PDA

View Full Version : Opremanje - uređenje dječje sobe

stranice : [1] 2 3 4 5 6

firanga
09.01.2008., 09:52
Planiramo opremiti dječju sobu-1 malac, 2 godine. Trebao bi nam krevet, ormar (3 krila), mali stol sa par stolica i police za igračke tipa regalčić za knjige ali da su police podijeljene u kocke. Buđet mi je cca. 8000 kn. Pitanje: vaša iskustva kod kupovanja namještaja-gdje, što, kako? Preporuke..

Kikica
09.01.2008., 10:25
mi smo ormar kupili neki talijanski, kutni i jedan do i super je. Kupili smo ga prije 5 godina u Merkatoneu
Mali ormarić za igračke smo kupili u IKEA-i, to mi je savršeno- evo da vidiš kako izgleda

http://i16.photobucket.com/albums/b27/Kikenzi/slike%20sve/P4110098.jpg?t=1199874341

Tamo smo kupili i police za knjige koje izgledaju ko da su komplet sa ovim ormarom iz Merkatonea

Mislim da sa 8 000 možeš lijepo namjestiti sobu, sad samo ovisi o tome što želiš. Pogledaj u MErkatoneu, Lesnini, Kiki, tamo ima izbor dječjih soba, a i IKEA ima super stvarčica :top:

chiara
09.01.2008., 12:08
ajme, soba je baš krasno oslikana! :s to je naljepljeno ili je baš slikano?

mi isto imamo sobe u potkrovlju i dugo smo muku mučili sa pronalaskom ormarića, na kraju smo našli u mercatoneu sa ladicama za nekih 700 kn

Kikica
09.01.2008., 12:54
ajme, soba je baš krasno oslikana! :s to je naljepljeno ili je baš slikano?

hvala, namučili smo se muž i ja s ljepljenjem :cerek:
to su tapete iz Mebla :top:

mi_ama
09.01.2008., 15:06
mi smo ormar kupili neki talijanski, kutni i jedan do i super je. Kupili smo ga prije 5 godina u Merkatoneu
Mali ormarić za igračke smo kupili u IKEA-i, to mi je savršeno- evo da vidiš kako izgleda

http://i16.photobucket.com/albums/b27/Kikenzi/slike%20sve/P4110098.jpg?t=1199874341

Tamo smo kupili i police za knjige koje izgledaju ko da su komplet sa ovim ormarom iz Merkatonea

Mislim da sa 8 000 možeš lijepo namjestiti sobu, sad samo ovisi o tome što želiš. Pogledaj u MErkatoneu, Lesnini, Kiki, tamo ima izbor dječjih soba, a i IKEA ima super stvarčica :top:

Ajme krasan zid. Gdje si kupila te tapete?? Strava su!! Ormaric zakon! Nadam se da cemi i mi jednoga dana imati sobu za malisana jer sada pava s nama zbog manjeg stana ali u skoroj buducnosti plan veci stan!!!

chiara
09.01.2008., 16:39
u Meblu :zubo: :mig:

strijelčica
09.01.2008., 19:08

Kikica ovoi je super:

Alica72
09.01.2008., 20:21
kikice ovo stvarno super izgleda.:top:

evo da se i mi malo pohvalimo sa nasom sobom. ovo je samo mala improvizacija. umjesto ovih najobicnijih polica koje sam ja prefarbala, imamo namjeru staviti dugacki, niski ormaric/komodu sa 12 ladica. isto u bijeloj boji da se slaze sa stolom i ormarima. za sada mogu dohvatiti prve tri police, a gore pri vrhu stoje igracke koje im ja dodajem, jer zelim da su pod kontrolom :mig:
soba (http://i15.tinypic.com/6tfud1h.jpg)
soba (http://i5.tinypic.com/8bsct29.jpg)

i evo kreveta

krevet (http://i7.tinypic.com/6lu7n79.jpg)

i jos jedan dio sobe sa malim niskim policama.

soba (http://i12.tinypic.com/832jcb5.jpg)

strijelčica
09.01.2008., 21:53
al1972 krevet mi je savršen,jeste ga kupili il dali raditi
i ostale sobe su super,pravi dječji ugođaj

Alica72
09.01.2008., 22:01
joj, to je sve jedna te ista soba :)
sad cu pobrisati one brojeve, zbunjuje.
eh, da je imati tri djecje sobe..:D ali bi mi trebalo onda jos jedno dijete..hehe.

krevet je kupljen u IKEA-i.
evo ga sa navucenim baldahinom
krevet (http://i2.tinypic.com/8a2p5ix.jpg)

moze se sklopiti u lijep kauc.

strijelčica
09.01.2008., 22:07
joj, to je sve jedna te ista soba :)
sad cu pobrisati one brojeve, zbunjuje.
eh, da je imati tri djecje sobe..:D ali bi mi trebalo onda jos jedno dijete..hehe.

krevet je kupljen u IKEA-i.
evo ga sa navucenim baldahinom
krevet (http://i2.tinypic.com/8a2p5ix.jpg)

moze se sklopiti u lijep kauc.

sory ako davim krevet mi je fenomenalan :s nešto takvo tražila za svoju curu,možeš mi reći koje su dimenzije,i da super šta se može sklopiti:top:

Alica72
09.01.2008., 22:10
evo jel moze ovako :)
tu ti je i sklopljen da vidis kako izgleda

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50080315

drago mi je da ti se svidja

edit: ako treba kakav prevod na raspolaganju sam

Ava Adore
09.01.2008., 22:23
al1972 lijepa dječja soba :) a krevet :cerek:

mandy
10.01.2008., 00:39
sobice su vam fantastične :cerek::cerek:

ne treba toliko love koliko mašte ...:cerek:

lturkano
10.01.2008., 00:53
Planiramo opremiti dječju sobu-1 malac, 2 godine. Trebao bi nam krevet, ormar (3 krila), mali stol sa par stolica i police za igračke tipa regalčić za knjige ali da su police podijeljene u kocke. Buđet mi je cca. 8000 kn. Pitanje: vaša iskustva kod kupovanja namještaja-gdje, što, kako? Preporuke..

ako imaš nekog da ti kupi u ikei dječiju sobicu, preslatka je košta oko 400-500 eura, ima krevet, ormar, komodicu, stolić sa 4 stoličice, ima još i mali radni stol sa stolicom i police. predivna je. možda ima na njihovim stranicama pa vidi.

lturkano
10.01.2008., 00:54
ups, nisam vidjela da već spominjete ikeu, ova sobica je tamno sa svijetlo plavim.

lturkano
10.01.2008., 00:58
mislim da se sobica zove mammut, za curice ima u rozoj boji

Alica72
10.01.2008., 09:19
serija mammut je stvarno preslatka za djecu. imali smo njihov rozi dvokrilni ormar, ali smo ga prodali jer kad smo htjeli kupiti jos jedan za mladju sestru, nisu vise dvokrilne prodavali. sad imaju samo sa jednim vratima, i po mom misljenju previse mal.
ja vise volim da mi u ormar moze stati sve, od zimske, pa i ljetne garderobe. samo poslagano u kutijama. zato su mi drazi veci "normalni " ormari, koji se uvijek mogu uklopiti u djecju sobu sa raznoraznim dodacima.

mi smo kupovali namjestaj koji ce im posluziti i za kasnije,a ne skroz tipicno djecji. mammut je predivan, ali i najprodavanija stvar na ebay-u od djecjeg namjestaja. djeca ga prerastu.

ja sam za obican namjestaj (osim recimo kreveta, koji se treba prilagoditi uzrastu djeteta-mada se ima i kupiti kreveti koji se izvlace kako djeca rastu-isto ikea), a sarm djecje sobe se onda postigne dodacima.

mada mi je ono od kikice super, i to moze uvijek posluziti. i kad su vece recimo za knjige, papire. bas je prakticno:top:

Alica72
10.01.2008., 09:29
evo za pokretaca teme. ovo je serija mammut.
namjestaj (http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/series/11779/)

edit: evo sav namjestaj ipak na jednom mjestu. i meni se ormari cine (u stvari su) jako mali

Kikica
10.01.2008., 09:40
al1972, super mi je sobica pogotovo krevet :top:

ma onaj naš ormarić za igračke je samo dio, imamo ogroman ormar kutni+ još jedan + iste visine s policama za knjige tako da je ovo baš za igračke. Danas sutra mogu unutra biti druge stvari

Meni se ovaj novi mamut baš ne sviđa, premali mi se čini taj ormar :ne zna:

ja sam za obican namjestaj (osim recimo kreveta, koji se treba prilagoditi uzrastu djeteta-mada se ima i kupiti kreveti koji se izvlace kako djeca rastu-isto ikea), a sarm djecje sobe se onda postigne dodacima.

i ja ovako razmišljam :)

Alica72
10.01.2008., 09:49
Meni se ovaj novi mamut baš ne sviđa, premali mi se čini taj ormar :ne zna:

ma nesto nije praktican, ali ima par slatkih stvarcica, ala one lampice, ili one niske komode sa tri ladice. ormar je naizgled lijep, ali ovaj jednokrilni je jednostavno za moje princeze premal

Zmijica
10.01.2008., 10:16
Kikica, ono za igracke je prva liga :top:
Alica, divna soba. krevet sam vec vidjela na drugom topiku, i mrak mi je.
A sad vidim da je i cijela soba :top:
Nego, dvije curicke imas - kak uspijes da je tak uredna? :rofl:
Ili je to samo za fotkanje? :zubo:

Alica72
10.01.2008., 12:13
Nego, dvije curicke imas - kak uspijes da je tak uredna? :rofl:
Ili je to samo za fotkanje? :zubo:

nije za fotkanje. da je bogdom.:D
opicena sam na urednost.
neka se one cijeli dan igraju, neka naprave haos i naprave haos, ali se navecer ne leze prije nego sto su sve stvari na svom mjestu, sve puzzle izbrojane, sve fino slozeno. princeze pomazu, ali nakon 10 minuta odustanu :D

ovo je slikano ujutro, znaci nakon pospremanja navecer, i prije haosa.:mig:

tequila
11.01.2008., 09:08
ikea je sasvim ok brand i stvarno imaju super stvarcica
ali, pripazite pri kupnji kreveta
ikea koristi svedske mjere za bebi krevete, sto znaci da i matras moras kupiti u ikei
i posteljinu takodjer
malo bezveze :ne zna:

chiara
11.01.2008., 10:24
ikea je sasvim ok brand i stvarno imaju super stvarcica
ali, pripazite pri kupnji kreveta
ikea koristi svedske mjere za bebi krevete, sto znaci da i matras moras kupiti u ikei
i posteljinu takodjer
malo bezveze :ne zna:

da, moraju se dobro pogledati mjere, tako se moja šogorica zeznula pa je morala opet ići kupiti madrac za krevet koji je kupila.
posteljinu je nekako iskombinirala sa ovim našim mjerama

tete
11.01.2008., 14:15
mislim da se sobica zove mammut, za curice ima u rozoj boji

Ajme, vidjeh ovo, soba je mrak! A ima i plavo-zelena kombinacija ako se ne varam.
Ali, preporučam ti da si prvo nacrtaš sobu s vratima i prozorima i svime što želiš da vidiš kako ćeto izgledati što si si u glavi složila. Možeš downloadat program od ikee, ja sam skinula za kuhinju, imaju svoje proizvode i sve aparate, obične i ugradbene od wirpoola! Mrak! A i kombinirat sobe možeš super dok ne spojiš kako ti paše i vidiš u boji i 3d formatu!

Rita
12.01.2008., 03:41
Al1972, koliko su ti cure stare? Spavaju zajedno u tom krevetu ili imas jos jedan? I zanima me kad si ih stavila spavat skupa(ako spavaju skupa). Ja imam slicni raspored i veliki bracni krevetu u djecjoj sobi i razmisljam sta da napravim, da li da uzmem dva kreveta (za sada mi jos manja spava u kindacu u nasoj sobi), ili da ih stavim u veliki.Ima i ogradice i sve, ma super je ali me malo frka da ju starija ne zasora po noci, spava ko boksac, ima je na sve strane. Razlika je 2 godine, starija je 3 a mladja 1. Inace soba mi se bas svidja a i jako volim stvari iz Ikee samo je na zalost nemamo u blizini pa povremeno uspijem nabavit nesto od njih.

Alica72
12.01.2008., 10:41
rita, starija ce sada 6, a mladja ima 3.
spavaju jedno pola godine u zajednickom krevetu. mala je prerasla kinderbett, svaku noc je prelazila sestri u veliki krevet i onda smo odlucili da ih stavimo da spavaju skupa.
dvoumili smo se oko kreveta na sprat ( vec bila tema o tome), ali ga nismo uzeli jer me bilo me strah divljanja i padanja sa istog.

ni jedna nije bas skroz mirnog sna , ali spavaju upopreko, imaju 2 metra sirine i nijedna se do sada nije probudila sa sljivom. uzivaju da legnu i zaspu zajedno. a posto ustaju dosta rano, a mladja ne spava vise poslijepodne, navecer u roku dvije minute zaspu, tako da nema opasnosti od pretjerano dugog hihotanja ili sta ja znam sta vec u krevetu.

kad ne budu vise htjele skupa spavati ovaj se sklopi u kauc, druga dobije isti, odvojim ih, a i bude super da mogu prijateljice gdje spavati. samo razvucemo po potrebi..

Rita
12.01.2008., 23:17
Ma krevet je super, tu kod nas isto tak imaju za frendove, a i bome kad se razbole mogu mame na tom spavat. Mene malo frka jos ih stavit zajedno ali mislim si negdje za godinu dana. A mozda i neka druga kombinacija padne.

snezana mk
29.01.2008., 17:03
AL1972
molim te reci mi kako si slozila baldahin iznad kreveta kako si ga stavila,mi imamo sobu za dve curke imamo dva kreveta pa bih htela im sloziti baldahin:)

Alica72
29.01.2008., 19:54
AL1972
molim te reci mi kako si slozila baldahin iznad kreveta kako si ga stavila,mi imamo sobu za dve curke imamo dva kreveta pa bih htela im sloziti baldahin:)

ugavnom uz baldahin dobijes i kukicu. i onda izbusis rupu u plafonu, stavis tiplu (ili kako se vec zove ona plastika), i zasarafis kukicu i onda kacis sa spagom na tu kukicu.
kod nas je doduse totalna improvizacija jer nije bilo kukice. izbusili rupu, tiplu, saraf sa sto vecom glavom i onda nekako svezali oko tog sarafa :rolleyes:, ali drzi, i to je najbitnije

Leeloo79
30.01.2008., 20:19
al1972 ja i muž smo u 12-om mjesecu bili u Njemačkoj kod njegove robine i spavali smo u dječjoj sobi, tj. baš u identičnom IKEA krevetu kakav imaju tvoje curice i mogu ti reći da je to bilo nešto naj najudobnije.. (doduše 3 večeri prije toga smo spavali svaku večer na drugom ležaju, gomila gostiju pa su nas seljakali, i svaki od tih ležaja je bio takav da smo s budili svakih pola sata..) onda smo se slijedeće 3 večeri odmarali na tom krevetu..

Krevet je stvarno predivan.. oni su imali i krevetac s baldahinom u istoj sobi, preslatko..

btw. super vesela soba (tvoje slikice)! :)

Alica72
30.01.2008., 20:29
prvi post, i to komentar na moju sobicu. pocascena sam:)
dobrodosla.
da se ne hvalim previse, ali krevet je stvarno za deset. ponekad ugrabim spavati u njemu (doduse prerijetko) i osjecam se kao u bajci. jos neka lijepa, mekana posteljina..mmm..
preporucujem svima :mig:

Leeloo79
30.01.2008., 21:11
potpisujem! :) i hvala na dobrodošlici!

čitam ja što-šta na forumu već dugo (nađe se dosta korisnih stvari, savjeti i sl) ali eto baš me taj krevet natjerao da se javim jer se onakav kvalitetan spavanac ne zaboravlja.. doduše i kući imamo (preskupi) Meblo krevet i također je jako udoban ali u Njemačkoj smo bili extra umorni od skitnje pa je taj njihov krevet bio kao melem..

ej šta misliš jesmo li zaslužili kakav nagradni bon od IKEA-e zbog ovog hvalospijeva? :rofl:

i da imali smo predivnu mekanu flanel posteljinu: nježno žuta oslikana kao polje igre "čovječe ne ljuti se".

Alica72
30.01.2008., 21:20
potpisujem! :) i hvala na dobrodošlici!

ej šta misliš jesmo li zaslužili kakav nagradni bon od IKEA-e zbog ovog hvalospijeva? :rofl:

obavezno.. hej koja besplatna reklama. jesmo i mi ludi :D
umjesto da nekako unovcimo :rolleyes:

p.s. ta posteljina sa covjecem ne ljuti se :rofl:
ali hajde dobro...djecja je soba. i ja spavam u srcima, ili princezama, ili nekakvim kukcima, bubamarama :D

Leeloo79
30.01.2008., 21:29
meni je IKEA poprilično daleko.. nažalost.. ali evo ovlaštavam tebe da me zastupaš u pregovorima oko tog nagradnog poklon bona!:top:

50:50!

Alica72
30.01.2008., 21:33
meni je IKEA poprilično daleko.. nažalost.. ali evo ovlaštavam tebe da me zastupaš u pregovorima oko tog nagradnog poklon bona!:top:

50:50!

hmm...hajde dobro, posto je tvoja ideja pristajem :)

Dora K
30.01.2008., 22:32
hmm...hajde dobro, posto je tvoja ideja pristajem :)

Cuj na linku od ikee za krevet pisu dimenzije 211x86. Jel to kad je sklopljen? Koliki je kad je razvucen? 211X172?
Thanks!

Ja sam vidjela Mammut seriju, ali nije mi se svidjela. Slazem se da treba kupiti nekaj kaj bude i kad bude veca mogla koristit, sam ne bi bas trebalo (po mom misljenju) klincima kupovat tamne boje. Cak i moja mama teska klasicarka kaj se namjestaja tice meni je kupila sobu svijetle boje.
Mislim da cu tak i ja. Zasad je jos s nama u sobi, a kad malo ponaraste morat cemo se selit da dobije svoju sobicu i mislim da cu kupit nekaj bijelo ili bez (kimbac joj je bukva mislim :misli:). Ma vec bum nekaj skombinirala.

Alica72
31.01.2008., 06:30
i ja volim svijetle djecje sobe. nasa ima bijeli namjestaj. djeluje mi romanticno i veselo.

dimenzije su ti slijedece:
kompletna duzina kreveta je 211 (sa onim daskama sa strane), inace povrsina za spavanje je 80x200 kad je sklopljen , odnosno 160x200 kad je rasiren. znaci trebaju ti dva madraca od 80x200 (kad se sklopi stave se jedan preko drugog)...
i dalje..kad je sklopljen kompletna sirina je 87cm (radi daske iza), a visina 86cm.

PiaLolla
31.01.2008., 08:25
Curke to sa baldahinom......kaj ako izbushimo rupicu i onda nakon nekog vremena odluchimo premjestiti krevet (mi uvijek imamo neke inovacije, tako da chisto sumnjam da che Zufljin krevet uvijek biti na jednom mjestu).

Jel ima netko neku alternativu da se ne bushi?

BTW......mi chemo napraviti sami baldahin.....gledala uzorke i skuzila da mogu i ja napraviti tak neshto :cerek:

Alica72
31.01.2008., 09:44
a to je i meni palo na pamet oko busenja, jer i ja stalno premjestam stvari. kaze muz malo gipsa (ili sta se vec stavlja), preko bijele boje i stvar gotova :rolleyes:
znam, lakse je reci nego uraditi, a pogotovo on i fizicki radovi tog tipa..:rolleyes:

šiljo
31.01.2008., 12:32
Curke to sa baldahinom......kaj ako izbushimo rupicu i onda nakon nekog vremena odluchimo premjestiti krevet (mi uvijek imamo neke inovacije, tako da chisto sumnjam da che Zufljin krevet uvijek biti na jednom mjestu).

Jel ima netko neku alternativu da se ne bushi?

BTW......mi chemo napraviti sami baldahin.....gledala uzorke i skuzila da mogu i ja napraviti tak neshto :cerek:

mojoj curki baka kupila baldahin koji se zakači na krevet tako da nema nikakvog bušenja i dođe nešto malo kojih 100 njak kuna (šipke + materijal) koji naravno se da promijeniti..

Novi Kolacic
31.01.2008., 12:46
a moja dva bandita (4 god) zele one visoke krevete. meni se to cini odlicno s obzirom da ce im soba biti mala (12 kvadrata) pa mislim da bi im to moglo ostaviti malo vise mjesta za igru. s druge strane brinu me eventualna divljanja i skokovi na glavu

snezana mk
31.01.2008., 13:00
ugavnom uz baldahin dobijes i kukicu. i onda izbusis rupu u plafonu, stavis tiplu (ili kako se vec zove ona plastika), i zasarafis kukicu i onda kacis sa spagom na tu kukicu.
kod nas je doduse totalna improvizacija jer nije bilo kukice. izbusili rupu, tiplu, saraf sa sto vecom glavom i onda nekako svezali oko tog sarafa :rolleyes:, ali drzi, i to je najbitnije

Hvala ti,kad uradimo baldahhin slikam i pokazem ,nasa je soba u roza boje po volji curama ,i nikako da je dovedemo da bude svaki dan uredna i igracke sređene.:)

PiaLolla
31.01.2008., 13:03
mojoj curki baka kupila baldahin koji se zakači na krevet tako da nema nikakvog bušenja i dođe nešto malo kojih 100 njak kuna (šipke + materijal) koji naravno se da promijeniti..

A pitash baku/mamu gdje je kupila?

Alica72
31.01.2008., 13:14
a sta mislis PiaLolla, onako skroz po zenski, malo bijelog plastelina u rupicu i stvar gotova :D
ako ti je strop bijel normalno. ako je rozi, malo rozog plastelina...ma zasto komplikovano kad moze jednostavno :D

šiljo
31.01.2008., 15:11
pia
koteks - split

PiaLolla
31.01.2008., 19:20
Ma ne brine mene estetika :D

Neg ak se nekak moze bez, zake bushit!

Vidish da moze.....al u Splitu :D

Ma naljepish one zvjedice shto svijetle u mraku....hehhehe.....tako mozemo seliti krevet gdje nas je volja :rofl:

Dora K
31.01.2008., 22:03
i ja volim svijetle djecje sobe. nasa ima bijeli namjestaj. djeluje mi romanticno i veselo.

dimenzije su ti slijedece:
kompletna duzina kreveta je 211 (sa onim daskama sa strane), inace povrsina za spavanje je 80x200 kad je sklopljen , odnosno 160x200 kad je rasiren. znaci trebaju ti dva madraca od 80x200 (kad se sklopi stave se jedan preko drugog)...
i dalje..kad je sklopljen kompletna sirina je 87cm (radi daske iza), a visina 86cm.

Thanks! :)

Pia, moj muz ti je u Lidlu nasao nda:D :mrezu za komarce" za krevet i to ima neki nastavak gore koji se sam nalijepi na strop i super cvrsto drzi, mi koristili na moru. Mozda uspijes tak nekaj nac.

Alica72
31.01.2008., 22:19
Dora, de ocisti malo privatne poruke, htjela sam ti nesto poslati :mig:

Dora K
31.01.2008., 22:43
Cisto :top:

ninavz123
07.05.2008., 17:58
BOK EVO I MENE.
ALICA72 MORAM TI REĆI DA JE KREVET FENOMENALAN ČIM SAM GA VIDJELA ZALJUBILA SAM SE U NJEGA ALI ŠTETA JE ŠTO SE NE MOŽE KUPITI KOD NAS.
EVO AKO MI NETKO MOŽE DOFURATI TAKAV KREVET SPREMNA SAM MU PLATITI 500 EURA AK NETKO MOŽE NEK SE JAVI POZDRAV.

Rita
08.05.2008., 05:50
Pa puno toga mozete sami napraviti ili nadji dobrog stolara i nek ti spoji tih par dasaka, pa nije to nauka. MOj muz je nama napravio bracni krevet, ni jedan kupljen nam nije pasao po visini:mig:.
Mi ce mo ovo ljeto napravit djecju sobu(uredit) onak ko gimnasticku dvoranu. Kupila sam neke stvari u IKEA-i a namjestaj i sve veliko ce mo sami sagraditi. Sad trazim dobro drvo. Imat ce tobogan, zid za penjanje, ljuljacku, umjetnicki atelje, ljestve, ruce, ma svasta smo osmislili.
http://www.sweetdreambed.com/girlsgallery.htm
Evo vam par ideja, znam da su ovo over the top dizajni i da kod nas tesko tak nesto izvest ali mozda nekome dobro dodje.
Meni je vazno da po zimi kad ne mogu van puno s njima da se imaju gdje izdivljati i zato im radimo takvu sobu. Ovo s princezama me bas ne zanima, mada da to pokazem maloj nebi mi dala mira dok joj to nebi tak napravili, meni je bitno da ima dost za veranje, skakanje i divljanje.

BILJEŽNIK
17.07.2008., 12:56
Da lije netko kupio nešto od ovog kompleta? Po kojoj cijeni? Lesnina ih više nema u ponudi, teško im je složiti cijenu za narudžbu iz Slovenije.

luci
25.01.2009., 20:55
imam sina od 3 godine.vrckaavo dijete.soba mu je limun žuta ,i zizovi takođe te iste boje.jedan zid ide na okruglo (nema čoška) poslati cu slike za savjet.pa me zanima ideja kako da malo osvježim nekim jarkim bojama.dali da nekog pitam da mi nacrta nekakvu sliku.....dajte ideju mamice.hvala.pozz

luci
25.01.2009., 21:47
http://img171.imageshack.us/img171/5811/p8190004ex2.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=p8190004ex2.jpg)
soba se može razmjestiti.sada trenutno ima i mali krevetić u njoj jer još spava u njemu,ali kad ga ubrzo maknem biti će puno vise mjesta
http://img212.imageshack.us/img212/6586/p8190008sm2.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=p8190008sm2.jpg)
zavjese na medvjediće

luci
25.01.2009., 21:58
http://img171.imageshack.us/img171/6342/p1010075sw2.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=p1010075sw2.jpg)
http://img171.imageshack.us/img171/5879/p1010077pr7.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=p1010077pr7.jpg)
to otprilike izgleda ovako za sada.htjela bih mu staviti neki veseli tepih jer ovaj služi samo da nije na hladnom.i te male sličice po zidu sam tako zaljepila jer je prazno.voljela bih staviti nekoliko polica po zidu jer nema ni jedne.ali bi neke neobične.ne obične drvene.radje neka druga varijanta

plavusa123
25.01.2009., 22:19
mozda kakve police za igracke,imas za kupit veliki izbor djecjih tepiha,mi smo nasoj slagali puzzle sa likovima iz crtica i ljepili na zid,mozda kakva djecja posteljina...

renatap
25.01.2009., 22:21
vidjela sam u kiki police obicne ali u bojama pa mozda ti to moze pomoci....... neznam jesi iz zagreba
a ima i neka stranica gdje mozes naruciti bas djecje drvene police pokusat cu pronaci stranicu..
i ja imam sina i kupila sam mu onaj tepison sa stazom za autice pa on tamo parkira autice ili ih voza po tome...
a imas i razne naljepnice za zidove za kupit......
eto mozda ti nesto pomogne

renatap
25.01.2009., 22:34
http://www.zvjezdica.hr/police.html
evo tu ima par zgodnih djecjih polica:)
Mozda ti se nesto svidi

majaazdaja
26.01.2009., 10:57
nadji boju za zidove koja kad se osusi je ko skolska ploca pa se po njoj m,oze sarati kredama , a kasnije se bez problema prekreci :D

kupusichka
26.01.2009., 11:41
mi smo skoro sve kupili u ikei (osim kreveta i madraca), imamo dečka od malo manje od 4g, ima mammut stol i stolice: http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20099496
i njihove police za pričice
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80099177
ima trofast za igračke
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49819508 (samo šarene kutije unutra)
tepih
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50132828
ima ovakve njihove gluposti:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90098506
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40100253

šareno je do bola:lol:
oni bašš imaju jako slatke te stvarčice, mi ionako moramo za 2g tu sobu mijenjat, za školarca i malo dijete, pa će mnogo toga izać vani, ali sad je baš fora:cerek:

renatap
26.01.2009., 11:53
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49819508 Trofast ima za kupiti i u Kiki mi smo negdje prije uzimali jer nam se nije isplatilo ici po to u Ikeu

Inica
26.01.2009., 11:54
Imate u Profilu one fora ukrase (naljepnice) za zidove, a kad vam dosadi, jednostavno se skidaju... :mig:

pikacu
26.01.2009., 12:05
soba za bebu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=320518)

evo ima već ovakva tema samo na trudnicama pa bi bilo super da je modovi spoje ali na Rid-u

putnica
26.01.2009., 12:58
nek stoje obje :)

Agata1979
26.01.2009., 13:12
http://img171.imageshack.us/img171/6342/p1010075sw2.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=p1010075sw2.jpg)
http://img171.imageshack.us/img171/5879/p1010077pr7.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=p1010077pr7.jpg)
to otprilike izgleda ovako za sada.htjela bih mu staviti neki veseli tepih jer ovaj služi samo da nije na hladnom.i te male sličice po zidu sam tako zaljepila jer je prazno.voljela bih staviti nekoliko polica po zidu jer nema ni jedne.ali bi neke neobične.ne obične drvene.radje neka druga varijanta

ja svom malcu planiram kupiti onaj tepih što ima motiv grada ili sela pa se može igrati autićima.Sad su mi zgodne one kao naljepnice za zidove, ima ih svakakvih, a ima i ljudi (ak ste antitalenti ko mi:cerek: za crtanje) koji nacrtaju po želji sliku na zid

PiaLolla
26.01.2009., 16:09
Meni je jako fora + jeftino + neunishtava se previshe - ukrashavanje zida samoljepljivom tapetom :top:

Ima ih svugdje za kupit....raznih boja iz kojih se izrezu razni oblici i dijete moze pomochi lijepiti gdje on zeli.......a ima dizajna na medeke, ribice, zivotinje, pa se moze kombinirat.....kasnije se chak mogu i odlijepit :top:

dubac
27.01.2009., 14:22
Naša curica ima sobu od 8,5 kvadrata. Dakle nije baš velika soba. Stoga smo se odlučili za bijeli (svjetlo bež) namještaj (a i zidovi su bijeli), i to smo uzeli Alples, Planet, bež. Ima par naljepnica Jagodice Bobice na zidovima. Još nam fale zavjese.
Nekako sam protiv tog pretjeranog šarenila u dječjim sobama. Mislim da bi mi dijete zbog toga moglo biti previše živčano, jer bi i mene to činilo nervoznom, pa ako ne drukčije, moja nervoza bi se prenosila na nju. Ionako ima hrpetinu šarenih igračaka. Jednog dana kad bude u stanju sama kreirat sobu (slike, postere) nek stavi kaj hoće, ali ovo zapravo roditelji nameću svojoj djeci nešto, a pitanje je jel to baš dobro. No to je, kako rekoh, moje mišljenje.

Leonee
17.04.2009., 11:18
Stvarno na RIDu nisam nasla ovu temu.. samo na interijerima, ali obzirom da je ovdje puno veca fluktuacija roditelja, mislim da bi ova tema vise pasala ovdje.. :)
ako vec postoji slicna, pls modovi spojite (bez ljutnje) :)

Dakle, gdje ste kupili namjestaj, kakav, koliko novaca, kvaliteta?

Ja sam trenutno u potrazi za krevetom (odraslodjecjim). Zeljela bi krevet koji ima ladicu, bilo za posteljinu/igracke ili jos jedan skriveni krevet.. samo da iskoristim taj prostor dole, ali s tim da taj krevet nije onda veci od uobicajene visine kreveta (cca 35cm?).. dakle, neko inteligentno rjesenje.
Bitno je i da krevet ima manju donju stranicu (mora biti manja od razine madraca!), jer pretpostavljam da ce mi klinci biti dvometrasi pa ce trebati mjesta za visece noge.. :zubo:
Ne zelim jeftilene od par sto kuna koji se raspadnu cim pocne djete skakati po krevetu.. dakle zelim nesto kvalitetnije, da traje.. a i jeftinije (naravno).. :zubo:
nasla sam jedan u ikei (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90074930):zubeki:.. koji mi se svidio (bez ladca).. smo mi se neda u ikeu po to (ili nekog angaziratim ako tako nesto ima u lijepoj nasoj).

Na cemu spavaju vasi klinci?
Isplati li se angazirati stolara?

Kada ste uredili djecju sobu, kako? Kada ste ih preselili iz ladicara za prematanje u njihov ormar,..

trebaju mi ideje :klopa:

mandy
17.04.2009., 11:36
mi kupili krevet 90x200 sa 3 ladice...u Mercatoneu 1200 kn..stavim slike poslje....najbolji krevet koji smo našli u gradu, bolji mi čak i od onih koji koštaju 6000 u Kiki...
ostalo još nismo kupili jer nema sobu još :D al jedva čekam zavjesice sa nekim likovima, bojanje zidova...:)

Enid
17.04.2009., 11:37
To i mene zanima jer smo baš u fazi preuređenja pa dijete dobiva svoju sobu. Meblo mi ima odlična rješenja. sviđaju mi se tzv. "sobe koje rastu s djetetom". Ali mi se ne sviđaju cijene :D.
Mislim da uz malo mašte čovjek može proći i jeftinije, tipa to što si i navela, angažirati stolara, maštovito obojati zidove, slatke zavjesice, lampe. Ono što smatram bitnim je kvalitetan madrac i tu ne namjeravam šparat.

Wedding
17.04.2009., 11:39
Stvarno na RIDu nisam nasla ovu temu.. samo na interijerima, ali obzirom da je ovdje puno veca fluktuacija roditelja, mislim da bi ova tema vise pasala ovdje.. :)
ako vec postoji slicna, pls modovi spojite (bez ljutnje) :)

Dakle, gdje ste kupili namjestaj, kakav, koliko novaca, kvaliteta?

Ja sam trenutno u potrazi za krevetom (odraslodjecjim). Zeljela bi krevet koji ima ladicu, bilo za namjestaj ili jos jedan skriveni krevet.. samo da iskoristim taj prostor dole, ali s tim da taj krevet nije onda veci od uobicajene visine kreveta (cca 35cm?).. dakle, neko inteligentno rjesenje.
Bitno je i da krevet ima manju donju stranicu (mora biti manja od razine madraca!), jer pretpostavljam da ce mi klinci biti dvometrasi pa ce trebati mjesta za visece noge.. :zubo:
Ne zelim jeftilene od par sto kuna koji se raspadnu cim pocne djete skakati po krevetu.. dakle zelim nesto kvalitetnije, da traje.. a i jeftinije (naravno).. :zubo:
nasla sam jedan u ikei (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90074930):zubeki:.. koji mi se svidio (bez ladca).. smo mi se neda u ikeu po to (ili nekog angaziratim ako tako nesto ima u lijepoj nasoj).

Na cemu spavaju vasi klinci?
Isplati li se angazirati stolara?

Kada ste uredili djecju sobu, kako? Kada ste ih preselili iz ladicara za prematanje u njihov ormar,..

trebaju mi ideje :klopa:

nadam se da ce ti ovo pomoci:

U Kiki imas program pod nazivom Flexa http://www.flexa.dk/?AreaID=8 , to je program od pravog borovog drva i sklapa se sve kako zelis....postoje tzv. studentski kreveti tj. klasicni od kojih napravis i dvorac ako zelis, svaki krevet mozes dogradjivat po potrebama i zeljama.......mi smo recimo odabrali dvije ladice ispod kreveta a postoji jos i opcija sa jednom velikom ladicom i ladicom-krevetom (ono sto tebi treba:mig:)
Mi smo prezadovoljni sa krevetom jer je cvrst i kvalitetan tj. masivan i nece se raspast, istina je da im cijena nije bajna: bazni krevet sa podnicom kosta 1500 kuna ali vrijede svake kune i jos postoje i u dimenziji 200*90:top:

Leonee
17.04.2009., 12:00
mi kupili krevet 90x200 sa 3 ladice...u Mercatoneu 1200 kn..stavim slike poslje....najbolji krevet koji smo našli u gradu, bolji mi čak i od onih koji koštaju 6000 u Kiki...

kada ste to kupili? sto mislis, ima li ih jos? ajd pls nakelji koju slicku ako ti nije bed da ga vidim dal da idem do tamo ili ne.. :D

nadam se da ce ti ovo pomoci:

U Kiki imas program pod nazivom Flexa http://www.flexa.dk/?AreaID=8 , ...........mi smo recimo odabrali dvije ladice ispod kreveta a postoji jos i opcija sa jednom velikom ladicom i ladicom-krevetom (ono sto tebi treba:mig:)
Mi smo prezadovoljni sa krevetom jer je cvrst i kvalitetan tj. masivan i nece se raspast, istina je da im cijena nije bajna: bazni krevet sa podnicom kosta 1500 kuna ali vrijede svake kune i jos postoje i u dimenziji 200*90:top:

jebate wed ovo izgleda predobro :cerek:.. mislim da sam vidjela te "dvorce" u kiki.. no medjutim, nama ne trebaju dvorci, tobogani i sl.. vec samo krevet i ladica/ladice (ovo sto ste vi kupili).
Samo mi pls jos napisi da li taj krevet ima visu daskom na kraju kreveta (prelazi razinu madraca)?.. jer kako napisah, imati cu 2metrase kojima ce garant noge viriti van kreveta pa ne zelim u neko dogledno vrijeme piliti.. :zubo:
I koliko kostaju jos te dvije ladice?

Wedding
17.04.2009., 12:31
kada ste to kupili? sto mislis, ima li ih jos? ajd pls nakelji koju slicku ako ti nije bed da ga vidim dal da idem do tamo ili ne.. :D

ovaj krevet je kupila frendica i nije bas zadovoljna...isto su puno drvo ali jelovina ili tako nesto i mekano i sarafi joj se okrecu i malo malo pa joj se krevet razloha:eek: i sad je ljuta ko ris

jebate wed ovo izgleda predobro :cerek:.. mislim da sam vidjela te "dvorce" u kiki.. no medjutim, nama ne trebaju dvorci, tobogani i sl.. vec samo krevet i ladica/ladice (ovo sto ste vi kupili).
Samo mi pls jos napisi da li taj krevet ima visu daskom na kraju kreveta (prelazi razinu madraca)?.. jer kako napisah, imati cu 2metrase kojima ce garant noge viriti van kreveta pa ne zelim u neko dogledno vrijeme piliti.. :zubo:
I koliko kostaju jos te dvije ladice?

nema, madrac je vislji od ruba kreveta:top:........... ma to ti je najbolje otic tamo u zivo i pogledat sta sve moze i sta ne jer i na njihovoj stranici nema sve nabrojeno...mi smo sobu birali 3 sata:), jer smo uzimali i ormar ( na ormaru biras i vrstu vrata i ruckice i nogice i police:D) pa smo uzimali i nocni ormaric (opet biras sve i svasta), pa dvorac ( ipak je limac od 2 godine) pa one djepice za starnicu, pa so uzimali i straznu i prednju stranicu da ne padne sa kreveta itd pa nas je cijela soba ispala oko 10 000 ( ali tu je valjda vecina accesorisa :bonk:ali sta se tice ladica mogu ti pogledat doma na racunu pa javit navecer jer se stvarno ne sjecam:mig:

Prosnjofaj jos po gradu, ja sam ti prosla cijeli grad uzduz i poprijeko i vidjela svega i svacega i soba po 50 000 kuna od jelovine:flop: a i onih za 2000 od iverice sta ce se raspast za 3 godine i ne dao Bog da moras selit jer to kad jednom zaserafis vise nema premjestanja jer se raspada.
....vidi sta ti treba i sta zelis.......nama je prvenstveno prioritet bio kvaliteta i da traje bar 15 godina sto smo sa ovim i dobili jer mi se ne baca 2-4000 kuna za sobu koju cu za 5 godina bacit

šiljo
17.04.2009., 12:36
uh , ja sam se zapalila sa Flexu al :mad::mad:
morala bi u Zg za kupit je....

edit...Leonee ova ti je soba odlična jer kad malac napuni 5-6 godina
"podigneš" krevet i ispod staviš sve što želiš pa i radni stol....

Leonee
17.04.2009., 12:37
wed, slazem se :top:

ma neda mi se snjofat.. samo bi malo pogledala na netu, osla i kupila. :D

flexa je predobra.. link (http://www.flexa.dk/English/Inspiration/Sleep_and_Play.aspx?ProductID=PROD489&VariantID=):cerek:

otici cu pogledat mozda sutra u kiku da vdim koliko ce nas ispasti taj sport.
borovina mi se svidja jer mi je i ladicar od bora.. imamo saaaaareni tepih iz ikee i jos krevet od borovine (mozda sa djepom za ko fol novine :cerek:) bi bas super pasao :cerek:

siljo, od kuda si ti? oli si ti sa mora.. ?
aj suti ti se mozes cijelo ljeto kupati :p

ksenija_2
17.04.2009., 13:01
Joj, ja uvijek u IKEI vidim super stvari.

Zgodne su mi one kutije za stvari, a mogu poslužiti i kao klupica (kao ovo (http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/20078031)).

Btw, mi nismo imali ladičar za prematanje tako da otpočetka mali ima svoj ormar :mig:

I, Leonee, ovi džepovi za novine i sl. su ti po mojem saznanju preskupi. Jeftinija verzija ti je da odeš po platno koje ti se sviđa i da ti netko sašije. Mi smo tako napravili i zakačili za kinderbet, a unutra (zbog općeg manjka prostora) držim pelenu-dvije/podlogu za prematanje/komad odjeće/igračku.

Leonee
17.04.2009., 13:15
Joj ove kutije su super :s bas mi treba njih bar 4 za nasu spavacu sobu..: : smrc:

A sto se tice djepova,.. da, palo mi je na pamet da mama nesto sl sasije, al mislim si da cu radije kupiti ako nije puno da ju na zajebajem.. :D
Al bice ipak da ce sivati...

Znate li gdje ima kupiti ploca(crnih) po kolima se moze sarati kredom? Naime, to sam si zamislila kao jednu stranicu ormara.. (visecih) isto za djecju sobu, naravski. Slicno nesto sam vidjela u ikei.. Al eto.. Obzirom da ikea nece nikad doci u hrv, a meni se neda sve to prevoziti.... :hekla:

SaveAss
17.04.2009., 13:19
super tema!

Wed odličan je taj link što si dala:top:
baš su simpa ti kreveti-igraonice - funkcionalni, veseli, šareni :cerek:

Ikea ima super stvari šteta što neće u HR...

Wedding
17.04.2009., 13:25
Joj ove kutije su super :s bas mi treba njih bar 4 za nasu spavacu sobu..: : smrc:

A sto se tice djepova,.. da, palo mi je na pamet da mama nesto sl sasije, al mislim si da cu radije kupiti ako nije puno da ju na zajebajem.. :D
Al bice ipak da ce sivati...

Znate li gdje ima kupiti ploca(crnih) po kolima se moze sarati kredom? Naime, to sam si zamislila kao jednu stranicu ormara.. (visecih) isto za djecju sobu, naravski. Slicno nesto sam vidjela u ikei.. Al eto.. Obzirom da ikea nece nikad doci u hrv, a meni se neda sve to prevoziti.... :hekla:

kaj se tice ovih djepica..ima i velikih-to su ovi kockasti i ima ih tri u nizu (tu stane podosta svega:cerek:) i malih a cjenu opet ne znam napamet.........ako imas materijala i znas sivat bilo bi se super poigrat:D (ja sam razmatrala ovu mogucnost ali posto nemam doma nikakav materijal bilo mi je preskupo kupovat nekoliko boja materijala jer od svakog moras kupit metar:()

Kaj se tice ploce za pisanje - netko mi je pricao neki dan o tome i ako se dobro sjecam bilo je price o Furniru, pa ti rezu na dimenzije koje zelis - nadam se da sam dobro zapamtila:confused:
A znam da postoje i one mat folije koje kad se nalijepe imaju ulogu kao ploca ali to ne znam gdje bi se moglo kupit:ne zna:

šiljo
17.04.2009., 13:25
siljo, od kuda si ti? oli si ti sa mora.. ?
aj suti ti se mozes cijelo ljeto kupati :p

aha...:p
cilo lito ...i još duže...a sa brodom smo od-do....:zubo:

ploče za pisanje kredom imaš naručiti u nekermanu...čak se sjećam da sam vidjela da imaju samoljepljivu tanku ploču koju možeš
staviti na vrata sobe/ormara....

Neroslava
17.04.2009., 13:26
nasla sam jedan u ikei (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90074930):zubeki:.. koji mi se svidio (bez ladca).. smo mi se neda u ikeu po to (ili nekog angaziratim ako tako nesto ima u lijepoj nasoj)....

Ne znam kolko će ti trajati namještaj iz Ikee, to je više jeftilena, a manje kvaliteta... Inače super tema, i mi ćemo prek ljeta u opremanje sobe za maloga :top:. Ljudi, što više linkova i slikica! Ja em sam neodlučna, em si ne znam vizualizirati kaj kak zgleda ak mi netko opisuje, baš sam idiot po tom pitanju...

Leonee
17.04.2009., 13:30
Dobro, te ploce mi nece sada trebati (trebam prvo skupiti novce, a kako je krenulo.. :D), samo me zanima cisto radi info da li to ima igdje kod nas kupiti I gdje.
Najvjerojatnije cu za te ormare angazirati stolara jer mi trebaju po mjeri, a viseci,.. :ne zna:.. Viditi cemo jos..
Jos moram smisliti kako radne stolove sa ladicama, policama,.. :misli:

Bankrotirati cu.. :D

šiljo
17.04.2009., 13:32
inače...ovaj krevet u Flexe koji sam ja odlučila kupit maloj prilično
je skup....al kad sam tvrdoglava..reko taj je moj i gotovo
znači samo krevet + zaštita oko kreveta ide puna cjena...2200kn
http://img113.imageshack.us/img113/4573/classicjunior.gif (http://img113.imageshack.us/my.php?image=classicjunior.gif)

ovako izgleda a idem sad naći slikicu kako bi izgledala kad curka malo naraste...

Leonee
17.04.2009., 13:43
inače...ovaj krevet u Flexe koji sam ja odlučila kupit maloj
...

:rofl:.. Presmjesna si mi :rofl:...

Jako mi se svidjaju ti kreveti.. Zapravo cijeli njigov program :cerek:, samo mi ne treba sve to (steta :D)
Meni treba krevet za koji mjesec jer cu se ja I moj trbuh najvjerojatnije preseliti u njega i mislila sam na njemu spavati sa bebanom kad rodim prvih par mjeseci (valjda cemo stati oboje) :zubo:
Mozda se I danas zaletim do kike (ako se mm slozi :D)

šiljo
17.04.2009., 13:49
ovo mi se sviđa...
http://img113.imageshack.us/img113/2985/heino812.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=heino812.jpg)

i ovo mi se sviđa ali bez tkanine...

http://img113.imageshack.us/img113/6753/morton812.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=morton812.jpg)

šiljo
17.04.2009., 13:52
:rofl:.. Presmjesna si mi :rofl:...

jesi vidila..:p nisam depresivna osoba...:D

mafri
17.04.2009., 14:17
inače...ovaj krevet u Flexe koji sam ja odlučila kupit maloj prilično
je skup....al kad sam tvrdoglava..reko taj je moj i gotovo
znači samo krevet + zaštita oko kreveta ide puna cjena...2200kn
http://img113.imageshack.us/img113/4573/classicjunior.gif (http://img113.imageshack.us/my.php?image=classicjunior.gif)

ovako izgleda a idem sad naći slikicu kako bi izgledala kad curka malo naraste...

A da se dogovorimo pa u isti kamion potrpamo i tvoje i moje i skupa dovezemo :mig:
I onak je usput

Br2B
17.04.2009., 14:17
mi smo svoju spavaću sobu kupili u moemaxu (http://www.moemax.at)..kvalitetnije od ikee,ali ne i puno skuplje
jednom otišli tam,sve ostalo dogovarali telefonski,i kak nisu imali na lageru to kaj smo trebali dok smo bili tam,sve nam nabavili u roku tjedan i pol..i dok budemo gradili kućicu,i u njoj princezinu sobu,sigurno ćemo tam uzeti..
super mi je baš kod tih kreveta s ladicama,možeš uzet posebno..

a ono kaj mene trenutno muči....princezi sam u kutku gdje trenutno obitava,naljepila mali milijon kojekakvih naljepnica,i kak se to skida,ak nekad odlučimo prodati stan :D:D:D

šiljo
17.04.2009., 15:20
bride nisamsve pogledala ali sobe tj kreveti to je od flexe....

Leonee
17.04.2009., 19:58
Bili danas u kiki, kako je i wed napisala, bazni krevet s podnicom je 1500kn, ako se zeli kupiti jos one 2 ogradice (dakle da je ogradjen sa sve 4 strane, s tim da je jedna strana kraca, tamo kod glave) to je +800kn. Donja ladica koja bi mogla biti jos jedan krevet je isto 1400kn (mislim da u tu cijenu ne ulazi ni podnica ni madrac!), a ako se zeli ubaciti ispod 2 ladice.. One su 1000kn.

Oni tipa djepici za kao novine, koji se kace za stranicu kreveta su cca 350kn, sator koji predstavlja kulu za tobogan je cca 900kn, isto otprlike koliko je I tobogan.. Mislim 1000.. Za ovo dvoje zadnje nisam 100%sigurna jer nisam bas puno snimala te dodatne stvari jer me nisu ni zanimale. :ne zna:

Ugl, mene bi dosao krevet+2ladice ispod kreveta = 2500kn I jos bi morala kupiti madrac (onaj koji mi hocemo je 1000kn :rolleyes:).
Odlucili smo jos malo prozujati (mozda Velesajam?) prije odluke. U svakom slucaju, flexa nam se jako svidjela, krevet je cvrst, zgodan.. Ali malo su ipak skuplji..

E da.. Taj krevet sa podnicom od 1500kn ima I donju (kao I gornj) stranicu visu od razine madraca..
Moze se iskombinirati svasta.. Tipa da kupim samo okvir kreveta sa nogicama.. Koji je btw 1500kn :rolleyes: pa onda jos podnicu pa onda jos jednu stranicu visu (onu kod glave).. Ugl previse novaca.. :(

Ako ne nadjemo nista slicno za manje pare, kupiti cemo njih.. :ne zna:

cvijetić
17.04.2009., 20:02
Ja sam trenutno u potrazi za krevetom (odraslodjecjim). Zeljela bi krevet koji ima ladicu, bilo za posteljinu/igracke ili jos jedan skriveni krevet.. samo da iskoristim taj prostor dole, ali s tim da taj krevet nije onda veci od uobicajene visine kreveta (cca 35cm?).. dakle, neko inteligentno rjesenje.

ovakav krevet bi i mi..pogotovo s još jednim skrivenim krevetom,ali još nismo krenuli u potragu.morali bi na ljeto.
kad ti pronađeš, javit ćeš mi:D

Leonee
17.04.2009., 20:15
Ocu, ali koje sam ja srece.. Necu nista naci I kupit cemo flexu.. :D
Flexa ima taj donji dio, kao jos jedan krevet, jako nisko.. Tj, na podu (mi bi to u buducnosti koristili kao gostinski krevet :zubo:), tako da sami krevet nije visok :top:

Off:kako je M?

pink5
17.04.2009., 20:24
znam da je moja rodica našla nekog stolara,on joj je napravio odličan krevet na kat za malog,ima i ladicu,ma predobro izgleda.
Ne znam jeste razmišljali o toj opciji da napravite po narudžbi?

Leonee
17.04.2009., 20:35
A koliko dodje ta opcija (da li je puno drvo ili iveral, pretpostavljam da je bez podnice)?
Sve opcije su otvorene.. :D.. Samo nekako brijem da bi stolar u konacnici bio skuplji.. Da ga recimo trazim da bi od borovine napravi krevet sa podnicom.. Mislim da bi me ispao vise od 1500kn :ne zna:

blablica
17.04.2009., 20:53
mi smo svoju spavaću sobu kupili u moemaxu (http://www.moemax.at)..kvalitetnije od ikee,ali ne i puno skuplje
jednom otišli tam,sve ostalo dogovarali telefonski,i kak nisu imali na lageru to kaj smo trebali dok smo bili tam,sve nam nabavili u roku tjedan i pol..i dok budemo gradili kućicu,i u njoj princezinu sobu,sigurno ćemo tam uzeti..
super mi je baš kod tih kreveta s ladicama,možeš uzet posebno..

a ono kaj mene trenutno muči....princezi sam u kutku gdje trenutno obitava,naljepila mali milijon kojekakvih naljepnica,i kak se to skida,ak nekad odlučimo prodati stan :D:D:D

hmm, kvalitetnije sigurno nije. frendica kupila namještaj za cijeli stan pa se evo dvije godine nakon počelo raspadati sve. ali baš sve. u početku je stvarno super izgledalo i mi smo, vidjevši njen namještaj, također odlučili kupiti nešto u moemaxu. evo ga. naš krevet, samo baza (fala bogu nije bilo jako skupo) - raspada se, definitivno promašena investicija. a dvoumili se između ikee i moemaxa. tak da ja ziher tam više ne bum kupovala.
a i ljudi ovdje ipak prije biraju ikeu nego nešto drugo :mig:

Br2B
17.04.2009., 21:30
hmm, kvalitetnije sigurno nije. frendica kupila namještaj za cijeli stan pa se evo dvije godine nakon počelo raspadati sve. ali baš sve. u početku je stvarno super izgledalo i mi smo, vidjevši njen namještaj, također odlučili kupiti nešto u moemaxu. evo ga. naš krevet, samo baza (fala bogu nije bilo jako skupo) - raspada se, definitivno promašena investicija. a dvoumili se između ikee i moemaxa. tak da ja ziher tam više ne bum kupovala.
a i ljudi ovdje ipak prije biraju ikeu nego nešto drugo :mig:

mi smo cijeli stan opremili s moemaxom i ikeom, i npr kauč u radnoj iz ikee,koji je bio skuplji od onoga iz dnevnog,koji je iz moemaxa, je u raspadnom stanju,a u dnevnoj mi je ko novi..al dobro,to sad nije tema,da nas ne kartoniraju :D:D

kinder_lada
18.04.2009., 00:20
pgledajte sobe "Mali princ" u meblu i lesnini
kvalitetno i ima više izbora
cijena je malo niža nego flexi program
nama je jeftinije ispalo u meblu
al kupili smo sve osim kreveta :)

iggix
18.04.2009., 11:14
Za one koje interesira Ikea:

U Ikea imash i djecje krevetë koje po potrebi mozesh produziti. Od kratkog djecjeg kreveta mozesh napraviti krevet za odraslu osobu. Ima za kupiti i madrac s umetkom za produzavanje. Ovaj sam nashla, ali nije mi bash neshto lijep...Vidjela sam i ljepshih.
http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/S19858940
Pogledaj pod "meegroeibed". Sve super, ali mi se madrac ne cini bash kvalitetnim.

Ako hocesh s ladicom imash ovaj, :
http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/60162886

Ja imam komode iz te serije, bijele (bash sam kupila i jednu za djecju sobu za moju curu koja se treba roditi svaki tren :) i mogu ti reci da nije losh. Nije to sad neka kvaliteta, ali zadovoljava potrebe. Ionako ce na kraju zavrshiti vjerojatno isharana flomasterima i puna rashcupanih igracki... Natrag na krevet: takodjer se moze razvuc u dupli lezaj (klikni na "zwartwit" u opcijama za boju - tamo imash sliku kako krevet izgleda razvucen)

Imash i ladice za posteljinu, uglavnom ih rade u serijama s krevetima, ali mislim da se mogu koristiti pod bilokojim krevetom koji je dovoljno visok. Npr.:
http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/20157212

Vidjam djecu koja se bacaju po krevetima u obliku piratskog broda ili princezinog dvorca, a sve od najjeftinije shperploce (ili MDF), a krevete predivnog dizajna i skupog, punog drveta ne dozivljavaju uopce. :D
Meni je osobno najbitniji dobar madrac. Na tome nikad ne shtedim novce, a primjecujem da dosta roditelja kupi jako skupe krevete, a madraci grozni....

Sretno s kupovinom! :)

Mijaja
18.04.2009., 11:59
Felxa je meni prekokrasna, ima je i u Lesnini (neko je jednom spomenuo da je u Lesnini čak jeftinije:ne zna:)

Leonee, imaš onog lika koji ti vozi doma sve iz Ikee kaj ti treba....
e Leonee, oš ti princa1 staviti u krevet kad se rodi princ2? ja mislila da oboj budu u kinderbetima...

a za oplementit dječiju sobu super su mi naljepnice na veselo obojanim zidovima...
Ja bi mojoj curki tako rado sobu uredila u rozo zelenoj varijanti - odlična mi je ta kombinacija... no bit će crveno "hrastasta" do daljnjega, a krevet je napravljen kao galerija (pod stropom) i koristit će ga tek kad malo naraste da se može popeti....

Monica.
18.04.2009., 12:42
Mi imamo njihovu sobu i brdo dodataka, meni je to stvarno odlično, svako malo mijenjamo izgled sobe.

Krevet nam je momentalno bez ograda na podu, ponekad je gore, pa je ispod prostor za igru, uglavnom mi smo jako zadovoljni :top:

Ako želite mogu vam staviti par slikica, samo me uputite kako.:D

mandy
18.04.2009., 14:05
ovaj krevet je kupila frendica i nije bas zadovoljna...isto su puno drvo ali jelovina ili tako nesto i mekano i sarafi joj se okrecu i malo malo pa joj se krevet razloha:eek: i sad je ljuta ko ris

kak znaš da se radi o istom krevetu?
oni tamo imaju 30-ak kreveta....

na Mihinom većinom spavamo ja ili MM jer se on dokotrlja na naš pa da imamo mjesta netko ode na njegov, malac skače po njemu kad je budan, igra se.. i još mu ništa nije...skroz je čvrst i stabilan..

Leonee
18.04.2009., 14:13
Ikea mi ima stvarno cool stvari, no medjutim ja bi izbjegla to angaziranje tog covjeka placanje 20% njemu I jos merver.. Mislim ako sto mogu naci tu.. :ne zna:.. (zapravo uopce bi izbjegla dovlacenje namjestaja iz vana ako je to moguce :D)
Njihovi kreveti koji se mogu produziti/skratiti su super, ali meni to ne treba :zubo: dakle, treba mi krevet za odraslu osobu bez visoke donje strane..di su noge.
U pocetku ce spavati na njemu moja malenkost pa ja I beba pa onda princ1..
Sto se tice madraca, kupiti cemo od perfecta dreams madrac kakav I mi imamo.

Mozda danas odemo pogledati u mercatone njihov izbor..

Monica, bas bi voljela viditi vasu dj sobu (mislim da su utute negdje medju top temama :ne zna:).. :top:

šiljo
18.04.2009., 14:57
e jok...flexe više nema u Lesnine...
i je bila je dosta jeftinija jer se čekalo preko 3 mjeseca....
i kad bi došla onda je sve bilo izmješano...ono ja naručim krevet
dobijem ormar...

al sad su prekinuli sa Flexom..na moju žalost..:(

šiljo
18.04.2009., 14:59
Monica i ja bi volila vidit slike..ajde ih prikelji..:zubo:

Athina
18.04.2009., 15:15
Leonee kad nadjes najbolje rijesenje, daj na sunce izvjestaj pa bi moglo biti copy - paste :D jer i mi smo iz kategorije dvometrasa :)

Leonee
18.04.2009., 20:02
Bili u mercatoneu.. Nismo nasli nis sto nam odgovara. :( Ima nekih dosta jeftinih kreveta (500njak kn), cak neki I nelose izgledaju.. No medjutim imaju ugl vecu tu donju stranicu. I nemaju ispod nista (nikakve ladice).
A oni koji maju ladicu dole su veci po visini.
Ugl, chorak! :D

MariaDelMar
18.04.2009., 20:11
moja mišica trenutno spava u krevetiću u mojoj sobi, ovakav, bijeli:
http://www.carters.com/category/CategoryT4A.aspx?categoryId=29
imamo i komodu-prematalicu s kadicom koju smo dobili od moje frendice (polovna).

a u njenoj sobici je čeka:
krevet:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70120551
podkrevet:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80120579
i noćni ormarić:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50120566

uzela sam taj krevet jer na onaj koji mi je bio ljepši (hemnes) ne ide madrac 200x90, nego njihov, 200x80, tanak, pa mi je odda serija bila bolji izbor (zbog madraca i komoditeta spavanja).

uz to ormare pax, 100x236x60 cm, obična bijela vrata i baš sam kupila deco fun naljepnice winnie the pooh za njih.

cvijetić
19.04.2009., 14:04
Maria del Mar, znači na ovom krevetu se izvlači još jedan krevet? dolje stane još jedan madrac?

Wedding
21.04.2009., 11:14
e jok...flexe više nema u Lesnine...
i je bila je dosta jeftinija jer se čekalo preko 3 mjeseca....
i kad bi došla onda je sve bilo izmješano...ono ja naručim krevet
dobijem ormar...

al sad su prekinuli sa Flexom..na moju žalost..:(

da Fleksa je dobila nogu u Lesnini tj. tocnije Lesnina je dobila nogu od Flekse jer su muljali sa cjenama:mig: a ceka se i u Kiki po 3 mjeseca ako nema na skladistu tj. ako ide po narudbi ijako Kika stalno dopunjava asortiman ali opet nemaju apsolutno sve na skladistu jer ne mogu ni imat:mig:

Zmijica
21.04.2009., 12:29
nama je prvenstveno prioritet bio kvaliteta i da traje bar 15 godina sto smo sa ovim i dobili jer mi se ne baca 2-4000 kuna za sobu koju cu za 5 godina bacit
Sam da napomenem da su meni moji kupili sobu kad sam imala cca 2-3 godine, naravno da nis nisam birala :D
Sa 10 godina sam je mrzila, a s 15 tukla po vratima u nadi da ce se raspast i da ce mi kupit novu... al soba je i dan danas u odlicnom stanju, popravljano je par vrata i ladica :D
Tako da... imajte u vidu - djeca se mijenjaju, zelje im se mijenjaju, a njihov ukus nije i vas :mig:

Meni je drago sto imamo jeftilen namjestaj da se nis ne sekiram kad skace po krevetu, prolije sok i slicno. Planiram sve zamijenit kad najmladje dijete navrsi 10 godina :)

MariaDelMar, bas je lijepi krevet :)
EDIT: E da, meni se Flexa ne svidja... preglomazno mi izgleda sve skupa, za neku sobu od 30m2.
Mali Princ mi je lijep.

Leonee
21.04.2009., 20:04
Meni je mali princ bzvz.. Podsjeca me na sperploce I ne svidja mi se uopce namjestaj u bojama. Boje odrede boju sobe I ako je malo drugaciji dizajn od klasicnog zapecati tu sobu u tom dobu pa nije ni cudo sto klinci (osobito curice) popizde za starce I njihov izbor prije 10-20-30 god :zubeki:

Dok recimo kreveti flexe su klasicni (manimo tobogane, satore I accessories za bebane), od punog drva (dakle, djeco razvaljujte.. :D) I boje drveta su, koja nikada ne izlazi iz mode, tj neutralna je.

A budu li razvaljivali namjestaj.. Nakon par odgajateljskih lekcija (..ovisi o mom I mm raspolozenju) mogu ocekivati da ce dobiti nogom u guzicu, a onda ce postovati zaradjeni novac njihovih roditelja (taman posla da cu im mjenjat sobu svakih 10-15god)!

:D di si ti zmijuljo? Falis... :D

kocul
22.04.2009., 11:58
ovo mi se sviđa...
http://img113.imageshack.us/img113/2985/heino812.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=heino812.jpg)

i ovo mi se sviđa ali bez tkanine...

http://img113.imageshack.us/img113/6753/morton812.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=morton812.jpg)

Interesira me kod ovog prvog kreveta koliko tu dole ima svjetla. Dole je ipak nekakav radni stol. Ako je krevet iznad...:eek: Nećeš ga staviti pokraj prozora. Ima lampu. No treba i prirodnog svjetla, ako je moguće.
Drugo pitanjce- ovi kreveti sa ladicama da li tu ide pravi madrac ili više onaj kao francuski krevet?
Šta je sa tepisima, zavjesama, lusterima...?

Wedding
22.04.2009., 12:07
Interesira me kod ovog prvog kreveta koliko tu dole ima svjetla. Dole je ipak nekakav radni stol. Ako je krevet iznad...:eek: Nećeš ga staviti pokraj prozora. Ima lampu. No treba i prirodnog svjetla, ako je moguće.
Drugo pitanjce- ovi kreveti sa ladicama da li tu ide pravi madrac ili više onaj kao francuski krevet?
Šta je sa tepisima, zavjesama, lusterima...?

pa ovisno gjde ces stavit takav krevet...nemamo svi iste kuce, stanove itd.:mig:

Da u te krevete sa ladicama ideu pravi madraci i ta ladica ima dooje podnicu jer madrac mora disat:mig:

Tepisi, zavjese, lusteri??? - kaj sa njima?:ne zna:

kocul
22.04.2009., 12:22
Meni je mali princ bzvz.. Podsjeca me na sperploce I ne svidja mi se uopce namjestaj u bojama. Boje odrede boju sobe I ako je malo drugaciji dizajn od klasicnog zapecati tu sobu u tom dobu pa nije ni cudo sto klinci (osobito curice) popizde za starce I njihov izbor prije 10-20-30 god :zubeki:

Dok recimo kreveti flexe su klasicni (manimo tobogane, satore I accessories za bebane), od punog drva (dakle, djeco razvaljujte.. :D) I boje drveta su, koja nikada ne izlazi iz mode, tj neutralna je.

A budu li razvaljivali namjestaj.. Nakon par odgajateljskih lekcija (..ovisi o mom I mm raspolozenju) mogu ocekivati da ce dobiti nogom u guzicu, a onda ce postovati zaradjeni novac njihovih roditelja (taman posla da cu im mjenjat sobu svakih 10-15god)!

:D di si ti zmijuljo? Falis... :D

Po meni ne možeš očekivati da će dijete od 2 godine, teenager i čovjek od 22-23 godine biti u istoj sobi, da će imati isti krevet, iste ormare, stol... Je da je to sve skupo. No budimo realni. Koji krevet može izdržati sva ta razdoblja. Samo ako ga daš raditi od punog drveta. Mjenjaš madrac kada treba. Ali kakav bi onda naručio - za dvogodišnjaka , teenagera ili već zrelu osobu. Bar ćeš jednom morati promjeniti sobu. Koliko god to koštalo

Wedding
22.04.2009., 12:27
Po meni ne možeš očekivati da će dijete od 2 godine, teenager i čovjek od 22-23 godine biti u istoj sobi, da će imati isti krevet, iste ormare, stol... Je da je to sve skupo. No budimo realni. Koji krevet može izdržati sva ta razdoblja. Samo ako ga daš raditi od punog drveta. Mjenjaš madrac kada treba. Ali kakav bi onda naručio - za dvogodišnjaka , teenagera ili već zrelu osobu. Bar ćeš jednom morati promjeniti sobu. Koliko god to koštalo

pa madrac nema veze sa nici o cemu ti pricas, pa naravno da ce osoba dok ne postane ponoljetna promjenit najmanje 2 puta madrac - tj. to bi bilo realno:mig:

A krevet ako je kvalitetan i od punog drva, moze izdrzat i 40 godina...ja sam do svoje 23 godine spavala na jenom te isotm krevetu (naravno uz promjene madraca) i taj isti krevet je sad u vikendici i sluzi svrsi savrseno - zato se ne spominje bezveze kvalitetan krevet od punog drva i neutralnih boja koji ce se uklopit u svaki ambijent:mig:

šiljo
22.04.2009., 14:06
kocul naravno da ga nebi stavila kod prozora a i ovako dignut krevet nebi namjestila prije nego cura napuni 7-8 godina...
i to je ono što mi se isto sviđa...sad je normalni krevet a kroz koji god ga dignem malo a kasnje još više...
a zašto misliš da nebi bilo svjetla?

Meni je drago sto imamo jeftilen namjestaj da se nis ne sekiram kad skace po krevetu, prolije sok i slicno. Planiram sve zamijenit kad najmladje dijete navrsi 10 godina :).

je off al ..... imaš nam nešto za reći????:cerek::cerek:

Leonee
22.04.2009., 14:36
Ja sam spavala na jednom te istom krevetu 20ak god. On je sada isto na viksi I dalje se spava na njemu kada smo god tamo..
Flexini kreveti su od punog drva..
A madrac ce se sigurno promjeniti bar 1x..

Ormare I radne stolove sigurno da im necu mjenjati jednom kad kupim!.. Ne znam sto ste vi radili sa svojima, ali moji se jos uvijek koriste I to mi je bezvezno razbacivanje novcima..
Bitno je da je soba prilicno klasicna.. Krevet, ormar, stol,.. Pa da onda te dodatke mogu mjenjati kako zele.

Zmijica
22.04.2009., 15:26
Naravno da se i moj namjestaj jos koristi, a bogami u bakinoj kuci su kreveti 70 godina stari i jos bi bili dobri da ih poplava nije satrala.
U doba nasih roditelja i ranije nije bilo moguce kupit nekvalitetnu stvar. Postojalo je samo skupo i skuplje.
Al danas, uz sav taj jeftini namjestaj mi nije jasna logika - komp i teve i mobitel cu kupit novi svakih 5 godina, al namjestaj ima da traje 20 :ne zna:
Ma svatko kako mu pase... ja bih popizdila 10 godina gledat isti ormar u dnevnoj sobi, pa racunam da je i djetetu tako :)

I "klasicno" je sirok pojam.
Recimo, drvo je klasicno. Al recimo ja volim javor i wenge, a moja mama hrastovinu i orah koji je meni najruznija nijansa koja postoji (igrom slucaja imam bas tu boju u dnevnom jer nemam para za novi ormar :) )

Siljo, na zalost ne. Al poslat cu ti pm ako budem imala :mig: :kiss:
Leonee, na godisnjem sam u RL :D

Leonee
22.04.2009., 18:05
Komp I mob imamo od firme (da nemamo, imali bi kantu od mma I mobitele dok ne krepaju), tv kupili prije 6god I ne namjeravam skoro novi (tj. Dok se ovaj ne pokvari)...

Na klasicnu boju drveta sam mislila prefarbanu samo prozirnim lakom.. Imam gazista na stepenicama od hrasta I nebi vjerovala kako dobro izgleda (inace mi se ne svidja hrast).

Sto se tice starog namjestaja, imamo na viksi namjestaj star 100njak god I stvarno izgleda prelijepo.. Bila bi zalosna da su ga crvi izjeli ili da se raspao.
Recimo, regal kod mojih staraca je jos uvijek onaj stari I nije uopce los. Nisu kupovali ni kiceraj ni orahsheme :D.. Dok kod svekija... :rofl:...
Vrlo je tesko generalizirati. No medjutim I dalje sam uvjerena da sa malo mozga I vecim ulaganjem se itekako moze imati jedan te isti namjestaj 30god a da ne izgleda bozemesacuvaj.
I brijem da cu za 10god morat odvajat za skolovanje djeteta, a namjestaj ce mi biti zadnji na popisu..

Do kad traje go? :D

cvijetić
22.04.2009., 20:48
Ormare I radne stolove sigurno da im necu mjenjati jednom kad kupim!.. Ne znam sto ste vi radili sa svojima, ali moji se jos uvijek koriste I to mi je bezvezno razbacivanje novcima..
Bitno je da je soba prilicno klasicna.. Krevet, ormar, stol,.. Pa da onda te dodatke mogu mjenjati kako zele.

upravo tako i ja mislim... bolje kupiti odmah kavlitetno, klasično, a detaljima se može povremeno osvježavati soba...
ne planiram mijenjati namještaj tek tako. taj novac će im itekako biti potrebniji za nešto pametnije, baš kao što kažeš, školovanje im sigurno neće biti besplatno.

Wedding
24.04.2009., 10:17
Naravno da se i moj namjestaj jos koristi, a bogami u bakinoj kuci su kreveti 70 godina stari i jos bi bili dobri da ih poplava nije satrala.
U doba nasih roditelja i ranije nije bilo moguce kupit nekvalitetnu stvar. Postojalo je samo skupo i skuplje.
Al danas, uz sav taj jeftini namjestaj mi nije jasna logika - komp i teve i mobitel cu kupit novi svakih 5 godina, al namjestaj ima da traje 20 :ne zna:
Ma svatko kako mu pase... ja bih popizdila 10 godina gledat isti ormar u dnevnoj sobi, pa racunam da je i djetetu tako :)

I "klasicno" je sirok pojam.
Recimo, drvo je klasicno. Al recimo ja volim javor i wenge, a moja mama hrastovinu i orah koji je meni najruznija nijansa koja postoji (igrom slucaja imam bas tu boju u dnevnom jer nemam para za novi ormar :) )

Siljo, na zalost ne. Al poslat cu ti pm ako budem imala :mig: :kiss:
Leonee, na godisnjem sam u RL :D

eh kad bi mobiteli trajali 5 godina:s ali toga vise skoro niti nema:mig:..kompjuter takodjer ako se puno koristi tek tako ode u k.. aiopcenito odlaze djelovi: maticna, graficku mora mjenjat jer zastari ili krepaitd - pa ni auto isto nije vjecan,
........ali namjestaj je ipak nesto drugo a kad ti dopizdi boja mozes ga jednostavno prefarbat u zljenu boju ili izbrusit do kraja i polakirat:cerek:

šiljo
24.04.2009., 10:31
ja sam u sobu ubacila ormar koji je moja prabaka donjela u dotu....
predobar je....
al njega sam stavila dok još cura nije bila "na putu" i kako je masivan
sad ga nemogu prebaciti u ovu drugu sobu i zbog toga što je ta već namještena pa nemam gdje....

zato i namjeravam kupiti dobar krevet od punog drveta i kombinirati
a sobu upotpuniti štosnim,dječjim detaljima koje će cura naravno kasnje sama mjenjati....

Leonee
24.04.2009., 11:01
Bila sam na velesajmu..
Ostala sam u soku kada sam vidjela da pola firmi je otislo.. :( sada sve tako jadno izgleda.. Stvarno me dugo nije bilo.
Ugl, nasla neke krevete, ali kada izracunam taj najjeftiniji I jos popdnicu.. Sve je na kraju skuplje ili ista cijena kao flexa!..

Mi cemo definitivno kupiti od flexe krevet..

Leonee
24.04.2009., 11:04
Smo nisam sada ziher za madrac.. Kupila bi kao sto I mi imamo (pjena, nesto,..) Ali sam procitala na nekoj drugoj temi kako se za djecu vise preporucaju mozda sa oprugama jer su em lagani, em kad se popiske u krevet.. Ta pisalina se zadrzava u toj pjeni.. Fuj.. To mi uopce nije palo na pamet!?...

Wedding
24.04.2009., 11:13
Smo nisam sada ziher za madrac.. Kupila bi kao sto I mi imamo (pjena, nesto,..) Ali sam procitala na nekoj drugoj temi kako se za djecu vise preporucaju mozda sa oprugama jer su em lagani, em kad se popiske u krevet.. Ta pisalina se zadrzava u toj pjeni.. Fuj.. To mi uopce nije palo na pamet!?...

ovisi cije madrace ces uzimat........ mi smo uzimali od Perfekte i ta njihova pjena nista ne upija:mig:, jesta da su im madraci skupi (za bracni krevet nas je ispao madrac 5000 kuna ali ima pamucnu presvlaku koja se skida i to mi je:s - evo bas neki dan se maleni popiskio po njoj i nije nista preslo na madrac:top: jer su presvalake debele)

Leonee
24.04.2009., 11:21
Mi imamo isto od njih, ali jeftiniji.. :)

Navlaka se skida? Na mojem ne.. A stvarno mi je previse dati za madrac za 1osobu kolko I za krevet..

Wedding
24.04.2009., 11:26
Mi imamo isto od njih, ali jeftiniji.. :)

Navlaka se skida? Na mojem ne.. A stvarno mi je previse dati za madrac za 1osobu kolko I za krevet..

ja sam striktno trazila madrace na kojima se skida navlaka jer ako se navlaka ne kida kako cu ga drugacije oprat:confused: (ono povrsinsko pranje nije pranje:mig: i sva smazanoca nemoze nikako otic van sto je kod piskenja i kakinja koma)
--- znam da su svojevremeno njihovi madraci 200*90 sa pamucnom navlakom koja se skida kostali oko 2500 kuna, skupi su ali po meni vrijede svaku kunu jer sa prije imala madrac sa oprugama od Bernarde i taj vise nikada nece pod moj krov:flop:

- meni su na prvom mjestu kvaliteta i pamucna presvala koja se skida i za spavanje dajem i zadnju kunu iz djepa jer kao se ne naspavam jao si ga onima oko mene:lol:

Leonee
24.04.2009., 11:41
Stvarno mi je previse dati 2.500kn za madrac 200x90....

Tolko nisam platila ni za bracni!.. Koji je skroz dobar (mislim da je on Stella)..

Slazem se da treba spavati na kvalitetnom, zdravom, madracu.. No ne misloim prodat gace za njega.. :p :)

Wedding
24.04.2009., 11:55
Stvarno mi je previse dati 2.500kn za madrac 200x90....

Tolko nisam platila ni za bracni!.. Koji je skroz dobar (mislim da je on Stella)..

Slazem se da treba spavati na kvalitetnom, zdravom, madracu.. No ne misloim prodat gace za njega.. :p :)

:lol::lol::lol: , ma kaj ne, gace na stap i spavas gola:rofl:

Leonee
24.04.2009., 12:01
..pa da se onda moram sexsat.. :rolleyes:
:D

Mijaja
24.04.2009., 12:35
imi imamo Stellu od Perfekte i mislim da se i za nju može naručiti presvlaka..... baš ću provjerit...
mi smo u Perfekti dali raditi po mjeri i podnicu i madrac (dim. je 107x200 :eek:) i prezadovoljni smo

MariaDelMar
24.04.2009., 18:58
Maria del Mar, znači na ovom krevetu se izvlači još jedan krevet? dolje stane još jedan madrac?

da. i stane madrac plus poplun, jastuk već zapinje kad se podvlači. mislim da je to bitno ako se svakodnevno izvlači donji krevet.

MariaDelMar
24.04.2009., 18:59
MariaDelMar, bas je lijepi krevet :)

hvala :)
praktično, jednostavnog dizajna i bijelo :cerek:

pam@na
25.04.2009., 10:46
ostalo još nismo kupili jer nema sobu još :D al jedva čekam zavjesice sa nekim likovima, bojanje zidova...:)

Gdje u Mercatoneu? Mi uskoro stižemo iz bolnice i trebamo maloj kupiti krevet. Ja bih isto s ladicama. Ako imaš slike pliz pošalji. Cijena mi je ok jer bih ja odmah kupila i ovoj manjoj curici,pa a imaju iste.

kocul
25.04.2009., 17:11
pa madrac nema veze sa nici o cemu ti pricas, pa naravno da ce osoba dok ne postane ponoljetna promjenit najmanje 2 puta madrac - tj. to bi bilo realno:mig:

A krevet ako je kvalitetan i od punog drva, moze izdrzat i 40 godina...ja sam do svoje 23 godine spavala na jenom te isotm krevetu (naravno uz promjene madraca) i taj isti krevet je sad u vikendici i sluzi svrsi savrseno - zato se ne spominje bezveze kvalitetan krevet od punog drva i neutralnih boja koji ce se uklopit u svaki ambijent:mig:

Nisam ni mislio na madrac.
Krevet. Ja sam ih promjenio tri. Ne zato što mi se nisu sviđali, nego što su se raspali. Mislim da je danas iluzorno očekivati da će krevet durati kao kod naših baka, mama. To su bila druga vremena. Tada što se napravilo duralo je. Danas je hiperprodukcija upitne kvalitete. Jedino ako ga daš raditi i iz punog drveta ( kao kod baka ). No to košta. Drugo ni djeca nisu kao mi. Puno su "živahnija".
Cijenovno ta dva kreveta što mislim kupovati došlo bi koliko i jedan od punog drveta kod nekog majstora. Znači mislim urediti dvije sobe. Jednu kada bude dijete, drugu kada bude "odrasliji". Naravno tu će birati s nama zajedno. mnogi su se bunili kako su im roditelji opremili sobe ( ne sviđaju im se ). Nadam se da ću moći financijski

Maya_78
21.05.2009., 09:29
cure, ove varijante Flexe u bijeloj boji su naknadno (u privatnoj verziji) ofarbane ili ih ima takve za naručit?

Wedding
21.05.2009., 09:33
cure, ove varijante Flexe u bijeloj boji su naknadno (u privatnoj verziji) ofarbane ili ih ima takve za naručit?

narucuju se takve:mig: tj. postoje dvije varijante natur ili white- to je bijela ali nije totalno pokrivna tako da se vide gotovi od bora i super izgleda:mig:.................... budem jedan dan poslikala sobicu od naseg malca pa cu stavit slikice:cerek:

Maya_78
22.05.2009., 10:47
najssss

LUNA000
16.09.2009., 21:22
Znam da tema o dječjim sobama postoji gdje su teme o uređenju interijera...ali mislim da bi i tu dobro došla...stavljajte slike,cijene,savjete...mene konkretno zanima soba s krevetima na kat...za dva dečka...s tim da im služi kroz cijelo školovanje...gledala sam malo po internetu po slikama...najviše bi mi odgovarala soba s dva kreveta i možda još s trećim pomoćnim ležajem na izvlaćenje...može i ne mora biti u kompletu s radnim stolovima...eto svaka pomoć bi mi dobro došla...hvala

Ani4
17.09.2009., 08:44
Mi smo bas neki dan dobili svoju novu sobu. Narucili smo je kod stolara, zidovi su nam dosta neravni, pa nam je to bila najbolja opcija. Uglavnom, imaju krevet na kat, dva spojena stola preko cijelog zida ( oko 3 m), svaki ormaric sa tri ladice ( za skolu), zajednicki ormaric, tri ormara sa policama i ladicama i garderobni ormar. I brdo polica na zidovima. Mi smo jako zadovoljni, sve je jako kvalitetno, napravili su jako brzo i iskoristen je svaki milimetar prostora.

Enid
17.09.2009., 08:57
Meni je odlična fora kreveta na kat kad se ovaj donji izvlači, tako da ovaj gornji nije previsoko. Ne sviđa mi se ono kad jedno dijete spava u ladici na izvlačenje, nekako mi je to pre "pomoćno" i ok je za malog gosta al baš da dijete uvjek tu spava...

Supplier
17.09.2009., 09:27
Evo ovdje ima zgodnih ideja

http://www.ambient.hr/?namjestaj/djecje_sobe/slozivi_programi_djecje

LUNA000
17.09.2009., 11:46
http://img6.imageshack.us/img6/2183/soba.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/2811/soba1.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/8049/soba2.jpg
http://img6.imageshack.us/i/soba3.jpg/
ovako sam nešto ja mislila...al mislim da ove i nisu baš jeftine...ako netko zna gdje ima kupiti i cijene,bila bih zahvalna...:)

Supplier
17.09.2009., 12:02
Na gornjem linku imaš cijene, samo klikni na sobu koju želiš vidjeti

CosmaShiva
17.09.2009., 12:11
ja bih isto za svoje krevet na kat ali da ispod imaju
one ladice za igračke i veš.
gledala sam i nema takvih za kupiti a stolar mi preskup. :ne zna:

LUNA000
17.09.2009., 12:49
Na gornjem linku imaš cijene, samo klikni na sobu koju želiš vidjeti

hvala :)

mama Dalton
18.09.2009., 10:06
Moji mlađi dečki imaju krevet na kat kupljen u Lesnini (Flexa) - jasko smo zadovoljni, danski proizvod, modularan (dakle, može se i rastavit na dva komada po potrebi). najstaiji sin odselio je u djevjačku sobu čije su dimenzije poprilično nespretne, p smo i njemu uzeli Flexa krevet koji je na visini od 180 cm, a radni stol i ormar su ispod. Vidla sam da Flexa namještaj imaju i u Kiki. Nije jeftin, no mislim da će dečkima istrajat dok se ne ožene i ne odu od kuće :) Kad se usporedi s nekim jeftinim dječjim sobama (kakvu smo i mi svojevremeno kupili - i koja se raspala doslovce za 3 godine), mislim da je ovo dugotrajno i isplativo ulaganje. I, kak je riječ o modularnim rješenjima, mi smo uspjeli svašta prilagodit prostorijama kojima raspolažemo a da su klinci zadovoljni.

Evo link:

www.flexa.dk

tindlbel
18.09.2009., 15:07
naše cure isto imaju krevete na kat ,nezauzimaju puno mjesta u sobi ,nismo htjeli puno namještaja jer je soba manja tako da im ostane mjesta za igru,imaju zidne police u kutovima radni stol i jedan ormar 180x60 ...

styria
18.09.2009., 16:58
http://img6.imageshack.us/img6/2183/soba.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/2811/soba1.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/8049/soba2.jpg
http://img6.imageshack.us/i/soba3.jpg/
ovako sam nešto ja mislila...al mislim da ove i nisu baš jeftine...ako netko zna gdje ima kupiti i cijene,bila bih zahvalna...:)

e ovakav krevet kakav je na prvoj slici imamo i mi ali bez ovih ormarica

donji krevet nam nije okrenut tako paralelno nego okomito i stepenice su nam malo sire jer sam htjela da sto vise igracaka mozemo strpati u njih

ja bi ti iz vlastitog iskustva preporucila da to das privatno raditi nekom dobrom tisleru,jer ce teu gotovom doci trostruko skuplje

swanmia
18.09.2009., 18:42
Pogledaj u magminom katalogu na stranici 78-slika 2(za curice)
krevet sa pomoćnim krevetom ladicom.

http://www.magma-home.com/Catalogs/Magma%20Home.pdf

piece of a dream
01.10.2009., 13:33
Na koje sve načine se može pričvrstiti baldahin iznad kreveta?!?
Ne bih neku glomaznu konstrukciju kao što je neki krug, ili nešto izrađeno metalno.
Da li bi se sam materijam mogao na neki način lagano pričvrstiti- napraviti trakice koje ga drže, pa iz pričvrstiti za plafon?!?
Molim odgovor!!!! :moli:

Fida
01.10.2009., 17:56
Jel to pitaš za kinderbet ili veči krevet?
Jer za kinderbet imaš za kupiti gotove konstrukcije za baldahin (nije teška) u adaxu.
A za krevet je super ideja ovo što si i sama rekla..-Staviš kao neke kukice na strop-pričvrstiš trakice i sama smisliš kako će ti baldahin padat.To bi trebao onda bit neki lagani materijal..

piece of a dream
01.10.2009., 17:59
Znam kako to funkcioniše sa krevetićem za bebe.
No, trebam za veći.
Ok! Hvala ti! :mig:
Vjerovatno ću probati nešto takvo

Edens
15.11.2009., 01:58
Mi smo kupili Flexa krevet na kat, još nije do kraja montiran. Ali imam jedno malo pitanje za vas koji imate takav krevet ili općenito krevet na kat....: Na koju ste stranu stavili jastuk na gornjem krevetu? Tamo gdje su ljestve, ili suprotno? Meni izgleda praktičnije tamo gdje su ljestve, ali sigurnije tamo gdje ih nema...:ne zna:

Leonee
15.11.2009., 07:30
..Sto mislite o istima? Keljite slike, ideje, itd...

mali_cox
15.11.2009., 13:10
Mi imamo Mavricu, (Novoles), nama je soba predobra i jako smo zadovoljni njome. U malenu sobu se uklopila super. Imamo most iznad kreveta koji je izvrsno iskorišten prostor.

Slike sobe nemam trenutno nigdje ali na njihovim stranicama se može vidjeti. obzirom da je Mavrica sklopivi program kombinirati se može na puno načina. Mi trenutno imamo u sobi: most, krevet koji ispod ima dodatni krevet, tri visoka ormara, dva dublja(60cm) i jedan plići(45cm), stol za pisanje i noćni ormarić koji je ustvari ormarić sa dvije ladice i dvije police ispod.

http://img689.imageshack.us/img689/796/20091115141318.png

Ovo je slika s njihove stranice, boja naše sobe je točno ova zelena/javor. Most je ovaj,krevet isto, s tim da ovaj na stranici ima ispod dvije ladice a naš ima dodatni krevet i pisaći stol je ovakav s tim da su vrata na našem zelena a ne javor.

TinchiS
15.11.2009., 17:33
Mi smo kupili Flexa krevet na kat, još nije do kraja montiran. Ali imam jedno malo pitanje za vas koji imate takav krevet ili općenito krevet na kat....: Na koju ste stranu stavili jastuk na gornjem krevetu? Tamo gdje su ljestve, ili suprotno? Meni izgleda praktičnije tamo gdje su ljestve, ali sigurnije tamo gdje ih nema...:ne zna:

Mi imamo onakav "poluvisoki" a ispod su igračke iza onih zastorčića. :cerek: Jastuk smo stavili suprotno od ljestava. Tamo mi je i praktičnije i sigurnije u svakom slučaju. Kad bi jastuk bio kod ljestava onda bi stao direktno na njega a to mi i nije baš nešto ( pogotovo kad prije toga bos pretrči cijelu sobu :rofl: )

mama Dalton
16.11.2009., 14:26

Moji mlađi klinci drže glavu na kraju suprotnom od ljestvi. Stariji klinac, koji ima visoki Flexa krevet, radije glavu drži pored ljestvi. Nisam shvatila kako to misliš da je sigurnije tamo gdj nema ljesti, jel radi udaranja u glavu? Ma znalo je biti i toga, no kako rastu, i toga je manje :)

Edens
16.11.2009., 20:47
[ Nisam shvatila kako to misliš da je sigurnije tamo gdj nema ljesti, jel radi udaranja u glavu? Ma znalo je biti i toga, no kako rastu, i toga je manje :)[/QUOTE]

Malo sam se nespretno izrazila, mislila sam da je sigurniji dio suprotno od ljestvi (manja mogućnost pada), ali to se odnosi na gornji krevet:) Za donji krevet čini mi se svejedno:ne zna:

DAVORKA VŽ
25.03.2010., 19:55
Skoro naše blizance od 1.5 godine želimo preseliti u vlastitu sobu,koja je do naše spavaće i jedini razlog je što nam za pet mjeseci dolazi još jedna mala beba pa želimo da barem malo olakšamo noćna buđenja svima(barem se tako nadamo).No pošto smo u potkrovlju njihova sobica zamišljena je da bi u nju stavili samo njihove krevetiće,ormar koji je na malo povišenom,nešto kao ugradbeni u zid jer ispod njega ide stubište a preostali dio bi za igru i igračke,što po podu;njima dostupne ili ne .No željela bi dobiti malo vaše ideje kako u tu sobicu dodati pokoju policu ili tako nešto ...naravno dobro bi mi došli i pokoji detalji oko dječjeg uređivanja.Muž mi je vrlo spretan oko izrade stolarija za naše potrebe,knaufa i takvih drvenih dodataka pa samo trebam ideje.Malo sam zaokupljena djecom pa ne čitam puno o uređivanja već bi htjela nešto iz vašeg svakodnevnog,praktičnog i "sam svoj majstor" uređivanja...ipak je recesijsko vrijeme pa malo dobre volje i mašte mnogo toga bi se moglo srediti,zar ne?

Bokanjanka
25.03.2010., 20:29
mi smo bas dogovarali za sobu za maloga.isli kupiti daske i raditi cemo sami.uglavnom mali hoce krevet na autić pa je jos muz dobio ideju da rep od formule bude pisaci stol a hauba kutija za igracke.

mandy
25.03.2010., 20:33
ovo je odlična ideja...ja bi slikice kad bude gotovo pa možda ukradem :cerek:

Bokanjanka
25.03.2010., 20:36
moze,cim zavrsimo staviti cu slikice.s tim da ce mu sigurno trebati neko vrijeme da zavrsi(malo cu ga pozuriti)

mazuljkić
25.03.2010., 20:43
Skoro naše blizance od 1.5 godine želimo preseliti u vlastitu sobu,koja je do naše spavaće i jedini razlog je što nam za pet mjeseci dolazi još jedna mala beba pa želimo da barem malo olakšamo noćna buđenja svima(barem se tako nadamo).No pošto smo u potkrovlju njihova sobica zamišljena je da bi u nju stavili samo njihove krevetiće,ormar koji je na malo povišenom,nešto kao ugradbeni u zid jer ispod njega ide stubište a preostali dio bi za igru i igračke,što po podu;njima dostupne ili ne .No željela bi dobiti malo vaše ideje kako u tu sobicu dodati pokoju policu ili tako nešto ...naravno dobro bi mi došli i pokoji detalji oko dječjeg uređivanja.Muž mi je vrlo spretan oko izrade stolarija za naše potrebe,knaufa i takvih drvenih dodataka pa samo trebam ideje.Malo sam zaokupljena djecom pa ne čitam puno o uređivanja već bi htjela nešto iz vašeg svakodnevnog,praktičnog i "sam svoj majstor" uređivanja...ipak je recesijsko vrijeme pa malo dobre volje i mašte mnogo toga bi se moglo srediti,zar ne?

Prvo svaka čast na hrabrosti nakon blizanaca još jednu bebu!!! ja ti se divim (imam prekrasno divno tiho dijete i neusudim se još iči na jedno :ne zna:)

što sobice tiče imaš super jeftinih naljepnica što idu na zid malo boje i čuda radi ovako ti je kod nas

(http://img87.imageshack.us/i/48618275.png/)
(http://img87.imageshack.us/i/p1010093t.jpg/)

any5
26.03.2010., 07:13
http://flexa.dk/German_(D)/Inspiration/Schlafen_-_Spielen.aspx

Mi imamo njihovu sobu i oduševljeni smo....zid je pun naljepnica od W. the Pooh, oko sobe je bordura sa Winniem, tepih je isto plavi sa Winniem, a stol, stolci i police su iz Ikea-e: kolekcija Mamut

chiquita
26.03.2010., 10:16
kikice ovo stvarno super izgleda.:top:

evo da se i mi malo pohvalimo sa nasom sobom. ovo je samo mala improvizacija. umjesto ovih najobicnijih polica koje sam ja prefarbala, imamo namjeru staviti dugacki, niski ormaric/komodu sa 12 ladica. isto u bijeloj boji da se slaze sa stolom i ormarima. za sada mogu dohvatiti prve tri police, a gore pri vrhu stoje igracke koje im ja dodajem, jer zelim da su pod kontrolom :mig:
soba (http://i15.tinypic.com/6tfud1h.jpg)
soba (http://i5.tinypic.com/8bsct29.jpg)

i evo kreveta

krevet (http://i7.tinypic.com/6lu7n79.jpg)

i jos jedan dio sobe sa malim niskim policama.

soba (http://i12.tinypic.com/832jcb5.jpg)

alica, vidim da tvoje klinke imaju lack stolić iz ikee, daj mi molim te reci koji to stolčić imaš da ide u njega?
i ja imam mali crveni stolić pa mi treba sad stolac da gospodin sjedne ko čovjek. :D

tiki81
10.01.2011., 18:50
evo malo da podignem temu...

soba je djelomično namještena nedostaje nam ormar i police...

e sad kako je soba plava a krevet sivi u takvim bojama bi i odgovarao ormar ili

da kupim obični pa naljepim sličice...
može malo prijedloga...

hvala

tiki81
10.01.2011., 19:00
evo i slikice
http://i54.tinypic.com/105417a.jpg

http://i54.tinypic.com/xaxe85.jpg

http://i55.tinypic.com/egde1w.jpg

BlackLotus
10.01.2011., 21:03

može malo prijedloga...

hvala

možeš prefarbat obični ormar bez problema :)
nama je tata ofarbao krevete i ormare kad smo bile klinke u ljubičasto(meni) i rozo(sestri), a ja sam sama prefarbala svoja vrata, ladice stola i radijator u plavo kad mi je bilo 14god još se sve drži :D

piece of a dream
11.01.2011., 12:58
Tiki,ormar možeš staviti sivi (ili obojiti postojeći), kao i police, pa staviti neke žute naljepnice
Uz ove boje fine žute naljepnice, ne previše upadljive lijepo će se uklopiti, ako ne pretjeraš sa njima :D

marina3
11.01.2011., 13:26

može malo prijedloga...

hvala

ja bi ubacila malo življih boja sa posteljinom ili jastucima,zavjesa,stotl dječji ili sl.uglavnom življe uz te dvije boje koje imaš!

mali_cox
11.01.2011., 13:27
tiki...ne znam koliko para misliš dati za ormar...plavih koji bi pasali po boji u ovu sobu ima ovdje:
http://www.aurelis.hr/proizvod.php?n=Novoles_-_dje%E8ja_soba_Mavrica&id=4002

to je složivi program, sve odvojeno možeš kupovati...pronjuškaj malo. imaš dole detaljno kako izgleda pojedini element i koliko košta.

tiki81
11.01.2011., 17:43
hvala Vam evo uzet ću sve prijedloge u obzir i kad namjestimo stavim slikice:cerek:

plavusa123
11.01.2011., 17:50
Tiki super je soba,prava dječja. Možeš na vrata ormara naljepit onu ljepivu traku za namještaj u plavoj boji. Mi smo tako našoj na noćni ormarić žutu ljepli i uopće ne odskače od ostatka sobe.

tiki81
11.01.2011., 17:54
hvala!
e da sad si me sjetila nemam naljepnice u sobi jel mi mali frajer skine:zubo: jedino da sve poljepim da ne može do njih...

plavusa123
11.01.2011., 19:18
hvala!
e da sad si me sjetila nemam naljepnice u sobi jel mi mali frajer skine:zubo: jedino da sve poljepim da ne može do njih...

Ne znam jesi me shvatila,ove su bas za ljepljenje na fronte namještaja tako da bi ih bilo teško dignit:mig:

tiki81
11.01.2011., 19:24
aha sad sam skužila e super ideja hvala:cerek:

SummerNight
08.03.2011., 16:22
buduci da se mi uskoro bacamo u sredjivanje sobe maloj ali za sada samo za igru trebam par savjeta.
prvo, da li oni jeftini tapisoni pruzaju ikakvu izolaciju? da li je malo toplije na njima ipak?
drugo, da li negdje ima ovakvog necega za kupiti
http://img585.imageshack.us/img585/1328/1ikeakidsbedroomplayroo.th.jpg (http://img585.imageshack.us/i/1ikeakidsbedroomplayroo.jpg/)

ikea sad ima one drvene, oni mi se ne svidjaju.

ili ako imate neku ideju drugu za spremanje igracaka a da ne zauzima pun mjesta kao kistre, i da bude iskoristivo kasnije za u garazu kao police ili neko spremiste.

dama19
08.03.2011., 16:44
buduci da se mi uskoro bacamo u sredjivanje sobe maloj ali za sada samo za igru trebam par savjeta.
prvo, da li oni jeftini tapisoni pruzaju ikakvu izolaciju? da li je malo toplije na njima ipak?
drugo, da li negdje ima ovakvog necega za kupiti
http://img585.imageshack.us/img585/1328/1ikeakidsbedroomplayroo.th.jpg (http://img585.imageshack.us/i/1ikeakidsbedroomplayroo.jpg/)

ikea sad ima one drvene, oni mi se ne svidjaju.

ili ako imate neku ideju drugu za spremanje igracaka a da ne zauzima pun mjesta kao kistre, i da bude iskoristivo kasnije za u garazu kao police ili neko spremiste.

...ove police su ti iz ikee ( linija trofast ) i bilo ih je za kupit u 12 mj kad sam ja zadnji put bila tamo...baš tih bijelih...

..mi ti imamo kod malca u sobi tapison...pravi muški...sa stazom za autiće.. i skroz sam zadovoljna...toplo je...puno bolje nego na parketu...

SummerNight
08.03.2011., 16:56
...ove police su ti iz ikee ( linija trofast ) i bilo ih je za kupit u 12 mj kad sam ja zadnji put bila tamo...baš tih bijelih...

..mi ti imamo kod malca u sobi tapison...pravi muški...sa stazom za autiće.. i skroz sam zadovoljna...toplo je...puno bolje nego na parketu...

ima ih jos? na netu nema,s amo je nova linija s drvenim kutijama. jel se mozda mozda mozda sjecas otprilike koliko kosta?

Magg
08.03.2011., 17:32
evo summernight, ima ihjos.. to su dva ova u sredini http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80153800 i ovakva sastrane http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30091452

mladenka:))
08.03.2011., 17:34
a kad ste stavili dijete u svoju sobu? ja bi uskoro počela s opremanjem (sad je još skladište :rofl:) makar je još mala da ju stavim samu spavati...ima 5 mj...:ne zna:

Plavooka Sanja
08.03.2011., 17:40

:lol::lol::lol:

oprosti, moram se smijati, jer ja taj "pravi muški" imam u db, za svoju curicu i jako joj se sviđa :D

dama19
08.03.2011., 17:46

oprosti, moram se smijati, jer ja taj "pravi muški" imam u db, za svoju curicu i jako joj se sviđa :D

...ma i meni je to smijeh...ja sam htjela neki obični uzet..ali mm nije dao i izabrao je ovaj uz izjavu da je "pravi muški"...ali naš ga malac još nedoživljava nego radije gura igračke po parketu..:)

dama19
08.03.2011., 17:47
ima ih jos? na netu nema,s amo je nova linija s drvenim kutijama. jel se mozda mozda mozda sjecas otprilike koliko kosta?

...evo , magg ih je našla..

SummerNight
08.03.2011., 17:56
evo summernight, ima ihjos.. to su dva ova u sredini http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80153800 i ovakva sastrane http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30091452

...evo , magg ih je našla..

:s:s:s
pa di sam ja gledala?! kokos glupa. fala cure, sad se selim na ikea topik :cerek::cerek:

SummerNight
08.03.2011., 18:06

i mi smo taj muski gledali :lol::lol:

ashley
08.03.2011., 19:05
I mi uskoro opremamo nasu sobicu! Jedva cekam! :cerek:
A trofast je zakon. Imat cemo ga i mi, ali u izvedbi naseg dede! :mig:

žeeljka
08.03.2011., 19:19
I mi uskoro opremamo nasu sobicu! Jedva cekam! :cerek:
A trofast je zakon. Imat cemo ga i mi, ali u izvedbi naseg dede! :mig:

i meni je danas pala ta ideja na pamet, da mm napravi... kakve mislite kutije staviti, ove iz ikee?

ashley
08.03.2011., 19:54
i meni je danas pala ta ideja na pamet, da mm napravi... kakve mislite kutije staviti, ove iz ikee?

Pa kako mi Ikea nije ni priblizno usput, kupila sam pasticne kutije u boji u plodinama i po njihovi mjerama smo radili! :top:

žeeljka
08.03.2011., 20:52
Pa kako mi Ikea nije ni priblizno usput, kupila sam pasticne kutije u boji u plodinama i po njihovi mjerama smo radili! :top:

super ideja :top:

Kayla3
08.03.2011., 22:07

daš nam sliku da vidimo kak je ispalo?

ashley
09.03.2011., 05:34
daš nam sliku da vidimo kak je ispalo?

Hocu cim bude gotovo! Bit ce uskoro! :mig:

ashley
22.03.2011., 13:28
Evo, kao sto sam i obecala:
Jos nije u uporabi pa je slikano vani!

http://img844.imageshack.us/img844/3752/trofast.jpg (http://img844.imageshack.us/i/trofast.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Blackie
22.03.2011., 13:41

http://img844.imageshack.us/img844/3752/trofast.jpg (http://img844.imageshack.us/i/trofast.jpg/)

super ideja! :top:

Lena0609
22.03.2011., 14:18

baš je fora!!!:top::top::top:

BobicaBo
05.04.2011., 14:08
ashley - bravo za ideju a dedi bravo za izvedbu - a još je i brz!

mi imamo dedu koji kuži drvo ali niš koristi - spor je i mislim da bi mala krenula u školu dok joj izradi vrtićki stolac
ja si silno želim hlapićev stolac za kćer - ali mi je 300kn skupo (škrtica ja) - i tako cviiilim i kukam

evo slike, možda posluži nekome kao ideja - krositi se na više nivoa - kad je dijete manje onda je sjedalica niža na naslon višlji
kad djete poraste okreće se obratno pa je sjedalo višlje a naslon je niži (dijete je stabilnije već)
a može se koristiti i kao tabure kad je klinac puno veći ili kad mama navrati u dječju sobu a guza joj ne stane u stolček :cerek:

http://www.hlapic.net/trgovina/images/veliki-plavi-stolac.jpg?osCsid=iihwvrghi

ashley
05.04.2011., 15:41
Bobice, bas sam neki dan isla vidjet koliko dode taj stolac jer baka joj hoce uzeti neki da moze sjediti na terasi kad dodemo kod njih, ali stvarno 300 kn! :eek:

Iako je stolac super! Ideja je :top:

BobicaBo
06.04.2011., 11:16
Bobice, bas sam neki dan isla vidjet koliko dode taj stolac jer baka joj hoce uzeti neki da moze sjediti na terasi kad dodemo kod njih, ali stvarno 300 kn! :eek:

Iako je stolac super! Ideja je :top:

ali daj ga pogledaj!?!?! mislim da bi to vaš dedek složio za 3 dana!! i puno manje kunica! :top:

ne moraju ove stranice biti tako izdubljene - imam negdje sliku i jednostavnijeg a sličnog stolčeka!
mogao bi se napraviti kao kištra za igračke sa naslonom?!?

jel deda računao koliko je koštao trofast -lookalike ormar? nama koji se ne kužimo u stolariju se sve čini jednostavno i jeftino ali bome kad vidiš koliko vremena se utroši u izradu nekda je jeftinije kupiti skupo! :ne zna:

BobicaBo
06.04.2011., 11:25
evo to su drvene fotelje hespo - ali ne mogu naći cijenu?!?

http://www.hespo.hr/sobe_bajka/bajka_03.jpg

Avilu
06.04.2011., 11:58
nama koji se ne kužimo u stolariju se sve čini jednostavno i jeftino ali bome kad vidiš koliko vremena se utroši u izradu nekda je jeftinije kupiti skupo! :ne zna:

Cak nije problem u vremenu, nego u materijalu! Npr. iveral se kupuje na ploce i za manje stvari uvijek ostane pola ploce za pospremiti u garazu i nikada iskoristiti. Na kraju, zato i neki centri imaju povoljan namjestaj - velika proizvodnja, jako malo otpada i to je forumula.

ashley
06.04.2011., 13:13
ali daj ga pogledaj!?!?! mislim da bi to vaš dedek složio za 3 dana!! i puno manje kunica! :top:

ne moraju ove stranice biti tako izdubljene - imam negdje sliku i jednostavnijeg a sličnog stolčeka!
mogao bi se napraviti kao kištra za igračke sa naslonom?!?

jel deda računao koliko je koštao trofast -lookalike ormar? nama koji se ne kužimo u stolariju se sve čini jednostavno i jeftino ali bome kad vidiš koliko vremena se utroši u izradu nekda je jeftinije kupiti skupo! :ne zna:

Ala Trofast nas je dosao sa kutijama cca 300 kn!

Lali Puna
06.04.2011., 13:28
evo to su drvene fotelje hespo - ali ne mogu naći cijenu?!?

kol'ka god da je cijena ne samo da djeluje neudobno nego je i ružno

BobicaBo
06.04.2011., 14:13
kol'ka god da je cijena ne samo da djeluje neudobno nego je i ružno

tražila sam nešto slično hlapićevom stolcu - misliš da je on udobniji?
:mig:
a o ukusima nećemo raspravljati! - :nono:

meni su npr te tzv drvene fotelje ljepše od onih spužvenih foteljica što svaki drugi klinac kojeg poznajem ima - :ne zna: ali opet - nisam ja neki modni mačak za sobice pa da im savjetujem! - :D

benjamin10
06.04.2011., 14:34
trebamo savjete...imamo dijete od 7 mj, na putu je drugo...kako opremiti sobu za njih dvoje, sad je u sobi kinderbet ormar i razbacane igračke, komoda i tv...pošto je druga beba na putu neznamo dal uzimati još jedan kindač ili kupiti starijem krevet, dolazi ljeto pa s time bi krenuli i sa uređivanjem sobe...za igračke je vidim najbolja investicija trofast, a u što staviti plišance kojih je puna soba(tata je lud za igračkama) i kupuje bez granice....dal ima netko sa sličnom razlikom u godinama djece i kako ste vi opremili sobu?!?

Lali Puna
06.04.2011., 14:49
meni su npr te tzv drvene fotelje ljepše od onih spužvenih foteljica što svaki drugi klinac kojeg poznajem ima - :ne zna: ali opet - nisam ja neki modni mačak za sobice pa da im savjetujem! - :D

ma i te spužvaste su ružne
možda ima drvenih ljepših, al ove čiju si fotku stavila baš izgledaju k'o police s natandrčenim jastukom/naslonom. brijem da se išlo na multufunkcionalnost proizvoda nauštrb estetike. a još ta pink boja samo odmaže.

mi nemamo nikakve foteljice :ne zna:
obične stolice s naslonom, drvene. i mamuticu posvudušu.

Pikabou
06.04.2011., 21:48
Ovako sam ja iskombinirala našu dječju sobu. Sve je iz Ikee
http://i51.tinypic.com/2i765xz.jpg

BobicaBo
07.04.2011., 07:21
ovo je naša fotelja - tj. nije naša nego njena - ali izgleda mi udobno i sjatko da mi često guza krene unutra!
super je što se navlaka skida i pere

http://www.ikea.com/at/de/images/products/poang-kindersessel-beige-birkenfurnier__55806_PE161049_S4.jpg

prije toga se ljuljuškala u babybyorn viperu (do 2 godine ili 13kg) , kad se skine ova zaštita koja malu bebu drži da ne ispadne, veliko dijete ulazi samo unutra i uvaljuje se u još jednu ležaljku na koju mi roditelji možemo biti ljubomorni!

http://i1.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/-1/lens17611341_1297073373baby-bjorn-babysitter-bro

BobicaBo
07.04.2011., 07:24
e sad - ono što nama treba je čvrsta stolica i stolić - a nemamo mjesta za preveliko!
ali nešto što sličnije vrtićkom sistemu - sjedni i jedi - jer mi je dijete preteško i preveliko za uvaljivanje u hranilicu - a još nije dosegla 'naš' stol
ona voli i crtati i mjesiti tijesto - pa je za sada sama osmislila svoj 'radni stol' od naših ljestvi za po kuhinji - :cerek:

http://www.ikea.com/at/de/images/products/bekvam-tritthocker-buche__0108612_PE258294_S4.JPG

evo narode radnog stola mog djeteta - :lol: na donjoj stepenici sjedi a na gornjoj crta - s tim da joj jako smeta ova rupa za nošenje klupice! pa stavlja neku podlogu! i ne nemojte mi slati soc. službe -jer nisam je ja u to ugurala (bog zna kako stane unutra:ne zna: ) nego je to sama učinila i sve bi službe trebale primjetiti kreativnost i praktičnost mog djeteta! :lol:

BobicaBo
07.04.2011., 07:28
Ovako sam ja iskombinirala našu dječju sobu. Sve je iz Ikee
http://i51.tinypic.com/2i765xz.jpg

super je iskombinirano! :top:
baš je sjatko!

ashley
07.04.2011., 07:50
super je iskombinirano! :top:
baš je sjatko!

I meni je prekrasno! Prava curicasta sobica! :cerek::cerek::cerek:

Lali Puna
07.04.2011., 09:32
ovo je naša fotelja - tj. nije naša nego njena - ali izgleda mi udobno i sjatko da mi često guza krene unutra!
super je što se navlaka skida i pere

http://www.ikea.com/at/de/images/products/poang-kindersessel-beige-birkenfurnier__55806_PE161049_S4.jpg

e, ova fotelja je meni NEODOLJIVA! u toj maloj verziji za klince...MM i ja joj se divimo svaki put kad ju vidimo, bilo uživo, bilo u katalogu....

inače, mi smo za klopu nakon hranilice duuuuuugo imali onu sjedalicu što se prišarafi za šank/stol..i to mi je bila :top::top: stvar..čak smo dvije izraubali...super je jer iz nje dijete ne može samo van pa je zapravo praktično uvalit ju u tu sjedalicu i nemre van dok ju ti ne izvadiš :D a praktična je i za ponijet svuda sa sobom..nemaš brige kak ćeš na moru, kak ćeš kod bake...
(iako bi mi kod baka stavili na običnu stolicu jastučić pod guzicu, preko njega krpu da se ne zmaže i jedi, miško!)

mandy
07.04.2011., 10:40
ashley - bravo za ideju a dedi bravo za izvedbu - a još je i brz!

mi imamo dedu koji kuži drvo ali niš koristi - spor je i mislim da bi mala krenula u školu dok joj izradi vrtićki stolac
ja si silno želim hlapićev stolac za kćer - ali mi je 300kn skupo (škrtica ja) - i tako cviiilim i kukam

evo slike, možda posluži nekome kao ideja - krositi se na više nivoa - kad je dijete manje onda je sjedalica niža na naslon višlji
kad djete poraste okreće se obratno pa je sjedalo višlje a naslon je niži (dijete je stabilnije već)
a može se koristiti i kao tabure kad je klinac puno veći ili kad mama navrati u dječju sobu a guza joj ne stane u stolček :cerek:

http://www.hlapic.net/trgovina/images/veliki-plavi-stolac.jpg?osCsid=iihwvrghi

super mi je ovaj stolac...frendovi ga imaju i može se koristtit na više načina..cijena mu je malo visoka al opet dobiješ stolicu/fotelju/stol koji je prilično čvrst i traje...

BobicaBo
07.04.2011., 11:01
super mi je ovaj stolac...frendovi ga imaju i može se koristtit na više načina..cijena mu je malo visoka al opet dobiješ stolicu/fotelju/stol koji je prilično čvrst i traje...

to je i mene očaralo - stvarno je super zamišljen
ali mislim ako netko ima tatu/dedu/tetka/ujca koji bi to mogao napraviti - :misli: možda bi bilo jeftinije!

mandy
07.04.2011., 11:16
i ne bi...ako kupi pravo drvo, boju...mislim da bi došlo na isto..

BobicaBo
08.04.2011., 09:30
i ne bi...ako kupi pravo drvo, boju...mislim da bi došlo na isto..

znaš , toga se i ja bojim
ali nekak mislim - nije to stolček za trajanje do srednje škole pa možda može biti malo jeftinija izvedba!

ili da čekamo neki rođendan i skupimo kunice i usmjerimo ih u stolček! :cerek:

LadyMo
29.04.2011., 12:56
Ja nisam uspjela naći temu, ako postoji isprika i modovi spajajte...
Dakle, kao što i sam naslov kaže...ne radi se o krevetiću-kinderbetu, već o 'pravom' krevetu...
Htjeli bi curu uskoro iz kinderbeta preseliti u krevet, i sad, našli smo nekoliko njih koji su nam ok, i dimenzijama i cijenom, ali smo sad u problemima koju podnicu i što je još važnije koji madrac izabrati...kakva su vaša iskustva?

glora's bastard
29.04.2011., 14:54
preporučam http://www.oriolik.hr/

vrlo povoljni, ok kvalitetom, imaju besplatnu dostavu. na stranici imaš broj tel. pa možeš nazvati i pitati sve što te zanima. inače njihove madrace preimenuju pa prodaju dosta skuplje po dućanima namještajem.

Lali Puna
29.04.2011., 15:02
koju podnicu i što je još važnije koji madrac izabrati...kakva su vaša iskustva?

koliko ti je dijete staro i koliko ima kila?
kako su mene informirali kad sam kupovala podnicu i madrac za dijete - do negdje 30 kila nijedno ni drugo nije uooće bitno. mislim ni podnica ni madrac. dijete je jednostavno prelagano da bi podloga na kojoj leži bila bitna.
mi smo uzeli neku vulgaris podnicu, ono ne baš najjeftinije letve, ali nikakve điđe-baje. običnu, kvalitetniju podnicu.

jedina preporuka za madrac koju sam dobila jest da ne bude lateks. lateks jesu kvalitetniji i drugotrajni i bla nego opruge, ali k'o što rekoh već - dijete je prelagano da bi imalo ikakve benefite od lateksa. a popiškit će se sigurno koji put na madrac, čak i ako imaš zaštitu možda će nekad nešto proliti, povraćati...lateks se teško i sporo suši i onda u madracu nastane plijesan. koja je kancerogena. stoga je bolje uzet običan madrac na opruge pa zamijenit kad dijete, recimo, dođe u školsku dob - em ima kila da je to relevantno, em neće piškit više u krevet.

LadyMo
29.04.2011., 16:50
Pa moja mala ima 19 mj i ima kojih 13,5kg, a i šogorica ima isti 'problem' - njen mali ima 22mj, cca 12,5-13kg...
Zato sam i pitala ovdje iskustva...ni sama nisam pametna što uzeti...neke ono takoreći no name stvari ili ipak platit...jer si računam krevet ću joj uzeti odmah veliki, tipa 80/90x190/200, za to sam spremna iskeširat neku veću lovu...a za madrac sam onak...s velikim upitnikom iznad glave...ali ima smisla sve što si rekla Lali...nisam na to tako gledala....thanx :)

dina12
30.04.2011., 11:42
mi smo malome kad je ima 20 mj kupili hespo povišeni krevet hespov madrac i njihovu podnicu. madrac je s oprugama i oko 800 kn neki bolji i ne treba jer je još mali a kad bude veči bolji madrac

Lindsay
30.04.2011., 11:52
mi smo isto ovih dana uzeli hespov kreveta iz njihove linije funky koja ima stopedesetipet dijelova za sobu pa planiramo onda s vremenom nadokupiti ormar, ormariće itd...treba stići sljedećeg tjedna, podnica je isto njihova ali madrac još nismo uzeli i isto ne znam koji a moram se brzo odlučiti dok ne stigne krevet. i isto su mi rekli u rgovini ovo što je Lali napisala, da s obzirom da je riječ o malenoj djeci malene težine, podloga odnosno madrac nije toliko bitan ali da je svakako bolji da je mekši.

LaraFabian
10.06.2011., 10:57
Molim sve roditelje koji su bili kreativni i svojoj djeci uredili sobe/kutove za igru/kućice za lutke i dr.zanimljive stvari s posebnim naglaskom na SOBE, da se jave i stave slikice!
Uređujem kuću i posebno krasne želim da su dječja soba za spavanje i dječja soba za igranje (za početak ću im tako urediti, a kasnije nek se razdvajaju ako žele po sobama). Još se premišljam oko boja, ali vjerujem da će spavaona biti u pastelnim nijansama, a igraona u jarkim bojama. Spavaonu ću urediti "romantično", sa ukrasnim zavjesama, uokvirenim crtežima, dječjim lusterom, policama za knjige i sl., a spavaonu praktično - samo debeli tepih na hrastovom parketu, zidovi na metar visine obloženi onim velikim spužvastim puzzle-ima i potpuno sigurno za dječju igru. Tu će biti igračke, kut za kuhanje, kut za lutke, za crtanje i sl. Na prozorima su klupice uvučene, pa nema ni oštrih kamenih kutova da se "nabiju", a okrečit ću bojama koje nemaju štetne kemikalije u sebi.
Nadam se da ću do kraja godine postati i slike!! Molim vas da i vi postate slikice, da mi date ideje!!

Kostrenka
10.06.2011., 11:29
ja nemam slikice ali cu samo rec da su sve sobe za igranje koje sam ja do sada vidjela uvijek bile prazne, tj. djeca se nikad nisu tamo igrala. Moji idu za mnom ko pacici cijelo vrijeme, kud ja tud i oni i igracke.

the redCat
11.06.2011., 13:18
Može pomoć?
Gdje na Kvarneru da pogledam za ok dječju sobu?
Neke salone s namještajem da znate da imaju dobru ponudu

Pročitala sam cijelu temu i nama bi isto trebalo nešto što je fleksibilno, pa ako dobije brata ili sestru da ne moramo skroz mijenjati krevet već samo ubacimo da bude na kat
Mislili smo pogledati što Lesnina nudi, Mimu bi skroz preskočili i bili smo usput u jednom salonu u Bistrici gdje imaju Alples namještaj ali dosta bi nas došao krevet koji ćemo za par godina možda morati mijenjati :ne zna:

rtg1
11.06.2011., 19:25
Može pomoć?
Gdje na Kvarneru da pogledam za ok dječju sobu?
Neke salone s namještajem da znate da imaju dobru ponudu

Pročitala sam cijelu temu i nama bi isto trebalo nešto što je fleksibilno, pa ako dobije brata ili sestru da ne moramo skroz mijenjati krevet već samo ubacimo da bude na kat
Mislili smo pogledati što Lesnina nudi, Mimu bi skroz preskočili i bili smo usput u jednom salonu u Bistrici gdje imaju Alples namještaj ali dosta bi nas došao krevet koji ćemo za par godina možda morati mijenjati :ne zna:

Ja sam se odlucila za alples Planet, ista je cijena kod eurodoma i lesnine..
Soba mi se cini full kvaltetna,starci imaju njihovu sobu 20 godina..Nije mi jos atigla a platila sam 9000kn.

"friška mama"
16.07.2011., 13:57
mislim da je ovo ok tema za to pitanje:
U čemu držite igračke ??

do sad smo ih imali u kutijama šarenim na podu,ali nekako joj je to sve dosadilo i više im ni ne prilazi,pa sam mislila nešto promjeniti da joj opet bude zanimljivo..pa da pokupim neke ideje...hvala

happygoose
16.07.2011., 15:02
Mi smo poslozili klincima trofast sistem, ikea. sa razlichitim velichinama kutija i boja...i to je sve na njihovoj visini pa mogu sami izvlachiti i vracati.

samosvoja
16.07.2011., 15:07
Mi smo poslozili klincima trofast sistem, ikea. sa razlichitim velichinama kutija i boja...i to je sve na njihovoj visini pa mogu sami izvlachiti i vracati.

Može li slikica, please

happygoose
16.07.2011., 15:16
Može li slikica, please

sad cu, poslikala sam..sad loadam na komp..:D

"friška mama"
16.07.2011., 15:18

bas sam imala u glavi neš takvo slično sama složiti jer imam sav alat,ali samo da si izgruntam u glavi kako točno izvest to...
više sam pobodnik onog "sam svoj majstor" jer onda mašta radi 100 na sat,može se izvest kakvo mi želimo točno,a i klinka sudjeluje....:cerek:

happygoose
16.07.2011., 15:31
evo ga, nu...

http://i54.tinypic.com/20g0j8o.jpg

happygoose
16.07.2011., 15:33
http://i51.tinypic.com/oif41y.jpg

samosvoja
16.07.2011., 16:23
evo ga, nu...

http://i54.tinypic.com/20g0j8o.jpg

joooj super sviđa mi se što mogu sami uzimati, slagati igračke kako hoće i ne vidi se kako su to "stručno" složili unutra

i još: navlaka na ležaju preslatka

happygoose
16.07.2011., 18:00
to smo uzeli kauch u ikei, klipan, a navlake se mogu birati...:cerek: ja sjedim i citam, oni se igraju ili citamo knjige zajedno...:)

"friška mama"
16.07.2011., 18:09
to smo uzeli kauch u ikei, klipan, a navlake se mogu birati...:cerek: ja sjedim i citam, oni se igraju ili citamo knjige zajedno...:)
predivna vam je sobica...topla i zaigrana!!:cerek::cerek:
i ja bih željela tako nešto svojoj curki srediti-.....

ashley
18.07.2011., 11:51
Happy prekrasna vam je sobica. I mi cemo trofast uzeti nasoj princezi kad malo poraste. Za sad imamo ovaj "jednofaz" za igracke (ovo iza gajbe). :D Ovo je nasa sobica trenutno, moja ce uskoro napunit godinicu! :cerek:

http://img28.imageshack.us/img28/2811/soba1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/28/soba1.jpg/)

http://img692.imageshack.us/img692/8049/soba2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/soba2.jpg/)

http://img228.imageshack.us/img228/6954/soba3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/soba3.jpg/)

Zvrksa
18.07.2011., 17:03
happy i ashley, preslatke sobe:cerek:
happy, super mi je navlaka za klippan, ne znam kak sam ju prije propustila vidjeti na stranici:ne zna:
ashley, to ste sami premazali bojom za školsku ploču?:mig: super ideja, pogotovo kad malička bude malo starija da može crtati po ormariću:top:

inače, kad sam već ovdje, moram izraziti nezadovoljstvo zbog zatvaranja ikea teme, jer ona nije namijenjena samo stvarima za opremanje dječjih soba... i ne znam gdje ćemo sada pisati o ručnicima, beštekićima, podbradnjacima, zaštitama za slikanje i da ne nabrajam dalje... sve rascjepkat na zasebne teme mi jednostavno nema smisla, pogotovo zato što je tema lijepo "živjela" i bila toliko aktivna da je skoro stalno bila na prvoj stranici:ne zna::confused:

bubaspara
18.07.2011., 22:24
Mi samo malca preselili u sobu s čini mi se nekih 9 mj, od tada ima betić,, ogromnu komodu. vrtić pun igračaka i sl....

Sad smo prošli 2,5god i u zadnje vrijeme naveliko razmišljam o krevetiću, stoliću, stolicama itd....

Kad ste klince vadile iz betića i selile u krevetić?

Ovo iz IKE-e mi je za sad:rofl: a poslužit će vjerujem do škole, kada slijedi nova preobrazba:cerek:
http://www.ikea.com/PIAimages/0110175_PE260251_S2.JPGhttp://www.ikea.com/PIAimages/0096632_PE236603_S2.JPGhttp://www.ikea.com/PIAimages/0096635_PE236606_S2.JPG

i naravno TROFAST sistem za igračke itd........

Dancica
20.07.2011., 20:11
evo jel moze ovako :)
tu ti je i sklopljen da vidis kako izgleda

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50080315

drago mi je da ti se svidja

edit: ako treba kakav prevod na raspolaganju sam

kolike su dimenzije kreveta kad je razvucen?

LadyMo
20.07.2011., 22:04
Pa pisu ti sve dimenzije...duzina 211cm, sirina 87, visina 86...ide madrac 200x80, ne deblji od 10cm...
kad ga razvuces dobijes krevet za madrac 200x160...a sirina je onda po logici cca 170cm

LadyMo
20.07.2011., 22:10
@bubaspara
Mi smo svoju curu iz kinderbeta preselili u veliki krevet s cca 21mj. I ok je to prihvatila, fora joj je novi krevet. Nismo htjeli nista izmedju, vec smo odmah uzeli krevet 90x200, tako da bez problema po potrebi i netko od nas dvoje moze s njom spavat. Do sada smo samo dva-tri puta na pocetku isli s njom na popodnevno spavanje, cisto da se navikne, i to je bilo to.

pikuleta
21.07.2011., 12:39
ashley, sobica je preeedivna :cerek::cerek::cerek:
gdje ste uzeli onaj ormar po kojem možeš pisati??

just z
21.07.2011., 13:09

potpis na sve ovo! i jesu li ono naljepnice na zidu ili vam je netko crtao?

rossi79
21.07.2011., 15:42
evo malac danas otišao na more i sutra počinju radovi u njegovoj sobi. s obzirom da imamo 2,5 godine baby soba i kinderbet idu van, a stiže pravi krevet, stol, komoda, ladice i veliki ormar (to više treba mami nego malcu).
e sad imam pitanje, nekad davno sam kupila decofun naljepnice za zid, a sad ih više nigdje nema za kupiti. zna li netko gdje ima naljepnice za zid???
ili ako je netko voljan i zna lijepo crtati po zidu???

benjamin10
21.07.2011., 16:16
imaš predivnih naljepnica u intersparu

mandy
21.07.2011., 19:09
BAby media shop je imao decofun program...viđala sam nešto i u Kiki (nisam sigurna jel decofun)...

ashley
21.07.2011., 19:24

potpis na sve ovo! i jesu li ono naljepnice na zidu ili vam je netko crtao?

Hvala! :cerek:

Ormar smo pravili po mjeri tj deda nam je pravio.
Nisu naljepnice nego je bas slikano. :mig: