PDA

View Full Version : Kosilica - vrste, cijene, problemi

stranice : 1 2 [3]

GreatJumbo
30.03.2012., 12:35
Pronašao sam komplet ciganku za oko 1600 kuna. Meni se čini jaka cijena? Mišljenja?

tomisličak
03.05.2012., 16:07
...otišla navojnica vijka na dijelu karburatora samohodne motorne kosilice,
nema šanse zavarit nekako niti je produžiti, zna li itko gdje cijeli karburator ima za kupiti,
da ne nosam cijelu kosilicu okolo po servisima...

http://img403.imageshack.us/img403/8907/karburator.jpg

Dayno
09.05.2012., 21:24
pomoc! razmisljam o samohodnoj kosilici i zapala mi je u oko ova::
Motorna kosilica,
MTECH, M 5360 SPHWK
2.799,00 kn
Motor Kawasaki FJ 180 V 4, 4-taktni,
snage 6KS, centralno podešavanje visine
reza od 2 do 9 cm, s košem obujma 80 l,
mulčiranje, stražnje izbacivanje i
izbacivanje sa strane, metalno kućište,
jel se isplati ili ne???:ne zna:

bego
12.05.2012., 15:13
Kupila žena u Lidlu aku kosilicu florabest FRT18A. Nema flaks nego plastiku poput kazaljke na satu koja se nabije na nosać. Uz pilu je dobila 20 komada te plastike pa me zanima ima li te plastike gdje za kupiti ?

grunf70
15.05.2012., 13:19
pomoc! razmisljam o samohodnoj kosilici i zapala mi je u oko ova::
Motorna kosilica,
MTECH, M 5360 SPHWK
2.799,00 kn
Motor Kawasaki FJ 180 V 4, 4-taktni,
snage 6KS, centralno podešavanje visine
reza od 2 do 9 cm, s košem obujma 80 l,
mulčiranje, stražnje izbacivanje i
izbacivanje sa strane, metalno kućište,
jel se isplati ili ne???:ne zna:

I ja razmišljam o toj kosilici ali sam pronašao još i ove dvije pa sam sada u nedoumici između ova tri modela:

MTD SPK HW Kawasaki FJ 180 motor 6KS - PEVEC 2.999,00 kn
http://www.pevec.hr/katalog/kataloska-ponuda-022012.pdf

MTECH M 5360 SPHWK - Kawasaki FJ 180 motor 6KS Merkur 2.999,90 kn
http://www.merkur.eu/fileadmin/datoteke/hrv/dokumenti/2012/Merkurov_letak_29.3._-_5.5.2012._-_A4.pdf

Kosilica Castel Garden - cca.3.500,00 kn
http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/kosilica-travu-samohodna-6.0ks-3.250kn-oglas-4028204
- to mi je obližnji /servis/trgovina

E sad. Mogućnosti su im identične (barem koliko sam ja shvatio sve imaju 4u1), stvar je u mehanizmu pogona i kučištu kosilice.
Trgovac mi je nahvalil B&S motor (mada ni po Kawasakiu nije baš pljuval) ali je rekao da je mehanizam pogona bolji kod Castle Gardena nego kod MTD-a.

Ako netko ima preporuku ili iskustvo s nekim od navedenih modela....

Lee Champa
15.05.2012., 13:28
Pogledaj još B&S 625, paljenje na špagu i na pokretač, samohodna 3400 kuna (mislim da je Garden):kava:

PINKFLOYD2
15.05.2012., 20:52
Pogledaj još B&S 625, paljenje na špagu i na pokretač, samohodna 3400 kuna (mislim da je Garden):kava:

Ako bi mi netko objasnio šta znači 4u1 i dali netko ima kosilicu s funkcijom malčiranja,čemu to služi što se može s tim raditi?
Hvala.

KičmicaIvanović
15.05.2012., 20:57
Pozdrav forumašima!

Zanima me jel nekom ikad pukla ručka na kosilici (dolje gdje se pričvrsti na kućište) ili sam usamljeni slučaj?

grunf70
16.05.2012., 07:02
Ako bi mi netko objasnio šta znači 4u1 i dali netko ima kosilicu s funkcijom malčiranja,čemu to služi što se može s tim raditi?
Hvala.

Malčiranje - Za razliku od izbacivanja trave bočno ili u košaru, malčiranje usitnjava pokošenu travu u finu prašinu koja ostaje raspršena na travnjaku kako bi prirodno gnojila travnjak, zadržala vlagu u tlu i zaustavila isušivanje travnjaka.
Zatvaranjem kosišta postižemo fino usitnjavanje trave koju nakon košnje nije potrebno sakupljati. Čuva travnjak od "spaljivanja" u sušnim periodima.

4u1 - izbacivanje trave
- bočno
- u koš
- iza (kada se skine koš)
- malčiranje

Lee Champa
16.05.2012., 08:39
Zanima me jel nekom ikad pukla ručka na kosilici (dolje gdje se pričvrsti na kućište) ili sam usamljeni slučaj?

Nisi usamljen slučaj! Jednom sam popizdil i ugradio cijevi i od prednjeg kraja na ručke.
Bilo bi dobro da ručke ne fiksiraš, ako teren dozvoli jer tada ne možeš podizati kosilicu.

Edgar
16.05.2012., 20:52
4u1 - izbacivanje trave
- bočno
- u koš
- malčiranje

ovo izbacivanje iza je najkorisnija funkcija. Taman lijepo po nogama.
prirodna zaštita nogu od sunca

:D

Edgar
16.05.2012., 20:54

Svojedobno sam imao sličnu, od nekog Murraya, motor B&S 6,5 KS. ovo paljenje na ključ je radilo sezonu i po, a kučište se rapalo u petoj sezoni

Edgar
16.05.2012., 20:56
Koje su im sad to fore da na motorima prikazuju ccm? Tipa 190ccm? Konji se više nigdje ne spominju, neka nova trgovačka fora ili šta?

KičmicaIvanović
17.05.2012., 11:42
Nisi usamljen slučaj! Jednom sam popizdil i ugradio cijevi i od prednjeg kraja na ručke.
Bilo bi dobro da ručke ne fiksiraš, ako teren dozvoli jer tada ne možeš podizati kosilicu.

U servisu su se prvo čudili da kak je to puklo,onda gledam na netu pa vidim da u Americi već imaju za MTD (moja je kao Yard-man,a na etiketi sa serijskim brojem piše MTD) taj komad koji puca (http://www.ebay.com/itm/LAWN-MOWER-HANDLE-BAR-REPAIR-KIT-MTD-CRAFTSMAN-MURRAY-/260433304171#ht_1999wt_952) pa se to samo natakne na ostatak ručke...

Sad sam to pričvrstio ovim dodatnim inbus šarafom lijevo jer se već i ta nova ručka počela pigati.Ovaj dio za pričvršćenje ručke koji ide prema kućištu tj. gdje je taj dodatni šaraf se piga prema kućištu (prema unutarnjoj strani) i to na obje strane ručke pa se ručka sve više i više klimala,a opterećenje onda ostaje samo oko ovog mjesta gdje cijev ručke prelazi iz okruglog u plosnati oblik (baš tu je ova prva i puknula).
http://i49.tinypic.com/30a530m.jpg

baustelac99
17.05.2012., 11:59

Imamo doma nekakvu MTD- B&S kosilicu (kupljena prije 12-13god) i ručke su se rasklimale, pa sam stavio komad gromobranske trake od prednjeg kotača do polovce ručke (mjesto gdje se ručka spaja iz 2 komada). sad je neusporedivi čvršće, pogotovo kad se kosi neka divljina.

PINKFLOYD2
18.05.2012., 16:06
Malčiranje - Za razliku od izbacivanja trave bočno ili u košaru, malčiranje usitnjava pokošenu travu u finu prašinu koja ostaje raspršena na travnjaku kako bi prirodno gnojila travnjak, zadržala vlagu u tlu i zaustavila isušivanje travnjaka.
Zatvaranjem kosišta postižemo fino usitnjavanje trave koju nakon košnje nije potrebno sakupljati. Čuva travnjak od "spaljivanja" u sušnim periodima.

4u1 - izbacivanje trave
- bočno
- u koš
- malčiranje

Koliko se max. visoka trava može kositi s takvom kosilicom ? ? ?
Hvala.

farmirzs
18.05.2012., 16:50
dakle promijenio (ustvari nisam ja neg stari) membranu na kosilici MTD stratton brigs xc 35 i otvarao već 10 puta te mislio ona gumena pumpica je probušena jer nije brizgala benzin, ali onda sam okrenuo onu membranu (sastoji se od 2 dijela), gornji dio sam stavio dolje a donji gore jer ne znam kako ide.
Onda je pumpica proradila ali sad nema šanse da zapali i svijećica je stalno mokra. U čemu je stvar? Jel treba još nekih podataka?

farmirzs
19.05.2012., 19:40
dakle promijenio (ustvari nisam ja neg stari) membranu na kosilici MTD stratton brigs xc 35 i otvarao već 10 puta te mislio ona gumena pumpica je probušena jer nije brizgala benzin, ali onda sam okrenuo onu membranu (sastoji se od 2 dijela), gornji dio sam stavio dolje a donji gore jer ne znam kako ide.
Onda je pumpica proradila ali sad nema šanse da zapali i svijećica je stalno mokra. U čemu je stvar? Jel treba još nekih podataka?

Nitko??Moram još napomenuti da kad s jednom rukom primim kabel od svjećice a s drugom rukom metalno kučište da trese struja i to jako!!! Jel treba zamijeniti lulicu?

KičmicaIvanović
20.05.2012., 11:34
Nitko??Moram još napomenuti da kad s jednom rukom primim kabel od svjećice a s drugom rukom metalno kučište da trese struja i to jako!!! Jel treba zamijeniti lulicu?

Spoji svjećicu bez lulice pa vidi jel baca iskru ...

CottonEyeJoe
20.05.2012., 14:23
Imam jedan problemčić, imam neku staru partner flaskericu t240 koja nije radila godinama, i sad ju trebam osposobiti.

Prvo sam promjenio sva crijeva na njoj, jer su stara spucala.

No neće upaliti. Iskru ima, stavio sam drugu svječicu, to je u redu.

Karburator nije pun smeća, nego sumljam na membranu.

Jednostavno verglam i verglam, neće upaliti, i kad skinem svječicu svječica je mokra od benzina?

No opet mi to smiješno jer kad verglam nema nikakvog dima na auspuh,kao da se ne vrši detonacija.

Ulio sam goriva direktno malo u cilindar, počeo sam verglati, i najednom je krenula dimiti i zapalila na 5 sekundi, i čim je potrošila to gorivo crkla je.

Ima tko kakvu ideju, da probam zamjeniti prvu membranu pa onda dalje? Jer meni izgleda da ne daje gorivo u cilindar jer ne dimi kad palim, no opet svječica je uredno mokra nakon verglanja,

kerbi
20.05.2012., 19:31
Ako je svječica mokra, ne da ne daje goriva nego prelijeva pa ti zato neće upaliti.

CottonEyeJoe
20.05.2012., 20:54
Ako je svječica mokra, ne da ne daje goriva nego prelijeva pa ti zato neće upaliti.

a šta to znači i koji je uzrok tome?

Lee Champa
21.05.2012., 08:15
a šta to znači i koji je uzrok tome?

Membrana u rasplinjaču ili po domaće karburatoru. Ili je pukla ili je tvrda pa ne zatvara dovod!

CottonEyeJoe
22.05.2012., 06:06
evo složio flaksericu, promjenio membranu i brtvu, i sad radi ko prava:D

PINKFLOYD2
23.05.2012., 08:21
Koliko se max. visoka trava može kositi s takvom kosilicom ? ? ?
Hvala.

Nitko?

Lee Champa
23.05.2012., 08:48
Ovisi koliko imaš takve trave!
Ako se isplati kositi samo sa 1/3 zahvata i ako nema toga puno - ide:kava:

mbubnjar
24.05.2012., 20:05
Imam problema sa kosilicom starom godinu dana: motor Briggs & Stratton 675 Easy Start (uvoznik Vinkoprom).
Problem je prema riječima majstora sa fergazerom. Kao fali neki feder koji je ispao pa nema regulacije gasa.
Uglavnom tražim po netu manual ili sheme tog fergazera ali ne mogu ih naći. Ima li netko da me uputi na neki manual ili sl?
Model number: WYZ20H-BS60-B

PINKFLOYD2
24.05.2012., 20:27
Ovisi koliko imaš takve trave!
Ako se isplati kositi samo sa 1/3 zahvata i ako nema toga puno - ide:kava:

Mislio sam dali se može kositi trava visoka recimo 50cm :confused:

huskybucka
25.05.2012., 06:40
Imam problema sa kosilicom starom godinu dana: motor Briggs & Stratton 675 Easy Start (uvoznik Vinkoprom).
Problem je prema riječima majstora sa fergazerom. Kao fali neki feder koji je ispao pa nema regulacije gasa.
Uglavnom tražim po netu manual ili sheme tog fergazera ali ne mogu ih naći. Ima li netko da me uputi na neki manual ili sl?
Model number: WYZ20H-BS60-B

Prije ces pogledati na kosilici nego naci na internetu..
Svaki fergazer na kosilici ima polugicu za gas i na nju se kaci gas sajla.
Na polugici je takoder feder kako bi se gas sajla vracala..

mbubnjar
25.05.2012., 08:03
Pa tak mi se i cini. Fali taj feder koji vraca gas. Ali ni jednog da nadjem koji pase. Pa sam mislio da nadjem tipski dio...

bajadojaja
25.05.2012., 08:21
Jesi probao u neki servis koji popravlja kosilice? Vjerujem da imaju feder koji ti odgovara, vrijednost zanemariva (da ostaviš majstoru za cugu je i više nego korektna).
Usput, imam kosilicu s isim motorom, zar nije jamstvo na motor 2 godine? Ukoliko je feder pukao možda može proći i pod jamstvo?

Lee Champa
25.05.2012., 08:29
Mislio sam dali se može kositi trava visoka recimo 50cm :confused:

Može se kositi ide malo teže i sporije.
Takav sam problem imao pa sam odrezao 1/4 kučišta sa jednim kotačem (ako gledaš odozgo-odrezano područje od 12 sati do 3 sata). Radilo bez problema.

mbubnjar
25.05.2012., 09:57
Jesi probao u neki servis koji popravlja kosilice? Vjerujem da imaju feder koji ti odgovara, vrijednost zanemariva (da ostaviš majstoru za cugu je i više nego korektna).
Usput, imam kosilicu s isim motorom, zar nije jamstvo na motor 2 godine? Ukoliko je feder pukao možda može proći i pod jamstvo?

Jel imas i onaj easy start? Zanima me kako izgleda onaj dio fergazera gdje je taj feder. Mozes pofotkati? :)

bajadojaja
25.05.2012., 10:51
Mogu pofotkati eventualno sutra ujutro pa navečer eventualno kad dođem doma staviti fotke, kosilica mi je na "gruntu" pa prije nisam u mogućnosti. Ali motori 675 bi trebali biti svi isti, da se zaletiš u bilo koji dućan s kosilicama možeš sam vidjeti i izmjeriti.

goran79
27.05.2012., 16:08
kupuje se benzinska kosilica pa ako netko zna gdje ima povoljnih neka stavi link.tako za jedno 1000kn.5god staroj pevecovoj otisao starter,kazu popravak oko 500kn,pa mislim da je bolje novu kupit

jeronimo
27.05.2012., 16:48
kupuje se benzinska kosilica pa ako netko zna gdje ima povoljnih neka stavi link.tako za jedno 1000kn.5god staroj pevecovoj otisao starter,kazu popravak oko 500kn,pa mislim da je bolje novu kupit

Jakuševac - nađe se dobrih, dovezenih iz Njemačke već za 500, 600 kn.
Ja sam za 500 kn kupio dvotaktnu SABO 43-130h Turbostar - prezadovoljan, nevjerojatno izdržljiva, lagana ko pero, ne da kosi nego brije :)

huskybucka
27.05.2012., 19:12

Da nisu malo previse rekli 500kn za popravak?
Koja je kosilica?
http://www.trgo-agencija.hr/detalji_proizvoda.83d01da34d564c7eac847dfcb9b9f6d6 .starter-kosilice-briggs.aspx

mbubnjar
27.05.2012., 19:30
Ja sam morao naruciti jedan mali feder za regulaciju gasa koji je nekim cudom otpao. Cijena: 60 kn. Zivjela postprodaja...

goran79
28.05.2012., 09:19
Da nisu malo previse rekli 500kn za popravak?
Koja je kosilica?
http://www.trgo-agencija.hr/detalji_proizvoda.83d01da34d564c7eac847dfcb9b9f6d6 .starter-kosilice-briggs.aspx

kroz to prolazi spaga za paljenje jel tak? uh zanimljivo zanimljivo,ovo je jeftino

SETRA Samoborček
28.05.2012., 11:35
Sigurno ima u tvojoj blizini neki obrt, servis, radnja, čovjek koji se bavi popravkom kosilica i ostale manje mehanizacije, raspitaj se i odnesi to tamo :). Ne vjerujem da se ne isplati popravljati takav kvar, ako je kučište i ostalo OK.

dale1970
31.05.2012., 15:26
samohodna kosilica znači više nejde sama pa ju moram gurat pa je zajebano,ma kosil sam veću travu i odonda problemi,ako neko zna neka pomogne kaj napravit

SETRA Samoborček
31.05.2012., 15:40
Nemamo kristalnu kuglu pa ne znamo koju ti kosilicu imaš i kakav ona ima mehanizam samohodnosti. :ne zna:

Ako ima remen, provjeri da li je remen čitav i da li je na svojem mjestu u remenici na nožu i u remenici kod zadnje osovine.

dale1970
31.05.2012., 17:00
ispričavam se,kod tasta je u voćnjaku ,bum ju malo pogledal pa se javim

viking dr.
01.06.2012., 20:04
samohodna kosilica znači više nejde sama pa ju moram gurat pa je zajebano,ma kosil sam veću travu i odonda problemi,ako neko zna neka pomogne kaj napravit

vidi i u kakvom ti je stanju sajla koja pali pogon,da li je ona možda pukla ili se smaknula...

Lee Champa
02.06.2012., 06:27
vidi i u kakvom ti je stanju sajla koja pali pogon,da li je ona možda pukla ili se smaknula...

I raskopaj pogonske kotaće i izbaci travu. Odmah možeš vidjeti u kakvom su stanju unutarnji zubi!:kava:

jeronimo
07.06.2012., 17:01
Gledam malo cijene kosilica na njuškalu , moje je mišljenje da su cijene prenapuhane - pojedinci bi za hrđavi prašnjavi krš htjeli okrenuti "velike" novce.
Valjda odraz velike krize :504:

GreatJumbo
08.06.2012., 06:50
Ciganku još nisam rješio nego se klatim s tim. Međutim imam drugi problem pošto koji mir sad stvara više problema. To je pucanje iz aupuha. Upalim ja nju, dam gas i radi tako neko vrijeme a kad smanjim gas onda pukne iz auspuha i crkne. Onda ju opet nemrem upalit jedno vrijeme, pa moram čistit svječicu jer je crna. Neki dan sam išao kosit i kosio tri sata parcelu za koju inače treba jedan sat. Dam gas a ona nikud nego se samo gega.
Kak da rješim to pucanje iz auspuha?

GreatJumbo
08.06.2012., 08:43
Ciganku još nisam rješio nego se klatim s tim. Međutim imam drugi problem pošto koji mir sad stvara više problema. To je pucanje iz aupuha. Upalim ja nju, dam gas i radi tako neko vrijeme a kad smanjim gas onda pukne iz auspuha i crkne. Onda ju opet nemrem upalit jedno vrijeme, pa moram čistit svječicu jer je crna. Neki dan sam išao kosit i kosio tri sata parcelu za koju inače treba jedan sat. Dam gas a ona nikud nego se samo gega.

I koju svječicu da kupim?

bajadojaja
08.06.2012., 09:16
Svjećicu probaj po uzorku (imaš staru svjećicu) ili pitaj u servisu po modelu motora koja je odgovarajuće toplotne vrijednosti, usput očisti ili zamijeni filter zraka (očito ti je smjesa prebogata ako je svjećica crna), pa možda s ova dva minimalna zahvata riješ sve probleme.

GreatJumbo
08.06.2012., 11:43
Kak da naštelam kad ne znam koji je šaraf za to? :504: Kako da utvrdim?

Jozha20
08.06.2012., 11:55
iz auspuha obicno puca kad paljenje nije dobro namješteno ili zbog platina...

Partfiš
08.06.2012., 12:00

Puca kada je smjesa siromasna. Nadji saraf na frgicu i, ako je dvotaktna malo ga zasarafi a ako je cetverotaktna malo ga odsarafi (1/4 kruga.

Ali prvo ocisti zracni filter kao sto je netko rekao.

Koliko je star taj benzin u kosilici? jel moguce da je usla voda u rezervar? Jel stajala vani na kisi ili si kosio mokru travu?

Moze biti i lulica/svjecica. Jel lulica dobro zasarafljena?

champ
08.06.2012., 13:19

To je Lobardini LA 300 motor, kod njega se (dosta često) zbog vibracija otpusti usisna grana na bloku motora, ili pak prirubnica (brtva) između rasplinjača i usisne grane.

Zbog toga motor uvlači previše falš zraka, i radi sa siromašnom smjesom. Najbolje bi ti bilo sve to poskidati dolje, staviti nove brtve, vijke osigurati sa Loctite sredstvom za osiguranje vijaka.

A možda su se već i potrošile karike, pa usput imaš i slabu kompresiju..

GreatJumbo
08.06.2012., 13:36
Ajme meni. Nekih milijon problema s njom. Svječica je crna- smjesa prebogata. Puca iz auspuha- smjesa presiromašna. E sad da li je jedno ili drugo? Ili oboje? :503:

champ
08.06.2012., 23:44
Svjećica ti može biti crna i puna gareži, alli gareži od ulja, kad se potroše uljne karike (usput odu i kompresijske).. Tipičan slučaj - motor hladan još i upali, a kad se zagrije gasi se, puca iz auspuha, dimi plavi dim, i slično.. Koliko je to uopće staro?

GreatJumbo
09.06.2012., 13:46
Svjećica ti može biti crna i puna gareži, alli gareži od ulja, kad se potroše uljne karike (usput odu i kompresijske).. Tipičan slučaj - motor hladan još i upali, a kad se zagrije gasi se, puca iz auspuha, dimi plavi dim, i slično.. Koliko je to uopće staro?

Jako staro. Inače ju ne koristim puno. Oko 15 sati rada godišnje.
Gdje da nađem tečaj za štelanje paljenja i ostalog, za neznalice :p:p??
To je inače od tasta i veli usput da mu ne dobiva dosta goriva i zato sporo kosi. Idem provjeriti dovod goriva, filter i rezervoar probat očistit. Kupio sam i novu svječicu.

champ
10.06.2012., 08:27
Gdje da nađem tečaj za štelanje paljenja i ostalog, za neznalice :p:p??

U to vrijeme nije bilo Manuala u PDF-u, a ni knjižica o korištenju i održavanju na papiru baš nije bila preopširna, pogotovo onaj dio koji se odnosi na motor.

Motor ima problema s dobavom benzina, ali ne do raspljinača, nego iz rasplinjača do stubline. Čašica rasplinjača je dosta nisko, u njoj se nalazi glavna (i ler) dizna, bitno je da su one čiste i prohodne.

Na vrhu rasplinjača je onu dugačko usisno koljeno, i to je glavni nedostatak tog motora. Teško se podiže gorivo, i kod startanja i u radu, a pogotovo ako i karike (kompresija) nisu više najbolji, jer tada motor radi sa sve siromašnijom smjesom i pregrijava se sve više.

Puno sam već pisao o tom motoru, ja sam na njemu radio jednu polugeneralku i jednu generalku. Dakle, potrošio sam ukupno tri seta novih karika (plus dva klipa, plus... ), i svaki put isti simptomi kao i kod tebe. S time da sam umjesto platina stavio elektronsko paljenje...

Negdje 2006. kupio sam poboljšani motor Lombardini im350, tek na njemu otkljonjeni su svi raniji nedostaci.

Rasplinjač je sasvim drugačiji, bez onog koljena, postavljen je potpuno u razini usisnog otvora. Ima i AC pumpu za dovod goriva, pogonjenu polugicom koja je nekad otvarala platine. Struja (i iskra) su neusporedivo bolji i jači, zbog ugađene cin-špule, poput one na Tomosu (Iskra).

Sve što ćeš kemijati oko tog motora neće puno pomoći, pogotovo ako kompresija nije dobra.

GreatJumbo
11.06.2012., 06:35
Motor ima problema s dobavom benzina, ali ne do raspljinača, nego iz rasplinjača do stubline. Čašica rasplinjača je dosta nisko, u njoj se nalazi glavna (i ler) dizna, bitno je da su one čiste i prohodne.

Na vrhu rasplinjača je onu dugačko usisno koljeno, i to je glavni nedostatak tog motora. Teško se podiže gorivo, i kod startanja i u radu, a pogotovo ako i karike (kompresija) nisu više najbolji, jer tada motor radi sa sve siromašnijom smjesom i pregrijava se sve više.

Da li bi to mogao biti razlog zašto mi nije nikako primala gas? Nisam u životu nikad otvarao rasplinjač, ali čini mi se da ću morati. Ako ga otvorim trebam mjenjati brtve zar ne?

paki26
11.06.2012., 11:13
Imam samohodnu kosilicu Jonsored 600 SD kojoj je otišlo kućište, lim je strunuo i puknuo. Motor je dobar i radi super. Jel ima možda netko tko prodaje kućište? Jel netko zna koje bi moglo biti zamjensko kućište?

champ
11.06.2012., 11:31
Da li bi to mogao biti razlog zašto mi nije nikako primala gas? Nisam u životu nikad otvarao rasplinjač, ali čini mi se da ću morati. Ako ga otvorim trebam mjenjati brtve zar ne?

Ne trebaš uopće otvarati rasplinjač, jer ti je glavna dizna smještena izvana, dolje na dnu tog rasplinjača. Izgleda kao mesingani vijak, kojeg odšarafiš i propušeš/očistiš sve kanale u njemu. Pokraj glavne imaš i ler diznu, također dostupno izvana.

Prije toga skini/izvuci (donji kraj) crijeva za gorivo na rasplinjaču. To crijevo izgleda poput lulice, sa žičanom obujmicom, koja se stisne kombinirkama, i podigne.

Ispod tog crijeva ti je sito - filter goriva kojeg trebaš izvuči, oprati i očistiti. To ti je ujedno prilika za ispustiti većinu benzina iz tanka, skupa s eventualnim talogom. Kad si to napravio, natoči čisti benzin, i pusti ga da malo iscuri kroz rasplinjač, bez dizne. Tako će se odmah i rasplinjač malo očistiti/isprati.

Dizne ti imaju O-Ring gumice, i ne treba ih mijenjati svaki put.

paki26
11.06.2012., 13:30
Imam samohodnu kosilicu Jonsored 600 SD kojoj je otišlo kućište, lim je strunuo i puknuo. Motor je dobar i radi super. Jel ima možda netko tko prodaje kućište? Jel netko zna koje bi moglo biti zamjensko kućište?

Motor je marke - Briggs & Stratton - Model No. 10A902

Jel zna tko gdije mogu kupit kućišta za kosilice u Zagrebu?

SETRA Samoborček
11.06.2012., 13:40
Imaš na Jonsered stranici popis prodavača:
http://www.jonsered.com/hr/dealer-locator/

Imaš i sheme kosilica, nađeš svoju i odma vidiš broj dijela, naručiš i eto :).

paki26
11.06.2012., 13:45
Imaš na Jonsered stranici popis prodavača:
http://www.jonsered.com/hr/dealer-locator/

Imaš i sheme kosilica, nađeš svoju i odma vidiš broj dijela, naručiš i eto :).

Hvala ti! Vidio sam to, ali ne pomaže previše. Sve koje sam zvao su me odkantali. Kao, tog nema....

SETRA Samoborček
11.06.2012., 14:36
Hmm :misli:, probaj nazvati nekog izvan Zagreba. Sumnjam da nema i ne postoji i sigurno se može naručiti, samo je pitanje koliko je isplativo. Meni su u Motorami svašta naručivali , pa i onaj zaštitni pleh ispred noža s prednje strane kosilice, ali oni nisu servis za Jonsered.

Alternativa ti ostaje neki lokalni/seoski servis tih kosilica, možda imaju neko kučište na koje bi se moglo pripasat :).

paki26
11.06.2012., 14:42
Atako će i biti. Hvala ti na trudu!

paki26
11.06.2012., 14:51
Cijena kućišta za Jonsered je 1700 kn. Prava sitnica!

HQV
11.06.2012., 15:15
Cijena kućišta za Jonsered je 1700 kn. Prava sitnica!

Zapravo bi cijena sa PDV-om trebala biti 1.265,50kn. Pokušaj pitati na više mjesta. Ne znam od kuda gore navedena informacija.

čajni kolačić
11.06.2012., 22:00
poštovani svi molim vas pomozite.moja stara kosilica nedaje vise znakove života.friški benzin nova svječica ali upaliti neće.molim vas za savjet i pomoć!

Lee Champa
12.06.2012., 08:17
Motor je marke - Briggs & Stratton - Model No. 10A902
Jel zna tko gdije mogu kupit kućišta za kosilice u Zagrebu?

Najeftinije je na otpadima! Uzmi ključeve - colne - i raskapaj.

Znam jednog forumaša koji je "navukao" drugog forumaša (uh bilo ga je teško navuči) da lešinare po otpadu. Raskopali su "pola traktora":lol:

huskybucka
12.06.2012., 09:42
poštovani svi molim vas pomozite.moja stara kosilica nedaje vise znakove života.friški benzin nova svječica ali upaliti neće.molim vas za savjet i pomoć!

Probaj zakurbllati par puta, i nakon toga skini svjecicu, trbala bi biti mokra, ako nije ne dobiva benzin, otisla je membrana, trosak cca-30kn,
Ako dobiva benzin, provjeri dal ima iskre...
A ako se ne kuzis niti toliko, odnesi u servis:mig:

Lee Champa
12.06.2012., 18:40
......, otisla je membrana, .....

1. A što ako je duže stajala i nataložilo su ulje u karburator (rasplinjač) i nastala želatina!:ne zna:
2. Ako je motor četverotaktni, ima li membranu?

sasle
12.06.2012., 19:39
Da ju redovito servisiraš, tj. mjenjaš sve bila bi OK

A Velika je šansa da ti je pukno feder kuplunga pa je zapeo i glava flaksa se stalno okreće

Partfiš
13.06.2012., 08:58
1. A što ako je duže stajala i nataložilo su ulje u karburator (rasplinjač) i nastala želatina!:ne zna:
2. Ako je motor četverotaktni, ima li membranu?

Odnesi ti kosilicu u servis :mig:

čajni kolačić
13.06.2012., 19:39
Zahvaljujem svima na odgovorima.

maca_n7
05.07.2012., 07:56
Promašio sam temu pa ako može admin da prebaci s http://www.forum.hr/showthread.php?p=40271353#post40271353 postove koji bi trebali biti pod ovom tememo.

Ovako, problem koji imam je sljedeći:

Treba mi kosilica za košnju vočnjaka i vinograda, a u jednoj trgovini sam našao kosilicu kinsekog proizvođača po izuzetno povoljnoj cjeni cca 1400 kn.
Radi se o kosilici Bright Star 190 ccm i 6 KS.
Kosilica izgleda dosta robusno i zadnje kotače ima otprilike 10-12 cola, prednji kotači su normalni.
Što je najbitnije na kosilicu se dobija 3 godine garancije, a po toj cjeni se mogu kupiti samo puno slabije kosilice drugih proizvođača.
Kosilice nema košaru niti pogon, samo bacanje trave s strane ili malčiranje.
Zanima me da li se to isplati kupiti ili netko ima prjedlog za neki drugi best buy.

Može kakav savjet i preporuka

Lucky bastard
05.07.2012., 09:56
Molim pomoć. Imam električnu kosilicu (oko 4 godine staru, otprilike), koristim je za košenje jako male površine travnjaka oko kuće.
Ugl. do sad je sve normalno radila(odnosno kosilica se normalno palila), u zadnjih par puta kosilicu je tesko upaliti... Prije kad bih stisnuo ono crveno dugme i polugu kosilica bi se upalila, sad kad stisnem crveno dugme i polugu cuje se neki cudan zvuk ali kosilica se nikako ne pokreće(ne kosi, ne vrti se kosa)..

SETRA Samoborček
05.07.2012., 10:15
Jedno banalno pitanje: jesi očistio prostor oko noža? To, vjerojatno "zujanje", znači da se motor zbog nečeg ne može pokrenuti. Ako je čisto, probaj dok je isključena struja okrenuti nož ručno. Ne znam jel imaju ove nove kosilice kakvu kočnicu da se to ne može okrenuti, znam da moja prastara nije imala. Ne možeš tu previše napraviti, naći nekog servisera :).

Lucky bastard
06.07.2012., 18:03
Jedno banalno pitanje: jesi očistio prostor oko noža? To, vjerojatno "zujanje", znači da se motor zbog nečeg ne može pokrenuti. Ako je čisto, probaj dok je isključena struja okrenuti nož ručno. Ne znam jel imaju ove nove kosilice kakvu kočnicu da se to ne može okrenuti, znam da moja prastara nije imala. Ne možeš tu previše napraviti, naći nekog servisera :).

Čista je od ispod, znam za to...kosilicu kad od ispod sam zavrtim(u pocetku sam trebao jedan-dva put i onda bi se upalila, sad treba vrtiti 10-tak puta i to postaje naporno, svaki put vrtiti da je pokrenem), pa se pitam ako netko od vas zna gdje bi u pokretanju(pretpostavljam neki potrosni dio) bio u kvar(potrosen) da ga promjenim..
Hvala!

jationmivioni
06.07.2012., 18:25
Čista je od ispod, znam za to...kosilicu kad od ispod sam zavrtim(u pocetku sam trebao jedan-dva put i onda bi se upalila, sad treba vrtiti 10-tak puta i to postaje naporno, svaki put vrtiti da je pokrenem), pa se pitam ako netko od vas zna gdje bi u pokretanju(pretpostavljam neki potrosni dio) bio u kvar(potrosen) da ga promjenim..
Hvala!
Želim vjerovati kako ti je otišao kondenzator

Thorin
16.08.2012., 11:23
Flakserica Stihl FS 55C

Flaks nekontrolirano izlazi, što znači da je potrošnja nenormalno velika, a problem je i što su obje niti predugačke (oko 20 cm), pa se osjeti gubitak snage. Je li tu jedino rješenje kupiti novu glavu?

huskybucka
18.08.2012., 12:21
Flakserica Stihl FS 55C

Flaks nekontrolirano izlazi, što znači da je potrošnja nenormalno velika, a problem je i što su obje niti predugačke (oko 20 cm), pa se osjeti gubitak snage. Je li tu jedino rješenje kupiti novu glavu?

Da li imas automatsku glavu- flaks inace sam izlazi?
Ili obicnu?

Thorin
18.08.2012., 19:29
Automatska, već je odozdo izlizana pa je teže pročitati, ali mislim da je model Autocut 20.

huskybucka
18.08.2012., 20:36
Automatska, već je odozdo izlizana pa je teže pročitati, ali mislim da je model Autocut 20.

Mislim da automatskoj. Nema pomoci...
Ja sam uzeo obicnu, i fino kad ja hocu lupim i on izade..
A automatska ili ne izbacuje ili previse izbacuje..

Thorin
19.08.2012., 11:28
I ja na svojoj mogu lupiti jer ima dole onaj "druker" na oprugi, po takvom i automatske imaju mogućnost ručne regulacije?

SETRA Samoborček
19.08.2012., 13:49
Što nisu kod Stihla Supercut automatske, a Autocut obične? Ovo je obična, provjeri jel sve OK s federom koji dođe ispod bubnja za flaks, jel bubanj ispravno montiran, flaks ispravno namotan (smjer) i jel je korišten ispravan flaks. Znači kad sve skupa montiraš na glavu, kad stisneš bubanj unutra (sredinu gdje je šaraf), morao bi moći izvući flaks van i bubanj bi se morao okrenuti za jedan okret. Pogledaj da se ne događa da ostane zapet u položaju za odmatanje.

Thorin
19.08.2012., 19:37
Već godinama koristim isti flaks i znam ga žmirećki složiti, ovo mi se nedavno počelo događati. I upravo je tako kako si napisao, kad montiram glavu i povučem flaks, pomakne se za jedan okret, zato mi je i čudno što se gotovo konstantno izvlači. Mislim da čim negdje malo zapnem za neku izbočinu odmah izleti flaks, kao da je preosjetljiv.

viper50
06.09.2012., 07:14
jutro! smatrate li kvalitetnom kosilicu-trimer ISKRA XY BC520 .1,5KW,51,20 CCM!
Cijena je u INTERSPARU 800kn!

bajadojaja
06.09.2012., 08:37
Kineski motor, teška, rez max 25 cm, gdje misliš naći ikakav dio za nju nakon što prođe garancija?
Možda je pametnije pričekati jesensko sniženje pa ubosti za 1200-1400 kuna neki brand trimer od 0,9kW koji će raditi bolje i duže od ovog s 1,5kW?

viper50
06.09.2012., 10:02
Kineski motor, teška, rez max 25 cm, gdje misliš naći ikakav dio za nju nakon što prođe garancija?
Možda je pametnije pričekati jesensko sniženje pa ubosti za 1200-1400 kuna neki brand trimer od 0,9kW koji će raditi bolje i duže od ovog s 1,5kW?

hvala na brzom odgovoru!zato i pitam jer znam da ima onih koji su tu,na svom terenu.inače,ne ovsno o popustima koju marku i model preporučujute za amaterske potrebe.cca 500 kvadrata

krausac
10.02.2013., 10:49
pozz, ekipo novi sam na forum i imam neka pitanja ako mi možete pomoć?
Kupio bi strižnu kosilicu marke Pasquali HB15L ili 15S plus pa dali neko ima već takvu i kakva su iskustva i gdje se može najpovaljnije kupit kod nas?

sanjica8
12.02.2013., 11:36
Imamo kosilicu GGP Castelgarden trend (kupljena u Pevecu), pukla nam je sajla pogona. Gdje ju možemo kupiti/nabaviti?

kerbi
12.02.2013., 12:42
Pa zar nema Pevec onaj svoj neki servisni centar? I što ti piše u garantnom listu o zastupniku, pa njega zovi.

anita
20.02.2013., 19:44
Jel se isplati kupiti ovu kosilicu?
http://i50.tinypic.com/icqyb6.jpg

Treba mi za neravan trnac, ima krtičnjaka, a jedan dio se nekada i orao pa smo onda pustili da se zatravi. Još se i dobro sleglo.
Motor B&S serija 625, 190 ccm, 5,6KS. Kad sam lani malo gledala sve se vrtilo oko 4 KS.

totejapitam
20.02.2013., 21:47
Jel se isplati kupiti ovu kosilicu?

Osobno smatram da ne, s obzirom kakav teren namjeravaš kositi, pogotovo ne s košarom za skupljanje trave. Ja godinama po sličnom terenu koristim kosilicu 3,5 KS (Tecumseh motor), jedino sam si stavio veće kotače da mi lakše prolazi preko friških krtičnjaka. Nova je bila u Pevecu cca 800-900 kn. i još radi i pali kao prvog dana. Snage ima dovoljno, ima istu širinu otkosa, jedino nije samohodna, što često zna biti i prednost :mig:
No odluka je tvoja, sama kosilica mi doduše ne izgleda preskupo s obzirom na perfomanse i motor, no i ova moja ima dovoljno snage a po cijeni je duplo jeftinija...

anita
20.02.2013., 22:26
Imamo i mi jednu takvu iz Peveca za cca 1000 kn, čak niti ne znam napamet koji je motor gore (vidi se koliko je u mojim rukama:cerek:). Nije baš uvijek lako s njom kositi jer trava raste busenasto. To čak smeta više od neravnina. A susjedi nam kažu što si ne kupimo samohodnu, navodno bi se preporodili. Pa sam zato mislila da kombiniramo jednu i drugu pa bi posao bio prije gotov.

totejapitam
20.02.2013., 22:54
... Nije baš uvijek lako s njom kositi jer trava raste busenasto...

Raste busenasto zato što se prerijetko kosi i vremenom se zemlja stvrdne okolo busenja pa joj se dodatno oteža nicanje.
Tu je najbolje proći prvi puta s najvećom visinom otkosa, a drugim na min. 4-5 cm. Niža visina može, pogotovo u ljetnim mjesecima rezultirati ubrzanim sušenjem trave, i težem ponovnom rastu.

sanjica8
21.02.2013., 13:59
Koju kosilicu uzeti?

Planiramo kupiti samohodnu kosilicu sa košem. Kosilicu trebamo za travnjak površine nekih 2500 kvadrata. Za sada nam u obzir dolaze ovi modeli od Husqvarne: R 52s, R 152SVB i R 152SVH. Na staroj Castelgarden kosilici imamo B&S Quantum motor od 5 ks, koji se pokazao odličnim. Koji se od ova tri motora pokazao najboljim: B&S 675 series, B&S 750 DOV ili Honda GCV 160. Ako imate neki drugi model/marku preporučiti, samo izvolite... Vidim da se ovdje sada motori tretiraju po nekoj nominalnoj izlaznoj snazi...

tomislav_07
12.03.2013., 07:47
dali se isplati uzeti dolje navedenu kosilicu.... kosilica sluzi za kosnju oko kuce ravni travnjak.
http://www.pevec.hr/proizvodi/vrt-mehanizacija/kosilice/samohodne-motorne-kosilice/samohodna-kosilica-mtd-sp-53-mhw-1093/

ziko3
13.03.2013., 21:15
Koju kosilicu uzeti?

Planiramo kupiti samohodnu kosilicu sa košem. Kosilicu trebamo za travnjak površine nekih 2500 kvadrata. Za sada nam u obzir dolaze ovi modeli od Husqvarne: R 52s, R 152SVB i R 152SVH. Na staroj Castelgarden kosilici imamo B&S Quantum motor od 5 ks, koji se pokazao odličnim. Koji se od ova tri motora pokazao najboljim: B&S 675 series, B&S 750 DOV ili Honda GCV 160. Ako imate neki drugi model/marku preporučiti, samo izvolite... Vidim da se ovdje sada motori tretiraju po nekoj nominalnoj izlaznoj snazi...

Uzmi si ovu Husqvarna R 152SV,imam ju doma,vjeruj mi nečeš pogriješiti

zmiklauz
14.03.2013., 08:54
Koju kosilicu uzeti?

Baci pogled na ovo:http://www.motorama.hr/proizvod-detalji/kosilice/motorne-kosilice/mac-pro-7053-27

Bolja i jeftinija varjanta

stef1455
11.04.2013., 15:24
Lp, evo dolazi toplo vrjeme pa se mora i ulje promjeniti! Mozda sam to trebao na jesen napraviti al kaj sad. Ugl, htio bih vas pitati ako itko zna, di se na ovoj kosilici ispusti ulje http://www.alles.hr/vrt/motorne-kosilice/travokosacica-einhell-rg-pm-48-s-samohodna/flypage.tpl.html

Jozha20
11.04.2013., 15:50
na donjem dijelu kosilice, pokraj osovine na kojoj je nož, nalazi se šaraf za ispuštanje ulja...

http://www.briggsandstratton.com/support/frequently-asked-questions/Checking%20and%20Changing%20Oil/~/media/44502BBD224B4BEBAC27DEDAC858DB5E.ashx?w=400&h=328&as=1

BundyBoy
14.04.2013., 09:18
Bok,

imam ovakvu kosilicu MTD 51 BO Thorx 35 OHV http://www.pevec.hr/proizvodi/vrt-mehanizacija/kosilice/motorne-kosilice/motorna-kosilica-mtd-51-bo-1022/

samo malo drugačija plastična maska, pa me zanima koje ulje trebam kupiti za tu kosilicu ? tj. koji tip ulja ?

Hvala :)

goran79
14.04.2013., 11:41
moze jedan prijedlog za kosilicu za oko 1000kn ,benzinsku znaci,dvoriste nije veliko .dali je ova ok ?http://www.metro-cc.hr/katalozi/out_07/index.html#/3/zoomed znaci ova od 950kn

jationmivioni
14.04.2013., 13:26
Bok,

imam ovakvu kosilicu MTD 51 BO Thorx 35 OHV http://www.pevec.hr/proizvodi/vrt-mehanizacija/kosilice/motorne-kosilice/motorna-kosilica-mtd-51-bo-1022/

samo malo drugačija plastična maska, pa me zanima koje ulje trebam kupiti za tu kosilicu ? tj. koji tip ulja ?

Hvala :)
Ako si netko tko je pao pod kapitalističku kapu pa radiš po paroli sve mora biti orginal onda posjeti ovaj link
http://www.emedjimurje.hr/sponzorirani-clanci/proljece-je-stiglo-u-trgovinu-motoreni-pripremite-kosilice

a ako nisi onda bilo koje 10W 30 koje najdeš u garaži

A ako i dalje misliš da sam jebivetar posjeti link pa čitaj nebuloze drugih forumaša.
Samo oprezno nakon toga odluka bude još teža :lol:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=539088

BundyBoy
14.04.2013., 14:57
Ako si netko tko je pao pod kapitalističku kapu pa radiš po paroli sve mora biti orginal onda posjeti ovaj link
http://www.emedjimurje.hr/sponzorirani-clanci/proljece-je-stiglo-u-trgovinu-motoreni-pripremite-kosilice

a ako nisi onda bilo koje 10W 30 koje najdeš u garaži

A ako i dalje misliš da sam jebivetar posjeti link pa čitaj nebuloze drugih forumaša.
Samo oprezno nakon toga odluka bude još teža :lol:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=539088

:lol:
čim sam otvorio prvi link, na prvoj slici slika ulja koje sam do tada koristi :D
ali ok.... nego dali mogu staviti 10w 40 jer to imam, 10w 30 nemam. koja je uopće razlika između 10w 30 i 40 ?

jationmivioni
14.04.2013., 15:56
možeš , stavi 10W40 i živi sretno

viper50
14.04.2013., 16:43
preporuka za samohodnu kosilicu za teren veličine cca 1000m2.

jationmivioni
14.04.2013., 17:50
MTD , mtd ili Mtd ..biraj

Thorin
14.04.2013., 18:40
Ima tko iskustava s Loncin motorima? Vidim da ih AL-KO ugrađuje u svoje kosilice, pa pretpostavljam da nisu teško smeće?

goran79
15.04.2013., 16:17
moze jedan prijedlog za kosilicu za oko 1000kn ,benzinsku znaci,dvoriste nije veliko .dali je ova ok ?http://www.metro-cc.hr/katalozi/out_07/index.html#/3/zoomed znaci ova od 950kn

sta mislite o ovoj kosilici? ova od 750 tj 950kn? kosila bi se skroz mala povrsina

ElaEovin
16.04.2013., 11:16
Pozdrav,

trebala bi savjet Vas koji se razumijete..Kupujem kosilicu i naisla sam na povoljnu u Pevecu.Sad, nisam zapamtila kak se zove vec samo ime motora MTK (2,6 KW) pa me zanima da li je taj motor dobar?

Puno hvala :confused:

pancurak
16.04.2013., 15:05
Pozz svima.Imam problem sa traktorskom kosilicom. MTD od 12,5 konja. Krenim ja danas na kosnju igralista.Upalim normalno sve odem do igralista. Ugasim kosilicu da stavim remen za nozeve.Sjednem i nema ni kontakta nista. Jedino sto sam se prije gasnjea usto i drzo sic da se ne ugasi i gledo nesta dolje oko i ugasio normalno na kljuc..sjeo ponovo i ni da alanasuje ma nista...zna neko u cem je problem? imo iskustva s tim?

masci
16.04.2013., 21:41
imam koslicu briggs & stratton, bez pogona, s košarom, ne znam točno koji model.

danas idem mijenjat ulje, sve super. stavim bezina.

prvi problem je bio kad ona kapica koja se stisne 3x bila suha odnosno kao da guram na suho da se takjo izrazim :D ugl. nije htjela upalit

rastavio sam rezervar i ono gore zajedno s filterom za zrak(koji je poprilično čist) izvadio onu cijevčicu iz rezervara na kojem je bilo smeća. kosilica upalila iz treće.

i tu opet nastaju problemi, trokira, prvo pocne lagano i onda sve jaci okretaji, pa sam ju ugasio.

Što bi moglo biti?

jationmivioni
17.04.2013., 05:02
imam koslicu briggs & stratton, bez pogona, s košarom, ne znam točno koji model.

danas idem mijenjat ulje, sve super. stavim bezina.

prvi problem je bio kad ona kapica koja se stisne 3x bila suha odnosno kao da guram na suho da se takjo izrazim :D ugl. nije htjela upalit

rastavio sam rezervar i ono gore zajedno s filterom za zrak(koji je poprilično čist) izvadio onu cijevčicu iz rezervara na kojem je bilo smeća. kosilica upalila iz treće.

i tu opet nastaju problemi, trokira, prvo pocne lagano i onda sve jaci okretaji, pa sam ju ugasio.

Što bi moglo biti?
Princip rada motora SUI je vrlo jednostavan , ne dobova gorio ili nema iskre .
Kad si rastavljao karburator trebao si odmah zamjeniti mebranu :kava:

champ
17.04.2013., 06:36
Pozz svima.Imam problem sa traktorskom kosilicom. MTD od 12,5 konja. Krenim ja danas na kosnju igralista.Upalim normalno sve odem do igralista. Ugasim kosilicu da stavim remen za nozeve.Sjednem i nema ni kontakta nista. Jedino sto sam se prije gasnjea usto i drzo sic da se ne ugasi i gledo nesta dolje oko i ugasio normalno na kljuc..sjeo ponovo i ni da alanasuje ma nista...zna neko u cem je problem? imo iskustva s tim?

Postoji više blokada na tom traktoriću, naročito za početak paljenja: sjedalo (moraš sjediti), kočnica mora biti stisnuta (ili ručica mjenjača u položaju zakočen), i ručica za izbor hoda naprijed-natrag mora biti u neutralu.

viper50
17.04.2013., 12:35
preporuka za samohodnu kosilicu za teren veličine cca 1000m2.

nitko ništa konkretno.kakve su primax kosilice?kinez ili.navodno imaju B&S motor!

kolibri
17.04.2013., 14:24
Primax jesu kineske kosilice sa B&S motorom. Moja radi 2 godine bez problema, samohodna, 50 cm širine.
Danas ću pokušati promijeniti ulje, al ne mogu naći upute kak se to radi. Ima netko? :D

viper50
17.04.2013., 20:19
Primax jesu kineske kosilice sa B&S motorom. Moja radi 2 godine bez problema, samohodna, 50 cm širine.
Danas ću pokušati promijeniti ulje, al ne mogu naći upute kak se to radi. Ima netko? :D

ok,hvala_!imam malu rezervu prema kin. proizvodima,ali ako je motor pouzdan ,onda je limarija manje bitna stvar ,jer ne vjerujem da je nekakav MTD bolji.

zamjena ulja...da li je kao na gornjoj slici od korisnika Jozha20?!

Jozha20
17.04.2013., 20:27
ok,hvala_!imam malu rezervu prema kin. proizvodima,ali ako je motor pouzdan ,onda je limarija manje bitna stvar ,jer ne vjerujem da je nekakav MTD bolji.

zamjena ulja...da li je kao na gornjoj slici od korisnika Jozha20?!

najvjerojatnije je tako... a ukoliko i nije, u najgorem slucaju ulje se može izlijati i na cepu gdje se toci u kosilicu :D

viper50
17.04.2013., 20:31
najvjerojatnije je tako... a ukoliko i nije, u najgorem slucaju ulje se može izlijati i na cepu gdje se toci u kosilicu :D

ma i dalje razmišljam o kineskoj kosilici.važem:da ili ne.ako je motor stvarno B/S u čemu je razlika između neke MTD iz npr. Peveca .kvalitetu lima ne mogu ocjeniti ,kineska djelujemalo robusnije.ikakve zamjerke?

Jozha20
17.04.2013., 20:47
ako je B&S motor, onda bi trebalo biti ok, ti motorici su se pokazali dosta dobri... a kuciste kinesko ili mtd sve je to isto, motor ce to nadživit...

viper50
17.04.2013., 20:50
ako je B&S motor, onda bi trebalo biti ok, ti motorici su se pokazali dosta dobri... a kuciste kinesko ili mtd sve je to isto, motor ce to nadživit...

ma i ja to mislim.nema previše o nima na internetu.hvala na odgovoru:kokice:

ferengic
18.04.2013., 11:30
Vlasnik sam (ne ponosni) kosilice AL-KO classic 46B. Motor je B&S 3.5 HP.
Oduvijek problemi s paljenjem s njom. Četiri puta je bila u servisu, naravno nakon isteka garancije. Još malo pa sam za tu lovu mogel kupit novu...

Prekjučer je izvadih iz podruma. Stari benzin unutra, nema ni baš dosta ulja. Dotočim ulje i tek toliko da vidim, probam je kresnuti. Ne ide, naravno. Stisnem primer 10-tak puta, očistim svjećicu i ona upali! Radila je nekih pola minute i onda se iznenada ugasila. I nisam je više mogao upaliti...

Jučer kupih novi benzin, novo ulje. Rastavim fergazer, dihtunzi na prvi pogled OK,
pročistim mrežicu, propušem dizne, benzin fino štrca, sastavim, nalijem novi benzin i dotičim friško ulje, stavim novu svjećicu... Filter zraka - ona spužvica, prilično čista, ali suha (nisam je uljio). Nakon svega toga ona ni blizu da upali, usprkos bezbrojnim pokušajima. I tako se zajeb... već treći dan, i ne znam kaj da radim. U servis je više ne vozim, sigurno... Ili ću je sam popravit ili bacit. :504:

Da'l to što nisam mijenjao kpl. ulje može biti razlog? Suha spužvica filtra? Al' onda ne bi prvi dan upalila i kratko radila sa starim benzinom. Kak' da provjerim struju i svjećicu? :ne zna:

Bilo koji savjet dobro bi mi došao...

viper50
18.04.2013., 11:50
Oduvijek problemi s paljenjem s njom. Četiri puta je bila u servisu, naravno nakon isteka garancije. Još malo pa sam za tu lovu mogel kupit novu...

Prekjučer je izvadih iz podruma. Stari benzin unutra, nema ni baš dosta ulja. Dotočim ulje i tek toliko da vidim, probam je kresnuti. Ne ide, naravno. Stisnem primer 10-tak puta, očistim svjećicu i ona upali! Radila je nekih pola minute i onda se iznenada ugasila. I nisam je više mogao upaliti...

Jučer kupih novi benzin, novo ulje. Rastavim fergazer, dihtunzi na prvi pogled OK,
pročistim mrežicu, propušem dizne, benzin fino štrca, sastavim, nalijem novi benzin i dotičim friško ulje, stavim novu svjećicu... Filter zraka - ona spužvica, prilično čista, ali suha (nisam je uljio). Nakon svega toga ona ni blizu da upali, usprkos bezbrojnim pokušajima. I tako se zajeb... već treći dan, i ne znam kaj da radim. U servis je više ne vozim, sigurno... Ili ću je sam popravit ili bacit. :504:

Da'l to što nisam mijenjao kpl. ulje može biti razlog? Suha spužvica filtra? Al' onda ne bi prvi dan upalila i kratko radila sa starim benzinom. Kak' da provjerim struju i svjećicu? :ne zna:

1. provjerite baca li se iskra s lulice na masu kosilice kad ju povučete za paljenje...,ako ne pogledati lulicu.svječicu očisti finim brusnim papirom.provjeriti zazor

2.zna se i razvući kontakt sajla koja se nalazi kod rukohvata,..ista se pruža prema motoru i na kraju se nalazi nekakva poluga .probajte u kontakt položaju još malo potegnuti ručicu s sajlom kod samog motora

3. najbanalnije- možda ste ju presaugali s paljenjem.sačekati i ponovo kresnuti

Jozha20
18.04.2013., 11:50

možda bi trebalo promjeniti membranu u karburatoru...
jel svijecica mokra od benzina nakon pokušaja paljenja?

za isprobati svjecicu treba ju odšarafiti iz cilindra, staviti ju ponovo u kapicu koja je spojena u normalnom radu, prisloniti svijecicu na cilindar i povuci špagu pa vidjeti da li ima iskru.

kod potezanja špage držati za kabel, nikako za svijecicu jer bi moglo biti bolno :D

viper50
18.04.2013., 12:06
možda bi trebalo promjeniti membranu u karburatoru...
jel svijecica mokra od benzina nakon pokušaja paljenja?

za isprobati svjecicu treba ju odšarafiti iz cilindra, staviti ju ponovo u kapicu koja je spojena u normalnom radu, prisloniti svijecicu na cilindar i povuci špagu pa vidjeti da li ima iskru.

kod potezanja špage držati za kabel, nikako za svijecicu jer bi moglo biti bolno :Dups zaboravio napomenuti:Pop:

ferengic
18.04.2013., 12:10
viper50 & jozha20 - hvala na odgovorima.

viper50 @ Ovo sa sajlom stvarno nisam provjeraval, al mi nekak nije logično: kak je kresnula prekjučer? Uglavnom, provjerit ću nakon posla.

jozha20 @ Da, svjećica je mokra, al tek nakon kaj pretjeram s stiskanjem primera. Onda je obrišem, ošmirglam i pokušavam dalje. Hvala na savjetu u svezi
mjera opreza... :)

Nego, na youtubeu sam odgledal nekaj s rupicom na čepu spremnika goriva, ak je začepljena, ne pali. Ali, opet, kako je onda uopće jednom zapalila? I nisam ni počel kositi? :ne zna:

Da'l spužvica filtera treba biti nauljena i zašt'? Probal sam paliti i bez filtera gore i nema razlike... I kak da provjerim membranu? U rastavljenom stanju, (mislim bez filtera) vidi se da gorivo fino šprica...

Jozha20
18.04.2013., 12:33
za pocetak treba utvrditi da li ima iskre...
ako ima, onda se može u daljnje traženje kvara...

ja osobno spužvicu nisam nikad uljio, a ulji se vjerojatno zato jer nauljena bolje lovi prašinu...

viper50
19.04.2013., 08:38
znam da sma već pitao.ali i dalje dvojim koju samohodnu kosilicu kupiti.vidim u Pevceu MTD OPTIMA 53SPB HW-3400Kn!razmišljam i o kosilici iz Vinkoproma PM-6.0-MK WYZ-22 ,cijena oko 2500kn!

ferengic
19.04.2013., 12:14
za pocetak treba utvrditi da li ima iskre...
ako ima, onda se može u daljnje traženje kvara...

ja osobno spužvicu nisam nikad uljio, a ulji se vjerojatno zato jer nauljena bolje lovi prašinu...

Provjerio jučer struju, nema je... Danas je, ipak, odvezao na servis, dijagnoza: otišla bobina. Tako da ide u povijest...

Hvala na savjetima i pomoći! :)

viper50
19.04.2013., 12:30
Provjerio jučer struju, nema je... Danas je, ipak, odvezao na servis, dijagnoza: otišla bobina. Tako da ide u povijest...

nema na čemu.koliko cijene bobinu?:ne zna:

Jozha20
19.04.2013., 12:55

trebalo bi tu provjerit da nije možda samo krepal onaj prekidač koji gasi kosilicu, onda isto nema iskre i djeluje kao da je krepala bobina... a servis ko servis naravno hoce uvalit novu kad se na njoj da lijepo zaradit.... :ne zna:

Jozha20
19.04.2013., 12:57
znam da sma već pitao.ali i dalje dvojim koju samohodnu kosilicu kupiti.vidim u Pevceu MTD OPTIMA 53SPB HW-3400Kn!razmišljam i o kosilici iz Vinkoproma PM-6.0-MK WYZ-22 ,cijena oko 2500kn!

poželjno je kupit neku koja ima motor za koji se da nac rezervnih dijelova, ako su neki kineski i tome slicni, to niko ne želi popravljat, a nema ni dijelova...

ferengic
19.04.2013., 13:04
nema na čemu.koliko cijene bobinu?:ne zna:

Cca 400,00 kn + naravno, posao... Uglavnom, too much.
Vele da su sve rastavili, isprobali bobinu i da je definitivno kaput... :ne zna:

viper50
19.04.2013., 13:15
poželjno je kupit neku koja ima motor za koji se da nac rezervnih dijelova, ako su neki kineski i tome slicni, to niko ne želi popravljat, a nema ni dijelova...

motor je od B&S ,a limarija kao limarija izgleda ništa manje dobro nego kod MTD-a iz peveca.Pevec takvu cijenu 3500kn a vinkoprom 2500kn;jamstvo 1 god .ne znam da li MTD ima možda trajniji pogon za samohodnju kosilice?pitam ih što ste toliko jeftiniji...kao akcija je i oni su direktni uvoznik?!!

viper50
19.04.2013., 13:17
Cca 400,00 kn + naravno, posao... Uglavnom, too much.
Vele da su sve rastavili, isprobali bobinu i da je definitivno kaput... :ne zna:

jbg..i što zaključiti..ne kupovati AL-KO ili slučajnost...

Thorin
19.04.2013., 20:10
Pa nije AL-KO proizveo motor, je li tako?

Jozha20
19.04.2013., 20:19
motor je od B&S ,a limarija kao limarija izgleda ništa manje dobro nego kod MTD-a iz peveca.Pevec takvu cijenu 3500kn a vinkoprom 2500kn;jamstvo 1 god .ne znam da li MTD ima možda trajniji pogon za samohodnju kosilice?pitam ih što ste toliko jeftiniji...kao akcija je i oni su direktni uvoznik?!!

onda kupiti gdje je jeftinije, ako su iste...
kaj se pogona tice, to nebi bilo loše pogledati kako izgleda, na mojoj je to bilo dosta loše napravljeno sa puno plasticnih dijelova...

nakon nekog vremena je plasticna polugica koja pali pogon pukla, a naravno, to se posebno nemože kupiti, svuda nude samo kompletan sklop...

dakle, poželjno je da je taj pogon riješen nekako čvršće po mogucnosti od metala...

megane 1
20.04.2013., 07:04
Evo jučer u Pevecu kupljena samohodna kosilica Einhell RG-PM 51/1 S B&S, odmah je složio i pokosio travnjak oko 1800m2, radi tiho, kosi super i dosta jaka kod veće i mokre trave, za sada zadovoljan. http://www.einhell.de/de_de/shop/4827/4828/4829/4832/petrol-lawn-mower-rg-pm-51-1-s-b-s.html

viper50
20.04.2013., 07:19
Evo jučer u Pevecu kupljena samohodna kosilica Einhell RG-PM 51/1 S B&S, odmah je složio i pokosio travnjak oko 1800m2, radi tiho, kosi super i dosta jaka kod veće i mokre trave, za sada zadovoljan. http://www.einhell.de/de_de/shop/4827/4828/4829/4832/petrol-lawn-mower-rg-pm-51-1-s-b-s.html

kako einhell stoji s servisnom mrežom?

megane 1
20.04.2013., 07:38
Centralni servis ti je u Zagorju u blizini Krapine https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww2.hgk.hr%2Fizvoznici%2Fizvozni k.asp%3Fmbr%3D1201816&ei=aDdyUa_dI4T_4QT8poHwCw&usg=AFQjCNEuJrOL8HbJC5gTnBsf86_pkDBBQw&sig2=3BeY_-ATzwOueMVOcJ_pBQ&bvm=bv.45512109,d.bGE

viper50
20.04.2013., 07:43
Centralni servis ti je u Zagorju u blizini Krapine https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww2.hgk.hr%2Fizvoznici%2Fizvozni k.asp%3Fmbr%3D1201816&ei=aDdyUa_dI4T_4QT8poHwCw&usg=AFQjCNEuJrOL8HbJC5gTnBsf86_pkDBBQw&sig2=3BeY_-ATzwOueMVOcJ_pBQ&bvm=bv.45512109,d.bGE

izgleda da je to jedini u RH!

megane 1
20.04.2013., 08:11
Da jedini je u RH, ali sam prije kupnje kosilice se malo upitao u svezi iste, te se radi o dosta dobroj kosilici, te nema nekih velikih problema s njom. Motor je B&S serija 625, garancija na kosilicu je 24 mjeseca, ima velike kotače, te se jako lako radi s njom, nož možeš kupiti u pevecu, a ako se nešto pokvari u garantnom roku šalju ti kombi i besplatno je voze i vraćaju natrag s popravka. Inače putem pošte od njih možeš naručiti i ostale dijelove, dok ti motor sarvisira skoro svaki servis za kosilice.

viper50
20.04.2013., 08:22
Da jedini je u RH, ali sam prije kupnje kosilice se malo upitao u svezi iste, te se radi o dosta dobroj kosilici, te nema nekih velikih problema s njom. Motor je B&S serija 625, garancija na kosilicu je 24 mjeseca, ima velike kotače, te se jako lako radi s njom, nož možeš kupiti u pevecu, a ako se nešto pokvari u garantnom roku šalju ti kombi i besplatno je voze i vraćaju natrag s popravka. Inače putem pošte od njih možeš naručiti i ostale dijelove, dok ti motor sarvisira skoro svaki servis za kosilice.

onda je to ok!sad pogledaš i vidiš d aje kosilica tih performansi od MTD-a u Pevecu skuplja skoro 500kn!!!koliko MTD daje jamstvo??

megane 1
20.04.2013., 08:35
Isto 24 mjeseca, a skoro svi imaju tu garanciju.

viper50
20.04.2013., 08:44
Isto 24 mjeseca, a skoro svi imaju tu garanciju.

odlično.ovi iz vinkoproma što sam već spominjao u prethodnim postovima daju jaqmstvo za primax kineske kosilice 1 godinu!ipak se isplati provozati do peveca:p

goran79
20.04.2013., 17:19
http://www.takolako.rs/user/kosacice/einhell-benzinska-kosilica-za-travu-rpm-40-p/44_1060_58699_1_0_0/item.jsp za kosit jedno 200kvadrata jel ova u redu?

megane 1
22.04.2013., 09:30
http://www.takolako.rs/user/kosacice/einhell-benzinska-kosilica-za-travu-rpm-40-p/44_1060_58699_1_0_0/item.jsp za kosit jedno 200kvadrata jel ova u redu?

U redu je: https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&ved=0CGsQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.billiger.de%2Fshow%2Fprodukt% 2F65391187-Einhell-BG-PM-40-P.htm&ei=fvR0Ua24C6yQ4ATF7oDACw&usg=AFQjCNGHfOCxypXCc75_mRwrsKrIhm1HGw&sig2=WtN8qzk8OfLcU_Gn1a19lg&bvm=bv.45512109,d.bGE

ms4
23.04.2013., 11:46
Pozdrav svim ljubiteljima zelinih terena

Zanima me šta izabrati za košnju nekih 1600-1800 m2, trenutno se kosi sa husqvarnom 48s, međutim ne radi joj pogon za samohod. Kosilica je poprilično teška, tako da košnja nije baš ugodna :)
Nabavio bi polovnu kosilicu al sam u dilemi, da li uzeti neku laganu a da nije samohodna ili tražiti samohodnu. Rječ je o o ravnici, međutim po voćnjaku ima neravnina koje su napravile krtice i td, pa se desi da na ovoj postojećoj kosilici jedan točak upadne u rupu i td. Da li samohodna može kositi po takvom terenu?
Još nešto, može li se motor sa ove husqvarne prebaciti na neku drugu kosilicu koja ima ispravan mehanizam za samohod, jer je motor stvarno dobar, naspi gorivo i vozi :)

Jozha20
23.04.2013., 12:00
pa onda bi bolje bilo popravit pogon na ovoj kad je motor dobar....

ms4
23.04.2013., 17:33
Mislim da bi bilo tesko popraviti ovaj pogon, fali pola djelova, a šanse da se nadje baš takva kosilica sa ispravnim pogonom su vrlo male...
Inače radi se o Kawasaki FC150V motoru, odlično služi, nikakvih problema sa njim do sad nije bilo.
Jesu li motori kompatibilni sa većinom kućišta, tj može li se ovaj motor prebaciti na neko kućište koje ima ispravan pogon?

Jozha20
23.04.2013., 18:18
s tim motorom i takvom kosilicom se jos nisam susreo, pa onda neznam, možda bi se cak i moglo prebaciti, ali to bi najbolje bilo provjeriti prije nabavke kucista...

mihael kutina
24.04.2013., 20:00
Imam mali problemcic, na navedenoj kosilici, puklo mi je ono plasticno crijevo sto "fura" gorivo iz rezervara u motor.. Da ga zamjenim morao sam skinuti elektronik paljenja.. I onda nastaju problemi. Ja sve to lijepo vratio nazad i naravno sada vise nemam iskre.. Pa bi molio ako netko zna, kolio mi treba biti razmak od elektronike paljenja do magneta..

Hvala

Jozha20
24.04.2013., 20:26
jako mali razmak mora bit 0,2-03 mm

mihael kutina
24.04.2013., 20:32
jako mali razmak mora bit 0,2-03 mm

Da li mozes biti precizniji :)

Hvala

Jozha20
24.04.2013., 20:37
stavi 0,25 mm i moralo bi radit...

Kladi
25.04.2013., 22:01
molim mišljenje iskusnijih.

trebali bi neku kosilicu za cca 80m2. našla sam neku jeftilen ali nemam pojma ima li smisla potrošiti i toliko na ovu http://www.bricostore.hr/kosilice/320746-goon-elektrina-kosilica-1000w--2000003207466.html

da li je netko ima ili je vidio? vrijedi li to išta?:ne zna:

jationmivioni
26.04.2013., 04:49
molim mišljenje iskusnijih.

trebali bi neku kosilicu za cca 80m2. našla sam neku jeftilen ali nemam pojma ima li smisla potrošiti i toliko na ovu http://www.bricostore.hr/kosilice/320746-goon-elektrina-kosilica-1000w--2000003207466.html

da li je netko ima ili je vidio? vrijedi li to išta?:ne zna:
Uz dobro održavanje i redovitu košnju mogla bi dugo poživjeti .
Ima neki remni prijenos , mali kolektorski motor , nježna krhka plastika ..i tak , za tu površinu OK

SETRA Samoborček
26.04.2013., 19:34
Imam kosilicu MTD 53SPB i do sad je manje-više sve bilo OK, ali evo od prve košnje ove godine problem :(

Naime, kad stisnem ručicu za pogon, cijela se zadnja osovina na kojoj su kotači strese (prema van) i uslijed toga ručica kojom se podešava visina košenja zadnje osovine padne dole, npr. s 2. visine na 1. visinu.
To se događa uslijed vožnje s pogonom , jednostavno postavim na 2. visinu reza, par metara pređem i ručica padne dole :(. Kad se kosilica vuče unazad istim putem bez pogona onda ručica ostaje na svom mjestu.

Čini mi se da negdje u cijeloj priči ima previše "lufta", ali ovako na oko ne mogu vidjeti gdje bi to bilo. Probao sam gedorama pritegnuti kotače, ali se šaraf ne miče ni lijevo ni desno. Nisam htio baš prejako gurati da nešto ne strgam,.

Jozha20
26.04.2013., 20:00
trebalo bi skinuti nož, onu zaštitu od ispod i pogledati gdje je na pogonu nastal taj luft, po potrebi i pogon rastavit...

SETRA Samoborček
26.04.2013., 21:48
Znači predlažeš da je vozim u servis? Može li se kositi tako, tj. postoji li opasnost da se još nešto razmrda? Ako je sad odnesem u servis, neću je dobiti do jeseni nazad, pa rađe poslije sezone nek rade što žele :(.

Jozha20
26.04.2013., 22:21
pa ukoliko nisi sam vičan šarafljenju, da, najbolje bi ju bilo odfurat u servis... može se kosit bez paljenja pogona, nebi joj se trebalo ništa dogodit... samo je teška za guranje...

SETRA Samoborček
26.04.2013., 22:56
Ne bez pogona, s pogonom, ali u najnižoj visini zadnje osovine ili u 3. visini (ta je više pa s nje ne ispada).
Pogledam sutra po danu to malo kako je sve skupa povezano i jel se što vidi. Inače onaj dio gdje je kao blok pogona je fiskan, lijevo-desno nema skoro ništa lufta.

Kladi
29.04.2013., 21:53
Uz dobro održavanje i redovitu košnju mogla bi dugo poživjeti .
Ima neki remni prijenos , mali kolektorski motor , nježna krhka plastika ..i tak , za tu površinu OK
hvala na odgovoru! :)

fergol
01.05.2013., 10:55
dali netko u HR drži lebdeće kosilice marke Flymo, imao sam jedan stariji primjerak ali se nažalost raspala?

strc brc
07.06.2013., 08:56
Prodaje li netko kućište kosilice Jonsered 600 SD ?

Moje se dosta raspucalo a novo mi preskupo (1.000 kn), pa ako netko prodaje dijelove i slično, možda ima dobro kućište (rabljeno)?

sonic brzi
18.06.2013., 12:59
pozdrav svima!

evo i meni kosilica krepala. dosad sam se mucio sa guralicom, ali se planiram modernizirat i kupiti neku motornu samohodnu.. gledao sam u baumaxu Al-KO Blackline 550sp za 3099 kn...al da mogu procijeniti valja li cemu..bas i ne :(

Stvarno se ne razumijem u kosilice, i molim pomoć i preporuku! Max cijena koju bi dao je 3500kn!

Hvala

Vwovac
19.06.2013., 19:39
pozdrav svima!

evo i meni kosilica krepala. dosad sam se mucio sa guralicom, ali se planiram modernizirat i kupiti neku motornu samohodnu.. gledao sam u baumaxu Al-KO Blackline 550sp za 3099 kn...al da mogu procijeniti valja li cemu..bas i ne :(

Stvarno se ne razumijem u kosilice, i molim pomoć i preporuku! Max cijena koju bi dao je 3500kn!

Hvala
Baci oko na metro katalog,čini mi se da sam vidio alko s bs motorom za 2800..

komutator
20.06.2013., 12:35
Održava li netko u HR male Kohlerove motore za kosilice.

Konkretan kvar je iskrivljena radilica zbog udara u kamen?

Edit:

Radi se o motoru starom oko 3 godine, iz serije Courage XT, sadašnja oznaka koja se proizvodi je:

http://www.kohlerengines.com/onlinecatalog/productDetail.htm?productNumber=Courage%20XT8

silx
10.07.2013., 21:44
tražim karburator za panonijinu kosilicu s tomosovim motorom 2T

tgk1234
14.07.2013., 11:55
pozdrav svima...zanima me da li ste i kakvih iskustava imali sa elektricnim kosilicama za travu? unaprijed hvala na preporukama i iskustvima.

Lee Champa
14.07.2013., 15:27
Konkretan kvar je iskrivljena radilica zbog udara u kamen?...

Raskopaj motor, izvadi radilicu i odnesi tokaru da ju izravna!

danijel_13
25.07.2013., 14:05
Trebam preporuku kosilice do 5000kn. Treba mi nesto kvalitetno i jace, da ne otpladnu kotaci za godinu dana, jer je malo neravan teren vocnjak, grbavo ali nista strasno. Sutra ujutro stari ide po to, pa bi bilo dobro ako danas neko moze stavit kakvu preporuku...

rib@
25.07.2013., 22:48
Imam ovu (http://www.unikomerc-uvoz.hr/viking/default.asp?FlashID=10519) nekih 7 god i nikakvih problema, isto neravan teren, krticnjaka ko u prici.

danijel_13
26.07.2013., 07:58
Imam ovu (http://www.unikomerc-uvoz.hr/viking/default.asp?FlashID=10519) nekih 7 god i nikakvih problema, isto neravan teren, krticnjaka ko u prici.

Treba mi kosara, da ne treba, uzeo bih ovo po tvojoj preporuci!!

Dvoumim se izmedju:

1. http://www.husqvarna.com/hr/products/lawn-mowers/r-152svh/

2. http://www.hongoldonia.hr/index.php/home/kosilice/29-kosilica-hrx-476c-sde

Cak mi se vise svidja r152 jer je celicna, ali tu me opet zivcira ova cijev za kosaru trave, cuo sam da se potrga to. Zar je tak tesko nac dobru kosilicu... :S

gazda 04
26.07.2013., 13:00
Imam gore navedenu Husqvarnu R 152 Sv, ali sa Briggsovim motorom. Nakon samohodne kosilice kupljene u Pevecu, ova Husqvarnina je pravi preporod. Slabo koristim koš, većinom je izbacivanje sa strane. Ta kosilica ima gumu na kotačima, te je proklizavanje pogonskih kotača nepoznat pojam. Ima izuzetno masivno kućište od debelog čelika/lima i varijabilno podešavanje brzine. Stara kosilica se uvijek gušila kod guste trave i ponekad ugasila, kod nove husqvarnine također nepoznat pojam. Uzeo sam ju prije nekog vremena, gledao i Viking i Hondu koji su zbog plastičnog kučišta za neke uređene fensi travnjake možda, ali za voćnjake ne...

danijel_13
26.07.2013., 23:25
Imam gore navedenu Husqvarnu R 152 Sv, ali sa Briggsovim motorom. Nakon samohodne kosilice kupljene u Pevecu, ova Husqvarnina je pravi preporod. Slabo koristim koš, većinom je izbacivanje sa strane. Ta kosilica ima gumu na kotačima, te je proklizavanje pogonskih kotača nepoznat pojam. Ima izuzetno masivno kućište od debelog čelika/lima i varijabilno podešavanje brzine. Stara kosilica se uvijek gušila kod guste trave i ponekad ugasila, kod nove husqvarnine također nepoznat pojam. Uzeo sam ju prije nekog vremena, gledao i Viking i Hondu koji su zbog plastičnog kučišta za neke uređene fensi travnjake možda, ali za voćnjake ne...

Zahvaljujem se na odgovoru puno! Presudilo je to sto R152 trenutno nisu imali pa sam uzeo STIGA Excel 55 sqb blize 6 somova. Stroj je odlican, tenk u kosilicama. I ima klasicno izbacivanje a ne onu cijev ko Husqvarna. Al da su ju imali tamo na lageru, mislim da bi ih imao velike poteskoce sa odlukom hehe, oboje se cine jako dobri strojevi!

Hvala na pomoci i sretna kosnja svima! :D

anonimna123
23.08.2013., 07:56
decki, ponovno dama u nevolji :D

naime, trimer mi se u radu sam ugasi. on jos normalno radi kad nije pod velikim gasom, a cim mu se doda gas, on kao da gubi na snazi za pokretanje i ugasi se.
moguce da je svjecica, moguce da s mjesavinom nije nesto u redu... koji bi jos mogli bit razlozi? hvala unaprijed!

viz
24.08.2013., 07:05
Tko traži damsku ekološku kosilicu neka potraži/napravi ovakav (http://poweredbynesha.wordpress.com/2013/06/12/ekoliska-kosilica-iz-pirota/) model :mig:

Jozha20
24.08.2013., 09:37

naime, trimer mi se u radu sam ugasi. on jos normalno radi kad nije pod velikim gasom, a cim mu se doda gas, on kao da gubi na snazi za pokretanje i ugasi se.
moguce da je svjecica, moguce da s mjesavinom nije nesto u redu... koji bi jos mogli bit razlozi? hvala unaprijed!

razštelan karburator, možda probušeno crijevo od goriva pa vuče falš zrak, možda se karburator otpustio... ima raznih razloga za te simptome...

briggs
27.08.2013., 18:05

trebalo bi ga dobro pregledat da bi se tocno utvrdilo sto mu je. od kuda ste???

flyer26
31.08.2013., 15:53
Ja ne znam što krivo radim sa svojim samohodnim kosilicama. Imao MTD, samohodna, prednji pogon, odličan motor, odlično kučište, kvalitena, sjećam se da je koštala preko 4000kn pa sam mislio da bude dobro radila. Kad ono, svake godine je barem jednom bila na servisu zbog pogona. Pa mjenjali remen, pa kotače, pa kompletni pogon, pa onda opet zupčanike neke pa neznam šta, i koliko god mi bilo teško, morao sam odustati od te kosilice jer, iako je super radila stalno pogon otkazuje i troškovi popravaka su mi postali preveliki.

Kupim ove godine lijepu novu, Hondin motor, 4u1 malčer, košara, lijepa zelena, valjda je kvalitetna kad košta ponovno preko 4000kn :/
Pogon na stražnje kotače. Danas kosio treći put sa njom. Otišao pogon! Pa vuče, pa ne vuče, pa cuka... uglavnom cuka i vibrira pogon. Ne želi krenuti nego ju moram sam pogurnuti (a ima 50kg kosilica pa se umoriš) i onda tek kad pogurnem krene pomalo, ali na prvoj grabici, uzvisinici stane. Pa cuka, pa trese.. neznam.. sva sreća pa još je pod garancijom, valjda će priznat...
Pa imam jedno pitanje... Što krivo radim sa tim samohodnim kosilicama?!

Istina da imam puno prepreka na travnjaku (stabla, cvijeće, itd..) ali uvijek pustim pogon kada nešto obilazim i ne stignem ga pratit jer ne želim da uprazno "šlajdra" s kotačima. Ne idem u rikverc s njom dok je pogon uključen jer su mi tako rekli u dućanu da se ne bi smjelo... Ali moraš ju nekada malo povuć unatrag...
neznam... ima kakvih savjeta u vezi toga?

NMT
19.09.2013., 21:23
mali brigss i stratton na guranje prodimio, izmijenio sam karike al još malo dimi, jel imate ideju kakvo bi sredstvo utrpao u ulje da zadihta?
utrpao sam 5w40 full sintetiku ostatak od auta i dimi nešto.

kinfamr
20.09.2013., 11:40
mali brigss i stratton na guranje prodimio, izmijenio sam karike al još malo dimi, jel imate ideju kakvo bi sredstvo utrpao u ulje da zadihta?

mislim da bi se naslo nesto iz asortimana LIQUI MOLY, iako ja to bas i ne preporucujem jer je to one way ticket

kinfamr
20.09.2013., 11:42
jel moze netko preporucit sto bi bilo najbolje za do 1500kn i gdje to kupit. Koliko sam skuzio to bi trebao biti neki B&S motor. Sirina 50cm.

champ
20.09.2013., 13:10

Umjesto tih aditiva i ful sintetike, radije natoči unutra monogradacijsko ulje SAE 30, koje je i predviđeno za tu vrstu motora.

NMT
20.09.2013., 19:31
pa to je i bilo pa dimi

NMT
20.09.2013., 21:49
eh da još nešto, što je moglo izazvat debalans takav da sad postoji 'kickback' kod povlačenja špage, tj ako neoprezno povučeš špagu vratit će ti istom mjerom, zapet i iščupat se iz ruke.
kad je sve lijepo balansirano toga nema.

svi su dijelovi original na njoj, osim novih karika, i novih podložnih pločica na vijku koji drži nož. nož origigi isto.

i čuje se neko lupanje kao da udara klip po ventilima, a ako bi to doista i bilo tako, koji bi još simptomi bili osim buke?

znači pazilo se kod sastavljanja klipa, karike na 120 stupnjeva okrenute, tajming podešen i provjereno je na suho da su taktovi ispravni.

kosilica radi 'normalno', osim što se čuje to lupanje i što dimi plavo tj troši ulje. nisam još nijednom pokosio samo sam probavao. i da kod paljenja treba pazit radi kickbacka.

NMT
21.09.2013., 11:36
evo ovako to izgleda (http://videobam.com/fUXZS)

brancony
21.09.2013., 17:09
opcenit problem kod brigs motora na kosilicama je sto su one konstrukcijski predvidjene iskljucivo za 100% ravne terene.a kod pogona samohodnih kosilica trebalo bi birati one sa sto manje plasticnih komponenti u prijenosu...

pljas
25.09.2013., 09:04
Ekipa, novi sam u kosilicama i travnjacima pa trebam savjet.
Površina travnjaka je cca 900m2, ima ravnih djelova i jedna strmina dugacka cca 20m, onako srednja :).
Tražim samohodnu motornu kosilicu, gledao sam Cub Cadet cc53 SPO, i meni se čini ok.

Ima li šta pametnije, bolje, ispaltivije u tom rangu? Kakav je Cub Cadet?

Hvala

traktor123
18.03.2014., 12:38
bok svima, ima problem sa Stihl FS55 kosilicom, pa ako moze koji savjet. naime, nece da upali. kosilica je kupljena lani i ima sve skupa 5-6 sati rada.

idem je malo prije pokrenit prvi put oslani, i zaboravio sam vratit ono dugme za cok na vrime, u biti uspio sam je (nazalost) upalit pod cokom, ali sada vise nece nikako. ocistio sam svicicu vise puta (svaki put kad je izvadim opet je mokra). gorivo je frisko.

pratio sam upute ali ne pomaze. neki savjet sto sada?

hvala

bego
18.03.2014., 12:58
Prijatelju izvadi svjećicu i obrisi ju i dobro ju propuši onako "na prazno" točno kako ti piše u uputstvu. Stavi nazad svjećicu, napumpaj par puta gorivo, kresni na hladno dok dok ne krene, ugasi, stavi na topli start i kres. I mora da radi.
Sretno
:Pivo:

traktor123
18.03.2014., 13:17
evo radio sam sve tako, i uspio je upalit na hladno; ugasio i upalio na toplo, radila fino u leru ali cim sam dao gas pocela se gusit, pustio u ler, radila jos par sekundi i ugasila se. sad opet nece da upali

kada je upalim na hladno jel triba odma gasit, drzat da radi malo ili kako?

hvala

d2267
19.03.2014., 09:51
evo radio sam sve tako, i uspio je upalit na hladno; ugasio i upalio na toplo, radila fino u leru ali cim sam dao gas pocela se gusit, pustio u ler, radila jos par sekundi i ugasila se. sad opet nece da upali

kada je upalim na hladno jel triba odma gasit, drzat da radi malo ili kako?

hvala

Koliko ja znam prvo se pali na čoku,motor upali i ugasi se sam,a zatim se isključi čok i pali bez čoka.

Lee Champa
19.03.2014., 17:43
... ali cim sam dao gas pocela se gusit,..

Ne dobiva gorivo! Membrana zaljepljena ili šuplja!:kava:

čudnovatica
11.04.2014., 10:30
pozdrav ljudi! trebam veliku pomoć :)

ovako, imam dvorište koje kosimo cca 1x mjesečno, nekada i rjeđe, ovisi koliko puta stignemo otputovati do tamo, veliki troškovi i udaljenost. trava izraste nekada i do koljena. kosilo se ručno, pa trimerom... ugl, to mi sve postaje preteško, a ne smijem kupiti ništa skupo jer je kuća loše zaključana i imali smo već dosta krađa.

može li ona ručna kosilica (koju se gura, bez motora) kositi travu od 15-30cm visine? to mi je najbolja opcija, ako je i ukradu, nije neka šteta...

a motorna (neka jeftina)?

Armstrong
11.04.2014., 12:34
Rucna nebude to kosila ni u ludilu :D
A zakaj nebi vozili kosilicu doma?
Sa flaksericom je najlakse, a ako je skroz ravno moze i neka kosilica

I sad tek vidim, @traktor123
Imam isto fs55.
Stvar je zapravo vrlo jednostavna
1.stavi na ON na rucki
2. Napumpaj gorivo 4x
3. Uključi čok i povuci tak dugo dok ne cujes da je kresnula
- vjerojatno se bude sama ugasila na coku ako nisi dovoljno brz da ga iskljucis.
4. Uglavi gas pod "start". Drzi pritisnut gas i povuci onaj prekidac dalje od ON, na start ga stavi. I onda upali. Kasnije to prekines i polako dodavas gas. Jer to je 2taktni motor i ulje se slegnulo pa joj treba koja minuta dok to sagori i onda tek moze do kraja gas.
Kad proradi polako trzni gas i polako ga pojacavas, ovisno o zvuku motora.
Da je do membrane, nebi radila u leru al pod gasom bi.

čudnovatica
11.04.2014., 19:32
Rucna nebude to kosila ni u ludilu :D
A zakaj nebi vozili kosilicu doma?
Sa flaksericom je najlakse, a ako je skroz ravno moze i neka kosilica

aha, znači ništa od ideje da guram na snagu i da pokosim? :503::(
mali nam je auto, kad utrpamo sebe, obleku, klopu i slično, kosilica bu jedva stala. u zgu je i tak ne trebamo, nadala sam se da ću biti mirna za 400kn...

ok, dakle električna ili benzinska kosilica - neka do 1000kn može kositi travu do koljena? nije 100% ravno, ali nije ni grbavo.

flakserice me ubiju, sve me poslije boli, a onu koja može prerezati i mladicu od 6cm debljine se bojim koristiti :D

champ
11.04.2014., 19:45
Ako trava poraste visoko, podignite kùčište kosilice maksimalno koliko se da. Osim toga možete kositi tak da ne zahvaćate travu cijelom širinom, nego na pr. 2/3, a 1/3 nek ide po pokošenom.

Teško da bude trava porasla do koljena, ako bar ponekad kosite.

paki26
11.04.2014., 20:06
Pozdrav! Jel ima tko iskustva sa CLOVER trimerom ?

Za travu oko kuće i sitno u vinogradu......

TRIMER CLOVER 1.2kW 43cc CG430HB

MOTORNI TRIMER CG430 HB CLOVER
snaga: 1.2kW
maksimalni broj okretaja: 9000 o/min
kapacitet spremnika: 1.1 lit
zapremnina motora: 43cc
promjer noža: 255mm
garancija: 1g.

NMT
11.04.2014., 20:15
aha, znači ništa od ideje da guram na snagu i da pokosim? :503::(
mali nam je auto, kad utrpamo sebe, obleku, klopu i slično, kosilica bu jedva stala. u zgu je i tak ne trebamo, nadala sam se da ću biti mirna za 400kn...

ok, dakle električna ili benzinska kosilica - neka do 1000kn može kositi travu do koljena? nije 100% ravno, ali nije ni grbavo.

flakserice me ubiju, sve me poslije boli, a onu koja može prerezati i mladicu od 6cm debljine se bojim koristiti :D

evo ti rješenje, idealno za tebe.
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/trimer-elektricni-electrolux-oglas-8179881

kupi još neki kvalitetni produžni dovoljno dugačak za tih 100kn razlike i mirna si.

kolko god mali da je auto taj ti trimer mora stati jer se sklopi, do njega namotan kabel izvadiš tamo odradiš posao, sklopiš i voziš doma, lagan, prijenosan i nitko ga ne bude krao, a jeftin do 400kn.

Armstrong
11.04.2014., 20:55
S tim si nebudu puno pomogli.
Taj trimer je samo za okucnicu i oko drva, ograde i tak

čudnovatica
11.04.2014., 22:02
Ako trava poraste visoko, podignite kùčište kosilice maksimalno koliko se da. Osim toga možete kositi tak da ne zahvaćate travu cijelom širinom, nego na pr. 2/3, a 1/3 nek ide po pokošenom.

Teško da bude trava porasla do koljena, ako bar ponekad kosite.

tnx, ovaj savjet gore ću iskušati čim nabavim alat :)

a trava itekako naraste, pogotovo sad do 6 mj. raste kao luda. to je seoska trava vulgaris, ne nešto sijano, a prije 20ak g. je bio vrt pa je dobra zemlja...
jednom mjesečno je premalo kositi (trenutno financije ne dopuštaju češće dolaske).

evo ti rješenje, idealno za tebe.
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/trimer-elektricni-electrolux-oglas-8179881...
ovako nešto imam i kako kaže
S tim si nebudu puno pomogli.
Taj trimer je samo za okucnicu i oko drva, ograde i tak

kosila sam nekoliko puta cijelo dvorište sa time, em se držač flaksa raspao već treći po redu, em me ubije ta aktivnost, jer dvorišta i trave ima prilično. to je 5 trimer po redu, 4 manja sam strgala nakon 1 do 2 upotrebe. samoubili su se od napora :rofl:

dakle, kosilica do 1000kn i na najvišu prečku za košenje? :)

Armstrong
11.04.2014., 22:28
Tako je. Ili kosilica ili flakserica

NMT
12.04.2014., 22:02
kosilica do tisuću kuna da ga jebeš ne može normalno kositi travu do koljena, imao probao.

ako ne želiš ubiti i 5tu ili šestu po redu, nemoj je mučit za ono zašto nije predviđena.

ili će te koštati puno preko tisuću kuna, ili ćeš imati trimer.

šta možeš dobiti za 1000 kn? neki briggs & stratton mali.

jebat ga ako mora biti kosilica, neka onda bude strižna, pa s time reži ako hoćeš travu i preko glave, a ne ono rotaciono čudo da melje i davi se u travi za koju nije predviđena.

ili to ili trimer, treće nema ili ne vidim, osim da pustiš kakvu stoku da to riješi.

evo npr ovo
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/strizna-kosilica-tomos-oglas-11228139

taj bi išao za 1000 kn garant, a po slici mi djeluje sklopiv i minijaturan da se da utrpat u gepek (pa makar ga ne možeš do kraja zatvorit, zavežeš vrata špagom i nitko te neće dirat)

i pazi, plus strižne je što samo podreže travu i ona se posloži po toj livadi i time "uguši" travu ispod tj ne da joj sunca ni disat i tako usporava rast, doduše i gnoji kojekakve korove ali nebitno, vjerojatno bude trava sporije i rasla ako natrpaš sloj po sloj otkosa.

sklopiš tu strižnu kosu, i onaj stup koji je nosi, pa ručke i sve strpaš u gepek auta i voziš doma.