam pozudano imam li ga, a ginićka kaže da imam jer sigurno nebi došlo od upale do cina -3, pa bi vas molila vaša iskusva s histerokomijom, neću da mislim negativno ali svašta mi pada na pamet, scenariji i znam da smo sve ovdje doživotno pod kontrolom:)Anila, tvoju grupa sam davala prijedlog frendovima, svaka čast, pomagajte savjetima, jer nitko bolje nezna kako nam je osim nas koje to prolazimo i da ako se radi histerokmija je bolje da bude vanjski rez ili vaginalno?
Kuku meme što me snađe:D što reće jedna moja frendica zdravstvena radnica, bar ću se moći poslije toga khm koliko hoću, a ovako se ne sjećam kad sam:mig:Malo šale:)

genotipizacija na HPV, brisevi PCR metodom na klamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, te kolposkopija sa ciljanom biopsijom i ekskohleacijom endocerviksa te tako točnost raste i do 100%, ovo ja stalno tupim da trebate inzistirati... na ovome....
mary.... bemu, loše mi je, neznam što da ti kažem tj vama, ali vađenje maternice nosi svoje probleme, a opet vas skroz, ali skroz kužim, jer mislim da bi i meni to bilo u glavi da mi se opet vrati..... neznam...:(

creep
06.12.2009., 15:54
hej cure!

hvala vam na svim postovima,naučim iz svakog nešto novo! al mi opet nije baš SVE jasno :D pa bi ja to ovako pitala ako ima tko strpljenja odgovoriti :) :

dakle,moj nalaz biopsije glasi ovako,prepisujem sve: zaprime se ukupno 3 ulomka tkiva vrata maternice s prikazanom prijelaznom zonom. pokrovni epitel većim dijelom metaplazira u višeslojni pločasti sa znacima displazije u čitavoj debljini epitelnog presjeka uz održanu kontinuiranu bazalnu membranu. muralne kripte obložene pravilnim jednorednim cilindričnim epitelom. u podležećoj vezivnoj stijenci mononuklearni upalni infiltrat. površinski ulomci endocerviksa bez osobitih patohistoloških promjena.

pošto mog dr nema do utorka,a njega sam htjela sve to ispitati,pomagajte koliko znate molim!

dakle nisam ni znala da se uz biopsiju radi i ta ekskohleacija endocerviksa koju su i meni radili,dal to ova zadnja rečenica u mom nalazu znači da je taj dio ok? da se makar nečim utješim :)

dakle nakon konizacije oni rade analizu tog dijela,ako je meni trenutna dijagnoza cis jel moguće da je nešto i gore od toga gledajući ovaj nalaz gore?

hvala puno na savjetima za dizanje imuniteta,počela sam sa svime osim sa folnom za koju nisam znala da je toliko bitna u svemu tome,sutra odmah kupujem!

kyb
07.12.2009., 10:45
Curice moje hvala vam puno :kiss: zlatne ste :Serek:
Meni je danas točno 10 dana od biopsije(rekli su nalazi za 10 dana), sad sjedim i čekam kad će zazvoniti telefon da mi jave što je i što dalje :moli: nadam se da neću morati čekati još koji dan :hrk:

sunchana123
07.12.2009., 12:12
kyb pa nazovi ti njih.....

Cure jedno pitanjce, sada ja sam već pitala to, Val i ja smo se raspravljale prije. Kako vi imate taj iscjedak kada vam je sve 'normalno'. Ja ga imam ono, skoro pa cijelo vrijeme, nije da je ono katastrofa, ali vidi se na gaćicama, pogotovo naravno kada sam u pokretu, nema mirisa nikakvog sem mice, haha :D Ne nosim dnevne od kada sam saznala za HPV, na preporuku svih.
Dakle moje je pitanje koliki je isjedak 'normalan'.

mariza_
07.12.2009., 13:53
genotipizacija na HPV, brisevi PCR metodom na klamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, te kolposkopija sa ciljanom biopsijom i ekskohleacijom endocerviksa te tako točnost raste i do 100%, ovo ja stalno tupim da trebate inzistirati... na ovome....
mary.... bemu, loše mi je, neznam što da ti kažem tj vama, ali vađenje maternice nosi svoje probleme, a opet vas skroz, ali skroz kužim, jer mislim da bi i meni to bilo u glavi da mi se opet vrati..... neznam...:(

Danas čula, sutra naravno preko veze idem na razgovor s ginićem, njegov je prijedlog vađenje i ja ću se složiti, ne mislim rađati, u menopauzi sam, a ne želim da mi se beštija kao sada vrati nakon 3 uredne pape, držte mi fige:top:kao i ja vama:)i da cure moje drage obvezno na ekskohleaciju endocerviksa da vam nalazi nebi bilo lažno dobri

sunchana123
07.12.2009., 14:11
heeeej, moje koke i kokice!!!nisam vas zaboravila! ni slučajno! sjednem svaka 2, 3 dana i pročitam vas.manje je postova, cure si već odgovaraju pa se ne uključujem. jučer sam odgovorila kyb na pp.
da, ja sam "skinula" (valjda, možda) cin III laserom u viliju. 2000 kn. poslije sam išla na 2 pape i uredni su, zasada. ne štitimo se više kondomom iz razloga što radimo bebu. već 4 mjeseca, ali još ništa. ne koristim više ništa osim folne, s vremena na vrijeme. osjećam se inače puno bolje otkada sam bila na laseru. možda je to sve u mojoj glavi, ali prije su me često napadale viroze, nemoć i slično, a sada sam već mjesecima ok. tu i tamo popijem neku kuru tabletica vitamina c ili neki biljni sirup. i da - jako malo razmišljam o tome - svi privatnici kod kojih sam bila rekli su mi da živim normalnim životom i ja to i radim. ne pričam s mužem o tome više, a s drugima ni nisam. bila sam u životnoj krizi, štoviše - komi, ali rekla sam -stop!!!još je prekrasnih razloga zbog kojih ne smijem klonuti. redovno ću ići na pape i to je to!valjda će mi bog dati i dijete, kad tad. bit ću uporna!!!jedna poznanica moja sada je trudna- prije par godina je imala klasičnu konizaciju. poslije nije htjela više djece, sad su se odlučili i unutar 3,4 mjeseca ostala je trudna. pola je u načinu života, pola je u glavi. ne treba si dopustiti živciranje, iako svi znamo da je to teško. treba se truditi!
ako tko ima pitanja u vezi lasera, slobodno pitajte! navratim svaka dva, tri dana pa ću odgovoriti!!
pusa svima, držite se!! pozdrav svim djevojkama koje su bile uz mene kada je i meni bilo koma!!da je lako, nije, ali trebamo sve biti sretne jer smo otkrile što imamo!!!

neka mala neka, doći će, samo vi pokušavajte! :top:

sunchana123
07.12.2009., 14:12
Ja sam čitala svoje zadnje briseve, da vidim koja je metoda, ugl na bakterijama ne piše, ali na klamidiji piše da je PCR metoda, ima li ih različitih?

I znate šta? Meni nije jasno, sada kako to da te metode ne valjaju? Pa sorry ipak 80% žena ide socijalnim ginekolozima i ići će, ja imam 2 prijateljice koje idu privatnicima, a imaju para kao kenje, i nisu nešt redovne, kao ono, svakih godinu i pol, dvije. I više mi je pun k da se uzrujavam da li mi je papa dosta, da li mi je ova metoda ok, daj sada ekskoleaciju, pa da li biopsija ili ne, ajme. Pa bolesna sam od toga svega. Uvjerena sam da nisam ni saznala da bi mi super bilo, 50% smo si same u glavi to sve pogoršale, i ja si osobno i dalje pogoršavam.
Samo jedna ide privat jer se jako jako opekla na socijalnim (nazvali ju nakon 2 mj da imam cin III/cis).

kyb
07.12.2009., 14:59
kyb pa nazovi ti njih.....

Zvala sam, kažu nazvat ćemo mi tebe :mig:

castanea
07.12.2009., 17:07
Cure jedno pitanjce, sada ja sam već pitala to, Val i ja smo se raspravljale prije. Kako vi imate taj iscjedak kada vam je sve 'normalno'. Ja ga imam ono, skoro pa cijelo vrijeme, nije da je ono katastrofa, ali vidi se na gaćicama, pogotovo naravno kada sam u pokretu, nema mirisa nikakvog sem mice, haha :D Ne nosim dnevne od kada sam saznala za HPV, na preporuku svih.
Dakle moje je pitanje koliki je isjedak 'normalan'.

Imam ga stalno i to zadnjih par godina. I to još kad su mi pape bile uredne. Puno prije cinova i cisa. Nema mirisa. Al nikakvog. Ništa to sad nije jako obilno, ali kao što kažeš na gaćicama se svakodnevno vidi. Pričala sam s dva ginekologa ( i kad sam išla privatno i moja doktorica preko socijalnog) i nikad ništa mi nisu dali za to. Tu i tamo nekad vaginalete, al to kad bi imala neku upalu, al u biti to je bilo jako rijetko. I oba ginekologa su protiv tih dnevnih uložaka. Rekli su mi samo redovna svakodnevna higijena i to je to.

Sad je li to normalno ili ne nemam pojma. Al valjda oni znaju.

Jellle
07.12.2009., 18:28
ma ja se uopće ne opterećujem oko ovoga. Tu i tamo se sijetim. ne želim si razbijati glavu i živcirati se....za šta? za bezveze!
Bit če kako bude. Ma život je jedan i ima puno ljepših stvari u životu o kojima treba rzmišljati a ne o ovom sr...

Curke,znam da je teško,ali nemojte si razbijati glavu oko ovog jer ne vrijedi.Samo vam još gore od živciranja i nepotrebnog stresa može biti.
I zato glavu gore i osmjeh na lice :top:

eh da nam je ovo barem najgora stvar koja če nas u životu snači.

ZARRA01
07.12.2009., 19:31
ne razmem - bar o tome nisam razmišljala. tu ekskohleaciju tražiš sam, jel? na vlastitu inicijativu i platiš????
to može svaki privatni ginić, mislim na ove gdje se liječimo? koliko košta?

sunchana123
07.12.2009., 20:12
kyb.....nije mi jasno baš.....ti si prije 10 dana bila na biopsiji i na kolpolskopiji onda kod Radončića? Valjda prije biopsije?

mariza_
08.12.2009., 05:07
ne razmem - bar o tome nisam razmišljala. tu ekskohleaciju tražiš sam, jel? na vlastitu inicijativu i platiš????
to može svaki privatni ginić, mislim na ove gdje se liječimo? koliko košta?

može meni je napravila privatna, gore čisto u kanalu cin3 i evo mene pred vađenjem svega:( borimo se dalje:)

mariza_
08.12.2009., 10:06
može meni je napravila privatna, gore čisto u kanalu cin3 i evo mene pred vađenjem svega:( borimo se dalje:)
evo bemti led:D danas naravno uz sve veze išla po svoj nalaz kolkoskopije, jedan uvaženi ginić me pregledao, ipak kaže rekonizacija, jedino kad bude radio ako vidi da nije bas sjajno- vadi, tako šetaj gore dole po ovoj kišurini, sutra sam dobila uz veze i malo sreće termin, jer posli 21.12 ne rade više, a meni je bitno zbog posla, privatnik sam koji u 1,i 2 mjesecu ima najvise posla, cure moje drze mi fige da sve bude dobro i da samo bude rekonizacija, ma javim vam se, nosim lap sa sobom tamo:):)sad trčim kod svoga po uputnicu pa napravit ekg, a krv mi budu u bolnici vadili jer tako brzo ne stignem napraviti jedino sve platit privatno, i sad zašto svi mi plaćamo zdravstvo, nego to je druga priča, važno da se gamdi nekako rjesimo ili da bar da ne radi pi*darije:) i da dala sam jučer za beta glukan 60 tebleta skoro 700, ajmo dizmo imnitet:rolleyes::)Anila imaš pp na fejsu, pozz svima:top:

sunchana123
08.12.2009., 10:31
Imam ga stalno i to zadnjih par godina. I to još kad su mi pape bile uredne. Puno prije cinova i cisa. Nema mirisa. Al nikakvog. Ništa to sad nije jako obilno, ali kao što kažeš na gaćicama se svakodnevno vidi. Pričala sam s dva ginekologa ( i kad sam išla privatno i moja doktorica preko socijalnog) i nikad ništa mi nisu dali za to. Tu i tamo nekad vaginalete, al to kad bi imala neku upalu, al u biti to je bilo jako rijetko. I oba ginekologa su protiv tih dnevnih uložaka. Rekli su mi samo redovna svakodnevna higijena i to je to.

Sad je li to normalno ili ne nemam pojma. Al valjda oni znaju.

Tako je i meni. I pitala sam šta je sa time, veli da je to zdravi iscjedak. naravno kada sam u sredini ciklusa, onda je jače, ali stvarno mi ide na živce. Nekad imam filing da kad skinem gaćice bit će ono uau količinski, ali nije, onak malo ima, i to pretežno ujutro, pa ništa pola dana, po noći ništa.
Bzvz smeta mi :(
Ali ako je zdravo unutra, neka :)

luna2121
08.12.2009., 10:47
pozdrav svima!
imam pitanje pa sam odlucila vas pitati ako je koja imala slicno iskustvo.
Naime prije godinu i pol dosao mi je nalaz papa testa sa nekim ascusom i sumnjom na hpv. poslali me na tipizaciju za hpv i nalaz je dosao negativan. veli doktor da ce mi sigurno iduci nalaz biti dobar, jer do tada su svi bili uredni. naruci on mene za 6 mj. opet na kontrolu, nalaz opet isti. veli mi neka pijem lactogyn, da ce valjda biti bolje jer da se nemam cega bojati. i evo prije 2 mjeseca bila opet na kontroli i jucer me zovu iz ordinacije i vele da je opet dosao nalaz taj ascus i sumnja na hpv. hpv je odmah iskljucio jer da to ne moze biti s obzirom na rezultat tipizacije od prije godine dana. sada su mi rekli neka dizem imunitet sa colostrumom i c vitaminom.
inace nisam mijenjala partnera 6 godina. iznapadala sam ga kada sam prvi puta prije godine i pol dobila taj nalaz sa sumnjom na hpv, jer znam da sam to eventualno mogla dobiti samo od njega ako me prevario. veli da nije. a ja mu vjerujem jer nemam razloga drugacije misliti.

ANILA
08.12.2009., 11:27
evo bemti led:D danas naravno uz sve veze išla po svoj nalaz kolkoskopije, jedan uvaženi ginić me pregledao, ipak kaže rekonizacija, jedino kad bude radio ako vidi da nije bas sjajno- vadi, tako šetaj gore dole po ovoj kišurini, sutra sam dobila uz veze i malo sreće termin, jer posli 21.12 ne rade više, a meni je bitno zbog posla, privatnik sam koji u 1,i 2 mjesecu ima najvise posla, cure moje drze mi fige da sve bude dobro i da samo bude rekonizacija, ma javim vam se, nosim lap sa sobom tamo:):)sad trčim kod svoga po uputnicu pa napravit ekg, a krv mi budu u bolnici vadili jer tako brzo ne stignem napraviti jedino sve platit privatno, i sad zašto svi mi plaćamo zdravstvo, nego to je druga priča, važno da se gamdi nekako rjesimo ili da bar da ne radi pi*darije:) i da dala sam jučer za beta glukan 60 tebleta skoro 700, ajmo dizmo imnitet:rolleyes::)Anila imaš pp na fejsu, pozz svima:top:

ej, nisam našla poruku, al ok... de jer ti to onda sutra već ideš?!:(
brzo mi to malo.....
al nebrini, u mislima si mi skroz, toliko valjda ni za sebe nisam brinula...
pozdrav milo i čuvaj mi se....:grli:

broganzg
08.12.2009., 17:04
pozdrav svima!
imam pitanje pa sam odlucila vas pitati ako je koja imala slicno iskustvo.
Naime prije godinu i pol dosao mi je nalaz papa testa sa nekim ascusom i sumnjom na hpv. poslali me na tipizaciju za hpv i nalaz je dosao negativan. veli doktor da ce mi sigurno iduci nalaz biti dobar, jer do tada su svi bili uredni. naruci on mene za 6 mj. opet na kontrolu, nalaz opet isti. veli mi neka pijem lactogyn, da ce valjda biti bolje jer da se nemam cega bojati. i evo prije 2 mjeseca bila opet na kontroli i jucer me zovu iz ordinacije i vele da je opet dosao nalaz taj ascus i sumnja na hpv. hpv je odmah iskljucio jer da to ne moze biti s obzirom na rezultat tipizacije od prije godine dana. sada su mi rekli neka dizem imunitet sa colostrumom i c vitaminom.
inace nisam mijenjala partnera 6 godina. iznapadala sam ga kada sam prvi puta prije godine i pol dobila taj nalaz sa sumnjom na hpv, jer znam da sam to eventualno mogla dobiti samo od njega ako me prevario. veli da nije. a ja mu vjerujem jer nemam razloga drugacije misliti.
Vjerovatno je pao imunitet, puno vitamina, voća, povrća...I ja sam svog bila napala, ali sam si malo dala truda i surfala po netu, pitala doktore, travare i došla do zaključka: HPV se ne prenosi isključivo spolnim putem, već je povezan i sa imunitetom, našim općem stanjem, psihom.... Najbolji dokaz: mojoj frendici nalaz prije godinu dana HPV, trebala se liječiti, ali popizdila (nije imala odnose, zadnji nalaz prije toga uredan, zdravo živi, ne puši itd.) i odlučila neće ništa koristititi ni tablete, ni čajeve, ni vitamine. Nakon 6 mjeseci ponovo brisevi i sve ok, nema HPV - pa sada vi recite kako je to moguće...:ne zna:

sunchana123
09.12.2009., 14:06
Kyb pa gdje si nestala??

Ajoj, ja idem sada na papu, ajde držite fige da su ta tri brisića sada uredna, ijooooj......ako i mora cin biti veći da mi bar Radončić može laserom riješiti stvar, tolika mi je frka na poslu, ja ne znam da li bi mogla uzeti bolovanje ili godišnji 2 tj.

I BTW - moja prijateljica koja je bila na laser konizaciji? Ugl, odrezali su joj komadić grlića laserom. Jel netko čuo za to? Veli 3 dana samo ležala u bolnici i poslije normalno hodala i to.
Koliko sam ja shvatila, laserom se ne reže tkivo, ali lletzom recimo da.

kyb
09.12.2009., 14:26
Ej, evo me :)

Sad me zvali stigao nalaz biopsije, CIN 3 :rolleyes:
Dogovorili smo se da se vidimo poslje 01.01. pa se dogovorimo što dalje, znam samo da neće nitko ništa rezuckati na meni :D A sad se odo probati utopiti u prvoj lokvi vode :rolleyes:
Sunčana sretno, držim palčeve i izvjesti nas što ti je rekao :)

ZARRA01
09.12.2009., 19:08

ti si me sada uplašila!!!! ja imala cin III, pa sad pape uredne nakon lasera, ali me sve ovo zabrinulo. često me i trbuh dolje boli uglavnom kada ne trebam dobiti uopće. e sada, ovulacije mi prije lasera nisu nikada bile bolne, što nekim ženama jesu. sad ja brijem - što je to?!
koliko se ekskohleacija plaća privatno? da li to boli? kakav je to postupak uopće? možeš mi poslati i pp ako želiš. znam da se o tome pisalo, ali od svih zahvata koje sam imala, o tome nisam mogla još razmišljati. sad me brine! i ja bih se na to naručila da budem sigurna! toliko čačkaju po meni, nije čudno što ne mogu napraviti bebu!

ANILA
09.12.2009., 20:12
ti si me sada uplašila!!!! ja imala cin III, pa sad pape uredne nakon lasera, ali me sve ovo zabrinulo. često me i trbuh dolje boli uglavnom kada ne trebam dobiti uopće. e sada, ovulacije mi prije lasera nisu nikada bile bolne, što nekim ženama jesu. sad ja brijem - što je to?!
koliko se ekskohleacija plaća privatno? da li to boli? kakav je to postupak uopće? možeš mi poslati i pp ako želiš. znam da se o tome pisalo, ali od svih zahvata koje sam imala, o tome nisam mogla još razmišljati. sad me brine! i ja bih se na to naručila da budem sigurna! toliko čačkaju po meni, nije čudno što ne mogu napraviti bebu!

ekskohleacija endocerviksa (postruže se unutrašnjost cerviksa ). dobiješ malenu pikicu dolje, tako da ništa ne osjetiš... ali malenu ne onu običnu makar neki i te šibaju...

creep
09.12.2009., 21:03
hej curke!

koliki je period oporavka nakon konizacije? one klasične,ne laser. da znam javit na poslu koliko me neće bit. sutra idem na dogovor kada će me rezucnut

h.o.n.n.e.y.
09.12.2009., 21:18
hej curke!

koliki je period oporavka nakon konizacije? one klasične,ne laser. da znam javit na poslu koliko me neće bit. sutra idem na dogovor kada će me rezucnut

Meni je bilo rečeno 2 tjedna kao strogo mirovati,i mjesec dana se još paziti (ne dizati ništa teško,ne se kupati......) :mig:

Sretno!!! :)

ANILA
09.12.2009., 21:28
Meni je bilo rečeno 2 tjedna kao strogo mirovati,i mjesec dana se još paziti (ne dizati ništa teško,ne se kupati......) :mig:

Sretno!!! :)

A ja bila 5mj na bolovanju, 2 mj skroz u krevetu...:rolleyes:
užas, poludila sam...:p

sunchana123
09.12.2009., 21:54

mala daj se nemoj uzrujavati!
Traži na nekim od idućih pregleda da ti to pogledaju. I nema problema. I bol dolje u trbuhu je možda i iz glave, mene je mjehur zatezao prošli mj, i naravno ja si mislim eto rak, ovo ono, naravno prošlo za koji tj, i sada sam ok, danas bila na papi, ništa ni osjetila, a i ginek mi rekao da ok ovak od oka izgleda, da ne može sada ništa extra gore pokazivati na papi.

Nemoj se samo uzrujavati...tako ću i ja, kada mi xy papi bude ok, tražim i daljnje pretrage. Nekad mi se čini da ovaj forum i šteti, obožavam vas sve, i volim se pojadati, ali ovdje svašta pišemo.
Pa valjda koji liječnik i zna posao? :ne zna:

Loire
10.12.2009., 09:08
Slažem se sa Sunchanom...nema smisla paničariti oko svake sitnice...uvijek razmišljam da, dok mi je hpv infekcija bila vrlo aktivna (što je cin potvrdio), nisam imala gotovo nikakve simptome, a sad kad je sve konačno u redu, po nalazima, svako malo se "pretražujem" i tražim raznorazne simptome. naravno, to me hvata povremeno dok se ne osvijestim i shvatim da trebam biti sretna kao i onaj dan kad je došao prvi čisti papa.
a baš sam naišla nedavno na jedan članak gdje se reklo da je rak sporiji od lažno negativnih papa testova. samo treba redovito kontrolirati! to su mi potvrdile i dvije liječnice.
a Zarra, s obzirom da želiš bebu, samo budi mirna i uživaj u pre-baby aktivnostima:cerek:...

Joya
10.12.2009., 09:09
nakon klasične konizacija bila sam 7 dana u bolnici, samo ležanje i mirovanje
nije me boljelo ništa, nisam krvarila, oporavak je bio dobar, jedino mi nisu dali da sjedne - iako sam mogla
nakon toga još 3 tjedna doma mirovanja, ništa nisam dizala, nisam sjedila - da se stvari unutra lijepo poslože i zarastu kako treba
točno na dan operacije - mjesec dana od toga - išla sam na posao

kyb
10.12.2009., 10:05
kyb.....nije mi jasno baš.....ti si prije 10 dana bila na biopsiji i na kolpolskopiji onda kod Radončića? Valjda prije biopsije?
Sory tek sad ovo vidila :)
Kod Dr. R. sam bila, napravili su kolposkopiju koja nije izgledala kao CIN3 već između CIN-a 2 i 3, onda mi je napravljena biopsija (odmah iza kolposkopije) koja eto kaže da ipak je CIN3 :mig:
Kak si ti prošla ne pregledu??

sunchana123
10.12.2009., 13:01
Sory tek sad ovo vidila :)
Kod Dr. R. sam bila, napravili su kolposkopiju koja nije izgledala kao CIN3 već između CIN-a 2 i 3, onda mi je napravljena biopsija (odmah iza kolposkopije) koja eto kaže da ipak je CIN3 :mig:
Kak si ti prošla ne pregledu??

Ispričala sam cijelu štoriju, pa je uzeo papu na 3 različita stakalca da vidimo gdje je točno problem jer je meni na papi pisalo da je rodnica jače zahvaćena od grlića.
Veli da se sve da riješiti i da nikako ne bi trebalo biti puno gore ako i bude uopće, tek je 3 i pol mjeseca prošlo od zadnje pape, a i veli da je ovak na oko sve super.
nadam se da neće biti strašan nalaz, uopće se ne nadam čistom papi.

sunchana123
10.12.2009., 13:04
Pa meni ti je tako i Ljubojević pogledao i rekao da mu se čini da nije ni cin II, i stvarno su promjene čak i meni jedva bile vidljive oku, ali eto, biopsija je pokazala cin II

kyb
10.12.2009., 13:19
Uzimaš li ti šta od alternative?
Ja stavljam tamponiranjem endoasept (http://www.lihnidos.com/?lang=hr&section=products&id=5) 3x po 1/h dnevno zatim kantarionovo ulje pijem 3x5 kapi ispod jezika, kantarionove vaginalete stavljam naizmjenično svaku drugu noć sa vaginaletama od propolisa,aloje vere,čajevca.. Te uzimam ehinal sirup 3 x dnevno za imunitet, sad si naručila i šitase gljive za imunitet :rolleyes: Milslim da će mi vjeverica nabubriti i da neću moći ni upražnjavati brak od silnih preparata :lol:

ANILA
10.12.2009., 17:03
Ja stavljam tamponiranjem endoasept (http://www.lihnidos.com/?lang=hr&section=products&id=5) 3x po 1/h dnevno zatim kantarionovo ulje pijem 3x5 kapi ispod jezika, kantarionove vaginalete stavljam naizmjenično svaku drugu noć sa vaginaletama od propolisa,aloje vere,čajevca.. Te uzimam ehinal sirup 3 x dnevno za imunitet, sad si naručila i šitase gljive za imunitet :rolleyes: Milslim da će mi vjeverica nabubriti i da neću moći ni upražnjavati brak od silnih preparata :lol:

Ajme, sory, ali ovo mi je tak smiješno, u pozitivnom smislu, ali da... mislim da ti to baš i nije ljepo vjeverici.... jadna ona..:lol::lol:

florijan1
10.12.2009., 17:17
vecer forumasice...

moja frendica ima 25 i stvarno mi je jako dobra frendica - odrasli smo zajedno u zadnje vrijeme jako je u depri....i tako jednom prilikom uspijem izvuci iz nje sto je muci...kaze mi ona da je bila kod ginica i da joj je ustanovljen hpv i da je jako grdo da su to probali rijesiti ljekovima (nekakvim hormonima)ali bezuspjesno i da ce vjerojatno morati u bolnicu na "nekakvu operaciju" te da postoji sansa da ima i rak....

recite mi koje su sanse za oporavak??

u datom trenutku nisam znao sto bih joj rekao ostao sam zatecen....

da li je moguce da se ne oporavi od tog i hoce li moci imati djecu kasnije...?

hvala...puno

sunchana123
10.12.2009., 20:06

naravno da koristim :)
sada imam kraću pauzu ali do prije 7 dana sam:
pila acidosalus (već zadnja 3 mjeseca), ehinaceu, vitamin C i folnu.
2 mjeseca (do prije cca 6 tjedana) sam stavljala prvo 7 dana acidosalus vaginalete, pa nakon kure acidosalus vaginaleta 8 dana tampon umočen u kantarion ulje. Pauzu sam napravila zbog pape naravno da ne bude lažni nalaz, i sada ću čekati daljnje korake.
Vježbam već godinama pod normalu i trudim se više manje zdravi jesti, i recimo sigurno još bar 5 dana u tjednu pijem bioaktiv.

sunchana123
10.12.2009., 20:10
vecer forumasice...

moja frendica ima 25 i stvarno mi je jako dobra frendica - odrasli smo zajedno u zadnje vrijeme jako je u depri....i tako jednom prilikom uspijem izvuci iz nje sto je muci...kaze mi ona da je bila kod ginica i da joj je ustanovljen hpv i da je jako grdo da su to probali rijesiti ljekovima (nekakvim hormonima)ali bezuspjesno i da ce vjerojatno morati u bolnicu na "nekakvu operaciju" te da postoji sansa da ima i rak....

recite mi koje su sanse za oporavak??

u datom trenutku nisam znao sto bih joj rekao ostao sam zatecen....

da li je moguce da se ne oporavi od tog i hoce li moci imati djecu kasnije...?

hvala...puno

Žao mi je, ali na ovo ti ništa pametno niti utješno ne možemo reći.
Morao bi nam napisati više detalja jer ovo prijateljica možda ide u bolnicu nam ništa ne znači.
I da ima predstadij raka postoje metode kojima se može otkloniti CIS a da neleži u bolnici.....
Sorry, ali ja nebi tu nagađala što je djevojci, daj joj da pročita ovaj forum i ima još jedan ogroman i neka nam se javi ako treba savjet. :ne zna:

ANILA
10.12.2009., 21:13
Žao mi je, ali na ovo ti ništa pametno niti utješno ne možemo reći.
Morao bi nam napisati više detalja jer ovo prijateljica možda ide u bolnicu nam ništa ne znači.
I da ima predstadij raka postoje metode kojima se može otkloniti CIS a da neleži u bolnici.....
Sorry, ali ja nebi tu nagađala što je djevojci, daj joj da pročita ovaj forum i ima još jedan ogroman i neka nam se javi ako treba savjet. :ne zna:

i još samo, sigurno če se oporavit..., od ovog neče umrijet, ako je krenula sa liječenjem...-:kava:

mariza_
11.12.2009., 05:08
koliko se http://www.youtube.com/watch?v=yEiGtP1i4BQplaća privatno? da li to boli? kakav je to postupak uopće? možeš mi poslati i pp ako želiš. znam da se o tome pisalo, ali od svih zahvata koje sam imala, o tome nisam mogla još razmišljati. sad me brine! i ja bih se na to naručila da budem sigurna! toliko čačkaju po meni, nije čudno što ne mogu napraviti bebu!

draga, evo pisem uz bolnice, jučer napravila rekonizaciju, možda me danas doma pušte, i naravno poslije prve konizacije bila sam bezbrižna, ebiga nadjoše stanice u kanalu, što budimo realni- je za moju sreću, sad čekaj dalje, je da sam uvijek optimista, samo pomalo umorna od pregleda, bočkanja, i da ja bi šetala po bolnici,ali me nedaju, jer me ništa ne boli, idemo dalje, pouzdam se u svoju ginićku je da je privatnica, ali što je dosad rekla uz sva druga mišjenja tako je bilo, sad čekat pots. nalaz, samo znam pokušat ću živjet kao da je sve super, pa i je, ovo je moja karma,jedino mi bed bilo gledat jučer mladu curu di plače u šok sobi, ali jake smo mi, i nije da bilo koga strašim, bolje nek oni sve pregedaju a ponavljam pijem beta glukan:ne zna:čujem da je odličan za imunitet, znate mene, kao uvijek :top:

sunchana123
11.12.2009., 07:23
draga, evo pisem uz bolnice, jučer napravila rekonizaciju, možda me danas doma pušte, i naravno poslije prve konizacije bila sam bezbrižna, ebiga nadjoše stanice u kanalu, što budimo realni- je za moju sreću, sad čekaj dalje, je da sam uvijek optimista, samo pomalo umorna od pregleda, bočkanja, i da ja bi šetala po bolnici,ali me nedaju, jer me ništa ne boli, idemo dalje, pouzdam se u svoju ginićku je da je privatnica, ali što je dosad rekla uz sva druga mišjenja tako je bilo, sad čekat pots. nalaz, samo znam pokušat ću živjet kao da je sve super, pa i je, ovo je moja karma,jedino mi bed bilo gledat jučer mladu curu di plače u šok sobi, ali jake smo mi, i nije da bilo koga strašim, bolje nek oni sve pregedaju a ponavljam pijem beta glukan:ne zna:čujem da je odličan za imunitet, znate mene, kao uvijek :top:

:top: Drži seeeeee!!!! najgore je prošlo, to malo još odleži, eto, već je jedan dan manje za ležanje :)
Koliko su ti 'capnuli'?

sunchana123
11.12.2009., 07:24
i još samo, sigurno če se oporavit..., od ovog neče umrijet, ako je krenula sa liječenjem...-:kava:

Tako je, to sigurno. Ali ostalo ti ne znamo reći jer nemamo ama baš nikakve informacije

ANILA
11.12.2009., 13:03
Tako je, to sigurno. Ali ostalo ti ne znamo reći jer nemamo ama baš nikakve informacije

:top::top::top:

ANILA
11.12.2009., 13:03

ej mačko, samo se drži, ako te slomi, isplači se i ok... mi smo tu...
pusa:)

C71
11.12.2009., 14:54
Dakle...papa mi je pokazao CIN1..bris - HPV visokog rizika i izoliranu Ureaplasmu...
moja ginekologica, koja i nije bas pricljive prirode, mi je prepisala Doksicilin 25 kapsula i Medazol vag, za pocetak...
sto je valjda ok jer prvo napadamo bakterije i upale, a onda u borbu s zlocestim virusom!!!!
zanima me nakon koliko trebam ponoviti papa i bris???
da li sam trebala inzistirati na kolposkopiji ili pricekati rezultate drugog papa???
doktore valjda veseli ta "metoda cekanja" dok se nama dize kosa na glavi...
hvala

s cin1 ja sam išla na papa test svakih 4-5 mjeseci.
uvijek ista priča i to 4 godine, svaki nalaz je bio cin1, dobila bih piz...ups vaginalete :D, ponekad antibiotike i već naučila živjeti s tim čestim odlazscima ginekologu.

počela sam piti beta 1.6 glukan zbog imunuteta s obzirom da sam odlazila na kemoterapije. surfajući internetom naletjela sam negdje na rasprave o glukanu i njegovoj učinkovitosti, pa je netko spomenuo da je on dobar za ginekološke probleme. ja ko uvijek sumnjičava. :rolleyes:

i odoh ja neki dan ginekologu vidjeti nalaz papa testa očekujući cin 1 i vaginalete. kad ono, nalaz uredan, nikakvih gljivica, bakterija. sve pet, novi papa test za godinu dana.
e sad, dal je zbog glukana koji sam pila 8 mjeseci, ne znam.
znam samo sa sam dobro podnijela kemoterapije, da nisam imala problema s virozama i da sam se riješila cin-a. :)

kyb
11.12.2009., 20:21
Sad dobila nalaz u ruke :rolleyes:
Materijal sadrži sluz,sitne fragmente pravilnog cendocerviksa i tračke endocervikalnog epitela bez strome. Uzorak prekrven višeslojnom pločastim epitelom koji pokazuje poremećaj stratifikacije,hiperkromaziju jezgara i mitoze debljine od 1/2 do žarišno i preko 2/3 debljine uz koilocite u očuvanim poršnim slojevima. CIN3 cum koilocytosi. Sanjat ću noćas debele mitoze koje se djele i djele i debljaju i djele i djele po mojoj vjeverici :kava::hrk:

Pucca&Garu
12.12.2009., 16:14
bok, cure :)

imam problemčić...valjda :rolleyes:

17.11. sam radila lletz, ležala tjedan dana, krvarila malo nakon zahvata, pa imala svakve iscjetke, pa opet krvarila tjedan dana, pa prestalo do danas, sad mi krenula svježa krv i već šizim radi svega toga, više ne znam jel normalno ili nije i dokad će to više trajati? :(
ovaj ponedjeljak sam bila na kontroli, ginić je isprao sve dolje...
ne znam može li imati to krvarenje kakve veze s yasminom, pila sam ga dvije godine i prestala prošli mjesec radi lletz-a... menga je trebala bit prošli petak, al s obzirom da sam počela krvarit 6 dana prije termina menge više ne znam što je menga i u čemu je problem uopće :flop:

ANILA
12.12.2009., 16:55
bok, cure :)

imam problemčić...valjda :rolleyes:

17.11. sam radila lletz, ležala tjedan dana, krvarila malo nakon zahvata, pa imala svakve iscjetke, pa opet krvarila tjedan dana, pa prestalo do danas, sad mi krenula svježa krv i već šizim radi svega toga, više ne znam jel normalno ili nije i dokad će to više trajati? :(
ovaj ponedjeljak sam bila na kontroli, ginić je isprao sve dolje...
ne znam može li imati to krvarenje kakve veze s yasminom, pila sam ga dvije godine i prestala prošli mjesec radi lletz-a... menga je trebala bit prošli petak, al s obzirom da sam počela krvarit 6 dana prije termina menge više ne znam što je menga i u čemu je problem uopće :flop:

rekla sam već da je to normalno da se ponekad stvari dolje malo poremete, uglavnom sve je ok, i meni je tako bilo, vratit če se u normalu..:)

Pucca&Garu
12.12.2009., 17:08
okay, hvala :)

LudaPtica
12.12.2009., 20:43
Evo, dogodilo se i to, čuo sam vijest danas popodne.

Jedna cura iz Zagreba je izlječila rak grlića maternice, koristeći najnovije metode liječenja iz područja kvantne medicine (o kojima već neko vrijeme pričam kome stignem po forumu).
Njezin ginekolog jednostavno ne može vjerovati.

Tricky part je da sam, za žene, vidio samo dva proizvoda koji koriste otkriće te tehnolog...

Krivo govorim: nije otkriće tehnologije , nego postignuće u tehnologiji ; znanstvenici (a i proizvođači) danas slažu tvari od atoma na gore, tako smo, nakon industrijskog i informacijskog doba ušli u nanodoba.

Izmišljen je, ajmo reći - alat, kojim je moguće razmještati strukture atoma, za "široku" (ipak još pod navodnike) upotrebu.
Mogućnosti koje to otvara su ogromne, ma i nezamislive.
Kompjuter od pred 50 godina s veličine jedne prostorije "stisnuli" na veličinu ručnog sata, koji ima i odličan zvuk i boju, i video poziv, i kameru i wireless i bateriju i...
To je bilo mikro doba, a sada, što nas sada tek čeka ?

Vratimo se mi na temu, žensko zdravlje.

Poznato je da su bakterije, štetne za čovjeka, izvana pozitivno nabijene (govorim o elektomagnetskom naboju na razini atoma-molekula, ne stanična razina već nanorazina, a to mi je pred malo potvrdila i studentica farmakologije u Trstu (prelistao sam i dio njene literature u ta 2 dana). Pozitivno nabijene čestice smo učili i u školi - kationi.

Znamo da se + i - na magnetu privlače, tako se i anioni iz nekih proizvoda vežu za katione (bakterije) i neutraliziraju ih. Strahovito učinkovito, moram dodati.

Dakle, znam za 2 proizvodača koji koriste anione.
Čuo sam da se pojavio i treći, ali to još nisam stigao provjeriti.
Tko, što i kako, ne smijem reći, već sam dobio nekakvu opomenu da reklamiram po forumu. That's the tricky part
U neku ruku može se reći, svatko tko iznese neku ideju, tu ideju reklamira.
Strogo gledano, postavite li bilo kakav link koji vodi izvan ovog foruma, time zapravo reklamirate neku stranicu, i gdje je onda granica :)

Hoću reći, ovo će se proširiti i u širu upotrebu, već i sada se, po cijenama u rangu kutije-dve cigareta ili pizza, može doći do najučinkovitijeg načina protiv bakterija
I da, ja reklamiram - ali, nove mogućnosti (nano)tehnologije u službi (kvantne) medicine, a koji će sve proizvođači početi tako razmišljati me ne zanima, samo nek ih ima.

Znanjem protiv bakterija. :)

Ispričavam se na podužem postu, ali ovakva tema zaslužuje i puno puno više.

ANILA
12.12.2009., 22:55
Evo, dogodilo se i to, čuo sam vijest danas popodne.

Jedna cura iz Zagreba je izlječila rak grlića maternice, koristeći najnovije metode liječenja iz područja kvantne medicine (o kojima već neko vrijeme pričam kome stignem po forumu).
Njezin ginekolog jednostavno ne može vjerovati.

Tricky part je da sam, za žene, vidio samo dva proizvoda koji koriste otkriće te tehnolog...

Krivo govorim: nije otkriće tehnologije , nego postignuće u tehnologiji ; znanstvenici (a i proizvođači) danas slažu tvari od atoma na gore, tako smo, nakon industrijskog i informacijskog doba ušli u nanodoba.

Izmišljen je, ajmo reći - alat, kojim je moguće razmještati strukture atoma, za "široku" (ipak još pod navodnike) upotrebu.
Mogućnosti koje to otvara su ogromne, ma i nezamislive.
Kompjuter od pred 50 godina s veličine jedne prostorije "stisnuli" na veličinu ručnog sata, koji ima i odličan zvuk i boju, i video poziv, i kameru i wireless i bateriju i...
To je bilo mikro doba, a sada, što nas sada tek čeka ?

Vratimo se mi na temu, žensko zdravlje.

Poznato je da su bakterije, štetne za čovjeka, izvana pozitivno nabijene (govorim o elektomagnetskom naboju na razini atoma-molekula, ne stanična razina već nanorazina, a to mi je pred malo potvrdila i studentica farmakologije u Trstu (prelistao sam i dio njene literature u ta 2 dana). Pozitivno nabijene čestice smo učili i u školi - kationi.

Znamo da se + i - na magnetu privlače, tako se i anioni iz nekih proizvoda vežu za katione (bakterije) i neutraliziraju ih. Strahovito učinkovito, moram dodati.

Dakle, znam za 2 proizvodača koji koriste anione.
Čuo sam da se pojavio i treći, ali to još nisam stigao provjeriti.
Tko, što i kako, ne smijem reći, već sam dobio nekakvu opomenu da reklamiram po forumu. That's the tricky part
U neku ruku može se reći, svatko tko iznese neku ideju, tu ideju reklamira.
Strogo gledano, postavite li bilo kakav link koji vodi izvan ovog foruma, time zapravo reklamirate neku stranicu, i gdje je onda granica :)

Hoću reći, ovo će se proširiti i u širu upotrebu, već i sada se, po cijenama u rangu kutije-dve cigareta ili pizza, može doći do najučinkovitijeg načina protiv bakterija
I da, ja reklamiram - ali, nove mogućnosti (nano)tehnologije u službi (kvantne) medicine, a koji će sve proizvođači početi tako razmišljati me ne zanima, samo nek ih ima.

Hvala na postu, ali da, ovo nije tema za ovdje, i ovo spada u reklamiranje kojega smo mi tu imali napretek, čak sa negativnim posljedicama- ako se moje cure sječaju dr iz rijeke....
sve nas tu zanima kako si pomoći, ali o ovome treba razmisliti i nikako nemoj radit takvu reklamu jer lako je ženi sa ovakvim problemom nešto prodat, ali kad dođe do posljedice.....
lagano i polagano...
rekla sam, javljali su nam se i dr od kojih se ispostavilo da muljaju....
možda da odeš na temu alternativa ili slićno...
Het?? :kava:

LudaPtica
12.12.2009., 23:15
nisi mi morala baš cijeli post quotati.

za prevare ne znam, ovo je znanstveno dokazana metoda.
WorldHealthOrganisation (ako ih smijem reklamirati) priznaje njene učinke.

Hoćete me i ovdje optužiti da reklamiram? link (http://www.youtube.com/watch?v=zAIUsssNKmg) (ovdje se još bolje vidi link (http://www.youtube.com/watch?v=YcqvJI8J6Lc))

I tvoju knjigu sam odbio financirati iz istog razloga, mislim, tko sam ja da plaćam da se širi informacija kako je netko nešto otkrio ? Priznajem, počeo sam sa tim jednim proizvodom što sam ga vidio na djelu, ali ne moram se ograničiti na tog, jednog proizvođača, stvar je u tome što ih je jedva 3, a ostale još nisam imao prilike provjeriti.

U mom zadnjem postu nema reklame, ne na način da bi je trebalo sankcionirati.

Ne bih se uopće htio svađati, nudio sam se naći se s tobom, znači, sjesti u auto, preći cijelu Hrvatsku ako treba i pokazati ti o čemu pričam, a ti si me odbila, zapravo, posatavila si uvjet da ti još i platim, kada to nisi dobila, sad me želiš maknuti sa foruma ?

Boli me briga što ćeš ti napraviti s tom informacijom, ako joj i ne vjeruješ, pusti druge da prosude sami za sebe.

ANILA
12.12.2009., 23:20
[QUOTE=LudaPtica;24005465]nisi mi morala baš cijeli post quotati.

Hoćete me i ovdje optužiti da reklamiram? link (http://www.youtube.com/watch?v=zAIUsssNKmg) (ovdje se još bolje vidi link (http://www.youtube.com/watch?v=YcqvJI8J6Lc))

I tvoju knjigu sam odbio financirati iz istog razloga, mislim, tko sam ja da plaćam da se širi informacija kako je netko nešto otkrio ? Priznajem, počeo sam sa tim jednim proizvodom što sam ga vidio na djelu, ali ne moram se ograničiti na tog, jednog proizvođača, stvar je u tome što ih je jedva 3, a ostale još nisam imao prilike provjeriti.

Ne bih se uopće htio svađati, nudio sam se naći se s tobom, znači, sjesti u auto, preći cijelu Hrvatsku ako treba i pokazati ti o čemu pričam, a ti si me odbila, zapravo, posatavila si uvjet da ti još i platim, kada to nisi dobila, sad me želiš maknuti sa foruma ?

Boli me briga što ćeš ti napraviti s tom informacijom, ako joj i ne vjeruješ, pusti druge da prosude sami za sebe.[/QUOT

oprosti, ali bilo gdje, svaka reklama se plača!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i oni koji su se predstavljali za lječnike tu isto su imali svoje izvore.....
nekažem da nemaš pravo, samo ovo nije tema za to...

LudaPtica
12.12.2009., 23:28

oh, postoji neka druga grupa o hpv-u ?

ANILA
12.12.2009., 23:35
[QUOTE=LudaPtica;24005465]nisi mi morala baš cijeli post quotati.

Boli me briga što ćeš ti napraviti s tom informacijom, ako joj i ne vjeruješ, pusti druge da prosude sami za sebe.[/QUOT

oprosti, ali bilo gdje, svaka reklama se plača!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i oni koji su se predstavljali za lječnike tu isto su imali svoje izvore.....

Drago mi je da sad znam da si to ti... i molim te kakve su ti to gluposti... tko si ti uopče da bi meni nešto financirao.. da naravno da sam te odbila jer nemam vremena za sve koji imaju neku ideju i da naravno da bilo tko treba platiti reklamu, ne ti jer tebe ni ne poznam, ali da sam te metnula da naravno platio bi....:)
i ja te ne želim maknut sa foruma, samo ti kažem, nemoj reklamirat nešto za što radiš jer ukoliko dođe do posljedica ovdje žene mogu puno izgubit, a i ponavljam ovo nije tema za to, mislim da bi alternativa bila ok....
Ali molim te gluposti nemoj pisat, pogotovo da si nešto trebao financirat, jer to je smiješno i nezamaraj žene s tim nego ukoliko im imaš nešto za predstavit, onda predstavi i pusti ih da same odluče o tome.....
I još nešto u tvojim linkovima se ne spominje niti HPV niti WHO.... a ni ja svoju knjigu ne reklamiram na forumu....
pozz:)

LudaPtica
13.12.2009., 00:03
Ok, da ne bude zabune, utipkao sam u google: "wiki alternative"
kao drugi link po redu dobio sam link o alternativnoj medicini (http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_medicine)

tamo kaže: alternativna medina je "ona koja ne spada pod pojam 'medicine bazirane na dokazima" ili "ona koja ne pokazuje dosljednost u djelovanju".

pa sam stisnuo taj link o medicini baziranoj na dokazima (http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_based_medicine) i po definiciji : postoji cijela hrpa dokaza, znanstvena je metoda ("scientific method"), itekako je znanstvena, i postoje deseci certifikata i testova kako u laboratoriju tako i u praksi u kojoj itekako dokazuje dosljednost.

Dakle, alternativa, po definiciji, neće ići.

sunchana123
13.12.2009., 10:53
Ajme daj nam imena od hrv liječnika i pozbatih ginekologa koji to podržavaju i znaju o čemu se radi i pusti nas da provjerimo.
Dakle Eljuga, Ljubojević, i ostali......
Sorry nit me briga ali ono, mi tu dolazimo po savjete i utjehu a ne da nas netko bombardira ulošcima.

sunchana123
13.12.2009., 11:00
sanjala sam da me nisu zvali za papu.... :\
aha.....to znači da budu ziher......
Tako me strah, i uza svo moje znanje da ipak papa ne može poluditi nakon 3 mj baš i što mi je doc rekao da ne može ja ludim kada se sjetim....stalno nešto mrdam po kući da radim i ne zamišljam.

iwchy
13.12.2009., 16:47

samo sto je cijeli ovaj topic posvecen borbi s humanim papiloma virusom a ne s bakterijama :mig:

nephthys
13.12.2009., 17:48
Luda Ptica, kao što su ti korisnice već rekle, HPV nije prouzrokovan bakterijama, tako da čak i da proizvod koji uporno u rukavicama propagiraš radi, ne bi radio na HPV-u. Već si upozoren na reklamiranje, i sada bi bilo dosta.
Dao si curama prijedlog, nisi mesija, ne trebaš ih spašavati od crne sudbine, tko je zainteresiran, javit će ti se.
Sada pusti cure da nastave sa svojom konverzacijom u miru.

ZARRA01
13.12.2009., 19:43

Drži se!!! Želim ti brz oporavak! Bit će sve u redu, bože mi stvarno kroz svašta prolazimo! Za ovo trebaju konjski živci!

sunchana123
14.12.2009., 07:47
Okeeee......danas je taj dan.......čekam poziv vražji za papu.....rekla mi da će me ujutro zvati odmah ako nešt ne valja.....
Ali dajte mi recite, zar nije to prebrzo? U srijedu sam dala bris, vele da će danas biti gotovo već i da me ujutro zovu

Joya
14.12.2009., 09:11
pa ne znam, meni je gotov recimo za 7 dana - vjerojatno može biti i za 5, ovisno o laboratoriju
enivej, držim fige za dobar nalaz:top:

sunchana123
14.12.2009., 09:26
:jumping:
Cuureeee UREDAN nalaz!!!! :D
Ovaj ću uokviritiiiiii!!!

:cheer::cheer:

luna2121
14.12.2009., 10:53
Vjerovatno je pao imunitet, puno vitamina, voća, povrća...I ja sam svog bila napala, ali sam si malo dala truda i surfala po netu, pitala doktore, travare i došla do zaključka: HPV se ne prenosi isključivo spolnim putem, već je povezan i sa imunitetom, našim općem stanjem, psihom.... Najbolji dokaz: mojoj frendici nalaz prije godinu dana HPV, trebala se liječiti, ali popizdila (nije imala odnose, zadnji nalaz prije toga uredan, zdravo živi, ne puši itd.) i odlučila neće ništa koristititi ni tablete, ni čajeve, ni vitamine. Nakon 6 mjeseci ponovo brisevi i sve ok, nema HPV - pa sada vi recite kako je to moguće...:ne zna:

hvala na odgovoru. i ja se tjesim da je pao imunitet i da ce na iducoj kontroli sve biti ok.

svima koje se bore sa ovim zlocestocama od cinova i hpv-a zelim puno strpljena, srece, zdravlja i dobrog i razumnog lijecnika :grli:

Loona70
14.12.2009., 11:54
uskoro idem na kontrolu nakon letz-a. Na papu. tokom ovih mj dana nisam imala nikakvih problema.. al u zadnje vrijeme, nakon sexa, imam užasne bolove u trbuhu.. sljedećih 2-3 dana.. a nekad i tokom sexa me onako strahovito probode.. :ne zna:
stvaro me počelo brinut.. i danas slučajno naletim na ovo:
http://www.24sata.hr/news/izgledala-je-poput-trudnice-zbog-ciste-od-8-kilograma/149398/

može li bit da mi se u oporavku nešto zakompliciralo??

kyb
14.12.2009., 12:00
Sunchana čestitam :s :D

Kakvo jutro :eek:
Ja odem kod dok. odnjeti nalaz što mi stigao u petak poštom, gleda ona gleda kaže ajd skini se da ti uzmemo papu još jednu, a ja ko kremenkova Vilma dlake do koljena :lol:
Da mi i uputnicu za jos jednu kolposkopiju kao odi se naručit, dođem kaže teta sjedi malo.. ok! Sjednem čekam izađe dok. kaze uđi i skini se :eek: wtf.
Sad mi dao da napravim tip.hpv :confused: zasto neznam kad je i tako cin 3 :confused: izderao se jakooooooo na mene jer sam išla radit bipsiju dalje kao zbrku sam cijelu napravila :rolleyes: i da dođem za mjesec dana :rolleyes:
Otišla sam po savjet da mi kažu sta mi pametnije sa tim nalaom letz ili laser a na kraju se vratila tupavija nego sto sam ošla..

ANILA
14.12.2009., 12:00
:jumping:
Cuureeee UREDAN nalaz!!!! :D
Ovaj ću uokviritiiiiii!!!

:cheer::cheer:

Nemoj me žderat!!!!!!!!!!!!!!!!
De, ajde napokon!!!!!!!!!!!!!!!
Nemaš pojma kako sam sretna!
:grli:
:rock:

ANILA
14.12.2009., 12:05
Sunchana čestitam :s :D

Kakvo jutro :eek:
Ja odem kod dok. odnjeti nalaz što mi stigao u petak poštom, gleda ona gleda kaže ajd skini se da ti uzmemo papu još jednu, a ja ko kremenkova Vilma dlake do koljena :lol:
Da mi i uputnicu za jos jednu kolposkopiju kao odi se naručit, dođem kaže teta sjedi malo.. ok! Sjednem čekam izađe dok. kaze uđi i skini se :eek: wtf.
Sad mi dao da napravim tip.hpv :confused: zasto neznam kad je i tako cin 3 :confused: izderao se jakooooooo na mene jer sam išla radit bipsiju dalje kao zbrku sam cijelu napravila :rolleyes: i da dođem za mjesec dana :rolleyes:
Otišla sam po savjet da mi kažu sta mi pametnije sa tim nalaom letz ili laser a na kraju se vratila tupavija nego sto sam ošla..

Pa neka, što? ovako če znati dal je cin3 od upale ili od HPV-a.... dobro je to, bar neš proč ko ja....:top: