PDA

View Full Version : Klinci - što danas jedu

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

Lali Puna
02.03.2011., 07:23
ne kužim u čemu je razlika?

ako ti ne razumiješ da je mlijeko tekućina/napitak, a mlijeko s pahuljicama obrok onda ti ja tu ne mogu puno pomoći. poanta dohrane bi trebala biti učiti klince da se obroci konzumiraju na žlicu.

moje veličanstvo je u 'neeee biiii' fazi tako da je uuuužasno teška i ništa - ne bi :rolleyes:

vrtić ne znam što je bilo
doma ručak: malo miso juhe kelj, tjestenina s paradajzom
večera: zobene na rižinom s rižinim sladom i prženim bademima
(tu sam se morala praviti kak je ona mala bebica koju ja hranim da bi pojela pristojnu količinu)

Tatsha
02.03.2011., 09:27
kad ste počele davati djeci tunjevinu, moj je sad 25mjeseci.

nisam mislila dati cijelu konzervu, nego od onih komada u salamuri napraviti umak na špagete :ne zna:

Lali Puna
02.03.2011., 09:29
uf, ne sjećam se, mislim da sam ja isto tako negdje oko 2 godine.

Tatsha
02.03.2011., 09:33
uf, ne sjećam se, mislim da sam ja isto tako negdje oko 2 godine.

tnx, inače baš voli ribu, a ovo bi mi bio super obrok kad sam sama s njim, nema gubljenja vremena na kuhanje :)

elly
02.03.2011., 10:12
Lali ajde seljaku objasni miso juhu :brukica:

Jučer:

D: palačinke s integralnim brašnom punjene sirom, vrhnjem, voćem
U: iscijeđeni narančin sok jer voće u oriđiđi izdanju neće
R: leća varivo
U: mislim da slatkiše kod bake i djeda :rolleyes:
V: palenta s vrhnjem

Sve količine su miiizeeeerneeee, ali bar je nešto pojela:s

Lali Puna
02.03.2011., 10:16
Lali ajde seljaku objasni miso juhu :brukica:

miso juha je juha začinjena misom (http://www.biovega.hr/index.php/hr/proizvodnja/vlastita-proizvodnja/japanski-proizvodi/biovega-miso)

edit: u makrobiotici ima tih nekih pravila, kad je koje povrće (oni preporučuju svako jutro za doručak pojest miso juhu, a jutarnja smije bit samo luk + još jedno povrće, pa zimi se prija povrće, a u proljeće i ljeti samo kuha, pa još neka pravila kad se kak sjecka, al ja se tog ničeg ne držim, kuham uobičajenu povrtnu juhu, samo na kraju začinim misom)

SummerNight
02.03.2011., 10:23
dorucak zobene s jabukom
medjuobrok vrhnje sa zlicicom secera
rucak brokula i riza i jedna mala cikla
s nama copnula malo tijesta i salse
vecera kao fol malo cornflakesa i mlijeka a zapravo snita torte cokoladne :rofl:

elly
02.03.2011., 10:50
miso juha je juha začinjena misom (http://www.biovega.hr/index.php/hr/proizvodnja/vlastita-proizvodnja/japanski-proizvodi/biovega-miso)

daklem, ti skuhaš povrtnu juhu i umjesto soli se stavi taj miso (to je prah ili tekućina?). Sorry, ali ja sam ti miljama daleko od tog tipa kuhinje ali bih voljela probati :D . Ja sam si važna što sam naučila što je quinoa, amaranth i ine žitarice. Čak koristim i kombu algu ali that's it

Lali Puna
02.03.2011., 10:54
daklem, ti skuhaš povrtnu juhu i umjesto soli se stavi taj miso (to je prah ili tekućina?).

pa, pojednostavljeno, da. to je kao gusta pasta. razmuti se u malo te tople juhe i vrati sve nazad i još kuha minutu-dvije, s tim da ne smije kipiti jer se onda ubije sve bitno u misu.

miso je jaaaaako slan, fino začini juhu..e, sad, okus...to stvarno ovisi o ukusu..ima par vrsta, netko više voli tamni, netko više voli svijetli..ja kako kada, u principu mi dosadi stalno isti jer mi onda svaka juha ima isti okus

ja uglavnom malo propirjam povrće, nalijem vode, kad zakipi smanjim vatru i kuham kol'ko treba da se povrće skuha i na kraju začinim misom. uglavnom i ubacim zobene da malo pojačaju.

Twinmama
04.03.2011., 15:13
D: domaća kobasa - sušena i domljena
R: varivi od kelja
V: voćna kašica + žitarice

između sušeno voće +štapići

elly
04.03.2011., 15:21
D: dinkel griz s kruškom i jabukom
R: grah
V: oslić i krumpir iz pećnice

Između sušeno voće, sok, kinder jaje

Plavooka Sanja
04.03.2011., 15:22
doručak - palačinke s marmeladom
užina - sok od dvije naranče
ručak - tjestenina sa šalšom i tunom
užina - jabuka
večera - 3 korn s mlijekom i žlicom meda

Xen@
04.03.2011., 16:20
ujutro flašica
pokušaj davanja kajgane, 0 bodova:rofl::rofl:ja jela nutelu na kruhu pa se ponadala da će i oni:rolleyes::rofl:
kasnije zbrljali malo banane sa keksom
nakon spavanjca kuhana piletina sa rižom i povrćem-ajde to su pojeli
negdje izmđu obroka, komadić jabuke, kockica kinder čokolade
večera, još smišljam, bojim se eksperimentirat al htjela bi im dat corniflakes od milupe:ne zna:
prije spavanja flašica

Xen@
04.03.2011., 16:23
doručak - palačinke s marmeladom
užina - sok od dvije naranče
ručak - tjestenina sa šalšom i tunom
užina - jabuka
večera - 3 korn s mlijekom i žlicom meda

e sad si me sjetila, od kad može med i koji preporučate?

Peky
04.03.2011., 16:59
D: mlijeko s pahuljicama + malo moje krafne, mlijeko
U: keksi
R: som i kuhani krumpir
U: banana, malo krupmir salate, mlijeko, keksi
V: smislit ćemo nešto usput
ja imam malo čudovište koje po cijeli dan viče njam i stalno jede, on ima obroke tipa doručak, ručak, večera, u međuvremenu jede sa svima (kak ko dolazi i ruča, on svaki put pomalo pojede) i još uz to stigne grickat kekse, smoki i sl... nekad kad mislim da mu je stvarno previše, maknem ga čim dalje od kuhinje i probam zabavit s nečim, ali on se vrati i lupa po vratima i viče njaaaaaaaaam....

BoniZG
04.03.2011., 17:05
pa, pojednostavljeno, da. to je kao gusta pasta. razmuti se u malo te tople juhe i vrati sve nazad i još kuha minutu-dvije, s tim da ne smije kipiti jer se onda ubije sve bitno u misu.

miso je jaaaaako slan, fino začini juhu..e, sad, okus...to stvarno ovisi o ukusu..ima par vrsta, netko više voli tamni, netko više voli svijetli..ja kako kada, u principu mi dosadi stalno isti jer mi onda svaka juha ima isti okus

ja uglavnom malo propirjam povrće, nalijem vode, kad zakipi smanjim vatru i kuham kol'ko treba da se povrće skuha i na kraju začinim misom. uglavnom i ubacim zobene da malo pojačaju.

bas te citam neko vrijeme..tvoja kuhnja je poprilicno zanimljiva...jel ideje uzimas sa makro nove ili??
sad ce mi klinci biti sve veci i veci , htjela bi da se zdravije hrane...mislim mm nije rucak ako nema krumpira i mesa a meni iskreno to ide na zivce...a i ne bi htjela da se klinci na to nauce...

Pink touch
04.03.2011., 17:14
D: zobene pahuljice sa jabukom i kruškom i trunkom cimeta
R: pileći batak sa rižom, korabom i mrkvom
V: jogurt ako bude od volje

Angry Bird
04.03.2011., 20:27

ja sam ga dala od godinu i pol. bilo koji, domaći :ne zna:
štoviše, med je jedino što princezi dajem "za imunitet".
med rulz :top:

pink5
04.03.2011., 20:39
ja sam ga dala od godinu i pol. bilo koji, domaći :ne zna:
štoviše, med je jedino što princezi dajem "za imunitet".
med rulz :top:

med tvornički ipak.
Mislila i ja da je domaći bolji, ali izgleda da je tvornički ipak pravi med.Jerbo je kontroliran, a ovaj sa tržnice krcat dodanog šećera.

Za početak najbolje uzet bagremov med ako se ne varam, budući da je lagan i blag..Više sam sve zaboravila:brukica:

Plavooka Sanja
04.03.2011., 21:29

ja sam ti počela tek s dvije godine, jer nam je pedica tako savjetovala + Luna ima alergijski bronhitis (alergije na ništa :rolleyes:). ona ti ga neće nikako osim u žitaricama, a žitarice neće bez meda, pa tako kompenziramo. draže mi tako nego da joj uvalim šećer unutra.

Angry Bird
04.03.2011., 22:16
med tvornički ipak.
Mislila i ja da je domaći bolji, ali izgleda da je tvornički ipak pravi med.Jerbo je kontroliran, a ovaj sa tržnice krcat dodanog šećera.

je pa ne uzmem s placa nego od nekoga koga dobro poznajem :)

Plavooka Sanja
05.03.2011., 07:34
je pa ne uzmem s placa nego od nekoga koga dobro poznajem :)

mi dobijemo od mm-ovog strica. moja neće nikako nego u žitaricama.

Plavooka Sanja
05.03.2011., 07:36
doručak - griz na mlijeku posipan s malo kakaa
mo - jabuka, banana
ručak - riba s krumpirom iz pećnice
mo - keksić, štapići, sok od dvije naranče
večera - abc sir i kruh (ja pekla :D)

pije dosta vode cijeli dan i dobije sok od dvije iscijeđene naranče.

SummerNight
05.03.2011., 12:42
dorucak hipp cokolino
pol jabuke
rucak rizoto s tikvicama mrkvom vrhnjem i parmezanom
vecera kajgana jogurt paradajz snita kruha

argentina
05.03.2011., 18:20
Summer primijetila sam da ti mala ne jede cesto meso i ribu (to ja spijuniram ko kaj kuha da se malo inspiriram :mig: )

d - pahuljice pira sa bananom na mlijeku
r - oslic, ćimula, amaranth, keks
r s nama - njoki sa umakom od piletine, par zalogaja bakinog kolaca od cimeta, mala hipp vocna kasica
v - zobene na mlijeku

SummerNight
05.03.2011., 18:37
Summer primijetila sam da ti mala ne jede cesto meso i ribu (to ja spijuniram ko kaj kuha da se malo inspiriram :mig: )

d - pahuljice pira sa bananom na mlijeku
r - oslic, ćimula, amaranth, keks
r s nama - njoki sa umakom od piletine, par zalogaja bakinog kolaca od cimeta, mala hipp vocna kasica
v - zobene na mlijeku

ne, meso demonstrativno pljuje osim u iznimnim situacijama kad pojede cca centimetar kvadratni a od ribe s gadjenjem okrece glavu. :lol:

(sto je to cimula?:confused:)

Lali Puna
05.03.2011., 19:33
d- pola naranče, moji prvi musli s rižinim
u - integralno pecivo
r - pileća juha s mrkvom, kuhani batak, malo pečenog krumpira s još manje teletine i još manje kupus salate, TRI šnite čokoladne torte (bili smo u gostima)
v- pol domaćeg čoko mafina od pirovog brašna, šalica rižinog

puuuuuuno čokolade danas

Angry Bird
06.03.2011., 09:48
doručak: kruška, malo kasnije forneti od sira i sok od jabuke od birtiji
ručak: dva tanjura paradajz juhe prije spavanja a poslije spavanja cijela jedna velika pastrva (bez kruha)
popodne (opet vani) jedno životinjsko carstvo
večera: žganci

BoniZG
06.03.2011., 10:29
dorucak : ad
uzina 1 : vocna kasica i frutolino
uzina 2 : spinat s krumpirom + rizine na mlijeku
rucak : ad
uzina 3 : rizine + banana ( mozda)
vecera: ad

argentina
06.03.2011., 19:42
ne, meso demonstrativno pljuje osim u iznimnim situacijama kad pojede cca centimetar kvadratni a od ribe s gadjenjem okrece glavu. :lol:

(sto je to cimula?:confused:)

mlado zelje dalmatinsko (na placu drze samo dalmosi :D )

a sto ti meso nece radi okusa ili strukture?
moj je mali okus volio, pa sam mu mogla podvalit u smiksano povrce i slicno.
on nije htio zvakat.
zadnje vrijeme cak i hoce zvakat, ali mora bit ultra sitno nasjeckano (doslovce mesna prasina :rofl: ) i to pojede fino.
hoce i fasiranac sam grist (ok, dva griza, ali hoce).

danas:
d - proso na mlijeku sa par grozdjica
r - riza i blitva ala spinat
u - keks
r2 - malo juhe s mrkvom, junetinom i rezancima, dva griza banane
v - gris na mlijeku

od nedavno sam mu pocela uz mlijecne kasice davati km za piti (on popije par guceva samo)

Zaraa
07.03.2011., 00:21
d - cicanje
d2 - banana, par suhih šljiva, žlica prosa
r - piletina, batat, tikvica, mrkva, malo maslinovog, griz od pira - smazala 200ml :cheer:
u - cicanje
u2 - hipp milk pap oat apple (obožava je :rolleyes:, skiči dok joj spremam, totalno se navukla, a ima možda 10 dana da sam joj to počela davati)
v - cicanje

+ 2 noćna cicanja :rolleyes:

I oko 50ml vode cijeli dan.
Ja zadovoljna.

Lali Puna
07.03.2011., 09:01
shvatila ja jučer da me ova zima totalno učmrljila i da nam se - a i djetetu - doručak svodi na kruh i namaz ili pahuljice s mlijekom pa sam jučer malo promijenila (a i shvatila sam da mi dijete ima tri godine, a nikad kuhano jaje jela nije!)

d - kuhano jaje (pojela je cijeli žumanjak i pol bjelanjka), par šnitica mozzarelle, par listića matovilca, pol šnite kukuruznog kruha + napravila sam joj neki lino kakao kojeg je dobila vrećicu dan prije od mede u intersparu, veselila se k'o prase, liznula i rekla 'ja bi vode'
u- cca šaka kuhanog slanutka (krala iz lonca dok sam radila namaz :D), šnita kruha, putra i marmelade
r - pol tanjura pileće juhe, boca (više nije mogla jer se najela za užinu, a i srušila se na krmionu čim je pojela)
u - kruh, sir, šunkica, kiseli krastavac koji, probrljavila malo čoko torte (rođendan)

argentina
07.03.2011., 11:44
d - zobene sa mlijekom i malo naribane jabuke unutra (ovo je za nas veliki uspjeh - ne jede inace voce, a od kombinacija sa zitaricama mu je islo na riganje)
r - riza sa povrcem i sirom + pol casice jogurta

za r2 ce dobiti nekaj kaj mi se nadje pod rukom i onda cemo malo do grada, konacno na sunce :cerek:

argentina
07.03.2011., 11:46
Lali vidim da tvoja jede na rizinom/zobenom mlijeku obroke.
kaj s kalcijem, d vitaminom i ostalim u tom slucaju?
jede dosta jogurta, sira?

pita zato kaj mi je pedica rekla nek mi mali pije minimalno 300 ml mlijeka dnevno, ako ne jede jogurt, sir itd
a on inace mlijecno nece, zato mu i guram dorucak i veceru na ad-u.
ako mu ponudim na rizinom, to ko da ni nije mlijeko :ne zna:

Lali Puna
07.03.2011., 12:24
Lali vidim da tvoja jede na rizinom/zobenom mlijeku obroke.
kaj s kalcijem, d vitaminom i ostalim u tom slucaju?
jede dosta jogurta, sira?

ijao, ne pitaj za kalcij!
moja je do dvije godine bila na AD, ja sam dugo dumala što i kako dalje, dal biti do tri na AD ili što, al onda sam skužila da nam ne treba ni AD ni KM
duuugo, duuuugo sam bila opsjednuta kalcijem, turala joj jogurt/sir svaki dan za večeru (s obzirom da ide u jaslice večera je praktički jedini obrok za koji sam mogla ponuditi mliječno - btw, u jaslicama normalno pije i jede što i ostala djeca), brojaka mililitre i miligrame kalcija...

u zadnje vrijeme sam se opustila - skužila sam da mi dijete jede ful raznoliko, jede dosta namirnica koje su odličan izvor kalcija (zeleno lisnato povrće, orašasti plodovi, suhe smokve, tofu, prženi sezam bi na žlicu mogla jesti...)
jede jogurt i sireve, maslac i abc sir, al više nisam opsjednuta da to mora jesti svaki dan

e, da, i uzimam rižino s dodanim kalcijem, no izmjenjujem ga sa zobenim i sojinim koji su bez dodanog kalcija

argentina
07.03.2011., 18:41
suepr da jede raznoliko i da hoce sve, tako i najvise vitamina i minerala unese u organizam :top:

evo kad smo kod mlijeka, moj malac oept dobio crvenilo po obrazima, od km.
vec je to dobivao, ali zadnjih dana ne bas jako (inace ima rumenije obraze) a veceras, od valjda par gutljaja mlijeka bas ko spaljen.

sad ne znam kaj cu, opet cemo sve sa ad-om i eventualno milupino tu i tamo.

zna netko di ima za kupit hipp gotovo mlijeko u tetrapaku, za djecu iznad 12 mj?

Pink touch
07.03.2011., 18:51
zna netko di ima za kupit hipp gotovo mlijeko u tetrapaku, za djecu iznad 12 mj?

Ja sam vidjela u Konzumu ali nije ti u tetrapaku nego u boci.

OT:
D: prosene pahuljice sa kruškom i suhim marelicama
R: pileći batak sa špinatom i grizom od pira
V: jogurt s palentom

+sisanje naravno

Plavooka Sanja
07.03.2011., 19:04
suepr da jede raznoliko i da hoce sve, tako i najvise vitamina i minerala unese u organizam :top:

evo kad smo kod mlijeka, moj malac oept dobio crvenilo po obrazima, od km.
vec je to dobivao, ali zadnjih dana ne bas jako (inace ima rumenije obraze) a veceras, od valjda par gutljaja mlijeka bas ko spaljen.

sad ne znam kaj cu, opet cemo sve sa ad-om i eventualno milupino tu i tamo.

samo u superkonzumima ima, zvala sam hippov info telefon jer me zanimalo radi moje malene. stoji ti gdje i ostala dječja ad mlijeka i žitarice. u boci je i litra košta nekih 16kn, od otvaranja ga moraš potrošiti u roku tri dana.

Lali Puna
08.03.2011., 08:55
ja sam vidjela u mulleru u tetrapaku

ontopik, nisam dugo

vrtić - ne znam što je bilo
ručak doma - paradajz juha s rižom, prženi tofu, kockica crne čokolade, komadić čoko torte
v - pol naranče, četvrtina banane, cca šaka indijskih oraščića i badema
(to kad mi na pitanje što bi jela za večeru odgovori 'ništa' onda ju posjednem kraj sebe uz knjigu/igru/crtić i krenem gulit neko voće pa ona žica malo. a kad ponudim oraščiće veselju nema kraja :D pa bar ne ode praznog želuca spavat)

elly
08.03.2011., 10:14
samo u superkonzumima ima, zvala sam hippov info telefon jer me zanimalo radi moje malene. stoji ti gdje i ostala dječja ad mlijeka i žitarice. u boci je i litra košta nekih 16kn, od otvaranja ga moraš potrošiti u roku tri dana.

u muelleru imaš od milupe gotovo mlijeko u tetrapaku

Lali Puna
14.03.2011., 08:53
dok još pamtim vikend

subota
d- šnitica kruha s putrom i marmeladom
u neko tamno (al najvjerojatnije pofarbano) pecivo sa sezamom, sok od jabuke
r- malo riblje juhe, pol kuhane mrkve, pol orade porcijašice, malo kuhanog krumpira s blitvom, iščeprkan šlag iz kesten pirea sa šlagom
u - 1 banana, 1 naranča
v- pol šalice rižinog (neš je zajebavala i radila nered po stolu pa ju je otac poslao na spavanje bez večere :D)

nedjelja
d- pol zdjelice miso juhe, šnita pohanog kruha, mali jogurt
u - hobbit keks, šalica rižinog
r - zdjelica paradajz juhe, malo oslića prženog, malo špageta s mišancom i parmezanom, kinder čokoladica 1 štangica
v- ostatak ribe i priloga od ručka, pol kinder čokoladice

btw, stavili smo novu bateriju u vagu konačno. ima 12,7 kila :eek:

puffko
16.03.2011., 02:23
sagita, meni to zvuči sasvim ok za tu dob...mi imamo 2mj manje i slično jedemo...do godine dana kažu tablice da treba biti smiksano i pretežito kuhano...ovisi i koliko zuba imate. ne možeš očekivati da će dijete žvakati komadiće sa jedno i pol zuba (ko što ih npr mi imamo trenutno)
doći će do toga da će jesti komadiće. probaj da mu ostali ukućani ponude, moja recimo često neće baš ono što joj ja dajem :rolleyes:

Ne znam, moja cura ima 10 mjeseci i 2 zuba i ja ne miksam vise, koristim samo viljusku :ne zna: Dapace mislim da ona vise bas i ne voli jako kasasto.

Po svima uputama koje ja imam nakon 9 mjeseci bi bilo vrijeme za malo grublju teksturu-ne 'komade' ali sitne komadice da, te finger foods. Zvacu ih desnima.

On topic:
D: kupljeni 'apple muesli' za bebe s adaptiranim, plus dodana kuhana breskva i jabuka.
R: pola kupovne kasice od povrca. Malo sira. Korica kruha vise za glodanje no jelo.
U: lubenica. 'Teething rusk' (dvopek)
V: dinstani luk, mrkvica, pa paradajz, kukuruz, grasak + piletina (sitno isjeckano no nije izmiksano). Kako nije bas pojela jer je zubi muce, zavrsili smo s hladnim jogurtom i jos lubenice.

+ sisanje rano ujutro, sredina jutra, sredina popodneva, uvecer, jedno budjenje nocu.

Angry Bird
16.03.2011., 08:24
doručak puding od čokolade, jedno pečeno jaje, nekoliko pez bonića
ručak oslić u foliji sa krumpirom
maffin, jabuka, tri badema
večera paradajz juha sa noklicama

(3 godine)

Twinmama
16.03.2011., 09:35
D: mliječni namaz + domaća kobasica
R: saft od piletine
V: neki lino

između obroka sve i svašta.....stalno nekaj žicaju.....
voće svježe + sušeno, štapići, životinjsko, kinder pingui, "stiropor keksići" - svega po malo....

argentina
16.03.2011., 11:54
Ne znam, moja cura ima 10 mjeseci i 2 zuba i ja ne miksam vise, koristim samo viljusku :ne zna: Dapace mislim da ona vise bas i ne voli jako kasasto.

Po svima uputama koje ja imam nakon 9 mjeseci bi bilo vrijeme za malo grublju teksturu-ne 'komade' ali sitne komadice da, te finger foods. Zvacu ih desnima.

On topic:
D: kupljeni 'apple muesli' za bebe s adaptiranim, plus dodana kuhana breskva i jabuka.
R: pola kupovne kasice od povrca. Malo sira. Korica kruha vise za glodanje no jelo.
V: dinstani luk, mrkvica, pa paradajz, kukuruz, grasak + piletina (sitno isjeckano no nije izmiksano). Kako nije bas pojela jer je zubi muce, zavrsili smo s hladnim jogurtom i jos lubenice.

+ sisanje rano ujutro, sredina jutra, sredina popodneva, uvecer, jedno budjenje nocu.

od kud ti sad lubenica?
dobro, svega se moze nac po raznoraznim ducanima, ali obicaj je kikacima davati sezonsko i provjereno kaj ne :ne zna:

on topic

d - palenta sa mlijekom i abc sirom (malo za promjenu)
u - pol keksa, dva krekera
r - juha sa mrkvicom i prosom, na gusto

Pink touch
16.03.2011., 12:03
od kud ti sad lubenica?
dobro, svega se moze nac po raznoraznim ducanima, ali obicaj je kikacima davati sezonsko i provjereno kaj ne :ne zna:

Koliko sam zapamtila, ta forumašica je na Novom Zelandu, njima je sad sezona lubenica.:D

Jučer:
D: jabuka, kruška i suha marelica sa prosenim pahuljicama
R: cikla s palentom
V: jogurt sa zobenim pahuljicama (što je sve povratio jer je prije spavanja previše posisao , proždrljivac mali)

između nekoliko rižinih krekera prožvakao i cicao

Danas:
D: 2 jabuke s prosenim pahuljicama
R: pileći zabatak sa krumpirom, ciklom i mrkvom ili brokulom i cvjetačom (još ne znam :D)
V: jogurt sa paletom

ivalen51
16.03.2011., 13:37
d-palenta s maslacem pun tanjur
kruh i malo sir namaza
r-poriluk varivo i kruh isto pun tanjur
kad se probudi slijedi banana,jabuka i keksi
v-keksi i mljeko
izmedu naravno smokici,keksici..

argentina
16.03.2011., 19:37
oho, novi zeland, najs najs :D
moram prizant da jedva cekam da i kod nas krene proljece-ljeto i razno voce.
vec mi je dosta jabuka i naranci.
vec vidim jagode, borovnice, marelice itd

.točka.
16.03.2011., 19:41
doručak: bočica AD
međuobrok: banana
ručak: kuhana piletina,mrkva i brokula
međuobrok: par sport keksića, i tri smokića iz Lidla
večera: griz i bočica AD

puffko
16.03.2011., 20:03
Koliko sam zapamtila, ta forumašica je na Novom Zelandu, njima je sad sezona lubenica.:D

Tocno :)
A i inace nam je sezona voca duza jer sam u umjereno-suptropskom pojasu pa zapravo stalno nesto sazrijeva. Sad smo na kraju lubenica i nekih sorti breskvi, a naravno dolaze jabuke i sljive i lokalno feijoa voce.

super mi je ovo citati jer se sjetim nekih stvari koje ovdje nisu uobicajene (tipa palenta).

BoniZG
17.03.2011., 16:07
dorucak: keksolino
rucak: blitva sa krumpirom i ribom
uzina : zobene sa ad + mjesano voce
vecer: ad ili keksolino ili rizine sa vocem...

Angry Bird
17.03.2011., 16:30
doručak: jabuka, pola banane, pola vrećice čipsa od jabuke, 4 male pogačice od krumpira :D (to se zove oporavak od viroze :rofl: )
pa deci soka od ananasa, dva lino keksa
ručak: pola tanjura riže, malo safta i junetine (dva komadića mesa :rolleyes: )
pa pez bonići, pileća juha (poslije spavanja)
a večeru neam pojma jer je kod bake al i da ne pojede ništa više danas meni je ovo sasvim dovoljno :top:

argentina
17.03.2011., 18:15
moj je danas prvi put u zivotu pojeo kajganu :s
siri nam se meni polako :top:

Zaraa
17.03.2011., 18:27

On topic:

Koje količine ti jede mala?
Stvarno papa raznoliko :top: - ovo za večeru - sve je izdinstano ili? Koliko znam kod nas su preporuke za dinstano tek nakon godinu dana.

puffko
17.03.2011., 20:45
Koje količine ti jede mala?
Stvarno papa raznoliko :top: - ovo za večeru - sve je izdinstano ili? Koliko znam kod nas su preporuke za dinstano tek nakon godinu dana.

Dinstam luk i mrkvicu na maslinovom kao za sofritto/sufrit i onda dodam kuhani paradajz i u njemu kuham kukuruz, meso, grasak....

Ja ne vidim fizioloskog razloga zasto ne dinstati (na stranu to sto moje preporuke nisu tako restriktivne i ukljucuju dinstanje). Uostalom neki od vitamina koji su topljivi u ulju (A, D, E, K) se bolje apsorbiraju u mediju koji ima masnoce, tako da malo maslinovog ulja vjerojatno pomaze apsorpciji npr vitamina A iz mrkvice i paradajza.

Kolicine su uglavnom male. Koliko to izadje u zlicama, ne znam, mozda dvije-tri pune jusne zlice? Onako, trecina one Nuby zdjelice.

Meni se to cini malo, zato i nudim uvijek jos nesto, voce, malo avokada, sira ili tako neki finger food ili nesto sto mi jedemo.

On topic-jucer:
Rano ujutro sisala
D: muesli, voce, standardno
U: adaptirano (ja na poslu)
R: kaze dadilja da nije htjela svoje povrce* pa da je pojela neku kupovnu kasicu od voca (ananas i dinja), kreker, i malo bundeve
U: sisala
V: isti obrok kao dan prije, nakon toga avokado, jako puno--barem trecinu. Malo sira.

Navecer sisala

*Ja bih inzistirala ali kako je tek sad nakon mjesec dana bas dobro prihvatila dadilju, ne zelim stvarati dodatne probleme.

extreme
17.03.2011., 20:52
pitanje za mame mlađih beba (mlađih od godinu dana):

kad vidim da imate na meniju za ručak, npr- piletinu+mrkvu+krumpir ili slično..

da li im to sve dajete smiksano u istu homgenu smjesu, ili vam je to odvojeno- pa dajete griz mesa, pa griz povrća, pa meso (riba) ,pa povrće.. itd..

do kad im treba hranu ustvari tako miksati u jednu kašu, a kad se može početi davati hranu tako da su namirnice odvojene :ne zna: :confused:

puffko
17.03.2011., 21:07

da li im to sve dajete smiksano u istu homgenu smjesu, ili vam je to odvojeno- pa dajete griz mesa, pa griz povrća, pa meso (riba) ,pa povrće.. itd..

do kad im treba hranu ustvari tako miksati u jednu kašu, a kad se može početi davati hranu tako da su namirnice odvojene :ne zna: :confused:

Ja sam prestala miksati prije 9 mjeseci--ne puno prije doduse.
Sad je sve razdvojeno, koji put malo viljuskom jos zgnjecim, ali uglavnom je to normalno skuhano samo isitnjeno.

Twin
17.03.2011., 23:13
da ne škicam samo - ja sam mikasla jendome do godine i par mjeseci jer je sve pljuckao, a s 2 godi je bez beda pojeo šnicl! a dinstala sam i ja s nekih 9 mj pomalo već. zašto ne? odmah su sve bolje jeli.
evo kako id ekod nas

D: čokolino + nestle 8 žitarica s deci mlijeka
D vrtić : ne znam, ali uredno ga pojedu
R vrtić: kelj s junetinom (duple porcije UVIJEK pojedu) + kinder pingui
U: po pol banane i keksi
U doma: 1,5 b.aktiv voćni i kod susjede malo kolača
V: gris na mlijeku

Lali Puna
18.03.2011., 08:43
p.

pa to je stvarno nebitno i individualno
kad hoće, pokažu interes ili počnu dovoljno brzo jesti da ručak od jedan zalogaj mesa, jedan povrća pa jedan žitarice ne traje cijelu vječnost.
ja sam miksati prestala s cca 7 mjeseci (nije nijedan zub imala), al moja je bila prava jelica. samo sam joj gnječila vilicom ili sitno sjeckala. al sam joj još dosta dugo sve u jedan tanjur miješala, osobito jer je još dugo nakon prvog rođendana najviše voljela jušno pa bih ja u juhu natrpala i glavno jelo i prilog i udri.

inače, izmislile smo novo jelo za večeru - jogurt s grožđicama i oraščićima raznima. super joj je to fora i fino i davi se u tome. (a zapravo štrajka s jogurtom u zadnje vrijeme pa joj uvaljujem tako). MM-u je isto fino :D

Twinmama
18.03.2011., 08:47
D: gris na mlijeku
R: PIZAAAAAAAA :)
V: voće sa žitaricama

BoniZG
18.03.2011., 08:48
kak ste se rijesile onih sitnih koscica iz fileta ribe??? Ja sam jucer neke nasla i bacila pa sam ribu jos samljela vise puta ali svejedno me strah ti sitnih kostiju

Angry Bird
18.03.2011., 09:04
princeza je do sad jela oslića, file tune i pastrvu. tuna joj nije baš draga a pastrvu se meni ne da čistiti tak da najčešće završimo na osliću. uzmem svježeg u ribarnici i pečem ga na krumpiru, pokriveno folijom pol sata pa još 20 minuta bez folije.

vidjela sam nekidan da kod nas u ribarnici imaju smrznute filee lista. kaj da radim s tim? a rado bih...

josy00
18.03.2011., 15:26
D: kakao
R: riba i krumpir
U: griz na mlijeku, kekse ili koji slatkiš
V: kakao, čokolino

Lali Puna
18.03.2011., 15:55
vidjela sam nekidan da kod nas u ribarnici imaju smrznute filee lista. kaj da radim s tim? a rado bih...

isprži - ono malo u brašno pa hitiš na ulje u tavu
dorosaur se davi u tome, a nema nijedne kosti
ja ribu uglavnom pržim ili pečem u pećnici, ajde napravim oslić još i onak na jušno s krumpirom i mrkvom
voljela bih da znam i nešto drugo kuhat od ribe, al ne znam

d. je jela svakakvih riba dosad, kosti joj očistim, al više ih se ne bojim, al nabasa na neku jednostavno se pobuni 'kost, kost!' i ispljune ju

SummerNight
18.03.2011., 16:03
lali, ti przis???? :eek::eek:
:D

BoniZG
18.03.2011., 16:03
otkad klinci smiju peceno??

d: zobene + banana
r: blitva s krumpirom i ribom od jucer
u:zobene+ breskva ; f2 j4e jeo ad + borovnice
v: hipp keks za laku noc , f1 :ad

Lali Puna
18.03.2011., 16:08
otkad klinci smiju peceno??

pečeno od cca godinu (al neš odmah dan poslije rođendana uvalit masnog i nasoljenog odojka :D), prženo od cca godinu i po

lali, ti przis????

pržim, pržim...zimi češće nego ljeti, zimi nam i treba malo više pržene, jače hrane
samo prženo jedemo rjeđe i ulje je hladnoprešano
(još da nisam takav antitalent za popečke možda bi i češće pržila :D)

BoniZG
18.03.2011., 16:10
pečeno od cca godinu (al neš odmah dan poslije rođendana uvalit masnog i nasoljenog odojka :D), prženo od cca godinu i po

)

mislila sam na ribu i krumpir i peceno povrce...to je meni fino...tnx

Angry Bird
18.03.2011., 16:28
isprži - ono malo u brašno pa hitiš na ulje u tavu

ja ne mogu prženo :(
daj nekaj drugo :moli:

inoxica
18.03.2011., 16:34

kad je juha,dajem joj sve zajedno,a onda još dobije meso na kockice pa još to jede (nakon juhe) i krompir na kockice pa jede,pogotovo nedjeljom,pa mi lijepo ručamo dok ona papa kockice mesa i krompira :top:

Lali Puna
18.03.2011., 16:35
ja ne mogu prženo :(
daj nekaj drugo :moli:

:ne zna:
viš da sam rekla da ne znam niš drugo osim ispeć ili ispržit

Xen@
18.03.2011., 16:46
moj je danas prvi put u zivotu pojeo kajganu :s
siri nam se meni polako :top:

kak si mu napravila kajganu? moji prošli put nisu htjeli:rolleyes:

josy00
19.03.2011., 17:41
d: kakao i zobene pahuljice
r: juhica, piletina u saftu s pastom
u : voce
v: kakao, hipp kasica za laku noc

argentina
19.03.2011., 20:00
kak si mu napravila kajganu? moji prošli put nisu htjeli:rolleyes:

vulgaris, samo na ulju. mrva soli.
dala uz jogurt i malo kruha.

mi ne jedemo kak streba i ne spavamo kak treba. rastu nam kutnjaci :visi:

d - malo zobenih na ad-u
r - oslic, brokula, tjestenina, riblja juha
r kod bake - juha sa gris knedlima i mrkvom, na gusto
u - hipp kasica od kruske
v - gris na mlijeku, nesto ful malo

Lali Puna
19.03.2011., 20:06
d- moji prvi musli na soja/reis mlijeku, šnita kuk. kruha s kečapom (alnaturin ;) )
u - pol neke pogačice punjene povrćem i tofuom (bile smo na vege sajmu) + pola banane
r - paradajz juha, puretina i krumpir ispod peke, dvije pečene mrkve
v - nešto sitno zobenih sa grožđicama i rižinim sladom, pol šalice soja/reis mlijeka, šaka orašida

Angry Bird
19.03.2011., 20:08
njeno veličanstvo, 3 godine:

doručak: banana, kifla
kinder jaje, sok
ručak: jedna velika pastrva, tri zalogaja kruha
nekoliko zalogaja biskvita od kolača, mandarina, banana
večera: jedno jaje pečeno

Plavooka Sanja
19.03.2011., 20:09
d - čoko kuglice s mlijekom
u - pola jabuke
r - juha s mrkvom, korjenom celera, peršina, korabom, nasjeckani pileći zabatak i tjestenina - puna zdjelica
r 2 - komad home made pizze
u - jedna štanga kinder čokoladice
v - pola šnite home made raženog kruha s maslacem, šalica kakaa

puffko
20.03.2011., 08:50
Danas je sve nesto odbijala :confused: Jako aktivan dan inace.

10 mjeseci i 10 dana:

Dorucak (8 h): uobicajene zitarice,
U (9.30): cica
Kad su prijatelji bili u posjeti jela je malo feijoe (voce slicno kiwifruit) i malo mog vocnog kolaca sa sljivama i bademima--u biti tek toliko da misli da jede sto i mi.

R (12.30): pokusala joj dati kuskus na povrtnom temeljcu s graskom i bundevom, pojela malo i pravila face.
Onda je jela avokado do sita i ne mogu se sjetiti sto jos... cini mi se neko voce.

U (2.30): cica

V (5.30): pokusala dati mijesano povrce + janjetinu koje sam joj skuhala... nekoliko malih zlicica i opet nista, ista reakcija kao rucak.
Onda je malo jela krekere sa svjezim sirom, sljivu, pa jogurt... Jedino taj jogurt s pravim tekom. Grickala koricu domace pizze koju smo mi jeli. Strpala je cijelu u usta pa smo je vadili van :rolleyes:
Pred spavanje, oko 7, cica.

Lali Puna
20.03.2011., 11:45
kak daješ avokado, sam, običan, da gricka? ja nisam baš pobornica egzotičnog voća (nama je egzotično), ak nemrem odoljet guacamoleu ljeti i to je zapravo jedini način na koji konzumiramo avokado.

ivalen51
20.03.2011., 14:28
jucer: mali cudomiks od 15 mj..
d-palenta bez toga dan nejde
r-sarma
u-banana..poslje mala hrenovkica s kruhom..
v-keksi i mljeko..
izmedu jos svega po malo

starija 3.5 god..
d-hrenovke s kruhom..obadvije se dave u kruhu..sa svime ga jedu..
u--voce..al i pastetu je morala..
v-keksi i mljeko

josy00
20.03.2011., 14:31
d: kakao, krafna
u: čokolino
r: gulaš s makarunima
v: topli sendvic i kakao

Angry Bird
20.03.2011., 14:36
starija 3.5 god..
d-hrenovke s kruhom..obadvije se dave u kruhu..sa svime ga jedu..
u--voce..al i pastetu je morala..
v-keksi i mljeko

a ručak?

ivalen51
20.03.2011., 15:28
a ručak? a isto sarmu naravno ko i manja..moram nesto zaboraviti kad stalno nekaj zvacu

lana74
20.03.2011., 17:43
d: kruh,svjezi sir,feta šunke, feta prsuta
r: riba, manistra usuvo,cikla
u: jabuka, feta čokolade
v::ne zna:

puffko
20.03.2011., 20:14
kak daješ avokado, sam, običan, da gricka? ja nisam baš pobornica egzotičnog voća (nama je egzotično), ak nemrem odoljet guacamoleu ljeti i to je zapravo jedini način na koji konzumiramo avokado.

Imam drvo avokada u vrtu, pa mi bas i nije egzoticno :ne zna:

Dam ga samog, na zlicicu, zreli avokado je konzistencije zrele banane pa mi je tako najlakse.

A znas sto, kad odbije jesti sto joj skuham, nemamo puno izbora... dok ja skuham nesto novo posizila bi od gladi. Ovako barem znam da je pojela nesto sto je puno korisnih nutrijenata.

Ako imas kakvu ideju za nesto brzo a zdravo za tako malo dijete ispod godine dana, samo dva zuba ali se trudi zvakati, napisi molim te.

Plavooka Sanja
20.03.2011., 20:16
d - 3korn s mlijekom i žlicom meda
u - Barney i kinder jaje (bila je s tatom u dućanu, a taj bi joj kupio cili Kraš ako ona pita)
r - juha od junetine s tjesteninom i mrkvom, lešo krumpir
u - jabuka
v - još malo juhe

Angry Bird
20.03.2011., 21:15
sanja, šta ti je to lešo krumpir? :confused:

onT:
doručak: banana
pola barnija, sok
pečeni krumpir, pola batka, cikla
a popodne - svega: jabuka, banana, sok, muffin, tanjur žganaca, tanjur riže... a možda i još nešto što nisam ni primijetila :D

extreme
20.03.2011., 21:16
sanja, šta ti je to lešo krumpir? :confused:

skuhani krumpir :D

Plavooka Sanja
20.03.2011., 21:19
skuhani krumpir :D

u slanoj vodi i posut peršinom :rofl:

extreme
20.03.2011., 21:20
u slanoj vodi i posut peršinom :rofl:

e, to je već egzotika :D

Plavooka Sanja
20.03.2011., 21:21
e, to je već egzotika :D

na kvadrat :lol::lol::lol:
meso s gradela kod nje 0 bodova (radi se o piletini), ali krumpača, e, to može :D

Angry Bird
20.03.2011., 21:25
kul :top:
ja to zovem slani krumpir.

Lali Puna
21.03.2011., 09:03
meso s gradela kod nje 0 bodova (radi se o piletini), ali krumpača, e, to može :D

moja obrnuto, kad vidi batak viče 'ja bi glodala, ja bi glodala, ja bi glodala' i vrpolji se na stolici, nemre dočekat da ga dobije u ruku. a taj batak onda bude 'sad ga vidiš-sad ga ne vidiš', gone in 60 seconds :D a krumpač ostane na tanjuru.

šta je manistra usuvo?

d: šnita kruha, putra i pekmeza, cca šaka kviki pereca (to je dobila od nekog lino medvjedića reklamnog)
u: tamno pecivo, vjerojatno pofarbano
r: krem juha od blitve, pileći batak :D, tri zalogaja restanog krumpira, vrlo precizno iščeprkan šlag iz kesten rolade
v - šnita kruha i 'nutele' (onaj ficoco namaz od smokava i kakaa)

pink5
21.03.2011., 09:08
moja obrnuto, kad vidi batak viče 'ja bi glodala, ja bi glodala, ja bi glodala' i vrpolji se na stolici, nemre dočekat da ga dobije u ruku. a taj batak onda bude 'sad ga vidiš-sad ga ne vidiš', gone in 60 seconds :D a krumpač ostane na tanjuru.

šta je manistra usuvo?

d: šnita kruha, putra i pekmeza, cca šaka kviki pereca (to je dobila od nekog lino medvjedića reklamnog)
u: tamno pecivo, vjerojatno pofarbano
r: krem juha od blitve, pileći batak :D, tri zalogaja restanog krumpira, vrlo precizno iščeprkan šlag iz kesten rolade
v - šnita kruha i 'nutele' (onaj ficoco namaz od smokava i kakaa)

pašta..mi kažemo paštašuta..

Jučer
d:čokolino, zobene ne želi ni viditi:rolleyes:
užina:banana
ručak :pola tanjura juhe, komad lešo teletine i mrkva..
Poslije je do kraja dana nešto brljavio svega pomalo, uglavnom slatkarija:o
V: pola šalice jogurta.

Ficoco namaz:klopa:, navukli smo se na njega

edit, ni moj ne voli krumpir, samo prženi..Al ne dam

Lali Puna
21.03.2011., 09:16
paštašuta, jel to bolonjez?
(godinama već pokušavam skužiti te dalmatinske nazive za jela, koji su mi, btw, svi odreda super, al svak ima neke svoje..)

moja voli krumpir, ak kraj batka ništa nema šanse. prženi nije ni probala još.
za ficocom je luda, meni je isto dobar, mm frkće nosom. nećak je jučer taman bio kod nas, on je samo pogledao i napravio facu 'to mi prodajete kao čokoladni namaz, koji vam je?!?!'

pink5
21.03.2011., 09:22
paštašuta, jel to bolonjez?
(godinama već pokušavam skužiti te dalmatinske nazive za jela, koji su mi, btw, svi odreda super, al svak ima neke svoje..)

moja voli krumpir, ak kraj batka ništa nema šanse. prženi nije ni probala još.
za ficocom je luda, meni je isto dobar, mm frkće nosom. nećak je jučer taman bio kod nas, on je samo pogledao i napravio facu 'to mi prodajete kao čokoladni namaz, koji vam je?!?!'

oću reći tjestenina..Nije bolonjez, može biti i sa drugim šugom..

Primijetila sam da mi počela smetati pržena hrana, smeta mi što se usmrdimo od prženja pa izbjegavam.
I te proklete palačinke, uvuče mi se miris u svaku poru..Baš sam ostarila:rofl:

Angry Bird
21.03.2011., 20:42
I te proklete palačinke, uvuče mi se miris u svaku poru..Baš sam ostarila:rofl:

ja radim palačinke sa sojinim mlijekom na teflonskoj tavi, bez ulja, i uopće ne smrde. štoviše, imaju baš neki kul miris :D :klopa:

pink5
21.03.2011., 20:46
ja radim palačinke sa sojinim mlijekom na teflonskoj tavi, bez ulja, i uopće ne smrde. štoviše, imaju baš neki kul miris :D :klopa:

kako uspiješ bez ulja:misli:

Imam teflonsku tavu, ali mi nije palo na pamet da bih ih mogla bez ulja peći. Ako je tako:klopa:

ivalken, nisu li hrenovke malo teške za doručak?

Angry Bird
21.03.2011., 20:50
probaj! neće se zaljepiti. samo nemoj ni sa čim osim sa onom plastičnom (ili od čega je već) špahtlom za palačinke po teflonu!!

puffko
22.03.2011., 02:25
D: muesli s jabukom u adaptiranom
U: cica
R: odbila zgance s tikvicom na maslacu (nakon sto je jucer vrlo lijepo jela zgance, po prvi put, doduse s drukcijim prilogom). Onda je jela bananu i pol kukuruznog krekera.
U1: malo breskve
U2: cica
V: kuhat cu rizu u kokosovom mlijeku i dodati neko voce. Bas me zanima kako ce proci. Backup je kajgana od zutanjka i razeni krekeri s krem sirom.

proab
22.03.2011., 05:13
pred-D: abc sir bez kruha (zlicom) :rolleyes:
D, U, R, U: stogod je bilo u vrticu (a sigurno je pojela sve jer tete uvijek referiraju ako nekim cudom nije pojela nesto s menija)
U2: banana i snita kruha
U3: banana i pol
U4: keks i pola narance
V: pileca juha s mrkvicom i gris knedlima (ostatak od ned. rucka)
U5: banana
U6: pola banane - e tu sam fakt pukla, pa kolko moze pojesti tih f**ing banana?!?!?!?

Spavanje u 21:30, rano za njene standarde...

Lali Puna
22.03.2011., 07:39
dok sam još ponosna što sam uspjela od danas do sutra zapamtiti kompletni vrtićki meni

d- kruh, abc sir, kakao
u - naranče
r - juha od korjenastog povrća, krpice sa zeljem, pečena vratina cikla
u - banana
ručak doma - špageti s umakom od paradajza i povrća, jabuka, cca 6-7 oraha
v - pol jogurta s kruhom, šaka orašida, cca pol šake prženih sjemenki suncokreta (opet sam popunjavala večeru)

luda je za orasima

Plavooka Sanja
22.03.2011., 09:26
jučer:

d - kajgana, malo raženog kruha, sok od dvije naranče
u - banana
r - varivo od povrća s isjeckanim batakom pilećim
u - čokoladica, smoki, keks (bili nam gosti, pa ko da u životu slatkiša nije vidjela)
v - kuglice s mlijekom

danas:
d - komad sirnice (pince) i kakaoo
u - pola jabuke
r - grah varivo
u - vidjet ćemo
v - 3korn s mlijekom i žlicom meda

Retrovertigo
22.03.2011., 10:19
8 mjeseci za par dana;
jučerašnji menu:
7:00 bočica
par žličica vode ( sok joj je najveći neprijatelj , općenito bilo što osim mlijeka u bočici; s kljunom ratujemo)
11:30 naribana jabuka s prosom (ako je raspoložena)
12:00 bočica
voda
15:00 pire od 1 tikvice i 1 batata s maslinovim uljem
voda u kojoj se kuhalo povrće
16:00 bočica
20:00 bočica
voda
23:00 bočica + podmetnem i vodu

planiram joj uskoro dati piletinu. eh sad, budući da su mamini domaći piceki još uvijek bebe :), ne znam gdje kupiti zdravo pileće meso..
sveki ima teorije da pileća krilca pokupe najmanje štetnih tvari prilikom uzgoja, ali to opet nije bijelo pileće meso.
kak vi s piletinom?:ne zna:

Dora K
22.03.2011., 10:41
moja ima 4 godine, jede sve sto i mi svi skupa ( sto znaci da mi odrasli podosta toga ne jedemo :D)- jucer:

d: toplo mlijeko sa zlicicom meda (puna salica)
veeeelika snita kruha (neki bijeli s maslinovim uljem)
putar
med
u: velika kruska
jogurt
r: bistra mesna juha s cijelom mrkvom i noklicama (pun tanjur)
krmenadli (mozes mislit, ne voli meso, dva zalogaja i basta)
pire
sataras (dva puna tanjura satarasa i pirea :eek:)
kupus na salatu (znam, ne pase, to sam sebi spremila pa se pripicuknula)
u:mandarina
puding od vanilije
mlijeko s medom
v:toplo mlijeko
veeelika snita kruha
putar
kräutersalz iz DM-a (tak jedu u vrticu za dorucak pa joj je to bas ce-ce :zubo:)

jede vise od mene :D
obozava med
mrsavica je :D
sad je bolesna, kad ide u vrtic ima dva dorucka i dva rucka :rofl:

Lali Puna
22.03.2011., 10:43
moja ima tri, jede sve što i mi. mi jedemo sve što i prije, samo gljive ne
jedino sam se odvikla od papra i od začinjanja

Dora K
22.03.2011., 10:47
pred-D: abc sir bez kruha (zlicom) :rolleyes:
D, U, R, U: stogod je bilo u vrticu (a sigurno je pojela sve jer tete uvijek referiraju ako nekim cudom nije pojela nesto s menija)
U2: banana i snita kruha
U3: banana i pol
U4: keks i pola narance
V: pileca juha s mrkvicom i gris knedlima (ostatak od ned. rucka)
U5: banana
U6: pola banane - e tu sam fakt pukla, pa kolko moze pojesti tih f**ing banana?!?!?!?

Spavanje u 21:30, rano za njene standarde...

Mozda se bacila na mog muza :D
Ponekad i ja popi... kad poslijepodne oko 5 doteglim 2 i pol kile banana za kolac i ugledam ga u 20:00 kako guli-zadnju :rofl:
Inace, bas mi je muz neki dan rekao da banane pokupe najvise radioaktivnosti iz atmosfere jer su bogate Kalijem...vezano uz ovu nuklearku u Japanu :misli:

Dora K
22.03.2011., 10:53
moja ima tri, jede sve što i mi. mi jedemo sve što i prije, samo gljive ne
jedino sam se odvikla od papra i od začinjanja

Pa i moja jede sve sto i mi, sam mi svi odrasli svaki pojedinacno ne jedemo sve, neki radi alergije, a neki radi razmazenitisa... ali Dora, o da.... ta jede sve...

Scharf nisam kuhala nikad, zacinsko bilje ne volim bas i koristim ga minimalisticki, nikad nisam puno solila, ali sam se u prvih godinu dana kada sam maloj kuhala bez soli, a kasnije opet radi male reducirala sol maksimalno, navikla da jako malo solim... na sveopci uzas moje mame (zena uvijek nosi soljenku u dzepu) :D
jedemo i gljive, zasto ne jedete gljive s tri?
Moja obozava sampinjone, mislim da sam ih dosta kasno uvela.
Druge gljive ne spremam, ne poznajem gljive ovdje pa se ne usudim brat, a na bukovace sam jako alergicna pa ih se ne usudim dirat. Vrganji su bolesno skupi. One susene kineske pojedemo samo ak uzmemo nekaj u Kineza :zubo:
Idem ja, ubit ce me modovi :mig: :trk:

Lali Puna
22.03.2011., 10:58
kaj smijemo gljive sad već s tri? kajaznam, ne usudim se nekak

Dora K
22.03.2011., 11:00
planiram joj uskoro dati piletinu. eh sad, budući da su mamini domaći piceki još uvijek bebe :), ne znam gdje kupiti zdravo pileće meso..
sveki ima teorije da pileća krilca pokupe najmanje štetnih tvari prilikom uzgoja, ali to opet nije bijelo pileće meso.
kak vi s piletinom?:ne zna:

cuj, ima i moj muz baku koja uzgaja piceke, ali zena ode u ducan pa kupi posije i kostano brasno i sve sto vec piceki vole.... da ne velim da su furt zatvoreni u kokosinjcu i ne pusta ih u dvoriste da joj ne pozobaju vrt.... onda ih proda na placu ko domace...
To je meni domace ko i Vindijino. Tak da ti se ne isplati na placu kupovat, ak ne znas od kog kupujes. A Vindijino je sigurno proslo sanitarnu inspekciju.

Tu kod mene je bilo za kupit u staklenci od Alnature u DM-u (linija bebinih kasica) ciste piletine i ciste junetine za muckat kasice po zelji... bar znas da je iz kontroliranog uzgoja....
Kakvo je, ne znam, nisam nikad kupila.

Lali Puna
22.03.2011., 11:03
To je meni domace ko i Vindijino. Tak da ti se ne isplati na placu kupovat, ak ne znas od kog kupujes. A Vindijino je sigurno proslo sanitarnu inspekciju.

pa i ovo na placu bi trebalo proć sanitarnu (osim ako je ispod pulta kupljeno)
ni ja ne mislim da su domaći piceki šetali po dvorištu i zobali samo kuruzu, al bar nisu nafilani s hormonima da im narastu gigantska prsa

:ne zna::ne zna: moja nije jela piletinu dok nisam nabavila neku provjrenu preko veze. ja sam dala teletinu jer sam to imala.

Retrovertigo
22.03.2011., 11:07
cuj, ima i moj muz baku koja uzgaja piceke, ali zena ode u ducan pa kupi posije i kostano brasno i sve sto vec piceki vole.... da ne velim da su furt zatvoreni u kokosinjcu i ne pusta ih u dvoriste da joj ne pozobaju vrt.... onda ih proda na placu ko domace...

Tu kod mene je bilo za kupit u staklenci od Alnature u DM-u (linija bebinih kasica) ciste piletine i ciste junetine za muckat kasice po zelji... bar znas da je iz kontroliranog uzgoja....
Kakvo je, ne znam, nisam nikad kupila.

e pa ti domaći piceki na placu mi izgledaju još najgore. užasno su masni , a jednom su mi čak podvalili kokoš. znači vindija je ok? tj. u istom rangu kao i ovi `domaći` tovljeni koznačim?

elly
22.03.2011., 11:17

ja sam na dosta mjesta čitala da se gljive ne preporučuju čak do 12 godina!!! jer kao da do tada djeca ne mogu preraditi nekakav enzim iz gljiva :ne zna: i da može stradati jetra i bubrezi. Sad postoje opet podijeljena mišljenja: neki kau već oko 5,6 godina, neki tek 12, ali ja svakako ne mislim još uvoditi gljive. Ima stvarno milijun drugih namirnica koje nisu sporne pa mislim da će preživjeti bez gljiva :mig:

Dora K
22.03.2011., 11:21

Joj sjetila sam se o cem pricas : sklerozica:... djeci se ne daje gljive do 12 godine radi hitina u gljivama i manjka produkcije hitinaze u djece radi cega gljive djeca tesko probavljaju i u slucaju trovanja gljivama posljedice za djecji organizam su puno teze nego u odraslog covjeka.... to ucis na infektima, da djeca ne smiju gljive, pogotovo sumske, one koje nisi kupio u ducanu, uzgojene.... do 12. godine jest : sklerozica: :bonk::rolleyes:

A nist, moja probala sampinjone (negdje s 2 i pol :o), svidjelo joj se jako, probavnih smetnji nema od sampinjona uopce.... sad joj ih ne bum uzela :ne zna:
Oh shit, al ga zaribah, moja se najede i juhe od sampinjona i rizota sa sampinjonima i u saftu popika sve gljive i na pizzi.... dobro je, nisam ju ubila. Jos. :bonk:

Gljive tak i tak vise ne berem pa ne bumo na pupavku naletjeli. Valjda.

Mislim da je pretjerano vjerovat da ce djetetu od sampinjona bubrezi i jetra otkazat, malo mi je to ipak too much, ali mogle bi proljev uzrokovat, to da :mig:
Moji starci su gljivarili i planinarili, brala sam gljive i planinarila otkad sam prohodala i te, sumske iz Maksimira i sa Sljemena sam jela (i iz Jaske, i sa Okica..... ).... nikad nisam imala problema.

Dora K
22.03.2011., 12:15
e pa ti domaći piceki na placu mi izgledaju još najgore. užasno su masni , a jednom su mi čak podvalili kokoš. znači vindija je ok? tj. u istom rangu kao i ovi `domaći` tovljeni koznačim?

ma u HR sam kupovala file na placu u Vindijinom ducanu, ali moja ti od mesa voli pojest samo bistru juhu :D

kaj ima gdje za kupit neki eko-bio ducan s mesom u Zg?

Lali Puna
22.03.2011., 12:17
kaj ima gdje za kupit neki eko-bio ducan s mesom u Zg?

nema

ok, bum joj onda dala gljive tojest neću više opsesivno pazit da ne pojede nimalo
ja se sjećam da sam išla u prvi osnovne i da mi roditelji nisu dlai jesti gljive jer, kao, sam premala

BoniZG
22.03.2011., 12:23
D ....rizine na mlijeku sa cokoladom
R....bolognese
M......rizine na mlijeku sa vocem
V.....keksolino

josy00
22.03.2011., 17:45
d: čokolino
r: riža s gljivama
u: palačinke
v: kakao

josy00
24.03.2011., 13:09
d: gris na mlijeku
r: goveda juha, bolonjez
u: banana, naranca i malo slatkiša
v: kakao

kikica02
24.03.2011., 16:06
d: Baby first pap
u: pola šnite kruha
r:batak, mrkva, kelj, brokula i cvjetača kuhani na pari preliveno maslinovim
u: slanci i pola hipp brskva u staklenki
v: vjerovatno griz na mlijeku sa bananom i keksom

argentina
24.03.2011., 19:21
ajme meni :eek:
ja sam malome sampinjone dala vec 2 puta.
i mazao ih je kao lud :eek: :zubo:
da ne velim da sam bila presretna.

nije mi uopce palo na pamet da ne smije.
znam da moram paziti na med, zacine, dodatke prehrani itd ali sampinjone sam milslila da nekako moze.

naravno nis mu nije bilo

Plavooka Sanja
24.03.2011., 19:52
jučer:
d - griz na mlijeku
u - smoki i štapići
r - juha, pohano bijelo i pire krumpir
u - pola banane, pola jabuke
v - malo juhe

danas:
d - palačinke s džemom od šljiva
u - Alnaturini keksići od jabuke (prefini) :D
r - špageti s okruglicama od purećeg mljevenog (baš je super pojela)
u - pola naranče
v - dva griza pizze

što se tiče šampinjona, moja ih nije jela, ali uredno kuham hranu s njima. e, sad, ne znam bi li bilo dobro da njen dio izvadim prije nego stavim šampinjone? :ne zna:

danas su je vagali u pedice, ima 14,5kg (2 i pol godine) :cerek:

bubi13
24.03.2011., 20:37
Danas nam je 10 mjeseci :)
06,20: keksolino sa kravljim mlijekom
10,00: pola hippove kašice pomješane sa pola jogurta
13,00: trebala je biti teletina sa mahunama, ali princezi se nije svidjelo pa je jela opet imala meni od svog kuhara hippa
16,00: opet pola voćne kašice sa sa pola jogurta
19,00: seven-corn žitarice sa kravljim mlijekom

Curka je sa pet mjeseci odbila mlijeko na flašicu pa uz preporuku gastroenterologice od onda nadoknađujemo kalcij sa jogurtom a od prije mjesec dana opet uz savjetovanje sa dotičnom jedemo i zamaskirano kravlje mlijeko.

SummerNight
24.03.2011., 21:07
ajme meni :eek:
ja sam malome sampinjone dala vec 2 puta.
i mazao ih je kao lud :eek: :zubo:
da ne velim da sam bila presretna.

nije mi uopce palo na pamet da ne smije.
znam da moram paziti na med, zacine, dodatke prehrani itd ali sampinjone sam milslila da nekako moze.

naravno nis mu nije bilo

pa kaj ti niej mali vec veliki? med neki kazi vec odmah iz godine da moze. :ne zna:

puffko
24.03.2011., 21:07
10.5 mjeseci

D: jabuka muesli s kuhanom jabukom i adaptiranim--klasika
U: na posao sam otisla, izgleda da je bio kreker od kukuruza
R: (cuvala je dadilja pa mi je ovo napisala) 'sendvic' s kikiriki maslacom, kupovna mala kasica od voca, grozdjice koje krade prijatelju dvogodisnjaku s kojim se igra
U: adaptirano
U2: kad sam dosla s posla, cicala
V: fino pocela jesti zgance s paradajz-grasak-kukuruz-piletina prilogom i malo naribanog sira... da bi onda muz donio nasu veceru (indijsku) i kad je vidjela naan kruh, nije vise htjela svoje. Nevjerojatno koliko voli kruh. Poslije je jos pojela jedan mali jogurt.
I onda naravno cica, i jos po noci cica, jer se po novom budi u 3 ujutro da bi malo puzala/stajala/skakala u kinderbetu i onda nasem krevetu

argentina
29.03.2011., 19:07
pa kaj ti niej mali vec veliki? med neki kazi vec odmah iz godine da moze. :ne zna:

meni ped rekla ne prije 18 mj radi alergija :ne zna:

dakle, moje dijete voli jaja :D
kajganu rado jede, jucer sam mu dala pohani kruh za veceru i danas za dorucak i fino je klopao, a danas za uzinu je dobio jabuke u slafroku (pokupila ideju od Summer :top: ) i tata ga je fino hranio :cerek:

d - pohani kruh, skoro cijela snita (bez korice), mlijeko
u - jedna banana u parku
r - tijesto s umakom od spinata i tikvica, pola case jogurta
u - jabuke u slafroku
v - zobene na mlijeku

puffko
29.03.2011., 22:00
D: zobena kasa (presli smo na 'pravu' a ne baby samljevenu zob!) s vocem (banana, jabuka)
U1: cica
U2: malo krekera s kikiriki maslacom
R: 'piknik'. Kruh prepeceni, koja kockica s maslacom, koja kockica s kikiriki maslacom, i malo s Marmite, ali to joj se nije svidjelo. Haloumi sir, isto slabo islo jucer. Jogurt s kruskom.
U3: cica
V: mali makaroni s umakom od luka mrkvice paradajza graska i piletine. Ili bolje receno umak s prilogom od makarona. Luda je za time i moze pojesti prepunu zdjelicu.
Nakon toga, dok smo mi kasnije vecerali, je grickala suhu tortillu--jedini nacin da bude mirna dok jedemo je da se pretvaramo da i ona jede s nama.
Cica pred spavanje.

kajbrijes1
29.03.2011., 22:02
moj malek danas(skoro9 mj.):

D - cica
U- baby's first pap - pojeo par žlica, pa zaćorio
U2 - proso s bebivita jabukom-kruškom
U3 - cica
R - alnatura povrće iz vrta
V - cicaX2

puffko
06.04.2011., 01:33
11 mjeseci za 5 dana!

D: Eksperiment s amaranthom, lose zavrsio. Onda baby muesli s jabukom.

U2: otprilike 1/3-1/2 banane
R: Kreker s bademovim maslacom (kao kikiriki maslac ali od badema--izvrsna stvar, bez dodanih secera ili soli, vrlo ukusno). Onda kosana govedina na saft s brokulom. Onda je vidjela da ja jedem sendvic pa je morala i ona malo bas tog mog kruha.
U2: kreker s kikiriki maslacom.
V: imala sam jos govedine s brokulom, ali je nakon par zlicica to odbila, iako u stvari to voli.
Medjutim s velikim gustom je jela ribu (snapper--bit ce zubatac na hr?) iz mog tanjura + sam joj dubila peceni krumpir i davala mekani + nesoljeni nutarnji dio. Pojela je pola moje porcije ribe :eek: Onda pola malog jogurta (znaci oko 50 g).
I cica pred spavanje

Uglavnom pouka je da ce jesti bilo sto, ako to i ja jedem.

mybabyborn
06.04.2011., 11:00
9,5 mjeseci:

dojenje
D: kruska + jabuka + svjezi sir (proslo nekako)
R: kuhani karfiol sa janjetinom
M: keks od amarantha
dojenje
V: palenta + jogurt
dojenje

argentina
07.04.2011., 20:04
moj zadnje vrijeme nis nece jest :ne zna:
sve drzi u ustima i nece zvakat ni gutat.
pojma nemam kaj mu je, moguce da te petice kaj nikak da izbiju.

ne znam ni kaj da mu skuham niti ponudim vise.
sutra ce kajganu dobit za uzinu, to je htio jest prosli put.

uh, nekad jedva cekam da odraste i veli mi kaj hoce kaj nece i zakaj nece i da moze pojesti sam :visi:

puffko
07.04.2011., 21:15
moj zadnje vrijeme nis nece jest :ne zna:
sve drzi u ustima i nece zvakat ni gutat.
pojma nemam kaj mu je, moguce da te petice kaj nikak da izbiju.

ne znam ni kaj da mu skuham niti ponudim vise.
sutra ce kajganu dobit za uzinu, to je htio jest prosli put.

uh, nekad jedva cekam da odraste i veli mi kaj hoce kaj nece i zakaj nece i da moze pojesti sam :visi:

Ako ga muce desni, mozda hladnu hranu? Jogurt ili voce iz frizidera?
Tko ce ih znati, i mene zna i

Jucer preko dana ne znam tocne detalje jer je cuvala dadilja ali vecera je kao i obicno bila kombinacija
Omlet od 1 jajeta, pojela pola
Bundeva i grasak s mesnim umakom--ocekivala sam da ce odbiti pa je na kraju pojela malu zdjelicu.
jos je onda grickala kreker s bademovim maslacom za desert
i naravno kad je vidjela mene da jedem vocni jogurt, samo je otvarala usta pa sam joj dala koju zlicicu
U stvari puno je pojela kad pogledam.

argentina
08.04.2011., 19:48
Jucer preko dana ne znam tocne detalje jer je cuvala dadilja ali vecera je kao i obicno bila kombinacija
Omlet od 1 jajeta, pojela pola
.

kaj svaki dan jaje pojede?
jebate, mene strah dat jaje cesce od 1-2 puta tjedno.

evo danasnji meni:

d- malo mlijeka, jako malo kasice zobenih pahuljica
u - pola male kiflice
r - malo cuspajza od grahorica i manje od pol snite kruha
u - kajgana od 1 jajeta, par zalogaja kruha, par zlicica jogurta
ali u gostima zato - dvije zdjelice smokija, prutic kinder cokolade i casa soka :eek:

veceru je odbio ofkors :kava:

puffko
08.04.2011., 20:11
kaj svaki dan jaje pojede?
jebate, mene strah dat jaje cesce od 1-2 puta tjedno.

Ne, krivo si me shvatila.
"Obicno" je "kombinacija" tj svaki put jede 2-3 razlicite stvari pomalo--a kombinacije su naravno razlicite.
Jaje jede jednom tjedno.

Angry Bird
09.04.2011., 13:36
(njeno veličanstvo, 3 godine):
kruška, stiropor od riže, sok od jabuke, jedna palačinka (prazna)
zdjelica čiste riže, dvije žlice rižota od krakova lignji i korjenastog povrća (peršin, mrkva, celer)
stiropor, sladoled
tijesto sa parmezanom

blablica
09.04.2011., 18:09
moja je neko vrijeme štrajkala s jelom, al opet je krenula po starom, mislim da je danas nadoknadila za sve dane koje nije jela.

d: zobene pahuljice s bananom i jagodama, 2 puna tanjura
u: dvopek
r: 3! :eek:puna tanjura gulaša
u: pola jogurta, još 2 puna tanjura gulaša
v: dinkel napuhnute pahuljice s jogurtom (upravo jede)

još je žicala čokoladnu tortu al danas ju nisam radila :zubo: i sladoled u slastičarni u parku (al dogovor je jednom tjedno tak da nije dobila).

ne znam di joj to stane. ja bih se raspuknula.

puffko
09.04.2011., 20:27
moja je neko vrijeme štrajkala s jelom, al opet je krenula po starom, mislim da je danas nadoknadila za sve dane koje nije jela.

d: zobene pahuljice s bananom i jagodama, 2 puna tanjura
u: dvopek
r: 3! :eek:puna tanjura gulaša
u: pola jogurta, još 2 puna tanjura gulaša
v: dinkel napuhnute pahuljice s jogurtom (upravo jede)

još je žicala čokoladnu tortu al danas ju nisam radila :zubo: i sladoled u slastičarni u parku (al dogovor je jednom tjedno tak da nije dobila).

ne znam di joj to stane. ja bih se raspuknula.

A ako kazes da je strajkala, onda se to izjednacilo, oni to lijepo rasporede za vise dana.
Moja jucer:
D: uobicajeni musli sa vocem. Onda me je gledala kako jedem tost pa je i ona malo pojela (s maslacom)
R: koma--vise se igrala nego jela. Odbila skuhano, igrala se s kruhom i nesto malo pojela, pojela koji zalogaj sira, na kraju mali jogurt
U: pola kruske
U1: cica
U2 (malo prije vecere): kreker (Ryvita) s bademovim maslacom
V: konacno s apetitom: mrkvica, grasak, paradajz + piletina + mali makaroni, puna zdjelica; mala banana; kako smo bili u malezijskom, malo je grickala tofu, pa roti i na kraju pojela zlicu-dvije deserta--sago (tapioka).
Navecer sisala i odmah zaspala...

Twinmama
18.04.2011., 14:18
D: voće + žitarice
R: juhica, povrče na maslacu + ribica sa roštilja
V: neki lino....

extreme
18.04.2011., 14:51
moja je danas nešto više na cici nego obično, al meni ne smeta :cerek:

oko 11 je jela bananu i krušku za zob. pahuljicama, cica, za ručak batat+karfiol+ječam (slabo jela, pretpostavljam da ju je dodatno cicanje zasitilo), sad oko 5 će jesti jabuku+3korn i možda još dodam pol banane.
u međuvremenu si je grickala mrkvu

za večeru cica

Plavooka Sanja
18.04.2011., 14:56
D - puter štangicu namazanu maslacem, kakao
MO - jedan muffin, par petit keksa
R - riblja juha s povrćem, rižom i komadićima ribe, malo pečene ribe i blitve
MO - banana i pola jabuke
V - čoko kuglice s KM (prešli smo na Lagano jutro, čini mi se bolje :ne zna:)

Lali Puna
18.04.2011., 15:05
kad se već digla tema...

neslavna subota
doručak: dvije šnite kruha i putra, par žličica jogurra
užina: puter štangica, sok od jabuke, keks (u gradu)
ručak: paradjz juha, drugo nije htjela
užina: par suhih marelica
večera: pol šnite kruha i putra, malo čokoladnog zeca (nisam dala poslije ručka jer nije ručala pa je taj kruh nagurala u sebe da može otvorit zeca)

nedjelja
doručak: šnita kruha i putra (samo bi jela kruh i putar u zadnje vrijeme!), suncokret sjemenke, šnita dimljenog tofua, pol šalice mlijeka
ručak: paradjz juha, pečeni krumpir, pečeni ugor, malo zelene salate, parena mrkva i koraba, još malo čokoladnog zeca
večera: opet kruh i putar (aaaaa!), par šnitica tvrdog sira

Angry Bird
18.04.2011., 17:49
užina: par suhih marelica

koje marelice kupuješ?

Lali Puna
18.04.2011., 17:52
koje marelice kupuješ?

ja nijedne, kupuje šogorica, neke iz gardena, te su, kaže, najbolje otkad više nema alnaturinih - nemaju sumpora, a mekane su. kaže da su skupe. dora nije neki marelica lover, ona mlati po grožđicama.

Pink touch
18.04.2011., 21:02
cica ujutro
D: zobene s 2 male kruške i jabukom
MO: jeli zajedno bananu :D i ja jela Hipp čokolino i vrištao da mu dam pa je probao
cica pred spavanje
R: krumpir i blitva, napokon prestao štrajkat na ručku, i njemu raste 7. i 8. zub
popodne banana opet
V: zobene s jogurtom
cica za laku noć

Lali Puna
19.04.2011., 09:03
btw, koje voće vi sad konzumirate? jabuke mi na uši već idu, a ničeg drugog pametnog nema na placu. nemrem više jest ono zimsko voće (naranče, mandarine..), a jagode su još mutantske.

slonić dumbo
19.04.2011., 11:14
btw, koje voće vi sad konzumirate? jabuke mi na uši već idu, a ničeg drugog pametnog nema na placu. nemrem više jest ono zimsko voće (naranče, mandarine..), a jagode su još mutantske.

Ovo i mene zanima... Frendica maloj daje voće iz kompota, al mislim da će se prije pretvorit u jabuku nego da mu dam taj šećer... Jel ima kompota bez šećera?

Twinmama
19.04.2011., 11:21
imaš nekih light kompota od podravke....
mi cijelu zimu konzumiramo kompote (breskva/višnja) i to nam je voćni obrok + banana + žitarice/keksi
(jabuku ne vole ni jedno ni drugo kruške isto ananas tako - tako, a u banane bi se mogli pretvoriti - pa onda da nisu samo banane uvela sam kompote - šljive isto ne)
mandarine slabo, sušeno samo grožđice i brusnicu naranče samo L.i to ih cijedi po sebi.....
tako da nema kompota nebi ni jeli ništa osim banana...
pa onda radje kompoti nego ništa i banane

Twinmama
19.04.2011., 11:23
zato sad jedva čekam da dozriju sve voćke (višnje, breskve marelice trešnje)....mislim da će onda uživati....

eh daa.... moji jabuku nikad nisu prihvatili.....a nuđeno im je to među prvim obrocima.....

Twin
19.04.2011., 12:04
auuuu a kod mene 1 jabuka ko ni jedna. tamane ih, pogotovo V. R pojede pola, ali si isto tak iscijedi naranču, neće frajer progutati, već pljune.

evo jučer, malo su pretjerali....

D: čokolino + nestle žitarice
R (vrtić): varivo od korjenastog povrća + pogačica sir
U (vrtić): jogurt od vanilije i jagoda
R (doma): svinjski kotleti na naglo zapečeni s edamerom + njoki u umaku od luka, šampinjona, parmezana i vrhnja
U (doma): V 3 milk šnite, a R CIJELO pakiranje fini mini kroasana s čokoladom
V: V kruh i voćni bioativ, R kruh putar i pekmez i voćni bioaktiv

Lali Puna
19.04.2011., 12:37
ma ja sam čak više pitala za sebe nego za dijete...kompot me baš ne privlači...jede mi se voće...a stvarno niš pametnog za kupit..kakve su kruške sad, jel ok kupit ih? čak sam ananas ogledavala u intersparu, al nije mi djelovao baš apetitlih...

SummerNight
19.04.2011., 12:44
borovnice, maline, kupine....
smrznute naravno :p
ma ja sam čak više pitala za sebe nego za dijete...kompot me baš ne privlači...jede mi se voće...a stvarno niš pametnog za kupit..kakve su kruške sad, jel ok kupit ih? čak sam ananas ogledavala u intersparu, al nije mi djelovao baš apetitlih...

ako volis vilijamovke onda su super :top:

Lali Puna
19.04.2011., 13:14
smrznuto ne priznajemo :D
ma volim ja svo voće...samo znam da ak sad kupim lubenicu ili dinju da su sigurno neke mega našpricane. pa me zanima kakve su kruške...

SummerNight
19.04.2011., 14:54
smrznuto ne priznajemo :D
ma volim ja svo voće...samo znam da ak sad kupim lubenicu ili dinju da su sigurno neke mega našpricane. pa me zanima kakve su kruške...

fine :p

Lali Puna
19.04.2011., 15:08
fine :p

ma odakle su

Plavooka Sanja
19.04.2011., 15:25
mi jedemo kruške, mislim da su iz Španjolske :misli:
jabuke, banane, naranče više neće. kupili jučer i španjolske jagode, nije htjela niti probati :ne zna:

D-palačinke s džemom od šljiva (prefin, Donin, bez šećera) :klopa:
MO-kukuruzni moki iz lidla, Nestle jogurt od jagode (otela jednoj bebi :D), par fornetta od sira (bile smo cijelo jutro vani)
R-varivo od puretine s graškom, mrkvom i noklicama
MO-banana
V-putar štangica i abc sir, kakao

SummerNight
19.04.2011., 15:47
ma odakle su

znam sto pitas, zato sam i stavila :p

ja ne gledam to za voce s korom. jagode i tresnje i visnje malo vise obracam paznje, ali kruske... i tako joj ogulim u 90% slucajeva a ako cu gledati koliko pesticida udje unutra... onda bum se objesila i tak.

Lali Puna
19.04.2011., 16:06
moja unazad par tjedana jede sve s korom, ponosna sam na to. uz koru ima najviše vitamina.
a ak već ne znam odakle je, gledam da uzmem najmanje zlo.

foresst
19.04.2011., 20:12
kupila ja jučer kruške iz hrvatske! u plodinama
baš sam se iznenadila, jer ugl su španjolske. ili one bljedunjave kineske, te mi izgledaju kao da su morsku bolest na brodu dobile dok su došle do ovamo

Lali Puna
20.04.2011., 09:12
evo, kupila i ja danas dvije ogromne vilijamovke iz - laktaša! piše na deklaraciji, umrla sam od smijeha. ipak je nekad bolje otić u dućan. nemam iluzija da nisu špricane il tretirane nečim, al osjećam se bolje ak znam da su negdje u blizini rasle, a ne preko sedam gora i sedam mora i još napolsirove ubrane.

Plavooka Sanja
20.04.2011., 13:48
D - jaja na kajganu, malo kruha, malo kakaa
MO - pola pizza cuta, malo sladoleda od vanilije, malo vode (bile smo vani dugo)
R - malo, al fakat malo variva od jučer :rolleyes:
MO - kruška, banana
V - griz na mlijeku

SummerNight
20.04.2011., 13:53
joj, moram napisati jucerasnji meni koji je pojela u nevjerojatnim kolicinama
:eek:
dorucak nestle 8 zitarica
pola banane
rucak rizoto od dinstana piletina i mrkvica naribana, vrhnje i parmezan dva tanjura pojela :eek:
vecera palacinke s bananom i vrhnjem i secerom tri komada je pojela :eek::eek:

puffko
23.04.2011., 11:25
Jucer:

D: zobena kasa zasladjena kuhanim vocem
U: cica, i ne mogu se sjetiti je li jos mozda pojela kreker ili mali komadic kruha...
R:cetvrt avokada, 3 mlade mrkvice na pari, otprilike pola plantain (zelena banana) poprzene na maslacu.
Onda malo kruha, zaista mali komadic, od mog sendvica, jednostavno zato sto mora probati sve sto ja jedem.
U: cica, i opet ne mogu se sjetiti je li sto bilo
V: cekajuci veceru, malo kruha s kikiriki maslacom
riblji filet (valjda 100g!), peceni krumpir (izdubljen iznutra, ne vanjski dio)
poslije cica

Danas:
D: zobena kasa zasladjena kuhanim vocem--standardno, samo mijenjam voce.
R: pol nekakvog kupovnog povrtnog obroka. Kukuruzni kreker s bademovim maslacem. Malo sira. I onda jogurt--nekoliko zlica.
U: u ducanu namjestajem su je ponudili obicnim keksom pa sam joj to dopustila pojesti--inace joj to nikad ne dajem, ali nema veze.
V: druga polovica povrtnog obroka. Opet kukuruzni kreker, s bademovim maslacem. Jos jogurta. Onda je probala nas losos i nije joj se bas svidjelo, za razliku od bijele ribe koju obozava.

Twinmama
23.04.2011., 13:40
D: domaća kobasa + mliječni namaz
R: varivo od graška
V: voće + žitarice

puffko
25.04.2011., 11:57
D:.... zobena kasa s vocem as usual
U: cini mi se nista. Dorucak je bio jako kasno doduse.
R: risi e bisi, ali i s brokulom--dakle rizot s graskom i brokulom s malo naribane mozzarelle umjesto parmezana.
I jos korica kruha, jer ga je vidjela na stolu, a i jer zubi idu pa desni svrbe.
V: Snitica haloumi sira. Malo slatkog krumpira (batat). Mala snitica kruha s kikiriki maslacom. Zdjelica jogurta.
.. cica prije spavanja

kikica02
25.04.2011., 12:21
D: šnita home made kruha sa home made pekmezom od šljiva
R: pire krumpir sa saftom od pilećeg mesa, rajčice, luka i paprike
U: vjerovatno banana i jabuka, možda kruška..neko voće uglavnom
V: nemam pojma što da mu dam za večeru-ima li tko kakvu ideju? :D

princess-mom
15.07.2011., 09:17
što su danas papali
doručak
užina
ručak
užina
večera

receptići su dobrodošli:top:

trebam ideju i za kamufliranje voća jel moje djete neče da jede voće... nijednu vočku neće... čak ni sok od svježeg voća....:mad::(

plavuša 2
15.07.2011., 09:38
što su danas papali
doručak
užina
ručak
užina
večera

receptići su dobrodošli:top:

trebam ideju i za kamufliranje voća jel moje djete neče da jede voće... nijednu vočku neće... čak ni sok od svježeg voća....:mad::(

13 mjeseci - jučer smo papali:
9h - jabuka, breskva i pšenica iz dm-a (ona šta izgleda ko čokolino)
13h - teletina, mrkva, krompir
16h - gusta juhica od teletine sa tjesteninom
17:30h - dukatino (obično mu dam kruh sa svježim sirom i lgg - jučer slučajno ovako ispalo)
20:00h - adaptirano 200ml
ponoć - adaptirano 200ml

Ni moj baš nije lud za voćem ali još uvijek to uspjevam riješiti na način da se natežem s njim sat vremena dok ne pojede barem pola.

Morticia Addams
15.07.2011., 09:47
Moja jučer, ima godinu dana-

6 ujutro- 240 ml AD (na bocu)
D- borovnice, breskva, banana, 2 Lino keksa
R- cijeli svježi oslić s mahunama, tikvicom i malo kruha
U- 2 dukatina (voćna, piše svježi sir s voćem, navodno :zubo:)
V- 300 ml AD s 4 žličice rižolina

annaaa
15.07.2011., 10:23
jučer:
230ml ad-a, uz mene jeo malo jaja i svježeg sira
borovnice i lubenica
kaša od pira sa kruškama i nektarinom
piletina dinstana na luku, mrkvi i paradajzu sa tikvicama i krumpirom
jogurt sa breskvama i marelicama
malo puter štangice, par integralnih keksića
230 ml ad-a

LuMala
15.07.2011., 12:01
11 mj.
6.30- 210ml AD
10.00- breskva, 1/2 jabuke, 1/2 banane
12.00- 210ml AD
15.00- riba (list) lešo sa mrkvom, tikvicom i krumpirićem
17.30- 150ml običnog jogurta
18.30-19.00- 2 hipp stiropora
21.00-21.30- pola banane i keks u kašici hipp/holle, ako kasnije dođemo kući, onda 2 žlice kašice u 210ml mlijeka

sati su okvirno napisani, kao i meni. uglavnom, svako jutro voće, za ručak neko povrće(sa ili bez svježeg sira)-meso ne više od 2 puta tjedno, mlijeka se trudimo barem pola litre dnevno popit,od namaza jedino ABC na malo kruha-da nama pravi društvo:). još uvijek bez smokija, od pića samo voda, rijetko malo soka ili čaj ako je bolesna.
p.s. nije tema, ali preporučam holle kašice (ja ih kupujem u bio&bio, ne znam jel ima di još) izgledaju skuplje (30kn mislim 300g), ali ih manje ide nego npr. hippa, a tako su fiiine teksture i okusa, malešna ih obožava. s njima zgušnjavam i juhe i voćne kašice. moramo po zalihu:D

ja se raspisala:p

zvijer
07.08.2011., 22:09
Dakle ... tema je zamišljena slično onoj na gastronomiji , što imate za ručak .
Samo što se ovdje radi o naši malenima :)

Nisam našla sličnu temu osim dohrane , jel , ali ova tema nebi išla toliko u širinu već bi služila kao mali priručnik ideja .
Također molim modove da ako je moguće ne prebace ovo na gastronomiju, jer se tema odnosi na pripremu obroka za bebe i njima je prilagođeno .

Ideja je da napišemo što smo im radile danas za klopu (recimo dnevni meni ) , da posluži za one kojima je inspiracija na kraju !:D
Također nebi bilo loše da se navede dob djeteta , i eventulano način pripreme obroka .

Evo za početak mogu ja napisati naš današnji meni :

10,5mj
D: jabuka-keks-šljiva kašica
MO : pola probiotik jogurta
R : kunić u umaku od povrća (luk, mrkva , korabica ,malo cikle , ukuhana rajčica - od začina: režanj češnjaka i listić dva lista prešina) + tjestenina
Povrće malo "okrenuto" na maslinovom ulju , dodano meso , podliveno sa
vodom i ukuhanom rajčicom i dodana tjestenina .
MO : cica
V : mliječna kašica vanilija griz

Sad vi :cerek:

mlada38
07.08.2011., 22:48
ja još uvijek ne kuham mojoj bebici jer tek krećemo s dohranom, ali jupi, odlična tema i vjerujem da ću ju često čitati

OOOOOOO
07.08.2011., 23:13
mi smo danas osim AD papali palentu sa povrcem i proslo je ...nikako mogu reci.pojeo je ali vise ispljuvao van,dozao mu se zeludac.ne znam vise sta um mu dat za rucak,tek smo par namirnica uveli od povrca ali nista jako ne prolazi.
kad se probudio popodne mu napravila mlijecnu hipp kasicu sa kasicom od banane i marelice i to gospodincic papa jel je slatko:)
a sta sutra:ne zna:

ZubaTruba
08.08.2011., 07:35
sad sam još tužnija... moj malecki je jučer pojeo krušku i malo kruha, prije spavanja bočicu kozjeg mlijeka, sve ostalo je odbio....

ali evo što sam pukušala mu dati za ručak jučer, ima 19 mjeseci:

skuhala sam posebno:
- u ekspres loncu komadić junećih rebara da budu jako mekana,
- posebno leću
- i posebno povrće kakvo trenutno imam, jučer je to bilo mrkva, korabica, korijen celera i krumpir
Povrće i vodu u kojoj se kuhalo sam malo ismiksala štapnim mikserom da dobije gustoću, u to dodala leću i nasjeckano meso, još malo zajedno kuhala i malo posolila.

Inače, kuhano miksano povrće nekada skuham u velikim količinama i zaledim u male porcije. U to ukuham rižu, leću, tjesteninu ili samo nadrobim kruh, i to nam je brzinska večera.

Inače, one rijetke dane kad hoće jesti :rolleyes: mom dečkiću su variva tog tipa omiljena hrana.

_gabrijelana_
08.08.2011., 13:14
7.30; krafna od marmelade i mlijeko (AD)
10.00; dukatino od jabuke
13.00; kašica od riže, povrća i teletine
...

u nastavku dana će dobiti;

oko 16.00; krem juhu od brokule i unutra zdbrobljen kruh (inače to joj je omiljeno... ja to nikad osobno ne bi pojela, ali ona se davi u tome)
20.00; grizolino ili keksolino

Inače skoro cijeli dan cucla sojino mlijeko s okusom vanilije.

Angor
08.08.2011., 21:16
Prijavljujem maline kao otkriće za djevojčicu staru 15mj,obožavam ih pojede pun tanjur nakon ručka...:rofl:

Angry Bird
03.09.2011., 14:44
meni jedna od najdražih tema na forum.hr, ovako grubo zapostavljena :cry:
a i moram priznat da bih rado čitala što jedu i djeca starija od dvije godine.

uglavnom, princeza ima 3 i sitno godinica, danas je za doručak pojela prvo tanjur žganaca, zatim jednu šnitu (malu) kolača od bjelanjaka sa bademom umjesto suhog voća i za kraj još komadić kruha sa višnjicama iz bakinog džema. do ručka je još pojela dvije naribane jabuke (ribala sam ih za štrudlu). za ručak cca pol tanjura pileće juhe sa rezancima i tri kuhane mrkve, komadić pilećeg bijelog (veličine njenog dlana), malo više od toga mlinaca i jednu štrudlu od jabuke. to ju je uspavalo na dva sata a sad poslije spavanja je pojela zdjelicu čokoladnih kuglica sa sojinim mlijekom. do večere će pojesti sigurno još barem jednu krušku ili grožđe i nešto suhog voća (brusnice, grožđice ili šljive) a za večeru ćemo tost sa šunkom ili tvrdo kuhano jaje.

lijepo jede, nikad nije zezala sa hranom a i sve to što pojede bez problema i potroši :cerek:
ali ipak me zanima koliko jedu vaši. i što jedu. često mi ponestaje inspiracije, pogotovo za doručak i večeru.
i - inače ne jede toliko slatkog, ali svaki dan pojede sladoled. voljela bih da ne jede sve te E-ove, ali ne želim joj uskraćivati. tu se prilično dvoumim. kaj vi o tome mislite, jedu li i vaši (ovi malo veći) svaki dan sladoled ili boniće ili čokoladicu ili već nešto?
dajem sve od sebe da što više jede home made slatkiše (kolače, kekse...) ali luda je za sladoledom i to baš onim iz dućana :ne zna:

Lali Puna
03.09.2011., 20:41
i - inače ne jede toliko slatkog, ali svaki dan pojede sladoled.

ajme, napokon prilika da se malo pojadam! :D

dan nam, čini mi se, počinje i završava sa 'ja bi sladoled u kornetu od šumskog voća' :D a između toga to izgovori još jedno 354.000 puta :D

dobije sladoled isto praktički svaki dan. malo me to mori ponekad, al, s druge strane je ful razumna, desert je poslije obroka i u stanju je kupljeni sladoled spremiti u smrz za sutra ako je taj dan već jela kikiće. (da, jede i kikiće :D :D:D)

inače, moje dijete je uvijek bilo požderuh, jela je uvijek s apetitom, ma baš s guštom i sve. u zadnje vrijeme zajebava, osobito za doručak i večeru (neće više nikakve pahuljice, žgance, papice..gris vrlo rijetko..samo bi kruh i putar, eventualno još s pekmezom ili šunkicom. neće skoro nikakve namaze, neće sir, neće abc sir, neće jogurt, neće mlijeko nikakvo, samo vodu hoće pit :rolleyes:...kupila sam joj danas zdenka čokoladni sirni namaz s nadom da bu jela nešto mliječno, onda moš mislit kol'ko je sati :D)
često ide spavat bez večere jer na pitanje što bi jela odgovara da ništa ili ako sjednemo svi skupa večerat ona pojede tri griza paprike ili nektarine i kaže da je gotova.

ručak pojede uglavnom dobro, iako je i tu počela za neke stvari govoriti da ih neće i kojiput odbit obrok. imam osjećaj nekad da joj se ne da jest, jutros je gunđala da neće doručak, maknula čak tanjur od sebe, al kad sam ju ja krenula hraniti pojela je sve i s guštom.

Manch
03.09.2011., 20:49
H. - 11 mjeseci:

Doručak: ništa
Ručak: četvrtina šolje tikvice sa prosom i piletinom, zakamuflirano jogurtom, trunka spiruline s medom,
Večera: pola šolje 3 korn pahuljica

puffko
03.09.2011., 21:04
Moja curica od skoro 16 mjeseci je jos prije mjesec dana jela odlicno i svasta, a sad strasno brlja. Vjerojatno dijelom jer zbog velikih promjena--cijeli mjesec putujemo, promijenila je okolinu 5 puta, klimu, vremenske zone--ali mi se cini i da joj se ne da ili da ima drugog posla

D: nakon sto sam danima uporno nudila zobenu kasu s vocem, nekad omiljenu a sad ne zeli ni vidjeti, poklekla i dala cokolino. To je malo pojela, malo probrckala, onda vidjela vanilin kiflice na pladnju, zahtijevala jednu, pa je i dobila.Pa je onda jela vrlo malo kruha i pila nesto mlijeka.

U: mislim da nista nije htjela

R: Brljavila nas rucak (juha od paradajza, njoki od krumpira, saft od junetine i povrca). Pojela veliku snitu lubenice.

U: par stapica. Na Jarunu izmamila nekoliko grizova muzevog sladoleda.

V: konacno je bila gladna--ali naravno opet jede samo voce i mlijecno. Jogurt, tanjur kockica lubenice, dinje i grozdja. Onda mala salica mlijeka, malo kruha s domacim pekmezom, i nesto jabuka iz strudla.

Uopce ne znam kako da je nagovorim da opet jede povrce i meso kao prije. Inace se ne da bas hraniti, sama jede i vrlo spretno se sluzi zlicom i vilicom, ali obicno nakon nekoliko zalogaja se pocne igrati, lijevati mlijeko u juhu npr, i slicno.

Inace je puna energije, nije vise bucmasta kao sto je bila kao beba, ali je zdrava i jaka.

Angry Bird
03.09.2011., 23:02
dan nam, čini mi se, počinje i završava sa 'ja bi sladoled u kornetu od šumskog voća' :D a između toga to izgovori još jedno 354.000 puta :D što je od šumskog voća - sladoled ili kornet? :D
moja mama smatra kornet od vanilije obrokom. :kava:

zdenka čokoladni sirni namaz

:confused: kaj ti je to??

no... pustimo na stranu čak i to da teško prihvaćam da ti želiš da ti dijete jede nešto mliječno, a pravit ću se da nisam pročitala ni onaj dio u kojem ju hraniš za doručak ( :p ) ali ako ti je do mlijeka zakaj joj ne napraviš palačinke sa kravljim mlijekom, ili cheesecake? ne mora čak biti ni pravi čizkejk, nego neki kolač sa sirom, ili palačinke sa sirom...

princeza ne jede ništa mliječno osim mlijeka. tak je oduvijek - nikad sir, jogurt, sirne namaze... mlijeko jede tak sa tim kuglicama ili žitaricama, popila je kakao tri puta u životu jer je vidjela od prijateljice... ja palačinke (zbog sebe) radim sa sojinim baš kao i sve druge kolače, znači jedino (kravlje) mlijeko koje moja kćer pojede je to u zdjelici s kuglicama ili žitaricama, a to je cca četiri puta tjedno po dva deci. i sladoled svaki dan. misliš li da je to dovoljno? ili previše? :misli:

i voljela bih da jede možda malo više povrća... jede mrkvu, špinat, paradajz (je voće al ajd), krumpir... to je otprilike sve. ne uspijevam ju nagovoriti na kelj (ni na lešo ni na čušpajz). cvjetaču pojede kad ju napravim u umaku od paradajza sa šunkom pa zapečeno sa sirom gore (koristim vegansku zamjenu za sir - ne čini mi se to kao dobra hrana za dijete ali od jednom mjesečno si mislim da joj nebu ništa :ne zna: ) ali toga pojede vrlo malo. papriku neće, ni tikvice, luk, salatu, krastavce...
polpete od povrća? ima netko recept koji se neće raspasti? pekla bih isključivo u pećnici, hvala. :)

SummerNight
04.09.2011., 08:06
a da smiksas povrce u salsu?
meni je salsa spas, sto god da ubacim unutra L jede.
popecke pecem u tavi pa ti ne znam za pecnicu ali ne vjerujem da se ne bi raspali. :ne zna:
naribam tikvicu na sitno, posolim pa malo ostavim i iscijedim, stavim jedno jaje, vilicom smuckam, naspem brasna. i onda zlicom na tavu stavljam.

jesi probala muffine slane? u to se isto da svakakavog povrca ubaciti, i sjeckanog i miksanog

Angry Bird
04.09.2011., 09:41
a da smiksas povrce u salsu?
meni je salsa spas, sto god da ubacim unutra L jede.
popecke pecem u tavi pa ti ne znam za pecnicu ali ne vjerujem da se ne bi raspali. :ne zna:
naribam tikvicu na sitno, posolim pa malo ostavim i iscijedim, stavim jedno jaje, vilicom smuckam, naspem brasna. i onda zlicom na tavu stavljam.

jesi probala muffine slane? u to se isto da svakakavog povrca ubaciti, i sjeckanog i miksanog

neće šalšu :( (naravno da bi to bilo idealno)
probat ću muffine slane. fala :)ž
btw, daj recepat!

lucylu
04.09.2011., 10:03
hej!!!

Kad smije cura od 13 mjeseci jesti gambere???ili lignje???

I smije li????

Angry Bird
04.09.2011., 10:16
hej!!!

I smije li????

misliš da može ona to kvalitetno prožvakati? :misli:

SummerNight
04.09.2011., 10:18
neće šalšu :( (naravno da bi to bilo idealno)
probat ću muffine slane. fala :)ž
btw, daj recepat!

a, mislila sam da kad jede paradajz da oce i salsu. nas je spasila zbilja, i sad meso jedino pojede u salsi ili kikiriki umaku.
muffine sam mislila ove

2-3 jaja
1 jogurt čvrsti
2 čaše brašna (jednu oštrog drugu glatkog)
1/2 čaše ulja
1 prašak za pecovi
250 g feta sira
50 g sjemenki suncokreta
50 g sjemeni buče
50 g sjemenki sezama

- svi sastojci se izmiksaju mikserom, sir i sjemenke se dodaju na kraju i lagano miješaju da ostanu komadići sira
- ako mi je smjesa pregusta dodati još malo mlijeka ili tekućeg jogurta

radila sam ih par puta vec u raznim varijantama, zbilja "trpe" svasta unutra

lola1415
04.09.2011., 10:27
jučerašnji raspored

D: zobene pahuljice s bananom i svj. sirom
U: domaći keks sa zobenim pahuljicama
R: juha s tjesteninom i povrćem, pileći batak, jabuka
U: jabuka, puding
V: juha od ručka s povrćem

a, mislila sam da kad jede paradajz da oce i salsu. nas je spasila zbilja, i sad meso jedino pojede u salsi ili kikiriki umaku.
muffine sam mislila ove

2-3 jaja
1 jogurt čvrsti
2 čaše brašna (jednu oštrog drugu glatkog)
1/2 čaše ulja
1 prašak za pecovi
250 g feta sira
50 g sjemenki suncokreta
50 g sjemeni buče
50 g sjemenki sezama

- svi sastojci se izmiksaju mikserom, sir i sjemenke se dodaju na kraju i lagano miješaju da ostanu komadići sira
- ako mi je smjesa pregusta dodati još malo mlijeka ili tekućeg jogurta

radila sam ih par puta vec u raznim varijantama, zbilja "trpe" svasta unutra

Mljac! Ja bih ovo!

annaaa
04.09.2011., 13:01
hej!!!

I smije li????

moj je jeo kozice i neki gulaš od hobotnice (samo smo mu kruh umakali jer ne bi mogao prožvakat) sa nekih 13-14 mj i preživio je :mig:

Lali Puna
04.09.2011., 13:38
pravit ću se da nisam pročitala ni onaj dio u kojem ju hraniš za doručak ( :p )

a hranim ju :ne zna: ne znam što da kažem u svoju obranu il trebam li se uopće braniti :D nahranim ja nju kojiput eda bi pojela kak spada, vidim da joj se ne da

doduše, za doručak je bilo jelo koje se jede vilicom, nije da joj trgam komadiće kruha i ubacujem u usta... :D

d. ne pije mlijeko. ako i popije nešto osim vode onda inzistira na zobenom il rižinom. :ne zna: brine me kalcij,voljela bih da mazne jogurt s vremena na vrijeme ili da bar jede abc sir

ovi muffini su mljac, idem sad smisliti što bih mogla umjesto fete staviti

a da budem ontopik evo jučerašnjeg rasporeda

prije doručka: dvije nektarine
doručak: 'kajgana' od tofua s povrćem, komadić kruha
međuobrok: kuglica šumskog voća :D
ručak: krem juha od cvjetače, janjetina i krumpir ispod peke (bili smo u gostima, fino se nakrkala :klopa:), za desert je bio cheesecake koji nije ni pogledala
večera: šnita kruha s putrom i komadićem šunkice, pola jogurta

kajbrijes1
04.09.2011., 14:28
a hranim ju :ne zna: ne znam što da kažem u svoju obranu il trebam li se uopće braniti :D nahranim ja nju kojiput eda bi pojela kak spada, vidim da joj se ne da

doduše, za doručak je bilo jelo koje se jede vilicom, nije da joj trgam komadiće kruha i ubacujem u usta... :D

d. ne pije mlijeko. ako i popije nešto osim vode onda inzistira na zobenom il rižinom. :ne zna: brine me kalcij,voljela bih da mazne jogurt s vremena na vrijeme ili da bar jede abc sir

ručak: krem juha od cvjetače, janjetina i krumpir ispod peke (bili smo u gostima, fino se nakrkala :klopa:), za desert je bio cheesecake koji nije ni pogledala

e lali, da te opet ćopim za taj tofu<<<<<<<<<<<<<<<<. kakva kajgana? ja to samo frknem u sezamove i palentu i ispržim kockice na ulju? to je tako nekako ILI?:mig: tnkju!

SummerNight
04.09.2011., 15:29

abc sir, ja radila i super je

Angry Bird
04.09.2011., 15:54
a kaj bi se moglo umjesto jogurta (za mene, a bio&bio mi nije usput da si kupim sojin :ne zna: )?
(zamjenu za fetu imam. ne konzumiram ništa mliječno made by krava, koza a bogami ni ofca)

Lali Puna
05.09.2011., 11:04
trebala sam ju prije ocrnit, jutros je žicala gris za doručak! :lux:

leptirica 2
05.09.2011., 12:30
Neznam ko tu koga,ali sto klinci danas jedu zbilja je pravo pitanje.Dok se u vrticima(kod nas u Istri)propagira zdrava prehrana,kostunjavo voce za desert,dorucak zitarice-ne tortama i jos puno toga-a tete pred djecom jedu rodjendanske torte(koje iste djeci zabranjuju):rolleyes:,u osnovnoj skoli ih docekaju super zdravi obroci.Jedan dan krafne,dr.dan pizze,treci dan lisnato,cetvrti dan sendwich,peti dan dan dodje zbilja kao blagodat-kada na red dodje griz...i sad se ja pitam kako je u ostalim djelovima lijepe nase..jer i vasa djeca jednu "junk food" u skoli i kako ste zadovoljna prehranom vase djece u istim?

Angry Bird
05.09.2011., 13:50
ja sam se nekako veselila ideji da ću, kad princeza krene u školu, napokon imati kontrolu nad većinom hrane koju jede (ovako kad je vrtiću, doma pojede zajutark i večeru, u vrtiću i doručak i ručak i užinu...) ali sve mi se više vjerovatnim čini da ću ju, barem prvu godinu, morati dati u dnevni boravak, a tamo će opet jesti to nešto što se tamo kuha :(
i mene zanima što se školarcima servira u školi.

leptirica 2
05.09.2011., 15:56
ja sam se nekako veselila ideji da ću, kad princeza krene u školu, napokon imati kontrolu nad većinom hrane koju jede (ovako kad je vrtiću, doma pojede zajutark i večeru, u vrtiću i doručak i ručak i užinu...) ali sve mi se više vjerovatnim čini da ću ju, barem prvu godinu, morati dati u dnevni boravak, a tamo će opet jesti to nešto što se tamo kuha :(
i mene zanima što se školarcima servira u školi.
Nezadovoljna sam sto se ne vodi racuna o zdravlju djece,i sto je 6 ucenika iz naseg razreda odustalo od jedenja u skoli,ocito jer su roditelji nezadovoljni prehranom,a to sami ne zele reci.Dok ovakav sistem bude bio prisutan u nasem drustvu(uzmi ili ostavi),bojim se da necemo nista promjeniti.Iskreno,meni kao majci 3 djece ,nije lako ujutro ustati pa ici u trgovinu,ili raditi kuci zitarice koje ce mala nositi u skolu i koje ce se ohladiti do marende pa ce je boliti trbuh od hladnog mlijeka...ili raditi joj 2 dcl mlijeka u termos bocu koja ni nestane u trobu koliko su im prenatrpali knjigama...mislim wtf???
Kao nesto uce o prehrani u vrticu..dodjes u skolu,tamo zivi raspasoj.A ja kao pojedinac,sto cu ja promjeniti???
Drugi roditelji kao nemaju hrabrosti ili ne zele javno pricati.Mislim mene briga sto moje dijete jede i koje sa 9 godina ima blago povisen tlak.
Problem zajednice je sto ljudi zatvaraju oci i guraju probleme pod tepih i misle da ce "drugi" rijesiti njihov problem...

edit:vezano uz ono sto si rekla da se u skoli kuha..ja bih bila sretna da se kuha..dok je mala bila 1 razred jos je bilo ok,ali gospodji kuharici se vise ne kuha ,a i u zaposljavanju osoblja su jakoo skrti pa me ne cudi da zena ne stize raditi svoj posao te da su djeca osudjena na najnezdraviju masnu i suhu hranu hranu...

Angry Bird
05.09.2011., 17:20
prestrašno je to što pišeš. blago povišen tlak sa 9 godina??? nema toplog obroka u školi?

dakle što, trebalo bi osnovati udrugu pa udrugom tjerati inicijativu za kvalitetnu prehranu djece u školama i vrtićima? za kvalitetnu prehranu općenito... :ne zna:
postoji li takva udruga u hrvatskoj? što je rađeno po tom pitanju uopće?

leptirica 2
05.09.2011., 17:28
prestrašno je to što pišeš. blago povišen tlak sa 9 godina??? nema toplog obroka u školi?

dakle što, trebalo bi osnovati udrugu pa udrugom tjerati inicijativu za kvalitetnu prehranu djece u školama i vrtićima? za kvalitetnu prehranu općenito... :ne zna:
postoji li takva udruga u hrvatskoj? što je rađeno po tom pitanju uopće?

Neznam..ali mene zanima jel koga briga,jel se ko brine za zdravlje nase djece,jel postoji kakva kontrola?
Znam da sad ovo zvuci kao neko pretjerivanje,ali ja vam kazem da nije.
prehrana je prestrasna.To su takve masti (lose) u prehrani,takav bezvrijedan sadrzaj hrane,da je to strasno..nasa skola je manja skola i nazalost ima samo jednu kuharicu koja je kuhala dok joj nije(njoj)ili nekom drugom pukao film i dok netko(ili ona jer nije vise mogla sama:ne zna:)rekao dosta.I sad djeca jednu to sto jednu.
Mojoj maloj je povisen tlak jer je inace deblja,ali dok je dosla u skolu situacija je postala jos gora.Ima usporen metabolizam,jer znam sto jede kuci pa mi nije jasno od cega se drugog debvlja nego od junk food hrane u skoli+sjedelacki nacin zivota..strasno..i da..imala je u nekoliko navrata povisen tlak kod dokice,pa to pratimo...nije jako,ali svakako je dokica savjetovala da se pripazi na prehranu..tako da mi je i zbog toga jako krivo sto djeca jedu.
Radi necijeg ne da nam se/nije nas briga...djeca jedu hranu siromasnu hranjivim tvarima,a bogatu bezvrijednim kao sto su stetne masti,ugljikohidrati..i onda se jos pitamo od cega su nam djeca hiperaktivna,ziva,ljuta...:rolleyes:

Lali Puna
05.09.2011., 17:29
evo jučer

zajutrak: nektarina
doručak: šnitica kruha, mozzarella i paradjz s maslinovim i bosiljkom (više mozzarelle nego paradajza) - možda je dijete danas tražilo gris jer su joj dopizdili naši ambiciozni vikend-doručci :D
MO: neki kolač, dva bombona (u gostima)
MO2: dvije kruške
ručak: gusta juha s povrćem, kozicama i smeđom rižom
večera: 3 alnatura čokoladna muffina (s obzirom da sam ipak u terminu, preambiciozno je bilo da radim one slane nego sam samo umutila alnatura polugotove), mala šalica zobenog

danas
doručak: porcija grisa od pira s agavinim sirupom i medom
MO: manja jabuka
ručak: pol tanjura variva od crvene leće, komadić pohane tikvice, komadić kruha
MO: pol muffina od jučer
vjerojatno će zbrljat nešto za večeru, lagano je virozna (al nije propustila pitati jel možemo u slastičarnu ili do dućana bar po sladoled od šumskog voća :D preko nekoliko puta :D)

leptirica 2
05.09.2011., 17:34
evo jučer

zajutrak: nektarina
doručak: šnitica kruha, mozzarella i paradjz s maslinovim i bosiljkom (više mozzarelle nego paradajza) - možda je dijete danas tražilo gris jer su joj dopizdili naši ambiciozni vikend-doručci :D
MO: neki kolač, dva bombona (u gostima)
MO2: dvije kruške
ručak: gusta juha s povrćem, kozicama i smeđom rižom
večera: 3 alnatura čokoladna muffina (s obzirom da sam ipak u terminu, preambiciozno je bilo da radim one slane nego sam samo umutila alnatura polugotove), mala šalica zobenog

danas
doručak: porcija grisa od pira s agavinim sirupom i medom
MO: manja jabuka
ručak: pol tanjura variva od crvene leće, komadić pohane tikvice, komadić kruha
MO: pol muffina od jučer
vjerojatno će zbrljat nešto za večeru, lagano je virozna (al nije propustila pitati jel možemo u slastičarnu ili do dućana bar po sladoled od šumskog voća :D preko nekoliko puta :D)

Dobro ti hranis svoju curu:cerek:

Anavi=)
05.09.2011., 17:40
Nek sam naletila dana na ovu temu, hvala Bogu. Jutros sam vodila malu seku u školu, prvi razred, prvi put. I baš pitam učiteljicu za školsku kuhinju što se nudi itd. Šokirana sam. Ne znam tko sastavlja taj jelovnik, jer to nije nikako prilagođeno njihovom uzrastu :S Baš mi nije svejedno da jede paštetu, hrenovke, eurokrem u krug cijeli tjedan. Ne želimo je izdvajati od društva, pa da ne ide u kuhinju, a opet mislim da ovo svakako nije prehrana za jednu sedmogodišnjakinju. Što napraviti po tome pitanju?

valneahana
05.09.2011., 20:20
SUMMER pitanje za tebe(mislim da si ti o tome pisala) ali može i bilo tko drugi odgovoriti tko se kuži

dali mogu zamrznuti skunano varivo od mahuna,mesa i krumpira(taj krumpir me muči),isto tako i grašak s mrkvom i mesom i krumpirom(zamrzavala sam samo grašak s mrkvom i mesom bez krumpira) ili recimo skuhani grah?:ne zna:

Manch
05.09.2011., 20:38
Pripremljen krompir koji odleži ima u sebi nešto kancerogeno, a šta-pojma nemam. A kad se odmrzne ne liči ni na šta :(

valneahana
05.09.2011., 20:45
Pripremljen krompir koji odleži ima u sebi nešto kancerogeno, a šta-pojma nemam. A kad se odmrzne ne liči ni na šta :(

ma zato sam i pitala,znam da što duže stoji da je opasniji i to nešto s kancerogenim tvarima i slično ali reko bolje da pitam,ipak kad je nešto zamrznuto je zamrznuto(miruje ili kako reći):ne zna:

a varivo od graha?

SummerNight
06.09.2011., 07:55
ja za klince ne bi krumpir zamrzavala, ali ja ga normalno jedem zamrznutog i odmrznutog:D
grah normalno mozes, i grah s ricetom izadje odlican iz frizera i najobicniji grah :top:

Angry Bird
06.09.2011., 08:50
ima onih ledo smrznutih mixeva, na primjer onaj za francusku salatu, sa krumpirom.

SummerNight
06.09.2011., 09:42
ima onih ledo smrznutih mixeva, na primjer onaj za francusku salatu, sa krumpirom.

ima, ima i smrznuti pomes. ali oni ipak to malo drugacije smrzavaju (brze) nego stos e to desi u mom frizeru.
kazem, nemam problema s tim da ja jedem smrznuti krumpir ali njoj ne bi bas zamrzavala, smrznem bez krumpira pa ga dodam.

valneahana
06.09.2011., 09:58

ma znam ali neznam jeli to kuhani ili polukuhani pa zamrznuti,ja sam mislila kuhani u varivu zamrznuti ali neću,skuhat ću mahune sa svime kao i inače i grašak isto tako i grah ali bez krumpira(dobro grah i inače bez krumpira ide) i zamrznuti ću pa kad ću grijati ću ubaciti krumpir da se skuha,netreba mu dugo

elly
06.09.2011., 11:10
da, i ja sam ti taman htjela predložiti da ti je najsigurnije smrzavati bez krumpira, a krumpir narezan na kockice skuhaš i ubaciš u jelo za tren oka

Pink touch
11.09.2011., 19:51
D: cica pa tamno pecivo sa sjemenkama s abc sirom
MO: cica
R: špinat na mlijeku s grizom od pira
U: bijelo i crno grožđe naizmjenice :D
V: jogurt s prosenim pahuljicama (nestalo zobenih)
cica pred spavanje

gospodin od 15mj.

annaaa
12.09.2011., 08:00
jučer:
d: griz na mlijeku s kakakom
u: svježi sir s breskvom i plazma
r: inćuni s kuhanim krumpirom
u: sladoled (mi bili na kolačima pa ajde, inače ga ne jede)
v: žganci s jogurtom

elly
12.09.2011., 10:21
D: cica pa tamno pecivo sa sjemenkama s abc sirom
MO: cica
R: špinat na mlijeku s grizom od pira
U: bijelo i crno grožđe naizmjenice :D
V: jogurt s prosenim pahuljicama (nestalo zobenih)
cica pred spavanje

gospodin od 15mj.

:lol: ima još jedan 1+ kojem se cica još uvijek broji pod obrok
A ja došla malo škicnuti što bi mu mogla dati jer više nemam ideja za doručak, međuobrok,večeru osim cice :rolleyes:

Pink touch
12.09.2011., 11:15
:lol: ima još jedan 1+ kojem se cica još uvijek broji pod obrok
A ja došla malo škicnuti što bi mu mogla dati jer više nemam ideja za doručak, međuobrok,večeru osim cice :rolleyes:

Ooo malo sam ja tu cica navela.. imamo mi i noćnih.:o

Ja isto gubim ideje, a mali primjećuje nemaštovitost.

Doručak danas je bio 2 jabuke sa prosenim pahuljicama i cimetom, MO cica naravno :D sad spava a ja smišljam ručak, mislim da ću mu napuniti jednu nezačinjenu papriku sa mljevenom junetinom i rižom i uz to pire..
Nadam se da će se oduševiti. :rofl:
Uz to ako konačno pokrenem sokovnik napravit ću sok od cikle.

Za užinu imamo opet omiljeno grožđe.
Večera naravno jogurt i palenta, hvala Bogu nije mu jogurt dosadio :s

Twinmama
13.09.2011., 10:35
D: čokolino
R: varivo od poriluka i faširanci
V: pečena jaj ili hrenovke....

imaju 20mj

josy00
13.09.2011., 11:42
D: kakao
R : juha, pohana piletina i blitva
U : voćni jogurt
V : knedle s šljivama

annaaa
13.09.2011., 12:36
d: kruh, abc, jogurt
poslije malo kruške, par štapića i pola malog slanca
u: svježi sir s breskvom
r: riba, blitva s krumpirom
u: muffin od tikvica, sira i šunke
v: vjerojatno čokolino

BlackLotus
13.09.2011., 13:32
zajutrak: jabuka
doručak: puterštangica s maslacem, kakao
ručak: grah-varivo
večera: 2 voćna jogurta

26mj..

_Candy Candy_
13.09.2011., 16:36
zajutrak: cica
doručak: griz na vodi s kašicom od marelice
ručak: kuhana piletina s mrkvom, tikvicom i krumpirom
užina: kašica od breskve
večera: rižine pahuljice s mlijekom

ima 14mj.

Angry Bird
13.09.2011., 18:10
čokoladne kuglice s mlijekom
desetak mm bombona
pola kinder jaja
šnita tostiranog kruha, pola šalice suhih brusnica
desetak skittles bombona
dvije žlice pire krumpira, tri zalogaja cikle
još skittles bombona :mad:
banana
čokoladne kuglice s mlijekom
šalica bijelog grožđa
jedan bombon od grožđanog šećera
dvije šnite šunke

vrlo zajeban dan :kava:
al sad je dosta :o rekla sam - ko mi donese slatkiše u stan, letit će iz njega bez obzira na visinu na kojoj se nalazi. pasmater :mad:

Lali Puna
13.09.2011., 18:40
jučer
vrtić (doručak - kruh, maslac i med, ručak - juha od cvjetače, bolonjez, drugo se ne sjećam)
doma
dvije male jabuke i pol nektarine
šeflja variva od crvene leće, komad prženog seitana, sladoled od čokolade
pol šnite kruha i putra

danas
vrtić (za ručak je bilo varivo od mahuna, drugo ne znam)
doma:
juha od korabe, smeđa riža, pirjana mrkva sa sezamom, prženi tofu, puding od vanilije s kuglicom sladoleda
pola nektarine
bit će sad kruh i neki namaz za večeru

elly
14.09.2011., 11:56
prvo, Lali ti me bediraš jer kad vidim što tvoja šefica jede sve me sram :D
D: mlijeko, kruh, putar i pekmez
U: banana
R: punjene paprike
U: svašta- keksi, bomboni :503: i koji komadić voća
V: kajgana i mileram
pred spavanje: mlijeko
14mj i 36 mj

annaaa
14.09.2011., 12:45
prvo, Lali ti me bediraš jer kad vidim što tvoja šefica

ha ha, i mene isto :D sad će mali dobit integralnu rižu za ručak :rofl:
al ajde, pokupila sam i koji dobar receptić (humus i kelj varivo s tahinijem).

Angry Bird
14.09.2011., 14:18
doručak: šalica kornfleksa sa mlijekom, šnita tostiranog kruha
mo: šalica čipsa od jabuke, 1 plazma keks, kinder jaje (ono kaj se jede sa žličicom)
ručak: pola dubokog tanjura špinata na mlijeku, bjelanjak od 2 i pol jaja, šnita kruha
poslije spavanja: pola tanjura špinata na mlijeku od ručka sa pol šnite kruha, 3 keksa
užina: pola banane, šalica bijelog grožđa
večera: žganci

elly, a moj te jučerašnji meni nije inspirirao? :rofl:

Lali Puna
14.09.2011., 14:27
prvo, Lali ti me bediraš jer kad vidim što tvoja šefica jede sve me sram :Dj

pa nije ni tvoj meni loš
men' se čini da ona sad više ne jede niš specijalno
danas za ručak bolonjez i tijesto, jučer me navečer žicala da bi da joj skuham mljeveno meso :D
i neizostavni sladoled za desert vjerojatno :D

elly
14.09.2011., 21:07
elly, a moj te jučerašnji meni nije inspirirao? :rofl:

ma kako ne draga... toliko me inspirirao da svakih toliko i naš menu tako izgleda :504:

D: voće s prosom :D (Lalin dobar utjecaj)
U: breskve
R: bolognese sa integralnim pužićima! (a-ha, učim :rofl: )
U: e tu se mali frajer raspištoljio: gratinirani karfiol, zdjelica kompota od šljiva, integralne palačinke s pekmezom, grožđe (da, da, sve je to pojeo. Šefica samo pola palačinke)
V: opet palačinka i mlijeko

Lali Puna
14.09.2011., 21:26
vrtić (zapamtila sam samo ručak jer su mi curile sline - juha od povrća, pečeni pureći karabatak, rižoto s tikvicama i patlidžanima, salata)
doma
ručak - bolognese i tijesto (poluintegralno) :D
večera u gradu - pol kuhanog kukuruza, kuglica šumskog voća :D (al bar onog neumjetnog na cvjetnom)

nosorog
14.09.2011., 21:40
vrtic: griz za dorucak, za rucak varivo sa grahom i jos nesto (nisam upamtila, al bilo je svasta na jelovniku)
doma: breskva, juha sa puno korjenastog povrca, meso i malo integralne rize u saftu (paprika, paradajz i to, baka radila, nije joj se bas svidjelo), banana, breskva (ovo je tim redom, jela je cijeli sat)
vecera: abc namaz i kruh, jogurt, malo kozjeg mlijeka. zlica meda.

ne znam jel me tete muljaju da ona pojede i cijeli dorucak i rucak, al otkad jede rucak u vrticu, jede doma duplo nego inace?! i to bas trazi. Cak je i progovorila, nije vise samo to, to, to, nego imenuje hranu koju hoce

jucer:
vrtic: puterstangica i mlijeko, rucak:musaka sa patlidzanima i juha
doma: juha sa puno povrca, fasiranci (2 komada), malo blitve i krumpira, breskva, saka brusnica, sladoled od vanilije (snjeguljica), vecera. griz od pira, kozje mlijeko (za pit).

nekak sam se nadala (buduci da ja i mm jedemo na poslu), da cu kad ona krene u vrtic kuhati samo vikendom.a sad mi se cini da cu ipak morat nesto napraviti (osim ak se ne zelim druziti svaki dan sa mmovom mamom; ovo je ona kuhala zadnja dva dana)
i sada, rado skupljam ideje sto joj skuhati?
sto mogu napraviti u nedjelju za cijeli tjedan (osim sarme)?

Lali Puna
14.09.2011., 21:58
i sada, rado skupljam ideje sto joj skuhati?

čuj, moja ima 3,5 i najnormalnije ruča poslije jaslica. nekad ne odmah čim dođe, ali obavezno ima još jedan kuhani obrok i tak je oduvijek.
sad se hranimo malo elaboriranije jer kuha sveki, a i ja ću bit doma sljedećih godinu dana :D, al u radno vrijeme ti ručkovi poslije posla se svode na varijacije na temu - tjestenina s umakom s povrćem sa ili bez mesa, rižoto na sto načina, juha (ekspres lonac - :s :s :s - potrpaš pol kile mrkve i isto tol'ko mesa u vodu, 20 min kasnije ukuhaš brdo rezanaca i imaš ručak- moja se davi u tome), čušpajz, žganci s nečim

i tako iz tjedna u tjedan uglavnom :D

nosorog
14.09.2011., 22:01
čuj, moja ima 3,5 i najnormalnije ruča poslije jaslica. nekad ne odmah čim dođe, ali obavezno ima još jedan kuhani obrok i tak je oduvijek.
sad se hranimo malo elaboriranije jer kuha sveki, a i ja ću bit doma sljedećih godinu dana :D, al u radno vrijeme ti ručkovi poslije posla se svode na varijacije na temu - tjestenina s umakom s povrćem sa ili bez mesa, rižoto na sto načina, juha (ekspres lonac - :s :s :s - potrpaš pol kile mrkve i isto tol'ko mesa u vodu, 20 min kasnije ukuhaš brdo rezanaca i imaš ručak- moja se davi u tome), čušpajz, žganci s nečim

i tako iz tjedna u tjedan uglavnom :D

to kuhas ujutro, vecer prije, ili nakon posla?
zapravo sam krivo pitala....a to mi je najveci problem.

da, moja juhu isto obozava, i sva povrca unutra.
(s tim da ona juhu pije, jer nakon 3-4 zlice odustane, jer joj ide presporo, pa kad popije tekuce, pojede povrce)

Lali Puna
14.09.2011., 22:07
to kuhas ujutro, vecer prije, ili nakon posla?

večer prije ili nakon posla, ujutro nisam u stanju ni kavu skuhati :D

(s tim da ona juhu pije, jer nakon 3-4 zlice odustane, jer joj ide presporo, pa kad popije tekuce, pojede povrce)
s juhom je fora da joj moram natrpat brdo rezanaca u tanjur da bi joj bilo dovoljno zasitno

Angry Bird
14.09.2011., 22:15
princeza isto voli juhicu, pa joj skuham pileću sa bijelim mesom i brdom mrkve. toga pojede tanjur-dva, sat-dva poslije vrtića, kad dođe malo k sebi :cerek:
ili joj napravim: skuham rižu, posebno grašak, ispržim bijelo meso na tavi pa sve pomiješam ili ne, ovisi kak je i za kaj raspoložena - nekad neće grašak, nekad neće meso, rižu uglavnom hoće, a nekad hoće sve.
palačinke isto vrlo rado - pojede tri pa to smatram konkretnim obrokom.
ili vafle.
skužila sam da u vrtiću stalno jedu varivo, skoro svaki dan bude varivo ili juha, pa joj variva ne radim doma. a ni ja ih ne volim.

Lady Camomile
14.09.2011., 22:18
Danas:
U: palačinka sa sirom
R: juha od rajčice s taranom i peršinom, granatir
U: grožđe i onaj biskvit barni
V: integralni kruh s mliječnim namazom
Dana je bio kod bake pa smo totalno fulali sve kako inače i što inače (prošvercala baka barni, btw)

Sutra:
U: nektarina
R: pileća juha s puno povrća, špinat, puretina, krumpir
U: grožđe, voćni jogurt
V: žganci s vrhnjem

nosorog
14.09.2011., 22:37
skužila sam da u vrtiću stalno jedu varivo, skoro svaki dan bude varivo ili juha, pa joj variva ne radim doma. a ni ja ih ne volim.

da, nama su i rekli da je ili varivo i juha pa onda neko jelo
a ona to bas najvise voli.
a i meni je nekak cuspajze i juhe lakse kuhati, nego peci, prziti, pohati kojesta (a i ne usmrdim kuhinju)
kaj je najbolje, uvijek zaboravim pogledat kaj je za drugi dan, tak da se ne bih cudila da joj napravim isto doma (pa da moze usporedit tko bolje kuha :zubo:)

RazmaŽena
15.09.2011., 07:27
25mj:
prekjučer:
palenta na mlijeku s nektarinom i medom
bademi, lješnjaci, brusnice i čaj od šipka
špagete bolonjez
pola kruške
kruh s abc namazom, šnita kozjeg sira i jogurt

jučer:
griz i zobene na mlijeku s jabukom i cimetom
kukuruzni kiflek s čvrstim jogurtom
varivo od kelja
malo banane
milupa mliječna kašica s cornflakesom

ovakav je meni kada ima dobre dane
češće pojede manje
nikada neće sirovo povrće, a i voće teškom mukom

Jelica Izjelica
15.09.2011., 11:51
možete li mi molim vas napisati recept za taj bolognese koji dajete klincima? i koje meso koristite?
pomoći ćete mi jer ga nikad ne spremam jer mm i ja ne jedemo mljeveno meso pa ne znam ni osnovni recept.

Lali Puna
15.09.2011., 11:56
možete li mi molim vas napisati recept za taj bolognese koji dajete klincima? i koje meso koristite?

ja radim vako:
ispirjam luk, češnjak i brdo kojeg god imaš korjenastog povrća (mrkve, celera, peršina pa i korabe), dodam mljevenu puretinu, miješano ili seitan (marinirani) pa još malo pirjam, zalijem tekućim paradajzom ili nasjeckanim svježim sad kad je sezona i na laganoj vatri kuham cca pola sata, poklopljeno. sol, papar, origano, ako želiš.

ja sam uvijek gladna od ove teme :503:

Jelica Izjelica
15.09.2011., 12:00
hvala ti :)

RazmaŽena
15.09.2011., 12:04
ja sam uvijek gladna od ove teme :503:

i ja :o

danas
palenta s nektarinom i pola banane
žlica meda
dukatino :rolleyes:, bademi, lješnjaci i brusnice
planirani ručak: jučerašnje varivo od kelja i popečci od tikvica i kuskusa (valjda će mi uspjeti ti eksperimentalni popečci)
večera :misli: jogurt i još nešto

josy00
15.09.2011., 12:53
D: palačinke , kakao
R: juha od gljiva , bolonjez s spagetima
U: lubenica , dinja
v : hrenovke sa sirom , voćni jogurt

Angry Bird
15.09.2011., 13:31
doručak: čokoladne kuglice s mlijekom, ovaj put sojinim
pola paketića mm bombona
ručak (prije spavanja): dva puna tanjura riže, graška i pilećeg bijelog isprženog na teflonki
poslije spavanja ostatak riže sa graškom
banana, jedna mala jabuka, ostatak mm bombona
večera: šnita kruha i šnita šunke, tostirano

Sagitta
15.09.2011., 13:50
jučer:

Z:flašica AD
D:mali klipić + malo sira
MO:mali voćni jogurt
R:integralna riža s povrćem (cvijetača,mrkva,grašak, luk)
MO:griz od pira na vodi + banana i breskva
MO2: hipp keksić
V:7 korn
flašica AD

i tako svaki dan (samo ručak je različiti - danas će biti varivo od poriluka s teletinom)

uspoređujem vaše menije i naš i kužim da on još uvijek jede ko mala beba (ima 20. mj)...juhu uopće ne želi (bistru), svaki pokušaj završi proljevanjem iste i ljutnjom...najdraže su mu kašice sa puno povrća + meso i nešto tipa riža, tjestenina, krumpir), ali sve miksano ili sa minijaturnim komadićima povrća :rolleyes:

annaaa
15.09.2011., 13:52
jučer
d: abc, kruh, jogurt
u: jogurt s bananom
r: pileća krilca s integralnom rižom i sosom od paradajza
u: grožđe, par štapića, dukatino voćni
v: griz s kakaom

danas:
d: pečeno jaje, kruh, svježi sir, jogurt
u: čokolino, šljive, grožđe
r: patka, mrkva, riža s tikvicama
u: dukatino voćni
v: zobena ili abc sir

annaaa
15.09.2011., 14:00
uspoređujem vaše menije i naš i kužim da on još uvijek jede ko mala beba (ima 20. mj)...juhu uopće ne želi (bistru), svaki pokušaj završi proljevanjem iste i ljutnjom...najdraže su mu kašice sa puno povrća + meso i nešto tipa riža, tjestenina, krumpir), ali sve miksano ili sa minijaturnim komadićima povrća :rolleyes:

ha ha, kad sam pročitala menu, mislila sam da se radi o bebi oko godine dana :D

mislim da je jedini problem što još jede miksano. ovo ostalo, ako tako voli, super, zdravo jede bar. a zašto mu ne daješ mlijeko? ne želiš ili? mislim, ovo kuhanje na vodi i adaptirano

moj je mlađi, ali jede već neko vrijeme slično ko i mi, tako voli i meni je jednostavije. ne poham mu ni pržim, ne dajem čokoladu, kekse rijetko...ali ovo ostalo papa

RazmaŽena
15.09.2011., 14:04
sagitta ne brini i moj je tako
a sad sve više jede ko veliki iako i sad preferira kašaste stvari :rofl:

zapravo jogurt mu je no 1
pa ovi žitno/voćni miksevi za doručak...

puffko
15.09.2011., 20:40
Dorucak su bile zitarice tri zrna s mlijekom, i jos mlijeka ali kad je vidjela da ima strudl s jabukama i to je morala pojesti
Rucak-juhu od rajcice odbila, krastavci, pita sirnica, lubenica za desert
Popodne pol banane, malo ljesnjak cokolina, stapici
U gostima kolacici :rolleyes: nije joj bas trebalo ali kako odbiti
Vecera kajgana, krastavci, malo mlijeka

Trenutno joj se strasno jedu krastavci :ne zna:

renny
15.09.2011., 21:50
D: milupa mljecna kasica stracciatela
R: zmiksano: meso, mrkva, cikla, batat, tikvice i koraba (zmiksano je jedini nacin na koji zeli jesti povrce, inace obozava tjesteninu i meseko u umaku- to jede u normalnom obliku ali povrce mora biti zmiksano i iza 1 kinder cokoladica
MO: vocna kasica sljive jabuka i par piskota keksa
V: dukatino vocni jogurt sa muslijem
Pred spavanje: flasica AD od 210ml

Malac ima 2 i pol god.

nosorog
15.09.2011., 22:10
danas je bojkotirala hranu u vrticu, navodno je pojela samo 1 snitu cistog kruha za dorucak

kod bake: 3 tanjura juhe sa mrkvom, korabom, celerom, persinom, piletinom i teletom (pojela je i ono sto je bilo za mene u mm-a :lol:)
malo tjesta i safta
2 breskve, malo brusnica
trazila tjesto i saft kad je tata jeo, i pojela podosta

hipp vocna plocica koju je nasla u mojoj torbi, pojela 1/3

jogurt (pojela oko pola, onda je krenula cirkusirat, tj katapultirat zlicom jogurt po stanu, pa sam joj oduzela, mm ju je oprao i odveo na spavanje.....i sad si mislim jel otisla gladna spavat, i vidim sto je sve pojela u periodu od 14:15 -19:00, pa valjda nije :ne zna:)

BlackLotus
16.09.2011., 01:15
i moj pizdek voli kašice još uvijek :503:

jučer:
zajutrak: pola jabuke
doručak: puter štangica s maslacem, kakao
ručak: pire, nešto slično satarašu(paprika, paradajz, mrkva), hrenovka
užina: bananko, čips
večera: voćni jogurt

danas si je sam biro hranu jer ja nisam stigla ništa kuhat ni zajebavat se s njegovim hranjenjem:
zajutrak: šnita kruha, bananko :facepalm:
doručak: hrenovka (sama, bez ičega)
ručak: čokolino :facepalm:
užina: kroasan
večera: voćni jogurt, 1/3 sendviča sa zdenka sirom i purećom šunkom

elly
16.09.2011., 10:46
Z: AD
D: mileram (moji jednostavno obožavaju taj mileram) i kruh
U. kruška, breskva
R: piletina, rizi bizi, zelje salata
U: grožđe, kruška, slatkiši
V: lješnjak čokolino
pred spavanje: AD

RazmaŽena
16.09.2011., 15:27
nešto sam se zakačila za ovu temu :rofl:

danas:
kruh s medom, kruška, malo jabuke i čaj od šipka
jogurt i čokoladni keks
miks riže, ječma i pšenice sa začinima, mozarellom i parmezanom, pečena paprika i malo pancete :klopa:

nadam se još malo voća
večera :misli: možda milupa kašica s čokoladom