PDA

View Full Version : Chevrolet Cruze 2009

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Creeping Death
30.01.2011., 10:05
samo potvrđujete ono što sam rekao, zatvarate oči ili sami sebe pokušavate uvjeriti u nešto, i ne daj bože da netko ili nešto poljulja vašu bajku :rolleyes:

teško je priznati da si kupio poluproizvod....shvaćam.

A zašto sam se javio, valjda se volim živcirati :rolleyes:

osim toga, u više navrata je potvrđeno sve ono što sam pisao, samo treba zatvarati oči nad tim i sve ok.

Žuč ste sipali kada sam nešto pisao, otprio sam raznih sranja od dotičnih ovdje, i sada bih ja kao trebao paziti da ne pišem po topiku jer ja vas živciram, ha ha ha..

Muljuzator
30.01.2011., 10:13
Pa, jebote, auto košta 10 000€ manje od usporedivog Švabe i još bi trebal bit savršen. Da ne govorim o tome da su i Švabe sve dalje od savršenstva ali su im zato cijene savršeno smiješne.

abastal
30.01.2011., 10:18
samo potvrđujete ono što sam rekao, zatvarate oči ili sami sebe pokušavate uvjeriti u nešto, i ne daj bože da netko ili nešto poljulja vašu bajku :rolleyes:

osim toga, u više navrata je potvrđeno sve ono što sam pisao, samo treba zatvarati oči nad tim i sve ok.

Žuč ste sipali kada sam nešto pisao, otprio sam raznih sranja od dotičnih ovdje, i sada bih ja kao trebao paziti da ne pišem po topiku jer ja vas živciram, ha ha ha..

Javio si se jer ljubav i dalje traje.....ma koliko ti to pokušao sakriti.......a ak se voliš živcirat.......samo dalje...........mene ne diraš, ali dosadan si...........

kao što sam davno prije rekao tebi bi Chevrolet trebao platiti besplatnu reklamu......jer što više ti trkeljaš to se više piše u pozitivi.......samo opleti CD........
:lol:

Creeping Death
30.01.2011., 10:48
Piše se u pozitivi, i što misliš koliko će ljudima trebati da shvate da tu pozitivu piše nekoliko osoba koje grčevito brane svoje kupovinu?

Bilo tko da napiše ikakvu kritiku na auto, ili stavi neku zamjerku odmah ga ko hrpa lešinara napadnete, kažete da nema pojma, da ne zna voziti...i počnete hvaliti auto, kako to kod vas nije tako...

@muljuzator, pa da, auto je daleko od toga da je savršen ili da je sve super kako ovi to opisuju. Po njima mjenjač je super kratkih hodova, uber precizan, auto troši oko 7 do 8 litara, zajebi sve ostale modele kada za 100 k kuna kupiš ovakvu savršenu piulu od auta, de pregledaj malo topik, pa vidi s čime su sve išli uspoređivati cruza i komentare tipa kako je sada nakon što je cruze na cesti suvišno i razmatrati aute tipa bmw, spominjali su se volvo, toyote, mercedesi, mazde.. etc i to auti koji su za klasu dvijei znad cruza, odjednom gube svaki smisao.

Tko tu koga jebe? :ne zna:

vals
30.01.2011., 10:52
Nažalost nisam imao prilike vozit Cruza al moje viđenje svega toga je da CD pretjeruje ali da 80% tu ima istine,uglavnom sve se svodi na to da bi taj autek kako tako išao(1.6motor) da ga treba vrtit maltene do blokade , a pri tome potrošnja divlja a mjenjač nemože pratit šaltanje,,
Da je to dobar komad auta za te pare je istina , ali isto tako po svemu ostalom ovdje što se piše(poneki iskreni) nije sve tako bajno :)

johny5
30.01.2011., 10:54
Piše se u pozitivi, i što misliš koliko će ljudima trebati da shvate da tu pozitivu piše nekoliko osoba koje grčevito brane svoje kupovinu?

Bilo tko da napiše ikakvu kritiku na auto, ili stavi neku zamjerku odmah ga ko hrpa lešinara napadnete, kažete da nema pojma, da ne zna voziti...i počnete hvaliti auto, kako to kod vas nije tako...

@muljuzator, pa da, auto je daleko od toga da je savršen ili da je sve super kako ovi to opisuju. Po njima mjenjač je super kratkih hodova, uber precizan, auto troši oko 7 do 8 litara, zajebi sve ostale modele kada za 100 k kuna kupiš ovakvu savršenu piulu od auta, de pregledaj malo topik, pa vidi s čime su sve išli uspoređivati cruza i komentare tipa kako je sada nakon što je cruze na cesti suvišno i razmatrati aute tipa bmw, spominjali su se volvo, toyote, mercedesi, mazde.. etc i to auti koji su za klasu dvijei znad cruza, odjednom gube svaki smisao.

Tko tu koga jebe? :ne zna:

O cd još se nisi predao...
Reci koji auto za 100 tkn, nudi to sve što nudi Cruze??

Hrci
30.01.2011., 11:06
Ajmo se ne svađati :D

netko me je pitao za kvačilo, ma stisnem ga do kraja.

ne mislim da je do toga, jednostavno sam mišljenja da je auto napravljen za jedno lagano krstarenje i smirenu vožnju. i tome se treba prilagoditi.

nije jurilica, da mu zna zafaliti snage, to je istina, ali kako sam rekao probavao sam te savjete da ga se vrti visoko i to pali.
Kada mi zatreba da želim da mi povuče, znači nađem se u situaciji pretjecanja i sl..spustim brzinu dvije i to mi paše....i cruze ide onda ok.
ne vjerujem da ću ga pokidati tako ako ga redovno servisiram i pazim da nije hladan kada ga stisnem.

@CD, poštujem tvoje mišljenje,ali vjerujem da si puno očekivao od osnovnog modela, mislim da jednostavno auto nije zamišljen za žešču, sportskiju vožnju i kada se tome prilagodi skužiš da je sasvim ok auto.

isto tako mislim što se ubrzanja tiče ako pogledamo neke druge aute sa 1.6 motorima i slično da nisu nešto značajnije brži ali to ne znam sigurno.

jedino ne znam kakvi su mjenjači, evo meni je to zamjerka, ali što sada, s obzirom na cijenu mislim da se dosta dobije.

ali da si ok opisivao mjenjač i ubrzanja to jesi, ali to je sada stvar tko što voli. tkome što smeta i u konačnici kome što treba.

Mairon
30.01.2011., 11:23
Ja se slazem donekle s CD, ali to sto se kaze za 100 tkn se dobije fin komad auta. 1.6 motor nije napravljen da sa 1 cm gasa se vozis ko svi ostali, da je kupio 1.8 zalio bi se, al sam uvjeren da bi mu bolje bilo. Cruze = kruzanje. Makar kad god vidim cruzea, proleti pored mene. Ocito svi koriste taktiku 1.6 stisni do blokade svaku brzinu i bit ces zadovoljan.

iniesta1986
30.01.2011., 12:55
Mislim da bi se ovom CD-u trebalo zabranit posjećivanje foruma automobili. Nevjerojatno s koliko taj žara piše, a svaki out zaboravi reći da je panj jer je štedio i išao kupit težak auto s 1.6 motorom za kojeg može u startu zaboravit da povuče. Da ne zaboravimo test vožnju. Kakav moraš bit panj da ideš kupit nešto što nisi probao, a onda ideš kenjat po autu... Katastrofa... Nisam vozio 1.6, već 2.0 dizelaša sa 125 konja. Auto ide sjajno, zamjerki nemam nijedne. Povukao ga do 210 bez imalo problema na autoputu. Stvarno lijepo ide i jedino me zanima jel onaj sa 150 ks stvarno ide puno bolje.

rijeka-23
30.01.2011., 13:39
:rofl:

sorry , moram roflat , ali odgovor mu je bio genijalan.
Pa normalno da mu je cudno tj sumnjivo , zasto bi mjenjao auto star max 2 godine za drugi , prakticki iste ili klase iznad ali sto se karoserije tice isti.
pa nije blesav..

:D i meni je bilo smjesno ali da mi je bubnuo neku ok cijenu bio bih u ozbiljnoj opasnosti da ga zamjenim.
no zarucnica umjesto insignije nudi i mazdu 6.bumo vidjeli

velim ja svima nudim svoj 1.6 na test ak ih zanima nesto za usporedbu

SrdjanM
30.01.2011., 16:39
Mislim da bi se ovom CD-u trebalo zabranit posjećivanje foruma automobili. Nevjerojatno s koliko taj žara piše, a svaki out zaboravi reći da je panj jer je štedio i išao kupit težak auto s 1.6 motorom za kojeg može u startu zaboravit da povuče. Da ne zaboravimo test vožnju. Kakav moraš bit panj da ideš kupit nešto što nisi probao, a onda ideš kenjat po autu... Katastrofa... Nisam vozio 1.6, već 2.0 dizelaša sa 125 konja. Auto ide sjajno, zamjerki nemam nijedne. Povukao ga do 210 bez imalo problema na autoputu. Stvarno lijepo ide i jedino me zanima jel onaj sa 150 ks stvarno ide puno bolje.

Imam taj 125 već 12000km. Slaažem se da ide dobro ali ne veličam auto jer ima i mana: sliva se voda u prtljažnik kad se otvori, bučno vešanje pri malim brzinama, škripi mi sedište, spalila mi se jedna guma a bio je zaboden samo delić nečije zarđale karoserije, moja supruga kaže da nije dobar jer je iz 3 vožnje uspela 2 puta da ga udari iako ima senzore.:flop:

SrdjanM
30.01.2011., 16:45
WB Creeping Death !:top: Nedostajali su nam tvoji opisni komentari puni lepih odmerenih reči. :top:

cruze_r
30.01.2011., 17:28

mnogo si bezobrazan i nevaspitan...
postuj malo i nas kojima je sve potaman....nas kojima auto ide i vuce i trosi normalno i menjac savrseno radi ....NAS KOJI VOLIMO OVAJ AUTO....
STA HOCES....DA LAZEM OVDE LJUDE..
e,ne mogu...

jos uvek si besan na sve nas sto nam je 1.6 dobar auto...
SHVATI ...NEMAM ZAMERKI NA AUTO...
nemam problem sa menjacem...nemam problem sa ubrzanjima...
imam male probleme poput code 94,skripanje plocica ...itd...ali se to sve resava brzo...I NISTA VISE...
presao sam skoro 25000 km za 6 meseci...
opet bi ga kupio da treba da sad kupujem auto...

i jos nesto,drugar moj je ceo ovaj forum i strane forume procitao...probao moj auto na ceo dan...i sta mislis koji je rezultat....
uplacen cruze 1.6...

iznervirao si me ...zato ovako pisem...
moras da se pomiris da ima ljudi koji su zadovoljni sa svim na autu...ne mozes generalizovati stvari...

:)
CRUZE 1.6 forever

Muljuzator
30.01.2011., 18:10
Ljudi kupe auto ne za 100 000 kn, već € pa im se dogode sranja tipa sjebo se centralni diferencijal na ML-u i to kod Pariza (tip je iz Zagreba) i popravak je koštal više nego novi Kruz. I zato bi trebalo reći da su Mercedesi šrot?

SrdjanM
30.01.2011., 18:16
Ma CD je možda au pravu, ova tema je još od 04.04.2009. pa je možda treba zatvoriti i onda više neće biti grubih reči.

Slatky
30.01.2011., 21:51
Evo mene bio sam malo odsutan. Cruz je malo išao na planinu i snijeg. Prvi put ću se približit pređenih 1000 km sa rezervoarom. potrošnja 5.6 l pređeno 640 km i otišlo malo više od pola rezervoara, predviđa još 400 km. Sve zahvaljujuči bosanskoj policiji i običaju da vole u džep stavit 10 - 20 € a ustvari baš i nije tako. bilo je dosta patrola ali me nitko nije zaustavio.

SrdjanM
31.01.2011., 06:08
Evo mene bio sam malo odsutan. Cruz je malo išao na planinu i snijeg. Prvi put ću se približit pređenih 1000 km sa rezervoarom. potrošnja 5.6 l pređeno 640 km i otišlo malo više od pola rezervoara, predviđa još 400 km. Sve zahvaljujuči bosanskoj policiji i običaju da vole u džep stavit 10 - 20 € a ustvari baš i nije tako. bilo je dosta patrola ali me nitko nije zaustavio.

Sada ti je jasna moja priča sa puta po Bosni da sam imao malu potrošnju. :) Sada mi ništa ne troši jer sam u gipsu....

DaddoCRO
31.01.2011., 12:20
Ni mene dugo nije bilo...i mislim da ipak necu Cruza diesela zbog svih tih mana koje ima i jos k tome "prekjucer" su ih tek poceli izrađivati i nakon cca 5 godina ce se vidjeti dal su dobri...okrecem se VW-u ili Octaviji...jer za nekih 100000 kn se kupi solidan auto 4-5 godina star i vise puta dokazan brand kao sto je VW ili Octavia u kojoj je manje vise sve od VW sto se tice dijelova...ako me ko podrzava nek "lajka":P

Rvat
31.01.2011., 12:49
Mjenjač jednostavno ne smije zapinjati pri bilo kojem broju okretaja..

Ako su u servisu rekli da je to normalno, onda je auto poluproizvod što nije ništa novo za Opel. Aveo i Kalos su isto poluproizvodi ali se malo ljudi žali što iz srama, što iz činjenice da su jeftini.

machinae
31.01.2011., 13:37
Pa dobro jel konačno netko tog cruza 1.6 stavio na valjke da konačno potvrdimo teoriju da je tih 115ks ustvari ukupno nekih 90 ks zbog lošeg prijenosa na kotače?

machinae
31.01.2011., 13:37
Mjenjač jednostavno ne smije zapinjati pri bilo kojem broju okretaja..

Ako su u servisu rekli da je to normalno, onda je auto poluproizvod što nije ništa novo za Opel. Aveo i Kalos su isto poluproizvodi ali se malo ljudi žali što iz srama, što iz činjenice da su jeftini.

opel je oduvijek imao problema sa mjenjačima.

loncart
31.01.2011., 15:56
U subotu sam zvao Autowill. Novi Cruze diesel s 163 KS i 6 brzina će bit' oko 140 000 kn :( ..i to će biti najjeftiniji u ponudi. Zbogom jeftini dieseli iz Chevroleta...ŠTETA.

dimosphobos
31.01.2011., 16:00
U subotu sam zvao Autowill. Novi Cruze diesel s 163 KS i 6 brzina će bit' oko 140 000 kn :( ..i to će biti najjeftiniji u ponudi. Zbogom jeftini dieseli iz Chevroleta...ŠTETA.

Sumnjam da ce biti Base oprema s tim motorom, don't cry. :mig:

SrdjanM
31.01.2011., 16:02
Pa dobro jel konačno netko tog cruza 1.6 stavio na valjke da konačno potvrdimo teoriju da je tih 115ks ustvari ukupno nekih 90 ks zbog lošeg prijenosa na kotače?

Pa zapravo jeste. Stavio lik i postavio krive i YT ideo kako auto ide.

http://img3.imageshack.us/img3/9616/184jv.jpg

Doduše to je 125ks kao moj i on mu je zamenio firmware ECU. Kaže da auto ima standardan OBD port, i onda jednostavno laptop i "CMD tools flasher" koji možete downlovati free. Sve to se može naći na Cruze forumu (http://www.chevroletcruzeforum.com/index.php?/topic/713-remap-again/).

Nije dobio neke extra rezultate već po dinamu kako tvrdi: "The result was 417NM, and 184hp"

dimosphobos
31.01.2011., 16:04

Doduše to je 125ks kao moj i on mu je zamenio firmware ECU. Kaže da auto ima standardan OBD port, i onda jednostavno laptop i "CMD tools flasher" koji možete downlovati free. Sve to se može naći na Cruze forumu (http://www.chevroletcruzeforum.com/index.php?/topic/713-remap-again/).

Nije dobio neke extra rezultate već po dinamu kako tvrdi: "The result was 417NM, and 184hp"

Kroz cca. 2 tjedna mi dolazi OBD2 bluetooth transciever, pa cemo se malo poigrati. :mig:
Da me netko krivo ne shvati, samo ocitavanjem podataka!

loncart
31.01.2011., 16:09
Ma ja ne patim pretjerano ni na opremu, ni na snagu. Ne znam, mislim da su pogriješili s ovom novom 'taktikom'. Trebali su ostaviti najjeftiniju varijantu sa 125 KS. Pogledaj recimo samo ove ponude:

Megane Generation dCi 85 : 103.900 kn
Kia Ceed CRDi VGT Cup: 107.350 kn

Znam da to nisu isti motori po snazi, ali su štedljivi i imaju odlične performanse i bogatu opremu..

YuriOrlov
31.01.2011., 17:00
dugo me nije bilo,ne znam ko je sad spominja probleme sa mjenjacem,uglavnom ne znam ja vas,niti vi mene,pa ne vidim razloga za laganjem,ako nekome zapinje ok
evo otisa do ducana,par km voznje,na povratku sa 100km/h proba ubacit u trecu i ide bez problema

dady81
31.01.2011., 19:08

Tocnije 138 000kn, LS+ oprema...danas narucen:mig::mig:

Goddess X
31.01.2011., 21:14
Tocnije 138 000kn, LS+ oprema...danas narucen:mig::mig:

Ja sam već prije napisala (netko je pitao) da sam platila LT 150 KS 137.000 kn, bijeli (dakle, išla bi još vjerojatno gore nadoplata za metalik). I to na akciji, cijena po redovnom cjeniku je bila viša :rolleyes:.
Ovaj novi ima jači motor + novi mjenjač, tako da je to cjenovno tu negdje, nisu baš nešto poskupjeli. Ajde, bravo da si ga naručio! :top: Piši kasnije o iskustvima s novim mjenjačem.

Goddess X
31.01.2011., 21:44
Ni mene dugo nije bilo...i mislim da ipak necu Cruza diesela zbog svih tih mana koje ima i jos k tome "prekjucer" su ih tek poceli izrađivati i nakon cca 5 godina ce se vidjeti dal su dobri...okrecem se VW-u ili Octaviji...jer za nekih 100000 kn se kupi solidan auto 4-5 godina star i vise puta dokazan brand kao sto je VW ili Octavia u kojoj je manje vise sve od VW sto se tice dijelova...ako me ko podrzava nek "lajka":P

Ne kužim, koje su to tolike mane Cruza dizela?!? :confused: Pa taj auto baš dosta ljudi hvali, i ovdje na forumu i u stručnim recenzijama. Motor je živ i pun snage, troši normalno. :ne zna: Ako misliš na DPF, točno da dizelaš star 5 godina neće imati s tim "problema" jer nema taj filter... Mjenjač s 5 brzina ima malo dugi hod (što i nije neka mana), ali novi sada dolaze sa 6 brzina...

Dizel motor je VM-ov, talijanski.
http://en.wikipedia.org/wiki/VM_Motori

Pretpostavljam da si ga probao voziti (Cruza dizela)... nije zadovoljio?

Zero_X
31.01.2011., 22:35

Evo držim cjenik u ruci, Cruze LS+ 2.0L Diesel 163 ks 6/mt Cijena sa popustom 138583 Kune. (važeći cjenik od 01.01 2011).
Mislim da gube dosta kupaca dizelaša jer nemaju slabijeg dizelaša u ponudi što mi je i sam prodavać potvrdio zbog toga sam i ja uzeo renaulta fluence od 85 ks što mi je sasvim dovoljno. Ako se već u Astri nude slabiji dizelaši za nadati se je samo da će sa dolaskom peterovratne hatch verzije najesen ponovo biti u ponudi slabiji dizelaši.

machinae
01.02.2011., 08:25

ma maislio sam na 1.6 mašinu.

loncart
01.02.2011., 11:13
Evo držim cjenik u ruci, Cruze LS+ 2.0L Diesel 163 ks 6/mt Cijena sa popustom 138583 Kune. (važeći cjenik od 01.01 2011).
Mislim da gube dosta kupaca dizelaša jer nemaju slabijeg dizelaša u ponudi što mi je i sam prodavać potvrdio zbog toga sam i ja uzeo renaulta fluence od 85 ks što mi je sasvim dovoljno. Ako se već u Astri nude slabiji dizelaši za nadati se je samo da će sa dolaskom peterovratne hatch verzije najesen ponovo biti u ponudi slabiji dizelaši.

Fluence..o njemu nisam ni razmišljao ;) A pogledavši - automobil je stvarno ogroman i za te pare definitivno puno bolji izbor od Cruzea. 85 KS, rega mala, potrošnja mala.. do 185 max brzina, što znači da je vožnja na 160 km/h još donekle ugodna...tempomat u generation modelu..wov! :eek:

Mada, Cruze mi je stvarno ljepši i baš žalim za onim slabijim modelom koji bio nekakvih 114 kkn...

SrdjanM
01.02.2011., 13:37
Čitajući ovaj a i druge forume, pa i iz sopstvenih iskustava, dođoh do zaključaka:

a. Cruze je neopevano sra#%, ili poluproizvod tj. kur#$ kako CD kaže. :mad:

b. Auto je fantastičan. :cerek:

sve zavisi kako ko to posmatra i vozi, ne postoje ravnodušni prema Cruzu.

Odvozah 12000km sa 5.6-7.6l/100km otvoreno najbolje i grad najgore. Vozio sam ga i 200 i 60 sa velikim uživanjem.

Ali evo 8 dana sam u gipsu i žena mi uzela auto. Dva puta ga lupila, kaže nepregledno sranje, nepregledna joj tabla i ne vidi se danju (ja 186 ona 163cm), svetla joj noću ne rade(treba ipak okrenuti prekidač ponekad), potrošila lom goriva i upalio se DPF upozorenje (kod mene ne svu ovu kilometražu ne jer po ventilatorimaa i bordu znam kad čisti pa mu dam malo gasa) i po simptomima izgleda mi zapušila ga, palila gaasila šta ja znam. Ništa kad ustanem - servis.

Evo objašnjenja za sve dileme ovog foruma!!!!

:mama::mama:

polki
01.02.2011., 19:20
Čitajući ovaj a i druge forume, pa i iz sopstvenih iskustava, dođoh do zaključaka:

a. Cruze je neopevano sra#%, ili poluproizvod tj. kur#$ kako CD kaže. :mad:

b. Auto je fantastičan. :cerek:

sve zavisi kako ko to posmatra i vozi, ne postoje ravnodušni prema Cruzu.

Odvozah 12000km sa 5.6-7.6l/100km otvoreno najbolje i grad najgore. Vozio sam ga i 200 i 60 sa velikim uživanjem.

Ali evo 8 dana sam u gipsu i žena mi uzela auto. Dva puta ga lupila, kaže nepregledno sranje, nepregledna joj tabla i ne vidi se danju (ja 186 ona 163cm), svetla joj noću ne rade(treba ipak okrenuti prekidač ponekad), potrošila lom goriva i upalio se DPF upozorenje (kod mene ne svu ovu kilometražu ne jer po ventilatorimaa i bordu znam kad čisti pa mu dam malo gasa) i po simptomima izgleda mi zapušila ga, palila gaasila šta ja znam. Ništa kad ustanem - servis.

Evo objašnjenja za sve dileme ovog foruma!!!!

:mama::mama:

Nije to baš tako..ja vozio saxa,neka kombinatorika,dopalo to ženi,postali kao prst i nokat.Ovo tvoje ,bre,pa nisi valda oženeo neku skroz...ajd da se ne jebemo,ako je neki proizvod na tržištu,mora biti prilagođen prosječnom kupcu...ne ono moja žena nije to u stanju...pa ženio si valda neku pametnu....nije to ničega objašnjenje,ja sam zaključio kao mogući kupac da ne 1,6,kako vi kažete,malo ova tema počinje da smara...nemoj da se ljutiš,često moram da idem u srb,službeno,vrlo ste uljudni,i uopšte mi ne pada teško...malo se zezam,ok ste,pozdrav.

zeemaster
01.02.2011., 21:10
GM povećao prodaju u siječnju 22%.....Chevrolet deliveries gained 19 percent to 125,389 vehicles, GM said today. Sales of the Equinox small SUV climbed 35 percent to 12,847. Deliveries of the new Chevrolet Cruze compact, which is replacing the Cobalt, rose 25 percent from December to 13,631 in January.
Retail Sales
Retail customers accounted for 88 percent of Cruze sales in the month, compared with 40 percent for the Cobalt in January 2010, said Alan Batey, vice president of Chevrolet sales. Tekst je preuzet sa Bloomberg.com portala.
Da je Cruze poluproizvod, vjerovatno bi ga tržiste vec odavno pokopalo....sigurno nije idealan ali je sasvim solidan proizvod pogotovo kad se uzme u obzir odnos cijene, kvalitete i dobivenog.

dady81
01.02.2011., 21:27
Ja sam već prije napisala (netko je pitao) da sam platila LT 150 KS 137.000 kn, bijeli (dakle, išla bi još vjerojatno gore nadoplata za metalik). I to na akciji, cijena po redovnom cjeniku je bila viša :rolleyes:.
Ovaj novi ima jači motor + novi mjenjač, tako da je to cjenovno tu negdje, nisu baš nešto poskupjeli. Ajde, bravo da si ga naručio! :top: Piši kasnije o iskustvima s novim mjenjačem.

Novosti su jos tempomat na LS+ opremi,i nema rezervni tocak nego kit za krpanje...

Hrci
02.02.2011., 06:44

Jeste, odi listaj desetak strana unazad.

I nema 90 konja na kotačima nekih cca 70 konja po dyno runu. :D

SrdjanM
02.02.2011., 09:37
Jeste, odi listaj desetak strana unazad.

I nema 90 konja na kotačima nekih cca 70 konja po dyno runu. :D

Malo nelogično, na drugim forumima (Cruze forum, Chevy, Tuning) sam čitao da dizeli na dinamu fabrički dobacuju -> 125ks ide do 135 u proseku 130ks a 150 je u proseku 158ks, na točkovima, i nema velikih odstupanja, ako treba staviću linkove. Za benzince me nije interesovalo pa nisam tražio. Dizel radi Daewoo po VM licenci, turbo je original Garret do 200ks, a benzinci su original Opelovi! Da li oni tamo imaju loše merne uređaje ili nekako drugačije testiraju? Nemoguće da se benzinski motori i transmisije kod istog auta toliko razlikuju?

SrdjanM
02.02.2011., 09:53
Nije to baš tako..ja vozio saxa,neka kombinatorika,dopalo to ženi,postali kao prst i nokat.Ovo tvoje ,bre,pa nisi valda oženeo neku skroz...ajd da se ne jebemo,ako je neki proizvod na tržištu,mora biti prilagođen prosječnom kupcu...ne ono moja žena nije to u stanju...pa ženio si valda neku pametnu....nije to ničega objašnjenje,ja sam zaključio kao mogući kupac da ne 1,6,kako vi kažete,malo ova tema počinje da smara...nemoj da se ljutiš,često moram da idem u srb,službeno,vrlo ste uljudni,i uopšte mi ne pada teško...malo se zezam,ok ste,pozdrav.

Ma moja žena je sa Puntom OK, a meni je npr mnogo nisko tabla na Puntu, cevanice mi udaraju u stub upravljača, isuviše lak i kratak za moj ukus - ma sve mi nezgodno dok je njoj tako u Cruzu. Visoko joj tabla, velika joj vrata pa joj teško kad sedne mora da se ispruži da ih dohvati. Kad seda prvo pomeri stolicu unazad uđe pa je pomeri unapred, svaki put (čudo nema code 95), tvrdo joj kvačilo a mene nervira kod Punta prelagano dok ovde baš onako fino da možeš da zagreješ gume kad polaziš.

Jesam ženio pametnu ali imamo različit temperament i stil vožnje.

Sećam se kad sam prodavao Mitsubishi Galant, došo dečko koji je vozio peglicu da ga proba, i puno toga mu nije bilo...bilo mu čudno.... a ja sam ga zamolio da izađem pa nek sam nastavi da proba jer mi je glava bila bitnija nego da prodam auto.

Hoću samo da kažem da ne odgovara svaki auto svakom kao što je stvar sa cipelama i odećom. Ja Cruze doživljavam kao udobne cipele, neko ne. Cruzu ime samo kaže za šta je, i za kakvu vožnju, teško da će nervoznijim vozačima odgovarati.

SrdjanM
02.02.2011., 09:57
Mogu samo da pišem po forumu....:( Evo 10 dana kako ne vozim. Polomih nogu i ležim kod kuće. Baš mi nedostaje da sednem u auto izađem van grada i projurcam. Zavidim vam ljudi. :ne zna:

homosapiens
02.02.2011., 12:52
Nedavno sam pisao tu na temi kolegica s posla koja je kupila Cruza dizel, pa je imala s rastopljenim vijcima na spoju auspuha i grane, pa zadnjom bravom koja je otkazala na prtljažniku... a po novom ne rade grijači retrovizora.
Uvijek sam mislio da su talijani šlampavi kod sklapanja svojih automobila, al ovo čudo me baš razuvjerilo. I dosta se žali na potrošnju na otvorenoj cesti kad se vozi preko 140km/h jer je do sada imala focusa dizel koji joj je po njezinom puno manje trošio prilikom jače vožnje.
Što je najzanimljivije još sam i sam bio zagrijan za taj automobil kad je tek izašao na tržište jer dobiješ komadinu za relativno malo novaca.

rijeka-23
02.02.2011., 13:28
danas sam ujutro tek skuzio da se cruze kljucem moze otkljucati samo s vozaceve strane.cudno.iako i sada nakon 4 mj nisam probao s kljucem :rofl:

eto moj vec ima 9000km na satu.

tocio sam gorivo na pumpi u labinu i krenuo put rijeke.nakon deset kilometara sam uspio imati 3,9 prosjecnu :rofl: . bila je to voznja u petoj brzini pri cca 80 na sat na ravnicama i nizbrdici (slike cu postati sutra jer mi se danas neda spajati kabel).

odradio je cruz i putovanje od 650 kilometara nesto auto cesta nesto van grada (omjer 60:40 u korist autoceste) uz prosjecnu potrosnju od 9,1 litre i prosjecnu brzinu od 118 kilometara na sat. vozilo se i po 180 ali vecinu vremena oko 160-170.

nazalost i sada mogu reci nazalost sigurno ima mnogo ljudi koji ne znaju voziti svoj auto i dosta njih cruza da im potrosnja divlja.
nije to samo faktor papucica do gasa.treba znati voziti brzo i stedljivo.treba znati kada se ne isplati stiskati gas a kada da.
tuzno je sto ima ljudi koji sa svojih 30,40 godina to jos nisu naucili a ja ovoliko mladi jesam.
i glupo je govoriti da cruze 1.6 ne ide.ako se masina lijepo razradila kao sto sam ja svoju razradivao 2000 kilometara po savjetu srdana ne vidim da ima price o velikoj potrosnji.najlakse je blebetati da je auto kriv ali najteze je priznati svoju krivicu i svoje NEZNANJE,a to je kod mnogih ljudi slucaj s ovim autom.
svo to sranje o potrosnji je vec dosadno citati pogotovo meni jer nemam s tim problema.dosta mi je i kada se pise da ne ide.auto ide po normalnim uvjetima super.istina da na uzbrdicama velikima ide losije ako se ne vrti.
ali mnogo toga izgovorenoga ne stoji.
i velim tko god hoce i kad god hoce ako bude u diru negdje oko primorsko goranske ili ja budem negdje moze se naci samnom da mu pokazem i dam svoga da proba voziti a on meni svoga.pa da vidi da se moze.
ali tesko je priznati neznanje,najlakse je okriviti auto.

stvarno mi je drago da tu ima normalnih ljudi koji razumiju neke stvari i koji su jako objektivni (srdan,godnes,slatky i pojedinci da ne nabrajam).

zato i imamo vise auta na cesti da se razmjene iskustva da se isprobaju druga.
tko ima problema a nije ga sram priznati da ne zna s tim motorom izvuci maksimalno nek dode pa cu mu pokazati drage volje.i svaki potencijalni kupac nek dode i proba,i ja cu mu pokazati pa nek sam odluci pomocu onoga sto vidi a ne sto cita i cuje...

nodiSa
02.02.2011., 13:37
@rijeka-23 Svaka chast na ovom postu iako ce sad vecina graknuti na tebe!!! Treba osjetiti !!!

Iako me poodavno nije bilo na forumu a sporadicno sam citao, da i ja koju nadodam...
U toku januara sam sa Cruze-om napravio u 10 dana cca 2000km i prosjek je bio 8,4; vozilo se po autoputu i brdsko-planinskim cestama Austrije iako moram naglasiti da mi je potrosnju podigao komad puta od cca. 15-ak kilometara sa strasnom uzbrdicom i serpentinama a tim sam putem ishao 6 puta...

Evo kako Cruzic izgleda opremljen za smucanje...

http://lh3.ggpht.com/_HMyt1_tBnmA/TTQnWF9KDYI/AAAAAAAAAuY/3IqXapBF__k/s800/1101140447.jpg

http://lh5.ggpht.com/_HMyt1_tBnmA/TTQnWyJFN_I/AAAAAAAAAuk/kxZgLKS-rrk/s800/1101150467.jpg

I na kraju shta sve stane u kofer...

http://lh5.ggpht.com/_HMyt1_tBnmA/TTQnXN7QHNI/AAAAAAAAAuo/oQsgHYVHuqs/s800/1101150468.jpg

Pozz

Slatky
02.02.2011., 14:01
Joj morat ću si uzet za slijedecu sezonu. sad sam išao sa spuštenim sjedalom :flop: Imaš dva skijališta pored Sarajeva ti u Austriju. :D je malo kamenjar ali dobro je.

Torpedo74
02.02.2011., 14:31
Novosti su jos tempomat na LS+ opremi,i nema rezervni tocak nego kit za krpanje...

I crna unutrašnjost umjesto sive

RonTeo
02.02.2011., 15:11
I crna unutrašnjost umjesto sive

A, jel' si ga malo provozao? Izgleda da jos niko nije kupio taj modifikovani od 122 KS ili se pak ne oglasava. Sto se tice interijera, hm, moglo je i bolje, stavili su crnu plastiku sto je OK, ali ostavili onaj tapacirung u svetlo sivoj, te je prevelik kontrast, tako je i sa sedistima, bolje da su i te beline zatamnili bar za dve nijanse a na sedistima su mogli staviti neku teksturu, bili bi efektnije.
Mene interesuje iskljucivo benzinac od 1,6 jer necu ni da orem ni da se trkam nego da se vozim. Dodje mi da odj.... cruza i uzmem renault megana i to ovog turcina, najeftinijeg i ostaje mi 2k evra. Nas dvoje se vozimo, nazad me ne zanima ni udobnost ni prostor, ne kupujem auto da bi se neko koga povezem dvaput godisnje, baskario na zadnjim sedistima, meni su zaribali motori za otvaranje zadnjih prozora jer ih nisam otvorio pet godina na ovom autu koga vozim. Jedina dilema je sto je taj megan mnogo sportski skrojen a to je vec za mlade momke.

abastal
02.02.2011., 15:53
danas sam ujutro tek skuzio da se cruze kljucem moze otkljucati samo s vozaceve strane.cudno.iako i sada nakon 4 mj nisam probao s kljucem :rofl:

tocio sam gorivo na pumpi u labinu i krenuo put rijeke.nakon deset kilometara sam uspio imati 3,9 prosjecnu :rofl: . bila je to voznja u petoj brzini pri cca 80 na sat na ravnicama i nizbrdici (slike cu postati sutra jer mi se danas neda spajati kabel).

odradio je cruz i putovanje od 650 kilometara nesto auto cesta nesto van grada (omjer 60:40 u korist autoceste) uz prosjecnu potrosnju od 9,1 litre i prosjecnu brzinu od 118 kilometara na sat. vozilo se i po 180 ali vecinu vremena oko 160-170.

nazalost i sada mogu reci nazalost sigurno ima mnogo ljudi koji ne znaju voziti svoj auto i dosta njih cruza da im potrosnja divlja.
nije to samo faktor papucica do gasa.treba znati voziti brzo i stedljivo.treba znati kada se ne isplati stiskati gas a kada da.
tuzno je sto ima ljudi koji sa svojih 30,40 godina to jos nisu naucili a ja ovoliko mladi jesam.
i glupo je govoriti da cruze 1.6 ne ide.ako se masina lijepo razradila kao sto sam ja svoju razradivao 2000 kilometara po savjetu srdana ne vidim da ima price o velikoj potrosnji.najlakse je blebetati da je auto kriv ali najteze je priznati svoju krivicu i svoje NEZNANJE,a to je kod mnogih ljudi slucaj s ovim autom.
svo to sranje o potrosnji je vec dosadno citati pogotovo meni jer nemam s tim problema.dosta mi je i kada se pise da ne ide.auto ide po normalnim uvjetima super.istina da na uzbrdicama velikima ide losije ako se ne vrti.
i velim tko god hoce i kad god hoce ako bude u diru negdje oko primorsko goranske ili ja budem negdje moze se naci samnom da mu pokazem i dam svoga da proba voziti a on meni svoga.pa da vidi da se moze.

stvarno mi je drago da tu ima normalnih ljudi koji razumiju neke stvari i koji su jako objektivni (srdan,godnes,slatky i pojedinci da ne nabrajam).

tko ima problema a nije ga sram priznati da ne zna s tim motorom izvuci maksimalno nek dode pa cu mu pokazati drage volje.i svaki potencijalni kupac nek dode i proba,i ja cu mu pokazati pa nek sam odluci pomocu onoga sto vidi a ne sto cita i cuje...

potpisujem svaku i jednu riječ.......svaka čast rijeka-23.....sve ovisi od osobe do osobe i šta je ona očekivala i kako se prilagodila autu.....a većina je zadovoljna i potpuno su se zaCRUZEirali......
:)

El Mariachi
02.02.2011., 17:10
Pa iskreno momak je upravu u vezi potrosnje i nacina voznje, a jos da dodam sta vi ocekujete kada kupite auto Cruzove velicine, 1,6 benzincem i 113ks (ako se ne varam) ? Pustite price kako necije auto trosi 5 litara u gradu, to su besmislice, ako imate do 10 litara potrosnju s ovim motorom, trebali bi biti zadovoljni.

cruze_r
02.02.2011., 18:00
@rijeka-23
Bravo,druze...:top:
u pravu si...ima ljudi koji jednostavno ne znaju voziti i tacka.
opet kazem...posle predjenih 25000 km auto ide ko zmaj :)

dimosphobos
02.02.2011., 18:53
tesko je priznati neznanje,najlakse je okriviti auto.

stvarno mi je drago da tu ima normalnih ljudi koji razumiju neke stvari i koji su jako objektivni

Svaka cast, stvarno si se potrudio i potrosio puno slova. :rolleyes:
Subjektivno dojmovi koji su u stvari prilicno (da ne kazem totalno) objektivni. :top:

dimosphobos
02.02.2011., 19:02
dugo me nije bilo,ne znam ko je sad spominja probleme sa mjenjacem,uglavnom ne znam ja vas,niti vi mene,pa ne vidim razloga za laganjem,ako nekome zapinje ok
evo otisa do ducana,par km voznje,na povratku sa 100km/h proba ubacit u trecu i ide bez problema

Jucer probao i ja... iz pete u trecu, okretaji poskocili na 4500m drugo nista nisam primijetio. :ne zna:
Usput, jucer sam imao i unfall, htio mi se neki suicidalni zec :rofl: baciti pred/pod auto, ali je promasio pa me pogodio negdje sa strane (oko zadnjeg kotaca). Nisam vidio nikakve poslijedice. :kava:

bravo2008all
02.02.2011., 23:34
Ajd, da se malo nadovežem. Danas okrenuo 30 000 km. I kruzam se već dvadeset mjeseci. Ima tu pluseva i minusa.

Dakle, kvarova nije bilo. Potrošnja, već sam rekao u nekom postu prije, od 5,5 l pri normalnoj vožnji po ravnoj otvorenoj cesti s pažljivim mjenjanjem brzina do 15 l na 180km/s. S ovim 1,6 treba strpljenja, probao sam ga prije kupovine jer drugog nije ni bilo. Vozio sam prije aute i od 75ks i od 90ks, ovaj definitivno vuče bolje, a teži je od njih. Pretjecanje se mora pripremiti mjenjačem i tada nema problema. Trom je na premalim okretajima, a želi ga se naglo ubrzati, jednostavno, neće. I kada se o tome vodi računa, sve ok.

Mjenjač, k`o i svaki sa sajlama. Ne trpi prebrze promjene jer ni nije za to napravljen.

Kočnice, definitivno jedno od najboljih svojstava. Ukopavaju i sve nepričvršćeno leti po autu. Nervira zvuk struganja čeličnih diskova u vožnji unatrag, ali samo ako je ručna povučena pri vlažnom vremenu. I to se sastruže jednim malo jačim kočenjem i zvuka nema.

Prvo ljeto elektronika je odradila svoje kada su mi dva konja (prava, ne ovi što ih svakodnevno srećemo po cestama) izletila na cestu na staroj karlovačkoj. Kao po tračnicama je prošao između njih pri 70 km/h.

Obitelj se osjeća udobno, a svi koji imaju djecu, znaju kako je s dva mala klinca ići, recimo na more. Prtljažnik je dovoljno velik, iako šteta što nema cijela vrata. Bojao sam se malo onog platna na ploči, ali ne prlja se. ISOfix je dobro postavljen i dječja sjedalica savršeno sjedi u njemu. Glupavo je što nema impulsnog zatvaranja prozora. Pretinac pod šajbom je odlično rješenje za ključeve, daljinske i sl. Rukohvat između prednjih sjedala se miče malo prelagano, ali navikne se i na to. Onaj stolić na zadnjem sjedalu je dobro rješenje. Veliki plus su audio ulaz i druga utičnica odozada.

Klima odrađuje svoje i ne uzima puno snage motoru.

Žarulju sam promjenio bez problema, i to onu desnu, kod koje je manje mjesta.

Prvi servis bio 730 kn, drugi u četvrtom mjesecu će biti 1200 kn.

I sve to koštalo me 100 000 kn u LS+ opremi.

nodiSa
03.02.2011., 07:24
Joj morat ću si uzet za slijedecu sezonu. sad sam išao sa spuštenim sjedalom :flop: Imaš dva skijališta pored Sarajeva ti u Austriju. :D je malo kamenjar ali dobro je.
Pa shto se nisi javio kad si bio na planini....
Ma neuporedivo je to skijanje ovdje i negdje vani a i boldao sam ti razloge, godisnje skijam izmedju 40-60 dana, ova godina propast - samo jednom bio na bjelasnici i dok ne padne josh nishta....

Moram se i nadovezati na par postova iznad, shto se tice mjenjaca i saltanja ni kod mene nema problema i zapinjanja, preticanja i ubrzavanja - igra sa mjenjacem i leti ko flak....

Sinoc tankanje - voznja 50/50 - grad/magistrala, potrosnja 9,2...

Pozz

abastal
03.02.2011., 08:14
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=536003

verita
03.02.2011., 08:29

Slazem se sa svim napisanim, dosta realno si to predocio. Ja bih nadodao jos koju sitnicu, malo mjesta za lijevu nogu, makar meni, bunker se ne otvara na daljinski kao u salonu, tek malo malo, u salonu na izlozenom modelu pritiskom gumba bi se otvorio skroz, al cak ni ne vidim neku manu u tome. sredisnji naslon za ruku je po meni malo previse pozadi i kad ga se privuce naprijed trebao bi bit neki klik da ostane u toj poziciji jer ne pruza otpor i klize natrag, po mom ukusu opet, ovjes je maaalo pretvrd pri malim brzinama, ne svida mi se ni to sto klima radi cim stavis puhalicu na sajbu, pri izlasku iz auta uvijek zapnem lijevom nogom o prag (mozda mi je sjedalo prenisko) i ostaje trag na plastici, pri zatvaranju bunkera tablica lupeta pa imas dojam ko da zatvaras neku kantu ))))), otvaranje poklopca motora su po meni trebali malo sofisticiranije napravit, npr. ugradit hidraulicne dizace poklopca, a ne onaj socijalni (ipak je cruz naocit auto)...i jos jedna jedina stvar: truba...malo opakija, a ne ovo piiiiii sta imamo, hahahah. eto, ne mogu se sjetit nicega vise...stvarno sitnice kad razmislim, jako sam zadovoljan autom do sad, vidit cemo ubuduce...
Osim toga, vise manje u tvom opisu vidim svog ljubimca, bez greske.
Inace, nije me bilo na forumu vise od mjesec dana, citam redovno, ali nisam nista postao vec neko vrijeme.
isto tako nisam ni uzivao u svom cruzonji isto toliko dugo, inace sam pomorac i jos mjesec i pol cu uzivati na karibima, a onda voznja do ljeta ))))
Pisite i dalje, veliki pozdrav svima iz mexica i napravite cim prije taj dyno run za 1.6 (valjani) pa da vidimo na cemu smo zapravo...konacno.
Pozdrav cruzoljupci!!:top:

e da...sto se mjenjaca tice...nikakvih problema na mom!!!

rijeka-23
03.02.2011., 13:05
meni je sada u rijeci potrosnja od 8,0 do 8,4 litre :D:cerek:

tomccco
03.02.2011., 16:33
Pozdrav,
javljam se na forum kako bih izmjenio iskustva s vlasnicima cruzeova jer sam nedavno kupio cruze u ls+ opremi. Auto je proizveden u 2010 očito krajem godine jer ima tempomat i kit za krpanje gume (kako je netko ranije spomenuo da to u opremi ls+ cruze nudi tek za 2011). Također, nisam ni očekivao, ali sam u opremi dobio i savjetnik za prebacivanje u viši stupanj prijenosa radi uštede koji izgleda radi u dva moda jer se javlja prilikom gradske vožnje na nižim brzinama (30-60kmh) da bi nakon toga prestao raditi i onda se ponovno javlja pri višim brzinama(80-100kmh). Do sada sam vozio prilično mnogo auta različitih proizvođača i cruze me više nego ugodno iznenadio, tj. zasada sam jako zadovoljan, prešao sam doduše tek 1700km. Lijepi pozdrav svim cruzeljupcima!

nodiSa
03.02.2011., 17:05
Također, nisam ni očekivao, ali sam u opremi dobio i savjetnik za prebacivanje u viši stupanj prijenosa radi uštede koji izgleda radi u dva moda jer se javlja prilikom gradske vožnje na nižim brzinama (30-60kmh) da bi nakon toga prestao raditi i onda se ponovno javlja pri višim brzinama(80-100kmh).!
Nije mi bash jasan ovaj savjetnik, ako ti nije tesko hajd nam malo pojasni. Usput nek je sretna nova vozilica

Sent from my X10i using Tapatalk

RonTeo
03.02.2011., 17:15
Pozdrav,
javljam se na forum kako bih izmjenio iskustva s vlasnicima cruzeova jer sam nedavno kupio cruze u ls+ opremi. Auto je proizveden u 2010 očito krajem godine jer ima tempomat i kit za krpanje gume (kako je netko ranije spomenuo da to u opremi ls+ cruze nudi tek za 2011). Također, nisam ni očekivao, ali sam u opremi dobio i savjetnik za prebacivanje u viši stupanj prijenosa radi uštede koji izgleda radi u dva moda jer se javlja prilikom gradske vožnje na nižim brzinama (30-60kmh) da bi nakon toga prestao raditi i onda se ponovno javlja pri višim brzinama(80-100kmh). Do sada sam vozio prilično mnogo auta različitih proizvođača i cruze me više nego ugodno iznenadio, tj. zasada sam jako zadovoljan, prešao sam doduše tek 1700km. Lijepi pozdrav svim cruzeljupcima!

Jel' to 1.6 124 KS sa crnom salt tablom? Pa ne rece nista o voznim karakteristikama kao i o potrosnji. Napisi nesto o tome, bilo bi jako korisno, sve si vidim vozio ali da li si vozio prethodni 1.6 113 KS i vidis li neku razliku?
Koju si boju uzeo, cuo sam da je cruz dobio neku novu boju "Smouk Grey" valjda se tako pise? itd..... Pa pohvali se malo sa duzim postom. E da, nabaci neku sliku unutrasnjosti a mozes i gro plan.Pozdrav!

tomccco
03.02.2011., 17:29
Zahvaljujem nodiSA. Da, ja se još privikavam na novi auto. Što se tiče tog savjetnika radi se o zelenoj lampici u obliku strelice koja se pali unutar okvira brzinomjera svaki put kada komp procijeni da je potrebno prebaciti u viši stupanj. Međutim, to se najčešće dešava u nižim brzinama i gradskom režimu vožnje dok primjerice ako konstantno vozim 90 u 4 stupnju savjetnik se vrlo brzo ugasi i ne svijetli neko vrijeme da bi se nakon nekog vremena ponovno upalio valjda u smislu da podsjeti vozača da prebaci u 5 brzinu. Stvar navike, rekao bih. Što se mene tiče, preživio bih i bez njega mada je ugodnije znati da ''I to imaš u opremi!'': s divljenjem će susjed. Naveo sam ga kao primjer opreme koju cruze ls+ nudi (auto je isporučen krajem 2010) jer je očito da je već i moj cruze opremljeniji, tj. opremljen kako netko reče s kitom umjesto rezervnog kotača i s tempomatom (a možda moj primjerak i je taj iz novih cjenika za 2011tu). U svakom slučaju, gledajući cjenike, mislim da nisam pogriješio što sam ga naručio krajem godine jer koliko vidim cijene cruzea su malo porasle i u osnovnoj varijanti a posebno kod najjačih razina opreme. Možda sada kreću puovima škode koja je 90ih bila bagatelan auto, a sada je gotovo pa brend.

tomccco
03.02.2011., 17:39
Za rontea: radi se o benzincu 1.8, metalik crvene boje u dakle ls+ opremi. Pretežno (i prije cruzea) vozim međugradske relacije pa mi je potrošnja trenutno blizu 8 litara (po boardu je prosječna u zadnjih 400tinjak km 7,6). Unutrašnjost je crna, ali je zadržana prilično svijetlo siva tkanina. Ako sam fulao za crninu unutrašnjosti ne zamjerite jer nemam s čime usporediti u stvarnosti jer je na slikama sve to drugačije izgleda. Meni se čini crnom. Uglavnom, jako sam zadovoljan autom, nisam od onih koji moraju preteći svaki auto ispred sebe pa me posebno oduševljava dugačko proračunat mjenjač jer mogu voziti 140kmh na tek 3550 okretaja, nešto što s ranijim autima (vectra 1.6 i clio 1.4) nisam mogao jer bi oni već prešli i 4100 okretaja(kada cruze juri već 160!)! Eto, ukoliko ću imati kakvih nedoumica oko korištenja, javit ću se!

nodiSa
03.02.2011., 18:30
@tomccco lijepo lijepo, izgleda da si uspjeo uhvatiti modelsku godinu 2011 sa novim kitom opreme... Ovo sam te upitao jer je i kod mene LS+ ali ocigledno da ima razlika...
Bilo bi dobro kad bih malo poslikao svog ljubimca i bacio nam koju slikicu a boja ti je MRAK... svaka chast na izboru, i kod mene je bilo dvoumljenje izmedju zlatne (koju sam uzeo) i bordo... iako je ova moja vrlo zahvalna za ovog prljavog vremena...

Pozz

Zero_X
03.02.2011., 19:40
...Unutrašnjost je crna, ali je zadržana prilično svijetlo siva tkanina. Ako sam fulao za crninu unutrašnjosti ne zamjerite jer nemam s čime usporediti u stvarnosti jer je na slikama sve to drugačije izgleda. Meni se čini crnom.

Jel može koja slika, baš me zanima kako izgleda ta crna unutrašnjost...

021
04.02.2011., 17:28
Slike, slike...

tomccco
04.02.2011., 22:04
U redu, prvom prilikom kad uhvatim vremena poslikati ću svoj cruze pa postavim

fsquad
05.02.2011., 13:43
Krajem mjeseca vam napišem dojmove modela 2011 :)

021
05.02.2011., 13:46
Ali obavezno uz fotke, molim te.:top:

rijeka-23
05.02.2011., 15:55
vratio se iz zagreba.
ja i zarucnica isli sami.vozio sam cijelo vrijeme 150.tako sam i dolazio do velikih uzbrdica kod ravne i uspio sam odrzati 150 bez problema uz mrvicu vise gasa.
potrosnja 8,1

cruze1.8
05.02.2011., 20:55
Pa iskreno momak je upravu u vezi potrosnje i nacina voznje, a jos da dodam sta vi ocekujete kada kupite auto Cruzove velicine, 1,6 benzincem i 113ks (ako se ne varam) ? Pustite price kako necije auto trosi 5 litara u gradu, to su besmislice, ako imate do 10 litara potrosnju s ovim motorom, trebali bi biti zadovoljni.

Ma sve to stoji ali ja imam cruza 1.8 i po gradu mi je potrosnja 14-15l na 100 km. U servisu ljudi nemaju ni vremena ni znanja za takve sitnice.
Pomagajte ljudi...jel ima tko za preporucit dobar servis pa makar i van HR.
Prosa za sada 13000 i nema koje sve nacine voznje nisam probava
uz to cuje se cudan zvuk zujanja dok motor radi na leru + lupkanje kao da se ventili cuju

zeemaster
05.02.2011., 23:42
Ma sve to stoji ali ja imam cruza 1.8 i po gradu mi je potrosnja 14-15l na 100 km. U servisu ljudi nemaju ni vremena ni znanja za takve sitnice.
Pomagajte ljudi...jel ima tko za preporucit dobar servis pa makar i van HR.
Prosa za sada 13000 i nema koje sve nacine voznje nisam probava
uz to cuje se cudan zvuk zujanja dok motor radi na leru + lupkanje kao da se ventili cuju

Cuo sam da je Avtotehna u Ljubljani OK, ali nemam osobnog iskustva s njima.
Imam Cruze 1.8, prosječna potrosnja u gradu oko 9.5 lit, najveca zabiljezena
11.1 lit. Radi se o Rijeci koja ima dosta uzbrdica sa semaforima gdje pretezno vozim. Na otvorenoj cesti i AC oko 7.5, max 8, brizina oko 130-140.

abastal
06.02.2011., 10:21
ako neko planira kupit Cruza:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=536579

Slatky
06.02.2011., 13:20
Evo novi brisači. izgledaju puno modernije i u skladu sa autom.

http://img80.imageshack.us/img80/1866/20110206122855.jpg (http://img80.imageshack.us/i/20110206122855.jpg/)

Zero_X
06.02.2011., 14:52
Evo novi brisači. izgledaju puno modernije i u skladu sa autom.

pretpostavljam BOSCH Aerotwin, koji model brisača odgovara cruzu i koja je cijena ako se smije znati ?

Imam na audiju 80 b4 aerotwin model A530S, jako dobri brisači.

Goddess X
06.02.2011., 23:07
Što se tiče tog savjetnika radi se o zelenoj lampici u obliku strelice koja se pali unutar okvira brzinomjera svaki put kada komp procijeni da je potrebno prebaciti u viši stupanj. Međutim, to se najčešće dešava u nižim brzinama i gradskom režimu vožnje dok primjerice ako konstantno vozim 90 u 4 stupnju savjetnik se vrlo brzo ugasi i ne svijetli neko vrijeme da bi se nakon nekog vremena ponovno upalio valjda u smislu da podsjeti vozača da prebaci u 5 brzinu.

Dok nam kolega tomccco ne postavi fotke na forum, evo jedna na brzinu iz Hyundai i30, koji isto ima takav "podsjetnik" za prebacivanje u više brzine. Pa da nekima bude jasnije o čemu se radi.

http://i52.tinypic.com/2lxe8gx.jpg

Kod i30 se pali strelica i pokazuje u koju brzinu treba prebaciti (:D). Korisno, ako je programirano za ekonomičniju vožnju. Oko 100 pokazuje da se prebaci u šestu... Šesta brzina vjerojatno pridonosi manjoj potrošnji, ali meni je sad nekako draže što u svom Cruzu (5 brzina) ne trebam toliko šaltati tj. šo su brzine rastegnutije :ne zna:

Neću sad uspoređivati Cruza i i30, no moram primijetiti da je Cruze ipak car u držanju zavoja, daleko je stabilniji! :top:

021
07.02.2011., 06:58
Izgleda da je to ono što je nedostajalo nekim prijateljima sa foruma, pa da znaju kada šaltati u višu brzinu.
Koliko ja vidim on to predlaže već kod 2 i kusur k obrtaja. :kava:
Šta li radi na 5 - 6 k obrtaja ? Lupa šamar ?

sinisa_7
07.02.2011., 08:02
Izgleda da je to ono što je nedostajalo nekim prijateljima sa foruma, pa da znaju kada šaltati u višu brzinu.

To je diesel. Nemože to iznad 5k :D

SrdjanM
07.02.2011., 10:14
Gledam ovaj i30 2400rpm- 100km/h..... Hmmm... Cruze u petoj na 2000rpm - 120km/h. Sudeći po odnosu menjača i30 kod njega je 120km/h u šestoj oko 2200rpm što znači da je peta u Cruzu visoko, ali ima on veći obrtni moment od i30 255Nm tako da se to i ne oseća.

Evo treću nedelju ne vozim. :(

johny5
07.02.2011., 14:22
Dok nam kolega tomccco ne postavi fotke na forum, evo jedna na brzinu iz Hyundai i30, koji isto ima takav "podsjetnik" za prebacivanje u više brzine. Pa da nekima bude jasnije o čemu se radi.

Kod i30 se pali strelica i pokazuje u koju brzinu treba prebaciti (:D). Korisno, ako je programirano za ekonomičniju vožnju. Oko 100 pokazuje da se prebaci u šestu... Šesta brzina vjerojatno pridonosi manjoj potrošnji, ali meni je sad nekako draže što u svom Cruzu (5 brzina) ne trebam toliko šaltati tj. šo su brzine rastegnutije :ne zna:

Neću sad uspoređivati Cruza i i30, no moram primijetiti da je Cruze ipak car u držanju zavoja, daleko je stabilniji! :top:

Više brzina pravilno raspoređenih pridonosi manjem opterećenju motora, samim time često i nižoj potrošnji znači i trajnosti motora... više treba šaltati da, samo ako se vozi brzinama preko 100 km/h no to je često nebitno jer to se radi o brzim cestama i jednom kad se ubaci u šestu rijetko se dalje šalta...:top:
Neki auti se isporučuju već sa 8 brzinskim mjenjačima...

Goddess X
07.02.2011., 14:37
Više brzina pravilno raspoređenih pridonosi manjem opterećenju motora, samim time često i nižoj potrošnji znači i trajnosti motora... više treba šaltati da, samo ako se vozi brzinama preko 100 km/h no to je često nebitno jer to se radi o brzim cestama i jednom kad se ubaci u šestu rijetko se dalje šalta...:top:
Neki auti se isporučuju već sa 8 brzinskim mjenjačima...

Ma sve jasno! :top: Ne bi to izmislili bez veze...

Onda je meni svaka cesta - brza cesta :D :lol:

Goddess X
07.02.2011., 14:42

Struja te prodrma, ugrađeno u sjedalicu... besplatna terapija :mig: :lol:

johny5
07.02.2011., 15:16

Ne znam ja razlučujem ceste na ceste za sporiju vožnju(do 100 km/h) i ceste za bržu vožnju(brza cesta i autoput) Na ovim prvima 6-ta brzina je nepotrebna, na ovim drugima se vozi skoro uvijek u najvišem stupnju prijenosa, neovisno jel auto ima 5,6,7 ili više brzina... E sad tko voli vozit prilično preko ograničenja onda je za njega svaka cesta brza cesta...:top:

SrdjanM
07.02.2011., 20:25

WOW kakva žestoka dama! :top:

Cruze_novi
07.02.2011., 22:16

ajde, ajde .. baš smo se odmorili dok te nije bilo

SrdjanM
08.02.2011., 11:50
E napokon sam izašao malo iz stana i polako se prošetao do auta. Prljav. Nije vožen desetak dana. Obično upali čim pipnem ključ i kada je mnogo hladno a sada, iako je 8 stepeni, tek posle sekundu ili dve, možda što nije vožen? Nisam ga ni sada vozio pošto mi je još problematično da pritiskam kvačilo ali nekako posle skoro 3 nedelje bilo mi je lepo čuti zvuk motora. Kad ga stalno vozim i ne primetim ali posle ove duže pauze vidim da je unutra stvarno prijatno.

iniesta1986
08.02.2011., 15:19
E napokon sam izašao malo iz stana i polako se prošetao do auta. Prljav. Nije vožen desetak dana. Obično upali čim pipnem ključ i kada je mnogo hladno a sada, iako je 8 stepeni, tek posle sekundu ili dve, možda što nije vožen? Nisam ga ni sada vozio pošto mi je još problematično da pritiskam kvačilo ali nekako posle skoro 3 nedelje bilo mi je lepo čuti zvuk motora. Kad ga stalno vozim i ne primetim ali posle ove duže pauze vidim da je unutra stvarno prijatno.

Bez ljutnje, ali čovječe božji, ti si toliko dosadan da je to za pop... Svaki put gledam temu jer me zanima Cruze, stari mi ga vozi, i često dođem vidjeti i druga iskustva, kvarove, cijene tehničkog... Svaka čast na tvojim iskustvima s autom i sve što si napisao, ali brate mili, svaki put kad dođem vidim nove postove, tvoji putopisi, zgode s putovanja... Pa sa ženom ovo, pa sa ženom ono, pa noga u gipsu, pa drugi dan update, noga i dalje u gipsu... Pa dosta više, odi na chat i tamo to riješi... tema "cruze" pretvara se u putopise i zgode čudnovatog srđana... daj oladi više :s

ivan98
08.02.2011., 19:08
Bez ljutnje, ali čovječe božji, ti si toliko dosadan da je to za pop... Svaki put gledam temu jer me zanima Cruze, stari mi ga vozi, i često dođem vidjeti i druga iskustva, kvarove, cijene tehničkog... Svaka čast na tvojim iskustvima s autom i sve što si napisao, ali brate mili, svaki put kad dođem vidim nove postove, tvoji putopisi, zgode s putovanja... Pa sa ženom ovo, pa sa ženom ono, pa noga u gipsu, pa drugi dan update, noga i dalje u gipsu... Pa dosta više, odi na chat i tamo to riješi... tema "cruze" pretvara se u putopise i zgode čudnovatog srđana... daj oladi više :s

Moram se osvrnuti na ovo,neću puno...
@iniesta1986,daj molim te samo pogledaj zadnjih par stranica pa češ vidjeti da srđan svojim postovima čini bar 50% ove teme;pogledaj tko je najčešće odgovarao ljudima na postavljena pitanja,iskustva i kvarove;on je uploadao cijeli priručnik o automobilu...:top:
A što se tiče "putopisa,zgoda s putovanja" pa i događanja sa ženom,ako se mene pita,to ovu temu čini još zanimljivijom :rofl:

johny5
08.02.2011., 19:11

Eh da se pita tvog starog vjerojatno bi on postao potpuno suprotan komentar od tebe no eto ti si se javio i ispalo je ovako... Ovakvom komentaru naravno ne bih pridavao previše pažnje, vjerojatno neće ni Srdjan...:top:

iniesta1986
08.02.2011., 19:18
Moram se osvrnuti na ovo,neću puno...
@iniesta1986,daj molim te samo pogledaj zadnjih par stranica pa češ vidjeti da srđan svojim postovima čini bar 50% ove teme;pogledaj tko je najčešće odgovarao ljudima na postavljena pitanja,iskustva i kvarove;on je uploadao cijeli priručnik o automobilu...:top:
A što se tiče "putopisa,zgoda s putovanja" pa i događanja sa ženom,ako se mene pita,to ovu temu čini još zanimljivijom :rofl:

Ako si pročitao moj komentar onda bi shvatio, ili ti baš ne ide čitanje s razumijevanjem. Napisao sam da mu svaka čast na postovima, odgovorima i slično u vezi auta, ali da ga zna ukenjat... zna... I sad se stavi u poziciju da si kupio novog cruzea prije dan, dva. Odeš na forum vidjeti boljke auta i na što paziti i vidiš njegovih 14 postova da mu je noga u gipsu, pa drugi dan i dalje je u gipsu, pa je i treći dan u gipsu i ne vozi... hebote, offtopic ima posebno mjesto na forumu... Napisao sam bez ljutnje, jer ljutnje nema, ali da mi ide na k..., ide, i kao i svaki član foruma imam pravo iskazati svoje mišljenje. Hoće li to dirnuti Srdjana ili ne, zaboli me, dao sam mu prijedlog, na njemu je hoće li poslušati ili ne

ivo patijera
08.02.2011., 19:32
Moram priznati da se slazem s covjekom.
Ok , pise se o autu, o putovanju u autu, o zavidnim pogledima susjeda , o usporedbi sa golfom2 i bmwom 5, ali cesto se to pretvori u live feed srdanovog zivota . Svaki dan ocekujem detaljan opis kak se ptičica pokakala na Srđanov Šervole, i kak ju nije stigo uloviti jer je u pogadate - gipsu.

johny5
08.02.2011., 19:36
Moram priznati da se slazem s covjekom.
Ok , pise se o autu, o putovanju u autu, o zavidnim pogledima susjeda , o usporedbi sa golfom2 i bmwom 5, ali cesto se to pretvori u live feed srdanovog zivota . Svaki dan ocekujem detaljan opis kak se ptičica pokakala na Srđanov Šervole, i kak ju nije stigo uloviti jer je u pogadate - gipsu.

Dobro jasno je da je stigao i Ivo, čini mi se da bi mogao navratiti još jedan protivnik srdjanovog načina izražavanja i to je to , dakle imamo 3 protiv 1000, tko će pobijediti ne znam....:top:

iniesta1986
08.02.2011., 19:42
Dobro jasno je da je stigao i Ivo, čini mi se da bi mogao navratiti još jedan protivnik srdjanovog načina izražavanja i to je to , dakle imamo 3 protiv 1000, tko će pobijediti ne znam....:top:

Na čemu si ti? Tko je protiv čijeg načina izražavanja? Samo kažem da je pretjerao u opisivanju svojih dogodovština na temi CHEVROLET CRUZE. Za to postoji offtopic i chat, pa nek tamo piše. Da se razumijemo, nemam ništa protiv čovjeka, ali da baš sve moramo znat... Ne zanima me kaj je lik jeo, osim ako to ne utječe na vozne sposobnosti cruzea. Svaka mu čast na svim odgovorima i svemu vezanom za temu, ali za ovo ostalo :ne zna:

Ako ti se sviđa toliko dodaj ga na face, uzmi broj, nađi se s njim pa nek ti priča. Meni se neda više čitat njegove putopise, a tema me zanima zbog auta, ne srdjana

Muljuzator
08.02.2011., 19:49
Na čemu si ti? Tko je protiv čijeg načina izražavanja? Samo kažem da je pretjerao u opisivanju svojih dogodovština na temi CHEVROLET CRUZE. Za to postoji offtopic i chat, pa nek tamo piše. Da se razumijemo, nemam ništa protiv čovjeka, ali da baš sve moramo znat... Ne zanima me kaj je lik jeo, osim ako to ne utječe na vozne sposobnosti cruzea. Svaka mu čast na svim odgovorima i svemu vezanom za temu, ali za ovo ostalo :ne zna:

Ako ti se sviđa toliko dodaj ga na face, uzmi broj, nađi se s njim pa nek ti priča. Meni se neda više čitat njegove putopise, a tema me zanima zbog auta, ne srdjana
Ak ti ne paše, ne čitaj. OK?

iniesta1986
08.02.2011., 19:52
Ak ti ne paše, ne čitaj. OK?

Kak da ne čitam ako je tema o CRUZEU? Ne o čovjeku koji vozi taj auto. Zanim me auto, ne doživljaji srdjana. Ako nemaš šta pametnije komentirat, nemoj

ivan98
08.02.2011., 20:09
Kak da ne čitam ako je tema o CRUZEU? Ne o čovjeku koji vozi taj auto. Zanim me auto, ne doživljaji srdjana. Ako nemaš šta pametnije komentirat, nemoj
Pa onda nađeš drugi forum gdje nema srđana sa temom Chevrolet Cruze i isto čitaš o kvarovima,iskustvima,dojmovima i bez njegovih priča...
Svako ima pravo na svoje mišljenje,samo se ja sa tvojim ne slažem...

iniesta1986
08.02.2011., 20:35
Pa onda nađeš drugi forum gdje nema srđana sa temom Chevrolet Cruze i isto čitaš o kvarovima,iskustvima,dojmovima i bez njegovih priča...
Svako ima pravo na svoje mišljenje,samo se ja sa tvojim ne slažem...

Nitko te ne traži da se slažeš s mojim mišljenjem, ali iza mene stoje pravila foruma na kojima jasno piše gdje je mjesto offtopicu (ili za one koje ne znaju, stvarima koje nisu u izravnoj vezi s temom). :kava:

Muljuzator
08.02.2011., 20:37
Ak na plotu piše pič.. neideš lizat. Tak i ovdje ne moraš čitati sve postove od početka do kraja jer je tema Cruze ili je podforum automobili.
Po tvome ne bi trebalo pisati ni o kreditima, lizinzima, cijenama benzina i sl. jer se ne piše direktno o autima.

Wlaad
08.02.2011., 21:32
Veliki pozdrav svima,

Imam jednu dilemu i molim vas da mi pomognete u njenom razresenju. Kupujem novi auto i s obzirom na svotu novca koju sam namenio za to i tip automobila ostao sam na dva automobila:

1) Chevrolet Cruze LS+ 1,6/125KS
2) Ford Focus 1,6/101KS

Mnogo sam blize tome da kupim Cruza, ali imam nekoliko pitanja od odgovora na koje i zavisi da li cu se na kraju odluciti za ovaj automobil ili ne:

Potrosnja - u zvanicnoj ponudi stoji da je prosecna potrosnja ovog Cruza 6.2/100 km - ovo mi je potpuno neverovatno i nemoguce. Koliko Cruze zaista trosi u proseku? U gradskoj voznji?

2) Izolacija motora - Da li se u kabini oseca buka prouzrokovana radom motora pri brzinama vecim od 80km/h (na probnoj voznji nisam bio u mogucnosti da ostvarim vecu brzinu, zbog kvaliteta puta; do 80km/h je delovalo sasvim ok)?

3) Kvalitet karoserije - Da li ste zadovoljni kvalitetom karoserije?

4) Unutrasnjost - Unutrasnjost deluje fascinantno, pogotovu instrument tabla, medjutim cini mi da ima puno (previse) plastike? Koliko su ovi delovi postojani nakon duzeg koriscenja?

Hvala unapred vasim odgovorima, komentarima i razmisljanjima na ove moje dileme...

iniesta1986
08.02.2011., 21:37
Veliki pozdrav svima,

Imam jednu dilemu i molim vas da mi pomognete u njenom razresenju. Kupujem novi auto i s obzirom na svotu novca koju sam namenio za to i tip automobila ostao sam na dva automobila:

2) Ford Focus 1,6/101KS

Mnogo sam blize tome da kupim Cruza, ali imam nekoliko pitanja od odgovora na koje i zavisi da li cu se na kraju odluciti za ovaj automobil ili ne:

Potrosnja - u zvanicnoj ponudi stoji da je prosecna potrosnja ovog Cruza 6.2/100 km - ovo mi je potpuno neverovatno i nemoguce. Koliko Cruze zaista trosi u proseku? U gradskoj voznji?

2) Izolacija motora - Da li se u kabini oseca buka prouzrokovana radom motora pri brzinama vecim od 80km/h (na probnoj voznji nisam bio u mogucnosti da ostvarim vecu brzinu, zbog kvaliteta puta; do 80km/h je delovalo sasvim ok)?

4) Unutrasnjost - Unutrasnjost deluje fascinantno, pogotovu instrument tabla, medjutim cini mi da ima puno (previse) plastike? Koliko su ovi delovi postojani nakon duzeg koriscenja?

Hvala unapred vasim odgovorima, komentarima i razmisljanjima na ove moje dileme...

1) Potrošnja? Zaboravi na 6.2 l, to je smiješno... prije od 7 do 9 l.

2) Izolacija? Vozio sam dizela 2.0 210, stvarno su super to napravili... do 160, 170 nema neke pretjerane buke, ali opet, to je dizel

3) Karoserija, tu je veliki plus focusu

4) Unitrašnjost ima plastike dosta, nije neke pretjerano vrhunske izrade, ali sasvim solidno za tu cijenu

Focus ima daleko bolje podvozje, sigurniji motor.. ali i cruze ima svojih prednosti

SrdjanM
09.02.2011., 00:48
Poznanica je pre par dana pazarila bordo Cruze 2011 2.0 LT 163ks, za valjda, sa popustom 17K€ (nisam potpuno siguran) ali ga iz određenog razloga (ne spominjem da me ne bi linčovali ovde) još nisam video.

machinae
09.02.2011., 07:10

U potpunosti se slažem, tip je blago rečeno... naporan.
Kao Cable guy.
Jedan od onih što te udavi u busu ili u vlaku, a konverzacija počinje sa "-Dozvolite, ... (njegovo ime)"
Ima twitter za takve stvari...
Creeping death se barem držao topica pa ste ga otjerali....
Pavijani! :)

johny5
09.02.2011., 07:39
U potpunosti se slažem, tip je blago rečeno... naporan.
Kao Cable guy.
Jedan od onih što te udavi u busu ili u vlaku, a konverzacija počinje sa "-Dozvolite, ... (njegovo ime)"
Ima twitter za takve stvari...
Creeping death se barem držao topica pa ste ga otjerali....
Pavijani! :)

Kad klinci počnu kolo vodit onda imamo svašta...:top:

verita
09.02.2011., 08:09
Veliki pozdrav svima,

2) Ford Focus 1,6/101KS

Pozdrav,

Evo ja vozim Cruza 1.6 LS+, 113 KS pa ti mogu odgovorit na postavljena pitanja. Moji dojmovi:
- sto se tice potrosnje, po gradu mozes ocekivat lako duplo od navedenog, znaci 12 L. Ne mora znacit da ce uvijek bit toliko ali 10 sigurno (po gradu).
otvorena cesta+normalna voznja (vrh gasa, 5 brzina, 90-100 km/h)=6-7 L tako da bi ti prosjek uz neku normalnu voznju trebao biti u okvirima 7-9 L sto je ok za takav auto, mislim da Focus nije stedljiviji od toga, mozda mrvicu...naravno kao i svaki auto, ako ces ga stiskat ce i trosit vise, tu nema dileme, meni je po autoputu sa nogom na gasu do ibera (200 km/h) pio 14-15, ali ne vozis ga tako svaki dan.
-sto se limarije tice, to je po meni -, inace karoserija izgleda jako lijepo, ali kvaliteta...hm, nisam bas nesto odusevljen, daje los dojam kad malo stisnes haubu rukom..vidjet cemo kako ce se pokazat s vremenom...
- buka u kabini, u ovom autu, rekao bih dosta dobro, mozda tek nakon 120,130 ali skroz normalno, nista extra cak ni pri visim brzinama, do 100 ga ne cujes
- unutrasnjost: ugodno, lijepo za vozit, moderan dizajn, +++, osim par detalja kao malo mjesta za lijevu nogu, greben za ruku, klima...skuzit ces o cemu pricam ako kupis auto, ili prelistaj malo po forumu unatrag.
ugl, kad se sve zbroji i oduzme, ja sam autom jako zadovoljan i da moram ponovo birat, radije bi odabrao cruza nego focusa.
Eto to je moje misljenje, nadam se da sam pomogao
Sretno

iniesta1986
09.02.2011., 08:33
Poznanica je pre par dana pazarila bordo Cruze 2011 2.0 LT 163ks, za valjda, sa popustom 17K€ (nisam potpuno siguran) ali ga iz određenog razloga (ne spominjem da me ne bi linčovali ovde) još nisam video.

Ali spomeni taj razlog, šta poznaničinoj teti je uginula mačka od prijateljičine prijateljice pa ti nisi mogao doći jer si već kupio poklon za macu? Ajde ne budi ko dijete neko uvredljvo. Linčovali? Smiješan si

Za ovog gore, Focus je ipak kvalitetniji auto koliko god mi se sviđao cruze... i vozio sam i stariji i novi focus i da mogu birati odmah bih focusa uzeo... PA makar samo zbog ovjesa koji je stvarno čudesan... Iako, mislim da cijena focusa i cruzea baš i nije ista.... foki je daleko skuplji ako se ne varam

JokaG
09.02.2011., 08:56
Veliki pozdrav svima,

2) Ford Focus 1,6/101KS

Imam istu dilemu
http://www.forum.hr/showthread.php?t=590850

iniesta1986
09.02.2011., 09:26
Imam istu dilemu
http://www.forum.hr/showthread.php?t=590850

Focus 1.6 je DALEKO preslab auto. Probaj s jačim motorom, bez obzira koliko će to utjecat na cijenu. Požalit ćeš kasnije... Pretežak auto, preslab motor, užasno ubrzanje, veća potrošnja... Focus je u gotovo svemu bolji izbor, barem meni... a i kvalitetniji.... Jedino mi cruze vizualno izgleda dvaput ljepše... a sad...

xamaxy
09.02.2011., 10:10
Gledam ovaj i30 2400rpm- 100km/h..... Hmmm... Cruze u petoj na 2000rpm - 120km/h. Sudeći po odnosu menjača i30 kod njega je 120km/h u šestoj oko 2200rpm što znači da je peta u Cruzu visoko, ali ima on veći obrtni moment od i30 255Nm tako da se to i ne oseća.

Evo treću nedelju ne vozim. :(

Tak sam nekaj i ja primjetio i rekao koja je fora onda 6-brzinskog mjenjača??? Jer se poklopi sa "rastegnutim" 5-brzinskim na većim brzinama da se tak laički izrazim.
Fora je u njegovoj petoj brzini!!! Ona pokriva brzinu od 80-100kmh i tu je potrošnja presmiješna! U tom pogledu je veća fora jer bešumno kliziš na potrošnji oko 4l, a najrealnija putna brzina.

Ovo upozorenje za mjenjanje brzina je jedan u nizu idiot sistema.
Ako je netko kupio turbo dizel i nezna ništ o stilu vožnje turbo dizela, jer ej kao ja npr vozio benzinca godinama. Onda je onaj minimum da se upozna s time kako se taj auto i vozi, a to je cca 5min posla zgugat, pročitat i probavat.:top:
Kad sam to i napravio, pa testirao u vožnji bilo je AHA to je to.
Za razliku kad mi je stari sjeo u auto da proba tu snagu (70god ima), i hadnog ga šalta na 3-3.500 okr, on šizi kaj će mi tak jak auto, a ja šizim kaj ga hladnog vrti tak:rofl::rofl::lol:

@Godessx
Držanje auta ovisi o puno toga a prije svega sa kojima te gumama frajer provozao. Pitam jer serijske na i30 su ne koma, nego za zatvorsku kaznu!!

Nego, ima li itko čipani Cruze? Dojmovi?

SrdjanM
09.02.2011., 11:04

Čipani Cruze. (http://www.chevroletcruzeforum.com/index.php?/topic/713-remap-again/)

MMachéte
09.02.2011., 12:51
Focus 1.6 je DALEKO preslab auto. Probaj s jačim motorom, bez obzira koliko će to utjecat na cijenu. Požalit ćeš kasnije... Pretežak auto, preslab motor, užasno ubrzanje, veća potrošnja... Focus je u gotovo svemu bolji izbor, barem meni... a i kvalitetniji.... Jedino mi cruze vizualno izgleda dvaput ljepše... a sad...

Mislim da si ili u krivu ,, ili si napravio tipfeler ... 1,6 je taman motor za focusa , 1.6tvci il kak se zove vec je jos jaci sa 115 ... Bas sam na ford forumu i vlasnici 1.6 se ne zale da je slab. 1.4 je preslab.

iniesta1986
09.02.2011., 12:59
Mislim da si ili u krivu ,, ili si napravio tipfeler ... 1,6 je taman motor za focusa , 1.6tvci il kak se zove vec je jos jaci sa 115 ... Bas sam na ford forumu i vlasnici 1.6 se ne zale da je slab. 1.4 je preslab.

Misliš da je 115 ks dovoljno za Focusa? Radio sam u Fordu 3 godine. Vozio sve modele. Vjeruj mi, nije... Ta takav auto s takvim osobinama 115 konja je grijeh

boki1010
09.02.2011., 13:19
Zainteresovan sam za kupovinu cruza benzin 1.8. Zanimaju me utisci onih koji imaju ovaj model sve pozitivna i negativna iskustva. Hvala unapred.

iniesta1986
09.02.2011., 13:34
Zainteresovan sam za kupovinu cruza benzin 1.8. Zanimaju me utisci onih koji imaju ovaj model sve pozitivna i negativna iskustva. Hvala unapred.

E ako ovo nije Srdjan ne znam... Slično je jučer otvorio i Wlaad, oba imaju po 1 post. Molim administratore da to provjere. Vidi slučajnosti, iz Srbije su...
Nevjerojatno, ovakvo dijete još nisam susreo... :rofl:

johny5
09.02.2011., 13:37
E ako ovo nije Srdjan ne znam... Slično je jučer otvorio i Wlaad, oba imaju po 1 post. Molim administratore da to provjere. Vidi slučajnosti, iz Srbije su...

Ajme kakve ti gluposti non stop pišeš, malo ću napustit ovu temu neko vrijeme dok se ne središ malo...:top:

iniesta1986
09.02.2011., 13:41
Ajme kakve ti gluposti non stop pišeš, malo ću napustit ovu temu neko vrijeme dok se ne središ malo...:top:

U dva dana dva lika iz Srbije s jednim postom pošalju sličan upit nakon što sam napisao da mi je oun k.. njegovih putopisa. Slučajnost?
Samo ti napusti temu, odi sa srdjem na kavu :kava:

SrdjanM
09.02.2011., 14:02

Slušaj ostavi me na miru. Ne pričaj takve gluposti.

Ja imam 2.0 dizel a i nisam dete sa svojih 40 godina i pozicijama za koje sam se samostalno izborio.

i da mogu birati odmah bih focusa uzeo...
Šta te sprečava da ga odmah kupiš? Meni kad se nešto sviđa - pare u džep tj. torbu i odmah kupujem ne razmišljajući o ceni.

A u Srbiji ima neverovatno mnogo Cruze automobila.... Pa kupuju i interesuju se ljudi i ne shvatam šta je tu čudno.

Na kraju ako ti se ne sviđa što su iz Srbije ti ignoriši.

Ajme kakve ti gluposti non stop pišeš, malo ću napustit ovu temu neko vrijeme dok se ne središ malo...:top: :top:

Neću više pisati putopise ali i ja napuštam ovu temu na neko vreme, i ne želim na bilo čije komentare da odgovaram ili se pravdam.
Pozdravljam sve dobre, drage ljude na ovom topiku.

johny5
09.02.2011., 14:09
Slušaj ostavi me na miru. Ne pričaj takve gluposti.

Ja imam 2.0 dizel a i nisam dete, u Srbiji ima neverovatno mnogo Cruze automobila.... Pa kupuju i interesuju se ljudi i ne shvatam šta je tu čudno.

Na kraju ako ti se ne sviđa što su iz Srbije ti ignoriši.

Vjerojatno će me mnogi sad popljuvat no na temelju dosta kontakata sa ljudima raznih nacionalnosti siguran sam da su srbi bolji ljudi od nas hrvata, to se isto potvrđuje na ovom cruze forumu gdje ima mnogo srba... to što neki napuhanci imaju problem prvo sa samim sobom a onda sa svima ostalima to je jasno neka druga priča... Žalosno je što uopće moramo razgovarat o takvim stvarima umjesto o pametnijim stvarima no eto kod nas hrvata je to sve normalno, uvijek uništavamo sami sebe zbog iskrivljenih vrijednosti...:top: dakle isto tako neko vrijeme mir sa ovom temom jer ovo je nevjerojatno što se tu događa...

MMachéte
09.02.2011., 14:16
Misliš da je 115 ks dovoljno za Focusa? Radio sam u Fordu 3 godine. Vozio sve modele. Vjeruj mi, nije... Ta takav auto s takvim osobinama 115 konja je grijeh

Ja , pod punom materijalnom i kaznenom odgovornoscu , smatram da je 115ks sasvim dovoljno za focusa mk2, za prosjecnog vozaca koji ide na posao spo sla, 4 puta godisnje na more i 3 puta baki na selo.

Mislim sigurno je 1.8 i 2.0 brzi , al onda je tu focust ST.
Pa ak dodjes s njim , ubije te netko sa rs500.

al cek , rekao si da si radio u fordu ..kaj su se ljudili zalili na 1.6 ? da im je preslab?
to me cudi jer ovdje ljudi vecinom govore kak im je cruzov 1.6 sasvim dosta , a u vise je navrata potvrdeo da ide .. da nejde.

i drugo pitanje , kakav se pokazo 1.8tdci? taj me konkretno i zanima iskreno..

iniesta1986
09.02.2011., 14:17
Da, Srbe se ne smije ni spomenut, ne do Bog dragi... Gdje sam ja napisao da mi smetaju? Samo sam povukao paralelu da su u dva dana dva lika iz Srbije registrirala se i s jednim postom pisali na forum. Kakva slučajnost...
Šta su Srbi zaštićena sorta, hebote ni spomenut ih ne smiješ...

Srdjane dragi, odi, samo ti odi, ko te drži.. Ponašaš se kao razmaženo, uvredljivo derište, bio Srbin ili ne, hebe mi se, to nema nikakve veze s temom niti mojim upisima...

Kakvih tu ima likova, ovo je prestrašno...

Pitam se samo koliko će postova Wllad i ovaj novi imati sad. Ako se Srdjan potrudi, dosta...

Mairon
09.02.2011., 14:33
Srdjan , meni je super nacin pisanja tvog. Uvijek ce netko bit protiv, al ovo je forum i moze se slobodno razglabat. Sam nastavi, pusti ovakve koji su vidim banani i slicne njima.

markec8000
09.02.2011., 14:46
Srdjan , meni je super nacin pisanja tvog. Uvijek ce netko bit protiv, al ovo je forum i moze se slobodno razglabat. Sam nastavi, pusti ovakve koji su vidim banani i slicne njima.

Ja sam naučio dosta od njegovih postova. ali da zna pretjerat i udavit, ooooooo zna :rofl::rofl::rofl:

Slatky
09.02.2011., 14:57
Al se ovdje zakuhalo, i banane frcaju s razlogom. nevidim zašto neko sa jednim postom nebi pitao nesto o auto, gdje bi trebao bit prvi post na forumu :ne zna:. od poćetka teme se prijavljuju ljudi baš zbog Cruza.

Wlaad
09.02.2011., 15:15
Cisto radi informacije, ja sam preko foruma B92 (srpski sajt) dosao do ovog foruma, za koji sam na B92 procitao da je ovo mesto gde mogu naci kvalitetne i realne informacije vezane za Shevrolet Cruze. Buduci da sam se nacitao na slicnom forumu na B92jci tolike kolicine gluposti i besmisla obradovao sam se kad sam video cak 350 strana teksta na ove teme.

Hvala svima onima koji su i koji ce odgovoriti na dileme koje ja imam i koje su za mene i moju malu porodicu jako bitne u odabiru automobila, a sto se gluposti, paranoje i besmisla tice kojih i ovaj forum, na zalost, nije lisen mislim da je ovakve postove i autore istih najbolje jednostavno ignorisati.

Hvala svima koji su mi do sada nesto odgovorili i bicu vam zahvalan za sve dodatne informacije na dileme koje izneh na prethodnoj strani.

ivan98
09.02.2011., 15:21
Da, Srbe se ne smije ni spomenut, ne do Bog dragi... Gdje sam ja napisao da mi smetaju? Samo sam povukao paralelu da su u dva dana dva lika iz Srbije registrirala se i s jednim postom pisali na forum. Kakva slučajnost...

Srdjane dragi, odi, samo ti odi, ko te drži.. Ponašaš se kao razmaženo, uvredljivo derište, bio Srbin ili ne, hebe mi se, to nema nikakve veze s temom niti mojim upisima...

Pitam se samo koliko će postova Wllad i ovaj novi imati sad. Ako se Srdjan potrudi, dosta...

Jako zrelo...:rolleyes:
btw.ovo je po meni vrijeđanje,samim tim i kršenje pravila foruma.I CD je rekao svašta,ali ne sjećam se da je nekoga uvrijedio...

johny5
09.02.2011., 15:33
Jako zrelo...:rolleyes:
btw.ovo je po meni vrijeđanje,samim tim i kršenje pravila foruma.I CD je rekao svašta,ali ne sjećam se da je nekoga uvrijedio...

Ma Cd je za Iniestu neka sasvim druga dimezija...:top:

Slatky
09.02.2011., 15:51
Dosta sad politike, dali je tko bio na servisu od 30 tk kakva je situacija, cijena?

Torpedo74
09.02.2011., 16:45

Ja imam 1.8 LS+.Što se auta tiče stvarno nemem nikakvih problema do sada jedino što mogu reći da se pripremiš je da zimi po gradu pije 10-11 litara kako god ga vozio manje neće. Motor sasvim odlično vuče i dosta je elastičan tako da ne zahtjeva previše šaltanja.Jednom prilikom sam pisao da je truba očajna pa su mi u servisu stavili novu i sad je to ok. Karoserija,ovjes itd. je na svima isto tako da si mogao ovdje na prijašnjim postovima pročitati dosta toga.

Torpedo74
09.02.2011., 16:47
@Slatky
Koje si ono brisače stavio,koje su dužine i koliko kunića dođu?

polki
09.02.2011., 17:03
Cisto radi informacije, ja sam preko foruma B92 (srpski sajt) dosao do ovog foruma, za koji sam na B92 procitao da je ovo mesto gde mogu naci kvalitetne i realne informacije vezane za Shevrolet Cruze. Buduci da sam se nacitao na slicnom forumu na B92jci tolike kolicine gluposti i besmisla obradovao sam se kad sam video cak 350 strana teksta na ove teme.

Hvala svima onima koji su i koji ce odgovoriti na dileme koje ja imam i koje su za mene i moju malu porodicu jako bitne u odabiru automobila, a sto se gluposti, paranoje i besmisla tice kojih i ovaj forum, na zalost, nije lisen mislim da je ovakve postove i autore istih najbolje jednostavno ignorisati.

Hvala svima koji su mi do sada nesto odgovorili i bicu vam zahvalan za sve dodatne informacije na dileme koje izneh na prethodnoj strani.

Redovno pratim lada klub srbije,nisam član,imao 2 lade,nostalgija,uopće nisam ljubitelj Vas od prijeko,jednostavno mislim da smo slični ljudi,sa sličnim problemima,i zaista,Novi Sad je jako lijep grad,sličan Osijeku,I zaista ,ako sve predrasude,ostavimo po strani,u odnosu na crnčugu iz harlema,bolje Vas razumijem,ako baš hoćete i više Vas volim.Civilizacijski krug nas obuhvaća isti,Balašević rasproda Osijek,bolje od Škore,a koliko god mene put ,službeni,navodio prijeko,skroz ste ok.Na samom kraju,da sve pokvarim,mislim da je je cruze,1,6 pogotovo,prijevara,u smislu puno pleha,ni za šta.

cruze_r
09.02.2011., 17:39
Na samom kraju,da sve pokvarim,mislim da je je cruze,1,6 pogotovo,prijevara,u smislu puno pleha,ni za šta.

dobro mislis...
Cruze obara rekorde po prodaji svuda ...gotovo u svakoj zemlji
izgleda da ne valja....:)

johny5
09.02.2011., 17:42
dobro mislis...

New Chevrolet Sold Every 7.4 Seconds in 2010
2011-01-18
* 4.26 million vehicles sold in more than 130 countries
* Strong fourth quarter with more than 1.14 million sales
* “BRIC” markets account for one-third of sales
* U.S. market delivers 16-percent sales growth
* Global Cruze sales reach half-million mark :top:

polki
09.02.2011., 18:00
dobro mislis...

Iz ovoga ne slijedi,da tko je kupio,nije se zajebo..Stvarno mi se po dizajnu sviđa cruze,stvarno sam išao iza jednog koji se mučio sa preticanjem,pratim ovu temu,bez neke želje da kupim cruze,čak šta više,liječim frustracije,što, trenutno ne mogu.

cruze_r
09.02.2011., 18:09
Iz ovoga ne slijedi,da tko je kupio,nije se zajebo..Stvarno mi se po dizajnu sviđa cruze,stvarno sam išao iza jednog koji se mučio sa preticanjem,pratim ovu temu,bez neke želje da kupim cruze,čak šta više,liječim frustracije,što, trenutno ne mogu.

Znam ali vidis u gornjem postu....koliko ih je prodato
ajde neka se zajebe milon ljudi...aj dva miliona...ali prodaja se nastavlja nesmanjenom zestinom...
a taj koji se mucio sa preticanjem,mozda je vozac los,mozda covek ne zna kako preteci...
ako iole imas neke mogucnosti,nekog koga znas od drugara koji ima Cruza,sedni malo za volan...provozaj malo ...pa i 1.6(ja ga imam:)) videces zasto se proda svake 7.4 sekunde(ovo je dobro,nisam znao dosad:top: bravo za info @johny5)

polki
09.02.2011., 18:23
Znam ali vidis u gornjem postu....koliko ih je prodato
ajde neka se zajebe milon ljudi...aj dva miliona...ali prodaja se nastavlja nesmanjenom zestinom...
a taj koji se mucio sa preticanjem,mozda je vozac los,mozda covek ne zna kako preteci...
ako iole imas neke mogucnosti,nekog koga znas od drugara koji ima Cruza,sedni malo za volan...provozaj malo ...pa i 1.6(ja ga imam:)) videces zasto se proda svake 7.4 sekunde(ovo je dobro,nisam znao dosad:top: bravo za info @johny5)

ja sam ljubitelj lade,one,pogotovo,klasik,2101-2107.Takvih je prodano oko 7,5 miliona,negdje oko 4 mjesta na svijetu,iza bube 20 miliona...Obožavam taj auto iz raznih razloga,čak trenutno pregovaram za jedan...tehnološki gledano,sa današnjeg,stanovišta,to je golo govno.Razlozi moje bezrezervne odanosti ladi su razni,od sretnog djetinjstva,pa nadalje...šta ko vidi u korejsko-američkom govnu,nek mu je sa srećom.

boki1010
09.02.2011., 18:28

Ne verujem da ce sa moje strane biti dosta postova. Prosto taj auto nemam i nemam o cemu pisati. Pitao sam sta me je zanimalo, ISKUSTVA ONIH KOJI ISTI AUTO VEC IMAJU.

Slatky
09.02.2011., 18:38
@Slatky
Koje si ono brisače stavio,koje su dužine i koliko kunića dođu?

Uzeo neke Lukas oko 60 kn zavisno o dužini 45 - 60 cm za probu i svaki put ih zaboravim isprobat sa vodom :D jednom probao na prazno i izgledaju skroz drugačije kad pređu preko šajbe.

tomccco
09.02.2011., 20:52
Hm, i dalje ostajem dužan kolegama forumašima slike novog auta, ali stvarno nikako da uhvatim vremena, kad dođem kući već je mrak. Netko je pitao za cruze 1.8. Dakle, ljudima mora biti jasno da ne postoji savršenstvo pa tako ni kod automobila. Radi se o tome (u ovom cjenovnom razredu) kome što odgovara jer se uvijek mora računati na određene kompromise. Tako je prije 2 mj dok sam birao auto u igri bio i fluence 1.6 kao i stara astra sedan 1.6. Odabrao sam cruze jer je sedan astra već duže na tržištu, a od fluenca mi je cruze bio dopadljiviji i nisam se vodio logikom da uzmem auto bez ''dječjih bolesti'' jer tko ima peh imat će ga i s provjerenim modelima. E sad...cruze je relativno velik iako spada u klasu produženih golfova. Iz izbora se vidi da sam se odlučio za benzinsku varijantu jer jednostavno smatram da je za mene isplativija, tj. da razliku za dizel ne bih nikada isplatio. Osim toga, nema nikakvih vibracija ili buke mada čast i dizelima novije generacije koji su dosta uglađeni. Kao vozač ima se dovoljno mjesta jer je podešavanje volana i sjedala izdašno, možda će se činiti neobičnim, ali unatoč tome, ja koji sam visok 183 najugodnije se osjećam dok se sjedalo nalazi u gotovo najnižem položaju, tada mi i volan leži u rukama kako treba. Ne znam, stvar navike. Može se činiti da otraga kada se prednja sjedala razvuku i nema toliko mjesta, ali upravo suprotno, mjesta ima. Ne treba očekivati čuda, ali ako noge zavučete pod prednje sjedalo može se i na stražnjoj klupi ugodno voziti, mada je ista prilično okomita i možda neki konkurenti tu nude više(nebitna stavka zaista, mjesta ima čisto ok). Plastika mi djeluje solidno, na nekim spojevima malo lošije odrađena ali zvukova nema nikakvih što bi trebao biti znak dobro odrađenog posla. Upotreba komandi je relativno intuitivna ali se na postavke definitivno treba naviknuti. Prednja sjedala su solidna, trendovski tvrđa. Na prednjoj tabli i na vratima nalazi se tkanina koja zaista stvara poseban ugođaj, ali oprez - smatram da oni koji imaju djecu mogu računati na to da će tkanina vrlo lako ''upijati'' masnoće ili možda čokoladu s dječjih ručica a i sama tkanina djeluje nekako tanašno. Primijetio sam i da cruze i npr fluence (koji sam isto tako gledao) s unutarnje strane bunkera nemaju ručkicu pomoću koje se izbjegava prljanje ruku prilikom zatvaranja bunkera, eto, očito se na tome štedilo i u chevroletu i u renaultu. Bunker je velik ukoliko ne treba poslužiti za prijevoz velikih stvari(veš mašina) jer u toj situaciji neće biti ništa od prijevoza iste. Koliko sam se vozio u cruzeu za ovjes sam uočio da je pomalo treskav, ali je u isto vrijeme i prilično udoban pa mi se to čini čudnom kombinacijom. U zavojima je, s druge strane solidan, ali pretjerivao nisam. Motor je 1.8 i ima 140 konja. Osobno me čak i nasmijavaju priče da je slab. Koncepti motora s turbinom i atmosferski motori potpuno su različiti pa je bezveze očekivati od atmosferca da poteže iz 2 ili 3 tisuće okretaja. Međutim, konji su konji i auto iznad 4 tisuće okretaja povuče kao lokomotiva što još i nisam često iskušavao jer sam prošao malo kilometara. Što se potrošnje tiče, raspitivao sam se prije kupnje posvuda(i čitao ovaj forum, hvala svima!) i bio sam svjestan da su benzinski motori u cruzu proglašavani rastrošnima. Međutim, cijena samog vozila i ono što ono u cijelosti nudi je prevagnulo za kupnju, a litra više ili manje, to je svejedno. Meni se potrošnja kreće blizu 8 litara (po boardu je još uvijek na 7,6) ali to je gotovo čista međugradska vožnja tako da sam uvjeren da bi auto po gradu trošio 10ak litara bez problema, i više ukoliko bi se radilo o čistoj gradskoj vožnji. Veliki plus cruzea je zaista atraktivan izgled i u konačnici komfor kojeg ima unatoč pojedinim ranije navedenim manama. S tim autom ni velike udaljenosti ne bi trebale predstavljati problem i jedva čekam godišnji da odem do mora(u travnju). Eto, nadam se da pomaže, ako nekoga zanimaju neki posebni detalji, rado ću odgovoriti za cruze 1.8 a slike postavim za vikend.

Slatky
09.02.2011., 20:59
Dok ne budu slike novog onda sendvić. GADNO

http://img.donanimhaber.com/upfiles/942365/67B01A41E8D74F44AC52F13FD936DE60.jpg

polki
09.02.2011., 21:18
Hm, i dalje ostajem dužan kolegama forumašima slike novog auta, ali stvarno nikako da uhvatim vremena, kad dođem kući već je mrak. Netko je pitao za cruze 1.8. Dakle, ljudima mora biti jasno da ne postoji savršenstvo pa tako ni kod automobila. Radi se o tome (u ovom cjenovnom razredu) kome što odgovara jer se uvijek mora računati na određene kompromise. Tako je prije 2 mj dok sam birao auto u igri bio i fluence 1.6 kao i stara astra sedan 1.6. Odabrao sam cruze jer je sedan astra već duže na tržištu, a od fluenca mi je cruze bio dopadljiviji i nisam se vodio logikom da uzmem auto bez ''dječjih bolesti'' jer tko ima peh imat će ga i s provjerenim modelima. E sad...cruze je relativno velik iako spada u klasu produženih golfova. Iz izbora se vidi da sam se odlučio za benzinsku varijantu jer jednostavno smatram da je za mene isplativija, tj. da razliku za dizel ne bih nikada isplatio. Osim toga, nema nikakvih vibracija ili buke mada čast i dizelima novije generacije koji su dosta uglađeni. Kao vozač ima se dovoljno mjesta jer je podešavanje volana i sjedala izdašno, možda će se činiti neobičnim, ali unatoč tome, ja koji sam visok 183 najugodnije se osjećam dok se sjedalo nalazi u gotovo najnižem položaju, tada mi i volan leži u rukama kako treba. Ne znam, stvar navike. Može se činiti da otraga kada se prednja sjedala razvuku i nema toliko mjesta, ali upravo suprotno, mjesta ima. Ne treba očekivati čuda, ali ako noge zavučete pod prednje sjedalo može se i na stražnjoj klupi ugodno voziti, mada je ista prilično okomita i možda neki konkurenti tu nude više(nebitna stavka zaista, mjesta ima čisto ok). Plastika mi djeluje solidno, na nekim spojevima malo lošije odrađena ali zvukova nema nikakvih što bi trebao biti znak dobro odrađenog posla. Upotreba komandi je relativno intuitivna ali se na postavke definitivno treba naviknuti. Prednja sjedala su solidna, trendovski tvrđa. Na prednjoj tabli i na vratima nalazi se tkanina koja zaista stvara poseban ugođaj, ali oprez - smatram da oni koji imaju djecu mogu računati na to da će tkanina vrlo lako ''upijati'' masnoće ili možda čokoladu s dječjih ručica a i sama tkanina djeluje nekako tanašno. Primijetio sam i da cruze i npr fluence (koji sam isto tako gledao) s unutarnje strane bunkera nemaju ručkicu pomoću koje se izbjegava prljanje ruku prilikom zatvaranja bunkera, eto, očito se na tome štedilo i u chevroletu i u renaultu. Bunker je velik ukoliko ne treba poslužiti za prijevoz velikih stvari(veš mašina) jer u toj situaciji neće biti ništa od prijevoza iste. Koliko sam se vozio u cruzeu za ovjes sam uočio da je pomalo treskav, ali je u isto vrijeme i prilično udoban pa mi se to čini čudnom kombinacijom. U zavojima je, s druge strane solidan, ali pretjerivao nisam. Motor je 1.8 i ima 140 konja. Osobno me čak i nasmijavaju priče da je slab. Koncepti motora s turbinom i atmosferski motori potpuno su različiti pa je bezveze očekivati od atmosferca da poteže iz 2 ili 3 tisuće okretaja. Međutim, konji su konji i auto iznad 4 tisuće okretaja povuče kao lokomotiva što još i nisam često iskušavao jer sam prošao malo kilometara. Što se potrošnje tiče, raspitivao sam se prije kupnje posvuda(i čitao ovaj forum, hvala svima!) i bio sam svjestan da su benzinski motori u cruzu proglašavani rastrošnima. Međutim, cijena samog vozila i ono što ono u cijelosti nudi je prevagnulo za kupnju, a litra više ili manje, to je svejedno. Meni se potrošnja kreće blizu 8 litara (po boardu je još uvijek na 7,6) ali to je gotovo čista međugradska vožnja tako da sam uvjeren da bi auto po gradu trošio 10ak litara bez problema, i više ukoliko bi se radilo o čistoj gradskoj vožnji. Veliki plus cruzea je zaista atraktivan izgled i u konačnici komfor kojeg ima unatoč pojedinim ranije navedenim manama. S tim autom ni velike udaljenosti ne bi trebale predstavljati problem i jedva čekam godišnji da odem do mora(u travnju). Eto, nadam se da pomaže, ako nekoga zanimaju neki posebni detalji, rado ću odgovoriti za cruze 1.8 a slike postavim za vikend.

Nije ništa crno-bijelo,lijepo si ovo napisao.

polki
09.02.2011., 21:21
Dok ne budu slike novog onda sendvić. GADNO

http://img.donanimhaber.com/upfiles/942365/67B01A41E8D74F44AC52F13FD936DE60.jpg

možda baš nije bitak ovih slika,ali sada gledajući,shvatio sam da nema ni bočnu lajsnu.

abastal
09.02.2011., 21:44
......evo nema CRUZA......al možda neka malo veća posjeta Duck-designu pripomogne da se Duc baci i na Cruza..........

inače ima se šta za pogledat.....svaka čast Duc.........

http://www.duck-design.com/cartoon-cars-gallery/chevrolet

Wlaad
09.02.2011., 23:00
@tomccco i @verita and others,

Hvala na iscrpnim komentarima.
Sutra prepodne imam zakazanu voznju za Cruza. Sigurno ce biti nekih dodatnih pitanja i dilema te mozete ocekivati jos po koji post sa pitanjima sa moje strane.

Veliki pozdrav!

tomtraubert
10.02.2011., 06:23
jutro svima

Nakon cca 5 mjeseci evo malo dojmova. Auto leži na cesti odlično, tko je prošao zavojite ceste Zagorja (koje su rađene za tomu vinkovića :) ) zna kada je potrebno imati dobar auto za brze i nagle zavoje pune blata i vode.

Na autocesti se ponaša odlično, volan je precizan, mjenjač precizan također. Malo mu treba više za ubrzanje ali ionako auto nije za probijanje zvučnog zida. Kada se popne na 160 ide ko nož kroz putar :D Kombinirana potrošnja (većinom grad) se kreće oko 9 litara, s tim da na autocesti pada na 6-7. Za duge staze (do Vinkovaca) je odličan, komfor je dobar i zvučna izolacija je za pohvalu. Ako je nekome ikakvo mjerilo, na 150 na sat možeš slušati glazbu i istovremeno pričati.
Po gradu je malo trom za semafore, stani kreni, ali ništa preloše, nitko mi još nije trubio. Parking je ok, parkirni senzori su dosta precizni i pouzdani. Gradska potrošnja je mana, ali kao što su svi već spomenuli, to je nešto na što računaš kada ga kupuješ.
Međugradska vožnja je gušt, ne možeš visiti svakom na guzici i pretjecati kao nezdrav, ali za pretjecanja u normalnim uvjetima je sve ok (drugim riječima, nije za tinejđere koji pucaju od viška hormona :D - izbjegavati škare na cesti).

Komande su na mjestu, mada traže navikavanje, jer kad promjeniš auto, ruka automatski ide na mjesto gdje je u prošlom autu bio prekidač :)
Meni osobno fali više prostora za lijevu nogu, već je to spomenuto, tako da ljudi sa stopalom 45 kao ja, očekujte zapinjanja za papučicu kvačila :mig: ali vježba sve popravi. I da, u gepeku fali ručica za zatvaranje. Mjesta za prijevoz ima na pretek, ali nije za prevoziti kištru banki na selo. Za to ćete morati unajmiti kombi :rofl: Plastika standardna za aute do 100tis kn, ništa bolja ništa lošija. Pretinac ispred šajbe odlično rješenje za sitnice, naslon za ruku meni super jer imam 185 cm i duge ruke. Grijanje radi u roku par minuta (na -10C), nemam zamjerke. Meni se ne pali automatski klima kad stavim puhanje na šajbu tako da je ta mana popravljena.

Zaključak, obiteljska limuzina, izuzetno udobna, za sigurnu i udobnu vožnju. Za te novce, odlična kupnja.

boki1010
10.02.2011., 08:26

Hvala puno!

bravo2008all
10.02.2011., 09:17
1) Potrošnja? Zaboravi na 6.2 l, to je smiješno... prije od 7 do 9 l.

2) Izolacija? Vozio sam dizela 2.0 210, stvarno su super to napravili... do 160, 170 nema neke pretjerane buke, ali opet, to je dizel

3) Karoserija, tu je veliki plus focusu

4) Unitrašnjost ima plastike dosta, nije neke pretjerano vrhunske izrade, ali sasvim solidno za tu cijenu

Focus ima daleko bolje podvozje, sigurniji motor.. ali i cruze ima svojih prednosti

Vozio sam oba.

1. Potrošnju novog cruzea ne znamo još. Ovaj stari je tu: od 6 do 11.

2. Buka je na istoj razini otprilike.

3. karoserije, ako misliš na focus hatchback, su različite, pa i nisu usporedive, ali dao bi fokusu prednost.

4. Plastike ima, ali evo u 21 mjesec ova u cruzeu nije pohabana, čak ni straga gdje vladaju djeca od 5 i 7 godina

Dodao bih još, jer sam bio u sličnoj nedoumici, Cruze LS+ u istom cjenovnom razredu odgovara vjerojatno, a sigurno si bolje provjerio, slabije opremljenom Focusu. Bar je tako bilo 2009. godine.

Wlaad
10.02.2011., 09:47
Vozio sam oba.

1. Potrošnju novog cruzea ne znamo još. Ovaj stari je tu: od 6 do 11.

2. Buka je na istoj razini otprilike.

3. karoserije, ako misliš na focus hatchback, su različite, pa i nisu usporedive, ali dao bi fokusu prednost.

4. Plastike ima, ali evo u 21 mjesec ova u cruzeu nije pohabana, čak ni straga gdje vladaju djeca od 5 i 7 godina

Dodao bih još, jer sam bio u sličnoj nedoumici, Cruze LS+ u istom cjenovnom razredu odgovara vjerojatno, a sigurno si bolje provjerio, slabije opremljenom Focusu. Bar je tako bilo 2009. godine.

Hvala na komentaru.
Jedno pitanje za tebe obzirom da imas decu, kao i ja.
Kako se Cruze ponaša kada se spakujete i krenete na neki duži put, dakle pun prtljažnik stvari i vas četvoro? Ja bih uzeo verziju 1.6, 125ks.

Goddess X
10.02.2011., 12:57
@Godessx
Držanje auta ovisi o puno toga a prije svega sa kojima te gumama frajer provozao. Pitam jer serijske na i30 su ne koma, nego za zatvorsku kaznu!!

Nije me provozao nikakav frajer, vozila sam sama :p. i20 i i30 su novi službeni auti u firmi u kojoj radim (između ostalih, jačih vozila za dulja putovanja).

Ovo što sam ja iskusila, a mislim da prilično brzo i dobro "osjetim" auto :D, nema veze s gumama. Riječ je o ovjesu/podvozju, ima naglašenu predupravljivost. Doduše, ovo je bila karavan verzija...

Niti su origigi gume od Cruza nešto, niti su Sava Eskimo koje trenutno imam dobre na suhoj podlozi - tako da to (proklizavanje) zanemari. Cruze drži cestu prvenstveno zbog dobrog ovjesa (generacija nove Astre). Mislim da je i njegova isturena i masivna (teška) gubica tu odigrala ulogu.

i30 je nekako "manji" sprijeda, to se vidi izvana i osjeti iznutra. Općenito je drugačije forme, uži je i viši od Cruza i to, po meni, utječe na stabilnost pri većim brzinama... Iako je baš lijep!

Međuosovinski razmak: Cruze 2685 mm, i30 2650 mm.

Goddess X
10.02.2011., 13:01
Nakon cca 5 mjeseci evo malo dojmova. Auto leži na cesti odlično, tko je prošao zavojite ceste Zagorja (koje su rađene za tomu vinkovića :) ) zna kada je potrebno imati dobar auto za brze i nagle zavoje pune blata i vode.

Na autocesti se ponaša odlično, volan je precizan, mjenjač precizan također. Malo mu treba više za ubrzanje ali ionako auto nije za probijanje zvučnog zida. Kada se popne na 160 ide ko nož kroz putar :D Zaključak, obiteljska limuzina, izuzetno udobna, za sigurnu i udobnu vožnju. Za te novce, odlična kupnja.

Potpisujem, osobito ovo boldano. Koji je to motor u pitanju (da se ne vraćam tražiti po forumu)?

tomtraubert
10.02.2011., 14:02
Potpisujem, osobito ovo boldano. Koji je to motor u pitanju (da se ne vraćam tražiti po forumu)?

To je više puta popljuvani 1,6 benzinac 113 KS. U biti sam se iznenadio kako dobro drži zavoje, s obzirom na masu, i koliko je lak za manevriranje po uskim pribrdskim cestama. A k tome, udoban je.

polki
10.02.2011., 14:11
[QUOTE=tomtraubert;31665644]
Malo mu treba više za ubrzanje

polki
10.02.2011., 14:15

Lijep je na cesti...dakle,za smirene ljude...samo zlobnici bi ubacili...dosadan.

Torpedo74
10.02.2011., 15:34
jutro svima

Na autocesti se ponaša odlično, volan je precizan, mjenjač precizan također. Malo mu treba više za ubrzanje ali ionako auto nije za probijanje zvučnog zida. Kada se popne na 160 ide ko nož kroz putar :D Kombinirana potrošnja (većinom grad) se kreće oko 9 litara, s tim da na autocesti pada na 6-7. Za duge staze (do Vinkovaca) je odličan, komfor je dobar i zvučna izolacija je za pohvalu. Ako je nekome ikakvo mjerilo, na 150 na sat možeš slušati glazbu i istovremeno pričati.
Po gradu je malo trom za semafore, stani kreni, ali ništa preloše, nitko mi još nije trubio. Parking je ok, parkirni senzori su dosta precizni i pouzdani. Gradska potrošnja je mana, ali kao što su svi već spomenuli, to je nešto na što računaš kada ga kupuješ.
Međugradska vožnja je gušt, ne možeš visiti svakom na guzici i pretjecati kao nezdrav, ali za pretjecanja u normalnim uvjetima je sve ok (drugim riječima, nije za tinejđere koji pucaju od viška hormona :D - izbjegavati škare na cesti).

Komande su na mjestu, mada traže navikavanje, jer kad promjeniš auto, ruka automatski ide na mjesto gdje je u prošlom autu bio prekidač :)
Meni osobno fali više prostora za lijevu nogu, već je to spomenuto, tako da ljudi sa stopalom 45 kao ja, očekujte zapinjanja za papučicu kvačila :mig: ali vježba sve popravi. I da, u gepeku fali ručica za zatvaranje. Mjesta za prijevoz ima na pretek, ali nije za prevoziti kištru banki na selo. Za to ćete morati unajmiti kombi :rofl: Plastika standardna za aute do 100tis kn, ništa bolja ništa lošija. Pretinac ispred šajbe odlično rješenje za sitnice, naslon za ruku meni super jer imam 185 cm i duge ruke. Grijanje radi u roku par minuta (na -10C), nemam zamjerke. Meni se ne pali automatski klima kad stavim puhanje na šajbu tako da je ta mana popravljena.

Zaključak, obiteljska limuzina, izuzetno udobna, za sigurnu i udobnu vožnju. Za te novce, odlična kupnja.

Kako ti se ne pali?
Na svima se pali ili si to nekako riješio??

fsquad
10.02.2011., 17:02
eto,uplatio sam dio love i sutra idem u banku da dio kredita odobre,iduci tjedan postajem i ja ponosi vlasnik cruza 1.6 122 ks (124 ks je greška na njihovoj stranici-danas sam pitao) ,uzeo sam crni metalik,znam da ću plakati kada ga neka kretenčina na parkingu udari sa vratima od škode favorit ,ali je stvarno prekrasan i atraktivan u crnoj boji.

cijena :)...LS + oprema, 104501 kn sa frendovskim popustom :).

javim se sa dojmovima uskoro

bravo2008all
10.02.2011., 18:15
Hvala na komentaru.
Jedno pitanje za tebe obzirom da imas decu, kao i ja.
Kako se Cruze ponaša kada se spakujete i krenete na neki duži put, dakle pun prtljažnik stvari i vas četvoro? Ja bih uzeo verziju 1.6, 125ks.

Ne znam koji auto imaš, ali meni je poslije fiat brava, ovaj prtljažnik bio kao bunar bez dna. Prvi put smo 2009. išli na more, a da oko nas sve nije bilo puno stvari. Stala su i preklopna kolica i krevet na rasklapanje i stvari za deset dana ljetovanja u apartmanu. Malo je glupo na ovoj verziji riješen nosač vrata prljažnika pa zauzima puno mjesta i ništa mu nesmije biti na putu kada se zatvara, ali pažljivim slaganjem stvari se to riješi. Isofixi dobro drže dječja sjedala i sjedalice se ne miču i ne ljuljaju tako da djeca čvrsto sjede. Možeš im i spriječiti otvaranje vrata i otvaranje prozora.
Na snazi nisam osjetio ništa bitno. Inače, s četiri odrasle osobe sam se od Masleničkog mosta do tunela Sveti Rok popeo bez problema sa 130. Ovaj 122KS je još jači pa bi to trebalo biti bolje.
Treba na vrijeme mjenjati brzine i tada se neki gubici snage ne osjete. Trom je do 2000 okretaja.

tomtraubert
10.02.2011., 19:53
Kako ti se ne pali?
Na svima se pali ili si to nekako riješio??

Nisam ništa naknadno dirao. Od prvog dana je tako. Ne znam u čemu je kvaka.

tomtraubert
10.02.2011., 19:55

Čekaj da odrasteš, pa ti se promjene životni prioriteti :mig:

SrdjanM
10.02.2011., 19:57

Mene dizel zadovoljava, Goddess X ispravi me ako grešim mada je tvoj veći.

polki
10.02.2011., 20:01
Mene dizel zadovoljava, Goddess X ispravi me ako grešim mada je tvoj veći.

1,6-benzin.

SrdjanM
10.02.2011., 20:39
1,6-benzin.

Razlika u ceni 1.6 i 2.0 ls+ je zanemarljiva

JokaG
10.02.2011., 20:53
Razlika u ceni 1.6 i 2.0 ls+ je zanemarljiva

Razlika je oko 30000 kn što nije malo.

verita
11.02.2011., 07:45

upali auto u leru, otvori vrata i pazljivo slusaj, upali puhalicu i namjesti na grijanje sajbe, nece ti se upalit indikator klime ali ces cut promjenu na zvuku motora. osim ako to nisu promijenili na novom modelu

maki-sa
11.02.2011., 09:57

Kvaka je u tome sto je na niskim temperaturama (ispod 2C ili 5C, nisam siguran) nepali klima tj kompresor cak i ako je upalis na pahuljicu. U stvari upali se ali nesto malo zavrti pa stane odmah. Vidjeces kad bude toplije da ces osjetiti svjez zrak kad je puhanje na sajbu cak i kad je klima iskljucena.

JumpingJack
11.02.2011., 11:28
Kvaka je u tome sto je na niskim temperaturama (ispod 2C ili 5C, nisam siguran) nepali klima tj kompresor cak i ako je upalis na pahuljicu. U stvari upali se ali nesto malo zavrti pa stane odmah. Vidjeces kad bude toplije da ces osjetiti svjez zrak kad je puhanje na sajbu cak i kad je klima iskljucena.

Garant je to u pitanju, klima bi trebala da radi (kompresor) do 0C ali sam provalio da je kod mene upalio i na -1 ali to moze biti kasnjenje prikaza na display-u.

Temperatura na display-u se ne osvezava tako cesto, tj zavisno od brzine kretanja, ako je sporije, tj ispod 50-60 onda je valjda na 5min... ako je preko 100 30s ... nisam 100% siguran za vrednosti ali tako radi.

Osim po zvuku motora, po ovim temeperaturama nema sanse da primeti dal je upaljena bar dok se ne navikne na auto.

Jos jedna stvar, rucica za zatvaranje prtljaznika u principu nije ni potrebna. Ona je uglavnom prisutna kod automobilima sa gasnim amortizerima jer se znatno teze zatvaraju pa je potrebno povuci. Kurz ima onaj budjavi sistem sa sipkama koje udaraju u torbe ali nema nikakvog otpora prilikom zatvaranja i obratite paznju da je BRAVA OBLOZENA PLASTIKOM, i upravo za to se povuce , bar ja to uvek koristim i NIKADA nisam isprljao ruke. Ne samo a kruzu vec i drugim automobilima sa istim sistemom.

poz

JumpingJack
11.02.2011., 11:36
...quoted from GM bulletin PI 0233:

...If the vehicle is driven at:
25-40 km/h (15-25 mph), , the display will update after 5 minutes.
41-60 km/h (26-37 mph) , the display will update after 2 min 30 sec.
61-100 km/h (38-62 mph) , the display will update after 1 minute.
Once the first temperature update begins, the outside temperature display is refreshed every 2 seconds.

Important: The outside temperature display will update immediately if the vehicle is turned off for more than 200 minutes or if the sensed outside temperature is below the value when the ignition was previously turned off.

maki-sa
11.02.2011., 12:56
Garant je to u pitanju, klima bi trebala da radi (kompresor) do 0C ali sam provalio da je kod mene upalio i na -1 ali to moze biti kasnjenje prikaza na display-u.

Temperatura na display-u se ne osvezava tako cesto, tj zavisno od brzine kretanja, ako je sporije, tj ispod 50-60 onda je valjda na 5min... ako je preko 100 30s ... nisam 100% siguran za vrednosti ali tako radi.

Osim po zvuku motora, po ovim temeperaturama nema sanse da primeti dal je upaljena bar dok se ne navikne na auto.

Jos jedna stvar, rucica za zatvaranje prtljaznika u principu nije ni potrebna. Ona je uglavnom prisutna kod automobilima sa gasnim amortizerima jer se znatno teze zatvaraju pa je potrebno povuci. Kurz ima onaj budjavi sistem sa sipkama koje udaraju u torbe ali nema nikakvog otpora prilikom zatvaranja i obratite paznju da je BRAVA OBLOZENA PLASTIKOM, i upravo za to se povuce , bar ja to uvek koristim i NIKADA nisam isprljao ruke. Ne samo a kruzu vec i drugim automobilima sa istim sistemom.

poz

Upali kompresor i na temp ispod nule ali upali se mozda na pola minute pa ugasi i opet tako, uglavnom neradi konstantno. Temperatura na display-u je jedno idiotsko rjesenje, vidio sam i ja ova pojasnjenja sa GM Bulletin i ovog inzenjera koji je ovo sranje skontao treba za m... objesiti. Jeste da se promijeni za 5 min na brzini oko 50km/h ali kad u cugu tako vozis medjutim kad ides od semafora do semafora i smanjujes brzinu ili stajes ono stoji kako stoji, ovih dana ujutro -6 po danu 12C meni povazdan stoji -6.
Na chevroletcruzeforum.com vidim da je jedan kolega sa Cruzom iz Australije to rijesio da software upgradeom, ja juce posaljem mail u Chevrolet Southeast Europe centralu u Madjarskoj sa upitom za ovo i danas mi odgovorise da se obratim ovlastenom servisu a oni ce poslati upit u njihovu tehnicku sluzbu, medjutim ovi u ovlastenom.....no comment.

tomtraubert
11.02.2011., 17:51

ocke, provjeriti ću. nisam obraćao pažnju na to do sada, gledao sam isključivo indikator na prekidaču, a on se nije palio.

SrdjanM
11.02.2011., 18:31
ocke, provjeriti ću. nisam obraćao pažnju na to do sada, gledao sam isključivo indikator na prekidaču, a on se nije palio.

Klima se pali pri duvanju u vetrobran iznad određene spoljne temperature ali se indikator klime nikada ne pali. I dobro je što pali klimu jer brzo odmagli.

Bekantan
11.02.2011., 19:29
Klima se pali pri duvanju u vetrobran iznad određene spoljne temperature ali se indikator klime nikada ne pali. I dobro je što pali klimu jer brzo odmagli.

Kako noga?:D
Jeli kod nas moguće kupiti cruze sa crnom unutrašnjošću kao u prilogu
http://www.youtube.com/watch?v=J1xKuJkrXT4&feature=related

ono za nogu mi javi preko p.m. da ne opterećujemo nervozne cruzoljubce:mig:

JumpingJack
11.02.2011., 19:36
Upali kompresor i na temp ispod nule ali upali se mozda na pola minute pa ugasi i opet tako, uglavnom neradi konstantno. Temperatura na display-u je jedno idiotsko rjesenje, vidio sam i ja ova pojasnjenja sa GM Bulletin i ovog inzenjera koji je ovo sranje skontao treba za m... objesiti. Jeste da se promijeni za 5 min na brzini oko 50km/h ali kad u cugu tako vozis medjutim kad ides od semafora do semafora i smanjujes brzinu ili stajes ono stoji kako stoji, ovih dana ujutro -6 po danu 12C meni povazdan stoji -6.
Na chevroletcruzeforum.com vidim da je jedan kolega sa Cruzom iz Australije to rijesio da software upgradeom, ja juce posaljem mail u Chevrolet Southeast Europe centralu u Madjarskoj sa upitom za ovo i danas mi odgovorise da se obratim ovlastenom servisu a oni ce poslati upit u njihovu tehnicku sluzbu, medjutim ovi u ovlastenom.....no comment.

Klima se 100% uopste ne pali na nizim temperaturama, to je neka vrsta zastite kompresora i sam sam proverio to kada je bilo -5 i nize nije se ni na sekund palio, i to na svakom automobilu koji sam imao sa klimom. Jos jedna stvar koja je to kod cele postavke idiotska je dok je hladan motor on ga optereti jos i klimom, mogli su bar da nameste da se malo zagreje pre nego upali, a u ranijim uputsvtima je uvek bilo ne palite odma kompresor, cekajte da se malo zagreje motor, tj da ulje krene da podmazuje. (1 minut)

Za tajmer, verovatno postoji neki razlog, meni to ne smeta toliko bar sada kada znam kako funkcionise. I ja imam takve slucajeve u svom poslu, jedno resis drugde napravis sranje, pa moras da se pomiris sa necim jer ne moze sve, tj moze ali povecava troskove, pa sve u krug.

Isto mu dodje i taj menjac, realno gledano, inzenjer je ogranicen prvenstveno prostorom a opste je poznato da i na agregatu od 1hp moze da napravi neogranicenu snagu kao i obrtni moment, ali toliki zupcanici nebi stali pod haubu :) a i sto je veci menjac, tezi je pa se tu kako dodaje tako i oduzima snaga, vecita kompenzacija.

ONi su tu ipak verovatno gledali da izvuku neke performanse, za neku potrsonju i baz zato imas 4 brzine za 0-80kmh.... i jednu brzinu (5-tu) da mozes da postignes 180 sa najvecim gubitkom snage i najvecom potrsonjom a jos i otpor vetra... tu vec nikoga nije briga za potrosnju, ipak je 120kmh limit po zakonu.

Mozda je taj novi dizel, koji valjda ima 6 brzina, fizicki malo manji pa je imalo mesta i za takav menjac, u to se vec ne razumem ipak sam programer po struci a masinstvo sam davno napustio. Ono sto sam cuo za taj novi je da ima dve bregaste u odnsu na prethodni (od 150hp)

Nego evo jedne zanimljive stvari, nema u uputstvu a malo debilno reseno... Imam sincica 9meseci sada, i juce na parkingu dok smo cekali mamu da bi ga smirio stavio sam ga u krilo... i naravno pocelo je igranje.... i dete provali kako rade brisaci ali ne samo to vec i meni otkrije da kada:

povuces prema sebi rucicu (da prsne) pa tako povuceno spustis na dole obrise dva puta vodu sa stakla, dok konvencionalnim putem kada samo povuce brisaci jedanput predju.

To me oduvek izludjivalo jer na drugim autima je uvek 2x prolazio brisac a ovde sam morao rucno da upalim jos jedanput tek kada zavrsi jer jedan prolaz je nista.

poz

SrdjanM
11.02.2011., 19:45
Klima se 100% uopste ne pali na nizim temperaturama, to je neka vrsta zastite kompresora i sam sam proverio to kada je bilo -5 i nize nije se ni na sekund palio, i to na svakom automobilu koji sam imao sa klimom. Jos jedna stvar koja je to kod cele postavke idiotska je dok je hladan motor on ga optereti jos i klimom, mogli su bar da nameste da se malo zagreje pre nego upali, a u ranijim uputsvtima je uvek bilo ne palite odma kompresor, cekajte da se malo zagreje motor, tj da ulje krene da podmazuje. (1 minut)

Za tajmer, verovatno postoji neki razlog, meni to ne smeta toliko bar sada kada znam kako funkcionise. I ja imam takve slucajeve u svom poslu, jedno resis drugde napravis sranje, pa moras da se pomiris sa necim jer ne moze sve, tj moze ali povecava troskove, pa sve u krug.

Isto mu dodje i taj menjac, realno gledano, inzenjer je ogranicen prvenstveno prostorom a opste je poznato da i na agregatu od 1hp moze da napravi neogranicenu snagu kao i obrtni moment, ali toliki zupcanici nebi stali pod haubu :) a i sto je veci menjac, tezi je pa se tu kako dodaje tako i oduzima snaga, vecita kompenzacija.

ONi su tu ipak verovatno gledali da izvuku neke performanse, za neku potrsonju i baz zato imas 4 brzine za 0-80kmh.... i jednu brzinu (5-tu) da mozes da postignes 180 sa najvecim gubitkom snage i najvecom potrsonjom a jos i otpor vetra... tu vec nikoga nije briga za potrosnju, ipak je 120kmh limit po zakonu.

Mozda je taj novi dizel, koji valjda ima 6 brzina, fizicki malo manji pa je imalo mesta i za takav menjac, u to se vec ne razumem ipak sam programer po struci a masinstvo sam davno napustio. Ono sto sam cuo za taj novi je da ima dve bregaste u odnsu na prethodni (od 150hp)

Nego evo jedne zanimljive stvari, nema u uputstvu a malo debilno reseno... Imam sincica 9meseci sada, i juce na parkingu dok smo cekali mamu da bi ga smirio stavio sam ga u krilo... i naravno pocelo je igranje.... i dete provali kako rade brisaci ali ne samo to vec i meni otkrije da kada:

povuces prema sebi rucicu (da prsne) pa tako povuceno spustis na dole obrise dva puta vodu sa stakla, dok konvencionalnim putem kada samo povuce brisaci jedanput predju.

To me oduvek izludjivalo jer na drugim autima je uvek 2x prolazio brisac a ovde sam morao rucno da upalim jos jedanput tek kada zavrsi jer jedan prolaz je nista.

poz

Pozdrav kolega. Svaki put kad povučeš na dole on prelazi brisačima bez prskanja i što ga duže zadržiš on će više puta da pređe brisačima. Veoma zgodno i stalno upotrebljavam.

Ako kratko špricaš prođe jednom, što duže špricaš više puta briše nakon otpuštanja ručice.

SrdjanM
11.02.2011., 19:50
Kako noga?:D
Jeli kod nas moguće kupiti cruze sa crnom unutrašnjošću kao u prilogu
http://www.youtube.com/watch?v=J1xKuJkrXT4&feature=related

ono za nogu mi javi preko p.m. da ne opterećujemo nervozne cruzoljubce:mig:

Januara sam svraćao u servis i salon i tom prilikom popričao sa prodavcem koji je kao neki predstavnik i nešto bitno u Chevy prodaji i rekao mi je da se ne očekuje ove godine serija sa drugom (osim već viđenom) bojom unutrašnjosti u Srbiji u 2011. :confused:

Hvala na pitanju. Nisam dobro. :(

Bekantan
11.02.2011., 20:07
Januara sam svraćao u servis i salon i tom prilikom popričao sa prodavcem koji je kao neki predstavnik i nešto bitno u Chevy prodaji i rekao mi je da se ne očekuje ove godine serija sa drugom (osim već viđenom) bojom unutrašnjosti u Srbiji u 2011. :confused:

onda valjda neće ni u HR i to mi je jedina stvar koja mi se ne sviđa i dok ne dođe crni neću ga kupiti :flop:

JumpingJack
11.02.2011., 20:56
Pozdrav kolega. Svaki put kad povučeš na dole on prelazi brisačima bez prskanja i što ga duže zadržiš on će više puta da pređe brisačima. Veoma zgodno i stalno upotrebljavam.

Ako kratko špricaš prođe jednom, što duže špricaš više puta briše nakon otpuštanja ručice.

za to sam znao, i spominjao sam to vec pa smo dosli do konstatacije da ako duze drzis prskanje on vise puta obrise, ali to je bas PUNO VISE. Meni obicno treba malo da prsnem, jer ukupno 6 mlaznica bas zaliju :)

Ovo je finta da dok prskas, tj drzis rucicu k sebi, istovremeno je spustis na dole... rezultat je manje prskas a dva puta obrise ;)

Klinac dok se igrao je prsnuo kratko a obrisao dva puta, pa me zainteresovalo kako je uspeo ali nisam hteo previse da prskam jer je opran auto, tako da nisam puno testirao :)

poz

RonTeo
11.02.2011., 21:57

Zavisi sta se smatra bojom unutrasnjosi..Video sam vec nekoliko koji umesto one sive plastike sada imaju crnu, naravno i volan je crn, samo su ostali oni kao dekorativni dodaci na kokpitu i na vratima u onoj staroj svetlo sivoj boji. Ista stvar je i sa bojom sedista, ono sto je bilo sivo sad je crno. Imam i slike samo su lose ispale posto je auto bio napolju prednjim delom prema suncu tako da se ne moze dobro videti.
Zelim sto brzi oporavak i zao mi je sto to sporo ide.

InterMezzo
12.02.2011., 01:08
Auto koji u zemlji iz koje potjece ne dobiva dobre kritike! Chevroleti su koma, bili i ostali, nista se tu nije promijenilo.

JumpingJack
12.02.2011., 01:27
Auto koji u zemlji iz koje potjece ne dobiva dobre kritike! Chevroleti su koma, bili i ostali, nista se tu nije promijenilo.

Da znas da si upravu. Ona kanta Camaro, koga to interesuje, krsina ne moze iz mesta da se pomeri a dizajn je tek bulja!

Pogledaj ovo, samo tako nesto lose moze iz chevy fabrike da izadje... AUTO umest da spali gume spalio kvacilo... ne znaju ni kvacilo da naprave, vidi samo lice vozaca kako zacudjeno gleda :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=bM3So0U1BMQ&feature=mfu_in_order&list=UL

Mada su dovoljno dobri za do posla i nazad kuci... rade posao!

poz

Torpedo74
12.02.2011., 07:54
Zavisi sta se smatra bojom unutrasnjosi..Video sam vec nekoliko koji umesto one sive plastike sada imaju crnu, naravno i volan je crn, samo su ostali oni kao dekorativni dodaci na kokpitu i na vratima u onoj staroj svetlo sivoj boji. Ista stvar je i sa bojom sedista, ono sto je bilo sivo sad je crno. Imam i slike samo su lose ispale posto je auto bio napolju prednjim delom prema suncu tako da se ne moze dobro videti.
Zelim sto brzi oporavak i zao mi je sto to sporo ide.

Vidio u Puli Cruze sa onim takozvanim body kit-om auto je plave boje s laganom spojlerima i niklovanim sitnicama,a unutra je crna plastika i dekorativni dodaci su u plavoj boji. Sve to dobro izgleda,ali ima jedna nebuloza jer se to može naručiti samo s 1.6 motorom dok s 1.8 ne može.:ne zna:

rijeka-23
12.02.2011., 13:50
sto se tice puhanja u sajbu pretpostavljam da se motor ne opterecuje punom snagom kao kad se klasicno upali tipkom.vjerojatno kao neki eco mod na vecini automobila.bas cu isprobati danas :D

dady81
12.02.2011., 14:11
Napokon i ja uplatio Cruza ,ipak nista od onog 2.0 163KS..uzeo 2.0 150 KS LT....sad slatko iscekivanje jos par dana.Pozdrav ekipi

021
12.02.2011., 18:03
Novi Cruze Eco

http://autos.yahoo.com/2011_chevrolet_cruze_eco/

isus69
12.02.2011., 19:47
Evo i mene nakon nekog vremena. Moj kruzi prošao jubilarnih 4 702 km za 5 mjeseci. I mogu reći da sam zadovoljan i nije mi žal kaj sam ga kupil. Problema nemam samo mi se opet javlja onaj code 95 iako sam već jednom bil u servisu.
Vozim uglavnom na posao i s posla (cca 7 km u oba smjera) bez nekih duljih putovanja i potrošnja mi je na 9,1 l. Moglo bi to i niže, al kaj je tu je. Kaj se tiče "tromosti" opće me ne smeta, vozil sam i tromije.
Kad sam kupoval auto gledal sam i Focusa, Fluence, Astra, Auris i još neke i da opet kupujem opet bi uzel Cruzea. Može neko reći da je Chevy loš auto al najbitnije je da sam JA zadovoljan s autom kaj je i slučaj.
Vidim da neki spominju nešto kao malo mjesta za lijevu nogu. Ja nosim cipele 48 i nisam primjetil nikakvih problema.
Jedino kaj me malo živcira je blesavo rješenje za ručno otvaranje gepeka. S tim da mi se na niskim temperaturama zmrzne i nemrem ga ručno otvoriti.
A Srdjanu mogu reći, samo tako dalje. Ne daj da te neki gelipteri zajebavaju.
Pozdrav svim Kruzoljupcima.

micko83
13.02.2011., 10:59
Pozdrav svima,

Bliži se proljeće, ajmo malo preporuke gdje nabaviti felge. Gume sam kupio u Furlanu u sloveniji ali felge 16" sa 5x105 imaju samo one crne. Jel zna neko gdje imaju malo više izbora po povoljnijoj cijeni. Inače iz zagreba sam pa sam mislio na neku okolicu...

MaliZeleni10
13.02.2011., 11:54
Isto u Sloveniji, po daleko nizim cijenama nego kod nas, plus povrat pdv-a.

Creativity
13.02.2011., 12:07
http://www.autogumeshop.com/

rijeka-23
13.02.2011., 14:06
ja sam vec udario 10000km za 4 mj:D

Yuta
13.02.2011., 15:05
Pozdrav svima,
Još tri meseca i moj cruz puni dve godine ( nepuno 20000km ).
Prošle godine sam komentarisao ozvučenja i hvalio svog cruza.
Hvala Bogu i sada je tako.
Za one kojima se po nekada upali neka lampica evo moga predloga. Naime pre par meseci mi se iz čista mira upalila akumulator crvena lampica.
Malo sam pročačkao i po drugim forumima i naravno uvek se nađe neko sa sličnim problemom koji je rešen tako ( pa i ja moju lampicu ) što se upali automobil i potom okrene ključem do kraja u desno. Tako se drži desetak sekundi i to mu dođe kao neki restart koji takve sitnice rešava pa i ja moju lampicu.
Bez bojazni jer neće zakrčati ili zaverglati a svakako je jednostavnije nego skidanje kleme akumulatora.
Inače u Vršcu ima oko 15-tak cruzeva, njih barem što ja znam četiri ima ugrađen autoplin i sve bezprekorno funkcioniše.
Ja takođe imam tu nameru pa ako neko ima iskustva sa plinom u cruzu volio bih čuti ista, posebno od ovih starijih forumaša koji su prošle godine već to uradili.

Torpedo74
13.02.2011., 16:41
Pozdrav svima,
Prošle godine sam komentarisao ozvučenja i hvalio svog cruza.
Hvala Bogu i sada je tako.
Za one kojima se po nekada upali neka lampica evo moga predloga. Naime pre par meseci mi se iz čista mira upalila akumulator crvena lampica.
Malo sam pročačkao i po drugim forumima i naravno uvek se nađe neko sa sličnim problemom koji je rešen tako ( pa i ja moju lampicu ) što se upali automobil i potom okrene ključem do kraja u desno. Tako se drži desetak sekundi i to mu dođe kao neki restart koji takve sitnice rešava pa i ja moju lampicu.
Bez bojazni jer neće zakrčati ili zaverglati a svakako je jednostavnije nego skidanje kleme akumulatora.
Inače u Vršcu ima oko 15-tak cruzeva, njih barem što ja znam četiri ima ugrađen autoplin i sve bezprekorno funkcioniše.
Ja takođe imam tu nameru pa ako neko ima iskustva sa plinom u cruzu volio bih čuti ista, posebno od ovih starijih forumaša koji su prošle godine već to uradili.

Razgovarao sam u vezi toga s jednim prijateljem koji radi u Chevrolet/Opel servisu i on kaže da neki Cruzevi imaju pojačane ventile i zadebljanja na usisnoj grani di dođu injektori za plin i u takav se može staviti,a u one koji to nemaju bolje ne jer znaju izgoriti ventili.

021
13.02.2011., 18:04
Yuta,
da li je tvoj Cruze benzinac ili dizelas ?
Kako stojis sa potrosnjom ?

damien666
13.02.2011., 18:40
Pozdrav svima,

Za kilometražu od 10 000 km godišnje,ja ne bih nikakav plin ugrađivao...:kava:

Yuta
13.02.2011., 19:22
Yuta,
da li je tvoj Cruze benzinac ili dizelas ?
Kako stojis sa potrosnjom ?

Moj cruze je 1,6 benzinac. Pratim ovaj forum od kako sam kupio auto a to je znači skoro dve godine.
Neko je na to fenomenalno odgovorio, zavisi kako voziš i mislim da je to najtačnije.
Ja smatram da nisam ni previše agresivan niti spor vozač
Moja vožnja se pretežno svodi na otvoreni put a potrošnja se kreće se od 7 do 8lit, po gradu mnogo manje vozim i tada je potrošnja od 10 do 12, ali treba uzeti u obzir da je Vršac mali tako da su i ture kratke.

Za damiena: imam daewoo nexiu na gas i nju pretežno koristim za po gradu tako da i njom godišnje pređem oko 10000. Ovih dana sam je oglasio pa računam plin u cruza čim dobijem pare za nexiu.

Torpedo, ovo za ventile nisam čuo, sada si me malo pokolebao, koji su to modeli sa ojačanim ventilima, znaš li nešto konkretnije.
Imam ovde odličnog servisera za plin i on je ugradio u sva četiri benzinca cruza ovde plin, idem sutra da vidim šta će mi on reći.
Pozdrav svima

tomccco
13.02.2011., 21:09
Pozdrav svima, uhvatio sam vremena i poslikao cruze tako da se vidi savjetnik za potrošnju i kit za krpanje gume, ali ne mogu komprimirati fotke, tj. office ih komprimira na 37kb, a ne smiju biti veće od 9,8kb:( Ima li netko savjet kako da ih još smanjim?

MaliZeleni10
13.02.2011., 21:16
Ne razumijem, zato bi ih komprimirao na 9,8 kb??

Po pravilima foruma slike ne smiju biti vece od 640 pixela po duzini, onda ih uploadas na neki slobodni host servis slika (npr imageshack.us) i samo linkove postas ovdje.

Za smanjivanje slika ja koristim IrfanView, vrlo jednostavan program, za 4-5 klikova misem smanjis sliku, besplatan je, skines ga i smanjujes slike po pixelima, ne po kb-ima.

tomccco
13.02.2011., 21:31
Hvala MaliZeleni10, nadam se da sam uspio, makar sam copy pastao s image shacka. Uglavnom, radi se o modelu kupljenom na samom kraju 2010te 1.8, poslikao sam na način da se vidi rad savjetnika za promjenu u višu brzinu, tempomat i kit za krpanje guma umjesto rezervnog kotača. Inače, nakon dvije tisuće i nešto km impresije su još uvijek uglanom pozitivne mada je i prosječna potrošnja bržom vožnjom porasla. Npr. na relaciji od 170km koju najčešće i prolazim, a koja se sastoji od 50% otvorene ceste i 50% autoceste, cruze 1.8 potroši oko 14,5 litara benzina uz prosječnu brzinu 78kmh. Nadam se da ćete moći pogledati slike, pozdrav

http://img232.imageshack.us/i/73831701.jpg/
http://img809.imageshack.us/i/55633280.jpg/
http://img203.imageshack.us/i/61018243.jpg/
http://img440.imageshack.us/i/43908890.jpg/
http://img411.imageshack.us/i/61803347.jpg/

tomccco
13.02.2011., 21:40
Da me se krivo ne shvati vezano uz potrošnju (a nastavno na moje ranije pisanje o cruzeu) uopće mi ista nije upitna, jednostavno volim benzince i ne razmišljam o potrošnji jer meni se dizel ne isplati, već ovu stavku navodim samo iz razloga da informiram sve one koje to iz razloga potencijalne kupnje ili sl zanima. Neko vrijeme mi je prosječna potrošnja bila ispod 8 litara ali s vremenom sam se ''okuražio'' i lagano počinjem ''bolje'' voziti auto, pa je i s dinamikom eto pomalo porasla i prosječna potrošnja, board trenutno pokazuje 8,1l

Cruze1981
13.02.2011., 22:40
Evo da i ja podjelim malo iskustava sa svojim Cruzom nakon sto sam procitao dosta rasprava na ovom forumu.

Do sada sam napravio 18000 km ( 4 i pol mjeseca ) 1.6LS+ i ne mogu reci da sam u potpunosti zadovoljan, ali i da sam nezadovoljan. Navest cu neke stvari koje me iritiraju i koje su mi ok!

1. Potrosnja
Trenunto mi je potrosnja pala na 7,0l na 100km. Putujem svaki dan na posao sveukupno 110km. 15km otvorene ceste, 30 km autoputa i 10 km grada u jednom smjeru. Voznja za ovu potrosnju zahtjeva veliku disciplinu, ali kada svaki dan putujete nekako vam ude u naviku. Znaci po cesti je brzina izmedu 60 i 80, po autoputu 90 - 110, a po gradu normalno od 50 - 70, s time da si mozete priustiti pokoji jaci start na semaforu. :)...

Recimo osim ove penzionerske vozenje, vozio sam neke dulje rute, a jedna od njih je bila Ivanic Grad - Bec i natrag. Sve uglavnom autoput i malo grada. 840 km sveukupno, sa prosjekom od 8.6l na 100km. Brzina na autoputu je bila izmedi 130 i 160 km/h. Uglavnom bilo je bez stednje primsili na stednju goriva.

Po gradu trosi izmedu 8 i 11 litara, ali nikad nisam imao priliku voziti 100km po gradu pa vam ne mogu reci tocno koliko sam imao. To je onak ni previse ni malo, ali eto to je nesto sto bi trebali ocekivati, ipak se radi o benzincu.

Ipak ako ovak gorivo nastavi rasti ni 5 litara prosjecne potrosnje nece biti jeftino voziti....:(

Za one nove vlasnike, da u pocetku ce trositi vise i slabije ici. To je cinjenica. Medutim, ja sam presao sa slabijeg auta, Kalos 1.2 72ks, pa mi je Cruze bio pravo osvjezenje. Vjerujem da oni koji bi/su presli sa jacega ne bi bili bas zadovoljni. Bar sa 1.6 motorom.

Vjerujem da i ove nize temperature imaju mali utjecaj na nesto visu potrosnju. Primjetio sam da sada kada su bili nesto topiji dani da je manje trosio.

2. Brzina i ubrzanje
Sto se ubrzanja tice potrebni su mu veci okretaji. Nazalost 153nm okretnog momenta nije bas puno, pa treba imati to na umu prilikom voznje na malim okretajima. Osobno, 3 brzina je idealna za preticanje nakon 60 km/h, a recimo 2 brzina je super od 40/km i nize. Malo mu je cudan taj odnos prijenosa to je istina, ali ja sam se privikao i dobro funkcioniram na tome. Nisam imao bliske susrete iako volim prestici ponekad, cisto zbog gusta. Prilagodim se uvjetima i brzini. Objavit cu nekoliko videa na webu, pa cu ih podjeliti s vama kad i snimim :). Sto se tice voznje na autoputu, jako sam zadovoljan. Ubrzanje mu je dobro, od 120 do 170. Nakon 170km/h nabire brzinu. Bas sam jucer malo isao isprobati koliko ide, i po GPS-u sam bio na 191, a na brzinomjeru mi je pisalo 200km/h. Treba probat na nizbrdici :)... Ali iznenadio sam se koliko se buka stisa na toj brzini. Recimo dosta je bucan izmedu 140 i 150km/h, i to me smeta, ali recimo na 160km/h je dosta tisi i voznja je ugodna. Sto se tice ubrzanja do 100km/h, zadovoljan sam. Kazem, morate imati na umu da su vam potrebni veci okretaji za preformansu i to je tako. Bas me zanima kakav je ovaj "novi" 122ks motor...

3. Buka u kabini
od 0 - 120km/h je jako ugodan i tih. Malo veca buka izmedu 140 i 150km/h. Kasnije tisi. Veca buka prilikom vecih okretaja, ali ima onu dozu sportskog zvuka, bar u kabini.

4. Kocnice
Kocenje je stvarno odlicno. Vec jacim pritiskom na papucic osjetite mali G. Izuzetno je dobar za sklizave terene i sto se mene tice sve 5 za kocioni sustav.
Samo naravno jedna totalno uzasna stvar, je kad ides na rikverc i onda ponekad zadnja desna kocnica iritirajuce cvili. Nije bas fora pogotovo kad se radi o takvom autu. Pitao sam u servisu, reki su mi da je takav materijal i da se tu nista ne moze. Uglavnom sada mi sve manje cvili, a kad se zagrije uopce se ne cuje. Ali to mi je :flop:...

5. ESP, TC i stabilnost
Fakat je..na stvar. Probao sam po snjegu nekoliko puta simulirati proklizavanja i jednostavno vam neda da auto izgubi smjer. Nevezano uz simuliranje dogodilo mi se je da sam se malo jace zavezao,zamisljen u zavoj prilikom snijega, pa me zanjelo, ali sustav je odradio svoje, sto me je fakat iznenadilo. Samo te ispravi i nastavis bezbirzno dalje. Super je i ovaj TC, jer recimo ides u drugoj uz brdo od 10% po full snjeznoj povrsini, pocne proklizavanje, te se tada sustav ukljuci i samostalno prenosi snagu na kotace i izveze te gore bez frke. Naravno imam zimske gume, nisam probao moze li i ljetne tak drzat.
Malo se jace naginje u zavoju, ali ga drzi dobro, nema govora o gubljenju kontrole i volan dobro reagira na drzanje povrsine. Doduse volio bi malo probati po Gorskom kotaru, ali to cemo ostaviti za ljeto.
Sve u sve jako sam zadovoljan time....

6. Unutrasnjost
Lijepo dizajnirana i funkcionalna. Ima manje mjesta za desnu nogu, ali lijeva ima puno mjesta. Razmak izmedu papucica je super. Ima puno mjesta i ne ostavlja mogucnost zapinjanja. Super mi je osvjetljenje i zvucni sustav. Aux je super fora za razgovaranje telefonom. Jako mi se to svida. Ima puno mjesta za sve osobe koje se voze. Najvise sam vozio 3 osobe + ja. Ima nekoliko korisnih pretinaca kao npr. onaj za naocale :)... Sicevi su dublji, vise sportski...Tako da je malo teze izlazit van....Preglednost je dobra, nisam imao problema sa parkiranjen, ni bocnim ni u garazu. Senzori su super pomoc. Bilo bi teze bez njih. Mozda imaju malo kasnije paljenje, pa se nemojte zaletavat brzo u rikverc prilikom parkiranja. Mjenjac je srednje dug, pa su mjenjanja brzina ugodna i za brzu voznju...bar meni....Jedino me zivicra papucica kuplunga, nekad se cuje neki feder.....:(

7. Ovjes
Ovjes je srednje tvrd. Nije ni premenkan ni tvrd. Zapravo uglavnom je ugodan, pa cak i kad se radi o vecim rupama na cesti. U vecini situacija je tiho...Malo je bucnija zadnja klupa prilikom vecih rupa. Prednji dio je uvijek postojan. Zadovoljan sam...Osjeti se da je auto tezi...

Uglavnom sto se mene tice ja sam u globalu ok sa autom, izuzev navedenih sitnica sa kojima mogu zivjeti. Cak i potrosnja nije toliko upitna kada se auto vozi disciplinirano.
Nisu ni druge marke iste klase nesto stedljivije, tako da nema smisla toliko lose govoriti o potrosnji. Sto se tice klase benzinaca po pogledu snage ne vidim neku bitnu razliku. Probao sam neke konkurente i nisu me impresionirali.
Sve u svemu po meni je best buy....:top:

Evo nekih slika
http://www.inspiracija.com/cruze/1.jpg
http://www.inspiracija.com/cruze/2.jpg
http://www.inspiracija.com/cruze/3.jpg
http://www.inspiracija.com/cruze/4.jpg
http://www.inspiracija.com/cruze/5.jpg

rijeka-23
14.02.2011., 05:36
svida mi se boja :top:

Hrci
14.02.2011., 07:44
Izgleda da svima škripe kočnice pri vožnji u rikverc, mene je u početku živciralo, sada sam se navikao, ali ljudi znaju gledati na parkingu koji se to vrag dere i skviči :rofl:

Isto su mi u servisu rekli da nema pomoći, materijal od kojih su rađene kočione pločice je takav i da iste probleme imaju i na opel vozilima.

Inače, provjerio sam, testni cruze koji sam vozio bio je 122 konjske snage i evo odmah komentar, zato sam i došao napisati, apsolutno nikakve razlike između njega i mog od 113 konja, doslovce identično idu, u nižim okretajima trom, kada ga se zavrti momački preko 4000 o/min onda lijepo potegne....ja moram priznati da sam zadovoljan s ubrzanjem u tom rasponu okretaja, od 4000 do 6500....tu se osjeti.....i auto pegla bez problema.....

Ali malo sam se raspitivao po netu kod vozača drugih marki s 1.6 motorima, nema tu neke velike razlike.....opet dosta ovisi, vlasnici recimo focusa 1.6 isto moraju vrtiti visoko da bi potegao, za renault megane već kažu da dobro ide i iz nižih okretaja, fiatovi 1.6 se ne žale, isto kao dobro vuče, golf recimo kažu da je isto trutina, mazda 3 1.6, isto niži okretaji baš ne ide, ali kada ga se vrti lijepo ide..i tako, sve je to otprilike isti vrag.

jedino što su na oba auta testni cruze i ovaj moj, mjenjači šrot.

Cruze1981
14.02.2011., 10:10
svida mi se boja :top:

Hvala ti----:)
Vidio sam sve boje, nekako mi je bijela bila najnabrijanija :)....pa sam se odlucio za nju....

Cruze1981
14.02.2011., 10:19
Inače, provjerio sam, testni cruze koji sam vozio bio je 122 konjske snage i evo odmah komentar, zato sam i došao napisati, apsolutno nikakve razlike između njega i mog od 113 konja, doslovce identično idu, u nižim okretajima trom, kada ga se zavrti momački preko 4000 o/min onda lijepo potegne....ja moram priznati da sam zadovoljan s ubrzanjem u tom rasponu okretaja, od 4000 do 6500....tu se osjeti.....i auto pegla bez problema......

Super....sad mi je lakse...:)
Hvala ti na informaciji....

bravo2008all
14.02.2011., 11:01
Evo da i ja podjelim ...

:amen:

A zadnja kočnica...:kava:

rijeka-23
14.02.2011., 12:24
Hvala ti----:)
Vidio sam sve boje, nekako mi je bijela bila najnabrijanija :)....pa sam se odlucio za nju....

i ja isto :top: jer bijela u kombinaciji s zacrnjenim farovima unutra je bomba a i linije se lijepo vide

JumpingJack
14.02.2011., 16:58
Izgleda da svima škripe kočnice pri vožnji u rikverc, mene je u početku živciralo, sada sam se navikao, ali ljudi znaju gledati na parkingu koji se to vrag dere i skviči :rofl:

Isto su mi u servisu rekli da nema pomoći, materijal od kojih su rađene kočione pločice je takav i da iste probleme imaju i na opel vozilima.

Inače, provjerio sam, testni cruze koji sam vozio bio je 122 konjske snage i evo odmah komentar, zato sam i došao napisati, apsolutno nikakve razlike između njega i mog od 113 konja, doslovce identično idu, u nižim okretajima trom, kada ga se zavrti momački preko 4000 o/min onda lijepo potegne....ja moram priznati da sam zadovoljan s ubrzanjem u tom rasponu okretaja, od 4000 do 6500....tu se osjeti.....i auto pegla bez problema.....

Ali malo sam se raspitivao po netu kod vozača drugih marki s 1.6 motorima, nema tu neke velike razlike.....opet dosta ovisi, vlasnici recimo focusa 1.6 isto moraju vrtiti visoko da bi potegao, za renault megane već kažu da dobro ide i iz nižih okretaja, fiatovi 1.6 se ne žale, isto kao dobro vuče, golf recimo kažu da je isto trutina, mazda 3 1.6, isto niži okretaji baš ne ide, ali kada ga se vrti lijepo ide..i tako, sve je to otprilike isti vrag.

jedino što su na oba auta testni cruze i ovaj moj, mjenjači šrot.

Hrci, vec sam spomenuo, vozio sam te automobile koje si naveo, isto kao i Cruze idu, ako i ima razlike toliko je mala da je zanemarljiva, de od nekih ide bolje od nekih losije, ali toliko sitne razlike.... Mogu da dodam A3 1.6 (ovaj poslednji model) isto idu, ako cak ne bi dao malo vise Cruzu-u prednosti mada ajde navikao sam na njega.

Starija verzija Megana 1.6 ide bolje ali novi tu su negde.

Zamisli tek Mazda 3 1.4 kako ide? Pa ni on ljudima nije trut ili poluproizvod kako bi CD nazvao. (ili focus 1.4)

Treba biti realan i imati realna ocekivanja a za taj novi sam isto vec rekao da je razlika torque 1NM sto je prakticno NISTA, tako da me i ne cudi sto nisi primetio razliku. Lepo u specifikaciji pise da je najaca snaga oko 4200o/min

Civic 1.8, koji valjda ima ispod 9s 0-100 ... pa je mrcina dok ne zavrtis preko 3000o/min, tu sam se malo smorio ocekivao sam puno vise.... takodje HOnda na kojoj rikne cilindar kvalica za manje od godinu dana.... Ili prijatelju u CG je nov Mercedes C klase posle par meseci upalio lampicu za motor... na sta su mu rekli "ne vozite auto za 5 dana dolazimo...", covek hoce da zapali auto.

Kad treba 1.6 povuce, a i potrosi :)

Sto se tice kocnica, nije tacno vec ih mrzi da urade. Istu pricu su meni pricali dok mi nisu skinuli tockove, plocice, obradili maloo i vise ne skripe!... naplatili mi 10-ak Eur, na sta sam bio ljut jer tako je iz fabrike izaslo i privi dan sam im skrenuo paznju na to iako su se pozvali da su plocice potrosna roba i ne podlezu garanciji.

Goddess X
14.02.2011., 21:48
i ja isto :top: jer bijela u kombinaciji s zacrnjenim farovima unutra je bomba a i linije se lijepo vide

Kolege, evo ruka! :top: Bijela na Cruzu je zakon! :s Ajmo mi osnovat klub bijelih Cruzeva :D

Goddess X
14.02.2011., 21:58
Svi stavljate neke fotografije u zadnje vrijeme pa evo jedna snimka i od mene. Jedan kolega tu s foruma (ovaj puta u ulozi kopilota) nije mogao odoljeti, a da ne snimi.

http://zvp.ma3x.de/MOV_0164.mov

Autocesta je u pitanju, naravno. Motor vrlo lako postigne tu brzinu, kako li će tek ovaj novi od 163 hp i 6 brzina... :D

SrdjanM
15.02.2011., 06:17
Svi stavljate neke fotografije u zadnje vrijeme pa evo jedna snimka i od mene. Jedan kolega tu s foruma (ovaj puta u ulozi kopilota) nije mogao odoljeti, a da ne snimi.

Autocesta je u pitanju, naravno. Motor vrlo lako postigne tu brzinu, kako li će tek ovaj novi od 163 hp i 6 brzina... :D

Ma može to i brže. :rofl:

Hrci
15.02.2011., 06:41

1.6, tu mu je špica, do 170 dođe bez problema, nakon 170 km/h krene navlačiti brzinu i tada ovisi o tome koliko ima tereta u autu a i vjerojatno do guma, nisam ga još probao s ljetnim stisnuti do kraja ali sa zimskim ne ide preko 180, ako recimo imam pun prtljažnik prtljage i još dvije osobe u autu tada mu je 180 km/h maksimala, i dugo mu treba da uhvati, taj raspon od 170 do 180 km/h, navlači jako dugo, ako sam sam u autu tada puno brže dođe do 180 a zna navlačiti do 190 km/h.

Ali do 170 km/h pegla bez problema, bio prazan ili pun....kako rekoh možda i zimske gume imaju utjecaja, da stvaraju veći otpor, s ljetnim gumama ga još nisam probao stisnuti do kraja...

I opet mislim da je to za osnovni motor zaista ok.

Vidim da je tebi ako se ne varam prosječna potrošnja pri 180 km/h 8 litara, ja neću reči koliko meni pokazuje bord pri 180, ali mogu golim okom pratiti kako se kazaljka od goriva spušta :zubo:
benzinac, tako je to...

ali evo pri 140 km/h, smirena i stabilna vožnja i održavanje brzine mi pokazuje oko 11 litara.....

Kako su mi ti cruze dieseli dobri, točno mi je žao što nisam imao para pa da sam ja upiknuo jednog :D

voziš ga 180 a 3000 o/min, i točno se vidi da može još ko od šale potegnuti do 200 bez po muke..., ako je tu samo 3 k okretaja. I koliko će to teoretski biti trrajniji motor, ti svog diesela ne moraš dignuti preko 3000 okretaja, a ja svog benzinca malo malo vrtim do 5000 ili 6000....

SrdjanM
15.02.2011., 07:33
Vidim da je tebi ako se ne varam prosječna potrošnja pri 180 km/h 8 litara, ja neću reči koliko meni pokazuje bord pri 180, ali mogu golim okom pratiti kako se kazaljka od goriva spušta :zubo:
benzinac, tako je to...

ali evo pri 140 km/h, smirena i stabilna vožnja i održavanje brzine mi pokazuje oko 11 litara.....

Kako su mi ti cruze dieseli dobri, točno mi je žao što nisam imao para pa da sam ja upiknuo jednog

Nisu loši dizeli i ovaj moj iako je snage kao novi 1.6, ide fino i do 3500 obrtaja, ali meni pokazuje 9-12l/100km trenutnu potrošnju :(

Mairon
15.02.2011., 10:27
Jako puno je to 11 litri pri 140 km/h, stvarno puno za 1.6. Aj da je 9.5-10. To je normalna brzina na autoputu. Mislim da bi trebao litru barem manje trosit u tim uvjetima.

SrdjanM
15.02.2011., 10:31
9-12 je trenutna potrošnja na 180+ kod mog dizela.

Nije mnogo 11 pri 140 kod benzinca. U Hondi Civic (pre par meseci išao sa prijateljima u Bg) pri 130 prikazuje 12 i ode puno goriva za 500km, pošli s punim rezervoarom i dosipali u povratku. Ja sam predlagao da idemo Cruzom ali čovek kaže ima bolji, udobniji i veći auto, i nisam hteo da ga osporavam.:ne zna:

Doduše bilo nas četvoro krupnih u autu.

Pogledah Wiki za Civic 1.8 i vidim da proizvođač kaže da na autoputu troši od 10-12,5l a u gradu i 18l.

zeemaster
15.02.2011., 15:48
9-12 je trenutna potrošnja na 180+ kod mog dizela.

Nije mnogo 11 pri 140 kod benzinca. U Hondi Civic (pre par meseci išao sa prijateljima u Bg) pri 130 prikazuje 12 i ode puno goriva za 500km, pošli s punim rezervoarom i dosipali u povratku. Ja sam predlagao da idemo Cruzom ali čovek kaže ima bolji, udobniji i veći auto, i nisam hteo da ga osporavam.:ne zna:

Doduše bilo nas četvoro krupnih u autu.

Pogledah Wiki za Civic 1.8 i vidim da proizvođač kaže da na autoputu troši od 10-12,5l a u gradu i 18l.

Cruze 1.8LT, potrosnja 6.91 l/100km, relacija Rijeka - Zadar -Rijeka, AC via Bosiljevo. Prosječna brzina 125.7 km, oko 80% puta voženo na tempomat, max brzina oko 135 km/h. Gorivo INA Class, dvije osobe u vozilu. Gornji prosjek ukljucuje cca 30 km gradske voznje u Zadru.
Uskoro cu opet na isto putovanje pa cu izvrsiti ponovno provjeru potrosnje i javiti rezultate.

Mairon
15.02.2011., 16:01
Cruze 1.8LT, potrosnja 6.91 l/100km, relacija Rijeka - Zadar -Rijeka, AC via Bosiljevo. Prosječna brzina 125.7 km, oko 80% puta voženo na tempomat, max brzina oko 135 km/h. Gorivo INA Class, dvije osobe u vozilu. Gornji prosjek ukljucuje cca 30 km gradske voznje u Zadru.
Uskoro cu opet na isto putovanje pa cu izvrsiti ponovno provjeru potrosnje i javiti rezultate.

Stvarno mala potrosnja, kad se pogleda na tezinu ( max oprema ) i 1.8 benzinac. Cak mi se cini da bi 1.8 mogao mrvicu manje na duzem putu potrositi od 1.6 ako se pazi na ogranicenja. A tebi i tempomat uštedi koji decilitar :mig:

johny5
15.02.2011., 16:34
Stvarno mala potrosnja, kad se pogleda na tezinu ( max oprema ) i 1.8 benzinac. Cak mi se cini da bi 1.8 mogao mrvicu manje na duzem putu potrositi od 1.6 ako se pazi na ogranicenja. A tebi i tempomat uštedi koji decilitar :mig:

1,8 vjerojatno ima duže prijenosne omjere nego 1,6 jer inače nema šanse da tak malo troši...:top:

021
15.02.2011., 17:02
Mislim da je dobro da se pise o potrosnji Cruze-a, obzirom da mu je to isticano kao losa strana.
Mozda ne bi bilo lose da se pise o tome koliko kome trosi u gradskoj voznji (do 50 km/h), na otvorenoj cesti (oko 80 km/h) i na auto-putu (oko 120 km/h).

zeemaster
15.02.2011., 17:26

U vezi potrosnje na AC, zapazio sam da jednom kad se željena brzina postigne (npr oko 120-130 km/h) i prebaci se na tempomat, potrosnja po board computeru je oko 5.5 l. Naravno govorimo o relativno ravnim dijelovima AC, sa minimalnim usponima, rijetkim kočenjima ili usporavanjima.

SrdjanM
15.02.2011., 17:35
U vezi potrosnje na AC, zapazio sam da jednom kad se željena brzina postigne (npr oko 120-130 km/h) i prebaci se na tempomat, potrosnja po board computeru je oko 5.5 l. Naravno govorimo o relativno ravnim dijelovima AC, sa minimalnim usponima, rijetkim kočenjima ili usporavanjima.

:top:

Svaka čast to je manje od dizela.

johny5
15.02.2011., 17:37

Svaka čast to je manje od dizela.

Ma dobro board izgleda ponekad krivo pokazuje jer 5,5 je potrošnja za 80-90 km/h a ne za 130 km/h...:top:

zeemaster
15.02.2011., 17:48
Ma dobro board izgleda ponekad krivo pokazuje jer 5,5 je potrošnja za 80-90 km/h a ne za 130 km/h...:top:

Probat cu uslikat mobom prvom prilikom i postavit ovdje. Iz iskustva bih rekao da board pokazuje oko 0.5-0.75 lit manje...volio bih čuti tudje iskustva.:kava:

tomccco
15.02.2011., 18:01
Htio bih samo napomenuti za one koji bi pričali o potrošnji cruzea, a tu prvenstveno mislim na benzinske modele: motiv za kupnju cruzea nikome ne bi trebala biti potrošnja jer ima puno ekonomičnijih auta, i u cruzeovoj klasi. Motiv za kupnju cruzea bi trebalo biti ono što auto u cjelini nudi, a nikako potrošnja koja kod cruzea nije ni pretjerana ni štedljiva, jednostavno - realna je za 1.6 i 1.8 motore. Isprobavao sam, i svoj 1.8 mogu spustiti na 6,5 litara prosječne potrošnje, ali to su bedastoće. Tko misli nešto ekstra uštediti na gorivu ne kupuje takav auto.

021
15.02.2011., 19:16
@tomccco
To je u redu, ali ipak nije naodmet razmisljati i o potrosnji. Sa porastom cena goriva, to je i te kako vazna stavka prilikom kupovine.
Naravno da potrosnju treba gledati u zbiru svih pluseva i minuseva kod auta i meni ona isto tako nije najvaznija, ali nije ni beznacajna.

nodiSa
15.02.2011., 19:53
Prosto za nevjerovat, al ako si to uspio onda RESPECT...

tomccco
15.02.2011., 19:59
Shvaćam 021, i slažem se. Ne samo o potrošnji, treba razmišljati o svemu, cijenama osiguranja, servisa itd. Na svemu se gleda kako uštediti, i sam sam se lomio prilikom kupovine. Međutim, unatoč nekim manama cruze je vrlo zanimljiv odabir, a osim toga, teško je sastaviti neku logičnu računicu pri kupovini auta. Želim reći i to da prvenstveno aute gledam s emocijama, tj. iz kuta gledanja kakav se meni auto čini (vožnja, udobnost). Vozački sam raspoložen i nisam možda toliko orijentiran na potrošnju kao stavku, a posebno u vidu izvedbe samog cruzea. Auto je napravljen za međugradske relacije, komforan je, ima dugačke prijenosne omjere (kako je netko spomenuo) i osobno mi je neprirodno voziti ga npr 80kmh u petoj brzini na ispod 2000 okretaja. Treba ga voziti u skladu s namjenom i karakteristikama i ne brinuti previše o potrošnji. Međutim, priznajem, sve stavke treba odvagnuti.

021
15.02.2011., 20:04
Slažem se sa tobom u potupnosti.
Da je lep, lep je:s.
Zato se ja i vrtim oko njega. Još uvek važem prednosti i mane, ali izgled mu je definitvno plus.

tomccco
15.02.2011., 20:36
He he, lijep je, da. Nećeš pogriješiti s njim. Pusti ovo koliko troši na 50 koliko na 120 itd. Na neki duži period benzinčev prosjek biti će 8 litara u konačnici i to je to. Ja se nisam dugo vrtio oko njega, više sam vrebao neke druge marke i modele (mjesecima), a onda sam par cruzeova vidio u živo, malo se zainteresirao za taj auto, raspitao se, otišao u salon, kratko ga pogledao i odmah znao da je to to.

niko333
15.02.2011., 20:45
ljudi , na koliko obrtaja vozite dizelaša od 125 konja? ja nekako na 2000, recimo u 4 brzini na 90 km/h na 2000 obrtaja. peta mi odgovara tek negdje oko 100 do 110 na sat... možda glupo pitanje ali me baš zanima..

SrdjanM
15.02.2011., 21:12
ljudi , na koliko obrtaja vozite dizelaša od 125 konja? ja nekako na 2000, recimo u 4 brzini na 90 km/h na 2000 obrtaja. peta mi odgovara tek negdje oko 100 do 110 na sat... možda glupo pitanje ali me baš zanima..

To mu nekako idealno za vožnju, motor i potrošnju. Nekad kad sam raspoložen zavrtim ga jače.

E desilo se da sam imam malo goriva a nigde blizu pumpe, pa petom oko 1400 obrtaja i pod žutom lampom ga terao pedesetak kilometara i išao "na vetar", tada stvarno malo troši ali nije to normalna vožnja.

Jedno pitanje (ja se izvinjavam onima koje nerviram). Posle dužeg vremena večeras se provozah lagano, nisam palio radio pa primetih da mi se turbo čuje već od oko 1300 obrtaja. Ranije je to bilo na oko 1500 a možda i više. Kako je to kod vas? Verovatno ima veze sa temperaturom, pritiskom vazduha i opterećenjem?

tomtraubert
16.02.2011., 08:56
Da nije sve u nebesima, danas je rješen code 95 :D i nekakvo škripanje u suvozačevom sjedalu (valjda loša plastika :ne zna:)

Jučer smo malo vozali međugradsku po blatnjavim cestama (radi se autocesta pa su kamioni navukli blata po cesti), malo je kišica padala, idealno za surfanje. Auto nije niti jednom podbacio, svaka čast, a bilo je i naglih kočenja i izbjegavanja (kako su ljudi nervozni kad u 4 idu s posla doma).:driver:

Dambolinjo
16.02.2011., 15:08
Poštovanje svima,
ponukan svim što sam proćital a mislim uzet cruza 1.6.124 konja uskoro odoh ja danas provozat ovogod 113Ks.Inaće pošto sam novi ovdje još jednom pozdrav svima.
Kaj reć,auto ide ok a ovaj novi bude još bolji(dobil sam specifikacije za njega-malo je bolje).Inače da nebi bilo zabune imam tri auta s kojima ga mogu uspoređivat a bilo ih je još i prije.Niš katastrofalno 1(da kreneš),2(malo ga stisneš da potegne),3 isto i eto te na 80 pa u 4 i ok.Ne ćupa asfalt al ide.Danas u gorici nikome nisam smetal štoviše od semafora do semafora možeš bit(ak te to pere u glavi) i među najbržima.Mene je pustilo pa se i vozm kak sam i napisal.Ak će ko ič na probu nek vozi po zvuku motora i osjećaju i bit će ok-Ne se zamarat obrtomjerom i sl.Ok ak neko vozi TURBO DIESELA od 80 konja pa na gore i oćekuje isto nek ga odma preskoći u odabiru.Imam ibizu 1.9 tdi sa 130 konja i to je jurilica prema ovome.Imam i A6 2.8 automatik sa 174 konja pa me sa ibizom do 140km/h žena napere sam tak.Ide i audi al to se osjeti tek na autoputu a ovo sim-tam vozim normalno kak bum i Cruza.Mislim da isto vrijedi i za one kaj voze benzince al turbake-odma probat diesela.Imamo doma i peugeota 406 hdi sa 110 konja i taj po meni ide bolje al ne da bi sad rezal žile i dramil kak Cruz nejde.Startniji je do 130 al mislim da bi ga Cruze tu poćel stizat pa su dalje isti jedino kaj hdi manje troši al ne drastićno manje mada je to situacija na autoputu a to je u mom slućaju tri puta na godinu.Ovo kak i kud se ja vozim izgleda ovak-IBIZA 6.5l,Audi 15l,PEUGEOT 8.5l(komb.vožnja).Dakle od Cruza oćekujem 9l jer se s njim budem vozil ko gospodin pa nek me gledaju susedi.Litra gore ok,litra dolje super.
Da ne hvalim samo,kaj je je malo je tvrđi al ok jer ima samo 585km.Malo teže ide u prvu(tak zna bit i na ibizi) al opet ok novo je sve-meni paše jer na peugeotu je malo to preputrasto.Na to kratko kretanje u prvoj se treba priviknut al ak sam ja u 15 min.budu i drugi.Malo je(MENI)servo pretvrd/prejak al ok niš strašnoga.I to je to.Ja u 30min.vožnje nisam nit primjetil kaj drugo nit sam tražil dlaku na jajcu.
Uglavnom AUTO(a ne autek)ide solidno,stabilan je,niš ne ronda nit škripi nit cvrkuće(smanjil sam radio,nema varanja pa da se skriva) a meni je najljepše to kaj bi sad sa njim mogel bilo kam jer se na komande i i tipke odma privikneš ko da ga vozim mjesecima.Potrošnja je bila 9.3l al pošto su ga i prije mene ganjali mislim da je to ok.
Ja ću ga uzet ak bu sve u redu a vi ostali zainteresirani probajte ga a ne da vas neki(kao na ovom forumu)preplaše pa da se dvoumite ko ja.Znam kaj hoću i Cruz me zadovoljava,hormoni me više ne peru a i ne smetaju mi"brži"kolege sa posla a nit ovi sfrustrirani kaj nemogu vidjet nikog ispred sebe na cesti.Hoću bit gospodin,da miriši na novo,da me pred birtijom svi zapaze i da nije skupo.E pa sve mi daje Cruze-124 konja,190km/h,10,9 0-100,154Nm/4200,potošnja cca 9l,brdo opreme a sve za cca 102000kn.
Ak ko ima kaj bolje za ponudit nek se slobodno javi,još ga nisam kupil.
Sorry na gnjavaži,pozdrav svima i samo gas...........

Hrci
16.02.2011., 17:14
Ne kužim ovaj savjet ne gledati u obrtomjer, a za čega služi? :misli:

Mislim da je jako dobra stvar za pratiti, jer da njega nemam ne bih mogao zavrtiti motor do 6000 o/min, definitivno bih šaltao ranije ako bih se vodio po zvuku i osjećaju jer se motor dere.

Ali napravljen je da najveću snagu postiže pri 6500....i naravno da sada stalno pratim na kojem sam rpmu, a i zbog šaltanja u nižu. može se više izvuči iz motora.

Dambolinjo
16.02.2011., 17:30
Mislil sam ne se zamarat u smislu svega kaj se piše kak nejde i sl.,onda pak još više paziš pa se razoćaraš.Naravno da treba pazit al mislim da iskusniji vozaći to kuže i bez obrtomjera jer nekad ih nije bilo u svim autima pa su se ljudi vozili bez problema.Nisam mislil ništa loše,onak ko može nek vozi osjećajem,nadam se da me kužite!?
E da neznam dal ima pa bum napisal karak.(papirnate) i za novi dizelo-163 konja,210km/h,8.5 0-100,360nm/2000 okretaja,potrošnja 7.6/4.4/5.6,težina 1427kg.
benzinac-124 konja,190km/h,10.9 0-100,154nm/4200 okretaja,potrošnja 8.8/5.1/6.5,težina 1285kg.

HM ispada da ubrzava do stotke brže od 1.8(11.5sek.)!!!!!!!!!!Oćito su nekaj poćeprkali po mjenjaću jer je moment isti ko na 113 konja.

Dambolinjo
16.02.2011., 17:34
SORRY to je valjda za automatik 1.8 mada to meni u papirima nije specificirano.1.8 manual 10.0sek.
Ispravljam se............

Goddess X
16.02.2011., 22:16
Dobro si ti to sve Dambolinjo napisal, slažem se i kaj se vožnje temeljem osjećaja tiče. Vidim da znaš kaj kupuješ i na koji način te bude služilo tj. kaj očekivati. Kud budeš stavil tolke aute, čovječe? :lol:

Dambolinjo
17.02.2011., 11:31
Dobro si ti to sve Dambolinjo napisal, slažem se i kaj se vožnje temeljem osjećaja tiče. Vidim da znaš kaj kupuješ i na koji način te bude služilo tj. kaj očekivati. Kud budeš stavil tolke aute, čovječe? :lol:

Peugeot je u dvorištu do kod punice(po gradu ga ja vozim jer punica više nema živaca za gužvetine ha-ha),Audi ide na bubanj ili ga mjenjamo za nekaj manje pa to dam starom da se vozi po selu a Cruzić ljepo za mene pa da susjedi popiz.....Ibizicu vozi/ganja žena(čitaj schumaher),po goričkoj nema šanse da ju stignem.
Ma kaj di-Cruza nasred ceste pa nek ljudi razgledavaju.Svaka čast pro ceedu,meganu,focusu,sx4,308-ci al imam feeling da te aute za 3mj.više nitko na cesti nebu pogledal(ove varijante do 100000kn) a Cruzić je već 2g.na trž.pa ga svi ogledavaju još.To cjenim kad linija ne stari jako tipa alfi pa ćak i ova moja ibizica-2003g a ko da je jućer došla na trž.
Sve su to dobri auteki al treba imat i ono nešto..............,kužite me!
Za ove novce to daje sami i po meni samo CRUZE.

Još da rješim zavrzlamu oko love............,a niš bude već i to rješeno.

SrdjanM
17.02.2011., 12:23
Peugeot je u dvorištu do kod punice(po gradu ga ja vozim jer punica više nema živaca za gužvetine ha-ha),Audi ide na bubanj ili ga mjenjamo za nekaj manje pa to dam starom da se vozi po selu a Cruzić ljepo za mene pa da susjedi popiz.....Ibizicu vozi/ganja žena(čitaj schumaher),po goričkoj nema šanse da ju stignem.
Ma kaj di-Cruza nasred ceste pa nek ljudi razgledavaju.Svaka čast pro ceedu,meganu,focusu,sx4,308-ci al imam feeling da te aute za 3mj.više nitko na cesti nebu pogledal(ove varijante do 100000kn) a Cruzić je već 2g.na trž.pa ga svi ogledavaju još.To cjenim kad linija ne stari jako tipa alfi pa ćak i ova moja ibizica-2003g a ko da je jućer došla na trž.
Sve su to dobri auteki al treba imat i ono nešto..............,kužite me!
Za ove novce to daje sami i po meni samo CRUZE.

Još da rješim zavrzlamu oko love............,a niš bude već i to rješeno.:top:

GM pa i Chevrolet daju 14% popusta najugroženijima tj. sveštenicima, advokatima i lekarima, pa ako imaš nekog u familiji...
Dobar je Cruz naročito dizel ali je benzinac bolji za po gradu pa nećeš pogrešiti u izboru (e sad ne postoji idealan auto ali je Cruz u odnosu na cenu vrh).

Vidim da si pisao o karakteristikama pa evo da ponovim link videa kako to u realnosti izgleda (http://www.youtube.com/watch?v=3404FpjqPB8), a ja probao minimalnu potrošnju po ravnom (http://www.youtube.com/watch?v=JHhs716HdeU)

Sviđa mi se tvoje pisanje ali pazi mene su zbog opširnosti i par offtopca neki klinci ispljuvali na ovoj temi.
Sve najbolje!!! :top:

Yuta
17.02.2011., 14:22
Shvaćam 021, i slažem se. Ne samo o potrošnji, treba razmišljati o svemu, cijenama osiguranja, servisa itd. Na svemu se gleda kako uštediti, i sam sam se lomio prilikom kupovine. Međutim, unatoč nekim manama cruze je vrlo zanimljiv odabir, a osim toga, teško je sastaviti neku logičnu računicu pri kupovini auta. Želim reći i to da prvenstveno aute gledam s emocijama, tj priznajem, sve stavke treba odvagnuti.

Potrošnja goriva, je onako kako voziš, ja sam pre dva dana odvozao relaciju Vrsac Subotica i nazad 490 km, dvoje u autu potrošnja 7,1, i sam sam se iznenadio kako malo, prosek brzine je bio 74 km/h
021 zna kakvi su magistralni putevi tako da i to treba uzeti u obzir.
Ja zbog ono emocije se obraćam tebi jer za ove dve godine sam se srodio sa cruzeom.valjda zato što nisam imao nikakvih problemčića. Obožavam sesti u auto.
I za tebe i za 021 i ja sam se držao one, što bolje za manje para, i mislim da nisam pogrešio kada sam odabrao cruza.
Želim vam reći u vezi servisnih troškova:
Pročitajte servisnu knjižicu i zahtevajte da se radi ono što je napisano.
Na prvom servisu ne treba menjati filter klime i filter vazduha ali ga svi preporučuju. To je čisto uzimanje novca od strane servisera.
Ja sam lani stisnuo petlju i zahtevao da se radi samo ono što piše, a to je ulje i filter ulja i to me koštalo oko 35 Eu.
JJack je kada sam to pisao prošle godine rekao da ne vredi garancija.
Nije tačno.
Sve je upisano u servisnu knjižicu, kao da sam radio i ono što sam odbio a oni mi preporučivali.
Za par meseci radim drugi servis i radiću opet ono što kaže servisna i garancija će vredeti jer ne tražim ništa manje, već samo da se radi ono što je predviđeno od strane chevroleta.
I naravno ovo što kaže dambolinjo u celosti podržavam.

Dambolinjo
17.02.2011., 15:18

GM pa i Chevrolet daju 14% popusta najugroženijima tj. sveštenicima, advokatima i lekarima, pa ako imaš nekog u familiji...
Dobar je Cruz naročito dizel ali je benzinac bolji za po gradu pa nećeš pogrešiti u izboru (e sad ne postoji idealan auto ali je Cruz u odnosu na cenu vrh).

Vidim da si pisao o karakteristikama pa evo da ponovim link videa kako to u realnosti izgleda (http://www.youtube.com/watch?v=3404FpjqPB8), a ja probao minimalnu potrošnju po ravnom (http://www.youtube.com/watch?v=JHhs716HdeU)

Sviđa mi se tvoje pisanje ali pazi mene su zbog opširnosti i par offtopca neki klinci ispljuvali na ovoj temi.
Sve najbolje!!! :top:

Niš od mog popusta......žena je medicinar ali niš od tog kod nas.I isprike zbog opširnosti al to je da bi se smanjile nejasnoće i dodatne rasprave.Da drugima bude jasnije zašto ja mislim tak i tak a ne onak.Forun je o cruzu i sve se svodi na njega bila to iskustva,pitanja,nejasnoće,kvarovi...... i svatko to iznosi na svoj naćin.Bitno da nitko nikog ne vrijeđa a ak je nekome nešto dosadno nek preskoći.Ja sam opušten i volim se i šalit pa prema tome samo vi pišite i dalje.Na kraju krajeva vi i vaše dogodovštine(a i drugih)su pomogle da sam jučer jadnog prodavaća u salonu"ubil"sa pitanjima o cruzu a da vas nema e onda to nebi mogel.
Klinci nek se prave da sve znaju a ja ipak nekad malo i poslušam starije i iskusnije.
Cruza kupujem 100%,1.6 ls+(sad ima i tempomat i senzor za kišu),124konja..........-Pozzz budući kolega po cruzu.

SrdjanM
17.02.2011., 16:51
Niš od mog popusta......žena je medicinar ali niš od tog kod nas.
Pričao sam sa nekim doktorom iz Splita. Prvo mu nisu rekli da ima popust. Kad je kasnije pritisnuo prodavce i rekao da GM u celom svetu daje te popuste, priznali su da ima pravo na popust uz fotokopiju diplome kupca. Ne vole oni to jer izgleda mi da rade na procenat a ne broj prodanih auta, zato se dobro raspitaj. Mene je LS+ dizel koštao nešto preko 14K€.

A evo i snimka 1.6 113ks (http://www.youtube.com/watch?v=ogaNXccjVXM) koji po "nekima ne kreće s mesta".

Dambolinjo
17.02.2011., 17:57
Pričao sam sa nekim doktorom iz Splita. Prvo mu nisu rekli da ima popust. Kad je kasnije pritisnuo prodavce i rekao da GM u celom svetu daje te popuste, priznali su da ima pravo na popust uz fotokopiju diplome kupca. Ne vole oni to jer izgleda mi da rade na procenat a ne broj prodanih auta, zato se dobro raspitaj. Mene je LS+ dizel koštao nešto preko 14K€.

A evo i snimka 1.6 113ks (http://www.youtube.com/watch?v=ogaNXccjVXM) koji po "nekima ne kreće s mesta".

A ćuj jućer sam čovjeka izrešetal sa takvim pitanjima da se čovjek iznenadil od kud mi to sve pa ga mogu pitat i ovo al dobra fora to sa diplomom.Žena mi je ing.med.radiologije a i dobar sam sa jednim svećenikom(taj spada u ove modernije)pa ak može kaj preko veze super mada se meni neda natezat sa njima,evo ti lova i daj autek da ne ćekam dugo.
Moram još probat ovog od 124 konja,za sada ga nemaju.E a kaj tebi isto žena nije neki dr,mr,ing,kaj kod vas nema nekaj takvoga?Pa i ti/vi ste ing.?Mogu ja na ti?Sad bi neki rekli da baljezgamo al nije istina,radi se o rezanju cijene CRUZA(a forum je o njemu)samo kaj mi to radimo na svoj naćin.

Yuta
17.02.2011., 20:06
A ćuj jućer sam čovjeka izrešetal sa takvim pitanjima da se čovjek iznenadil od kud mi to sve pa ga mogu pitat i ovo al dobra fora to sa diplomom.Žena mi je ing.med.radiologije a i dobar sam sa jednim svećenikom(taj spada u ove modernije)pa ak može kaj preko veze super mada se meni neda natezat sa njima,evo ti lova i daj autek da ne ćekam dugo.
Moram još probat ovog od 124 konja,za sada ga nemaju.E a kaj tebi isto žena nije neki dr,mr,ing,kaj kod vas nema nekaj takvoga?Pa i ti/vi ste ing.?Mogu ja na ti?Sad bi neki rekli da baljezgamo al nije istina,radi se o rezanju cijene CRUZA(a forum je o njemu)samo kaj mi to radimo na svoj naćin.

Popust sigurno postoji (advokati,sveštenici i lekari).
Ja sam takođe dobio 14%, radiolog sam po struci, i naravno priložio sam kopiju diplome.
Pitanje je samo od koje cene spuštaju, jer koliko sam primetio i u HR i SR cene se razlikuju od dilera do dilera, kao i dodatna oprema, cena servisa felge i sve ostalo.

Dambolinjo
17.02.2011., 20:32
Popust sigurno postoji (advokati,sveštenici i lekari).
Ja sam takođe dobio 14%, radiolog sam po struci, i naravno priložio sam kopiju diplome.
Pitanje je samo od koje cene spuštaju, jer koliko sam primetio i u HR i SR cene se razlikuju od dilera do dilera, kao i dodatna oprema, cena servisa felge i sve ostalo.

Pozz i hvala na informaciji.Meni je žena inžinjer med.radiologije,jel to prolazi ili moraš bit dr.radiolog?Našao sam link baš za Vršac,Čikor ili tak nešto.Fakat piše da daju 14% popusta al doktorima.Kod nas vam je razlika recimo za 1.6 ls+ od autokuće do autokuće cca 4000kn.Najeftiniji je kod Šatraka(106000kn)ostali se vrte na 110000kn.Viš-viš,pa i svekar mi ima invalidsku mirovinu a tam piše da popust ide i njima bez obzira na stupanj invalidnine.

Eto ljudi čemu služi forum,svašta čovjek sazna-Hvala još jednom!

dady81
17.02.2011., 21:09
Danas preuzeo svoga Cruza ,2.0 150 KS LT...nakon 5 sati voznje, sada sam izasao iz njega...i jos mi smijesak ne silazi sa lica ;-)

Dambolinjo
17.02.2011., 21:11
:top:Danas preuzeo svoga Cruza ,2.0 150 KS LT...nakon 5 sati voznje, sada sam izasao iz njega...i jos mi smijesak ne silazi sa lica ;-)

:top:SAMOOO GASSSS........-Sretno!!

SrdjanM
17.02.2011., 22:01
mada se meni neda natezat sa njima,evo ti lova i daj autek da ne ćekam dugo.

Nikakvog natezanja nije bilo. Kad su nam sačinjavali ugovor samo je supruga priložila fotokopiju licence srpskog lekarskog društva, mogla je i kopija diplome ili bilo šta čime garantuje da je lekar (ovo je imala slučajno pri ruci jer joj je i za nešto drugo trebalo) i ne prave nikakvo pitanje. E sad da li ćeš odmah moći "sedi i vozi"..... hmmmm... ja sam hteo LT ali je puno trebalo da se čeka u izabranoj boji, a i za ovaj smo čekali dve nedelje pošto smo odneli punu torbu para zajedno sa prodavcem u predstavništvo banke koje je uz prodajni salon i verovatno rade samo te uplate. Kad se evri prebace u dinare to ispadne povelika gomila i sećam se dok su mašinom prebrojali trebalo je vremena - 1.500.000 dinara!!!

Zero_X
17.02.2011., 22:17
Nikakvog natezanja nije bilo. Kad su nam sačinjavali ugovor samo je supruga priložila fotokopiju licence srpskog lekarskog društva, mogla je i kopija diplome ili bilo šta čime garantuje da je lekar (ovo je imala slučajno pri ruci jer joj je i za nešto drugo trebalo)

Jel ti to ozbiljno il zajeb..aš, svakake pogodnosti vi sa diplomama imate, ne vrijedi biti seljo svi na faks da možete dobiti dodatni popust prilikom kupovine cruzea. :rofl:

Dambolinjo
17.02.2011., 22:20
Nikakvog natezanja nije bilo. Kad su nam sačinjavali ugovor samo je supruga priložila fotokopiju licence srpskog lekarskog društva, mogla je i kopija diplome ili bilo šta čime garantuje da je lekar (ovo je imala slučajno pri ruci jer joj je i za nešto drugo trebalo) i ne prave nikakvo pitanje. E sad da li ćeš odmah moći "sedi i vozi"..... hmmmm... ja sam hteo LT ali je puno trebalo da se čeka u izabranoj boji, a i za ovaj smo čekali dve nedelje pošto smo odneli punu torbu para zajedno sa prodavcem u predstavništvo banke koje je uz prodajni salon i verovatno rade samo te uplate. Kad se evri prebace u dinare to ispadne povelika gomila i sećam se dok su mašinom prebrojali trebalo je vremena - 1.500.000 dinara!!!

Pitat ču,još jednom hvala i vama i gosp.iz vršca.Uglavnom tu kod nas funkcioniraju na slj.naćin-Popričaju sa tobom,zovu na probnu vožnju a sve ostalo dogovaraš kad doneseš lovu.Onda provjere na zalihama dal imaju ono što ti hoćeš,ponude nešto iz salona ako hočeš a onda kreće cjenkanje za popust na keš pa koliko izvućeš.Možda boja,registracija i osiguranje,nešto opreme(al mi nije jasno kaj kad već sve ima u ls+ opremi) a za smanjenje cijene nisam baš siguran(osim ovih posebnih popusta).Možda bi trebalo prićat o ls opremi pa žicat ls+,jel probal ko tak pa da mu je prošlo??
Najjednostavnije je da promjeniš boju tj. npr. metalic dobiješ gratis i platiš manje a auto za par dana jer ga imaju na skl..Nemam pojma,kako ste vi prošli?Mene zanima ls+,plačat ću kešom pa kak se postavit!!??Kakva su iskustva,forumaši slušam vas?

Dambolinjo
17.02.2011., 22:24
Jel ti to ozbiljno il zajeb..aš, svakake pogodnosti vi sa diplomama imate, ne vrijedi biti seljo svi na faks da možete dobiti dodatni popust prilikom kupovine cruzea. :rofl:

Napravit ču se ja seljo pa pitat,kaj me košta.Ak kaj saznam javim,malo je čudno da bi ovi naši tak dali popuste.
Jbg sve je moguće samo kaj mi nismo informirani o pola toga di bi mogli nekaj ušičarit.

021
17.02.2011., 22:36
Kakva je razlika izmedju LS i LS + opreme ?

Dambolinjo
17.02.2011., 22:47
Kakva je razlika izmedju LS i LS + opreme ?

Po ovom kaj sam ja jučer dobil uz ovaj + dobiješ maglenke,park.senzore,alu felge,držać naoćala,tempomat(tempomat mi je rukom dopisal) a uz sve ostalo u ls je još nadodan senzor za kišu.

SrdjanM
18.02.2011., 00:01

Ma to je samo za:
1. sveštenike
2.advokate
3.doktore.
GM time kao pravi imidž svuda u svetu zadnjih desetak godina.

Moja diploma nije pomogla pa je auto na ženino ime a i nije mi bio motiv dobijanje popusta dok sam studirao već radim i još uvek učim ono što volim. I veruj mi puno više radim od kolega bez diplome za nešto veću platu, tako da se danas što se materijalnih dobara tiče diploma i ne isplati. A radaio sam i poljoprivredu dok sam mogao jer mi ostalo imanje od dede, sada retko svraćam i radim tek toliko da ne preovlada korov tako da i mene možeš nazvati seljom.:)
Postoje dve vrste fakultetski obrazovanih ljudi:
1. oni koji su studirali zbog diplome, zvanja, osećaja lažne veličine, i debelo je naplate a ne shvataju da je to potvrda o završenom zanatu
2. oni koji su bili željni znanja i kojima motiv nije novac .

Ovde na gotovinsko plaćanje nema popusta jer te pare se moraju uplatiti na račun prodaavca pa je njima sve jedno da li ti uplaćuješ ili banka od koje uzmeš kredit, čak im jednostavnije jer im ne donosiš gotovinu u torbi pa da treba to da uplaćuju.

SrdjanM
18.02.2011., 00:10
Po ovom kaj sam ja jučer dobil uz ovaj + dobiješ maglenke,park.senzore,alu felge,držać naoćala,tempomat(tempomat mi je rukom dopisal) a uz sve ostalo u ls je još nadodan senzor za kišu.

Vredi LS+ a još više vredi LT. Moj savet ako može LS+ ukoliko nije drastična razlika u ceni. LS+ ima sve osim auto klime i drugačijeg audio sistema. Čak je po meni bolje uzeti 16" jer su 17" gume stvarno preskupe.

Maglenke sam više puta koristio po Bosni i stvarno vrede. Bez parking senzora više ne uzimam ni jedan auto. Sa senzorima je parkiranje zadovoljstvo. Jedino žalim što nemam tempomat jer na dužem putu zaboli noga na gasu posle 5-6 sati vožnje.

maki-sa
18.02.2011., 08:44
Ma to je samo za:
1. sveštenike
2.advokate
3.doktore.

Moja diploma nije pomogla pa je auto na ženino ime a i nije mi bio motiv dobijanje popusta dok sam studirao već radim i još uvek učim ono što volim. I veruj mi puno više radim od kolega bez diplome za nešto veću platu, tako da se danas što se materijalnih dobara tiče diploma i ne isplati. A radaio sam i poljoprivredu dok sam mogao jer mi ostalo imanje od dede, sada retko svraćam i radim tek toliko da ne preovlada korov tako da i mene možeš nazvati seljom.:)
1. oni koji su studirali zbog diplome, zvanja, osećaja lažne veličine, i debelo je naplate a ne shvataju da je to potvrda o završenom zanatu

Ovde na gotovinsko plaćanje nema popusta jer te pare se moraju uplatiti na račun prodaavca pa je njima sve jedno da li ti uplaćuješ ili banka od koje uzmeš kredit, čak im jednostavnije jer im ne donosiš gotovinu u torbi pa da treba to da uplaćuju.

Bas su meka srca pa su nasli ovu najugrozeniju populaciju da ima daju popust :top:

Ovdje u Bosni, a vjerujem i sire, ova pobrojana populacija se svrstava u najvece prevarante i otimace ljudskih dusa tako da se pitam kakav to imidz GM izgradjuje. Nadam se da se Srdjan ili neko jos nece uvrijediti, cast izuzecima, hvala Bogu kad ih ima.
Kad je Srdjan ovo napisao dobro sam se nasmijao misleci da se radi o dobroj zezanciji, ali vi izgleda ovo ozbiljno :facepalm:

Dambolinjo
18.02.2011., 08:48
Ma to je samo za:
1. sveštenike
2.advokate
3.doktore.

Slažem se,ja diplomu nemam i kaj sad!!Možda se čovjek zafrkava i to je ok ali ake ne onda ga zbilja ne kužim.Ma kužim,puno je nezaposlenosti,perspektiva je skoro pa nikakava tu kod nas za neki napredak pa su svi nervozni i samo podbadaju jedni druge a ak je tebi malo bolje odma padaju više ili manje pametni komentari.Ja sam sa sela a i žena je al se školovala godinama i ima diplomu(hvala bogu).Nije joj pala sa neba a ako ju može iskoristit u životu(pa i za kupnju cruza) super.I da,pomaže ljudima a ne sjedi u birtiji po cjele dane i ne kuka-bez uvrede nikome!!!!