PDA

View Full Version : Gdje dobro jesti u Dubrovniku i Korčuli

sparkica
01.04.2004., 07:56
Idem sutra u Dubrovnik :) , a nemam pojma gdje se fino jede.
Molim sugestije.
Samo ne nešto ekskluzivno i skupo.
Uvijek volim probati domaće, lokalne specijalitete.
Ako znate po kojem jelu je neki restoran ili konoba posebno dobar.

Hvala, I molim, požurite !!!

verica
01.04.2004., 08:06
Najbolji su sendviči u Školici :top:

sparkica
01.04.2004., 08:11
A što je to Školica ? I gdje - koja ulica???

verica
01.04.2004., 08:20
Škola je mali neugledni fast food, u jednoj uskoj uličici u koju se ulazi sa Straduna, ima na Stradunu oznaka.

Sendviči su stvarno fenomenalni, od domaćeg toplog kruha ispod peke, sa pršutom i sirom iz ulja.

Sjetila sam se još da moj muž hvali jednu jeftinu konobu na Gundulićevoj poljani (mislim) - to je tamo gdje je preko dana plac, a ima ribica, rižota i slično. Samo ne znam kako je sada jer je to po ljetu vani.

Inače baš ne znam restorane, mi se u Dubrovniku hranimo sendvičima iz Školice, u meksičkom i pizzama jer nam je skupo :D
(a ja ne jedem ribu)

sparkica
01.04.2004., 08:25
Hvala, Verice!
Ovo zvuči jako dobro za doručak !

A sad tko što ima za predlužiti od morskih stvari??

sparkica
01.04.2004., 13:18
Halooo!
Ima tu tko iz Dubrovnika??

sparkica
02.04.2004., 03:04
Niti na Turizmu, ni na gastronomiji nitko da odgovori :(

(svaka čast Verice!)

Pa zar tu nema nikog iz Dubrovnika?
Ili u Dubrovniku nema pristojnog mjesta za jest?

Ah, sad je gotovo. Krećem na put. Niste se baš iskazali. Šmrc

Vanjushka
02.04.2004., 13:56
U svim malim ulicicama desno i lijevo od Straduna mozes izvrsno a jeftino jesti.

Sandra October
03.04.2004., 14:37
1. Domaća spiza - Marco Polo na stradunu kod Vlahe, sredele i školjke za popozdit dobre :)
2. Taverna Rustica
3. Gastro užitak - ako su riješili svoje zaposleničke probleme u Pucić Palace i prestali štrajkat (valjda jesu:confused: ) jesem ti koje dobre mezze imaju, sirijske, turske.. predobro :)

Winona
04.04.2004., 16:10
Sjetila sam se još da moj muž hvali jednu jeftinu konobu na Gundulicevoj poljani (mislim) - to je tamo gdje je preko dana plac, a ima ribica, rižota i slicno. Samo ne znam kako je sada jer je to po ljetu vani.

:top: a radno vrijeme, open end....

ZorcJ
04.04.2004., 18:09
Kada sam bio na jednoj konferenciji u Dubrovniku odveli su nas u Nauticu - izvrstan i skup restoran. Moram priznati da je hrana super, ali za te novce i mora biti.

Evo link (http://www.gastronaut.hr/restupit.asp?mjesto=20000) sa Gastronauta gdje se mogu pogledati restorani u Dubrovniku!

verica
04.04.2004., 18:16
Je, Nautica je super ali i jako skupa.

Nama su ljudi iz Dubrovnika bili preporučili restoran Sesame, ali nismo uspjeli otići u njega, tako da ga ne mogu preporučiti iz prve ruke.

Onda, moj muž uvijek jede u Orsanu na Lapadu, ali to nije u Starom gradu pa ne znam koliko je ljudima zgodno.

a i Gverović u Zatonu je jako poznat - ali za to opet treba biti s autom (a i nemam pojma kako to radi kroz godinu).

sparkica
06.04.2004., 10:37
Hvala svima, izlet je prošao fenomenalno. Pogotovo što smo imali sva 3 dana sunce iako su tutleki najavili 3 dana kiše.

Verice, sendviči u Školi su baš ko što kažeš :top:
Isto tako na Gundulićevoj poljani fina i jeftina riblja klopa ( mljac kamenice :) )
Još smo kraj vrata od Ploča i ribarnice jeli u "Lokandi" - fino - zgodno serviraju sva jela u tečicama- djeluje domaće, za one koji ne vole restoranski ugođaj.

I fini riblji sendviči kraj ribljeg restorana "Prijeko" u uličici koja puca na Stradun.

carica
06.04.2004., 11:56
jela sam nebrojeno puta u 'NAUTICI', hrana nije nis posebna, a skupo je.
već navedeni 'Sesam' je ok, opet - nista posebno.
'ŠKOLA' - fantasticni sendviči-svakako probaj!
Plus tamo negdje kad ideš od sv. Vlaha pa lijevo isto ima neka sendvičara, slažu ti po želji.....aaaa...njam.

osobno - preporucam restoran 'Kamenice' ...
hrana je tamo fenomenalna:top: :top: :top:

...iako od svega je najbolje jesti kod jedne tete Lucije koja mi je (osim sto je mama mojih frendova) sinonim gastro savršenstva ; Luce rulz :o :s

jozodz
18.04.2004., 19:37
ja sam slučajno naletio na pizzeriju i meksički restoran na lapadu. ne znam kako se zove, ali se nalazi kod ulaza u trgovački centar kerum (kod ulaza na parking). odavno nisam jeo bolju pizzu

puffko
19.06.2006., 07:38
Evo izgleda da nakon 4-5 godina opet idem u dio Hrvatske koji sam nekad jako dobro znala--no u medjuvremenu se dosta promijenilo, turisti se vratili, a cujem i jako poskupilo.

Imate li kakve preporuke? Nekada sam, u Dubrovniku, rucala u Kamenicama, vecerala kod Miska u Sesame (gore na terasi :cerek: ) ili u Orhanu (ne Orsanu! taj bas ne volim) na Lapadu. Jesu li ti jos uvijek dobri, jesu li jako poskupili, ima li novih mjesta?

Necu imati auto pa restorani izvan grada u principu otpadaju.

Vanjushka
19.06.2006., 09:39
Zavisi koliko si spremna da platis, mislim na Dubrovnik.

Odes u stari grad i skrenes negdje sa strane, u uske ulicice, ima jeftinih lokala. Naravno, ekskluziva je i skupa, kod Rudenjaka i slicno.

puffko
19.06.2006., 09:45
Zavisi koliko si spremna da platis, mislim na Dubrovnik.

Odes u stari grad i skrenes negdje sa strane, u uske ulicice, ima jeftinih lokala. Naravno, ekskluziva je i skupa, kod Rudenjaka i slicno.

Ajde malo specificnije od "uske ulicice", ako znas, jasno :)

Na Prijeku (pretpostavljam da o tome govoris) je bilo stvarno svacega, i ok mjesta i trovacnica. I ok mjesta za brzi rucak tipa sendvica u "Skoli".

Vanjushka
19.06.2006., 10:22
Ma naravno da znam, vec ces se ti tesko snaci u onom lavirintu ako ti ja sad budem tu crtao.

U principu nisam izbirljiv pa je meni svugdje ok, ako je klopa dobra i atmosfera odgovarajuca. Zato kazem ulicice, jer je meni svejedno.
Meni je recimo milina otici u expres restoran u starom gradu i jesti cufte sa pireom, dok neko se na to sablaznjava.

da lee boor
19.06.2006., 10:23
Poučen vlastitim iskustvom od pred neki dan, preporučam izbjegavati Konavoske dvore osim ako:
- ne izgledaš kao tipični turist sa zapada
- ne govoriš stranim jezikom
- ako se ne diviš i čudiš mlinskom kotaču koji se, gle čuda, okreće tjeran vodom
A zašto to sve?
Želeći nešto dobro pojesti poslušao sam preporuku i sa curom i frendicom otišao u K. dvore...Umjesto gospođe u narodnoj nošnji posluživao nas je tipični prenapuhani socijalistički konobar sa crnom leptir mašnom (cca 50g) i pokvarenim osmjehom...narudžbu je primao preko kurca, bio nestrpljiv, ništa nije preporučivao niti se trudio pomoći, umjesto krumpir salate donio mi je kuhani slani krumpir pa sam mu to vratio....ponovo mi je donio isto ali preliveno masl. uljem i octom....
Couvert "Dvori" koji košta 15kn je običan ispodprosječni kajmak....mala pivica 25kn....sve u svemu nas troje, juha, glavno, i desert plus jedno piće 500kn....
A ono najgore (jebeš novac, bit će ga) ostaje jak dojam neljubaznosti i diskriminacije domaćeg gosta (babetini Amerikanki kesili se kad je išla i pišat...).
Ukratko, Konavljani dragi, vidimo se u nekom drugom životu....

Vanjushka
19.06.2006., 10:26
Konavoski dvori zahtjevaju automobil, a ona ga nema ;)

A lokal jeste razvikan, i namjenjen je uglavnom za turiste. Turisticke rute za Boku, pa svrate do Ljute.

puffko
19.06.2006., 11:32
Ma naravno da znam, vec ces se ti tesko snaci u onom lavirintu ako ti ja sad budem tu crtao.

U principu nisam izbirljiv pa je meni svugdje ok, ako je klopa dobra i atmosfera odgovarajuca. Zato kazem ulicice, jer je meni svejedno.
Meni je recimo milina otici u expres restoran u starom gradu i jesti cufte sa pireom, dok neko se na to sablaznjava.

Ma volim i ja cufte :) I isto tako mi je sve u redu, ako je klopa dobra i atmosfera u redu. Samo, ne placa mi se skupo negdje gdje ne znaju ni rizot skuhati, a to je barem osnovna stvar na dubrovackim jelovnicima.

Znam ja Dubrovnik dosta dobro, samo ti napisi ime restorana ako se sjecas ili otprilike gdje se nalazi.

Evo kao sto sam rekla meni je nekad buffet Skola bio odlican za sendvice, od domaceg kruha s prsutom i sirom, a Sesame (na Pilama, kod IUC) mi je imao zanimljiv i inovativan jelovnik, jako ugodnu atmosferu i ok cijene, medjutim cujem od prijatelja da je strasno poskupio.

puffko
19.06.2006., 11:36
Poučen vlastitim iskustvom od pred neki dan, preporučam izbjegavati Konavoske dvore osim ako:
- ako se ne diviš i čudiš mlinskom kotaču koji se, gle čuda, okreće tjeran vodom
A zašto to sve?
Želeći nešto dobro pojesti poslušao sam preporuku i sa curom i frendicom otišao u K. dvore...Umjesto gospođe u narodnoj nošnji posluživao nas je tipični prenapuhani socijalistički konobar sa crnom leptir mašnom (cca 50g) i pokvarenim osmjehom...narudžbu je primao preko kurca, bio nestrpljiv, ništa nije preporučivao niti se trudio pomoći, umjesto krumpir salate donio mi je kuhani slani krumpir pa sam mu to vratio....ponovo mi je donio isto ali preliveno masl. uljem i octom....
Couvert "Dvori" koji košta 15kn je običan ispodprosječni kajmak....mala pivica 25kn....sve u svemu nas troje, juha, glavno, i desert plus jedno piće 500kn....
A ono najgore (jebeš novac, bit će ga) ostaje jak dojam neljubaznosti i diskriminacije domaćeg gosta (babetini Amerikanki kesili se kad je išla i pišat...).

Je li to jos uvijek drzavno poduzece?
Posluga je u dubrovackim drzavnim ugostiteljskim firmama uvijek bila losa...sjecam se legendarne konobarice u Cele, onoj slasticarni na Stradunu, zvane Godzila.

da lee boor
19.06.2006., 14:21
Je li to jos uvijek drzavno poduzece?
Posluga je u dubrovackim drzavnim ugostiteljskim firmama uvijek bila losa...sjecam se legendarne konobarice u Cele, onoj slasticarni na Stradunu, zvane Godzila.

jel to ona crna, jaka kratke kose? ili ona druga s naočalama, u ranim šezdesetim?
u toj slastičarni nemreš normalno naručit dvije kuglice sladoleda nego 3 i još ti oš neš opizde šloooaaag....(20kn)
onda ak ti je tri premalo može samo 6 i opet šloooaaag....

Pink Lemon
19.06.2006., 15:36
Evo izgleda da nakon 4-5 godina opet idem u dio Hrvatske koji sam nekad jako dobro znala--no u medjuvremenu se dosta promijenilo, turisti se vratili, a cujem i jako poskupilo.

Imate li kakve preporuke? Nekada sam, u Dubrovniku, rucala u Kamenicama, vecerala kod Miska u Sesame (gore na terasi :cerek: ) ili u Orhanu (ne Orsanu! taj bas ne volim) na Lapadu. Jesu li ti jos uvijek dobri, jesu li jako poskupili, ima li novih mjesta?

Necu imati auto pa restorani izvan grada u principu otpadaju.

Kamenica je još uvijek tamo i još uvije dobra! Slična ponuda je i na peskariji (u gradskoj luci).

skola i dalje ima super sendvice, poskupili unazad par godina!

super mi je i sarajevska cevabdzinica "taj mahal", od pizzerija je dobra Mea Culpa.

ne znam jel jos uvijek otvoren riblji sendvic bar u sirokoj ulici?

e da, i ima neka nova pekarnica u ulici od puca koja ima dobru ponudu i slatkog i slanog.

white boy
20.06.2006., 02:27
pizzerie:mea culpa, mamma mia
riblji:lokanda

B&B
20.06.2006., 08:48
U Dubrovniku obavezno LOKANDA PESKARIJA (http://www.rit.edu/~mxk0676/). Odlična hrana po pristojnim cijenama. :top:

Pozdrav!

Zjena
23.06.2006., 15:42
Evo posto sam ja odozdo s juga, onda cu nadam se biti od pomoci...
Sto se tice K. dvora, tamo sam jeo 3-4 puta i zadnji put prije godinu dana ili tako nesto i moram priznati da je sve bilo u redu - hrana odlicna, narodna nosnja i to sve...E sada, smatram da je bolje ako se tamo ide poci nekim obicnim danom oko 15h ili oko 12h jer onda je mala guzva, bolji je izbor mjesta i naravno manja nervoza... Prema meni je bila ljubazna posluga i moram priznati da su bili zadnji put vidno umorni (malo ljudi a puno posla) ali konobar je bio dobar (mislim taj isti:p )
Hehe, mozda mu je nosnja bila na pranju kada si ti dosao a bio je zivcan jer ga je zena naljutila! :zubo:
A ako se bas ide u Stari Grad i ne zeli se icu u top restorane, mislim da je najbolje poci s lijeve strane Straduna u prvu, odnosno drugu ulicu lijevo i onda dodete na jednu malo siru ulicu paralelnu sa Stradunom i tamo imate restoran do restorana - 3 po redu je najbolji (po meni...) a sada ne znam ime - ima ih 27 samo u Starome Gradu:eek:
E da, glavno jelo je u vecini tih restorana bilo gdje u Gradu ili mjestu oko 50-60 kuna plus ostalo:eek: ali za nekih 100 kuna po osobi se moze imati lijepa vecera s picem...(usput vina su precijenjena!!!) a bez obzira na price dobiti cete smrznutu ribu i morske plodove (ono sto u Getra imate 1kg = 25-30 kuna) sto je :flop: ali eto da se ne zanosite kako jedete nesto sto je mlade od vas:zubo: E da, jos najprije cete dobiti svjeze musule u vecini tih restorana (jer eto one se ne zamrzavaju onako u skoljkama pa je potrebno da su svjeze).
Ovo je malo opcenito receno jer ne znam sto kome odgovara dok ja osobno izbjegavam Stari Grad jer je to sve napravljeno za "brzu zaradu"...

CHE-Guerrilla
23.06.2006., 20:15
ako imaš para i ako si bonvivan onda idi u Nautiku :kava:

da lee boor
26.06.2006., 20:14
[QUOTE=Zjena]Evo posto sam ja odozdo s juga, onda cu nadam se biti od pomoci...
Sto se tice K. dvora, tamo sam jeo 3-4 puta i zadnji put prije godinu dana ili tako nesto i moram priznati da je sve bilo u redu - hrana odlicna, narodna nosnja i to sve...E sada, smatram da je bolje ako se tamo ide poci nekim obicnim danom oko 15h ili oko 12h jer onda je mala guzva, bolji je izbor mjesta i naravno manja nervoza... Prema meni je bila ljubazna posluga i moram priznati da su bili zadnji put vidno umorni (malo ljudi a puno posla) ali konobar je bio dobar (mislim taj isti:p )
Hehe, mozda mu je nosnja bila na pranju kada si ti dosao a bio je zivcan jer ga je zena naljutila!

nije meni problem kad sam sam, najel bi se i lepo mu se potpisal u knjigu žalbe...ali bio sam u ugodnom društvu pa nisam glumil kretena. ali je ostal bez trinkgelta....
nije da sam pederčina koja komplicira, kad sam gladan zaletim se bilo kam pojesti ali kad si hoću zguštat onda tražim protuuslugu za visoku cijenu...inače, kad sam nabrzaka u dubrovniku najdraže mi je stat kod šimnovića u marini i usput maznut grah s kobasicama...

leonela7
27.06.2006., 15:39
Imate li kakve preporuke?

Ja ti preporučujem da odeš u restoran Dundo Maroje.

ica
08.07.2006., 09:56
Ako želiš vrhunski gastro doživljaj i dobru atmosferu, Nuatika.
Od pizzeria Mea Culpa, izvrsna je.
Restiće u uskim uličicama izbjegavati. Ja sam dobila podgrijani rižot od plodova mora, pripremljen i zamrznut još od jeseni. Kasnije sam doznala od domaćih da vlasnici tih restorana (većina njih) imaju u najmu velike škrinje za zamrzavanje jer u periodu van sezone skupljaju i nakuhavaju (pripremaju) hranu koju kasnije u sezoni, u svojim malim kuhinjicama dovršavaju, podgrijavaju i prodaju. Daleko od sježeg, pogotovo svježe ribe, čak dosta rabe i mkrovalnu.
Njima je svjejedno da li će se tko vratiti jer u Dubrovnik obično dolaze turići koji su u proputovanju, ili u razgledavanju na par dana i to je to, a i takvi većinom ni ne skuže da se radi o sitnoj prevari takve vrste.
Mi smo svoju večeru degustirali i ostavili, pa se zaputili ka Nautici.
Ali najbitnija stvar koju sam u životu samo tamo doživjela, kad smo tražili račun koji je iznosio cca 190 kn (ne sjećam se točne cifre) konobar je donio ručno ispisan slip na kome je pisalo 490 kn. Inače sam dosta nepažljiva u potpisivanju slipova, vjerujem ljudima, ali ovaj ručno ispisani u današnje doba zapljenio mi je pažnju. Kad sam ga pitala odkud tolika cifra, bez isprike i imalo crvenila na obrazima otišao je unutra izraditi novi koji je bio na ispravnu cifru, ali je 1 pisalo vrlo tanko i samo sa crtom (I). Šta da mu čovjek kaže, potpisala sam račun, od jedinice napravila pravi broj 1 i bez prepirke napustili mjesto. Nema smisla nervira se na godišnjem, promejnit njih i njihov stil rada i života je nemoguće.
Ime restića zaboavila sam, znam da je u okomitoj ulici u odnosu na stradun i da je u nizu sa ostalima. Čovjek ima crne brkove, mislim da je vlasnik.

Mrtva mrkva
22.05.2007., 11:43
Evo da i tu malo reklamiram - prepisujem s topica Gdje ste zadnji put vani jeli:

U Dubrovniku sam bila prije par dana, preporucujem riblji restoran Lokanda Peskarija u Starom gradu kraj ribarnice. Ugodna atmosfera, odlicna morska spiza, svjeza, ogromne porcije (ja svoju nisam mogla pojest do kraja), solidan izbor vina, simpaticna posluga, cijene i vise nego prihvatljive (pogotovo kad uzmete u obzir da se radi o Dubrovniku - mislim, 50 kuna za predobar crni rizot). :s

U Korculi sam bila proslo ljeto, zajebali smo se pa jeli jedan dan negdje bezveze u gradu, preskupu prekuhanu tjesteninu s gorgonzolom koja je bila napravljena s vrhnjem za kuhanje :rolleyes:
Sutra smo se bolje raspitali i dobili preporuku za konobu Maslina - nalazi se malo izvan grada, kad se ide cestom prema Lumbardi. Izvrsna pasticada s njokima, pita s grillanim povrcem zapecenim sa sirom, pecena hobotnica; mekane pogacice pecene u ulju (ko krafne, ali slane) umjesto kruha, odlicno domace crno vino i rozata za kraj. A izaslo nas je oko 80 kuna po glavi :cerek:

Baloo
22.05.2007., 12:23
Nautika svakako. Nisu me razočarali, bez obzira na cijenu.
Konavoski dvori također, nisam primjetila da su neljubazni i da, posluživala nas je teta u nošnji.
Definitivno glasam za Peskariju... pristupačno i jako ukusno...

ciganche
28.05.2007., 08:50
šloooaaag....

he he :lol:

U Dubrovniku obavezno LOKANDA PESKARIJA (http://www.rit.edu/~mxk0676/). Odlična hrana po pristojnim cijenama. :top:

Pozdrav!

Slažem se, dodala bi još Felini kraj teniskog terena, cijene sasvim pristojne, izbor odličan, a velike porcije!
Izbjegavaj male fast fude u zabiti. Jedni moji gosti su povračali cijeli dan od starih ćevapa :eek:

Martinn
29.05.2007., 07:49
ako imaš para i ako si bonvivan onda idi u Nautiku :kava:

Dajte prestanite hvaliti Nautiku, to je jedan od najlošijih restorana, ne samo u Dubrovniku, nego mislim da se bolje može jesti u bilo kojoj rupi koja nudi gablece :D

obi
30.05.2007., 08:19
Dajte prestanite hvaliti Nautiku, to je jedan od najlošijih restorana, ne samo u Dubrovniku, nego mislim da se bolje može jesti u bilo kojoj rupi koja nudi gablece :D
Ne bih se mogla složit s ovim komentarom. Nautika je jedan od kvalitetnijih restorana u Hrvatskoj, ne samo u Dubrovniku. Ponuda i posluga im je izvrsna, od hrane, do vinske liste. Istina je daje skuplji, ali cijene su u skladu sa tipom restorana, kvalitetom i klijentelom koja to cijeni i podržava.

Martinn
30.05.2007., 10:14
Ne bih se mogla složit s ovim komentarom. Nautika je jedan od kvalitetnijih restorana u Hrvatskoj, ne samo u Dubrovniku. Ponuda i posluga im je izvrsna, od hrane, do vinske liste. Istina je daje skuplji, ali cijene su u skladu sa tipom restorana, kvalitetom i klijentelom koja to cijeni i podržava.

Gle, tri puta tamo na večeri prošle godine (nisam ja odlučio), od toga 2 puta izvan top sezone.

Prvo, smrde stare školjke i riba iz kuhinje.
Većina hrane neukusna i vidi se da imaju stare namirnice koje pokušavaju prikriti čudnim kombinacijama začina.
Posluga katastrofalna, užasno neljubazna.
Porcije mimimalističke.

I na kraju račun ispadne blizu 1000 kn po osobi .... ma daj. :zubo: :flop:

Na takvom mjestu i za te novce mora biti vrhunska hrana a ne splačine.

obi
31.05.2007., 09:25
[QUOTE=Martinn;8719423]Gle, tri puta tamo na večeri prošle godine (nisam ja odlučio), od toga 2 puta izvan top sezone.

QUOTE]

Ja sam imala sreću, odnosno bila samo u sezoni i klopaje bla izvrsna, škampe božanstvene, ogromne, svježe, riba svavshunska.
Možda je off sezona razlog, ali ukoliko je to top restoran, off sezona i sezona ne bi smjele imati razliku.

tough_cookie
01.06.2007., 21:19
ja bila s dragim prije nekih mjesec i pol dana.

menu dosadan i nemastovit.
ne pretjerano ukusna hrana, skroz prosjecno.
posluga katastrofa, kao iz komunjarskih drzavnih gostionica.
nemaju pojma o vinima.
skupo ko sam vrag, u nekom postenom restoranu se za te pare triput najedes i bude ti fino.

ocaj zivi.

da se razumijemo, bili smo tamo i prije par godina i svaki put nam je bilo odlicno. znaci, kvare se. a to mi je :flop: :eek: ne-do-pus-ti-vo za restoran koji se tako reklamira i toliko kosta.

SunceZarko
02.06.2007., 12:34
Ja ti preporučujem da odeš u restoran Dundo Maroje.

Točno, i ja potvrđujem. Najbolje od svega razvikanijeg. A ima poziciju da ne može biti bolja... Ljubazna posluga, napokon!
Tamo jeo, po preporuci, odličan karpačo od hobotnice!!!!
Kušajte, isplati se!

TigerLilly
13.09.2007., 22:17
nekoliko vas ju je pohvalilo ovdje na forumu
i otisli mi tamo..jao majko moja..

pizzeria je grozomorna..Prave pizze s Gauda sirom koji nema
nikakvog okusa..ja narucila lazanje ..i dobila par komada tijesta
i izmedju njih nekakvu ljepljivu rastezljivu masu koja ni po
kojim kriterijima ne moze biti klasificirana kao sir..nika vise:mad:

isto smo bili u Gradskoj kavani..razocarenje u odnosu na proslu godinu..
lignje zilave..steak sa sosom iz vrecice...

Zao mi je sto nismo otisli u novi restoran Gil's koje se otvorio na Revelinu..
izgleda super cool iznutra ali eto nismo stigli otic..bas me zanima kakva je klopa..

jesi smo najvise u nasem hotelu (Palace) u taverni Maslina..I sve za pet..jednostavna jela..ribe i skoljke i mekusci i par stvari s grilla..ali sve svjeze i izvrsnog okusa..najtoplije preporucam ( kome se da potezati na Lapad )

funnys
14.09.2007., 07:05
drugi put pođi u novo otvorenu dubravku na pilama!! ugodno iznenađenje:)

vekmar
15.09.2007., 23:32
taj mahal - bosanska kuhinja, jeftino - sg
peskarija - tradicionalna, jeftino - sg
levanat - morska jela, srednje skupo - babin kuk
nautica - kvalitetno, skuplje - pile
gils - kvalitetno, skuplje - sg
dub - pizza super, jeftino - pile
mea culpa - pizza super - cijena ok
felini - prije sam tamo non stop jela- bijeli rizoto je zakon - jeftino - uvala
eden- slatki restorancic, intimniji- cijene ok - uvala
proto- riblji, kvalitetan, skuplji - sg

...meni su svi ti dobri

ne preporucam jedino- pergolu (varaju na cijenama) , arsenal (trovanje hranom) i raguzu (trovanje hranom)

flekica35
16.09.2007., 16:54
Na Korčuli Pupnat, Kod Mate.:top: :klopa:

Kiki
17.09.2007., 08:57
Vidim da je Vekmar vec spomenula, al Taj Mahal je krasno mjesto. Izvorna bosanska kuhinja, ok cijene i klopa je stvarno super.
BTW, za veceru tamo preporucujem da rezervirate stol malo unaprijed. Stalno je krcato.

Jos jedno mjesto koje je meni bilo dobro je surf & turf. Opet odlicna hrana, mastoviro prezentirana i malo drugacija od tradicionalne ponude po obali.

Saharun
17.09.2007., 09:20
Najbollji roštilj u Teatru, na putu Iva Vojnovića, a pica u Skali kod Keruma.

tiger eyes
17.09.2007., 10:48
a pica u Skali kod Keruma.

S ovim se nikako nebi slozio! Tabasco ima bolju pizzu sigurno.

Saharun
17.09.2007., 10:54
S ovim se nikako nebi slozio! Tabasco ima bolju pizzu sigurno.

Nisan bija u Tabasca pa ti virujen ;) no u Scalu vridi otić i na meksikansku spizu.

dyana-zg
19.09.2007., 14:36
nekoliko vas ju je pohvalilo ovdje na forumu
i otisli mi tamo..jao majko moja..

pizzeria je grozomorna..Prave pizze s Gauda sirom koji nema
nikakvog okusa..ja narucila lazanje ..i dobila par komada tijesta
i izmedju njih nekakvu ljepljivu rastezljivu masu koja ni po
kojim kriterijima ne moze biti klasificirana kao sir..nika vise:mad:

isto smo bili u Gradskoj kavani..razocarenje u odnosu na proslu godinu..
lignje zilave..steak sa sosom iz vrecice...

Zao mi je sto nismo otisli u novi restoran Gil's koje se otvorio na Revelinu..
izgleda super cool iznutra ali eto nismo stigli otic..bas me zanima kakva je klopa..

jesi smo najvise u nasem hotelu (Palace) u taverni Maslina..I sve za pet..jednostavna jela..ribe i skoljke i mekusci i par stvari s grilla..ali sve svjeze i izvrsnog okusa..najtoplije preporucam ( kome se da potezati na Lapad )

mea culpa je ziiiiviii uzaaaaas,najgora pizza,ako se moze nazvati pizza u hrvata,
proto je odlican, a gil's je super sređen,al hrana koma

vekmar
19.09.2007., 17:44
meni je pizza u scali recimo koma
dok mi je mea culpa super
al dobro, ja sam cesto po restoranima sa dragim pa valjda zato

i proto je dobar. hrana je fina al je usluga ocajna. zadnji put smo tamo cekali 4 sata (!!!) da ispeku zubatca od 1kg.
u to vrijeme ne d su ga mogli ispec vec i ulovit.

i sad sam se sjetila jos jednog dobrog restorana- belveder na vojnovicu
nista fancy al ima lijepi pogled i prosjecnu hranu. cijene- ok.

TigerLilly
20.09.2007., 20:01
meni je pizza u scali recimo koma
dok mi je mea culpa super
al dobro, ja sam cesto po restoranima sa dragim pa valjda zato

i proto je dobar. hrana je fina al je usluga ocajna. zadnji put smo tamo cekali 4 sata (!!!) da ispeku zubatca od 1kg.
u to vrijeme ne d su ga mogli ispec vec i ulovit.

i sad sam se sjetila jos jednog dobrog restorana- belveder na vojnovicu
nista fancy al ima lijepi pogled i prosjecnu hranu. cijene- ok.
Cuj i ja sam stalno po restoranima i to i u Italiji barem jednom mjesecno pa se
usudjujem tvrditi da znam sto je dobra pizza ....uglavnom nigdje na svijetu pizze ne schmeckaju ko u Italiji a opet su u juznoj Italiji bolje nego u sjevernoj...i pizze koje se jedu po Zagrebu su bozepomozi...i stavljati gaudu na pizzu je svetogrdje..

Mi smo bili prosle godine u Proti i hranan je bila ok ali nista posebno sto bi opravdalo cijenu i ko sto si rekla traljavu poslugu..

rijecanka77
21.09.2007., 08:52
A zašto to sve?

Nemoj tako!!! Moj suprug je iz Du, mi smo takodjer rekli nikad vise u Konavovske dvore i stvarno nikad ne bih nikog tamo odvela...ALI! Par metara prije restorana Konavovski dvori, imas jedan mostic i tamo ti se nalazi konoba kod Monkovića...odlicno! Najeli se, pristojne cijene i ljubazan konobar, velik izbor, pogotovo mesnih jela...Preporucujem! Kad budes u Konavlima slijedeci put, navrati tamo i iskreno mislim da se neces razocarati...Konavovski dvori:flop:

rijecanka77
21.09.2007., 09:02
Nisan bija u Tabasca pa ti virujen ;) no u Scalu vridi otić i na meksikansku spizu.

Znas sto, ne zelim te uvrijediti, ali ako zelis probati meksicku spizu onda slijedeci put dodji kod mene na rucak u Du...Ono sto oni spremaju, ostali smo neugodno sokirani...doslo mi je da odem u kuhinju i pitam koji to idiot ljudima kuha i kaze da je to meksicka kuhinja...u mom burritosu je bio sam luk, ulje i neukusna piletina! Zar je to burritos bez ikakvih zacina, pitam te ja...A jela po meksickim restoranima u SAD-u mnogo puta...TAko da ipak znam o cemu govorim...A da ti ne kazem da je kuhar tip koji je isao s mojim muzem u skolu i uopce nije kuhar po profesiji...UGlavnom, bila tamo jednom i nikad vise...mozda se u medjuvremenu sto promijenilo na bolje, pa sad grijesim dusu, ali ja tamo nikad...vise...:)

rijecanka77
21.09.2007., 09:19
S obzirom da sam pred 2 godine preselila u Du, cesto jedem sa suprugom po restoranima, koji su u odnosu na Kvarnersko podrucje i Istru (od kuda ja dolazim), prava katastrofa...no opet, da se izdvojiti par njih...U Konavlima - "kod Monkovića" (kod mostica za Konavovske dvore), "Teatar" u ulici Iva Vojnovića (sve imaju, i pizza mi je dobra), "Peskarija" je odlican izbor jer je tamo takva guzva i sigurno je sve svjeze, cijene odlicno povoljne, onda imate "Okovani patak" na Babinom Kuku (jos ako se narucite za peku, fenomenalno), "Tabasko pizzeria" OK, a za ribu i morske plodove mi potegnemo u Ston (nikad ne jedemo u Gradu, osim na Peskariji)...Općenito, moj muz Dubrovcanin nikad me ne vodi u Stari Grad na rucak jer su tamo pljackasi turista i losa kvaliteta (izuzetak Peskarija, Taj Mahal, Proto...). Dubrovcani te ulicice zovu "bandite strasse". Nikad necu otici u restoran u koji me netko na Stradunu vuce za ruku:flop: I u Gradskoj kavani smo Ok jeli pred godinu dana.
Ne bih vise nikad otisla u Konavovske dvore, Mea Culpu, Belvedere u ulici Iva Vojnovica (tjestenina sa tocno 6 izbrojanih kozica!). Mozda sam neke zaboravila, ali ako se sjetim, napisati cu...
Medjutim, ZAKLJUCAK price o restoranima jest taj da je sve pitanje srece kako ces naletiti taj dan, da li se promijenio kuhar, kakva je usluga konobara...Jednom ces negdje super jesti, a slijedeci put se razocarati...No, mi manje vise izbjegavamo Stari Grad...Nadam se da sam pomogla...:)

zeva_uk
21.09.2007., 11:00
Živjela LOKANDA PESKARIJA :cerek: !!!

rasta-maniac
07.10.2007., 12:27
Taverna Domižana - Cavtat (definitivno)

puffko
10.10.2007., 08:32
Bila sam desetak dana poslom u Du u rujnu i jela u vise restorana i to i na Lapadu jer mi je bilo zgodno, a i u Gradu, pa evo kraci izvjestaj:

Scala--"meksicka". Mislim, nije to neka meksicka klopa, ali ajde, nesto za promijeniti od pizze. Takodjer nema postene prostorije za nepusace.

Teatar--bio mi je blizu i u svojoj kategoriji "restorana u susjedstvu" nije los, ali previse je zadimljen...sva mi je roba smrdila.

Belvedere--100 m od teatra, skroman restorancic s ok pizzama i ponekim mesnim jelom, ali zaista u najboljem slucaju prosjecan. Parmezan iz vrecice, tuna iz konzerve u salati i slicno. No bila sam par puta jer mi je bio blizu, posluga je simpaticna i mirno je, te nije zadimljeno.

Felini na Lapadu--sjecam ga se otprije nekoliko godina kao ok mjesto recimo a la Teatar. Ne znam sto se desilo, no rizoto koji su mi posluzili je bio nejestiv. Losa riza, lose pripremljena, kupao se u vrhnju, tesko, bezukusno...grozno. Tjestenina koju je kolegica jela nije bila nista bolja.

Ova gornja cetiri, u skladu s lokacijom i pretenzijama, nemaju visoke cijene.

Na malo vise chic lokacijama:

Peskarija--vrlo pristojna hrana (hobotnica, rizoto i sl). Nepretenciozno i u redu.

Gverovic u Malom Zatonu--jela jako dobar crni rizot i zaista izvrstan--jednostavan ali ukusan--desert. Super atmosfera.

Sesame--relativno skup, meni kratak pa i prekratak, priprema hrane nekonzistentna, ali ja njihovu terasu i poslugu jednostavno volim. Uvijek se nekako tamo dobro provedem.

I naravno sendvic mjesta tipa Mrvica i Skola, meni uvijek draze rjesenje za brzi rucak u Gradu nego neki lijevi restoran.

mikimiki
11.03.2008., 12:53
molim preporuke za klopu u dubrovniku, budući da je tema stara, molim svježe info.ali ne neka super skupa mjesta, normalne cijene, molim.

chimavizza
11.03.2008., 13:27
molim preporuke za klopu u dubrovniku, budući da je tema stara, molim svježe info.ali ne neka super skupa mjesta, normalne cijene, molim.

Teatar - meni je super :top:

Ava Adore
11.03.2008., 13:48
I naravno sendvic mjesta tipa Mrvica i Skola, meni uvijek draze rjesenje za brzi rucak u Gradu nego neki lijevi restoran.Joj Mrvica :klopa: Meni Patagonija svaki dan donosi sendvič od tamo :cerek::o

ciganche
12.03.2008., 21:53
Neko je spomenuo Gil's. Jela tamo dva puta - katastrofa!!! Donijeli mi neku hranu koju uopće nisam znala kako se jede i što je zapravo, neke čudne kreacije, a nimalo ukusno. Jedino je valjao desert, ali moglo je i bolje s obzirom na cijenu. Šampanjac im je dobar (ne sjećam se sad koji), a sviđa mi se što kavu poslužuju s nekoliko vrsta šećera, izgleda zanimljivo.

Za Nautiku sam i ja čula da smrdi, al nisam nikad bila. Moram pohvalit East West na Banjama - hrana je stvarno fantastična!!!

perla
13.03.2008., 10:55
Ljeti apsolutno preporucam - konobu Ankora u Zatonu i to prevenstveno riblji meni - npr. rizi na zatonski su :s
sto se ribljih stvari tice, isto tako preporuka - Lokanda u S.Gradu, na Peskariji, odlicno :s

Pizza- najbolja u Tabasca, definitivno

Felini je nekog bio odlican, u zadnje vrijeme sve gore i gore..
Bellevue - isto cisti prosjek

Sto se tice pizza i slicnih stvari - pizzerija Mama mia :top:

Scala mi bezveze

Pecko
03.06.2008., 20:26
evo ja sam u Dubrovniku skroro svaki drugi tjedan i mogao bih reći da sam isprobao većinu restorana u Gradu i okolici. Svi mi imamo neke svoje afinitete ali recimo po mom ukusu bi bilo slijedeće:

Stari grad

Dubrovački kantun - nisam primjetio da je tko spomenuo ovaj restorančić (6-7 stolova). Nalazi se u onoj ulici niz Bužu. Drugačiji meni i sasvim korektno spravljena hrana.

Taj Mahal - tko želi igrati na sigurno i nije spreman eksperimentirati.

Špageterija Toni - za pastu ili salatu sasvim dobro.

Vidim da se ovdje polemike vode oko pizze - Mea Culpa je imala dobru pizzu kad se tek otvorila. Međutim ako vam je po guštu pizza iz koje se cijedi istopljena masnoća iz najjeftinijeg sira e onda je to i dalje pravo mjesto za vas.
Ja bih pizzu u Gradu pojeo na dva mjesta u Tabasca i u Castra.

Okolica

Kome se da i tko nije lijen

Kapetanova kuća u Malom Stonu - riblji restoran ali ima i jako dobar steak u umaku od zelenog papra
Velji do - meso ispod peke, uvijek dobar pršut i sir iz ulja i njihove domaće smokve

Moje osobno mišljenje je da u tom Gradu još uvijek ima mjesta za pokoji novi restoran. U globalu većina menija je skoro identična i sve se namirnice koriste bez imalo inventivnosti. Istra je tu otišla daleko naprijed i gospari ne bi morali daleko ići da pokupe koju dobru ideju

puffko
03.06.2008., 22:09
Joj Mrvica :klopa: Meni Patagonija svaki dan donosi sendvič od tamo :cerek::o

Eh koliko sam ih i ja pojela :D
Kao i Pingvin u Zagrebu, to su mi klasik sendvicarnice koje nikakvi novi fast foodovi jos nisu nadmasili.
Nekad sam jela fenomenalne strudle iz Antonija koji je cini mi se imao barem dva ducana, na Pilama i negdje prema hotelu Lero, a sad se ne mogu nikako sjetiti jesam li ih prosle godine uopce vidjela.

Bonina
11.06.2008., 19:59
Ja sam bio jeo u restoranu koji je ispod kotela Excelsior. neznam kako se zove ali je hrana odlična i ima pogled na zidine. Drugi restoran koji mi je odličan je peskarija jer ima jednostavnu i odličnu klopu za male novce.

Ava Adore
13.06.2008., 17:37
Eh koliko sam ih i ja pojela :D
Kao i Pingvin u Zagrebu, to su mi klasik sendvicarnice koje nikakvi novi fast foodovi jos nisu nadmasili.
Nekad sam jela fenomenalne strudle iz Antonija koji je cini mi se imao barem dva ducana, na Pilama i negdje prema hotelu Lero, a sad se ne mogu nikako sjetiti jesam li ih prosle godine uopce vidjela.

A tek ja :D Nema većeg gušta nego kad ti ga netko donese u ponoć doma a ti gledaš npr. CSI :D Ili u 2 ujutro na Stradunu pa tamo po sendvič :cerek:

Kakve štrudle, gdje je to? Iako nisam neki ljubitelj štrudli :D

Sad ćes vidjeti za 3 mjeseca kako ću tu kukati za štrudlama :rofl:

puffko
13.06.2008., 21:24
A tek ja :D Nema većeg gušta nego kad ti ga netko donese u ponoć doma a ti gledaš npr. CSI :D Ili u 2 ujutro na Stradunu pa tamo po sendvič :cerek:

Kakve štrudle, gdje je to? Iako nisam neki ljubitelj štrudli :D

Sad ćes vidjeti za 3 mjeseca kako ću tu kukati za štrudlama :rofl:

Pa ne znam postoje li jos uvijek, bio je jedan Antonio na Pilama kad krenes uzbrdo cini mi se povise Sesame/IUC.

I onda jos jedan ako se ne varam gore kad se popnes na Boninovo i skrenes prema hotelu Libertas negdje blizu onog parkica na krizanju.

Minijaturni ducani, nemas bas sto za vidjeti, medjutim opskrbljivali su se od nekog odlicnog pekara jer ne samo strudle nego svi kolaci/slatka peciva su bili izvrsni.

Ali zadnjih godina ih nisam trazila, nije mi vise metabolizam sto je bio :(

leamm
23.07.2008., 00:27
ako vam bude trebala pomoć gdje dobro jesti....javite se ja sam iz dubrovnika pa vam mogu preporučiti........
peskarija je jako razvikana a hrana se spravlja ne pitajte kako sve je uvezeno iz kine i žnj zemalja svi plodovi mora......pizze su vam najbolje tabasco, mama mia, la luna i ima jedan izvrstan restoran u sustjepanu kraj dubrovnika zove se konoba bonaca vrhunska i uvijek friška hrana....dobar je restoran eden u lapadu i ovo po hotelima manje više a sve drugo vam je brljava vjerujte mi

amfibija
01.08.2008., 18:12
U Dubrovniku baš u Gradu preporučam Moby Dick na Prekom (ulica lijevo paralelno od Straduna s puno restorana - nisu svi loši kako neki tvrde) za klasičnu hr hranu, Taj Mahal za bosansku. Nautica ima fenomenalnu poziciju, ali hrana nije ništa posebno. Peskarija je prije bila odlična, ali sad... Ne znam, kad osjetim onaj smrad ulja, nije mi milo. A i čula sam za neke pokvarene želuce.

Vauf
29.04.2009., 23:50
Pošto sam ja ipak dijete Grada ja Vam moram reći da ako želite pravu domaću atmosferu morate svakako poći u konobu Pjatancu koja se nalazi malo izvan Stare gradske jezgre i gužve turista po Stradunu i opustite se uz pogled na more i brodove te otok Lokrum! Konoba se nalazi odmah iznad javne plaže Banje na Pločama malo prije hotela Excelisor kad idete od starog grada. Ja kad god sam slobodan ja podem na kavicu u Pjatancu i skok u more i na kakvu mezu poslije. Izbor jela je šarolik :-) A najbitnije je sto ispred Konobe mozes doc i s autom

Ereshkigal
13.05.2009., 12:46
Nedavno sam bila u Dubrovniku i od lokalaca čula da se dobro jede u Lokandi peskariji i u nekom rasoranu blizu orladnova stupa, joj sad se nikako ne mogu sjetit kako se zove, nešto po nekoj školjci.....(mislim kamenice)
Mi smo jeli u Arsenalu, ali je malo skuplji....Iako sam za njega čula i loših kritika, bili smo jako zadovoljni i hranom i poslugom. U svakom slučaju pazi malo na one ljude koji ti po gradu uvaljuju razne priče i pokušavaju odvuć u svoj restoram nas jesu u neki kao obiteljski, koji je bio totalna koma. Odvratna hrana, puna ulja, lignje sa glavom i svim iznutricama i vrlo skup.Ali se opet ne mogu sjetit imena....

ciganche
16.05.2009., 20:51
najbolja pizza - pizzeria Tabasco (na parkingu poviše stare gradske jezgre)
Rizoti i paste su mi najbolji u konobi Belvedere (Lapad, ulica Iva Vojnovića)
sendviče izbjegavam jesti, ali kad jedem onda je to fast food Mrvica u uličici u koju se ulazi sa Straduna
najbolje palačinke i sladoled u slastičarni Dolce vita (savršenstvo!!!!)

Vauf
18.05.2009., 01:15
Reci mi ako je arsenal na kojeg ja (dio stare gradske) mislim jesi li tamo jela lignje? I kakvi su ti bili????:rolleyes:

Vauf
18.05.2009., 01:29
najbolja pizza - pizzeria Tabasco (na parkingu poviše stare gradske jezgre)
Rizoti i paste su mi najbolji u konobi Belvedere (Lapad, ulica Iva Vojnovića)
sendviče izbjegavam jesti, ali kad jedem onda je to fast food Mrvica u uličici u koju se ulazi sa Straduna
najbolje palačinke i sladoled u slastičarni Dolce vita (savršenstvo!!!!)

Najbolja pizza ok slozit cu se iako ja bi mozda ipak prije Bella dona naveo kao top, konobu sam naveo iznad Pjatancu definitivno (kiss to mala angie but I like it) sendvici: po mom ukusu je bio Dubrovački miri koji ne postoje par godina, Mrvica nije toliko dobra koliko ima dobru lokaciju, ja u starom gradu radije podem u Delfina, a najjaci za sendvice je zasigurno mali kiosk kraj bazena u gružu (Čuo sam da su uveli i kebab sad)

Dlapek
18.05.2009., 08:37
Korčula
konoba Albert - Talaščica
restoran More - Lumbarda
restoran Pod bore - Vela Luka
Jako dobra hrana,pristojne cijene,ugodan ambijent,"kućno vino" više nego dobro.

Ereshkigal
18.05.2009., 19:41
Ne, tamo sam jela zelene razanca sa gamberima i bili su super.Svi su naručili nešto drukčije i bili jako zadovoljni hranom. Lignje sam jela u nekom manjem restoranu,čije se ime nažalost ne sječam i bile su očajne!

JBV
19.05.2009., 14:05
Korčula
konoba Albert - Talaščica
restoran More - Lumbarda
restoran Pod bore - Vela Luka
Jako dobra hrana,pristojne cijene,ugodan ambijent,"kućno vino" više nego dobro.

Slažem se, svakog ljeta tamo idemo nekoliko puta i uvijek je više nego O.
Tamo sam jela najbolji crni rižot ever, a najbolji bijeli u konobi "Vala" u Račišću.
Muž koji je profesionalni kuhar i specijalist za ribu oduševljen je njime .

mala angie
19.05.2009., 22:25
Evo mišljenja jedne lokalke::D:D
Pizzerie: Pomodoro na Vojnoviću(lapad), predobra pizza, bogat nadjev, tanko tijesto iz krušne peći
Tabasco na Žičari, poviše Grada, super tijesto, preporučam pizzu Dubrovnik
mea Culpa u Gradu, velike pizze, brza usluga, kratko se čeka

čevapi&co Stara kuća(Batala)
riblji specijaliteti: Br. 1. na ovom području za mene je Kapetanova kuća, sve je savršeno, od kamenica,rižota do ribe s gradela i kolača...:s:s:s:s
konoba Kamenice u Gradu, na Gundulićevom poljani, salata od hob,rižoti,lignje.škampi- ovo ja redovito ovdje jedem i super mi je.
Nautika, extra skupa, ali treba probati jednom u životu.

bistro Dubravka na Pilama, umjerene cijene, ok klopa, salate,paste,pizze
Teatar na Vojnoviću, ok restoran, klasika, pizze,meso...

Župa Dubrovačka -Plat Pizzeria Župčica , imaju sve od pizza,paste,mesa s gradela, ribe. Sve je super i uvijek freško. Domači kruh.
Konavle i Cavtat: restoran Konavle- konavoska brda(najsavršeniji pršut i sir i kruh, sač,gradele,domaći štrudel)...:s:s:s
restoran Galija Cavtat, skuplji, ali jako dobar riblji restoran, mijenjaju menije,kombiniraju okuse, jedan dundo svira na klaviru, tarac ispod borova...predobar ugođaj!!!:)
caffe bar/restoran Posejdon u Cavtatu, super za prigrist nešto poslije kupanja, pizza ok, sale , lignje, cijene ok.

mala angie
19.05.2009., 22:27
^^nadam se da će barem nekome pomoć. ja nemam veze s nikojim od ovih restorana.:)volim obilaziti restorane i to je to. ako nekome bude što trebalo ovog ljeta možete me slobodno kontaktirati preko PM.

finnley
12.04.2010., 13:52
Bok!
Da li netko možda zna koji je ovo restoran u Dubrovniku,trebao bi biti u ili bar u blizini ulice Marojice Kaboge.Hvala na pomoći!
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/49/7d/e5/restaurant-dubrovnik.jpg

Aurorica
13.04.2010., 10:59
Ljudi,

evo da se malo obnovi tema..

Molim savjete o klopi, cjeni i usluzi u :

- Dubravci
- Posatu
- Gverović u Zatonu

thaaannnxxxx

mala angie
13.04.2010., 12:00
Ljudi,

evo da se malo obnovi tema..

Molim savjete o klopi, cjeni i usluzi u :

- Dubravci
- Posatu
- Gverović u Zatonu

thaaannnxxxx

U Dubravci nisam bila od prošlog ljeta. To mi je jedan ok restoran, cijene su ok, super lokacija, veliki br stolova. Pizze su fenomenalne, salate, rizoti i paste isto dobri.

Posatu i Gveroviću nisam nikad bila, a čula sam da je meso s gradela vrhunsko u Posata.:mig:

Aurorica
13.04.2010., 13:53
U Dubravci nisam bila od prošlog ljeta. To mi je jedan ok restoran, cijene su ok, super lokacija, veliki br stolova. Pizze su fenomenalne, salate, rizoti i paste isto dobri.

Posatu i Gveroviću nisam nikad bila, a čula sam da je meso s gradela vrhunsko u Posata.:mig:

A Orhan?

irrenca
14.04.2010., 13:01
Prošle godine sam bila na Korčuli u Knježi i muž koji ima uvjek nešto da pokomentira ovdje je ostao bez rječi i vjerojatno se budemo još vratili zbog njihove odlične hrane

http://www.jure-korcula.com/kontakt.html

ecume
14.04.2010., 18:42
Ovako, kad s placa iz starog grada ides ulicom od puca, dakle ulicom koja je paralelna sa stradunom, prodjes hotel pucic palace i odmah prva ili druga ulica s lijeva. Fina papica! :)

Štrikalica
15.04.2010., 06:58
Joooooj, nemrem se sjetit kak se zove, al tamo sam jela najbolje škampe na žaru u životu! :s

Ako je to taj.. a brijem da je.. :misli:

Aurorica
15.04.2010., 08:52
http://www.restaurant-orhan.com/

IMA li tko iskustva?

finnley
15.04.2010., 08:57
Hvala puno na odgovorima!
Ecume,jel ti možda znaš kako se zove?Frend izvana bi htio rezervirati unaprijed telefonom za veće društvo.
Pozdrav!

ecume
16.04.2010., 14:49
Restoran Dubrovnik, oko 90% sigurnosti :)

finnley
17.04.2010., 14:06
Hvala!

mala angie
18.04.2010., 20:23
http://www.restaurant-orhan.com/

IMA li tko iskustva?

bila sam jednom s roditeljima(dok sam još bila dijete). Para mi se da smo jeli ribu s gradela. Ne sjećam se više. :):mig:
Mislim da je ok restoran.

Iako ja sada rijetko kad jedem u Gradu ribu i plodove mora. To jedem samo u Malom Stonu u Kapetanovoj kući. Meni osobno najbolji restoran, gdje kvaliteta i usluga opravdava cijenu.:cerek:

Luka 555
06.07.2010., 22:19
Dear all, sorry ako stvaljam temu koja je već bila ali sam cijeli forum pretražio i ništa...

Zamolio bih ljubazno ako mi netko može reći u koji restoran da odem sa djevojkom (njen rođendan,romantika i to...) - Gil's ili Nauticu?

I NAJVAŽNIJA STVAR - koliko će me cca koštati degustacijski menu za 2 osobe ili recimo 1 predjelo, 2 glavna, 2 deserta uz neku JEFTINIJU bocu vina ???

ili ako možete preporučit neku kvalitetnu konobu u Gradu ili bližoj okolici ALI da je onda ambijent i romantika da još uvijek ne vjerujete?

hvala unaprijed

puffko
06.07.2010., 22:50
Dear all, sorry ako stvaljam temu koja je već bila ali sam cijeli forum pretražio i ništa...

Zamolio bih ljubazno ako mi netko može reći u koji restoran da odem sa djevojkom (njen rođendan,romantika i to...) - Gil's ili Nauticu?

I NAJVAŽNIJA STVAR - koliko će me cca koštati degustacijski menu za 2 osobe ili recimo 1 predjelo, 2 glavna, 2 deserta uz neku JEFTINIJU bocu vina ???

ili ako možete preporučit neku kvalitetnu konobu u Gradu ili bližoj okolici ALI da je onda ambijent i romantika da još uvijek ne vjerujete?

hvala unaprijed

Terasa u tovjerni (taverni) Sesam'e je meni romanticna, blizu je Grada (na Pilama--pet minuta hoda od Vrata od Pila) i hrana je bila dobra i mastovita, bazirana na lokalnoj i dalmatinskoj kuhinji s modernim varijacijama.
Imas nesto slika ovdje:
http://www.sesame.hr/hrv/tovjernaHR.html
U Sesamu sam bila redovni gost dosta godina no zadnji put prije 2-3 godine pa nek me isprave drugi ako to vise nije to.

Dlapek
07.07.2010., 00:22

hvala unaprijed

Koštat će preko 1000 kuna.

Luka 555
07.07.2010., 20:39
Koštat će preko 1000 kuna.

budi molim te malo, samo malo određeniji...1200 ili 1700 ?
:s

Dlapek
08.07.2010., 07:45
budi molim te malo, samo malo određeniji...1200 ili 1700 ?

Ovisno o izboru s menija,dragi.
Ali kad smo već kod toga,dat ću ti jedan savjet.
izaberi neki drugi restoran više klase,jer ako si ograničen s lovom,ovo nikako nije mjesto za izlazak.
Nikako.

Luka 555
08.07.2010., 13:06
Terasa u tovjerni (taverni) Sesam'e je meni romanticna, blizu je Grada (na Pilama--pet minuta hoda od Vrata od Pila) i hrana je bila dobra i mastovita, bazirana na lokalnoj i dalmatinskoj kuhinji s modernim varijacijama.
Imas nesto slika ovdje:
http://www.sesame.hr/hrv/tovjernaHR.html
U Sesamu sam bila redovni gost dosta godina no zadnji put prije 2-3 godine pa nek me isprave drugi ako to vise nije to.

hvala ti puno...izgleda nadasve zanimljivo...

Krkimir
08.07.2010., 13:29
Evo ću biti jedno popodne u Dubrovniku pa sam mislio poć u Kamenicu štogod izist.
Da li to normalno radi, i kakve su cijene sada po ljeti?
(da ne platim lignje ili rižot 100 kuna)

Luka 555
21.08.2010., 13:38
vratio se iz Du..sve divno krasno. u Gil's smo otišli na cugu i moram reći je posluga katastrofa, potpuno neprofesionalni, nezainteresirani (možda zato što nisam rus ili zato što je skužio da sam iz ZG-a)-jbg...

Uglavnom, taj klinac nije rekao niti "izvolite", niti "dobra večer"...a na kraju (popili smo 2 mojita-170kn + kolač od 60kn) ja mu kažem 240kn znači-ostavim mu 10kn, on vrati ostatak, ode i OPET NIŠTA - ni hvala...da mu ništa nisam ostavio on MORA REĆI HVALA!!! pizdek mali..
Ostao sam sjediti još 2min da vidim kaj bu rekao i na kraju, nakon što sam ga osakatio žešće pogledom je nekako jedva ispustio hvala...

I DA ME BILL GATES USVOJI - nikada više Gil's...

Dlapek
21.08.2010., 14:39
vratio se iz Du..sve divno krasno. u Gil's smo otišli na cugu i moram reći je posluga katastrofa, potpuno neprofesionalni, nezainteresirani (možda zato što nisam rus ili zato što je skužio da sam iz ZG-a)-jbg...

Uglavnom, taj klinac nije rekao niti "izvolite", niti "dobra večer"...a na kraju (popili smo 2 mojita-170kn + kolač od 60kn) ja mu kažem 240kn znači-ostavim mu 10kn, on vrati ostatak, ode i OPET NIŠTA - ni hvala...da mu ništa nisam ostavio on MORA REĆI HVALA!!! pizdek mali..
Ostao sam sjediti još 2min da vidim kaj bu rekao i na kraju, nakon što sam ga osakatio žešće pogledom je nekako jedva ispustio hvala...

I DA ME BILL GATES USVOJI - nikada više Gil's...

Jao.
Točno sam znala da bu tak nekaj bilo...
Baš mi žao.

Luka 555
24.08.2010., 18:05
Jao.
Točno sam znala da bu tak nekaj bilo...
Baš mi žao.

ali niš zato...jučer bio u Zinfandel'su i vrijedi svake kune...

Raiden
23.09.2010., 20:25
De mi recite gdje je najbolji šampjer u Dubrovniku? Može li restoran "Proto"? Boravit ću u hotelu VIS pa ako je u blizi još bolje, a može i stari grad. Za ostalo ne znam hoću li imati vremena. Hvala unaprijed i požurite! ;)

Raiden
23.09.2010., 20:30
I da, zna li neko koliko bi me mogao koštati taj šampjer u Proto za dvoje?

Raiden
27.09.2010., 07:54
Da sam sebi odgovorim:
Šampjer uz predjelo + voda itd. je 1000kn u Nautici. Ocjena: 9/10.

ps. hotel VIS ne bih preporučio dalje

Noirin
12.04.2012., 23:41
pozdrav svima evo tema je malo zastarjela ali ja picim za Dubrovnik sutra pa bih molila neke novije preporuke za restorane.Cijena nije vazna samo da su usluga i klopa ok.

Hvala unaprijed

ivkaa
13.04.2012., 12:40
pozdrav svima evo tema je malo zastarjela ali ja picim za Dubrovnik sutra pa bih molila neke novije preporuke za restorane.Cijena nije vazna samo da su usluga i klopa ok.

Hvala unaprijed

Proto .On ti se nalazi u gradu.Šteta po prognozi će biti loše vrijeme.

hlebinka
15.04.2012., 14:21
Proto .On ti se nalazi u gradu.Šteta po prognozi će biti loše vrijeme.

Odličan ;) Nalazi se u Širokoj ulici, blizu Straduna. Meni je dobra i Peskarija ako želiš pogled na more, a i jeftiniji su...doduše tamo sam zadnji put bila prije 3 godine, ne znam da li se nešto promijenilo

danpoz
17.04.2012., 12:42
Peskarija je tolko digla cijene, da se više isplati otić na neku bolju ribu u neki drugi restoran!

malee
18.06.2012., 12:14
Pergola u Lapadu ;)

lily36
09.07.2013., 10:37
Da malo osvježimo.
Restoran Komarda: osim prekrasnog pogleda, ništa više. Da nisam znala što sam naručila, po okusu ne bi odgonetnula što jedem.Konobar uspavan. Na moju glasnu primjedbu da nisam lošije jela, kuća časti s medicama.
Konoba poviše plaže Banje (zaboravila ime):katastrofa.
I na kraju ugodno iznenađenje u konobi Mea Culpa 3. Posluga izuzetna, kao i hrana (pizza, tjestenina na dva načina, Saltimbocca- sve odlično). Ponovili još jednom, nismo se razočarali, a cijene iste kao i u prethodna dva restorana.
Na povratku iz Dubrovnika Kapetanova kuća u Malom Stonu. Savršenstvo bez mane. Ne znam što je bilo bolje: crni rižoto, gof, škampe na buzaru, salate, školjke-sve savršeno).

mlada1
13.07.2013., 12:39
Pozdrav svima,

Idemo na medeni mjesec u Dubrovnik,

Gdje se dobro jede, a da nije bas pretjerano skupo?

Hvala

countrywoman
13.07.2013., 19:58
odlican vege restoran (http://www.nishtarestaurant.com/menu.html) u dubrovniku :top: