PDA

View Full Version : Nuspojave i alergijske reakcije na kozmetičke proizvode

baby doll
09.04.2009., 23:49
Nisam primijetila da je bila ovakva neka tema, pa otvaram ovu jer ne znam gdje bi postavila pitanje.

Dakle, u zadnjih par dana počela sam koristiti nekoliko proizvoda koje do sada nisam koristila, to su ovi:

Plante System gel za čišćenje lica (http://www.plantesystem.com/en/fiche.php?id_produit=8) - inače, dobila sam ga na preporuku u ljekarni nakon pregleda kože

Clinique losion za hidrataciju lica Dramatically different (http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY14112&PRODUCT_ID=PROD3302) - to je iz one njihove 3-step kolekcije, dobila sam testere u Mulleru

Jane. shimmering blush (http://www.buzzillions.com/dz_171287_jane_shimmering_blush_peony_reviews) - kupila sam ga ovdje na forumu

i Rosal Clear Face krema za lice, nju sam samo jedan dan probala, uzela sam sestrinu, inače ju ne koristim.

A onda sam se jučer probudila ujutro i imam što vidjeti - desni kapak toliko natečen da oko ne mogu otvoriti do kraja, obrazi i područja ispod očiju crveni i puni jako sitnih prištića, a isto tako i vrat, kao da sam se spekla koprivom! I koža na tim mjestima mi je jako vruća na dodir, kao kad izgorim na suncu. :eek: :eek: :eek: No žurila sam na faks pa sam samo pokrila to puderom, a kad sam došla doma, držala sam obloge s kamilicom na licu i poslije se još jednom umila u kamilici. Tada se malo smirilo, oko je OK, ali i dalje je prisutno crvenilo, koža je jako gruba i topla.
Pretpostavljam da je to reakcija na neki od ovih proizvoda, ali ne znam na koji. :confused: Čitala sam malo tu po forumu vaša iskustva s ovim proizvodima i najlošija su s ovim Plante Sytem gelom za čišćenje, ali njega koristim duže od ostaloga, negdje 1-2 tjedna.

Inače mi je koža mješovita s tipičnim masnim djelovima i ponekad s nekim prištićem na T-zoni i nikad mi nije tako reagirala na nešto! :(

Bluegirl
10.04.2009., 02:07
Mozes napraviti test: na nadlakticu stavi malo (MALO!) svakog proizvoda i gledaj, sta ce se desiti :). Bolje nego da opet namazes cijelo lice necim od toga.

Shtefitza
10.04.2009., 09:42
A onda sam se jučer probudila ujutro i imam što vidjeti - desni kapak toliko natečen da oko ne mogu otvoriti do kraja, obrazi i područja ispod očiju crveni i puni jako sitnih prištića, a isto tako i vrat, kao da sam se spekla koprivom! I koža na tim mjestima mi je jako vruća na dodir, kao kad izgorim na suncu.

Uh, izgleda da si posteno alergicna na nesto...
Cesto su ti kozmeticki proizvodi prepuni sastojaka. Sto vise sastojaka, vise sanse da si alergicna na jednoga...

Pokusavaj izbjegavati kojekakve "biljne" ekstrakte, jer je velika sansa da ces na njih biti alergicna.

Neko vrijeme se umivaj samo sa bezmirisnim Dove sapunom, mozes nastaviti koristiti dramatically different moisturizing lotion (DDML) i cekaj par dana da se koza smiri. Tek onda pomalo mozes uvoditi jedan po jedan proizvod.

Shtefitza
10.04.2009., 09:46
Dakle, u zadnjih par dana počela sam koristiti nekoliko proizvoda koje do sada nisam koristila, to su ovi:

Plante System gel za čišćenje lica (http://www.plantesystem.com/en/fiche.php?id_produit=8) - inače, dobila sam ga na preporuku u ljekarni nakon pregleda kože

Clinique losion za hidrataciju lica Dramatically different (http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY14112&PRODUCT_ID=PROD3302) - to je iz one njihove 3-step kolekcije, dobila sam testere u Mulleru

Jane. shimmering blush (http://www.buzzillions.com/dz_171287_jane_shimmering_blush_peony_reviews) - kupila sam ga ovdje na forumu

i Rosal Clear Face krema za lice, nju sam samo jedan dan probala, uzela sam sestrinu, inače ju ne koristim.

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu... samo nesto iz osobnog iskustva... :D

Nekad se pokusavamo pocastiti krasnim proizvodima iz divnih kutijica, sa prekrasnim mirisima. A sve u cilju da se osjecamo specijalno, njegovane i krasne...

Citaj: propustamo lice kroz razne tretmane, jadno lice nas nije molilo za deset raznih pomada prije dorucka. Jadnom licu samo treba malo vode (za umiti se) i malo glicerina za zadrzat vlagu u povrsinskim slojevima koze.

Sve ostale bajke koje su nam kozmeticke kuce obecale, vecinom su neosnovane u svojim tvrdnjama. Prema tome sto nam ostaje... minimalisticka linija preparative i zastita od ostecenja... :top:

leek
10.04.2009., 11:45
Derm. mi rekla da mi je koža alergična na sunce (fototip 1, kaže)-prištići, crvenilo oko njih, komedoni, nepravilan (šaren) ten.
I kaže da moram koristiti kreme sa spf minimalno 30.
A ja primjećujem da mi takve kreme sa visokim spf (višim od 15) dodatno izazivaju komedone (avene, LRP, bioderma i Uriage-uriage mi još najbolje paše...)...

Šta sad?

Shtefitza
10.04.2009., 17:35
Ne bih se koncentrirala na "marke" nego na sastojke u kremama. Svaka marka ce imati nekoliko proizvoda, nekad i nekoliko linija. Svaki proizvod i svaka linija imaju neku specificnu koncepciju, tako da se priblize sto vecem broju potrosaca (i razlicitim potrosackim grupama).

Kad usporedjujes razlicite marke, naci ces skoro identicne proizvode, sa razlicitom cijenom i razlicitom ambalazom. Dakle, najvaznije je citati listu sastojaka. :) :cool:

Malo sam jos o tome tipkala na temi o zastitnim faktorima...

Shtefitza
11.04.2009., 00:38
Citaj: propustamo lice kroz razne tretmane, jadno lice nas nije molilo za deset raznih pomada prije dorucka. Jadnom licu samo treba malo vode (za umiti se) i malo glicerina za zadrzat vlagu u povrsinskim slojevima koze.

Sve ostale bajke koje su nam kozmeticke kuce obecale, vecinom su neosnovane u svojim tvrdnjama. Prema tome sto nam ostaje... minimalisticka linija preparative i zastita od ostecenja... :top:

OK, za zadrzati vlagu u gornjim slojevima koze (to je jedini nacin kako preparativna kozmetika pomaze u hidraciji koze, inace hidraciji dubinskoj hidraciji pomaze ono sto unosis kroz usta, stanje tvog zdravlja, cirkulacija...)

Koza koja je sklona pristicima takodjer treba sloj necega sto ce zadrzati vodu u kozi, a nece izazvati pristice. Masnoca? Vosak? Nesto izmedju: glicerin.

Kad se koza smiri i prestane proizvodit pristice, mozes probat krenuti sa laganijim proizvodima (emulzija sa manje ulja, vise vode) koji sadrze ili karite maslac (shea butter, beurre de karite) ili nekog drugog "biljnog ulja". Mineralna ulja su takodjer uglavnom dosta neutralna. Iako, ja izbjegavam mineralna ulja, kad mogu.

Obicno lanolin (ulje sa ovcjeg runa) odlicno zadrzava masnoce, ali cesto izaziva pristice, pa se rijetko koristi u kremama za lice, cesce u kremama za ruke i kremama za bebe...

Sto to znaci prakticno?
Treba ici sa sto jednostavnijim proizvodom. Tek kad se koza odmori i postane manje osjetljiva, mozes se igrati sa raznim zgodnim mirisnim i lijepo pakiranim proizvodima...

narnia
11.04.2009., 13:14
baby doll mislim da tu nije slučaj u jednom proizvodu nego u cijeloj kombinaciji;najvjerojatnije imaš jaako osjetljivu kožu pa ti je taj gel za čišćenje lica uništio hidrolipidni sloj a onda na takvu kožu svaki proizvod rezultira prištićima i crvenilom..imala sam slično iskustvo..
sad ne možeš ništa nego pričekati da se koža smiri,kamilica će u tome jako pomoći,jake proizvode za čišćenje lica nemoj nikako koristiti svaki dan..

deelayla.
11.04.2009., 22:00
dajem glavu da te plante opržio :(

baby doll
13.04.2009., 13:47
dajem glavu da te plante opržio :(

Da, i ja sve više to mislim... Ali zato mi je nos poslije njega bio savršen, SAVRŠEN! Bez ijednog prištića, a i miteseri su mi nestali.:eek:
Ali eto, i lice mi se sad oporavilo, svaki dan se umivam u kamilici i koristim samo Niveinu Aqua Sensation kremu. Jedino mi je koža još gruba malo na dodir, ali to je ništa kako je bilo prije. Hvala svima na savjetima. :)
Sad me muči što sam opet na početku...opet ne znam što da koristim... :ne zna: Vidim da definitivno ne smijem nešto agresivno za lice, ali ipak nešto za čišćenje trebam... Pošto mi je ovaj Clinique losion OK, mislila sam uzeli cijelu tu 3-step liniju, imaju baš za osjetljivu kožu. Ili od Vichyja Aqualia Thermal liniju + Purethe Thermal za čišćenje šminke...
Ne znam...izgleda da ću morati kod kozmetičarke, a nikad nisam bila na nijednom tretmanu kod nje, jer nikad nisam imala problema, osim tu i tamo kojeg prištića...:ne zna:

ellast
13.04.2009., 15:40
imala sam sličan problem. oduvijek sam imala skoro pa savršen ten. kad sam prešla 25.g. svašta sam počela stavljati na lice u potrazi za savršenom anti age kremom (chanel, lierac, decleor...). sram me je kad se sjetim koliko sam novaca potrošila. ima par mjeseci koža mi je počela reagirati sa užasnim crvenilom. doslovno sam se prepala i odmah naručila u dermatologa. rekla mi je da sam totalno opteretila lice sa svim i svačim. iako imam suhu kožu zabranila mi je da dva tjedna stavljam išta na nju osim aven termalne vode. i stvarno koža mi se skroz smirila i na slijedećem pregledu mi je prepisala kremu i sapun od dr. wolffa. nikad prije nisam čula za tu marku, ali je odlična. ponovno imam svoj savršeni ten.

leek
14.04.2009., 08:14
Ne bih se koncentrirala na "marke" nego na sastojke u kremama. Svaka marka ce imati nekoliko proizvoda, nekad i nekoliko linija. Svaki proizvod i svaka linija imaju neku specificnu koncepciju, tako da se priblize sto vecem broju potrosaca (i razlicitim potrosackim grupama).

Kad usporedjujes razlicite marke, naci ces skoro identicne proizvode, sa razlicitom cijenom i razlicitom ambalazom. Dakle, najvaznije je citati listu sastojaka. :) :cool:

Malo sam jos o tome tipkala na temi o zastitnim faktorima...

Kako skužiti koji sastojak mi smeta...?

Annnete
14.04.2009., 10:03
meni se to desilo nedavno s payot pilingom, koji je bez zrnaca za turbo osjetljivu kozu. prvi put kad sam ga stavila nije bilo reakcije, lice je poslje njega fenomenalno. drugi put sam ga stavila navecer, a ujutro sam se probudila osuta, s nekoliko akni (koje inace nikad nemam) i sa svojim dermatitisom koji je totad mirovao.....trebalo mi je 20 dana da vratim lice u normalu.
i moram primjetit da mi je lice bilo ranije generalno bolje, kad sam koristila manje proizvoda i kad sam se manje njegovala :rolleyes:

leek
14.04.2009., 11:37
Smanjila sam maximalno pomadice. Imam samo dnevnu kremu (LRP) i puder (Vichy)....Za čišćenje samo mlijeko i gel za umivanje.
No jedan dan imam super lice, drugi prišteve, treći komedone......Ima li to kakve veze i sa još nečim osim kremica ( možda sa neispavanošću, prehranom, parama (od kuhanja, npr)....?). Jer lagano ludim- ne nalazim rješenje!

patientia
14.04.2009., 22:10
Vecina krema s UV zastitom me iritira. Eucerin me ne iritira. Onda sam isla gledati sto sadrze te kreme, maknula ono sto sadrzi Eucerin (jer me ne iritira) i ostalo je zanimljivo (nemam sad tu popis, ali nadam se da se dobro sjecam): radi se o razlicitim filterima. Najmanje 3: oxybenzone, homosalate i octocrylene (ako sam dobro zapamtila).

Svi parfemi me iritiraju, vise ih uopce ne smijem spricati na kozu, samo na odjecu, i to moram paziti da ne probiju odjecu, inace me koza pece.

Methylchloroisothiazolinone i methylisothiazolinone ne podnosim. U nuzdi mogu bez rukavica oprati sudje Carlijem ili necim drugim sto ih sadrzi, ali moram brzo isprati ruke. Gelove za tusiranje, sapune i pogotovo sampone koji ih sadrze vise ne kupujem. Slucajno sam otkrila da je problem u njima jer u jednom Avon Senses tekucem sapunu nije bilo tih konzervansa, a u drugima ih je bilo (formula je inace bila ista osim boje i parfema). Kad sam shvatila da me taj sapun puno manje isusuje i iritira, isla sam vidjeti u cemu je stvar.

leek
15.04.2009., 08:22
Ma ti si genije za te kemikalije. Ja se uopće ne kužim u to! Zato i ne znam na šta gledati....Koji imaš Eucerin sa UV?

patientia
15.04.2009., 08:26
SPF 50+ za lice i tijelo, ali vidim da su mijenjali liniju...

ovchica
15.04.2009., 10:42
Eto da i ja ubacim svoj komentar... Inače nemam osjetljivu kožu (bar mislim)
L'orealove kreme ne podnosim nikako, bilo koju da sam kupila, sve me peku oko nosa i usnica.
Počele su me smetati i farbe za kosu. Zadnji put kad sam se ofarbala, oko vlasišta (iznad čela) mi se stvoril crveni rub jedno centimetar širok koji sam morala šminkom skrivati. I uheka su mi isto bila gore dosta crvena, kao da je zguljen jedan sloj kože. Inače me gotovo sve farbe iritiraju (svrbež vlasišta nakon farbanja) i dosad mi je jedino ta palette xxl (crna) bila dobra a sad više ni to. E sad, nisam bila lijena i tri tjedna nakon farbanja sam išla napravit test na jednom pramenčiću kod čela. Kaj je najbolje, nisam ga ni namazala skroz do kože. Isprala sam farbu nakon pol sata. Bez obzira na to kaj farba nije išla do vlasišta boljela me koža na tom mjestu kad bih se taknula mada nije bilo nikakvog crvenila, samo bolna koža.
Iskreno, ne znam opće kaj da mislim... Ak je u pitanju onaj famozni ppd, onda je blajh i neke ful svijetle nijanse plave koje ga sadrže siguran, ne?

Jessica25
07.05.2009., 14:22
Cure bok!
Imam jedan problemčić i pitanje. Kupila sam prošli tjedan Bionsen anticelulitno blato u DM-u i to mi je prvi put. Držala sam ga omotanog u foliju 20min koliko i piše na deklaraciji ali kad sam skinula foliju da isperem s vodom blato, noge i guza mi bili ful crveni, kao opekotina, puls divljao, a od mlake poluhladne vode dobila groznicu nakon ispiranja, kao da imam temperaturu. To sve postupno prođe za nekih 30min, 45 min. A ruke mi ledene i ulovi me panika da će mi herc stati. S kapilarama nemam problema.
Budući da se smiri s vremenom, nastavila sam ga stavljati.
Da li je netko imao sličnu situaciju?
Da li da slobodno nastavim i da li je to normalno?
Na deklaraciji piše da se može javiti hiperemija (crvenilo kože, ubrzana cirkulacija) al ida postepeno prođe..To se vjerojatno onda i meni događa samo što nije ugodno..
Hvala svima unaprijed,
Pozdrav, Jessi:rolleyes:

baby doll
21.05.2009., 22:39
Mislim da sam otkrila uzrok ove reakcije... Danas sam imala opet istu situaciju kao u prvom postu, ali s totalno drugom proizvodima. I onda sam krenula uspoređivati sastojke. Na kraju sam došla do ovog zaključka - proizvode koji su mi mogli to napraviti povezuju samo ovi sastojci - mineralna ulja, gliceryl stearate i methylparaben, a za njih na dosta mjesta na netu piše da su štetni i da mogu izazvati alergijske reakcije. A proizvodi koji mi odgovaraju, te sastojke nemaju. Tako da znam što mi je činiti. :zubo:

patientia
21.05.2009., 22:41
Gliceril stearat je komedogen.

ovchica
21.05.2009., 23:00
Ne znam, meni to niš nije jasno. Ne zvuči ko tipična alergijska reakcija ali ako te smeta zašto koristiti? Pa nije da baš moraš. Ja sam koristila od geomara blato i svaki put kad bih skinula foliju, bedra su mi bila onak lagano crvena ali niš strašno.
Mislim da nema niti jedne stvari koja kod nekog ne mre izazvat neku alergiju - sve je potencijalni alergen.

MIŠICA
25.05.2009., 07:31
Pisala sam na temi o celulitu što mi se dogodilo ali evo i ovdje ukratko...
Naime, nakon masaže od pola sata s uljem od Afrodite dobila sam iduće jutro grozan osip,prištiće..ne na cijelim nogama iako me po cijelim masirala, prednja i stražnja strana bedara...em peku, em su bijeli,em ih je masa, ko da sam gubava...:(...namazala sam Bepanthenom jučer i danas ujutro ništa...jedva hodam koliko mi smetaju hlače na meni...
Molim pomoć ako je itko upućen ili zna što bi moglo biti...kako da to sredim,ako je netko imao sličan slučaj...malo utjehe jer jučer nisam mogla prestat plakat...:(

Hvala

Merlina
25.05.2009., 09:05
Evo malo utjehe, čula sam već za reakcije od tog ulja :eek:.
Kupi si dječju pastu JGL (ima je u DM-u) košta ti 20.tak kuna i maži par dana noge, osip će ti proći.
Javi mi se na pm pa ću ti predložiti koja kvalitetna ulja da si sama kupiš i složiš mješavinu za anticelulitnu masažu :).

MIŠICA
25.05.2009., 09:23
Hvala Merlina, pm je poslan...

Šta je onda u tom prokletom ulju?''
Čudno jer sam prije sama koristila Afroditu i nikad ništa....

MIŠICA
25.05.2009., 13:25
Netko koristio Bevacin?? Jel to za tegobe poput mojih? Ili je dovoljna ova JGL pasta?

la_nana
25.05.2009., 14:44
Bok cure!
Moram se i ja tu javiti jer sam očajna. Nemam baš savršen ten inače, al ovako nešto... Pred nekoliko dana sam na desnoj strani lica (manje), vratu (malo) i na dekolteu (užasno) dobila one sitne prištiće bijele (ne znam ih svrstat po imenu) i koža mi je postala jako nadražena i hrapava i crvena. Grozno. A ne znam od čega. Mažem se redovito istim stvarima pa mi nije jasno. Istu ili sličnu reakciju imala sam i prošlo ljeto, pa da nije od sunca? Al opet, onda bi to trajalo duže. Ne znam više. Grozno mi je jer sam se tako veselila otvorenim majčicama i topićima, a ne mogu ih nositi jer me sram. :(

KIKA5
25.05.2009., 16:26
Bok cure!
Moram se i ja tu javiti jer sam očajna. Nemam baš savršen ten inače, al ovako nešto... Pred nekoliko dana sam na desnoj strani lica (manje), vratu (malo) i na dekolteu (užasno) dobila one sitne prištiće bijele (ne znam ih svrstat po imenu) i koža mi je postala jako nadražena i hrapava i crvena. Grozno. A ne znam od čega. Mažem se redovito istim stvarima pa mi nije jasno. Istu ili sličnu reakciju imala sam i prošlo ljeto, pa da nije od sunca? Al opet, onda bi to trajalo duže. Ne znam više. Grozno mi je jer sam se tako veselila otvorenim majčicama i topićima, a ne mogu ih nositi jer me sram. :(

ja sam takav problem imala prije koje godine (znam da nije alergija na sunce jer mi se to drugačije manifestira) i otišla kod doktorice koja mi je rekla da imam alergijsku reakciju na gel za tuširanje koji upotrebljavam (onda je to bio Fa) u kombinaciji sa suncem...odkad sam promjenila gel za tuširanje (prešla sam na Johnson po njenoj preporuci) nisam imala više takvih problema...

jesenja
25.05.2009., 19:26
imala sam sličan problem. oduvijek sam imala skoro pa savršen ten. kad sam prešla 25.g. svašta sam počela stavljati na lice u potrazi za savršenom anti age kremom (chanel, lierac, decleor...). sram me je kad se sjetim koliko sam novaca potrošila. ima par mjeseci koža mi je počela reagirati sa užasnim crvenilom.

Upravo to sam i ja napravila...liječim se...
koliko je dugo trajao oporavak...ja sam sad u trećem tjednu...i najgore u tome svemu što tu čudotvornu anti age kremu koja bi mi u potpunosti odgovarala nisam našla...

ancatdubh
14.01.2010., 14:09
Pozdrav svima,
neznam dali postoji tema o alergijama na kozmeticke proizvode,pa otvaram ovu.
Potakla me alergijska reakcija od prije 4 dana koja mi se jos nije posve povukla a dosla mi je od proizvoda kojeg sam prvi put koristila.
Radi se o kremi od Green line -Basic..inace mi je pasala po texturi,i mirisu ali eto,prije 4 dana sam namazala lice i prvi put vrat malo,i odjednom mi je vrat skroz pocrvenio i poceo svrbit,malo mi se svrbez prosirio i na donji dio lica malo i po usima.
Moram napomenuti da ju koristim vec jedno 3 tjedna,doduse ne svaki dan,ali tek sad mi je izbila reakcija.
Nisam uzela nikakve ljekove tek sam danas kupila Ca C 1000 Sandoz sumece pa cemo vidjet dal ce mi proc.
Stvar je u tome da nikad nisam bila alergicna ni na sto,cak nisam nikad ni probavala boje za kosu kao sto se preporucuje prije farbanja,a sad me strah bilo sta stavit na lice.

Ako vi imate iskustva s kozmetikom koja vas je iritirala,pisite...:)

Dobrodosli su i savjeti za prevenciju iste:)

mali_oglasnik
14.01.2010., 16:00
svaki put kad bi se namazala nekim rosalovim lip balmom, usne bi mi poludele, crvene, otečene, popucale u roku dan, bilo ljeto ili zima. blju.
a tako lijepo mirišu :(

ancatdubh
14.01.2010., 16:06
da,sad si me pdsjetila,to je neki oblik alergijske reakcije,al mene je jednom od Rosalovog tonika i to za osjetljivu(inace imam za normalnu kozu) pocelo peckat lice.
Sad koristim Nivein tonik i mlijeko za ciscenje..

muukigirl
14.01.2010., 16:59
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće.. :)

pure evil
14.01.2010., 17:01
ja sam si bila kupila od ulole sapun od gline i čajevaca ak se ne varam, i ispod desnog oka mi izbije neka crvena fleka..peklo je baš dosta.. i ajde,idem dat drugu šansu... i opet ista stvar,na istom mjestu ta fleka.. i odustala sam od toga kad vidim da me ne voli :D

ancatdubh
14.01.2010., 18:31
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće.. :)

ja nemam taj obicaj jer stvarno nikad nisam bila na nista alergicna..zato moja frendica nemoze nista stavit na sebe,cak ni sampon za tusiranje..nista od kozmetike skoro,ali ima srecu da ima dobar ten..inace je svijetle puti i crvenokosa,bas je osjetljiva..

Meravigliosa Creatura
15.01.2010., 08:03

..pa možeš ga poklonit nekome...a ne novi proizvod hitit u smeće...:)

marija82
15.01.2010., 08:16
istu tehniku primjenjujem i ja, pogotovo otkad sam primijetila da reagiram na rumenila. na ništa drugo, samo na neka rumenila (collistar, artdeco, guerlain, pretpostavljam da je riječ o parfemu jer su i collistar i guerlain dosta mirisni).
inače, ja sam za smirivanje stanja koristila claritine tablete, kupe se u ljekarni bez recepta, 30-ak kn. :top:

muukigirl
15.01.2010., 10:36
..pa možeš ga poklonit nekome...a ne novi proizvod hitit u smeće...:)

smeće/mama/baka/prijateljice.. :mig: (ali ima tendenciju na kraju ipak završit u smeću jer su svi s kojima se družim osjetljivokožci):ne zna:

MalaRea
15.01.2010., 11:08
nivea kreme za lice....pogotovo ona soft
prvi put sam mislila da je zbog nepaznje kod mazuckanja otilo u oci pa zato al nakon nekoliko pazljivih isprobavanja ispostavilo se da mi smeta...ne mogu oci drzati otvorene

i propolis....i u najmanjoj kolicini ako ga koristim cijelo tijelo mi je puno crvenih fleka koje svrbe za popi....

*jezebel*
15.01.2010., 12:33
trazim pomoc te se unaprijed ispricavam na zbrckanom postu. :mama:
naime, lice (nos i celo) mi je sklono znojenju, a od odredjenih se krema uznojim vec par minuta nakon nanosenja, k'o da mi pocepe sve pore pa mi lice eksplodira. :rofl: i to se radi uglavnom o "kremama lagane teksture koje se generalno brzo upijaju". :confused: zadnje s kojima sam se tako "usrecila" su bile zelena cera di cupra (proslijedila sam je tako da ne mogu napisati sastav) te (nesto bolja, ali svejedno nedovoljno zadovoljavajuca) dr scheller (marula, ribiz). inace mi vrlo cesto ne odgovara klasicna l'oreal/nivea/garnier/_____(ubaci po izboru) ponuda. :flop: te vragove sam prestala kupovat'. ono sto mi je dosad najvise odgovaralo je bila buebchen calendula krema :top: (volim malo gusce i "masnije" kremice, super teksturu mi imaju i cera di cupra rosa i bianca), zaista je dobra, prilicno mi je prirodno "sjela" i koristim je godinama, ali ne znam sto cu kad dodju topli i sparni dani i postane mi preteska, fakat nije za ljeto. dosad sam preko ljeta furala izmedju ostalog schellerovu od mrkve :top: i, iako bi mogla bit' bolja, bila mi je sasvim solidna (ipak sam je kupila vise od jedanput), ali je vise ne proizvode. super mi je sjeo i l'occitane ultra comforting serum shea&cotton :love:, ali voljela bih naci nesto jeftinije.
uglavnom, znam za stetne karakteristike odredjenih sastojaka, nije mi lijeno guglati, ali htjela bih znati koji su to potencijalni sastojci koji poticu znojenje pa da ubuduce obratim pozornost jer mi je nezgodno davati novac za neku skuplju kremu koja mi mozda nece odgovarati. nisam od onih koji zicaju testere. inace preferiram kozmetiku koja ima kol'ko-tol'ko prirodnih sastojaka (za tijelo, recimo, koristim gotovo iskljucivo ulja), a ne samu kemiju, plus sto izbjegavam mineralna ulja. imam kombiniranu osjetljivu kozu, trenutno dehidriranu (zguzvana sam od grijanja i nesto losije prehrane).

bit cu slobodna navesti sastav od meni drage buebchen:
aqua, propylene glycol, prunus amigdalus dulcis oil, isopropyl palmitate, polyglyceryl-3 diisostearate, glyceril, hexyldecanol, hexyldecyl laurate, helianthus annuus seed oil, polyglyceryl-3 polyricinoleate, zinc stearate, butyrospermum parkii butter, calendula officinalis extract, tocopheryl acetate, stearyl beeswax, heliotropine, magnesium sulfate, tocopherol, pogostemon cablin oil, lavandula angustifolia oil, lavandula hybrida oil, melissa officinalis oil, amyris balsamifera oil, citrus aurantium dulcis oil, aniba rosaedora oil, cinnamonium camphora oil, spartium junceum oil, myrtus communis oil, limonene, linalool, geraniol.

fala unaprijed!

divazg
02.01.2011., 16:28
ovdje pišite o šteti koju su vam napravili kozmetički proizvodi.

evo mojih dogodovština:

baš jučer sam probala masku za lice - cadeavera 3 u 1 maska protiv prištića i mitesera i kad sam skinula masku vodom, lice mi je bilo puno crvenih mrlja... no, hvala Bogu, smirilo se nakon sat vremena.

max factor masterpiece max maskara - otpadale su mi trepavice od nje ko lude

alverde tonik za lice za normalnu kožu- jako mi je isušio kožu lica i cijelo čelo mi se ljuskalo

rosal krema za sunčanje - imala sam prištiće po cijelom tijelu od nje na moru

nadam se da sam vam dala inspiraciju :mig:

beppina
02.01.2011., 16:38
Jutros sam se probudila s osipom na licu i vratu, te natečenim kapkom.

To mi je od Olay compete care fluida.
A šteta, nije loš, osim tih malih problemčića, baš bi mi odgovara :lol:

Elektra
02.01.2011., 16:46
Od essence maskara su mi trepavice otpadale :horor:
Nekih drugih značajnijih nuspojava i nemam: misli:

-anna-
02.01.2011., 17:23
Od YSL maskare su mi naticali kapci.. i to poprilično :D Od skoro svih Johnsons Baby proizvoda sam dobila alergiju.. Najgore mi je bilo ono neko gel ulje :o Moram spomenuti i Dior HidrAction kremu za lice.. od nje sam dobila velike crvene fleke po cijelom licu :o Dior dekorativa mi jako odgovara.. Njihovu maskaru i sjenila koristim godinama.. Ali kreme mi nikako ne odgovaraju.. Prepune su parfmena :o Ima još dosta proizvoda od kojih sam dobivala neželjene nuspojave.. ali ovi gore spomenuti proizvodi, do sada su se pokazali kao najgori :o Da, skoro svi Vichy proizvodi za lice mi izazivaju prištiće :o

patientia
02.01.2011., 17:41
Oriflame GG puder neki prilagodjujuci kao, samo tester sam imala. Kad nanesem mogu biti sigurna da za 3 sata imam pristice.

Tamara21
02.01.2011., 17:48
Jednom sam kupila onu Rosalovu kremu za osjetljivu i suhu kožu lica.Lice me je peckalo,svrbilo i pocrvenilo...

nivea mlijeko za tijelo...

dr hauscha krema za oko očiju

tropical
02.01.2011., 18:14
ajme. ja mislim da bi moja lista mogla biti poduža!!
-sve ali sve što je namjenjeno čišćenju lica i očiju mi izaziva reakcije na očima- otiču mi osim micelarnih otopina i la roche posay 3u1 za čišćenje i jednog čistila od paula's chioce (ona nema parfeme u sebi) ali mi je gnjavaža to naručivati- tj. uvijek mi lupe carinu i poštarina je nenormalno skupa pa sam odustala.
- sva drogerijska sjenila (imam par novih catrice koje još nisamm isprobala ali vjerujem da je isti verdict)
-neka pojedinačna sjenila nekih proizvođača, vjerujem da je stvar u sastavu pigmenata i sl. i tu su gotovo svi proizvođači (i mac, jedino nisam imala nikad reakcije od art deco i dior sjenila, svih nijansi)

nastavim kasnije još...

wanna be
02.01.2011., 18:36
dermatologinja mi je jednom dala testere la roche posay dnevnu i nocnu kremu i gel za ciscenje na njemu preporuku jer ih i ona koristi. ona naravno ima tako lijepu kozu pa zasto ne. od obadvije kreme mi se lice osulo a gel mi je tako isusio kozu kao nijedan prije.:rolleyes:

TheEmpress
03.01.2011., 01:05
Eveline pure control krema - super mi je matirala lice i bila dobra prva dva tjedna, još sam se čudila kak meni odgovara, a cure su tu pisale da im je izazivala prištiće. I onda odjednom samo, jedno jutro se probudim s 3 ogromna potkožna prišta i hrpetinom malih. Tolko o kremi "protiv prištića". :kava:

Konkubina
03.01.2011., 07:26
sad ste mi dale misliti....

jel moguće da od kreme za lice ujutro budu natečeni kapci?

sad već neko vrijeme koristim Rosalove kreme i nekad mi se neda navečer posebno stavljati okoloočnu (trenutno Nivea aqua sensation) pa sve namažem Rosalovom Hydrafresh. i u zadnje vrijeme se često budim nateknutih kapaka (osobito gornjih), a nije mi palo na pamet da bi to moglo biti od kreme. morat ću malo pratiti .....

TheEmpress
03.01.2011., 11:32
Hm, ne znam, imam tu Rosal kremu i meni je baš dobra i za navečer i preko dana, ne izaziva mi nikakve gluposti po licu. :misli: A koristim ju i oko očiju i na podočnjacima.

Konkubina
03.01.2011., 13:43
Hm, ne znam, imam tu Rosal kremu i meni je baš dobra i za navečer i preko dana, ne izaziva mi nikakve gluposti po licu. :misli: A koristim ju i oko očiju i na podočnjacima.

ne znam šta bi ti rekla. možda nije do kreme:misli:
probat ću par dana paziti da je ne mažem oko očiju. inače nikakvih problema s Rosal-icama, baš su dobre a nisu skupe.
a možda mi okoloočna Nivea to radi..... i nju ću testirati. mada sam je prije koristila i nije bilo problema.

a možda mi samo treba više spavanja:hrk:

jasmine
03.01.2011., 14:47

sad već neko vrijeme koristim Rosalove kreme i nekad mi se neda navečer posebno stavljati okoloočnu (trenutno Nivea aqua sensation) pa sve namažem Rosalovom Hydrafresh. i u zadnje vrijeme se često budim nateknutih kapaka (osobito gornjih), a nije mi palo na pamet da bi to moglo biti od kreme. morat ću malo pratiti .....

naravno da je moguće,moš se probudi ko buftla natečena,ili stavljaš previše kreme blizu očiji pa zbog toga tako reagiraš il ti stvarno ta krema nepaše. probaj malo bez nje pa kombiniraj je manje stavljati pa ne blizu očiju i doći ćeš do rezultata. :)

5rich
03.01.2011., 14:54
-balea urea okoloočna- u roku minute su mi kapci natekli, sve me peklo, bila sam ko buhtla
-lush baby face- dobila sam od toga takve prišteve,ogromne,ko vulkani su bili :eek:

divazg
04.01.2011., 18:09
loreal šamponi - užasno mi je kosa opadala od njih
čičkovo ulje od afrodite- vlasište me užasno svrbilo i perutalo se u 'krpama' - prestrašno!

aelys
04.01.2011., 18:24
Eveline pure control krema - super mi je matirala lice i bila dobra prva dva tjedna, još sam se čudila kak meni odgovara, a cure su tu pisale da im je izazivala prištiće. I onda odjednom samo, jedno jutro se probudim s 3 ogromna potkožna prišta i hrpetinom malih. Tolko o kremi "protiv prištića". :kava:

ajme...:( meni je super, moja HG krema, baš 'protiv prištića'. dva i pol sam pakiranja potrošila, sad radim pauzu jer mi nije dovoljno hranjiva za temperature ispod nule, a i strah me bilo da će mi se koža naviknuti pa da mi više neće biti tako super.:D

nego, eucerin kreme=komedoni kod mene.:o

Hoya
04.01.2011., 18:28
Garnier proizvodi, apsolutno sve kreme probala namjerno, crvenilo mi se pojavilo na licu :flop:
pa uzela onaj Garnier roll on isto tako:flop: meni to ne valja.

Probala sam Loreal onaj puder što se rola, sad jel bio problem u testeru ili mi stvarno ne valja nisam htjela riskirati, ugl. nakon pet min. koža na ruci di sam probala svrbilaaaaaa, pekla, pocrvenila :horor:

budem se ja jos toga sjetila :zubo:

Muffet
04.01.2011., 18:42
Od Dove šampona sam tobila perut (inače ju nikad u životu nisam imala) i tako me svrbilo vlasište da je to katastrofa :flop:

Effaclar K mi je grozno isušio lice (ali dobro, tu sam sama kriva jer nisam baš imala potrebe koristiti ga :rolleyes:)

I onaj neki Nivein Pure dezić (roll on) mi je doslovno spalio pazuhe :mad:

Hoya
04.01.2011., 19:31
Joooj da, i meni taj Nivea pure dez. isto tako, odmah me zapeklo :horor:

TheEmpress
04.01.2011., 20:10
ajme...:( meni je super, moja HG krema, baš 'protiv prištića'. dva i pol sam pakiranja potrošila, sad radim pauzu jer mi nije dovoljno hranjiva za temperature ispod nule, a i strah me bilo da će mi se koža naviknuti pa da mi više neće biti tako super.:D
A eto, meni samo još više prištića stvara. U početku nisam bila sigurna dal je od te kreme ili nove pjene za umivanje, al pošto sam pročitala na forumu tu da je dosta cura imala s kremom tom problema, prvo sam nju prestala koristit. I nakon tjedan dana nekorištenja lice se vratilo u normalu. Mislim, ja inače imam prištiće neke stalno, al od ove kreme su samo rasli. :eek:

Osim toga, ne sjećam se baš da sam imala nekih drugih nuspojava na proizvode. Ima ih koji mi ne odgovaraju, al to je više radi toga jer ne pašu mojoj koži ili kosu, ali ne izazivaju mi nikakve reakcije. :misli:

E, sjetila se. :zubo: Allessandro učvrščivać za nokte. Čim sam ga stavila na nokte, samo jedan sloj, kak piše u uputama, počeli me stezat nokti, boljet, ko da ih netko pokušava istrgnut ili tak nešto. :horor:

obicna
04.01.2011., 20:18
max factor miracle touch. baš me čudotvorno dotaknuo po cijeloj faci kad su mi iskočili potkožni od njega. inače imam i tekući i u kamenu od max factora i baš mi odgovaraju pa me ovo zbilja iznenadilo.

-Amaranth-
10.01.2011., 00:11
Lidlov brend maramica za uklanjanje šminke (trebala sam znat kad se zove iserre xD) - prvi paket mi je bio super, a od drugog mi je oko nateklo -.-' užas!
clean & clear matirajuća krema - izbili mi sitni prištići na obrazima
e da...i bourjois cleansing milk u zelenoj bočici me peklo za oči, a ne mogu reć da su mi inače baš osjetljive oči :ne zna:

Just a Girl
10.01.2011., 11:05
da kucnem o drvo, u zadnje vrijeme nemam nekih gadnih alergijskih reakcija. ne znam jel to zato sto sam "ocvrsnula" il sto pametnije kupujem :zubo:.

zadnji proizvod koji me je posteno "sredio" je balea aqua serum - pristici, poslije njih perutanje koze isl...
a za tijelo nuxe tonific nutrition - uzasno me svrbi koza nakon sto se tim cudom namazem. svrbi toliko da sam si raskrvarila potkoljenice od silnog cesanja :brukica:.

eyedetox
10.01.2011., 12:14
Vitaskin krema za depilaciju lica:mad: cijela brada mi je u lišajevima koje mi je jedino Cicaplast uspio sanirati

avista01
11.01.2011., 16:27
Pozdrav svima :)

Imala sam dosta neugodnih iskustava s kozmetičkim proizvodima, najgore je bilo s clean & clear za mitesere-koma,:eek: dobila sam po cijeloj desnoj strani lica potkožne prišteve, nisam noćima spavala od bolova, nakon par kura eucerina, od kojeg sam dobila bore jer mi je previše isušio kožu, prešla sam na pyrus proizvode i unazad 5 godina koristim samo njih, postoji topic pa si možete pročitati više http://www.forum.hr/showthread.php?t=138503.

Za skidanje šminke koristim nivea baby kremu i odlična mi je ili običnu niveu ako nemam baby. Kozmetičarka mi je rekla da treba izbjegavati kozmetičke proizvode jer u principu rade više štete nego koristi, na kraju ipak je sve to samo dobar marketing: reklame, primamljiva ambalaža, miris, lijepe tube. flašice, samo da se proda, a mi ćemo svi biti ljepši, ispeglaniji, mlađi, bla bla bla...
Na površini kože vidimo promjene od takvih proizvoda i reagiramo na vrijeme, a što je s onim proizvodima koje svakodnevno koristimo, nemamo vidljivih alergijskih reakcija, dok njihove supstance ulaze u naš krvotok i možda negdje rade štetu...

Hm....nije nam baš lako..

ZelenaKomarčica
11.01.2011., 20:24
Chilly Delicate - kupljen prvenstveno zbog kupončića -50% koji nam daruje DM. U petak popodne donesen i tu večer korišten. Sljedeći dan svrbež i crvenilo. Ponovno korišten u subotu i nedjelju. Jednake reakcije. U ponedjeljak uz crvenilo i svrbež pojavilo se oticanje stidnih usana koje su postale debljine palca :eek:
Tek tada sam povezala stvari i shvatila kako su svi moji problemi s organčićem nastali upravo zbog navedenog proizvoda. Situacija se smirila, perem se vodom i nanosim aloa veru gel.

Chilly Delicate bacam u koš za smeće. No, ako je netko zainteresiran, poklanjam!

patientia
11.01.2011., 20:28
Chilly Delicate? Chilly Delicate?

wanna be
11.01.2011., 20:56
Chilly Delicate - kupljen prvenstveno zbog kupončića -50% koji nam daruje DM. U petak popodne donesen i tu večer korišten. Sljedeći dan svrbež i crvenilo. Ponovno korišten u subotu i nedjelju. Jednake reakcije. U ponedjeljak uz crvenilo i svrbež pojavilo se oticanje stidnih usana koje su postale debljine palca :eek:
Tek tada sam povezala stvari i shvatila kako su svi moji problemi s organčićem nastali upravo zbog navedenog proizvoda. Situacija se smirila, perem se vodom i nanosim aloa veru gel.

Chilly Delicate bacam u koš za smeće. No, ako je netko zainteresiran, poklanjam!

i ja sam ga kupila na tom popustu, uzela sam onaj antibakterijski, koji je tvoj?:eek:
necu ga jos neko vrijeme probati jer imam druga dva otvorena, sad se bojim uopce ga probati.:eek::rolleyes:
i meni je to chilli bilo cudno ali sam pala na to sto pise da ga preporucuje hrvatsko drustvo za ginekologiju i opstetriciju.:ne zna:

DNS_U2_fan
11.01.2011., 21:23
i ja sam ga kupila na tom popustu, uzela sam onaj antibakterijski, koji je tvoj?:eek:
necu ga jos neko vrijeme probati jer imam druga dva otvorena, sad se bojim uopce ga probati.:eek::rolleyes:
i meni je to chilli bilo cudno ali sam pala na to sto pise da ga preporucuje hrvatsko drustvo za ginekologiju i opstetriciju.:ne zna:

I ja uzela onaj Sensitive, sad me frka probati. :eek: :horor:

wanna be
11.01.2011., 21:58
I ja uzela onaj Sensitive, sad me frka probati. :eek: :horor:

sad ce opca frka nastati kod svih koji su ga kupili.:rofl: ko zna mozda i ima chillija u sebi, to bi bilo logicno ako poslije "ona" netekne, samo kad se poslije zalimo lijepo mogu reci da je ime sve reklo.:rofl:

TheEmpress
11.01.2011., 22:49
Ja imam Chilly Delicate i meni je odličan. Apsolutno nikakvih problema s njim. I taj Delicate ne hladi, hladi samo onaj zeleni. Meni nije niš nateklo niti me kaj peklo ili svrbilo, dapače, manje me peče i svrbi i imam manje problema nego sam prije imala. Tak da, od mene ima samo esove. :s :s

ZelenaKomarčica
12.01.2011., 10:12
Bijah šokirana i sama zbog reakcije na Chilly Delicate jer su doista jako lijepo i primamljivo opisali taj proizvod i baš sam ga s guštom upotrijebila prvog dana misleći kako će mi činiti dobro. No, nikad prije nisam imala problema ni s kakvim smetnjama na intimnom području. Danas je drugi dan kako više ne nanosim Chilly i situacija se poboljšala.

Muffet
12.01.2011., 18:16
Nažalost, moram prijaviti Fruttini body spray (ginger passionfruit).
Preksinoć sam se našpricala s njim nakon dugo vremena, i danas skužim na dekolteu i gornjem dijelu leđa hrpetinu malih bijelih pričtića, onih vodenastih :(
I tek sam sad povezala: cijelo ovo ljeto sam imala te prištiće na dekolteu i užasno su me deprimirali :( Ali bila sam uvjerena da su od sunca.
I sad skužim kako sam se cijelo ljeto s njim špricala :eek:

Baš mi je žao, obožavala sam taj miris, i općenito Fruttini. Sad me strah kupiti bilo šta drugo :ne zna:

brbtch
14.01.2011., 02:14
prijavljujem garnier roll on dezić, onaj 48h sa rozom oznakom. ambalaža je u obliku slova 8 :rofl:
na moru sam od njega imala strašan svrbež ispod pazuha, toliko jak da ni floceta, aloe vera i led nisu spašavali situaciju. mislila sam da je zbog iziritiranosti od mora, sunca i brijanja, ali prije par dana sam ga opet stavila i nakon pola sata se pojavio opet taj svrbež :(

TheEmpress
14.01.2011., 02:28
Preksinoć sam se našpricala s njim nakon dugo vremena, i danas skužim na dekolteu i gornjem dijelu leđa hrpetinu malih bijelih pričtića, onih vodenastih :(
I tek sam sad povezala: cijelo ovo ljeto sam imala te prištiće na dekolteu i užasno su me deprimirali :( Ali bila sam uvjerena da su od sunca.

Baš mi je žao, obožavala sam taj miris, i općenito Fruttini. Sad me strah kupiti bilo šta drugo :ne zna:
Uf, ja imam body sprej od ananasa, često ga koristim. Valjda neće i meni iskočit, zasad nemam nikakve prištiće po dekolteu ili rukama. Sad ću stalno bit na oprezu. :zubo:

Konkubina
14.01.2011., 06:32

quotam svoj post od 3.1.
rezultati: kriva je okoloočna Nivea aqua sensation. otkako sam nju izbacila iz upotrebe na natiču mi kapci.

ali čudno mi je, i prije sam je koristila pa mi kapci nisu tako reagirali :ne zna:
ili su nešto radili po pitanju sastava kreme ili ja više nisam ona stara:lol:

Muffet
14.01.2011., 09:03
Uf, ja imam body sprej od ananasa, često ga koristim. Valjda neće i meni iskočit, zasad nemam nikakve prištiće po dekolteu ili rukama. Sad ću stalno bit na oprezu. :zubo:

Ma neće, odmah bi ti se pojavili. Meni je doslovno preko noći iskočilo milijun malih gadova :(
Mislim da mi se od njihovih mlijeka to nije događalo, ali spray mi je puno bolji, intenzivnijeg mirisa :(

edit: meni su isto Garnier dezići bili katastrofa. Imala sam neki u spreju i isto me svrbuckalo ali sam ga odmah bacila (poučena iskustvima sa Nivea Pure-om) pa nije bilo većih posljedica...

sunchych
28.03.2011., 15:21
meni je dermatolog rekao da kad nebi deset dana na lice stavila ništa osim vode da bi mi sv iproblemi nestali. naravno..nemrem stavit ništa osim avena.. a i čim se našminkam većina koristi od avena nestane.
e sad-znam da ne smijem koristiti garnier,niveu,baleu,pa čak ni bepanten!!!!!!
uglavnom..sve sam svjesnija da se moram odreći pudera..i rumenila-što mi još teže pada.imate savjet za kakvu rumenilo i bronzer koji su antialergijski i nekomod???????

efghi
28.03.2011., 15:28

ja imam njihove losione za tijelo- mlijeko,naranca i visnja,vanilija
predobro mi mirise a isto sam primjetila prisice gdje i ti i cak i na podlakticama, nisam mogla vjerovati.. testirala sam ga par puta da sama sebi dokazem..
bas steta..:(

MelodyNine
28.03.2011., 17:34
quotam svoj post od 3.1.
rezultati: kriva je okoloočna Nivea aqua sensation. otkako sam nju izbacila iz upotrebe na natiču mi kapci.

ali čudno mi je, i prije sam je koristila pa mi kapci nisu tako reagirali :ne zna:
ili su nešto radili po pitanju sastava kreme ili ja više nisam ona stara:lol:

: padaunesvijest:

A ja kukam kako su mi pored podočnjaka, počeli i oticati kapci :facepalm:
Tek sam nedavno kupila nju, žao mi baciti, šta sad da radim. I to baš pazim na okoloočno područje najviše.
Probat ću večeras i sutra da ne stavim, pa ću vidjeti.

efghi
28.03.2011., 17:38
meni je bila super nivea aqua sens.dnevna, ali ako bi slucajno rukama tijekom dana prenjela s lica blizu ociju (uvijek nesto kopkam dok ucim) - kaos- suze nisam mogla zaustaviti kako je peklo

miss burleska
28.03.2011., 18:56
srećom ne mogu se sjetiti baš svega ali sve mi je neugodno napisati od čega sam sve dobila neku nuspojavu i alergiju:D

- balea urea okoloočna - nedavno kupljena, izazivla mi je termo efekt i kapci su mi bili natečeni ko da sam alergična na ambroziju :zubo:
- mf 2000 calorie maskara - najprije nelagodan osjećaj i težina na očima a kasnije i suze, svaki treptaj me bolio od nje
- bioderma sensibio micelarna - isušenost i vodeni prištići
- vichy aqalia termal krema - užasno me svrbilo lice pa su se stvorili sitni vodeni prištići
- balea neka voćna pjena za depilaciju - fino spali kožu do boli i ostavi dlake
- dove - sve što sam ikad probala rezultiralo je jaukanjem :visi:
* od šampona sam dobila gadnu perut i isušenost i kose i vlasišta
* dezić me brutalno spalio
* piling, gel za tuširanje i onaj uljni gel su mi izazvali takav nepodnošljiv svrab i guljenje kože
* od losiona sam izgledala ko da me netko mlatio koprivama
* univerzalna krema mi je nepodnošljiva i koža izgleda bolesno od nje, s njom sam kasnije mazala cipele
* tekući i kruti sapun su mi izazivali svrab i ispucanu kožu
stvarno mi jasno kako mi baš ništa ne odgovara ali bit će da sam ja fenomen i sigurno me nikad ne bi angažirali za svoja testiranja jer bih kvarila prosjek:cerek: naime dođe mi da se objesim kad mi netko pokloni bilo što od dovea :rofl:

bubley
28.03.2011., 22:41
nije nikakva alergija ali znao me peckati oko očiju onaj zeleni okoloočni garnierov serum za podočnjake s kofeinom...pa ne kužim zašto peče kad je i namijenjen području oko očiju :ne zna:
http://img5.imageshack.us/img5/8612/garniercaffeinerollon3.jpg (http://img5.imageshack.us/i/garniercaffeinerollon3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

TheEmpress
28.03.2011., 22:43
A nemaju svi istu reakciju, vjerojatno ti neki od sastojaka ne paše. Mene ne peče, al isto tak nemam nikakve koristi od njega, prosljedila sam ga mami.

Sarajka_Mazza
28.03.2011., 22:45
Eh.. kod mene 90% okoloocnih stvari izazivaju nelagodu, suze mi oci, zacrvene se, i svasta :(
Tako da sam odustala od njih :ne zna:

Konkubina
29.03.2011., 07:20
: padaunesvijest:

A ja kukam kako su mi pored podočnjaka, počeli i oticati kapci :facepalm:
Tek sam nedavno kupila nju, žao mi baciti, šta sad da radim. I to baš pazim na okoloočno područje najviše.
Probat ću večeras i sutra da ne stavim, pa ću vidjeti.

poslat ću ti ja svoju isto tako vrlo malo korištenu pa neka se druže.:D i moja stoji bez veze...
u međuvremenu nisam kupila nikakvu drugu okoloočnu, ali morat ću. od dnevne koju trenutno koristim a koja mi je o.k. za lice suze mi oči ako dođe preblizu.

ali ne znam šta ni koju:ne zna:

Inanna
29.03.2011., 12:51
- dove - sve što sam ikad probala rezultiralo je jaukanjem :visi:

* univerzalna krema mi je nepodnošljiva i koža izgleda bolesno od nje, s njom sam kasnije mazala cipele

Meni je tako sa onom Niveom običnom, koža, čak i na rukama, mi od nje izgleda kao voštana i nekako žućkasta i pojavljuju mi se sitni prištići puni vode :horor: :rigo: Ali dušu daje za mazanje vojničkih čizma :raspa:

Alergijske/neugodne/katastrofalne reakcije sam imala na:
- Rosal Antstress, dnevna i okoloočna; dnevna krema mi je stvorila ogromne bolne prišteve, a zbog okoloočne su mi toliko natekli kapci da nisam mogla otvoriti oči, a usput je sve peklo. Srećom, par dana Claritinea i Avene Skin Recovery je sredilo situaciju;
- Oriflame Urban Shield tekući puder; koristila sam samo tester i bilo mi je dovoljno, koža je bila glatka, ujednačene boje i sve to, ali prištevi koji su izbili su bili ogavni; i ovdje situaciju spašava Avene;
- Avon Incandessence krema za tijelo; ne znam da li se dalje proizvodi, ali mene je doslovno spržila, nakon što sam ju nanijela samo me počela peći koža po cijelom tijelu, pojavile su se crvene fleke; brzo sam se istuširala i namazala aloe gel.

Iz svega ovoga naučila sam da uvijek pri ruci moram imati tubicu Skin Recovery :cerek::mig:

mavita
29.03.2011., 13:05
Imam alergiju na Nivea Visage Refreshing Facial Wash Gel,a svi ostali
Nivea proizvodi za lice i tijelo su mi odlični.Od ovoga mi otiču očni kapci. :confused:

andyca
29.03.2011., 13:12
Elizabeth Arden Intevene linija.
Dakle užas.Imala probni kreme za lice i oko očiju.Ko spržena čikom oko očiju a lice mi je doslovno bridilo.

Od make upa max factor pan stick mi je doslovno pojeo kožu tam di sam ga nanijela :eek:

miss burleska
29.03.2011., 16:14
Meni je tako sa onom Niveom običnom, koža, čak i na rukama, mi od nje izgleda kao voštana i nekako žućkasta i pojavljuju mi se sitni prištići puni vode :horor: :rigo: Ali dušu daje za mazanje vojničkih čizma :raspa:

...
Iz svega ovoga naučila sam da uvijek pri ruci moram imati tubicu Skin Recovery :cerek::mig:

ne mogu reći da od plave nivee dobijem sad neki osip al mi isto nije dobra, svrbi me od nje:D od nivee soft također.

Od make upa max factor pan stick mi je doslovno pojeo kožu tam di sam ga nanijela :eek:

znam da na ovom forumu ima hrpa pobornica pan sticka i onog old school erace korektora, ali meni su to dva najgora pudera/korektora koja sam u životu imala:rofl: od mirisa, teksture, podtona, načina nanošenja, trusenja, ma svega. meni su također pojeli kožu, gdje god nanesem iskoči bora i koža se zategne ko da je spaljena:eek: koristila sam ih maksimalno 3 puta pa sam ih poklonila no frendice su bile zadovoljne :cerek:

MelodyNine
29.03.2011., 16:30
poslat ću ti ja svoju isto tako vrlo malo korištenu pa neka se druže.:D i moja stoji bez veze...
u međuvremenu nisam kupila nikakvu drugu okoloočnu, ali morat ću. od dnevne koju trenutno koristim a koja mi je o.k. za lice suze mi oči ako dođe preblizu.

ali ne znam šta ni koju:ne zna:

Da, sirotoj će joj biti dosadno na noćnom stoliću. Tako joj i treba kad učini da izgledam k'o žaba :D
Ne znam ni ja šta ću, trenutno nisam u prilici eksperimentirati sa skupim kremama. Imam Green Line okoloočnu kremicu, nije neka čudotvorna, ali je blaga i hrani. Potrošit ću tu, pa onda razmišljati.

Inače, bilježim da je ovo jedini Nivein proizvod na koji sam alergična. Od svih, meni prednjače L'Oreal i Dove (iako mi je ona njegova Silk krema jedna od najboljih za tijelo)

- Dove linija sa ekstraktom krastavca: dobila sam crvene vodene prišteve od nje, brrr.
- Maska za obojenu kosu: kosa mi nikad nije bila gora, stanjila se i počela ispadati. Ista stvar sa šamponom.
- L'Orealova rumenila (prištevi)
- L'Orealovi skidači šminke (sitni osip)
- L'Orealove farbe za kosu (koža tjemena mi se počela guliti i perutati :horor: )
- L'Orealov Demaque Expert pjena za skidanje šminke: lice mi se počelo guliti

Od ostalih:

- Palmolive krem gel za tuširanje sa kokosom, bademom, trešnjom i onaj sa medom i mlijekom: koža svrbi i svrbi, onda se crveni i peruta. Zatim mi popucaju kapilari :rolleyes:
- Avonovi korektori, svi
- Max Factorov Pan stick, izazvao mi je osip
- Max Factorov stari korektor (onaj tamnoplavi u sticku), perutanje.
- Max Factorova 2000 Calorie maskara (crvenilo, bol, plač). Inače su mi sve ostale njihove maskare izvrsne, ali ova je horor.
- Oriflame ruževi me peku za usne, doduše nisam odavno neki koristila.

divazg
29.03.2011., 18:44
- Palmolive krem gel za tuširanje sa kokosom, bademom, trešnjom i onaj sa medom i mlijekom: koža svrbi i svrbi, onda se crveni i peruta. Zatim mi popucaju kapilari :rolleyes:

meni palmolive ima dobre gelove za tuširanje, ne mogu vjerovat da su ti kapilare popucale od njih. pa koliko dugo si ih koristila?

sunchych
29.03.2011., 20:26
ja nemrem vjerovat da žene imaju tolko problema sa rosalom..njih sam uvijek smatrala sigurnom zonom.ali istina da nikad nisam probala na licu.
potpisujem za max calorie 2000,jako me je smetala. dok je moja mama koristi otkad postoji ta maskara i nikad problema
d pod zadnje sam os essence ružaa u rozom pakiranju dobila dva gnojna prišta na rubu usne. opčenito od essenca i she-ja sam dugo koristila mousse pudere i rumenila i skužila da su mi uništili ten-od potkožnih do zadebljalih mitesera do malih gnojnih

goddess22
29.03.2011., 21:30
http://images.madeinchina.com/421/5014421_0/New-120-colour-palette-Eye-shadow-Eye-shadow_5014421_0.jpg

na ovu paletu s ebay-a mi zna izbit crvenilo i svrbez pa se koza sasusi i pocne ljustit :cry:
pomaze kad stavim bazu za sjenila i ispod kao podlogu neko kvalitetno sjenilo pa preko upotrijebim ovo.. ali bez ajme majko :/
a tako su lijepe i pigmentirane bojice :bicedobro:

MelodyNine
29.03.2011., 22:25
meni palmolive ima dobre gelove za tuširanje, ne mogu vjerovat da su ti kapilare popucale od njih. pa koliko dugo si ih koristila?

Koristila sam ih jedno mjesec dana naizmjenično (uvijek imam dva-tri gela za tuširanje u upotrebi, pa mijenjam). Svima oko mene su dobri, i meni se sviđa miris, ali kad sam prestala s njima se tuširati, problem je nestao.

Jedini Palmolive koji mi to ne izazivaju su oni sa narom i mandarinom, ali mi je dugo trebalo da se usudim testirati ih :D

mimimozica
31.03.2011., 17:57
Neutrogena Visibly Clear pink grapefruit-gel za umivanje:horor:
Nakon umivanja s njim lice mi je doslovno nateklo i pocrvenilo te me žarilo ko blesavo:eek:. Mislim već se godinama umivam raznim gelovima prije spavanja, al ovako mi koža nikad nije reagirala. Trebalo je skoro 3 sata da se crvenilo povuće i lice malo splasne

BlackCandy
31.03.2011., 18:03
meni jako smeta nivea (lice i tijelo) dobijem osip
osipam se i od palmolive gelova za tusiranje

kod mene pali samo dermokozmetika (na zalost)

sunchych
06.04.2011., 17:46
evo da nadopunim- od alverde sjenila izgledam kao da me je netko išamarao koprivom

dark_star
07.10.2011., 20:01
srećom ne mogu se sjetiti baš svega ali sve mi je neugodno napisati od čega sam sve dobila neku nuspojavu i alergiju:D

- balea urea okoloočna - nedavno kupljena, izazivla mi je termo efekt i kapci su mi bili natečeni ko da sam alergična na ambroziju :zubo:

divno:rofl: a taman je hvalim tamo na balea topicu i raspitujem se dal se sastav promijenio

ako netko zna do čega bi mogao biti termo efekt :lol:, evo:
Aqua, Urea, glycerin, decyl oleate, squalane, caprylic/capric triglyceride, simmondsia chinesis oil, persea gratissima oil unsaponifiables, c14-22 alcohols, saccharide isomerate, panthenol, c12-20 alkyl glucoside, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, palmitoyl proline, polyisobutene, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium citrate, magnesium palmitoyl glutamate, sodium palmitoyl sarcosinate, sorbitan oleate, hydrolyzed algin, caprylyl/capryl glucoside, chlorella vulgaris, xanthan gum, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum

- mf 2000 calorie maskara - najprije nelagodan osjećaj i težina na očima a kasnije i suze, svaki treptaj me bolio od nje
- bioderma sensibio micelarna - isušenost i vodeni prištići

E, ovo pak ne mogu potpisati:(, meni je oboje fantastično baš što se tiče neizazivanja reakcija

miss burleska
07.10.2011., 22:07
divno:rofl: a taman je hvalim tamo na balea topicu i raspitujem se dal se sastav promijenio

meni stvarno nikako nije odgovarala:o dok mi je balea urea sos serum jedan od boljih proizvoda tog ranga ikad isprobanih. koristila sam ga i u području oko očiju i nije bilo nikakvih nuspojava :top:

E, ovo pak ne mogu potpisati:(, meni je oboje fantastično baš što se tiče neizazivanja reakcija
gori ten od onoga izazvanog biderminom micelarnom sam imala samo nakon alergije na penicilin:D

usput da spomenem svoje iskustvo sa cadea vera zelenom maskom >25 za vlaženje:o čini mi se da je čak jedna od forumašica na svom blogu opisala iskustvo identično mom. to je definitivno proizvod koji ne bi preporučila nikome da ga kupi jer u roku par minuta spali kožu da jednostavno postane nepodnošljivo imati tu masku na licu onih desetak minuta koliko je predviđeno držanje:eek: koža odjednom postane abnormalno crvena i natečena i meni je trebalo 24 sata uz dosta špricanja termalnom da mi taj otok splasne i vrati se prirodno stanje. :503:

rh4ps0dy
05.01.2013., 13:59
Prvi put dok sam se namazala Vichy Aqualia kremom, mislila sam da ću iz kože iskočiti. :D Pekla ko suluda, zacrvenila se - nikad nisam imala takvu reakciju. Sad ju mažem svaki dan već dva tjedna i ništa. :) Ima još netko takvo iskustvo i je li moguće da mi se koža tako brzo navikla?

mali_cox
05.01.2013., 15:26
ja sam jedinu jaku reakciju na kozmetiku imala na ovu baleinu masku
http://www.dm.de/cms/servlet/linkableblob/de_homepage/7474/data/bild-balea-milch-und-honig-maske-data.png?v=1340619607000
koristila sam do nje ne znam ni ja koliko maski različitih, nikad reagirala nisam ni na što, ni na kreme, ni na mazalice za tijelo..ali nakon ove maske me počelo lice peći, zacrvenilo se, žarilo me dosta dugo..bila sam u licu crvena kao da mi je koža spaljena :zubo:
ali da ironija bude veća...nikad bolji učinak nisam vidjela od bilo koje maske do te...nakon par sati mi je crvenilo splasnulo a koža ostala jako jako meka i nahranjena :D
naravno, nisam ju više nikad stavila ponovno na sebe.
možda bih trebala opet nekad probati :zubo:

Kratka Kavica
05.01.2013., 15:31
Max Factorov puder...:o ...ne znam što mi je došlo da sam to sr....e stavila na sebe(ne koristim pudere , stvarno mi ne trebaju) u roku od sat vremena izbili mi mjehurići po cijelom licu, završila sam na dermatologiji na Šalati u Zgu, 3 tjedna terapije...Nikad više!!!:o:mad::o:503::504:

Calandre
06.01.2013., 14:07
Imam podugu listu proizvoda na koje sam alergična.

Prva alergija na preparativu radi koje sam završila kod dermatologa bila je još u studentskim danima. Uzrok alergije bila je Rosalova krema, sad se više ne sjećam koja, ali to je ionako bilo prije puno godina. Dermatolog mi je tada rekao da mu većinu pacijenata čine oni koji dolaze s alergijama i to baš na Rosalove proizvode.
Od tada nisam više nikad niti jedan Rosal proizvod koristila niti ne mislim.

Nadalje, sva Nivea kozmetika - natečenost, peckanje, crvenilo, pogotovo mlijeko za čišćenje lica i maramice za skidanje šminke.

Zatim, Balea Aqua serum - instant prištići.

Onda, od skoro svih krema za okoloočno područje ili mi natiču oči, ili mi suze cijele dane uz peckanje, ili su crvene, ili sve navedeno zajedno. Tako da se držim jedne jedine kreme od koje nemam tih nuspojava (Filorga).

Guhl šamponi - od svih mi se isuši tjeme koje je inače sklono brzom mašćenju. Mislim da su mi i kosu isušili a ne samo tjeme (koristila sam zeleni za masnu kosu, plavi za dubinsko čišćenje i onaj ljubičasti). Od sva tri isti rezultat - suho tjeme, svrbi tjeme, užas).

Onda, svi šamponi (ali i drugi proizvodi za kosu) u kojima ima ljubičastog pigmenta koji sprječava žutilo plave/blajhane kose.
Prije 10-tak godina sam se blajhala i farbala u baby blond pa je neizostavni dio bio i preljev/šampon s ljubičastim pigmentom. Nakon toga već drugi dan alergija koja ima sve simptome seboreičnog dermatitisa: svrbež prvo tjemena, potom lica i tijela, ljuskanje kože, crvenilo na mjestima gdje je koža popucala, prištevi u obrvama, po licu, uz kosu (inače nemam prištiće).
Uspijevala sam to sanirati Oronazol šamponom, Cicalfate kremom i Uriage DS emulzijom ali zadnji put nisam imala uspjeha s tom kombinacijom (kad sam prvo kanirala kosu a potom stavila Guhlov ljubičasti šampon).
Uglavnom, možda sam taj zadnji put odreagirala i na kanu (kupljena u Njemačkoj, u rinfuzi u nekoj bio trgovini, pa nemam nikakvih podataka o sastavu) a ne samo na ljubičasti šampon. Naravno, u trgovini se drže ko da su metlu progutale, sve je skupo i preskupo (kozmetika - preparativa i dekorativa) i to malo kane sam budala platila 50 EUR :503:

Miss H.
16.10.2013., 11:16
Nisam sigurna na kojoj temi bih ovo pitanje trebala postaviti, ugl. dobila sam jučer ruž, što se mirisa tiče sve je u redu, no primijetila sam sitne kapljice na površini. Jednom sam čula da je to opasno (??), mada mi nije baš jasno zbog čega. Zna li itko o čemu se radi?

Loona70
25.10.2013., 14:51
Cure, ima li tko savjer.. oko nosa i ispod očiju te na kapcima mi se odjednom pojavila suha koža.. onaj osjećaj mrtve kože.. mrrrvicu se ljušti i tu i tamo zasvrbi.. najviše me muči ta suhoća.. predpostavljam da sam nanijela nešto što mi ne odgovara.. kako sanirat stvar? čekad da prođe ili*?

Calandre
26.10.2013., 00:14
@Loona: ovo mi izgleda kao lišaj kako opisuješ.

Da li si u zadnje vrijeme promijenila nešto od kozmetike? Iako, niti tu nema pravila, možeš godinama jedno te isto koristiti i onda samo jedan dan odreagiraš.

Loona70
28.10.2013., 07:27
@Loona: ovo mi izgleda kao lišaj kako opisuješ.

Da li si u zadnje vrijeme promijenila nešto od kozmetike? Iako, niti tu nema pravila, možeš godinama jedno te isto koristiti i onda samo jedan dan odreagiraš.

čak mislim da nisam. :/
moram kod dermatologa ili može i samo proći?

yogalove
28.10.2013., 16:49
čak mislim da nisam. :/
moram kod dermatologa ili može i samo proći?

mislim da ti je to alergija, tak i meni zna. odi kod doktora opce prakse on ce ti odma znati reci ako je do alergije.
meni se to pocelo javljat unazad 2 godine a nikad na nista nisam bila alergicna

Victora
28.10.2013., 16:51
Za sad se sjećam samo jedne reakcije na nešto.

https://ss.knok.ba/pics/l/0000/0002/2351/1320845577236.JPG

S ovim sam navečer namazala lice - drugi dan sam imala po cijelom licu nekakve lišajeve, ko seborejični dermatitis. Užas....dugo je trebalo da se "zaliječi"...

Hairdo
30.10.2013., 09:18
http://2.bp.blogspot.com/-wJeVl4geR3c/UESIa1VnZYI/AAAAAAAAHIE/xPJFdGJvUiE/s400/balea-enzym-peeling-maske-data.png

ovo čudo koje me propalilo po licu, crveno je bilo sve gdje me ta tekućina dotaknula. strava :flop:

-donna-
30.10.2013., 10:18
Srećom da sada nisam imala nekih većih reakcija (kuc-kuc u drvo), eventualno bi me od nečeg peckalo lice, pa sam to odmah proslijedila/bacila
Zadnje što me peklo je vichy aqualia (svjetloplava teglica)

sally_1211
30.10.2013., 10:30
Cure, ima li tko savjer.. oko nosa i ispod očiju te na kapcima mi se odjednom pojavila suha koža.. onaj osjećaj mrtve kože.. mrrrvicu se ljušti i tu i tamo zasvrbi.. najviše me muči ta suhoća.. predpostavljam da sam nanijela nešto što mi ne odgovara.. kako sanirat stvar? čekad da prođe ili*?

Meni se prije pola godine javila ista stvar. Sigurno sam se mjesec-dva mučila sa raznoraznim sam svoj doktor metodama (nisam imala nit vremena nit love za dermatologa), mazala melemima, sudocremom i ništa nije pomoglo. Pa sam odlučila promjenit okoloočnu kremu i sve se saniralo u roku 3 dana :eek:
Prije sam koristila Nikel kremicu, bila sam na drugom pakovanju i valjda me nešto iz nje počelo iritirat. Prešla sam ne Bioderminu i sve se riješilo, tako da je moguće da te neki sastojak iz kreme iritira, ne toliko jako u smislu da odmah vidiš reakciju nego nakon nekog vremena korištenja :ne zna:

deya
30.10.2013., 18:43
Nisam sigurna na kojoj temi bih ovo pitanje trebala postaviti, ugl. dobila sam jučer ruž, što se mirisa tiče sve je u redu, no primijetila sam sitne kapljice na površini. Jednom sam čula da je to opasno (??), mada mi nije baš jasno zbog čega. Zna li itko o čemu se radi?

Kako je ruž emulzija vode, voska i pigmenata, vjerojatno samo emulgator nije najbolje odradio posao, te se odvojilo malo vodene faze. Nije to ništa opasno. Slobodno to obriši papirnatom maramicom, i možeš ga koristiti.

Jedino ako zbog toga nema svojstvo jednolične mazivosti prilikom nanošenje,
to bi mogla biti greška proizvoda, ali ne znači da je on "pokvaren", nego samo da nije tehnološki dobro proizveden.

Megi Pegi
31.10.2013., 15:09
http://2.bp.blogspot.com/-wJeVl4geR3c/UESIa1VnZYI/AAAAAAAAHIE/xPJFdGJvUiE/s400/balea-enzym-peeling-maske-data.png

ovo čudo koje me propalilo po licu, crveno je bilo sve gdje me ta tekućina dotaknula. strava :flop:

Meni isto
Bila sam toliko crvena sa sitnim i obilnim crvenim osipom da sam mislila da ću morat na injekciju zbog akutne alergijske reakcije. Morala sam izać van tu večer i skoro sam otkazala dogovor. Međutim, oprala sam lice s dječjom kupkom i srećom se povuklo nakon pola sata
Googlala sam i pročitala negdje na nekom stranom site-u da je to ko fol normalno djelovanje te piling maske. Normalno djelovanje?:confused:
Možda je to normalno nekom tko želi izgledat kao da je iznenada obolio od šarlaha. Strašno

mery267
17.11.2013., 15:46
Meni su Violetine maramice za skidanje šminke uzrokovale užas na licu, crvene lišajeve,grozno,cijelo me je lice nenormalno srbilo ,fuj :(

Andariel
17.11.2013., 18:17
meni se od ovog ulja za masažu (http://www.kozmetika-afrodita.com/cro/afrodita-professional/proizvodi/proizvod/massage-oil-slatka-naranca/?id=4324) pojavila hrpa prištića na leđima :503: šteta, jer super miriši :o ima tko prijedlog za neko drugo ulje :confused:

Victora
17.11.2013., 19:01
Ne dogodi se to možda sa svim uljima? Jer ja koristim kantarionovo za donji dio leđa, pa isto otkad to radim imam prištiće.

Andariel
17.11.2013., 19:27
Ne dogodi se to možda sa svim uljima? Jer ja koristim kantarionovo za donji dio leđa, pa isto otkad to radim imam prištiće.

pa ne vjerujem :ne zna: za lice koristim navečer uljnu mješavinu i sve je ok

yogalove
18.11.2013., 05:06

ne dogodi, probaj nekomedogena ulja.
kantationovo ulje ili ulje gospine trave se priprema (u 97% slucajeva) u maslinovom ulju, pa moze biti da ti je ono preteško.

lilarose001
20.04.2014., 19:00
Izgleda da imam alergijsku reakciju na ovaj proizvod:
http://www.vichy.hr/njega-protiv-starenja/advanced-filer-liftactiv-derm-source/p9984.aspx
Primjetila sam to kad sam ga prvi put koristila, ali ne odmah 1.dan nego tek nakon 5-6 dana svakodnevnog nanošenja (navečer)... ali interesantno, manifestiralo se kao pečenje i crvenilo ispod očiju i zatim kao neki otok i perutanje kože... pa sam prvo mislila da je od okoloočne kreme (Nivea)... i prestala koristiti jedno i drugo pa se alergija povukla... zatim sam opet nakon određenog vremena nastavila koristiti okoloočnu Niveu, i ništa... sve dok opet nisam počela s tim Vichyjem, ali i opet se alergija pojavila nakon 5-6 dana od početka korištenja...
Zbunjena sam, zašto se alergija manifestira crvenilom i otokom ispod očiju... da li možda kombinacija okoloočne kreme i ovog proizvoda djeluje tako... :ne zna:

Beata Kahlo
20.04.2014., 21:29
Izgleda da imam alergijsku reakciju na ovaj proizvod:
http://www.vichy.hr/njega-protiv-starenja/advanced-filer-liftactiv-derm-source/p9984.aspx
Primjetila sam to kad sam ga prvi put koristila, ali ne odmah 1.dan nego tek nakon 5-6 dana svakodnevnog nanošenja (navečer)... ali interesantno, manifestiralo se kao pečenje i crvenilo ispod očiju i zatim kao neki otok i perutanje kože... pa sam prvo mislila da je od okoloočne kreme (Nivea)... i prestala koristiti jedno i drugo pa se alergija povukla... zatim sam opet nakon određenog vremena nastavila koristiti okoloočnu Niveu, i ništa... sve dok opet nisam počela s tim Vichyjem, ali i opet se alergija pojavila nakon 5-6 dana od početka korištenja...
Zbunjena sam, zašto se alergija manifestira crvenilom i otokom ispod očiju... da li možda kombinacija okoloočne kreme i ovog proizvoda djeluje tako... :ne zna:

ja bih rekla da nije u pitanju alergija već preagresivan proizvod. Mislim da se tako manifestira neurodermitis, neka me netko ispravi ako nije, no kod mene je tako - kod preagresivnog proizvoda mi se gornji dio obraza (ispod oka) počne perutati, mala okruglica, kao lišaj. I onda znam da je proizvad preagresivan (ili ti je lice izmoreno ili istretirano). Isto mi se tako pojavi samo na jednom dijelu na ruci i ispod brade, na vratu. Je li ti isto tako maleni kružić koji je crveni i peruta se unutra?

lilarose001
21.04.2014., 08:42
ja bih rekla da nije u pitanju alergija već preagresivan proizvod. Mislim da se tako manifestira neurodermitis, neka me netko ispravi ako nije, no kod mene je tako - kod preagresivnog proizvoda mi se gornji dio obraza (ispod oka) počne perutati, mala okruglica, kao lišaj. I onda znam da je proizvad preagresivan (ili ti je lice izmoreno ili istretirano). Isto mi se tako pojavi samo na jednom dijelu na ruci i ispod brade, na vratu. Je li ti isto tako maleni kružić koji je crveni i peruta se unutra?

Pa, ne... :ne zna:... meni se pojavljuje crvenilo i otečenost u obliku polumjeseca, sad je recimo jače ispod lijevog oka, koje se zatim nekako osuši, ne znam kako bih to nazvala... sad mi se povuklo jer nisam koristila 2 dana ovaj proizvod.
Isto mi se sad pojavilo (prošli put nije) i kao isto takvo crvenilo na korijenu nosa, a perutanje se javilo najviše između obrva... :ne zna:
Neka čudna manifestacija, e sad da li je alergija ili je proizvod preagresivan, ne znam... :confused:

Zoe
21.04.2014., 17:09
lilarose001, to ti je reakcija na retinol. Ovo je prejaki proizvod za okoloočno područje. Piše ti na stranici:
Nanesite na cijelo lice izbjegavajući područje oko očiju.

lola1308
27.07.2014., 09:10
NIVEA PURE & NATURAL vlažne maramice za čišćenje lica :hebemu:

Dakle, jutros sam se probudila i imala sam što vidjeti :eek:
Kapci toliko otečeni i crveni da su mi skoro pokrili oči, ali i lišajevi po licu.
Najgore od svega što sam došla takva na posao,a radim s ljudima
Još razmišljam da odem na hitnu popdne, Bože sačuvaj!

Koristim ih godinama i nikad nikakvih reakcija nije bilo.
Ali prije dvadesetak dana mi se na desnom kapku pojavilo crvenilo, suha koža i svrab, nakon još par dana mrvicu na lijevom. Otišla ja kod doktorice odmah, kaže ona iritacija neka, stavljati obloge od kamilice i mazati s melemom, ako se ne povuče da dođem opet. Za to vrijeme ne šminkati oči.

I stvarno, sve se povuklo, kupila sam u međuvremenu i neko mlijeko za skidanje šminke od Afrodite, neko od kamilice jer sam odmah posumnjala da je bilo od vlažnih, ali...ja budala, sinoć idem opet skidati šminku s tim maramicama :504::504::504:

Sad sam se definitivno uvjerila :rolleyes:

Schauma šampon za kosu, rozi FRESH IT UP! Kad bih oprala kosu, plakala bih ostatak dana :504:

divazg
27.07.2014., 11:28
ajme, lola :grli:
pa daj popij claritine da ti se malo smiri reakcija

akvareLa_neGra
28.07.2014., 06:44
Labello balzami za usne - znaci vecina u svom sastavu imaju nesto sto mi izazove naticanje usana, budem ko severina u najgorem izdanju, usne mi dobiju dupli volumen, a ionako su velike. i to tako stoji po par dana. Boli na dodir i gori iznutra. Kad se smiri i splasne otok, nastanu rane oko usta. Fuj fuj, labello. Nikad nisam saznala sto mi smeta, iako sam pohodila kojekakva alergotestiranja.