PDA

View Full Version : Sredstva za usporavanje rasta dlačica

pink_cat
31.03.2004., 22:48
naišla sam na novi avonov proizvod koji bi kao trebao smanjiti/zaustaviti rast dlačica. hm, hm :misli: meni to izgleda totalno neuvjerljivo. sumnjam da proizvod koji košta manje od 50 kn to može, ja sumnjam da to mogu i puno skuplji proizvodi. da li je neko to probao ili nešto slično tome?

bigblue2010
01.04.2004., 00:56
U americi je to vec neko vrijeme na trzistu, od jergensa i od Avena. Koristim taj losion od Jergensa (dodje 2.5 dl otprilike nekih 7-8 dolara) i cini mi se da ima rezultata, ali nije to nista dramaticno. Ali nisam bas redovita s koristenjem, mozda je to problem.

heureka
01.04.2004., 03:54
probala avonov.. jos uvijek nisam 100% sigurna sigurna u djelotvornost.. mazala sam se samo prosle sedmice.. dlacica ima, cini mi se da su svjetlije i rjede nego inace, al moguce je da je ovo subjektivno... za 2-3 sedmice cu mislim moci reci da li to zaiste fercera... medutim, iako ne fercera kao nesto sto se reducirati dlacice, sasvim je ok mlijeko za tijelo.. nije premasno, fino mirise... i tijelo je glaaaatko..

p.s. nisam probavala na bikini zoni i ispod pazduha... al i to cu nekad uskoro...

may@
01.04.2004., 08:44
Probala sam, i ja ne znam da li je to subjektivno, ali cini mi se da su na nogama dlacice pocele izbijati 3-4 dana kasnije nego inace.
Inace fino mirisi, kostalo je 24 kn i ok je i kao losion.
Znat cu da li stvarno djeluje kroz tjedan-dva.

pink_cat
01.04.2004., 11:10
da li taj učinak traje i nakon što prestaneš mazati kremu, ili djeluje samo dok ju koristiš? vjerojatno samo dok ju koristiš. ma kad je tako jeftina vjerojatno ću je kupiti pa ću vidjeti. bilo bi super kad bi djelovala :D

dora
01.04.2004., 13:41
pink_cat kaže:
naišla sam na novi avonov proizvod koji bi kao trebao smanjiti/zaustaviti rast dlačica. hm, hm :misli: meni to izgleda totalno neuvjerljivo. sumnjam da proizvod koji košta manje od 50 kn to može, ja sumnjam da to mogu i puno skuplji proizvodi. da li je neko to probao ili nešto slično tome?
Ja sam na teveu vidla reklamu za neki drek (Ulta hair away il tka nest) koji kao nastpricas na kozu nakon depilcaije i to kao djeluje po principu nekih enzima celavosti (ak sam dobro skuzila) pa kao dlake sporije rastu :rolleyes: okrecem ocima, a u biti ne znam, jer nisam probala :D al kajjaznam, nekak mi se cini malo predobro da bi bilo istinito.

Recimo, oke, kod mene bi to igralo ulogu npr. na dlakama na nogama koje su svijetle i tanasne, al na ove na bikini zoni moze djelovat sam kombajn :zubo: i veet trakice :zubo: ne vjerujem da bi nikakav sprej usporio njihov rast :) taaak da kajjaznam...

pink_cat
01.04.2004., 13:49
dora kaže:
al na ove na bikini zoni moze djelovat sam kombajn :zubo: i veet trakice :zubo: ne vjerujem da bi nikakav sprej usporio njihov rast :) taaak da kajjaznam...

kod mene bi kombajn pobjegao od straha:trk:

:lol:

dora
01.04.2004., 13:53
pink_cat kaže:
kod mene bi kombajn pobjegao od straha:trk:

:lol:
Ne ozbiljno, stvarno me nitko ziv nemre uvjerit da bi prskanjem tih odurnih dlaka nakon svake depilacije (citaj: svakih tjedan dana :rolleyes: misim dosadno je vec i bogu i vragu) te dlake postale tanje, a da bi prestale rast je SF.

Misim, velim, ak nadem taj sprej, jebomepas, kupit cu ga, ak nije sad neke ocajne cijene, evo, cisto da vidim, bar za noge, al ovo za bikini zonu je... smijesno uopce necemu se nadati :zubo:

pink_cat
01.04.2004., 13:57
dora kaže:

Misim, velim, ak nadem taj sprej, jebomepas, kupit cu ga, ak nije sad neke ocajne cijene, evo, cisto da vidim, bar za noge, al ovo za bikini zonu je... smijesno uopce necemu se nadati :zubo:

ma ja ću kupiti, košta oko 30 kn (ako se dobro sječam), ne vjerujem da djeluje, ali s obzirom da je napravljen kao losion, bar ću njegovati kožu :D

dora
01.04.2004., 14:05
pink_cat kaže:
ma ja ću kupiti, košta oko 30 kn (ako se dobro sječam), ne vjerujem da djeluje, ali s obzirom da je napravljen kao losion, bar ću njegovati kožu :D
Ak kosta 30 kuna, kupuje, kupila sam ja i skuplje stvari koje su bile "bacena lova", 30 kuna je oke cijena, a jos ak djeluje :lol: oke, oke, nemojmo se samozavaravati.

pink_cat
01.04.2004., 14:11
dora kaže:
30 kuna je oke cijena, a jos ak djeluje :lol: oke, oke, nemojmo se samozavaravati.

ma vidjet ćeš ti kad od te kreme pomre cijela četa dlaka na bikin zoni :lol:

dora
01.04.2004., 14:13
pink_cat kaže:
ma vidjet ćeš ti kad od te kreme pomre cijela četa dlaka na bikin zoni :lol:
Naspricam i... celava :jumping: (trebala bi poslje proizvodacu poslat pisamce ovog sadrzaja: Obecanje ludom radovanje ;)).

pink_cat
05.04.2004., 21:16
naručila sam si taj avonov losion. znači za par dana javljam o senzacionalnom otpadanju dlaka na nogama, na bikini zoni nešto manje (tako čudotvoran ipak ne može biti :zubo: )

Winona
06.04.2004., 10:55
kupila sam to kod moje kozmeticarke, svicarski proizvod "bio depilless" tuba kosta 15,00 €

Ima samo po fach-ducanima.

Probala ispod pazuha ( ima poseban proizvod za lice, recimo nausnicu) tj. nakon sto sam se depilirala kremom taj sam losion nanosila ujutro i navecer, dlake su poceler asti ( tj. da se uopce tockica vidjela) tek nakon 3 tjedna i trebalo mi je jos sljedeca 3 da uopce narastu da bi imala na sto namazati dep.kremu

rastu definitvno puno puno sporije ( tako da ovdje to koriste cure koje idu u salon na vosak pa ustede koji tretman jer dlakama trebaju dugo da se pojave) i te koje narastu su svaki put sve tanje.

Jos su mi rekli da bi morala kontinuirano koristiti godinu-dvije da bi dlake prestale rasti.

Moze se koristiti i u trudnoci i za vrijeme dojenja samo sama krema smrdi. Jako je hidratantna pa one koje ju koriste za noge ne trebaju nikakv dodatan losion.

Strucni naziv moje kreme je Haarwachstumsverzögerer :D

pink_cat
06.04.2004., 12:17
Winona kaže:

Strucni naziv moje kreme je Haarwachstumsverzögerer :D

da li ima negdje na netu za naručiti, jer mislim da toga nema u hrv.

Winona
06.04.2004., 16:18
nema na netu. Smiju ju prodavati samo po specijalizirnaim salonima. Mozda ima neka slicna. Ali ova ne.

Phard
07.04.2004., 23:22
naručila sam taj avonov losion, i danas mi je dosao.
nikave upute za uporabu nisam dobila.

kako se to koristi?
se pričeka malo, pa se ispere sa vodom? ili se jednostavno samo namaže?

Hvala!:eek:

pink_cat
07.04.2004., 23:25
normalno ga mažeš kao i običan losion za tijelo. nemoj ga ispirati.

heureka
08.04.2004., 07:10
evo, koristim onaj avonov vec neko vrijeme i stvarno sam zadovoljno.. prije tri dana sam bricnula noge, jos uvijek nisu izbile na povrs koze.. na bikini zoni i izpod pazduha jos ne smijem probati...

ovo i ne smrdi..

Noemi
08.04.2004., 12:15
SAmo ga nemoj zamijeniti za regenerator za kosu:D

pink_cat
08.04.2004., 13:10
Noemi kaže:

to ne bi valjalo :horor: :D

e da, moraš paziti da ti ne dođe u oči

Phard
08.04.2004., 20:34
heureka kaže:
evo, koristim onaj avonov vec neko vrijeme i stvarno sam zadovoljno.. prije tri dana sam bricnula noge, jos uvijek nisu izbile na povrs koze.. na bikini zoni i izpod pazduha jos ne smijem probati...

ovo i ne smrdi..

zasto ne smiijes probati na bikini zoni i ispod pazuha?

heureka
08.04.2004., 21:39
ma zato sto mi se to cini nekako preosjetljivim.. prvo isprobavam ima li kakvih kontraefekata na nogama...
ispod pazduha cak ne smijem ni voskom, bojim se da sta sa zlijezdama ne zeznem....
mah, ja sam panicar;)

Winona
09.04.2004., 14:01
Noemi kaže:

:D :top: :D

Heureka takve kreme mogu za cijelo tijelo, dapace na bikini ;) samo za lice bi uzela drugu, slicne namjene ali blazu.

pink_cat
09.04.2004., 14:08
Winona kaže:
:D :top: :D

Heureka takve kreme mogu za cijelo tijelo, dapace na bikini ;) samo za lice bi uzela drugu, slicne namjene ali blazu.

da, pogotovo za bikini zonu, kolko se sječam i u katalogu piše da je za bikini

pink_cat
10.04.2004., 16:29
joj, cure moje drage. stigla mi je krema od avona. totalno sam se razočarala. lijepo sam se istuširala stavila ju i ... prvo su mi sve pore na nogama pocrvenile a onda se ta krema počela trusiti. možda i djeluje ali ima previše loših popratnih pojava, tako da odustajem od daljnje upotrebe :flop:

heureka
11.04.2004., 10:49
auuu.. pink.. ja to nikad tako nisam koristila..
zapravo poslije depilacije nikad na kozu ne stavljam nista odmah.. (cak ni najobicniji losin.. ) nit idem na sunce..etc..etc.. nego se poslije depilacije dobro pobrisem i poslije nekih sat-dva nanesem losion.. cekam da se pore skupe i to..
probala sam na bikini zoni... nije bilo popratnih efekata al jos ne znam koliko ce moci bez zileta....

pink_cat
11.04.2004., 11:39
pa nisam ni ja nakon depilacije. ja sam se istuširala i stavila kremu i eto...
ja sam se sa voskom depilirala prije par dana, tako da to nema veze sa tim

heureka
11.04.2004., 18:53
joj stvarno mi je zao... ovo definitivno pokazuje koliko forumske preporuke nisu sigurne.. al na srecu, nije bilo puno para...

pink_cat
11.04.2004., 19:28
ma ništa strašno, nije mi ni prvi ni zadnji put da sam se zajebala sa nekim proizvodom :D

leanne
12.05.2008., 23:17
imali tko iskustva s ovim losionima marke johnsons, avon ili oriflame? zanima me djeluje li to išta i KOLIKO se eventualno usporava rast dlačica? npr. ako se inače brijem svaka 3 dana koliko mogu očekivati da će se usporiti rast?

hvalaaaaaaaaa :D

Inanna
13.05.2008., 18:33
Probala sam Avonov, nije mi bio baš nešto - dosta ljepljiv, ni miris nije bio najbolji, a nekih drastičnih smanjenja rasta dlačica nisam primjetila.
Za Johnsons i Oriflame ne znam, ali ovaj Avonov ne bih opet uzimala.

nialy
18.05.2008., 08:16
Evo bas sam procitala u novinama o nekim novim preparatima za depiliranje koji sadrze neki kompleks koji usporava rast dlaka i popravlja opci izgled koze. To su proizvodi od Depilart od Ishija, depilacije tim voskovima se mogu napraviti u TwinTimeu, a mogu se kupiti i proizvodi za kucnu njegu, kao sto je intezivni serum za sprecavanje rasta dlaka na licu i tijelu......meni ovo zvuci predobro a da bi bilo istinito...

Pitanje je je li ovo netko probao, ili bar cuo za nekoga tko je zadovoljan rezultatima? Joj da bar djeluje, ja bi bila najsretnija zena na svijetu:D

Kristina19
18.05.2008., 17:54
Bila su dva proizvoda koja su se jedno vrijeme reklamirala po televiziji. Ultra Hair Away i Kalo. Ovaj Kalo sam vidjela prije 3-4 godine u nekoj ljekarni i mislim da je koštalo oko 300-400kn. Ženska mi je rekla da je fakat ok... :ne zna:

Evo našla sam nešto o tome:

Ultra Hair Away (http://coner.hr/ordinacije/?izdvojeno=1) i Kalo (http://www.naturalwellbeing.com/ingrown-hair-treatment-p67.cfm)

kiksica000
19.05.2008., 18:39
uzela sam nedavno oriflameov roll-on za usporavanje dlacica. kao roll-on je ok, a mogu reci da mi je malo sporije, ne mogu tocno reci kad sam se zadnji put brijala... :top:

Minne
22.05.2008., 08:35
Eh i mene zanima onaj Johnsonov losion navodno sa sojom ili cim je vec unutra. Lijencina sam grozna sto se tice depilacije (makar koristim samo zilet) i bash bi mi tako nesto dobro doslo. A od avona nemam ni kak ni gdje ni sto narucivat :)

hyperactive_anki
23.05.2008., 17:12

Ko želi imati proizvode kojima se nešto usporava?
Meni je to nekako neprirodno i ne bih uopće htjela takve proizvode na sebi!

Kristina19
24.05.2008., 17:52

Vjeruj mi, bi da imaš dlaka ko ja!:mig:

cuttie_123
26.05.2008., 13:36

isto kao sto je i farba za kosu neprirodna, kao sto je sminka (a mogu se kladiti da bar maskaru koristis), kao sto su sve kreme ne prirodne, kao sto je brijanje ne prirodno, kao sto su tablete ne prirodne. Ajmo onda sve biti dlakave i radati hrpetinu djece i smrdjeti, jer ipak je sapun ne prirodan!:cerek:

hyperactive_anki
26.05.2008., 17:44
Ne koristim farbe, ali maskaru da :cerek: (got me there)
ali nekako mi se čini da sve ono što potiče (npr. gutanje tableta - vitamina) ili poboljšava nešto ili čini ljepšom bez nekih neprirodnih stvari - je ok....
ali usporavanje... ne znam... meni je to malo scary.:ne zna:

a možda zato što nemam problema s dlakama :rofl:

Kristina19
27.05.2008., 14:58
Ne koristim farbe, ali maskaru da :cerek: (got me there)
ali nekako mi se čini da sve ono što potiče (npr. gutanje tableta - vitamina) ili poboljšava nešto ili čini ljepšom bez nekih neprirodnih stvari - je ok....
ali usporavanje... ne znam... meni je to malo scary.:ne zna:

a možda zato što nemam problema s dlakama :rofl:

Vjerojatno :rolleyes:

Najbolje su mi takve ko ti pa se iščuđavaju kak netko može koristit ovo ili ono a nema pojma kak je to bit dlakav...

:D

Bebabela
09.06.2010., 17:49
Pozdrav! Ja sam nova na forumu, ne znam da li je već netko pitao nešto u vezi Bioxet kreme za trajno uklanjanje dlačica, i da li imate iskustva s njom. Navodno je učinkovita i može se kupiti u ljekarnama, samo što je skupa i treba ju koristiti oo godinu dana pa ne znam da li se isplati

Shiney
10.06.2010., 14:20
imaš nešto o tim kremama na temi Depilacija- http://www.forum.hr/showthread.php?t=186252&page=28
i nekaj općenito http://farmex.hr/bioxet-cesta-pitanja/

Bebabela
10.06.2010., 22:12
Super, hvala ti:)

bornuSA
25.12.2011., 22:31
Pozdrav svima!

Da li bi mi neko mogao reci gdje se moze kupiti krema Vaniqa u Zagrebu i koliko kosta?
Bila bih jako zahvalna.
Citala sam na ovom pdf Zdravlje da je neko od forumasica koristio kremu Vaniqa i da je uspjesna u toku primjene - usporavanje rasta dlacica. Nisam uspjela nigdje procitati gdje se moze nabaviti. Ja moram reci da nisam iz Zagreba (zivim u BIH), pa bih vas zamolila da mi napisete tacno mjesto ljekarne kako bi mi bilo lakse da je pronadjem.
Hvala.

bornuSA
26.12.2011., 11:56
Zar mi niko ne moze reci? :(
Barem mi recite koja je najbolje opskrbljena ljekarna u ZG da ih nazovem i pitam, adresa... i mozda dodjem u ZG.. :)
Hvala Vam puno.

Zaista imam problem i htjela bih da se rijesim istog, a ovdje u BIH ne mogu naci tu kremu.