PDA

View Full Version : Opremanje - uređenje dječje sobe

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Dancica
20.11.2011., 14:49
gledala sam takav krevet iz harvey normana, gore je 200*90, dolje je 200*140, i ladica 200*90, tako bi svi stali, a klincima bi i dalje ostalo nesto mrvicu od sobe, i rijesili bi problem spavanja... mladji bi nas imao pri ruci (on bi spavao u ladici) i svi bi bili sretni....
MM je umro od smijeha kad sam mu izlozila plan :rofl:

BobicaBo
20.11.2011., 21:52
super je što bar jedno dijete možete staviti na kat - kod nas to ne dolazi u obzir jer imamo spavalicu-padalicu! :lol:

http://www.ikea.com/at/de/images/products/brimnes-tagesbettgestell--schubladen__0129290_PE283308_S4.JPG

ja obožavam ovaj krevet - imate li mjesta za dva takva za noć pa ih sklopite po danu!?!

edit obožavam ga gledati i sanjati o njemu ali nemam ga! :cerek:

BobicaBo
20.11.2011., 21:59
ej a gle ovaj krevet

http://www.ikea.com/at/de/images/products/kura-umbaufahiges-bett__74619_PE191869_S4.jpg

on je 209 dugačak - pod njega stane bračni krevet koji imaš 200x160 ali okomito! znači širina od 160 se zagura pod dužinu kreveta od 200!
i ovaj ti gore spava zapravo iznad vaših nogu ili glava! i moliš boga da ovaj sa kata ne tresne na usnule roditelje!

još ti samo fali neki krevet za mlađega! - ili da mali spava sa tobom a tata u boravak pa nek ide na posao kad hoće! :ne zna:

BobicaBo
20.11.2011., 22:08
gledala sam takav krevet iz harvey normana, gore je 200*90, dolje je 200*140, i ladica 200*90, tako bi svi stali, a klincima bi i dalje ostalo nesto mrvicu od sobe, i rijesili bi problem spavanja... mladji bi nas imao pri ruci (on bi spavao u ladici) i svi bi bili sretni....
MM je umro od smijeha kad sam mu izlozila plan :rofl:

dobro ti je m prošao - da nisi njemu ponudila ladicu!
nego jel može pod taj krevet ladica od 200 cm - zbog lojtrice za penjanje?!?!

BobicaBo
20.11.2011., 23:31
dančice - kolika je soba u cm! osim kreveta 160x200 što još imate? mislim di su dečki do sad spavali!
jel možeš neki ormar izbaciti iz sobe?!!
predpostavaljam da pokušavate smanjiti količinu kreveta da bi dobili igraću zonu!?!?
daj još info - da ti rasporedim dečke! :mig:

sve više mi se sviđa ideja muža u ladici! :lol:

mandy
21.11.2011., 09:29
imaš neku policu za to? ja bi da se vide ali da se ne može do njih! :ne zna:
onak ka dih vidi mala da me traži i ja dodam! ne bi da su u ormaru pa da zaboravimo na njih!

do sad su sve igračke bile u boravku pa su 'sklonjene' bile u regalu sa knjigama - nema vrata i sve se vidi!
a sad igračke sele u kutić pa bi nekako sve 'grupirala'
imamo trofast sa kutijama dolje nisko i onda bi neku policu dodala malo višnje!

kod nas su sve te "sitne" igre u ladici od stolića u boravku jer tamo sve to igramo/slažemo, nisu na vidiku al se sjetimo svakodnevno neke igre/puzzli. Sad je malo problem jer je i manji naučio otvoriti ladicu :D
Inače iznad trofast komode imam njihovu policu i tamo je sve što manji ne bi trebao dohvatiti (bojice, ljepila, škare..)

sanja sobica je predivna :)

Bobice Miha jako nemirno spava, mislila sam da će imat ogradu do 20te :D ali kako smo izbacili dječji krevet, na ovaj nismo stavili ogradu i pao je u 3 mj 3 puta (stavim jastuke pa padne na mekano i nastavi spavati :D) Zna gdje je rub i iako nekad na pola visi vrati se ljepo na krevet.

valneahana
21.11.2011., 09:59
super je što bar jedno dijete možete staviti na kat - kod nas to ne dolazi u obzir jer imamo spavalicu-padalicu! :lol:

http://www.ikea.com/at/de/images/products/brimnes-tagesbettgestell--schubladen__0129290_PE283308_S4.JPG

ja obožavam ovaj krevet - imate li mjesta za dva takva za noć pa ih sklopite po danu!?!

edit obožavam ga gledati i sanjati o njemu ali nemam ga! :cerek:

ovakav sličan ja škicam

evo ga http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50080315/

škicam ga za curke svoje,imaju jako malu sobu i trenutno krevet na kat koji ima sastrane onako spojen ormar,police,...

uglavnom valja nam i to ali ovo bi bilo bolje,kad se razvuče dvije cure mogu tu spavati,još u ladicama ima mjesta za svašta a preko dana kad ga sklope imaju za sjediti gdje i primati goste u svoju sobu,iznad njega tj. zida na koji bi on bio naslonjen bi uzela viseće elemente od zida do zida cijelom dužinom koji bi nam služili kao ormari za robu imam osjećaj da bi tako prostor djelovao prozračnije i veće

BobicaBo
21.11.2011., 10:23
ovakav sličan ja škicam

škicam ga za curke svoje,imaju jako malu sobu i trenutno krevet na kat koji ima sastrane onako spojen ormar,police,...

uglavnom valja nam i to ali ovo bi bilo bolje,kad se razvuče dvije cure mogu tu spavati,još u ladicama ima mjesta za svašta a preko dana kad ga sklope imaju za sjediti gdje i primati goste u svoju sobu,iznad njega tj. zida na koji bi on bio naslonjen bi uzela viseće elemente od zida do zida cijelom dužinom koji bi nam služili kao ormari za robu imam osjećaj da bi tako prostor djelovao prozračnije i veće

ovaj tvoj je ljeeeepši - ali je 100 ojra skuplji - razlika je u ogradici koju jeftiniji nema!
ja bi rađe ovaj sa ogradicom jer je nekako baš što ti veliš po danu za goste - :cerek: oni ga i zovu tagesbett - i u malim stanovima izloženim u Ikei je on uvijek kako sjedeći kauč koji je po noći krevet

mm se boji polica i ormarića na zidu - a ja bi sve na zid metalam
mislim ono ak imam kuhinjske elemente po zidu obješene i ako je u njima hrpa kila suđa onda ne vidim problem u istim takvim elementina na zidu dječje sobe u kojima bi bila odjeća koja je puno lakša?!?!

mislim da su kod nas općenito zidovi zanemareni! gledam po stanovima hrpa nekih zgodnih zidića za uvaliti policu ili ormarić!
pa u Ikei čak i karnišu pričvrste na policu!!! a na polici - knjige, ukrasi kutije... ma super izgleda! morma naći tu sliku! :mig:

valneahana
21.11.2011., 11:39
ovaj tvoj je ljeeeepši - ali je 100 ojra skuplji - razlika je u ogradici koju jeftiniji nema!
ja bi rađe ovaj sa ogradicom jer je nekako baš što ti veliš po danu za goste - :cerek: oni ga i zovu tagesbett - i u malim stanovima izloženim u Ikei je on uvijek kako sjedeći kauč koji je po noći krevet

mm se boji polica i ormarića na zidu - a ja bi sve na zid metalam
mislim ono ak imam kuhinjske elemente po zidu obješene i ako je u njima hrpa kila suđa onda ne vidim problem u istim takvim elementina na zidu dječje sobe u kojima bi bila odjeća koja je puno lakša?!?!

mislim da su kod nas općenito zidovi zanemareni! gledam po stanovima hrpa nekih zgodnih zidića za uvaliti policu ili ormarić!
pa u Ikei čak i karnišu pričvrste na policu!!! a na polici - knjige, ukrasi kutije... ma super izgleda! morma naći tu sliku! :mig:

ajde nađi baš tu sliku da vidim

kod mene je iznutra svugdje knauf pa možda bi ti viseći i bili riskantni:ne zna:,ali postoje tiple za to,ma nešto ćemo smisliti

mjesta u sobi za ormare nemam ako želim da imaju krevet i radne stolove i malo prostora za igru,ovako kako je sad ima mjesta u ormarima ali mi soba djeluje zagušeno sa svim tim ,onako bi bilo predobro a dobila bi sve i više "ormara" i dva radna stola i krevet i prostor za igru,ovako nemogu to sve,jednostavno ne stane

te ideje s visećim elementima se nebi ni sjetila da nisam kod susjede to vidjela u dnevnom boravku,naime žive u novogradnji i njihov stan ima prozore na podu,tj. kreću od poda i visine su recimo metar,gore iznad njih je zid,otvaraju se samo na kip a na kraju dnevnoga su klizna vrata ogromna za balakon i nemože ona staviti klasične ormare tako da je stavila viseće elemente iznad tih prozora na zid,kad sam čula kako su prozori na podu nisam si to mogla zamisliti ali kad sam tamo najnormalnije mi to izgleda,kad sjediš u trosjedu piljiš kroz prozor

mladenka:))
21.11.2011., 12:02
ovakav sličan ja škicam

a kako se to razvlači? :ne zna:

valneahana
21.11.2011., 12:04
a kako se to razvlači? :ne zna:

probat ću naći:mig:

nemogu,možda će netko naći

uglavnom,otvore se ladice i nekako na njima bude to nešto što se digne u ravninu s ovim krevetom i onda su to dva kreveta tj. kao jedan ogroman s dva madraca a ladice i kad je razvučen mogu biti u funkciji

kad je razvučen izgleda kao bijeli kaj je bobica stavila na prošloj stranici

21.11.2011., 12:18
probat ću naći:mig:

nemogu,možda će netko naći

uglavnom,otvore se ladice i nekako na njima bude to nešto što se digne u ravninu s ovim krevetom i onda su to dva kreveta tj. kao jedan ogroman s dva madraca a ladice i kad je razvučen mogu biti u funkciji

kad je razvučen izgleda kao bijeli kaj je bobica stavila na prošloj stranici

aha, skužila sam....:D ja ne bi krevet na kat (vidi mene, još ni memam 2. dijete, nije ni na putu :rofl::lol:), ali moram već sada napraviti ono što će biti pametno kad budu bili u dvoje...znači, ovako na razvlačenje mi se sviđa...mi ćemo sobu u ljubičasto....

valneahana
21.11.2011., 12:21
aha, skužila sam....:D ja ne bi krevet na kat (vidi mene, još ni memam 2. dijete, nije ni na putu :rofl::lol:), ali moram već sada napraviti ono što će biti pametno kad budu bili u dvoje...znači, ovako na razvlačenje mi se sviđa...mi ćemo sobu u ljubičasto....

ja sam samo čekala da saznam spol od druge,da su cura i dečko to bi mi bilo glupo da spavaju zajedno ,opet dvije cure ili dva dečka mi je normalno ali da brat i sestra s 15 godina spavaju u istom krevetu mi je bezveze jer ja kad to kupim ne kanim više mijenjati,znači to će imati dok se ne raspadne a nevjerujem da će se raspasti nakon par godina:ne zna:

21.11.2011., 12:25
ja sam samo čekala da saznam spol od druge,da su cura i dečko to bi mi bilo glupo da spavaju zajedno ,opet dvije cure ili dva dečka mi je normalno ali da brat i sestra s 15 godina spavaju u istom krevetu mi je bezveze jer ja kad to kupim ne kanim više mijenjati,znači to će imati dok se ne raspadne a nevjerujem da će se raspasti nakon par godina:ne zna:

a ne, ja ću to promijeniti....sad će imati dječju sobu, a kasnije mladenačku...ili kako se to kaže...ali ja i ne planiram živjeti u ovom stanu za 15 god :ne zna:
makar mislim da mm neće pristati na zajednički krevet već na 2 odvojena, a kad dovoljno narastu onda na kat...čak je planirao napraviti im sobu na 2 etaže jer je dosta visoko, ali to kad porastu...:D

21.11.2011., 12:27

meni se krevet iz ikee raspao nakon 4 godine...a dječji bi mogao i prije ako budu skakale po njemu....:ne zna:

Dancica
21.11.2011., 14:04
dančice - kolika je soba u cm! osim kreveta 160x200 što još imate? mislim di su dečki do sad spavali!
jel možeš neki ormar izbaciti iz sobe?!!
predpostavaljam da pokušavate smanjiti količinu kreveta da bi dobili igraću zonu!?!?
daj još info - da ti rasporedim dečke! :mig:

sve više mi se sviđa ideja muža u ladici! :lol:

mislim da ne bi ni on imao nista protiv ladice, barem ga ne bi sin vise tukao cipelama cijelu noc :rofl:

u sobi sad nemamo nista osim kreveta i jednog ladicara koji je na pola zagradjen iza kreveta ;)

soba je 3.15m*2.8m, na jednoj strani su prozori i balkonska vrata, na drugoj su ulazna vrata u sobu (aj to smo radili klizna, pa smo ustedili malo prostora ;)) . svi otvori su na ovom "kracem" zidu ;)
sad nam soba izgleda tako da ide prvo krevetic od mladjeg 120*60, onda nas 200*160 i onda od starijeg 130*70 (jesu tako nekako mjere onog veceg kinderbeta?). tako da su nam sad kreveti od zida do zida, mladjem uz vrata a starijem uz radijator ispod prozora ;)
neki ljudi imaju nocne ormarice a mi imamo kinderbete :lol:

Dancica
21.11.2011., 14:06
http://img853.imageshack.us/img853/3562/krevetnakat.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/krevetnakat.jpg/)
ovako izgleda ovaj sa ladicom ispod, na ovu shemu, samo sto je ovaj donji lezaj 120cm a ovaj iz normana je 140cm. sve ostalo je identicno.
stepenice se ne spustaju do poda vec samo do donjeg lezaja, tako da ispod najnormalnije izvlacis ladicu.

isla sam ga cak i pogledati ali nazalost ne bi mogla zamisliti sebe i MMa da spavamo na tih 140cm....
jedino da se ja guram sa mladjim na tih 140cm a da muz zavrsi u ladici :lol:

Dancica
21.11.2011., 14:11
Bobica i mene strah kreveta na kat... MM kaze da stariji nikako nije spreman jos za krevet na kat (ima tri i pol), al je on sebi zamislio da ce on i brat imati krevete na kat, on ce spavati gore, brat dolje i to je to, nece ni gledati nijednu drugu opciju....

meni je super flexa, kao polukat, nije strasno visoko, a ima i tobogan i stepenice, usput je i zabava. ali neznam onda gdje sa drugim krevetom, trebao bi biti samo podnice i madrac na podu, inace fali visine :(

cak sam za pocetak htjela uzeti taj flexa pa ga staviti okomito preko naseg, tako da ako otrese padne na nas, pa kad se nauci spavati onda ga razdvojiti...

i da, nemamo nikakvih ormara u sobi, planiramo eventualno napraviti jedan ugradbeni uz ovaj duzi zid, tako da bude doslovno 30 ili 40cm sirok i tih 3m dug. taman bi ispunio tu rupu koja iovako ionako nije za nista, a dobili bi skladisni prostor koji nam ocajnicki treba ;)

22.11.2011., 07:53
mislim da ne bi ni on imao nista protiv ladice, barem ga ne bi sin vise tukao cipelama cijelu noc :rofl:

u sobi sad nemamo nista osim kreveta i jednog ladicara koji je na pola zagradjen iza kreveta ;)

soba je 3.15m*2.8m, na jednoj strani su prozori i balkonska vrata, na drugoj su ulazna vrata u sobu (aj to smo radili klizna, pa smo ustedili malo prostora ;)) . svi otvori su na ovom "kracem" zidu ;)
sad nam soba izgleda tako da ide prvo krevetic od mladjeg 120*60, onda nas 200*160 i onda od starijeg 130*70 (jesu tako nekako mjere onog veceg kinderbeta?). tako da su nam sad kreveti od zida do zida, mladjem uz vrata a starijem uz radijator ispod prozora ;)
neki ljudi imaju nocne ormarice a mi imamo kinderbete

sve to ti stane u tako malu sobu? :eek::eek: pa to je super....onda će meni u dječju stati i 4 djece....:rofl::lol: šalim se, naravno...ali dobro je znati da sve to stane :D

listopad14
22.11.2011., 08:04
ovakav sličan ja škicam

ovaj krevet me odusevio kad sam ga vidjela u zivo :cerek:

Avilu
22.11.2011., 08:34
ovaj krevet me odusevio kad sam ga vidjela u zivo :cerek:

Taj krevet je zakon (a i pošteno je težak). Redovito ga vozimo i svi su zadovoljni. Jedino treba paziti kod izbora madraca, da se ne kupi predebeli.

valneahana
22.11.2011., 09:09
Taj krevet je zakon (a i pošteno je težak). Redovito ga vozimo i svi su zadovoljni. Jedino treba paziti kod izbora madraca, da se ne kupi predebeli.

to mi je baš drago za čuti

imam jedno pitanje,kad se stavi madrac(znam da mora ići tanji,tako i piše tamo) na ovaj razvučeni dio i kad idem krevet sklapati,dali se može sklopiti s madracem tim ili se taj madrac s tog razvučenog dijela treba maknuti?

Avilu
22.11.2011., 11:36
to mi je baš drago za čuti

imam jedno pitanje,kad se stavi madrac(znam da mora ići tanji,tako i piše tamo) na ovaj razvučeni dio i kad idem krevet sklapati,dali se može sklopiti s madracem tim ili se taj madrac s tog razvučenog dijela treba maknuti?

U tome vam je i ''caka'' debljine madraca. Ukoliko je madrac debljine 10cm, onda samo gurnete ladicu s madracem i to je to. Sve ostalo bi, po meni, bilo kompliciranje.

toka13
22.11.2011., 19:18
mi se spremamo malcu kupiti krevet. zanima me ako tko zna da li kod nas ima za kupiti gotovih kreveta 165/90, dakle da nije dužina 190 već kraći. u ikei vidim imaju takve manje kod nas nisam vidjela.

valneahana
22.11.2011., 19:18
U tome vam je i ''caka'' debljine madraca. Ukoliko je madrac debljine 10cm, onda samo gurnete ladicu s madracem i to je to. Sve ostalo bi, po meni, bilo kompliciranje.

super ,hvala vam puno

nadam se da će se i dalje prodavati jer ga kanimo kupiti negdje na proljeće

BobicaBo
23.11.2011., 08:12
ovako izgleda ovaj sa ladicom ispod, na ovu shemu, samo sto je ovaj donji lezaj 120cm a ovaj iz normana je 140cm. sve ostalo je identicno.
stepenice se ne spustaju do poda vec samo do donjeg lezaja, tako da ispod najnormalnije izvlacis ladicu.

isla sam ga cak i pogledati ali nazalost ne bi mogla zamisliti sebe i MMa da spavamo na tih 140cm....
jedino da se ja guram sa mladjim na tih 140cm a da muz zavrsi u ladici :lol:

mi soavamo u 140cm oduvjek pa nam se ubacilo jedno dijete unutra - onda kćer i ja trudna a tata u boravak
onda kćer u svoj krevet a mi nazad u 140cm a sin u koljevku - u sobici je taman bilo 100cm mjesta za koljevku a kinderbet bi stao da smo nekada uložili u klizna vrata kao ti! :mudri:

sobica je 200x300cm - ne pitaj koji ju je mudrac smislio!!
tako da su unutra bili samo kreveti i to kad je sin prerastao koljevku morali smo smisliti novi plan!
i tako smo se onda na par nepar - imaš cicu nemaš cicu - podjelili na dva i dva! :rofl::rofl::rofl:

i postoje li uopće kinderbeti kraći od 120cm?!?!? :misli:
i zakaj ih rade od 120cm kad djeca prije nego dorastu i 100cm postanu 'veliki' i sele u 'prave' krevetiće! :ne zna::ne zna:

Dancica
23.11.2011., 08:28
nemoj tako, moj veliki od tri i pol je jos u kinderbetu i vjerovatno ce biti tamo do cetvrte ;)

ja sam imala sobu 2*3m, meni je bila super, stalo mi je sve-krevet, ormar,radni stol,foteljica,... istina nas je bilo petero i svatko je imao svoju sobu otprilike tih dimenzija, i bolje tako nego da smo imali npr 2 velike ;)

BobicaBo
23.11.2011., 09:00
nemoj tako, moj veliki od tri i pol je jos u kinderbetu i vjerovatno ce biti tamo do cetvrte ;)

ja sam imala sobu 2*3m, meni je bila super, stalo mi je sve-krevet, ormar,radni stol,foteljica,... istina nas je bilo petero i svatko je imao svoju sobu otprilike tih dimenzija, i bolje tako nego da smo imali npr 2 velike ;)

pa naravno kad stane u njega
moja velika ima 100cm i stala bi u kindu! još kad se spusti na najniže i skine ogradica izgleda ko lijepi krevetić ali mi smo mislili da je dobro da se preseli u krevetac prije nego dođe nova beba! :cerek: a onda nam kinderbet nije stao u sobu pa je beba išla u koljevkicu :504::504:

BobicaBo
23.11.2011., 09:11

e sad moja kćer ima sobu 2x3m ali ima i tatu za podstanara
i stanu joj trofast police sa kutijama i polica na zidu - za čuvane igračke i kutić za čitanje na podu, i svaštaaaa a- sad je soba odjednom ogromna :cerek:

BobicaBo
26.11.2011., 23:43
hoćete li dječju sobu ukrašavati u božićnom duhu??
slike, kuglice?!? nešto??

LadyMo
27.11.2011., 08:48
hoćete li dječju sobu ukrašavati u božićnom duhu??
slike, kuglice?!? nešto??

Ja da :)
Na vrata ćemo joj staviti adventski kalendar s raznim aktivnostima/poklončićima (njega mislila sama napraviti ali slučajno naletila u Lidlu na njih pa ipak kupila jer su mi baš fora)...a na prozore će ići naljepnice...i to je to...mislim da nećemo ništa više...jedino je meni palo na pamet jedan mali borić kupiti i staviti 'njene' kuglice na njega (jer sam joj u Kauflandu kupila kuglice na Winnija, Mickey-ja i sl.)...ali ne znam još za to jer je plan bio da taj borić ide na Lack stolić (:mig: ) ali frajlica na njemu stalno nešto crta, piše, šara a u zadnje vrijeme i gniječi plastelin :) pa će te kuglice vjerojatno završiti na velikom boru :)

Plavooka Sanja
27.11.2011., 08:59
I kod nas će biti slično kao kod LadyMo :)
na prozor tj. balkonska vrata naljepnice, a na ogradu od balkona ćemo staviti onu zavjesu od lampica tako da ih može vidjeti iz kreveta navečer.
adventski kalendar na vrata i napravit ćemo na onaj veliki plakat božićni kolaž (njene slike sa snijega, izrezati iz novina Djeda Mraza, sobove i ekipu, bor i slične stvari) i to joj zaljepiti na slobodni zid. Jedva čekam :cerek:

cuba libre
27.11.2011., 15:18
Cure, vidim da ste spominjale flexa krevete pa pročitajte i razmislite prije kupnje.
http://www.inspektorat.hr/opasni-proizvod/Djecja-oprema-i-proizvodi-za-djecu/aMaeSCCFb0mpj50pAQfBRA/FLEXA-poviseni-kreveti-sa-toboganom/TtLoYT-u2kOqMp-VAS6sKQ

Annie Lou
27.11.2011., 20:35
Ovi tagesbetten, tj. gästebetten su mi fenomenalni!
Sviđa mi se što se mogu rasklopiti pa klinci imaju više mjesta, tj. manje opcija za frknut dole s kreveta :top:

Nego, nama je upravo na putu novi bebač, pa sam počela gledati one veće komode za previjanje.
U Ikei nema nikakav izbor :( a bome me niti Adax ni Kika nešto ne oduševljavaju.
Imate kakve ideje, prijedloge?

Čak mi se još najviše sviđa ova komodica (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-350C8BB9-7DC45D5E/lidl_hr/hs.xsl/index_23318.htm) koju sam vidjela u Lidlu ali ne znam kakve su takve stvari kvalitete u Lidlu?
Recimo, dječja robica im je mrak, ali komodice? :ne zna:

vedra
27.11.2011., 21:06
Sviđa mi se što se mogu rasklopiti pa klinci imaju više mjesta, tj. manje opcija za frknut dole s kreveta :top:

Nego, nama je upravo na putu novi bebač, pa sam počela gledati one veće komode za previjanje.
U Ikei nema nikakav izbor :( a bome me niti Adax ni Kika nešto ne oduševljavaju.

Čak mi se još najviše sviđa ova komodica (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-350C8BB9-7DC45D5E/lidl_hr/hs.xsl/index_23318.htm) koju sam vidjela u Lidlu ali ne znam kakve su takve stvari kvalitete u Lidlu?

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=163998
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=221583
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=221569

ove su velike!!
al brijem da je i ova u lidlu ok!!

Annie Lou
27.11.2011., 21:22
Ma nađe se pokoja velika, samo sam mislila ako gdje ima malo veće izbor, jer recimo ovih užih ima sasvim pristojan izbor.
Jer sam si ja nekako zamislila da ima 4 ladice,
po mogućnosti da se može sa strane staviti pelene, kremica, vlažne maramice (kako je na slici kod ove iz Lildla)
i da ne strši (kao ova npr. = Komodica Silvio (http://www.kika.com/hr/katalog/m/djeca-i-mladi/mali-dom/djecji-namjestaj-i-krevetici/15511662/silvio-134-5387/)).
I na kraju mi se najviše svidjela ta iz Lidla, pa sam mislila ako je tko vidio sastavljenu (ili možda kupio)
pa da čujem iz prve ruke da li je stabilna i funkcionalna kako izgleda :)

BobicaBo
27.11.2011., 21:25

ajme ja sma ovui komodicu vidjela prije koji mjesec i rekla - joooooooooj ja biii tooooo! super mi jeeeeeee! ali meni je beba već doma pa nema šanse da kupujemo novu komodicu - :cerek:

*chiara*
27.11.2011., 21:28
I na kraju mi se najviše svidjela ta iz Lidla, pa sam mislila ako je tko vidio sastavljenu (ili možda kupio)
pa da čujem iz prve ruke da li je stabilna i funkcionalna kako izgleda :)

Annie, jucer je alveolina na trudnice zbor pisala da ju je kupila, pa mozda da nju pitas.

Annie Lou
27.11.2011., 21:29
E, da, mi isto za ovog malog harambašu nismo htjeli kupovati novo,
ali sada kada je drugi bebač na putu, pa malo fali mjesta u komodici,
smislili smo kupiti tako neku veću i širu i meni baš ta zapela za oko.
Em je povoljna, em mi se čini baš funkcionalna i zgodno mi je što je čisto bijela pa se može uklopiti ok,
a i urediti kako mi se svidi :D

Annie Lou
27.11.2011., 21:29
Annie, jucer je alveolina na trudnice zbor pisala da ju je kupila, pa mozda da nju pitas.

Joj, hvala! Budem!

mandy
28.11.2011., 07:47

kumovi su nedavno za 1200 kn napravili komodu po mjeri, oni visoki pa je viša od standarda, prva ladica je plića za potrepštine, ipsod su još 3 dublje velike za robicu.
Jedni frendovi imaju sličnu i kooriste je i nakon 5 godina jer djetetu sve stane unutra

alveolina
28.11.2011., 11:38
Joj, hvala! Budem!

Hej! vidim spominjete me :D
komodica je još u kutijama ali danas ju mm slaže pa ti se javim kad bude gotova.
ali meni se jako svidjela jer ima podlogu za previjanje kakvu sa htjela (a da nema nikakve rupe iza ili podloga ne strši kak inače zna biti) i nema ladice za robicu već police i sastrane ima police koje mi se čine dosta duboke i tamo ću staviti kutijice u kojima će biti kozmetika i tako. jedva čekam da ju sastavimo :)
garancija je 3 godine.

mi smo bili u Ikei ovaj petak i razočaralo me što nisu imali nikakve komodice za previjanje. imali su police sa podlogom koja se kad se ne koristi digne tako da stoji uspravno. zgodno je ako već imate mjesta za bebinu robicu ali inače i nije baš ako vam komodica treba najviše radi robice pošto imaju samo otvorene police.

Annie Lou
28.11.2011., 11:42
Super! Baš sam ti ostavila pitanjce na Trudnice zbor :D
Ma, ja si sve mislim da ćemo mi to otić kupiti (ako ih još ima),
od svih koje sam vidjela kod nas, ta mi se najviše sviđa :)
Volim i ovu "usku" koju imamo doma, jer je ipak od prvog bebača, ali stvarno nam neće biti dosta mjesta za njih oboje i sve potrepštinice.

Čekam izvještaj i držim fige da budete zadovoljni! :)

tinkaa
28.11.2011., 11:45
Ne znam da li je već bilo o ovome.

Prema ovome (http://www.ikeahackers.net/2011/03/repurposing-spice-racks-into-childrens.html) smo napravili malenom police za knjigice i stvarno je super. Dio smo stavili niže da može sam do knjigica, a dio više gdje držimo one knjigice koje zajedno čitamo ili koje mu nisu trenutno zanimljive. Prednost je što su mu sad knjigice pregledne i može si odabrati što želi čitati. Isto tako mu svakih par dana rotiram knjigice tako da se uopće sjeti što sve ima doma :)
Najbolje od svega što su te police svega 3 eura u Ikei. Mogu se i pofarbati jer su u boji natur drva.

Evo i linka na police (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40070185/)

I inače na toj stranici ima super ideja kako upotrijebiti Ikeine elemente na drugačiji način.

alveolina
28.11.2011., 11:50
tinkaa super ideja!:mig:

BobicaBo
28.11.2011., 13:18
Ne znam da li je već bilo o ovome.

Prema ovome (http://www.ikeahackers.net/2011/03/repurposing-spice-racks-into-childrens.html) smo napravili malenom police za knjigice i stvarno je super. Dio smo stavili niže da može sam do knjigica, a dio više gdje držimo one knjigice koje zajedno čitamo ili koje mu nisu trenutno zanimljive. Prednost je što su mu sad knjigice pregledne i može si odabrati što želi čitati. Isto tako mu svakih par dana rotiram knjigice tako da se uopće sjeti što sve ima doma :)
Najbolje od svega što su te police svega 3 eura u Ikei. Mogu se i pofarbati jer su u boji natur drva.

Evo i linka na police (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40070185/)

I inače na toj stranici ima super ideja kako upotrijebiti Ikeine elemente na drugačiji način.

super su mi te police - u kuhinji ih koristim za kutije čaja :)
a sad sam kupila 2 kom za slikovnice ali mi mm još nije instalirao - :rospija:
imamo konoćno i LACK policu za 'čuvanje igračaka' ali ona je trenutno ispod kreveta i tko zna dokle će tamo i ostati! :503::503:

tinkaa
28.11.2011., 14:30
super su mi te police - u kuhinji ih koristim za kutije čaja :)
a sad sam kupila 2 kom za slikovnice ali mi mm još nije instalirao - :rospija:
imamo konoćno i LACK policu za 'čuvanje igračaka' ali ona je trenutno ispod kreveta i tko zna dokle će tamo i ostati! :503::503:

Znam kako ti je, mi smo morali prvo osloboditi Ali-babinu pećinu (od milja nazvana mala sobica u kojoj smo držali sve i svašta) da bi mogli uopće početi s uređenjem sobe :503: I nakon mjesec dana smo napokon uredili sobicu i to u jednom tjednu (a sve smo kupili prije 4 mjeseca) - i to samo jer sam ja već počela paničariti pred porod, em mirujem, em se bojim da se beba ne požuri, a nisam htjela da dođe beba, a da ga onda deložiramo iz spavaće.
I sad kad je sve gotovo, obožava sobu, ali non stop želi da se netko igra s njim u sobi, ne želi sam, a nismo još niti uspjeli da odspava barem popodnevni spavanac u svojoj sobi. Bojim se da sam sad debelo off, ne znam da li ima posebna tema o seljenju u sobu.

BobicaBo
28.11.2011., 14:40
Znam kako ti je, mi smo morali prvo osloboditi Ali-babinu pećinu (od milja nazvana mala sobica u kojoj smo držali sve i svašta) da bi mogli uopće početi s uređenjem sobe :503: I nakon mjesec dana smo napokon uredili sobicu i to u jednom tjednu (a sve smo kupili prije 4 mjeseca) - i to samo jer sam ja već počela paničariti pred porod, em mirujem, em se bojim da se beba ne požuri, a nisam htjela da dođe beba, a da ga onda deložiramo iz spavaće.
I sad kad je sve gotovo, obožava sobu, ali non stop želi da se netko igra s njim u sobi, ne želi sam, a nismo još niti uspjeli da odspava barem popodnevni spavanac u svojoj sobi. Bojim se da sam sad debelo off, ne znam da li ima posebna tema o seljenju u sobu.

možda i ima ali seljenje i uređenje idu zajedno - totalno! :cerek:

nama je bilo malo lakše jer smo mi jedan po jedan izlazili iz sobice a princeza ostaje! za sada je još tata sa njom ali uskoro bi i on mogao nestati koliko se dobro priviknula na samostalno spavanje! :cerek:

ajme :misli: ja više nisam trudna pa ne mogu paničariti ali nekako ću morati ucjeniti mm da postavi sve moguće police pa slikam sobicu!

Alibabina pećina :rofl::rofl::rofl:

tinkaa
28.11.2011., 15:13
možda i ima ali seljenje i uređenje idu zajedno - totalno! :cerek:

nama je bilo malo lakše jer smo mi jedan po jedan izlazili iz sobice a princeza ostaje! za sada je još tata sa njom ali uskoro bi i on mogao nestati koliko se dobro priviknula na samostalno spavanje! :cerek:

ajme :misli: ja više nisam trudna pa ne mogu paničariti ali nekako ću morati ucjeniti mm da postavi sve moguće police pa slikam sobicu!

Alibabina pećina :rofl::rofl::rofl:

Ponekad samo i ucjene pale :mig:

A Alibabina pećina - sve od vešeraja pa do opreme, kolica od prvorođenog. Na pola toga sam i zaboravila da imam :rofl:

Dancica
28.11.2011., 16:06
Cure, vidim da ste spominjale flexa krevete pa pročitajte i razmislite prije kupnje.
http://www.inspektorat.hr/opasni-proizvod/Djecja-oprema-i-proizvodi-za-djecu/aMaeSCCFb0mpj50pAQfBRA/FLEXA-poviseni-kreveti-sa-toboganom/TtLoYT-u2kOqMp-VAS6sKQ
koliko sam skontala ovo je samo radi sigurnosti tobogana a ne zbog kreveta ili materijala? Zbog čega je proizvod opasan: Tobogan ne ispunjava opće i posebne sigurnosne zahtjeve za tobogane.

a bas me zanima bi li lesnina ili kika vratila novce da netko dodje sa tim zahtjevom ;)

Annie Lou
28.11.2011., 16:19
Mi isto nikako da krenemo sa uređenjem druge sobice... I ja kao hrčak kupujem i skupljam, ali krenut s uređenjem..nikako :facepalm:
Još od uređenja stana nam je dječja soba zapravo neka polu-radna soba/vešeraj/skladište.... :/
a isto sam je htjela uredit prije druge bebe, tako da ne ispadne da ga izbacijemo iz naše spavaće i kindača sada kada je došla druga beba...

Inače, moram reć, kupila sam u Tisak dućanu veeelike zidne naljepnice.
Imaju zgodne motive; od raznih životinjica do rozih dvoraca i princeza i tako to, a kako sam sobu u zeleno farbala i zamislila je u đunglastom motivu,
nama su sloneki i laveki bili super.

http://img521.imageshack.us/img521/4416/dsc01967k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/dsc01967k.jpg/) http://img834.imageshack.us/img834/6746/dsc01968k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/dsc01968k.jpg/)

gugolina
28.11.2011., 18:11
A koje su dimenzije naljepnica i koja je cijena?
Ima li možda pakiranja u kojima je samo jedna naljepnica? Ja ak bih kupila, kupila bih samo jednu. Kad ih je puno, meni je to prešareno.

Annie Lou
28.11.2011., 20:52
Ove kockaste su 14x14 cm.
Slonek i lavek su recimo isto tako nekako 14x14, žirafa 22x9, majmun i krokodil 13x9.
Sve su nekako kao "ispupčeno" napravljenje, malo su deblje, a ne skorz plosnate.
Paket je koštao 34,90 kn. I moram priznat, nisam sigurna da li je bilo pojedinačno ili manje za kupit.
A meni su tak slatki da mi je žao kaj ih nema više u paketu :zubo: nije mi nikako prešareno za dječju sobicu, baš su mi kjut! :cerek:

Već imamo ovog majmunčića (http://www.amazon.com/Easy-Instant-Decoration-Sticker-Decal/dp/B002NWN16I/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1322513213&sr=8-7) na zidu i sad čeka pojačanje!
A kod prematalice imamo i zekiće (http://www.amazon.com/Reusable-Decoration-Wall-Sticker-Decal/dp/B00332KF3E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1322513365&sr=8-1) :cerek:

Ja se volim igrati :zubo:

Annie Lou
28.11.2011., 22:45
Uf, našla sam ih sad i u emmezeti = http://www.emmezeta.hr/uredenje-doma/tapete-i-naljepnice/djecje-naljepnice/?page=2&order_by=3#content
Čak su i jeftinije, a ima i manjih kombinacija. Tipa; po dve životinjice.
:)

mandy
29.11.2011., 07:17
Mi isto nikako da krenemo sa uređenjem druge sobice... I ja kao hrčak kupujem i skupljam, ali krenut s uređenjem..nikako :facepalm:

ove desne sam kupila u Ofertisimi za mislim 12 kn, bilo je još svakakvih sličica

BobicaBo
29.11.2011., 07:34
naljepnice, oh naljepnice let me tell you :
prvo smo imali traku (borduru) na zidu sa malim slatkim ovčicama, i nekoliko hand-made anđela visoko uz plafon! onda je mala slatka djevojčica rasla i počela primjećivati životinje - pa dodasmo neku farmu i bilo je zabavno učiti životinje sa zida (edukativni zid)

na zid iznad kreveta - tzv uzglavlje je tata silikonom zaljepio spužvaste puzzle (one brojeve po kojima djeca puzaju) da se princeza ne udara u zid po noći!

kad smo čekali da nam se useli braco dodali smo i za njega nekoliko životinjica , ovaj puta iz džungle! ali smo strašnog laaaava stavili jako jako visoko da ne plaši sestricu ali da čuva malog bracu! :cerek:
pri nedavnom pretvaranju spavaonice u igraonicu dodali smo vile ilitiga princeze sa krilima i nekoliko skoro pa 3D leptira!

eto toliko o naljepnicama i šarenilu našega zida!
i ako samo jedna točkica padne ne želite biti u blizini opasne Biđej koja juri po kući i traži ljepilo! :lol:

BobicaBo
29.11.2011., 07:41
ahahahah evo 'naše' Jungle

snimite straaaašnog lava , pazite da s ene prestrašite :lol: :lol:

http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/5/6/560c9257ff5ff5f40721f22eff7de70e_category_large.jp g

mandy
29.11.2011., 13:46
nije valjda da se Biđej boji lava? :cerek:
stvarno je strašan :)

BobicaBo
29.11.2011., 14:22
nije valjda da se Biđej boji lava? :cerek:
stvarno je strašan :)

aha i vuka se boji - (iz 7 kozlića)
:cerek:

majaa
30.11.2011., 10:46
Mi imamo ove zivotinje iz dzungle i super su. doduse sad ih pola fali a ove koje su tu su bez repa i sl. al zato su mi jos draze. mi smo ih naljepili na komodu (jer je mm htio neku tamno smedju ruznu) pa je mala kako je rasla po redu cupala :-)

Ja sam aad u procesu uredjivanja djecje sobe i imamo 2-3 veeelike figure za zid (tweety, zirafa i metar s morskim bicima) koje cu nekako uklopiti (bar dio njih) pa me zanima jel ima u nas kupiti sitnih naljepnica? ove vece znam da sam vidjela al se ne mogu nikako sjetit jel bilo i manjih (2-3 cm).

Ispricavam se sto sam bez velikih slova i kvacica, pisem s mobitela

LISA1
30.11.2011., 20:06
meni su zakon ove naljepnice...ja sam identične uzela za svoju štetočinu... i sve je bilo dobro dok nije otkrila da ime ruke i sve ih počuupala.... tako da je sad zid ajme... ljepila sam ih dodatno patafixom jer je od njenog svakodnevnog skidanja oslabilo ljepilo
međutim kako je to malo divlje stvorenje... čupala, čupala i čupala...sad su na kraju rupe u zidu:503:

gugolina
01.12.2011., 09:59
Ima li tko ovo iz Ikee? Koliko je to čvrsto, tj. što se sve može staviti unutra? Za što ste to objesili? :ne zna:

http://www.ikea.com/at/de/images/products/ikea-ps-fangst-hangeaufbewahrung-mit--fachern__65323_PE176467_S4.jpg

Gledam i ovaj mobil iz ikee i sviđa mi se, ali isto ne znam za što bih ga objesila, a htjela bih da visi iznad kindača. Može li se nekako objesiti za strop i kako?

http://www.ikea.com/at/de/images/products/leka-mobile__0104964_PE252138_S4.JPG

BobicaBo
01.12.2011., 10:06
imam visilicu!
prvo smo kupili zelenu ali kad je damica bila osobno u ikei morali smo kupiti 'jozu' :cerek:
visi mi na cijevi od radijatora :brukica: i čvrsto je,
unutra su neki plišanci - onak slatko izgleda , kao neke kućice za životinje a najniža, koja je djetetu dostupna je mjesto za pidžamicu i onda je ona smaa pospremi i sama uzima :cerek:

mobil sam vidjela u Ikei u sobi za prematanje, for aje , moj mali ga rado gleda, lagan je - tako da bi ga obični šeraf lako držao!

gugolina
01.12.2011., 10:53
I ja bih mogla pričvrstiti tu visilicu samo na plinske cijevi, samo što su one dosta blizu zidu pa ne znam kak bi to baš visilo. Mogu te samo pitati koja je tebi udaljenost zida od cijevi? Jer ipak je promjer te visilice oko 30cm.

BobicaBo
01.12.2011., 11:00
I ja bih mogla pričvrstiti tu visilicu samo na plinske cijevi, samo što su one dosta blizu zidu pa ne znam kak bi to baš visilo. Mogu te samo pitati koja je tebi udaljenost zida od cijevi? Jer ipak je promjer te visilice oko 30cm.

mala je udaljenost i visilica visi u koso :rolleyes: ali da smo čekali 'handyman-tatu' ne bi nikad i nikako visila :D

gugolina
01.12.2011., 11:08
Super, ako može makar ukoso visiti, onda ću je uzeti. Hvala Bobice!

BobicaBo
01.12.2011., 20:46
Mi imamo ove zivotinje iz dzungle i super su. doduse sad ih pola fali a ove koje su tu su bez repa i sl. al zato su mi jos draze. mi smo ih naljepili na komodu (jer je mm htio neku tamno smedju ruznu) pa je mala kako je rasla po redu cupala :-)

Ja sam aad u procesu uredjivanja djecje sobe i imamo 2-3 veeelike figure za zid (tweety, zirafa i metar s morskim bicima) koje cu nekako uklopiti (bar dio njih) pa me zanima jel ima u nas kupiti sitnih naljepnica? ove vece znam da sam vidjela al se ne mogu nikako sjetit jel bilo i manjih (2-3 cm).

Ispricavam se sto sam bez velikih slova i kvacica, pisem s mobitela

sitnih naljepnica zna biti u ofertisimi!?!?
:ne zna:

BobicaBo
01.12.2011., 20:48
meni su zakon ove naljepnice...ja sam identične uzela za svoju štetočinu... i sve je bilo dobro dok nije otkrila da ime ruke i sve ih počuupala.... tako da je sad zid ajme... ljepila sam ih dodatno patafixom jer je od njenog svakodnevnog skidanja oslabilo ljepilo
međutim kako je to malo divlje stvorenje... čupala, čupala i čupala...sad su na kraju rupe u zidu:503:

ajme i moja mala sve odljepljuje i sad se ljepilo izlizalo i onda vile samo padaju sa zida - sirote ni krila ih ne spašavaju!

nisam skužila jel tebi patafix pomogao?!? ili je i njega iščupala?! :rofl::rofl:
da pišeš žalbu proizvođaču
ono drži slona ali ne može malu naljepnicu :D

homer-jrt
02.12.2011., 06:37
Da li netko ima kritter dječji krevet iz ikee i kakva su vam iskustva
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/S99874578/

BobicaBo
02.12.2011., 07:22

ima ga puno cura, tj njihove dječice - ček da se probude pa će ti javiti - :cerek: valjda je toliko udoban da još spavaju

moja mala spava na Trofastu koji škripi - i već je na nogama :lol:

Plavooka Sanja
02.12.2011., 08:03

moja malena ga ima. dobili smo ga pred nekih misec dana i odličan je. čvrst i podnica je super. uzeli smo skuplji madrac, od 60eura za njega i bez problema legne ona (3god.) i ja s njom na njega, ako mi dozvoli kad ju idem uspavati.
Mm je stolar i on je rekao da za tu lovu (70eura) ne može niti materijal kupiti za napraviti krevet i sam kaže da je odličan!
Mala ga obožava i od prvog dana spava u njemu i ne da nikome niti da sjedne na njega. i odlično im je šta imaju onu dasku s jedne strane da ne može pasti na pod.

homer-jrt
02.12.2011., 09:00
moja malena ga ima. dobili smo ga pred nekih misec dana i odličan je. čvrst i podnica je super. uzeli smo skuplji madrac, od 60eura za njega i bez problema legne ona (3god.) i ja s njom na njega, ako mi dozvoli kad ju idem uspavati.
Mm je stolar i on je rekao da za tu lovu (70eura) ne može niti materijal kupiti za napraviti krevet i sam kaže da je odličan!
Mala ga obožava i od prvog dana spava u njemu i ne da nikome niti da sjedne na njega. i odlično im je šta imaju onu dasku s jedne strane da ne može pasti na pod.

Hvala na odgovoru

mom2be
02.12.2011., 09:10

mi smo htjeli kupiti bijeli kritter medjutim kad smo vidjeli sve krevetice na hrpi gulliver nam je djelovao puno bolje i cvrsce pa smo uzeli njega http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39887442/

(gulliver bez beda podnese i tezeg spavaca :zubo:)

edit: ne vidi se na slici ali i gulliver ima dasku da dijete ne pljusne ne pod

svastamorac
03.12.2011., 07:49
Super su mi ova dva krevetića. Jel ste uzimale i njihove madrace? Kako ste zadovoljne?

Zna netko jel onaj lik još uvijek dovozi stvari iz ikee? Ako se zapalim za krevetac ;)

mom2be
03.12.2011., 07:54
ja sam uzela ovaj http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10155100/
za sada zadovoljna sa svime (cijela djecja soba nam je ikea :))

Plavooka Sanja
03.12.2011., 08:56
Super su mi ova dva krevetića. Jel ste uzimale i njihove madrace? Kako ste zadovoljne?

Zna netko jel onaj lik još uvijek dovozi stvari iz ikee? Ako se zapalim za krevetac ;)

ja sam uzela ovaj http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10155100/
za sada zadovoljna sa svime (cijela djecja soba nam je ikea :))

i ja sam uzela isti madraca kao mom2be, predobar je. ima navlaku koja se skida i udoban. :top:

ako misliš na Avilu, da on dovozi, mi smo uzeli preko njega. Ne mogu reći nego same pohvale za njega i njegovu gospođu :s :s :s

toka13
03.12.2011., 10:17
mame kak to funkcinira s ikeom. ja bi naručila krevet od tamo, nešto u tom stilu kao ova dva gore kaj ste postale. kontaktiram te ljude, pokažem sliku ili kak???

Plavooka Sanja
03.12.2011., 10:56
mame kak to funkcinira s ikeom. ja bi naručila krevet od tamo, nešto u tom stilu kao ova dva gore kaj ste postale. kontaktiram te ljude, pokažem sliku ili kak???

jep, imaš web stranicu njihovu za narudžbu.
ugl, kopiraš šifre artikala i napišeš tamo, pa ti se oni jave povratno mailom i kažu kad idu i kad bi mogla dobiti krevet. čim to naprave, kontaktiraju te i dogovore s tobom kako dostaviti i tek kad dobiješ stvari, uplaćuješ na račun. ma, ako ćeš preko njih, stvarno, stvarno su super. :cerek:

http://www.iprijevoz.com/

toka13
03.12.2011., 12:42
i plaćam im tek kad dovezu? super, hvala na linku!

mom2be
03.12.2011., 17:32
i plaćam im tek kad dovezu? super, hvala na linku!

ja sam isto krupne stvari (krevet, trofast, velike dijelove stuva ormara) narucivala preko avilu i sve je bilo :top:
ja sam uplacivala odmah kod narudzbe, nije bilo nikakvih problema i sve je stiglo brzo :)

svastamorac
03.12.2011., 19:00
Cure hvala na brzim odgovorima.

A jel znate jel ima takavih nekih krevetaca a da ispod imaju ladicu u koju stane madrac :ne zna:

Dancica
03.12.2011., 19:10
aha i vuka se boji - (iz 7 kozlića)
:cerek:

ovo je kao da opisujes mog starijeg, svega se boji.... strasan je zeleni zlocesti auto iz jurica, strasan je shrek, cak je nasao i nesto cega se boji u zvoncici... :rofl:

mi smo odustali od izrade kinderbeta na kat, strpit cemo se jos malo i na proljece useliti decke solo u sobu pa kako bilo.... valjda ce mladji sa svoje 2godine prestat sa tisucu budjenja svaku noc...

za sada sam preselila djecju sobu u hodnik, ofarbala sam jedan zid u boju skolske ploce i na podu cu staviti (jos jedan) tepih sa cestom...

neznam hoce li mi stan izgledati kao djecja soba, igraonica ili cirkus :lol:

mom2be
03.12.2011., 19:18
Cure hvala na brzim odgovorima.

A jel znate jel ima takavih nekih krevetaca a da ispod imaju ladicu u koju stane madrac :ne zna:

mislim da u ikei djecjih s ladicom nema

svastamorac
03.12.2011., 19:21
mislim da u ikei djecjih s ladicom nema

I meni nešto tako zvoni, a to bi mi bila naj opcija. Jedino da kupim kevet pa damo napraviti ladicu kad nam bude trebala :hekla:

Annie Lou
03.12.2011., 20:07
Jel tko vidio uživo iz Mammut kolekcije stolić i stolčeke?
Baš su mi slatki, samo me zanima da li su stabilni?

I mogu li pitat, iPrijevoz - plaća se po količini, veličini, cijeni naručenog..?

Hvala!

BobicaBo
03.12.2011., 20:16

Hvala!

da vidila?!? sjedila!!! i to trudna ohohohho
na malom okruglom - ako tresnem nije daleko! :cerek:
a mislim da je i Dančica imala neke odrasle goste koji su se posjedali u Mamut garnituru - :kava:
puno smo o tome pisali na staroj Ikea temi - nešto Ikea za djecu ćini mi se! :misli:

ina22
03.12.2011., 20:24
Da li se mogu kupiti samo stolice i koliko koštaju? Mammut mislim :)

Lali Puna
03.12.2011., 20:35
naravno da može
mamut s naslonom su stabilni, bez naslona nisu. nije problem u težini nego lako skliznu i prevrnu se

ovi tagesbettovi djeluju super (i kauč i krevet i dva kreveta u jednom :cerek:), ali dolje na interijerima kaže žena da se to komplicirano rastavlja (da bi bila dva kreveta) i da je u principu za goste, da je pain in the ass to raditi svaki dan

ina22
03.12.2011., 20:41
Ok, hvala. Sad bi još samo molila usporedbu sa recimo onim malim stolicama u vrtiću. Da li su veće od njih i da li su puno veće ako jesu? I molim vas kontakt (može i u pp) od tog Avilu ili kako se već zove. Ili ako se bobica ili netko sprema do Božića u Austriju, platila bi. Hvala :)

BobicaBo
04.12.2011., 09:23
naravno da može
mamut s naslonom su stabilni, bez naslona nisu. nije problem u težini nego lako skliznu i prevrnu se

ovi tagesbettovi djeluju super (i kauč i krevet i dva kreveta u jednom :cerek:), ali dolje na interijerima kaže žena da se to komplicirano rastavlja (da bi bila dva kreveta) i da je u principu za goste, da je pain in the ass to raditi svaki dan

zavisi tko sjeda na stolice
mali hohlići bez naslona su bolji za roditelje , a ovi sa naslonom za djecu :kava:
(jerbo ovaj sa naslonom ima ograničeno sjedište pa ne stane svaka guza unutra)

BobicaBo
04.12.2011., 09:24
Ok, hvala. Sad bi još samo molila usporedbu sa recimo onim malim stolicama u vrtiću. Da li su veće od njih i da li su puno veće ako jesu? I molim vas kontakt (može i u pp) od tog Avilu ili kako se već zove. Ili ako se bobica ili netko sprema do Božića u Austriju, platila bi. Hvala :)

Produktmaße:
Breite: 39 cm
Höhe: 67 cm
Sitztiefe: 26 cm
Sitzhöhe: 30 cm

evogac
cijena 14,99 ojra

Dancica
04.12.2011., 10:18
zavisi tko sjeda na stolice
mali hohlići bez naslona su bolji za roditelje , a ovi sa naslonom za djecu :kava:
(jerbo ovaj sa naslonom ima ograničeno sjedište pa ne stane svaka guza unutra)

ako moja stane u ove sa naslonom onda stane svaka ;)
mi imamo dvi sa naslonom a dvi bez.
preporucam i jedne i druge, sa naslonom su puno stabilnije, bez naslona zabavnije.....

Avilu
04.12.2011., 16:57

I mogu li pitat, iPrijevoz - plaća se po količini, veličini, cijeni naručenog..?

Hvala!

Uvijek imam koji stolcek viska, tako da ga mozete pogledati kod nas u skladistu. A placanje je uvijek vezano uz cijenu narucenih artikala zbog toga sto su u toj cijeni i carinski troskovi.

Avilu
04.12.2011., 17:00
ja sam isto krupne stvari (krevet, trofast, velike dijelove stuva ormara) narucivala preko avilu i sve je bilo :top:
ja sam uplacivala odmah kod narudzbe, nije bilo nikakvih problema i sve je stiglo brzo :)

Da ne ispadne kako jednima vjerujemo, a drugima ne. Dosta se toga promijenilo od kada smo poceli raditi, tako da trenutno ne uzimamo novce prije dostave. btw, hvala svima na lijepim rijecima:)

BobicaBo
05.12.2011., 12:25
ovo je kao da opisujes mog starijeg, svega se boji.... strasan je zeleni zlocesti auto iz jurica, strasan je shrek, cak je nasao i nesto cega se boji u zvoncici... :rofl:

mi smo odustali od izrade kinderbeta na kat, strpit cemo se jos malo i na proljece useliti decke solo u sobu pa kako bilo.... valjda ce mladji sa svoje 2godine prestat sa tisucu budjenja svaku noc...

za sada sam preselila djecju sobu u hodnik, ofarbala sam jedan zid u boju skolske ploce i na podu cu staviti (jos jedan) tepih sa cestom...

neznam hoce li mi stan izgledati kao djecja soba, igraonica ili cirkus :lol:

kako to izgleda? kako se 'pere ploča' ili briše
pričaj mi o tome
kupili smo boju u hobi dućanu ali nikako da se odlučimo na taj korak!
i di onda stoje krede? na podu? je ri ja bi hodnih dala za ploču - pa usput da si pišemo ljubavne poruke , možda, slučajno - :cerek:

Dancica
05.12.2011., 12:39
meni krede stoje u ladici zajedno sa vodenim bojama, pastelama,..... naravno sve u nasem slavnom sarenom ikea ladicaru ;)

tajna uspjeha je u puno tankih slojeva, znaci cca 5dana svaki dan staviti po jedan full tanki sloj i ispadne super!
ja sam imala samo dva dana na raspolaganju tako da sam stavljala svakih 12sati po sloj i zadnji je morao biti nesto deblji.
sad kad brisem (full mokrom spuzvom) malo se kao ispire ali mene ne smeta, zabava je za svih :)

sad se razmisljam da kupim onu lila i obojam s njim cijeli hodnik ;)

tata me pitao kako se skida sa zida - e o tome nisam ni razmisljala jer je nemam namjeru ikada skinuti, uvijek ce ostati tu, ako se "ispere" podebljat cu je sa novim slojem ;)

Klara 32
05.12.2011., 13:00
prije nekog vremena sam pisala kako namjeravam kupiti za dječju sobu jeftini ormar DOMBAS iz Ikee, sa sumnjom u stabilnost istog :D
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70215714/
samo da javim, ako nekog zanima, da je ormar stigao, montiran vec cca 3-4 tjedna (baš i nije neki rok po kojem bi se procijenila pouzdanost namještaja :D) al djeluje čisto OK, služi svrsi (za spremanje dječje robe), lako se smontirao, ništa se ne klemberi niti šta visi, sve u svemu - zadovoljni :) - ni bolji ni lošiji od onog što smo gledali tu po 2-3x većoj cijeni u emmezeti i sl.

BobicaBo
05.12.2011., 13:02
meni krede stoje u ladici zajedno sa vodenim bojama, pastelama,..... naravno sve u nasem slavnom sarenom ikea ladicaru ;)

tajna uspjeha je u puno tankih slojeva, znaci cca 5dana svaki dan staviti po jedan full tanki sloj i ispadne super!
ja sam imala samo dva dana na raspolaganju tako da sam stavljala svakih 12sati po sloj i zadnji je morao biti nesto deblji.
sad kad brisem (full mokrom spuzvom) malo se kao ispire ali mene ne smeta, zabava je za svih :)

sad se razmisljam da kupim onu lila i obojam s njim cijeli hodnik ;)

tata me pitao kako se skida sa zida - e o tome nisam ni razmisljala jer je nemam namjeru ikada skinuti, uvijek ce ostati tu, ako se "ispere" podebljat cu je sa novim slojem ;)

:rofl::rofl::rofl::rofl:
vječna ploča!

BobicaBo
05.12.2011., 13:07
prije nekog vremena sam pisala kako namjeravam kupiti za dječju sobu jeftini ormar DOMBAS iz Ikee, sa sumnjom u stabilnost istog :D
samo da javim, ako nekog zanima, da je ormar stigao, montiran vec cca 3-4 tjedna (baš i nije neki rok po kojem bi se procijenila pouzdanost namještaja :D) al djeluje čisto OK, služi svrsi (za spremanje dječje robe), lako se smontirao, ništa se ne klemberi niti šta visi, sve u svemu - zadovoljni :) - ni bolji ni lošiji od onog što smo gledali tu po 2-3x većoj cijeni u emmezeti i sl.

sjećam se te priče!
super! baš mi je drago da si zadovoljna

sad možeš razne naljepnice ljepiti na njega i imati uvijek novi ormar :mig:

BobicaBo
05.12.2011., 13:29
http://adax.hr/images/sized/images/uploads/soba-tedi-zuta-004-470x313.jpg

evo ga bijeli ormar sa naljepnicama i sigurno nije ispod 1000kn

Dancica
05.12.2011., 13:33
Klara, kako izgleda ormar iznutra? s jedne strane ima vjesalice (dvokrilno) a s druge strane koliko polica?
jos uvijek mi djeluje primamljivo njegova cijena ....

Bo - da, vjecna ploca :) zamislila sam je bas tako kao i ti, za ostavljanje svakakvih poruka, nece im to skoditi ni kad budu imali dvadeset, samo ce tada na njoj pisati "kupi pivu" :lol

BobicaBo
05.12.2011., 13:42
Klara, kako izgleda ormar iznutra? s jedne strane ima vjesalice (dvokrilno) a s druge strane koliko polica?
jos uvijek mi djeluje primamljivo njegova cijena ....

Bo - da, vjecna ploca :) zamislila sam je bas tako kao i ti, za ostavljanje svakakvih poruka, nece im to skoditi ni kad budu imali dvadeset, samo ce tada na njoj pisati "kupi pivu" :lol

a ti dodaš - kupi si sam
:rofl::rofl::rofl:

Plavooka Sanja
05.12.2011., 13:53
http://adax.hr/images/sized/images/uploads/soba-tedi-zuta-004-470x313.jpg

evo ga bijeli ormar sa naljepnicama i sigurno nije ispod 1000kn

ovaj je u adaxu oko 3000kn :kava: a, kaže mm da ne vrijedi ni 1000!

the redCat
05.12.2011., 19:09
Jesu ovi dječji kreveti iz Ikee sa podnicama ili se to još treba posebno kupiti?
I ovaj madrac, vidim da je 10cm, je li to dovoljno? Čini mi se dosta tanko, moj maleni ima skoro 3 godine i skoro 15 kg pa zato pitam. Pretpostavljam da je to s oprugama madrac?

Avilu
05.12.2011., 20:39
Jesu ovi dječji kreveti iz Ikee sa podnicama ili se to još treba posebno kupiti?
I ovaj madrac, vidim da je 10cm, je li to dovoljno? Čini mi se dosta tanko, moj maleni ima skoro 3 godine i skoro 15 kg pa zato pitam. Pretpostavljam da je to s oprugama madrac?

Njihovi djecji kreveti u cijeni imaju i podnicu. To vam je podnica sultan lade(možete pogledati na webu). Što se tiče madraca - madrac debljine 10 cm ne može imati opruge. Ja sam za Hemnes krevete vozio te od 10 cm i oni su od latexa, u dvije cjenovne varijante(40 i 99 €).

toka13
05.12.2011., 21:17

klara, koja je njegova cijena? i kakav je raspored iznutra, baš me zanima?

Plavooka Sanja
05.12.2011., 21:44

dolaze s podnicom, barem kritter. madrac od 10cm je i više nego dovoljan, on je od pjene. moja ti mala ima tri godine i 16kg i ja legnem skupa s njom na njega (a, nisam baš lagana) i nema ulegnuća i ničega, odličan je. mi smo uzeli skuplji za kritter (ima 40 i 60eura, mi uzeli od 60).

sugarfree30
06.12.2011., 08:39
Jel zna netko gdje kod nas ima finih djecjih ogledala...?

Klara 32
06.12.2011., 09:32
klara, koja je njegova cijena? i kakav je raspored iznutra, baš me zanima?
sa njim se dobije 5 polica i jedna štanga za vješanje robe
ima 3 krila: u jednom su 4 police a u ovom širem dijelu (dvokrilnom) je ta štanga i dole još jedna polica

mi smo kupili još i skubb za 3,99 eura i objesili ga za štangu (taman stane po dužini) i tu slažem čarapice, bodiće, veš...
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10185588/

Klara 32
06.12.2011., 09:33
cijena mu je 49,99 eura

Mela77
06.12.2011., 11:18
Pozdrav, ja sam nova ovdje pa ako mi možete pomoći, tražim stol i dvije stolice za dječju sobu, dečki su u pitanju pa baš da ne bude rozo :mig:. Možda netko prodaje rabljeno ili ako ste negdje vidjeli neke ne baš skupe....hvala na odgovorima unaprijed :D

Xen@
06.12.2011., 11:48
Jel netko ima ove krevete iz Ikee, kakvi su?

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39823978/

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39858939/#/S39858939

Plavooka Sanja
06.12.2011., 11:58

Xena, ja ti imam kritter i same pohvale za njega. prolistaj par stranica unazad, baš smo ga hvalile, a još nekoliko unazad imaš i sliku mog :cerek:

Klara 32
06.12.2011., 12:08

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39823978/

i mi imamo kritter već nekoliko godina, zadovoljni :)

Xen@
06.12.2011., 12:15
Xena, ja ti imam kritter i same pohvale za njega. prolistaj par stranica unazad, baš smo ga hvalile, a još nekoliko unazad imaš i sliku mog :cerek:

idem tražit sliku, ovi bi mi super odgovarali jel bi mi stali u sobu, ak su 1.65 dugi :jumping:

i mi imamo kritter već nekoliko godina, zadovoljni :)

jeeee, koje madrce ste uzeli? sve ima u Ikeii jel tak?

Plavooka Sanja
06.12.2011., 12:23
idem tražit sliku, ovi bi mi super odgovarali jel bi mi stali u sobu, ak su 1.65 dugi :jumping:

jeeee, koje madrce ste uzeli? sve ima u Ikeii jel tak?

da, toliko su dugi, ma odlični i prelijepi. mi imamo onaj boje drva,natur ili kako već.

madrac smo uzeli skuplji, imaš od 40 i 60eura.
ovaj http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10155100/

ovaj je jeftiniji
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20213251/

Xen@
06.12.2011., 12:35
da, toliko su dugi, ma odlični i prelijepi. mi imamo onaj boje drva,natur ili kako već.

madrac smo uzeli skuplji, imaš od 40 i 60eura.
ovaj http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10155100/

ovaj je jeftiniji
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20213251/

dođu sa podnicom jel tak? juhuuuuu stala bi mi oba kreveta onak kak sam si zamislila, a posteljina sa obzirom da krevet nije dug dva metra?

Plavooka Sanja
06.12.2011., 12:42
dođu sa podnicom jel tak? juhuuuuu stala bi mi oba kreveta onak kak sam si zamislila, a posteljina sa obzirom da krevet nije dug dva metra?

dođe podnica s njima.
mi ti imamo klasičnu posteljinu, za plahtu ti ionako nije važno,jer je podfrkneš ispod madraca, a ne kuži se toliko niti za jorgan. naš je 90x135 (posteljina je 90x140). podfrknem donji dio jorgana kad spava, a kad ne spava, presložim ga na dva dijela. i ja sam mislila da će biti problem, čak da ću kratiti jorgan, ali nema potrebe.

Lena0609
07.12.2011., 17:05
Ima li tko ovo iz Ikee? Koliko je to čvrsto, tj. što se sve može staviti unutra? Za što ste to objesili? :ne zna:

http://www.ikea.com/at/de/images/products/ikea-ps-fangst-hangeaufbewahrung-mit--fachern__65323_PE176467_S4.jpg

Gledam i ovaj mobil iz ikee i sviđa mi se, ali isto ne znam za što bih ga objesila, a htjela bih da visi iznad kindača. Može li se nekako objesiti za strop i kako?

http://www.ikea.com/at/de/images/products/leka-mobile__0104964_PE252138_S4.JPG

ovu vreću taman mislim kupiti,
a mobil je prvo bio iznad krevetića, zakačen u Ikein baldahin koji je visio sa stropa (s jednom satenskom trakom i zihericom), a otkad ga je zamijenio FP mobil koji svira/pjeva/svjetli/svašta nešto, je iznad prematalice i još uvijek joj je fora gnjaviti ga...

toka13
07.12.2011., 17:53
sa njim se dobije 5 polica i jedna štanga za vješanje robe
ima 3 krila: u jednom su 4 police a u ovom širem dijelu (dvokrilnom) je ta štanga i dole još jedna polica

mi smo kupili još i skubb za 3,99 eura i objesili ga za štangu (taman stane po dužini) i tu slažem čarapice, bodiće, veš...
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10185588/

mrak...pogotovo cijena..a ima tri krila. mislim da ćemo i mi uzet taj...soba je upripremi al nikak da krenemo :)

*SunceMojeMalo*
07.12.2011., 18:44
Gugolina, mi imamo ovu viseću policu od ikee. Mislim da se zove fangst. Nismo još stavili jer sobica nije uređena, ali kupila sam ih dosta i poklanjala i uglavnom ovi šta sam ih poklonila drže unutra neke plišance ili neke lakše igračke. Neznam koja je nosivost, baš sam išla na etiketi vidit. Ne piše ništa. Vidila sam po netu da neki drže i neku robu ili neke stvari koje često koriste unutra, da bude na dohvat ruke. Nemora bit nužno za igračke.
Uglavnom super je stvar i poprilično jeftina. Svi kojima sam to poklonila su oduševljeni.

Ovaj mobil i mi imamo i ja sam ga držala na kolicima. Na onu ručku od košare bi zavezala i malena ga je baš volila. Ponekad bi joj stavila iznad krevetića umjesto mobila koji je bio ondje. Uglavnom meni je super poslužilo.

Klara 32
08.12.2011., 07:57
gugolina, mi ovu vreću imamo kod bake (čuvalice): ona unutra drži pelene, vate, maramice, neku robicu, igračke... Objesila je za neku kuku koju je montirala u plafon.

mandy
08.12.2011., 08:19
ovaj je u adaxu oko 3000kn :kava: a, kaže mm da ne vrijedi ni 1000!

i ja ga gledala samo drugu boju i mislila da je neki kod na naljepnici 2800 u Magic baby shopu, pitam ženu koliko košta, kad ono 2800 kn :D
Stolar takav napravi za duplo manje barem.

Plavooka Sanja
08.12.2011., 08:50
i ja ga gledala samo drugu boju i mislila da je neki kod na naljepnici 2800 u Magic baby shopu, pitam ženu koliko košta, kad ono 2800 kn :D
Stolar takav napravi za duplo manje barem.

mm je bio u šoku da su stavili tu cijenu za ivericu, i kaže još klapajuće i loše napravljeno. ostali smo paf!
ja sam toliko platila veliki klizni ormar za svoju sobu :kava:

lulucry
08.12.2011., 08:57
Jel tko vidio ovu sobu uživo ili je ima možda... http://www.emmezeta.hr/namjestaj/djecja-soba/blok-djecje-sobe/21936/eco-djecja-soba/

Woman Yoya
08.12.2011., 09:26
Jel tko vidio ovu sobu uživo ili je ima možda... http://www.emmezeta.hr/namjestaj/djecja-soba/blok-djecje-sobe/21936/eco-djecja-soba/

Ajme prekrasno, i mi bi takvu :cerek:

BobicaBo
08.12.2011., 11:50

vidjeli smo je u emezetti - odličnaaa
nismo mogli izvaditi dijete iz gornjeg kreveta - uživala je! a tek stepenice - sigurna, stabilne, široke, vleike - ma super za penjanje i padanje!
u stepenicama su spremišta za stvari
:top:

kumovi imaju nešto slično iz emezette - 2 sina već 3 godine niš joj nije! :cerek:

Dancica
08.12.2011., 12:18
sobica mi izgleda mrak i fenomenalno je rjesenje za male sobe :)
ovakvi kreveti na kat su mi super!!!
jedino mi nije jasna u dimenzijama Dim.337×236×90 cm ,koliko je visoko gornji krevet?
i ja bi stavila ograde gore i ispod nogu i jos dvije sa strane :D

moon83
08.12.2011., 12:36
Je li netko naručivao ove (ili slične) zavjese iz ikee?
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60172282/

odnose li se ove dimenzije 120x175 na jednu zavjesu ili obje??

BobicaBo
08.12.2011., 12:40
jedino mi nije jasna u dimenzijama Dim.337×236×90 cm ,koliko je visoko gornji krevet?
i ja bi stavila ograde gore i ispod nogu i jos dvije sa strane :D

... i jastuke i deke na pod - za svaki slučaj! :kava:

mislim da je to širina, visina i dubina?!?!
možda je ovo 236 visina onog ormara sa strane - moglo bi biti!
gornji krevet je negdje 170 visok! znam da se vidi dijete - nije baš ono otišlo u nebesa!

BobicaBo
08.12.2011., 12:41

šprehen sie dojč?!?! ja ne!

- Fertig zum Aufhängen; verdeckte Schlaufen in der Oberkante bilden denselben Effekt wie Kräuselband. Gesäumte Unterkante

jel ovo neki znak?!? nešto zajedno unterkante?!?
ček da pitam đugla!

evo sa UK
Key features
- Ready to hang; hidden tabs at top give the same effect as pleating tape, hemmed bottom edge.

ništa nisam pametnija! :misli:

treći edit
pametna saaaaaaaaaam

Assembled size
Length: 175 cm
Width: 120 cm

zajedno čine 120cm!!!!!!!!!

Dancica
08.12.2011., 12:47
sve mi je to nekako visoko :(
ja bi zapravo najradije krevet sa 2ladice, tako da u jednoj spava mladji a u drugoj ja po potrebi :cerek:

BobicaBo
08.12.2011., 12:49
sve mi je to nekako visoko :(
ja bi zapravo najradije krevet sa 2ladice, tako da u jednoj spava mladji a u drugoj ja po potrebi :cerek:

pa onda kupi neki madrac, staviš na krevet po danu, na pod po noći i eto ti ladice! :raspa:

Dancica
08.12.2011., 12:51
previse je to slaganja onda svaki dan. postoji takav krevet, vidila sam ga negdje ali nikako se sjetiti gdje :(

moon83
08.12.2011., 12:55

- Fertig zum Aufhängen; verdeckte Schlaufen in der Oberkante bilden denselben Effekt wie Kräuselband. Gesäumte Unterkante

ček da pitam đugla!

evo sa UK
Key features
- Ready to hang; hidden tabs at top give the same effect as pleating tape, hemmed bottom edge.

ništa nisam pametnija! :misli:

treći edit
pametna saaaaaaaaaam

Assembled size
Length: 175 cm
Width: 120 cm

zajedno čine 120cm!!!!!!!!!

a ne špreham ni ja, zato pitam! :D
usko mi je to, imamo "prozorčić" širine oko 170cm. znači moram tražit neki tekstil za zavjese pa šivati... ima li toga u ikei?? ::ikeapočetnik:: :hekla:

Klara 32
08.12.2011., 13:03

mi smo uzeli ove
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60108979/
koliko vidim iste su dimenzije ko te
ta duljina i širina se odnosi na 1 zavjesu
zajedno su 240cm širine, odnosno jedan paket je 240 cm

BobicaBo
08.12.2011., 13:52
mi smo uzeli ove
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60108979/
koliko vidim iste su dimenzije ko te
ta duljina i širina se odnosi na 1 zavjesu
zajedno su 240cm širine, odnosno jedan paket je 240 cm

i meni je to logičnije
nekak mi je malo 120 cm za obje?!?!? :ne zna:

lulucry
09.12.2011., 08:20
i ja bi stavila ograde gore i ispod nogu i jos dvije sa strane :D ja vjerujem da je to visina ormara ovih 236cm...

LISA1
10.12.2011., 08:20
previse je to slaganja onda svaki dan. postoji takav krevet, vidila sam ga negdje ali nikako se sjetiti gdje :(

misliš na ovo?

http://img51.imageshack.us/img51/2357/58575000.jpg

Dancica
10.12.2011., 09:38
Jeeeee to je taj! Jedino nisam skontala cemu sluze ove daske na izvlacenje? Kao stol? Al ovo mi je super,bez obzira bila najdonja ladica za posteljinu,igracke il spavanje ;)

Lali Puna
10.12.2011., 11:50
e, al treba mjesta onda da se oba kreveta razvuku
(moje drugo dijete će spavat u ladici kad ga preselimo u dječju pa već sad kombiniram kamo s opremom /stvarima koji stoje na putu otvaranja ladice)

a onda za par godina smišljat kako uglavit neku na kat konstrukciju u sobu kad je na jedinom zidu koji nema prozora i ima punu visinu veliki ormar
kolika otprilike treba biti najmanja visina da stanu dva kreveta jedan na drugi?

forum mamica
10.12.2011., 11:55
Zna li netko kolika je visina ovog 3 u 1 kreveta?

tinkaa
10.12.2011., 12:40
a ne špreham ni ja, zato pitam! :D
usko mi je to, imamo "prozorčić" širine oko 170cm. znači moram tražit neki tekstil za zavjese pa šivati... ima li toga u ikei?? ::ikeapočetnik:: :hekla:

Ja sam kupila baš takve zavjese i imaš dva komada u tim dimenzijama, znači zajedno 240 cm širine. Naši prozori su oko 2 m i super izgleda, jer se i tako zavjese malo naboraju :mig:

Dancica
10.12.2011., 12:45

ovo i mene zanima, mora biti visoko jer ipak trebaju dvije ladice imati prostora, al opet nije visoko kao krevet na kat....

e, al treba mjesta onda da se oba kreveta razvuku
taman sirina sobe ;)
al nece biti stalno izvuceni, najdonja ladica bi se koristila za posteljinu i visak stvari pri zatvaranju kreveta ili pak po potrebi za prespavati sa njima kad su bubani, ili pak ako im netko dodje prespavati.....

BobicaBo
10.12.2011., 17:54

ako je ona daska što se izvači zapravo radni stol onda je visina stola oko 70cm :misli: + krevet iznad te daske!

ovo i mene zanima, mora biti visoko jer ipak trebaju dvije ladice imati prostora, al opet nije visoko kao krevet na kat....

taman sirina sobe ;)
al nece biti stalno izvuceni, najdonja ladica bi se koristila za posteljinu i visak stvari pri zatvaranju kreveta ili pak po potrebi za prespavati sa njima kad su bubani, ili pak ako im netko dodje prespavati.....

a širina 3 otvorena krevata može biti 3x80 ili 3x90!?!

dobro si se pripremila - neka 'gošće' spavaju u ladicama - da nisu baš u istom krevetu :rofl::rofl::rofl::rofl:

Dancica
10.12.2011., 20:42
pa nekako pretpostavljam da je sirina kreveta 90, znaci sva tri zajedno su bas nasa sirina sobe, sto je izvedivo u iznimnim situacijama, nesto teze svakodnevno ;)
a ovo mi se svidja i sa stolom, za pocetak ili kad im trebaju dva, s obzirom da nemam namjeru u ovu sobu gurat nijedan stol :D (samo krevet , ormar i igracke )

BobicaBo
10.12.2011., 21:02
pa nekako pretpostavljam da je sirina kreveta 90, znaci sva tri zajedno su bas nasa sirina sobe, sto je izvedivo u iznimnim situacijama, nesto teze svakodnevno ;)
a ovo mi se svidja i sa stolom, za pocetak ili kad im trebaju dva, s obzirom da nemam namjeru u ovu sobu gurat nijedan stol :D (samo krevet , ormar i igracke )

to sa stolom koji se izvlači iz gornjeg kreveta sam vidjela u nekom salonu - super je - ali je bilo skupoooooooo :(:(

svastamorac
12.12.2011., 15:15
Ovaj "krevet" je prva liga :cerek:
Zna netko nešto više o njemu? Cijena me baš zanima i gdje ga ima za kupiti, pogledati

Dancica
12.12.2011., 15:27
e to bi i mene zanimalo gdje ga mozemo vidjeti i kolika je okvirna cijena?

vidila danas na letku JYSK, krevet sa ladicom na izvlacenje 999kn.....

BobicaBo
12.12.2011., 16:24
Ovaj "krevet" je prva liga :cerek:
Zna netko nešto više o njemu? Cijena me baš zanima i gdje ga ima za kupiti, pogledati

e to bi i mene zanimalo gdje ga mozemo vidjeti i kolika je okvirna cijena?

vidila danas na letku JYSK, krevet sa ladicom na izvlacenje 999kn.....

ja sam to vidjela negdje u solidumu - ali davnoooo i ne znam ni od prilike koji salon?!?! :504::504:

svastamorac
13.12.2011., 22:42
ja sam to vidjela negdje u solidumu - ali davnoooo i ne znam ni od prilike koji salon?!?! :504::504:

Mm kaže da to nije problem za napraviti :ne zna: a meni se čini onaj dio sa stlom sf :confused:

Cijena je sigurno prava sitnica :503:

daca87
14.12.2011., 06:41
ja sam 99% sigurna da sam ga vidjela u lesnini,taj sa krevetima i stolom..ali prije par mjeseci,vjerujem da ga još imaju

aniano
14.12.2011., 07:54

ček da pitam đugla!

jel ovo jos aktualno? dakle Gesäumte Unterkante = podvrnuti rub, dakle nije "ziv, nego je podvrnut, ja bas nisam strucnjak za sivanje pa ne znam bolje objasnit.

svastamorac
15.12.2011., 10:26
ja sam 99% sigurna da sam ga vidjela u lesnini,taj sa krevetima i stolom..ali prije par mjeseci,vjerujem da ga još imaju

Hvala :mig:

Yin&Yang
15.12.2011., 14:59
Kakve madrace vi imate za svoju djecu, sa oprugama ili pjenom, jeftine, skupe? Ne znam ni sama šta da kupim, mislila sam što jeftiniji s obzirom da imam posuđeni krevet, privremeno je rješenje, dimenzije su 80x200, a ja ni sama ne znam kakav ću krevet uzeti trajno svojoj djeci za koju godinu. Vidila sam obični madrac sa oprugama za 300 kn u Emmezeti, ali me opet strah da nije neko smeće.

mandy
15.12.2011., 17:20
mi imamo iz Emezete neki za 300njak kuna, bio je vakumiran.
Kasnije smo imali prezentaciju nekog ultra skupog madraca koji se prilagođava tijelu. Pokazali nam trik, stavili čašu puno kave na madrac i stiskali oko čaše madrac a čaša stoji i dalje.
Na našem madracu na bračnom krevetu čaša se prevrne kad stisneš drugi kraj madraca i puno ljepše nam je spavati na Mihinom :D

LadyMo
16.12.2011., 08:01
Mi kod male u sobi imamo ovaj madrac
http://shop.meblo.hr/p-90-madrac-jogi-real-trade-200x90.aspx (postoji i u 80x200 varijanti http://shop.meblo.hr/p-83-madrac-jogi-real-trade-200x80.aspx)

Nama su svi govorili da nije toliko bitno kakav je madrac dok su još tako mali (a ona ima 27mj). S tim da smo mi išli na varijantu da nećemo uzeti sad baš neki najjeftiniji a ni neki tamo supersonični skupi. Ovo nam je bila čist ok cijena.

Mom mužu je recimo taj madrac katastrofa jer mu je premekan, dok je meni super, i puuunooo bolji od onog koji mi imamo u sobi (ono, par tisuća kuna, ljetna-zimska strana, divan, krasan a budim se s bolovima u leđima, a ovaj od par stotina kuna mi je super udoban za spavanje).

bubaljuba
16.12.2011., 10:38
Što se madraca tiče..da se i ja uključim.
Mi smo svojoj princezi kupili neki jeftini u lesnini cca 300 i nešto kn, i jako smo požalili, uvijek kad sam sjela na krevet osjetila sam svaki "feder", a i ona se žalila na njega s tim da nije imala ni 30 kg, nakon toga smo joj u ikei kupili sultan madarc sa bonel oprugama cca 85 eur (imamo ih i mi) mala je oduševljena bila sa njim, a i mi smo jer prije njih imali smo neki skup za nekoliko tisuća kuna i svako jutor buđenje sa bolovima itd...
Kod malca sad dok smo kupovali krevet odmah smo nabavili i madrac koji je super i mali obožava spavati u svom krevetu.
Zaključak da nas je onaj jeftini na kraju skupo došao.

Plavooka Sanja
16.12.2011., 11:46
mi smo kupili u Ikei, za 60eura, pjena, odličan je, i maloj i nama!
samo što je naša veličina drukčija, jer mala ima krevet 165x75.

Yin&Yang
16.12.2011., 19:41
Hvala svima na odgovorima. Ja bi htjela neki obični madrac, mislila sam sa oprugama jer mi se čini da su oni cijenom povoljniji (nemam kada ići u Ikeu, a moj muž je skeptičan prema vekumiranim madracima). Strah me da kupim neki jeftini da mi se ne bi desilo ovo što govori bubaljuba, a i ne želim da je premekan, jer mrzima kada ležim s njom u krevetu da propadamo jedna prema drugoj. A za skuplji nemam love. A osim toga sam toga sam na mirovanju i ne mogu hodati po dućanima i isprobavati. Moram naći preko neta što želim kupiti i poslati muža da ode po to.

Razmišljala sam o ovome za 600 kn na akciji u Jysku http://minreklame.ipapercms.dk/JYSK/HR/184_16859_3de86cd1523f2044e9a403b70504fddd/ , ali i to mi je malo preskupo, pa se još premišljam.

Lali Puna
16.12.2011., 21:33
jeftin, naravno. oni nius dovoljno teški da bi kvaliteta madraca imala ikakvu ulogu. naravno, isprobajte ga prije, premekan ili pretvrd nema veze s cijenom, naš s oprugama sasvim dovoljno tvrd.
pjenu ne uzimati za djecu nikako, osim ako možete osigurati da se po tom madracu neće nikad popiškiti, povratiti, sliniti ili proliti jer pjena se u principu ne smije močiti. kad se smoči teško se suši pa se u madracu počne stvarati plijesan pa onda dijete udiše (kancerogene) mikotoksine.

klarah
17.12.2011., 00:11
Hvala svima na odgovorima. Ja bi htjela neki obični madrac, mislila sam sa oprugama jer mi se čini da su oni cijenom povoljniji (nemam kada ići u Ikeu, a moj muž je skeptičan prema vekumiranim madracima). Strah me da kupim neki jeftini da mi se ne bi desilo ovo što govori bubaljuba, a i ne želim da je premekan, jer mrzima kada ležim s njom u krevetu da propadamo jedna prema drugoj. A za skuplji nemam love. A osim toga sam toga sam na mirovanju i ne mogu hodati po dućanima i isprobavati. Moram naći preko neta što želim kupiti i poslati muža da ode po to.

Razmišljala sam o ovome za 600 kn na akciji u Jysku http://minreklame.ipapercms.dk/JYSK/HR/184_16859_3de86cd1523f2044e9a403b70504fddd/ , ali i to mi je malo preskupo, pa se još premišljam.

Mi imamo neki iz Yiska, ne znam točan naziv, ali na sniženju 50% bio je 1.200 kn.
S oprugama. I madrac je prepresuper. Jako volim leć na njen krevet...
Mi isto nismo htjeli neki baš jeftin, a ni dat par tisuća kuna. Možda sam mislila kupit i jeftiniji ali kako je ovaj u Yisku bio na 55% zapravo i kako mi se učinio udoban kad sam tamo isprobala, uzeli smo. I oduševljena sam.
Mi smo svojoj curki kupili krevet 90x200, ono kao nek bude pravi krevet za jednu osobu ak ona slučajno ne bude htjela spavat u njemu nego još s nama, da netko od nas može udobno spavati ili za goste...
Fakat preporučam taj naš madrac, mislim da je ona njihova linija koja se zove Plus.
Meni osobno su udobniji madraci s oprugama, kad sam isprobavala, puno se bolje osjećam na oprugama nego na pjeni.

I da, ovo što je Lali rekla o madracu za dijete... Moja upravo prije pol sata isprovraćala se po jastuku i cijelom krevetu, srećom imam nepropusnu plahticu na tom mjestu...

Yin&Yang
17.12.2011., 18:21
Hvala ti na odgovoru, to je pretpostavljam ovaj (ili nešto slično) na letku, što je trenutno 850,00 kn, isto je snižen za duplo, ali to mi je jednostavno trenutno previše love. A ovaj krevet mi je posuđen, i ne znam kakav ću krevet imati za koju godinu, tako da (i da imam) mi je glupo davati previše love. Ma mislim da ću uzeti ovaj za 600 kn. I baš sam razmišljala i o to povraćanju, baš smo ovaj tjedan opet imali crijevnu virozu i naši madraci su skroz ispovraćani, užas.

Mi imamo neki iz Yiska, ne znam točan naziv, ali na sniženju 50% bio je 1.200 kn.
S oprugama. I madrac je prepresuper. Jako volim leć na njen krevet...
Mi isto nismo htjeli neki baš jeftin, a ni dat par tisuća kuna. Možda sam mislila kupit i jeftiniji ali kako je ovaj u Yisku bio na 55% zapravo i kako mi se učinio udoban kad sam tamo isprobala, uzeli smo. I oduševljena sam.
Mi smo svojoj curki kupili krevet 90x200, ono kao nek bude pravi krevet za jednu osobu ak ona slučajno ne bude htjela spavat u njemu nego još s nama, da netko od nas može udobno spavati ili za goste...
Fakat preporučam taj naš madrac, mislim da je ona njihova linija koja se zove Plus.
Meni osobno su udobniji madraci s oprugama, kad sam isprobavala, puno se bolje osjećam na oprugama nego na pjeni.

I da, ovo što je Lali rekla o madracu za dijete... Moja upravo prije pol sata isprovraćala se po jastuku i cijelom krevetu, srećom imam nepropusnu plahticu na tom mjestu...

senjorita mamita
18.12.2011., 15:03
Vidim da tražite krevete na kat pa sam da javim da ja imam ovakav poput ovog na slici, samo kaj nije dolje još jedan krevet nego je prazan prostor za stol!
ak nekog interesira nek mi se javi na pp prodajem vrlo povoljno!

http://www.alples.com/katalog-proizvoda/omladinske-i-djecje-sobe/tempox
http://m.njuskalo.hr/djecje-sobe/alples-krevet-kat-gornji-oglas-1914324

dubino
19.12.2011., 16:29
Kakve madrace vi imate za svoju djecu, sa oprugama ili pjenom, jeftine, skupe? Ne znam ni sama šta da kupim, mislila sam što jeftiniji s obzirom da imam posuđeni krevet, privremeno je rješenje, dimenzije su 80x200, a ja ni sama ne znam kakav ću krevet uzeti trajno svojoj djeci za koju godinu. Vidila sam obični madrac sa oprugama za 300 kn u Emmezeti, ali me opet strah da nije neko smeće.

Na jednom krevetu za povremeno spavanje imamo madrac od 300 kn, i svaka opruga se na njemu osjeti.
Mi smo zadovoljni s Perfekta dreams madracima, od povoljnijih modela je model Mistral, mislim da je cijena 90x200 oko 450 kn za gotovinu, a sad oko Božića će sigurno biti još nekih 10% sniženje. Imaju besplatnu dostavu (bar u Zg).
Madrac je uredno napravljen, ne osjećaju se opruge, visina cca 15 cm, i povoljan.

Lali Puna
19.12.2011., 23:39
I baš sam razmišljala i o to povraćanju, baš smo ovaj tjedan opet imali crijevnu virozu i naši madraci su skroz ispovraćani, užas.

ma zato treba uzet nešto što je najjeftinije, a prihvatljivo (da nije baš neudobno) pa zamijeniti za par godina

daca87
20.12.2011., 07:23
jel netko prodaje neku lijepu bijelu komodu da je dovoljno duboka? sada da nam služi za robu a kasnije da mogu na nju staviti onu podlogu za prematanje..

kaj nigdje ne postoji neka tema za prodaju namještaja?

Gledam u emmezeti wtp podloge za prematanje 200kn prije je bilo prekrasnih u intersparu na wtp,mickey...i sl i bile su puno veće i ljepše,jel se još mogu naći negdje takve, i nisu bile onako pravokutne nego veće i kvadrastije/kockastije:eek: omg sad sam svašta nešta napisala nadam se da razumijete na kakve sam mislila

BobicaBo
28.12.2011., 11:14
jel netko prodaje neku lijepu bijelu komodu da je dovoljno duboka? sada da nam služi za robu a kasnije da mogu na nju staviti onu podlogu za prematanje..

kaj nigdje ne postoji neka tema za prodaju namještaja?

Gledam u emmezeti wtp podloge za prematanje 200kn prije je bilo prekrasnih u intersparu na wtp,mickey...i sl i bile su puno veće i ljepše,jel se još mogu naći negdje takve, i nisu bile onako pravokutne nego veće i kvadrastije/kockastije:eek: omg sad sam svašta nešta napisala nadam se da razumijete na kakve sam mislila

bila je super komoda u Lidlu - :misli: ali ne znam ima li je još!?

veliku podlogu - kockastiju od svakodnevnih je imala Kika - mi smo je imali za Biđej! mrvičak je skuplja ali je fakat super velika! :)

ja mislim da se ova daska ispod gornjeg kreveta izvlači i bude pisaći stol?!

http://www.zana-stil.hr/images/colombini-1.jpg

i čak mislim da je to taj salon namještaja di sam vidjela taj sistem! samo su bile druge boje! u Solidumu!
http://www.zana-stil.hr/djecje-sobe.php

ova me podsjeća na reklamu za coca-colu jamislim -ono kad se otvaraju kreveti ko stepenice - hihih
taman fali još jedan pa kad se skotrlja da ih sve skupi do dolje - LOL

http://www.digsdigs.com/photos/archimede-kids-bedroom-554x410.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167233_100786296664097_100001981801630_4259_578162 6_n.jpg

evo gaaaaaaaaa radni stol iz kreveta
ou jeaaaaaaaa

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166589_100787669997293_100001981801630_4295_713069 7_n.jpg

Dancica
28.12.2011., 12:51
Bas si se uzivila ;)
svidja mi se ova zadnja....
premda mi jos nisu sasvim sjele ove opcije sa krevetom na izvlacenje, nekako mi u ovim sarenim bojama postaju simpa :)

blond lady
28.12.2011., 13:00
jel netko oslikavo dj. sobu..npr. jedan zid sa nekim dj. likovima, nemogu sada da nađem temu

tina
28.12.2011., 13:46
jel netko oslikavo dj. sobu..npr. jedan zid sa nekim dj. likovima, nemogu sada da nađem temu

evo je (http://www.forum.hr/showthread.php?t=124819) :top:

BobicaBo
28.12.2011., 14:13
Bas si se uzivila ;)
svidja mi se ova zadnja....
premda mi jos nisu sasvim sjele ove opcije sa krevetom na izvlacenje, nekako mi u ovim sarenim bojama postaju simpa :)

meni se jako jako sviđa radni stol na izvlačenje :cerek: a ispod ne mora biti krevet nego neki ormarić ili police/ladice

tinkaa
28.12.2011., 18:10
Ako nekome treba novi IKEA baldahin za krevetić imam jedan viška, novi, nekorišteni u original pakiranju. Radi se o ovom (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20130878/) :)

lizianthus
28.12.2011., 21:25
Ako nekome treba nova IKEA ogradica za krevetić imam jednu viška, nova, nekorištena u original pakiranju.
(tinka, lijepo si to sročila pa sam te kopirala :) )

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30113939/

pljucpljuc
30.12.2011., 18:26
Foteljica za guzičke +1g.....kakvu imate, gdje je kupljena, koliko krznenih, kakva vam je?

Gledala sam one neke u ikeinom katalogu, vidjela sam neku ružnjikavu kockastu u intersparu za 70kn....ove iz ikee su mi lijepe, čine se zgodne, ali ako ima nešto slično i u rh za kupit(po sličnoj cijeni, naravno:D), da baš ne moram organizirat dostavu iz ikee

tina
31.12.2011., 13:18
Foteljica za guzičke +1g.....kakvu imate, gdje je kupljena, koliko krznenih, kakva vam je?

Gledala sam one neke u ikeinom katalogu, vidjela sam neku ružnjikavu kockastu u intersparu za 70kn....ove iz ikee su mi lijepe, čine se zgodne, ali ako ima nešto slično i u rh za kupit(po sličnoj cijeni, naravno:D), da baš ne moram organizirat dostavu iz ikee

mi imamo tu kockastu iz interspara i super je. za njeno divljanje, skakanje i bacakanje mora biti spuzvasta, a iskreno ja sam bas trazila takvu kockastu jer sam slicnu imala ko mala pa me valjda uhvatila nostalgija... imamo je tek par mjeseci tako da ti ne mogu jos reci koliko je izdrzljiva

the redCat
31.12.2011., 13:32
Zna možda netko kakve su cijene u ovom salonu? Mi smo u Ri pa nam nije baš blizu a ovaj KREVET (http://www.salon-ida.hr/krevet_ispod_kreveta.html)mi se čini da je baš ono što tražimo :) Ali na slikama obično sve dobro izgleda...

BobicaBo
31.12.2011., 17:08
Zna možda netko kakve su cijene u ovom salonu? Mi smo u Ri pa nam nije baš blizu a ovaj KREVET (http://www.salon-ida.hr/krevet_ispod_kreveta.html)mi se čini da je baš ono što tražimo :) Ali na slikama obično sve dobro izgleda...

nemam pojma ali oooobožavam tvoj potpis!!! stalno ga spominjem kad mi netko 'predloži' da operem dudu! :kava:

Dancica
02.01.2012., 21:45
sa prvim sam sterilizirala do treceg mjeseca drugog djeteta a onda sam sterilizator proslijedila frendovima :D

nego eto, od djecje sobe nazalost jos nista, sve se razmisljamo da zatvorimo balkon, svoj krevet preselimo na "balkon" i onda njima uredimo ostatak sobe.... krevetima na kat i strunjacom ispod (neki dan me MM pitao kad mislim izbacit strunjacu iz kuce, pa sam joj brzo smislila namjenu - potpis : vjecni hrcak :))
sad me ceka kreditna investicija :504:

lunica26
04.01.2012., 09:52
:w:

Evo i mene iz kluba čarobnjaka sa "puuuno" prostora:lol:

Čitam vas,i pohvatala sam sve bitne podatke.Police za slikovnice su mi bile osvježenje dana.

E sad naša storija.Od jednosobnog stančeka od 32 kvadrata išli mi delati dvosobni.Sve porušli,pregradili,smanjili,proširili i dobili voljenu spavaću sobu.

No kak šefica raste,tak zauzima svoj teritorij po ionako malom dnevnom b. pa smo tatek i ja odlučili se prehiti u dnevni,a njoj dati sobicu.

Za ideju je kriva Ikea:lol:...kupili smo joj Mamut stol i stolicu i skužili da nemamo kam s njim,i da bi onda morali maknuti foteljicu i kut za slikovnice,a to ne prolazi ni kod mame ni kod bebe.

E sad...nisam planirala je micati iz kinbača,ali opasno skače preko te ograde,pa kad sam vidjela dimenzije Krriter kreveta svašta mi je počelo padati na pamet...
Jel ima uopće kod nas kreveta za djecu tak malih dimenzija...malo smo bauljali po tim našim dućanima,ali sve je veeeliko.

Bobica kakav ti to krevet imaš...daš linkić...

I dal da uzimam joj neke police za igračke...

BobicaBo
04.01.2012., 14:24
prvo mi idu na živce svi proizvođači skupa koji nisu smislili napraviti manji kinderbet od 120cm?!?!?
moja kćer ima 2 godine i ima 100cm - odavnbo je izašla iz kinderbeta!?!? osim za odlaganje veša - čemu služi kinderbet od 120cm?!?! ima nas sa malim stanovima kojima bi pasalo 100cm jer onih 20 baš nikako ne možemo natući
čak su i putni kimbeti veliki??? ono jel to samo meni nelogično?!?!?
:ne zna:

i sad bi mi djecu prebacili u krevetac a ono bam - 180?!?!? kaj će im 180?!?!? grrrrrrrrrrrr
ok ima ikea 160 i 170 - ali eto mi bi još manji
i sad ima IKEA samo jedan koliko kužim koji se razvlači - MINNEN i nije toliko bitno razvlačenje nego skupljanje jer ima nas koji želimo krevetac nagurati u sobicu!

evo minena - crni i bijeli!
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S99827959/#/S99827959

lunica - mi imamo TROFAST ali njega više ne vidim u prodaji
valjda su ih povukli jer su škripili - LOL

Dancica
04.01.2012., 14:41
ja imam jedan kindebet od 135cm i taj mi je super jos uvijek za starijeg.

a to sam i ja stoput pomislila kako je glupo, ili kolijevka ili veliki kinderbet?

a za mladjeg bi mi sad trebao krevet koji je npr 135dugacak ali da je barem 90cm sirok a to nema sanse da nadjem igdje osim da dam stolaru da mi radi po mjeri....

Annie Lou
04.01.2012., 23:24
Mi konačno naručili 2x bijeli KRITTER :cerek:
Jedva čekam da im počnemo uređivat sobicu :cerek:
Već imam viziju u glavi, samo mi fali brdo para :zubo:

BobicaBo
05.01.2012., 08:11
ja imam jedan kindebet od 135cm i taj mi je super jos uvijek za starijeg.

a to sam i ja stoput pomislila kako je glupo, ili kolijevka ili veliki kinderbet?

a za mladjeg bi mi sad trebao krevet koji je npr 135dugacak ali da je barem 90cm sirok a to nema sanse da nadjem igdje osim da dam stolaru da mi radi po mjeri....

i mi smo imali vleiki kinderbet pa smo se pravili pametni i izbacili ga jer velikoj curi treba krevet prije nego dođe mala beba - ono kao neka pedagogija i tak to

a taj vleiki kinderbet se čak mogao spustiti na dolje nisko podnicu i skinuti jednu stranicu pa je izgledao kao mali krevetac sa visokim ogradama :cerek:

za Bljacu smo imali i koljevku 60x90 - i koliko bi stao po dužini - širina je problem - ipak je 60 nekak malo - mislim nije mi jasno kak je 60 usko a 70 nije - a samo 10cm je razlika - ali baš se kuži razlika- malom čovi je 10cm puno! :)

daca87
09.01.2012., 15:06
Jel bi netko stavio slikice onog kompleta posteljine za kinderbet iz lidla, izgledaju mi svi jako lijepo pa da vidim "uživo" kako izgleda..

BobicaBo
23.01.2012., 10:52
bili smo u Harvey Norman - vidjela sam onaj krevet na izvlačenje do besvjesti - LOL
znači jedan krevet je na cca 150cm - drugi se izvlači ful je sa drvenim stranicama kod glave i nogu - recimo na visini 70cm?!?!
i taj na izvlačenje ima ladicu za naddokupiti - koja je na podu - može u nju madrac ili odjeća i igračke!
lijepo izgleda , djeca ne mogu sama izvući, moraju jači ljudi vući! :cerek:

ne sjećam se cijene :bonk:

ali mi se još više svidio krevet na kat - u L postavki - 2900kn (kreveti i podnice bez madraca
pokušaću objasniti - znači jedan krevet je dolje - drugi se na njega veže ali okomito - tj u L - znači da gornje dijete nije skroz iznad donjega - nego iznad njegovih nogu npr. a gornjem djetetu je pod nogama npr buraz a pod glavom polica sa knjigama - koja ujedno glumi i noge tom gornjem krevetu!

ima dosta mjesta za igru još ispod! i police za slikovnice su super ideja!

undercover
23.01.2012., 16:30
puno ideja za djecje sobe: http://www.stellaandhenry.com/search/label/kid%20bedrooms

kako sami napraviti djecju kuhinjicu od nekog starog namjestaja: http://pinterest.com/ohdeedoh/diy-play-kitchens/

to ce mi uskoro trebat :zubo:

kako od Ikeinog Lack stolica napraviti pokretni kuhinjski otok, zgodno za decke: http://media-cdn.pinterest.com/upload/109634572148506460_sbhsbsOZ_c.jpg , vise o tome: http://www.augusthimmel.blogspot.com/2011/02/diy-kinderkuche-lack-cuisine.html

mandy
24.01.2012., 07:48
undercover ovo je odlična ideja, mislim da ću ovo dati MM da izradi :

mammamia
25.01.2012., 09:02
Cure ,
jel ima koja od vas za prodati, novo ili rabljeno (očuvano) iz Mamut kolekcije:
-2x stolac s naslonom
-okrugli stol
-2x polica "kvačica"
-fotelja "jaje"

Ako tko ima, ponude molim na pp.

BobicaBo
25.01.2012., 12:08
puno ideja za djecje sobe:

suuuuuuuuuuuper linkovi
tenkju

ja već dva dana hodam oko lack stolića doma i šnjofam ga! :D

Annie Lou
25.01.2012., 23:25
Pitanjce za vas koji imate stol i stolice sa naslonom iz MAMMUT serije; koliko su teški/stabilni? Da li se lako "prevrnu"?
Strah me da nisu prelagani (2.2 kg?), pa da će klincima bježat, da će ih lako prevrnut ili past s njih?

BobicaBo
26.01.2012., 07:06
Pitanjce za vas koji imate stol i stolice sa naslonom iz MAMMUT serije; koliko su teški/stabilni? Da li se lako "prevrnu"?
Strah me da nisu prelagani (2.2 kg?), pa da će klincima bježat, da će ih lako prevrnut ili past s njih?

aj sad Dancica opet uzmi mikrofon i objasni ženi! :mig:

Annie - Dančica ih ima i voli i kako se ko pojavi sa istim tim pitanjem ona dođe i pojasni - :cerek:

Dancica
26.01.2012., 19:43
jel me netko trazio? :D

mandy
27.01.2012., 11:16
i ja sam već naučila da su mamut stolice čvrste i ne prevrću se :)

Boba kad ćeš opet u Ikeu?

BobicaBo
27.01.2012., 13:47
i ja sam već naučila da su mamut stolice čvrste i ne prevrću se :)

Boba kad ćeš opet u Ikeu?

nemam pojma - još par dana pa nam ističe vinjeta :(

Annie Lou
28.01.2012., 16:23
Pardon, uvijek pokušavam pročitat čim više temu da ne ponavljam pitanje,
ali ponekad je to malo teže uz malog frajera koji nije oduševljen kada je mama za kompom :D
Vidjela sam da je netko pisao da i mi veliki možemo sjediti na njima (da su čvrste)
samo me još zanimalo što se težine tiće, tj. koliko su stabilne, jer sam gledala kako se penje na stolac,
padne i sa ovih čvrstih, teških, a kako neće onda sa "običnog" stolčića.
Malo me ždere što ih ipak ne mogu prvo vidjet sama uživo.

cicibela3
28.01.2012., 23:16
jel ovo prava tema??? da vas pitam
jel tko crtao po zidovima? kak to ide??? kojim bojama?

BobicaBo
29.01.2012., 14:05
Pardon, uvijek pokušavam pročitat čim više temu da ne ponavljam pitanje,
ali ponekad je to malo teže uz malog frajera koji nije oduševljen kada je mama za kompom :D
Vidjela sam da je netko pisao da i mi veliki možemo sjediti na njima (da su čvrste)
samo me još zanimalo što se težine tiće, tj. koliko su stabilne, jer sam gledala kako se penje na stolac,
padne i sa ovih čvrstih, teških, a kako neće onda sa "običnog" stolčića.
Malo me ždere što ih ipak ne mogu prvo vidjet sama uživo.

niš ne brigaj - smao pitaj - pa ćemo uvijek naći nekoga tko zna

ja sam tu skoro pa dežurna pa nemam pojma koliko su stabilne - ja mislim da je to individualno!
ali nije to ni visoko ako klinjo padne sa stolca :D a ako pak potegne stolac na sebe - ovi su ti super - nema oštrih rubova i nisu teški :D

jel ovo prava tema??? da vas pitam
jel tko crtao po zidovima? kak to ide??? kojim bojama?

crtala je moja kćer! znači uzela flomaster, skinula poklopac i crtala! uglavnom rozom ali možeš ti i nekom drugom bojom!

ne kužim pitanje :ne zna:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

cicibela3
29.01.2012., 14:42
crtala je moja kćer! znači uzela flomaster, skinula poklopac i crtala! uglavnom rozom ali možeš ti i nekom drugom bojom!

ne kužim pitanje :ne zna:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

trebam nacrtati veeeliko drvo! neću flomićima:lol:

mandy
29.01.2012., 19:12
tempere su dobre za crtanje po zidovima ili kupi one pigmente (za zidove) u malim bočicama pa mješaj sa bijelom bojom dok ne dobiješ željenu nijansu.

benjamin10
29.01.2012., 19:37
mi smo crtali temperama i ispalo je genijelnooooooooooo, precrtano indigom na zid, obrubljeno crnom bojom i obojano....također napravljena bordura na isti način od leptirića....
a sad mene zanimaju vaša mišljenja, imam sina godinu i pol i malu curku od 3 mj. kako urediti sobu što se tiče kreveta? na kat? ili bolje nekaj drugo....sviđa nam se onaj
iz jysk-a donji je širi a gornji uži?!

cicibela3
29.01.2012., 22:03
hvala curke :)
definitivno ne mogu temperama, bit će to veeliiko bijelo drvo.
znači, običan bijeli kreč:ne zna:
frendica me ubija u pojam da to radim akrilnim bojama da neću uspjet krečom. nisam nikad ni vidjela akrilne boje, a ne radila s njima:confused:

Xen@
30.01.2012., 06:36
Mi konačno naručili 2x bijeli KRITTER :cerek:
Jedva čekam da im počnemo uređivat sobicu :cerek:
Već imam viziju u glavi, samo mi fali brdo para :zubo:

jesi uzela krevete? kakvi su ti? jesi zadovoljna? i mi tj. ja :cerek:planiram uzet iste pa me baš zanima jesi zadovoljna?

BobicaBo
30.01.2012., 06:57
trebam nacrtati veeeliko drvo! neću flomićima:lol:

hihihih
http://yoursmiles.org/ssmile/fun/s0205.gif

tempere su dobre za crtanje po zidovima ili kupi one pigmente (za zidove) u malim bočicama pa mješaj sa bijelom bojom dok ne dobiješ željenu nijansu.

potpis - ovo je najjeftinije i najjednostavnije
nikakva tempera ni akrili - jer su preskupi a kad ide na zid onda kreč i udri :kava:

mi smo crtali temperama i ispalo je genijelnooooooooooo, precrtano indigom na zid, obrubljeno crnom bojom i obojano....također napravljena bordura na isti način od leptirića....

e ovo je super - crni obrub, ma koliko se činilo ono kajćemito uvjek daje slikama uredan look i ističe crtež!

LISA1
30.01.2012., 07:48
vidim da se priča o temperama i bojanju zidova....ja sam u stubištu crtala sa slijedećim bojama....i super..super ..super se drži...evo 4godine ima i kao da je jučer obojano.

http://www.fokus.hr/catalog.php?a=v&order=gbn&g=9.2.1.&b=&n=&orderType=&orderDirection=&start=1

šifra 300401 ne radi mi nikako link... uglavnom tako lijepo ostaju na zidu.... e da i još su mi se super pokazale od marke giotto ...inače taj giotto nema šta nema..

cicibela3
30.01.2012., 11:58
ajmeee..da i mislim di prvo kak nacrtat drvo????
ima tu piši-briši:confused:??? kontam da će se vidjet olovka ispod bijelog kreča :misli:
šta se radi s indigom????

BobicaBo
30.01.2012., 12:52
ajmeee..da i mislim di prvo kak nacrtat drvo????
ima tu piši-briši:confused:??? kontam da će se vidjet olovka ispod bijelog kreča :misli:
šta se radi s indigom????

olovkom crtaš rubove
rubove poslje i tako radiš crnom bojom - nekim kistom?!? ne?!? ili da!
ko zna šta ti sad smišljaš!?!?
kakve boje ti je uopće zid kad planiraš bijelo drvo???

olovka se sa zida lako briše gumicom - onda pazi da do te crte ide kreč a ne preko nje ako se bojiš!

indigo ljudi koriste kao kopirno sredstvo - printaš sliku, pa staviš indigo i onda preko te slike crtaš olovkom a indigo papir ostavlja crtu na zidu!
to je nešto što se koristilo dok još nisu izumljeni fotokopirni strojevi, daaavno prije nego si ti išla u školicu - :bicedobro:

nikako ne mogu pronaći onu sliku iz Ikee - kad je karniša pričvršćena na policu iznad prozora - jednostavno ću morati ići tamo i slikati taj prozor

ali našla sam nešto slično! totalno mi je slatko. konzole /nosači od police služe i kao nosači za karnišu! ovdje je to toy verzija ali sigurno se može i na domaćinstvo primjeniti
http://images56.fotki.com/v371/photos/2/1663032/10146113/dollbed-vi.jpg

cicibela3
30.01.2012., 15:34
olovkom crtaš rubove
rubove poslje i tako radiš crnom bojom - nekim kistom?!? ne?!? ili da!
ko zna šta ti sad smišljaš!?!?
kakve boje ti je uopće zid kad planiraš bijelo drvo???

indigo ljudi koriste kao kopirno sredstvo - printaš sliku, pa staviš indigo i onda preko te slike crtaš olovkom a indigo papir ostavlja crtu na zidu!
to je nešto što se koristilo dok još nisu izumljeni fotokopirni strojevi, daaavno prije nego si ti išla u školicu - :bicedobro:

drvo je od poda do stropa, zato i pitam jel funkcionira tehnika piši briši:nezna:
mislim da možda ipak ne želim crni rub :misli:
zidovi su neki golublji :zubo:
i na drvo ću okačiti hengsesel:lol: iliti onu ljulju što te priupitah već za nju:mig:.

BobicaBo
30.01.2012., 15:36
ajmeeee...kak da isprintam drvo od 2.5m visine i grane od cca metra?
zato i pitam jel funkcionira tehnika piši briši:rofl:????

zidovi neki golublji :zubo
i na drvo ću okačiti hengsesel:lol: iliti onu ljulju što te priupitah već za nju:mig:.

pa donesi drvo iz dvorišta , precrtaj i vrati ga nazad! :raspa:

netko je već pisao da je koristio projektor da uveliča malu sličicu za potrebe velikog zida ako ti to pomaže!
a sigurna sam da drvo nije tako teško za nacrtati odoka!
:mig:

cicibela3
30.01.2012., 15:39
nikako ne mogu pronaći onu sliku iz Ikee - kad je karniša pričvršćena na policu iznad prozora - jednostavno ću morati ići tamo i slikati taj prozor

ali našla sam nešto slično! totalno mi je slatko. konzole /nosači od police služe i kao nosači za karnišu! ovdje je to toy verzija ali sigurno se može i na domaćinstvo primjeniti

ovo mi je totalna fora:top:!!!
a šta bi ti s tim? imaš ajdiju:)??

[QUOTE=BobicaBo;37867707]pa donesi drvo iz dvorišta , precrtaj i vrati ga nazad! :raspa:

netko je već pisao da je koristio projektor da uveliča malu sličicu za potrebe velikog zida ako ti to pomaže!
a sigurna sam da drvo nije tako teško za nacrtati odoka!
:mig:

možda da zalijepim to iz dvorišta:lol:,. pričvrstim spagama:D

i meni se ne čini teško, nego znaš kad nešt bude gotovo, pa se onda udaljiš i gledaš , gledaš i kontaš...možda je ona grana trebala ići niže, ona druga je trebala biti duža, ona je trebala biti bliže gornjoj...bal bal bla,

BobicaBo
30.01.2012., 15:45
ovo mi je totalna fora:top:!!!
a šta bi ti s tim? imaš ajdiju:)??

ma meni se jako svidjela neka polica na koju je bila navrnuta karniša - za razliku od moje mame kojoj su karniše rasle iz stropa - ja bi svoje spustila i tako iskoristila mjesto iznad prozora za još jednu policu za još neku pizdariju na njoj - LOL

a ovo je najbliže tom opisu
ima policu za stvari i karnišu za zavjesu-
samo je ženska na policu stavila bebu a na karnišu vješalice - :D

možda da zalijepim to iz dvorišta:lol:,. pričvrstim spagama:D

i meni se ne čini teško, nego znaš kad nešt bude gotovo, pa se onda udaljiš i gledaš , gledaš i kontaš...možda je ona grana trebala ići niže, ona druga je trebala biti duža, ona je trebala biti bliže gornjoj...bal bal bla,

ma obična olovka se lako briđe običnom gumicom sa zida!
:mudri:

cicibela3
30.01.2012., 16:28
suuuper fora!, jako mi se sviđa :top:, ajde pravi, pa fotkaj :)
čim dobijem hengesesel, bacam se na crtanje. moram vidjet visilicu u živo, da ne sahebem veličinu drveta. a do tada, svi savjeti su dobrodošli:)

BobicaBo
30.01.2012., 20:02
čim dobijem hengesesel, bacam se na crtanje. moram vidjet visilicu u živo, da ne sahebem veličinu drveta. a do tada, svi savjeti su dobrodošli:)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=252277

Dancica
30.01.2012., 20:14
Bobica , jesi farbala zid sa onom bojom za plocu? moja ploca nikada nije cista i klinci uzivaju crtati po njoj (a i mama) ;) al je zid oko ploce totalna koma....

BobicaBo
30.01.2012., 20:18
Bobica , jesi farbala zid sa onom bojom za plocu? moja ploca nikada nije cista i klinci uzivaju crtati po njoj (a i mama) ;) al je zid oko ploce totalna koma....

:brukica:
nisam još!

glavno da sma je kupila
i sram me bilo, glavno da pizzz na mm kad mi ne stavi policu na zid po mjesec dana! :rospija:

cicibela3
30.01.2012., 22:28
eeee, hoću i ja znat!!!!
to je boja i prefarba se zid i bude kao ploča, piši briši???
koliko love i gdje se kupi?

cicibela3
30.01.2012., 22:29
http://www.forum.hr/showthread.php?t=252277

hvala booo:cerek: :s
samo neka mrtva tema:rolleyes:

BobicaBo
31.01.2012., 06:58
hvala booo:cerek: :s
samo neka mrtva tema:rolleyes:

probudi ih! :503: :503:

BobicaBo
31.01.2012., 07:16
eeee, hoću i ja znat!!!!
to je boja i prefarba se zid i bude kao ploča, piši briši???
koliko love i gdje se kupi?

nije piši briši - onaj whiteborad ako si mislila
nego ploča - starinjska - blackboard - što se piše kredama!!

pošto planiramo veliko uređivanje i ikrečenje na proljeće, mogla bi ja sad lijepo uništiti zidove sa tim sr...
a Dancica?? kaj veliš??

a šta si ono pričala koliko se to sušilo?? malo sam u gužvi sa vremenom. sad kad si me podsjetila da je imam - želim je odmah jučer imati na zidu!
naime ova hladnoća mi ne dozvoljava ni odvesti dijete u ZOO majkujoj! i sad je imam tu doma na vratu - pa ako me nema koji sat ili dva ne zovite policiju - valjda sma živa ali u službi njenog visočanstva kćeri!
:504::504::504:

BobicaBo
31.01.2012., 07:36
ok ne treba mi ploča, mala je našla mjesto sa boka police za knjige i crta :504:

Dancica
31.01.2012., 07:37
ploca je fakat super, jos sam nasla u narodnim novinama neke male krede (bijele i u boji) koje su dosta kompaktne, pa nakon crtanja nemaju oboje ruke pune krede, vise su kao bojice ;) (a tih 20kreda je 7,6kn :D )
ALI, ovo ti moram napomenuti kad sam se vec opekla na tu temu - ofarbaj do poda ili se pomiri da ce ti taj komadic zida ispod ploce izgledat katastrofalno, ali i opcenito da ce im pobjeci van ploce, pogotovo kad crtaju zajedno pa je to tuca za plocu (a ploca je veca od njih i sirine dovoljne da oboje crtaju bez suzdrzavanja).
(al to sve ovisi kako ces se i ponasati prema toj igri, ja je perem sa mokrom spuzvicom jednom dnevno da uspijem oprati sve te boje sa nje, pa onda zna procuriti ispod ploce po zidu, a i klinci kad brisu znaju pobrisati i malo zida.... a ploca kad je brises ostavlja crno na spuzvici)

Farbaj danas! susi se u roku 24sata, a uz ove temperature koje najavljuju do kraja tjedna sigurno ce biti iskoristena do maksimuma ;) (povuci jedan sloj jutros, popodne ce biti uzbudjene cekajuci plocu, jos jedan povuces veceras i sutra kad se vrati iz vrtica vec cete moci crtati :cerek: )

hay
31.01.2012., 08:41

koja je to točno boja?
di se kupi?

Dancica
31.01.2012., 10:07
hobby na vukovarskoj. Jedna limenka je 49kn a meni je bila dovoljna za 4dobra sloja povrsine 120cm*100cm ;)

aniano
31.01.2012., 11:17

vidi ovo:
http://www.nurserymuralsandmore.com/2009/09/painting-a-tree-mural-is-easier-than-you-think.html

aniano
31.01.2012., 11:17
imam i jedan link na njemackom ali bez slika...ako zatreba

pahuljica.666
31.01.2012., 13:13
cure bok,

trenutno smo u fazi opremanja kutka za naše malo čudo pa smo naletjeli na ovaj krevetić: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=207248

ima li ga itko?
ono što me zanima je:
ova stranica što se miče, može se samo skroz maknuti ili se može i spustiti?

na svim slikama je samo skroz maknuta pa sam zbunjena :ne zna:

hvala unaprijed

rossi79
31.01.2012., 13:17
cure bok,

trenutno smo u fazi opremanja kutka za naše malo čudo pa smo naletjeli na ovaj krevetić: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=207248

ima li ga itko?
ono što me zanima je:
ova stranica što se miče, može se samo skroz maknuti ili se može i spustiti?

na svim slikama je samo skroz maknuta pa sam zbunjena :ne zna:

hvala unaprijed

pogledaj ovdje... piše da se može spustiti.
http://www.lip-poljcane.si/spletna-trgovina/otroske-postelje/julia-vecfunkcijska-posteljica.php

pahuljica.666
31.01.2012., 13:24
pogledaj ovdje... piše da se može spustiti.
http://www.lip-poljcane.si/spletna-trgovina/otroske-postelje/julia-vecfunkcijska-posteljica.php

pročitala sam to.
piše da se može skroz spustiti ispod podnice, ali mene zanima da li se može djelomice spustiti?
ili ne kužim slovenski :mig:

rossi79
31.01.2012., 13:28
pročitala sam to.
piše da se može skroz spustiti ispod podnice, ali mene zanima da li se može djelomice spustiti?
ili ne kužim slovenski :mig:

pa nazovi ih. imaš broj u gornjem desnom kutu. informacije daju do 15h.
ali čitala sam negdje da može. to im je noviji proizvod.

pahuljica.666
31.01.2012., 13:32
pa nazovi ih. imaš broj u gornjem desnom kutu. informacije daju do 15h.
ali čitala sam negdje da može. to im je noviji proizvod.

ma našla sam sad na forumu da je jedna forumašica napisala da može :D

Cure kojima je Slo blizu- u baby centru je trenutno sniženje na krevetiću Julija (sa 160,90 na 144,99E). S povratom DDVa izađe oko 900kn što mislim da je super cijena za tu kvalitetu.
Mi smo uzeli taj (naravno prije sniženja) i stvarno mi se čini super- podnicu možete postaviti na 5 visina, a bočnu stranicu spustit malo ili pak skroz pod krevet što se meni čini jako zgodno jer planiram krevetić držati priljubljen uz bračni. Time si mislim skratiti muke dizanja radi noćnog dojenja i provjeravanja je li sve ok i sl. To će biti kao da svi zajedno spavamo, samo što dijete ipak ima svoj poseban prostor:mig:

al svejedno ću ih morati zvati da vidim imaju li ga na skladištu :)
hvala puno svejedno :mig:

cicibela3
31.01.2012., 13:35
hvala aniano:)

ovo s kućicom na drvetu mi je vrlo simpatično
http://www.nurserymuralsandmore.com/wp-content/uploads/2009/08/tree-branch-shelves-from-PBKIDS.jpg

LISA1
01.02.2012., 07:31
Bobice ovo sa indigon.... otkrila si mi Amerikuuuuu..ja to nisam znala ..... a ostanu li mrlje od indiga?

rossi79
01.02.2012., 07:32
ja bih htjela djetetu oslikati sobu, naravno ne ja nego netko tko to zna... uglavnom s likovima iz crtića. zna li netko nekog u zagrebu tko to dobro, brzo i relativno jeftino radi???

Alinamera
01.02.2012., 08:35
ja bih htjela djetetu oslikati sobu, naravno ne ja nego netko tko to zna... uglavnom s likovima iz crtića. zna li netko nekog u zagrebu tko to dobro, brzo i relativno jeftino radi???

Evo ja sam baš neki dan naletila na ovo http://www.zvijezdajerodjena.com/WALL_DEKOR/cat363961_628467.aspx

Pa probaj s njima ak ti nije skupo, a što se tiče kvalitete, zbilja ne znam kakvi su. I ja ću tako nešto trebati u budućnosti, sada još ne, pa ako nađeš još koga, javi..

mandy
01.02.2012., 11:28
Bilo je na ovoj temi mislim ljudi koji su se oglašavali za oslikavanje zidova
http://www.home-art.com.hr/Cijene.html
http://www.3dstudio.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_1.tpl&product_id=170&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=30

a evo i teme Oslikavanje dječje sobe (http://forum.hr/showthread.php?t=124819&highlight=oslikavanje)

BobicaBo
02.02.2012., 11:14
poglejte doll house
ikea expedit košta 19,99€ ako se dobro sjećam (nisam već mjesec dana bila u Ikei - kriza me lovi :mig: )

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/421743_10150502656443204_290114443203_8623351_7815 68257_n.jpg

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20135300/

oooo da! 19,99 bijeli a 29,99 crni i smeđi :mig:

mm misli da mala želi za rođendan kućicu za lutkice - i ni manje ni više nego Le Toy Van - 900kuniča u Algoritmu
skužio je da to ona jako želi jer se u Algoritmu stalno igra sa tom kućicom?!?
osim kaj nemam mjesta za to , cijena mi je tooooooooo much još si mislim da je dijete od 3 godine ipak premalo za te sitne dijelove! kućica je velika- ali je namještaj mini!
pa mala si ne zna ni svoju majicu obući a di bi još Le Toy ekipu oblačila??
:misli:

ili sam u krivu???

HacijendaST
02.02.2012., 19:22
Mi smo kćeri (11 g.) kupili sobu u Lesnine.Bijela s malo crnih detalja.Postelja=120 cm (širine),veliki crtači stol i ormar s kliznim vratima i ogledalom.Nabavili smo i madrac od memorijske pjene.

BobicaBo
04.02.2012., 13:32
Bobice ovo sa indigon.... otkrila si mi Amerikuuuuu..ja to nisam znala ..... a ostanu li mrlje od indiga?

nemam pojma - nisam se nikad koristila time
ja prekrasno crtam i ne treba mi indigo :raspa:

LISA1
04.02.2012., 13:34
nemam pojma - nisam se nikad koristila time
ja prekrasno crtam i ne treba mi indigo :raspa:

hvalite me usta moja kad nitko neće:rofl::rofl: eto već kad se hvališ doći ćeš malo do mene da ja ne iskušavam indigo:D

cicibela3
05.02.2012., 16:36
mm misli da mala želi za rođendan kućicu za lutkice - i ni manje ni više nego Le Toy Van - 900kuniča u Algoritmu
skužio je da to ona jako želi jer se u Algoritmu stalno igra sa tom kućicom?!?
osim kaj nemam mjesta za to , cijena mi je tooooooooo much još si mislim da je dijete od 3 godine ipak premalo za te sitne dijelove! kućica je velika- ali je namještaj mini!
pa mala si ne zna ni svoju majicu obući a di bi još Le Toy ekipu oblačila??
:misli:

ili sam u krivu???

ne znam osim na primjeru frendicine male. iam 3g i 3mj, ona voli samo sitnarije. ono sve, ala barbikina cipela. psiće, mačke, kosti za pse, češljići...samo je koma što će joj mali sad počet puzat.

BobicaBo
06.02.2012., 08:12
hvalite me usta moja kad nitko neće:rofl::rofl: eto već kad se hvališ doći ćeš malo do mene da ja ne iskušavam indigo:D

:p

paprenjak
06.02.2012., 16:09
Curke,htjela bi bebačici kupiti mamut ikein stolac,pa ako netko prodaje javite,hvala:mig:

fasinain
06.02.2012., 17:10
cure, imam vise pitanja :D

imamo krevetic iz adaxa, kristal i mala nam ima godinu dana a vec misec iman osjecaj da ce preskociti ogradicu.
strah me je ostaviti u kreveticu bez nadzora. sad se mislimo izbaciti policu ispod krevetica i probusiti novu rupu, ali ne znam koliko je to sigurno?
ima li jos netko takvih problema?

i kada su djeca dovoljno velika za prebacit ih u ove ikeine krevetice? i kad ste ih prebacili u njihovu sobu?

i zadnje pitanje :zubo:
ima li ko ikeine stuva ormare?

toka13
06.02.2012., 17:13
mi smo kad je malac navršio godinu spustili ogradicu do kraja i pogurali naš krevet do kinderbeta , jer je malac preletio preko ogradice.

fasinain
06.02.2012., 17:24
:eek:

znaci to je stvarno moguce??

cilo vrime mi je za sta nisan uzela ikein kinderbet. mislim da se njima moze madrac dosta nize spustiti

Blackie
06.02.2012., 18:38
malena ima skoro 2 god,stiže još jedna beba...vrijeme je za novi krevet. imali smisla uzimati krevet 80x160/180 ili ići odmah na 90x200? :ne zna:

bubasta
06.02.2012., 19:38
cure, imam vise pitanja :D

imamo krevetic iz adaxa, kristal i mala nam ima godinu dana a vec misec iman osjecaj da ce preskociti ogradicu.
strah me je ostaviti u kreveticu bez nadzora. sad se mislimo izbaciti policu ispod krevetica i probusiti novu rupu, ali ne znam koliko je to sigurno?
ima li jos netko takvih problema?

i kada su djeca dovoljno velika za prebacit ih u ove ikeine krevetice? i kad ste ih prebacili u njihovu sobu?

i zadnje pitanje :zubo:
ima li ko ikeine stuva ormare?

tako je i u nas...problem su ti njihovi krevetici s ladicama, radi ladice su punooo plici
al tko je to mogao znat :503:

I u nas stize druga beba, al nekako mi je rano malog prebacit u veci krevet, jer on dosta nemirno spava, pa se dize svako malo (a tad ce imat 2g)

Ja za sad planiram kad dodje beba, njega prebacit u drugu sobu, al u putni krevetic bar neko vrijeme (imamo i jedan madrac viska), a i taj mi je krevetic punooo dublji, pa nema straha od ispadanja bar neko vrijeme :ne zna:

sweetheart 07
06.02.2012., 20:11
Ovako.....

Kupili smo veliki stan sa jednom jedinom, ali ogromnom manom - sobe su nam premale :503:

Imam dvije djecije sobe - jedna 10 metara kvadratnih, druga osam.....

U ovoj od 8 metara kvadratnih, imam osjecaj da ne stane normalan krevet, ormar itd... pa sam nesto iskemijala...
U vecu sobu sam stavila bijeli krevet na kat i napravili smo od istoga drveta lijepi klizni ormar sa ogledalom preko jednih cijelih vrata.
Posto imam dvije curice, zamislila sam da im to bude soba za spavanje, oblacenje i sve te curicaste divote :cerek:

Drugu sam sobu zamislila da bude za igranje i ucenje...
u njoj bi bio stol i stolica za ucenje, police za knjige i drugi dio-za igranje :)

Sta mislite o toj podjeli? da li je itko od vas imao?

I, jos nesto...
Gledala sam malo one stolove za pisanje i naidem na one Scaut...
Vrijede li te cijene :confused:

fasinain
06.02.2012., 20:43
malena ima skoro 2 god,stiže još jedna beba...vrijeme je za novi krevet. imali smisla uzimati krevet 80x160/180 ili ići odmah na 90x200? :ne zna:
tvoja je velika beba, pa bi joj mozda uzela odma veliki krevet :) ja cu svojoj ipak kupiti prvo ovaj manji :)

Ovako.....

vecina danasnjih novogradnji ima takve sobe :ne zna:

uglavnom ja nikako ne bi napravila to sta planiras.

prvo jer se grozim kreveta na kat :o
a drugo sta mislim da svako dite ima pravo na privatnost. osobito ako postoji takva mogucnost.

ja bi stavila manju u manju sobu, a u vecu smistila mozda oba ormara. iako stvarno pretpostavljam da bi se i u tu sobu od 8kv moglo sve smistiti.

odi na interijere i na temu savjeta sa tlocrtom, sigurno ce se nesto smisliti :)

sweetheart 07
06.02.2012., 22:14
vecina danasnjih novogradnji ima takve sobe :ne zna:

uglavnom ja nikako ne bi napravila to sta planiras.

prvo jer se grozim kreveta na kat :o
a drugo sta mislim da svako dite ima pravo na privatnost. osobito ako postoji takva mogucnost.

ja bi stavila manju u manju sobu, a u vecu smistila mozda oba ormara. iako stvarno pretpostavljam da bi se i u tu sobu od 8kv moglo sve smistiti.

odi na interijere i na temu savjeta sa tlocrtom, sigurno ce se nesto smisliti :)[/QUOTE]

Hvala i selim na interijere :)