PDA

View Full Version : USA-Vize, green card, itd...

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

Supernova
21.11.2006., 16:20
Lako je provjeriti za fakultet, pogledaj ovdje i malo progooglaj:
http://www.cicic.ca/en/page.aspx?sortcode=2.17.20

Ovisi sto zelis biti, konobari imaju jako losu satnicu ali dobru napojnicu. Za pocetak nije lose, ali pitaj se da li zelis samo konobariti.
Da bi dobio papire, trebas dokazati znanje, iskustvo i strucnost, te poznavanje jezika.
Bilo je tu tema o tome, prokopaj malo.

Nije los link. Mislim da je davorin pitao za USA, a ne Kanadu.... :)

Osobno misljenje je da je mnogo bolje poceti u USA nego u Kanadi.

facasplaca
21.11.2006., 16:23
Nije los link. Mislim da je davorin pitao za USA, a ne Kanadu.... :)
Osobno misljenje je da je mnogo bolje poceti u USA nego u Kanadi.

Dao sam mu samo jedan primjer, da se malo potrudi moze za 16 sekundi naci sve linkove za koju god zemlju pozeli.
Zasto mislis da je bolje u USA nego u Kanadi? Bas me zanima.

Supernova
21.11.2006., 16:38
Zanima me kakav posao neko iz Hrvatske može naći u Americi i koliko se realno može očekivati da bude plačen? I da li bi se priznavao fakultet završen u Hrvatskoj koji je preslika istog takvog fakultet u Clevlandu ( konkretno ZSEM- Zagrebacka škola ekonomije i managementa -Njavrin faks)
hvala

Evo ja cu ti dati malo drugaciji savjet. Onako 360 stupnjeva....

Ono cega se bojis trenutacno uopce nije bitno....a ono sto ne znas da ne znas je veoma vazno.

Prvo nije tocno da su nase diplome tariguz u USA. Naravski, imas dodatni plus jer ti je jos diploma brandirana sa makar bilo kakvim takvim Cleavland univerzitetom. Moja nije bila brandirana na takav nacin ako ce ti biti lakse. A vidis, opet istu sam jako fino unovcio (i ne samo ja) ovdje u USA. I vjeruj nisam ni 1min radio kao konobar ovdje :)

U USA sve ti ovisi o tome kako ces se prodati i kakvo ti imas prakticno iskustvo i sta odista znas da radis. Diplome su manje vise formalnost kao i nuzda i mogu nesto visepomoci ako su sa nekih jako dobrih skola. No, iskustvo je vrijednije vise nego bilo kakva diploma.

Afrodita dobro kaze da ne ides na coravo nego da lijepo planiras sto hoces. Ja ti ni u ludilu ne bi savjetovao da dodjes kao ilegalac. Ima gomila kompanija koja daju H-1 vize ljudima da rade i mislim da treba da sa njima stupis u kontakt, istrazis to bolje i vidis kakvo ti je iskustvo prvo neophodno da bi mogao da tu budes konkurentan.

Americki biznis voli strance.....Jeftiniji su, radniji su i ne bune se previse :) Salu na stranu, tu ima jako dobra racunica za obje strane.

Da me ne shvatis pogresno....svaki posao je odlican i ja imam ogroman respekt za sva zanimanja ukljucivsi i konobare. Jedino ogranski ne podnosim ne radnike.

Veliki savjet: think big - misli veliko i onda ce ti se dobre stvari desavati. Ako mislis ograniceno, zastraseno, kompliciras i samo vidis prepreke oko sebe i mislis da ti se stvari desavaju zato sto si ti velika zrtva.....onda zaboravi Ameriku, jer ces ovdje biti duboko nesrecan i neuspjesan sa takvom logikom.

Shvati takodjer jednu stvar. Vecina nasih ljudi je navikla na ogranicenost Hrvatske i nacina kako se postize uspjeh, pa pokusavaju da racionaliziraju Ameriku (koja je gigant) na jednu ili eventualno dvije vrste moguceg puta ili uspjeha.

U Hrvatskoj su mogucnosti VRLO OGRANICENE. Amerika je tako ogromna zemlja, da ima mali milijun nacina da u njoj uspijes. U njoj ima svega, od zaostalog juga, do razvijenog sjevera, od krscanskog fundamentalizma do gay brakova, od ciscenja ulica do zgrtanja $100 mil za jednu godinu. Ovdje ima 50 drzava sa morem zakona i biznisa od kojih je velika vecina veca od Hrvatske, nekoliko vremenskih zona, a zrakoplov je kao autobus.

Da bi uspio moras sam da imas svoj DETALJAN I DOBAR PLAN gdje ti hoces da budes u narednih 5, 10 ,15 ili 30 godina. Odlazak u USA nije plan, vec coretanje.

Koliko vidim sad uopste nemas plana....i to je po meni veliki problem. A ne kolika je napojnica konobara ili kako da zaradis minimalnu placu.

Vjeruj neces daleko sa logikom.......e samo da mi se dokopati preko bare, pa ce biti onda sve u redu, sve cu ja smisliti tad.

Ovo su ti moja 2c mudrosti....

Supernova
21.11.2006., 16:46
Dao sam mu samo jedan primjer, da se malo potrudi moze za 16 sekundi naci sve linkove za koju god zemlju pozeli.
Zasto mislis da je bolje u USA nego u Kanadi? Bas me zanima.

Aha....link ti je cool....

USA je meni osobno bolja zbog 3 stvari:

- mnogo vecih biznis ili employment sansi
- vecih placa, manjih poreza
- boljih univerziteta

Gomila kanadjana ovdje radi sa mnom upravo zbog svega ovoga.

Normalno, koliko ljudi toliko cudi i afiniteta. Znam nekome vise godi manje rada, "besplatno" zdravstveno, cekanje na posao, socijala, socijaldemokracija, visa politika itd...

masimo1
21.11.2006., 17:46
Mislim..., kad neke citam, izgleda ko da je najmanji problem dobiti radnu dozvolu za SAD. People, let's get real! "Papiri" su ti DALEKO najveca prepreka; vjerujem, da bi napisao, da imas Green Card, ako ga imas.

H-1B vizu se dobiva i te kako tezko. I nikako za konobarenje, nego za visoko strucna zanimanja. Treba ti sponzor (firma). Pitaj se, sto nekoj firmi mozes nuditi? Diplomu? Give me a break! To je samo mali preduslov za H-1B. Pitaj se, sto to mozes nuditi, da bi neka firma na tvoju H-1B potrosila na hiljade dolara, bila spremna mjesecima cekati, da dodjes, eventuelno kasnije potrositi 10k na tvoj Green Card, bez da be te vidjeli.

davorinho10
21.11.2006., 17:53
Hvala ti supernova pomogao si mi. znam ma nije meni problem ništa od toga nego jednostavno nemam predođbu kako izgleda život u Americi jer nisam nikad bio preko bare he he :) pa nemogu sa ničim usporedit jer nema smisla uopce da govorim kakvo je stanje u Hrvatskoj od pronalaska posla do pokretanja vlastitog biznisa ili opcenito neke poslovne mogucnosti s obzirom da za bilo kakvu dozvolu se ceka po 3, 4 godine i jedno 30 zakona i jos 20 raznih ugovora koji jedan drugog povlace..ma komedija.. inace jos sam student pri zavrsetku tog ZSEM fakulteta koji se nemoze usporeditit sa nasim ''domacim'' fakultetima jer su predavanja na engleskom jeziku a isti takav faks se nalazi u Clevelandu, Miamiju i jos na par mjesta u svijetu tako da imamo direktno suradnju sa tim fakultetima pa tako dolazi i do razmjene studenata i usavrsavanje na njima i daljne zaposljenje..tako da je valjda to neka prilika.. :) nego me opcenito sve to zanimalo u vezi zivota u Americi,od prilika i mogucnosti jer je to sad velika zivotna odluka. mislim povest prijatelja sa sobom jer je lakse ipak kad vas je dvoje a on ima samo srednju skolu pa me zanimalo koje su njegove mogucnosti i to za konobarenje i sta bi mogao on jos radit..
hvala jos jednom supernova

potepuh
21.11.2006., 19:42
..tako da imamo direktno suradnju sa tim fakultetima pa tako dolazi i do razmjene studenata i usavrsavanje na njima i daljne zaposljenje..tako da je valjda to neka prilika.. :)
evo ti moguce ulaznice
..nego me opcenito sve to zanimalo u vezi zivota u Americi,od prilika i mogucnosti jer je to sad velika zivotna odluka.
Najbolje je otici bez velikog razmisljanja. Sto ljudi dozivljava Ameriku na sto nacina. Ovisi o tebi kako ces je dozivjeti... a i ne mora biti za stalno, uvijek se mozes vratiti u HR, bogatiji za jedno iskustvo.

Masimo je sazeo proces za H-1B vizu. Konkurencija je izuzetno velika...a proces dug, skup i kompliciran (radi se preko odvjetnika), pa si sam predoci kakav kandidat moras biti da bi se firma upustila u trazenja vize za tebe (ili bilo koga drugoga).

Neka razmjena ili usavrsavanje i J viza bi bilo prijelazno i elegantno rjesenje. I ti bi imao vremena da vidis da li je to to...

NewForce
23.11.2006., 06:39
Po meni ti je najbolji nacin probavanja amerike rad na turistickom brodu.

1) dobit ces uredne papire od americke kompanije (imat ces pomoracku vizu izdanu od Americke ambasade u ZG)
2) sigurno radno mjesto cim dodjes (u Miami ili gdje vec)
3) krov nad glavom -"besplatno"
4) hranu - "besplatno"

Jako je zahtjevno i naradit ces se ali ces imati priliku ustedjeti koji dolar i dovoljno vremena da se raspitas o svemu.

Ovako ti je gotovo nemoguce.

Sretno!

potepuh
23.11.2006., 07:09
Po meni ti je najbolji nacin probavanja amerike rad na turistickom brodu.

I uredni papiri, i dobra lova i puno radnih sati... sve je to tocno, ali ja ne mislim da 24 sata dnevno na jednom ogranicenom prostoru s ljudima koji su tamo zbog odredjenog razloga (turisti i osoblje), povremeni iskrcaj na neki egzoticni otok i dan, dva na kopnu u dolasku i odlasku s broda, moze dati sliku o tome "kako je zivjeti u Americi".

masimo1
23.11.2006., 07:27
I uredni papiri, i dobra lova i puno radnih sati... sve je to tocno, ali ja ne mislim da 24 sata dnevno na jednom ogranicenom prostoru s ljudima koji su tamo zbog odredjenog razloga (turisti i osoblje), povremeni iskrcaj na neki egzoticni otok i dan, dva na kopnu u dolasku i odlasku s broda, moze dati sliku o tome "kako je zivjeti u Americi".
Samo da kazem, da ista osoba moze vrlo razlicito vidjeti "kako je zivjeti u SAD", zavisno od toga, u kakvom aranzmanu ili kapaciteti ima priliku isprobadi zivot u SAD. Isto vazi i za druge drzave.

Takvi ili drugaciji turisti "vide" sasvim drugu pricu nego ako si tu kao student, ili radis nesto na crno, ili radis kao strucnjak, itd... Ja sam cak isti grad u SAD "vidio" 5 puta prije nego sam imigrirao, tu boravio 2 mjeseca i unatoc tome imao totalno nerealnu predstavu o zivotu u tom gradu.

celavi2
23.11.2006., 08:06
Otkud tebi te informacije?

Tak je bilo prije par godina kad sam ja dobio.

talia
25.11.2006., 18:38
Tak je bilo prije par godina kad sam ja dobio.

A kad sam ja dobila, bilo je onako kako sam rekla.

chrooted
28.11.2006., 03:41
I meni se desilo isto. Otisao sam na neku od tih agencija sto naplacuju prijavu i nisam dovrsio aplikaciju ali sam ostavio e-mail i broj telefona, a oni me nazvali odmah poslije sat vremena. Pa onda uhvate gnjaviti zasto nisi zavrsio aplikaciju...

kakvi tuljani ste vi...aplikacija je besplatna !!! di ste vi to ispunjavali da mi je znati.

moje (maleno doduse ) iskustvo govori da to dobivaju ljudi koji ne bi trebali dobit.
ne dolazite ovdje ako nemate posao, razocarat ce se.

melb26sa
03.12.2006., 19:37
Meni su rekli da bilo ko moze uci u recruiter's office i prijaviti se za vojsku. GREEN CARD i bilo koja vrsta stalnog boravka nije potrebna. Drzavljanstvo se stice nakon 2 godine a i sve fees koje bi se trebalo platiti su ti waived.

Sad ti trebas samo legalno uci u Ameriku, najjednostavnije sa turistickom vizom.

Supernova
03.12.2006., 20:11
Meni su rekli da bilo ko moze uci u recruiter's office i prijaviti se za vojsku. GREEN CARD i bilo koja vrsta stalnog boravka nije potrebna. Drzavljanstvo se stice nakon 2 godine a i sve fees koje bi se trebalo platiti su ti waived.

Sad ti trebas samo legalno uci u Ameriku, najjednostavnije sa turistickom vizom.

To jednostavno nije tocna informacija. Ne znam gdje si to cuo?

Potreban je GREEN CARD, tj. dozvola stalnog boravka minimalno. A o vremenu sticanja drzavljanstva nije isto tocna informacija jer se mora cekati spori INS da obradi slucaj.

Cak sta vise, evo ti minimalni uslovi:

* U.S. citizen or permanent resident alien
* 17-41 years old
* Healthy and in good physical condition
* In good moral standing
* High School or Equivalent Education

Obrati paznju na "good moral" standing takodjer, tj. tzv. CIMT problemi, uzimanje droga, prethodni felony ili neki ruzni misdeminor mogu biti velke zapreke.

Iste moze svako tko je pismen pronaci na US Army recruitment site:

http://www.goarmy.com/JobCatList.do?redirect=true&fw=careerindex&bl=

Malo paznje pri pisanju napamet. Ak' nesto ne znas, nemoj ni pisati proizvoljno ni rekla kazala.

Stovanje.

waterpony
03.12.2006., 20:16

Mozes li sa nama podijeliti od kuda ti ta informacija?

Naime, dok je istina da postoje price o prihvacanju stranaca u US milit.
(http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/10/18/AR2006101801500.html) za sada je jos uvijek potrebno imati permanent resident status da se bude prihvacen, kao npr za USMC:
Q: How can foreigners (non-United States citizens) join the Marine Corps?
A: Here is the criteria for an alien to join the U.S. Marine Corps:
They must have entered the U.S. on either a permanent residence visa or an Alien Registration Receipt Card (INS Form 1-551/I-551 green card or stamped I-94).
They must have established a bona fide residence in the United states.
They must have established a home of record in the United States.

dr.kronja is back
04.12.2006., 00:52

samo ti dodji i povedi jos koga s sobom,treba galon benza da ide ispod 2$ a treba nam takvih kao ti:top:

miloshz
04.12.2006., 00:57
nego... sto ne ides u legiju? manje je opasno a isto dobijas super drzavljanstvo... heh... cak su nasi legionari poznati. ne mislim samo na gotovinu i legiju. ;)

matijaxxx
12.12.2006., 16:11
oh u pm jebm im mater mene su upecali koji sam ja kreten .prijavio sam se na stranici www.usafis.org i ispunio aplikaciju i platio im a sad vidim da je to besplatno a vrlo vjerovatno necu niti sudjelovat u lutriji jer mi se sad nakon svega cini da je fake!

Arslan
14.12.2006., 18:02
Znam dvojicu, dobili, uzeli i nisu se na kraju nikamo preselili. Jedan je njemac i zivi u Njemackoj, drugi hrvat i zivi u Hrvatskoj. Ali ih je razveselilo kad su dobili g.c. "lottery".

Odlucujuce je da US bas nije toliki san sto se tice poslova i u prinicipu nema puno smisla otici iz EU tamo, bez obzira na dozvole. Posebno me odusevljava situacija na razgovoru za posao tipa:
- imate iskustva s Javom
- naravno, 10 godina programiram, web, sevleti, J2EE, SOA, JMS, ludi projekti...
- odlicno, a imate li americkog iskustva?
- cega? pa javljam se za posao u Javi
- ali radit cete u Americi!
- pa radit cu s Javom, a je li to u Denveru ili Islamabadu... Java je Java, profesionalac sam, imam iskustva, radio sam u internacionalim projektima, svi radimo na isti nacin s istom tehnologijom...
- ne, ne, znate, americko iskustvo je jako vazno, no ponudit cemo vam pocetnicko mjesto
- hvala lijepo, taj ugovor za pocetnicko mjesto si zabijte nekamo i zapalite, imam sad bolji posao i vise novaca

ljupka 11
14.12.2006., 18:05
Kad dobijes kazu da trebas platit parsto dolara i onda ti daju taj papir imo ti para ili ne. Kad dodes na aerodrom u americi onda ti uzmu taj papir i daju zelenu kartu. A ti ak oces mozes otic u prvu ulicu i bit klosar kaj se njih tice :)
ha ha. ova ti je dobra! :rofl: to sam i mislila.

talia
14.12.2006., 18:43
oh u pm jebm im mater mene su upecali koji sam ja kreten .prijavio sam se na stranici www.usafis.org i ispunio aplikaciju i platio im a sad vidim da je to besplatno a vrlo vjerovatno necu niti sudjelovat u lutriji jer mi se sad nakon svega cini da je fake!

:rolleyes:

colibri
14.12.2006., 19:05
ljecnicki,intervju ...ok ,ali kako da izmisliš poso ili neznam koliko love na računu kakva je to lutrija onda. da imam love i ponudu za posao nebi igrala lutriju.
Jesi li ti sigurna da sve to tako ide???
jeste ja znam nekog ko je dobio zelenu kartu na lutri.otiso u ameriku a moro se zaduziti da bi dokazo da ima ekonomija na banci.

Tvrtko1995
15.01.2007., 05:29
Mozes li sa nama podijeliti od kuda ti ta informacija?

Naime, dok je istina da postoje price o prihvacanju stranaca u US milit.
(http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/10/18/AR2006101801500.html) za sada je jos uvijek potrebno imati permanent resident status da se bude prihvacen, kao npr za USMC:
Q: How can foreigners (non-United States citizens) join the Marine Corps?
A: Here is the criteria for an alien to join the U.S. Marine Corps:
They must have entered the U.S. on either a permanent residence visa or an Alien Registration Receipt Card (INS Form 1-551/I-551 green card or stamped I-94).
They must have established a bona fide residence in the United states.
They must have established a home of record in the United States.

Upravo sam danas saznao (dakako iz pouzdanih izvora) da US NAVY intenzivno razmislja i trazi nacina da prihvati zainteresirane strucnjake, koji im nedostaju iz cijeloga svijeta. Pratite vijesti, uskoro ce i to biti objavljeno - kako podnijeti zahtjev....

HR-M3
17.01.2007., 17:47
To jednostavno nije tocna informacija. Ne znam gdje si to cuo?

Potreban je GREEN CARD, tj. dozvola stalnog boravka minimalno. A o vremenu sticanja drzavljanstva nije isto tocna informacija jer se mora cekati spori INS da obradi slucaj.

Cak sta vise, evo ti minimalni uslovi:

* U.S. citizen or permanent resident alien
* 17-41 years old
* Healthy and in good physical condition
* In good moral standing
* High School or Equivalent Education

Obrati paznju na "good moral" standing takodjer, tj. tzv. CIMT problemi, uzimanje droga, prethodni felony ili neki ruzni misdeminor mogu biti velke zapreke.

Iste moze svako tko je pismen pronaci na US Army recruitment site:

http://www.goarmy.com/JobCatList.do?redirect=true&fw=careerindex&bl=

Malo paznje pri pisanju napamet. Ak' nesto ne znas, nemoj ni pisati proizvoljno ni rekla kazala.

Stovanje.

Curiously, there is one other way.
If you're a First Nation person from Canada you can join the US military.
NO US citizenship required, no Green Card required, no US residency required, no nuthin'.
Dunno how they do it, but they do it in fairly large numbers.
Must have something to do with a treaty way back when.

...just pointing out another way; not that that would help our friend.

ventura
19.01.2007., 01:24
Neznam kako možeš samo sjest u avion i otić u usa, moraš imat makar turističku vizu a za nju ti treba garantno pismo ,inače i kad imaš sve papire malo kome odobre i turističku vizu.
(otvorena je do 3 .12.)

Ajde molim te, pa sve turisticke agencije u HR nude i putovanja u USA i one sredjuju sve papire, jos nisam cuo za slucaj da netko nije dobio turisticku vizu.
I kakvo garantno pismo za turisticku vizu?
Ovo sve kaj si ti napiso vjerojatno se odnosi na Srbiju ili neku slicnu zemlju, ali sigurno ne na HR.

USA_MBA
19.01.2007., 06:31
Curiously, there is one other way.
If you're a First Nation person from Canada you can join the US military.
NO US citizenship required, no Green Card required, no US residency required, no nuthin'.
Dunno how they do it, but they do it in fairly large numbers.
Must have something to do with a treaty way back when.

...just pointing out another way; not that that would help our friend.

Gee....ppl write all sorts of b/s.

No way buddy......(Un)fortunatelly no speical treatment for Canadians when it comes to US military.

USA_MBA
19.01.2007., 06:35
Upravo sam danas saznao (dakako iz pouzdanih izvora) da US NAVY intenzivno razmislja i trazi nacina da prihvati zainteresirane strucnjake, koji im nedostaju iz cijeloga svijeta. Pratite vijesti, uskoro ce i to biti objavljeno - kako podnijeti zahtjev....

Nema tu uopce nikakove mistike.

US NAVY moze razmisljati koliko i sto hoce. Ne mogu oni nikoga prihvatiti tko nema minimalno US Permanent Residency.

Nema tu nista top secret. US Congress donosi odluke o mijenjaju zakona i eventualnom prihvacanju stranih drzavljana u US Armed Forces. U sadasnjim okolnostima, nema govora da ce to ikad proci niti doci na agendu Congressa niti bilo tko o tom razmislja.

Ono na sto ti vjerojatno aludiras se odnosi na tzv. contractor(s), a to je posebna prica. Ne samo u NAVY, nego i u drugim rodovima, strani contractori nisu nikakva novost i vec rade na tzv. non-sensitive poslovima. Npr. tko vozi kamione po Iraku?

Kandela
19.01.2007., 06:48
Ajde molim te, pa sve turisticke agencije u HR nude i putovanja u USA i one sredjuju sve papire, jos nisam cuo za slucaj da netko nije dobio turisticku vizu.
I kakvo garantno pismo za turisticku vizu?
Ovo sve kaj si ti napiso vjerojatno se odnosi na Srbiju ili neku slicnu zemlju, ali sigurno ne na HR.

Naravno da te nece odbiti za turisticku vizu ako im dokazes da ces se vratiti u hrvatsku, odnosno da imas ovdje zenu i djecu ili stalan posao (to i provjere tak da nazovu u firmu, mirovinsko ) placu od par tisuca kuna, nekretnine i garantno pismo nekog u USA ko te poziva ili potvrde rezervacija za hotel....itd, i jos si musko, traze te da dokazes da osim redovnog sluzenja vojnog roka nisi bio u nikakvoj vojnoj postrojbi za vrijeme rata u RH....

i turističke agencije ne sredjuju to...nikada

HR-M3
19.01.2007., 18:59
Gee....ppl write all sorts of b/s.

No way buddy......(Un)fortunatelly no speical treatment for Canadians when it comes to US military.

It's YOU that's writin; all kinds of BS, because it's you that doesn't know the facts.

Check them first, before you spout crap.
Alright?

"...The Pentagon says the U.S. military includes 172 persons born in Canada, most with dual citizenship or U.S. permanent residence status. But Canadian-born First Nations need not meet those requirements. A 1794 treaty between the fledgling United States and Britain recognized that native bands straddled the border and should cross freely..."

More...

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/11/25/AR2006112500702_pf.html

USA_MBA
19.01.2007., 19:40
It's YOU that's writin; all kinds of BS, because it's you that doesn't know the facts.

Check them first, before you spout crap.
Alright?

"...The Pentagon says the U.S. military includes 172 persons born in Canada, most with dual citizenship or U.S. permanent residence status. But Canadian-born First Nations need not meet those requirements. A 1794 treaty between the fledgling United States and Britain recognized that native bands straddled the border and should cross freely..."

More...

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/11/25/AR2006112500702_pf.html

Nope. Answer is still negative. Please do not fantasize something...And learn how to read "sensational articles" and archaic laws. Gee......

You can maybe sell this cheap newspaper crap to housewives and poor would be immigrants…..

THE LAW IS THE LAW. NO ONLY-CANDIDANS ALLOWED IN US ARMY. PERIOD.

Use your brain....if this was possible, more than 172 native-born Canadians would be in US Army, and trust me I knew first-hand Canadian officer who would have gladly transfer to US Army (if it was possible).

Read carefully before you claim something.....

a) They are dual nationals or permanent residents, i.e. fulfill basic requirement

b) It is Indian tribe that has special residency rules, and they are defacto US and Canadian residents.

c) Since 1794, the congress has passed many laws.

So, we are talking about US citizens or US Permanent Residents, who happen to have Canadian heritage (indians).

One of the guys explained this notion in a very simple language:

"We are both American and Canadian. We feel America is our home, too," said George Paul, who compiled a partial list of Canadian natives in the U.S. armed forces two years ago for the First Nations Drum newspaper.

To sum up....our Croatian friend has nothing to do with Indian tribes, or does he?
These tribes maybe have 100s of ppl max and they are all US residents, which our friend is not? And except for its entertainment value, this article has nothing important to communicate. Give me a break!

USA_MBA
19.01.2007., 19:41
<.>

HR-M3
19.01.2007., 21:38
USA_MBA; blah, blah, blah...

Wow, you're pretty thick.

"...Please do not fantasize something...And learn how to read "sensational articles" and archaic laws. Gee......"

These are not sensational articles nor am I "fantasizing". They may be archaic laws, but they're still on the books.

I assure you, this comes up in the Canadian media over-and-over again.
And most often it has to do with the fact that these Canadians are not granted the same status by the VA as normal US residents or US citizens.
Seems US is willing to accept non-US citizens like these Canadians into it's military, but the VA is not willing to help them when the need arises.

"...I knew first-hand Canadian officer who would have gladly transfer to US Army (if it was possible)..."

Was he First Nation?

I'll quote you the article again;

"..."...The Pentagon says the U.S. military includes 172 persons born in Canada, most with dual citizenship or U.S. permanent residence status. But Canadian-born First Nations need not meet those requirements. A 1794 treaty between the fledgling United States and Britain recognized that native bands straddled the border and should cross freely..."..."

Again,

"But Canadian-born First Nations need not meet those requirements"

Can't squeeze that into your pea-sized brain? Sorry...

"...b) It is Indian tribe that has special residency rules, and they are defacto US and Canadian residents..."

Which doesn't translate into "permanent" residents nor into citizenship.

Granted, they can travel across the border with less hassle than you or me (probably not any more since 911), but they still need to show the appropriate documents and (as Canadian citizens) cannot reside in US for longer than 6 months at a time - just like any other normal Canadian citizen.
One thing, they do not have to pay duty on goods bought in either country as long as it's for personal use or is sold on the reservation.

"..."We are both American and Canadian. We feel America is our home, too," said George Paul..."

That's right, they FEEL that US and Canada are their homes. That's all it is, a feeling, and an understandable one, but it does not translate into a piece of paper saying that thay are both, Canadian AND an American.

If the people living on the Tonawanda Indian Reservation (near Buffalo, NY) were Canadian citizens, why is then that they cannot get free health care up here?
Why is it that they cannot join the Ontario Provincial Police? Or the RCMP?
You think it may have something to do with the fact that they are not permanent Canadian residents or citizens?

Or why is it that the Chippewas of Mnjikaning (near Orilla, north of Toronto) cannot vote in US elections or run for an office? Is it because they're not permanent US residents or citizens?

"...To sum up....our Croatian friend has nothing to do with Indian tribes, or does he?
These tribes maybe have 100s of ppl max and they are all US residents, which our friend is not? And except for its entertainment value, this article has nothing important to communicate. Give me a break!..."

Since you replied to my first post, and saw what I wrote, I simply conclude that you're stupid.

Just for good measure...
"...just pointing out another way; not that that would help our friend..."

So, go crawl back into your little hole, and stay there 'til you've got something intelligent or factual to say.

Cheerio!

iancica_28
28.01.2007., 13:33
dobila sam F1 vizu na 5 tj. koliko sam platila skolu jezika, zanima me da li ako mi se svidi u toj americi:) mogu produziti taj stasus?

celavi2
28.01.2007., 15:44
Jedino ako nastavis skolovanje mozes F1 produzit. Vjerojatno ces se morat zaposlit negdje di te oce sponzorirat za H1-B

iancica_28
28.01.2007., 17:43
hvala celavi2, aj da sad ne kopam po stranicama ambasade sto je tocno H1-B? neka radna varijanta? ja bi si sama platila skolaovanje dalje. jos nesto da li smijem biti kod svoje obitelji da ne moram placati dodatno campus ili vec?

celavi2
29.01.2007., 02:22
H1-B je radna viza. Vize ne uvjetuju di moras zivit; neki koledji zahtjevaju da zivis na kampusu godinu-dvije ali to je prilicno rijetko.

Sad sam tek vidio da si dobila na 5 tjedana a ne 5 godina :)
To sto si tamo ne znaci da ti je ista lakse dobit vizu neg is Hrvatske, a neznam vise kolko procedura traje. Najbolje ti je da se raspitas sto prije kod skole koja ti je sponzorilala sadasnji F-1; ili ako mislis nastavit negdje drugdje onda se tamo raspitaj.

iancica_28
29.01.2007., 13:22
da, da 5 tjedana...o da je 5 godina ne bi ja brigu brinula...
ja sam sebi sama placala taj teceaj, tako da od sponzorstva nista, a cisto sumnjam da sam ja bas taj kadar koji ce dobiti posao u USA, citam tu po forumima da su to neke nemoguce misije:):):), pa bi ja i dalje platila skolu ako bi ostajala. hvala na savjetu.....valjda cu nesto iskopati u tih 5 tj. odnosno u jos 60 dana turistickog perioda:):)

waterpony
29.01.2007., 18:04
da, da 5 tjedana...o da je 5 godina ne bi ja brigu brinula...
ja sam sebi sama placala taj teceaj, tako da od sponzorstva nista, a cisto sumnjam da sam ja bas taj kadar koji ce dobiti posao u USA, citam tu po forumima da su to neke nemoguce misije:):):), pa bi ja i dalje platila skolu ako bi ostajala. hvala na savjetu.....valjda cu nesto iskopati u tih 5 tj. odnosno u jos 60 dana turistickog perioda:):)

Iancica,
Ako je to skola jezika (znaci ne college) jesi li sigurna da je tvoja viza F1 a ne M1?
No, ako zelis nastaviti skolovanje u US i imas dovoljno sredstava, probaj se upisati na redoviti undergraduate studij - i dobit ces F1 vizu obicno na "duration of status" (ili na, mislim, 5 godina).
Ako imas obitelj kod koje mozes ostati, to je prihvatljivo, ali pazi - prilikom upisa na studij, a kao internacionalni student, da bi dobila vizu moras pokazati da posjedujes dovoljno novaca (na racunu) da pokrijes troskove studija (tuition) i smjestaja za prvu godinu - ovisno o fakultetu, taj iznos je obicno negdje oko 10-12.000 USD, moze i vise za privatne skole. Znaci, ne mozes reci, ja imam dovoljno za skolarinu a zivjet cu kod rodbine, to ne prolazi. Nakon prve godine je obicno lakse jer mozes naci neki poslic - tokom prve godine mozes raditi jedino "on campus", no nakon prve godine mozes raditi i "off campus" uz dozvolu imigracije. Ta dozvola nije isto kao i H1 viza, to je samo da si pomognes sa troskovima studija jer za svo vrijeme dok imas F1 vizu moras odrzavati status redovnog studenta.
Sto se H1 vize tice, to je radna viza kojom se omogucava strancima da dodju na rad u US. Izdaje se pod odredjenim uvjetima, najvazniji su da radnik treba biti visoko kvalificiran (npr. cetvorogodisnji studij) i da nema americkih radnika koji mogu raditi taj odredjeni posao, i da kvota za odredjenu godinu nije ispunjena. Da bi dobila H1 vizu moras imati firmu koja te sponzorira (znaci daje ti posao). H1 viza je isto tako dual-intent viza, sto znaci da je i za ne-imigrante i za imigrante, drugim rijecima rad moze biti ili privremen ili sa H1 vize nakon (mislim 5 godina) mozes traziti green card.

goranOR
29.01.2007., 18:38
malo je veci taj iznos koji moras imati na racunu od 10000-12000$...pomnozimo sa 3 i to je to, znaci od 30000-40000$ ali samo za prvu godinu.to je zapravo vazno samo ambasadi za F1 vizu, dalje ne gledaju nakon sto ti izdaju F1 na 5 godina

iancica_28
29.01.2007., 21:43
waterpony....hvala puno, kad ja sve brzam, mogla sam prvo pitati pa onda u proceduru, al dobro. Imam F1 pise u putovnici F1, a i na I-20 je stajala F1 jer imam preko 20 satova tjedno., pa zato ulazim u F1 varijantu. Uglavnom mi je puno bolja opcija vratiti se kuci, pa u novu proceduru? hoce oni u ambasadi sto prepitivati zasto sad idem opeti i hoce li im biti to nesto sumnjivo, joj sto su oni mene izmorili tamo....:):)!!!! cini mi se ovaj iznos od 30000 tocniji, taman tako nekako ispadne kad sracunas da moram imati i 100 dolara po danu, i sve placeno to je to:):) hvala vam na savjetima, sad sam ipak bogatija za dosta informacija.

waterpony
29.01.2007., 21:49
malo je veci taj iznos koji moras imati na racunu od 10000-12000$...pomnozimo sa 3 i to je to, znaci od 30000-40000$ ali samo za prvu godinu.to je zapravo vazno samo ambasadi za F1 vizu, dalje ne gledaju nakon sto ti izdaju F1 na 5 godina

Tocno...:)
I stand corrected! Moja procjena troska od oko $10.000-12.000 je zastarjela - vidim da sad cak i community college traze oko $20K...:(

waterpony
29.01.2007., 22:13
waterpony....hvala puno, kad ja sve brzam, mogla sam prvo pitati pa onda u proceduru, al dobro. Imam F1 pise u putovnici F1, a i na I-20 je stajala F1 jer imam preko 20 satova tjedno., pa zato ulazim u F1 varijantu. Uglavnom mi je puno bolja opcija vratiti se kuci, pa u novu proceduru? hoce oni u ambasadi sto prepitivati zasto sad idem opeti i hoce li im biti to nesto sumnjivo, joj sto su oni mene izmorili tamo....:):)!!!! cini mi se ovaj iznos od 30000 tocniji, taman tako nekako ispadne kad sracunas da moram imati i 100 dolara po danu, i sve placeno to je to:):) hvala vam na savjetima, sad sam ipak bogatija za dosta informacija.

Nazalost, svota od $30K je tocnija, sorry, moje su kalkulacije zbilja zastarjele
Sto se tice F1 i promjena, u pravilu mozes:
- traziti produzenje F1 vize ako pretpostavljas da ce studij potrajati dulje najkasnije 45 dana prije isteka dozvoljenog boravka na F1 (to produzenje je obicno na par dodatnih mjeseci, ne unedogled)
- promijeniti program u istoj skoli za koju si dobila I-20 (npr sa studija engleskog na studij fizike)
- preseliti se u drugu skolu i drugi program (npr sa dvogodisnjeg na cetvorogodisnji studij istog smjera)

Sve ovo gore navedeno mozes napraviti i dok si u US, s time da za promijenu programa ili transfer u drugu skolu trebas dobiti novi I-20 (uz sve pripadajuce procedure). Ako si vec u US, najbolje ti je da pitas u International Student Office (ili Office of International Programs ili kako se vec zovu), oni ce ti najbolje znati reci koje su ti mogucnosti. Ako skola za koju sada imas vizu nema odgovarajucih programa, slobodno pitaj u bilo kojoj 2- ili 4-godisnjoj skoli.
Ako zelis promijeniti program/skolu i vratis se u Hrvatsku u medjuvremenu, postupak je isti (novi I-20) samo ides preko ambasade. Sto se tice pitanja koja oni mogu postaviti, to se nikad ne zna...:(

Good luck..:)

iancica_28
30.01.2007., 16:53
hvala, havla..budem se ja potrudila to sve izrjesavati dok sam jos tamo, jer viza, ambasada i sve to redom ...hvala, ne bih opet...grozan je osjecaj kad neki konzul po svom osobnom misljenju odredjuje da li bi mogao ili ne bi mogao uci u USA, uh tog se grozim):):).....ja ionako zelim ostati na engleskom jeziku, jedino sto bi se selila u drugi grad, ali to cu po tvom naputku prvo prepitai u tom student office:) znam da nije u nedogled, 60 dana imam period, nakon vazece F1...hvala puno jos jedanput na svim informacijama:):)

splicanka
15.02.2007., 06:55
F1 mozes produziti, ali ces morati predociti pismo iz banke da imas dovoljno love za platiti cijelo skolovanje. Prije su to trazili samo kad se upisujes prvi put, a sada traze na pocetku svake skolske godine.
U vezi H1B, provjeri koje su ti kvote za H1B. Prije 3 godine su ih srezali za dvije trecine, pa bi se kvote napunile u nekoliko mjeseci. Ako se odlucis traziti sponsorship, prije nego dodjes ovdje trazi poslove, posalji resume. 5 tjedana + 60 grace period ti nece biti dovoljno vremena za naci posao i firmu koja ce te sponzorirati za H1B, osim ako si imas nekakv specialty profession.
A sta se ambasade tice, njima je najvaznije da im pokazes da nemas namjeru ostati na njihovom welfare i da imas namjeru vratiti se u Hrvatsku.

goranOR
15.02.2007., 11:13
F1 mozes produziti, ali ces morati predociti pismo iz banke da imas dovoljno love za platiti cijelo skolovanje. Prije su to trazili samo kad se upisujes prvi put, a sada traze na pocetku svake skolske godine.
U vezi H1B, provjeri koje su ti kvote za H1B. Prije 3 godine su ih srezali za dvije trecine, pa bi se kvote napunile u nekoliko mjeseci. Ako se odlucis traziti sponsorship, prije nego dodjes ovdje trazi poslove, posalji resume. 5 tjedana + 60 grace period ti nece biti dovoljno vremena za naci posao i firmu koja ce te sponzorirati za H1B, osim ako si imas nekakv specialty profession.
A sta se ambasade tice, njima je najvaznije da im pokazes da nemas namjeru ostati na njihovom welfare i da imas namjeru vratiti se u Hrvatsku.

jesi li sigurna za ovo?

splicanka
16.02.2007., 03:16
jesi li sigurna za ovo?
Cujes, zakoni se mjenjaju dnevno, pogotovo imigracijski. Ja sam dosla na faks tocno dva tjedna prije onoga teroristickog napada na New York. Godinu dana kasnije kad sam se isla registrirati za novu godinu, trazili su mi novu potvrdu sa datumom ne starijim od mjesec dana. Oni to sami ne provjeravaju nego ti uzimaju tvoju rijec. U slucaju da se nesto desi bitno im je da imaju papirologiju za pokazati da su oni pokrili svoj dio. Mozda se nesto promjenilo, ali kad se ides upisati u brosuri od skole ce ti pisati sta ti sve traze.

goranOR
16.02.2007., 11:19
Cujes, zakoni se mjenjaju dnevno, pogotovo imigracijski. Ja sam dosla na faks tocno dva tjedna prije onoga teroristickog napada na New York. Godinu dana kasnije kad sam se isla registrirati za novu godinu, trazili su mi novu potvrdu sa datumom ne starijim od mjesec dana. Oni to sami ne provjeravaju nego ti uzimaju tvoju rijec. U slucaju da se nesto desi bitno im je da imaju papirologiju za pokazati da su oni pokrili svoj dio. Mozda se nesto promjenilo, ali kad se ides upisati u brosuri od skole ce ti pisati sta ti sve traze.

kuzim, ja sam dosao u fall 2006 na faks na oregon, ali su samo rekli da treba ta potvrda za prvu godinu :confused: pa si me sad malo zbunila

dkri11
12.07.2007., 21:01
BOK LJUDI!!!!! EVO UKRATKO O OVOJ TEMI: SUPRUG I JA SMO ODLUCILI EMIGRIRATI U US, NASLI SMO POSLODAVCA KOJI CE NAM GARANTIRATI POSAO ALI SAMO ZA PAPIRE, JEL KAD DODEMO TAMO POSAO NAM NECE MOCI DATI VEC CEMO TRAZITI DRUGI. SMJESTAJ IMAMO KOD MOJE TETE. SADA ME ZANIMA ZNA LI TKO HOCE LI STO BITI AKO MI DODEMO TAMO I DAMO OTKAZ U TOJ FIRMI I NADEMO DRUGI POSAO, MOZE LI NAS TKO ZBOG TOGA ZAJ.......?

cunac
12.07.2007., 21:04
BOK LJUDI!!!!! EVO UKRATKO O OVOJ TEMI: SUPRUG I JA SMO ODLUCILI EMIGRIRATI U US, NASLI SMO POSLODAVCA KOJI CE NAM GARANTIRATI POSAO ALI SAMO ZA PAPIRE, JEL KAD DODEMO TAMO POSAO NAM NECE MOCI DATI VEC CEMO TRAZITI DRUGI. SMJESTAJ IMAMO KOD MOJE TETE. SADA ME ZANIMA ZNA LI TKO HOCE LI STO BITI AKO MI DODEMO TAMO I DAMO OTKAZ U TOJ FIRMI I NADEMO DRUGI POSAO, MOZE LI NAS TKO ZBOG TOGA ZAJ.......?

:flop:

dkri11
12.07.2007., 21:15
KOJI SI TI PESIMIST... STA, TO BI TREBALO ZNACITI DA TO TAKO BAS I NE IDE ILI???

Ame®icano
12.07.2007., 21:20
Prije svega, papiri o kojima ti govors nemaju veze sa naslovom teme, jer se ne radi o useljenickoj vizi. Dalje, papiri ti vrijede samo dok radis za firmu koja ti ih je sredila, prema tome, ne mozes dati otkaz dok ne nadjes posao u firmi koja ce ti srediti nove papire. Tek tada mozes dati otkaz u firmi koja te je dovela.

cunac
12.07.2007., 21:23
KOJI SI TI PESIMIST... STA, TO BI TREBALO ZNACITI DA TO TAKO BAS I NE IDE ILI???

ja sam optimist, ti si naivna to je velika razlika

dkri11
12.07.2007., 21:26
JA SAMO GOVORIM KAKO SU MI REKLI U AMBASADI DA NAPRAVIM, ALI ZANIMALO ME JEL TKO IMAO KAKVIH ISKUSTVA S TIM....I USPUT JOS SU MI REKLI DA PREDAM PAPIRE ZA USELJENICKU VIZU KOJA ZAHTJEVA DA NADEMO POSLODAVCA U US I DA NAM ON GARANTIRA POSAO..... AKO NIJE TAKO OBJASNITE MI VI KAKO JE ONDA...

dkri11
12.07.2007., 21:41
a dajte mi recite kako bi bilo naj bolje da trazimo vizu i kakvu.... neku uz koju bi mogli raditi i ostati barem 3-5 godina,,, postoji li jos koja opcija...

AFRODITA69
12.07.2007., 22:33

ne ako imas perm residency(znaci dozivotno)..ako si na raznoraznim vizama koje imaju limitaciju onda je druga stvar.ali ja o tome neznam nista.

AFRODITA69
12.07.2007., 22:37

po tome kak si opisala neko te vec na konzulatu zaznuo.ili nisi zapamtila sta su ti rekli o kakvoj vizi se radi.iseljenicak nije ziher.mora da je poslovna na limitirano virjeme ili dok te poslodavac drzi...ja sam dosla na useljenicku vizu i moji starci(davno davno)i proces je bio malo drugaciji(vec tada a kamoli danas) nego samo neko garantira i odma ti je daju..pa jos tome po laznom postupku.neznam..mozda ce netko znati.ili ponovo pitaj tocno.viza ima mali milijon.o vizama neznam jer sam od prvog dana na permanent residency-u,a takav mozes biti i bez posla.doduse danas sam drzavljanka!:)

Moloch
12.07.2007., 23:09

Evo ovako: zavrsit cete u nekom party centru kao konobari koji rade vikendom na crno za saku dolara. Kad dodje INS u kontrolu, slijedi vam izgon iz zemlje. No, po ovome sto si napisala, mislim da necete niti doci dalje od avionske zgrade u Zagrebu.

dr.kronja is back
13.07.2007., 02:09
JA SAMO GOVORIM KAKO SU MI REKLI U AMBASADI DA NAPRAVIM, ALI ZANIMALO ME JEL TKO IMAO KAKVIH ISKUSTVA S TIM....I USPUT JOS SU MI REKLI DA PREDAM PAPIRE ZA USELJENICKU VIZU KOJA ZAHTJEVA DA NADEMO POSLODAVCA U US I DA NAM ON GARANTIRA POSAO..... AKO NIJE TAKO OBJASNITE MI VI KAKO JE ONDA...

daj moljim te bez kaps ljok:rofl: :rofl: :rofl:

AFRODITA69
13.07.2007., 03:12
citam ponovo uvodni text i mislim si-da nisu pricali sa cistacem,sisacem trave oko zgrade ili prozor peracem...jer ovako nesto im netko tamo zaposlen nebi nikad rekao.da nije mozda rade????????ima jedan rade-siromak mentalac koji se predtavlja kao zaposleni a u biti cisti office..i on svima kaze kako da dodu do usa..ovo je ozbiljno kaj velim..mozda je on bio!

dkri11
13.07.2007., 07:23
Evo tocno mi je ovako rekao: "Morate naci covjeka koji ce vam garantirati posao, on mora otici u najblizi Americki centar za rad i tamo napisati peticiju u kojoj mora pisati zasto treba bas vas i za vas predati zahtjev za vizu. Kada taj zahtjev odobri ministarstvo rada onda oni salju to u americki konzulat i tamo vam moraju odobriti vizu, i ako bude odobrena ondo salju obavjest u ambasadu u zagrebu i oni vas zovu na razgovor!!!! " Inace hvala na informacijama, zvala sam ja tetu u Arizonu,i sad mi trazi drugog poslodavca. Mi smo mislili traziti vizu na temelju obiteljskih veza ali rekli su nam da je teta predaleko koljeno...

milimelo
13.07.2007., 08:54
A da se prijavite na lutriju za zelenu kartu?

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

Johnny 99
13.07.2007., 09:05
Kud ste navrli u USA kad je tamo tako teško dobit papire. Ako imate VSS i nešto iskustva, bolje vam je (barem lakše) do Kanade... i to se čeka godinu dana al barem dobiješ useljenje.

dkri11
13.07.2007., 09:42
prijavili smo se za zelenu kartu prosle godine i nista, a ove godine prijave pocinju krajem 9. mjeseca,i da odgovorim Johnny-ju: u Kanadi nemamo nikoga , a imamo malu bebu pa kad si sam u velikom svijetu nije se tako lako snaci, a u US imam rodbine pa bi nam ipak bilo malo lakse...

dkri11
13.07.2007., 10:20
Ako jos tko zna kako bi bilo najbolje traziti vizu s kojom bi se moglo raditi i ostati par godina neka kaze...

cunac
13.07.2007., 13:16
Ako jos tko zna kako bi bilo najbolje traziti vizu s kojom bi se moglo raditi i ostati par godina neka kaze...

a sto znate raditi, to ce jako utjecati na sposobnost dobivanja radne dozvole
hocu reci ako imas problema naci posao u HR onda ne ocekuj da ce biti lakse u USA

Moloch
13.07.2007., 13:57
Ti ocito ne gledas americke filmove gdje samo tece med i mlijeko, a trava je zelenija nego u Hrvatskoj. O socijalnom sustavu uopce da ne govorimo.

Svarno treba imati smjelosti upustiti se u nesto ovako nepoznato s malim djetetom. Srecom za njih, od cijele price vjerojatno nece biti nista.

dkri11
13.07.2007., 15:33
naravno da trebas imati smjelosti za to, a inace ja sam avio mehanicar a suprug monter centralnog grijanja. A dajte mi vi pametni recite kako bi vi usli ili oni koji su vec usli,kako bi vi to napravili bez rizika, imali djecu ili ne. Ja i ako udem tamo, ako mi nece biti dobro uvjek se mogu vratiti.....Hvala Bogu ako ste na putu za Ameriku,jer ovakvi ziherasi kao vi sigurno nebi dugo prezivjeli u Hrvatskoj,a uz to takvi ziherasi sigurno nemaju jos ni djecu jer je to prerizicno.....

cunac
13.07.2007., 16:19
naravno da trebas imati smjelosti za to, a inace ja sam avio mehanicar a suprug monter centralnog grijanja. A dajte mi vi pametni recite kako bi vi usli ili oni koji su vec usli,kako bi vi to napravili bez rizika, imali djecu ili ne. Ja i ako udem tamo, ako mi nece biti dobro uvjek se mogu vratiti.....Hvala Bogu ako ste na putu za Ameriku,jer ovakvi ziherasi kao vi sigurno nebi dugo prezivjeli u Hrvatskoj,a uz to takvi ziherasi sigurno nemaju jos ni djecu jer je to prerizicno.....

da li razumijes da pokusavas na nelagalan nacin uci u USA, to je meni nepotreban rizik sa djecom ili bez. Inace kada sam emigrirao imao sam djete ali sam imao i ciste papire tako da je to bila jedna briga manje.

Rizik je drasticno manji ako imas legalan status. Provjeri da li se vasa zanimanja uopce dovoljno traze u USA.

AFRODITA69
13.07.2007., 18:48
prijavili smo se za zelenu kartu prosle godine i nista, a ove godine prijave pocinju krajem 9. mjeseca,i da odgovorim Johnny-ju: u Kanadi nemamo nikoga , a imamo malu bebu pa kad si sam u velikom svijetu nije se tako lako snaci, a u US imam rodbine pa bi nam ipak bilo malo lakse...

ja sam na temelju oca cekala green card preko 4 god i to je bilo jako ubrzano..a ti bi danas 07 u god dana>>>he hehemne nasmijavaj nas svih.teta isto ocito nema pojma ... kad vam daje neke nade koje su mozda 2%.osim toga to sa poslom to je sudski proces a ne-rekla kazala-mi to na poslu radimo za ove koji zele green card..traje i do 10 god i puno love.u usa..a kamoli izvan.
slusaj johnnya-covjek zna.a ne tetu iz arizone..

AFRODITA69
13.07.2007., 18:56

ti ocito nemas pojma sta je biti ilegalac jos tome sa klincem..i da ako vec tako ulazis onda idi sam a ne cijela familija.pametno ti svi kazu a ko ti maze oci u zg,mi nemamo pojma.ali radije se raspitaj na pravom mjestu.jel nacin na koji te salju-nije istinit a najmanje moguc.gledam ilegalce oko sebe i vidim kolko zarade i sta rade..a za avio industriju ti treba malo vise nego teta iz arizone...narocito poslje 9/11.;)

neznam..cijela ideja ti je neobecavajuca.znam da svi zele van jer doma je koma(zato se ja i ne vracam mada bi rado)ali sta je nemoguce,je nemoguce.ljutio se ti ili ne.jos jednom,svi ovdje koji su se javili imaju pravo.dakle,to ti valjda nesto govori..u svakom slucaju sretno.nikad ne reci nikad..ali nadi pravi put.ako ne ide,ne navaljuj,it's not ment to be.

masimo1
13.07.2007., 20:27

Prakticki su vam mogucno blizu 0.

Legalno mozete imigrirati putem loterije (good luck!)
- putem familije ocito ne ide
- putem posla prakticki ne ide (za H1 vam treba VSS - nemate), H2 (http://www.nvo.com/beaulier/h2visas/) je za sezonske poslove ali koliko je meni poznato prakticki je nemoguce doci do green card da bi mogli ostali trajno). Informirajte se...
- niti ste vrhunski sportasi
- niti namjeravate studirati ($$$, ne mozete raditi)
- niti namjeravate investirati $1mio+

Mozete doci kao ilegalci (turisti), Arizona jih je puna, i racunati na amnesty ALI znajte dobro sto to znaci prije nego se u tako nesto upustite.

dkri11
13.07.2007., 20:29
pa dobro, dajte mi vi onda neki savjet kako je najbolje uci i kako je najbolje traziti vizu, svi samo govorite kako ono nije pametno a nitko mi ne daje nikakav savjet kako da udem tamo.....

masimo1
13.07.2007., 20:30
pa dobro, dajte mi vi onda neki savjet kako je najbolje uci i kako je najbolje traziti vizu, svi samo govorite kako ono nije pametno a nitko mi ne daje nikakav savjet kako da udem tamo.....

Because you CAN'T. That's why. Sorry...

dkri11
13.07.2007., 20:37
kako drugi mogu a ja nemogu, pa nije valjda lutrija jedini nacin

dr.kronja is back
13.07.2007., 20:43

e vako poslje one pizdarije su postrili zakone,mada ovi arapi su zasuli astoriju u ny,kazi da si politicki izbjeglica ili preko do meksika pa onda rio grande majka valjda znas plivat:D :D :D

pazi ovaj paradoks ja hocu kuci bas zbog djeteta a ti s djetetom hoces vamo
i to u vukojeinu arizonu jeli ti znas di je to uopce:eek:

camundongo
13.07.2007., 20:46
a dajte mi recite kako bi bilo naj bolje da trazimo vizu i kakvu.... neku uz koju bi mogli raditi i ostati barem 3-5 godina,,, postoji li jos koja opcija...
najbolje ti je traziti H1B vizu, nju nakon par godina u SADu mozes ''prebaciti'' na green card

tu vizu ti ne mozes traziti, nego tvoj poslodavac trazi za tebe

camundongo
13.07.2007., 20:49
Kud ste navrli u USA kad je tamo tako teško dobit papire. Ako imate VSS i nešto iskustva, bolje vam je (barem lakše) do Kanade... i to se čeka godinu dana al barem dobiješ useljenje.

da, ali posao je lakse dobiti u SADu:)
vise ljudi, vise posla :top:

camundongo
13.07.2007., 20:51

lutriju obavezno igraj,
iako vise ni lutrija nije garancija...
jer neki ''dobiju'' na lutriji, a ne pozovu ih na interview :flop:

dkri11
13.07.2007., 20:55
plivati znam ali ne misli tako nikamo ici pa cak ni do suprotne obale,a dr. kronja da odgovorim i tebi:ti si tamo tko zna koliko i imas mozda nesto ustedevine pa se mozes vratiti i nekeko zivjeti ovdje, ja imam muza i djete, zivimo kod roditelja jel niti jedna banka ti nece dati kredit da napravis kucu, itd...... pa mozda bi mi negdje drugdje biti ipak malo bolje.... a ako i ne dobijemo vizu, pa valjda tako mora biti.... puno je toga sta nitko o meni nezna pa tako ni vi. Ovdje bi mogla pisati mjesec dana i nebi sve napisala pa zato ni vi dragi moji necete nikada shvatiti zasto mi zelimo otici, bilo kamo samo da nam bude barem malo bolje...

dkri11
13.07.2007., 20:59
lutriju smo igrali i prosle godine a igrali bismo i ove ali tek je krajem 9. mj. pa cemo igrati tada....kakve smo srece dobit cemo sipak, a ne green card

dkri11
13.07.2007., 21:06
znate sta ljudi, ja na krajju svega mislim da cu odustati i od amerike i od vize i ostati ovdje i j..... se kako sam to radila i do sad....

dr.kronja is back
13.07.2007., 21:15
plivati znam ali ne misli tako nikamo ici pa cak ni do suprotne obale,a dr. kronja da odgovorim i tebi:ti si tamo tko zna koliko i imas mozda nesto ustedevine pa se mozes vratiti i nekeko zivjeti ovdje, ja imam muza i djete, zivimo kod roditelja jel niti jedna banka ti nece dati kredit da napravis kucu, itd...... pa mozda bi mi negdje drugdje biti ipak malo bolje.... a ako i ne dobijemo vizu, pa valjda tako mora biti.... puno je toga sta nitko o meni nezna pa tako ni vi. Ovdje bi mogla pisati mjesec dana i nebi sve napisala pa zato ni vi dragi moji necete nikada shvatiti zasto mi zelimo otici, bilo kamo samo da nam bude barem malo bolje...

zalosno je sto ces uvijek negdje popusiti samo ti moras izabrati sto,nisam ja ovdje dugo ali se i nisam zaduzio u kredite da se ne zakopam u ovdje,vidio sam drugu stranu medalje hvala amerika ali ja odoh;)

masimo1
13.07.2007., 21:33
znate sta ljudi, ja na krajju svega mislim da cu odustati i od amerike i od vize i ostati ovdje i j..... se kako sam to radila i do sad....
Why not Australia, Canada?

dkri11
13.07.2007., 21:41
Neznam ni ja zasto ne.... Vjerojatno zato sto tamo nemam nikoga i bojim se jel bi se snasla,a i nisam u pitanju samo ja nego i suprug i malo djete.... Tamo nemam nikoga, nema me tko uputiti ako se izgubim u kojem problemu, a nebi htjela da svi zavrsimo na cesti...

cunac
13.07.2007., 23:20

pa mozes ako ti je zanimanje trazeno i ako ti netko da posao na osnovu toga.
Izgleda da to nije slucaj pa ti zato ljudi kazu da ne mozes.

Postavimo to ovako, sto ti mislis koji bi posao radila u USA?

masimo1
14.07.2007., 01:28
Neznam ni ja zasto ne.... Vjerojatno zato sto tamo nemam nikoga i bojim se jel bi se snasla,a i nisam u pitanju samo ja nego i suprug i malo djete.... Tamo nemam nikoga, nema me tko uputiti ako se izgubim u kojem problemu, a nebi htjela da svi zavrsimo na cesti...
Za tako nesto ti je veca mogucnost ako si u USA ilegalno, nego u Australiji legalno. Normalno da ce ti biti lakse ako nekoga vec znas ali nije to presudno za uspjeh u novoj okolini.

Tvrtko1995
14.07.2007., 02:49

Mislim da je najbolje da probate Canadu.

Mnogi su se razocarali, vjerujuci u pomoc rodbine.

Sto mozete sami postici, to vam je.

"Uzdaj se u se i u svoje kljuse."

Jebo pomoc i od drzave i od familije.

Jel' vam se ide? - IDE

Ok, onda napravite plan i polako. Ako uspijete, smijat cete se nakon 5 godina. Ako ne uspijete - bar ste pokusali nesto uciniti.

Ideja o odlasku u USA izgleda interesantno na papiru. U realnom zivotu, cak i oni koji su imali pomoc od drzave ili prijatelja i familije, nisu bili sretni (bar dio njih). Ovo je jebeno velika zemlja u kojoj opstaju najsnazniji, najspretniji, najsretniji i najludji. Ako mislite da imate veceg potencijala od onih koji bjeze od ratnih zbivanja s cijele zemaljske kugle, onda pocnite nesto raditi.

Forum je jedno od takvih mjesta gdje mozete skupljati informacije. Bilo je i bit ce milion topica o dolasku, odlasku.... CITAJTE. Slusajte sta drugi kazu.

piper
14.07.2007., 03:17
Meni se cini da je najjednostanije "useliti" u USA preko F vize... Ovisno koliko ste mladi. Pronadjes mjesto na poslijediplomskom studiju... Nakon sto diplomiras, imas jednu godinu tzv. practical training. Tijekom toga imas pravo svrljati, traziti posao, etc... Nakon sto nadjes poslodavca, isti ti aplicira za H1 vizu (tijekom aplikacije radis sa EAD - "practical training" document - emplyment authorisation). Nakon toga apliciras za EB2 kategoriju za zelenu kartu (imigracijska viza), etc...

Nije trivijalno, ali je moguce...

AFRODITA69
14.07.2007., 05:02

citaj odgovore ,predzadnji s prosle strane ti je dao odgovor..ali tebi se ne dopada.jebiga onda..

AFRODITA69
14.07.2007., 05:06

ma kzuimo te..kaj mislis zakaj je moj stari zapalio davnih 80-ih..ali to je bilo onda..i da,on je u posjeti naisao na buduceg poslodavca koji mu je zagarantirao posao poslao sve sto se trebalo poslati da mu omoguci da dode..i moja stari je 5 god cekao green card u tada jos bivsoj yu..i ne nije bila laz,tip ga je kao vrsnog majstora bas htio imati u svojoj firmi..da nije umro,evo moj stari bi vec 30 god radio kod njega..a po njemu sam onda dosla ja..ali opet,nakon 4 god cekanja u zg-u...

camundongo
14.07.2007., 05:17
dkri11, Ako ti je cilj pod svaku cijenu otici, onda ces lakse ''upasti'' u Kanadu...
imaj 67 bodova i 10 000 kanadskih dolara, i ulazis. A onda kad si tamo trazi posao: ako ti raditi u McDonaldsu ok, mislim da nema problema. Moras nekako poceti...za godinu dvije ces imati bolji posao...

potepuh
18.07.2007., 19:33
Meni se cini da je najjednostanije "useliti" u USA preko F vize... Ovisno koliko ste mladi. Pronadjes mjesto na poslijediplomskom studiju... Nakon sto diplomiras, imas jednu godinu tzv. practical training. Tijekom toga imas pravo svrljati, traziti posao, etc... Nakon sto nadjes poslodavca, isti ti aplicira za H1 vizu (tijekom aplikacije radis sa EAD - "practical training" document - emplyment authorisation). Nakon toga apliciras za EB2 kategoriju za zelenu kartu (imigracijska viza), etc...

Nije trivijalno, ali je moguce...

Da, ali treba prvo moci to studiranje nekako i izfinancirati...

Tesko je dobiti radnu vizu za USA bez odredjenog, trazenog obrazovanja i iskustva. No, ne steti gledati i kopati... jedino ne stavi sve na jednu kartu. Nitko nije spomenuo, ali ako jedan od vas i dobi radnu vizu i odete kao obitelj, supruznik NE SMIJE raditi u USA (osim ako ne dobi radnu vizu za sebe i na osnovu svojih kvalifikacija).

dr.kronja is back
18.07.2007., 22:10
preko rio grande je najbolje,malo rafting i evo te u usa:rofl: :rofl: :rofl:

tramontana
20.07.2007., 02:41
Neznam kakvi su Vam planovi… u USA lova s neba ne pada i tesko je doci to radne dozvole i dobro placenog posla.

Nije da te od Vasih planova odgovaram, ali ako mislis da ce te netko (osim mozda familije) sponzorirati za radnu vizu i dati ti dobro placeni posao (ako nisi neki lumen) onda se jako varas.

Poslodavac treba predati (i platiti) molbu za radnu vizu. Cisto sumljam da bi netko to za Vas napravio bez namjere da za njega radis. Ja znam puno
ljudi koji rade duge sate za malane pare (s obzirom na posao koji obavljaju) samo zato sto su vezani za tu firmu & radnu dozvolu preko njih. Uz to,
ne zaboravi da ako obadvoje zelite raditi, morate imati individualne dozvole. Osim toga, zivitni troskovi su puno visi u USA nego tamo, a biti ce Vas ovdje 3+.

Po meni, najjednoostavniji nacin doci do Amerike je preko studenske Viza, internshipa do radne dozvole i zelene karte... To je dug i skup
proces. Za to treba i vremena i novca uloziti... ako mislite ta ovdje mozete doci na 2-4 godine i zgrnuti puno love - cisto sumljam. (Mozda ako
se prijavite ko ribari u Alasku?)

Ali, s druge strane, kad vec imas zelenu kartu a pametan si i spretan, da se jako dobro zaraditi.

Sourcerer
07.09.2007., 23:21
Molio bih da mi se javi netko tko je dobio green card.

Takodjer, ako netko zna nekoga tko je dobio green card, zamolio bih da mi se javi radi pokusaja uspostave kontakta (uz odobrenje te osobe, naravno).

Hvala.

Sourcerer
07.09.2007., 23:28
Joj, covjece, samo je jedan pravi site za Green Card lutriju. Sve ostalo su prevare; a jesi se dao nasanjkati.

Eto: http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

wallace
09.09.2007., 21:30
razmišljam za koju godinu doć u SAD, pa vas molim da mi pomognete u par sitnica.
1) diplome s kojih fakulteta su najtraženije u SAD-u?
2) znate li je li pravni fakultet pogodan za dobivanje green card? pitam jer se naš pravni sustav razlikuje od njihovog.
3) s koliko godina je po vama najbolje preselit se u SAD?
4) znate li gdje i kako se prijaviti u RH za volontiranje u SAD-u preko ljeta?
5) je li osiguran posao u SAD-u uvjet za dobivanje green card?
6) California (npr. LA) ili NY?
hvala!

Beresmed
10.09.2007., 08:27
razmišljam za koju godinu doć u SAD, pa vas molim da mi pomognete u par sitnica.
1) diplome s kojih fakulteta su najtraženije u SAD-u?
2) znate li je li pravni fakultet pogodan za dobivanje green card? pitam jer se naš pravni sustav razlikuje od njihovog.
3) s koliko godina je po vama najbolje preselit se u SAD?
4) znate li gdje i kako se prijaviti u RH za volontiranje u SAD-u preko ljeta?
5) je li osiguran posao u SAD-u uvjet za dobivanje green card?
6) California (npr. LA) ili NY?
hvala!

1. FER, Strojarstvo, Građevinski
2. Ako za dobivanje GC mislis na lutriju, minimum je SSS
3. Sto prije, to bolje ;) recimo oko 20
4. Najbolje da nadjes posao preko craiglist.org
5. Nije, GC mozes dobiti i na druge načine (npr. zenidbom)
6. California je kao Dalmacija, na NYC je kao Zagreb :)

wallace
11.09.2007., 13:14
a znate li vrijedi li tražiti pomoć neke hrvatske organizacije (npr.HBZ) pri preseljenju i pronalasku posla i smještaja?

Beresmed
11.09.2007., 14:02
a znate li vrijedi li tražiti pomoć neke hrvatske organizacije (npr.HBZ) pri preseljenju i pronalasku posla i smještaja?

Nije receno da nece uspjeti preko org, mozes pokusati, iako bih ti preporucio da sam zasuces rukave i rijesis probleme oko selidbe, smjestaja i posla.

wallace
11.09.2007., 16:53
Nije receno da nece uspjeti preko org, mozes pokusati, iako bih ti preporucio da sam zasuces rukave i rijesis probleme oko selidbe, smjestaja i posla.

ok, fala za sad na pomoći, bit će još pitanja, ne brini;)
mene jedino muči kaj se naš pravni sustav i njihov razlikuje, pa me zanima di ću ja sa našim pravnim faksom tamo nać posao...možda preko međunarodnog prava nekaj uspijem ili diplomacije... budemo vidjeli

artcoocai
18.09.2007., 07:15
Moja prijateljica je nedavno dobila zelenu kartu i sada bi zelela da se uda za svog decka koji zivi u Rovinju.

Koliko je realno da on moze dobit us papire preko nje?

Hvala

milimelo
18.09.2007., 08:37
Moja prijateljica je nedavno dobila zelenu kartu i sada bi zelela da se uda za svog decka koji zivi u Rovinju.

Hvala

Realno - red je sada 5 godina za supruznike permanent residenta. Ona moze predati papire za njega tako da je on u redu za broj a onda kada ona postane USC obavijesti USCIS i onda on ne treba da vise ceka na broj i odmah dobiva vizu. Njegova kategorija sada bi bila: limited family based second preference. Vidi dole ispod.

Tips for U.S. Visas:
FAMILY-BASED IMMIGRANTS

The Immigration and Nationality Act allows for the immigration of foreigners to the United States based on relationship to a U.S. citizen or legal permanent resident. Family-based immigration falls under two basic categories: unlimited and limited.

UNLIMITED FAMILY-BASED

Immediate Relatives of U.S. Citizens (IR): The spouse, widow(er) and unmarried children under 21 of a U.S. citizen, and the parent of a U.S. citizen who is 21 or older.

Returning Residents (SB): Immigrants who lived in the United States previously as lawful permanent residents and are returning to live in the U.S. after a temporary visit of more than one year abroad.

LIMITED FAMILY-BASED

Family First Preference (F1): Unmarried sons and daughters of U.S. citizens, and their children, if any. (23,400)

Family Second Preference (F2): Spouses, minor children, and unmarried sons and daughters (over age 20) of lawful permanent residents. (114,200) At least seventy-seven percent of all visas available for this category will go to the spouses and children; the remainder will be allocated to unmarried sons and daughters.

Family Third Preference (F3): Married sons and daughters of U.S. citizens, and their spouses and children. (23,400)

Family Fourth Preference (F4): Brothers and sisters of United States citizens, and their spouses and children, provided the U.S. citizens are at least 21 years of age. (65,000)

potepuh
18.09.2007., 12:14
...a onda kada ona postane USC obavijesti USCIS i onda on ne treba da vise ceka na broj i odmah dobiva vizu.

.. a ona moze podnjeti zahtjev za drzavljanstvo tek za 5 godina ?! Kako god okrenes, proci ce godine i godine prije nego sto ce moci skupa zivjeti u USA ako im je ovo jedini put. Neka gledaju i u dobivanje radne ili studentske vize - prije vjencanja! .

DjipaloJunuz
18.09.2007., 14:45

Hvala

Vise od pola dijaspore bi dalo guze da moze zivit u Rovinju, a oni oce da odu od tamo :confused: :bonk:

General Veresija
18.09.2007., 14:57
Vise od pola dijaspore bi dalo guze da moze zivit u Rovinju, a oni oce da odu od tamo :confused: :bonk:
..pa jes' imas ti pravo, a da sam ja "namjesto" njenog decka u Rovinju predlozio bih joj da salje mjesecno "petsto dolara" pa ona nemora ni dolazit pet godina.....:zubo:

....jel# valja ova a ?

Keya
18.09.2007., 19:02

a kojeg li komentara... sto ti je to trebalo.... :flop:

AFRODITA69
18.09.2007., 19:31

Hvala

mmoze ako 5 god zivi u usa i za to vrijeme ne moze napustiti us teritorij.naravno ako je ona drzavljanka americka.ali u tvom slucaju ona samo ima green card.tada je nemoguce uopce povesti ga u usa...
imam taj slucaj kod poznanika i bas neki dan eto tako im je receno od advokata i uscisa. on prvo treba dobiti ulaznu vizu na nelimitirano.. to je lako ali samo ako je ona drzavljanka americka..samo sa green card-jako tesko.

todaytonight
18.09.2007., 20:08
pa koji ce vrag u US?!

ja bih prije isla za keniju, kinu, sth af rep i 300 drugih mjesta na kugli zemaljskoj nego u US of A!

MOLOKAI
18.09.2007., 20:32
da, ali britney i paris su samo u Americi :)

Helm
19.09.2007., 13:12
Jel ima netko da me jeftino udomi u Rovinju preko ljetnih praznika.:zubo:

todaytonight
19.09.2007., 19:19
da, ali britney i paris su samo u Americi :)

tkoooo?

britanija i pariz? u us of a?

Hello Operator
20.09.2007., 03:53
Jel ima netko da me jeftino udomi u Rovinju preko ljetnih praznika.:zubo:
Zar nisi pročitao što je DjipaloJunuz napisao -- Rovinj se plaća u naturi. :zubo:

Shtefitza
27.09.2007., 05:34

To je istina. Kad god pokazem fotografije iz HR, Amerikanci me razrogaceno pogledaju: Aaaaa... zasto si ti imigrirala OVDJE?! :zubo: :rolleyes:

I ja se to pitam... al' ... sad je prekasno... :rolleyes: :rofl:

all4vegas
03.01.2008., 02:45
Moze li mi netko reci kako u USA definiraju moje zanimanje-diplomirani inzinjer prehrambene tehnologije-i da li je uopce to zanimanje deficitarno?
Ima li netko ideju gdje bih uopce mogla naci poslodavca kojem bi se dalo "muciti"sa ishodovanjem radne vize?
Uopce se ne bih ljutila ako je iz Las Vegasa.
Pleeease javite se!:cerek:

dr.kronja is back
03.01.2008., 04:48
ima svinja u las vegasu za popizdit:rofl: :rofl:

PalmaSutra
03.01.2008., 05:36
Google is my friend!
http://online.onetcenter.org/

all4vegas
03.01.2008., 12:24
Dr.Kronja jesi li ti uvijek tako pametan ili ja danas imam srece???
Daj mucni malo tom tvojom glavicom,mozes ti i bolje,sigurna sam!!!
Pusa!

all4vegas
03.01.2008., 12:50
Google is my friend!
http://online.onetcenter.org/

PalmaSutra THANK you!
Now Google is my BEST friend! Ako nista Vegas je mjesto gdje ima najvise plesacica sa fax diplomom,ho,ho.
Cekam i pismo iz Kentacky-a(green card),tko zna mozda mi dodjes malo u goste kockati.
Viva Las Vegas!

dr.kronja is back
03.01.2008., 14:37
Dr.Kronja jesi li ti uvijek tako pametan ili ja danas imam srece???
Daj mucni malo tom tvojom glavicom,mozes ti i bolje,sigurna sam!!!
Pusa!

da:kava:

Senna788
20.01.2008., 05:47
DA li jos uvijek netko dolazi na ovaj forum (posto vidim da su datumi stari), ako da ,ja bih zamolila za pomoc!
Evo za tjedan dana putujem za London na tecajeve za Steiner kompaniju, i nakon nekih mjesec dana idem raditi na brod najverojatnije za Ameriku.
E sad, ja sam dobila turisticku vizu na 12 mjeseci.
Mene zanima, ako mi rad na brodu ne bude odgovarao, ostala bi u Americi raditi ali samo neko vrijeme, da li ja mogu dobiti tu neku kratku radnu vizu od godine dana maksimalno?
Gdje da je trazim, jer ako ne budem mogla biti na brodu, odmah bi ostala negdje u SAD-u.
Znaci ne vracam se kuci dok mi ne istekne viza, da li postoji mogucnost da napravim te neke privremne dokumente gore?
Chicago, New York ili Los Angeles, ili mozda na Floridu.
Zanima me koje papire tada trebam traziti, di, sta, kako najbolje...molim vas
pomozite nekim savjetima, nadam se da razumijete problem.
P.S Imam 19 god. (neudata, nemam nikog gore...sama samcata)

potepuh
20.01.2008., 14:38
... nakon nekih mjesec dana idem raditi na brod najverojatnije za Ameriku.
E sad, ja sam dobila turisticku vizu na 12 mjeseci.
Mene zanima, ako mi rad na brodu ne bude odgovarao, ostala bi u Americi raditi ali samo neko vrijeme, da li ja mogu dobiti tu neku kratku radnu vizu od godine dana maksimalno?
Gdje da je trazim, jer ako ne budem mogla biti na brodu, odmah bi ostala negdje u SAD-u.
Znaci ne vracam se kuci dok mi ne istekne viza, da li postoji mogucnost da napravim te neke privremne dokumente gore?
Chicago, New York ili Los Angeles, ili mozda na Floridu.
Zanima me koje papire tada trebam traziti, di, sta, kako najbolje...molim vas
pomozite nekim savjetima, nadam se da razumijete problem.

Senna, nije jednostavno.

Viza vrijedi 1,5,10 godina, ali se na ulasku u zemlju odredjuju koliko tko moze ostati: 5,10 dana, ili 1,3, max 6 mjeseci. I s turistickom vizom se ne smije raditi.
Ako ces ici raditi na brod u USA, morati ces izvaditi "crew member" vizu. Ta viza dopusta jedino ulazak u USA u svrhu rada na brodu, avionu... a i ne moze se promjeniti u turisticku ili dobiti radnu dozvolu, ili postati student...

cangri
22.01.2008., 01:30
slazem se sa potepuh, veoma je tesko, gotovo nemoguce ostati i zaposliti se sa C-1 vozom, to je viza samo za rad na brodovima poznata je kao seamen's visa. Moje osobno misljenje je ne zavaravati se sa mislju da je to lako tek tako ostati, malo je komplexnije nego sta vecina ljudi misli. To su ozbiljne i komplicirane odluke, a ne neki hirovi pogotovo sta nemas ni radnu dozvolu, nakon 2001. sve se totalno promijenilo, za ilegalce je zafrkano i nikako ne preporucujem takve nepromisljene poteze, ako ti na brodu nije drago - potrazi druge alternative, bolje ti je u Hrvatskoj biti gradanin nego u stranoj zemlji - indocumentado(illegal immigrant)!!!!!!!!

croatia_croatia
13.02.2008., 15:11
hvala na prijavi odmah dobijes pitanja tako da to pomalo procitam,prosli petak sam dao otiske prstiju a ima mjesec dana kako sam dao prijavu tako da sada cekam poziv za ispit tako da postanem glupi amer:D :D :D

na kojoj stranici ima ta pitanja jel može neko staviti link???

Sulejman Velicanstveni
13.02.2008., 16:00
A dobro je. Vec sam pomislio kako je Kronjica odlucio da ostane u svojoj zetonskoj vukoparnici. A nije. Super.

dr.kronja is back
13.02.2008., 17:10
na kojoj stranici ima ta pitanja jel može neko staviti link???

kronja je polozio:frajer:i sada sam amer,nego mala kad budes punoljetna i ako dobro izgledas mozda se nesto moze srediti:cerek::cerek:

matkoh
14.02.2008., 00:26
Jedno pitanje.
Jel mogu traziti US drzavljanstvo ako moj djed zivi u Americi i ima US drzavljanstvo vec 35 godina? Ako je moguce koji je postupak i koliko se ceka?
Hvala!

Moloch
14.02.2008., 00:34
Jedno pitanje.
Jel mogu traziti US drzavljanstvo ako moj djed zivi u Americi i ima US drzavljanstvo vec 35 godina? Ako je moguce koji je postupak i koliko se ceka?
Hvala!

nemozes.

mustang11
16.06.2008., 12:32
I jel ima tko kakve nove inf o green card-u??

Frish
16.06.2008., 15:59
U ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=40136&page=96) ti se temi tu i tamo isto vodi rasprava o GC. Mislim da je gotovo za ovu godinu.

robinjo1987
20.06.2008., 00:27
Pozdrav svima!

Zanima me jel ja imam kakvu prednost za dobivanje GC-a ako imam tamo puno rodbine? Znaci imao bih osiguran smjestaj i hranu, a i posao bi mogao raditi kod tetka u firmi. Vizu B-2 vec imam, dobio sam ju na 5 godina, i sad me zanima jel ta viza treba kad se dobije GC ili neka druga?

Frish
20.06.2008., 06:30
Imaš šanse kao i mi svi drugi. Zato se i zove lottery. To kaj ti tamo imaš obitelj i što bi si našao posao, ne stavlja te u bolji položaj od ostalih.

coolya
02.07.2008., 22:32
Pozz,
imam nekoliko pitanja i svaka pomoc je dobrodosla:

1) Da li se moze podnjeti zahtjev za dobijanje GC ako si student u USA i imas USA student vizu? ( ne mislim na lutriju nego obicni zahtjev )
2) Ako moze ovo pod 1) znate li mozda koliko bi me izasao advokat da sve ovo zavrsi?
3) Da li se mogu prijaviti na GC lutriju na adresu u USA?

Hvala

Yid
04.07.2008., 08:20
Moj susjed je prije par godina dobio zelenu kartu.... tamo mu zivi tata i kaze da se moro trgat za nju...jedva ju je dobio...meni recimo tamo zivi tetka i ima njihovo drzavljanstvo, ali mi je rekla da preko nje su mi jako male sanse da ju dobijem...ipak moras imat najuzu obitelj da bi nekak dobio...Al uvijek vrijedi bit uporan...
ja cu pokusavat... mislim, pokusavajte i vi koji mislite... Srteno!

coolya
04.07.2008., 15:40
THX yid

potepuh
04.07.2008., 17:25
Moj susjed je prije par godina dobio zelenu kartu.... tamo mu zivi tata i kaze da se moro trgat za nju...jedva ju je dobio...meni recimo tamo zivi tetka i ima njihovo drzavljanstvo, ali mi je rekla da preko nje su mi jako male sanse da ju dobijem...ipak moras imat najuzu obitelj da bi nekak dobio...Al uvijek vrijedi bit uporan...
ja cu pokusavat... mislim, pokusavajte i vi koji mislite... Srteno!
Yid - zakon je jasan.
Sto znaci da se tvoj susjed "moro trgat" za GC? Ako ga je tata "spnzorirao", na sto kao resident ili drzavljanin USA ima pravo, prosao je proceduru i peripetije kao i svi drugi...
Tetka tebe ne moze direktno "sponzorirati", ali moze svoju sestru ili brata (tvoje roditelje). Ti mozes biti ukljucen u to ako si mladji od 21g (postoji formula za izracunavanje dobi; u odredjenim okolnostima i oni mnogo stariji mogu biti smatrani "ispod" 21) i neozenjen/neudan...

Tranquillo
18.07.2008., 22:47
Pozdrav. Eto, javljam se na ovu temu, jer mi je prilično zanimljiva. I, nadasve, primamljiva. Rad u USA otvara mnoge mogućnosti. Jer, budimo realni, zemlja je velika. Pa, ipak, treba pitati kako početi, što je s vizom, radnom dozvolom, stanovanjem...

Primjerice, završio sam fakultet, koji me baš previše i ne zanima. Stoga ne vjerujem da bih htio u struci raditi. Ali, u slobodno vrijeme, bavim se medicinskom masažom, refleksologijom, akupresurom... Ugl, alternativne metode liječenja me nadasve očaravaju. Pa, kako početi raditi s time? Može li netko napisati kako bi postupio da je na mom mjestu, i želi otići van, i raditi takav posao.

Thank you very much! ;-)

Tvrtko1995
19.07.2008., 04:56
Probaj ovako razmisljati: imas jedno 2,5 milijardi takvih kao ti, koji bi "uletili" . Po cemu si ti bolji od njih?

Ovdje kod mene na jednom mallu ima neka grupa azijata (kosookih) - odakle su nemam veze - po citav boziji dan salijecu raju da ih masiraju.

Prolazim jednom pored, a neki seljacina plecati sjeo na onaj stolac. Sad jel' od stolca il od njegove kicme, uglavnom sve skripi a on cijuce ko da ga kolju.... I dan danas se smijem na tu sliku... a masirala ga ke neka azijatkinja - mog'o bih je u zadnji dzep od hlaca staviti, kolika je...

jel' mozes ti to?

Jel' ti dosta $5, koliko to kosta kod njih? Trebas ih bar 20 danas "nategnuti" da bi platio rentu za stolac, nesto pojeo i mogao platiti stan.

Jel te to zanima?

CroatiaTomo
19.07.2008., 06:52
Nema nista lose u "doci i probati", no prvi problem je da vecina nema pojma kako doci ovdje (ilegalno nema smisla). Ako i na neki nacin dobijete vizu i dozvolu za rad...tko god da misli kako ce ovdje ziviti konobarenjem neka ni ne dolazi, zivjeti se moze ali nije vrijedno odlaska o nepoznato samo da bi se prezivljavalo. Konobarenje je dobro samo ako je neki prijelazni medju-posao dok vi idete u skolu, tecajeve stagod ili imate neki nauceni zanat, pokretanje obrta.

STRATOS
19.07.2008., 07:39
Kakve su šanse za kvalificiranoig zavarivača da nađe posao u USA? Mislim da to spada među tražena zanimanja u americi.

Tranquillo
19.07.2008., 13:03
Tvrtko1995, ako misliš tako, onda je najbolje nikuda ne mrdnuti iz kuće, zatvoriti se u svoj mali svijet kao puž, i strahovati od svega.

Osim toga, vjerovatno u rehabilitacijskim centrima, ili salonima masaže ima posla.

Mene samo zanima kako doći tamo, dakle, pravna pitanja, viza, i ostale manje bitne stvari.

Pozdrav!

sterling
19.07.2008., 19:22
evo vam jedno hipotetsko pitanje:

kad bi neki hrvat od 20-ak godina dobio green card na lottery, zašto bi mu bilo bolje u SAD-u? znači govorimo o mladom čovjeku bez fakulteta, sa par tisuća $ u džepu. što mu USA može ponuditi, a hrvatska ne?

Super Suljo
19.07.2008., 20:28
mogao bi biti placen do $100/dan.

Ja i ne pomisljam ic na poso za ukoliko je cifra ispod 120$ :frajer: :mirko:

MOLOKAI
19.07.2008., 21:40

kad bi neki hrvat od 20-ak godina dobio green card na lottery, zašto bi mu bilo bolje u SAD-u? znači govorimo o mladom čovjeku bez fakulteta, sa par tisuća $ u džepu. što mu USA može ponuditi, a hrvatska ne?
takvi bas i nisu culi za Diversity Visa Program :mig::D

MOLOKAI
19.07.2008., 21:47

takvi bas i nisu ni culi za Diversity Visa Program :mig::D

robinjo1987
18.08.2008., 13:26
Ti mozes biti ukljucen u to ako si mladji od 21g (postoji formula za izracunavanje dobi; u odredjenim okolnostima i oni mnogo stariji mogu biti smatrani "ispod" 21) i neozenjen/neudan...

Mozes to malo bolje pojasniti?

potepuh
18.08.2008., 15:41
robinjo, koji dio? sponozoriranje preko clana obitelji? derivate status u pojedinim kategorijama koji mogu dobiti djeca? ili definiciju djeteta (21g i neudana)?

robinjo1987
19.08.2008., 16:52
"Ti mozes biti ukljucen u to ako si mladji od 21g (postoji formula za izracunavanje dobi; u odredjenim okolnostima i oni mnogo stariji mogu biti smatrani "ispod" 21)".

Sad me zanima ta formula i koje okolnosti?

potepuh
20.08.2008., 08:35
sorry sto su neki termini na engleskom...

USCIS smatra osobu "djetetom"/child ako nije navrsila 21 i/ili ako nije udana/ozenjena. "Dijete" moze ostvariti neka prava koje sin/kcer (iznad 21) ne mogu. Obzirom da neki procesi traju godinama, kako bi se zastitila prava "djeteta", postoji Child Status Protection Act, gdje se definira niz okolnosti i uvjeta u kada ce se osoba iznad 21g i dalje smatrati "djetetom".

E, sad, osnovna formula za utvrdjivanje da li osoba iznad 21g moze biti smatrana "djetetom" je:

starost na dan kad "PD becomes current" (1) - (minus) broj dana I-130 was pending (2) < 21g (3)

odnosno, ako netko ima 24g kad dodje na red da dobije vizu (1), a od podnosenja zahtjeva I-130 do odobrenja je proslo 5g (2), => 24-5=19 smatrati ce se da je ta osoba "dijete" (ispod 21).

za razliku od slucaja, da je I-130 odobren u roku od 1 godina, osoba se ne bi smatrala djetetom ( 24-1 > 21 )

ima tu jos caka i cakica, ali ako je netko po ovoj formuli > 21, ne treba racunati na CSPA. Ako je < 21, onda neka gleda da li zadovoljva ostalo...

Anyway, tesko je razglabati o ovome ovako generalno... da li ti imas neki konkretni "slucaj" ili...?

robinjo1987
21.08.2008., 00:51
Ma pitam to zbog sebe, jer sam navrsio 21 u 6. mjesecu i plan mi je sljedece godine kad zavrsim faks pokusati nekako dobiti GreenCard i ici tamo raditi. Pa me zao zanimala ta formula po kojoj se racuna da si dijete.

Hvala ti na odgovoru:top:

dadoUSA
25.08.2008., 19:21
svima onima koji govore kako ih se nebi niti puskom nateralo da dodju u Ameriku porucujem da onda niti ne dolaze..jednostavno..

a sto se tice mene, ja sam ovdje 11 godina, proputovao sam cijelu Ameriku od W.Virginije do San Diega i od Minnessote do Floride i da se mogu vratit u proslost i opet bi isto ucinio.Amerika je ogromna zemlja sa neogranicenim mogucnostima, ali svakome je kako se uspije snaci.Ja sam razmisljao o povratku u RH ali ne vjerujem da ce se to desiti. Amerika mozda nije sto je nekada bila (kao sto nije niti Njemacka ili Australija, jer kriza je svugdje) ali je jos uvijek par stoljeca ispred Hrvatske po svemu.Sto ljudi sto cudi, neki nebi nikada u Ameriku (iako nisu ovdje nikada niti bili, pa mi nije jasno na osnovu cega donose takove izjave) a neki nebi nikada iz nje.Neka meni samo ovdje fino lijepa kuca i auto, dobar posao a u Hrvatsku se moze i preko ljeta (ionako mi dopizdi nakon 2-3 tjedna) , ili mozda klince baki i djedu u Hrvatsku a ja i zena na Bahame ili Hawaje...

USA Forever

Db

ps

moj savjet svakome tko razmislja o dolasku u USA, ne odustajte, Amerika je ipak Amerika...

robinjo1987
27.08.2008., 16:43
U potpunosti se slazem s tobom. Bio sam proslo ljeto 2 mjeseca i bilo mi je fantasticno. Zato i imam u planu ici zivjeti tamo nakon faksa. Kako si rekao ipak je to Amerika!:)

kingshat
27.08.2008., 18:56
kad će više objavit vrijeme prijave za dv lottery ?!

underdog8
28.08.2008., 16:20
lani sam se ja registrira pocetko listopada, a prijave traju oko 2 mjeseca.

global2008
01.09.2008., 13:38
svima onima koji govore kako ih se nebi niti puskom nateralo da dodju u Ameriku porucujem da onda niti ne dolaze..jednostavno..

a sto se tice mene, ja sam ovdje 11 godina, proputovao sam cijelu Ameriku od W.Virginije do San Diega i od Minnessote do Floride i da se mogu vratit u proslost i opet bi isto ucinio.Amerika je ogromna zemlja sa neogranicenim mogucnostima, ali svakome je kako se uspije snaci.Ja sam razmisljao o povratku u RH ali ne vjerujem da ce se to desiti. Amerika mozda nije sto je nekada bila (kao sto nije niti Njemacka ili Australija, jer kriza je svugdje) ali je jos uvijek par stoljeca ispred Hrvatske po svemu.Sto ljudi sto cudi, neki nebi nikada u Ameriku (iako nisu ovdje nikada niti bili, pa mi nije jasno na osnovu cega donose takove izjave) a neki nebi nikada iz nje.Neka meni samo ovdje fino lijepa kuca i auto, dobar posao a u Hrvatsku se moze i preko ljeta (ionako mi dopizdi nakon 2-3 tjedna) , ili mozda klince baki i djedu u Hrvatsku a ja i zena na Bahame ili Hawaje...

USA Forever

Db

ps

moj savjet svakome tko razmislja o dolasku u USA, ne odustajte, Amerika je ipak Amerika...

tu pricu mozes prodat onima koji nisu bili dalje od svog dvorista ili sirotinji bez posla u hr

miloshz
02.09.2008., 21:32
imam sasvim ok posao u londonu, nemam frku oko papira [EU sam], pa opet grebem da se vratim u US! ne... nije do love... u londonu svoje usluge naplacujem mnogo vise nego bilo gde u US.

Grey Ghost
03.09.2008., 01:47
tu pricu mozes prodat onima koji nisu bili dalje od svog dvorista ili sirotinji bez posla u hr

Hehehehe... a sto je lose u toj prici?

Grey Ghost
03.09.2008., 01:49
California je kao Dalmacija, na NYC je kao Zagreb :)

Hehehehe... a bas...

MOLOKAI
03.09.2008., 14:29
California = Istra = Liberalnost
NYC = ZG = Liberalnost

Dalmacija = Jug = Konzervativnost

miloshz
04.09.2008., 02:10
u cali je ogromna razlika SF i LA... SF je pula/rijeka a LA dubrovnik

kingshat
04.09.2008., 09:11
:klopa:

The DV-2010 Lottery begins at Noon EDT on October 2, 2008, and ends at Noon EST on December 1, 2008.

http://dvlottery.state.gov/

MOLOKAI
06.09.2008., 14:59
Buduci da se zadnjih nekoliko godina previse glupih ljudi javljalo na lutriju, od ove godine morat ce se tocno odgovoriti na lutrijsko pitanje.

http://img359.imageshack.us/my.php?image=clipboard01om2.jpg
:lol::rofl:

underdog8
08.09.2008., 10:35
Buduci da se zadnjih nekoliko godina previse glupih ljudi javljalo na lutriju, od ove godine morat ce se tocno odgovoriti na lutrijsko pitanje.

:lol::rofl:

ja bi uveo neki test kada se prijavljiva za tu lutriju, nista tesko, ali onaka nesto osnovno, tipa koliko drzava ima.

Vojky
08.09.2008., 22:16
The DV-2010 Lottery begins at Noon EDT on October 2, 2008, and ends at Noon EST on December 1, 2008.

Ajde, lijepo... Ja je popunim uz želju da iskoristim tu vizu kako bih mjesec-dva mogao putovati po SAD, bez da moram dati popis hotela, rezervacije, rute i svega što imam za turističku vizu... :)

Frish
09.09.2008., 07:06
Ajde, lijepo... Ja je popunim uz želju da iskoristim tu vizu kako bih mjesec-dva mogao putovati po SAD, bez da moram dati popis hotela, rezervacije, rute i svega što imam za turističku vizu... :)

Prokletniče!

Zbog takvih kao ti neki koji bi stvarno tamo ostali živjeti zvise! :azdaja::cerek:

ralphina
09.09.2008., 14:59
nadam se da se salis

... bez da moram dati popis hotela, rezervacije, rute i svega što imam za turističku vizu... :)

jer za GC ces morati dati (i platiti) i krv i sliku pluca, dobiti koju injekciju, platiti nekoliko puta vise za immg. vizu nego za turisticku, svejedno dati adresu u USA (GC se narucuje i salje tek nakon sto stupis na USA tlo) i jos ponesto... te kao USA rezident (bez obzira gdje zivio) prijaviti porez na "worldwide" prihode, dati Treasury Department izvjesce o svim svojim bankovnim racunima u svijetu s brojevima istih i iznosom... hm da nastavim?!

pa ti biraj

Vojky
09.09.2008., 15:29
nadam se da se salis

Ne šalim se, postupak za dobiti turističku je katastrofalan, a ne bih je uopće mogao dobiti da kažem da mi je cilj proći Route 66 i još 5-6 destinacija i da me ne zanima ono aranžman, rezerviran hotel i to.

Liječnički pregled i cjepiva ne nalazim za nešto negativno, dapače dobro je povremeno napraviti sistematski i cijepiti se.

A mogao bih posjetiti i ona 3-4 instituta u SAD koji se bave mojim područjem, možda neke zanima gost-profesor i sl., a ne da im se ići u formalni postupak za dobivanje radnih dozvola za ljude izvana koji bi nešto ispredavali tijekom semestra i proveli 2-3 mjeseca proučavajući knjižnice fakulteta. Upoznaju se ljudi, možda dobije kakav poziv na kongres, predavanje, pa i projektić...

Osim toga, lutrija je i besplatna je i nešto se dobiva. Takve po defaultu igram. Vjerojatno i mnogi drugi. :) Mislim, tu lutriju ionako ne treba previše ozbiljno uzimati, mogućnost da se dobije je upola manja od mogućnosti da se dobije na ruletu u Monte Carlu... To je nešto što ako dobiješ, gledaš što ćeš s tim, a ne na to računat po defaultu.

Kome je Amerika baš napeta (mada trenutno i nisu baš atraktivni za poći raditi, plaće su relativno male) bolje da završi školu koja je tamo deficitarna i na račun toga traži vizu. Ili ako ima neku vrijedniju imovinu proda i uloži u SAD, ima i viza za takve.

underdog8
09.09.2008., 19:49
da neotvaram novu temu, ali netko zna link na kojemu mogu naci informacije o deficitarnim poslovima u americi i dali ima link gdje se mogu naci poslovi koji se traze u americi preko H1-H2 vize.

Vojky
09.09.2008., 19:56
da neotvaram novu temu, ali netko zna link na kojemu mogu naci informacije o deficitarnim poslovima u americi i dali ima link gdje se mogu naci poslovi koji se traze u americi preko H1-H2 vize.

Je komercijalni site, ali će ti dati neke informacije: http://www.h1base.com/

Onako na prvi pogled, ako si vrhunski inženjer, ne bi trebao imati problema. Ima par siteova gdje se vidi koji se poslovi najviše traže, ali se ne sjećam linka, možda netko iz USA zna...

milimelo
12.09.2008., 00:05

Department of Labor bi trebao imati listu deficitarnih zanimanja.
http://www.dol.gov/
A mozda ti ovo konkretno odgovori na pitanja:

http://www.bls.gov/emp/home.htm

lidach81
03.10.2008., 18:51
Pozdrav svima!

Da li netko zna da li ima agencija u hrvatskoj koje imaju program za sezonski posao u Americi preko H2B vize? Ja sam samo uspjela naci nekoliko u Srbiji, kontaktirala sam ih i tvrde da bez obzira sto sam iz Hrvatske mogu sudjelovati, ali me malo trta dat im lovu,neznam koliko su pouzdane te agencije tamo..

volga
04.10.2008., 15:15
U USA sam bio nekoliko puta po 2-3 mjeseca,preciznije N.Y.C.
Nemam rijeci koliko me dojmila Amerika,to je nesto najljepse sto mi se desilo..od svega me najvise iznenadilo sto je jeftino,HR je jebeno skupa.
Upoznao sam neke sitne privatnike USA je raj za sitno obrtnistvo,a za obicne radnike je sranje.

volga
04.10.2008., 15:18
da igrao sam i za G.C al nikad nisam dobio ,kad dobijem odlatim zauvijek u USA,stvarno je to raj na zemlji.

miloshz
04.10.2008., 16:48
zaista u ovom trenutku uprkos svemu nema boljeg mesta za zivot i posao!

pa i UK je super za preduzetnike, kurac za shljakere.

miloshz
04.10.2008., 18:25
nego... oko onih kvota za lutriju... jel' u pitanju zemlja rodjenja ili drzavljanstva?

lidach81... koje su agencije? bilo je vise prevara s agencijama za J1 vize iz srbije. http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=57613

lidach81
04.10.2008., 19:21
Provjeravala sam sljedece agencije:
studentskiposlovi, toptours,.unitedwork and travel, wizantiana, Aupair Agency DUGA

miloshz
04.10.2008., 19:22
idi preko AYUSA, imas ih i u HR... oni su jedini skroz sigurni.

Berava
05.10.2008., 10:29
Dobar majstor u Čikagu zaradi 200 usd/dan

www.gorivo.com -jeftinije gorivo

crolady
05.10.2008., 11:00
Pozdrav svima!

Da li netko zna da li ima agencija u hrvatskoj koje imaju program za sezonski posao u Americi preko H2B vize? Ja sam samo uspjela naci nekoliko u Srbiji, kontaktirala sam ih i tvrde da bez obzira sto sam iz Hrvatske mogu sudjelovati, ali me malo trta dat im lovu,neznam koliko su pouzdane te agencije tamo..

Zašt nebi probala WEUSA al ti oni rade preko J1 vize i možeš ostat do 5 mjeseci o SAD-u...

A agencija u Hrvatskoj ti je:

CCUSA Croatia
Henckeova 1
Rijeka 51000
croatia@ccusa.hr
www.ccusa.com
tel. 051 213 203
fax. 051 323 203

Doduše i njima moraš dat puno love al su ti bar "domaći" i dosad nisam čula da su ikog zeznili.... valjda...
Ja ću se nagodinu prijaviti ili preko WEUSA-a ili kao au-pair dadilja.....:hekla:

Frish
05.10.2008., 11:11
Dovraga! Ne sjećam se kako sam ispunjavao prošle godine. Da li se prilikom ispunjavanja online formulara smiju koristiti dijakritički slovni znakovi ili ne? Nigdje ne vidim da išta o tome piše.

the_boss_21
06.10.2008., 14:36
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje pa bih vas molio za odgovor.

Naime imam vizu za posjet u ameriku koju sam dobio prosle godine na 5 godina i u 5. mjesecu mi istice putovnica, pa me zanima jel se sad putovnice produzuju ili se izdaju nove i jel mi onda bude vrijedila viza?

miloshz
06.10.2008., 16:02
poneses obe putovnice i resen problem. novu vazecu + staru s vizom.

vojky... turisticka viza i nije toliki problem a i vredi vise godina! ja recimo nisam nikad igr'o GC lottery... ne zelim da zbog mene neko propusti big time promenu, koju bi mu GC donela u zivotu. ja uvek u US mogu kao visitor ili preko raznih radnih viza [nije samo H1B... ja imadoh L1 i evo sad dobih E1], koje se relativno lako resavaju ako imas neke varijante za posao u US. za gostujuce profesore vize nisu frka. u US uopste nije problem otici turisticki ili na neko vreme, jebada je green card!

miloshz
06.10.2008., 16:05
sve te agencije su reputable i deo globalne mreze... cuvajte se nasih, domacih.

Legenda
06.10.2008., 17:58
idete u SAD gdje je zahvatila gospodarska kriza i gdje stalno prijeti od toga? :confused:
vjerovatno hocete imati motiv za samoubojstvo? :D

lidach81
06.10.2008., 18:56
Zašt nebi probala WEUSA al ti oni rade preko J1 vize i možeš ostat do 5 mjeseci o SAD-u...

A agencija u Hrvatskoj ti je:

CCUSA Croatia
Henckeova 1
Rijeka 51000
croatia@ccusa.hr
www.ccusa.com
tel. 051 213 203
fax. 051 323 203

Doduše i njima moraš dat puno love al su ti bar "domaći" i dosad nisam čula da su ikog zeznili.... valjda...
Ja ću se nagodinu prijaviti ili preko WEUSA-a ili kao au-pair dadilja.....:hekla:

Hvala na informaciji ali nemam vise studentskih prava pa jedino mi preostaju ti radni programi..

miloshz
06.10.2008., 19:03
ukoliko nadjes poslodavca, agencija ti ne treba. raspitacu se vise za H2 pa ti javim. ja idem uskoro opet u US, ali s E1 vizom.

lidach81
06.10.2008., 19:13
ukoliko nadjes poslodavca, agencija ti ne treba. raspitacu se vise za H2 pa ti javim. ja idem uskoro opet u US, ali s E1 vizom.

Hvala. Saljem zivotopis na njihove oglase, ali jos nista..
Eh i ja bi opet u USA..bila sam preko ljeta u Washingtonu DC preko turisticke vize i odusevljena sam..

miloshz
06.10.2008., 19:19
oglasi ti nece puno pomoci. :(

jel' ti viza jos vredi? imas li kakve kontakte u US?

lidach81
06.10.2008., 19:24
oglasi ti nece puno pomoci. :(

jel' ti viza jos vredi? imas li kakve kontakte u US?

vrijedi mi do 2013.god. Imam prijatelja tamo..problem je da sve firme traze radnu dozvolu a neznam kako je dobiti. Nisam jos diplomirala..nemam studentskih prava.

miloshz
06.10.2008., 19:28
raspitacu ti se za uslove oko H2. nista o istoj ne znam. bio sam na B1 [+ visa waiver], F1 [studentska], L1 [ako radis za US kompaniju van US] i evo sad idem na E1 [ako si osniac ili executive u US kompaniji] vizu.

razmisli o nekom internship u US... super opcija isto.

bijesna glista
06.10.2008., 19:38
Citah da su pravo izradili neke studente koji su iz Srbije isli u Amerku na ljetni poso. Obecavali ovo, ono i na kraju nema love.

A neobrane jabuke kako u Srbiji tako u Hrvatskoj.

bijesna glista
06.10.2008., 19:39
I ne kontam fascinaciju ljetnim sljakanjem u Americi. Pa dace vam najbijedniji poso, za kojih 7-8$, guzvate se u sobi ko sardine i tako to.

miloshz
06.10.2008., 19:43
pa ne idu svi samo zbog love... puno se nauci tako... provesti neko vreme u UK i US je super terapija za nas balkanski mediokritetski mentalitet.

lidach81
06.10.2008., 19:45
Slazem se. To je jedno veliko životno iskustvo.

bijesna glista
06.10.2008., 20:15
Jedino moze da nauci da ne vjeruje lovackim pricama dijasporasa i filmovima i da koristi shit flow opener :top:

Foxtail
06.10.2008., 21:51
ti kampovi su najveća jad i bijeda.
ako već idete preko agencije,možda je najbolja uspinjača.moja sestra je išla preko njih...ostala u americi,studirala,našla frajera i ostala tamo...
samo da vam viza ne istekne.

talia
06.10.2008., 23:29
U Americi su mnogo veće mogućnosti i šanse za mlade ljude nego kod nas (http://ns1.vjesnik.com/html/2001/01/24/Clanak.asp?r=zag&c=2)

Za razliku od nekih drugih agencija i organizatora koji nude sumnjive programe boravka izvan Hrvatske, u ovom je slučaju riječ o programu kulturne razmjene, u organizaciji AYUSA Internationala, iza kojeg stoji State Department. Potvrdu, da je to zaista program američke Vlade dobili smo u američkom Veleposlanstvu u Zagrebu
Live and Learn in the USA! Come to America as an Au Pair! (Boston, New York, San Francisco, Little Rock). Learn, earn and travel...
Zainteresirani tekstom ove primamljive ponude za boravak i rad u Americi, koju smo nedavno pronašli na jednom plakatu, željeli smo doznati je li i ona još samo jedna u nizu raznoraznih ponuda, ilegalnih i poluilegalnih, kojima razne agencije i organizatori zasipaju mlade ljude, obećajući im programe koji se nerijetko na kraju pretvore u veliko razočaranje, pa i s nesagledivim posljedicama.
Međutim, u ovom slučaju je riječ o programu kulturne razmjene, u organizaciji AYUSA Internationala, iza kojeg stoji State Department. Potvrdu da je to zaista program američke Vlade dobili smo u Američkom veleposlanstvu u Zagrebu, od Anje Picelj-Kosak, zadužene za odnose s javnošću. Au Pair program je zapravo 1986. godine utemeljila Američka informativna agencija (USIA), kao obrazovni i kulturni program razmjene mladih osoba iz čitavog svijeta. Važno je istaknuti da se mladi u programu tretiraju kao članovi obitelji u kojima žive za svog boravka u Americi. Au Pair program je za Hrvatsku 1997. godine odobrio tadašnji američki predsjednik Bill Clinton.

Gordana Kolenko
Treasurer
Zahradnikova 1
10000 Zagreb, Croatia
AYUSA International Zagreb
phone: +385 1 693-584
fax: +385 1 660-2002
e-mail: bhv@zg.tel.hr

miloshz
06.10.2008., 23:33
odrast'o sam u NYC! dos'o k'o klinac na studije a otisao k'o zreo covek! jako brzo sazrevanje i odrastanje!

promenih vise zemalja, ali americi se uvek vracam!

will
07.10.2008., 03:35
ovdje ima jako smjesnih opisa o zivotu u americi. pogotovo na prvoj stranici. oni najabsurdniji su najblizi istini. tu je sve moguce. savjetujem da svi dodju ovdje bez ikakvog novca. postacete amerikanci jako brzo. necete se brinuti za mnogo stvari koje su vam vazne sada. najvaznije ce vam biti posao, onda zdravlje.
teoreticki:
utisak zavisi tko ste, koliko ste mocni, koliko ste povezani, koliko imate novca iza vas. koliko se omzete prodati. mozete biti na ulici, a sa dobrim poslom i malo srece necete prepoznati sebe za godinu dana.

prakticno:
bez formalne kvalifikacije u USA universitetima, dobijete 30% on onoga koliko mozete gazdi zaraditi. u restoranu mozete dobiti od $7/ sat do $25 na sat ako ste u astoria hotelu u NYC. ako ste zgodna cura za sankom pravite "cocktails" mozete dobiti $300 $400 za jednu noc.

u USA ako nemate novca bolje je da umrete. ja znam. kao maleni moje obitelj je bila jako siromasna. jedne cipele sam imao godisnje. jedne cipele! nismo imali TV...... u americi nismo imali TV!!!!! poslje malo srece i rada (6-7 godina) otac mi je kupio auto koja mozda vrijedi $100,000 nisma nikada ni provjerio cijenu. za jednu noc na univerzitetu sam cesto trosio $1000.

otac mi je iz malog hrvatskog sela u bosni. djed mi je zivio i kuci od blata.... i to do 1970.

to znaci da america omogucava da covijek kupi djedovinu sa onim novcen u jakni poslje decenije rada. ako si pametan i sretan. ja nemoram vise nikada raditi u zivotu. ALI, speman sam da sve izgubim za tijedan dana sa pogresnom investicijom.

isto tako pazi uspijeha, uspjeh je zaraditi ali i zadrzati. lako je pasti na drogama, alkoholizma. sto ljudi vise zarade sve postaju cudniji. umjetnost je sacuvati svoju licnost u americi ako postanes finansijski uspjesan. ako poslje deset godina u americi ti nije bolje nego u HR, vrati se odmah. ali pazi, bit ce to manje interesantno u HR.

bijesna glista
07.10.2008., 03:51
ovdje ima jako smjesnih opisa o zivotu u americi. pogotovo na prvoj stranici. oni najabsurdniji su najblizi istini. tu je sve moguce. savjetujem da svi dodju ovdje bez ikakvog novca. postacete amerikanci jako brzo. necete se brinuti za mnogo stvari koje su vam vazne sada. najvaznije ce vam biti posao, onda zdravlje.

u USA ako nemate novca bolje je da umrete. ja znam. kao maleni moje obitelj je bila jako siromasna. jedne cipele sam imao godisnje. jedne cipele! nismo imali TV...... u americi nismo imali TV!!!!! poslje malo srece i rada (6-7 godina) otac mi je kupio auto koja mozda vrijedi $100,000 nisma nikada ni provjerio cijenu. za jednu noc na univerzitetu sam cesto trosio $1000.

:D

A i sta ce ti tivi u Americi? Ionako nema nist pametno na njemu

will
07.10.2008., 04:07
glista,

:) da, TV i nije toliko potreban.

ali doci bez novca je malo drugacije nego nemati novca a biti amerikanac. svi dodju bez novca. da bi jednoga dana imao super pricu kao ja, i pricas kako si sve stvorio u americi i kako se to moze samo u USA. :)

bijesna glista
07.10.2008., 04:13
Kako ko. Znam neke koji su toliko u dugu da im nece dat da umru dok ne isplate i zadnji cent duga. A toliko su duzni da ce zivjet do slijedeceg ledenog doba.

Mali_Morgen
07.10.2008., 04:44
raspitacu ti se za uslove oko H2. nista o istoj ne znam. bio sam na B1 [+ visa waiver], F1 [studentska], L1 [ako radis za US kompaniju van US] i evo sad idem na E1 [ako si osniac ili executive u US kompaniji] vizu.

razmisli o nekom internship u US... super opcija isto.

Da vam dam svoje iskustvo sa E1 vizom...bio sam u USA na taj nacin od 2001 do 2005... sef, neki Poljak je imao firmu za postavljanje plocica, radili smo po cijelom svijetu i onda on zove u Ameriku, tamo je osnovao nekoliko podruznica gdje je svatko od nas bio "executive"... kasnije se pokazalo da on na nas nije nikakve doprinose placao i uhvatio ga IRS, no s obzirom da smo mi svi bili "executives" on je jednostavno rekao da smo mi za to odgovorni i on je lijepo odsetao a nama ukinuli vize. Svi (vec 3 godine) smo trenutno pod istragom i ne vidi se kraj.

will
07.10.2008., 05:35
Kako ko. Znam neke koji su toliko u dugu da im nece dat da umru dok ne isplate i zadnji cent duga. A toliko su duzni da ce zivjet do slijedeceg ledenog doba.

nije cudan slucaj. neki prijatelj je zavrsio univerzitet sa $300.000 duga. a neki stave takvu cifru na credit karticu. karticom plate univerzitet svakoga semestra.

toliko siromastva i bogatstva u jednoj drzavi nema nigdje. bogati imaju lijepe bijele zube kao pamela anderson. a siromasni mogu kupiti "plombu paketic" i ako im ispandne plomba iz zuba a nemaju novac za zubara sami sei ugrade plombu. sve sa onim plavim svjetlom. paket je $8 a plavo sjvjetlo da ucvsti plombu je tu negdje i iznajmis ga. :) to se prodaje u wall-mart.

u jednom department store koji se zove "sears" mozes kupiti "posmtnicki sanduk" ako vam je preskupo platiti nekoga profesionalca da vam sahrani obitelj. nije nikakav vic... iskerno.

sjedim u NYC subway i jedna osoba ... malo ogrebana sa ranama na licu kaze......ïzvinite svi u vlaku, ali ja trenutno imam rak, AIDS, neman gdje spavati i jako, jako sam gladna"

ako vas otvorena bijeda i jad muci, mozete itekako uzivati u americi ako zivite u "gated community", ako imate dovoljno novca mozete lagano izbjeci sve ovo i najsiromasnijeg covijeka kojeg ikada morate vidjete moze biti cuvar koji je na ulazu u tvom naselju. ili mozda cak mexikanci koji dodju svakog drugog dana da vam ociste bazen i poprave bascu za $6 na sat.

u svakom slucaju america ima dosta normalnih ljudi, kao i oni u evropi, oni zive u manjim mjestima ili suburbs u vecim gradovima. jako su slicni evropljanima samo sto su naoruzani do zuba sa pulu automatskim puskama raznih kalibara. (da bi branili ustav ako treba od neprijatelja, stranih i domacih)

america.... isplati se probati, neki ce voliti manje, neki vise. :)

celica maja
07.10.2008., 17:38
[QUOTE=will;16417177]
toliko siromastva i bogatstva u jednoj drzavi nema nigdje. bogati imaju lijepe bijele zube kao pamela anderson. a siromasni mogu kupiti "plombu paketic" i ako im ispandne plomba iz zuba a nemaju novac za zubara sami sei ugrade plombu. sve sa onim plavim svjetlom. paket je $8 a plavo sjvjetlo da ucvsti plombu je tu negdje i iznajmis ga. :) to se prodaje u wall-mart.

:lol::lol: Je, ovo sam nedavno prvi put vidjela, kit za plombiranje zuba (sam sebi stavis plombu:rofl:) i misim da sam vidjela i cement za cementiranje krune ako ti kojim slucajem ispadne! Ne sjecam se jel i nova kruna bila prilozena uz to:rofl:

will
08.10.2008., 01:58
celica,
nesjecam se, umro sam od smijeha. ali sto da ne. only in america! :)

bijesna glista
08.10.2008., 05:33
:s super! Meni je prije mjesecipo dana dio zuba samo ispo :horor: dok sam zvako zvaku. Jos taj dio drzim u dzepu :cerek:

Kazes u Volmartu? Imamo ih 2-3 ovdje :top:

A kako se zove samoljepivozubalo pakidz?

SOKICA222
08.10.2008., 13:23
:):)

Bog svima!
Samo jedna informacija...na stranicama www.yahoo.co.uk
imate citavo VRIJEME ZELENA KARTA ZA AMERICU...
vec dugo vremena...treba ju samo popuniti i zovu vas na telefon...ZAINTERESIRANI JAVITE IM SE...ako to STVARNO ZELITE...
sretno svima...
bog...
p.s.
trenutno se vrti...to nekada nestane ali se opet vrati ta ista reklama tj. ZELENA KARTA...za Americu...
budite uporni i pronacicete ju...
bog

Keya
08.10.2008., 13:32
Kako kao Au Pair otići u Ameriku
PREDAVANJE DANAS U 13 SATI U PULSKOM CENTRU ZA MLADE

Info sastanku o programima kulturne razmjene i obrazovanja u inozemstvu održat će se i danas u 13.00h u Puli u Centru za mlade, Kandlerova 10.
Predavanje organizira tvrtka BHV sa sjedištem u Zagrebu u Republici Hrvatskoj od 1995. godine djeluje kao predstavnik za Jugoistočnu Europu velikog broja eminentnih sveučilišta i neprofitnih organizacija iz SAD-a i Europske Unije koje se bave programima kulturne razmjene, razmjenom učenika i studenata, te stipendiranjem. “Au Pair u Americi” je program namijenjen mladim ljudima od 18 – 27 godina starosti, koji žele provesti 12 mjeseci u SADu u američkim obiteljima u kojima će čuvati djecu.
Za 45 sati rada tjedno, oni će dobiti smještaj i hranu, plaćen put do Amerike, tjedni džeparac od 177 američkih dolara (preko 8.000$ godišnje), plaćeno osiguranje i plaćeno pohađanje lokalnog fakulteta. To je odličan program koji omogućuje polaznicima da dobro nauče engleski jezik, upoznaju američku kulturu, steknu nove prijatelje i općenito da im se otvore novi horizonti i nove mogućnosti za budućnost.
Dodatna prednost je što se može birati regija ili grad u koji žele ići i sami odabiru obitelj u kojoj će provesti 12 mjeseci. «Želja nam je Vaše cijenjene čitatelje upoznati sa ovim programom te vas ovim putem pozivamo na info sastanak» ističu organizatori.

Sastanak vodi gđica Ana Gašparini , broj mobitela 0989636480.

http://regionalexpress.hr/site/more/kako-kao-au-pair-otii-u-ameriku/

a kako je 13 sati vec proslo ipak vam ostaje broj gospodjice gasparini :)

celica maja
08.10.2008., 15:52
:s super! Meni je prije mjesecipo dana dio zuba samo ispo :horor: dok sam zvako zvaku. Jos taj dio drzim u dzepu :cerek:

Kazes u Volmartu? Imamo ih 2-3 ovdje :top:

A kako se zove samoljepivozubalo pakidz?

Izgubio mi se post... Ali, evo nasla sam, zove se "DenTek Toothache Kit" (proguglaj, pa ces ga naci) i kosta samo $6.99! Dzaba :cerek:
Trk u Volmart da spasis sta se jos spasit da :D

Evil Kanevil
08.10.2008., 17:08
http://regionalexpress.hr/site/more/kako-kao-au-pair-otii-u-ameriku/

a kako je 13 sati vec proslo ipak vam ostaje broj gospodjice gasparini :)
A kako mi u Americi da zaposlimo au pair koja govori hrvatski?

Foxtail
08.10.2008., 18:25
ili se javiti agenciji Uspinjača,gdje si u obitelji 13 mjeseci,od toga radiš 10 sati dnevno,dobivaš 200$ džeparac,ideš na lokalni fax po izboru,12 mjeseci radiš i 13. mjesec imaš slobodno.naravno imaš pravo na godišnji od 2 tjedna,ali uglavnom 13. mjesec možeš biti gdje god hoćeš,putovat i fućka ti se.
ili ta opcija ili jedna za koju se nitko nije sjetio...
nažalost,green card lutrija daje u optok samo 40.000 GC.od mogućih 50.000.
sigurno se pitate gdje idu tih 10.000 GC razlike,pa kome drugom,nego tim politčarima,koji kupuju GC na tržištu..kako pošteno -.-
sudeći da pametni ljudi bježe odavde kako znaju,ostaje jedna opcija na koju se može računati,jer je legalno pravo svakog čovjeka...prosvjed.
možemo se okupit,pa jedan prosvjed,zahtijevat GC ili vize na 5 godina,uz određene uvjete.
kak je moj prijatelj rekao ("vizni režim zlata vrijedi,plava koverta i zla se poštedi.")
to je točno,danas ono koji ne znaju sklepat dvije rečenice na engleskom,ponude plavu kovertu i dobiju vizu na 5 godina,ili im tata kupi GC i on ostane u americi..a oni koji nemaju kovertu,ne dobiju čak ni turističku vizu..nema te sile koja će ti dati turističku vizu.
ili preko agencije,ili prosvjed ili vječno čekanje da ćeš jednog dana bit izvučen na lutriji za GC.
zamislite sebe sa 40 godina,i izvuku vas na GC ili da ste još stariji,pa jel ne bi pukli? :lol:
dat ću vam link od te agencije uspinjača,idem preko njih do posla,a kad jednom dođem na američko tlo..nema više nazad...hehe...:top:

Frish
08.10.2008., 18:35
idete u SAD gdje je zahvatila gospodarska kriza i gdje stalno prijeti od toga? :confused:
vjerovatno hocete imati motiv za samoubojstvo? :D

Oh, a ovdje je živa bajka. Ako je kriza u SAD-u, kriza će bit i u Babinoj Gredi.

Foxtail
08.10.2008., 18:54
Oh, a ovdje je živa bajka. Ako je kriza u SAD-u, kriza će bit i u Babinoj Gredi.

nema te zemlje u kojoj ne vlada kriza.kriza zahvaća sve nas...ali netko od toga ima koristi.. XD

miloshz
11.10.2008., 14:12
morgen... znam za takve slucajeve... u ovoj kompaniji sam ja suvlasnik/suosnivac i executive + mi nije prvi put da zivim u US.

milimelo
12.10.2008., 01:56
ili se javiti agenciji Uspinjača,gdje si u obitelji 13 mjeseci,od toga radiš 10 sati dnevno,dobivaš 200$ džeparac,ideš na lokalni fax po izboru,12 mjeseci radiš i 13. mjesec imaš slobodno.naravno imaš pravo na godišnji od 2 tjedna,ali uglavnom 13. mjesec možeš biti gdje god hoćeš,putovat i fućka ti se.
ili ta opcija ili jedna za koju se nitko nije sjetio...
nažalost,green card lutrija daje u optok samo 40.000 GC.od mogućih 50.000.
sigurno se pitate gdje idu tih 10.000 GC razlike,pa kome drugom,nego tim politčarima,koji kupuju GC na tržištu..kako pošteno -.-
sudeći da pametni ljudi bježe odavde kako znaju,ostaje jedna opcija na koju se može računati,jer je legalno pravo svakog čovjeka...prosvjed.
možemo se okupit,pa jedan prosvjed,zahtijevat GC ili vize na 5 godina,uz određene uvjete.
kak je moj prijatelj rekao ("vizni režim zlata vrijedi,plava koverta i zla se poštedi.")
to je točno,danas ono koji ne znaju sklepat dvije rečenice na engleskom,ponude plavu kovertu i dobiju vizu na 5 godina,ili im tata kupi GC i on ostane u americi..a oni koji nemaju kovertu,ne dobiju čak ni turističku vizu..nema te sile koja će ti dati turističku vizu.
ili preko agencije,ili prosvjed ili vječno čekanje da ćeš jednog dana bit izvučen na lutriji za GC.
zamislite sebe sa 40 godina,i izvuku vas na GC ili da ste još stariji,pa jel ne bi pukli? :lol:
dat ću vam link od te agencije uspinjača,idem preko njih do posla,a kad jednom dođem na američko tlo..nema više nazad...hehe...:top:

Je li ti imas kakav dokaz za ovu tvrdnju ili samo tako lupas? Evo sta sam ja nasla zasto je manji broj GC:

Section 203(c) of the Immigration and Nationality Act provides a maximum of up to 55,000 immigrant visas each fiscal year to permit immigration opportunities for persons from countries other than the principal sources of current immigration to the United States. The Nicaraguan and Central American Relief Act (NACARA) passed by Congress in November 1997 stipulates that beginning with DV-99, and for as long as necessary, up to 5,000 of the 55,000 annually-allocated diversity visas will be made available for use under the NACARA program. This reduction has resulted in the DV-2008 annual limit being reduced to 50,000. DV visas are divided among six geographic regions. No one country can receive more than seven percent of the available diversity visas in any one year.
Izvor: http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4252.html

Znaci, nije 40 000 dostupno vec 50 000.

jake
12.10.2008., 17:01
nije cudan slucaj. neki prijatelj je zavrsio univerzitet sa $300.000 duga. a neki stave takvu cifru na credit karticu. karticom plate univerzitet svakoga semestra.

u jednom department store koji se zove "sears" mozes kupiti "posmtnicki sanduk" ako vam je preskupo platiti nekoga profesionalca da vam sahrani obitelj. nije nikakav vic... iskerno.

sjedim u NYC subway i jedna osoba ... malo ogrebana sa ranama na licu kaze......ïzvinite svi u vlaku, ali ja trenutno imam rak, AIDS, neman gdje spavati i jako, jako sam gladna"

ako vas otvorena bijeda i jad muci, mozete itekako uzivati u americi ako zivite u "gated community", ako imate dovoljno novca mozete lagano izbjeci sve ovo i najsiromasnijeg covijeka kojeg ikada morate vidjete moze biti cuvar koji je na ulazu u tvom naselju. ili mozda cak mexikanci koji dodju svakog drugog dana da vam ociste bazen i poprave bascu za $6 na sat.

u svakom slucaju america ima dosta normalnih ljudi, kao i oni u evropi, oni zive u manjim mjestima ili suburbs u vecim gradovima. jako su slicni evropljanima samo sto su naoruzani do zuba sa pulu automatskim puskama raznih kalibara. (da bi branili ustav ako treba od neprijatelja, stranih i domacih)

america.... isplati se probati, neki ce voliti manje, neki vise. :)

Majke mi najezila sam se od ovog tvog posta, koja jeza, koja usrana drzava, i jos uvik ljudi oce tamo..
ovaj zadnji dio di si reka da ima dosta normalnih jel se to zajebajes ili sta...
daleko je to od normalnog..
nego kako tebi trenutno, osjeca li se strah od onog sta dolazi

jake
12.10.2008., 17:05
Izgubio mi se post... Ali, evo nasla sam, zove se "DenTek Toothache Kit" (proguglaj, pa ces ga naci) i kosta samo $6.99! Dzaba :cerek:
Trk u Volmart da spasis sta se jos spasit da :D

Pa ovo pari da je izaslo iz zone sumraka
Cak i kod nas ljudi si mogu priustit da odu kod zubara, ali mnoge muci strah od istog, dalo bi se to progurat na nase trziste..zanimljivo skroz, ajme nemogu se prestat smijat dok ovo pisem..kupicu jedan primjerak kad idem sljedeci put u Hr...

jake
12.10.2008., 17:17
Citah da su pravo izradili neke studente koji su iz Srbije isli u Amerku na ljetni poso. Obecavali ovo, ono i na kraju nema love.

A neobrane jabuke kako u Srbiji tako u Hrvatskoj.

Evo ja znam barem 10 ljudi koji su 2000 dobili stipendiju od americke vlade putem ministarstva obrane da studiraju u US..
nakon 4-5 godina i teske muke i jada jer su im sredstva bila minimum minimuma, sami su nalazili sebi dodatne poslove, zivili u pripizdini i sl. svi su zavrsili fakultete, neki i magistrirali , i sta sad imali su godinu dana da nadu neki posal na temelju kojeg ce dobit gc, to je bilo prije par godina,
ostali su samo 3 tipa koji su se gle cuda ozenili za amerikanke.. svi drugi su se vratili u Hr ili Bosnu...kazu jebeno tesko...

Mali_Morgen
12.10.2008., 20:17
Evo ja znam barem 10 ljudi koji su 2000 dobili stipendiju od americke vlade putem ministarstva obrane da studiraju u US..
nakon 4-5 godina i teske muke i jada jer su im sredstva bila minimum minimuma, sami su nalazili sebi dodatne poslove, zivili u pripizdini i sl. svi su zavrsili fakultete, neki i magistrirali , i sta sad imali su godinu dana da nadu neki posal na temelju kojeg ce dobit gc, to je bilo prije par godina,
ostali su samo 3 tipa koji su se gle cuda ozenili za amerikanke.. svi drugi su se vratili u Hr ili Bosnu...kazu jebeno tesko...

Tako ovdje zivi 95% imigranata ukljucujuci Hrvate....sa razlikom sto vecina ostane nadajuci se boljem.

masimo1
13.10.2008., 00:09
Koliko te citam ti ocjenjujes drzave po tome, kako zive nesposobni, lijeni i slicni, odnosno koliko "drzava" nudi "besplatno" ili "u dar". Amerika je najbolja za ljudi koji su se spremni ozbiljno i maksimalno potruditi, da nesto postignu, ne za vecinu koji bi tek na lepe oci.

Vidi kako ja gledam na ovu tvoju pricu gore...
Amerika je tim studentima dala novac i omogucila jim da tu studiraju. Cisto sumnjam, da su za vrijeme studija zivjeli u "pripizdini" ali zar bi "njih jadne" trebali smjestiti u Ritz Carlton? Za vrijeme studija je u USA sasvim normalno da se nesto i radi/zaradi, mada bi ove "jadni" studente iz HR ili Bosne po tebi morali postediti toga.
Sposobniji/vredniji studenti, pogotovo u trazenim granama industrije ali to je opet stvar njihovog izbora, vec za vrijeme studija uspostave kontakte s industrijom, koji jim kasnije omoguce tranziciju na posao, dobivanje vize, kasnije GC, itd. Ako nista drugo, takvi studenti imaju prioritet pred ostalima koji traze H-1B vizu jer nisu subject to yearly quota.

Ja znam masu ljudi koji su zavrsili studij u USA bez bilo kakve stipendije, iskljucivo svojim radom. Vise njih su dosli na student vizama samo sa novcem za platiti prvi semestar studija (mada jim je zbog formalnosti obitelj stavila $20k ili sto vec na racun, da je za potrebe vize izgledalo kao da imaju dovoljno novca ali to nije bio njihov novac). Ti ljudi su u USA radili ilegalno, kvazi legalno, duple poslove. Trudili su se, zalagali i ne samo da su diplomirali medu najboljima u svojoj generaciji nego su si samostalno izborili poslove u najpoznatijim korporacijama, jer su mogli ponuditi nesto vise nego "imam diplomu, zaposlite me", jer su za vrijeme studija postigli vidljive rezultate. Vecina takvih danas ima ne samo MS degree nego i green card unatoc toga, da su firme otpustile masu drugih bez vize.

Ali eto, oni jadni studenti nisu mogli, itd. Da, vecina ne moze, jer je prelijena, pramalo ulaze u sebe i previse ocekuje, pa jim ni to da imaju stipendiju, ne zajam, i preferencni tratman kod dobijanja H-1B vize, nije dovoljno, da bi se omastili.

Sto bi sam oni jos trebali, da ji drzava ponudi posao za $100k godisnje + novi auto + kuca, da bi bili zadovoljni?

jake
13.10.2008., 02:58
Ajme sta si se razestija,
pricas svoju stranu medalje , ja ono sta znam,
u vezi tih ljudi koje sam ja navela, svi oni su imali jebeno tezak zivot i radili poslove koje niko nije tija, dokazali su se jer da nisu nebi se za njih izborile uopce te stipendije...uostalom zavrsili su fakultete ,ko sta sam rekla neki su i magistrirali, ...niko im nije poklonija nista...dakle nisu ni lincine ni budale..radili su i snalazili se svakako... na kraju ko sta sam rekla vratili su se jer na kraju im se vise nije isplatilo tako zivit,bilo je sta je bilo...ja samo iznosim ovaj slucaj jer ga znam i to je ta druga strana medalje,.......ima previse onih koji misle da je sve moguce....cinjenica je da ima i onih koji ne uspiju u toj bajnoj americi iz raznoraznih razloga...

Mali_Morgen
13.10.2008., 05:01

Da, podruznica Lehman Brothersa u Babinoj Gredi ce otpustati ljude.

Normalno je da ce kriza zahvatiti sve, no moje misljenje je da, sto je manji grad, ili selo, manja ce biti kriza jer takva mjesta su cesto "self sufficient".

masimo1
13.10.2008., 05:36
Ajme sta si se razestija,
pricas svoju stranu medalje , ja ono sta znam,
u vezi tih ljudi koje sam ja navela, svi oni su imali jebeno tezak zivot i radili poslove koje niko nije tija, dokazali su se jer da nisu nebi se za njih izborile uopce te stipendije...uostalom zavrsili su fakultete ,ko sta sam rekla neki su i magistrirali, ...niko im nije poklonija nista...dakle nisu ni lincine ni budale..radili su i snalazili se svakako... na kraju ko sta sam rekla vratili su se jer na kraju im se vise nije isplatilo tako zivit,bilo je sta je bilo...ja samo iznosim ovaj slucaj jer ga znam i to je ta druga strana medalje,.......ima previse onih koji misle da je sve moguce....cinjenica je da ima i onih koji ne uspiju u toj bajnoj americi iz raznoraznih razloga...
Kao prvo, vec smo ustanovili, da su dobili stipendiju. Kao sto mozda znas, mnogo ljudi u USA uzme zajam, da studira. Zajam koji moraju vracati.

Kao drugo, cisto sumnjam, da su se svi neozenjeni vratili jer im se vise nije isplatilo tako zivit. Jer zivot, koji si ti ilustrirala se prilicno razlikuje od zivota mladog profesionalca sa pocetnom placom $50k+. Ako ista, vratili su se jer nisu mnogli naci firmu, da jih sponzorira za H-1B vizu i kasnije zaposli.

Kao trece, slazem se, da u USA nije bajno. Pogotovo ne za sve. Na zalost diploma danas jos nije garancija radisnosti, sposobnosti ili pameti, da o snalazljivosti ni ne pocnem. :ne zna: Pogotovo u USA na zalost ima svakojakih fakulteta.

Mali_Morgen
13.10.2008., 05:49
Kriza pogadja sve:

"Isto tako jedna madam s Manhattana priča kako je nedavno zaposlila dvije nove žene - 42-godišnju Shanu koja je izgubila posao tajnice te Siennu koja je ljetos dobila otkaz u putničkoj agenciji. Njena zaposlenica Sara prepričava kako njen klijent, bankar s Manhattana, i dalje dolazi, no ne ostaje više po dva sata nego 30 minuta i ne ostavlja velike napojnice."

piper
13.10.2008., 07:19
Kriza pogadja sve:

"Isto tako jedna madam s Manhattana priča kako je nedavno zaposlila dvije nove žene - 42-godišnju Shanu koja je izgubila posao tajnice te Siennu koja je ljetos dobila otkaz u putničkoj agenciji. Njena zaposlenica Sara prepričava kako njen klijent, bankar s Manhattana, i dalje dolazi, no ne ostaje više po dva sata nego 30 minuta i ne ostavlja velike napojnice."Super, sad ce past cijene onim finim tetama, koje su caltale cca 1000 po satu :D

Kaj se tice onog tipa s pocetka threada: nauci talijanski! Bez zahebancije. Nauci talijanski. Dodji u San Francisco, naci ces nesto u nekom od nebrojnih talijanskih restorana u North Beach-u. Preko vikenda mozes upiknuti od 300-400 po danu (subota & nedjelja), cistog - cache, bez poreza. Druzim se s tom skvardom, super su zajebanti, znaju di ima kaj dobrog, te raspirujem hrvatsko-talijansko prijateljstvo s ove strane Atlantika. Ne pricaju engleski, ili vrlo vrlo malo, tak da bez talijanskog nemoj niti pokusavat. Svojevremeno sam radil s jednim tipom koji je se iz Barcelone preseil sim, Katalonac. Na poectku je htio naucit engleski. Zaposlio se u talijanskom restoranu na Manhattan-u, talijanski je naucil super, al engleski nije.

On the record: ja ti to naravno, ne preporucam...

jake
13.10.2008., 18:09
Kao prvo, vec smo ustanovili, da su dobili stipendiju. Kao sto mozda znas, mnogo ljudi u USA uzme zajam, da studira. Zajam koji moraju vracati.

Kao drugo, cisto sumnjam, da su se svi neozenjeni vratili jer im se vise nije isplatilo tako zivit. Jer zivot, koji si ti ilustrirala se prilicno razlikuje od zivota mladog profesionalca sa pocetnom placom $50k+. Ako ista, vratili su se jer nisu mnogli naci firmu, da jih sponzorira za H-1B vizu i kasnije zaposli.

Kao trece, slazem se, da u USA nije bajno. Pogotovo ne za sve. Na zalost diploma danas jos nije garancija radisnosti, sposobnosti ili pameti, da o snalazljivosti ni ne pocnem. :ne zna: Pogotovo u USA na zalost ima svakojakih fakulteta.

Eto sa ovom zadnjom recenicom reka si puno toga, pa nije sigurno fakultet u Hope u Arkanzasu neki dobar primjer faksa, to je selendra..tamo su neki bili ,
a nekom i dopizdi nakon toliko godina takvog zivota,....cinjenica je kad tako odes negdi daleko radi skole i bilo cega da cesto i uglavnom neznas sta te ceka ni kako ce se stvari odvijat.....kad bi u zivotu sve bilo lako ostvarivo onda ne bi ni mi ovde piskarali o ovakvim temama

Evil Kanevil
16.10.2008., 20:38
Eto sa ovom zadnjom recenicom reka si puno toga, pa nije sigurno fakultet u Hope u Arkanzasu neki dobar primjer faksa, to je selendra..tamo su neki bili ,
a nekom i dopizdi nakon toliko godina takvog zivota,....cinjenica je kad tako odes negdi daleko radi skole i bilo cega da cesto i uglavnom neznas sta te ceka ni kako ce se stvari odvijat.....kad bi u zivotu sve bilo lako ostvarivo onda ne bi ni mi ovde piskarali o ovakvim temama
Oprosti, ali koji to fakultet u Hope, AR nudi skolarine? :rofl:

jake
17.10.2008., 01:59
Kakve skolarine, o cemu ti

Evil Kanevil
18.10.2008., 04:49
Kakve skolarine, o cemu ti
Pa htio sam samo da mi velis koja je to obrazovna institucija, da ne velim fakultet, u Hope, AR? :rofl:

will
20.10.2008., 01:55
Majke mi najezila sam se od ovog tvog posta, koja jeza, koja usrana drzava, i jos uvik ljudi oce tamo..
ovaj zadnji dio di si reka da ima dosta normalnih jel se to zajebajes ili sta...
daleko je to od normalnog..
nego kako tebi trenutno, osjeca li se strah od onog sta dolazi

jake,

meni je USA najbolja drzava. nezaboravi imas ogromnu srednju klasu, koja ima ogromne kuce i velika dvorista. mora se raditi tesko ali to je i veliki novac.

vjerujem da je GDP kod nas veci nego kod vas u kanadi.

ja se nebojim krize. povukao sam sve investicije prije godinu dana. imam cash u banci u jednoj azijskoj drzavi. kamata mi daje 9% p.a. ......za 6 mjeseci ili godinu vracam novac u USA i kupujem razne dionce. vjerujem da cu dobro zaraditi. nazalost neke investicije (poljuprivredne industrije) nisam mogao likvidirati na vrijeme i do kraja godine vjerujem da cu izguniti malo manje od milijun dollara. nije dobro ni malo, ali i ovakvoj situciji onaj tko nije sve izgubio ce imato ogromne prilike za zarasu kada market se srusi do kraja. :)

kako kod tebe?

P.S. je vjerujem u 2nd ammendment. :)

will
20.10.2008., 02:11
jako,

jos jedno za oruzje u americi. amerikanci nisu ovce narod. neslusaju i nevjeruju svakoj vladi da rijesave njihove probleme. trenutno zivim u londonu, i mogi teci sto je bilo sa mojim prijateljom samo neki dan. 6-7 crnaca je upalo u dom sa nozevima, u londonu, i drzalo njega i suprugu (gole) kao hostage sat vremena. prijetili da ce nju silovati, nozeve na grlo. mucili ih dok nisu dali PIN brojeve za kartice i kredit kartice. nevjerojatno!!! bit ce u novinama za neki dan, slobodno citajte. kada ih policija uhiti.

ja pitam ga, sto nije pucao u njih ili nije imao pistolj ili sto? on men kaze da je protiv pistolja i vjeruje da civili ne bih trebali imato oruzje. ja sam se sve upanicio i probao da kupim pistolj za smaoodbranu ali nazalost u UK to je gotovo nemoguce. :( ovdje samo kriminalci imaju oruzije a normalni ljudi moraju da zive u strahu i terroru.

trenutno zivim u socialistickom terroru u engleskoj. brojim dane za povratak doma.

Tvrtko1995
20.10.2008., 04:02
nazalost neke investicije (poljuprivredne industrije) nisam mogao likvidirati na vrijeme

....

P.S. je vjerujem u 2nd ammendment. :)

Ako imas neke veze sa poslovima sa bananama, javi mi se.

Ozbiljno. Ne zajebavam se.

Mislim da smo se sreli bar jednom u Hrvatskoj.

Imas PM.

Unaprijed zahvaljujem.

miloshz
21.10.2008., 05:08
lidach81 me pitala onomad oko posla u US... moze se i bez statusa studenta otic u US na J1 vizu.

more info

http://www.internationalstaffing.com/programs/j1_trainee.htm

lidach81
21.10.2008., 21:06
lidach81 me pitala onomad oko posla u US... moze se i bez statusa studenta otic u US na J1 vizu.

more info

http://www.internationalstaffing.com/programs/j1_trainee.htm

Hvala na informaciji.

Ukljucila sam se u radni program preko jedne agencije u Srbiji, putem H2B vize.
Nadam se da ce sve biti ok..

miloshz
24.10.2008., 15:34
i hope so too!

koja agencija? ima puno prevaranata. :(

lidach81
24.10.2008., 19:45
i hope so too!

koja agencija? ima puno prevaranata. :(

Wizantiana.Cine mi se ok. Ne traze lovu prije nego sto mi nadju poslodavca i ja onda odlucujem da li mi se svidja posao te se nakon tog ukljucujem u program..

miloshz
24.10.2008., 21:09
cuh poprilicno kontradiktorne dojmove o njima

eurovision
20.11.2008., 08:30
Imam pitanje, dali netko zna u slučaju da ako dobiješ green card, moraš živjeti u USA? mislim haha, ovo znam da zvuči glupo, ali npr ako želim živit malo tu malo tamo recimo po ljeti tu, a zimi tamo, dali je to possible? :) ili postoji neka kvota da moram biti prvu godinu cijelo vrijeme u USA, odnosno da ne smijem napustiti.. Thanks ;)

Frish
20.11.2008., 09:38
Mislim da postoji određeno koliko moraš tijekom godine boraviti u SAD-u, ali se ne sjećam detalja.

giordana
20.11.2008., 16:12
pozdrav,

svi koji imigriraju u usa dobivaju permanent green card koja ti vrijedi od dana kad si usao u zemlju do prije isteka dvije godine.znaci ako sam ja usla 1.10.2008 u usa ja moram podnijeti zahtjev u 6 mj. 2010 za green cardom koji se dobiva na 10 godina.ti sa tom permanent green card mozes putovati izvan usa ali se moras vratiti prije isteka godinu dana.To znam jer sam zvala immigration i pitala ih,ako slucajno ostanes sa tom permanent g.card duze od godinu dana ili godinu dana postoji dobra mogucnost da te nece pustiti u usa jer se to smatra napustanjem statusa kako su oni meni objasnili.kad udjes u usa social security number dobivas nakon nekih 2 tjedna,ja nisam trebala zvati za to i za green card jer kad ulazis u usa ides na homeland security koji unose tvoje podatke u racunalo i oni ti salju dakle permanent green card i social security.permanent green card ti posalju kad prodje mjesec dana (racunas samo od pon.do petka)od ulaska u usa.ako hoces dobiti green card na 10 godina mislim da je bolje da ako vec putujes tj.da si izvan usa da se vratis u usa nakon neka tri mj.jer koliko sam cula jos se nisam osvjedocila jer sam naime i ja otisla sad za bozicne praznike kod svojih u hrv.kad mices status sa permanent green carda na green card pitaju te da li si putovao negdje izvan usa i koliko dugo.Tako da ja cim prodju bozicni praznici palim nazad da ne bude problema:)

milimelo
20.11.2008., 18:09
pozdrav,

svi koji imigriraju u usa dobivaju permanent green card koja ti vrijedi od dana kad si usao u zemlju do prije isteka dvije godine.znaci ako sam ja usla 1.10.2008 u usa ja moram podnijeti zahtjev u 6 mj. 2010 za green cardom koji se dobiva na 10 godina.ti sa tom permanent green card mozes putovati izvan usa ali se moras vratiti prije isteka godinu dana.To znam jer sam zvala immigration i pitala ih,ako slucajno ostanes sa tom permanent g.card duze od godinu dana ili godinu dana postoji dobra mogucnost da te nece pustiti u usa jer se to smatra napustanjem statusa kako su oni meni objasnili.kad udjes u usa social security number dobivas nakon nekih 2 tjedna,ja nisam trebala zvati za to i za green card jer kad ulazis u usa ides na homeland security koji unose tvoje podatke u racunalo i oni ti salju dakle permanent green card i social security.permanent green card ti posalju kad prodje mjesec dana (racunas samo od pon.do petka)od ulaska u usa.ako hoces dobiti green card na 10 godina mislim da je bolje da ako vec putujes tj.da si izvan usa da se vratis u usa nakon neka tri mj.jer koliko sam cula jos se nisam osvjedocila jer sam naime i ja otisla sad za bozicne praznike kod svojih u hrv.kad mices status sa permanent green carda na green card pitaju te da li si putovao negdje izvan usa i koliko dugo.Tako da ja cim prodju bozicni praznici palim nazad da ne bude problema:)

giordana,

ti si ovo malo izmijesala. Spominjes dvogodisnju zelenu kartu koja se dobiva preko CR-1 (supruznicka za brakove ispod 2 godine) i 10-godisnju zelenu kartu koja se dobiva ili preko lutrije ili kad je brak preko 2 godine (IR-1) viza ili nakon uspjesnog dizanja uslova sa dvogodisnje zelene karte. [vidim da si i ti na CR-1 vizu usla pa samo napomena 90 dana pred isticanje tvoje zelene karte mozes poslati I-751].

Ako si van zemlje do godine dana pustaju ali te mogu dosta ispitivati jer je tvoje novo boraviste amerika a ne druga zemlja. Ako hoces biti van zemlje vise od godinu dana onda si izvadi Advance Parole I-131 ali i za to moras imati kakav razlog.

Jedino pravo rjesenje ako hoces zivit malo u americi malo u drugoj zemlji je naturalizacija ali i tu te pitaju jesi li proveo toliko i toliko vremena u zemlji - za ove sa lutrijom treba 5 godina kao PR, za ove preko supruznicke vize je 3 godine. Pogledaj malo N-400 pa se odluci gdje ces zivjeti.

ralphina
20.11.2008., 19:46
no, milimelo je sve pojasnio (ispravak: za povratak nakon boravka van USA duzeg od 1g, potreban je re-entry permit, ne AP).

Prema zakonu, ako si odsutan manje od 6mj, nikom nista. Ako se vracas u USA nakon izbivanja od vise od 6mj, a manje od 1g, utvrdujuje se da li si "admissible" kao permenent resident. Za vise od 1g (a manje od 2), obavezno je potreban re-entry permit. Duzina izbivanja nema veze s dobivanjem permanent GC, ali ima s dobivanjem drzavljanstva.

Dvije stvari "to keep in mind": u bilo koje vrijeme, ako USCIS ili BP, zakljuci da je tvoj zivot negdje drugdje, a ne u USA, odnosno da si vise vezan za neku drugu zemlju, a USA samo posjecujes, GC se moze izgubiti. To vjerojatno nece biti nakon prvog izbivanja do 6mj, ali ako se ponavlja i ponavlja... mogli bi ti reci: nabavi si turisticku vizu ako nas samo posjecujes.

Drugo, takvim aranzmanima si kompliciras zivot do bola kad dodje vrijeme prijave poreza. U USA, ako imas GC, moras prijaviti prihod iz cijelog svijeta bez obzira koliko si boravio u USA... a i u nekoj drugoj zemlji bi te to moglo zakaciti ako tamo zivis odredjeno vrijeme...

No, ovo je valjda i vise nego sto je eurovsion zelio znati...

giordana, znas li kao zovu USCIS sluzbu za informacije?

Kiki
21.11.2008., 07:25
Nakon sto je netko osvojio Green Card Lottery, ne znaci da automatski dobija CG. Treba proci ljecnicki pregled, intervju i treba imati neku svotu na banci ili ponudu za posao u SAD.

Jel mi moze neka dobra dusa objasnit ovo sa svotom novca ili ponudom za posao?
Naime, ja sam self-employed tako da bi nastavila sa svojim fotkanjem tamo, odnosno, ne treba mi ponuda za posao sto bi znacilo valjda da moram imat odredjenu svotu novca na banci.
Koliku?

Hvala.

milimelo
21.11.2008., 19:50
Jel mi moze neka dobra dusa objasnit ovo sa svotom novca ili ponudom za posao?
Naime, ja sam self-employed tako da bi nastavila sa svojim fotkanjem tamo, odnosno, ne treba mi ponuda za posao sto bi znacilo valjda da moram imat odredjenu svotu novca na banci.
Koliku?

Hvala.

Ovo su smjernice za I-864 koji je ugovor sponzora sa vladom. Znaci da bi trebala imati za sebe $13000 na racunu.

2008 Poverty Guidelines

For Immigrant Affidavit of Support
On January 23, 2008, the Department of Health and Human Services, published its annual update of the Poverty Guidelines, taking into account increases in prices as measured by the Consumer Price Index. On March 1, posts must begin using these new guidelines in calculating levels of income and assets that immigrant visa petitioners and joint sponsors must demonstrate in the I-864 Affidavits of Support. In cases in which the sponsor has filed the Form I-864 prior to March 1, 2008, posts should use the guidelines that were in effect at the time of submission.

The following are the 2008 Poverty Guidelines for the 48 Contiguous States and the District of Columbia:

Size of Family Unit Poverty Guidelines 125 Percent

1 $10,400 $13,000

2 $14,000 $17,500

3 $17,600 $22,000

4 $22,200 $26,500

5 $24,800 $31,000

6 $28,400 $35,500

7 $32,000 $40,000

8 $35,600 $44,500

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1327.html

Kiki
21.11.2008., 21:31
OK, to nije problem.
Hvala na odgovoru.
A ocel me prcat u mozak zbog self-employed statusa?
Ja bi (u teoriji) trebala pocet sve ispocetka u Americi...dakle, otvorit i resgistrirat svoj biznis tamo, build up klijentelu, itd....iako mislim da ce to bit OK, zapravo nemam nikakvu garanciju dal ce mi biznis propast il uspjet.
Ocel to njih zanimat il ce ih zanimat smao da imam odredjenu svotu novaca u banci?

Takodjer, muz (Brazilac....dakle, on ide na lutriju preko mene jer oni nemaju pravo) moze dobit ponudu za posao. Ocel nam to racunat kao olaksicu il ce trazit da oboje imamo poslovnu ponudu?

Cuj mene, ja se ponasam ki da su mi vec izvukli iz sesira. :rofl:

Vojky
21.11.2008., 22:45
Mislim da to ipak treba shvatit kao - lutriju. Mogućnost 1:70 je, kako sam svojevremeno napisao, duplo manja nego otić u Monaco i dobit na ruletu.

zacky
21.11.2008., 23:48
Svako malo neki green card lottrey.
Stisnem,a ono ispuni ovo ispuni ono.

Kiki
21.11.2008., 23:49
@ Vojky, ajde, ba, pusti me da se veselim. :zubo: