PDA

View Full Version : Smart Fortwo - zbirna tema

igy_pop
03.04.2009., 12:40
Kupujem smarta ForTwo 2001 - 2004 može i cabrio :)

prle76
03.04.2009., 12:44
Kupi ML-a i dobiješ Smarta na dar :)

schtakor
03.04.2009., 14:45
u zadnjem auto klubu/blicu na pitanje potencijalnog kupca za tu igračku njihov mehaničar odgovara da rijetko koji odvali 30000km bez generalne pizdarije na motoru....
i to se baš odnosilo na motore tih godišta,ovaj novi 1.0 mivec je kosooki porijeklom i navodno neloš
meni recimo nije jasno zašto forfour nije bolje prošao sa dokazano dobrom mehanikom od mitsubishia,vjerojatno zato što je bio "jeftin"

Đunđi Bunđi
03.04.2009., 15:12
Kupujem smarta ForTwo 2001 - 2004 može i cabrio :)
nemoj benzinca tog godista,.... generalka ti ne gine
ako bas zelis Smarta benzinca, radije kupi 451 (nakon 01/2007) ili for4 prije 2007 (ni nema novijh)

Kupi ML-a i dobiješ Smarta na dar :)

na godinu dana

H-K
03.04.2009., 15:27
na godinu dana

a kao da mu je rok trajanja duži :B:

Svicar
03.04.2009., 15:35
Mislim da ih je u HR premalo da imate pravo da dajete ocjene,isitna da motori stradavaju,ali samo zbog toga sto se voze po gradu,a dijelom zbog loseg ophodjenjem od strane vlasnika..

Motor (reparirani),kosta manje nego zamjena zupcastog kod Audia TDI V6,a i ostalo je prihvatljivo,postoje klubovi gdje se medjusobno pomazu,kupac Smarta zna zasto ga kupuje:p

Predjene kilometraze:

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/List.aspx?wl=1&lng=ger&from=Search&make=15525&cur=CHF&zipcountry=CH&total=1000&eftotal=1097&sort=mileagedesc&carsperpage=

StormShadow
03.04.2009., 15:38
ako bas zelis Smarta benzinca, radije kupi 451 (nakon 01/2007) ili for4 prije 2007 (ni nema novijh)

Kaj je s tvojim? Jesi stavio pečurku, čip, spinere i ostalo kaj ide? :D

Đunđi Bunđi
03.04.2009., 15:44
a kao da mu je rok trajanja duži :B:
opet trolaš?

Mislim da ih je u HR premalo da imate pravo da ....

...postoje klubovi gdje se medjusobno pomazu,kupac Smarta zna zasto ga kupuje:p

malo nas je al smo Smart
imamo i mi Smart klub Hrvatska

Kaj je s tvojim? Jesi stavio pečurku, čip, spinere i ostalo kaj ide? :D

moj je 451 iz 2008.
pecurku nemam (nisam seljo tjuner) a ostale đinđe imam :zubo:

Hildegard
03.04.2009., 16:48

Ja imam Smart ForTwo, 2002.godište, prešao 78 000km i nije imao nikakvu generalku na motoru, stoga ne bulazni.

Đunđi Bunđi
03.04.2009., 17:04
Ja imam Smart ForTwo, 2002.godište, prešao 78 000km i nije imao nikakvu generalku na motoru, stoga ne bulazni.

pitaj decke na http://www.smartklub.net/forum/ ili odseci do Eurolinea ili do http://www.horvat-dubrava.hr/ vidjeti kolko posla imaju

Hildegard
03.04.2009., 17:07
pitaj decke na http://www.smartklub.net/forum/ ili odseci do Eurolinea ili do http://www.horvat-dubrava.hr/ vidjeti kolko posla imaju

Možda jest tendencija da se često mora radit generalka na motoru te generacije smarta nakon određenog broja kilometara, ali nije pravilo.

sinisa_7
03.04.2009., 17:19
Mislim da ih je u HR premalo da imate pravo da dajete ocjene,isitna da motori stradavaju,ali samo zbog toga sto se voze po gradu,a dijelom zbog loseg ophodjenjem od strane vlasnika...

Kaj mu nije jedina svrha da ga se vozi po gradu? :D

Đunđi Bunđi
03.04.2009., 17:24
Možda jest tendencija da se često mora radit generalka na motoru te generacije smarta nakon određenog broja kilometara, ali nije pravilo.

naravno da nije pravilo.... osim Smarta imam i 3 Peugeota sa citavom getribom :D

Svicar
03.04.2009., 19:04
Kaj mu nije jedina svrha da ga se vozi po gradu? :D

Jeste,ali ako mu motor strada na 70.000 km,onda treba pitati koliko treba truda da se toliki kilometri naprave po gradu,dovoljno je pitati koliko godisnje prelazi jedan ZET-ov bus,i koliko je dnevno na cesti,onda se stavimo mi u taj polozaj?Obicno su Smart vozila namjenjan za pizza dostavu sto i nije bas idealno.

Prvi Smartovi su stradavali zbog nepaznje,kada pocme frka sa potrosnjom ulja(sprega turbo motora,i ekspolotacije u gradu),malo se na to gleda i dolazi do havarije,nema senzora koji bi pokazao da je nivo nizak,zamjena ulja se radi isisavanjem(ako vlasnik nije ugradio drugi karter) i to obicno treba raditi u servisu,iako rucna vakum pumpa kosta 20tak erua.

igy_pop
07.04.2009., 11:37
Hvala Vam na odgovorima nego trebam auto isključivo za grad koji bi prelazio cca 15 do 20 tisuča godišnje i dali možda ima netko tu tko je zainteresiran za prodaju :)

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 12:03
Horvat u Dubravi ih ima desetak... pitaj njega... moze ti i uvesti po zelji...
http://www.horvat-dubrava.hr/

STINGer
07.04.2009., 12:11
Kakav je smart sa plinom? Da li bi mu se isplatila ugradnja?

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 12:17
Ima ih dosta sa plinom jer su benzinci rastrosni.... (moj 999 ccm, 45 kw trosi 9 po gradu)
Miro (sa autoplina) je ugradio bar desetak... i PCZ je imao svoga sa plinom....
mala boca i od onih 220 litara gepeka ostane ti za rezervnu kravatu i kreditnu karticu

cincilator
07.04.2009., 12:19
Diš bocu stavit?
Brz si!

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 13:48
Diš bocu stavit?

u prtljažnik... koji je veći nego u Swifta :mig:

I wonder
07.04.2009., 14:41
ma kaj njega slušate?

đunđiju i 1,4 motor iz P 207 troši 13-14 litri po gradu. pa kak mu neće i smrt.
da postoji test vožnja smrtova, đunđi bi odnesel pobjedu za najrastrošnijeg.

Secundo
07.04.2009., 14:46
Ne, nego čovjek više stoji nego što vozi. I to dok mu motor radi. Smart MHD bi mu trošio upola manje.

I wonder
07.04.2009., 14:51
on da stoji?

nebu išlo. da je tako, nebi imal na 1,6 motoru potrošnju veću nego ja na 2,4.
a peugeot ima ručni mjenjač tak da.....

schtakor
07.04.2009., 14:53
nego kako izgleda vožnja s posla na posao u špicama,po kompu prosječna brzina 15 km/h,ako ubaciš u treću pjevaj...
bic ili skuter jedino riješenje ako ne želiš pizdit u autu al aj ti objasni prosječnom balkanoidu...

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 15:00
ma kaj njega slušate?

đunđiju i 1,4 motor iz P 207 troši 13-14 litri po gradu. pa kak mu neće i smrt.
da postoji test vožnja smrtova, đunđi bi odnesel pobjedu za najrastrošnijeg.

Peugeoti (sva 3) trose 10-14 litara jer su radni auti
Smrada vozim samo ja i istina, ne stedim ga, ali ni ne gazim, trosi cca 9 litara

Jb ga, nisam od onih kojima auto trosi 3 litre po gradu a nemam ni Gnoja 2 dizlo da mi prozvodi gorivo :mig:

Btw, svi novi Smradovi bemzimci (451) trose puno... i stari su bemzimci (450) trosili a imali su motore 600tinjak ccm

Secundo
07.04.2009., 15:24
A gle, ako stojiš i motor ti radi, možeš potrošiti cijeli spremnik benzina bez da si prešao ijedan kilometar. U tom slučaju ti je potrošnja beskonačna.

Drugi načini za povisivanje potrošnje su zaletavanje na crveno, naglo ubrzavanje i kočenje, turiranje u leru (ovo je moj favorit :zubo: ), vožnja na vrlo kratke pruge (t.j. hladnim motorom), vožnja sa uključenim klima uređajem itd.

Idealno riješenje za kreni-stani je full hibrid, dakle Prius, Lexus RX400h i slični. Drugo po redu je start-stop automatika koja ti sama gasi motor dok stojiš, kao spomenuti Smart MHD ili novi BMW-i (jedinica i trojka sa ručnim mjenjačem).

StormShadow
07.04.2009., 15:45
Peugeoti (sva 3) trose 10-14 litara jer su radni auti
Smrada vozim samo ja i istina, ne stedim ga, ali ni ne gazim, trosi cca 9 litara

Jb ga, nisam od onih kojima auto trosi 3 litre po gradu a nemam ni Gnoja 2 dizlo da mi prozvodi gorivo :mig:

Btw, svi novi Smradovi bemzimci (451) trose puno... i stari su bemzimci (450) trosili a imali su motore 600tinjak ccm

kaj prolaze tvoji pugovi to je još malo

možda da ipak nabaviš gnoja ili oplo dizlo? :D

Al čudi me ovo za Smarta da tolko troši

STINGer
07.04.2009., 15:47
Jb ga, nisam od onih kojima auto trosi 3 litre po gradu

:rofl:

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 16:01
A gle, ako stojiš i motor ti radi, možeš potrošiti cijeli spremnik benzina bez da si prešao ijedan kilometar. U tom slučaju ti je potrošnja beskonačna.

Drugi načini za povisivanje potrošnje su zaletavanje na crveno, naglo ubrzavanje i kočenje, turiranje u leru (ovo je moj favorit :zubo: ), vožnja na vrlo kratke pruge (t.j. hladnim motorom), vožnja sa uključenim klima uređajem itd.

A cuj... hvala na kratkoj i korisnoj edukaciji o eko voznji :mig:
Za guzve si nemrem pomoci...
ne zaletavam se... prestar sam
klimu koristim dapace....

Smart benzinac je (glede motora) tesko sranje iz Mitsubishija
no, Smarta se ne kupuje zbog stednje goriva vec zbog fore, statusa i/ili stednje prostora :D

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 16:07
kaj prolaze tvoji pugovi to je još malo

imam (zapravo zena ga cesce vozi) i jednog 306 iz 1998., 1,4 55kw
meni trosi (po gradu) 8-9 litara
zeni cak i malo vise (a ona ne voli klimu?!?!?)
zakljucak - svi Peugeoti su rastrosni

StormShadow
07.04.2009., 16:45
...

sjećam se da si nešto trkeljio po mjenjaču, jel tvoj automatik ili automatik koji misli da je ručni?

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 17:48
rucni robotizirani sa sitnom softverskom nadogradnjom :zubo:

StormShadow
07.04.2009., 18:01
zato i troši tolko, zbog kineskog softvera :rofl:

kowalski
07.04.2009., 20:32
rucni robotizirani sa sitnom softverskom nadogradnjom :zubo:

a s normalnim vulgaris mjenjačem?jel s njim troši nešto manje, ili se i s njim ponaša kao da ga vozi Tomislav Dragičević osobno?

Đunđi Bunđi
07.04.2009., 21:06
ne postoji Smart fortwo sa "normalnim" tj rucnim mjenjacem

jelena.p
13.04.2009., 00:08
Ovako,spremam se kupiti smarta...Ali nije da bas imam koga pitati kako su zadovoljni autom...za savjete..za i protiv...Zanima me kakva su vasa iskustva..svi savjeti su dobrodosli..

Da odmah izbjegnem bjesomucne prepirke o tome da je ruzan,da ne valja itd.takve predrasude me ne zanimaju,trebam konkretne primjere..dnevno vozim 40km.Treba mi mali auto da prijedem svojih 40km dnevno do posla i natrag i pritom ne ostavim hrpu love na gorivo,zivce na parking itd..

STINGer
13.04.2009., 00:23
Treba mi mali auto da prijedem svojih 40km dnevno do posla i natrag i pritom ne ostavim hrpu love na gorivo,zivce na parking itd..

http://www.toyota.hr/cars/new_cars/aygo/index.aspx

wasx
13.04.2009., 00:34
rađe onda IQ...

tomymotorsport
13.04.2009., 00:42
ovako, ne vozim smarta, ali znam potrošnju i kvalitetu motora... auto ti troši oko 11l, što je previše...što se tiće motora, hoće se raspasti i prije 100000km, a cijena popravka motora prava sitnica, 15000kn...pa sad vidi, preporuka moja je nešto tipa citroena c1, peugeote 107 ili toyote aygo...cijena ok, motori kvalitetni i kaj je najvažnije troši 6 do 7,5l...

Đunđi Bunđi
13.04.2009., 06:55
jebo te, zena pita za Smarta a vi o Toyotama :flop:

Idem ja sad otvoriti topic o Fordu da mi malo pricate o Citroenima....

Evo ti jedan topic o Smartovima

http://www.forum.hr/showthread.php?t=437544

alfa146
13.04.2009., 07:08
U razgovoru sa vlasnicima/cama Smarta još nisam naišao na podatak od 11 lit.:eek:Oni tvrde da je potrošnja 7/8 po gradu,nemam razloga ne vjerovati.
Meni je on idealno gradsko prometalo,samo se ne smije smetnuti s uma da je dvosjed,dakle ne može biti obiteljski auto br. 1.Ali zato ulogu auta br.2 ili 3 obavlja fenomenalno.Tamo gdje se Smart parkira nisam siguran da može i maxi skuter.

jelena.p
13.04.2009., 09:14
muz ima a6 karavan od 140ks...i putuje s njim svakodnevno na relaciji varazdin- zagreb.....vjerojatno ce zbog prirode posla i on dobiti premjestaj pa cemo se zajedno voziti na posao...A 40 km svaki dan s audijem je malo preskupa voznja..na duge relacije sam za...ali ovako svaki dan po 40km jer pljacka...Nemamo djece niti cemo ih imati u skoroj buducnosti...imamo psa samojeda.....ali boze moj zato imam karavana za tu prigodu..
Nasli smo smarta za 3100 eura od jednog engleza 2001 godiste,autic je ok..cijena je i vise nego povoljna,ali eto..muz se rastavio i zeli se rijesit auta jer ga u engleskoj nemoze ni vozit a ni prodat,pogotovo s hrvatskim papirima i regidstracijom

Mene konkretno zanimaju informacije o smartu,jer cemo ga kupit posto smo nasli stvarno super ponudu,ali hvala na savjetima...Super su prijedlozi,ali mi idemo na rabljeno vozilo.GLedala sam nesto o smartima na njihovim stranicama,jedan covjek kaze da mu je masina otisla sa 70000,ali je kupio novu...zatim kaze da popravke nikad nije skupo platio...sasvim pristupane cijene...
e sad nas muci sto taj nas smart ima 64000km.....makar pricala s jednim covjekom,njegov ima vec 130000 pa radi .....isto godiste i isti model....

Đunđi Bunđi
13.04.2009., 09:21
Nasli smo smarta za 3100 eura od jednog engleza 2001 godiste,autic je ok..cijena je i vise nego povoljna,ali eto..muz se rastavio i zeli se rijesit auta jer ga u engleskoj nemoze ni vozit a ni prodat,pogotovo s hrvatskim papirima i regidstracijom....
jedna od poznatijih navlakuša

GLedala sam nesto o smartima na njihovim stranicama,jedan covjek kaze da mu je masina otisla sa 70000,ali je kupio novu...zatim kaze da popravke nikad nije skupo platio...sasvim pristupane cijene...
...

cijim stranicama?
regaj se na http://www.smartklub.net/forum/ i pitaj tamo

oko
13.04.2009., 11:35
Niti jedna kopija smarta nije ni blizu smarta i to onog starijeg modela. Ovaj novi je veci i time gubi smisao. Inace trosi od 4-7 l ovisi o voznji i guzvi. Motor je pri kraju na oko 100.000 km ovisi o voznji i vlasniku. U Zg ti je generalka 4500 kn a mozes nabaviti reparirani motor za 700-900 eur vani. Mani je motor bio za generalku na 98.000 km. Ako ti treba mali gradski autic sa kojim mozes i na duze ture bez problema, povremeno, nemoj niti gledat ove pokusaje konkurencije. Dakle ovo sto pisem je iz prve ruke, imao sam model 2000. g sa 45 ks benzinac. Prodan sa 138.000 km.

Đunđi Bunđi
13.04.2009., 12:08
novi Smart je veci 20 cm i ostao je Smart... po svemu osim po "kratkotrajnosti" kao stari :mig:

lijevo su dva stara a desno su dva nova.... razlika je?

http://www.imagesforme.com/out.php/i444464_untitled.JPG

Hildegard
13.04.2009., 12:49
ovako, ne vozim smarta, ali znam potrošnju i kvalitetu motora... auto ti troši oko 11l, što je previše...što se tiće motora, hoće se raspasti i prije 100000km, a cijena popravka motora prava sitnica, 15000kn...pa sad vidi, preporuka moja je nešto tipa citroena c1, peugeote 107 ili toyote aygo...cijena ok, motori kvalitetni i kaj je najvažnije troši 6 do 7,5l...

Ja imam Smarta i što se potrošnje tiče molim te da ne izbacuješ govna, ovaj...krive informacije kroz svoja usta, odnosno tipkovnicu, hvala lijepa:)

@jelena.p - Moj je 2002. godište, 45ks, troši između 5 do 7 litara po gradu, ovisno kako ga voziš. Po gradu je fenomenalno gdje sve možeš 'izmislit' parking sa tim autom. Moj ima 78 000km i još nisam imao generalku na motoru iako znam da mnogi koji imaju smarta moje generacije jesu imali. Što se tiče tog Smarta, bilo bi idealno kad bi našla nekog mehaničara koji ima iskustva sa Smartovima da mu platiš da ti pregleda tog Smarta prije eventualne kupnje da se ne za***eš:top:

oko
13.04.2009., 15:59
Tih 20 cm je taman toliko da nemozes stati na nos odnosno na rikverc izmađu dva auta koji su bočno parkirani a da ne viriš na cestu :)

Đunđi Bunđi
13.04.2009., 17:47
cudno... onda se moj valjda stisnuo u pranju

hasnfefer
13.04.2009., 17:55
ne bih pričao o kratkotrajnosti, budući da su pojedinci u njemačkoj znali narulati i po pola milijuna kilometara. Kod Smarta je štos što je riječ o turbo motoru, a on zahtjeva pažljivije rukovanje, mora se paziti na turbinu. Ne troši 11 litara. Nije startan, nije za utrke, a dosta je čvrst, iako je jako mal, ali mislim da ima 4 ili 4.5 zvjezdica na crash testu, u rangu svih ostalih automobila iz tog vremena, od nekih i bolji!! pravi auto za grad, a najluđe mi je kad se parkira u neku malu rupu, ili okomito na parking mjesto, pa je malo duži nego što su neki auti široki!

jelena.p
13.04.2009., 21:45
Auto koji mi mislimo kupiti nalazi se u Engleskoj,srecom tamo imam prijatelja pa sam ga zamolila da mi ga pregleda.Sto se tice auta u Engleskoj,tamo su trenutno bezvrijedni,ali doslovce!NAs je registriran u HR i ima nase papire,volan na lijevoj strani,tako da ga covjek NEMOZE tamo prodati ni za 800 funti!Nas je dvoje i treba nam auto kao prijevoz do posla i natrag,parkirnih mjesta uvijek manjka po gradu,a s a6 karavanom to nam je nekako postalo neizvedivo,osim ako na posao dodemo sat vremena ranije a s tim nismo odusevljeni.Smart je nekako idealan za nase potrebe.A i ustedjet cemo na gorivu u svakom slucaju..i registraciji...Mehanicara smo vec nasli...i sretni smo jako zbog toga!Jupi!!!

STINGer
14.04.2009., 09:32
Pripazite s tim kupnjama od engleza koji se rastavio od žene... bila je nedavno reportaža o tome kako se takvi oglasi pojavljuju na netu pa ljudi uredno popuše novce nakon uplate, a auto nikad ni ne vide

cj7
03.07.2009., 22:04
E LJUDI DALI MI NEKO MOŽE REĆI NEŠTO O OVOM SMARTU.ZANIMA ME STARIJA VERZIJA.PRIVUKLO ME TO ŠTO TROŠI 3-4 LITRE.IMA IH DOSTA KOD AUTO DILERA PA IH NIJE PROBLEM NABAIT.UNAPRIJED HVALA

MaliZeleni10
03.07.2009., 23:18
Motor je 3 cilindra, oko 800 ccm, snaga mislim 45 ks, u njemackom Auto Bildu sam citao da je takav Smart presao 540.000 km, vozen svakodnevno na relaciji Pforzheim - Frankfurt i nazad.

charly2
04.07.2009., 00:09
Piši malim slovima. Velika slova se podrazumijevaju kao deranje! (vjerojatno zato si i dobil crveni karton)

Da, nije ih problem nabaviti, ali ih je problem naći u dobrom stanju. Ovi koji su uvoz su vjerojatno zaklani i to se, po meni, ne isplati kupovati. Znam čovjeka koji je kupil Smarta, vozil ga 2 mjeseca i nakon 1000 km radil generalku. Kad ga je kupoval, sprobal i pogledal je sve i sve je bilo ok i auto se normalno ponašal, al nakon tih 1000km, počel trošit više ulja nego goriva.

johan007
05.07.2009., 16:16
I ja sam u stadiju kupnje smart for two cdi 2002.-2005g., jel ima netko tko ga već vozi za kakav koristan savjet.
Poz!!! Josip

Velebni
05.07.2009., 19:31
Katastrofalno grijanje kabine(sjećam se jednog auto testa) i neudobnost ovjesa(tome svakako pridonosi mali međuoosovinski razmak.Plastika na razini A klase.

hasnfefer
05.07.2009., 19:34
Katastrofalno grijanje kabine(sjećam se jednog auto testa) i neudobnost ovjesa(tome svakako pridonosi mali međuoosovinski razmak.Plastika na razini A klase.

Znači li to da je dobro? Ja sam samo kratko bio u A klasi, znam da je plastična, ali možda je riječ o kvalitetnoj plastici.

MaliZeleni10
05.07.2009., 20:03
Ja ne znam sta vi ocekujete od Smarta, to je GRADSKI AUTO i ne treba mu snazan motor niti udoban ovjes, ima ono sto je bitno, malo trosi, lako se parkira.

Jedino je problem (po mom misljenju) previsoka cijena ali posto je jedini takav na trzistu onda tvorci imaju pravo kad drze visoku cijenu jer se dobro prodaje, da se ne prodaje spustali bi cijenu.

MaliZeleni10
05.07.2009., 20:05
Ja ne znam sta vi ocekujete od Smarta, to je GRADSKI AUTO i ne treba mu snazan motor niti udoban ovjes, ima ono sto je u gradu bitno, malo trosi, lako se parkira.

Jedino je problem (po mom misljenju) previsoka cijena ali posto je jedini takav na trzistu onda tvorci imaju pravo kad drze visoku cijenu jer se dobro prodaje, da se ne prodaje spustali bi cijenu.

cj7
05.07.2009., 21:05
Ako je plastika na razini A klase onda je to ok.Ja imam A170 cdi po pitanju plastike i svih plastičnih dijelova izuzetno sam zadovoljan.Uopće se ne vide tragovi upotrebe.To vjerojatno ovisi o načinu upotrebe.

Velebni
06.07.2009., 13:33
Znači li to da je dobro? Ja sam samo kratko bio u A klasi, znam da je plastična, ali možda je riječ o kvalitetnoj plastici.

Upravo tako.Plastika je siva,kvalitetna,ali ostavlja puno slabiji dojam nego na C klasi.Jednostavno konfekcijska je i ne bolja od automobila gradskog segmenta.Na pucketanje u Mercedesu ne bi se smjeli naviknuti i mislim da toga ne bi smjelo biti.Ono što čovjek očekuje kad kaže "Mecedes"dobije se tek u E klasi.Ovo ispod toga je tek nešto bolje od konkurencije.Kad otvorite vrata E klase znate da je to Mercedes,a kad otvorite vrata A klase mogli bi pomisliti da ste u mondeu ili meganu starije generacije.

cj7
06.07.2009., 14:49
Da to je istina da kad čuješ Mercedes pomisliš na G,E,R i S klasu ali svi Mercedes pa bili oni i A,B i C klase pokažu se nakon dužeg vremena što se tiče segmenta izdržljivosti.Ali mene zanima Smart po pitanju izdržljivosti jer je on isto u rodu sa Mercedesom a čuo sam da im se svakih 40000km mora radit reparatura.

hasnfefer
06.07.2009., 19:01
Da to je istina da kad čuješ Mercedes pomisliš na G,E,R i S klasu ali svi Mercedes pa bili oni i A,B i C klase pokažu se nakon dužeg vremena što se tiče segmenta izdržljivosti.Ali mene zanima Smart po pitanju izdržljivosti jer je on isto u rodu sa Mercedesom a čuo sam da im se svakih 40000km mora radit reparatura.

Mislim da su u pitanju zlobnici. Ima ih dosta na cesti! i ne vjerujem da je toliko loš motor!

cj7
06.07.2009., 21:29
Da pa ne vjerujem ni ja da su tako loši ipak je to Mercedes jednim dijelom ma to mi je reko jedan diler prodavo je takvog benzinca kabrioleta sa 80000 km.Ali me taj nije zanimo.Bio je jedan odličan u Vindexu crni cdi prodan ali sad sam ih vidio par dizelaša u Erberu.

Zujoo
18.07.2010., 21:14
Računam nešto,
živim u Zagrebu 95% godine. 90% vremena u autu provedem solo, 99% slučajeva gepek mi je prazan, pa bio bi glup kad bi osobno imo išta veće od Smarta - čisto razbacivanje
Srećom pred kućom imam još 4 auta, pa za specijalnu potrebu se snađem

U Njemačkoj sma ih našo i za po 1500€, stari, osnovni modeli, ali služe kao prijevozno sredstvo, a za 5000€ već se može birat kakav hoćeš

Osim toga, Brabus troši samo 5,2l dok je dizelaš 3,3l

Osim toga, imo sma priliku vozit jednoga - totalna smijurija (u pozitivnom smislu), ma oduševljen sam bio kad sam izašo van. Ozbiljno razmišljam da bi bilo stvarno pametno kupit jednog Smartića

Šta vi mislite o ovom autiću. Probali, imali, iskustva, dojmovi, mišljenja?

Ajmo malo da skratimo vrijeme do Top Geara:D

antracit
18.07.2010., 21:25
Dobra recenzija, sve stoji samo uglavnom se čini relativno malo kilometara
bez kvarova.

jasmin16v
18.07.2010., 21:30
Kako je sa dijelovima? Jel tesko naci?

marcons
18.07.2010., 21:41
evo pa čitaj, preporuka je druga generacija sa Mitsubishi motorom

http://tiny.cc/0tgh5

mariob
19.07.2010., 00:20
Ja sam isto razmisljao i dosao do rjesenja - lupo 1.4 tdi :)

rasho
28.09.2010., 09:04
Ima tko kakva iskustva sa Smartom?

Mislim pretezno na kvalitetu/troskove odrzavanja i sl.
Razmisljam o kupovini nekog jeftinijeg modela a ne znam nista o tom autu.

Hvala

thumb
28.09.2010., 09:09
ma bjež... SMRT a ne smart..

CDRW
28.09.2010., 09:20
Pitaj kolegu Lakija - on ih ima preko nekoliko ....

FiZor
28.09.2010., 09:45
Ja sam ga vozio jedan period. Konkretno, model fortwo Passion paket opreme, automatic, 60KS, benzinac. Za grad je dušu dao, kako gabaritima, tako i potrošnjom. Vrlo stabilan i agilan autić, također se dobro iskazao i na otvorenoj cesti, autoputu. Maksimalna brzina mu je 135km/h ali djeluje kao da može i više, naravno, i pri maksimalnoj brzini je buka u vozilu vrlo niska i vožnja iznimno ugodna. Odlično grabi zavoje i solidne je upravljivosti s obzirom na svoju veličinu. Jedina konretna zamjerka za dotični model, linija 2006. je tvrda papučica kočnice na koju je potreban jedan period navikavanja, ostalo B.O. Što se tiče interijera, uređenje je minimalističko, djeluje malo preplastično, ali kvalitetno sklopljeno. Umjeren sam vozač, više penzić stil i mali benzinac je trošio 3.5 do 4 litre na 100km. Nikad nikakvih problema sa njim.
Ukoliko tražiš super mali gradski autić, onda je on idealan. Što se tiče motorizacije, i 45KS varijanta ti je sasvim dostatna. Ima ih hrpa po oglasnicima i bez obzira što su neki ušli u godine, smatram da ako su redovito održavani, čemu mogu posvjedočiti papiri, nebi smjelo biti problema, a cijene su ok. Ako je pala odluka na Smarta, definitivno predlažem kupnju rabljenog primjerka, jer za novac koji je potreban izdvojiti za novi, čovjek dobije bitno veći automobil. U svakom slučaju, autić ima moju preporuku, unatoč činjenici da sam ga startno, prije nego sam sjeo u njega, gledao sa priličnom dozom skepse. :top:

P.S. Na crash testovima se pokazao vrlo siguran, s obzirom na svoju veličinu, općenito gabarite. Ima par videa na netu sa testiranja kako frontalno udara u betonsku bankinu pri maksimalnoj brzini. Iznenadilo me zapravo koliko je ostao u komadu nakon takvog udarca.

igor2020
28.09.2010., 09:47
iz osobnog iskustva: odličan auto, malo troši (5-6 lit), redovan servis oko 1500kn (ali ne u eurolineu), nemaš problema s njim, sjedi, vozi, toči... :):)

NUMLOCK1
28.09.2010., 09:48
na drugoj temi se priča da u gradu ne može preći više od 100.000km a ti mu preporučaš rabljeni.

Đunđi Bunđi
28.09.2010., 09:53
Smart....
Za pocetak, for2 verzije se u osnovi dijele na Smart 450 i Smart 451
450 je do 31.12.2006.
451 je od 01.01.2007.

450 benzinac je sranje kojem treba generalka svakih 2 dana
450 dizelas je OK glede kvarljivosti

451 benzinac je savrsen tj nije kvarljiv kao 450...
Stavili su im nove motore od 999ccm (nisu vise od 600 tj 700 ccm)

Smart 450 benzinac trosi 5-8 litara
Smart 451 benzinac trosi 7-11 litara
Smart 450 dizelas trosi 4-5 litara
Smart 451 dizel trosi 4-5 litara

450 benzinac ide 135
450 dizel ide 130 uvrh glave
451 benzinac ide 145 (brabus 155)
451 dizel ide 135 km/h

Buka u svim Smartovima je katastrofalna
Udobnost - što je to?
Ubrzanje fantasticno
Upravljivost fantasticna.

Update
Preporucujem ili 451 a ako je 450 pazi... onda bolje da je dizelas

igor2020
28.09.2010., 10:00
[QUOTE=Đunđi Bunđi;29192762]Smart....
Za pocetak, for2 verzije se u osnovi dijele na Smart 450 i Smart 451
450 je do 31.12.2006.
451 je od 01.01.2007.

450 benzinac je sranje kojem treba generalka svakih 2 dana
450 dizelas je OK glede kvarljivosti

prešao sam 70000km (90% gradske vožnje) sa 450 benz., nisam niti jednom imao kvar na autu... :zubo:

Đunđi Bunđi
28.09.2010., 10:02
prešao sam 70000km (90% gradske vožnje) sa 450 benz., nisam niti jednom imao kvar na autu... :zubo:

Pa eto... za koji dan biraj...
Hoces se naruciti u Eurloine na generalku ili kod Horvata?

igor2020
28.09.2010., 10:06
Pa eto... za koji dan biraj...
Hoces se naruciti u Eurloine na generalku ili kod Horvata?

ma vozit ću ga dok se ne raspadne, pa ćemo vidjeti do koliko može... al sigurno ne u euroline... :D

home edition
28.09.2010., 10:30
što je s onim "mitom" da Smart ne može preći 80 000km bez generalke motora?

Đunđi Bunđi
28.09.2010., 10:33

nije mit
uglavnom je istina za 450 benzince

dr_dinamo
28.09.2010., 13:58

nije mit
uglavnom je istina za 450 benzince

Tako je, treba izbjegavat Smartove proizvedene do 2007. Pogotovo treba izbjegavati benzincs od 599 cc, to je taj koji ne može prijeći 100tkm bez generalke.

Od 2007. u njih su se počeli ugrađivati vrlo kvalitetni 1,0L Mistubishijevi motori.

spyker22
28.09.2010., 14:25
Što se tiče interijera, uređenje je minimalističko, djeluje malo preplastično, ali kvalitetno sklopljeno.
Baš preplastično. Ima sam priliku litos vozit Forfour i kad sam vidio i dotaka onu plastiku, na središnjem grebenu ispod mjenjača, nisam moga virovat koji je ono škart od izrade i kvalitete, ko da je od malo tvrđeg kartona, a ne od plastike :rolleyes:

primorjecro
28.09.2010., 18:41
Auto je super za ono za sto je napravljen i predvidjen, a to je za srednji stalez te kao drugo ili trece vozilo u familiji. Znaci upotreba za na posao, fitness,plac,faks i slicno...ne za ici po kobasice na selo ili u klet s bacvama...
Ja imam 450 benzinca sa promjenjenim motorom ( umjesto generalke) i sve je odlicno, od potrosnje pa nadalje.
Ako zivis u ravnicarskom dijelu lijepe nase onda ce ti jos i manje trositi,tako da o tome ne razmisljaj.
Isto tako ako i dalje sumnjas, onda si kupi za iste novce staru generaciju Twinga pa neces imati gotovo nikakvih problema osim manjak imidja koji imas sa SMART-m.

wilson
28.09.2010., 18:51
Vozio godinu dana brabusa. Doduse kao drugi auto.

Samo toci i vozi.

zucker
28.09.2010., 19:06
Rađe si uzmi novi citroen c1 ili Peugeot 107 za te novce, još ti stane 4 ljudi bez problema, a smart je samo Smart marketing, ništa više, jer ne vrijedi te novce.

rasho
29.09.2010., 11:25
Hvala grupi,

mislim da mi je ipak pametnije uzet neko vise "obicno" auto.

Pozdrav svima

hasnfefer
29.09.2010., 13:32
na drugoj temi se priča da u gradu ne može preći više od 100.000km a ti mu preporučaš rabljeni.

U jednom auto magazinu je bila priča nekog tipa koji je odgulio 500000 km, bez i jednog kvara! Samo sa redovnim servisima! Treba samo paziti od koga se kupuje!

Đunđi Bunđi
29.09.2010., 13:33
Pa pljuni 14-56 tisuca eura pa si kupi Smarta
Jebo Twinga i C1, to je za babe

Đunđi Bunđi
29.09.2010., 13:34
Auto je super za ono za sto je napravljen i predvidjen, a to je za srednji stalez ...

Ak je Smart za srednji stalez onda nam je taj isti stalez vrlo bogat :D

dr_dinamo
29.09.2010., 13:57
U jednom auto magazinu je bila priča nekog tipa koji je odgulio 500000 km, bez i jednog kvara! Samo sa redovnim servisima! Treba samo paziti od koga se kupuje!

Motori od 450 i 600 kubika imaju jednostavno premalu kubikažu i zato im je vijek kratak. Usporedio bi ih sa bratovim motorom (Yamaha Dragstar 650) i motorima sa sličnim kubikažama koji također imaju životni vijek 60-100tkm.

Novi Mitsubishijevi benzinci koji se sada ugrađuju u Smarta imaju pristojnu kubikažu i sasvim su druga priča.

Ovaj smart o kojem ti govoriš je iz 2000. 0,8L dizelaš koji ima puno duži vijek trajanja u odnosu na benzince tih godišta.

Evo priče o njemu: (na njemačkom)
http://www.autobild.de/artikel/500.000-km-test-smart-city-coupe_53148.html

Karlo2105
15.01.2011., 00:00
budući da se da nabavit za kojih cca 4000 eura zanima me da li se to isplati kupit kao 2. auto u obitelji koji bi se vozio samo u zg-u i isključivo kratke dionice? kakvi su se pokazali ti motori, kakav je mjenjač (automatic), kolko košta održavanje i redoviti servisi, potrošnja naravno. recimo da bi se radilo max 7-8 tisuća godišnje ?!?

ajde neke dobre duše da kažu nešto o tom autiću,

btw znam da se za te novce može kupit i nešto poput twinga mlađeg godišta ali me zanima baš taj smart budući da ništa nisam čuo kakav se pokazo :)

Hildegard
15.01.2011., 01:13
Ja imam Smarta 2002. godište. Smartovi tog godišta koje si naveo imaju problem. Naime mnogima je otišao motor pri kilometraži blizu 100 tisuća i više, mnogi su ga morali mjenjat što je velik trošak ili su ga onda pokušavali utopit nekome drugome. Meni je hvala Bogu u super stanju i sa kilometražom od 89 000, poglavito zato jer ga je prije vozila sestra koja ga nije gazila, uredno je bio održavan i za njega se brinulo. Mnogi vlasnici Smartova su ih gazili ko da je riječ o nekoj jurilici, bolila ih je kita za to auto pošto im je vjerovatno bio drugi ili treći automobil, a njegov motor nije namjenjen za to. Stoga ako ideš kupit Smarta ovo godište koji će vjerovatno imat veliku kilometražu MORAŠ platit nekome mehaničaru koji se kuži u Smartove da mu pogleda motor inače vrlo moguće možeš se nać u situaciji gdje ćeš morat mjenjat motor što će te izać nekih 2000 eura što bi bio vrhunski salto mortale za tvoj džep.

Što se tiče održavanja, ako ideš preko službenog servisa i neće baš bit jeftino usporedbi s nekim drugim autima koje možeš kupit za te novce. Ja sam hvala Bogu u Splitu naišao na servisera koji je prije radio u Mercedesu i kod njega ga održavam i servisiram i izađe me jedno 50% jeftinije nego da ga u službenom Mercedes servisu održavam. Za jedan primjer sestra mi je prije nego što sam ja dobio auto bila ga udrila sprijeda i pukao je jedan dio plastike i cijeli se veći komad morao micat. U službenim servisima Vrdoljaka i Euroline-a su mi taj novi dio, ugradnju i lakiranje u boji vozila htjeli naplatit 3 000kn, ja sam preko ovog svog sve riješio duplo jeftinije i super je bilo odrađeno. (inače njegovi originalni dijelovi znaju bit ovako skuplji, jebiga oni to tretiraju ko da je svaki drugi Merc i to ti je to)

Automatik kod Smarta nije klasičan, sporo mjenja brzine usporedbi s klasičnim automaticima, zna bit nekad iritantan iako se čovjek navikne na njega. Ipak je po gradu komfor kad ne trebaš non stop šaltat brzine nego imaš samo gas i kočnica i to je to. Ja imam model sa motorom od 600 kubika, po gradu kad ga normalno vozim bez naglih ubrzavanja troši mi oko 5 litara, kad ga malo jače stiskam odmah skače na oko 6. Ono što također moraš pazit kod Smarta ovih godišta jest razina ulja, poznato je da voli popit ulja pa stoga to provjeravam u određene intervale jer će se u protivnom sjebat totalno.

Znači suma sumarum, ovakav automobil nikako ne kupit bez pregleda nekog mehaničara koji ima iskustva sa Smartovima, održavanje ne preporučujem u službenom servisu zbog troškova, a opet ne ni u ruke nekog mehaničara koji po prvi put vidi Smarta jer nije isti racku ko svaki drugi auto. Auto je za po gradu dušu dalo, možeš naći parkinge svojestvene samo njemu, malo troši, opuštajući je za vozit po malim relacijama po gradu, kad se navikneš na njega nećeš htjet s nikojim drugim autom ić kad trebaš ić u centar gdje je gužva. Također ako ga kupiš bilo bi poželjno da ubodeš nekog sa passion paketom opreme koji ima sve što trebaš.

Eto nadam se da sam ti nešto pomogao...

zlatkohorvat69
15.01.2011., 07:32
Ako si baš zapilio na Smarta OK,

ali za puno manju paru možeš dobiti razmjerno jeftine gradske jurilice koje će jednako efikasno služiti svrsi, ali naravno neće biti (toliko)fensišmensi.

FIAT Cinquecento, Seicento? Bolje idu, manje troše, jeftinije je održavanje, 5 sjedala, veći gepek, na malo više od 3m...
http://img34.imageshack.us/img34/5205/800pxfiatcinquecentospo.jpg (http://img34.imageshack.us/i/800pxfiatcinquecentospo.jpg/)

A ako je jedino bitan fensišmensi, onda nemoj pitat za cijenu...

mariob
15.01.2011., 08:38
Smart doslovce jede gorivo kao da nema sutra! Ja se osobno kanim uzet za po gradu Lupo 1.4 tdi :)

Karlo2105
15.01.2011., 10:36
@Hildegard hvala ti na tako detaljnom odgovoru

ma razmišlja se o 2. autu u dogledno vrijeme, nije bitna marka nego da je što isplativiji :) ali sad me nakon Hildegardovog posta taj smart manje privlači jer 99% onih koji se kod nas prodaju uvoza tako da ... možda ipak bolje onda gledat lupo, seicento i ostatak mini društva

El Mariachi
15.01.2011., 10:38
PO meni je kupnja takvog auta nepromisljenja i neisplativa. Za taj novac moze se dobiti kvalitetniji mali auto, s jeftinijim troskovima odrzavanja i cak mozda i manjom potrosnjom, jer smart zbog loseg aut. mjenjaca trosi vishe nego sto se moze ocekivat. Lupo je dobar prijedlog,ne znam kakve su cijene Toyote Aygo a ni kvalitet ali i to izgleda kao auto koje bi ti odgovaralo. Mitsubishi Colt takodjer. Jedino ne znam mozes li to kupit za te pare, jer sam iz BiH kod nas je nov Aygo 7000eura naprimjer.. Uglavnom moj skromni savjet da zaobidjes smarta sta god drugo uzeo.

Hildegard
15.01.2011., 11:26
Smart doslovce jede gorivo kao da nema sutra! Ja se osobno kanim uzet za po gradu Lupo 1.4 tdi :)

Daj ne bulazni:facepalm:

@Hildegard hvala ti na tako detaljnom odgovoru

ma razmišlja se o 2. autu u dogledno vrijeme, nije bitna marka nego da je što isplativiji :) ali sad me nakon Hildegardovog posta taj smart manje privlači jer 99% onih koji se kod nas prodaju uvoza tako da ... možda ipak bolje onda gledat lupo, seicento i ostatak mini društva

Nema na čemu. Ako su Smartovi iz ponude iz uvoza i nemaš mogućnost pregleda vozila prije kupnje onda nikako to kupit!:top:

PO meni je kupnja takvog auta nepromisljenja i neisplativa. Za taj novac moze se dobiti kvalitetniji mali auto, s jeftinijim troskovima odrzavanja i cak mozda i manjom potrosnjom, jer smart zbog loseg aut. mjenjaca trosi vishe nego sto se moze ocekivat. Lupo je dobar prijedlog,ne znam kakve su cijene Toyote Aygo a ni kvalitet ali i to izgleda kao auto koje bi ti odgovaralo. Mitsubishi Colt takodjer. Jedino ne znam mozes li to kupit za te pare, jer sam iz BiH kod nas je nov Aygo 7000eura naprimjer.. Uglavnom moj skromni savjet da zaobidjes smarta sta god drugo uzeo.

Smart mi troši oko 5 do 6 litara po čistoj gradskoj vožnji. I to po mom proračunu, a ne ovim retardiranim kompjuterima koji lažu. Ulijem 30 litara goriva i prođem minimum 500km, potrošim godišnje otprilike 3000 do 3500kn na gorivo. Po mojim poimanjima potrošnje i troškova što se toga tiče to je malo. A za auto za po gradu (baš gradu, ne nekom selu koje misli da je grad) po mom mišljenju nema boljeg od Smarta. Al pokretaču teme s obzirom na okolnosti preporučujem kupnju nekog drugog automobila.

El Mariachi
15.01.2011., 13:08
Ne znam sta da kazem. Mislim da je Smart daleko od dobrog gradskog auta ako ga uporedimo s recimo Lupom, Aygom ili nekim slicnim. Lupo s tdi ili sdi motorm ce trositi isto kao Smart, ima vish eprostora i jeftinije odrzavanje i iskreno ne izgleda presmijesno. Mislim i da je osjecaj sigurnosti veci u lupu, jer u smartu imash samo 20 cm iza glave,udarac veceg auta i zavrsices dupetom na tudoj haubi....Da ne govorim sto su troskovi odrzavanja veci,a performanse su lose ako uzmemo u obzir potrosnju, jer i veca auta po istoj cijeni (tipa clio,puno,cak dizeli) trosice isto uz dosta bolje performanse i dosta vishe prostora te nisze troskove odrzavanja. Ako nista kada je prvi autu u kvaru ako treba izvan grada, mozemo uzet drugo jer zadovoljava neke kriterije, dok sa smartom svaki izlazak izvan grada je samoubistvo.

mariob
15.01.2011., 16:17
Ma ja sam htio da uzmem smart kao show car jer bi ga brendirao ali kada sam cuo koliko troshi i kako je preskup za odrzavanje... Odlucio sam se za lupa :)

F10EXX
15.01.2011., 16:29
Koliko sam cuo od kolege, odrzavanje je dosta skupo, al ne sad 100% vise od nekih manjih auta.
A svi koji usporedjuju aute dugacke 3.5 metra s autom dugackim 2.5 odnosno 2.7 stvarno ne kuze u cemu je poanta smarta.

zlatkohorvat69
15.01.2011., 16:48
Koliko sam cuo od kolege, odrzavanje je dosta skupo, al ne sad 100% vise od nekih manjih auta.
A svi koji usporedjuju aute dugacke 3.5 metra s autom dugackim 2.5 odnosno 2.7 stvarno ne kuze u cemu je poanta smarta.

Imam 3 auta duljine 2.97m sa 4 sjedala. Svaki od tih automobila ima Smarta na startu. Manje troše i zabavniji su za vožnju. Rijeđi su i izazivaju pravu buru emocija kada se pojave u gradu... Tak da mislim da jako dobro znam u čemu je poanta Smarta. Sigurniji je:mig:

F10EXX
16.01.2011., 07:38
Imam 3 auta duljine 2.97m sa 4 sjedala. Svaki od tih automobila ima Smarta na startu. Manje troše i zabavniji su za vožnju. Rijeđi su i izazivaju pravu buru emocija kada se pojave u gradu... Tak da mislim da jako dobro znam u čemu je poanta Smarta. Sigurniji je:mig:

Super. Iz koje su godine? :p

Imaju mozda klimu?

Za zvjezdice necu ni pitat :mig:

charlizett
23.04.2012., 16:29
kupujem Smarta krajem ovog tjedna zanima me dali ga je tko imao pa da mi kaze koji su najcesci popravci i gdje ga je najbolje servisirat u zagrebu ili velikoj gorici

dali i ovi noviji modeli 2009 pa nadalje imaju problema s motorom znam da su prvi smartovi napravili jedva 50000 km i mjenjali motor hvala unaprijed evo link oko ova 2 se odlucujem

http://www.njuskalo.hr/auti/smart-fortwo-coupe-lightshine-special-edition-automatik-oglas-4660742

http://www.njuskalo.hr/auti/smart-fortwo-coupe-passion-52-kw-mhd-oglas-4708971

Tomos222
23.04.2012., 18:43
cuo sam da benzinci trose vise nek kaj treba za takav mali auto

hasnfefer
23.04.2012., 21:27
Neka firma u njemačkoj je odvozila sa Smartom preko 500000 km

zlatkohorvat69
23.04.2012., 22:42
Gotovo da nema ni jednog kombija s prikolicom ili šlepera koji ne vuče bar 3 gebrauhte smart wagena sa neke furde iz njemačke.

Možda ti je najbolje da obiđeš carinska dvorišta i pofotkaš, pa da vidiš kak je auto zgledal prije nego su ih domaći fertreteri "uredili".

Opća pomana je za tim autekima, a 99. kad sam ga vozil su mi se svi smijali i proricali mu skoru propast...

da su precjenjeni, precjenjeni su...

Hildegard
23.04.2012., 22:45
kupujem Smarta krajem ovog tjedna zanima me dali ga je tko imao pa da mi kaze koji su najcesci popravci i gdje ga je najbolje servisirat u zagrebu ili velikoj gorici

dali i ovi noviji modeli 2009 pa nadalje imaju problema s motorom znam da su prvi smartovi napravili jedva 50000 km i mjenjali motor hvala unaprijed evo link oko ova 2 se odlucujem

http://www.njuskalo.hr/auti/smart-fortwo-coupe-lightshine-special-edition-automatik-oglas-4660742

http://www.njuskalo.hr/auti/smart-fortwo-coupe-passion-52-kw-mhd-oglas-4708971

Za servise u ZG nažalost ne znam jer živim na jugu, ali odi na smart forum (http://www.smartklub.net/forum/) i raspitaj se, oni će znat. Ovi smart u linku je special edition i veoma skup, ako već želiš Smarta možeš nadodat dvije tisuće eura i kupit novog Passion paket opreme ako se ne varam sa slabijim motorom po konjaži, ali 1000cm kubikažom. Ako si već u potrazi za rabljenim onda bi ja tražio dizelaša aktualne generacije. Kako su ti ostali rekli, potrošnja u gradu će ti bez problema bit oko 6 i pol litara sa benzincem, ispod 6 ga navučeš jedino ako ga voziš krajnje penzionerski. A dizelaš s druge strane troši skoro duplo manje od benzinca bez imalo pretjerivanja, ali su puno teži za nać, a novi su jednostavno preskupi. Ako ti nije hitno što se kupovine tiče, registiriraj se na forum čiji sam ti link dao i potraži savjet i tamo. Sretno:mig:

sper
23.04.2012., 22:52
Gotovo da nema ni jednog kombija s prikolicom ili šlepera koji ne vuče bar 3 gebrauhte smart wagena sa neke furde iz njemačke.

Možda ti je najbolje da obiđeš carinska dvorišta i pofotkaš, pa da vidiš kak je auto zgledal prije nego su ih domaći fertreteri "uredili".

Opća pomana je za tim autekima, a 99. kad sam ga vozil su mi se svi smijali i proricali mu skoru propast...

da su precjenjeni, precjenjeni su...

inace smart je pred propasti...

CDRW
23.04.2012., 23:30

Ma nije on pred propašću jer Mercedes neće dozvolit da propadne - ali da NIAKD nije generirao dobit ... nije.

Probat će u idućoj inkarnaciji (2015) sa Renaultom smanjit troškove. Mercedes će proizvodit Smart a Renault Twingo na istoj platformi (duga i kratka) ... s druge strane Merc je već probao nešto slično sa Mitsuom pa znamo kak je završilo ...

charlizett
24.04.2012., 00:03
ako je 6 litara to je onda super znam da dizel manje trosi al nebi ga radi zvuka cuje se katastrofa

a eto zelim smarta mali je prelijep je svugdje stane itd a i nema ih puno po gradu posebno ovih novih uz brabus felge auspuh i spuštanje izgledat ce fantasticno strah me samo trajnosti motora i mjenjaca

tvoj_tata
24.04.2012., 00:17
ako je 6 litara to je onda super znam da dizel manje trosi al nebi ga radi zvuka cuje se katastrofa

a eto zelim smarta mali je prelijep je svugdje stane itd a i nema ih puno po gradu posebno ovih novih uz brabus felge auspuh i spuštanje izgledat ce fantasticno strah me samo trajnosti motora i mjenjaca

Ako ti je 6 litara super i imas dat toliko para za nesto sto po mom razmisljanju ne vrijedi ni 20t kn onda te nema cega biti strah. Ocigledno imas dovoljno love i za kasnije servisiranje.

Hildegard
24.04.2012., 01:05

Katastrofa je jedino kad ga pališ u leru, kasnije je skroz podnošljiv, a kad vidiš kakva je potrošnja onda još i zavoliš taj zvuk.:D Trajnost motora novije generacije nije upitan koliko one prošle sa 600 kubika, tako da ovi novi 1.0 motori su svi ok koliko znam i nemaju tu manu kao motori u prethodnoj generaciji. A novi set za mjenjač kad se potroši dođe oko 2 ili 3 tisuće kuna ako se sjećam dobro, ali to ti se neće dogodit još dugo vremena ako ima samo oko 11 000km. Iako za ovog smarta u linku ne znam koji je to motor, ja sam mislio da su svi noviji benzinci 1000cm: kao što vidiš ovdje kod nove generacije:http://www.eurolineplus.hr/Ponuda/

freelife
24.04.2012., 06:42
http://www.njuskalo.hr/trgovina/busluge

Ovaj ti se bavi uvozom samo Smartova, tak da pogledaj kaj on nudi

Joško
24.04.2012., 07:13
http://www.njuskalo.hr/trgovina/busluge

Ovaj ti se bavi uvozom samo Smartova, tak da pogledaj kaj on nudi

na 10komada ni jednom ne pise kilometraza... to je po zelji?:D

zlatkohorvat69
24.04.2012., 08:02
na 10komada ni jednom ne pise kilometraza... to je po zelji?:D

ma kak ne kužiš, to je gradski auto, on ne radi puno kilometara tak da je to nebitno:D

Offshore
24.04.2012., 08:04
ako već želiš Smarta možeš nadodat dvije tisuće eura i kupit novog Passion paket opreme ako se ne varam sa slabijim motorom po konjaži, ali 1000cm kubikažom.

Jel jos treba nesto raspravljat nakon ovoga? Sve je kazano...

zlatkohorvat69
je već 14 godina...

Đunđi Bunđi

Imam ja Smarta od 2008. Kupio sam ga novog u Eurolineu.
Novi Smartovi (451) nakon 01.01.2007. nisu skloni kvarovima kao verzije 450 tj do 31.12.2006.
Mozes ga servisirati u Eurolineu, kod Horvata, u Karmatu...
Vecina servisira kod Horvata (http://smart-servis.net/)
cuo sam da benzinci trose vise nek kaj treba za takav mali auto
Dobro si cuo. Moj po gradu povuce 7-10 litara

Nit malo troši (6,5L benzinci u prosjeku), nit je lijep, nit vuče, nit je jeftin.
Trosi vise od 6,5.
Vuce jebeno dobro do 60, nakon toga bas i ne. Jeftin nije.

El Mariachi
24.04.2012., 09:53
A kakav je Smart ForFour, jedno vrijeme sam razmisljao o njemu kao drugom autu, da li je kvalitetniji i manje sklon kvaovima od obicne verzije?

CDRW
24.04.2012., 10:50
A kakav je Smart ForFour, jedno vrijeme sam razmisljao o njemu kao drugom autu, da li je kvalitetniji i manje sklon kvaovima od obicne verzije?

Mitsu Colt u drugoj odjeći ....

zippo6969
24.04.2012., 11:32
Mitsu Colt u drugoj odjeći ....

ružnijoj odjeći

charlizett
24.04.2012., 11:36
necu nikakve toyote niti pežoe i slicno pa nemojte ni predlagat ! zanima me iskljucivo smart od 2009 god pa novije i sa do nekih 10.000 km.

đunđi bunđi dakle servis Horvat je okej? nasla sam na forumu da mnogi tamo servisiraju navodno je jako fer. jesi li ti imao kvarova ili je auto uz odrzavanje toci i vozi?

Đunđi Bunđi
24.04.2012., 11:42
đunđi bunđi dakle servis Horvat je okej? nasla sam na forumu da mnogi tamo servisiraju navodno je jako fer. jesi li ti imao kvarova ili je auto uz odrzavanje toci i vozi?

Ja ti bas nisam mjerodavan jer sam u 4 godine i 8 dana kolko ga imam uspio natuci cak 25 000 km :lol:

Nisam nista mijenjao ni popravljao... Vise mi stoji nego se vozim... To mi je samo za cure fatati :mig:

Igor iz www.onako.hr ima vec drugoga Smarta 451.. Prvoga je razbio... Sa svakim radi (radio je) po 50 000 godisnje...
Jos ga daje kao zamjensko vozilo ljudima...

Sve u svemu, auto je super... Osim cijene i potrosnje... Al, ima beg para :lol:

crótach
24.04.2012., 14:27
Nemam Smarta al mi ga svaki put uvale u servisu kao zamjensko vozilo pa sam na svoju veliku zalost vec skupio iskustva s njim.

Ovi koje sam vozio su mhd benzinci automatici. Potrosnja mi se cini iznimno mala, bar po mojoj procjeni. Svaki put bi dobio ful natakan auto i kad bi se vratio s posla (90km) tak bi i dalje bio ful. :)

Za grad je to super autic, jedino me smeta sto sve djeluje jako jeftino, plasticno, i da bu se strgalo ak ga malo ruznije pogledas.

S druge strane, zasto ne sam uvest Smarta izvana? Ak imas Passata CC odes fino do svabije, strpas jedan-dva smarta u gepek i dopeljas doma? :)

charlizett
24.04.2012., 14:36
Nemam Smarta al mi ga svaki put uvale u servisu kao zamjensko vozilo pa sam na svoju veliku zalost vec skupio iskustva s njim.

Ovi koje sam vozio su mhd benzinci automatici. Potrosnja mi se cini iznimno mala, bar po mojoj procjeni. Svaki put bi dobio ful natakan auto i kad bi se vratio s posla (90km) tak bi i dalje bio ful. :)

Za grad je to super autic, jedino me smeta sto sve djeluje jako jeftino, plasticno, i da bu se strgalo ak ga malo ruznije pogledas.

S druge strane, zasto ne sam uvest Smarta izvana? Ak imas Passata CC odes fino do svabije, strpas jedan-dva smarta u gepek i dopeljas doma? :)

sto znaci ovo mhd?

a neznam dali bi se isplatilo ga uvozit mislim neznam nista o uvozu i kolki su troškovi gore sam ih našla brdo za nekih 7000€ starih 2 godine i sa par tkm to je upola manje nego kod nas ali pitanje kolko bi koštalo do registracije

MMachéte
24.04.2012., 14:43
Imam ja Smarta od 2008. Kupio sam ga novog u Eurolineu.
Novi Smartovi (451) nakon 01.01.2007. nisu skloni kvarovima kao verzije 450 tj do 31.12.2006.
Mozes ga servisirati u Eurolineu, kod Horvata, u Karmatu...
Vecina servisira kod Horvata (http://smart-servis.net/)

Dobro si cuo. Moj po gradu povuce 7-10 litara

Trosi vise od 6,5.
Vuce jebeno dobro do 60, nakon toga bas i ne. Jeftin nije.

Ja ćuseranit. Nožev.Velikim. Možda čak mačetom.

7-10 litara da ta peglica moderna potrosi?Kako ?Cega? Kak moze netko doc i iskrcat 13500e za tu četvrtinu auta koji nejde, ne izgleda a troši ?
Jasno mi je da taj auto nije ni zamisljen kao best buy, al 10 litara benzina , i znam subjektvina je usporedba, al tolko potrosi moj upola jaci benzinac , koji ima 5 vrata, gepek , 5 sjedala, plinsku instalaciju :) obican rezervoar od 60l i sve ostalo sto normalni auto ima.

NAravno da ce se udruziti sa Renaultom, ocito ima sve manje hipster-dufusa koji su spremni platiti 100% vise nego sto kosta , primjerice twingo kao veci auto,konkretan auto s kojim mozes i na more i u planine , a trosi jednako ko ovaj mlinac , a nije sad tooolko velik.

CDRW
24.04.2012., 15:13
sto znaci ovo mhd?

a neznam dali bi se isplatilo ga uvozit mislim neznam nista o uvozu i kolki su troškovi gore sam ih našla brdo za nekih 7000€ starih 2 godine i sa par tkm to je upola manje nego kod nas ali pitanje kolko bi koštalo do registracije

MicroHybriD

Start&Stop sustav, nikakve baterije ili elektromotori.

Joško
24.04.2012., 15:37
javilo vas se tu vec 16 s smartom i nitko napisati koliko takav autic u biti kosta.. recimo rega, servis, eventualni kvarovi.. malo ovih par izjava za potrosnju mi nije jasno kako taj qizdilinic potrosi 10L? vozio sam 0.6T rentanog tjedan dana po svabiji gdje je gori promet nego bilo gdje kod nas i s tankom prelazi nesto manje od 350km(tank je 22L ako se sjecam, sto je oko 6L i sitno/100km). kod nas u manjim gradovima mora ici za 5l pa i manje sto je ekvivalent skutericu 50ccm koji se tu spominje, a nije hladno zimi:cerek: tutacu je jedina mana cijena sto kao novi(ili noviji) kosta ko pravi auto, dok rabljene koje kupe po okolnim zemljama iz starog zeljaza je rizik kupit.. sad kome vjera ne brani ili ima i moze za metar auta dati 100tkn nemas sto prigovoriti, i ja bi da imam:D

Đunđi Bunđi
24.04.2012., 15:48
Pa eto, ja sam svog platio 13700 europskih novaca.
i bio je skoro gol...
nista nije imao osim automatske klime, struje, abs, esp, hdz, sdp, jastucica, i nekih sitnih đinđi...
znaci bez kože, alu felgi i ostalih đinđi...
Servis kosta ko za bilo koji auto klase 100-150 k kuna.
Registracija kosta ko i za svaki auto te snage.
Kvarova (jos) nisam imao.
I nisam rekao da trosi 10 litara vec 7-10 litara.
E sad... Ja zivim u Ilici kod Rep Austrije, radim u Klaicevoj, vozam ga samo po gradu...
Da zivim u Bistri i vozam ga Bistra-Zapresic, sigurno bi manje trosio...
I opet bih ga uzeo :cerek:
A to dal su to tacke ili nisu... tak mi je svejedno kaj pricate...
i to kaj trosi... jebe mi se
A te fore da Smart trosi 5-6 litara su glupost...
Imam ja jos jedan auto koji prazan ima 1250 kila i 3x vise snage koji mi trosi bukvalno isto ko smart...
Zapravo, nikad nisam imao auto koji trosi manje od 7 litara...
Ili ne znam voziti

STINGer
24.04.2012., 16:09
Malo sam počistio topik i molio bih da više ne pilate zašto hoće kupiti Smarta. U prvom postu piše što je zanima, ako ne znate nemojte ni komentirati.

Hvala

Hildegard
24.04.2012., 17:10
A te fore da Smart trosi 5-6 litara su glupost...

Imam Smarta i troši mi između 6 i 7 litara gradske vožnje, kad ga u nekim slučajevima vozim više na otvorenoj cesti troši osjetno manje. (primjerice rezervar koji je označen sa 5 točaka na displayu kad ga napunim do vrha u gradu mi prva nestane nakon 120km, vozeći ga na otvorenoj cesti nestao je tek na 170km). To kako ga ti voziš, u kojim uvjetima, na koji način i koliko tvoj troši ne znači da se svi tako ponašaju.

Đunđi Bunđi
24.04.2012., 17:50
To kako ga ti voziš, u kojim uvjetima, na koji način i koliko tvoj troši ne znači da se svi tako ponašaju.
Pa ja sam i rekao gdje ga vozim...
Bukvalno gradska voznja (Zagreb) po centru...relacije 3-5 km.
A i sam Horvat je na jednom Smart mitingu rekao da se puno ljudi zali da mu 451 puno trosi.
Onaj Igor iz onako.hr kaze da mu trosi cca 6 litara... Naravno kad zivi u Pojatnom i vozi ga po obilaznici do Knezije...

crótach
25.04.2012., 07:50
sto znaci ovo mhd?

mhd je nekakav hibridni pogon, al kolko sam shvatio nema posebno baterije nego koristi akumulator. motor se gasi na semaforima, pri kocenju u malim brzinama itd. za po gradu stvarno korisno, osim ak si u guzvi.

ja recimo nisam mogo van iz parkinga od firme jer se moram ubacit u gusti promet, a kad mi se otvori rupa i imam se prilike prikljucit prometu stisnem gas a auto tek pocne razmisljat o tome kak bi mozda trebo upalit motor, pa automatik presaltat u prvu, pa... i dotle se zatvori rupa.

uspio sam nekak doma doc kad sam skuzio di mu se gasi taj mod.

Inace, to sa renaultom nije uopce losa stvar i ne tice se samo smarta. Mercedes ce i u novu a-klasu ugradjivati renaultove motore, tj odustaje od daljnjeg razvijanja svojih malih motora.

Ja u smartu sa svojih 192cm nisam imo nikakvih problema, dapace imao sam vise mjesta nutra nego u bmw jedinici.

Meni je auto simpatican ali nebi ga nikad kupio, no to nije ni tema ovdje. Isto tako nebi kupio ni louis vuitton torbu, pa se svejedno prodaju. :)

I rabljeni drze cijenu daleko bolje od twinga npr, sto sigurno nesto govori.

kiroprakticar
08.10.2012., 21:36
postovani,

Znaci, kupujem smarta pa sam navratio na forum... Kroz search sam pronasao nekoliko tema o smartu, uglavnom sve prepuno pizdarija, iskustva nekih jazavaca koji su probali, ili znaju nekog ko je probao, vozili ga u rentacaru, dostavljači, kokoške iz marketinga i sl.

Izdvojio bih dvije korisne informacije (koje su se nekoliko puta ponovile) iz tih nekoliko tema:

-trosi 4-5 litara
-ak se rastepe generalka je 4500kn

Kao profesionalni vozač, sa bogatim vozačkim iskustvom (kamioni, kombi, luksuz sa 450ks, stare rage, gradski, limuzine i td) uzimam si za pravo, da izvrijeđam ove jadnike koji lažu jadni napačeni narod, govore neistine:

- kokosko jedna kako te nije sramota napisat da ti smart trosi 9-10 litara benzina?
- a ti jazavče sminkeru purgerski kako te nije sram reci da je auto "ma buraz nis pali vozi", servisi pljuga soma-dva kuna u euroline-u
-ili ti veliki strucnjace s foruma, kome je 451 super, a 450 totalna raga...

susjed poznanik ga je kupio, pa da podijelim informaciju koju:

registracija, sve komplet, za taj auto iznosi 2000kn sa 30%
-bjezite od panorama i kabria to je sve razbijeno zakrpano samomda se proda, prva kisa i bice krokodilskih suza...
- nemere proc 6 litara da ga ubijes, pustite ove kokoske i sminkere, di oni da znaju koliko im trose auti, to sve sluzbeni kartice ina, ili mama dala princezi 500 evra za benzin iduci tjedan
- servisi i odrzavanje: nikakvi eurolajni(moja sućut) baotici i sl. kod prvog mehanicara i udaraj, kljuc broj 13 i rastavi ti cujeli auto za 15 min.

kolika mu je vrijednost? ovi dileri traze npr.'za 2002. sa 150000 km 3-4 hiljade eura...:ne zna:
kaze bosanac da u njemackoj takav 1000-2000 eura ispravan od dilera njihovih.:ne zna:

_Mystical_
08.10.2012., 21:51
postovani,
Kroz search sam pronasao nekoliko tema o smartu, uglavnom sve prepuno pizdarija, iskustva nekih jazavaca koji su probali, ili znaju nekog ko je probao, vozili ga u rentacaru, dostavljači, kokoške iz marketinga i sl.

susjed poznanik ga je kupio, pa da podijelim informaciju koju:

Zašto je tvoje mišljenje onda relevantnije od bilo čijeg drugoga? :ne zna:

inače za cijeli post :lol:

kiroprakticar
08.10.2012., 22:16
...
ne razumijem vase pitanje, da zasto je moje misljenje relevantnije?

Prepoznali ste se ili?

CDRW
08.10.2012., 22:18
Ti nisi čuo za onu - kud svi Turci tud i čoravi Mujo? Svi prosipaju pa i njega uvatilo :rofl:

bublica
08.10.2012., 22:21
kupujem smart za ic po cigarete,normalno,private uvoz iz d,kad projden 10000,detaljan report

_Mystical_
08.10.2012., 22:34
a za koje cigarete?

Inox 18/10
08.10.2012., 23:19
Nisam znao da je to auto. :kava:

bublica
09.10.2012., 05:57
trenutno walter,ali moracu minjat,ni on mi ne pase

kikiban
05.02.2013., 15:29
bok ekipa, smart zanimaju me cijene održavanja i opčenito o autu dali su trajni dali se nakon 100 000km treba pola auta zamjeniti, molim vas vozače smarta ili ekipu koja zna nešto o tim autima koja je na neki način povezana sa smartom da se jave i slobodno nešto napišu, koji su motori dobri koji lošiji dali se isplati uzeti slabije verzije od onih jačih.. ps razmišljam o smartu radi potrošnje i registracije a i nekako me sve više umara stiskanje spojke u našim guzvama, pa bi molio neke detanje i cijene održavanja samog poluautomatskog mijenjača...

ako neko prodaje smarta fortwo slobodno pošalje link sa oglasom...:kava:

matko_gsi
05.02.2013., 16:10
bok ekipa, smart zanimaju me cijene održavanja i opčenito o autu dali su trajni dali se nakon 100 000km treba pola auta zamjeniti, molim vas vozače smarta ili ekipu koja zna nešto o tim autima koja je na neki način povezana sa smartom da se jave i slobodno nešto napišu, koji su motori dobri koji lošiji dali se isplati uzeti slabije verzije od onih jačih.. ps razmišljam o smartu radi potrošnje i registracije a i nekako me sve više umara stiskanje spojke u našim guzvama, pa bi molio neke detanje i cijene održavanja samog poluautomatskog mijenjača...

ako neko prodaje smarta fortwo slobodno pošalje link sa oglasom...:kava:

nisu trajni,i svi se uglavnom prodaju pred izdisajom...mislim da je mitsubishijev benzinac trajniji od ovog drugog..neznam kolko taj kubika ima,tako sam barem načuo...za ove ostale neznam

zippo6969
27.03.2013., 13:37
za vrime godišnjeg odmora (7. misec 2012.) radio sam jednom čoviku na adaptaciji stana, čovik nikako da plati dugovanje. čujem se ja sa njim i on me pita oću li da mi pripiše smarta fortwo kabrioleta 45kw 2002. godište u zamjenu za to dugovanje. priša je 97000 km ( sudeći po satu), kaže da je radio generalku prije 2 godine tj na 80000km. ja sam sa tim poslom odrađenim bacio sebe u štetu 30000kn. auto je registriran, vozan je samo po gradu, prvi mu je vlasnik a i zadnja slova na registraciji tu priču potvrđuju. vozio sam nekoliko primjeraka smarta i znam neke njegove vrline ali i mane.
pitanje za ljude koji se u to razume bolje nego ja koliko vridi taj smart?, kako ide njihova prodaja na tržištu rabljenih, na šta tribam pazit ako se odlučim za tu kompenzaciju, zna li krov bit problematičan
zahvaljujem unaprid jer tribam se odlučit šta prije, po mogućnosti prije uskrsa

Mairon
27.03.2013., 13:45
3500 eur maximala za tu godinu. Više ak dobiš svaka čast. Ima ih ko pljeve na njuški. Očito ide prodaja dobro. Puno dilera ima, uvozi se ko ludo.

*Alicia*
20.09.2013., 21:51
Imam namjeru da kupim Smart ForTwo 2005g benzin, Polu-automatik, 95000km, u super stanju, prva ruka, cura vozila,uredno servisiran i odrzavan, zimske i ljetne gume. Jos prije nekih 2-3 mjeseca mu je reparirana Turbina ima i garancija godinu dana i zamjenjeni su diskovi i disk plocice ,ulje, filteri, stavljeni novi kablovi za farove,nova sajla za rucnu,komplet sve sijalice na autu su zamjenjene i na poziciju su stavljene led diode bijele,svjecice su stavljene nove i jos svasta...

Sad me zanima, kolika bi bila realna cijena, po vasem misljenju? Zaista ne bih da nesto preplatim, ili da se zeznem...zvuci li ovo sve regularno?

cickova
21.09.2013., 07:41
Imam namjeru da kupim Smart ForTwo 2005g benzin, Polu-automatik, 95000km, u super stanju, prva ruka, cura vozila,uredno servisiran i odrzavan, zimske i ljetne gume. Jos prije nekih 2-3 mjeseca mu je reparirana Turbina ima i garancija godinu dana i zamjenjeni su diskovi i disk plocice ,ulje, filteri, stavljeni novi kablovi za farove,nova sajla za rucnu,komplet sve sijalice na autu su zamjenjene i na poziciju su stavljene led diode bijele,svjecice su stavljene nove i jos svasta...

Sad me zanima, kolika bi bila realna cijena, po vasem misljenju? Zaista ne bih da nesto preplatim, ili da se zeznem...zvuci li ovo sve regularno?

ne hvala

Mairon
21.09.2013., 08:30
ne hvala

Slažem se. Ne jer mislim da žene neznaju voziti, nego se neznaju odnašati prema autu, to im je mana, loša kombinacija.

Drugo bitnije je da su na 99.9 posto smarta do 100000 km rađene generalke, koje nisu preskupe, a auto nakon njih dere bez problema godinama. Često na oglasima se da uočiti dio o generalka napravljena, garancija 30t km i slično.

Boršo je dobar diler smarta, uvozi ih iz njemačke, večini je generalka obavljena i cijene su poštene. http://www.njuskalo.hr/auti/smart-fortwo-coupe-passion-automatik-oglas-9135547 evo primjer.

I kod privatnih osoba ćeš naići na te podatke o generalki.

Za 2005. je 4k eur limit i granica. Ako je benzinac, ako je dizel od 5 do 6 se kreću cijene.

*Alicia*
21.09.2013., 10:34
Hvala Mairon :)

Ona je samo vozila, bilo sto drugo oko auta je radio decko. :D

Auto izgleda isto kao iz auto kuce, tako dobro ocuvano.

scooby10
10.01.2014., 15:31
Dva pitanja... Imam smart stariji model...Kad se vozim na rezervi on blinka i pokazuje ponekad 4,5l , 5l , 7,5l..... Jel to pokazuje koliko otprilike ima goriva ili koliko trosi?

Druga stvar... Dal su stari modeli full automatik ili semi automatik? Ili postoje obje verzije?

CDRW
10.01.2014., 15:50
Full auto. Možeš ga koristit i kao semi.

Svicar
10.01.2014., 15:51
Dva pitanja... Imam smart stariji model...Kad se vozim na rezervi on blinka i pokazuje ponekad 4,5l , 5l , 7,5l..... Jel to pokazuje koliko otprilike ima goriva ili koliko trosi?

Druga stvar... Dal su stari modeli full automatik ili semi automatik? Ili postoje obje verzije?

Mislimda je to ostatak, vi se ne sjecam, a bilo je u dvije izvedbe, automatski stim da mozes sa lijevo dugmicem birati A/M ili jevtinija izvedba da uvijek moras sam da rucicu gurkas napred,
Vozio sam krace vrijeme dizela ito manualni, imas osjecaj kao da si bagerista,stalno gurkas rucicu:D

CDRW
11.01.2014., 07:38
Ma prerada se svodi na ugradnju druge ručice - mislim da je kolega Laki postao slikice svog prerađenog na full-auto. Dakle svi su oni FULL jedino je kod nekih izbačen gumbić.

scooby10
11.01.2014., 09:01
Jel moguce da je samo semi?

rocket86
11.01.2014., 10:06
Pa probaj, ako stisneš gas i on ostaje u brzini znači da je semiautomatik(ne stišćeš kvačilo, ali moraš diplati brzine).

Ima netko ideju zašto je najezda smartova u zadnje vrijeme? Ne znam kako u ostatku hrvatske, ali kod nas u SB su se valjda udeseterostručili :D

Sledge_Hammer
11.01.2014., 11:14
Ima netko ideju zašto je najezda smartova u zadnje vrijeme? Ne znam kako u ostatku hrvatske, ali kod nas u SB su se valjda udeseterostručili :D
Jer kosta ko malo bolji bicikl...a ne moras klacit

rocket86
11.01.2014., 11:27
Hmm, pa i nije baš toliko jeftin, u odnosu na ono što se da kupiti za te novce vani(ako uspoređujemo cijene vani, a pretpostavit ćemo da ih dosta je uvoz, jer za dio njih sam siguran da je :D)