PDA

View Full Version : Klinci - što danas jedu

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7

Crodra
08.01.2010., 10:43
Hvala cure :cerek: To tako nekako i ja pokušavam, ali ne znam zašto mi se uvijek pretvori u masni ugljen nakon cca 10min koliko god da smanjio plamen. Jel treba više vode i dodavati je u međuvremenu ili u čemu je fora :ne zna:

Lali Puna
08.01.2010., 10:44
vode? ja ne stavim vode uopće.

surlica
08.01.2010., 10:45
(8 mjeseci)
danas:
doručak: žganci s kozjim jogurtom
ručak: riba (pišmolj) kuhana s povrćem, maslinovim uljem i rižom

Crodra
08.01.2010., 10:46
Naime, za što dinstam. Kad zdinstam luk(zovimo to tako unatoč mojem umijeću :D) na to onda hitim narezano na kockice svježih pilećih prsa.
Skuham rižu(nesoljenu, nezamaćenu) i pred kraj(još 2 min) dodam mrvu vegete i onda ju onda prebacim u ovaj s mesom i još 2-3min i promiješam. to klopaju k'o lude, a isto je jednostavan ručak za cca pol sata i svakako prirodan.

Plavooka Sanja
08.01.2010., 10:48
Hvala cure :cerek: To tako nekako i ja pokušavam, ali ne znam zašto mi se uvijek pretvori u masni ugljen nakon cca 10min koliko god da smanjio plamen. Jel treba više vode i dodavati je u međuvremenu ili u čemu je fora :ne zna:

gle, ja stavim na mlako ulje, ali kažem, isključivo izribani luk, jer se brže i lakše zdinsta, i lagano podlijevam vodom ili juhom i miješam. Probaj smanjiti plamen i napola poklopi, ako dinstaš za neko varivo. ako hoćeš da ti što prije voda ispari onda otklopi rajnglu. ali, nemoj prejaki plamen definitivno jer ti od toga jako brzo pocrni :rofl:

Crodra
08.01.2010., 10:48
vode? ja ne stavim vode uopće.

Hm. Jel onda fora u loncu sa debelim dnom ... ili ... definitivno nešto griješim :ne zna: A koliko dugo ga dinstaš?
...nemoj prejaki plamen definitivno jer ti od toga jako brzo pocrni :rofl:
Pa stavim na najmanji plamenik i smanjim do kraja. Nije mi jasno :(

surlica
08.01.2010., 10:49
Naime, za što dinstam. Kad zdinstam luk(zovimo to tako unatoč mojem umijeću :D) na to onda hitim narezano na kockice svježih pilećih prsa.
Skuham rižu(nesoljenu, nezamaćenu) i pred kraj(još 2 min) dodam mrvu vegete i onda ju onda prebacim u ovaj s mesom i još 2-3min i promiješam. to klopaju k'o lude, a isto je jednostavan ručak za cca pol sata i svakako prirodan.

onda si lijepo luk malo podlijevaj s pilećium temeljcem i da vidiš kak fino omekani i zdinsta se...
a ovo je KAO neki rižoto? a zakaj rižu ne dinstaš s mesom ipodlijevaš sve pilećim temeljcem pa pred kraj ubaci maslaca i izbaci Vegetu... da vidiš kak budu djeca to jela... vjeruj mi :mig:

alapača
08.01.2010., 10:49
njoj ne dajem šampinjone
ali jede umak?
Aj nek mi netko veli kak zdinstati luk onak kak spada.
Problem mi je ga dobro ga usitniti - need tips&tricks :moli:
- jer onda kad to hitim na očito prevruće ulje, ispadne čips od luka :D i prije pocrni neg' se usafta. Probal sam dodati i malo mineralne jer to navodno razbije luk, no ne uspijevam već iz nekoliko pokušaja :ne zna:

ja ne znam izrezati luk na sitne kockice (ili nemam dovoljno oštar nož) pa ga ubijem u sjeckalici. tako mrtvog ga samo bacim na ulje minutu i dalje se ponašam kao da je prepržen (dodam sve drugo i zalijem vodom poradi dinstanja) :mig:
ako me netko može ovako netom naučiti rezati luk na sitne kockice, obećajem da ću mu podići virtualni spomenik. ovdje.

surlica
08.01.2010., 10:54
ali jede umak?

ja ne znam izrezati luk na sitne kockice (ili nemam dovoljno oštar nož) pa ga ubijem u sjeckalici. tako mrtvog ga samo bacim na ulje minutu i dalje se ponašam kao da je prepržen (dodam sve drugo i zalijem vodom poradi dinstanja) :mig:
ako me netko može ovako netom naučiti rezati luk na sitne kockice, obećajem da ću mu podići virtualni spomenik. ovdje.

da probam ja?!
luk razreži po pola, polovicu polegni na ravni odrezani dio i sad uzmi oštar nož i zareži kriške ali ne do kraja ih odrezati nego da se sve drži na jednom kraju zajedno, npr. kao lepeza i kreni rezati... ali stvarno s oštrim nožem :mig:

Crodra
08.01.2010., 10:59
onda si lijepo luk malo podlijevaj s pilećium temeljcem i da vidiš kak fino omekani i zdinsta se...
a ovo je KAO neki rižoto? a zakaj rižu ne dinstaš s mesom ipodlijevaš sve pilećim temeljcem pa pred kraj ubaci maslaca i izbaci Vegetu... da vidiš kak budu djeca to jela... vjeruj mi :mig:
Da, ovo bi po mom skromnom kriteriju bil rižoto :mig:
Kaj je pileći temeljac? (ne bih htio bit naporan tu iskusnim mladim mama, ali malo sam u nebranom grožđu s tim, a ne bih htio prehranu provoditi po mkdonaldsima i sl.)

...

Pa ja ću svoj smatrat sitnim :D dakle, presjećem ga napola i onda ga sijećem tako da uvijek idem poprečno režnjevima a trudim se da mi onda te kriške otanu jedne uz drugu, dakle ne mašem nožem nakon zarezivanja. Onda zakrenem pa ponovim. Recimo da su kockice veličine cca 2mm. No, to je još uvijek krupnu, pa sam prisluškujući kolegice na gablecu slučajno otkrio da kad se doda malkice mineralne vode, ona "razbije luk" kod dinstanja, no to nisam uspio potvrditi u praksi iz eto već nekoliko pokušaja :ne zna:

A btw. spomenika, nije potreban, ali dojdi na autoplin pitat što je to plin u autu i imaš moj :s :cheer:

Lali Puna
08.01.2010., 11:01
ja mrzim luk, smrdi mi i..ma, mrzim ga. sjeckalica je zakon!
dakle, moje dinstanje luka, nije u loncu s debelim dnom - stavim dvije žlice ulja, na to luk (uglavnom i češnjak, a često kad dinstam za neki umak ili varivo stavim sve što se treba dulje dinstati odjednom - luk, češnjak, mrkvu, peršin, celer), tek onda upalim vatru, na srednje, mrčicu posolim i onda miješam dok sve ne omekša. cca 10 min.

a sad ideja za tvoj rižoto - ibaci vegetu, ali s lukom dodaj povrće, ovo kaj sam ja nabrojala tipa mrkva, peršin, celer, možeš i poriluk umjesto luka..ja bih stavila i češnjak, al ja bih u sve stavila češnjak...

alapača - ja sam dori prije koji dan prvi put dala juhe u kojoj su se kuhale ši take gljive. gljive sam izvadila, doduše.

Crodra
08.01.2010., 11:03
da probam ja?!
luk razreži po pola, polovicu polegni na ravni odrezani dio i sad uzmi oštar nož i zareži kriške ali ne do kraja ih odrezati nego da se sve drži na jednom kraju zajedno, npr. kao lepeza i kreni rezati... ali stvarno s oštrim nožem :mig:

Sve štima :mig: samo bih tu te htio dopuniti u vezi noža. Bitno je da je onaj sa tankom oštricom, jer onda kriške ostanu skupa nakon rezanja. Ak imaš onaj sa debljom oštricom kako god da je oštar, on kriške razbaca i onda je nemoguće tako rezati još jednom poprečno, jer onda se raskupusa.

Crodra
08.01.2010., 11:06
...stavim dvije žlice ulja, na to luk ...

:s :s :s
Bit će da je to. Ja nalijem ulja prst visine - sad kužim zakaj napravim pomfri odnosno čips od luka :brukica:

Cure, ja cijenim ravnopravnost, a sad vidim da je to dvosjekli mač:rolleyes: . Ja bi radije komadu popravil auto, u zamjenu za skuhan ručak djeci :rofl:

Plavooka Sanja
08.01.2010., 11:07
ali jede umak?

da, jer je par puta probala pizze od nas, mi bi makli gljive, i skužili da nema neke reakcije na njih. tako da joj uredno dajem i rižoto i umake u kojima su bili gljive.
naime, ja bi najrađe u sve trpala gljive :rofl:

Plavooka Sanja
08.01.2010., 11:09
Bit će da je to. Ja nalijem ulja prst visine - sad kužim zakaj napravim pomfri odnosno čips od luka :brukica:

:lol::lol::lol:
sorry, al nije mi palo na pamet da ti napišem koliko ulja, jer mi se podrazumijevalo da ide malo. ja ti kapnem iz visine, da zalijem lagano dno lonca, odnosno da se ulje lagano razlije kad uzmeš lonac u ruke.

Cure, ja cijenim ravnopravnost, a sad vidim da je to dvosjekli mač. Ja bi radije komadu popravil auto, u zamjenu za skuhan ručak djeci :rofl:

okej, dogovorit ćemo se :rofl:
treba nam popraviti auto, a ja ti skuham ručak za cijeli tjedan :lol::lol::lol:
(ubit će me mm ako ikad ovo pročita :rofl:)

Crodra
08.01.2010., 11:21
:lol:
sorry, al nije mi palo na pamet da ti napišem koliko ulja, jer mi se podrazumijevalo da ide malo. ja ti kapnem iz visine, da zalijem lagano dno lonca, odnosno da se ulje lagano razlije kad uzmeš lonac u ruke.

okej, dogovorit ćemo se :rofl:
treba nam popraviti auto, a ja ti skuham ručak za cijeli tjedan :lol::lol::lol:
(ubit će me mm ako ikad ovo pročita :rofl:)
Ma ok, svašta se podrazumijeva, pa eto inače nesporazuma :cerek:

Hm, s obzirom na termin "mm" kontam jel se možda poznamo s koje drugog ovoforumskog područja, od kud sam protjeran :no:
:crta:
A kaj je s autom?

E, da, vidim da tu pišete da se dinsta cca 1min. Mislil sam da je potrebno bar 10min(valjda mi zato pogori) jer nakon 1min kao da se nije niš dogodilo odnosno djeluje mi sirovo :ne zna:

surlica
08.01.2010., 11:30
Da, ovo bi po mom skromnom kriteriju bil rižoto :mig:
Kaj je pileći temeljac? (ne bih htio bit naporan tu iskusnim mladim mama, ali malo sam u nebranom grožđu s tim, a ne bih htio prehranu provoditi po mkdonaldsima i sl.)

Pa ja ću svoj smatrat sitnim :D dakle, presjećem ga napola i onda ga sijećem tako da uvijek idem poprečno režnjevima a trudim se da mi onda te kriške otanu jedne uz drugu, dakle ne mašem nožem nakon zarezivanja. Onda zakrenem pa ponovim. Recimo da su kockice veličine cca 2mm. No, to je još uvijek krupnu, pa sam prisluškujući kolegice na gablecu slučajno otkrio da kad se doda malkice mineralne vode, ona "razbije luk" kod dinstanja, no to nisam uspio potvrditi u praksi iz eto već nekoliko pokušaja :ne zna:

A btw. spomenika, nije potreban, ali dojdi na autoplin pitat što je to plin u autu i imaš moj :s :cheer:

= bistra pileća juha :rofl: :cerek:

Plavooka Sanja
08.01.2010., 11:32
ma, termin mm znači moj muž :rofl:

a, s autom, treba mu novi branik i još nešto :rolleyes:

hm, pa ja dinstam luk jedno 10 minuta, ali kažem, obavezno ga podlijevam vodom ili temeljcem.
e, sad, pitao si za temeljac - znači kad skuhaš juhu, procijediš je i onda ideš zakuhati. pa, prije nego je zakuham sa tijestom i začinina, odvojim dio da mogu podlijevati razne umake i sl.
možeš i s pilećom, junećom ili nekom drugom juhom.
a, možeš, ako nemaš temeljca, zakuhati 2-3dcl vode i unutra ubaciti neku od onih gotovih kocki, kad prokuha ugasiš i s tim podliješ luk.

Crodra
08.01.2010., 11:46
Znam da je mm moj muž :mig: Velim da sam protjeran sa ŽuD jer sam malo previše vadio mast preljubnicama i prevarenima, a rastave su mi bile homepage :lol:

A vezano za pileći temeljac, jel može ona pileća bambino iz vrećice?

Naime, uspio sam zeznuti i juhu iz vrećice :Serek: Kako, pa eto, htio ja i ubaciti mrkvu, ali sam skužio da se mrkva mora duže kuhati, a i onda je teško predvidjeti koliko će vode ispariti od predviđenih jedne litre prilikom dužeg kuhanja da bi i mrkva omekanila :bonk: No, borim se. Taj dio sam savladal (skuham mrkvu zasebno pa ubacim :D)

e btw. branika, bavim se elektonikom, a to su fizikalije tak da nije moje područje, no nek potraži na kojem autootpadu gdje bu prošel jeftinje nego u dućanu pa mu ga odma tamo i prešerafiju. To je manje od pol sata posla.

Crodra
08.01.2010., 12:02
Danas bu pečenje
Svinjska leđa samo zarežem uzdužno i onda u te procjepe stavim kriške pancete odnosno špeka. Onda je okus puniji i sočnije je. Pečem pol sata na 200°C
Krumpir(bijeli) razrežem na polovice i prvo kuham pol sata, a onda dodam mesu koje se u međuvremenu već peče pola sata i onda sve skupa pečem još pola sata, dakle ukupno je sat vremena.
Malo je zafrkancija vaditi vrući protvanj pa dodavati krumir (onda se i spećem, a najgore je kaj mi na grijaču zasmrde spaljenje dlake sa ruke :D), ali ako je krumpir samo pečen sat vremena onda zna biti pogoren i suh pa ga je teže djeci narezati na manje komade i nije im tak fino.

alapača
08.01.2010., 13:33
luk razreži po pola, polovicu polegni na ravni odrezani dio i sad uzmi oštar nož i zareži kriške ali ne do kraja ih odrezati nego da se sve drži na jednom kraju zajedno, npr. kao lepeza i kreni rezati... ali stvarno s oštrim nožem :mig:ma znam to. znam. ali nikad ne uspijem :D

A btw. spomenika, nije potreban, ali dojdi na autoplin pitat što je to plin u autu i imaš moj :s :cheer:kaj da radim? :confused: :misli:

naime, ja bi najrađe u sve trpala gljive :rofl:

i ja bih :klopa: zato mi tako teško pada što ih ona ne jede, jer ih onda ni ja ne jedem :(
al neću joj ih davati tak skoro. odlučila sam :o

alapača
08.01.2010., 13:34
Danas bu pečenje...

tvoja djeca nisu svaki dan kod tebe jelda? :D

Lali Puna
08.01.2010., 13:39
nemoj djeci davat kocke za juhu ni juhe iz vrećice ;) bolje podlijevaj vodom onda ;)

svastamorac
08.01.2010., 14:24
Doručak: jogurt, banana i 5korn....sisamne...dinkel keks

Ručak: nazovimo rižoto (puretina, riža, mrkva, grašak i muškatna tikva) bilo mu jaaaakoo fino....sisanje

Međuobrok: neko voće....sisanje

Večera: 5korn na rižinom....ako bude sve po planu

Precious X
08.01.2010., 20:50
2.GOD
jučer:
doručak: voće, kruh, marmelada od drijenka, čaj
ručak: juha od domaćeg pileta (brdo mrkve, knedlice-najdraža hrana), to pile, pečeni krumpir
večera: ajoooj, bili u gostima, pa je satima svašta tamanila pomalo... znači:
brancin na gradele, dinstana broskva, krumpir lešo, kinder jaje, nekakvi kolači, naranče, suho voće- grožđice, brusnice, marelice....
između: možda jednom malo cike, razno voće, svježe i suho, onaj "stiropor" keks al od kukuruza...)

danas:
doručak: voće, kruh, marmelada od drijenka, neka bio pašteta od povrća, čaj
ručak: maneštrica od ječma, pašte, suhog mesa (koje njoj nisam dala, niti bi ga htjela)
večera: frigane salpe, fažol lešo, malo kupusa na salatu -ono što nije uspjela ispljunut
između: voće, svježe, suho, krekeri... i ne znam jel šta dohvati iza mojih leđa ili joj baka i djed potajno daju prokleto kinder jaje...

Ferrari-Ficho
08.01.2010., 20:51
Junior, 2,3:
-doručak- kruh sa pekmezom i malo sa lino ladom
- ručak- pileća juhica sa rezancima, goveđi gulaš i tjestenina
- večera- čokolino, al je prva verzije bila griz sa višnjama koji mu nikako, al nikako nije prošao :zubo:

Mrva, 7 mjeseci:
Ručak- piletina, batat i luk, sa maslinovim uljem
večera- palenta i kuhane višnje
u međuvremenu puno cice

pugollina
08.01.2010., 22:06
skoro 10 mj

ad
3corn s bananom i mlijekom
poriluk sa krumpirom i masl uljem
frutek kašica breskva-riža
stiropor
ad

blablica
08.01.2010., 22:12
doručak: dinkel flakes na zobenom, jogurt
ručak: juha od povrća, rižoto s puretinom i brdom povrća
večera: 3korn na zobenom

između: cica milijun puta, banana, keks.

kupila sam konačno i 3korn i 7korn, ovaj prvi još se više sviđa, ovaj drugi je meni bolji (meni je to ko čokolino :D )

Plavooka Sanja
08.01.2010., 22:20
doručak: cica i malo orehnjače (bojkotira mi doručak u zadnje vrijeme) :(
užina: pola banane
ručak: pečeni krumpiri, piletina i crveno zelje salata
užina: cica
večera: palačinke s pekmezom od šljiva
cica :D

Blabla, gdje kupiš te 3korn i čije su? ona je meni super jela 7korn, ali u zadnje vrijeme bojkotira.

blablica
08.01.2010., 22:40
doručak: cica i malo orehnjače (bojkotira mi doručak u zadnje vrijeme) :(
užina: pola banane
ručak: pečeni krumpiri, piletina i crveno zelje salata
užina: cica
večera: palačinke s pekmezom od šljiva
cica :D

Blabla, gdje kupiš te 3korn i čije su? ona je meni super jela 7korn, ali u zadnje vrijeme bojkotira.

to sam prvi put uzela sad, u dm-u oboje. babylove. pretpostavljam da ima i drugdje. baš ću pogledat.

kak ti jede ovu salatu od zelja, začinjenu, nezačinjenu?
ja joj znam ponudit salatu svaki put, al okrene glavu uvijek. eventualno papriku može pojest, ostalo no way.

surlica
08.01.2010., 22:43
(8 mjeseci)
danas:
ručak: riba (pišmolj) kuhana s povrćem, maslinovim uljem i rižom

užina: kruška i keks
večera: griz na sojinom mlijeku

Plavooka Sanja
08.01.2010., 22:49
to sam prvi put uzela sad, u dm-u oboje. babylove. pretpostavljam da ima i drugdje. baš ću pogledat.

kak ti jede ovu salatu od zelja, začinjenu, nezačinjenu?
ja joj znam ponudit salatu svaki put, al okrene glavu uvijek. eventualno papriku može pojest, ostalo no way.

ja sam koristila 7korn od Milupe, ali rijetko bi gdje nalazila, najčešće u Interspaaru.

Salatu začinjenu solju, uljem i acetom balsamicom - i ja sam se iznenadila kad je htjela jesti. tražila me, jer joj prvo to nisam ponudila, i mislila sam da će pljunuti, kad joj se svidjelo. :D
zelenu salatu, klasika začinjeno, prvo bi pocuclala sve s lista, a tek onda pojela list :rofl:

alapača
09.01.2010., 14:19
griz sa višnjama
ajme :klopa: kak to radiš?
(kod mene bi svakako prošlo :top: :D )

Ferrari-Ficho
09.01.2010., 15:14
ajme :klopa: kak to radiš?
(kod mene bi svakako prošlo :top: :D )

Prošlo je i kod mene, al kod maloga nije. :cerek:
Skuhala griz na mješavini mlijeka i vode jer on mora jako smanjit unos mliječnoga. Odvojeno sam malo prelila one zaleđene višnje bez šećera sa vrelom vodom i smiksala u pastu. Pa sam to pomiješala. Malo sam mu ipak dodala šećera jer su višnje onako kisele, ali svejedno mu nije pasalo. A maloj sam iste te višnje uvalila u alnaturinu palentu bez glutena. njoj ništa ne smeta, ona mlati sve što joj se pripremi :zubo: :klopa:
E, da, njenu palentu sam čak kuhala u toj crvenoj vodi od višanja :rofl:

svastamorac
09.01.2010., 15:14
Mališi se ne sviđa 5 korn ( alnatura) :ne zna:

16 mjeseci

Doručak: jogurt, banana i 5 korn...sisanje
Ručak: oslić i muškatna tikva...kombinacija i nije nešto ali njemu je bilo ok...sisanjež

Ficho, dobra ideja ;)

Ferrari-Ficho
09.01.2010., 15:19
Danas...
Junior, 2,3 g:
doručak- mazao s nama pekmez na kruh, popio malo mlijeka
ručak- grah iz maneštre, mrkva i krompir sa paštom
večera- u planu su palačinke, al još ćemo vidjet koliko će mi se dat :D
u međuvremenu voće

Mrva, 7 m:
doručak i još nekoliko puta cica :cice:
ručak- tikvica, proso i piletina sa maslinovim
večera- u planu višnje sa kukuruznim pahuljicama, možda sa rižinim... još ćemo vidjeti...
Višnju tek uvodimo od jučer pa će sigurno bit i za sutra slična kombinacija

surlica
09.01.2010., 23:55
(8 mjeseci)
doručak: cous cous s brusnicama i kozjim jogurtom
ručak: pileća jetrica s keljom, mrkvom i rižom
užina: banana
večera: jogurt sa žitnim kuglicama

surlica
10.01.2010., 18:54
doručak: keksolino na sojinom mlijeku
ručak: pileća prsa, kunić i jetrica od kunića (od svega toga po malo), mrkva, pasternjak i poriluk s rižom
večera: Hipp kašica jabuka i kruška za laku noć :brukica:

alapača
10.01.2010., 19:42
19 mjeseci

doručak: žitarice na mlijeku s medom
između: stiropori od kukuruza s abc sirom
ručak: bio rižoto od piletine, nije ni okusila :(
poslije spavanja: opet stiropori s abc sirom (tako je htjela)
a onda sam ispekla palačinke, pojela je 5!!!! komada :D
i onda više ništa nije jela :D

jučer:
doručak: žitarice na mlijeku s medom
između: banana i mandarina
ručak: dva tanjura paradajz juhe
poslije spavanja malo pire krumpira i malo mesa od batka i cikle
između: kifla
večera: kruh i šunka

blablica
10.01.2010., 20:19
doručak: banana, malo crunchy cornflakeesa s grožđicama, ukrala od tate :D
ručak: juha od povrća, paella
večera: 3korn, ali nije htjela :ne zna:

da napomenem da cica x puta na dan. i jednom po noći.
16 mj.

Ferrari-Ficho
10.01.2010., 21:09
Junior, 27 mjeseci:
Doručak- nesquik integralne čokoladne pahuljice i malo malo mlijeka koliko nije uspio istresti iz žlice :zubo: , a nakon toga još i kruh sa nutellom
Ručak- kruh sa paštetom od pečene puretine, pečenog krompira i maslinovog ulja. Drugačije meso ne može proć nikako, a baš ga moramo počet jesti
Večera- čokolino (onaj sa pahuljicama i svačim unutra) u koji je još bila i jabuka naribana+ 2,5 dl mlijeka.
U međuvremenu malo neslanih običnih krekera i sok od jedne naranče i voda i malo soka od borovnice na razrijeđivanje

Mrva, 7 mjeseci:
Cica...
Ručak- mrkva, jabuka i proso, za popit ona juhica u kojo j su se kuhale mrkvice i proso. Te juhice su nam mrrak za pit poslij eručka
Večera- višnje, kruška, rižine pahuljice
U međuvremenu isto cica nebrojeno puta

pugollina
10.01.2010., 21:21
10mj

ad
kruška, jabuka, marelice , 3corn
pileća juha s mesom,mrkvom i krumpirom
voćni jogurt
ad

Leptiric
10.01.2010., 21:35
10. mj.
dorucak: kasica od kruske, banane i suhe sljive...
rucak: palenta s svjezim sirom nije prosla...
vecera: pola kg blitve i dva kumpirica... :eek:
sve zaliveno sisom... :zubo:

Lea1805
11.01.2010., 10:00
Kad vam klinci jedu večeru u odnosu na odlazak na spavanje?

Lali Puna
11.01.2010., 10:39
moja uglavnom večera pa ide na kupanje, spremanj pa mlijeko i spavanje. iako, ne uvijek, nekad ogladni prije pa večera prije predviđenog.

Lea1805
11.01.2010., 11:25
ma tako je bilo i kod nas...pojela bi večeru oko 18.30..oko 20h kupanje i mlijeko i spavanje...ali sad je izbacila mlijeko i razmišljem dal joj je večera oko 7 dosta (a i fali mi taj jedan dio rituala oko spavanja :), taman ju je toplo mlijeko uspavalo)

surlica
11.01.2010., 19:02
doručak: žgance s kozjim jogurtom
ručak: ječam s povrćem
večera: cous cous s muškatnom tikvom i kruškom

alapača
11.01.2010., 20:49
ma tako je bilo i kod nas...pojela bi večeru oko 18.30..oko 20h kupanje i mlijeko i spavanje...ali sad je izbacila mlijeko i razmišljem dal joj je večera oko 7 dosta (a i fali mi taj jedan dio rituala oko spavanja :), taman ju je toplo mlijeko uspavalo)

nemoj se zeznuti pa joj dati da se uspavljuje bočicom ili čašom mlijeka!
neka ritual bude čitanje ili nešto slično. :ne zna:

Ferrari-Ficho
11.01.2010., 22:16
Junior, 27 mjeseci
Doručak- kruh sa Zdenkom
Ručak- kajgana od jednog jaja i brokule na maslinovom ulju
kasni ručak- pašta sa pirjanom piletinom, zapravo asmo sa umakom jer meso nije ni pomirisao, samo zaobišao sve redom
užina, ili kako da nazovem taj nedragi dio- par kockica čokolade (bili gosti)
večera- 7 corn

Mrva, 7 mjeseci
cica, cica, cica, cica...
ručak- piletina, tikvica, riža i malo maslinovog ulja
cica, cica, cica...
večera- višnje, kruška i kukuruzne pahuljice
cica, cica, cica...

Ferrari-Ficho
11.01.2010., 22:20
Junior, 27 mjeseci
Doručak- kruh sa Zdenkom
Ručak- kajgana od jednog jaja i brokule na maslinovom ulju
kasni ručak- pašta sa pirjanom piletinom, zapravo asmo sa umakom jer meso nije ni pomirisao, samo zaobišao sve redom
užina, ili kako da nazovem taj nedragi dio- par kockica čokolade (bili gosti)
večera- 7 corn

Mrva, 7 mjeseci
cica, cica, cica, cica...
ručak- piletina, tikvica, riža i malo maslinovog ulja
cica, cica, cica...
večera- višnje, kruška i kukuruzne pahuljice
cica, cica, cica...

Lali Puna
12.01.2010., 10:13
nemoj se zeznuti pa joj dati da se uspavljuje bočicom ili čašom mlijeka!
neka ritual bude čitanje ili nešto slično. :ne zna:

zašto je problem da dijete pije mlijeko prije spavanja? ja sam mislila da valjda 99 posto beba/djece prije spavanja cicaju/popiju bočicu.

moja nikad nije zaspala na bčici, ali ima naviku popit bočicu mlijeka pa se okrenut i zaspat. to jest navika, ali ne vidim da je i po čemu problematična i da će to radit do škole.

on topik, jučer:
doručak doma - jogurt
vrtićki meni - ne znam, nisu izvjesili
ručak doma: štruca od tempeha, krumpir s keljom, brokula na pari - probrljala (a ja prekrasan ručak skuhala!)
užina: mandarina
večera: kruh i abc sir

Lea1805
12.01.2010., 10:52
zašto je problem da dijete pije mlijeko prije spavanja? ja sam mislila da valjda 99 posto beba/djece prije spavanja cicaju/popiju bočicu.

moja nikad nije zaspala na bčici, ali ima naviku popit bočicu mlijeka pa se okrenut i zaspat. to jest navika, ali ne vidim da je i po čemu problematična i da će to radit do škole.

i ja sam mislila, ali jednu večer s 18mj ona je rekla "neće faša" i bok :)

ma nema veze, jede ona dosta i vidim da joj je dovoljna samo večera bez bočice

Crodra
12.01.2010., 11:10
- 2 i 4 godine
Jel vam oće povračat nakon obroka u kojem je med+mlijeko, npr, sa cornfleksima? Ili je možda i samo zato kaj je fino pa se "prežderu"?

alapača
12.01.2010., 11:21
doručak dvije banane
između malo grisa zaslađenog medom
ručak paradajz sos, pire krumpir, malo mesa od batka
poslije će još dobit pileću juhicu a ako baš bude inzistirala i sendvič od šunke :D

crodra, ne, princeza ne povraća od kombinacije meda i mlijeka. jel to često?

Crodra
12.01.2010., 11:29
crodra, ne, princeza ne povraća od kombinacije meda i mlijeka. jel to često?

Pa gotovo uvijek. Ova mlađa. Starija ne. Dakle, jedu isto, a i ja s njima. Ali, još nekako sumnjam ipak na prežderavanje, jer pojede uostalom i jako brzo. A dok ova starija pojede normalno polako. Onda je znala tražiti još, pa sam prestao davati da se ne preždere, no i dalje onda nakon klope kad počne igra i skakanje, samo joj izleti. I nisam povezal s ničim drugim :ne zna: Valjda joj jednostavno ne paše na želudac.

alapača
12.01.2010., 11:31
pa da čuj možda bi bilo dobro da im ne daješ hranu koju će povratiti :D

~Scarlet~
12.01.2010., 11:31
ručak: kelj, krumpir, mrkva, junetina
večera: Nestle kašica sa žitaricama, kruška
ostalo: AD

Crodra
12.01.2010., 11:37
pa da čuj možda bi bilo dobro da im ne daješ hranu koju će povratiti :D

Naravno :mig: Dakle, to sam smatrao finim i zdravim doručkom, no kak sam ustanovio da mlađoj ne sjeda dobro, više to ne dajem. Sjetio sam se jer si ti opisala griz i med, što je dakle slično tome.
Pozdrav!

Crodra
12.01.2010., 11:40
ručak: kelj, krumpir, mrkva, junetina
I pojede? :confused:
Svaka čast, ja kao odrasli baš ne bi bio oduševljen takvim "prezdravim" ručkom. :cerek:
Jel to k'o đuveđ napraviš sve skupa, ili je to kao više priloga a meso posebno?

minodora
12.01.2010., 12:06
oko 6 sati: dojenje
dorucak oko 9.30: kruska i cornflakes
oko 12: dojenje pa spavanje
rucak oko 15: teletina, karfiol i krumpir
oko 17: keks
oko 19.30: zobene pahuljice, banana i kravlji sir
oko 21: dojenje i spavanje

kaj mislite da li joj je premalo hrane ovo ujutro izmedju dorucka i rucka buduci da si samo malo posisa oko 12 i zaspi?
btw ima 11 mjeseci

surlica
13.01.2010., 09:33
jučer
doručak: hipp kašica s bananom za laku noć
ručak: sir i vrhnje sa špinatom
užina: keks i jabuka sa cimetom
večera: keksolino na sojinom mlijeku

surlica
13.01.2010., 09:34
danas
doručak: cous cous i banana
ručak: riba (molić) s povrćem i riža

nastaval slijedi navečer :cerek:

Lali Puna
13.01.2010., 09:47
jako sam zadovoljna kako mi je i što saur jela jučer

doručak: zobene na zobenom i jabuka
vrtićki meni (znam da je za ručak bilo grah varivo s tijestom)
ručak doma: zdjelica miso variva od povrća, dimljeni tofu, kruh, potočarka
užina: treććina jabuke, mandarina
večera: kvinoja sa seitanom, brokulom i mrkvom (ostalo od ručka, nisam to kuhala posebno za večeru)
prije spavanja - cca 150 ml aptamila

Ferrari-Ficho
13.01.2010., 10:43
Ha, Lali Puna, ja kad čitam ove tvoje menije tako bih rado sve to probala, al ne da mi se doma s tim ni kretat, mi smo ipak tradicionalci i mesojedi :D
Ja bih da mi to netko drugi kuha :rofl: A ja samo navalim :klopa:
A sad, on topic- jučer:

Junior, 27 mjeseci:
Doručak- sok od jedne naranče, banana i ubrzo malo kruha sa lino ladom (ukrao od mene)
Ručak- ponuđeno proso sa mrkvom i kapulom ni pogledao; rižoto od puretine smlatio dva tanjura, al sam mu morala meso smiksat:rolleyes:
Popodne kod svekija- pašta i gulaš- vidsio na šparhetu i ugnjavio da bi on baš baš to jeo:rofl:
večera- corn flakes i malo mlijeka (napokon, svečano- prvi put u životu iz čaše :s )

Mrva, 7 mjeseci:
cica, cica, cica...
ručak- proso, kapula, mrkva i malo uobičajenog maslinovog
cica....
večera- višnje i banana sa rižinim pahuljicama

alapača
13.01.2010., 12:31
njeno veličanstvo, 19 mjeseci

doručak: dvije banane
između: pola zdjelice čokolina
ručak: tanjur riže, zdjelica cikle (prepržila sam i meso i povrće na maslacu ali to nije ni pogledala, naravno)
to sve je pojela do podneva kad je otišla spavati :D

kad se probudi dat ću joj jabuku ili stiropor od kukuruza (totalno smo se navukle na to :D) i sok (u sok podvaljujem petrovićev med)
a onda će sigurno opet ručati kod bake :D
prije spavanja ću joj dati još stiropora ili opet bananu, nešto sitno u svakom slučaju.

surlica
13.01.2010., 19:14
danas
doručak: cous cous i banana
ručak: riba (molić) s povrćem i riža

nastaval slijedi navečer :cerek:

užina: pola naranče
včera: bulgur pšenica s grožđicama kuhano na zobenom mlijeku

Ferrari-Ficho
13.01.2010., 20:33
Junior:
doručak- komad bureka, kruh sa pekmezom od šljiva
predručak- kašica od male: piletina, tikvica, batat sa masl. uljem
ručak- carbonara
užina- banana
večera- 7 corn

Mrva:
ručak- već spomenuto- piletina, batat, tikvica, ulje
večera- banana i kruška sa kukuruzom (pahuljice)

Lali Puna
13.01.2010., 20:38
evo, a danas jela totalno bez veze
ujutro: cornflakes i zobeno
vrtićki meni
popodne: par žlica miso juhe od povrća, jedan jogurt i to je sve

alapača
13.01.2010., 20:46
ferari, aj daj recept za karbonaru kak ju ti radiš ovdje ili na pm :moli:

Plavooka Sanja
13.01.2010., 22:27
jučer:
doručak - kruh, mlječni namaz i pureća delux šunka
užina - banana
ručak - grah varivo
užina - naranča
večera - kruh s abc sirom

danas:
doručak - griz na mlijeku
užina - jogurt
ručak - špinat s krumpirom i bijelo meso
užina - pola banane
večera - kruh i mlječni namaz

pije dosta vode, mlijeko neće niti blizu, a cica x puta :D

Ferrari-Ficho
14.01.2010., 06:59
ferari, aj daj recept za karbonaru kak ju ti radiš ovdje ili na pm :moli:

S obzirom da ju jede i kikolino, nema kulena koji je moj omiljeni sastojak :D
Uzmen neke blage kobasice, pancete, salame, vratine... čega god imam u kući, a posluže i hrenovke. Popečem malo na maslacu. Odvojeno kuham špagete, nekad su to kovrčave lazanje. Obavezno samo al dente, mi nitko ne volimo mekanu tjesteninu :zubo:. Čim ocijedim vodu umiješam unutra jedno jaje, onako svježe, onda se ono samo skuha od vreline pašte.
U međuvremenu na ono što sam pekla ulijem vrhnje za kuhanje da se malo, malo zgusne. Pomiješam jesno i drugo i ubacim kockice finog masnog sira :klopa:
Začinim obilno sa svježim peršinovim listom.

Nekad je u taj "mesni" dio išlo i malo vina, al iako znam da ispari alkohol, ipak ne stavljam kad je i za malca papica:mig:

alapača
14.01.2010., 10:20
hm :misli: zvuči fino, ali zar ne bi karbonara trebala biti slatkasta? :confused:

zajutrak: pola banane
doručak: pola zdjelice žitarica na mlijeku (kravljem) sa medom
ručak: nije baš zainteresirana, spava joj se, ali bolonjez
poslije spavanja ću joj dati jabuku i kekse ili stiropore a oko 6 kad joj tata dođe pojest će s njim bolonjez a prije spavanja vjerojatno još bananu

surlica
14.01.2010., 15:16
danas:
ručak: kuhala sam nama kelj čušpajz s teletinom i za malenu sam izvadila samo i smiksala a meseko sitno narezala.. naravno, nisam jaaaaako solila ali opet za nju da ima neki okus
užina: jabuka s keksom
večera: proso s bundevom

~Scarlet~
14.01.2010., 18:47
ručak: junetina, krumpir, mrkva, kelj
večera: jabuka, gris

alapača
14.01.2010., 19:28
naravno, nisam jaaaaako solila

kad je princeza počela jesti piletinu, uvijek sam ju kuhala u vodi s malo maslinovog ulja, soli, povrća... a jednom sam zaboravila staviti sol i taj je put izreagirala na tu piletinu ko da sam joj žilet dala da zagrize :rolleyes: :eek:
siroto djetešce je doslovce vrištalo! :D
a nije da sam inače solila puno, tek toliko. ali ona je itekako osjetila. i zamjerila mi :D
i nikad više nije htjela ni okusiti nešto što nije posoljeno.

svastamorac
14.01.2010., 20:23
16 mjeseci

Buđenje: sisanje
Doručak: 5korn, jogurt i banana...sisanje
Ručak: pileća juha + rezanci, kuhana piletina i mrkva......dinkel keks ili keke :cerek:
Međuobrok: jabuka i jogurt
Večera: zobene pahuljice na rižinom...sisanje

Plavooka Sanja
14.01.2010., 20:41
15 mjeseci

doručak - kruh, abc sir (jako malo)
užina - dva mala home made keksa
ručak - junetina u saftu s povrćem, tjestenina, zelena salata
užina - trećina voćnog jogurta
večera - cicanje

cicanje miljon puta :rofl:

Lali Puna
14.01.2010., 20:51
ja totalno ogladnim kad čitam vaše menije, odmah mi se jedu čužpajzi od kelja i junetina s povrćem i slično :D

doručak: riža poppies (to je ona napuhnuta riža) sa zobenim
vrtićki meni (svako jutro proučim što jedu, al počela sam opako zaboravljat)
ručak doma: dva tanjura graška s noklicama i puretinom (hvala baka ;) ), kruh
užina: malo jabuke, voćna kašica (kupovna, vidjela kod bratića pa navalila da oće i ona pa ju je napol jela žličicom napol pila kao jogurt :lol:)
večera: niš, valjda je bila puna
deci i po aptamila prije spavanja

Plavooka Sanja
14.01.2010., 20:55
[QUOTE=Lali Puna;24537424]ja totalno ogladnim kad čitam vaše menije, odmah mi se jedu čužpajzi od kelja i junetina s povrćem i slično :D

doručak: riža poppies (to je ona napuhnuta riža) sa zobenim/QUOTE]

niš, dođi na ručak :D

Molim, tko je proizvođač i gdje kupiš? moja bojkotira doručak, pogotovo mlječni, tako da bi sve probala joj dati, a da nije čokolino/keksolino i to. :mig:

alapača
14.01.2010., 20:55
ručak doma: dva tanjura graška s noklicama i puretinom (hvala baka ;) ), kruh

baš joj se i nije svidio vrtićki menu danas :D

ak uspiješ zapamtit ajd molim te napiši kojiput kaj je imala za ručak u vrtiću. čisto da usporedim sa vrtićem u koji ide princeza. ak ti nije problem.

Lali Puna
14.01.2010., 21:03
[QUOTE=Lali Puna;24537424]ja totalno ogladnim kad čitam vaše menije, odmah mi se jedu čužpajzi od kelja i junetina s povrćem i slično :D

doručak: riža poppies (to je ona napuhnuta riža) sa zobenim/QUOTE]

niš, dođi na ručak :D

bio&bio :D
poppies od smeđe riže, kaže pakiranje. ima i proso poppies. ima i s medom, mljaaaaac.

alapačo, trudit ću se. uvijek pogledam, al počelo mi se događat da zaboravim od jutra do večeri. znam da je u pon za ručak bila sarma, utorak grah varivo s tijestom, jučer juha od karfiola pa pečena piletina i krumpir. i znam da su danas za užinu imali neki biskvit, rekla mi je sveki.
ostalo je isparilo.

blablica
14.01.2010., 21:13
doručak: banana i jabuka sa zobenim pahuljicama
užina: pola jogurta, dinkel keks
ručak: juha od povrća s onim fried pearls (ne znam kak bi se to zvalo na hrvatskom pošto to nikad nisam vidla) - 2 tanjura i malo manje prosoto s povrćem i puretinom
međuobrok: banana, dinkel keks
večera: dinkel flakes na zobenom

(p.s. ko je ono komentirao da ne bi mogao jest zobene kekse jer su odvratne? upravo ih jedem i nemrem zamislit ijedne kekse da su finije :D )

Precious X
14.01.2010., 22:29
2 god i kusur
doručak: integralni keksi, čaj
ručak: BRDO ribe -oslića
večera: BRDO dinstane broskve na masl ulju, češnjaku (slično kelju, mi tu kažemo zelje u stvari... al znam da je u zg npr. zelje=kupus)
između: banane, naranče, čaj, sok od drijenka

konačno opet zdravo i domaće (osim banana, al one su "bijela lista" po pesticidima, pa ih baš njamamo redovno) nakon svih kolača, kindera jaja.... uf...

Lali Puna
14.01.2010., 22:33
moja meni danas, ničim izazvana, sita, nakon ta dva tanjura variva i kruha kaže da bi ona papala - kalace!!! i još se naljutila kad sam joj rekla da nemam kolača! ošla tatu pitat jel ima kalaca!
a kad se sjetim...kad je krenula u jaslice bila je jedino dijete koje je odbijalo kolače!

Aeon+
14.01.2010., 23:10
11 mj:
ujutro/doručak: cica,zatim voćna kašica
međuobrok: stiropor
ručak: cica,ispljuvao povrtnu juhu s prosom
međuobrok: stiropor,1 hipp keks,mandarine,bakino pecivo,banana,korica kruha :rofl:
večera: zobene na zobenom s voćem i cica

Ferrari-Ficho
15.01.2010., 07:42
Junior:
doručak- kruh sa marmeladom
ručak 1- paštašuta (kod none)
ručak2- pohana piletina i blitva
večera- cornflakes

Mrva
ručak- puretina i pastrnjak sa prosom
večera- banana s rižinima

Lali Puna
15.01.2010., 08:12
evo vrtićkog menija današnjeg, dok je još friško:

doručak: kakao, kajzerica, margo
užina: jabuke
ručak: pradajz juha s domaćim trgancima, pohani morski pas, blitva i krumpir na lešo s maslinovim i češnjakom

Fida
15.01.2010., 09:26
2 god i kusur
doručak: integralni keksi, čaj
ručak: BRDO ribe -oslića
večera: BRDO dinstane broskve na masl ulju, češnjaku (slično kelju, mi tu kažemo zelje u stvari... al znam da je u zg npr. zelje=kupus)
između: banane, naranče, čaj, sok od drijenka

konačno opet zdravo i domaće (osim banana, al one su "bijela lista" po pesticidima, pa ih baš njamamo redovno) nakon svih kolača, kindera jaja.... uf...

Kaj je "bijela lista"?Jel to misliš da su špricane al ne previše ili obrnuto?:ne zna:
Ja joj ih dajem rijetko baš zbog tog špricanja pa me baš zanima jel možda nisu toliko špricane tj. dal se to probije kroz koru?:confused:

alapača
15.01.2010., 10:17
doručak: 1 mala banana, nekoliko štapića
između: ona riža napuhnuta s medom od ekozone sa mlijekom i pola žličice meda sam dodala
ručak: pun tanjur špinata na kravljem mlijeku i pire krumpira
ručak 2. - krpice sa zeljem i cikla
večera: žganci

Ferrari-Ficho
15.01.2010., 12:55
doručak: 1 mala banana, nekoliko štapića
između: ona riža napuhnuta s medom od ekozone sa mlijekom i pola žličice meda sam dodala
ručak: pun tanjur špinata na kravljem mlijeku i pire krumpira
ručak 2. - krpice sa zeljem i cikla
večera: žganci

Krpice sa zeljem i ja danas radim. Svečano po prvi put. Baš da vidimo kako će proć kod kikića. Javim sutra :D

A kako ih ti radiš?

alapača
15.01.2010., 13:00
ja ih ne radim. ja ih ne podnosim. njeno veličanstvo moja kćer ih jede kod moje mame, takozvane kraljice majke :D

Ferrari-Ficho
15.01.2010., 13:16
ja ih ne radim. ja ih ne podnosim. njeno veličanstvo moja kćer ih jede kod moje mame, takozvane kraljice majke :D

A onda ne znaš kako ih radi kraljica majka :mig:
Moj bi kod baka jeo samo čokoladu. Srećom da je ona zabranjena :cerek:

Precious X
15.01.2010., 14:17
Kaj je "bijela lista"?Jel to misliš da su špricane al ne previše ili obrnuto?:ne zna:
Ja joj ih dajem rijetko baš zbog tog špricanja pa me baš zanima jel možda nisu toliko špricane tj. dal se to probije kroz koru?:confused:

u principu većina iz npr. Konzuma i sl. ti bude špricano da bi dulje trajalo (ekonomski razlozi). Ali neke stvari manje... jer su prirodno otpornije, npr. neko tropsko voće .Pa je to ta bijela lista... banane su pri vrhu. Na crnoj su ti ful npr. breskve, nektarine, maline, takve stvari....
Ja ti oduvijek volim jesti zdravije, pratim to...itd, a u biti po nekim načelima-najzdravije je hrana iz podneblja odakle si, i sezonsko. Ali, ipak, volimo papat banane, mada su super izvori vitamina itd...tu kod nas po zimi: agrumi,zimnice od voća, kiseli kupus, zimsko povrće (mi npr. sad u vrtu imamo salate, rige, radiča, brokule, zelja (broskva, raštika).... i tako. Meni je to fora, iako zasad bake i djedovi vode o tom računa, a jednom će pasti na nas mlađe, ako budemo i dalje htjeli papati tako. :) hehe, malo sporta i rekreacije na svježem zraku...

Precious X
15.01.2010., 14:23
evo liste, jer nije nebitno za zdravlje djece.
Crna lista
Dakle, najveći postotak pesticida u sebi?

1. breskve
2. jagode
3. jabuke
4. nektarine
5. kruške
6. trešnje
7. maline
8. grožđe (uvozno)
Neke od tih vrsta voća - poput breskvi, nektarina i malina - mogu u sebi sadržavati čak 45 raznih vrsta pesticida!
Povrće s najvećim postotkom raznih vrsta pesticida je:
1. celer
2. špinat
3. krumpir
4. feferoni (slatki)

Bijela lista
Evo i liste svježih namirnica s najmanjim udjelom pesticida u sebi. Krenimo s voćem:
1. ananas
2. mango
3. banane
4. kivi
5. papaja
Ananas i mango rijetko kada u sebi sadržavaju pesticide i ako da, to je obično samo jedna vrsta. Banane ih u sebi obično imaju, ali rijetko kada više vrsta raznih pesticida, kao što je to slučaj s voćem s crne liste. Povrće:
1. kukuruz
2. avokado
3. karfiol/ cvjetača
4. šparoge
5. crveni luk
6. grašak
7. brokula

- inače, znam da mnogi toćaju voće/povrće u: otopini soli i lim.soka, extrakta sjemenli grejpa (citrofit) ili s nekim sap. orašćićima što ih ima u Gardenu navodno. Pa to navodno izvuće pesticide. Nemam iskustva s tim zasad....

Lali Puna
15.01.2010., 14:25
šta znači sadrži manje ili više pesticida? misliš kao 'upije' i zadrži više ili manje pesticida kojima je špricano?

Precious X
15.01.2010., 14:52
da se u startu tretiraju s više/manje pesticida.

Lali Puna
15.01.2010., 15:07
aha, tnx ;)

Plavooka Sanja
15.01.2010., 15:10
doručak:
homejd kukis, ravno 2 kom i malo vode (ta ne pije ništa osim vode) :rolleyes:

užina:
jogurt i voće

ručak:
riblja juha, lešo riba s brokulom i povrćem iz juhe

svastamorac
15.01.2010., 19:53
16 mjeseci

Doručak: banana, zobene i jogurt...sisanje
Ručak: oslić, kelj i krumpir...danas sam drugi put kuhala na pari :)....dinkel keks

Međuobrok: kivi i pola jogurta...smiksala zajedno....sisanje
Večera: dinkel gris na rižinom

mandy
15.01.2010., 19:59
33 mj

D: kroasan i mlijeko
R: varivo od kelja, mrkve i krumpira sa piletinom
V: griz (da se njega pita griz bi jeo cijeli dan)

Fida
15.01.2010., 20:08
Hvala Precious-da ne quotam sad cijeli post...
Točno me takve stvari zanimaju.Ma ja njoj još uvijek kupujem u bio bio ili kod Severa ili dobijem domaće, jedino za te banane nisam bila sigurna...Čula sam da ih baš gadno špricaju, pogotovo Bonite al super ako ipak nije tako jako...

A za breskve su mi cijelo ljeto svi govorili da ih je nemoguće ne špricat al da se ti pesticidi s vremenom razgrade.Tako da su čak i domaće bile špricane još u cvijetu valjda...:confused:
No dobro, da ne budemo off topic , moja 12 mj. je danas jela:
Doručak: Hipp od jabuke i borovnice pomiješan s pahuljicama od prosa
Između par stiropora i sisanje
Ručak:Prokulice, kelj, koraba i slatki krumpir s piletinom i masl. uljem
Između bebivita voćna kašica
Večera: Svježi sir s bananom i zobenim pah.

Precious X
15.01.2010., 21:44
nema na čemu draga ;) sve su to naša dječica... :cerek:

mi danas:
doručak: malo cike, kruha, bakina marmelada od šljiva, čaj
ručak: malo gulaša od janjetine, krumpir lešo
večera: riblja juha -gusta sa puno riže i komadića krumpira, brokula lešo, masl.ulje

između: kivi, jabuke, stiropor od kukuruza, neki bakin sirup/sok iz zimnica-repertoara,...

Plavooka Sanja
15.01.2010., 21:45
doručak:
homejd kukis, ravno 2 kom i malo vode (ta ne pije ništa osim vode) :rolleyes:

užina:
jogurt i voće

ručak:
riblja juha, lešo riba s brokulom i povrćem iz juhe

užina: 1 muffin i malo torte (bili na rođendanu :cerek:)
večera: fetu kruha s maslacem

cicanje, cicanje, cicanje, i tako dalje, cicanje.... :rolleyes:

Precious X
15.01.2010., 21:54
nego, da cas pitam... ideje za podvaliti salatu... meni dosad uspjelo male komadiće pomješati s kuhanim krumpirom, ili dok je bila mlađa, u sokovniku svakakvo zelenje + voće da zasladi...
očito nisu neka rješenja kad u stvari rijetko pojede neke salate (zel.salata, radič, riga, matovilac, na te stvari mislim). Sokovnik mi je previše zajebancije za svaki dan, možda kad bude malo veća pa nezahtjevnija u drugim pogledima...
možda, čime začiniti.... hmmm... na sve sam spremna, npr. aloe vera sirup, pa slatka salata, haha...

alapača
15.01.2010., 22:07
ako prolazi iz sokovnika zakaj ne bi prošlo mixano? :confused:
mislim, ak nije bitno u kojem obliku i s kojim okusom joj daješ tu salatu, pa izmiksaj onda s nekim voćem ili drugim povrćem u pire ili sa žitaricama... :ne zna:

ja sam grozno ograničena kad su okusi u pitanju :rolleyes:
ja princezi nikad nisam mogla dati neke stvari koje ja ne jedem zajedno, ni u kašicama dok je bila skroz mala. :(
bilo mi je nevjerojatno u kašicu od na primjer mesa, krumpira, mrkve i brokule, dodati jabuku :D
tako i sad, kad jede sve što mi jedemo, uvijek joj dajem hranu u komadićima u kakvima ju i ja jedem, ne radim pire od krumpira i ananasa na primjer, samo zato da bi ona jela ananas.
onda se, naravno, ljutim što neće ananas, a nudim joj ga posebno. kao, hranjivo iz tog ananasa može dobiti u nekooj drugoj hrani, a hoću da jede ananas zato da zna kakav okus ima. tom nekom kao logikom idem, iako mi kažu da to baš i nema nekog smisla :D

Plavooka Sanja
15.01.2010., 22:11
ne znam, moja sama traži salatu i to me je baš iznenadilo! sa zelene prvo posiše ulje i aceto, a onda je pojede. a, crveni i zeleni kupus, jede normalno, sažvače :ne zna:
da se razumijemo, nisu to neke količine, ali ona sama traži!

Plavooka Sanja
15.01.2010., 22:12
ja svojoj nisam nikad pomiješala nešto s nečim, to mi jednostavno nije palo na pamet :rofl:
imam sreće, jer jede sve, ali na početku dohrane, nije joj se baš sviđalo, ona bi svako malo cicala!!!
mislim, cica i sada, ali jede sve što joj staviš u tanjur :s

Ferrari-Ficho
15.01.2010., 22:12
Mrva:
ručak- palenta, koraba, piletina
večera- kruška, kukuruz pahuljasti

Junior:
doručak- kruhh sa lino ladom
ručak 1- Mrvina palenta sa brokulom i puretinom, jabuka
ručak 2- (na ovo sam posebno ponosna) jetrica, kupus sa krpicama
večera- integralne čokoladne nesquik pahuljice
između- banana, sok, voda, mlijeko

Precious X
16.01.2010., 18:16
DORUČAK:
cika, kruh, putar, marmelada, čaj

RUČAK:
frigani oslići, raštika na češnjaku i masl. ulju

VEČERA:
kuhani krumpir pomješan sa više vrsta salate (zelena, rucola radič..), mas. ulje

između: sok od drijenka, pola kinder jaja, kivi, grožđice, čaj...

surlica
16.01.2010., 23:04
jučer:
doručak: hipp kašica (tata je bio sam s njom i to mu je najlakše)
ručak: kuhani molić s povrćem
večera: bulgur pšenica s grožđicama kuhano na zobenom mlijeku

doručak: cous cous s jabukom i grožđicama
ručak: juha od brokule, poriluka i tikvice uz dodatak scježeg sira i vrhnja i nadrobila sam joj u to kukuruzni kruh
užina: 3 male klementine
večera: kukurune pahuljiuce na sojinom mlijeku

surlica
17.01.2010., 12:06
doručak: bulgur pšenica na zobenom mlijeku s jabukom i grožđicama
ručak: pileća juhica s gris knedlićem (danas 1. puta probamo jer ima jaje u smjesi), mesekom i povrćem

...nastavak slijedi navečer... :cerek:

surlica
17.01.2010., 22:18
doručak: bulgur pšenica na zobenom mlijeku s jabukom i grožđicama
ručak: pileća juhica s gris knedlićem (danas 1. puta probamo jer ima jaje u smjesi), mesekom i povrćem

...nastavak slijedi navečer... :cerek:

večera: jabuka i muškatna tikva s keksom (to je i meni fino :klopa: pa uvijek više napravim i za sebe :rofl:

blablica
17.01.2010., 22:26
jučer

doručak: banana i jabuka + zobene
užina: jogurt
ručak: juha od povrća, klepe

danas
doručak: banana i zobene
ručak: juha od povrća, kus kus s povrćem i komadićem piletine
međuobrok: keks, jogurt
večera: špageti s umakom paradajza i luka (bili na večeri)

Plavooka Sanja
17.01.2010., 22:36
jučer
doručak: kruh, maslac, pekmez od šljiva
ručak: gusta juha od piletine s komadićima piletine, graškom, tjesteninom, mrkovm, korjenom peršina i celera
užina: dva keksića, pola jogurta
večera: kruh i abc sir

danas
doručak: kruh, maslac, pureća delux
užina: malo voćnog jogurta
ručak: juha, pečena piletina s krumpirom i povrćem i kiselim kupusom
večera: štrudla od sira, home made

naravno + cicanje, ali manje nego obično, nadam se prestanku :s

Precious X
17.01.2010., 23:09
doručak:
cika, čaj, kruha i neki bio čoko namaz

ručak: grah skuhan pa s masl.uljem, malo ribe, razna salata u min količinama

večera: bundeva pečena u pećnici

između, kroz dan: kivi, 2 banane, 2 kinder jaja, malo štapića, malo smokija, orasi (bili gosti pa donijeli gluposti raznih, a pošto sam flexibilna, a inače ionako jede super zdravo, ovo mi je ok tu i tamo... )

Lali Puna
18.01.2010., 08:24
ajmo probat rekonstruirat vikend tijekom kojeg smo se dosta borili s klopom

subota
doručak: neke pahuljice nekako (spavala sam, tata dao)
užina: malo kruha s domaćim ajvarom (bez konzervansa)
ručak: tanjur paradjz juhe s rezancima
ručak drugi pokušaj: par zalogaja lazanja
užina: žitna pločica alnatura
večera: jogurt i riža poppies, hipp voćna pločica
(bili smo u nabavci, a ona je tako slatko žicala poslasticu tj. pojaticu :lol:)

nedjelja
doručak: zobene na zobenom + jabuka
ručak: gusta juha od brdo povrća, leće, krumpira i zobenih začinjena misom
večera: još juhe, kruh i abc sir, malo kruha i ajvara

Precious x - nisam shvatila zašto bi podvaljivala salatu u sokovniku?
ako misliš da joj treba ekstra povrća nudi povrće kuhano na pari. ako je zbog toga da stekne naviku jedenja salate - to ionako nećeš postić ako ju smućkaš u sokovniku.
ne vidim razlog zašto bi(h) podvaljivala smiksanu salatu. ja ponudim salatu, ona nekad hoće, nekad ne. pripremamo teren za naviku jedenja salate. al moja jede dovoljno povrća.

8472
18.01.2010., 08:28
... malo kruha i ajvara....

:lol::lol::lol:

Hebate, dobri ste! :top:

surlica
19.01.2010., 14:51
jučer:
doručak: žganci s jogurtom
ručak: krumpir s porilukom i tikvicom, dodala u to svježi kravčji sir
popodne klementine
večera: keksolino

danas:
doručak: griz na sojinom mlijeku
ručak: karfiol juha s mrkvicom i tjesteninom
popodne klementine
večera: riža na mlijeku - kombinacija zobenog i kravljeg

svastamorac
19.01.2010., 19:02
16.5 mjeseci

Doručak: jogurt, banana i palenta...kad je bio mali volio je bananu i palentu pa sam dodala jogurt...sisanje

Ručak: kuhani oslić, kelj i krumpir

Međuobrok. jabuka i jogurt...dinkel keks

Večera: prosene pahuljice na rižinom

blablica
19.01.2010., 20:45
doručak: banana i nekakva nashi kruška sa zobenim pahuljicama
užina: jogurt
ručak: paradajz juha, rizibizi i piletina
večera:dinkel flakes sa zobenim mlijekom
i naravno x puta cicanje

Plavooka Sanja
19.01.2010., 21:42
jučer:
doručak - griz na kravljem mlijeku
užina - pola jogurta
ručak - kelj varivo s junetinom (oblizala je tanjur, doslovce :rofl:)
užina - naranča
večera - kruh, maslac i pršut :D

danas:
doručak - ništa, bili u bolnici, samo je cicala
užina - par keksića, petit beure dječjih od Leibniza
ručak - pileća juha s povrćem, dinstane mahune, pire i pečena piletina
užina - banana
večera - s tatom još malo mahuna i pirea

cicanje miljon puta dnevno :rolleyes:

Crodra
20.01.2010., 09:28
Jučer sam podbacio :D:
doručak: nisu htjele jesti
užina(umjesto ručka): keksi domačica
užina2: kolači i mlijeko
večera: smokiji

A eto, preživjet će jedan dan, uostalom, moraju malo tate i naučit djecu na nezdravu prehranu i udovoljavat kerefekima 2-godišnjakinje :tuctuc:

:top: E da cure, naučil sam uz vašu pomoć dinstat luk da bi mi pozavidjele :cerek:

Lali Puna
20.01.2010., 09:51
bravo ;)

jučer:
doručak: ništa, zaspali smo pa je bilo drž-nedaj-juri
vrtićki meni
ručak doma: ragu od tempeha, tjestenina
užina+večera: jabuka, mandarina, pojatica (poslastica - hipp voćna pločica), dva kukuruzna stiropora, jogurt

svastamorac
20.01.2010., 19:46
16.5 mjeseci

Doručak: banana, 5 korn i pola jogurta....sisanje

Ručak: pileća juha, meso iz juhe, kuskus i paradajz umak....uživo je....sisanje

Međuobrok: kivi i pola jogurta...dinkel keks.....sisanje

Večera: dinkel gris na rižinom

alapača
20.01.2010., 20:02
lali, kaj ima u vrtiću za jesti???
kod nas mahom neka variva - varivo od kupusa sa kuhanom slaninom ( :confused: ), pa mahune sa junetinom, pa kelj i faširanac... a nikak da skužim kak to da ona to tamo jede, jer doma neće ni u kuhinju kad kuham varivo, a kamoli da bi ga jela :confused:

Lea1805
21.01.2010., 08:28
Jučer

doručak:Proso pahuljice sa bioaktivom, banana
užina: mandarina, jabuka, kivi
ručak: piletina, mrkva,brokula,karfiol, ječam
ručak2: poriluk varivo sa junetinom (količinski više nego ja :eek:,a to je jedino varivo koje ja jedem :lol:)
užina: keks,mandarina,pahuljice sa medom (kao grickalice), brusnice
večera: 4 vrste pahuljica na mlijeku

Danas:

doručak: ABC sir, kruh i mali bioaktiv
užina: ......
(planirani) ručak: zec, mahune i krumpir
......
.....

dosta jede, ali izgleda da ide samo u visinu, ne i u širinu (20mj, 12kg i 90cm) :cerek:

Lali Puna
21.01.2010., 08:47
lali, kaj ima u vrtiću za jesti???

sorry, zaboravila raport
utorak je bio neki pureći paprikaš s rižom i cikla, srijeda krem juha od celera i neki složenac od kelja, mljevenog mesa i tjestenine, danas je varivo od kisele repe. to su samo glavna jela, bude tu još i nekih salata ili sam možda neku juhu zaboravila.

:ne zna: jel tvoja jede, moja jede sve. kad jede, što uglavnom čini. kad neće jest onda jednako neće sve. recimo, jednom smo bili kod svekija na ručku - meso, krumpir i sataraš. nije htjela ni pogledat sataraš, samo je htjela meso i krumpir. tjedan poslije isto to, davila se u satarašu.

jučerašnji meni
doručak doma - ništa, nije htjela
doručak vrtićki - cornflakes i mlijeko (kravlje)
užina - zaboravila sam
ručak - juha od celera, gorespomenuti složenac, kruh, salata
užina - pita od jabuka
ručak doma - varivo od kvinoje, bundeve i korjenastog povrća
večera - jogurt i zobene+riža poppies, malo kruha i sira (od mene), jedan i po speculaas keks (tražila me, jedva sam ju nagovorila da prvo jede večeru pa onda kekse, al uspjela sam nekako)

surlica
21.01.2010., 12:41
jučer:
doručak: kašica u Metrou a ja :kava: :D
ručak: pileća prsa s povrćem i zobenim pahuljicama
poslije s nama je grickala malo ribe i krumpira
večera: keksolino

danas:
doručak: hipp kašica pripremljena s vodom (žitarice i marelice)
ručak: pileća povrsa s pasternjakom, brokulom i zobenim pahuljicama
popodne klementine
večera: bulgur pšenica sa suhim marelicama i grožđicama

alapača
21.01.2010., 14:30
Jučer

doručak:Proso pahuljice sa bioaktivom, banana
užina: mandarina, jabuka, kivi
ručak: piletina, mrkva,brokula,karfiol, ječam
ručak2: poriluk varivo sa junetinom (količinski više nego ja :eek:,a to je jedino varivo koje ja jedem :lol:)
užina: keks,mandarina,pahuljice sa medom (kao grickalice), brusnice
večera: 4 vrste pahuljica na mlijeku
prekrasno!!! :s
nije ni čudo da raste (samo) u visinu kad ovako jede! :top:

~Scarlet~
21.01.2010., 14:33
Jučer:
ručak: piletina, poriluk, mrkva, krumpir
večera: hipp mliječna kašica, kruška

Lea1805
22.01.2010., 08:46
Danas:

užina: ......
(planirani) ručak: zec, mahune i krumpir
......
.....

znači jučer:

užina: jabuka i banana
ručak: zec, mahune, krumpir
ručak2: jaje na oko, par šnita Gaude, kruh
užina: mandarina i ananas (skupa smo pojele cijeli)
večera: kruh, pekmez od šljiva, čaša jogurta

Lali Puna
22.01.2010., 09:13
ideš, lea, koliko je pojela! i čega sve raznolikog!

mi jučer

doručak: zobene i jabuka
vrtički meni - ručak je bilo ono varivo od kisele repe, a za užinu su imali kolač od mrkve kojeg se očito toliko napucala da doma nije htjela niš jest poslije vrtića
užina+večera: jabuka, malo salate (!!! - ja sebi složila pa ona navalila da bi i ona jela 'to' - zelena, kukuruzići, pržene sjemenke suncokreta, bučino ulje, aceto i sol), dvije mini šnitice kruha i abc sira (od francuza šnitice), 2/3 jogurta, pržene sjemenke suncokreta (na žličicu, jedno dvije žličice) - to je sve jela od cca 18 do cca 20, jela sa mnom dok sam ja jela pa se igrala pa opet jela

alapača, dok nisam zaboravila:
doručak: puter štangica, margo, mlijeko (grozan doručak, ako mene pitate)
užinu ne znam
ručak: juha od leće sa slaninom, popečci od ječma, riža, paradajz sos, zelena salata
i drugu sam užinu zaboravila

Lea1805
22.01.2010., 13:19
Da jede raznoliko ali zato jer ju čuva baka doma, pa stigne i kuhat i ponudit voće...

nego Lali mislim da sam u nekom tvom postu čitala o sezamu, ali neznam di točno, kaj da radim s njim (kupila sam jučer u DM, Alnaturin )...moje korištenje se svodi na pecivo sa sezamom iz pekare :ne zna:

svastamorac
22.01.2010., 13:30
16.5 mjeseci

Jučer

Bođenje: sisanje
Doručak: banana i zobene...sisanje....dinkel keks
Ručak: Quinoa, puretina i povrće (mrkva, grašak i češnjak + maslinovo)...udavio se :cerek:......sisanje
Međuobrok: čvrsti jogurt
Večera: zobene pahuljice na zobenom

Danas

Doručak: banana, malo jogurta i 5korn....sisanje
Međobrok: pola jogurta...
Ručak: oslić, krumpir, kelj, češnjak i maslinovo + sezam

Ostatk dopišem kasnije

Lali, nije mi jasno davanje voća i zobenih...kako? :ne zna: miksaš voće, daš zobene na žlicu..? Ja zobene umuljam u jogurt a voće nasjeckam ili štapnim, vilicom...kako kad

Lali Puna
22.01.2010., 13:49
jabuku (ili krušku ili koje već voće) pretvorim u kašu i pomiješam za pahuljicama skuhanim na mlijeku (zobenom). e, budući da mi se ne da zbog jedne jabuke mazat štapni miker i posudu, a na jednom drugom forumu sam naišla na genijalan savjet za taj ribež - ja to naribam na keramičkom ribežu za đumbir. kupljen u bio&bio još na početku dohrane. nije skup, cca 30 kuna, al ne znam kol'ko se isplati kupovat kad je več razdoblje čestog ribanja iza vas.
pregenijalna stvar, u pet poteza je jabuka pretvorena u kašu, a samo se opere pod vodom.
iako, MM uvijek zaboravi na taj ribež pa nariba na obični i prođe.

osim sa zobenima, voće joj dajem normalno, narezano ili cijelo. ali ujutro stvarno nemam volje nutkat ju šniticama jabuke, jedva nekad i popodne uspijem.

sezam - opereš, prepržiš na (suhoj) tavi dok ne zamiriši, usitniš i posipaš po riži, juhama, salati, tjestenini...puno željeza.

edit: evo (http://www.purplesage.org.uk/Shop/ShopImages/grater.jpg) ribeža

alapača
22.01.2010., 13:54
a te alge... kako to utječe na okus? čujem da ima u prahu, i da su alge jedino na svijetu što sadrži sve minerale, pa bih ja dodavala u hranu, ali hoće li to promijeniti okus mog ručka?

Lali Puna
22.01.2010., 13:56
uf, sutra ti napišem za alge, ne stignem sad, imam posla, apuno je toga

lana74
22.01.2010., 14:04
jučer

doručak: kruh+svježi sir+šunkica
ručak u vrtiću u podne: sarme
ručak kući u 16,00: tjestenina sa mesom+cikla
užina: 5-6 mandarini i užicala fetu čokolade:)
vecera: juha

danas

doručak: opet isto, kruh+svježi sir+šunka
ručak: juha, lešo piletina, mrkva, krumpir+punoooo cikle
za užinu: vjerojatno par mandarini i jabuka
večera: još se mislim (joj da bar hoće puru i jogurt, ili mlijeko sa pahuljicama al nećeeee):(

svastamorac
22.01.2010., 14:06
Lali,hvala...
Za dobru stvar nikad nije kasno...a još mi je i lijep....ribež :mig:
Šaljem mm pa ribež za đumbir a možda i po alge...nama je željezo u podrumu još od rođenja

I ja čekam referat o algama :)

blablica
22.01.2010., 21:30
danas

doručak: jogurt, ustala kasno, nije htjela jest
ručak: juha od povrća, pire od povrća i mljevena puretina ala bolonjez (mi imali musaku pa mi bio bed dat joj) , i za desert šumsko voće sa dijetalnim šlagom - pojela sve do kraja
užina- keks
večera -dinkel flakes na zobenom

potpisujem za ribež :s ja isto tak dajem voće sa zobenim, odnosno jabuku i krušku tak naribam, samo ja radim s običnim, al dosta je oštar

Lali Puna
24.01.2010., 16:52
sutra ću pisat alge, ne stignem ni sad.
ovo je bio jedan od rijetkih vikenda da nismo jeli kod nekog nego sam ja kuhala pa nam ručkovi nisu pečenje+prilog. iako, uza sve što sam nakuhavala, strašno je malo jela za ručkove, bljuf.

subota:
doručak:zobene+jogurt
užina: pol jabuke, dva dinkel keksa
ručak: juha (kelj, mrkva, rezanci, tofu), pire od batata, popečak od povrća (zobene, mrkva, luk), pareni karfiol, potočarka na salatu (to stvarno voli, to je jedina salata koju jede)

pojela je fajn juhe, ovo ostalo smo ju namolili. pa smo onda išli u goste, gdje je pojeka dva i pol kolača od rogača i jabuke s preljevom od čokolade. pa je zakrmila u autu na putu do doma pa je večerala samo 2 deci apamila.

danas:
doručak1: 2/3 jogurta i pol šnite raženog kruha
doručak dva: šnita i pol pohanog kruha, potočarka, malo bio kečapa
ručak: juha od povrća (mrkva, kelj, brokula), kuhani slani krumpir, bijeli umak puretina, mrkva, poriluk, karfiol, sojino vrhnje i za desert 'poslastica' (hipp voćna pločica, obećana ako pojede ručak :/)
mislim da će za večeru bit neke pahuljice

blablica
24.01.2010., 20:49
doručak: jabuka i zobene, šnita mramornog kolača
ručak: juha od povrća, pire od krumpira, mrkve i brokule s ćuftama od purećeg mljevenog, plus naš ručak - povrće u umaku s komadićima puretine
međuobrok: mramorni kolač
večera: dinkel flakes na zobenom :rolleyes: ovo mi već nas uši izlazi
svaku večer napravim nekaj drugo za jest (tipa palenta i jogurt, ili dinkel griz na zobenom sa šumskim voćem i sl.) i ona neće, al se zato ubije u dinkel flakes na zobenom, i to dupla porcija :rolleyes: )

Lali Puna
24.01.2010., 22:13
blablice, moja je od 10 mjeseci - kad sam uvela jogurt i treći obrok, pa do 18 mjeseci SVAKU, ali SVAKU večer jela acidofil+7 korn. ništa drugo nije prolazilo, čak ni neke druge žitarice s acidofilom.

edit: danas još dinkel poppis s medom, jedno pol zdjelice grickala (dala sam joj da kuha to u zdjelicu pa je kuhajuć pol pojela pol posvuda razbacala), sok od jedne naranče i sok od jednog limuna, zaslađeno s malo agavinog sirupa (išla napravit eksperiment i na moje vel'ko čuđenje popila je sok i tražila još!!!), jedan tekući jogurt

surlica
25.01.2010., 08:27
subota:
doručak: keksolino na sojinom mlijeku
ručak: pileća prsa s porilukom, krumpirom, mrkvom i zobenim pahuljicama
banana za užinu
večera: cous cous s voćnim jogurtom

nedjelja
doručak: bulgur pšenica na zobenom mlijeku s grožđicama
ručak: pileća juha s piletinom, povrćem i jetrenim knedlićima
klementine popodne
večera: keks, muškatna tikva, jabuka i banana

Suncica_B
25.01.2010., 10:20
evo jucerasnjeg menija:

dorucak:mlijeko
dorucak 2: haipp mlijecna papica od jabuke i kruske
uzina_mlijeko. caj
rucak: telece juhica, teletina
rucak2: malo makaraona sa sirom i malo zeljanice
vecera: vocni jogurt
mlijeko

danas: mlijeko
sa ce pasti zitarice s vocem

alapača
25.01.2010., 12:32
jetrenim knedlićima

kak to radiš?

sad sam skužila da princeza (20) još nikad nije jela iznutrice :confused:

i ja imam problema sa jednoličnošću. doduše ne tako jako kao vas dvije - meni prođe na primjer za doručak i čokolino i gris i žitarice na mlijeku (trudim se da bude uvijek mliječni obrok), ali trudim se za ručak uvijek raditi nešto drugo, baš zato da proba, a i da bude RAZNOLIKO, ali ona ima svojih 5-6 jela koje uvijek pojede i to s guštom i puno, a ovo drugo popljuje po kuhinji i pobaca :rolleyes:
al dobro, jede ona i voće (banane i mandarine, eventualno jabuku - ali to pripisujem zimi i nedostatku drugog voća, iako je probala i kivi i pljunula :D ), i povrće (kiselo jede doma, a u vrtiću navodno i kuhano, u čušpajzima) i meso (isključivo batkove i karabatkove) i mliječno (tvrdi sir, abc sir, mlijeko u grisu ili čokolinu ili sa žitaricama) i žitarice (4 vrste od ekozone, gris, žgance obožava, rižu pogotovo). kruh jedemo uvijek ili raženi ili integralni, nešto sa suncokretom ili lanom, sezamom. obožava paradajz na sve načine - sad preko zime to je u pravilu u tekućem obliku - kuhani paradajz, domaći. i špinat na mlijeku obožava. i pire krumpir. i ribu voli. i grah joj se sviđa i grašak.
ali krumpir na neki drugi način - neće.
špinat, kelj, brokulu, cvjetaču, kiselo zelje, repu, mrkvu ... - neće.
jogurt, vrhnje i slično - nema šanse.
pohano meso, ili bilo koje meso koje nije batak ili bolonjez - neće.

razvija se super. :s
cjepidlačim li? :misli:

Lali Puna
25.01.2010., 12:48
cjepidlašiš, da ;)
gledaj big picture. ako u big picture jede od svih vrsta namirnica relativno redovito i dovoljno, stvarno nije bitno kaj krumpir neće osim u pireu. a batkovi i karabatkovi ionak imaju najviše željeza od svih komada mesa (tak sam čula barem).

moja kad hoće, onda jede sve, bilo što što joj daš. kad neće, onda neće ništa.

Ferrari-Ficho
25.01.2010., 14:06
Uh, drage mame... zanemarila sam izvještaje skroz, a ni dnevnik si ne pišem kako treba...
Uglavnom- doručak je bio bezvezan jer je frajer vidio kad je tata donio friški kruh iz pekare pa smo mazali linoladu...
Ručak za oboje: puretina, batat i patrnjak
Ručak koji se kuha za nas velike i kikića: gulaš sa graškom...
Za curu sam za večeru kupila avokado... nadam se d aće proći i njoj i malcu u 7-cornu
Zna tko kako avokado djeluje po pitanju zatvaranja/ otvaranja i da li ga se može kako osim sirovog?

the redCat
25.01.2010., 14:27
9 mjeseci
doručak
jučer: naribana jabuka sa zobenim pahuljama (sitno kao razna lina) i pola jogurta
danas: zobene pahulje sa Hipp breskvom

ručak
jučer:kelj, karfiol, celer, tikva skuhane i smiksane+ pahulje od pira i žličica ulja (pojeo duplu porciju)
danas: isto to povrće ali sa umješanom velikom žlicom polumasnog svježeg sira

Večera: (uglavnom) Hipp mliječna kašica

Između i po noći dojenje i voda

alapača
25.01.2010., 20:26
doručak: čokolino
između: jedan stiropor, dvije banane
ručak: bolonjez - puno integralne tjestenine, vrlo malo mesa :rolleyes:
pa je spavala...
pa je pojela još tanjur tjestenine :rolleyes:
pa tanjur pileće juhice
pa još jedan stiropor
pa malo jabuke
i sad napokon spava :s

sve u svemu - povrća nema :ne zna: :(
a sutra bismo špinat na mlijeku, pire krumpir, eventualno jaje.

što da radim s povrćem??? juhu? nemam štapni mikser. mogu li u sjeckalici smučkati kuhano povrće i dodati ga u pileću juhu? da li je to dobar obrok povrća? jooooj ova zima me izbezumljuje!!!! ne znam jesti kuhano povrće :ne zna: jedino što znam je skuhati cvjetaču pa ju preliti umakom od paradajza i zapeči u pećnici. znam i skuhati povrće na pari, ali princeza to neće ni pogledati. fali mi sirovo!!!

Plavooka Sanja
25.01.2010., 21:16
a smrznuto povrće? :ne zna:
ja koristim tokom cijele godine hrpu smrznutog povrća od Leda i drugih proizvođača.
baš smo danas ručali puretinu u umaku od rajčice s "raskošnim mixom" od Podravke :D
u tom mixu ima prokulice, baby mrkve, crvene i zelene paprike, žute i zelene mahune, luka, krumpirića + kuhana riža i zelena salata! Luni je to bilo super!

inače, doručak: pecivo od sira sa sezamom + pola bioaktiva
užina: pola naranče
ručak: već napisan gore :rofl:
užina: u ordinaciji kod doktorice se prištekala curici i užicala par smokića
večera: ostatak od ručka + malo kruha i maslaca

jučer smo imali gustu juhu od povrća (nasjeckani listovi kelja (tamnozeleni listovi), korijen peršina, mrkva, grašak, stabljike brokule i cvjetače, cvjetovi brokule i cvjetače, malo tjestenine - i ona se davi u tome.
čak sam joj dio i zamrzla za dan kad mi se ne bude dalo kuhati!
od toga ti je samo grašak bio smrznuti, ostalo svježe.

Inače, kupim i zamrznute mahune, brokulu, razne mixeve povrća i mi to obožavamo!
sad jedemo svježe: brokulu, cvjetaču, blitvu, špinat, kelj i kupus.

kupusichka
25.01.2010., 21:26
(5g)jede u vrtiću-prije vrtića jeo voće (jabuku), poslije vrtića pileću juhicu, za večeru dinkel griz posut kakaom
(8mj) doručak-šljiva+jabuka
ručak-koraba+mrkva+pastrnjak+piletina+cikla+pura
ostalo cica

alapača
25.01.2010., 22:06
Sanja, rado bih tako, ali ona ne bi :D
ona neće varivo (doma neće, u vrtiću navodno jede), neće ni kuhano povrće.
sve nade polažem u juhu i eventualno da joj probam povrće preliti umakom od paradajza :ne zna: paradajz OBOŽAVA

a kaj si ti s tom juhom? ... to si pasirala? miksala štapnim mikserom? samo narezala na sitne komadiće? koliko je stara tvoja kćer? kak se radi špinat na lešo?

adri_ri
25.01.2010., 22:06
15 i pol mjeseci
Čokolino 3dcl čim se probudi
Nakon pol ure pahuljice sa jogurtom, neki sir na kruhu ili maslac i kruh, neko voće, banana obično,
opet čokolino i spavanac. Nakon spavanja ručak, svaki dan povrće uz meso, ribu ili sa svježim sirom i vrhnjem. oko 17 h keksići, opet voće ili sl, oko 19 što ostane od ručka i u 20.00 opet čokolino i spavanac.
Možda nije dobar raspored davanja namirnica i možda je previše čokolina, al kad voli nek izvoli.
Ima 13,5 kg, a ne znam koliko je visok, ugl. nije debel, ja bi čak rekla da je mršav ;=)

Plavooka Sanja
26.01.2010., 08:55
Alapača, ja ti njoj sve izrežem na sitno, odnosno kako sam kuhala nama istu tu juhu, sve sam izrezala na sitnije jer niti mm i ja ne volimo ogromne komade povrća. i ona ti to tako jede, ne miksam joj niti gnječim od prvih zubića.
Luna je 15 i pol mjeseci!
špinat na lešo - ja ti stavim u hladnu vodu dva krumpirića izrezana na kockice, pa kad voda uskuha, pustim još desetak minuta i dodam špinat. sad, mi ne volimo da se špinat raspadne totalka, već ga kuham dvi, tri minute, dodam soli i procjedim.
u to dodam maslinovog ulja, a mm sebi još stavi češnjaka i bibera.
ja ne volim češnjak, pa ga niti Luni ne stavim.
ugl, krumpir samo malo pritisnem vilicom i izrežem malo špinat, ako je potrebno, jer ipak nema još sve zube.
uz to obično ide pečeni batak ili jaje na oko/kajganu! obožava to!

kupusichka
26.01.2010., 09:02
adri, sorry što se petljam, možda nije debel, ali to je stvarno prepreviše čokolina, što ne daš samo mlijeko, nije debljina jedini problem...te šećer, te kolesterol zbog previše šećera, te zubići koji najgore propadaju od slatkog u bočici...:ne zna:
znam da nisi tražila mišljenje, al...:ne zna:

alapača
26.01.2010., 09:10
Sanja - staviš špinat u vodu u kojoj se već kuhaju krumpiri, kad su krumpiri već skoro gotovi? to si mi napisala? (sorry, nisam sigurna da sam dobro skužila)
a špinat kuhaš dakle dvije tri minute i to je dovoljno?

Lali, duguješ nam alge!

Lali Puna
26.01.2010., 09:14
alapača, pa odlično je jela! više neg moja jučer sigurno! kak nema povrća, pa kaj ne stavljaš mrkvu u bolonjez?
inače, onaj moj bijeli umak je izmišljotina moje šogorice, čiji dvogodišnjak nemre povrće vidjet nacrtano, taj bi samo meso jeo. uglavnom, dinstaš luk /ja stavim i poriluk - eto još povrća! i češnjak jer ja u svemu volim češnjak), na to staviš puretinu na kockice (ili mljevenu, a može naravno i piletinu), dinstaš dok ne počne smeđit, dodaš naribanu mrkvu (izribaj unaprijed, ja sam ribala u lonac ravno pa sam se izmučila k'o isusek, a jošmi se faca parila nad tim loncem) i na sitno natrganu cvjetaču. prodinstaš još minuticu, zaliješ vrhnjem (ja koristim sojino ili zobeno, vrhnje za kuhanje sam prestala idavno korisitit jer sam shvatila da mi s njim sva jela imaju isti okus - po vrhnju za kuhanje), pustiš da se kuha desetak minuta i voila!

meni je to prefino, a klinci se dave u tome, osobito nećak koji misli kak jede samo umak i meso. uz to pire krumpir i najsretniji je na svijetu (šogi zna i skuhanu cvjetaču umiješat u pire krumpir, a nekad radi pire pola krumpir pola batat/bundeva - eto opet povrća!).

dorosaur jučer - ne znam što bih pisala, jela vrtićki meni juha od brokule i bolonjez za ručak), za užinu su imali napolitanke (:rolleyes:), kojih se tol'ko nakrkala da doma nije niš htjela jest. pa za večeru bananu i cornflakes i jogurt.

edit: sad sam nalupala tipkovnicu jer sam skužila dami pol slova ne radi i da mi post zvuči k'o da sam se napila)

Plavooka Sanja
26.01.2010., 09:15
Sanja - staviš špinat u vodu u kojoj se već kuhaju krumpiri, kad su krumpiri već skoro gotovi? to si mi napisala? (sorry, nisam sigurna da sam dobro skužila)
a špinat kuhaš dakle dvije tri minute i to je dovoljno?

baš tako kako si napisala :mig:
čuj, ti probaš špinat, pa ako misliš da bi ti još koju minutu kuhala, ostaviš ga. mi, u principu, volimo osjetiti povrće pod zubima :lol:, a i preporuka je kraće kuhanje za špinat, jer se tako ne gube vitamini.
e, da, kad staviš špinat u vodu, nemoj poklapati lonac, jer štetni spojevi iz špinata trebaju ispariti.

i ne moraš ti krumpir sa špinatom, možeš samo njega.

Lali Puna
26.01.2010., 09:24
ajde, alge brzinski (a to me samo podsjeća da nisam alge sto godina spremala)
ovak, ja poznajem i pripremam ove - arame, hiziki, wakame, nori, kombu

kažu da su arame najblažeg okusa, a i hiziki nisu daleko od toga. to su ove (http://www.makronova.com/userfiles/0/arame.jpg) k'o suhi rezanci. kuhaju se 35 min u malo vode sa malo soja sosa pa se onda dodaju u salate od žitarica (recimo, riža, povrće, arame, začinjeno uljem i/ili octom - mljac). ili se prodinsta luk pa na to alge pa se podlije i kuha 35 min pa je to onda tzv. malo jelo od algi koje ide kao dodatni prilog.

kombu se stavlja kuhat s mahunarkama da budu lakše probavljive, alga se poslije kuhanja može iskoristiti za juhu il nešto ili pojest kao takva - meni je to k'o da sirovu ribu jedem, a moja sestra ju s guštom mazne. uglavnom, osjeti se morski.
wakame je sličan tip, uglavnom se stavi u juhu - namočiš u malo vode 10 min pa onda ide u juhu. ak ju smiksaš ili na sitno nasjeckaš ne osjeti se. sama po sebi isto ima morski okus.

guglaj ako misliš kuhat alge, to se treba baš poštivati vrijeme kuhanja i namakanja, a ja nemam ni približno vremena da sve detaljiziram.

Lali Puna
26.01.2010., 09:27
bpreporuka je kraće kuhanje za špinat, jer se tako ne gube vitamini.

da, kaže mateljan samo jednu minutu :/

ana_st
26.01.2010., 10:09
15 i pol mjeseci
Čokolino 3dcl čim se probudi
Nakon pol ure pahuljice sa jogurtom, neki sir na kruhu ili maslac i kruh, neko voće, banana obično,
opet čokolino i spavanac. Nakon spavanja ručak, svaki dan povrće uz meso, ribu ili sa svježim sirom i vrhnjem. oko 17 h keksići, opet voće ili sl, oko 19 što ostane od ručka i u 20.00 opet čokolino i spavanac.
Možda nije dobar raspored davanja namirnica i možda je previše čokolina, al kad voli nek izvoli.
Ima 13,5 kg, a ne znam koliko je visok, ugl. nije debel, ja bi čak rekla da je mršav ;=)

moj ima 16 miseci, kad bi ovoliko izija mislim da bi ima 28 kg, ovako ima 14300-14500 grama a visok nekih 85-86 cm.

ujutro 270 mlika i medolino ili 3 corn
oko 11 banana ili kruška
u 15:00 ručak, juha, lešo meso i povrće
oko 17:30 jabuka/kruška ili puding/jogurt
20:00 270 mlika i 3 corn

Leonee
26.01.2010., 11:51
Evo kad Lali Puna ne stigne (a ako nekog stvarno zanima)...

Hijiki - 40min kuhanja, pune se zeljeza I kalcija.. U svasta se mogu ubaciti. Dodju 50kn ;)

Wakame - kratko se kuhaju cca 15ak min, puna kalcija. Isto se u svasta moze ubaciti.

Arame - 30ak min kuhanja, dobre su za gusteracu, zeludac,.. Dobre za pomjesati sa povrcem.

Kombu - 40min se kuhaju, bogate kojekakvim vitaminima i mineralima. Kuhaju se ugl sa mahunarkama.. Da ne prdite puno ;)

Ugl na svakom paketicu algi imate uputstvo koristenja. Puno su bogatije zeljezom I kalcijem od ovih nasih konvencionalnih namirnica (mlijeko I sl).

A sta se ovdje takmici ko je sto kupio u bio&bio ducanu i ko vise zna o zrnju, algama,.. ili tko ima mirnije dijete.. ili tko ima vise maste? :p... :D:D:D.....

adri_ri
26.01.2010., 11:53
adri, sorry što se petljam, možda nije debel, ali to je stvarno prepreviše čokolina, što ne daš samo mlijeko, nije debljina jedini problem...te šećer, te kolesterol zbog previše šećera, te zubići koji najgore propadaju od slatkog u bočici...:ne zna:
znam da nisi tražila mišljenje, al...:ne zna:

Znam sve, imaš pravo. Probala sam mu izbaciti taj čokolino u podne, i dati mu samo mlijeko, ali nema šanse,ha,ha...Plače u krevetiću dok mu ne dam. Ovako zaspe i spava 2 i pol sata ko top. Kad se probudi, odmah skoči na ručak,hahah...
Ipak, morat ću to nekako izregulirat..Zube pere ujutro i navečer. Još uvijek su blistavi i bijeli( ruku na srce ne koristi ih dugo, tek malo manje od godinu dana,ha,ha...)
:cerek:

adri_ri
26.01.2010., 11:56
moj ima 16 miseci, kad bi ovoliko izija mislim da bi ima 28 kg, ovako ima 14300-14500 grama a visok nekih 85-86 cm.

ujutro 270 mlika i medolino ili 3 corn
oko 11 banana ili kruška
u 15:00 ručak, juha, lešo meso i povrće
oko 17:30 jabuka/kruška ili puding/jogurt
20:00 270 mlika i 3 corn

A moja Ane, ne može se udebljat kad je kao da ima raketu u guzi, ne staje trčat i čačkat,hahaha...

ana_st
26.01.2010., 11:59
i moj nema mira, al brate mili sve mu se prima. mi sad kad jedemo moramo se skrivat od njega :rofl:

Lali Puna
26.01.2010., 11:59
Znam sve, imaš pravo. Probala sam mu izbaciti taj čokolino u podne, i dati mu samo mlijeko, ali nema šanse,ha,ha...Plače u krevetiću dok mu ne dam.

a zašto si mu stavila čokolino u bočicu uopće ikad? sigurno od rođenja ne pije čokolino nego mlijeko.

8472
26.01.2010., 12:13
Što je to dinkel?

ana_st
26.01.2010., 12:15
Krupnik ili Dinkel je jedna od najstarijih poznatih vrsta žitarica, spominje se čak i u Starom zavjetu (Izlazak 9, 32 i Ezehiel 4,9). Potječe iz Azije. Budući da uspjeva na većim visinama, početkom ovog stoljeća počeo se uzgajati i na Alpama (u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj).

Veoma je sličan pšenici, tako da se i sastav njegovih hranjivih tvari u tablicama izračunava iz pšenice, ovisno o podrijetlu i načinu uzgoja. Da bi ga čovjek mogao koristiti za prehranu, mora se oljuštiti, kao i ječam, tako da jednom oljušteno zrno više ne može proklijati.

Krupnik je veoma otporno zrno i ne zahtijeva umjetna gnojiva ili insekticide, a uz to, tvrda ljuska štiti zrno od zračnih zagađenja pa je pogodan za biološki uzgoj.

Od krupnika se mogu pripremati različita jela, a može se peći i poseban kruh, koji je, međutim, puno bolji ako se kombinira i sa brašnima drugih žitarica - npr, sa ražinim brašnom. Smatra se da je to hranjiviji i vrijedniji kruh od pšeničnog.
Zanimljivo je da neki bolesnici koji su alergični na gluten iz ostalih žitarica podnose krupnikovo brašno, iako i ono sadrži jednu slabiju vrstu glutena. Osim toga, ljudi koji su alergični na ostale komponente pšenice također ponekad toleriraju krupnik, no, u tom slučaju treba paziti da se koristi čista kultura krupnika.
Zrno krupnika sadrži vrijedne aminokiseline u odličnom sastavu, ugljikohidrate, masti, vitamine B skupine i vitamin E i K, te mnogobrojne minerale (željezo, fosfor, kalcij, magnezij, i mnoge druge).
Ova je žitarica lako probavljiva, tako da je dobra za prehranu bolesnika i rekonvalescenta, te za prehranu djece i starijih osoba.

Leonee
26.01.2010., 12:21
Uglavnom je koriste oni koji su alergicni na gluten pa im je ta zitarica recimo zamjena za psenicu..

alapača
26.01.2010., 12:29
joj Leonee :cerek: baš sam pomislila kak te dugo nisam vidjela, a onda skužim da je to zato kaj si mi na ignore :cerek: :D
no, kak su tvoje bebice? kak si ti? :cerek:

Lali, ma nađem ja recepte za jela s algama, nije mi to problem, nego kak to utječe na okus hrane - promijeni li okus ili je skroz neutralno... može li se ubaciti u bilo što (tipa u bolonjez, juhu, salatu od piletine, voćnu salatu bla...)...
hvala na smjernicama!!!

8472
26.01.2010., 12:34
Ana-st :top:

Sad mi jo i recite gdje kupujete i kako spremate?
:D

Lali Puna
26.01.2010., 12:42
Lali, ma nađem ja recepte za jela s algama, nije mi to problem, nego kak to utječe na okus hrane - promijeni li okus ili je skroz neutralno... može li se ubaciti u bilo što (tipa u bolonjez, juhu, salatu od piletine, voćnu salatu bla...)...
hvala na smjernicama!!!

uglavnom se dodaju u dost malim količinama pa ne promijene okus baš preveč. ako i promjene, okus koji dodaju je onak - morski, riblji. vidi kak se kuhaju pa vidi jel možeš negdje ubaciti. ja u bolonjez ne ubacujem, ali u juhe da (wakame, traku duljine cca 5 cm pa onda nasjeckam na sitno), u salatu od piletine bi mi išla arame (al ne ak je majonezasto-jogurtasta salata od piletine)

8472 - dinkela(pira, krupnika) imaš u dm-u i dućanima zdrave hrane (ili na odjelu zdrave hrane nekog većeg supermarketa). ja nisam nešto maštovita s njim, kuham ga u jednoj jedinoj varijanti - šalica pira, šalica riže, šalica slanutka, malkoc posoljene vode u lonac i kuhaj jedno 45-50 min.
namače se par sati prije kuhanja.

Leonee
26.01.2010., 12:43
Alapaca, draga, nisam ti ja na ignor, nego me nije bilo.. :kiss:.. Dopizdile ste mi.. :cerek:
Dobila sam od nekog mig na ovu temu pa sam se dosla nasmijati :raspa:..:D...

Alge nemaju neki uzasni okus/miris kakvo je opce misljenje.. Neke jace neke slabije "mirisu", al nis spec. Osim toga, stavlja ih se malo (ako pocinjes s njima, onda stavi malo pa povecavaj s vremenom do te neke uobicajene doze, ako bas imate osjetljiva nepca). A mogu se kamuflirat di hoces, sam ih narezes usitno. Al nemozes ih jest sirove! ;)
Eto da se I ja malo hvalim :mirko: :moj tata je jaci od vaseg tate: :p :rofl:...

Leonee
26.01.2010., 12:46
Brojcana, svega toga imas u bio&bio ducanu. Imas jedan u avenue mallu ;) (il sam zabrijala da ti je on blizu? :misli:)

8472
26.01.2010., 12:46
uglavnom se dodaju u dost malim količinama pa ne promijene okus baš preveč. ako i promjene, okus koji dodaju je onak - morski, riblji. vidi kak se kuhaju pa vidi jel možeš negdje ubaciti. ja u bolonjez ne ubacujem, ali u juhe da (wakame, traku duljine cca 5 cm pa onda nasjeckam na sitno), u salatu od piletine bi mi išla arame (al ne ak je majonezasto-jogurtasta salata od piletine)

8472 - dinkela(pira, krupnika) imaš u dm-u i dućanima zdrave hrane (ili na odjelu zdrave hrane nekog većeg supermarketa). ja nisam nešto maštovita s njim, kuham ga u jednoj jedinoj varijanti - šalica pira, šalica riže, šalica slanutka, malkoc posoljene vode u lonac i kuhaj jedno 45-50 min.
namače se par sati prije kuhanja.

THNX

eno otvorila sam temu o alergijama na hranu....
Trebat će mi savjeti...
:rolleyes::(:D

8472
26.01.2010., 12:47
Brojcana, svega toga imas u bio&bio ducanu. Imas jedan u avenue mallu ;) (il sam zabrijala da ti je on blizu? :misli:)

super

Lali Puna
26.01.2010., 12:49
da ne bi bilo - vode ide puuuno u lonac, al je malkoc posoljena :D

Ferrari-Ficho
26.01.2010., 13:34
Doručak je bila kombinacija palente od jučer i nesquik inrtegralnih pahuljica sa malo mlijeka...
pa bamana i jabuka i malo avikada...
Prvi ručak- dječiji: proso sa mrkvom
Drugi ručak, u planu: piletina u bijelom umaku, njoki i bob

alapača
26.01.2010., 13:50
ferari, kaj radiš s bobom?

a kad negdje piše da se "file ribe"... nešto već s njim... to se odnosi na filetiranu ribu kupljenu već filetiranu ili ju trebam sama očistiti od kože i kostiju? :confused:
nikad nisam čistila ribu :raspa: bojim se :eek:

Lali Puna
26.01.2010., 13:55
pa svejedno jel kupiš očišćeni ili sama isfiletiraš. ja ne bih sama nikad isfiletirala ribu (smotana i gadljiva) pa kupim file. čak i kad kupim ribu vulgaris dam da mi očiste. platim ako treba.

lucas07
26.01.2010., 14:01
2,4 god:
d: keksolino, jogurt od breskve
m: banana
r: kokošja juha s mrkvom i pašticom za juhu i 1. pašta s tunom ili 2. piletina iz juhe i blitva (imamo 2 menija jer je mali alergičan na tunu, a dojim)
m: naranča ili jabuka ili oboje
v: keksi i mlijeko

To je plan

alapača
26.01.2010., 14:04
a kaj ima i file na primjer lista za kupit u ribarnicama? :misli:
čini mi se da nisam to vidjela :ne zna:

Lali Puna
26.01.2010., 14:07
ima, ima. file lista, grgeča i još nečeg bude...

lucas07
26.01.2010., 14:19
a kaj ima i file na primjer lista za kupit u ribarnicama? :misli:
čini mi se da nisam to vidjela :ne zna:

Ako i nema svježe, znam da ima smrznute.
Kad prespavamo ribarnicu, a jede nam se riba redovito kupimo od leda filete oslića ili lista i ok su.

Lali Puna
26.01.2010., 14:23
filea grgeča ima i u većim konzumima. kak je drugdje ne znam.

alapača
26.01.2010., 15:01
ma smrznutog ima svega :D
a smrznuto je dobro? :misli:

Lali Puna
26.01.2010., 15:14
a dobro je ak nema drugog. u većim konzumima ima SVJEŽEG grgeča.
ja smrznutu ribu kupujem, smrznuto povrće ne (odvikla sam se), smrznuto meso da. ostalo ništa ne.

~Scarlet~
26.01.2010., 16:01
Jučer:

ručak: piletina, repa, mrkva, krumpir
večera: breskva s rižom, plazma keks

svastamorac
26.01.2010., 18:24

Doručak: banana, pola jogurta i 5 korn...sisanje

Ručak: pileća juha, kuskus,meso izjuhe i paradajz sos...to je u zadnje vrijeme hit...sisanje

Međuobrok: kivi i pola jourta

Večera: dinkel gris na zobenom

Svježa riba, čovijek koji ima ribarnicu jednom zgodom je pričao da svježe više nije što je nekad bilo a mi :confused::ne zna: riba se "soli" kojekakvim aditivma na bazi modre galice da bi što duže kakti bila svježa....kaže da je stanje manje više svuda slično...pričam za kontinentalni dio...ako on mulja, muljam i ja :hekla:

8472
26.01.2010., 19:53
Evo da se pohvalim sa nedjeljnim meniom.:D

Doručak: Banana+jabuka
Zajutrak: Puding od vanilije na zobenom
Ručak: Pileća juhica sa mesom, mrkvom, lukom, keljom, rižinim rezancima
Užina: Banana+kiwi+jabuka
Ručak 2: Junetina sa mrkvom, lukom, tikvicom, korabom
Većera: Puding na zobenom+zobene+sušene marelice / mix

Leonee
26.01.2010., 20:03
Svježa riba, čovijek koji ima ribarnicu jednom zgodom je pričao da svježe više nije što je nekad bilo a mi :confused::ne zna: riba se "soli" kojekakvim aditivma na bazi modre galice da bi što duže kakti bila svježa....kaže da je stanje manje više svuda slično...pričam za kontinentalni dio...ako on mulja, muljam i ja :hekla:

Ne bi se cudila.. Zapravo, super mi je fora ta "svjeza" riba u zagrebu.. :)
Ovo ljeto sam sa trbuhom do zuba htjela na zadarskoj trznici kupiti srdele.. Zenska mi ih nije htjela prodati. Da su 2x odmrzavane..ako sam je dobro shvatila jer je mrmljala..
Eto. Ako u zadru u kolovozu ima "ne svjeze" ribe, a sto onda ima u sijecnju u zagrebu svjezeg? Osim kobasica.. :zubo:
Btw, uzasno sam ljubomorna na sve koji zive uz more.. Bas radi te ribe! Ja ju obozavam jesti I mrzim sto ova "zagrebacka" nije ni do koljena ovoj dole. Slab je izbor, a kada ga i ima, to je jadno. :)
A rjecnu ne volim. Zapravo, samo pastrva prolazi.. I to ne ona kalifornijska. A domace, nema (mislim da je zasticena vrsta, jer ju je ova kalifornijska pojela..). :)

alapača
26.01.2010., 20:09

eto :eek:
i kaj sad da ja jedem? :misli:
idem ubit čokoladu :top:

Lali Puna
26.01.2010., 20:11
doručak: vrtićki, kajzerica, margo i kakao
užina mislim jabuke
ručak: grah sa kiselim zeljem ili repom i još nešto, al sam zaboravila
drugu užinu sam isto zraboravila
ručak doma: miks mog i bakinog ručka - malo složenca ječam-grah-povrće, ali se zapravo ubila u bakinoj int. tjestenini s povrćem i tofu kobasicama, alnaturin puding od čokolade na rižinom
večera: malo raženog kruha s domaćim namazom od tune, acidofil, par zalogaja jabuke

odoh kuhat za sutra (povrće s tofuom u woku i riža)

Ferrari-Ficho
26.01.2010., 20:50
ferari, kaj radiš s bobom?

a kad negdje piše da se "file ribe"... nešto već s njim... to se odnosi na filetiranu ribu kupljenu već filetiranu ili ju trebam sama očistiti od kože i kostiju? :confused:
nikad nisam čistila ribu :raspa: bojim se :eek:

Imam sad smrznuti od leda. A ništa: skuham i prebacim malo preko maslinovog s češnjakom. Ili malo sa vrhnjem za kuhanje podlijem i ubacim dosta peršinovog lista...
Onako, sve što je u totalu za maks. 20 minuta gotovo
A malcu moram onda smiksat u umak, njemu se to ne sviđa...
Al je danas propao plan, tj. sve je bilo po planu, samo je umjesto boba bio kelj pupčar iliti prokulice :zubo:

Tajwy
26.01.2010., 20:57
Btw, uzasno sam ljubomorna na sve koji zive uz more.. Bas radi te ribe! Ja ju obozavam jesti

:p pa evo zovem te. dodji!
ja cu ti ju kupit a ti ju ocisti i pripremi. i svi sretni. ja ju volim, al sam lijenaaaaaa. :D

btw. velkam bek. :cerek:

pink5
26.01.2010., 21:16
Evo kad Lali Puna ne stigne (a ako nekog stvarno zanima)...

Hijiki - 40min kuhanja, pune se zeljeza I kalcija.. U svasta se mogu ubaciti. Dodju 50kn ;)

Wakame - kratko se kuhaju cca 15ak min, puna kalcija. Isto se u svasta moze ubaciti.

Arame - 30ak min kuhanja, dobre su za gusteracu, zeludac,.. Dobre za pomjesati sa povrcem.

Kombu - 40min se kuhaju, bogate kojekakvim vitaminima i mineralima. Kuhaju se ugl sa mahunarkama.. Da ne prdite puno ;)

Ugl na svakom paketicu algi imate uputstvo koristenja. Puno su bogatije zeljezom I kalcijem od ovih nasih konvencionalnih namirnica (mlijeko I sl).

A sta se ovdje takmici ko je sto kupio u bio&bio ducanu i ko vise zna o zrnju, algama,.. ili tko ima mirnije dijete.. ili tko ima vise maste? :p... :D:D:D.....

koji dobar post,potpuno pojednostavljen.Nikad nisam ni čitala o algama jer su mi se činile prekomplicirane:ne zna:
Sad ćemo morati i to probati,nešto novo napokon
Hrenovke mi već na uši izlaze:rofl:

adri_ri
26.01.2010., 22:49
a zašto si mu stavila čokolino u bočicu uopće ikad? sigurno od rođenja ne pije čokolino nego mlijeko.

Zašto ne? Što je čokolino otrovan?:confused:
Dajte ljudi...ne izmišljajmo toplu vodu.
Po toj tvojoj teoriji bi samo mlijeko trebao piti cijeli život?

Lali Puna
26.01.2010., 23:07
a pon tvojoj teoriji bi trebao pit čokolino cijeli život :top:

pink5
26.01.2010., 23:14

ma nije čokolino otrov,ali nije ni zdrav. Poanta je u tome da se svaki obrok daje na žlicu,jedino adaptirano ili kakvo god mlijeko na bočicu I to dok je beba mala.
Bočica je sasvim nepotrebna,kad se radi o većem djetetu

Shvaćam da ima djece koja ne žele zaspati bez bočice,ali nisu oni odabrali da žele čokolino ili sokiće u bočici,roditelj su to sami nametnuli.Onda je argument da neće bez čokolina/soka zaspu. Sami ste krivi,
Nije to napadanje,nego činjenica

Kad se samo sjetim da se jedna ženska čudom čudila što sam dojila godinu i 8 mj,ne čudila nego smijala. Njeno dijete od 4,5 god uredno pojede bočicu čokolina prije spavanja i ne smije se desit da nema čokolina,inače je urnebes. Ali to je kao normalno...da se uspavljuje čokolinom

kupusichka
26.01.2010., 23:19

nije otrovan, aa
al je kombinacija šećera, loših pahuljica i još šećera-zapravo da, u velikim količinama je otrovan-dugoročno:(

djetetu se na bocu daje samo AD i eventualno voda (neko daje i nezašećereni čaj)

bočica sa čokolinom-gotovo siguran put u karijes bočice:ne zna:

Ferrari-Ficho
27.01.2010., 07:33
nije otrovan, aa
al je kombinacija šećera, loših pahuljica i još šećera-zapravo da, u velikim količinama je otrovan-dugoročno:(

djetetu se na bocu daje samo AD i eventualno voda (neko daje i nezašećereni čaj)

Šta znače loše pahuljice?

Moj isto pojede čokolino 2-3 put tjedno.... Ja kad čitam deklaraciju ne vidim ništa strašno u njemu...:ne zna:
Meni se samo čini da on nije fensi kao neke druge pahuljice, a i ono, naše je pa ne valja... a možda sam u krivu:ne zna:

m@m@
27.01.2010., 07:50
nama čokolino uopće nije nikada na meniju:ne zna:

ana_st
27.01.2010., 08:02
kod nas najčešće izgleda ovako:
doručak: mlijeko i 3 corn/medolino
marenda: banana/kruška/jabuka
ručak: juha, lešo meso i povrće
užina: voće/jogurt/puding
večera: mlijeko i 3 corn

Lali Puna
27.01.2010., 08:27
Šta znače loše pahuljice?

pretpostavljam da bi to bile one koje su toliko rafinirane da više nemaju nikakvih sličnosti sa žitaricom od koje su dobivene. a što manje sličnosti - manje je i vrijednih tvari.

super mi je kako je sablažnjivo da dijete pije samo mlijeko (zamislite siroto dijete!) na bočicu, a nitko se ne pita kako bi majka koja doji trebala staviti mjericu čokolina u cicu. dojena djeca su valjda ekstra uskraćena, siroti moraju piti samo mlijeko za uspavljivanje.
(bočica s adaptiranim mlijekom je pomagalo koje zamjenjuje dojku i majčino mlijeko ako majka ne može/ne uspije/ne smije dojiti.kao što se mjerica čokolina ne može utrpat u cicu pa da iz nje curi čokolino tako se ne trpa ni u bočicu. ako se već mora konzumirati, konzumira se na žlicu)

elem, moje dijete nikad u životu nije jelo čokolino niti sam ga ja ikad kupila. ali, ajd, neće dijete umrijet od malo čokolina ponekad. no, ono oko čega se ovdje digla graja je dijete koje konzumira TRI BOČICE čokolina DNEVNO.

m@m@
27.01.2010., 08:43
no, ono oko čega se ovdje digla graja je dijete koje konzumira TRI BOČICE čokolina DNEVNO.

ovo je :flop:
mislim da bi i odraslom bilo podne kad bi pojeo/popio tolko slatkog u danu, a kamoli djetetu.:rolleyes:
meni je nakon previše slatkog tako gadan okus u ustima....preslatko ono..
meni paše slatko al u obliku voćke, a slatkiše izbjegavam kao i sokove.
voda :top:
tako se nadam prenijet tu naviku i na djecu. . .

Ferrari-Ficho
27.01.2010., 08:53
pretpostavljam da bi to bile one koje su toliko rafinirane da više nemaju nikakvih sličnosti sa žitaricom od koje su dobivene. a što manje sličnosti - manje je i vrijednih tvari.
... no, ono oko čega se ovdje digla graja je dijete koje konzumira TRI BOČICE čokolina DNEVNO.

Hvala :kiss:
Nisam taj dio namjerno komentirala jer je to i za moj standard puno puno previše.
Moj čokolino jede na žlicu, oduvijek jer mi je to hrana, a ne piće.
Ali ako ti dijete u toj nekoj starijoj dojenačkoj dobi završi (ne daj Bože) u bolnici- pogodi što dobije jest? Čokolino u bočici... Bljak. Mi to volimo onako zabetonirano, da se mora žvakat :zubo:

Apropo rafiniranja.... pa naizgled mi nema neke razlike između tih pahuljica i npr. Milupe ili nekih drugioh, a nitko ne deklarira koliku obradu radi na žitaricama :ne zna:

pink5
27.01.2010., 09:01
Moj čokolino jede na žlicu, oduvijek jer mi je to hrana, a ne piće.
Ali ako ti dijete u toj nekoj starijoj dojenačkoj dobi završi (ne daj Bože) u bolnici- pogodi što dobije jest? Čokolino u bočici... Bljak. Mi to volimo onako zabetonirano, da se mora žvakat :zubo:

:

u principu bi trebalo samo mlijeko na bočicu,to je hrana,dok je beba mala. A piće na bočicu..baš mi je ružno vidjeti veće dijete da pije na bočicu,bio to sok ili voda:ne zna:

Lali Puna
27.01.2010., 09:01
Apropo rafiniranja.... pa naizgled mi nema neke razlike između tih pahuljica i npr. Milupe ili nekih drugioh, a nitko ne deklarira koliku obradu radi na žitaricama :ne zna:

pa vidiš golim okom razliku izmešu zrna, pahuljice tipa zobena i ovih pahuljica koje su čisti prah
po toj nekoj kategoriji 'loše' pahuljice, da- te sve praškaste pahuljice su najlošija vrsta pahuljica/žitne hrane. i zato bi bilo poželjno koristit ih povremeno, samo kao pomoć kad ti se žuri i sl.

adri_ri
27.01.2010., 09:40
a pon tvojoj teoriji bi trebao pit čokolino cijeli život :top:

Nije istina! To nije moja teorija.
Ja te samo pitam, da li znaš nešto što ja ne znam o čokolinu? Čudno mi je pitanje zašto sam mu to uopće dala jesti?????
Šta misliš da je kakao koji ti daješ svom djetetu bolji?

adri_ri
27.01.2010., 09:46
nije otrovan, aa

Ma slažem se s tobom i krenula sam na izbacivanje jedne bočice. Ovdje se raspravlja o čokolinu uopće, a ne o te moje 3 bočice, pa mi je to diglo tlak. Da je previše i sama sam se složila, zar ne? Može se i lijepo razgovarati, ne podnosim kad mi ljudi sole pamet kao da su najpametniji i sve znaju. Zato i raspravljamo ovdje, da bi poboljšali nešto i napravili dobro. Ne možeš zinuti, a da te netko ne napadne:flop:
(ne odnosi se na tebe):cerek:

Lali Puna
27.01.2010., 09:58
Ja te samo pitam, da li znaš nešto što ja ne znam o čokolinu? Čudno mi je pitanje zašto sam mu to uopće dala jesti?????
Šta misliš da je kakao koji ti daješ svom djetetu bolji?

moje dijete ne pije kakao, odakle ti to :confused:
pa da,zašto siuopće djetetu dala da se uspavljuje na bočici čokolina, što je falilo samo mlijeku?!
moje dijete iz bočice nikadnije bilo ništa drugo osim adaptiranog mlijeka. a, čokolino, kažem, nije nikad ni probala.

Ja te samo pitam, da li znaš nešto što ja ne znam o čokolinu?
očito ono što sve mi ovdje znamo, a ti ne znaš ili ne želiš znati jest da je čokolino hrana prepuna šećera, koja se ne preporučuje davati maloj djeci, osobito ne redovito i osobito ne na bočicu jer riskiraš karijes

Ferrari-Ficho
27.01.2010., 10:02
Ja mislim da su ovdje svi malo previše isključivi i agresivni u obrani svojih stavova, ali offtopičarim s ovom konstatacijom.
Šteta, jer mi je bila dobra tema za uvođenje maštovitije prehrane...

ana_st
27.01.2010., 10:19
ja isto mislim da čokolinox3/dnevno nije dobro al nemam namjeru napadat curu zbog toga.
ima dosta žitarica koje idu u mlijeko a zdravije su od čokolina pa možda da mu barem jedan obrok ubaciš to umjesto čokolina. nisu baš ukusne poput čokolina al virujem da bi s vrimenom prihvatija.
pred dnevno spavanje može recimo zadržat tu bocu s čokolinom al jutro i pred spavanje pokušat sa žitaricama al na žlicu :ne zna:

adri_ri
27.01.2010., 10:39
doručak: vrtićki, kajzerica, margo i kakao
užina mislim jabuke
ručak: grah sa kiselim zeljem ili repom i još nešto, al sam zaboravila
drugu užinu sam isto zraboravila
ručak doma: miks mog i bakinog ručka - malo složenca ječam-grah-povrće, ali se zapravo ubila u bakinoj int. tjestenini s povrćem i tofu kobasicama, alnaturin puding od čokolade na rižinom
večera: malo raženog kruha s domaćim namazom od tune, acidofil, par zalogaja jabuke

odoh kuhat za sutra (povrće s tofuom u woku i riža)

evo tu si napisala..
Ma gle, nije ni bitno..moj neće kakao, valjda mu je dosta šećera od čokolina:cerek::cerek:
Slažem se da sam pretjerala sa količinom, ali ipak jedan dnevno, mislim da ne škodi, jer mu ne dajem nikakve loše grickalice ni gluposti..i da, znam koliko ima šećera, pa nisam blentava..
Evo, sinoć je rižolini pojeo, a danas samo mlijeko popio, eto, nije on kriv nego ja.
Glupo mi se tu navlačiti, ali si malo pretjerala sa onim zašto sam mu UOPĆE IKADA dala čokolino? To mi je bilo too much, kao da sam ga otrovala.
Ajmo sad dalje sa finom papicom, a ja ću javljati kako ide "skidanje" sa čokolina:cerek:

adri_ri
27.01.2010., 10:42
Kad se probudio- čokolino
kasnije, jogurt, kruh sa maslacem, oko 10 jabuka cijela, sve popapao i pred spavanje sad 3dcl mlijeka (ČISTOG)-jeeeee
Ručak će biti šinat i krumpir sa dinstanom junetinom
dalje ću vidjeti..
Dobar tek svima, dječici i mamama...

Lali Puna
27.01.2010., 10:49
evo tu si napisala..
Ma gle, nije ni bitno..moj neće kakao, valjda mu je dosta šećera od čokolina:cerek::cerek:

a, to je bilo na vrtićkom meniju, al ne pije ona kakao u vrtiću. ona neće niš osim vode uglavnom, skoro sam pala u nesvjest nekidan kad je cijeđenu naranču popila.

Glupo mi se tu navlačiti, ali si malo pretjerala sa onim zašto sam mu UOPĆE IKADA dala čokolino? To mi je bilo too much, kao da sam ga otrovala.
ma to sam pitala kao reakciju na ono tvoje da mu sad ne možeš uskratiti čokolino, iako si svjesna da ga je previše, jer plače, odbija samo mlijeko i neće zaspati bez čokolina. pa sam pitala zašto si uopće dodavala čokolino...jer to je dovelo do toga da odbija obično mlijeko.

al, eto, sad ga ipak ne odbija, vidiš kako se situacija promijeni od danas do sutra ;)

adri_ri
27.01.2010., 10:51
a, to je bilo na vrtićkom meniju, al ne pije ona kakao u vrtiću. ona neće niš osim vode uglavnom, skoro sam pala u nesvjest nekidan kad je cijeđenu naranču popila.

ma to sam pitala kao reakciju na ono tvoje da mu sad ne možeš uskratiti čokolino, iako si svjesna da ga je previše, jer plače, odbija samo mlijeko i neće zaspati bez čokolina. pa sam pitala zašto si uopće dodavala čokolino...jer to je dovelo do toga da odbija obično mlijeko.

al, eto, sad ga ipak ne odbija, vidiš kako se situacija promijeni od danas do sutra ;)

A valjda je siroti pristao na samo mlijeko da se mama ne svađa po forumu:cerek::cerek:, stvarno nije htio par puta, al eto...:top:

alapača
27.01.2010., 11:14
Ja mislim da su ovdje svi malo previše isključivi i agresivni u obrani svojih stavova, ali offtopičarim s ovom konstatacijom.
Šteta, jer mi je bila dobra tema za uvođenje maštovitije prehrane...

:top: apsolutno se slažem :top:

a Lali - ono povrće u woku sa tofuom koje si kuhala za danas... to si jučer napravila za danas? :confused:
a kak to izgleda? i kaj to onda podgriješ ili kaj?

Lali Puna
27.01.2010., 11:46
a Lali - ono povrće u woku sa tofuom koje si kuhala za danas... to si jučer napravila za danas? :confused:
a kak to izgleda? i kaj to onda podgriješ ili kaj?

da, to sam kuhala sinoć za danas. često kuham tako, iako ne svaki dan. to MM i ja nosimo na posao i jedemo (jeftinije je, a ukusnije i zdravije od ove hrane koja mi se nudi tu na poslu za jest). ostavimo porciju za doru i bratića joj za poslije vrtića (nekad kuha šogorica pa jedu njezino, nekad kuha sveki pa jedu to, nekad kuhamo sve pa kombiniraju - uglavnom, kombiniramo, a super je što ne moram kuhat svaki dan, a opet znam da će jest kuhano svaki dan).

ovo od jučer je bilo poriluk, mrkva, kelj, obični i dimljeni tofu, soja sos i indijski oraščići. idem baš sad jest pa javim kakvo je:D

edit: odlično je.

Lea1805
27.01.2010., 11:55
Jučer:

D: keksolino s bananom
U: kivi, mandarina, jabuka
R: junetna, batat, grašak, paradajz s tjesteninom
R2: ABC sir, kruh
V: sitne zobene sa par brusnica na mlijeku

Danas:

D:dunja i jabuka sa pahuljice mix
U:kivi,jabuka
R: zec,brokula, mrkva,krumpir
planirani R2: baka kuha poriluk :s, jedva čekam da dođem doma:klopa: :klopa:
V:........

alapača
27.01.2010., 12:19
ovo od jučer je bilo poriluk, mrkva, kelj, obični i dimljeni tofu, soja sos i indijski oraščići. idem baš sad jest pa javim kakvo je:D

edit: odlično je.

i kaj s tim povrćem? :confused:
prepržila si to u woku sa tofuom i sosom? i to ti je dobro nakon 15 sati i hladno? :confused:
hm... o ukusima se ne raspravlja, ofkors ali - ne zvuči mi baš :D

Lali Puna
27.01.2010., 12:30
guglala sam jučer navečer (zato sam se i zaforumirala :D) tofu i recepti pa sam naišla na ovo http://guzvara.blog.hr/2007/09/1623306175/povrce-i-tofu-u-woku.html i malo prilagodila onome što sam imala u fridžu.

MM ima mikrovalnu na poslu,dori zgrije baka,a ja jedina sirota jedem hladno. nije strašno, nije baš ni nešto wow, al navikla sam se. jedini što sam zbog toga ograničena u kuhanju, variva, juhe, čorbe i sl. stvarno ne bih mogla hladno.

alapača
27.01.2010., 13:44
meni je hladno a prije toga termički obrađeno povrće za :ne mogu ja to:
ali pretpostavljam da često kuhaš doma sutrašnji gablec pa bi bilo lijepo od tebe da to i sa mnom podijeliš http://www.forum.hr/showthread.php?t=440896
i sve vi koje radite i kuhate gablec dobrodošle ste mi s idejama :moli: :s

ispričavam se za off!!!!!!!!

alapača
27.01.2010., 14:09
a čuj, taj recept sad baš gledam koji si dala link... u tome ima i sherryja (pretpostavljam da se to odnosi na liker od višnje?) i šećera. i to si stavila? :D

Lali Puna
27.01.2010., 14:12
nisam stavila šeri (tog ni nemam doma), a umjesto šećera sam stavila rižin slad (al ide jedna žličica šećera, to je niš)

adri_ri
27.01.2010., 19:17
Ne znam da li već ima negdje tema, neda mi se tražiti, ali znam da mi vi sigurno možete pomoći:cerek:
Od ponedjeljka počinjem raditi. Sama sam s malim i čuvat će mi ga jedna osoba koja ne može kuhati, pa vas molim ideje, što skuhati malom za ručak, a da mu nije staro drugi dan ili da se ne dižem u 5i kuham, pa smrdljiva od hrane idem na posao. Znam da mogu grah, juhu, gulaš(al opet pašta od navečer), ajmo, dajte ideje. Mali ima 15 i pol mjeseci i sve jede, ne odbija ništa(čak ni čokolino:cerek::cerek:) i imam mikrovalnu, tako da mu može zagrijati na brzinu.
Ajmo drage, pomagajte!!!

lucas07
27.01.2010., 22:57
d: keksolino
m: kozji sir, jabuka
r: panirani oslić i blitva
m: kiwi
v: keksolino

svastamorac
28.01.2010., 08:54
Jučer

16.5 mjeseci

Buđenje: sisanje...
Doručak: banana, pola jogurta i zobene...sisanje
Ručak: oslić,krumpir, mrkva, brokula i češnjak....od povrća napravila pire..bio oduševljen bojom :D Kasnije je s nama jeo kelj
Međuobrok: jabuka i jogurt...sisanje
Večera: prosene pahuljice na zobenom

Čaj

Mališa pije samo vodu. Dala bih mu neki čaj a da nije u granulama :ne zna: i da nisu vrećice

Ima netko prijedlog? Znam da ima svagdje sušenog bilja ali nemam pojma koje je za male...mama ima domaću lipu

Lali Puna
28.01.2010., 09:14
imaš voćnih, od sušenog voća.samopazi da nije aromatiziran. zašto ne bi vrećicu? ima hipp sad neki dječji čaj u vrećicama, nema šećera, a vrećice su napol prozirne pa se vidi da je unutra sušeno voće. ja sam to dobila na nekoj promociji, to radim klincima kad dođu kod nas. skroz je blagi. al moja ga svejedno neće.

on topik -
slabo je jela ona moju wok kreaciju jučer poslije vrtića. za večeru jabuka pa popila cijeli tekući jogurt pa one dinkel med poppies jela same :rofl:

ana_st
28.01.2010., 11:04
doručak: 3 corn
marenda: banana
za ručak će biti: koka i povrće
za užinu: kruška
i večera: 3 corn

blablica
28.01.2010., 11:08
jučer

d: banana i jabuka sa zobenim
r: orzoto s povrćem i malo piletine
između: jogurt, keks

danas radim popečke od povrća pa ne znam dal da njoj dam, pekla bi ih na papiru za pečenje

Lali Puna
28.01.2010., 11:16
a zakaj ne bih? mislim, što te točno muču od sastojaka?

ja jučer nisam kuhala, zakrmila sam k'o krme :D uspavljujuć nju, ne znam kaj bu mi dete jelo danas

u vrtiću je juha od borkule, rižoto s piletinom i povrćem, salata. za doručak neki 'čupavi sendviči', za jednu užinu jabuka, za drugu kolač od grisa s čokoladom.

Ferrari-Ficho
28.01.2010., 11:39
Moji zadnja tri dana tamane po avokadu. Tj. klinjo je sad skužio da mu je to baš super. Osim toga danas sve nešto tamane usput... krušku, jabuku, mali je jeo kiseli kupus (nisam mogla i još uvijek ne mogu vjerovati)!!!!!!
A za ručak planiram puretinu, gratiniranu rižu i kukuruz

blablica
28.01.2010., 11:40
a zakaj ne bih? mislim, što te točno muču od sastojaka?

ja jučer nisam kuhala, zakrmila sam k'o krme :D uspavljujuć nju, ne znam kaj bu mi dete jelo danas

u vrtiću je juha od borkule, rižoto s piletinom i povrćem, salata. za doručak neki 'čupavi sendviči', za jednu užinu jabuka, za drugu kolač od grisa s čokoladom.

pa panirano je, pa zato ne znam.
budemo probali, sa strane ima rizibizi i umak od piletine + još dodatno povrće sa strane (sad kad gledam - a jesam skombinirala ručak :rolleyes: ) i kineska juha od povrća :D

Lali Puna
28.01.2010., 11:50
kak misliš panirano, s jajima, mrvicama i brašnom ili? napravi njoj onda nepanirani jedan. al, ne vidim ni što ne bi smjela od jaja, brašna i mrvica.

blablica
28.01.2010., 12:04
kak misliš panirano, s jajima, mrvicama i brašnom ili? napravi njoj onda nepanirani jedan. al, ne vidim ni što ne bi smjela od jaja, brašna i mrvica.

ma ja nisam normalna :zubo:
bude probala, pa ak joj se ne sviđa, ima još jela, nekaj bude valjda jela

Lali Puna
28.01.2010., 12:18
ja sam mislila da ja nisam normalna :D
al, gle, jedno je hranit dijete postupno i oprezno, a drugo je ne dat djetetu da jede sve što bi moglo iz nekih frik ideja.
prođeš sastojke, ako nema nijednog problematičnog sastojka (ja sam dramila jednom zbog sojinog vrhnja jer je soja kao alergen), ako način pripreme nije problematičan - nek jede! ionak se treba naučit jest što više i što raznolikije stvari ;)

alapača
28.01.2010., 13:12
a u čemu je zapravo problem s tim popečkima? :confused:

da su iz dubokog ulja ja ih ne bih dala, ali ovako s papira za pečenje zakaj ne? btw molim da mi se na pm objasni kako se to peče na papiru za pečenje jer znam da mi je netko to već na ovom forumu napisao ali ja nisam spremila pa sad opet ne znam :bang:

surlica
28.01.2010., 13:51
utorak:
ručak: pišmolj s povrćem i cous cous
klementine
večera:griz sa sojinim mlijekom

srijeda:
ručak: rižoto s povrćem
jogurt od marelice
večera: hipp prah pomiješan s vodom

četvrtak:
doručak: keksolino
ručak: kunić s povrćem i zobenim pahuljicama
popodne kruška i banana
večera: bulgur pšenica sa suhim marelicama

surlica
28.01.2010., 13:54
netko me pitao ja jetrene knedlice
evo kako ih ja radim...
2 kom. pilećih jetrica očišćenih od opne i žilica i sitno sitno nasjeckanih, kašasto da bude. U to umiješam 1 žutanjak, sitno sjeckani peršin, malo posolim, zaokružim uljem, dodam malo krušnih mrvica i bjelanjak vilicom stučen u dubokom tanjuru u snijeg. Dalje dodajem krušnih mrvica koliko treba da mogu u juhu zakuhati knedliće. Obično ih zakuham ili u pileću ili u juneću juhu ili što je meni naj naj najfinije u juhu od teleće koljenice :klopa:

tash@
28.01.2010., 14:01
moja beba od godinu dana danas je papala:
nakon buđenja: boca bebimila s medolinom
doručak kod tete čuvalice: pohani kruh i voćni jogurt i pancetu :rofl:
ručak: šniceli u toču s rižom
kad se probudi, za užinu, vjerojatno će pojesti neku voćku
oko 5 će doma s nama opet klopati palentu :D
u 19 opet boca bebimila i malo rižolina ili grisolina unutra

Lali Puna
28.01.2010., 14:05
a u čemu je zapravo problem s tim popečkima? :confused:

pa :ne zna:
ja dam i iz ulja. al ja ne pržim u dubokom i pržim na nerafiniranom.

btw molim da mi se na pm objasni kako se to peče na papiru za pečenje jer znam da mi je netko to već na ovom forumu napisao ali ja nisam spremila pa sad opet ne znam :bang:

niš, staviš šašir za pečenje u protvan, na to poslažeš popečke i hitiš peć u zagrijanu pećnicu
nije tak fino kao iz ulja ali a)nije tako masno i b)ne moraš stajat kraj toga, okretat i vadit..tj. okrenut moraš jednom

ana_st
28.01.2010., 14:07
utorak:
ručak: pišmolj s povrćem i cous cous
klementine
večera:griz sa sojinim mlijekom

srijeda:
ručak: rižoto s povrćem
jogurt od marelice
večera: hipp prah pomiješan s vodom

četvrtak:
doručak: keksolino
ručak: kunić s povrćem i zobenim pahuljicama
popodne kruška i banana
večera: bulgur pšenica sa suhim marelicama

di kupiš kozji jogurt?

alapača
28.01.2010., 14:10
bjelanjak vilicom stučen u dubokom tanjuru u snijeg to nije baš onak jako čvrsto kao mikserom kad se radi snijeg za nabujke i kolače? koliko čvrsto treba biti?

niš, staviš šašir za pečenje u protvan, na to poslažeš popečke i hitiš peć u zagrijanu pećnicu
nije tak fino kao iz ulja ali a)nije tako masno i b)ne moraš stajat kraj toga, okretat i vadit..tj. okrenut moraš jednom

nakon koliko minuta trebam okrenut?

Lali Puna
28.01.2010., 14:42
šaši r:rofl: mišljah papir, naravno- sad sam tek vidjela
ne znam nakon kol'ko, ja to odokativno

adri_ri
28.01.2010., 17:22
Čokolino
pšenične pahuljice sa medom i cijeli jogurt
banana
3 dcl mlijeka(čistog!!!)
Juha od oslića, lešo oslić, riža, brokula, karfiol, mrkva
par žlica maneštre i komadić kruha(u gostima)
sad spava, al za večeru će dobiti juhu od ručka i ribu
pred spavanje rižolino

surlica
28.01.2010., 20:13
to nije baš onak jako čvrsto kao mikserom kad se radi snijeg za nabujke i kolače? koliko čvrsto treba biti?

nakon koliko minuta trebam okrenut?

napuhne se onako lijepa bijela kugla dok lupaš vilicom... radiš baš kao da jaja trajbaš za kajganu! :mig:

alapača
28.01.2010., 20:30
baš sam našla ovo http://www.coolinarika.com/recept/kukuruzni-popecci-s-povrcem
čini mi se :top:
probat ću u nedjelju

Lali Puna
29.01.2010., 08:52
ja sam tako nešto slično radila jednom, to je fino za popizdit. ima i verzija s lećom. mljac, sad sam gladna.
(a ide i drugi dan u sendvič ;) ak napečeš više)

enivej, nemam se baš s čim pohvaliti, ali

doručak: zobene na zobenom
doručak dva: čupavi sendviči piše na jelovniku, meni izgledalo kao kruh i sirni namaz
užina: jabuke
ručak: juha od brokule, rižoto s povrćem i piletinom, zelena salata
užina2: kolač od grisa s čokoladom
ručak doma: palačinke s domaćim pekmezom (eto, dogodilo se da nitko nije kuhao, baš kad sam nekidan rekla da nam se nikad ne dogodi da nitko ne
kuha :D)
večera: sitno cornflakesa i jogurta, valjda se prejela palačinki