PDA

View Full Version : Kvar pod garancijom

živa sam!
07.04.2009., 19:43
Što učiniti u mom slučaju - auto star pola godine, do sada se dva puta iz meni nejasnog razloga nije htio upaliti. Lokalni majstor je pronašao mogući kvar te me uputio u ovlašteni servis, kako sam i učinila. Tamo kvara ne nalaze, i tvrde mi da je auto ispravan. Drugim riječima, rade od mene budalu. Kome se obratiti? Hoće li taj kvar biti "lakše pronaći" kada prođe garantni rok?
Ima li smisla prijaviti servis i kome?

moril
07.04.2009., 19:45
Zašto si uopće davala lokalnom majstoru da dira auto pod garancijom???

Ako imaš mobilno jamstvo, a mislim da ga Toyota ima, nazovi ih istog trena kada auto ne pali pa ti neće moći tvrditi da je sve u redu

MaliZeleni10
07.04.2009., 19:48
Koja Toyota?

A sta si uradila kad ti nije htio upaliti?

Samo pricekala i onda je upalio?

Moras pozvati njihovu sluzbu pomoci na cesti (ako je imaju) i onda oni moraju utvrditi u cemu je kvar a za to vrijeme ti dati zamjenski auto.

A da probas sa drugim servisom?

Koji servis ti ne moze naci kvar?

-dominic-
07.04.2009., 20:02
Dobro jel se može znat KOJA toyota?

White_Shark
07.04.2009., 20:09
Prvi korak bi bio odlazak u neki drugi ovlasteni servis.

Sad bi svi odma' u novine... :rolleyes:

MaliZeleni10
07.04.2009., 20:12
Stavi se na njihovo mjesto, netko doslepa auto koji ima kvar a njihovi instrumenti ne pokazu nikakav kvar a auto kod njih pali, takvu dijagnozu zna postaviti i moj necak od godinu dana a skoro da bas takvi djecaci rade po tim servisima koji ustvari niti ne znaju nista drugo.

Zato je rjesenje potraziti drugi servis u kojemu mozda rade malo iskusniji mehanicari, koji mozda znaju nesto.

Ne kuzim zasto je to tajna o kojem servisu se radi, time mozes pomoci drugim ljudima da se klone tog servisa ako su nekompetentni.

novinovi
07.04.2009., 20:14
Sve novije Toyote imaju semu da moras dzati kvacilo kad startas.

MOzda ti se samo tepih podvuko ispod, pa nisi mogla stisnut do kraja

-dominic-
07.04.2009., 20:16
yaris rnb,zašto je to važno? svejedno je i o kojoj firmi se radi..stvar je odnosa prema kupcu, koji mene fascinira. auto nije ispravan, oni superiorno tvrde da jest. moje je pitanje - tužba, traženje drugog mišljenje (izvan toyote) ili novine?

Pa dobro jesi došla na forum po pomoć, ili?! Želiš li riješiti problem, ili samo pričati kako ćeš ih tužit. I opet nisi rekla sve što te je MZ pitao, a i ja. Rnb mi tak niš ne znači, niti ikome ovdje, bitan je motor!

ne...znalica!
11.04.2009., 21:33
moril ti je lijepo rekao, poslušaj njegov savjet!