PDA

View Full Version : CIN I,II,III i HPV [vol. 2]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

sunchana123
14.12.2009., 12:20
Curke hvala!!! Joj kako sam sretna, o nije moja borba još gotova, ali bar mi je dalo snage i volje za dalje, i dalje se paziti, nema zezancije nikakve :)

Hvala vam na riječima podrške svo ovo vrijeme :kiss:

Kyb, daj me uputi na post u kojem si sve opisivala od početka do biopsije, i daj mi neko vremensko okruženje jer mi nije baš najjasnije. I ti koristiš neke vaginalete koliko sam te shvatila, i prije 14 dana biopsija, kako sada papa??

sunchana123
14.12.2009., 12:21
Nemoj me žderat!!!!!!!!!!!!!!!!
De, ajde napokon!!!!!!!!!!!!!!!
Nemaš pojma kako sam sretna!
:grli:
:rock:

E ni ja još nisam svjesna!!! Jiipiii!!!

Hvala ti na veselju radi mene :grli:

kyb
14.12.2009., 12:56
Kyb, daj me uputi na post u kojem si sve opisivala od početka do biopsije, i daj mi neko vremensko okruženje jer mi nije baš najjasnije. I ti koristiš neke vaginalete koliko sam te shvatila, i prije 14 dana biopsija, kako sada papa??

Neznam sad točno di sam pisala ali ovako ide otprilike jer kod mene se tu ne zna tko pije a tko plaća koliko se meni čini.
28.09. dolazi PAPA CIN3 SIL vis.stupnja, dok. me šalje na kolposkopiju (kaze necu upisivat datum na uputnicu jer tko zna kad ćeš doći na red), odlazim u bolnicu kaze ženska za 3 mj. tek, ode frendica koja radi u bolnici kaze za mjesec dana ništa prije mjesta nema, međutim ja imam od 15 do 60 dana ciklus i nikad neznam kad cu dobiti i naravno dobijem dan prije no sto sam naručena jbg. otpada to.Odem u vilija privat. da sto prije bude to gotovo, naprave mi i biopsiju odmah, dobijem u petak nalaze poštom (cin3 sa hpv-om), odem danas ujutro kod svoje dok. ona kaze ajd da mi ponovimo jos jedan papu pa jos odi i tu na kolposkopiju i napise gore hitno sobzirom na nalaz takav kakav je kao treba to što prije i onda tamo šou jer sam išla kod drugog doktora i da se ja odlučim kod kog ću, te da se ne naručuju pacijenti sa cin3 već da dolaze odmah na red iako mi to nitko nije rekao kad sam bila prvi put, te da napravim tipitizaciju kod svoje lječnice i da za mjesec dana dođem na kontrolu.. Ljuti me što prvo moraš zavšiti tečaj iz ginekologije da bi išao na papa test jer inače te voza amo tamo i ništa ne znaš.. Nemoj mi reći da nisam smjela napraviti papu danas jer ću se ubiti :(

sunchana123
14.12.2009., 15:03
Neznam sad točno di sam pisala ali ovako ide otprilike jer kod mene se tu ne zna tko pije a tko plaća koliko se meni čini.
28.09. dolazi PAPA CIN3 SIL vis.stupnja, dok. me šalje na kolposkopiju (kaze necu upisivat datum na uputnicu jer tko zna kad ćeš doći na red), odlazim u bolnicu kaze ženska za 3 mj. tek, ode frendica koja radi u bolnici kaze za mjesec dana ništa prije mjesta nema, međutim ja imam od 15 do 60 dana ciklus i nikad neznam kad cu dobiti i naravno dobijem dan prije no sto sam naručena jbg. otpada to.Odem u vilija privat. da sto prije bude to gotovo, naprave mi i biopsiju odmah, dobijem u petak nalaze poštom (cin3 sa hpv-om), odem danas ujutro kod svoje dok. ona kaze ajd da mi ponovimo jos jedan papu pa jos odi i tu na kolposkopiju i napise gore hitno sobzirom na nalaz takav kakav je kao treba to što prije i onda tamo šou jer sam išla kod drugog doktora i da se ja odlučim kod kog ću, te da se ne naručuju pacijenti sa cin3 već da dolaze odmah na red iako mi to nitko nije rekao kad sam bila prvi put, te da napravim tipitizaciju kod svoje lječnice i da za mjesec dana dođem na kontrolu.. Ljuti me što prvo moraš zavšiti tečaj iz ginekologije da bi išao na papa test jer inače te voza amo tamo i ništa ne znaš.. Nemoj mi reći da nisam smjela napraviti papu danas jer ću se ubiti :(

Da mi pls napiši datume pa ću ti reći.... Kada biopsija datum? I jesi li koristila vaginalete u medjuvremenu ikakve ili tampone natopljene uljem?

Jellle
14.12.2009., 16:00
Čestitam Sunchana123 :klap:

ne mogu nigdje nači gdje si napisla koji si cin imala?
vidim da si već dosta dugo na temi.
Možeš li mi molim te ponoviti koji cin,od kad i jesi li išla na konizaciju ili? Koliko vremena do čiste pape?
joj, baš mi je drago radi tebe. jako me vesele ovakve vijesti.
Ima nade i za nas ostale:mig:

sunchana123
14.12.2009., 17:23
Uf ja sam ti od naše stare teme još uključena. Evo ovako ukratko, prvo 2006 cin I+hpv, onda 2xcin II, onda čist nalaz godinu i pol, bez ikakvih zahvata, samo snaga volje i imunitet, onda pad imunuteta i cin II prošle god u 11.mj, u 1.mj ove god biopsija cin II, papa nakon biops cin II, 2xfulguracija, i papa nakon fulguracije u 8.mj cin I, i sada nakon 4.mj papa dobar!!! :)
Nisam bila na konizaciji.

kyb
14.12.2009., 19:00
Da mi pls napiši datume pa ću ti reći.... Kada biopsija datum? I jesi li koristila vaginalete u medjuvremenu ikakve ili tampone natopljene uljem?

Biposiju sam radila 27.11. i nisam koristila nista nekih 5 dana koliko sam krvarila onda sam stavljala endoasept (http://www.lihnidos.com/?lang=hr&section=products&id=5) tamponiranjem te ove vaginalete (http://www.cydonia.com.ba/Propolis-V.htm) po noći..
Danas papu ponovila te kolposkopiju.. :( pliz nemoj reći da nisam smjela :D

Suey
14.12.2009., 19:14
Suncha bravooooooooo :jumping:

Luda ptico, pa HPV je virus, a ne bakterija - da je bakterija, ne b` bilo toliko piz..rija oko njega i ove teme:D

E da vam i ja javim - i dalje uredan PAPA nalaz + negativna na sve HPV- ove koji postoje (radila sam DNK PCR), visoke, srednje i niske,

i to bez nanotehnologije :p

Pozdrav svim djevuškama, drž`te se :grli:

Trnoružica7
14.12.2009., 19:23
curke, dns dragi bio na peniskopiji!!!!!!
šokirana sam.. čist nalaz, žena mu rekla da nema HPV!!!! kako je to moguće???? tj kak ja imam a on nema??? i kako sam ga ja onda dobila, a on mi prvi dečko u bilo kojem smislu..
navodno mu je žena rekla da ima jak imunitet i da ga je on imao i da ga se uspio riješit prie neg ga je baš zahvatio, al da ga je meni uspio prenijet!!! NIJE MI TO JASNO!!! šokirana sam!!!
mislim, ispadam kučka jer tak razmišljam, al on me je zarazio tom beštijom a sad ja jedina trpim posljedice toga!!! WTF
:( :(

On se stvarno loše kuži u to, pa ja mislim da je ona njemu rekla da nema nikakvih promjena,a ne da nema HPV, jel tako?? jer mu je peniskopija čista.. nemože se valjda otkit nosi li on taj virus u sebi ili ne*??

PLIZ VAŠE MIŠLJENJE HITNO TREBAM JER SE OSJEĆAM TAKO JADNO!!! :ne zna:

moj zaključak: MOŽDA JE BOLJE BIT DROLJETina I POJEBAT SE S POL KVARTA, JER TAKVE UVIJEK NAJBOLJE PROĐU!! :kava:

Jellle
14.12.2009., 19:27
Uf ja sam ti od naše stare teme još uključena. Evo ovako ukratko, prvo 2006 cin I+hpv, onda 2xcin II, onda čist nalaz godinu i pol, bez ikakvih zahvata, samo snaga volje i imunitet, onda pad imunuteta i cin II prošle god u 11.mj, u 1.mj ove god biopsija cin II, papa nakon biops cin II, 2xfulguracija, i papa nakon fulguracije u 8.mj cin I, i sada nakon 4.mj papa dobar!!! :)
Nisam bila na konizaciji.

uh, pa dosta dugo tebi sve to skupa traje...nadamo se da je to to i da je ovo samo prvi u nizu urednih papa :top:

nego, što ti je gin. rekla/rekao, dali se sad trebaš samo uredno kontrolirati papa testovim ili ti je još nešto preporučila?
što nam je činiti nakon prvog,drugog urednog pape?
Vidiš, tebi su bili godinu i pol uredni nalazi i ond opet cin2. kako protiv toga da nam se opet ne vrati?? Samo održavanjem imuniteta??To mi je onako li-la jer se svima prije ili kasnije dogode neke stresne situacije i padne nam imunitet.
joj, pa ne mogu si zamisliti da mi se svakih par godina vračaju cinovi.
(a znam da je to itekako moguće :visi:)

cici1810
14.12.2009., 19:28
CUrke, pitanjce... Jel koristi netko mješavinu eteričnih ulja u kantarionovom maceratu iz Bio-terre.
Kad stavljate tampon preko noći, koliko dugo ste provodile terapiju? tjedan, dva tri?, mjesec dana?
K

Jellle
14.12.2009., 19:39
šokirana sam.. čist nalaz, žena mu rekla da nema HPV!!!! kako je to moguće???? tj kak ja imam a on nema??? i kako sam

PLIZ VAŠE MIŠLJENJE HITNO TREBAM JER SE OSJEĆAM TAKO JADNO!!! :ne zna: :

joj pa ti si stvarno pehist.prvi pa tako prođeš. vjerovatno ga je i on imao ali mu je organizam dovoljno jak da se obranio.Prenjeo ga je tebi a ti si ga možda godinama nosila u sebi dok se nije aktivirao.
ajde super ti je da on nema jer češ, kad se izlječiš, barem biti mirna da ga nečeš ponovno dobiti od njega.

ANILA
14.12.2009., 19:39

Luda ptico, pa HPV je virus, a ne bakterija - da je bakterija, ne b` bilo toliko piz..rija oko njega i ove teme:D

E da vam i ja javim - i dalje uredan PAPA nalaz + negativna na sve HPV- ove koji postoje (radila sam DNK PCR), visoke, srednje i niske,

E ajde i ti čista... sunći, ti, ko je sljedeći... da bar ovim putem ide tema...:top:

Trnoružica7
14.12.2009., 19:42
joj pa ti si stvarno pehist.prvi pa tako prođeš. vjerovatno ga je i on imao ali mu je organizam dovoljno jak da se obranio.Prenjeo ga je tebi a ti si ga možda godinama nosila u sebi dok se nije aktivirao.
ajde super ti je da on nema jer češ, kad se izlječiš, barem biti mirna da ga nečeš ponovno dobiti od njega.

pa to nie moguće, kaj ne?
kaj se opće mogu IZLJEČIT??

ANILA
14.12.2009., 19:42
šokirana sam.. čist nalaz, žena mu rekla da nema HPV!!!! kako je to moguće???? tj kak ja imam a on nema??? i kako sam ga ja onda dobila, a on mi prvi dečko u bilo kojem smislu..
navodno mu je žena rekla da ima jak imunitet i da ga je on imao i da ga se uspio riješit prie neg ga je baš zahvatio, al da ga je meni uspio prenijet!!! NIJE MI TO JASNO!!! šokirana sam!!!
mislim, ispadam kučka jer tak razmišljam, al on me je zarazio tom beštijom a sad ja jedina trpim posljedice toga!!! WTF
:( :(

On se stvarno loše kuži u to, pa ja mislim da je ona njemu rekla da nema nikakvih promjena,a ne da nema HPV, jel tako?? jer mu je peniskopija čista.. nemože se valjda otkit nosi li on taj virus u sebi ili ne*??

PLIZ VAŠE MIŠLJENJE HITNO TREBAM JER SE OSJEĆAM TAKO JADNO!!! :ne zna:

moj zaključak: MOŽDA JE BOLJE BIT DROLJETina I POJEBAT SE S POL KVARTA, JER TAKVE UVIJEK NAJBOLJE PROĐU!! :kava:

Peniskopijom se kod muškarca otkrivaju promjene koje uzrokuje HPV, ali niti ona niti itko nemože reći da on nema HPV ako nije testiran na njega....
Znači treba se testirat na HPV , tako da mu ono uguraju u pišonju ili kroz mokraču tj prvi jutarnji urin dnk pcr metodom, jer virus more imat a da nije aktiviran odnosno da nije stvorio promjene.

Trnoružica7
14.12.2009., 19:52
Peniskopijom se kod muškarca otkrivaju promjene koje uzrokuje HPV, ali niti ona niti itko nemože reći da on nema HPV ako nije testiran na njega....
Znači treba se testirat na HPV , tako da mu ono uguraju u pišonju ili kroz mokraču tj prvi jutarnji urin dnk pcr metodom, jer virus more imat a da nije aktiviran odnosno da nije stvorio promjene.

točno to sam ja i rekla.. to sam i misla.. jer ja moram na tipizaciju, a ona kakti njemu na oko kaže imaš-nemaš!

ANILA
14.12.2009., 20:20
točno to sam ja i rekla.. to sam i misla.. jer ja moram na tipizaciju, a ona kakti njemu na oko kaže imaš-nemaš!

a da... tak imaju manje posla:rolleyes:

sunchana123
14.12.2009., 20:43

Hvala draga!!! :grli:

E da znaš da si valjda osjetila kako mislim na te, jer sam si baš razmišljala poslati ti pp di siiii???? :)
Super za opet dobre rezultate! Nadam se da ću sada i ja tvojim putem! Ali tek idem na te provjere nakon još bar 2 pape čiste.

sunchana123
14.12.2009., 20:47
uh, pa dosta dugo tebi sve to skupa traje...nadamo se da je to to i da je ovo samo prvi u nizu urednih papa :top:

nego, što ti je gin. rekla/rekao, dali se sad trebaš samo uredno kontrolirati papa testovim ili ti je još nešto preporučila?
što nam je činiti nakon prvog,drugog urednog pape?
Vidiš, tebi su bili godinu i pol uredni nalazi i ond opet cin2. kako protiv toga da nam se opet ne vrati?? Samo održavanjem imuniteta??To mi je onako li-la jer se svima prije ili kasnije dogode neke stresne situacije i padne nam imunitet.
joj, pa ne mogu si zamisliti da mi se svakih par godina vračaju cinovi.
(a znam da je to itekako moguće :visi:)

Nemaš šta drugo, paziti na sebe i to je to.
Da, i meni je tako imunitet pao+nisam na sebe pazila i eto sranja....nadam se da će ostati na tome i da sada stvarno krećem k ozdravljenju.
I meni je ginek rekla da je normalno da se opet cin pojavi ali gle našu Suey, negativna na svim testovima i mislim da je i meelitaa isto tako..

Drži se :top:

sunchana123
14.12.2009., 20:50
Biposiju sam radila 27.11. i nisam koristila nista nekih 5 dana koliko sam krvarila onda sam stavljala endoasept (http://www.lihnidos.com/?lang=hr&section=products&id=5) tamponiranjem te ove vaginalete (http://www.cydonia.com.ba/Propolis-V.htm) po noći..
Danas papu ponovila te kolposkopiju.. :( pliz nemoj reći da nisam smjela :D

da bojim se da je prerano... :(
6 tjedana nakon biopsije u pravilu ide papa. I nisi smjela nikakve vaginalete stavljati..... :(
pa kako ti to ginekolog nije rekao? Cure ako griješim.....a ne mislim da griješim ispravite me.... ANILA? :)
a šta se vidi na kolposkopiji?

ANILA
14.12.2009., 20:54
6 tjedana nakon biopsije u pravilu ide papa. I nisi smjela nikakve vaginalete stavljati..... :(
pa kako ti to ginekolog nije rekao? Cure ako griješim.....a ne mislim da griješim ispravite me.... ANILA? :)

minimalno nakon 6 mj papa i nikako, zaboga, nikako ništa stavljat!!!!!!!!!!!!!!
točno sunći...

ANILA
14.12.2009., 20:58

ta kolposkopija je definitivno nevažeća, ali mislim mogla si si napravit sranja dolje, jer ti nije liječnik to rekao...
sad ostani čista bar dva mj i ponovi kolposkopiju....

kyb
14.12.2009., 21:11
Ostali mi nalazi na poslu, sutra ću prepisati što točno piše (sjećam se da je pisalo plosnati acetobijeli epitel,ne reagira na jod, mitoza 1/2 do 2/3 do žarišta..) tako nešto i na prvom nalazu.
U jarac pa nitko mi ništa nije rekao :(
Ne mogu vjerovati da to dok. moja ne zna, još mi kaže kak ima malo sukrvice od biopsije te da je taj endoasept jako dobar :(
Tražim nuspojave ili gdje piše da se ne smije raditi (i zašto) papa tako rano ali ne mogu naći da joj isprintam i pokažem. :(
Koji sam ja debil, još uvijek nisam naučila da moraš biti pametniji i upućenij od njih da bi dobio kakvu takvu uslugu :( još bi sutra trebala raditi i tipitizaciju :rolleyes: valjda nije i to neko grebanje i struganje uff
Cure :kiss: fala vam do neba..

ANILA
14.12.2009., 21:34
Ostali mi nalazi na poslu, sutra ću prepisati što točno piše (sjećam se da je pisalo plosnati acetobijeli epitel,ne reagira na jod, mitoza 1/2 do 2/3 do žarišta..) tako nešto i na prvom nalazu.
Ne mogu vjerovati da to dok. moja ne zna, još mi kaže kak ima malo sukrvice od biopsije te da je taj endoasept jako dobar :(
Tražim nuspojave ili gdje piše da se ne smije raditi (i zašto) papa tako rano ali ne mogu naći da joj isprintam i pokažem. :(
Koji sam ja debil, još uvijek nisam naučila da moraš biti pametniji i upućenij od njih da bi dobio kakvu takvu uslugu :( još bi sutra trebala raditi i tipitizaciju :rolleyes: valjda nije i to neko grebanje i struganje uff

6-8 tjedana nakon biopsije ponavlja se PAPA test.

http://www.centar-zdravlja.net/clanci/zensko-zdravlje/2/1530/hpv/

Ukoliko želite još jednom provjeriti PAPA nalaz prije odluke za konizaciju, onda bi to trebalo svakako učiniti najranije u roku od 6-8 tjedana nakon biopsije.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/10faq.asp

kyb
14.12.2009., 21:45
ANILA zlata vrijediš :cerek: printam ovo i nosim joj i dalje ne vjerujem da to ona ne zna, pa zar je dobila diplomu od djeda božićnjaka ispod bora...

ANILA
14.12.2009., 21:47
ANILA zlata vrijediš :cerek: printam ovo i nosim joj i dalje ne vjerujem da to ona ne zna, pa zar je dobila diplomu od djeda božićnjaka ispod bora...

:lol::top:

ANILA
14.12.2009., 21:50
:lol::top:

imam ti ja još toga, ak joj treba reci...:mig:

sunchana123
14.12.2009., 21:58

Je to je baš grebanje i struganje.....isto kao papa samo što stavlja sve u mala hranilišta posebna.
Hmmm, sutra već? Ok za papu znam da treba sve biti apsolutno čisto, mislim ne razumijem koji ginek ti kaže 'ima još malo sukrvice'????

moj savjet? Mijenjaj ginekologicu, neka ti obavi tipizaciju i SVE briseve ostale (Pretpostavljam da je socijalna) i onda mijenjaj ginekologa.

U ovim našim stranicama imaš sve, daj si truda i pročitaj.
i ugl imaj na umu - prije svakoga pape minimum 6 tj nikakvi brisevi nikakve vaginalete nikakva ulja i sl, postoji mogućnost da ti nalaz ne bude dobar pokazatelj....

sunchana123
14.12.2009., 21:59
I da, moraš znati sve i kužiti se, i postaviti prava pitanja, jer nikoga nije briga za tebekoliko tebe samu, to si zapamtite.

ANILA
14.12.2009., 22:02
Je to je baš grebanje i struganje.....isto kao papa samo što stavlja sve u mala hranilišta posebna.
Hmmm, sutra već? Ok za papu znam da treba sve biti apsolutno čisto, mislim ne razumijem koji ginek ti kaže 'ima još malo sukrvice'????

moj savjet? Mijenjaj ginekologicu, neka ti obavi tipizaciju i SVE briseve ostale (Pretpostavljam da je socijalna) i onda mijenjaj ginekologa.

U ovim našim stranicama imaš sve, daj si truda i pročitaj.
i ugl imaj na umu - prije svakoga pape minimum 6 tj nikakvi brisevi nikakve vaginalete nikakva ulja i sl, postoji mogućnost da ti nalaz ne bude dobar pokazatelj....

Da, na to sam pukla os smijeha... ima još malo sukrvice, al ok!
Presmiješno...:kava:

sunchana123
14.12.2009., 22:04
Pa daj reci?? Što ti ginići znaju samo pape uzimat i ako je sve ok dobra je ginekolog?? neš ti doktora eeeee

ANILA
14.12.2009., 22:07
Pa daj reci?? Što ti ginići znaju samo pape uzimat i ako je sve ok dobra je ginekolog?? neš ti doktora eeeee

ajd ne sekiraj se, odma če ti propizdit organizam...:p
zato smo mi tu, ne?:top:

sunchana123
14.12.2009., 22:14
ajd ne sekiraj se, odma če ti propizdit organizam...:p
zato smo mi tu, ne?:top:

propizdit organizam! :lol::lol:

hahahhaah, da imaš pravo mala.....tu smo mi! To the rescue!!!! :top:

LudaPtica
15.12.2009., 03:14
To stoji, ali anioni djeluju i na viruse. Herpes je isto virus, ne ?

A s druge strane, karcinom grlića maternice je rak, a i tu su anioni pomogli.
(cura je iz Vršca, Srbije, krivo sam prvi put rekao da je iz Zagreba, pardon)

Na kraju krajeva, glavni investitor u istraživanja je čovjek kojemu je mama umrla od raka grlića maternice, kojeg je uzročio hpv.

kyb
15.12.2009., 07:33
Jutro :) Jel vas snijeg zatrpao? :)

evo kolp.nalaza

I. od 27.11.- vidljiv TZ, ektiopij na prednjoj i dio na stražnjoj usni. Nakon oct.kis. ACE na prednjoj usni sa grubim punktracijama i mozaikom. Straga ACE koji sporo nestaje, grubempunktacije i pravilne krvne žile.
II. od 14.12. - sk vidljiva,ektioprij,areal sa B epitelom, jod negativan.
One mitoze su u biopsiji :)

Suey
15.12.2009., 08:17
To stoji, ali anioni djeluju i na viruse. Herpes je isto virus, ne ?

A s druge strane, karcinom grlića maternice je rak, a i tu su anioni pomogli.
(cura je iz Vršca, Srbije, krivo sam prvi put rekao da je iz Zagreba, pardon)

Na kraju krajeva, glavni investitor u istraživanja je čovjek kojemu je mama umrla od raka grlića maternice, kojeg je uzročio hpv.

Jasno da je herpes virus, ali ti si pisao o bakterijama ;), morao si naglasiti da djeluje i na viruse. Bakteriju je lako izliječiti (ako se pravilno liječi), no virus je neizlječiv pa to dodatno komplicira situaciju.

Valja znati i da su HPV i herpes različiti virusi - HPV je lokalni virus kojeg se moguće riješiti (kažu citolozi i biolozi da ostaje tako dugo u organizmu dok se ne prenese na drugog nositelja) dok herpes ostaje doživotno u organizmu.

Trebaš dati curama neke rezultate, istraživanja i studije + koliko to uopće košta i gdje se to uopće radi u RH? Mislim, svaka je ideja dobrodošla, ali ipak treba vidjeti koliko je koja metoda uspješna.

mariza_
15.12.2009., 11:02
:top: Drži seeeeee!!!! najgore je prošlo, to malo još odleži, eto, već je jedan dan manje za ležanje :)
Koliko su ti 'capnuli'?
haha, neznam , ali mislim dosta, danas sam dobila otpusno pismo, naravno u njemu ništa ne pise, da kontrola 30.12, a nadjoše dan:cerek:tada bude i phn, bitno mi je da su sve skinuli, što se od srca nadam, moja frendica nakon rekonizacije ima na kontrolni 23.12 pa se zezamo kako su nam to Božićni pokloni, i da ne mirujem doma, ne boli me, ne krvarim, jedino još vani nisam bila.
Svima velike puse:top:

LudaPtica
15.12.2009., 11:42
Trebaš dati curama neke rezultate, istraživanja i studije + koliko to uopće košta i gdje se to uopće radi u RH? Mislim, svaka je ideja dobrodošla, ali ipak treba vidjeti koliko je koja metoda uspješna.

Ne smijem. :)

Ukorili su me, dobio sam crveni karton za reklamu, objašnjeno mi je da se indirektna reklama tolerira među curama koje pričaju o svom iskustvu, kako su si pomogle.
Niti sam cura, niti imam (zbog prvog razloga, očito :D) direktno svojih iskustava.

kyb
15.12.2009., 12:34
Našla sam jednu super stranicu na kojoj ima SVE odlično objašnejno sa koje bi posebno izdvojila ovo o kolposkopiji na što recimo mene nikad nitko od dok. nije upozorio..

Pripreme za kolposkopiju su gotovo identicne kao za obican
vaginalni pregled i uzimanje Pap smear-a (ne moze se
obavljati u vrijeme perioda, 48-72 sata prije pretrage ne
smije se stavljati vaginalni krem, tampon isl. te sexsualno
opciti unutar 24 prije pretrage), sem sto se preporucuje
isprazniti rectum i mjehur prije pregleda, te ev. uzeti
analgetic da bi se pacijent oslobodio svake neugodnosti za
vrijeme pretrage (i.e. laganog bola pri otvaranju spekula,
pecenja prouzrokovanog premazivanjem cervix-a sircetom u
toku pretrage isl.). Ljekar (family physician) je duzan da
pripremi pacijenta za ovaj pregled.

Za vrijeme kolposkopije ginekolog posmatra kroz mikroskop i
otvorena spekula sluznicu vagine i cervix-a. Epitelna
povrsina se efikasno ocisti od sluzi fizioloskom otopinom, a
potom premaze sircetom (acetic acid). Sirce odreaguje sa
promjenjenim, dysplasticnim stanicama razlicito od zdravih i
oboji ih u bijelo. Ako se diferencijacija ne moze postici sa
sircetom, koristi se Lugol-ova otopina, koja oboji zdrave
stanice, dok promjenjene ostanu neobojene. Pored promjena u
sluznici, mogu se posmatrati i promjene u prokrvljenosti
podrucja zahvacenih dysplazijom ili upalom, te se za vrijeme
pretrage pod vodjstvom mikroskopa moze uraditi i biopsija
promjenjene sluznice ili materjal iz cervikalnog kanala
(endocervical curettage) i poslati na podrobno
patohistolosko istrazivanje.

Rezultati kolposkopije budu gotovi, obicno, za tri nedjelje
i trebaju biti prodiskutovani sa svojim doktorom.
Nakon kolposkopije, mozi doci do povremenog krvarenja ili
sukrvicavog iscjetka u trajanju od nekoliko dana. Najmanje
nedjelju dana nakon kolposkopije treba izbjegavati upotrebu
tampona, bilo kakvih vaginalnih aplikamenta, te interkurs.
Kolposkopija nosi odredjeni rizik od infekcije, te svaka
pojava groznice i povisene temperature nakon pretrage bi
trebala biti prijavljena svome doktoru.
U eksperimentalnoj fazi su elektronske sonde (electronic
probes) koje se plasiraju u cervikalni kanal, registruju i
odasiljaju informaciju o razlikama u apsorpciji i refleksiji
svjetla u normalnim i promjenjenim stanicama cervixa, te
indiciraju potrebu biopsije i daljnjeg istrazivanja
promjenjenog tkiva.
Kolposkopija se moze, pored postavljanja osnovne dijagnoze,
koristiti za kontrolu nakon konizacije (conisatio) i za
evaluaciju rezultata lijecenja.
tekst preuzet sa http://www.cafekajak.com/DomZdravlja/SR/zenske_bolesti.html

mariza_
15.12.2009., 15:19
ne griješiš, ma koji je to kreten radio papu prije 6 tjedana od biopsije, tako sam i ja napravila 1 put pa sam svoju konizaciju odgodila
, nego svima za čiste pape:cerek::top:nadam se da će i moj ponovo biti čist kao što je bio 3 puta kao suza, a imunitet je ono što me brine, kako ga dignut, sad sam na beta glukanu(700kn) a stres hm, tko ga nema, pa ne možemo biti skulirane kao da nas se baš ništa ne tiče:ne zna::)

castanea
15.12.2009., 20:15
...a imunitet je ono što me brine, kako ga dignut, sad sam na beta glukanu(700kn) a stres hm, tko ga nema, pa ne možemo biti skulirane kao da nas se baš ništa ne tiče:ne zna::)

ovo ni ja nisam znala. nakon biopsije (cin3/(cis) mi je rečeno kako bi trebala dizati imunitet, ali ništa konkretno. onda sam čitala malo po netu po stranicama poliklinika, a i ovaj i stari topic pa sam zapravo sama na svoju ruku počela uzimati A, C, E vitamin, B kompleks i aloa veru.
međutim, čitala sam na starom topicu kako su neke cure imale problema s krvnom slikom upravo jer su neke stvari počele uzimati same bez dogovora s doktorom.

sunchana123
15.12.2009., 21:17
Noni sok utječe na krvnu sliku. i njega se ne preporučava xy dana prije vađenja krvi.....lako prosurfamo u vezi toga još a i imam farmaceuta u obitelji tako da.... :)

Kyb, šta je sa ginekologicom bilo??

kyb
15.12.2009., 21:29
Nisam otišla danas jer nas je snijeg zatrpao :)
Sutra ću ujutro nadam se, jer imam oko 50 tak km do nje a na cesti koma :)

cvita 3
16.12.2009., 08:35
Molim one koji razumiju nešto iz ovog nalaza da mi pomognu ja razumijem samo ovo zadnje,nažalost CIN3.Ovo je inače nalaz biopsije kojoj je predhodio nalaz kolposkopije i papa test CIN2.Dakle ide ovako:
1.Materijal je oskudan,označen kao ekskohleat.
2.Materijal je više sitnih komadića tkiva označenih kao biopsija.
1.Histološki,krv,sluz s nešto skvama višeslojnog pločastog epitela te relativno oskudnim tračcima endocervikalnog cilidričnog epitela.Glavninu materijala čine komadići endometrija te istmičnog dijela s endometralnim žlijrzdama u proliferaciji.
2.Histološki,komadići endocerviksa s pravilnim endocervikalnim cilindričnim epitelom na površini te pravilnim endocervikalnim kriptama.Na površini jednog komadića prikazan višeslojni pločasti epitel čije stanice pokazuju poremećaj orjentacije i sazrjevanje uz polimorfizam jezgara i mitotsku aktivnost a sve najvećim dijelom prikazano u donje 2/3 ukupne debljine epitela,pri čemu se u višim slojevima vide koilociti.Žarišno se displastični epitel proteže i u više od 2/3 ukupne debljine epitela.
2.NEOPLASIA INTRAEPITHELIALIS GRADUS GRAVIS CERVICIS UTERI(CIN3)CUM KOILOCYTOSI.
Jucer sam dobila nalaz i sutra ću vjerojatno otići do svog ginekologa pretpostavljan da ću morati na konizaciju sad mi se to još i ne čini strašno nego molim Boga da je to sve.Molim vas pomagajte!!!
I da da li znate da li postoji neka stranica poliklinike ili sl.da ovo pošaljem i dobijem stručni odgovor!

cici1810
16.12.2009., 16:46
Ponavljam pitanje, ako se nađe netko tko mi može odgovoriti:
Jel koristi netko mješavinu eteričnih ulja u kantarionovom maceratu iz Bio-terre.
Kad stavljate tampon preko noći, koliko dugo ste provodile terapiju? tjedan, dva tri?, mjesec dana?
K

+
Danas sam u ljekarni dobila info da se mnogo jeftinije nego original može dobiti Aktivalov 1,3 Beta glukan. To je generik kojeg proizvodi firma Farmal iz Ludbrega.
JEl netko možda ima iskustva s tim za dizanje imuniteta? I naravno borbu protiv zlogukog "čije ime ne volim spominjati" :D
Muči me to što je origigi proizvod američki, a koliko sam čitala neka neovisna istraživanja su pokazala da su kontrole strože u Europi, pa je veća vjerojatnost da će europski, a ne američki proizvod vjerojatnije imati količine djelatnih tvari u iznosu navedenom na deklaraciji. Da li su i kod nas tak strogi, pa ako piše 500 mg beta glukana, onda ga toliko i ima u svakoj tableti koja je od našeg proizvođača??
Ne znam kaj da mislim i da li da pokušam s tim Aktivalom....

Vaša suborka :I

boGhi
18.12.2009., 20:48
zene, naisla sam na nesto...

chekirajte..

o prirodnom interferonu:
http://www.galaksija.com/planeta/interferon.htm

text....genocid nad zenama!
http://www.galaksija.com/planeta/genocid_nad_zenama.htm

i na kraju...progooglajte prof.zvonimir singer...ja sam tek ukucala i nudi se obecavajuce stivo

:)
laka noc

kirsti
19.12.2009., 22:01
Jel mi netko može preporučiti nekog privatnog ginekologa sa područja Zagreba koji se bavi tematikom hpv-a i čijim radom ste zadovoljni, a u čijoj se ordinaciji mogu napraviti svi ti postupci koji se primjenjuju u liječenju.

Mislila sam da svi ginekolozi to znaju, a na kraju sam shvatila da neki ginekolozi nemaju nikakvog iskustva u liječenju toga.
Može i na pp.

Hvala

pikica_24
20.12.2009., 06:22
Jel mi netko može preporučiti nekog privatnog ginekologa sa područja Zagreba koji se bavi tematikom hpv-a i čijim radom ste zadovoljni, a u čijoj se ordinaciji mogu napraviti svi ti postupci koji se primjenjuju u liječenju.

Mislila sam da svi ginekolozi to znaju, a na kraju sam shvatila da neki ginekolozi nemaju nikakvog iskustva u liječenju toga.
Može i na pp.

Hvala

POliklinika Vili

http://www.vili.hr/, Dr. Radončić

Lijep pozdrav

Vedranna
21.12.2009., 17:39
Bok cure. :)

Ja sam pisala tu prije nekoliko mjeseci pa da javim novosti, svako iskustvo nekome dobro dođe.:D

Pronašli su mi hpv tip 16 i promjene ASC-US.
Ginekologica mi je preporučila Interferon vaginalete. Morala sam ih naručiti u imunološkom zavodu a čekala sam ih dva-tri mjeseca.
Uzela sam dvije kutije i koristila ih tokom dva mjeseca.

Uglavnom, sad sam bila na pregledu i papa mi se skroz poboljšao. Nema više ništa na njemu.

Napraviti ću još jedan pregled za 4 mjeseca, za svaki slučaj a onda ponovu tipizaciju na hpv da vidim da li je još uvijek tu.

seven_
21.12.2009., 18:06
Sad me zvala sestra iz ginekološke ambulante... prije tjedan dana sam radila papa test i stigli su nalazi. Imam CIN III :(. Ne znam detalje,sutra odmah moram doći kod ginekologice i totalno sam u panici :(.

Prije trudnoće sam imala CIN II + HPV viskoroizičnog tipa. Bebica sad ima 7 mjeseci . Nadala sam se da ću biti jedna od onih sretnica kojima se cin u trudnoći povukao, međutim stanje se pogoršalo.

Sad me zanima... kako ide tijek lječenja? Postoje li neke alternativne metode i preparati? Kakve su mi šanse za novu trudnoću ako mi naprave konizaciju i uspijem se riješiti CIN-a? Koji je najbolji način lječenja?

Molim vas za savjet, jako sam uplašena... :(

Martika
21.12.2009., 20:03
Pozdrav svima!
Nažalost, i ja vam se pridružujem u vašim i mojim mukama. :(
Moj papa = CIN II
Nakon tog nalaza sam se strašno uplašila i mislila da umirem sve dok nisam naišla na vas. Stvarno ste fantastične i drago mi je što mnogih više nema ovdje na forumu jer to ulijeva nadu u izlječenje.

Kolposkopija kod ginića = kolposkopski cirkularno polje od 9 do 4 sata i mozaik. ABE promjene naročito u lijevom fornixu vagine.

Dobila sam uputnicu za bolnicu za kolposkopiju.
Trebam savjet - ići privatno (Gdje???:confused:) ili otići u bolnicu s tom uputnicom?

Hvala unaprijed!

sunchana123
21.12.2009., 20:04
Seven - nemaš šta biti uplašena.....uzmi si vremena i pročitaj svih 89 stranica.

Konizacija ne znači nemogućnost nove trudnoće.
Prvi korak će biti kolposkopija i biopsija, nakon toga kontrolni papa.

I što se tiče imuniteta, imaš također na forumu savjete, iako ako ti je pravo stanje cin III, imunitet neće riješiti cin, ali ti može pomoći da setijelo brže i lakše riješi cin-a.

sunchana123
21.12.2009., 20:14
Dobila sam uputnicu za bolnicu za kolposkopiju.
Trebam savjet - ići privatno (Gdje???:confused:) ili otići u bolnicu s tom uputnicom?

Hvala unaprijed!

Ne možeš ići privatno sa uputnicom.....privatno se uvijek plaća, kolposkopija oko 150 kn.
a gdje se naručuješ ne znam.....sigurno ima po velikim bolnicama, a i nije mi jasno kako ti ginekologica nije rekla gdje se možeš naručiti?? :flop:

Martika
21.12.2009., 20:16
Prije trudnoće sam imala CIN II + HPV viskoroizičnog tipa. Bebica sad ima 7 mjeseci . Nadala sam se da ću biti jedna od onih sretnica kojima se cin u trudnoći povukao, međutim stanje se pogoršalo.

Mene si utješila ovim dijelom svog posta jer ja liječim neplodnost, a sad još i ovo. :rofl: MIslila sam da više neću moći niti pomisiti na trudnoću, a kamoli još koji puta pokušati.
Kako si riješila taj CIN II prije trudnoće?

Sad me zanima... kako ide tijek lječenja? Postoje li neke alternativne metode i preparati? Kakve su mi šanse za novu trudnoću ako mi naprave konizaciju i uspijem se riješiti CIN-a? Koji je najbolji način lječenja?

Molim vas za savjet, jako sam uplašena... :([/QUOTE]

U potpunosti znam kako ti je, a mislim da i svi drugi koji su ovdje to znaju.
Polako - i riješit ćemo se mi svi tih CIN-ova i HPV - ova.

Martika
21.12.2009., 20:18
Ne možeš ići privatno sa uputnicom.....privatno se uvijek plaća, kolposkopija oko 150 kn.
a gdje se naručuješ ne znam.....sigurno ima po velikim bolnicama, a i nije mi jasno kako ti ginekologica nije rekla gdje se možeš naručiti?? :flop:

Ma, znam da ne mogu privatno s uputnicom. Dilema je: privatno ili u bolnicu? Ako privatno, kuda?

seven_
21.12.2009., 22:39
Cure, hvala vam na podršci i na ohrabrenju :grli:. Davno sam bila na ovoj temi... CIN I pa CIN II...i sad CIN III :(. Uživala sam u trudnoći i svojoj bebici,skroz sam zaboravila na protekli HPV i evo ga opet...:rolleyes:

Sutra idem kod gin da mi pojasni nalaz i kaže što dalje... Javim detalje :mig:.

creep
22.12.2009., 15:13
evo mene u bolnici,jučer je bila konizacija,kaže dr da su velik komad odrezali i neka su,rađat više neću,samo da sam zdrava za svoje anđele kući :)

ne krvarim,ne boli,ma kamenčina mi pala sa srca,još samo dočekat nalaze...

pozz svima i Anila sorry što se nisam javila,bila sam izvan sebe par dana pred odlazak u bolnicu...

castanea
22.12.2009., 17:52
evo mene u bolnici,jučer je bila konizacija,kaže dr da su velik komad odrezali i neka su,rađat više neću,samo da sam zdrava za svoje anđele kući :)

ne krvarim,ne boli,ma kamenčina mi pala sa srca,još samo dočekat nalaze...

Može par pitanja jer mene isto čeka uskoro. Vjerojatno početkom veljače. Koliko god da me strah, toliko s druge strane jedva čekam da sve bude što prije i da se sve završi.

Kakve pretrage si trebala obaviti prije konizacije (krv....i sl.)? U samoj bolnici jel moram šta još obaviti prije operacije? Koliko dugo traje operacija? Jel opća anestezija? Koliko se ostaje u bolnici? A kasnije mirovanje i bolovanje?

Ili ako se netko od drugih cura koje su nedavno bile na konizaciji i sjećaju se detalja molim vas da napišete.

Tebi želim što brži oporavak :grli:

seven_
22.12.2009., 19:05
Bila danas kod ginićke, malo me smirila. Dala mi je Betadine vaginalete,poslije toga Albothyl vaginalete i na kraju vaginalete od kantariona. Uglavnom, protuupalna terapija i dizanje imuniteta. Kontrola za 3 mjeseca. Ako se cin ne spusti na 1, idem na koposkopiju,biopsiju i konizaciju. Kupila sam Lactogyn kapsule,tinkturu od matične mliječi i Astaxanthin complex (po preporuci tete u ljekarni u kojoj rade vaginalete od kantariona, kaže da je super za imunitet u borbi s hpv-om :ne zna:). Pitala sam ginićku za Interferon vaginalete, kaže da se više toliko ne koriste, skupe su,a ne pomažu kod svakoga :ne zna:.

Imate kakvu preporuku za alternativno liječenje tj. za prirodno podizanje imuniteta :s? Jel netko pio nekakve čajeve?

sunchana123
22.12.2009., 20:06
Ma, znam da ne mogu privatno s uputnicom. Dilema je: privatno ili u bolnicu? Ako privatno, kuda?

Ijoooj pa to si i napisala, sorry valjda sam mjesečarila.
Za kolposkopiju odi u Harni, Vili ili polikliniku, na ovim našim stranicama imaš sva naša iskustva sa ginekolozima.

sunchana123
22.12.2009., 20:10
Bila danas kod ginićke, malo me smirila. Dala mi je Betadine vaginalete,poslije toga Albothyl vaginalete i na kraju vaginalete od kantariona. Uglavnom, protuupalna terapija i dizanje imuniteta. Kontrola za 3 mjeseca. Ako se cin ne spusti na 1, idem na koposkopiju,biopsiju i konizaciju. Kupila sam Lactogyn kapsule,tinkturu od matične mliječi i Astaxanthin complex (po preporuci tete u ljekarni u kojoj rade vaginalete od kantariona, kaže da je super za imunitet u borbi s hpv-om :ne zna:). Pitala sam ginićku za Interferon vaginalete, kaže da se više toliko ne koriste, skupe su,a ne pomažu kod svakoga :ne zna:.

Imate kakvu preporuku za alternativno liječenje tj. za prirodno podizanje imuniteta :s? Jel netko pio nekakve čajeve?

Sa cin III da čekaš??
Ja bi obavezno na kolposkopiju u najmanju ruku. Mene su sa cin II već 'grdili' što ne urgiram......znam da ti je ovako lakše, ali ne vrijedi riskirati CIS

seven_
22.12.2009., 22:15
Sa cin III da čekaš??
Ja bi obavezno na kolposkopiju u najmanju ruku. Mene su sa cin II već 'grdili' što ne urgiram......znam da ti je ovako lakše, ali ne vrijedi riskirati CIS

I meni je čudno što me nije odmah poslala na kolposkopiju :rolleyes:. Možda da odem privatno? Može li se taj pregled obaviti za vrijeme trajanja terapije vaginaletama tj.može li to utjecati na kolposkopski nalaz :confused:?

sunchana123
23.12.2009., 08:27
I meni je čudno što me nije odmah poslala na kolposkopiju :rolleyes:. Možda da odem privatno? Može li se taj pregled obaviti za vrijeme trajanja terapije vaginaletama tj.može li to utjecati na kolposkopski nalaz :confused:?

Nemoj ništa stavljati pred ikakve pretrage.

creep
23.12.2009., 08:35
Može par pitanja jer mene isto čeka uskoro. Vjerojatno početkom veljače. Koliko god da me strah, toliko s druge strane jedva čekam da sve bude što prije i da se sve završi.

Kakve pretrage si trebala obaviti prije konizacije (krv....i sl.)? U samoj bolnici jel moram šta još obaviti prije operacije? Koliko dugo traje operacija? Jel opća anestezija? Koliko se ostaje u bolnici? A kasnije mirovanje i bolovanje?

Ili ako se netko od drugih cura koje su nedavno bile na konizaciji i sjećaju se detalja molim vas da napišete.

Tebi želim što brži oporavak :grli:

nakon pape cin3 radila sam kolposkopiju i biopsiju,10 dana sam čekala nalaze-cis. odmah sam otišla radit pretrage pred hospitalizaciju-krv,urin,krvna grupa i sa tim nalazima sam otišla anesteziologu koji dakle odobrava anesteziju. u bolnicu sam došla u nedjelju,nikakve pretrage samo post cijeli dan,u ponedjeljak ujutro operacija-stavili su mi infuziju i onda na stol (taj dio je najstravičniji) al onda su me uspavali (opća anestezija) i kad sam se probudila sve je bilo gotovo :) malo me bolilo kao pred menzis i odmah su mi dali inekciju,taj dan u šok sobi a drugo jutro u sobi i sve ok,bez bolova,samo mala sukrvica i to je to. najbolniji dio svega mi je bila biopsija a sad treba čekat nalaze i nadam se da sam gotova sa svime.

tebi sretno i hvala na dobrim željama!

creep
23.12.2009., 11:25
žene upomoć!kaže mi dr da bi sutra mogla kući al će me prije toga pogledati spekulumom :eek:pa jel to može 3 dana nakon konizacije? sva sam u komi sad :(

mariza_
23.12.2009., 16:40
žene upomoć!kaže mi dr da bi sutra mogla kući al će me prije toga pogledati spekulumom :eek:pa jel to može 3 dana nakon konizacije? sva sam u komi sad :(

drž se draga, kao i sve moje drage cure tu, meni su danas javili da dodjem u pondjeljak na pregled i valjda je stigao phn, kažu došao ginić u labaratorij i pita je gotovo od one njegove, danas po uputnicu, i da me on u pondjeljak pogleda, a ja kako sam svašta prošla, stvaram scenaraije :( jer neznam nalaz phn, a onda opet nadam se da je sve dobro:ne zna::)Uglavnom veseli mi Božićni blagdani kao i svima vama, a za imunitet sam na beta glukanu, a da se nisam pod stresom, jesam, ali što je tu, idemo dalje, sve vas ljubim i drzim fige da se rješimo beštije:)

mariza_
23.12.2009., 22:10
ja sam došla u pondjeljak u srijedu van, ne vidim razloga što ti za Božić nebi bila doma, i svima:zivili:

mariza_
24.12.2009., 09:46
ja sam došla u pondjeljak u srijedu van, ne vidim razloga što ti za Božić nebi bila doma, i svima:zivili:
sve najbolje drage, vidim nikog nema, a treba te mi, saznala sam da mi phn nije čistih rubova i da je cin3 pa ja iza nove idem na histerokomiju,:bang:a isti slučaj mi je sa frendicom, nisu sve odrezali:( pokušavam biti mirna, ali umorna sam od slinih peripetija, plakala bi, pravim se hrabra. što je tu je , moram dalje, a vama želim da vas ne zadesi kao mene nakon 3 puta čiste papa nadju cin3 u kanaliću, sve vas volim jer jedino se mi razumijemo i znamo kroz što prolazimo, kaže mi ginić da bi u 99% slučaja ovo trebao biti kraj i pobjeda nad cinovima , ostaje mi da vjerujem, čitamo se:):kiss:

LudaPtica
26.12.2009., 13:19
Sretni vam blagdani cure !

Želim vam sve bolje i bolje i sve najbolje!

kirsti
27.12.2009., 16:27
Jel netko odlazi na preglede kod dr. Silve Babić u ordinaciju na Trnskom ? Molila bih nekog da napiše svoja iskustva. Može i na pp.

Postoji li uopće u Zg neka druga pouzadana ordinacija osim Harni, Vili i Ginoderme vezano uz liječenje hpv-a ?
Pretpostavljam da oni imaju puno pacijenata pa se bojim da ih više ni ne doživljavaju već sve rješavaju kao po traci.

Inače što se tiče samog liječenja, nije mi jasno zašto liječnici šute kad su u pitanju lijekovi za podizanje imuniteta. Meni je jedan privatni liječnik kad sam ga pitala za preporuku što uzimati za imunitet rekao da pitam u ljekarni.

Inače spominje se ovdje često aloe vera, ja se malo bojim to uzimati jer sam jednom naišla na netu na dugačak popis restrikcija- tko ne bi smio uzimati to sredstvo i onda sam prestala s tim.

Hvala

sunchana123
27.12.2009., 20:05
Cuureeee sretan Božić!
Pusa voli vas sve Sunči..... :grli:

ANILA
27.12.2009., 20:53
Da, da... sve naj curkice...:)
pusa!

HAL3
28.12.2009., 12:40
Šmrc :tuzni:
Danas sam dobila nalaze briseva nakon lošeg PAPE (CIN1), i kaže između ostalog slijedeće;
Roche Amplicor PCR test na HPV genotip iz skupine visokog rizika (16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59 i 68) - POZITIVAN
Okej, imam HPV, ali brate mili, ovoliko brojeva u nizu mi je zastrašujuće :horor:
U srijedu sam kod ginićke naručena na redovni godišnji UZV pa će mi i ona reći, ali do tada ću si nokte izgristi :(:visi:

sunchana123
28.12.2009., 14:00
hal3

ti brojevi su tipovi HPVa iz skupine visokog rizika, nemaš ih ti sve, Rocheov test samo daje potvrdu da imaš neki od tih.
Godišnji UZV nema veze niti će imati veze sa HPVom pa se tu nemaš šta brinuti, jedino ako srijedu čekaš samo radi razgovora sa ginekologicom.

Uf, ja nisam bila 2 god na UZVu, dogodilo mi se ovo sa HPVom pa sam rekla, prvo to riješim a dalje ćemo vidjeti. Nadam se da mi je iduća papa isto u redu, onda se na UZV sigurno naručujem.

eywa123
28.12.2009., 17:59
Idući tjedan idem na prvi ginekološki pregled. Primijetila sam da mi je neobičan vaginalni otvor. Užasno me strah da su to kondilomi. Naime, sam otvor je neobičan. Iako je to "neobičan" relativno jer doista ne znam kako bi zapravo trebao izgledati. Nije pravilnog tj. nekakvog ovalnog oblika, već je " resast".
Pretraživala sam slike kondiloma i to doista ne sliči njima no ipak me brine.
Sam vaginalni otvor, koji je vidljiv samo kada se dovoljno raširi, sliči na krug koji je obavijen tim resicama. Ne izgledaju kao izrasline. Iste su boje kao i ostalo "tkivo"...Znači, na području gdje je bio himen (mislim da je tako)....Nisam primjetila promjene na tom dijelu tijela, niti imam ikakve druge simptome bolesti... Imam istog spolnog partnera dvije godine, koji mi je ujedno i prvi. ..,,,Ispričavam se zbog ovako laički postavljenog pitanja, no doista ne znam kako bi to drugačije objasnila.
Puuuuuno Vam hvala.... :confused:

ANILA
28.12.2009., 18:52
Da, da... sve naj curkice...:)
pusa!

http://anilas.forumhr.com/gallery/Slikice/lanak-iz-Veernjeg-lista-pic_2.htm?full=true

http://anilas.forumhr.com/gallery/Slikice/Slikice-cat_c1.htm

HAL3
28.12.2009., 21:08
sunchana 123, hvala na objašnjenju :)
Zvala sam ginićku i rekla mi da joj odmah danas donesem nalaz. Dala mi je uputnicu za kolposkopiju, pa sutra odmah zovem zakapariti si neki termin.

eywa123
29.12.2009., 09:30
pozdrav!
Idući tjedan idem na prvi ginekološki pregled. Primijetila sam da mi je neobičan vaginalni otvor. Užasno me strah da su to kondilomi. Naime, sam otvor je neobičan. Iako je to "neobičan" relativno jer doista ne znam kako bi zapravo trebao izgledati. Nije pravilnog tj. nekakvog ovalnog oblika, već je " resast".
Sam vaginalni otvor, koji je vidljiv samo kada se dovoljno raširi, sliči na krug koji je obavijen tim resicama. Ne izgledaju kao izrasline. Iste su boje kao i ostalo "tkivo"...Znači, na području gdje je bio himen (mislim da je tako)....Nisam primjetila promjene na tom dijelu tijela, niti imam ikakve druge simptome bolesti... Imam istog spolnog partnera dvije godine, koji mi je ujedno i prvi. ..,,,Ispričavam se zbog ovako laički postavljenog pitanja, no doista ne znam kako bi to drugačije objasnila.
Puuuuuno Vam hvala....:confused:

eywa123
30.12.2009., 14:07
pozdrav!
Puuuuuno Vam hvala....:confused:
nitno ništa? :confused:

goranka13
31.12.2009., 12:36
Cure...samo da Vam poželim sve najbolje u 2010. godini...dršte se i guštajte danas!!!!

Pusa VELIKA!!!

dagnjica
03.01.2010., 12:55
jedno pitanje.

dakle, radila sam papu prije 2 mjeseca i bio je negativan, sve u redu. No, oko dva tjedna nakon pojavio mi se mali mjehurić, kao bradavica na međici. ja sam to zanemarila misleći da je prištić ili nešto slično. nakon dva tri tjedna sam primjetila još 2, a zadnjih dana ima ih nekoliko.

gin mi je bila na godišnjem 2 tjedna i blagdani i sve, sad se spremam otići u utorak. ali nije mi jasno kako se u tako kratkom periodu mogao razviti virus ukolko on nije dijagnosticiran? da li je moguće da je neki drugi uzrok tomu?
sumnjam da je herpes jer nije bilo niti crvenila, niti se povuklo kroz par tjedana.
i da - stalan partner i to sve

Hvala :)

goranka13
18.01.2010., 06:32
A di ste sve nestale?! :(

castanea
18.01.2010., 20:35
A di ste sve nestale?! :(

Evo me :)
Goranka zašto tužni smajl? Malo optimizma?

Kako ste cure?

dixx
19.01.2010., 15:26
Pozdrav cure!

Eto mene nažalost. Imala sam CIN III i radila sam biopsiju kojom je valjda uklonjeno to tkivo jer su tri nalaza nakon toga bila ok.

Sad sam dobila nalaz i imam CIN II i piše da su promjene uzrokovane HPV-om. Bila sam već jednom na tipizaciji i tada je nalaz na HPV visokog rizika bio negativan.

Jel se još kome sve to vratilo nakon par dobrih nalaza? Ja sam mislila da sam završila s tim i sad opet... :(

dea123
19.01.2010., 16:49
Pozdrav cure!

Eto mene nažalost. Imala sam CIN III i radila sam biopsiju kojom je valjda uklonjeno to tkivo jer su tri nalaza nakon toga bila ok.

Sad sam dobila nalaz i imam CIN II i piše da su promjene uzrokovane HPV-om. Bila sam već jednom na tipizaciji i tada je nalaz na HPV visokog rizika bio negativan.

Jel se još kome sve to vratilo nakon par dobrih nalaza? Ja sam mislila da sam završila s tim i sad opet... :(

Mene moja ginekologinja nije slala na nikakve biopsije itd, najprije sam išla na kolposkopiju gdje se doktor krstio i pitao me pa dobro a što je s vama ja reko zašto? VI NEMATE NIŠTA a , Papa test pokazao CIN 3,neda men vrag mira odem ja za 2 mjeseca kod privatnika na kolposkopiju i napravim nalaz i priča opet ista. u 7 mj ja odem na papa test i ono NIŠTA NALAZ NAJUREDNIJI DA NEMOŽE BIT UREDNIJI . Pa ti sad vidi kad ti doktor kaže imaš RAK a oni naprave lažni nalaz .... No sad bi trebala ić opet na papu pa da vidimo ,iako mislim da je sve ok ...

goranka13
19.01.2010., 17:04
Evo me :)
Goranka zašto tužni smajl? Malo optimizma?

Kako ste cure?

Pa danima nije bilo nikog...već sam se zabrinula da sam na krivom mjestu...zona sumraka :D

Eko za koji tjedan bi trebala ić na prvi papa od letza...malo sam počela brijati da nešto opet neće biti dobro... Al bit će sve ok!!! Jel tako?!

:D

Pusa cure!!!!

dixx
19.01.2010., 20:53
sve najbolje drage, vidim nikog nema, a treba te mi, saznala sam da mi phn nije čistih rubova i da je cin3 pa ja iza nove idem na histerokomiju,:bang:a isti slučaj mi je sa frendicom, nisu sve odrezali:( pokušavam biti mirna, ali umorna sam od slinih peripetija, plakala bi, pravim se hrabra. što je tu je , moram dalje, a vama želim da vas ne zadesi kao mene nakon 3 puta čiste papa nadju cin3 u kanaliću, sve vas volim jer jedino se mi razumijemo i znamo kroz što prolazimo, kaže mi ginić da bi u 99% slučaja ovo trebao biti kraj i pobjeda nad cinovima , ostaje mi da vjerujem, čitamo se:):kiss:

:eek:
Histerektomija??? CIN III u kanaliću???

Ja sam isto imala CIN III i zatim 3 dobra papa testa. Ovaj sad nije dobar. Ne moram ni reći o čemu sad razmišljam. A joj :( drž' se :grli:

8472
20.01.2010., 12:41
Pitanjce.

Da li se na "Zavodu za javno zdravstvo" ZG
pri tipizaciji na HPV koristi PRC DNA metoda?

efghi
20.01.2010., 17:44
evo napokon nakon godina odlaska kod raznoraznih doktora - sto socijalno, sto privatno, napokon papa test savrsen! bez cina, hpv-a, upale, parakeratoze i sl. jos samo cekam test na hpv (nadam se neg.)
uglavnom ako nekom treba preporuka strucnog, ljubaznog, toliko spremnog pomoci i ne toliko skupog lijecnika koji mi je stvarno mnogo pomogao, neka se slobodno javi na pm

castanea
20.01.2010., 19:49
Pa danima nije bilo nikog...već sam se zabrinula da sam na krivom mjestu...zona sumraka :D
Eko za koji tjedan bi trebala ić na prvi papa od letza...malo sam počela brijati da nešto opet neće biti dobro... Al bit će sve ok!!! Jel tako?!
:D
Pusa cure!!!!

Joj znam :D
Ja u ponedjeljak idem na kontrolu, to je tri mjeseca nakon biopsije. Danas sam dobila nalaz pape i opet je cin II. Kao što mi je doktor rekao vjerojatno ću na konizaciju.
A sve kao ne mislim na to i baš sam si super sva optimistična:rofl:

mariza_
21.01.2010., 04:03
:eek:
Histerektomija??? CIN III u kanaliću???

Ja sam isto imala CIN III i zatim 3 dobra papa testa. Ovaj sad nije dobar. Ne moram ni reći o čemu sad razmišljam. A joj :( drž' se :grli:
Vjerujem kako si ti mlađa od mene, tako da mislim da se tebi to neće dogoditi , a ja sam u menopauzi, rodila sam, tako nakon konizacije, 3 čiste pape, pa ona opet cin 3, pa rekonizacija za mene ovo najbolje rješenje, dobila sam termin 16.2. napravit krvnu sliku i slikat pluća pa u bolnicu.Nekako sam, bar zasada smirena i to normalno prihvatila, no drž te mi fige, ipak je to veći zahvat i ide rez, a koliko sam dosada vidjela u bolnici, ni prva a ni zadnja, pa kad se mora što drugo:ne zna:Tješi me što su mi ginići rekli da s tim defintivno rješavam problema.I ja se nadam i drage moje, pišemo se, čitamo se.Bwt kad sam išla se naručit u bolnicu kraj mene je bila žena koja to napravila u 12 mjesecu, kaže sve izvadila i jajnike, da nebi za 1g opet i reče da se odlično osjeća, sve se dovelo u red, a nisam naravno jedino s njom pričala nego i s drugima iza kojih je taj zahvat.
Nije lako biti žena, ali mi smo veliki borci, zar ne:mig: i svima :grli:

Joya
21.01.2010., 08:41
Mariza - ako sam dobro shvatila - imala si konizaciju pa 3 čiste pape pa rekonizacija? I sad opet ideš na operaciju?
Pa ne mogu vjerovati.
Meni je sad idući mjesec kontrolni papa, 4. nakon konizacije. Baš si me sad smrzla i dala mi za misliti.
U svakom slučaju, držim ti fige i vjerujem da će sve dobro proći, bravo za hrabrost i pozitivu.

Fem
22.01.2010., 11:13
Meni ginekolog ne zeli napisati uputnicu za test na HPV, a lijecnica opce prakse kaze da je to stvar ginekologa (iako sam jednom dobila kod nje uputnicu). U 3. mjesecu prosle godine sam bila pozitivna, od tada mi je jedan papa bio u redu, drugi sada cekam rezultate, ali svejedno bih se htjela ponovo testirati na HPV da vidim da pise negativan i da se smirim. Zna li netko koliko kosta taj test bez uputnice i moze li se negdje kod privatnika obaviti? Koliko vi cekate na rezultate pape?

Takodjer, ako netko zna nekog ginekologa u Zagrebu koji ne stedi na uputnicama i koji je stvarno dobar nek mi javi na PM

castanea
22.01.2010., 18:46
Nije lako biti žena, ali mi smo veliki borci, zar ne:mig: i svima :grli:
:grli:
Moja mama je prije 15 godina, u svojoj 45.-oj godini, također izvadila sve. To je zapravo bio kraj. I nikakvih problema nije imala kasnije. Živa i zdrava danas i sad meni pruža podršku.

Ines99
25.01.2010., 00:54
Pozdrav cure!

Ja isto imala cinIII, radila sam biopsiju, kolposkopiju i onda otisla na lletz konizaciju (jer jos nisam rodila). Nakon toga su nalazi bilo ok otprilike godinu dana. U medjuvremenu sam pokusavala zatrudnit, pa nije islo. Onda sam pila klomifen i isla na 3 inseminacije i opet nista od trudnoce. Napokon sam pristala i otisla na laparoskopiju gdje su mi nasli zacepljenje jajovoda, tako da mi sto se trudnoce tice ostaje na raspolaganju ivf. U medjuvremenu se opet pojavio cinII. Lijecnik kaze da to ne znaci jos nista. Izludjena sam vise od lijecnika, bolnica i dijagnoza! Vise nisam pametna sto da radim!

LudaPtica
25.01.2010., 07:54
Strašno.
Oprosti na pitanju: koje uloške koristiš?

pikica_24
25.01.2010., 08:29
Strašno.
Oprosti na pitanju: koje uloške koristiš?

Kako znas da je strasno? Jesi li imala hpv ili koji put los nalaz papa testa? Lijepo je kad savjete daju oni koji sami nisu nista od ovoga prosli...:rolleyes:

LudaPtica
25.01.2010., 12:40
Kako znas da je strasno? Jesi li imala hpv ili koji put los nalaz papa testa? Lijepo je kad savjete daju oni koji sami nisu nista od ovoga prosli...:rolleyes:
Nisam, a ni neću - ja nisam "ona" :)
Strašno je, i to toliko da - ne mogu ni zamisliti koliko!

Savjet ne dajem, samo suosjećam. Znaš, ja jako volim cure :cerek:
Ne usuđujem se davati savjete, nisam to osobno proživio, niti sam ginekolog/doktor/bakteriolog/štogod po zanimanju.

Za temu sam se zainteresirao zbog drage mi prijateljice koja se eto razbolila..
Počeo sam prčkati po forumu i vidio tisuće i tisuće poruka po raznim temama, a da ne spominjem koliko čitanja ima, to su brojke od stotine tisuća, 20k gore/dolje.
To je ono što mi je najstrašnije.

Interesirajući se za tu temu (ženskog zdravlja) otkrio sam da su mnoge osobe iz moje bliže okoline u nekakvoj borbi, cure s kojima se možda i svakodnevno družim, neke poznajem od malih nogu.

A mi dečki, ni ne znamo što sve postoji oko nas.
Što je još možda i strašnije, a to znam iz "muške svlačionice" - neke itekako nije ni briga. :rolleyes:

I tu sam, pokušavam se iskupiti, i za njih i za sebe.

dixx
25.01.2010., 13:19
Jel zna netko kolika je cijena lasera u poliklinici Vili?

Moze i na PM.

Hvala!

sudokom
25.01.2010., 13:59
e , mozete li mi reci treba li uputnica za otici se testirati na HPV u zagrebu?? ne znam je li razlika posto sam decko :D al ovo je jedina tema o tome na forumu pa ovdje pitam ...

pikica_24
25.01.2010., 14:41
Jel zna netko kolika je cijena lasera u poliklinici Vili?

Moze i na PM.

Hvala!

1000-2000 kuna! 1200 kuna mislim kondilomi, 2000 cin

pikica_24
25.01.2010., 14:46
Nisam, a ni neću - ja nisam "ona" :)
Strašno je, i to toliko da - ne mogu ni zamisliti koliko!

Savjet ne dajem, samo suosjećam. Znaš, ja jako volim cure :cerek:
Ne usuđujem se davati savjete, nisam to osobno proživio, niti sam ginekolog/doktor/bakteriolog/štogod po zanimanju.

Za temu sam se zainteresirao zbog drage mi prijateljice koja se eto razbolila..
Počeo sam prčkati po forumu i vidio tisuće i tisuće poruka po raznim temama, a da ne spominjem koliko čitanja ima, to su brojke od stotine tisuća, 20k gore/dolje.
To je ono što mi je najstrašnije.

Interesirajući se za tu temu (ženskog zdravlja) otkrio sam da su mnoge osobe iz moje bliže okoline u nekakvoj borbi, cure s kojima se možda i svakodnevno družim, neke poznajem od malih nogu.

A mi dečki, ni ne znamo što sve postoji oko nas.
Što je još možda i strašnije, a to znam iz "muške svlačionice" - neke itekako nije ni briga. :rolleyes:

I tu sam, pokušavam se iskupiti, i za njih i za sebe.

LIjepo... istina da se nista ne zna. Ovih dana su recimo novine pune, i ko neka propaganda se preporucuje cijepljenje djevojčica, što ne da je glupo nego je nepotrebno. Isto tako ne rijetko čujem kako se djevojke upozorava da mijenjanje partnera nije dobro, pa do toga da ispada da hpv dobivaju samo promiskuitetni, a najvise od svega me smeta jer se muskarci i djecaci koji su prenosioci virusa isljucuju opcenito iz liječenja ali i iz cijepljenja!
I bas to, nije ih briga, nemaju simpotome... mislim da bi se muska populacija trebala puno vise staviti pod nadzor...

castanea
25.01.2010., 15:21
Može mala pomoć, čitam stare teme i malo po netu, ali se ne snalazim baš: jel krioterapija isto što i hladna koagulacija po Semmu?

Danas sam bila na kontroli (biopsija cinIII/cis, kontrolni papa nakon 3 mjeseca cinII) i doktor me šalje sad u srijedu na hladnu koagulaciju po Semmu (nisam rađala pa bi zato sačekao da klasičnom konizacijom).

Jel ta hladna koagulacija isto što i krioterapija ili sam ja sve pomiješala čitajući stare postove?

HAL3
26.01.2010., 08:27
Cure, može pitanje...:mig:
U petak 22.o.m. bila sam na kolposkopiji, kada mi je učinjena i biopsija. Neljubaznost ginekologa i med sestre neću osobito komentirati, osim što mi na moje pitanje uopće nisu dali odgovor o mom ponašanju nakon "zahvata". Dakle, rečeno mi je samo da neću krvariti jer su me napunili tamponom....jedva sam uspjela izvući informaciju da ga smijem izvaditi navečer :rolleyes:. Sad, danima nakon biopsije nosim uložak, jer ipak ima neke sukrvice. Uglavnom je smeđa, tu i tamo svježe krvi. Ali, da li se vama događalo da na wc papiru ugledate....ne znam....komadiće nečega:confused:? Nemam pojma kako objasniti što je to, kao komadići tkiva :confused:.
Nije mi niti odgovoreno trebam li mirovati, pa sam pretpostavila da ne moram, i slijedeći dan otišla na skijanje. Nisam doduše puno skijala....onako penzionerski...:rolleyes:

LudaPtica
26.01.2010., 12:01
e , mozete li mi reci treba li uputnica za otici se testirati na HPV u zagrebu?? ne znam je li razlika posto sam decko :D al ovo je jedina tema o tome na forumu pa ovdje pitam ...

Koliko sam shvatio - za dečke nema pouzdanog testa na hpv.

kala_st
26.01.2010., 15:41
Drage moje,
ja nisam ovdje nova, iako me vi nitko ne znate, ali sam čitala i pratila vaša iskustva i probleme dok je bilo potrebe za tim :) !
Neću puno pričati o sebi, samo ukratko da znate o čemu se radi:
CIN III, HPV visokog rizika.....DO NEDAVNO! :)
Sve probleme sam riješila alternativnom metodom, nikakva konizacija, ništa!
Nisam jedina koja je ovako ozbiljnu dijagnozu riješila upravo tim receptom.
Mojoj prijateljici (sa istom dijagnozom) i meni je itekako pomoglo!
Nitko sretniji od mene!
Znam da vam je teško i da se neke od vas već jako dugo bore s tim.
Ja sam tu da podijelim s vama ono što znam, da pomognem.
Ako je itko zainteresiran slobodno se javite.
Dosta sam zauzeta ali ću pratiti forum da vam napišem recept ako netko želi.
Ne znam sad koja su pravila ovdje na forumu i šta se smije pisati a šta ne.
Uputite me, a ja ću vam pomoći!

Pozdrav!!!

Ines99
26.01.2010., 23:35
Drage moje,
ja nisam ovdje nova, iako me vi nitko ne znate, ali sam čitala i pratila vaša iskustva i probleme dok je bilo potrebe za tim :) !
Neću puno pričati o sebi, samo ukratko da znate o čemu se radi:
CIN III, HPV visokog rizika.....DO NEDAVNO! :)
Sve probleme sam riješila alternativnom metodom, nikakva konizacija, ništa!
Nisam jedina koja je ovako ozbiljnu dijagnozu riješila upravo tim receptom.
Mojoj prijateljici (sa istom dijagnozom) i meni je itekako pomoglo!
Nitko sretniji od mene!
Znam da vam je teško i da se neke od vas već jako dugo bore s tim.
Ja sam tu da podijelim s vama ono što znam, da pomognem.
Ako je itko zainteresiran slobodno se javite.
Dosta sam zauzeta ali ću pratiti forum da vam napišem recept ako netko želi.
Ne znam sad koja su pravila ovdje na forumu i šta se smije pisati a šta ne.
Uputite me, a ja ću vam pomoći!

Pozdrav!!!
Uh, to je tako lijepo cuti, cestitam!
Naravno da ima zainteresiranih za recept, za pocetak ja (nadam se da nije nesto komplicirano). Ne znam tocno za pravila foruma, mislim da se ne smiju stavljati imena, adrese, br.telefona i sl., nikakve reklame, svejedno najlakse ce biti da posaljes privatnu poruku. Unaprijed zahvaljujem

Ines99
26.01.2010., 23:43
Cure, može pitanje...:mig:
U petak 22.o.m. bila sam na kolposkopiji, kada mi je učinjena i biopsija. Neljubaznost ginekologa i med sestre neću osobito komentirati, osim što mi na moje pitanje uopće nisu dali odgovor o mom ponašanju nakon "zahvata". Dakle, rečeno mi je samo da neću krvariti jer su me napunili tamponom....jedva sam uspjela izvući informaciju da ga smijem izvaditi navečer :rolleyes:. Sad, danima nakon biopsije nosim uložak, jer ipak ima neke sukrvice. Uglavnom je smeđa, tu i tamo svježe krvi. Ali, da li se vama događalo da na wc papiru ugledate....ne znam....komadiće nečega:confused:? Nemam pojma kako objasniti što je to, kao komadići tkiva :confused:.
Nije mi niti odgovoreno trebam li mirovati, pa sam pretpostavila da ne moram, i slijedeći dan otišla na skijanje. Nisam doduše puno skijala....onako penzionerski...:rolleyes:

Ja sam prema svom iskustvu zakljucila da je nakon svih tih bockanja i rezuckanja najbolje leci i odmarati. Nikakav fizicki napor, dugo hodanje, stajanje na nogama, sport ili podizanje tereta, pa cak ni dugo sjedenje jer to sve stvara neki pritisak. I ne piti alkohol, jer siri krvne zile. To nije obavezno, ali ako odmaras stvarno najbrze prodje i najmanje je krvarenja, pa tako onda i manje razmisljas i brines.

pikica_24
27.01.2010., 08:47
Koliko sam shvatio - za dečke nema pouzdanog testa na hpv.

Ok, nepouzdani su, ali to ne znači da se muškarci trebaju potpuno iskljuciti iz cijelog postupka jer se cijeli teret svalio na zene.

dixx
27.01.2010., 09:35
Jel moguće ići na dvije kolposkopije za redom? :) Ima li kakvog lošeg učinka premazivanje ili nešto?

Idem kod dva ginekologa usporedno, ali ovaj jedan je na godišnjem i u međuvremenu sam u drugoj poliklinici obavila kolposkopiju i sad ne bi ovom pokazala nalaz, već me zanima da li će on biti istog mišljenja. A mišljenje nije dobro. Moram na letz konizaciju, kaže da biopsija nema smisla i da je dosta tog zahvaćeno. Već sam se polako opraštam sa svima i mislim da ću umrijeti. :D

kala_st
27.01.2010., 09:47
dixx ma neću da te čujem tako!
navečer ćeš dobiti recept a ja ću bit sretna jer će se netko moliti za mene cijeli život, kao i ja za ženu koja je meni to dala :)
ništa ne brini!
Znam da ti sad to nestvarno zvuči, tako je i meni bilo, ali sve ćeš vidjeti i to vrlo brzo!
poslala sam ti privat poruku. pročitaj.
nema predaje!
pozzz !!!

HAL3
27.01.2010., 10:52
dixx, man' se malodušja, obuci se i idi brzo hodati u prirodu!!! Potreban ti je svježi zrak da ti izvjetri te lude misli :mig:
Što se kolposkopije tiče, pitaj direkt ginića. Ne bi se oni trebali naći uvrijeđeni i povrijeđeni ako ti šaraš na više mjesta. Na kraju krajeva, radi se o TVOM zdravlju, i normalno je da ništa ne želiš prepustiti slučaju:)

HAL3
27.01.2010., 10:55
I ne piti alkohol, jer siri krvne zile. To nije obavezno, ali ako odmaras stvarno najbrze prodje i najmanje je krvarenja, pa tako onda i manje razmisljas i brines.

No krasno! Em što sam otišla skijati, nego sam si još slijedeći dan natočila crnjaka poslije ručka :rolleyes: A čovjek valjda uči na greškama :ne zna: Ali mi zbilja nije jasno da smo prisiljeni informirati se preko foruma o situacijama na koje bi nas liječnici trebali upozoriti.

castanea
27.01.2010., 11:36
@HAL3, nakon biopsije rečeno mi je kako moram mirovati 3-4 dana i ja sam to doslovno shvatila :zubo:. Baš sam se onako izležavala i odmarala par dana. A iscjedak i sukrvicu sam isto imala skoro 10-tak dana, ali mi je ginekolog rekao kako je to normalno i da se jedino u slučaju jakoga krvarenja javim svome doktoru odmah.

@kala_st, jel možeš, molim te, napisati o čemu se radi. Kakav je to recept? Dosta cura je na ovoj i na staroj temi pisalo o prirodnim preparatima koje su koristile.

Ja sam danas bila na hladnoj koagulaciji po Semmu. Brzo je gotovo, samo par minuta, ali me bolilo poprilično. I sad osjećam neku tupu bol. Moram mirovati par dana, koristiti Betadin vaginalete, pa na kontrolu za 2 tjedna. Ginekolog mi je rekao kako će pokušati prvo s tim, a ne odmah s konizacijom, obzirom kako nisam rađala.

dixx
27.01.2010., 11:57
No krasno! Em što sam otišla skijati, nego sam si još slijedeći dan natočila crnjaka poslije ručka :rolleyes: A čovjek valjda uči na greškama :ne zna: Ali mi zbilja nije jasno da smo prisiljeni informirati se preko foruma o situacijama na koje bi nas liječnici trebali upozoriti.

Da, nažalost se trebamo same informirati. A gdje si bila na biopsiji? Ne znam da li je dozvoljeno dijeliti takve informacije javno na forumu.

Ja sam isto bila na biopsiji i nisam se bas previse odmarala nakon toga, nitko mi nije nista rekao, samo me poslali doma i rekli da izvadim gazu. Tad nisam citala forum. Sad kad mi se opet sve vratilo, malo se vise raspitujem, ali problem je sto onda nadjem i neke zastrasujuce informacije i jos mi je gore.

HAL3
27.01.2010., 12:05
Ma mislim da se smije reći; na Institutu za tumore.
Znaš ,ponekad je bolje što manje znati...čovjek nije toliko opterećen i sve ide glađe. Ali opet s druge strane, vidiš i sama kako su škrti sa osnovnim informacijama. Ti razmišljaj na način; nije kod mene najveće zlo, uvijek ima gore. Snagom volje, smijehom, čistim zrakom, vitaminima se bori za svoje zdravlje:mig:

kala_st
27.01.2010., 22:55
castanea, pošalji mi poruku na privat pa ću ti dati mail i poslati ti recept. Isto vrijedi i za ostale koje zanima. Radi se o algama i čajevima. Svi preparati su prirodni.
pozzz!

kyb
28.01.2010., 08:13
evo i meni jutros stigli nalazi tipizacije, visoki rizik :rolleyes:
Moram čekati ponedeljak da vidim sta ce doktor reci, tako mi bilo lijepo zadnjih mjesec dana, nisam nigdje isla, i vec zaboravila na beštiju ..

another_chance
29.01.2010., 12:57
Pozdrav svima!

Dobih jučer nalaz PAPE koji je:
cin1, primjene vezane uz hpv, u opisnoj dijagnozi - miješana flora i fungi te na uputama piše - kolposkopija.
ginekolog je rekao da me ne želi slat na to, da još nema potrebe za time s obzirom da sam kao mlada (21g) i da dođem za 3-4mj na kontrolu.
na pregledu mi je rekao da imam gljivice te dao terapiju: betadine + daktarin + medazol. koristim ih već tjedan dana i još mi tjedan preostaje.
nakon što je stigao nalaz PAPE dao mi je još hiramicin i rojazol da počnem uzimat nakon što završim s prethodnom.

pošto sam vidjela da postoji milijun raznih slučajeva s cinovima i hvp-om i ostalo.. zanima me dal su za podizanje imuniteta kako bi se bolje borila protiv toga zaista uspješni jogurti, aloe vera i ostalo.. ili opet to sve ovisi od osobe do osobe? znam da se pod prvo trebam riješiti stresa, al.. nakon nalaza PAPE nisam pretjerano smirena..

dal to ogađanje kolposkopije što mi preporuča ginkolog jest glupost ili da ipak to odem napravit?

prvi put se susrećem s tim svim tako da sam sva too much zbunjena i u strahu.. čitavši vidim da nekome bez problema cinovi uz hpv "prođu", dok drugi imaju mučan život..
dal to ovisi samo o mojem organizmu i postoje li još kakvi probiotici koji kvalitetno pomažu ili da isprobavam sve dok ne nađem što mi odgovara?

unaprijed se zahvaljujem svima..

efghi
29.01.2010., 13:24
ja sam imala isto cin I+hpv..
otisla na kolposkopiju i krenula s premazivanjem dva puta tjedno i nakon toga vaginalete albothyl i betadine + beta glukan za podizanje imuniteta i nakon toga (cca 6mj terapije) papa uredan
to je najveca glupost sta sam cula da si kao premlada..bolje je to sve odmah napadat nego cekad da prede dalje ,ne daj boze, u cinII ili III

Konfucia
29.01.2010., 13:33
Evo da i ja pridonesem temi.
KAd sam dobila nalaz i potvrdjen HPV mislila sam da sam imala teski peh u zivotu, poslije sam na Forumu otkrila da sam u nekoj kao vecini. Potom je nastalo 2-3 mjeseca teske depresije, propitivanje od kud to meni? i takve stvari. Onda sam odlucila ici u borbu s tom nemani, opskrbila sam se svim sto dize imunitet, narucila kinesku medicinu tradicionalnu i potpuno zaboravila da imam tu stvar. Dok sam citala forume bila sam u teskoj depresiji, svi sami neuspjeli slucajevi lijecenja i paranoje. I sama sam sumnjala da sam ja sretnica koja sama prebrodi to jer imam slab imunitet i neke bolesti koje ga dodatno oslabljuju pa sam mislila da sam slaba biljka i da moj organizam sam nemoze nista. NO, rekla sam vrijedi probati. Zdrava prehrana, potpora imunitetu, i dosta tjelovjezbe i dugog sna, potpuno zaboraviti da imate kao neku bolest i kroz 6 mjeseci nestao je i CIN II i dosla potpuno uredna PAPA. sad jos trebam napraviti da li je HPV jos u prganizmu.
Hocu reci da na Forumu citamo samo o onima koji se nisu izlijecili a oni koji se izlijece budu sretni i nemaju potrebu vise biti na Forumu i pisati kako su se izlijecili, sto nije fair. Jer ipak si mi tu pomazemo i ponekad smo jedini ili jedine koje jedna drugu razumiju.
Stoga svima zelim reci da budete hrabre i pametne ( citaj : ne unisti si zivot paranojom, strahom, depresijom i bespomocnoscu) i da je sve to izljecivo uz dobru potporu unutarnjem i vanjskom imunitetu naseg tijela.
eto, tu sam za dodatna pitanja a rado cujem i druge kako su izljecili tj potjerali CIN-ove

edithpiaf
29.01.2010., 14:05
pozdrav!
drago mi je za sve cure sto su se uspjele riješiti hpv-a... ja nisam jedna od njih, pa molim za utjehu, savjet ili bilo što drugo: očajna sam.
dakle, bila sam u veljači 2009. na letzu, bio CIS (prije na papama i biopsijama cin3). u 5. mjesecu 2009. - papa ASC-US. Napravila briseve, sve negativno osim HPV-a. doktor rekao da bi to mogao biti mladi epitel i da pricekamo. hoću dijete, ostala sam trudna u 8. mjesecu, međutim, nesreća broj 2: završilo sve spontanim pobačajem i kiretažom krajem 9. mjeseca. nakon toga papa u 11. mjesecu - ne može se isključiti HSIL (ASC-H) + HPV.
kolposkopija br. 1 tada - isto moj doktor reče - posljedica kiretaže, mladi epitel, pricekajmo itd.
prije nekoliko dana - nova kolposkopija, koja je pokazala promjene acetobijeljenje na tri mjesta, schillerov test pozitvan. trebam na letz biopsiju.

moje pitanje:
1. ima li netko slično iskustvo? letz konizacija nakon koje su rubovi bili slobodni, pa nakon skoro koji mjesec - HSIL, dakle moguće ponovno CIS (pokazat će biopsija). kako je sve završilo?

2. je li moguće da imam invazivni karcinom - dio koji se možda zavukao pa ga nisu maknuli dosad? odnosno, je li moguće da papa pokaže ASC-H, a da je riječ o invaziji? ne znam kako da preživim do biopsije (moram čekati menzes)... znam da sam paranoična, ali više ništa ne vjerujem: k svemu tome u posljednja dva mjeseca imam krvarenja nakon odnosa, negdje tjedan ili više prije prave menge...
3. preporuka za privatnika za letz biopsiju?

sorry na gnjavaži - ali očajna sam :flop:
pusa svima!

dixx
30.01.2010., 12:49
pozdrav!
drago mi je za sve cure sto su se uspjele riješiti hpv-a... ja nisam jedna od njih, pa molim za utjehu, savjet ili bilo što drugo: očajna sam.
dakle, bila sam u veljači 2009. na letzu, bio CIS (prije na papama i biopsijama cin3). u 5. mjesecu 2009. - papa ASC-US. Napravila briseve, sve negativno osim HPV-a. doktor rekao da bi to mogao biti mladi epitel i da pricekamo. hoću dijete, ostala sam trudna u 8. mjesecu, međutim, nesreća broj 2: završilo sve spontanim pobačajem i kiretažom krajem 9. mjeseca. nakon toga papa u 11. mjesecu - ne može se isključiti HSIL (ASC-H) + HPV.
kolposkopija br. 1 tada - isto moj doktor reče - posljedica kiretaže, mladi epitel, pricekajmo itd.
prije nekoliko dana - nova kolposkopija, koja je pokazala promjene acetobijeljenje na tri mjesta, schillerov test pozitvan. trebam na letz biopsiju.

moje pitanje:
1. ima li netko slično iskustvo? letz konizacija nakon koje su rubovi bili slobodni, pa nakon skoro koji mjesec - HSIL, dakle moguće ponovno CIS (pokazat će biopsija). kako je sve završilo?

2. je li moguće da imam invazivni karcinom - dio koji se možda zavukao pa ga nisu maknuli dosad? odnosno, je li moguće da papa pokaže ASC-H, a da je riječ o invaziji? ne znam kako da preživim do biopsije (moram čekati menzes)... znam da sam paranoična, ali više ništa ne vjerujem: k svemu tome u posljednja dva mjeseca imam krvarenja nakon odnosa, negdje tjedan ili više prije prave menge...
3. preporuka za privatnika za letz biopsiju?

sorry na gnjavaži - ali očajna sam :flop:
pusa svima!

Pa ja mislim da bi te poslali na tumorske markere da sumnjaju na karcinom, možda je sad ovo krvarenje zbog pobačaja. Znam kako ti je, trudim se biti pozitivna, ali me ipak ponekad uhvate ovakve misli.

Ajde drž' se, sve će biti ok! Preporuke za nekog privatnog nemam.

edithpiaf
31.01.2010., 22:55
dixx, hvala najljepša... na podršci. valjda će sve biti OK... nekako mi je totalno neobično vjerovati da se mogao 'potkradati' vrag uz sve moguće pretrage koje radim u zadnju godinu i pol... i konizacija i biopsija i milijun kolposkopija i papa. svejedno me je strah, kvragu...
pusa i pozdrav!

Jellle
01.02.2010., 22:15
eto opet mene malo...samo da javim ishod pape nakon biopsije....opet CIN3 :mama: da podsjetim...u 10 mj. prvi neuredan papa i to odmah drito cis.kolposkopska slika nakon dva tjedana.kaže ginička nije loše, mali dio zaražen, krajem 11. mj. biopsija i nalaz iste CIN3 (uf ajde dobro je barem nije CIS). i sad, dva mjeseca nakon biopsije, papa Cin3. ja sam mislila da če me ova odmah poslati na konizaciju kad veli ona da čemo pričekati još tri mjeseca, te čemo onda napraviti papu i vidjeti što dalje. da do tada samo intenzivno radim na imunitetu :rolleyes: eh, lako je reci raditi na imunitetu. a u moru raznoraznih preparata za "podizanje iminuteta" iskreno, sad mi se svi čine isti.
Čudno mi je malo da me sa Cin3 drži još tri mjeseca bez poduzimanaj ičega. Dobro, u međuvremenu cu ici opet na kolposkopiju i ona je rekla ako slika bude jako loša (a nebi trebala biti) da ču ici odmah na konizaciju u suprotnom da čemo pričekati još 3 mj.

ah, več sam se pomirila s tom letz konizaciju, pa valad bu sve na kraju dobro završilo.

a od sutra samo imunitet, imunitet i imunitet!

Jellle
01.02.2010., 22:24
za borbu protiv hpv virusa je najbolja kombinacija beta glucana 1.3 D (dovoljno je kura od 30 tableta (jedna tableta dnevno) - 500mg) i od Kalla Cell defense (pakiranje od 60 tableta, pije se jedna tableta dnevno - oko 150 kn). Provjereno, odlicna kombinacija.

Cure dali je netko probao ovu kombinaciju?
nađeno na temi o beta glucanu...

ili ovo

QUOTE=prolaznost;22709057]Apsolutni sam pobornik CellDef-a !!!!
Uzimam ga vec 7 godina...Jednu kuru (bocica od 6 tbl) po preporuci mog ginekologa kad mi je dijagnosticiran HPV visokog rizika...Otada do danas - PAPA uredan...(hvala Bogu!)...nikakve vece upale ni infekcije u cijelom organizmu nisam imala...Ranije jako cesto imala upale sinusa, gnojne angine....stalno pod antibioticima...Krvna slika mi vec godinama odlicna, zeljezo sjajno....

Opcenito Cell Defense je moja top preporuka!

Malo vise o njemu - http://www.nihon.hr/naslovna/specijalne-formule/cell-defense.html[/QUOTE]

kala_st
02.02.2010., 08:53
Drage moje,

evo recepta kure kojom sam ja riješila CIN III, iz prve! :mig:
Ako se budete pridržavali točno onako kako piše ne vidim zašto i
vama ne bi pomogao kao i meni.
Suosjećam s onima koji se jako dugo s tim muče, jer i ovo kratko (ajmo reći)
koliko sam se ja s tim mučila je bilo mučno iskustvo.
Prvo nisam htjela stavljati recept na forum jer sam se nekako bojala :a šta ako
nekome ne pomogne?! Poštujući to koliko se neke od vas dugo s tim muče i bore, nisam htjela da ispadne da budim neke lažne nade.
Ali kad malo bolje razmislim, ovo ne može nikome naštetiti,
može vam samo pomoći kao i meni! Tome se i nadam! :)
Tu sam za dodatna pitanja :mig:

pozdrav svima! :top:

KURA ZA PODIZANJE IMUNITETA:

SPIRULINA (tablete)
AQUASORCE (tablete) - antioksidans
CITROFIT (antiseptik kapi)

Spirulina se može kupiti u bilo kojoj ljekarni. To je zelena alga (proguglati). Pije se 6 komada dnevno, odjednom. Čista prešana alga, zato se i pije 6 kom.
Moja preporuka je da kupite ono veće pakiranje jer ovu kuru treba piti NAJMANJE 3 mj. Pakiranje od 100 kom košta oko 100 kn, a ono od 400 komada
Košta 225 kn.
Aquasorce nema baš u svakoj ljekarni, vjerovatno ćete se malo i namučiti da bi je nabavili. Ja sam je kupila u jednoj biljnoj ljekarni i žena koja mi ih je prodala (vlasnica ljekarne) mi je rekla da je Aquasorce ZAKON! Da ona pije već godinama samo to. To je modra alga, vrlo rijetka, ustvari ima je samo u jednom jezeru u Oregonu (proguglati). Piju se 2 dnevno. Malo je skuplja, ali isplati se svake kune (388 kn).
Citrofit su antiseptik kapi. Također ih možete nabaviti u biljnoj ljekarni.
Vjerovatno niste probali ništa gore u životu (grozne su za piti, odmah da vam kažem) ali zlata vrijedne, kažu jedne od najboljih trenutno na tržištu (proguglati). U uputstvima imate doziranje za razne potrebe, vi ćete piti 20 kapi jedanput dnevo. Nemojte se zeznit kao ja pa ih nakapati u vodu i popiti (nikad ništa gore u moja usta nije ušlo  ), ja sam nakon silnih kombinacija skužila da je nabolje sa jeuceom. U pola deci soka nakapati 20 kapi i na ex popiti ( nije nužno na ex, ali kad prvi puta probate shvatit ćete o čemu pričam).
Kupiti ih možete također u biljnoj ljekarni. Cijena oko 70 kn.

Ovu kuru za podizanje imuniteta je najbolje piti barem mjesec dana prije kure koju ću sada napisati. Ali ako ste i ranije pili bilo kakve proizvode za podizanje imuniteta (što pretpostavljam da jeste) možda bi mogli i nakon 2 tjedna, to ocjenite sami, jer i sami znate kako je imunitet važan za obranu od ovog sranja.
Ja se dižem u 6 ujutro, u 7 doručkujem, nakon doručka popijem 1 aquasorce, iza marende oko 11 popijem 6 spirulina, oko podne citrofit i oko 18 h drugu aqasorce.

KURA ZA ISUŠIVANJE CINA:

1 žlica (jušna) ARAME algi (kupiti u biljnoj ljekarni) u 2 litre vode, kuhati 15 min.
Procijediti, staviti u plastičnu kadicu, razblažiti sa hladnom vodom (nemojte pretjerati) da bude topla, te sjediti u tome 20 min (zagrnuta ručnikom kako bi sve pare ostale).

U isto vrijeme kad stavite kuhati arame alge stavite kuhati i litru vode u koju, kada prokuha, stavite BANČA ČAJ (prema uputstvima), znači 4 čajne žličice na litru čaja (biljna ljekarna). Poklopiti i taman dok sjedite u kadici to će vam se rashladiti.
Kad bude mlako dodati 1 čajnu žličicu RIŽINOG OCTA ( biljna ljekarna) i jednu čajnu žličicu morske soli. Promiješati i ispirati se s tim. Za ispiranje je nabolje kupiti aplikator u ljekarni.
Tretirati se 6 dana, navečer prije spavanja.

Nakon toga je najbolje pričekati mjesečnicu i kad mjesečnica prođe otići kod ginekologa na papu.
Ja bih vam preporučila da odete kod nekog neutralnog ginekologa i da ništa ne spominjete.
I kad to sve napravite dobit ćete uredan nalaz, kao i ja! Nema NIŠTA, sve uredno!!!

Vjerujte i sve će biti uredu!

P.S. Sve skupa vam košta oko 750 kn. S tim da je kura za imunitet (spirulina, aqusorce, citrofit) u ovim pakiranjima koje sam ja navela dostatna za 3 mj.
A alge i čaj…e toga će vam ostati hrpa 

meelitaa
02.02.2010., 13:13
drage moje hpv-ovke javljam se nakon dugo vremena ponovno, 3-ći papa od biopsije savršeno čist :jumping:
hvala suey na inf za ulja još jednom :grli: mislim da je to itekako pomoglo micanju hpv-a
i savjet nemojte gutat previše razno raznih tabletica uništit ćete si jetru pa ćete si tek onda napravit još goru situaciju. radje se dobro i pravilno hranite, pijte čajeve, izađite na svjež zrak idite s prijateljicama u grad uživate i zaboravite na hpv samo tako ćete prestat mislit previše o tome znam da je to teško i sama sam to prošla, al dok nisam počela ponovno uživati u životu i samo razmišljala i hpv-u itd nisam ga se riješila. Čim sam se maknula s ovog foruma da me ne podsjeća svaki dan na hpv bolje sam se osjećala. Vjerujte mi najgore za vaše zdravlje je ležati (osim ako zbog zahvata ne morate) i sjediti pola dana za kompjuterom i tipkati jer tako blokirate i dovod krvi kako treba dolje, zato se krećite da stimulirate to područje.

Athina
03.02.2010., 14:20
pozdrav cure!
meni se nakon poroda pogorsao CIN, imala sam prije CIN1 i hpv, pa su dugo nalazi bili uredni i usla cista u trudnocu, a poslije poroda CIN2.... kolposkopija i CIN2/3 :( odmah me narucili na konizaciju
sad sam zabrinuta, jer bi htjela jos roditi, a vidim da ovdje cure koje nisu rodile govore da ih ne salju na konizaciju upravo zbog toga
ima netko da je zatrudnio i rodio nakon konizacije?
ja sam bila optimisticna, ali me jedna poznanica ubila u pojam -ima slican slucaj kao ja, ali ona zeli izvaditi maternicu, a ne da joj rezu malo po malo jer je iz raznih izvora ( medicinske struke) cula da ce prije ili poslije doci do toga :confused:

Joya
04.02.2010., 09:20
Jelle - identično sam imala i ja - s tim da sam ja odmah išla na konizaciju. Ne znam zaista čemu čekanje u tvom slučaju - po meni jedino što se sa takvim nalazom može dogoditi je čudesno izliječenje a puno vjerojatnije da će se pogoršati, proširiti se, otići dublje u tkivo itd. Miči to van iz sebe čim prije - idi negdje po drugo mišljenje, pa i po treće ako treba.

Athina - imala sam klasičnu konizaciju, na zadnjem papi me gin pitala hoću li ići još po jednu bebu - dapače rekla mi da neće biti problema - prema tome, vjerujem da bi tako bilo i kod tebe. Pretpostavljam da bi bilo mirovanje, ali bože moj, to je sitnica.

Melita super za dobre nalaze.
Mene sad čeka 4. papa nakon konizacije.

castanea
04.02.2010., 10:25
@Athina, znam gomilu primjera iz svojke okoline gdje su žene nakon konizacije normalno zatrudnile i rađale. Nisu imale nikakvih posebnih problema u trudnoći, osim što su njih par morale neko vrijeme mirovati. Pa i ovdje na forumu, na ovoj, a i staroj temi, su pisale žene o svojim iskustvima i trudnoćama nakon konizacije.

Možda najbolje da porazgovaraš o tome sa svojim ginekologom.

h.o.n.n.e.y.
05.02.2010., 14:09
pozdrav cure!
meni se nakon poroda pogorsao CIN, imala sam prije CIN1 i hpv, pa su dugo nalazi bili uredni i usla cista u trudnocu, a poslije poroda CIN2.... kolposkopija i CIN2/3 :( odmah me narucili na konizaciju
sad sam zabrinuta, jer bi htjela jos roditi, a vidim da ovdje cure koje nisu rodile govore da ih ne salju na konizaciju upravo zbog toga
ima netko da je zatrudnio i rodio nakon konizacije?
ja sam bila optimisticna, ali me jedna poznanica ubila u pojam -ima slican slucaj kao ja, ali ona zeli izvaditi maternicu, a ne da joj rezu malo po malo jer je iz raznih izvora ( medicinske struke) cula da ce prije ili poslije doci do toga :confused:

Naručili su te na konizaciju bez da su prethodno napravili biopsiju?? ili si možda to izostavila :ne zna:

Uglavnom, bez biopsije se ne radi konizacija!! A kolposkopijom se ne utvrđuju cinovi. Tako da, ako nisi radila biopsiju, nije potvrđeno o kojem se cinu radi,pa bi to morala prvo napraviti ;)

A što se tiče trudnoće nakon konizacije,ona je moguća,samo treba malo više mirovati u trudnoći.... :mig: ima dosta o tome na staroj temi o cinovima i hpv-u :)

h.o.n.n.e.y.
05.02.2010., 14:13
Jelle - identično sam imala i ja - s tim da sam ja odmah išla na konizaciju. Ne znam zaista čemu čekanje u tvom slučaju - po meni jedino što se sa takvim nalazom može dogoditi je čudesno izliječenje a puno vjerojatnije da će se pogoršati, proširiti se, otići dublje u tkivo itd. Miči to van iz sebe čim prije - idi negdje po drugo mišljenje, pa i po treće ako treba.

Potpisujem!!!
Odi po drugo mišljenje...

Silvery
06.02.2010., 01:23
castanea, pošalji mi poruku na privat pa ću ti dati mail i poslati ti recept. Isto vrijedi i za ostale koje zanima. Radi se o algama i čajevima. Svi preparati su prirodni.
pozzz!

Ajde molim te i meni pošalji na private jer me to sad zagolicalo do daske. Ja ko ja - uvijek znatiželjna, ovo mi trenutno zvuči kao eliksir života :p Jel to može i za druge stvari, jer meni je dragi bio jako bolestan? Aj ti to meni napiši pliz :kiss:

Inače pozz svima, nije me jaaako dugo bilo (Suey, Valneahana :mig:) i ostale curke gdje god bile) :)

Dosta se toga promijenilo na temama vidim...

Ukratko moj nalaz je bio CIN1, hpv high risk i dosadna ureaplasma. Nakon mrzovoljne i nepričljive ginekologice i tone doksiciklina, sumameda i pustih vaginaleta dojadila mi ta njena "metoda" čekanja pa sam promijenila ginekologa. Čovjek pričao sa mnom sat vremena, saslušao me, pregledao, napravio krioterapiju i premazivanje u tri navrata (njegova 100% učinkovita metoda) i što da vam kažem: nalaz uredan, sve 5, nigdje beštija!

Svima želim puno sreće u liječenju svih mogućih stanja dolje, kao i uspješnu bitku sa hpv-om. Puno pusa svima!

Jellle
06.02.2010., 16:14
Potpisujem!!!
Odi po drugo mišljenje...
ma nekako baš imam povjereja u ovu ginekologicu i nejde mi se sad kod nekog drugoga. a da iskrena budem do sada baš i nisam radila na imunitetu za što me ona pošpotala i rekla mi da ova tri mjeseca koncentriram se samo na to.
Osim toga tu ginekološku ordinaciju mnogi hvale i baš mi se nekako čine da znaju šta rade.Osim moje ginekologice ona se za sve u vezi mene savjetuje s vlasnicom, staijom zenom na kojoj se vidi da ima puno iskustva.Kada su mi radile kolposkopiju i biopsiju bile su mi obe jer kažu"četri oka vide bolje nego dva".
Mislim da me nije odmah poslala na konizaciju jer mi je kolposkopija pokazivala vrlo malo područje koje je zaraženo. Idem za dva tjedna ponovno na kolposkopiju pa ču vidjeti što če mi reči.
Osim toga sad sam na udarnoj dozi beta glukana (1500 mg dnevno),call defencu i folnoj-sve udarne doze.Pa ako mi to u ova tri mjeseca ne poboljša papu onda neče ništa i ne gine mi konizaciju.
Ja nekako vjerujem da mi u ova tri mjeseca nebi trebalo biti gore, samo bolje od svih ovih silnih preparata koje koristim:ne zna:
Ipak želim dati priliku i tome beta glukanu koji svi toliko hvale.

pikica_24
06.02.2010., 16:30
Meni iskreno mozda i je ojacan organizam, ali nije me to rijesilo kondiloma i cina. morala sam na laser, jer se nalaz pogorsavao! i sto je najbitnije to je sve vrlo individualno...

Mila593
07.02.2010., 21:14
kala_st

možeš li mi reći koliko dugo si imala hpv, da li je bio visokog rizika i koliko papa testova ti je potvrdilo cin 3? Hvala

kala_st
08.02.2010., 10:40
kala_st

možeš li mi reći koliko dugo si imala hpv, da li je bio visokog rizika i koliko papa testova ti je potvrdilo cin 3? Hvala

mila 593 ja nemam pojma koliko dugo sam imala HPV, ali od 7 mj sigurno (jer sam tada radila papu koji nije bio uredan). to je jedino što znam, a ko zna od kada je on tu! :confused: vjerovatno malo duže, dok je cin tako napredovao. Inače oduvijek idem god ginića jedanput godišnje (uvijek je bilo sve uredu) i jednu godinu sam preskočila jer nisam bila baš puno u hrvatskoj i eto problema odmah!
Dvije pape su mi potvrdile istu dijagnozu, išla sam na dva različita mjesta.
Sad ću ponoviti kroz desetak dana pa ti mogu onda reći rezultat.
pozdrav!

ena35
08.02.2010., 18:50
pozdrav,

- da li je netko koristio interferon vaginalete, i kakvi su rezultati?

- da li netko zna gdje se u zg mogu kupiti vaginalete s uljem ravensare?

hvala.

Mila593
08.02.2010., 20:54
Ja sam išla na inekcije interferona koje su mi aplicirane direktno na mjesto promjena te se cin2 povukao, međutim kako se brzo povukao tako se i vratio i to urednim redosljedom: upala, cin1, cin2 pa cin2/3

pikica_24
09.02.2010., 05:50
pozdrav,

- da li je netko koristio interferon vaginalete, i kakvi su rezultati?

- da li netko zna gdje se u zg mogu kupiti vaginalete s uljem ravensare?

hvala.

http://www.centarcedrus.hr/

Mila593
09.02.2010., 12:56
Da li netko ima iskustva s dr.Buković u Petrovoj u liječenju cin-a ?

cailler
10.02.2010., 08:38
Čitam vas već dugo, jedno 3 god. ali sada trebam savijet.
Ovako, imam 40-tak godina....cin 1, HPV niskog rizika.....oko 3 godine- nalaz je uvijek isti. Radila sam tipizaciju 2 puta, papu i kolposkopiju svakih par mj. Kolposkopija sve ovo vrijeme ne pokazuje ništa, nalaz uvijek uredan.
Trošim niskodozirane pilule zbog jakog pms-a i poremečaja hormona...doktor veli da cin nije od pilula....
Jačam imunitet, ni sama više ne znam šta sam već sve koristila.
Sada čekam rezultat pape, i ako bude isti....moj doktor preporučuje konizaciju.
Mislite li vi da je to potrebno, da li da tražim biopsiju? Gdje je onda taj cin?
Ma, imam hrpu pitanja u glavi i svaki savijet je dobrodošao. Ima li tko slična iskustva?

Mila593
10.02.2010., 17:48
Promjeni doktora i ne brini nikakva konizacija u tvom slučaju ne dolazi u obzir. Prvo trebaš napraviti briseve, ako već nisi a onda će te dobar doktor uputiti šta trebaš dalje. I cin1 se ne mora vidjeti kolposkopom.

nephthys
10.02.2010., 18:06
S obzirom da je ovo jedna od najposjećenijih tema na ženskom zdravlju, vraća joj se status Top-teme. Molim vas da se suzdržite od chata (ne kažem da ga ima) i da se pokušate držati teme.

Hvala!

Jellle
10.02.2010., 22:43
Ovako, imam 40-tak godina....cin 1, HPV niskog rizika.....oko 3 godine- nalaz je uvijek isti. Radila sam tipizaciju 2 puta, papu i kolposkopiju svakih par mj. Kolposkopija sve ovo vrijeme ne pokazuje ništa, nalaz uvijek uredan.
Trošim niskodozirane pilule zbog jakog pms-a i poremečaja hormona...doktor veli da cin nije od pilula....
Mislite li vi da je to potrebno, da li da tražim biopsiju? Gdje je onda taj cin?
Ma, imam hrpu pitanja u glavi i svaki savijet je dobrodošao. Ima li tko slična iskustva?

nije mi jasno što če ti konizacija ako se na kolposkopiji ne vide nikakve promjene? što ti oni misle uklanjati konizacijom ako se kolposkopski ne vidi ništa?
i da, naravno da svakakako prije konizacije (koja je upitna u tvom slucaju.mislim nisam stručnjak ali ono :ne zna:) dolazi biopsija.Obzirom da ti imaš cin1, neke eventualne promjene u tvom slucaju je moguce riješiti i biopsijom.Imaju ovdje cure (sretnice :mig:) koje su se cin3-a uspjele riješiti biopsijom bez ikakve konizacije tako da bih ja na tvom mjestu svakako najprije zahtjevala biopsiju.Na kraju krajeva moram priznati da nisam još čula da je netko išao na konzaciju a da mu se kolposkopski nisu vidjele promjene.

Također, moguce je da ti imaš promjene unutar kanala koje se kolposkopski ne uspiju vidjeti.pisalo se o tome 20-ak stranica prije.
to i mene plaši da mi gamad ne ostane negdje skrivena.

cailler
11.02.2010., 05:43
nije mi jasno što če ti konizacija ako se na kolposkopiji ne vide nikakve promjene? što ti oni misle uklanjati konizacijom ako se kolposkopski ne vidi ništa?
i da, naravno da svakakako prije konizacije (koja je upitna u tvom slucaju.mislim nisam stručnjak ali ono :ne zna:) dolazi biopsija.Obzirom da ti imaš cin1, neke eventualne promjene u tvom slucaju je moguce riješiti i biopsijom.Imaju ovdje cure (sretnice :mig:) koje su se cin3-a uspjele riješiti biopsijom bez ikakve konizacije tako da bih ja na tvom mjestu svakako najprije zahtjevala biopsiju.Na kraju krajeva moram priznati da nisam još čula da je netko išao na konzaciju a da mu se kolposkopski nisu vidjele promjene.

Također, moguce je da ti imaš promjene unutar kanala koje se kolposkopski ne uspiju vidjeti.pisalo se o tome 20-ak stranica prije.
to i mene plaši da mi gamad ne ostane negdje skrivena.

Znam i meni je to sve čudno...naime živim u jednoj visoko razvijenoj zemlji...ali moje mipljenje je, opčeniti, da oni previše toga operiraju....pitam se, ako sada spalim, ili odrežem dio grlića, šta će mi nuditi da palim, za 10-tak godina....a i čitala sam baš ovdje na forumu da postoje pretrage pa se vidi jel promjena u cerv. kanalu.....a gdje su Albothyl vaginalete, premazivanja ili nešto drugo.? zašto to ne proba....pitala sam ga, on odmahuje glavom...najbolje da Albothyl i Betadine...čitala sam o tome na ovom for.- uzmem na svoju ruku, pa čemo vidjeti.....
Mislim da ću morati potražiti neko mišljenje od nekog doktora iz Hrv...i sama se pitam, zašto konizacija ako to tako stoji...a gdje su neke druge metode liječenja? ma, zaista ne znam šta bi mislila, i od kuda bi počela

pikica_24
11.02.2010., 06:18

Meni je isto prvi kolposkopski nalaz sa cin1 bio zapravo uredan, ali drugi sa cin2 je zapravo kolposkopski pokazivao ravne kondilome na rodnici pa se onda nesto prenosilo i na grlic. Uglavnom, nitko nije spominjao nikakvu konizaciju, nego neku postedniju metodu, na kraju sam se odlucila za laser.
svakako potrazi misljenje nekog drugog ginekologa, makar i u Hrvatskoj.

Athina
11.02.2010., 12:57
Naručili su te na konizaciju bez da su prethodno napravili biopsiju?? ili si možda to izostavila :ne zna:

Uglavnom, bez biopsije se ne radi konizacija!! A kolposkopijom se ne utvrđuju cinovi. Tako da, ako nisi radila biopsiju, nije potvrđeno o kojem se cinu radi,pa bi to morala prvo napraviti ;)

A što se tiče trudnoće nakon konizacije,ona je moguća,samo treba malo više mirovati u trudnoći.... :mig: ima dosta o tome na staroj temi o cinovima i hpv-u :)

upravo tako, nakon kolposkopije i ponovno uzetog pape su me pozvali na histolosku kontrolu, ali kad sam tamo dosla doktor me odmah narucio na konizaciju, jer je papa pokazao CIN2/3 i rekao je da ide u dubinu :confused:
bila sam u soku, pa nisam nista pitala ali sad mi nije jasno zasto mi nisu radili biopsiju ili je nalaz toliko los da nema smisla :ne zna:
svoju gin ne mogu pitati jer je stalno guzva, pa mi je sestra samo dala uputnice...

hvala svima koje su mi odgovorile na prijasnji post :mig:

Jellle
11.02.2010., 16:34
ne može nalaz biti toliko loš da nema smisla raditi biopsiju.Dapače, što je nalaz lošiji, biopsija je nužnija.
meni je papa pokazivao Cis a biopsijom je utvrđeno pravo stanje tj.cin3.
Papa u dosta slučajeva ne pokazuje pravo stanje, biopsija je ta koja "stavi točku na i" i nakon koje zapravo znaš na čemu si.
Osim što ima što ima dijagnostičko zančenje ima i terapeutsko tj.ako imaš sreče moguce je s biopsijom ukoliniti sve promjene.
Zato svakako trebaš inzistirati na njoj.

Imam feeling da ideš kod ginekologa preko Hzzo-a,Imam li pravo?

castanea
11.02.2010., 16:58
Athina, pozvali su te na histološku kontrolu (biopsiju) ali ju na kraju nisu radili?

Bez biopsije se ne radi konizacija, jer biopsija osim dijagnostičkog ima i terapijski učinak. Puno žena je na ovoj i staroj temi pisalo o tome kako je njima zapravo biopsija bila i zadnji korak jer je njome sve odstranjeno.

I inzistiraj na razgovoru sa ginekologom. Ne može biti stalno tolika gužva da nema par minuta vremena.

mikica-m
12.02.2010., 10:03
imala sam samo jedan simptom po kome smo vidjeli da je stanje ozbiljno - kontaktno krvarenje prilikom sexa, a i kod uzimanja papa testa!

ništa drugo nije moglo ukazati na tako loše stanje

Pozdrav cure!Zamolila bi angell da mi napises gdje si radila letz konizaciju i koja je cijena?Ja isto moram na konizaciju ovih dana imam cin3 + hpv virus i ja sam iz Sarajeva..A ostale cure koje su isto iz Sarajeva ako imaju neke preporuke za dobrog gin. nek jave ,bila bih jako zahvalna..

mikica-m
12.02.2010., 10:15
pozzz!

pozz.kala_st zamolila bih te za recept jer i ja imam cin3 + hpv i trebam ovih dana na konizaciju..unaprijed hvala!!

nephthys
12.02.2010., 13:16
pozz.kala_st zamolila bih te za recept jer i ja imam cin3 + hpv i trebam ovih dana na konizaciju..unaprijed hvala!!

kala je napisala "recept" stranicu-dvije ranije. malo pažnje i truda molim.

ANILA
12.02.2010., 13:25
Pozdrav cure!Zamolila bi angell da mi napises gdje si radila letz konizaciju i koja je cijena?Ja isto moram na konizaciju ovih dana imam cin3 + hpv virus i ja sam iz Sarajeva..A ostale cure koje su isto iz Sarajeva ako imaju neke preporuke za dobrog gin. nek jave ,bila bih jako zahvalna..

ANGELL je konizaciju radila kod dr ljubojevića u Zagrebu, više ti mogu napisat tamo ili na pp

Jellle
14.02.2010., 15:50
sad sam došla do zaključka: ako je konizacija zahvat kojim se uklanjaju promjene uzrokovane na grliču i nakon nje papa bude uredan jer su sve promjene uklonjene to naravno ne znači da virus više nije u nama. Zapravo, on je najvjerovatnije i dalje tu jer se on ne uklanja konizacijom. Dakle, pretpostavka je da če mi prvom prilikom nakon godinu, dvije, pet, taj virus što čuči u meni opet napraviti promjene odnosno da ču opet nakon nekog vremena imati nalaz pape s nekim od Cin-a.
Jeli to stvarno tako? ili ja griješim?
Oni koji su bili na konizaciji dali im se nakon nekog vremena opet pojavio cin? Ako nije, koliko su im več nalazi uredni nakon konizacije?

Zapravo čini mi se da je ova naša bitka s hpvom doživotna :visi: i da nakon jednom dijagnosticiranog hpv-a više nikada neču biti sigurna da sam potpuno izlječena.Koji užas.

Jellle
14.02.2010., 16:41
i još jedno pitanje..
što sljedi ako konizacija ne uspije? Koji je sljedeči zahvat?

e da, i nakon koliko vremena nakon konizacije (uspiješne naravo) i prvog urednog pape se preporuča trudnoča?
Silvaes85 je napisala da je ostala trudna godinu dana nakon konizacije ( s tim da je nakon konizacije bila i na fulguraciji).

Ma pitat ču ja to i svoju ginekologicu naravno ali sad mi još nije vrijeme za takva pitanja jer sam još uvijek na početku početaka.

Suey
14.02.2010., 19:40
sad sam došla do zaključka: ako je konizacija zahvat kojim se uklanjaju promjene uzrokovane na grliču i nakon nje papa bude uredan jer su sve promjene uklonjene to naravno ne znači da virus više nije u nama. Zapravo, on je najvjerovatnije i dalje tu jer se on ne uklanja konizacijom. Dakle, pretpostavka je da če mi prvom prilikom nakon godinu, dvije, pet, taj virus što čuči u meni opet napraviti promjene odnosno da ču opet nakon nekog vremena imati nalaz pape s nekim od Cin-a.
Jeli to stvarno tako? ili ja griješim?
Oni koji su bili na konizaciji dali im se nakon nekog vremena opet pojavio cin? Ako nije, koliko su im več nalazi uredni nakon konizacije?

Zapravo čini mi se da je ova naša bitka s hpvom doživotna :visi: i da nakon jednom dijagnosticiranog hpv-a više nikada neču biti sigurna da sam potpuno izlječena.Koji užas.

Nije to baš tako. HPV ti je lokalni virus, zadržava se u epitelu, a konizacijom se uklanja abnormalno tkivo koje sadrži virus, tj. tamo je koncentracija najveća ili isključiva. Dakle, u pravilu se tako uklanja i virus koji se nalazi u tom tkivu, iako se može dogoditi i da virus prodre dublje. Ne možeš HPV imati u čitavom organizmu jer to nije virus tipa HIV-a, kojim se možeš zaraziti ako si u kontaktu sa zaraženom krvlju. HPV se ne može otkriti putem krvi, već samo brisevima na mjestu koje je zaraženo. Obično HPV ostaje 2 godine, a cilj mu je prijenos na drugog nositelja.

CIN se može javiti ponovno ako nije dobro očišćeno konizacijom ili je virus otišao dublje i nastavio stvarati promjene. No, može biti i da se radi o novoj zarazi.

CIN čak ne mora ni biti uzrokovan HPV-om, no najčešće jest.

Meni je nakon fulguracije (imala sam samo promjene na rodnici, ne i na grliću) sve očišćeno, i sad sam negativna na sve tipove HPV-a, na visoke, srednje i niskorizične (DNK PCR), a PAPA i više nego uredan (I. stupanj čistoće) :mig:

kyb
15.02.2010., 14:23
čujem komentare u čekaonici od baba koje sjede kako samo kurve imaju HPV :rolleyes:
eto jel bi plako il bi se smijo kako su ljudi neupućeni i jadni :rolleyes:

efghi
15.02.2010., 14:38
oci bi im iskopala :mad:

north wind
15.02.2010., 15:08
Obično HPV ostaje 2 godine, a cilj mu je prijenos na drugog nositelja.

Odakle ti ovaj podatak?:confused: HPV može biti prisutan godinama, bez manifestacija.

ANILA
15.02.2010., 15:31
Odakle ti ovaj podatak?:confused: HPV može biti prisutan godinama, bez manifestacija.

Da tako je, može bit u tijelu i do 14 godina, a da se ne manifestira......
Kad ga se dobije isto kao i svaki drugi virus, teško se izbacuje van.....

Suey
15.02.2010., 17:23

Ma iz nekakvih stručnih članaka na Hrčku, znam da sam čitala da je uglavnom 2 godine, a ne zna se zašto ostaje dulje:ne zna:

Mila593
15.02.2010., 20:26
Meni nisu da li da dobrovoljno dajem krv jer imam hpv, kao u krvi kolaju antigeni il tak neke spike...da nije dokazano da se tak ne može prenest... Dok nisam sve digla na noge, izmišljaju mamicu im, u Zagrebu

Suey
15.02.2010., 21:30
Ma svakaj. Onda nitko ne bi smio dati krv, pa HPV je najčešća spolna infekcija i gotovo 80% spolno aktivnih ju ima/imalo ju je, neki nikad ni ne saznaju jer se ne testiraju/kod muških testovi lažni i nemaju nikakve promjene. Treba vidjeti na kaj sve Zavod za transfuziju testira, znam da na hepatitis i HIV.

edit: i na sifilis se testira:

http://www.kbo.hr/transfuzija/promidzba.pdf

edit2: Možda su mislili na Humani parvovirus - HPV B19. To ti nije Humani papilloma virus.

"Ostali patogeni
Mnogi drugi virusi kao što su CMV, EBV, HPV-B19, HGV, TTV, HHV-8 pa čak i HAV i HEV mogu uzrokovati probleme u imunokompromitiranih primatelja krvi kao i u trudnica i prematurusa ili u seronegativnih primatelja. Kontinuirano se bilježi i niska razina prijenosa malarije. SARS i Ptičja groznica imaju kratku asimptomatsku viremičnu fazu, ali za sada ne predstavljaju veći poblem u transfuzijskoj paksi. Sve je veći strah od Chagas-ove bolesti zbog migracija i putovanja."

Barišić Marijan, Rizici i sigurnost transfuzijskog liječenja

argera
16.02.2010., 11:03
ajmo još jednom, možda uspijem konačno nešto i napisati...stalno me izbacuje...
ovako, nakon trudnoće sam radila papu koji mi je pokazao CIS, poslije toga kolposkopija i biopsija potvrđuju CIS dijagnozu. to me je šokiralo pošto sam samo jednom u životu na papi imala CIN1 a to je bilo 2006, tada mi je dr. rekla da to nije ništa i da malo pojačam imunitet i doista poslije toga jednom godišnje sam radila papu i uvijek bilo sve ok.
nisam iz zg, već iz os i dr. kod kojeg sada idem je najjači po tom pitanju ovdje, tako su mi barem rekli, i ja pokušavam da mu vjerujem ALI, totalno me zbunjuje to što on meni već drugi put govori da nećemo raditi KONIZACIJU da ćemo pokušati sa PALJENJEM (što god to značilo) a koliko sam ja na ovim stranicama pročitala cure koje su imale lakše dijagnoze radile su konizacije i sve je bilo ok.
moje pitanje-dali je neko sa CIS dijagnozom radio paljenje i šta je to ustvari?
bila bih jako zahvalna na brzim odgovorima jer sam sutra na dogovoru kod dr i moram odlučiti šta i kako.......oprostite na načinu pisanja, bila sam već napisala dugački post i sve temeljito izložila ali ga forum nije prihvatio neznam zašto:ne zna: a i beba viče a ja živčanim i ovo pišem
hvala unaprijed:s:s:s

argera
16.02.2010., 11:19
nisam napisala da sam u veljači 2009 na samom početku trudnoće također radila PAPAtest i taj je bio uredan, a nalaz koji je pokazao CIS je napravljen prosinac 2009 pa mi nije jasno kako je moguća takva radikalna promjena u 10 mjeseci:ne zna:
pitala sam to liječnika ali mi nije dao konkretan odgovor pa me i to plaši....
osim toga, često me zaboli dolje, kada podignem nešto teško i sl., neznam dali je to autosugestija ili normalna pojava kod ovakvih problema...

kyb
16.02.2010., 11:28
to paljenje ti se zove elektrokoagulacija, to ti sa visokom frekvencijom struje skida oboljeno mjesto, ne znam zašto ti je to predložio jer to se inače radi kod cin 1 -2, možda želi pokušati sa manje invazivnom metodom pa tak onda ako ne upali da ti radi konizaciju (pogotovo sto u OS bolnici nema letzz-a, već samo nož), možda smatra da si mlada i da ćeš rađati još :ne zna:
Meni je u cca 6 mj. isto na 3 otišao ali meni zbog HPV-a :ne zna:
Ako te boli moguće da vučeš nekakve upalice, a znaš kako ide upala na upalu i eto ti vraga :ne zna:

Lazljiva Andrea
16.02.2010., 11:28
mene zanima nakon koliko od zaraze hpv-om se može znati da li ga imaš ? (ispričavam se ako ste već pisali o tome , nova sam pa mi je sve nepoznato )

i još nešto da l ije moguće da je netko tko je imao hpv prije poroda da ga sad nema ??

argera
16.02.2010., 11:38
to paljenje ti se zove elektrokoagulacija, to ti sa visokom frekvencijom struje skida oboljeno mjesto, ne znam zašto ti je to predložio jer to se inače radi kod cin 1 -2, možda želi pokušati sa manje invazivnom metodom pa tak onda ako ne upali da ti radi konizaciju (pogotovo sto u OS bolnici nema letzz-a, već samo nož), možda smatra da si mlada i da ćeš rađati još :ne zna:
Meni je u cca 6 mj. isto na 3 otišao ali meni zbog HPV-a :ne zna:
Ako te boli moguće da vučeš nekakve upalice, a znaš kako ide upala na upalu i eto ti vraga :ne zna:

hvala na brzom odgovoru, dali znaš kolliko košta LETZ konizacija i dali je netko radi privatno u zg?

LINA68
16.02.2010., 11:39
Mislim nakon 3 mj od kontakta sa zaraženom osobom

kyb
16.02.2010., 11:49
hvala na brzom odgovoru, dali znaš kolliko košta LETZ konizacija i dali je netko radi privatno u zg?

Košta ti 2000 kn, radi Dr. Radončić u Viliju, mogu ti dati broj na pp, ja sam išla kod njega na biopsiju (kolposkopija i biopsija je 1000kn)

Nisam bila ali koliko sam uspjela iščačkati i u polikliniki sunce tu kod nas ti rade letzz ( http://www.mojezdravlje.net/Adresar/0/osjecko-baranjska-zupanija/osijek/poliklinike/ginekologija-ordinacije-poliklinike/konizacija-cerviksa.aspx).

Lazljiva Andrea
16.02.2010., 11:58
Mislim nakon 3 mj od kontakta sa zaraženom osobom

znači ako sad napravim papu, trebala bi je ponoviti nakon nekih 3 - 6 mjeseci,

gljivek
16.02.2010., 12:08
eo jos jedne uz vas:o

HPV na tipizaciji upao u skupinu visokog rizika..mogu vam samo reci da sam sigurna da je u meni vec oko 4 godine i tek sad se pokazao :o
Nemam CINove samo je HPV pozitivan. Idem na kolposkopiju next week. Doktor mi je dao vaginalete za svaki ciklus, pijem beta glukan i vitamin C i razmisljam da uz to uzmem noni sok da sibnem po imunitetu :D..uglavnom idem sada citati topic da vidim sto vi sve uzimate...:kava:

acqua
16.02.2010., 13:59
ajmo još jednom, možda uspijem konačno nešto i napisati...stalno me izbacuje...
ovako, nakon trudnoće sam radila papu koji mi je pokazao CIS, poslije toga kolposkopija i biopsija potvrđuju CIS dijagnozu. to me je šokiralo pošto sam samo jednom u životu na papi imala CIN1 a to je bilo 2006, tada mi je dr. rekla da to nije ništa i da malo pojačam imunitet i doista poslije toga jednom godišnje sam radila papu i uvijek bilo sve ok.
nisam iz zg, već iz os i dr. kod kojeg sada idem je najjači po tom pitanju ovdje, tako su mi barem rekli, i ja pokušavam da mu vjerujem ALI, totalno me zbunjuje to što on meni već drugi put govori da nećemo raditi KONIZACIJU da ćemo pokušati sa PALJENJEM (što god to značilo) a koliko sam ja na ovim stranicama pročitala cure koje su imale lakše dijagnoze radile su konizacije i sve je bilo ok.
moje pitanje-dali je neko sa CIS dijagnozom radio paljenje i šta je to ustvari?
bila bih jako zahvalna na brzim odgovorima jer sam sutra na dogovoru kod dr i moram odlučiti šta i kako.......oprostite na načinu pisanja, bila sam već napisala dugački post i sve temeljito izložila ali ga forum nije prihvatio neznam zašto:ne zna: a i beba viče a ja živčanim i ovo pišem
hvala unaprijed:s:s:s

Ja sam isto tako uvijek imala uredne nalaze i nakon poroda par mjeseci cin III/ CIS.I nikakvo spaljivanje mi nije preporuceno nego obavezna konizacija.

LINA68
16.02.2010., 15:20
tako je.Meni je rečeno u institutu nakon pape, ponovit je za 4 mjeseca.

castanea
16.02.2010., 15:23

Koji doktor u Osijeku? Ako je Milojković ja isto idem kod njega. Prvo sam bila kod dr Rosse i onda me on sam prebacio kod Milojkovića. Rekao je kako je on najbolji i da svi ostali uče i učili su od njega. Išla sam i privatno u Zagreb jer sam htjela drugo mišljenje i kad je taj doktor u Zg čuo kod koga u Osijek idem sam mi je rekao kako je Milojković vrhunski i da sam u dobrim rukama.

Meni je sve isto brzo napredovalao i u par mjeseci se pokazao cinIII/cis. Doktor se odlučio za hladnu koagulaciju po Semmu. Ako to ne uspije onda tek konizacija.

Na početku sam isto bila dosta uplašena, čitala sve i svašta po netu i mislila kako ja sad znam sve. Pitala sam se zašto tek 3 mjeseca nakon biopsije kontrola kad su ostale cure po forumu pisale kako one idu prije? Pa zašto ne konizacija odmah kod takve dijagnoze jer ostale idu na to? Zašto baš hladna koagulacija a ne nešto drugo? I milion drugih pitanja i to sve na osnovu upisa drugih cura. Onda kad sam se malo smirila odlučila sam vjerovati svome doktoru. Jer ipak je on stručnjak. A i drugi su me uvjerili kako sam u odličnim rukama.

Pravo na drugo mišljenje imaš. Ako misliš da trebaš odi kod nekoga drugoga. Ili popričaj sa svojim doktorom. Pitaj ga otvoreno zašto ovo, a ne ono. Radi se o tvojem zdravlju i o tvojem tijelu i imaš pravo znati.

Silvery
17.02.2010., 16:28

dobro ti je cura rekla, a ja bih ti još samo nadodala (ako baš sumnjaš u hpv) da se u međuvremenu čuvaš ping-pong efekta, dakle koristi kondom.

ANILA
17.02.2010., 16:56
Kondom ne štiti od HPV-a

Silvery
17.02.2010., 17:21
Pa ja sam to njoj i napisala na jednom drugom topicu, da ne štiti 100% (ja sam eto živi primjer očito), ali svejedno će smanjiti vjerojatnost da prenese nekom i obrnuto. To joj sigurno neće štetiti i zašto bi se dalje keksala bez toga ako nije sigurna.

LudaPtica
17.02.2010., 19:40
Kondom ne štiti od HPV-a

Nimalo ili uopće ? Pita cimer, u kom postotku...

Možeš li to malo objasniti ?

Silvery
17.02.2010., 22:10
U kom postotku, teško je to reć, zavisi što je u pitanju, znam ti sigurno reć da nije 100%. Recimo u slučaju hpv-a, kondom ti nije dovoljna zaštita od toga, jer prekriva samo spolni organ, ali ne i tkivo oko spolovila, a preko tog tkiva također može doći do zaraze, tj. hpv se može prenijeti sa tih mjesta. Al u svakom slučaju kondom smanjuje rizik i neka ti cimeru i dalje bude "best friend". Imaš more o tome napisano na netu.

Lazljiva Andrea
18.02.2010., 12:36
dobro ti je cura rekla, a ja bih ti još samo nadodala (ako baš sumnjaš u hpv) da se u međuvremenu čuvaš ping-pong efekta, dakle koristi kondom.

budem, nikad više bez kondoma, ali me brine to što je njegova druga polovica navodno imala hpv prije poroda a sad kaže da ga nema :ne zna:

Silvery
18.02.2010., 13:13
neka te to trenutno toliko ne brine, ako te baš kopka, barem ga pitaj jeli imala NAVODNO low risk ili high risk, svašta je moguće, pričekaj rezultate pape i preporučam ti (ako se već brineš) da nakon nekog vremena napraviš i ostale briseve (na klamidiju, ureaplasmu i mikoplasmu, aerobe i anaerobe i hpv).

efghi
18.02.2010., 13:38
imala sam hpv visokog rizika i cin I, nakon terapije, papa savrsen, nalaz na pcr test za hpv negativan. mene sad zanima da li se on (hpv) moze vratiti tj pojaviti ponovo na papi ili sl., ali ne zbog odnosa nego iskljucivo radi ozbiljnijeg pada imuniteta, stresa i slicno? (obzirom da on navodno ostaje zauvijek u tebi)

ANILA
18.02.2010., 15:17
imala sam hpv visokog rizika i cin I, nakon terapije, papa savrsen, nalaz na pcr test za hpv negativan. mene sad zanima da li se on (hpv) moze vratiti tj pojaviti ponovo na papi ili sl., ali ne zbog odnosa nego iskljucivo radi ozbiljnijeg pada imuniteta, stresa i slicno? (obzirom da on navodno ostaje zauvijek u tebi)

Može, jbg:(

Corinna
19.02.2010., 17:48
Dali je HPV povezan sa Ureaplazmom i Gardenellom vaginalis?

Imala sam vrlo kratko gardanellu (niti mjesec dana) i malo duze sam vukla ureplazmu (oko godinu dana), te uplale sam imala u razlicito vrijeme, u razmaku od par godina, dali je moguce da imam i HPV, dali je on povezan sa tim uzrocnicima?

Silvery
20.02.2010., 01:10
Uzročnicima čega?? Kako virus može biti povezan s time, ne kužim ti pitanje ....:confused: Bakterije i mikroorganizmi ne uzorkuju viruse. Ja sam imala svo troje u različitim periodima i svo troje se tretira drugačije, uostalom hpv je virus i ne liječi se antibioticima i vaginaletama namijenjenih za liječnje bakterija. Ja sam ureaplasmu vukla doslovce 100 godina s raznim antibioticima i vaginaletama, dok sam se G.Vaginalis rješila u roku "keks". A HPV, tj. promjene koje je uzrokovao (CIN1) riješla sam na treći način - krioterapijom i premazivanjem. HPV (Humani papilloma virus) je najčešća spolno prenosiva bolest koja pogađa i žene i muškarce. Oko 80% ljudi (seksualno aktivnih) je, kako se pretpostavlja zaraženo nekom vrstom HPV-a, a ima ih više od 100 tipova.

Corinna
20.02.2010., 13:41
Uzročnicima čega?? Kako virus može biti povezan s time, ne kužim ti pitanje ....:confused: Bakterije i mikroorganizmi ne uzorkuju viruse. Ja sam imala svo troje u različitim periodima i svo troje se tretira drugačije, uostalom hpv je virus i ne liječi se antibioticima i vaginaletama namijenjenih za liječnje bakterija. Ja sam ureaplasmu vukla doslovce 100 godina s raznim antibioticima i vaginaletama, dok sam se G.Vaginalis rješila u roku "keks". A HPV, tj. promjene koje je uzrokovao (CIN1) riješla sam na treći način - krioterapijom i premazivanjem. HPV (Humani papilloma virus) je najčešća spolno prenosiva bolest koja pogađa i žene i muškarce. Oko 80% ljudi (seksualno aktivnih) je, kako se pretpostavlja zaraženo nekom vrstom HPV-a, a ima ih više od 100 tipova.

A pitam zato sto imam privatnu ginekologicu od koje ocekujem da mi neke stvari objasni, a ona me poslala da uzmem briseve na hpv jer sam imala gardanellu vaginalis, tj. po njenim rjecima uz gardanellu ide i hpv :rolleyes:
Naravno da cu napraviti briseve na hpv, ali zena me isprepadala da zato sto sam imala gardanellu da to podrazumjeva da imam i hpv.

Silvery
20.02.2010., 14:32
Ma draga raumijem te, i ja sam bila u početku cijela isprepadana i zbunjena, jedni govore ovako, a drugi onako. Nemoj se uzbuđivat i neka te ta ginekologica ne plaši svojim "teorijama". U svakom slučaju, napravit ćeš bris na hpv i vidjet ćeš koji tip imaš. Ako ga budeš imala, nisi ni prva ni zadnja (vidiš i sama da je ovo TOP TEMA :mig:). Jedino mi nisi rekla kakav ti je PAPA? Drži se, nemoj se nervirat :kiss:

Corinna
20.02.2010., 14:43
Ma draga raumijem te, i ja sam bila u početku cijela isprepadana i zbunjena, jedni govore ovako, a drugi onako. Nemoj se uzbuđivat i neka te ta ginekologica ne plaši svojim "teorijama". U svakom slučaju, napravit ćeš bris na hpv i vidjet ćeš koji tip imaš. Ako ga budeš imala, nisi ni prva ni zadnja (vidiš i sama da je ovo TOP TEMA :mig:). Jedino mi nisi rekla kakav ti je PAPA? Drži se, nemoj se nervirat :kiss:

Papa mi je samo jedanput bio ASCUC, zato sam se prepala skroz :( nakon toga mi je u sva tri naknadna papa testa bio uredan nalaz, koliko moze biti ako su oznaceni funghi ili mjesana flora.

I da, prije par godina kad sam radila sve briseve, svi brisevi su bili sterilni, a na papi mi je pokazalo bacilus vaginalis, ali ginekologica mi je rekla da je to uredan nalaz :confused:

Silvery
20.02.2010., 14:59
Ma sve je to ok, ali isto ti napravi bris na hpv da budeš sigurna. ASCUC ti vrlo lako može biti od malo jače upale zbog gardnerelle i ureaplasme. Ja sam recimo izliječila to, a na papi mi je bio CIN 1 i jednom ASCUS (zbog HPV-a), a na papi mi nikad nije bio označen iksić pokraj hpv-a ili nečeg "ozbiljnijeg" već bi mi znalo bit označeno funghi, miješana flora i to bi kao bilo to, a u biti je HPV. Neću te plašit niti mi je namjera, samo ti hoću reć da ti može bit bilo što, a i ne mora. Zato, ako želiš bit 100 sigurna napravi lijepo uz ostale briseve i bris na hpv.

Corinna
20.02.2010., 15:09
Ma sve je to ok, ali isto ti napravi bris na hpv da budeš sigurna. ASCUC ti vrlo lako može biti od malo jače upale zbog gardnerelle i ureaplasme. Ja sam recimo izliječila to, a na papi mi je bio CIN 1 i jednom ASCUS (zbog HPV-a), a na papi mi nikad nije bio označen iksić pokraj hpv-a ili nečeg "ozbiljnijeg" već bi mi znalo bit označeno funghi, miješana flora i to bi kao bilo to, a u biti je HPV. Neću te plašit niti mi je namjera, samo ti hoću reć da ti može bit bilo što, a i ne mora. Zato, ako želiš bit 100 sigurna napravi lijepo uz ostale briseve i bris na hpv.

Hvala ti puno, malo si me smirila :kiss:
Ovaj tjedan cu napraviti i bris na HPV, a to kad mi se pokazalo ASCUC bas sam imala ureaplasmu i sastrane na papa testu mi je naznaceno jaka upala pa je mozda zbog toga, ali u svakom slucaju napraviti cu bris na hpv obavezno.

Narucena sam za HSG, dali cu moci napraviti tu pretragu ako se slucajno ispostavi da imam hpv? :confused:

Silvery
20.02.2010., 15:19
Narucena sam za HSG, dali cu moci napraviti tu pretragu ako se slucajno ispostavi da imam hpv? :confused:

Nema na čemu, uvijek :grli:
zašto ne bi mogla napravit HSG unatoč hpv-u, to je radiološka pretraga, no svejedno nisam ti stručnjak :mig:

Edit: isto ti pitaj svoju dr, da se ne bi koja beštija ubacila negdje gdje ne treba s tom pretragom, ok?

Corinna
20.02.2010., 15:26
Nema na čemu, uvijek :grli:
zašto ne bi mogla napravit HSG unatoč hpv-u, to je radiološka pretraga. :mig:

A vidis da sam sva zbunjena i isprepadana :bonk:

Znam da za HSG mora biti sve sterilno, da se prilikom ubacivanja kontrastne tekucine nebi dogodilo da se neka bakterija ne ''povuce'' prema jajovodima pa uzrokuje jos vecu, nepopravljivu stetu pa sam mislila da je ista stvar i sa hpv-om, ali provjeriti cu za svaki slucaj.

Silvery
20.02.2010., 15:27
A vidis da sam sva zbunjena i isprepadana :bonk:

Znam da za HSG mora biti sve sterilno, da se prilikom ubacivanja kontrastne tekucine nebi dogodilo da se neka bakterija ne ''povuce'' prema jajovodima pa uzrokuje jos vecu, nepopravljivu stetu pa sam mislila da je ista stvar i sa hpv-om.

eto vidiš, ja sam se isto toga sitila, pa sam editirala post, ne znam, pitaj, zaista ne znam kako s hpv-om. Mogle smo na ženski chat, ubit će nas moderatorice :cerek:

Corinna
20.02.2010., 15:42
eto vidiš, ja sam se isto toga sitila, pa sam editirala post, ne znam, pitaj, zaista ne znam kako s hpv-om. Mogle smo na ženski chat, ubit će nas moderatorice :cerek:

Ma nece :mig:

Nadam se da ce netko doci s informacijom iz prve ruke, dali je moguce napraviti ultrazvucni HSG ako se ima hpv?

Svakako je korisna informacija za mnoge zene koje to ceka.

Silvery
20.02.2010., 15:43
Ma nece :mig:

Nadam se da ce netko doci s informacijom iz prve ruke, dali je moguce napraviti ultrazvucni HSG ako se ima hpv?

Svakako je korisna informacija za mnoge zene koje to ceka.

da vjerojatno će i meni trebat......:(

Martika
21.02.2010., 00:07

Svakako je korisna informacija za mnoge zene koje to ceka.[/QUOTE]

Hej!
BIla sam na HSG - u u 12. mjesecu, a dan prije toga sam saznala za CIN 2. Pitala sam svog ginića jel smijem ići na taj naručeni HSG, a on mi je rekao da ne vidi razlog da ne odem. HPV bris ću raditi uskoro, al sigurno ga imam kad imam CIN 2 i promjene su vidljive kolposkopijom.
Naravno, nakon tog HSG-a svi postupci za trudnoću su stavljeni u stanje mirovanja dok ne riješim CIN.
Sretno!

Silvery
21.02.2010., 03:32
Hej!
BIla sam na HSG - u u 12. mjesecu, a dan prije toga sam saznala za CIN 2. Pitala sam svog ginića jel smijem ići na taj naručeni HSG, a on mi je rekao da ne vidi razlog da ne odem. HPV bris ću raditi uskoro, al sigurno ga imam kad imam CIN 2 i promjene su vidljive kolposkopijom.
Naravno, nakon tog HSG-a svi postupci za trudnoću su stavljeni u stanje mirovanja dok ne riješim CIN.
Sretno!

Joj draga sretno, držim ti palčeve od srca da to što prije rješiš i dovedeš u normalu kako bi se što prije posvetila postupcima za trudnoću. :grli:

kyb
22.02.2010., 13:21
i moji nalazi otputovali za onkološki konzilij sad opet čekanje..:o

Silvery
23.02.2010., 16:32

Može se vratiti i pojaviti na papi ako nisu dobro liječene promjene koje je uzrokovao i ako ti imunitet nije na zavidnoj razini da ga u početku nakon liječenja drži pod kontrolom, a onda ga s vremenom i izbaci ili virus ponovno pokupiš.

I virus ne ostaje zauvijek u tebi. HPV ima svoje specifično mjesto koje napada - stanice kože i sluznice spolnih organa, nije u cijelome tijelu. Ti si imala isto što i ja (hpv high risk, cin 1), liječila si promjene - u njima je bila najveća koncentracija tog virusa i nakon toga je ostala mala koncentracija virusa koju će imunitet s vremenom odbaciti, a možda i ne ako ne bude dovoljno jak. Vjeruj mi i Suey je to objašnjavala i prošla sam skoro sve isto kao i ona i mnoge cure, čitala sam svaki mogući članak i na kraju svega pitala sam 4 različita ginekologa o tome i svi mi objasnili ovo. Zato radi na imunitetu, bez pretjeranog stresa i naravno redovite kontrole :top:

Corinna
24.02.2010., 11:53
Imam jos jedno pitanje, ako mi tko moze odgovoriti :mig:

Kad mi je uziman zadnji papa test imala sam gardanellu i na nalazu papa testa mi je bila oznacena gardanella i parakeratoza, pa me zanima dali se ta parakeratoza pokazala zbog upale gardanellom ili je to neki znak hpv-a:confused:?

Dali ima kakvo pravilo za uzimanje briseva, dali ih je bolje uzeti u prvom djelu ciklusa, sredinom ili mozda u drugom dijelu, isla bi preksutra uzeti briseve na hpv, a kroz nekoliko dana cu dobiti menstruaciju pa neznam dali da ipak pricekam da mi zavrsi menstuacija.

Silvery
24.02.2010., 16:32
Parakeratoza ti je naziv za promjene prisutne na pokrovnim stanicama vrata maternice i rodnice, tj. na stanicama pločastog epitela. A sad, to ti može nastat kao reakcija na razno-razne kronične podražaje i oštećenja tog pločastog epitela koja nastaju u rodnici svake spolno aktivne žene. Ako ti nisu prisutne druge abnormalnosti epitela, ne trebaš se brinuti uopće.
Moguće da je to znak hpv-a, ovisi sve o tvojim nalazima briseva. Ne vjerujem baš za Gardnerellu, no ja nisam stručnjak, pa.... :mig:

Što se tiče uzimanja briseva, meni su uvijek ginekolozi govorili da je kao svejedno, ali ipak da je najbolje doći nakon prestanka menstruacije, dakle u prvom dijelu ciklusa. Pa pričekaj da ti zavši, pa onda otiđi na briseve. Good luck :kiss:

crna_maca
25.02.2010., 08:52
bok cure drage, pročitala sam sve postove i sad mi je nakon svega čitava zbrka u glavi...
imam 27 godina, nikada nisam rodila (a želim u narednim godinama) i već zadnjih 5 godina imam stalnog partnera. Svake godine je papa bio uredan, međutim pred 2-3 tjedna papa je cin1 + HPV.
Prvo sam bila u totalnom šoku, sada se polako privikavam da je to sve izlječivo...

Ginić mi je napravio odmah nakon nalaza pape kolposkopiju, napravila sam bris cerviksa (čekam nalaz još) i genotipizaciju HPV-a. Rekao mi je da zasad neće provesti nikakvu terapiju, prepostavljam da čeka nalaze brisa. Al nije mi jasno, ako se zna da imam CIN1, zašto ne počinje odmah provoditi terapiju?? S tim da rezultate tipizacije moram čekati 4-6 tjedana!!!

Jel smatra da će to moj imunološki sustav sam riješti? Uzela sam Beta Glucan, matičnu mliječ i folnu kiselinu.

I, odakle ta beštija od HPV-a ako sam u monogamnoj zajednici!?!?!? :mad:
Prestala sam uzimati kontracepcijske (Yasmin), ako se dogodi trudnoća kakve su opasnosti s cinom 1 i HPV-om u trudnoći??

LudaPtica
25.02.2010., 10:45
I, odakle ta beštija od HPV-a ako sam u monogamnoj zajednici!?!?!?

Ako si ikada ranije bila u sexualnom odnosu s nekim drugim dečkom, mogla si "pokupiti" taj hpv koji je mogao do sada mirovati u tebi.
Zbog stresa ili pada imuniteta ti je izašao loš nalaz.
(Ako sam dobro shvatio)

Nemoj dečka napadati...

Silvery
25.02.2010., 18:08
Jel smatra da će to moj imunološki sustav sam riješti? Uzela sam Beta Glucan, matičnu mliječ i folnu kiselinu.

I, odakle ta beštija od HPV-a ako sam u monogamnoj zajednici!?!?!? :mad:
Prestala sam uzimati kontracepcijske (Yasmin), ako se dogodi trudnoća kakve su opasnosti s cinom 1 i HPV-om u trudnoći??

Polako, sve će se rješit na vrijeme, imaš dovoljno vremena i imaš dobrog ginekologa :top:. Pričekaj rezultate i onda na terapiju. Nije to smak svijeta, znam da je meni sada lako tebi to govorit, ali vjeruj mi, i ja sam bila cijela nikakva kad sam saznala pa su me druge cure s foruma isto smirivale :grli:

Odakle beštija? Pa draga moja, koliko je žena i muškaraca u starijoj dobi, i u mnogo dužim vezama otkrilo da ima taj virus? Ja znam milijun primjera samo od svojih prijateljica i prijatelja, naposlijetku i ja sam isti slučaj kao i ti. HPV je virus koji tko zna kad i skim skupiš (a nađen je i u djevica!) i tko zna koliko imaš u organizmu dugo, a da to i sama ne znaš. Nažalost većina nas sazna kad nam papa ne štima, onda radimo bris na hpv i eto njega. Nisi ni prva ni zadnja, skoro 80% spolno aktivnih ljudi ima HPV u nekom trenutku u života i to je najčešća spolno prenosiva infekcija. Ti si cijelo vrijeme mogla imat hpv i uredan papa test, dok se virus nije malo "probudio" i počeo dolje raditi nešto (bilo da je padom imuniteta, stresom ili samo od sebe). HPV ne bira koga će napasti, promiskuitetne ili one u monogamnim zajednicama. Od koga si skupila i kad: s time možeš glavu nepotrebno razbijati glavu u nedogled, nećeš dokučiti, nema smisla razmišljati jel ti to dragi prenio, možda si ti to donijela "u miraz". Dosta često ginekolozi znaju reć ženama: kad legnete s vašim partnerom - onda ste legli i sa svim njegovim ženama s kojima je bio, i vrijedi dakako i obrnuto za muškarce. Eh, da nemoj se čudit, ni kondom ti nije 100% zaštita od toga, ali svejedno treba ga koristiti.

Otkačena
25.02.2010., 18:29
[QUOTE=
Nemoj dečka napadati...[/QUOTE]

I moje je mišljenje da ne napadaš dečka jer nikad se ne zna odakle je virus došao. Ja sam isto razbijala glavu, ali sam samo štetila svom zdravlju jer sam stalno bila pod stresom. Meni je dijagnosticiran HPV viskog rizika i sad sam u iščekivanju rezultata PAPA testa i nadam se da ću proći bez cina jer ga nije bilo prije pola godine pa sama sebe tješim, a cure s ovog foruma su mi velika podrška i hvala im na tome.

Silvery
25.02.2010., 18:40

neće ti hpv ništa naštetiti u trudnoći, tj bebi. No moj ti je savjet da svakako to središ prije planirane trudnoće. Cin je tu, može se povuči i onda opet vratiti, svjedno ti to rješi radi sebe, da si mirna u trudnoći. I slobodno jačaj imunitet :)

vedra
26.02.2010., 09:40
da li se smije raditi kolposkopija ako se sumnja na trudnoću?

naručena sam u ponedjeljak na kolposkopiju,a u pon će mi biti 11dpo, dakle prerano za radit test, a nadam se da sam trudna. jel mi može ta kolposkopija naštetit onda?

crna_maca
26.02.2010., 09:45
ufff....što bi ja sirota bez foruma :D ginekolog je zbilja savjesan (obiteljski prijatelj) i isto me tapša po ramenu, a ja sve iskonstruiram u glavi da on tako tapša svaku, pa i onu kojoj je karcinom već na vratu :(

uglavnom, ne okrivljavam i ne krivim nikoga, tko zna otkad je to u meni! zadnjih mjeseci sam bila pod povećanim emotivnom stresom, a i preležala sam doma cijeli siječanj zbog teškog bronhitisa, baš sam bila nikakva i eto ti ga na sad došlo sve na naplatu...istina živa da zlo nikad ne dolazi samo i kad te krene onda te krene...

na imunitetu radim svaki dan i tjeram stres od sebe koliko god mogu :Pop:

javljat ću se s novostima, čitam stalno o tome pa možda i ja pomognem nekome savjetom! u utorak dolazi nalaz brisa i odmah zovem ginekologa, prije prve jutarnje kave :D

crna_maca
26.02.2010., 09:48
da li se smije raditi kolposkopija ako se sumnja na trudnoću?

naručena sam u ponedjeljak na kolposkopiju,a u pon će mi biti 11dpo, dakle prerano za radit test, a nadam se da sam trudna. jel mi može ta kolposkopija naštetit onda?

najbolje da rečeš sve to što si nama ginekologu...ako sumnjaš na trudnoću on će sam procijeniti da li je opasno i u kojoj mjeri!

gljivek
26.02.2010., 16:36
crna maca...moja bestija je spavala 4 godine i sada se pokazala :mig:
cure je li itko od vas proslao krioterapiju, koliko je to bolno nigdje ne mogu naci necije misljenje.....
...mene na tren lovi panika od tog hpv-a na tren mislim da se sve to rijesi ma strasno...
uzimam noni i beta glukan za sada i idem opet na papu i onda i vaginalete koje je dr prepisao.

Silvery
26.02.2010., 21:50
cure je li itko od vas proslao krioterapiju, koliko je to bolno nigdje ne mogu naci necije misljenje.....
...mene na tren lovi panika od tog hpv-a na tren mislim da se sve to rijesi ma strasno...

Ja sam to prošla i pisala o tome (ne znam na kojem topicu, vjerojatno ovdje). Dijagnoza CIN1 (hpv high risk). Odmah da ti kažem da ti vaginalete neće ništa pomoći, to ti govorim iz iskustva. Meni je mog ginekolog radio noviju i uspješniju metodu krioterapije, dakle nisam išla odjednom (1 put) već sam bila na krioterapiji tri puta, svaki u razmaku od dva tjedna, uz to me još premazivao 20 % podofilinom i na kraju albothilom. Poslije je papa bio čist ko suza i oni nakon njega, također i osvi ostali brisevi (hpv, klamidija, mikoplazme i ureaplazme, anaerobi i aerobi).

Krioterapija ti je terapija tekućim dušikom (na niskim temperaturama) koji se nalazi u posebnim sondama. Dakle legneš najnormalnije, kao kad ideš radit papu. On mi je iz te sonde, kroz neki poseban otvor (na sondi) ubrizgavao taj dušik polako. Vjeruj mi ja ga uopće nisam osjetila, niti ikakvo hlađenje, niti ikakvo peckanje, ništa. Imala sam neki feeling kao da ću dobit stvari, ali to je valjda od premazivanja. Kako sam ti ja inače mimoza, premazivanje mi je bilo neugodno, nije bolilo, ali ja sam ti posebna priča :rolleyes:, uglavnom ja sam skoro pa guštala kad bi mi radio krioterapiju. Postupak sa premazivanjem mi je trajao jedva 10 minuta, tako da bi bez premazivanja trajao i kraće. Eto, nadam se da sam bila od neke pomoći. Ako ti šta nije jasno, slobodno pitaj i sretno :)

ANILA
27.02.2010., 17:55
Evo ga javim, pape opet čiste ko suza, brisevi također, niti Hpv-a niti ičega......:s
Pape- zato što radim po dvije u isto vrijeme sa četkicom tako da sam sigurnija:)

argera
27.02.2010., 20:08
Evo ga javim, pape opet čiste ko suza, brisevi također, niti Hpv-a niti ičega......:s
Pape- zato što radim po dvije u isto vrijeme sa četkicom tako da sam sigurnija:)

ovo je tako ohrabrujuće, drago mi je!!!

Otkačena
27.02.2010., 20:50
Drago mi je i želim ti sve najjjjjjjjjjjjjjjjjj......

mariza_
27.02.2010., 21:24
nakon prije 2g cca cina 3, pa konizacija, pa nekoliko čistih papa, pa opet u 11 mjesecu cin 3 u kanaliću, pa rekonizacija u 12, phn rubovi nisu čisti, odluka je pala, naravno posavjetovala sam se s ginićima i čitala.
Kako sam u menopauzi, rodila sam, 18.2. sam sve izvadila, a najviše sam sretna jer mi je došao phn uredan:top: I da kažu da porod boli, boli klinac kako boli poslije operacije,( u takozvanoj šoj sobi je belaj):mad: ali izdrži se, u pondjeljak vadim konce, po svemu moja priča sa cinovima treba biti gotova:)Svima sve najbolje, i hvala za podršku, voli vas Mariza:cerek:

Silvery
27.02.2010., 21:42
...18.2. sam sve izvadila, a najviše sam sretna jer mi je došao phn uredan:top: I da kažu da porod boli, boli klinac kako boli poslije operacije,...Svima sve najbolje, i hvala za podršku, voli vas Mariza:cerek:
Ajoj, i mi tebi želimo sve najbolje, i da nam budeš OK. Žao mi je zbog bolova koje si morala prolazit.

Joya
01.03.2010., 11:29
mariza, svaka ti čast na hrabrosti, i drago mi je da ti je nalaz dobar, i od srca ti želim da si se riješila sada toga svega

meni došao nalaz također, sve čisto
kontrola za 6 mjeseci do godine dana

Otkačena
01.03.2010., 12:47
Čestitke svima. Moj nalaz još nije stigao pa sam jako nervozna.
Ugodan dan vam želim.:five:

gljivek
01.03.2010., 17:08
Ja sam to prošla i pisala o tome (ne znam na kojem topicu, vjerojatno ovdje). Dijagnoza CIN1 (hpv high risk). Odmah da ti kažem da ti vaginalete neće ništa pomoći, to ti govorim iz iskustva. Meni je mog ginekolog radio noviju i uspješniju metodu krioterapije, dakle nisam išla odjednom (1 put) već sam bila na krioterapiji tri puta, svaki u razmaku od dva tjedna, uz to me još premazivao 20 % podofilinom i na kraju albothilom. Poslije je papa bio čist ko suza i oni nakon njega, također i osvi ostali brisevi (hpv, klamidija, mikoplazme i ureaplazme, anaerobi i aerobi).

ja sam danas imala papu i cekam rezultate onda cemo dogovarati sto cemo dalje...mozes mi reci gdje si ti terapiju obavljala ako si iz zg...makar na inbox ako tako zelis...
....ma ja sam isto sva mimozasta i sve me kod ginekologa "boli" i smeta pa me strah samo boli :-(

dixx
01.03.2010., 20:51
Bok cure!

Eto, da vas i ja malo ohrabrim svojim iskustvom. Prije skoro 2 godine sam imala CIN 3, biopsija. Nakon toga svi papa nalazi uredni i nisam ništa dalje poduzimala u vezi toga. Tada je bio i HPV test viskog rizika negativan. Ginekolog mi je rekao da se ponekad, rijetko, to sve može povući nakon biopsije. Hm.

Nedavno stiže papa test, CIN 2 + HPV i označeno V, C i E. Užas. U zadnja 2 mjeseca sam bila na 5 kolposkopija. HPV test visokog rizika pozitivan. Naručili me za LETZ konizaciju i to pod općom anestezijom. U međuvremenu sam išla do jedne žene koja se bavi, hm, recimo alternativnom medicinom i pila i jela hrpu neki kapsula, tekućina i smjesi. I vaginalno primjenjivala ulje i kremu na tamponu. Dva dana prije bolnice odlazim po treće :) mišljenje i kaže mi ginekologica da ona ne bi mene slala na LETZ konizaciju nego da bi prije napravila LETZ biopsiju.

I tako ja nazvala bolnicu, nakon što sam napravila sve pretrage za anesteziju, da otkazujem operaciju (dan prije nego sam trebala na prijem u bolnicu). Rekla sam da moram otputovati, nije me sestra previše ispitivala.

Otišla sam na tu LETZ biopsiju, lokalna anestezija (4 injekcije u vrat maternice), malo je bilo neugodno, ali nije neizdrživo.

I danas je stigao nalaz, CIN 1, rubovi čisti. I doktorica je malo iznenađena. Vidjela sam slike svog vrata maternice i nisu izgledale lijepo. Ja se nadam da su pomogli ovi pripravci koje koristim, jer ne znam kako bi samo bio CIN 1.

Da, imam i VAIN. To počinjem liječiti za 3 tjedna.

I curama koje se bediraju zbog HPV-a ili CIN-a 1 željela bih poručiti - nije to ništa strašno, stvarno se to sve da srediti ako se dođe na vrijeme! Meni su nalazi bili stvarno loši, prvih dana sam bila prilično užasnuta, ali sam se pomirila s tim i rekla da ću to nekako riješiti. A bol, ma da se to izdržati, sigurno nije gore od poroda :)

Ja sad i dalje jačam imunitet i nadam se najboljem.. :mig:

Silvery
01.03.2010., 22:32
ja sam danas imala papu i cekam rezultate onda cemo dogovarati sto cemo dalje...mozes mi reci gdje si ti terapiju obavljala ako si iz zg...makar na inbox ako tako zelis...
....ma ja sam isto sva mimozasta i sve me kod ginekologa "boli" i smeta pa me strah samo boli :-(

Gljivek, nažalost nisam iz Zg, terapiju sam obavljala privatno u ST. Ako ti što znači mogu ti dat br. na PM. Vjeruj mi nije to ništa strašno pogotovo ako imaš cin 1. Ta krioterapija uopće ne boli. Možda osjetiš tek malo hladniji zrak, ali ja nisam niti to osjetila :mig:

crna_maca
03.03.2010., 14:28
evo..došao nalaz briseva...svi su negativni,nema bakterija i sličnih gamadi!! :D :D barem neka lijepa vijest!!:)
sad čekam rezultate tipizacije HPV-a...možda si umišljam, ali počela sam prije briseva piti beta glucan i nativni propolis...ako mi oni pomognu i u uklanjanju cina - e pa pit ću ih doživotno!!! :D

dulla
03.03.2010., 20:06
U ponedjeljak sam bila prvi puta kod nove socijalne giničke.... u studenom sam bila kod privatnice ali mi nije radila papu, a prije toga sam prije dvije godine bila na pregledu ali mi nije rađen papa test (gin je rekao da nije potrebno). Sad imam 25 god.

uglavnom, u ponedjeljak mi je doktorica napravila papu i rekla mi da imam nešto što je malo prokrvarilo kad je dotakla prilikom uzimanja uzorka za papu (poslije nisam krvarila, ne bi ni znala da mi nije rekla) i da to neke žene tako imaju i da je najčešće to normalno ali da može biti nešto. Sada ne razumijem što to nešto znači?

Zabrinuta sam i u strahu iščekujem nalaze pape.... Inače zadni puta sam spavala s dečkom prije dvije godine i on mi je bio jedini partner.... Mislim da svakako nisam rizična i da bi mi ginička u studenom rekla da je nešto vidjela na pregledu i napravila mi papu (to sam bila tamo u sklopu sistematskog na poslu).

azra222
03.03.2010., 20:42
pozdrav cure,

prije dva dana sam dobila nalaze i imam hpv visokog rizika, jako pozitivan. 15-ak dana prije toga je nalaz Pape bio uredan. Očajna sam. Ginekolog mi propisao folacin(pola tablete dnevno) i beta 1.3 d glucan 1 tabletu dnevno kroz mjesec i pol, onda ponavljam papu.

Međutim, meni nista nije jasno vezano za hpv. Da li se moze izlijeciti, cujem od nekih cura da su ga se rijesile, odnosno da godinama nakon terapije imaju uredne briseve, i da im se hpv nije vise javljao. A od drugih cujem da ga se ne moze nikada rijesiti, i da ga moram pod kontrolom drzati do kraja zivota? :( zbunjena sam i uplasena. Pomagajte!

crna_maca
03.03.2010., 21:10
pozdrav cure,

prije dva dana sam dobila nalaze i imam hpv visokog rizika, jako pozitivan. 15-ak dana prije toga je nalaz Pape bio uredan. Očajna sam. Ginekolog mi propisao folacin(pola tablete dnevno) i beta 1.3 d glucan 1 tabletu dnevno kroz mjesec i pol, onda ponavljam papu.

Međutim, meni nista nije jasno vezano za hpv. Da li se moze izlijeciti, cujem od nekih cura da su ga se rijesile, odnosno da godinama nakon terapije imaju uredne briseve, i da im se hpv nije vise javljao. A od drugih cujem da ga se ne moze nikada rijesiti, i da ga moram pod kontrolom drzati do kraja zivota? :( zbunjena sam i uplasena. Pomagajte!

bok....
nemoj se bedirati...neznam puno o HPV-u jer sam se i sama nedavno prvi put susrela s time..ja čekam rezultate tipizacije. Uglavnom, koliko sam pohvatala od silnog informiranja po raznim izvorima - HPV pobereš spolnim putem i masa žena ga ima, ali...razvije se kod onih kojima padne imunitet, kao meni nedavno, stalno su mi nalazi pape bili odlični, a možda nosim tu beštiju u sebi godinama...neka me netko ispravi ako pričam gluposti. znači..prema tome...izliječiš se i nakon toga stalno raditi na sebi, prehrani i općem stanju organizma jer ti se sve lijepi na tebe kad si slaba....

azra222
03.03.2010., 21:35
hvala maca :)

ja sam zapravo prvi put u zivotu radila sada ta 4 brisa, i tu mi je pokazalo hpv visokog rizika, no doktorica me nije slala na nikakvu dodatnu tipizaciju??

evo cure koje znaju vise o tome pitanju ako mogu pojasniti - znaci mozes imati u organizmu hpv, i nece ti ga pokazati na brisu na hpv ako ti je imunitet ok i ako se nije aktivirao? ili ga pokaze na bris-testu cim je u organizmu,iako miruje?

Mila593
03.03.2010., 21:37
Gotovo 5 godina sam se borila sa visokorizičnim hpv-om i cinovima od I do III, mlada sam i nisam rodila i nisam se dala na nikakve konizacije. Kada sam došla u ruke prof.dr.Bukoviću izliječio me u roku mjesec dana bez rezuckanja i to sve preko socijalnog, u Petrovoj. Nisam jedina s tim iskustvom a koga zanima više o njegovom pristupu/načinu liječenja može pročitati na:
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2004%5C10%5C17%5C23A23.PDF
Ako netko želi kontakt može mi se javiti na pm

azra222
03.03.2010., 21:43
ja sam od svog momka dobila u paketu i genitalni herpes i hpv.(on je imao u sebi,a da nije ni znao.) Meni je herpes izazvao komplikacije,pa sam prolazila pakao,bila i u bolnici. Taman kad sam nakon mjesec i pol dana borbe pocela dolaziti sebi, otkrije mi se hpv na nalazu...a procitam na internetu medju uzrocnicima za rak grlica maternice stoji i herpes i hpv...tesko mi je trenutno razmisljati pozitivno, a znam da moram.

Silvery
03.03.2010., 23:16
...uglavnom, u ponedjeljak mi je doktorica napravila papu i rekla mi da imam nešto što je malo prokrvarilo kad je dotakla prilikom uzimanja uzorka za papu (poslije nisam krvarila, ne bi ni znala da mi nije rekla) i da to neke žene tako imaju i da je najčešće to normalno ali da može biti nešto. Sada ne razumijem što to nešto znači?

Zabrinuta sam i u strahu iščekujem nalaze pape.... Inače zadni puta sam spavala s dečkom prije dvije godine i on mi je bio jedini partner.... Mislim da svakako nisam rizična....

Po tvojoj priči, meni se čini da imaš ono što svaka druga-treća žena ima (uglavnom nakon poroda, ali možeš imat i prije porodoa iz različitih razloga), a da skoro i ne zna da ima - ektropij/ ektopij ili tzv. ranica na grliću. Karakterizira je crvena boja koja se vidi pri pregledu i zato je zovu ranicom, ali u stvari nije rana. To ti je cilindrični epitel crvene boje, drugačiji od ostatka epitela grlića. Nije opasan sam po sebi uopće, no pogoduje nastanku infekcija i možeš zbog toga imati pojačan vaginalni sekret. Drugim riječima magnet je za bakterije i viruse (tako je bilo kod mene). Ali to i ne moraš imati, ja ti samo iznosim što bi moglo biti. Možda imaš neku drugu malu povredu ili je neka vrsta upale.

Nemoj se plašiti, jer nemaš potrebe. Pričekaj rezultate pape, a ako papa ne bude clean (a nadam se da hoće :mig:), onda obavezno napravi i ostale briseve na hpv, ureaplazmu i mikoplazmu, anaerobe i aerobe, klamidiju jer ćeš tako znati i eventualni uzrok i šti imaš/nemaš.

Nemoj se opterećivati jesi li rizična ili ne, bakterije danas možeš pokupiti svakako, a one, kao i virusi ne biraju koju će skupinu napast. Napadaju i rizične i one u monogamnim vezama. Zato se ne živciraj bez potrebe. Javi kad dođu rezultati pape :top:

Silvery
04.03.2010., 16:33
hvala maca :)
ja sam zapravo prvi put u zivotu radila sada ta 4 brisa, i tu mi je pokazalo hpv visokog rizika, no doktorica me nije slala na nikakvu dodatnu tipizaciju??

Tipizaciju možeš napraviti čisto radi sebe da znaš koji točno tip imaš, ali što će ti to kad znaš da imaš jedan od tipova iz skupine visokog rizika. Ta spoznaja je sama po sebi dovoljna. Svi se oni tretiraju isto, ovisno ima li promjena, gdje su smještene i u kojoj mjeri (CIN).

gljivek
05.03.2010., 12:52
eto rece moj zadnji papa test uz hpv visokog rizika i cin1....:( ...odma panika normalno...al mi javljeno telefonski i ne znam detalje...moram doci na dogovor za dalje...zna li itko sto sada slijedi..

efghi
05.03.2010., 12:55
to sam imala i ja, kod mene je teapija bila- premzivanje + poslije vag.albothyl i betadine.. otislo
samo nemoj panicariti, sve se to da srediti..

ebelin2009
05.03.2010., 14:35
bok cure,
evo da vas malo ohrabrim...upravo sam dobila negativan nalaz na hpv!!!!!weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!napisat cu sve od početka kako se cijela stvar razvijala...hm...uglavnom:hpv-om sam uhvatila u 9.mj 2008., a to sa sigunošću znam jer je bio samo taj jedan momak,prije njega nalazi čisti ka suza.
nisam imala nikakve simptome,ali ipak odem se pregledat i to nakon pola godine od odnosa s njim i saznam da imam hpv visokog rizika jako pozitivan i cin2!!!ne moram napominjat da sam plakala 5 dana u komadu i mislila da je neizlječivo...ali evo ide drugi dio koji je dobar...zapocela sam sa terapijom Betadine i Albothyl vaginaletama,to mi je dao ginić i jos Folacin da uzimam na usta po pola tablete dnevno...a za imunitet sam morala sama istrazit sto i kako i pokazalo se da je na trzistu najbolji Beta Glucan 1,3 D- njega sam pocela odmah uzimat...dodje oko 650kn i uzimala sam po dvije tablete od 500mg,znači 1000mg dnevno,svako jutro prije dorucka na tašte. nakon 2 mj cin 1. nakon dva mj sam zvala doktora Radovana Petrovića u Zg (01 621 6444),on je doktor koji liječi prirodnim lijekovima i od njega sam dobila jos urotinkturu,med i kremu za doli stavljat,te prestala sam vaginaletama od ginica.uz med i tinkturu koji su snazni stimulansi za podizanje imuniteta,sam smanjila beta glukan na 1 tabletu dnevno=500mg i s tim nastavila jos 4 mj. i naravno cjelo vrijeme pola tablete Folacina dnevno!
nakon pola godine lijecenja( znaci ova 2 mj s gin + Petrović 4 mj ) nalaz uredan!bris na hpv negativan,papa test uredan!!!!
ostalo je jos par stvari,odnosno savjetića...neki će vam mozda zvučat glupo,ali iz očaja i želje da se što prije izličim,pridržavala sam se svega što su mi savjetovali doktori...isla sam na nekoliko mjesta...uglavnom:cjelo vrijeme odnos sa zaštitom,a iza toga odmah pod tuš,pamučne gaćice(tangice sam bila skroz izabcila!!),iza mora odmah po izlasku iz vode presvlačenje kupaćeg u drugi suhi,nisam se sunčala jer to isto usporava liječnje,iskuhavanje gaćica i ručnika odvojeno od ostalih i ne brisat se ručnikom unutar stidnih usana,nego se posušit fenom na najnizoj temperaturi i udaljit ga sto više. Potpuno izbacit kavu i nescaffe,te žestice i bilo kakav drugi alkohol,samo čaša vina u prilici,ne češće od 1 x mj.slatkiši u granicama,ali bolje što manje.sto vise voća i povrća,što manje masna i nezdrava hrana...doli se prati samo vodom,nikakve kupke,a za vrijeme menge glicerinski sapun (ima ga u dm-a oko 20 kn!).ne koristit tampone i ne hodat bosa po stanu,pločicama.to je to!
ako se sjetim jos cega pisem...sretno svim curama u liječenju,koje su uhvatile bestiju!!!najvažnije se pokušat smirit i usredotočit se na liječenje!i naravno izvuć pouku, drugi put pametnije...poslat dragog na bris,pa tek onda bez kondoma.nije svako zlo za zlo,dok god je izljecivo,ne treba paničarit,nego bit sritan da je sve proslo na tome...ima i gorih stvari koje se ne mogu izliječit,pa ljudi izvuku snagu i žive sa tim(hiv, hsv, hepatits, cmv...)
samo hrabro!!!!

ebelin2009
05.03.2010., 14:44
gljivek...ne brini se!evo sam ja napisala cjelu svoju pricu...a ja sam u to bila poprilično zaglibila!!liječi se i to bez problema,samo malo promjenit ritam,sto manje stresa,redovna spiza i normalan san...ne bi trebalo bas noćarit...ja nisam dok je liječnje trajalo i rjesila sam sve za pola god bez rezuckanja i ikakvih posljedica,a bija mi je hpv jako pozitivan i cin2!samo hrabro i naravno,kad ga se jednom rjesis,nece ti se vracat bez obzira na pad imuniteta,moze se vratit samo ako ti ga ponovno neko prenese i dobijes ga opet...a jednom kad ga izlijecis to je to!
nisi sama...cini se da je u hr epidemija hpv-a i dr spolnih bolešćina i ne bira koga,bio ti to prvi momak ili 30. s kojim si spavala...nema mjerila!
nadam se da sam ti bar malo olakšala!!!

ebelin2009
05.03.2010., 14:45
gljivek...ne brini se!evo sam ja napisala cjelu svoju pricu...a ja sam u to bila poprilično zaglibila!!liječi se i to bez problema,samo malo promjenit ritam,sto manje stresa,redovna spiza i normalan san...ne bi trebalo bas noćarit...ja nisam dok je liječnje trajalo i rjesila sam sve za pola god bez rezuckanja i ikakvih posljedica,a bija mi je hpv jako pozitivan i cin2!samo hrabro i naravno,kad ga se jednom rjesis,nece ti se vracat bez obzira na pad imuniteta,moze se vratit samo ako ti ga ponovno neko prenese i dobijes ga opet...a jednom kad ga izlijecis to je to!
nisi sama...cini se da je u hr epidemija hpv-a i dr spolnih bolešćina i ne bira koga,bio ti to prvi momak ili 30. s kojim si spavala...nema mjerila!
nadam se da sam ti bar malo olakšala!!!http://www.monitor.hr/smilies/mig.gif

ebelin2009
05.03.2010., 14:49
i da,imunitet je kljucni u cjelom liječnju...zato pise da nema lijeka za hpv,jer ne postoji neka tableta koja rjesava virus...moras ojacat organizam da se sam izbori s njim!!

Silvery
05.03.2010., 17:16
...kad ga se jednom rjesis,nece ti se vracat bez obzira na pad imuniteta,moze se vratit samo ako ti ga ponovno neko prenese i dobijes ga opet...a jednom kad ga izlijecis to je to!
nadam se da sam ti bar malo olakšala!!!

HPV se može vratiti pogotovo ako nije dobro liječen, odnosno ako promjene nisu dobro tretirane, pogotovo ako je izostala kolposkopija s kojom se mogu vidjeti gdje su te promjene. Niska koncentracija hpv-a (odnosno prikriveni hpv) se neće očitati na brisu za hpv i moguće je da ga imunitet pobjedi vrlo lako, ali nekad se uslijed pada imuniteta zna sve okrenuti. Zato dobre i moderne metode, kao što je laser, krioterapija, premazivanja podofilinom i albothilom, prirodna lijekov, pripravci i općenito prirodna medicina u kombinaciji s tim, te jačanje imuniteta, kao i vježba su gotovo pa garancija za nestanak tog virusa, vjerojatno zauvijek.

No da nebi sve ostalo na tome da se može vratiti (ili kao što neke cure tvrde da zauvijek ostaje u vašem tijelu), hpv-a se možeš rješit itekako i možeš zauvijek. E sad, hoće li to baš biti zauvijek ili ne, ovisi o jako mnogo faktora. :)

Naravno da nema mjerila koga će hpv napast, nije to samo slučaj u RH, nego ama baš svugdje u cijeloj kugli zemaljskoj. Ni kondom ne štiti 100% od njega. U djevica je nađen i nitko ne može sa 100% sigurnošću tvrdit od koga je i kad točno pokupio taj virus. Možemo samo sumnjati, jer taj virus bez simptoma je vrlo podmukao i zna se vuć jaaaako dugo, godinama dok ne počne radit štetu, odnosno CIn-ove. Cin se ne događa tek tako iznenada.

azra222
05.03.2010., 22:08
Znači, ako se nema cinova, a ima hpv visokog rizika,jako pozitivan, jedino sto se moze napraviti je odrzavanje imuniteta i pracenje situacije redovitom papom?

to premazivanje i ostale metode koje spominjete se rade samo kad se pojave promjene/cinovi?

btw, Beta Glucan ima i od 200kn, to su tablete od 100mg, meni je doktorica rekla da su te dovoljne, da ne trebam one od 500kn uzimati

Silvery
06.03.2010., 01:44
Radi na imunitetu obavezno, proguglaj o nekim prirodnim pripravcima (ali sigurnim za korištenje) i naravno redovita kontrola. Ako se ne daj Bože dogodi da se cin pojavi/ vrati onda imaš u ponudi vrlo unčikovite terapije/ tretmane bez rezuckanja i bolova. I sve 5 :top:

Edit: možeš ti inzistirat ginekologu da ti uradi kolposkopiju, pa da vidi jel ima štogod što se papom nije moglo potvrdit. Odnosno jeli ima kakvih malih promjena, pa onda to EVENTUALNO sanirat. No, mislim da ti sada nije potreba, s obzirom da nemaš cin.

azra222
06.03.2010., 08:06
Hvala ti Silverr :grli:

kako sam u 1.mj. popila 8 kutija antibiotika i kemije za cijelu godinu, totalno sam bila down,pa sam uzimala kroz 2.mj. matičnu mliječ u prahu. Sad uzimam taj folacin i beta glucan, te vitamin c sa cinkom od enciana(u kapsulama).

Vec sam ranije bila kupila Aloe veru sok,i stoji mi doma, uzimala bih je, ali nisam sigurna dal je puno da je uzimam uz beta glucan i folacin? sta vi mislite? ne znam da li se ti svi preparati za imunitet mogu pobiti :ne zna:

crna_maca
06.03.2010., 09:46
zanima me koja je matična mliječ bolja - u prahu ili onim tabletama za cuclanje??

gljivek
06.03.2010., 12:34
ja sam trenutno na Betadine vaginaletama i uzimam Noni sok svaki dan i uz njega Zell Oxygen Immunocomplex (u dnevnoj dozi sadrzi oko 900mg beta glukana, colostrum, hrpu vitamina, cinka itditd.)...

..inace ne pijem uopce nikad alkohol, niti kave niti pusim..jedino imam treninge do ponoci a ustajem u 6 pa bas nisam naspavana ali na to ne mogu utjecati...eto borit cemo se pa sta bude...

sto vam znaci to premazivanje??:ne zna:

ebelin, ja sam do sad imala med od petrovića al sam ga zamijenila s ove 2 stvari...reci mi kako si nanosila taj njegov preparat, koliko si ga platila i koliko ti je trajao?

gljivek
06.03.2010., 12:40
http://mikrema.hr/immunokomplex.htm evo link....
..jedna zena mi je dala savjet da ukoliko mogu neki sastojak unositi u tekucem obliku da radije uzmem tekuci nego tabletu...pa eto....i mislim da je ovo povoljnije od tableta..ovo vas dode 200 kuna za mjesec dana bočica.

beta glukan se dozira kao 25mg po kilogramu mase osobe,ali ne treba baš toliko....dakle tih 900mg je većini nas dovoljno....eto ja idem s tom kombinacijom i uzela bi od petrovica od ebelin taj šremaz pa cemo vidjeti.

Silvery
06.03.2010., 14:10
sto vam znaci to premazivanje??:ne zna:

Misliš na premazivanje cerviksa?

To ti je liječnje promjena koje je uzrokovao hpv, odnosno cin 1 ili cina 2. Obično se radi i uz krioterapiju, ovisi o potrebi (kakve su promjene i gdje su smještene). Dakle, ginekolog te premazuje tekućinom kao što je 20% podofilin ili albothil. Natopi malu vaticu i tapka na mjestu gdje ti je cin odnosno gdje je smještena promjena uzrokovana hpv-om, ukratko tamo gdje je bolesno tkivo. Može biti i na rodnici, ne samo na grliću da ne bi bilo ZABUNE!

I onda se taj bolesni dio oljušti i ako je posao dobro napravljen, nalazi bi trebali biti PERFECT i sve čisto. :)

gljivek
06.03.2010., 15:36
e on je meni spomenuo tu krioterapiju i da imam nekakvu "ranicu" ne znam strucni naziv...tako da vjerujem da sad kad odem na pregled za dogovor oko terapije ce mi reci da to obavljam...

gljivek
06.03.2010., 16:02
Vjerojatni medju vama ima i vas koje ste u vezi, braku stoli pa imam jedno pitanje vezano za musku stranu.

Dakle on ce ic na test da vidi ima li virus i on no znamo da taj test nije siguran. Ali uzmimo u obzir da on ima virus, imate li kakva saznanja kako se ponasati.
Recimo da se jednom dogodi cudo i moji nalazi budu cisti, a znamo da ga i on ima sto cijeli zivot s gumicom :( mislim da kuzite sto mislim...:ne zna:

Silvery
06.03.2010., 17:56
Dakle on ce ic na test da vidi ima li virus i on no znamo da taj test nije siguran. Ali uzmimo u obzir da on ima virus, imate li kakva saznanja kako se ponasati.
Recimo da se jednom dogodi cudo i moji nalazi budu cisti, a znamo da ga i on ima sto cijeli zivot s gumicom :( mislim da kuzite sto mislim...:ne zna:

Ma kakav cijeli život s gumicom. :) Jedno ćete vrijeme koristiti kondom i onda bez. Dakle, kad prođe "opasnost" veće koncentracije virusa možete prijeći na seks bez gumice. To je nakon tvog liječenja (odnosno tretiranja promjena) i nakon što ti brisevi i papa pokaže da je sve u redu. Ne bi bilo čak loše počekati još neko vrijeme, pa ponoviti nakon svega još jedne vriseve i papu za svaki slučaj. Kad to potvrdiš i kad se potvrdi da je i kod tvog dragog sve Ok (mada nažalost još uvijek nema pouzdanih testova na hpv za muškarce) onda možete nastaviti normalno. Nemaš se šta strašit, vrlo mala je vjerojatnost da će neka mala koncentracija hpv-a (koji ostane u tvom ili njegovom organizmu) izazvat ponovne probleme. Jer te male koncentracije hpv-a, koje eventualno ostanu nakon liječenja (i neće se učitat na nalazima) - njih pobijedi imunitet.

Što se tvoje ranice tiče, dakle nije rana u klasičnom smislu riječi nego malo drugačija vrsta epitela od ostatka epitela koji je na grliću. Ne znam koliko ti je velika/mala, ali sama po sebi nije ni malo opasna, česta je u žena koje su rađale, a možeš ih imati i prije (kao ja npr, pa sam je se rješila). Većina ih žena sazna sasvim slučajno i to tek kasnije. To ti se zove ektropij i zna od toga bit malo pojačan iscjedak (što zna bit pogodno za gljivice).

Jedina loša stvar te ranice je ta što je magnet za bakterije i viruse, vrlo lako se ugnjezde tamo. Takav je slučaj bio kod mene i kod mnogih cura i žena. Kako sam išla na krioterapiju zbog hpv-a, tako smo usput i krioterapijom i premazivanjem mrješili i tu "ranicu".

Edit: nemoj zaboravit na to da i dragi ode na peniskopiju. :mig: